Srovnání AIDS a covid-19

Když se před léty objevila hrozba AIDS,  začali jsme zvažovat,  s kým jít do postele. Pamatuji, jak jsem se tenkrát rozhlížela na závodní schůzi po lidech, a říkala si, že tuhle dobu přežije ten, kdo žádný sex nemá. Tedy žádná sláva.

Když se objevil covid-19, začali jsme zvažovat, s kým se prostě jen sejít a popovídat si. Najednou se mnoho kamarádek stáhlo, a i já zvažuji,  kdo mi stojí za riziko osobního setkání a možných následných nepříjemností.

Co bude dalším stupněm uzavření se do vlastní bubliny? Budeme se z nějakého důvodu bát i virtuálního setkání s jinými lidskými bytostmi? Izolovani se od druhých pak možná dosáhne takového stadia, kdy pochopíme myšlenku Jana Kristka: „Není těžké být zdravý a blbý“. Ať už ji původně myslel jakkoliv.

 1. Janika

  Kdyz jsem zmínila Jana Kristka, tak už tenkrát v souvislosti s AIDS psal, ze lidé si vzájemně předávají nejen nákazu, ale i obranné látky, imunitu. Vzájemná izolovanost neni proto dobrá cesta.
  Co píše o corone, to bohužel nevím, má na svých stránkách článek, ale mně to nejde momentálně stáhnout, takže si to nemůžu přečíst. Kdybyste byl někdo tak hodny a zkusil to otevřít a něco sem dát, byla bych moc rada, dostanu se k počítači až za pár týdnů. Je to tady, clanek se jmenuje Korona korona dvacet http://kristek-jan.cz/

  • orinoko

   To má formát, který neznám, a žádný textový editor mi to neotevírá. Neotevírá se to na webu, a ani jako stažený soubor.

   • bach

    To je rtf ,umí to otevřít word .
    Korona korona dvacet
    Koronavirus se extrémně rychle šíří, počet nakažených roste bez přísných opatření
    zhruba o dvacet procent za den (tedy tisícinásobek za 38 dní, miliónnásobek za 78 dní), a je
    zřejmě natolik geneticky upravený, že nelze odhadnout, co všechno může způsobit. Představu
    o tom nejspíš nemají ani jeho výrobci, pokud se nejedná o mimozemšťany s daleko většími
    zkušenostmi. Šíří se z mnoha ohnisek, na rozdíl od jiných epidemií není možné najít „pacienta
    nula“, od kterého se nakazili ostatní. Viry v jednotlivých zemích se liší, a je otázkou, jestli to
    může být způsobeno běžnou mutací, nebo se jedná o jiné výrobní šarže.
    Příchod této epidemie ale zapadá do způsobu ovládání pozemské populace, neboť je
    útokem na další, navíc nejdůležitější životní potřebu – dýchání. Přístup k životním potřebám
    je lidem ztěžován odnepaměti, je útočeno víceméně na všechny souběžně, ale přesto platí, že
    útoky se zaměřují nejprve na méně důležité potřeby, a pokud uspějí, přechází se k útoku na
    potřeby důležitější.
    Prvním krokem je zbavit lidi potravní soběstačnosti, dalším „privatizace“ z principu
    neprivatizovatelné komodity – vody. (Z principu jsou neprivatizovatelné všechny životní
    potřeby, a jejich „privatizace“ by měly být považovány po právní stránce za neplatné.)
    Následuje například donucení lidí vzít si hypnotéku, aby měli kde spát – a aby pak už samými
    starostmi stejně neusnuli.
    Další útok je na lidskou sexualitu. Hormonální nerovnováha způsobená nedostatkem
    sexu poškozuje nevratně organismus dříve než nedostatek jídla, vody nebo spánku, proto patří
    sexualita právě na toto místo. A protože si lidé nechali svou sexualitu asexuální kontrarevolucí
    sedmdesátých let a následnými stupňujícími se útoky už téměř úplně vzít, přišel čas na útok
    na dýchání, tento plicní mor.

     • oh

      Zkusil jsem to a Micorsoftímu Wordu se ty soubory opravdu nelíbí – podle něj jsou poškozené. Interní prohlížeč (s nainstalovaným pluginem) Total Commanderu a Open Office/Libre Office je normálně otevřou.

 2. orinoko

  Kdosi po mně něco chtěl. Tak jsem mu vyhověl. A žasl jsem nad některými věcmi, které jsem napsal před jedenácti lety. –

  Přišla k lékaři s úplně novými příznaky. Stěžovala si, že se jí po těle rozeběhly implantáty

  Současné trendy Sametu: Senioři s ruksakem, penioři s ochranou, junioři s nápytelníkem.

  Láska a Pravda – večerní kydání: Na Sametovém trhu se objevila progresivní novinka. Pampers na ústa.

  Prasečí chřipka už je passé. Na rok 2010 se chystá očkování proti nežidům. Pubescenti budou mít přednost.

  Měl příliš nevyzpytatelně ohebnou páteř. Nebylo vyhnutí – museli mu nasadit Sametový kosmodisk.

  Dělal jí už dlouho nemravné návrhy. Dobové a bytostně chlapské. Tak říkajíc naturalistické. Ale pokaždé ho odmrštila: Nechoď na mě s tou svojí pandemií.

  Sametový býk obvinil prasata: „Šíříte paniku.“ Prasata se však nedala: „Šíříš poplašnou zprávu.“ „Ta není nakažlivá,“ rozohnil se Sametový býk. „Myslíš?“ řičela nadšením prasata. A celé družstvo nakazila svým smíchem.

  • Janika

   Vidis, to poslední je vlastně vysvětlení mých otázek :-). Smích jako nebezpečí, to znali už katolíci, jestli to tedy popisuje Umberto Ecco spravne.

 3. orinoko

  Jo, díky. To dává smysl. U Kristka ano.
  Já nemám registrovanou verzi Wordu, ačkoli mě neustále urgují. Používám Open Office. Ten to nezvládl.
  Nicméně, aniž bych zpochybnil napsané Kristkem, tak takový Pryimula je trouba. Teď chce zavřít střední školy. Kdekdo mu NATO s@re. Byl jsem pryč, cestoval jsem vlakem, který byl docela plný. Skoro každý má roušku, ale je to jako Občanský průkaz. Někde visící – budiž nošena viditelně.
  Čumím NATOho vola, a přijde mi, že má nějakou úchylku. Je dalek čížkovské relativizace. Jde na nás s docela neskrývaným germánským drilem. Na Bělidle po „rouškové“ komedii pes neštěkl. Tam máme jiné starosti , než je Covid. Francouzský Micron L enda vyzval , aby rezignoval. Já bych odpověděl: Až po tobě , hovado. Rok ti po ulicích běhají žluté vesty.
  Už jsem viděl první podnikavce v branži. Kdo chce Covida , může si ho zapůjčit v půjčovně Corida. Ale nejdříve se musí popasovat s malým býčkem.

 4. Kamil Mudra

  Také to lze otevřít ve WordPad. Co vím, tak Kristek nemá rád vytrhávání z kontextu tak to sem dám celé a bachovi se omlouvám za tu zdvojenou část.

  KORONA KORONA DVACET

  Koronavirus se extrémně rychle šíří, počet nakažených roste bez přísných opatření zhruba o dvacet procent za den (tedy tisícinásobek za 38 dní, miliónnásobek za 78 dní), a je zřejmě natolik geneticky upravený, že nelze odhadnout, co všechno může způsobit. Představu o tom nejspíš nemají ani jeho výrobci, pokud se nejedná o mimozemšťany s daleko většími zkušenostmi. Šíří se z mnoha ohnisek, na rozdíl od jiných epidemií není možné najít „pacienta nula“, od kterého se nakazili ostatní. Viry v jednotlivých zemích se liší, a je otázkou, jestli to může být způsobeno běžnou mutací, nebo se jedná o jiné výrobní šarže.

  Příchod této epidemie ale zapadá do způsobu ovládání pozemské populace, neboť je útokem na další, navíc nejdůležitější životní potřebu – dýchání. Přístup k životním potřebám je lidem ztěžován odnepaměti, je útočeno víceméně na všechny souběžně, ale přesto platí, že útoky se zaměřují nejprve na méně důležité potřeby, a pokud uspějí, přechází se k útoku na potřeby důležitější.
  Prvním krokem je zbavit lidi potravní soběstačnosti, dalším „privatizace“ z principu neprivatizovatelné komodity – vody. (Z principu jsou neprivatizovatelné všechny životní potřeby, a jejich „privatizace“ by měly být považovány po právní stránce za neplatné.) Následuje například donucení lidí vzít si hypnotéku, aby měli kde spát – a aby pak už samými starostmi stejně neusnuli.
  Další útok je na lidskou sexualitu. Hormonální nerovnováha způsobená nedostatkem sexu poškozuje nevratně organismus dříve než nedostatek jídla, vody nebo spánku, proto patří sexualita právě na toto místo. A protože si lidé nechali svou sexualitu asexuální kontrarevolucí sedmdesátých let a následnými stupňujícími se útoky už téměř úplně vzít, přišel čas na útok na dýchání, tento plicní mor.
  Můžeme předpokládat, že pokud by si lidé svou původní sexuální volnost hájili, dosud by útoky směřovaly hlavně proti sexualitě a koronavirus by ještě nepřišel. Svou zbabělostí, pohodlností, leností, spokojováním se s náhražkami, nahrazováním mít místo být (a bít místo mýt) – a navíc vydáváním všeho toho za morálku a ctnost – tak na sebe přivolali něco, co možná vůbec nemuselo přijít, nebo alespoň až později.

  Snahy o omezování lidí v dýchání tu byly už dřív, ale nebyly tak razantní. Znečištění ovzduší bylo sice nepříjemné, ale nebylo úplně dusivé, mučení lidí dušením v amerických koncentrácích zdaleka nebylo plošné, dobrovolnému přiškrcování se kravatou za účelem kariéry se člověk mohl vyhnout. (Mimochodem, podle nedávné studie má člověk s kravatou o patnáct procent méně prokrvovaný mozek.)
  Kdo za těmito snahami stojí, a co je jejich smyslem? Skupiny s různými názvy, vzájemně se překrývající, oněch pár zdegenerovaných rodin manipulujících světem, jejichž největší prioritou je vyhubení obyvatelstva natolik chápavého, že by mohlo prohlédnout jejich hru. Několik stupňů „servisních elit“, které mají své pohádky, ve kterých by mnozí nezasvěcení chtěli hledat něco víc.
  Pokud je vývoj na Zemi systematicky veden tak, že může vést jenom a pouze k zániku lidstva nebo i veškerého života na planetě, tak je účelem právě to, a nic jiného. Pokud někdo na Zemi žije a tímto způsobem vývoj manipuluje, neřekl bych ani, že je blbý nebo navedený, ale blbý a navedený. Je nástrojem mimozemšťanů nebo i za nimi se skrývajících sil, které chtějí mít planetu bez lidí či bez života.
  Mezi pohádky patří například, že vlastně chtějí dobro, protože lidstvo je přemnožené. Právě oni přemnožování prosadili, mimo jiné proto, že jim to usnadní vyvolat nynější epidemii. Pohádka o tom, že chtějí snížit populaci na 500 miliónů (vysvětlováno i tak, že větší počet nedokážou ovládat), je pro tu „servisní elitu“, která by přišla na řadu potom. A pro „špičky“ ta, že si pak přenesou své vědomí do nějakého stroje a odletí ze zničené planety.
  V souvislosti s koronavirem jsou opět oživovány i pohádky pro běžnou populaci, jako, že je to za účelem připravení lidí o peníze. V době, kdy připravit lidi o majetek je možné „škrtnutím pera“, a kdy propaganda dokáže ožebračeným lidem ještě namluvit, že jsou bohatší než předtím, by to bylo zbytečné, riskantní a nepředvídatelné. Na to stačí inflace, arbitrární stanovování kurzů, zavádění dalších poplatků a povinných výdajů…
  Podobně je to s řečmi o povinném očipování za účelem sledování obyvatel. V dnešní době, kdy existují pro sledování bezkontaktní technologie, jsou už čipy pro kontrolu asi tak stejně důležité jako vytáčecí kotouč pro telefonování. I čipy s dávkou jedu pro dálkovou likvidaci neposlušných osob lze nahradit paprskovými zbraněmi u sledovacích kamer, případně dnes už všudypřítomnými drony.
  Za tvrzeními, pronášenými na začátku epidemie zcela neznámého viru, že to bude mírnější než chřipka, za řečmi, že je třeba epidemii nebránit a vypěstovat si „kolektivní imunitu“ na virus, na který s největší pravděpodobností ani žádná imunita nevzniká, je často snaha zabránit jakýmkoli nákladům a zajistit si pohádkové zisky … a také odkrývá pohádku o pravicovém individualismu.
  Politici z celého spektra se snaží epidemii využít hlavně ke svým cílům, a tak mnohá jejich prohlášení mohou a nemusí mít souvislost s realitou. Tím spíš pak prohlášení různých osob, které se snaží pouze zviditelnit. A už vůbec ne těch, kteří se budou na nové situaci snažit vydělat, například prosazováním miliardových nákupů předražených neúčinných léků, požadováním od státu „náhrady zisku“, který by stejně neměli.

  Jaká bude „doba pokoronavirová“? Zatím nevíme ani jaká, ani jestli. Vzhledem k  množství ohnisek nákazy nevíme ani, jestli nejsou stále zakládána další, pro rychlejší šíření. Nejenže nevíme nic o možných dalších vlnách šíření tohoto viru. Hlavně nevíme, jestli po něm nebude rozšířen nějaký jiný virus, třeba i ještě daleko horší. Jestli ono „snížení počtu obyvatel na 500 miliónů“ není plánováno tímto způsobem.
  Problém je, že máme proti sobě jako protivníka strukturu, ve které, čím výše je někdo postavený, tím více je ovládaný, tím menší má možnost volby. A nejvýše postavené „viditelné“ osoby z této struktury „uvažují“ stylem: „Když nemůžeme ovládat všechny, tak ať všichni chcípnou!“ (Spíš „mají v hlavě nahráno“, protože něco jako samostatné myšlení u nich neexistuje.)
  Naším přáním samozřejmě je zvládnutí epidemie výrobou a distribucí dostatečného množství levných a účinných léků, tedy bez podvodného zadlužení států farmaceutickým firmám. A bez prosazování nějakého povinného očkování otrávenými látkami, které by dokonaly to, co virus nezvládl. Vhodných léků se už objevují desítky, ochota zdravotnických systémů používat „příliš levné“ léky zatím nikoli.
  Doufejme, že dojde k poučení a k přehodnocení. Západní systém, ve kterém je prioritou tvorba zisku nejen na úkor jakýchkoli rezerv, ale dokonce na dluh, se ukázal jako neakceschopný, neschopný zvládnout takovouto větší nečekanou událost. Východní systém ji naopak zvládá možná až trochu teatrálně přehnaně. Pokud k poučení nedojde, bude se vše – pokud na to ještě bude čas – opakovat.

  Pokud má lidstvo přežít, musí se naučit zvládat nejen exponenciální růst počtu nakažených při podobné epidemii, ale také exponenciální růst populace a exponenciální požadavky na zisk u určité vrstvy. A také si uvědomit, že ve zdravé společnosti mají být základní životní potřeby dostupné všem, že jakákoli jejich „privatizace“ nebo nařízení nepřirozeně omezující přístup k nim, jsou útokem na společnost samotnou a výrazně snižují její schopnost přežití, což se zejména projeví, pokud přijde nějaká podobná nečekaná událost, jako je současná epidemie.
  31. března 2020
  Jan Kristek

  • Janika

   Bravo, Kamile, moc ti děkuji. Tohle je těžká věc – citace nemá rád, kopírovat to cele by také nemuselo vyhovovat, a jen tak si to člověk neprecte, což je škoda.

 5. embecko

  Kristek zajiste pusobi jako velmi sympaticky dobrodruh, ale ze by se mu nekdo sveril do pece, ci naslouchal jeho radam ohledne AIDS ci Covidu?

  • Janika

   Já mu věřím :-). Přečti si, co napsal o makrobiotice, to je úžasné. Teď si nejsem jista názvem, myslim Bezceler, nebo Nekrobiotika? Je to už starší vec.

   • embecko

    To je podobne, jako u TCM: Kristek interpretuje texty Mistru a ctenar si zas interpretuje Kristka. Behem tehle dvoji interpretace se to nejdulezitejsi obvykle ztrati.
    Proc si nezajit rovnou k Vivekanandovi, ze ktereho Kristek vychazi?
    https://www.prodej-knih.cz/knihy-vivekananda-svami.html
    Pokud texty Mistru vezmes vazne, interpretovat jiz nejdou- stoji samy o sobe, bez moznosti jejich dalsiho zpracovani.
    Z toho lze dovodit, ze Kristek Mistry, na ktere se dovolava, nebere vazne a neduveruje jim (podobne guru Jara, ci Chaun).
    Nerikam, ze Kristek pise blbosti, ale cetba jeho textu je pak velmi narocna a z urciteho pohledu zbytecna, protoze prokousat se Kristkem= odhalit na pozadi puvodni mistrovsky text. A zde je mnoho moznosti, jak zbloudit…neni tedy lepsi se obratit rovnou k Mistrovi, jak pisi vyse?
    Tohle je problem vsech interpretu duchovnich nauk a zivotnich postoju- kdy vnasi do textu svoji spatnou karmu a kdy mluvi „pravdu“? Kdo to odhali? Hledajici/ zak asi tezko.

    • Janika

     S tím jménem se setkavam poprvé. Ani Kristek se o něm nezmiňuje. To by mě vážně zajímalo, co by k tomu řekl. To, co jsem o něm teď v rychlosti našla, mě nijak neokouzlilo. Kdežto co píše Kristek mě oslovilo už před lety silně.

     • embecko

      „Ani Kristek se o něm nezmiňuje.“
      Vzdyt na tom je postavena cela tebou odkazana Nekrobiotika, zacinajici odkazem/ citatem prave na Vivekanandu :o)

      • Janika

       Aha, tak to o makrobiotice bude něco jineho, zřejmě ten Bezceler. Omlouvám se, beru to po pameti, nemuzu se podívat.
       Ten Ind byl zastáncem makrobiotiky, nevíte?

       • Kamil Mudra

        Nemyslím si že by Vivekananda byl zastáncem makrobiotiky. Co se rozpomínám tak si nevybavuji že by ji zmiňoval ať už v dobrém či zlém. Kristkův Bezceler by se dal označit za jeho mystický koncert a tak mne dost překvapuje že zrovna tebe, s tvým postojem k mystice, oslovil. To co tam píše o makrobiotice se ti jeví jako úžasné v jakém smyslu?

        • Janika

         V tom smyslu, ze mi makrobiotika nikdy nesedla, byla to taková americká móda, všichni to zbozne propagoval, naše tlusté kuchařky v závodní kuchyni se chlubily s nosem nahoru „já umím i makrobiotiku“. No tak jsem si myslela, že chyba je na me straně. A pak najednou čtu Kristka, a on je k makrobiotice kriticky, mluví mi z duše.

         • embecko

          Tak on hlavne nikdo nevi, co to makrobiotika je. Ja to do vcerejska, nez jsem to vyguuglil, nevedel taky:
          Je to vegetarianska strava s durazem na zasady zname z TCM (jin-jang).
          *
          Existuje také několik makrobiotických zásad:

          jezte pouze lokální biopotraviny
          jezte pouze 2 – 3x denně a nepřejídejte se
          vařte pouze nad plamenem v páře či tlakovém hrnci
          na jaře a v létě vařte rychleji a lehčí jídla než na podzim a v zimě
          používejte pouze dřevěné, skleněné, keramické, nerezové či ocelové nádobí
          každě sousto důkladně (min. 50x) přežvýkejte
          omezte pitný režim (pijte pouze když cítíte žízeň)
          nepoužívejte žádné doplňky stravy
          

          *
          Takhle se jeste pred 100 lety stravovala vetsina Cechu. Jen to obcas meli prolozene kralickem/ slepickou, krmenymi ciste makrobioticky :o)
          Me to zas tak spatne neprijde, Zapad udela modu uplne ze vsecho, ale nejdrive musi zkurv!t podstatu.

          • Janika

           Spíš je víc výkladů. A každý tvrdi, že když to člověk bude dodržovat, tak bude zdravý. A Kristek to ukazuje na příkladu jednoho takového slavneho guru (jméno si nepamatuju), co měl rakovinu.
           Jinak ne ze by to bylo vše špatné, to určitě ne. Ale z toho, co jsi uvedl, bych jako celoživotní nemennou zásadu nepřijala asi nic.

          • embecko

           „Spíš je víc výkladů.“
           A vsechny jsou blbe. Pochybuji, ze by se guru lecil makrobiotikou- ta je, jako kazdy orientalni smer, velmi komplikovana. Zatimco Zapad zjednodusuje, Orient komplikuje. Ale orientalni nauky funguji jen tehdy, kdyz jsou komplikovane a komplikovane provadene. Tohle je ta stale dokola omilana zapadni past „readers digest“, vycucu, jez maji nahradit komplet.
           Zapad stavi na fetisi…neboli „jako“ (cast celku nahrazuje celek)…o rozpoznal uz Marx (Zbozni fetisismus a jeho tajemstvi).
           A vsimni si, jak je tohle zapadni mysleni urpute: Zdroj je pro Zapadana vzdy neverohodny (viz Kamil nahore) a tak se radsi obraci k interpretacim a vycucum.
           Proto takovy uspech kuchare Babicy: Dnes varime veprove na smetane. Nemame-li veprove, dame tam hovezi a nemame-li smetanu, dame tam papriku…
           Ovsem! Podstata zustava zachovana a vysledkem je chutne maso s omackou, co se da jist…o coz celou dobu slo.
           Babicu miluju, ale do otazek zdravi tohle nepatri.
           Bud makrobiotika podle Ohsavy a, pokud ne, tak „zasady spravne vyzivy“…zadna modifikovana makrobiotika, zadny modifikovany Vivekananda…anebo ano, ale pak se nedivit, ze jsme tam, kde jsme.
           Zde jde pouze o detail, o nic jineho.

          • orinoko

           Napoprvé jsem zkoprněl – už také hůře vidím – spíš je to víc výkalů … spatřil jsem. To jeden bude dravý. I Kristek má svého juru – na rovinu. Není fšechno OK , ale z toho nemáme mít blbou náladu.
           😘

          • Janika

           Vyklady jsou blbe, to je možné. A co originál? Nebo spíš „originál“, kde je ten okamžik ve vývoji různých verzi učení? Vždyť toho bylo v historii tolik. Jiste, ze jsou opravdu velké osobnosti, které daly své jméno náboženstvím a filosofiim. Ale to jsou spis výjimky, většinou čerpá jeden od druhého. Takže jaky zdroj. Proč ne náš empirik s vlastním autentickym viděním.

          • orinoko

           Jak byl pravil Špidla – zdroje jsou. Po nás důCHODCÍCH ať svět klidně udělá kuku.
           Janiko, běžný občan řekne – kde je jádro pudla? I to vyjádření samo má svůj vlastní zdrojový kód.
           Na toto téma napsal Jiří Žáček , nebo Eduard Světlík, neskutečný epigram. Byl „u nás“ , neb tehdejší svět Přemysla Totáče by to neunesl. Tak to muselo do undergroundu.
           Téma – když jsme mladí, co vlastně chceme? Pak je velmi vitální prostředek , aby na konci stálo:“ Znaveni životem nakonec, klidně se bez něho obejdeme.“
           Jsem nekonečným dlužníkem těchto dvou autorů , protože jsem jednou originály schoval tak důkladně , že už jsem je po delší době sám nedohledal. A nejde jen o ně. Někteří si dokonce sami nepamatují, jak originálního a odvážného ducha projevovali v jisté době.
           Viníkem všeho je vzdělanost. Být hovadem – netrápí nás posloupnost poznání. Chytré a inteligentní trápí nedokonalost vlastního ducha. Blbce trápí jen zítřejší smartphone.

          • embecko

           Nahore pises, ze makrobiotika ti nesedla, ovsem co ti nesedlo, byla neci interpretace (mozna te tluste kucharky? :o)
           Coz nebyla zadna makrobiotika.
           Vypada to jako slovickareni, ovsem dabel sidli v detailu…tuhle vittta rekne a dokaze, ze fasisti byli levicaci a dostane za to bandurskou, protoze tak promluvil k interpretum.
           Zacina to kubismem a konci strilenim do delniku= dokud lide nebudou dodrzovat alespon trochu zasady hovoru a nebudou se drzet predmetu, o kterem je rec, pak vsechno bude jen interpretace.
           Nerozcilujme se ale nad makrobiotikou, tohle je problem politicky- viz vitttou odkazany rozhovor se Stropnickym: EU intepretuje svoje straneni velkokapitalu jako kroky pro lidi. Demoblok svoji snahu o sudetske restituce interpretuje coby naplneni ideji pravniho statu atd.
           Nektere veci jsou tak jasne a principielni, ze zadnou interpretaci nepotrebuji. Makrobiotika= uceni Ohsawy, sudetske restituce= revansismus. Kdyz pak lide daji na interpretace, tak se samozrejme divi, ze to nefunguje tak, jak jim bylo slibovano.
           Makrobiotika = makrobiotika a ne vytvory tluste kucharky, ani clanky life-styloveho magazinu.

          • Janika

           Vůbec ne od kuchařek, vycházelo o tom dost knih, v devadesátých letech.
           Tohle třeba by mě odradilo spolehlive, co makrobiotika odmítá:
           „Odmítání: maso, mléko, vejce, tropické ovoce, ořechy, med, ovocné a zeleninové šťávy, klíčky, bylinkové čaje, některé druhy zeleniny jako brambory, rajčata, lilky, papriky, chřest, špenát, červená řepa a avokáda, (vše v závislosti na míře restriktivnosti dodržovaného směru).“
           Plus syrové zeleninové saláty a další věci. To prostě neberu, bez takových potravin bych nepřežila, kromě mléka, to nemůžu.

          • embecko

           Ale vzdyt to neni pravda, to odmita ten tvuj clanek, anebo kniha, co jsi o makrobiotice cetla.
           Striktni zakaz ma jen kava, cerny caj, ostra koreni, alkohol a cukr.

          • vittta

           O makrobiotiku jsem se nikdy nezajímal v tom smyslu, že o konkrétně makrobiotiku (zdravá výživa a životní styl mě zajímaly vždycky, né že bych se tím nějak striktně řídil, jen pro zajímavost), ale řekni mi, měli k tomu napsané nějaké důvody?
           Rozumím třeba tomu, že lilkovité jsou svým způsobem jedované, a je známo, že poškozují klouby, o červené řepě se nevlídně vyjádřil urolog, že jsou z ní kameny v ledvinách, ale co může mít někdo proti ořechům jako celku?
           Dej si někdy při vyčerpání vlašský ořech, energie jde přímo do mozku, budeš se doslova vznášet dle vzoru“ já jsem jim dal óóvsa, oni skáčí hóópsa“.

    • Kamil Mudra

     „Proc si nezajit rovnou k Vivekanandovi, ze ktereho Kristek vychazi?“
     Toho mám doma ve strojopisu. :-) Byla to jedna z prvních knížek které jsem v sedmdesátkách množil a distribuoval mezi lidi. Půjčovali jsme si totiž s Kristkem knížky od společného kamaráda, jehož knihovna byla skutečnou studnicí informací, jejímuž budování položil základ už jeho děda coby študentík.

     „A zde je mnoho moznosti, jak zbloudit…neni tedy lepsi se obratit rovnou k Mistrovi, jak pisi vyse?“
     To je jedna z častých chyb hledajících. Úplně každý se jí dopustí a mnoho jich v ní setrvá. Jedině když si připustíš že neexistují žádné autority kterým bys dovolil aby tě vedly za ručičku, dokážeš procházet tou cestou hledání relativně svobodný a otevřený novým myšlenkám. které postupně katalogizuješ a průběžně odkládáš, abys se k nim po čase vracel a znovu si je prohlížel novým pohledem. A největší volnosti dosáhneš když přestaneš být autoritou sobě samému.
     Někdy ti načas otevře oči i jediná věta z mnohastránkového textu. Je to jako když si milióny spermií hledají vstup do vajíčka. Nikdy nevíš jestli „zabodovala“ ta nejlepší – ale to co se narodí je tvoje. Alespoň do té doby než než to roztáhne křídla a vyletí z hnízda.
     Nebo naopak zahyne mladé, protože to nebylo schopné života. Ale i v takovém případě není marné dát to do lihu a postavit na regál. Ne každý porod je snadný, věnovals tomu nějakou dobu svou péči, a jednou se to třeba může k něčemu hodit. :-)

      • Kamil Mudra

       Kdepak. Nám nebylo svaté nic. :-)
       Prostě zajímavá knížka která stála za přečtení a popřemýšlení. Tak jako mnoho dalších. Tedy – to mluvím za sebe.
       Ale myslím že Kristek to měl stejně.

        • embecko

         Dneska jsem na nej myslel…ze by se urazil pro nase odmitnuti guru Jary?
         Kdyz mu to tady neslo, odstehoval se obvykle k Tarasovi…ale i tam ma ted utrum…

          • Kamil Mudra

           Proč? Už jsem si tvůj nick zvykl a nějak se mi nechce „přezvykávat“. Někdo tě pronásleduje? :-)

          • orinoko

           Já nevím, jestli je opravdu v Austrálii, ale třeba ho zachvátil Covid. Já třeba mám covida ve žlučníku, dělá mi to problém, ale felčarům to nějak nevadí. Asi čekají na záchvat, aby se se mnou podělili o Covida.
           A možností je samozřejmě víc. Mně osobně třeba chybí Břetislav Olšer, někdejší dvorní fotograf Havla. Pozdější kritik a pamětník Vénových lapsů. Někdo mi jinde odpověděl, že od března snad nejsou v běžném živém režimu ani jeho vlastní stránky. A to už je na pováženou.

          • Kamil Mudra

           Já doufám že se brzy zase ozve a nemyslím si že by se kvůli něčemu urazil. Taky mi tu chybí.

          • vittta

           Byl nasranej, že jsme neodmítli roušky.
           Ale už to byl muž v letech, snad je živý a zdravý, u všech rohatých.

          • astraustralia

           Diky vsem co komentovali :-)
           Ani odmitnuti guru Jary? Saxi,
           Ani „ho ne zachvátil Covid“ jak pise nick jmenem 2250km dlouhe reky ktera vevodi Venezuele.
           a stale v Australii nebot opustit tuto zemi je mozne jen na zvlastni povoleni vlady.
           Byli nam smesne „vyjezdni dolozky“ k pasum v Ceskoslovensku za vlady komunistu?
           Tady to vlada zavedla a stacil ji k tomu virus se smrtelnosti srovnatelnou s chripkou,
           jen tomu nerikaji vyjezdi dolozka, ale na tom ze jsou demokraticka vlada na tom trvaji.
           Ani ne nasranej, že jsme neodmítli roušky. take ne ze “ už to byl muž v letech“ jak napsal(vittta), stale jeste je, ale cas leti
           a konec pozemskeho putovni je kazdym dnem blize :-)

           To je take ten duvod proc je Astra mene, hlavne vsak se temer vse tu bylo receno.
           Casto za me mluvi Kamil, Sax a obcas i vittta, take Alva , nyni i Jan Hruška o Pravici-Levici :-)
           Kdyz Sax prida ze :
           Socik byl velkolepy pokus, ktery ukazal, ze novy clovek nemuze byt vytvoren na starem vlastnickem zaklade.
           a vittta mu oponuje ze vlastnicke pudy cloveka se preci jen trochu podarilo komunistum u lidi pribrzdit, v Sametu pak naopak naplno rozvinout , Astr jen zira a nema co dodat :-)
           snad jen ze pocit vlastnictvi byl dan cloveku samotnym Vesmirem jiz pri jeho vzniku,( to pro ty ctenare ktere slovo Stvoritel ci Buh vytaci do nepricetnosti jako vittta Taras) a proto ani krasna myslenka komunismu kazdemu podle jeho potreby se nepovedla.

           PS.
           From each according to his ability, to each according to his needs
           Od každého podle svých schopností, ke každému podle svých potřeb

           „ Od každého podle jeho schopností, ke každému podle jeho potřeb “ je slogan popularizovaný Karlem Marxem v jeho Kritice programu Gotha z roku 1875 . Tato zásada se týká volného přístupu a distribuce zboží, kapitálu a služeb. Podle marxistického pohledu bude takové uspořádání možné díky množství zboží a služeb, které vyprodukuje vyspělý komunistický systém;
           Myšlenka je, že s plným rozvojem socialismu a nespoutaných výrobních sil bude dost pro uspokojení potřeb každého.

          • astraustralia

           Janiko dik:-)
           I optimistu jsou plne hrbitovy, jen pro ty co berou navstevu planety Zeme jako prestupni stanici je odchod jen zavrsenim jedne cesty.
           Pro ctenare ktery nevi o cem je rec tak o tom ze to ma Astr spolecne s lidmi jako je guru „Jaroslav“ z Kampy jak ho nazyva Sax.
           Na doplneni jeste pro ty z vas kteri nejste tak silni jako vittta a neco malo strachu ci jen obav z virusu19 ve vas zustava.
           Mimo prokazatelne zivotni vitality (viz vittta) take prokazaneho pozitivniho vlivu imunity ziskane dostatecnou zasobou vitaminu v tele, telesnym pohybem a dusevni pohodou, na techto 3 hlavnich pilirich na kterych stoji zdravi cloveka je tu jeste jeden prvek ktery nekterym lidem pomaha a Astr mezi ne patri. Rika se tomu meditace a je to takovy jakysi zvlastni vyssi stav dusevni pohody.
           Pokus to vysvetlit prikladam zdarma a v pohode a kdo si bude prat mozno aplikovat i v ramci boje proti koronaviru:-)

           Rozdil mezi modlitbou a meditaci podle E. Cayce: ( ano Cayce to je Saxi skutecny guru, nikoli podle Tebe Jara) :-)
           Meditace je vyssi stupen modlitby, tou se obraci clovek ke sve dusi tim, ze ji nasloucha a ne si s ni povida jako v pripade klasicke modlitby, ta byva vetsinou ve forme prosby. E. Cayce take vzdy tvrdil, ze jen modtliba za druhe pomaha, ale zridkakdy to dokaze ta za sebe. Dale pomaha modlitba ve forme dikuvzdani za vse dobre i zle a dale modlitba ve forme odevzdani se do vule Nejvyssiho, tedy prijeti Jeho vule. Meditace jsou beze slov a cim delsi tim lepsi, pomahaji vzdy nebot pri nich skoro vzdy, podle delky dochazi ke vnuknuti / =intuici, coz je nahly prichod myslenky jako reseni situace/ Navic meditace vzdy zlepsi zdravotni stav a zklidni mysl a dusi cloveka, nekomu staci 10 az 20 minut, jiny potrebuje hodiny. Pri ni clovek zpravidla naleza ztracenou cestu zivotem a novy smer. Vsechny spravne modlitby vzdy konci bezmyslenkovitou meditaci, rika Cayce a jsou jakousi korunou duchovniho zivota, kdy clovek uznava vyssi silu v sobe a kolem sebe , tedy dusi svou a druhych lidi, s nimiz mysl duse vzdy komunikuje, aniz my v tele o tom vime. Vsechna lidska podvedomi a podvedome mysli jsou totiz propojeny, jak zde na Zemi v tele , tak v astralu, tedy v duch. sfere po smrti, kde duse ceka na dalsi inkarnaci, pokud nesplnila vsechny sve ukoly a nesplatila sve dluhy v te minule…! Toto je fakt a ne nazor vedome mysli, rekl to spici prorok a cela rada indickych mystiku pred nim i po nem.

          • vittta

           Tak to mě křivdíte, proti Bohu jsem nikdy nic nepsal, dokonce se ani moc neseru do (vesměs falešných) proroků.
           A silný….to je ošemetné tvrzení, já se nikdy za silného nepovažoval, a právě proto jsem velice zdrženlivý k odmítačům roušek a siláckým kecům o alternativní medicíně a proradnosti farmakologických lobby.
           Já ten vesmír, Boha, či přírodu, jak kdo chce, velice nekompromisně respektuji, a neradno si zahrávat s nějakými tvrzeními, že něco má smrtnost srovnatelnou s Chřipkou (jako synonymum pro „dětskou“ nemoc), už proto, že smrtnost Chřipky byla děsivá, údajně stála za smrtí až 50 000 000 lidí jen v letech 1918-1920, a ani dnes není Chřipka žádná legrace, nýbrž se jedná o nemoc, na kterou neexistuje lék, a která má na svědomí pravděpodobně libůstky jako Angína pektoris, či smrtelné zápaly plic, nebo podobné životní radosti.
           Takže bacha, Chřipka toho má na svědomí pravděpodovně víc, než si myslíme.
           A ještě jeden rozdíl tady je.
           Ten Kovid je podstatně nakažlivější, a já si vůbec nemyslím, že by to někdo zveličoval, když už bych se měl k něčemu přiklonit, tak se to spíše bagatelizuje, protože jako není vakcína a lék na Chřipku, tak nebude v dohledné době lék ani vakcína na Kovid, ať už se kecá, co chce.
           Vakcína na Chřipku je každý rok jiná, a to jen na velice konkrétní, odhadovaný kmen, takže v překladu, vakcína nemá zaručený účinek.
           Já bych byl opatrný, Astře, velice opatrný.

          • vittta

           A ještě jednou Chřipka.
           Tentokrát devastující.
           Je zajímavé, že si to sice pamatuji, ale musel jsem si přečíst ten článek, a vybavují se mi jen ty chřipkové prázdniny.
           Strach jsem neměl, i když jsem tvrdě a na vlastní kůži věděl, jak brutální Chřipka umí být.
           Mladý a zdravý člověk se jen tak něčeho nebojí, tak je blbej.
           https://zivotvcesku.cz/pred-25-lety-uderila-nejsilnejsi-chripka-v-cesku-umiraly-tisice-lidi-zasazeno-bylo-11-procent-obyvatel/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=vePF8lLqPyn-202009301727&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 6. embecko

  Zde neco zajimaveho ke konci socialniho statu zapadniho strihu:
  https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4504876/stredoveka-monetarni-kapacita-a-zahadny-rok-1971.html
  -dochází k odtržení růstu příjmů bohatší a chudší části společnosti
  -směrem dolů se otáčí podíl mezd na celkových příjmech
  -zvedá se růst indexu spotřebitelských cen
  -zvedá se počet kolabujících měn a bankovních krizí ve světě
  (pokracovani vyctu v odkazanem clanku)
  Pokud se socialni zazrak rozjel s koncem potravinovych listku a ukoncenim denacifikace, pak trval nejakych 10-7 roku.
  Zlate to obdobi lidstva…a bez zlocinneho socialistickeho rezimu!

  • Alva

   Myslí!
   Teď jen co Stropnický st.? Byla by škoda, kdyby Matějovi kazil „profil“ (Viz Klaus ml. – Klas st.)? Protože lidi napřed registrují jméno, poto – a to zřídka – slova. Otázkou zůstává, jestli mimo slov pochopí i myšlenku.

  • Mrkos

   Protože neumějí tvořit, budou vždy v opozici rozvracet.
   A dostanou-li se k moci, tak nás potěš Pámbů.
   To už opravdu radší bolševika, milé embéčko.
   Kdyby nic jiného byla spotřeba psychofarmak
   podstatně nižší. V tomto režimu si opravdu mnozí
   nevědí rady se životem očividně bez perspektivy.
   Na rozevírajících se nůžkách mezi bohatstvím
   a pracující chudobou, každý může vidět, že míra
   vykořisťování stále roste. Jen to lidé, co přestali být lidem,
   neumí pojmenovat,protože ten slovník vylili s vaničkou.
   Dnes ani tu iluzi lepších zítřků vytvořit nedokáží
   ani ti u moci, ani jejich kritici.

   • embecko

    V tomto režimu si opravdu mnozí nevědí rady se životem očividně bez perspektivy…míra vykořisťování stále roste“
    Kazdy, kdo visi na smartfounu si nevi rady se zivotem.
    Mira vykoristovani za sociku byla temer rovna nule (v casech budovatelskych pracovali lide ochotne „na sebe“, za normalizace je zas nikdo nenutil k nejakym extra vykonum).
    *
    Soucasne dilema vidim takto: lid je presycen konzumem, coz mu vyhovuje a pokud ma nejake obavy, pak z toho, ze by o tuhle situaci mohl prijit. Proto „ucinna vetsina“ mlci a ceka, ze to jako nejak „prejde“.
    Ten „objektivni tlak“ (neblaha existencni situace) neni tak silny, jako obavy ze ztraty konzumu.
    To je muj pohled na vec.

    • vittta

     Objektivní tlak asi být nemůže, protože jinak by s tím tlakem někdo politicky pracoval.
     Z nedostatku tlaku se tedy vytvářejí antibloky, jak jsem uvedl, antibabiš, antizeman a antikomunismus, ale i antirusko,antičína a tyhle chujoviny.
     Tlak stran negrizace a islamizace společnosti pak odpovídá těm 10% Okamury, případně 6% komunistů.

 7. Alva

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/orban-zada-rezignaci-jourove-40337656#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ag7sSnva9Fy-202009290741&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  „Maďarský premiér Viktor Orbán v dopise předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové žádá rezignaci české místopředsedkyně komise Věry Jourové. Důvodem jsou její kritická vyjádření na adresu Maďarska, napsal server nagyarhirlap.hu.
  „„Maďarsko je od svého vstupu v roce 2004 angažovaným členem Evropské unie. Pokud nastal spor, vždy jsme se snažili dosáhnout dohody s výsledkem. Vážíme si práce Ursuly von der Leyenové ve funkci předsedkyně Komise,“ napsal Orbán.“
  Měli bychom se připojit. A to bez ohledu na konec druhého odstacce, který považuji za pouhou diplomatickou zdvořilost

  • Mrkos

   Babiš má jedinečnou příležitost upevnit si preference,
   Musí jí vyhodit ze strany dřív, než mu to Orbán vpálí na V4.
   Podobně je to i stou středočeskou hejtmankou.
   Už by měla mít nejméně důtku s výstrahou. Na Rátha nemá.
   x
   (Chlapec to odskákal, protože soukromničil. Na to jsou
   mafiáni citliví a Navíc na něm mohli demonstrovat,
   jak tvrdě hájí soc demokratickou zákonost.)

 8. Alva

  Minář dokázal nemožné.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-minar-to-dokazal-opozice-se-spojila-proti-nemu-121765#dop_ab_variant=0&dop_req_id=StyApv5HLxq-202009291118&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  „Opozice se spojila. Nikoli však v předvolební koalici, ale proti ohlášenému vstupu exšéfa spolku Milionu chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře do politiky.
  Zástupci opozičních stran v nebývalé jednotě tvrdí, že Minář přispěje k roztříštění voličské scény. A že je pokrytec, když pod hlavičkou apolitického hnutí tvrdil, že chce opozici naopak sjednotit.
  V něčem mají pravdu. Samozřejmě hrozí, že Minářova strana rozloží šance na spojenou opoziční frontu, sama přitom významně neuspěje a jenom ubere pár potřebných procent ostatním. Také Andrej Babiš se může radovat. Minář jako občanský aktivista s davem za zády byl obtížně řešitelný problém. Minář jako politik bude volební soupeř jako každý jiný. A s těmi si Babiš umí poradit lépe“.

  Co mi na tom všem „nesedí“, jsou slova „Dokázal na Letné dát dohromady sílu, na jakou se opoziční strany nezmohly“. Že by si ti všeho znalí novináři opravdu mysleli, že je Minář tak schopný lídr a organizátor, že to dokázal sám, bez pomoci „zvenku“? A navíc za vlastní peníze? Nemám s tím žádnou zkušenost, ale něco takového asi nebude levná záležitost.

  • vittta

   Jo, to bylo vtipné.
   Minář a jeho vstup do politiky čímsi páchne.
   Za ním stojí nějaká mocenská klika, která se nechce spokojit s ubohými výsledky svých nohsledů z debilbloku.
   Na penězích jim zjevně nezáleží, Minář dle mého padne.
   Nebo- a to je také možné, si Mináře zaplatil Babiš.
   Přímo, či nepřímo, divil bych se, kdyby takový pracháč neměl vlastní „policii“, a Mináře k tomuto kroku prostě vyprovokoval.
   Minář těžko sebere hlasy ANO, nebo SPD či Komunistů.
   Sebere je debilbloku, a pochybuji, že by se mu podařilo přesvědčit dostatečné množství nevoličů, tak dobrý zase rozhodně nebyl, a jeho Milion chvilek- přes nesporné úspěchy- byla spíše blamáž než politický úspěch jako takový.
   Na Letnou, kde jedině se dá mluvit o úspěchu, totiž šli již přesvědčení, a měli jediný program:
   Antibabiš, antizeman, a antikomunismus.
   Tedy v podstatě- nic nového.
   Zdánlivě podobně je na tom Klaus ml, tam se ale dá předpokládat, že sebere hlasy autentickým pravičákům, volícím dosud z „nedostatku příležitostí“ ODS, TOP09 a Starosty.

   • embecko

    „Za ním stojí nějaká mocenská klika, která se nechce spokojit s ubohými výsledky svých nohsledů z debilbloku.“
    Liberalni opozice je malo liberalni, da se rici, ze az konzervativni a sve donatory tim, ze nedokazala prekrocit svuj stin, zklamala. Pokud trosku ctes zpravy z EU, tak se priostruje a v souladu s tim je tu poptavka po extremne liberalni politice.
    Ted jsem cetl, ze ta primatorka z Kolina n/R, co zenam po vesele silvestrovske noci doporucovala se drzet od muzu na vzdalnost ruky (coz vzbudilo velke poboureni u mezi tehdejsimi liberaly), byla vcera znovu zvolena…ale pozor, ne proto, ze by se za to omluvila a zklidnila politiku, ale protoze jeste pritvrdila v nehoraznostech.
    V Cesku se odrazi to, co se deje na Zapade…je otazka, jestli odraz dokaze byt, diky kulturni tradici, silnejsi, nezli doposud. At je to jakkoliv, tak Kalousek a dalsi jsou pokracovanim prvorepublikove tradice noblesnosti a statnosti. A to at byla prvni reblika jakakoliv a Kalouskovci jsou, jaci jsou…tenhle masarykovsky vklad, nedovolujici prekrocit urcite hranice, tu stale je.
    Takze, dle meho, povolali do boje zbrojnose extremistu…ten bude u demobloku luxovat jak o zivot…sam jsem zvedav, kolik % mu prisoudi…jen abych se nedivil a on nemel hned na pocatku 10%-15%.

    • vittta

     Je to zajímavý názor.
     Mně, v podstatě neznalému faktické západní stanické tradice, kdy čerpám, často v němém úžasu, z naprosto slaboduchého Guardianu, připadá vlezdoprdelismus Kalouska, ODS a těhle partají jako extremní, ale nikdy by mě nenapadalo, že je to vlastně ještě hrdě málo, a že se přes všechny trapasy, díky kterým je nazývám neolevičáky,kolaboranty a pokrytci nehrubšího zrna, vlastně pořád dělají jakous takous národní a dílem i pravicovou politiku- tedy v porovnání se západními stranami.
     Ono vlastně, když se zamyslím, tak KKK byl také podporován v USA demokraty, a dnešní demokraté působí spíše jako nějaké tvrdě maoistické kulturně revoluční ultrakomunistické hnutí.
     Tak takhle…no podívejme, tenhle pohled ve svých dalších úvahách rozhodně zohledním.

     • embecko

      Hodne o tom pise novodoby Capek- oni uz jsou zcela mimo misu a vymysli hovadiny, protoze normalni veci by jim v ovzdusi svazackeho nadseni neprosly. A pak spolu soutezi, kdo bude radikalnejsi.
      Chteji zakazt uhlovodiky, ale zavedli dotace na zemni plyn, vymysli si pravicovy extremismus a pak proti nemu bojuji.
      Nemci jsou zvlastni kapitola, tem sebrali veskerou sebeuctu a tak jsou alespon hrdi na svoji slamu z bot, to jest nesmiritelnost k pravicovemu radikalismu, Merkelovou a Lejnovou.
      A vsichni svorne nadavaji na Putina.
      To je stav naprosteho silenstvi…jeste nedavno jsme mluvili o tom, ze uz na Zapade maji hotovo, ale stale to bylo mysleno tak, ze stav je sice vyrovnany, ale pomalu se preklapi na neblahou stranu…tak ted uz je preklopen a uz to jede.
      Sebrali jim nabozenstvi a antikomunismus a chudakum nic nezbylo a nevi coby…tak se realizuji v jakemsi Green Dealu (viz rozhovor se Stropnickym) a v uzkostne snaze byt politicky korektni.
      Ted jsem tu mel nejake Nemce a ti porad resili tohle, stale dokola, normalne se uz bavit nedokazali (a to normalni jeste nedavo byli).
      Jak 50. letech, kdy se resila obnova republiky, budovatelske nadseni, celospolecensky zajem…tak dneska to same, jen v otazkach extremismu, ekologie, multikulti, LGTB.
      Maji to zazrane pod kuzi a uz neznaji nic jineho, tohle je jedina napln jejich zivotu a ve „zdrave konkurenci“ obhajuji sve postoje (= jsou radikalnejsi, nezli ti nejradikalnejsi).
      Vem si mistniho Otika, ten neni zadna vyjimka, to je uplne normalni Nemec, proto tady tolik trpi, v nepratelskem zivlu. A vem si Otika,a milion Otiku a sto milionu Otiku…co z toho asi muze vylezt?

      • vittta

       Tak já to sledoval na Saulovi, Tribunovi, ale i nejmenovaném blogerovi, a začal jsem i u Pana Bavora, kde jsem ale svou misi nedokončil, ale kde to bylo více než zajímavé.
       Prvně jmenovaní postupně už ani neuměli mluvit o ničem jiném, než o flastecích, nebo nějakém blíže neurčeném kapitalismu, který hodlali nějak svrhnout, řekl bych „bez náhrady“ (chaos) nebo ho nahradit kapitalismem s lidskou tváří za podpory kapitalistů bez lidské tváře.
       Klasicky působil třeba Hank, který měl nějvětší hrůzu ze „zdravého selského rozumu“, což pro něj byla jakási inteligence bez titulu, což je u levičáka jistě kuriozní.
       U Pana Bavora, ale i na OM, pak měla větší cenu bezvýznamná slova, než společné názorové body, což mi připomíná ty tvoje Němce, je to tedy spíše jakýsi předstupeň, dokonalosti docílil nejmenovaný bloger, který viděl za čímkoliv nějakou blíže nespecifikovanou pravici, no, možná specifikovanou „od kadeřnice po Goldmann Sachs“.
       Když se z toho někdo snaží vytrhnout, naplijí na něj „vlastní“ lidé, to bylo u mě, kdy mě přestali brát vážně názoroví souputníci, ale, jak jsem pravil, jsem ukázka daleko větších jevů, napadají mě útoky katolíků proti katolíkům, kdy nějaký pičus zesměšňuje arcibiskupa, nebo zcela klasické napadání chartistů chartisty, kdy to došlo tak daleko, že jedna skupina chartistů se dokonce spojila s prospěchářskými komunisty, aby mohli na chartisty, co odmítají dělat otroky, nadávat společně.
       Hnus.
       Zde kvalitní rozhovor prestižního sociologa na prestižních PL, kdy mimo jiné zajímavě připoměl, kdo vlastně má praktický prospěch z feministických kousků pomatených žen.
       Ženy to samozřejmě nejsou, stejně jako třeba z našeho neskutečného luxusu ve výsledku bude mít výhody někdo jiný, protože naší civilizaci sebereme motivaci, ochotu bránit „samozřejmé“ a tak bude díky ztráty pudu sebezáchovy zničena, a to na 100%, pokud se něco nezmění.
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Bily-heterosexualni-muz-Hampl-se-neudrzel-Hloupe-a-chamtive-aktivistky-zzenstili-muzi-silene-elity-638629

  • Alva

   Potřebovala bych přeložit do „logičtiny“ slova Křečkovy zástupkyně Moniky Šimůnkové: „Ombudsman by měl hájit práva všech lidí………. Měl by být především na straně menšin, pokud jsou v právu, a měl by chránit práva všech v České republice,“ sdělila Křečkova zástupkyně SeznamZprávám. Dle ní by si měl Křeček své soukromé názory nechat pro sebe, protože tím padá špatné světlo na celý úřad, který má bránit

   Tak má chránit práva všech, nebo menšin? A má bránit práva lidí, nebo „úřadu“?
   A pak se mi taky moc líbil výrok Jandourka: „….pro poněkud jednodušší národovce je to trochu složité. Jednodušší národovec by ale nemusel být zrovna ombudsmanem“.
   Co jsme komu udělali, že nás trestá takovými myšlenkovými velikány?

   • vittta

    To já ti to přeložím.
    Šimůnková, a Jandourek…ten vůbec je superplácal, jsou podprůměrní úředníci, takového RU byrokratického střihu.
    Co cítí, že se po nich chce, to dělají, až tomu sami uvěřili.
    Ta Šimůnková tam píše o hájení práv všech lidí, ale pan Křeček vůbec netvrdil, že nebude hájit práva kohokoliv, jen že se mu nelíbí nějaké dění konkrétně ve Francii, a navíc pan Křeček hájil víc cigošů, než ta kráva kdy viděla.
    S těma menšinama…to jí nalili do hlavy, že menšina = utlačovaní.
    Menšina je ve skutečnosti prostě jen menšina, nic víc, což silně jednoduché Šimůnkové těžko někdo vysvětlí.

 9. vittta

  Přátelé, nemělo by se zapomínat, že před 82 lety naši spojenci upekli diktát, který se dnes kulantně nazývá dohodou.
  A 30.9.1938 to slavnostně podepsali, a mír v Evropě byl zachován.
  Už tehdy byla politika západních, nadřazených kultur vyspělá, prozíravá a hlavně EUropsky demokratická.
  Ze čtyř účastníků podepsali čtyři, vrchol tehdejší demokracie.

  • embecko

   No, jsem velni, velmi zvedav, jak se toho zitra verejnopravky zmocni…
   Co se sociologa tyce, diky za odkaz…. pod skvelym rozhovorem je jeste nanonce na jeho predchozi dilo Jsme svědky revoluce, nebo rozpadu?:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-Jsme-svedky-revoluce-nebo-rozpadu-638587
   Oc kratsi, o to udernejsi:
   „I když to ještě působí dojmem, že současné elity pevně drží moc, ve skutečnosti se už hraje především o to, kdo bude jejich nástupcem. Jestli muslimští migranti nebo nějaká skupina buranů vzešlých ze západní civilizace. Případně jak bude bývalý západ rozdělen.“

   • embecko

    Tak o Mnichovu zatim nic.
    Ctu jen, ze kancler Mynar byl ucastnikem vymahacskeho byznysu, Rusko je zapojeno do konfliktu v Karabachu, ze svedska vnitrni politika je v zahranici chybne vykladana a ze Biden na otazku, jestli uzna vysledek voleb odpovedel, zatimco Trump mlzil.
    Mo a mezi tim korona a jedno patrani po nezletile (alespon o tomhle ze informuji)

    • vittta

     Ale nikde nic.
     Prostě banální událost, nezajímavá.
     Kurvy EUropské nacistické.
     V podstatě to dokazuje, že VŠECHNA média jsou po nějakou širší kontrolou, protože prostě na tahle data se nedá plošně zapomenout.

      • vittta

       Tak, tak, ale tohle se mi prostě nezdá.
       Reálně se to nedá nijak logicky vysvětlit, protože to datum prostě je ve 20 století zásadní, a bylo bezprostřední rozbuškou 2. světové války.
       Problém je v tom, že v Mnichově EVIDENTNĚ spolupracovali s Hitlerem Francouzi a Britové, a pak také, dneska je jako rozbuška 2. světové války propagován 23. srpen 1939, takže se Mnichovský disktát prostě nehodí do nového výkladu dějin- NEJENOM u nás.
       EU je v podstatě nacistické agresivní soustátí, a pro očištění nacismu (Německa), a nastolení něčeho jako IV. říše je nový výklad prostě třeba.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s