Kateřina Konečná, sama proti všem

Odstranění sochy maršála Koněva se děje v souladu se stanovisky EU. Kateřina Konečná k tomu říká:
„V článku 18 Rezoluce o významu společné paměti pro budoucnost Evropy se vyjadřuje nelibost nad tím, že v některých členských státech stále zůstávají na veřejných prostranstvích pomníky oslavující totalitní režimy, které slouží k překrucování historických faktů a důsledků 2.světové války a propagaci totalitního systému.
Pro tuto rezoluci hlasovalo hnutí ANO, Lidovci, Piráti, ODS, i SPD Tomia Okamury… Byla jsem to jediná já, Kateřina Konečná z KSČM, která hlasovala proti této rezoluci a vystoupila proti ní.“

 1. Orinoko

  Tak tady mě opravdu přešla veškerá erotika. Na OM i NR na mě neustále útočí z reklam dámské erotické plavky. Napadlo mě zklidnit hormon u janiky. Jenže tady mi bouri hormon na jiný zpusob.
  Z uvedeného plyne , proč Česká vláda drží hubu, proč se děje to, čemu český občan říká hovno. Paragrafy jsou zkroucene jak zvadle chlouby hrdinů od Sametu . My můžeme jen tusit, co fsechno se děje a jaké krivarny jsou v zaloze. Britské imperium. Hekatomby mdrvych … snad právě proto vzali roha z EU. V émerice právě rezou černé snad za účelem bílé power.
  A pazdrat v Plzni stojí jakoby se nad Plzni vznášel bombarder. Hledám nějakého velikana. Potřebuju na malou.

   • Mrkos

    Podle množství kytek u vlasoveckých pomníků
    nelze soudit, že by si k nim lid vyšlapal pěšinu,
    ale stále zarputile mlčí a nechává to na pár jednotlivcích.
    To co se díky volebnímu způsobu, který umožňuje,
    aby pravice a vystoupila jednotně, dostane do Senátu
    a EP je opravdu odpad národa a mnohdy jeho nepřítel.
    Naší euro poslanci vystoupili jako kolektivní hlupák.
    Už je vidím, jak usilují o sejmutí toho obnoveného kříže
    kdesi na severu Čech.

    • vittta

     Ten kámen má asi 5 tun, byl jsem se tam mrknout, a rozhodně bylo zapotřebí těžké techniky.
     Takže žádná spontánní akce fanoušků historie spolku „Jizeran“.
     Tam ovšem květiny jsou, a svíčky hoří.
     No co, místní SSáci si to určitě zaslouží.
     Je tam taková nástěnka, kde je psáno, že pomník rozbili čeští výrostci, nebo tak nějak.
     Také je tam psáno, že je pomník nezákonný, ale že místní starosta, či zastupitelstvo ho tam nechá, protože se nebojí dějin, tak nějak.
     To má vyznění docela bojovné, jakoby pročeské, ale to bourání má vyznění silně protičeské.
     Hned pod tím je taková horská hospoda, velká chalupa,(z toho místa ale není vidět) (a rohledna, ta je hned vedle) na níž vlála tibetská vlajka.
     A byla tam také nástěnka, kde byl nějaký dětský den, nebo co, a jako symbol toho místa- Štěpánka se to jmenuje, tam byl na takovém plakátu právě ten nacistický kříž, i když tedy, čeští výrostci vymlátili hákenkrojc, ale však on ho někdo, kvůli historické pravdě, zase obnoví, nejlépe za peníze z EU.
     To je…bacha, to není jen ten kříž, to je takové jakoby pietní starogermánské místo, kde kříž vévodí takovým kamenům, jakoby náhrobním, za každého padlého místního nácka na jakémsi plácku, tak…15, max 20, tak nějak.
     Kříž je na nejvyšším bodě, a kameny, jsou kus níž do kruhu na obě strany od kříže.
     Je to vlastně kamenná kopie německého železného kříže.

     • Mrkos

      Není to klasický hřbitov s řadami rovů, ale spíš takové rituální
      místo, kam může jít průvod s pochodněmi slavit narozeniny AH
      pálit čarodějnice, či strašit s helovínem, případně provádět jiné
      rituální skopičiny a bude to mít vždy ten správný podtext.
      Nikoli pieta, ale oslava, byť neúspěšného usilování těch padlých
      a závazeik pokračovat v něm až do úplného vítězství germánské
      rasy s keltskými kořeny.

      • vittta

       To je hezky popsáno.
       Přesně tak to tam vypadá.
       To já tam byl už 2x, a podruhé jsem se šel tak bai voko mrknout, kolik by tak dalo práce to zase strhnout.
       Né ty kameny, jsou to konec konců jako hroby, a ne každý padlý za říši musel být nutně kokot, ale ten zasranej kříž je vysloveně nacistický symbol.
       Dokázal bych to udělat, s partou odhodlaných vlastenců…
       Zatím je na to čas, ale jako symbol Štěpánky mě to tam dost vadí.
       Jistá část mojí rodiny zrovna z těch míst pochází, a já dobře vím, co tam sudeťáci prováděli.

 2. Orinoko

  Dneska se pro ženský vyrábějí RAFINOVANY veci. Já lítám na spodním až nicotnem pradle. Takové bejkarny. Salom.

   • kočka šklíba

    No ale tohle je dost důležité, vypovídá to, podle mého názoru, o straně jako celku hodně. A když to nemá pod kontrolou tak jak můžete, vy kteří jste jí volili, věřit i v jiné věci, které jednotliví poslanci a viditelní členové strany prohlašují?

     • Nerevar

      Před lety jistý Adolf Hitler mluvil z duše spoustě lidí. Tomiovi chybí jen ta židovská dýka v zádech spiknutí. Zatím.

        • oh

         To máte pravdu. Na to v něm chybí argument, který by bylo možno zredukovat. Skoro bych mi to připadá, jako hovor s etiketovacími kleštěmi, v nichž je pouze nekonečná zásoba štítků se jménem Hitler, ale už nic jiného. .

       • orinoko

        Godwin je čistý emerický výpotek pozitivismu a korektnosti. Musím připsat i korekce. Nejde totiž jen o Hitlera podobné historické kretény. My bychom v Česku nesměli říkat – bacha, zvojtil anekdotu, zkalouskovatěl, v politice zavládl nečas, a dokonce ani to , že nám na zamini fungoval sleeping bag Khárl.
        Američani ať jdou do prdele. Jejich vlastní terminologie je hnůj, kterým se nedá hnojit. Dodneška tam barevným říkají NE… A žádný afroameričan to nikdy nespraví. Ještě jsem nečetl , že euroameričan je také občan. Všechno, co se tam děje v oblasti legislativy má jediný účel – živit bataliony právních kanceláří na volských sporech o kulové. – Ekonomika služeb. Poraděnka, informační maséři, finanční eskamotéři, na členech kapely Led Zeppelin dvě tlusté krávy chtěly, aby jim jeden každý zalehl do teplého vosku /či co to bylo/ nahý a hlavou dolů, aby jim mohly zvěčnit jejih chlouby. Led Zeppelin nebyli žádní svatoušci, ale tohle nějak nechápali. Na ulicích režim sbíral šlapky, zatímco k těmto dvěma byl shovívavý…
        Black Sabbath když tam hráli prvně, tak byli hotoví. Jak prohlásil Osbourne: Amík pro doláč udělá cokoli. Klidně i skočí do rakve a ještě za sebou zatluče víko.
        Pokud někdo chce , ať si najde na you tube vzkazy naší molodjoži , žijící v USA, anebo Američanky , žijící 8 let v Česku. Emík nejenže po bytě chodí v botách / aby si tam nasvinil a měl zapařené nohy/ , ale on s botami leze i do postele.
        Co můžete chtít od národa, jehož znakem je naprostý primitivismus?

        • orinoko

         Vlastně, co píšu národ. V tom se musejí ujištovat vlaječkou zapíchnutou do hajzlpapíru i na hajzlu.
         Američan je pozdní sběr civilizace. Svojí historickou cestu začal genocidou, pak ji dláždil soudruhem lynčem a koltáky nízko zavěšenými, aby pokračoval občanskou válkou, prohibicí a gangsterkými kalašnikovy, a svojí krasojízdu zakončil atomovou bombou a lží o Moonu a lží 911.
         Lidský život tam nemá cenu. Opakem se zabývá průmysl made in Hollywood.
         Já osobně mám zřízen účet v eurech. Při jednání o něm jsem musel popravdě sdělit, že neplatím v USA daně. Kleptomani už nevědí, kde všude by loupili.
         Množina desperátů, to je emerika.

         • Janika

          Jenže ve vší té americké špíně se tu a tam objeví Muž, nebo spíš víra v něj, protože to je ve filmu a v detektivkách Raymonda Chandlera, který sám přemůže zlo a všechny zachrání :-). Prostě víra v to, že člověk dokáže hodně, že není bezmocný, to je, myslím, americké mentalitě vlastní, na rozdíl od té naší.

          • orinoko

           To tak nějak patří k american dream. TVrdě na tom pracují. Ale stačí eine grosse katastrofe a jejich iron man je nějak nefunkční. Po Katrině v New Orleans je busista nechal, ať třeba vychcípou. Nečouhala z toho válka o naftu, a Zlý Ládík, tak – udělej si sám. To Trump ,to je jiná. Už aktivizoval pentagram ,aby použil armádu proti vlastním lidem. Rus a Číňan něco takového dělat nesmějí. Vím, že je to myšleno ironicky. Ale oni tak vážně svět vnímají. Mně osobně fasinuje Santa Claus.
           Hohoho, do bytu vletí kamny nebo krbem, jinou cestu neřeším, připomíná všechno možné jen ne nějaké kouzlo Vánoc. Obchodník s konzumním deštěm. A jako debil – hohoho.
           Kamarád tam strávil měsíc. Jednomu s mozkem sdělil svůj názor, že 90% tamní populace je něco jako kanonenfutr. Odpověď zněla: Velmi dobrý postřeh. Jiný tam byl na světovém úřadu: Je tam menší svoboda než u nás prakticky ve všem. Měl na mysli policejní manévry teď už zase aktuální.
           Další známý tam byl pozván Čechem , který byl u Westinghouse. Nějaký hokej ty mamrdy vlastně nezajímá, chodějí tam hromadně žrát a chlastat. Pak vstanou a po spadlých tácech a kelímkách šlapou, když odcházejí pryč.
           Kamarád /někdejší spoluhráč z Prahy/ tam žije už desetiletí. Emíci jedou všechno na dluh. Každý vlastní snad 10 karet, s nimiž hospodaří – o lala.
           Franco Nero to zkoušel v Hollywoodu. To , co o emerickém potěru prohlásil, je výmluvnější, než Ada.
           A všimněte si něčeho: emerický řemeslník je vždy opásán téměř colticky. Ale sehnat nějakého, který by něco uměl, je tam na
           týdny. Proto se v tomto segmentu slušně chytili Češi.

        • Mrkos

         Amík za doláč udělá všecko a co čecháček,
         ten je také uplacený drobky ze stolu a to tu je
         oproti Německu ještě trojnásobná rezerva v příjmech.
         Vypadá to, že ještě sto let si nechá dělat na hlavu.

     • orinoko

      Ale má to nahnuté. Jak se tradovalo – má udržet moc , i to druhé. Ale zatím to vypadá, že udrží jen moč.

  • J. Hruška

   Poslanci SPD vysvětlují svojí volbu tím, že tohle svinstvo bylo přimícháno do jednoho balíku se spoustou dobrých věcí a volilo se o všem najednou. Usoudili, že dobré převažuje a hlasovali, jak hlasovali. Pro posouzení bychom museli znát celý návrh se všemi souvislostmi.

    • vittta

     SPD je extremní pravice v čem?
     Na demonstracích milionu chvilek?
     Komouši jsou zase extremní levice, ne?
     U vás je všechno, co není sluníčkové, extremní.
     Bez ohledu na politický program.
     Ani komunisté, ani SPD nemá jediný extremní bod, nebo jsem si asi nevšiml.
     Copak o to, ale ani se extremně nechovají.
     Nejextremnější jsou u nás asi tak Zelení, ale ti jsou EUro, tak ti jsou IN.

      • vittta

       Podle mě strana je strana, a lidi jsou lidi.
       Tady také hrála roli doba, u nás se mi také hezky koukalo na ty plakáty, jak se barevné děti drží za ruce.
       Dokud je tady nemáš, tak můžeš být multikulti.
       Takže strana prosazuje nějakou ideologii, více- méně teoretickou, ale když se promění v praxi, tak si toho straníci vesměs všimnou.
       A strana tak nějak může ve své ideologii pokračovat, ale lidi už tomu nevěří.
       A tak třeba zůstanou v té straně, ale už ne pro tu ideologii, ale kvůli prebendám.
       Co se týká zmiňované SPD, dá se předpokládat, že tato strana je buď infiltrovaná už dopředu, nebo se nějaké slabé články, koupí.
       Jinými slovy, jak píše Janika, Okamura nemá stranu pod kontrolou, ale to si myslím nemá nikdo žádnou stranu.
       To je prostě forma politického boje, ti bohatí kupují ty chudé, aby hlasovali v jejich prospěch, minimálně někdy.
       Tím se do značné míry neguje politická soutěž, za 1. republiky tohle nešlo, strana musela hlasovat jednotně, což mělo něco do sebe.
       To ale neznamená, že SPD je nevolitelelná, resp. nevolitelná bude až v případě, že se najde nějaká lepší, s takovým volebním potenciálem, tedy dostat se do parlamentu.
       A lepší se- z uvedených důvodů- prostě nenajde.
       Takže SPD i nadále volitelná je, nemůže ale sama o sobě, i s vlastenecky laděnými poslanci jiných stran, něco vysloveně změnit, lze to ale to určité míry pozdržet, a doufat, že se mezitím změní mezinárodní politické klima.
       S negry nám to ZATÍM vychází.
       S Rusy do určité míry také, protože jakkoliv se bourají pomníky a štve se proti Rusku, jeho obliba reálně stoupá, a to nejen tady.
       Musímě dělat, co je reálně možné, a né snít o dokonalé partaji s dokonalým lídrem.

       • pacifista

        Občané ve volbách nic nezmohou, ale vysílají jasné signály jaká je ve společnosti nálada a tím mnohé usměrňují. Jakmile protistrana zjistí, že společnost se ničemu nebrání, přitlačí na pilu.

     • Nerevar

      V KSČM žádní komunisté nejsou, tam jsou jen pěstitelé třešní. Tahle parta u dávno extrémní (= radikální) rozhodně není,

   • kočka šklíba

    Přečetla jsem tu Rezoluci, kromě asi 3 bodů, je to namířeno právě proti tehdejšímu SSSR a Rudé armádě, i proti současnému Rusku. Připomíná se tam v nejednom bodě smlouva M.-R., ani jednou podobné smlouvy které uzavřely Velká Británie, Francie a Polsko. Je to jasný útok na porážku německého nacistického Německa Sovětským svazem a jako vrchol tam mluví, právě oni, o zkreslování historie. Skoro s každým bodem rezoluce by se dalo velmi nesouhlasit. Skoro, jasně že tam mají holocaust a tak, ale podle mě jako zástěrku. Navíc bod 7 se velmi dotýká právě SPD. Takže SPD je rovněž pro mě nevolitelná strana, bud jsou její europoslanci blbci nebo lžou.

    • orinoko

     Proto nechodím k volbám. Ne proto, že nic nemění /mnohdy mnohé/ , ale proto, abych si nepřipadal jako idiot, který jen čumí, čemu vlastně dává hlas. Politici jsou vesměs pitomci, jímž chybí pojem o tom, co vlastně dělají.
     Stačí jim floskule, hesla , headlajny. Podstata jim až na výjimky úplně uniká.

      • Kamil Mudra

       Nojo, mně musí stačit když si to pustím na trubce. Gramec už nemám aspoň dvacet let. :-)

     • vittta

      Nemyslím si, že by TOP09 byla stejná jako SPD.
      Kdo nechodí k volbám, tak to více méně tvrdí.
      SPD určitě není dokonalá, ale tak nějak, z té nabídky, co může uspět…

      • Kamil Mudra

       Evropský parlament ve čtvrtek hlasoval o návrzích, které mají pomoci členským státům v boji proti epidemii koronaviru. Vznikne investiční fond, ze kterého Česko dostane přes 30 miliard korun. Pro návrh hlasovali všichni poslanci napříč frakcemi s výjimkou jediného poslance za Česko, kterým je Ivan David z SPD.
       Davidovi na tom nejvíce vadí , že tato podpora by mohla směřovat i do Turecka.
       „Takže jsme v EU za blbce, když náš europoslanec hlasuje proti zájmům vlastní země,“ poznamenala Kateřina Konečná z KSČM.
       A já fakt nevím co si o tom mám myslet.
       Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/david-europoslanec-hlasovani-koronavirus-spd.A200327_125822_domaci_zaz

       • vittta

        Já bych byl také proti, a říkal jsem to dřív, než bylo to hlasování.
        Nemám to ničím podložené, ale domnívám se, že celá ta „pomoc“ je záminka k úlitbě mocným, a ve skutečnosti nikdo jiný nic nedostane.
        Takže pro lidi je to jen iluze, politická.

        • kočka šklíba

         No pokud je pravdivé co k tomu David napsal, ale to já bohužel nevím, tak ano, je to špatné. V jeho vyjádření na Nové republice je pravdivé to o zemědělských dotacích, to ostatní nedokážu posoudit.

         • vittta

          Já jsem to sice nečetl, ale obecně jeho názorům spíše věřím.
          S důrazem na „věřím“, protože něco prokázat je nemožné úplně ve všem.

        • pacifista

         I já bych byl proti. Pro pár stříbrných je jich mnoho dnes a říkají si po mě potopa. S tím se vlastně počítá. Kdo se dívá do budoucna, ten pro tyto praktiky být nemůže. To je úplně stejné, jako když já, na stará kolena, nemohu už tak dobře seřídit pákovou baterii u umyvadla a stojím tam a říkám si pro sebe: „To je dobře,že nemusím myslet na to, jestli mám z čeho zaplatit vodu“.

       • kočka šklíba

        Přesně a proto by mě zajímalo co na to například Konečná, tedy na jeho argumenty, té já docela věřím. Peksovi tedy ne.

       • pacifista

        K tomu abych to posoudil správě mi stačí, že se zlobí i chvilkaři. Dál už nic nepotřebuji vědět.

        • Mrkos

         EU nám chce poslat 32mld kč. Jako lepší bych viděl, že EU pošleme
         hned 32 mld kč, když nás vynech z plánovaných hrátek 5OO a 750 mld euro.

       • dixi

        Přesně, mě to taky stačí, argumenty Davida mi připadají logické, totéž prohlásil pokud vím i Babiš, vypadá to, že europoslanci ve velké většině nejen zmodrali teď ještě zelenají, tyrkysu je pro ně škoda. Budou možná časem i smrncnuti růžovou a hnědou, pokud už nejsou.

         • pacifista

          No ne, to obsahuje velmi mnoho, spočítejte si, proti čemu všemu byli a jsou chvilkaři a budete mít hned jasno. Je tam obsaženo vše, ucelený pohled na směřování podle jejich gusta. no a tam právě nechceme. Názory jednotlivců nejsou vůbec podstatné a tak co si myslí nějací úředníci je naprosto irelevantní. Suma, kterou dostaneme z druhé strany vydáme jen za úroky. V tom má dixi pravdu.

          • kočka šklíba

           Já si většinou spíše počkám na argumenty, to David uvedl, proto bych chtěla slyšet argumenty z druhé strany. Ano Chvilkaři jsou nedůvěryhodní, to je jasné, nicméně rozhodovat bychom se měli na základě něčeho jiného.

       • Mrkos

        Není to klasický hřbitov s řadami rovů, ale spíš takové rituální
        místo, kam může jít průvod s pochodněmi slavit narozeniny AH
        pálit čarodějnice, či strašit s helovínem, případně provádět jiné
        rituální skopičiny a bude to mít vždy ten správný podtext.
        Nikoli pieta, ale oslava, byť neúspěšného usilování těch padlých
        a závazeik pokračovat v něm až do úplného vítězství germánské
        rasy s keltskými kořeny.

     • pacifista

      Tak chodit k volbám a vyslat alespoň ten signál jaká je nálada ve společnosti. I to je moc důležité. Protistrana začne brzdit a tolik si nedovolí. Ví, že by nemusela být příště zvolena, že nálada ve společnosti tomu nepřeje. Jako alternativu k tomu vidím Klause ml. který na to má. Prostě zájem největší musí potlačit jiné pocity, které mám z jeho otce, ale ten odpor k eu tam prostě je zaručený. Pak se uvidí jestli bude ještě nějaké příště.

      • vittta

       Potřebujeme ho v parlamentu.
       Konec-konců, není to jeho otec, ale někdo jiný.
       Kdybych ale byl upřímný, klidně bych chtěl v parlamentu i partaj Klause st.
       Pocit- nepocit, klanění mu moc nikdy nešlo, a to je to, co potřebujeme!

       • dixi

        Chce to staré zkušené politiky, kteří jsou schopni se poučit z toho, co se nepovedlo, to by Klaus, ačkoli ho taky nemusím, být mohl.Lepsi on než nějaké rychlokvašku, kterým naše země a naše zájmy nic neříkají.politiku se nám rojí hodně, ale jakých.Taky myslím, že se mezi sebou už znají a dokázali by omezit, ne li vytlačit vyloženě prospěcháře a škodice. Když poslouchám Okamuru, souhlasím s ním, kolik má ale na sebe nabalenxych prospecharu. Osobnosti v vašem národě máme i dnes, ti nejlepší do politických stan nejdou a my abychom je hledali na netu, neboť do širokých médií je kloudne nepustí. Jen sem tam, aby dostali zdání nestrannosti.

       • kočka šklíba

        Hm, tak to tedy za mě opravdu ne. Je to otec téměř všech tunelů co tu dosud byly. No fuj, musela bych se stydět kdyby se dostal kamkoliv i mým hlasem.

        • dixi

         Já bych ho taky nevolila, jenže i Zemanovi jsem měla za zlé koaliční smlouvu a jaký je dnes. Jsem ráda, že je na hradě .Opozice má být, v dnešní době,ovšem ne tak šílená, vlastizrada a bořici jako dnes.Myslim, určitě i Klaus zmoudřel,a přehodnotil své činy i když je taky ješita a nepřizná to.Vzdycky jsem byla trochu naivní, asi mi to zůstalo.

         • kočka šklíba

          Ano taky jsem ho volila jen proto že barel dobrot by byl úplná tragédie, a mám proti němu stejně dost výhrad, ale nikdo lepší v 1. ani v 2. volbě nebyl.

          • pacifista

           No a tak to bude zase. Nedostatek kádrů bude i při příštích volbách. To co se děje dnes, nemá šanci nikdo zastavit. Babiš se bude točit jako korouhvička. Již dnes za něj dělají špinavou práci socani, a usměrňuje ho vidina podpory presidentových voličů, a tichá podpora komunistů a SPD. Jenže komunisté jsou silně prounijní. Chce to něco udělat pro vyváženost veřejných médií a hlavně aby se naše školství zbavilo současných manýrů a ´vychovávalo naše děti tak, aby z nich byli zase ti vzdělaní LIDÉ jako před alespoň před 20 lety.

   • lujjza

    J. Hruška – 20.19:

    BINGO! Tohle je PŘESNĚ ono!
    ONI to dělají běžně a systematicky.
    Před pár lety na takovéto svinstvo „dojel“ prof. Keller (ještě jako eurokomisař) – prostě zvedl ruku pro balík, kde byly i dobré věci (když říkám „dojel“, míním tím, že na něj bylo hulákáno jako na někoho, kdo něco říká/píše a potom něco jiného dělá, a jeho vysvětlování bylo prezentováno jako trapné a nepřesvědčivé).
    A Ivan David si taky už před nějakou dobou udělal zle, že hlasoval pro nějaké dobro, když v tom „balíku“ byla pečlivě uschována zas nějaká šupárna. Dtto generál Blaško. A myslím, že paní Konečná už si taky naběhla, a není to zas až tak dávno. Podrobnostmi bohužel neposloužím, ale určitě se to dá najít.
    Totéž je „Istanbulská smlouva“. Prej proti násilí na ženách – kdo by se odvažoval hlasovat proti, že? A čelit otázkám typu „ty souhlasíš s násilím páchaným na ženách?“. Jenomže už taky víme/přečtěte si, co je v té Smlouvě taky zakutáno.
    Takovýto systém schvalování balíků zákonů je prostě v podstatě forma „přílepků k zákonům“, které jsme už měli tu čest poznat i u nás – ďábel přece bývá ukryt v detailu, že.
    Asi by to chtělo jiný přístup od těch našich normálních europoslanců: systematicky se snažit najít toho skrytého „ďáblíka“ a potom trvat na jeho odstranění z balíku, jinak hlasovat proti.
    Jenomže problém bude i v tom, že jim (europoslancům všeobecně) ONI zřejmě nedávají ty balíky k prostudování s dostatečným předstihem, tudíž šance nějakého hledání/nalezení se asi blíží nule (že by záměr? Ale no toto…). Ostatně mám dojem že Ivan David v nějakém svém článku něco takového psal – že leckteré materiály (nevím, jestli jen občas, nebo je to pravidlo) ani nedostávají, z předsednického pultu je jim sděleno, co „právě ten“ balík obsahuje, a dává se hlasovat.

    • oh

     „Asi by to chtělo jiný přístup od těch našich normálních europoslanců: systematicky se snažit najít toho skrytého „ďáblíka“ a potom trvat na jeho odstranění z balíku, jinak hlasovat proti.“ To právě v errorparlamentu nejde.
     Maastrichtská smlouva dala €Parlamentu právo iniciovat legislativní návrhy, které je omezeno na možnost požádat Komisi, aby předložila vhodný návrh. Toto právo bylo v Lisabonské smlouvě zachováno. (Nicméně, takovou žádost musí schválit většina errorparlamentu, jednotliví poslanci právo takové iniciativy nemají a už vůbec nemohou podávat pozměňovací návrhy.) Evropská komis samozřejmě nemusí této žádosti vyhovět, jen musí errorparlamentu sdělit důvod, proč tak neučinila.
     Z těchto důvodů vyhodnotili demagogové z „factcheckingového“ projektu Demagog.cz tvrzení Miloše Zemana, že €parlament nemá zákonodárnou iniciativu jako NEPRAVDIVÉ. Tož tak.

     • vittta

      No jo, ono když budeš mít stádo prasat, tak je také nenaučíš číst, i když mezi nimi budou meditovat 4 profesoři, tam je to podobné.
      Když do hovna zapícháš diamanty, tak je to pořád hovno.

 3. embecko

  Jinak k veci…ze to komunisti za tech 30 let projeli, je jasne…otazka je, jestli nejsou/ nebyli natolik chytri, ze hned po Plysaku vedeli, ze tohle se da jenom projet a nic jineho.
  Konacna mi prijde lehce silena, ale dela to dobre. Pro ohavnou rezoluci hlasovali jinak vischni..kdyby nic jineho, timhle si Konecna postavila pomnik (jsem zvedav, kdy se bude bourat). Ze by to volici SPD reflektovali, to bych pochyboval. Nakonec kazda strana je natolik odvazna, kolik podpory lidu ma- a zde jasne vitezi mainstream.

  • embecko

   Co se pomeru sil v Evrope tyce, pak zde je jedna zajimavost:
   „Američané koupili firmu u Kostelce. Měla by chrlit až miliardy vakcín proti koronaviru“
   Je to tak 2 mesice, co chteli Americane koupit stejnou/ podobnou firmu v Nemecku, ale tehdy zasahl nemecky stat a koupi nedovolil.
   Tedy je jasne, jakym smerem se momentalne pohybuje jazycek vah. Polsko je americkou patou kolonou v EU, Cesko ji bude uvnitr Nemecka. Tlaci na Nemce jak to jde…
   Co je lepsi, byt pod Americany, anebo pod Nemci? Louze, anebo okap?
   V te souvislosti je dobre zminit situaci, kdy se jeden stat NATO snazi napadnout druhy a dalsi staty koalice k tomu vydavaji prohlaseni. Ovsem EU, jak to umi nejlepe, mlci…
   http://casopisargument.cz/2020/05/29/podivne-mlceni-kolem-recka-a-turecka/
   „Jak si máme vysvětlit, že mainstreamová média neinformují o mezinárodním dokumentu takového významu, ani o tom, že situace ve východním Středomoří je bezmála na hraně válečného konfliktu? Neplatí to jen o českých médiích, na anglicky a německy psaných webech je to podobné. Nepodařilo se mi najít renomovaný evropský list, který by přinesl tuto zprávu…“

   • vittta

    Mohli by se demokratické země sejít v Mnichově, a Řecku nařídit, odevzdat pohraničí.
    Tak nějak z tradice.

   • Alva

    Podle dr. Pekové žádná nová vlna nehrozí.

    Před novým koronavirem má ale Peková respekt. Jeho škála proměnlivosti ji utvrdila, že vir není přírodní. Proto je nutné zavést preventivní opatření pro budoucnost, aby státy měly infrastrukturu pro případ úniků.
    „K únikům geneticky upravených materiálů samozřejmě dochází. Jen to bývají takoví přizabití mikrobi, kteří umějí žít jen v lahvičce nebo inkubátoru, a čistý vzduch je překvapí natolik, že umřou. Takže se nestává, že by kromě SARS a MERS, které rovněž patrně spadají do kategorie úniků, měli biologický dopad,” říká Peková v rozhovoru pro Reflex.
    Výroba nové vakcíny je masáž kvůli udržení lidí v napětí. „Nevím, kdo a proč to dělá. Považuji to za nehorázné. V tomto případě konvenční vakcína jako u chřipky nemůže fungovat z principu. Navíc klinické testy vakcíny trvají dlouhé roky. Nelze jen tak někomu něco píchnout, může to mít nežádoucí efekty. Ne že tady něco uvařím za dva měsíce.”
    https://zpravy.denikplus.cz/1679-vakcina-na-koronavirus-je-nesmysl-druha-vlna-neprijde-tvrdi-mikrobiolozka-pekova.html

    • Janika

     „masáž kvůli udržení lidí v napětí“
     Tak uvidíme, jestli na té vakcíně někdo vydělá, nebo se o to bude snažit, když to lidi nebudou kupovat a vyhází se to. I když my už jsme tak poslušní…

   • kočka šklíba

    No mně ne, je to můj názor na ní a Váš na ní, to se stává. Určitě mně přijde mnohem rozumnější než třeba Okamura, a mladému Klausovi nějak nevěřím, navíc je to prostě pravice, i když možná slušnější než jiné strany. Zatím neměl moc příležitostí se projevit.

    • Janika

     To napsal sax, a ten je skvělý psycholog, proto jsem se na to zeptala, jestli by to nerozvedl :-).
     Mně je tahle holčina od počátku moc sympatická, i ještě jako vzorná školačka vedle starých bardů, Ransdorfa a spol. Má jejich dobrou školu, a něco navíc – nezdolal ji ani Brusel, nezařadila se poslušně, jako všichni.

     • kočka šklíba

      Aha tak to jsem přehlédla, no tak i sax se může mýlit :D . Ano také mně připadá dost dobrá a za mě jsem litovala, že nebyla zvolena předsedkyní KSČM. NO i u nich jsou jasně různé proudy a chtělo by to oživení. Poměrně hodně.

      • Kamil Mudra

       Šanci na oživení přinášel Skála … a jak dopadl. KSČM ta její „mumifikace“ evidentně vyhovuje :-(

       • vittta

        Hlavně nikoho nenasrat.
        To jsou takoví….“liberální“ komunité.
        Tam to musí „lítat“, od toho jsou to komunisté!

       • embecko

        Nikoliv nepodobne to dopadlo i s Corbynem…ten byl ozivenim, ale volici (i z vlastni strany) ho nakonec odvolali.
        Francouzsky spisovatel Celine pise: „Na ulicich promenovali mestaci, s city stahnutymi jako destniky.“
        Stredni trida je problem, te staci mit ostrihany travnik a v nedeli udelat paradni grilovacku pro sousedy. Prevazujici cast volicstva je ryze oportunni a dale, nezli za horizont sve male rodinne pohodicky nevidi. Neni pro ne horsi predstavy, nezli politicke oziveni.

     • embecko

      To je jen ciste subjektivni pocit. Ona zacinala byt medialne znama zhruba se Samkovou a na zacatku jejich publicity jsem si rikal, ze obe baby by staly za (politicky) hrich. Pak, a jedine, co si z toho pamatuji, ze to bylo v jeden den, jsem videl obe na jakemsi videu (kazdou zvlast) a sam pro sebe jsem si rikal, skoda, velke zklamani, ale tohle ne. Od te doby jsem je vypustil.
      Nerikam, ze bych je nemohl volit, to asi ano, ale nezdaly se mi politicky perspektivni a neprisly mi jako kadry, ale pouhe vyplneni volneho prostoru nahodnym chodcem. Tedy obcasne myslenky ano, ale dohromady nekoncepcni.
      Treba se ale zlepsily…i kdyz vim, ze tehdy jsem si rikal, ze tyhle nikdy.

      • vittta

       Samková mi připadá chytřejší, ale na vedení strany se nehodí ani jedna.
       Samková je …neukotvená, nebo jak to napsat, a Konečná je moc emotivní.
       Šéf strany musí být především politik, mazaný, s charismatem.

       • embecko

        Asi tak, to je lepe popsane. Nahore jsem asi chybne napsal, ze „tyhle nikdy“, ale, jak si vzpominam, vzbudily ve mne spise pocit, ze je neni treba usilovne sledovat.

       • Janika

        Konečná je oblíbenější, už jenom že se dostala do Bruselu. Řekla bych, že je charismatická dost, a pro lidi přitažlivá. Ze není razantní a mazaná, to je kdejaký chlap a nikdo ho nevolí. Chytrá je dost, zatím nikdy neplácla blbost jako Semelová (nebo i Filip), za kterou by ji mohli popotahovat, a přitom se vyjadřuje odvážně a přímo.

        • vittta

         U komoušů je vhodný Skála.
         Konečná…ono by to chtělo ji vidět v akci, ale jako předsedkyni.
         Jak by si vedla, ale svým způsobem by to mohlo její razantnost spíše omezit, je na to totiž větší tlak, především vnitřní, jako Europoslankyně může dát průchod jakékoliv emoci a to pořádně nahlas.

         • Kamil Mudra

          Skála kandidoval ve stranických volbách KSČM z pozice místopředsedy na předsedu. „Uspěl“ tak že místo nahoru šel dolů. Dá se říci že vypadl ze hry a strana přišla o nezanedbatelný kus volebního potenciálu. Chtělo by se říct: „Dobře jí tak“, ale ve výsledku jde o ochuzení volební nabídky, která už i bez toho byla dost mizerná. KSČM tak přestává být vhodným subjektem i pro možnou vzdorovolbu, Konečná to nejspíš sama nezachrání a Filip – jevící se jako „anirybaanirak“- také ne.

          • vittta

           Komunisty už mohou zachránit kuriozně jenom mladí.
           Že je budou volit jako „novinku“, když se proti nim tak brojí.
           Staří jsou mrtví, nebo nasraní na jejich ubohou nečinnost, a normální mainstreamové občany nezajímají.

  • Mrkos

   40 let honili komunisté lidi na školení a nemělo to kladný výsledek,
   Kradlo se, morálka se stopající životní úrovní upadala.
   iluze o západu rostly přiživovány chartisty a poukazováním
   na blahobyt západu založeném na dluhu a kořistění
   zbytku obyvatel planety. A tak se s pomocí Gorbačova přistoupilo
   k demontáži socialistické soustavy a nepoučitelným
   obyvatelům východu byl dopřán praktický seminář z kapitalismu
   v jeho zahnívající fázi. Ale hlupáci se nepoučí dokud jim někdo
   tu ruku na žhavá kamna pořádně nepřitlačí.
   Jo EU ještě klidně může přitáhnout šroub. Mladi vzdělávaní
   učiteli proškolenými Člověkem v tísni, také ještě dlouho
   nepochopí vo co gou.
   x
   Vnučka školní úkol zadaný přes internet: Významná dny Evropy
   Jako první nabídka 26.4.1986 Černobyl. Poučení by mělo být,
   že hraní s atomem natož s raketami se evropané bojí,
   ale vyzní to že Rusové zabili spoustu lidí, i když to bouchlo
   na Ukrajině. Co jsem mohl vnučce poradit? Ať se zabývá
   tím co jim k daným tématům ve škole neřeknou.
   Po škole se budeš muset ještě pár let věnovat samostudiu,
   aby sis mohla myslet, že máš patřičný stupeň vzdělání,
   na který ti dají papír. Opravdu je lépe studovat nějaký technický obor,
   tam se nedá jen tak lhát.

   • vittta

    Moje holka jednou měla ukol, co je to EU, asi před 5 lety, to jí bylo 9, možná to bylo v jejich 10, tak nějak.
    Tak přemýšlím, co jí poradit, a nakonec jsem jí velel napsat:
    EU je vznešená myšlenka……
    Udělala tam tečku, ale já trval na víc tečkách, a vysvětlil jí, a tvrdě, i když vím, že to nemohla pochopit, že myšlenka to sice vznešená je, ale to je na EU tak všechno, co je zajímavé, a ty tečky ať zdůrazní.

  • Janika

   Přečetla jsem si tam ty alternativní způsoby léčby, ale vždyť takových věcí je plný internet. To by mohli zakázat i mého oblíbeného doktora Bukovského. Nechápu, o co komu jde.

   • oh

    Dopustím se konspirační teorie: jde o nenápadný způsob, jak otestovat možnosti nasazení a fungování €verze „velkého čínského firewallu.“

    • Kamil Mudra

     Je zajímavé, že v souvislosti s tzv. řízeným internetem, asi už někdy před třemi týdny na tuhle možnost (ne konkrétní video) upozorňoval VK na Svobodném vysílači. Říkal že v první fázi se začnou z oficiálních míst vynořovat „starostlivé“ hlášky o tom že se na internetu objevují nebezpečné informace a návody zdravotního charakteru, které mohou uškodit neznalým občanům, pokud by se podle nich řídili. Tak možná tím někoho inspiroval a nebo má dobrý odhad na situaci. Protože pořadů tohoto druhu se na internetu vyskytuje poměrně dost a doposud to nikomu nevadilo.

  • astraustralia

   Jde o představení Malá vizita v divadle Kampa, ve kterém herec Jaroslav Dušek spolu s Petrem Knotkem a Milanem Calábkem rozebírali alternativní léčebné metody, které mají údajně pomáhat v boji s koronavirovou nákazou.

   Pan Calabek je znamy lecitel ve smyslu ze vi co na kterou potiz dat ze souhrnu ruznych prirodnich kyticek a rostlinek na rozdil od umele chemie.
   Tim tu nechci rozvijet debatu o stretu chemie prirodni a te z pharmaceutickeho prumyslu a nutne se priklonit na nekterou stranu.
   Pharma prumysl toho hodne dokazal ale i hodne posral a ty vedlejsi ucinky kdyby nekdo opravdu mel zajem je „vedecky“ zaevidovat a rozebrat tak ty vysledky by nebyly prijemne pro druhe(po vojenskem) nejuspesnejsi businessove odvetvi.

   Prikladu neodbornych ktere mame srozumitelne pred sebo v utkani priroda ve srovnani s tim co bylo zmrseno v laboratorich a vydavano za zazrak je rada.
   Dokonce toho vyuzili a pouzili i Pirati a prosazuji legalizaci konopi.

   Ze ucinnost je prokazatelna vyplyva z toho ze to bylo v mnoha statech a nakonec pro lecebne ucely i v CR povoleno.
   V pripade lecitele pana Calabka se mohou „odbornici“ posrat vzteky ze mu Jaroslav Dusek dal moznost se internetove zverejnit!
   Jak pan Dusek k cenzure napsal, odbornici se v k videu vyjadrili tak, ze
   nic z toho co pan Calabek doporucuje „nebyla prokazana ucinnost“.
   Tuto kouzelne odbornou formulaci prilepili ke kazdemu vyroku pana Calabka!
   Az prijde zarucene fungujici vakcina na COVID-19 a zjisti se ze tam je nejen alluminium ale i kobalt rut a dalsi „urychlujici“ slozky, odbornici to bud nezverejni a nebo poprou asi jako nikdo nezvitezil u soudu nejmenovane pharma firmy ktera vydelala milliardy na lecich jako treba LIPITOR, (statin proti cholesterolu)
   Zatim kazdy soud o vedlejsich ucincich vyhravali ac pocet tech kteri zemreli na selhani organu si nedovolil nikdo spocitat.
   Pan plukovnik Prymula je expert na vakcinaci takze se mate na co tesit. Jiste to bude stejny uspech jako s ockovanim proti chripce:-)
   Pro jistotu uz vam oznamil ze na podzim tu bude druha vlna ! (take uz pohrozil ze nebude li uposlechnut odejde do vyzkumu ockovacich latek).
   a tak stale dal ke svetlym zitrkum :-)

 4. Kamil Mudra

  Aha. Tak nikoli ještě nýbrž opět. Tak to jsem zvědav jak dlouho tam vydrží protože Calábek si „dovolil“ navrhovat levný lék namísto drahé vakcíny. Což mu „logicky“ přece nemůže být dovoleno.

  • Kamil Mudra

   A hele! Už je fuč! Tak to si tu dlouho nepobylo :-(
   No jo no. Když tu teď máme tu americkou výrobnu vakcíny….

 5. pacifista

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020052912008243-reporyjec-novotny-chtel-cernohorskeho-umlcet-rozhlasem-ten-vztycil-na-namesti-vlajku-sssr/
  toto je odkaz, kterým se opět vracím k tématu. Zaujal mě a tak ho sem dávám. Je z Řeporyjí od památníku Vlasovcům, ale o prosbě Rusům za odpuštění a proti převracení dějin. Obalili útlý sloupek památníku kartonem se symboly sovětské a české vlajky a vršek zakryli něčím jako čepicí se symbolem, to jsem nepostřehl. Projevy pak byly výborné. Hovořil Černohorský a Skála.

  • Mrkos

   Jsou to dva hlasy volajících na POUŠTI.
   Nenašel se jediný obyvatel Řeporyj, který by se připojil
   a řekl starosta je vůl. Skála má na Střípkách ze světa
   nějaká další hodnocení současných událostí.
   Černohorský je jediný prorok, který udělá něco praktického
   a vrazí do toho svoji korunu. Bojím se, že kdyby vznikla petice,
   tak by ji nepodepsalo ani tolik lidí co Chartu.
   Mimo jiné na Staromáku asi po tichu roste sloup.

    • Kamil Mudra

     Naštěstí máme vícero takových „posledních“. Jen jsou, bohužel, málo vidět a slyšet. Nejčastěji se s nimi setkávám mezi hosty Martiny Kociánové v pořadu „Kupředu do minulosti“. Ale jak velkou část populace odtud osloví?

   • orinoko

    Sledujete? V Americe za Prahu. Co NATO Pandrhola na Hradě? A celá česká slizská scéna ? Amnesty odborníci , pánkovy plísně, a Novotného SS divize. Miluju babu merkHELL.
    Ty záběry jsou dost šokující. Fízlové do toho jdou jako SA ordneři.
    To je reálný třídní boj. Lidi už tam toho mají dost. Barevná rozbuška funguje jak signál k útoku na Bastilu.
    Ku Klux Klan mobilizuje. Bílej patkař hodlá vypustit psy super duper.
    TOHLE je Covid 19. Esesácký seznam píše o suchu , zatímco jinde teče krev ve velkém. Připravte si molotovy. Státní bradavice nás neochrání

   • Kamil Mudra

    Už pátou noc zmítají Amerikou divoké nepokoje, které v pondělí odstartovala smrt George Floyda. Demonstranti se setkávají se stále tvrdší odpovědí policie, mnohdy ale sami mají ve vlastních řadách agresory. Velká americká města jsou paralyzovaná, platí zákazy vycházení… Řada amerických států dokonce povolala své jednotky Národní gardy, aby v ulicích pomohly sjednat pořádek, některé také vyhlásily v rámci určitých oblastí stav nouze. Dochází k násilnostem, rabování a žhářství. Současné nepokoje v nejméně 48 městech napříč Spojenými státy jsou největší od roku 1992.

    Ale já si pokládám otázku: Ve jménu čeho?
    Nepokoje totiž pokračují i poté, co byl policista Derek Chauvin, který zapříčinil smrt Floyda, odsouzen za vraždu třetího stupně. Volání po spravedlnoti tedy bylo vyslyšeno a davy demonsrujících již dosáhly svého. Co tedy ještě chtějí? Jenom demonstrovat protože je to baví? Žádné nové požadavky zatím nikdo nevznesl, vyskytly se další oběti a brutalita narůstá na obou stranách.
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/agresivni-bitky-rabovani-a-zharstvi-nepokoje-ochromily-americka-mesta-108083#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=gEcrO6gUrDC-202005311526&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

    • vittta

     Buď bude Amerika černá, nebo žádná.
     Cílem je chaos, ve kterém se dá rabovat.
     Resp. negři nemají žádné cíle, chtějí jen rabovat.
     Položil jsem si, když jsem se tak díval na ty nepokoje, co by se asi dělo, kdyby v USA nebyli negři.
     Policie je tam brutální, a negr je opravdu často vystaven násilí a přehlížení, ale PROČ?
     Policie je brutální jen tak?
     To je dlouhodobý vývoj, kdy nejprve se zřejmě radikalizovala kriminální scéna, a na to reagovala policie.
     V současné době je nejvíce kriminálníků mezi negry, ale stejně brutální byla policie za prohibice, a také až jako reakce, tehdy ale na bílé.
     U nás se nesmí polda na cigoše křivě ani podívat, ale v USA to tak není.
     Výsledkem je brutalita, aby se poldové zachovali při životě a měli alespoň nějaký respekt, tady ho u cigošů, jak víme, nemají.
     Ve skutečnosti vidíme důkaz toho, že multikultuismus není možný, zdravá společnost dokáže ze svého „středu“ vyloučit jen určitý počet problémových jedinců, jakmile je ten počet překročen, onemocní celá společnost.
     Dochází k selekci, rozevírají se sociální nůžky, a uvnitř to bublá a vře.
     Znovu připomenu, v Evropě je situace podobná, ale v Evropě se policie zakročit bojí, odevzdávají svou kulturu bez boje.
     V USA bojovat budou, a bílí, spolu s normálními barevnými, zvítězí.
     Bilí mají vyšší disciplínu, a především vědí, za co bojují, za USA, za své domovy.
     Negři, študenti a kriminální živly nemají zač bojovat, samotný boj je cílem, ale na porážku u toho nemyslí.
     Prohrají.

     • Kamil Mudra

      Mezi demostrujícími je mnoho bílých a snědých, v řadách policie a Národní gardy je to stejné. S barevným rozlišením si už nevystačíme. U vítězů ani poražených. Spíše to ale vypadá na postupnou prohru společnosti která vygeneruje občanskou válku všech proti všem a až skončí tak si nikdo nebude jistý kdo vlastně vyhrál – mimo armády která do ní hodí vidle a jako jediná si zachová nějakou strukturu vedení.

      • vittta

       Jak velké jsou ty demonstrace?
       Já jsem to nenašel.
       Viděl jsem i bílé, dokonce jsem viděl demonstrovat víc bílých, než černých.
       Třeba je to tak, že bilí demonstrují za černé, a černí rabují.
       Ale ve skutečnosti nevíme o té situaci vůbec nic.
       2500 gardistů prý mělo stačit na noc ze soboty na neděli.
       Ono těch demonstrantů ve skutečnosti vůbec nemusí být mnoho.
       Novináři v USA jsou specialisté na lži, jsou v tom lepší, jak jiní, a také jsou daleko posedlejší penězi.

       • orinoko

        Tzv reportéři dostávají v emerice po držce z obou stran. Řežou je demonstranti, řežou je policajti. Zaplaťpánbůh za ty dary. Někde se situace blíží majdanu. Nějaké novinářce tam patrně vystřelili voko. Ale nebyla to ani policie ani street demo blok. Už se tam střílí ze střech baráků. Na pabučinách jsou k vidění spanilé jízdy buďto Národní gardy nebo už armády.
        Ale moc se to tu nechápe, že jo! Ten street demo blok volá o pomoc. Už není , kam couvat. Mně osobně překvapuje, kolik je tam ženských , a jak se k nim státní Ku Klux Klan chová.
        Válku jsme nezažili, ale fašismu si užijeme i my.

      • orinoko

       A přesně o to jde: Systém zkolaboval. Nejde o černou a bílou… Ti lidé na ulici už mají dost dědků s přehazovačkama a Windows vakcínou. Jak se máš? Skvěle! – křičel emík s rypákem v asfaltu, než zatřepal brkama.
       To se v té krásné emerice může stát každému. Mně, tobě, ženské nevyjímaje.
       Bacha u Řeporyjí. SAmani už nacvičují držkovou. Gdo nebude hajlovat a skákat , ten obdrží penDREKového smolíka.
       To je laboratoř. Lenin by byl ve svém živlu.
       Nestačím žasnout , jaký proud solidarity zalil emerický válečný systém.

        • orinoko

         TO ti nezáVIDÍM. Škoda, že to nevěděl Salvator Dalí. Modrá obloha mohla být třeba šedivá. Taková optiMYSTICKÁ.
         A ti z Mexika jsou také šeDIVÍ.

         • vittta

          Poslední dobou tedy i muž-žena.
          Nebo sexuální orientace.
          Základ je ale černá- bílá.
          Však uvidíme, oč jde nyní.
          Nakonec se to stejně provalí.

 6. Alva

  Nikita Michalkov – v podstatě o tom, co nám cpou už pár měsíců do hlav: Po koronaviru už bude svět jiný.
  Vypadá to jako konspirace, jak by řekli/napsali mnozí anti-konspirátoři, ale ty důkazy – oficiální listinné, ale i slovní, např. Billa G. a Hermana Grefa – vypovídají o něčem jiném. A není o co stát.
  (Konkrétně o celeé korozakauze asi od 12. min., i když i ten začátek je zajímavý).

  • pacifista

   No jo, kdo by neznal vynikajícího ruského režiséra. Režíroval i úvodní ceremoniál k ZOH 2014 v Soči. Byl jsem zvědav co řekne. Potvrdil zprávy ze západních webů a všechno doložil. To je pro mne směrodatné.

 7. astraustralia

  UN (OSN) chce menit lidskou rec. Navrhuje (jeste neprikazuje) jak se pravne a korektne vyjadrovat !
  (ze to jsou vyhrady vlastne jen proti anglictine a jinych reci se to netyka tem blbum a blbkam v OSN nedochazi ?)

  https://www.echo24.cz/a/StGkE/nerikejte-manzelka-a-pritelkyne-osn-pozaduje-genderove-neutralni-vyjadrovani?fbclid=IwAR3RhieNd_oTkpJLTTjpj1f_OvqeE-JIGEhHhqg4wZLHdNHPGe6q1SfoZFo

  Mohou si rikat jakekoli nesmysly, cela OSN je uz zastaraly koncept, bude potreba vytvorit neco mene blbeho !
  (nejlepe jako regionalni uskupeni kde budou podobne peach-oviny bez nadeje )

  • orinoko

   Chtějí vytvořit nového člověka. “ Tvoříce nové poměry, chceme vytvoŘIT i nové lidi.“ Není nám to nějaké povědomé? Někde jsem si přečetl , že v době božského po-KROKU, člověku zůstaly prvobytně pospolné emoce. To je zajímavé. Ve světle další informace, že v bordelech budou k mání robotické nafukovací Anče. Asi to vyjde levněji. Tomu říkám samet. Škoda, že to nepřišlo dříve. Veškrna tam mohl přeříznout pannenskou pásku.

  • vittta

   Používá slovo „černoch“, což je rasistické, protože každý ví, že rasy neexistují.
   Navíc jsou to jen samé dohady, ze kterých není jasné nic.
   Někde jsem četl, že nějaký šílenec vjel náklaďákem do davu, ale tam číslo bylo- 5000 demonstrantů.
   Vaří z vody, i když si nijak iluze o USA nedělám.
   Že nezvádají rasismus je jasné, ale kdokoliv v USA byl, tvrdil, že negři jsou 10x horší než naši nejhorší cigoši.
   Těžko říci, ale oni nezvládají rasismus oboustraně- jak černý, tak bílý.
   Nahradit jeden rasismus druhým určitě pozitivní výsledky nepřinese.

 8. tdx

  Takže v US se vesele střílejí a zatýkají novináři. Kdepak jsou naši hlídací ratlíci demogracie, už protestují s vlajkou Black Lives Matter před americkou ambasádou?

  • tdx

   Jinak místním milovníkům tvrdší hudby doporučuji 32 let staré, nicméně velmi aktuální album Queensrÿche – Opeatrion: Mindcrime. https://www.youtube.com/watch?v=ME35sL_pDPA

   „The rich control the government, the media the law
   To make some kind of difference
   Then everyone must know
   Eradicate the fascists, revolution will grow“

   „Fighting fire with empty words
   While the banks get fat
   And the poor stay poor
   And the rich get rich
   And the cops get paid
   To look away
   As the one percent rules America“

  • vittta

   Konečně si začínám dávat dohromady informace.
   Tak demonstrantů bylo „tisíce“,a gardisté a policisté poklekli, na důkaz respektu s demonstracemi, navíc si s demonstranty (kteých tam je spíše stovky) podávají ruce.
   Z toho mi vyplývá…nevím to, jen se domnívám, že policie a garda vlastně tvrdě zasahuje jen proti někomu, zřejmě těm, co dělají bordel, a s běžnými demonstrany se doslova bratříčkují.
   Tak nevím…
   https://blisty.cz/art/100034-trump-se-schoval-v-bilem-dome-do-bunkru.html

   • vittta

    Oni jsou i novináři už tak zvyklí lhát a opisovat, že když pak mají sami něco vynovinařit, tak jsou v prdeli.
    Noty nedostali, a tak píší takové rozplizlé nic.

    • tdx

     Ačkoli sociální sítě nemám v oblibě vůbec, tak se zdá, že v současnosti je jedním z nejzajímavějších zdrojů Twitter. Je tam třeba dost videí z aktuálního dění v různých částech Států.

 9. Orinoko

  Bacha na trumpolinu. Na podobné pabuCINY hodlá uvalit státní banan. USA dohaneji , co zameskaly. Viděli jste video , kde se Biden při zvaneni USrAl do kamery? Parlamentní blisty pod videem zarazily diskusi. Asi se tam lidi bavili odhadem , jestli to byl ruprecht anebo klokotak.

 10. embecko

  Uz vysla pitevni zprava k pripadu:
  Pan Floyd trpel na koronarni chorobu, zvyseny krevni tlak a v jeho krvi se nachazely potencionalne toxicke latky:

  Click to access Derek-Chauvin-Complaint.pdf

  Pitva nepotvrdila nalez vedouci k zaveru, ze k smrti doslo udusenim anebo uskrcenim. K smrti doslo v kombinaci vyse uvedenych nalezu a policejniho zakroku.
  (The autopsy revealed no physical findings that support a diagnosis of traumatic asphyxia or strangulation. Mr. Floyd hadunderlying health conditions including coronary artery disease and hypertensive heart disease. Thecombined effects of Mr. Floyd being restrained by the police, his underlying health conditions and anypotential intoxicants in his system likely contributed to his death.)

  • tdx

   Dost se obávám, že to nikoho, ale vůbec nikoho nebude zajímat. Věci už zašly celkem daleko a pokud by tu zprávu postižená (či „postižená“) komunita přijala jako pravou, tak by zároveň na svá bedra musela vzít veškerou odpovědnost za veškeré dění posledního týdne. A to se podle mě nestane.

   • embecko

    Vittta uz pise dole, ze pitva byla spatna. Jak rikas, nebude zajimat, zpochybni se, zkratka zapadne.
    Druha vec je tahle (citat od soudruha Kellera):
    „Ty, kdo jsou jiní a cizí, neobdivuje nová levice z nějakých humanistických důvodů. Jsou jí sympatičtí proto, že nejsou nakaženi naší evropskou civilizací, nejsou spoutáni jejími institucemi, nejsou omezováni jejími kulturními kořeny.
    Ti, kdo vymysleli multikulturalismus, uvažují naprosto zautomatizovaně. Dělníci selhali v roli aktérů rozkladu kapitalistické výroby. Místo toho se integrovali do buržoazní kultury. Je třeba najít nového aktéra, který rozloží celou tuto kulturu. Někteří teoretici hledají takového aktéra v lidech na okraji společnosti, jiní v lidech přicházejících do konfliktu se zákonem, zase jiní ve schizofrenicích a opět jiní v migrantech, lidech nedotčených naší kulturou, nerespektujících naše normy, neuznávajících naše instituce.“
    Situace vyckava na vhodnou obet:
    „Erik Best: Spojené státy mají svého Martina Šmída.“
    Mezi demonstranty bylo hodne belochu, ale nerekl bych, ze se opakuje situace z konce 60. let, kdy slo o prave multikulti. Tehdy, ve Vietnamu, byly obeti na obou stranach a tedy urcitou solidaritu bylo lze vycitit. Dnes stoji bily student, budouci kadr a utlacovatel na uplne jine strane barikady, nezli cernossky recidivista, jeho budouci obet.
    Ja rika Keller, da se predpokladat, ze tzv. solidarita s cernymi je nastrojem proti rezimu, za cenu krve cernych.

     • orinoko

      Tak, a jsme na svých. Můžeme si demograticky vybrat ve svobodné emerice: Mezi lejnem a hovnem. Samozřejmě oba případy jsou puncované.

     • embecko

      To dela dobra priprava! Skvely vykon!
      A davame si dalsi kolecko: Zastanci pravniho statu a manistreamu najednou neveri soudnimu patologovi, ale davaji prednost zprave nezavislych odborniku z alternativy. Kez by jim to vydrzelo vecne!
      Ono je to stejne jedno, objektivni proces rozkladu tak jako tak nejde zastavit a tohle, co sledujeme, je americky vnitrni boj, ktery nas ani nemusi moc zajimat. Ze za to ale muze Putin, o tom nepochybuji.
      Pred par lety jsem se dival na volny pad Rakusana Baumgartnera ze stratosfery a zivy prenos bylv nejktirictejsim okamziku, kdy Baumgartner vstupoval do huste vrstvy atmosfery, na dlouhou dobu prerusen.
      Nasledoval komentar: “ Jak jsme mohli na vlastni oci videt, cely seskok probehl bez problemu.“
      Nerikam hned, ze Baumgartner nedoskocil, ale je videt, ze elektronika selhava v tech nejnapinavejsich okamzicich, jako i napriklad u voleb, tesne na konci, kdy jsou vysledky vyrovnane.
      A nasleduje obigatni komentar: „Jak jste mohli na vlastni oci videt, volby probehly bez problemu a prekvapive se do parlamentu dostala i….“.
      Stejne tak nelze neduverovat skupine vyznamnych vedcu, kteri dokazali, ze koronavirus je prirodniho puvodu, jako nelze neduverovat i druhe skupine, ktera dokazala, ze je z laboratore.
      Nakonec vyhrava ten, komu zaplati delsi vysilaci cas.
      Americkymi udalostmi se muzeme v tomto ohledu jen bavit, ale ze normalni clovek je chudak, o tom pochybovat netreba.
      No, jsem zvedav, jak si to tam preberou…

      • orinoko

       Tam se teď láme chleba. Na obzoru jsou nové politické hvězdy. Už za Covidu mě zaujal starosta Nového Yorku. Federál se na něj víceméně vybod, on chodil mezi lidi,snažil se… ani nevím, kdy spal. Teď jeho dceru, která vyběhla na barikády, zatkla milice, a on jí – tu milici – donutil kleknout. Možná kápnul na kouzelný šém , kterým se dá celá situace zklidnit. Připouštím, že něco takového jsem nečekal. Raději tohle, než aby tam dobytek střílel do lidí. Nějak mi připomíná současného pákistánského prezidenta. To je frajer! Nechtěl to dělat, ale lidi ho do funky katapultovali. Jeho jednání s Putinem byla paráda: Jako když se znají celé roky. Na pohled působí, že je z jiného světa. Jakoby ani nebyli ze svých vlastních států.

      • vittta

       Hlavně u soudu.
       Jestli budou soudit toho fízla podle oficiálního patologa, nebo podle cenníkového.

  • vittta

   Prý chtějí novou- už správnou- pitvu.
   Nález je dán, stačí ho potvrdit.
   Vražda udušením.
   Po tom jsme tady všichni v r.1989 děsně toužili, po téhle….“demokracii“.

   • Alva

    A vůbec – proč pitvat? Nález je dán, instrukce dostali. Vyzkoiušeno na koronapandemii, funguje to, nač hledat nějaké neověřené metody.

 11. orinoko

  Njn, podle Antonína Novotného jsme měli socialismus, podle NASA jsme byli na Moonu, a podle světových odborníků žijeme v míru.
  Nikdo neumí vysvětlit, jak dopravili /Holywood/ na Moon těžké vozidlo s těžkými bateriemi, proč pod modulem není ani prd, jako fyzická známka nějakého přistávacího procesu, proč vozidlo stojí jako kůl v plotě, přičemž kolem nejsou vůbec žádné stopy, proč horizont Moonu vypadá jako Maroldova panorama, proč má Země z Moonu velikost Měsíce, ačkoli je 6x větší, proč americké. měsíční vzorky vykazují magnetismus, ačkoli Moon nemá magnetické pole… jak tam přežili emeričtí soudruzi extrémní rozdíl teplot… Ať nežeru – plus mínus 100 stupnů Celsia?
  Nigdo neumí odpovědět , jestli v modulu byli ve skafandru nebo z něj vylezli. Jak tam pobývali a jak tam spali? Podle tvrzení NASA-Hollywoodu v něm strávili více než 10 hod.
  Tolik asi ke zprávě o smrti. Že ten černej natáhnul brka ausgrechnet pod bílou botou otrokáře? …
  Ale to všechno jsou jenom detaily…

  • vittta

   Ten otrokář ho znal.
   Negr je mrtvej, a může za ti Trump.
   Hlavně, aby za tím nebyl nakonec Putin.
   Za mě- stále čekám na lepší informace.
   Z tohohle maglajzu se nic přesného vydedukovat nedá, smrt negra ale odpoutá pozornost od ekonomického debaklu.
   Ale ani ten není jistý.
   Jo přistání na měsíci, to je jasné, kdo z toho měl prospěch.

   • orinoko

    Už se nedivím. To slovo jsem použil v souvislosti s emerickou super duper army na OM, a admin mi to vymajznul.
    O to jde také: Kdyby se černej vyprd na USA army stejně jako se Bidet zesral v TV /té jejich/ , tak ta super duper army je na půlce svého peronálního stavu. USA potřeBUJÍ umělou inteligenci. Běžné IQ tam patří mezi přelétavé záležitosti jako motýl monarcha.

    • vittta

     Oni tě smázli za negra?
     Tak na OM máme politickou korektnost.
     Mě tam rovnou vykopli, a to si prosím hrají na alternativní médium.
     I když- alternativně- ale slušně.
     Forma důležitější obsahu.

      • orinoko

       Dneska by to prošlo. .. on byl dříve docela bláhový. Pod články pouštěl kdejaký drek , takže se z toho stala korida , kde vůbec nešlo o nějaké problémy. Něčím takovým prošla nedávno Nová republika. Magor honolulánek se kdysi dokonce tvářil jako exulantský parťák, ale je to jen zkrachovalé české lejno se zdravotními problémy.
       Takhle to chodí: My /naše názorová komunita-o la la/ klidně nechá nacistické debily žvanit za naše, zatímco fašounská Česká TV kraksna je také nechá běžně žvanit. A také za naše.
       Poslední zásah, o kterém vím, udělal Stwora na Zvědavci. Nějaký bijec blbosti, nebo jak si říkal, tam tu blbost právě blil, a tak dostal banánovou trofej. Stwora si vůbec užil svoje. Český ksindl v emerice založil Nezvědavce, a toho vola leha k sobě pouštěl i admin OM. Janika zná spoustu webových telat, a hovad… kdoví, jestli se my dva neznáme už z dob války na Balkáně -Aktuálně.To bývalý řežby, kdy dozorující blbeček vytvářel skóre vymazáváním „našich“ příspěvků, ačkoli v nich nebylo nic závadného. Dělal jsem si pak kopie , na základě kterých jsem to leyno usvědčil z manipulace. Dost lidí NATO odešlo.
       Kočka šklíba by to měla pamatovat. Taras také.

       • orinoko

        Čtu to po sobě … a část vypadá zvláštně. Janiko, omlouvám se … naběhl jsem si na vidle aneb když Olda Šetrný šlápl na hrábě.

       • vittta

        Osobně se mi moc nelíbí, když má někdo banána za politický názor, byť by byl sebeblbější.
        Pokud tedy ten názor nějak proargumentuje, né že opakuje nějaké stračky jako kafemlejnek.
        Takový banán vypadá buď tak, že najdenou má jedinec banána, a nikdo mu nic neřekne, nebo má banána za něco jiného, že je třeba sprostý, a zákeřný.
        První i druhá varianta je vlastní těm, co neumějí oponovat, a rádi by, aby byl svět přesně takový, jak ho chtějí oni, přičemž leckdy není úplně jasné, jak ten svět vlastně chtějí, nebo dokonce v čem ho chtějí jinak, jak zabanánovaný sprosťák.
        V takovém případě mě vždy udiví, když dotyční nadávají na ČT, či FB, kteří dělají to samé, jen ve větším rozsahu.
        Měli by naopak takové chování chápat a chválit, no copak lze pustit do kultivované televize takového nácka, sprosťáka a rasistu, jako je třeba Hampl?
        A že nic rasistického, sprostého, natož náckovského neříká?
        Stejně je to nácek, od toho jsou v kultivovaných médiích odborníci, kteří to rozpoznají.

   • Kamil Mudra

    „Hlavně, aby za tím nebyl nakonec Putin.“
    No to víš že jo. Bez Putina se v USA ani stéblo trávy nepohne. Jak by na něj mohli zapomenout:
    „Bývalá poradkyně prezidenta USA pro národní bezpečnost Susan Riceová dříve učinila prohlášení, že za násilím během protestů v USA mohlo stát Rusko. Žádné důkazy ani konkrétní fakta Riceová neuvedla.“
    https://cz.sputniknews.com/svet/2020060112018092-ministerstvo-zahranici-rf-reagovalo-na-tvrzeni-o-ruske-stope-v-nepokojich-v-usa/
    Susan Ricinová – pardon – Riceová by o tom jistě mohla vědět i něco bližšího.

    • orinoko

     Představ si, ten můj známý , který byl na světovém úřadu v emerice /a popisoval praktiky emerikých lihových milicí/, tak ten tam byl v její nejslavnější době. Zásadně jí tituloval – kundolíza.
     Snad to janika přežije , a všechny další ženské také.

    • vittta

     No prosim.
     Zase to Rusko.
     Ti mají agenty všude, sázím na toho bílého, heterosexulního fízla, protože v Rusku je drtivá většina Rusů bílých a heterosexuálních.

 12. vittta

  Tady jsou dvě zajímavosti.
  V článku o totálním chaosu v USA je takové video, kdy skupina demonstrantů proti násilií- negerských mladíků a myslím, i jedné slečny, demoluje policejní auta.
  Pozoruhodný je počet demonstrantů za liberální demokracii, asi tak 40, a je vidět, že tam stojí fízlové, a nedělají nic.
  Podobně jako na demokratickém západě asi nemohou, protože kdyby vymáhali zákon (což jsou povinni podle zákona) a použili násilí na demoliční partu, negři by se jim pomstlili celostátním povstáním.
  Pak tam jsou dvě fotky, kdy zlý negr (hráč NBA) bije hodného negra (demostranta za spravedlnost) protože ten chtěl vyjádřit svůj politický postoj tím, že mu rozbíjel auto.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Rasova-valka-v-USA-Totalni-chaos-Policie-Nikde-Bran-se-jak-umis-625881

 13. vittta

  Za ty jejich bláboly si nic jiného nezaslouží.
  U nás už to vyšperkovali „neozbrojeným“ černochem, aby každý viděl, co je Putin za darebáka.
  Seru na ně, na nějaké negry a kriminálníky, ať je pro mě za mě třeba postřílejí, když své politické postoje vyjadřují rabováním, ale USA jako stát by si mohly odpustit tu každoroční kritiku ostatních, jak dělají tu- tam, i onde nějaké chyby v demokracii.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/novinari-se-behem-nepokoju-v-usa-stali-terci-utoku-policistu-i-demonstrantu-40326235#seq_no=7&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=j890iXQFPFu-202006021307&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s