Prezident Lukašenko o koronaviru

„I když jsem za to kritizován, nazývám tento koronavirus pouze psychózou a od toho neustoupím, protože jsem s vámi už zažil mnoho psychóz a všichni víme, k čemu to vedlo. Jsem naprosto přesvědčen, že toto je další psychóza, která bude pro někoho prospěšná a někoho poškodí,“ řekl Alexander Lukašenko.
„Žijeme však ve specifických podmínkách a samozřejmě musíme vycházet ze situace, která se vyvíjí nejen u nás, ale také mimo naši zemi. Proč to říkám? Protože jsem absolutně přesvědčen, že můžeme trpět více panikou než samotným virem. To je to, co mě nejvíce znepokojuje.“ Podle prezidenta se civilizovaný svět zbláznil a politici již začali tuto situaci využívat pro své vlastní zájmy.

  • Alva

   Dezinformace. To si zřejmě budou platit sami sobě. Dobrý tah! :-)))))

   Dnes v ČR už 14-tá oběť koronaviru (nová zpráva – seniorka – r. 1940).
   Kdo dokáže logicky vysvětlit – oběť KORONAVIRU a podle nemocnice měla rakovinu a COVID-19 nebyl příčinou úmrtí.
   (Podrobněji: „Bezprostřední příčinou jejího úmrtí nebyla nákaza COVID-19, byť ji vyšetření u ní potvrdilo. Jednalo se o onkologickou pacientku. Ve VFN byla krátce hospitalizována na I. Klinice tuberkulózy a respiračních nemocí,”)

   Nejsou za tím vším ÚMYSLNĚ zkreslované informace?
   Podle mého názoru nemá ČR dosud žádnou koronavirovou oběť, všichni zatím zemřeli na jinou chorobu. Dokonce jsem nezaregistrovala nic ani o tom člověku v tak vážném stavu, že musel být napojen na mimotělní oběh. Nebo i ten byl vymyšlený? Nebo vymyšlený nebyl, ale byla to pro změnu jiná závažná nemoc?

   • vittta

    To si myslím, že bude pravda, že u nás na ten neřád ještě nikdo neumřel, ale v zájmu kolektivu je dobré to říci, aby si lidé nemysleli, že to je jen tak.
    Kromě toho, moc málo nakažených a obětí by mohlo přilákat nežádoucí pozornost nežádoucích osob, takže být já u vesla, tak to falšuju úplně stejně.
    Každý ví, že to jsou jen kecy, ve skutečnosti nikdo neví, kolik nakažených je, ale lidé vědí, že to jsou kecy, a že nakažených je ve skutečnosti více.
    Když to vyhodnotím podle sebe, tak považuji za blábol úplně všechno, každý, kdo má do prdele díru se vyjadřuje, (vč. odborníků, ale opravdových) a každý dojde k trochu, nebo úplně jinému názoru.
    No a logicky nakonec nějaká část bude mít pravdu, a ti budou slavní, že jsou to vizionáři, takže prostě každý nějaké to moudro vypustí, aby se na něj v tom jakémsi „losovacím“ koši dostalo.
    A kdo plácal blbosti, na toho se zapomene, pokud to tedy není kréťa Hrušínský, který byl ovšem nepopulární už před svými pověstnými výroky.
    No, ale i když to považuji za blábol, jasná je ta věc, že něco se přeci děje, a jeden nikdy neví, a to málo, co po mě chtějí, není problém dodržet a klidně i něco navíc.
    Horší to mají ti, co jim zavřeli provozovny, ale já si myslím, že ve výsledku to může pro ně být i výhoda, protože mohou naříkat a nějakou tu pětku nejspíš od státu přeci dostanou, ale kdyby jim to nezavřeli, tak by do těch hospod stejně chodilo jen málo lidí, ale stěžovat by si nebylo u koho.

    • Alva

     Je to tak.
     Ale přesto se najde hodně lidí, kteří se neúmerně bojí, protože propaganda přece jen udělala své.
     A místo aby se „odborníci“ – tím myslím i politiky, novináře, „umělce“ – snažili dostat lidi do pohody, tu paniku soustavně přiživují.
     Jjestli jste si všiml – už asi 2 dny „umělci“ poučují v TV jak „pracovat“ s rouškami. Šašci! Povinné nošení roušek je už přikázáno x-dní, a oni se najednou probudili a školí národ. Bez nich bychom asi byli ztraceni jak Šojdrové sirotci bez doprovodu.

      • ema

       Nějak se naše poplatky musej čerpat……nebo musí nám ukázat že je čerpají smysluplně.
       Jinak koukala jsem se na to balancování mezi vejci jejich zpravodaje o situaci v new york. Na to musí mít extra školení.

 1. Alva

  Tady je na téma koronaviru další zajímavý článek.
  https://www.casopis-sifra.cz/odkud-virus-fouka/
  Vybírám z něho minidrobnost k té, podle mne účelově vytvořené panice udržované na požadované úroveni:

  „Sir Humphrey z legendárního britského seriálu Jistě, pane premiére by to řekl nějak takhle: „V novinách se smí objevit jen to, co chceme, aby se tam objevilo. To, co se skutečně děje, se tam objevit v žádném případě nesmí. U veřejnosti by to vyvolalo zbytečnou paniku, a ta není ani v jejich, ani v našem zájmu. A to s jedinou výjimkou – pokud je právě panika v našem zájmu…“

  Myslím že na předchozí článek ze stejného média tu už odkaz byl, ale teď, jak jsem asi předevčírem zjistila byl odstraněn (pročpak asi? Co v něm ten německý doktor napsal nepovoleného?). Dá se tedy předpokládat, že v obou článcích budou asi „plebsu“ zakázané informace.

  • ema

   Ono je to vůbec nějak divný, jako by se dvě partičky press a kdo ví koho ještě , prali mezi sebou. Jednou je že měl koronu a druhá zase í každá korona měla i jiné nemoci. Oni vážně nutí lidi přemýšlet. Což je jim k plusu.

   • Alva

    Teď opět další „oběť“ – ovšem měla rakovinu a bylo jí . Rakovinu a koronavirus, takže je jasné, že zemřela na koronavirus.
    Až někdo zemře po pádu ze skal nebo ze stromu, asi za tím bude taky virus.
    Už mě ta hlášení o jednotlivých zemřelých nebaví. A takhle se dochází za pomoci novinářů k cynismu.
    Do háje – a slyšeli někdy ti novináři, ale i politici, že některý člověk zemře taky prostě na STÁŘÍ??? Kdbyž se to bralo bez hysterie, zjistili bychom, že vlastně „na koronavirus“ u nás nikdo nezemřel. Jen na velice vážná onemocnění, ktrému by zaručeně v dohledné době podlehli a NIKDO by se nedivil a nehlásil to do světa.

    • ema

     jo u nás, nevím, ale pro NY je to asi jinak a jimi uváděné „důvody“ .tam neplatí. Vzhledem k tomu, že je to tzv. město mladých, seniora takřka nevidět, tak ty počty jsou opravdu děsivé. hmm

     • vittta

      To mi připomíná ty migranty.
      Žádné tady nemáme- a velká panika.
      To tehdy razili sluníčkáři.
      Že jako jsme užiteční idioti.
      No ale jinde je mají, a tam už se smějí jen ti, co vedle nich nebydlí, nebo v té samé čtvrti.
      ZATÍM se ještě politici a novináři mohou vytahovat, jak to zvládnou, a že se nic neděje, ale všeho do času, migranti se množí…
      I ten virus se množí, a přizpůsobuje.
      A až začne kosit miliony, a to se může stát, pak nikdo nebude číst pindy o zvládnutí, ale bude to chtít jen obyčejně přežít.
      A bude mu jedno, kde se vzal, a jestli je lék placebo nebo není.
      Umírající, jmenovitě když je mladý, udělá COKOLIV, aby přežil.
      To, že se to třeba nyní nestane bude jen milý bonus- ale příště, třeba za pár let, se to stát může.

  • vittta

   Teď, nějak minulý týden mi volala jedna známá doktorka, že jí nějak teče do střechy, už jí znám nějaký pátek, vlastně jí fort na té její vile něco děláme.
   A tak jsem se ptal, co a jak, jak ordinuje, nějak to začínalo, to blbnutí- a ona mi říkala, že má už neblahou zkušenost, takže si dává bacha, protože dostala kdysi tu prasečí chřipku, a ještě štěstí, že tady byl ten Tamiflu, že se za 3 týdny vykurýrovala, ale že to bylo dost horor.
   Pak si přečtu takovouhle zprávu…

   • Alva

    Ten Tamiflu (nevím, jestli má-nemá účinky žádné-slabé, nebo jak to s ním je) mohl působit jako placebo. Podpořil její psychiku a tělo si nakonec poradilo. Možná kdyby ho nebrala, mohlo všechno skončit špatně.

    Myslím, že bychom se neměli vůči přírodě chovat tak namyšleně (56 pohlaví, zákeřné molekuly CO2, očkování všeho možného a často i zbytečně, preventivní prohlídky za účelem objevení nějaké nemoci, anomálie život ani zdraví neohrožující, jen aby bylo co léčit apod.), nebo nám to příroda ošklivě vrátí, až se definitivně naštve.

    • vittta

     Příroda na nás sere, Alvo.
     Pokud někdo hodnotí přírodu, má o sobě až moc velké mínění.
     Pokud by lidstvo vyhynulo, nějak naráz, tak bude stačit 10 let, aby „příroda“ obsadila 90% svých území, a za 100 let nikdo pomalu nepozná, že tady kdy nějací lidé žili.
     A s tím tamiflu, jistě, mohlo to být jakoby placebo.
     Ale- nemuselo.

 2. grasyk

  “Představte si, že máte světovou ekonomiku, která je před krachem. Co uděláte? Radikální změnu. Jak jí dosáhnete? Kontrolovanou panikou, jejíž hybnou silou je strach. Už máte řešení, tak vytvoříte problém. Jsme součástí monstrózního podvodu, jehož cílem je totální změna systému,” říká David Icke, autor mnoha knih na téma globalistické moci.

 3. grasyk

  “Výsledek této iluze epidemie bude zničení malých podniků a posílení těch velkých. Totéž se děje ve finančním světě. Jsme svědky požírání hejna malých ryb několika velkými. Jsme svědky upevňování moci onoho Jednoho procenta.”

  “Je jasné, že celý ten boj za změnu klimatu je hoax, čili fake – a když se podíváte na důsledky, které měl tento boj přinést, zjistíte, že jsou úplně stejné, jako důsledky této iluze epidemie, tohoto koronaviru.”

  • vera

   Něčemu takovému by odpvídal článek na Outsideru, zpráva o summitu eu https://outsidermedia.cz/summit-eu-ohledne-koronaviru-dospel-k-horkemu-konci/
   Říká se v něm, že velké státy nabízejí pomoc těm menším, ty se ale nějak cukají, dohoda se nekonala… :
   ..“Německá vláda chce nabídnout finančně slabým zemím EU úvěry z Evropského mechanismu stability (ESM). Tento fond byl založen v roce 2012 jako reakce na dluhovou krizi v EU a v současné době může na úvěry poskytnout 410 miliard euro. Jenže tyto úvěry mají neskutečnou řadu dalších podmínek. Vlády, které o ně budou žádat, musí odsouhlasit rozsáhlé škrty veřejných služeb a sociálních výdajů. Půjčky tohoto typu tedy uvedou do pohybu další kolo úsporných opatření, která by mohla mít zničující dopad na obyčejné občany.“…
   začíná mi to připomínat symbol draka, požírajícícho vlastní ocas.

   • oh

    Poslední malá země, které EU a konkrétně Německo rukou společnou a nerozdílnou pomáhali, bylo Řecko. A pokud vím, to se z té „pomoci“ stále ještě nevzpamatovalo.

    • embecko

     „státní dluh Řecka se zvýšil ze 125 procent HDP v roce 2008 na 181 procent dnes. To byl přímý důsledek záchranných programů tzv. „Trojky“, tedy EU, ECB a MMF“
     Jinak se omlouvam, dal jsem dolu stejny odkaz.

     • embecko

      A vcera nam uteklo male vyroci, a sice zruseni letniho casu skrze EU.
      Ted nevim jestli to jsou 2, anebo 3 roky, co ho zrusili, ale Junckerova slova si pamatuji temer doslovne: „Lide to chteji a tak to udelame!“
      Jak se pravi v pohadkach: „A jak rekli, tak udelali.“

      • observer

       jako vzdy, sax zacneme odvaznym postulatem, odlisnym od reality (lzi), na kterem neumetelskou gramatikou stavi sve knizeci nedovzdelane blaboly…a zdejsi sbor postizenych ho velebi jako „intelektuala“. Velmi zabavne :-)
       26. brezna 2019 (PRED ROKEM), EU parlament odhlasoval, ze:
       Each Member State has until April 2020 to decide whether to remain permanently on “summer time” (DST) or to change their clocks back one final time to permanent standard time, also known as “winter time.”
       Ozvi se na konci DUBNA 2020 Kojzare saxi :-)

 4. Alva

  Na jiném webu jsem našla odkaz:

  „Lékař celostní medicíny Luboš Pantůček v rozhovoru mimo jiné říká: „Zásadní je pěstovat si imunitu. Imunita je komplexní funkce těla, která je řízena nervovou soustavou. Čili ani jedna buňka v těle si nemůže říci, že si bude dělat, co chce, nezávisle na psychice. Všechno je řízeno nervovou soustavou anebo hormony, ty jsou však opět řízeny nervovou soustavou. Psychika má na imunitu obrovský vliv. Takže je důležité vyhnout se třeba panice – ta psychiku, potažmo imunitu, oslabuje.“
  Zdroj: https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/na-koho-se-koronavirus-podiva-toho-neznici.A200323_225752_pozice-tema_lube

  Z toho jaksi logicky vyplývá, že psychika pomůže mnohem víc než sebekvalitnější rouška.

  • vittta

   Pokud by to tak bylo, pak by na tom zdaleka nejlépe byli lidé ve středověku.
   Víra v Boha totiž byla u drtivé většiny lidí horoucí, bez ohledu na to, jak dejme tomu porušovali přikázání.
   Opak je ale pravdou, umíralo se za banální nemoci, doslova jakýkoliv oděrek mohl způsobit- a často působil, brutální smrt, na tetanus, na gangrénu, a otravy krve.
   Dle mého je všechno tohle mudrování pro zdravé.
   V momentě, kdy třeba sama koronavirus dostanete, budete svět vidět úplně jinak, a to, co byla propracovaná teorie, stane se krutou realitou.
   Už to tady mnohokrát padlo, alternativa je pro zdravé- čímž nezpochybňuji možné- i značné- preventivní účinky.
   Jakmile ale nemoc přijde, následuje už jen bolest, utrpení, dlouhodobá invalidita, a často smrt.
   Psychika- nepsychika.

   • vera

    Nečekala jsem od tebe takovou porci, doslova hromádku strachu, vittto.
    Jasně že se každý bojí když onemocní, co s tím má společného jen koronavirus, jsou tu horší věci.
    Ale, ne každý nemocný propadne okamžitě beznaději a smrti. V naprosté většině se do poslední vteřiny drží naděje na něco- lék, zásah vyššímoci, zázrak. a bojuje o každé nadechnutí, běž se podívat mezi opravdu vážně nemocné lidi, na infekční žloutenku co ničí játra, na onkologii která bere všechno – jakou víru ti lidé mají, a kolikrát jim ta víra pomáhá víc než doktorské věci.
    A pořád rozmazávat ten koronavirus, a vytahovat ho jako největšího strašáka… Jak říká někde výš Alva, je to s úmrtím na tenhle virus pofiderní. Možná mají lidi horečku, ale umírají na stáří, selhání organismu z jinýchnemocí…Vem si poslední zprávu – tu o úmrtí zdravotní sestry – celý den to viselo na Novinkách – jaké teď dostává upřesňující obrysy – že to vlastně nebylo na koronavirus, že vlastně doktoři neví n co umřela, počkáme až co ukáže pitva…
    Odvolali Prymulu. Ten měl velké oči se zavíráním hranic až na dva roky, asi vznikla obava že by hnal všechno do vyšších obrátek a nedal by možnost hru odpískat. Bude se končit)

    • vittta

     Před rokem umřel tchán, i když tedy jsem svobodný.
     Nejlepší pokec jsem s ním měl na smrtelné posteli.
     A jeho dcery také měly tyhle řeči, že každý v podstatě umře, jen když chce.
     A všechno možné zkoušeli, ale…
     A onen tchán mi říkal, že jeho největší sen je, aby si takhle sednul, kýbl na krev pod sebou- a umřel.
     Brzy bude konec, řekl mi.
     A já „nebude to horší, jak když usneš“.
     Nebojím se.
     A viděl jsem to u svojí prababičky, celé roky, od rána do večera, a od večera do rána- ale tehdy jsem byl jen bezmocný, a nic jsem nepochopil.
     Nyní jsem viděl, že v určitý moment člověk, ubitý utrpením, ve vlastním zájmu vypne.
     Prohrál.
     Ne každý má sice „úspěch“ a skutečně zemře, ale i tak vypne.
     Někteří z nás si to vyzkouší, jiní zemřou ladně, bez utrpení.
     Ale stejně se až pak ukáže, jak to všechno je.
     A všechno kolem budou jen kecy, kecy těch „živých“.
     Já jsem, co se týká koronaviru, ale nejen jeho, nevěřící Tomáš.
     Není snadné mě oblbnout, protože nevěřím ničemu.
     Něco má větší, a něco menší váhu, ale považuji konspirátory, konspirující mým politickým směrem za rovné těm, konspirujícím proti.
     Všimni si- mnozí si toho rozhodně nevšimli, ale mnozí ano- že nemám v tom slova smyslu politicky dané nepřátele.
     Je mi jedno, zda je někdo pravičák či levičák, když má nějaké mnou požadované vlastnosti, čestnost či rovnost, a dobrý úmysl, je mým přítelem, pokud to tak lze nazvat.
     Sluníčka obecně nesnáším ne pro jejich sluníčkismus, ale proto, že vesměs pocházejí z kruhů, které tyto vlastnosti nemají.
     Koronavirus jako takový zatím nikomu politicky nepomáhá, resp. není to vysloveně patrné, daleko patrnější je, že leckomu škodí, a pohříchu se zdá, že škodí mým politickým nepřátelům.
     Zdá- jisté to není.
     V každém případě ale nelze říci, co vlastně bude dělat.
     Ty Věrko, olízla bys židli v nemocnici?
     Nebo madlo v tramvaji?
     Na důkaz toho, že koronavirus je mýtus?
     Pochybuji, pochybuji, že by to tady udělal kdokoliv.
     Nebát se reálné hrozby není posranost, ale hloupost.
     Jak jsem už uvedl- koronavirus tady je, opatření jsou zatím nebolestivá, a jak psal někde Kamil, stejně je chtě nechtě musí člověk dodržovat kvůli okolí.
     Já mám cukrovku, a tak nějak dodržuji doporučení, ne úplně, ale asi i tak nadprůměrně, a dokonce se mi to zlepšilo.
     Nebolí to, nemám problém.
     A také plno diabetiků tvrdí, že to moc žeru, že oni…..a také je nic nebolí.
     Každý je strůjce svého osudu, kdo se bojí, nesmí sice do lesa, ale je dobré v těchto případech vnímat obě strany.
     Jak lajdáky- tak strašáky.
     Protože jestli je ten virus umělý, a to kospirátoři (konspirující mým politickým směrem) tvrdí, a vyloučit se to nedá- pak se ještě mohou dít velké věci.

     • vera

      Abychom si rozuměli, i já vím co je smrt, v mé rodině se umírá na rakovinu, nedávno mi vzala starší sestru, a jiných dědičných nemocí máme taky dost, a musíme s tím žít, každý den, dělat svoje věci, uklízet a vydělávat, nemůžeme se hystericky zavírat při každém zakašlání.
      Fakt nedokážu, při těch informacích co máme, umírat hrůzou, nebo naopak výskat nadšením jako v tom vtipu – mám žloutenku, syfilis, HIV, lepru a choleru, ale díkybohu nemám koronavirus! )
      Proč právě u koronavirusu někdo podněcuje a zveličuje strach ze smrti, to je věc, kterou zjistíme pozdějc.
      Ale jedna věc se tomu někomu povedla, možná nechtíc – probudit v lidech něco špatného. Je mi líto co se valí na lidi, kteří byli v karanténě – nebyli nemocní, jen museli být v karanténě, a vyšli z ní…
      https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/lide-z-litovle-a-unicova-celi-po-konci-karanteny-nevrazivosti-i-vyhruzkam-40318617?seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

      • vittta

       Ten článek jsem četl a moje reakce?
       Jak jsem uvedl- beru to s rezervou.
       Možný cíl článku:
       Vyrobit a prodat bezvýznamnou informaci, nebo hůře-
       Rozesírat český národ.
       Pár blbečků něco napíše, a už je z toho sousedský lynč.
       Ve skutečnosti se nemuselo dít vůbec nic, dokonce i na těch sociálních sítích.
       Dokonce i z těch lynčujících příspěvků může být nějaké- klidně nadpolovoční % napsáno provokatéry.
       Pozor na tyhle zprávy.

      • oh

       V historii evropských objevitelských plaveb a evropské kolonizace narazíte na pár případů, kdy se místní populace dostala do styku s dovezenou, místně dosud neznámou evropskou chorobou. (Ať už nedopatřením, nebo šlo o plánovanou a úmyslnou akci.) Nevím o žádném případu, kdy by to pro „domorodce“ nedopadlo dost špatně. Imunitní systém obecně na neznámé choroby nereaguje stejně efektivně jako na ty, které už zná. A přes všechny kecy libertariánských „zachránců ekonomiky“ a Neviditelných Macků o trochu horší chřipce, Covid-19 NENÍ chřipka.

       • vera

        Víte proč koronavirus neškodí dětem, ale dospělým a starým ano?
        protože děti ještě neumí číst )

       • vera

        Jistěže NENÍ.
        Je to jenom jeho umělá napodobenina, patvar, smíchaný s kdovíjakým pomocným vrahem.
        Naštěstí pro nás se ukazuje, že co je přírodě cizí po genetické stránce, co člověk „znovutvoří“ – klonuje nebo genticky upravuje – nemá schopnost rozmnožovat se, nemá sílu zabíjet v takovém množství jak se čekalo. Třeba ten virus zika, jak rychle zmizel ze světa, a přitom to taky měla být poslední věc lidstva)

       • embecko

        Ze to neni chripka, je asi jasne a ze jde o epidemii, asi taky. Co je dale jasne? Ze epidemie ma svuj vlastni rytmus a ten zacal byt v soucasnosti rizen, tedy jsme objekty cizich zajmu v tom smyslu, ze kdosi vyuzil stavajiciho stavu a modifikuje sve reakce na nej (sva opatreni) tak, aby dospel k nejakemu (svemu) cili.
        Tedy, dle meho, epidemie je v podstate pod kontrolou, anebo je zhruba jasny jeji vyvoj a momentalne jde jen o to, jak dlouho a s jakou mirou kontroly se ji podari udrzet pri zivote tak dlouho, aby byl ziskan cas na splneni planu.
        Ze neni zajem na jeji okamzite likvidaci je zrejme a tedy za tim nic jineho, nezli neci zajem nemuze stat.
        Zde se ale muzeme nechat pouze prekvapit, protoze nejsme subjekty, nybrz predmety ridicich procesu. Jako vzdy: o nas bez nas :o)

        • vittta

         Možná překvapivě může být tím plánem třeba zrovna vychcípání starých.
         Čím víc jich vychcípá, tím lépe- praví kovaný ekonom.
         Kovaný lékař zase logicky použije argument Macka, že život v utrpení není tím pravým ořechovým, a vskutku je z pohledu lékaře lepší poskytnout nemohoucímu eutanasii, než ho udržovat při utrpení, ať si kdo chce co chce říká. (tito moderní mučedníci se- kdyby se někdo chtěl rozčilovat nad touto teorií, hodí nejvíce farmakologům a nemocnicím, protože na nemohoucí se dá vyúčtovat libovolný počet zákroků, aniž by se provedly.)
         Sluníčkář a humanista se při těchto úvahách bude řídit rasovým hlediskem, jakkoliv proti rasismu jinak samolibě bojuje.
         Tedy nechat zemřít starého negra je nacistická zrůdnost, ale nechat zemřít bílého (heterosexuálního) starce či stařenu je přípustné, protože jejich místo ve společnosti zaplní homosexuální černé lesby, což je prostě vysoce humánní.
         Jen obyčejná prcguma, ubohý, a všemi opovrhovaný občan bude chtít dodržet civilizační slupku, a pomoci každému- což je v podstatě důvod, (jeden z důvodů) proč je opovrhován a vysmíván.

  • oh

   „Když vezmeme v úvahu, že máme v Česku desetitisíce bezpříznakových onemocnění, v průběhu měsíce dvou budeme za vrcholem,“ říká v rozhovoru lékař celostní medicíny Luboš Pantůček.“
   Ten počet bezpříznakových onemocnění má anesteziolog a celostní doktor Pantůček nějak uvěřitelně zjištěný, nebo si ho cucá z palce?

   • ema

    Ono to bude možná docela jinak. Víte, mnoholidnatá čína to zvládla díky disciplinovanosti občanů, a taky proto, že na roušky byli zvyklí. Nosili je když byl smog. No a u nás, je něco podobného. Bábi a mámy, vylovily šicí stoje a rozstříhali bavlněné povlečení a pustili se do šití. Jak mnohdy dřív. Pochopily nebezpečí a nutnost a nereagovaly na pražské indeligenty a aktivisty. Vždyť si vzpomeňte, za jak krátkou chvíli se začaly všechny možné typy roušek objevovat. Asi to máme taknějak v genech, ostatně jak jinak by po všech těch pohromách co tu c historii byly – národ přežil. Nemyslíte?

    • oh

     Nejenom kvůli smogu. V řadě asijských zemí je zvykem, že i lidé s obyčejnou chřipkou začnou nosit roušku, aby neprskali na zdravé spoluobčany. Aniž by jim to někdo musel nařizovat… nedělat to je tam obecně považováno za něco společensky nepřijatelného.
     Uvidíme. Měli bychom v tom jako národ mít praxi: „Hledáte li pomocnou ruku, najdete jí obvykle na konci vlastní paže.“

  • embecko

   Ano, Samkojc zvladla domaci ulohy na jednicku podtrzenou.
   Predevsim bych vyzdvihl, ze oznacila Babise s Prymulou za nomenklaturni kadry…snad lidem dojde, ze nejsou jen odbornici, jak jsou vetsinou chapani, ale i kadri a ze oboje dohromady se nevylucuje (ba naopak).
   Zde jeste neco k tematu, o nemz se nemluvi, ale poletuje okolo nas ve vzduchu:
   https://summit.news/2020/03/27/french-official-says-quarantine-should-not-be-enforced-in-migrant-areas-to-avoid-riots/
   „Francouzsky urednik rekl, ze v citlivych oblastech by karantena nemela byt vynucovana, aby nedoslo k nepokojum“
   Tedy zjevil to, co je jasne, ale co je fake.

   • vittta

    Úředník zbytečně řekl něco, co všichni ostatní úředníci ve Francii dávno mají za samozřejmé.
    Dal bych mu obří pokutu za xenofobii a předsudečnou nenávist.

  • embecko

   Humoriste maji v dnesnich case tezky chlebicek, protoze realita je predbiha:
   „EU je mrtvá a může se jít vycpat“
   http://news.e-republika.cz/article4280-Summit-EU-ohledn%C4%9B-koronaviru-dosp%C4%9Bl-k-ho%C5%99kemu-konci
   …Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že evropská idea to nemusí přežít…
   …státní dluh Řecka se zvýšil ze 125 procent HDP v roce 2008 na 181 procent dnes. To byl přímý důsledek záchranných programů tzv. „Trojky“, tedy EU, ECB a MMF…
   …Dohody bylo nakonec dosaženo s tím, že rozhodnutí se odloží o dva týdny…Takže epidemie koronaviru bude sílit a přijde tsunami, ale úředníci v EU si dali dvoutýdenní přestávku…
   …Například ze 756 miliard eur záchranného balíčku, který přijala německá vláda, šlo 600 miliard eur korporacím, 50 miliard eur pro malé podniky a osoby samostatně výdělečně činné. Další celkem malé částky šly na sociální služby a na zdravotní péči, které jsou nezbytné pro boj proti pandemii a pro likvidaci jejich následků…
   *
   Tohle by zadny humorista nevymyslel.

 5. Kamil Mudra

  Myslím že evropský „separevirus“ v současnosti napadá i nejednoho eurohujera. A jeho šíření asi leží Bruselským ouřadům na srdci víc než ten který v médiích dominuje. Zdá se že vymyslet proti němu nějakou „roušku“ bude vyžadovat ještě hodně přestávek mezi dohodami. :-)

 6. vittta

  A tady- hlavně pro Věrku, zase opačný extrém, kdy Češka důrazně nakládá Belgičanům.
  Píše to dobře, západní prcgumy, otázka ovšem je, proč v tom debilstánu nejenom žije, ale i vychovává děti.
  Znát tento zdánlivě nesouvisející fakt by mi hodně pomohlo uchopit ten článek jako celek- leč, neznám ho, a tak je moje poučení z této informace jen poloviční.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pitomci-ovce-hadry-v-oknech-Za-tohle-nam-Belgie-vyhlasi-valku-618868

  • embecko

   Tohle je docela dobry…zpetne ohlednuto byla akce „Chceme zpet do Evropy“ slusne vymysleny podvod, protoze vychodni blok na tom byl tak dobre, ze Evropa vstupovala do nej. A i prez kulturni a moralni genocidu nam naskok vydrzel 30 let. Dale budme zvedavi, protivnik ma penize a k dispozici armadu potencialne nezamestnatelnych lidi, kteri vezmou kazdy job.
   Ovsem doted temer vsechny revolucni hordy vyzadovaly od novych obcanu stridmost a sebeodrikani…coz, zrejme poprve v historii, tady nehrozi. Kdyz/ az slunicka, sparingpartneri velkokapitalu, vyhraji, pojede mejdan nezrizene dal a naopak bude jeste veselejsi a spunty budou litat z oken a teras. Priste to mozna jeste zaplati Vietnamec, Filipinec, Indonesan, ale potom? Ze by se Afrika chtela slozit na blahobyt slunicek, to se mi nezda.

  • vittta

   Oni se hoši nakonec nějak dohodnou.
   Trump potřebuje jak zdravotní materiál- tak politické body.
   Takto získá oboje, a samozřejmě, Čína za to také něco dostane.
   Není v pozici otroka.
   Ale- co dostane, to my se těžko dovíme.
   Až to skončí, nikdo si na to stejně nevzpomene…

 7. vittta

  Fašistické BL opět publikují „protektorátní“ blábol jednoho z nejštvavějších, a také nejhloupějších redaktorů, Káji Dolejšího.
  Ten plácá o tom, že Češi si nechají líbit odsouhlasení zmoňovacího zákona, předloženého ministrem obrany.
  Kája Dolejší to ví, a také to ví diskutující Beneš, který k tomu píše toto:
  „Pane Dolejsi Vy i ja vime ze Cesi by s takovym zakonem souhlasili. Budou souhlasit se vsim co se jim predlozi. Tak se lekli viru, ze radi kvuli nemu znici vlastni ekonomiku. A pak prijde ta skvela otazka lidu:“ Jak se to mohlo stat a kdo za to muze?“ “
  A kdybych se mohl zeptat, jak Káji, tak toho Beneše- kdo by za to tedy mohl?
  Co by měli Češi, která s tím nesouhlasí dělat, aby zákon neprošel?
  Kája v článku lže, jak je jeho zvykem, jak lacino jsme přišli ke svobodě v r. 1989 a aby ten rozdíl ještě vynikl, zmiňuje Poláky, kteří k tomu přišli asi nějakým krvavým bojem, či co.
  U nás ale byl všeho dostatek, na rozdíl od Polska, takže lid neměl důvod se nějak bouřit, kromě toho jsme za tu „svobodu“ zaplatili dost, daleko víc jak Poláci, zaplatili jsme celým naším průmyslem a zemědělstvím.
  V r. 1918 nám také nikdo nic zadarmo nedal, to 70 000 legionářů neslo republiku na svých bodácích, a když jsme jí vyčachrovali, muselo se o ní bojovat a Poláky a Maďary, což Kája sice ví, ale neřekne, protože jede v Goebelsových kolejích.
  Kdyby se podobný zákon snad schválil, a já s ním nesouhlasím, pak na vině nejvíce bude opozice, která nereprezentuje opozici jako takovou, v rámci české politiky, ale cizáky, zatímco vláda reprezentuje politiku českou.
  Navíc opozice v době současné krize nevyprodukovala absolutně nic, takže pokud se nějaký takový zákon má přijmout, není lepší doby, protože lid je opozicí znechucen, je znechucen cizáckými intriky.
  Kromě toho, hlupáci z opozice natrénovali variantu, kdy sebevetší demonstrace s ničím nehnou.
  To bude zajímavé…
  https://blisty.cz/art/99412-nechaji-si-vyplaseni-cesi-libit-zmocnovaci-zakon.html

  • vittta

   Tak situace v USA je zaviněna z 99% multikulturismem.
   Kupodivu to v Aeronetu nepíší.
   Veškerý chaos v USA způsobují negři a barevní, a jsou to právě oni, kdo vytvoří, resp. jen aktivují ozbrojené kriminální bandy, které začnou rabovat a zároveň bojovat sami proti sobě o moc v postpandemickém světě.
   Nakonec, ve Francii, Británii a Švédsku je drtivá většina ozbrojeného teroru také vedena mezi ozbrojenými bandami barevné verbeže, a útoky na bílé civilisty jsou jen okrajem, či kolaterálními ztrátami, nebo i náboženským fanatismem, který se spíše vymkl kontrole ozbrojených band.
   Klasicky si konspirace odporují, tedy virus přišel z nebe, (a je tedy nevypočitatelně nebezpečný) a zároveň vlastně nebezpečný není.
   Čísla nakažených a zemřelých na tuberu lze pak prokázat ještě méně, jak čísla koronavirová, ale fakt je ten, že jakkoliv mohl být počet vysoký, tak v EU vysoký nebyl, a ti, co tuberu měli, byli zároveň multikulturním obohacením, takže lze v pohodě chápat, že se o tom nemluvilo.
   Z toho samého důvodu se nemuselo mluvit o obětech v Africe či případně blízkém východě, to by totiž kulturně obohatin nechtěli ani jinak nadšení a vysoce humánní Němci.
   A ano, může se tak zkusit elektronická totalita, ale zároveň se tak vyzkouší záchranné systémy a plány řízení opatření, což se může ještě hodit.
   Nic méně elektronická totalita je dávno neolevičáckou mantrou, nadšení pro úplně zbytečnou EET to jen potvrzuje.
   Někde jsem četl, že za vše může pravice, protože vyškrtala ze svých programů jakékoliv sociálno, a umožnila tak nástup EUronacistické levici, či u nás právě „pravicí“ nenáviděného Babiše.
   Což je nepochybně pravda, a svědčí to o politické debilitě pravice,ale také to svědčí o zrůdném dopadu dotací, pravice se totiž svým způsobem nechala koupit, aby otročila- spolu s levičáky- nadnárodnímu kapitálu.
   Takže není nikdo, kdo politicky hájí občanské svobody, vyjma Okamury a Klause ml.
   To vše je třeba vidět.

   • embecko

    USA drzi pohromade jen diky silne policejni a soudni knute, ktera se s tim nemaze.
    Pak jim vypadne na 5 minut proud a uz se to tam strili. A vypadne-li na dele, jako v pripade hurikanu v New Orleans, mesto okamzite prevezmou bandy a uz se jde „na to“…a „na to“ bezny zhyckany American nema i kdyz ma treba po ruce zbran. Bila vetsina se drzi narizeni a do poulicniho boje o rajon se pustit nedokaze. Je mi jich dost lito, na druhou stranu jejich presvedceni o tom, ze jsou nejlepsi, si vybrali sami. Vzdycky tam meli tichy policejni stat- neukazat policajtovi ruce je poukazka na kulku, u soudu maji obrovske % justicnich omylu, protoze si nemohou dovolit soudit v beznem rytmu, ale musi to odsejpat.
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-nevinni-odsouzeni-k-trestu-smrti.A140908_195731_zahranicni_bse
    A to se mluvi jen o trestu smrti, u kterych jsou pripady prozkoumavany relativne peclive s velkou pravdepodobnosti…jak to asi musi vypadat u beznych trestnych cinu?
    Podle meho tohle neni nejake selhavani systemu, ale naopak jeho prava funkce: de fakto nevis, kdy te zavrou, tak se chovas preventivne slusne. Neboli ukolem silovych organu je nastolit kolektivni preventivni tresty (tedy je to lehce podobne ceskym exekucim).

 8. Alva

  Podivný to kapitalismus. Nemělyl by se v tom správném ztráty hradit z minulých zisků?
  Tohle je to skvělá ukázka – zisky firmám, ztráty hradí stát (tedy plátci daní).

  https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/zdravotni-pojistovny-prijdou-o-stovky-miliard-korun-bude-nutna-pomoc-statu-58873?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  „Systém zdravotního pojištění letos počítal s rekordními výdaji okolo 350 miliard korun, které koronavirová krize ještě nejspíš navýší. Současně ale přijdou výrazné výpadky v příjmech v řádech desítek miliard. Ty nejspíš budou muset přitéct ze státního rozpočtu.“

 9. embecko

  „Ti kteří skoro ani nemohou chodit z toho, jak jsou pyšní na své kritické myšlení mají zmrzačené mozky. A tak jim stačí slyšet pojem „mezinárodní“ a okamžitě z nich vypadne: moderní, pokrokové, správné. Mizerná úroveň západní sociálněvědní inteligence je druhé evropské selhání. Ani na něm nenese vinu Čína.“
  http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=36332
  „Upozornit na to, kritizovat to a burcovat společnost měla zejména sociálněvědně vzdělaná vrstva; slovo elita není na místě.“
  *
  Tohle bude dalsi posun ve vnimani politiky, alespon doufam: Lidem by melo dojit, ze jiz nemame elity, ale zmatene nekompetentni jedince, jez se dostali do pozic, na nez nestaci a nemaji tam co delat. Zlatou vyjimku, potvrzujici pravidlo, tvori Babis a Prymula….zde jsme meli opravdu stesti a narod ukazal, ze ma dobru ruku.

  • vittta

   Babiš a Prymula také měli štěstí na národ.
   S minimálními náklady mohli zavést tvrdá opatření.
   Žádní ozbrojenci v ulicích, žádné tanky na klíčových křižovatkách.
   Doufám, že si toho váží.

   • embecko

    Zacinam se spise obavat, co prijde po Babisovi…politicke tlaky jsou zrejme tak velke, ze i on se musi obklopit santaly a smouly a nemuze si k sobe vzit, koho by chtel.
    Jen doufam, ze prehodnoti stanovisko a bude kandidovat na prezidenta…
    A kdyz jsme u toho…zda se, ze Milos nejak odpadl…snad to ale nejak doklepe do konce mandatu.

    • vittta

     Není moc vidět, to je fakt.
     Právě teď ho ale nejvíc potřebujeme, resp. budeme ho nutně potřebovat po ukončení krize.

  • vittta

   A to jsou přesně ty detaily, co se lidem neřeknou.
   Kdo ví, že v Itálii makají Číňané, co na nový rok berou neplacenou dovolenou?
   Ono je to také o tom- což Robejšek nezmínil- že za umožnění návratu Číňanů do Itálie tvrdě lobovali tamní buržousti.
   A lobovali přesně jako Hrušínský, že se nic neděje, a že kvůli třem nakaženým nebudeme dělat drama.
   Tamní buržousti nyní nejspíš naříkají nad únikem zisků, které 100x převyšují ztráty, které by utrpěli blokádou Číňanů, a nepochybně budou první, kdo budou nadšeně vyzdvihovat organizovanost EU v těžkých časech, a za to dostanou náhradu zisků, která může být- když to dobře půjde- i vyšší, než zisky samotné.
   To bude i u nás, EU budou podporovat buržousti, kteří také dostanou z kosti, hozené nám EU největší díl.
   Zbytek se rozhodí mezi OSVČ, kterým se pak zvednou odvody, aby mohli opět buržoustům sanovat ztráty, které vůbec nenastaly.
   Levicový lid bude nadšený, a na buržousty si nikdo ani nevzpomene, a když, tak jen v dobrém.
   Jo, jo, největší stranda bude až „pak“, to se budou dít věci.
   To budeme čumět, kdo má jaké zásluhy.

 10. vittta

  Nerozumím tomu, proč by měl koronavirus zvýšit platby pojišťoven?
  To je axiom.
  V praxi to bude přesně naopak, platby se sníží.
  Mně pozastavili veškerá vyšetření, ale místo mě žádné koronaviráky nemají.
  A tak to je u každého, ne vysloveně akutního pacienta.
  Samozřejmě nastane výpadek příjmů, ale jak správně píšeš- měli nějaké zisky.
  Zdravotní pojišťovny mají být státní, pokud jsou soukromé, a stát jim povinnými platbami občanů zajišťuje kšefty, a ještě je v případě nouze sanuje, pak to není žádný kapitalismus, ale velice prohnaná forma korporátního socialismu.
  Klasická starolevice (ti, co chtějí ve všem spravedlnost, ale nechtějí EUrorovnost) brojí za vyšší platby OSVČ, ale zisk budou mít soukromé subjekty, což je tedy dost zajímavé.
  Nebo to tak třeba není, nepíšu to přesně, nevím, v každém případě je to zajímavé slovo „do pranice“.

  • observer

   :-) :-) :-) no astro, tenhle masibl je odbornik a genyjus uz od pohledu :-) :-) :-) sefredaktor, ktery vysila nezdrojovane zpravy z trencinskeho panelaku. Asi je sbira v Lidlu nebo kde byl nakupovat. Uz chapu proc se podobny typek vitousek poklada za diskutera, predstavivosti se dneska meze nekladou :-) :-) :-) kolotocar je asi takovy reporter a postrizeny vitousek je takovy diskuter jako je Terez Spencer zenska. Tam me zajima, proc Terezovo dusevni uchylka a ucast v Pride Parade flastencum nevadi – asi ze je ideologicky a mentalne postizeny stejnou nemoci jako flastenci a kolotocari :-) :-) :-)
   https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3056786-po-stopach-dezinformatora-reporteri-ct-odhalili-utajeneho-provozovatele-aeronetu

   • vittta

    Odkazuješ na článek, který není nijak odzrojovaný.
    Jediné, co se tam nachází jsou zdroje tohoto typu: (na konci)
    „Než Facebook chybu odstranil, Deník N zjistil, že stránku spravuje zcela anonymní účet označený smyšleným anglickým jménem Dylan Taylor. Toto jméno přitom podle zjištění Reportérů používal Marek Pešl v době, kdy Aeronet byla uzavřená platforma pro počítačové nadšence a s politikou ještě neměl nic společného. “
    Nóóó, tak Denník N zjistil, a také reportéři zjistili…
    Já zase zjistil, že Denník N je placen z Bruselu a lže a repotréři ČT plní jen politické zadání.
    Obě zprávy, ta citovaná i ta moje mají úplně stejnou relevanci.
    Také nevíš, kdo to je vlastně diskutér.
    To je od slova diskutovat- a já diskutuji, a tedy se nepokládám za diskutéra, ale diskutér jsem.
    Že se to nemusí každému líbit na tom nic nemění.
    Chápu, že moderní EUpojetí trošku mění význam slov, xenofobie není strach z neznámého, ale ze známého, rasimus není dělení ras dle znaků a puncování oněch ras značkami kvality a nekvality, ale odmítání prokazatelně škodlivého protěžování cigošů a migrantů, a diskuze není prezentace nějakých názorů, nábrž názorů předem daných a odsouhlasených.
    EUropským pojetím máš tedy pravdu, ale zatím není realita zfalšovaná natolik, aby byla EUro.
    Zatím je realita prostě realitou, a EU jí jenom křiví.
    Tereza Spencera pak neznám, a nevím, že vymetá nějaké homopochody, tak mě to ani vadit nemůže.
    Ale udivuje mě, že není onen Terez Spencr hlasitě jmenován jeho nějakými odpůrci, že na pochodu byl, to mi přide zajímavé.

 11. vera

  A zatímco prezident Lukašenko komentuje virus, Ukrajina pod dohledem svého prezidenta odsouhlasila prodej své půdy, a prezident Putin podepsal výnos, kterým naopak zakazuje prodávat půdu cizincům, konkrétně se to týká Krymu, Sevastopolu a Astrachaně. V usa probíhá soud s Nikulinem, v Haagu kvůli letadlu MH-17.
  A ve Velké Británii mají první oběť domácí karantény.
  Manžel 69 zabil svoji ženu 67, se kterou se 45 let ani jednou nepohádal, po pěti dnech strávených v tichosti domova :
  https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/30/man-accused-britains-first-self-isolation-murder-grandmother/

  • embecko

   To je docela zavazna vec a namitku, ze delka karanteny by se kvuli domacimu nasili mela omezit, slychame docela casto (de fakto je hned druha po namitce hospodarske- tady budiz).
   Dle meho z toho vyplyva, ze lide byli jiz tak preformatovani kapitalismem, ze prosakl do jejich zivotu a oni bez jeho neklidu a vireni uz nedokazi zit. A to se tu bavime o tydnech (v pripade toho anglickeho paru z luna kapitalismu o dnech).
   Z toho mi dale vyplyva, ze zbavit se kapitalismu bude velmi tezky orisek, nebot lide ho vyzaduji jko drogu. A z toho dale vyplyva, ze kapitalismus nepujde reformovat nejakym dlouhodobym rizenym procesem, ale ze musi prijit krach a nasledny abstak a odvykaci kura (neni droga- neni raus).
   Za soucasneho stavu reformovat kapitalismus je jako vypoklonkovat narkomana z ordinace s doporucenim, at se svym navykem neco udela, ze to takhle neni zdrave a dat mu na cestu do kapsy kilo heroinu.
   Podle meho je jasne, ze lide navykovy kapitalismus vyzaduji uz z toho, ze doted nevznikla zadna antikapitalisticka alternativa se svym ucenim. A pokud, tak jde o osamocene vykriky, jez do hodiny zapadnou. Lide si zvykli na spektakl, zive obrazy a on-line existenci a sebrat jim to uz bez nasili nejde. Jednoduse receno: po antikapitalismu neni poptavka :o)

   • vittta

    Antikapitalismus je vesměs nějaká snůška z dílny sluníčkové, takže lidé o to ani stát nemohou, když nejsou na hlavu padlí.
    Jinými slovy, antikapitalismus si přivlastnili sluníčkáři- a tím byl dokonale usmrcen, stejně jako byla dokonale sluníčkáři usmrcena levice, a dokonce i pravice.
    Bez kapitálu od kapitalistů si sluníčkáři ani neuserou, takže se jim vlastně nedivím, všechny ty neziskovky potřebují ke své činnosti prachy, a kdo chce získat moc bez pomoci voleb, a má dostatečné prostředky, koupí si prostě neziskovku a její pomocí nějakým způsobem určuje pravidla, jinými slovy- vládne nějakému segmetu.
    Jediné, co musí respektovat je „evropská myšlenka“.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s