Prezident Lukašenko o koronaviru

„I když jsem za to kritizován, nazývám tento koronavirus pouze psychózou a od toho neustoupím, protože jsem s vámi už zažil mnoho psychóz a všichni víme, k čemu to vedlo. Jsem naprosto přesvědčen, že toto je další psychóza, která bude pro někoho prospěšná a někoho poškodí,“ řekl Alexander Lukašenko.
„Žijeme však ve specifických podmínkách a samozřejmě musíme vycházet ze situace, která se vyvíjí nejen u nás, ale také mimo naši zemi. Proč to říkám? Protože jsem absolutně přesvědčen, že můžeme trpět více panikou než samotným virem. To je to, co mě nejvíce znepokojuje.“ Podle prezidenta se civilizovaný svět zbláznil a politici již začali tuto situaci využívat pro své vlastní zájmy.

  • ema

   to je těžký, komu není z hůry dáno v apatice nekoupí, a vůbec …. copak je tom za tajtrlíka. Akorát se divím, že do té bájné země v dobách nouze se nevrátí a oxiduje tady….. hmm…

   • oh

    Třeba by Krystlík mohl vysvětlit, jak to dělají úplně blbě a že by si měli vzít příklad z naprosto dokonalého nepřekonatelného Německa také Izraelcům. Bylo by to přesně v duchu velké německé tradice dokonalého organizování života (i smrti) méněcenným národům.
    P.S. Krysa Krystlík tady neoxiduje, ale plní důležitý úkol – „opravit“ české dějiny podle sudeťáckých představ. Když uspěje, možná pak dostane od svých páníčků i Svatováclavskou orlici.

   • oh

    Počet obětí nemoci Covid-19 stoupl v Německu za den o 36 na 149, uvedl dnes ráno Institut Roberta Kocha.
    „V Německu stoupl za den počet nakažených o 4191 na 31 554. Nejvíce infikovaných je ve věkové skupině mezi 35 až 59 lety, ve které je potvrzených zhruba 7000 nakažených žen a 9000 mužů. Následuje skupina mezi 15 až 34 lety s 4000 ženami a 4300 muži. Ve skupině od 60 do 79 let je infikováno 2200 žen a 2900 mužů.“
    Je tedy jasné, že německý přístup „hlavně nezavádět přehnaná opatření“ má jisté výsledky.

 1. Alva

  Na webu NWOO článek “Pravda a lež o koronaviru – hledáme odpovědi”
  Těch otázek i odpovědí je tam uvedena dlouhá řada. Některé nejzajímavější:

  – Čím je coronavirus Covid 19 nebezpečný? Jako každá nemoc úmrtností. Která je ale výrazně nižší, než chřipky samotné. S kterou si hlavu nelámete.
  – Je coronavirus Covid 19 nebezpečný i něčím jiným? Ano, je, například panikou. Nesleduje to žádná statistika a nedozvíme se to. Musíme si ji odhadnout sami.
  – Má psychický stres, zejména dlouhodobý vliv na imunitu? Jednoznačně má, je to vědecky dokázáno a tvrdí to shodně všichni odborníci.
  – Může díky panice a psychickému stresu a oslabení imunity propuknout u člověka jiná vážná nemoc? Rakovina, infarkt, mozková mrtvice a další? Ano, jistě může. Mluví o tom hodně odborníků.A zase se to nedozvíme, Zdravotnické zdroje a statistika to nerozlišuje.
  – Porovnání úmrtnosti v Itálii je zajisté vysoké, ale jaké bylo před tím, než se coronavirus Covid 19 medializoval? Téměř stejné. Statistiky dokazují, že úmrtnost v Itálii byla téměř stejná, jen byla rozložena do delšího časového úseku a nebyla přisuzována Covidu 19, ale vinou jiných, skutečných příčin.
  /moje pozn.- viz naše “oběti koronaviru” – muž 95, závažné srdeční onemocnění. Muž 45 – pokročilá rakovina, metastázy. Žena 74 – trpěla chronickou obstrukční plicní nemocí a nebyla hospitalizována kvůli koronaviru./
  – Je tento stav, situace naprosto logicky stejný jako u chřipky? Ano je, stejná medikace, stejné příčiny a stejné důsledky. Jenže chřipka v úmrtnosti vede.
  – Logická otázka, kdy skončí opatření, různé postupy vlád a omezení? Logicky, až přestane Světová zdravotní organizace lhát, poskytovat mylné, zkreslené informace a utichne mediální a politická hysterie a panika.
  – Co je Světová zdravotnická organizace zač (s tak honosným názvem)? Jednoznačně manipulovaná organizace světovými farmaceutickými koncerny.
  – Zopakujeme tedy otázku, co je tedy coronavirus Covid 19? Jednou z mnoha nemocí, se kterou Světová zdravotní organizace manipuluje celým světem tak, že vytvořila v důsledku světovou pandemii hysterie, nebezpečnější než sám virus a vlády poslušně dělají to, co jim určila SZO, v každém státě jinak.
  – Co to má za důsledky daleko a daleko horší zejména v dlouhodobém horizontu? Jednoznačně změny celosvětové ekonomiky, nefunkčnost jednotlivých států, podle toho jak moc sežraly návnadu Světové zdravotní organizace, za kterou v pozadí nestojí pouze farmaceutické firmy, ale mocenské zájmy světových hráčů o moc.
  https://1url.cz/lzila

   • embecko

    Ted chytnul virus i princ Charles…to by mne docela zajimalo, jak se virus mohl dostat k cloveku na takhle exkluzivni pozici. Neni navic uzavren s kralovnou ve windsorske karantene?

  • vittta

   Přemýšlím a přemýšlím, a sbírám data, abych mohl napsat převratný článek a odhalit pozadí celé této pandemie v nějaké pravděpodobné verzi.
   Jak jsem již psal, pak sebevětším zkoumáním se mi nepodařilo nijak proargemntovat přínos pro EU.
   Zdá se, že je to přesně naopak, virus zcela zásadním způsobem EU škodí.
   Myslím tedy psychopatickým plánům multikulturismu, genderismu,feminismu či ekodebilismu.
   Koho dneska zajímají genderově vyvážené hajzly a práva cigošů a negrů?
   A především- za jak dlouho to zase občany zajímat bude?
   A to ještě negerské menšiny v motorových zemích zdaleka neřekly poslední slovo, a jakkoliv se nám, Čechům, tyto informace může dařit vymlžit, či zamlčet, Němci, Francouzi a jiní národové to kolem sebe uvidí, stejně jako vidí do nebe volající neschopnost a ubohost EUských špiček.
   USA také nejsou z viru jistě nadšené, jakkoliv je to zdaleka nejsilnější ekonomika světa, jsou pomalí, a Čína ukazuje, že dokáže obrovské dodávky čehokoliv dodat komukoliv daleko rychleji- což USA jistě věděly už dávno, takže to rozhodně nepotřebují nikomu tak okatě ukazovat.
   Snad Čína a Rusko mohou mít určitý profit, Čína ukáže svůj ekonomický potenciál (a slabost ostatních), a Rusko zase může pomáhat druhým, a náležitě to politicky prodat- pokud se jim podaří mít u sebe klid.
   Všichni vespolek si pak nacvičí v praxi pandemické plány pro případ války, což se ale daleko více hodí potenciálním obětem (Rusko,Čína) než agresorům, (USA, EU) při čemž lze v pohodě předpokládat, že EU jako taková se nepoučí vůbec, protože v EP ještě nikdo nic neví.
   Farmakologické giganty na tom v důsedku mohou spíše prodělat, protože oběti jsou z řad nejvěrnějších zákazníků- tedy staří a nemocní, ti určitě mají zájem spíše na tom, aby starých a chronicky nemocných bylo co nejvíce.
   Také se ukáže, kdo je kdo, a to nejen v EU, ale i USA, protože v případě problémů to fakt nebudou negři a sluníčkoví politici a studenti, kdo bude komukoliv s čímkoliv pomáhat.
   To posílí národní sebevědomí a vnitřní soudružnost kvalitnějších občanů (paraziti vyplavou na povrch jak olej na vodu).
   Ekonomické ztráty mohou být jen hrou s čísly, protože jakkoliv jsem četl a slyšel mnohé chytristické názory na ztráty jisté a možné, nikdo ještě nevyčíslil ztráty, působené epidemiemi chřipky.
   Ty totiž také jsou, a nebudou malé, pokud totiž do práce nenastoupí 10% zaměstnanců, výroba také poklesne.
   Koronavirus je ale extremně nakažilivý, to nezpochybňuje nikdo, a tak se v případě epidemie, jakkoliv by byla nesmrtící, nakazí dejme tomu 40% obyvatelstva (může to být i víc), a ti tak jako tak 3 týdny do práce nepůjdou, bez ohledu na to, že jich zemře pár tisíc.
   Takže ve výsledku vyjde levněji nouzový stav, jak běžný provoz, navíc nouzový stav zablokuje právní důsledky nedodaného nasmlouvaného zboží a služeb, což by v případě vysoké nemocnosti nakonec mohlo paralyzovat soudní systém a právní řád obecně daleko víc, jak tato opatření.
   Byl bych opatrný s podceňováním a ukazováním sem i tam, všechno nakonec může být jen o tom, že někdo dopady obyčejně spočítá, a zjistí, co se vyplatí, a co ne.

   • astraustralia

    Vice vice stale vice a najednou STOP!
    Komu to prospeje, komu naopak ublizi ?

    Nekolik pohledu z jineho uhlu:


    “Lidstvo dostalo přesně tu nemoc, kterou si zasloužilo.“

    Přestali jsme si vážit zdraví a proto jsme dostali takovou nemoc, abychom si uvědomili, že na tom nejvíc záleží.. Obrázek byl odebrán odesílatelem. 🤕

    Přestali jsme si vážit přírody a proto jsme dostali takovou nemoc, aby nám pobyt v ní byl tak vzácný..

    Přestali jsme být schopni pracovat v rodinách a proto nás tato nemoc zamkla do našich domovů, abychom se mohli znovu naučit fungovat jako rodina..

    Přestali jsme si vážit starých a nemocných a proto nám byla dána tato nemoc, abychom si připomněli, jak jsou zranitelní..

    Přestali jsme si vážit zdravotníků a lékárníků, abychom zjistili, jak jsou nepostradatelní..

    Přestali jsme mít respekt k učitelům a proto tato nemoc uzavřela naše školy, aby si ji rodiče mohli vyzkoušet sami..

    Mysleli jsme si, že si můžeme všechno koupit, být kdekoliv a s kým jsme chtěli a proto jsme dostali tento druh nemoci, abychom si uvědomili, že to není samozřejmost..

    Volný čas jsme trávili v nákupních centrech, proto nám je tato nemoc zavřela, abychom pochopili, že si štěstí koupit nemůžeme..

    Zaměřili jsme velkou pozornost na náš vzhled a vzhled a porovnávání sebe, proto nám tato nemoc zakryla tváře, abychom pochopili, že tam naše krása netkví..

    Mysleli jsme si, že jsme gentlemani na této zemi a proto jsme dostali tuto nemoc, aby nás něco miniaturního, co ani nevidí, mohlo zkrotit, dát nám příručku a trochu pokory..

    Tato nemoc nám bere hodně, ale zároveň nám dává možnost se toho tolik naučit a pochopit, co je v životě nejdůležitější.

    Dostali jsme nemoc na míru.. asi jsme ji jako lidstvo opravdu potřebovali..

   • embecko

    Jenze ono je neco uplne jineho, nezli to, „co vidi kazdy“ a tim, co se prodava na krame.
    Nakonec zavisi na tom, kolik energie ma stat (EU), aby protlacil svoji vizi, ackoliv ta nekoresponduje s realitou.
    K tomu funguje i prislovi „vsechno zle je k necemu dobre“ a tudiz hodne negativniho z dopadu pandemie si dost lidi a instituci dokaze obratit ve svuj prospech, ktery nemusi byt zrovna obdivuhodny (nemyslim ted hospodarske spekulanty, ale spise ideology vsech razeni).
    Ted je na nesem statu, aby se z toho, co prislo, poucil a vyvodil z toho neco prinosneho.
    Jinak receno, ne aby stat za rok zapomenout na to, ze musi vybudovat zdravotnicke rezervy, ale namisto toho dekoval EU za vyjadrenou solidaritu a pomoc.
    Uz ted se to objevuje v eteru a to, ze Italii pomohli namisto EU Cinani a Rusove, je jiz oznaceno za ryzi fake.
    Podobne jeneral vsech jeneralu podelkovat NATO za zasilku zdravotnickeho materialu (coz byl realne cinsky dar).
    Ja ale vim, jak to myslis: ze selhani „spolecneho projektu“ je cim dale tim ocividnejsi a jiz nejde zakryt. To je pravda, ale, dle meho, je jeste predcasne delat zavery v tom smyslu, ze po tomto prozreni se lid od spolecneho projektu odvrati. To tak byt nemusi.
    Vzpomen na normalizaci, kdy bylo selhani rezimu jasne jiz od pocatku 70. let a presto lidem fakticka podpora stranicke politiky vydrzela jeste celou generaci. Zde jde o to, jak velky profit i ze selhavajiciho systemu mas…pokud vetsi, nezli maly, pak ti samotne selhavani a verejne lzi naprosto nevadi, protoze o ne nejde.
    Tady o to bych se oprel a klidne jen pocitem udelal nejakou velmi hrubou analyzu toho, koho selhavani a ev. pad (ci „vzdaleni se“ Brusle poskodi a komu pomuze.

    • embecko

     Omlouvam se za chyby, ale snad je to k precteni…
     Ale abych byl konkretni: lid pracuje na oportunni bazi, to jest bez rozmyslu prijima to, co je pro nej momentalne prinosne.
     Vlada ted pripravuje retribuce zivnostnikum a da se predpokladat, za casem se prida i EU a uvolni na to nejake dotace; reknemez, ze stat se bude podilet 80% a EU 20%.
     Ovsem EU je natolik mocna, ze ma pod palcem statni media a tak zacnou vychazet clanky „EU zachranuje zivnostniky“.
     V tom okamziku vsichni zivnostnici tuto informaci prijmou a budou spokojeni jak s penezmi, tak s EU. Dale uz nic dohledavat nebudou a kolik dal stat a kolik EU je nebude vubec zajimat, pujde jim jen o prachy (logicky) a novinove clanky pro ne budou jen takovym vedlejsim akceptovatelnym faktem, kterym je „beh sveta“ vyrizen. Kdo by se v tom dale rejpal?

     • Alva

      A patřičně zpracovaným lidem nedojde, že EU žádné peníze neprodukuje, tedy všechny, kterými disponuje dostává od těch lidí, kterým teď jejich peníze nabízí jako DAR lidumilů.

     • vittta

      Jistě,však si všimni, co vlastně dělají sluníčkáři.
      Šíří hoaxy o Číně, Rusku, EU.
      Zpochybňují kroky vlády (jako kdyby naše vláda byla jediná, kdo podobné kroky zavedl), kritizují Čínu, že roušky prodává, nadávají na Rusko, a třeba Kryslík dal za příklad úspěšného boje s virem Německo.
      On samozřejmě ví, že lže, ale stejně, jako se vytahuje v českém prostředí strašlivý osud sudeťáků, či udávání v Lidicích, tak se bude za rok mluvit o tom, že Čína ve skutečnosti vydělávala na neštěstí druhých, Rusko posílalo pokrytecky vojáky do cizích zemí, a EU zachránila včas a operativně situaci.
      Nyní jsme svědky toho, jak se falšuje současnost, ne historie.
      Je to to jediné, co mohou EUronacisté dělat, postupně budou řvát čím dál hlasitěji o Rusku a xenofobii a rasismu, oni už to dělají, ale to bude sílit, a pak…
      Teď je otázka, jestli se stane to, o čem píšeš, tedy jestli lidé jsou fakt ve své většině na hlavu padlí.
      Já to nevím, věřím, že ne, už proto, že tady se prosazování fašistické politiky EU nedařilo ani před epidemií.
      Ti živnostníci…
      No, já bych se toho tak moc nebál, živnostníci dostanou velké hovno.
      Peníze z EU si rozeberou Polreichové, Hrušínští a lidé v tísni.
      Měli bychom ty peníze odmítnout, ale to se asi nestane, protože jsou určeny těmto v pravdě nomenklaturním kádrům nové doby, a ti mají velký vliv.
      Co se týká normalizace, tehdy, jak jsem slyšel, zlevnili benzín a v první chvíli se režim dokonce uvolnil, když nepočítám vnitrostranický boj.
      Já to osobně nepamatuji tak, abych z toho měl rozum.
      Jenže lid reagoval na úplně jiný podmět, přijela cizí vojska, někde se střílelo,a čekalo se lecos zlého.
      Ale pak se nedělo nic, vlastně byla pohoda- ale cizí vojáci zůstali, a aby ta pohoda byla, bylo třeba v určitých momentech držet hubu, síla, proti které by se muselo jít, byla obrovská, a zisky- i v případě vítězství- minimálně ošidné, ale spíše to v žádném směru vyhrát v tehdejším rozdělení světa ani nešlo, faktickým vítězem byl Husák, který vytřískal z toho možného maximum- né pro sebe, ale možná kuriozně- pro lid československý, a to tak dokonale, že se na to dodnes- a často oprávněně- s dojetím vzpomíná.
      Tak snadné to EU nomenklatura mít nebude, pořád jsou tady volby, „konspirační a proruské weby“, a ne zrovna proevropská vláda, která si své ostruhy musí nejenom získat zvládnutím situace, ale hlavně udržet.
      A to se rozhodně podporou EU nepovede, lid je nasraný, EU je směšná, a zle dopadne ten, kdo to nebude chtít vidět.
      Doufám .

   • Alva

    @vitta – „USA…… je to zdaleka nejsilnější ekonomika světa“. Jste si tím jist? Nemá to „bývávala?

    A k té „pandemii“ a enormnímu ohrožení starých lidí (do dnes 5 „obětí“ koronaviru = 95 – vážné srdeční problémy. 45 let pokročilá rakovina s metastázami. 71 let – chronické plicní onemocnění. Dnes další dva – 83 a 88 let – nemoci neuvedeny (možná úmyslně).
    Nechce se mi věřit, že by někdo neznal a nechápal smysl úsloví: „Mladý může, starý musí“. Ale pro udržení paniky v žádoucích mezích je každá blbost dobrá.

    Takže pravděpodobnou verzi pandemie nehledejte. Tu znají jen iniciátoři a možná – MOŽNÁ – jejich pomocníci z WHO

    • vittta

     Rozhodně bych USA v tomto nepodceňoval.
     Ti mají praxi, dokáží divy a jakkoliv mají pohádkové dluhy kam se podívají, jsou pohádkově bohatí.

     • Alva

      No právě. Dluhů jak naseto, ale nejsilnější ekonomika?
      Četla jsem před časem, že na snad všech významných vědecko-technických postech původního Američana nehledat. Všechno cizinci, z největší části Asiati. A jejich školství – no, naše kráčí podle západnímho vzoru a Západ je o nějakou tu desítku let napřed – takže si každý může domyslet, jak to tam se vzděláním asi dopadá. A jak dopadne naše, pokud se něco nezmění. Aspoň ten virus, kdyby v tomto ohledu nějak výrazněji zapracoval.

  • oh

   Byl bych o tom ochoten popřemýšlet, kdyby autor – který se pod to pro jistotu ani nepodepsal –
   – uváděl statistická čísla a odkazy na ně, když se chce ohánět statistikou,
   – kdyby neporovnával hrušky a kamení, jako „Porovnání úmrtnosti v Itálii je zajisté vysoké, ale jaké bylo před tím, než se coronavirus Covid 19 medializoval? Téměř stejné. Statistiky dokazují, že úmrtnost v Itálii byla téměř stejná, jen byla rozložena do delšího časového úseku“ Porovnávat úmrtnost dejme tomu za rok s úmrtností za měsíc? To jako fakt vážně?
   – nepoužíval tvrzení „WHO lže“ jako axiom.
   Ztráta času.

   • Alva

    Ale ono to tak je.
    WHO mi připadá jako parta plnící pod vznešeným názvem politické zadání. Jen příklad z posledních dnů – ráno informace neužívat Ibuprofen při koronaviru, vede to ke zhoršení možná i fatálnímu, večer naopak vydá WHO i DOPORUČENÍ v Ibuprofen aplikovat. Jak zjistili od stolu správnost té které rady/doporučení? Z věštecké koule? Nebo si z nás ta ctihodná organizace dělá legraci?

    Tak jsou tam aspoň nějací lékaři, třeba bez praxe, nebo parta neumětelů? A co občan-laik?

    • oh

     WHO je především politická a byrokratická instituce. Troufám si tvrdit, že většina opravdu dobrých odborníků bude mít tendenci vyskytovat se přímo v praxi nebo ve výzkumu a na WHO pak IMHO zbývají ti už příliš staří na praxi nebo nepříliš použitelní..
     Mimochodem, vydávat jakákoli doporučení (ať už užívat nebo neužívat) k ibuprofenu v souvislosti s covid-19 na základě jednoho? medializovaného případu je IMHO nesmysl, takže se nedivím tomu, že to doporučení zase odvolali, ale spíš tomu, že ho vůbec vydali.
     Kromě toho na mě ten článek dělá svým vyzněním dojem, že jeho autorem je nějaký „lidi ať klidně pochcípaj, hlavně zachránit ekonomiku“ nebo „sněhová vločka“, která na existenci epidemie moc nevěří a ve volném čase olizuje tyče v metru, aby měla cool video na ksichtoknihu nebo kde se tyhle týpky slejzaj..
     Dnes musel dopravní podnik v Bostonu vyřadit jeden vůz ze soupravy v metru, protože v něm jakýsi mladý idiot olizoval tyče jazykem, což prý je teď velký celosvětový trend na socialních sítích mezi takzvanými “snowflakes..
     Každopádně má autor předem jasno a tomu přizpůsobuje argumentaci i výběr faktů a nedoložených tvrzení.

 2. oh

  Zastavte šílený experiment s deseti milióny lidí.
  „V neděli vyzýval premiér Stefan Löfven Švédy k zodpovědnosti za boj s epidemií. Nevyhlásil však žádná nová omezení. Naopak na ně apeloval, ať si dál kupují jídlo v místních restauracích, a podpoří tak podnikání.
  Carl Johan Sonesson, politik ze Skåne, tvrdil, že Švédové mají chránit starší a ohrožené lidi, ale jinak mají „konzumovat, jíst venku, bavit se“ a „myslet na malé firmy“.

  Švédská socialistická vláda zřejmě myslí hon na „stádní imunitu“ a zachraňování ekonomiky smrtelně vážně. Pokud jim odhodlání vydrží, budeme moci na konkrétních výsledcích porovnat, která metoda je lepší.

  Mimochodem, od Britonů, kteří zkoušeli totéž, to byl mimořádně pitomý nápad, protože ti své „přebujelé“ veřejné zdravotnictví zeštíhlovali a optimalizovali tak důkladně, že bylo přetížené i za normálního stavu.

  • embecko

   „budeme moci na konkrétních výsledcích porovnat, která metoda je lepší“
   Zajimava budou hlavne cisla z mest, ale jinak nevim, Svedsko ma hustotu 22 obyvatel/km, zatimco na stredni Evropu pomerne ridke Cesko ma 135 obyvatel/ km2.
   Ted ovsem ctu, ze stejne hrdinni Holandane to dneska vzdali a zavedli zakaz sdruzovani nad 3 osoby.

   • vittta

    Podlehli panice.
    Měli vytrvat, na Holandsku by se to srovnávalo daleko lépe.
    I když jim pomáhá alláh, tedy pěknému procentu z nich, tak nevím teda…

 3. vittta

  Už je to tady.
  Europosranec Zdechovský se odkopal, a v rozhovoru říká, co všechno EU proti koronaviru dělá.
  A je toho fakt hodně, sám pan posranec maká až 18 hodin.
  EU vlastně dělá úplně všechno, jen to lidé nevědí, protože je špatná komunikace, EU nějak nemá komunikační draif, zatímco kde jaký troll….
  A na konec i pan posranec našel řešení, které bude asi v EU v nejbližších 5 letech rezonovat.
  „Co by se tedy mělo udělat, aby z této krize EU nevyšla slabší?

  Evropská unie musí začít dupat po velkých technologických firmách a chtít, aby samy začaly bojovat proti těmto trollím armádám, které se od začátku března vyrojily. Musí se zjednodušit a zlepšit komunikace, musí být pružná a rychlá. Je nutné mít nástroje a marketéry, kteří jsou schopni srozumitelně komunikovat. V současné době za EU často mluví amatéři a v týmech jsou mnohdy lidé bez jakýchkoli elementárních znalostí, kteří působí spíše hloupě či propagandisticky.“

  Zdechovský prostě nedokáže překročit vlastní stín.
  V překladu je třeba více cenzury, a více lží.
  A zlepšit metodiku lhaní, i pan posranec si totiž všiml, že jen slaboduché žvanění nějak přestalo stačit, ale ani toto prozření mu nestačilo na to, aby přestal tupě žvanit sám.

  https://www.forum24.cz/zdechovsky-ministr-vojtech-lze-o-eu-ta-nereaguje-to-se-po-koronaviru-musi-zmenit/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Alva

   Ale nedivíte se mu, že ne?
   Když mu dost reálně hrozí, že přijde ne vlastní vinou o tak lukrativní zaměstnání – kdo by odolal a neudělat všechno co je v jeho silách aby si ho udržel.

 4. vittta

  Neuniklo.
  Prof.Budil v obraze, a myslím si to co on.
  Že je to výzva pro náš národ a naší státnost.
  Pokud to nedokážeme nyní, urvat zásadní kus nezávislosti, už to dalších 300 let nedokážeme.
  Jenže- jak jsme o tom oklikami psali, skutečná destruktivní síla EU se teprve ukáže, a nikdo neví, jak velká ve skutečnosti je.
  Třeba vidím určitý problém ani ne tak u nějakých pražských středních herců a muzikantů, jako u Tarasů či Testů, nebo Tribunů.
  Jmenovaní totiž nikdy nepřekročí vlastní stín, a konflikt uvnitř státu vytvoří dříve jak jiní- vidí věci ne národně, ve prospěch celku, ale třídně, a to tak blbým způsobem, že mají prakticky raději velkokapitál, než soukromou kadeřnici.
  Budou bojovat vlastní války, abych tak řekl, dávno dobojované.

  • Kamil Mudra

   Ale no tak… :-)
   Přestaň v sobě živit ten negativismus, trochu učeš naježenost, v klidu se zamysli a zjistíš že bys s těmi jmenovanými v ledasčem i našel společnou řeč.

   • vittta

    A to je právě to, Kamile.
    S jmenovanými bych našel společnou řeč v 80% případů.
    Ale jsem podnikatel, malopodnikatel, bezvýznamný podnikatelíček, a tím jsem se stal jejich nepřítelem č.1.
    Jejich úvahy dříve či později sklouznou k těm 20%, ve kterých se neshodneme- což je to, že jsem podnikateliček a vše, co s tím souvisí.
    Chodím demonstrovat na milion chvilek- protože jsem podnikatel.
    Stát má málo peněz na hospice atd- a je to kvůli mně, protože jsem podnikatel a mám 1000+1 výhod oproti jiným.
    Zdravotnictví má málo peněz, protože jsem podnikatel, a málo platím.
    Je tady koronavirus, protože jsem podnikatel- a jezdím 10x za rok do zahraničí, nyní na lyžovačku do Alp.
    K čemu je mi 80% názorová shoda, když jsem podnikatel?
    Protože já jsem jejich nepřítel už dopředu, a jestliže jsem jejich nepřítel třeba na blogu (jsem spostý, ve smyslu zákeřný atd.), jsem jejich nepřítel i v reálu.
    Nejde o mě ani o ně, nějak jmenovitě, a i kdyby, nezáleží na tom.
    Záleží jen na tom, že KAŽDÝ podnikatel je nepřítel KAŽDÉHO Tarase.
    A podnikatelů i Tarasů je ve státě dost.
    To je třecí plocha, na kterou buržousti hrají, rozeštvat proti sobě ty, kteří pracují, rozeštvat mezi sebou chudé- a já přes všechny moje nějaké životní úspěchy patřím jak mezi ty chudé, tak mezi ty, co pracují.
    A- daří se jim to.

  • ema

   Je sice pravda, že spousta lidí si zvykla na lehké peníze, ale když vyschnou penězovody – bude i po nadšení. No a taky si budou muset přiznat, že ty „evropské peníze“, za které je zatím považují ,ať už vědomě či nevědomky – jsou to defakto naše peníze, které tak posíláme. V podstatě by stačilo, kdyby se poslanci pochlapili a vydali zákon, který mají i jinde .. povinnost danit v zemi, která zisk vyprodukovala. A firmy, které daní jinde – bez pardonu odtrhnout od státního cecíku. A bylo by po ftákách
   Nebylo by to vlastně ani tak těžké….

    • astraustralia

     Kookaburra je vlastne nejvetsi lednacek a je to predevsim masozravy ptak.
     Ne vsem se podarilo pri pozarech uletet. I jejich stavy byly zdecimovany.
     Podle prirodovedcu jejich „zpev“ svedci o zdravi zdejsiho lesa.
     Zde na videu (Zoo v USA) ma navic nastipnuty zobacek.

   • vittta

    No, nebylo.
    Ale omezení demokratického rozhodování se jmenuje lobing.
    Jenže, o tom už psal Jack London, takže nic nového to rozhodně není.

  • embecko

   Ti, kteri jsou zahackovani financne (umelci), ti se obrati ze Savla na Pavla obratem, tam take nevidim problem.
   S temi ideovymi, jak pises, to bude horsi.
   Tak to mas ale s kazdym intelektualem…jeho ulohou je zpochybnovat a podryvat. A vsimni si, kdyz se intelektual nahodou prida- tak je pak vzdy odsouzen jako hlasna trouba rezimu.
   V tom bych videl tu zapeklitost, tezko se zucastnit spolecne prace s nekym, kdo nevi…a mozna…je to tezke…takhle to nelze rici….mame jeste jiny aspekt…bezohlednost neni na miste a podobne…ja uz se treba 30 let intelektualum programove vyhybam. Myslim fyzicky, na netu se jich zbavit neni problem.

   • ema

    Ale ono k tomu dřív nebo později stejně bude muset dojít. stačí si jen promítnout konce cest – kam směřují ty „rádoby“ pomocné návrhy opozice a jakse začínají šikovat presstituti pod vedením senátníků. . . Takže budou-li si současní poslanci / a všech partají co tam teď jsou včetně Pirátů – co jsou tak prapodivně potichu a proti ničemu neprotestují a prapodivně mlčí i když platí , že“mlčení je souhlas“/, chtít zachovat svobodu a nebudou-li chtít padnout za oběť všehoschopným soudcům, budou muset konat a konat rychle. Ono naštěstí těch bohatejch- co daní sice velké peníze ale za lacno – není tolik/ No a cizí firmy – prostě „reciprocita“ a šmytec. . Protože jinak by to odnesli všichni lidi, kromě těch pár prachatých nahoře. Sorry, ale kasa bude prázdná, a nějak se bude muset naplnit, uvidíte až bude po nejhorším, jak se začnou rojit. Mnozí, jako zrzka už začínají… A jak budou ječet , „že oni chudáci“. Když se jim nepodaří zdeprimovat lidi koronou , tak na to půjdou jinak. ….. protože…

    • vittta

     Co je zajímavé, tihle kripli mají zřejmě až neomezený zdroj příjmů, jinými slovy, jsou bohatší jak český stát.
     To je třeba mít na zřeteli.
     Nejsou poražení, jen si lížou rány, průběžně šíří lži a hoaxy, a připravují se na protiúder.

      • vittta

       Názory, které nejdou ani potvrdit, ani vyvrátit.
       Vnitřní situace v USA je vážná už delší dobu.
       Multikulturní ráj se prostě nekoná, Evropa hodně zapomíná na to, že model multikulturismu v USA už nějakou dobu funguje, a ukázkově krásný je jen v US seriálech.
       Co bude „po tom“ se ale uvidí až na základě toho, jak se „to“ všechno vlastně vyvine.
       A to přes veškeré bombastické články nikdo ani netuší.
       Mám na mysli počet mrtvých, délka karantén apod.

      • pacifista

       Já říkám jen to, co jsem tvrdil zde na tomto webu v době, kdy po Londýně vozila královna Číňana ve zlatém kočáře. Symbolicky předávala Číně vedení světa. Neznamená to však, že by tím špičky Británie (finanční), nějak utrpěly, to ne, jenom se jejich vedení přesune do Číny, poněvadž dosavadní systém se již vyčerpal. Nechat ho fungovat dál by znamenalo ohrozit planetu Zemi i sebe.

        • pacifista

         Představte si, že věřím. Logicky mi to zapadá se vším děním v posledních letech. Nyní se všechny zprávy upínají ke koronaviru a společnost není informována o dějích za touto oponou. Strach je využíván k ovládání. Ze strachu budete souhlasit se vším, co vám předloží jako pomoc, ačkoliv za jiných okolností se tato opatření dají použít proti vám. Je to jen otázka času. Já v tom vidím posun globalizace. Vy vidíte posílení národních států, ale je to jen krok k rozpadu EU. Cesta k cíli v takových případech není nikdy přímá, záleží na okolnostech, které jí přijdou do cesty, ale je již dlouho vytyčená a ubírá se pořád tímto směrem. Není jí konec, ale pokračuje.

         • embecko

          V posileni narodnich statu neverim, naopak, dle meho, posili globalizace. Ale jinymi prostredky, ted skoncila jeji „industrialni“ etapa a zacina informacni (virtualni).
          Moznost, ze soucasna panika je podvod si take pripoustim…ale dale na tom nestavim, nejsem si jist. Statistiky nakazenosti a umrti jsou v podstate k nicemu: nevite, kolik lidi v sobe nosi koronavir normalne a nevite, kolik lidi zemrelo v prislusne oblasti lonsky rok a pred tim, takze nemate srovnani. V Cesku zemre prez 100 tisic lidi rocne= 300 denne. Tahle statistika se hodi, protoze uzavrena italska uzemi (provincie) maji dohromady take 10 milionu lidi.
          Dale samozrejme nevime, co je to „umrit na koronavirus“ (anebo koronavirus zjistit v souvislosti s umrtim).
          Treba se tohle vsechno casem dovime, dnes ale muzeme jen tapat (a tedy pripustit i maximalni manipulaci).
          Nechce se mi ale verit, ze kralovna symbolicky predavala globalni moc cinskemu prezidentovi tim, ze ho povozila v kocare. Tohle jsou ty ruske obrazy- Rusove nerozumi zapadu a hodne veci si vykladaji po svem, a tedy spatne.

          • vera

           Už starý Konfucius tvrdil, že „Znaky a symboly řídí svět, ne slova ani zákony“.
           A proč právě královna musela být tím, kdo na očích celého světa přiznal Číně velikost sobě rovné, ne.li rovnější říše?
           Vždyť ona sama je symbol tradice, tradičních hodnot, silné říše, to nikdo jiný udělat nemohl. Nějaké OSN, Helsinky, Brusel – to z pohledu Číny nemá žádnou trvalou hodnotu, to jsou jen cáry papíru…
           Východ, včetně Rusů, bych ve čtení symboliky nepodceňovala.
           Oni se symboly žijí denně, velice dobře jim rozumí. Nečtou je špatně. To my nerozumíme jejich odpovědím, ty jsou asymetrcké, v jiném čase a místě než čekáme..
           Oni si totiž vždycky až do poslední vteřiny myslí, že sice děláme kraviny jako puberťáci se kterýma třískaj hormony, vidí že na svoje kovbojské výstřely čekáme odpověď stejnou zbraní, ale vždycky doufá že se v té poslední vteřině vzchopíme.

          • Alva

           @vera
           Přesně! Svět je plný symbolů, kterým moc málokdo rozumí. Podstatné ale je to, že jim rozumějí ti, kterým jsou ty „signály“ pomocí symbolů určeny. Ale my – plebs – to nejsme. A ani být nemáme.

  • embecko

   Jeste dodatek: Kamil te nabada, abys nasel spolecnou rec…ovsem jako spravny intelektual zamlcuje, ze tady uz nejde jen o rec, kterou lze kdykoliv utnout.
   Na vetsi a narocnejsi vylety jezdim zasadne se simple-mind podnikateli vsech kategorii. Jak zivnostnik, tak Trautenberg se totiz v krizi zacnou chovat pragmaticky, maji dobry odhad hroziciho nebezpeci a dobre napady na reseni. Nezmatkuji, jsou si vedomi rizika a jdou k veci a na vec.
   Tohle intelektual nedokaze, ten resi kraviny…a predevsim je to srab, co na konci VZDYCKY vymekne a necha te v tom. Jak bych neznal sve Pappenheimske :o)

   • vittta

    Kamil to myslí dobře, ale mě jde v tomto případě o vnitřní možnou situaci státu, ne o mě a Tarase.
    A tam se Tarasové projeví přesně tak, jak se projevil konkrétní Taras.
    Vyhodil politicky veskrze podobného člověka z blogu- to nyní mluvím o sobě- pak mě urazil, když mi dal 2x 20 slov, nebo jak to bylo, následně mě LŽIVĚ obvinil, že jsem sprostý (ve smyslu zákeřný, faulující, argumentačně nečestný) a že mě vyhodil právě za to, a pak ještě čas od času kopne nějakým přirovnáním čehosi záporného ke mně.
    Pamatuješ, jak jsem ho sem asi před půl rokem zvali?
    To jsi tedy začal ty, ale já se přidal, ať prostě uvolní či propojí ty blogy za dobrou věc, o to šlo.
    Ale kde-pak, on chce být velký kohout na malém smětišti.
    A takhle budou vysírat až to skončí.
    Že živnostníci málo platili, tak ať nyní neškemrají, že podnikatelé propustili dělníky (na které ale intelektuálové jinak z vysoka serou) a ať to podnikatelé zaplatí, stejně to společnosti dluží.
    A jak tak budou vysírat, tak mezitím velké korporace urvou další díl moci (jejich moc přirozeně roste s úbytkem konkurence, a jakkoliv to tak nemusí vypadat, každý živnostník konkurence je, především svými schopnosti a jakousi přirozenou touhou po svobodě, protože kolikrát je svoboda to jediné, proč to ti lidé dělají) , no hlavně že bude diskuze, kdo má mít v nemocnici lacinější sádru.

    • embecko

     „ale mě jde v tomto případě o vnitřní možnou situaci státu“
     Vsak ano… „hruba“ otazka zni, kdo s kym pujde na barikady (anebo by sel). Spolecnost je prilis rozcupovana a tristi se na tisice zajmu. Jiste, na netu zneji unisono 2 hlasy: vice Ceska a vice EU. Ovsem v realu, kdyby ses mel postavit vedle konkretniho cloveka (barikadu tu myslim opradu obrazne :o) tak je to velky problem, protoze vyjma „vice Ceska“ uz vice spolecne reci nenajdete.
     Ceska politka mi prijde dost podobna: jako by Babis jenom vyckaval, kam se to pohne a pak se pouze posunul tim smerem (mam na mysli zahranicni politiku). Tohle ale jiste neni vysadou pouze Babise, spise to bude jiz tradice :o)

     • vittta

      Napsal jsem to prakticky do odpovědi Kamilovi, zde jen vyzdvihnu, že zájem „více Česka“ klidně může bohatě stačit, jmenovitě v krizových situacích.
      Vlastně ani nikdo nic lepšího nabídnout nemůže.
      Obecně mezi lidmi platí, že nejblíže je rodina, pak okruh přátel, a nakonec národ, u nás spojený ve stát, pak může být rasa či etnikum, u věřících to bude i náboženství, ale v moderní podobně je náboženství, nebo jeho výklad, součástí kultury národa, nebo státu.
      Ne vždy to sice platí, ale obecně se na tom stavět dá- lépe se bude k jedinci chovat rodina, než cizí, a lépe se bude k jedinci chovat stejné etnikum, než cizí.

    • Kamil Mudra

     Taras je starej ješita a navíc v pozici pána blogu kde určitě má tu potřebu být tím „největším kohoutem na malém smetišti“ jak píšeš (protože on to přece musí ukočírovat). S ním si nemůžeš nic vyříkat takhle „před obecenstvem“ jak je tomu na blogu. Takové to nutkání „zachovat si tvář“ tlačí většinou (mnohdy podvědomě) lidi do výroků a postojů které k nějakému vzájemnému porozumění moc nevedou. Je to něco úplně jiného než když si s někým povídáš z očí do očí, beze svědků, před kterými by cítil potřebu dělat furianta a nebo si dávat pozor na zobák aby ho někdo, třeba i pár diskusí zpětně, pak nechytil za slovíčko. To ti pak nezbývá, než si takový hospodský, nebo ohníčkový pokec jen představit na podkladech které si o něm dlouhodobě nasbíráš a upřednostníš ty ve kterých jste našli shodu abys dopředu potlačil nějakou momentální předpojatost.

     Hele, já bych se vlastně měl ted taky na saxe naštvat když mne (přes intelektuála) označil za „sraba, co na konci VZDYCKY vymekne a necha te v tom“. Jenže vím že jen hloupě plácá, protože o mně ví houbelec a nikdy se se mnou neocitl v situaci ze které by si mne mohl takového odvodit. Vlastně ani netuším proč mne mezi intelektuály zařadil. Pokud jen proto že přemýšlím o životě, tak jedeme na stejném koni a v tom případě by sebe musel ohodnotit stejně. A tak když si tohle uvědomím, přehlídnu takový kec z nevědomosti a hodím to za hlavu.

     Já mám mezi přáteli i lidi se kterými se politicky vůbec neshodnu. Nebo v názorech na duchovno, rovnost pohlaví, hypotetická pohlaví, v pohledu na umění nebo veřejně známé osoby… Je toho dost ale nikdy všechno po kupě. Jsou v těch svých náhledech tak zapikolovaní že každý rozhovor na takové téma vede k nekonečné hádce. Ale na druhou stranu s každým z nich něco sdílím, co stojí za to abych se od nich nedistancoval, od čeho se odvíjí naše další společné zájmy a přístupy… Prostě – každej jsme nějakej a kdyby to tak nebylo, byla by na světě nuda. Každý má mnoho svých „strunek“ a když už si mohu vybrat na kterou brnknout – tak proč neupřednostnit ty co s těmi mými znějí v harmonickém akordu.

     I když občasná disharmonie pro udržování „otužilosti“ či jako „bojový výcvik“ také není na škodu. Ale člověk to musí brát jako koření u kterého je třeba vystihnout aby ho bylo tak akorát. :-)

     • vittta

      Tak hlavně aby to tak bral také on, že jo.
      Samotný fakt, že je to starej ješita mu totiž nějaká větší mezilidská práva nedává.
      Ovšem já jsem ho jen použil jako příklad, ve skutečnosti nejde o něj, a už vůbec ne o mě, ale budoucnost státu.
      Protože tihle všelijací Tarasové jsou nebezpečnější jak Milion chvilek nenávisti.
      Milion chvilek je trapný spolek ubožáků, kteří navíc kromě ne právě výstavní (sociální?) inteligenci mají zbytnělá EGA a zcela minimální životní zkušenosti.
      Výsledek byl očekávatelný, pokud neuspějí hned- spadnou to bezvýznamnosti.
      Už ze začátku dělali mraky chyb, a ani v době největší slávy se jim nepodařilo oslovit žádné osobnosti.
      Naopak, kdo se nějak u milionářů angažoval, ten prakticky ukázal, že to žádná osobnost není a nebyla.
      Poslední dobou na nich bylo vidět, že vše dělají jen pro peníze, vyhlásili jakýsi „nouzový“ stav, a dělali projekty, které byly trapné, neoblíbené a bylo to zřejmé už dopředu, prostě jen aby zdůvodnili své vejplaty.
      Proč to píšu?
      Protože Tarasové trapní nejsou, v tom slova smyslu.
      Nejsou ani chronicky tupí, nezábavní a dekadetní.
      Nemají závadné názory, ta 80% shoda, co spolu mají vitttové a Tarasové je ve skutečnosti zakopaný pes.
      Já dlouhodobě vyzývám k jednotě.
      Seru na to, že Rytíř u Pana Bavora je katolický fanatik, nebo že Babiš opravdu po podnikatelích doslova dupe.
      Dokonce seru i na to, že Taras mě má za kripla a podnikatelského zloděje.
      Nevadí mi ryzí fašisté (nezaměnit s nacisty) ani ryzí komunisté.
      Dívám se na věc nacionálně, všichni jsme Češi, a všichni jsme stejně ohroženi Němci, EU a jejich zrůdnou, nelidskou politikou.
      Přehlédnu rozpory a volám:
      Bojujme, nevěřte jim, neposlouchejme je, jsme na jedné lodi.
      A ptám se tě vážně- volá tohle Taras?
      Volají tohle jemu podobní?
      Kde pak, naopak, hovoří o podnikatelské kastě, o vyšších odvodech a horší sádře, jakoby za všechno zlé mohli podnikatelé, kteří díky tomu, že za „to“ mohou, si rajsky a bezpracně žijí, zatímco ostatní (jenže kdo to je, ti ostatní?) tvrdě dřou na nenažrance.
      V historii lidstva byly odjakživa elity.
      Nikdy v dějinách se nemohlo stát, aby se někdo mezi tu elitu dostal tak snadno, jak tomu bylo od r. 1948.
      Antikomunisté dodnes kvičí, jaký ráj zažívali komunisté- a přitom stačilo jen vyplnit přihlášku…a člověk byl mezi povalující se elitou.
      Něco podobného je dnes podnikatel, stačí přece banálním způsobem založit firmu- a dát jakékoliv práci vale- a už jen užívat plodů bezpracného zisku, zvýhodněného zdravotnictví za málo peněz, a dovolených v tropických rájích.
      Z toho vyplývá, že to byli a jsou jen kecy.
      Drtivá většina komunistů musela makat, často víc jak jiní, a drtivá většina živnostníků maká víc jak zaměstnanci.
      (Záporné) špičky ledovce pak nejsou dány samotnou příslušností k proklamované „elitě“ (jako ve středověku dědičný šlechtic), nýbrž bezohledným zneužitím nějaké možnosti.
      Ve výsledku to nebude milion chvilek, kdo rozdělí lid, ale Tarasové.
      Nebo to udělá Babiš sám.
      Posuď tohle.
      Ještě tedy neznám podrobnosti, jak to vlastně bude, ale pokud živnostníkům, nuceně přerušeným fakt nic nedají, semínko opravdového rozdělní bude zaseto dokonale.
      Žádný Milion chvilek čehokoliv by to nevymyslel lépe.
      A to ještě byla causa Žufánek, kdy lihovarník na své náklady vyráběl desinfekce, a dával zaradmo potřebným- a přeci celní správa nespala- to jako nemají teď nic lepšího na práci?
      https://www.forum24.cz/zivnostnici-jsou-lide-ne-dobytek-v-babisove-firme-rika-muz-ktery-podal-trestni-oznameni-na-schillerovou/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

       • vittta

        Jo, zprávy se různě liší.
        Nic méně pokud je dejme tomu hospodský živnostník, a každý měsíc musí odevzdat na nákladech 40 000, moc mu to nepomůže.
        Je samozřejmě otázka, co může vláda reálně udělat, ale tyhle vzájemně si odporující zprávy začínají svědčit o tom, že vláda nemá tak úplně situaci pod konrolou.
        Vlastně vůbec netuší, co vlastně schvalují.
        Přímo jsem slyšel o odpuštění placení záloh sociálního pojištění, přesně to bylo minimální sociální pojištění.
        Ani já netuším, co se tím vlastně myslí.
        To jako odečtou od zálohy sociálního pojištění to minimum?
        A odpustí placení znamená co, protože to jsou zálohy, takže na konci roku se to počítá, a doplácí se, případně vrací.
        No ale když méně zaplatí nějaký živnostník, tak bude více doplácet.
        Tomu se říká chaos, Kamile, a to není dobrá zpráva, oni totiž vůbec netuší, jak takový živnostník vlastně funguje.
        Bývalý ministr financí a současná ministryně financí nemají ponětí o svém oboru- jinak by totiž mluvili daleko, daleko jasněji.
        Mně je hej, já mám práce dost, a kromě toho jsem zaměstnanec, no ale být živnostník, tak si moc jistý nejsem.
        A vsadím se, že žádných 15 000 nikomu nedají, protože to nebudou umět zorganizovat, a byrokratická zátěž bude větší, jak přínos.
        Tak se to dělá v EU, dotace vyžaduje takovou buzeraci, že se ve výsledku nevyplatí.
        To už nakonec vnitřní soudružnost narušit klidně může.
        Myslím, že žádná vláda nerozumí tomu, co dělá, a drtivá většina ministrů nemá ponětí o svém oboru kdekoliv na světě, ale lid by to neměl poznat.

       • vittta

        Tím tedy nechci říci, že to vláda TEĎ nezvládá, celkem se jí daří, nutno říci, že i díky disciplíně Čechů, která je zase způsobena- ať si říká kdo chce co chce- silným mandátem premiera a prezidenta.
        Dokonce nelze upřít Čechům až obdivuhodný nadhled a povznesení se nad politiku- protože šišlající a nevýrazný šašek Hamáček z neoblíbené a směšné ČSSD, jakmile ukázal, že mu krizový stav svědčí, a je schopným organizátorem, s citem pro věc, stal se okamžitě vysoce oblíbeným a respektovaným, bez ohledu na to, jak toporně na ministerstvu působil před tím.
        Mám spíše obavy, aby to zvládli „po tom“, až vyprchá prvotní nadšení z (doufám) úspěchu, a krysy a vlastizrádci budou zásluhy za cokoliv otáčet jinam.
        Tohle prostě musí být řečeno jasně, jakákoliv pomoc mediálně oceněna (viz zmíněný Žufánek), díky, ocenění, diplomy, metály, veřejné kontaktní pochvaly s podáním rukou vytipovaným organizacím.
        To je síla státu, ocenit obětavé, a zatočit s kurvama, ale nevím nevím…tohle vyžaduje větší cit a um, než „obyčejně vyhrát volby“.

       • ema

        Mno, víte, že bych nechtěla napřesrok dělat roční uzávěrku, ani živnostníka, podle vy\hlášování kdekoho, bude v tom pěknej maglaj.

  • vittta

   Mein Gott, kde jste ho vyhrabal?
   Musím ale říci, že to je šoumen jako kráva.
   Poslouchám ho 5 minut, a žasnu, jak profesionálně lže, zatím tedy nic konkrétně neřekl, ale už poukázal na extremisty ale i odborníky a vzdělance, kteří jsou k dispozici- tak třeba je vyjmenuje.
   (při čtení vzdělanců a odborníků- ale bez ironie- si jistě velectění čtenáři všimli, že má na věc každý úplně jiný názor, pozitivní na tom rozhodně je, že si každý vybere, od realistů a konzervativců po extremisty i konspirátory)
   Poplival Čínu a její komunismus, být tam demokracie, tak by statisíce lidí netrpělo, a tisíce žilo, to je unikátní.
   A jak u toho profesionálně chvílemi upíná oči k nebi, ten nemá konkurenci, to je pekelník s hodností vraníka nejméně!

  • vittta

   Tak tedy jsem doposlouchal.
   Falešný kněz Halík pak už vedl jen klasické kázání, jak jsem ho slýchával kdysi na sejšnech křesťanské sekty s mou milou, či jak mi ho četla moje kamarádka, kněžka husitská.
   Jinak jsem kázání jako takové nikdy neslyšel.
   Nutno říci, že Halík mluví zřetelně a procítěně, byť trochu nosem.
   Je skvělý řečník, nemá přeřeknutí a má výborný slovosled.
   I jeho hlas je nakonec příjemný.
   Tématicky v kázání navázal na současnou situaci, ale nejsem si jistý, jestli je to poselství pokory, nebo arogantní výsměch.
   Na konci hovoří o křesťanech, kteří nemohou slyšet v chrámech slova Boží, kvůli současné situaci, ale kde byl- a je Halík, když tisíce a tisíce křesťanů hynou, chrámy jsou bořeny agresory, ba jsou podřezáváni i samotní kněží?
   Snad nikoho neurazím, když si vypujčím slova písma, která použil Halík na konci svého kázání.
   „Ježíš jim odpověděl: Kdybyste byli slepí, neměli byste hřích.
   Vy však říkáte- VIDÍME.
   Proto váš hřích trvá“

  • embecko

   A proc je to presne naopak?
   Protoze FP je bankersky casopis a tudiz v dobe, kdy zacinaji padat penize z vrtulniku (ode dneska) udela vsechno proto, aby zastrel realne dopady a trendy vyvolane kvantitativnim uvolnovanim. Klame telem, jen co to jde.
   Tedy vse, co pisi, si otocte o 180° a budete doma. „Konec globalizace, jak ji zname“ (cituji z FP)= vice globalizace, jak ji nezname (realna myslenka). A tak dale…

 5. ema

  Po letech oklikou mi přišla zajímavě počítačově upravená Imagine….. není asi veřejná, takže si dovolím originál po téměř 50ti letech z r. 1971

  ten svět se nezměnil… pořád o tom jen sníme….

 6. vittta

  To je na reálném základě smyšlený blábol.
  Já to vysvětlím velice krátce a jasně.
  Tam je psáno na konci toto, je to jakýsi závěr.

  „Svou situaci si nevybrali. Kdyby mohli volit, volili by jinak.“

  Ano.
  Kdyby mohli volit, jestli si vydělají (např.) 20 000 čistého jako zaměstnanci, či jako živnostníci, byla by volba jasná.
  Tam je odpověď už podsunuta, volili by zaměstnanecký poměr.
  Museli by být na hlavu padlí, kdyby volili jinak.
  Když ale ono je tak, že volí mezi 20 000 čistého jako zaměstnanci, a 30 000 čistého jako živnostníci.
  Je to příklad, rozdíl může být menší, ale i větší.
  To se hned uvažuje jinak, a nějaké to riziko se vyplatí, tím spíš, že nikdo neví, jestli se dožije důchodu, nebo že bude nějaká pandemie.
  Kromě toho, pokud nevlastníte továrnu, nebo megastavební společnost, zaměstat legálně větší počet dělníků se slušnou výplatou prostě nejde. (u té megapolečnosti to jde jen proto, že mají pajcnuté veskrze státní zakázky, kdyby fungovala konkurece, nešlo by to ani tam)
  Při výplatě 20 čistého vás dělník vyjde na 230 za jeho hodinu, do toho režie, a všemožné náklady, takže aby se mohlo někomu platit posraných 20 000 za často namahavou a odbornou práci, muselo by se zákazníkovi účtovat 400 na hodinu minimálně, za předpokladu, že bude stabilní počasí a plynule zajištěná práce.
  Komediální záležitost.

 7. ema

  ááá zrzka už se otřepala a už zase jede…. šmárjá

  copak se stalo že ji zase vytáhli. Ostatní na to nemají pajšl?
  Takovej to byl klid

 8. vittta

  Tento komický článek, z časů dávno minulých jak datem, tak formou (ta je jak z protektorátu Böhmen und Mähren) je zajímavý hlavně tím, že se dá vyrolovat poměrně vysoko na prohlížeči Seznam.
  Kdyby se snad někomu zdálo, že Německo cosi podcenilo, tak to není pravda, vše je součástí dokonale propracovaného plánu.
  https://denikn.cz/320438/vyjimecny-projev-merkelove-krizova-manazerka-tesne-pred-duchodem-dokazala-co-se-politikum-jinde-nedari/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Kamil Mudra

   Hmm… Článek mi mizí do ztracena, neb nejsem předplatitel a tudíž si plnou informaci nezasloužím :-(
   Nicméně – média se v současnosti přímo hemží všelijakými prognózami co bude či nebude a jak by to mělo být aby bylo lépe.

   Ale já musím souhlasit s Tarasem, který ve svém nejnovějším článku píše:
   „Pokud je v základech nějakého systému zabudována evidentní a nezměnitelná patologie, tedy nerovnoměrné přerozdělování společensky vytvořeného produktu, nelze očekávat, že jeho květy budou vonět. Jestliže více než polovina zisků ze společenské výroby spadne do nenasytného chřtánu hrstky bohatců, kteří navíc jsou propojeni se státními a společenskými orgány a organizacemi, politické strany nevyjímaje, mnoha spojeními na nižších i vyšších úrovních (zednáři, Římský klub Bilderberg, Aspen Institute, Sörösovými fondy a neziskovými organizacemi pod palcem CIA začínaje a vojensko-průmyslovým komplexem konče), s přihlédnutím k tomu, že kapitalisti ovládají média, potom je jakákoliv snaha o změnu systému demokratickými prostředky odsouzena k zániku.“
   Tedy – krátce řečeno – žádné blýskání na lepší časy nevidím, byť by se i státy Evropy rozhodly poslat Brusel na smetiště dějin a začaly si žít podle svého.

   Neboť v kapitalismu může obstát jen takový stát který se:
   1) nevzdá podnikání a podrží si svých minimálně 60% v ekonomice
   2) státní správu nekompromisně chytne takovým způsobem za koule (či vaječníky) že se i ten nejposlednější ouřada či politik celý osype už jen při pouhé představě že by mohl být nachytán při korupci či nějaké jiné státu škodlivé činnosti

   Zdá se že toto zatím pochopila pouze Čína a proto se Si Ťin-pchingovi lépe kočíruje než Putinovi, o dalších hlavách států už ani nemluvě. I když se to s tou disciplínou prostého lidu v Číně poněkud přehání (a já bych o něco takového nestál), musím uznat fakt, že jen silný stát dokáže zatrhnout odliv peněz do daňových rájů i u velkých hráčů, nedovolí nadnárodním korporacím či jiným zemím aby ho rabovaly a nemusí pak zbytečně šlapat na krk drobným živnostníkům aby naplnil pokladnu. A když je něco potřeba tak to zvládne realizovat bez zbytečných průtahů.

   No, ale na takové posílení role státu si v našich podmínkách můžeme nechat zajít chuť a všechny prognózy tohoto druhu mne oslovují asi tolik jako plány o osídlování Marsu. Jistě – jednou možná ano. Jenže to se mne, mých dětí ani vnuků vůbec netýká.

   • vittta

    No jo, to on má pravdu, a v tom je opět zakopaný onen pověstný pes.
    Má pravdu, ale podporuje velkokapitál.
    Když se EET zavedlo, tak si vzpomínám, jak u Pana Bavora pomalu všechny diskutující přestali velkoburžousti zajímat, což platí i u Tarase, a pustili se do kritiky malých živnostníků.
    Tam také objektivně začal celý ten problém, do té doby jsme si názově rozuměli, protože ty věci jsou logické- zamezit odlivu zisků, nechat státu klíčový průmysl atd… jsou to teorie, ale společné.
    A pak přišlo EET- a koho zajímali ti velcí?
    Všechny Tarase začalo zajímat oněch proklamovaných 10 miliard, a nové hospicy a nemocnice, nové hasičské vozy, a odliv zisků a jiné banality nebyly na pořadu dne.
    A konkrétně Taras nedal pokoj ani dál, nejen EET, ale zvýšit odvody a zrušit dovolené několikrát za rok v tropických rájích, že jo.
    Tam najednou vznikl konflikt, protože Taras nikdy nepodnikal, ale věděl toho o podnikání víc, mnohem víc, jak já, a nepochopil, že EET je politický, nikoli ekonomický nástroj- a možná to nepochopil ani Babiš, ale získal tím politické body náhodou, myslíc si, že ekonomický nástroj zavádí.
    Zdůrazňuji, že VZNIKL KONFLIKT, názorově shodných, a přesně tohohle typu konfliku se obávám v době pokoronavirové.
    A to Taras je radikál, nenávidí dělníky, socialismus- ale i podnikatele a kapitalismus, takže ten vůbec je v roli jen názorového prudiče.
    On by chtěl nějakou bolševickou revoluci bez komunistů, a bez proletariátu, nebo já naprosto netuším, jak si to představuje.
    To kdybych se jím chtěl fakt zabývat, tak je to jen teoretik, který jediné, co reálně chce, je vládnout svému blogu, a pro to používá metody klasicky totalitní, a nějakou politickou diskuzi k tomu vůbec nepřipustí.
    To- jakkoliv jsou jeho názory veskrze zdravé, jeho jednání zdaleka tak zdravé není, to je sluníčkismus, co předvání, prostě nepřipustí diskuzi, a kdokoliv se tam o nějakou diskuzi pokusí, je vykopnut, a to s nadávkami.
    Co tam předvádí Třešeň, to není žádná politická diskuze, samozřejmě, žádné argumenty.
    A tohle dělají sluníčkáři- nepřipustí argumenty, čímž se vyhýbají tomu, být v diskuzi rozmetáni- ale držením mediálních pozic ovládají určitou část veřejného prostoru, kde donekonečna papouškují ničím nepodložené bláboly.
    Já jen zopakuji, co jsem už napsal, sluníčkáři (já psal o milionu chvilek jako příkladu) jsou trapní, tak neskutečně trapní, že si ani s obrovskými možnostmi žádnou oblibu nezískali, pomalu by se české sluníčkářstvo, všichni ti chroničtí petenti a demonstranti a analytici bruselského hovna dali vyjmenovat.
    No ale Tarasové trapní nebudou, a tak se může příznivá situace, která může, MŮŽE nastat (třeba ani nenastane) promrhá v boji s kadeřnicemi a vzájemném osočování, a nakonec nás mezinárodní kapitál sevře ještě pevněji.
    Konec konců, šmírovací siť, tedy EET a s tím související pravomoci (jedná se hlavně o nasazení provokatérů) už budou mít připravenou, takže ovládat bude daleko, daleko snadnější.
    A žádné nové hospice a nemocnice na obzoru.

    • vittta

     Ale aby si někdo nemyslel, já nějak proti Tarasovi nic nemám, je takový, jaký je, a s tím se nic nenadělá, a některé ty jeho články jsou dobré, a proti těm myšlenkám nemohu nic moc nemítat, tím spíš, že mám často podobné.
     Koho fakt nemám rád je Saul a Ondra, nebo Observer, ani Testa moc nemusím, jinak tak nějak respektuji tu rozmanitost, to ani jinak nejde a nakonec, mě také nemá plno lidí rádo, takže na tom nestojí svět.
     Ale můj styl je takový, že rád dávám příklady, o kterých si myslím, že to každý vidí- i když vím, že to zdaleka každý nevidí.
     To i v reálu, jak víš, vyprávím 3 nějaké notoricky známé příběhy, abych vysvětlil správně svůj postoj k věci, jako aby to druhý dobře pochopil- což ne vždy se podaří.
     No a ten Taras prostě je dobrý příklad, stejně jako je dobrý příklad Saul a Ondra.

     • pacifista

      Já si nemyslím, že by lidé záviděli těm živnostníkům, za nimiž je něco vidět, čili řemeslníkům, ale když on na živnostenský list pracuje nejen zedník, nýbrž i takový advokát a další jemu podobní. Třeba zedníků si váží, mistrovi by ruce utrhli a nechají si od něj postavit celý dům. O penězích vůbec nediskutují a jsou rádi, když takového seženou. Dotyčného prověřují skrz reference. V širší rodině máme takového, tak vím o čem mluvím.

      • vittta

       To já také vím, o čem mluvím.
       V nejmenší oblibě jsou kadeřnice a hospodští.
       Hned za nimi v závěsu řemeslníci.
       Advokáti a umělci jako skupiny nikomu nevadí (alespoň ne pro živnostničení), lidé ani nevědí, že to nějací živnostníci jsou.
       Pod pojmem „živnostník“ si 95% lidí představí právě toho zedníka.
       Že mu „vykouří“, když ho potřebují, to jo, ale k smrti ho u toho nenávidí, protože na nich parazituje.(byť to nemusí být ten konkrétní zedník, oni nenávidí všechny)
       To je axiom, Pacifisto, oni nevědí, proč to říkají, prostě to slyší, a tak to opakují, ale 90% zaměstnanců či důchodců netuší ani vzdáleně, kolik živnostníci platí, a co živnost, či firmička, vlastně obnáší.

       • pacifista

        Jen jestli se na to nedíváš moc černě. nevím o nikom z mého okolí, kdo by nenáviděl živnostníky.

        • Kamil Mudra

         No… Já si také nikoho takového nevybavuji kdo by měl na živnostníky pifku nějak plošně. Na konkrétního, který mu doma něco zmrvil třeba jo. Ale plošně je ta nevole směrována spíše na ty velkokapitalisty typu Bakaly, Babiše atp. pak také profesně na banky, exekutory a všelijaký šmejdy… Ale když se řekne „živnostník“ tak je to pojímáno obecně jako řemeslník nebo někdo ze sektoru služeb, který také nemá na růžích ustláno. Aspoň u mého pražského okolí to tak pozoruji. Možná je to i tím že si tu víc lidí uvědomuje ty astronomické nájmy co se tu platí za provozní prostory, byť by šlo i jenom o nějakou sklepní díru sloužící jako sklad.

         • vittta

          Mě by to před vyhlášením EET také nenapadlo.
          Ale já to viděl na diskuzích.
          A slyším to kolem sebe.
          Musíš se ale dívat na tu věc právě jako na ten axiom.
          Živnostník= parazit.
          V podstatě každý ti to řekne, kdo živnostník není.
          Že málo platí, a hodně by chtěli.
          To někdy je postavené úplně na hlavu, třeba živnostník si platí málo na důchod.
          To se napíše, a občan už si zbytek domyslí sám- tedy málo platí, a důchod bude mít stejný- ale tak to nikdo nepíše.
          Živnostník málo platí- a málo dostane, co je na tom?
          Zase musím použít Tarase, který psal, že živnostník málo platí na zdravotní pojištění, a nějak k tomu napsal, že jako bude mít levnější sádru- a odpověď je, že samozřejmě nebude, ale prostě zaplatí méně tedy = parazit.
          Což je sebemanipulace na duševní úrovni šimpanze, takhle argumentovali ODSáčtí pravičáci, ale opačně, tedy podnikatel, co hodně vydělá také hodně zaplatí, víc, daleko víc jak „socka“ u lopaty.
          Takže svou pílí a vysokým výdělkem vlastně ty „lopaty“ dotuje- ale také nemá lepší sádru.
          Taras podlehl vlastní lži, ale je zajímavé sledovat, jak kovaný levičák oklikou navrhuje, aby měl každý takovou sádru, jakou si zaplatí.
          Nádherně tržní přístup- a dodám známé pořekadlo, že každý by si měl dát bacha, co si přeje, mohlo by se to totiž splnit.
          A právě z toho jsem vycházel v té posměšné argumentaci (on to jako ironii vůbec ve své ješitnosti nepochopil), že prostě živnostník třeba platí málo, ale důchodce neplatí nic- a také by chtěl stejnou sádru.
          Aby se nakonec na něj nedostalo, když tak touží po rovnosti, a někdo mu- když po něm bude chtít platit zdravotní pojistění, nádherne statisticky nespočítal, kolik vlastně za celý život do systému zaplatil, a takto velice snadno zjistí, že kde jaký živnostník to samé zaplatí za 5 let- v Kč- ne v Kčs, ale někdy takové detaily statistiky (a fanatiky) nezajímají.

          • vittta

           Dokonce u toho zapoměli i na cigoše.
           Ti neplatí nic, a důchod a hezkou sádru budou mít také.
           Známý nepřítel nevzdělaných živnostníků Hank to dokonce vyčíslil jako směšnou položku státního rozpočtu (2,85%), těch 40 mld, co to stojí, zatímco částka, která se získá teoreticky z EET- tedy nějakých 10 mld (směšná představa) je hodně zásadní, a když ještě živnostníci budou více platit zdravotku, budou to krásné 2-3 milirdy navíc, což je též zásadní.
           Takhle tihle papoušci uvažují.
           Jo, papoušci, papoušci vlastních žvástů.

          • embecko

           Zahadu ti odhaly ukrutna drobnost: U Tribuna je zakazano si kvuli kvalite diskuze tykat. Jediny, s kym si Tribun tyka je Taras…proc asi? Protoze jsou oba majiteli blogu! :o)
           Vzdyt to znas uz z normalizace: Tridni uvedomeni je nejcasteji pouze otazkou baliku vyrobnich prostredku, na kterych sedis.
           Pokud ti strana a vlada umozni odebirat prebendy z vyroby, kterou nejakym zpusobem ridis a ovladas (material zadarmo, zapujceni zamestnancu v pracovni dobe), pak je z tebe stranik jak poleno.
           Naopak, pokud nemas zivnost, musis samozrejme zivnostniky nenavidet, protoze na jejich prebendy nemas narok.
           Ja bych chtel videt Tarasa jako nahodneho podnikatele (restituce, dedictvi atd.)…to by asi byl kapoussky fofr a nenavist ke vsemu, co by pripominalo socialni stat zapadniho typu! :o)

          • vittta

           By svoje dědictví- tedy bohatství rozdělil.
           Rozdělení bohatství je základ všeho.
           Za komunistů to mělo svoje kouzlo v tom, že takový komouš, co zneužíval různě možností, si nějak extra vyskakovat nemohl.
           Takže ty rozdíly nebyly tak vidět, a objektivně řečeno, ani takové nebyly.
           Já si myslím, že ve skutečnosti to jsou spíše akademické diskuze, a je třeba k nim tak přistupovat.
           Je to tady hospoda, kde se vypráví a měla by to být především zábava, sociální sdílení komunikace, resp.spíše myšlenek, a takové ty chytrystické rady je třeba takto brát.
           Když to tak bereš, tak se ani nemůžeš vysloveně nějak urazit.
           Taras a Tribun to děsně žerou, mektají o kvalitě diskuze, a i když dělají co mohou, kvalitní to tam stejně není, že by někdo padal na prdel, a myslím, že se to s tímhle zcela volným stylem tady nedá v průměru vůbec srovnávat, tady je to kvalitnější.
           S tím tykáním to ani nevím, ale to je vrchol směšnosti, ale sluníčkově klasické.
           Když už se budou mlít sračky, tak alespoň „slušně“.
           Hlavně se nepodobat lidu obecnému, lopatám, dělníkům, a jiným nevzdělancům.
           To by si zadali- spíše tedy Tribun, abych Tarsovi zase nekřivdil, toho by taková píčovina myslím nenapadla.(doufám)
           Ale oni si tykají, no, znáš to- „ja pán- ty pán“…..

          • Kamil Mudra

           U Tribuna, pokud vím, není nijak nastaveno zda se má u něj na blogu tykat nebo vykat. Pamatuji si že jsme to kdysi dávno řešili a on sám za sebe sdělil že osobně upřednostňuje vykání, protože se hůře říká „vy vole“ než „ty vole“ ale pokud by mu někdo chtěl tykat, nikomu v tom nebrání. V průběhu času se tam to vykání nějak ustálilo, ale stále mám ještě v živé paměti diskuse ve kterých si lidé mezi sebou tykali i vykali – jak kdo – podle nátury a nebo podle toho jak dlouho už se znali. Janika si to jistě pamatuje a dle mého mínění bys si to, saxi, měl pamatovat také.

          • embecko

           To vis, ze si to pamatuji…a taky si pamatuji, ze ze se vznesenim pozadavku (prani) na vykani se ze zanicene diskuze stala akdemicka, coz jako prvy nevydychal Geon a odesel (ten mel tady na to velkou pifku). Tak se z Tribuna stalo korektni forum „souboje argumentu“, jakych jsou po netu tisice. Tohle je krasny priklad toho, jak forma ovlivni obsah.

          • Kamil Mudra

           Ale nijak oficiálně to nikdy dáno nebylo. GeoN demonstrativně odcházel vícekrát a důvody k tomu uváděl různé (mj. například i mne) Nakonec ho ta rozmanitost (vykání i tykání) velmi dlouhodobě v diskusích přežila. Já sám jsem to řešil tak že jsem vykal nebo tykal podle toho jak jsem byl osloven a nijak to neřešil. Ale že by se to na úrovni debaty o čemkoli nějak významně odráželo to se nedá říct. Největší proměnu blog zažil s nástupem připrchlické vlny, tím že Tribun, coby pán blogu, nedokázal zaujmout neutrální postoj, který od něj možná (vědomě i podvědomě) diskutující očekávali.

          • pacifista

           Tady se musím přidat ke Kamilovi. V jednom z mých dřívějších povolání jsem pracoval s jednou starší paní a ta se mi omlouvala hned na začátku, že mi tykání nenabídne, protože vy vole se říká dost špatně oproti ty vole. Byl jsem mladý, něco přes třicet a ohromilo mě to tenkrát tak, že si to pamatuji dodnes. Ohromilo mě to proto, jaký kus pravdy se v tom skrývá a nemám proti tomu nic.

    • Alva

     vittto – „všechny diskutující přestali velkoburžousti zajímat ……., a pustili se do kritiky malých živnostníků“.

     To je logické a vidím v tom i paralelu s penězi. Babišem „ukradená“ dotace 50 mil,. Kč všechny zvedla ze židle, 400 miliard odtékající ze země na ziscích a dividendách cizáků je nechávají klidnými.
     400 miliard je totiž pro nás obyč. nepředstavitelná suma, 50 milionů, i když ani ty většina nemá a mít nikdy nebude, je částka přece jen dost reálná.
     Živnostníky – instalatéry, truhláře, pěstitele brambor, zeleniny, květin a jiné – ty a jejich práci si pořád ještě dovedeme představit (vč. jeji výdělků), ale ředitele nadnárodních korporací? Pro většinu pouhý výraz – máme jen mlhavé povědomí (snad!) co vlastně dělá, jakou má zodpovědnost, kolik mu to „hodí“ a co naopak riskuje, pokud vůbec něco riskuje.

     A tak to bude, domnívám se, vždycky. Dovedeme si představit co obnáší řízení autobusu MHD, ale už ne vesmírné rakety s lidskou posádkou.

   • embecko

    Vis, co mi nejde do hlavy, Kamile? Ze lide, kteri byli v komunismu (socialnim statu zapadniho typu) v zasade spokojeni a oproti dnesnimu zivotu nemeli skoro nic, ted vidi reseni v prerozdelovani bohatstvi.
    A co se Ciny tyce, tak ta je policejni kolektivistickou totalitou jak poleno, tam bych vzor nehledal. Pokud prerozdeluji, potom takovym zpusobem, aby udrzeli naladu lidu tesne nad hladinou vzpoury.
    Dnesni spolecnost je zalozena na vynucene delbe prace (studujes a delas to, co vyzaduje narodni hospodarstvi) a tak by bylo zakonite, ze pokud bys z prerozdelovani ziskal takove prostredky, ktere by ti umoznily zit z renty, tak prestanes pracovat a zacnes se venovat svym konickum. A spolecnost se zacne rozpadat (viz pozdne normalizacni socik).
    Do ziti z renty zapocitavam i „zdravotnickou“ rentu, to jest ostereni zdarma, „socialni“ rentu, to jest financne zabezpeceny zivot od 50 let veku, „bytovou“ rentu, to jest pravo na bydleni i bez financnich prostredku a podobne.
    Taras vede naprosto nerealisticke reci, vyverajici z jeho potlaceneho prani byt v pozici a mit rozhodovaci moc komunistickeho funkcionare (samozrejme skrtni zlocinne slovo „komunistickeho“).
    Ale jeho recept na chleba jsem si okopiroval a o vikendu ho zkusim upect.

    • ema

     Pol.Kom. Tot. :-) ani ne, čína vždycky fungovala , a velmi dobře, pokud měla nad sebou pevného císaře, byl-li měkota – šlo to šejdrem.
     Je to takový předobraz i u ostatních … lismech a ciích. … bohužel. Však víte „! kocour není doma – tak myši mají pré“ platí furt… zvlášť u lidského rodu. Nebo si myslíte, že ty mraky migrantů , se ženou do evropy sami od sebe… Bane mají to nařízené a se sliby a tak jedou. protože jinak nechápu, že když primitivnější národy mají ještě pořád děti na prvním místě – proč je tahají na tak strastiplnou cest / jiná není/ s sebou a proč je nechávají samotné. To vážně nechápu.

    • Kamil Mudra

     Inu, saxi, já jsem byl také za totáče materiálně spokojený. Přišel jsem do Prahy s holou prdelí a postupně se dopracoval k bytu 5+1 s vlastnoručně postaveným altánem na terasovém dvorku, odkud byl krásný výhled do vnitrobloku o velikosti parku, čtvrt hodiny chůze od Břevnovského kláštera a posledních deset let jsem měl příjem srovnatelný s dnešními devadesáti tisíci měsíčně, pracovní rozvrh jsem si řídil sám a jediného nadřízeného jsem vídal tak maximálně jednou za měsíc.

     Jenže tu byla ta negativa přes která jsem se už od návratu z vojny tak nějak nedokázal v klídku přenést, plynoucí z nesvobody slova a omezeného přeshraničního pohybu. A já jsem si chtěl číst a poslouchat, hrát i psát co mě bavilo, vidět kus světa nezávisle na režimech, přerušit práci na jak dlouho se mi zlíbí (a mohu si dovolit)… Takže jsem se dal na rebelii abych měl alespoň pocit že pro tu změnu k lepšímu něco dělám – když už ne pro sebe tak pro své děti nebo alespoň pro jejich děti – protože s tím listopadovým fofrem jsem nepočítal ani náhodou.

     A už vůbec mne nenapadlo jak se dá ta změna zneužít, kolik hajzlíků se za divokých let napakuje na úkor většiny národa a co neukradnou sami to nechají rozkrást těmi všehoschopnějšími. Musel jsem prostě ten kapík zažít na vlastní kůži abych pochopil že socík byla docela dobrá startovní platforma, kterou by se dalo postupem delšího času přetvořit v celkem rozumný systém vyhovující seberealizaci většiny národa a to přerozdělování mohlo sehrát svou užitečnou roli tak potřebných mantinelů bránících zbrklým veletočům co vedou do pekel. Takže já ty lidi chápu a do hlavy mi to jejich vystřízlivění jde docela dobře.

     Čínský model pro mne, coby občana, také není to pravé ořechové, my jsme holt jinak založení než oni. Ale když vezmu v úvahu Čínu jako stát a její pozici vůči státům ostatním tak musím uznat že má koule. Samozřejmě v tom hraje roli i její velikost ale stejně tak i ta její schopnost řešit si problémy po svém a tomu řešení vtisknout nějaký srozumitelný řád. Číňané mohou mít celkem oprávněné obavy z toho že budou za chvíli očipováni a bez kamery se ani v klidu nevyserou, ale k pocitu že jim jde stát do kopru a že jim někdo zvenčí bude určovat pravidla určitě důvod nemají. Teď tam balancují mezi totalitou a jakobydemokracií, ale protože žádná totalita nevydrží věčně a jejich vlády se vždy vyznačovaly „pročínskostí“ mohou současníci věřit že se to, pro budoucí generace, přece jen postupně vyvine v něco přijatelného aniž by jim do toho někdo cizí zasahoval. Byť by to i mělo trvat dlouho.

     • embecko

      Vzhledem k tomu, ze se do Ciny presunuji globalni firmy, a to proto, ze tam maji diktaturu, schopnou jim zarucit klid na praci, tak bych s nejakou demokratizaci Ciny vubec nepocital. Naopak. Navic bych jim to ani nepral.
      Jinak ano, ale otevreni hranic a kulturni pluralita neni prerozdelovani bohatstvi.
      Spise mi prijde, ze posledni dobou (ale mozna to tak bylo vzdycky) se jen dokola opakuji axiomy (viz vittta vyse), aniz by lide vubec vedeli, co rikaji. Za sociku jim bylo vyborne, ale resenim dnesni situace je prerozdelovani bohatstvi…nemaji ani zbla predstavu o tom, co vyvadi zivnostnik, ale je to on, kdo za to muze…atd. Minuly tyden mluvim s kamaradem 65+, hypertonik, diabetik, duchodce a ten mi smrtelne vazne rika, ze Babis je vul, ze infekce se musi nechat probehnout, slabe kusy odpadnou a hospodarstvi poroste. Kdyz jsem se ho zeptal, proc ma natolik v zajmu rozjezd hospodarstvi, ze je ochoten na jeho oltar obetovat i slabe kusy, nedokazal odpovedet. A kdyz jsem se ho zeptal, jestli je mu jasne, ze i on je slaby kus, tak rekl, ze to tak neni.
      Jako dalsich 80%- 90% „nazoru“ letajicich mezi obcanstvem je i ten jeho prevzat vlastnim bezmozkem nekde v hospode, anebo koutkem oka z CT. A to je vzdelany vysokoskolak…presto debil, nevedouci, co vubec mele…ale spravedlive rozhorcovat se umi a spravne nazory ma take, to ano. Dneska se uz skoro neda debatovat, protoze neustale narazis na podobne axiomy, snad jako by uz nic jineho neexistovalo. Staci se zeptat „proc?“ a hned jses za vola, protoze to je preci nad slunce jasne.
      Nahore pacifista s oblibenym nazorem o presunu centra rizeni do Ciny…co se vlastne presunuje do Ciny, co to znamena „centrum rizeni“, kdyz vlastnici a majoritni akcionari v zadne Cine rozhodne nikdy sedet/ bydlet nebudou? (Vyjma mistnich, jako Jack Ma a dalsi, jez neznam.)

      • pacifista

       Zde je vidět saxi, že každý z nás dvou rozumíme centrem řízení úplně něco jiného. Samozřejmě, že vlastníci a akcionáři se do Číny stěhovat nebudou. Bude tam ale spousta odborníků různých profesí, vědců, atd. z celého světa, protože rozvoj v Číně jim dá příležitost v jejich profesi. Nebo si snad myslíte, že špičkový vědec touží po tom aby zůstal viset v nějakém zapadákově, jakým bude v budoucnu Evropa nebo Státy? Už dneska, když se podíváte na videa z Číny, musíte uznat, že Západu utekla o mnoho let. Má technologie. Odkud je asi vzala? Bez podpory těch vlastníků a akcionářů, jak říkáte, by je neměla ani náhodou. Zůstaly by na Západě. Víte dobře jak to v socíku drhlo právě na technologiích, protože Západ vedl studenou válku s Východem. V tomto případě však nic takového nevede. Proč asi? Tak jako předtím se upíraly zraky k VB, budou se upírat k Číně, protože ta bude určovat tón. Myslíte si snad, že právě probíhající epidemie dodává Západu na obdivu? Všichni oceňují Čínu, má světový respekt za to, jak se dokázala epidemii postavit. Ne, vlastníci se opravdu stěhovat nemusí, v tom to není. Úplně jim postačí, když se nezhroutí světová ekonomika a jejich firmy ten současný stav přežijí. A oni to přežijí na to vemte jed a ještě se zbaví konkurence. Pak nastane ta pravá globální vláda. Kdy to bude a jak bude vypadat nikdo nedokáže předpovědět. Kdy to bude neví ani oni sami.

       • embecko

        „Zde je vidět saxi, že každý z nás dvou rozumíme centrem řízení úplně něco jiného.“
        Kdyz slysim termin „centrum rizeni globalizace“, tak si vybavim nejake misto, odkud se ridi globalizacni trend. Tedy neco jako „sjezd vlastniku globalnich firem“ (globalizacni internacionala).
        Zbytek zaridi manzer, sidlici v CIne.
        Ovsem globalizace neni nic noveho…pred obeplutim zemekoule Magellanem znamenala globalizace obsahnuti znameho prostoru (napr. Benatska republika, svine k pohledani). Prvni vpravde globalni firmou byla Vychodoindicka spolecnost (svine k pohledani). Od doby tehle spolecnosti se zmenilo jen to, ze podobnych firem je vice a ze spolu kooperuji (pravy vyznam globalizace). Bonmot by vypadal takto: Globalizace je pokracovanim kapitalisticke vyroby socialstickymi prostredky.
        *
        Velka otazka: V cem je outsourcing firem do Ciny a s nim spojeny hospodarsky upadek Zpadu pro Zapad nebezpecny?
        Dnes si muzeme dat jednu z odpovedi: V pripade krize nema Zapad krizove zdroje pod kontrolou (u sebe doma).
        Oooovsem, druha vec je ta, jak receno vyse, ze pro provoz velkych firem je nutny totalitni charakter statu, ve kterem vyrabi, poskytujici podminky pro operativni reseni aktualnich problemu, to jest nepritomnost odboru; moznost plosne manipulace masami; neprekazejici ekologicke a hygienicke urady; korupce na statni urovni; stabilni vedeni statu, nezavisle na demokratickych zmenach moci a podobne).
        Pokud by Zapad chtel i nadale zustat centrem vyroby, musel by splnit vyse uvedene totalitni pozadavky velkych firem.
        To znamena, ze to hlavni, co se ze Zapadu outsourcovalo a o cem se nemluvi, nejsou firmy samotne, ale totalitni prostredi a charakter statu…a v tomhle smeru Zapad vyhrava…a dan, kterou za to plati je ta, ze jednou za cas musi pokleknout pred Cinou a poprosit jio rousky.
        Nebudu to nijak zasadne uzavirat, zde si musi kazdy odpovedet sam: Je zavislost na cinske produkci prijatelnou dani za to, ze zde nemame socialni kredity? Anebo radsi socialni kredity, znicene zivotni prostredi a nulova zamestnanecka prava, ale vyrobu tady u nas doma?
        Nemohu si pomoci, ale zda se mi, ze Zapad s Cinou stale vyjebava a to presne tim zpusobem, jakym vyjebava se svymi vlastnimi obcany (s nami): Tu mas Neckermanna a odted se mas vyborne!
        Neboli: Zde mate, Cinani, vyrobu a „centrum rizeni“ a odted jste vladci planety!
        Co se uz nedodava a co obcan (Cinan) ve sve hrabivosti nepostrehne, je vedlejsi dan ve smyslu exploatace „osobnich zdroju“, to jest v pripade obcana celozivotni tumlovani se kvuli sleve v Lidlu a v pripade Cinana znicena zeme a totalni kontrola pohybu a mysleni.
        Krivaky-lisaky ze Zapadu nikdy nepodcenovat!

        • embecko

         Neboli Cina zachranila Zapad pred totalitou.
         „Coze, chcete si u nas postavit fabriku? Tak muzete zacit hned zitra, lidi vam sezenu bez problemu. Budete stavet tady? Sice tam jsou 2 vesnice, ale ty vam do tydne vyklidim!“
         A netreba firmy podezirat z nejakych ohledu k Zapadu…tohle by tu zavedly tak jako tak, jen by to mnohem dele trvalo a stalo by je to mnohem vice penez.
         A kdyz Cinan nebude chtit dat rousky, tak se firmy stahnou domu (viz Trumpeta) a Cinan zjihne (viz soucasne dodavky Americe).
         Neboli Cina centrem rizeni nikdy nebude, za nitky tu taha ten, jez ma pravo rozhodnout kde a co se bude vyrabet, neboli vlastnik.

         • vera

          Zpomal, a přemýšlej, jak se proměnila pozice Číny a Ruska za posledních pár let, a uznej že to má uričtou sílu a tendenci.
          Tendenci k jednání podle práva, dodržování smluv a dohod, bez bombardování nesouhlasících zemí.
          Řekneš blbost, však firmy budou pořád vyrábět a krajina se bude měnit.
          Ale víš co člověka nejvíc štve na současné evropě a usa – že vymýšlejí kraviny, nedodržují vlastní pravidla, rozhazujou sankce a zároveň lezou s prosíkem (jak zakázali Bulharsku stavět s ruskem, ted bulhaři platí za tranzit ropy místo aby na ní vydělávali, a je toho spousta dalšího, žejo)
          V tomhle je ten smysl přesunu centra řízení – zpátky ke klasickému obchodování, ke klasické diplomacii (to jsou ty dodávky z Číny pro USA – správný obchodník podle východního vzoru nemůže nechat svého protipartnera padnout, sám by ztratil tvář.
          Návrat ke slušnému jednání…
          Je taková historka.
          Zacharová, mluvčí RF, jednala s americkými diplomaty, Ti, jak byli předtím zvyklí chovat se k ruským představitelům urážlivě, vstali od stolu, a cestou ke dveřím použili na její adresu velmi sprostá slova. Zacharová je ovšem jiné kafe – zastavila američany a požádala je, aby počkali, než jejich slova zaprotokolují jako součást jednání. Přistižení amíci zelenali a fialověli, ale byli nuceni se omluvit a požádat o prominutí….
          Diplomatické kontakty jedou dál, ale tento způsob ukončení jednání už amíci nikdy neopakovali.
          Tak nějak si představuju, že se projevuje větší síla ))

          • embecko

           Podle meho nikdo nevi, co se z Ciny vyvine (a nevi to ani samotna Cina). Ted maji vyhodu: zleho, mocneho, ale priblbleho nepritele, proti kteremu neni problem se vymezit. Takze se mohou tvarit jako mega-slusnaci a vrcholni zastupci kooperativni moralky.
           Ovsem- kdyby (a mozna, ze az) budou mit mocensky monopol jako dnes Americane, pak se budeme divit.
           At je to jakkoliv, Amerika je nas osvicenecky svet, mnohem nam blizsi, nezli orientalni nevzypytatelnost.
           Klasicke obchodovani a klasicka diplomacie Ruska a Ciny je jen docasnym jevem (jak pisi vyse)…nezapominej, ze oba staty jsou korporatnimi uskupenimi, v nichz vladne zakon silnejsiho a zakon kapitalu- v podstate jsou kapitalistictejsi, nezli USA. Jen to neni videt, ale zuby maji pripraveny a dostanou-li prilezitost, nebudou se chovat jinak, nezli systemove, tedy kapitalove, tedy jako USA. Navic nebudeme vubec chapat, vo co jim vlastne gou, coz u Americanu neni problem- tam mame kulturni zdroje stejne.

         • Kamil Mudra

          „Neboli Cina centrem rizeni nikdy nebude, za nitky tu taha ten, jez ma pravo rozhodnout kde a co se bude vyrabet, neboli vlastnik.“
          Samozřejmě. To ale neznamená že nemůže být vhodným nástrojem toho řízení a mít z toho své výhody které se promítnou do života jejích obyvatel. A protože nic není zadarmo mohou to být i nevýhody. Ale jakýkoli člověk je schopen vnímat nevýhody jako výhody jsou-li mu vhodným způsobem podány. A jaký svět vnímáš v takovém žiješ.

          • embecko

           Tak je nastrojem, anebo centrem rizeni? Zas to nejak zapletas…

          • Kamil Mudra

           Centrum řízení je viditelný (protože používaný) nástroj řízení. Bývá tedy zvykem hovořit o něm jako o tom kdo řídí. To je ovšem jen zkratka protože tím kdo řídí je ten kdo ho používá. Tak jako např. jsou kostel a farář nástrojem církve. Ovšem obyvatelům obce kde je oboje umístěno se to jeví jako by rozhodování (řízení) jejich náboženského života (svatby, křty, pohřby…) vycházelo odtud.

        • vittta

         Nejlepší hegemon všeho je stejně klasický Žid.
         Toho reálně nikde nevidět, ale dá se na něj svalit úplně všechno.
         „To né my, to Židi a jejich bankéři“!
         Prosazovatelé této myšlenky ani nepostřehli, že:
         „Té né my, to Židé a jejich bankéři“ nakonec překrucuje dějiny dokonce i v takové apokalypse, jako je holocaust.
         Poselství, které se ZATÍM nezdůrazňuje je trošku zásadnější- když si to Židé organozovali sami, tak to logicky nemohli dělat Němci.
         Jinými slovy, co vlastně Němci dělali v časech jejich JEDNOZNAČNĚ největší slávy, tedy 1933-1943 (45) tak hrozného?
         Nic.
         Naopak, všechno odsrali, my jsme je vyhnali, brutálně samozřejmě, a oni přitom statečně bojovali proti bolševikům, řízených- kým jiným- Židy, tedy po německu- židobolševikům.
         Ony někdy ty konspirace, tvářící se objevně, mohou být velice, velice nebezpečné.

         • embecko

          Na ojebavku musi byt vzdycky dva- ojebavajici a ten, co se necha, nejcasteji v planne nadeji nejake vyhody, ojebat.
          Kdyz se to nepovede, vinen bude samozrejme jen ojebavajici.
          To mas stejne jako s totalitou, napriklad odpornym sledovanim telefenu. Kazdy to odmita, vsichni proti tomu bojuji…ale:
          https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3066958-aplikace-mapycz-zjisti-jestli-byl-clovek-blizko-nakazeneho-nemoci-covid-19
          „Už víc než 470 tisíc lidí kvůli koronaviru dobrovolně sdíli svoji polohu v aplikaci Mapy.cz.“
          Z niceho nic najednou pul milionu lidi ochotne prispecha a necha se dobrovolne sledovat…ano, to je ukazkovy pripad „jine situace“.
          Ted za to „nikdo nemuze“, ale kdyby se to zvrtlo…vinen bude vzdy Svetovy Zid, ala Mapy.cz! My nic, my jsme jen obeti zvrhle totality!

          • Kamil Mudra

           Jakýkoli nápad má v sobě už ve chvíli zrodu potenciál dobrého využití i zneužití, od pěstního klínu až po družice, od náboženství až po atheismus, tak to prostě je a nikdy nebude jinak. A také od okamžiku kdy spolu začali lidé komunikovat, od posunků až po internet, vždy existují a budou existovat ojebávači a ojebávaní. A to v celé živočišné říši (paraziti, mimikry) – nejen u člověka. Proto také nikdy nepřestane platit to co Pjakin ve svých pořadech neustále opakuje: „Znalosti znamenají moc. Protože každý v míře svého chápání pracuje pro sebe a v míře svého nepochopení pro toho kdo ví a chápe více. Snažte se proto abyste toho znali a chápali více, braňte zájmy své a své rodiny.“

           A také Campbellovo: „Žádný stát na světě nepotřebuje ke své existenci finančně bohaté elity bez porozumění pro sociální spravedlnost, odpovědnost a etiku. Potvrzuje se mimo jiné, že základní lidská reakce na potěšení není pocit spokojenosti, ale chtít víc. Získanou moc člověk neumí transformovat do štěstí. To je další a vážná výzva nejenom pro politiky a vědce, ale i pro mladou konzumní generaci.“

          • embecko

           Jakmile po 89. povolili zivnosti, stala se pulka naroda zivnostniky v marne nadeji, ze bude ojebavat co to jde. Z gulasovych socialistu se prez noc stali Vyznavaci Hayekovi, co nemeli slitovani se zakaznikem: bud ber, anebo nechej lezet! Na sidlisti byla najednou obsazena kazda kocarkarna a clovek se uplne bal do provozovny vstoupit, nebot ho cekalo nevlidne zachazeni pana s obtiznym hmyzem, co po nem neco chce.
           Ojebavka byla tehdy zivnostnickym mottem, protoze dravost a bezohlednost ke kapitalismu patri jak chata k socialismu.
           A diky politice statu byl takovy pristup na miste: slusny remeslnik ostrouhal a nepatic faktur byl na koni. Ze slusnych ostrouhali vsichni, co nemeli exkluzivni (specializovanou, koncesovanou) zivnost, ale poskytovali obvykle sluzby.
           A ti sami, kteri z 90% zkrachovali a nechali se zamestnat, ted zivnostniky nenavidi az za hrob.
           Svedci Pjakinovi jsou z toho sameho testa: letiti studenti KSB nejlepe zvladaji informacni pole a egregorialne-matricni jevy, protoze na to nemusis nic vedet a vymyslet si muzes do aleluja. Ovsem kdyby se dostali k moci, to by byl fofr, bolsevici hadr. A vlajky do ruky a sups na brigadu!

          • Kamil Mudra

           Kdyby se dostali k moci, museli by veřejnosti poctivě sloužit a nebo se stát někým jiným, a pak by ovšem u moci skuteční stoupenci učení nebyli. Ale na platnosti výše citovaného Pjakinova výroku, to co píšeš nic nemění.

   • Mrkos

    Někdy v roce 2016 byl natočen díl amerického seriálu Kriminálka NY, který byl u nás před nedávnem popúlnoci promítán. Jedná se v něm o úniku Coronavirusu ze soukromé laboratoře. Vedoucí laboratoře požádá laborantku, aby se vzorku „nějak“ zbavila. Později je nemoc , na kterou zemře dcera laborantky, označována jako SARS. Takže coronavirus skupiny SARS byl již znám. Také se mluví o viru, jehož vzorek byl objeven v Číně a podrobován výzkumu. Mluví se o nakažlivosti, ale v nemocnici nejsou ukázána nějaká přísná epidemiologická opatření. Kriminální zápletka pak jde jinou cestou.

 9. vittta

  Já tomu rozumím, ale proč tedy rovnou nebojují proti kadeřnicím, ale schovávají to za boj s velkokapitálem?
  A pak návazně- proč vlastně využívají všech těch služeb, které živnostníci poskytují?
  Proč si to nenechají udělat někde jinde?
  Proč nechlastají doma, a to jen pivo a alkohol, které nevyrobili drobní podnikatelé?
  Proč kupují chleba v pekárně místo Kauflandu, a proč chodí k řezníkovi?
  Vždyť všichni jmenovaní na nich parazitují, hodně vydělají, málo pracují, a především málo platí, ne?
  To je ta záhada.
  Taras píše, že by rád měl silný stát a kličová odvětví státní (nějak tak) a já s ním naprosto souhlasím.
  Kolikrát jsem se jen u toho hádal ještě na seznamu.
  Můj argument byl, že i kdyby stát hospodařil sebehůř, stejně bude do státní poklady odcházet víc peněz, jak z kapsy buršousta.
  Ale zase záhada.
  Taras by to chtěl- a dobu, kdy to tady bylo, nesnáší, nesnáší komunisty a jejich manýry.
  A nesnáší i dělníky.
  Tak tady je pak každá rada drahá.
  Kdyby nám bylo 20, tak můžeme krásně snít- o multikulturní společnosti, a rovnosti pohlaví, o spravedlivém státu, ale v našem věku- a Taras je starší- přece už musíme vnímat realitu.
  Socialismus fungoval dokonale- pro většinu lidí.
  Vejplatu dostali, nic moc, ale ani vysloveně málo, lidé měli chaty, chalupy, víkend začínal v pátek ve 12 a končil v pondělí ve 12, byla legrace, zboží málo- ale vlastně stejně všichni všechno měli.
  Kdo vlastně může chtít víc?
  Čloběk mohl jít kam chtěl, a více méně kdy chtěl- pokud tedy zrovna nechtěl za hranice, to pak byl problém, ale kdo se spokojil s vlastmi českými, a jednou za 3 roky nějak do spřátelené ciziny, neměl problém.
  Ale padlo to, a těžko by se hledal člověk, který to nechtěl.
  Bylo u toho takových „tisíc malých buzerací“, a my si mysleli, že až komunista zmizí, že to nebude.
  Prostě zmizí komunista, víc nikdo nečekal, a vlastně ani nechtěl, někdo snil o vlastním krámku, vlastním kadeřnictví, ale víc drtivá většina lidí nechtěla.
  A ono hovno, samozřejmě, a i nyní máme oněch „tisíc malých buzerací“, trochu jiných, a přibývá jich- tehdy jich ubývalo.
  Pro mě je poučení v tom, že nechci svrhávat kapitalismus, protože co by přišlo potom, to by bylo zajedno prvních 10 let krušné, a pak by zase bylo „tisíc malých buzerací“, při čemž by vůbec nemuselo zůstat u buzerací malých.
  Už nesním, vidím problémy, ale vím, že bez krve řešit nejdou, a byla by to moje krev, která by tekla, a mých dětí- a nic by mi nebylo platné, že by čas od času tekla krev i těch, co jsou vinni.
  Tak to je, Emo, a tak to vždycky bylo- a vždycky i bude.

 10. vittta

  Tohle je slovo do pranice, ani jsme to tady nikdo nezmínili.
  Tedy nemožnost objektivně konkurovat, a s tím související zničení vlastní výroby.
  Čína je sice fuj, fuj, fuj, ale dělá lacino, a to fuj, fuj, fuj, není.
  Tady bych očekával zásadní změnu.
  Mimochdem, sám kupuji ZÁSADNĚ české výrobky, pokud je to možné.
  I když jsou třeba dražší.
  Kupujte české výrobky, podpořte české lidi a český průmysl!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-trable-s-ochrannymi-pomuckami-mohou-aktiviste-rika-sef-motola-96192?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 11. astraustralia

  MUDr Soňa Peková: V budoucnu hrozí úplně jiná válka. S něčím, co jsme nikdy neviděli

  Pokud dobře spíte a neberete kvůli zachování klidu lexaurin, není důvod vás testovat,
  říká mi Soňa Peková, kterou „proslavil“ koronavirus.
  Přesněji stát, jenž její laboratoři zprvu zakázal kvůli chybějící certifikaci testovat vzorky lidí.
  Ministr zdravotnictví ji dokonce obvinil, že s dvěma již odebranými chybně manipulovala, což byla lež.
  Vymyslela snazší způsob testování a stát jí ho nakonec povolil. O aktuální epidemii mluví paní doktorka věcně, klidně.
  Chcete-li se skutečně vyděsit, přečtěte si její slova o budoucnosti, v níž hrozí „genetický terorismus“.
  Proti tomu je nějaký virus z netopýra legrácka.

  https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/100439/zakleknuta-sona-pekova-v-budoucnu-hrozi-uplne-jina-valka-s-necim-co-jsme-nikdy-nevideli.html?fbclid=IwAR0aYxEWkz4gEheQIgt6toTBDU_0EvnbZAF-bzyBM6iI51wU0-f7NdMZs4Q

  • Kamil Mudra

   Nějak více vyděšený nejsem, protože zde neříká nic jiného než už ve dříve poskytnutém (a obsáhlejším) rozhovoru. Proti dodatečnému vyděšení mne tedy již sama dříve „očkovala“.

  • Janika

   Doktor Bukovský Soňu Pekovou v jednom svém videu chválil, ale hned v dalším se od ní distancoval. Mně tahle dáma něčím nesedí.
   Bukovský říká další věc, která je převratná a šokující, a už ho za to chtějí lynčovat – některé léky, ACE inhibitory, usnadňují působení viru. Tím by mohla být vysvětlená záhada, proč děti vir nenapadá, zatímco staré lidi s katastrofálními důsledky ano. A zároveň je to rána současné medicíně, která svým léčením oslabuje imunitu.

    • Janika

     Takže co vlastně píší: plicní mor, to s člověkem zamává, taková zpráva, když doufáme (já :-), že to lze nějakou životosprávou ovlivnit.
     Na děti to nejde, protože mají brzlík. Nedokážu posoudit, kdyby to bylo tak jednoduché, jak to, že se to už dávno neví?
     Ze to je ve světě už před Cínou, to je možné, to mě zvlášť nevzrušuje.
     A že to po světě šíří američtí vojáci, to je bomba. Ne, že bych tomu hned věřila, ale až u nás budou cvičit, bylo by na místě to mít na zřeteli ;-).

    • vittta

     Další důvod umělého vytvoření koronaviru.
     Teoreticky v takovém případě by bylo nutné, si na „to: prostě zvyknout jak na rakovinu.
     Na tu zemře tretina lidí, tedy u nás asi 30 000 ročně, a nikdo z toho nějakou dramaturgii nedělá, vyjma poslední dobou oblíbeného zakazování kouření, a již v náznacích probíhajícího zakazovaní chlastu.
     Koronavirus ale vše urychlil.
     Nic méně, když si lidé zvykli na rakovinu a ischemické choroby, tak si mohou zvyknout i na koronavirus.
     Svobodomyslné společnosti, jako je ta česká, přestanou okamžite spolupracovat, pokud se zákazy přeženou.
     Na západě si ale tím tak jistý nejsem, neukáznění Němci budou při delší masáži naopak extremně (a jako vždycky sebezáhubně pro sebe i ostatní) fanaticky ukáznění.
     Koronavirus má z pohledu této „reality“ jeden nedostatek, je totiž (zatím) málo mortální- a na to se zvyknout prostě dá.
     Dobrý článek, má to logiku.

     • embecko

      „Němci budou při delší masáži naopak extremně (a jako vždycky sebezáhubně pro sebe i ostatní) fanaticky ukáznění“
      No to je skoro na nove tema:
      V pripade zakazu se totiz ukazalo, jak silny je cesky narod a jak poctive drzi pospolu a dodrzuje zakazy. Vyjimky v promilich tu nehraji roli.
      Zatimco Nemci na stavajici hygienicke zakazy kaslou a nedodrzuji je ve velkem. A kdo ma navic treba rousku, je dokonce vysmivan a nekdy i napadan (viz pribeh v Nemecku zijici Cesky, kterou nepustili v rousce do Lidla, aby nezpusobila paniku).
      Fanaticky jsou Nemci tedy ukazneni kdy? Zrejme jen tehdy, kdyz jde o nejake masochisticke narizeni na hranici sebelikvidace.
      Tam se citi dobre, konecne jim jde o kejhak a konecne muzou trpet. Zrejme jen proto, aby, pote, co se dostanou na dno, dokazali, ze jsou nejakym zpusobem silni. me to tedy prijde spise uchylne a kouka z toho zivotni dezorientace a neschopnost vyhmatnout radosti zivota. Trpim, tedy jsem…ach ti Nemci, takovychponauceni uz dopadli, malem je staly komplet narodni existenci, ale stale nechapou, o co jde.
      No, mozna bude to jejich multikulti pro Cechy v necem prinosne, treba se Arabum podari naredit tuhle jejich kolektivni touhu po sebelikvidaci, cimz by se mohlo zmensit i nebezpeci od Nemcu prichazejici (jiste s tim prijdou jine vyzvy, ale nemecky „zaklad“ je nebezpecny az prilis).

      • vittta

       To ještě o české sebekázni informují dost vlažně.
       Správně by mělo být- kázeň a obecné pochopení pro ne zrovna příjemná nařízení bez kontroly.
       Nařízení se u nás nemusí vymáhat, pár nějakých excesů je, ale jinak to lidé dělají dobrovolně, já u nás neviděl poldu, a všichni to tak nějak dodržují.
       Jóó, že se sejde parta 3-4 lidí někde v garáži, a popíjejí, to asi bude, ale jinak…
       Němčouři ať jdou do řiti, když budu mluvit za sebe, tak mě ta rouška na hubě „neposere“ a v krámě si vezmu jednorázovky, nebo pytlík na ruku, abych na nic nemakal.
       To je opravdu základ toho, co dělám pro obecné zdraví, nevím, co se u takové banality skopčáci serou, a jestli v nich rouška vyvolává paniku, tak jsou méněcenní, fakt že jo!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s