Nakázané smyšlenky VI

Autor: orinoko

– Neměl to v životě vůbec jednoduché. Společensky a politicky se mu nedařilo prakticky nic. Neustále si totiž pletl prostoje, postoje a postroje.

– Ach ano, fetiš svobody… Ten velmi zavazuje k zásadovému postoji, že. Proto jsou v takové oblibě zoologické zahrady. Taková krása! Jakápak svoboda téhož v džungli? Svobodu je třeba mít pod konTROLLou. I svoboda potřebuje svoji kazajku. O svěrači nemluvě.

– Chtěl poznat zákulisí české politiky a tak zamířil do peep show. Aby to bylo důkladné seznámení, tak nejdříve navštívil točnu a poté osobní kabinku. Úplně nakonec si nechal pražské Řeporyje.

– Král je nahý!, křičel někdo zpoza trní, přičemž mezi jahody pokládal řádně stočený, lehce čoudící, kabel.

– Na trubku se snažil SEČMO-hl. Dlužno říci, že na záchodě také, ale nedopadlo to vůbec dobře.

– Byl to slavný den. Stal se šéfem krevní banky. Na podpisu – Vlad Tepes – si nechal velmi záležet.

– Pozoroval vše kolem s pozorností surikaty. Ale nebyl přitom tak roztomilý.

– Do medyjálního prostoru českého Sametu vstoupil nový výrazný hráč: Informační divize wermachtu.

– Na TV obrazovkách českých domácností právě probíhá Bitva v Anténách. A není se čemu divit. Na emerickém kanále byly do boje nasazeny největší české štěkny.

– Cestou domů se zase zasnil: Představoval si éterickou milenku. Takový obzor se mu zjevoval… Hotová hedvábná stezka. Ale život je prevít. Za dveřmi narazil jen na Lenku. Svojí Lenku! Čekala na něho s válečkem na nudle.

– Zpěvák Karel Hála chtěl vstoupit do SRD /Strana radikálních dredů/. To však neměl dělat. Nejdříve ho někdo neoficiálně zafuckoval. Pak mu jiný chtěl nafuckovat, aby další smířlivě vzkázal – skinheady nebereme.

– Nový epochální výlet pana Broučka v čase!! Tentokrát do pražských Řeporyjí.
Wermacht tam právě neúspěšně útočí na barikádu, jejíž obranu řídí mohutný nezapálený doutník, trůnící mezi mimořádně naběhlými tvářemi.

– Na rohové zdi jednoho pražského domu se objevil nápis – Kde to všechno skončí?
Policie nic. Nakonec začala konat, ale až poté, co se vedle nápisu objevil pověšený použitý , smutný kondom.

– Rádio Jerevan, předpověď počasí: Na Českou republiku míří od západu sametová fronta. Banánům fronty nehrozí.

– Satirik ťal do živého. Už dávno to bylo mrtvé!, konstatoval cynik. A iroNICK? … O něm až příště.

– Díl první.
Při prohlídce na ni z obrazu dějinného velikána mrklo oko. Velmi překvapena mrknutí vrátila. To ale neměla dělat. Uprostřed obrazu v životní velikosti se vzápětí utvořila obrovská boule.
Díl druhý.
Její kamarádka vykřikla a zapotácela se. Měla pocit, že se jí zjevil nebožtík.
A díl třetí?
Co vám budu povídat. Obě kamarádky si před obrazem udělaly stylové selfíčko a daly ho na fejsbúk. Bylo na čase. Obě právě slavily šedesátiny.

– Byl to světák! V Polsku zdravil – Dupa mi krolik, v Itálii – Par dona, Ve Francii – Bon Džus, V Rusku – Suka pri durka, a v Kosteleckých uzeninách – Salám alejkum.

Když hard rock byl heavy: https://www.youtube.com/watch?v=LYbzeOLP5gY&list=FLJ2wlQbI9xkgRmnwGhYOofw&index=3

Když svět se zdál být v pořádku: https://www.youtube.com/watch?v=bKstXPz8w6Q&list=FLJ2wlQbI9xkgRmnwGhYOofw&index=3&t=0s

 1. Janika

  Opětovně díky, Orinoko :-).
  Nadchlo mě zákulisí české politiky:
  “ Chtěl poznat zákulisí české politiky a tak zamířil do peep show. Aby to bylo důkladné seznámení, tak nejdříve navštívil točnu a poté osobní kabinku. Úplně nakonec si nechal pražské Řeporyje.“

 2. orinoko

  Zdravím, já to měl trochu jinak s ohledem na to, že jsem ještě donedávna sám hrál. A jednou, v Kardašově Řečici, se stalo, když jsme hráli poslední. kus – Final Countdown od Europe , tak lidi vzali pódium útokem. Ne že by nás chtěli zabít, ale my jsme hráli dost živelně, a to byl následek. Já tam měl holku z Ostravy, ta byla vyděšená. Podobně ve Slavonicích . Jinde se naši dva kytaristi mezi sebou na pódiu servali.- Délka sol. Hrál jsem celkem v mnoha kapelách, většinou ve zvláštní muzice, ale vždycky jsme patřili mezi nejtvrdší. Ode mě lítaly zlámané paličky , věčně proražené blány. Nakonec jsem objednával signaturní Carmine Appice od Aquarian. Od prvního momentu jsem chtěl vědět, jak muzikanti vypadají naživo. A když jsem v Praze na Smíchově prvně viděl Flamengo s Mišíkem, tak to byl neskutečný nářez. Hotový rauš.
  A když jsem se v Lucerně ocitl mezi Maďary při koncertě Omegy hned vedle pódia, tak jsme tam s jedním řvali tak, že se po nás otáčeli i muzikanti. Dostával jsem badacz pálinku, ani nevím, jak jsem se z Lucerny vymotal.
  V Lucerně jsem běžně chodil za muzikanty pro podpis.
  Vždycky jsem tvrdil, že lidi mají za svoje peníze nárok při vystoupení na nějaký vizuální vjem.

  • Kamil Mudra

   No, já jsem také hrál bigbít nebo folk (žádná známá kapela kterou bych se mohl chlubit) ale rád jsem poslouchal i rock a hardrock. Některé západní kapely jsem znal alespon z fotek ale naprostou většinu těch co jsem měl na páskách (a že jich bylo) jsem opravdu znal jen po sluchu. A tak mi nezbývalo nic jiného než si je jenom představovat. Když jsem se ale po mnoha letech konečně dostal i k videozáznamům tak jsem se nestačil divit! Mnozí rockeři v kvádrech s kravatami, nebo naopak oblečení skoro jako do cirkusu – růžové sako, modrý cylinr, strakaté pyžamo posypané flitry atd. ale té tvrdé bohémské omšelosti, kterou jsem si představoval bylo dost málo. Můj názor na jejich muziku to neovlivnilo ale moje vizuální představy dostaly fakt slušného facana. :-)
   Jenom například – třeba Sweet jsem si určitě nepředstavoval takto (a to nejde o ani zdaleka o tak velké překvápko jaké jsem zažil u jiných):

   • Kamil Mudra

    Tak omluva za mé zmatené vkládání odkazů. Nevšiml jsem si že vkládám nějaký balíček. Ted už to snad budou Sweet:

    Janiko prosím za prominutí a o zmazání těch dvou Slade navíc, ať to tu zbytečně nezabírá místo. První Slade jsou součástí komentáře tak je nech. Ostatně, také jde o dobrou muziku.

 3. Mrkos

  Zerlenina zdražuje, protože Španělsko nemá lidi na její sklizeň.
  Není to tak dávno co tam byla spousta nezaměstnaných mladých.
  Že by také všichni chtěli sedět v kancelářích jako ti naši?

  • dixi

   Nechtějí pracovat v podmínkách, jako měli chudáci z ciziny. Ani se nedivím. Přitom jsou mladí, fyzicky by tu práci zvládli, totéž u nás. Doteď to nikoho nezajímalo, v jakých podmínkách musí při práci žít, asi ne všude , řešilo se to jen okrajově. Holt i majitelé firem se budou muset snažit víc. Jsem zvědavá, kdy přijdou nařízení o povinném zaměstnání. Jestli si nějaký evropský stát troufne tu spoustu nepracujících zapojit. Vždyť i starší mohou být u organizace, třídění, balení, rozvozu. Je kolem spousta i lehčí práce, nejen těžké fyzické.Studenti mediciny a zdravotních škol teď, když bylo potřeba, šli a to bylo o zdraví a život. Máme spoustu jiných vysokých, učňovských škol a mladym by neškodilo, trochu si maknout.

  • vittta

   K smíchu.
   Jak píše Dixi, a navíc opět klobouk dolů před komunisty, kteří tohle vyřešili geniálně.
   Nejen že mladí ochutnali práci, ale ještě byla legrace, mladí se tam pěkně párovali, a co víc- ještě si vydělali.
   Kapitalismus, by sám o sobě dokázal donutit lidi pracovat, dle hesla- nepracuješ, chcípni.
   Ale o to nikdo z nás nestojí, nic méně je pak třeba si uvědomit, že tolik vychvalovaný sociální stát, nebo kapitalismus s lidskou tváří, jak komu libo, generuje extremisty za prachy, povaleče, flákače, chcípáky a nafoukance.

   • Kamil Mudra

    Já na brigády vzpomínám se spokojeným úsměvem. Člověk se všelicos přiučil, jak během párování tak i během výkonů pracovních. Kupříkladu jsem se naučil kočírovat koňský povoz. No a při párování ……. to už si nechám pro sebe ;-)

    • orinoko

     Jj, brigády… zažil jsem. Bramborové i chmelové. Ty druhé na průmce v Ml Boleslavi. Na škole jsem poznal dvě později velmi známé postavy. Jednu nechvalně , druhá je na tom s lety opačně. Ačkoli všechno je relativní. Byla to doba tzv. normalizace, ale každý měl tolik volnosti, kolik si vydobyl, byt to někdy bolelo. Ale s mnoha komunisty se dalo debatovat. Hádali jsme se o obsah marxismu leninismu. Ti inteligentní jej i znali. Zkuste dneska vést debatu s modrými zrůdami nebo top zabořenými palicemi. Místo mozku mají prefabrikáty z doláčů nebo z rektálního alpinismu umělé enteligence.
     Na chmelu jsem si natrhal surovinu svého oblíbeného moku na celý život. Jezdili jsme za holkama do Chrášťan autem toho prvně zmíněného. Už tehdy měl vlastní auto — Felicii se skládací střechou.
     Navečer se třískalo do kytar – A já ji tak rád mám, a z tý velký lásky stal se ze mě chuligán.
     Když jsem se vracel po třech týdnech domů přes Prahu , tak jsem si na Hlaváku koupil balíček ženských aktů! Mužské tehdy
     ještě myslím nebyli. Svět byl tehdy totiž ještě růžový a nikoli duhový.

     • idiotronic

      Snad už to je promlčeno. Byl jsem jediný, komu hostinský prodal 8 piv (víc jsem jich neunesl) pro moji vlastní potřebu. Měl jsem černý plnovous. Ostatním ,,nebylo 18″ a chtěl po nich občanku. (byli jsme jeden ročník).
      A zpátky jsme se vraceli nejkratší cestou přes Žatec, Trmice, Ústí nad Labem, Nymburk , Kolín, Pardubice (v práglu byly demonstrace).

  • embecko

   Nutit mladez do brigady se uz nastesti nesmi, tyhle totalitni casy jsou uz za nami, dnes mame pravni stat. Takze radsi sdirame chudaky z Ukrajiny ci Bulharska, zivorici po maringotkach a majici stesti, kdyz je nakonec o tech par euro neobere mafie.
   A zde si myjeme ruce, nic protipravniho se nedeje. Je to podobne s armadou…ne ze by clovek musel hned na 2 roky, ale domobrana by se dala vychovat pomerne bez problemu, behem par cviceni po par tydnech. Jenze radsi platime par profesionalu, podobne jako si na sber jahod najimame Bulhary.

   • Kamil Mudra

    No, pár měsíců outdoorové aktivity, nějaký čas na střelnici a trocha posílení národního uvědomění ve spojení s internetovým detoxem by jistě mládeži prospělo. I těmi brigádami by se to dalo proložit. :-)

    • dixi

     Už mi funguje překladač, v Rusku mají taky problémy s uknucenymi umělci a v diskuzích je posílají pracovat.podobne jako u nás, usa zřejmě vypsalo odměnu pro ty, kdo očerni ruské zdravotnictví, uvidíme, co nám o tom předloží nade média, myslím o té hrůze.

     • vittta

      Nic.
      Snad jen pár slov o „roustoucí nespokojenosti Rusů s Putinem“.
      Vše ve formátu, jako když tady lid, reprezentovaný dvěma santusáky, držícími červené karty, protestoval proti prezidentu Zemanovi.

  • idiotronic

   Semena zeleniny, jak jsem zjistil v našem oblíbeném hytlermarketu,co nakupujeme hezky, ale česky, zmizela, V prořídlém regálku samé letničky a nějaké kvetoucí cibuloviny.

   • dixi

    Teď jsme byli v Kauflandu ve Slaném, není se čím chlubit sice ale semínka zeleniny mají v dostatečném množství. Něco se tam dá koupit dobře, například punčocháče, nebo květiny v květináči, proti obuvi, nebo květinářství za poloviční cenu. Ale toho se jeden zdravé nemají, jinak ovoce a zelenina šly cenou nahoru, všude.

 4. embecko

  Ted jsem docetl debaty pod Troskovym clankem o sobestacnem zemedelstvi za CSSR a napadla mne otazka kolk jidla a v jakem slozeni a forme potrebuje clovek doopravdy.
  Vetsina diskusnich prispevku vychazela z toho, ze soucasny sortiment na kramech je prave ten zakladni a ze sobestacnost= schopnost vyrobit to, co se dnes prodava. Nekteri obhajci sobestacnosti tvrdili, ze napriklad u rajcat, coby zakladni zeleniny, bude sobestacnost problemem.
  Tady se mi zda, kdyz to vezmu obecne, ze konzum byl vsemi obcany prijat za vlastni a strategii republiky by podle nich melo byt zajistit ho z vlastnich zdroju na stavajici urovni.
  *
  Vzpominam na me blizke stare lidi, co prosli valkami a socikem, jak se stravovali. SNIDANE: krajic chleba + melta; OBED: 1 vareny brambor + „neco“ k tomu, treba tvaroh, zavarena calamada ze sklepa a pod. (tedy brambor + „neco vlhkeho“); VECERE: opet krajic chleba s meltou.
  Jako svacina bud opet chleba, anebo kousek z napeceneho, ci jablko/ mrkev ze sklepa.
  *
  Pakistanske prislovi rika, ze spravedlivy zije o hrstce ryze denne.
  Dle meho potravinova sobestacnost zavisi od zpusobu stravovani obcanu. Pokud budou chtit jist svetove (a rajcata povazovat za zakladni zeleninu), pak asi potravinove sobestacni byt nemuzeme.
  Z jidla se stal kult a namisto, ze bychom jedli, tak se prezirame a varime zbytecne slozita jidla.
  Konzum je podporovan televiznim kultem kucharu („Pridame spetku safranu, bez nej by to nebylo ono.“.
  *
  Tak bych rekl, ze potravinova sobestacnost je predevsim o uchovavani zeleniny prez zimu a o ochote obcanu to pak jist.
  *
  Taras mi u sebe opet vycita moji skepsi k socialnimu statu, ale tohle tema vzdycky vyplave na povrch, at uz se bavime o cemkoliv.
  Socialni stat znamena, ze obcane nezavaruji, ale kupuji si „cerstvou“ zeleninu (aka vodnate hydroponie z Almerie).
  Ze neopravuji nabytek po babicce, ani saty, ale kdyz se jim okoukaji, rovnou je vyhazuji a namisto toho si zasilkovym obchodem nechaji posilat tenkostenne sunty z IKEA a nepadnouci hadry z Quelle. A aby na to meli, tak za zvyseni jejich platu bojuji odborovi predaci jako lvi a socialni rovnost se stava pranim vsech.
  *
  Tudiz mym zaverem je, ze pokud se nezmeni kulturni navyky obcanstva, zadna sobestacnost se konat nebude.
  Zajimave je, ze zastanci demokracie bojuji za svoji ideu predevsim tim, ze haji vase pravo mit v lednu na stole vodnatou okurku, co nevidela ani pudu, ani slunce a ani pudu.
  Dokud se nezacno opet opravovat porouchane veci, dokud se nesmirime s tim, ze kazdych 10 let nebudeme mit novy obyvak a pokud v zime nezacneme chroustat nalozene zeli, pak stale jedeme po pekelne trajektorii (za vice prace vice vodnatych okurek).

  • kočka šklíba

   Přesně, co se týká zeleniny, trefil jste hřebík na hlavičku. Vždyt ta tzv. čerstvá zelenina je stejně bez chuti (o jahodách ani nemluvím, ty jsem koupila jednou a nikdy víc) a jak píšete, nevidělo to půdu, slunce, nic, vitamíny tam asi nejsou, spíš chemie. No ale už jsem navyklí na to, že ty náhražky máme celý rok, tedy někteří, mladí především.

   • vittta

    Plno lidí vůbec netuší, jak chutná meruňka, rajče, okurka, mrkev atd,… i když to každý den žerou a jsou toho plné hypermarkety.
    Myslí si, že meruňka je takové to ovoce co má chuť trpkou až kyselou, bez chuti a zápachu.
    Tohle je naučili dobře, když zavřou oči, tak nepoznají, jestli chroupou mrkev, nebo meruňku, takové amarouny…
    Jednou bude univerzální ovoce a zelenina, ovoce se bude jmenovat „ovoce“ a zelenina, jak jinak „zelenina“.
    Dva druhy a bude klid.

    • embecko

     Copak netusi, ono jim to nechutna! Protoze jejich chut rusi chut kecupu, balzamikoveho oleje a dalsich omacek.
     Dneska to mas vsechno jen okorenene amarouny.

    • pacifista

     Pamatuji si přesně chuť šťavnatých meruněk, rozložených na velkém bílém papíře na studené zemi našeho velikého špajzu. Vybírali jsme ty nejzralejší, některé měly tehdy takové červené líčko jakoby kropenaté a měly plno šťávy. Daly se koupit v obchodě nebo přijel vůz přímo majitele sadu s čerstvě natrhanými meruňkami a nebo se dalo dojet tam kde rostly a přímo u silnice bylo plno prodávajících, že se dalo vybírat. A to byl ten strašný socialismus.

     • kočka šklíba

      Ale Vy si nevážíte výdobytků kapitalismu, ted máte přece banány :D . No ty meruňky, a nejen ty, už ne, to je pravda.

      • oh

       To je pravda,kočko. Teď máme konečně banány. Já bloud si podle těch atrap. které byly „jen na vánoce“ k vidění v ZelOvoci za bolševika, myslel, že banány mají být žluté. Až teď jsem pochopil, že pravý banán je zelený nebo zeleno-černý. :-))

  • vittta

   Lidem se musí jít naproti, a moc se jich neptat.
   Potravinová soběstačnost vybudovat lze, jde o obilí. mléko, maso, vejce, a sezonní zeleninu.
   Zbytek klidně dovezeme, ale když bude zle, tak nechcípneme hlady.
   A když bude zle, tak nikdo vodnatou okurku najednou potřebovat nebude.
   Ale dovážet pšenici, vepřové, vejce, brambory či mléko je taková…trošku zvrhlost.

   • Kamil Mudra

    Jistěže. Je potřeba mít základ doma a s případným nedostatkem doplňků si už stát nějak poradí nebo bez nich prostě nějakou dobu vydrží. Jenže hodně (asi většina) odpovědných lidí uvažuje jako Otík. Vždyť si vzpomeň na jeho:
    Proč bych měl něco pěstovat když si to mohu koupit.
    nebo:
    Zemědělství je jen pro země které nemají trhu co jiného nabídnout.

    • vittta

     Otik je blbec.
     Ten nic lepšího vymyslet nemůže.
     Kdyby mu nedodali biopotraviny do speciálních kšeftů, chcípne hlady.

     • kočka šklíba

      Ale nechcípne, bude jíst to co sežene :D . Navíc v tzv. biopotravinách jsou hodně přítomné aflatoxiny, které mají vliv na vznik rakoviny, takže možná……. Kromě toho mnoho tzv. biopotravin prodávaných v obchodech jsou bio jen podle jména.

      • vittta

       No jo, ale on netuší, kde jinde se dají koupit speciální BIOpotraviny, a tak by to nemusel přežít.
       O celém šou BIO si ovšem také myslím svoje, já si dokonce myslím, že notnou zásluhu na prodlouženém věku dožití mají právě kuriozně průmyslově pěstované potraviny.
       Protože v té chemii žádné plísně, co by produkovaly jedy nejsou, a ve výsledku jsou to právě tyhle toxiny, co mohou mít zásadní vliv na genom člověka.
       V plísních se nevyznám, ale ve vyšších houbách jo, a jsou druhy, které umí měnit genetický základ buňek, i když jsou jinak neškodné.
       Není důvod se domnívat, že by jedovaté toxiny plísní byly nějak jiné.

      • Alva

       Aflatoxiny to jídlo třeba trochu okoření. Jinak nevím, je-li to hoax, fake, dezinformace, ale zpráva nebyla zařazena v kategorii „humor“ a od EU se dá očekávařt cokoliv.
       https://pravyprostor.cz/zerte-brouky-vyhlasuje-nova-pokrokova-potravinova-politika-eu/

       Evropané musí podle nové potravinové politiky EU přejít na „více bejlopasnou dietu,“ v jejímž rámci bylo odhaleno, že blok bude také prosazovat „proteiny z hmyzu a amarouny z náhražek za maso.“
       Strategie Evropské komise Ze stodoly na vidličku (F2F) na vytvoření „spravedlivého, zdravého a ekologicky přívětivého“ potravinového systému stanovuje, že k takovému přechodu „by nedošlo bez posuvu v dietě lidí.“
       „Přechod na více bejlopasnou dietu se snížením objemu červeného a zpracovaného masa a s více ovocem a zeleninou nejenže sníží riziko život ohrožujících chorob, ale také ekologický dopad na potravinový systém,“ tvrdí se v této ve středu odhalené strategii.
       Aby tuto dietu podpořili, tak stratégové uvedli, že výzkumníci se v Evropě zaměří na „zvýšení dostupnosti a zdrojů alternativních proteinů, jako jsou rostliny, mikrobiální slizy a proteiny z mořské havěti a z hmyzu, jakož i na amarouny fungující jako náhražky za maso.
       Změna v jídelních návycích je „kriticky důležitá“, aby se omezila obezita, tvrdí Komise, když rovněž uznává, že její strategie F2F bude požadovat, aby Evropané chtěli jídlo, které je „čerstvé a jen málo zpracované“ (asi přechod z lidských pokrmů na nějaké spíše krmivo).

 5. astraustralia

  Saxi zeli bylo zaklad uz v dobe pred staletimi kdy o potrebe vitaminu pro lidske telo se nevedelo nic.
  Namornici na to brzy prisli pro delsich plavbach ze bez toho prijdou nejen o zuby ale i o zivot.
  Netvrdim ze to je zelenina presneji vitaminy co me drzi pri zivote ci dokonce prodluzuje zivot,
  ale vetsina senioru vi z vlastni zkusenosti ze pece o zdravi je ve spravnem stravovani ne nadmernem.
  Energeticky zakon platny po celem Vesmiru rika ze prijem a vydej maji byt v roznovaze, prevedeno do srozumitelne reci
  ze tezce fysicky pracujici musi jist jinak nez penzista ktery denne udela jen nekolik desitek kroku do blizke samosky,
  obecneji, ze nezijeme proto abychom jedli, ale jime abychom telesno i dusevno zachovali pri zivote, rozhodne neprijimat potravu zpusobem tak az to bude cloveka vycerpavat.
  S kockou si dovolim mirne nesouhlasit:-)
  V r.2018 jsem na pocatku leta prijel do Usti nad Labem a na tamnim namesti voneli jahody tak ze jsem si dopral.
  Bylo mi vysvetleno ze si pro ne jezdi az Nemci z Drazdan a ze pochazi z vesnice Svadov mista proslaveneho pred mjahodami i redkvickami!
  Tak dobre jahody jsem nejedl od dob tech poslednich ze zahrady svych rodicu!
  Patrne sem na Internet chodi malo zahradkaru kteri si kvalitni zeleninu pestuji sami.
  Mimochodem na tom namesti byl trh kde se pestitele sjizdeli pry z sirokeho okoli a nabizeli opravdu kvalitni zeleninu a ovoce.
  Mimo tech jahod jsem tam pozdeji jedl tak dobre merunky jako nikde jinde nikdy ! (kdysi davno jeste na Morave)
  Jestlize mate mezi sebou obcany kteri jedou predevsim na veprove, tezko je budete presvedcovat a predelavat na zelene.
  Z detskych let si pamatuji ze ve sklepe mimo brambor byla v pisku nastrkana mrkev. Zilo se jinak po 2 svetove nez dnes.
  Skoda ze vam sem uz nechodi ti a ty co meli za ukol uvadet vse na pravou miru, mozna by vam vysvetlili proc je nutne aby za vas EU rozhodla co je pro vas nejlepsi, co mate a nemate pestovat a co vam dovezou odjinud.
  Covid je dobry v tom ze v mozkovnach vicero lidi probudil myslenku starou jako lidstvo samo, myslenku na vyhodu sobestacnosti! Vse spatne k necemu dobre :-)

 6. oh

  Není důvod, proč by rajčata a papriky nemohly patřit k základní zelenině. Za „komunismu“ to tak nakonec fungovalo, i když většina zeleniny i ovoce byla sezónní záležitost. Zato i koupená rajčata chutnala a voněla jako rajčata a ne jako gumová sádra. Když byla sezóna, nakoupili jsme, co se do nás vešlo a zavařovali domácí lečo, kečup, všelijaké zeleninové směsi.. S ochotou to jíst nebyl nejmenší problém. Spíše býval problém, jak tátovi zabránit, aby to ‚nesežral‘ hned a něco zbylo i na zimu. Z ovoce ze zahrádky nebo nakoupeného v sezóně byly domácí kompoty a džemy. Všechny ty staré recepty doma mám, akorát nevím, co bych s nimi dnes dělal. Jako surovina v nich jsou napsány okurky, rajčata, papriky, hrušky, jablka, švestky, třešně, jahody, rybíz, angrešt.. ne různobarevné ‚cosi‘, chutí a konzistencí připomínající tenisák. :-(
  P.S. i v některých receptech po babičce se vyskytuje šafrán. Jen se ho používá.. no, asi jako šafránu.

   • vittta

    Letos z ní chci zkusit marmeládu.
    Ale musím bez cukru, že jo, s takovou stévií, to by mě zajímalo, co to provede.
    Problém je- a to by mohl vědět Pacifista, jestli mám použít kdouli s kdoulovce, nebo z kdouloně, ale já myslím, že fajnová je kdouloň, měla by daleko víc vonět.
    Ale tenisákem bych jí nenazýval, tím trefit někoho do hlavy, tak je po něm.

    • dixi

     I z mirabelek je dobrý kompot, nebo marmeláda. Rajčat a okurek mívame tolik, že je rozdáváme sousedům, icesnek na celý rok,když dělám lečo,nakládám okurky, calamadu, stejně hodně zbyde a nepěstujeme
     na velké ploše, už dozrávají jahody, budou maliny, rybíz, angrešt , jen borůvky se nám nedari. letos budu mít sílu zase zavařovat muj muž pěstuje, já si hyckam jen bonzaje, sukulenty a pokojové rostliny a venku nějaké kytky.a pleji plevel, někdy. Ovoce a zeleninu zpracovavam.kupujeme jen zelí a papriky, v sezoně jsou,vlastně byly levné. Jablka a hrušky a ořechy si nasbírané venku, u malých silniček je jich dost. Nejsme sami, přibývá lidí, kteří dělají totéž. Není to z nouze, jsou chutnější, když pak dojdou, jablka z dovozu mi nechutnají. Máme tady hodně jabloňových sadu, od místních pěstitelů se kupovala jablka za dvacku a dobrá až do dubna. Ve Slaném měli stánek. Loni jsem si všimla , že spousta jablek zůstala nesklizena, stromy se ještě v zimě červenaly jablky.. Zaznamenali jsme to, protože byla objížďka právě kolem sadů .Nevím co se stalo. Doufáme že zase všechno obnoví.

     • vittta

      Hmmm…
      To já mám na zahradě už třešně, nedávno opadaly květy, a fakt jsou už vidět plody, z nichž některé mají kolem centimetru.
      Tady roste hovno, jednou jsem zasadil květák, a ten měl asi 0,5 m v průměru, listů, a ta hlavička měla si 3 cm.
      Ve skleníku jsem slavně vypěstoval lilek, velký jako ta mirabelka.
      Já marmelády moc nejím nejsem na sladké, a mám navíc cukrovku, ale ty kdoule tak krásně voní…a co v tom je všeljakých vitamínů- no ale to v kopřivě, medvědím česneku, pampelišce, nebo bršlici také, a jsou toho všude kvanta.
      Tu bršlici žvejkám pořád, a není to vůbec hnusné.
      Nebo řeřišnici, jednou jsem to učil jednoho dědu, co mu bylo asi 85.
      Ale ochutnal, když jsem toho před ním sežral celý puget, a vypadal spokojeně.

    • pacifista

     Musím tě vittto zklamat, s kdoulemi žádné zkušenosti nemám. Jestli máš s kdoulemi nějaké dilema, zkus udělat marmeládu z obou.Ochutnej a příště už budeš vědět z které kdoule je lepší. Oni asi jedlé budou obě.

 7. embecko

  Oslavy osvobozeni a tryzna za temer 300 tisic spoluobcanu pokracuji i verejnopravne:
  https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/podcast-vinohradska-12-divoky-odsun-nemcu-tust_2005260600_miz
  „V obci Tušť na Jindřichohradecku si připomněli památku obětí divokého poválečného odsunu Němců. Komunistický režim po násilí a zabíjení vydávaných za akty lidové spravedlnosti často zahladil stopy. Díky filmu, který se právě chystá do českých kin, má však příběh masakru v Tušti šanci přejít po 75 letech v širší povědomí.“
  To mi pripomina nekulturni a zaludne Rusy, co ani u Staligradu nenechali protivnika v klidu oslavit vanoce.

  • vittta

   EUronacistický hnus , zvaný interně „třešňosaulohnus“.
   Popláčeme si, a pozveme svoje milé krajany zpět.
   Až nás vyženou, tak nám to bude patřit!
   Vlastně nevyženou, oni vyháněli jen pošmistry a tak, jinak tam mohl každý zůstat, jak tvrdí velice vtipně Třešeň.
   Kdo tu čůzu platí…nebo jestli jen tak blbá…
   Ale já věděl, že je to sudeťačka, a tady jsem jí tak nazval.
   Dostal jsem tehdy vynadáno, že se chovám nevhodně.
   Prababička mě učila, že nejhorší Němec je ten, který mluvi česky!
   A ta je dobře znala, ročník 1909.

  • orinoko

   Čekal bych , že Česká coolturní prasátka NATOčí film o vyhnání Čechů . To byl první děj. Dále se česká coolturní prasátka podílejí na všeobecném matení pojmů. Obecně se mluví o Sudetech, které ovšem jako celek nikdy neexistovaly. Ty jsou někde na severu, kolem Liberce snad. Dále – Sudeťáci. Co s nimi měl společného německy mluvící občan v oblasti Vitorazu – Jižní Čechy. Vitoraz je. oblast , která má svojí českou , ale i rakouskou část. /Slezsko jako živoucí doklad./ Několikrát se tu oficiálně upravovaly hranice. Je to oblast Gmund-České Velenice. Dneska je kousek od bývalého přechodu společná průmyslová zóna.
   Významné město v rakouském blízském vnitrozemí je Weitra, což snad nějak souvisí s výrazem Vitoraz.
   Jaksi automaticky dobový zkurvený český debil se domnívá , že všude tady žili Němci. Ale to musel jejich pobratim Hitler nejdříve zabrat Rakousko , aby pak mohl mít starost o celé údajné Sudety.
   Nejlepší bylo, když slovenský chartovní kripl Mlynárik psal oni byli první /jako ti ve Vitorazu/ a přitom byl na výplatní pásce landsmačaftu. A hlavně – především měl jako čobol. seznámit nás Čížky s fašounským Slovenskem, které posílalo Židy
   do koncentráků. První byli židi..
   Jen tak na okraj: Většina Rakušáků miluje Němce asi tak jako my Češi. Makal jsem ve Vídni, takže o tom něco vím. A rakouský venkov miluje Videnáky asi tak jako my Pražáky. Přitom mně osobně připadli Vídenáci v pohodě.
   Česká cooltura, to je pojem. Ten film bude mít úděl jako veškrnovo odplazení. O to více budou ve hře nějaké ceny.

   • vittta

    Budou mít exstazické stavy, jak na náboženském shromáždění, všelijaké Třešně.
    Potečou slzy, a polovina návštěvníků kina venku zahodí své české občanky!
    Několika obzvlášť demokratickým jedincům možná geneticky vystřelí i pravice v předepsaném úhlu!

 8. vittta

  Nejmenovaný bloger už zase bojuje proti třídnímu nepříteli.
  Posuďte sami:
  „Vittta dezinterpretuje moje stanoviska způsobem, který je vrcholem křiváctví, a to jenom proto, že jsem konstatoval fakt, který je jasný každému, totiž že OSVČ ve službách nevydávají účtenky a tím pádem okrádají stát o daně. A tohle prosté konstatování nezpochybnitelné pravdy u něj vyvolalo záchvat zuřivosti, hodný opičáka v kleci, takže jsem mu musel zakázat zmiňovat se o EET, což ovšem stejně nedodržel.“
  NE, OSVČ musí vydat každému účtenku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Je to jejich povinnost.
  Pokud snad jí někomu nevydají, má každý právo o ní požádat, a MUSÍ jí dostat.
  Nejmenovaný bloger samozřejmě nemůže vědět, jak jsou na tom ostatní, takže asi píše o sobě, ale tím, že on nechce fakturu nebo účtenku, sám se stává zlodějem.
  Moje výhrady k EET jako ekonomickému nástroji byly právě tohoto rázu, a ještě to tady po tisící zopakuji, když je nejmenovaný bloger tak zabedněný.
  Povinnost vydat fakturu nebo účtenku je úplně stejná, jako povinnost zadat platbu do systému EET.
  Samozřejmě, že plno OSVČ účtenky nevydávalo- ale pokud to zákazník nevyžaduje, nebo z toho má dokonce profit (je to levnější) pak EET nic vyřešit nemůže.
  Takže nejmenovaný bloger se točí na nějakém EKONOMICKÉM ZÁZRAKU, který je ale pro řemeslné živnosti úplně na hovno, tedy z hlediska výběru daní, z hlediska šmírování a tréninku na čipování to rozhodně smysl má.
  Tedy rozhoduje zákazník, jestli bude účtenka, nebo ne, a samozřejmě pokud to ZÁKAZNÍK má levnější dejme tomu o 20-25%, pak se nelze divit, že účtenku, resp. fakturu nechce.
  Zloději jsou ale v takovém případě oba, né OSVČ, na které si nejmenovaný bloger a několik dalších psychopatů ukazuje prstem, a sami mají do férovosti stejně daleko, jak Kalousek.
  Upřímně řečeno, nelze se tomu postoji nijak divit, protože největší zloděj je stát.
  Ten za vybrané peníze rozhodně nekupuje nové hasičské vozy a nestaví nové špitály, ale platí neziskovky, morgoše, vojenské mise, zbraně pro svobodu toho či onoho, a jiné zcela zbytečné záležitosti, takže každý jebe placení daní na taková svinstva, a nikomu to nelze zazlívat!
  A nejmenovaný blogere, pekně jsem ti poradil, jak to máš udělat, a nyní tedy nemám banána.
  Dík, ale kašlu na tebe.
  A když jsme u té křivosti, od té doby, co jsi mi řekl, že mám banána- kolikrát jsem tam něco napsal?
  Ani jednou, takže si nech kecy pro svoje sudeťácké a EUrounijní osazentvo!

  • Kamil Mudra

   No pozor. Sudeťácky se tam projevuje jen třešeň za Saulovy nepříliš obratné asistence a dá se říci že Tarasovi proti srsti.
   Zneužívání daní státem je evidentní a jsem přesvědčen že do daňové nekázně se silně promítá. Minimálně v tom že si ji každý daňový odkláněč snadno zdůvodní: „Proč bych sakra měl platit daně státu který s nimi takto nakládá?“ Jenže na druhou stranu – jak by mohl kterýkoli stát fungovat bez daní? To nakládání státu s daněmi by bylo třeba dát do pořádku ze všeho nejdříve. Potom se zaměřit na to jakým způsobem nám ze země každoročně uniká těch 500 miliard které spočítala Švihlíková. A teprve pak se zabývat tím zdali je nějaká EET pro živnostníky vůbec potřeba. No a pokud ano – určitě by to už bylo vnímáno v jiném světle i těmi živnostníky.

  • dixi

   Co se týče těch prací a zakázek, je to logické. Kdo není boháč, je pro něj rozdíl zaplatit sto, nebo osmdesát tisíc. Kde není žalobce, není ani soudce. El.evidence má smysl u velkých hotelu, restaurací a jiných velikánů, u drobných podnikatelů podle mne moc ne. Jsou li to šikovní řemeslníci, ať si vydělají. Prachaci berou velké firmy , Rozkrádání je potřeba zamezit jinde.

 9. astraustralia

  Jelikoz se me ani jedno oznaceni netyka a zde jste uz do hloubky probrali jak COVID tak i ockovani,
  dovolim si pridat co jsem se docetl na iDNES.cz.
  Dalsi negativni dopad virusu !

  Průzkum charitativní organizace Shelter England odhalil, že na 250 tisíc britských žen v posledních pěti letech dostalo nabídku na odpuštění nájemného výměnou za sex.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/najem-najemnik-byt-covid-19-krize-britanie-usa-sex.A200522_092229_eko-zahranicni_mato?zdroj=vybava_recombee
  PS.
  Sakra ze ten Gates nezaplati nejakou laborator za virus proti sexualnimu obtezovani !
  Mozna ale opravdu chce jen zredukovat stav z 8 na 1 milliardu a ne aby vyhynula vetsina pracujicich.
  Bez praceschopnych by jim ty multimilliardy byly k nicemu.

  • Kamil Mudra

   Cítím dost velký rozdíl mezi nabídkou a vydíráním. Obzvláště v takových případech kdy je byt využíván coby pracoviště prostituce. V takovém případě mi to přijde jako vcelku normální návrh na formu úhrady. Jenže jak to rozlišit pro věrohodnou statistiku?
   Jinak Gates je samozřejmě v pohodě. To aby mu zůstala jedna servisní miliarda přece není tak těžké zařídit.

  • vittta

   Ryzí bulvár.
   Neziskovka to takto zjistila, ale nikdo to neví, tají se to.
   Škoda že nenapsali, kolik ten „výzkum“ stál.

  • Alva

   Tak teď ale nevím, za jakou demokracii a jaké ideály listopadu. kdo demonstruje? A co to ty polistopadové IDEÁLY vlastně jsou. V listopadu 89 se jevily nějak jinak než dnes.
   Mám vidět chybu u sebe, u demonstrantů, nebo přímo u těch ideálů?

   • vittta

    Já jsem to pochopil tak, že jde o novou fintu, vlastně se s tím začalo nějak loni hned začátkem roku.
    Z čista jasna se začalo mluvit v kolaborantských a sudeťáckých EU kruzích o vlastenectví.
    To si všimni, vlast sem, vlast tam, vlastizrada, je to nenápadné.
    To dříve nebylo.
    Tihle sice mluví o vlastizradě, nic méně hodnoty jsou, jak uvádíš, 17 listopad a Masaryk.
    Tedy jsou opatrní v pojmenování „národní“ či „české“, jen mluví o vlasti.
    V článku jsou v závorce uvedena tři jména, zdá se, že to jsou nějací představení toho spolku, ale všichni mají anglická jména.
    Tedy shrnuto, souhlas, pod pojmem „hodnoty“ nemyslí nic, je to jen prázdná póza, kdy nechutně zneužili jména Masaryk, a výročí 17. listopadu, kdy se mladým vtlouká do hlavy, že padl komunismus.
    Ve skutečnosti jsem konkrétně já o žádný pád komunismu nestál, jen jsem nechtěl, aby mi někdo diktoval, co si mám myslet- což jsem si spojil s komunisty, ne neoprávněně, ale s určitým nepochopením principu.
    A co jsem se takhle bavil, vesměs to účastníci popisují podobně.
    V tomto ohledu ale o naplnění této představy nedošlo, nejenom že mi kde kdo říká, co si mám myslet, ale co je horší, říkají mi to čím dál víc, a čím dál víc u toho vyhrožují.
    Ať jdou s celými hodnotami, nebo ideály, nebo zač to vlastně bojují, toho 17. listopadu, do prdele, a Masaryka ať si neberou do svých nemychánaých dršek.

 10. Kamil Mudra

  Stačí toto:
  „Pro spolek to nebude první sraz na tomto místě, vloni na něm proběhla dvě shromáždění na podporu návrhu Senátu na ústavní žalobu na prezidenta. Na ty spolek navazuje.“
  abych „nenavazoval“.

  • vittta

   Jsem si koupil od jednoho týpka roušku rudé barvy s vyšitým srpem a kladivem.
   S oblibou jí nosím, takže bych tam zavítal s tou rouškou na ksichtě?
   Oni chtějí roušku…
   Mám s ní velké úspěchy, a zatím držkoval jen jeden majitel několka benzínek, co mu bylo při převratu tak 10.
   Že prý kdyby se to vrátilo, byl bych hrdina, tak jsem ho ujistil, že kdyby se to vrátilo, rozhodně bych nenosil zrovna tuhle roušku.
   Naopak v nemocnici na ultrazvuku zdravotní sestra byla přímo nadšená, a to už byla dáma kolem 60.
   A že prý mi něco donese ukázat.
   Za chvíli přišla s mobilem, kde mi ukázala fotku, jak jsou s manželem na kolech, a mají na sobě rudá trika s obřím nápisem CCCP a též srpem a kladivem.
   To se prý lidé otáčeli, že se u toho výborně bavili.
   Hele, nepřijel bys nějak příští týden na pivo, jdeme zapít důstojně Ladíka.

   • Kamil Mudra

    Když já na to zapíjení vůbec nejsem. Nezapil jsem ani svoje rodiče. Vlastně jsem se zúčastnil něčeho takového, za celý svůj život pouze jednou – u toho kamaráda co byl Ládíkovi tak podobný. Ale to byl rituál kterého se účastnila celá naše parta, která ho dobře znala a strávila s ním hodně času. Vezli jsme tehdy jeho urnu na lodích dva dny a prostřídali se, tak aby se s každým z nás ještě svezl naposledy. Večer jsme měli oheň na hradu Krašově, který byl jeho oblíbeným místem o kterém vždycky říkal že by tam chtěl jednou bydlet. Popili jsme, zahráli všechny jeho oblíbené písničky, naposledy ho ještě pořádně „zdrbli“ (každý měl co vyprávět), pak jsme jeho popel rozprášili z hradeb a urnu uložili u kastelána k několika dalším na polici. Takže se tam „posmrtně nastěhoval sakum pikum“ (jak to kastelán okomentoval) a my jsme mu tím aspoň takto splnili jedno z velkých přání.
    Takže díky za pozvání – ale myslím že to důstojně zvládnete i beze mne.

    • vittta

     Škoda, no, šlo spíš o to, že bys přijel, Ladik by byl k tomu takový….bonus, i když to zní dost blbě.

  • embecko

   Nejvyssi cas odstranit pomnik operaci Anthropoid, dnes mame vyroci a mainstream nastesti mlci. Vrahove, podporovani proruskym trollem Benesem.

   • orinoko

    Vlastně se. celkem nic nestalo. To jen Češi /zastoupení všemi končinami tehdejšího protektorátu / zařízli jednu světově proslulou, německou svini. Nordického hotentota píchli přímo do rance. Teď právě tento nordický odkaz dějin nastavuje svojí zadní hrdost obřezaným teroristům. A ta baba diriguje mohutný orchestr ve šramlu: Deutschland, Deutschland uber alles. Fašouni a. náckové neměli mezi sebou úplně nahoře žádné ženské. Teď to vzala do rukou jen jedna. A v jejích rukách nácek zase mohutní a sílí, zatímco eurosojuz šílí.

   • vittta

    Tahle debata ještě dostane svůj čas.
    Nyní je fáze mlčení, tak za 5 let bude postupně fáze jestli to byl, nebo nebyl terorismus, doplněno o vlastně legální, Háchou podepsaný protektorát.
    Pár historiků hodí svůj názor, přejmenuje se Benešovo náměstí v Liberci na třeba dlážděné, aby se za čas pojmenovalo Konrad Henlein Platz.
    A bude vymalováno.
    Však já to sleduji, to oddělení pohraničí od ČR, a násedné včlenění okleštěné ČR do Německého bundesu běží.
    To jsou všelijaké náznaky, třeba že nám odsunutí občané německé národnosti pak chyběli na boj s komunismem, v r. 1948.
    To vypadá nevinně, ale fakt je ten, že drtivá většina z našich milých krajanů měla v boji s komunismem velké zkušenosti.

    • embecko

     Vice jak 100 let stary blok udalosti od vzniku WWI po znarodneni je pro dnesni skolaky to same, co pro nas byla etapa od studentske revolty 1848 po rakousko-uherske vyrovnani…takze nula.
     Podstatny rozdil je ovsem v tom, ze udalosti 19. stoleti byly nejen pro nas, ale i objektivne uz davno mrtve, zatimco dnes lze s opravdu jen velmi lehkou nadsazkou rici, ze WWI doposavad neskoncila a dejiny tehdy zacate stale zijeme a ovlivnujeme- tedy, ze zatim to neskoncilo.
     Me neurazi, ze mladi na to hazi bobek, ale ze s timhle pristupem se jim pokracovani tehle udalosti vymyka z rukou. Me uz je to putna, ja si muzu vzit do ruky popcorn a jen sledovat…ovsem mladi to svym nezajmem odskacou sami sobe
     *.
     Treba se jim ani nedivim, kdyby mely ceske dejiny pevny a dedeny rad, tak by to bylo jine, nezli ze se neustale meni. Neco slyseli vcera a dnesko je uz to jinak, zastupitele jsou take rozpolceni napul, znami jejich rodicu take- jeden vita, druhy zasobuje bunkr a tak podobne. Tady bych rekl, ze jejich nezajem je hodne dan tim, ze neexistuje oficialni vyklad, jak to bylo.
     Udelat pevnou interpretaci by samotne CR nijak neuskodilo (Benes dobry- Heydrich zly), takze je videt, ze v tomhle je cizi zajem. Bohuzel vyznamna cast dospelych zvolila relativizaci (nepisi hned zlo) a je otazka, proc nevedomost coby volba je pro ne tak dulezita.
     *
     Kdyz to blbe dopadne, tak se take nic zasadniho nestane, „jenom“ zbyde horkost nad tim, s kym musi clovek sdilet spolecny stat. Coz je opet poukazka na dalsi studenou obcanskou valku a tak dale.

     • orinoko

      Kdysi jsem říkával: Do NATO? Proč ne? Je to prevence vůči německému /merkel/hajzlovi.
      Jak se ukázalo, NATO před ničím nechrání. Je to jenom prasečí spolek na odbyt válečného matroše , který do svého čela instaluje zástup nekonečných Frankensteinů, a hledá , kde nakopat slabšího.
      Tato zcela obskurní organizace nikdy neprošla zátěžovými testy. A vlastně to není žádoucí. Kristepane, už jste někdy viděli, že emerický robocop jde do války bez sprchy za prdelí?
      Odeberte pruhovanému lejnu sprchu , a do týdne je vymalováno. Viděli jste někdy záznamy z Afghánistánu? To je síla , když to kolem bzučí.Totálně se sesypou. Ani jeden tam není Rambo.

    • orinoko

     Právě teď jsme konfrontováni s dramatickou vložkou veškrnovy papundeklové demošky. … I kdyby byl, tak by ho klepla…
     Kovaný ochlasta , jehož živila prý zahraniční prezentace jeho absurdit. Pokud vím, tak ho hodně uváděli Srbové v bývalé Jugošce. Snad právě proto se Srbům odměnil bombardákama všech svých pelešnic , když se stal svatým patronem bombardování s výlučně humanitárním posláním. NATOhle musí být člověk obzvlášť silným civilizačním zvratkem.
     V životě jsem potkal hodně málo tak sebestředných, ješitných a namyšlených exotů, kteří svoje dílo dokonalí ve stylu Mnačkovy – Jak chutná moc.
     Nepolitická politika – to je možná Meloun CHlastů v sametové říji. A ty hnědé košile a rajtky už tomu dávají jen koloŘIT.

    • idiotronic

     Kdyby naši milí krajané nebyli odsunuti, zůstali by tu jako vydíratelná prodloužená ruka KGB. Těžko by nějak ulehčovali atmosféru 50. let. Dokladů o jejich činnosti bylo tolik, že Lubomír Štrougal ,organizoval ,,náhodné nálezy“ v šumavských jezerech . Místa nálezu byla falešná, dokumenty ovšem pravé a běžely promlčecí lhůty .I ty biologické. A ruské tajné služby neprošly žádnou skartační mánií jako třeba československé v 90. létech.

 11. Orinoko

  To je svet. Demokracii abys lejna ucil.
  Staci prohrát nicotne volby vcil.
  Ta jejich svobodná kazajka je ohrozena.
  V ČT kraksny rade totiž kritika bude nasobena.

  • embecko

   Ted se ukaze:
   „Veselý, Lipovská a Matocha v Radě ČT. Poslanec lituje, že dal důvěru vládě“
   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volba-clenu-rady-ceske-televize-vesely-lipovska-matocha-douda-holy-klima.A200527_123457_domaci_kop
   „„Plnou odpovědnost za likvidaci nezávislé veřejnoprávní televize nese ČSSD. Já vím, že oni takhle nevolili. Ale měli možnost tomu zabránit a neudělali to. To je možná horší zločin, než přímá účast na zločinu,“ komentoval výsledek tajné volby šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.“
   I kdyz…doted byl clenem Rady treba superlevicak Hauser…a slysel o nem nekdo neco? (A to se ted snazil kandidovat znova.)
   *
   Hlas lidu z diskuze:
   Vítězslav Pečinka 13018
   „Tak to má asi kariérní komunista Dvořák podobnou radost, jako když sotva vlezl do KSČ, přišla sametová revoluce!“

   • dixi

    Debata s Červíčkem na ČT24. Během rozhovoru o kalendáři s nacisty byly za nima fotografie Guevary, Stalina, Lavrov vám , dalších rusu, a Putina. Včerejší debata o moci byla taky výživná, nejvýhodnější byla novinářka Procházková, ta v debatě o středověku a o moci neustále zmiňovala Rusko a zvláště Putina. Toho prý intenzivně studuje. Naplacala toho víc. Za něco stal nakonec jen Koukolík a obě soudkyně.

   • oh

    Jeden superlevičák v radě ČT není žádný problém, jednoho „zlobila“ blok Pravdalásky pod aktivním vedením Šarapatky snadno uhlasuje a ukřičí. Ovšem, navolit tam víc zlobilů najednou, to Šarapatkovi neměli poslanci dělat, on teď chudák bude muset vést válku o ČT(09)..

   • Janika

    Nejsou všechny zprávy špatné :-). I když, jak píše sympaťák Havránek (odkaz vpravo na liště) a také oh, nic zásadního z toho nevzejde, ta protisíla mladých nadějných blbů kádrů, čekajících v záloze je příliš silná.

 12. vittta

  Na nejmenovaném blogu jsem se dočetl, že Saul děsně trpí láskou k faktům.
  Píše o připravované operaci Pike, kde šlo o bombardování sovětských ropných polí Francouzi a Brity, což se dočetl v jakémsi internetovém magazínu o vojenství.
  Je láska k faktům je tak velká, že se tomu ani nediví, protože konec konců, Německo létalo na sovětskou ropu (beznín z ní vyrobený) takže zničit jim ropná pole by bylo normální.
  Že tento fantastický „fakt“ pokulhává na obě nohy, a je vlastně jen popsanou senzací nějakého blázna, který zcela nerealizovatelnou operaci možná fakt připravil (typu jaderného bombardování Moskvy od Langšádlové) milovníka faktů nezajímá.
  Němci tehdy létali na benzín, s americkými aditivy, bez dodávek z USA nemohli leteckou válku vést.
  Britové a Francouzi NEMOHLI vyhlásit válku SSSR, i kdyby 1000 x chtěli, na to nejeneom že neměli zdroje, ale politicky by je to okamžitě zničilo, což se tam v tom vláknu někde píše, že by teoreticky mohli Němci a SSSR v takovém případě tyto státy společně zničit, ale takto by se to asi nestalo, nic méně spočívá kouzlo v tom, že se navrhovalo něco, co provést jednduše nešlo, něco jako kdyby někdo vymyslel, že vyhraje 1 ve sportce.
  Navíc, že Francozi a Britové považovali SSSR za spojence Hitlera je vysloveně směšné, protože o spojenectví s Německem se oba státy přímo rvaly, a oba měly podepsané přesně ty smlouvy, co SSSR podepsal už dávno po nich.
  Jako spojenci Německa se zachovali 29-30 září v Mnichově, to nebylo spojenectví nijak hrané, a Britové hned 30 září ještě za tepla podepsali s Německem pakt typu Ribentrop- Molotov, což je standartní mezinárodní smlouva.
  O tom se ale v armádních virtuálních magazínech asi moc nepíše.
  Saul, jemu podobní milovníci faktů by vždycky při milování nějakého faktu měli doplnit, že milují fakta ta, která se jim hodí do jejich vidění světa.
  Ostatní fakta jsou ruské hoaxy.

  • Janika

   Poslední dvě věty tesat do kamene. Ale na to ti „milovník faktů“ neodpoví.
   Fakta se vždy mění s úhlem pohledu, žádný univerzálně platný fakt neexistuje. Vlastně ani takový, že Země obíhá kolem Slunce. Při jiném pohledu to může být naopak. Možná faktem by mohlo být, že Slunce je větší, než Země, leda taková fakta jsou snad nezpochybnitelné. Ale už ne, že Slunce vychází na východě ;-).

 13. embecko

  Dnes pripomonam dalsi vyroci, a sice narozeni dr. Edvarda Benese, jez se zaslouzil o stat:
  Namisto osobnich litanii vkladam velmi hezkou vzpominku Premysla Votavy:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dr-edvard-benes
  „Edvard Beneš i přes snahy novodobých tvůrců dějin o jeho vymazání z paměti národa má své důstojné místo v české historii. Slova TGM „bez Beneše bychom neměli republiku“ něco vypovídají.“

  • vittta

   Beneš, dnes už se ví, že to byl válečný štáč, vrah milionů sudetských Němců, kromě toho to byl Národní socialista.
   Ale to vědí ti chytřejší jak já, za mě, čest jeho památce, pověstná byla především jeho neúnavná pracovitost pro vlast, a jakkoliv byl nucen pro vlast pracovat v nějtěžších možných dobách, nakonec obstál, i když mu mnozí vyčítají opuštění obranných pozic bez boje 1938 a vydání pohraničí.
   Teprve dnešní doba ukázala, jak bychom dopadli, a jak by humanitární bomby našich (bývalých) spojenců nakonec udělali pořádek v českých městech.

   • embecko

    Stale mi neni jasne, proc se prepisovani zucastni, anebo ho alespon podporuji stredni vrstvy, napriklad zivnostnici z mensich mest, anebo prazska kulturni fronta, majici se, na evropske pomery, naprosto neskutecnym zpusobem.
    https://www.odpovedi.cz/otazky/kolik-je-v-praze-divadel-pry-vice-jak-v-cele-italii
    „Kolik je v Praze divadel? Prý více jak v celé Italii.“
    Nedochazi jim, ze s prepisem dejin dojde i ke zmene kulturni politiky? Anebo sazi na to, ze s nastupem demobloku vzroste korupce na uroven, panujici za jeho minulych vlad a tedy ze pro kulturni kadry zbyde jeste vice penez, nezli tedka?
    Anebo opravdu nemohou moralne vydrzet vyklad dejin, ktery ustanovili spojenci po valce (Postupim a Sudety, vyznamenani Konevovi apod.)?

    • vittta

     Nevědí to.
     Oni vlastně nic nepřepistují, naopak se domnívají, že to přepisovali komunisti (rusáci).
     A to často lidé kolem 40.
     Nemají naprosto páru o dějinách…..vem si takové Saula.
     Ten ví úplné hovno, ale pracuje s tím, co se někde na internetu dočetl, jako kdyby to byl profesor historie.
     Když se pozorně podíváš, tak ale operuje jen paktem M+R a vším tím povrchním humbukem kolem, jak SSSR napadl Polsko a tajné dodatky atd.
     Třešeň zase operuje Goebelsovským výkladem dějin, resp. oba bazírují na maličkostech, které nejsou vysloveně lží, ale jsou vytržené z kontextu.
     Jen si vem, kolikrát jsi se dočetl o upáleném SSákovi v Praze, ale podle všeho jde o jeden jediný případ, který se opravdu stal, ale nikdo neví proč, co měla ta SSácká kurva na svědomí.
     Ten SSák bude mít jednou pomník, uvidíš.
     A u něho se za své předky budou stydět študenti humanitních věd každý rok na výročí protiněmeckého povstání českého lidu.

     • embecko

      Dobre, reknemez, ze dejiny se prepisi, coz nebude poprve. Odmysleme si i osobni porazky (mrtvi v rodine behem protinacistickeho odboje)…a pak se ptam: co se stane prepisem dejin?
      Myslim konkretniho…cimz mam na mysli treba i konkretni dopady moralniho neuspokojeni a podobne.
      V cem je prepis konkretne zly? (Tedy nemyslim tim, ze se to nedela, nekoho to urazi a podobne.)

      • vittta

       Ono jak pro koho.
       Němci a Francouzi se moc nevyznamenali za 2. světové války.
       Jedni vraždili a expandovali až moc okatě, a druzí zase až moc okatě kolaborovali a to i před válkou.
       Po přepisu dějin to budou právě tyto dvě mocnosti, u kterých se ukáže, že obě bojovali nejenom proti bolševismu, ale i proti nacismu.
       Válečné zločiny pak samozřejmě páchali jiní, to samé holocaust, třeba Češi, jak už víme.
       Některé země si naopak pohorší, třeba my.
       Zatím jsme byli oběťmi, nově budeme vinníky.
       Udělá se revize Mnichovské dohody, a ukáže se, že nikdo v Postupimi nic o odsunu Němců neříkal.
       Rovněž dobytí Čech und Moravy sovětskými vojsky bude odsouzeno jako válečný zločin, a Čechy a Morava se přičlení k říši, ke které odjakživa, a dobrovolně, patřili.
       Počkej, to bude ještě legrace.
       Hank u Tribuna už dal seznam, kdo byl odsouzen v Norinberku, a tito odsouzení byli zároveň jediní vinníci, jinak rytířského boje na východě ale i v Evropě.
       Saul vyrukoval s kalendářem s náckovskými prominenty, ale nikoho už nezaujal odkaz Minority na román sudetské spisovatelky, dle níž bylo pražské povstání provokací.
       Kalendář pohorší kde- koho, ale Habermannův mlýn jen málokoho, při čemž osobnosti nacistického Německa jsou osobnosti historické, když na to přijde, ale habermannův mlýn je falšování dějin.
       Takhle to je.
       Provokace, a nakonec smíření.
       A česká státnost, dokonce i česká minulost, zmizí.
       A nejen česká.
       Je jasné, že někdo to v Čechách a na Moravě musí řídit, a na ta místa se derou tyto EUrolevičácké kádry, ohánějíc je vytrvale zákony a historickou pravdou.

       • Kamil Mudra

        „V cem je prepis konkretne zly?“
        V tom že vytváří falešnou realitu. A to jak v malém tak i ve velkém.
        Příklad toho malého:
        Franta, Pepík a Olda spolu vyrůstají. Franta a Pepík to od útlého mládí víceméně táhnou spolu a Olda se většinu času chová jako podrazák vůči oběma. Pak ale Pepíkovi někdo vymeje mozek, on zapomene na společné dětství a přesvědčen že Franta byl vždy jeho nepřítelem zavrhne Frantu a začne se kamarádit s Oldou. Ovšem povaha Franty i Oldy zůstává beze změny a Pepík na své iracionální rozhodnutí časem doplatí, aniž by chápal že zkušenost nahradil falešnými vzpomínkami.

        • embecko

         Jak na to Pepik doplati? Kdy? Pepik zustane i nadale presvedcen, ze Franta je vul.
         To jsme stale u velmi vagniho dusledku „obecneho doplaceni“. Nekdy na to nejak doplatis…Pepik se pta: Jak?
         Ale ty nedokazes odpovedet jinak, nezli: Nejak!
         A to je malo…

         • Kamil Mudra

          A tobě to současné Oldovo hospodaření na Pepíkově zahrádce připadá jako férové?
          Pusť si znovu např. Hamplovo připodobnění o automobilovém koberečku.

       • embecko

        Takze statnost v tahu a zmena charakteru republiky na dalsi spolkovou zemi, se statusem pohranicni kolonie.
        No, vcera jsem cetl o zajimavem nemeckem dilematu: pry nemaji jine volby, nezli si vybrat mezi USA a Cinou a to z jednoducheho duvodu: nemecka ekonomika je exportni. Na tom neco je.
        Zajimave, ze jim tam vypadlo Rusko, coz je nejprirozenejsi nemecky spojenec (maji ho za rohem a trubky uz jsou polozeny).
        Mozna se toho sami Nemci tak strasne boji, ze to popreli i v tomhle clanku v odborne ekonomicke priloze.
        Ale mozna to brali opravdu ciste ekonomicky a z tohoto pohledu Rusko zas tak velky trh neni (ani ne 2x tak vetsi, nezli Nemecko).
        *
        Takze konec republiky…budme opet chladnokrevni: co se tim zmeni? (Mysleno pro 90% mlcici vetsiny, konzumujici mainstream.)
        Chci byt pragmaticky i tady, takze bez nejakych vycitek se ptam: Tim je chces postrasit? Ztrata statnosti je ten moment, kdy narod vyrazi na barikady? To bych pochyboval…vzdyt si to dokonce preji!
        *
        Vychodisko je preci jasne: Nemci zabili skoro 300 tisic spoluobcanu, kterezto cislo se v nasi historii skvi jak maloktere, ale pata kolona/ prepisovaci ho nevidi, ti se soustredi jen na stareho Habermanna.
        Tak bud jsou slepi, anebo maji na prepisu nejaky zajem, tohle neni z letargie.
        At premyslim, jak premyslim, tak mne napadaji jen dve veci: budto vagni „nemaji zajem“, „jsou amoralni“ atd.), anebo, coz je horsi, nejsou ochotni zit ve svem state. A predstava vlastni statnosti v nich vyvolava takove uzkostne stavy, ze voli cokoliv jineho, nezli tohle.
        A radil bych do toho i tvoji myslenku, ze jsou zpracovani…ano jsou, ale i to se pocita. Ovsem jak je „odpracovat“, kdyz neco podobneho explicitne odmitaji?
        *
        Ani nemusis treba odpovidat, tyhle uvahy jsou ciste naladove a kdyz se nechce, tak to nejde…ale stale se mi to takhle toci v hlave.

        • Kamil Mudra

         „Takze statnost v tahu a zmena charakteru republiky na dalsi spolkovou zemi, se statusem pohranicni kolonie…..Takze konec republiky…budme opet chladnokrevni: co se tim zmeni?“
         Z vlastníka rodinného domku se změníš v dočasně trpěného obyvatele pastoušky, který sám o sobě nemá nárok rozhodovat a „může být rád že má aspon kde bydlet“.
         „Ovsem jak je „odpracovat“, kdyz neco podobneho explicitne odmitaji?“
         Nijak. Je to to samé jako bys chtěl „odpracovat“ Svědky Jehovovy. Můžeš jen čelit jejich snahám o své začlenění. Ale i to se počítá.

         • embecko

          „Z vlastníka rodinného domku se změníš v dočasně trpěného obyvatele pastoušky, který sám o sobě nemá nárok rozhodovat a „může být rád že má aspon kde bydlet“.“
          Takze se nic nezmeni, jestli ti nasoli hypoteku Kalousek, anebo Helmut, je uplne jedno.

          • Kamil Mudra

           Když si ten domek teprve pořizuješ tak snad. Ale v případě kdy ho už máš ale příjdeš o něj v rámci toho že si někdo vymyslí restituce (nebo nějaký podobný nárok někoho jiného) je to už o něčem úplně jiném.

        • embecko

         Ja uz tu to tema protocil vicekrat, proste mi to neda. A vidim 2 moznosti:
         – bud mlcenlivy obcan spolu s patou kolonou nema zajem na vlastni statnosti (je zklaman, unuden, neciti se na to a tak dale)
         – anebo, viz vitttova teorie, narodni duch se automaticky obrodi, az bude opravdu zle
         Nicmene…z obou moznosti vyplyva, ze nema nejaky vetsi smysl se snazit protistranu konfrontovat- bud nema zajem, anebo se nastartuje stejne sama :o)

         • Kamil Mudra

          Smysl to má, pokud se konfrontací daří to nastartování oddálit a mezi tím probíhají změny ve společenském klimatu. Vždy je šance že se přeneseš přes nějaké kritické období a k tomu obrození dojde v příhodnějších podmínkách. Samozřejmě k němu dojít nemusí. Ale pokud rezignuješ hned – nedojde k němu zcela určitě.

         • vittta

          To je jako když vychováváš děti.
          Mladý člověk si také myslí, že bude věčně zdravý, věčně okouzlující a když mu řekneš, ať..co já vím, nejezdí na kole když mrzne, že si odrovná kolena, tak se ti leda vysměje.
          A jsme u toho „co se tím změní“.
          Změní se jeho kolena, ale také už to slyšel, a tak to bude předávat dál, i když jeho dítě se na něj také vysere.
          To se můžeš rovnou na výchovu vysrat, protože tě tvoje děti neposlechnou, dokud na to nepřijdou sami.
          Ale to nikdo neudělá, a zrovna tak bys neměl házet flintu do žita, že nemá cenu „těm blbcům“ cokoliv říkat, protože vědí hovno, a volí jako banda pitomců třeba TOP09.
          Tak to prostě je, stejně jako tě nebudou poslouchat tvoje děti.
          Ty také neopustíš, a stejně nemůžeš opustit vlast.
          Z té lepší stránky, vždycky něco najdeš.
          Na to, jak bombastická je tady propaganda ty kolaborantské partaje volí těch lidí ještě dost málo.
          A co se změní?
          To nikdo přesně neví, ale změnit se může nakonec lecos.
          Konec konců, jak píše Kamil, už nejsi majitel.
          Nový majitel tě může ještě chvilku nechat normálně bydlet, ale pak tě nepustí na zahradu, nebo ti zakáže pouštět rádio od 10 do 7 večer, a pak třeba chodit na záchod po 18 hodině.
          To nikdy nevíš, a tohle ti náš stát nenařídí, a i kdyby, můžeš u voleb lecos změnit, zatímco u dejme tomu spolkových voleb nemůžeš změnit v podstatě nic, pokud tě vůbec volit nechají.
          Ono se to jako nezdá, že volby nemohou nic změnit, nám tlačí do hlavy, ale svinskou ČSSD nebo zlodějskou ODS odstavily od lizu zrovna volby, a že zkoušeli různé fígle, přejmenování ODS na Zelené, US a nakonec, TOP 09 je také kus ODS.
          A i ti musí asi používat volební podvod, aby se vůbec dostali do parlamentu.
          Bojovat za náš stát má prostě smysl, přesně takový, jako vychovávat děti.
          Někdy je to marnost, ale ve výsledku…když takový stahovač králíků prohraje prezidentskou volbu, třebaže jeho rozpočet je neomezený…to jako kdyby ti dítě udělalo doktorát, ne, nebo se ti narodí zdravé vnouče.

          • embecko

           „To nikdo přesně neví, ale změnit se může nakonec lecos.“
           Neboli, v debate s kavarnikem nemas po ruce zadne argumenty a neni ho cim strasit. A sam pusobis jako zmatkar, fantasta a konspirator, nebot se obavas a nevis presne ceho.
           *
           „Bojovat za náš stát má prostě smysl, přesně takový, jako vychovávat děti.“
           To je dobry primer, v obou pripadech jde o tvoji budoucnost, prodlouzeni existence.
           Ale i kdyz tu jde temer o vsechno (o budoucnost), presto se najdou okamziky, kdy dojde k vydedeni z duvodu neprekonatelneho odporu- treba kdyz se tvuj potomek zacne paktovat s tvym vrahem. To je pak opusteni vlastni krve oduvodnene.
           *
           No, je to tezka situace, v konci neresitelna nejakou rozumovou uvahou a rozhodnutim, ale zalezi jen na tvem charakteru a vire. Podle meho jsme svedky evolucniho procesu v zivem prenosu: k tryznive situaci se kazdy stavi tak, jak „musi“ a svuj postoj nedokaze nijak oduvodnit, nebot jde o zivocisne puzeni. A slova s rozumem zde nehraji zadnou roli.

    • Janika

     Sázela bych na spoléhání se na korupční kamarádčovty, kdepak morálka ;-).
     Tolik divadel v Praze, a vybírat moc není z čeho.

    • Kamil Mudra

     Bitva o Rusko.
     Americký dokumentu z roku 1943
     V dnešní rusofobní atmosféře něco nepředstavitelného.

 14. mistralius

  věc je jasná nade vší pochybnost: Petříček a překvapivě Schwanzerberg se ohradili proti nepřiměrnému židovskému vlivu a hned to schytali, přidal se i zprofanovaný Topolánek, který se snaží vykoupit

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s