Prezident Lukašenko o koronaviru

„I když jsem za to kritizován, nazývám tento koronavirus pouze psychózou a od toho neustoupím, protože jsem s vámi už zažil mnoho psychóz a všichni víme, k čemu to vedlo. Jsem naprosto přesvědčen, že toto je další psychóza, která bude pro někoho prospěšná a někoho poškodí,“ řekl Alexander Lukašenko.
„Žijeme však ve specifických podmínkách a samozřejmě musíme vycházet ze situace, která se vyvíjí nejen u nás, ale také mimo naši zemi. Proč to říkám? Protože jsem absolutně přesvědčen, že můžeme trpět více panikou než samotným virem. To je to, co mě nejvíce znepokojuje.“ Podle prezidenta se civilizovaný svět zbláznil a politici již začali tuto situaci využívat pro své vlastní zájmy.

  • Alva

   Dezinformace. To si zřejmě budou platit sami sobě. Dobrý tah! :-)))))

   Dnes v ČR už 14-tá oběť koronaviru (nová zpráva – seniorka – r. 1940).
   Kdo dokáže logicky vysvětlit – oběť KORONAVIRU a podle nemocnice měla rakovinu a COVID-19 nebyl příčinou úmrtí.
   (Podrobněji: „Bezprostřední příčinou jejího úmrtí nebyla nákaza COVID-19, byť ji vyšetření u ní potvrdilo. Jednalo se o onkologickou pacientku. Ve VFN byla krátce hospitalizována na I. Klinice tuberkulózy a respiračních nemocí,”)

   Nejsou za tím vším ÚMYSLNĚ zkreslované informace?
   Podle mého názoru nemá ČR dosud žádnou koronavirovou oběť, všichni zatím zemřeli na jinou chorobu. Dokonce jsem nezaregistrovala nic ani o tom člověku v tak vážném stavu, že musel být napojen na mimotělní oběh. Nebo i ten byl vymyšlený? Nebo vymyšlený nebyl, ale byla to pro změnu jiná závažná nemoc?

   • vittta

    To si myslím, že bude pravda, že u nás na ten neřád ještě nikdo neumřel, ale v zájmu kolektivu je dobré to říci, aby si lidé nemysleli, že to je jen tak.
    Kromě toho, moc málo nakažených a obětí by mohlo přilákat nežádoucí pozornost nežádoucích osob, takže být já u vesla, tak to falšuju úplně stejně.
    Každý ví, že to jsou jen kecy, ve skutečnosti nikdo neví, kolik nakažených je, ale lidé vědí, že to jsou kecy, a že nakažených je ve skutečnosti více.
    Když to vyhodnotím podle sebe, tak považuji za blábol úplně všechno, každý, kdo má do prdele díru se vyjadřuje, (vč. odborníků, ale opravdových) a každý dojde k trochu, nebo úplně jinému názoru.
    No a logicky nakonec nějaká část bude mít pravdu, a ti budou slavní, že jsou to vizionáři, takže prostě každý nějaké to moudro vypustí, aby se na něj v tom jakémsi „losovacím“ koši dostalo.
    A kdo plácal blbosti, na toho se zapomene, pokud to tedy není kréťa Hrušínský, který byl ovšem nepopulární už před svými pověstnými výroky.
    No, ale i když to považuji za blábol, jasná je ta věc, že něco se přeci děje, a jeden nikdy neví, a to málo, co po mě chtějí, není problém dodržet a klidně i něco navíc.
    Horší to mají ti, co jim zavřeli provozovny, ale já si myslím, že ve výsledku to může pro ně být i výhoda, protože mohou naříkat a nějakou tu pětku nejspíš od státu přeci dostanou, ale kdyby jim to nezavřeli, tak by do těch hospod stejně chodilo jen málo lidí, ale stěžovat by si nebylo u koho.

    • Alva

     Je to tak.
     Ale přesto se najde hodně lidí, kteří se neúmerně bojí, protože propaganda přece jen udělala své.
     A místo aby se „odborníci“ – tím myslím i politiky, novináře, „umělce“ – snažili dostat lidi do pohody, tu paniku soustavně přiživují.
     Jjestli jste si všiml – už asi 2 dny „umělci“ poučují v TV jak „pracovat“ s rouškami. Šašci! Povinné nošení roušek je už přikázáno x-dní, a oni se najednou probudili a školí národ. Bez nich bychom asi byli ztraceni jak Šojdrové sirotci bez doprovodu.

      • ema

       Nějak se naše poplatky musej čerpat……nebo musí nám ukázat že je čerpají smysluplně.
       Jinak koukala jsem se na to balancování mezi vejci jejich zpravodaje o situaci v new york. Na to musí mít extra školení.

 1. Alva

  Tady je na téma koronaviru další zajímavý článek.
  https://www.casopis-sifra.cz/odkud-virus-fouka/
  Vybírám z něho minidrobnost k té, podle mne účelově vytvořené panice udržované na požadované úroveni:

  „Sir Humphrey z legendárního britského seriálu Jistě, pane premiére by to řekl nějak takhle: „V novinách se smí objevit jen to, co chceme, aby se tam objevilo. To, co se skutečně děje, se tam objevit v žádném případě nesmí. U veřejnosti by to vyvolalo zbytečnou paniku, a ta není ani v jejich, ani v našem zájmu. A to s jedinou výjimkou – pokud je právě panika v našem zájmu…“

  Myslím že na předchozí článek ze stejného média tu už odkaz byl, ale teď, jak jsem asi předevčírem zjistila byl odstraněn (pročpak asi? Co v něm ten německý doktor napsal nepovoleného?). Dá se tedy předpokládat, že v obou článcích budou asi „plebsu“ zakázané informace.

  • ema

   Ono je to vůbec nějak divný, jako by se dvě partičky press a kdo ví koho ještě , prali mezi sebou. Jednou je že měl koronu a druhá zase í každá korona měla i jiné nemoci. Oni vážně nutí lidi přemýšlet. Což je jim k plusu.

   • Alva

    Teď opět další „oběť“ – ovšem měla rakovinu a bylo jí . Rakovinu a koronavirus, takže je jasné, že zemřela na koronavirus.
    Až někdo zemře po pádu ze skal nebo ze stromu, asi za tím bude taky virus.
    Už mě ta hlášení o jednotlivých zemřelých nebaví. A takhle se dochází za pomoci novinářů k cynismu.
    Do háje – a slyšeli někdy ti novináři, ale i politici, že některý člověk zemře taky prostě na STÁŘÍ??? Kdbyž se to bralo bez hysterie, zjistili bychom, že vlastně „na koronavirus“ u nás nikdo nezemřel. Jen na velice vážná onemocnění, ktrému by zaručeně v dohledné době podlehli a NIKDO by se nedivil a nehlásil to do světa.

    • ema

     jo u nás, nevím, ale pro NY je to asi jinak a jimi uváděné „důvody“ .tam neplatí. Vzhledem k tomu, že je to tzv. město mladých, seniora takřka nevidět, tak ty počty jsou opravdu děsivé. hmm

     • vittta

      To mi připomíná ty migranty.
      Žádné tady nemáme- a velká panika.
      To tehdy razili sluníčkáři.
      Že jako jsme užiteční idioti.
      No ale jinde je mají, a tam už se smějí jen ti, co vedle nich nebydlí, nebo v té samé čtvrti.
      ZATÍM se ještě politici a novináři mohou vytahovat, jak to zvládnou, a že se nic neděje, ale všeho do času, migranti se množí…
      I ten virus se množí, a přizpůsobuje.
      A až začne kosit miliony, a to se může stát, pak nikdo nebude číst pindy o zvládnutí, ale bude to chtít jen obyčejně přežít.
      A bude mu jedno, kde se vzal, a jestli je lék placebo nebo není.
      Umírající, jmenovitě když je mladý, udělá COKOLIV, aby přežil.
      To, že se to třeba nyní nestane bude jen milý bonus- ale příště, třeba za pár let, se to stát může.

  • vittta

   Teď, nějak minulý týden mi volala jedna známá doktorka, že jí nějak teče do střechy, už jí znám nějaký pátek, vlastně jí fort na té její vile něco děláme.
   A tak jsem se ptal, co a jak, jak ordinuje, nějak to začínalo, to blbnutí- a ona mi říkala, že má už neblahou zkušenost, takže si dává bacha, protože dostala kdysi tu prasečí chřipku, a ještě štěstí, že tady byl ten Tamiflu, že se za 3 týdny vykurýrovala, ale že to bylo dost horor.
   Pak si přečtu takovouhle zprávu…

   • Alva

    Ten Tamiflu (nevím, jestli má-nemá účinky žádné-slabé, nebo jak to s ním je) mohl působit jako placebo. Podpořil její psychiku a tělo si nakonec poradilo. Možná kdyby ho nebrala, mohlo všechno skončit špatně.

    Myslím, že bychom se neměli vůči přírodě chovat tak namyšleně (56 pohlaví, zákeřné molekuly CO2, očkování všeho možného a často i zbytečně, preventivní prohlídky za účelem objevení nějaké nemoci, anomálie život ani zdraví neohrožující, jen aby bylo co léčit apod.), nebo nám to příroda ošklivě vrátí, až se definitivně naštve.

    • vittta

     Příroda na nás sere, Alvo.
     Pokud někdo hodnotí přírodu, má o sobě až moc velké mínění.
     Pokud by lidstvo vyhynulo, nějak naráz, tak bude stačit 10 let, aby „příroda“ obsadila 90% svých území, a za 100 let nikdo pomalu nepozná, že tady kdy nějací lidé žili.
     A s tím tamiflu, jistě, mohlo to být jakoby placebo.
     Ale- nemuselo.

 2. grasyk

  “Představte si, že máte světovou ekonomiku, která je před krachem. Co uděláte? Radikální změnu. Jak jí dosáhnete? Kontrolovanou panikou, jejíž hybnou silou je strach. Už máte řešení, tak vytvoříte problém. Jsme součástí monstrózního podvodu, jehož cílem je totální změna systému,” říká David Icke, autor mnoha knih na téma globalistické moci.

 3. grasyk

  “Výsledek této iluze epidemie bude zničení malých podniků a posílení těch velkých. Totéž se děje ve finančním světě. Jsme svědky požírání hejna malých ryb několika velkými. Jsme svědky upevňování moci onoho Jednoho procenta.”

  “Je jasné, že celý ten boj za změnu klimatu je hoax, čili fake – a když se podíváte na důsledky, které měl tento boj přinést, zjistíte, že jsou úplně stejné, jako důsledky této iluze epidemie, tohoto koronaviru.”

  • vera

   Něčemu takovému by odpvídal článek na Outsideru, zpráva o summitu eu https://outsidermedia.cz/summit-eu-ohledne-koronaviru-dospel-k-horkemu-konci/
   Říká se v něm, že velké státy nabízejí pomoc těm menším, ty se ale nějak cukají, dohoda se nekonala… :
   ..“Německá vláda chce nabídnout finančně slabým zemím EU úvěry z Evropského mechanismu stability (ESM). Tento fond byl založen v roce 2012 jako reakce na dluhovou krizi v EU a v současné době může na úvěry poskytnout 410 miliard euro. Jenže tyto úvěry mají neskutečnou řadu dalších podmínek. Vlády, které o ně budou žádat, musí odsouhlasit rozsáhlé škrty veřejných služeb a sociálních výdajů. Půjčky tohoto typu tedy uvedou do pohybu další kolo úsporných opatření, která by mohla mít zničující dopad na obyčejné občany.“…
   začíná mi to připomínat symbol draka, požírajícícho vlastní ocas.

   • oh

    Poslední malá země, které EU a konkrétně Německo rukou společnou a nerozdílnou pomáhali, bylo Řecko. A pokud vím, to se z té „pomoci“ stále ještě nevzpamatovalo.

    • embecko

     „státní dluh Řecka se zvýšil ze 125 procent HDP v roce 2008 na 181 procent dnes. To byl přímý důsledek záchranných programů tzv. „Trojky“, tedy EU, ECB a MMF“
     Jinak se omlouvam, dal jsem dolu stejny odkaz.

     • embecko

      A vcera nam uteklo male vyroci, a sice zruseni letniho casu skrze EU.
      Ted nevim jestli to jsou 2, anebo 3 roky, co ho zrusili, ale Junckerova slova si pamatuji temer doslovne: „Lide to chteji a tak to udelame!“
      Jak se pravi v pohadkach: „A jak rekli, tak udelali.“

      • observer

       jako vzdy, sax zacneme odvaznym postulatem, odlisnym od reality (lzi), na kterem neumetelskou gramatikou stavi sve knizeci nedovzdelane blaboly…a zdejsi sbor postizenych ho velebi jako „intelektuala“. Velmi zabavne :-)
       26. brezna 2019 (PRED ROKEM), EU parlament odhlasoval, ze:
       Each Member State has until April 2020 to decide whether to remain permanently on “summer time” (DST) or to change their clocks back one final time to permanent standard time, also known as “winter time.”
       Ozvi se na konci DUBNA 2020 Kojzare saxi :-)

 4. Alva

  Na jiném webu jsem našla odkaz:

  „Lékař celostní medicíny Luboš Pantůček v rozhovoru mimo jiné říká: „Zásadní je pěstovat si imunitu. Imunita je komplexní funkce těla, která je řízena nervovou soustavou. Čili ani jedna buňka v těle si nemůže říci, že si bude dělat, co chce, nezávisle na psychice. Všechno je řízeno nervovou soustavou anebo hormony, ty jsou však opět řízeny nervovou soustavou. Psychika má na imunitu obrovský vliv. Takže je důležité vyhnout se třeba panice – ta psychiku, potažmo imunitu, oslabuje.“
  Zdroj: https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/na-koho-se-koronavirus-podiva-toho-neznici.A200323_225752_pozice-tema_lube

  Z toho jaksi logicky vyplývá, že psychika pomůže mnohem víc než sebekvalitnější rouška.

  • vittta

   Pokud by to tak bylo, pak by na tom zdaleka nejlépe byli lidé ve středověku.
   Víra v Boha totiž byla u drtivé většiny lidí horoucí, bez ohledu na to, jak dejme tomu porušovali přikázání.
   Opak je ale pravdou, umíralo se za banální nemoci, doslova jakýkoliv oděrek mohl způsobit- a často působil, brutální smrt, na tetanus, na gangrénu, a otravy krve.
   Dle mého je všechno tohle mudrování pro zdravé.
   V momentě, kdy třeba sama koronavirus dostanete, budete svět vidět úplně jinak, a to, co byla propracovaná teorie, stane se krutou realitou.
   Už to tady mnohokrát padlo, alternativa je pro zdravé- čímž nezpochybňuji možné- i značné- preventivní účinky.
   Jakmile ale nemoc přijde, následuje už jen bolest, utrpení, dlouhodobá invalidita, a často smrt.
   Psychika- nepsychika.

   • vera

    Nečekala jsem od tebe takovou porci, doslova hromádku strachu, vittto.
    Jasně že se každý bojí když onemocní, co s tím má společného jen koronavirus, jsou tu horší věci.
    Ale, ne každý nemocný propadne okamžitě beznaději a smrti. V naprosté většině se do poslední vteřiny drží naděje na něco- lék, zásah vyššímoci, zázrak. a bojuje o každé nadechnutí, běž se podívat mezi opravdu vážně nemocné lidi, na infekční žloutenku co ničí játra, na onkologii která bere všechno – jakou víru ti lidé mají, a kolikrát jim ta víra pomáhá víc než doktorské věci.
    A pořád rozmazávat ten koronavirus, a vytahovat ho jako největšího strašáka… Jak říká někde výš Alva, je to s úmrtím na tenhle virus pofiderní. Možná mají lidi horečku, ale umírají na stáří, selhání organismu z jinýchnemocí…Vem si poslední zprávu – tu o úmrtí zdravotní sestry – celý den to viselo na Novinkách – jaké teď dostává upřesňující obrysy – že to vlastně nebylo na koronavirus, že vlastně doktoři neví n co umřela, počkáme až co ukáže pitva…
    Odvolali Prymulu. Ten měl velké oči se zavíráním hranic až na dva roky, asi vznikla obava že by hnal všechno do vyšších obrátek a nedal by možnost hru odpískat. Bude se končit)

    • vittta

     Před rokem umřel tchán, i když tedy jsem svobodný.
     Nejlepší pokec jsem s ním měl na smrtelné posteli.
     A jeho dcery také měly tyhle řeči, že každý v podstatě umře, jen když chce.
     A všechno možné zkoušeli, ale…
     A onen tchán mi říkal, že jeho největší sen je, aby si takhle sednul, kýbl na krev pod sebou- a umřel.
     Brzy bude konec, řekl mi.
     A já „nebude to horší, jak když usneš“.
     Nebojím se.
     A viděl jsem to u svojí prababičky, celé roky, od rána do večera, a od večera do rána- ale tehdy jsem byl jen bezmocný, a nic jsem nepochopil.
     Nyní jsem viděl, že v určitý moment člověk, ubitý utrpením, ve vlastním zájmu vypne.
     Prohrál.
     Ne každý má sice „úspěch“ a skutečně zemře, ale i tak vypne.
     Někteří z nás si to vyzkouší, jiní zemřou ladně, bez utrpení.
     Ale stejně se až pak ukáže, jak to všechno je.
     A všechno kolem budou jen kecy, kecy těch „živých“.
     Já jsem, co se týká koronaviru, ale nejen jeho, nevěřící Tomáš.
     Není snadné mě oblbnout, protože nevěřím ničemu.
     Něco má větší, a něco menší váhu, ale považuji konspirátory, konspirující mým politickým směrem za rovné těm, konspirujícím proti.
     Všimni si- mnozí si toho rozhodně nevšimli, ale mnozí ano- že nemám v tom slova smyslu politicky dané nepřátele.
     Je mi jedno, zda je někdo pravičák či levičák, když má nějaké mnou požadované vlastnosti, čestnost či rovnost, a dobrý úmysl, je mým přítelem, pokud to tak lze nazvat.
     Sluníčka obecně nesnáším ne pro jejich sluníčkismus, ale proto, že vesměs pocházejí z kruhů, které tyto vlastnosti nemají.
     Koronavirus jako takový zatím nikomu politicky nepomáhá, resp. není to vysloveně patrné, daleko patrnější je, že leckomu škodí, a pohříchu se zdá, že škodí mým politickým nepřátelům.
     Zdá- jisté to není.
     V každém případě ale nelze říci, co vlastně bude dělat.
     Ty Věrko, olízla bys židli v nemocnici?
     Nebo madlo v tramvaji?
     Na důkaz toho, že koronavirus je mýtus?
     Pochybuji, pochybuji, že by to tady udělal kdokoliv.
     Nebát se reálné hrozby není posranost, ale hloupost.
     Jak jsem už uvedl- koronavirus tady je, opatření jsou zatím nebolestivá, a jak psal někde Kamil, stejně je chtě nechtě musí člověk dodržovat kvůli okolí.
     Já mám cukrovku, a tak nějak dodržuji doporučení, ne úplně, ale asi i tak nadprůměrně, a dokonce se mi to zlepšilo.
     Nebolí to, nemám problém.
     A také plno diabetiků tvrdí, že to moc žeru, že oni…..a také je nic nebolí.
     Každý je strůjce svého osudu, kdo se bojí, nesmí sice do lesa, ale je dobré v těchto případech vnímat obě strany.
     Jak lajdáky- tak strašáky.
     Protože jestli je ten virus umělý, a to kospirátoři (konspirující mým politickým směrem) tvrdí, a vyloučit se to nedá- pak se ještě mohou dít velké věci.

     • vera

      Abychom si rozuměli, i já vím co je smrt, v mé rodině se umírá na rakovinu, nedávno mi vzala starší sestru, a jiných dědičných nemocí máme taky dost, a musíme s tím žít, každý den, dělat svoje věci, uklízet a vydělávat, nemůžeme se hystericky zavírat při každém zakašlání.
      Fakt nedokážu, při těch informacích co máme, umírat hrůzou, nebo naopak výskat nadšením jako v tom vtipu – mám žloutenku, syfilis, HIV, lepru a choleru, ale díkybohu nemám koronavirus! )
      Proč právě u koronavirusu někdo podněcuje a zveličuje strach ze smrti, to je věc, kterou zjistíme pozdějc.
      Ale jedna věc se tomu někomu povedla, možná nechtíc – probudit v lidech něco špatného. Je mi líto co se valí na lidi, kteří byli v karanténě – nebyli nemocní, jen museli být v karanténě, a vyšli z ní…
      https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/lide-z-litovle-a-unicova-celi-po-konci-karanteny-nevrazivosti-i-vyhruzkam-40318617?seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

      • vittta

       Ten článek jsem četl a moje reakce?
       Jak jsem uvedl- beru to s rezervou.
       Možný cíl článku:
       Vyrobit a prodat bezvýznamnou informaci, nebo hůře-
       Rozesírat český národ.
       Pár blbečků něco napíše, a už je z toho sousedský lynč.
       Ve skutečnosti se nemuselo dít vůbec nic, dokonce i na těch sociálních sítích.
       Dokonce i z těch lynčujících příspěvků může být nějaké- klidně nadpolovoční % napsáno provokatéry.
       Pozor na tyhle zprávy.

  • oh

   „Když vezmeme v úvahu, že máme v Česku desetitisíce bezpříznakových onemocnění, v průběhu měsíce dvou budeme za vrcholem,“ říká v rozhovoru lékař celostní medicíny Luboš Pantůček.“
   Ten počet bezpříznakových onemocnění má anesteziolog a celostní doktor Pantůček nějak uvěřitelně zjištěný, nebo si ho cucá z palce?

  • embecko

   Ano, Samkojc zvladla domaci ulohy na jednicku podtrzenou.
   Predevsim bych vyzdvihl, ze oznacila Babise s Prymulou za nomenklaturni kadry…snad lidem dojde, ze nejsou jen odbornici, jak jsou vetsinou chapani, ale i kadri a ze oboje dohromady se nevylucuje (ba naopak).
   Zde jeste neco k tematu, o nemz se nemluvi, ale poletuje okolo nas ve vzduchu:
   https://summit.news/2020/03/27/french-official-says-quarantine-should-not-be-enforced-in-migrant-areas-to-avoid-riots/
   „Francouzsky urednik rekl, ze v citlivych oblastech by karantena nemela byt vynucovana, aby nedoslo k nepokojum“
   Tedy zjevil to, co je jasne, ale co je fake.

   • vittta

    Úředník zbytečně řekl něco, co všichni ostatní úředníci ve Francii dávno mají za samozřejmé.
    Dal bych mu obří pokutu za xenofobii a předsudečnou nenávist.

  • embecko

   Humoriste maji v dnesnich case tezky chlebicek, protoze realita je predbiha:
   „EU je mrtvá a může se jít vycpat“
   http://news.e-republika.cz/article4280-Summit-EU-ohledn%C4%9B-koronaviru-dosp%C4%9Bl-k-ho%C5%99kemu-konci
   …Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že evropská idea to nemusí přežít…
   …státní dluh Řecka se zvýšil ze 125 procent HDP v roce 2008 na 181 procent dnes. To byl přímý důsledek záchranných programů tzv. „Trojky“, tedy EU, ECB a MMF…
   …Dohody bylo nakonec dosaženo s tím, že rozhodnutí se odloží o dva týdny…Takže epidemie koronaviru bude sílit a přijde tsunami, ale úředníci v EU si dali dvoutýdenní přestávku…
   …Například ze 756 miliard eur záchranného balíčku, který přijala německá vláda, šlo 600 miliard eur korporacím, 50 miliard eur pro malé podniky a osoby samostatně výdělečně činné. Další celkem malé částky šly na sociální služby a na zdravotní péči, které jsou nezbytné pro boj proti pandemii a pro likvidaci jejich následků…
   *
   Tohle by zadny humorista nevymyslel.

 5. Kamil Mudra

  Myslím že evropský „separevirus“ v současnosti napadá i nejednoho eurohujera. A jeho šíření asi leží Bruselským ouřadům na srdci víc než ten který v médiích dominuje. Zdá se že vymyslet proti němu nějakou „roušku“ bude vyžadovat ještě hodně přestávek mezi dohodami. :-)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s