1. Janika

  Čína epidemii zvládla, mají dnes kolem 40 nově nakažených, zatímco Evropa 2930. Čína vyjádřila poděkování Itálii za poskytnutou pomoc v době, kdy ji Čína nejvíc potřebovala, a na oplátku poskytnou teď pomoc Itálii.
  A další zajímavé informace v tomto videu.

  Mimochodem, dnes by to u nás mělo přesáhnout stovku, podle výpočtů profesora Lopatnikova o šíření infekce. Zdá se to neuvěřitelné… Zatím 67.

  • Saul

   „Zdá se to neuvěřitelné… Zatím 67“
   Díkybohu, dnešek vypadá nadějně.
   Včerejší přírůstek 25 nově nakažených byl docela děsivý.

      • Janika

       Já jsem pro, ale moc jsem o tom nepřemýšlela, spíš podle vzpomínky na dětství, jak bych asi byla ráda :-).
       Viděla jsem video s malým číňánkem, jak se učí doma s internetem. Na začátku hodiny zněla hymna a on stál v pozoru a zdravil :-). Maminka vedle vařila v malém bytečku. Fakt je, že my takoví nejsme. Naše děti jsou náročné, neukázněné.

       • Saul

        Aha.
        Tak já bych teda nechtěl maminku, ani babičku, která by mne stavěla do latě před hymnou.
        Díkybohu jsem měl lepší:-)

        Ptal jsem spíš s odhledem na zdraví seniorů(já už jsem v té kategorii taky, takže nemohu urazit) , kteří jsou ohledně rizika nákazy nejzranitelnější.
        A kteří budou/jsou vyslání jako první hlídat ty školáky, kteří mohou být roznašeči viru, ale bez žádných vážných zdravotních symptomů.
        To je nějaký čínsky model sociálního sebeobětovaní, který tu zkoušíme testovat?

        • Janika

         Byla bych čekala, že zrovna ty, jako umělec, budeš mít větší porozumění pro čínskou duši ;-). Už jen skrze znalost jejich kultury.

       • Saul

        91!
        Radši už půjdu spát.
        Abych ještě nemusel zpívat čínskou hymnu.
        Doufám, že ji má místní cizinecká legie českých flastenců pečlivě nacvičenou:-0)

        • Kamil Mudra

         Nějaká rozumná porce Čínské disciplíny by mládeži osvobozené od školy neuškodila. Zvláště když má dnes komunikační možnosti o jakých se nám seniorům v jejich věku ani nesnilo.
         https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nekteri-teenageri-travi-virove-volno-v-obchodech-40316427?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=315430&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
         Praha je nejvíce zasaženým regionem a já marně přemýšlím nad tím kam se poděly ty vyprodané roušky. Ještě jsem žádnou na nikom neviděl.

         • Janika

          Od Cíny se v přelidněném světě budeme asi čím dál tím víc muset učit.
          A ta mládež vypuštěná bez dozoru na bezbranné obyvatelstvo mě začíná děsit ;-).

         • embecko

          To kdyz si clovek vzpomene a nabidku traveni volneho casu za tryznive totality…tehdy to bylo az neskutecne a pro dnesni chudaky nepredstavitelne. Na skole jsme meli mozna 20 krouzku a 10 sportovne-brannych oddilu…nabidka byla mozna nekdy az smesna, ale jen nekdy…v porovnani se soucasnou liberalni impotenci predstavovali komunisti vrcholem prace s detmi a mladezi. Vzpominam, ze stacilo jen naznacit nejaky zajem a uz byla klubovna a vychozi material/nabidka. Jiste, clovek si musel zle zadat se zlocinnym rezimem (c) Taras, my treba museli jednou za rok na nejakou plenarni schuzi, anebo co, uz si to nepamatuji…jo a byt organizovani v totalitni sportovni organizaci, svazu, anebo jak se to jmenovalo (= mit jejich legitku, tfujtajbl)…tak tryznive to bylo, ze jsem to radsi uplne vytesnil ze vzpominek. 99,99% vedoucich byli dospeli, angazovani pouze v praci s detmi, kterou meli jako konicek. Nejakou politiku meli v pazi a pokud se nahodou muselo na brigadu, napriklad uklizet sportoviste (dalsi priklad totalitni zrudnosti), tak se nam omlouvali, ze jako musime, anebo nas vyhodi (Svobodu! Svobodu!).

          • vittta

           Ani nepokračuj…..
           To se prostě vůbec nedá srovnat.
           To už nikdy nebude.
           Já tady udržuju školy a některé školky, a když se to tak vezme, plno školek, spíše většina, jsou ve fabrikanstkých vilách.
           Takže zločinný režim tyto vily nerozdal svým stranickým kádrům- ale dětem.
           Hamba mu!

       • Orinoko

        Zdravim, nevím jak kde jinde, ale tady u nás a v okolí od pondělka poběží školní výuka po internetu. Sdělil mi to kantor. Už k tomu mají manualy. Ale předpokládám , že nejde o izolovanou zalezitost. A jak jinak? Oficiální mediální podsvincata mají na hubě rousku. Včera jsem byl v Praze. Tam jsem jedinou nevidel. A jak mě občas Prazaci vytaci, tak obecný klid byl jevem v okruhu 360 stupnu. Horší to bylo v Tokove kaňonu , po němž jsem z Prahy Florence vracel.
        Nevim, jak Janika, ale pamatuji tzv. uhelne prázdniny na zakladce. Byla hodně tuhá zima , a uhli potřeboval především průmysl a nemocnice. Dozvěděli jsme se to na ledě už v sobotu od jednoho, který vždycky všechno věděl s predstihem. A už za týden vedel, že se to zase o týden prodlouzi. Jako děti jsme hykaly nadsenim. Naše rodiče ovšem trapilo, co delame, když oni jsou v práci a my máme pre.
        Dneska mi řidič autobusu ukazoval: Vidíš je, chlapi táhnou do hospody o 3 hodiny drive. A někteří s sebou měli deti. Všichni půjdou brzy domu.

        • Janika

         Chlapi táhnou do hospody o tři hodiny dříve, a s dětmi, to je kouzelný postřeh :-). Já dneska viděla taky plno dětí venku, spíš ale s prarodiči, kteří tak nějak sotva lezli. Zato děťátka byla jak puštěná ze řetězu. Na uhelné prázdniny jsem štěstí neměla, aspoň si to nepamatuju. Taky bych byla hýkala nadšením :-).
         Ty zavřené hospody budou mít kladný efekt, chlapi se budou míň opíjet, když tam nebudou vysedávat. Teď mám na mysli takové ty společenské typy, pár jich znám.

 2. vittta

  Pche, na ideologicky bdělé multikulturní evropany tahle bolševická propaganda nemůže zabrat.
  Například já si nejvíce ze všeho cením liberálně demokratických a evropských hodnot, a nejraději bych vyvěsil tibetskou vlajku.
  EU pak dělá, co může, především co se sirotků ze Sýrie týká, a též emisí CO2.

  Pokud se to někomu zdá málo, a chtěl by nás táhnout na východ, jako např. ruský šváb Zeman či Babiš, pak je třeba ho vyřadit z možnosti účasti na veřejném životě, jak to navrhují pokrokově a demokraticky Piráti.

  Svět se po této epidemii asi změní, a do nebe volající neschopnost evropských potentátů a přímo řvoucí tupost havlistických exponentů u nás mnohým otevře oči.
  Fašistický EUhnus nebrat- CZEXIT!

 3. vittta

  Tvrdě k tématu.
  Ryze psychopatický článek Káji Dolejšího, plný blábolů, které dávno nikoho nezajímají, a které se řešily v časech, kdy pindalové Karlikova formátu měli ještě pré.
  Ve svém článku nenapsal nic, protože je NIC psát prostě zvyklý, a za psaní NIC je i placený.
  Jenom je to NIC ve světle světových událostí najednou nějak vidět.
  Pod článkem je podivná diskuze podivných lidí, kteří mají dílem zajímavé úvahy, a je na nich vidět, že ani oni nevědí NIC.
  Už nějakou dobu, ale není to víc jak 14 dní, se mi do hlavy vkrádá myšlenka, že s NIČÍM si už plno lidí prostě nevystačí.
  Lidé budou chtít vědět NĚCO, NIC už je přestalo zajímat.
  Já tady dám ukázku jednoho diskuzního příspěvku.
  Napsal ho pan Paroubek, a v podstatě má hlavu i patu, podivný je ten začátek.
  Copak pan Paroubek nějak přesně ví, jak Číňané zachází s Ujgury (a proč) nebo s Tibeťany?
  Neví, nemůže to vědět, a neví to nikdo, kdo tam nežije nejméně 10 let v dotčené oblasti, a ani tam nebudou mít lidé stejný názor, a to jak třeba Tibeťané, tak Číňané.
  Tomu se říká „chytristika“, pan Paroubek, jakkoliv to nebude žádný blbec, a prezentuje BL nepohodlný názor, ve skutečnosti v úvodu jen cituje mainstreamovou propagandu, a je na něm vidět, že jí vlastně bez výhrad přijal.
  “ Thumb avatar Jiří Paroubek dnes 15:22 0
  Režim v Číně je opravdu nedemokratický a odsouzeníhodný a to, jak zachází s Ujgury, ale i Tibeťany, je hrozné, ale čínskou oprganizační schopnost by stálo za to si osvojit. Poučit se můžeme nejen z opatření proti Covidu, ale zejména v elektronickém sledování občanů, které ale musí být v souladu se zásadami demokracie, hlavně musí být schváleno referendem. – K tomu, že „v zemi, kde jsou veřejně činní v mainstreamu komentátoři jako Alexandr Tomský hájící brexit coby »řešení a výdobytek« – nemluvě o zdejších přispěvatelích jako p. Paroubek – neexistují vůbec žádné »známé pravdy« o globalizaci, které by nebylo třeba stále opakovat“: Brexit hájí nejen A. Tomský, ale i mnoho dalších lidí u nás a v Británii ho hájí polovina obyvatel. „Známé pravdy“ toho druhu, že se nemají lidé vraždit, že státní zřízení má být demokratické apod., jsou pravdami, na kterých se skoro všichni shodnou. Názor, že brexit byl chybou, a názor, že byl správným krokem, jsou však zcela rovnocenné. Ani jedno není „známá pravda“ a ani jedno nemá smysl „stále opakovat“. Je třeba sledovat, co brexit přináší, a za pár let zhodnotit, jestli byl krokem ve směru vývoje lidské společnosti nebo naopak.
  https://blisty.cz/art/99097-koronavirus-hasici-a-myslivci.html

  • Janika

   Nenapsal nic jiného, než co slyším od rána do večera z televize. Akorát ke konci se dopustil dvou vlastních geniálních myšlenek – že koronavirus je vpádem reality do našich vymyšlených problémů a že sami proti němu nezmůžeme nic, to holt se musí řešit globálně ;-).

   • Mrkos

    Umělců je jak smetí. Většinou šíří blbost.
    Do výroby s nimi. Ke strojům místo přistěhovalců.
    Rovněž cestovní ruch je světová epidemie,
    která ještě kdejakou epidemii způsobí.

 4. embecko

  V tenhle diplomaticky okamzik toho Cesko, dle meho, prohralo opravdu hodne.
  Pokud si vzpominate, Cina s miliardou lidi pozadala CR o pomoc usty velvyslance, coz bylo, dle meho gesto nabidky k urovnani vztahu a nikoliv realne minena zadost.
  Ovsem Cesko odmitlo, ze samo ma malo. Jako by Cine slo opravdu o nejakou pomoc od trpaslika. Tim se vztahy ochladily jeste vice a bylo vymalovano. Cesko sice pomohlo, ale v ramci EU, coz se pocita jinak…a kdyz ted Cesi nabizeli dopravit zbytek daru, Cina je „darovala zpet“ (cti odmitla). A to si myslim je docela velke fopa az urazka. Odmitnout dar a darovat ho nazpet, to dokaze udelat zlou krev i uvnitr rodiny, natoz mezi staty a navic odmitne-li dar orientalec, to uz je uplny konec.
  Pirati, ODS a TOPka, to je ta pricina…ale jim je to uplne jedno, nebot se soustredi na to, co ukrast tady doma v ramci vyberovych rizeni a cachru s pozemky, zbytek je nezajima…a proto zvolejme svorne: Dekujeme vam, jejich volici!

  • embecko

   Jakmile velvyslanec pozadal, mel Petricek obratem odpovedet: „Samozrejme, pozitri posilame letadlo!“, pak nahrabat nejake kramy a urychlene jim je odeslat…Cinanum bylo stejne jedno, co dostanou a jak pravi stare prislovi, kdo rychle dava, dvakrat dava… a ne nejake „Mame jen pro sebe! Prosbu zvazime a pak se vam ozveme!“…jo, tuhle…

   • vittta

    To chtěli, celou dobu.
    Globalizaci bez Číny a Ruska.
    Divná globalizace, ale kavárna se nikdy nemýlí, hlavně ta bruselská.

    • Kamil Mudra

     Asi mi něco uniklo. Co jsme prošvihli?
     „Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček k cestě uvedl, že Mynář během jednání předal darovací listinu týkající se humanitární pomoci o hmotnosti devět tun. „Ta do Číny zamíří speciálem Armády České republiky 2. března a obsahuje zejména respirátory, ochranné pomůcky jako brýle, rukavice, kombinézy a dezinfekční prostředky,“ citoval mluvčí Mynáře….
     …..Chu Čchun-chua, jeden z čínských vicepremiérů, jeho návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru podle ní ocenil jako důkaz „hlubokého přátelství české vlády a lidu“. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil „silná opatření“, která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.“

     Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/kancler-mynar-se-v-pekingu-setkal-s-cinskym-vicepremierem-cina-navstevu-ocenila.A200227_143913_ln_domov_ele

     • embecko

      Utekl ti mesic od zadosti o pomoc a taky prvotni odmitnuti „sami mame malo“…a jak pise Janika, tohle zachranoval az Zeman, ale pozde.
      Mozna Cinani vzali ten vojensky special, prelozili ho a poslali ceskou pomoc do Italie, coby svoji.
      Kdo pozde chodi, sam sobe skodi.
      Podle meho prodelavame dvoji krizi: emidemilogickou a krizi rizeni EU.
      Co vyvadi (tedy nevyvadi) v Bruseli je naprosta katastrofa, selhani na cele care. Nejdrive rise nuti staty do otevrenych hranic (viz Madarsko), pak do ruznych kvot, ale kdyz je potreba koordinovaneho zasahu, da ruce pryc a necha to na jednotlivych statech. Ovsem- v Bruseli pry uz zacali uvazovat o nejakem koordinacnim organu…bohuzel je to 3 mesice od vypuknuti nakazy.
      Podobne meli 5 let na sestaveni planu, co s tureckymi uprchliky a i na to hodili bobek.
      Nejde jen o to, ze postup Brusele je tragicky, ale ze je nebezpecny a ze jasne ukazal, ze kdyby neco jsme v hajzlu…s dovolenim…
      Brusel opet ceka, ze problem bud vyhnije, anebo ho za nej vyresi nekdo jiny (Madarsko, Turecko, ted castecne Italie atd.), komu pak budou nadavat, ze to vyresil spatne.
      Podle meho by meli jit v Bruseli od valu vsichni, na tohle se neda koukat a navic jde z toho (a z nich) strach.

      • Mrkos

       Pokaždé, když nás začne Brusel napomínat,
       je třeba ho poslat razantně do pr….
       Platí totiž, že oni nás potřebují víc než my je.
       Neštěstím je, že jsme si nechali vzít soběstačnost
       v široké škále finálních výrobků. Efektivní nemusí
       být to co nese největší momentální zisk,
       ale to co funguje ve více měnících se situacích.

   • vittta

    Koukal jsem teď k Tribunovi.
    Moc hezky jsi to napsal.
    Tribun má Prahu jako prázdnou.
    Přitom je tak krásně multikulturní.
    Tribun by- jinými slovy- chtěl moderní, multikulturní společnost, ale někde jinde, než kde bydlí, a kde to má rád on.
    Ať se obohacují druzí, on si bude vychutnávat kouzlo minulosti.
    Absolutní klasika.

    • embecko

     Ano, absolutni klasika…a druha absolutni klasika je, ze levice dostane ideu, zrealizuje ji a kdyz zjisti, ze je to blbe, zacne to namisto zmeny planu resit umlcovanim a kvotami. Tribuna z umlcovani nepodeziram, ale kvoty ma schovane v rukavu.

 5. vittta

  Tohle mimo téma sem musím dát. (https://taras2.wordpress.com/2020/03/10/v-jednote-je-sila/comment-page-1/#comment-25471)
  Je to fascinující ukázka trapnosti a tuposti „inetelkuálů“ a některých politiků, Hank, od kterého text je, nějak byl, nebo je politik.
  Řeč je o cigoších a sociálních dávkách.
  Hank považuje 40 mld za pakatel, když se tím zaplatí „NEAGRESIVITA“ nepřizpůsobivé pakáže.
  V sérii diskuzních faulů dále uvádí procenta, tyto dávky jsou pouhých 2,85% z rozpočtu státu, a aby ukázal, jak je to vlastně málo, tak srovnává s důchodci, kteří stát „stojí“ 350 miliard, jako kdyby stát dělal důchodcům nějakou milost, že jim platí to, nač si -na rozdíl od verbeže- vydělali.
  To už mu tam pere triko Laco, ale Hankové si asi neuvědomují, že právě tyhle dávky dělají z normálních, byť silně problematických lidí, ta zvířata, co je každý (jak píše) vezme jako poslední, a jako první vyhodí.
  Ty dávky to jsou, co je motivuje se množit, a nedotknutelnost dávek je motivuje k tomu, že se ničeho a nikoho nebojí, mohou si dělat co chtějí.
  Mezi fauly samozřejmě nechybí Hitler a Židé, a barva kůže a dokládání gadžovského původu.
  Laco má pravdu, na vině je systém, který pomocí zbabělců a pštrosů, jako je Hank, dělají z tohoto etnika nedoknutelné.
  Proč je nutit se vzdělávat a integrovat do společnosti, když za jejich „neagresivitu“ stačí zaplatit pár desítek miliard se společného, a pak u toho nadávat na OSVČ, kteří přinesou do rozpočtu díky EET miliard 10 (iluzorních, těch 40 mld je skutečných) a ještě u toho psát, kolik za to bude nemocnic a hospiců.
  Strčíme hlavu do písku, před soud postavíme poslankyni nemainstreamové strany za banální výroky, zaplatíme dávky za neagresivitu (toto etnikum ale neagresivní vůbec není) a všem bude zase nefalšovaně, neolevičácky dobře!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  hank | 12.3.2020 v 08:49

  “ Přímo je viníkem tento režim, který si kupuje jejich neagresivitu neoprávněným poskytováním různých dávek.“

  Co to znamená „neoprávněným“? Který zákon se tím porušuje?

  Jak to chcete řešit? Zarazit veškeré dávky cikánům vůbec? Jak budete jejich příjemce třídit? Podle barvy kůže? Nebo dokládáním gádžovského původu do třetího kolena, jako to dělal Hitler se židy? Jaká budou kritéria? A kdo zaplatí jiné náklady, které vzniknou po zrušení dávek např. zvýšením kriminality?

  Cikáni povinně do práce? Kdo donutí zaměstnavatele? Zaměstnavatelé je přijímají jako poslední a jako první vyhazují… Nebo to uděláme jako v USA? Kriminály zprivatizujeme, uděláme z nich lágry nucených prací pro minoritu a policie a soudy budou brát pod stolem prémie za přísun lidského materiálu do nich?

  Račte se taky podívat do příslušných kapitol státního rozpočtu, kolik se na co vydává. Málokdo, kdo někde na internetu statečně bojuje proti příliš vysokým sociálním dávkám, se obtěžuje zjistit, jak směšné ty dávky ve srovnání s jinými výdaji jsou (2018 – z celkových výdajů státního rozpočtu cca 1400 mlrd Kč jsou dávky cca 40 mlrd Kč = cca 2,85%, pro srovnání důchody cca 350 mlrd). Otevřeně řečeno, ta necelá 3%, jestli je to daň za něčí neagresivitu, považuji za účelně vynaložený výdaj… Nemluvě o tom, že nikdo neumí spočítat, kolik z toho připadne majoritě – např. jako příspěvek na bydlení, který se tak jako tak rovnou otočí do kapes majitelů ubytoven.

 6. embecko

  Hank byl vzdycky mimo…uz ten termin „kupovat si neci neagresivitu“ je nadherny (hned se mi vybavila EU, kupujici si neagresivitu Erdogana).
  Kupujies-li si neci neagresivitu, znamena to, ze dotycny je agresivni…a pro takoveho je kazda „koupe“ jen odkladem a poukazkou na dalsi platbu.

 7. Marie

  Třeba to byl od ČT správný humanitární akt. Jak je ten citát, vidí smítko v oku cizím, ale ne břevno v oku svém? Tak nějak, a tak také vypadají ty jejich humanitární a lidskoprávní kecy. Pokuta? Od koho?
  Škodí to, co jim vadí, čili Rusko, Čína, naši škodiči jsou známí. Jejich přátelé vraždí a bombardují zásadně humanitně. V těch nesprávných zemích je vše nesprávné a naopak. Někdy je to vážně síla.
  V Číně bylo vše špatné(aspoň co já jsem četla)., pak jsem četla vyjádření VHO a vše bylo jinak. Zdá se, že to Čína zvládla, když si člověk představí to množství lidí, klobouk dolů. Doufám, že se něco nezvrtne.
  Přeji všem hodně štěstí a žádnou paniku.

  • vittta

   Nejhorší na tom je, že si to nejspíš ani neuvědomují.
   Prostě nejsou od toho, aby byli nějakým příkladem či cosi takového, ale aby jebali druhé, když jim za to někdo zaplatí.

 8. vittta

  Co způsobily příliš malé sociální dávky v Mostě.
  Ještě včera jsem tápal, ale nyní už vím, že by se nic nestalo, kdyby se sociální dávky občanům s vyloučených lokalit zvýšily o 10 mld.
  Místo komických 2,85% státního rozpočtu by to bylo směšných 3,57%.
  A výsledek by byla bezpochyby klesající agresivita.
  Mimochodem, poměrně opatrně hovořící šéf MP Most to vystihl naprosto přesně.
  V Chánově je problémů s občanským soužitím minimum, protože tam bydlí, jak korektně uvedeno, lidé s podobným způsobem, života.
  Tihle občané nepotřebují bydlet mezi normálnímí lidmi, serou na to.
  Chtějí svůj bordel, svůj kravál, svoje opulentní žranice, svoje chcaní na schody a svoje topení veškerým bordelem, co najdou.
  Když jim dá obec dvoje nová kamna za rok (jako první věc urazí komínovou záklopku, aby to lépe fajrovalo, nekecám) tak ekologicky spálí jakýkoliv odpad.
  Nebo…přátelé, kdo je neznáte, tak to nevíte, ale to si nedovedete představit, třeba muzika.
  Je v degešbaráku 6 partají, a z toho 5 má puštěnou muziku, otevřené okno, každému hraje něco jiného, každý to má na plné kule, a vůbec si tím nelezou na nervy.
  Bilá huba se může posrat, když někde třeba děláme, a řežeme maflem třeba do večera nebo vrtáme nebo tak něco.
  U cigošů když se dělalo, tak si tam mohl člověk dotáhnout cimperák od kolotoče, těm je to uplně u prdele, ani je nezajímá, že tam někdo pracuje, ale když se s nimi dáte do řeči, tak za všechno můžou ty „posrané černé huby“, tedy ty ostatní, kromě něho.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takto-u-nas-vypada-noc-Sef-mosteckych-strazniku-odhaluje-co-provadi-neprizpusobivi-obcane-A-navrhuje-velmi-drsne-opatreni-616700

 9. ema

  :-) tak teď mne na té jejich/námi placené a pravdomluvné 24 pobavili. Při přímé reportáži o viru z Brna – zataženo, mokro – jak u vlakového tak u autobusového. No a když se kouknu z balkonu směrem k městu – slunko svítí jak blbé, nad městem modro zhruba před 2 hod bylo na zastávce 24st. Tak nevím…
  teda pokud to nebylo čistě a právě desinfikováno těmi postřikovacími vozy , ale zase ta absence slunka… a na Ventusky – ani v Praze není po vodě nahoře nic. tak nevím, nevím

  • vittta

   Co by dělali v Brně?
   Na Barandově si pronajmou kulisy Brna a vyjde je to laciněji.
   A třeba ani to ne, natočí to v Brandejse, a kdo není z Brna či Brandejsa, ten to nepozná, a ti, co to poznají, těm nikdo nevěří.

 10. vittta

  Kája Dolejší už ví, jak to všechno je, a logika konspirátorů se dávno vytratila.
  Ještě že je tady Kája.
  Kája píše, v čem je vtip.
  „Vtip je ovšem v tom, že tolik lidí už v „postpravdivé“ éře obětovalo schopnost logického uvažování pouhému oportunnímu odůvodňování vlastních iracionálních obav. “
  Nechci tady vypichovat iracionální obavy z xenofobů a fašistů, ruských agentů a směřování pana prezidenta na východ, či snad zhroucení Británie po brexitu, kterých jsou BL plné.
  Nic méně vtip je úplně v něčem jiném.
  Nikdo přesně neví, co má být účelem- pokud jsou konspirace pravdivé.
  Pokud má být účelem redukce obyvatelstva, a vychcípání starých a nemocných, o kterých se třeba v ČR v těch nejkultivovanějších kruzích s oblibou hovoří (hovoří i staří), pak vir bude působit trošku jinak, než to vypadá.
  Bude zabíjet až déle, vyléčení se stanou jen superpřenašeči druhé, už smrtící fáze choroby.
  Kája vychází z čistě iracionálního mainstreamového tvrzení typ „Hrušínský“, že jde o formu lehké chřipky, ale to zatím rozhodně nelze nijak potvrdit, a tím méně to může potvrdit Kája, tím spíš, že to tak rozhodně nevypadá.
  Pokud je účelem chaos a následná občanská válka, třeba proto, že pandemie bude „nekonečná“ (zde popsal Sax), pak to klidně stačí i s touto formou, protože nekonečná karanténa položí ekonomiku a především znemožní „hry“ pro lid.
  Ale…jakékoliv obavy, klidně i konspiračního rázu, se ve světle vývoje choroby rozhodně nezdají iracionální, rozhodně by je občan, který nemá v prdeli logiku, měl na zřeteli mít.
  https://blisty.cz/art/99138-koronavirus-uprchlici-a-konspirace.html

  • Ondřej

   občanská válka je možná, když jsou obě strany přibližně stejně velké a mají přiměřeně podobné prostředky vést boj – tedy potřebují kapitál LIDSKÝ, FINANČNÍ A INTELEKTUÁLNÍ. Důchodci a hnědí náckové vyrostlí z marxleninských pozic minulého režimu, případně dělnická a řemeslnická přidavačská parta – NEMÁ ANI JEDNO.

  • Alva

   Jeden nestačí žasnout, co odborníků se vyrojí na jakýkoliv problém v řadách herců a novinářů.

 11. oh

  Herec (a také provozovatel divadla) Pavel Trávníček vzkázal Hrušínskému, ať nehysterčí. Principál z Jezerky má ovšem ve věži stále jasno (nebo totálně zhasnuto?): A ne ne ne ne!!! Prostě Babiš toho zneužívá, Babiš to způsobil, Babiš, Babiš…
  „Vím, že se mnou pravděpodobně nebudete souhlasit. Máte strach o své rodiny, o své blízké i o sebe. To je pochopitelné. Bojíte se neznámého viru. Zkuste se zamyslet nad tím, zda ten, kdo ve vás strach vědomě vyvolává a přijímá právě nyní jedno opatření za druhým – jestli tím náhodou neodvádí pozornost třeba od dnešní volby členů do Rady České televize,“ napsal na Facebooku Hrušínský.
  Jj, přivolal to Babiš, aby si nikdo nevšiml, že se budou volit radní ČT. To je tutovka, jako že Země je placka. :D :D :D

  • Alva

   Tak Hrušínský má v podstatě pravdu, jen ty virem zakrývané problémy definuje špatně.
   Především proto, že Rada České televize opravdu není ta, která by nějak ovlivňovala světovou politiku.

   • Janika

    Tak ve mně tedy strach nevyvolává nějaký Babiš, to ani náhodou. A bojím se, to přiznávám – stačí mi k tomu jen pohled na Itálii a na rostoucí čísla u nás. Babišovi bych spíš vyčítala, že nereagoval ještě rychleji, i když zaplať bůh i za tohle.

 12. Alva

  Vláda absolutně zavírá hranice
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/tiskova-konference-po-mimoradne-schuzi-vlady-ke-koronaviru-40316547?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=315440&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Vláda od pondělí půlnoci zavírá hranice České republiky. Do země se nedostanou cizinci bez trvalého nebo přechodného pobytu, Češi až na výjimky nebudou smět vycestovat do zahraničí.
  xxxxxxxxx
  Do země se nedostanou cizinci —– bude to platit i pro ubohé, hladové, vystrašené uprchlíky?
  (Ti teď mohou prchat nejen před neexistující válkou, ale i před velice existujícím virem. Teď jsem zvědavá nejen na naše, ale hlavně eurounijní politiky. Co vyhraje? Humanita nebo virus?)

  • Alva

   Když se chce, tak to jde docela fofrem. Už je to tady
   Bruselu se nelíbí zavírání hranic.
   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/sefka-evropske-komise-zpochybnuje-ucinnost-uzavirani-hranic-40316597?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=315440&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

   Úplné uzavírky hranic nevnímá WHO jako efektivní opatření, narušují pohyb lidí a zboží, řekla von der Leyenová s odkazem na přístup České republiky a Slovenska i některých dalších zemí EU.
   Evropská komise místo nich chce zdravotní kontroly na hranicích, pro které připraví společnou unijní strategii.
   „Mají silný společenský a hospodářský dopad, narušují životy lidí a přeshraniční obchod,” kritizovala uzavírky hranic von der Leyenová na tiskové konferenci k dopadu pandemie.

   Země se budou moci víc zadlužit
   Evropským zemím bude umožněno se více zadlužit, uvedla současně von der Leyenová. Pakt stability, který omezuje zadlužení, bude změněn, aby byl v této výjimečné situaci maximálně flexibilní.
   xxxxxxxxxxxx
   Fajn – EU požádá virus aby počkal než připraví strategii a třeba ho nakonec čekat omrzí.
   Ale hlavně ne dřív, než se stačíme ještě víc zadlužit – snad na to EU a von der Leyenová osobně dohlédne. :-((((

   • Janika

    Takové slepice by nás zavedly klidně do zkázy. „Na prvním místě lidé“, říká na rozdíl od ní od počátku epidemie Číňan (v článku colonelCassada, odkaz níže). A my je chceme učit, co jsou to lidská práva?

    • oh

     Dnešní ČT pustila do vysílání takovou hezkou tabulku, jak WHO vyvrací mýty o koronaviru. Mez nimi byl i jeden, o kterém asi zapomněli von der Leynové říct:
     „- kontroly na hranicích nezachytí všechny nakažené, ale jen ty kdo už mají příznaky.“
     No, třeba si Errorkomise myslí, že když si nebudou koronaviru dost dlouho všímat, tak se urazí a půjde jinam. :-(

  • Janika

   Nenadává na vládu, ale to po počátečním hanebném rozjezdu (Fialovy prasárny „Babiš to nezvládá“) přestala i opozice. Asi si uvědomili, že je to opravdu svinstvo, teď útočit na vládu, a že jim to body nepřinese.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s