Nakázané smyšlenky IX

Autor: Orinoko

Po 30ti letech Sametu se chystá nová vlna KUPONOVÉ PRIVATIZACE. Slavné kuponové knížky budou tentokrát v kožené vazbě.

V době povodňového nebezpečí byl značně neklidný. Usilovně začal hledat svůj suchý orientační bod … a našel! Po týdnu ze své vlastní skoby  konečně vytáhl suché z nosu.

Co piješ? Býčí krev. Tak to jo. Já už myslel, že alkohol.

V Pražské  ZOO se věci jaksi antropoLOGICKY  vymkly zcela z rukou. V pavilónu šelem se objevil   klitoRYS.

Filosof a libomudrn seděli proti sobě u stolu jako při partii šachu. Oba ruce opřené o desku, a hlavy sevřené v dlaních. Patová situace? Anebo  myšlenkové zoufalství? Marně se snažili najít dělící čáru mezi kokotinami a píčovinami.

V Paříži se oprava střechy chrámu Notre-Dame pomalu blíží ke svému konci a francouzský  prezident údajně chystá veliké překvapení k novému zprovoznění … Mají zaznít zvony, které rozhoupe Quasimodův klon. Nejzdatnějším adeptem na funkci zvoníka v Notre-Dame … podle světových znalců má NATO i bezkonkurenční duševní potenci … je starosta pražských Řeporyjí, Pavel GIGa Novotný.

Na jedné pražské NÁRODNÍ zdi se objevila dvě genderově velmi korektní jména, která mají zasáhnout do volebního klání o prezidentský stolec. Kdosi k tomu však v nestřeženém okamžiku cosi připsal. Pod jméno JOUROVÁ   připojil  –  DUTÁ MÍRA. Pod jméno NĚMCOVÁ   napsal  –  NA  HRADĚ CHYBÍ ALMARA.

Zprávy výzvědných služeb jsou matérií politiky. Je však zapotřebí  položit je  na rastr Mendělejevovy periodické soustavy prvků a hned se samy zařadí do příslušného políčka. Pak už stačí jen nasát … a jsme v obraze. V Praze … v rozkaze …  v odraze … v obvaze …….  v odvaze… –  To je však velmi vzácný prvek…

Spletl si pytlácké a volské oko. Na život nahlížel volským a na politiku tím druhým. A to přesto, že pytlák Říha před takovou záměnou důrazně varoval.

Měl dolichoceFALICKOU lebku, zúžené periferrní vidění a chronickou tvorbu politických chemikálií. Nesl jméno Ferrid 19.

V jejím oku spatřil ji/s/kru. Sám ji však pozoroval okem leklé ryby.

Dějiny a historie nejsou totéž. Vzdálenost mezi nimi může být přímo galaktická. Ale zároveň také paralelní. Plyne z toho, že mají sice šanci se protnout, ale až někde v nekonečnu. To je sám o sobě pojem velmi pozoruhodný. V každém  případě všeobjímající z hlediska času a prostoru.  A  je také provokující … Podobně jako: Přečiny a hysterie … anebo výdělek a penze.

Označoval ho za osinu v zadku! Ale to jen proto, že neměl vůbec tušení, čeho jsou schopny ostruhy v pytlíku.

Jak jen lidé přišli NATO, že na věci je třeba jít od lesa? Což takhle od lejna? To má logiku! Abychom se mu vyhnuli.

Éra současného Liberálního kapitalismu opravdu končí. Současně s ním i jeho globální pozadí. Shodly se na tom všechny světové kapacity od prava do leva a zpět. Prozatím se však neshodly, co se ocitlo v globálním popředí. Jestli Světový parazitismus anebo Poučený okultismus.

Slyšel trávu růst. Ale přitom se jen vršily krtince.

Považoval to za dobrý nápad – čelit řvavé ideologické zácpě aplikací čípků do uší.

Rozhodl  se jít do politiky s vlastní stranou. A měl v plánu řízný a rázný název. A  zároveň nadějný. Program byl vedlejší. Jenom se nemohl rozhodnout, jestli  Klingoni sametu anebo Vakcína 3000.

Definitivně opravené a napravené dějiny českého Sametu: Prvním prezidentem svobodné České republiky se stal Baron Prášil.

Vstoupili jsme do okurkové sezóny, což banány těžce nesou. O sametových ordnerech nemluvě.
Jako vždy se rád zahleděl do vzdálených perspektiv. Naboso to měl nejraději. Ale nikdy tak nečinil u baru s opicí  nebo  na zápraží u slepic.

Když melodie byla královnou:https://www.youtube.com/watch?v=DjxLznD9Y3Q&t=157s

Když Itálie byla ve formě:https://www.youtube.com/watch?v=cWBHbFei758

Když svět byl namíchán ze správných ingrediencí:https://www.youtube.com/watch? v=caiBo_wTxrY

 1. Alva

  Je to tak 14 dní – čekala jsem na nějaký pořad na TV Barrandov (oni si s aspoň přibližným dodržováním času a hlavu moc nelámou, půlhodinka sem, půlhodinka tam) a viděla jsem část programu, kdy hovořil novodobý Guth-Jarkovský alias Ladislav Špaček, tehdejší arbiter společenského chování a bývalý tiskový mluvčí prezidenta Havla.
  Mj.říkal, jak někdy v devadesátých létech každého prezidenta-návštěvníka republiky seznamoval s krásami Prahy, tj. protahoval je po hospodách a když přijel Jelcin – naléval ho a hučel do něho, aby NÁM povolil vstup do NATO. Když už byl Jelcin dostatečně „pod vlivem“, nakonec prý přikývl a vstup „povolil“ (jestli to záleželo výhradně na něm, těžko posoudit). Rozhodně to ale nebylo tak dlouho, aby Havel zapomněl na svá památná slov – „SLIBUJI, že nikdy už do žádného paktu nevstoupíme“.
  Máme skvělé politiky, fakt že jo!

 2. Alva

  „Užiteční idioti“ odcházejí ve velkém.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/media-jako-velka-obet-koronakrize-propousti-se-ve-velkem-112835#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=q7Nav39sDE3-202007191835&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

  O čem se v průběhu krize mluvilo, se stává skutečností. Velké mediální propouštění oznámil mimo jiné britský The Guardian a veřejnoprávní BBC.
  Britská veřejnoprávní korporace BBC musí propustit o 70 lidí ve zpravodajství více, než původně čekala. Dohromady nuceně odchází více než pět set zaměstnanců.
  USA
  Jak je to v amerických médiích? Již dubnový odhad deníku The New York Times byl, že o práci přijde 36 tisíc lidí. Například server Buzzfeed ještě před krizí plánoval, že pro něj rok 2020 skončí výdělečně. Už 25. března ale šéf Jonah Peretti oznamoval, že tomu tak nebude. Snížil platy všem, kteří vydělávali více než 40 tisíc dolarů.
  Jinde v Evropě?
  Ve Francii se propouštění dotklo mimo jiné pařížského deníku Le Parisien. V pátek 17. června vedení svolalo jeho zaměstnance, aby jim sdělilo plán na reorganizaci listu.
  I německý týdeník Stern v červnu výrazně zkrátil úvazky části redakce. Další tituly jako Spiegel nebo Focus dočasně snížily náklad.

  V některých zemích pandemickou situaci využily tamní vlády proto, aby si média více podmanily nebo omezily jejich svobodu.

 3. embecko

  Novodoby Capek na prestiznim Protiproudu exkanclere Hajka:
  https://www.protiproud.cz/politika/5224-usa-baziny-jdou-do-boje-na-zivot-a-na-smrt-trump-jako-kul-v-plote-kde-udelal-prezident-chybu-cerny-scenar-nejen-pro-ameriku-dementni-biden-jen-figurkou-nevypada-to-dobre.htm
  To jsem tusil uz delsi dobu, ale Hampl to ma precizne shrnuto (a oproti mym uvaham i siroce rozvinuto).
  Kdyz to shrnu: Trump sam sebe strhava do propasti proto, ze v tezkych okamzicich razantne sliboval, ale sliby temer niky nevyplnil. A presne, jak pise Hampl, to je to nejhorsi, co muze charismaticka osobnost udelat.

  • vittta

   Dobrý rozbor.
   Může to být i Trumpův plán, ale to by musel nechat dojít násilí do určité hranice, a pak rázně zasáhnout, nebo…řekněme, by tuto situaci nějakým způsobem udržoval až do října, a pak by před volbami zasáhl- a vyhrál.
   Ale moc času nemá.
   Především ale, neznáme jeho reálnou sílu, nic méně to může být dvousečné.
   Může být slabý- ale také silnější, jak vypadá.

 4. Orinoko

  V progresivní émerice se stalo nasledujici: V Portlandu navečer policejní středněodenci blokovali jakousi ulici , načež dorazila patrně pohledná belogvardejska zescina, kterou oni údajně chtěli preventivně ochranit. Ona se však svlékla donaha, a bohužel zady do kamery začala provozovat jogu. Aby emericti policejní belogvardejci nebyli označeni za cumili z peep show , tak o několik metrů ustoupili, pricemz jejichž pendreky porůznu tukali na vnitřní stranu husitské pavezy.
  Byla doba, kdy by takovouto progresivistku okamžitě odvezli na okrsek. A byla doba , kdy emericke progresivistky prijizdely něco takového provádět do Prahy – do divadla. Na Chmelnici bylo tehdy narvano, a emericanka si pochvalovala, jaká je u nás svoboda, že u nich by něco takového veřejné neslo. /Tam se může především veřejné zabijet./
  Můžeme si jenom povzdechnout, že některých pokrokovych tendenci emericke provenience nejspíš zůstaneme usetreni, anebo si pro ne budeme muset dojet za velkou louzi.
  A to se opravdu stalo! Neb to pravil Tyy Taxis Tejlor.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s