Nakázané smyšlenky V

Autor: Orinoko

– Znal svůj osobní Milion Chvilek. Nastával pokaždé, když zkonzumoval hrách nebo čočku.

– Doba vyžaduje páteř. Ale vysvětlujte to bezobratlým.

– ODStranil svého spolustraníka z partajního COLTbiště a ještě to žoviálně nazýval travesti SHOW.

– Už mu jebalo. Prostitutky si pletl s propustkami.

– Jaký je rozdíl mezi Pravdou a láskou a normalizací Přemysla Totáče? Menší, než si myslíte. Samet to má pod Prahou rozlišovacích schopností a slouhové doby v tom mají dokonce sametově zhasnuto.

– Čuměl do zrcadla a nevěřil vlastním očím. Naproti někdo zvracel.

– Deep Čochtan se oddával zasloužené siestě. S Deep Purple strávil v hudebním studiu celé dva měsíce. Dílo je hotovo a připraveno k uvedení na trh. Předpokládaný největší hit alba, které nejdříve vyjde v USA, nese název „Roll Up Pictures“ / do češtiny překládat jako: rozjed´ rotačky/.
Skladba je inspirována pražskou Letnou a nové album vyjde pod názvem – Deep State..

– To si děláš kozy, že jo!, hlaholil na známého bodře, když mu tento právě popisoval kopulaci malého mozku s velkým.

– Postával naprosto ohromeně před obrazem Doriana Graye. Z plátna se na něj taJEMNĚ usmíval Zrzavý Hieronymus Bosch. A Salvator Dalí mu přitom kynul jako těsto. Také z plátna.

– Sametově se vzmužil. Po 40ti letech vytáhl svojí hlavu ze záchodové mísy a zkoumal nové obzory. Bez vlastní hlavy v otvoru doby si totiž už nedovedl svět vůbec představit.

– Do volební místnosti vstoupila holá řit´. Ale jak se ukázalo, neměla s sebou příslušné listy. Komise ji tedy vybavila na místě.

– Na pražském letišti Václava Havla ROLLovalo očekávané letadlo. Právě dorazila várka oleje z Caricynu. Ricin už byl na místě.

– Největší životní příběh lidstva. On, ona, koitus. – Přerušovaný. … Exitus. – Trvalý.

– Koukal na to dítě s vodNATOu hlavou naprosto užasle. Ale hned v porodnici mu došlo, že ten chlapeček nebude žádný jeho Benjamin, nýbrž, že je to úplně cizí tRoll.

– Pandořina skříňka pro něj byla velká neznámá. … Jak to jenom říci?… Vlastně se jí obával stejně jako ženského pohlaví.

– Vzal nohy na ramena. Jinak to ani nešlo. Při běhu by mu jen překážely.

– Pozoroval je klíčovou dírou. Šlo totiž o klíčovou scénu.

  • astraustralia

   Cim to je ze jsem uvedl odkaz na rozhovor s „nejpopularnejsim a nejznamejsim starostou“ v CR
   a reakce zde zadna?
   Jak v predchozim odkazu tak i v tomto pan starosta Reporyji vyslovil tolik nazoru a novych myslenek a vam to nestoji za
   rozbor?
   Slavny starosta clen ODS a showman v jedne osobe ktery stane li se jeste i poslancem bude ovlivnovat vase byti a vy nic ?

    • astraustralia

     (budu se snazit priste na Tve prani jiz jen html odkazy)

     Mas sice pravdu, ale pro pana starostu bys mohl udelat vyjimku:-)
     Uz svym zjevem je vyjimecny a zaslouzi pozornost.
     Kdyz k tomu otevre i svoji dusevni schranku domnivam se ze by si zaslouzil sam clanek ( s extra zaramovanim)

     • embecko

      Ale to neni zas tak moc prani, stary barde :o)
      Jen koukam, ze te dokaze stejne duchovne obohatit Guru Jara, jako vuli lidu zvoleny Peta, zvany tez Guth- Jarkovsky z Reporyj.

      • astraustralia

       Rozdil mezi mnou a vami je v tom, ze pro me je to porad sok, pro vas to vypada ze uz vam ani nestoji za komentar ?
       Osobnost ktera hybe vsim od medialni sceny az po ministerstvo zahranici a vy tu nic ?

       • embecko

        Pavlik je znamy uz od dob sveho otce, agenta Trageda a pozdeji se zviditelnil v dokumentu Dělníci bulváru (je na Trubce), takze nic noveho pod sluncem…vyjma toho, ze si takovy typ zvoli cast Prazaku za sveho zastupitele, to je v jeho pripade asi to nejvetsi prekvapeni.
        I kdyz…volba to neni uplne nepochopitelna a jde ve slepejich jak Berlusconiho, tak Babise, i kdyz samozrejme na prislusne urovni. Ovsem obcane Reporyj se mylili v tom, ze jde o nezavisleho kaspara ala Zelensky a ze kdyz ho zvoli, uz nemohou, oproti predchozim zastupitelum, nic ztratit. Ale nedoslo jim, ze Pavka ma kryti z demokratickeho mainstreamu, ODS, cimz padem se jim kluk z role kaspara vymknul a stal se stinovym ministrem zahranici. A pokud sis vsimnul, tak k jeho osobe mlci cela vlada i prezident, podobne ke Kolarovi a spol. Zda se, ze maji strach, on Pavka zas takovy kaspat asi nebude…

        • kočka šklíba

         A nebo, alespoň já se to v tomto případě snažím dodržovat většinou, platí rčení čím víc s s h…mažeš, tím víc smrdí. Také je to možné ne?.

   • vittta

    Pustil jsem si to, naštěstí se mi po 5 minutách kousnul počítač, ale už těch 5 minut naznačilo, co se tam bude dít.
    To je děsný idiot!

  • embecko

   Ja ti rikal, ze to spatne dopadne! Socialni svedsky stat naletel na sladka slovicka evropskych pravicovych extremistu, co zaludne vychvalovali jeho cestu do pekla. To byla podla hra, co se hrala s nasim multikulti vzorem. Presto, nadeje umira posledni, jeste na sebe nenavesili ceduky Koronavire nebojime se te! nevytahli na pochod solidarity! To se pak budou dit veci!

    • Kamil Mudra

     Se divím že jim ještě Bill Gates nenabídnul vakcínu. Aspoň by mohl „spoza buku“ sledovat jestli je uzdraví nebo dorazí. Takový experiment by se mu mohl líbit.
     Ale jinak – je smutné sledovat jak to dopadá když lidé dají důvěru hloupé vládě. Tohle poučení snad ani za ty mrvé nestojí. Možná že by to Švédové sami zvládli svědomitým přístupem i bez nařízení. Ale s tou imigrantskou náloží…..
     Ale možné je i to že vláda opatření nezavedla protože jí bylo jasné že je tahle část obyvatel bude ignorovat a tak by to stejně k ničemu nebylo. Tak místo toho „udělala ramena“.
     https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/svedsko-koronavirus-covid-19-karantena-imigrace-predmesti-pristehovalci.A200420_182803_zahranicni_aha

     • astraustralia

      Presne .
      Vysledek situace kdy dojde ke vzniku cehosi jako maleho statu ve state s vlastnimi pravidly a zakony.

     • vittta

      Já bych si věděl rady, nakonec, je to úspěšná taktika nejen ve Švédsku.
      Strčit hlavu do písku.
      A bude to vyřešené.

     • embecko

      O Svedsku se dost mluvi, i kdyz ma „jen“ 400 mrtvych na milion obyvatel, zatimco Belgie to uz dotahla na 800, ale o ni se mlci (pro srovnani, Cesko ma 29 mrtvych/mil.).
      „Koncem března vyšlo najevo, že mezi prvními patnácti oběťmi nemoci covid-19 bylo šest lidí somálského původu.“
      Tohle neni dobry trend, uvadet ve statistikach etnicitu postizenych, zde je videt, ze domorodi Svedove se integruji pomalu a ze by meli v tomto ohledu pridat.
      Treba zde je naznacen jeden z moznych kroku, kudy se vydat:
      „Lidé tu žijí pohromadě. Nemají vysoké příjmy. Nemají tolik peněz, aby se mohli izolovat v hotelu od zbytku rodiny. Dál chodí do práce, protože musí.“
      Pokud se davky nedostanou na uroven, ze bude mozno zit v hotelu a k tomu nepracovat, bude svedsky socialni system opravnene povazovan stale za diskriminacni. Zde ceka domorode Svedy jeste mnoho prace.

      • vittta

       Tady je důležité, že tyhle vyspělé země jsou na tom ve všech směrech ohledně koronaviru lépe jak ČR.
       To samé Němci, Francouzi a další a další.
       Nějaké zveřejňování ruských hoaxů o nějakých počtech mrtvých nemá žádný smysl.
       Z článku také vyplývá, že mnozí, plně integrovaní migranti neumí švédsky.
       To je vrchol diskriminace, zajedno je asi nikdo švédsky neučí- jinak by uměli, a za druhé to přece lze řešit tak, že se bude vysílat ve více jazycích, které budou uznány samozřejmě za úřední.
       Švédové zdaleka nejsou tak pohostiní, jak se tvrdí, bují tam hodně rasismu.
       A že musí někteří konkrétně Somálci chodit dokonce do práce, to je vrchol arogance bílých, heterosexuálních mužů!
       Oni neznají pořekladlo „host do domu- Bůh do domu“?

      • kočka šklíba

       No škoda, že třešinka nám tady už nenapíše, jak ta její známá ale vůbec nic takového nepozoruje. No přece jaké „zranitelných lokalitách“ nebo…. „Řada z nich si stále neosvojila jazyk….. a tohle to už je ale vrchol „…..kulturní odlišnosti jejich komunit. Podle nich by měla vzít na vědomí specifické mocenské hierarchie a sociální sítě…..“ . Je tam přece všechno v pohodě ne? Měla by se víc snažit(třešeň) a vysvětlovat nám a i mainstreamu že tak to není. Vždyt je to samý vědec, lékař, v nejhorším nějaký středoškolsky vzdělaný Somálec, tak jaké odlišnosti, jazyk, no to už určitě ne, určitě jich 99% umí už švédsky. Ach jak tu chybí ta uvaděčka :D .
       A je taky škoda, že nám tu o vzdělaných imigrantech nepohovoří MaB, ve Francii je to také zajímavé přece.

      • embecko

       Svedsku se ty prave problemy teprve blizi. Zde ve Svajcu se uz bylo mozno v mainstreamu doslechnout, ze rousky se nezavedly proto, ze nebyly a kdyz uz byly, tak bylo pozde. Ve Svedsku to bylo uplne jinak, tam nemaji zadne no-go zony (ale pouze zranitelne a o zavedeni rousek nebyl zajem od prveho okamziku. Vychozi situace tedy byla velmi odlisna…a jak Svedove rikali, sazkou na zodpovednost obcanu jim slo predevsim o podporu hospodarstvi (opet zname heslo „Stalo to za to!“).
       Ovsem ted se karta necekane obratila a zatimco sousedni zeme mezi sebou pomalu oteviraji hranice, Svedsko stoji jako otloukanek mimo a ostatni se ho boji. Svedove sice v zajmu zachovani cestovniho ruchu apeluji na to, ze se nic nedeje, vsichni jste vitani, ale Danove, Norove, Finove (a dalsi) davaji najevo, ze svedske hranice se otevirat nebudou. V tisku se lze docist o spiknuti severskych zemi proti Svedsku.
       Takze svedska rozhodnuti vedla k tomu, ze maji druhou nejvetsi (realtivni) umrtnost na svete, obyvatele citlivych zon jsou stigmatizovani nedostatecnym socialnimi pobidkami (a jeste jim to davaji adresne najevo v tisku) a hospodarstvi, predevsim turisticky ruch a na nej navazujici dalsi odvetvi, stoji pred kolapsem.
       Tohle by mohly vyresit uz jen evropske kvoty a bylo by nejschudnejsi, aby Komise prijala solidarni prerozdelovani turistu. Napriklad z poctu ceskych turistu, prekracujicich ceske hranice by povinne muselo 20% odjet do Svedska. A samozrejme jako protisluzbu zvysit tlak na integraci domorodych Svedu.

       • embecko

        „Všechno to začalo v roce 2015, kdy se vláda premiéra Charlese Michela (dnešního předsedy Evropské rady) rozhodla zničit celou belgickou „strategickou zásobu“ 63 milionů ochranných roušek a respirátorů, a to včetně drahocenných respirátorů typu FFP2, dohromady 1200 palet pečlivě uložených a střežených armádou v kasárnách v Belgrade, předměstí Namuru. Ministryně zdravotnictví Maggie De Block, která je dodnes ve funkci, tuto akci zdůvodnila tím, že ochranné pomůcky byly „prošlé“. „Ale tak to vůbec nebylo,“ uvedl zástupce odborového svazu belgické armády, „tyto ochranné roušky a respirátory byly spáleny… aby ‚se vytvořil prostor‘ pro ubytování uprchlíků.““
        https://cs.gatestoneinstitute.org/16058/koronavirus-belgicky-masakr
        „Nebyly k dispozici žádné respirátory a roušky, a tak vláda vydala prohlášení, že žádné roušky vlastně nejsou potřeba.“
        Vse ozdrojovano z belgickeho mainstreamu.

        • Kamil Mudra

         No, vidíš co vše má na rozhodování vlád vliv. Dovedu si představit i takový vývoj: Vláda země, silně zatížené imigranty kteří nařízením vlády nevěnují pozornost, zavede epidemická opatření. Domácí je začnou dodržovat, většina imigrantů ne a pohybují se mezi domácími bez roušek, ve stejné intenzitě, jako by nic. Domácí na to upozorní poblíž se vyskytující policisty a ti, i když se jim nechce, musí alespoň formálně zasáhnout, vznikne potyčka, dorazí posila a narušovatelé jsou odvezeni na „záchytku“. Následující den máš plné náměstí protestujícího davu který na karanténní opatření nebere ohled. Demošku nemůžeš přehlížet jako jindy, protože v tomto případě už jde o vyloženou sabotáž vládního nařízení. Co teď s nimi? Jak zasáhnout a dodržet předepsané odstupy? Ale když je policie nedodrží vrhnou se na ni v médiích neziskovky a taky – který policista má chuť vystavovat se nákaze? No a když to nechá policie být, tak ji budou v médiích vláčet domácí za to že je v tak rizikové situaci nechrání.
         Babo raď. Je tedy mnohem diplomatičtější vydat jen doporučení a vše ostatní už nechat na občanech i neobčanech. Když to dopadne dobře – vláda z toho vyjde jako borec, který dobře odhadl situaci. A když špatně – jó lidi, můžete si za to sami, my jsme vás varovali.

         • vittta

          Dobrá finta je nezveřejňovat ne příliš lichotivá čísla.
          A ještě je zfalšovat.
          Vsaď se o co chceš, že za měsíc budou úplně v klidu tvrdit, že to vyspělé státy zvládly na jedničku, a Švédsko na jedničku s hvězdičkou, protože ani nepotřebovalo žádná opatření.
          Po nějakých mrtvých neštěkne pes!
          To samé Němci a Francouzi, za jedna!
          Jen na východě byl náběh na totalitní stát, ale tomu se- s pomocí EU, podařilo zabránit, a to i přes vytrvalou snahu Kremlu, podkopat evropské hodnoty.

         • embecko

          Dopadne to, jak rika vittta, protoze koronac zrejme nebude zas tak strasny chlapik, jakeho si bylo mozno vymalovat.
          To je podobny mustr, jako v Libyii, jen praktikovany na vlastnich lidech…nikdy bych nerekl, ze se dockam takovyhle casu. Proste to dojebou, utecou od toho, mlci a po case se vyjadri, ze to udelali vyborne. Od budocnosti jsem ocekaval spise cestny souboj titanu, ale ne rozklad a dekadenci, to by mne v zivote nenapadlo. Zatim mi EU prijde jako nejisteny horolezec s IQ 70, co se dostal na 1/3 skalni steny a je v azuru. To, ze EU zatim nenarazila, reprodukuje Brusel jako ze to ma vsechno pod kontrolou a pritom je jasne, ze jde o rozjety vlak bez brzd.
          *
          „Není to pro Čechy důstojná práce, řekl šéf svazu průmyslu k výpadku zaměstnanců v zemědělství“
          https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jaroslav-hanak-zemedelstvi-zahranicni-pracovnici-jahody_2005251452_tzr
          Nemuzu to uz cist ze dvou duvodu: jednak se mi zdviha kybl a druhak mi neni jasne, o cem mluvi.
          A taky se zacinam bat, ze stav zemedelstvi by mohl byt poslednim hrebickem do rakvicky a ten pravy duvod, proc otevrit hranice. A nakonec je to i strasliva ostuda nejen CR, ale celeho Zapadu, nechat to takhle dopadnout a byt realne zavisli na praci otroku.

          • vittta

           Nesmysl, na západě nemůže být nedostatek pracovníků, protože jsou tam statisíce migrantů, kteří se přímo třesou na práci.
           Leda…leda by práce v zemědělství byla pro negry a čmoudy nedůstojná.

  • kočka šklíba

   Je to samozřejmě Váš blog, ale když se podíváte k Tarasovi, navíc si přečtěte ted jeho poslední příspěvek, tak bych to nedělala, pouštět sem I a K. Je to zřejmě grafoman a většina jeho příspěvků, ale nečtu všechny tedy, je jednak moc dlouhá a jednak hlavně nic neříkající nebo prostě zmatená. Ale záleží jen na Vás, rolovat mohu jasně.

   • Janika

    To, jak píše tam, bych tady samozřejmě nepřipustila, žádný strach :-). To se týká formy, obsah ke mně přes tu formu neproniknul, takže ten nemohu soudit. Chci být jen spravedlivá, už jsem se setkala s lidmi, kteří když přestali s pózou, byli najednou pod odhození té masky docela přijatelní.

    • Kamil Mudra

     Hmm… Myslím že zde výskyt, této poněkud zvláštní a zatím nečitelné (alespoň pro mne) partičky, není nutný. Kdo má zájem může si je přečíst na Terase, kde je Taras prozatím obětavě vysvobozuje ze spamu: https://taras2.wordpress.com/2020/05/24/koprivu-mraz-nespali/comment-page-1/#comment-26801 a může tam na ně i reagovat. Pravda – s výjimkou vittty, který se prozatím, na rozdíl od Otíka, u Tarase „rehabilitace“ nedočkal. Ovšem, pokud se objeví zde, pak si dovoluji tipnout, že se záhy ocitne v jejich hledáčku, přijme výzvu, a při jejich plodnosti se to tu změní v kohoutí zápasy, v jakých se ostatní diskutující budou jen „po hmatu vyhledávat ve zvířeném prachu“. Je to, samozřejmě, jen můj odhad možného budoucího vývoje který nemusíš brát v potaz. Vžtyť zatípnout je můžeš kdykoli, stejně jako Otíka. Já jen – aby zytečně nepřibývala na blacklistu další slova.

     • Orinoko

      Svoboda neni pro kazdeho. DobroVOLNI otroci po ní ve skutečnosti ani netouzi. Kdejaký parchant naslini prst. Mnohdy dokonce cizi. A pak čeká , co se bude dít s vlajkou na Moonu.
      Svobodný člověk je prostě svobodny. Má nazor. Běžne emoce.
      Modrý kreten a jeho top hulic má jen ideologické nemoce.

     • vittta

      Nic mě na nich nezaujalo.
      U indiána navíc netuším, co vlastně sleduje.
      Ale v podstatě ho nečtu, třeba bych na to přišel, i když dost pochybuji.
      Co je hlavní, my je tady NEMÁME ZAPOTŘEBÍ, na rozdíl od nejmenovaného blogera, který se s nimi prostě smířit musí, chtě- nechtě.
      Tak tam má Otika, Indiána, vykladače historie Saula a Třešeň, a nebýt tam čas od času ty, tak by tam zůstal sám, s Astrem, který tam, celkem marně, píše těm, co o to ani nestojí, protože do Astra se moc nedá kopat, politicky se totiž nijak extra nevymezuje.
      Celý jeho nejmenovaný blog je poslední dobou spam, resp. jeho zásadní díl.
      Tihle (čtyři) mu tam ani nic lepšího vytvořit nemohou.
      A já už bych tam nešel, i kdyby mě zval.
      Což nepozve, protože by to urazilo jeho EGO.
      Politicky by to ale bylo chytré, mohl by pak napsat, že mi nikdo nebrání, tam psát, že je to jen moje volba.
      Takhle se mu mohu- čas od času- oprávněně pošklebovat, že tam má pravou, bolševickou cenzuru!

      • vittta

       Ale tady třeba, když už jsme u osazenstva nejmenovaného blogu. (zcela jsem opoměl Oha, který tam předvádí své kvality)
       Test píše toto:
       Úvaha nad úvahou

       Západní populace je z velké části složena z egoistů, blbců a gaunerů. Stejně jako český voličský dav, podnikavci a podnikatelsko-politická mafie a kasta.
       Všichni věděli, nebo mohli vědět, že žijí z vražd, tyranie a bezcitné krutosti.

       30 let mají čeští celeři i jiní a jiné petržele plnou hubu komunistů, komunismu a StBáků, aniž by kdy nějakého opravdového komunistu kdy viděli nebo komunismus zažili.
       BTW.
       Tvrzení, že Kolumbus připluje vodovodem ještě neznamená, že jsem Isabela Kastilská, a že Kolumbus opravdu vodovodem připluje:

       Přesto ve své primitivnosti má VĚTŠINA obojek a estébáka v kapse, práskače a propagandistickou žumpu na stole nebo v tašce. Ke Gatesovi a miliardám shlíží jako k bohu.
       Plnou hubu demokracie a svobody, pramenící z diletantského, až fanatického vizionářství.
       (Zároveň mnoho z tzv. pravicových, liberálních primitivů nenávidí a práská ty druhé i osobně.)

       Uzavřený kruh? (Sotva.)
       Microsoft, Google, FB/Instagram, nadnárodní farmaceutické korporace, oligarchie spojené s WHO s.r.o. a jinými devianty a psychopaty.
       Všichni ti „dobrodinci“ podporují Čínu, komunisty, její „komunismus“ a debilizaci světa.
       BTW.
       Demokratistické a „svobodné“ USA provádí zabijácké pokusy a špehování svých vlastních lidí již DESETILETÍ a Čína posledních 20 let dělá za pomoci Gatese, Sorose a podobných lidských zmetků, prostřednictvím psychoteroru, TOTÉŽ.

       Sluníčkáři, „pravičáci“ i demokratističtí „liberálové“, podnikatelsko-politická mafiánská kasta jsou rázem na straně neobolševické ideologie. (To jsou ale paradoxy.)

       Díky své stupidní debilitě jsou z nich teď neokomouši a neobolševici toho nejhrubšího zrna.

       Vědí to?
       Já myslím, že ty svině a užiteční blbci to vědí.

       Zítra budou znovu převlékat kabát, lhát, podvádět, krást, zabíjet a „ukazovat prstem“.

       A teď mi někdo řekněte, co tím ten člověk vlastně myslí.
       Západní populace je složena z různých blbců atd, a stejně tak ale voličské stádo české, podnikavci a podnikatelská kasta (mafie)
       No- tak tohle lze přece zkrátit- VŠUDE KOLEM JE TO SAMÝ BLBEC- a vyjde to nastejno, no, trošku zdůraznit ty podnikatele, ale v tom kontextu, jak to píše je to jedno, musel se jen zmínit, vlastně okamžitě odklonil co psal.
       Ti všichni (vlastně všichni) žijí z vražd…jasně, on z vražd žije kde kdo, nejen v Evropě.
       Pak něco o komunismu, aby zaujal, protože každého ty kecy o komunistech serou, jenže to napsal blbě, protože mluví o 30 letech, tehdy ovšem mnozí komunisty opravdu zažili, leckoho srali, a leckdo si myslel- mě nevyjímaje- že to byla úplná hrůza.
       Nejde tedy o kecy o komunistech, které jsou trapné hlavně proto, že už je kecalové vesměs nepamatují, a ty časy se vrátit nemohou, ale o nějaký vývoj, který místo aby hodnotil minulost, tak stupňuje politický tlak, jako kdyby KSČ stála za dveřmi spolu s 1 000 000 milicionářů, vycvičených a vyzbrojených v Rusku.
       Atd…
       Nemá to hlavu- patu, nebo to nechápu, nevím.
       Má tam záchytné body, těmi komunisty osloví takové, jako jsem já, Kamil, Sax a podobní, podnikatelskou kastou zase nejmenované blogery- ale když si to někdo opravdu přečte tak zjistí, že je to snůška úplných blbostí, kde hlavním motivem jsou líbivá hesla pro různé typy čtenářů.
       Císař je nahý, říkám já.

 1. vittta

  A skvělý Ohův vstup na nejmenovaném blogu, který si dovoluji sem postnout.
  Předem říkám, že Třešeň to nijak nevyvedlo z klidu, a dál se věnuje nápravě chybných interpreatcí, v tomto případě nekonaného úprku českého obyvatelstva z pohraničí.
  „Místo toho ‚oxeroxuji‘ něco jiného:
  Sovětská nóta německému velvyslanci v Moskvě von Schulerburgovi z 18. března 1939:
  „Mám čest potvrdit příjem Vaší nóty ze 16. března, jakož i nóty ze 17. března , jimiž dáváte na vědomí sovětské vládě, že české země byly včleněny do Německé říše a zřízen nad nimi protektorát. Sovětská vláda nepovažuje za možné, aby přešla mlčky zmíněné nóty, a vzbudila tak dojem, že má k událostem v Československu lhostejný poměr, a proto pokládá za nutné v odpověď na uvedené nóty vyjádřit k zmíněným událostem své skutečné stanovisko.
  1.
  Politické a historické koncepce, uvedené v úvodní části německého prohlášení (oznamujícího zřízení protektorátu )jako základ a ospravedlnění pro německou akci, a zejména vývody o existenci Československa jako pramene stálého nepokoje a nebezpečí pro evropský mír a o tom, že Československo není životaschopné a že z toho vyplývá nutnost zvláštní péče ze strany Německé říše , nemohou být považovány za správné a odpovídající skutečnostem známým celému světu. Ve skutečnosti po první světové válce byla Československá republika jedním z mála evropských států , kde byl opravdu zajištěn vnitřní pořádek a mírumilovná zahraniční politika
  2.
  Sovětská vláda nezná žádné státní zřízení , které by zmocňovalo hlavu státu zrušit bez souhlasu národa nezávislou existenci státu. Lze těžko připustit , že by některý národ dobrovolně chtěl souhlasit se zničením své nezávislosti a s včleněním do jiného státu, a tím méně by to chtěl národ, který po staletí bojoval za svou nezávislou existenci. Dr. Hácha, prezident Československa, neměl při podpisování smlouvy 15. března k tomuto činu žádné zmocnění od svého národa a jednal ve zjevném rozporu s články 64 a 65 československé ústavy a v rozporu s vůlí národa. V důsledku toho zmíněná smlouva nemůže být považována za právoplatnou.
  3.
  Princip sebeurčení národů, na nějž se nezřídka odvolává německá vláda , předpokládá svobodné vyjádření vůle národa, které nemohou nahradit podpisy jednoho nebo dvou jednotlivců, třeba měli jakkoli vysoké postavení. V daném případě nebylo žádné vyjádření vůle českého národa, dokonce ani ve formě plebiscitu, jak tomu bylo například při rozhodování Horního Slezska nebo Sárské oblasti.
  4.
  Ježto tu nebylo žádné vyjádření vůle českého národa, nelze jinak, než považovat okupaci českých zemí německými oddíly a z toho vyplývající akce německé armády za svévolné, násilné a útočné.
  5.
  Předchozí poznámky vztahující se plně i na změny ve stavu Slovenska , které bylo podřízeno Německé říši , což nebylo schváleno žádným vyjádřením vůle slovenského národa.
  6.
  Akce německé vlády staly se pro maďarská vojska podnětem k tomu, aby vtrhla do Karpatské Ukrajiny (Podkarpatska) a porušila nejzákladnější práva jejího obyvatelstva.
  7.
  Vzhledem k uvedeným skutečnostem nemůže sovětská vláda uznat, že by včlenění českých zemí a stejně, ať již v té či oné formě, i Slovenska do Německé říše bylo právoplatné a v souhlase s obecně přijatými zásadami mezinárodního práva a spravedlnosti nebo zásadou sebeurčení národů.

  Podle mínění sovětské vlády jsou akce německé vlády daleky toho, aby odstranily nějaké ohrožení obecného míru , naopak spíše ještě způsobily a zvýšily takové nebezpečí, porušily rovnováhu ve střední Evropě, zvětšily prvky nepokojů již dříve v Evropě vzniklých a zasadily novou ránu pocitu bezpečnosti národů.

  Prosím Vaši Excelenci, aby s tímto seznámila svou vládu a přijala výraz mé hluboké úcty.“
  Podepsán Maxim Litvinov, tehdy ještě lidový komisař pro zahraniční věci. „

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s