K článku „A dost, Andy. Takhle už se s nama nikdy nebav!“

Napsal vittta

Zatím jeho nejhorší článek, který z mého pohledu dokonale shodil Větvičku z výšin politického nadhledu.
Z Větvičky se stal šašek.
Krátce:
U nás o tom, kdo odstoupí, rozhodují volby, případně sněmovna vyslovením nedůvěry, potažmo prezident.
Né Větvička.
Je rozdíl napsat „měl by odstoupit“, nebo „odstup, dokud je čas“, nebo jak to tam přesně bylo.
Kdyby Větvička náhodou četl, pak píši o volbách parlamentních, ne krajských, na které se odvolává on, a které jsou opravdu o něčem úplně jiném.
Větvičkův projev se pak nese ve sluníčkovém duchu, prezident se svým včerejším projevem odepsal.
Všichni to víme.
Tečka.
A Babiš je také v prdeli.
Tady už tečka není, no ale vysvětlení že „Babiš bude akceptovat rozhodnutí, ke kterému dojde expertní tým zahraničních epidemiologů, se kterými bude v sobotu večer mluvit ministr zdravotnictví Prymula“ je velice hloupé.
Babišovi je rozhodně u prdele, co si myslí jeho nepřátelé, mezi které Větvička patří.
Babiš potřebuje oslovit lid, který vůči němu nepřátelský není, lid tápající a váhající.
Jeho odkázání na tým odborníků je naopak velice chytré, dává tím najevo, že sám není děd vševěd, ale pouze premier, a bude se řídit doporučením expertů.
Je uvedeno zahraničních, ale to takto říci nemusel, nebo to tak řekl, čímž mohl nakopat různé tlachaly domácí, kteří se ne a ne dohodnout, jak to vlastně je, dokonce mohl nakopat tlachaly velice konkrétní.
Jestli se těmi doporučeními ale bude opravdu řídit, nikdo neví, a také nikdo neví, co to vlastně jako má být za odborníky.
Osobně si počkám, co se bude konkrétně dít, dělat účty bez hostinského je výsada sluníček, člověk s nadhledem se zájmem sleduje, a reaguje prohlášeními nějakého zásadního typu (ano, i tady na blogu jsou texty spekulativní, vědomě spekulativní, a zásadní, tedy už vyjadřující jasný politický postoj) až teprve na základě konkrétních informací.
Jakkoliv se to nezdá, současná omezení jsou ZATÍM (a je pondělí, článek je ze soboty) výrazně menší, jak ta z března a dubna, jenom se o nich více píše jako o strašlivých, až mnozí možná uvěřili, že strašlivá jsou.
Tím neříkám, že nějaká nařízení strašlivá nebudou, ale zatím fakt nejsou.
Mainstream, kam patří i tento konkrétní Větvičkův článek, se zatím baví tím, že odsuzuje to, co se ještě nestalo, a válí se u toho smíchy, jak se jim podařilo rozdělit alternativu, která má nyní svou toužebně očekávanou hračku- roušky.
O rouškách ANO či NE se alternativa může totiž bavit libovolně dlouho, hlavně že se nepindá kvůli negrům, islamizaci, buzerantizaci a čím dál většímu tlaku ze strany EU.

https://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8465-a-dost-andy-takhle-uz-se-s-nama-nikdy-nebav.htm

 1. Janika

  Toho článku jsem si také všimla, takže mi tvůj komentar přišel vhod, vittto, diky. S Vetvickou obvykle souhlasím, s tímhle článkem ale ne. Zveřejnila jsem to jak to bylo, i když bych jista slova nejradši vyteckovala, ale co už… :-).

  • vittta

   Každý ví, že jsem chlívák…to by si spíše čtenáři všimli, že tam „něco“ chybí.
   Ten Větvička v tomto článku propadl fanatismu.
   Jiné články zase mohou být lepší, ale je takové nepsané pravidlo, že kdo se jednou čertu upíše, už se do reálu nikdy nevrátí.
   Nejde mi o konkrétní názor Větvičky a kohokoliv, názory mohou být různé, ale o styl jeho prezentace, absolutní, nezpochybnitelný…axiomální.
   To je nehodné politického i společenského komentátora, jakým Větvička vždycky byl.

    • Peter Matej

     Dosť som váhal kým som sa rozhodol zapojiť sa do tejto diskusie,ale keďže som na ten Větvičkov článok upozornil ja,tak to robím.
     V prvom rade chcem podotknúť,že Větvičku čítam rád,ani nie tak pre jeho glosovanie politických udalostí v ČR,ako pre jeho reportáže z ciest po svete.Nepovažujem ho za „slniečkára“ a nezatracujem ho!Niektoré blogy ktoré napísal sú v súlade s mojimi názormi,iné menej a niektoré ma len pobavia.Tak je tomu aj v tomto jeho blogu,ku ktorému sa vedie diskusia.Vadí mi spôsob akým napáda p.Babiša vyzývajúc ho k odstúpeniu,no zároveň chápem jeho kritiku.Vadí mi tiež jeho narážka na „pasákov husí z Horehronia“.Pristavím sa pri tej kritike smerujúcej k opatreniam ktoré prijala vláda ČR pre zmiernenie dopadu Covid-19 na populáciu ČR.Ja mám tiež pochybnosti o tom,či je „tím odborníkov“o ktorý sa opiera p.Babiš naozaj kompetentnejší,ako celá plejáda významných lekárov-vedcov ktorí majú na problematiku iný názor,ako p.prof.Prymula a spol.Nejde len o „užvaněných“amatérov,spevákov,stomatológov a kardiológov (p. prezident mal zrejme na mysli doktorov Hnízdila,Šmuclera a prof.Pirka),ale aj o lekárov a výskumníkov akými sú prof.Žaloudík,Dr.Peková,Dr.Václava Adámková alebo „tiež jeden ze synků pasoucích husy na Horehroní)prof.Pavol Pafko.Ten Pafko,ktorého prezident vyznamenal vysokým štátnym vyznamenaním a ktorý sa o Covid-19 vyjadril takto cit.“Lze považovat za jisté,že tzv.koronavirus není žádna epidemie.Jde o iluzi vyvolanou médii-a dopady jsou devastující.“kon.cit.Okrem nich je v „opozícii“celá rada lekárov v takmer každom štáte EU.O epidemiológovi ako o odborníkovi možno podľa môjho názoru hovoriť vtedy,ak sa podieľal alebo úspešne organizoval boj proti rozsiahlej epidémii alebo pandémii.Pokiaľ viem,tak v ČR podobne ako u nás bola poslednou „pandémiou“prasačia chrípka v r.2010.Radili „epidemiológovia“-naše vlády nakúpili za ťažké prachy vakcíny,prijímali sa opatrenia.Pandémia potichu odznela,vakcíny sme vyhodili do Dunaja(Vltavy)pretože sa nikto nenechal nimi zaočkovať a zabudli sme.Zarobili farmaceutické firmy !Už len dodám,že podľa toho čo som čítal,je p.prof.Prymula v ťažkom konflikte záujmov pre spoluprácu f.jeho dcéry so zahraničnými farmaceutickými firmami.
     Na záver !Svoj postoj k prijímaným opatreniam som už vyjadril v jednom z predchádzajúcich príspevkov a zdvôvodnil som ho nejasnosťami okolo vzniku vírusu Sars-cov-2 a rozdielnymi názormi na Covid-19 medzi lekármi vo svete.Ako sa má človek zachovať,keď vidí takúto názorovú roztrieštenosť na Covid-19 aká panuje medzi profesionálmi – vedcami a lekármi?

     • embecko

      „Ako sa má človek zachovať,keď vidí takúto názorovú roztrieštenosť“
      No asi nijak zvlastne. Zalezi na tom, jak to politici mysli vazne…kdyz na to prijde, vezmou to smahem a na nejake premysleni, co delat, nezbyde cas. Ja bych si zatim uzival, asi jako pred valkou…a se stejnou opatrnosti.

      • Peter Matej

       Z každej strany počúvame,že prijímané opatrenia majú chrániť najmä životy seniorov.Seniorov nútia zotrvávať v domácom väzení,deti ich navštívia len aby im cez plot prehodili balíček s rúškami,vnúčatá ktoré by radi aspoň pohladili, k nim nepúšťajú!Na takúto „záchranu“ väčšina seniorov z vysoka se*rie,lebo ich predstava o tom ako chcú prežiť zbytok svojho života je diametrálne odlišná od predstáv vládnych „krízových“štábov.Potrebujú sa socializovať,stretávať sa s ľuďmi,rozprávať sa nie len s ešte žijúcimi rovesníkmi,posedieť si v krčme pri pivku.Potrebujú vidieť svoje deti a pohrať sa s vnúčatami.Tým,že ich o to vláda pripraví svojimi nariadeniami,spoľahlivo „zabije“viac seniorov ako Covid-19.Ja sa nechcem zaoberať otázkou potrebnosti či oprávnenosti vládou prijímaných protiepidemiologických opatrení!Chcem len,aby ich nezdôvodňovala klamstvami o záchrane životov seniorov a aby ľuďom vysvetľovala citlivo a hlavne pravdivo a dôveryhodne všetky okolnosti svojho konania!Aby sa vláda neprispôsobovala diktátu EU, farmaceutických firiem,pochybným rozhodnutiam zdiskreditovanej WHO a kadejakým Gatesom a Sorošom,ale aby hájila záujmy svojich voličov!A aby dokázala argumentačne vyvrátiť všetky podozrenia vyplývajúce z rozporuplných názorov ľudí,kompetentných sa k týmto otázkam vyjadrovať.

       • embecko

        „…aby (vlada) ľuďom vysvetľovala citlivo a hlavne pravdivo a dôveryhodne všetky okolnosti svojho konania!“
        Jenze vlada nic nevi, respektive vi toho tolik, co my tady (same protichudne nazory).
        A nejen slovenska a ceska vlada, ale zadna vlada nikde na na svete nevi, co se deje.
        Mozna nekdo nekde vi, jestli je korona virus umely, anebo pravy, ale to je vsechno- jak se zachova, je v oblacich.
        Mit par tydnu zarouskovanou pusu, nemoci v rizikovych ustavech prijimat navstevy, omezit setkavani vice lidi a podobne neni zadna tragedie, to musi prumerne zdrava spolecnost zvladnout levou zadni.
        Zde vlastnecky nazor spisovatele Vondrusky, dle meho platny i pro Slovensko:
        http://vlastimilvondruska.cz/blog/svetova-valka-k?fbclid=IwAR2H5uz-WZwkdupFzurd06GZopnU_1TeRWKIjChE72p8YtpvxXE72pK-miE
        „Každá válka znamená mít plán pro chod země v časech válečných a další pro obnovu poté, kdy válka skončí. Klíčovým krokem podle mne je, aby politici zakopali válečné sekery a my ostatně také. Musíme si promyslet, jak budeme jinak trávit volný čas ve vztahu k tomu, co je možné. Musíme se zbavit rozežranosti a spočítat, na co opravdu máme a co prostě kupovat nemůžeme a nebudeme, ať se nám to líbí nebo ne. Politický systém musí začít fungovat výhradně na bázi pragmatismu a rozumu, a ne pod tlakem krásné, ale reálně bezobsažné ideologie. Chceme-li vydržet, musíme kráčet osvědčenými cestami našich předků a chránit tradiční hodnoty. Těmi hodnotami je ochrana našich životů, fungování rodiny, podpora hospodářství (škoda, že jsme tolik podniků prodali do rukou cizinců) a zájmů vlastního národa.“

        • vittta

         S textem Vondrušky souhlas.
         A přesně to zapadá s tím, co jsem psal Hůlkovi.
         Rozesírá, a pak se diví reakci,
         Mimochodem, on tam píše o skutečném příteli, který se pozná tak, že veřejně přítele nezesměšní.
         No, něco na tom bude, ale zesměšnění to zase v tom slova smyslu nebylo, a pokud někdo demonstruje v současné situaci, kdy se otřásá bílý svět útoky negrů, islamistů, útoky na rodinu, kovidem a falšováním dějin, tedy demonstruje proti rouškám, je to prostě jen debil a zesměšňuje se sám.
         Může si samozřejmě myslet leckdo lecos, jedna věc je ale jistá.
         Nejhorší přátelé jsou ti, co svůj názor na přítele neřeknou vůbec.
         Ti jsou horší jak nepřítel.

        • dixi

         Souhlasím , je to přece po celém světě, jsou na tom jinde mnohem hůř a dnes v době mobilu ta izolovanost není tak hrozná. Nejedná se o měsíce, ani roky. Ti, co nejvíc křičí, první by se hlásili o protekční léčbu a ošetření.Opravdu se neví zatím nic přesného.Dcera bydlí v Náchodě, rodina její sefky 4 děti.a rodiče. Virus dostala maminka a nejmladší dítě.Prvni tři dny prý byly ošklivé.Nikdo neví, čím to, že se nákaza vyhnula.zbyvajicim členům rodiny. Umělecká fronta s opozicí se dále ztrapnuje v předhánějí, kdo si kopne do Presidenta a Babiše. Tak je vychválili, jak se svými téměř zanedbatelnými procenty porazili ano, že už si do pusy nevidí.

     • vittta

      To je otázka celého světa, né ČR nebo SR.
      Svým způsobem ani nejde, aby u nás či u vás nedělali nic.
      Co se týká seniorů, ti se na ně mohou ve skutečnosti vysrat, opatření se týkají jen seniorů v LDN, nemocnicích, či domovech důchodců. a to těch, co jsou hodně nemocní, takže nemohou zdrhnout, aby si s příbuznými pokecali.
      Pokud ovšem o ně někdo stojí, protože často je senior spíše osamělý, a nemusí to být ani tím, že o něj nikdo nestojí, ale děti (a potažmo vnoučata) se jim rozutíkaly do světa.
      Tenhle celý systém odděluje staré od mladých, a dneska už vnoučata čím dál častěji neumí ani česky, vyrůstajíc někde v jiné zemi.
      Takže to ve skutečnisti nebude tak horké, byť to jisté potíže mnohým způsobí, ale ty počty úmrtí bych zase nepřeháněl.
      Jak se má člověk zachovat, no něco jak píše Embéčko, být opatrný, ohleduplný a srát na to, co bude.
      Víme hovno, co se bude dít, tak bych u toho moc nemudroval, ono mi to není nic platné, stejně jako těm odporujícím doktorům, takže bych se ani nedivil, kdyby část z nich vstoupila do politiky, samozřejmě v případě, že se „trefili“ do správného postoje, tedy že se toho zase tolik něděje.
      No a Prymula a střet zájmů…
      Dříve se tomu říkalo protekce, aby to nakonec nebylo tak, že ze střetu zájmů budou vinit jeho dceru, to kdyby náhodou byla o vakcíny rvačka, a všichni je chtěli, kvůli neblahému vývoji.
      Kromě toho, dokud se nezačne očkovat, žádný střet zájmů není, a pokud se začne očkovat všude v Evropě či USA, pak je střet zájmů velice pikantní záležitost, doslova žvást.
      No uvidíme, zatím se toho děje o hodně méně, jak píše mainstram, a opatření jsou spíše nepříjemná, než devastující, i když samozřejmě divadla a hospody a sport na tom dobře není, ale to je i opatřeními v zahraničí.
      To je ono, právě.
      Všichni tady chtěli uvolnit „zbytečná“ opatření, protože si mysleli, že vydělají ještě víc, a že sem budou jezdit cizáci, kterým jejich vláda dělá (zbytečnou) buzeraci.
      Teď je to tady „v červeném“, a nejezdí sem žádní cizinci, kdyby byli blbečkové disciplinovanější, a držely svoje nevymáchané huby, mohlo se tady chlastat jak o závod, a prachy by se jim jen sypaly.
      Chtěli prostě moc- a nemají nic.

      • Alva

       Vittto, jak bys vysvětlil jednu podivnost – počty nakažených stoupají nejen s množstvím testování, ale především začaly enormě stoupat se zavedením „opatření“. Jednoduše čím víc „opatření“, tím víc nemocných.

       • vittta

        To si můžeme vysvětlit určitou latenční dobou, tedy vliv opatření bude vidět až se zpožděním.
        Když je někdo nakažen, a nemá příznaky, už mu žádná opatření nepomohou, nic méně mohou pomoci jiným, když on opatření dodrží.
        Co se týká počtu nemocných, tomu bych tak úplně nevěřil, nemůže to být v tom smyslu úplně směrodatné, protože dokud se nenechají testovat všichni, přesná čísla nebudou k dispozici.
        Současná čísla se promění v praxi spíše počtem hospitalizovaných, s těžkým průběhem, což se každý o různých známých ve špitále rozhodně dozví.
        Dá se pžedpokládat, že se s počty manipuluje, nic méně bych upozornil na to, že manipulovat s čísly směrem nahoru má smysl pro antibabišovce a antizemanovce, případně příznivce EU a Německa.
        Vrhá to špatný stín na nás- v porovnání s Německem, a též se to svádí na přemiera a prezidenta, a nutí to premiera k nepopulárním opatřením, která jsou opět napadána..takže bych byl u těch čísel opatrný, protože média drží v ruce kolaboranti.
        To ale neznamená, že bychom měli kovid nějak podceňovat.
        Ještě doplním, že jelikož se premier nenechal strhnout k vysloveně razantním opatřením- opatření opravdu jsou mírnější jak z jara, tak se mu vyčítají i opatření, která ještě ani nenavrhl.

        • orinoko

         Nemáte Covid 19? Pak nejste celebrita. Strašit houmlesákem nemá patřičný efekt. A všechno ostatní je jen naše rozčilení. Alvě to hodně myslí. Ale to jsem tu psal snad už před půl rokem. To se covid chystal do Chorvatska. Už nebyl tak bdělý.
         Na léto si dal leháro a my měli jiné starosti.

       • orinoko

        Lidi, řešíme tu především JEJICH problémy. Covid 19 je zoufalým pokusem přenést na plebs jejich vlastní rvačku o byti. Jedno procento se rve mezi sebou.
        Možná to víte. ale pokud nikoli , tak vězte, že právě teď probíhá světový souboj o zachování hotových peněz, anebo o vítězství čmrdlíků digitálních. Dvě strany téže mince , ale rozdíl kolosální. Sami si to vyzkoušejte – mít v peněžence Božku, nebo co to tam dneska je, anebo mít v kapse nasráno formou jedniček a nul.
        A protože vítězství se nekloní tam či onam , tak nám jedno procento naklonovalo už podruhé Covid 19.
        V létě covid zamířil na rekreaci. Teď už zase musí konat.
        Čas je na naší straně. JIM covid krade čmrdlíky.
        MY covid nezpochybňujeme, ale uráží nás způsob, jakým nám to světová vládnoucí prasata předkládají.
        Čína už je za vodou. Odstřihla se definitivně od systému SWIFT a nějaké roušky kripla Sorose má u svěrače.
        Rusko provádí obří finanční vstup hotovosti do investic na dálnici Rusko – Čína. Pokud mu to vyjde , tak operace finančního restartu Západu přežije beze ztráty.
        Asi takto:

        Na dálnici došlo ke hromadné těžké nehodě. V cisterně mlékárny na trase se srazilo mléko.

        • Kamil Mudra

         Je hezké přečíst si něco normálního. A praktické poučení?
         Dodržuj hygienu, nevystrkuj přehnaně čumák mezi lidi a hlavně nevyšiluj. Však ono to nějak dopadne.

 2. embecko

  Uz jsem to tu psal vicekrat: Vetvicka je politicky korektni a skoro v kazdem clanku vyrovnava kritiku jedne strany povinnou, i kdyz drobnou a nenapadnou kritikou strany druhe (v predposlednim clankku takto: „Lhali Ameryčani o vitmanskem utoku v Tonkinskem zalivu aji v OSN o irackych zbraňach hromadneho ničeni, lhali Sověti o kontrarevoluci a zvacim dopisu.“).
  Treba ne, ze bych se mu divil, kdyz chce psat do mainstreamu, musi takhle. Ale tak uz to chodi, jak pise vittta nahore: kdo se jednou čertu upíše, už se do reálu nikdy nevrátí.
  A Vetsvicka se upsal certu korektnosti a uz s tim nemuze nic delat. Jedine vstoupit do disentu a stat se opovrhovanou a obavanou osobou. A Morava je mala, Lassko je mensi, Slezsko jeste mensi a Ostrava uplne nejmensi, kdo by si to lajsnul?

  • brtnikvbrlohu

   Větvička se pro mne stal nezajímavým po prvním, druhém článku – on je takovým kanálkem kanalizujícím nespokojenost do přijatelných mezí – pro etablišment.

 3. Mrkos

  Nechce se mi číst si Větvičku znovu, Některé texty stárnou velmi rychle.
  Dojem, který ve mě zůstal je ten, že mu šlo především o to, aby mohl
  sedět do půlnoci předhospodou a plkat se štamgasty. Od zítra bude
  o lahváčích na drpeli doma.
  x
  Právě poslouchám čt 24, opravdu hnusné inkvizitorské vedení rozhovoru
  bez významným redaktorem Řeznáčkem s ministrem Zaorálkem
  a nechutné přechytralé kydy Mirky. Němcové.

  • Kamil Mudra

   Já ho vždy četl rád. Ale poslední dobou se mi nějak sune do blízkosti kategorie s názvem: „zblblej svobodou“. :-(

  • Mrkos

   Důležitým momentem je nemocnost mezi lékaři a sestrami.
   Snad se jich také za 2,3 týdny vrátí většina do služby.
   Je to asi jako v letecké válce. Nahradit letadlo je jednodušší
   než vycvičit náhradu za ztraceného pilota.

   • orinoko

    To já klidně. Třeba s tuplovanou kapavkou. Už se mi to stalo. To bylo trasování v jistém časovém úseku. Když jsem jim odříkával chytrou stopáž , tak doktorka přestala zapisovat a začala si mě prohlížet. Ale jak se ukázalo, já to chytnul od té poslední. Sice hezká, mohutná prsa, ale poněkud dobrodružka. To bylo poprvé a naposledy, co jsem byl v Praze u Apolináře.
    Mají tam odborníky. Jestlipak se tam také coviduje?

    • vittta

     Ty budeš asi pěkněj kanec, ti povím.
     Holku klofeš 23 letou, ta tě pomalu ušoustá k smrti, jak je čilá…
     Všechna čest.
     A to může být ta doktorka u Apolináře ráda, že to byla asi stará rašple, jinak bys jí klofnul rovnou na místě také.

     • orinoko

      Já byl béčko. Ale znal jsem dva, kteří ženské káceli vlastně na potkání. Jeden byl neuvěřitelně vtipný a ten druhý hezoun. Neviděl jsem je už celá léta. Ta mladá … já milenku nehledal, hledal jsem kytaristu do kapely … a ona někoho staršího , když s vrstevníky to byl samý omyl. Byla s ní neuvěřitelná sranda. Já na ní nastoupil se vším, co jsem v životě nabyl a ona měla pocit, že si života může konečně užívat. V mládí jsme s jednou z Neratovic jeli podle kamásutry. Mnohdy sex končil záchvaty smíchu. Mládí je krásné, ale … Ta mladá mi nedávno psala v SMS , že manželství si představovala jinak.
      Tak jsem reagoval slovy klasika: Mládí je nemoc, ze které se každý nový den pomalu uzdravujeme. Nic jiného mě nenapadlo.

      • embecko

       „Ta mladá mi nedávno psala v SMS , že manželství si představovala jinak.“
       Neznam nikoho, u koho by to dopadlo tak, jak si predstavoval.

      • vittta

       Jasně, tak jí popřej hodně úspěchů podle představ.
       Sem si představoval…
       Možná jsem si ani nic v tom smyslu nepředstavoval, ale dopadlo to hůř, než bych čekal, nic méně lépe, jak u většiny jiných.
       Co bych chtěl, že jo.
       Dneska už jen mávnu rukou, však ona jednou mávne také, doufejme, kdo nemávne, děsně trpí.

  • Mrkos

   Myšlení MUDr. Maleca:
   Netchte to proběhnout. MY, kteří máme blízko ke kvalitní léčbě
   a pro které dýchací přístroj vždy bude k dyspozici,
   si stojíme za tím, že se virus má společností prohnat, trochu ji pročistí,
   budou dva měsíce funusů, ale pak to přebolí a dokonce zbyde víc na
   důchodových účtech a víc míst v LDN. Dokonce se uvolní i byty.
   Ekonomika bude vzkvétat.
   A MY zas budeme courat po světě utrácet a užívat si na kongresech,
   kde to vědecky vyhodnotíme.

  • vittta

   Mno…
   Tenhle doktor je svým způsobem ještě umírněný, jenže má tam několik celkem zásadních rozporů.
   Například píše o počtu úmrtí na chřipku v Itálii, 2014/15 a 2016/17, kolem 20 000 lidí, no ale jinde píše o promoření populace, jako nějakém řešení, ovšem zcela zjevně se populace v Itálii moc s chřipkou nepromořila. když zemře tolik lidí.
   Když budu hnidopich, pak se mohu divit, proč mu tam chybí 2015/16, a pak 17/18, 18/19 a 19/20, když se tedy opírá o nějaká čísla.
   Co se týká strašení, to je teprve ošemetná záležitost.
   Kupříkladu Chřipka se synonymum pro banální onemocnění, jenže počty úmrtí jsou celkem vysoké, a to tam ještě nezapočítávají další návazná úmrtí na anginu pektoris a další záležitosti, které- dle některých lékařů- s Chřipkou souvisí.
   Jinými slovy, Chřipkou nikdo nestraší, a lidé se jí nebojí, ale je to nemoc celkem děsivá, a nakonec, největší epidemie v historii byla právě Chřipka.
   Rovněž braní drog, či kouření, zdaleka není tak nebezpečné, jak se tvrdí, a naopak vliv stravy na věk dožití je asi zásadně větší, než se tvrdí.
   Dle mého je z lékařského hlediska lepší strašit, než bagatelizovat, a to klidně i vědomě, dokonce si myslím, že strašení je součástí každé úspěšné léčby, a správný lékař by strašit měl.
   Uvedený lékař se též klasicky dovolává počtu pochybujících lékařů, nic méně je i skupina lékařů váhajících, ta bude největší, a skupina lékařů plašících, a jsou to zrovna takoví lékaři jako ti bagatelizující, a já nevím, proč by jejich slovo mělo mít menší váhu, jak jakéhokoliv jiného lékaře.
   A samozřejmě, „zrejme čoskoro“ jasně, zřejmě je zřejmě, a když si je pan doktor tak jistý, měl by napsat něco jako rozhodně, tutově, bezpochyby.
   Tahle slova jim tam ale pokaždé chybí, a to je s podivem, na to jak jsou si jistí.

    • astraustralia

     Jsou ruzne prevence, u virusu rousky- vzdalenosti- isolace- (a cekani na zazracnou vakcinu)
     u mozkove mrtvice kdyz uderi se pocita kazda minuta
     a denne v CR na to umira 32 lidi (2019)

     V rozvinutých zemích je mozková mrtvice třetí nejčastější příčinou smrti a v Česku na ni denně zemře 32 osob (což je pro představu skoro jeden obsazený vagon metra jezdícího v Praze na lince C). Rozhodně neplatí, že by mrtvice postihovaly jen seniory. Výjimkou dnes nejsou pacienti ve věku kolem 40 let, ač se 85 % případů vyskytuje u osob nad 45 let (převážně mužů). Za posledních deset let se u nás podle statistik výskyt mozkových mrtvic významně nesnížil (ale naštěstí také nezvýšil). Kromě úmrtí zachycených ve statistikách zůstává sice další rozsáhlá skupina pacientů naživu, ale s trvalými následky, které si vyžadují dlouhodobou rehabilitaci ve specializovaných zařízeních.

     Čas je mozek
     Pro přežití pacienta a pro co největší zmírnění devastujících následků mozkové příhody je klíčové dostat postiženého co nejdříve do nemocnice. V neurologii se doslova říká „čas je mozek“

     Ve srovnani s covidem jak se citite ohrozeni po precteni teto zpravy ?

     A takto bychom mohli na pokracovani cim a jak jsme ohrozeni :-)

     Kdyby denne na Covid umiralo 32 lidi, ministre jake zakazy a prikazy by nasledovaly ?

     • vittta

      Mrtvicí, podobně jako rakovinou, se cítím ohrožen od té doby, co jsem začal brát rozum, to se děje u běžného muže kolem 33 roku života.
      Tak nějak se, jak jdou roky, snažím žít o chlup zdravěji, něco dělat…
      I tady se rady lékařů celkem liší.
      Ale tedy kdyby se dalo předpokládat, že nositel třeba roušky v krámě a na benzínce sníží riziko mrtvice a rakoviny o 30%, pak jí bez problému budu nosit celý život, protože by se to prostě vyplatilo.
      Jenže s rakem a mrtvicí jsou omezení o hodně složitější, počínaje žrádlem, skrze chlast, cigárka, a podobné záležitosti, a to je o hodně složitější.
      Přestaňte žrát třeba pečenou kachničku, když je tak dobrá, že jo, nebo…nedejte si pivko, v parném odpoledni, tím spíš, když vám polovina doktorů řekne, že takové pivko je velice, velize zdravé, proti mrtvici i rakovině.
      V tomhle vás moc nechápu, vy máte celkem chabé argumenty, to přece je manipulace, srovnávat počty zemřelých na mrtvici s kovidem, já neříkám nic, když patříte o odmítačům, já nevím, jestli mám pravdu, a také nepatřím rozhodně k hysterikům, ale proč přebíráte ty chatrné argumenty, u všech rohatých?

      • astraustralia

       V tomhle vás moc nechápu, vy máte celkem chabé argumenty, to přece je manipulace, srovnávat počty zemřelých na mrtvici s kovidem,
       Moje „chabe argumenty“ ktere nejsou moje ale jen tech kteri nesouhlasi od Dr Pekove po posledniho obcana ktery se rozhodl „pandemii“ ignorovat Vas a dovadi k tomu ze tu delate velmi zasluznou osvetu a i pro cteneri ne prilis premysliveho srozumitelne agumentujete jak nelze srovnavat neinfekcni mrtvici ci rakovinu se 287 a pukrat ci jak presne zjisteno nakazlivejsi virusove onemocneni covidem19.
       Pokusim se jinak. Uvedl jsem proto ze srovnani cisel neni ta spravna cesta a jak massmedia tak Prymulove to maji za hlavni argument ktery stale vice lidi uz vnima jako straseni.
       Nektera cisla srovnat nelze ale nabizim Vam zamysleni nad nasledujicimi cisly ve srovnani s cisly positivne testovanych, a pocet umrti s covidem ci na covid
       s cisly ktera tu bezi jiz od doby kdy CR ma cca 10 millionu obyvatel.
       Statistika rika ze pokud vezmeme pro srozumitelnost ze se prumerny obcan v CR dozije 75let pak to znamena ze se kazdy rok narodi 134tisic lidi a stejny pocet zemre. To jest 367denne zemrelych a nove narozenych.
       Kdyz toto cislo rozdelite na vsechny choroby kterymi clovek trpi a na ktere umira a bude i nadale,
       meli bychom videt cislo poctu umrti na covid v ponekud mene postrasenem pohledu.
       Zustava tu argument hlavni a to ze diky velke nakazlivosti zabranit zahlceni zdravotnich zarizeni a nemocnic nakazenymi.
       Mistre nechabych argumentu, sdilite nazor tech odpovedne postrasenych ze by se pocet obyvatel mohl snizit zasahem smrtelneho virusu o milliony rocne, oproti prirozenemu cislu vymeny populace 134 tisic/rok nebyt Prymulu a opatreni ?
       To jsou ti kteri nebezpeci srovnavaji s 50 milliony ci vice na chripku v letech 1918-19.
       Pokud Vas zajima muj nazor, jsem maximalne skromny.
       Stacilo by mi kdyby massmedia prestala jako prvni zpravu uvadet pocet positivne testovanych :-)
       Prave pro vyvazenst pohledu na vec zde obcas uvadim udaje ktere massmedia neuvadi.
       Zde jden z dalsich ktery nabizi jiny nez massmedialne spravny pohled:

        • vittta

         Tohle mi odkazujte vy, jo?
         Ten německý ministr totiž skuhrá nad tím, že se díky koronaviru Evropané starají o sebe, místo aby pomáhali Africe.
         To je tedy šou, no, a to ty Afričany Evropa živí nebo co vlastně?
         Musí se kurva starat, jinak pochcípou, pokud je nějaká rasa odkázána na dary jiných, pak nemá na téhle planetě co dělat.
         Tohle je evoluční strategie, pomocí ohromného množství dětí vzbuzovat soucit, dobře, dařilo se jim, a nyní se jim nedaří.
         Musí si buď najít strategii jinou- nebo zemřít.
         Nic víc, než respekt k přírodě a jejím zákonitostem v tom nehledejte.
         My, běloši, jsme vsadili na práci a vývoj technologií, kdyby někdo nevěděl, jaká je naše evoluční strategie.
         Jakmile třeba vývoj technologií překročí nějakou mez, může klidně zemřít také, protože už nikdo nebude umět pracovat, či vypěstovat bez (nad)technologií ani zrnko pšenice.

       • vittta

        A proč, sakra?
        Co je na tom, že média uvádí počet nakažených?
        Jen ať je uvádí, stejně, jako se uvádí jiné informace, třeba když je někde vážná dopravdní nehoda.
        Dále pak mi není jasné, proč se pořád píše o Prymulovi.
        Prymula snad nařizuje opatření v Německu, Francii, Švédsku, či jiných zemích, které si nás dávají do nějakých červených zón?
        Prymula nařizuje- velice vlažná opatření u nás, ale ta opatření jsou všude, stejně jako se všude hovoří o očkování.
        V klokanii jsou také opatření, ne?
        A máte tam Prymulu?
        Dokonce i v případě, že žádný kovid neexistuje, že je to výmysl Zemana, Babiše a Prymuly, a že to všichni vědí, nemůže naše země zůstat bez opatření.
        Nikdo by k nám totiž nejezdil.
        Všichni ti naříkající umělci a restauratéři a tihle, by na tom byli ještě hůř a déle hůř.
        Proč vlastně naříkají?
        No proto, že nemají cizáky do svých luxusních podniků.
        Ale komedianti naříkají i z jiného důvodu, a ten jste uvedl.
        Že se to prostě zveřejňuje, a ve své tuposti netuší, že to jsou právě oni, kdo o tom svými pochybovačnými kecy zažehli debatu ještě větší.
        On totiž do hospod a divadel nechodil „nikdo“ i když to zakázané nebylo, jednoduše proto, že né každý český občan je debil, a hodlá riskovat nákazu v narvaném divadle, či přecpané putice- a to i přes to, že se veřejně bije v prsa, že se žádného viru nebojí.
        Mimochodem, jedním ze zdrojů nákazy je divadlo F.X.Šaldy v Liberci.
        Tam se nakazili herci na place, a ještě stačili nakazit diváky v první řadě.
        Ti teď ve špitále mají děsnou radost, i když žádný virus neexistuje.
        To video si ani nepustím, žvásty mě nezajímají, přesně vím, co tam bude.
        Je plno pochybovačů, a budou uvádět čísla, kolik lidí zemře co den, kolik jich přejedou auta, a kolik jich onemocní na vakcíny.
        Uvědomte si Astře, že já nejsem mezi hysteriky, kteří se před virem třesou u zamčených dveří.
        Ale jelikož mám respekt k přírodě, a chcete li, i vesmíru, pak vím, v čem spočívá evoluce.
        Nejvíc zdrojů v současné době na planetě zemi ukrývají lidká těla.
        A když je něčeho moc, pak se vždycky najde někdo, kdo se tím začne živit.
        Proto jsem raději opatrný, a nedívám se na Kovid skrze čísla denně zemřelých, abych nějak zjistil, že se vlastně nic neděje.
        Protože ono se děje, ten vir prostě existuje.
        A já ho dostat nechci- né proto, že bych se bál, že na něj umřu, ale proto, že nechci mít do smrti odrovnané plíce a kdovícovšechno.
        Jestli totiž něco může přinést farmakologům OBROVSKÉ zisky, pak to nejsou posrané vakcíny, ale velký počet chronicky a nevyléčitělně nemocných.

        • astraustralia

         V klokanii jsou také opatření, ne?
         A máte tam Prymulu?

         Presne vystizeno vittta:-)
         Ano mame tady hned nekolik nasich Prymulu:-)
         Kazdy stat tu ma sveho a lide se dohaduji ktery/ktera je blbejsi !
         Na rozdil od CR se tu kazdy stat rozhodl ze se bude isolovat od souseda!
         Umite si predstavit jak by to v republice vypadalo kdyby se v CR kraje separovaly a na hranicich stali policiste a pousteli jen
         s vlastni poznavaci znackou?
         Doslo to tu az takove absurdnosti ze se sportovci prestehovali do statu QLD(Queensland) a tam se hraji rugby utkani.
         Tak probiha mistni „fotball“. Evropskemu fotbalu se tu rika socer.
         V Melbourne vyhlasil tamni premier zakaz vseho a pocet pokutovanych ovcanu tam dosal mnohem vyssich cisel nez pocet nakazenych ! Sportovci vcas „uprchli“ :-)
         Vse je opravdu jinak. Kdyby mi po odchodu z CSSR nekdo rekl ze nekdy v budoucnu budu opet potrebovat vyjezdni dolozku mel bych ho za dusevne choreho, ale ejhle mam to tady jen se to nejmenuje „vyjezdni dolozka“ k pasu jako drive :-(
         Odmitace virusu nemate rad, at jiz na jakekoli urovni takze zbyva uz jen otazka zda se domnivate ze ten virus za vas vyresi vlada a Prymulove a nebo vy sam se svoji imunitou a svou vlastni schopnosti ci neschopnosti?
         Tim jsme u otazky posledni kterou zduraznuji hlavne ti co se citi cim dale vice poskozeni ne virusem ale prave prikazy a zakazy.
         Chovaji se vlady primerene a nebo zneuzivaji virus na buzeraci a stale vetsi omezovani ?

         • vittta

          U nás se vláda chová přiměřeně, a k tomu , abych já byl před virem chráněn potřebuji vládu a její opatření, samozřejmě do určitého bodu.
          Až se mi to bude zdát moc, rozhodně dám vědět.
          Dále ještě myslím, že u nás je cílem zneužití koronaviru shodit vládu, a též hodit na ČR špatné světlo v rámci EU, ve smyslu že jsme kokoti, a Němci (EU) jsou super.
          Proto se domnívám, že se čísly manipuluje, směrem nahoru, aby se mohlo na vládu lépe nadávat, a též jí nutit k přísnějším opatřením, která budou mířit především na co největší ochromení ekonomiky, a tím by se jakoby měl lid od vlády odvrátit.
          A není to tak, že nemám rád odmítače, to bych nesměl mít rád Alvu a vás- což tak není.
          Zde o tom vedeme diskuzi, a myslím, že je vedena kulantně, v přátelském duchu.

          • Medenka

           ukázat že jsme kokoti a Němci ti dobří nikdo nemusí, to si děláme rádi sami

           Prý jsme kolonie, vykořisťovaná….No, už nás ani vykořisťovat nechtějí, dáváme sami do potravin hnusy, oni chtějí dávat do bonbónů více mléka a kakaa. Nechtějí platit nízké české platy ani nízké české daně, za to jim to prý nestojí. Ale vysoké německé, svině jedny…

           Společnost Nestlé přesune výrobu cukrovinek značky Lentilky z Česka do Německa. V Holešově na Kroměřížsku se vyrábějí již od roku 1907, ale od jara příštího roku mají být vyráběny v Hamburku.

           K přesunu do Německa podle vedení firmy vedly dva důvody. Výrobek bude podle něj obsahovat méně cukru a více mléka a čokolády. Počítá se i s použitím certifikovaného kakaa.

           Navíc má závod technologii balení Lentilek do papírových obalů a přispěje k plnění závazků Nestlé, týkajících se snižování plastového odpadu bez větších investic,“ oznámil Kičina.

          • vittta

           No, to zní zajímavě.
           Tak Nestlé přesune výrobu do Německa, protože v Čechách, resp. na Moravě by nějak museli dávat více cukru, méně mléka, a špatné kakao.
           To zní opravdu zajímavě, asi tady máme takový zákon, jak se zdá, ale moc tomu fakt nevěřím.
           Zajímavé je i to, že ty hnusy dáváme do bonbónů sami, ovšem pod značnou Nestlé.
           Řekněte mi, ale upřímně- věříte tomu?
           To se ptám jen proto, že píšete, že ze sebe ty kokoty děláme sami.
           Mě to připadá dost široké, v našem případě z nás děláte kokoty vy, ale já ne.
           Takže v minianketě je to 50 na 50.
           Otázka ovšem je, proč Nestlé ve skutečnosti tu výrobu do Německa přesouvá.
           Na to bych mohl lépe odpovědět, kdybych věděl, co se stane s jejich fabrikou na Moravě.
           Pokud se ta fabrika zavře, či bude vyrábět jen jiné výrobky, pak tomu tak trošku rozumím.
           Protože v takovém případě nejenom že Nestlé bude vyrábět v Německu českou tradiční značku, ale také už zničila původní českou konkurenci,
           A to se jim samozřejmě vyplatí.
           A těmi vejplatami to zase nepřehánějte, jeden z důvodů je snížení nákladů na výrobu, konkretizováno jako snížení nákladů na údržbu výrobního zařízení.
           Ale tak velká režie v jejich fabrikách na Moravě asi zase není, cílem tedy bude přesun do Německa po té, co je česká kolonie v podstatě vytěžená, něco jako když se zavírá nějaký zlatý důl.
           Zlato v něm sice ještě je, (čeští dělníci, česká infrastrukura, české energie) ale už ho nestačí jen zvednout, ale musí se kutat ve větší hloubce. (český dělník prostě už za 4 000 čistého nedělá)

          • Medenka

           Nic nevíte a jen tu žvanite. Wernera jste uz „odhalil“ jako zrádce poté co vás on dekonspiroval:-)

           „Operátoři, kteří se dnes podílejí se na výrobě lentilek, budou přesunuti na jiné výrobní linky a dílny v závodě Sfinx,“ uvedl Kičina. Podnik vyrábí i tvrdé bonbóny Bon Pari nebo Hašlerky a dále dražé, mezi která patří právě značky Lentilky a Smarties.

           Čokoládové středy pro lentilky se dovážejí z druhého závodu na cukrovinky společnosti Nestlé v Česku, olomoucké Zory. Za jednu směnu se ve Sfinxu vyrobí asi 1,6 milionu kusů Lentilek. Sfinx vyrábí i cukrovinky marshmallow či polotovar pro karamely.“ Píše dále deník E15.

           Takže nikdo nikoho nelikviduje, jen Němci berou naší české firmě, u které vyráběli Lentilky, tuto značku, protože je vyráběli hůř než je vyrábějí sami Němci u nich doma a to jistě za dost vyšší náklady. Asi jim víc záleží na reputaci než na ušetřených penězích za české platy. Další naše cukrovinky se tam budou vyrábět dál.

          • vittta

           Hmm, hmmm.
           No, a komu tedy patří ta firma Nestlé v Česku?
           Protože komu patří- ten rozhoduje, tak mi třeba uniklo, že patří Čechům.
           No, tak můžeme jen doufat, že stejně tak nebudou kurvit Bon-pari nebo Hašlerky.
           Wernera pozdravujte, jeho dekonspirace byla ukázková, odvolání se na zásadní českou organizaci v odhalování čehokoliv špatného, Ligu lidských práv, mě vzalo veškeré argumenty.
           Bohužel, Wernerovi evidentně také, protože se k tomu nijak nevyjádřil.
           Zřejmě nenašel potřebný odkaz.

          • kočka šklíba

           Vysvětlete Medenko proč by se nemohlo dávat do Lentilek více mléka a kakaa a méně cukru při výrobě i u nás, když pořád jejich výroba patří po Nestlé. To mě opravdu zajímá a vy to určitě vysvětlíte.

        • Medenka

         Asi nejspíš ze stejného důvodu jako když odešla firma Adidas z Číny, kde tamní režim vykořisťuje a hlídá na každém kroku své zaměstnance a vedení Adidasu se přesto rozhodlo že je to pro ni bezesporu pořád výhodnější odejít a postavit si novou poloautomatickou továrnu v Německu. Proč nezůstali v Číně a nepostavili ji tam? Bylo by to určitě levnější než v Německu. Přitom (oděvy, nikoli sportovní boty) na jiné produkty tam fabriky ještě mají, jsou to partnerske firmy s čínskou (statni) účast a měnit výrobu zatím nechtějí. Chcete to opravdu ještě dále vysvětlovat?

          • Medenka

           Jenže ono to není vůbec o zaměstnancích, ale o tom co je nám a Číně právě hodně podobné a to je úroveň technologií vers. levná pracovní sila. Nutnost technologie budovat na zelené louce a čelit obstrukcím státu, který preferuje právě nabídku levné pracovní sily není jak z ekonomického tak z morálního hlediska perspektivní pro vyspělé západní firmy, pakliže ty technologie máte doma již vybudované. Zkuste používat jiné argumenty než urážky, od dob Aristotela se má za to, že to dělají jen hlupáci anebo hulváti. Jinak si s vámi krom vittty nebude chtít nikdo povídat. Ale o to vám právě asi jde především, že?

         • kočka šklíba

          To jsou naprosté žvásty a vy to asi víte. Pokud nevíte, tak jste opravdu alternativně inteligentní. Nelze srovnávat přístup k zaměstnancům v ČR a v Číně. Ale to je tak pitomý důvod že se o něm ani nemusíme bavit. Ono totiž Nestlé Medenko má v ČR i další závody, a ty a ani výrobu ostatních cukrovinek z Holešova nikam nestěhuje. Takže to zkuste znovu a lépe. Jenže to asi nepůjde co?

          • kočka šklíba

           Ale ted mně došlo, vy jste asi ten alternativní inteligent Ond/ej, nebo jeho dvojče že?

        • WernerWerner

         Jo, taky jsem se teď slavnostně rozhodl, že již nikdy ve svém životě nechytnu chřipku, abych náhodou někoho nenakazil. Prostě ji nechytnu a basta.
         Že je to „rozhodnutí“ proti zdravému rozumu? Asi není, když si evidentně mnozí myslí, že ekonomickou likvidací vlastní země a hygienickým doživotním (on ten vir totiž nezmizí 😕) dodržováním 3R (rouška, ruce, rozestup) docílí toho, že nikdy v životě nechytnou C19 a následně nenakazí lidi další. Navíc si ještě libují v tom, jak jsou strašlivě „moudří“ a ostatní, co si toto nemyslí, naprosto iracionální… no co už.
         Jo a fagan (nebo O …. jeho jméno se nesmí ani vyslovit ?) teda fakt nejsem … netuším kdo to je, ale zřejmě nějaký místní Černý Petr, že?

         • vittta

          To je místní úderník, EUronadšenec, čas od času se zjevující v různých připojeních.
          No- a to je čestné rozhodnutí, nedostat chřipku.
          A kdyby náhodou, tak hlavně nikoho nenakazit, je to takt svinstvo, taková „obyčejná“ chřipka.
          Rozhodnutí proti zdravému rozumu to není.
          Máme dvě roviny, tedy potencionálně infekční, a politická.
          Obě se musí respektovat.
          Pokud by vláda neudělala nic, nejenom, že by se to pro ní použilo, ale byli bychom asi jediná země na světě, což by neslo různé další politicko- ekonomické škody.
          Pokud chceme, aby sem zase jezdili cizinci, a utráceli tady prachy- což většina naříkajících podnikatelů rozhodně chce, pak je nutné se vypořádat s virem pomocí opatření.
          Bez ohledu na to, jsou li účinná, nebo nejsou.
          Opatření jsou mírná, a ekonomicky naší zemi nelkvidující.
          Ekonomicky by naší zemi naopak poškodilo, kdyby nebyla žádná.
          Peněz máme totiž dost.
          Pokud si můžeme- dle mnohých- dovolit platit inkluzi, neziskovky, cigoše a případný příval nepracujících negrů, o prachy se bát nemusíme.

          • Medenka

           Naprosto s vámi souhlasím, tedy v tomto případě, rozhodně.

           Ano, zdroje jsou! Lidé mají navíc sami dost peněz naprosto iracionálně ulitých doma v kredencích pod podlahou a v různých skrýších, kde jen čekají na nějaké náhodné zničení (požár, povodeň) namísto utrácení. Utrácení je totiž daleko více než ony Zemanem podporované investice pro masivní korporace zdarvou vzpruhou pro ekonomiku! K čemu jsou zahraniční korporace, které tu nejen že neplatí daně (Kellnerova PPF) ale ani nic nevyrábějí poté co jim byly odpuštěny daně a by dán zdarma zasíťovaný pozemek (PHILIPS).

           Problém, že si vzal Babiš 280 mil. úvěr od EU taky nevidím, podle mne je to ještě málo, mohl si klidně vzít o 100mld. Více. Máme mimo zemí s neoliberalistickým dogmatickým pohledem na dluh ( že se musí státní dluh stůj co stůj splatit – jako třeba Estonsko nebo Lucembursko – dluh pod 10% HDP) nejmenší dluih v EU. Řecko není vubec adekvátní příklad pro nás, tam je zadlužili socialisté, co to rozdali na sociálních dávkách, ty jsou u nás jedny naopak z nejmenších v Evropě (druhé za Slovenskem, naopak nejvyšší jsou ve Švédku a v Německu). Takže všechno v pořádku, u nás chudé nemáme.

           Za co tedy utrácet, co se nejrychleji projeví na ekonomice? Jídlo, alkohol, PHM, spotřební zboží! Ne žádná auta, byty, ty naopak ty jako maso ve stravě „staví, tedy zabraňují přirozené látkové výměně v organismu. Přesný opak toho, co potřebuje ekonomika – aby se rychle otáčela směna! Opak toho co proklamoval Kalousek – je špatně projíst, prolít hrdlem, prošatit, provonět, a neutrácet za další věci mající okamžitý efekt v tom – že jak rychle zmizí, musí se hne nové koupit. – já říkám utrácet, za služby drobných živnostníků! Plaťme si hospodyni, údržbáře, uklízečku, vizážistku, masérku, fyzioterapeuta Ty nejvíce přirozené služby co každý potřebuje. To je na ekonomice poznat ihned – ostatně skrze EET o tom Babiš ví hned do několika vteřin a je tedy i pragmaticky plánovatelné coby příjem co přijde na daních do státní pokladny.

          • vittta

           Svým způsobem je placení služeb skutečně nejlepší, protože nepoškozuje planetu.
           Zaplatit si masáž těžko cokoliv zatíží.
           Ovšem pojem „spotřební zboží“ je dnes velice široký, patří tam už i auta.
           Příkladem „ideálně“ rozdaných peněz jsou sociální dávky.
           Když se rozdá těm chudým, tak peníze určitě v šupleti dlouho neleží.
           Ten samý efekt ovšem mají i peníze rozdané cigošům a negrům, a když je jich málo, tak lze jejich počet uměle zvýšit.
           Složitá mašinerie dávek, podporovaných rasismem, což jsou třeba dávky cigošům, naučí tyto jedince nepracovat, a ještě se výhodně velice rychle namnoží.
           A negry lze ve vysokém počtu dovézt.
           Je zajímavé, že stejně výhodné jsou jednorázové přídavky důchodcům, ale jelikož zde není rasistické pozadí, tak se proti nim média postaví tak rozhodně, že je nemalá část populace odmítne, jako vyhazování peněz, aniž by těm samým vadilo to samé u rasově odlišných, kde média kulantně mlčí.
           I zde má ale výhodnost své limity, jednorázové dary důchodcům se společností nic neudělají, ale podpora nepřizpůsobivé pakáže se nakonec vymstí úplně stejně, jako obrovská nadspotřeba, prezentovaná jako norma.
           Nadspotřeba má limit v možnostech planety, podpora verbeže v její kouzelné konečnosti ve chvíli, když už na ní nebude mít kdo vydělat.

     • oh

      “ 32 osob (což je pro představu skoro jeden obsazený vagon metra jezdícího v Praze na lince C)“.
      Skoro celý vagon metra, to je hrůza!!!!!! Každý přeci někdy viděl vlak a ví jak je vagon velký, že?
      A teď zpět do reality: Čistě pro představu kvality přirovnání si dovolím použít odkaz na parametry vozů pražského Metra:
      https://metroweb.cz/metro/VOZIDLA/tech-vozy.htm
      Jeden vagon pražského metra obsazený 32 lidmi je prakticky prázdný, dokonce jsou volná i některá místa k sezení. Já tím metrem jezdím dost často.

      Čistě náhodou, od kdy je mrtvice nakažlivá? Preventivní opatření proti mrtvici a dalším „civilizačním“ chorobám do vás ‚nalejvá‘ každý obvoďák při běžné kontrole a když je budete ignorovat, ohrožujete pouze sám sebe. Když budete prskat do obličejů lidí, které někde potkáte, možná od vás dostanou chřipku, covid, TBC, nebo nějakou jinou bakteriální infekci, třebas na antibiotika rezistentního zlatého stafylokoka. Zcela jistě je nenakazíte mrtvicí, rakovinou nebo infarktem.

   • Peter Matej

    re vittta :
    k otázke „premorenosti“chrípkou v Taliansku.
    Existujú tri typy chrípky A,B,C.Typ A sa vyskytuje u zvierat a môže byť prenosný aj na človeka.Typy B a C sú vlastné len človeku.Každý typ má mnoho podtypov,ktoré sú označené písmenami H a N.Nebezpečný je typ A,pretože rýchlo podlieha mutáciám,čím dochádza k zmene podtypov.Preto odborníci z WHO vopred určia pre danú sezónu zloženie vakcíny,ktoré sa z roka na rok mení.No a keďže sa proti chrípke necháva očkovať málo ľudí nie len u nás ale aj v Taliansku zomiera aj tam toľko ľudí na chrípku.
    Koronavírus Sars-CoV-2 je na mutáciu menej náchylný ako vírus chrípky,no mutácie sa u neho aj napriek tomu vyskytujú a práve to robí problém pri výrobe zaručene účinnej vakcíny proti Covid-19.

 4. WernerWerner

  Náš pan ministr je taky zajímavá postavička …

  ROMAN PRYMULA
  O tom, že byl nový pan ministr vyhozen z nemocnice v Hradci kvůli střetu zájmů, ví asi v republice každý.Ví ale každý proč ?
  Zjednodušování je prý sestrou moudrosti, tak nemá smysl zbytečně mlžit. Tento pán si přes svou dceru založil firmu Biovomed (kterou nejdříve používal jako občanské sdružení), která zadávala jiným firmám klinické studie vakcín různých firem. Na základě těchto „studií“ pak hlavní vakcinolog určil, jestli budou u nás tyto vakcíny používány a jestli budou např. hrazeny pojišťovnami. Hádáte správně, že ten hlavní vakcinolog byl opět náš známý pan Prymula a další rozhodující lidé byli zcela pod jeho velením. Dotyčný bral peníze nejen za vypracování oněch „studií“, ale můžeme se domýšlet, že podstatně větší obnos pak získal za kladné schválení a aplikování v ČR. S jakými firmami spolupracoval, přesněji – nechal se platit? Sám uvedl tyto:  SmithKline Beecham, Wyeth, GSK Biological Rixensaart Belgium, GSK s.r.o., Pfizer, Sanofi Pasteur Lyon France, Baxter Austria a Novartis, což je dle některých zdrojů většina firem na výrobu vakcín, v nichž má aspoň částečný podíl celkem známý pan Bill Gates, který si ze všech oborů, kterým se multimiliardář asi tak může zabývat, vybral v posledních letech „boj proti virům“ a právě vývoj vakcín. O tomto muži se již někdy před dvaceti lety psalo, že je pro radikální redukci počtu obyvatel planety a od té doby se věnuje prakticky jen takovým oborům, přes které by tomu bylo snadné i uvěřit, všimli jste si? Skoro jako by na těch „konspiracích“ něco bylo a on se ještě snažil to sám živit, že?

  Ovšem zpět k Prymulovi. V naší zemi jen těžko najdete někoho z vědecké, či medicínské oblasti, kdo by nemluvil o novém ministru zdravotnictví jako o na slovo vzatém odborníkovi. Je to opravdu takový machr jak všichni říkají? Je opravdu takový odborník na epidemiologii? Vždyť takových je mnoho, ale jak je to s vakcinologií? Nemluví všichni o jeho odbornosti právě v této oblasti? Když byl totiž vyhozen za střet zájmů (prachsprosté podvody, které mu měly přinést a také přinesly, milióny), tak byla logicky oslovena Hana Cabrnochová, v té době místopředsedkyně České vakcinologické společnosti, jestli nebude předseda, tedy právě Prymula odejit i z této funkce a teď posuďte co řekla: „Profesor Prymula je mezinárodně uznávanou osobností. Vydává množství publikací s velkým dopadem, podílí se na řadě studií a legislativa, které je stále přijímána z tohoto pohledu, brání bohužel těmto odborníkům, aby vyhověli podmínkám. Je to podobné jako výběrová řízení ve zdravotnictví. Když existuje jediné unikátní zařízení, tak se těžko hledá konkurence.“
  Asi celkem pochopitelná slova, ne? Pokud dostanete za úkol jako voják očkovat jednotky NATO (Prymula o tom napsal i publikaci), tak se logicky musíte stát znalcem v tomto oboru, který je tzv. interdisciplinární, tedy je to jen jeden z mnoha podoborů epidemiologie, kterým se v ČR zabývá jen velmi malé množství lidí! Prymula má tedy doslova MONOPOL na tento obor, kdy vakcinaci pomocí své firmy v ČR totálně zprivatizoval do svých rukou! Sám vybral, schválil, posoudil, vyinkasoval, naočkoval a shrábnul. A protože nikdo jiný v tomto oboru na něj nemá, tak je svým způsobem „neodstřelitelný“. Důkaz? Liga lidských práv jej obvinila z několika hříchů, včetně iniciování očkování dětí v rámci výzkumu těchto látek za peníze pro jejich rodiče (což se nesmí), z pokusů zbavit stát jakékoliv zodpovědnosti za zdravotní postižení lidí spojených s očkováním, ale hlavně z toho, že byl nekritickým zastáncem vakcinace vším na všechno, jen aby si vydělal peníze u Big Pharmy.

  A co jim na to posledně jmenované řekl? „Informace o nevyváženosti komise je také lichá, pokud Liga prokáže, že v Česku jsou další odborníci z jiných oborů, kteří o očkování mají adekvátní hlubokou znalost, ministerstvo jistě rozšíření komise zváží. Odmítání očkování pro mne bohužel kvalifikací není.“
  Jinými slovy – najděte někoho, kdo by mi dokázal z hlediska odbornosti konkurovat. Nenajdete ho, nikdo takový v zemi NEEXISTUJE! Je to stejné, jako kdybyste se například roky zabývali valeologií, což je obor o psychosomatické zdatnosti člověka, napsali o tom několik knih, aplikovali své výzkumy úspěšně dejme tomu na členy armádních speciálních jednotek a členů fotbalové reprezentace a pak byste po vaší kritice chtěli, aby vaše rozhodnutí zkusil zpochybnit nějaký větší odborník než jste vy. Je logické, že ho těžko najdete, když jste v oboru jediný.

  Napadá vás někdo jiný, kdo má stejnou odbornost jako pan Prymula? Třeba pan Roman Chlíbek? Další známý vakcinolog/plukovník, jehož teorie sdílejí lidé jako diví? Ale tento člověk byl také členem Biovomedu a to v době, kdy to ještě bylo občanské sdružení (pak už by se s ním Prymula musel dělit o desítky miliónů) a samozřejmě také se svou dcerou. Protože nesměl zůstat stranou, tak začal pracovat také pro GlaxoSmithKline (určitě vašim dětem v těle koluje nějaká vakcína od této firmy, drazí čtenáři) a je členem (!!!) poradního výboru firmy GSK Biologicals a ještě se tím chlubí ve svém životopise, byť je to opět obří střet zájmů, pokud se má veřejně vyjadřovat k očkování ve smyslu jestli ano/ne a ještě je děkanem na vysoké škole, samozřejmě opět po Prymulovi. https://www.unob.cz/fvz/struktura/k301/Stranky/clenstvi.aspx
  Samozřejmě, že vždy řekne ano, když z toho má pohodlný a luxusní život. Mimochodem, tím co vlastní se pan Prymula vždy velmi rád chlubil před ostatními, což potvrdili jeho kolegové, kteří jen čekali, kdy to na něj „praskne“. Když je prase u koryta, tak si ho každý všimnout nemusí, ale když u toho žraní mlaská, tak si ho již všimnou určitě.

  A tento pan Prymula (Primula je latinské slovo a znamená Prvosenka a Primula coronaria, ne není to legrace, se jmenuje jeden druh prvosenky jarní pravé), který když byl vyhozen z nemocnice v Hradci obvinil ve svém dopise předsedovi vlády Sobotkovi doslova celý svět ze spiknutí právě proti němu, je nyní novým ministrem. Střet zájmů, proti kterému je ten Babišův doslova směšný, najednou nikomu z opozice příliš nevadí. Skoro jako kdyby si mysleli, že je to „jejich“ člověk, že? Ale ten klid je vyloženě legrační, přitom jsme snad ve vládě ještě neměli člověka s větším škraloupem než má on. A že Rusům pochválil Sputnik V? Je to vakcinolog a je to zatím jediná oficiální vakcína proti C19 a hlavně, je to Zemanův člověk (kandidoval kdysi za Zemanovce), takže se mu jistě chtěl zalíbit a to jsem již ve svém textu z 16.4.  psal i o jeho velkých kontaktech s Čínou a propagaci jejich tradiční medicíny. A tato země má momentálně i velmi dobré vztahy právě s tím Ruskem. Bude tedy tento člověk hanět Putinovu vakcínu, když z toho mohou být zase jen body pro něj a to ze všech stran? A proč tam chtěl Zeman právě jeho?

  Opozice chtěla hlavu Vojtěcha (hlavně ODS, ze které se stala nová TOP09) a tak ji dostala. Teď je na jeho místě odborník a nikoliv politik, tak mlčí. Zeman tím dokonale vzal opozici vítr z plachet (vzal jim střelivo a velmi ulevil Babišovi) a ta teď méně řve. Prymula dál bude dělat vše, aby nás odseparoval od Západní Evropy (vznik Trojmoří) restrikcemi, což vůbec nemusí tušit že je v plánu. To nejdůležitější je ovšem to, že může být kdykoliv Zemanem „sestřelen“ a to kvůli jeho minulosti a kvůli tomu, že nikdy nedostane prověrku. Člověka, který ji v prezidentově dosahu nemá, může totiž tento prakticky z hodiny na hodinu vyrazit. A proto bude již z principu podobný člověk velice „tvárný“ dle potřeb toho starého pána. Chytré? Až děsivě. Líbí se mi to? Ani moc ne.

  • vittta

   To je správná sračka, no tak Prymla je podvodník.
   No, ještě že jsou ti ostatní čistí, ovšem i zde by se asi utvořily dva tábory, i kdyby šlo o jedince, kteří o Prymulově minulosti VĚDÍ.
   Pak plno dohadů a plivanců, skoro bych řekl, že nečestnější je Bakala a podobní, kteří se veřejně nijak neangažují, no ale politiku asi ovlivňují více jak 10 Prymulů dohromady,
   Asi, třeba ale ne, a užívají si svých poctivě vydělaných dukátů někde na venkově.
   Tam je psáno toto- to sluníčka neumí držet linii, jinými slovy, mezi manipulátory jsou vesměs hlupáci.
   „Důkaz? Liga lidských práv jej obvinila z několika hříchů, včetně iniciování očkování dětí v rámci výzkumu těchto látek za peníze pro jejich rodiče (což se nesmí), z pokusů zbavit stát jakékoliv zodpovědnosti za zdravotní postižení lidí spojených s očkováním, ale hlavně z toho, že byl nekritickým zastáncem vakcinace vším na všechno, jen aby si vydělal peníze u Big Pharmy.“
   Jo, takže DŮKAZ je nějaké obvinění od ligy lidských práv, to je jako kdo, kdo je platí, a koho zastupují?
   A ona liga lidských práv ho OBVINILA.
   Tak to je důkaz jako kráva, a Big Pharma má asi také udělat dojem.
   Tak kdo tedy je seriozní farmakologická firma, a především, je řeč o Bilu Gatesovi, ve kterých firmách vlastně nemá svůj podíl?
   Možná by ten výčet byl kratší, jak naopak.
   Tyhle finty jsou určeny hlupákům, ale ti sem- zaplaťpánbu- moc nechodí.

    • vittta

     Za koho mě máte?
     Co vlastně tím článkem chcete dokázat?
     Opět je tam řeč o Lize lidských práv.
     To je organizace, která má 10 (deset) zaměstnanců a 22 dobrovolníků a pracuje s ročním rozpočtem 7 197 475 Kč, ve Wikipedii s poznámkou, že jde o rok 2011.
     Poslední úpravy této stránky proběhly 19.6.2020, takže moc nechápu, proč se údaje neaktualizují.
     V každém případě je pro 10 zaměstnanců a 22 dobrovolníků oněch 7 197 475 vočí pěkný peníz na rok provozu.
     Odkud pocházejí tyto peníze, a za co se utrácí?
     Koukneme na dostupnou výroční zprávu 2011.
     Takže máme mzdové náklady 49%.
     Jelikož ale dobrovolníci, ani zaměstnanci neumí cizí řeči, je nutné je zaplatit jiným, na to jde 16%
     Samozřejmě je též třeba platit sociální, a zdravotní pojištění, to sežere 15% (celkem 80% mzdy), telefony, poštovné 2% a zbytek 1% (77 355 Kč za nějaké detaily) a 3 % cestovné, oněch 32 lidiček procestuje služebně 206 220 vočí.
     Nějaké nájmy,5%, propagace, 5%, materiály literatura 4% (v řeči peněz 300 238 Kč, to bude asi hodnotná literatura)
     Hmmmm…pěkný výkon, a kde tedy peníze berou?
     No tak něco dá EU- 29%.
     Něco OSF Praha- 18% (Open Society Fund)
     Něco kápne z Open society institute, pěkných 15 %
     Lakomí nejsou ani v Mental Disability Advocacy Center, věnují v r. 2011 13%, tedy 934 531 Kč.
     Mají také vlastní zdroje, školení, analýzy (ty jim platí kdo?) ty hodí 9%
     CRR Trust pak přihodí 7%, a město Brno 5 %, krásných 390 744 kaček.
     Dobří lidé věnují 2% a něco nesou i úroky, 1% což je 65 716 dobrých, českých korun,
     Nutno říci, že vzájemný propletenec neziskovek, dotovaných kdovíkým vnáší určitou neprůhlednost do jinak průhledných příjmů, protože by muselo být uvedeno, kde všechny ty darující neziskovky ty prachy berou, ale prací to asi nebude.
     A vy mi tady budete psát o Prymulovi a jeho dceři+ ještě někom+ jeho dceři?
     Proti parazitující neziskovce Liga lidských práv je podnikání Prymulovy dcery čisté jak padlý sníh.
     Takže sorry jako, jsi na špatné adrese, trollíku!
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Liga_lidsk%C3%BDch_pr%C3%A1v

     • WernerWerner

      Zvláštní, když mám jiný pohled na věc a prostě mi vadí jiné věci a pohled na ně, tak jsem hned troll ?
      … vám se tady asi neodporuje, že ?Přitom,po pravdě, mi je spousta vašich názorů a myšlenkových pochodů sympatická, ve většině případů s nimi i souhlasím. Já se s vámi hádat nebudu, natož vás přesvědčovat 😊 Hezký den.

      • vittta

       Tipnul bych si na fagana, zde známého pod přezdívkou On..j.
       Kromě toho, já si nezačal, pro hlupáka každý hloupý jste napsal vy, ne?
       A aby bylo jasno, vy nemáte žádný pohled, vy sem jenom postujete pohledy jiných, což je celkem rozdíl.
       A mně se tady, jak vidíte, odporuje celkem běžně, a já své názory zase hájím.
       Říká se tomu diskuze.
       Můžete se zapojit, ale zkuste to vlastní hlavou, odkazováním názorů jiných si, alespoň u mě, ostruhy nezískáte.
       Nemyslím si, že by vám o ně šlo, to píšu jen čistě informativně.

    • vittta

     No a abych nenapadal zdroj, pak krátký rozbor odkázaného:
     „Je zcela nesporné, že existoval dlouhodobý tok finančních prostředků v řádech desítek miliónů korun směrem od farmaceutických společností a výrobců vakcín ke klíčovým osobám, které určovaly a určují národní očkovací strategii i politiku v ČR. “
     Jo, to nesporné je, v kapitalismu to tak prostě chodí.
     Pokud je to protiprávní, mohli právníci Ligy lidských práv konat, nebo mohli konat zákonodárci, dbalí slušného chování a demokracie, a vytvořit příslušné zákony.
     Řeč je konkrétně o poněkud nekonkrétních špičkách české vakcinologie.
     V celkem nezáživném článku je zmínka o jednom odsouzeném (Vít), což je tedy už druhý znevěrohodnělý odborník na vakcinologii, ten první je asi Prymula, ale kde jsou jména ostatních špiček?
     Pak tam je psáno o nějakém občanském sdružení BIOVOMED, kde jsou účastni Prymula, Chlíbek a jejich dcery, no, to víte, občanská společnost je vrcholem demokracie, tudíž bude asi vše v pořádku, a nic nesvědčí o tom, že by vše neproběhlo dle zákona.
     Právníci Ligy lidských práv asi také nic nezjistili, no, možná neměli čas, protože „Již v roce 2012 vypracovali právníci Ligy lidských práv analýzu,(5) v níž mj. upozorňovali na to, že lidé, kteří spolurozhodují o systému očkování v České republice, mají vazby na farmaceutické společnosti. Kromě propojení prof. Prymuly a prof. Chlíbka poukázali ještě na zájmy MUDr. Hany Cabrnochové.“
     No, vypracovávali analýzu (asi kolonka „odborné služby, překlady a tlumočení“- 16%, tedy 1 110 534 dobré české měny)
     Pak se tam spekuluje, dle názoru spolku s problémy po očkování (kde ti berou peníze?) „Je skutečně nezbytně nutných právě devět povinných očkování, když takový počet nemá naprostá většina evropských zemí…“??
     Já nevím, jestli je to nutné, ale s ohledem na to, že tady nemáme nakažlivé choroby je to asi prospěšné, byť jsou zaznamenány i celkem tragické případy, není ovšem nikde tak úplně prokázano, jak k nim došlo, jestli očkováním samotným, nebo nějakou, zatím nezjištěnou shodnou okolností…pokud se tím tedy někdo namáhá zabývat, ale Liga lidských práv to asi nebude.
     Úplně na konci je zajímavá věc, oni tady píší, že:
     “ Je skutečně něčím odborně odůvodněné očkování hexavakcínou v režimu 3+1, když téměř všude jsou již uváděny vědecké informace, že to nemá prakticky vůbec žádný přínos oproti režimu 2+1? Je očkování více vakcínami současně tak bezpečné přes opačné tvrzení odborníků včetně SÚKL? Čím si naši profesoři a tvůrci české vakcinologie zasloužili své početné milióny od farmaceutických výrobců vakcín?“
     Tedy se zřejmě nezpochybňuje očkování jako takové, ale očkování 3+1, oproti očkování 2+1, i když vědecké infomace jsou uváděny TÉMĚŘ všude, ne tedy všude.
     Mě osobně by zajímalo, jak přesně je očkování 3+1 pro farmakologickou lobby (který rozhodně existuje, a pro níž je zisk nejméně stejně důležitý, jako třeba pro Ligu lidských práv) výhodnější, jak očkování 2+1.
     Rozumíte, opravdu farmakologové vydělají více na 3+1 než na 2+1, a pokud ano, čím to je dáno?

      • vittta

       Promiňte, ale z hlediska mého oboru nemohu nijak potvrdit, ani rozporovat tam uvedené argumenty.
       Autorem odpovědí má být zřejmě RNDr Marek Petráš, odborník na očkování.
       Nemám důvod jeho argumentům nevěřit, ale pro lepší orientaci bych uvítal diskuzi mezi panem Petrášem jako odpůrcem očkování 3+1, a nějakým odborníkem, který je naopak příznivcem očkování 3+1.
       Předpokládám, že mezi odbornou veřejností jsou zastoupeny oba tábory.
       Z tohoto důvodu považuji jakoukoliv takovou poradnu (ve smyslu argumentace odborníka jen jedné varianty) za potencionálně manipulační, a jakkoliv nemám důvod uvedeným argumentům nevěřit, nemám důvod jim ani věřit.
       Něco o panu Petrášovi i zde:
       http://rozalio.cz/aktualne/odborne-clanky/708-m-petras-tajemstvi-schematu-2-1-prozrazeno

 5. Medenka

  Čuju v tom nekalý rejdy BIS, potažmo USaku z Langley… Proč Hulka rozvraci narod? Kdo ho platí?

  Miloši, proč jsi se obrátil proti svému národu? Hůlka vrátí Zemanovi státní vyznamenání

  Hůlka se pozastavil nad tím, že mu Zeman prostřednictvím rozhovoru pro MF Dnes doporučil, aby si za svou účast na protirouškové demonstraci „dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí”.

  „Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor. V demokracii má každý názor stejnou hodnotu,” připomněl zpěvák hlavě státu.

  • Mrkos

   K Hůlkovi.
   Nacházíme se v krizové situaci. Je tu vláda a ta nese odpovědnost.
   Měnit ji za této situace by asi nebylo rozumné. Schopných kádrů, jak se zdá,
   není ani na jedné straně dostatek. Měly by umlknout hloupé diskuse amatérů
   a odborníci by se s konkrétními návrhy, jak vylepšit přijímaná opatření,
   měli obracet na krizový štáb a ne vnášet zmatek do společnosti a ne honit si
   na veřejnosti ego. Příteli se vytýká mezi čtyřma očima, ale v tomto případě udělal
   Zeman správně, protože to platí pro dlouhou řadu dalších. Hůlku lze ovšem také
   pochopit. Kvůli vyznamenání má ve své komunitě(mezi kavárníky) peklo
   a tak se nějak musí snažit o zpět přijetí.

 6. Mrkos

  Já to stále chápu jako příležitost, pro sice nákladné,
  ale bohužel naprosto reálné cvičení systému CO,
  který byl od hadráku fatálně zanedbán.
  Mělo by z něj vzejít poučení, že ne vše co se dělalo
  a na co se připravovalo (také ne až tak důsledně)
  nebylo špatné. Jako vždy je nutno připomenout,
  že na počátku toho pohrdání dost dobře promyšlenými
  opatřeními, stal absurdní dramatik a jeho sochy
  by měly stát pro věčnou výstrahu na každém rohu.
  Jeho příznivci by se měli scházet po sklepeních
  a pod mosty a nevystrkovat nos.
  x
  (Je to uměle vytvořený kašpar k oblbování světové
  veřejnosti, která si fakta nemůže ověřit. Systém se
  hroutil „plánovitě“ všude okolo, takže jeho přínos
  tomuto procesu je marginální , ale jeho podíl na
  ohromných následných škodách, se kterými se
  společnost stále ještě nevyrovnala, je nepřehlédnutelný.)

  • embecko

   „Já to stále chápu jako příležitost, pro sice nákladné, ale bohužel naprosto reálné cvičení systému CO, který byl od hadráku fatálně zanedbán.“
   No kez by! Ale nezapomen, ze mlada generace uz je tak trochu mimo a jedine, ceho se boji, je dedictvi komunismu. Tyhle na nejaka totalitni cviceni uz neutahnes (cviceni treba i v prenesenem slova smyslu).
   Podle meho to bylo videt hezky na siti rousek- v breznu na to byli mladi hrdi a pousteli do sveta jedno video za druhym, jak jsou Cesi sikovni…ale proc? Protoze si mysleli, ze je to happening, legrace, prca, ze ktere lze kdykoliv vystoupit a zas nastoupit.
   Ale jakmile trosicku, zvyraznuji TROSICKU prituhne uz jsou z toho hin.
   V breznu podpora a hrdost, v rijnu jiz ohrozeni obcanskych svobod…dava to smysl? Dava!
   A jestli na to ma vuli a silu vlada? No, jisty bych si nebyl, ta laviruje mezi Bruseli a Washingtonem a na narodni politiku ji jiz nezbyva.
   Navic se tu vraci zpetny odraz od kavarny a svedomim naroda se zabyvajicich hercu, kteri byli doted umele udrzovani nad hladinou nezamestnanosti. Tohle bude muset v budoucnu vlada resit, nebot jde o vyznamnou patou kolonu, vydirajici skrze svuj tezce vydobyty moralni profil celebrit. Oportunne se chovajici sjednocena fronta umelcu a kavarenskych filosofu je snad to jedine neblahe dedictvi, co nam tu komunisti zanechali.

 7. vittta

  A hele, Hůlkovi asi došly peníze, tak se přidal ke kavárně.
  Klasické je na tom to, že si důvody svého otevřeného dopisu vymyslel, nebo jestli mu je kavárna nadiktovala….
  Děsně by mě zajímalo, jak by měl prezident lidem pomoci, navíc v těchto časech, kdy když něco řekne, je to špatně, a když nic neřekne, je to také špatně, a když něco řekne, pak ještě navíc se to, co řekl, vytrhá z kontextů a dá se tomu jiné vyznění.
  Konkrétně pan prezident mluvil o neschopných podnikatelích, a pražské kavárně, a ti mají vesměs o obyčeným lidem, na které se Hůlka odvolává podobně daleko, jako je ze země na měsíc, a neschopný podniketel je neschopný podnikatel, a né někdo, kdo má hospodu, kterou mu nečekaně zavřou a on má potíže, vesměs ale s jiným podnikatelem, kdo mu hospodu pronajímá.
  Nakonec, jestli vysokopříjmoví hospodští a „umělci“ živořili za 100-200 tisíc (podle mě nejvíc kecají právě tihle) a ukazovali se v nových domech, krásných zahradách, či autech, a na exotických dovolených, to vše dílem i na dluh, tedy jestli tito lidé utráceli, a nyní jsou v prdeli, je to fakt jen jejich věc, a né prezidenta, nebo státu.
  Navíc, jak jsem si všiml, mu tyká, takže se asi znají celkem dobře, a je nechutné, když u takové blbosti píše otevřený dopis plný blbostí a lží.
  Klidně mu mohl napsat dopis osobní, a vyjádřit svůj nesouhlas, a klidně ho mohl poslat i do prdele, ale udělat takovéhle trapné gesto, a ještě vrátit okázale státní vyznamenání, to je hodně přes čáru.
  Hůlka čeká na dotace, to je celý důvod.
  To Hůlka je zrádce a kurva, né Zeman.
  Každý ví, že Zeman někdy je až moc útočný, a nikdy za těch 30 let, co je v politice, nebyl jiný, takže to Hůlka prostě musel vědět.
  Koukal jsem na diskuzi, na její začátek, hlasování mírně ve prospěch prezidenta, ale Hůlka už je plácán po zádech nepřáteli vlasti a hlupáky, kteří mají dojem, že stát jako národ s hlavou vztyčenou vyžaduje pouze jiného prezidenta, což je ukázka slaboduchosti.
  No- a je tam i názor, ať jde Hůlka do prdele i tak, že se jen tak „neočistí“.
  Posral jsi to, Danieli, a myslím, že Hůlka toho má asi víc v hrdle, než v hlavě.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/milosi-proc-jsi-se-obratil-proti-svemu-narodu-hulka-vrati-zemanovi-statni-vyznamenani-40339076#dop_ab_variant=0&dop_req_id=S02fW9lWqT5-202010130920&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Mrkos

   Větvička : A dost Andy. Takhle už se s námi nikdy nebav!
   Hůlka stejný tón: ….. co si to dovoluješ !!!!!(Miloši) ,Proč se k NÁM chováš sprostě, agresivně,nenávistně,egocentricky, egoisticky, narcisticky a naprosto bohorovně.
   ¨x
   Hůlka přpomíná národu, obyčejným lidem, že tak se k nim chová jejich
   prezident. Vzal na sebe roli mluvčího národa, což je vlastní kavárně.
   ( V 68 byli svědomím národa spisovatelé. O těch co vrtěli Dubčekem se zásadně mlčí)
   To Hůlka nepsal sám. Pokud ano, je to naprostá ztráta sebekontroly.
   Nevalně sluší hněv muži.

   • J. Hruška

    No, jako nejpřiměřenější odpověď pro Hůlku mi připadá „komu tykáš, smrade“.
    Co se týká Větvičky, pod první jeho článek v podobném tónu jsem kdesi napsal domněnku, že mu zavřeli hospody a tohle je abstinenční delirium.

  • embecko

   A jelikoz se nekteri nechteji ucit francouzsky, budou muset vsechny deti do skoly od 3 let…pamatujes jeste na liberalni kecy o tom, ze kolektivni tresty jsou nepripustne?
   Presne, ubozaci…no ale hlavne, ze nezvitezila Lepenka!

 8. Peter Matej

  Dnes som si pozrel záznam z vysielania nemeckej ARD (Arfa.cz) zo dňa 6.10.2020 a už sa mi ani nechce vŕtať sa ďalej v téme Covid-19.Nechce,ale obmedzenia ktoré na mňa dopadajú zo strany našej vlády ma nútia k tomu aby som svoje pocity a názory dal najavo aspoň v diskusiách ako je táto.Inú možnosť nemám a ako ide čas,tak možno očakávať represiu aj za zverejnenie názoru na soc,sieti alebo v diskusnom fóre.Kladiem si zásadnú otázku : „dokedy to preboha ešte potrvá?!!!“
  Všetci čakajú ako na božie spasenie na VAKCÍNU !!! A čítam,že EÚ už u f.AstraZaneca pre nás objednala 300 milónov dávok,u f.Johnson&Johnson 200 miliónov dávok iné firmy tiež finišujú s vývojom vakcíny a Rusi už s vakcináciou začínajú.Len …..má to jeden háčik!Aby totiž vznikla v Európe kolektívna imunita proti SARS-CoV-2,musí dosiahnuť preočkovanosť populácie úroveň minimálne 70%-Ako to chcú vlády zabezpečiť?Budú ma nútiť k tomu,aby so si nechal pichnúť do riti alebo kam tú vakcínu násilím?Aké donucovacie prostriedky k tomu chcú použiť?Medzi tým,Nemecká vláda zistila,že populačná krivka v Nemecku má naďalej nepriaznivý vývoj a jedinú možnosť na zvrat vidí v privítaní ešte viac imigrantov ako doteraz.A ekonomika padá voľným pádom v celom svete a niet dňa,aby som sa nedočítal,že niekde vo svete sa zase zabíjajú ľudia.Nič pozitívne,nič,čo by do človeka vlialo trochu optimizmu-A keď vám zavrú ešte aj tú krčmu,tak je to už v riti celkom!

  • vittta

   Německá vláda je nějaká divná.
   Negerské migranty nutně potřebuje (hlavně muže, jak vidno) ale zároveň je chce cpát do našich zemí.
   To je fakt záhada.

  • vittta

   Zde je ovšem otázka, co by z toho vláda měla.
   Pokud by vláda opravdu falšovala statistiky, pak musí směrem dolů, aby si mohla obhájit uvolnění opatření, a tím logicky získat politické body.
   Jelikož se ale ZŘEJMĚ čísla falšují směrem nahoru, jde to proti vládě, a opozice toho náležitě využívá.
   Buď je tedy vláda padlá na hlavu, nebo mediální scénu ovládají kolaboranti a zrádci.
   Pravděpodobnější se mi zdá varianta, že mediální scénu ovládají kolaboranti a zrádci, a též ovládají část ministerstev. (Babiš se potýká s opravdu chronickým nedostatkem kádrů, což vede k tomu, že je nucen brát kohokoliv)
   Upozorňuji, že jakmile vláda Babiše padne, budou dveře k negrizaci ČR, a napadení existence V4 otevřené.
   Pokud Babiš vydrží, dveře zůstanou zavřené.
   To je politický odhad, né nějaký fakt, či axiom.

   • astraustralia

    Zde je ovšem otázka, co by z toho vláda měla.

    Stale vice je zrejme ze covid-19 je necim vic nez jen zdravi ohrozujici virus,
    stalo se z toho velke politikum :-(

    • astraustralia

     Česká televize odpálila nechtěnou bombu, uveřejnila počet zemřelých na chřipku v ČR v roce 2019 a spustil se poprask! V České republice totiž dosud zemřelo na COVID-19 o několik stovek méně lidí než na chřipku v roce 2019! Jak je možné, že kvůli obětem chřipky nebyly v roce 2019 spuštěny karantény, lockdowny, uzávěry? Proč nebyly vyhlášeny Nouzové stavy? Proč nebyly zavírány hospody, restaurace, školy, muzea a stadiony? Proč nebyly zranitelným ročníkům rozesílány roušky? Proč se toto všechno děje až při COVID-19 s menší mortalitou než má chřipečka? COVID-19 je totiž ekonomickou krizí, nikoliv virovou!

     České nemocnice jsou poloprázdné, mediální hysterie dělá z ČR druhý Wuhan, ale ve skutečnosti jde o ekonomickou globální krizi schovanou za virus

     Česká televize v neděli 11. října 2020 v hlavní zpravodajské relaci Události uveřejnila [2] reportáž o očkování proti chřipce v ČR a v této reportáži se před vyjevenými diváky ČT objevila tabulka, která uváděla, že v ČR za rok 2019 onemocnělo obyčejnou chřipkou 1 151 000 lidí a z tohoto objemu jich zemřelo 1500. Vyjevení diváci ČT okamžitě začali bombardovat naši redakci s dotazy, že jak je možné, že taková informace na ČT vůbec zazněla, a jak je možné, že v roce 2019 česká vláda nevyhlašovala karantény a uzávěry v ČR, když na chřipku umíralo 1500 lidí. Podle oficiálních údajů totiž k dnešnímu dni na COVID-19 zemřelo v ČR zatím 1045 osob, což je skoro o třetinu méně, než kolik lidí v roce 2019 zemřelo na chřipku.

     …..na jaře zavřené ekonomiky způsobily stamiliardové propady rozpočtů a nezbývalo nic jiného, než se začít zadlužovat a generovat mamutí schodkové státní rozpočty, což není nic jiného než sypání peněz do zadřené globální ekonomiky, která se zadřela už v roce 2019 a ekonomická krize by přišla teď v roce 2020 tak jako tak.
     Rozdíl je pouze v tom, že dnes veškerou vinu za tu krizi, za ten ekonomický globální krach, může neviditelný virus, který není vidět, ale svalit na něj jde všechno, i omezování lidských práv. Nebýt covidu, tak za světový ekonomický krach by dnes opět mohli bankéři sionistických bank. Takhle ale za něj může virus, neviditelný viník, na kterého jde svalit všechno. A pokud jde o právě o virus, ten je tak dokonale neviditelný, že ani americká CDC ho dodnes nedokázala v terénu izolovat ze vzorků pacientů a z těl zemřelých, viz. článek zde. To je komedie, že?
     COVID-19 je kreditní virus, který pozabíjí malé a střední podnikatele! To je skutečná definice tohoto viru
     Pro globální elity je COVID-19 oslíčkem, do kterého se mlátí tyčemi a z oslíka se sypou karantény, hysterie, hrůza a strach, ale rovněž peníze, šeky, půjčky, úvěry a masivní schodkové státní rozpočty. A čím větší globální krize, tím více se do oslíčka mlátí, aby nesl jako zodpovědnost za tuto krizi a hlavně, aby se o té krizi hovořilo jako o virové krizi a nikoliv o ekonomické, přičemž paradoxně všechno, co je s COVID-19 spojeno, se dotýká právě ekonomických záležitostí populace. Potom se nemůžete divit, že nemocnice s lůžky jsou prázdné. Potom se nemůžete divit, že CDC dosud neizolovala SARS-Cov-2 z terénu. Ale stejně tak se nemůžete divit, že krachuje “hmyz”, jak řekl Miloš Zeman tzv. “neschopní”.

     • astraustralia

      Kdyby nepřišel koronavirus v roce 2020, přišla by globální ekonomická krize, pouze bychom teď nenosili roušky a nikdo by nám nenutil vakcíny, jinak by se to ale příliš nelišilo. Obrovské státní schodky, zavírání podniků, krachy malých živností, to všechno by probíhalo stejně jako dnes
      COVID-19 je kreditní virus s cílem likvidace podnikatelského hmyzu, rozuměj živnostníků a středních podnikatelů. Proto si všímejte, že velké nadnárodní korporace a řetězce opatření vlády nijak nezasahují, fast food řetězce nic nepociťují, protože ty jsou orientovány na prodej přes okénka. Nedotkne se to supermarketů v majetku zahraničních korporací. Nedotkne se to velkých hotelů a vývařoven ve velkých městech orientovaných na rozvoz jídla a obědů. Nedotkne se to subjektů se státní, městkou nebo regionální finanční podporou, případně podporou od EU.
      Dotkne se to ale malých a středních podnikatelů, kteří neberou od nikoho dotace, kteří podnikají v malých městech a obcích, a kteří nemají prostředky na reorientaci své produkce nebo výroby do éry 4. průmyslové revoluce, tedy prodeje na dálku, prodeje online, donášky, rozvážky, prodeje přes mobil, přes počítač, prodeje bez osobní interakce s klientem, ale pouze přes rozhraní aplikace, přes stream atd.

      https://aeronet.cz/news/video-ceska-televize-odpalila-nechtenou-bombu-uverejnila-pocet-zemrelych-na-chripku-v-cr-v-roce-2019-a-spustil-se-poprask-v-ceske-republice-totiz-dosud-zemrelo-na-covid-19-o-nekolik-stovek-mene/

    • vittta

     To je správný tlachal.
     Tak obecně se tvrdí, že Babiš lidi straší, Tlustý zase tvrdí, že Babiš lidi uklidňuje.
     Pak tam řeší rozdíl mezi „omezit“ a „zavřít“, jako že Babiš zavírá…..přitom jen omezuje, což je mu vyčítáno.
     Kámoš koupil činžák, udělal z něj hotel, a teď….turisti nejezdí.
     Proč nejezdí Italové?
     Babiš asi….je tady nechce.
     Co by bylo správně- říká Tlustý.
     A jmenuje, co se mělo dělat, ale úplně zapoměl, co by se mělo dělat TEĎ, a zapoměl na to i moderátor, takže se to neřeklo.
     Píšete i o likvidaci živnostníků, no…odkazujete, to jsem zatím nečetl, ale v ČR probíhá Maidan.
     Milionu chvilek se národ rozvrátit nepovedlo, tak je třeba shodit vládu, ale nikdo neříká, co by jako od nové vlády očekával.
     Téma je- shoďte Babiše a Zemana, a pak bude dobře, oni to totiž dělají blbě.
     V první fázi Maidanu jste stál na naší straně, nyní stojíte na straně nadnárodního kapitálu a EU.
     Kdo jiný může mít zájem na odstranění neposlušných lídrů ČR?
     Zpochybnění Kovidu je politikum.
     Řešení nenabízí nikdo, ale vláda něco dělat musí, nic méně ať udělá co chce, bude to špatně, jinými slovy, štvavá kampaň míří na vládu ZA VŠECH OKOLNOSTÍ, bez ohledu na reálný stav.

  • oh

   V seriozních statistických zdrojích je zcela normální uvádět, co se do kterých kolonek započítává a jakám způsobem se k těm číslům došlo. Dělá se to proto, aby každý, kdo zná alespoň základy statistiky, dokázal pochopit, že nelze jen tak srovnávat čísla získaná a zpracovaná různými metodikami. U covidu je to o to důležitější, že v EU pro to NEEXISTUJE jednotná metodika – někde se jako úmrtí na covid vykazuje jen to, kde je nemoc přímou příčinou smrti, jinde i jakékoli úmrtí, kde komplikace stavu covidem způsobila smrt ‚chronika‘, ještě jinde se vykazují jen případy podchycené v nemocnicích a ostatní se přehlíží, atd. atd… Prostě, pokud se mají porovnávat nějaké statistiky, je záhodno vědět, jak vznikly a co jednotlivé položky zahrnují a co naopak ne.. aby se neporovnávaly hodinky s holinkami.
   „Vysvětlení“: „V praxi to tedy znamení, že do kolonky “Úmrtí” jsou podle MZČR zařazovány i případy, které nijak nesouvisely s COVID‑19. Pouze stačí, že byl zemřelý někdy pozitivně testován – ale pak se třeba vyléčil.“. je IMHO naprostá kravina. To tím anonymní redaktor zkouší tvrdit, že jako úmrtí na covid se vykazuje i vyléčený, kterého týden po odchodu z nemocnice přejede autobus? Sorry jako, ale z téhle konstrukce trčí manipulace jako sláma z bot; a je podle mě právě takto úmyslně smontovaná, aby podporovala předem přijatou tezi „A stejně žádný covid není!“

  • vittta

   Tak tady se také rušila ta zbytečná opatření, v létě, že jo.
   No ale dneska se to nějak sere.
   Přejme Holanďanům, aby bylo jejich rozhodnutí správné.
   Jak to čas od času někdo napíše- nerozhodují politici, ani odborníci, co vir udělá, ti mohou rozhodut jen o nějakých opatřeních.

 9. Peter Matej

  Toto je zaujímavá správa!
  Ukrajinský chirurg Boris Todurov z inštitútu srdcových chorôb pri Ministerstve zdravotníctva UA ,v priamom prenose TV kanála „Ukrajina.24“ vyhlásil.že na Ukrajine sa už v masovom merítku očkujú ľudia vakcínou proti koronavírusu vyrobenou v RF.
  „Ja myslím,že všetky vakcíny sa na Ukrajinu privážajú spoza hraníc. Ukrajina žiadnu inú vakcínu nemá.Či je vakcína certifikovaná a legalizovaná,neviem.Ruská vakcína sa dnes masovo dováža z Ruska a celé rodiny sa nechávajú vakcinovať ruskou vakcínou.“Povedal Todurov.
  https://politikus.ru/events/131932-rossiyskaya-vakcina-protiv-covid-19-uzhe-na-ukraine.html
  V diskusii sa diskutéri vyjadrujú k tejto skutočnosti vcelku pozitívne.Jednych uspokojuje,že „Chochli“ poslúžia dobrovoľne pri testovaní vakcíny,iní zase píšu o tom,že vakcínu vozia svojim rodinám a známym ukrajinskí gastarbajtri pracujúci v Rusku.
  Ak je správa pravdivá a nejedná sa o propagandu,tak z toho mám celkom dobrý pocit.

  • Kamil Mudra

   Žádný strach – u nás si to ohlídáme! A ten kdo by přece našel způsob jak se nechat naočkovat Ruskou vakcínou dostane doživotní nálepku rusofila. Náš kapitalismus si rozvracet nenecháme!

     • Mrkos

      Jen ukázka, čím se obohacovačí kultury živí,
      Rozkladem kuktury a morálky hostitelského národa.
      Vrstva obdobných příživníků to považuje za kvalitní zábavu.
      Vše probíhá na úkor těch, kdo tvoří materiální hodnoty
      a to v potu tváře a v každodaních obavách o živibytí.

      • embecko

       „Jen ukázka, čím se obohacovačí kultury živí. Rozkladem kuktury a morálky hostitelského národa.“
       Praveze nikoliv, Mrkosi, rozkladem kultury a moralky se zivi domaci, vlastni prislusnici hostitelskeho naroda, o to je to 100x horsi.

       • Mrkos

        Tož pravda, pravda, nepřítel ve vlastních řadách je horší,
        tím že sám nemá úroveň, otevírá dveře větru z venku.
        V populární muzice, v soutěžích se nic jiného než
        anglické texty, které větši nerozluští, nezpívá
        Konečně i Macron je tu příkladem. Ale ona Francie
        stejně už nemá jiné východisko než se stát tím
        tavícím kotlíkem. Bude to jedlé co tam
        pejsek s kočičkou (Merkel) ukuchtí ??

        • embecko

         A nejen Francie, zachvacen je cely Zapad.
         Jestli z toho bude tavici kotlik a vyleze Eintopf, anebo zda-li se komponenty neslijí a k jidlu bude predlozena pestra mozaika z odpadni díže, to se jeste uvidi.
         Ovsem francouzsti akademici jiz delsi dobu uvazuji o rozdeleni zeme na zony vlivu, takze bych se spise priklonil k tomu druhemu.
         A ocekaval bych nasledny Drang nach Osten, tedy masivni emigraci do postkomunistickych zemi.

         • embecko

          Vittta tu casto mluvi o tom, jakou skepsi pocituji obyvatele Zapadu vuci Vychodnarum. Mohlo by se to zdat jako nadsazka, ale samozrejme neni. Chcete-li obyvatelstvu prezentovat kvalitu jeho zivota, musite ji s necim porovnat- a tady je na vyber bud minulost, anebo nekdo druhy.
          S minulosti to na Zapade porovnat nejde, protoze se tam maji hure, nezli drive, coz je pro ne objektivni fakt. Takze zbyva jen nejaky otloukanek, na ktereho by bylo lze poukazat, jak je neschopny a jak si spatne zije.
          Podle meho musi mit zapadni elity az panikckou hruzu z toho, ze by jejich poddani mohli zjistit, ze ve vychodni zemi krale Miroslava je skoro vsechno lepsi, nezli v jejich Pulnocnim kralovstvi.
          Poznat to lze podle rozhovoru s lidmi ze Zapadu, kteri byli a nebyli v Praze (Ceskem Krumlove ci jine turisticke destinaci).
          Kdo tam byl, peje ody a chce se tam vratit. Kdo tam nebyl, ten tvrdi, ze by tam nikdy nejel, protoze ma strach z nacionalismu, svevolne policie a ubohych sluzeb…tak pracuje propaganda.
          A kdyby tehle propagandy na Zapade nebylo, mame je vsechny tady…takze nakonec diky za ni :o)

  • Peter Matej

   vittta!
   Mal by si vedieť,že matematika je rasistická !
   Povedala to predsa profesorka Illionisskej univerzity ..až hen…zo samotnej AMERIKY (!!!) p.Rochelle Gutierezová!Tá dáma tvrdí,že matematika podnecuje k rasovej nenávisti,pretože je doménou bielych a študenti pochádzajúci z rasových menšín sa potom môžu cítiť v spoločnosti menejcenní.Tak je celkom možné,že vzhľadom na to ako sa rozliezlo aj u nás uprednostňovanie menšín všetkých možných aj nemožných menšín,včítane tých sexuálnych,poklesla v našej populácii aj matematická gramotnosť.Napokon,ak niekto študuje na humanitárnych fakultách našich univerzít,tak ku tomu veľa matematiky nepotrebuje.Matematicky gramotníý občan nosí disciplinovane rúško,sedí doma na riti,nevychádza z domu,nechľastá pivo a pálenku a prosí vládu,aby ešte pritvrdila!

   • vittta

    Největší sranda na tom je, že v tom článku nejde nijak snadno zjistit, co je to vlastně ta fake news, resp. nejde to zjistit vůbec, je to tam jen naznačeno.
    Matematika, kritické myšlení, tím se to tam jen hemží, ale nějaký fake news tam nevidno.
    Tohle příklad nesouladu nematematického, co o něm píše Kamil.
    Článek konkrétně nepíše nic, takže jim nelze nic vyvracet, resp. vést o textu diskuzi.
    Potom je ale článek bezcenný.

    • Mrkos

     Úroveň matematických znalostí nepochybně souvisí
     se schopností logického myšlení daného jedince.
     Ten kdo dokázal zvládnout středoškolskou matematiku ví,
     že některé příklady jsou pracné i když zná pravidla jejich řečení.
     Rychle pochopí, že zkoumat chování exponenciálních funkcí
     s fázově posunutým průběhem do nichž se navíc dosazují
     nepříliž přesně získané výchozí parametry není, žádná sranda
     a je snáze ochotemn připustit, že jeho jednoduchý pohled
     na průběh grafů z předchozího týdne mu nenemusí říct nic
     o tom, co může nastat příští týden. A tak se snáze pátrá
     po názoru specialistů. Na rozdíl od lidí, kteří často nemají
     zažitou malou násobilku a kteří vyhledávají humanitárníale
     i humanitní obory proto, že je tam matematikou nebudou trápit.
     Herce ponechme zcešla stranou.
     Takže opravdu platí, že tomu lidé nerozumí a proto tak mnozí
     snadno přijímají verzi, že vlastně žádná epidemie neexistuje
     protože v tom případě není žádných matematických rovnic
     a jejich řešení třeba a tudíž se dál mohou považovat za
     vzdělance a přitom všří na co bylo vyčtano hvězdopravci.
     x

     • Mrkos

      Omlouvám se za sérii překlepů.
      … a přitom věří horoskopy a také na to co bylo vyčteno
      hvězdopravci z postavení hvězd.

  • Kamil Mudra

   „Podle nich by v boji s fake news nejvíce pomohlo zlepšit analytické schopnosti a kritické myšlení.“
   S tím souhlasím.
   Ale nemyslím si že bez matematiky nelze rozvíjet analytické schopnosti a kritické myšlení. Je sice fakt že nesoulad nějakých čísel vyskytující se v konkrétní informaci může být impulzem který člověku napoví že něco není v pořáku, ale stejný efekt může mít i nesoulad ne-matematický.

   • J. Hruška

    Ke kritickému myšlení. Řecké slovo kritein znamená rozlišovat. Z toho kritické myšlení znamená umět rozlišit dobré od zlého, spravedlnost od bezpráví a tak dál, dobré přijmout, špatné odmítnout. Naproti tomu v běžné mluvě „zkritizovat“ znamená odsoudit. Od toho zjevně spousta lidí považuje za „kriticky myslící“ zrůdy, které dokáží na všechno hodit jedovatou slinu.

  • Mrkos

   Pokud se nám podaří zlomit odpor studujících k matematice
   a zvýšít matematickou gramotnost, bude to revoluční čin,
   Požadovat maturitu z matematiky po všech je nereálné.
   Cestu bych viděl v několika stupňové státní zkoušce,
   jejíž určitý stupeň, dle druhu školy,by opravňoval
   ke složení maturity ze čtyř dalších předmětů včetně
   předmětu výběrového. Učitel matematiky by se tak stal
   vítaným pomocníkem v přípravě na tyto zkoušky,
   při opakovéní placené a nejen nenáviděnýmotrokářem
   rozdávajícím kule.
   x
   Kritické myšlení bez dobré znanalosti alespoň
   středoškolské matematiky se v mnoha oborech
   může dostat do úzkých. Např. historici stojící si
   za 50ti a více miliony obětí Stalinova teroru
   se nikdy nepokusí podrobit toto číslo zkoumání
   z zlediska propočtů porodnosti a nevysvětlí,
   kde se vzali budovatelé a později miliony vojáků
   Najdou se nepřeberné řady těch co těm ohromujícím
   číslům nekriticky věří. Opět proto, že vzít tužku do ruky
   a počítat je ani nenapadne. Obdobné je to s právníky,
   kteří dovedou proplouvat mezi gumovými paragrafy
   a vzhledem k neznalosti počtů si ani nezatíží svědomí
   při svých tvrzeních, která pak nerozlousknou ani soudci.
   Zároveň bych řekl, že budoucí historici, pokud se budou
   chtít orientovat v minulém a tomto století budou muset
   dát přednost řeči suchých statistických čísel před
   ideologickými plky, a texty a fotografiemi doplněnými
   popisky plných emocí, Takže bacha na ty co si vybírali
   obory podle toho že je nebudou trápit matikou.
   I zdravotní sestra, která nedokáže po probuzení
   bezpečně spočítat roztok, je životu nebezpečná.
   Herce ponechme ať se odporem k matice vichloubají
   Pro deklamaci textů ji opravdu nepotřebují. Na rozdíl
   od nich by se na určité urovni s měl umět vyrovnat
   každý zedník, aby mu např.při bourání nespadl most na hlavu.

 10. astraustralia

  COVID-1984: Roman “Orwell” Prymula prohlásil, že bez roušek v budoucnu budou moci chodit na veřejnosti jenom ti Češi, kteří se nechají “dobrovolně” očkovat vakcínou na COVID-19 a budou to mít za odměnu jako benefit! Všichni ostatní občané budou muset už natrvalo a celoročně nosit roušky! Ministr zdravotnictví v rozhovoru odhalil, že uvalení restrikcí, omezení a nařízení na obyvatelstvo pod záminkou virové nákazy je pouze prostředkem k tomu, aby donutil Čechy k vakcinaci, která jim vrátí jejich občanská a lidská práva, jako je třeba svoboda pohybu nebo rozhodování o vlastním těle a zdraví! A chystá se plošné testování 10 milionů obyvatel České republiky!

  • vittta

   Kde pak, Astře, chystá se islamizace a negrizace ČR.
   Krytá dobře za vakcinaci a Kovid.
   Mimochodem, útočíte na Romana Orwela Prymulu za něco, co ještě není, co je ve hvězdách.
   Negrizace a kolonizace ČR se už děje.
   Největší tlak nakonec na Čechy ohledně vakcinace budou vytvářet bohatí podnikatelé.
   Protože když se Češi nechají očkovat, jim přijednou toužebně očekávaní turisté, a tihle všichni hoteliéři rozhodně nepohrdnou ani negerskou verbeží.
   Za prachy budou nelegální migraci prosazovat, protože tím svoje hotely zachrání.

   • embecko

    Ovsem bohati podnikatele se bez podpory spojene fronty intelektualu neobejdou- mrkni k Tribunovi na clanek o paradigmatu, tam v diskuzi priznava, ze korporace je nutno podporovat, protoze chteji svet zcela zmenit k lepsimu.
    Je to vira, anebo bezmocny nabeh na vejicku?

    • vittta

     Je to bezbřehá touha po moci.
     Tribuni prostě jen závidí, že svět neřídí oni.
     Tribunovi a těm pomatencům tam je u prdele, jak jsou na tom jiní, maximálně je možná zajímá, jak se mají cigoši a negři, ale o bílého, heterosexuálního muže by neopřeli kolo, i kdyby chcípal žízní.
     Ovšem kdyby měli dát na cigoše a negry půl platu, tedy částku, kterou by POCÍTILI, tak se na ně vyserou.
     Je něco jiného poslat 5 kil na nějaké negry, z čehož se k těm negrům dostane 5 korun, a pak dát litra na provoz BL.
     To nezabolí.
     Ale půl platu by už zabolelo.
     Tribuni si myslí, že to budou oni, kdo budou vládnout, jinými slovy, očekávají, že si v následujících letech ekonomicky polepší, to jsem ochoten se vsadit- ať píší cokoliv.
     Ten „sociální grupa“ jim to tam píše, kolik by asi tak bylo těch, kdo by si dobrovolně nechali snížit životní úroveň, vědomě.
     Hank tam píše v jenom textu:
     „Horší je, že po období šafářování dvojky MZ + AB, které skončí nejpozději v březnu 2023, tady zůstane téměř nefunkční stát. Obávám se, že v politice zatím není vidět nikoho, kdo po nich bude schopen a ochoten ten chlívajz uklidit. Nemluvě o tom, že některá zásadní rozhodnutí, jestliže budou do té doby učiněna, už možná zvrátit nepůjde. A že by lidi byli schopni organizovat se tak, aby aspoň některé důsledky té nefunkčnosti eliminovali, to bohužel taky asi zatím nehrozí. Ale rád bych se mýlil.“
     Copak?
     EET už nestačí?
     A kdybych se zeptal- co konkrétně udělal Zeman, že by po něm měl zůstat nefunkční stát?
     A co konkrétně Babiš?
     Na Zemana by tak maximálně odpověděl, že rozděluje národ (tady by to slovo klidně použil) a u Babiše, že zadlužuje příští generace.
     To už tady ale bylo, u Kalouska.
     A ten gigantický zásek?
     Ve skutečnosti z něj jde velká většina na proplácení náhrad dělníkům a živnostníkům, ale i firmám.
     Kdyby se nezadlužil, tak jsou statisíce lidí na dlažbě.
     Proč by to ale mělo levičáka zajímat, ne?
     Jasně že si nakradli všelijací kamarádíčkové a prominenti také svůj nemalý díl, ale zbylo i na nevzdělanou bílou lůzu, tolik levičáky nenáviděnou a pohrdanou.

   • Peter Matej

    Samuel Huntington vo svojom bestselleri „Stret civilizácií“píše o tom,že práve prebieha vojna medzi civilizáciou islamu a západokresťanskou civilizáciou.Všetko nasvedčuje,že tomu tak je.Elity anglosaského a románskeho sveta sa zrejme rozhodli uplatňovať v tejto vojne politiku „appeasementu“,ktorá nikdy neviedla k víťazstvu a slovo „appeasement“sa stalo po Mníchove 1938 synonymom slabošstva,zbabelosti a zrady.(Francúzsko,Spojené kráľovstvo).Z histórie je známe,že hladní a bojovní barbari vždy zvíťazia nad vyžratou a dekadentnou civilizáciou.Vyhrajú aj teraz!Nádejou je východokresťanská civilizácia – slovanské etniká.Tie majú výhodu v tom,že keď obsadili územia kde dnes žijú,tak v západnej Európe sa už budovali honosné katedrály.Máme náskok pred Anglosasmi a Románmi cca 500 rokov.Mali by sme ten náskok využiť a nenastupovať na Titanic odsúdený na skazu.

  • embecko

   „bez roušek v budoucnu budou moci chodit na veřejnosti jenom ti Češi, kteří se nechají “dobrovolně” očkovat“
   Do mesice mas oockovanou polovinu populace a to dobrovolne a bez uvozovek.

   • Peter Matej

    Meno R,Prymula mi nehovorilo nič až do vtedy,pokiaľ WHO nevyhlásila „pandémiu“SARS-CoV-2.Vtedy som to meno prvý krát zaznamenal.Ani potom som mu nevenoval pozornosť a bolo by tomu tak aj naďalej,keby slovenský web „Zem a Vek“ nezverejnil článok z ktorého vyplýva,že tento doktor sa mohutne angažoval už v predchádzajúcej „pandémii“ktorá ako sa ukázalo,žiadnou pandémiou nebola.Mám na mysli pandémiu prasacej chrípky A(H1N1) z r.2009-2010.Je dnes zaujímavé,konfrontovať jeho názory vtedy a dnes.
    https://zemavek.sk/30-11-2009-imunolog-prymula-odpoveda-na-otazky-citatelov/

   • astraustralia

    Saxi,
    to jako dukaz vystrasenosti, nebo jeste vice jako duveru ze vakcina ochrani, zachrani dokonce az predchrani ?
    Polovina populace uveri nebo uz ted veri Prymulovi?
    Az tak moudri jsou dnes ovcane CR ?

    • embecko

     Tohle ma nekolik aspektu, Astere:
     1) 99% alternativy jsou zvasty a prazdne hospodske vyzvy typu „Lidi, pojdme je vsechny nahazet do Vltavy!“. A hybatele budou prvni, kteri ohnou hrbet a nechaji nasledky vylizat tem, ktere svedli
     2) Argumentaci lidmi typu prevlekace kabatu Tlusteho z ODS
     3) Pred 3 lety (bavili jsme se tu spolu o tom) byl lid narodovecky a protiimigrantsky naladen a Robejskovym Realistum prirknul 0,00prd% a SPD 10% a vetsina volila proimigrantske a bud k narodovectvi indiferentni, ci az protinarodni strany.
     4) Masovou podporu a vzrustajici trend maji multikulturni levicovi Pirati
     5) Lidu jsou veskere uvahy o budoucnosti a zodpovednosti zcela u zadele
     6) Tech cirka 10 diskuteru, co sem chodi je obsah tvych postu vice-mene znamy
     *
     Vzhledem k vyse napsanemu se zeptam:
     Az naridi Scott Morrison pod pohruzkou vezeni povinne ockovani, odmitnes a nechas se zavrit, anebo ne?
     Takze az se ti nebude chtit do basy a se nechas ockovat, napises sem den pred nastupem trestu, ze se nam omlouvas, zes nas zbytecne turoval, ale clovek je slaby tvor?

     • astraustralia

      Saxi, bude to bez omluvy, protoze bych to premierovi udelal naschval a s ohledem na svuj vek bych byl asi jeden z nejstarsich veznu a konecne se proslavil necim jinym nez postovanim odkazu pro zdejsi Internetaky zcela zbytecnych,
      nebot pro vetsinu zdejsich jsou to informace zname i kdyz je massmedia nezverejnuji.
      Diky za pripomenuti:-)
      Vase massmedia jsou vlastne moudra(nejen vase) vedi ze moudri lide vi a blbcum je nutno nalejvat do hlav informace presne vybalancovane na kapacitu ovcanskych mozkoven.
      Kdyz se k tomu prida jeste jako u sousedu Nemcu tradicni poslusnost, je vymalovano :-(

    • vittta

     Nebojím se Prymuly, bojím se islámu a negrizace, podporované EU.
     Prymula je jen hromosvod pro nespokojence se vším.
     Nenechte se oblbnout, Kovid možná tak hrozný není, a čísla mají v rukou politici, ale islamizace a negrizace hrozná je.

     • astraustralia

      vittta souhlas ze se jedna o nesrovnatelna nebezpeci a i pro myslici obcany v CR je velka neznama kam by to smerovalo kdyby vladu prevzala vlada Piratu nadsene podporovana nejmladsi generaci.
      Bohuzel pres vsechny negativni iformace z dopadu islamizace na Zapade vypada to ze obycejny clovek v Ceske kotline si stale jeste mysli ze se ho to netyka.
      Obvzlast kdyz massmedia a vlada opravnene obavy vydava za straseni a ze strany SPD a Okamury udelali nebezpecny extremismus.
      Vzdyt nejlepsi politicka Evropy frau Merkel mutti zvana preci moudre rekla ze islamiste do Evropy patri.
      Nemci vzdy byli vydavani za vzor a kdo nechtel byl nepritel ktery v dobach nacismu byl likvidovan,
      dnes za demokraticke nadvlady Nemecka v Evrope je jen korektne oznacovan za flastence a likvidovan jinak.
      Ano vynorila se zasadni otazka, cemu virus napomuze a co se s jeho pouzitim podari prosadit.
      Zadne svetle zitrky pro prosty lid nevidno.

      • vittta

       To je jen pokračování boje za zničení bílé rasy jinými prostředky.
       Resp. útok na neposlušné jinými prostředky.
       My jsme také neposlušní, stejně jako daleko mocnější Rusko.
       A jelikož tady verbež nechceme, a chceme rodiny a takové ty „bílé“ věci, budeme za 10 let, když vydržíme, silnější jako celý západ, myslím my, jako V4, protože sami nic nezmůžeme.
       A oni to vědí, proto na nás útočí, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, pořád a pořád a srovnávají, kolikrát máme více viru momentálně.
       Z jara se jim to srovnávalo blbě, to drželi zobáky, ale teď…..
       Nakonec, ta čísla mohou chodit od nich, on v tom panuje bordel, čísla jsou jen čísla, dokud fungují špitály, není tak zle, a špitály, jak už jsme tady probrali, fungují normálně.

 11. dixi

  K Primulovi , kdo sledoval jeho o den zpožděný projev, neunikli mu muži, srovnání jako ostražitý ochranka za ním. Zaznamenala jsem, nevím už kde: Primula a jeho surikaty :-) K článku Vetvicky, dřív jsem ho četla ráda, přestože pokaždé dával úlitbu bohům proti komunistům.Posledni dobou mi připadá, že jde proti celkem logickým věcem.Kamil, myslím napsal, že je už zblbly svobodou, tak asi to nejlépe vyjadril.

 12. Blackswan

  nalezeno na FB

  Kamarádka, co měla dnes noční v brněnské nemocnici mi psala, že to je psycho. že jsou jako zdravotnici vyčerpaní. Ale ne z covidu, ale z lidi a jejich tuposti. Hlavně i z toho ze 12h směnu musí stále nosit roušky a respirátory a dýchají své bakterie zpět do sebe. Mají v nemocnici přes 50%lidi co tam nemá co dělat. Lidi co jim je okolo 80 nejstarší má 95. Mají pozitivní test ale za 10 dni neměli nějaký velký příznak. Takových pacientů jsou plné nemocnice. Takže až, vy co vytváříte za mohutné podpory státu a medii tuto paniku budete totálně plnit nemocnice pouze pizitivními a stále budete věřit zdramatizovaným článkům v novinách, tak potom se začněte doopravdy modlit. Protože až budete mít slepák, tak vás třeba neoodoperují, protože v nemocnici budou stovky pozitivních, který si rodina nechce vzít domů aby se nenakazila. Ano takových mají teď u známé na odděleni 5 a rodina a jeden z LDN je nechce zpět. Jestli vláda nezakročí a neumístí pozitivní lidi domů, ať se v klidu vyčkají do negativního testu tak, jak to bylo na jaře, tak pak teprve začnou umirat lidi. Ale ne kvůli covidu ale kvůli lidem co mají díky strachu omezený úhel pohledu. Ať mi někdo vysvětlí, jak je možny, že o nás tv v zahraničí vysílají totálni lži? na to asi nebudete mít odpověď. Jak je možný, že mi volá známý z Floridy a ptá se mě jestli žijeme, Že v tv jdou zprávy, jak tady umíráme, a jak nestíhají sanitky odvážet? Lidi to vám fakt nevadí tyto lži? Asi tak jak já volala na jaře kámošce do Milana a ta mi, řikala,že její soused umřel v 35letech na chodbě v nemocnici na slepák. Protože všichni lékaři byli kvůli pozitivním testům doma. Tak vám, co šílíte z pozitivních čísel přeju hodně štěstí v této době a díky této panice, kterou vyvoláváte. Začněte studovat něco záchraně života a urgentní medicíně a modlete se ať třeba vaše dítě nepotřebuje pomoc třeba po nějakém pádu nebo autonehodě. Protože až přijedou na havárku medici, protože záchranáři budou hrát doma s pozitivním testem playstation, tak vás anebo vaši rodinu třeba nezachrání. Toť vše……..

  • orinoko

   Vyměnil jsem si pár SMS se známou-kamarádkou , která pracuje v nemocnici. Zjevně mají instrukce, co mají říkat. Sama je vyděšená, přičemž samozřejmě tuší, že Covid 19 je kapitální békovina. Spoustu věcí ví, a co neví, tak jí zkouším doplňovat já. Je otázka, pod jakým tlakem tam pracují. Obří divadlo, aby se něčím dalo argumentovat. Covid 19 na straně digitálních čmrdlíků. Kdo se nezapojí, může později brutálně pohořet.

   • Alva

    Já se už nějakou dobu začínám přiklánět k tomu, že ten virus je pouze virtuální.
    Protože zatím nikdo nevysvětlil, proč už víc než měsíc se zpřísňují a rozšiřují všelijaká „opatření“ a čím víc jich je, tím víc virus řádí.

    • vittta

     Zatím žádná extra opatření vlastně nejsou.
     Při troše fantazie nějaká opatření začala až tento týden.
     No, ale je to ještě lepší, strašení, nebo naopak bagatelizování viru- obé od vlády a prezidenta, už nese své ovoce.
     Sluníčka hýkají nadšením.
     Z diskuze už zcela otevřeně vyplývá nové, levicové heslo.
     Češi si žádnou svou vládu nezaslouží.
     Jistě, zaslouží si jí Německo, Francie, Švédsko…
     Nejvíc Německo, za necelých 150 let své existence prohrálo dvě světové války, zničili EU a zamořili Evropu islamisty a negry.
     https://blisty.cz/art/101471-babisovo-selhani.html

     • Alva

      No – k tomu „kolapsu zdravotnictví“ (není to ale nic proti lékařům, sestrám a jinému zdravotnickému personálu, ti jsou největší obětí koronavirové paniky):
      Včera jsem byla na pravidelné každoroční kontrole v nemocnici. Čekárna (rozlouhou zabírající odhadem půl patra budovy) pro chirurgickou ambulanci a cévní poradnu, vždycky (už asi 12 let) plná až lidi „padali okny“ a čekací doba 2-3 hodiny nebyla výjimkou, tentokrát zela prázdnotou. Byla jsem tam první a sama. Když jsem asi po 10 minutách odcházela, dostavil se další 1 (slovy jeden) člověk.
      Takhle vypadá ten plánovaný kolaps.

      • Alva

       PS: Pro mně to byl první a jediný kladný přínost té koronavirové paniky. Možná bych měla Prymulovi poslat děkovný dopis. :-)))))

       • Kamil Mudra

        Byl jsem nedávno v Motolské nemocnici na pravidelném vyšetření a mám stejný porovnávací zážitek. Ptal jsem se doktora čím to je. Říkal že dost objednaných lidí ruší termíny a přeobjednávají se na „někdy pozdějc pokud by to šlo“. Prostě se bojí jít do nemocnice „aby to tam nechytli“. To je sice blbé (pro ty pacienty) ale na druhou stranu jsou myslím liché ty obavy z toho že by se o nás neměl kdo v nemocnici postarat když se tam ocitneme s něčím akutním. Takže se mi ten komentář z FB jeví jako jen jiný způsob strašení. I když… samozřejmě nemusí být ve všech špitálech situace stejná. Ale Primulovi kvůli tomu psát nebudu. Myslím že hlavní podíl na strašení jakéhokoli druhu mají média a sociální sítě.

       • vittta

        Také se mi to stalo, z jara.
        Dokonce mě i volali, ať přijdu, že „je jim smutno“.
        A to je právě to, lepší je být připravený- než chcípat na chodbě.
        To oni ti strašilové nejsou úplně mimo, že může umřít víc lidí na nějaké samozanedbání péče, než na Kovid, jen mně nejde do hlavy, co by s tím měla dělat vláda.
        Ta musí právě připravovat ta místa, kdyby se něco posralo.
        A ona to dělá, i když jí Kartouz v tom svém plivanci vyčítá, že ne.
        Kovid je kovid, a můžeme se bavit o jeho reálné nebezpečnosti, která je podle mě značná né v tom, že by tolik lidí umřelo, ale v tom, že se může hodně lidí opravdu vážně nakazit, čímž pro změnu udělá větší škody, jak ta nařízení, protože ani s Chřipkou, symbolem banální nemoci, prostě do práce jít nejde.
        Tedy kovid je kovid, ale politika je politika, a nyní se u nás shazuje vláda a prezident, a otevírají se dveře negrům, čmoudům a sudeťákům.
        Proto jsem upozornil na tu diskuzi pod úchylným Kartouzovým článkem, ono se totiž o tom, že Češi si žádnou vládu (stát) nezaslouží, píše pořád častěji.
        Přitom to stojí absolutně na vodě, ty argumenty, vláda to dělá dobře, minimálně v porovnáním s okolními zeměmi, oni na tom jsou, či budou úplně stejně, něco se posralo, něco se udělalo dobře, ALE v porovnání s těmi vyspělými zeměmi, co si vládu zaslouží, jsme na tom o hodně lépe, protože u nás nikdo ženské netříská, že mají krátké sukně, a policejní stanice nepřepadá, a samopaly v ulicích se tady také nestřílí.

        • Alva

         „…..mně nejde do hlavy, co by s tím měla dělat vláda.“
         Myslím, že nejlepší by bylo NESTRAŠIT lidi v takové míře, jak vláda pomcí médií dělá, ale informovat a naopak uklidňovat, že přijímá opatření, aby zdravotní systém v případě potřeby nezkolabovl a taky ho PŘIPRAVOVAT, skutečně ta opatření dělat, ale bez hluku a fanfár, zato racionálně. Zatím to všechno ale vyznívá jako plané chvástání – a navíc bez efektu. Nejen že nedělá jedno ani druhé, ale naopak vykřipuje pomocí médií pravý opak – straší, dokládá to mnohutnmi přípravami a bez uvážení vyhazuje zbytečně prostředky, které získala zadlužením.
         Zjednodušeně – připravovat se na možné problémy a nechválit sami sebe „před večerem“. Největší pochvalou by jim snad mělo být vědomí, jak to bravurně zvládli a nečekat na hlasitý potlesk. Nakonec – od toho tam přece jsou – aby VLÁDLI a v rámci možností i ZVLÁDLI to, co nemohou kraje, obce, jednotlivci.

         • vittta

          Určitý problém vidím v tom, že mainstream nemalou část populace tisícím opakováním přesvědčil, že ten, kdo straší, je vláda, která také nic nedělá.
          Opak je ale pravdou.
          Vskutku jsem v tom smyslu ještě neslyšel, že by vláda strašila.
          Je tomu právě naopak, vláda vyzývá k odpovědnosti a klidu.
          Mainstream to ale do éteru pouští jen vlažně.
          Za to se můžeme každý den tisíckrát dočíst, co všechno vláda plánuje nařídit a rozkázat, a jak z toho budou ti, či oni profitovat, a jak to vláda všechno posrala, protože máme strašlivě nakažených, jistě že vinou vlády, nebo dokonce prezidenta.
          Na vládu se útočí i za to, co ještě neudělala, ale určitě, ale určitě se k tomu chystá, zneužijíc k tomu obrovské počty nakažených, které ale vůbec nejsou, to opět jen vláda tvrdí.
          Z uvedeného rozporu si nelam hlavu, v EU se v pohodě trestá i blbé otevření dvěří ženě, jako sexuální harašení, ale dětské sňatky, či dívčí obřízky, nebo hromadné obtěžování a znásilňování je bagatelizováno a zamlčováno.
          Že vláda nic nedělá je také mediální plácanec.
          Vláda lecos dělá, zajišťuje lůžka, platí 60% mzdy tisícům dělníků, ba i podnikatele podporuje, ovšem samozřejmě nemůže vyplatit majiteli lukrativního hotelu v Praze ušlý měsíční zisk 5 000 000 korun, což se neodpouští.
          Když byly seniorům poslány roušky, byl z toho doslova skandál, co si to vláda dovolila.
          Já bych u toho raději přemýšlel, než jen četl nekonečnou kritiku.
          Vláda rozhodně není dokonalá, a také leckomu lecos uvízne za nehty, nic méně v mezích možností- toho dělá dost.

          • Peter Matej

           vittta!
           Porozprávam ti príbeh prof,Gajduseka,nositeľa Nobelovej ceny za objavy v oblasti medicíny, ktorý vraj mal po otcovi slovenský pôvod.Patril medzi ľudí,ktorí sa zaslúžili o zistenie príčin AIDS,bol objaviteľom tzv.pomaly pôsobiacich (alebo latentných) vírusov(to sú vírusy,ktoré infikujú bunku,prežívajú v nej dlhé roky bez toho,aby škodili a zaktivizujú sa až pôsobením nejakých vonkajších faktorov,ako napr. mnohé onkovírusy).K jeho najväčším objavom však patria výsledky vo výskume tzv.priónových chorôb.Starší si istotne spomenú na tzv. chorobu šialených kráv (BSE).Táto choroba je prenosná aj na ľudí a spôsobuje to,že mozog sa pôsobením tzv.priónov,zmení na hmotu podobnú špongii.Tak tento prof.Gajdušek pôsobil ako lekár v Papuy-Novej Guinei.Tam majú domorodci odporný zvyk,že zosnulému príbuznému odrežú hlavu a jeho mozog zožerú.Gajdusek zistil,že práve tento zvyk je príčinou choroby rozšírenej medzi domorodcami nazývanej „kuru“.Objavil,že jej príčinou sú prióny so zmenenou priestorovou štruktúrou,ktoré pochádzajú práve zo zožratých mozkov zosnulých. Inde vo svete sa táto choroba u ľudí nazýva „Creutzfeldt-Jakobova choroba“,u hovädzieho dobytka BSE a u ovcí „scrapie“.A teraz to dôležité! Prof.Gajdusek bol odporný pedofil,ktorý „pigloval“papuánskych chlapčekov a zopár si ich priviezol aj domov.K pedofílii sa priznal a odsedel si za ňu rok v base.Pre mňa je pedofília niečo tak netolerovateľné,že takto úchylných ľudí by som bez milosti strieľal aj bez súdu.
           A teraz to daj na váhy …odporný pedofil vs.záchranca životov miliónov ľudí! Ťažké však?
           Pointa z môjho rozprávania spočíva v tom,že podľa môjho názoru je v prípade Covid-19 dôležitejšia odbornosť a z nej vyplývajúca kompetentnosť vyjadrovať sa k tejto problematike, ako politické,resp.ideologické zameranie toho,kto sa k nej vyjadruje.Ja uprednostňujem odbornosť a nemyslím si,že tí doktori a vedci ktorí majú iný názor na opatrenia prijímané vládou ako majú podporovatelia Babiša so Zemanom,musia byť nutne slniečkári alebo nepriatelia súčasnej vlády.Sú to vedci a praktici.Niečo už vo svojej profesii dosiahli!A svoje renomé vedca určite neobetujú nejakému politickému presvedčeniu,či ideológii.Je to zložitá situácia,súhlasím s tebou,že vládou prijaté opatrenia je nutné rešpektovať,no nemali by sme si zapchávať uši pred inými názormi len preto,že tí ktorí ich vyslovujú sú politicky či ideovo na opačnej strane ako my.

          • vittta

           To je hezký text, Peter.
           Já ale nezavírám uši před názory druhých,
           Protože ta část mého mozku, kterou bych nazval „vojenskou“ mi říká, že jakýkoliv boj je nutno vést pod jednotným velením, a i špatný velitel je lepší jak žádný.
           Vojsko bez velitele je odsouzeno k porážce vždycky, to samé národ.
           Máme vládu, a ta má nějakou strategii.(všimni si, že opozičníci napadají právě tu strategii, či její existenci)
           Podobnou strategii mají i jinde, v podstatě vesměs ještě tvrdší.
           Když bude polovina lidí dělat to, a druhá ono, bude to v prdeli URČITĚ.
           Když budou všichni dělat to samé, je minimálně poloviční šance, že to dopadne dobře.
           Omáčku o ziscích nadnárodních společností a jiných všemožných ziscích neberu vážně, protože vydělat chce v tom slova smyslu každý, a každý tolik, na kolik může dosáhnout.
           I bylinkář chce vydělat, a jakýkoliv alternativec, nejenom farmakologové.
           Ti raziči opozičních názorů nemusí být sluníčkáři, zde Alva či Astr sluníčkáři určitě nejsou.
           Nic méně snažit se shodit- byť nevědomky celkem solidní vládu, a to v situaci, kdy každý potencionální jiný vítěz voleb je 1000x horší alternativa, je minimálně nerozum.
           Já obhajobou dodržování opatření podporuji vládu, vnímám to jako slušnost k ostatním, a věřím, že jenom společně můžeme zvítězit.
           Ono to má jednu takovou možná neznatelnou maličkost.
           Pokud je kovid více či méně mýtus, pak vyhrajeme tak jako tak, s rouškami a opatřeními – nebo bez nich.
           Pokud je kovid skutečná hrozba, vyhrát můžeme jen naší kázní a jednotou.
           Kázeň a jednota pak národ posílí, nekázeň a oportunismus zanechá na národu trvalé škody- obě varianty bez ohledu na to, co kovid byl, či nebyl.

          • Alva

           Vittto,
           Covid, resp. virus SARS-CoV-2 je NÁSTROJ, používaný pro dosažení nějakého cíle. Podle mnohých analytiků, je to jednoznačně ekonomická záležitost, nějaké nastolení jiného ekonomického modelu, protože nynější je už neudržitelný.. Vysvětlit to vlastními slovy neumím, stačí ale brát vážně slova těch analytiků, kteří od ZAČÁTKU celé té pandemie o tom hovoří.
           To ovšem neznamená, že Cten virus, jako virus není neškodný. Ale jen to, že škodí buď více nebo méně než jakýkoliv virus. Ale jen z něho a jen dnes se z něj dělá největší strašák, který tu kdy byl.
           Klidně mohli použít cokoliv jiného, třeba bakterii. Ti organizítoři jsou největší profíci ve svém oboru žádná „béčka“,
           A při vší úctě k lékařům – skutečné úctě – ani oni nejsou, nemohou být, vůči tak rozsáhlé manipulaci imunní,

          • vittta

           To se říkalo u kde čeho.
           Ale cíle se nedosáhlo vlastně nikdy, a nebyl to cíl „nějaký“, ale konkrétní.
           Ukrajina, Bělorusko,Gruzie- pád Ruska při ceně pod 70 dolarů za barel, nebo kolik to bylo, no furt něco.
           Zde není jasný ten cíl, ale jasné je to, že to nějaký cíl je, nastolení nového ekonomického modelu je ovšem celkem široký pojem, zatím se zdá, že by to mohl být model zhroucení úplně všeho- bez náhrady.
           Nezdá se, že je pravda, že velkých se to nedotkne, dotkne a dotýká.
           Já, abych něco přijal, musím mít logickou linku.
           Tedy zde se hovoří o největším strašáku, jaký tu kdy byl.
           Virus je tedy zřejmě umělý, jinak by to nebyl strašák, protože straší se jen tím, o čem se ví, že to tak ve skutečnosti není, jinak to není strašení, ale bezpečnostní opatření.
           Zbývá jen dokončit to hlavní- co je cíl?
           Pokud použijeme označení „nějaký“, pak to má tu výhodu, že cokoliv se stane, může to být označeno jako ten cíl, a tím se propagátor „nějakého“ cíle stane tím, kdo to říkal, z čehož může zažít nějakých svých 5 minut slávy.
           Pak se také klasicky hovoři o „nich“.
           To ONI jsou ti profíci, co to znají.
           Lékaři jistě nemohou být proti manipulaci imunní, jak ale vidno, někdo imunní být může.
           Kdo?
           No ONI.
           Nyní co jsme viděli v praxi.
           V tzv. 1. vlně se přijala určitá tvrdá opatření, a nákaza se zastavila.
           Ve Švédsku se přijala opatření mizivá, a nákaza zabíjela, jestli se nějak zastavila, nelze zatím říci.
           Mrtví jsou, ale ti se zpochybňují.
           U nás se opatření prakticky zrušila, a nikdo nic nenamítal, ekonomický model se nezměnil, dokonce ani nezačala inflace, i když se do ekonomiky napumpovaly obrovské částky- a navíc se snížil prodej prakticky čehokoliv.
           Nyní k tomu cíli.
           Opatření v tom smyslu ekonomiku nezastavují, i když se to tvrdí.
           Ekonomika stále běží, myslím si ale, že bez těch opatření by se ekonomika zastavila opravdu, protože nemocný prostě pracovat nemůže, a dá se říci, že v kolektivech by se bez opatření nakazili více méně všichni, a trvalo by poměrně dlouho, než by se všichni prostřídali.
           Pochybuji navíc silně o tom, že by v případě, že by byl nakažen byť jen každý čtvrtý, ostatní by v pohodě makali.
           Vznikla by spontánní panika, a lidé by se na to vysrali, a chtěli by vysvětelní, samozřejmě po vládách.
           Opatření tedy ekonomiku schrání, jistě že ne zadarmo, ale dluh je dávno záležitost spíše iluzorní, státní dluh nakonec nikoho neožebračí, a v situaci, kdy lidé více dluží než mají- se blbě dělá třeba měna.
           Vyjimky bankám (směna dluhu 1:1) by mohla vyvolat značné nepokoje.
           Nevidím tedy zatím žádnou skupinu, která by na viru profitovala, dokonce ani ti farmakologové, aby mohli vydělat, musí nejprve něco vymyslet- a to zase tak snadné není.
           Infikovat lidstvo pomocí očkování nějakým svinstvem je navíc tímto způsobem zbytečné, lze ho infikovat snadněji.
           U nás z toho těží zatím EUrokolaboranti, ale ti mohou nakonec odejít poražení, nelze to brát jako plán.
           EU z první vlny odešla poražená, ukázalo se, že je úplně na hovno, a to by se jinak těžko dokazovalo, nyní to prostě bylo vidět.
           Jediný profit mají novináři.
           Jinak mě nikdo nenapadá.
           O snížení průměrného věku jsem už psal, to se může nákazou, resp. tzv. promořením stát, ale to zase nesedí k těm farmakologům- ti na starých vydělají víc, než na 1 000 000 000 vakcín, nepotřebují snižovat věk, nepotřebuje to v kapitalismu nikdo, všichni potřebují expanzi, když ne vojenskou, tak alespoň populační.

  • Mrkos

   Prymula nastoupil pozdě. Pozitivní s lehčím průběhem
   měli být dávno v lazaretch. Vzal to na sebe. Trochu strašil,
   ale při projevu byl umírněný, Bude-li opravdu třeba tak přitvrdí
   a nebude koukat na reptaly. Do týdne vystěhuje ty lehčí případy
   z nemocnic na výstaviště. Holt žijeme v době, kdy se doktoři
   bojí rozhodovat, protože každý debil se dnes může soudit,
   že něco zanedbali. Musí se najít někdo, kdo rozhodne.
   Jo jsou lidé, kterým je devadesát, třicet let marodí a ještě
   se nesmířili s tím, že jednou musí umřít.
   Notáři by měli chodit sepisovat závěti. nemocní by byli klidnější.
   Tato společnost je plná strachu, Sestry musí riskovat, ale
   hošíci a jejich maminky se bojí, kdyby měli jít na vojnu.
   Tady se musí něco změnit.

   • vittta

    Doktoři to mohou dostat proplacené.
    Je lepší mít lůžka plná pozitivních, kterým nic není, než nemít žádná.
    Nakonec, ti, co jim nic není by v případě průseru ve špitále nezůstali.
    Štěstí přeje připraveným.
    Raději lůžka (žrádlo, munici, léky atd…) mít a nepoužit, nebo dokonce vyhodit, než chcípnout nepřipraven.

    • Mrkos

     Jak se připravili na druhou vlnu naši kněží,
     na poskytování poslední útěchy.? Také by mohli zachránit
     před věčným zatracení pár nevěřících dušiček.
     Neslyším nic o jejich těžké službě svým ovečkám.
     Kardinál by se měl vydat bos na prosebnou pouť
     přes zasněžené Alpy do Říma a vyhlásit týden motlideb
     za zlomení epidemie. Halíkovy promluvy
     od sv. Salvátora mě sice zaujmou, ale ve výsledku
     to je málo účinné. Zapojí se i sestry Boromejky ?
     Vojenští kaplani budou určitě nejodvážnější
     a na výstavišti zřídí stálou službu.
     Padl boží trest na pražskou Sodomu Gomoru.
     Zdá se, že i promodlené Uherské Hradiště má své hříchy.
     Andělíčku, můj strážníku opatruj mi mou duši !!
     Jogíni jsou v pohodě, protože pijí velká množství čisté vody.

  • vittta

   To asi Babiš se Zemanem vytvářejí tu paniku.
   A při té příležitosti je také třeba zmínit, kolik peněz se vyhodí za ta nová, „záložní“ akutní lůžka.
   Pamatujete, na jaře byla také zbytečná, nač je stavět nyní, ne?
   Nakonec, vakcín na prasečí chřipku se také hodně vyhodilo.
   Nejlépe by celý svět udělal, kdyby nedělal nic.
   Měli bychom svatý klid na práci, hospody narvané, všude cizinici s prachama, dovolené, fotbaly…prostě vegáč.
   To jen blbí Číňané pořád něco staví a furt testují…a problémy neřeší, nebo…že by je neměli?
   Až zase něco bude na FB zajímavého, tak to sem dejte.
   A ty nemocné kňouraly pošlete do řitě.

   • Kamil Mudra

    Inu, myslím že stále platí že nejlepší je: Být připraven na špatné a těšit se na dobré.

    • vittta

     Bodejť.
     Ale paniku rozfoukávají protivládní síly, ne vláda.
     EUrokolaboranti, negomilové a sluníčkáři.
     Rozfoukávají paniku, a svádí to na vládu, teď si oblíbili Prymulu (velikého), jako kdyby Prymula byl tady nějaký císař.
     To stačí koukat, co se píše, a každému to hned docvakne, resp. dívat se na ty souvislosti těck keců
     Vláda něco dělá- ale to utrácí prachy, nebo se v těch špitálech nic neděje.
     Vláda straší- ale vláda jen prosí o zodpovědnost a omezení kontaktů.
     Vláda falšuje čísla- resp. straší čísly- ale ona je nefalšuje, vláda musí mít nějaké údaje k rozhodování, a ta čísla rozebírají vysírači, kolikrát méně je to v Německu, hlavně.
     Vláda má drastická opatření- nemá, opatření jsou mírnější jak jinde, no tak alespoň začali pozdě, což začali.
     Tak tedy alespoň Prymula chce nařídit povinné očkování a plno věcí chce, i když o nich vůbec nebyla řeč- očkování tedy jo, to Prymula říkal, že povinné nebude.
     To je komplot jako kráva, i kdyby ten virus byl opravdu vymyšlený, a vláda to věděla, stejně něco musí dělat, jinak nám sem ti turisté, po kterých putikáři tak touží, prostě nepřijedou, to už vidíš, jak tady fagan odkázal ten FB, že v USA ukazují děsivé scény, no jasně, ale to je šou tamějších novinářů, možná jim to někdo od nás i doporučil, či zaplatil, ani bych se nedivil…

 13. Peter Matej

  https://davdva.sk/ex-ministier-financii-a-ekonom-ing-ladislav-kamenicky-porovnava-opatrenia-v-cr-a-u-nas/
  Výsledok je 1 : 4 v prospech ČR !
  Ja si o tom myslím,že ČR vráža do pohrebu svojej ekonomiky 4 krát viac finančných prostriedkov ako SR.Raz tá údajná pandémia skončí a svet po nej sa ocitne v hospodárskej kríze tak veľkej,akú ešte nezažil.A nebude nikto,kto by ho mohol spasiť tak,ako to robili USA po 2.WW v Európe.Lebo USA už nedokážu pomôcť ani sebe.Potom sa začnú diať veci aj okolo migrantov !Ďalej to ani nebudem rozvíjať,lebo dopadnem tak, ako ten baran Trevis na obrázku :
  http://www.nadhlad.com/sites/default/files/styles/mainpageobraz/public/konspirace1.jpg?itok=1YOMQITq

 14. vittta

  Myslím, že tady chybí někdo jako Hank.
  Tak zde je:
  hank
  8.10.2020 (12:11)

  Padl tady dotaz, čí je Prymula. Otázku je zřejmě nutno položit jinak: Kdo je Prymula? Měl se vůbec někdo s takovým CV stát ministrem?

  https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/06/konflikt-zajmu-reditele-prymuly-horsi-nez-se-na-prvni-pohled-zdalo/

  Z jedné šéfovské funkce v organizaci zřizované státem už byl současný ministr zdravotnictví vyhozen pro kolosální střet zájmů. To mají lidi tak krátkou paměť? Kdyby místo roušek demonstrovali proti střetu zájmů ministra, určitě by to nápravě pomohlo mnohem víc. Jsem sice daleko od toho myslet si, že pandemie je fake vyvolaný snahou zavést tu nějaký autoritativní režim, nota bene když tohle tvrzení s gustem rozšiřují ti, kterým v jiných ohledech snahy o posílení autoritativních prvků současného zdejšího režimu zcela vyhovují, nicméně zdá se, že se pandemie dá snadno využít pro odvrácení pozornosti od věcí, které by se za normálnějších okolností měly co nejdůrazněji řešit. Nebetyčná drzost nového ministra zdravotnictví, se kterou se po opadnutí zájmu veřejnosti o jeho soukromé kšefty znovu nacpal do vrcholové funkce, by neměla zůstat bez povšimnutí. Ministerstvo zdravotnictví by nemělo být ministerstvem pro covid-19. Ministr by neměl být především krizovým manažerem, na krizové řízení by měl mít příslušné lidi a orgány, kteří/které by měli/měly bez větších diskusí dostat vše, co pro výkon krizového řízení potřebují. A především člověk v tak očividném střetu zájmů by měl mít zákaz činnosti v jakékoli státní funkci.“

  Odkazy měl dva, ale aby to prošlo…
  Prymula je ďábel, a vrcholové funkce by měli dělat jen čistí a slušní.
  Příslušní lidé.
  A jelikož to u nás byl po převratu 1989 samý slušný člověk v těch funkcích, neměl by to být problém.
  Nakonec, Hank je prý také politik, dle názorů myslím že mohl být v ODS, nebo US, nebo tak něco.

 15. vittta

  U Tribuna je veselo, „asociální grupě“ vadí, že byl Kotleba odsouzen, byť není fašista, (mělo by to vadit každému, vyjma fašistů, ať už si říkají jakkoliv) ale Tribun má na věc jiný názor.
  „Tribun
  16.10.2020 (11:02)

  Pokud budete odbočovat na všech křižovatkách doleva a ještě si k tomu pozvete kamery, pak tím evidentně něco sdělujete. Záleží pak na kontextu daném vaší osobou, co sdělujete. Nebo patříte k těm, kteří jsou schopní tvrdit, že „Heil Hitler“ nic neznamená, protože je to zcela nahodilá skrumáž naprosto nevinných písmenek?“
  Tribun to vlastně píše dobře, záleží na kontextu.
  Žádném správnému RUrolevičákovi Heil Hitler nevadí, jak jsme viděli třeba na Ukrajině, kde opochodňované pochody kovaných (EU) nacistů nevzbudili v EU žádnou pozornost. naopak, Ukrajinci, které reprezentovali právě tito výtečníci, byli vzorem odporu proti nedemokracii, totalitě a ruskému násilí, a byli po právu finančně notně odměněni.
  Kotleba ovšem je něco jiného, to je Slovák, který je PROTI EU.
  A jakkoliv ho nějak nemusím, rozhodnutí soudu mi připadá…precedenční, jak uvedl onen slovenský prokurátor,co to chce dotáhnout až na ministra.
  Aby pak podobně nedopadlo třeba číslo 1945, kdy- jak nyní známo- SSSR dobyl a obsadil Německo.

 16. vittta

  To je prdel.
  No sledujte tu úvodní fotku, kde je klávesnice, kde jsou dvě červená tlačítka s nápisem trol (ruská vlajka) a elf (česká vlajka).
  Ten Kartouz je prostě mazák.
  Článek nemusíte vůbec číst, Bob považuje za desinformaci kde co, bez ohledu na obsah, hlavně jde o zdroj, a asi si musí zasloužit svých 30 stříbrných, takže tomu výběr odpovídá.
  Bob je navíc blbec, který nechápe souvislosti, dle mého se ale mainstreamu povedlo něco, o čem by se jim ještě loni neodvažovalo ani snít.
  Dostat část protiEUropské alternativy na svou stranu.
  Takže za svobodu, bez roušek!
  https://blisty.cz/art/101470-tema-pandemie-covid-19-v-obsahu-dezinformacnich-webu-v-prubehu-leta-2020-kvalitativni-rozbor.html

  • vittta

   Zostudili naší zemi, už mě nezajímají.
   Hymnu nezpívají, drezy mají jak žabáci, a jestli reprezentují negry nebo EU nebo koho, tak ať se jdou vycpat!

 17. astraustralia

  Virusove nebezpeci neni neco az tak noveho, jen nove zaranzovano, uz Muammar Kaddáfí o vakcínach a farmaceutickom biznise
  Krátky zostrih z prejavu Muammara Kaddáfiho na Valnom zhromaždení v OSN z roku 2009.

   • astraustralia

    I tato pisatelka to pise vystizne :

    Covid show je především záminka jak cíleně ekonomicky ožebračit stát (lidi) a přivést je do chudoby. Neboť lidé žijící v bídě a chudobě budou vítat „své“ spasitele v podobě bankovních elit stejně tak jako kdysi Němci vítali Hitlera v době krize a ještě pro něj rádi pracovali na výrobě zbraní. Neboť v jejich očích pozvedl jejich průmysl a ekonomiku a vytáhl je z bídy. Avšak jaký to mělo dopad na celou Evropu víme všichni velmi dobře. Krvelačný spasitel jim pomohl, avšak na oplátku oni pomáhali krvelačnému bohu…. Což je cesta proti Stvořiteli a proti Merkabě. Tito krvelační spasitelé záměrně dostávají lidi do chudoby a bídy, aby je mohli vykoupit a ekonomicky pozvednout, aby je pak lidé vnímali jako chlebodárce pro kterého musí bojovat a dýchat. To je známá taktika, kterou použil Hitler v Německu. Hitler byl loutkou (figurkou) těchto bankovních kartelů, které vždy profitují z chudoby a bídy druhých. Proto se velmi rádi do těchto“tajných“ akcí, které za sebou zanechávají bídu a spoušť skrytě zapojují.

    Proto zadlužování státu na úrok od bankéřů je vyloučené. Nelze udržovat chod státu žitím na dluh. Babiš a Prymula rozhazují peníze daňových poplatníků do vlastních kapes tím, že nakupují Covid testy, vakcíny (udržují umělou mediální Covid show, uplácí protože z toho vykasírují mnohem víc než investují v podobě úplatků) a pak tyto jedy a Covid produkty nutí pod tresty všem lidem, aby se točily peníze do jejich kapes. K tomu, aby se prodávali zbraně je potřeba vždy válek. Babiš a Prymula uměle vytváří podmínky k tomu, aby z daňových poplatníků udělali pokusné králíky a vlastní předmět svého podnikání. Samozřejmě všechny peníze které použijí na tuto Covid show a vyinkasují do svých kapes pak chybí jinde (na chod státu) a tak si hodlají napůjčovat na úroky u bankéřů. Čím více dluhů a úroků tím více chudoby a bídy pro většinu lidí v zemi. Budou se muset splácet úroky a dluhy a nebude na důchody, sociální pomoc matkám s dětmi atd. Jen proto, že pár psychopatických mamonářů chtějí zneužít poslanecké imunity a toho, že nemají hmotnou odpovědnost! Díky těmto psychopatům a mamonářům lidé budou jíst vařené brambory. Oni sami pro sebe si zajišťují svůj rod a děti z našich peněz (z peněz všech) na úkor života většiny!

    https://www.facebook.com/groups/246874038804579/permalink/1761882893970345/

    • vittta

     Neskutečný žvást.
     Nepsal to Kalousek?
     Zatím tedy ty dluhy ožebračení velice zásadně zabraňují, a že nebude na důchody je zde slyšet už asi 25 let.
     Kromě toho, Babiš a Prymula většině států světa rozhodně nevelí, a opatření jsou ve většině států světa- a daleko tvrdší a především tvrději vymáhaná.
     Navíc tady ZATÍM nikdo nikoho do ničeho nenutí, vyjma nošení roušek ve velice omezeném režimu.
     Na jaře bylo také možno slýchat tyhle kecy, a jak se ukázalo, zrušit veškerá opatření nebyl nejmenší problém.
     Jak říká- velice dobře- ve videu velký diktátor Kaddáfí.
     Léky by měly být zdarma, a buržousti klidně mohou vymyslet umělý vir, aby pak vydělali na vakcínách a lécích.
     Nic méně stejně uměle lze udržovat rakovinu a další civilizační choroby, a není lepšího zákazníka, jak starý člověk, takže je v zájmu buržoustů, abychom žili co nejdéle- a otázka zní:
     Kdyby byly léky hypoteticky zdarma, (oni nikdy nebudou zdarma, platí je stát, resp. zdravotní pojišťovny) bylo by pak v zájmu buržoustů, abychom žili déle?
     A pak něco, co v projevu Kddáfího nezaznělo, a v tom kontextu ani nemohlo.
     Pokud buržousti skutečně umělý vir vymyslí a vypustí, nám už nezbyde nic jiného, než ty jejich léky použít- nebo zemřít.
     Zabránit nějaké nadnárodní organizované splečnosti, aby vymyslela, a vypustila vir totiž nelze, značným dílem i proto, že prostě nevíme, kde sídlí, kdo je členem, a jaké jsou jejich cíle.

 18. vittta

  A zde hrdina, který zapálil vlajku nenávistného a deviantního hnutí.
  Plný souhlas s touto nevinnou performací,je třeba to posuzovat stejně, jako u prezidentské zástavy.
  Zajímavé na tom je, že soudu byla zřejmě účastna jakási zmocněnkyně pro deviantní komunitu, která má zřejmě pravomoc nařizovat obviněným různé její nápady.
  Doufejme, že u nás zatím rozhoduje soud, a ne nějaká zmocněnkyně, jako je tomu v Norsku u Barnevernetu.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-prague-pride-mel-zapalit-vlajku-a-strilet-svetlice-na-ucastniky-citi-se-nevinen-40339359

 19. Peter Matej

  https://www.hlavnespravy.sk/pri-utoku-nedaleko-pariza-bol-staty-muz/2320054
  Učili ma,že agresorovi sa nesmie ustupovať.Lebo ak ustúpiš raz,budeš ustupovať už celý život, hovorievali mi.To čo sa deje na západ od bývalej „železnej opony“je toho dôkazom.Tí,ktorí prichádzajú do Európy vyžierať sociálny systém pri budovaní ktorého sami nepohli ani chlpom na zadku,neberú solidaritu,toleranciu a ochotu pomôcť ktorú im servilne ponúkajú pôvodní obyvatelia ako niečo,za čo by mali byť vďační!Oni to berú ako prejav slabosti a dôvod na pohŕdanie svojimi hostiteľmi.Francúzi,Nemci,Švédi a iní ako národy zahynú.Lebo sa podriadili tej najnebezpečnejšej ideológii ktorú im do hláv vtĺkajú zvrátení zločinci,ideológii tzv.liberálnej demokracie,ľudovo zvanej „slniečkárstvo“ !

  • kočka šklíba

   To je opravdu dokonalé, s každým slovem se dá souhlasit a přesně to samé říci i u nás v parlamentu, protože u nás je to to samé.

 20. astraustralia

  vittta se na zaver komentare zamyslel:
  A pak něco, co v projevu Kddáfího nezaznělo, a v tom kontextu ani nemohlo.
  Pokud buržousti skutečně umělý vir vymyslí a vypustí, nám už nezbyde nic jiného, než ty jejich léky použít- nebo zemřít.
  Zabránit nějaké nadnárodní organizované splečnosti, aby vymyslela, a vypustila vir totiž nelze, značným dílem i proto, že prostě nevíme, kde sídlí, kdo je členem, a jaké jsou jejich cíle.

  Nejde tu jen o to ze vittta chrli nalepky jako Bata cvicky ale k jskym zaverum dochazi:
  Neskutečný žvást.
  Nepsal to Kalousek?

  nabizim zamysleni nad jeho zamyslenim:
  „Čím více dluhů a úroků tím více chudoby a bídy pro většinu lidí v zemi“ veta zasadni z odkazovaneho komentare jez platna a nezpochybnitelna.
  Otazka zda to nenapsal pan Kalousek je take naprosto mimo. Pan Kalousek by nikdy nekritizoval to co sam jako ministr financi predvadel, nezajem o spodnich 10millionu v Ceske kotline.
  Poslusnost prosteho lidu, to byl vzdy nejvyssi cil a podminka vladcu k jejich vladnuti.
  Minulost to resila predevsim valkami, nasledne krizemi a nyni peci o zdravi ovcanu. Covid 19 nesplnuje podminku tak jak vittta vidi. Smrtelnost viru neni na te urovni aby nastala situace „než ty jejich léky použít- nebo zemřít“.
  Mozna u pristiho ?
  Velka neznama je jak budou zachazet s temi kteri „jejich leky“ odmitnou.
  Pouze u sponzora vakcinace Billa Gatese se provalilo prohlaseni ze soucasny stav je neudrzitelny a je treba vratit stav lidstva do poctu pod 2milliardy jako pred casem.
  Stale vice ekonomu vedcu dochazi k tomuto zaveru a tim ze valka hrozi nedozirnymi nasledky „pece o zdravi“ se ukazuje resenim.
  Vyhovuje komu? Odpoved zni: Velkopodnikatelum.
  Diky praci z domova Internetove podniky profituji
  Podniky jako Amazon(pan Bezos) zbohatl a krizi uvital
  Nadnarodni podniky vitezi a malopodnikatele a predevsim sluzby tak jak fungovaly dosud jsou likvidovany.
  Take ti kteri nabizi reseni pres vakcinaci jasaji.
  Pokud prvni vlna vakcinace nebude uspesna pak lid bude dale presvedcovan o nutnosti vytrvat a pockat na dalsi vakcinu a pak na dalsi az dojde k uspechu.
  Dobre zaplacenemu! Kdo bude profitovat a kdo naopak ztrati je jiz naprosto jasne.
  Uz nyni je zrejme kdo je spokojen ba nadsen.
  Banky a nadnarodni spolecnosti nadseny z nastoupene cesty DLUHOVEHO OTROCTVI a to predkladane lidu jako starost a pece o zdravi obcanu :-(
  Vice snad netreba vysvetlovat.

  • Kamil Mudra

   Jenže, Astře, to dluhové otroctví a depopulace na dvě miliardy (ba možná i méně), jak to jde dohromady? Nebo se domníváš že feudál potřebuje aby mu nevolník dlužil?

   • astraustralia

    Nebo se domníváš že feudál potřebuje aby mu nevolník dlužil?
    Ty uz jsi jako Tvuj pritel vittta ktery se me moudre ptal co by z toho vlada mela a odpoved ze i kdyby jen poslusneho a opatrneho ovcana je to vic nez dost, nepovazuje za dost dobrou a hlavne jim pochopenou trzne vycislitelnou odpoved.

    Ano zadluzeni je moderni froma „korektniho“ zotrocovani a nejmene narocny zpusob jak cloveka prinutit k poslusnosti aniz by bylo treba velkeho nasili.
    Kazdemu slusnemu cloveku v civilizovane spolecnosti jak slusnost tak zakony veli, aby platil dluhy.
    Dluznik je vzdy poslusnejsi a ma omezenejsi moznosti nez nezavisly clovek!
    Na ty dluzniky kteri nemohou ci nekteri nechteji si Ceska kotlina odzkousela perfektne fungujici exekuci !
    Do ted pry jen kolem millionu v CR, po virusu to bude mnohem vice.

    Ty ani nikdo ze zdejsich necetl predni svetove ekonomy kteri vidi reseni jen jako vyber ze 2 cest, ci kombinaci obou ?
    Bud snizeni zivotni urovne nebo snizeni populace.
    Na to ktera cesta je rychlejsi a take lidstejsi si tu jiste kazdy ctenar umi odpovedet sam.
    Take koho se reseni bude hlavne tykat a nejvice dotykat.
    Vytvoreni situace kdy se jedna o zachranu zdravi pak ani to ze by se mohlo jednat o spinavy business nebude brano prostym lidem tak jako minule kdy se jednalo opravdu jen o ten spinavy business.
    Moudry obcan jasne citi ze kdyz se jedna o zdravi jdou nejake uvahy o postranich umyslech stranou.
    Sax tu jasne vyse predpovedel ze at Prymula takovy nebo onaky LID je uz tak zpracovan ze vice nez 50% se necha co nejrychleji ockovat. Massmedia a vlady to vychvali az do nebe a tak jak je dnes panika ci opatreni na celosvetove urovni budou i dalsi kroky.
    Jen ze jsme si cestu k Novemu Svetovemu Poradku takto nepredstavovali.
    Nebo je tu snad nekdo kdo se domniva ze kapitalismus zmenil ci zmeni sve chovani?
    Jen se vylepsuje !
    Prece je tu pro cloveka aby mu slouzil a ne aby spotrebitele zneuzil a k obohaceni jen nekterych pouzil :-)
    Hezky weekend :-)

    • embecko

     „odpoved ze i kdyby jen poslusneho a opatrneho ovcana“
     Ale toho ma uz davno a vlada a elity doted dostavaly od obcana presne to, co pozaduji (loajalitu, poslusnost, prebirani mainstreamovych nazoru). Jaky duvod by mely vybudit spolecenskou nespokojenost, coz se prave deje?
     Ted je to totiz skoro naopak: S Covidem a vsemi opatrenimi okolo si vlady a elity naopak zadelavaji na vypovezeni obcanske smlouvy ze strany lidu.
     Takze otazka by mela znit naopak: Co se stalo a jaky je cil soucasne kovidove kampane, ktera vyburcovala doposavad loajalni obcany tak, ze se pomalu zacinaji stavet proti vlade?
     Odpoved muze byt naprosto neuspokojujici: Duvodem je neschopnost a kadrove- mocenska degenerovanost elit a vlad.
     Spolecenske procesy nejsou rizeny zadnym GP a odviji se pouze v zavislosti na samovolnych aktivitach jednotlivych systemovych slozek (skupin).

     • astraustralia

      Kez bys mel pravdu:-)
      Ale ani takove vysvetleni a situace se z toho odvijejici nejsou nadeji pro lid obecny.
      Ovoce budou cesat jen jeste i jini nez ti dosud :-(
      Obcan bez financniho a mocenskeho backgroundu opet nebude mit chanci.

     • vittta

      To si myslím dávno, resp.této možnosti dávám největší pravděpodobnost.
      Tedy náhodně nastane nějaká situace, na té vydělají média tím, že jí od rána do večera připomínají, někdo si přihřeje polívčičku, když je chytrý (viz. otrava Navalného, kdy tady protiruští politici krátkodobě získali nějaké body, že to prostě věděli, co je Rusko zač) a pak to upadne v zapomění.Nebo se nějaká událost předpokládá, a bojuje se s ní.
      Tady třeba Prymula Orwel veliký, a jeho rozkaz k použití vakcíny v situaci, kdy žádná vakcína není, a Prymula říkal, že povinná nebude.
      Nebo úplná klasika je Globální oteplování a 500 set leté sucho.
      Byla zima a furt lilo, a tak zmizela Gréta i sucho, aby se- předpokládám, z čista jasna objevila, ve vhodný okamžik zimy bez sněhu, nebo horkého léta.
      Kovid samozřejmě narušuje rovnováhu, globální elity- jsou li jaké, si zadělávají tak leda na průser, jak píšeš.
      V časech zlých se totiž leckdo může objevit na šibenici, a jeho bohatství mu nemusí pomoci.
      Dnes se mají dobře všichni, jak bohatí- tak chudí, pokud ovšem počítám vyspělé země, a srovnávám třeba s meziválečnými léty, což není vůbec tak dávno.
      A lidé?
      Jsou vděční?
      Kde pak, pičují, vidí všude spiknutí, a co je až komediální, vidí spiknutí více ve vakcíně, než v negrech a islamizaci, což svědčí o tom, že to tupé stádo je někde jinde, než mezi těmi, co nosí roušky.
      Jestliže někdo neumí držet stabilní odpor vůči reálnému nebezpečí, a přeskakuje z jednoho ohrožení na druhé, až ani neví, co ho vlastně ohrožuje, až zjistí v teple svého obýváku s plným břichem, že úplně všechno.
      Smutné- ale asi normální.

    • vittta

     Mně tak trošku vadí ten váš styl argumentů, Astře.
     Jednou odkážete žvanícího Tlustého, který navíc neřekl nic pozoruhodného, pak píšete o „předních světových ekonomech“…to je jako kdo, kurva?
     To prostě není argument do diskuze, to ani nejde vyvrátit, „přední světové ekonomy“, leda bych někde našel nějaké zadní světové ekonomy, tvrdící pravý opak.
     U Tribuna píše nějaký týpek, A.T. nebo nějaká taková zkratka, že ty náklady na záchranu pár tisíc starých a nemocných, co by stejně umřeli, jsou vyšší jak efekt – nějak tak.
     To je prostě argument, o kterém se dá diskutovat, a je to dobrý argument.
     Jakkoliv to samozřejmě svědčí o sobectví a bezohlednosti pisatele, argument to je.
     Dá se mu pak oponovat, že každý den může mít pro nemocného cenu, a že starý člověk celý život pracoval, a že páchnoucí negři jsou nám ještě víc na hovno, a ještě jsou nebezpeční, a prachy na to jsou, či snad také dle reakce použít argument, že odvětví péče o staré a nemocné zaměstnává určitý počet lidí, kteří by jinak mohli být na dlažbě, a on by třeba zase řekl, že pak ve zdravotnictví chybí, a já třeba zase, že asi moc ne, když se ruší nemocnice…
     Prostě se o tom dá diskutovat, ale o „předních světových ekonomech“ se prostě diskutovat nedá, navíc když realita vám za pravdu vůbec nedává, protože lidé se mají čím dál lépe.
     A nakonec- kdo koho nutí brát si hypotéku?
     To je povinné, nebo co?
     Člověk může přece zůstat svobodný, a bydlet v 1+1 ve sklepě,vedle dvou degešských rodin, a za ušetřené peníze si třeba jet někam na luxusní dovolenou k moři.
     Rozumíte, svoboda je možnost výběru, a ten my pořád ještě máme.
     Ovšem jen idiot si vybere bydlení 1+1 ve sklepě, když vydělává tolik, že na hypotéku má.
     Že se stane závislým na své práci ho nezajímá, protože život je prostě moc krátký na to, aby ho to zajímalo, chce bydlet ve vlastním- a bydlí, byť pouze ve „vlastním“.
     Když bude mít smůlu, bude v prdeli, ale rozumíte, v prdeli třeba znamená, že skončí v 1+1 v přízemí,mezi degeši, takže si ve skutečnosti nijak od původní svobodné verze nepohorší.

     • astraustralia

      Prostě se o tom dá diskutovat, ale o „předních světových ekonomech“ se prostě diskutovat nedá, navíc když realita vám za pravdu vůbec nedává, protože lidé se mají čím dál lépe.
      A nakonec- kdo koho nutí brát si hypotéku?
      To je povinné, nebo co?

      I nejzadnejsi ekonomove kteri vidi kam se posledni roky „svetovy trh“ ubira a jaky smer nabira vidi ze krize byla za dvermi, v tom se vetsina ekonomu zajedno, ted virus si ji vzal na sebe.
      Vy jste cetl nejakeho ekonoma predniho nebo zadniho ktery/a hlasa ze raj byl za dvermi jen ten potvora virus vsechno pokazil ?
      Pokuste se zamyslet nad tim co rika ekonom ktereho sem obcas davam jazyku ceskem.

      Kdyz prof.Stanek rika ze posledni krize byla financni tohle uz je o necem vic nez jen o financich a proto tistenymi dalsimi penezi je to neresitelne.
      V cestine je take Svihlikova a i ta to vidi podobne jako Stanek.
      Dam dalsi odkaz ale asi opet marne, proto souhrnu velmi proste z prednich i zadnich ekonomu a jejich pohledu cisi beznadej ze soucasne cesty.
      I tuto vetu mate nespravne:
      Prostě se o tom dá diskutovat, ale o „předních světových ekonomech“ se prostě diskutovat nedá, navíc když realita vám za pravdu vůbec nedává, protože lidé se mají čím dál lépe.
      Platilo pro Evropu a Ameriku ale i to se uz zastavilo a zaco se to zhorsovat. Pro zbyvajicich 7 milliard z 8 to neplati.
      Ani pro vetsinu obyvatel CR.
      Opakovane tu cituji prof.Klause a jeho prohlaseni tretina lidi se ma lepe, tretina stejne, tretina hure.
      Ani to uz dnes neplati, jen ta tretina co se ma lepe.
      To co se vali na Evropu a proti cemu Trump stavi zed to je proti tem co se maji stale hure a chteji lepe.
      Jak mohou kdyz i tam kam se tlaci to jde k horsimu? v USA uz temer 50 millionu je na potrvinovych listkach a bezdomovcu,
      nuzky mezi bohatymi a chudnoucimi se dale otviraji.
      A opakovane uz i v 1 rocniku ekonomie se uci ze takhle to dal nejde, nebo to drive sci pozdeji spatne skonci.
      Nelze vyrabet stale vice a vice a stale vice a vice spotrebovavat.
      Takze i nejzadnejsi ekonomove vedi ze nelze dnes 7,8 milliardam dat zivotni uroven a spotrebu jako ma Evropa USA Canada Australie Japonsko a nabira i Cina.
      Rozumite ? Nelze!
      Takze dobre uz bylo lide se prestavaji mit cim dal lepe ! A bude hure!
      Proto jsou platna ona zminovana 2 reseni.
      V podstate ma pravdu „prastena“ Greta.
      Nelze do nekonecna stale vice vyrabet spotrebovavat a svinit Zemi !
      Koristnicky vztah k Prirode kterou produkuje soucasny TRH tedy kapitalismus musi jednou skoncit !

      PS
      za „predni i zadni ekonomy se omlouvam“
      staci se dovolavat jen normalne myslicich lidi, tak jak je zminuje prof. Stanek :-)

  • vittta

   Dluhové otroctví už ale něco skutečně přineslo, nám konkrétně.
   Nemravné bohatství.
   Kdybyste o to, co se dneska dá koupit v obchodě za ekvivalent hodinové práce vyprávěl za 1. republiky, co, za první republiky, v 80 letech, tak tomu nebude nikdo věřit, a kdybyste to vykládal v 18-19 století, nebo kdykoliv, tak si budou myslet, že mluvíte o ráji.
   Proč máte potřebu pořád strašit, že vakcína bude povinná, že se nepovede její první vlna, že nás chtějí vybít?
   Já když o něčem píšu, tak v rámci teorie, možných událostí příštích, vy už to máte jako náboženství.
   Ve skutečnosti je jen jediná věc, která dnešním lidem, konkrétně Čechům, vadí.
   Absolutní přežranost úplně vším.
   I poslední vagabund má co kouřit a čím se denně ožrat.
   Chudí si kupují levné buřty, bohatí ústřice, tak to chodí, ale plná panděra mají všichni.
   Žrádlem, chlastem, bez auta ani krok, dokonce i na kolo se jezdí autem.
   Zdravotnictví zadára- jasně, někdy doktor něco zkurví, někdy se sbírají víčka na nemocné dítě, ale jinak zadáčo, rehabky, operace..
   A vy píšete o dluhovém otroctví.
   Zkuste mi pujčit 100 000 000, budu si žít jako paša, a jakkoliv nebudu ten dluh schopen nikdy splatit, jinými slovy, budu dluhový otrok, profitovat z toho budu já, nikoli vy, i kdybyste mi napařil úrok 10%.
   Já nevím, jak to v budoucnu dopadne, ani kde se pořád berou ty peníze, co VŠICHNI dluží, dokonce nevím, ani komu dluží.
   Nikdy mi to nikdo pořádně nevysvětlil.
   Ale co vím, že NIKDO nemůže své dluhy splatit.
   Chrlím nálepky jak?
   Na Tlustého, která plácá píté přes deváté v úrovni plácajícího debila- nebo debilů, s tím redakrorem.
   Mám vám to rozebrat?
   To mohu, a tenhle článek z FB od nějaké ženské, mám ho rezebrat, proč píšu, že je to plácanec?
   Já to umím, a klidně to udělám, tím se to liší od nálepky, aby bylo jasno.
   Protože nálepka je to, když někdo někoho nějak označí, a víc se s ním o tom nebaví.
   A jestli chcete bourat kapitalismus- kam až jste ochoten zajít?
   Tam, kam Tribun?
   Nebo, co byste vlastně kurva ještě chtěl, co vám v dnešní době, plné luxusu a nadbytku ještě chybí?
   Já vím, Astře, luxus je vlastně odporný, přináší degeneraci, ale ani já s tím nejsem spokojen, ale vím, že že jinde je hůř, daleko hůř.
   Takže jestli někomu chybí bída, klidně může jet, jen tak, bez peněz, někam do Bangladéše, Somálska, nebo tak nějak, myslím, že by to každého rychle přešlo, ten „syndrom plné ledničky a nádrže“.
   No, a jestli nás někdo bude chtít vybít, tak to i udělá, nebo jak byste tomu chtěl čelit, že nebudete nosit roušku, nebo se odmítnete očkovat?
   No prosim, máte tu možnost, nikdo vám ani tohle vlastně nebere.
   Resp. ne u nás, jak to je u vás vlastně nevím.

   • embecko

    Francouzska tragikomenide pomalu prechazi do absurdniho dramatu (treti fazi bude fraska):
    Predem zvyraznuji, ze jde o slova jednoho z policejnich predstavitelu:
    „„Jsme zde, abychom řekli stop, máme toho dost. Chceme, aby vláda přijala přísnější opatření, která nás ochrání,“ uvedl v rozhovoru pro agenturu AFP Bruno Angelo, zástupce jedné z policejních odborových organizací.“
    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3205354-uz-dost-chceme-ochranu-parizsti-policiste-se-po-dalsim-utoku-bouri
    Ted lze ocekavat vyjadreni vojenskych predstavitelu, vyzyvajici vladu k opatrenim, aby armada nemusela bojovat (soudci soudit, zdravotnici lecit a tak dale).
    Cituji tetu Wikinu: „Policie (z latinského slova politia = „veřejná správa“, které je odvozené od řeckého πόλις polis = město[1]) je represivní složka státu, určená k udržování pořádku uvnitř státu a jeho vnitřní bezpečnosti (na rozdíl od armády, která chrání před vnějším nepřítelem), k ochraně práv, majetku a bezpečnosti občanů a ke stíhání pachatelů trestné činnosti.“
    *
    Z toho mi plynou 2 otazky:
    1) jak dlouho jeste se lid vydrzi divat se na to, ze kral je nahy a mlcet pri tom a tvarit se, ze procesy jsou stale pod kontrolou..
    2) zda-li maji elity nejaky plan kudy z toho (a to jakykoliv, trebas i onen totalitarne- otrocky), anebo jestli jsou jeste bezmocnejsi a zmatenejsi, nezli obcane a procesy se odviji zcela nerizene, smerujice pomalu do volneho padu.

     • vittta

      No ale nač takové banality, nyní bojujeme za svobodu, pryč s Prymulou Orwelem velikým!
      Pryž s rouškami!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Alva

       Vittto, 15.10.2020 – 17.19 jsi napsal:
       „Nebojím se Prymuly, bojím se islámu a negrizace, podporované EU.
       Prymula je jen hromosvod pro nespokojence se vším.
       Nenechte se oblbnout, Kovid možná tak hrozný není, a čísla mají v rukou politici, ale islamizace a negrizace hrozná je“.
       Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?
       A cíle té války? Jaké cíle měla 1. a 2. světová? Věděl to někdo PŘED těmi válkami?
       Kladeš otázky, ale všechny odpovědi neguješ.

       • vittta

        Cíle 2. světové války byly jasné, té první také.
        Cíle novodobé války jsou tedy jaké?
        Slyším o zotročení, ovládnutí….
        To slýchám už dlouho, ale zatím nejsem ani zotročen, ani ovládnut, a kšefty se zbožím praskají ve švech, a když jsem měl úrazy, tak jsem měl zadára operace a rehabilitace i lázně atd…atd…atd…
        Tak kdy mi někdo konečně ukáže, kdy a jak už konečně bude ze mě ten otrok?
        Protože kromě toho, že nám do země přijdou negři a čmoudi, či snad sudeťáci, nebo mě u soudu budou trestat za 1488, nebo nějaké spálení duhové vlajky žádné možné zotročení nevidím.
        A Kovid v tom žádnou roli nehraje, resp. hraje, ale jako odvaděč pozornosti.
        Alvo, dej mi, a kdokoliv už konečně nějakou odpověď.
        Já nemohu negovat odpovědi, když žádné nedostávám, čtu jen kecy, o Prymulovi Orwelovi velikém a jeho PLÁNECH, které ještě nevyjevil, čtu o mezinárodním spiknutí, potvrzeném předními světovými ekonomy, a o otroctví a válce proti lidu, ale nic konkrétního, a navíc naprosto proti realitě.
        Jak se reálně projevuje to, co je mi předhazováno jako argument?
        Tvrdím, že jsem žádný argument nedostal, nějaké odkazy na někoho, jak kdo něco řekl….rozumíš, bez oponenta může každý kydat co chce, to není pro nikoho soudného relevantní, a už vůbec ne, když redaktor nedává ani neutrální otázky.
        Já si myslím, že co píšu, nikdo ve skutečnosti nečte, nezajímá to ani Astra, ani tebe, nikoho.
        Pak samozřejmě nemůžeš vnímat ty argumenty.
        Konkrétní otázka od tebe:
        „Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?“
        Ne, nechápu.
        Nevidím v tom jakoukoliv souvislost, vyjma toho, že se kovidem odklání pozornost od negrizace.

         • pacifista

          Je to útok na Rusko a jeho zdroje, který ještě nepřestal. Nyní se jenom bojuje jinými zbraněmi a covid má leccos zastřít jak říká vittta. Musí to být dost silný zastírací manévr aby tomu lidé uvěřili.
          U mojí snachy už byl v pečovatelském domě, vnučce na něj zemřela učitelka a vnukova dívka leží ve vysokých horečkách a pořád jen spí. Je z té hodně mladé generace. Pro mnoho lidí je to silný zastírací manévr, protože nejdražší je jim život a to se nedá oddiskutovat. Je to tak.

        • astraustralia

         Já si myslím, že co píšu, nikdo ve skutečnosti nečte, nezajímá to ani Astra, ani tebe, nikoho.

         Ctu a obcas se nestacim divit co vsechno z Vas pada :-)
         Pocinaje jen Vasim vnimanim sveta ze se lide maji stale lepe a konce zpravou ze vas ani Astr necte :-)
         K tomu jste rozdal nejvyssi pocet idiotu a blbcu.
         Mozna jste nektere ctenare az tak postrasil ze se Vas nakonec boji :-)
         Pak samozrejme nemohou byt schopni s Vami diskutovat na vasi urovni :-)

         • astraustralia

          Mimochodem v odkazu na 2 dilnou prednasku prof.Stanka jsou nejen odpovedi na nektere otazky ktere tu predklada vittta ale jsou tam i odpovedi na otazky soucasnosti ktere nepredklada.
          Videa maji dnes tu vyhodu ze prednasky ktere clovek drive nezvladl na poprve si je dnes mozno prehrat tolikrat az pochopi :-)
          Kdo si vzpominate na mlada leta a studia byvalo to drive mnohem obtiznejsi nez dnes, obvzlast kdyz prednasel sam profesor a zkousel z toho jeho „asaak“ :-(
          Tady a ted plati presne vitttovo ze dnes jsme na tom mnohem lepe:-)
          Nevim jak dnes v Ceske kotline ale tady maji studenti casto na vyber napovedu v podobe bud za a,b nebo c :-)
          Mozna proto tu nemame co jsme meli doma, ze tretina studentu vypadla hned v prvnim jaru:-(

          • Kamil Mudra

           Astře, nahoře jsem ti napsal:
           „Jenže, Astře, to dluhové otroctví a depopulace na dvě miliardy (ba možná i méně), jak to jde dohromady? Nebo se domníváš že feudál potřebuje aby mu nevolník dlužil?“ protože jsi uvedl dluhové otroctví coby cíl toho snažení které pozorujeme spoza kulis. No a já si myslím že dluhové otroctví je pouze přechodným nástrojem k uchopení moci pro nastolení nové podoby feudálního řádu, ve kterém již novodobí feudálové nepotřebují nepřímo ovládat davy dluhem ale zcela si vystačí s efektivními prostředky přímými, ve formě nastavených pravidel, jejichž dodržení si snadno vynutí za pomocí techniky o jaké se minulým feudálům ani nesnilo. Při patřičném snížení populace ve spojení s degenerací obecného vzdělání již nějakého dluhového otroctví netřeba. Platí že „befel je befel“ a nějaké dluhy nehrají roli. Snad jen občas coby „morální zdůvodnění“ případného konkrétního postihu, ke kterému by stejně došlo i kdyby žádného dluhu nebylo.

          • astraustralia

           Kamile o novych zpusobech ovladani souhlas, do hry vstupuji nove technologie drive nezname a nepouzitelne k sledovani a ovladani, ale nesouhlasim ze plati jen co pises:
           Platí že „befel je befel“ a nějaké dluhy nehrají roli.
           Pokud budou fungovat penize, ucty a banky kolobeh penez bude i nadale zasadnim prostredkem ktery bude pusobit, tedy i bude pouzivan k regulaci a tim i k ovladani ! Jen befel platil v koncentraku a plati jen ve vezeni.
           Tim nevylucuji ze i takovou podobu zalozenou jen na befelu by mohla pristi spolecnost mit.

   • Peter Matej

    Otroctvo(alebo sloboda)je stav mysli a ktosi napísal,že šťastný a spokojný otrok,je najväčší nepriateľ slobody.
    Napadá ma už len odkaz na La Fontaineovu bájku o vlkovi a psovi.

    • vittta

     Svoboda v tom slova smyslu není lidem biologicky daná.
     Lidé žijí ve smečce, v osamění hynou.
     Proto je tolik lidí spokojených, když se mají dobře, za přijatelnou cenu, a naopak je kvanta lidí bezradných, když si mohou vybrat, jak naloží se svým životem.

     • astraustralia

      vittta to jste napsal moc dobre, tim ze zijeme ve „smecce“ respektovat druhe je nutnost,
      ale ta „kvanta bezradnych“ jak nalozit se svym zivotem nejsou kvanta, protoze moznost svobodne volby je stale mensi ! Nektere moznosti svobodne volby sice jeste zustavaji, ale prevedeno do prikladu zivota treba v EU moznost svobodne volby po tolika prikazech a zakonech ktere EU chrli a parlament CR schvaluje je ukazkou jak dostava vase svobodna volba sveraci kazajku :-(
      Smecka mela a bude mit vzdy sveho vudce, proto staty maji sve vlady , jen to musi byt vudce ktery bere ohled na ty kterym vladne.
      Jak pribyva zakazu prikazu a narizeni, narusta i bezradnost. Cim citlivejsi vnimavejsi vzdelanejsi jedinec, tim vice se ho to dotyka. Blbcum vzdy FSECHNO vadilo a vadi mene.

      • vittta

       Tak jo, kohouty se utahují, což je samozřejmě problém, zastíněný nyní ovšem bojem o roušky a kovid.
       Ten boj se dá také zneužít k různým zákazům trvalého rázu, ale roušky a mytí rukou, či děti doma, to asi nebudou, spíše může jít o posílení pravomocí vlád vyhlašovat vyjímečný stav, resp. může tuto pravomoc dostat EU jako taková, nápadů, jak někomu šlápnout na krk, mají dost.
       U nás ve vlastech českých ovšem existuje takový zvyk, reagovat na nesmyslná nařízení tak, že se prostě nedodržují, různě obcházejí, či slouží jako téma k veselým fórkům.
       To i souvisí s bojem proti kovidu, rouškám a tak, protože boj, jaký se vede u odmítačů není typicky český, oni vysírají, agitují, prudí a rosesírají, místo aby pěkně po česku lajdácky měli roušku na půl huby, a o kovidu si mysleli svoje, aniž by to nějak vytrubovali do světa.
       I proto si myslím, že jde o organizovanou provokaci, ke které se vždycky nějaký blbec dobrovolně- v roli užitečného idiota- připojí, to jsou ti různí doktoři a umělci a sportovci.
       Cílem je, jak už jsem psal, znevěrohodnit nejenom vládu, ale i samotný český národ před sebou samým (všichni, co dodržují vládní nařízení jsou ovčané, a svědci kovidovi) a posílit psychologicky vedoucí roli Německa jako státu i národa ve středu Evropy.
       Kuriozní je, že svou podporou tomuto pletichářskému hnutí (protože ta nařízení se kvůli pár provokatérům prostě nezmění) poslouží k boji proti české státnosti a samostatnosti i objektivní vlastenci.

 21. Alva

  Vittto, na jaký jiný argument čekáš?
  Vláda se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) nechystá v příštích dnech zpřísňovat opatření, chce naopak počkat a vyhodnotit vliv těch současných. Jediná povinnost, která by případně mohla přibýt, je nošení roušek venku.
  Přitom dnešní čísla jsou:
  Nakažených +11105 , Nemocných +10870 , V nemocnici +200 Podlehlo +25
  Pokud se nemýlím, jsou to za celou dobu nejvyšší čísla. A Prymula bude vyhodnocovat – CO? K jakému závěru asi dojde?
  Mimochodem, už jsi několikrát napsal, že ta „opatření“ nejsou nijak drakonická – a máš pravdu, opravdu nejsou. Ale – jsou účinná? Po 8 měsících by snad už mělo být jasno, že se tak nějak míjí s předpoládaným účinkem.

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-tyden-az-dva-dalsi-zprisnovani-nebude-nejvys-rousky-venku-40339570#dop_ab_variant=0&dop_req_id=X8tEoGKLW6w-202010171225&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • orinoko

   Jarní premianti řešení Covidu kvůli odmítání zhmotnělé tsunami z útrob Africikejnen byli potrestáni , a proto nyní musí trpět na chvostu celosvětového úKAZU zvaného pandemie muftíků.
   Jedna věc je komedie a druhá pak sdělovací tragédie.
   Prymula je jen výkonný úd, který stojí na forbíně, přičemž úplně vzadu za kulisami v přítmí někdo hraje pandemického ferbla bla bla bla… 😉

  • embecko

   „Po 8 měsících by snad už mělo být jasno, že se tak nějak míjí s předpoládaným účinkem.“
   Ona tu byla prva vlna na jare, kterou zvladla vlada orwellovskymi metodami. Pak se ale zacaly ozvyat hlasy, ze lidska prava jsou prednejsi, nezli zdravi a vlada vymekla.
   V Cine uz zadny skoro Covid neni, pisi to dokonce na mainstreamu:
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/cina-koronavirus-peking-ujgurove-covid-pandemie-ekonomika-analyza-tchaj-wan_2010170600_eku
   Ze cinsti experti lzou je jasne predem (stejne jako Kotleba, tvrdici, ze vydelil vybranou castku poctem rodin, ktere chtel obdarovat).
   Ovsem evropsti experti, kteri nelzou nikdy, ti tvrdi, ze cinska cisla nejsou uplne mimo.
   Ze by se stanovisko cinanu blizilo evropskemu se mi samozrejme nelibi, ale asi se neda nicdelat.
   *
   Experti take rikaji, ze od zavedeni opatreni trva nekolik tydnu, nezli se zacnou projevovat. A ze bychom tu meli od brezna orwellovstinu, to rici nejde, takze pocty nakazenych budou kolisat.
   A co vyhodnocuje Orwell Prymula? No, rekl bych, ze data z okresu, to jest hlavne kde kolik pripadu kde pribylo a kolik jich bylo a jak zaucinkovala ruzna opatreni. Nejdrive nas chce nutit do registrace v hospode a ted dokonce vyhodnocuje epidemiologicka data- tomu se rika islamizace v primem prenosu!

   • Peter Matej

    Náš Matovič sa vrátil z Bruselu a hneď zvolal tlačovku.Oznámil,že počas nasledujúcich dvoch víkendov chce s pomocou armády otestovať všetkých(!!!) občanov SR.Vyhlásil,že ak sa mu to nepodarí,tak abdikuje na svoju funkciu premiéra.Mňa znepokojuje práve tá druhá časť jeho vyhlásenia týkajúca sa jeho odstúpenia z funkcie,lebo poznám jeho „mocibažnosť“.Človek ako on,sa len tak ľahko moci nevzdáva,ak ku tomu nemá pádny dôvod.A tak je možné aj to,že v Bruseli sa dozvedel niečo o čom my ešte nevieme a čo naozaj môže(nedajbože) priniesť rapídne zhoršenie situácie s Covid-19.Vojaci vo veľkom budujú poľné nemocnice a do služby sú povolávaní všetci,ktorí majú niečo spoločné so zdravotníctvom.Neostáva mi,len dúfať,že pravdu budú mať tí druhí,tí ktorí tvrdia opak toho čo je oficiálne hlásané a dodržiavať všetky nariadenia vlády.Zakázané majú byť aj návštevy hrobov na dušičky.Už aby to skončilo !

    • vittta

     Tak u vás se vůbec nemáte čeho bát, Prymula řádí s nesmyslnými nařízeními tady, a strašáci Zeman a Babiš jsou také mimo území Slovenska,.

 22. astraustralia

  Pulnoc odbila a lampa jeste svitila.. doma jeste sobota, zde uz nedele, zadna prednost byt jednou o 8 jindy o 10hodin starsi:-(

  Dalsi odkaz tentokrat o penezich jako nastroje moci, blahobytu, jakoz i i pocitu jak dobreho tak nedobreho !
  Ale ne pro vittta a ty z vas kteri mate jasno jak je to s dluhy ktere mohou prejit az do podoby zvane „dluhove otroctvi“,
  ale pro ty z vas kteri mate pocit ze o dluzich a pujcenych penezich nevite dost, nabizim tento rozhovor.
  Drasticke pojmenovani „dluhove otroctvi“ se tam nastesti neuziva :-)

 23. Mrkos

  Mrtví. !! V průběhu července umíral -1- člověk za den, v září -7- a nyní to skáče přes -50-
  x
  Zeman se ze čtyř R soustředil jen na dvě. Noste roušky a seberte zbytky rozumu (debilové)
  Až vás bude nemocných moc a doktorů a sester málo, nebude se o vás mít, kdo postarat.
  x
  Prymula postaví lazarety, doktoři protřídí lazary v nemocnicích, a v lazaretu se na ně koukne
  a doláčí je doktor ze Švejka. V domácí karanténě stačí jedno deně ešus s jídlem
  a občas kontrolní test. Takže ještě nějaké rezervy jsou. Je to o slušnosti, scopnosti
  a vítězství v boji patří nejvytrvalejším,

 24. embecko

  „Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?“
  Take by mne zajimalo, jakou to ma spojitost. Jsem myslenkam o etapach ovladani sice naklonen, ale tady nejak nevidim souvislosti.
  Co se depopulace tyce, pak to jde vyresit naprosto elegantne: Nechat Evropu byt a ona se zmensi do 2 generaci sama. Afrika to same- prestat falesne udrzovat populaci tzv. humanitarnimi dodavkami a do dvou generaci prirozene a bez nasili populace klesne. Ostatne tohle navrhuje i velky humanista sir Richard Attenborough.
  Chteji-li tedy depopulovat, staci rust populace nepodporovat a ona se pak srovna sama.
  Co se islamizace tyce, pak ani zde neni treba nic delat. Navic Covid se v tomhle pripade jevi jako silne kontraproduktivni nastroj, zvysujici napeti i nasili ve spolecnosti. Proc by sel nekdo do rizika s tim, ze vybuzene nasili muze smest i jeho, kdyz vedle toho existuje zcela poklidna a jista metoda?
  Anebo jsou nejake jine cile? Ovladani je zajisteno nenapadnou evoluci techniky (kreditky, odposlouchavani, kamery). K Velke vymene evropske populace dochazi zcela samovolne a islam je na vzestupu stejne tak.
  Jake dalsi cile tedy by se mely jeste dosahovat?

  • Alva

   Jakou to má spojitost?
   orinoko 17.10.2020 – 15.03 „….úplně vzadu za kulisami v přítmí někdo hraje pandemického ferbla“.
   Ten „někdo“ se označuje slovy GP, globální prediktor, jednoduše globalisti, což je ovšem tzv. konspirace, protože název ještě nevešel do širokého povědomí. A není to nic nového, tzv. globalisti jsou tu už stovky ne-li tisíce let, označovaní různými názvy.
   Jak si jinak vysvětlit všechny ty války – že se někdo jen tak – řečeno česky „mírnyx tírnix“ – jednoho dne rozhodl, že si zacvičí celým světem? A ze dne na den bez důvodu, bez přípravy, bez financí, bez podpory občanů či poddaných?
   Nebyla ta nutná podpora k jakékoliv změně vidět za, resp. po Vítezném Listopadu 89? Studenti umělci, charta? Naštěstí nás tenkrát dobře připravili takže se všechno obešlo bez krve a mrtvých (mimo Rumunska).
   Islamizace a negrizace pravděpodobně nejede přesně podle plánu, navíc je to kvůli internetu těžší, tak přidali SARS-CoV-2 Nějak nás k té poslušnosti dokopat musí.

    • Alva

     Obojí je prostředek k prosazení NWO. Podobně jako už prováděná ideologická instruktáž na téma „národní státy se už „přežily“, je nutné se spojit do většího celku – tj. (aspoň tak tomu rozumím) více Evropy (EU), „semkněme se, my to zvládneme“ apod. = otevřeme hranice, ať nám ta islamizace pěkně šlape. Myslíš si, že na ten vrcholoví politici přišli sami? Nikdo je k tomu nějak nenutil až nedonutil?
     Nejsem žádná analytička, ale „globální elity“ taky naštěstí dělají chyby a do jejich plánů jim často někdo „hodí vidle“ a já vycházím z toho, co píšou jiní, skuteční analytikové, pokud mám prokázané, že jejich prognózy jim často vycházejí. Jak jsem už napsala, neumím to jinak vysvětlit.
     Snad jen uvedu jeden příklad: V počátku koronakrize (to snad ještě SZO ani „pandemii“ nevyhlásila), V. V. Pjakin ve svém pořadu uvedl, že koronavirus je „spektákl, divadlo, ve kterém bohužel budou mírat lidé“. A s pravděpodobností blížící se jistotě neměl na mysli ty budoucí virtuální „hromady mrtvol“ skladované v chladicích boxech na ulicích. To je vše.

     Ještě si dovolím sem dát odkaz na aktuální pohled na současná doporučená „opatření“ a pokud mohu, poprosím o jejich komentování pokud možno bez emocí.

     https://www.institutvk.cz/clanky/1635.html
     „Několik českých vědců různých oborů kolem rektora ČVUT Vojtěcha Petráčka a ředitelky SÚJB Dany Drábové vydalo v uplynulém týdnu výzvu veřejnosti k „osobnímu lockdownu“, tedy k individuální karanténě každého z nás. Výzva sice zapadá do aktuální atmosféry strachu, nezodpovědně vybičovávané médii a mnoha veřejně působícími osobami. Přesto nelze výzvu nechat bez kritické reakce. Výzva totiž do současné paniky přináší novou kvalitu a o to je nebezpečnější. ………..
     Nejnebezpečnější je ale závěr, ke kterým tato skupina dochází: výzva k „osobnímu lockdownu“. Tito vědci vyzývají k časově neurčenému přerušení veškerých životních aktivit, k úplné sebeizolaci každého člověka, k odříznutí se od světa. Své životy ale přece nikdo nežije kvůli tomu, aby na tomto světě strávil co nejvíce dní někde zabarikádovaný. Každého člověka zajímá kvalita života, a to v každém okamžiku, i v posledních dnech na tomto světě. Každého zajímá možnost být se svými blízkými, komunikovat, tvořit, pečovat o bližní a také těšit se z jejich blízkosti. Tato skupina vědců občany vyzývá k tomu, aby se tohoto všeho vzdali. A aby se toho vzdali i ti, kterým na světě mnoho jiné radosti než skromné kontakty s okolím a blízkými už nezbývá………
     Ano, v životě je vždy „něco za něco“. Vždy musíme něco obětovat, abychom získali něco cennějšího. Jsou si však tito alarmující vědci jisti, že doporučují obětování snadno oželitelné hodnoty ve prospěch hodnot nesporně cennějších?………
     Jen každý člověk sám o sobě je oprávněn posuzovat, co za co chce obětovat. Je to nejzákladnější princip svobodné vůle. Jistěže nikdo nesmí sobecky ohrožovat druhé, ale z toho neplyne nutnost obětovat to, co každý člověk považuje za nejcennější. Možnost zvolit si svůj osud.

     • vittta

      V tom článku se pracuje s axiomem, že se ve skutečnosti nic moc neděje.
      Třeba:
      „Výzva sice zapadá do aktuální atmosféry strachu, nezodpovědně vybičovávané médii a mnoha veřejně působícími osobami.“
      Jo?
      Nezodpovědně vybičované.
      Tedy jinými slovy, o level hůře než zbytečně.
      Pokud je to opravdu přehnané, a kovid je svým způsobem mýtus, pak mají samozřejmě pravdu,.
      Ale to tvrdí oni.
      Jiní tvrdí zase opak, třeba ti vědci.
      Zde mohu použít jen opěrku o logiku věci- můj oblíbený, leč ne vždy dobře chápaný styl.
      Když dám oběma stranám stejnou váhu, pak se mě, a mému okolí, více vyplatí, když vědce poslechnu.
      Oni to nechtějí na věky, a nějaký čas- je vesměs řeč o nějakých 10-20 dnech, se to dá vydržet.
      Tak ROZHODNĚ nenakazím sebe, ani kohokoliv kolem, resp. tu možnost minimalizuji, protože úplně se oddtrhnout nelze.
      Ten konec pak je vysloveně ošemetný, protože možnost zvolit si svůj soud musí korespondovat se zájemem celku, nebo mu alespoň nepřekážet.
      To bych si také -když nadsadím- mohl svobodně zvolit, že budu okrádat fyzicky slabé pocestné, neb není většího práva, než zvolit si svůj osud.

      • Peter Matej

       Vittta !
       Neviem ako je to u vás,ale u nás resp.v mojom okolí každý plní disciplinovane všetky protikoronavírusové nariadenia vlády a ešte nikomu nebola udelená pokuta.(1690 € !) za nenasadené rúško napriek tomu,že v spoločnosti vládne veľká nedôvera k oprávnenosti vládou prijatých opatrení.To,že ľudia šomrú a vedú pobúrené reči je snáď normálne a dalo sa to aj očakávať.Situácia sa začína vymykať z kontroly v Bratislave kde dnes protestoval pred Úradom vlády dav ľudí,ktorý polícia rozháňala slzným plynom a vodným delom.Mainstream píše,že sa jednalo o niekoľko stoviek pravicových extrémistov(lebo ľavicoví extrémisti na Slovensku rozhodnutím vlády neexistujú aj keby ich bolo viac ako v USA) a futbalových „ultras“.Je to blbosť,lebo ako vidno aj zo záberov,tak tých ľudí bolo násobne viac ako niekoľko stoviek a okrem fandov Slovana tam boli ľudia všetkých vekových kategórií.A protesty sa neviedli len proti koronavírusovým opatreniam,ale aj proti zotrvávaniu súčasného premiéra pri moci.V kotli to vrie a keď sa situácia zhorší,tak môže aj vybuchnúť.Len 290 rokov uplynulo od proticholerovej vzbury na východnom Slovensku.Vtedy panstvo v rámci boja proti šíreniu nákazy zakázalo bohoslužby v kostoloch,dezinfikovalo studne a potoky chlorovým výpnom a podávali ľuďom bizmutový prášok ako prevenciu.Niekoľko detí od toho zomrelo,ľud zobral do rúk vidly a kosy a začalo veľké zabíjanie panstva,vypaľovanie kaštielov,vraždenie šľachty,lekárov aj židov.Povstanie bolo potlačené a nasledovali popravy.Píšem o tom preto,že mentalita ľudí u nás, sa za tých 290 rokov až tak veľmi nezmenila,aby sa niečo podobné nemohlo zopakovať.Takže nestačí volať k zodpovednosti len ľud!V tejto dobe je nanajvýš potrebné,aby sa zodpovedne,citlivo k ľuďom a hlavne múdro správali úradníci,novinári a rozhádané medicínske kapacity.A tí,ktorí štát riadia,resp.stoja na jeho čele by mali zvažovať každý svoj výrok a každé slovo.Ľudí treba upokojovať a nie nasierať neuváženými výrokmi!

       • vittta

        Jó, s tím souhlasím, k osobní odpovědnosti patří i respekt k opařením, bez ohledu na to, jestli jim věřím,nebo ne.
        Tohle už přesáhlo svobodu jednotlivce, a ta opatření nejsou nijak extremní.
        U nás- co já vidím- se to také dodržuje, byť někdy ne úplně přesvědčivě, někomu kouká nos, ale když se míjíme, tak si rousku upravíme…oba, protože i mě čouhá tam, kde jsem v podstatě sám.
        No- a tady naši bojovníci mají sejšn zítra v Praze, tak nevím, u nás je to trošku jinak, a tak bych se ani nedivil, kdyby se nakonec vrhli protestující sami na sebe, místo poldů, mají být přítomni ultras, ale možná se objeví i u nás též neexistující levicoví pomatenci, v domění, že svrhnou premiera a prezidenta.
        V každém případě je to asi pěkná noční můra Hamáčka a celé vlády, protože policie bude muset něco udělat, když nebude dodržen zákon- a na to možná mediální krysy čekají, u nás, jak známo, patří média zrádcům a kolaborantům, tak mohou teoreticky ultras i zaplatit.
        Pak budou ukazovat, jak poldové zmlátili nějakou holku, či pokojného študáka s transparentem.

     • pacifista

      *Jen každý člověk sám o sobě je oprávněn posuzovat, co za co chce obětovat. *
      Ano, máš pravdu, já jsem se zrovna před hodinou rozhodl, že vzhledem ke komplikované situaci nepojedu zítra na rodinou sešlost kde bude i moje jednadevadesátiletá mamka, bratr, sestra a mládež. Všichni jsme od jinud, a to je riskantní. Viz zde:
      https://janica9.wordpress.com/2020/10/12/k-clanku-a-dost-andy-takhle-uz-se-s-nama-nikdy-nebav/comment-page-2/#comment-89554

     • Mrkos

      Jsou lidé, kteří si zaplatí cestu do Tibetu,
      Tam se zavřou na dlouhé týdny do kláštera,
      meditují, málo jedí a pak si pochvalují,
      jak je to osvěžilo.
      x
      Dnes to, ale není v módě.
      Dnes je v módě občanská neposlušnost
      a státe koukej mi nahradit, co způsobila moje blbost,
      V této společnosti se neučí kázni, sebeovládání,
      skromnosti, ani fyzické odolnosti, která je základem
      té psychické. A nato musíme dojet.
      Hanba havlistům, kteří jsou na počátku všeho zlého,
      které nás dosud potkalo a ještě potká.
      x
      Tato svobodná společnost, kde si mimo pracovní dobu,
      může každý dělat co chce, (aby zapoměl na těch
      8 hod. otroctví,) to nějak přežije díky pár rozumným.
      Ale za to právo, aby se každý rozhodl, jak se mu za-chce
      zaplatí společnost jako celek vysokou cenu. A podle ní
      si budeme moci myslet, že jsme najsvobodnější zemí
      na celém světě.

    • embecko

     „Obojí je prostředek k prosazení NWO.“
     To ale neni odpoved, s dovolenim.
     Pjakina si pamatuji jak rikal, ze Savcenkovou nikdy z ruskeho vezeni nepropusti, nebot by to znamenalo konec ruske statnosti a ze to gosudar nikdy nedovoli.
     Pak ji pustili a Pjakin tvrdil, ze gosudar provedl skvely kousek, kteremu zadny polituch nemuze rozumet, ze slo o grandiozni operaci.
     Pjakin taky rikal, ze od okamziku ruskeho zasahu v Syrii se Turecko bude jen zmensovat. A tedka je nejen v Libyi a Albanii, ale i v Azerbajdzanu a drzi Berlin/ potazmo Brusel/ pekne pod krkem.
     *
     Chyby Pjakina nepripominam proto, abych ho znevazoval, ale abych pripomenul, ze nikdo neni neomylny.
     Ze je koronavirus spektakl s mrtvolami nikdo nepopira- ze by si elity takovouhle prilezitost nechaly utect je skoro nemozne.
     Ale hranice se spise zaviraji, nezli otviraji a z hygienickych duvodu se omezuje i migrace sama (oficialnich soucasnych 60 tisic oproti 120 tisicum loni).
     Tak se opet ptam, jak muze zavirani hranic a omezovani imigrace podporovat imigraci.
     A nechci odpovedi, co kdo kdy o tom rekl, ale tvoje osobni mineni.
     Zde jsou fakta z posledni doby:
     1) polovicni migrace oproti lonskemu roku:
     https://data2.unhcr.org/en/situations/mediterranean
     (Minule roky jsou vpravo pod cervenym cislem umrti)
     2) Prehled omezeni cestovani v pripade CR lze najit na strankach MZ/cestujeme.
     *
     Tedy jeste jednou: Jak covid souvisi, dle tveho, se zaplavovanim Evropy uprchliky?
     Ty to tu tvrdis, tak se zajimam o tve mineni, ne Pjakinovo. Proc si tedy myslis, ze je to tak, jak rikas, kde je souvislost?

     • Alva

      Těch otázek je víc, tak si s dovolením vyberu jednu. Proč si myslím, že Covid souvisí s migrací?
      Protože všechno souvisí se vším a nic se neděje náhodně. To, že nevidíme dost do šířky – nebo hloubky – neznamená, že to neexistuje. Že by se hranice zavíraly, o tom tedy nevím (aspoň ty naše určitě ne). Pokud by se zavíraly, musely by se taky hlídat a na to nemáme ani povolení ani vojsko, které momentálně brání Prahu v Afghanistánu a na Mali. Zavírat hranice bez ostrahy je jako zavřít dveře a ponechat v nich klíč, možná i s nápisem – vejděte, není zamčeno.
      Pokud jsde konkrétně o ten Covid, to bych příliš provokovala vitttu a to nechci.

      (K té Savčenkové – ani Putin není všemohoucí a ani Pjakin nemá věšteckou kouli a nemůže předvídat kroky jiných subjektů do všech podrobností. To je to, že nevěští, ani neřídí, ale pouze analyzuje podle veřejně dostupných informací. Ty tajné mu samozřejmě nikdo nesděluje. Proto jsou tajné.. Co se týká Erdogana, v Libyii to projel a pokud drží Berlín pod krkem, je to vina Berlína, že se jím nechá vydírat.)

      • vittta

       Jééé, já se nebojím diskutovat, mě jiné názory nevadí.
       No ale promiň, všechno souvisí se vším…to je dost nejasné.
       Tady je nějaká situace, a té rozhodně někdo využívá, nebo využije.
       To ale neznamená, že tady ta situace není.
       Také to neznamená, že ta situace je jiná, než ryze náhodná.
       Nejpravděpodobnější bývají ta nejobyčejnější vysvětlení.
       Žádné NWO nebo tak něco, prostě série selhání, a špatných reakcí na důsledky selhání, což nese další důsledky.
       I Řím padl- a tehdy těžko někdo mohl globálně řídit, a chtít, nový svět.
       Z civilizace, byť nemocné, se realita proměnila v temnotu.
       Kdo na tom nakonec vydělal?
       Boháči určitě ne.

      • embecko

       „To, že nevidíme dost do šířky – nebo hloubky – neznamená, že to neexistuje.“
       Ale take to neznamena, ze to existuje. Takze veris v neco, co nevidi nikdo z nas a mozna to existuje/ mozna ne a nas tu presvedcujes, ze bychom v to meli verit take. Neni to nesolidni? Nejak mi to pripomina metody ruznych cirkvi a sekt.
       Takze odpovedi, jak podle tebe souvisi covid s imigraci se asi nedockam a to i kdyz tuhle tezi propagujes.
       Pokud souvisi vsechno se vsim, proc alternativa protestuje proti covidu a ne treba proti tomu, ze herecka Brigita Cmuntova prestala planovat?:
       https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/brigita-cmuntova-kazdy-clovek-se-kterym-mluvime-je-nasim-zrcadlem-40339084#seq_no=2&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=OqrvDTFTaXt-202010172223&source=article-detail
       Kdyz vsechno souvisi se vsim….ale asi nesouvisi, kdyz se protestuje jen proti covidu.

       • astraustralia

        Saxi jak muze covid souviset se vsim a take souvisi je snadne pozorovat v soucasne situaci. Co vse se zmenilo diky“opatrenim“
        Pises:
        Kdyz vsechno souvisi se vsim….ale asi nesouvisi, kdyz se protestuje jen proti covidu.

        Velmi proste vysvetleni, blizsi kosile nez kabat, alias kdyz jde cloveku o zdravi a massmedia vetsinu uz presvedcila ze jde i o zivot, soustredi se na to co ho ohrozuje primo a vse ostatni prestava byt dulezite.
        Nepredstirej ze tuto zivotni jednoduchost nechapes.
        Lidska spolecnost po celou dobu sve existence se chova stejne v tom ze slabinu jednech vyuziji a pouziji druzi chytrejsi.
        Jak proste Watsone:-)
        Pred casem se na jednom blogu vyskytoval pisatel z naroda Bohem vyvoleneho ktery s oblibou opakoval jak se tesi na dalsi krizi aby levne nakoupil a pak v casech nasledujicich draze prodaval.
        Ano vse souvisi se vsim a tak i dnes covid se promita do FSEHO :-(

        • embecko

         Je-li covid dezinformacni kampan, slouzici k odvraceni pozornosti, Astere, pak by bylo nejlepsi si ho nevsimat a covid ignorovat a nikoliv proti nemu protestovat.
         Sam pises: „soustredi se na to co ho ohrozuje primo a vse ostatni prestava byt dulezite“
         Resenim je tedy nesoustredit se na covid a tim vratit dulezitost podstatnym procesum.
         Proc sem tedy postujes proticovidova videa jedno za druhym, jses agentem NWO? (smajlik)
         *
         Nekolik dnu tu vedeme „boj o covid“ a za tech par dnu jsem se nedovedel ani jeden priklad, v cem jsou dusledky covidu inovatorske. Co nebylo mozne dosahnout stavajicimi metodami, ze museli nasadit epidemii?
         Dny plynou a odpoved neprichazi. Mozna se spatne ptam a otazka by mela byt obecnejsi, co ja vim?

         • vittta

          Pche…ptáš se dobře, a navíc, na rozdíl odemne i krátce, takže je to přehlednější.
          Odpovědi nepřicházejí, jen obecná prohlášení, z mého pohledu né vždycky mající byť ždibec logiky.
          Dneska třeba má být nějaká demonstrace v Praze proti kovidu, nebo čemu vlastně.
          Důležité je, že je demonstrace povolená, za předpokladu splnění zákonných opatření, tedy roušky, skupiny myslím po šesti, a mezi nimi riozestupy 2 m, a nejvíce 500 lidí, což se dá v pohodě obejít tak, že případní další lidé mohou tvrdit, že nejsou účastníky demonstrace.
          Důležité je to POVOLENÁ, nemají tedy pravdu ti, kdo tvrdili, že „nám“ zakáží demonstrovat, tedy omezí právo shromažďovací.
          Z hlediska mainstreamu se může jednat o provokaci, kdy umožní úmyslně radikálům demonstrovat, pár placených grázlů vyvolá nějaké násilí, a donutí policii zasáhnout.
          A už budou mít odmítači kovidu o čem psát, o brutalitě policie, a o StBákovi v roli premiera, podporovaného komunistou Zemanem.
          Už se těším na ty argumenty.

       • Alva

        „……nas tu presvedcujes, ze bychom v to meli verit take.“
        Omlouvám se, pokud to tak působilo. Nepřesvědčuji, ani jsem to neměla v úmyslu. Žádal jsi, abych neuváděla názory jiných, ale SVŮJ. Proboha – na takové otázky, které tu diskutujeme, nemohu mít svůj názor! Nejsem politička ani analytička a ani tak nehodlám vystupovat, jak bych tedy mohla mít svůj vlastní názor? To o čem píšu je názor, který jsem PŘEVZALA od jiných, protože se mi zdál logický, podložený dobře vysvětleným rozborem minulých situací a kauz, kdy jsem postupem času zjistila, že i jejich prognóza se převážně splnila – a nejedná se jen o Pjakona, čtu i jiné vč. analytiků českých.
        Svůj autentický názor mohu mít a mám výhradně ke Covidu.Ten vychází z mých „životních zkušeností“ – mohu-li to tak nadneseně napsat – a pravděpodobně z nějakého mého defektního postoje vůči nemocem, který mám, pokud mi paměť sahá, už od dětství. Tj. každou svou nemoc nějak považuji za svou chybu – je možné i napsat, že se za ní stydím. Protože občas jsem nemocná byla a to bohužel tak, že jsem danou nemoc nemohla zatajit a tzv. přechodit Případnou nákazu bych se určitě rozhodla „přechodit“ (tedy spíš proležet :-))) ) ale nikoho nepřemlouvám a ani to nikomu nedoporučuji.

        • vittta

         Tedy..čí prognoza se převážně splnila a v čem?
         Co já vím, tak ty prognózy spíše zavál čas.
         Já to vidím jako „syndrom tchýně“.
         Když udělám 10 děsivých prognóz, dá se předpokládat, že se jedna nakonec vyplní.
         pak mohu říci- JÁ TO ŘÍKAL!

        • embecko

         Vychazel jsem z tveho: „Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?“
         A pochopil jsem to jako presvedcovani :o)
         Dale to vidim jako vittta- prognoz je hodne a obcas se nektera samozrejme vyplni. V pripade analytiku jde tedy o to, jake procento jejich predpovedi jim nevyslo a od toho se zaklada duvera v ne.
         Pravda je, ze s kuzi na trh jdou jen ti alternativni a mainstream se drzi zkratka, maximalne varuje pred fake a podporuje vyjadreni ofocialnich instituci. Od mainstreamu se toho dovime tolik, co za komunistu (zivotni uroven lidu a produktivita prace stoupa a nebyt kapitalismu (zde covidu), vse by bezelo jako po dratku.
         Nejlepsimi prognozami jsou opatrna vyjadreni mainstreamu, kdy uz se v nejake kriticke situaci vyjadrit musi.
         Napriklad Macron po poslednim utoku prohlasil, ze slo o utok na zakladni hodnoty republiky, ale Francie si svobodu slova vzit nenecha.
         Z toho vyplyva, ze Francie bude vice postihovat verbalni extremne pravicove projevy, ale hlavy se tam rezat budou i nadale. To je prognoza skoro na 100%.

         • Alva

          Vrátím se trochu dozadu k začátku celé a dost rozsáhlé diskuze na tohle téma.
          Před chvilkou jsem na jiném webu četla článek, ze kterého ocituji odstavec, který by mohl být ukázkou, jak Covid může souviset s migrací, což jste nechtěli pochopit a já neuměla vysvětlit, což přiznávám a taky jsem to napsala.

          :“Nicméně budeme mít ještě zajímavější škody. Za chvíli budeme lifrovat první pacienty do Německa. Ono jich ani nemusí být moc, ale každý tento pacient bude politicky zaplacen. Představte si, až Babiš padne a místo něj nastoupí… třeba Okamura, jak jede za Merkelovou a vysvětluje jí, že migranty nechceme. A ona odpoví něco ve smyslu – ale Herr Okamura, když vám teklo do bot a umírali vaši lidé, tak jste si strašně přáli, abychom byli solidární že?
          Pokud dojde na naše pacienty v Německu, vezměte jed na to, že dojde na přijetí migrantů u nás. Tohle bude politické minimum, které bude muset Andrej slíbit a ze smlouvy s ďáblem vystoupit nelze. Ani dvacet Pekarových se Schwarzenbergem by nedokázalo to, co dokázala trocha nedisciplinovanosti a boje proti špatnému nepříteli.“

          Nepřidám žádný svůj názor nebo hodnocení, abych nějak neovlivnila vaše vnímání napsaného.. Jen dodám, že autor článku není žádný „antirouškař“ nebo zapřisáhlý „alternativec“, což by snad z textu mohlo být i patrné.

          • astraustralia

           Vyborne Alva :-)
           Preplnene nemocnice v CR a pomahajici Nemecko , pak solidarnost s Nemeckem jako samozrejmost vratit sluzbu za sluzbu
           to je velmi varovne a v politice snadno mozne. Spojitost reseni virusu a immigrantu je naprosto timto prikladem srozumitelna.

          • vittta

           To je ryzí příklad zneužití nastálé situace, v tom slova smyslu to ale nemá souvislost s migrací ani nejmenší.
           Onen člověk používá můj typ diskuze, tedy předjímá, jak by se to mohlo zneužít, co je teoreticky možné.
           Netvrdí ale, že Kovid byl nějak právě kvůli tomu vypuštěn, vymyšlen, či co.
           Netvrdí to v TOMTO odstavci, v kontextu jeho celého článku to tvrdit může, a tento odstavec je jeden z mnoha jakýchsi „důkazů“. takto to ale nevidíme, a odstavec je spekulativního rázu, a nic ani netvrdí, ani nevyvrací, je to politická spekulace, z mého pohledu správná.

          • embecko

           To ale spada spise pod polozku „vyuzita prilezitost“. Takovych prikladu bychom nasli hodne- namatkou zivnostnikum zavreli kramy, ale superhyper zustaly otevreny= jedinecna prilezitost, jak se zbavit malokonkurence.
           Ze by ale kvuli tomu rozjizdeli celosvetovou epidemii, to se mi verit nechce.
           Uprchliky sem dostanou tak jako tak, nejak to zaonaci v jakychsi humanitarnich programech, vysvetli to tak, ze nikdo tomu nebude rozumet a nakonec se to prijme…zpocatku tak nejak pul napul, nejasne, ale pak se to rozjede i v CR.
           Ja to vidm tak, ze proti uprchlikum je v CR realne jen pan prezident. Andrejovi je to jedno a Okamura je takovy jen potud, dokud mu to nese vic jak 5% hlasu. Zbytek je jasne prouprchlicky (tedy probruselsky).
           Trend je, dle meho, nezvratny a uz jde jen o cas, kdy to mlady volic demonstrativne hodi Piratskemu programu v mire vetsi, nezli male. Xenofobove vymrou a nastoupi mladez nova, mladez Gretina.
           Jim staci si jen pockat jednu-dve generace, coz je vlastne za chvilku a samo jim to spadne do klina.
           Problemem muze byt financni (hospodarska) krize, kdy je potreba nejake kroky urychlit, jine pribrzdit a tam prichazi neco jako covid opravdu na zavolanou. Ale vyuziji ho jen na nouzove zaplatovani, ne ze by to byl hlavni bod programu.
           A i kdyby to s covidem nevyslo, pak se nic nedeje, proces se jen trochu zpomali, ale Kalergizace bude pokracovat dale.
           Tohle je objektivni proces (alespon v kapitalovem systemu) a bez nasilneho resetu se mu nelze ubranit.

          • Alva

           Vittta, embéčko – chyba – autor „jede“ na vaší vlně.
           https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/kolateralni-skody
           Já to použila jako ilustraci toho, že všechno je provázáno se vším a nezáleží na tom, považujeme-li to za položku „využitá příležitost“, nebo dlouhodobě připravovaný plán.
           Taky nemám problém souhlasit s tím, co se mi zdá pravděpodobné (a nebezpečné) jen proto, že se s autorovým pohledem na nebezpečnost viru a chaotická neúčinná opatření diametrálně rozcházím.

          • embecko

           Ted tomu opet nerozumim…
           Vidlak pise: „Velcí bojovníci za samostatnou republiku a bojovníci proti globálním loutkovodičům dokázali svými výzvami k neposlušnosti zařídit, že se na příštích dvacet let zadlužíme právě u těch, proti kterým máme bojovat.“
           A rika dale, ze nebyt bojovniku proti epidemiologickym opatreni, nebyly by vedlejsi politicke koronavirove nasledky.
           Takze ty bojujes proti opatrenim -> vyvolas zneuziti situace politiky -> argumentujes tim, ze politici situaci zneuzili a zneuziji.
           Pokud tedy vse souvisi se vsim, pak kdybys nebyla proti opatrenim, neprisli by k nam uprchlici a opatreni by nebyla tak drasticka :o)
           Pokud videlas film Rozmarne leto, tak tam je takova scena, kdy Menzel balancuje na provaze a dole mu Bohus Zahorsky klepe s konstrukci a vola na nej: „Vzdyt spadnete!“ A kdyz ho setrese a Arnostek se rozplacne na zemi, tak mu rika: „Vidite, ja jsem vam to rikal!“

          • vittta

           Co se mě týká, nehodnotím ani autora, ani na jaké jede vlně, ale onen konkrétní výrok.
           Ten jsem vyhodnotil jako správnou, možná jsem mohl napsat možnou variantu nějaké další politické čachrárny.
           Je to ale politická spekulace, tedy jakýsi odhad, není to zatím (naštěstí) realita.
           A doplnil jsem, doufám že se to nikoho nedotklo, že ať tak, nebo onak, je to výrok vytržený z nějakého celku, tedy tento výrok, zasazený do toho celku MŮŽE mít i nějaké konkrétnější vyznění.
           To si myslím že je velice solidní počin, protože vyjmutí nějakého odstavce celku, může onen výrok postavit do úplně jiného světla- nemusí, ale může.

          • Alva

           Vidlák je blogger a žádný vlivný vládní činitel, nebo super odborník, aby jeho slovo bylo zákonem..
           Už toho nechme.
           Saxi – to děláš schválně? „….nebyt bojovniku proti epidemiologickym opatreni, nebyly by vedlejsi politicke koronavirove nasledky“? Žádné vedlejší následky, které by způsobil VIRUS tu nevidím. Vidím jen následky, které pomocí viru způsobili politici, pravděpodobně – možná – asi – nějak – něčím – k tomu dokopaní globalisty. Tím jsme ovšem zas u těch (tebou popíraných) globalistů.
           Tak jo – uznávám, že máš pravdu a skončíme to. Každý si necháme svůj názor, svět se stejně bude točit dál podle svého bez ohledu na nás. OK? :-)))

          • vittta

           Zatím není proti čemu bojovat.
           Roušky jsou sakra malý důvod, a povinné očkování nebylo ještě nijak ani naznačeno.
           Kdyby lidé neblbli- a blbne jich menšina, nikdo by nemohl mluvit o českém šlendryánu, a českém nezvládnutí situace.
           Prudiči by nedostali takový prostor, a my bychom na tom byli v nehorším případě stejně, ekonomicky, politicky, i zdravotně.
           Takhle ale mohou nastat velice nepříjemné důsledky, ba- už nastávají.

          • Alva

           Vittto,
           musím ještě jednou bohužel zareagovat, i když jsem slíbila a taky byla rozhodnuta tohle téma ukončit.
           Píšeš: „.Zatím není proti čemu bojovat. ……povinné očkování nebylo ještě nijak ani naznačeno“.
           Až bude – a to ne naznačeno (ptát se lidí nikdo nebude), ale už přímo nařízeno – nebude už POZDĚ??? Není lepší požáru předcházet, než ho potom hasit byť moderními prostředky? Není lepší prevence, než následné dražší, dlouhé léčení, často s nejistým výsledkem?…

   • vittta

    To když už, tak Kovid spíše negrizaci zastaví, než naopak.
    Pokud bude epidemie silná, pak lidé spíše budou schopni nenávidět pakáž za nedodržování nařízení, než za znásilňování a olupování svých žen.
    Pokud se ovšem nedají na pochod osmanská vojska.
    Ti ale Kovid asi nevymysleli, ale dost bych se divil, kdyby ho nechtěli- v případě příležitosti- využit.
    Nakonec- proč se vlastně nepíše o působení viru v ozbrojených silách?

    • Mrkos

     Yes. Vittta.
     x
     Využít příležitost je nesnazší způsob dosahování cílů.
     orekord se pokouším, když mám formu. Válku si začíná
     ten, kdo má převahu atd. Ale Turek by měl vlítnout na Sauda,
     tam si může nehrábnout a přividělat, ale blb chce šířit víru.
     x
     Netřeba hledat velké konspirace. Naší kapitalisté se mezi sebou perou,
     jak psi. Stačí jim, že se shodnou na právním řádu, který jim umožňuje
     odrbat ostatní. Těm světovým žralokům stačí, že jsou zde pravidla,
     kterými se řídí světový trh (svobodný, spravedlivý ,)
     Problémem je jejich chamtivost a nedočkavost.!! Nebo i takový Soros,
     který se ježtě nad hrobem bude bavit tím, že vyvolává problémy.
     Dokonce je jistě rád, když mu připisují i to v čem prsty neměl.

 25. embecko

  Zde 2 jemne, ale vznamne posuny v naladach lidu.
  1) Slova ztraci svuj puvodni vyznam a jsou nahrazovana semantickymi emotikony. Na prikladu: I vlastenec si muze prat, aby se jeho vlast stala soucasti cizi otciny.
  Marketer Jaros z PL:
  „„Já jsem, myslím, český vlastenec v pozitivním slova smyslu, ale kdyby mi někdo nabídl, že by se Česko mohlo stát spolkovou zemí Německa. A že musíme převzít všechny německé zákony a regule a všechno ostatní, tak bych přemýšlel asi sekundu a pak bych se zeptal: od kdy?““
  Tak pravil vlastenec z roku 2020.
  2) Nalady lidu jiz nejsou zavisle na emocnich popudech, ktere tyto nalady vyvolaly. A to ani v pripade vlastniho zdravi, i zde se jiz nalady zacinari ridit tim, co je (neprimo) prikazano z medii:
  Zdravotni bratr Hrkel trvdi:
  „Ze začátku nám lidé tleskali. Teď píší nenávistné zprávy, říká zdravotník“
  Pritom pan Hrkel nedela nic jineho, nezli to, co pred pul roke a k tomu pracuje mnohem vice.
  *
  Pres absurdni obsah obou sdleni si troufnu rici, ze kazdy obema projevum v hloubi srdci rozumi.
  Vlastene- vlastizradce? proc ne, kdyz je to pro dobro vlasti?
  Zdravotnici nejdrive andele, posleze dablove? Proc ne, zalezi na tom, jakemu panovi slouzi.

  • vittta

   Nyní slouží Babišovi a Zemanovi, takže jsou EE.
   Pár lidí si sice uvědomuje, že Prymula je Zemanův člověk, ale ještě jsem nikde nečetl, v čem přesně.
   Prymula totiž tlačí především na Babiše, Prymula s prezidentem v zádech se premiera bát nemusí.
   Babiš dle mého zdaleka není tak velký příznivce drakonických opatření, nejraději by to nějak zaonačil, aby se vlk nažral a koza zůstala celá- jenže ono to nejde.
   Zeman tlačí na opatření- skrze Prymulu, Zeman je ekonom a ví, že krátká, ale rázná opatření mají větší teoretickou možnost úspěchu, než táhlé, a „demokraticko-svobodné“ nic!

 26. vittta

  Celá debata vůči mým (a nejenom mým, já jsem ve sporu jen nejvíc vidět) mi připomíná debatu o EET.
  Nadšenci do EET hovořili o vyšším výběru daní, o nových hasičských vozech, nových hospicech a nemocnicích, a novém kde čem.
  Já argumentoval, hádal se, výsledek byl banán u nejmenovaného blogera a hrozba banánem u Pana Bavora.
  Debata to byla fakt vášnivá, byl jsem obecně za úplného blbce.
  No- a kolik stojí nemocnic, hospiců, kolik je nových hasičských vozů?
  Hmmm, třeba to ještě bude.
  Vyhrocená diskuze především u Pana Bavora se vede z mé strany také o levici.
  Tedy vedla, už tam nechodím, vyjímečně.
  Ale jedné věci jsem si všiml, poslední text o levici, týkalo se to Švédska, a role levice coby užitečných idiotů islamizace, tedy ten text měl nezvyklou reakci.
  7x+ a 7x – .
  Jinak to bylo 0 ku 40, a většina diskutujících se se mnou přestala bavit.
  Ostrá debata se vedla též o migraci, tady byla a je silná skupina, která nesouhlasí, ale všichni ti Tribuni a Čulíci a Hankové a Saulové tvrdili, že nás to obohatí, že přicházejí inženýři, a že se integrují…však to znáte.
  Uvedení vytrvali ve své- a nyní už to mohu klidně napsat né jako názor, ale jako fakt- vytrvali ve svém BLUDU.
  Nic z toho se nepovedlo, přišlo dvoupráví, chaos, vraždy, které dávno nikoho nezajímají, a ztráta kontroly nad svým územím.
  A nyní je debata o NWO, o nějakém převzetí moci pomocí dluhů, zotročení, no ale ať se dívám jak chci, nikde to ZATÍM nevidím.
  Přikláním se k variantě, kterou zde razí Embéčko, na co se nemáhat, však kamery jsou všude, a nakonec, lidé si dají čipy rádi a dobrovolně, proč jim to nutit očkováním, nebo čím vlastně?
  Astrem jmenovaní ekonomové jistě pracují s dobrými daty, ale já vidím problém v tom, že s nimi pracují dlouho, a stále se nic z toho neděje.
  Může se dít- ale neděje.
  Já nevím, jak je to v cizině, ale u nás se ty nůžky vlastně moc neotvírají.
  Ti, co jsou za vodou nějak zmizeli, splynuli s davem, už není slyšet věčné vytahování jako za časů ODSácké pravice.
  Kdejaká socka jezdí AUDI, které ani nevypadá za 200 papírů blbě.
  Ne každý je na tom dobře, ale KAŽDÝ je na tom lépe, než nižší střední třída za 1. republiky, ani ti si nemohli dovolit kachnu 2x za týden, protože její cena je fakt ekvivalent hodinové mzdy.
  Mastí se máslem, sádlem, nebo- když někdo chce být jó zdravý, tak všemožnými pochybnými, ale dobře oreklamovanými svinstvy.
  No a také jsem varoval před Německem, inu, Overtonovo okno se už otevřelo, jen by mě zajímalo, co v tom Německu funguje lépe, než tady- a jistě si mí oponenti vzpomenou, že jsem jako jednu z příčin tak vysokého počtu případů Kovidu (který je ve skutečnosti neprůkazný) viděl nutnost, být na tom HŮŘ JAK Německo, čistě z politických důvodů.
  Ve zprávách nám hlasí počty v ČR- a pak v Německu, které je větší.
  No, ale nač nadávat na Německo- a zde se odvolávám na své starší názory, tedy nač nadávat na Německo, když se může nadávat na Židy a USA, ne?
  Tady ukázka Overtonova okna, ještě se mi můžete vysmát, ještě ano- ale dlouho se smát nebudeME, rozumíte přátelé, nepíšu nebudeTE, ale nebudeME, protože jsme na jedné lodi.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Po-Madlovi-dalsi-O-kolik-lepe-by-nam-bylo-jako-soucasti-Nemecka-Znamy-manazer-se-zasnil-640780
  A příčiny dvou světových válek?
  Kolonie, územní a politické zisky.
  Příčina byla pletichaření, válka být v tom smyslu nemusela, ale na obou mají značnou vinu Britové, kteří se snažili oslabit Francii, a v té první vyřadit ze hry sílící, ale kolonie nemající Německo…Němci mají tradičně jiné důvody, Němci vidí všechno kolem jako německé, o co je někdo, Boha nevyjímaje, okradl, takže oni chtějí vždy jen svoje.
  Ohledně Kovidu nelze moc odhadovat, na rozdíl od jiných nevím to hlavní- jakou má reálnou sílu.
  Proto nelze odhadnout vývoj, ekonomika se totiž zastaví sama, i bez opatření, pokud virus sílu má, troufám si ale odhadnout, kdo z toho má prospěch.
  Čína a- islám.
  Čína veskrze ekonomický- bez čínského zboží bude Evropa za chvíli v prdeli (vlastně už je) a islám politický, Alláh seslal na nevěřící nemoc, a teoreticky, oni se klidně očkovat nechají, třeba…Turci, a pak mohou jít s EU do války, oni se v armádě nenakazí, oni ne, to EUroarmáda bude nebojeschopná. (už je).

  • embecko

   „Může se dít- ale neděje.“
   To je vlastne to nejdulezitejsi. Jak pisi nekde vyse, sam jsem konspiracnim teoriim naklonen, ale tady/ted to prestalo davat smysl prave s timhle „Může se dít- ale neděje“.
   Poku prijmeme, ze rozjeli Ciovid jako plan, pak proc to v breznu nedotahli do konce a cekali az na nejakou druhou vlnu, ktera vubec nemusela prijit? A v Cine, konspiratory uvadene jako centrum globalniho rizeni, druha vlna vubec neprisla.
   To je skoro dukaz toho, ze Covid zadnym vedomym nastrojem neni, ale ze jde jen on ah hoc vyuzivany/ zneuzivany proces.
   *
   Druha vec je ona zlata miliarda- pokud si vzpominam, tak Gates mluvil o idealnim stavu (stejne jako Rimsky klub), coz lae neznamena, ze chce nejak nasilne snizit populaci. Me by se treba 1 milarda lidi na planete take libila vice, nezli 7, ale neznamena to, ze bych navrhoval tech prebyvajicich 6 milard vymlatit.
   Pritom- konspiratori mluvi o depopulaci, ale zatim je to presne naopak- elity rust populace podporuji a to jak ve 3. svete, tak na Zapade. kde ma tohle logiku?
   *
   A presne naopak, lid zere konspiracni teorie mainstreamu jako divy: Putin otravil Navalneho a proto se uvali na Rusko sankce…coz je konspirace jako poleno, nebot nemecti odbornici odmitaji vydat vysledky udajnych toxikologickych testu.
   A s kym mluvim, ten je presvedcen, ze Putin je travic. Tribun vi, ze Kotleba na nejaky sek pro chude rodiny (!) sek propasoval jakysi symbol o kterem zatim nikdo ani neslysel. A mnoho dalsich prikladu.
   Elity maji lid uplne na lopate a delaji si s nim co chteji, ale aby napriklad mohly zrusit hotove penize, potrebuji k tomu, aby obcane nosili rousky?
   *
   Ted na nikoho nenasazuji, jen branim sve mentalni zdravi. Sam sebe chranim, ne nejake socky, nad kterymi place Aster, anebo potrhle analytiky, kteri zas nedaji spat Alve. Tohle je absurdni situace, na kterou nesedne jine reseni, nezli ze jde o nerizeny chaos.
   A jak rikal Friedman: „Kdyz chci vedet, co se deje v Moskve, nemusim tam mit sveho cloveka.“
   Tady je to to same: Abychom vedeli, co se deje, netreba cist analytiky, staci se jen divat a davat si veci do souvislosti.

   • Kamil Mudra

    „Tohle je absurdni situace, na kterou nesedne jine reseni, nezli ze jde o nerizeny chaos.“
    No a tímto konstatováním jsi si sám odpověděl na svou otázku: Jak souvisí islamizace s covidem.
    V komentáři popisuješ některé z ingrediencí ze kterých se ten guláš vaří. Imigranti a covid jsou jen dvě z nich. Jaká má být výsledná podoba toho guláše si můžeš přečíst v kuchařce jménem Protokoly sionských mudrců. To že se guláš v kastrolu občas někde přichytne a ingredience se ještě náležitě nepropojily vnímáš aktuálně jako chaos. Ale až bude guláš hotový tak ti dojde s jakým cílem byla ta která ingredience použita. Nebo se spíše té konečné ochutnávky nedožiješ protože tahle bašta není žádná „minutka“ a vyžaduje delší proces. Ale co už je dnes zřejmé, je to že si na něm nejlépe pochutná ten kdo bude mít dostatečné zdroje k tomu aby si ho dochutil podle svého. Ale také se může stát že bouchne sporák a s kuchtěním bude konec.

    • Kamil Mudra

     Za celkovou kurzívu se omlouvám. Samozřejmě měla být použita jen u první citované věty.

    • embecko

     Ta vec je prilis realna a vazna, nez aby ji bylo mozno hodnotit na primerech, Kamile.
     Vemme to treba takhle: ukolem covidu je zvysit dohled nad obyvatelstvem, depopulace a podpora imigrace.
     Pro jednoduchost vemme to prvni, kontrolu obyvatel a zeptejme se, v cem je covid novy. Jaka nova forma dohledu byla treba, ze k tomu musel byt pouzit covid (stavajici nastroje se ukazaly jako nedostatecne)?
     Ptam se, protoze mne nic tak duleziteho nenapada.

     • Kamil Mudra

      „Ta vec je prilis realna a vazna, nez aby ji bylo mozno hodnotit na primerech, Kamile.“
      Dobře, saxi, tak tedy bez příměrů:
      Co má společného covid a islámská imigrace?
      Infekci společnosti (její ekonomiky, kultury, tradičního životního stylu).
      Co způsobuje ta infekce?
      Nutí vlády ke zmatenému rozhodování které názorově rozděluje lidi.
      Co způsobuje takové rozhodování?
      Oslabuje pozici vlád (potažmo i státních institucí)
      Kdo má prospěch z takového oslabení?
      Nadnárodní korporace a banky které tím získávají větší moc.

      „Jaka nova forma dohledu byla treba, ze k tomu musel byt pouzit covid (stavajici nastroje se ukazaly jako nedostatecne)?“
      Tak například eRouška https://koronavirus.mzcr.cz/aplikace-erouska/ tu bys někomu bez covidu (nebo jiné epidemie) asi dost těžko odůvodnil. Nebo to vyplňování „návštěvních knih“ v restauracích. Přitom jde o sledovačku jaká doposud v našich končinách nemá obdobu. A jinde ve světe snad jen v Číně s tím jejich sociálním kreditním systémem.

      • embecko

       „Nadnárodní korporace a banky které tím získávají větší moc.“
       Jakou moc maji banky bylo videt na prikladu reckeho Tsiprase, ktery odjel do Berlina coby predstavitel suverenniho statu a vratil se jako zpraskany pes. Ze by dnes ve state mohlo neco fungovat bez souhlasu korporatu je iluze. Ten uz vic moci ani nepotrebuje.
       „Přitom jde o sledovačku jaká doposud v našich končinách nemá obdobu.“
       Jak to myslis? Vzdyt jses stejne sledovan i bez e-rousky, ta pouze specifikuje jednu vlastnost, infekcnost a tu tam zadava uzivatel dobrovolne.
       Podobne nejsou potreba navstevni knihy restauraci. Dohledat, kdyby se chtelo, to jde i bez osobniho podpisu. Staci GPS+identifikace telefenu, v pripade prepaidu staci vysledovat, kde usina.
       Brzy stejne dojde na to, ze i prepaidy se v CR budou registrovat, jako je to jinde v EU…proc asi CR v tomhle dovolili vyjimku?

       • Kamil Mudra

        „Ten uz vic moci ani nepotrebuje.“
        To si ovšem nikdy nemyslí ten kdo už nějakou má. Jak známo – s jídlem roste chuť.
        „Jak to myslis? Vzdyt jses stejne sledovan i bez e-rousky…“
        Mám na mysli psychologický efekt. Jakmile si sám a dobrovolně nainstaluješ jakoukoli sledovací apku do mobilu, byť jen na přechonou dobu, rychle si zvykneš a svůj potenciální odpor k takovým věcem snížíš minimálně na polovinu.

    • vittta

     Guláš se přichytl právě kovidem, to kovid zbrzdil některé evidentně cinknuté finty, zelený úděl třeba.
     Nebo i tu migraci, může nastat velký problém, protože migranti nebudou opatření dodržovat, a lidé to prostě uvidí.

     • embecko

      Vidim to uplne stejne- covid pribrzdil rozjete procesy, ale kdyz uz se objevil, tak byl, pomerne chaoticky (chybela priprava a planovani) vyuzit. A na tehle nedostatecne priprave se objevuji ruzne, drive neviditelne, machinace.
      Napriklad v Nemecku kvuli covidu zrusili zakaz bohosluzeb predcasne oproti puvodnimu planu tak, aby uvolneni prislo se dnem pocatku ramadanu. A tyden po zakazanych velikonocich…a nemecky krestan tak najednou videl, jak to vypada s rovnosti pred zakonem.

      • vittta

       Doplním, že chaotická zneužití vidíme až ve vlně druhé, první se prezentovala ukázkou naprostého debaklu EU a WHO, až do směšnosti.

    • Medenka

     Covid + imigrace = postup popsány zidovskym světovým spiknutím popsaným v Protokolech sionskych mudrců – je tvrzení, Kamile, které bych poslal do soutěže o „proroctví roku“.

     Které by snad svoji “ nalehavosti“ a „prukaznosti“ mohlo soutěžit s tvrzeními, že jsme při výtěrech čipováni nanoboty co jsou nám implantovany do mozku (proč by jinak při testech strkali lidem tu tyčinku tak hluboko do nosu?) a jsme sledováni a řizeni na dálku z tajné základny CIA v Litvě (odkud se mj. řídí drony útočící na Donbas). Prý všichni ti, co tímto prošli mají viditelné změny v charakteru reakci na situace jinak doposud běžně vnímané jako hodnotové neutrální, jako třeba že použiti kondomu není útokem proti vlastnímu národů nebo přirozeností daně Bohem, ale běžným ‚hygienickym“ opatřením anebo prostředkem aplikovaným z vlastní vůle stejného motivu jako jedinci, co nevyhledávajicí sex a nepárující se s opačným pohlavím co takto jednali vždy i bez vnuknutí jim tohoto jednání Židy anebo nestvurami z Langley.

     • vittta

      Berte v úvahu, že Protokoly jsou ukázkou naprosté univerzálnosti, a dají se použít KDYKOLIV a na COKOLIV.
      V původní verzi proti Židům, v dnešních verzích proti NWO, či jen obyčejně proti Putinovi, nebo Babišovi.

      • Medenka

       A už je proti Putinovi a Babišovi někdo včetně citaci příslušných pasáží dokazujících jednoznačnou shodu tohoto textu s dneškem někdo někdy použil? Jestli ne… pak možná ani ti chudáci „sionsti mudrci“ na tyhle pány a jejich sílu dobrá bojovat se světovým spiknutím sami o sobě nestačí a NWO to má už jasně spočítané:-)

       • vittta

        Pořád se to používá.
        Leckdo ani netuší, že tam jsou přesně ty stejně argumenty.
        Je to fakt dobře napsané, univerzální, změní se osoby, tedy vinníci- a máme to doma.

       • Kamil Mudra

        Pokud mi někdo oponuje když řeknu že Protokoly jsou kuchařkou podle které někdo vaří, tak zpravidla zjištuji že jde o někoho kdo ty Protokoly vůbec nečetl, nebo si maximálně někde přečetl jen nějaký komentář o nich. Týká se to i vás?

        • Medenka

         Kdyby to bylo tak jak píšete o Protokolech, byla by to za buď

         1) Lež, protože nikdo tak hloupý není, aby se tímto způsobem sám diskreditoval

         2) Povedlo by se přesně to, co měli v záměru denunciátoři tohoto antižidovského „rukopisu Zelenohorského“ (což pořád jaksi nějak nevychází, máme tu přesně ten stav společnosti, který ten kdo má být jaksi denuncován, je naopak na koni a ti kdo se o onu denunciaci snaží za použití „fake nařčení“ nemohou na veřejnosti pod svým jménem čumák ani vystrčit, aby nebyly s výsměchem lidem lynčováni.

         P.S. Protokoly jsou na politologii povinnou četbou ze které se dělá psychologický profil „autora“ ne z hlediska jeho snah, čeho tím chtěl dosáhnout a ve prospěch koho – to je vcelku jasné – ale co musel cítit, když se této práce „zhostil“. Závěry, jsou, Kamile, takové – že se jednalo o nejspíše nebohého starce, jemuž svět ve kterém chtěl žít a který si utopicky vysnil, natrvalo a neoddiskutovatelně uniká do ztracena a o němž je jasné, že NIKDY nenastane, svět feudalismu a dedičné honorární hyerarchie zanikal a slovo se drala politická rovnost a ekonomická soutěž mezi držiteli výrobních prostředků…Na Západě byly společenské korektivy dané lety konzervativně-liberální tradice silné natolik, aby konspirátoři nikdy nenašli u obecenstva většinového sluchu, už tím, že tam králové a královny bez moci jen oprašují starobylé ceremonie při státních svátcích, ergo parlamentní shromáždění stovek muži protichůdných zájmů, hájí jen a jen zájmy svých stavů jeden proti druhému, natož pak aby je dokázal někdo nasměrovat jednotným směrem. Občané a jejich volební hlas, už byl natolik většinově mocensky uchopitelný, že jakýkoli bankéř mohl leda tak tisknout inflační peníze., ale neměl na public-relations noty. Takže ideje tohoto konstruktu jsou o to více než směšné, už jen jako proto, že popíraly velice silnou dynamiku ZMĚN tehdejší společenských zřízení. Na Východě měli problém s bolševiky a jestli byla nějaká více relevantní opozice, pak tradicionalistická pro-monarchistická konzervativnií pravice s finančním zázemím nikoli od Židů, ale spíše ze Západu a nových zbohatlíků díky novým technologiím především globalni přepravy a obchodu, takže tam mohli věřit (a také věřili) jen max. na zpřísahání světového proletariátu, kterou ovšem v té době burcovali snad jen poněkud směšný a dosti v té době bezmocný antisemita Marx a jeho filogenetičtí následovníci. Později ani toto intelektuální zázemí jeho „žáků“ by se ovšem bez peněz z kapes jiných západních anglosaských rodů, na posléze realizovaném skutečně probíhajícím reálném dějinném zvratu, rozhodně neobešlo a Židé s tím měli společného asi tolik jako s vraždou Anežky Hrůzové. Neřkuli že tehdejší finanční centra měla nějak diverzifikovaných center.

         Zájmy tedy byly vždy natolik protichůdně v tehdejší (a naštěstí je tomu tak dodnes) světovou společností rozvrstvené, že tajné ovládnutí světa skupinou pár lidí vylučovala už jen jak by řekl Marx – antagonismus tehdy bijících se zájmů lidí prosazující jakýsi pan-globalistický rozměr (min. v antlantické prostotoru a Commonwealthu) s lolkálními nacionalisty, monarchisty a globalizujícími se komunisty bojujícími o moc nad světem.

         Literární hodnota je ovšem pozoruhodná, ten „nebožák“ ve smyslu, prožitého života nenaplněných ambicí, zneuznaného „vlastence“ a ideového renegáta své doby, musel disponovat znalostmi psychologie ((asi sebepozorování/ velmi silně emočně působívého jazyka za použití ještě emočně více burcujících podobenství, jenž ke svému „zpodobnění“ použil….Otázka je, proč někdo má zapotřebí používat 100x zesměšněné pokusy o „diskurzivní kontrarevoluci“ DNES, když dnešní svět ovládají důchodové fondy pracujících, tekutá demokracie (Z.Bauman) opět pracujících, a postkomunističtí oligarchové, kteří díky právě nepovedenému převratu „ideových neo-konzervativců západního střihu“ stvořili tato monstra z řad komunistických nomenklatur a zelinářů pohybujících se koncem 80.let v\ šedé zóně, ovšem velmi dobře monitorovaných tehdejší „carskou tajnou policií“.

         • Peter Matej

          Ja si o tých protokoloch myslím,že od ich zverejnenia už prešlo viac ako 100 rokov,čo je dostatočne dlhá doba na to,aby sa dalo vyhodnotiť,čo z toho čo je v nich napísané sa uskutočnilo a čo nie.S tým autorstvom „protokolov“ to vidím tak,že na cestovnom poriadku je dôležité to,či podľa neho chodia vlaky a nie to,kto ho vytvoril.

          • Kamil Mudra

           Přesně tak, Peter. Já ten přístup k Protokolům zpravidla charakterizuji tak že pro pochopení toho jak funguje letadlo je vždy užitečnější přečíst si technickou dokumentaci než se hrabat v životopisech bratři Wrightů a spekulovat o tom kdo jim co poradil.

         • Kamil Mudra

          „Protokoly jsou na politologii povinnou četbou ze které se dělá psychologický profil „autora“ „
          Děkuji. Tato věta mi coby odpověď přijde plně postačujici.

         • vittta

          Faganovina.
          Protokoly jsou ovšem z časů hlubokého carysmu, to o nějakých bolševikách nikdo ani neslyšel.
          A vůbec, nevnucujte nám, že je zde o protokolech řeč kvůli Židům, o těch nepadlo slovo.

          • Medenka

           Tak samozřejmě, v Prokolech není o Židech ani zmínka:-). „Hluboký carismus“ v roce 1903, nicméně první anglické vydání bylo až v roce 1921. Tento pamflet je ideovým zdrojem Mein Kampfu, jsou tam celé vyloženě opsané pasáže, car necar, Hitler coby národní socialista nemající s monarchisty cokoli společného, se nechal inspirovat carem:-)

           Ostatně později to byl zase Stalin, kdo se v přístupu k Židům nechal inspirovat Hitlerem. Pogromy na Židy měly v Rusku stejnou´propagandistickou grafiku i symboliku jakou úspěšně po Křišťálové noci, „inzerovali“ v Německu za vlády jedné strany s vedoucí úlohou. Rukopis – je nejen ona kuchařka – on nastolil hlavně jednotnou symboliku, a „kuchařka“?? Ta zafungovala snad právě v tomto jediném případě, téměř identicky jako přes kopírák. Ostatně i ten Matvej Golovinskij byl plagiátor, jako intelektuální proletář Hitler v případě Mein Kampfu – Protokoly jsou kompilací myšlenek Machiaveliho, Joly a německého antisemity Goedscheho, tedy západoevropských „myslitelů“ a literátů.

           Nicméně kapitola „tajné setkání na pražském Židovském hřbitově“ rády připomínají dvě hlavni dezinformační proruské kanceláře dodnes, VK a jeho AERONET u nás a obskurní nacionálně bolševické propagandistické hnutí v Rusku, jehož tváří je někdejší politruk 1. správy KGB, člověk vystupující pod jménem V.V. Pjakin.

           P.S. To s těmi macesy platí pořád, anebo světová konspirační „věda“ o světovém židovském spiknutí dospěla k něčemu jinému po 100 letech „bádání“? V době digitalizace by mohli přešaltrovat třeba na nějaké obvinění z výroby porna a rozdávání subskripcí na 1 měsíc zdarma pro náctileté jako promo, ne?

          • vittta

           Ano, to všechno se dá vyčíst na netu, ale my tady přece neřešíme Židy, ale univerzálnost protokolů na kohokoliv.
           Jestli jsou Aeronet či Pjakin desinformační, no, dejme tomu, ale čím?
           Desinformační byly BL a ČT a tyhle kujóni, třeba už dneska vidíme, že nelegální příval negrů a čmoudů nejsou žádní inženýři a doktoři, což se tam svého času běžně, a bezostyšně tvrdilo,NO-GO zóny také z čista jasna existují, a ZHN v Iráku ty zase neexistovaly, a všechny tyhle blbosti, prokázané fake, ale to nějak s Pjakinem a Areonetem dohromady nejde, co?

         • pacifista

          Kdo se nepoučí dějinami, tím mám na mysli ty faktické, nikoliv přepisované, musí si stejné, třeba v jiné podobě prožít znovu. Nezávidím vám ani za mák a jsem šťasten, že jsem mohl žít v té lepší době. Také vzdělanost měla nesrovnatelně větší úroveň, lidé si uměli dát dohromady 2 a 2, uměli číst mezi řádky a logické myšlení jim šlo. Kdežto dnes hanba mluvit. Když se po dnešních mladých bude něco chtít, nebudou to umět, protože jsou ze školy líní a bez vědomostí. Inu lehko na cvičišti těžko na bojišti.

  • astraustralia

   I toto je priklad proc je dnesni svet jaky, je.
   Diky tomu ze dnes ma kazdy mladsi clovek mobilni telefon v kapse, informace tecou zpusobem drive nam nepredstavitelnym.
   Nejen tato seslost, ale podobne se dorozumivani i ostatni, tak se shromazdovaly zlute vesty, diky rychle informovanosti prislo Millionu chvilek mnoho lidi na Letnou, stejnou cestou se v dnesni dobe domlouvaji jak ti co maji strach a maximalne se isoluji stejne tak i ti kteri jsou odpurci rousek.
   Mozna tento Cecho-American z Karvine ktery nataci videa predevsim z LA priste natoci seslost demokratu.
   Rychlost s jakou se deji nektere veci je dnes predevsim diky technickemu pokroku.
   Take proto ze oproti minulosti dnes po svete nebeha jen jedna Greta a jen jeden Minar, svet je dnes plny „ruzne“ aktivnich mladych lidi . A massmedia jedou na plne obratky. Prava presne nespocitaneho mnozstvi pohlavne odlisnych, prava kdekoho, kdo ma pocit ze mu spolecnost nevenuje dostatek pozornosti, ale zadne povinnosti ktere k pravum neoddelitelne patri !
   Jen s vyjimkou naslouchat a plnit povinnosti vrchosti z Brusselu !
   Doba je dnes jina nez byla pred par desetiletimi a od toho i jine podminky.
   Dokonce uz i virus je jiny nez onen zabehly chripkovy:-)
   Libi se mi nazor nekterych lekaru (prednich i zadnich) kteri s usmevem rikaji ze virus je odpadni produkt kazde bunky a byl tu s nami lidmi od pocatku a bude az do konce!
   Mozna by to mnohym lidem pomohlo v jinem nez presprilis ustrasenem pohledu :-)

  • vittta

   Konečně vidím úspěšnou formu multikulturismu.
   Ovšem nesmí tomu velet ti nejtolerantnější z nás, jinak by byl třeba samopal na zádech.

 27. vittta

  Tohle je správná kulišárna, bezprostředně napojená na odmítače koronaviru, kteří jsou zneužíváni ke shození vlády a prezidenta, a tím k následnému umožnění negrizace ČR, a to ještě v tom lepším případě, protože to může být i negrizace v rámsi spolkového státu Böhmen a Mähren.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/epidemie-koronaviru-poslala-ano-pod-25-procent-skokove-roste-stan-40339602
  Jak vidíte, STAN a Piráti, tedy největší kolaboranti a negromilové posilují, zatímco ANO je v prdeli.
  Článek hodnotí důvody, a v diskuzi- na jejím začátku, se to hodnotí též.
  Ani si nikdo vlastně nevšiml, že jde o předpoveď jen jedné bandy- v našem případě Kantar.
  Dá se ale kliknout na další tři, a tam jsou čísla zcela zásadně jiná.
  To ale nikdo nehodnotí.
  V podstatě se jedná o ryzí fake, protože v článku není uvedeno, že se rozebírá volební model, který se výrazně odlišuje od jiných modelů (1:3), ale budí to dojem, že taková je prostě realita.

 28. vittta

  Koukám, že u Tribuna hýkají nadšením, z odsouzení Kotleby.
  To je krása, soudit za čísla, s nacismem je třeba zatočit.
  Jsem zvědavý, jak by se tvářili, kdyby se takhle radikálně zasáhlo proti socialismu či „komunismu“.
  Proč ne, že jo, i tento režim je na černé listině, vlastně té samé, co nacismus.
  No, a až někdo zasáhne tímto způsobem proti nim, pak se budou dovolávat známého prohlášení toho kněze,
  Niemöller\ – kdy mlčel, když zatýkali komunisty, socicialisty, a když došlo na ostatní, nebyl nikdo, kdo by se jich zastal.

  • embecko

   Zajimavy postreh z dnesni demonstrace, hovori ucastnik:
   „Poslechli jsme si vyčpělé příběhy z dob komunismu a vzpomínky na listopad 1989.“
   Zvlastni, ze zde se angazuji slunicka a havloidi. To bych z podstaty veci necekal…ovsem pokud jde o kopnuti si do Babise, pak asi zadna idea neni spatna.
   U Tribuna se uz schazi nackove, kteri chteji zavirat podle lidskeho typu…a zakon pri tom maji uplne na haku.
   Jen podotykam, ze Kotleba neni nacek, ale fasoun, coz je velky rozdil. Do koncentraku take nezacali zavirat fasouni, ale nackove, jejich cilem je totiz „procistit spolecnost“, zatimco fasouni chteji mobilizovat a posilit.
   Bacha at nedopadnes jako Tribun…ten blogger jde primo ukazkovou, odstrasujici cestou.

   • Janika

    Ale to snad ne, já to tak nesleduju, ale ze by Tribun, ktereho si kdysi vybral GeoN mezi všemi blogery, sklouznul nekam mezi nacky, to se mi těžko věří.

    • vittta

     Na to odpovídá Hank:
     Nějak- když něco vypadá jako prase, a chová se jak prase, asi to nebude koťátko.
     Tribunovití silně připomínají Freislera, soudit a odsoudit, protože znalci potvrdili, že to číslo je závadné.
     Tribun nikdy nebude hájit nacismus v tom slova smyslu, hájí ale metody, které nacisté používali- protože se mu to prostě hodí.

     • embecko

      Asi tak…do Dachau sli jako prvni lide, co vypadali v ocich mnichovskych nacku jako prasata. Tohle je uplna klasika, nacismus v jeho zakladni podobe- uzdravit spolecnost jejim ocistenim od nezdravych elementu a to na zaklade osobniho vyberu (libi-nelibi).
      Pochyboval bych, ze Kotleba ten symbol priznal…a nepriznal-li, pak musi nutne vyvstat pochybnosti, jak to vlastne bylo. Vybrana castka se delila mezi 3 rodiny, takze to na tech 1488 mohlo klidne vyjit.
      A zasada rimskeho prava, vyucovaneho na fakulte rika, ze v pripade obzalovaneho v jeho prospech.
      Jeste bych chapal podminku jako zdvizeny prst, i kdyz i to je hodne, ale doba je zla. Ovsem 4,5 roku na tvrdo v pripade, dle meho, jasnych pochybnosti, je to, co oslavuji u Tribuna: likvidace cloveka, co vypada jako prase, anebo se chova jako smejd, co udajne dela ze vsech blbce.
      Zde ty mnichovske konotace rezonuji v plne mire.
      Jiste, ze neni Tribun nacek, jak pise vittta, to je totiz prislusnik strany, ale jejich metody mu nejsou cizi a podporuje je.
      K tomu se verejne kloni k podpore korporaci…no, co z toho asi muze vylezt. At to bude cokoliv, privlastek to bude mit „humanitni“ o tom nemam pochyb.
      Zde korektnost neni na miste, Slovensko melo fasizujici tendence, ted se to vraci znova.
      Branislav Fabry pise opatrne o policejnim statu:
      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/policajny-stat-zakonne-bezpravie-na-slovensku
      Netreba cist tu dlouho zpravu, staci citace:
      „Všetky uvedené faktory veľmi prispievajú k zavádzaniu prvkov policajného štátu na Slovensku.“
      Fabry si samozrejme nemuze dovolit rici, ze smerovani k policejnimu statu neni v pripade Slovenska pripadem vymknute kontroly policejni moci, ale politicka objednavka, na kterou policie pracuje.

      • Kamil Mudra

       Mno… Pokouším se u Tribuna s kočičí podporou o jakousi osvětu a vzhledem k tomu že proti nám táhnou v dojemné shodě za jeden provaz Saul, hamilbar a třešeň, budeme asi s kočkou vnímáni jako dobrý oddíl. :-)
       Z ostrovanů se k nám dnes přidala ještě dixi. Ale ani tamější štamgasti nejsou názorově jednotní. Proti Tribunovi a hankovi stojí v opozici michal a jeste asocialnejsi grupa.

       • Peter Matej

        Je si pamätám tri Tribunove výroky z diskusií na OM siahajúcich do čias vrcholiacej migračnej krízy v r.2015-2016.
        1. – Česká republika by mala prijať aspoň 400 tisíc migrantov.(Vtedy sa ešte migranti nazývali „uprchlíkmi“)
        2. – Je lepší „multi-kulti kotlík“ než válka.
        A ten tretí výrok je naozaj nezabudnuteľný,akoby vystrihnutý z hlavných téz a hodnôt Frankfurtskej školy a znel takto cit.:
        Mravní člověk nemůže nikdy akceptovat fyzickou sílu jako metodu obrany.Je lepší být obětí než bojovat,byť i jen v seběobrane.
        Ako z tejto diskusie vyplýva,tak sa Tribun nezmenil.

        • embecko

         Tohle neni individualni otazka, ale souvisi s obecnou ulohou intelektuala ve spolecnosti.
         Intelektual je sluha, prevodnik prani hospodarskych elit na nizsi lidovou uroven. Nazorovi intelektualni vudci vysvetluji lidu co je pro nej dobre a to v souladu s pranim elit. Za to dostavaji svuj plat- dotace, granty, prispevky…
         Jenze…s rozvojem internetu a medii obecne se najednou tenhle prevodnik-intelektual ukazuje jako zbytecny, nebot jeho praci dokazi prevzit media, vlastnena primo elitami. Intelektual je muz mluveneho slova a primeho styku a jeho sluzeb jiz neni treba, dnes lid jiz nedebatuj na zivoe, ale cte a to primo u manipulacniho zdroje- mainstreamu.
         *
         Intelektualovi tak zbyva uz jen boj o dotace a jelikoz neni schopen realne prace (tvorby hodnot), nedela mu problem zvolit jakoukoliv metodu.
         Zlate obdobi meli intelektualove za komunistu, jez z nich udelali celebrity, legitimizujici jejich rezim a za to dostavali vse, ceho se jim zachtelo. Divadla zdarma, toceni filmu zdarma, popularitu o jake se jim nikdy ani nesnilo a tak podobne.
         Tenhle duch umelce-celebrity prevzal havloidni rezim a vydrzelo mu to plnou jednu generaci (30 let). Prisla bida na kozaky a ti to nevydrzeli a obratili se proti svemu puvodnimu donatorovi- statu. A o zcela nepokryte, na Babisovi vadi sice kde co, ale nejvice, ze je to oligarcha. Pak se ovsem ukazalo, ze hospodarske elity jsou silnejsi, nezli vydirani intelektualu a muselo nutne dojit k prehodnoceni postoje.
         A prisli Pirati…
         Tem doslo, ze boj proti elitam je marny a nabidli tuto sluzbu: sjednotime a zpacifikujeme levicove smyslejici obcany- nespokojence a to naiz bychom se postavili proti kapitalu.
         *
         Mnoho puvodne protikapitalove zamerenych humanistu prozrelo a vydali se na cestu, proslapnutou Piraty: bude-li se kapital slusne chovat, muzeme se stat jeho spojenci. Na oplatku nabizime, ze vsechny kapitalove skudce, „osklive chlapecky“ eliminujeme (pozavirame, zabanujeme, zkratka odsuneme mimo medialni prostor).
         My pomuzeme kapitalu, on nam za to da dotace a granty.
         Tedy opet vidime vznik stare hry, ovsem jiz ne na medialni, ale realne politicke urovni.
         Samozrejme ne kazdy intelektual se do politiky vejde, ale tahle trida ma vysoce vykonne socialni radary a tak kazdy z ni zna a vi naprosto presne, co ma delat.
         Tedy zpocatku fuj! kapital…ted uz ne tak uplne, naopak to kapital s nami mysli dobre.
         Humanismus ano, ale ne pro osklive chlapecky, co vypadaji jako prasata, anebo z nas delaji blbce.

       • kočka šklíba

        Ano Kamile, ale víte co jsem si uvědomila? Že právě fašouni a tihle lepšolidé mají mnoho společného. Už by zavírali i za to, co si člověk myslí, nebo že oni vědí jak je ten člověk odsouzeníhodný a proto je dobře že je odsouzen. Ne, nebudou čekat až opravdu ten dotyčný spáchá nějaký trestný čin, oni ten trestný čin vyrobí anebo prostě budou tvrdit že se stal. Mají na to znalce přece.
        Nakonec já si všimla že když se diskutovalo o té hromadné odporné vraždě v Oděse, tak jak fašoun od Bavora mlčel, tak i Třešeň něco pindala a snažila se to zlehčit a Saul tedy nevím, ještě jsem sem nechodila, ale moc bych se divila kdyby to rovněž, svým způsobem, omlouval. Pro mě jsou právě takoví lidé už, dá se říci, odporní. Zavírat za domnělé (i když asi u Kotleby to bylo záměrné, je to fašoun) myšlenky je už vlastně fašismus. Jenže oni si myslí jak nejsou skvělí, kam jsme to dopracovali? S takovými lidmi? Jsou to ještě vůbec lidé?

        • Peter Matej

         Kotleba nie je ani fašista, ani rasista.Vytknúť mu môžem akurát jeho adorovanie „Slovák-štátu“ a osobnosť Jozefa Tisa.Tiež by si mal odpustiť pubertálny sklon k rôznym excesom týkajúcim sa nacistickej symboliky, medzi ktoré patrí aj to číslo 1844.Je na to dostatočne inteligentný aj vzdelaný aby sa k tomu nemusel uchyľovať..Absolvoval dve vysoké školy. Popularitu u ľudí získal svojou otvorenou kritikou cigánskej kriminality a nečinnosti vlád pri riešení cigánskeho problému na Slovensku.Osobne si ale myslím,že ak túto problematiku nedokázala vyriešiť panovníčka Mária-Terézia ani jej osvietený syn Jozef II.,komunisti ani súčasní pravdoláskari,tak je majoritou prosto neriešiteľná!Cigánsku otázku môžu vyriešiť len samotní Cigáni,ktorí sa dokázali integrovať do väčšinovej spoločnosti.Ako napr.redaktori Romea.cz.Už dávno mali vyvíjať osvetovú činnosť medzi cigánmi v sociálne vylúčených spoločnostiach,najmä v sociálne segregovaných cigánskych osadách.Cigán nikdy nezmení svoj spôsob života pod vplyvom gadža.
         Odsúdenie Kotlebu je chybou!Na Slovensku to nepochybne zvýši preferencie jeho strany,lebo ľudia intuitívne vycítili,že rozsudok je nespravodlivý!A je takmer isté,že vyššie postavené súdy(možno až Európsky súd)ho oslobodia.Tento rozsudok až priveľmi pripomína Orwellov román „1984“ aj s jeho „ideovým zločinom“a „ideovou políciou“.

         • Peter Matej

          Oprava,jedná sa o číslo 1488.
          Touto sumou Kotleba podporil tri rodiny,ktoré tú podporu potrebovali.Stalo sa tak v r.2017.A v r.2019,podal generálny prokurátor J.Čižnár trestné oznámenie na Kotlebu a jeho stranu.Obvinenie spočívalo v tom,že sa jedná o fašistickú stranu a GP požadoval súdny zákaz ĽSNS a jej rozpustenie,To bolo pred voľbami a súd Čižnárov návrh zamietol.Neuspelo ani Čižnárovo odvolanie sa proti oslobodzujúcemu rozsudku.Tak sa stalo,že Kotlebova strana ako jediná spomedzi všetkých politických strán má v rukách rozsudok,na ktorom je rozhodnutím súdu potvrdené,že ĽSNS nie je fašistickou stranou.Čo sa nepodarilo generálnemu prokurátorovi s Kotlebovou stranou,skúsil slovenský Urválek-prokurátor Honz so samotným Kotlebom,Prvostupňový súd dal za pravdu Honzovi a Kotleba sa proti rozsudku odvolal.To je zatiaľ všetko čo o prípade Kotleba možno povedať,či napísať.Len dodám,že Kotleba celkom iste moje sympatie nemá!

          • Peter Matej

           Takže si vyjasnime,čo to číslo 1488 vlastne znamená!
           Číslo 14 označuje dva výroky amerického „rasistu“Davida Lanea,lebo každý z nich je v angličtine zložený zo 14 slov.Výroky uvádzam v slovenskom preklade :
           Výrok 1. – „My musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí“ v preklade 10 slov,v angličtine 14 slov
           Výrok 2. – „Pretože krása bielych árijských žien nesmie zmiznúť z tohoto sveta“ v preklade tiež 10 slov,v angličtine 14 slov
           Takže,keby Kotleba rozdal na charitu namiesto 1488 € len 1088 €,tiež by dostal 4,4 roka basy na tvrdo?Bohvie!U nás asi áno!
           Tie dve osmičky zase vyjadrujú nacistický pozdrav „heil Hitler“,lebo pod číslom 8 sa v abecede ukrýva písmeno „H“.
           4roky a 4mesiace,za toto!
           Tak sa na to pozrime z trochu inej strany.Kotlebu odsúdil za prejav nacizmu ukrytý v čísle 1488 súd štátu,ktorý o sebe tvrdí,že je „právny“ a „demokratický“ !No ale tento štát je v NATO a EÚ spoločne so štátmi,ako sú aj Estónsko,Litva a Lotyšsko.Tieto štáty do dnešného dňa oslavujú svojich esesákov,ktorí sa v 2.ww vyznamenali zverstvami a vyvražďovaním židov nie len doma,ale aj v Bielorusku a na Ukrajine !Títo esesáci sú svojimi vládami označovaní za národných hrdinov.Prezident a vláda štátu,ktorý odsúdil Kotlebu má vrelé vzťahy s prezidentom a vládou Ukrajiny,kde dobrovoľnícke batalióny ako Azov majú na svojich zástavách runy, pripomínajúce označenie SS,kde bolo zverským spôsobom upálených 48 ľudí v Dome odborov v Odese,kde sa so symbolmi nacizmu stretnete na každom kroku a kde sa stavajú pomníky príslušníkom SS divízie Halič.Príslušníci tejto divízie sa mimo iné preslávili aj tým,že sa v zostave nemeckej SS divízie Dirlewanger zúčastnili potlačenia SNP a tzv.“čistenia hôr“.Zostali po nich masové hroby a vypálené dediny.Dnes sú to v našej spriatelenej krajine -Ukrajine,národní hrdinovia po ktorých sa pomenúvajú ulice.
           Ešte by som pripomenul vystúpenie americkej rockovej skupiny KISS v Bratislave v r.2010 !Tie dve „es“v názve sú napísané vo forme rún,ktoré tak radi používali nemeckí nacisti.Pripomenúť treba aj to,že jednacia sála kongresu USA je vyzdobená dvomi „fascies“(zväzok prútov so zaťatou sekerou)ktoré sú ako je známe symbolom talianskeho fašizmu.Tak štát s takýmito „kamarátmi“ odsúdil Kotlebu na 4 roky a 4 mesiace(zrejme tiež nejaké symbolické číslo) natvrdo do basy za to,že uvidel v čísle 1488 prejav fašizmu!

          • vittta

           Tak je to naprosto skandální rozhodnutí, o tom není pochyb.
           Zajedno je to rozhodutí politické, nikoli trestní, a za druhé je to bez důkazů.
           Oni tam někde píší o kontextu, v nějakém tom článku.
           Že jako kdyby dejme tomu těch 1488 Eur poslal někdo jiný, třeba Čaputová, tak to neznamená nic, ale že to byl Kotleba, známý nacista (s papírem, že jeho strana není fašistická), tak už to je důkaz.
           Kapela KISS prostě v kontextu není nacistická.
           A už vůbec nejsou nacističtí ukrajinští bojovníci za svobodu, i když kromě 88 jsem u nich viděl přímo hákenkrojce, a někteří měli i unifirmy SS.
           To byla náhoda, bojovníci za svobodu jsou prostě v tom kontextu bojovníci za svobodu.

          • kočka šklíba

           Naprosto přesně, ale to nevysvětlíte takovým lepšolidem jako je Tribun, Hank, Třešeň a Saul. U někoho z nich je to asi prostě vrozená hloupost, u někoho ale určitě ne. Nakonec podívejte s k Tribunovi a vůbec nechápete že docela rozumní lidé v tom nevidí ( v jeho odsouzení za toto) nic společného s fašismem, ovšem spojeným právě s justicí na Slovensku. Přece nemůžete v demokratickém státě odsoudit někoho na základě domněnek do vězení? I když je to člověk který má k fašismu asi blízko. Asi je to nedostatek toho zdravého rozumu :D . Zvláště u Hanka :D .

        • dixi

         Kočko Šklíbo, skvěle vyjádřeno. Peter, souhlasím. Už dávno měli rozlišovat, kdo cikánům skutečně pomáhat chce a má k tomu možnosti a schopnosti. Takhle jen spousta společnosti a neziskovek bohatne i dnes z úpadku cikánů a pokrok a pomoc nikde. Odmenili je tím, že všem nákazali nazývat je Romy, což mnoho z nich ani nepozadovalo.Bylo snadnější i levnější.povolovat a povolavat na praci chudáky z ciziny. Prohluboval se tak další ze způsobů rozvratů u nás i v jiných bývalých socialistických zemích. Dalsi probíhá v dnešních dnech pod záminkou nuceni k nošení roušky a timto k nesnesitelnému omezení osobních svobod, trpící obyvatelstvo spontánně vyjadřuje nesouhlas .

    • orinoko

     Tak na OM vyjádřil plné pochopení pro pálení zemřelých v době Covida. – Nápad soudruha Prymuly. Tak jsem mu odepsal, že v tom vidím židovské pece provozované strýčkem Ádou. NATO už nereagoval.

 29. Peter Matej

  Táto vyhrotená situácia s Covid-19,aj keď len tak zo dňa na deň neskončí,ale určite sa ukľudní po dvoch týždňoch vďaka voľbám prezidenta USA.Prajem si,aby to tam prebehlo v kľude no zároveň mám obavy z destabilizácie tejto veľmoci.Prípadné povolebné nepokoje by totiž mohli negatívne ovplyvniť celý svet.Tak či onak,svet po koronavírusovej kríze a prezidentských voľbách v USA už nikdy nebude akým býval.Nechcem byť samozvaným prorokom,ale podľa mnohých prognostikov zaoberajúcich sa ekonómiou vstupuje svet do hospodárskej krízy akú ešte nezažil.
  V sobotu v Bratislave a dnes v Prahe prebehli demonštrácie a ja sa snažím nájsť to,čím sa od seba odlišovali.Tak tá bratislavská bola po prvý krát po mnohých rokoch spontánna.Nikto ju nepovolil,nikto ju nepripravil,nikto nepostavil žiadnu tribúnu pre zaplatených aktivistov,hercov,či politikov.V Prahe bola demonštrácia povolená,niekym organizovaná a zvrhla sa, ako sa ukazuje nie len vďaka „ultras“,ale aj vďaka provokatérom zo zahraničia.Polícia údajne zatkla troch ľudí a z toho dvaja boli zo zahraničia hlásili v TV.Zdá sa,že pražská demonštrácia bola pripravená aj s cieľom otriasť Babišovou vládou.O Slovensku je také niečo obtiažne tvrdiť,lebo v tomto roku nastúpila vláda podľa priania EÚ a čo ja viem koho ešte.Predchádzali tomu organizované demonštrácie najmä študentov,ku ktorým sa pripojili aj naši komedianti,novinári a aktivisti Sorošom platených mimovládiek.Demonštrovalo sa za zvrhnutie Fica ako brzdy migračnej politiky EÚ a nastolenie do funkcie Sorošovho dievčaťa-Čaputovej.Poslúžila aj rituálne obetovanie bezvýznamného novinárika Kuciaka.Podarilo sa a dnes máme vládu,ktorú zahraničie nemá záujem povaliť.Takže motív demonštrácie je zjavne iný ako v ČR aj keď v oboch prípadoch poslúžili opatrenia proti šíreniu Covid-19,ako iniciátor-rozbuška a v oboch zohrali negatívnu úlohu hlupáci z radov futbalových chuligánov.
  Ako pozitívum na tej bratislavskej demonštrácii oceňujem práve ten fakt,že sa uskutočnila spontánne a nebola organizovaná.Bol to prejav nasratosti národa na vládu.A nad tým by sa mala zamyslieť nie len súčasná,ale aj tie budúce vlády.Slováci ešte sú (!!!)schopní prejaviť svoj hnev formou spontánneho protestu.To je podľa mňa pozitívne na tej včerajšej akcii v Bratislave.

  • Alva

   https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/marek-obrtel-tak-jsem-jel-do-prahy-na-demonstraci-/
   Projev Marka Obrtela na pražské demonstraci.
   Mimo projevu píše:
   „Byl jsem mimochodem velmi zaskočen, když jsem se na železniční stanici stal osobně svědkem toho, jak byl policejní kolega uniformovaných policistů, oblečen do šatů, působících dojmem fotbalového chuligána poučován, jak má postupovat, aby se vmísil do davu demonstrantů a vyprovokoval je k nepřístojnostem!!.

   • Janika

    Už vidím, jak nějakého prevleceneho policistu někde takhle nahlas veřejně instruuji a Obrtel je zrovna u toho, proboha :-). To je ale lhář, a navíc blbý lhář, timhle se úplně zdiskreditoval.

   • vittta

    Zde je otázka, co, či koho, meli tito provokatéři posílit.
    Obávám se ale, že vláda to nebyla.
    Peter píše i o zatčených zahraničních profesionálních demonstrantech.
    Doktor Orbtel se dle mého mýlí v tom, co by se mělo dělat, ostatně, ani to neříká.
    Neříká ani, proč vidí Prymulu jako diktátora, kterého všichni poslouchají.
    Snad jeho poukaz na jeho spojení s hlavními světovými lotry, nic méně KDO by měl tedy současnou vládu, ale i prezidenta nahradit?
    Kdo je u nás schopen tyto lidi nahradit, ve smyslu tak, že budou méně sloužit nadnárodním korporacím, a více vlasti.
    Mohu mít různé výhrady k prezidentovi, premierovi, či Prymulovi, ale nikdo lepší tady není, a ani kdesi v pozadí se zatím nevyskytuje.
    Shození vlády a prezidenta bude pro náš stát katastrofou.

    • Peter Matej

     „nic méně KDO by měl tedy současnou vládu, ale i prezidenta nahradit?“
     Neviem,kto by mal nahradiť vášho p.prezidenta.No dovolím si tvoju otázku rozšíriť dotazom.“Kto je v ČR schopný postaviť sa do čela vlády ktorá bude musieť sanovať štát po odznení koronavírusovej krízy?“Je v ČR niekto kto to dokáže lepšie ako Babiš?A bude sa vôbec niekomu chcieť prevziať na seba takú zodpovednosť?Na to by som rád vedel odpoveď.Že by ten váš vysušený odredovaný pirát?

     • embecko

      Nikdo lepsi, nezli Babis, neni.
      A co u vas Lubos Blaha, ma sanci se propracovat nekam az nahoru, anebo je mistopredseda strany nejvyse, kam dosahne?
      Jak ho vidite vy? Me se jeho clanky libi, ale jeho vlastni politiku sledovat nestacim. Je nebezpecny blazen, anebo ne?
      Nemyslim hned az jako Matovic, ale jestli jsou jeho postoje politicky pruchodne.

      • Peter Matej

       re:embéčko
       S Ľubom Blahom je to zložité hneď z niekoľkých dôvodov! Jedným z nich je,že Ľ.B.prešiel za posledných povedzme 5 rokov prerodom z „Novoľavičiara“ktorý sa kedysi pravidelne aj s rodinou zúčastňoval „Dúhových pochodov“,na dnešného ortodoxného,konzervatívneho socialistu.Ľudia si to pamätajú.
       Druhým dôvodom je fakt,že strana Smer-SD sa rozštiepila na dve pol.strany.Na pôvodný Smer-SD raprezentovaný dnes R.Ficom a Ľubom Blahom a na stranu Hlas-SD vedený sympatie vzbudzujúcim Pellegrinim a tzv.“progresívnou“časťou členskej základne bývalého Smeru-SD.Táto nová strana si svojou „pseudo socialistickou“rétorikou síce získava voličov,no pri lámaní chleba sa dá očakávať,že podporí slniečkárskych „eurosocialistov“z Bruselu.Sám Pellegrini je údajne homosexuál.Pravdou je,že Ľubo Blaha spolu s R.Ficom majú čo robiť aby stranu Smer-SD postavili znovu na nohy.Sorošovci a Brusel vynaložili na likvidáciu Fica a jeho strany príliš veľa námahy a prostriedkov na to,aby dopustili jeho návrat do pozícií ktoré strana zaujímala kedysi.Keď chce Fico s Blahom uspieť,tak musí smerom k voličom voliť rétoriku používanú Ľ.Blahom a smerom k Bruselu musí Fico hovoriť jazykom Viktora Orbána.Podľa môjho názoru,sa strana Smer-SD musí urýchlene zbaviť toho prívesku SD (sociálna demokracia) vo svojom názve a vrátiť sa k tomu,čo ju vynieslo kedysi po jej vzniku do parlamentu.Bolo to hlásanie tzv.“tretej cesty“.Teda ani pravica ani vtedy už skompromitovaná ľavica,ale normálna politická strana,ktorá háji záujmy ľudí práce a záujmy štátu nepodriaďuje záujmom cudziny. Potom sa na Fica nalepili sociálni demokrati a reziduá zradcovskej Weisovej SDĽ (relikt KSS),pridali k názvu „SMER“ prílepok „-SD“ a práve to spôsobilo,že politika strany sa začala podobať politike európskych socialistických strán,včítane ČSSD.Fico sa tomu bránil a preto bolo nutné zlomiť ho.Nepodarilo sa to celkom,no z utŕžených rán sa bude spamätávať dlhšiu dobu.Blaha mu v tom „uzdravení sa“ výdatne pomáha.

       • embecko

        Divil jsem se, ze v pripade sestreleni Fica, ktery se mi zda jako mozna nejlepsi slovensky politik, nebyl podporen/podrzen obcany a hlavne alternativou. Jak jsem se ale na par slovenskych diskuzich dovedel, vzbudil nevoli prilis velkou ochotou ke kompromisu a nakonec sel na ruku slunickarum. Tim se zaradil k ameboidnim politikum a nebyl zvlastni duvod se za nej prat.
        Ted je tedy na nem, jestli se sebou neco udela, pronarodne se vyprofiluje a „ztrvrdne“. On velmi sikovne couvnul, stahnul se a nesel do konfliktu…ale ted je cas na to se projevit. Osobne se mi ale zda, ze na to uz nema, ale mohu se mylit.
        *
        K Pellegrinimu: ten mi prijde jako mezistupen mezi Ficom a Zmatovicom. Na oko nekonfliktni, v dusi slunickar jak poleno. V dobrych casech bude hrat vlastence, jakmile ale situace zhoustne, stane se z nej slunickar.
        *
        Zmatovic je jasny: Ten odejde a uz se nikdy nenavrati…
        *
        Pomalu mi prijde podezrela situace, kdy se neustale vola po nejake autenticke levici, ale ona ne a ne vzniknout. Jak by se tomu politici, schopni kdykoliv a kdekoliv jakehokoliv kompromisu a veletoce, branili.
        Zde se vkrada myslenka, zda-li nahodou nejde nikoliv o neschopnost, ale dusledek tlaku z vyssich (evropskych a globalnich) mist a vytvorit autentickou stranu si dnes uz zadny politik nemuze dovolit, nebot by tim sebe i rodinu vystavil realnemu/existencnimu nebezpeci.
        Na prave strane spektra je to to same, i kdyz mene viditelne. Nakonec se do cela pronarodnich stran dostanou takove typy, jako Kotleba, ci Okamura, coz musi autenticke vlastence odradit.

        • Peter Matej

         Divil jsem se, ze v pripade sestreleni Fica, ktery se mi zda jako mozna nejlepsi slovensky politik, nebyl podporen/podrzen obcany a hlavne alternativou.
         V tom spočíva „čaro“systému,ktorý bohvie prečo nazývame demokraciou.Tento systém totiž zabezpečuje tak veľkú názorovú roztrieštenosť v spoločnosti,že ľud sa nedokáže zjednotiť na ničom.Hlavne nie na tom,že je nutné potrebné mať takú vládu,ktorá bude predovšetkým brániť záujmy vlastného štátu a záujmy svojich občanov pred záujmami cudziny.
         V starej rímskej republike v čase existencie vonkajšieho alebo vnútorného nepriateľa ktorý ohrozoval republiku,vumenoval tribún na návrh senátu diktátora,ktorému na dobu pol roka zveril všetky vojenské aj civilné právomoci.Po odznení hrozby,sa právomoce vrátili do rúk senátu.Myslím,že nastáva čas pre nejakú formu diktatúry.

         • embecko

          Nepodlehejte iluzim, Peter.
          „bude predovšetkým brániť záujmy vlastného štátu a záujmy svojich občanov“
          Vetsina obcanu nema zadne predstavy o svych zajmech a pouze opakuje to, co do nich nalije mainstrem, jediny zdroj jejich nazoro-tvorneho procesu.
          Cesky priklad: Kdyz bylo pred lety pred volbami, Kalousek vyhlasil, ze zavede skolne a snizi davky duchodcum. Kalouska pak volili predevsim studenti a duchodci. A kdyz chtel splnit to, kvuli cemu ho zvolili, zdvihla se vlna nevole se slovy „My nevedeli, ze to mysli vazne!“
          To je prva vec, dale pak:
          „Tento systém totiž zabezpečuje tak veľkú názorovú roztrieštenosť v spoločnosti“
          Je to presne naopak…system zabezpecuje nazorovou jednotu!
          Proto v CR 90% volicu voli mainstream!
          Rozlisujte prosim nazory (= to, co na-zirame, vidime) a mineni (= to, co si o videnem my-slime, jak to zpracujeme).
          Mineni nema vetsina obcanu temer zadne a vydava za ne cizi (medialni) nazory.
          Nazorovou roztristenost neni treba nijak podporovat, pokud lide nemaji zavazny navod, co si myslet, pak se to rozpada uplne samovolne.
          Priklad:
          Pri minulych volbach 2017, probihajicich na pozadi uprchlicke krize, byla vetsina obcanu naladena pronarodne a protiuprchlicky. A vysledek? Dve pronarodni a protiuprchlicke strany dostaly dohromady 11% (SPD 10,5%, Realiste 0,7%).
          Zbytek pripadl prouprchlickemu a protinarodnimu mainstreamu.
          Neboli presne, jako v pripade Kalouska, uvedenem vyse.
          S takovymhle (volicskym) materialem nemate sanci neco udelat, ten to hodi tomu, koho vidi v bedne; nejake funkcni rozhodovaci dilema u nej naprosto neprichazi v uvahu.

          • astraustralia

           Pri minulych volbach 2017, probihajicich na pozadi uprchlicke krize, byla vetsina obcanu naladena pronarodne a protiuprchlicky. A vysledek? Dve pronarodni a protiuprchlicke strany dostaly dohromady 11% (SPD 10,5%, Realiste 0,7%).
           Zbytek pripadl prouprchlickemu a protinarodnimu mainstreamu.
           Neboli presne, jako v pripade Kalouska, uvedenem vyse.
           S takovymhle (volicskym) materialem nemate sanci neco udelat, ten to hodi tomu, koho vidi v bedne; nejake funkcni rozhodovaci dilema u nej naprosto neprichazi v uvahu.

           Uz Ti tam zbyva jenom pripsat zes tak blbejma volicema je mozno dlazdit :-)

           PS
           take ze ta bedna si toho je dobre vedoma a podle toho se chova :-(

          • kočka šklíba

           Nemáte pravdu, KSČM rozhodně nebyla prouprchlická, ona tedy ani ODS si myslím. Zato Realisté měli ve svých řadách hajzla na dvacátou. Ostatní jsem neznala, ale když tam mohl být tenhle, tak není vyloučeno že nebyl sám. Havel, leštič klik na ministerstvu zemědělství, poradce nejhoršího ministra zemědělství snad za celých 30 let – Gandaloviče, osobně by mě zajímalo s čím mu radil, protože nic neumí, no ale on Gandalovič taky ne. Takže Robejšek mohl být zlatý ale s takovými lidmi tedy ne děkuji.

 30. dixi

  Nakouknete k Větvičkovi, nádherná ukázka češtiny, v článku, s jejímž obsahem tak docela nesouhlasím ale i v odpovědích v diskuzi. Bohatost naší řeči mne pokaždé potěší. Jinak děkuji za poctěni zde u Janiky.Zvlastni, dost často souhlasím s oběma poly. Bude to tím, že pořád vlastně nic nevíme. V Praze se demoska ( pry proti rouškam) zvrhla. Nemyslím, že to byli jen fanoušci, možná tak odnož antify, tomu bych nekorektně věřila.

  • dixi

   Ježíši, i když po sobě texty kontroluji, tohle teda vykvetlo opravdu blbě, měla jsem na mysli čtení, počteni.

 31. astraustralia

  Deji se u vas veci a vy se bavite dokonce i o sjezdu Bohem vyvolenych v Basileji odkud dilo nazvem Protokoly pochazi,
  a odsuzuje se to stylem anticharty :-(
  To zasadni co se deje v CR vam ale asi unika.

  Co v massmediich o sve rodne vlasti nectu a v TV nevidim,

  co Babisova vlada a Hamackova policie dela s pokojnymi demonstranty!

  Dnešní demonstrace na Staromáku.
  Urna ultras

  Dorazili jsme se ženou trochu později. Protože mi sestra volala, že každého příchozího šacují, odložil jsem zbraň v autě.
  Po příchodu jsme našli ostatní a poslouchali, co se tam povídá.
  Když říkali, co dávno vím, začal jsem se koukat kolem sebe. Najednou jde kolem nějaký “ultras” v džízce, trochu ošuntělý. Ale … Přes dva metry, samý sval, klidný pohled, žádný magor, prostě na první i druhý pohled voják. Došel ke skupince stejných. Podle mě z Urny, nebo jiná zvláštní jednotka.
  Vzal jsem ženu za ruku, že odcházíme, než bude problém. Kolem orloje do Pařížské. Tam policejní uzávěra, a přesto, že jsme byli slušně oblečený pár, řekli nám, že neprojdeme. Ale proti nám lidi pouštěli. Proč?
  Do toho začli bouchat petardy. Z místa, kde byla skupina těchto Urna ultras. Skoro jsme utekli mezerou v Celetné a na Staromáku to začalo ..
  Za hodinu šmejdi z vlády odsuzují “napadení” pořádkové policie těmito “ultras”
  Byla to provokace s agenty provokatéry, které tam na nás poslala naše vláda.
  My se pod tím slovenským estébákem dostáváme do horší doby, než byla totalita.

  Daniela Konecna
  Přátelé, kamarádi,
  Dneska musím napsat článek, abych uvedla na pravou míru informace v médiích ze Staromáku.
  BYLA JSEM TAM. Bylo nás tam asi 8000 až 10 000 lidí.
  A bohužel, skoro v první řadě :o(.
  Byla jsem se 14 letou dcerou a manžele na pokojné demonstraci na Staromáku. Pořádala organizace HON, demonstrace byla ohlášená od 14:00-15:00.
  Byly tam vystoupení zkrachovalých živnostníků…vše v klidu.
  V 15:07 byla demonstrace ukončena.
  Dostali jsme instrukce, kterými ulicemi máme Staromák opouštět.
  A hled: ani jedna cesta nebyla průchozí.
  Pořádková policie zmizela a všude byli jen těžkooděnci ve 3 řadách. S obrněnými vozy.
  V Pařížské ulici byl zátaras i s TANKEM! Nepustili nás ze Staromáku ven!!!!
  Ano, byli tam nějací chuligáni a ultras, ale v markantní menšině, než bylo nás normálních lidí.
  Těžkooděnci byli v přesile, proti chuligánům.
  Pak se to seběhlo rychle.
  Policie začala lidi hnát patronami se slzným plynem směrem na Týnský chrám…..
  To jsem dostala první slabší zásah, omyla jsem si oči a pomáhala jsem další lidem kolem omýt oči, zorientovat se. Staršího pána skupina porazila, pomáhali jsme mu na nohy.
  Pak jsem byla u vysílacího vozu České televize a mezi vůz a zdi domu, asi 1,5m ode mne hodila policie 2 slzné granáty.

  Ani po tomto zásahu NÁS NECHTĚLI ZE STRAROMÁKU PUSTIT. V novinách sprostě lžou!!!!!
  Nemohli jsme nikoho přesvědčit. Musíme počkat, až se situace vyřeší.
  Až můj vysoký hlas dostal tvrdší kadenci a vzala jsem dceru před sebe, jeden těžkooděnec zareagoval mozkem.
  Zařval: „je tu dítě, pusťte je projít.“
  Moc ráda bych řekla, že bych chtěla pomoci i dalším lidem, ale nebylo diskuse. Museli si pomoci sami.

  Tolik tedy k PRAVDIVOSTI NAŠICH ČESKÝCH MÉDIÍ!!!!!

  Prosím sdílejte, ať se pravda šíří.
  Přikládám své fotky.

  https://www.facebook.com/daniela.konecna.374

  • astraustralia

   NAPIŠTE NA TELEFON PREMIÉRA BABIŠE +420724106303
   a požádejte ho o to, aby byl nalezen a prošetřen muž v civilu, který dle svědků vyvolal nepokoje na Staroměstském náměstí po pokojné demonstraci a pak nasedl do tohoto policejního auta s SPZ 1AT 2759 a odjel…

   • vittta

    Nóó, já zažil něco podobného na demonstraci proti negrům, byť jsem neviděl policejní provokatéry.
    Ale tragicky zvládnutá situace, „modelové“ řady těžkooděnců proti nikomu, jen pro kamery, a nesmyslné uzávěry, to bylo podobné.
    Mohu jen říci, co bych udělal na místě ministra vnitra já, resp. jak bych já z toho těžil politické body.
    Tedy takto:
    Když už není možné demonstraci zabránit, tak je nežádoucí, aby byla demonstrace klidná a věcná.
    Policejní tvrdé rozehnání radikálů se politicky použít dá, klidné demonstrace určitě ne.
    Teď kdo to vymyslel, kdo prosadil, a kdo byl do toho jen „namočen“.
    Nemyslím si, že by to inicioval Babiš, spíše sázím na Hamáčka, který tím může posílit skomírající ČSSD.
    Zde tedy nutno dodat, že násilné rozehnání demonstrace položí štvané a bagatelizující protikovidové útoky, projevy už nebudou nikoho zajímat.
    Češi vesměs bordel nedělají v jakýchkoliv počtech, provokatéři jsou třeba VŽDYCKY.
    Na tom byla postavená i demonstrace milionu chvilek, která byla ukázkově klidná, až tomu v zahraničí ani nechtěli věřit, při těch počtech kolem 80-100 tisíc.
    Tam zase bylo politicky nutné, mít klid.
    Kdo rozhoduje o nasazení policejních provokatérů, kdo a proč je cvičí, je trošku záhada, protože Hamáček je ministr dnes, ale tato jednotka je tam celé dekády, ministr jen rozhoduje o jejím nasazení.

    • Peter Matej

     Kdo rozhoduje o nasazení policejních provokatérů, kdo a proč je cvičí, je trošku záhada,
     A čo,ak tá demonštrácia v Prahe bola zorganizovaná(aj s policajnými provokatérmi)účelovo preto,aby zobrala vietor z plachiet súčasnej opozícii ?Možno,že chystala proti Babišovi so Zemanom demonštráciu ďaleko väčšieho rozsahu.Vypustiť pretlak pary v kotli tak,aby to nespôsobilo veľa škody,môže byť za istých okolností celkom užitočné….si myslím!

    • Alva

     Mohl bys to ještě rozebrat z tohoto pohledu?
     Čemu mohly posloužit až takové policejní manévry? Četla jsem, že demonstrace byla povolená. Ta policejní asistence v takovém rozsahu musela být připravovaná současně s jejím oznámením. Bylo přece možné ji nepovolit, pak by jako k nepovolené snad stačila běžná policejní rutina.
     Nebo – ale to bude moje „konspirace“ – je za tím snaha být světovými? Demonstrace jsou v USA, Francii, Německu a u nás nic? Až takoví jsme břídilové?

     • vittta

      Byla povolená- ale ohlášeni byli fotbaloví fanoušci.
      Nutno si uvědomit, že i u vyhrocených fotbalů- Sparta- Baník např, se takové manévry dějí, není to tedy nic zvláštního, jak se snaží EUrohujeři hlásat.
      Demonstraci povolil zřejmě Hřib, či někdo z Prahy, s tím úmyslem, vládu poškodit, resp, donutit k nějakému hloupému činu.
      Vláda musí nějak reagovat, a monitoruje situaci, kdo jako na demonstraci vlastně bude.
      Dá se předpokládat, že nařízení vlády nebudou dodržena- to vědí obě strany.
      Je velmi složité, zasáhnout proti běžným občanům, navíc, právě na to EUropříznivci čekají, je třeba si uvědomit, že probíhá Maidan, tedy snaha o svržení legálně zvolených klíčových představitelů státu- nepřetržitě už od prezidentských voleb.
      Ukazuje se, že počet chuligánů je malý, to se ostatně dalo čekat, víc toho nakecají, než udělají.
      Také se ví, že EUronacité povolali profesionální demonstranty, kteří poslouchají jejich příkazy, a budou reagovat na danou situaci.
      Proto je výhodnější, použít svoje provokatéry, a tím řídit průběh demonstrace, a tím minimalizovat nějaká překvapení.
      Drtivá většina občanů bude schvalovat násilí na jakýchkoliv ultras, jen minimum to bude respektovat na běžných občanech.
      Samozřejmě si lze pložit otázku, nač demonstraci povolit, ve smyslu, že jí mohl zakázat hlavní hygienik, či někdo, loajální vládě, ale to by se strhl povyk, že „nám“ vláda zakazuje demonstrovat, že je to vláda totalitní.
      Mysli také na to, že EUronáckové už použili všechny dostupné finty, zejména masivní mediální podporu Drahoše, zveličení demonstrací milonu chvilek, a jejich úspěchů, volební propaganda (zde tak úplně nesouhlasím se Saxem, že protinegerské strany volilo jen 10% občanů, ve skutečnosti i voliči ANO jsou protinegerští, pak komunisté a SPD a naopak jsou to proevropské strany, které pravidelně trpí debaklem)….atd.
      Uspět je tedy třeba jinak.
      To pak se dělá tak, že se proti národní, legální vládě, poštvou národně cítící občané, jinými solovy, když kolaboranti nestačí, musí si loajální občané vládu shodit sami.
      A to vidíme nyní s tím Kovidem, protože i mnoho národovců na vládu nadává, aniž by jim došlo, že NENÍ v současné době alternativa, a že shozenou vládu, a lhostejno zda nelegálně, nebo legálně u voleb, nahradí proevropská, EUrofašistická pakáž.

     • vittta

      Já nevím, Astře, co bych měl ještě dělat, aby bylo zřejmé, že jsem své priority nezměnil?

      Video si teprve pustím, ale už mohu na otázku odpovědět.
      Nevěřím ani jedněm.
      Cokoliv může být fake, a „lidé, kteří tam byli“, mohou klidně být jen provokatéři, či to nemusí tak úplně chápat, atd…
      Nic méně pozorně sleduji obě strany, a alespoň na tomto malém virtuálním prostoru se snažím reagovat aktivně na dané situace, znajíc co největší množství informací (nesledovat mainstram je to nejblbější, co lze udělat, protože nepřítele je třeba poznat), a mým cílem je přesvědčit, či udržet na vlastenecké straně tápající spoluobčany, kteří nemají ten cit pro detail, a mohli by udělat neuvážené kroky, kterých bychom pak litovali všichni.

     • vittta

      Tak, Astře:
      Video nedůvěryhodné.
      Třeba na ženská hovoří o tom, že projevy byly skvělé, a vyjadřovaly názory všech- proč to tvrdí?
      Hovoří se o tom, že tam měli být nějací lidé ozbrojení (že to psala média ještě za demonstrace) – ale já to nikde neslyšel, to samozřejmě neznamená, že to nikde neřekli, ale už se s tím nepracuje a je to čerstvé.
      Žena ví, kdo tam byl, jaké složení, to ale vědět nemůže.
      Pak si stěžují na čtverce, a že díky nim nebylo možné opatření dodržet- blbost, opatření nebylo možné dodržet v žádném případě, ale nikdo se o to ani nesnažil, možná byl ten, kdo maloval ty čtverce jediný poctivý.
      Dále v hovoru vyplývá, že neměli roušky, takže žádná opatření dodržovat ani nechtěli.
      Správný žvást je to, že žádná krize v nemocnicích není.
      No asi ne, jenže o to právě jde, aby nebyla, tak jsou ta opatření, až krize bude, budou tihle dva nadávat, že vláda nic nepřipravila a neudělala.
      Nepopírají vir ani jeho nebezpečnost- ale žádná opatření respektovat nehodlají.
      No, a pak měla kámoše a ten, od té doby co vystudoval epidemiologii, stal se kreténem, který jim radí blbosti, dokud neměl naštudováno, byl OK, takže nemáte vlastně odborníky poslouchat.
      Pak paní chytrá už „to“ nemůže vydržet, protože furt poslouchá „debilní“ názory, těch, co tomu hovno rozumí…
      Jestli cítíte, že jste oslabení, tak roušky noste, oni proti tomu nic nemají….ale roušky chrání hlavně ty druhé, což jim asi nedošlo, pak žerou hromady vitamínů…asi nějaké doplňky, ale ne kvůli kovidu, ale nějak asi pořád…hmm, hltači reklamy na zdraví asi.
      Prý jestli se vám to nelíbí, nekoukejte na to….
      Já se chci potkávat s lidma…JÁ CHCI!
      Soráč, Astře, ale tyhle dva ty dáváš jako nějaký důkaz něčeho?
      To jsou extremisté, a sobci.
      Nic proti nim, mají takový názor, v pohodě, ale jako ukázku , resp. jako argument bych je tedy rozhodně raději nepoužíval.

      • Alva

       Je to sice od věci, ale když jsi letmo zmínil ty nemocnice, tady jedna perlička „k výrazivu“ na Novinkách.cz:
       „Ředitel nemocnice: Téměř polovina hospitalizovaných jsou u nás bezpříznakoví pacienti“
       Vždycky jsem myslela, že v podstatě každá nemoc se projevuje aspoň nějakým, třeba nepatrným příznakem, ale co má co dělat „bezpříznakový“ PACIENT v nemoicnici?

       • vittta

        To furt slyším, takové…jakoby rejpání.
        On tím říká, že se nic neděje, že to je všechno přehnané, a já si to přeložím tak, že v tom špitále je téměř polovina dostupných míst pro opravdu nemocné, což je pozitivní.
        Základ manipulace je ale jinde, ten doktor to psal –nevím, třeba 17.10., ale- jak to bude vypadat 21.10.?
        Situace na bojišti se mění totiž každou hodinu.
        Kdybys viděla, kolik lidí to kolem mě má…
        Lehčí, až středně těžké případy, naštěstí.
        Jako rozlejzá se to, né že ne.
        Copak o to, uzdravení trvá asi 8 dní, z toho 4 dny jsou kritické, ale jak to bude s možnými následky, o tom se toho zatím moc neřeklo.

 32. vittta

  Správný agitátor se manipulace nebojí.
  Zde Hnizdil.
  Nemám čas, v případě zájmu mohu cokoliv rozebrat.
  Nejzajímavější je asi tohle:
  „Koronavirus nezlehčuji. V únoru mi bylo hodně zle, ztratil jsem čich, chuť, měl bolesti svalů, teploty, trápil mě zánět v uchu. Dokonce jsem na týden zrušil ordinaci, šel za zkušenou lékařkou ORL. Antibiotika nezabrala, pomohly až kortikoidy.“
  Jóóó, doktore?
  Od kdy se na vir používají antibiotika?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prymulovy-lzi-Jan-Hnizdil-Takto-jsem-si-vylecil-covid-Pet-veci-je-jinak-640842

 33. vittta

  No a opět Tribun, který sice procitá- ale neprocitl.
  Je tam řeč o protokolech sionských mudrců, proto to sem odkazuji.
  Tribunovo prozření, že součást protokolů, resp. jakási kopie, je v podstatě všude a ve všem je jistě povzbudivé, zde o tom vedeme řeč, asi to hank (od kterého to Tribun má) okopíroval, jsouce zdejším nadšeným čtenářem.
  Pak je úvaha o manipulaci, které každý více či méně podléhá, byť sám Tribun to vidí tak, že klidně může(me) mít pravdu, i když ostatní tvrdí něco jiného, ale ostré hrany tomu otupilo sebekritické, že to tu pravdu nezaručuje, což ukazuje určitý psychologický profil.
  V každém případě by asi neměl psát, že protokoly sepsala carská ochranka,(tajná služba) i když se to obecně má za pravdu, nějak vysloveně prokázané to tedy není a celkem se dá předpokládat, že je to spíše blbost.
  Mě nejde do hlavy, co on má za osobnostní problém, prý „věřit všemu je hloupost, a nevěřit ničemu také“.
  To je nějaká deprese, proč by měl kdokoliv čemukoliv věřit?
  Předpokládám tedy, že se pohybuje v politických a filosofických oblastech.
  Důležité je naslouchat, pokud možno co největšímu počtu názorových proudů, a žádný z nich nepodceňovat.
  Dále pak by měl každý vědět, že i naprostý idiot s IQ tykve může vyplodit geniální závěr, a intelektuál s IQ 160 může plodit většinou úplné blbosti.
  No a to vše konfrontovat s vlastními zkušenostmi, a snažit se v tom najít nějakou pravděpodobnost, protože hledat pravdu je zbytečné, ne nadarmo se říká, že pravdu má jen Bůh, což v překladu znamená, že pravda v tom významu nejenom že se hledá dost těžko, ale ješte je to dost ošemetné, ten výsledek, protože těch pravdu může být i víc.
  Chce to ovšem-aby člověk neupadl do deprese, znát své možnosti, a s pokorou si je přiznat.
  A to jak možnosti svoje, tak možnosti lidského rodu obecně.
  Jenže tak daleko se Tribun asi nedostane, ten tak dávat banány politickým odpůrcům, se kterými si neví rady.
  Pak nemá mít depresi.
  https://tribun.red/2020/10/19/dvojsecna-zbran-prohlednute-manipulace/comment-page-1/#comment-161603

  • Kamil Mudra

   „To je nějaká deprese, proč by měl kdokoliv čemukoliv věřit?“
   Protože se bez toho ničeho nedobereš. Na nějakých předpokladech (kterým alespoň v ten okamžik věříš) musíš stavět jakoukoli svou úvahu a rozhodování.
   A zpravidla to bývá tak že čemu nevěříš tím se z vlastního popudu ani nezabýváš. Zkus např. vést hovor o no-go zónách s někým kdo nevěří v jejich existenci. Okamžitě poznáš že o nich nikdy nepřemýšlel. A to platí pro cokoli.

   • vittta

    No jo, ale oni NEVĚŘÍ takovým náboženským pohledem, to slovo má, tak mě napadá, vlastně dva významy.
    Někdo věří v Boha, ale nemá k tomu žádný objektivní důvod, je to prostě víra, i když mu ta víra rozhodně dává silné, emotivní zážitky.
    Věřit, či nevěřit v NO-GO zóny je něco jiného, v našem případě v ně nevěřit znamená, že dotyčný odmítne argumenty o jejich existenci, kterých je ale k dispozici dostatek, a zdaleka ne jenom v nějakých uzavřených blozích, nebo niterně čtených médiích.
    je toho i plný mainstream.

   • Peter Matej

    Karol!
    Na tie „protokoly“sa nemožno pozerať z pohľadu verím,či neverím v ich existenciu.Lebo oni preukázateľne existujú.Je to plán na ovládnutie sveta jednou etnickou skupinou a je ľahké zistiť ako sa ten plán za posledných povedzme 100rokov darí či nedarí tejto etnickej skupine plniť.Stačí si k „Protokolom“sadnúť s tužkou v ruke, odškrtávať bod za bodom,protokol za protokolom(je ich tuším 24) a ku každému z nich si urobiť poznámku :splnené,splnené čiastočne,nesplnené,realizuje sa resp.nikdy sa nezačalo realizovať.Až keď sa urobí takéto „vyhodnotenie“ plánu obsiahnutého v „Protokoloch“ možno pristúpiť k nejakým záverom o tom,či tie protokoly fungujú alebo sa len jedná o blud vyfabrikovaný nepriateľmi židovského národa.
    Namiesto takéhoto postupu sa odporcovia „Protokolov“uchyľujú k nepodstatným a pozornosť odpútavajúcim pokusom o ich bagatelizovanie .Je to podvod,podvrh,falzifikát,spomínajú sa rôzne mená možných autorov…..a pri tom je autentičnosť „Protokolov“ako aj to,komu je pripisované ich autorstvo,úplne bezpredmetnou záležitosťou.Otázkou je len to či a ako dnes tie „Protokoly“ fungujú alebo nefungujú. Po socialisticky…plní sa plán?Na koľko percent?

    • Kamil Mudra

     Přiznám se že když jsem se někdy před čtyřiceti lety do Protokolů začetl tak mne u některých bodů vůbec nenapadlo že si je stihnu odškrtnout ještě během svého života. Co se týče ovládáníchtivé skupiny, tak si myslím že etnicita v ní už delší dobu nehraje roli (bůh vi jestli někdy nějak významě hrála) a „vstupenkou do klubu“ je spíše síla vlivu na některé procesy.
     Kdo je Karol? Nějak jsem žádného v diskusi nezaregistroval.

    • vittta

     Já bych řekl, Peter, že takhle odškrtávat jste si mohl v jakékoliv civilizační etapě lidstva kdekoliv na planetě.
     To fakt je dobře napsané, nedá se to v podstatě vůbec zpochybnit, jen je někdy třeba, toho či onoho, označit za Žida, pokud bych to tedy chtěl na Židy použit.
     Nakonec- i Hitler, nebo dokonce Stalin, měli být Židé podle mnohých.

    • Medenka

     „Je ovládnutí světa jednou etnickou skupinou…. “

     jj, to Hitler říkal taky…Nemyslím, že by měl pravdu a on si to chudák v tom dubnu, v tom bunkru pod Reichstagem, v den kdy se rozloučil s Evičkou, asi nakonec nemyslel taky….To, že vy ano, už je Váš problém, špatná zpráva pro Vás je, že Vy a Kamil, asi budete židovským spiknutím a vědomím, že panenské křesťanské dívky jdou před každým s alespoň trochu křivějším nosem ve vážném nebezpečí, budete trpět až do konce života.

     Inu, líto mi vás není ani trochu.

     Jen bych s takovými tvrzeními byt vámi byl opatrnější.pote co z této etnické skupiny muselo zemřít 6 mil. lidí, právě proto, že o nich tito pánové psali takovéto „pravdivé“ knížky, se chodí v demokratických zemích do basy.

     P.S. Pět největších bank světa (podle rankingu jejich aktiv) jsou

     Industrrial & Commercial Bank of China Ltd.
     China Constructial Bank Corp.
     Agricultural Bank of China Ltd.
     Bank of China Ltd.
     Mitsubishi Financial Group Inc.

     První čtyři jsou čínské, z toho 3 většinově vlastněné KS Číny (státostranou) a pátá je japonská. Nevím, jak se mezi Číňany a Japonce Židé dokázali infiltrovat, ale i kdyby, myslím, že soudruzi by je „mezi svými“ velice rychle dokázali identifikovat:-)

 34. ema

  Já měla Větvu ráda, ale několik posledních už jsou jaxitaxi…. mnó za hranou. NJN žáden strom….. škoda, asi stárne

 35. Peter Matej

  Práve čítam,že od zajtra vám vyhlásili lockdown…no,Boh vás ochraňuj!
  Nám ho Matovič zatiaľ odložil,no chce počas dvoch víkendov otestovať celé Slovensko!Sledujem vývoj pozitívne testovaných u nás za posledných 10 dní!Čísla vyzerajú hrozivo,no ak si vypočítam percentuálny podiel pozitívne testovaných k celkovo vykonaným testom v daný deň(čím viac vykonaných testov,tým viac pozitívne testovaných a naopak),tak výsledky oscilujú niekde okolo 13 až 16 %.Úmyselne nepíšem o nakazených,lebo PCR testy vykazujú vraj až 30%chybovosť(vláda aj oponenti chybovosť testov priznávajú,líšia sa však v odhadoch na to,aká je veľká!) No a tie antigénové testy ktorými sa bude hromadne testovať vraj majú chybovosť ešte vyššiu. To znamená,že pozitívne otestovaný človek nemusí byť nutne aj nakazený.Matovič vyhlásil,že testovanie síce nie je povinné,ale kto sa nedá otestovať,tak musí zotrvať v 10 dňovej karanténe presne tak ako ten,komu vyšiel pozitívny test.Tak keď počítam,že bude otestovaných cca 3 milióny Slovákov,a 13 % z nich bude pozitívne otestovaných, tak v karanténe sa ich ocitne asi tak 400 tisíc.K nim pribudne ďaľších 130 tisíc tých,ktorí testy odmietnu.S chybovosťou testov radšej nepočítam v tomto čísle.Takže pol milióna Slovákov nepôjde do práce.Dôchodcovia nad 65 rokov ku testom ísť nemusia,vraj aby sa na testovacích miestach nenakazili.To je ešte horšie ako nejaký „lockdown“.Vyzerá to,že sa rútime do poriadne smradľavej žumpy.A to bez ohľadu na to,či je ten koronavírus skutočne takou veľkou hrozbou ako hlásajú naše vlády alebo nie.To,kto má pravdu sa ukáže až po odznení Covid-19.Výsledok je jasný…ťažká celosvetová ekonomická kríza.Ľudstvo už asi potrebovalo takýto kopanec do zadku! Na druhej strane,počet mŕtvych pre niektorých ľudí(skôr neľudí) asi nehrá vôbec žiadnu rolu.Pripomeniem výrok p.Albrightovej,že 500 tisíc mŕtvych iráckych detí…stálo za to!

 36. Mrkos

  Doufám, že Zeman s Babišem vyběhne, jestli mu předloží odvolání Prymuly.
  Ve straně ať si to dělá, jak se mu chce, ale prezidenta nemůže vodit jako kašpárka.
  Snad tady o složení vlády nebude rozhodovat nějaký paparazzi.
  Blesku by měli zavřít redakci a vzít těm blbečkům co se na bulváru
  vyžívají tuhle podřadnou zábavu. Plukovník Prymula chodí neohbrojen?
  Jo, Fidel by si asi poradil jinak.
  A ty kecy, že členové vlády mají jít lidem příkladem, je také manipulativní
  heslo, kterým se ohání, kdejaký blbeček, kterému se nechce poslouchat.
  (Také se hlásalo po listopadu, že by všichni komunisté měli posílit
  řady dělnické třídy a pak si je natahali do svých řad buržoasní partaje.)
  Ministra může sledovat BIS, ale ne nějaká prodejná veš.
  SANEP nám bleskově sděluje, že většina Čechů chce odvolání
  Prymuly. V tom případě by to bylo potvrzením tvrzení jakéhosi
  psychyatra o procentu dementů v populaci, které Zeman někde
  opakoval.
  x
  Babiš se chtěl ukázat jako rozhodný a tvrdý šéf, ale udělal to
  přesně obráceně aq zapoměl si napočítat do deseti, leda by
  se mu to hodilo. Kdo Prymulovi nastražil léčku ?

  • vittta

   Výhoda prezidenta je v tom, že má čas na rozhodnutí delší jak premier.
   Můžeme věřit tomu, že se premier rozhodl po zralé úvaze, protože bulvár-nebulvár, zprávu převzala veškerá média v zemi, a hraje se na papalášství, né na kovid a opatření.
   Nakonec, je to v podstatě bulvár, kdo má ve světě největší moc, jednoduše proto, že ho čte nejvíc lidí.
   Já už tady psal o poltických šachách, ale Bohužel, nemám, a ani nemohu mít, ty správné informace, abych mohl být přesnější.
   Nic méně si myslím, že neodvolání Prymuly by způsobilo vládě (v podstatě je součástí vlády i prezident) větší škody, jak jeho odvolání.
   Nebo jinak,odvolání Prymuly lze lépe politicky využít.
   Otázka, na kterou neumím odpovědět, je kdo nastražil léčku- nebo se tady objevilo možná výstižnější slovo- podraz.
   Někdo ho tam vylákal, ale mohl tam vylákat i oba, tedy i Faltýnka.
   Možná by se dalo i napsat- kdo je zrádce?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s