K přistání na Měsíci

Komentář Orinoka z předchozí diskuze:

Údajně dostali (Rusové) takový balík peněz , že – počemu nět. A Rusové slovo dodržují. Zkusím něco dohledat.

Moje zásadní výhrady:
– Na Moonu emerický soudruh něco zatlouká , a jsou slyšet rány kladivem. Jak to, když tam není vzduch?
– Modul přistál a po brzdícím efektu zažehnutých trysek nikde ani stopy.
– Na Moonu stojí ten jejich veloREX a zase nikde kolem žádná stopa. To se tam snesl jako deus ex machina?
– Horizont Moonu je tak blízko jen proto, že větší studio nesehnali.
– Když se temné pozadí /nebe bez hvězd/ protáhne nějakým barevným filtrem, tak se vynoří prapodivné pozadí. Jako nějaká deka.
– Země je 6x větší než Moon a přesto její fotky z Moonu jsou stejně velké jako Měsíce ze Země. – Chyba v zadání. To je dokonce mnou osobně zavedený webový argument.
– Jsou k dispozici záběry, kde se zřítí světelná konstrukce, ze tmy najednou vylézají nějací obludé, a slavný Armstrong říká: To tu sračku budete chtít natočit znovu, že jo. Ale to není všechno. Ta slavná slova vůbec nejsou z jeho palice, a konkrétně tyto záběry mají patinu měsíčního přenosu.
A je toho daleko více. Ale po cmundě mám žízeň.

    • vittta

     Jen doplním, že hlavní kontext tohoto seriálu- zatím „cigoš“ a „negři“ jsou vlastně bílí, kteří jim to z nějakého důvodu žerou.
     (neolevičáci, zažehávající světovou socialistickou revolici, např. Tribun si nedávno všiml, že co dělali komunisté byla vlastně nutnost- čehož jsem si všiml asi před 15 lety, takže je poněkud pozadu- a já se tím zabývám z politicky-historicko-bilologického důvodu, tedy pochopení dějin a z toho vyplývající pochopení pravděpodobné budoucnosti, zatímco Tribun si toho všiml proto, že to chce dělat druhým- jinými slovy, přešel jaksi „od slov k činům“ v latentní fázi)
     O negerském a cigošském násilí se nepíše, nepřipomíná se, a chodí se kolem po špičkách.
     Ale nejsou to ani negerská, ani cigošská média.

    • Saul

     „Došlo k němu 7. srpna 1970.“

     To sis ještě hrál v úhláku na horníka, vito.
     No a vidíš, jak se to může hodit, když máš měsíčky.
     Ty rasové sluníčko:-)

      • Saul

       A co má událost, na kterou vita odkazuje, společného s přistáním na Měsíci, sním-li se ptát?

       • Alva

        Diskuze se většinou vždycky stočí i na jiná témata a to nejen tady.. Ta o „Měsíci“ zatím skončila před 2 dny a může se vrátit, až si někdo vzpomene na další argument pro i proti, který tu třeba ještě nezazněl.

        • astraustralia

         Diskuze se většinou vždycky stočí i na jiná témata a to nejen tady..

         Pristani na Mesici je na thema dnes velmi bezne ktere se nazyva ZPOCHYBNENI.
         S jistotou se dnes neda zpochybnit temer nic.
         Nabizim thema s datem ne tak starym jako Apollo 11 ale stale velmi aktualni, ktere zacalo se zavedenim EET.
         Thema:
         Zivnostnici neboli samozivitele.
         Kdyz jsem se mailem zeptal pritele zda a jak je toto thema dnes v CR aktualni napsal:

         drobet starší, ale bohužel porád platný…

         Štěchovo „totální nasazení“ živnostníků do průmyslu !
         Český průmysl nemá kvalifikované lidi. Soudruh odborář Štěch to vymyslel. Zrušíme živnostníky a totálně je nasadíme do fabrik. Zrušíme je ekonomicky, nastavením podmínek, neb všichni vědí, že se živnostníci mají až moc dobře. HURÁ

         A víte co, milí socani a odboráři, máte ÚPLNOU PRAVDU. Máme se jako živnostníci zkrátka až moc dobře. Z plna hrdla souhlasím s tím, abychom měli stejné odvody, jako zaměstnanci. Z důvodu spravedlnosti. Jen je třeba ještě drobně doladit pár detailů, aby i zaměstnanec na tom byl, samozřejmě z důvodu spravedlnosti a rovnosti úplně STREJNĚ, jako živnostníci

         Zákaz odborů. My živnostníci žádné odbory nemáme. Nikdo naším jménem nestávkuje a nelobuje. Tak proč byste je měli mít vy zaměstnanci?
         Žádná zaměstnavatelem placená dovolená. Chceš týden či měsíc v roce nemakat? — NAŠETŘI SI. Mně, jako živnostníkovi, žádnou dovolenou nikdy nikdo neplatí.
         Ovšem také, milý zaměstnanče, počítej, že když se z té dovolené vrátíš, už nemusíš v dané firmě pracovat. Když já jako živnostník zavřu krám a pojedu k moři, zákazníci se ke mně taky vrátit nemusí.
         Žádné „odvody stržené mzdovou účtárnou“. Dostanete o výplatě balík peněz a zdar pipi. Vše ostatní si spočítej a zaplať sám. A nes rizika toho, že ve výpočtech uděláš chybu a že tě za ni socka, zdrávka a berňák řádně zkásnou. Oni už rádi naberou úředníky na kontrolu lidí, jako jste vy.
         Žádných 60 procent z platu nebo placená dovolená, když zaměstnavatel nemá zakázky. Nepracuješ, nedostaneš ani korunu. Nás živnostníky taky nikdo nesponzoruje, když nejsou zakázky a na takové sezonní výkyvy si musíme rezervy tvořit sami. Nelíbí se ti to? Jdi pracovat jinam, nebo se staň živnostníkem… Když se tak dobře máme.
         A samozřejmě, ať ani berňák, ani sociálku, ani zdravotní pojišťovnu nezajímá, kde na to vezmeš, když ti zaměstnavatel neplatí. My živnostníci musíme také socku i zdrávku platit i tehdy, když odběratel neplatí, nebo když si nevyděláme či nemáme ani jediného zákazníka. Chcete to mít stejné? Fajn. Nechte si čvachtat!
         Samozřejmě socku a zdrávku milí zaměstnanci plaťte i tehdy, když jste na nemocenské a nevyděláte ani korunu. Víte, jako živnostník jsem před pár lety chytil mononukleózu. Za celý ten měsíc, co jsem ležel v horečkách, za celých těch 14 dní, co jsem ležel na kapačkách ve špitále a minimálně další minimálně 2 měsíce, co se dával dohromady a víte co? Povinné minimální odvody jsem PLATIT MUSEL, i když jsem vydělal v podstatě hov…
         Nemocenskou milý zaměstnanče? Dokonce tři dny placenou zaměstnavatelem? Zapomeň! Pěkně ji dostávej jako živnostník, za stejné peníze a za stejných podmínek. To znamená při 500 Kč/měs. pojistném dostávejte nějakých 380 Kč denně od patnáctého dne nemoci. Nelíbí se ti to? Zřiď si komerční nemocenskou pojistku! Nemůžeš si dovolit ji platit? Když budeš nemocnej, prostě nežer, nebydli a neexistuj. A raduj se z dluhů u zdrávky a sociálky, které ti pěkně utěšeně porostou!
         Žádné pracovní pomůcky, oděvy, boty atd. hrazené zaměstnavatelem. Montérky i bagančata a i tu lopatu si kup pěkně vlastní.
         Pěkně přispívej zaměstnavateli na stroje, nástroje a zařízení. Proč? Protože my živnostníci si taky vše musíme koupit ze svého.
         Žádný limit z odpovědnosti za škodu ve výši 6 měsíčních platů. Pěkně za to, co v práci po…š, milý zaměstnanče, ruč celým majetkem. Nás, živnostníky žádná podobná klauzule nechrání, proč by měla vás? Nelíbí se ti to? Komerčně se „pojisti na blbost“.
         A mimochodem, zrušit OSOBNÍ BANKROTY. Když udělám botu já jako živnostník, žádnou obezličku útěku ze svých dluhů nemám, takže milý zaměstnanče, proč bys jí měl mít ty?
         Líbí se vám, milí zaměstnanci, tenhle „Brave new world“ dle pánů Mládka a teď dle Štecha? Máme-li my, živnostníci, platit stejné odvody, jako zaměstnanci, jsem pro všema deseti, když také všichni zaměstnanci povinně a bez pardonu ponesou stejná rizika, jaká neseme my.
         Tak si nechte čvachtat.

         PS: jestli si myslíte, že když živnostníky zrušíte a naženete do fabrik, že se budete mít dobře? Kdepak. Takový živnostník je zvyklý nestonat, nedržkovat a MAKAT. A zabere tak místo dvěma, spíše třem odborářským flákačům, kterým tak zajistí efektní výlet balistickou křivkou na dlažbu.
         Have a nice day.
         PPS: Jestli s článkem souhlasíte, prosím lajkujte jej a sdílejte. Je to ostatně jedna z věcí, které lze udělat proto, aby takoví Štěchové zase neřídili tuto zem.
         Psal 16. 6. 2017 pan Martin Prášek na blog.idnes.cz
         Pozn. red.: V roce 2005 bylo u nás 4,87 milionu zaměstnanců s průměrnou mzdou 19 030 Kč. V roce 2019 dosáhla průměrná mzda 5,48 milionu zaměstnanců výšky 34 125 Kč. Zároveň se zvedl počet zaměstnaných cca o 610 000.
         Za 15 let společným tlakem všech těch dobroserů, závistivců, že si někdo „vydělá“, a všech těch „náprav společnosti“ zmizely desetitisíce soukromých hospod, vesnických krámů, řemeslníci se nechají zaměstnat a jinak už zase jedou ve velkém v melouších, jako za bolševika. Takže všechna ta „měsíční hlášení“ a EET mají podobný dopad na malá města a vesnice jako Gottwaldovo zničení řemesel a soukromníků po roce 1948 obecně.

         • vittta

          Ale nejmenovaný bloger říkal….
          Navíc, na cigoše, neziskovky a negry potřebujeme přeci peníze.
          Ne z placení daní, ale z pokut, za bagatelní přestupky na hraně zákona!

         • oh

          Pokud jsem se dobře díval, nikdo a nic nebrání živnostníkům také využít osobní bankrot.
          Jo, ve fabrikách žádný odbory a žádná dovolená? To se už tuším jednou zkoušelo a zrovna moc se to neosvědčilo. Takže zkusím parafrázovat L. Vaculíka: „Zrušili jsme komunismus a nastolili podmínky, z nichž vznikl.“
          Jen s chutí do toho, ale až zase zákonitě dojde na nějaké to střílení z Aurory, nevykládejte, že jste to tak nemysleli..

          • vittta

           To maj dobrý.
           Tak s chutí do toho!
           Mě na tom baví jenom to, jak snadné je seknout sekyru do 500 000 000 000 dluhu.
           Slunce ráno vyšlo- a večer zapadlo, koruna posiluje…
           Já to říkal, nechci se vytahovat, nemyslel jsem to zrovna takhle, ale stalo se.
           Když byla řeč o EET, tak jsem přišel s argumentem, že je to všechno jen blábol, protože ve skutečnosti žádné peníze jakoby nechybí.
           Stojí oprava Motola (teď plácnu) 100 000 000 000?
           V čem je problém?
           Pujčíme si.
           Stojí magnetická rezonance do 100 nemocnic 10 000 000 000?
           Směšné.
           Stojí nové hasičké vozy v počtu 1000 ks 10 000 000 000?
           Pche….
           Moc mě nešlo do hlavy, k čemu bude komu zrovna těch plánovaných 10 miliard zisku díky EET od drobných prcgum, při čemž nikdo neplánoval to, že s tím mnozí seknou- a budou prostě melouchařit- bez živnosťáku, což státní kasu zase o těch 10 000 000 000 připraví- a kdyby ne, museli by se najmout fízlové, co by šmírovali, kdo co kde dělá, a jestli to daní, ale ti také nedělají zadarmo, a ten systém EET také neběží zadarmo atd…atd…
           Pohyboval jsem se v ryze teoretické rovině, vlastně to byla spíše zvědavost, proč se to neudělá, a tak nějak jsem spíše vycházel z toho, že zaseknout za rok 60 000 000 000 nebo 70 000 000 000 je vlastně jedno.
           Že je jedno i zaseknout 500 000 000 000 by mě sice nenapadlo, ale nezdá se, že by to komukoliv trhalo žíly.
           Udivuje mě, že to nikomu nepřijde divné, proč se dávno neopravil třeba ten Motol, to je svým způsobem klíčové pracovistě, ale proč se v Praze třeba staví cyklostezky, po kterých nikdo nejezdí, atd…atd…
           Tady u nás se za X milionů na dluh rekonstruoval stadion, resp. se udělalo hlediště i za brankou- jen za jednou, no, co na tom, že tam nikdo pomalu nesedí, je tam opičí klec pro fanoušky hostí, ale jinak…kdo by tam také seděl, je tam hovno vidět.
           No ale město to bude mít asi za 40 let splacené, my ovšem máme nemocnici pěknou, za to tady už léta chátrá porodnice a dětská nemocnice, obě prázdné, a obě v krásných místech…za ty samé prachy dole provozovny, nahoře malometrážní byty pro pracující mladé…asi jsem blbej, a chybně levicovej, chtít tam centrum pro duhu, měl bych šanci, ale takhle…
           Takhle jsem to myslel, kolem té EET, a mnozí chytří lidé to vůbec nechápali, a nadšeně si utahovali smyčku kolem svého krku, protože jakákoliv buzerace ve výsledku utáhne smyčky všem.

        • astraustralia

         Ale neco nezpochybnitelneho bychom nasli :-)
         Vzdalenost Mesice je znama vyjadreno cisly kdybychom to jeli autem 100km rychlosti trvalo by nam to 160 dni !

         Hezky weekend :-)

         • Orinoko

          Ja jsem něco dodal, ale není to tu. Hlavně tam byly odkazy , jak se kalila ocel ve stavu sibirskych mrazu, ale nějak to nedorazilo.

         • orinoko

          Tak zase jedno po druhém, ale hlavně to, čím se absolutně nigdo nezabývá:
          Ony dotykové – senzorické šlahouny pod každou „botou“ lunar module byly dost dlouhé. To se při přistání na Hollywood Moonu plně zapíchly do regolitu? Pak by tam ale module nemohl stát. Anebo se ohnuly? Jak je jen možné, že ani na jediném snímku z Moonu z pod žádné boty šlahoun-senzor nevykukuje? , vyKUK jeden.
          Jeden lunární machine quadrant byl určen pro module rover. Co v těch místech bylo, když rover ještě moonwalkera nedoprovázel. Jinak to mohli vzít všechno z čisté vody najednou.
          Rover M, údajně vážil dva metráky. Na Moon ho dostávali prý pomocí kladek. Proč nám to neukázali. To by bylo hodně zajímavé, obzvlášť dneska, říkala kecka.
          Aby se emerický moonwalker , příbuzný Johnyho, mohl projíždět, a dělat vše podle vědeckých experimentů, že, tak musel nutně otevřít všechny nákladové quadranty. Jak je možné, že po Moonu jezdí module rover a všechny quadranty jsou zavřené a alobal na spodku neporušený. My klingoni tomu říkáme lapsy ponocné režie. V jednom záběru má hrdina Rolexxky a ve druhé záděře Primky. Afšak – hodinky má. I holínky.
          K dohledání nejsou naprosto fatální fotky, kterak rover M stojí , asi moonwalker ho fotí, ale kolem roveru žádná stopa, a přitom ta fotka je v nejvyšší kvalitě. Možná to bylo na žule , ale první emerická stopa ausgrechNET na regolitu.
          Regolit je podle vyjádření super mega giga odborníků velmi jemný prach, ale vlastně smirkový papír. Ostrý jak břitva a na moonwalkery se těžce „lepil“. A přesto všechno se emeričani na Moonu wálí jak někde na Havaji, a žádný problém s proříZLOU hubou.
          Jak to bylo v alobaráku v noci? I emík připouští, že tam strávili night. Svlékli se moowalkeři anebo ne? Když tam ještě ke všemu rozložili ty svoje zaprášené MOONdúry , tak tam nemohlo bejt k hnutí. Mezi múúúňany a prostorem všehomíra byl víceméně alobal a na povrchu Moonu takových 150 mínus. To muselo bejt žrádlo. Chcánky mrzly rovnou u falického zakončení.
          Chápu, že když svítí Blunce , tak je expozice svízelná. Co těm mamrdům bránilo, aby udělali fotky v čiré moonnight? Hasselblatt byl jen špičkou ledovce, asi NATO měli vzít Leicu nebo cameru procuru.
          Přijde jedna odpověď a vylétne 10 nových otázek.

      • kočka šklíba

       No nic, ale Saul si rád kopne, asi se nudí. Nic překvapivého, je to ..hm , no raději si dosaďte. A já jsem osobně ráda, že vittta na něj nereaguje, aspoň mu dojde munice. Ted si Saule můžete „inteligentně“ zanadávat mně, ale já na vás také reagovat nebudu,tak si poslužte.

       • Saul

        „A já jsem osobně ráda, že vittta na něj nereaguje“

        Ale vita na mne reagoval, šklíba.
        Vy jste si toho jeho skvělého odkazu nevšimla?
        Asi přepracovaná, viďte?
        A to sluníčko….
        Dávejte na sebe pozor, působíte opravdu unaveně a duševně velmi sešle.

         • Saul

          A koho konkrétně myslíte, dixinko?
          Možná se na diagnóze některých místních diskuterů a diskutérek shodneme.

          • orinoko

           Těžko. Protože světem hýbe neshoda. A negativismus. Někde jsem to už psal: Starý kreslený vtip. Na bilboardu obří nahá ženská prd@l. Na levé půlce napsáno levice a na té druhé to druhé. Před bilboardem stojí dva solidní pánové a jeden říká druhému: „Tak myslím, pane kolego, že nejlepší je být neutrál“.
           Jenže … neutrál je dle toho přímo v řiti. A kromě toho ještě tištěn z obou stran a pravidelně je vytlačován. Tedy většinou. Pravda – někdy způsobí zácpu, pak to je něco na způsob kalamitního stavu, ale vlastně fšechno je odnikud nikam.
           Svět není kamásutra. /To by byl název pro kapelu./ Podle ní je možná soulož zajíce a slonice. Říká se tomu přehrubá soulož. V politice něco takového není možné. Zásadním aspektem je neshoda.

          • Saul

           Možná by někdy stačilo začít třeba „shodli jsme se, že se neshodneme“, nebo tak nějak.
           A i ta levice a pravice se dokáže někdy podivuhodně shodnout.
           Zvlášť když jde o porcování medvěda a účast na moci.
           Viz. třeba opoziční smlouva …

          • Janika

           Opoziční smlouva byl majstrštyk, kterým převezli politické trpaslíky s jejich žabomyšími válkami a prospěli této zemi. A ano, připadám si také duševně zchátralá, když narazím na jedince, kteří tohle dosud nepochopili, a nikdy nepochopí :-).

          • vittta

           Ty máš neuvěřitelný politický čuch.
           Tvoje texty vždycky obohatí diskuzi, resp. její politickou část.
           Ano, protože bezduché plácání, urážení a zpochybňování oponentů, či oslí můstky prostě k dnešní politice patří.
           A je to fakt obohacení, protože to ukazuje, jak nízko ve skutečnosti politici, hlásící se k tomu nejčistšímu, a nedemokratičtějšímu, a též nejhumánnějšímu, vlastně jsou.
           Pak ovšem jsou tady i důsledky této debilní a křivácké politiky, cigošizase, buzerantizace, či islamizace, což nutí ty nejpokrokovější k ještě většímu lhaní a napadání, ale též- k ještě větší sebelži.
           Jenže realita se tím nezmění, nevidět a nedávat- neznamená vymazat.

          • Saul

           „Opoziční smlouva byl majstrštyk…“

           To rozhodně.
           Zeman přece jiné štyky nedělal a nedělá:-)

          • Saul

           Díky za uznání, vito.

           Také tě musím pochválit.
           „…cigošizase, buzerantizace…“
           To jsou úžasné termíny, věřím, že jsou i z tvé vlastní hlavy.
           Zajímavé obohacení politického a sociologického slovníku.
           Předpokládám, že brzy zmíníš i nezbytnou decigošizaci a debuzerantizaci.
           Zkus si to nejdřív vyzkoušet jako takové malé slovní cvičení.
           Můžeš i před zrcadlem a s příslušně dramatickými gesty.
           Však víš jak kdo:-)

          • vittta

           Kdyby já, Saule.
           Ale jiní to zmíní, protože jim nic jiného nezbyde.
           Ale oni už to jiní i zmiňují, jen to není decigošizace a debuzerantizace, ale debělochizace.
           A ty jsi bílý, viď?
           Opatrně s tím, protože jestli jsi ještě heterosexuální, pak můžeš mít brzy zatraceně velký problém.
           Že s antibělochy držíš basu ti nemusí být co platné.
           To myslím vážně, jo?

          • Saul

           „Že s antibělochy držíš basu ti nemusí být co platné.“ (vita)

           Já držím basu s antirasisty, vito.
           To je krapet rozdíl, než co jsi napsal ty.
           Takže jsi to sice možná myslel vážně, ale už zase popletl.

          • vittta

           Ty držíš basu s antirasisty….ty asi nevíš, že I HOMOSEXUÁL MŮŽE BÝT HOMOFOB ROKU, že jo.
           Někteří lidé jsou nepoučitelní, a každá společná „basa“ má svůj 30 červen 1934.
           Vlastenecké noviny ať si píší, co chtějí, a pokud se to policii nezdá, má určitě právo to vyšetřovat.
           Pak zde máme státního zástupce a několikastupňovou justici, ale co já vím, tak se vždycky píše jen o policejním vyšetřování, jako o nějakém…demokratickém rozsudku, nebo co.
           Šíření nenávisti k cigošům pak je poněkud komické, jediní, kdo je mají rádi, jsi ty a Čulík.
           A ani jeden z vás netuší, proč.

          • Saul

           Ty držíš basu s antirasisty….ty asi nevíš, že I HOMOSEXUÁL MŮŽE BÝT HOMOFOB ROKU, že jo. (vita)

           Homosexuál může být homofob, cikán třeba rasista , nebo vlastenec vlastizrádce…a co jako?

           Někteří lidé jsou nepoučitelní, a každá společná „basa“ má svůj 30 červen 1934. (vita)

           Správně, vito.
           No a co ta tvoje basa?
           Hraje dost falešně, což se není co divit, když je napěchovaná taky nějakými dlouhými noži.
           Tak aby tam po tom “nezbytném zbavení se barevných”, jak jsi o něm kdysi tak hezky od srdce psal, nezbyla taky jedna kudlička pro tvůj vlastní krk..
           On třeba ten Roehm měl svého Vůdce rád možná ještě víc než ty a co mu to bylo platný, že jo?
           A uřvaní primitivové, až udělají svoji špinavou práci, jsou odejiti nejdřív!!!

           “Vlastenecké noviny ať si píší, co chtějí, a pokud se to policii nezdá, má určitě právo to vyšetřovat.” (vita)

           Opět souhlas.
           Rasističtí náckoidní flustenci si mohou ve svých novinách, nebo obskurních diskusích, lhát o čem chtějí.
           Ovšem v tomto případě má policie nejen právo, ale přímo povinnost vyšetřit, zda nedošlo k porušení zákona.
           Jak to dopadne já nedokážu předjímat, byly doby, kdy PČR ráda odkládala i fyzické rasové útoky skinheadů na Romy, nicméně ty doby už jsou naštěstí dávno pryč.
           A je docela dobře možné, že ještě uvidíme hrdé flustenecké hlavinky těch zmetků v nějaké soudní lavici pěkně pokorně skloněné v očekávání co nejmenšího zaslouženého trestu.

           Každopádně se ti ale teď nabízí jedinečná možnost, vito!
           Totiž srovnat text té flustenecké naziverbeže se svými vlastními autorskými texty.
           Např zde:
           9.8.2020 – 19.17vittta
           Záběry hovořili jasně.
           I slušný panelák může být zamořen.
           Bohužel to tak bývá.
           Mohli to být i slušní Cikáni, a nějaký cigošský dobytek na drogách jim tohle provedl,….
           Ono to srovnatelné docela je, viď?
           Toš tak…

           “Šíření nenávisti k cigošům pak je poněkud komické, “ (vita)

           Že je pro tebe šíření nenávisti k menšinám komické je samozřejmě zcela pochopitelné a snadno vysvětlitelné.

           “jediní, kdo je mají rádi, jsi ty a Čulík.
           A ani jeden z vás netuší, proč.” (vita)

           Cikány mám rád, či nerad, úplně stejně, jako všechny ostatní, tedy podle toho, jak se chovají.
           A opravdu netuším proč by to mělo být jinak.
           Za Čulíka ovšem mluvit nemohu, na rozdíl od tebe jsem s ním žádný bližší vztah neměl a koho a proč má on rád já opravdu nevím.

          • vittta

           Správně, podle toho, jak se chovají.
           A jelikož je to vesměs verbež, tak je nemám rád, případně jsou mi lhostejní.
           Samozřejmě také nějaké znám, a fakt, že to jsou Cikáni, pro mě nehraje žádnou roli.
           Nevidím žádný důvod, je jakkoliv protěžovat, ať už finančně, nebo dvouprávím, tedy co si může dovolit cigoš, nemůže si v žádném případě dovolit běloch, či rákosník.
           Pro pořádek dodám, že si „to“ nemůže dovolit ani Cikán, pokud pracuje, je to stejný fackovací panák jako bílá huba.
           Kromě toho, protěžování vede k jejich rychlému a zcela nekontrolovanému množení, těch nejhorších, a naše zdroje jsou omezené, nemůžeme jich uživit 5 000 000.
           Jakékoliv pokusy o jejich plošné vzdělávání či obyčejnou integraci pak fatálně selhaly.
           A nejsem to já, kdo je tím vinen.
           Vinna je tím naivní, a dílem vychcaná politika lidí, jako jsi ty.

          • Saul

           nemůžeme jich uživit 5 000 000 (vita)

           To tedy fakt nemůžeme.
           Takže nezbývá, než aby se začali poctivě živit sami.
           A to mohou nejlépe mezi majoritou, která je mezi sebe přijme
           I vinnou lidí jako ty tak tomu ale u nás bohužel není.
           Co naštěstí je, jsou příklady Romů, kteří se i přes nesrovnatelně horší startovací podmínky a navzdory všudypřítomnému rasismu dokázali mezi tou majoritou prosadit a být v ní často i pracovitější a úspěšnější, než nějaká ta bílá verbež, jejichž útokům, LŹÍM a pomluvám musí jako „cigoši“ celoživotně čelit.
           A mnozí jiní Cikáni to zatím nedokázali, někteří to třeba nedokáží už nikdy.
           Ale jsem přesvědčený, že k těm Romům, kteří jsou ochotni tu cestu směrem k nám podstoupit, by měla být CELÁ společnost bezvýhradně otevřená, a těm ostatním ji aspoň nabízet.
           Zrovna tak, jako bílým dětem a mladým lidem z chudých, nebo asociálních bílých rodin, bezdomovcům, narkomanům…komukoliv kdo stojí o pomocnou ruku by měla být podána i s patřičnou důvěrou.
           Protože právě ta důvěra dokáže lidi vytáhnout z bahna, stejně tak jako nedůvěra a uměle šířená nenávist do toho bahna uvrhuje i lidi, kteří tam vůbec nepatří.

           A proto já jsem tím anti rasistou, vito.
           Ne z lásky k Cikánům, ale z ryze pragmatických důvodů.
           Právě proto, aby jich jednou naše společnost nemusela třeba těch 5 000 000 živit.
           Jiné cesty ostatně ani NENÍ!
           Leda by nějací ti flustenci znovu chtěli roztopit pece v Auschwitzu.
           A to oni by, myslím, někteří i rádi chtěli !!!!

          • Kamil Mudra

           „Ale jsem přesvědčený, že k těm Romům, kteří jsou ochotni tu cestu směrem k nám podstoupit, by měla být CELÁ společnost bezvýhradně otevřená, a těm ostatním ji aspoň nabízet.
           Zrovna tak, jako bílým dětem a mladým lidem z chudých, nebo asociálních bílých rodin, bezdomovcům, narkomanům…komukoliv kdo stojí o pomocnou ruku by měla být podána i s patřičnou důvěrou.“

           To je stejná utopie jako komunismus, Saule, protože je postavena na obecné změně lidského myšlení, jak u pomáhajících tak i u těch kterým má být pomoženo a nelze ji realizovat nastavením oficiálních pravidel, jelikož každé pravidlo je tlak budící protitlak a bez eliminace protitlaků je idea nefunkční. Nakonec se vždy ocitnete u onoho Čapkova: „Komunisti chtějí pro lidi dobro ale ženou ho do něj klackem.“ – ať si za to „komunisti“ dosadíte jakoukoli osvícenou myšlenku. CELÁ společnost = všichni lidé a mezi lidmi najdete tolik protichůdných výhrad, že není šance je vyladit do nějaké obecné spokojenosti, ve které by všichni dobrovolně táhli za jeden provaz. Snít o tom můžete ale to je asi tak všechno co můžete.

          • vittta

           Tak vydrž, třeba se nějakého toho úspěšného Cikána dožiješ, a buď si jistý, že se to dozvíš, protože každého, kdo udělá byť jen maturitu ukazují jako cvičenou opici.
           A abys viděl, jaký jsi vlastně pitomec, tak čti tento článek o novodobém otroctví.
           Jenže tihle tě samozřejmě nezajímají, zajímají tě cigoši, který majíjediný problém.
           Jak se vyrovnat s nadváhou z přežrání!
           https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2020/08/11/novodobe-otroctvi-a-pokrytectvi-ideologie-woke/comment-page-1/#comment-148113

          • Saul

           9.8.2020 – 19.17vittta
           Záběry hovořili jasně.
           I slušný panelák může být zamořen.
           Bohužel to tak bývá.
           Mohli to být i slušní Cikáni, a nějaký cigošský dobytek na drogách jim tohle provedl,….

           Tak tady ten svůj „cigošský dobytek na drogách“ na jednom záběru máš.
           Bílý heterosexuální idiote, co si rád zahulí gandžu a „nikdy nelže“ :-)
           https://www.novinky.cz/krimi/clanek/soud-rozhoduje-o-vazbe-pro-obvineneho-zhare-prisel-v-neprustrelne-veste-40333037#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=02vBey6LapH-202008111236&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

          • Saul

           A ještě jen tak pro zajímavost, vito.
           Celý ten tvůj rasistický nazivýblitek je zde.
           https://janica9.wordpress.com/2020/08/03/k-pristani-na-mesici/comment-page-2/#comment-87028
           Velmi zajímavé je, že už nad ním, 9.8.2020 – 13.55 cituješ starostu Bruzla.
           „Je to náš (městský) dům a naši nájemníci, takže o nich něco víme. Bydleli tam dlouhodobě. Mám informace, že to nejsou sousedské spory, ale vyřizování nějakého spíše rodinného problému. A z drtivé většiny se nebude jednat o žádné etnikum, byli to zástupci majority,“

           Takže pokud by se verbež z flusteneckých novin a jiných diskusí mohla zkusit hájit tím, že o etnicitě pachatele nelhala záměrně, protože ji neznala a jen domýšlela, ty už se na to vymluvit nemůžeš.
           Ty jsi věděl, že nejde o Cikány, přesto jsi o tom ZÁMĚRNĚ LHAL!
           Ostatně jako vždy.
           KŘIVÁCKÁ SVINĚ!.

          • vittta

           A co bych měl vidět?
           Cigoš, no.
           Že starosta kecá je jen jeho věc, ne?
           Navíc, proč on vlastně tvrdil, že to nebyl cigoš?
           Měl k tomu nějaký důvod?
           Etnicita je jen sociální konstrukt, a že starosta honem honem přispěchal s prohlášením, že to není Rom je minimálně podezřelé.
           Určitě tam s nimi nejsou potíže, jsou integrovaní, chodí do práce, a když by se člověk koukl do sčítání lidu, pak tam tolik Romů ani nebude, tak asi proto.
           Jak se ti líbil článek?
           Protože to je dobrý článek, a přehnanou vulgaritou a útoky ad hominem tady určitě svlůj odkláněcí taneček nedotancuješ.

          • Saul

           Ale jdi, ty brebto.
           Ještě se k tomu tvému cigošskemu pachateli určitě vrátíme…
           Ale tohle mne z tvého halucinogenniho bláboleni zaujalo:

           Protože to je dobrý článek, a přehnanou vulgaritou a útoky ad hominem tady určitě svlůj odkláněcí taneček nedotancuješ.“

           Odklánění by teď opravdu nebylo na místě, to máš výjimečně pravdu.
           Ale opravdu zcela výjimečně!
           Protože původní téma tohoto vlákna je nemoc a diagnóza některých diskuterů.
           Takže rozhodně jsi tu správně a jsem rád, že jsi pohotově zareagoval a průkazně se nahlásil do stavu nemocných.
           A už máš nějakou tu diagnózu i ouředně potvrzenou?
           Krivácká , ulhaná a zákeřná svině samozřejmě není samo o sobě diagnóza.
           To jsou jen její projevy.

           Tak už nás nenapínej, vito!

          • vittta

           Ještě ti vysvětlím, jak takový ultrarasista jako já přišel na to, že žhářem je cigoš.
           Normálně by mě ani nenapadalo, spojovat si žhářství s cigošem, jenže…
           Jenže kvartýr ještě doutnal, a starosta už přispěchal s tvrzením, že pachatel nebyl rom.
           To ve mě vzbudilo zvědavost.
           Copak, copak?
           Kouknu na net, a tam tvrdošíjně není uvedeno jméno, pachatel, v podstatě jasný, není mladistvý, ale jméno nikde.
           U bílé huby jméno vesměs uvedeno je.
           Mezitím vypukl strašný poprask, že „to“ nekdo řekl, že to byl cigoš.
           Nějakých 11 mrtvých nikoho nezajímalo, ale jestli někde něco řekl či neřekl bylo daleko, daleko zásadnější.
           Na záběrech bylo celkem černo, hodnotil se přemrštěně údajně zpackaný a pomalý zákrok hasičů.
           Ale etnicita nikde, až v hysterické podobě.
           V ten moment bylo národu jasné, kdo to byl, i kdyby to nakrásně cigoš nebyl, takže zamlčování faktů mělo efekt přesně opačný.
           Korunu tomu nasadilo předvedení žháře k soudu, kdy dotyčný má na sobě přilbu, neuměle nasazenou neprůstřelnou vestu, a na držce roušku.
           Otázka je proč, že by ho chtěl někdo jako zabít?
           No, komedie.
           K tomu tvému tanečku, je zábavné tě sledovat, na přímý dotaz, co si myslíš o článku, který jsem ohodnotil jako kvalitní, reaguješ mým halucinogením blábolením, pak nemocí a diagnozou některých diskutérů, která má být v tématu, následuje ještě dotaz na mou diagnozu, a samozřejmě vulgární urážka, která ale nemá žádný zřejmý kontext, jen to, že ty to prostě tvrdíš.
           No v pohodě, tancuj dál, ale cigoši ani negři kvůli tomu nezbělají, jak byste si- kdovíproč- asi přáli, když vám tak děsně vadí jejich barva ksichtu, že se o ní nesmí ani mluvit.

          • Saul

           9.8.2020 – 19.17vittta
           Záběry hovořili jasně….

           11.8.2020 – 18.32vittta
           Na záběrech bylo celkem černo…

           Tak teď už je mi to už konečně jasné.
           Na záběrech byl černý ohořelý balkon, takže logicky ho museli zapálit černí cigoši .
           No nic vito…
           Není už opravdu nejvyšší čas věnovat se té diagnóze ?

          • Saul

           To už tu ale bylo, vito.
           Asi si už zase nevzpomínáš, viď?
           Dnes jsi tedy neměl moc úspěšný diskusní den, ale to se občas stane .
           Dokonce i inteligentním diskuterů m, natož tobě.
           Každopádně díky za skvělou zábavu a třeba se ještě k některým tvým osobitým postřehům brzy vrátím
           Dnes si ale jdi už raději lehnout, dobrou noc a ať je ti zítra lépe.
           Kdyby ne, nestyď se a vyhledej konečně odbornou péči.
           Paciente.

          • vittta

           Musím říci, že mi fakt není těch cigošů líto.
           Jsou mi lhostejní.
           Ale celkem se mi ekluje, když 11 mrtvých ustoupí hysterické kampani na utajení jejich etnicity.
           Starosta lhal, média neříkají OKÁZALE nic…to je závan nových pořádků, cítím ho, a je to nebezpečný závan.
           To je váš dar nepřizpůsobivé minoritě, zatajit jejich skutky, aby je lidé pak měli rádi, nebo co.
           Přitom žhářství není žádná jejich specialita, prostě někomu jeblo, zapálil a zabíjel, to může cvaknout takhle každému, to s etnicitou nesouvisí.
           Jste s tím rasismem celkem nechutní, Saulíku.

          • Saul

           Nazdar vito.
           Tak jak je?
           Ještě že toho bílého heresuxualniho pachatele už policie má, co?
           Tys byl včera zase tak sjetej že by ses k tomu klidně přiznal i sám.:-)
           Tak až se probereš, vyraž shánět další fet, ať nemáš absťák.
           Třeba si u dealera poslechneš i nějakou povědomou skvělou muziku :-))

          • vittta

           Poslal jsi jim nějaké prachy doufám…
           Smím vědět kolik?
           A pusť si svojí hymnu, na naší se vyser, ani jí nezmiňuj.
           Máte ódu na radost, ne?
           Rasa je sociální konstrukt, ale že dokáží média někoho přesvědčit, že černá je bílá, to považuji- s ohledem na stupiditu té manipualce- za úspěch.
           Ovšem, je to cíleno na občany s nízkým intelektuálním výkonem, takže…

          • embecko

           Uvidime…nakonec to ale nebude zadne zharstvi, ale zoufaly cin, vynuceny emocni deprivaci.
           Ted ctu, ze chteji zakazat posilovny, protoze podporuji toxickou maskulinitu. Je tedy skoro nemozne, aby bohuminska udalost byla klasifikovana nejak „trestne“.
           a) nevime, kdo to byl, ale vime kdo to neudelal
           b) nevime proc to udelal, ale vime, ze to nebyl umysl

          • Saul

           Tak jsi ji poznal, vito?
           No sláva!
           Ale máme hezkou hymnu, viď?
           I když ty bys ji asi raději slyšel od nácků z Ortelu.
           No, nějak se maskovat musíte…

          • Saul

           Tak naštěstí tu máte tuto skvělou diskusi s dalšími vitoalternativami, embecko.
           c) víme, že to byli všechno cigoši a upálil je taky cigoš, protože cigoši…

          • vittta

           No, víme, že to byl cigoš, a že mrtrví byli cigoši, ale nevíme, proč je to děsně tajné, a co je na tom tak závadného.
           Nejméně pravděpodobná, nic méně uvěřitelná varianta je ta, že se tím snaží vytáhnout z lidí peníze na sbírku, o kterou se pak sluníčkáři s černými barony šábnou.
           A sluníčka i cigoši jsou na prachy…jak Goldmann Sachs!

          • Kamil Mudra

           „Ted ctu, ze chteji zakazat posilovny, protoze podporuji toxickou maskulinitu.“ (sax)
           Zatím se tím zabývají jen v USA, ale jestli ratifikuje ČR Istambulskou úmluvu, dočkáme se takových požadavků ze strany (nejen) neziskovek s vysokou pravděpodobností i u nás.

           O Istambulské úmluvě Daniela Kovářová, právnička, spisovatelka, advokátka a politička. Bývalá ředitelka Justiční akademie a v letech 2009–2010 ministryně spravedlnosti České republiky. Od ledna 2018 je prezidentkou Unie rodinných advokátů.:
           „Z mého pohledu je naprosto jednoznačně namířena proti mužům. A proti českým zvykům, tradicím a našemu národnímu prostředí. Jsem také přesvědčena, že vyvolá ohromné finanční náklady, a bylo by docela zajímavé spočítat, kolik bude ratifikace istanbulské úmluvy stát. Když odmyslíme náklady na přijetí a schvalování nových předpisů, což můžeme považovat za mandatorní výdaje, protože sněmovna i senát zasedá pořád, tak bude třeba vyměnit, nebo minimálně zkontrolovat řadu učebnic a výukových materiálů na všech stupních škol. Bude třeba vyčlenit značné finanční prostředky na provoz neziskových a různých společenských, sportovních a dalších institucí a organizací. V této souvislosti mě napadá, že možná bude úplně vyloučeno, aby nějaké město, nebo stát, vynakládaly víc finančních prostředků na mužské sporty, než na ženské, vzhledem k podpoře genderové teorie. Takže myslím, že to bude pro naši zemi velmi nákladné, bude potřeba zkontrolovat například i knihovny, zda půjčují nezávadné knihy.“

           Stojí za to si poslechnout i první díl:
           „Daniela Kovářová: Istanbulská úmluva zavádí nerovnost mezi pohlavími a „nadrovnost“ žen. Pokud by žena obvinila muže, nemá šanci a nevyšel by z vězení.“

          • Saul

           „No, víme, že to byl cigoš, a že mrtrví byli cigoši, ale nevíme, proč je to děsně tajné, a co je na tom tak závadného“(vita)

           No tak teď už to tajné není, když jsi to v tom nezvladatelném návalu emocí odtajnil.
           Takže předpokládám, že už jsi s černými barony domluven i na té sbírce.
           Tady bys měl kontaktovat svého expřítele Čulíka, ten má s podobnými akcemi zkušenosti a na rozdíl od tebe by to jistě rád zorganizoval i nezištně.
           Pořád tu ovšem zbývá tajemství tvých finančních podmínek , které sis domluvil s těmi barony.
           Plánuješ dalšího veterána?
           Co to bude tentokrát?
           Brácha má na chalupě poměrně slušně zachovaný stroj sovětské výroby.
           Mohl bych zprostředkovat prodej.
           Kolo Ukrajina je dnes už opravdu rarita, stejně jako ty, takže neváhej.
           Navíc ti ze staré známosti udělám cenu.
           Ukrajinu má málokdo a za 100 tisíc určitě nikdo.
           Ale možná bych i malinko slevil, záleží kolik se ti podaří vybrat a jestli tě naši romští spoluobčané nějak neojebou.
           Což ale zřejmě ne, oni svýho člověka poznají.

          • Saul

           Argument k čemu, mírotvorče?
           K tomu, že v Bohumíně byla cigošská domácí zabijačka, jak psal ten, co mu občas přijdete podržet tašku?
           To fakt nemám.
           Vy ano?
           Tak si příště pročtěte aspoň část diskuse než si do ní přijdete pšouknout, ať pořád nevypadáte, že máte naplkáno od holubů nejen na hlavě, ale i v ní.
           Ale zase byste mohl být takovým typickým vzorkem člověka, který by do té vito-romské humanitární sbírky opravdu přispěl.
           U vás by to nepřekvapilo, vy argumente :-)

          • vittta

           Na to že nemáš žádný argument tady zasvěceně plácáš pěkně dlouho.
           Podle toho to také vypadá, chytračení, nadávání, osočování.
           Jinak z tebe nevypadlo nic.
           Hele já jsem drsný diskutér, ale jedu stejnou linii s určitými dílčími extremy, které jsou nějak potřebné, nebo…tomu dodají šťávu, tedy diskuzi.
           Ale ty bez kontroly zvyšuješ obrátky, už prostě nepíšeš nic, jen víc a víc úplně bez nějakého zjevného kontextu útočíš.
           Jsi typický rozvraceč, a já jsem spokojen, že se nic neděje, protože ty jsi to prostě ukázal, tu svou ubohost, a tvoje výpady ovládám já, i bez banánovacího či mazacího tlačítka.
           Přestanu reagovat, a ty přestaneš vysírat, s určitým zpožděním- ale přestaneš.
           Takže čau, antirasisto a evropane bez rasy a národnosti.

          • Saul

           Zcela jasných a prokazatelných argumentů ke skutecnosti, že v Bohumínské tragédii nefigurovali Romové a ani pachatel nebyl Rom, jak ty LŽEŠ, mám několik.
           Některé jsou uvedené v textu výše, v čase, kdy jsi byl psychicky mimořádně indisponovaný.
           Což je ovšem tvůj problém!
           Takže pokud jsi už v lepší kondici, můžeš se k tomu vrátit a ty argumenty si dohledat.
           Mám i další, neoficiální a další a další budou samozřejmě přibivat, až budeme svědky probíhajícího vyšetřování.
           Nejen toho pachatele, ale možná i bílé nazilůzy, která se snažila ten odporný čin na Romy svést.
           Takže jsi na tahu, vito!

           Napsal jsi ( mimo jiné):
           „No, víme, že to byl cigoš, a že mrtrví byli cigoši…“
           Takže bych rád věděl, na základě jakých argumentů to tvrdíš!!!!

          • vittta

           Argumentů mám dost, a mám je v textech výše.
           Takže až budeš v lepší kondici, můžeš si je dohledat.
           Mám i další, neoficiální, a další budou samozřejmě přibývat, jak bude pokračovat vyšetřování.
           Tento odporný čin se snažil starosta- z poněkud nepochopitelných důvodů, svést na majoritu, i když k tomu nebyl žádný důvod, a šlo zjevně o čin vyšinutého, navíc opilého člověka, zcela bez nějakých kontextů etnické, či rasové příslušnosti.
           Na základě jakých důvodů tvrdíš co tvrdíš pak mě naprosto nezajímá, nejsi pro mě partner do diskuze, ale předváděcí fackovací panák, jakési zhmotnění lepšolidské scény, plné lží, pokrytectví, arogance a slovníku IV. cenové skupiny.
           V reálu jste obyčejně vytvořili alternativní realitu, že jako někdo něco svádí na cigoše, a vůbec se nestydíte k tomu zneužít 11 mrtvých, protože o etnicitě začal starosta, nikoho jiného to nezajímalo, a mnoho lidí to ani nyní nezajímá, třeba zrovna mě, protože jak jsem uvedl, tento čin není typický pro cikánskou komunitu, a může se přihodit v jakémkoliv etniku úplně stejně.

          • Saul

           Jen taková technická, vito…
           Smím tě požádat, abys citace z mých komentářů ve svých autorských textech nějak rozlišil od toho dzbytku?
           Dík.
           Já to tak taky u tebe dělám, abych snad s tím dzbytkem nebyl ztotožňován.
           Navrhuji uvozovky, jiný druh písma apod…
           Co myslíš?
           Je taková slušná žádost pro drsnou personu tvého kalibru akceptovatelná?

           Každopádně díky za reakci a jsem rád, že sis rozmyslel to své „drsné“:
           „Přestanu reagovat…“(vita)

           To by mne mrzelo.
           K věcným argumentům na tvůj jako vždy výjimečný příspěvek se brzy dostanu.
           Teď navzdory pracovním telefonátům šťastně dovolenkuji.
           Tedy stejně, jako ty po celý rok, jen priority mám trochu jiné:-)

          • vittta

           Moje pohrůžka měla úspěch, přestal jsi vulgárně nadávat.
           Když tě nevychoval nikdo jiný- musím to holt udělat já.
           Citace byla co?
           To přece je můj pohled, žádná citace,
           A co to je dzbytek?
           Jednou je to překlep- podruhé už úmysl, to je nějaké euroslovo?
           Takže si užij dovolenou, a dej si přestávku, minimálně do té doby, než budeš mít argument, resp. než vymyslíš nějaké nové téma, ve kterém mě to zase šíleně nandáš.
           Naposledy to byl myslím Barnevernet, a ty fotky paní Michalákové, které jsi jako jediný- vyjma redaktorů fora 24 samozřejmě- dokázal rozklíčovat.
           Nevíš, jak dopadl soud?
           Byly to fakt hrozné fotky, a redakce měla i horší, přece…
           Soud asi reagoval, protože takové důkazy nemohl přehlédnout, že jo.

          • Saul

           „K věcným argumentům na tvůj jako vždy výjimečný příspěvek se brzy dostanu“

           Tato moje citace pořád platí, „drsný diskutére“.
           Vydrž!

           Dovča , ty dva dny zatím , dobrá.
           Diky za přání!
           A za překlepy může můj chytrý telefon.
           Zadal jsem mu příkaz nepoužívat vulgarity, aby nepohoršovaly vitu.
           Tak to vyřešil po svém, no.

          • Saul

           Tak už se ti mohu na chvíli věnovat, vitoušku.
           Jsi rád?
           Už jsi zase zkoušel odklánět k Barnevernetu a bůhví kam, takže ti nejdříve připomenu o čem si budeme psát, abys nebyl zmatený.
           A připomenu ti to tvými vlastními slovy.

           9.8.2020 – 19.17vittta
           Záběry hovořili jasně.
           I slušný panelák může být zamořen.
           Bohužel to tak bývá.
           Mohli to být i slušní Cikáni, a nějaký cigošský dobytek na drogách jim tohle provedl,….

           11.8.2020 – 16.28vittta
           A co bych měl vidět?
           Cigoš, no.
           Že starosta kecá je jen jeho věc, ne?
           Navíc, proč on vlastně tvrdil, že to nebyl cigoš?
           Měl k tomu nějaký důvod?….

           11.8.2020 – 20.45vittta
           Musím říci, že mi fakt není těch cigošů líto.
           Jsou mi lhostejní.
           Ale celkem se mi ekluje, když 11 mrtvých ustoupí hysterické kampani na utajení jejich etnicity.
           Starosta lhal…

           • 12.8.2020 – 11.32Saul
           Tak naštěstí tu máte tuto skvělou diskusi s dalšími vitoalternativami, embecko.
           c) víme, že to byli všechno cigoši a upálil je taky cigoš, protože cigoši…
           • 12.8.2020 – 15.39vittta
           No, víme, že to byl cigoš, a že mrtrví byli cigoši,….

           Nejdříve uvedu opravu jedné nepřesnosti, které sem se dopustil, když jsem psal o tom, že v bohumínské tragedii žádní Romové nefigurovali.
           Na oslavě byl zřejmě přítomen i romský chlapec a jedna Romka, jsou tuším oba mezi oběťmi.
           Byli mezi pozvanými, nebyli obyvatelé toho bytu, takže Bruzlova slova beze zbytku platí!

           Tak a teď se soustřeď ať se můžeme posunout k těm tvým “”””””“argumentům””””””a začnu uvádět další tvoje citace, abys byl aspoň trochu v obraze.

           “Tento odporný čin se snažil starosta- z poněkud nepochopitelných důvodů, svést na majoritu”….(vita)

           S tím místostarostou sis hezky skočil na vidle.
           Víš kdo je Igor Bruzl?
           To je, bobánku, na rozdíl od tebe chlap s koulema.
           Ten -a opět na rozdíl od tebe- v této věci nelže a ani lhát nemůže.
           Bohumín totiž není Praha a Bruzl není Hřib.
           V Bohumíně se všichni znají a všichni už ví i bez místostarosty, že pachatelem toho žhářského útoku Cikán není a
           obyvateli toho bytu Romové nebyli .
           Kdyby byli a Bruzl tvrdil opak, byla by to pro něj politická i občanská sebevražda.
           Stejně tak, jako ty by sis se svým užvaněným psychotickým lhaním v žádné bohumínské hospodě nedopil ani malý pivo.

           “V reálu jste obyčejně vytvořili alternativní realitu, že jako někdo něco svádí na cigoše,” (vita)

           V alternativní pokřivené realitě se díky pravidelnému požívání návykových látek pohybuješ tak leda ty sám a rád bys své halucinogenní vnímání vnutil i jiným.

           “a vůbec se nestydíte k tomu zneužít 11 mrtvých, protože o etnicitě začal starosta, nikoho jiného to nezajímalo,” (vita)

           LŽEŠ!!!
           Místostarosta Bruzl o entnicitě nezačal.
           Začala o ní jedna falešná svědkyně a ihned po zveřejnění zpráv o požáru na sociálních sítích o „cigošské“ etnicitě obětí i pachatele začala psát bílá rasistická verbež.
           Ke které ses přirozeně připojil i ty a ještě i teď zkoušíš tento odporný čin svést na minoritu..
           Bruzl musel, i s úcty k pozůstalým, na které jste vy náckové blili, celou situaci vyjasnit.
           A on na rozdíl od tebe ten argument má,
           „Je to náš dům a naši nájemníci, takže o nich něco víme.” (Bruzl)
           Ty nevíš NIC, moulo!

           Tak co, stíháš ještě?
           Můžeme pokračovat?
           Klidně si dej studenou sprchu…

           “Hele já jsem drsný diskutér,…” (vita)

           Hele, vypadl ti tam kondicionál.
           Správně jsi měl napsat:
           “Hele já bych RÁD BYL drsný diskutér.”
           Jenže máš smůlu, tím ty rozhodně nejsi.
           Stejně jako máš pokřivené vnímání okolní reality, máš ho zdeformované i směrem k sobě a nejsi schopen sebereflexe.
           Ta tvoje “drsnost” je jen jedna z tvých mnoha póz, kterými se jen snažíš pozvednout si pošramocené sebevědomí a vlastní zamindrákovanost.
           I kdybys psal o “šukání, lízání a kouření prdelí” stokrát denně, žádného drsňáka to z tebe neudělá.
           Ve skutečnosti jsi jen kašpar a diskusní roztleskávač.
           A v případě, že jsi nachytán při lži, kličkuješ jako zajíc před myslivcem a zároveň z tebe začne vyhřezávat celý tvůj nechutný charakter, který jsem na tomto vláknu v jednom komentu výše vystihl s požitím capslocku pouhými dvěma slovy.
           Vychcanost, prolhanost, trapnost a tragikomičnost je vše, vito, co jsi za roky svého exhibování na netu dosáhl.
           “SMUTNÝ KLAUN” jak tě kdysi trefně charakterizovala Mab.
           A všichni tvoji oponenti si z tebe nakonec jen dělali prdel.
           Mab, Třešeň, Seal, Taras, Tribun, Hank…..všem jsi byl, jsi a už budeš jen pro smích.
           A mně taky, vito.

          • vittta

           Ze slušnosti odpovím.
           V celém tvém textu nezazněl jediný argument, ani náznak nějakého důkazu o něčem, co mě hluboce nezajímá.
           To je vaše causa, vy cigoše vylučujete a píšete o majoritě, a majoritu, mě nevyjímaje, to nezajímá.
           Že nějakému cigošovi jeblo, a o život přislo 11 lidí se stává, že se u toho propírá etnicita více jak to neštěstí je trapnost.
           Takže…je mi líto, zkus to u Tribuna, tam třeba budeš gerój.

          • vittta

           Už mě s tím morgošem neotravuj.
           Bojuj proti „rasismu“ někde jinde, umělá causo.

          • Saul

           A jak si tu trošičku neobvyklou barvu pleti a celého vzhledu těch „cigošů a morgoše “ vysvětluješ, vito?
           Nemohli by to být třeba romští albíni?
           A ti tvoji sousedé, kteří musí žít vedle rasisty, jsou tmavší, nebo dokonce ještě světlejší?

          • vittta

           Tady se podívej, co z toho děláte.
           Tak trapák Fendrych hodnotí Čechy na základě článku z Vlasteneckých novin, který větišna diskutérů na Novinkách prohlásila za provokaci.
           Článek na VN je totiž rázný až moc, a autor moc dobře musel vědět, že mu nic nehrozí.
           Fendyrch se toho chytil jak hovno košile, a už hodnotí, a Čechy, premiera,i prezidenta, kteří se málo sklonili cigošům na pietě v Letech, resp. tam vůbec nebyli.
           A proč by jako měli?
           Fendrych pak „argumentuje“, a to serverem Manipulátoři. cz a „českými elfy“, což jsou stejně pochybné party, jako Vlastenecké noviny.
           A to je ta umělá causa.
           Ty jako argument dáváš nějakou FALEŠNOU SVĚDKYNI, CO NĚCO NAPSALA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH, aneb jehla v kupce sena píchla mravence do prdele.
           + samozřejmě náležitě rozostřené fotky, to máš rád, máš bujnou fantazii.
           A pak něco piš o smutných klaunech.
           Ty hraješ na dvě roviny, na sebe, jak jsi dokonalý, spravedlivý, a lepšolidský, a je ti tudíž povoleno všechno, a když někomu napíšeš, že je čurák, tak to je to samé, jako kdyby tobě někdo napsal, že nemáš tak úplně pravdu.
           Prostě to není vulgární, to vy máte, lepšolidé, ve svém repertoáru.
           Nadáváte, chováte se jak dobytekové, vysmíváte se věku či zdraví oponetů, řezali byste jim krky jak podsvinčatům- ale jak vám někdo nepíše cokoliv, jen náznak, už píšete o mluvě IV. cenové.
           Ty děláš svým loutkovidičům medvědí službu, jasně, že ti třeba Tribun nic neřekne, když se chováš jako dobytek, ale vidí to, a ví, že i ostatní to vidí.
           No, každému, co jeho jest.
           https://nazory.aktualne.cz/komentare/vlastenecke-noviny-parazituji-na-tragedii-v-bohumine-rasismu/r~c2a82802dae411eaa6f6ac1f6b220ee8/

          • Saul

           Tak to ti to předstírání slušnosti dlouho nevydrželo, more.
           Hele a jak ta „“““provokace““““ v těch tvých flusteneckých novinách jako technicky vlastně proběhla ?
           To se tam ten Speibel nějak na jejich server nahekroval?
           A co Hurvinek?
           Ten v tom jede taky?

          • Saul

           Hlavně prosím nezapomeň zodpovědět můj dotaz z 16.25.
           Ale slušně !
           Ne jak máte ve zvyku, vy náckovští vidláci , vyřvávat svoje rasistické prasárny po svých diskusích.

          • Saul

           Ale na to, že je to „““““umělá kauza““““, ses k ní , vito, vyjádřil celkem obsáhle :
           9.8.2020 – 19.17vittta
           Záběry hovořili jasně.
           I slušný panelák může být zamořen.
           Bohužel to tak bývá.
           Mohli to být i slušní Cikáni, a nějaký cigošský dobytek na drogách jim tohle provedl,….

           11.8.2020 – 16.28vittta
           A co bych měl vidět?
           Cigoš, no.
           Že starosta kecá je jen jeho věc, ne?
           Navíc, proč on vlastně tvrdil, že to nebyl cigoš?
           Měl k tomu nějaký důvod?….

           11.8.2020 – 20.45vittta
           Musím říci, že mi fakt není těch cigošů líto.
           Jsou mi lhostejní.
           Ale celkem se mi ekluje, když 11 mrtvých ustoupí hysterické kampani na utajení jejich etnicity.
           Starosta lhal…

           • 12.8.2020 – 11.32Saul
           Tak naštěstí tu máte tuto skvělou diskusi s dalšími vitoalternativami, embecko.
           c) víme, že to byli všechno cigoši a upálil je taky cigoš, protože cigoši…
           • 12.8.2020 – 15.39vittta
           No, víme, že to byl cigoš, a že mrtrví byli cigoši,….

           Ještě pár drobností z tvých komentů časem doplním, ať to máš vše hezky kompletní:-)

          • vittta

           My spolu nemáme diskuzi, Saule, to si uvědom.
           Jsi jen pokusný objekt.
           Ty na žádné dotazy nereaguješ, a já bych jako měl?
           To je asi vtip, ale ani bych se nedivil, že to snad myslíš vážně.
           Já tě testuji, a ty se necháváš testovat, to je celé.
           Jako když Pavlov zkoumal reflexy u psů.
           Ber to tak, a smiř se s tím.
           Tady si prostuduj takový článek, byli to cigoši, ale nebyli to cigoši.
           To je výstup z manipulačního blábolení-.
           https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prispevky-rasistu-se-nas-dotkly-rika-pozustaly/r~3b2769d4dd7c11ea95caac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=w0CbnV0qi5b-202008141320&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

          • Saul

           „píchla mravence do prdele.
           + samozřejmě náležitě rozostřené fotky, to máš rád, máš bujnou fantazii.“ (vita)

           Někdy je těžké ti rozumět a zařadit tvé THC (a jiné chemické ) bláboleni do širšího kontextu diskuse, ale při troše dobré vůli to snad lze.
           Předpokládám, že tato tvoje „duchaplnost“ se vztahuje k mému odkazu na fotky oběti masové vraždy tvého bílého heterosexuální muže.
           Mravence a tvé oblíbené prdele zatím vynechme, jen by mne zajímalo, kde tam vidíš rozostřene fotky.
           Tedy kromě fotek nezletilých, samozřejmě!!!!
           Už kdysi jsi projevil zarputilou snahu vidět jisté pedofilní fotky nerozostřené, ale zde jde o běžné foto z rodinného výletu obyčejných bílých Čechů.
           Kdybys měl zájem, mohu i upřesnit místo, kde byly ty fotky pořízeny.
           Ale to je opravdu vše!
           Se svými perverzními fantaziemi se obrať na svého dealera.
           Ale pozor na ZÁKON, vito!
           Nadávat na cigoše bys v báni mohl, tam je segregace, ale jako pedofilní prcačkář bys tam toho kàpa, na kterého si tu hraješ, dělal asi těžko.

 1. Alva

  Tady si někdo hraje na bohy – aneb „výroba“ pandemie na objednávku.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zazracne-uzdraveni-z-koronaviru-stat-taji-prilis-mnoho-dat-rika-expert-115071#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=395500&dop_req_id=0PkF2H8kNAe-202008071950&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  „Změny v datech nákazy koronavirem v České republice byly na konci července provedeny v rámci předem avizovaného auditu. Se zpětnou platností se po přepočtu zvýšil počet vyléčených, který způsobil, že zároveň v čase až do dubna kleslo číslo aktuálně nakažených.
  Po auditu proběhla ještě změna v počtu hospitalizovaných, kdy zdravotní statistici změnili způsob, jak nahlížejí na člověka hospitalizovaného s koronavirem. Číslo se tak snížilo zhruba o třetinu. Podle statistiků se při předchozím auditu ukázalo, že desítky z hospitalizovaných jsou nadále vedeni jako nakažení covid-19, přestože už tuto nemoc překonali a v nemocnici zůstávají kvůli jiným chorobám.“

  • Alva

   Ještě další informace ke Covidu-19
   Farmaceutické firmy závodí – ještě nemasjí vakcínu, ale ceny ano. To je totiž zřejmě to nejdůležitější.

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vakciny-proti-covidu-dostaly-svou-cenovku-budou-stat-do-800-korun-115058#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=395500&dop_req_id=YjFQIardhMx-202008061924&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   A zajímavý rozhovor na téma vakcín a otázky, má-li se ČR toho výzkumu také zúčastnit – Zdeněk Havlas, místopředseda Akademie věd ČR

   A opravdu věříte, že by vakcína mohla být do roka? Je to vůbec možné?
   „Na to, aby se to podařilo dostat až do stadia, kdy se to bude distribuovat a používat, tak nás čeká celá cesta od toho preklinického výzkumu, čili v podstatě testech na zvířecích modelech, pak celá série fází klinického výzkumu, kdy se na začátku zkoumá, jenom jestli to organizmus toleruje, jestli to není toxické, pak se zkoumá, jaké musí být dávkování nebo může být tolerované dávkování, pak teprve začne další fáze, kde se zkoumá, jestli to je vůbec aktivní. A pak jsou další fáze, kdy se musí říct, jestli to nemá nějaké dlouhodobé vedlejší účinky, alespoň v krátké době.
   Dá se to urychlit jedině tím, že ty schvalovací agentury budou svou úlohu dělat velmi rychle. Nedá se snížit počet pacientů, na kterých se to bude zkoumat, nedá se urychlit proces testování, protože to je dané přírodou. To není otázka naší ochoty nebo neochoty. Nedávno jsem někde prohlásil, že pokud by někdo přišel s tou vakcínou příliš rychle, tak bych tomu nedůvěřoval a takovou vakcínu bych si asi píchnout nedal. Když to shrnu, než to dojde do stadia, kdy se to opravdu může používat, tak to obvykle trvá mnoho let. Když to budeme opravdu tlačit a se vší podporou budeme zkracovat tam, kde to zkrátit lze, tak se můžeme dostat řekněme na dva roky, těžko už na rok a určitě ne na několik měsíců.“
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/narychlo-vyvinutou-vakcinu-bych-si-pichnout-nenechal-vyvoj-trva-roky-104876

   • Kamil Mudra

    Možná bychom ani nepotřebovali vakcínu.
    Isoprinosine je k sehnání asi v 70 zemích světa, může ho předepsat každý obvodní lékař zákazníka vyjde asi na 480 korun včetně doplatku. Problém je, že ho celosvětově vyrábí asi 40 firem a žádná nechce dát dva až tři miliony eur do nové studie, která by se věnovala jeho účinkům na covid-19. Na lék totiž už neexistuje licence a zisk by se pak dělil mezi všechny zmíněné firmy.
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-19-imunolog-jiri-beran-lek-isoprinosin.A200729_101513_domaci_knn

     • Janika

      Ony tyhle léky na alergii jsou vesměs strašná svinstva. Mám zkušenosti z rodiny, a nevěřím, že je to takový zázrak. Že vůbec nějaký chemolék je zázrak. Větvičku jsem pochopitelně četla už když to napsal, ale tentokrát žádné nadšení.

      • vittta

       Chemolék není o nic více nebezpečný, jak nějaká bylinka.
       Nebuď labuť, Janiko, rostliny, ale i houby obsahují strašlivé jedy s dlouhou latencí, měnící genetický kód a trávící „pacienta“ stejně spolehlivě, jako nějaká chemoterapie.
       Jde jen o dávku a výběr.
       Zázrak je, když lékař dobře určí diagnozu a způsob léčby, pak se zázraky často dějí, pohříchu častěji s chemickými dryáky, než z přírodními látkami.
       Větvička v tomto tématu, ale i jiných, vidí věc až příliš jednoduše, což bych mu nezazlíval, protože to je bloger, ne Bůh, takže prezentuje svůj názor- a čtenář buď bere, nebo nechá ležet.

      • Kamil Mudra

       Jiří Beran ve své zprávě pro kolegy (je na internetu v PDF) píše toto:
       „Pokud je buňka infikována virem, budou na povrchu zobrazované části peptidu zahrnuty i fragmenty proteinů vytvořených virem. V těle cirkulují prvky přirozené imunity, z nichž nejdůležitějšími v ochraně před virovou infekcí jsou tzv. NK (Natural Killers) buňky. Jakmile NK buňky detekují, že je v buňce virus, snaží se buňku zlikvidovat (perforin a granzymy).
       NK buňky tak slouží od počátku infekce ke zpomalení infekčního procesu, aby mohla být aktivována adaptivní imunita, která pak infekční proces zastaví. Musí nejprve proběhnout prezentace viru resp. jeho antigenů imunitnímu systému za pomocí buněk prezentujících antigen (APC) s pomocnými Th lymfocyty. Poté dochází ke klonální proliferaci a vznikají nové klony specifických buněk, tzv. cytotoxických T lymfocytů (Tc), které ničí virem napadenou buňku stejně jako NK buňky, ale naprosto specificky. Tc vytvořené proti specifickému viru ničí jen tento virus, naproti tomu NK buňky ničí jakýkoliv virus v lidském těle.
       Zásadní pro ochranu před virovou infekcí a pro její prognózu je tedy dostatečná hladina NK buněk od počátku infekce. Jednoduše řečeno, přípravku Isoprinosine je jedno, na rozdíl od specifických antivirotik (chřipková, herpetická), proti jakému viru účinkuje, a je jedno, zda jsou to herpetické viry, viry akutních respiračních infekcí, nebo virus spalniček, protože aktivuje velmi rychle nespecifickou imunitu a její protivirovou složku – NK buňky.“

       Z toho textu mi vyplývá že Isoprinosine není žádným lékem proti alergii ale funguje na opačném principu než antialergeny, které naopak případnou přehnanou reakci imunitního systému potlačují.
       A myslím že v boji proti neustále mutujícímu viru má větší šance zbraň která likviduje všechny viry stylem „padni komu padni“ než taková která je účinná jen na některou z jeho podob. Tedy raději použiji univerzální lék než speciální vakcínu.

 2. Kamil Mudra

  Odkazy? To znamená více než jeden. Tak to dorazit nemohlo.
  Jeden odkaz na jeden komentář – víc ani ťuk. :-)

 3. vittta

  Ten sáhl pěkně vedle, ten starosta za ČSSD.
  „Je to náš (městský) dům a naši nájemníci, takže o nich něco víme. Bydleli tam dlouhodobě. Mám informace, že to nejsou sousedské spory, ale vyřizování nějakého spíše rodinného problému. A z drtivé většiny se nebude jednat o žádné etnikum, byli to zástupci majority,“ řekl Bruzl.
  Možná to jen předjímá budoucnost, ale majorita jsme tady pořád ještě my, bílí, heterosexuální lidé, muži a ženy, což dodávám pro jistotu, není to už dnes samozřejmost.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dusno-kolem-smrticiho-pozaru-Svedci-udavaji-hasice-Plachtu-roztahli-az-kdyz-vyskocil-paty-clovek-Jenze-je-tu-i-verze-hasicu-633108

   • orinoko

    Tak vidíš, sice zprostředkovaně, ale přesto se o Tobě mluví na Nové republice. Dneska mám nějakou slinu. Neodejel jsem daleko a dobře jsem udělal. Možná mi také pomáhá hromaDĚNÍ nasr@nosti.
    Pro Tebe mám překvápko, sice ještě neznám obsah, ale vím , kdy bude. Tenhle rok určitě ne. Nějak toho začíná být příliš, a k dovršení všeho asi budu mít koOPERATIVNÍ účast na dvou webových adresách. Ale Drážďany, Vídeň a Budapešť si na podzim ujít nenechám.

   • vittta

    Záběry hovořili jasně.
    I slušný panelák může být zamořen.
    Bohužel to tak bývá.
    Mohli to být i slušní Cikáni, a nějaký cigošský dobytek na drogách jim tohle provedl, to nevím, ale mě šlo spíše o kecy toho důležitého starosty.
    To se učí asi ve Francii, tam také už za 20 minut vědí, kdo TO rozhodně nebyl.

 4. orinoko

  Kdo to tehdy mohl tušit? Napsal jsem to už před mnoha lety.
  “ Pravda a láska – večerní kydání: Manažeři zbytečností mají velký problém. Musí přepracovat manuál pro udělování pokut. Označení černý pasažér je totiž totalitně nekorektní. „

  • orinoko

   Také už před 10ti lety:
   “ TOP09! Vysoká partajní vírokracie? Anebo virokracie? – Český Sametový volič má novou stranickou vakcínu proti plné peněžence. „

  • orinoko

   A léta běží, vážení ….
   “ Sex byl vrcholnou ukázkou úpadku totalitních systémů, pravil přednášející. Ale kdysi lechtivé téma nechávalo studenty naprosto chladné – byli klonovaní. „

   • dixi

    Všichni už berou všechno. Proč protesty ? Přece proto. Otevřela jsem parlamentní listy a vyskočilo na mne. Tady nejsi v Rusku, kretene.

    • dixi

     Omluva, je to Rusko není amerika, kretene, vyrušili mne, nebo si zase šotek internet pohrál ? Tak opravuji. Venku nádherné hřmí .

  • embecko

   Jinak koukam, ze nejmenovany bloger dokoncil dilo a po dlouhe a systematike praci svuj blog uzavrel, a to i prez naruzivy odpor ctenaru. Tak tomu se rika tah na branu.

   • vittta

    Nezvládl to především politicky.
    Je ušetřen mého křiváctví- a tvé nesrozumitelnosti.
    Ty jsi jeho blog ignoroval- ale mně dal banána, a přeci píše o tom, že jsem jeho blog ignoroval.
    Čím dál zřetelnější porážka jeho světonázoru, to je příčina.
    Snažil se hájit neobhajitelné, kadeřnice fakt není rovna Goldmann Sachs.

    • embecko

     „Čím dál zřetelnější porážka jeho světonázoru, to je příčina.“
     Vsimni si, ze vsichni nazorovne pevni a nemenni lide se nakonec sebeutrapili.
     Dodnes nevim, zda-li apel na obcanskou ctnost „nazorovne stalosti“ neni lest davu, jez ma za ucel takove lidi v jejich postoji podporovat a tim je vyradit ze hry.

     • orinoko

      Jestli to není tajné, který? Já osobně jen vím, že Nova uzavřela svoji entitu blog, kde se mnozí tumlovali.

     • vittta

      Něco na tom bude, protože sociální demokrat, bijící se za práva pracujících je dnes naprosto neškodný, protože ty pracující absolutně nezajímá.
      Může jim totiž nabídnout daleko méně, jak samotný buržoust.
      Jediné, co nabící, je, že pokud možno ožebračí drobné podnikatele, o kterých ovšem před tím vypouští fámy, že sedí na pytlích s penězi.
      Čímž se sice teoreticky drží levicové linie, ale ve skutečnosti té levici vlastně škodí.

     • dixi

      Sebeutrapili se oblude, skočí to jinam, ale nevadí. Zvláštní je, že my, co se nechceme utrápit nakonec,( alespoň já ) se jsem nakonec potěšena videem, kdy nějaký ( nevím kdo ) dostane po cuni. Přitom je to vlastně chudák. Takže se to těm mocným povedlo, i z mírných bytostí udělaji poteňcionalni násilníky. pamatujete, když jsme tady, ještě s Merlin večer myslely na to, aby nebombardovali Sýrii? Irák, Lybie už byly v troskach a my jsme doufaly, že už je tomu snad konec. Není. A tak i soucitu se nedostává.Uz jeden nechce, jak oni pískají a pak to dopadá tak, že , ti co potřebuji, se pomocí nedočkají.Nejen já, věřím i ostatní, rádi bychom pomohli, tím, že pošleme SMS,, nebo DMS, komu pomůžeme? Cim více neziskovvek, čím více mediálního přesvědčování,tím méně jim věříme a nakonec ? Bližší košile……

      • vittta

       Stejná práva a stejné povinnosti by snad dokázaly příchozí umravnit a do určité míry integrovat, ale není v ničí moci, aby směřoval pomoc těm, co jí opravdu potřebují.
       Antirasisté typu Saula ovšem integraci kohokoliv celkem úspěšně brání, a svým bezuzdým rasismem a lepšolidstvím jakékoliv minoritě v důsledku neskutečně škodí.

 5. dixi

  Opět píši, nedá mi to.Sleduji parádu z Plzně, docela trapas, ten potlesk jedince to dokreslil. A opět, vystrčili Vystrčila. Uvidíme, co nám předloží večer.

 6. dixi

  Píši, 17,44 před pár minutami začátek zpráv, Pompeo, Petříček a za nimi vloženy panel s mnoha účastníky, dost neuměle, tak hned přešli k jiným zprávám.,Zřejmě jim došlo, jak je takové vYkresleni viditelné. Dál zatím ani ťuk. Počítám, že pracují na lepší verzi.

  • vittta

   Moc to na Nově ani nerozmazávali, jen že si dal pivo, a že v tomhle vedru je vlastně nevhodné sedět u piva…tak nevím.
   Hlavně ať zase rychle vysmahne.

 7. vittta

  Příznivci boje s rasismem si jistě rádi pustí krátké video v článku na PL.
  Na videu je vidět zcela vyjímečný případ napadení mladé dívky negry.
  My ale víme, že ve Francii je vše v pořádku, až na nehorázné projevy rasismu, kdy zlomyslní ultrapravičáci nabarvili na černo ksicht hlídače v jedné z mnoha zapálených katedrál, aby to vypadalo, že je to negr, i když to byl ve skutečnosti Francouz.
  Pozornější ochránci antirasismus si jistě všimnou, že video je převzaté z profilu Tomia Okamury, a celý článek z PL, takže ani nemá cenu, se tím zabývat.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Joooooohooo-smal-se-cernoch-do-mobilu-kdyz-nahraval-jak-kumpani-biji-mladou-holku-Co-udelali-jeji-spoluzaci-Radsi-se-podivejte-sami-633346

  • Alva

   To tedy jo.
   „…..Chanov SE uklidil (asi sám od sebe), ale rasisti zůstali rasisty a debilové jsou pořád debilní:……. jen málo lidí pochopilo, že Chánov je vizitka zanedbání správy svěřeného majetku, kterého se dopouštělo „rasistické vedení města a zloději ve vedení města, a ne jen vizitka Romů“
   Tak vida – Chanov zaneřádilo odpadem RASISTICKÉ vedení města a ne Romové. Co všechno už ti rasisté napáchali! Napřed vybydlí domy a pak to hodí na Romy.

   • vittta

    Přesně, je tam těch manipulací tolik, že jsem je ani neepecifikoval.
    Nakonec si bílé huby chanov vymysleli.
    A ta svépomoc…
    To mi je jasné, zbourání by stálo 5 mega, a svépomoc miliardu úplně bez výsledku.
    A stejně by nic neudělali.
    Já to tam viděl.
    K neuvěření, jaké jim ti bílí dali strašné bydlení.
    Já bych je tam prostě nechal.
    Neuklízel, nic.
    Zničili si to, ať si v tom žijí.
    Jen oplotit a udělat bezpečností pásmo kvůli hmyzu a potkanům.

 8. embecko

  Jak to dneska chodi:
  „Investory neodradilo ani to, že zatím není jasné, jak bude popelářské auto vypadat, natož aby bylo nějaké sestrojeno. Server CNN uvedl, že by měl nákladní vůz zahrnovat velký zadní prostor, kam by se dávaly odpadky.“
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nikola-roste-popelarska-elektroauta-ji-zajistila-tri-miliardy-dolaru-115583?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  K miliardovym ziskum uz staci investovat do popelarskeho vozu, o kterem je jasne jedine to, ze ze bude mit korbu na odpadky.

 9. jednooký

  po poradí
  – Na Moonu emerický soudruh něco zatlouká , a jsou slyšet rány kladivem. Jak to, když tam není vzduch?
  A že sa zvuk šíri aj ľudskými kosťami ťa nenapadlo?
  – Modul přistál a po brzdícím efektu zažehnutých trysek nikde ani stopy.
  Nájdi si fotky napríklad čínskej sondy Chang’e – tiež žiadne ofúkaniny
  – Na Moonu stojí ten jejich veloREX a zase nikde kolem žádná stopa. To se tam snesl jako deus ex machina?
  Divné by naopak bolo, keby im ho tam dotlačili kulisáci…. Rover je čistokrvý transformer a doviezli si ho nacapený na boku modulu, a ručne rozložili a zmontovali. (Existuje video z tréningu).
  – Horizont Moonu je tak blízko jen proto, že větší studio nesehnali.
  na Mesiaci je horizont vzdialený len ~ dva a pol kilometra, nie dvadsať (19) ako na Zemi
  – Když se temné pozadí /nebe bez hvězd/ protáhne nějakým barevným filtrem, tak se vynoří prapodivné pozadí. Jako nějaká deka.
  Ako všetky internetové obrázky – to sú artefakty JPG a PNG kompresie.
  – Země je 6x větší než Moon a přesto její fotky z Moonu jsou stejně velké jako Měsíce ze Země. – Chyba v zadání. To je dokonce mnou osobně zavedený webový argument.
  Fakt si to premeriavala a prepočítavala z obrázkov pri znalosti objektívov a ohniskových vzdialeností? Alebo ti to len niekto povedal? Kontrolná otázka: na aký materiál boli fotky fotené?
  – Jsou k dispozici záběry, kde se zřítí světelná konstrukce, ze tmy najednou vylézají nějací obludé, a slavný Armstrong říká: To tu sračku budete chtít natočit znovu, že jo. Ale to není všechno. Ta slavná slova vůbec nejsou z jeho palice, a konkrétně tyto záběry mají patinu měsíčního přenosu.
  Aké má o video rozlíšenie a snímkovú rýchlosť? :)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s