Rychlost šíření koronaviru

Podle článků pana Lopatnikova zde a zde.

 

Již 80 lidí zemřelo k 27.1. na infekci koronaviry. 26.1. to bylo 50 lidí. Během jednoho dne se počet identifikovaných pacientů zvýšil z 2040 na 2700, to znamená, že koeficient šíření je 1,35 ZA DEN (!?). To zhruba odpovídá skutečnosti, že PRVNÍ NEMOCNÝ SE OBJEVIL ZHRUBA 31. PROSINCE 2019. .

Horní červená tečka je stav k 27.1. Vývoj infekce zapadá do této linie. Ve dnech 11. – 12. ledna bylo nahlášeno 41 případů, což je ve shodě se získanou přímkou. To odpovídá levé dolní červené tečce.

S tímto koeficientem šíření je virus schopen infikovat lidstvo do 76 dnů.

***

Na dnešní den, 28.1., měl podle prognózy pana Lopatnikova počet nemocných vzrůst na 3700 – a ve skutečnosti je jich dnes hlášeno 4428. Zemřelých je 106. Graf se tedy mění k horšímu.

 

A zítra…?

 1. Alva

  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/neubytovat-rusy-nevadilo-nevarit-imigrantum-ano-rozhodl-soud-40313167?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Kam až může podnikatel zajít při prezentaci svých politických názorů? Loni rozhodl Ústavní soud (ÚS), že ostravský hoteliér odmítající ubytovat turisty z Ruské federace, pokud nepodepíšou odsuzující stanovisko k okupaci Krymu, takto jednat mohl. Nyní ale Krajský soud v Brně potvrdil pokutu majiteli restaurace za to, že na facebookové stránce restaurace napsal, že „pro imigranty nevaříme, stopislam“.

  (Jeho vyjádření po lidské stránce chápeme, ale svoboda projevu není bezbřehá. Zuzana Bystřická, soudkyně)

 2. vittta

  A k tématu.
  Koronavirus se nám nějak šíří.
  To bude tou čínskou liknavostí.
  Ještě že Evropa demokraticky dodržuje lidská práva, a nikomu nebrání cestovat.
  Až na Babiše, ten to zakázal.
  Než tady všichni pochcípeme, tak se ještě dobře pobavíme tím, jak Babiš vydal ten zákaz letů do Číny pozdě.

 3. Alva

  Něco k novému ombudsmanovi.
  Na Seznamu je s ním ozhovor: „Křeček: Milion chvilek je mimo realitu. A muslimové nás chtějí obsadit“.
  Redaktorka ho chce nachytat na rasismus a dezinformace, ale nevede se jí to.
  A otevřená slova JUDr. Křečka k „romské otázce“.

  https://1url.cz/Qzu7u

  „…..Když vezmete vyloučenou lokalitu, tak kdokoliv se zajímá o práva lidí, kteří žijí v té vyloučené lokalitě. Ale kdo se zajímá o práva lidí, kteří bydlí okolo a kterým často vyloučená lokalita způsobuje a dělá ze života peklo? Kdo se ptá těchto lidí? Kdo se ptá lidí v těch panelácích, které jsou vybydleny a likvidovány a podobně. Kdo se ptá na zájmy těch lidí? Na to jsem chtěl upozornit. Že tady jsou i práva jiných lidí než těch, kteří se hlasitě domáhají nějaké podpory. A na to bych chtěl upozornit. A vždycky jsem pro to kladl důraz“.

  A Romea samozřejmě protestuje, protože JUDr. Křeček chce řešit KAŽDOU oprávněnou stížnost a ne jen ty cikánské. Má asi podivnou představu, že všichni jsme lidé se stejnými právy a povinnostmi.

 4. vittta

  Zmatenost, aneb komu co ještě ukrást?
  Kromě toho článek vyvolává dojem, že řešení důchodů je nějaká priorita, jako kdyby neexistovaly programy na sociální začlneňování, sociální dávky, uhlíkovou neutralitu, či pomoc migrantům, pak také závazky NATO a jiné, daleko důležitější záležitosti.
  Vláda zmatená je, ale lid zdaleka zmatený není, což je dobře vidět na tabulce hlasování, protože jasně vede sekce „ať šetří stát“
  , protože jakkoliv nikdo moc neví, kolik všechny ty cigošské programy a stavby století a vojenská dobrosružství stojí, každý ví, že to je obrovský kotel!
  Nejvíc se těším na zvýšení odvodů živnostníků (v tabulce chce kolem 8% občanů), které k úžasu různých závistivců nepřinese ani lepší a dostupnější zdravotní péči, ani vyšší důchody.
  Ale už ten pocit, že na nikoho nedoplácím musí být Božský, musím ale trošku zapomenout, že doplácím na superboháče, cigoše, negry, solární barony, ekoteroristy atd..atd… ale kdo by se zajímal o takové detaily.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kde-vzit-penize-pro-duchodce-pet-cest-jak-chce-stat-na-penze-vydelat-88944?seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 5. vittta

  Když nedokážeme vyhrát volbu, změníme poslání úřadu- aneb liberálně demokratický postoj havlistické zrůdy!
  Ve svých prohlášeních lže, jak když tiskne, ale je v tom i kouzlo nechtěného.
  Úřad ombudsmana je tady pro všechny, ale Šabatová ho chce předělat tak, jak ho vedla sama- tedy jen pro někoho, čímž by ovšem v plném slova smyslu majoritní občany diskriminovala.
  Ubohý intelekt a bezcharakternost zdobí většinu těchto kreatur.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Az-Rom-nebo-lesba-uslysi-pana-Krecka-Posledni-prasknuti-dvermi-Anny-Sabatove-613562

   • vittta

    Novodobý Čapek rozhodně má co nabídnout, a asi ho budu číst pravidelněji.
    Jak každý ví, zabývám se dlouhodobě různými…takovými výzkumy, sledováním různých dějů, a snažím se přijít na to, proč se určitý děj děje, kde má kořeny, a kam pravděpodobně dospěje.
    Jenže nemám velice často dost potřebných informací, a tak jsou moje zjištění sice dejme tomu zajímavá, ale jen polovičatá, ostatně, často nedostatek informací přiznám.
    A jedním z tématů, které sleduji, že feminismus.
    K tomu mám mojí silně emancipovanou labuť, kterou když chci popíchnout, tak stačí v rozličné situaci říci něco na spůsob „to viš, ženská, no“, a už je oheň na střeše.
    Jenže když je řeč o feminismu, moje labuť hluboce feministkami pohrdá,jsou jí k smíchu a věru nemá hezkých slov pro to hnutí, rovněž kvóty na funkce a podobné opičárny jí naplňují nechutí.
    No, tak je to zajímavé, ale dál jsem se nedostal, protože nemám k dispozici potřebné informace, jak jsou na tom jiné ženy.
    A hle, nový Čapek už má zcela relevantní průzkum, který mnou zjištěné skutečnosti potvrzuje.
    K mé spokojenosti.
    Feministky jsou jen ubohé, ušlápnuté kravky, mdlého rozumu a tomu pak samozřejmě odpovídají jejich přihlouplé a trapné nápady!
    A to mám ještě podezření, že většina feministek jsou chlapi, kteří tyto slepice zneužívají k vlastním cílům, nebo jsou případně ještě blbější, jak ta nejblbější feministka.
    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy.php?id=847694e7-3e0c-11ea-a6d6-003048df98d0&language=cs&preview=true

    • J. Hruška

     Řekl bych, že problém začíná tím, co Orwel popsal heslem „otroctví je svoboda“. Mimo jiné se to projevuje v příšerném ponížení žen, které je prohlašované za jejich osvobození.
     Od nepaměti si lidé uvědomovali, že jejich budoucnost je v dětech. Výsada žen, přivést na svět naší budoucnost, spolu s vnitřním spojením s tajemstvím vzniku života způsobila, že ve starověku byla žena vnímána víceméně jak kněžka. Křesťanství to přeznačilo na mariánskou úctu – spojení mateřství s čistotou, samozřejmě nejen sexuální. Používání žen jako alternativy k levé ruce stimulovat nebylo potřeba. Často to bylo všelijak pokřiveno a můžete uvádět důkazy, budete dokazovat, že čím je něco lepší v přirozeném stavu, tím horší to je, když se to pokazí.
     Je významné, že protestantizmus při přípravě na příchod kapitalizmu upozadil či odmítnul mariánskou úctu. Z žen se postupně stalo zboží, jako ze všeho. Jako náhradu dostaly rovnoprávnost a svobodu – třeba rubat uhlí nebo nosit piáno do třetího patra. Shrnul bych to tak, že muži i ženy dostaliÿ, co chtěly, ale najednou vidí, že potřebovaly a vlastně i chtěly něco jiného.
     Takže – proti tomuto stavu, který si na rozumové úrovni většinou neuvědomují, se ženy brání. Ty nejslabší kopou kolem sebe jako feministky, další se přizpůsobí a chovají se tržně, dámy si pak najdou prostůrek, ve kterém mohou být ženami.

 6. oh

  Bude veselo. Soukupova TV Barrandov uspěla s žalobou proti pokutě za neobjektivitu.
  Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tak musí podle soudu případ znovu přezkoumat a zabývat se i tím, čím se při prvním projednání výslovně zabývat odmítla – pravdivostí pokutovaných tvrzení.
  „Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ve svém usnesení touto problematikou výslovně odmítla zabývat. Konstatovala, že jí to nepřísluší a že na to nemá kapacitu. Soud dospěl k závěru, že je to v rozporu s nálezem Ústavního soudu. Rada se tak v dalším řízení bude muset zabývat otázkou přesnosti a správnosti,“ píše se v rozsudku Městského soudu.
  Podle své mluvčí si RRTV ovšem hodlá na nepřízeň soudu kasačně stěžovat.

 7. vittta

  A je zde srdečné blahopřání panu prezidentovi, který obdrží- jako jediný- nejvyšší srbské státní vyznamenání.
  Srbové ho rozhodně nedávají jen tak, a jen tak někomu, dá se předpokládat, že některé aktivity pana prezidenta tají buď sám pan prezident, ale většinou havlistický mainstream.
  Pan prezident tak nejspíš napravil trestuhodné zaváhání, když povolil letadlům zločinecké agresivní organizace NATO útočit přes naše území na srbské civilisty!
  Ať žije Srbsko!!!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-by-Schwarzenberg-nedostal-Prezident-Zeman-obdrzi-nejvyssi-vyznamenani-613629

   • ema

    Co byste chtěl od koňského sedláře.
    Gucci je italská oděvní společnost. Věnuje se převážně módnímu, nejčastěji koženému zboží. Vlastníkem značky je francouzská společnost Kering. Založil ji Guccio Gucci v roce 1921 a nejprve se věnovala výrobě vybavení pro koně. Později společnost začala vyrábět různé módní doplňky, stala se uznávanou značkou nejprve v Itálii a později po celém světě. Roku 1971 firma začala spolupracovat s americkou automobilkou American Motors Corporation, pro niž vyráběla potahy sedadel a různé další kožené součásti interiéru automobilů.
    Že na jejich „výtvory“ lidi/dámy s menším tím oným letí – jejich chyba. Doposud jsem nepochopila kam se poděl vkus našich tzv. VIP, které si dokáží vzít k róbě večerní – potištěnou kabelku…. tedy ale Gucci.
    O ceně nepíši, protože pro ně zatím nic neznamená, ale kdo ví…..

    • vittta

     Na to jsem se díval už v první minutě, co je ten Gucci zač.
     Myslel jsem, že je to nějaký speciálně deviantní teplouš, to nejenom ty hadry jsou odpudivé, ale i ti modelové vypadají jako hermafroditi, a proč jsou tak vyzáblí?
     To jako chlap budoucnosti- to kyvadlo asi mělo symbolizovat čas, budoucnost- má vážit 50 kilo?
     To asi jak se bude žrát ta veganská strava, ekologická.
     Někde jsem četl…nechce se mi to hledat, že v USA se pořádají večeře pro bohaté ženské, kde se za tisíce dolaru nějak sejdou, a řeší s nějakými černými hubami svůj skrytý rasismus.
     Voličkám Trumpa a bílým mužům vstup zakázán.
     Tak tohle je podobně dekadentní.

  • Mrkos

   Clapci plná polní a zrychlený přesun,
   dva roky šoupat nohama a nekušnovat
   a něco se naučit k obrabě vlasti.

  • oh

   Ale jo, představit si je v plné polní není problém.
   Problém je nepoprskat si při té představě monitor a nevylít kafe do klávesnice. :D

  • Alva

   Bodejť by ne, avizoval, že za lidi považuje i bílou majoritu, nejen „utiskované“ menšiny.
   Včera jsem sem dávala odkaz na rozhovor na Seznamu (Alva 13.2.2020 – 21.49), stojí za přečtení. Romea řve jak pominutá. Milion chvilek taky. Redaktorka se tedy snažila, ale na JUDr. Křečka prostě neměla. On tu nařízenou linii odmítá respektovat..

   • vittta

    Pan Křeček má o 40 bodů vyšší IQ jak ta kravka- a bylo to vidět.
    Ona se jakoby na něj dobře připravila, ale jen ze svého pohledu, takže jí úplně v pohodě vymetl, a nakonec už byla v křeči, jestli jako může garantovat, že se bude věnovat každému stejně, i když tam celou dobu o ničem jiném nemluvil, a byla to naopak právě ona, kdo vytáhla cigoše a nějakou jejich obskurní organizaci, která nikoho nezastupuje a nikdo jí nezná.
    To jsou opravdu podřadní moderátoři bez jiskry a inteligence a bez nadhledu, prostě šedivý podprůměr, tam vůbec nemá co dělat, takováhle osoba 1.

 8. vittta

  Tohle je současná klasika.
  Nějaký Brit čeká hodinu ve frontě na letišti v Amsterdamu, na kontrolu pasu, a stěžuje si, že si Brexit představoval jinak.
  A že to myslí asi vážně.
  Je to v nejtvrdším mainstremu, takže podprahová manipulace, jak budou Britové litovat, a jak bychom litovali my, protože Ordung ist Ordung und Ordung muss sain.
  No, jak pro koho, když má někdo černou hubu, tak žádný pas nepotřebuje, a taková Šabatová bez potíží zajistí papíry somálské studentntce, aby mohla studovat zdravotní školu, a když je ztratí, tak opakovaně.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pro-takovy-brexit-jsem-nehlasoval-stezoval-si-brit-ve-fronte-na-letisti-89267?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  • Alva

   Mohli jí dát to vysvědčení rovnou bez tahanic. Ta stejně nikdy pracovat nebude – a kdo by ji taky zaměstnal. U nás by v šátku (natož v burce) zdravotnici dělat szejně nesměla (aspoň doufám) a „u nich“ se pracuje doma v sysému služka podle rozkazů majitele..

 9. embecko

  Uz je to tady, uz to zacina…samozvana ministryne Benesova rozjizdi svoji svevolnou rosadu a smeruje nas k totalite:
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/benesova-kauza-opencard-soudce-sotolar-postaveny-mimo-sluzbu-karna-zaloba_2002151048_vtk
  Namisto Sotolarova postaveni pred karny senat a vyckani pravniho a mravniho rozsudku zneuziva sve pravomoce a soudce temer lyncuje a stavi mimo sluzbu.
  Pritom snizeni platu o 10% na dobu 3 mesicu by byl dostatecny trest, ktery by si pan soudce pamatoval cely zivot!
  Doufam, ze panu Kreckovi bude neco podobneho preventivne znemozneno…mohl by v pripade antidemokratu vzdy znamena musi!

  • oh

   Vzhledem k tomu, že na jiného soudce, který si líčení úplně vymyslel, včetně řeči obhajoby a vynesl rozsudek, se Nejvyšší soud v rámci odvolání rozhodl, místo původně přiděleného vyhazovu, udělat extrémně zamračené „Ty, ty, ty!“ a snížit mu plat o čtvrtinu na půl roku, je i těch 10% na tři měsíce neskutečně krutý trest. Vždyť se vlastně skoro nic nestalo.
   Rozhodně se ale budu těšit, jak bude na tuto totalitní praktiku Benešové reagovat jistý Jiří Pospíšil (HOP09).. .-))

   • embecko

    Justice, coby sluzebny institut, ma samozrejme v zadani slouzit urcite skupine (ve stare terminologii tride), ale jelikoz si kapik zadny ideovy manual (zatim) nemuze dovolit vydat, justice tape a hleda sveho zadavatele.
    Kapik justici zcela neuspokojuje, neb ji dava prikazy pouze ad hoc, k jednotlivym kauzam, ucelene zadani ovsem (zatim) chybi.
    Logicky prvy zadavatel, ktereho najde (nasla), je justice sama (udelala se nedotknutelnou)- a tady ma splneno…ale to samozrejme nestaci a tak stale hleda a hleda.
    Nasla se trochu v MeToo („Důkazy už nemají význam. Záleží pouze na charakteru obvinění a na osobách státního zástupce a obviněného. Presumpce neviny byla nahrazena presumpcí viny,“ napsal Dershowitz ve své nejprodávanější knize s názvem „Guilt by Accusation – Vinen na základě obvinění“.).
    Dale se justice lehce chyta na ekologii a xenofobii, ale to stale nestaci, protoze za timhle zadanim nestoji zadna identifikovana skupina.
    Takze to vypada lehce chaoticky a obcas projdou i hrdinska rozhodnuti:
    „Osmapadesátiletá rodačka z Yorkshire byla zatčena, protože její manžel ji obvinil z domácího násilí. To se zakládalo na tom, že po něm požadovala, aby umyl dveře.“
    Priklady cerpany z prestizniho Protiproudu exkanclere Hajka:
    https://www.protiproud.cz/politika/4927-nasledky-metoo-saria-zavedena-driv-nez-islam-v-soudnich-sinich-vladne-presumpce-viny-pokrokovi-muzi-placou-nad-svoji-maskulinitou-jini-osnuji-vendetu-rozvrat-spolecnosti-je-zavrsen-johnny-depp-bit-jak-zito.htm
    Dokud se nenajde mocny a identifikovatelny zadavatel, schopny vydat explicitne zretelne prikazy, budeme stavajici chaos pokracovat a justice bude stale tapat, komu ze to ma vlastne slouzit a i nadale bude produkovat zmatecna rozhodnuti.

    • vittta

     Tohle mi připomíná suchý nácvik bývalé průměrné novinářky Procházkové, co uštědřila v přímém přenos novináři facku, a přesto byl útočník oběť, a oběť vinníkem.
     Zde Johny Deep, resp. jeho manželka:
     „Jen jsem ti dala facku,“ říká, „neudeřila jsem tě pěstí … baby, nikdo tě pěstí nebil.“
     Bývalá průměrná novinářka, nyní násilnice a aktivistka Procházková ale nezaujala nějakou zásadnější část občanů, jen běžné a klasické prudiče, Šídla a jemu podobné.
     Celkově, když se zamyslíme nad tím EUroUSběsněním v českých zemích, pak tam figuruje kolem 100 jmen, vzájemně propojených mediálně, politicky a jaksi „umělecky“.
     Podle mě je celý ten jejich rozdělený národ jen konstrukt, který konec konců vymyslel už Goebels, a jen se v něm pokračuje.
     Při hlubším studiu musí člověka napadnout, že jakousi spojnici má tvořit uměle vytvořený Führer Minář, a jakkoliv mi bylo dovné, že by zaujal nějakou zásadnější část občanů, přeci se to povelo.
     ALE:
     Ale na jeho akcích vystupovali tito výtečníci, aktivisté všeho druhu, kteří ale oslovovali jen minimáoní část demonstrantů.
     Takže v praxi demontrace byly, ale proti Babišovi a Zemanovi, a ve skutečnosti byla nějaká shoda se samotným Minářem a jeho loutkovodiči jen iluzí, ať už vědomou, nebo překvapivou.
     Z tohoto důvodu mě těší plánovaná demonsrace 1.3., protože ukáže reálnou sílu dnešních nepřátel vlasti.
     Ale jak je to naplánováno, myslím z Hradčanského, na Staroměstské náměstí, tak už to svědčí o tom, že se vyší účas nepředpokládá, a je to jen nějaká reklama na aktivisty, a to v lepším případě, v tom horším to bude násilná provokace, která skončí drancováním a „masakrem“, aby bylo zase nějakou dobu o čem psát.

 10. Alva

  Rady vskutku královské. To snad nejde ani komentovat..
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vevodkyne-kate-v-prvnim-velkem-rozhovoru-nerozptylujte-se-varenim-radi-matkam-89312?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Budovat kvalitní vztahy je podle ní nutné bez rozptylování myšlenkami typu „musím vařit“ a „musím to udělat“. „A vlastně je to takto jednoduché,“ dodala matka tří dětí.

 11. vittta

  Havloidní fašounská soldateska už neví, čím by zaujala.
  Zde zaměstnanci vyhrožují výpovědí.
  No, za ty vejplaty po nich pan Křeček určitě bude chtít nějakou práci, takže…
  Ale na druhou stranu, tolik bezpracných trafik zase není, a sluníčka se musí kurva snažit, aby nestáli opodál, vlastními těly chtějí bránit vstupu pana Křečka dů úřadu.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Krecek-Ne-dame-vypoved-Nekteri-noveho-ombudsmana-nerozdychali-Dzamila-Stehlikova-ma-take-strach-613699/diskuse

  • vittta

   Ovšem na Štětinu nemá nikdo.
   Tohle tady ještě nebylo:
   „„A nebudou jenom pomlouvat a zavírat. Bohužel budou i zabíjet,“ varoval Štětina“ (nedemokratičtí a populističtí politici)
   Toho Štětinu může překonat jen atentát na prezidenta.
   Nebo alespoň na pana Křečka.
   Jménem civilizace!
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zabijeni-Stetina-v-razi-protoze-Babis-s-Klausem-ml-sbiraji-body-Jde-o-demokracii-a-asi-je-to-vazne-613718

   • embecko

    Uz to zacina byt trochu monotonni…jedine prekvapeni je, jak pise Kalus st., v intenzite vymyslu a agresivite vypadu.
    Jsem zvedav, jak se tohle cele vyvrbi, ale bojim se, ze tentokrate se rozuzleni jeste doziju…
    Zde je zajimavym zpusobem pozitivni Robejskuv text, davam ho sem cely, jinak visi na jeho FB:
    *
    Merkelová se Salvinim sjednotili Evropany

    Minulý týden informovala evropská média o tom, že italský senát zrušil imunitu bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, který má být souzen za svou migrační politiku.

    Na prominentním místě jsem se i v našich médiích dozvěděl, že mu hrozí až 15 let vězení a osmiletý zákaz politické činnosti. Ale již jsem se nedočetl, že soudy v Itálii pracují velmi pomalu a i kdyby Salvini v první instanci prohrál, tak se může dvakrát odvolat a přitom nadále politicky pracovat. Celá procedura tedy bude trvat roky. A vsadím se s vámi, že než by došlo ke konečnému rozsudku, tak budou mnozí z těch, kteří ho obžalovali dávno na politické penzi.

    Zvláště pozoruhodná je bezduchost, se kterou jeho protivníci jednali. Jenom čiré zoufalství je muselo dohnat k takové hlouposti, jako je žaloba kvůli migrační politice. Soudní proces přece jenom posílí to, proč Salvini za rok zdvojnásobil své politické preference. V soudní síni bude stát jako obětavý a pronásledovaný vlastenec, jako ochránce italského národa. Přesně tento obraz o sobě vytvářel a soudní proces jenom nanese sytější barvy a zvýrazní kontůry.

    Třetí myšlenka, která mě napadá je nejironičtější. Salvini totiž objevil evropský kámen mudrců, tajemství po kterém se marně pídily generace eurokratů typu Barrosa nebo Junckera. Objevil recept na evropské vlastenectví. To by se mu ale nepodařilo, nebýt Angely Merkelové a její obludné chyby z roku 2015. To ona vytvořila předpoklady pro vznik historicky jedinečného příkladu celoevropského politického programu.

    Salvini vyslovuje a ztělesňuje to, co sjednocuje prosté lidí u nás, v Německu, v Holandsku a všude jinde s jeho voliči v Itálii. Odmítání migrace je první opravdu celoevropské téma. A nejenom to. Je to impuls pro vznik shody rostoucího množství Evropanů v tom, že chtějí chránit svůj životní styl před ničivými vlivy zaostalých civilizací, že chápou důležitost národních států a trvají na tom, že jejich vládci jsou povinni starat se především o ně. To je nejkonkrétnější, nejpopulárnější a opravdu celoevropský politický program dneška.
    *

 12. astraustralia

  Protoze „Rychlost šíření koronaviru“ bude na poradu jiste jeste nekolik dalsich mesicu a clanek u Janiky bude soutezit o clanek s nejvice komentari v CR, dovolim si na okamzil „odklonit“ k otazce uprchliku.
  Otazce nejaktualneji jiz od r.2015 a nejslavnejsiho uvitaciho proslovu genialni Merkel ktery zakoncila vyrokem
  „Wir schaffen das!“
  Merkelovske „Schaffen“ v prekladu = „tvůrčí činnost“ je pry nazor ktery v podani massmedii souzni s myslenim „vetsiny“Nemcu, jako vzdy poslusnych,
  ale okolni staty ktere maji s poslusnosti vuci Nemecku jen spatne zkusenosti jsou jineho nazoru nez ktere prikazuje Merkel!
  Take bratri Polaci jsou jineho nazoru nez mutti Merkel a maji jine predstavy o tom jak to „schaffnout“.
  Nazor z polskych novin prelozeny do cestiny:

  Geniální myšlenka polského ministra:

  Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii, navrhl polský ministr zahraničí Wit Waszczykowski.

  Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný
  neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský ministr.

  Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v jejich vlasti – Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti Evropy,”
  zdůraznil Waszczykowski.

  Zároveň dodal, že si neumí představit „vyslání našich vojáků do Sýrie, zatímco tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost”.

  Nikdo nežádá, zdůraznil ministr, aby v Sýrii bojovaly ženy a děti. Avšak desítky tisíc Syřanů, kteří po přeplutí k řeckým břehům a opuštění člunů nežádají jídlo, pití, či oblečení, ale kde si mohou dobít
  mobil, tak ti by mohli – s naší pomocí – osvobodit svoji vlast,” navrhl polský ministr.

  Zároveň připomněl, že vytvoření bojových jednotek v zahraničí by nebylo novinkou. „I z Poláků kdysi v daleké cizině vytvářeli jednotky, které potom bojovaly za svobodu své vlasti.”

  Witold Waszczykowski je ministrem nové polské vlády.

  • vittta

   Jen zbývá upřesnit, proti komu by teoretické síly měli být nasazeny.
   Jestli proti zákonné vládě (a Rusku) nebo proti ní.
   Ministr si dělá kozy, ale kdyby to myslel vážně, uskutečnit by to nešlo, protože válka v Sýrii není, nesvoboda, která by se dala vybojovat za svobodu také ne.
   V Sýrii je jen chaos, a to jen někde a ten je ještě umělý, či uměle udržovaný a jeho cílem je přesně to, co se děje- tedy je to záminka k invazi čmoudů a negrů do evropy, že jako je v Sýrii válka, a nikoho u toho nebere, že Syřané, prchající před válkou jsou z celé Afriky a blízkého východu.

   • astraustralia

    Zajimavy priklad vykladu prani pana ministra.
    Pan ministr jasne mluvi o
    „vyslání našich vojáků do Sýrie, zatímco tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost”.
    Takze jsem to pochopil predevsim jako reakci na masu mladych muzu ze Syrie, z nich jedni prchali pred DAES a druzi pred Assadem,
    ale vittta tomu dal mnohem sirsi a tim i diskutabilnejsi rozmer.
    Jako clanek na toto thema bych to sacoval od 1000 komentaru vys a kazdy trochu jiny,
    pak se ctenarti nediv ze kdyz lid nema jasno jak pak vlada takovym lidem zvolena :-)

  • oh

   Jen pár let před těmi dobami, o nichž (bývalý) pan ministr vykládá, že „I z Poláků kdysi v daleké cizině vytvářeli jednotky, které potom bojovaly za svobodu své vlasti.” vykládal jiný polský ministr zahraničí: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa… Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu a připomíná svoje přání stanovit společnou hranici s Maďarskem.“ a jeho kolegové z vlády snili sladký sen o společném tažení polském a německém proti SSSR a o psaní po zdech Kremlu ruskou krví: „Mluviti rusky se zakazuje!“ tak dlouho, až jim jejich vysněný spolubojovník vrazil do zad ne kudlu, ale rovnou celou armádu.

   P.S. Witold Waszczykowski byl ministrem zahraničí polské vlády. Momentálně poslancuje v €parlamentu.

   • embecko

    Ten vyrok si jeste pamatuji, to bylo hned na pocatku krize. Polaci jsou trojskym konem V4, stejne jako Rakusaci…prirozene spojeni by bylo SK+HU+CZ, ostatni jsou jen skodna.

    • embecko

     Do V4 prichazi cerstvy vitr a s nim i nova era. Zasadni vyjadreni prezidentky Caputove:
     „Politici mají společnost spojovat…Političtí lídři se tomu podle ní musí postavit, musí odmítnout extremismus, chránit menšiny a vyjadřovat solidaritu s těmi, na které extremisté útočí.“
     https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/zuzana-caputova-slovensko-prezidentka-proslov-dezinformace-extremismus_2002161222_dok
     Ta uz by pomalu mohla zacit vydavat sebrane spisy…vsimli jste si take, ze slovo xenofobie uplne zmizelo ze sceny?

    • astraustralia

     Spravna pripominka a o tom je i vyrok jisteho politika ktery problem V4 popsal jako „Polsky problem“.
     Mimo to ze nemaji jasno kdo je ve skutecnosti vetsim nebezpecim a nepritelem a preleva se jim to tu na Nemeckou a jindy na Ruskou stranu, zasadni problem je jejich predstava o fungovani V4. Vzhledem k tomu ze jich je dnes 38,5 millionu maji jasnou predstavu o pomeru sil i v podobe hlasu ve V4.
     CR=10, Slovensko=5, Madarsko=10 jim dava v souctu predstavu ze jejich nazor musi byt vzdy ten vitezny a pouze za takove situace jsou ochotni o V4 uvazovat.
     Situace se dnes mirne posouva do nove podoby vstupem Rakouska na pole vyjednavani a jsou lide kteri jiz otevrene rikaji ze jednani Rakousko-Madarsko je po 100 letech pomalym navratem k RakouskoUherskemu mocnarstvi jen v jine podobe.
     Vstup CR a Slovenska do smlouvy Rakousko/Madarske at jiz s Polskem ci bez neho by opravdu byl protipolem smlouvy Nemecko/Francouzske a takto nove zformovana Evropa by nutne musela znamenat i jinou uroven vztahu.
     Do naruce noveho uskupeni by mozna rady i nektere staty byvale Jugoslavie, kteri valku na prelomu tisicileti pamatuji jako
     tragickou ktera stala mnoho utrpeni a zivotu ale byla nadsene brana nejenv USA ale predevsim v Nemecku.
     Jak realne je rozstepeni Evropy na Zapadni a vychodni ukaze cas a prilozit pod kotel nesnasenlivosti muze panstvo z Bruselu svou stale natvrdlejsi diktaturou. Rozhodujici roli bude samozrejme hrat slovo tech kteri jiz roky stupnuji straseni Ruskem. Zatim je to tak ze rekne li generalni stab NATO ze Rusko je hlavni nebezpeci , vlak pres to nejede.
     General Pavel vi sve neb drive pracoval pro jednu nyni pro tu druhou spravnou stranu a CT varovani pred Ruskem spravne naserviruje. Lid musi pochopit a pokud ne tim hur pro nej !
     Aby bylo jinak chce to cas a hlavne se nesmite mit tak dobre jako nikdy predtim, jak rikaji vsichni predchozi i soucasni politici.

 13. vittta

  Tohle je ukázkový mainstreamový rozhovor, typ „Třešeň“.
  Nálepka- protože nic jiného to není- je vedena klasicky, Konvička je takový i makový, ale ani jednou není předložen žádný argument, ani jeho náznak.
  Obzvlášť kuriozní je konec.
  „Je vlastně islamizace stále ještě tématem, které táhne?

  Téma to stále je, ale jeho aktivizační schopnost prudce klesla. I proto se stále častěji objevují výpady proti dalším nepřátelům, ať už je to EU, vláda nebo neziskovky. “

  To se podívejme, tak Konvička to je, kdo vystupuje proti vládě.
  Tady je celá mainstreamová politika zaměřena už od časů zvolení Zemana prezidentem proti vládě a demokratickým strukturám obecně, ale jakýsi hlavní představitel tohoto nepřátelského proudu je Konvička.
  To vše vloženo nenápadně mezi EU a neziskovky.
  Sluníčkoblábol.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/expert-konvicka-je-soliter-antiislamisticti-kolegove-od-nej-dali-ruce-pryc-89214?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  • Alva

   A všiml jste si na konci článku, jak se dotazovaní starší manželé báli cokoliv kladného na adresu doc. Konvičky nebo SPD říci? Už se bojí i reportérů, to jsme to dopracovali.

   • vittta

    Hlavně ta redaktorka to přesně chápe- nebo nechápe, spíše „nechápe“ souvislosti, zatímco někteří pitomci Konvičkovi věří- v tom slova smyslu, protože Konvička to všechno zjednodušuje, ale co přesně vlastně zjednodušuje, už paní chytrá neřekne.
    No, hlavně že to chápe.
    A proč vlastně u ní Konvička, který se stal až jakýmsi kulem v plotě, vzbuzuje takový zájem?

   • vittta

    Tady třeba všechno chápe i všeználek Stroehlein z HWR, což je ta nejneziskovější neziskovka nejneziskovatější.
    Ten plácá páté přes deváte, a jak se zdá, dobře pana Křečka zná, situace v ČR na pozici ombudsmana je mu dobře známá.
    Tady třeba pravil:

    „„Často vidíme minority, jako v České republice muslimy, kteří jsou prvním cílem. Jsou malí, slabí a bezbranní, takže jsou pro politiky snadným cílem. Všichni musíme pochopit, že dodržování našich práv závisí na dodržování práv každého.

    Jistě, protože Stroehleim bezná situaci s cigoši, tak vzal EUroklasiku, muslimy.
    Ti jsou slabí a bezbranní, hlavně v ČR, ale v tom vyznění všude.
    Jenže to o dodržování práv každého řekl i pan Křeček, ale kdo by se pídil po detailech.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslimove-Slabi-bezbranni-pane-Krecku-Svet-si-vsiml-ombudsmana-613601
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslimove-Slabi-bezbranni-pane-Krecku-Svet-si-vsiml-ombudsmana-613601

   • vittta

    Sakra dal jsem tam 2x odkaz, tak znovu:
    Tady třeba všechno chápe i všeználek Stroehlein z HWR, což je ta nejneziskovější neziskovka nejneziskovatější.
    Ten plácá páté přes deváte, a jak se zdá, dobře pana Křečka zná, situace v ČR na pozici ombudsmana je mu dobře známá.
    Tady třeba pravil:

    „„Často vidíme minority, jako v České republice muslimy, kteří jsou prvním cílem. Jsou malí, slabí a bezbranní, takže jsou pro politiky snadným cílem. Všichni musíme pochopit, že dodržování našich práv závisí na dodržování práv každého.

    Jistě, protože Stroehleim bezná situaci s cigoši, tak vzal EUroklasiku, muslimy.
    Ti jsou slabí a bezbranní, hlavně v ČR, ale v tom vyznění všude.
    Jenže to o dodržování práv každého řekl i pan Křeček, ale kdo by se pídil po detailech.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslimove-Slabi-bezbranni-pane-Krecku-Svet-si-vsiml-ombudsmana-613601

    • Alva

     Nojo, máme ještě mezery v chápání. Já např. nechápu, proč mají mít ženy extra ochranu před násilím a to jakýmkoliv. Ženy jsou lidi a občané každý jiný a na ně i na násilníky mají platit stejné §§. Totéž pro cikány, totéž pro muslimy. U těch by ale bylo nejlepší, kdyby ti doktoři a inženýři zůstali doma a místo pomáhat německé ekonomice pomohli svým zemím.
     V tom posledním případě ale vidím ještě jeden problém, o kterém ještě nikde nepadla zmínka (ne že by na tom záleželo).
     Až v Evropě muslimové „přečíslí“ domorodé obyvatelstvo, což se už prorokuje, že nastane co nevidět – zůstanou pořád „slabou a bezbrannou“ menšinou, nebo se konečně dočkáme takového opečováváni my (jako už menšina)?

  • astraustralia

   Pritom reseni je tak jednoduche. Nepsat o tom. Jako by to nebylo.
   Prestat psat a zverejnovat zpravy o kdejakem jedinci ktery az tak vybocuje a je tak zajimava , ze musi byt zverejnena nebot lid si preje zpravy jine zvlastni a zajimave. Cim vice tim lepe !!! Novinari jsou jen zprostredkovatele , ti jen plni prani lidu,
   touhu po senzacnich zpravach.
   Ty na rozdil od minulosti dnes diky pokroku umi obehnout zemekouli za par vterin.
   Je jich tolik ze ovcan muze zirat do mobilu ci sedet u PC od rana do vecera:-)
   Nove a korektne informovat jako hlavni ukol massmedii!
   Capi hnizdo vystridal novy ombudstman Krecek ktery by mohl ohrozit to nejdulezitejsi,
   demokracii ve ktere se maji lide nejlepe.
   S vyjimkou platnosti pro million postizenych exekuci a bezdomovcu a dalsiho vice nez millionu na hranici chudoby !
   Bezdomovectví je v Česku závažným sociálním problémem.Podle výzkumu Ministerstva práce a sociálních věcí, který byl publikován v říjnu 2016, se v České republice nachází zhruba 68 500 lidí bez domova.[4] Vláda České republiky hodlá jejich problémy řešit v rámci Koncepci prevence a řešení problematiky bezdomovectví v České republice do roku 2020 z roku 2013
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Bezdomovectv%C3%AD_v_%C4%8Cesku

   Tohle massmedia neresi, nabizi Krecka a Million chvilek vstricne reaguje :-(
   Tak dobre jako nikdy!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s