Nakázané smyšlenky IX

Autor: Orinoko

Po 30ti letech Sametu se chystá nová vlna KUPONOVÉ PRIVATIZACE. Slavné kuponové knížky budou tentokrát v kožené vazbě.

V době povodňového nebezpečí byl značně neklidný. Usilovně začal hledat svůj suchý orientační bod … a našel! Po týdnu ze své vlastní skoby  konečně vytáhl suché z nosu.

Co piješ? Býčí krev. Tak to jo. Já už myslel, že alkohol.

V Pražské  ZOO se věci jaksi antropoLOGICKY  vymkly zcela z rukou. V pavilónu šelem se objevil   klitoRYS.

Filosof a libomudrn seděli proti sobě u stolu jako při partii šachu. Oba ruce opřené o desku, a hlavy sevřené v dlaních. Patová situace? Anebo  myšlenkové zoufalství? Marně se snažili najít dělící čáru mezi kokotinami a píčovinami.

V Paříži se oprava střechy chrámu Notre-Dame pomalu blíží ke svému konci a francouzský  prezident údajně chystá veliké překvapení k novému zprovoznění … Mají zaznít zvony, které rozhoupe Quasimodův klon. Nejzdatnějším adeptem na funkci zvoníka v Notre-Dame … podle světových znalců má NATO i bezkonkurenční duševní potenci … je starosta pražských Řeporyjí, Pavel GIGa Novotný.

Na jedné pražské NÁRODNÍ zdi se objevila dvě genderově velmi korektní jména, která mají zasáhnout do volebního klání o prezidentský stolec. Kdosi k tomu však v nestřeženém okamžiku cosi připsal. Pod jméno JOUROVÁ   připojil  –  DUTÁ MÍRA. Pod jméno NĚMCOVÁ   napsal  –  NA  HRADĚ CHYBÍ ALMARA.

Zprávy výzvědných služeb jsou matérií politiky. Je však zapotřebí  položit je  na rastr Mendělejevovy periodické soustavy prvků a hned se samy zařadí do příslušného políčka. Pak už stačí jen nasát … a jsme v obraze. V Praze … v rozkaze …  v odraze … v obvaze …….  v odvaze… –  To je však velmi vzácný prvek…

Spletl si pytlácké a volské oko. Na život nahlížel volským a na politiku tím druhým. A to přesto, že pytlák Říha před takovou záměnou důrazně varoval.

Měl dolichoceFALICKOU lebku, zúžené periferrní vidění a chronickou tvorbu politických chemikálií. Nesl jméno Ferrid 19.

V jejím oku spatřil ji/s/kru. Sám ji však pozoroval okem leklé ryby.

Dějiny a historie nejsou totéž. Vzdálenost mezi nimi může být přímo galaktická. Ale zároveň také paralelní. Plyne z toho, že mají sice šanci se protnout, ale až někde v nekonečnu. To je sám o sobě pojem velmi pozoruhodný. V každém  případě všeobjímající z hlediska času a prostoru.  A  je také provokující … Podobně jako: Přečiny a hysterie … anebo výdělek a penze.

Označoval ho za osinu v zadku! Ale to jen proto, že neměl vůbec tušení, čeho jsou schopny ostruhy v pytlíku.

Jak jen lidé přišli NATO, že na věci je třeba jít od lesa? Což takhle od lejna? To má logiku! Abychom se mu vyhnuli.

Éra současného Liberálního kapitalismu opravdu končí. Současně s ním i jeho globální pozadí. Shodly se na tom všechny světové kapacity od prava do leva a zpět. Prozatím se však neshodly, co se ocitlo v globálním popředí. Jestli Světový parazitismus anebo Poučený okultismus.

Slyšel trávu růst. Ale přitom se jen vršily krtince.

Považoval to za dobrý nápad – čelit řvavé ideologické zácpě aplikací čípků do uší.

Rozhodl  se jít do politiky s vlastní stranou. A měl v plánu řízný a rázný název. A  zároveň nadějný. Program byl vedlejší. Jenom se nemohl rozhodnout, jestli  Klingoni sametu anebo Vakcína 3000.

Definitivně opravené a napravené dějiny českého Sametu: Prvním prezidentem svobodné České republiky se stal Baron Prášil.

Vstoupili jsme do okurkové sezóny, což banány těžce nesou. O sametových ordnerech nemluvě.
Jako vždy se rád zahleděl do vzdálených perspektiv. Naboso to měl nejraději. Ale nikdy tak nečinil u baru s opicí  nebo  na zápraží u slepic.

Když melodie byla královnou:https://www.youtube.com/watch?v=DjxLznD9Y3Q&t=157s

Když Itálie byla ve formě:https://www.youtube.com/watch?v=cWBHbFei758

Když svět byl namíchán ze správných ingrediencí:https://www.youtube.com/watch? v=caiBo_wTxrY

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s