Portland

https://pbs.twimg.com/media/EdPRuCzXkAEan3h?format=jpg&

Napsal Orinoko

V progresivní émerice se stalo nasledujici: V Portlandu navečer policejní středněodenci blokovali jakousi ulici , načež dorazila patrně pohledná belogvardejska zescina, kterou oni údajně chtěli preventivně ochranit. Ona se však svlékla donaha, a bohužel zady do kamery začala provozovat jogu. Aby emericti policejní belogvardejci nebyli označeni za cumili z peep show , tak o několik metrů ustoupili, pricemz jejichž pendreky porůznu tukali na vnitřní stranu husitské pavezy.
Byla doba, kdy by takovouto progresivistku okamžitě odvezli na okrsek. A byla doba , kdy emericke progresivistky prijizdely něco takového provádět do Prahy – do divadla. Na Chmelnici bylo tehdy narvano, a emericanka si pochvalovala, jaká je u nás svoboda, že u nich by něco takového veřejné neslo. /Tam se může především veřejné zabijet./
Můžeme si jenom povzdechnout, že některých pokrokovych tendenci emericke provenience nejspíš zůstaneme usetreni, anebo si pro ne budeme muset dojet za velkou louzi.
A to se opravdu stalo! Neb to pravil Tyy Taxis Tejlor.

 1. vittta

  Podívejme, u Tribuna „zuří“ diskuze na téma Istambulské úmluvy.
  Kamil tam bojuje proti lži a nenávisti, jenže marně.
  Padají tam zajímavé diskuzní tanečky, třeba mě zaujalo plácání ženských po zadku.
  Za celý život jsem si nevšiml, že by plácání žen po zadku byla nějaká rozšířená praxe, ve smyslu „jde chlap, a prostě plácne ženskou po zadku“.
  I já jsem párkrát plácnul ženskou po zadku, ale— musel jsem jí dobře znát, a vědět, že to bude pochopeno jako legrace.
  Plácnout nějakou cizí ženskou po zadku…to ani nevím, jestli by někoho napadlo, asi ano, ale těch případů jak tak málo, že už samotné zabývání se jimi ukazuje umělou realitu, navíc i u špatně odhadnuté známé si chlap koleduje o facku, která je okolím (mužským i ženským) vnímána velice pozitivně, a chlap (ženy muže po zadku pokud vím neplácají ani ze známosti) je zostuzen a ztrapněn.
  Diskuze je i o domácím násilí, a neochotě žen o „tom“ veřejně mluvit, z nějakých všelijakých výzkumů, takových těch na BL vyplývají obrovská čísla, která nejdou ani potvrdit, ani vyvrátit, a pak- dobře položená otázka, může v podstatě už předjímat odpověď…obyčejné „setkal(la) jste se někdy s domácím násilím?“ je silně manipulativní, protože pochybuji o tom, že by se s tím nesetkal nikdo, při čemž pro někoho to může být každodenní bití s monokly, a pro jiného odstrčení od mytí nádobí.(model „neser se mi do toho“).
  Od toho je právě policie, případně soud, aby to dané násilí vyhodnotily, tedy stíhaly jen to, co násilí je, ne to, co násilí v tom smyslu není.
  Pokud by pak bylo násilí posunuto i na strčení, ba i na verbální formu (jsi kráva- vůl), bylo by asi zbytečné, aby spolu lidé, tedy muž- žena, byli, tím spíš, když by stačilo udání třetí osoby, bez ohledu na samotné výpovědi partnerů, jak je v IÚ navrženo.
  Zajímavé na tom je, jak lepšolidé oduševněle hovoří o plácání po zadku, ale znásilnění 15 leté holky (na západě tisíce náctiletých dívěk) je nechává úplně klidými, a buď to zapřou, nebo se rozhořčí nad tím, že je zveřejněna rasa ÚTOČNÍKA, čímž odkloní diskuzi o násilí na ženách, na rasismus.
  Jinými slovy, čulíkovci, u Tribuna především Hank, budou do nekonečna omílat násilí na ženách BÍLÝCH MUŽŮ VŮČI BÍLÝM ŽENÁM, ale násilí negrů a čmoudů vůči BILÝM ŽENÁM je absolutně nezajímá, a násilí barevných vůči barevným ženám jde úplně mimo jejich intelektuální rozsah.
  Pokrytecký čulíkohnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. vittta

  Ještě tam koukám…to je vlastně ukázkové.
  Saul tam odkázal text pana Hampla, který je- upozorňuji- vzdělaný, tedy nemá ten děsný handicap dělnické blbosti, jako ti, co si myslí to samé, co on.
  https://tradicni-rodina.cz/aktivity/vyzva-clenum-vlady-k-zamitnuti-projednavani-ratifikace-istanbulske-umluvy/
  U Tribuna se ale nikdo nenamáhá text jakkoliv oponovat, za to se plácají po zádech, jak jsou chytří, zatímco ostatní (nesouhlasící) blbí a zmanipulovaní.
  To stojí za to.
  „Tribun
  29.7.2020 (09:46)

  Jsou to zlatíčka.
  Odpovědět

  hank
  29.7.2020 (11:27)
  
  No a to je vlastně podstata celého průseru, tady i ve spoustě dalších případů. Slabomyslné žvásty Hampla et al. si přečte kdekdo, ale celé znění Istanbulské úmluvy skoro nikdo (a kdoví, jestli ji vůbec četl on sám); přesto se na ni tímto způsobem každému, kdo má díru do zadku, udělá názor, se kterým se pak spěchá pochlubit na internet.
  Odpovědět
    Tribun
    29.7.2020 (11:58)
  
    Jak jsem si ověřil, tak ani kdyby s ji přečetli, tak se nic nezmění, protože tomu stejně nerozumí, resp. tomu porozumí po svém. Úplně jim stačí, když tam najdou slova „nevládní“, „gender“ a „migrace“ a zachvátí je panika. A mají úplně jasno v tom, co ta smlouva znamená, ani si ji nemusí číst. A nic s nimi neudělá ani to, že třeba ten „gender“ je tam jasně definovaný. Oni mají svoji definici, která se sice s definicí, jak gender chápu ti, kteří o něm začali mluvit, naprosto míjí. Sama Istanbulská úmluva není ani zdaleka tak zajímavá, jako to co díky ní vyplulo na povrch v osobách jejích kritiků: strach ze změny, děs z nového, animální panika z toho, čemu nerozumím a permanentní pocit ohrožení a krádeže něčeho zcela zásadního.
    Odpovědět
      hank
      29.7.2020 (16:07)
  
      „Sama Istanbulská úmluva není ani zdaleka tak zajímavá, jako to co díky ní vyplulo na povrch v osobách jejích kritiků: strach ze změny, děs z nového, animální panika z toho, čemu nerozumím a permanentní pocit ohrožení a krádeže něčeho zcela zásadního.“
  
      Ano. Negativní pocity vyvolává u nositelů zdravého selského rozumu už sám název dokumentu. Vždyť Istanbul je přece v muslimské zemi a co nám do toho nějací slimáci mají co kecat. Ale ještě důležitější je toto: Češky si zkrátka chceme šoustat sami těmi způsoby, jaké my páni tvorstva uznáme za vhodné, a ani ony ani žádní cizáci nám toto právo upírat nebudou. (Dámy mi snad prominou nesalónní výrazivo; nicméně po přečtení toho Hamplova blábolu se mi to vnucuje samo.)
  
      Jestli to takhle půjde dál, stanu se radikálním feministou.
  

  §§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
  Jo?
  Takto probíhá souboj faktů po „lepšolidsku“.

  • Saul

   “Saul tam odkázal text pana Hampla,…” (vita)

   Ne tak docela, vito.
   Naprosto chápu, že z důvodu už dlouhodobé absence vlastních myšlenek (kromě těch na “negry a čmoudy”, samozřejmě) máš nutkavou potřebu vykrádat cizí blogy a diskuse, ale měl bys alespoň citovat přesně.
   Já neodkázal na “pana Hampla”, ale na “pošuka Hampla”.
   Bylo to v uvozovkách, protože šlo také o citaci kohosi z Twiteru, jde už zřejmě o dost rozšířený názor.
   Nu a já tento nový neakademický titul Hamplovi rád potvrdím.
   Jestli ho bude užívat před, nebo za svým jménem bych už nechal čistě na jeho úvaze.

  • dixi

   Četla jsem, i celou debatu, nakonec jsem se nepřidala. Vitto máš pravdu s tím placáním po zadku, cos teď napsal. Je to umělé vyvolávání problemu, zastírající obrovské problémy jiné. Ti co skutečně ubližují, těm jsou nějaké zákony sumafuk. V běžném životě, alespoň u nás si ženy zjednaji respekt a byly i doby, kdy se jich okolí zastalo. Dnes, zřejmě hlavně ve velkých městech si jeden druhého natolik nevšímá, že je to je škodě lidskosti. Obavy z dalšího násilí, že žalob atd, něco shnilého je pod vším tím povykem. Výživný byl i výlev jednoho jedince na parlam.listech, jenž by potřeboval vylepšit český jazyk, neboť mu nevyhovuje jak jej lidé oslovují, nebo neoslovuji. To jsem si přečetla i celou debatu, pod článkem, alespoň jsem se zasmála.

   • Saul

    „V běžném životě, alespoň u nás si ženy zjednaji respekt a byly i doby, kdy se jich okolí zastalo“ (dixi)

    Dostala jste někdy od chlapa pořádnou facku, dixinko?
    Nemyslím tu virtuální, co chtěl tady v diskusi rozdávat nepříčetný hrdina vita diskutérkám, které s ním nehodlaly souhlasit.
    Reálnou facku, po které se vám zajiskřilo před očima.
    A co ránu pěstí?
    To znáte, jak po ní padáte na zem?
    A pravidelné mlácení, kdy vás seřeže chlap jak žito a do krve kdykoliv a za cokoliv a kdy se vy i vaše děti klepou strachy jen co uslyší jeho klíč v zámku?

    Ja myslím, že nic z toho neznáte, vy „respekte“.
    Ale pokud máte potřebu zjednáváni si respektu, zkuste ten svůj blábol přednést těm ženským, které to o čem píšu zažily, nebo ještě zažívají.

    Jen se trochu obávám, že byste od nich mohla skončit ještě víc zřízená, než ony od těch chlapů.
    A dobře vám tak!

    Ještě bych se mohl zmínit o tom srovnání minulosti a současnosti, co jste naznačila.
    Ale nějak se mi z vás neudělalo dobře, milostivá, tak pardon.
    Třeba příště…

    • dixi

     Dostala, je to už 40 let ,od milujícího tehdy manžela, až mi vyrazil zub, také ho tehdy nezajímaly zákony, jen měl špatnou náladu , k soudu šel, zákony fungovaly.Vam se udělalo špatně, a co tahle, že by vám bylo špatně z toho, že zastrašená žena, která se bojí učinit trestní oznámení, se pomocí nedomuze,protože nepodala trestní oznámení? Tak to totiž funguje dnes, pochybuji, že Istanbulská smlouva přímo v tomto něco zlepší, ovšem vy Saule víte samozřejmě všechno nejlíp, i než ženy samotné, dokonce, když něco napíšou, je vám z nich špatně, jak vypovídající. Cizí člově k se mně nikdy nedotkl , ani ve svém okolí o nikom nevim,pokud se týká poplácání po zadku, o tom byla řeč . Rady, jak si má mladá holka lépe vybírat si nechte od cesty.

    • vittta

     Hele Saule, musíš věřit.
     Třeba Dixi ještě takovou facku dostane, a pak bude hned vědět, že IÚ je skvělá věc.
     Ovšem pokud se IÚ ratifikuje, tak Dixi už nikdy takovou facku nedostane, a ty utřeš nos, stejně jako ti násilníci.
     Protože IÚ je postrach násilníků…tedy bílých, samozřejmě, protože kdyby Dixi takových facek třeba 100 + uříznutí všech prstů na rukou od černého obohacovače, pak IÚ platit nebude, naopak, máme úplně jiné evropské zákony, že ano.
     Musíš víc agitovat, aby tu úmluvu chtěly hlavně ženy, protože jak vidíš, tak jí ženy prostě nechtějí.
     Já si myslím, že podceňuješ intelekt našich žen, nejdou tak debilní, aby neviděly, že IÚ je v oblasti násilí úplně na hovno- ale rozbít fungující rodinu by její aplikace v pohodě dokázala.

     • dixi

      Jsem sama, která se k tomu vyjádřila a ještě ne u Tribuna, mě taky dnes už plácání po zadku od cizích ani nehrozí.Jde spíše o to, jak se bude žít mé dceři a posléze naším vnučkám. Sledovali jsme s mužem dokumentární porad na zoomu o turecku moc jsme neposlouchali, oba nás ale řekli, co vyslovila jedná žena, v parlamentu tam jsou muži, kteří navrhují , za ženy by se neměly na veřejnosti nahlas smát. Západ to s korektnosti tak prepiskava, že se lidé budou obracet na druhou stranu. Jen abychom si nezadelavali na další hrůznou diktaturu. Ostatně Orinoko to popisuje docela trefně. Nejen on.

      • dixi

       Dvakrát jsem psala t r k l o , a stejně mi ten automat při odeslání nakonec vložil řekli ,i teď, tak jsem to slovo musela napsat s mezerami , po jednotlivych pismenkach . Už jsem se naučila, hlídat , co napíši, ovšem že se text upravuje sám ? Slovo trklo prostě nejdřív bylo řeklo, potom i teklo, až potřetí se to povedlo. Méně používaná česká slova se musí systém zřejmě teprve naučit.

   • orinoko

    Pár věcí je zvláštních. Já osobně jsem nikdy o velikonocích nešel nikoho lupat, a když jsem viděl některé ožralé magory, jak doslova tou metlou řežou, tak jsem měl co dělat, abych jim nerozbil držku.
    A za celý svůj život jsem snad žádnou ženskou neplácl po zadku. Ne že bych nic nedělal, ale když už , tak jsem přistoupil co nejblíže zezadu a jakoby mimochodem ji do zadku štípl. Známou i cizí. Ale snad jen jednou jsem dostal facku. Jindy se mi stalo, že jsem takto přistoupil, provedl “ kontaktáž “ /Kundera?/ a ona, aniž by se otočila, levou rukou sáhla za sebe a zmáčkla mi poklopec tak, až jsem vyjekl. – To byla dáma!
    Ani už si nepamatuji … co bylo dáál, jen vítr …
    A pak jednou v opilosti, na školení dýmbuildingu , jedna kolegyně v kalhotách vylezla na stůl a dokazovala svoji pružnost mostem nazad , to jest zády k desce stolu. A v této pozici setrvávala. Já jsem byl jak hypnotizovaný. Vstal jsem a do toho prohnutého luku jsem sáhl přesně v místech, kde mají ženské pecku. A ona držela zatímco všichni kolem stolu buďto řvali smíchy anebo byli pohoršeni.
    Když slezla , tak ke mně přišla a povídá, ty seš vůl viď?! – To byla dáma.

    • Saul

     Jestli to schválí, Orinoko, tak už si na mušličku nikdy nesáhneme.
     Leda na ty, co nasbíráme na plážích států EU.
     Mimochodem… tebe to pořád baví? -)

     • orinoko

      Pokud se to týká ženských, tak ano. Bez ženských by byla hrozná nuda. A jak jsem se dočetl v jakémsi zařízení, bez ženských by se chlapi nemyli, nečistili si zuby a prděli by. Ve velkém. Baví nebaví, už to nemá ten drajv. Ale letos se mi ještě nestalo, že bych jel kolem nahých, opalujících se ženských , a najel do nějaké díry , načež jsem přeletěl řídítka. Ženské tehdy jen kroutily hlavami.
      U vědomí toho, že tato záležitost jaksi přirozeně odchází , tak přichází dilema , co s uvolněným časem. Včera jsem se vrátil z Telče, kde jsem navštívil známou , ale na kecání nebyl čas. Měla tam hromadu lidí. Když jsem se vrátil, zalezl jsem na pivo u nás. A vydržel relativně dlouho. Na webu. A když jsem odcházel , tak na mě mládež pokřikovala: Tak co, povídka už je dopsaná? V sousedním městě mi vyšel článek a začíná se kecat, že nemám rád to svoje. A já jen vidím hromadu nekonečné práce, kterou mi dokážou zpestřit snad jen ženské. Není problém nějakou sehnat, ale za chvíli je to zase: Na pivo nepůjdeš. Mám nějakou smůlu – v poslední době je to samá abstinentka, vegetariánka, markytánka a životní partyzánka.
      A pokud snad mělo jít o internet, zatím ano. Prý to oddaluje demenci. Dlužno říci , že mnohdy ji též odhaluje. Už mám zase dělat nějaké rozhovory a další věci, a je mi jasné, když to neudělám já , tak to nebude. Jenže NATO se musí člověk připravit. Všechno má spoustu časových přesahů , no … a nemá pak poloha la vache ergo a tergo něco do sebe?

      • Saul

       „Včera jsem se vrátil z Telče, kde jsem navštívil známou „(orinoko)

       Tak z Telče, jo?
       Tam mám taky jednu dobrou známou.
       Dál to asi řešit raději nebudeme.:-)

       Znáš kemp Roštěnka?

       • orinoko

        Nic mi to neříká. Není to snad kemp-plovárna na kraji Telče. Včera tam bylo narváno. Byl první den Folkových prázdnin či jak se to jmenuje. Já tam mám i příbuzné, ale u nich jsem včera nebyl.
        Pokud to má něco společného s Roštejnem, tak nevím , kde to je. Znám kemp nad Řásnou u Velkopařezitého a pak je snad něco pod Javořicí směrem dolů jakoby na Třešť. A u Lhoty je celkem zajímavě, ale tam snad kemp není.
        Nevím…

        • Saul

         „Nic mi to neříká. Není to snad kemp-plovárna na kraji Telče“

         Asi ano.
         Je to kousek od centra a u rybníka s koupáním.
         Přes folkáč tam bývá obzvláště příjemně a v bufetu se hraje až do rána.
         Ale i jindy je to úžasný místo.
         Zvlášť s nějakou tou dobrou známou:-)

         • orinoko

          Napravo se jede na Třešť a Jihlavu, a doleva do kopce k vrcholu Javořice. Je to pár let , co jsem tam přespal ve stanu a jestě později jsem vyrazil jen tak na výlet , kdy jsem si tam dal venku pstruha a vedl webové debaty na OM. To je příjemné místo, a do Panského dvora na muziku je to kousek. Na rozhlednu na opačném konci Telče je to dost daleko. Takhle to sedí.

          • Saul

           Přesně, to je ono!
           Hlavně ti skvělí grilování pstruzi.:-)
           Pivo tuším Ježek a ještě něco.

       • orinoko

        Životní partyzánka je žena, která se zjevuje zcela znenadání a jaksi ze zálohy, A dalo by se říci, že i zprudka. A po ní obvykle zbyde nějaká nefunkční nebo značně ochromená entita. Bývá výrazná , obyčejně chlapy dost láká včetně mě. Ale u mě v mnoha případech funguje pud sebezáchovy, pokud ji už nějak znám. Úplně cizí samozřejmě teprve musím nějak poznat.
        Partyzánka až tak moc nepřemýšlí v dlouhodobější perspektivě, jde za svým a když má pocit, že se nudí, přepadne klidně souseda, čímž vytváří i kalamitní stavy.
        Partyzánka je velký dobrodruh. Ale pro život to není moc praktické.

        • Janika

         Děkuji za vysvětlení, to není nejhorší, představovala jsem si něco jiného 😎. Ani žádnou takovou neznám. Horší bývá životní partyzán, těch znám plno. Zanechávají po sobě matky samoživitelky, což je asi nejhorší. Z duševních traumat se vylížeš.

 3. dixi

  Bohužel, dnes, díky obohacení tou nejlepší kulturou leckdy některé dívky i na veřejnosti mluví tak, že by se ( jak se kdysi říkalo ) i dlaždiči červenali.

 4. J. Hruška

  Vidím, že máte i beze mně svých starostí dost, ale stejně. Když se objeví obrázek nad diskusí, vždycky si všimnu, jak je ta ženská nasvícená a že na silnici před ní chybějí odpovídající stíny. Nepřipadá to i někomu dalšímu zvláštní?

  • dixi

   Díky za zprostředkování videa, všude byla jen fotka této hrdinky.To, jak se jí snaží zakrývat štítem je dost komické, zato hned vedle hoří ohně. Vyberme si . Byla bych na straně demonstrantů, po ukrajinských nepokojích a naslednem politickém směřování spíš na straně policajtů.

   • orinoko

    Mně osobně se nejvíce líbí ten, který se objeví jen na mžik oka. Je výrazně tmavý. A jinak? Politika je především stínohra pokud ovšem nezačnou padat bomby. Na stín se velmi špatně zaměřuje, proto je tak vyhledáván. …. Asi mám nový aforismus.
    👌

   • J. Hruška

    Asi bych měl dodat, že v aspoň trochu normálních poměrech by ta dáma byla přioděna svěrací kazajkou a tvůrci a šiřitelé tohoto videa stíháni za zneužívání osob nepříčetných.
    Moje chyba je, že mě napadne, co by se mšlo říct až tehdy, když už se bavíte o něčem jiném.

    • orinoko

     Na nic není pozdě, a tady, myslím, se to tak nebere. Je to hodně volné. Když koncem každého týdne začne foukat, tak snad až moc. Faktem je, že já jsem si tu původní fotku začal prohlížet také a začal jsem mít pochybnosti. A včera jsme se nějak připletl do „přímého“ přenosu Seznamu z přistání draka dragouna a ejhle – oni tam dávali přistání na Moonu. Také v přímém přenosu. Ty záběry jsou šílené, jenom mě utvrdily. Přes nohy múúňanů ze Země vidíte v pozadí nohy modulu asi tak jako když smícháte záběry dvou různých kamer. Vlastně tam není vidět nic. Kde mohli mít ten lunar veloREX při sestupu mi zůstává záhadou dodnes.

     • Janika

      Takže to nemusí být hloupá konspirační teorie s tím měsícem. Já jsem tak někde napůl, pravdu se stejně nedozvíme. A proč o tom Rusové mlčí?

      • orinoko

       Údajně dostali takový balík peněz , že – počemu nět. A Rusové slovo dodržují. Zkusím něco dohledat.Moje zásadní výhrady:
       – Na Moonu emerický soudruh něco zatlouká , a jsou slyšet rány kladivem. Jak to, když tam není vzduch?
       – Modul přistál a po brzdícím efektu zažehnutých trysek nikde ani stopy.
       – Na Moonu stojí ten jejich veloREX a zase nikde kolem žádná stopa. To se tam snesl jako deus ex machina?
       – Horizont Moonu je tak blízko jen proto, že větší studio nesehnali.
       – Když se temné pozadí /nebe bez hvězd/ protáhne nějakým barevným filtrem, tak se vynoří prapodivné pozadí. Jako nějaká deka.
       – Země je 6x větší než Moon a přesto její fotky z Moonu jsou stejně velké jako Měsíce ze Země. – Chyba v zadání. To je dokonce mnou osobně zavedený webový argument.
       – Jsou k dispozici záběry, kde se zřítí světelná konstrukce, ze tmy najednou vylézají nějací obludé, a slavný Armstrong říká: To tu sračku budete chtít natočit znovu, že jo. Ale to není všechno. Ta slavná slova vůbec nejsou z jeho palice, a konkrétně tyto záběry mají patinu měsíčního přenosu.
       A je toho daleko více. Ale po cmundě mám žízeň.

 5. Alva

  Něco na jiné téma. Vlastimil Vondruška o vlastenectví.
  https://pravyprostor.cz/vlastenectvi/
  „Učili mne, že si musím brát příklad z předků, kteří pro svou vlast umírali, bojovali s nepřáteli a postavili se i přesile, neboť cítili odpovědnost za svůj domov, za svoje děti , manželky, rodiče, prarodiče. ………
  Nehrbili se před nepřítelem a pohrdali vlastizrádci. Za vlastizradu byl trest smrti. Vlastizradou je míněno to, když by někdo chtěl vydat tuto zem a její lid nepříteli. Pro celé generace byla vlastizrada tím nejhorším, čeho se mohl Čech na Čechovi dopustit. Bylo to stejné jako vrazit bratrovi dýku do zad. Bylo toho hodně, co mě učili a čemu jsem věřil.
  Za zločin vlastizrady je dnes naopak pokládáno vlastenectví.
  Dozvídám se, že tahle země nepatří nám, Čechům, ale patří všem, celému světu. Dozvídám se, že o svém osudu nesmíme rozhodovat my, ale za nás myslí OSN, NATO, Evropská Unie, lidskoprávní organizace a mezinárodní soudy. Dozvídám se, že národy, které dobře hospodařily, mají své bohatství odevzdat těm, kteří hospodařili špatně.
  Nejsem ekonom, jsem historik a spisovatel, ale přiznám se, neznám v lidských dějinách analogickou situaci, aby se bohatý národ dobrovolně vzdal svého bohatství ve prospěch parazitů a lenochů……….
  Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu v klidu míru a pohodě . Bylo k tomu potřeba dodržet tři základní podmínky:
  1) přijmout naši víru,
  2) ctít zákony českého království a
  3) živit se poctivě.
  České království bylo pohostinnou zemí a ten, kdo chtěl s námi žít v míru, byl vítán. Nejsme národ, který by byl sobecký. Jsme národ, který se vždycky choval rozumně, a pokud možno spravedlivě.
  Mohou mi spílat, že jsem xenofobní, ale já zůstanu Čechem a vlastencem“.

  • orinoko

   Hned se mi vybavilo slovo patriot , což by mělo být totéž , co vlastenec. Pak jde o skladbu toho slova pat – riot. Riot je dnes velmi frekventované slovo. Nakonec i Rusko má v tomto ohledu svoje konotace – Pussy Riot, že. PAT má být mj. i výrazem pro poplácávání po zádech a riot je řev. Není divu, že když Čech něco řekne s jistým důrazem , tak určitý německý blb řve cosi o českém šovinismu. Snad všichni na světě mohou být patrioty, jen Češi a Moraváci nikdy. Protože by šlo o český šovinismus.
   Máme zůstat věčnými párii a posluhovat především říšským představám o centrální Evropě. Proto se s námi německý dobytek bude věčně přít i o krále Karla IV. Ale co je dneska ještě germánské? Milionová turecká diaspora? Zhmotnělá tma vybavená mobily? Autobusy Mercedes vyráběné v Turecku? Statut okupovaného a deklasovaného státu, jenž si zjevně neví sám se sebou rady? Jeho rating, že, je dneska tak nízko, že i Poláci si na něj otevírají zobáky a požadují po něm válečné reparace. V době nástupu krysy 2008 se euro houpalo tak, že říšský vepřík urychleně nechal natisknout někdejší marky a po nocích je převážel kamsi k uskladnění.
   Ale my máme držet hubu a krok. A nešilhat po nějakém vlastenectví.

 6. Alva

  Tisková konference německé MIMOPARLAMENTNÍ vyšetřovací komise ohledně koronaviru

  Když už i disciplinované Německo má dost podvodů a manipulací, snad by to koronavirové blbnutí už mohlo nabrat zpětný kurz.

 7. Alva

  Našla jsem zajímavou informaci. Zdroj uveden nebyl Neznáte někdo další podrobnosti?

  „1. srpna se v hlavním městě Německa konala ve velkém měřítku protestni akce, ale údaje o počtu účastníků se velmi liší: od 17 tisíc podle policie, až do 1,5 milionu — od přímých účastníků akce. Průměrný počet dnes je 1,3 milionu lidí. Podle videí je jasné, že jde o statisíce lidí. Akce byla plánována dlouho. Úřady blokovaly silnice a železnice, aby snížily počet demonstrantů. Do 15.00 h počet demonstrantů přesáhl milion. Procesí bylo klidné. V 15.10 chtěla policie demonstraci ukončit, ale obyvatelstvo se nechtělo rozcházet. Demonstrace skončila kolem 21.00. Cílem demonstrace bylo zrušit všechna koronavirova omezení a provést šetření činnosti protikrizového výboru a ministra zdravotnictví.
  Přihláseno bylo na 500 000 lidí a Interfax uváděl číslo 1000 lidí. Takové demonstrace vyžadují organizaci.
  Německo čeká zásadní změna. Účastníci shromáždění vypověděli, že kolem sto tisíc lidí večer obklíčilo kancléřčino sídlo.
  V Německu existují síly, které mohou změnit osud Německa“.

 8. astraustralia

  Nekteri lide si uz uvedomuji kam to smeruje a proto pisi takove clanky !

  Měl jsi možnost pouhým vyřčením „NE“ odvrátit dluhovou past a národní katastrofu. Neučinil jsi tak z podlých a mrzkých pohnutek, proto budiž proklet!

  Andreji Babiši, držel ses u koryta od počáktu své kariéry, využíval a zneužíval postavení, situace a lidí. Zmocnil ses majetku mnohdy velmi nečistým způsobem a likviduješ svoje obchodní konkurenty i partnery. Využils a využíváš nástrojů EU ke svému obohacení a zvýšení vlivu – a to na úkor naší země. Dokázal sis zabezpečit nadpoloviční podporu prodejných poslanců parlamentu na to, abys nám vnutil svoje biopaliva jako povinnou složku pohonných hmot. Bylo to naposledy, co jsi musel takto získávat hlasy. Hned poté sis založil legislativní pobočku svého imperia – poslance a k tomu i příslušnou realizační organizaci – ANO.
  Jako politik jsi měl spoustu možností se obohatit a získat moc. Děláš to jen ku svému prospěchu a nehledíš ani v nejmenším na to, co po tobě zůstane. Tvoje zisky nejsou zároveň prospěchem země, která tě přijala, jejíž občané tě zvolili a někteří i důvěřovali.
  Tvoje podlé dvojaké chování, kdy doma říkáš něco jiného než za hranicemi, je ostudné.
  Neudělal jsi ani ta nejzákladnější potřebná opatření k ochraně naší země před imigrací, zvůlí orgánů EU, ztrátou posledních zbytků suverenity a rozvratem hospodářství, jako se o to aspoň snažili někteří naši sousedé.
  Tvůj poslední čin představuje tu poslední kapku do poháru, který tímto přetekl. Způsobils potenciálně národní katastrofu tím, že jsi naši zemi zavázal platit cizí dluhy v předem neznámé výši, za podmínek, které nám EU nadiktuje a umožnil EU nás zadlužit a šikanovat na bázi euro-legality. Dostal jsi naši zemi do situace, která vede k zákonitému úpadku a náprava pokojnou cestou bude prakticky nemožná. Byl překročen Rubikon.

  Budiž proto proklet!

  Nepokoušej se jako potkan vyhýbat odpovědnosti předstíráním, že to nešlo nebo že jsi nevěděl, co činíš. I otrok umí říci NE a v parlamentu proběhl pokus o ono NE, který byl tvými kolaboranty zmařen. Věděl jsi, co děláš a udělal jsi to s plným vědomím následků. Holedbal ses, že sis zajistil ještě víc dotací. Ještě víc dotací z toho, co nás přinutí splácet, co nás ožebračí. Je to horší, než kdybys to ukradl ty sám. Ty pro flašku rumu, kterou si nechceš koupit, zničíš celý obchod a podpálíš čtvrť, jen abys ji dostal zadarmo.

  Máš asi pocit, že když ti tvoje svinstva vycházejí, bude to tak napořád. Možná věříš v nějaký řád světa, který je ti nakloněn. Už není. Byl jsi proklet ne mnou, byl jsi proklet tímto řádem, existuje-li. Parazit, který hubí svého hostitele, bude sám zahuben. Proto jsi proklet. Překročil jsi hranici, kdy je parazit tolerovatelný. Vrátit se zpět do mezí přežití není nemožné z principu, je to nemožné jen pro tebe, znamenalo by to změnu, jaké nejen nejsi schopen, ale která je pro tebe z jiného, tobě nepochopitelného světa. Z bakterie moru se nestane symbiotická střevní bakterie a z Andreje Babiše se nikdy nestane nejen státník, ale ani papaláš který by dbal aspoň na to, aby jeho zisky nebyly na úkor země tak drastickým způsobem, aby mohl parazitovat na hostiteli, který prosperuje. Toto jsi nikdy nepochopil, a proto budiž proklet!

  Ti, kterým se koříš a kterým svojí potkaní náturou sloužíš, tebou pohrdají.

  Končíš… možná to ještě nevíš, ale takový je řád světa. Jsi proklet, Andreji Babiši.

  https://nautilus2.wordpress.com/2020/07/22/andreji-babisi-budiz-proklet/

  • orinoko

   Ach cnemo, to buly roke. Te pamatuje ešče dědek Josef. Bláha z OM ho oslovoval „kapitáne“.
   Cnemo artikuloval svojí kacířskou fatvu. Vidím ten film s husity, kterak tam preláti lámou a metají svíce a křiči , budiž proklet, kacíři.
   Mně osobně Babiš v mnohém také leze na nervy, ale okolnost, jak neskutečně ještě pořád vytáčí včerejší obří kradáky všech barev, tak mi to signalizuje, že oni mají pořád útrum.
   Snad v roce 1988 odjel herec Marek Vašut do emeriky, kde v Kalifornii bydlel u nějakých lidí, kteří si takto přilepšovali do rodinného rozpočtu. A brzy nastaly problémy – politické. Paní domu byla silně levicová a nechápala, jak může Marek mluvit kladně o bušistovi old papiňákovi, kterého ona zásadně nazývala fašistou. Pohádali se. Nakonec to řešil pán domu, kdy se s Markem ve finále stačili domluvit na jakémsi společném kompromisu. – Přijatelný vládce je ten, který nechá přetékat vlastní koryta tak, aby mnohé výdobytky mohl využívat i lid obecný.
   A já osobně mám pocit, že Babišovi se tuto rovnovážnou polohu vratkou docela daří držet. A pořád umí říct modrému debilovi – Jdi do prdele.
   Miluju největší radikály. Obyčejně za sebou sami mají nějakou včerejší silnou měkotu.

   • dixi

    No, to proklínání je teda silně fanatické. Zřejmě jim pořád šlape na paty. Nevolila jsem ho a nebudu, i beze mne vyhraje.Neni žádný skvělý řečník, ale vede si podle mne, v rámci možností celkem dobře, otázka je, k čemu by jej dotlačili odesaci s flandakami.To bychom myslím už dnes plakali.Uvidime po volbách.

 9. astraustralia

  Demokrat socialni novodobe soc.dem. lidovy vola po vymene koruny za euro !

  komentare k tomu:
  Ožebračení obyčejných lidí. Žebrácké platy, žebrácké důchody, výměna korunových úspor na eura v nevýhodném kurzu nadiktovaným Bruselem! To by znamenalo zavedení eura v České republice, které prosazují politické strany sloužící cizím zájmům.
  take:
  Dobre si pamatujte tato slova clena ceske vlady, at vite koho priste volit a koho nevolit…
  Uz nekolikrat v minulosti jsme ztratili narodni svobodu kvuli podobnym nebo stejnym lidem ve vedeni nasi zeme, uz tolikrat jsme zili v diktature za poslednich 400 let….! Nikdy vice se to nesmi stat.!

 10. dixi

  Sociální demokrati, je zvláštní, že vždycky zrazují ? Foldyna věděl, proč od nich odesel.Hamáček, dělali mu jméno , jak je schopný při pandemii, zaroven melou o tom, jak je Babiš neschopný. Pořád se snaží lidem podsouvat, co si mají myslet, koho mít rád, kdo není hoden jejich úcty, kdo je super a kdo ne. Tukat na cokis, jakože souhlasim, když si chci něco přečíst. Občas někoho soudí za nekorektní vyjadřování, mažou některé příspěvky kvůli nenávisti, jiné nenávistné nechávají. Všechno vědí, všechno predvysvetli. Soporova videa sleduji už delší dobu, Stanová městečka podél cest tam jsou už delší dobu, nejsou všechno narkomani, že se z nich v takovém žití mohou stát, snad ani není divu. Jak je vidět, nepomohli těm lidem, jen jsem v TV zaznamenala, že jim tam nainstalovali umyvadla a koukám i WC.I to snad jen kvůli sobě aby nemuseli překračovat. Jak se vůbec do té budovy dopravují, vrtulníkem? Je to ostuda, taková lidská bída v centru města, kde se točí a točily všechny filmy o tom nejkrásnějším a nejlepším světě.Odkud se snažili poučovat celý svět.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s