Kupte ta piana, pane Vystrčile

Vám přece nejde o grošíky. Firma Petrof utrpěla díky Vaší politické iniciativě několikamilionovou ztrátu. Stavíte se do role morální autority, jděte tedy příkladem a neste finanční zodpovědnost za své činy. Zviditelnil jste se a Západ Vás za to pochválil. To je detail, že právě oni dělají s Čínou ty největší kšefty a naše republika právě v době velké krize na to obrovsky doplatí ještě většími ztrátami už tak zdecimovaného průmyslu.

Firma Petrof je pravděpodobně jen začátkem, další budou následovat. Firmy, které stálo hodně úsilí, aby se uchytily na čínském trhu, přijdou jedním rázem díky Vám o vše. Jděte příkladem a spolu s ostatními senátory jim tu škodu nahraďte. Začít můžete těmi piany, každý senátor ať si koupí jedno, vy můžete dvě.

Kopnul jste si do Číny, natruc, tak přece nebudete počítat grošíky. Napravte trochu tu paseku, kterou jste nadělali.

  • vega

   Kupuji brambory na zimní uskladnění od soukromých zemědělců. Přivezou mi je až domů a vydrží až do ledna. To nejlepší řešení. Jen jednou jsem si koupila na zimu zásobu brambor z obchodu a polovinu jsem jich musela vyhodit.

   • pacifista

    Já mám také od soukromníka. Skladuji ve sklepě na zahradě a to hned pro tři rodiny. Vydrží mi ještě v červnu. Kdysi před lety jsem tam taktéž zkusil uskladnit ty z obchodu ale dopadlo to katastrofálně.

 1. Janika

  No jo, já naivka jsem začala poctivě studovat tu debatu o Hitlerovi, abych pochopila, kdo má jaké stanovisko a čím jsem se koho dotkla, při čtení Vrata jsem z toho byla už úplně zmatená, a ejhle, on je to náš starý známý. To jsem si oddechla a celou debatu hned vidím jinak :-). Jen musím výslovně poznamenat, že moje volání po poctivém, klidném a nezaujatém zkoumání jakéhokoli tématu neznamená, že chci to téma obrátit naruby. Takže ať mi žádný další idiot laskavě nepřisuzuje schvalování holokaustu.

  A když jsem začala tou naivitou, zaujala mě poznámka saxe o naivním umění. Vždycky mi naivitu přisuzovali, tak jsem přirozeně pátrala po tom, co to vlastně je, jak by se naivita dala definovat. Dospěla jsem k v vlastní verzi – takový naivní malíř maluje jen to, co je vidět, co se jeví. Nepřesahuje to viděné svým vnitřním zrakem, svým cítěním. Vidí obličej, tak namaluje jeho vnější rysy, ale už ne duši člověka. V tomto smyslu myslím naivní nejsem.

    • astraustralia

     Pokus o vysvetleni:

     Naivní umění je termín pro umělecká díla autodidaktů především v malířství, s jednoduchým, bezstarostným, vymyšleným výběrem motivů. Malba je také často velmi jednoduchá, například bez stínů, s deformovaným prostorem a perspektivou a se zjednodušenou reprezentací života. Malíři používají jednoduché techniky, velmi často s dokonale propracovaným detailem, které zavádějí diváka do světa kouzel a symbolů. Tato díla jsou často osobní sny autora. Neprávem bývá často ztotožňováno s dětskou jednoduchostí. Jedná se však o velký omyl a zjednodušenou domněnku, že naivní umění tvoří lidé s malou nebo žádnou úrovní uměleckého vzdělání.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Naivn%C3%AD_um%C4%9Bn%C3%AD

     • Janika

      Tak tahle definice mi nic neříká, nezlobte se :-). Skoro všechny jednotlivosti tam se dají vztáhnout na kdekoho ze slavných malířů. A že by to bylo v technice, to se mi vůbec nezdá, opravdové umění není zvládnuté řemeslo.

  • embecko

   Podle meho je v tomhle pripade termin najivni velmi nepresny az zavadejici. A to proto, ze popisuje plusovou hodnotu takoveho umeni. Umelec vidi svet najivne, coz neni vubec pravda…on jen nedokaze vystihnout to, co vidi.
   Nema techniku (talent), neumi remeslo, nevi kudy na to. Tak maluje jak umi…z cehoz pak vyplyvaji nechtene souvislosti a jakoby jiny pohled na vec. Ovsem pohled neni jiny, je stale prumerne lidsky a teprve nedokonale zpracovani ukazuje jakoby novy pohled.
   Najivita je tedy spise dilem prijemmce (vytahuje si z dila jemu nezname obrazy), nezli umelce sameho (de fakto vytvari neco, co nechtel, protoze jiny pristup mu jeho technika nedovoli).
   Najit efekty, ktere dela tah stetcem, dokazete jen praxi, anebo vrozenym talentem (jde o silu pritlaku, uhel nakloneni a hustotu barvy). To je v pripade malby stetcem vse (namichani barev a jejich lsadeni je uz jen tresnicka na dortu, jez dela praveho mistra).
   Znate rychlokurzy Boba Rosse? Uzasna podivana (dal jsem to od 4 minuty, kdy jde na mraky):

   • Kamil Mudra

    Paráda! Škoda že jsem na takový kurz nechodil když jsem kreslil obrázky do osadní kroniky. Já už se od tužky dál nedostal.

 2. vittta

  A ještě jednou Menzel, v podbízivém, manipualčním článku, jak vystřiženého z Rudého práva.
  Článek popisuje superkvality velikána, i jeho- drobné- přešlapy.
  Je tam zmíněna představa, že si Češi umí udělat ráj, navzory dějinným okolnostem, což znamená, že v pekelné době si Češi věděli rady, a pekelná doba je v roli axiomu.
  Že někteří takový ráj skutečně měli, se nepřipouští.
  Skřivánci na niti zase byli 20 let v komunistickém trezoru, což v překladu znamená, že Menzel prostě v nesvobodném režimu natočil jen tak, bez peněz a buzerací, film, a zlí komunisti ho pak zavřeli do trezoru.
  Na konci pak je uvedeno, že Menzel zkritizoval vulgaritu a podrazy pozdějího vítěze.
  Není uvedeno co přesně, ale každý přece ví, že pan prezident je vulgární podrazák.
  Ve skutečnosti, co si pamatuji, Menzel zkritizoval spíše voliče.
  Menzel ovšem razil myšlenku, že s příkrými soudy opatrně, jinak sklouznou k vulgaritě.
  Samozřejmě to myslel na sebe, aby jeho nikdo nesoudil za podpis anticharty a točení prorežimních trháků.
  On- a jemu podobní, jiné soudit mohou, a k vulgaritě nemusejí nijak sklouzávat, tito moralisté mohou soudit rovnou vulgárně, až nechutně.
  https://nazory.aktualne.cz/vycitali-mu-ze-si-zadal-jiri-menzel-film/r~35a99c10f10511eaaabd0cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=pkuC44VSgnw-202009101529&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   • orinoko

    Rejžu Sirotka , jestli jde o Menzela.
    Nebo Kačerova stará, za mohutných výkřiků : So ist es, schweine hund… prásk, prásk … důtky dominy ostře tepaly prostor i tělo….

   • Kamil Mudra

    Jo. V roce 1998 na karlovarském filmovém festivalu. Ale sešvihal ho nikoli bičíkem nýbrž proutkem. Prý proto že mu Sirotek ukradl práva na film Obsluhoval jsem anglického krále.

   • vittta

    A u něj nikdo nezmínil antichartu, co?
    Nebo „normalizačního režiséra“.
    Když zemřel Karel Gott, tak zkurvená kavárna o ničem jiném nepsala.

    • pacifista

     Jediný jeho film který se mi líbil, a který mi utkvěl v hlavě jsou Postřižiny. Ostatní byly pro mne tenkrát nudné a dodnes zůstaly.

     • vittta

      Já mám rád Samotu u lesa, Konec starých časů a Středisková vesnička.
      Jinak tak nějak koukám, ale abych řekl pravdu, raději se podívám na Schulhoufovi „lidové“ komedie.
      Nebo Lipského, či Vorlíčka, ale ti jsou úúúplně někde jinde.

     • vega

      Mně se ještě líbilo Rozmarné léto. Vančura se špatně filmuje a on to dokázal. Dokonce zachoval Vančurovu češtinu.

  • embecko

   Pehe a ostatni se zlomili tak pred 5-7 lety. Drive jsem ho cetl rad, jako Blisty, ted uz nejde ani jedno- jako u Saula i zde clovek vi, co budou povidat.

   • vittta

    Divné je, že ho za to pořád ještě někdo platí.
    Ale prý ČR dává miliardy na různé projekty…někde jsem to četl, úplně komické a nepotřebné, nějaký lov velryb a tak něco.
    No, Pehe může být to samé.
    Jsou v jiném světě, Pehe a jemu podobní jsou lepšolidé každým coulem, to není jen nějaká nálepka.

  • embecko

   Podle meho je situace tak vazna, ze povazuji za mozne, ze se nakonec dohodnou a volby probehnou v klidu (a hlavne po volbach bude klid).
   „Vyhraje“ Biden a republikani svym volicum vysvetli, ze Joe je dobrej chlap a at jdou domobrany domu si rozlozit a naolejovat kvery.
   To ocekavani rozpadu se mi zda prilis velke na to, aby bylo takhle presne podle data (voleb).
   Ale nerikam, ze to tak bude urcite, to ne. Mozna se dohodnou na klidnem rozpadu, jako Rusaci.

   • vittta

    Lidé jsou dobře vyzbrojení, a bílí jsou lépe organizovaní.
    Trump vyhraje, a…má na své straně domobrance.
    Ona to může být kurevská síla.
    Já nevím, co se píše v odkazu, ale negrů a degenerovaných dětiček bílých pracháčů na univerzitách zase tolik není.
    Myslím, že zákaz domobrany u nás má takovéhle pozadí.
    Protože je to ozbrojená síla, která může podpořit LEGÁLNĚ zvoleného prezidenta či premiera, který se zatraceně nelíbí EU.
    Podlední dobou se jim totiž ty Maidany nedaří.
    Ukrajina není v NATO, Krym je ruský, Assad je u moci, a Lukašenko zmizel z hlavních zpráv, a nějaké česko-nadnárodní neziskovky už to nespasí.
    Mimochodem, Babiš se odmítl bavit s Běloruskou opozicí, za V4.

     • embecko

      S timhle jde tezko neco delat: Normalizacni poskok Hrusinsky „popsal konformisty jako tzv. občana Čehonu a obvinil je, že měnili kabáty podle režimu“.
      Reknes, ze i on je menic kabatu, ale on ti odpovi, ze neni. A hlavne at rika, co chce, vzdy mu jde jen o penize, nebot dobre vi, ze pouze z trzby divadlo neprezije, i kdyby meli denne vyprodano. A mluvi a mluvi a tvari se pri tom, ze mluvi o politice, ale pritom recni o prchach. A clovek to chape politicky, protoze si nepripusti myslenku, ze takovymhle zpusobem lze vydelavat penize.
      Pehe bude to same- jen rika neco, za co mu jiny dava mzdu. Tyhle lidi na predmetu (obsahu) jejich reci neuzenes, protoze ten jim je lhosteny, dokonce je az obtezuje.

      • astraustralia

       Saxi mas to sice spravne ale na prikladu Hrusinskeho juniora ktery uvadis neobsahnes celou branzi kumstu a kumstyru.
       Kddysi to bylo snadne k rozliseni. Treba kategorie hercu mela nazev komedianti a z zili velmi nuzne s toho co jim predstaveni na vstupnem prineslo. K tomu jen obcas nejake dary.
       Dnes ty drivejsi dary maji podobu dotaci ktere do kultury tecou a boj o ne je bojem bud o preziti nebo az po trochu slusny zivot. Tim ze je ekonomie zasazena virusem kultura a kumst to zasahno dvojnasob.
       Drive kumstyri byli opravdu jen kumstyri, vice ci mene uspesni. Uz socialismus nastavil podminky tak ze se tim dalo dobre uzivit a jak bylo zmineno u Menzela zacali v tom „podnikat‘ i taci kterym se nechtelo rano brzy vstavat.
       Kdyz bylo rozhodnuto ze svetova ekonomika musi byt postizena „smrtelnym“ virusem aby nezadrzitelna krize dostala jine zduvodneni nez je nefunkcni kapitalismus navic ze timto zpusobem lze „demokraticky“ buzerovat lidi prikazy a zakazy jinak neprijatelnymi, je tu situace ktera tem nejvyse vyhovuje maximalne naopak kumtyrum bez dotaci hrozi opravdu pohroma.
       Lidove receno, pro mnohe s virusem prislo smutne probuzeni ze kavarenske rozumy a elitarstvi se tezko provozuje kdyz neni co do huby.
       Pokud se bude virus19 dale pouzivat pro manipulaci s lidem, budou kumstyri tou nejvice zasazenou skupinou a budou se take ozyvat.

       • embecko

        Dolehla na mne totalita: Na monitoru na mne vyskoci dotaznik od Gooogle, kde se mne ptaji, zda-li povoluji sledovat vsechna ma data, anebo to chci omezit. A nepusti te to dal, dokud dotaznik nevyplnis a neodesles.
        A pokud nevyplnis, ze povolujes sledovat vsechna data, zacne se ti dotaznik vracet v cim dal tim rychlejsi frekvenci. Takze vcera se mi zacal objevovat kazdych 5 minut, ja vyplnil, ze nechci sledovat a sups! uz to tam bylo zas.
        A samozrejme! mne napadlo, ze jim to tedy podepisu, protoze tohle je neunosne. Co ted?
        *
        August si nemuze dovolit nebyt oportunni, ba je to jeho nejdulezitejsi konkurencni nastroj. Pracovni zarazeni augusta je obveseleni toho, kdo si zaplati. A toto 11. prikazani umelci za sociku porusili a zacali sveho zivitele kritizovat. Stat prak provedl historicky vyjimecnou vec: v ramci smiru z augustu vytvoril elitu naroda a moralni spolecensky vzor. To byl genialni krok, ktery prevzaly i dnesni NGO- sice lehce ustopily od moralniho akcentu, ale zato pridaly na poli politickem (co umelec, to demokrat).
        O umelcich vytvari PR agentury falesny obraz: ukazuji je coby bajecne lidicky, odmitajici totalitu, prolevajici se hektolitry caje, obcujici na rautech a varici na svych chalupach domaci recepty z cerstvych bylinek, prave utrzenych na zahradce.
        Ale opak je pravdou- neni pragmatictejsiho a vykutalenejsiho cloveka, nezli umelec. Vsak pochopitelne, vzdyt den ode dne se potaci nad hranou existencniho propadu a bez prestavky odezira myslenky sveho donatora- takovy clovek si nemuze dovolit zivotni lezernost.

        • vittta

         Jedním z velkých zklamání po politickém převratu 1989 byli právě umělci.
         A jak píšeš, komunisté je pozvedl na morální autority, a ani jim za to plijí do ksichtu ještě dnes.
         Dnes už se na morální autority pasují sami.
         Jde jim to o poznání hůře, jak komunistům.

 3. Saul

  No vida, a je to tady!!!
  Přesně jak jsem předpokládal a dokonce potvrzeno i od prestižního flusteneckého Sputniku, který nikdy nelže.:-)

  „Společnostem jejichž zástupci cestovali při návštěvě Tchaj-wanu s předsedou Senátu PČR Milošem Vystrčilem, Čína neumožní vstoupit na svůj trh. Informovaly o tom zdroje z vlády ČLR.”
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020091012497706-cina-uvali-sankce-na-ceske-politiky-a-spolecnosti-kvuli-ceste-na-tchaj-wan/

  Tak to je tedy vskutku děsivý odvetný úder, se kterým nikdo z té delegace zajisté vůbec nepočítal.
  Asi taky ani nemusel, protože mají svůj byznys na Tchajwanu.
  Takže se ve finále stalo co?
  Takže Petrof nejenže nepřijde o pět mega, ale naopak na celé té kauze dalších pět vydělá.
  Protože jeho čínský “partner”se nejspíš k těm pianům, které už Petrof prodal, zase přihlásí.
  No a ČR, kromě zvýšení mezinárodní prestiže, obdrží od přátelského Tchaiwanu, jako gesto na Vystrčilovu návštěvu, darem pět linek na výrobu roušek.
  Během minuty vyprodukuje každý stroj 30 roušek, Česku to může ušetřit ročně 5 miliard korun.
  Bravo, Vystrčil !
  Tak se dělá byznys.

  No a vita se už nemusí budit opocený hrůzou, že by v Lídlu nesehnal levný čínský šuntový vercajk pro “své dělníky”, taktéž čínské rejže pro embecka zde bude nadále stále dost, kdyby ho snad náhodou nepustil kvůli kašli zpět do Švajcu.
  Takže konec dobrý, všechno dobré. :-0)

  • vittta

   Není mi jasné, co tím vlastně chceš říci, ale cosi mi říká, že kdyby takto reagovali VŠICHNI politici VŠECH zemí, tak na tom děsně vydělají.
   Zdá se, že tam Vystrčil jel prostě mazaně jen pro ekonomický zisk, a z toho samého důvodu se rovnají páteře českého EUrolidu.

 4. J. Hruška

  I Dnes zajímavým způsobem znemožnila čtení příspěvků od některých blogerů. Když si otevřete článek, objeví se:
  Vítejte

  Vaše údaje nám pomáhají financovat a zlepšovat naše služby a vyvíjet nové. My a partneři Vám budeme mj. doporučovat obsah a zobrazovat reklamu na základě Vašich zájmů a vyhodnocovat jejich úspěšnost. My a partneři proto získáváme, ukládáme a zpracováváme osobní údaje (např. identifikátory zařízení, údaje o tom, jak procházíte naše stránky a jaký obsah vás zajímá). K tomu využíváme cookies a další síťové identifikátory. Pro některé účely je vyžadován Váš souhlas, u některých se spoléháme na tzv. oprávněný zájem. Vznést námitku vůči zpracování na základě oprávněného zájmu a další volby nastavení cookies můžete provést v sekci Podrobné nastavení či v odkazech tam uvedených.
  Účely zpracování údajů:
  
  Ukládání a/nebo přístup k informacím v zařízení, Personalizovaná reklama a obsah, měření reklamy a obsahu, poznatky o okruzích publika a vývoj produktů
  
  Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=756869
  
 5. astraustralia

  Ministře Vojtěchu, profesore Prymulo, docente Maďare, premiére Babiši, ministře Hamáčku (a média, která Vám slouží), toto je Vaše dílo. Matete veřejnost. Manipulujete s fakty. Ze zdravých lidí vyrábíte pacienty. Pozitivně testovaný ještě neznamená nemocný nebo nakažlivý. Lidi bez jakýchkoliv příznaků zadržujete v izolaci. Zásadním způsobem snižujete kvalitu jejich života. Ohrožujete je na fyzickém i psychickém zdraví. Děláte radikální, ukvapená a odborně neobhajitelná represivní opatření. Rozvrátili jste zdravotnictví, školství, kulturu, hospodářství a mezilidské vztahy. Jste bezohlední, nezodpovědní, bezcitní. Ministře Vojtěchu, profesore Prymulo, docente Maďare, premiére Babiši, ministře Hamáčku (a média, která vám slouží), šířením epidemie paniky pácháte mnohem větší škody než koronavirus.
  Je nejvyšší čas Vám nařídit izolaci.

  MUDr. Jan Hnízdil

  Naprosto souzním, děkuji pane doktore.

   • vittta

    Hnízdil je idiot.
    Až bude rozhodovat, tak jsem ně něj zvědavej- a na každého.
    Takhle si může kecat co chce.

  • vittta

   Hnízdil je fakt blbej příklad, protože se odvažuji tvrdit, že kdyby Babiš a všichni jmenovaní nenařídili vůbec nic, nebo by premieroval Kalousek, Hnízdil by by byl první, kdo by zmíněným nadával do vrahů, a případně Kalouska chválil za velikou prozíravost a vyrovnanost opatření.

  • vittta

   Také názor.
   Jenže kdo má pravdu?
   Pro všechny případy budu nosit roušku, a mejt si více ruce.
   Též omezím pohyb mezi lidmi.
   Protože…já tomu vůbec nerozumím, ale to ještě vím, že na viry neexistuje lék, a pokud se…dejme tomu přechodí chřipka, je z toho angína pektoris.
   Problém je v tom, že chřipka jako taková se přechodit nedá, ale nějaká lehčí forma, dejme tomu, tam to jít může.
   Jinými slovy, čím mírnější průběh, tím větší může být průser, a už jsem to tady psal, nebo jestli u Pana Bavora, kde mě tedy už nečtou, protože jsem nějaký…pravičácký živel, či co, v každém případě může jít klidně o obyčejné snížení průměrného věku.
   Pokud je vir fakt umělý, a říká se to, pak cíl může být právě tenhle.

    • Mrkos

     I dětem se musí stanovovat hranice a stát si před cizinci musí hranice hlídat.
     Hranice jsou základní předpoklad pořádku. Na návštěvu se chodí dveřma ne oknem.
     Klepe se hlavou, protože ruce jsou obtěžkány dary a ne že se jde na návštěvu
     vyžírat a kázat o svých právech, Je třeba založit nadaci pro obnovu plotu,
     protože v krátké době bude plnit opravdu tu správnou funkci ochany před cizinci
     a ne jako dřív. Ti co se zde necítí dost doma ať jdou.
     „Jen jděte milenci západních hodnot, jděte loket v paži a probůh jen se nevracejte !!“

   • Janika

    Snížení věku, ale v zájmu jaké konkrétní skupiny, která by to organizovala? Oni totiž staří a nemocní jsou zdrojem obrovských zisků pro farmaceutickou mafii. A co má silnější pracky, než tahle mafie?
    Samozřejmě, v zájmu lidstva, celkově, by bylo zredukovat populaci. Jenže to si neumím představit, kdo by prováděl. Leda šílenec, co má rád lidstvo, ale nemá rád lidi.

    • vittta

     Možná to bude znít blbě, ale my nemáme jinou možnost.
     Farmakologové mají obrovskou moc, ale umělý vir může vypustit čistě teoreticky relativně velice malá skupina.
     Vždyť se tady o tom už asi 10 let bavíme, a udivuje mě, proč to nikdo nedá do souvislostí.
     Samozřejmě teoretických.
     Já sám nejsem příznivcem řízení lidstva jakýmisi superhlavouny, ale fakt je ten, že hlavní argument proti mám sám pro sebe to, že by se mezi sebou hádali, co udělat, jak je obvyklé.
     Jenže tady stačí nějaká skupina, dokonce to ani nemusí být nutně ti nejbohatší, a může toto spustit.
     Svým způsobem je to i humánní.
     Jinými slovy, mocenská pyramida nemusí mít špici, ale více nezávislých špic.
     To už by bylo logičtější.
     A takhle si toho snížení věku ani nikdo nemusí všimnout, prostě v průběhu 20 let klesně průměrný věk o 10 let, a buď se to nezveřejní vůbec, nebo- a to spíše- se to zfalšuje, a určité neoddiskutovatelné odchylky se svedou na nějaké důvody, zřeba vyšší kojenecká úmrtnost u migrantů.
     Napadlo tě někdy, kde se ten průměrný věk vlastně bere?
     U nás muži 76, a ženy 82 let.
     Koukni se někdy na partetablo.
     Většině, hlavně mužů, bude méně, a často o hodně.
     Když umře 40 letý chlap, další tři muži se musí dožít 88, aby byl průměr 76.
     A- kolik umře 40 letých, a kolik 88 letých, že jo.
     Farmakologů se na to prostě nikdo nemusí ptát, kromě toho, když budou lidé více nemocní, o nic nepřijdou.

     • Kamil Mudra

      „Jinými slovy, mocenská pyramida nemusí mít špici, ale více nezávislých špic.“
      Špic může být vícero ale minimálně v jednom se všechny shodnou – že těmi špicemi hodlají zůstat.

     • vittta

      Svým způsobem je každý řídící pracovník šílenec, nebo se jím stane.
      Aby ho poslouchali, musí mít nějaké páky.
      Jsou to vesměs kreténi, ale bez nich by to nešlo.
      Kdybych já řídil svět, tak také vím, že počet lidí je třeba- když ne snížit, tak zastropovat.
      A jak to tedy udělat?
      Já bych platil lůze za to, že bude mít málo dětí, něco v tom smyslu, protože nejenom že počet lidí roste, ale ještě roste počet těch blbých a líných.
      To je děsně jednoduché kritizovat, ale děsně složité vymyslet, a já jsem v jádru děsný humanista a dobrák, tak to vůbec je složité.
      To je jak s tím virem, kdo neřídí, může kritizovat co chce…..

   • Alva

    Nic proti kritice MUDr. Hnízdila, ale přece jen bych dala spíš na jeho slova než na slova STÁTNÍCH ÚŘEDNÍKŮ, bůhví kým řízených. Jakmile se někde objeví třeba jen náznakem jméno B. Gatese, je třeba zvýšené opatrnosti i skepse. Proti přírodnímu, tedy „náhodnému“ výskytu viru hovoří především tak rozsáhlá a dokonalá organizace celé „pandemie“ a nesrovnalosti mezi „strašením“ a skutečností.
    Takže já souhlasím s Astrem.
    https://www.pokec24.cz/politika/pryc-s-big-pharma-go-home-bill/
    Měl by to být největší skandál veřejného zdravotnictví, ale dostává se mu malé pozornosti, hlavně proto, že jsou v něm namočeni významní boháči a vedení Světové zdravotnické organizace (WHO).
    Oč jde?
    V úterý 25. srpna WHO oznámila, že se podařilo vyhladit v celé Africe dětskou obrnu, která předtím paralyzovala každý rok tisíce afrických dětí. ……………
    Dnes už se hovoří o epidemii ústy podávanou vakcínou, kterou africkému obyvatelstvu vnutilo konsorcium s ušlechtile znějícím názvem Globální iniciativa pro vyhlazení dětské obrny (GPE), kterou založili a financují Bill a Melinda Gatesovi.
    Skutečnost, že WHO byla nucena přiznat, byť napůl úst, že obrovská a nákladná očkovací akce vyvolává nemoc, kterou měla zničit, je šokující. Ale co ještě více překvapuje je, že to není první případ.
    V Asii WHO a Big Pharma bojovaly spolu s Bill Gatesem proti dětské obrně po třicet let, tažení stálo 16 miliard, aby se nakonec zjistilo, že vakcíny podpořily výskyt této smrtelné choroby v řadě zemí, jmenovitě Afghánistánu a Pákistánu, odkud se dostala do Iránu.
    Loni etiopská vláda nařídila zničit 57.000 ampulek s očkovací látkou podávanou ústy stejného typu jako v Asii po té, co v zemi vznikla nová ohniska obrny, a poručila týmu lékařů WHO a Gatesových odborníků sbalit kufry.
    Atd.

    • vittta

     Takže umělý virus má za cíl jen vyvolat paniku?
     To se jeho vynálezcům ale moc nepovedlo, protože paniku v tom slova smyslu vlastně nevyvolal nikde.
     Čím déle navíc bude trvat „tichá“ fáze, tedy bezsmrtná, tím méně bude kdokoliv vakcínu chtít.
     Když někdo má malé příznaky, nebo dokonce žádné, nemá pro něj vakcinace smysl.
     Virus by musel zabíjet celkem hodně, aby byli lidé ochotni, nechat se dobroviolně očkovat.
     Zase to Gates pěkně posral.

    • astraustralia

     Flegl varuje: „Běžíme závod o existenci lidstva.“
     opravdu ?
     celosvetove a bez vaxinace
     pripadu k dnesnimu dni =28,657,002
     zemrelo= 919,715 = 3,2%
     to je = „závod o existenci lidstva“ ?

     Tohle se hodi predevstim tem ktery si neumi poradit s krizi ktera byla na spadnuti a ted to maji vyreseno covidem !
     A spravne vystraseni ovcane nic protoze je massmedia informovala ze „Běžíme závod o existenci lidstva.“
     Smesne a predposrane nadsazene v porovnani s jinymi smrtelnejsimi nakazami.
     Pravdive je co rika Dr. Hnizdil Ze zdravých lidí vyrábíte pacienty.
     a massmedia o zavad strasi a siri paniku.
     na konci 1 svetove 1918-19 chripka usmrtila az 50 millionu lidi a „existenci lidstva“ to ohrozilo jak Dr. Flegle ?!
     Svedove tomu s covidem19 nechali volny prubeh a dnes jsou za krizi protoze uz promoreni.

     Kdyz jste i na Ostrove Janiky tak predpokakani a nadavate Dr.Hnizdilovi tak si kopnete i do kardiologa Pirka:

     Tohle vám v TV nepoví. Profesor Pirk ke covidu.
     O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta“.
     To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic.
     Profesor Jan Pirk, přednosta Kardiocentra IKEMu, vysvětluje,
     že diagnóza nemoci se stanovuje z klinických příznaků konkrétního člověka a z pomocných laboratorních a dalších vyšetření.
     Ale v případě covidu se stanovuje diagnóza jen na základě jednoho pomocného laboratorního vyšetření.
     Světovou kapacitu v oboru mrzí napjatá atmosféra ve společnosti, protože žít ve stresu je pro zdraví to nejhorší, co může být.

     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tohle-vam-v-TV-nepovi-Profesor-Pirk-ke-covidu-Za-opatrenimi-je-jeste-jiny-umysl-636627?fbclid=IwAR0SQEELJORdVEIXXc8scJS-lmbh3wZNHYSk7EletWR_pLFBN_XqlZhjzOo

     • vittta

      Hnízdil je kokot úplně z jiných důvodů, než z jeho názoru na Koronavirus.
      Nelze si ale nevšimnout, že Hnízdilův text je spíše politický než odborný.
      Profesor Pirk rovněž hovoří do značné míry politicky.
      A kecá.
      Protože epidemiolog v tom slova smyslu neléčí, ale předvídá průběh epidemie.
      Není mu tedy třeba vidět pacienta.
      Dále pak nechápu, proč tolik lékařů hovoří o promoření.
      Každý, ale KAŽDÝ ví, že třeba Chřipka mutuje, a každý rok je nová vakcína.
      Že někdo Chřipku už prodělal, mu není nic platné, takže by měl nejprve někdo vysvětlit, proč by se Koronavirus měl chovat jinak.
      Ve Švédsku pak zjistili, že populace promořená vůbec není, ale píšu jen to, co jsem četl, takže to v tom slova smyslu nevím, neví to ale ani profesor Pirk, i ten si to jen přečetl.
      A jakmile se ukázalo, že Koronavirus ZATÍM a především akutně nezabíjí, je to daleko více politika, jak medicína.
      Co by mělo nějakého politika zajímat, že nakažený- a vyléčený, umře za 10-15 let na následky choroby?
      Jinak Astře, u nás žádná panika není.
      Lidé nosí roušky, nyní už lajdácky, a nic víc se neděje.
      Proklamovaným účelem roušek není zastavení koronaviru, ale zmírnění křivky nárůstu počtu nakažených, kvůli případným volným místům v nemocnici.
      A PRAVDU měli prokazatelně ti, co tvrdili, že se virus na podzim vrátí- a zde nevím, co kecal Pirk a Hnízdil, třeba se tomu smáli.
      A myslím, že tady nikdo v tom slova smyslu předposraný není.
      Jen odmítáme uvěřit jedné názorové straně – protože prostě existuje i ta druhá, a tady není žádný odborník, navíc vybavený objektivními daty.
      Uvěřit jedné straně je hloupost a fanatismus, pokud pak někdo uvěří posměváčkům koronaviru, je to i nebezpečné.
      Oni po nás totiž zase tolik nechtějí.
      A ať už dělá ten virus cokoliv, jednu jistotu máme- existuje.

      • astraustralia

       Hnizdil je podle Vas kokot a Pirk hovori politicky i kdyz ja srovnani nebezpecnosti treba TBC a jinych nemoci za srovnani nebezpecnosti nikoli politikum. Politiku bychom za scenou videt meli pokud tam od nekterych expertu je !
       Dr Hnizdil rika:
       Ze zdravých lidí vyrábíte pacienty. Pozitivně testovaný ještě neznamená nemocný nebo nakažlivý. Lidi bez jakýchkoliv příznaků zadržujete v izolaci. Zásadním způsobem snižujete kvalitu jejich života. Ohrožujete je na fyzickém i psychickém zdraví.
       Zadne politikum, jen nazor, pro vittta a postrasene kokotina.

       Oni po nás totiž zase tolik nechtějí
       ?
       Kolik podle Vas bude toho muset byt aby toho bylo „tolik“ ze to i pro vittta bude prilis .?

       Nabizim nazor dalsiho lekare ktery se na to diva detailneji a jinak a hodnoti i politiku.
       Astr i s nazorem tohoto lekare souhlasi. Ma nazor a rika srozumitelne maximum informaci.
       Dr. Hnizdila ci Pirka neoznacuje za kokoty.
       Kazdou jeho vetu lze samozrejme rozebrat takze bychom se snadno dostali do mnohahodinoveho rozboru aniz bych se dostali ke shodnemu zaveru.
       Lékař Šmucler: Covid zvládáme famózně, lidi zemřou stejně, roušky epidemii jen odsunou a zhorší
       https://www.televizeseznam.cz/video/prostor-x/lekar-smucler-covid-zvladame-famozne-lidi-zemrou-stejne-rousky-epidemii-jen-odsunou-a-zhorsi-64093472?dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&dop_req_id=o2cFU9dkshk-202009110759&utm_campaign=_var&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz&fbclid=IwAR22Hfk28hzdi-97E0xsriiR40t43WZzxBToNdxjlHydZab8ryLUOPXwegM

       • vittta

        Pro mě je přes čáru protěžování cigošů, bagatelizace jejich chování, agresivita negrů, politické násilí sluníčkářů, vydírání ohledně různých bílých modelek, témat filmů atd. atd…
        Ale proti tomu nikdo nebojuje.
        Natož pak řeba politický komentátor Hnízdil.
        Ale proti posraným rouškám protestuje kde kdo.
        Nezdá se vám to zajímavé?

       • vittta

        Šmucler se ani tak proti těm opatřením nestaví.
        Hovoří všeobecně.
        Mě by zajímalo Astře, proti čemu vy vlastně bojujete.
        Vy konkrétně.
        Mě se zdá, že proti rouškám.
        Bojujete proti rouškám?
        Vy bojujete i proti negrizaci světa, ale jsou lidé, co bagatelizují negerské destruktivní působení na západní a severskou společnost, ale zároveň bojují proti rouškám
        A v tomto případě mi dává boj proti rouškám smysl, protože to odvádí pozornost od toho podstatného.
        Bezvýznamné roušky proti zásadní sociálně ekonomické změně evropského systému civilizace.
        Já o tom píšu už asi v třicátém textu, a vyjádřila se k tomu jen Alva, které to přišlo zajímavé, i když sama je odpůrkyní roušek.
        Vy jste se k tomu ale ještě nevyjádřil, a dá se říci, že tahounem antiroušek na tomto blogu jste vy.
        Tak co si o tom tedy myslíte?
        Konkrétně o zásadních až převratných změnách v bílé civilizaci- změnách k horšímu a nevratných- versus roušky a Covid 19.
        To je ryze politický pohled, ale já jiný chtít nemohu, protože už z podstaty se nemohu přídat na žádnou stranu koronavorového sporu, jednoduše proto, že o tom nic nevím, než co se dočtu, a to rozhodně nemusí být pravda, jde o specifickou záležitost, kdy i špičkový odborník se může mýlit, zejména v případě, kdy virus je fakt umělý, tedy bude se chovat nestandartně.

        • astraustralia

         Vezmu to odzadu.
         Zalezi na tom co oznacim za kokotinu.
         Pokud neci nazor ci konkretne nekoho kdo baziruje na nezpochybnitelnem nesmyslu(placatosti Zeme) prosim,
         ale ani v tom pripade si to vulgarni reakci nezasluhuje.
         Reagovat lze ruzne bud jako vittta ktery kdyz mu neco nesedi , oznamkuje to a rekne kokot
         a nebo to muze mit jinou uroven, ale pak to neni argumentace, ale presouva to pohled a nazor do zcela jine polohy.
         Tam jste zatim nedospel a k starostovi Vas neprirovnavam ale rad ho sem davam :-)
         https://www.televizeseznam.cz/video/brocast/ctenari-parlamentnich-listu-jsou-mimo-realitu-a-okamura-je-rika-pavel-novotny-64072571

         Ano povrchne videno mohu tu pusobit dojmem nejvetsiho bojovnika proti rouskam ale nejsem bojovnikem proti rouskam, jen protoze jen rouskam.
         Jak srozumitelneji priblizit ? Obrazne receno ano jsem proti rouskam protoze je to neco jako hledat pijavice u pacienta ktery ma otevrene zily!
         Ano uznavam argument ze i kdyby rousky snizily nakazlovost jen o 10% maji sve zduvodneni, ale…
         priznavam pravo i Hnizdilum Pirkum a ostatnim na jejich vyhrady a pravo na podiveni na povinnost od ted opet na rousky pod strechou s tim ze ve tride jsou zaci bez rousky a dychaji na sebe a jen vyjdou na chodbu rousku musi a dalsi „zasadnosti“ pod hrozbou postihu pokuty a sikanovani. Citlivejsich lidi se ty prikazy ktere jsou nesmyslne vazne dotykaji, jini nad tim mavnou rukou a za omezeni to nepovazuji a pak je ta vetsina ze cim vyssi cisla TV a masmedia zverejnuji tim vice se vetsina lidi citi vystrasena a jakekoli prikazy spolknou bez vyhrad.
         Dr.Smucler tam sve vyhrady taktez uvedl a skutecnost ze rozbihajici se nakazenost dnes (rec je o CR ale s platnosti obecnou) pokud je „umele“ rouskami potlacena znamena ze se to presouva do horsiho pocasi na podzim a v zime a nabizi se otazka nebylo by lepsi to jeste nechat a blokovat to az bude spatne pocasi coz z rozboru ktery uvedl Dr.Smucler vyplyva?
         Svedove to nechali rozbehnout regulovali munimalne a nejhorsi maji za sebou, CR to teprve ceka! (pokud genialni Prymula neprijde s ucinnou vakcinou)
         Fakta ze nejvice jsou ohrozeni seniori, jak uvadi Smucler v NY nadpolovicni vetsina umrti byla z domovu senioru, lidi s nadvahou s chorobami, take ze to 3x casteji postihuje Afroamericany, takze nebyt covidu , nekteri lide by umreli o nekolik mesicu ci let pozdeji, ale vsichni tam smerujeme jak pravdive pripomina Dr Smucler, takze kam a jak moc az chranit ?
         Ale on i pravdive varuje biolog Flegl na ktereho odkazala Janika:
         „Běžíme závod o existenci lidstva.“ Ano na jedne strane pravda na druhem vittovsky receno kokotina!
         Celou dobu lidstvo balancuje na hrane existence. Plati to pro lidstvo stejne jako pro tisice jinych zivocisnych druhu!
         Tisice zivocisnych druhu uz odeslo a neprezilo ! Vedec Flegl uvadi ze vic nez meteoritu se boji smrticich virusu.
         Mozna veda casem dokaze ze tomu tak bylo u vetsiny?
         Nejen Bill Gates by rad zreguloval , matka Priroda to predvadi jiz milliony let !
         Posledne se ji to malem podarilo pred cca12 tisici lety.
         Takze suma sumarum, Vam to muze pripadat ze bojuji proti zarouskovani, ja nebojuji, JEN kritizuji.
         Prominte Astrovi ze mu to pripada jako branit se moucham hlavne dratenym plotem :-)
         Ale beru to a chapu to jako ze i „stebla topici se chyta“, jen nechapu ta „opatreni“ jako mnoha mesicni cekani na letadlo ktera musi mit jen 1/3 kapacitu protoze to me ma hlavne ochranit. Bude li na palube ‚nosic‘ pak je pravdepodobnost nakazeni o kolik nizsi ? 3x ?
         Hura lepe neco nez nic, senior Astr zachranen jakoz i jemu podobni :-)
         Totez plati pro veskere verejne prostory, restaurace, stadiony, 4m- 2m- 1,5m odstupy, rousky a nasledny smrtelny uder vaxinaci zachrani lidstvo vedecti Darwinovi biologove ?
         To vas nenutim k premysleni o tom jak je mozne ze kdyz senior potrebuje lek ci zakrok za million po 70 nema chanci ale ze to vase obdivovane zarouskovani a opatreni s tim spojena nakonec vyjde v prepoctu na seniorskou hlavu mozna na nekolik desitek millionu!
         Genialni vynalez covid 19 pokud je vysledkem i lidskeho snazeni, predvedl krizi zdravotni, navazne hospodarskou a ani bychom se nedozvidali jak to maji nekteri lide v hlavach srovnane a jini prerovnane :-)
         Hlavne vsak se lidstvo dopracovava k vyssi lidskosti. Po vzpomince na 9/11 je nam toho treba.
         Pece o nesmrtelnost nas senioru je opravdu vice nez dojemna :-)
         Prece pro nas se to predevsim FSECHNO dela :-)
         vittta dekuji za vas rozbor, prestavam „bojovat“, uzijte si to :-)
         Amen

         • Janika

          Víte, Astře, já to řeknu jednoduše – jsem hlavně ráda, že vláda něco dělá, než aby na to kašlala. Opatrnost mi nevadí. Na roušku jsem si zvykla, vždyť je to dobrá věc i proti dalším onemocněním. Teď jsem si ušila takovou krásnou, co vypadá jako závojíček, růžovou 😊.

         • vittta

          Tak předně, že je Hnízil kokot jsem neuvedl v souvislosti s jeho názorem.
          Názor je názor, a já jsem celkem významný, zde rozhodně nejvýznamější bojovník za to, aby každý mohl projevit svůj názor.
          A několikrát jsem se u toho i pohádal.
          Já bych nezabanánoval ani Fagana, a přemýšlel jsem o tom, jak bych to udělal, abych nebyl nucen zachovat se jako ti, které nesnáším, tedy političtí pleticháři, korektní žvanilové, či zaručení znalci světového dění.
          Proč to píšu?
          Protože v tom je problém.
          Já to tady zajedno nevedu, takže sice mohu pindat, ale zodpovědnost za tenhle blog má někdo jiný.
          Viz. mudři všech názorů, především ale protirouškových.
          Oni nerozhodují, takže jejich kritika je sice zajímavá, ale nenesou odpovědnost, vláda ano.
          Další věc je ta, že neznám možnosti správy blogu, takže mohu přemýšlet jen do nějakého limitu, stejně jako neznám skutečnou sílu viru a jeho působení.
          Vy píšete, že Švédové jsou z toho venku, jak to víte?
          Že to nějaký pičus řekl?
          A i kdyby teď nebyl jediný Švéd nakažený, nikdo, ale NIKDO nemůže vědět, jak to tam bude vypadat za měsíc, prostě proto, že nikdo netuší, co se vlastně bude dít, a co virus umí.
          Další věc je- už jsem to uvedl- ale ještě jednou, to že bych nechal nějakým způsobem fagana kecat- nějak mimo hlavní stránku, ještě neznamená, že to není kokot.
          Co se roušek týká, citlivější lidi píšete, a postižení…
          Citlivější lidi ať jdou do prdele, to je stejné, jako když se někdo zastává cigošů, že měli těžké dětství a že je někdo diskriminoval, proto nemají nyní doktoráty.
          Roušky chrání hlavně ostatní, to je jejich pravý účel.
          Né nositele, všechny ty výkumy, jak je rouška zdroj nákazy, a že nositele nechrání, jsou lži a bláboly.
          Jde o ostatní, když někdo kejchne, tak rouška význam má, a když někdo řve, či jen mluví, tak také- chrání to ty ostatní.
          A když je někdo nakažený, pak jeho rouška je zdroj nákazy, ale jen pro toho kdo jí nosí, což ale je ten nakažený.
          A ten už nakažený je.
          A ještě ZDŮRAZNÍM ZÁSADNÍ VĚC.
          MŮJ VÝSMĚCH BOJOVNÍKŮM S ROUŠKAMI JE V URČITÉ SOUVISLOSTI.
          NEGŘI A ISLAMISTÉ JIM NEVADÍ, ALE ROUŠKY ANO.
          A vo tom to je, Astře
          A také, jak píše Kočka, ti dva mudrlanti mají soukromé praxe, no, tak pičují, přání je otcem myšlenky, to určitě ve svém věku víte, takže někdy je potřeba si tyhle věci prostě připustit- a fakt budu trošku jinak posuzovat názor někoho, kdo je ve „střetu zájmů“, a někoho, kdo není.

          • vittta

           Ještě k tomu řevu a hlasitému mluvení, také jste se u toho pohoršoval, já to nějak zlehčil, že držet hubu by měli jen bílí- ale POZOR, ona to je pravda.
           Zkrátka když někdo řve, tak z něj ty kapénky fakt létají.
           Né jako u kýchání, ale asi 1000x více, jak když někdo drží hubu, nebo šeptá.
           To je prostá fyzika, není na tom nic politického.
           Také si všimněte, že největší průser byl z toho fotbalu v Bergamu, myslím, místní Atletik hrál ligu mistrů.
           Protože tam se řve, píská, lidé se objímají, či nadávají.
           Nebo rockové koncerty, zkrátka nářez jako kráva.
           Diváci koncertu vážné hudby se těžko nakazí, a i když se často na konci také řve, když muzikanti zaválejí, tak stačí před koncertem požádat, aby byli lidé ohleduplní, a jen tleskali.
           A oni to udělají, protože tam chodí starší, či takoví klidnější lidé.
           Můj návrh je být ohleduplný, tedy roušky ve veřejných místnostech, a omezení akcí, kde se kontakt a řvaní a pískání dá těžko omezit.
           Někde v parku na špacíru to fakt smysl nemá, ale jak to nařídit, resp. jak to udělat, aby opoziční politici nezačali prudit, že je to všechno moc složité?
           A samozřejmě, také to vedou vesměs blbci, co neumí velet, a nic vymyslet.
           Prymula, jako důstojník, to odvelel, a v té době dobře.
           Nyní už se ví (ZŘEJMĚ) víc, a tak už není taková přísnost (doufám) třeba, ale tím spíše musí přijít na řadu chytrost- ale té tam zase tolik není.
           No a čistě politicky, čím víc se případně bude vědět, že virus není zase tak škodlivý, nebo nějak mutuje do ztracena, tím větší politický význam bude mít.
           Pak teprve přidou zájmové skupiny, a budou z toho chtít vytřískat kapitál- jak politický, tak finanční.
           Možnosti jsou obrovské.

       • vega

        Že zrovna Šmucler, který se prezentuje jako čelistní chirurg odmítá roušky, je pro mě dost zarážející. Stomatoložka, ke které chodím, ordinovala v roušce v době, kdy o koronaviru nebylo ještě ani potuchy. Prostě ohleduplnost k pacientům, zvláště seniorům.

    • Alva

     Pokud jsem si všimla, i dr. Bukovský má stejný názor na „virová opatření“ jako dr. Hnízdil. Je potřeba výroky posuzovat podle obsahu, nikoliv podle osoby, která je pronesla. I slepé kuře někdy najde zrno.

     • Janika

      Bukovský je naštvaný především na slovenskou vládu. A v tomhle ho beru taky s rezervou. Když se doktor, odborník, sníží k tomu, že používá svou rádobyodbornost jako zbraň k vyřizování si svých osobních politických animozit, může to být i lidsky pochopitelné a dá se to prominout. Pokud ovšem jinak něco přináší. Což je případ Bukovského. Hnízdil je mi podezřelý ve všem 😎

     • kočka šklíba

      Ano to je známé, že není důležité kdo to říká ale co. Jenže tak si vezměme Hnízdila a Šmuclera. Odhlédneme od jejich politických keců (se kterými ovšem nesouhlasím). Ale jejich vzdělání to už je jiné. Jeden je lékař internista a druhý zubař. Lékař internista by mohl mít ponětí o epidemiologii, virologii,ale pokud se tomu věnoval prakticky. Což Hnízdil nejspíš nikdy. Pracoval jako rehabilitační lékař, věnoval se a věnuje tzv. celostní medicíně. Šmucler zubař. Takže podle mého tomu rozumí o něco víc, ale o málo, jak třeba moje kadeřnice.
      A ted to nejpodstatnější co je v mých očích úplně diskvalifikuje k hodnocení nebo aby kecali do tohoto problému. Peníze. Oba provozují soukromé praxe a myslím si, a domnívám se že oprávněně, že již přišli o nemalé peníze. Pacienti se k nim nyní nehrnou. Také proč, ani jeden neprovozuje normální medicínu, medicínu, kterou lidé opravdu potřebují. Umělý dokonalý chrup nebo rehabilitaci nebo nějaké psychiatrické žvásty (nemluvím o opravdové psychiatrické péči, Hnízdil dostal i Bludný balvan za jeho “ medicínský přístup“) lidé nyní asi moc nepotřebují. A to je jejich hlavní důvod proč vylezli s jejich názory.
      To už bych když tak věřila Žaloudíkovi, který není na těchto aktivitách závislý a je to onkologický lékař. Také ale asi nerozumí virologii, epidemiologii atd.

      • Alva

       Tomu rozumím.
       S mnohým se dá souhlasit, ale každý lékař je člověk jako my a má k dispozici stejné informace, má stejné obavy o život svůj či rodiny, denně je bombardován všemožnými příkazy, nařízeními, zprávai o nezvladatelném množství mrtvých po celém světě. Jen prostě rozumí odborrné terminologii, umí nemoci diagbnostikovat, vysvětlit, zná průběh a prognézu nemoci, umí léčit a někdy (často) i vyléčí.. Ale není v silách žádného člověka, ani lékaře, aby sám zjistil pravý stav věcí, udělal průzkum, měl svou výzkumnou laboratoř, pokusná zvířata na testy, sehnal tisíc a víc dobrovolníků-pacientů na testování, testy vyhodnotil a prokonzultoval s ostatními, atd., atd. Navíc aby ještě ke všemu denně ordinoval a vyřizoval přezbujelou administrativu.

       Zdá se mi, že tady jde o něco jiného a roušky jsou jen takové zjednodušení
       Pokud někdo roušky nosí dobrovolně z toho důvodu, že jim věří, nebo že chápe obavy okolí a dává tím najevo svou ohleduplnost, příp. kombinace obojího, je to v pořádku, nikdo by je neměl kritizovat či se jim posmívat. Jejich volba a pokud jim to jakkoliv psychicky pomáhá, jejich imunita pravděpodobně netrpí, možná dokonce naopak.
       Ale co ostatní? Ti roušky nenosí dobrovolně, ti jsou obětí bláznivých politiků – dnes ještě bez roušek, od půlnoci roušky povinně. Do prostředků hromadné dopravy s rouškou povinně, výjikou je, pokud v autobuse jíme či pijeme (předpokládám, že v MHD se běžně nesvačí, pravděpodobně to bude platit pro nějaké zájezdy, ale čert politikům věř :-)). Proč ten virus přísně dodržuje nařízený kalendář a hodiny, zatím nikdo nevysvětlil. A ještě jedna záhada: proč nemusí nosit roušky lidé s některými psychickými problémy, kteří by prý jejich smysl nepochopili??? Přeju jim, že je nosit nemusí, ale co ten virus? Bude takové rozhodnutí respektovat?

       • Kamil Mudra

        No dobře Alvo. Kritické myšlení je vždy na místě, ať už jde o cokoli. Víme že žádný virus nebude respektovat žádná rozhodnutí a tedy je zcela mimoběžná debata o tom, která respektovat bude a která nebude. Také víme že současná svobodomyslná společnost je nastavena tak že její naprostá většina bude ignorovat jakákoli doporučení, protože každý „nejlépe ví co je pro něj dobré“. Vydávat doporučení tedy nemá téměř žádný praktický význam – mimo toho že ten kdo je vydá si tím vytváří alibi ve stylu: „Já vám to říkal ale vy jste neposlouchali.“
        Tak si tedy představ že jsi na pozici ve které můžeš vydávat vynutitelná nařízení za která poneseš odpovědnost, o problému který máš řešit víš tolik co víš z médií a odborníci ti dávají protichůdná doporučení.
        Jaká konkrétní nařízení bys ve stávající koronavirové situaci vydala?

        • Alva

         Musím přiznat, žes mě teď tedy dostal! Představit si to je pro mne extra těžké, protože jsem v žádné „rozhodovací“ pozici nikdy nebyla ani na té nejnižší myslitelné příčce a taky jsem o to nikdy nestála.
         Ale abych se nevymlouvala a když už jsem napsala A, zkusím napsat i B .

         Tedy pro první čas – tak asi po dobu jednoho měsíce – bych pod dojmem zpráv z Číny pravděpodobně DOPORUČILA ty roušky a možná i apelovala na zrušení či omezení setkávání většího počtu lidí. Rozhodně bych ale nekývla na plošnou karanténu, protože lidí na důležitých postech nutných pro denní fungování státu (nemyslím úřednických, politických, natož ministerských :-))) ) je tolik, že by mi to připadalo vůči nim diskriminující – proč na nich nezáleží, proč jenom někteří jsou „ochranné karantény“ hodni. Pak bych zřejmě zjistila, že hromadná nákaza těch, kteří musí pracovat se jaksi nedostavila a je na místě hodně velký skepticismus a „opatření“ praktikovala jen ve formě doporučení a INFORMACÍ – pokud možno správných – a nechala všechno na uvážení každého jednotlivce (u dětí rodiřů).
         Poslední kapkou by byl jednak provedený červencový „zpětný audit“, kdy se zjistilo, že všechno je poněkud (hodně) jinak a stačí jen „upravit“ metodiku, abychom dostali žádané výsledky a pak hlavně ty nedávné výmluvy „odborníků“ (vč. nebo možná hlavně – dr. Prymuly), že oni jen radí, ale vláda rozhoduje, vláda je zodpovědná a radami odborníků se nemusela řídit.
         Za každou chybu se platí, ale pořád je lepší platit za vlastní omyly či blbost a ne aby člověk platil za omyly a blbost druhých. A je-li premiér vinný v KAŽDÉM PŘÍPADĚ, vyjde mu to nastejno, tady potom není co řešit.
         To je tak všechno.
         Otázka, na kterou neumím odpovědět je, koho všeho „z venku“ musel premiér poslechnout, protože si, doufám, nebudeme namlouvat, jak je zvykem slyšet od politiků a z médií, že jsme „svobodný a SUVERÉNNÍ“ stát. Nejsme ani omylem.
         A omlouvám se za „romaán na pokračování“. Nebo aspoň povídku. Stručněji to prostě neumím. :-)))

         • Kamil Mudra

          Aha. Takže přesto že jsem v „zadání úlohy“ zcela jasně doporučení vyloučil, tak ty bys jen „DOPORUČILA“ a “ „opatření“ praktikovala jen ve formě doporučení a INFORMACÍ „.
          Kdybych byl tvým učitelem tak máš za 5 z orientace v textu. Nesplnění zadání je toho samozřejmým důsledkem, takže to bych už ani neklasifikoval. :-)

          • Janika

           Učitel by dal za 5, ale otázka je, co by dali voliči :-). Ono jen doporučovat je docela mazané. Takové demokratické. Akorát že když nebudou ukáznění všichni, tak je to jako by nebyl ukázněný nikdo.

           K té karanténě pro důležitá povolání – nějak by se mi nechtělo jít k takto potencionálně nakaženému člověku. Přemýšlím, kdo (jaká profese) by to musel být, aby mi to nevadilo.

          • Alva

           Díky (za to neklasifikování). Aspoň doma nedostanu žádný trest. Já se zkusím polepšit. :-)))

          • Alva

           Taková, která by byla naprosto nezbytná. Prodavači, závozníci, pekaři, řidiči MHD, všechny havarijní služby, telefonistky, „popeláři“ (nevím, jak se jim dnes krátce říká), pečovatelky, zdravotníci (vč. lékárníků samozřejm)ě, učitelky v MŠ apod.
           Ti důležití se poznají až v době, kdy je opravdu potřebujeme. Jinak v běžném a fungujícím světě jsou takoví téměř neviditelní a jakoby k ničemu, ale opak je pravdou.

          • vittta

           To už máš složité, Alvo.
           To musí být jednoduché.
           Chytrost je třeba to, že vyjmuli postižené a děti.
           Nebo jak přesně, ani to nevím, jak mě to omezuje.
           Protože většina to stejně bude nosit, jejich pečovatelé jim to navléknou, a vynechá to jen ty, co to fakt nesnesou.
           A ty stavíš svou úvahu na jedné zásadní věci.
           Tedy na tom, že virus není nebezpečný.
           Jenže ty to nevíš, jen tomu doslova a do písmene věříš, o bezpečnosti viru máš úplně stejné informace, jako o jeho nebezpečnosti.
           Můžeš si dovolit jen věřit, stejně mnoha věcem jen věříme i z jiných oblastí.
           Ale vláda si dovolit jen věřit nemůže, a když jde o možnou epidemii, tak už teprve ne.
           Ono to také může být naopak, člověk s minimálními příznaky ale s pozitivním nálezem nebude mít nárok na nemocenskou, protože prostě není v tom smyslu práce neschopný.
           Jinými slovy, bude muset chodit do práce, protože kdyby nemusel, aby třeba nenakazil bezvýznamným virem ostatní, pak by to mělo stejné účinky, jako kdyby nebezpečný byl.
           Tedy lidé by nechodili do práce.
           To by pak pracující čuměli, jak se také může zachránit ekonomika.

          • dixi

           Pořád se zmiňuje Švédsko, že je z toho venku. Mě se nezda, počet obyvatel přibližně jako my, 85500 nakažených, 5855 zemřelých na covid, včera. Ještě nemají druhou vlnu nákazy. To nam dávají za příklad ? Omezení rouškou, být se v ní spatne dýchá nepovažuji za hrozné a nemožné dodržovat. Vyjádření neepidemiologu bych považovala spíše za politikaření. Jistě s tou školou je to obtížné, ale pokud vím, spousta lidí opět šije roušky.Nosim v kabelce tři, abych nedýchala nečistoty.dcera dává do školy holce dvě. Večer se preperou. To už je společnost tak rozmazlená, že toto minimum v situaci, kdy nemáme žádnou jistotu považuji za omezení osobní svobody? Omezení svobod nám hrozí odjinud.

          • Janika

           K těm nezbytným povoláním, jak jsi je vyjmenovala, Alvo, to je jasné, že bez nich bychom téměř nepřežili. Ale mně šlo o něco jiného – půjdu ke konkrétnímu doktorovi s pocitem, že může být nakažený (s vyšším rizikem než ostatní bez karantény) a já to od něj můžu chytnout, a budu mít k současným potížím ještě další polízanici? A to samé prodavačky a všechny další profese.

          • pacifista

           Ke Kamilově odkazu: Potvrzuje rčení, že v jednoduchosti je síla.

 6. vittta

  To je zajímavé.
  Tak příkladně echtčulíkoleicový Guardian se zabývá otráveným Navalným.
  Článek je plný slaboduchých blábolů. o jakýchsi vzkazech samotnéo Putina a Novičok…je ten vzkaz, že jako ….já nemám slov.
  Rusko ovlivnilo všechno a všude, ale zajímavá na tom je dle mého jiná věc.
  Zatímco u nás se útočí na Rusko vlastně skrze komunismus, podvědomě vlastně nějak vždycky vyplývá, že bolševici, tak Britové nemají Rusko rádi prostě proto, že Rusko.
  Ten Harding, to je nějaký britský Pehe, jak se zdá…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vzkaz-psany-novicokem-Putin-rika-toto-Britsky-novinar-ma-jasno-636721

  • pacifista

   Počítají s tím, že jejich čtenář má nízkou inteligenci. Normálnímu člověku neujde, že na Rusko útočil Západ vždycky. Vlastně celé minulé století. Že by válka ještě neskončila? Soudě podle nabývající intenzity, běží pořád dál. A o co jde? Jako vždy, o prachy v první řadě.

  • vega

   Žádný Putinův vzkaz. Jde o Nord Stream ll, o nic jiného. Když to vypadalo, že Německo z ekonomických důvodů prosadí jeho dokončení, nastoupil zase Novičok.

   • Alva

    S tím Novičokem jsou už trapní.
    Odborníci (tentokrát skuteční) říkají, že Novičok patří mezi nejjedovatější láítky, přitom ten, který používá Rusko je naprosto neškodný.
    Pokud je britský novinář absolventem inkluzivního školství (Západ je vždycky předvojem pokroku), máme se na co těšit.

    • Janika

     Jsou trapní, jenže to pořád dokola nonšalantně opakují. A stokrát opakovaná lež… vedla k bombardování Srbska, zavraždění Sadáma, rozvrácení Libye…

  • Janika

   Viděla jsem reportáž z USA, myslím San Francisko, jak jsou ty požáry, že se nedá chodit ven, vzduch se nedá dýchat. Ptali se, jak si budou připomínat tohle datum, a odpověď byla, že Amerika má teď docela jiné starosti.

 7. embecko

  Jak se toci manipulace:
  Seznam uvadi: „Vláda podle něj (Babise) na začátku léta rozvolnila opatření, protože po tom byla velká společenská poptávka a lidé se těšili, až se zbaví omezení. „Ano, možná to byla chyba,“ dodal Babiš.“
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/spletli-jsme-se-rozvolneni-byla-mozna-chyba-priznal-babis-119673?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  Clanek s nazvem: Spletli jsme se. Uvolnit opatření byla možná chyba, přiznal Babiš.
  *
  Zatimco prestizni PL si mohou dovolit otisknout cely text Babisovy zpravy:
  „Těšili jsme se, rozvolnili jsme. A v červnu jsme měli všichni pocit, že virus odešel. No bohužel jsme se spletli. Nikdo nezná ten virus, nikdo neví, co vlastně bude. Ale teďka ti stejní lidé, kteří na nás tehdy křičeli, že máme rozvolnit a že jim dáváme náhubek a že je to protidemokratické, tak teďka křičí, že jsme to měli dát dříve. Ano, možná to byla chyba.“

  • embecko

   Hlas lidu z diskuze:
   ignác
   22:44 13.09.2020 | -2
   Bohužel na tomhle si zlomí vaz plno lidí včetně Andreje. Kdo ví jaký vliv má slunce na imunitu lidí a životaschopnost virů a bakterií věděl, že od dubna se začne nákaza vytrácet a opravdu se začala vytrácet až to zaskočilo i Primulu, který čekal po rozvolnění v dubnu růst nákazy, nestalo se. Slunce nás ochraňovalo. Zrovna tak lidi co ví, očekávali už na jaře, že od září se to začne opět horšit a ve výsledku do zimy to bude mnohem horší jak na jaře. I to už se dostavilo. Brát si za mustr léto, kdy leukocity díky slunci makají lidem několikanásobně aktivněji než v zimě je pro Andreje jen řezáním si větve pod sebou. To je tak, když se přehlíží tisíce let staré pravdy. Virus není méně smrtelný než byl v Itálii a ve Španělsku či na lodi Diamond Princess. Lidé jen mají v létě mnohem silnější imunitu než na konci zimy. Stejnou logikou bysme museli říci, že i běžná chřipka je v létě méně smrtelná než v zimě. A také to tak není. Je to jen o síle imunity, která je v létě posílená vit. D. Akorát, že Covid je více smrtelný než běžná chřipka. O tom se lidé přesvědčí už do zimy a pokud nebude vakcína tak především na konci zimy. Teď se nám virus pěkně roztahá po republice a do zimy zcela bezpečně zahltí české zdravotnictví. A jestli nebude účinná vakcína než příjde jaro, bude národ o zkušenost z masakru bohatší. Ale má to i svá pozitiva. Každá krize je očistná.

   • kočka šklíba

    Nemyslím že má pravdu, sluníčka je stále hodně, lidé jsou venku také. Ano rozvolnění, ve shodě s Babišem, si také myslím že bylo příliš. Alespoň v obchodech, a v uzavřených prostorech, mělo být povinností mít roušku. A třeba nepořádat například ty muzikoterapie, což se mně zdá i logické a i jiné aktivity v uzavřených prostorách. Když tak tak venku alespoň. Nicméně je pravda že po tom volalo hodně lidí, po rozvolnění, je to těžké to pak rozhodnout. No ted je pozdě, tak uvidíme.

  • vittta

   Já jsem si toho všiml, Babiš to někde říkal.
   Měl 100% pravdu, ale kdo chce psa bít, hůl si vždy najde, a Babiš není ten správný Evropan, teď navíc odmítl setkání V4 s běloruskou „opozicií“, takže jeho ostranění budev zájmu celého lidstva, jak jsem se dočet o Trumpovi.
   Také nepřítel lidstva.

 8. oh

  Piána sice za Vystrčila vyřešil hodný miliardář Komárek, ale čínské ministerstvo kultury a turistiky varovalo čínské turisty, aby v současnosti necestovali do Česka kvůli tamnímu rychlému šíření onemocnění covid-19.“
  Můžeme tedy začít libovolně spekulovat: přišlo to opatření jenom kvůli covidu, kvůli kombinaci covidu a Vystrčila, nebo jenom kvůli Vystrčilovi?
  (Pokud si vzpomínám, přísně a přesně dodržovat všechny předpisy je velice účinný způsob jak sabotovat cokoli, co nechci/nemohu odmítnout přímo. )

 9. oh

  Ústavní soudkyně Kateřina Šimáčkováse hodlá ucházet o místo české zástupkyně u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku.
  Vzhledem k tomu, že Kateřina Šimáčková je polovinou dua ústavněprávních šašků Š+Š, zastávajícího názor že trocha diskriminace (Rusů) vedené dobrými úmysly (pokrokově liberálního hoteliéra) je přípustná, dá se tato informace označit za šíření poplašné zprávy.

  • embecko

   „Takřka po půlroce od pořízení a následném šíření audionahrávky, v níž žena v druhé polovině března sdělovala nepravdivou zprávu, že bude kvůli pandemii koronaviru zákaz vycházení v celém Česku a v ulicích bude hlídkovat armáda, padla dvě obvinění.“
   https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zenam-hrozi-za-poplasnou-zpravu-osm-let-vezeni-40336278?utm_source=www.seznam.cz&BuPtm_mXediuVmP=denni-tisk
   „Vzhledem k tomu, že se měl odehrát v době nouzového stavu, je zde přísnější sazba odnětí svobody, a to až osm let,“ řekl včera Právu šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 10 Richard Houdek.“
   *
   Podle meho je eventuelni a obcasny soudni slendrian dedictvim komunismu. Mylne jsme se domnivali, ze k odstaneni dusledku totality bude stacit jedna generace, vyrustajici jiz v demokraticke spolecnosti. Ovsem podcenili jsme uroven komunisticke devastace, odstranovani neblahych nasledku bude trvat cele generace a neda se rici, kdy se vse vrati do normalu.
   Dva roky za dve koblihy samozrejme schvalujeme!

 10. vittta

  Pro odpůrce nošení roušek dobrá zpráva.
  Boj za svobodu a demokracii zdá se sílí, a to tak, že mnozí lidé roušky odmítají.
  Nikdo po nich sice roušku nosit nechce, jen na vybraných místech, ale oni jdou na ta vybraná místa, a tam vysírají.
  Zdá se, že pro zachování svobody a demokracie bude třeba svrhnout Babiše, potažmo Zemana.
  Celým článkem se nese dle mého to, na co upozorňuji dlouhou dobu.
  Z boje proti rouškám se stala mainstreamová záležitost, a tento boj je vítaný, protože odvádí pozornost od skutečných problémů, tedy konkrétně negrizaci a islamizaci Evropy, falšování historie, protěžování- nyní už násilné- menšin, válka na spadnutí mezi členy NATO za pozoruhodných spojeneckých eskapád, a předpokládané ekonomické recese.
  Bez roušky jsme svobodní! (demokratický blok)
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vybuchy-vzteku-Rousky-v-marketech-vyvolaly-valku-Uz-to-zacina-byt-zle-636936

  • embecko

   „Petra Svojtková z Hrobu v Ústeckém kraji mu napsala, že měl tedy ten nákup nechat na pásu a jít si pro potraviny tam, kde jim člověk bez roušky nevadí, „ať si to pizda uklidí“. Mirka Břusková potvrdila z Penny stejnou zkušenost jako Pavel Pšondr. „Nejspíš tam mají na to školení, tak tam už nechodím,“ dodala.“
   Tady rikam bohuzel, dle mych informaci se vzdor siri zdola. Nemluvim o tom, kdo ty dole psychicky infikoval…ale cestu z toho nevidim- opozice ma sve opravnene demokraticke naroky na to, mit svuj vlastni nazor. Nejaky politicky konsenzus se uz nevede. Hezky o tom psal Lubomir Man: Musime si zvyknout na doby, kdy ten, kdo prohral, vitezi uz ruku nepoda.

   • vittta

    Místo, kde roušky nevadí, by podle všeho nemělo být nikde.
    V každém případě zde mainstream využil alternativních médií k tomu, aby politicky působil i na své napřátele, a dělal z nich do jisté míry přátele.
    Protože, svobodu si přece vzít nenecháme…pokud v tom není rasismus, fašismus či komunismus, samozřejmě.
    A ten v rouškách není.
    Otevírá se nová éra, což jsem se snažil vysvětlit Astrovi.
    Odvádění pozornosti od zásadních problémů bude pomocí antimainstreamu, a jak píšeš ty, dokonce to začne zdola.

  • Janika

   Tak můžeme na to reagovat tak, my, kteří roušky uznáváme, že nebudeme chodit nakupovat tam, kde tolerují lidi bez roušek. A prodavači a šéfové prodejen to mají jednoduché, ať prostě říkají, že je to nařízení, oni za to nemohou, a když nechají někoho bez roušky, budou platit pokutu oni, ne ten dotyčný.
   Možná se mi to mluví, u nás na vesnici si nikdo nedovolí jít do obchodu bez roušky, ani v supermarketu okresního města jsem se s tím nesetkala. Jak vypadá Praha, to nevím. Jestli tam řádí hordy sluníčkářů…

   • vittta

    Jo, že jsi to zmínila, to je další věc.
    Bandy sluníčkoprovokatérů budou schválně chodit okázale bez roušek, a prát se s ostrahou a policií.
    To bude natáčeno, a pak na sociálních sítích zveřejněno, a svedeno na Babiše, Zemana, Rusko a Čínu.
    To odpor zdola jen umocní, a pak samozřejmě nebude už tak nemožné, nacpat sem konečně dostatek negrů a čmoudů, či nějakou pozitivní diskriminaci pro cigoše.
    Lidé si zatím zbytečně moc všímají, a tak se jim třeba nelíbí, že by morgoši s Chánova měli být rozeseti do NOVÝCH bytů v celém Mostě, a tím ho zamořit natolik, že z něj bude do 10 let jeden velký Chánov.
    Starý Chánov se zbourá, a na jeho místě- kdo ví, může stát lukrativní milionářská čtvrť, po příslušné deratizaci.
    A na tom třeba, třeba může někdo obrovsky vydělat.

    • Janika

     Já bych se s nimi neprala. Zjistit totožnost, vyfotit případně a poslat pokutu, to by bylo účinné opatření. Platit se nikomu nechce.

   • Kamil Mudra

    „Jak vypadá Praha, to nevím. Jestli tam řádí hordy sluníčkářů…“
    Co já pozoruji okolo sebe tak každý nosí roušku tam kde má a neprudí. Jak se lidi tváří v obchodech pod rouškami sice netuším, ale když si je na ulici sundavají tak v jejich tvářích žádné stopy po předchozí zběsilosti nevidím. :-)

    • Janika

     Aspoň tak. My jsme celkem slušný národ, když se tedy lidi nenechají zblbnout ve jménu něčeho. Možná chvilkaři zapracují, i když spíš myslím, že otevřeně do toho žádná organizovaná síla nepůjde. Hodili by na ně případné oběti, to nikdo neriskne. Leda šílenci, to jo.

     • Janika

      Vlastně šílenci jsou od nošení roušky osvobozeni. Tak bych dala do obchodu velké nápisy: „Povinnost nosit roušku se nevztahuje na duševně nemocné „.

    • dixi

     Taky nikde nevidím zběsilost, lidé mají roušky tam, kde mají, venku je sundají. Média zase vyrábí problémy tam, kde žádné nejsou a určitá část stejných exibiciobistu se zviditelňuje v médiích a teď jsme byli v Praze, tam je to stejné.

   • vega

    U nás v okresním městě je to také v klidu. Dokonce v létě, kdy roušky nebyly povinné, je někteří senioři v při nákupu měli a nikdo se nad tím ani nepozastavil.

 11. pacifista

  Co říkáte na toto. U nás ve městě ředitelka jednoho domova důchodců odpověděla na žádost personálu, aby zakázala návštěvy, když se ten covid teď tak šíří: „zakážu až tu covid bude.“ Od soboty mají covid. No lidská blbost nezná mezí.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s