Nakázané smyšlenky II

Autor: orinoko

–   Covid 19 připomíná proslulou vesmírnou černou díru. Od určitého momentu se věci i v jeho
případě nacházejí za horizontem událostí.

–   V medyjálním prostoru se objevil novy fake. Nebyl to prý Karel Hála, kdo nazpíval – Dej mi
pár okovů, a jsem jen tvůj – nýbrž hitmaker Covid 19.

–   Kapitál je prý plachá laň. Tak to má kapitál opravdu Smolika Pacholika.

–   Pan Demie byl ve skvělé náladě. Sluníčko, jarní květy a vůně, všude plno touhy. A tak si
prozpěvoval – Když se dva … setkají … roušky si … podají …

–   Na čelo hitparády se raketově vyšvihl novy song – Měl jsem prd, když mi bylo patnáct, teď
už však mám covid devatenáct.

–   Pozorně sledoval horizont událostí na okraji vesmírné černé díry. A měl pocit, jakoby se
na hraně cosi hýbalo … Jakoby tam někdo prováděl kopulatorní pohyby.

–   Pan Dora otevřel skříňku. Vylétlo mohutné hejno nadržených molů. Plus jeden Covid. Ten byl
ale na cílové pásce až devatenáctý.

–   Lze uspořádat závod molů a volů?
Jistě!
Organizaci takového podniku musí být ovšem pověřen Covid 19.

–   Tak dlouho sledoval na webu problé Covid 19, až se mu v PC USAdil viRUS Trojan.

–   Pan Drhola v náladě cestou z restaurace potkává známého, který je také poněkud povznesen.
Je to pan Dr.Hola.
Chvíli na sebe jaksi překvapeně civí, načež se ozve pobavené: Tobě, ty vole, chybí tečka.

–   Covid 19 si šel také zařádit. Ale až po dlouhých minutách zjistil, ze je to jen
nafuckovací  Andula.

 1. embecko

  „Celé Česko šilo v karanténě roušky a vláda pak přikázala jejich povinné nošení. Češi posílali do světa videa, kde se chlubili ušitými rouškami a jak že na virus vyzráli. Je to ale opravdu tak, že vás rouška ochrání? Nebo vám jen dá falešný pocit bezpečí?“
  https://www.reflex.cz/clanek/komentare/101003/vlada-se-zbavila-odpovednosti-aneb-rouska-jako-falesny-pocit-bezpeci.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  Z ceske opozice se zacina stavat Dementovo: uz mesic mluvi vlada o tom, ze rousky chrani predevsim druheho cloveka…
  A zprava z nemeckeho mainstreamu:
  „Bremy jako posledni zavedly povinne noseni rousek“

  • vittta

   Něco tak debilního se nevidí ani u nejmenovaného blogera u klíčových diskutujících, nebo na BL.
   Vidím, že píšeš o Německu, ale copak neumíš číst?
   Tam je jasně psáno, že „Česko je jednou z mála zemí, kde je přikázáno povinně nosit roušku. Například ve Švýcarsku žádná taková povinnost není. “
   No vidíš,ve Švýcarsku žádná taková povinnost není, a ty přicházíš s Německem.
   Dále:
   „Za prvé, jestli má rouška nějak pomoci, pak by k ní lidé museli nosit i brýle. Protože existuje několik možných cest, jak se k vám infekce dostane. Když bude infikovaná osoba kýchat, kašlat nebo jen dýchat ve vašem okruhu dvou metrů, může vám virus přistát i v očích. Vědci již v minulosti dokázali, …….
   Jo, vědci už toho dokázali plno, důležité zde ale je, že na člověka musí kašlat i kýchat někdo bez roušky, jinak prostě ty dva m nedokýchne, i když, jak tam psáno:
   „V nejnovější studii korejských vědců o efektivnosti nošení roušek bylo prokázáno, že ani chirurgické, ani bavlněné roušky nebrání při kašli viru dostat se na vnější stranu roušky. …“
   Korejší vědci Pat a Patašon, asi.
   No ale na druhé straně roušky to nejsou dva metry, že jo.
   Pak také víme, kdo jsou nejhorší špíny v republice.
   ANO- jsou to bezdomovci a stavební dělníci.
   Prostě humus.
   O psychologickém efektu falešné bezpečnosti ani nebudu psát.
   Ale ta Machová…ta má logické linky, ale jestli dobře kouří kokoty, tak z ní bude celebrita.
   To je všude na světě.
   Dneska už musí umět kouřit kokoty i chlapi, teda, to je pozitivní posun, aby to někam dotáhli s takovou dávkou intelektu, co má ta Machová.

   • embecko

    „Závěr unijní mise ke střetu zájmů: Když se konflikt potvrdí, měl by Babiš rezignovat, nebo prodat Agrofert“
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-stret-zajmu-evropska-komise-kontrolni-vybor_2004301225_kno
    Skoda, ze Andrej neni Orban, takovahle prilezitost se mu uz jen tak nenaskytne, pokud vubec. Ted by mohl po chybe soupere (nejaky parlament keca do vysledku voleb ciziho statu) nasadit narodoveckou notu (a stacila by jen lehka narodovecka retorika), a s jistotou by sel s ANO prez 50% a klidne i nad ustavni vetsinu.
    Copak si komise odborniku v EU mysli, ze cesky lid si zvolil Babise, aniz by tusil, ze mu patri Agrofert? Co to ma znamenat? To ma byt dalsi z demokratickych pojistek pravniho statu, aplikovanych z Brusele?
    Skoda, ze Andrej je spise manazer, nezli politik… a navic bohaty…kdyby byl chudsi, mozna my do toho sel, takhle ma prilis co ztratit.

    • vittta

     A to je dobrý, dobré hlody.
     Tak třeba:
     „Česká vláda by podle předběžných závěrů evropského kontrolního výboru měla bezodkladně zajistit transparentní čerpání unijních dotací v souladu s platným právem, vyplývá dále z osmadvacetistránkového dokumentu.“
     Tak vida, to se vzbudili brzo, nebo že by až do Babišova premierování bylo vše v pořádku?
     Asi jo, ale možná za tím stojí živnostníci, ti stojí za vším.
     Ono je tam také psáno, že dotace vysávají oligarchové, evidetně jen v ČR, jinde je to OK, jinak by se tím UMSZ(UNIJNÍ MISE ke STŘETU ZÁJMŮ) dááávno zabývala, ale když budu fakt důsledný, nikdo jiný, jak oligarchové, ani ty dotace pobírat nemohou, dejme tomu ve spolupráci s městskými úřady, normální občan samozřejmě nemá peníze ani čas na to, aby si platil houf právníků- specialistů na evropské právo, i když je tedy fakt, že z těch dotací se samozřejmě následně zaplatí i oni- a dobře.
     Dále z článku vyplývá, že pod pojmem „oligarchická síť“ se skrývá Babiš.
     Právě on má o dotace přijít, zatímco ostatní poctivci mohou dál čerpat, pokud splní zákonné podmínky, samozřejmě, a ….třeba i něco dalšího.
     Absolutní nestrannost je v UMSZ to hlavní.
     Nebo tady, to je úplná EUklasika:
     „„Získali jsme dojem, že není zaveden jasný systém, který by identifikoval střet zájmů. Je zapotřebí, abychom postupně zanalyzovali situaci v příštích týdnech a měsících,“ komentovala posléze návštěvu Hohlmeierová.“
     Hmmm…
     Tak hodně štěstí, v těch dalších týdnech a měsících, Babiše jste zanalyzovali, tak snad se dostane i na ostatní.
     Chvílemi mi připadalo, že UMSZ si fakt myslí, že dotace jsou určeny tomu, kdo má dobrý a Bohulibý nápad, a ne místním oligarchům a úředníkům, kteří ovšem musí být loajální k EU, tedy že ty dotace jsou de facto úplatek.
     Ale tomu se mi nechce věřit.

 2. vittta

  Levicový rozbor levicové strany, která nechce bojovat za cigoše, a proti Čechům.
  Proč komunisté odmítli omezení dotací pro firmy, odvádějící daně v daňových rájích by mě také zajímalo, ale určitě to nebylo proto, že by těm firmám tak fandili.
  Navíc- odvádění daní v daňových rájích není daňový podvod, jak je chybně uvedeno, nýbrž řádné dodržování zákona zákonadlalých občanů.
  https://a2larm.cz/2020/04/zbytky-levicovosti-kscm-pomalu-mizi-v-nedohlednu/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • embecko

   Tak tohle je pikantni tema!!!
   1) KSCM
   Na komunistech je videt, ze levicovost neni ideologicka zalezitost, ale ze vyrusta zespoda, a to z konkretnich zivotnich zkusenosti. Ideje-neideje.
   Salonni komunista bez delnika nefunguje. Komuniste nemohou delat politiku zhora, to jest „mit program, ktery by pritahl lidi“, komunisti jsou naopak pouhym tlampacem tridnich zajmu.
   Dnes je komunismus chapan naopak: jako ideova platforma, ke ktere se slezaji autoritarsti svabi…opak je pravdou, komunismus je nahodny termin, prilepeny na tridnu hnuti.
   Dnesni KSCM je salonni stranou, opak svych predchudcu a tak neni divu, ze clenstvu jde jen o burta na sjezdu a ze se boji Skaly, ktery slibuje cinnost, to jest neklid a to je to posledni, co by volic, obet komunistickeho volebniho programu, chtel slyset.
   2) A!ARM
   S nimi jsme skonci tak pred tremi, peti lety. Zoufalost jejich postoju a ideji se neda vydrzet.
   V Alarmu delaji „politiku pro lidi“, populisticky nadbihaji vznikajicimu multikultitrendu a dezorientovane mladezi. Vznika horsi parta, nezli komunisti, nebot beze cti (alespon tu komunisti maji), bez svedomi a bez vize (sdileni kolobezek nepocitam).
   Pamatuji, jak se u Tribuna rozvirily vody, kdyz Uhlova dosla na A!armu zjisteni, ze delnik pracuje a nema za to moc penez. Z toho objevu byli vsichni salonni levicaci paf.
   3) LEVICE
   Zde z odkazaneho clanku:
   „…proruským a autoritářským sklonům. Místopředseda KSČM Josef Skála například opakovaně projevil sympatie maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a člen ústředního výboru strany Zdeněk Ondráček kromě adorování Ruska sdílí na Facebooku výroky protiimigračního aktivisty Petra Hampla…“
   Zde je na miste shrnuti dvou bodu vyse:
   Pro moderni levici je cilem protiruska a protiautoritarska spolecnost. Pritom ji nevadi, ze jakasi komise EU doporucuje ceskym obcanum, kdo ma stat v cele jeji vlady. Co je levicoveho na protiruskem postoji, netusim…mozna trochu…kdyz jim Rusove zavreli ta devcata, co pote, co si do vaginy strkala kurata, zneuctila krestansky chram. Dle meho ale neslo o umelkyne takove, ale o to, ze mely na hlave policejni kukly v pestrobarevnych barvach, to musi zaujmout kazdeho moderniho levicaka.
   Moderni levice dale nema rada ty, co na svem FB sdili prispevky sociologa Hampla. Svoboda slova ano, ale jen ta nase. Muzes si v ramci prava rikat co chces, ale kdyz se nam to nebude libit, udelame z tebe nacka zraleho na soud.
   Dale treba neni jasne, co je autoritarskeho na projeveni sympatii demokraticky zvolenemu premierovi Madarska. Ze ma od lidu takovy pocetni mandat, ze muze delat zakony podle svych predstav? Od ceho by tam tedy jinak byl? Ze by na prosazovani bruselskych direktiv?
   A!arm a moderni levice jsou rybari lidskych dusi v kalnych vodach…jako trpytku pouzivaji nadeji a kdyz se nektery chudak kousne, tak o nem napisi clanek…a jdou pocitat, kolik hlasu jim to prineslo.

   • embecko

    Shrnuti v bodu 4) u ust Aulicke a A!armu:
    „„Nesmíme se bát veřejně říkat: zákony se musí dodržovat, je normální splácet své dluhy, chodit do zaměstnání, posílat děti do školy a chovat se tak, abychom neznepříjemňovali život ostatním,“ řekla v rozhovoru pro web KSČM stínová ministryně práce a sociálních věcí Hana Aulická Jírovcová, která takto vyjadřuje asociální politiku své strany.“
    *
    Ted vime, jak ma vypadat spravna socialni politika: dulezite je zneprijemnovat zivot ostatnim.
    Tohle ale neni legrace, to se A!armu opravdu povedlo!
    Ze moderni levici automaticky spadnou volebni hlasy do klina, to uz pak zadny div neni. Zda se, ze spolecensko-politicke smerovani z valne miry opravdu zavisi na vzdelani deti a mladeze. Ted prave dorostla prva uvedomela generace, nezatizena komunistickym skolstvim a podle toho to take vypada.

   • embecko

    A posledni poznamka ke vztahu narodovcu a (moderni) levice.
    Poba proudy jsou protisystemove, to je spojuje.
    Narodovci vidi system v EU a tak jsou protibruselsti.
    Levice vidi (budouci) system v narodovcich a proto je protinarodovecka.
    A jelikoz je Brusel protinarodovecky, mysli si levice, ze Brusel je jejim protisystemovym spojencem a sympatizuji s nim.
    Ovsem co a kdo stoji za Bruselem, tam uz levice nedohledne, velkokapitalove lobby je pro ni konspirace.
    *
    Tohle je jen smutna dohra tricetilete demokraticke vychovy a z toho plynouci katastrofalni nevzdelanosti a dezorientovanosti. A bude hur…

   • dixi

    Ještě pořád se komunistu boji, proto .Co kdyby mladí přece jen začali přemýšlet ? Pro jistotu je musí zavádět tím správným směrem, ach jo.

   • vittta

    KSČM se samozřejmě moderní levici nelíbí.
    Třeba nebojuje proti živnostníkům jako hlavní bod její politiky, kdo ví, proč ty komunisty nemá nejmenovaná bloger vlastně rád.
    Ono je to prakticky takhle:
    „Hejtman Ústeckého kraje za KSČM Oldřich Bubeníček například odmítl evropské peníze, které kraji nabízelo MPSV, aby ve školkách a školách mohly děti z rodin v hmotné nouzi dostat obědy zdarma. Jeho kraj by to přitom nestálo ani korunu. Brněnská KSČM zase před pár lety nenašla odvahu ani na to podpořit projekt zabydlování pro padesát rodin žijících v těžce nevyhovujících podmínkách. Také tento projekt byl hrazen převážně z evropských peněz a neochota komunistů jej podpořit se tedy nedá vysvětlit snahou šetřit na jiné sociální programy.“
    Hejtman Bubeníček samozřejmě ví, komu jsou ty evropské peníze určeny.
    Né chudým v tom slova smyslu, ale cigošům.
    Hejtman Bubeníček ale ví i věci, které moderní levice ani netuší, totiž- že ani ti, co žijí vedle nepřizpůsobivé verbeže nejsou bohatí, a že i oni mohou žít- a někdy i žijí (právě díky verbeži) v těžce nevyhovujících podmínkách.
    Především ale ví, že tito chudí, bílí nebožáci-na rozdíl od protěžovaných cigošů- vesměs pracují.
    Komunisté tedy DRZE až RASISTICKY podporují pracující chudé, a nic jim nezáleží na asociální verbeži.
    Já, jako kovaný nacista, nechápu, co je na tom špatně, konec konců, takto jsem si dlouhé roky levici představoval.
    A právě tato představa mě nyní definuje jako nacistu a flastence.
    Protože časy, kdy levice podporovala pracující skončily v r.1989m nyní dávno levice podporuje, a tím de facto i přímo vyrábí, asociální verbež, devianty, extremisty (ky) ve všech sférách, genderem počínaje, a rasismem (tím skutečným, kdy rasa opravdu je vnímána jako jakási vyšší hodnota, a příslušník bílé rasy je napadán jen a jen za to, že je bílý) konče.
    A proto říkám, že tato moderní levice ke krystalizované zlo, které ve výsledku přivede naší civilizaci do záhuby, a též KAŽDÝ takový zapálený moderní levičák otročí velkokapitálu, protože podpora verbeže, deviantů a extremistů rozvrací společnost nejenom že přináší obrovské zisky zainteresovaným, ale též rozvrací společnost jako takovou.
    A bez rozvrácené společnosti je těžké zničit naší civilizaci, což si myslím, že je jediné, oč jde, a též civilizovaní a spokojení lidé nebudou chtít pochodovat na Moskvu, dobývat území a bohatství, ze kterého jim nakonec nikdo nic nedá.

    • Mrkos

     Z biblického textu o zkáze Babylonské věže, inspirovaného samotným Bohem
     a zaznamenaného nedokonakĺým člověkem, vypadl jeden podstatný příkaz.
     „Popadla vás pýcha a tak jsem vám zbořil tu hračku, ale aby vás nenapadlo
     se buntovat proti mě zmátl jsem vase jazyky, aby jste se prali nejprve mezi sebou.
     Rozeslal jsem vás do všech koutů země byste je zkrápěli potem při práci a
     a navác jsem ván přidělil různé genetické znaky, společné pro různé skupiny
     jako barva kůže, či výrazné znaky v podobě (nenadělal jsem z vás úplnéindividualisty),
     ale dal jsem vám vodítko, aby jste si dobře zapamatovali ke KOMU a KAM patříte.
     Takže VŠICHNI DOMŮ pravím vám. Hofg tedy amen.“

     • Kamil Mudra

      No, ono je psáno že: „Hospodin je odtud rozptýlil po celé zemi, a tak to město přestali stavět.“
      Tedy ten příkaz byl vcelku jasný. Co si Hospodin při tom rozptylování brblal pod fousy (hledíc do vzdálené budoucnosti) už autoři Starého zákona raději nepublikovali, protože si uvědomili že rasismus a zmatení pohlaví by bylo tak silné kafe, že by si to nebozí stavitelé hodili hned na staveništi a s nějakým hledáním nových domovů by se už ani neobtěžovali. Navíc možná nechtěli aby se některé boží výrazy hned zpočátku uchytily v těch nových jazycích a pak se o něm neříkalo že je hulvát. :-)

 3. Alva

  Neprošel mi odkaz, tak jinak:

  března populární britské noviny The Telegraph informovaly o šokující zprávě, která vyšla pod názvem „Zpoždění testování na koronavirus vzniklo poté, co v testovacích soupravách na koronavirus byl nalezen COVID-19“
  Podle tohoto článku informovala dne 30. března lucemburská zprostředkovací společnost EUROFINS (odpovědná za dodávku a zajištění kvality testů pro COVID-19) vládní laboratoře Velké Británie o tom, že ve své zásilce testovacích sad našla koronavirus. Oficiální zpráva společnosti uvádí, že virus byl nalezen v klíčových složkách testu, konkrétně v sondách a kapslích dodávaných ze Spojených států.

  EUROFINS také informovala o nálezu koronaviru u některých dalších zprostředkujících společností, kterým dodávali testovací soupravy zaoceánští partneři. Nicméně, společnost se zdržela toho, aby sdělila jména svých dodavatelů vyrábějících nakažené zboží. Mezi majiteli společnosti tak zřejmě zavládl pud sebezáchovy a rozhodli se nebýt spolupachateli při šíření viru takto zákeřným způsobem.

  Ať už byl důvod nálezu jakýkoli, takováto zpráva by měla způsobit všeobecný úlek a pohoršení a proměnit se v mezinárodní skandál – a samozřejmě se následně stát příčinou rozsáhlého trestního vyšetřování. To se však nestalo a pravděpodobně se také nestane.

  Od zveřejnění tohoto článku uplynul téměř měsíc. Nicméně, šokující zprávy se rozhodly zcela obejít mezinárodní a národní mainstreamová média.
  V nedávném rozhovoru se vedoucí britského testovacího týmu na COVID-19, John Newton, o tomto vážném incidentu ani nezmínil. Navíc oznámil záměr Spojeného království nepřestat dodávat americké, ale naopak přestat dodávat čínské testy, které jsou již k dispozici v množství 3,5 milionu kusů! Pokusil se vysvětlit toto rozhodnutí jejich „nízkou kvalitou“…

  Je toho tam víc a všechno zajímavé. Až moc!
  Najdete v článku pod názvem „Trhák světového zákulisí: „Pozor, test na COVID -19 je infikován!“
  na webu C-F-P.

  • Kamil Mudra

   Hmmm… Antivirák mne tam nechce pustit a píše:
   Bezpečně jsme přerušili spojení na czechfreepress, kde jsme
   objevili infekci HTML:Script-inf[Susp]
   :-(

   • Alva

    Já se tam dostala přes odkaz v jedné diskuzi, taky se mě tam objevilo nějaké hlášení, ale protože jsem počítačový analfabet a anglickou terminologii (natož ve zkratkách) neznám, ignorovala jsem to.
    Zkuste to v článku : „Koronavirus – uměle vyroben a dokonce patentován“. Odkaz je v předposledním příspěvku diskuze – vložil nick „Mikelo“. Zkusila jsem otevřít, zatím funguje.
    https://pravyprostor.cz/koronavirus-umele-vyroben-a-dokonce-patentovan/

    • vittta

     Já schválně na to zkusím reagovat při čtení, tedy nebudu znát výstup, nebo konec.
     Princip je jasný, má za cíl nějak zdiskreditovat opatření proti koronaviru.
     Jsem teď u toho pokusu, jak mezi zdravé ženy byla rozšířena zpráva o nebezpečné chřipce, a věšina se nakazila.
     KDYSI v Americe v JEDNÉ továrně…to mi stačí, a i kdyby se to fakt stalo, chřipka je chřipka a potřebuje svůj vir, a nelze prokázat, že i kdyby jim tvrdili, že je to jen lehké nachlazení, tak by se nenakazily.
     Pak tady čtu o neprůkaznosti virů, a nějaké jméno…David Icke, co už toho plno vymyslel, no, viry se samozřejmě prokázat dají, a jak říkala ta ..no, co jí zakázali testovat, tak koronavirus je typ viru, vyvolává třeba rýmu a tyhle nemoci, je to běžné, ale každý třeba jistě zná rozdíl mezi hřibem smrkovým a muchomůrkou zelenou- a obě to jsou vyšší houby.
     Nejsem si jistý, jestli není blbě použité slovo „infekční“, mnoho infekčních chorob není virového původu, tady se pod to slovo míchají jablka s hruškami a rohlíky a svíčkovou na smetaně.
     Pak v Číně zjistili, že nemají virus ale genetický materiál…a nikomu to neřekli, jen tomu autorovi, ten je něco jak nejmenované médiu, co na jeho zjistění, že ruský agent má u sebe ricin, kterým chce zabít půl zastupitelstva, dostali nebožáci policejní ochranu.
     Pak tam je o teplotě 30C, kdy vir hyne- to je evidentní blbost, tělo má teplotu 36-37 C a vir evidentně nehyne, takže pokud mimo tělo hyne, není to z důvodu teploty 30C.
     Následuje manipulační tabulka, manipulační ue URČITĚ, protože je tady jeden zásaní rozdíl.
     Zatímco tam uvedené choroby jsou známé, u koronaviru nikdo neví, co bude.
     Takže číslo 162 000 (tam ukázáno jako směšné) nemusí být konečné, navíc o počet mrtvých vůbec nejde, je to odklon od podstaty, jde o množství nakažených, a z toho vyplývající množství nepráceschopných, a to potencionálně i dlouhodobě.
     Nemocný pracovat jednoduše nemůže.
     Pak tady je toto:
     „Viděli jste snad někdy chodit lidi s náhubky po ulici a policii hlídat, aby nevycházeli ven kvůli srdečním a cévním nemocem? Anebo kvůli rakovině? Kvůli silničním nehodám? Samozřejmě že ne! A najednou takový rozruch kvůli něčemu, co ani není možné diagnozovat!“
     Tak to mi už stačí, protože to už je přímo do nebevolající tupost, a manipulace těch opravdu nechápajících, náhubek je totiž u zmíněných chorob či nehod zbytečný zcela nezpochybnitelně, a to je také důvod, proč ho nikdo nenosí.
     Zatím to nejblbější, co jsem kdy četl.

     • vittta

      Hmm, umělá ventilace nemoc zhoršuje, a umírají hlavně kuřáci, i když jindy zase nekuřáci, ble, ble, ble…
      Podle mě je hodně z toho humbuku jen a jen proto, ža každý má nějakou svou fantazii, odborníky nevyjímaje, a tu může pomocí internetu sdělit světu.
      Následně se stylem „tiché pošty“ informace úplně popřevrací, a nakonec už nikdo neví, co kdo kdy a jak řekl, a novináři píší a píší, a ještě tomu nasadí korunu.
      V každém případě jsem nucen zopakovat, že tihle pindalové, větší i menší, ba i ti, co se snaží o objektivitu- nerozhodují.
      Důležitý je ten, co musí rozhodnout, a postupně si na rypák nasazují ty roušky všude, kde je mají, a nakonec může dojít i na to Švédsko.
      Navíc, ti, co dnes mají zdánlivě pravdu- nic moc se vlastně nestalo- jí nemusí mít za týden- začne se něco dít.
      Tak si raději na rypák nasadím symbol ovčana- roušku- a umyju si ruce, až příjdu z lesa, to je nakonec to jediné, co po mě chtějí.

   • oh

    Nechte mě hádat.. avast?
    Na virustotal.com se ten web nelíbí avastu a antivirům, které používají skenovací jádro avastu.

 4. vittta

  Ultrapravicová Švihlíková sice vidí stovky miliard, utíkající do zahraničí v nadnárodních firmách, ale nevidí těch odhadovaných 50 miliard, o které stát připraví živnostníci.
  Je snad slepá, nebo co?
  Přece živnostníci mohou za nedostatek hasičských vozů, hospiců, a nemocnic, né politici a nadnárodní buržousti!
  Copak neví, že buržoust je vždy stejně nebezpečný, od kadeřnice po Goldmann Sachs?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utikaji-nam-stovky-miliard-I-ted-Svihlikova-razne-k-parazitum-622436

  • Kamil Mudra

   Oba díly se Švihlíkovou na „Kupředu do minulosti“ jsem vyslechl když byly čerstvé a musím uznat že kdysi dostala od Kellera dobrou školu. Vzhledem k tomu že jsem se pracovně vyskytoval na VŠO v době kdy tam nastoupila, byl s ní v kontaktu a strávil nějaký čas i v jejích hodinách, vím že co říká na internetu učí i studenty.
   A to ocenuji. Jsem zvědav jak dlouho to takhle povede, ale coby prorektorka by se tam přece jen mohla udržet, ku prospěchu nejenom studentům.

   • vittta

    Já jí mám také rád.
    Především proto, že má dar mluvit jasně.
    Se svou inteligencí a přehledem v oboru nemá zapotřebí plácat páté přes deváté.
    Já jí jednou, už je to déle, napsal nějaký postřeh, a ona se prý úplně vyděsila, ale to mi napsala její spolupracovnice, že je to děsně čistá duše, a musí se na ní opatrně, a laskavě, což není úplně můj styl, i když to byl mail pochvalný, čistá duše to tak nemusela ani vnímat.
    S tou paní jsem naopak báječně pokecal v mnoha mailech, ale pak se nějak už neozvala, byla to už starší dáma, tak asi minimálně vážně onemocněla, někdy si vzpomenu i na to jméno, byla to fajn dáma.

 5. vittta

  Pilíř konstruktivní diskuze na nejmenovaném blogu- Tresen, perlí, co jí klávesnice stačí:
  „Zapomínáte na jeden detail: když úřad zjistí, že nějaká sociálně slabá rodina by pravděpodobně všechny peníze utratila a nezbylo by jim na nájem a na potřeby dětí, hradí to za ně a o příslušnou částku dostávají méně. S potravinami to sociálka dělá tak, že místo části peněz dostane rodina s dětmi poukázku do Tesca. Nedostanou za ni ani cigára ani alkohol, jen jídlo.“
  Řeč je v kontextu o Praze 6.
  Tedy sociálně slabá rodina chce bydlet v bytě s tržním nájemným 25 000.
  Mají nárok na 20 000 dávek, a tak jim těch 25 000 strhnou.
  Každý totiž bydlí tam, na co má, to je obvyklé mezi rasistickou majioritou.
  Zbytek, či jeho část, pak jim doplatí v poukázkách, na které si nelze koupit chlast ani cigára, takže si to musí koupit za tu druhou část, vyplácenou v hotovosti.
  Klíčová postava opět vyvrátila jeden z ultrapravicových hoaxů!

  • embecko

   Mne zas zaujalo, ze Aster by nemel kritizovat, protoze je z Klokanie. Nejmenovani diskuteri nejmenovaneho blogu jsou zrejme dennimi ucastniky australskych diskuzi, kde plynne hovori s mistnimi, takze asi vedi svoje.

   • dixi

    U Tribuna taky perlička, text písně práce nemohl samozřejmě složit žádný komunista a pro nás neznalé podala i vysvětlivky k textu.

    • Kamil Mudra

     No, dal jsem to k Tribunovi a když už je o tom řeč tak to dám i sem.
     Autor pravděpodobně komunista nebyl, aspoň ne oficiálně:
     Jednoho dne roku 1868 nalezl funkcionář Gumpendorfského spolku Andreas Scheu (1844-1927) v poštovní schránce krásnou, leč nepodepsanou báseň o deseti slokách, oslavující lidskou práci jako zdroj veškerého bohatství. Dalším pátráním se zjistilo, že autorem básně byl poměrně stydlivý 21letý rytecký tovaryš Josef Zapf (1847-1902), který své dílko složil v nadšení nad kurzem o dějinách lidské práce, který absolvoval právě v tomto spolku. Jelikož se báseň Scheuovi velice líbila, ukázal ji svému bratru Josefu Franzi Georgu Scheuovi (1841-1904), hudebnímu skladateli a hornistovi orchestru Císařského dvorního divadla. Tomu se zalíbila také, a tak k ní nejen napsal hudbu, ale ji i secvičil s dělnickým sborem. »Stimmt an das Lied der hohen Braut, die schon dem Menschen angetraut, eh‘ er selbst Mensch ward noch…«
     Více zde:
     http://www.halonoviny.cz/articles/view/40559428

     • Kamil Mudra

      Stejně je zajímavé jak některým lidem to téma práce „smrdí komunismem“ (nebo aspoň komunisty). Čímpak to asi je? :-)

      • vittta

       Práce, lopata a montérky, to jsou synonyma buranství, primitivnosti a ubohosti.
       U nejmenovaného blogera i letovač žlabů.
       To nevím jestli mám hlásné trouby těchto názorů vůbec litovat, protože práce je doslova dar a životní potřeba.
       Není nic víc obohacujícího, než smysluplná práce, a nic víc ubíjejícího, než práce zbytečná.
       Proto se také hrabu ve veteránech.
       Jasně se že mi do toho kolikrát nechce, ale jak mám ruce od šmíru, a ksicht od mouru, už se mi z pod auťáku vůbec nechce a co teprve když to pak nahodím, a ono to jede!

 6. Mrkos

  TREFA vlasteneckého spolku M.J. Husa – Teplice
  To všechno víme, jenže říct to nahlas nesmíme, ale teď si to můžete přečíst:
  Cikán vysvětluje , jak to u nás chodí.
  1. Nejdůležitější přijmy jsou, že každý rok musí moje žena porodit dítě
  a na to mohu vybrat jednorázově všechny přídavky,což dělá 220 000 kč.
  Dají ti to pěkně na ruku nebo šek a v bance to mám za pět minut.
  Koupíme trochu zlata na krk, já i žena a ojeté auto, nějaké luxusní hadry
  a nakonec zajdeme i do herny a ukážeme gádžům, kdo to jsou Romové
  a nakonec jdeme ráno domů …… gadžové běží do práce a mají rasistické kecy.
  Na to máme jediné : Koukejte makat, ať my máme větší dávky, takhle se nám
  špatně žije.
  2. Pak je nutné se dohodnout na s domácím na pronájmu tak, aby ho nasadil
  co nejvýše. On chce do kapsy deset, tak dej nájem patnáct a šábneme se.
  S vodou, elektřinou a topením si neděláme starosti, to nám platí sociálka,
  protože já ani moje jsme nikdy nepracovvali a nic nemáme.
  Pak ještě něco dostaneme na jídlo, oblečení, uhlí atd.
  Se třema dětma je to něco kolem 30 000kč. No a když něco nechtějí dát ….
  tak vezmeme celou rodinu a to byste viděli jak to funguje.
  No a protože nemám práci a něco chci dělat, tak si vezmu katalog s nejnovější
  elektronikou, zajdu do zastavárny, domluvím se s majitelem o jaké výrobky je největší
  zájem a co se mu dobře prodává. Je to, ale svině a platí málo. Musím se ohánět.
  TROCHU TO SEČTU:
  Za dítě ……………………..220 000
  Rozdíl nájmu………………60 000
  Elektrika, voda, plyn……63 000
  Sociálka na žití…………360 000

  Na elektronice.cca …..200 000

  Bez toho mejdanu za porozené dítě
  to stále hodí tak 6O měsíčně

  • vittta

   Ono to tak v podstatě opravdu funguje, Třešeň obyčejně lže.
   Ona je posedlá vyvracením hoaxů, ale nic o tom neví, v podstatě nic moc neví o žádném oboru, ke kterému se vyjadřuje.
   Spoléhá na to, že to nevědí ani ti, kterým to vyvrací, a vesměs se tady vždycky našel někdo, kdo danou problematiku zrovna znal, ale ona si už tak zvykla, že má vždycky pravdu, že si už ani nepřipustí, že by mohla kecat.
   Sociální dávky jsou státem určená minima, proto z nich nejde cokoliv odečíst.
   Oni dostávají MINIMUM, a to je dané nějak ústavou.
   Těch minim je samozřejmě hodně, minimum životní, právo na bydlení, příspěvek na učební pomůcky, příspěvek na nábytek, příspěvek na sporák, příspěvek na sdělovací prostředky, a moře všemožných příspěvků.
   Takže oni dělají několik fint.
   Nejznámější je finta se samoživitelkou, cigoška má tucet dětí, ale je samoživitelka, takže se vejde do lepšího sociálního levelu.
   Propracovanější jsou finty s psaním těch dětí na různé příbuzné, a úplně největší trik jsou postižení příbuzní, při čemž ta příbuznost nejde prokázat, a ani se o to nikdo nesnaží.
   To je normální podvod, ale u cigošů ho nikdo nezkoumá.
   Dále se dá využít toho bydlení, příspěvek na bydlení může být 4000 ale také 50 000, jde jen zase o to, kolik má nebohá samoživitelka dětí.
   A samozřejmě mají právo bydlet v dobré lokalitě, což má nějaká lopata, letovač žlabů, a jiný špinavec v montérkách sice také, ale ten na to musí mít.
   Prodej elektroniky a nábytku je také možný, to je nějak jednou za půl, 1, nebo dva roky.
   No a nová levice o nich mluví jako o chudých a potřebných, chtějí se dojemně starat o chudáky…
   Ve skutečnosti ale část peněz berou „malá domů“, protože na cigoše jsou ještě mraky projektů vzdělávacích, či pracovních.
   Takže bláboly Třešeně, že si to ONI PLATÍ ZE SVÉHO jsou to nejlepší, co jsem od ní za ty roky četl.
   Oni žádné „svoje“ nemají, jsou to peníze daňových poplatníků.

   • Mrkos

    Hodně mi vadí, když kde kdo zneužívá pojem levice k tomu,
    aby k marxistům, socdemákům, komunistúm přilepil sortu sociálních
    skupin a skupineček, které s levicí nemají nic společného a ze značné
    části spadají pod pojem lumpenproletariát. Špinavý spár v tom mají
    ti různí neomarxisté, kteří zas nemají nic společného s marxismem
    a podobně jako náboženské sekty, staví svoji příslušnost k marxismu
    na dogmatickém výkladu pár vět vytržených z kontextu učení a staví
    na tom výlučnost své jediné správné cesty k cíli. Tím, že si za
    centrum svého přesvědčení vezmou pár vyrtžených pouček,
    zpravidla zapomenou hájit jádro učení jehož jménem se označují.
    x
    Mezi teplouši určitě nevládne skrytý třídní boj. Jejich ekonomický
    status je vyšší, žijí z nízkých daní, které se jim zdají moc vysoké,
    mají spoustu volného času (čas jsou peníze) a ten spolu s miliony
    korun ušetří tím, že se nemusí starat o děti, U značné jejich části
    se nejedná o sex úchylku, ale o obyčejnou sobeckou vychcanost.
    Možná by se nastyděli pobírat na svoji „úchylku“ i sociální dávku.

    • vittta

     Běžný politický boj, se kterým jsem si nezačal.
     Nedávno tady Sax napsal, že levice je to, co se jako levice představuje, a ne iluze, za kterou levici kdokoliv vnímá.
     Ne úplně jsem souhlasil, ale vlastně má pravdu.
     Zeptejte se levičáka, jak vnímá levici, a stanou se dvě možné věci.
     Za prvé je můj případ, tedy levici dříve nebo později odmítne, protože zjistí, že nemá cenu se hlásit mezi zvrhlé politické děvky, a být za ně i označován.
     A toto udělá plno lidí, jen dříve- nebo později.
     Já se klidně mohu hlásit ke komunistům, nebo národním socialistům, ale už nikdy ne k levičákům.
     Za druhé je to varianta, kterou reprezentuje nejmenovaný bloger, Čulík, Hank a tihle jedinci, kteří se ani moc k levici nehlásí, ale každou opozici nazývají vytrvale a trapně pravicí, bez ohledu na to, že u nás- vyjma Trikolory- žádná pravice není.
     To je z nedostatku argumentů, protože dnešní levice prostě hájit nejde.
     Osobně si myslím, že tady to nemusí brát nikdo až tak vážně, ale vím, že mi to má plno lidí za zlé, a někteří tím jsou vysloveně zmatení.
     Oba se ale musíme smířit a tím samým.
     Levice už není, a to, co jí nahradilo, má daleko blíže k nacismu, než k emancipačním snahám pracujících, na jejichž základech kdysi skutečná politická levice vznikla.
     Dnešní levici už pracující nezajímají.

    • embecko

     Podivejte k Tribunovi na posledni clanek…k nemu je obrazek proletare, co ma za sebou (mimo jine) kresbu rynsko-kolinskeho domu a vedle nej istanbulskou Hagia Sofia.
     Tohle je PRESNE ten bod, proc moderni levicactvi nekdo nazyva neomarxismem. A to i kdyz jde spise o neotrockismus, pokracovani svetove revoluce jinymi prostredky..
     Levice byla VZDY multikulti, na to nezapominat.
     Levice je komplexni zalezitost, jez v sobe musi obsahovat popis a rozsah deje a zaroven nezbytne ideu, jez bude popis a rozsah spojovat.
     Je to uz v heslu samem:
     *
     Popis: proletari
     Rozsah: vsech zemi
     Idea: spojte se!
     *
     Dnesni neo/ levice nema popis a nevi na koho se obratit (tak to resi vagnim extraktem sveho multikulti zakladu- to jest obraci se na minority).
     Dale levice nedefinuje rozsah sveho pusobeni a tak to opet resi extraktem multikulti korenu: vsechny minority.
     A jelikoz se minority spojit nedokazi, nebot pak by to uz nebyly minority, tak i idea cerpa z multikulti: budme humaniste!
     A na prusvih je zadelano….jedna minorita brani v zivote druhe, vsechny minority vedle sebe ztraceji identitu a jako klacek na druhe minority pouzivaji humanismus.
     *
     Pak to samozrejme dopadne tak, ze v ramci humanni ochrany vsech minorit podporuje levice humanitarni bombardovani v Syrii a kdyz je hotovo, podporuje ochranu vsech minorit, ktere bombardovanim utrpely.
     Otazka je, jestli existuje nejaka „prava“ politicka levice…a to politicka podtrhuji, protze lide-levicaci telem a dusi jeste nedelaji levici (politicky termin).
     *
     Neni to zas tak dlouho, co jsem s autentickymi levicaky vedl u Tribuna spor na tema Sobotka x Hasek. Oni stali za Sobotkou s argumentem, ze toho udelal pro delniky hrozne moc, ja si stal za Haskem, ktery byl pro ne prilis oportunni (to jsem bral jako prednost). No vida…a po case to Sobotka dotahl na hranici volitelnosti a na napravu povolali Haska (samozrejme pozde).
     Tohle je problem politicke levice v kostce: Pokud pro nekoho neco udela, je to vzdy politicka prkotina, kterou ale pak levicovi intelektualove nafouknou do rozmeru, ze se to levicovym volicum zhnusi.
     Nejlepsim polistopadovym levicakem byl Jirka „Buldozer“ Paroubek, ktery byl citelny, uderny a politicky vycurany. Jako predseda CSSD byl mnohem lepsi, nezli salonni levicak Zeman. A je take podobne „obliben“ jako jediny schopny komunista Skala.

     • Janika

      Jenže Paroubek zavedl minimální daň pro ty nejchudší živnostníky. To moc levicové nebylo.
      Sobotka – Hašek – jasně vede Hašek. I když Kamil tenkrát za Sobotku demonstroval :-). Změnil jsi názor, Kamile, nebo dosud ne?

      • embecko

       Tak jiste, Jirka je puvodem vexlak, ale na techto zakladech muzete stavet…tehdy nic lepsiho nebylo…a jak se zda, tak i prez ty dane ani nebude.

   • vittta

    Podívejme, tak tento váš text, Mrkosi, text se objevil na nejmenovaném blogu, postnul ho tam Astr.
    Klasické je jeho „vyvrácení“ uživatelkou „radka“.
    „bohužel mi odpověď zmizela (syn si ohříval v mikrovlnce, a ta mi vždycky shodí wifi:-) )

    ve vstupu na ostrov mi nebrání žádné antipatie, ale sama Jana. už hodně let 🙂 asi ví proč. ale pravda je, že mě ostrov vzhledem k jeho aktuálnímu obsazení vůbec neláká.

    nevím, proč bych takové nesmysly měla vyvracet. kdo jim chce věřit, ať jim věří, je to jeho omezenost. každý, kdo má alespoň trochu povědomí o právních předpisech a znalosti matematiky žáka druhého stupně ZŠ vidí, že je to blábol, který má jen vyvolávat nenávist.“

    Radka sice píše, že nic vyvracet nechce, ale přeci vyvrací, a to tím, že, kdokoliv tomu VĚŘÍ (už zde se skrývá odpověď, že to není pravda), je to jeho omezenost, a naopak každý, kdo má nějaké právní povědomí- a aby bylo vidět, jak malé to právní povědomí stačí, pak je srovnáno s matematickou druhého stupně ZŠ, tak hned vidí, že to má jen vyvolávat nenávist.
    Čímž zaútočila ne na váš názor, resp. se ho nesnažila vyvrátit- a mělo by to být snadné, protože na to stačí to minimální právní povědomí- ale na ty, kteří tomu názoru nějak věří.
    Za mě se moc nedivím tomu, že Radku Ostrov v současnosti ani neláká, tady by totiž její blábol byl podroben přísné a konstruktivní kritice, a co je nejhorší, byly by po ní požadovány argumenty, kterými by musela svůj postoj obhájit.
    Na nejmenovaném blogu po ní nikdo nic takového nechce, jako nikdo nechce argumenty ani od Třešně, nejmenovaný bloger jen čas od času odvětí krátkým bonmotem- a tak není divu, že se tam takovým diskutujícícm líbí.

 7. vittta

  Ale mohli by už někoho zavřít, protože tento trestný čin se nezpochybnitelně stal, pokud tedy někdo neprokáže, že opravdu ruský agent přijel vraždit ricinem- což neprokáže, kdyby se stavěl na hlavu.
  V každém případě je tato causa diplomatický skandál, a nelze s takovými metodami lží a osočování souhlasit, a to nejenom když jde o Rusko, ale v doslova jakémkoliv jiném případě.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trestni-oznameni-na-Kundru-a-Petricka-Advokat-Vyvadil-zaroven-zada-aby-sli-do-vazby-622542

  • Janika

   Ano, takové dezinformace by měly být trestné. Nebo ať to prokáží. Tohle přece není o žádné svobodě tisku, jak to nazývají.

   Kundrův článek v týdeníku Respekt pod názvem Cestovatel s jedem:

   „Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto zdejšího ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko pro dvojici českých politiků, jejichž kroky v posledních měsících vyvolaly hněv Moskvy.

   Jde o starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře, který nechal odstranit z Dejvic sochu kontroverzního ruského vojevůdce Ivana Koněva, a pražského primátora Zdeňka Hřiba, jehož úřad nechal přejmenovat náměstí před ruskou ambasádou po zavražděném ruském opozičním politikovi Borisi Němcovovi. Oba muži dostali po příletu zmíněného cestovatele celodenní ochranu.

   Ke Kolářovu trestnímu stíhání vyzval v Rusku ministr obrany Sergej Šojgu poté, co prezident Putin podepsal zákon o poškozování válečných hrobů a pomníků. Bronzový Koněv stál v Praze od roku 1980, pro část Pražanů jde ale o nepřijatelnou oslavu člověka spoluzodpovědného za poválečné zatýkání a deportace československých občanů ruského původu, kteří sem utekli před Stalinem. Jim Kolář přestěhováním sochy z veřejného místa do depozitáře vyhověl.

   Cestovatel s jedem, tvrdí zdroje Respektu, má být příslušník ruské tajné služby. Další jeho kolegové se podle informací ze stejného zdroje měli před měsícem a půl vydat z Ruska do různých míst Evropy. Ruští agenti dosud v Evropě vraždili převážně nepohodlné příslušníky ruské diaspory, ale pokusili se otrávit i několik Evropanů. Ohrožení pro Koláře může být velké. Je tudíž otázka, co kromě ochranky udělá pro jeho ochranu český stát. Z vrcholných představitelů se zatím veřejně k věci nevyjádřil nikdo a to je nepřijatelné. Podporu starosty by měla deklarovat celá vláda v čele s premiérem. A je načase uvažovat o vypovězení ruského velvyslance s částí zdejšího početného diplomatického sboru, jehož řady naplňují zpravodajští důstojníci, kteří jsou životu nebezpeční pro české občany.“

   • Kamil Mudra

    Dle mého mínění je ten článek postačujícím podkladem pro žalobu za pomluvu, nebo za šíření poplašné zprávy – případně za obojí. Na Respekt i na Kundru.

    • Kamil Mudra

     Tedy myslím tím ze strany Rusů kteří se omezili jen na tu protestní nóty. Je dobře že za ně Vyvadil takto „zaskočil“ protože to co si Kundra dovolil je už opravdu „přes čáru“ a pořádně výstražné „klepnutí přes prsty“ je zcela na místě.
     Vlastně by měl Kundra dostat na prdel i od BISky, protože pokud by skutečně chtěla podezřelého sledovat, tak jí to svým článkem pořádně pohnojil.

     • vittta

      Proč ze strany Rusů, ten článek porušuje i naše zákony.
      Mě je na háku, když někdo píše, že tohle, tamto, Zeman, Babiš, někdy je to nechutné, ale to vypovídá víc o pisateli.
      Ale tohle narušuje naší mezinárodní pověst, a politicky nás to tlačí tam, kam se nám poslední dobou moc nechce, tedy na západ, a to za konfrontace s Ruskem.
      Sám jsem zvědavý, jak to dopadne.

     • oh

      Z jiného zdroje než od BIS investikravinní Kundra své informace mít nemůže a odhadoval bych, že BIS velice dobře ví, kdo konkrétně Kundrovi donáší. A nic s tím dělat nebude.
      Ochrana utajovaných skutečností podle naší liberálně demokratické „Nezávislé justice“: PSK – pro srandu králíkům:
      Na Janičku Nagyovou-Nečasovou, lobbistu-recidivistu Rittiga a a jeho advokáta Michala padlo takové ošklivé podezření, že Janička neoprávněně vyzradila panu advokátovi obsah jakýchsi utajovaných lejster z BISu. Dokonce na vůči nim byla zcela nevstřícně podána jedna moc ošklivá žalobička. Momentálně věc vypadá nepravomocně takto – „Byť soud shledává počínání obou těchto obžalovaných nemravným a pro vývoj české společnosti velmi nebezpečným, musí se omezit pouze na konstatování této nemravnosti, kterou však nebyly naplněny zákonné znaky žádného trestného činu..“
      Prostě, když chcete vyzrazovat utajované skutečnosti, hlavně si proboha nesmíte ta lejstra vypůjčit oficiálně na podpis! To by vás pak třeba i zavřeli! :-(

 8. astraustralia

  radka pry nema pristup na Ostrov
  pretiskuji na Terasu aby se mohla vyjadrit
  nabizim, neurcuji :-)
  je to nazor
  vittta
  Ono to tak v podstatě opravdu funguje, Třešeň obyčejně lže.
  Ona je posedlá vyvracením hoaxů, ale nic o tom neví, v podstatě nic moc neví o žádném oboru, ke kterému se vyjadřuje.
  Spoléhá na to, že to nevědí ani ti, kterým to vyvrací, a vesměs se tady vždycky našel někdo, kdo danou problematiku zrovna znal, ale ona si už tak zvykla, že má vždycky pravdu, že si už ani nepřipustí, že by mohla kecat.
  Sociální dávky jsou státem určená minima, proto z nich nejde cokoliv odečíst.
  Oni dostávají MINIMUM, a to je dané nějak ústavou.
  Těch minim je samozřejmě hodně, minimum životní, právo na bydlení, příspěvek na učební pomůcky, příspěvek na nábytek, příspěvek na sporák, příspěvek na sdělovací prostředky, a moře všemožných příspěvků.
  Takže oni dělají několik fint.
  Nejznámější je finta se samoživitelkou, cigoška má tucet dětí, ale je samoživitelka, takže se vejde do lepšího sociálního levelu.
  Propracovanější jsou finty s psaním těch dětí na různé příbuzné, a úplně největší trik jsou postižení příbuzní, při čemž ta příbuznost nejde prokázat, a ani se o to nikdo nesnaží.
  To je normální podvod, ale u cigošů ho nikdo nezkoumá.
  Dále se dá využít toho bydlení, příspěvek na bydlení může být 4000 ale také 50 000, jde jen zase o to, kolik má nebohá samoživitelka dětí.
  A samozřejmě mají právo bydlet v dobré lokalitě, což má nějaká lopata, letovač žlabů, a jiný špinavec v montérkách sice také, ale ten na to musí mít.
  Prodej elektroniky a nábytku je také možný, to je nějak jednou za půl, 1, nebo dva roky.
  No a nová levice o nich mluví jako o chudých a potřebných, chtějí se dojemně starat o chudáky…
  Ve skutečnosti ale část peněz berou „malá domů“, protože na cigoše jsou ještě mraky projektů vzdělávacích, či pracovních.
  Takže bláboly Třešeně, že si to ONI PLATÍ ZE SVÉHO jsou to nejlepší, co jsem od ní za ty roky četl.
  Oni žádné „svoje“ nemají, jsou to peníze daňových poplatníků.

  nesmysl nebo smysl ?

  PS.
  ze se pokousim o zprostredovani snad neni duvodem na osklive reakce :-)

  • Janika

   Zdravím, Astře. Jestli to dobře chápu, tak jste na nejmenovaný blog postnul vitttův komentář k tomu, co tam psala tresen. Tady k tomu určitě ošklivé reakce nebudou, nevidím k tomu důvod :-). Vittta to napsal dobře, a nijak Tresen neuráží, vyjadřuje se k tématu. Co psala tresen jsem nečetla, ale vyplývá to z vitttovy reakce.

   • astraustralia

    Dekuji za dalsi informace a fakta o vykradane republice.
    Obe strany levice a pravice jsou parne ochotny resit kde co, jen o odcerpavanych milliardach budou svorne mlcet.
    Stejne tak pan Babis bude pokracovat ve sve antikampaani proti svym nepratelum ale nikdo proti tem ze svetoveho businessu nevystoupi.

  • embecko

   Smysl- nesmysl, to neni podstatne. Jsi vyslancem osvicene casti obcanu a delas u Tarasa osvetu a napravujes ideove hrisniky. Delas to same, co zde delali soucasni terasnici po dobu dobrych 10 let…doufam, ze i tobe to tak dlouho vydrzi!
   Jen se musis pripravit na korektni souboj faktu a to neni zadna legrace, to chce odvahu a vuli!

  • vittta

   Třešeň reagovala a odklonila téma, protože o tom nic neví.
   „Vittta perlí, jak jinak.
   Třeba co se týče příspěvku na péči o postižené osoby, je to zařízeno tak, že peníze jdou přímo tomu postiženému, ne pečovateli. Ale to je jenom malá kapička v oceánu Vitttovy ignorance.

   Místo zdroje „jedna paní povídala“ by mu prospělo, kdyby se informoval přímo na sociálce.“

   Vybrala si TŘEBA příspěvek na postižené osoby, čímž se vlastně z jakékoliv komplexní reakce vyvlékla.
   A sama též v podstatě postižené definovala jako postižené fyzicky a příspěvek jako příspěvek té postižené osobě.
   Ve skutečnosti jsem ale nic takového nepsal, je to jen její fantasmagorie, z kontextu mělo vyplynout, že se narozené děti píší na všemožné příbuzné, při čemž nejlepší jsou postižení, zmiňuji se i o příbuzenských vazbách.
   Ale nemusí to tak vyplynout každému, v takovém případě ale i tak existují postižení duševně nebo fyzicky, při čemž peníze do ruky duševně postiženým nikdo nedá, a pokud v lehčích případech ano, pak jim je rodina prostě sebere.
   To samé postižení fyzické.
   To si jako Třešeň myslí, že pošťačka nese peníze, a dá je do ruky jen konkrétnímu postiženému?
   Nebo postižený musí být na poště a sám si peníze vyzvedne?
   To jsou plné moci, a co se pak děje v té rodině, nikdo neřeší.
   Třešeň zkrátka jako obyčejně lže, nebo si minimálně vytváří vlastní realitu, na kterou reaguje.
   Tihle lidé jsou ve skutečnosti příčinou veškerého zla, protože tomu, co hlásají, i věří.(v takovém případě by ale Třešeň v tom slova smyslu nelhala)
   Takže si třeba někdo- a DĚSNĚ RÁD- myslí, nějaká sociální pracovnice třeba, že peníze opravdu nakonec skončily u konkrétního postiženého, i když v podstatě ví, že tomu tak není.
   Trapné, ale na nejmenovaném blogu to nikdo vyvracet nebude, a tak si Třešeň kultivovanou argumentací získá nehynoucí slávu jako znalá celebrita v sociální oblasti.

   • embecko

    To jsou pozustaky liberalni iluze z 90. let:
    Postizeny dostane penize primo do ruky a pak si vybere na trhu sluzeb tu nejlepsi pecovatelskou nabidku. A zbylych 5-10 clenu sirsi rodiny pak prihizi, jak ho za 10 tisic mesicne vozi na prochazku nejaka cizi pani.
    To mozna funguje u osamocene zijicich invalidu, ale jinak je to nerealisticka predstava.

    • vittta

     Cigoši mají tendenci mít otroky.
     Za povšimnutí stojí fakt, že se to zásadně provalí v cizině, nejvíce v Británii.
     Tam si totiž jako protěžovaná menšina (důležitá je barva kůže) mohou dovolit vlastně cokoliv.
     U nás mají otroky také, a klidně z vlastní rodiny, ale jakkoliv jsou i tady protěžovaní, tohle si ještě oficiálně dovolit nemohou, naši sluníčkáři by to totiž nesnesli, ti musí věřit tomu, že jde o utiskovanou a diskriminovanou skupinu, žijící ve znevýhodněném prostředí.
     V Británii už nejsou sluníčka potřeba, verbež si už co potřebuje bere sama.

 9. embecko

  Astere!
  Tady ti posilam neco do tveho archivu, muzes pokracovat ve sve osvete, tentokrat s oficialnimi cisly:
  https://echo24.cz/a/SCZiA/z-ceska-se-stal-krmelec-evropy
  „V Česku se těží nejvíc miliard

  Největším poraženým z celé střední Evropy je Česká republika. Ekonom Karel Kříž to v Salonu Týdeníku Echo nedávno popsal slovy, že jsme největším krmelcem Evropy. Že se tady západní investoři chovají jako novodobí kolonialisté. Vytěží levnou pracovní sílu – a zisky odvezou domů. Podle oficiálních statistik Eurostatu odešlo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách 7,6 procenta HDP. Přímočaře řečeno: do zahraničí se odvezlo 7,6 procenta toho, co se tady vydělalo. Ze země za tu dobu na dividendách odešlo 2252 miliard korun.

  Naopak na evropských dotacích za tu dobu přišlo do Česka 1,9 procenta HDP. To znamená 563 miliard korun. Jsme v rekordním minusu 1689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky je ten minus 5,7 procenta HDP. Pro lepší představivost: kdyby se ty peníze rozdělily mezi zhruba pět milionů lidí, kteří v Česku pracují, vycházelo by to na 48 tisíc na člověka ročně. Za sedm let to dělá 192 tisíc korun. Kdyby ty peníze neodešly na dividendách, ale rozdělily se na platech, mohl být průměrný plat o čtyři tisíce korun vyšší.“

  • astraustralia

   Dekuji za dalsi informace a fakta o vykradane republice.
   Obe strany levice a pravice jsou parne ochotny resit kde co, jen o odcerpavanych milliardach budou svorne mlcet.
   Stejne tak pan Babis bude pokracovat ve sve antikampaani proti svym nepratelum ale nikdo tedy ani on a jeho vlada
   proti tem ze svetoveho businessu nevystoupi.

    • astraustralia

     Saxi jakoz i ostatni co vam jde vic o to zasadni o koreny ze kterych vyrostl strom ktery prinesl ovoce zvane penize, predevsim jejich kral dollar, ze kterych banksteri tyji a podvody na zakazniky siji,
     nez o vyucovani korektnosti ve sdelovacich prostredcich, ctete informace nejdulezitejsi!
     Dlouho jsem hledal ceskou variantu pro ty z vas kteri se neciti v anglictine pohodlne a konecne mi ji osud prihral :-)
     Vychutnejte si vysvetleni ktere se na VSE neprednasi, ani na zadne skole takto nevyucuje, ani massmedialne lidu nepresentuje.

     Financni veda nejmenovatelne elity.
     „Největší podvod v dějinách lidstva“

  • vittta

   Co je zajímavé, neolevičáky i tak zajímají více živnostníci, kteří tyjí na úkor důchodců a pracujících.
   Nějaké úniky v řádech stovek miliard jsou nezajímavé, nakonec, jsou legální, a to je hlavní.

    • vittta

     Jenže pro vás je důležitější pravda, nebo se k ní blížit, a ne třídní boj za každou cenu.
     Jenže bojovníci s buržoasií od kadeřnice po Goldmann Sachs si to nikdy nepřiznají.
     A tak nenávidí ty malé, že se klidně spojí s těmi velkými a největšími, aby ty malé zničili.
     A myslí si, že ti největší jim za to budou vděční.
     Normálně se tomu říká užiteční idioti, já to hodnotím jako otroky, a tak nějak je známo, že „panská láska po zajících skáče“, což by měl dospělý člověk už vědět.

     • Kamil Mudra

      Tahle osvěta je fajn ale skutečnost je taková že pravdy se nenajíš.
      Tak si představ nějakého robinsona na ostrově, kterému v láhvi připluje zpráva že kokosy co baští jsou toxický a když je bude jíst tak v dohledné době ochrne.
      On ale má tu smůlu že na tom ostrově (ani v moři okolo) nic jiného neroste ani nežije a když ty kokosy jíst nebude tak stejně za pár dní zaklepe bačkorama.
      Takže si s tou zprávou může tak akorát vytřít prdel. :-(

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s