Nakázané smyšlenky V

Autor: Orinoko

– Znal svůj osobní Milion Chvilek. Nastával pokaždé, když zkonzumoval hrách nebo čočku.

– Doba vyžaduje páteř. Ale vysvětlujte to bezobratlým.

– ODStranil svého spolustraníka z partajního COLTbiště a ještě to žoviálně nazýval travesti SHOW.

– Už mu jebalo. Prostitutky si pletl s propustkami.

– Jaký je rozdíl mezi Pravdou a láskou a normalizací Přemysla Totáče? Menší, než si myslíte. Samet to má pod Prahou rozlišovacích schopností a slouhové doby v tom mají dokonce sametově zhasnuto.

– Čuměl do zrcadla a nevěřil vlastním očím. Naproti někdo zvracel.

– Deep Čochtan se oddával zasloužené siestě. S Deep Purple strávil v hudebním studiu celé dva měsíce. Dílo je hotovo a připraveno k uvedení na trh. Předpokládaný největší hit alba, které nejdříve vyjde v USA, nese název „Roll Up Pictures“ / do češtiny překládat jako: rozjed´ rotačky/.
Skladba je inspirována pražskou Letnou a nové album vyjde pod názvem – Deep State..

– To si děláš kozy, že jo!, hlaholil na známého bodře, když mu tento právě popisoval kopulaci malého mozku s velkým.

– Postával naprosto ohromeně před obrazem Doriana Graye. Z plátna se na něj taJEMNĚ usmíval Zrzavý Hieronymus Bosch. A Salvator Dalí mu přitom kynul jako těsto. Také z plátna.

– Sametově se vzmužil. Po 40ti letech vytáhl svojí hlavu ze záchodové mísy a zkoumal nové obzory. Bez vlastní hlavy v otvoru doby si totiž už nedovedl svět vůbec představit.

– Do volební místnosti vstoupila holá řit´. Ale jak se ukázalo, neměla s sebou příslušné listy. Komise ji tedy vybavila na místě.

– Na pražském letišti Václava Havla ROLLovalo očekávané letadlo. Právě dorazila várka oleje z Caricynu. Ricin už byl na místě.

– Největší životní příběh lidstva. On, ona, koitus. – Přerušovaný. … Exitus. – Trvalý.

– Koukal na to dítě s vodNATOu hlavou naprosto užasle. Ale hned v porodnici mu došlo, že ten chlapeček nebude žádný jeho Benjamin, nýbrž, že je to úplně cizí tRoll.

– Pandořina skříňka pro něj byla velká neznámá. … Jak to jenom říci?… Vlastně se jí obával stejně jako ženského pohlaví.

– Vzal nohy na ramena. Jinak to ani nešlo. Při běhu by mu jen překážely.

– Pozoroval je klíčovou dírou. Šlo totiž o klíčovou scénu.

 1. Janika

  To je nádhera, Orinoko. Bavím se, žasnu nad tvou fantazií, a jsem moc ráda, že mám tu čest vyvěsit to tady :-). Jedno lepší než druhé, nevím, co si vybrat, každá věta by byla důstojným a originálním úvodem pro samostatné téma.

 2. Jiří Kalvach

  To je tedy fejeton neskutečného obsahu, pro některé osoby možná hodně sofistikovaný. Ale kdo ho psal, ten má jasno. Dokonce hodně, a zná i neznámé souvislosti nás z venkova Prahy. (do 40 km).
  Gratuluji, obávám se však, že cíl tohoto literálního díla si ani nevšimne, kam je namířeno. To možná ani není škoda, při jeho intelektuální hodnotě obsahu mozkovny by to tak jako tak nepadlo na zúrodnitelnou půdu.

  • Janika

   Cílem může být prostě „jen“ takové osobní potěšení, jaké člověk zažívá například při četbě aforismů S.J.Lece :-).

   • Orinoko

    Cau, já to sám neumím vysvetlit. Nebýt létajícího lejna liberalismu kolem nás , tak by mě nic nenapadlo. Někdy je to z fleku hotové , jindy to něco chce a musím cekat. Úplně poslední kus jsem psal dneska před odjezdem. On, ona, koitus. To kdysi rekl můj spolupracovnik. Vylezl jsem ze sprchy a zapsal zbytek. Kdepak je kamaradovi dneska konec? Býval to nadějný literat. Byl zaměstnán na Hradě u Havla v tiskovém oddeleni…

    • Janika

     Jasně, že to vytváříš takhle svobodně a podle sebe, ne na objednávku nebo s cílem na někoho politicky působit, jak naznačuje Jiří, že by to mělo mít nějaký dopad na objekty :-). Na objednávku tvorba nikdy nebývá taková, myslím. Viz takzvané angažované umění, to je otázka, jestli je to vůbec umění.

     • vittta

      Jiří na to jde od lesa.
      Tak on píše:
      „Gratuluji, obávám se však, že cíl tohoto literálního díla si ani nevšimne, kam je namířeno. To možná ani není škoda, při jeho intelektuální hodnotě obsahu mozkovny by to tak jako tak nepadlo na zúrodnitelnou půdu.“
      Tedy- cíl tohoto literálního díla- to je kdo?
      Je použito jednotného čísla, tedy je tady zřejmě nějaký jeden cíl, když si tedy ten cíl nevšimne, není to tedy nějaký obecný cíl, ale nějaký jedinec.
      Pak je psáno poněkud kostrbatě o intelektuální hodnotě obsahu mozkovny, asi toho cíle.
      Jiří tam nemá čárky, takže se to blbě „překládá“, v každém případě onen cíl je na tom tak blbě, že by to nepadlo na zúrodnitelnou půdu.
      Tady je vidět, že Jiří sem intelektuálně ani snad nepatří, něco tím myslí, ale to ví jen on.
      Těch potencionálních cílů je tady více, vlastně jsou to všichni čtenáři, i ti, kteří nepíší, snad při troše fantazie má být onen cíl množina všech čtenářů, ale nevím…
      Co se mě týká, tak to rozhodně na úrodnou půdu nepadlo, tedy to, co napsal Jiří.

       • vittta

        Ne adresátem.
        Kdo je CÍL.
        Pokud to snad jsou pravdaláskaři a podobná verbež, asi by to chtělo jasnější vyjádření, už proto, že sem UŽ pravdaláskaři nechodí.

  • Janika

   Orinoko vždycky, i v textech na Outsider Media, navíc to nikdy není banálně prvoplánové, musí se v tom hledat, a to je zábavné, nutí to k zamyšlení. Někdy mám pocit, že Orinoko má přístup k informacím, které nejsou všem známé – a je zajímavé, že tohle zmiňuje i Jiří Kalvach v komentáři nahoře .

  • orinoko

   Jedno jsem zapomněl dodat: Miluju češtinu ve všech možných odnožích včetně moravskoslezských dialektů. Pokud se. této komunikační rovině svěří oblast sexu, tak to snad nemá ve světě konkurenci. Tak například prdel se řecky údajně řekne „kolos“. Tak a ne jinak. Nemá to odstínění, fantazii, mnohomluvnost.
   Za mlada jsem běžně říkával, že /ona/ mi ukázala svojí pecku. Z profilu. Rozuměly tomu všechny ženské.
   Žijeme, dokud máme představivost. I na útesu smrti to funguje.

   • Kamil Mudra

    „Za mlada jsem běžně říkával, že /ona/ mi ukázala svojí pecku.“
    Jo. Šel jste prostě řecké broskvičce „na dřeň“. :-)

   • astraustralia

    Tak například prdel se řecky údajně řekne „kolos“. Tak a ne jinak. Nemá to odstínění, fantazii, mnohomluvnost.

    V jine reci je prdel „kulo“ :-)

    • Kamil Mudra

     Astře, jak je to klokanii s těmi papouchy na které se níže ptá ema? Přijde mi to tak nějak zajímavější, než jak se řekne cizojazyčně prdel.

     • astraustralia

      Ano Kamile, ne broskvovinama ale nadesel cas bavit se o vecech zasadnejsich nez nejake kuriozity ci si delat jen p-del!
      Na rozdil od cloveka zvirata reaguji prirozene na vse co je ohrozuje.
      Ano i papousci patri mezi ty tvory kteri maji schopnost vnimat co homosapiens domesticus neni schopen rozpoznat a vycitit prestoze to muze byt pro jeho zivot nezdrave.
      Take je pravda ze vlada to zesmesnuje nebot papousci umi i jine veci nez utocit na anteny, umi vytrhavat drevene oblozeni kolem oken nekdy nici i cele ramy, mnoho jinych ptaku napada i lidi kdyz jim clovek vejde do jejich rajonu a to nejen pri hnizdeni kdy je to bezne.
      Ono to neni jen jako jedna vybrana informace je to cely komplex a zasirani systemem 5G (alias dobrem super rychleho spojeni) tedy pokrokem. Jen za jakou cenu. Priroda jazykem zvirat rika sve NE !
      To jen pohledy cloveka jsou ruzne, rika se tomu pohled z ruzneho uhlu.
      Pro tvora prirody je to jen z toho spravneho uhlu, z uhlu zivota !

      Plati to podobne jako plus a minus kolem rousek, pokud jde o mnohostranost,
      velmi vystizne to je receno v rozhovoru kde slysime rec jakou od zadne vlady a ouradu neuslysime:

      https://www.televizeseznam.cz/video/x-talk/jmeno-ministra-nevyslovim-mozna-je-to-ministr-nejake-kultury-ale-ne-te-me-rika-lou-fananek-hagen-64060631?dop_ab=0&do&fbclid=IwAR1dmYhoZ27Wh_l2seCMckR_EnFQJ0Ut7QZZqNDF61DK0Lt1azXBkVH4sxc

      PS
      Pokud koronavirus prispeje k tomu ze to prinuti lidi vice premyslet nez konzumovat,
      jak i muzikant v interview predvadi, vice verit v sebe nez se bat, vice o zivote ve kterem je vice duse nez produktu TRHu
      pak je to potvrzenim ze vse patne umi byt nekdy k necemu dobre.

  • Kamil Mudra

   „Bruselská rada oficiálně pozastavila svůj pilotní program spuštění 5G sítí ve městě právě z důvodu obav o zdraví obyvatel. Místní regulační orgány totiž zatím nejsou schopné přesně změřit radiaci u 5G infrastruktury. Rada již v minulosti uzavřela s místními telekomunikačními firmami dohodu o zvolnění striktních radiačních standardů ve městě. S tím ale nesouhlasí ministryně životního prostředí Céline Fremault, která prohlašuje, že nemůže přivítat 5G sítě, pokud nebudou v souladu se zmíněnými standardy. „Lidé v Bruselu nejsou morčata, jejichž zdraví bych prodala za výdělek,“ uvedla.“
   Zdá se že ani australské Korely se necítí být morčaty.

  • Kamil Mudra

   Tohle je také zajímavé:
   Molekulární bioložka jako první a zatím poslední vědkyně odhalila děsivé postupy a složení vakcín vyráběných v USA
   Když publikovala v roce 2009 svůj výzkum v časopisu Science, všimla si toho, že chronický únavový syndrom v USA, který byl tehdy zpozorován u části americké populace, je přímo souvislý s vysoce nakažlivým retrovirem XMRV z hlodavců, který způsobuje akutní a prudce se rozvíjející rakovinu prostaty. V dokumentu navrhovala únavový syndrom léčit pomocí léků na lentaviry, konkrétně léky vyvinutými pro léčbu AIDS. Tato publikace otřásla americkou odbornou veřejností, protože její objev odhalil, že virus XMRV, který způsobuje leukémii, je součástí většiny amerických vakcín proti chřipce.
   Video – rozhovor s bioložkou (s českými titulky) – je asi v polovině článku:
   https://aeronet.cz/news/video-americka-molekularni-biolozka-v-rozhovoru-odhalila-komplot-a-spiknuti-okolo-covid-19-hysterie-a-socialni-site-zareagovaly-okamzitym-banovanim-a-mazanim-jejiho-rozhovoru-vakcinacni-lobby/

   • vittta

    A teď babo raď.
    Já tomu sám nerozumím, a každý říká něco jiného.
    Dokud je člověk zdravý,a nic moc mu nehrozí, může tak nějak věřit čemu chce, jenže jak přijde nemoc, nebo její aktutní hrozba…

   • Janika

    „virus XMRV, který způsobuje leukémii, je součástí většiny amerických vakcín proti chřipce.“
    No nazdar… Nevím, jestli je to pravda, ale potvrzuje to můj názor na dnešní „léky“.

    • vittta

     Ať Ti to zdraví vydrží co nejdéle.
     Protože až o něj přijdeš, nebudeš mít čas, kdovíjak přemýšlet o lécích a jejich potencionálně špatných vedlejších účincích.
     Abys nemyslela, já také nemám kdovíjaký názor na dnešní léky, jenom vím, že fungují, a to často zásadním způsobem.
     Je jen minimum lidí to zkouší jinak, a (drtivá) většina jich zemře.
     Více méně o hodně dříve, jak s nimi.
     Prodlužují život, nebo i jeho plnohodnotnou fázi.
     Člověku, co má silnou cukrovku je na háku, že mu léky za 15 let oddělají játra, nebo když má někdo rakovinu, že mu chemoterapie zničí pajšl.
     Chtějí žít, chtějí žít TEĎ.
     On je každý měsíc v relativním zdraví dobrý, když přijde „tvrdé na tvrdé“.

     • dixi

      Souhlasím, zažila jsem to loni, naštěstí chemoterapii jsem nakonec nemusela, vzali mi ledvinu i se zlucnikem najednou, jsem ráda, že mohu dále chodit na kontroly, dnes už bych tady nebyla. Antibiotika, která mi dávali, věřím, že byla potřebná. Můj muž před čtyřmi lety, prasklo mu slepé střevo, zánět pobřišnice, tří operace, vývod a poté mu vývod mohli zrušit a dál žije normálně. Naší doktoři jsou machři. Buďme rádi .

      • vittta

       To je ono, právě.
       Kdo už ví- ten si váží.
       U nás jsou dokonce ještě doktoři, a zdá se, že jich je většina, co ty lidi léčit chtějí, jakkoliv je s lidmi kříž.
       Zdá se to samozřejmé, ale zdaleka to všude tak není.
       Pacient je jen obyčejná peněženka.
       Náš systém zdravotnictví „zlidšťuje“,aby tak řekl.

       • dixi

        Díky, život je přece jen prima, chci jeste vedet, kam se bude náš svět ubirat mam děti a vnoučata.

     • Kamil Mudra

      Však ona Dr. Judy Mikovits neodsuzuje všechny léky šmahem. Ba ani samotné očkování. Ale poukazuje na to že k přípravě vakcín byly použity takové viry které mnoho lidí přivedly do stavu ve kterém jsou teď nuceni ty ostatní léky užívat a dokonce hodně lidí na ty vakcíny zemřelo. A to všechno jen proto že výsledek výzkumu který tomu mohl zabránit byl uklizen do trezoru a lidé kteří o tom věděli byli donuceni mlčet.

      • dixi

       Věřím, že naši ještě pořád zodpovědně hlídají, jaké léky sem pustí. I to, kdyz byla ve velkém nakoupena vakcína proti prasečí chřipce vlastně sabotovali tím, že se ve velké většině očkovat nedali, a dali to lidem vědět. Mnoho ze zákulisí farmaceutické lobby se nedozvíme, ale když se nedostává léků, protože je různí vytecnici preprodavaji do ciziny, zjednává se náprava. Jak rychle a efektivně sice nevím, ale řeší se to.

  • astraustralia

   O tom jak se mazou videa o nespokojenosti s 5G nemam konkretni informace, ale v TV a v novinach neni potreba nic mazat.
   Proste na to daji cenzuru a neinformuji o tom !
   Zvirata maji silny teritorialni pocit. Sva uzemi si chrani.
   Lide to delaji a maji ve svem zakonu o zachovani zivota take.
   Jen novy pohled na korektnost a lidskost prisel s novym pohledem na svet , otevrit dvere vsemu.
   Dokud existuje dobro a zlo, otevrene dvere nemohou byt resenim,
   ze to nemuze fungovat na to nemusi clovek premyslet na urovni papouska.
   Kazdy zivy tvor vcetne cloveka si svuj zivotni prostor vzdy branil a bude tomu tak az do „skonani veku“ .
   Konec tohoto hmotneho sveta tak popisuji vsechny svate knihy.

   • Alva

    „….bude tomu tak az do „skonani veku“ “
    Nebude, resp. už není. Protože MY (min. Evropané) svůj životní prostor nejen nechráníme, ale naopak jsme ho dali volně k dispozici smrtelné nákaze islámu. Bez roušek a bez vakcinace.
    Nebo pro nás náš věk už definitivně skonal.

    • embecko

     Mohu si trochu zakonspirovat? Tedy, zakonspirovat, jen napisi to, co mi vcera rikal znamy muslim: Ted, v case karanteny, se konecne citim jako doma, u nas v Kirkuku si take lide drzeli odstup a dotykat se smeli az doma.

     • Alva

      Dobré! :-)))
      Už té „pandemii“ začínám konečně správně rozumět. Je to cvičení podle známého hesla – těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

      • Janika

       Jako tréning :-)? Už jsem viděla video, kde si nějaká dívka (hezká :-) libuje, jak jsou roušky krásné a jak nám sluší. A předvedla vlastní model, fakt hezký, něco jako splývavý muslimský šátek. Sexy a tajemné 😎.

       • dixi

        Dvě muslimské ženy v šátku přes ústa a po nimi napsáno ,, to bylo řečí, že to nikdy nosit nebudete

      • embecko

       Vsak to neni tak davno, co jsme tu psali, ze ev. islamizace nebude problem a ba naopak, je vcelku pravdepodobne, ze ji lide prijmou za svoji doskonce aktivne, aniz by nad tim premysleli (to jsme meli rec o Houllebecqovi).
       Muslimove jsou take lide a ve svem spolecenstvi ziji 15 stoleti, takze je jiz provereno jako neco normalniho, v cem muze zit kazdy clen lidskeho druhu.
       Evropa a cela atlanticka civilizace jsou v koncich, bez napadu, brodi se v dekadenci a bezvychodnosti a kulturne nemaji co nabidnout (staci zajit na prvou vystavu soucasneho umeni).
       Islam je nejen poruce, ale ma i tah na branu a zacina byt sexy. Navic ma zcela volny prostor pro sve pusobeni, neni nic, co by se mu mohlo postavit.

       • embecko

        Zprava z nemeckeho mainstreamu:
        Proc ma Nemecko tak malo nakazenych? Zrejme proto, ze se zamerne testuje co nejmene. V breznu to bylo pouhych 30 tisic, v dubnu 117 tisic lidi, ovsem hygienicka sluzba zada minimalne 150 tisic.
        *
        Kolik bylo do dubna testovano Cechu „se nevi“, ale zrejme slo o cislo 67 tisic:
        https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pocet-testovanych-lidi-nevime-cislo-koronavirus-ministerstvo-zdravotnictvi-testy_2004031006_vtk
        To by v Nemecku odpovidalo nejakym 500 tisicum testu…vzhledem k tem 30 tisicum v dubnu nevim, nevim…cele mi to prijde hodne podivne. Ministerstvo nevi, Nemci za mesic otestovali 30 tisic lidi…
        Karantena opustila odborne ruce a stala se politickym nastrojem…kdo by to cekal…

        • vittta

         Opět klasika.
         A u nás jsou symbolem revolty…roušky.
         Četl jsem článek od Fanánka, a ten si vzal na mušku lidi, co nosí roušku.
         Že to jsou otroci, nebo co to použil.
         Šlo mu hlavně o to, že ti lidé jí nosí DOBROVOLNĚ, třeba tam popisoval někoho, kdo jede sám v autě a má roušku.
         Inu, třeba v tom autě jezdí i někdo jiný, a on ho postě nechce případným kejchnutím potencionálně nakazit.
         Fanánek určitě není nějaký sráč, ale tímto žvaněním dělá sráčům medvědí službu.
         Disciplína Čechů zřejmě nemá ve světě obdoby, a tak se z toho, co je absolutně nevídané (chronicky neukáznění Češi nosí roušky, aniž by to od nich někdo nějak vysloveně vymáhal), udělá zápor.
         Tedy Češi nosí roušky, protože jsou to otroci, jsou zvyklí poslouchat (komunisty, nacisty) a také jsou blbí, a všemu uvěří.
         Samozřejmě se tím odklání diskuze o koronaviru ve smyslu jeho původu a objektivních účinků, či politického a ekonomického prospěchu, k nošení roušek, což lze vyhodnotit asi takto:
         Za málo peněz, hodně muziky- a na to Češi slyší, a je to vlastně základem evoluce.
         Tedy „když po mě nechtějí víc, a má to nějaký smysl (a to zcela nezpochybnitelně má, to je 100%, né 99, ale 100% proti jakékoliv přenosné nákaze), tak co bych neudělal pro svého bližního“.

        • Alva

         Ani my v těch zmatečných informacích nezaostáváme za scětem.
         Včera na Novinkách ministr Vojtěch: „Covid krize je za námi“. Dnes naopak:Seznam Zprávy „V Česku je nové ohnisko koronaviru, proto výrazně stoupl denní nárůst“..
         Můžeme tomu říkat pestrá nabídka. Každý si vybere svůj kousek pravdy.

      • dix

       Skočilo to jinam, nevadí viděla jsem vtip, dvě muslimky s hidzabem, či jak se to jmenuje a pod tím nápis,, to bylo keců, že to nikdy nosit nebudete,, 😜

    • astraustralia

     Jak jsem dostal, tak přeposílám.
     Dansko obohaceno !

     VÁLKA V DÁNSKU – ČT a další naše media mlčí !!!!!!
     Na Slovensku naopak dávají i záběry z ulice.
     V Dánsku se hroutí právní stát díky tomu, že „nízkofrekvenční džihád a gangy migrantů přebírají ulice.
     Dánská vláda by neměla být překvapena. Ale zdá se, že je.
     Tisíce incidentů zahrnující uvolněné šrouby kol na vozidlech, velké kameny, traverzy nebo barely s olejem házené z dálničních přejezdů, a tenké ocelové dráty napínané na cyklistických cestách, které mají stínat hlavy nic netušícím cyklistům, rozšiřují mezi Dány rostoucí pocit hrůzy.
     Ve většině případů se ukázalo, že pachatelé pocházejí ze zemí MENAP
     (Střední východ až po Pakistán a severní Afrika). Tak ti určitě prchají před válkou !!!
     V posledním vývoji toho, co bylo charakterizováno jako „masivní nízkofrekvenční džihád, gangy migrantů a uprchlíků arabského či severoafrického původu
     – nyní náhodně střílí nic netušící lidi v hlavním městě Kodani,
     – čímž ohrožují život místních obyvatel i návštěvníků tohoto oblíbeného turistického města.*
     Tři lidé byli již zastřeleni a mnoho dalších poraněno díky divokému úsilí migrantů dosáhnout ovládnutí prostoru.
     Vzhledem k tomu, že útoky jsou zaměřeny zejména na mladé muže – ve snaze minimalizovat počet budoucích obětí – dánská policie nyní varuje všechny muže ve věku 17 až 25 let, aby se vyhnuli veřejným prostorům v Kodani.
     Preben Bang Henriksen, mluvčí dánské většinové vládní strany Liberal Venstre je zděšen tak rychlým poklesem bezpečnosti na veřejných prostranstvích ve dříve bezpečném a klidném království:
     „Neměli jsme taková varování od policie od druhé světové války.
     Je to naprosto nepřijatelné,“ prohlásil Preben Bang Henriksen.
     Mluvčí opozičních sociálních demokratů Trine Bramsen v této věci souhlasí s liberální vládou a označila současnou bezpečnostní situaci za „katastrofu“.
     Po celá desetiletí kritici islámu a muslimské imigrace varovali před nezodpovědnými liberálními politiky, kteří prosazují přijímání migrantů, zejména uprchlíků z islámských zemí.
     Dánští politici by proto neměli být překvapeni vznikem tohoto zákeřného násilí. Ale předstírají že jsou.
     Ve snaze omezit zhoršení bezpečnostní situace a stavu právního státu, dánský parlament souhlasil s tím, že bude na domácím území nasazena armáda.
     Toto nasazení bude dále omezovat schopnosti Dánska plnit své závazky vůči NATO.
     A to navzdory tomu, že vláda slíbila americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, že zvýší výdaje Dánska na podporu vojenské aliance.
     A naše média v popředí s ČT tuto „maličkost“ jako obvykle zamlčují.

     • vittta

      No co, nám se to jen hodí.
      Člověk musí být cynik.
      Čím více mrtvých, pokud možno mladých Dánů, tím větší šance, že to kladivo nedopadne na nás.
      A další vývoj?
      Nic.
      Armáda nasazena nebude (a pokud ano, nebude smět používat násilí) a policie bude dělat, že nic nevidí.
      A statistiky se zase uklidní.
      Ostatně, na tuhle válku není protizbraň, muselo by se to vzít šmahem, tedy střílet všechny na potkání, a to si nikdo nedovolí.
      Tedy kromě muslimů.
      I kdyby policie a vojsko konalo, ve smyslu zatýkalo, takřka okamžitě se zahltí justiční systém, a stejně není jak provinilce potrestat, dát jim podmínku, pokutu nebo náramek je komické a kriminály jsou zotavovna, a navíc ani nejsou k dispozici.
      Když budu jó kurva, tak mohu říci, že většina, především mladých Dánů to chtěla, a starých blbců se nikdo neptal.
      Kdo chce kam…
      Konečná fáze zřejmě bude, že jde o hoax z dílny samotného Putina, to je totiž jediná možnost, jak udržet Dánsko v klidu.
      Nikomu nic neprozradit, a dělat, že se nic neděje.

     • vittta

      Tady zase píší, jak v Německu sílí protestní hnutí proti opatřením, která tam vlastně ani moc nebyla.
      Nic, co by překvapilo, když si to člověk přečte, pak se na řešení pracuje.
      Cenzura.
      A mezi námi, bez cenzury se každý režim dříve nebo později zhroutí, lidé prostě utvářejí názorové skupiny, a těch bude právě tolik, kolik bude názorů.
      A názorů je dneska na miliony.
      Internet nakonec, jak se zdá, neosvobodil svět, ale přivede ho do záhuby, protože okovy budou o to silnější, oč je snadnější šířit a přijímat informace.
      https://a2larm.cz/2020/05/i-nemeckem-zni-za-tim-vsim-je-neco-uplne-jineho/

 3. vittta

  A tady je oponentura zde probíraných 11 bodů nějakých „českých intelektuálů“.
  Něco je podobně vágní, jako původních 11 bodů, ale jako celek je to daleko lepší základ k diskuzi, než ony původní body.
  Tedy co chceme, či chtějí, a jak to chceme, či chtějí dosáhnout.
  Zkrátka to upřesnit, co se výkladu pojmů týká.
  Namátkou něco, s čím nesouhasím, tedy návrat před r. 1989.
  To je klasická floskule echt pravičáků, která vlastně jenom straší. (zde se dá diskutovat o předlistopadovém režimu, jestli byl tak děsně špatný, jak se předkládá, nebo nebyl)
  Kdyby bylo tak snadné, vrátit se před rok 89, klidně bych to bral, jenže on se nikdo před r.89 vracet nechce, a ani nemůže.
  Předlistopadový režim měl to zásadní kouzlo, že už bylo „hotovo“, a nastávalo jakési poučení z chyb minulosti, tedy se např. povolovaly malé živnosti, jejichž faktický zákaz v důsledcích nakonec stál za pádem toho systému.
  Malé živnosti byly schopny zajistit služby a i část zboží, které centrálně plánovaný režim zajistit nedokázal.
  Zajišťování těchto služeb a zboží centrální plánování jen zdržovalo, a zatěžovalo neúměrně státní kasu, kdy každý zelinář či hospodský, ale i šikovný řemeslník, byl de facto stejně živnostník, jen náklady platil stát, aniž by vybral příslušné daně.
  https://www.protiproud.cz/politika/5112-spidluv-komunisticky-manifest-vzejde-z-krize-bolsevicka-revoluce-utok-na-zaklady-polistopadove-ery-tvrde-levicacke-jadro-kavarny-chce-totalitu-jedenact-pozadavku-bez-navratu-k-normalu-odkopali-se.htm

  • Janika

   Máš pravdu, jde z toho lepší dojem, než ze „Špidlova manifestu“. I když možná jen proto, že je to kritika něčeho, což má vždycky racionálnější podklad, než když se vaří z vody. Něco kritizovat je snazší.

   • vittta

    S tím souhlasím, ale pak tedy ti, co to psali, nemají vařit z vody.
    Když je to tedy, jak jsem pochopil, nějaké dost zásadní prohlášení, dokonce nějaké intelektuální elity, jakýchsi „českých intelektuálů“.

    • embecko

     Spidlovci a sobotkovci :o) Kamil, ktery je proti chaoticke imigraci, ovsem podporil oba dva (tabory)…zde je hezky videt chaoticnost doby. Jed zalezi na mnozstvi i v pripade informaci, a kdyz jich je prilis, pak to,co se na pulty nema dostat, to se tam nedostane. O to dulzeitejsi je zachytavat trendy a jmena a nesoustredit se na dilci myslenky. Nekde padne myslenka o sdileni, coz je nekde kvitovano s povdekem, ale pak z toho vyleze ryzi lizacka (pujcovna). Sdileni ano, ale Airbnb ne; multikulti ano, ale cizinci v Praze take ne; bydleni je pravo, ale jen do te doby, nezli mi daji vedle do bytu socku a ja se musim bud odstehovat, anebo se smirit s tim, ze se budu bat chodit domu.
     Z clanku: Solidarni a soudruzna Evropa ano, ale uprchliky ne.
     Jakmile se trend rozdeli na „myslenky“, je konec, takove pak odkyve kazdy, jednu po druhe.

     • vittta

      Tihle také mají vlastně pravdu.
      Protože- kdo by nechtěl …no, tohle je jejich prohlášení.
      „„Firmy jako Shell vydělávají na ničení planety pro obří zisk několika akcionářů. Ti se dnes scházejí na valné hromadě v Haagu. My požadujeme spravedlivou transformaci pro lidi pracující v ropném průmyslu a aby energie patřila všem,“
      No jo, je to super, ale jen do doby, než by zakázali auta, nebo je děsivě zdanili, a náseldovali by vlaky atd, protože ropa je za každou lumpárnou, a takový vlak, když se to vezme kolem a kolem, ty koleje, pražce, vagony, stanice- to všechno je obrovská ekologická zátěž, že jo.
      Nakonec, chodit pěšky nějaký ten CO2 také vyloučí.
      A energie, která by patřila všem, by byla hovno platná, když by bylo všechno zakázané.
      https://www.novinky.cz/krimi/clanek/aktiviste-obsadili-v-praze-cerpaci-stanice-chteji-konec-ropy-40324569#seq_no=7&source=hp&dop_ab_variant=311800&dop_req_id=tSMHuGe3ITH-202005191318&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

     • Kamil Mudra

      „Jakmile se trend rozdeli na „myslenky“, je konec, takove pak odkyve kazdy, jednu po druhe.“
      Kde bereš, saxi, to přesvědčení že postačí myšlenky jen rozdělit aby následně byly VŠECHNY a KAŽDÝM odkývány? A když trendy na ty jednotlivé myšlenky nerozdělíš tak jak se máš rozhodovat – jen mezi trendy? U každého najdeš nějakou „skvrnu“ kvůli které ho odmítneš a pak ti nezbyde nic jiného než přijmout ten co je ti momentálně vnucený – prostě proto že ten tu zrovna je a ty k němu nemáš alternativu. Protože alternativa se vytváří tak že ji poskládáš z těch myšlenek které jsou pro tebe přijatelné a propojíš je tak aby do sebe zapadaly, nezávisle na tom kdo se kterou z nich přišel. Teprve pak, pro realizaci nově vytvořené alternativy, můžeš oslovit lidí u kterých je vysoká pravděpodobnost že se pro její naplnění budou angažovat.
      Při jiném postupu, tj. „posuzuji myšlenku podle nositele (osoby nebo seskupení)“ se jen začneš přibližovat k iracionálním závěrům typu: „Nebudu si čistit zuby a používat toaletní papír protože to dělají Špidla a Pehe, které oba nesnáším pro jejich postoje k Miloši Zemanovi.“
      Kolik dětí už bylo nenávratně vylito s vaničkami? Naposledy a ve velkém v polistopadovém období. Naprostá většina přemýšlivých lidí co tehdy zvonili klíči, si představovala že si ponecháme to dobré ze socialismu přibereme to dobré od západních demokracií a budeme žít v systému jaký nám konečně bude vyhovovat. Jenže to proběhlo tak že „socialismus FUJ!“ a „západ HUJ!“. Výsledek netřeba komentovat.

      • embecko

       Neda se nic delat, podle ovoce poznate je…tys nejdrive podporil Sobotku, ted Spidlu s Pehem. Ne ze bych ti to nemohl odpustit, to ne, ale poukazem na „dilci dobrou myslenku“ mne neobalamutis. Vsichni tri jsou pro bezneho obcana, jen lehce se zajimajiciho o politiku, velmi dobre citelni a uz dlouho je jasne, o co u nich jde. Pokud to nevidis, anebo ti to nevadi, rozmlouvat ti to nebudu.

       • Kamil Mudra

        Nepřekrucuj, saxi. Podepsal jsem text osahující myšlenky které jsou mi blízké spolu s dalšími skoro osmisty lidmi. V textu nejsou Pehe a Špidla zmíněni ani uvedeni coby jeho autoři. Takový je fakt.
        A tehdy s tím Sobotkou – jasně jsem vysvětlil proč jsem na tu demošku šel. Sobotku jsem nevolil ale vypadalo to že lídr kterého si lidé zvolili má být vyšachován. V tomto konkrétním případě šlo o Sobotku ale ve stejné situaci se mohl ocitnout kdokoli jiný. Koho si lidé zvolí toho mají mít. Pokud jsi jiného názoru, běž si zařvat s chvilkaři na Letnou. Jistě tě přijmou s otevřenou náručí.

         • Kamil Mudra

          Tak mi otevři oči nějakými věcnými argumenty:
          1) U kolika z těch skoro osmiset podepsaných znáš jejich ovoce natolik abys je mohl označit za pátou kolonu?
          2) Které body a proč v tobě budí to podezření?

          • embecko

           Uz zase?
           Ja ti nic otevirat nebudu, kazdy jsme politicky jiny a z tve strany je pochopitelne, ze jsi podepsal.
           Sice nevis co, protoze body jsou tak obecne, ze s nimi lze nalozit uplne libovolne a taky nevis komu, protoze autori petice taji sva jmena.
           Podobne jsi naopak nepodepsal vyzvu Za nove tvurci ciny, protoze ti nekdo rekl, ze je to anticharta a tu jsi ty necetl, ackoliv vyzva s antichartou nema co spolecneho.
           Jak rekli, tak udelali.
           To mas jako u vyzvy „Pojd se mnou, chlapecku, tamhle do krovi, dam ti tam bonbonek!“ I zde by mel clovek vedet, a to predevsim, kdo mu to rika. Ale chapu, ze jsou deti, pro ktere je vyzva jit si do krovi pro bonbonek holym faktem, za kterym se skryva pouze dar bonbonku, protoze tak bylo receno.
           Iniciatori vyzvy moc dobre vedi, proc radi seznam petentu nikoliv casove, ale abecedne- aby odradili co nejmene zajemcu.
           Ovsem Alarm! to prokecl: Mezi prvymi signatari byl Spidla se Sabatovou.
           S tema dvema jsem uz v krovi byl a prvy mi ohyzdne podtrhnul Zemana pri volbe prezidentem, druha zas zatajila tyrani v kauze Kurim. Plus mnoho a mnoho dalsich osklivych veci se udalo v krovi…obecne nadhozene body + spidlo-sabatismus = zrada.

          • Kamil Mudra

           „body jsou tak obecne, ze s nimi lze nalozit uplne libovolne“
           Nakládat s nimi lze až v následné diskusi o niž se s tebou snažím. Bohužel marně, protože zatím pro mne nemáš jiné argumenty než pedofila v křoví (o kterém se v bodech nic nepíše) a negativní hodnocení dvou z osmiset signatářů. Názor Alarmu na to kdo je autorem prohlášení je prostě jeden z mnoha názorů. Abych měl důvod říct: „Ovšem od vás pane (paní) mi i takové myšlenky zni nevěrohodně“ musel by se k autorství někdo přihlásit sám.

          • embecko

           „Nakládat s nimi lze až v následné diskusi o niž se s tebou snažím. Bohužel marně, protože zatím pro mne nemáš jiné argumenty…“
           Ja ty body nepsal, takze k nim diskutovat nijak nemuzu. Mohu se tak akorat bavit „u nich“ ve smyslu mozne plasticnosti jejich vykladu a povesti autoru, kteri je podporili a zrejme i vymysleli a ktere jiz zname. Co s onou „obecnosti“ bodu nakonec Spidla se Sabatovou a Pehem provedou a jak ji vyuziji, tak ani zde nemohu nijak argumentovat, protoze jejich presne zamery neznam.

          • Kamil Mudra

           „K nim“, „u nich“, „o nich“… na místním fóru i v širší veřejnosti v tom nevidím praktický rozdíl a tak nevím proč bys jedno z toho nemohl. Autory neznáš, jejich záměry s využitím bodů také ne… ale už dopředu víš že je to celé špatně a bylo by správné to ignorovat. Jenže takto se můžeš postavit k čemukoli. Předběžná opatrnost je samozřejmě vždy na místě ale ta není totéž jako pštrosí strkání hlavy do písku, při kterém ti může každý nakopat prdel aniž bys věděl kdo to byl. Ta plastičnost bodů se nemůže projevit dokud je někdo nezačne modelovat a přihlášení se k jejich základní podobě nikoho nezavazuje k souhlasu s podobou následně upravenou. Tu lze odmítnout (nebo přijmout) jak subjektivně tak i veřejně.

   • Kamil Mudra

    Janika: „Máš pravdu, jde z toho lepší dojem, než ze „Špidlova manifestu““
    „Špidlovým manifestem“ to nazývají oponenti z Klausova institutu ale Špidla figuruje u toho prohlášení jen jako řadový signatář. A pochopitelně se museli ozvat protože je to od nich očekáváno, vzhledem k jejich otci zakladateli, který se na polistopadové éře nesmazatelně podepsal a která postupem času sklízí stále více kritiky směrem od alternativy.
    A jistěže se jim dobře kritizuje. Vždyť zvolili tu nejsnadnější a nejrozšířenější formu = vyložit jednotlivé body po svém a následně zkritizovat vlastní výtvor. Vyčítají autorům textu že jejich nenávist ke kapitálu celým textem prolíná ale nelze přehlédnout že textem kritiků násobně prolíná láska k liberálnímu kapitalismu v duchu: „Pan kapitalista ti dává práci, važ si ho a když hovoří tak mlč a šoupej nohama“. A kdo volá po změně ten tě chce okrást o svobodu – rychle před ním utíkej nebo mu vraž jednu do zubů – ale hlavně ho neposlouchej.

    • dixi

     Dnes jsem oboje přecetla, nesedí mi ani jedno, Kamil vyhmátl proč, já bych to tak nedovedla, pět hvězdiček.

    • vittta

     No, hodně se tam píše o trhu, a těhle zase jejich mantrách, ten návrat před listopad 89 jsem zmínil.
     Dokázal bych tu napsat lépe, tihle lidé nikdy nepřekročí vlastní stín ideologie.
     To ale nic nemění na tom, že původní výzva je doslova blbá, plná povrchnosti a frázování.
     Já si hlavně myslím, že dnešní doba už není o levici a pravici, ale ryze o zachování české státnosti.
     Poukazem na nějaké levicové mantry…už jsme některé probírali, vlastně ti sluníčkolevičáci odklánění pozornost od boje za státnost.
     EU nepokrytě hovoří o konci národních států, a levičáci, nebo co to je, „čeští intelektuálové“ vykládají o právu na bydlení a exekucích, o kterých ta samá levice v parlamentu ani nepípla, alespoň ne tak, jak by téma zasloužilo.
     To už ta pravicová oponentura tohle zmiňuje, a v tom je určitý rozdíl.

      • vittta

       Intelektuálové pípaj o právu na bydlení pro cigoše.
       Ty pípáš úplně o něčem jiném, jenže podepsal jsi pípání jejich.
       Už sis někdy všiml, že by ty politicky činné, resp. politicky angažované signatáře zajímal někdo jiný, než cigoši a negři, případně buzeranti?
       Já tedy ne.
       Kdyby jsi někde vydal svoje konkrétní doplnění těch bodů, tak to ti samé lidé také podepíší, o tom jsem přesvědčen.
       Jenže by to NIDKY nedělali.
       Ono totiž pečování o pracující a důchodce něco stojí, ale za péči o cigoše, negry, buzeranty a další asi 50 pohlaví- za to pěkně penízky naopak přitékají.
       V tom je ten rozdíl, a tihle provaření signatáři to dobře vědí, na rozdíl od mnoha tam podepsaných naivků.

       • Kamil Mudra

        „8. Bydlení je právo.
        Celý náš dosavadní přístup k problematice bydlení vyžaduje zásadní revizi. Požadujeme výraznou podporu sociálního i obecně dostupného bydlení a masivní výstavbu státních, obecních a družstevních bytů. Pro překonání krize bude tato investice jednou z rozhodujících. Zároveň je nutné posílit postavení nájemníků – například zákazem řetězení smluv na krátkou dobu určitou.
        Potřebujeme důsledně rozlišovat mezi základní funkcí bytového fondu a tržními aktivitami. Fenomén tzv. investičních bytů, který deformuje bytovou situaci především ve větších městech, je třeba striktně regulovat. Byty zkolaudované k bydlení se nesmějí stát předmětem byznysu, jakým je např. krátkodobé pronajímání turistům.“

        Kde tam vidíš ty cigoše? Znáš nějakého cikánského bezdomovce? Kdyby stát přistupoval k bydlení VŠECH občanů tak jako jeho správa přistupuje k cigošům, nemusel by v tom prohlášení ten bod vůbec být.

        • vittta

         Tam ty cigoše nevidím, to by to CELÉ nemělo oněch 800 podpisů.
         Ale jinak dobře vidím, jak cigoši zničí byt, a dostanou jiný, a ještě je veřejnost jebána, že jim to nepřeje.
         Zkus to udělat ty, jak dopadneš.
         Takže…já myslím, že jsem to už psal, vlastně ani nevím.
         Zásadní revize je jasná, něco se dělá špatně.
         Požadují VÝRAZNOU podporu SOCIÁLNÍHO i OBECNĚ dostupného bydlení …
         Co je výrazná podpora?
         Co a pro koho je sociální bydlení?
         Co je obecně dostupné bydlení?
         (tam to pokračuje)…. A masivní výstavbu obecních a družstevních bytů.
         Jelikož je tam to A, jde možná o něco jiného, než ta výrazná podpora, není to jasné.
         Kde se bude MASIVNĚ stavět? (bude se bourat, kácet, nebo zastavovat zemědělská půda?)v
         Kde obce vezmou na MASIVNÍ výstavbu?
         Proč družstva nestaví už nyní, kde je překážka? (myslím, že se měla formulovat spíše ta překážka, než vyzývat případné družstevníky ke stavbě, navíc masivní)
         Proč bude tato investice rozhodující, a co s tím má společného krize?
         Posílit postavení nájemníků zákazem smluv na dobu určitou OKAMŽITĚ zničí bytové podnikání.
         Nikdo není tak blbej, aby někomu pronajal byt na dobu neurčitou, pokud nemá jakoukoliv vymahatelnost práva, zbavit se nájemníků, kteří nerespektují daná pravidla.
         Jak konkrétně bude vypadat STRIKTNÍ regulace investičních bytů?
         Investiční byty jsou přece odpovědí na jejich nedostatek v majetku obcí, jakmile by obce začaly MASIVNĚ stavět, investiční byty by se regulovali samy, vznikla by konkurence ve výši nájemného, a investiční podnikání s byty by zřejmě zaniklo.
         Byty se nebudou pronajímat turistům…krátkodobě.
         No, pak ale nemáme dost hotelů pro ty turisty, a toto opatření poškodí tisíce dalších lidí, a v neposlední řadě především obec (jde hlavně o Prahu), takže se kruh uzavře, a nebude na stavbu nových bytů, natož masivní.
         Na turistech mnoho měst stojí a padá, jakkoliv jsou návaly cizáků odporné, díky nim mají tisíce a desetitisíce lidí práci.
         I když tedy…často ne našich lidí.

         • Kamil Mudra

          No vidíš vittto, takhle to má být. Právě proto je třeba aby ty body šly do veřejné diskuse ve které by byly kladeny takové otázky a někdo se k nim oficiálně vyjadřoval a zaujímal nějaká stanoviska.
          „Zkus to udělat ty, jak dopadneš.“
          Blbě samozřejmě. A proč? Protože cikáni mají svou „dyškryminácii“ ve které je podpoří zdarma právník z neziskovky. „dyškryminácia“ je jakési jejich „univerzální právo“ na cokoli.
          Ale co mám já? O co se má opřít můj právník i kdybych měl na to abych si ho zaplatil? O hovno!
          „dyškryminácia“ se mne netýká a žádné právo na bydlení nemám protože pro mne platí to klausovácké: „Bydlení není právo. Bydlet – nikoli pod mostem – je výraz odpovědnosti člověka ke svému životu a ke své rodině. Na byt není nárok. Ten si člověk musí zasloužit, musí si ho opatřit a musí si na něj vydělat.“

          „Posílit postavení nájemníků zákazem smluv na dobu určitou OKAMŽITĚ zničí bytové podnikání.“
          No, mj. i proto je v tom bodu 8) ten požadavek na stavbu sociálního bydlení, kam by mohl být přesunut neplatič nájemného nebo jinak problematický podnájemník. Taková možnost by pronájemcům bytů jistě nebyla proti mysli a neřešili by to řetězením krátkodobých pronájmů nebo ubytováváním turistů v bytech kde by jinak mohli bydlet slušně se chovající místní (jakých je jistě většina) kteří mají na své bydliště nějaké sociální vazby, aniž by byli vystaveni Damoklovu meči o kterém píši zde: https://janica9.wordpress.com/2020/05/12/vzpominka-z-protektoratu/comment-page-1/#comment-84872

          „Kde se bude MASIVNĚ stavět?“
          Tam kde v současné době masivně staví developeři ze kterých obyvatelé obce nic nemají a ještě zabírají místo na kterém by mohl stát dům s byty obecními.

          „Na turistech mnoho měst stojí a padá, jakkoliv jsou návaly cizáků odporné, díky nim mají tisíce a desetitisíce lidí práci.“
          Turista je člověk jako každý jiný – od trvalého obyvatele se liší jen tím že má víc volného času. Naplňováním potřeb stálého obyvatele se mohou mnozí živit stejně jako naplňováním potřeb turisty. Jen by museli trochu přizpůsobit sortiment poskytovaných služeb a jejich poskytování by se více rozložilo v čase, namísto turistické sezónnosti která poskytovatele tlačí do vysokých cen aby si vydělali na období ve kterých nevydělávají. Ostatně – myslím že více je těch obcí které s turisty nestojí a nepadají.

          • vittta

           Žádná veřejná diskuze není, Kamile.
           Umlčí tě, umlčí mě, a umlčí Saxe- psáno ideoově z leva do prava.
           Nepotřebují veřejnou diskuzi, jen…podpis, souhlas, hlas.
           Když by bylo takové sociální bydlení, proč by měli asociálové právo bydlet- v podmínkách, daných jejich asociálností- a ty, pracující člověk bys to měl v nejlepším případě stejné, ale za 10x větší prachy?
           Tady u nás byly holobyty, ale baráky zbouraly, bydleli tam totiž jen cigoši, a přišla direktiva, že se nesmí segregovat, a tak obohacují centrum.
           Dům pro matky s dětmi- cigoši.
           Nevím proč, prostě tam jsou cigoši.
           To je dotované bydlení, městské.
           Pak je tady třeba městská ubytovna, v podstatě pevný řád, čisto, jen slušní nájemci.
           A ubytovny soukromé, tam je cigošů tak půlka, a čemu by ses určitě podivil, asociálům to platí město, a ti, co pracují, si to platí sami.
           Tam bydlí i pracující, ba rodiny.
           Ale platí si to, asociálové neplatí, mají právo na bydlení.
           Víš tohle?
           Já to vím, byl jsem tam, stokrát, udržuji to, a v soukromých ubytovnách zase bydlí nějací lidé co dobře znám, ba znám i majitele.
           Ten můj kámoš, co už byl 2x milionář a pokaždé skončil na ubytovně (zadarmo) by to vyřešil hned.
           Pro osamělé místnost, kde by jich spalo pět, hajzl a vařič a sprcha společná, rodiny místnost pro sebe, případně dvě.
           Skončil na ubytovně, ale je inteligentní, myslí, a vidí. (samozřejmě už bydlí v bytě-zadarmo).
           Takže toto, co píšu, a žádné doplatky na byty kohokoliv, jak se to dnes dělá.
           Garantoval, že do 14 dnů si polovina chudých bydlení najde sama a zaplatí ho ze svého.
           „To ti garantuju“, říkal.
           On tam bydlel, ví to.
           Takhle to je.
           Nikdo nestojí o sociální byty,resp.nějak masivní konkurenci v sociálních bytech, obchod s bídou, kterou platí stát, je až příliš výnosný.

          • Kamil Mudra

           „Nepotřebují veřejnou diskuzi, jen…podpis, souhlas, hlas.“
           To se ale takových prohlášení jako je tohle netýká. To platí pro petice nebo program nějaké strany která by na podkladu takového prohlášení vznikla. Pak by si ale o ty podpisy (hlasy) musela říct znovu, protože v téhle formě by jí k ničemu nebyly. Ale to už jsem ti přece psal tady:
           https://janica9.wordpress.com/2020/05/12/vzpominka-z-protektoratu/comment-page-1/#comment-84871

           To řešení kamaráda (bývalého milionáře) není špatné ale ještě bych to spojil s tím placením nájemného, byť i formou povinných veřejných prací – jak už jsem tu někde psal. Ovšem pevné nájemné za prostoru – rozpočítané na rovným dílem na užívající osoby a žádné doplácení sociálkou. U rodiny by se to samozřejmě nedělilo ale platit nájem by musela také.

           „Nikdo nestojí o sociální byty, resp.nějak masivní konkurenci v sociálních bytech, obchod s bídou, kterou platí stát, je až příliš výnosný.“
           No, ale to asi není dobře. Nebo si myslíš že ano?

          • vittta

           Jistě že není.
           Ale to způsobili ti, co hlasájí tyhle vznešené body už 31 let.
           Ne ti, kteří proti nim bojují, proti těm iniciátorům.
           Ti, co proti nim bojují jsou přece fašisté, rasisté a komunisté.
           Skupiny „českých intelektuálů“ jsou vinny, ty rozvracejí společnost a politikaří celé ty roky.
           A mají i úspěchy, napadá mě inkluze, teď se hodně mluví o mnohopohlavních hajzlech, všemožných povinných asistentech do aut, samozřejmě ekologické normy na vejfuky a tepelná čísla na novou výstavbu…
           To všechno je super a děsně vznešené, akorát já nemám každých 5 let na nové auto s Euro10 až 50, (víc nevydrží) a trošku se prodraží výstavba a inkluze má vůbec dost velký rozdíl od myšlenkou- a realitou.
           A já podnikám, a mám vlastní barák, co asi tak má říkat dělník u pásu.
           Jóó, jasně, tihle vznešení lidičkové dělníkovi zařídili, že už to není dělník, ale operátor výroby, ale jinak nic moc.

       • embecko

        Jsou zkratka lide, kterym kdyz nekdo predlozi petici „Za vyvazene zpravodajstvi“, podepsanou na prvem miste Dvorakem z CT, tak ji podepisi, protoze jde o rozumny nazor, se kterym lze jen souhlasit.

        • Kamil Mudra

         No a proč ne? Záleží ovšem na tom jak by byla formulována. Pokud takovým způsobem že by ho to ke skutečné vyváženosti zavazovalo, myslím že bych s tím neměl problém. Kdo chce kam – pomozme mu tam. Pak by třeba musel dát v ČT prostor i např. Hamplovi a dalším podobného ražení. A to by mi za ten podpis stálo.

         • Janika

          Bože, Kamile, vždyť on ten Dvořák považuje zpravodajství čt za vyvážené tak, jak je teď 😎.

          „Chlapečku, pojď se mnou do křoví, dám ti bonbón“ – tak to mě dostalo. Geniální, už dlouho jsem se tak nebavila 😉.

          • Kamil Mudra

           No, a představ si že by v té petici bylo uvedeno: „V zájmu vyvážení je třeba aby ČT vysílala i rozhovory s osobnostmi české alternativy.“ Tím by si na sebe upletl bič jaký zaslouží. Proto jsem napsal: „Záleží ovšem na tom jak by byla formulována.“

          • vittta

           To se může stát, ale rozhodně to nebude Hampl.
           Hampl by totiž okamžitě ztratil punc fašisty, uřvaného nácka, a to nelze připustit.
           Zrovna jako u veřejné diskuze nenechají dlouho mluvit tebe, budeš prostě moc konkrétní.
           Model máš ve mě, a nejmenovaném blogu, kde jsem samozřejmě byl zabanánován (nebyla mi umožněna diskuze) ne kvůli politickým názorům, ale kvůli křivosti a sprostotě, jak jistě víš.
           Kde pak, ti potřebují nějaké tlachaly, byť alternativní. (opět vzor nejmenovaný blog)
           Teď třeba mě napadá Filip s Hřibem, a ještě tam byli dva, ani nevím.
           Řeč byla o dějinách, nebo se to prolínalo, a každý věděl, o čem se bude vést řeč.
           A nikdo z nich se nenamáhal ani připravit, půl hodiny si našprtat, jaké a s kým mělo Německo smlouvy.
           Filip jim to sice nandal, ale základní znalosti nemá ani on.
           Od té doby, co zemřel Ransdrorf, se člověk v těchle diskuzích nic nového rozhodně nedoví.
           A jak zemřel víš.
           Byl také moc chytrý, moc vynikal a moc se ptal.

          • Kamil Mudra

           „To se může stát …“
           Ne, to se nemůže stát. Respektive je to asi tak pravděpodobné jako že Kolář předloží petici za umístění Koněva doprostřed Vítězného náměstí („kulaťák“ – tam co kdysi stál Lenin).
           Napsal jsem to jen jako absurdní příklad (evidentně nepochopený) toho jakou petici bych byl ochoten podepsat takovému předkladateli.

          • vittta

           Ten kámoš, co byl s námi na tom veterán srazu, co mu bylo 56 a vypadal na 80 včera zemřel.
           Děsný.
           Už v neděli ráno jdu ven, náhodou, ani nevím proč, jen tak do půl těla, a Ladik tam seděl a kouřil, v garáži, mezi veterány.
           Tak se ho ptám, co potřebuje, a že ke mě přišel chcípnout.
           Ani jsem nic neříkal, protože bylo vidět, že to má do žertu daleko.
           A v pondělí mě požádal, jestli by tam nemohl se mnou být,jestli bych se pro něj nestavil, že už nemůže řídit, když se budu vrtat v Gazu.
           A seděl, a chvílemi jako kdyby usnul.
           A rychle jsem dal stroj do cajku, a pořádně ho prohnal, když jsem ho vezl domů, aby se ještě svezl.
           Ještě jsme si dali cigáro, a pak se odbelhal…
           Svět je zlej, Kamile, co se dá dělat.

          • Kamil Mudra

           Ach jo, vittto. Ladidka je mi líto i když u něj to fakt byla záležitost asi ne moc dlouhé doby kdy to přijde. Hodně nám, mě a ženě, připomínal našeho rodinného přítele, který to už má také za sebou. No … co naděláme. Nikdo tady nejsme na vždycky. Na něj aspoň má kdo v dobrém vzpomínat a, jak se zdá, odešel v klidu.

          • vittta

           Dost trpěl, ale toho jsi neslyšel si stěžovat, a to ani když jsem se zeptal.
           To byl děsný bojovník, s těžkou rakovinou kdovíčeho všeho, on vážil asi 49 kg (tvrdil, mě se zdálo, že má ještě méně), do posledního dne chodil, i když ty poslední dny už dost mizerně.
           A my jsme se na něj nevysrali, kamarádi.
           Rodinu vlastně neměl, i když má dvě děti.
           Dneska přijede syn, tak s ním budu zařizovat nějaké záležitosti, a jeho popel slavnostně rozprášíme na Zebíně na srazu vojenských veteránů.
           Nejhorší na tom vždycky je, že mu nemůžeš pomoci.
           Bezmocně čumíš, jak schází.
           A co máš říkat, když je ti jasné, že už to dlouho nebude trvat.
           Tak jsem kecal jako by nic, no.
           Jeho fotrovi je 90, tak si to vem, a ještě prý před 3 lety šoustal a báby ve starobinci honil pořád.
           Jak dostaneš raka, jsou ti genetické dispozice úplně na hovno.

          • embecko

           Jojo…cim bliz je zubata cloveku, tim vic ji proziva u druhych. Na vejsce okolo mne zemrelo 9 spoluzaku/kamaradu a tehdy jsme to brali velmi zlehka, ted uz mne vezme i smrt kamarada spoludebatera na netu…
           Dalsi kamaradka- samozivitelka dostala rakovinu patere, kdyz bylo jeji holce 10 let…byl jsem za ni v nemocnici, drzela mne za ruku a rikala, ze ma jedine prani: neumrit drive, nez bude dceri 15 roku.
           A kdyz uz dceri bylo nad 15, tak s kazdym rokem si prala umrit mene a mene…kdo by to cekal…nakonec to doklepala az do jeji tricitky.
           Jak rikal Capek: „Smrt ditete je tragedie, smrt dospele zeny nesmirne smutna zalezitost a smrt muze v padesatce dobry namet na detektivku.“
           Ja si kdysi (pod vlivem smrti tech kamaradu) dal osobni zavazek neumrit pred 55 lety, to mi tehdy, vzhledem k memu zivotnimu stylu, prislo jako temer nedosazitelna meta. A kdyz mi bylo 55, vsechno ze mne spadlo a citil jsem se osvobozeny…ale jak jdou roky za rokem, tak se zas na mne to, co ze mne spadlo, pomalu navlika. Ani nevim, cim to je…zavazky k okoli? Vidina toho, co by clovek jeste mohl? Nechce se ti ztratit, co jsi prozil a nabyl?
           Pripominka toho, ze se to blizi je nekdy az nesnesitelne detinska- treba se uz nemuzu divat na nejake krute filmy, to radsi Ordinaci v ruzove zahrade :o)

  • Janika

   Je to frajer. I když na druhou stranu, jak je možné, že ho kolektivně neposlechli a vymysleli ten byrokratický nesmysl s proplácením jen času? Jako by byli proti němu jednotní a dobře organizovaní.

   • Alva

    Protože je to diktátor a agresor („ukradl“ Krym) a ti, kteří ho kolektivně neposlechli jsou demokratická opozice, :-)
    PS: Je v Praze dost náměstí, které by po těch demokratech mohlo být pojmenované?

    • Kamil Mudra

     Nějaká se určitě najdou a když ne náměstí tak aspoň ulice. Hřib už jistě zase listuje v seznamu.

   • dixi

    Je to obrovská země, a udělat pořádek všude nějakou dobu potrvá. Držím palce, samozřejmě není na to sám a posiluje ačkoli mu fest odkopávají kotníky.

   • Kamil Mudra

    „jak je možné, že ho kolektivně neposlechli“
    Neuposlechli ho zcela záměrně. Aby mohli vytrubovat že Putin slibuje a neplní – prostě pátá kolona kterou Putin „zdědil“ po Jelcinovi a musí se s ní stále potýkat. To že se do nich takhle veřejně obul a dal najevo své rozhořčení z toho že neplní jeho nařízení nebo ho překrucují a schválně vytváři komplikace, je to nejlepší co mohl udělat aby lidu otevřel oči a ukázal na skutečné škodiče. Oni nemusí být ani nějak organizovaní. Prostě se řídí pravidlem: „Čím hůře – tím lépe.“ a dělají co mohou aby to tak bylo.

    • embecko

     Zajimave tema…
     „Aby mohli vytrubovat že Putin slibuje a neplní – prostě pátá kolona kterou Putin „zdědil“ po Jelcinovi“
     Nekteri jsou mladi…ostatni Putin zdedil po Jelcinovi, Jelcin po Andropovovi, Andropov po Cernenkovi….
     Ja bych spise rekl, ze tohle je setrvaly rusky stav, preruseny jen Stalinem, za coz ho komplet Zapad nenavidi.
     O Rusku si iluze nedelam a to „jake je Rusko doopravdy“ jsou jen nase interpretace dilcich udalosti a projektovana prani.
     Diky tomu, ze je zem tak velika jim to moc nefunguje a klany tak hraji rozhodujici ulohu- bez nich by se to rozpadlo uplne.
     Kdysi jsme se tu s vitttou bavili o Stalinove zivotopisu…zpocatku byla snaha, aby rolnici opravdu delali na svem, ale diky povaze to neslo, rolnici vraceli dekretem ziskana pole zpet kulakum a slechticum, tak vlada musela pristoupit k masivni a nasilne kolektivizaci (jinak by neuzivili mesta).
     To rikam proto, ze kdyz nad Rusy neni bic, tak se jim struktura spolecnosti rozpada…a proto, ze Maskva (=bic) daleko, jsou mistne klany velebeny jako zdroj zivotni jistoty. A naopak, jako 5. kolona je bran stat a jeho urednici. Mafie si bere stabilnich 10- 15% zisku a za to zaruci i odbyt, zatimco stat na danich bere az 40% a o vic se nestara.
     Podle meho ti gubernatori na videu…predne nic vytrubovat nechteji, protoze vytrubovani skodi obchodu. Pak nemaji zajem, aby bylo hure, v podstate jde o nepoliticke osoby, co nikomu skodit nechteji, ale mysli jen na sebe.
     *
     Kdyz planovali atentat na Rasputina, hlavni vlivovou osobnost dvora (c.1. pro sledovani), carska ochranka nic nezjistila, ackoliv obecne se vedelo, ze se u Jusupova neco pece. Anebo Ochranka uz patrila 5. kolone? A kdyz carsky dvur patri 5. kolone, komu pak patri Rusko?
     Tohle zavani obcanskou metafyzikou: panovnik nam nepatri, stat nam nepatri, presto nekde zije jakesi Rusko, vzdalene, ale zaroven autenticke.
     V dusich to urcite je, my ale hledame neco hmotneho. A Rusove sami take- tim „hmotnym“ Ruskem byl historicky vzdy car. Dnes car neni, zbyva trochu Putin…zbytek je v nasem starem znamem Neckermannovi.
     Ani Rusove nevi, ci jsou (proto tak mluvi o tom, ze to vedi). Nakonec mi jeden Rus rikal (anebo jsem to nekde vice, uz nevim): „Vite, co je to Rusko? Bud s nama chlastej, anebo umri!“
     Dneska ale verim tomu, ze uz tolik nepiji, ale o to vic je jimi zadano Neckermanna. Tem se rika 5. kolona.
     *
     Co se odkazaneho videa s Putinem tyce…vzdyt je to v zasade uplne zoufale…v nomalnim state by nastoupilo nejaky NKU a tim by to bylo vyreseno. Tady musi v televizi rvat prezident na nejake gubernatory, pred verejnosti jim kroutit palce, aby s nima byla vubec rec…ja tedy nevim, ale me to na pochvalu moc neprijde. Podobne bylo video s Deripaskou („Deripaska podpisi!), kde to mozna bylo jeste pochopitelne…ale v pripade radne zvolenych zastupcu pouzivat takovehle metody, no co to je?
     Putina mohu osobne chvalit, ale tohle nemohu obdivovat, protoze doufam, ze az do takoveho stavu se nase republika nedostane. Nebo to alespon nebude takhle videt :o)

     • Kamil Mudra

      „… doufam, ze az do takoveho stavu se nase republika nedostane.“
      Nedostane protože už jsme „dál“. U nás už ani vláda není schopná zabránit místní správě v tom aby svými aktivitami nepoškozovala zahraniční politiku celé země o kutění mnohých neziskovek ani nemluvě.
      A co se týče páté kolony v Rusku, tak nemůžeš její charakteristiku odvíjet někdy od cara, Stalina ba ani od éry SSSR protože za Jelcina došlo ke vzniku většiny současných oligarchů orientovaných na západ a k masivnímu dozasení stejně orientovaných kádrů na vlivná místa. To nemohl Putin při svém nástupu jen tak „odmáznout“ a začít znovu na zelené louce.

      • embecko

       Cesko je oproti Rusku male, takze tady je hned vsechno videt…jak se jmenoval ten podobny Novotnemu, Zirinovskij? Ten poskodil ruskou zahranicni politiku obdobne. Je pravda, ze mel jinou pozici, ale umelecky vykon byl dost podobny.
       Pata kolona neni pojem vazany na oligarchy, to jsou ti, co brzdi rusky vyvoj, ale neni plne jasny, jaky vyvoj. Nabibulina z centralni banky (a jini z vlady) jsou take povazovani za patou kolonu- ovsem jak muze 5. kolona sedet ve vlade, kdo pak rozhodne, co je 5. a co 1. kolona? Podle poctu tech, kdo prevazuji? To by pak za Jelcina bylo vse opacne a 5. kolonou by byli narodovci.
       Tezko 5. kolonu identifikovat, protoze vnitrni zajmy uvnitr Ruska jsou protichudne. Ani Rusove sami to moc nevedi a rozlisuji podle vztahu ke statu (kde plati dane, zda-li ma konto venku a podobne.). Vemme si ale Nemcova: dane platil v Rusku, konto mel take jen v Rusku…co ho delalo patou kolonou? Ze ho platily neziskovky? Tak to by byl patou kolonou treba i Solzenicyn.
       V tom se jeden nevyzna…a pravidlo „5. kolonou je ten, co nema rad Putina“ mne neuspokojuje.
       *
       Osobne bych za 5. kolonu oznacil cloveka, jemuz je osud vlastni zeme lhostejny a chce si bud zit tak, jako nekde ve vyspelejsi zemi, anebo se do ni primo odstehuje a to na ukor sveho prinosu ke statu.
       Anebo ostrejsi formulace: 5. kolonou je clovek, co nepodporuje narodoveckou vladu. Jenze to uz jsme pomalu u obcanske valky (kdo nejde s nami, jde proti nam).
       Tak nevim…dle meho ti gubernatori z videa jen odklaneli, jak to zname od nas. A velmi bych pochyboval, ze to za CCCP bylo jinak- vudci autonomnich republik a oblasti, kraju a okruhu odklonovali jak o zivot a to na 100% (od nastupu Chruscova).
       Kdyz jsme u nej…Chruscov byl 5. kolonou za Stalina, kdy se utrhnul z retezu a stval Ukrajince proti Moskve (ne primo, ale poctem exekuci, ktere naridil a jez mnohonasobne prevazovaly tehdejsi prumer).
       *
       5. kolonou byl treba i Ilja Iljic Oblomov, torpedujici svoji letargii snahy progresivistu, Rus jak poleno, narodovec neschopny vyjet mimo mesto, natoz do zahranici.
       Zvězda plenitělnovo sčasťja
       5. kolonu lze vystopovat az ke Lzidimitrijovi, nerku-li Rurikovcum/ Romanovcum, vlastne uplne na zacatek…treba vsichni vime, ze Rusove jsou Vikingove, zbloudivsi na Volze, ktere si pak podmanili Mongolove a dodali jim asijskou lstivou povahu. Teto ztrate ruske kulturni orientace se celou dobu snazil zabranit Zapad (hlavne Rad nemeckych rytiru, pozdeji Napoleon) a naposledy Hitler, marne branici Evropu pred ruskym komunismem.

       • Kamil Mudra

        No, já to vidím tak že do páté kolony patří ten kdo záměrně škodí své zemi a sabotuje činnost vlády která pracuje v její prospěch. Na koho tím navazuje a nebo třeba ani nenavazuje je mi celkem fuk stejně tak jako kdo ho za to platí nebo neplatí.

        • Janika

         „do páté kolony patří ten kdo záměrně škodí své zemi a sabotuje činnost vlády která pracuje v její prospěch“
         To je divná definice, proboha, kdo by něco takového záměrně dělal 😎? Každá pátá kolona je přesvědčená, že své těmi prospívá a sabotuje vládu, která zemi škodí.

         Saxi, skvělé, co píšeš, jako vždy, čtu s velkým zájmem, jako vždy, i když k reakcím se nedostávám…

         • vittta

          Teď která je ta „její“ země, že jo.
          Naše nejznámější 5 kolona byli a jsou sudeťáci.
          Ti sice bojovali za svou zemi, resp. za to, co prospívalo jejich zemi, ale za země nebyla ČSR, ale III.říše.
          Dneska je ta jejich země EU a v její prospěch chtějí zničit státnost ČR.

          • Kamil Mudra

           Přesně. Zrovna jsem se je také chystal uvést jako příklad.

      • dixi

       Přesně, už jsme dál. To, že rusové potřebují nad sebou bicje známé klišé. Ti už jsou také dál.Co proslavený obdivovaný západ, nejen chlastá, ale i drogy, pokud možno všude, násilí, poklesla kultura. Vše je o vzdělání, tam, kde se omezuje, nebo rozvrací ke zlepšování dojít nemůže.Nase provařené osobnosti mohou mít ušlechtilých řečí plnou- nejtrefneji by to označil orinoko- a pořád jim půjde jen o moc a prachy. Skutečně osobnosti ke slovu nepouští, to by byli sami proti sobě. Slova socialismus, humanita, lidskost, všechna zneužili Uvidíme ve volbách, ještě nad úplně nerozlozili. Svět se mění..

     • vittta

      Mně se to líbilo.
      Protože jsem viděl spravedlnost.
      To je jako film, kde na konci je padouch potrestán, také to uklidní.
      Pátá kolona, ať to je,kdo to je, ale vidím je podobně jako Kamil, musí vidět, kdo je v Rusku pánem.
      I oligarchie to musí vidět.
      A musí to vidět i lid.
      Tak obrovská země ani jinak řídit nejde.

      • embecko

       Me se to samozrejme take libilo, jak rikas, jako v nejakem westernu…ale spolecensky uz to tak vesele neni.
       Pata kolona je tedy ta skupina, co neni u moci…ano, to je jedna z moznych definic.
       Za cara byli patou kolonou dekabriste, po revoluci zase monarchiste.
       Snad jde obecne rici, ze 5. kolona je kazde vyznamne mocenske uskupeni, ktere stoji v opozici vuci vlade a ma prozapadni smerovani.
       Samozrejme, ze takovouhle zemi lze uricit jen silou. Podivej na Donika, ten ma takovou patou kolonu, ze ho dokazala beztrestne vyradit uplne ze hry na 3-4 roky (a kdo vi, jak to jeste dopadne).
       Podle meho ale u pate kolony musi byt splnena podminka, ze pracuje pro nejakou cizi mocnost, tedy vyviji protistatni cinnost na politickem poli.
       Uznat, ze patou kolonou je kazdy, kdo hazi vlade klacky pod nohy (jak pise vyse Kamil), by pak znamnalo priznat Klausovi, ze byl disident. Anebo Nemcove, protoze kradla rohliky, cimz snizovala vykon socialistickeho hospodarstvi.
       Sem patri, dle meho, i ti gubernatori, jez pouze odklaneli.
       Jiste to nejde rici takhle beze zbytku, ale v podstate to tak si bude.

       • Kamil Mudra

        Máš pravdu. Politický náboj by ta negativní činnost měla mít, aby šlo o pátou kolononu.
        Když ti gubernátoři odkláněnějí prachy takovým způsobem aby to vrhalo špatné světlo na vládu, tak to politický náboj má protože podpora/nepodpora lidu je samozřejmě také politika. Třeba ten pracovní výkaz co nutili vyplňovat zdravotní personál, aby jim nemuseli dát na ruku prachy které vláda určila, jistě neprezentovali jako nějaký svůj nápad, který zavádějí vládě navzdory. No a nespokojenost s vládou nahrává do karet možnosti vládního převratu, který by v Rusku západní mocnosti určitě uvítaly a nepochybně na něm také pracují.
        Klaus coby disident? Kterého myslíš? O tom starším jsem za celý socík neslyšel a mladší mi tak také nepřijde. Když Němcová ukradne v sámošce rohlíky, tak je evidentně krade na svý triko. V tom bych žádnou pátou kolonu neviděl.

       • Kamil Mudra

        „Hackerské útoky na české nemocnice trvají s přestávkami už několik měsíců a vracejí se s větší nebo menší intenzitou. Jejich snahou je prolomit zabezpečovací hesla. Zajímavé však podle analytiků je, že útočník sám po sobě zanechává stopy.
        „Skoro to vypadá, jako by chtěl, abychom ho dokázali najít,“ říká český etický hacker.
        To je samo o sobě podivné, nejde totiž o amatéra – o tom svědčí schopnost útoky provádět ve velkém rozsahu a dlouhou dobu.“

        Hmm… Kdopak by asi mohl mít na takovém odhalení zájem? Že by Putin aby nás proti Rusům ještě víc poštval?

        https://www.seznamzpravy.cz/clanek/misto-kyberutoku-na-ceske-nemocnice-odhaleno-stopy-vedou-na-sever-moskvy-106710#source=hp&seq_no=11&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=FBZDJKOdCoq-202005212050&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

        • vittta

         Samozřejmě.
         Putin mazně chce, aby se na to přišlo, protože to pak bude vypadat, že to nemohl být on, protože jemu se hodí, aby se na to nepřišlo.
         Jak tvrdí česká klasika:
         Pravidlo číslo 2 (?)- vnést mezi podezřelé zmatek. (Rozpuštěný a vypuštěný)

  • embecko

   Skvely rozhovor inteligentniho uspesneho cloveka…takovi jsou pro kavarniky to, co rudy hadr pro byka.
   Vcera jsem tu mluvil o trendech…zde bych rad vyzdvih jednu vetu ze vcerejsiho setkani Merkelova- Macron:
   „„Národní stát sám nemá žádnou budoucnost,“ míní (Merkelova).“
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropska-unie-iniciativa-angela-merkelova-emanuel-macron-vize-evropy-po-koronaviru.A200518_141610_zahranicni_chtl
   Neuteklo tolik vody a hle, jiz se o tom, co bylo drive povazovano za konspiraci, mluvi verejne a navic na nejvyssi urovni.
   Situace je napjata, takze musi s kartami ven.
   Nastesti se Babis vcerejsimu navrhu postavil:
   „Bylo by nespravedlivé, kdybychom kvůli tomu, že jsme byli úspěšní, byli penalizováni,“ řekl premiér.

   • vittta

    Tyhle pompézní žvásty mě děsně berou.
    “ „Současná krize se nedá srovnat s žádnou krizí v dějinách Evropské unie. Žádný člověk, žádné pracovní místo a žádná firma nejsou ušetřeny tohoto globálního šoku,“ uvedly země ve společném prohlášení. „Náš cíl je jasný: Evropa tuto krizi jednotně překoná a vzejde z ní silnější,“
    A vyřeší to navíc evropsky.
    A…že je nezavřou (už konečně) do blázince?
    Přece každý vidí, že jsou duševně nemocní.

    • orinoko

     To už mi taky leze krkem. Svět už nikdy nebude stejný, všechno se změní… ale přitom je sviní pořád stejně. Je jen jeden rozdíl, na statních úřadech se už dá běžně zdravit heil.

     • vittta

      To už tady také bylo, jen se dalo na státních úředech zdravit rovnou Heil Hitler!
      Mnozí vzpomínají s dojetím v oku, na ty časy.

 4. vittta

  A něco z horkého soudku.
  Máme jedinečnou šanci získat zpět tisíce romů- stachanovců.
  Už se jen třesou na sklizeň jablek a třešní, a jiné pomocné zemědělské práce.
  Jakousi záhadnou tiskovou chybou se ale do článku dostala tato rasitická informace nějakého „učitele“, co v Leedsu našim milým krajanům pomáhá, seč mu síly stačí.
  Píše toto:
  “ „Lidé nemají na nájmy, přišli o ty šedé příjmy, prostě ta komunita je hodně zranitelná. A není schopná si tyto dávky v Anglii vyřídit. Já jsem třeba řešil s úřady tři případy, všechny tři tady byly víc jak deset let a nemohly se domluvit, takže jsem musel překládat.““
  Pěkně kecá, každý dávno ví, že romové se v Británii nejenom dokonale integrovali, ale i tam pracují, a získávají vzdělání, protože je tam nikdo nediskriminuje jako tady.
  Jinak bych si vyprosil tu českou komunitu.
  Jsou to cigoši, morgoši, s celou parádou.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Davky-si-tam-nezaridi-sede-prijmy-konci-Uprk-Romu-z-Anglie-do-CR-Temne-info-Nekomu-muzeme-podekovat-624487

 5. vittta

  Výhody Šengenu v praxi.
  Nadnárodní kapitál- a zahraniční dělníci, pracující zřejmě dílem na černo, na černo bydlící, a chlastající černý chlast a hulící černé cigarety.
  Pašeráci, kurvy, dealeři drog, cigoši, Vietnamské obohacení, mafiáni.
  To vše nabízí EU.
  Děkujeme!
  A kdo se ozve, je ostarkizován, a nazýván nehezkými jmény, z nichž xenofob a rusofil jsou ty slušné.
  Přitom v odkázaných městech ve dne žádná viditelná zkáza, vše se zdá být normální…
  Ale třeba ve Slaném, což je krásné, historické město, jsem poprvé v životě litoval, že nemám u sebe pistoli.
  V noci, resp. pozdě večer a v historickém centru.
  Ta změna, kdy jsem si na bouchačku večer ve Slaném nevzpoměl, a kdy jsem zalitoval, trvala asi 2 roky.
  Vítejme v realitě.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Penize-za-vsim-Romove-ubytovny-nemecka-fabrika-A-touha-po-sexu-Nakazene-pohranici-Presne-informace-624215

 6. Janika

  Nevíte, kdo je ten nick Indiáni a krteček u Tarase? Já to nedokážu číst (moje chyba, samozřejmě). Jen mě zajímá, jako zvědavou ženskou, zda je to a) souznící přítel, b) nasazený škodič, c) blázen.

 7. vittta

  Diskuze Filipa na ČT se zvrhla, a poučují ho o dějinách úplně všichni.
  Hustý, fakt že jo, ale Filip to v té debatě nebyl, kdo kecal historické nesmysly.
  Z liberálně demokratického výkladu historie se stal axiom.
  Mimochodem, Filip mohl klidně přitvrdit, kdyby ovšem byl lepší v základech historie.
  Podobné smlouvy totiž nemělo s Německem jen Polsko, ale od r. 1938 (!!!) i Británie a Francie.
  Tedy dříve, jak SSSR.

 8. astraustralia

  18.5.2020 – 21.44
  ema
  já mám dotaz na astraustralia – je to pravda?

  pisatelka/pisatel se me pta na papouchy naletavajici na vysilace mobilnich frekvenci.
  Jak jiz jsem napsal, zvirata maji schopnost vnimat nektere jevy ktere cloveky vyvojem ztratil.
  Je to znama vec a neni na tom nic k podiveni.
  Dokonce ani to ze vlada sama neupozornuje na skodlivost zareni z nove instalovanych systemu pro 5G.
  Velke nadnarodni podniky, vetsi business, vetsi dane pro vladu, mozna i „vsimne“ aby jim to slo snadneji.

  Jsou naopak i dobri a neuplatni politici jak pise Kamil Mudra:
  19.5.2020 – 1.11
  Kamil Mudra
  „Bruselská rada oficiálně pozastavila svůj pilotní program spuštění 5G sítí ve městě právě z důvodu obav o zdraví obyvatel. Místní regulační orgány totiž zatím nejsou schopné přesně změřit radiaci u 5G infrastruktury.

  Jeste informace ktera by mohla byt zajimava.
  Jak o Australii tak i o puvodnich obyvatelich.
  Na severu zeme je uzemi zvane zkratkou NT (Northern Territory)rozloha 1421million km² (CR jen 78 866 km²) takze 18x vetsi.
  ale zije tam (jen) 245,869 lidi. (Tasmania je o malinko vetsi nez CR a zije tam 515 tisic.)
  V NT je jeden posvatny kopec domorodcu o kterem puvodni obyvatele jiz tisice let vedi ze to byl a je kopec nebezpecny pro jejich zdravi.
  Pouze vyjimecne jej navstevovali staresinove rodu, deti mladi lide a tehotne zeny meli pristup zakazan!
  Ted tam maji zakazan pristup vsichni, nebot je tam jeden z nejvetsich uranovych dolu v zemi.
  Zpravy o „nadprirozenych“ schopnostech vnimani a vedomi puvodnich obyvatel najdete po cele planete.
  To jen lide odtrzeni od matky Prirody sve drivejsi schopnosti ztratili.
  Ne vse ale muze cloveku cim dale rychlejsi vymozenosti uspesne nahradit. Jedno zda auta, letadla ci nejrychlejsi telefony.
  Jestli smerem zit rychleji i kdyz aktivne kratce je ten spravny smer necham na uvaze kazdeho ctenare.
  Pro ty nejmladsi jen s dovetkem ze uz pred destiletimi jsme byli informovani o tom ze porucime „vetru desti“ !
  Dnes zase jinak, lepe trzne, nam lepsi zitrky vesti :-(

  • embecko

   Jeste neco k trendum:
   Analytik společnosti ENAS Vladimír Štěpán: „Nyní se situace mění, i v ČR vládnou lobbisté podporující jenom elektřinu a jenom obnovitelné zdroje energie bez ohledu na dopady na ekonomiku a ekologii.“
   (Web ENASu je bohuzel momentalne v oprave)

  • vittta

   Nevím tam nic zvláštního.
   Zeman a ti, co hlasovali pro to zdanění náhrad přece nejsou cigoši, negři ani devianti.

   • oh

    Chudák zastupitel Lang zkrátka nemá imunitu jako nevymáchané huby z patlamentu, tak se ho holt musí zastat zcela nezávislý (hlavně na zákonech) pošahanýJUDr Miloslav Sládek z OS Praha 8. :-(

  • dixi

   Prezident jmenoval nového soudce, uvidíme. Včera ho zpovídala na ČT 24, a skončila debatu téměř výhružným, budeme vás sledovat.

  • embecko

   Ja se v tom fakt nevyznam, at mluvim s jakymkoliv Nemecem, tak mu islamizace Nemecka vubec nevadi. A Merkelova ma prez 60% popularity, snad nejvice, co kdy mela. Podle meho se EU roztrhne na progresivni zapadni a konzervativni vychodni cast a ted se pomalu resi to, kam bude patrit Cesko.

   • vittta

    Ta moje holka, co před 31 lety vstoupila do té sekty, tvrdila, že je svobodná.
    Resp. že se stala svobodnou, když přijala Ježíše Krista.
    Naopak já jsem byl ten nesvobodný.
    Takže vím, jak to funguje.
    Kdybych to sám neviděl, tak bych tomu snad ani nevěřil.

    • embecko

     To je podnetny prispevek- Nemecko by se melo prejmenovat na Sekta Germania.
     Bohuzel sektu lze opustit jen nasilim, tech, kteri prohledli, byl jen zlomek procenta a nakonec to stejne nejak odnesli.

     • Kamil Mudra

      V Německu to přebírá jiná sekta. A pro nás to není nic dobrého. V budoucnu půjde o vic než o Sudety.

      • Mrkos

       Nejvyšší čas dát dráty na hranice, vystoupit z EU
       a zavést povnnou vojenskou službu. A vyrábět své zbraně.
       Státní občanství udělovat loajálním cizincům tak v třetí generaci
       a v neposlední řadě vypořádat se s naší třetí kolonou, která nyní
       vystrkuje rohy podporovaná chartistickou chátrou.
       My a Rakušáci jsme na hranici a je na nás kam vlezeme,
       jestli do chlífátu, nebo si zachováme něco svého.
       Zápaďáci budou vzpomiínat na doby, kdy jsme je tisíc let,
       za cenu naší krve, bránili před Osmany třeba před Vídní.
       (Závislost zemí na muslimské naftě se jeví jako zničující.)

 9. astraustralia

  Nejen Gates usiluje o ockovani, politici se stali odborniky a na pr. premier Canady Trudeau prohlasil ze:
  „pokud nebude vakcina, nebezpeci bude trvat“ a nezbyva nez se branit tvrdymi opatrenimi.
  Protoze ani mezi lekari neni na COVID jednotny nazor, pridavam nazor lekare z NY ktery uvadi svoji zkusenost
  a nazor na ockovani:

  Dr. Palevski: Neočkované děti jsou ty nejzdravější & Fakta o ingrediencích vakcín

  • embecko

   Tezka vec, Astere…bratr meho dedy (prastryc) zemrel ve 20 na tetanus, sestra me mamy (teta) v 5 letech na cerny kasel.
   Takze s Palevskym v tom, ze neockovane deti jsou nejzdravejsi, asi moc souhlasit nemuzu. Takze na to ani nekliknu, spise bych mu jednu trhnul.

   • embecko

    Jinak, ze vakcinach jsou strasidelne veci a ze jde o odporny byznys, to je asi jasne.
    Zaroven neockovane deti jsou mozna nejzdravejsi, ale casem take mozna nejmrtvejsi.
    Tohle je o mire a kontrole statu. K nadstandartnimu ockovani jsem velmi skepticky a nejake vakciny na chripku, klistata a podobne…ani nahodou!
    Kdyz jsem jel kdysi do tropu, hloupe jsem se nechal proockovat na kde co (za rok mozna 20 injekci) a skoncil jsem mesic na infekci se zloutenkou neznameho puvodu. Ted babo rad…

  • kočka šklíba

   Poslechla jsem si jen začátek a ten lékař tam použil srovnání s rokem snad 1987. Takže ted nevím, zda se do té doby neočkovalo v USA anebo jestli se nezměnilo něco podstatného. U nás totiž ano. Dříve jsem nedostávali žádné hexavakcíny, byli jsem očkováni na každou chorobu zvlášt. Navíc se ty vakcíny vyráběly u nás, ÚSOLu myslím, ale ten se zboural a místo něj je lukrativní bydlení, pro developery lukrativní. Něco o práci v ÚSOLu vím, moje velmi dobrá kamarádky tam roky (má farmacii vystudovanou) pracovala, a hodně v té době nadávala na jeho zrušení.
   Takže můj dojem je, že vakcíny dovážíme, takže je možné že v nich jsou nebezpečné látky, potom hexavakcíny jsou určitě, logicky, nebezpečnější než vakcíny na jednotlivé choroby a také si na druhou stranu myslím, že například autismus je hodně zneužívané onemocnění, nejen v USA. Tam, pokud jste dostatečně gramotní a při smyslech (což opravdu není každý), dostáváte po úředním kolečku na autistické děti dávky, no neberte to. Takže se jim to tam autistickými dětmi jen hemží.
   Ale obecně očkování je přínosné (podle mého), jen bych se vrátila k tomu co zde bylo před rokem 1989, což bohužel není možné.

   • Kamil Mudra

    U nás se za socíku očkovalo jiným způsobem než je ten Americký. My jsme nedostávali žádné multivakcíny aby si imunitní systém jen zapamatoval jak vypadá vir. Ta naše metoda fungovala výukou bojem. Organismus byl napaden oslabeným nepřítelem, svedl vítěznou bitvu během které se „vycvičil“ aby, až se setká se skutečným nepřítelem, věděl už jak na něj jít, zasáhl včas a s dostatečnou razancí. Pak následovalo další očkovaní s novým oslabeným nepřítelem a výcvik se opakoval.

    Druhý způsob očkování, který vyvinuli západní výrobci multivakcín, popisuje ten lékař i s následky které to přináší. To video je opravdu zajímavé a doporučuji ho dosledovat až do konce.

    Když jsem ho poslouchal tak mne napadlo, že by mne vůbec nepřekvapilo, kdyby ta současná situace okolo coronaviru, vznikla proto že se nějaká skupina vědců rozhodla pustit ho do světa s cílem vyburcovat veřejnost, která je na západě obelhávána již celá desetiletí, aby se už konečně začala zajímat o to jak to s těmi vakcínami opravdu je. Protože když se osamoceně ozývali jen lékaři a vědci tak byli vždy nějakým způsobem umlčeni. Přitom ten dopad, především na dětskou populaci, je opravdu zlý.

  • oh

   No tak jo, řeknu to. Kdyby byl dr Palevsky poslední doktor na zeměkouli a já onemocněl smrtelnou chorobou, začal bych usilovně shánět nějakého šamana.

   • Kamil Mudra

    Proč? Provedl něco špatného? Mě přijde jako rozumný a odpovědný člověk. Jak kvalitní je lékař neumím z videa posoudit.

    • oh

     https://www.idnes.cz/technet/veda/studie-ockovani-autismus-falsovana-data-shaw-tomljenic.A171025_085438_veda_pka
     Joj, to je pech, když Photoshop zanechává po úpravách stopy;
     Joj, to je pech, původní data si sebou odvezla zákeřná čínská laborantka a tak je nelze nezávisle prozkoumat;
     Joj, to je pech, když vakcinaci podporující studie jsou „podezřelé“, protože je financují farmaceutické koncerny které mají zájem na kladném výsledku, a pak studii antivakcinační financují všelijaké ligy proti vakcinaci..

     • embecko

      To je stale to same schema, se kterym kapik industrializoval Anglii a dobyval Divoky zapad: Bezohledne a co nejdrive vytezit zdroje a premenit je ve (financni) zisk a to bez ohledu na externality, vcetne lidskeho zivota.
      Milovniky anglicke demokracie uz nezajimaji miliony mrtvych pri Ohrazovani (hlad, nemoci, popravy) a proto se tak zajimaji o Stalina- aby svedli stopu. Za vsechny to rekla Clintonova: Stalo to za to!
      Microsoft funguje, jako vakciny, ale zaroven z nas dela bezmocne a nemocne lidi, jako vakciny. Gates uz davno stoji nad americkym statem a my jdeme na porazku a nedokazeme s tim nic udelat.
      Navic pri takovem mnozstvi lidi nejde uplatnit individualni (holisticky-jak o nem mluvi Palevsky) pristup. Na to neni cas a akcionari zadaji sva procenta. Tady je vsechno spatne…a kdyz se neco dobreho vymysli, prinos je prebit nezadoucimi vedlejsimi efekty, plynoucimi ze snahy o zisk. A to tak rychle, ze prinos zustava jen na papire.
      *
      Clovek by byl blahovy, kdyby si nemyslel, ze vakcinova lobby se bude chovat jinak, nezli napriklad uhlikove-odpustkova, zbrojarska, naftarska atd. To je jen o reklame, prodaji vam vysavac i kdyz nemate elektriku (c) Ota Pavel, anebo auto, ktere nejezdi (elektromobily)…dnes je takove modni slovo profitovat a lze se uz doslechnout, ze budete profitovat z drazsich potravin (budou kvalitnejsi), mene detskych hrist (ubudou urazy), anebo zavrenych hospod (lide posili rodinny kruh)- to vse jsem slysel na vlastni oci.
      *
      A jelikoz vite, ze kazdy globalni kolos vas chce jen ojeb@t, je vysoce pravdepodobne, ze nas budou chtit ojeb@t i s vakcinami. Ne proto, aby vas zabili, anebo zneplodnili, ale jednoduse proto, aby vydelali (to jest rychlejsi, nezli ostatni a to za kazdou cenu). Ovsem konspiratorem budete vzdycky vy a nikoliv ten, co stoji za velmi nepravdepodobnou moznosti, ze to delaji sice pro zisk, ale pritom, tak nejak bokem, prinasi blaho. Nakonec vas poslou do severni Koreje, anebo vam nasadi staniolovou cepici…jak se lze docist na protikonspiracnich webech, jsou taci, co veri na skodlivost vakcin a UFO. Pekne do jednoho pytle a hotovo.
      *
      Vzpomente na socik, jak byl pri sve strasidelne produktivnosti realne produktivni a kolik toho preze vsechen slendrian udelal- kdyby nepostavil vysmivane kralikarny, nebylo by dodnes kde bydlet (atd., atd.). Pri soucasne produktivite a urovni techniky bychom si museli zit vsichni jako kralove, nebyt divident a uroku. Jen by se muselo zpomalit a vice premyslet o kvalite, coz je to posledni, co kapik potrebuje a co tedy nikdy nedopusti, aby se stalo.

      • vittta

       Ono by to chtělo relevantní data.
       Tak třeba- zdražily cigára- důsledek je menší spotřeba, vyšší výběr daně, nebo pozoruhodné „nic“?
       Zdražil chlast- důsledek je menší spotřeba, vyšší výběr daně, nebo pozoruhodné „nic“?
       Omezil se výkon vysavačů- důsledkem je nižžsí spotřeba energie, nebo pozoruhodné nic?
       Omezila se rychlost na silnici- důsledek je nižžší spotřeba paliva, méně nehod, nebo už klasické nic, nebo- to je ještě horší?
       Zvýšily se pokuty za dopravní přestupky- výsledkem je méně nehod,vyšší výběr pokut, klasické nic, nebo že by to bylo horší?
       Zavedlo se GDPR- výsledekm je větší ochrana osobních dat, nic, nebo je to horší, či neměřitelné?
       Zavedla se EET, výsledkem je vyšší výběr daní, nic, více zavřených provozoven, nebo to nelze- s ohledem na standartní výkyvy tržeb dle ročních období a cyklickým krizím vůbec zjistit?
       V případě že se snížil počet cigaret, nebo masa- zlevnilo se návazně na to zdravotnictví, či to nelze- s ohledem na nestabilní příjmy (vlivem cykličnosti krizí) vůbec zjistit?
       To by bylo, ale hovořím o nějakých fakt relevantních datech, né o kecech slaboduchých bojovníků za lepší příští.
       Někdy ta data relevantní jsou, do západní Evropy jezdí každý rok 5 milionů (příklad) dělníků na sklízení úrody, i když tam mají 10 milionů nepracujících a zdravých migrantů.
       Nyní dělníci z východu nepřijednou, a …vznikl problém, úrodu nemá kdo sklízet.
       Tady něco prostě nehraje.

       • Mrkos

        Máme dost týpků s diplomy z Plzně a z naprosto neproduktivních oborů
        jejichž pravé místo je v nově postavených vepřínech, o kohortách těch,
        které je nutné naučit vstávat v pět a táhnout do práce vydělat si na
        živobytí a získat tak základ pro důstojný život, nemluvě A nepotřebujeme
        dovážet ani inženýry. Chce to jen povinou maturituá z „počtů“ a kleknout na ty
        co se učí lajdačit už od dětství. (A místo tělocviku před obědem každý den
        tři kilometry v tempu. Pak se najde i dost těch co si na odpoledne najdou
        s chutí nějaký sport a těm co zůstanou u počítačů se nezkrátí žíly.
        Pak tu mládež přestanou bolet nohy a postojí i v dopravních prostředcích)
        Recept je poměrně jednoduchý, ale stojí mu v cestě jakási dementní
        doktrína, která má vše zničit. Udělali jsme s ní dost velkou zkušenost.

 10. astraustralia

  Kamil uvedl zajimavou variantu:
  …kdyby ta současná situace okolo coronaviru, vznikla proto že se nějaká skupina vědců rozhodla pustit ho do světa s cílem vyburcovat veřejnost, která je na západě obelhávána již celá desetiletí, aby se už konečně začala zajímat o to jak to s těmi vakcínami opravdu je. Protože když se osamoceně ozývali jen lékaři a vědci tak byli vždy nějakým způsobem umlčeni. Přitom ten dopad, především na dětskou populaci, je opravdu zlý.

  Zadny z nazoru vyse uvedenych neni chybny, ockovani proti tetanu zachranilo tisice lidi, stejne tak proti obrne, vztekline, TBC atd.
  Lekar mluvi proti vakcinaci jako vseleku a jeho zkusenosti z jeho praxe v NY.
  Mluvi proti poslednim super vakcinam ktera obsahuji nanoalluminium a jake to ma nasledky.
  Dopad především na dětskou populaci, je opravdu zlý.

  Otazka ockovani se stala opet aktualni s poslednim virusem kdy pharma prumysl prinese novou vakcinu a nekteri lide v tom vidi zachranu.
  Nebudu zatezovat dalsim videem, jen strucne uvedu nazor kritickych lekaru ze bude mit podobnou ucinnost jako ockovani proti chripce.
  Je to uspesne z 10 az 50% podle toho jak daleko je prave probihajici virus daleko od toho ze ktereho byla vakcina vyrobena.

  Pokud vam bude nabidnuto ockovani multifunkcni vakcinou na mnoho chorob, je velka pravdepodobnost hranicici s jistotou
  ze to bude i s tim hlinikem a dalsimi vylepsujicimi sajrajty pred kterymi odpovedni lekari varuji !
  Pokud bude vakcinace na svobodnem rozhodnuti obcana, bude stale dobre, v okamziku kdy se z toho zakonem stane prikaz, bude to znamenat definitivni konec svobodneho rozhodovani lidi !
  Zda opravdu hrozi ci nehrozi ze zdravotni system velkochovu jatecniho dobytka bude aplikovan na lidskou populaci,
  o tom necht si kazdy zapremysli po svem :-)

 11. ema

  Už jsem to tu psala. No my měli štěstí, že naše vakcíny nebyly rychlokvašky, ale důkladně prověřené, než se očkovalo. Stálo to mnoho peněz no a dopadlo to jako v jiných oborech. Strategický partner ze západu přivedl firmu ke krachu sebral 50ti leté výsledky a šmytec. To co tu zůstalo – pouze distribuce zahraničných výtvorů.
  JO pořád vzpomínám na toho jednoho šífa co se nechal v 90tkách naočkovat proti skřipce. Zatím co neočkované osazenstvo zimu takřka nezaregistrovalo, on prskal celou zimu…..

  • astraustralia

   Kdo se chce zamyslet hloubeji o prinosech a naopak negativech ockovani, udelejte si cas a poslechnete hlubsi rozbor.
   Je to z USA ale plati i pro ockovanou Evropu.
   V polovine videa se dozvidame ze drive nebyl temer zadny vyskyt deti s tolika chorobami, s autismem.
   Take pocet ockovani a toho co je v nem drive a nyni je nesrovnatelne.
   Jak vyse uvedeno, je neco jineho byt ockovan proti tetanu, vztekline, ci nebezpecne tropicke nemoci
   a nebo si nechat pichnout vakcinu treba jen proti chripce viz video !
   Zatim mate svobodne rozhodnuti.
   Zdravi vaseho ditete na jeho ceste zivotem je na vasem rozhodnuti!

   • vittta

    Astře, zdraví mého dítěte je na rozhodnutí, které ovlivní vlivové, či sektářské skupiny.
    Žádné v tom smyslu MOJE rozhodnutí to není.
    Pokud bude rozhodnutí opravdu MOJE, pak musí vycházet z mých znalostí, a moje znalosti jsou, že očkování funguje a znám i jeho princip.
    To video jsem zatím neviděl, ale dá se předpokládat, že tam hovoří konkrétní vlivová skupina, nejspíš očkování zpochybňující.
    Je snadné nenechat očkovat sebe, pak zemřu jen já, ale u dětí je to ošemetné.
    Mnohé děti strádají, a vyjimečně až k smrti, veganstvím, alternativním léčení cukrovky a jiných chorob, či podobnými kejkly.
    Ona je otázka, co se farmakologii jako celku hodí víc, jestli proočkovaná populace, kdy některé choroby vymizí, nebo populace promořená chorobami, které se těžko léčí, a když, tak dlouhodobě, či populace, zasažená pokud možno smrtelnými epidemiemi (z mrtvých farmakologie užitek nemá, a nejvýnosnější jsou staří lidé, to zdůrazňuji, ti tedy mají z hledikska farmakologogů největší cenu) , které samozřejmě zvyšují zájem o očkování.
    Myslím, že dnešní pandemie korony je vítaným přínosem v případě, že nemocných bude hodně.
    Léčba je drahá, a v nouzovém stavu se lépe zkouší léky na lidském materiálu.
    Proočkovanou populaci farmakologové nepotřebují.
    Takže pokud už bych konspiroval, pak v neprospěch roušek, v neprospěch omezujících opatření, a v neprospěch očkování.

    • astraustralia

     vittta na Vase otazky najdete odpoved jen kdyz se na to video
     a) podivate a nad obsahem
     b) se nestranne zamyslite
     pokud ale dopredu vite ze :
     To video jsem zatím neviděl, ale dá se předpokládat, že tam hovoří konkrétní vlivová skupina, nejspíš očkování zpochybňující.
     pak je pro Vas ztrata casu divat se na odkazovane video.

     Pokud se odvazite, shlednete a obohacen o informace z videa zamyslite, mohl byste mit jasneji jako potvrzeni ze jste mel predem pravdu a jedna se bud
     „o skupinu, očkování zpochybňující“ s malou opravou ze ne vlivovou skupinu
     a nebo ze jste pravdu nemel, ze se jedna o varujici zodpovedne lekare a pribuzne tech vakcinaci poskozenych.
     Uvadim to zde ne proto ze jsem zasadne proti ockovani, ale proto ze je zasadni rozdil mezi ockovanim predchozich generaci a tim o cem se mluvi a ukazuje ve videu coz je take ve videu zdurazneno!

     Je opravdu jen na Vas zda to bude jak pisete:
     zdraví mého dítěte je na rozhodnutí, které ovlivní vlivové, či sektářské skupiny. tedy zda to nechate na odbornicich jako Bill Gates a Dr Fauci a pharma industry predevsim,
     ci se priklonite k tem lekarum a svedkum poskozenych viz video.

     Je neco jineho byt ockovan proti tetanu, vztekline, ci nebezpecne tropicke nemoci
     a nebo si nechat pichnout vakcinu treba jen proti chripce po informaci jake dalsi „dobroty“ vakcina obsahuje s nasledky viz video !
     Zatim je to stale jeste nepovinne, ac lide jako Vy ve sve priznane neinformovanosti to korektne rad prenechate odbornikum.
     Ja za sebe byt dnes mlady bych to po tolika pripadech selhani na odbornicich typu pana Gatese a pharmaceutickeho prumyslu rozhodne nenechal!

     • vittta

      Já jsem přesvědčen, že vím, o čem to video je.
      Schválně vám to buď potvrdím, nebo mě to nějak překvapí.
      Ale čistě logicky nelze povídat nic jiného než A- očkování je super, B- jak kdy, a C- očkování je zlo.
      S příšlušnými argumenty, ale i to B se bude naklánět buď k A, nebo C.
      Pokaždé to budou tvrdit zodpovědní doktoři, ačkoliv je jasné, že to může vyprávět kdokoliv, protože ty lidi osobně neznáme.
      Já, jako potencionální pacient musím být nad věcí.
      Mohu si vybrat jistotu, či velkou pravděpodobnost problému pro sebe i moje děti, klidně i smrt, nebo pravděpodobnost menší, z jiného směru.
      Zatím mohu vybírat, převracet v hlavě, poslouchat odborníky všech směrů, atd…ale kdyby bylo zle, budu muset rychle vybírat.
      A bude mi na háku, co říkají tihle a tamti odborníci, když kolem budou lidi kapat, budu prostě muset do toho jít.

      • Kamil Mudra

       Podle mého je dost zásadní rozdíl mezi státem praktikujícím očkování, coby nákladnou záležitost, s vyhlídkou že se tím vyhne dalším velkým nákladům na léčení svých občanů a firmou která si „pěstuje“ konzumenty svých produktů aby na nich výhledově inkasovala své obří zisky. A je li rozdíl v tomto přístupu, pak je, logicky, také rozdíl v tom co je mezi lidi distribuováno. Jeden se bez kurvítek v mixéru obejde a nevadí mu že se těch mixérů prodá méně, ten druhý zase potřebuje aby zákazníkovi vydržel co nejkratší dobu a on si kupoval každé dva roky nový. To ale neznamená že mixér je sám o sobě špatný vynález. Jen to vypovídá o tom jaký přístup má poskytovatel ke své klientele.

       Na tom jak často si koupíš mixér zas až tak moc nesejde (případně se bez něj můžeš i obejít) – ale když ti někdo nacpe kurvítko přímo do těla, tak abys se ho do smrti nezbavil – to už je mnohem vážnější situace, která už za nějaké to „převracení v hlavě“ stojí. A to zvláště když máš ještě čas na obstarání informací a pořádně si to promyslet. Minimálně stojí za přemýšlení o tom od koho si ten výrobek koupíš (máš-li na výběr), zdali ho opravdu potřebuješ a jestli se nedostaneš „z louže pod okap“ když si ho pořídíš. Protože tenhle „okap“ tě může „zmáčet“ tak že už nikdy „suchý“ nebudeš.

        • Kamil Mudra

         Zvláště když se postupem času ukazuje že na „vedlejší trati“ je možná víc lidí než na té hlavní a tak by bylo rozumnější místo nové „rychlotramvaje“ používat raději tu starou a prověřenou, s účinnými brzdami, abychom takovému dilema nebyli vystaveni.
         Obávám se však že náš „dopravní podnik“ takovému uvažování není nakloněn a nebude ani v budoucnu.

         • astraustralia

          Rozumny nazor Kamile,
          používat raději tu starou a prověřenou, s účinnými brzdami, abychom takovému dilema nebyli vystaveni.

          Tramwayovou uvahu bych tu mohl prikrmit jinym videem jinych lekaru kteri si dovolili rici ze se ukazuje „nahodna“ souvislost mezi masivnim ockovanim proti chripce v Italii a Spanelsku v poslednich letech a vysoka umrtnost na CORONA nyni, abych tak neoverene stranil neockovani.

          Tak pro nektere zdejsi uplne polopatisticky:
          ockovani na tetanus, vzteklinu, TBC a ohrozeni ktera maji temer 100% smrtelnost je odpoved jednoznacna
          na to co chytre nabizi business pres filantropa Gatese, pharma industry a vsechny co chteji vase blaho,
          si aplikujte treba i tramway a pridejte si nejake koleje navic. Hlavne si ho nenechte vzit !
          Tim jsem doufam srozumitelne rekl svuj nazor.

          Jako tresnicku nazor presidenta Tanzanie:-)
          To pro ty z vas kteri nebudete vedet jak jste na tom kdyz nemate zadne priznaky ale jste „positivni“ :-)
          Prezident Tanzánie prišel s úžasným „pokusem“ Odebrali vzorky z ovoce a zvírat, pojmenovali je po lidech aby „oklamali“ testujici a dostali … „zajímavé výsledky“.

          PS
          Tim se vam tu vubec nesnazim „podprahove podsunout“ myslenku ze by se mohla najit vlada ktera necha masove otestovat ovcany vetsina jich bude „pozitivnich“ a proto uvede cely stat do stavu prikazu a zakazu na pokracovani.

          Jen jako dobre upozorneni na ty kteri chteji nase dobro :-)
          Treba i tim ze budou lepe regulovat :-(

        • pacifista

         Už jsem to tady psal. Zahubit tě Může bezmezná důvěra k odborníkům. Toto rčení jsme používali již za totáče.

   • vittta

    Tak, doposlouchal jsem video o očkování od Astra.
    Zkusil jsem se nestranně zamyslet, a zde je závěr:
    Video je klasický, manipulační blábol vysoké profesionální úrovně, jehož cílem je zisk ze senzace. (zde fantastické odhalení)
    Prakticky celé video je složeno z prokazatelných lží, nebo manipulací, vytržených z kontextů.
    Už na začátku je lež, že očkování nemá vědecky prokázané účinky.
    Pak hovoří lidé, co jejich děti byly nějak postiženy vakcínami, ale jsou to jen názory rodičů, bez příslušných lékařských zpráv, či ukázce těch dětí, tedy tam může kdokoliv říkat cokoliv.
    Je poukazováno, že vakcíny obsahují rtuť a hliník, ale není řečno, proč tam tyto jsou, navíc jsou tyto látky na složení napsané, nejsou tajné.
    Pokud někdo nezná lékařský termín rtuti, nějaký thimolin, nebo co, ani si to nepamatuji, a je to doktor, pak je to idiot, nebo lže.
    Pro malé srovnání, rtuť není samozřejmě nejjedovatější neradioaktivní látka (možná měl být překlad spíše kov), ale jedovatá je, její zhoubnost spočívá v kumulaci, špatně se odbourává, jedovaté jsou i páry.
    Má jí každý z nás v hubě, amalgam obsahuje rtuť.
    Video je z r. 2015, zákon měl platit od r. 2016, zatím se ASI nic moc neděje, demontrantů byly stovky, a nechyběl rasismus, ten nesmí chybět nikde. (bílé ženy asi neprostestovaly proti aplikaci)
    Byl tam soud- odpovězte ANO-NE, to je klasická finta každého vynuceného vyznění.
    Video je určeno Američanům, takže u nás má poněkud jiné vyznění, každý tady ví, že autistů přibývá, ale masivní očkování proti všemu (tam uvedeno až 72 nemocí) zde není.
    Ptal jsem se i mé labutě, a opravdu jich přibylo, dříve prakticky nebyli, ale shodli jsme se na tom, že jde spíše o důsledek záchran plodů,či předčasně narozených dětí, které by jinak neměly šanci na přežití, zřejmě hraje roli i to, že děti mají nekontabilní páry (parfémy ničí přirozený výběr) či umělá oplodnění, kdy nevítězí ta nejlepší spermie.
    Tam uveden příklad z Afriky, že do doby očkování tam neměli žádný autismus, což je komické, protože to zajedno nikdo nezkoumal, a za druhé přirozeným výběrem dospívali jen ti nejsilnější, co bylo slabé či se vymykalo- zemřelo.
    Pokud by byla pravda, že neočkované děti jsou zdravé, pak lze jen závidět, že nežijeme v třeba 19. století, nicméně se nezdá, že by tehdy byli lidé obecně zdravější, o věku dožití ani nemluvím.
    Na druhou stranu mám určité výhrady k očkování na úplně všechno, ani já bych se nenechal očkovat na prasečí chřipku, nebo nenechal očkovat své dítě na plané neštovice, jak je tam uvedeno.
    Nic se nemá přehánět, ale očkování proti zásadních chorobám bylo ZÁSADNÍ pro další vývoj Evropy, protože prakticky vymýtilo smrtelné choroby, na které umíraly miliony lidí, a to především mladých a dětí.
    Takže můj názor- čistá „pětka“.

    • astraustralia

     Informace lekare z NY jste z Vaseho pohledu uspesne zpochybnil.

     Vyse jsem uvedl nezpochybnitelne vady ockovani, viz priklad z Anglie kde se dopustili poskozeni mozku v prokazatelnych
     60 pripadech! I soud to musel uznat !
     Brain-Damaged UK Victims of Swine Flu Vaccine to Get £60 Million Compensation
     60millionu liber kompenzace v Anglii za vakcinu na praseci chripku ktera poskozovala mozek !

     Jake asi bude Vase nestranne zamysleni nad tim spravnym ockovanim, ktere bude s pravdepodobnosti vetsi nez malou nasledovat a ktere bude mit podobu prikazu ze zakona k ockovani , na zaklade doporuceni expertu za kterymi budou penize pana Gatese a pharma prumyslu ?
     Jak brzy k tomu dojde a s jakym vysledkem muzete stejne fundovane predem napsat,
     podobne jako jste se vyjadril k videu pred shlednutim.
     Vase vyjadreni bude mit tu vyhodu ze se bude patrne shodovat s tim oficialnim.
     Pujde o zachranu zivotu v millionech proti jen tisicum postizenych.
     Pharma prumysl se fundovane postara aby argumentace znela ze se bude jednat jen o malo tisic
     a take o to aby az to bude mnoho tisic jste se to spravne cislo nedozvedel.
     Az dojde na lamani chleba bude na Vas zda se priklonite k tem co to budou resit jako tramway s vyhybkou
     ci k tem kteri kategoricky vicekolejnost resenou resenou pres vyhybku odmitnou.

     • vittta

      Ano, bude to na mě, a ne na nějakých žvanilech, co mi podsunou v nějakém videu, co si mám myslet.
      Pokud by se očkováním zachránili miliony, pak jsou tisíce postižených přijatelnou cenou, ovšem má to tu nevýhodu, že se to prokáže až při těch milionech mrtvých, že se „něco posralo“.
      Léky na cokoliv mají také tisíce obětí, nevím to, ale dá se to předpokládat, a miliony zachráněných.
      Alternativní léčba má (potencionálně- protože jen málokdo je tak blbej, aby sázel na alternativu, když je opravdu nemocný) miliony mrtvých, a tisíce zachráněných.
      Jde i o to, že alkohol a kouření a cukr a tučná žrádla mají také miliony obětí, a přeci jen málokdo respektuje, nebo by respektoval, omezování v těchto sférách, ale děsně to vadí u očkování.
      Takže za mě- povinné očkování JEDNOZNAČNĚ ANO, ale ne na každou blbost.
      Zákon by musel jasně definovat choroby, na které je povinnost děti očkovat, a měla b proběhnout veřejná diskuze na toto téma.
      Je asi zbytečné, nechat se očkovat proti planým neštovicím, nebo prasečí chřipce, nic méně kdyby ta chřipka udeřila plnou silou, asi by lidé rychle zapoměli na konspirační teorie, či na 60 poškozených.
      Celá ta maškaráda s očkováním stojí (a padá) na tom, že se zatím nic nestalo, dokonce ani koronavirus není zatím v tom slova smyslu tak silný, aby skutečně děsil.
      Zatím.
      Kdyby kolem lidé kapali jak mouchy po tisících, o vakcínu by se rádi rvali, a to i kdyby měla 10% rizika, že někomu upadne noha.
      Ono jde i o to, že se musí vyplatit něco takového vyvíjet.
      Ten výzkum něco stojí, a pokud se nevyplatí, nebude ho nikdo dělat.
      Takže až by bylo fakt zle, nikdo by nic nedělal, a pak by mohlo být pozdě.
      Co si asi tak řekne nějaká zájmová farmakologická skupina či politici, když zaplatí a zajistí nějaké vakcíny, a když se nic nestane, tak na ně lidé ještě naplijí?
      Já jsem realista, a můj hlavní problém je v tom, že nad věcmi uvažuji fakt nestranně.
      Což samozřejmě vadí.
      Tu tomu, tu onomu.

      • astraustralia

       Já jsem realista, a můj hlavní problém je v tom, že nad věcmi uvažuji fakt nestranně.
       To neni Vas problem, ale vase plus :-)
       Hlavnim rozhodcim nebude nekdo na Internetu ci nejake video,
       ale zivot sam ukaze pravdivost zda spravne,
       at Vam to vydrzi :-)

      • embecko

       Vetsinou nevim, proc nekdo na alternativni videa dava odkaz…stoji si plne za tim, co je tam uvedeno, anebo jen varuje, ci nabizi par myslenek k vytahnuti?
       Obavam se ale, ze vetsinou to nevi ani sam autor…jiste, opacny pohled je vzdycky osvezujici, ale muze byt i zavadejici.
       Neni to (relativne) zas tak dlouho, co jsem ockovani vcelku slepe duveroval (to asi dela stara socialisticka skola), ted uz si davam pozor. Mluvil jsem o tom i se svym obvodnim doktorem a ani ten nenechava svoje deti ockovat nad „povinnou“ miru. A ani nikdo z jeho kolegu. Loni jsem treba resil klistata (tedy ockovani)…ale pak se na ne take vykaslal a to i kdyz mne vystrasily desitky nakazenych a nejaci ti mrtvi….no, ona kazda vakcina musi byt svym zpusobem svinstvo, co vam da zahul, takze s odstupem…
       Co se jeste alternativnich medii tyce, pak mne k jejich vyhodnoceni navedly prispevky odpurcu konspiraci, casto pisicich „nenecha se ockovat a nosi alobalovou cepici“. Nektera alternativa mi prijde spise jako diskreditacni akce StB. Takze tezko vybirat…nejlepe je spolehnout se na instinkt, dle meho lze pomerne presne odhadnout, kdo je padouch a kdo hrdina.

       • vittta

        On nemůže nikdo v tom smyslu vysloveně lhát.
        To by mu nikdo nevěřil.
        Také by bylo dobré vědět, kdo je původce, článku, petice, videa.
        To jsme tady řešili s tou výzvou.
        U toho Astrova videa- proč tam je ta dramatická muzika, a proč tam mluví ta černoška o rasismu?
        V tom kontextu sdělení je to zbytečné, ale jako soubor sdělení, nějaká součást celku…
        Ruský lid také neví, jaký kokot je Novotný, nebo Hřib, takže dejme tomu, když to jejich novináři dobře podají, může to vypadat, že si to myslíme všichni, ale tady víme, že je to provokace.

    • Kamil Mudra

     Souhlas. Video je zcela evidentně manipulativní. Ale ono se s tím nijak netají, tedy nejde o manipulaci skrytou. S manipulativními videi se setkáváme často – postačí si pustit nějaké o bezpečnosti práce nebo jakákoli co mají varovný charakter. Téměř vždy jsou v nich nadsazena rizika před kterými je varováno. Cílem tohoto videa však určitě není zisk ze senzace, založené na nějakém „fantastickém odhalení“ protože naopak hovoří o dlouhodobých společenských jevech, které pouze shrnuje.

     „Prakticky celé video je složeno z prokazatelných lží, nebo manipulací, vytržených z kontextů.“
     Podle čeho soudíš že jde o prokazatelné lži? Jsi natolik erudovaný v několika vědách abys toto dokázal posoudit? Můžeš se pouze rozhodovat zda budeš věřit těm či oněm stanoviskům autorit a nebo těm či oněm zkušenostem rodičů, které osobně neznáš. Tedy: možná lži – možná pravdy ale jednoznačně to prohlásit nelze. Manipulace viz. výše. Že je tam dost věcí vytržených z kontextů není nic překvapujícího. Pokud by mělo video plně obsahovat i kontexty trvalo by řadu hodin a kdo by se na takové díval? Cílem videa je abys se o ty kontexty začal zajímat.

     „Je poukazováno, že vakcíny obsahují rtuť a hliník, ale není řečno, proč tam tyto jsou, navíc jsou tyto látky na složení napsané, nejsou tajné.“
     Nejsou tajné ale také nemáš na krabičkách uvedeno proč tam jsou. Navíc se očkovaný s krabičkou téměř nikdy nepotká. Přijde, dostane pigáro a odejde. Pigáro mu aplikuje chemicky nepříliš vzdělaný personál který pracuje s hotovým výrobkem a nemá důvod se jeho složením zaobírat. To ostatně ani běžný lékař který má standardní důvěru k poskytovateli vakcíny. Takže složením se zabývají pouze „šťourové“ kterých je v řadách pacientů i lékařů takové minimum ve srovnání s „ne-šťouraly“ že doposud nebylo třeba se nějakým utajováním zabývat a postačí např. hliník nazvat „adjuvantem“ aby ho 99% lidí přehlédlo.

     Co nikdo nerozporuje:
     Zvláštní je fakt, že hliník téměř jako jediný z prvků se prakticky nevyskytuje v žádné živé tkáni, ať již rostlinné nebo živočišné. Existuje silné podezření, že případný zvýšený výskyt hliníku v krvi může být příčinou vzniku Alzheimerovy choroby tím, že likviduje mozkové a nervové buňky, proto je na obsah hliníku velmi pečlivě testována především krevní plazma, která by při pravidelných krevních transfuzích mohla zvýšit hladinu hliníku v krvi pacienta a obdobná pravidla platí pro všechny dialyzační roztoky, používané při chronickém selhání ledvin. Organizmus je sice vybaven řadou bariér, které brání pronikání sloučenin hliníku do tělesných tekutin a buněk (to asi bude mít ze strany přírody nějaký důvod) ale americké vakcíny (oproti našim které známe ze socíku) jsou vybaveny „nástroji“ (nanočásticemi) které tyhle bariéry narušují aby to pronikání umožnily – kvůli urychlení a zesílení reakce organismu na očkování.

     Takže kdybys si do každé hliníkové nádoby ve které si ohříváš jídlo ke všemu přidával ocet, který způsobuje uvolňování hliníku do pokrmu, choval bys se zatraceně nezdravě a jinak praktický hliníkový ešus by se ti proměnil v traviče. Ovšem americké očkování ti dopraví ten hliník skrze krev přímo do mozku, což je ve srovnání s jeho přijímáním skrze potravu nesrovnatelně brutálnější.

     „Má jí každý z nás v hubě, amalgam obsahuje rtuť.“
     Od 1. července 2018 platí, až na výjimky, zákaz používání amalgámových plomb u dětí do patnácti let, těhotných a kojících žen kvůli negativnímu dopadu rtuti na zdraví. Ovšem americké vakcíny ti nacpou rtuť do těla mnohem agresivněji než blomba a to už v prvním roce života, nebo nejpozději v předškolním věku, protože neočkované dítě ti americká škola neveme.
     Nevidíš tu zjevný rozpor?

     Jak se oba prvky při použití vakcín do mozku dostávají popisuje polopaticky ve videu Dr.Palevsky odkázaný astrem, a dle mého mínění nespravedlivě, zavržený ohem. Proč nespravedlivě? Protože oh zakládá své odmítnutí na zfalšované studii, která nemá s Pavlovským nic společného a Pavlovský ji konkrétně ve svém sdělení ani nezmiňuje natož aby byla nějakým jeho ústředním tématem.

     Studie se věnuje účinkům hliníku na myši v souvislosti s autismem. Pavlovsky někdy ke konci videa jednou větou zmiňuje že četl vícero studií které prokazují negativní vliv hliníku na zvířata a pokládá otázku zda by také hliník nemohl být příčinou nárůstu dětských poruch protože vyvolává v mozku záněty. Ale jinak naprostou většinu videa tvoří jeho sdělení o tom proč se začal vakcínami zabývat, z čeho jsou složeny, hovoří o statistikách, o svém dvacetiletém pozorování dětských pacientů, kritizuje absenci srovnávacích studií očkovaných a neočkovaných dětí, poukazuje na schopnost očkovaných dále viry roznášet, poměrně vysoké procento těch u kterých se nevytvoří protilátky atd. Nevidím tedy důvod k jeho zavržení jen kvůli nějaké studii na které se nepodílel ani ji nepropaguje.

     Při sledování všech takových videí je třeba mít na paměti že lidé kteří v nich hovoří, ať už jde o odborníky, nebo laickou veřejnost, mají s očkováním jiné zkušenosti než naše generace očkovaná za socíku jinými vakcínami než oni. Nelze tedy jejich vyjádření posuzovat našimi zkušenostmi. Naší země se tento problém začal týkat až po zrušení vlastní výroby a se zahájením dovozu západních vakcín.

     • vittta

      Původně jsem si chtěl dělat poznámky, že budu konkrétně reagovat, ale bylo by to dlouhé, a stejně by to nikdo nakonec nečetl.
      Mohu třeba o tom amalgamu, já to uvedl proto, že rtuť tam není jako travidlo, ale jako pojidlo, nebo co, bez ní o nejde, a v tom stavu není toxická.
      Hele já nejsem chemik, ale oxid uličitý CO2 se nedá čistý dýchat, ale není jedovatý, zatímco oxid uhelnatý CO se dá dýchat úplně v pohodě, ale ne moc dlouho, protože jeho účinky jsou 100% smrt.
      Dříve bylo všude olovo, arsen, asbest, no, někdo umřel, ale většina lidí to záhadně rozdejchala, zrovna jako byly rozvody vody v olovu, které mimochodem snižuje inteligenci u dětí až o 25% na generaci, a také se kumuluje.
      Takže…ono je to prostě těžké, a žádný Gates tehdy nebyl.

 12. vittta

  Kdo by nechtěl čistější životní prostředí, aneb dobrými skutky vpřed, skrze levicový aktivismus, bourání kapitalismu, až k nadnárodnímu velkoburžoustkému hnutí.
  Protože jak píše autor, když to, co je psáno zjistil obyčejný čučkař z veřejných zdrojů (jako autor sám) co by asi tak zjistili skuteční machři v oboru?
  No, ale není třeba házet flintu do žita.
  Zájemci o bourání kapitalismu nechť se soustředí na živnostníky a EET, a určitě se podaří zachránit sociální stát!
  https://www.protiproud.cz/politika/5118-ekoteroriste-kolem-nas-nadseni-mladeznici-nebo-nekaly-byznys-po-stopach-extinction-rebellion-trikrat-osmero-nikolcinych-particek-nitky-vedou-dal-vyvolat-paniku-a-pak-draze-zachranovat-podvod-vuci-pulce-sveta.htm

 13. vittta

  Ondra je u nejmenovaného blogera sice banánován, ale když je něco podnětného, je třeba to otisknout.
  Zde:
  „Ondra“ | 22.5.2020 v 17:11

  Děláte mi radost. Fungujete jak Freud předpoikládal, jako médium podvědomé reflexe – v tomto případě touhy vyventilovat svoji zásadní a jedinou emoci – nenávist. Proto fungujete jako switch – ovšem jednocestný který přepíná jen mezi dvěma kanály.

  Ten nebožák, co mu hrozíte tropickým ovocem vy a vitttův podržtařžka, za nic nemůže, a jen se dožaduje vaší soudružské schopnosti sebereflexe. Nicméně vaši někdejší obdivovatelé od Janiky, co jste díky tomu, že jste neunesl nervovaou labilitu jejich třídně neuvědomělého sou-druha, byť o dost primitivnějšího vás, tak byli jen díky mé vytrvalosti – vyakčněni na opuštěný Ostrov – jinak do té doby bezvýznamných proruských trollů v důchodovém věku co pro samé sezení u Sputniku si ani neměnili inkontinenční vložky. …

  Pak jak psychologiue a můj guru praví, pak platí – že rozvracet žádný liberál marleninskou třídně uzavřenou totalitu, udržovanou reprresí pohromadě – vůbec nemusí – protože ta se mezi sebou rozvrítí sama.

  Čím větší ghetto vyakčněných tím méně prostoru pro „vlastní“ soudrujhy. 🙂 „Pocit moci“ rozhodovat o tom, kdo smí rpromluvit na soukriomých platformách americké webové platformy pro zhrzelé rudé krky a opuštěné důchodce, co umírají zaživa, aniž by si jejich skonu někdo vůbec všimnul, je v USA vnímáno jako sociální pomoc bezbranným – než by ti vzali brokovnici a šli si své „třídně pocuchané“ nervy léčit na parkoviště supermarketu. A hle, funguje to a je to zadarmo!“

  Je to reakce na poněkud nejasný text indiána, kde „odhaluje“ Kamila na nové republice.
  Ano, Ondra má trapné, nic neříkající a stále se opakující texty, ale když je to k věci, dá se to vyržet.
  Proč k věci?
  Je to boj proti třídnímu nepříteli, ba třídním nepřátelům, z blogu, kde jsou třídní nepřátelé.
  A to je daleko důležitější boj, jak nějaký boj proti (ha,ha,ha) „kapitalismu“.

  • Kamil Mudra

   Prosím tě, co je na tom blábolu podnětného – nebo dokonce natolik „k věci“ – aby to stálo za kopírování sem? Taras tohle připitomělé zvířátko pokusně vypustil z klece do „arény“, na podnět Saula, zřejmě v naději že obecenstvu Terasy dopřeje povyražení z jeho souboje s indiány a krtečkem. Ti se však k němu otočili zády sotva ho spatřili taže zábava se asi konat nebude a ty ten jeho smrad pouštíš na Ostrov.
   Jinak jeho zmínka o mé osobě se týká tohoto mého komentu: https://taras2.wordpress.com/2020/05/18/vsechno-nad-stonasobek-od-dabla-jest/comment-page-1/#comment-26713 a indiáni mne na NR nijak neodhalují ani „neodhalují“. Jak by také mohli když jsem tam, co jsem živ, nanapsal nikdy ani tečku a naopak vyjádřil podivení nad tím jak do takových diskusí může vůbec někdo chodit.

   • vittta

    Na tom blábolu není podnětného nic.
    Ale na tom, že to tam pustil, to už podnětné je.
    To je o nejmenovaném blogerovi, né o tobě.

    • embecko

     Nahodou je to docela dobry… :o)
     Ale i dvojsecne…jestli vzpominas, Otik dal nejmenovanemu blogerovi banana…a hle, uz je zas na scene…ze by opravdu pouzil nejmenovany blog „jako sociální pomoc bezbranným – než by ti vzali brokovnici a šli si své „třídně pocuchané“ nervy léčit na parkoviště supermarketu. A hle, funguje to a je to zadarmo!“
     Otik trpi na slabost vule, podobne se vratil i k Tribunovi…takze to jeho psani se nezda byt vyrazem jeho presvedceni.

     • Kamil Mudra

      Na ten jeho „banán“ Tarasovi si pamatuji ale že by nějek „odcházel“ od Tribuna si nevybavuji. Tribun ho drží na řetězu, Janika ho sporadicky občas vystaví v kleci a Taras ho teď (myslím že úplně poprvé) na chvíli pustil do výběhu. Otík je evidentně šťastný z každé chviliky kdy si může zaskotačit a se svým zoufalým „bušením do klece“ asi nikdy nepřestane. Kdepak nějaká vůle! Ta musí jít stranou. :-)

      • embecko

       Tribun Otikovi neco vycital a Otik se ohradil se slovy: „Staci rici a odejdu.“ A tak Tribun pozadal, aby odesel…ale za tyden tam byl Otik znova, splachovaci, teflonovy, intelektualni…na vytky, co ze je to za cloveka, kdyz takhle drzi slovo, nereagoval…s nim je holt tezke porizeni…

       • Kamil Mudra

        No, ale všimni si že, ve srovnání s tím co jsme mohli sledovat na Terase, je u Tribuna o dost krotší. Zřejmě si buď dobře uvědomuje že druhý konec jeho řetězu je ukotven za mřížemi, nebo dostává jen omezené „vycházky“.

        • embecko

         Oba s Tribunem prijali teorii multikulti a Otik v nem vidi potencialniho spojence (cimz je, proboha, nesrovnavam), takze je vic v klidu. To tady, anebo u nejmenovaneho blogera je v jame lvove, tady se bije jak o zivot.

        • oh

         Myslím si, že Tribun ho povoluje individuálně a tu a tam ho nechává zamčenýho v ajnclíku ;-) Frankfurtský „Otík školastik“ si pak stěžuje, že je cenzurován. :-)

      • vittta

       Já nechci nejmenovanému blogerovi křivdit, ale dle mého Otika vystavil právě pro několik nenápadných slov, protože- proč by jinak vystavolal 1000x v různých minimálně změněných variantách vystavené na všech blozích, co jich ve viruálnu je?
       Zde:
       „Ten nebožák, co mu hrozíte tropickým ovocem vy a vitttův podržtařžka, za nic nemůže, a jen se dožaduje vaší soudružské schopnosti sebereflexe. Nicméně vaši někdejší obdivovatelé od Janiky, co jste díky tomu, že jste neunesl nervovaou labilitu jejich třídně neuvědomělého sou-druha, byť o dost primitivnějšího vás, tak byli jen díky mé vytrvalosti – vyakčněni na opuštěný Ostrov – jinak do té doby bezvýznamných proruských trollů v důchodovém věku co pro samé sezení u Sputniku si ani neměnili inkontinenční vložky. …“
       Zbytek nejmenovaný bloger ani nečetl, proč také?
       Ale výsledek je „já nic, já muzikant“, což je oblíbené třeba i u mě, tak jako si kopnout a tvářit se jako by nic, ovšem já nejsem etalon morálky a slušnosti, že ano, nebo to o sobě netvrdím, jmenovitě když někoho z politických důvodů…no spíše třídních, vyhodím.(antikomunista nejmenovaný bloger selektuje diskutující po bolševicku, třídně)
       A kdybych měl blog, a někoho vyhodil z politických důvodů- což si myslím, že bych neudělal, ale jeden nikdy neví, tak bych napsal, že ho vyhazuji z politických důvodů, čistě už proto, abych se na sebe mohl podívat do zrcadla.

       • Kamil Mudra

        Taras o tom u sebe píše, proč je tam ten Otíkův komentář. Něco v tom smyslu že se mu tam vloudil při hromadném schvalování krtečkových komentářů a kvůli Saulovi to tak nechal.

          • vittta

           Nechám se poučit, jak s úplně blbým,neznalým, ale sebevědomým Saulem nakonec „zatočí“.
           On vlastně píše to samé, co tady, jen je tam ochuzen o toho „nacistu“, a jeho věrné.
           Nyní sonduje, co si může dovolit.
           Otik mu není názorově vzdálený, má i podobný styl, Indiána nechápe, a tak se mu věnovat nakonec nebude, protože nemá jak.
           A hledá „nacistu“, nejraději by Kočku, ale ta se na nacistku nehodí.
           Měl by to být někdo, kdo sere i samotného nejmenovaného blogera, ale ten tam v podstatě není.
           Saul potřebuje rozvracet, ukazovat se, být žalobcem i soudcem, ale zatím se ještě nezorientoval- ale pomalu přidává, na hulvátskosti, nechutnosti a drzosti.
           Nejmenovaný bloger to naprosto neprokoukl, no, však jsem psal, že je politicky naivní, dokáže bombasticky hájit nápady někoho jiného, (sociální stát, EET) a bombasticky nenávidět třídní nepřátele (od kadeřnice po Goldmann Sachs), ale sám toho mnoho nevymyslí, co se týká nějaké taktiky, nebo …on vlastně ani nemá politický názor, píše o pravici a levici tak, jak se definují ty strany sami, nemá rád komunisty, dělníky a živnostníky, ale jaký je jeho politický názor vlastně nikdo neví.
           Že je každý ODSák kokot není názor, to je obscese, bez ohledu na to, že to tak v podstatě opravdu je.
           Stejní kokoti jsou ale i jinde, jmenovitě v ČSSD, která má na hlavě másla stejně, jak ODSáci.

        • embecko

         Ono je to stejne jedno, rozeznat co psal otik a co nejmenovany bloger, se pomalu stava nadlidskym ukolem:
         „Takže jestliže se u puncovaných ódéesáckých intelektuálních abortů jejich tupé a zavilé zhovadilosti a nevzdělanosti nelze divit, jsou přiživováni z milodarů pravičácké podnikatelské pakáže, potom ale u veřejnoprávních redaktorů, kteří jsou živeni z peněz všech koncesionářů, je nutné nemilosrdně vyžadovat, aby měli povědomí alespoň na úrovni učiva dějepisu základní školy, což zjevně nemají.“

         • embecko

          Pokud by chteli elegantne dokoncit dilo zkazy, mohli by ti dva spolu s Krteckem prejit na proto-indoevropsky jazyk, tim by se vyresily i zbyle drobne rozdily v jejich syntaxi:
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Schleicherova_bajka
          *Rzecz Otikowos este podwobna rzeczi Tarasowos i Krta Indianskiegowos.
          (To zni sice jako protopolstina, ale omyl, jde o specificke nareci protoindoevropstiny, pochazejici od mythycke hory Pik Neomarxa).

         • vittta

          Lehce jsem přeběhl jeho nejnovější téma- a nějak se mu to vymyká.
          Hlavní slovo tam drží turbosluníčkář, který ale není živnostník, a tak nejmenovanému blogerovi nevadí, a jeho trapné konstrukty nechává bez povšimnutí.
          Nic méně jsem si nemohl nevšimnout, postupného sluníčkovatění nejmenovaného blogera, který se ve svých textech dostal přesně doprostřed, mezi zdravý rozum, a absolutní podporu EU.
          Je na pozici „nikdonetušícopíšuacotímmyslím“.
          Věčný souboj pravice a levice, při čemž pravici zastupují strany, kterým jejich pravicovost věří už jen nejmenovaný bloger, a levici nezastupuje pro jistotu nikdo, a bolševici jsou kurvy.
          Unikátní je tento konstrukt:
          „U podnikatelů a živnostníků je pak příchylnost k ODS, straně, která jim umožnila rozkrást státní majetek a neplatit daně a odvody, pochopitelná, stejně jako u manažerů, ajťáků a inteligence, která na současném stavu věcí profituje, typicky pak právníci, lékaři, vysocí úředníci.“
          Všichni svorně volíme ODS, a ta má 10 krásných %.
          Trochu mi to připomíná Guardian, tam se také píše o pravici a levici, ale nikdy přesně nechápu, co tím chce vlastně básník říci.

   • pacifista

    Tedy ten odkaz Kamile, to je síla. Musí být asi duševně chorý, protože napsat takový blábol nikdo normální nemůže.

 14. pacifista

  Tedy ten odkaz Kamile, to je síla. Musí být asi duševně chorý, protože napsat takový blábol nikdo normální nemůže.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s