Nakázané smyšlenky IX

Autor: Orinoko

Po 30ti letech Sametu se chystá nová vlna KUPONOVÉ PRIVATIZACE. Slavné kuponové knížky budou tentokrát v kožené vazbě.

V době povodňového nebezpečí byl značně neklidný. Usilovně začal hledat svůj suchý orientační bod … a našel! Po týdnu ze své vlastní skoby  konečně vytáhl suché z nosu.

Co piješ? Býčí krev. Tak to jo. Já už myslel, že alkohol.

V Pražské  ZOO se věci jaksi antropoLOGICKY  vymkly zcela z rukou. V pavilónu šelem se objevil   klitoRYS.

Filosof a libomudrn seděli proti sobě u stolu jako při partii šachu. Oba ruce opřené o desku, a hlavy sevřené v dlaních. Patová situace? Anebo  myšlenkové zoufalství? Marně se snažili najít dělící čáru mezi kokotinami a píčovinami.

V Paříži se oprava střechy chrámu Notre-Dame pomalu blíží ke svému konci a francouzský  prezident údajně chystá veliké překvapení k novému zprovoznění … Mají zaznít zvony, které rozhoupe Quasimodův klon. Nejzdatnějším adeptem na funkci zvoníka v Notre-Dame … podle světových znalců má NATO i bezkonkurenční duševní potenci … je starosta pražských Řeporyjí, Pavel GIGa Novotný.

Na jedné pražské NÁRODNÍ zdi se objevila dvě genderově velmi korektní jména, která mají zasáhnout do volebního klání o prezidentský stolec. Kdosi k tomu však v nestřeženém okamžiku cosi připsal. Pod jméno JOUROVÁ   připojil  –  DUTÁ MÍRA. Pod jméno NĚMCOVÁ   napsal  –  NA  HRADĚ CHYBÍ ALMARA.

Zprávy výzvědných služeb jsou matérií politiky. Je však zapotřebí  položit je  na rastr Mendělejevovy periodické soustavy prvků a hned se samy zařadí do příslušného políčka. Pak už stačí jen nasát … a jsme v obraze. V Praze … v rozkaze …  v odraze … v obvaze …….  v odvaze… –  To je však velmi vzácný prvek…

Spletl si pytlácké a volské oko. Na život nahlížel volským a na politiku tím druhým. A to přesto, že pytlák Říha před takovou záměnou důrazně varoval.

Měl dolichoceFALICKOU lebku, zúžené periferrní vidění a chronickou tvorbu politických chemikálií. Nesl jméno Ferrid 19.

V jejím oku spatřil ji/s/kru. Sám ji však pozoroval okem leklé ryby.

Dějiny a historie nejsou totéž. Vzdálenost mezi nimi může být přímo galaktická. Ale zároveň také paralelní. Plyne z toho, že mají sice šanci se protnout, ale až někde v nekonečnu. To je sám o sobě pojem velmi pozoruhodný. V každém  případě všeobjímající z hlediska času a prostoru.  A  je také provokující … Podobně jako: Přečiny a hysterie … anebo výdělek a penze.

Označoval ho za osinu v zadku! Ale to jen proto, že neměl vůbec tušení, čeho jsou schopny ostruhy v pytlíku.

Jak jen lidé přišli NATO, že na věci je třeba jít od lesa? Což takhle od lejna? To má logiku! Abychom se mu vyhnuli.

Éra současného Liberálního kapitalismu opravdu končí. Současně s ním i jeho globální pozadí. Shodly se na tom všechny světové kapacity od prava do leva a zpět. Prozatím se však neshodly, co se ocitlo v globálním popředí. Jestli Světový parazitismus anebo Poučený okultismus.

Slyšel trávu růst. Ale přitom se jen vršily krtince.

Považoval to za dobrý nápad – čelit řvavé ideologické zácpě aplikací čípků do uší.

Rozhodl  se jít do politiky s vlastní stranou. A měl v plánu řízný a rázný název. A  zároveň nadějný. Program byl vedlejší. Jenom se nemohl rozhodnout, jestli  Klingoni sametu anebo Vakcína 3000.

Definitivně opravené a napravené dějiny českého Sametu: Prvním prezidentem svobodné České republiky se stal Baron Prášil.

Vstoupili jsme do okurkové sezóny, což banány těžce nesou. O sametových ordnerech nemluvě.
Jako vždy se rád zahleděl do vzdálených perspektiv. Naboso to měl nejraději. Ale nikdy tak nečinil u baru s opicí  nebo  na zápraží u slepic.

Když melodie byla královnou:https://www.youtube.com/watch?v=DjxLznD9Y3Q&t=157s

Když Itálie byla ve formě:https://www.youtube.com/watch?v=cWBHbFei758

Když svět byl namíchán ze správných ingrediencí:https://www.youtube.com/watch? v=caiBo_wTxrY

 1. Janika

  Zase nevím, co bych vybrala, mné by stačil každý tenhle aforismus jako samostatný námět. Pavel Novotný otvírající Notre Dame, to je přímo epické veledílo. Doufám, že se to k němu nedostane, a nezačne nás tady milovat :-).

 2. vittta

  Záhada:
  U Čulíka se ukájejí zveřejněním barvy pleti negra, který znásilnil českou dívku,.
  Zdá se, že je to zcela zásadní problém,daleko větší, jak samotné znásilnění.
  Padají důrazné argumenty, kterým já nerozumím, snad Hank se svým pověstným vzděláním by věděl.
  V tomto kontextu mě udivuje, že v USA BÍLÝ policista zaklekl ČERNÉHO sympaťáka tak důsledně, až na následky drog a nejspíš i zaklenutí zemřel.
  V jazyku čulíkovců by to ale mělo znít spíše tak, že policista v Mineapolis zaklekl podezřelého.
  Jenže to se moc nehodí, hlavně patologickým lhářům a dementům na BL.
  https://blisty.cz/art/100444-drsny-rasismus-na-serveru-seznam-cz.html

   • Mrkos

    U nás všichni ti bojovníci proti rasismu
    ten rasismus vyvolávají. Kolem jednotlivého
    případu se udělá mediální humbuk a už se tříbí názory.
    Jediné jak bezpečně předejít nárustu rasismu,
    je prostě žádné cizince masově nedovážet.
    Jediným důvodem by měl být vzájemný hluboký
    citový vztah, za který by dovážející nesl plnou
    odpovědnost. Pokud tady bude zlobit,
    tak vypadneš i s ním (s tou).

  • Alva

   To je ta „realita slov“.
   Např. George Floyd bývá pravidelně označován jako „NEVINNÁ oběť policejní brutality“.

   1998 10 měsíců vězení za ozbrojenou loupež
   2002 Osm měsíců za držení drog
   2004 Deset měsíců za držení drog
   2005 Deset měsíců za držení drog
   2007 Pět let vězení za ozbrojenou loupež (přepadení těhotné ženy u ní doma)
   Při zatčení 25. 5. 2020 byl pod silným vlivem drog, platil falešnou bankovkou a chtěl řídit auto.

   Tak nevím – opravdu se v celých USA nenajde jediný černý bez záznamu? Protože tenhle se mi jako vzorový mučedník zrovna nezdá.

 3. Mrkos

  Všechny černé listiny budou zaměněny za rudé.
  Bolševici si to zaslouží a můžou akorát držet hubu.
  Na fialovomodré šachovnici se postaví růžové figury
  proti zeleným. Jen co tomu řeknou homosexuálové
  a ekoteroristé.?

 4. astraustralia

  Jaky je rozdil mezi slovy cenzorky Merkel a sultana Erdogana ?
  Ve slovech zadny !

  Prezident Erdogan oznámil, že nechá turecká sociální média důsledně kontrolovat a případně i některá zavřít. A když jsem četl jeho zdůvodnění, tak jsem málem spadl ze židle. Řekl totiž doslova, že „chce chránit občany před nenávistí, hrozbami a teroristickou propagandou“. Taky vás to napadlo? Turecký autoritář používá úplně stejnou argumentaci, jako demokratičtí politici na Západě.

  O co jde vsem tem co jsou u moci ?
  Ačkoliv to vypadá, jakoby byl jejich záměr (Erdogana jako vsech vladnoucich v Evrope a ve svete) předejít uzrážkám, tak ve skutečnosti mají zabránit tomu, aby opozice používala sociální média jako svou komunikační platformu.“

  Diktátor a demokrat se tedy neliší v tom, že se nechtějí vzdát moci a snaží se přidusit hlas těch, kteří je o ní chtějí připravit. Ale liší se v tom, že třeba německá kancléřka získala moc v nepochybně demokratické volbě. To ale přesto ani zdaleka neznamená, že by její definice „nenávisti a ohrožení“ a čehokoliv jiného byla objektivně pravdivá.

  Kdyby měl demokratický vůdce upřímný zájem o to, dozvědět se, co si lidé myslí nejenom o „nenávisti“, ale o všech ostatních důležitých otázkách, tak by nijak neomezoval jejich možnosti vyjadřovat svůj názor na sociálních sítích. Nestačí tedy být demokraticky zvolen, ale je třeba se i demokraticky chovat.To zní jednoduše, ale nikdo to nedělá dobrovolně.

  Cele k precteni u pana Robejska.

 5. orinoko

  Umřel Miloš Jakeš. Kdysi se nám zdálo, že mluví srandovně. Dneska nás ale přešla legrace. Jiné to teprve čeká. A tohle se hodí i k němu. My blázni si nosíme kříže, jiní systém prostě vyhodí z okna…

 6. astraustralia

  Krasne teple leto je duvodem k opatrnosti :-)
  I s rouskami to neprehanet !

  Nazor lekarky:
  ŠKODLIVÉ HADŘÍKY: SAMI SOBĚ VIREM
  Čekáme na vyjádření infektologů z praxe, kdy se konečně vrátíme k fyziologicky normálnímu způsobu života. Myslím tím k životu bez krytí úst. Nepromlouvají k nám stejně jako ostatní lékaři. Očekávala bych hlavně internisty a plicní odborníky. Nedá mi to, abych se neozvala. V roce 1982 jsem ve Velké aule Karolina složila Hippokratovu přísahu, že budu pomáhat a neškodit. Rok před tím jsem složila státní zkoušku z infekčního lékařství, hygieny a epidemiologie. K tématu nezdravého krytí úst se proto mohu cítit dostatečně vzdělaná.
  Je běžně známo, že člověk má několik vylučovacích orgánů, kterými se zbavuje jedů a zplodin svého metabolismu: kůži, plíce, tlusté střevo a ledviny. Příroda zařídila, aby každý orgán bez zábran odváděl z těla ty škodliviny, které dokáže. Plíce odvádějí oxid uhličitý a řadu plynných produktů látkové přeměny. K očistě používají také hlen standardně osídlený řadou mikrobů. Některé mikroby nejsou škodlivé, jiné jen čekají na příležitost. Pokud by moudrá příroda soudila, že se čas od času máme reinfikovat vlastním odpadem, rodili bychom se s rouškami. Příroda nevyrobila nic nefunkčního a polovičatého. Jsme jejím dokonalým produktem. Proti virům a dalším mikrobům, které jsou také jejím potřebným produktem nám dala imunitu. Je to největší a nejgeniálnější dar nad všechny roušky, desinfekce a další těžkopádné produkty, o kterých se jen můžeme dohadovat, nakolik a zda vůbec jsou účinné. Daru je třeba si vážit, pečovat o něj životním stylem, stravou, klidným spánkem, přiměřeným pohybem, nejvíce však mentálním stavem. Plátěný hadřík, jakkoli líbivý, je imunitě klackem pod nohy. Vdechujeme zpět většinu toho, co plíce usoudily vyloučit jako nezdravé. Čím rychleji se pohybujeme, tím je zpětná zátěž škodlivinami větší, neprodyšnost hadříku vše umocní. Záměrně nepoužívám slovo rouška. Roušky jsou určeny k ochraně lidí pracující s infekčním materiálem. Nepředpokládá se u nich fyzický výkon, tedy ani chůze. Roušku odkládají po krátkém čase užití také proto, aby se nereinfikovali. Na vyšetření prsů ke mně mezi ostatními samozřejmě přicházejí i astmatické pacientky, nebo starší ženy, které se potýkají s různými těžkostmi dýchání vázanými na věk, ale také alergičky. V ordinaci mi popisují těžkosti života s hadříkem na ústech. Kromě obtížného dýchání, častějšího záchvatovitého kašle, trpí mnohé ekzémy na obličeji, kde ani kůže nemůže plnit roli, kterou jí matka příroda přidělila. Namísto přiměřených aktivit na čerstvém jarním vzduchu se potíme pod hadříky. Potřebujeme se vrátit k přirozeným hladinám vitaminu D pobytem na slunci. Máme však být raději doma. Imunita úpí a až se s létem prosadí další běžně očekávané a milióny let s námi tady žijící viry, třeba rotaviry, myxoviry, rhinoviry, parvoviry až po chlamydie, oslabená imunita nezabere.Vyzývám k návratu zdravého rozumu. Toto očekávám především od svých kolegů, kteří stejně jako já složili státní zkoušku z infekčního lékařství, epidemiologie a hygieny, a kteří slíbili, že budou pomáhat a neškodit.

  MUDr. Mirka Skovajsová, Ph.D.

  • kočka šklíba

   To už sem myslím dávala před hodnou dobou ema. Skovajsová je, jak jsem si našla, lékařka zabývající se rakovinou prsu, žádná epidemioložka a ve svém vyjádření se ještě nějak zmiňovala o lékařích provádějících operace, něco v tom smyslu že u nich je to něco jiného, přesně si to nepamatuji. Ale na mě nepůsobí zrovna přesvědčivě. Vlastně vůbec.

  • embecko

   A nejakou praci, dokazujici, ze namahave pracujici chirurgove, nosici rousku 10 hodin denne, trpi ve zvysene mire na infekce a alergie by pani doktorka nemela? Tim by si usterila cele to dlouhe psani.
   Nicmene to neznamena, ze korona neni blbost…s casem se zda, ze jde spise o politicky, nezli epidemiologicky problem…ale na rozhodnuti je zatim brzy, takze prozatim- rousky ano!

   • embecko

    Novodoby Capek jede:
    „Podívejte se na mě. Je mi těsně přes 50, mám luxusní bydlení, nemám žádné dluhy, do fabriky chodím dva až tři dny v měsíci. Většinu času píšu, zkoumám a dělám jiné věci, co mě baví. V podstatě nikdo z dnešních třicátníků nemá šanci něčeho takového dosáhnout. A to nejsem geniální, nezaložil jsem velký podnik, nic jsem nevynalezl. Měl jsem jenom to štěstí, že jsem se narodil v roce 1969. Dostal jsem vzdělání v kvalitě, o jaké se dnešním mladým může leda tak snít, a hlavní roky mé profesionální kariéry proběhly ještě před vstupem do Evropské unie.“
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/A-co-ten-Jakes-vlastne-provedl-Mam-pravo-se-ptat-Petr-Hampl-prekvapil-630691
    „Měli bychom ale dějiny toho režimu studovat, snažit se podrobně porozumět a nenechat se strhnout povrchními ideologickými klišé. Jako je třeba označování Milouše Jakeše za kriminálníka.“

    • Kamil Mudra

     Hampla aspoň stokrát naklonovat a umístit do Parlamentu.
     A co se týče Jakeše – ten kdo slyšel CELÝ jeho projev na Červeným Hrádku musí uznat že ta dehonestační účelově sestříhaná verze, šířená mezi lidem, byla na hony vzdálená skutečnosti.

     • Janika

      Vždycky mě zarazí to označení novodobý Čapek 😎. Vzpomínáte, Saxi a Kamile, že ho GeoN neměl rád? Já už od školních let taky ne. Josef mi byl mnohem bližší.
      Ale tenhle pán mi mluví z duše. Na Miloše Jakeše jsem v průběhu let změnila názor. Ať odpočívá v pokoji.

      • embecko

       Novodoby Capek vznikl tak, ze myslim tresen tu rikala, ze nekdo cte Capka, jiny Hampla…a pro me je Hampl novodoby Capek! I kdyz toho take nemam, rad, Kulhaveho poutnika radsi!

       • vittta

        To jsi mě dojal.
        Přibiližuje to jeden diskuzní, nebo spíše osobnostní faul, že kdo čte dobrého autora, je automaticky dobrý- a naopak.
        Komický omyl, u Třešně umocněný jejím EGEM a přehnaným sebevědomím.
        Ta podle mě staví leda na tom, proč není Čapek komunista.
        To já nebyl také, a ejhle, čas trhl oponou, a né že bych se stal komunistou, ale lecos vidím úúúúplně jinak!
        Prostě jsem se mýlil, nechal jsem se zmanipulovat, no ale na rozdíl od mnohých to v pohodě a s pokorou přiznám.

      • orinioko

       Cosik jsem sem napsal o smrti MJ , a mělo to myslím dva odkazy. Pak čekal komentář na schválení, načež se neobjevil vůbec, když mezitím jiné ano.
       Snad nevadil Miloš Jakeš?

     • Alva

      Josef Skála k Jakešovi:
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Toto-o-Jakesovi-nebylo-zverejneno-Komunista-Skala-promluvil-630792
      Nebyl to řečník ani stratég kalibru Fidela Castra. Byl to však člověk unikátně poctivý, pracovitý a skromný. Právě to si – stejně jako absolutní odolnost ke všemu, co zavání korupcí – zachoval i na postu šéfa strany. Vinit ho z trapasu, jímž to skončilo v listopadu 1989, není fér. Jiný by možná uměl postupovat mazaněji. „Maltu místo Jalty“ však ukuchtily obě supervelmoci. Spojenců se na nic neptala ani ta východní. Proti takové přesilovce by to neuhrál ani žádný politický Copperfield.

      • orinoko

       K MJ jsem se vyjádřil do sytosti jinde, nebudu nosit PE-PO do cisterny v Arktidě.
       Zvláštní, jinde to s MJ hoří, tady Karakum-Kyzylkum.
       Poučná záležitost ve světle režimní Chytré Horákyně z Kafkova Procesu.

   • astraustralia

    takze prozatim- rousky ano!

    Prozatim jako docasne ?
    Co kdyz k rouskam pridaji pro jistotu jeste prikazanou vakcinaci ?
    A az skonci tento virus pokud skonci tim ze se vlady dohodnou jaky dalsi maji laboratore pripraven?
    Bezi naplno jiz od pocatku studene valky, jen dosud nikdo nenasel odvahu otevrit „Pandorinu“ skrinku.
    Kdyz jde o zdravi LID poslechne bez odmlouvani, jen mozna na povolenem Internetu nekdo nesouhlasne zasveholi.

    Tak si to docasne svetove secteme:
    Corona pripadu 13,726,210
    umrtnost 587,617 = 4,28%

    CR ma umrtnost 2,6%
    Slovensko 1,4%
    Svedsko 7,28%
    Nemecko 4,5%
    Rakousko 3,7%
    Australie 1,1%
    USA 3,9%
    Mexico 11,65
    iTALIE 14,2%
    Ruzne staty reaguji rozdilne a maji rozdilne vysledky (z mnoha duvodu)
    Dovolim si uzavrit otazkou kterou jsem nekolikrat cetl ale nikdy na ni odpoved.
    Kdyby se Covidu nechal novolny prubeh srovnatelny s lety 1918-1919 byla by to stejna katastrofa ?

    • embecko

     „Kdyby se Covidu nechal novolny prubeh srovnatelny s lety 1918-1919 byla by to stejna katastrofa ?“
     Odpoved je jasna: nikdo to nevi.
     Uz jsem to tu psal…Covid je nova nemoc, novy vir a nikdo nevi, co bude. AIDS take zacina chripeckou, na kterou se neumira…pak si da 10 let pauzu a uderi v plne sile. Jak vis, ze Covid neni podobny? Pravdepodobne jde o kmen SARS, pouzivany k vyrobe (mozne) vakciny proti AIDS, takze je to bratricek; nic o cem by bylo jasno, co jeste muze provest.
     Nespokojenost s vladami, vyjadrena v neochote nost rousky, je cire, k nicemu nevedouci zoufalstvi. Kdyz prestanes nosit rousku, tak te nebudou chtit ockovat? Fakt si to myslis? Problem je systemovy, nikoliv rouskovy.

     • astraustralia

      Kdyz prestanes nosit rousku, tak te nebudou chtit ockovat?
      Mam obavy ze budou atale pridavat a chytre zduvodnovat jak je to k dobru cloveka.
      Rouskou to zacalo. Vzledem k velikosti viru a porovnani hustoty rousky je to drateny plot proti moucham !
      Jedine co nezpochybnuji ze ze kdyz nakazeny kychne tak to nevyprskne na nekolik metru kolem sebe.

      Nespokojenost s vladami, vyjadrena v neochote nost rousky, je cire, k nicemu nevedouci zoufalstvi
      Pojmenuj to jak chces pro nektere vladce je to vyborny cas na zkouseni az jak daleko si co mohou dovolit a kolik si toho lide nechaji libit.
      Ze je vetsina lidu v Ceske kotline ochotna dusit se i v horkem lete pod kusem hadru je pro nektere lidi prvni dobra zprava.
      Konecne jste v necem sjednoceni :-)
      Kazdemu co jeho jest:-)
      Vasi sousedi vam to predvadi take po svem :-)
      Migranti po vsem co zatim predvedli pro ne nejsou nebezpecni ale rouska je znakem sireni paniky :-)
      Az laboratore vypusti dalsi sajrajt bude to pokyn k dalsi poslusnosti a ukaznenosti.

      • astraustralia

       I u vas v CR jsou ruzne nazory na „opatreni“ ktera maji zajistit maximalni peci a opatrnost pri „pandemii“
       I kdyz tento terminus technikus puvodne mluvil o opravdu velkem mnozstvi pripadu ne o poctech ktere se uvadi v TV od rana do vecera.

       • pacifista

        Máme roušky z nanovlákna a se stříbrem. Krásně se v nich dýchá a chladí. Perou se ve vlažné vodě. Chodíme s nimi k lékaři a do obchodu. V rodině je nepoužíváme a že je rozvětvená. Že bychom si nechali dobrovolně naočkovat covid nás ani nenapadne, zvlášť když víme, že vývoj vakcíny trvá mnoho let.

       • orinoko

        Já osobně roušky neřeším, a nemám pocit, že by na mě někdo něco zkoušel, ačkoli je to celé dajaké čudné.
        Beru to jako lístek do Metra, červenou na křižovatce, Kalouskovu demenci, kosočtverec nakreslený na přebalu šesti velkých Coca Pepsi, přičemž střed byl nápadně propíchnut nějakou penisoidní náhražkou …
        Kromě toho, že rouška uvědoměle Dusilová… LENtilKA … a bylo to nepohodlné asi jako plavky v pískárnách anebo v lomu Amerika, tak s tím celkem nemám osobní problém.
        Světové systémové nastavení je rdoušeno řitním svěračem padajícího domina tzv. Západu, na čemž se rouška podílí jen svým svědectvím.
        Zkoušet může každý zasraný politický systém, co chce. Nakonec se s tím porvat musí každý sám podle vlastní nátury, jakou pěst systému nastaví: Čuchni, lumpe. Anebo ho podechčije.
        Na webu těžká nuda. A přitom to není žádná pláž.

     • Alva

      Co ty fámy, že některé (možná všechny?) testovcí sady v sobě ten virus obsahovaly?
      I mainstreamové zprávy pořiznávají, že čím víc lidí se testuje, tím větší je počet „nakažených“.
      Takže mi to připadá, že „pandemie“ se řídí jen podle počtu testovaných. Potřebujeme přitvrdit, otestujeme víc lidí. „Kapitánům průmyslu“ se to nehodí, počet testovaných zmírníme.

      • vittta

       Jak píše Sax, nikdo vlastně nic neví.
       Na západě lidé nejsou ochotni nosit roušky, a vydává se to asi- dlouho jsem nesledoval aktuálno- za nějaký protest proti vládě.
       No jistě, ale o tom to je.
       U nás naopak ochota nosit roušky, vyjadřovala de facto podporu vládě, která minimálně není vysloveně proevropská.
       Alespoň ne oficiálně.
       U nás navíc roušky nebyly v tom smyslu vymáhány, jen v extrémech- a lidé je přeci nosili.
       Roušky- pokud měly opravdu politický cíl, měly naopak odpoutat pozornost od daleko větších problémů západních chalífátů.
       Situace se mění už po týdnech, západ je mrtvý.
       Nějak před týdnem jsem kdesi četl o odporu nosit roušky v Německu, ani bych se nedivil, že to byla provokace nějakých najatých prudičů, Němci tak milují svobodu, že nebudou nosit roušky, ale podříznout krk si nechají bez odporu, tak jsou svobodomyslní.
       Negrů je v USA asi 13%, a přeci protesty hýbou celým světem, při čemž ale demontrantů jsou stovky, jak se ukazuje, max. v řádu tisíců.
       V EU je demonstrantů podobné množství, vlastně zanedbatelné, (používají se i páté kolony a profesionální demonstranti) a přeci je z toho jakýsi obrazově masový odpor proti rasismu.
       Ve skutečnosti na ty protesty ale lidé z vysoka serou, nic méně různí sportovci a elebrity jsou zřejmě nuceni poklekávat.
       Proč?
       Inu, je to jen a jen mediální záležitost.
       Objevilo se ale něco, s čím se nepočítalo.
       S negerským primitivismem.
       Tribuni a další náckoidní „antifašisté“ se tak zahleděli do rovnosti lidí, že uvěřili, že negr je stejný, jako ostatní.
       Oni ale vraždí vlastní lidi, neštítí se vraždit černé děti, a to se ukazuje jako problém.
       Dokud vraždili a bili bílé, bylo to OK, ale vraždy černých černými se prostě- přes veškerou cenzuru- nedaly tak úplně ututlat.
       Samozřejmě existují negři, co jsou na úrovni bílých, ale ti se šílenství neúčastní, naopak, mají toho plné zuby, náckoidní antifa použila na svou revoluci pouze lůzu, a ona se jako postavila- samozřejmě pod vedením a za peníze nadnárodních korporací- do iluzorního čela převratů.
       Nakonec…to doufejme všechno skončí podobně jako Gréta.
       Vyšumí to do ztracena.
       Bude to trvat o chlup déle, jak zelený teror, protože toto je organizovaný nadnárodní pokus o fašistický převrat- s heslem boje proti fašismu.
       Chuj s nima, kurvama, ať se jdou vysrat!!!

        • vittta

         Někteří by si třeba nechali ksicht ztmavit, kdo ví?
         Jenom aby to stačilo.
         Jedna věc se mi jeví jako čím dál pravděpodobnější.
         Jako obyčejně to sluníčkokriplové posrali.
         Trumpa totiž budou nakonec volit všichni američtí občané.
         Američtí občané ve smyslu tom, že jsou to lidé, kteří bai voko žijí v mezích zákona, čas od času nezaplatí správně daně, čas od času za volantem pijí, čas od času se poperou na ulici, atd…ale víc zákon nepřekračují.
         A na barvě jejich ksichtu vůbec nebude záležet.
         Protože pracující lidé…ti nepotřebují revoluci, která jim zláme vaz.

          • embecko

           No to se libit nebude, ale rekl bych, ze s tim uz davno pocitaji a maji pripravene protitahy.
           S Trumpem si prestavam byt jisty, podobne jako s Babisem. Trump je opravdu asi trumpeta a neverim, ze by se dokazal vymknout svym poradcum/ lobby ze sparu.

          • pacifista

           On tak působí, ale zatím je jediný z presidentů co nevede válku. Mohl by tedy od tohoto plánu ustoupit. Současné Rusko je se svým presidentem silné a ten by to mohl vymanévrovat. Tedy pokud bude Trump zvolen.

       • Alva

        Samozřejmě, že ty „protesty“ jsou uměle vyvolané a uměle řízené. Kdyby to bylo jinak, státy by si s tím hravě poradily. Utnuly by je hned v počátcích.
        Je to přesně jako s „uprchlickou krizí“. Kdy z BV a Afriky „prchají“ mladí a zdraví nejdřív před válkou (neexistující) a potom před „bídou“ (existující, ale jejich odchodem nezmizí) . Rodiny – děti a staré ltam nechali, těm se asi války a hlad vyhnou.

        • vittta

         Jistě- ale co je důvodem, to je otázka.
         Stejná, jako u koronaviru.
         Negři nebudou vládnout, nemají na to- ani osobnosti, ani vize, ani počet.
         Nabízí se nadnárodní kapitál, těm ale rozhodně nepřinese zisk koronavirus.
         Kdo tedy vlastně bude fakticky profitovat?

         • Alva

          Nejspíš v pozadí je ekonomika. To ale není moje hobby (nebaví mě a nerozumím ji, nebo obráceně – nerozumím ji a proto mě nebaví), ale hlavně – skutečné záměry se nejspíš nikdy nedozvíme a bůhví jestli to správně pochopí a vysvětlí historikové a ekonomové za nějakých 100 a více let. Dnešní ekonomové to správně vidět ještě nemusí. A možná ekonomika kombinovaná s velmocenskou politikou. (myslím tím Trump, Putin, Si – a všichni svorně proti nim).
          Ale to už nám bude k ničemu.

         • embecko

          „Nabízí se nadnárodní kapitál, těm ale rozhodně nepřinese zisk koronavirus.“
          To bych nerekl:
          https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/miliardari-v-usa-za-dobu-pandemie-zbohatli-o-deset-procent-40321651
          Podle meho premyslime jeste ve starych a jiz neplatnych schematech- jako ze narod musi byt schopen si sam vladnout, lide musi mit dost penez na kupovani zbozi, ze ve statni sprave musi byt schopni lide a podobne, ci ze bez prace nejsou kolace. Jde o priklad fungovani male klasicke obce, preneseny na stat…ale tak uz to vubec nemusi byt.
          Na statni spravu staci jeden schopny tym uredniku + jeden tym IT specialistu na software, vetsinu tech nejdulezitejsich pristroju drzi monopoly (pocitace, mobily a pod.) a jedine, v cem vyrobci jeste soutezi, jsou vybaveni domacnosti a auta.
          Lide na nakup bohati byt nemusi, protoze z jednoducheho programu lze vycist, kolik se toho vyrobi, kolik se tedy musi spotrebovat a kolik penez je tedy potreba lidem rozdat.
          Vem si, kolik lidi uz je bud na davkach, anebo v naprosto neproduktivnich oborech, jaky je nadpocet uredniku a podobne. Dle meho bychom dospeli ke klidne 50% praceschopneho obyvatelstva= system uz davno nepracuje v rozmeru ma dati- dal, ale ciste „statisticky“, to jest vypocita si, kolik penez potrebuje a ty si pak natiskne a rozda.
          *
          Co se imigrace tyce, pak uz jsem mel asi 3 teorie, ktere se mi tehdy zdaly uspokojujici, ale dnes uz ne. prve, co te trkne je, ze nektere staty jsou imigranty preplnene, jine maji prazdno. A ze hranice bezi podle hranice, jak dopadla WWII. V prve rade Nemci a s nimi vsichni jejich spojenci: protestantsky-fasisticti Svedove, vichysticka Francie, mussoliniovska Italie.
          Kdyz je neco takhle okate, pak je to podezrele.
          Osobne jsem presvedcen, coz jsem tu psal uz vicekrat, ze EU se rozpadne a vznikne Mezimori podle Pilsudskeho i kdyz jde o starou myslenku, naplnenou napriklad:

          • vittta

           Nakonec- nemusí to nutně být Polsko, kdo to bude mít.
           Může to být soustátí, vlastně V4 je taková malá, zkušební ukázka.

          • embecko

           Presne, nebude to Polsko, ale Amerika, kdo bude tohle soustati realne vlastnit. Polaci, Madari, Rumuni a Ukrajinci jsou tezce proamericti uz ted…a na techto zakladech muzete stavet!

          • Heda

           Ano . Protokoly Sionských mudrců jsou zajisté velmi historicky hodnotné a pravdivé čtení, jak všichni dobře ví, má pro jisté lidi dokonce svoji „vědeckou, průkazně rigorózní“ patinu. Je to jakýsi ruský Mein Kampf, ze kterého ten skutečný nakonec právě čerpal, cca po 20 letech od jeho vzniku. Stejně jako Vy dnes, Kamile a po tom všem, kdy vina byla jednoznačně stanoverna a dokonce je dodnes patrné, jaké důvody a jaké typy lidí vedou ke snaze si ji zopakovat. Takže proč takové „počteníčko“ vyslal do světa jeho někdejší autor, dnes bezpečně víme, proč to děláte vy, je pro mne však tak trochu záhodou, I když nejvíce pravděpodobvné vysvětlení se v případě právě vaší osoby, určitě nabízí.

          • vittta

           Dost sračka, Hedo.
           Tohle je politický blog, ne nějaký naziantifácký sračkomet.
           Tady se může odkázat úplně všechno.
           Každý tady ví, o co šlo, velice pravděpodobně, nutno dodat, protože jistá je jen smrt.
           Tady je to materiál k diskuzi, a může to pohoršit leda nezralou- nebo neznalou osobu.

         • embecko

          „Kdo tedy vlastně bude fakticky profitovat?“
          Ten, kdo nema zajem na silne Evrope, tedy v prve rade Nemecku. Plus ti Evropane, kteri nemaji zajem na narodnich statech, ale Evrope regionu, rizene z Brusele.
          Ze bude po Evrope bida a svrab neni argument…v centru a vedeni regionu se sejde penez vzdy dost, sprava bude vykonavana elektronicky a penize na nakup zbozi se budou pridelovat tak, jak se prideluji uz dneska (vyz muj prispevek vyse) a to podle potreb vyrobcu.

          • vittta

           Německo nemá samozřejmě zájem ani na silných USA.
           Tato teorie je mazaná, IV. říše se neřídí z Berlína- ale z Bruselu.
           Německo ovšem nemá zájem ani o silné Rusko.
           Problém této teorie je v tom, že vlastně nebude v tom slova smyslu silné ani Německo, alespoň ne to bílé.
           Teoreticky z toho může profitovat nadnárodní islám.
           Ani oni nemají zájem na silných USA, a Evropa je jen stín.
           Pokud použijí bílé otroky, zejména Němce, mohou skrze (islamizované) Německo vlastně postupně ovládnout celou Evropu.
           Problém je v tom, že by se to zase nelíbilo Číně, a musela by nějak zakročit, stejně jako Rusko.
           Ovšem také se to samé může hodit právě Číně, jako nový hegemon potřebuje pád USA a bílé Evropy, s islámem by si nakonec poradili.
           Když Rusku dají pokoj, mohou to mít.

          • vittta

           Konec konců- můžeme se podívat na to, co už bylo.
           Dejme tomu dějiny Evropy.
           To bývaly časy, kdy mezi sebou válčili o moc desítky různých státečků, pořád dokola.
           Ten chtěl korunu Francie, ten zase Británie,jiný Španělska, další třeba Benátek, čistě teoreticky- k čemu jim to vlastně bylo.
           Žoldácká vojska mezi sebou různě válčila o něco, čeho měli všichni zůčastnění dost- o peníze a moc.
           Moc nad čím ponecám úvahám každého, ale něco v tom bude, když někdo, kdo měl v podstatě všechno toto všechno vsadil na vítězství- nebo smrt.
           Také blbost- ale dělo se.
           Řeklo by se, že někdo ty peníze z čista jasna neměl- ale jen proto, že je proválčil.

          • embecko

           „Německo nemá samozřejmě zájem ani na silných USA.“
           Amerka ma zajmy a ma je silu prosadit, zatimco Nemecko je okupovana zeme bez armady, co sice zajmy mit muze, ale to je tak vsechno. Jinak, dle meho, soucasnemu Nemecku by silne Rusko nevadilo- to ma svych starosti dost a myslenka, ze by nejak chtelo nasazovat na Evropu, mi prijde jako iluzorni. Jiste zavazat si ji, trosku pritlacit pres plyn, ale vice ne…Evropa je hadr na holi, bezmocny kolos bez vize, co se zmuze tak jedine na nejake „zavery ze summitu“ a v zoufalstvi uplaci Turka. To Rusakum dela vetsi starost Turek, Kavkaz, Japonec, Syrie s Libyi a stredni Asie s Afghanistanem…Evropa neni pro Rusko zadnym partnerem, ani obavanym konkurentem.

          • vittta

           Teď už ne.
           Ale Rusku se vysloveně slabá Evropa také nehodí, protože pak by zůstalo samo v moři nepřátel.
           Proto vytrvale zásobuje Evropu surovinami, v čemž se jim snaží Američané aktivně zabránit.
           Trapná embarga pak samozřejmě poškozují především národní ekonomiky a národní kapitál, ten nadnárodní si s embargy poradí.
           Je to zamotané, a svědčí to, dle mého, spíše o náhodnosti současných dějů, které se v tom smyslu neplánují, ale pouze- poněkud kostrbatě- řeší, až když nastanou.
           Tedy ve formě vize existovat mohou (svržení kapitalismu pomocí importovaných nepřizpůsobivých mas), ale praxe se s vizemi poněkud rozchází.

          • embecko

           Najit v tomhle nahodu je tezka vec, ale rozumim ti.
           Za vsim stoji oslabeni Ameriky (jestli jde o nahodu, anebo ne, to je ted jedno). Americane se snazi oslabit/rozdelit Evropu- jasna vec. A Rusko potrebuje Evropu alespon trochu konzolidovanou, v tom mas plnou pravdu.
           Stale ale neni jasna imigrace: proc ji Nemecko stale podporuje, kdyz ho oslabuje?
           Presne tohle tu jako jedine nedava smysl: dobrovolne sebevrazdy vytipovanych evropskych statu a narodu…jaky zajem by meli mit napr. svedske elity na tom, ze jejich zeme bude (tedy spise uz je) islamizovana? Vzdyt vetsina tech elit je narodnich, krestanskych, bydli na miste a jejich deti tam chodi do skol. U obcanu je vysvetleni jednodussi: ti jsou ztumpachovateli konzumem a nevi, co se deje.
           *
           Tyhle procesy totiz odporuji tve teorii o nahode: dobre, stat se muze, v Africe nastane emigracni nalada, ustanovi se skupiny prevadecu a uz to jede smerem na Evropu. To je ta mozna nahodna cast deje.
           Reakce Evropy ovsem uz nahodna byt nemuze, protoze reakce neni nikdy nahodna, kdyz reagujes, delas to na nejaky podnet a provedes promyslenou protiakci.
           Prijimani uprchliku jako nahodny jev bych byl ochoten tolerovat treba behem prveho roku imigracni vlny- staty a vlady byly zaskoceny, nepripraveny a dobre, daly uprchlikum zelenou. Ale po 5 letech uz o zadnou nahodu nejde a jit nemuze, to je zcela vylouceno, prijimani je jednoznacne rizeny, racionalni proces.
           *
           Je tu ale jeste jeden moment: z nedostatku vedomosti a nadhledu muzeme za nahodny jev povazovat i zakonity dejinny proces. Marxisticky receno, do kolize se dostaly vyrobni sily a vyrobni vztahy. Podobne jako burzoasie diky nabytemu kapitalu skoupila slechticke pozemky a pak slechte zrusila nevolnictvi, je mozne, ze dnesni nadnarodni kapital rusi narodnimu prisun kvlaifikovane a socialne zabezpecene pracovni sily. Takovou uz ji jednoduse nepotrebuje a vystaci si se software a polovzdelanymi nadeniky/ montery.
           A ze strany obcanu mohlo dojit k totalni obluzenosti, lhostejnosti a neschopnosti obrany vlastnich zajmu.
           Bude-li te lecit doktor, ktery neumi cesky, o tvych zadostech rozhodovat urednicke software a o planovani obce Brusel, pak jde jednoznacne o ustup z kvality rizeni a sluzeb, poskytovanych narodnim state. tedy jde o sesup do neblahych pomeru.
           Presto slysis slova, ze stat, narod, spolecnost, rodina jsou socialni konstrukty, ktere svoji roli dohraly.
           No…dohraly a si tezko, kdyz jdes do horsiho…
           *
           Na zaver jeden citat:
           „V politice se nic neděje náhodou. Pokud se to stane, můžete vsadit, že to bylo naplánováno tímto způsobem.“ — Franklin Delano Roosevelt

          • vittta

           No pozor, píšu, že ve formě vize to existovat může, což v překladu znamená, že někdo v podstatě plán má.
           Tedy klasicky levičácké svržení kapitalismu, nebo klidně i výchova nových Švédů a Němců či Francouzů, získaných migrací.
           Klidně mohla být i vize toho, že jim tam ZADARMO přimigrují doktoři a inženýři.
           Další vize je mísení ras, s tím, že rasový guláš vyzmizíkuje rasismus, protože nebude na koho ho uplatnit.
           Spuštění nějaké vize náhoda není.
           Náhoda je až to, jak se řeší rozpor mezi vizí, a realitou.
           Západní národy, resp. jejich politické vedení to řeší zakrýváním, až překrucováním reality, výsledné procesy už jsou dílem náhody.
           Možné lépe řečeno „očekávané“ náhody, při čemž jediný, kdo jí neočekává, je právě to vedení oněch zemí.
           Západ samozřejmě pracuje dle vůdcovy práce Mein Kampf, kde jednou z celkem zásadních myšlenek je trvat i na chybném dogmatu, než vymýšlet dogma nové.
           Asi se domnívají, že se vůdcova práce dá použít univerzálně, tak jsou jím očarovaní.
           Jak ukazuje realita- tak nedá.
           Takže jsem se možná vyjádřil né úplně přesně, spuštění dějů náhoda není, důsledky do určité míry náhodné jsou.
           Je to taková politická hloupost, jak to dopadne by dokázalo říci 90% Čechů za hodinu v jakékoliv hospodě.
           Ona je ta náhoda takové blbé slovo, spíše by se tam hodilo využití stávající situace k nějakým aktuálním plánům, resp. nějaká reakce na tu stávající situaci.
           Například dejme tomu, že islámští militanti vůbec neiniciovali tuto migraci.
           Mají samozřejmě obrovské finanční i ideové prostředky, ale vůbec by si nedovolili o něčem takovém snít, že je někdo pustí do zemí, které se snažili celou svou existenci dobýt a zotročit.
           Iniciovali to všelijací hankové a Tribuni, ale když islamisté viděli, jak neuvěřitelná šance se jim naskýtá, využili jí, a nyní už islamizaci aktivně financují, a politicky podporují, a samozřejmě mají zcela před pár lety nemyslitelné úspěchy.
           Bylo tomu tak vždy v dějinách, proč by ne nyní?

          • vittta

           Tady ještě dodám, že vize není v tom smyslu nějaká politická pleticha, mající za cíl obohatit mocné tohoto světa.
           Ty by to totiž možná také ani nenapadlo.
           A zase- vize spustí migraci jako obohacení západní kultury, a nadnárodní bankéři zavětří- a následně podpoří to nejfanatičtější křídlo, aby mohli skrze stát získávat peníze.
           Možná se pak také diví, kam to došlo, protože nyní už je reálně možné politické převzetí moci samotnými migranty, kteří už ale na ruku těm bankéřům nejdou, mají vlastní silné ideologické zázemí.

          • embecko

           Takhle je to pochopitelne…
           Uz se ale roky tocime okolo vitacu-slunickaru, jez jdou objektivne ne-li z blata do louze, pak primo pod okap. A to dobrovolne a se zapalem, nehledice na obeti. A to ani na vlastni.
           *
           Psychologicka vsuvka:
           Mam znameho slunickare, ktereho rozbolel zub a kdyz dosel pred ordinaci sveho zubare ordinaci zjistil, ze doktor to zabalil a namisto neho tam uraduje Ukrajinec. Tak jo, rekl si a vykrocil…a doktor mu rika: Mate zanet v 7 vlevo dole, ovsem ja sedmicky do korene neosetruji, ale jenom trham…chcete? A slunickar v bolesti pritakal a nechal si zub vytrhnout. Pak mi rika: je to skvely doktor, jeste, ze je tu mame.
           *
           Takhle to mas vlastne se vsim, slunickari ani v dusledku zdravotniho poskozeni nemeni nazory a vlastni smrt pro nez zrejme bude konecnym a objektivnim dukazem vlastni pravdy.
           Ale i tohle je veci elit- slunickare je nejprve treba vychovat, a to zhora, coz se stalo. A netusim proc.
           Pises, ze by mohlo jit o setrvavani na chybnem dogmatu- ale ani Italove, ani Francouzi, ani Belgicane nejsou Germani, ti tohle neumi. Muzeme se bavit o rozvinuti kolektivni psychozy (coz by vzhedem ke svetovemu obrazoborectvi mohlo byt pravdepodobne)- ovsem i zde nam v ceste stoji pud sebezachovy, ktery je momentalne zcela vymazan. Otazka je proc? Co muze byt silnejsiho takovemu zakladnimu pudu?
           *
           Ja vim, tocime se stale dokola, ja ale neustale verim na to, ze na neco prijdeme.
           Ze jsou slunickari trumpety, to nestaci. Ze elity prestrelily a nedokazi zabrzdit, to je take malo. Stejne tak velkokapital, touzici po rozpadlem narodnim satu a krachujicim socialnim zabezpeceni, ani zde neni myslenka uspokojujici. A podobne Amerika, usilujici o oslabeni Evropy, ani zde to neni uplne ono.
           Vlastne co vymyslis jakoby castecne sedi, ale ne natolik, aby procesy dokazalo plne vysvetlit.
           A me osobne se na souhru vice, nezli mnoha nahod verit nechce, to uz je pro mne stejne nepravdepodobne, jako vyse uvedene moznosti.
           Konzumni kapik v hajzlu, rozpadla spolecnost, dezorientovani a depresivni obcane, kteri chteji uz jen „pryc“ a to za jakoukoliv cenu?… zas tak strasne to neni, pri trosce zdraveho rozumu se lze tlaku elit jakz takz vyhnout…rozhodne to neni treba srovnatelne s valkou, anebo tezkou hospodarskou krizi. Navic treba Tribun, jako zastupce urcite casti- ten netrpi za sebe, ale predevsim za druhe, takze ani tahle (pro mne posledni) moznost neni nejak uspokojiva.

          • kočka šklíba

           Já si myslím, že má pravdu embéčko : „….ze dnesni nadnarodni kapital rusi narodnimu prisun kvlaifikovane a socialne zabezpecene pracovni sily. Takovou uz ji jednoduse nepotrebuje a vystaci si se software a polovzdelanymi nadeniky/ montery…..“. Je to nejjednodušší vysvětlení a ti různí pitomci (já je prostě nemohu nazývat sluníčkáři, slunce je přece nezbytné pro život, oni ne) jim na to skáčou. Otázka je kdo jsou ti kdo to řídí. A jsem přesvědčená že to opravdu někdo řídí a že to není Soroš, to je jen obslužná postava.

          • embecko

           Kocko, vemme to tedy za platne vysvetleni…ale je tu zase dalsi ALE…:
           Ponejvice se stykam s volici ODS a ti mi rikaji:
           „Jsme proti migraci, to co se deje, je strasny. Ja budu volit Fialu!“
           Namitka: „Fiala je pronemecky, skryte probruselsky a tedy v dusledku proimigracni.“
           Odpoved: „Aaaale, to mas tezky….“
           *
           Opet ta sebedestrukce…proc, kdyz lide nechteji imigraci a k tomu jsou nespokojeni s praci politiku, nevolili Okamuru? Proc dostal jen nejakych 12% a Robejsek nula nula prd?
           Rozumis tomu?
           Ten rozhovor, co jsem vedl (viz vyse), je s inteligentnimi, vzdelanymi lidimi, pravicaky, co se na varenou nudli jen tak utahnout nenechaji a o nebezpeci medii velmi dobre vedi.
           Fakt nevim…

          • orinoko

           Ty se stýkáš s modroptáčníky? I za popsaných okolností? Vždyť jsou to kovaní a odlévaní soudruzi jen v jiné barvě. Je to určitá lidská typologie: katolíci, evangelíci, babtisti , satanova církev. … Obřady, rituály, katechismus, osvícení, neomylní, pud správného stáda.
           Ty musíš mít ale nervy.

          • embecko

           To jsou mi stari pratele, co se prebarvili…ostatne i ja jsem puvodem volic ODS ( uz jsem se ale stihnul odbarvit).

          • Kamil Mudra

           Zkuste si na „cílovou čáru“ umístit snižení „vybydlování“ planety, dosažení neskrývané globální centralizace řízení a proces rozložit v čase na několik generací. Pak vám do toho všechno co se děje snadno zapadne. Já vím že jsem to tady psal už několikrát a můžu s tím být i otravný. Ale stále mi to přijde jako to nejlogičtější vysvětlení. To že se některé dílčí události nejeví v plném souladu s takovým plánem je částečně dáno tím že jsou nahlíženy s krátkodobým výhledem a částečně tím že stále ještě působí silní hráči, kterým ten plán nevyhovuje protože upřednostňují vizi vlastního pískoviště. Ale scénář zatím běží podle PSM – ať už se ho chopil kdokoli.

          • Kamil Mudra

           Pro pochopení toho co se odehrává není nutno číst celý Fleischhauerův rozbor (i když je zajímavý). Takže kdo chce ušetřit čas, může začít na str. 314: Díl III, „Doslovné znění Protokolů sionských mudrců a porovnávané pasáže Dialogů“, věnovat pozornost pouze pravým odstavcům a samozřejmě mít při čtení na paměti technologický pokrok, kterého společnost dosáhla od doby kdy byl text napsán. Protokolů je celkem 24 a končí na str. 396, tedy jde o delší čtení i když je text formátován do podoby novinového sloupce. Znovu podotýkám že není podstatné kdo je sepsal, ani to, kdo se snaží o jejich naplnění. Jde o to že evidentně někdo (už dlouho) podle téhle „kuchařky“ vaří a vaření se mu daří. A protože ingrediencí jsme my, je dobré ten recept znát.

           Click to access protokoly.pdf

          • embecko

           „Zkuste si na „cílovou čáru“ umístit snižení „vybydlování“ planety… Pak vám do toho všechno co se děje snadno zapadne.“
           No ale presne naopak, ne? Pokud do Evropy prichazi jedinci, zvykli mit 5 deti a k tomu se slucuji rodiny o 10 clenech, pak se nejedna o zadne vybydlovani, ale naopak osidlovani.
           Ze by z Afriky odesli jen plodni jedinci a kontinent se zacal vylidnovat, to je nesmysl…staci se podivat na trendy, kde jsou behem jedne generace prirustky ve stovkach milionu. Napr.:
           https://www.voanews.com/africa/nigerias-population-projected-double-2050
           Dneska ma Nigerie 200 milionu, s rocnim prisrustkem skoro 4% ma za 30 let 400 milionu. Tohle par deistek tisic uprchliku nezabrzdi.

          • Kamil Mudra

           Mám na mysli „vybydlování“ ve smyslu drancování surovin – tj. přeformátování rozmazlené populace na nižší životní úroveň.

          • vittta

           Podnětné názory.
           Tak osobně se přikláním…asi nejvíce, k té verzi, že to nejjednodužší může být nejpravdivější.
           To, co se reálně děje, má naprosto minimální podporu obyvatel.
           Ukázka pomatených, vzdělaných a inteligentních ODSáků to je dokazuje.
           Ono se to skutečně děje, ale vlastně mimo skutečnou realitu, nebo jak to jen napsat, je to paralerní realita, která do té občanské zasáhne jen ve chvíli, kdy se do sousedství přistěhuje cigošská, arabská, nebo negerská rodina, případně někomu znásilní, či rovnou zavraždí dceru.
           Lidé se snaží nepříjemnému vyhnout, jak to jen jde, moje labuť mi třeba nadává, když o tom mluvím moc často- a já jí říkám, jestli si myslí, že to zmizí, když o tom nebudu mluvit, že jde o zvážné, ba zásadní věci.
           A ona že to nechce slyšet, a nervovat se.
           Rozumíš, lidé se vyhýbají pravdě jako hovnu, pokud je nepříjemná, i ti sluníčkáři to nakonec dělají, Tribun se obětuje za druhé, ale pravdy se bojí jak čert kříže, protože pak by ta oběť nebyla jaksi…úplná, když by připustil, že jeden zachráněný zničí 100 dosud v poklidu žijících.
           Takže třeba- je nebezpečné chodit třeba v Paříži k Eifelovce po 10 večer?
           Tak tam nebudeme chodit, a problém je vyřešen.
           Nelze se chodit koupat do veřejných bazénů kvůli obtěžování a špíně koupající se verbeže?
           Tak tam holt nebudeme chodit, a problém je vyřešen.
           A tuto paralerní realitu udržují v chodu novináři- a obohacují se nesmírně, a neziskovky, a obohacují se nesmírně, a profesionální demonstranti- a obohacují se velice, či kriminální živly, rovněž slušně profitující jak materiálně (loupeže) tak tělesně (znásilnění, bití, či rovnou vraždy- to vše beztrestně).
           A máš vysvětlení se vším všudy, a nadnárodní buržousti si také přijdou na své, protože verbež utrácí peníze, které patří daňovým poplatníkům, resp. peníze, které jsou pujčené na úroky.
           Na své si přijdou i pronajímatelé krachujících hotelů a ubytoven (u nás zaplevelené cigoši a asociály) a různí zajišťovatelé všech možných i méně možných služeb obsluhy dobré pohody verbeže.

          • embecko

           Rekl bych, Kamile, ze ani tohle neobstoji. Uprchlici prisli za konzumem a ten si take vymuzou. Mozna zivotni uroven celkove klesne, ale vse se vynahradi agilnosti prisedsich a vzestupem jejich populace.
           To bude samy ojety bavorak, novy mobil, hadriky z kseftu a dovolena v zemich odkud utekli.
           Proc by vyrobci chteli „odmazlit“ populaci? Socialni davky jsou tak jako tak uz na minimu, na zdravi se setri jak to jde, lide uspesne propadaji exekucim…nevim, jestli tohle lze jeste nejak snizit. A dalsi otazka: proc snizovat konzum, kdyz na nem vsechno stoji? Ze by si korporace, podporujici imigraci, pod sebou urezavaly vetev?
           Me to tedy prijde jako pomerne nesmyslna teorie. Vim, ze se o tom hodne mluvi, ale nechapu smysl takove akce. Snizit zivotni uroven a s ni i individualni konzum za predpokladu, ze absolutni konzum zustane zachovan (to, co ztrati domaci bude vykompenzovano uprchliky).
           Me to prijde, ze tady nula z nuly pojde. Vzato ekonomicky. A vzato socialne, opet to same: proc snizovat zivotni standard? Kdo by na tom mel zajem a jaky by byl smysl takove akce? Vzdyt eventualni ekologicke dopady nadbytecneho konzumu lze vyresit uplne jinou a elegantnejsi cestou: snizit produkci obalu, zvysit poplatky za odpadky, zalohovat plasty a podobne. To by obyvatestvo skouslo levou zadni. Ale jak je videt, o ekologii nejde a o snizeni konzumu v absolutni mire take ne. Tak kde je jadro pudla?

          • embecko

           A jeste vlastne to nejpodstatnejsi z hlediska mocenske taktiky:
           Ti, co prichazi, nejsou zadni prizdisraci, jako zdegenerovani Evropane a nenechaji si jen tak neco libit. Tuhle obsadi 1/4 Dijonu, policii suse oznami, at se stahne a jdou do toho (jak by rekla MaB, je to takova rozkosna francouzska tradice).
           Tihle nejdou ovladat tak lehce, jako tupe evropske stado a jejich importem si vlady zadelavaji na skara problemy. Tedy zadelavaji…uz si zadelaly, pro dukaz staci si projet internet.

          • vittta

           Kočko, to nejsnadnější, co lze udělat, je přijmout tezi, že to „někdo“ řídí.
           Tím je věc vyřízena, a každý si přijde na své.
           Ti, co nemají rádi USA věří, že to řídí USA, resp. nějaké tam síly, to samé u Ruska, Židů, iluminátů, ale i Boha či ďábla.
           To jsou v podstatě neuchopitelné pojmy.
           Nic méně, přijetím této doktríny se dále nelze pohnout, a naopak to ještě vede lid k hádkám, protože například dva jedinci, mající úplně stejný názor na negry a čmoudy, se budou do krve hádat jen proto, že jeden věří tomu, že za tím stojí USA, a druhý tomu, že vinno Rusko- čímž se pochopitelně tříští protisíla proti těmto neblahým jevům.
           Sice tak nějak každý tuto teorii má jako možnou, ale pokoušíme se to nějak pochopit, protože jen plně pochopený děj umožňuje účinnou obranu.
           Co se týká Protokolu sionských mudrců, já je celé nečetl, ale to málo, co jsem četl, vypadá tak trošku jako Machiaveli.
           Toho také neznám, ale z toho mála mi vyplývá, že píše o zcela univerzálních dějích, které jsou platné všude a za většiny okolností.
           A vlastně se to praktikovalo vždycky, a každý to svým způsobem zná, jen to neumí uchopit tak nějak za správný konec.
           I drby starých bab mají určité přesně dané zákonitosti, a když vedle sebe umístíme dva jedince opačného pohlaví, kteří budou dejme tomu dělat v jedné kanceláři, oba budou dbát na partnerskou věrnost, nikdy před tím nezahnuli, a ani to nijak nevyhledávali, a budou si vzájemně sympatičtí- dá se v pohodě a vysokou pravděpodobností předpokládat, že spolu stejně skončí v posteli.
           Tohle je podle mě- nadsadím- Machiaveli, a Protokoly.

          • embecko

           „Kočko, to nejsnadnější, co lze udělat, je přijmout tezi, že to „někdo“ řídí.“
           Tobe prijde napriklad 5-ti lete aktivni dovazeni uprchliku pohranicni policii (Frontexem) jako nerizeny a nekoordinovany proces? Koordinovany= spolurizeny s jinymi predchazejicimi a nasledujicimi vedomymi procesy.

          • vittta

           Je vize- tedy naivní politika, a řízení destrukčních činností, vyústěné do využití nastálé situace.
           O tom jsme vedli řeč.
           Chápu, že může mít někdo vizi, a někdo toho může zneužít, či využít, jak kdo chce.
           Ale nechápu, proč by někdo přímo řídil destrukční činnost, ale to ty přece také ne.
           Zde mám dojem, že Kočka měla na mysli řízenou destrukční činnost.
           Konkrétní případ Frontexu je už, no, spíše může být přechodová fáze.
           Počáteční vizionáři už situaci neřídí- řízení převzali sami muslimové- ale ještě jí podporují, či se minimálně ještě zdráhají zasáhnout, pokud to tak je, pak část vizionářů už vystřízlivěla, a má strach, aby revoluce klasicky nesežrala vlastní děti, část ještě děj podporuje.
           To se bude dít tak dlouho, dokud muslimové nepřevezmou politickou kontrolu nad svými chalífáty.
           To se stane normální, legální cestou, pomocí voleb, kdy některé strany budou už rovnou islámské, plné míru a tolerance, a některé budou maskovaně proislámské, viz. např. uvedená ODS a jejich „to máš těžký“.

          • embecko

           „Ale nechápu, proč by někdo přímo řídil destrukční činnost, ale to ty přece také ne“
           Ano, take mi to neni jasne. Ale dobre, beru jako dalsi moznost tu, kterou jsi nastinil: existovala urcita vize, ktera pretrvava ve forme utkvele myslenky, ktere se nejenze nejde lehce zbavit (mluvim o elitach), ale kterou dokonce prevzala za svoji cast obcanu a uz to jede jako pozar. Konecne tuhle iracionalni psychoinfekci zname dobre z dejin (carodejnice, McCarthysmus a dalsi, o kterych jsme tu jiz mluvili).
           Pak by byla svornikem ona nahoda, jak o ni mluvis.
           No uvidime…ted zbyva jen ta otazka, jestli se neco „musi stat“, anebo jestli tu tenhle tlejici proces vydrzi treba jeste dalsich 200 let. To prve by bylo jaksi na bile dni, sam pocituji situaci jako neudrzitelnou, na druhou stranu jsem se ale takhle vicekrat zmylil a tedy moznost, ze se to bude flikovat dalsich par generaci, nepovazuji za nemoznou.

          • Kamil Mudra

           „Uprchlici prisli za konzumem a ten si take vymuzou. Mozna zivotni uroven celkove klesne, ale vse se vynahradi agilnosti prisedsich a vzestupem jejich populace.“
           Něco málo si vymůžou, ale jen natolik co zvládnou domácí ekonomicky utáhnout. Zatím jsou v Evropě stále ještě v malém poměru aby se ta jejich obecná mentalita projevila nějak tvrdě v ekonomice a dosahují jen toho aby mohli takřka beztrestně dělat bordel. Ale tím jak budou přibývat, bude stále těžší je uživit. Zatím se omlouváme za to co jsme jim měli způsobit v minulosti ale přijdou časy kdy se jim budeme omlouvat za to že se mají ekonomicky hůře než my domácí a „stydět se“ za vlastní konzum. Být „chudý“ začne být „in“ aby člověk „nepobuřoval“ okolí.

           No a co může následovat? Pokud dojde k občanské válce sníží se v Evropě obyvatelstvo dost zásadně – nejen tím jak si tu půjdeme po krku ale i v důsledku toho co všechno přestane fungovat – ať už vyhraje kdokoli.
           A pokud to tady čmoudi převezmou – jak píšeš – tak rozhodně nepřevezmou naši kulturu a budou zase žít tu svoji: to znamená, zjednodušeně, že šejk si žije jako v ráji a zbytek populace z ruky do huby. Tenhle civilizační model má mnohem menší spotřebu než ten náš.

           „Tihle nejdou ovladat tak lehce, jako tupe evropske stado a jejich importem si vlady zadelavaji na skara problemy.“
           Pro neschopné evropské vlády problémem jsou. Ale v chalifátu si neškrtnou. Šejkové se taky nezakecaj a s Imámy se snadno dohodnou na té správné výchově svých poddaných. Bez nějakých keců o lidských právech, lidu nadirigují co se jim zachce, třeba i včetně toho správného ekologického chování.

          • embecko

           „Zatím jsou v Evropě stále ještě v malém poměru aby se ta jejich obecná mentalita projevila nějak tvrdě v ekonomice“
           Ano, tak vypada obecne povedomi, zvlaste zde na vychode, ale neni to tak.
           Jen v Nemecku jich je uz na 20 milionu (pul napul s obcanstvim a bez, to ale, jak vime, nehraje zadnou roli):
           https://www.bpb.de/nachschlagen/zahlen-und-fakten/soziale-situation-in-deutschland/61646/migrationshintergrund-i
           Francie 10 milionu, Anglie 10, Spanelsko 7, Holandsko 4 atd…a uz jsme na 50 milonech.

          • Kamil Mudra

           No, to je zhruba jedna devítina EU populace. To zatím uživit zvládneme a navíc malá část z nich se i uživí sama. Ale bude hůř.

          • embecko

           Takhle jsi to myslel…ja si to tve „aby se ta jejich obecná mentalita projevila nějak tvrdě v ekonomice“ vylozil tak, ze jizni narody nemaji smysl pro geometrii a detail a instalace kopirujici prime linie a prave uhly je spise znervoznuji, na rozdil od Evropana. Takze jejich prace je „kriva“ a plna nedodelku…opet z pohledu Evropana, jizany to uspokojuje.

          • vittta

           Já ti nevím, Kamile ale redukce populace pomocí občanské války se mi nezdá jako reálný cíl.
           II. světová válka byl strašný masakr, a stál životy pouhých 60 000 000 lidí, což je přírůstek populace Afriky asi za dva roky.
           Pokud nějaká občanská válka bude, půjde spíše o ničení, než o reálný úbytek obyvatel.
           Vlastně při současném růstu populace by vraždění, podobné tomu ve II. světové, pokles populace vůbec nezastavilo.

          • embecko

           „Vlastně při současném růstu populace…“
           Tady uz se nejake stopy chytneme: pocet jedincu druhu v case prirozene stoupa a klesa podle toho, ja se meni zivotni podminky. Jeste pred par generacemi byla v Evrope 1/5 obyvatel, pak to narostlo a ted to zas ma tendenci klesat, coz je uplne normalni.

           Ale jak pro koho- hlasum, ze „Evropa vymira“ se nejde vyhnout…a kdo krici? Predevsim velci zamestnavatele. Prisun obyvatel do Evropy je tedy ryze socialne- inzenyrskym krokem, rizenym z hospodarske sfery. Komu by mohlo vadit, ze v CR by zilo namisto 10 milionu jen 8? Tam by slo jen o to, trochu pozmenit formu delby prace a zacit preferovat vyuku v potrebnych odvetvich a podporit rodiny, to je vsechno. Ale ani jedno z toho jakoby „neni mozne“ a to proto, ze se setri a radsi se najmou pracovnici vyuceni jiz v cizine a „nove rodiny“ z ciziny, ktere budou mit deti tak jako tak i „bez pridavku“.

           Afrika je podobna vec, ale rust populace je v zajmu slunickaru. Viz velky humanista Attenborough, o kterem jsme tu jiz mluvili a ktery je zasadne proti kontraproduktivnim „zachrannym programum“.
           Problem je takhle zdvojeny a ruku si v nem podava levice s velkokapitalem a cela vina je na techhle dvou.
           cele je to na palici…vem si ekologicky zalozeneho Tribuna, ktery prisel na to, ze netreba letat kazdy rok k mori. Kde to zijeme?

          • Kamil Mudra

           „Pokud nějaká občanská válka bude, půjde spíše o ničení, než o reálný úbytek obyvatel.“
           To spolu souvisí. Současná civilizace je mnohem křehčí než ta co byla vystavena II. světové válce. Zvláště ve městech jsou lidé životně závislí na funčnosti systémů. A ani sami lidé nemají tak „tvrdý kořínek“ jako naši dědové a báby za mlada. Zkus si představit život ve městě po čtrnácti dnech bez elektřiny a vody. To nemůžeš dělat nic jiného než odtud zavčas zdrhnout. Ale kam – pokud nemáš nějakou chajdu s vlastním zdrojem vody a zásobami, ani podobně zajištěné příbuzné či známé na venkově, kteří by se tě ujali? Na tyhle uprchlíky z města nikdo nebude čekat se „solí a chlebem“ ale spíše s kvérem v ruce.
           Občanská válka všech proti všem je horší než ta „klasická“ ve které existuje vnější nepřítel a aspoň trochu organizovaná vnitřní snaha o přežití. To nikdy nevíš kdy ti zoufalý soused vyrazí dveře a umlátí tě pohrábačem protože mu došlo jídlo, voda… nebo léky. Venku v ulicích se potulují rabující a zfanatizované bandy, které si neberou servítky jak proti jednotlivcům tak proti sobě navzájem, drancují a vraždí dům od domu a pokud k některé z nich nepatříš tak nemáš žádné zastání. To samé začne záhy platit i pro ten venkov když už je město „vytěženo“. Nové potraviny se nepěstují ani nedováží, léky to samé a nastupují hladomory, epidemie…
           Občanskou válku nepodceňuj.

          • pacifista

           Tedy ta zeď mě rozesmála. Něco podobného jsem jakživ neviděl. Asi jsem toho ještě viděl málo. Zedník nejsem, ale troufám si říct, že bych to postavil 100x lépe. Není to tak dávno co jsem poslouchal relaci manželů, kteří se odstěhovali do Jižní Ameriky a tam si od domorodců nechali postavit barák. Museli je hlídat, stát u nich. Vodováha a pravý úhel prý jim nic neříkaly.

       • Alva

        Co se koronaviru týká, na šifře zajímavý článek. Na okopírování je to dlouhé, protože vytáhnout něco podstatněého, musely by se – aby text měl smysl – zkopírovat aspoň 2-3 odstavce.
        https://www.casopis-sifra.cz/tam-v-karvine-aneb-proc-najednou-pribyva-nakazenych/
        Ač je to shrnutí víceméně známých faktů, na konci jsou uvedeny aktuální informace k novému „koronavirovému ohnisku“ nákazy v Karviné.

        „Je s podivem, že nikomu nevadilo, že od začátku pandemie museli havíři dál pracovat a fárali do dolu společně v klecích, sprchovali se společně ve sprchách, převlékali se společně v šatnách, obědvali společně v jídelnách, jezdili do práce společně v autobusech. A to vše bez možnosti rozestupu či bez možnosti aktivně používat doporučené postupy,“ uvedlo v rozčileném prohlášení v poslední červnový den na svých stránkách karvinské Sdružení hornických odborů. „Teď se najednou všichni chovají, jako by se stalo něco nečekaného. Média nás staví do role roznašečů nebezpečné nemoci po celé zemi a jsou i tací, kteří navrhují uzavřít okres Karviná a Frýdek-Místek do nepropustné karantény. (…) Všichni zaměstnanci OKD, a.s. jsme už z celé situace velmi frustrovaní. Mnoho z nás je v karanténě. Mzda v karanténě činí 60 % ze mzdy.“

        Právě tato fáze, utlumení provozu a dočasné snížení mzdy, slouží v koronavirové pandemii napříč obory od začátku jako záminka k propouštění či snižování mezd trvalému. Firma OKD (Ostravsko-karvinské doly) má na Ostravsku katastrofální pověst a provedla zde tolik podrazů, od vytunelování firmy po krádež původně státních bytů při podvodné privatizaci bývalým vlastníkem, které měly dle dohody připadnout nájemníkům, ale zůstalo jen u slibů.

 7. astraustralia

  kočka šklíba
  Já si myslím, že má pravdu embéčko : „….ze dnesni nadnarodni kapital rusi narodnimu prisun kvlaifikovane a socialne zabezpecene pracovni sily. Takovou uz ji jednoduse nepotrebuje a vystaci si se software a polovzdelanymi nadeniky/ montery…..“. Je to nejjednodušší vysvětlení a ti různí pitomci (já je prostě nemohu nazývat sluníčkáři, slunce je přece nezbytné pro život, oni ne) jim na to skáčou. Otázka je kdo jsou ti kdo to řídí. A jsem přesvědčená že to opravdu někdo řídí a že to není Soroš, to je jen obslužná postava.

  Vcelku vystizne jen to co je uvadeno jako stret nadnarodniho kapitalu s narodnim se nejevi jako vysvetleni.
  kapital se vzdy stretaval ale dnes diky digitalisaci kdy umi ve vterine obehnout zemekouli to dostalou uz jinou drive neznamou podobu. O kolik je to dravejsi a bezohlednejsi o tom by povypraveli jen ti kteri do toho vidi nejhloubeji, tedy dnesni banksteri , ale ti mlci ne proto ze vazani tajemnstvim, ale ze jim jde o vse.
  K zamysleni uzavru nabidkou kdo muze byt jeste vyse nez Soros. Treba uskupeni nekolika mensich mene znamych kteri v souctu umi a maji na vic nez Soros a o kterych tisk ani nehlesne. Proc tak obsirne o Sorosovi Gatesovi , proc rozmazavaji
  Epsteina a Maxwellovu dceru a komu ze z nejvyssich politickych mist byly dohazovany nezletile holcicky coz jest na kriminal a vyborny namet na pobaveni lidu i ucinnemu odkloneni a o jinych nejbohatsich ani brk ?
  Zajisteni trvaleho prisu penez a pres ne vlivu byl je a jeste i v dohlednu bude to zasadni co mocni resi.
  I posledni virus muze byt dobra investice.
  Otazka zni jak a cim se da dnesni masove zadluzi zurocit.
  Pomineme li praktickou stranku a detail jakymi pakami
  jedno stale plati co platilo vzdy: zadluzit = zotrocit
  Nerikejme tomu tak neurvale a v dnesni reci korektneji tak jak svet bezi a jak i takove organisace jako MMF pujcuje penize:
  pujcime kdyz a nasleduje vycet podminek. Takto si podvazali velkou cast zemi. Jenze jina zeme jiny mrav jine zakony v souctu problemy.
  Nebudou staty, nebudou problemy a pak nazor proc jsou narody a staty zastaraly konstrukt dostal sve vysvetleni.
  Hezky weekend :-)

  • astraustralia

   Dovolil jsem si napsat vyse uvedeny komentar jen proto, ze vas tim v poledne po poledni v patek neodvadim od obohaceni ci spravneho brainwashingu ktery tu prave vecer probiha na mistni TV promitanim nejkorektnejsi ukazky spravneho multiculti pohledu na dnesni spolecnost.
   Fim se jmenuje „Unforgettable“ (Nezapomenutelny) a ukazuje jak „opustena“ zena dela peklo ze zivota nove milence sveho ex-manzela.(to make life a living hell for her ex-husband’s new fiancee)
   Byvalka je samozrejme bila a velmi zla a ta nova je puvabna a hodna Afroemericanka.
   Take se u vas po takovych filmech od „korektne myslicich“ siri komentare typu: no to pak neni divu ze se lide bouri a demonstruji „Black lives matter“ ?

   • vittta

    Tak jistě, tahle masáž probíhá už dobrých 60 let, od času Vinetoua.
    I Černý korzár se styděl, že je běloch (i když nebyl) a černé huby byly odjakživa hodní a ubližovaní bilými zlosyny.
    Masáž jede filmem, literaturou, jinými slovy- ZÁBAVOU, což je Gobelsova doktrína, resp. jí Goebels minimálně využíval a přizpůsobil moderní době.
    Násilné akce negrů jsou varující a nepříjemné, dojemný film udělá daleko víc práce, jaksi…evolučního typu.
    Násilí je už akt revoluční, na evoluční přípravu navazující.

 8. vittta

  Pehe, a jeho doslova vysrané hovno.
  Moc smyslu to sice nedává, ale zní to úderně.
  Ještě mu tam chybí další muž- premier Švédska, kde jinak ženy dělají všechno ostatní.
  Ti na tom jsou JEDNOZNAČNĚ nejhůře, už proto, že nemají obrovské a nezvladatelné aglomerace, jako USA, Rusko či Brazilie, ale v podstatě i Británie, Francie a Německo, které krizi zvládlo tak, že jí nezvládlo.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pehe-chvali-Zeny-politicky-koronu-zvladly-na-jednicku-egoisticti-muzi-si-udelali-ostudu-630908

  • mistralius

   dneska jsem trochu narazil pri popisu evropského prostoru jakozto BILE EVROPY. Byl jsem podezrivan z rasismu, ale skutecne cernoch neni bily evropan a asiat též není bílý evropan

  • embecko

   Me se nejvic libilo, ze Jakesovi pral shoret v pekle ekonom Kohout, jehoz otec sedel s Jakesem v UV KSC. Sve prani oduvodnil Kohout tim, ze Jakes byl pilirem rezimu. Nekdy neni jasne, jestli snim, ci bdim, ale vydrzet se to uz neda, proto je nejlepsi se tomu vyhnout.

 9. Alva

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knize-z-veprina-Jste-dukazem-ze-restituce-byly-chyba-napsal-Schwarzenbergovi-pravnik-po-vystupu-s-hovady-630944

  Karel Schwarzenberg po svém nejnovějším výstupu, kde se přimluvil za vzpouru Romů a českou majoritu nazval jako „hovada“, dostal dopis od právníka Tomáše Tyla. Mimo jiné se v něm mohl dočíst, že je ve své aroganci největším žijícím důkazem, že restituce byly chybou. . ………..
  Pokud jde o Black Lives Matter, tak to podle něj má oprávnění proto, že lidé tmavé pleti jsou v USA v „blbé situaci“. „V Čechách bych řekl Gipsy Lives Matter,“ završil úvahou, že v českých městech by měli mít podobné právo na nepořádek Romové.

  Spojení „hovad“ s běloškou majoritou znechutilo právníka Tomáše Tyla, který na sociální síti lidovému knížeti napsal: „Vás vychovali leda v knížecím vepříně, Vaše Jasnosti, protože Vy se v běžné větě bez urážek typu ‚zaprdění Čecháčci‘ nebo ‚hovada‘ neumíte obejít.“ …….. „Co si to dovolujete vůči národu, který vás jako cizí šlechtu přijal, pracoval pro vás a vytvořil to, co dnes máte,“ kroutil hlavou dále.
  Právník také poznamenal, že pokud je mu známo, tak takto nenávistně se na adresu české společnosti nevyjadřoval žádný z jeho předků, takže si klade otázku, kam až hodlá tento poslanec Parlamentu České republiky a beneficient českého státního rozpočtu klesnout.
  „Strašlivě jste mě zklamal, a nejen mě. Jste arogantní, protičeský, myslíte si, že máte právo nám vládnout a soustavně nás urážíte. Vy jste důkazem, že restituce byly chyba a měl jste zůstat ve svém ‚zaprděném Rakousku‘.“

  • embecko

   To je ta noblesa…ale slunicka jsou presvedcena, ze knize si tohle dovolit muze a naopak mu to pridava na bodech…holt co je dovoleno Jovovi, neni dovoleno Cechovi.

  • vittta

   Tak právníka Tyla kniže strašlivě zklamal?
   Mě tedy ne, toto sudeťácké prase se jen odkopalo.
   Může být ten kretének Tyl rád, že ne každý byl přemoudřelý jako on, a většina zvolila ČESKÉHO, nikoli cizáckého prezidenta.
   A že kretenskou, kolaborantskou knížecí partaj také čeští vesniční zaprdění burani nevolí, jak možná zrovna právník Tyl.

 10. embecko

  A uz je to tady…jednou jako tragedie, podruhe jako fraska!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vysetrovatele-katedrala-v-nantes-mohla-byt-zapalena-umyslne-40330905?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  Konspiracni teoretici, kteri v pripade pozaru nevylucovali mozne zharstvi! A pritom bylo ocividne, ze jde o nestastnou nahodu!
  Ale je videt, ze demokracie funguje, dokonce ani vysetrovani mozneho zharstvi nam v pripade tak vyznamne pamatky nezataji!

  • vittta

   Tady to věděl každý půl hodiny po informování o požáru, jak to bylo.
   Ostatně, ve Francii to asi vědí také.
   Není jim to nic platné, nic se nevyšetří, a nic se ani šetřit nechce a vlastně ani nemůže.
   Francouzi si dávno nevládnou, ale mohou si jít nakoupit do nákupních center, když před tím zaplatí výpalné negrům, kterým patří území parkoviště před supermarkety.
   Takže je to vlastně v pohodě, dokonce je negři pouští i do práce.

  • vittta

   Vidím že jde o max. stovky náckoidní verbeže.
   Zde bych bez milosti rozkázal použít střelné zbraně.
   Spravedlivě, na černé i bílé nácky, nejsem žádná henten, rasista a xenofobista.

 11. vittta

  No fakt že jo, tak protikapitalistický, ekologický a pokrokový Tribun vyrostl z ježdění k moři.
  To nevypadá dobře, teď bude bojovat za to, aby se tento kapitalistický zvyk nějak zakázal všem.
  Stal se z něj milovník české krajiny, také zvláštní, měl by si vyhledávat cigošské enklávy, a tam fotit tu diskriminační hrůzu, nebo se jezdit kochat krajinou do spřátelených zemí, kde je k vidění hodně pokrokových negrů- protože jakkoliv je česká krajina krásná, určitá multikuturnost jí chybí, takže vnímavým, pokrokovým jedincům to musí připomínat, jaký jsme národ hejtrů.
  Možná si někdo nyní myslí, že negry a multikulturnost zbytečně tahám do kažého témtu, ale to já schválně, abych se přiblížil pokrtokovým diskutérům, a byl tak oblíbený, jako oni.
  Tak třeba takový Saul při diskuzi o krásách světa z čista jasna zmiňuje svastiku, a jakési slovanské „flastence“, kteří jí vyznávají.
  No ano, všiml jsem si skutečně takových slovanských vlastenců na Ukrajině, kterým svastika rozhodně cizí nebyla, a dá se i říci, že pokrokové a demokratické země právě s těmito vlastenci nadšeně a veřejně spolupracovali a spolupracují.
  Saul se narodil do blbé doby, chudák, narodit se v r. 1920, mohl v českém pohraničí vidět svastik, co mu jeho kosmopolitní duše ráčí, a sám by měl jistě také minimálně jednu na pěkné, slušivé pásce na rukávu.

  • Saul

   „mohl v českém pohraničí vidět svastik“

   To byly sudetské znaky štěstí, vito.
   Kamil ti to vysvětlí.
   Nebo se zeptej svého spoluflustence Landy.
   Ten takovou svastiku na rukávu nenosil.
   Tam by ji mohl někdo přehlédnout, tak si ji namaloval bílou barvou na koženou bundu rovnou na záda a chodil tak po Praze.
   Slušelo by vám to spolu.
   Nechceš si taky vylepšit tu vlasovskou uniformu, co v ní jezdíš Volbou na nazisrazy?:-)

   • v

    Pro tebe mám jen jednu radu, měl bys buď přestat chlastat, nebo chodit na školení Kartouzo-čulíkovských elfů.
    Já, a vlasovská uniforma, a jízda Volhou na nazisrazy….ty vole, ty jedeš.
    Ale včera jsem byl na srazu, a můj skvělý sovětský stroj snesl nejpřísnější měřítka.
    měl bys vidět ušlechtilé stroje, lajdácky restaurované, s bídným lakem a různými nedodělky.
    Ale některé stroje měly vysokou úroveň, to zase jo.

    • Saul

     No nevím, s tím „chlastáním“…
     Vždyť ty už se nezvládáš ani podepsat, more!!!
     To zas budeš mít ještě zítra zase tři promile v žíle, jak ses chlubil minule?
     To se nedivím, že sis pořídil Volhu.
     Ta je na ožralé mužiky stavěná a když s ní vymeleš pár příkopů, tak to na tom tvém vraku stejně nikdo nepozná.
     Tak hezký zbytek neděle a šetři se, ať nedopadneš jak mistralius.
     Máš k tomu slušně nakročíno, obejdo.

  • Saul

   „Stal se z něj milovník české krajiny“

   No tak vidíš.
   Aspoň něco máte s Tribunem společného.
   Tak až si zase pojedeš Gazikem do lesa provětrat svojí zhulenou hlavu a zarelaxovat od těch maratónů svých bezobsažných naziblitků, co každodenně vrhneš, půjč si od někoho mobil s foťákem.
   Až Gazikem proženeš srnky a veverkám přečteš své nejoblíbenější pasáže z MeinKampfu, můžeš pořídit pár obrázků krajiny a tady, na svém blogu, se pochlubit, flustenče.
   Ať má Tribun nějakou konkurenci.

 12. Alva

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cenzura-Vse-zacina-vykrikem-zpovykane-aktivistky-Petr-Zantovsky-navrhuje-razantni-reseni-630924
  U našich západních sousedů si vedení nejsilnější politické strany CDU odhlasovalo, že do pěti let bude mít ve funkcích stejný počet mužů a žen.
  „Tak nám strana spojená s Mutti Merkel konečně prozradila, kde spatřuje kvalifikační podmínky pro výkon vedoucí funkce: v příslušnosti k pohlaví. Nikdo si neláme hlavu nad tím, zda příslušné dámy budou mít něco v hlavě, podstatné je, co mají ve spodním prádle. Jednu vlnu této dementizace už jsme zažili – ženy chtějí být kvótně zastoupeny ve vedení velkých firem a korporací. Opět jsem neslyšel argument, zda k tomu budou mít patřičné odborné předpoklady, nebo postačí, že nechodí na WC s panáčkem. Kdybychom však chtěli být důslední, tak tyhle kvotační nápady jsou ve své podstatě značně diskriminační,“ tvrdí mediální analytik.

  Už dlouho si myslím, že mimo „zásahu“ do řízení zvenčí se tak děje z nudy. Už se neví, čím se zabavit, zváště pak kavárenští tlachalové. Kdyby dělali něco manuálního (stačilo by jako hobby, ale opravdu ze zájmu), takové blbiny by je (snad!!!) nenapadaly. Platí pro obě „biologická“ pohlaví a tím i pro těch zvývajících šedesát.

  • vittta

   Asi je to i volební tah, tam jsou už ženské tak blbé, že na to slyší.
   Tady, co jsem si všiml, tu ženskou kvótovost, prosazují spíš muži, nebo často muži.
   Ty kvóty jsou ale v zásadě „nápravou“ neúspěšného pokusu „levičáků“ změnit svět k lepšímu.
   Je správné, i dle mého, když mají ženy stejná práva jako muži.
   Žena může zrovna tak kandidovat na jakoukoliv politickou, či zaměstnaneckou funkci, jako muž, může podnikat, může prostě všechno, jako muž.
   Žen je navíc polovina, takže se příznivcům zářivých zítřků muselo zdát, že nic nestojí v cestě nástupu žen na politické, manažerské a podnikatelké funkce. (polovina žen ve smyslu volebního práva a jeho praktické aplikace)
   Problém je ovšem v tom, že žena prostě není muž, jak by se na první osvícený pohled zdálo.
   Takže ženy se nehrnuly ani do politiky, ani na manažerské pozice, ani do podnikání, né že by tam nebyly, ale nebylo jich dost, a nakonec, konkurence je tvrdá, a politika, manažerství či vedení firmy není žádná selanka.
   Vznikl problém, kromě toho se pro ženy konkurence ještě notně zvýšila tím, že se začalo prosazovat všelijaké sexuální harašení, takže o ženské nestál už nakonec pokud možno nikde nikdo, aby neměl problém s feministkami, sledujícími každý vilný pohled, každé podržení dveří.
   Tak holt budou kvóty, kde už je situace hnedle jiná, protože kvótová funkce už selanka je.
   Žena nemusí umět naprosto nic, ale její funkce bude naplněna už její vagínou,jak píše Žantovský.
   Nakonec to dojde do fáze, jako v tom komunistickém vtipu, kdy do rakety posadili prase a policajta, při čemž na oběžné dráze měli oba otevřít obálky s pokyny.
   Prase mělo plno úkolů, zapni tohle tlačítko, udělej tenhle výzkum, atd..atd… zatímco policajt tam měl napsáno:
   „Nakrm prase, a na nic nešahej“!
   Jo?
   Prostě té profesionální ženské řeknou: (i jiné ženské)
   Tady se posaď, nalakuj si nehty, nikomu nic neříkej, nic neřeš, a užívej si vejplatu!

   • embecko

    Takhle koncil komunismus, v nem take byly kvoty, i kdyz kadrove. Pak se do vedeni dostanou lide, kteri vedouci funkce ani delat nechteji…ale chapu je, ze to vezmou, vzdyt to maji zadarmo. Ale podle toho to pak dopadne.
    Ty kvoty urcite vymysleli proto, jak jsme o tom mluvili, ze vrcholovi manazeri nechteji za podrizene zeny, nebot „me too“. Jak jsem tu jiz uvadel, manazer nemuze s podrizenou zustat sam a tedy ani resit diskretni zalezitosti. Coz ochrne chod podniku…ted mu bude nejaka zena primo pridelena, coz se odrazi na flexibilte a konkurenceschopnosti firmy…chteli by, ale nebudou moci…neboli vitej, nas ztraceny sociku!

   • Alva

    Naprosto souhlasím.
    Pravá a správná rovnoprávnost by se měla projevovat tím, že se hodnotí pouze odbornost a schopnost ČLOVĚKA jakéhokoliv pohlaví i barvy kůže.
    Jak kdysi někdo napsal – v případě práva by měl být soudce barvoslepý. Analogicky totéž by mělo platit pro gender.
    Bohužel dnes to neplatí a to v obou případech.

     • vittta

      Nejmenovaný bloger by věděl jak na to.
      Skřípnout nějak ještě živnostníky a malopodnikatele.
      Pak by totalitní EU moloch získal peníze nejenom na dovoz negrů, ale i na platby Turecku, a ještě by zbylo na důchod nejmenovaného blogera, nové hasičské vozy, dětské hospice a nemocnice.
      Co se týká negrů, hele, já jsem si pohrával s takovou až konspiračně absurdní myšlenkou.
      EUnazilevice konečně zjistila, že arabáči a afgánci jim tam narušují státní systém.
      Proto už tuto islamistickou verbež nechtějí, a nahrazují jí negry z Afriky, protože ti jsou daleko blbější, a EUrosluníčka mají dojem, že jim budou dělat menší potíže.
      Přecijenom, islámsky radikální blízkovýchodní národy ohrožují i samotné nadnárodní pracháče, afričtí negři teoreticky ohrožují jen nějaké posrané dělníky a jejich rodiny, a na to mají nadnárodní buržousti policii, aby případně bránící se dělníky pořádně zmlátila a soudy, aby je odsoudily právně, i morálně za rasismus a šíření nenávisti.
      Tím pádem nebude těmto ekonomickým elitám vlastně nic hrozit, protože jediné, co by je ohrozit mohlo, tedy vzpoura dělnictva a drobného živnostnictva, potlačí přísný- ale spravedlivá policie a justice.

 13. Alva

  Generál Pavel – proč jsme a musíme být v NATO, jaké štěstí bylo, že jsme se zásluhou prezidenta Havla dostali do tak prestižního klubu a jiné, neméně poučné „analýzy“.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-je-dobre-vedet-o-Turcich-Vazna-slova-General-Pavel-odhalil-sve-zkusenosti-z-ustredi-NATO-630983
  Václav Havel brzy pochopil, že tak, jak byla zrušena Varšavská smlouva, nemůže být zrušeno NATO a jen díky němu a tehdejší americké ministryni zahraničí jsme do Aliance vstoupili tak brzo.
  „Slyšel jsem od blízkých lidí kolem Václava Havla, že rychle změnil svůj názor na zrušení NATO, když byla zrušena Varšavská smlouva, když se seznámil se skutečností, jaká je podstata mezinárodní situace a proč být členem NATO. Pak byl jedním z nejsilnějších příznivců našeho vstupu do NATO. Nebýt jeho vysoce nadstandardních vztahů s Madeleine Albrightovou a jejím prostřednictvím s americkým prezidentem, tak by se Česká republika do NATO možná tak rychle nedostala,“ uvedl generál Pavel.“

  • orinoko

   Soudruh Pavel lže, z čehož plyne, že má správné předpoklady být hodnocen jako hovado.
   My a další jsme nejdříve vlezli do přidružené výroby NATO, do tzv. Patnerství pro mír, či jak se ta předsín jmenovala. To byla havlopravda. Až pak jsme se ocitli v NATO, což byla havloláska. Havel byl NEOBYČEJNÝ blb, v čemž tkví jeho přitažlivost pro zástupy blbečků libujících si ve lži a pro oddíly odstavených , adorujících nenávist.
   Pavel rozjíždí spanilou jízdu po české i moravské kokotlině , aby sondoval , kde může lhát nejvíce. Má NATO team. Jestlipak má také transkovní účet , nejlépe černé na bílém, aby jsme mohli udělat kuku, kdo že to tu starou provařenou normalizační svini drží při korejtku.

   • vittta

    Když jsem si to četl…ten název byl takový aktuálně úderný, tak jsem jen s obtížemi potlačoval smích- a následně pláč.
    To je opravdu blb a ovád hovězí!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s