Rychlost šíření koronaviru

Podle článků pana Lopatnikova zde a zde.

 

Již 80 lidí zemřelo k 27.1. na infekci koronaviry. 26.1. to bylo 50 lidí. Během jednoho dne se počet identifikovaných pacientů zvýšil z 2040 na 2700, to znamená, že koeficient šíření je 1,35 ZA DEN (!?). To zhruba odpovídá skutečnosti, že PRVNÍ NEMOCNÝ SE OBJEVIL ZHRUBA 31. PROSINCE 2019. .

Horní červená tečka je stav k 27.1. Vývoj infekce zapadá do této linie. Ve dnech 11. – 12. ledna bylo nahlášeno 41 případů, což je ve shodě se získanou přímkou. To odpovídá levé dolní červené tečce.

S tímto koeficientem šíření je virus schopen infikovat lidstvo do 76 dnů.

***

Na dnešní den, 28.1., měl podle prognózy pana Lopatnikova počet nemocných vzrůst na 3700 – a ve skutečnosti je jich dnes hlášeno 4428. Zemřelých je 106. Graf se tedy mění k horšímu.

 

A zítra…?

 1. embecko

  Zde je prekvapive oficialni video mesta Dortmund, prispivajici k utuzeni demokracie a tolerance:
  S odvahou posilit demokracii
  V case 1:00 bere dobry clovek, demokrat do rukou sapik a sejme pravicoveho extremistu (ztvarneneho jako postizeneho), aby mu nasledne vybral mozek.
  A tihle lide se pak pohorsuji nad nasilim a delenim spolecnosti…

 2. vittta

  Ajjaj, tohle se náckosaulovcům moc líbit nebude.
  Tak nám asi lidická žena nikoho neudala, a naopak uvavač byl asi fízl Ressl, co to měl napsat půl roku po válce.
  A celkově tam plno věcí nesedí, ale zajímavější je jiná věc.
  „Historik“ Kyncl, co s převratným objevem přišel študýroval nějakou dobu i ve IV. říši.
  Nákaza „němectvím“ je zhoubná.
  Historik Eduard Stehlík píše, že ve IV. říši študoval 7 let, ze životopisu ta délka nevyplývá, píše se tam o 3 letech v Německu a Irsku.
  Na zajímavosti tomuto zaprodanci přidává jistě i to, že třeba na Wikipedii není o studiu v Reichu zmínka vůbec.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zasadni-svedectvi-v-kauze-Zidovka-z-Lidic-Wollnerovcum-se-libit-nebude-613929

 3. vittta

  Tady je poučný článek o státní správě.
  Existuje „Vládní zmocněnec proti hybridní hrozbě“, s velkou pravděpodobností existuje „mimo jiné“, tedy podobné, debilní, a úplně zbytečné funkce.
  Zmocněnec Šedivý mele i na dnešní poměry impozantní sračky, nebo to možná spíše o dnešních poměrech jen vypovídá.
  Tak např. zde je taková klasika:
  “ Především poukázal na největší nebezpečí dezinformačních kampaní, které vede Rusko na našem území a které spočívá v jejich dlouhodobosti. „Metody jsou mnohdy velmi sofistikované, a to do té míry, že cílové skupiny, na které jsou kampaně zaměřeny, si to vlastně ani pořádně neuvědomují,“ tvrdí.

  Cílem kampaní ze strany Ruska je podle Šedivého „znejistit společnost, vyvolat zmatky, rozostřit vnímání reality či nějakým způsobem nás odklonit od příslušnosti k Západu a oslabit spojenecké vazby v rámci NATO či Evropské unie“. “

  (pak o ruské hrozbě mele dalších asi 5 odstavců)

  Ještě že vládního zmocněnce máme, jinak by nám ruské tanky už rachotily po Václaváku.
  Jenže to je všechno hovno proti tomuhle:

  „Šedivý pak přišel s metodou, jak rozeznávat kvalitu médií, jestli jsou dezinformační. „Základní metodou je ověřování faktů,“ doporučil.“

  Tý vole, to je muž na svém místě, to je fakt převratná metoda.
  Ale pokračuje:

  „Doporučil všem za tímto účelem sledovat firmu Semantic Visions Františka Vrábela. Z jejich analýzy vychází seznam asi 22 dezinformačních webů. To jsou podle Šedivého média, která replikují dezinformace z těch nejtvrdších, třeba ruského Sputniku.“

  Takže Vládní zmocněnec doporučuje soukromou firmu nějakého totálního idiota, který svou poctivou prací tvoří hodnoty.
  A za ty vytvořené hodnoty mu někdo platí, a asi by bylo zajímavé vědět kdo, samozřejmě kromě státních peněz.
  Tady ale nejde o to, že na nějakém umělém a zbytečném místě sedí nějaký normalizační bolševický kripl, a odkazuje se na aktivního svazáka jak vystřiženého z 50 let, ale o to, že vláda řeší, jak není třeba na důchody.
  A fakt mě u toho napadlo, že u takového Tarase nebo Testa se tyhle zkurvenci neřeší.
  Řeší se živnostníci a jejich odvody a daně (Taras) a nebo rovnou podnikatelská kasta zločinců (test).
  To je neuvěřitelná naivní zášť těchto pseudoanalytiků, na každém rohu se vyhazují peníze daňových poplatníků oknem za idiotské projekty typu inkluze a dálnice stojí jako cesta na Mars a město dotuje demonstrace Milionů chvilek a stát má Vládní zmocněnce na každou píčovinu, a svazáci a Hitlerjugendové všeho druhu čerpají dotace na projekty, jejich příkladným výsledkem je třeba těch 22 konspiračních webů, ale Tarasové řeší živnostníky.
  Také byste se smáli, být na místě pánů Vrábelů či Šedivých?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vladni-zmocnenec-proti-hybridni-hrozbe-Sedivy-muze-dostat-novou-funkci-v-Bruselu-Ridil-by-spolecnou-obranu-EU-613962

  • embecko

   „Základní metodou je ověřování faktů,“
   To je ale klasika…kadry si vybiraji jako zastupce, spolupracovniky a mozne nastupce jeste vice neschopne kadry, aby je karierne neohrozily.
   Pak dopadnou jako komunisti za normalizace. Chceme-li zvysit produktivitu prace, musi vedouci pracovnici dbat na zvyseni racionalizace prace v mene produktivnich provozech.
   Co vlastne dela Kamil? Zda se, ze ulehl k zimnimu spanku…

 4. vittta

  A tady je důkaz, že historie jde stále dokola.
  Tak je známo, že obrodný proces v r. 1968 dělali zajedno komunisté, co měli špinavé ruce z 50 let, tak jejich dětičky.
  Mnozí se pak stali pomýlenými, nebo naopak kádrovými rezervami nových pánů.
  Po převratu 1989 se dělo to samé, mnoho komunistů a StBáků přehodilo kabát, jali se bít pevně za věc svobody a demokracie, vč. samozřejmě jejich dětiček.
  Konec konců, kovaní demokraté byli velice záhy i nacististických kádrů, a denacifikace Německa je jen úsměvný výraz, vyjadřující jakousi teorii.
  Jak jde čas, úplně jsem zapoměl, že je už 30 let od převratu, a nastal čas, aby ti, co to tady prasili v 90 letech či jejich dětičky, začali obrodný proces, protože tak už to prostě chodí.
  Vinníci se budou bičovat, a pak bičovat i ostatní, jak to tehdy v 90 letech ti ostatní všechno ukradli, a jak si zameteme stůl, aby byl čistý, při čemž Čižinský poněkud předběhl politickou poptávku, protože se mi nezdá, že by o mrskání kriplů jinými kripli ohledně 90 let byl nějaký zásadní zájem- no ale když to média podrží….
  Je to komicky ubohé.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-tu-Milion-chvilek-v-politice-zaznelo-Cesko-jasa-i-nadava-nad-oznamenim-613972

  • Kamil Mudra

   K tomu jak se zachází s historií se vyjadřuje Martin Koller:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Osvetim-neosvobodili-Rusove-Mile-elity-EU-Prepisuji-se-dejiny-v-primem-prenosu-Martin-Koller-prinasi-fakta-612768
   Bohužel, kolik se asi takových Kollerů vyskytuje mezi dějepisáři ve školách? Naši potomci a hlavně jejich potomci už budou „znát“ historii jinou než my a ty sporadické rodinné výjimky udržující paměť národa, na tom nic nezmění.

   • vittta

    Bohužel má naprostou pravdu.
    A jakkoliv se EU stále více odkopává, a nijak se nestydí za svou reálnou podporu rasismu, nacismu a antisemitismu, jen málokomu to dochází.
    Protože historie se falšuje už dávno.
    Nacismus totiž dlouhodobě bývá vysvětlován tak, že to je ten pán s tím divným knírkem, který úplně sám všechno udělal, a jako Hitler jsou jmenováni různí nepohodlní politici v celém světě.
    Poslední dobou nacismu v jeho řádění, které je ale čím dál více haleno do mlžných oparů, pomáhali různé jiné národy, třeba Češi, a pomalu to vypadá, že Němci nacistické běsnění Čechů přijeli trošku otupit.

 5. vittta

  Něco pro příznivce rovnosti.
  Nějaká americká levicová politička navrhla povinnou vasektomii pro muže nad 50 let, či po třech dětech.
  Má to být reakce na protipotratové zákony, platící v Alabamě.
  Věc má určitý háček, zákaz potratů nutí ženu, aby se před nechtěným početím nějak chránila, při čemž porod jí nijak (většinou) neomezuje v další schopnosti reprodukce, naopak vasektonomie muže v tomto bodě vyřídí.
  Nutno ještě říci, že potrat vesměs nenastává v případě, že je dítě čekáno s trvalým partnerem, či minimálně manželem, ale v případě, kdy si ženská užene dítě, a neví s kým, nebo to ví, a nikdo se to nesmí dozvědět.
  Pokud si snad někdo myslí, že je to blábol duševně choré slepice, nemající šanci na schválení kdekoliv na světě, pak se podívejte na diskuzi pod článkem, na ty nejstarší názory, kde je nejvíc hlasů.
  Tam sice odmítnutí této fanatičky má hlasů více, ale její podpora, či podpora tohoto nápadu u českých žen je v podstatě obrovská.
  Je třeba si uvědomit, že muž těžko bude souhlasit s vasektonomií, a tudíž je hlasy nějakým způsobem vyjadřující nápadu podporu
  vynásobit 2x, protože to jsou prakticky bez vyjimky hlasy žen, zatímco odmítnutí slepice jsou hlasy žen i mužů.
  Z hlasování vyplývá, že české ženy ve své většině, dejme tomu 60%, nenávidí muže, a nesmířily se s údělem, jak ho nastavila příroda, tedy že musí rodit děti, zatímco chlap je rodit nemusí, a že je vesměs jen na nich, s kým budou či nebudou dítě mít.
  Takže když žena má trpět, ať trpí i chlap, a když netrpí přirozeně, tak mu utrpení uděláme uměle.
  Připomíná mi to nadšenou podporu EET a jiných buzerací pro živnosníky, kdy ti, kteří živnostníky nejsou, toto podporují jen ze závisti.
  Formát „když já nebudu mít víc, ať má ten živnostník alespoň méně“.
  A to jsou české ženy, vůbec nepochybuji o tom, že podpora amerických žen bude 90%, při čemž lze operativně tento způsob ponížení ještě vylepšit tím, že by se týkal jen bílých, heterosexuálních mužů.
  Jménem civilizace!

  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/povinna-vasektomie-pro-muze-nad-50-navrhuje-americka-politicka-40313829

 6. vittta

  Tady zase mluví provokatérka, která kvůli poučnému filmu (v pozitivním smyslu) vyhledávala na internetu devianty a dělala se 12 letou, a fakt vypadá hodně mladě, i když je jí už 24.
  Ovšem film, i ten rozhovor vyvolává iracionální nenávist k oněm deviantům, a přitom jsou to také lidé, jako každý jiný, a měli by mít právo nejen na svou vlajku a hymnu, ale i na adopci dětí.
  Tak nevím, jak se s tím lidskoprávní aktivisté LGBT komunity popasují, ale předsudečná nenávist je i trestná, a ti devianti přece nikomu nic neudělali.
  Trošku mě udivilo, že se herečka divila množství devinatů na nějakých asi seznamovacích sítích, nebo kde, neznám ty možnosti těch sítí.
  Kde jinde by se měli slejzat?
  Navíc, sama říká, že devianti hovořili i s jejími kolegyněmi (provokatérky byly tři) a dokonce jeden s ní ze dvou profilů.
  Rozhovor není nějak extra zábavný, ale pro náctileté poučný, nic méně se nemohu bez ironie zbavit dojmu, že si herečka trošku odporuje, a vlastně ani neví, jak ten problém pořádně uchopit, protože jí zklamali muži, a celkově mě někdy přijde vysloveně nevyzrálá.
  Pokud by pak měl někdo výhrady k tomu, že tyto chlíváky nazývám devianty, i že je to něco jiného, jak homosexuálové, kteří mají právo na to, mít práva větší, jak kdokoliv jiný, pak byly časy, kdy i nějaké veřejné vlajky a pochody hrdosti těchto úchylů byly nemyslitelné, a asi bych sklidil pořádný posmech, kdybych o tom na sklonku socialismu promluvil, že něco takového bude prosazováno jako absolutní norma, takže tihle prcačkáři klidně za pár let mohou být protěžováni stejně, se svými hymnami a vlajkami.
  Ostatně, muslimové se sexu s 12 letými nebrání a v Británii policie nechrání mladé dívky, ani když jsou fyzicky hromadně znásilňovány.
  https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/99802/herecka-tezka-muzi-prede-mnou-onanovali-prisla-jsem-o-iluze-pred-lety-po-mne-jeden-chtel-panenskou-moc.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 7. vittta

  Je sjetej od rána do večera.
  To je celé.
  Bez fetu už neudělá ani hovno.
  Je ale pozoruhdné, že mu ještě tleskají.

 8. embecko

  Tak se nam po 30 letech od revoluce nejak rozpadla debata: U Janiky se resi hruzy stavajicicho systemu, Taras ma na paskalu utrpeni za socialismu a Tribun varuje pred tradicemi a resi sdileni hodnot.
  A nejprogreisvnejsi firma soucasnosti a vlajkova lod technologicke budoucnosti ma na krku dluh jak krava, coz ivestory naopak uklidnuje:
  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4340718/obrat-elona-muska-dalsi-kapital-nedava-smysl-prodej-akcii-je-tu-po-767-dolarech.html
  „Nesplacený dluh Tesly na konci loňského roku činil 13,42 miliardy USD. Dluh přesahuje dvojnásobek hotovosti a ekvivalentu, kterou Tesla disponuje…..Cena akcií Tesly více než ztrojnásobila od momentu, kdy firma zvýšila výrobu modelu Y…“
  Dnes se tomu rika bublina, my to nazyvali Potemkinovskou vesnici. Zivotni uroven lidu stoupa, produktivita prace se zvysuje. Zlati komunisti…

  • astraustralia

   Pokud jde o Tesla cars a vse co produkuje pan Musk je to v poradku. Ani Greta nema od tatinka napsany projev protestu.
   Vse co je elektricke je ciste a nemuze to byt zadarmo.
   Takze nejake zadluzeni neni na poradu uvazovani.
   Ze za par let pujdou baterie do odpadu a tak potvrdi ze el.auta nejsou resenim a maji 2x spinavejsi stopu nez ta dnesni?
   Terazky se nosi el. auta a solarni panely. Dnes jsou velmi ciste ! Co bude po letech vyresi pokrok a dalsi vynalezy!
   Nyni po letech masoveho uzivani se zakazuji plastove vyrobky, jiste podobne to bude i s pouzitymi bateriemi:-)

  • astraustralia

   Největším nebezpečím pro lidstvo není spalování uhlí nebo ropy, ale odlesňování a vysoušení krajiny,
   říká uznávaný biolog Pokorný
   Biolog a ředitel obecně prospěšné společnosti ENKI Jan Pokorný upozorňuje na rizika, která naší civilizaci hrozí kvůli hazardním způsobům nakládání s vodou a vegetací. V první části rozhovoru pro Primazpravy.cz vysvětluje, proč je odvodňování a následné vysychání krajiny a měst větším nebezpečím než spalování fosilních paliv.
   https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/nejvetsim-nebezpecim-pro-lidstvo-neni-spalovani-uhli-nebo-ropy-ale-odlesnovani-a?fbclid=IwAR3yBvtTfNiw3uB2kLbO6fhpxd6Tf7K_OJuxTOQQQTlEneyGll95uHyb0fU

   • Janika

    Má naprostou pravdu s tou vodou. Trvá to, než se k něčemu rozhoupeme, vidím to i doma. Pořád žadoním, aby se voda z vany dala vypouštět na zahradu, ale nic… V suchém létě ji nosím přes dvě patra na zahradu v kýblech, mně je prostě líto vypustit vodu jen tak do kanálu, když kytičky a rostlinky na ni toužebně čekají.

   • embecko

    Ale jiste!!!
    https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2015/08/posledni-uder-stalina.html
    „A les vyrostl! Základem celého plánu byly pásy smíšených lesů ochraňující pole a závlahy. Pokud v otevřené stepi žár dosahuje 53 stupňů, pak ve stínu stromů je o 20 % chladněji a vypařování z půdy se tak o 20 % sníží. Navíc pozorování v Buzuluckém lesnictví v zimě 1928 – 29 ukázala, že sosna o výšce 7,5 m shromáždila za tu zimu 106 kg jíní a námrazy. To znamená, že nepříliš velký lesík je schopen ze srážek získat několik desítek tun vody!“
    To je skoro stejne smutne cteni, jako dnes o Libyii…
    Ovsem!…svazak nespi, takze:
    „Skutečně vypouští velké námořní lodě do ovzduší více nečistot než všechna auta na světě? Z hlediska emisí sazí a oxidů síry tomu tak opravdu je, ke globální změně klimatu ale podstatně více přispívají automobily. Navíc velké námořní firmy připravují plány, které mají lodě postupně zbavit všech emisí.“
    Ano, lode vypousti vice necistot, nezli auta, ale!….ke globalni zmene klimatu prispivaji vice automobily…
    Zde je take duvod, proc lodari nepodepsali Parizskou dohodu, nemaji ji zapotrebi, nebot jsou ideove na vysi (oproti prasackym ridicum osobaku):
    „…uvědomělejší provozovatelé lodní dopravy a majitelé trajektů v posledních letech neotáleli a začali se pídit po plavidlech na čistější pohon již dříve.“
    At ziji rejdari, predvoj ekologicke spolecnosti!

  • Janika

   Debata se nerozpadá, jen si žije svým životem :-).
   U Tribuna se mi líbil ten článek s myšlenkami Honzáka (kupodivu), ale někteří ho tam zkritizovali. Myšlenka, že ředitel je složený „z jiné hmoty“, než vrátný, mě nadchla :-).

   • Janika

    A měla bych dát nový článek, materiálu je tu dost, ale zase mám počítač v opravě, při aktualizaci „nevypínejte počítač“ vypli proud a zaseklo se to, takže prosím o strpení.

   • embecko

    No…zije si svym rozpadlym zivotem… :o)
    Kritika by tu nejaka byla, alespon obecna: Predpokladejme, ze umime vsichni cist a ze na prestizni PL chodime uvedomele kazdy den…pak odkazu netreba (tolik ke zdejsi diskuzi)..
    Taras si zas mysli, ze byl snad jediny, co mel sveho paviana…
    A Tribun chce zmenit nadstavbu pri zachovani zakladny (coz dnes jiz nejsou soustruhy a hute, ale pravo).
    Tezko sdilet, kdyz pravo je nastaveno tridne. Normalne…normalne by Airblb byl daaavno zdanen, ne ze se o tom vubec povedou nejake debaty. Sdilis jak pitomec a kapous vedle si ze sdileni udela nezdanenou zivnost…to je jiste pro moralku levicaka to nejlepsi, co lze vymyslet!

    • Saul

     Kritika by tu nejaka byla, alespon obecna: Predpokladejme, ze umime vsichni cist a ze na prestizni PL chodime uvedomele kazdy den…pak odkazu netreba (tolik ke zdejsi diskuzi)..(embecko)

     Tak bez vitova stachanovského zápřahu a nadlidského úsilí (začíná to trochu flákat) to s „diskusí“ zde evidentně neposunete.
     A (nejen) on zase bez odkazů na PL.
     To je ovšem prekérní situace a můj příspěvek a postřeh k „obecné kritice“, jak jste sebekriticky zmínil : 0)

     • Saul

      Ty nešťastné odkazy a absence smyslu vlastního sdělení se samozřejmě dají obejít poukazem na diskusi vedle:
      „Taras ma na paskalu utrpeni za socialismu a Tribun varuje pred tradicemi a resi sdileni hodnot.“(embecko)

      Zkoušel jsem si to ověřit a Tribun varuje před renesancí fašismu.
      Pro nihilisty a pseudointelektuály zřejmě tradičního.

    • Kamil Mudra

     „… to je jiste pro moralku levicaka to nejlepsi, co lze vymyslet!“
     No, zvláště když člověk bydlí v domě s pouze obecními byty a přitom s takto „sdíleným“ bytem na stejném patře, jak je tomu třeba v mém případě. Soudě podle intervalu sousedské výměny a jejich národní proměnlivosti, sdílí ho jeho nájemník snad s celou Zeměkoulí.
     Sama původní myšlenka toho sdílení se mi líbí a není pro mne nijak nová, protože jsme ji v její čisté podobě praktikovali už za mého mládí po celé ČSSR. Jen se klíče buď předávaly přímo a nebo nechávaly u sousedů. A nešlo jen o byty ale i o chaty a chalupy. „Platilo se“ zpravidla jen tím zalitím kytek, případně péčí o nějaké zvířectvo nebo opravou něčeho co domácí opravit neuměl, či se k tomu nedokázal dokopat. A fungovalo to úplně v pohodě. Jenže kapouš prostě dokáže sprznit cokoli původně dobrého.

  • pacifista

   Já jsem někde četl už před rokem, že Musk zkrachoval a je finančně odepsaný, ale že propaganda funguje dál, protože to us potřebují pro svou image. Tak nevím.

 9. astraustralia

  Vratme se do CR!
  To snad ne! Česká státní televize zve na protistátní demonstrace. Video jako důkaz. Milion chvilek a nehorázná reklama. Přijďte všichni, bude sranda. Přijde i pan Křeček?

  https://www.arfa.cz/to-snad-ne-ceska-statni-televize-zve-na-protistatni-demonstrace-video-jako-dukaz-milion-chvilek-a-nehorazna-reklama-prijdte-vsichni-bude-sranda-prijde-i-pan-krecek/?fbclid=IwAR0lMZfzyNt1Mqy6fQLaqlAbAHlmCXY6ECppvai3wsUSO21Fd-WmQ8DoXP8#.XkzoJ_SLrct

 10. ema

  V oltaire – nadčasový výrok
  Francois-Marie Arouet, pozoruhodný muž, který si říkal Voltaire,
  jehož mnohé postřehy a soudy zůstaly nesmrtelné, prohlásil také toto:
  „V životě potkáte dva druhy zlodějů. Obyčejného, běžného
  zloděje, který vám ukradne peníze, vaši náprsní tašku,
  hodinky, vašeho koně atd
  Druhým typem je politický zloděj. Ten vás připraví o vaši
  budoucnost, o vaše sny, o vaše znalosti, ukradne vám váš
  výdělek, vaše vzdělání, vaše zdraví, zbaví vás síly a energie, a
  nakonec i vašeho úsměvu.
  Velký rozdíl mezi těmito dvěma druhy zlodějů spočívá v tom,
  že obyčejný zloděj si vybírá vás, aby vás připravil o to, co vám
  patří, zatímco politického zloděje, který vás pak připraví o
  všechnu vaši životní perspektivu, si vybíráte vy sami.
  Další velký rozdíl (nikoli poslední) mezi nimi je ten, že běžný
  zloděj je obvykle policií stíhán, zatímco politický zloděj je
  obyčejně policií chráněn.

  • Kamil Mudra

   Nu, je smutné že se svět od časů Voltaira ani trochu nezměnil k lepšímu ačkoli na to měl skoro 250 let. Jak potom věřit někomu kdo vám maluje světlé zítřky s horizontem pár desetiletí.

 11. embecko

  Doporucuji naprosto skvely a informativni clanek pana Vitka o Cine a Africe:
  http://www.novarepublika.cz/2020/02/jak-cinsky-prezident-si-tin-phing.html
  „Si Ťin-pching říká Afričanům, také jsme žili v bídě a podívejte se, co jsme za čtyřicet let dokázali, dělejte to jako my a změňte svoji zemi. Nabízí Africe, a nejen jí, nový model hospodářského a společenského rozvoje. Můžete si o něm myslet, co chcete, ale jedno mu nikdo nemůže upřít: je úspěšný. Co nového může nabídnout Západ kromě frází o svých morálních a mravních hodnotách? Genderismus? Me too? LBGT?“

  • ema

   No jo embo, ale to se může stát jen u těch, co nebyly frantíkovic koloniemi. JInak napřed by se musely zbavit téhleté zátěže, ale obávám se že se frantíci jen tak nevzdají… vždy´t ty many many jsou pro ně důležité, vždyť sami toho /peněz/ vyprodukují asi minimum. A pochybuji, že by se toho vzdali dobrovolně.
   https://ceobag.wordpress.com/2014/02/07/14-africkych-zemi-musi-francii-platit-dan-z-kolonizace-ve-prospech-otroctvi-a-kolonizace/

   • pacifista

    Podle mě tam hrají velkou roli osobní vztahy, které byly navázány právě v té kolonizační době a nyní již jsou tak utvrzené, že je nejde jen tak zbourat. Původní kolonialista byl Francouz. Jeho potomci tam zapustili kořeny, ale pořád se cítili Francouzi. Po dekolonizaci se našli stejně smýšlející domácí, kterým vyhovuje bakšiš, jež z toho mají. Tak se podporuje vláda, která je vstřícná k bývalým kolonizátorům a jede se dál.

  • Saul

   „Nabízí Africe, a nejen jí, nový model hospodářského a společenského rozvoje, Můžete si o něm myslet, co chcete, ale jedno mu nikdo nemůže upřít: je úspěšný..“
   Aha!
   No pro Čínu určitě úspěšný a prospěšný je.

   „Loni v dubnu došlo v jednom uhelném dole během stávky ke sporu mezi zambijskými horníky a jejich čínskými nadřízenými, který skončil střelbou.
   Dva čínští manažeři byli obviněni z pokusu o vraždu, protože začali pálit do shromážděných Zambijců, nespokojených s výškou mezd.
   Postřelili třináct horníků, ale obvinění bylo nakonec staženo, protože důl poškozeným zaplatil kompenzaci a zambijské úřady neměly nejmenší zájem postupovat rázně proti jeho čínským vlastníkům.“
   „Číňané také nutí své zambijské horníky, aby pět dní v týdnu pracovali ne osm, ale dvanáct hodin denně. Pak je navíc čeká ještě šestá „rotační“ směna, dlouhá 18 hodin, při níž přecházejí z denních směn na noční nebo opačně.
   Někteří horníci dokonce tvrdí, že museli odpracovat v měďných dolech vlastněných Číňany 365 dní bez jediného dne volna.“
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cinane-nakladaji-s-horniky-v-zambii-jako-s-otroky/r~i:article:721101/

   Nový úspěšný model hospodářského a společenského rozvoje:-0)

   • ema

    akorát že z baktuálně, takže je třeba krapítko myslet. Být to pravda, tak už by z toho byl celosvětový rambajs…. aby se zakryla jiná dětská práce

    • embecko

     Te zprave je skoro 10 let, pamatuji, ze jsme ji tu tehdy probirali.
     Takze skoro 10 let nic…to je pro Cinany skoro vyborna vizitka :o)
     Udalost se zrejme stala…ovsem oproti tomu, co jim tam provadeli a provadi liberalni demokrate, jde o zrnko v mori pisku…tady nasadili liberalove latku hodne vysoko a pocitam, ze Africane si tehle jedne cinske prihody ani nestacili vsimnout.

     • Saul

      „to je pro Cinany skoro vyborna vizitka :o)“

      To je.
      Kdo umí, ten umí :0)

      „Vláda nedávno zveřejnila oficiální příjmy za první tři měsíce letošního roku. Není tam žádné navýšení, naopak vzrostly výdaje,“ tvrdí Aurelio Gazzera. Sám si to vysvětluje tím, že čínské firmy uplácejí místní politiky, zlato vyvážejí ze země a prodávají ho samy.
      Místní obyvatelé nemají kvůli dolům ani pracovní příležitosti. Čínské těžařské firmy si přivezly vlastní dělníky a navrch zaměstnávají maximálně pár Středoafričanů z jiných dolů v zemi, kteří se jim v minulosti osvědčili
      https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cina-tezba-zlata-knez-aurelio-gazzera-stredoafricka-republik/r~78b74880fb2511e984c6ac1f6b220ee8/

      • oh

       Třeba by místní mohli od Číňanů převzít ještě jednu techniku – popravovat zkorumpované politiky a úředníky. I tak by imho dopadli vůbec nejlíp, kdyby si zlato vytěžili sami, protože kdokoli odjinud bude nutně mít tendenci co nejrychleji a nejlevněji vytěžit a se ziskem pryč.
       Nicméně, musím dodat, že „My taky bijeme černochy.“ Kdyby tohle zlato těžila firma z demokratického západu, dopadli by místní víceméně stejně, akorát by to skoro nikoho nezajímalo. Snad až na Aurelia Gazzeru. :-(
       Mimochodem, ten článek je dost zvláštní. Buďto Aurelio Gazzera moc neví o tom, jak se zlato těží, nebo se něco ztratilo v překladu, nebo Fendrychová a Hejl pokrátili delší smysluplný text až tak moc, že smysl dávat přestal.

      • Kamil Mudra

       Ano, kdo umí ten umí a kdo neumí ten čumí.
       Číňané umí „pustit chlup“ tím správným směrem a vláda i s místními správami raději čumí a „neumí“ protože umět nechce. Mohli by si tohle dovolit Afričané v Číně?

       • Saul

        „Ano, kdo umí ten umí a kdo neumí ten čumí.“ (KM)

        Tak my zatím čumime jen na nějaký podivný dopis z nebožtíkově pozůstalosti.
        Nemusím doufám dávat odkaz?
        Ti co pracují v čínských firmách (u nas!) už nečumí.
        Ti ví!
        Aby se nám, nebo další generaci, ještě jednou po těch „negrech a čmoudech“, co v námořnickém oblečku zvou v Praze lidi na vltavské lodičky, s velkým čuměním nestýskalo.
        Takovej činskej manager se fakt nezakecá.

        • Kamil Mudra

         „Tak my zatím čumime jen na nějaký podivný dopis z nebožtíkově pozůstalosti.
         Nemusím doufám dávat odkaz?“

         Pro mne ano protože nevím co máte na mysli.

        • vittta

         Já také nevím, co máš na mysli.
         Ale vím, že je nedostatek pracovních míst a když je v nějaké čínské firmě moc zle za málo peněz, lze odejít.
         Tady fakt ZATÍM není Zambie, jak byste si vy dobrodinci přáli.

         • Saul

          Tak to pardon, netušil jsem, že tuto zprávu forbesbaronovi prestižní žurnalisté z PL přehlédli.
          Naštěstí máme i jiné zdroje:
          https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mrazivy-a-neobycejne-hruby-hodnoti-politici-a-experti-cinsky-dopis-89715

          „Tady fakt ZATÍM není Zambie, jak byste si vy dobrodinci přáli.“

          Skvělý postřeh, vito.
          Ani Zambie, ani třeba Rwanda.
          A nacistické Německo se svými norimberskými rasovými zákony už vůbec ne.
          Jak byste si vy, flastenci, přáli.

          Co se pracovních podmínek týká, v asijských firmách si naši zaměstnanci velmi rychle vzpomněli na odbory, stávky a podobné levičácké manýry, které jsi ty už dávno pohřbil a několikrát to tu ve svých nazi manifestech potvrdil.
          Jejich snaha ovšem, na rozdíl od té tvé, nese v rámci možností své ovoce.

          • oh

           O čínské rozladěnosti na téma vztahů ČR a Tchaj-wanu se píše ledaskde, ale přiznám se, že ani mě nedošlo, co má být ten „dopis z pozůstalosti“..
           Co na tom stručném výtahu, který nám Lukačovič předhodil k odsouzení:“ návštěva „silně ublíží cítění čínských lidí, uškodí přátelské atmosféře spolupráce mezi Čínou a Českou republikou, reputaci České republiky u čínské veřejnosti a zájmům České republiky,“ je mrazivého a neobyčejně hrubého? Možná to, co už na veřejnost nepustili..
           Moment, nechtěl po nás už někdy někdo halasné odsuzování neznámých textů?
           Na druhou stranu, když už „diplomat“ Petříček nečinně strpěl – navzdory oficiální politice jedné Číny – halasné tažení Hřiba Piráta, neměl by se teď „diplomaticky“ podivovat, že soudruzi z ČLR jsou maličko naštvanější než obvykle..

           Co se pracovních podmínek v asijských firmách týká; kapitalismus je pořád kapitalismus, ať už ho pod heslem „hlavní je můj zisk“ provozují jednotlivci, nebo stát. Také je to názorná ukázka toho, co „my flastenci“ zkoušíme říkat „sluníčkářům“ od začátku – když dáte v jednom prostoru dohromady dvě rozdílné kultury s různým hodnotovým žebříčkem a odlišnými představami o dobru a zlu, nutně to bude skřípat. A když to promíchání budete chtít udělat hromadně, rychle a nátlakem, tak to bude skřípat hodně hlasitě.. ve známé historii takové „bourání kulturních bariér“ prakticky vždy jedna z těch kultur odskákala.

          • vittta

           V kterém tak momentě tě napadlo, zamotat o tvých podivných úvah flastence?
           Já si myslím, že když už tady téma Číny jede, máme svoje práva.
           Pan primátor Hřib by mohl prostor před čínským velvyslanectvím přejmenovat na „Náměstí přátel Tibetu“, a přilehlé ulice Tibetská a Taiwanská.
           Pan Novotný by mohl vystrčit v čínské televizi prdel, a vynadat jejich prezidentovi do komoušů a že mu mohou všichni vyfetovaní Číňani políbit díru do prdele.
           No co je na tom?
           Je to normálka.
           Ukažme, tedy ti statečnější z nás, že se komunistické Číny nebojíme.

          • Saul

           „…je mrazivého a neobyčejně hrubého? Možná to, co už na veřejnost nepustili. (oh)

           Za mrazivé, hrubé a vymykající se běžné diplomatické komunikaci lze považovat tuto část čínské výhrůžky:
           ““České podniky, které mají ekonomické zájmy v Číně, budou muset za návštěvu Tchaj-wanu předsedou Kuberou platit.”
           Kuberu a členy delegace pak komunistický režim varoval, že pokud cestu uskuteční, mohou zapomenout na to, že se pak ještě někdy podívají do pevninské Číny.
           „Předseda belgického Senátu Jacques Brotchi, který Tchaj-wan navštívil v květnu 2019, již odstoupil z funkce a byl mu udělen celoživotní zákaz vstupu do Číny,“ je zmíněno v textu. Brotchimu přitom loni v květnu jen po volbách skončil mandát.
           https://domaci.ihned.cz/c1-66723400-ceske-podniky-budou-za-vasi-cestu-na-tchaj-wan-platit-varovala-kuberu-cinska-ambasada-hrad-vyhruzky-podporil

           „Moment, nechtěl po nás už někdy někdo halasné odsuzování neznámých textů?“ (oh)

           Nebylo by nic snazšího, než aby adresát dopisu, který ho Kuberovi na novoročním obědě slavnostně předal, českou veřejnost s tímto textem plně obeznámil.
           Zatím takové snaze ovšem nic nenasvědčuje:
           “Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že věc nebude komentovat.”

          • vittta

           A potřebujeme nějakou bolševickou Čínu, Saule?
           Nepotřebujeme, máme EU a USA.
           Lidská práva nedodržují- tak bych jim neprodal ani připínák, komoušům.
           Vždyť o to přeci jde, Čína sama strká hlavu do oprátky, nedodržují lidská práva?
           Tak s nimi přerušit diplomatické styky.
           To budou Číňané čumět, a našim dělníkům se hodně uleví, když je odsud vypoklonkujeme, ty jejich firmy.
           Já to tedy neberu zase tak echtovně, ale myslím, že liberální demokrat jako ty by se neměl čínských výrobků vůbec dotýkat, natož je kupovat.
           Dopis Kuberovi je prostě jen konstatování, co se stane, když na Thaj-wan pojede.
           Nevyhrožují nám invazí, ani sem nechtějí pouštět rakety s bojovými hlavicemi, prostě udělají nějaké kroky, kterých my se hrdě nebojíme.
           A jen tak mezi námi, Kubera to pojal tak jako poťouchle, ale ta reakce přijít musela.
           Každý může jezdit kam je mu libo, ale z hlediska našich obchodních vztahů s Čínou bylo to Kuberovo rozhodnutí trošku zbytečné gesto, stejně jako je zbytečné gesto stavět pomník Vlasovcům, nebo vystrkovat prdel v ruské televizi.
           Opravdový politik, nebo dokonce státník, zbytečná gesta nedělá, to si zapamatuj.
           To co se Kubery týká, a pokud pak chce nějaký městský zastupitel, klidně třeba primátor Prahy, určovat českou zahraniční politiku, která má určité mezinárodní důsledky, pak je to buď tupost, kolaborace, nebo dokonce zrada.

          • Saul

           23.2.2020 – 9.41 vita
           Tvůj scénář prostestu proti výhrůžkám cizího státu naší vlasti mne poněkud překvapuje svojí umírněnosti, vito.
           Od tebe bych spíše předpokládal, že zahalen do státní vlajky na úpatí hory Blaník uz budíš mohutným vlasteneckým hlasem jeho spící armádu.
           Samozřejmě bych očekával i tvoji další aktivní účast v jejich tažení na čínskou ambasádu.
           Alespoň zpěvem husitských chorálu, případně jakýmkoliv řevem, bys je jistě účinně podpořil.
           K vojsku se jistě také připojí Okamura v samurajské zbrojí a v čele průvodu by mohl kráčet Hampl a zaníceně předčítat své posvátné vizionářské texty.

           Nebo ne?
           No tak ne, no.
           Tak to nechte na Petříčkovi, nebo kdo všechno se tím vyhrožováním naší zemi zabývá, či zabývat bude.
           Vy hrdinná flastenecká fronto :-)

          • Saul

           „To co se Kubery týká, a pokud pak chce nějaký městský zastupitel, klidně třeba primátor Prahy, určovat českou zahraniční politiku, která má určité mezinárodní důsledky, pak je to buď tupost, kolaborace, nebo dokonce zrada.“ (víta)

           A co pan prezident, vito?
           Ten může určovat zahraniční politiku, nebo je to pouze v pravomoci ministerstva ZV a vlády?
           Každopádně prezidentovi jeho velkolepé, nejen ekonomické, plány spolupráce s ČLR poněkud nevyšly, že?
           Teď už mu je ale Kubera nebude hatit a můžeme se konečně těšit na ty obří miliardové čínské investice.
           Nebo aspoň na koronavirus.
           No a ty už jsi doufám vymyslel, co nabídneš Rusku, jak jsi nedávno zmínil, když jsi chtěl sepisovat ten zvací dopis.
           Tak doufám, že je to něco, čím nepohrdne ani Čína, nebo Donik.
           Protože to ještě přece není tak jisté, jak se geopolická situace vyvine a komu nás naše flastenecká fronta bude chtít zrádně zaprodat, nebo spíš věnovat.
           Nebo ty už máš jasno?

          • oh

           Ano, tohle vyjádření je v diplomatické řeči neobvyklé. Ovšem, my (senát a Praha) se také nechováme zrovna vzorně podle diplomatických kánonů.
           Víceméně doufám, že ten, kdo o nějakém dopisu píše kritické komentáře, má celý text k dispozici. A nemělo by mu tedy dělat nepřekonatelné potíže ho zveřejnit celý, nebo aspoň kritizované úryvky – dokonce i tehdy, kdyby to sám adresát udělat nechtěl. (Některá média – třebas Lidovky a aktualne – to alespoň občas udělají.)

           „A co pan prezident, vito? Ten může určovat zahraniční politiku, nebo je to pouze v pravomoci ministerstva ZV a vlády?“
           Sice nejsem vittta, ale zase jsem si přečetl čl. 63 ústavy, který IMHO umožňuje prezidentovi do zahraniční politiky přinejmenším nahlas a veřejně mluvit. Kdybych si měl malinko zavěštit, odhadoval bych, že si to tvůrci ústavy představovali tak, že prezident a MZV budou spolupracovat a naopak si nebudou vzájemně okopávat kotníky. No jo, šedivá teorie..

          • vittta

           Tak dle toho, co píše Saul je jasně vidět, že obsah dopisu přesně zná.
           A zná také pravomoci jednotlivých volených zástupců, konkrétně tady naznačuje, že prezident je roven primátorovi, v tomto případě Prahy, ale v důsledku jakémukoliv primátorovi, či starostovi městské části, či jakékoliv obce.
           Saul pak evidentně očekává tvrdou reakci vlasteneckých sil, nejlépe jakési soukromé vyhlášení války Číně, a je zklamán, že vlastenci zatím nic takového neudělali.
           Co se mě týká, obsah dopisu neznám, a tak se nemohu k němu vyjádřit, co ale znám, je český mainstream, takže i kdyby v tom dopisu byla jediná ostřejší věta, tak by jí omílali donekonečna.
           Také se zdá, že ani vševědoucí mainstream text dopisu nezná, na rozdíl od Saula, a vychází ze zprostředkovaných informací, jinými slovy, vaří z vody.
           Takže jsem se pouze vyjádřil k určité nevhodnosti chování určitých politiků, jmenovitě pana Kubery, Hřiba a Novotného.
           Jakkoliv může být text dopisu nevhodný, ta věc je jistá, že si Čína nezačala, a pokud nějakým způsobem chceme s Čínou spolupracovat, zdůrazňuji CHCEME (ve smyslu že to chceme my), musíme se chtě nechtě přizpůsobit jejich požadavkům, pokud tedy zrovna nebudou chtít anektovat naše pohraničí, či zbourat sochu sv. Václava, protože do toho jim nic není.
           Když se ale vyvěšuje např. vlajka Tibetu, po tom jim lecos je, a vlastně ani nevíme, a neví to 99,99% našich občanů, jak vnímají čínskou přítomnost sami Tibeťané.
           Samozřejmě to platí i opačně, tedy pokud bude chtít Čína spolupracovat s námi, se stejným důrazem na to, že to bude CHTÍT Čína, musí se přizpůsobit zase našim požadavkům.
           S ohledem na to, že Čína je- na rozdíl od nás- rozvíjející se velmoc, budeme to asi my, kdo bude muset trošku upravit rétoriku, a myslím si, že když se např. nevyvěsí vlajka Tibetu, tak se to ŽÁDNÉHO českého občana nijak nedotkne, stejně jako se nikoho nedotkne, když předseda senátu nepojede na Tai- wan.
           Zdá se ale, že ČR Čínu nepotřebuje vůbec na nic, jak píše Saul, miliardové čínské investice nevyšly, ale zase, já mám poněkud odlišný názor, a i když investice nevyšly, stejně má Čína obrovský trh, a je pro nás velice výhodné, tam vyvážet naše výrobky, a též z Číny výrobky dovážet, naopak Čína se na nás, Bohužel, může klidně z vysoka vysrat, protože jí každý kouří prdel, a jejich obrovský trh a ekonomický potenciál vábí i ty nejzarytější zastánce „lidských práv“.
           Takže nakonec jedinými skutečnými bojovníky za lidská práva jsou Hřib, Patočka a blahé paměti Kubera, či Schwarzenberk, zatímco velké evropské státy, Rusko, i USA proti Číně nic moc nemají, a v klídku s ní obchodují, a vlastně ani nevím, jestli vyvěšují někde vlajky Tibetu.
           Komu tedy tento boj ve skutečnosti prospívá se zdá být celkem jasné, ale ČR to není, a nejsou to v tom slova smyslu ani lidská práva.

          • kočka šklíba

           Naprosto vystihující vittto, no ale Saul a takoví podobní přece toho vědí víc, znají všechno, zvláště lékař, který nikdy nikoho neléčil, prasátko Novotný a pokrytec Kubera.

          • vittta

           On je trošku sluníčkovej, Kočko.
           Saul obsah dopisu zná, stejně jako redakce Aktuálně (jak se píše v jeho odkazu) ale neřekne, co v něm je.
           Redakce Aktuálně pak evidentně nemá v pořádku scaner, protože se jim zasekl v polovině, v tom odkazu je kopie asi půlky, možná větší půlky stránky toho oficiálního dopisu.
           Nic méně i toho oskenovaného vyplývá, že západní země (jsou tam jmenovány) se do vnitřních záležitostí Číny nijak neserou, a pak s nimi Čína samozřejmě kamarádí.
           S námi kamarádit nebude, což chápu.
           Mě by se také nelíbilo, kdyby se Číňané stýkali se zástupci sudeťáckého Landsmanšaftu, a vyvěšovali třeba vlajky SDP s obrázky Henleina.
           Jak z odkázaného článku vyplývá, 55% Čechů si přeje další spolupráci s Čínou- pokud nebude politicky podmíněná, a já doufám, že pod pojemem „politicky podmíněná“ se skrývá oboustranný respekt, a ne že Čína nám nebude do ničeho kecat, zatímco my budeme neomaleně do všeho kecat Číně.
           Saul už je takový, jako důkaz zvrhlosti paní Michalákové mu stačili rozostřené fotky její sestry, sedící (zřejmě) na hajzlu, a vědomí, že redakce…myslím že to bylo Forum 24, ale nevím to přesně- tedy že redakce jím odkazovaného média má ještě daleko lepší a průkaznější fotky, které ale neukáže.
           Saul je prostě liberální demokrat, co více dodávat.

          • Saul

           „Redakce Aktuálně pak evidentně nemá v pořádku scaner, protože se jim zasekl v polovině, v tom odkazu je kopie asi půlky, možná větší půlky stránky toho oficiálního dopisu.“ (vito)

           Tak to je zvláštní, vito.
           Já tam vidím stránku celou, ještě v polovině lehce přehnutou.
           Když k tomu přičtu tvoje hodnocení střelce z Hanau jako “čmouda”, vypadá to u tebe na nějaké závažné oční onemocnění.
           Místo pátraní po pedofilních fotkách zrůdy Michalákové bych ti doporučil návštěvu specialisty.
           Jestli potřebuješ dříve sexuologa, nebo očaře, už nechám na tvém vlastním zvážení.

          • vittta

           Takže stránku vidíš celou…. no, co ty vidíš, já nemohu vědět, nevím, v čem jedeš.
           A ten dopis, ten také vidíš celý?

          • Saul

           Aháááá!
           Tak já už vím, proč v tom mém odkazu z 25.2.2020 – 11.05 vidíš pořád jen polovinu textu dopisu.
           Ono to není očima, ale hlavou.
           Ty sis ho prostě nerozkliknul.
           Tak to je síla, ty vole :-))))
           Ty fakt dokážeš furt něčím novým překvapit a pobavit:-)
           Takže, vito, já tě ujišťuji, že ses opět zmýlil a celý ten text vidět můžeš!
           Teď se chvíli soustřeď a sleduj můj postup, který si dovolím ti doporučit.
           Otevři můj odkaz, najeď kurzorem na tu polovinu textu, kterou vidíš a klikni.
           Ne, nemusíš začít cvičit, ať si při tom klikování ještě neublížíš.
           Prostě stiskni levé tlačítko myši.
           A stane se zázrak, vito, a ty uvidíš celý text výhružného a vyděračského dopisu čínské ambasády adresovaný Hradu.
           Kliknutím na křížek vpravo nahoře potom můžeš obrázek s dopisem opět zavřít.
           Přeji hodně úspěchů v postupném získávání základní počítačové gramotnosti, vito.

           A jinak…já jezdím v Renaultu.
           Jak jsi na tom s tou trávou?
           Loni ses zmínil, že máš kvalitní matroš a nějakýho toho jointa si rád dáš.
           Tím se samozřejmě tvoje občasné výpadky pozornosti a vnímají dají vysvětlit, ale neměl bys to přehánět.
           A hlavně prosím nezačni experimentovat s něčím tvrdším.
           Pokud už tedy není pozdě.

          • vittta

           Stačí říci, ne?
           Ale díky.
           Teď už alespoň umím rozkliknout obrázek.
           Jenže…situace se tím nijak nevyjasnila, protože ať koukám, jak koukám, nic tak úplně závadného tam nevidím.
           Čínská strana se odvolává na nějakou deklaraci, kterou s Čínou ČR podepsala, která se má týkat respektování jednotné Číny.
           Rovněž- a to bylo vidět už před tím- Čína podpírá své argumenty tím, že jmenuje státy (velmoci vč. USA) které tuto jednotnou Čínu plně respektují.
           Jak to ale dělají, to nevím, protože nejvíce lidských práv mají ve svých velmocenských ústech zrovna oni.
           No jo, no, někdo holt bude ukazovat peří, že se jako Číny a komoušů nebojíme, a budeme jim dělat naschvály, a jiní budou pěkně do komunistické totalitní nelidské a lidská práva nedodržující Číny vyvážet své výrobky.

          • vittta

           Ale teď koukám, ty jezdíš v Renaultu….
           Chceš tím říci, že ničíš vypouštěním CO2 životní prostředí?
           Ty asi neznáš nejnovější trendy, a co si budeme povídat, měl bys jít příkladem.
           A matroš mám kvalitní, ale já hulím trávu jednou za rok, ale s tebou to leckdy s tím chlastem nevypadá dobře.
           Jsem někde četl, že alkohol přerušuje centra v mozku, a pak nadměrný uživatel vlastně není schopen pochopit souvislosti.
           Takový příklad.
           Tak někdo napíše článek o paní Michalákové a Barnevernetu, kde se to jen hemží dohady.
           Jako důkaz mají posloužit fotky, které jsou ale rozostřené, a vlastně na nich není nic vidět.
           Jelikož na nich není nic vidět, je napsáno, co by na nich jako člověk měl vidět, ale tak, aby popustil sám uzdu své fantazii.
           Aby byl důkaz ještě hmatatelnější, je uvedeno, že redakce má fotek daleko víc, kde je toho i daleko víc vidět, a kdyby chtěli- tak je mohou zveřejnit.
           Alkoholik s přerušenými mozkovými spoji na to reaguje tak, že text s fotkami přečte, a jak přečte- tak uloží.
           Zatímco zdravý člověk se zamyslí nad tím, proč tedy ty fotky nejsou vidět ostře, a pokud to z pohledu zákona nejde, proč tedy nerozostřili alespoň ty šťavnatější fotky.
           Pak se zamyslí nad tím, proč děti byly za týrání (v článku je popsáno) sice odebrány, ale jinak nebyl nikdo souzen, natož pak odsouzen.
           A plno dalších pochybností se mu honí hlavou.
           A proč?
           No poněvač má v pořádku ty mozkové spoje, a tak mu všemožné, různě si odporující bláboly do sebe nezapadají.
           Zde ještě se sluší podotknout, že už autor článku může být postižen přerušenými spoji, takže ani jemu souvislosti nemohou dojít, takže si ve výsledku nikdo ani nemůže všimnout, že je něco v nepořádku, protože vlivem alkoholismu je jakýsi kruh vlastně uzavřen, a jak autor, tak konzument, z něho nemohou ven.
           Tohle je podobné.
           Napíše se BOMBASTICKÁ sada článků ve spřátelených médiích, kde se Čína vykreslí jako země, která už už se chystá nasadit své vojsko proti ČR.
           No a pak přijde důkaz, a to je dopis, který sice není úplně přátelský, ale to ani být nemá, a nepíše se tam nic horšího, než že by se smouvy měly dodržovat, a že tedy když my tak, tak oni zase onak.
           Přerušené mozkové spoje, no.

          • Saul

           Tak tohle travka nebude.
           Ale dávat si takovou lajnu hned po ránu…
           Vito, vito, ty nepadneš dobře!!!

  • pacifista

   Před 10 lety tam teprve Čína začínala a u ostatních byla praxe stejná. Dnes už skoro vše skoupila proto se o tom může mluvit. A s tím zaměstnáváním místních to odhaduji tak, že Číňané jsou zvyklí na jiné tempo.

 12. astraustralia

  Je to stare 2 roky a nic se od te doby na postoji Polska nezmenilo a
  take proto je Polsko u zdraveho jadra Evropy Deutschland/France v tak velke neoblibe.

  Merkelová si může své migranty nechat, nebudeme přebírat zodpovědnost za její šílenství – polský poslanec
  http://svobodnenoviny.eu/merkelova-si-muze-sve-migranty-nechat-nebudeme-prebirat-zodpovednost-za-jeji-silenstvi-polsky-poslanec/?fbclid=IwAR2VTs7awvmUnqvARXJnAiTwudq81bzISQfJ4s6MJ5sskiievOr6zDZ_nCM

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s