K článku „A dost, Andy. Takhle už se s nama nikdy nebav!“

Napsal vittta

Zatím jeho nejhorší článek, který z mého pohledu dokonale shodil Větvičku z výšin politického nadhledu.
Z Větvičky se stal šašek.
Krátce:
U nás o tom, kdo odstoupí, rozhodují volby, případně sněmovna vyslovením nedůvěry, potažmo prezident.
Né Větvička.
Je rozdíl napsat „měl by odstoupit“, nebo „odstup, dokud je čas“, nebo jak to tam přesně bylo.
Kdyby Větvička náhodou četl, pak píši o volbách parlamentních, ne krajských, na které se odvolává on, a které jsou opravdu o něčem úplně jiném.
Větvičkův projev se pak nese ve sluníčkovém duchu, prezident se svým včerejším projevem odepsal.
Všichni to víme.
Tečka.
A Babiš je také v prdeli.
Tady už tečka není, no ale vysvětlení že „Babiš bude akceptovat rozhodnutí, ke kterému dojde expertní tým zahraničních epidemiologů, se kterými bude v sobotu večer mluvit ministr zdravotnictví Prymula“ je velice hloupé.
Babišovi je rozhodně u prdele, co si myslí jeho nepřátelé, mezi které Větvička patří.
Babiš potřebuje oslovit lid, který vůči němu nepřátelský není, lid tápající a váhající.
Jeho odkázání na tým odborníků je naopak velice chytré, dává tím najevo, že sám není děd vševěd, ale pouze premier, a bude se řídit doporučením expertů.
Je uvedeno zahraničních, ale to takto říci nemusel, nebo to tak řekl, čímž mohl nakopat různé tlachaly domácí, kteří se ne a ne dohodnout, jak to vlastně je, dokonce mohl nakopat tlachaly velice konkrétní.
Jestli se těmi doporučeními ale bude opravdu řídit, nikdo neví, a také nikdo neví, co to vlastně jako má být za odborníky.
Osobně si počkám, co se bude konkrétně dít, dělat účty bez hostinského je výsada sluníček, člověk s nadhledem se zájmem sleduje, a reaguje prohlášeními nějakého zásadního typu (ano, i tady na blogu jsou texty spekulativní, vědomě spekulativní, a zásadní, tedy už vyjadřující jasný politický postoj) až teprve na základě konkrétních informací.
Jakkoliv se to nezdá, současná omezení jsou ZATÍM (a je pondělí, článek je ze soboty) výrazně menší, jak ta z března a dubna, jenom se o nich více píše jako o strašlivých, až mnozí možná uvěřili, že strašlivá jsou.
Tím neříkám, že nějaká nařízení strašlivá nebudou, ale zatím fakt nejsou.
Mainstream, kam patří i tento konkrétní Větvičkův článek, se zatím baví tím, že odsuzuje to, co se ještě nestalo, a válí se u toho smíchy, jak se jim podařilo rozdělit alternativu, která má nyní svou toužebně očekávanou hračku- roušky.
O rouškách ANO či NE se alternativa může totiž bavit libovolně dlouho, hlavně že se nepindá kvůli negrům, islamizaci, buzerantizaci a čím dál většímu tlaku ze strany EU.

https://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8465-a-dost-andy-takhle-uz-se-s-nama-nikdy-nebav.htm

 1. dixi

  K Primulovi , kdo sledoval jeho o den zpožděný projev, neunikli mu muži, srovnání jako ostražitý ochranka za ním. Zaznamenala jsem, nevím už kde: Primula a jeho surikaty :-) K článku Vetvicky, dřív jsem ho četla ráda, přestože pokaždé dával úlitbu bohům proti komunistům.Posledni dobou mi připadá, že jde proti celkem logickým věcem.Kamil, myslím napsal, že je už zblbly svobodou, tak asi to nejlépe vyjadril.

 2. Blackswan

  nalezeno na FB

  Kamarádka, co měla dnes noční v brněnské nemocnici mi psala, že to je psycho. že jsou jako zdravotnici vyčerpaní. Ale ne z covidu, ale z lidi a jejich tuposti. Hlavně i z toho ze 12h směnu musí stále nosit roušky a respirátory a dýchají své bakterie zpět do sebe. Mají v nemocnici přes 50%lidi co tam nemá co dělat. Lidi co jim je okolo 80 nejstarší má 95. Mají pozitivní test ale za 10 dni neměli nějaký velký příznak. Takových pacientů jsou plné nemocnice. Takže až, vy co vytváříte za mohutné podpory státu a medii tuto paniku budete totálně plnit nemocnice pouze pizitivními a stále budete věřit zdramatizovaným článkům v novinách, tak potom se začněte doopravdy modlit. Protože až budete mít slepák, tak vás třeba neoodoperují, protože v nemocnici budou stovky pozitivních, který si rodina nechce vzít domů aby se nenakazila. Ano takových mají teď u známé na odděleni 5 a rodina a jeden z LDN je nechce zpět. Jestli vláda nezakročí a neumístí pozitivní lidi domů, ať se v klidu vyčkají do negativního testu tak, jak to bylo na jaře, tak pak teprve začnou umirat lidi. Ale ne kvůli covidu ale kvůli lidem co mají díky strachu omezený úhel pohledu. Ať mi někdo vysvětlí, jak je možny, že o nás tv v zahraničí vysílají totálni lži? na to asi nebudete mít odpověď. Jak je možný, že mi volá známý z Floridy a ptá se mě jestli žijeme, Že v tv jdou zprávy, jak tady umíráme, a jak nestíhají sanitky odvážet? Lidi to vám fakt nevadí tyto lži? Asi tak jak já volala na jaře kámošce do Milana a ta mi, řikala,že její soused umřel v 35letech na chodbě v nemocnici na slepák. Protože všichni lékaři byli kvůli pozitivním testům doma. Tak vám, co šílíte z pozitivních čísel přeju hodně štěstí v této době a díky této panice, kterou vyvoláváte. Začněte studovat něco záchraně života a urgentní medicíně a modlete se ať třeba vaše dítě nepotřebuje pomoc třeba po nějakém pádu nebo autonehodě. Protože až přijedou na havárku medici, protože záchranáři budou hrát doma s pozitivním testem playstation, tak vás anebo vaši rodinu třeba nezachrání. Toť vše……..

  • orinoko

   Vyměnil jsem si pár SMS se známou-kamarádkou , která pracuje v nemocnici. Zjevně mají instrukce, co mají říkat. Sama je vyděšená, přičemž samozřejmě tuší, že Covid 19 je kapitální békovina. Spoustu věcí ví, a co neví, tak jí zkouším doplňovat já. Je otázka, pod jakým tlakem tam pracují. Obří divadlo, aby se něčím dalo argumentovat. Covid 19 na straně digitálních čmrdlíků. Kdo se nezapojí, může později brutálně pohořet.

   • Alva

    Já se už nějakou dobu začínám přiklánět k tomu, že ten virus je pouze virtuální.
    Protože zatím nikdo nevysvětlil, proč už víc než měsíc se zpřísňují a rozšiřují všelijaká „opatření“ a čím víc jich je, tím víc virus řádí.

    • vittta

     Zatím žádná extra opatření vlastně nejsou.
     Při troše fantazie nějaká opatření začala až tento týden.
     No, ale je to ještě lepší, strašení, nebo naopak bagatelizování viru- obé od vlády a prezidenta, už nese své ovoce.
     Sluníčka hýkají nadšením.
     Z diskuze už zcela otevřeně vyplývá nové, levicové heslo.
     Češi si žádnou svou vládu nezaslouží.
     Jistě, zaslouží si jí Německo, Francie, Švédsko…
     Nejvíc Německo, za necelých 150 let své existence prohrálo dvě světové války, zničili EU a zamořili Evropu islamisty a negry.
     https://blisty.cz/art/101471-babisovo-selhani.html

     • Alva

      No – k tomu „kolapsu zdravotnictví“ (není to ale nic proti lékařům, sestrám a jinému zdravotnickému personálu, ti jsou největší obětí koronavirové paniky):
      Včera jsem byla na pravidelné každoroční kontrole v nemocnici. Čekárna (rozlouhou zabírající odhadem půl patra budovy) pro chirurgickou ambulanci a cévní poradnu, vždycky (už asi 12 let) plná až lidi „padali okny“ a čekací doba 2-3 hodiny nebyla výjimkou, tentokrát zela prázdnotou. Byla jsem tam první a sama. Když jsem asi po 10 minutách odcházela, dostavil se další 1 (slovy jeden) člověk.
      Takhle vypadá ten plánovaný kolaps.

      • Alva

       PS: Pro mně to byl první a jediný kladný přínost té koronavirové paniky. Možná bych měla Prymulovi poslat děkovný dopis. :-)))))

       • Kamil Mudra

        Byl jsem nedávno v Motolské nemocnici na pravidelném vyšetření a mám stejný porovnávací zážitek. Ptal jsem se doktora čím to je. Říkal že dost objednaných lidí ruší termíny a přeobjednávají se na „někdy pozdějc pokud by to šlo“. Prostě se bojí jít do nemocnice „aby to tam nechytli“. To je sice blbé (pro ty pacienty) ale na druhou stranu jsou myslím liché ty obavy z toho že by se o nás neměl kdo v nemocnici postarat když se tam ocitneme s něčím akutním. Takže se mi ten komentář z FB jeví jako jen jiný způsob strašení. I když… samozřejmě nemusí být ve všech špitálech situace stejná. Ale Primulovi kvůli tomu psát nebudu. Myslím že hlavní podíl na strašení jakéhokoli druhu mají média a sociální sítě.

       • vittta

        Také se mi to stalo, z jara.
        Dokonce mě i volali, ať přijdu, že „je jim smutno“.
        A to je právě to, lepší je být připravený- než chcípat na chodbě.
        To oni ti strašilové nejsou úplně mimo, že může umřít víc lidí na nějaké samozanedbání péče, než na Kovid, jen mně nejde do hlavy, co by s tím měla dělat vláda.
        Ta musí právě připravovat ta místa, kdyby se něco posralo.
        A ona to dělá, i když jí Kartouz v tom svém plivanci vyčítá, že ne.
        Kovid je kovid, a můžeme se bavit o jeho reálné nebezpečnosti, která je podle mě značná né v tom, že by tolik lidí umřelo, ale v tom, že se může hodně lidí opravdu vážně nakazit, čímž pro změnu udělá větší škody, jak ta nařízení, protože ani s Chřipkou, symbolem banální nemoci, prostě do práce jít nejde.
        Tedy kovid je kovid, ale politika je politika, a nyní se u nás shazuje vláda a prezident, a otevírají se dveře negrům, čmoudům a sudeťákům.
        Proto jsem upozornil na tu diskuzi pod úchylným Kartouzovým článkem, ono se totiž o tom, že Češi si žádnou vládu (stát) nezaslouží, píše pořád častěji.
        Přitom to stojí absolutně na vodě, ty argumenty, vláda to dělá dobře, minimálně v porovnáním s okolními zeměmi, oni na tom jsou, či budou úplně stejně, něco se posralo, něco se udělalo dobře, ALE v porovnání s těmi vyspělými zeměmi, co si vládu zaslouží, jsme na tom o hodně lépe, protože u nás nikdo ženské netříská, že mají krátké sukně, a policejní stanice nepřepadá, a samopaly v ulicích se tady také nestřílí.

        • Alva

         „…..mně nejde do hlavy, co by s tím měla dělat vláda.“
         Myslím, že nejlepší by bylo NESTRAŠIT lidi v takové míře, jak vláda pomcí médií dělá, ale informovat a naopak uklidňovat, že přijímá opatření, aby zdravotní systém v případě potřeby nezkolabovl a taky ho PŘIPRAVOVAT, skutečně ta opatření dělat, ale bez hluku a fanfár, zato racionálně. Zatím to všechno ale vyznívá jako plané chvástání – a navíc bez efektu. Nejen že nedělá jedno ani druhé, ale naopak vykřipuje pomocí médií pravý opak – straší, dokládá to mnohutnmi přípravami a bez uvážení vyhazuje zbytečně prostředky, které získala zadlužením.
         Zjednodušeně – připravovat se na možné problémy a nechválit sami sebe „před večerem“. Největší pochvalou by jim snad mělo být vědomí, jak to bravurně zvládli a nečekat na hlasitý potlesk. Nakonec – od toho tam přece jsou – aby VLÁDLI a v rámci možností i ZVLÁDLI to, co nemohou kraje, obce, jednotlivci.

         • vittta

          Určitý problém vidím v tom, že mainstream nemalou část populace tisícím opakováním přesvědčil, že ten, kdo straší, je vláda, která také nic nedělá.
          Opak je ale pravdou.
          Vskutku jsem v tom smyslu ještě neslyšel, že by vláda strašila.
          Je tomu právě naopak, vláda vyzývá k odpovědnosti a klidu.
          Mainstream to ale do éteru pouští jen vlažně.
          Za to se můžeme každý den tisíckrát dočíst, co všechno vláda plánuje nařídit a rozkázat, a jak z toho budou ti, či oni profitovat, a jak to vláda všechno posrala, protože máme strašlivě nakažených, jistě že vinou vlády, nebo dokonce prezidenta.
          Na vládu se útočí i za to, co ještě neudělala, ale určitě, ale určitě se k tomu chystá, zneužijíc k tomu obrovské počty nakažených, které ale vůbec nejsou, to opět jen vláda tvrdí.
          Z uvedeného rozporu si nelam hlavu, v EU se v pohodě trestá i blbé otevření dvěří ženě, jako sexuální harašení, ale dětské sňatky, či dívčí obřízky, nebo hromadné obtěžování a znásilňování je bagatelizováno a zamlčováno.
          Že vláda nic nedělá je také mediální plácanec.
          Vláda lecos dělá, zajišťuje lůžka, platí 60% mzdy tisícům dělníků, ba i podnikatele podporuje, ovšem samozřejmě nemůže vyplatit majiteli lukrativního hotelu v Praze ušlý měsíční zisk 5 000 000 korun, což se neodpouští.
          Když byly seniorům poslány roušky, byl z toho doslova skandál, co si to vláda dovolila.
          Já bych u toho raději přemýšlel, než jen četl nekonečnou kritiku.
          Vláda rozhodně není dokonalá, a také leckomu lecos uvízne za nehty, nic méně v mezích možností- toho dělá dost.

          • Peter Matej

           vittta!
           Porozprávam ti príbeh prof,Gajduseka,nositeľa Nobelovej ceny za objavy v oblasti medicíny, ktorý vraj mal po otcovi slovenský pôvod.Patril medzi ľudí,ktorí sa zaslúžili o zistenie príčin AIDS,bol objaviteľom tzv.pomaly pôsobiacich (alebo latentných) vírusov(to sú vírusy,ktoré infikujú bunku,prežívajú v nej dlhé roky bez toho,aby škodili a zaktivizujú sa až pôsobením nejakých vonkajších faktorov,ako napr. mnohé onkovírusy).K jeho najväčším objavom však patria výsledky vo výskume tzv.priónových chorôb.Starší si istotne spomenú na tzv. chorobu šialených kráv (BSE).Táto choroba je prenosná aj na ľudí a spôsobuje to,že mozog sa pôsobením tzv.priónov,zmení na hmotu podobnú špongii.Tak tento prof.Gajdušek pôsobil ako lekár v Papuy-Novej Guinei.Tam majú domorodci odporný zvyk,že zosnulému príbuznému odrežú hlavu a jeho mozog zožerú.Gajdusek zistil,že práve tento zvyk je príčinou choroby rozšírenej medzi domorodcami nazývanej „kuru“.Objavil,že jej príčinou sú prióny so zmenenou priestorovou štruktúrou,ktoré pochádzajú práve zo zožratých mozkov zosnulých. Inde vo svete sa táto choroba u ľudí nazýva „Creutzfeldt-Jakobova choroba“,u hovädzieho dobytka BSE a u ovcí „scrapie“.A teraz to dôležité! Prof.Gajdusek bol odporný pedofil,ktorý „pigloval“papuánskych chlapčekov a zopár si ich priviezol aj domov.K pedofílii sa priznal a odsedel si za ňu rok v base.Pre mňa je pedofília niečo tak netolerovateľné,že takto úchylných ľudí by som bez milosti strieľal aj bez súdu.
           A teraz to daj na váhy …odporný pedofil vs.záchranca životov miliónov ľudí! Ťažké však?
           Pointa z môjho rozprávania spočíva v tom,že podľa môjho názoru je v prípade Covid-19 dôležitejšia odbornosť a z nej vyplývajúca kompetentnosť vyjadrovať sa k tejto problematike, ako politické,resp.ideologické zameranie toho,kto sa k nej vyjadruje.Ja uprednostňujem odbornosť a nemyslím si,že tí doktori a vedci ktorí majú iný názor na opatrenia prijímané vládou ako majú podporovatelia Babiša so Zemanom,musia byť nutne slniečkári alebo nepriatelia súčasnej vlády.Sú to vedci a praktici.Niečo už vo svojej profesii dosiahli!A svoje renomé vedca určite neobetujú nejakému politickému presvedčeniu,či ideológii.Je to zložitá situácia,súhlasím s tebou,že vládou prijaté opatrenia je nutné rešpektovať,no nemali by sme si zapchávať uši pred inými názormi len preto,že tí ktorí ich vyslovujú sú politicky či ideovo na opačnej strane ako my.

          • vittta

           To je hezký text, Peter.
           Já ale nezavírám uši před názory druhých,
           Protože ta část mého mozku, kterou bych nazval „vojenskou“ mi říká, že jakýkoliv boj je nutno vést pod jednotným velením, a i špatný velitel je lepší jak žádný.
           Vojsko bez velitele je odsouzeno k porážce vždycky, to samé národ.
           Máme vládu, a ta má nějakou strategii.(všimni si, že opozičníci napadají právě tu strategii, či její existenci)
           Podobnou strategii mají i jinde, v podstatě vesměs ještě tvrdší.
           Když bude polovina lidí dělat to, a druhá ono, bude to v prdeli URČITĚ.
           Když budou všichni dělat to samé, je minimálně poloviční šance, že to dopadne dobře.
           Omáčku o ziscích nadnárodních společností a jiných všemožných ziscích neberu vážně, protože vydělat chce v tom slova smyslu každý, a každý tolik, na kolik může dosáhnout.
           I bylinkář chce vydělat, a jakýkoliv alternativec, nejenom farmakologové.
           Ti raziči opozičních názorů nemusí být sluníčkáři, zde Alva či Astr sluníčkáři určitě nejsou.
           Nic méně snažit se shodit- byť nevědomky celkem solidní vládu, a to v situaci, kdy každý potencionální jiný vítěz voleb je 1000x horší alternativa, je minimálně nerozum.
           Já obhajobou dodržování opatření podporuji vládu, vnímám to jako slušnost k ostatním, a věřím, že jenom společně můžeme zvítězit.
           Ono to má jednu takovou možná neznatelnou maličkost.
           Pokud je kovid více či méně mýtus, pak vyhrajeme tak jako tak, s rouškami a opatřeními – nebo bez nich.
           Pokud je kovid skutečná hrozba, vyhrát můžeme jen naší kázní a jednotou.
           Kázeň a jednota pak národ posílí, nekázeň a oportunismus zanechá na národu trvalé škody- obě varianty bez ohledu na to, co kovid byl, či nebyl.

          • Alva

           Vittto,
           Covid, resp. virus SARS-CoV-2 je NÁSTROJ, používaný pro dosažení nějakého cíle. Podle mnohých analytiků, je to jednoznačně ekonomická záležitost, nějaké nastolení jiného ekonomického modelu, protože nynější je už neudržitelný.. Vysvětlit to vlastními slovy neumím, stačí ale brát vážně slova těch analytiků, kteří od ZAČÁTKU celé té pandemie o tom hovoří.
           To ovšem neznamená, že Cten virus, jako virus není neškodný. Ale jen to, že škodí buď více nebo méně než jakýkoliv virus. Ale jen z něho a jen dnes se z něj dělá největší strašák, který tu kdy byl.
           Klidně mohli použít cokoliv jiného, třeba bakterii. Ti organizítoři jsou největší profíci ve svém oboru žádná „béčka“,
           A při vší úctě k lékařům – skutečné úctě – ani oni nejsou, nemohou být, vůči tak rozsáhlé manipulaci imunní,

          • vittta

           To se říkalo u kde čeho.
           Ale cíle se nedosáhlo vlastně nikdy, a nebyl to cíl „nějaký“, ale konkrétní.
           Ukrajina, Bělorusko,Gruzie- pád Ruska při ceně pod 70 dolarů za barel, nebo kolik to bylo, no furt něco.
           Zde není jasný ten cíl, ale jasné je to, že to nějaký cíl je, nastolení nového ekonomického modelu je ovšem celkem široký pojem, zatím se zdá, že by to mohl být model zhroucení úplně všeho- bez náhrady.
           Nezdá se, že je pravda, že velkých se to nedotkne, dotkne a dotýká.
           Já, abych něco přijal, musím mít logickou linku.
           Tedy zde se hovoří o největším strašáku, jaký tu kdy byl.
           Virus je tedy zřejmě umělý, jinak by to nebyl strašák, protože straší se jen tím, o čem se ví, že to tak ve skutečnosti není, jinak to není strašení, ale bezpečnostní opatření.
           Zbývá jen dokončit to hlavní- co je cíl?
           Pokud použijeme označení „nějaký“, pak to má tu výhodu, že cokoliv se stane, může to být označeno jako ten cíl, a tím se propagátor „nějakého“ cíle stane tím, kdo to říkal, z čehož může zažít nějakých svých 5 minut slávy.
           Pak se také klasicky hovoři o „nich“.
           To ONI jsou ti profíci, co to znají.
           Lékaři jistě nemohou být proti manipulaci imunní, jak ale vidno, někdo imunní být může.
           Kdo?
           No ONI.
           Nyní co jsme viděli v praxi.
           V tzv. 1. vlně se přijala určitá tvrdá opatření, a nákaza se zastavila.
           Ve Švédsku se přijala opatření mizivá, a nákaza zabíjela, jestli se nějak zastavila, nelze zatím říci.
           Mrtví jsou, ale ti se zpochybňují.
           U nás se opatření prakticky zrušila, a nikdo nic nenamítal, ekonomický model se nezměnil, dokonce ani nezačala inflace, i když se do ekonomiky napumpovaly obrovské částky- a navíc se snížil prodej prakticky čehokoliv.
           Nyní k tomu cíli.
           Opatření v tom smyslu ekonomiku nezastavují, i když se to tvrdí.
           Ekonomika stále běží, myslím si ale, že bez těch opatření by se ekonomika zastavila opravdu, protože nemocný prostě pracovat nemůže, a dá se říci, že v kolektivech by se bez opatření nakazili více méně všichni, a trvalo by poměrně dlouho, než by se všichni prostřídali.
           Pochybuji navíc silně o tom, že by v případě, že by byl nakažen byť jen každý čtvrtý, ostatní by v pohodě makali.
           Vznikla by spontánní panika, a lidé by se na to vysrali, a chtěli by vysvětelní, samozřejmě po vládách.
           Opatření tedy ekonomiku schrání, jistě že ne zadarmo, ale dluh je dávno záležitost spíše iluzorní, státní dluh nakonec nikoho neožebračí, a v situaci, kdy lidé více dluží než mají- se blbě dělá třeba měna.
           Vyjimky bankám (směna dluhu 1:1) by mohla vyvolat značné nepokoje.
           Nevidím tedy zatím žádnou skupinu, která by na viru profitovala, dokonce ani ti farmakologové, aby mohli vydělat, musí nejprve něco vymyslet- a to zase tak snadné není.
           Infikovat lidstvo pomocí očkování nějakým svinstvem je navíc tímto způsobem zbytečné, lze ho infikovat snadněji.
           U nás z toho těží zatím EUrokolaboranti, ale ti mohou nakonec odejít poražení, nelze to brát jako plán.
           EU z první vlny odešla poražená, ukázalo se, že je úplně na hovno, a to by se jinak těžko dokazovalo, nyní to prostě bylo vidět.
           Jediný profit mají novináři.
           Jinak mě nikdo nenapadá.
           O snížení průměrného věku jsem už psal, to se může nákazou, resp. tzv. promořením stát, ale to zase nesedí k těm farmakologům- ti na starých vydělají víc, než na 1 000 000 000 vakcín, nepotřebují snižovat věk, nepotřebuje to v kapitalismu nikdo, všichni potřebují expanzi, když ne vojenskou, tak alespoň populační.

  • Mrkos

   Prymula nastoupil pozdě. Pozitivní s lehčím průběhem
   měli být dávno v lazaretch. Vzal to na sebe. Trochu strašil,
   ale při projevu byl umírněný, Bude-li opravdu třeba tak přitvrdí
   a nebude koukat na reptaly. Do týdne vystěhuje ty lehčí případy
   z nemocnic na výstaviště. Holt žijeme v době, kdy se doktoři
   bojí rozhodovat, protože každý debil se dnes může soudit,
   že něco zanedbali. Musí se najít někdo, kdo rozhodne.
   Jo jsou lidé, kterým je devadesát, třicet let marodí a ještě
   se nesmířili s tím, že jednou musí umřít.
   Notáři by měli chodit sepisovat závěti. nemocní by byli klidnější.
   Tato společnost je plná strachu, Sestry musí riskovat, ale
   hošíci a jejich maminky se bojí, kdyby měli jít na vojnu.
   Tady se musí něco změnit.

   • vittta

    Doktoři to mohou dostat proplacené.
    Je lepší mít lůžka plná pozitivních, kterým nic není, než nemít žádná.
    Nakonec, ti, co jim nic není by v případě průseru ve špitále nezůstali.
    Štěstí přeje připraveným.
    Raději lůžka (žrádlo, munici, léky atd…) mít a nepoužit, nebo dokonce vyhodit, než chcípnout nepřipraven.

    • Mrkos

     Jak se připravili na druhou vlnu naši kněží,
     na poskytování poslední útěchy.? Také by mohli zachránit
     před věčným zatracení pár nevěřících dušiček.
     Neslyším nic o jejich těžké službě svým ovečkám.
     Kardinál by se měl vydat bos na prosebnou pouť
     přes zasněžené Alpy do Říma a vyhlásit týden motlideb
     za zlomení epidemie. Halíkovy promluvy
     od sv. Salvátora mě sice zaujmou, ale ve výsledku
     to je málo účinné. Zapojí se i sestry Boromejky ?
     Vojenští kaplani budou určitě nejodvážnější
     a na výstavišti zřídí stálou službu.
     Padl boží trest na pražskou Sodomu Gomoru.
     Zdá se, že i promodlené Uherské Hradiště má své hříchy.
     Andělíčku, můj strážníku opatruj mi mou duši !!
     Jogíni jsou v pohodě, protože pijí velká množství čisté vody.

  • vittta

   To asi Babiš se Zemanem vytvářejí tu paniku.
   A při té příležitosti je také třeba zmínit, kolik peněz se vyhodí za ta nová, „záložní“ akutní lůžka.
   Pamatujete, na jaře byla také zbytečná, nač je stavět nyní, ne?
   Nakonec, vakcín na prasečí chřipku se také hodně vyhodilo.
   Nejlépe by celý svět udělal, kdyby nedělal nic.
   Měli bychom svatý klid na práci, hospody narvané, všude cizinici s prachama, dovolené, fotbaly…prostě vegáč.
   To jen blbí Číňané pořád něco staví a furt testují…a problémy neřeší, nebo…že by je neměli?
   Až zase něco bude na FB zajímavého, tak to sem dejte.
   A ty nemocné kňouraly pošlete do řitě.

   • Kamil Mudra

    Inu, myslím že stále platí že nejlepší je: Být připraven na špatné a těšit se na dobré.

    • vittta

     Bodejť.
     Ale paniku rozfoukávají protivládní síly, ne vláda.
     EUrokolaboranti, negomilové a sluníčkáři.
     Rozfoukávají paniku, a svádí to na vládu, teď si oblíbili Prymulu (velikého), jako kdyby Prymula byl tady nějaký císař.
     To stačí koukat, co se píše, a každému to hned docvakne, resp. dívat se na ty souvislosti těck keců
     Vláda něco dělá- ale to utrácí prachy, nebo se v těch špitálech nic neděje.
     Vláda straší- ale vláda jen prosí o zodpovědnost a omezení kontaktů.
     Vláda falšuje čísla- resp. straší čísly- ale ona je nefalšuje, vláda musí mít nějaké údaje k rozhodování, a ta čísla rozebírají vysírači, kolikrát méně je to v Německu, hlavně.
     Vláda má drastická opatření- nemá, opatření jsou mírnější jak jinde, no tak alespoň začali pozdě, což začali.
     Tak tedy alespoň Prymula chce nařídit povinné očkování a plno věcí chce, i když o nich vůbec nebyla řeč- očkování tedy jo, to Prymula říkal, že povinné nebude.
     To je komplot jako kráva, i kdyby ten virus byl opravdu vymyšlený, a vláda to věděla, stejně něco musí dělat, jinak nám sem ti turisté, po kterých putikáři tak touží, prostě nepřijedou, to už vidíš, jak tady fagan odkázal ten FB, že v USA ukazují děsivé scény, no jasně, ale to je šou tamějších novinářů, možná jim to někdo od nás i doporučil, či zaplatil, ani bych se nedivil…

 3. Peter Matej

  https://davdva.sk/ex-ministier-financii-a-ekonom-ing-ladislav-kamenicky-porovnava-opatrenia-v-cr-a-u-nas/
  Výsledok je 1 : 4 v prospech ČR !
  Ja si o tom myslím,že ČR vráža do pohrebu svojej ekonomiky 4 krát viac finančných prostriedkov ako SR.Raz tá údajná pandémia skončí a svet po nej sa ocitne v hospodárskej kríze tak veľkej,akú ešte nezažil.A nebude nikto,kto by ho mohol spasiť tak,ako to robili USA po 2.WW v Európe.Lebo USA už nedokážu pomôcť ani sebe.Potom sa začnú diať veci aj okolo migrantov !Ďalej to ani nebudem rozvíjať,lebo dopadnem tak, ako ten baran Trevis na obrázku :
  http://www.nadhlad.com/sites/default/files/styles/mainpageobraz/public/konspirace1.jpg?itok=1YOMQITq

 4. vittta

  Myslím, že tady chybí někdo jako Hank.
  Tak zde je:
  hank
  8.10.2020 (12:11)

  Padl tady dotaz, čí je Prymula. Otázku je zřejmě nutno položit jinak: Kdo je Prymula? Měl se vůbec někdo s takovým CV stát ministrem?

  https://www.zdravotnickydenik.cz/2016/06/konflikt-zajmu-reditele-prymuly-horsi-nez-se-na-prvni-pohled-zdalo/

  Z jedné šéfovské funkce v organizaci zřizované státem už byl současný ministr zdravotnictví vyhozen pro kolosální střet zájmů. To mají lidi tak krátkou paměť? Kdyby místo roušek demonstrovali proti střetu zájmů ministra, určitě by to nápravě pomohlo mnohem víc. Jsem sice daleko od toho myslet si, že pandemie je fake vyvolaný snahou zavést tu nějaký autoritativní režim, nota bene když tohle tvrzení s gustem rozšiřují ti, kterým v jiných ohledech snahy o posílení autoritativních prvků současného zdejšího režimu zcela vyhovují, nicméně zdá se, že se pandemie dá snadno využít pro odvrácení pozornosti od věcí, které by se za normálnějších okolností měly co nejdůrazněji řešit. Nebetyčná drzost nového ministra zdravotnictví, se kterou se po opadnutí zájmu veřejnosti o jeho soukromé kšefty znovu nacpal do vrcholové funkce, by neměla zůstat bez povšimnutí. Ministerstvo zdravotnictví by nemělo být ministerstvem pro covid-19. Ministr by neměl být především krizovým manažerem, na krizové řízení by měl mít příslušné lidi a orgány, kteří/které by měli/měly bez větších diskusí dostat vše, co pro výkon krizového řízení potřebují. A především člověk v tak očividném střetu zájmů by měl mít zákaz činnosti v jakékoli státní funkci.“

  Odkazy měl dva, ale aby to prošlo…
  Prymula je ďábel, a vrcholové funkce by měli dělat jen čistí a slušní.
  Příslušní lidé.
  A jelikož to u nás byl po převratu 1989 samý slušný člověk v těch funkcích, neměl by to být problém.
  Nakonec, Hank je prý také politik, dle názorů myslím že mohl být v ODS, nebo US, nebo tak něco.

 5. vittta

  U Tribuna je veselo, „asociální grupě“ vadí, že byl Kotleba odsouzen, byť není fašista, (mělo by to vadit každému, vyjma fašistů, ať už si říkají jakkoliv) ale Tribun má na věc jiný názor.
  „Tribun
  16.10.2020 (11:02)

  Pokud budete odbočovat na všech křižovatkách doleva a ještě si k tomu pozvete kamery, pak tím evidentně něco sdělujete. Záleží pak na kontextu daném vaší osobou, co sdělujete. Nebo patříte k těm, kteří jsou schopní tvrdit, že „Heil Hitler“ nic neznamená, protože je to zcela nahodilá skrumáž naprosto nevinných písmenek?“
  Tribun to vlastně píše dobře, záleží na kontextu.
  Žádném správnému RUrolevičákovi Heil Hitler nevadí, jak jsme viděli třeba na Ukrajině, kde opochodňované pochody kovaných (EU) nacistů nevzbudili v EU žádnou pozornost. naopak, Ukrajinci, které reprezentovali právě tito výtečníci, byli vzorem odporu proti nedemokracii, totalitě a ruskému násilí, a byli po právu finančně notně odměněni.
  Kotleba ovšem je něco jiného, to je Slovák, který je PROTI EU.
  A jakkoliv ho nějak nemusím, rozhodnutí soudu mi připadá…precedenční, jak uvedl onen slovenský prokurátor,co to chce dotáhnout až na ministra.
  Aby pak podobně nedopadlo třeba číslo 1945, kdy- jak nyní známo- SSSR dobyl a obsadil Německo.

 6. vittta

  To je prdel.
  No sledujte tu úvodní fotku, kde je klávesnice, kde jsou dvě červená tlačítka s nápisem trol (ruská vlajka) a elf (česká vlajka).
  Ten Kartouz je prostě mazák.
  Článek nemusíte vůbec číst, Bob považuje za desinformaci kde co, bez ohledu na obsah, hlavně jde o zdroj, a asi si musí zasloužit svých 30 stříbrných, takže tomu výběr odpovídá.
  Bob je navíc blbec, který nechápe souvislosti, dle mého se ale mainstreamu povedlo něco, o čem by se jim ještě loni neodvažovalo ani snít.
  Dostat část protiEUropské alternativy na svou stranu.
  Takže za svobodu, bez roušek!
  https://blisty.cz/art/101470-tema-pandemie-covid-19-v-obsahu-dezinformacnich-webu-v-prubehu-leta-2020-kvalitativni-rozbor.html

  • vittta

   Zostudili naší zemi, už mě nezajímají.
   Hymnu nezpívají, drezy mají jak žabáci, a jestli reprezentují negry nebo EU nebo koho, tak ať se jdou vycpat!

 7. astraustralia

  Virusove nebezpeci neni neco az tak noveho, jen nove zaranzovano, uz Muammar Kaddáfí o vakcínach a farmaceutickom biznise
  Krátky zostrih z prejavu Muammara Kaddáfiho na Valnom zhromaždení v OSN z roku 2009.

   • astraustralia

    I tato pisatelka to pise vystizne :

    Covid show je především záminka jak cíleně ekonomicky ožebračit stát (lidi) a přivést je do chudoby. Neboť lidé žijící v bídě a chudobě budou vítat „své“ spasitele v podobě bankovních elit stejně tak jako kdysi Němci vítali Hitlera v době krize a ještě pro něj rádi pracovali na výrobě zbraní. Neboť v jejich očích pozvedl jejich průmysl a ekonomiku a vytáhl je z bídy. Avšak jaký to mělo dopad na celou Evropu víme všichni velmi dobře. Krvelačný spasitel jim pomohl, avšak na oplátku oni pomáhali krvelačnému bohu…. Což je cesta proti Stvořiteli a proti Merkabě. Tito krvelační spasitelé záměrně dostávají lidi do chudoby a bídy, aby je mohli vykoupit a ekonomicky pozvednout, aby je pak lidé vnímali jako chlebodárce pro kterého musí bojovat a dýchat. To je známá taktika, kterou použil Hitler v Německu. Hitler byl loutkou (figurkou) těchto bankovních kartelů, které vždy profitují z chudoby a bídy druhých. Proto se velmi rádi do těchto“tajných“ akcí, které za sebou zanechávají bídu a spoušť skrytě zapojují.

    Proto zadlužování státu na úrok od bankéřů je vyloučené. Nelze udržovat chod státu žitím na dluh. Babiš a Prymula rozhazují peníze daňových poplatníků do vlastních kapes tím, že nakupují Covid testy, vakcíny (udržují umělou mediální Covid show, uplácí protože z toho vykasírují mnohem víc než investují v podobě úplatků) a pak tyto jedy a Covid produkty nutí pod tresty všem lidem, aby se točily peníze do jejich kapes. K tomu, aby se prodávali zbraně je potřeba vždy válek. Babiš a Prymula uměle vytváří podmínky k tomu, aby z daňových poplatníků udělali pokusné králíky a vlastní předmět svého podnikání. Samozřejmě všechny peníze které použijí na tuto Covid show a vyinkasují do svých kapes pak chybí jinde (na chod státu) a tak si hodlají napůjčovat na úroky u bankéřů. Čím více dluhů a úroků tím více chudoby a bídy pro většinu lidí v zemi. Budou se muset splácet úroky a dluhy a nebude na důchody, sociální pomoc matkám s dětmi atd. Jen proto, že pár psychopatických mamonářů chtějí zneužít poslanecké imunity a toho, že nemají hmotnou odpovědnost! Díky těmto psychopatům a mamonářům lidé budou jíst vařené brambory. Oni sami pro sebe si zajišťují svůj rod a děti z našich peněz (z peněz všech) na úkor života většiny!

    https://www.facebook.com/groups/246874038804579/permalink/1761882893970345/

    • vittta

     Neskutečný žvást.
     Nepsal to Kalousek?
     Zatím tedy ty dluhy ožebračení velice zásadně zabraňují, a že nebude na důchody je zde slyšet už asi 25 let.
     Kromě toho, Babiš a Prymula většině států světa rozhodně nevelí, a opatření jsou ve většině států světa- a daleko tvrdší a především tvrději vymáhaná.
     Navíc tady ZATÍM nikdo nikoho do ničeho nenutí, vyjma nošení roušek ve velice omezeném režimu.
     Na jaře bylo také možno slýchat tyhle kecy, a jak se ukázalo, zrušit veškerá opatření nebyl nejmenší problém.
     Jak říká- velice dobře- ve videu velký diktátor Kaddáfí.
     Léky by měly být zdarma, a buržousti klidně mohou vymyslet umělý vir, aby pak vydělali na vakcínách a lécích.
     Nic méně stejně uměle lze udržovat rakovinu a další civilizační choroby, a není lepšího zákazníka, jak starý člověk, takže je v zájmu buržoustů, abychom žili co nejdéle- a otázka zní:
     Kdyby byly léky hypoteticky zdarma, (oni nikdy nebudou zdarma, platí je stát, resp. zdravotní pojišťovny) bylo by pak v zájmu buržoustů, abychom žili déle?
     A pak něco, co v projevu Kddáfího nezaznělo, a v tom kontextu ani nemohlo.
     Pokud buržousti skutečně umělý vir vymyslí a vypustí, nám už nezbyde nic jiného, než ty jejich léky použít- nebo zemřít.
     Zabránit nějaké nadnárodní organizované splečnosti, aby vymyslela, a vypustila vir totiž nelze, značným dílem i proto, že prostě nevíme, kde sídlí, kdo je členem, a jaké jsou jejich cíle.

 8. vittta

  A zde hrdina, který zapálil vlajku nenávistného a deviantního hnutí.
  Plný souhlas s touto nevinnou performací,je třeba to posuzovat stejně, jako u prezidentské zástavy.
  Zajímavé na tom je, že soudu byla zřejmě účastna jakási zmocněnkyně pro deviantní komunitu, která má zřejmě pravomoc nařizovat obviněným různé její nápady.
  Doufejme, že u nás zatím rozhoduje soud, a ne nějaká zmocněnkyně, jako je tomu v Norsku u Barnevernetu.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-prague-pride-mel-zapalit-vlajku-a-strilet-svetlice-na-ucastniky-citi-se-nevinen-40339359

 9. Peter Matej

  https://www.hlavnespravy.sk/pri-utoku-nedaleko-pariza-bol-staty-muz/2320054
  Učili ma,že agresorovi sa nesmie ustupovať.Lebo ak ustúpiš raz,budeš ustupovať už celý život, hovorievali mi.To čo sa deje na západ od bývalej „železnej opony“je toho dôkazom.Tí,ktorí prichádzajú do Európy vyžierať sociálny systém pri budovaní ktorého sami nepohli ani chlpom na zadku,neberú solidaritu,toleranciu a ochotu pomôcť ktorú im servilne ponúkajú pôvodní obyvatelia ako niečo,za čo by mali byť vďační!Oni to berú ako prejav slabosti a dôvod na pohŕdanie svojimi hostiteľmi.Francúzi,Nemci,Švédi a iní ako národy zahynú.Lebo sa podriadili tej najnebezpečnejšej ideológii ktorú im do hláv vtĺkajú zvrátení zločinci,ideológii tzv.liberálnej demokracie,ľudovo zvanej „slniečkárstvo“ !

  • kočka šklíba

   To je opravdu dokonalé, s každým slovem se dá souhlasit a přesně to samé říci i u nás v parlamentu, protože u nás je to to samé.

 10. astraustralia

  vittta se na zaver komentare zamyslel:
  A pak něco, co v projevu Kddáfího nezaznělo, a v tom kontextu ani nemohlo.
  Pokud buržousti skutečně umělý vir vymyslí a vypustí, nám už nezbyde nic jiného, než ty jejich léky použít- nebo zemřít.
  Zabránit nějaké nadnárodní organizované splečnosti, aby vymyslela, a vypustila vir totiž nelze, značným dílem i proto, že prostě nevíme, kde sídlí, kdo je členem, a jaké jsou jejich cíle.

  Nejde tu jen o to ze vittta chrli nalepky jako Bata cvicky ale k jskym zaverum dochazi:
  Neskutečný žvást.
  Nepsal to Kalousek?

  nabizim zamysleni nad jeho zamyslenim:
  „Čím více dluhů a úroků tím více chudoby a bídy pro většinu lidí v zemi“ veta zasadni z odkazovaneho komentare jez platna a nezpochybnitelna.
  Otazka zda to nenapsal pan Kalousek je take naprosto mimo. Pan Kalousek by nikdy nekritizoval to co sam jako ministr financi predvadel, nezajem o spodnich 10millionu v Ceske kotline.
  Poslusnost prosteho lidu, to byl vzdy nejvyssi cil a podminka vladcu k jejich vladnuti.
  Minulost to resila predevsim valkami, nasledne krizemi a nyni peci o zdravi ovcanu. Covid 19 nesplnuje podminku tak jak vittta vidi. Smrtelnost viru neni na te urovni aby nastala situace „než ty jejich léky použít- nebo zemřít“.
  Mozna u pristiho ?
  Velka neznama je jak budou zachazet s temi kteri „jejich leky“ odmitnou.
  Pouze u sponzora vakcinace Billa Gatese se provalilo prohlaseni ze soucasny stav je neudrzitelny a je treba vratit stav lidstva do poctu pod 2milliardy jako pred casem.
  Stale vice ekonomu vedcu dochazi k tomuto zaveru a tim ze valka hrozi nedozirnymi nasledky „pece o zdravi“ se ukazuje resenim.
  Vyhovuje komu? Odpoved zni: Velkopodnikatelum.
  Diky praci z domova Internetove podniky profituji
  Podniky jako Amazon(pan Bezos) zbohatl a krizi uvital
  Nadnarodni podniky vitezi a malopodnikatele a predevsim sluzby tak jak fungovaly dosud jsou likvidovany.
  Take ti kteri nabizi reseni pres vakcinaci jasaji.
  Pokud prvni vlna vakcinace nebude uspesna pak lid bude dale presvedcovan o nutnosti vytrvat a pockat na dalsi vakcinu a pak na dalsi az dojde k uspechu.
  Dobre zaplacenemu! Kdo bude profitovat a kdo naopak ztrati je jiz naprosto jasne.
  Uz nyni je zrejme kdo je spokojen ba nadsen.
  Banky a nadnarodni spolecnosti nadseny z nastoupene cesty DLUHOVEHO OTROCTVI a to predkladane lidu jako starost a pece o zdravi obcanu :-(
  Vice snad netreba vysvetlovat.

  • Kamil Mudra

   Jenže, Astře, to dluhové otroctví a depopulace na dvě miliardy (ba možná i méně), jak to jde dohromady? Nebo se domníváš že feudál potřebuje aby mu nevolník dlužil?

   • astraustralia

    Nebo se domníváš že feudál potřebuje aby mu nevolník dlužil?
    Ty uz jsi jako Tvuj pritel vittta ktery se me moudre ptal co by z toho vlada mela a odpoved ze i kdyby jen poslusneho a opatrneho ovcana je to vic nez dost, nepovazuje za dost dobrou a hlavne jim pochopenou trzne vycislitelnou odpoved.

    Ano zadluzeni je moderni froma „korektniho“ zotrocovani a nejmene narocny zpusob jak cloveka prinutit k poslusnosti aniz by bylo treba velkeho nasili.
    Kazdemu slusnemu cloveku v civilizovane spolecnosti jak slusnost tak zakony veli, aby platil dluhy.
    Dluznik je vzdy poslusnejsi a ma omezenejsi moznosti nez nezavisly clovek!
    Na ty dluzniky kteri nemohou ci nekteri nechteji si Ceska kotlina odzkousela perfektne fungujici exekuci !
    Do ted pry jen kolem millionu v CR, po virusu to bude mnohem vice.

    Ty ani nikdo ze zdejsich necetl predni svetove ekonomy kteri vidi reseni jen jako vyber ze 2 cest, ci kombinaci obou ?
    Bud snizeni zivotni urovne nebo snizeni populace.
    Na to ktera cesta je rychlejsi a take lidstejsi si tu jiste kazdy ctenar umi odpovedet sam.
    Take koho se reseni bude hlavne tykat a nejvice dotykat.
    Vytvoreni situace kdy se jedna o zachranu zdravi pak ani to ze by se mohlo jednat o spinavy business nebude brano prostym lidem tak jako minule kdy se jednalo opravdu jen o ten spinavy business.
    Moudry obcan jasne citi ze kdyz se jedna o zdravi jdou nejake uvahy o postranich umyslech stranou.
    Sax tu jasne vyse predpovedel ze at Prymula takovy nebo onaky LID je uz tak zpracovan ze vice nez 50% se necha co nejrychleji ockovat. Massmedia a vlady to vychvali az do nebe a tak jak je dnes panika ci opatreni na celosvetove urovni budou i dalsi kroky.
    Jen ze jsme si cestu k Novemu Svetovemu Poradku takto nepredstavovali.
    Nebo je tu snad nekdo kdo se domniva ze kapitalismus zmenil ci zmeni sve chovani?
    Jen se vylepsuje !
    Prece je tu pro cloveka aby mu slouzil a ne aby spotrebitele zneuzil a k obohaceni jen nekterych pouzil :-)
    Hezky weekend :-)

    • embecko

     „odpoved ze i kdyby jen poslusneho a opatrneho ovcana“
     Ale toho ma uz davno a vlada a elity doted dostavaly od obcana presne to, co pozaduji (loajalitu, poslusnost, prebirani mainstreamovych nazoru). Jaky duvod by mely vybudit spolecenskou nespokojenost, coz se prave deje?
     Ted je to totiz skoro naopak: S Covidem a vsemi opatrenimi okolo si vlady a elity naopak zadelavaji na vypovezeni obcanske smlouvy ze strany lidu.
     Takze otazka by mela znit naopak: Co se stalo a jaky je cil soucasne kovidove kampane, ktera vyburcovala doposavad loajalni obcany tak, ze se pomalu zacinaji stavet proti vlade?
     Odpoved muze byt naprosto neuspokojujici: Duvodem je neschopnost a kadrove- mocenska degenerovanost elit a vlad.
     Spolecenske procesy nejsou rizeny zadnym GP a odviji se pouze v zavislosti na samovolnych aktivitach jednotlivych systemovych slozek (skupin).

     • astraustralia

      Kez bys mel pravdu:-)
      Ale ani takove vysvetleni a situace se z toho odvijejici nejsou nadeji pro lid obecny.
      Ovoce budou cesat jen jeste i jini nez ti dosud :-(
      Obcan bez financniho a mocenskeho backgroundu opet nebude mit chanci.

     • vittta

      To si myslím dávno, resp.této možnosti dávám největší pravděpodobnost.
      Tedy náhodně nastane nějaká situace, na té vydělají média tím, že jí od rána do večera připomínají, někdo si přihřeje polívčičku, když je chytrý (viz. otrava Navalného, kdy tady protiruští politici krátkodobě získali nějaké body, že to prostě věděli, co je Rusko zač) a pak to upadne v zapomění.Nebo se nějaká událost předpokládá, a bojuje se s ní.
      Tady třeba Prymula Orwel veliký, a jeho rozkaz k použití vakcíny v situaci, kdy žádná vakcína není, a Prymula říkal, že povinná nebude.
      Nebo úplná klasika je Globální oteplování a 500 set leté sucho.
      Byla zima a furt lilo, a tak zmizela Gréta i sucho, aby se- předpokládám, z čista jasna objevila, ve vhodný okamžik zimy bez sněhu, nebo horkého léta.
      Kovid samozřejmě narušuje rovnováhu, globální elity- jsou li jaké, si zadělávají tak leda na průser, jak píšeš.
      V časech zlých se totiž leckdo může objevit na šibenici, a jeho bohatství mu nemusí pomoci.
      Dnes se mají dobře všichni, jak bohatí- tak chudí, pokud ovšem počítám vyspělé země, a srovnávám třeba s meziválečnými léty, což není vůbec tak dávno.
      A lidé?
      Jsou vděční?
      Kde pak, pičují, vidí všude spiknutí, a co je až komediální, vidí spiknutí více ve vakcíně, než v negrech a islamizaci, což svědčí o tom, že to tupé stádo je někde jinde, než mezi těmi, co nosí roušky.
      Jestliže někdo neumí držet stabilní odpor vůči reálnému nebezpečí, a přeskakuje z jednoho ohrožení na druhé, až ani neví, co ho vlastně ohrožuje, až zjistí v teple svého obýváku s plným břichem, že úplně všechno.
      Smutné- ale asi normální.

    • vittta

     Mně tak trošku vadí ten váš styl argumentů, Astře.
     Jednou odkážete žvanícího Tlustého, který navíc neřekl nic pozoruhodného, pak píšete o „předních světových ekonomech“…to je jako kdo, kurva?
     To prostě není argument do diskuze, to ani nejde vyvrátit, „přední světové ekonomy“, leda bych někde našel nějaké zadní světové ekonomy, tvrdící pravý opak.
     U Tribuna píše nějaký týpek, A.T. nebo nějaká taková zkratka, že ty náklady na záchranu pár tisíc starých a nemocných, co by stejně umřeli, jsou vyšší jak efekt – nějak tak.
     To je prostě argument, o kterém se dá diskutovat, a je to dobrý argument.
     Jakkoliv to samozřejmě svědčí o sobectví a bezohlednosti pisatele, argument to je.
     Dá se mu pak oponovat, že každý den může mít pro nemocného cenu, a že starý člověk celý život pracoval, a že páchnoucí negři jsou nám ještě víc na hovno, a ještě jsou nebezpeční, a prachy na to jsou, či snad také dle reakce použít argument, že odvětví péče o staré a nemocné zaměstnává určitý počet lidí, kteří by jinak mohli být na dlažbě, a on by třeba zase řekl, že pak ve zdravotnictví chybí, a já třeba zase, že asi moc ne, když se ruší nemocnice…
     Prostě se o tom dá diskutovat, ale o „předních světových ekonomech“ se prostě diskutovat nedá, navíc když realita vám za pravdu vůbec nedává, protože lidé se mají čím dál lépe.
     A nakonec- kdo koho nutí brát si hypotéku?
     To je povinné, nebo co?
     Člověk může přece zůstat svobodný, a bydlet v 1+1 ve sklepě,vedle dvou degešských rodin, a za ušetřené peníze si třeba jet někam na luxusní dovolenou k moři.
     Rozumíte, svoboda je možnost výběru, a ten my pořád ještě máme.
     Ovšem jen idiot si vybere bydlení 1+1 ve sklepě, když vydělává tolik, že na hypotéku má.
     Že se stane závislým na své práci ho nezajímá, protože život je prostě moc krátký na to, aby ho to zajímalo, chce bydlet ve vlastním- a bydlí, byť pouze ve „vlastním“.
     Když bude mít smůlu, bude v prdeli, ale rozumíte, v prdeli třeba znamená, že skončí v 1+1 v přízemí,mezi degeši, takže si ve skutečnosti nijak od původní svobodné verze nepohorší.

     • astraustralia

      Prostě se o tom dá diskutovat, ale o „předních světových ekonomech“ se prostě diskutovat nedá, navíc když realita vám za pravdu vůbec nedává, protože lidé se mají čím dál lépe.
      A nakonec- kdo koho nutí brát si hypotéku?
      To je povinné, nebo co?

      I nejzadnejsi ekonomove kteri vidi kam se posledni roky „svetovy trh“ ubira a jaky smer nabira vidi ze krize byla za dvermi, v tom se vetsina ekonomu zajedno, ted virus si ji vzal na sebe.
      Vy jste cetl nejakeho ekonoma predniho nebo zadniho ktery/a hlasa ze raj byl za dvermi jen ten potvora virus vsechno pokazil ?
      Pokuste se zamyslet nad tim co rika ekonom ktereho sem obcas davam jazyku ceskem.

      Kdyz prof.Stanek rika ze posledni krize byla financni tohle uz je o necem vic nez jen o financich a proto tistenymi dalsimi penezi je to neresitelne.
      V cestine je take Svihlikova a i ta to vidi podobne jako Stanek.
      Dam dalsi odkaz ale asi opet marne, proto souhrnu velmi proste z prednich i zadnich ekonomu a jejich pohledu cisi beznadej ze soucasne cesty.
      I tuto vetu mate nespravne:
      Prostě se o tom dá diskutovat, ale o „předních světových ekonomech“ se prostě diskutovat nedá, navíc když realita vám za pravdu vůbec nedává, protože lidé se mají čím dál lépe.
      Platilo pro Evropu a Ameriku ale i to se uz zastavilo a zaco se to zhorsovat. Pro zbyvajicich 7 milliard z 8 to neplati.
      Ani pro vetsinu obyvatel CR.
      Opakovane tu cituji prof.Klause a jeho prohlaseni tretina lidi se ma lepe, tretina stejne, tretina hure.
      Ani to uz dnes neplati, jen ta tretina co se ma lepe.
      To co se vali na Evropu a proti cemu Trump stavi zed to je proti tem co se maji stale hure a chteji lepe.
      Jak mohou kdyz i tam kam se tlaci to jde k horsimu? v USA uz temer 50 millionu je na potrvinovych listkach a bezdomovcu,
      nuzky mezi bohatymi a chudnoucimi se dale otviraji.
      A opakovane uz i v 1 rocniku ekonomie se uci ze takhle to dal nejde, nebo to drive sci pozdeji spatne skonci.
      Nelze vyrabet stale vice a vice a stale vice a vice spotrebovavat.
      Takze i nejzadnejsi ekonomove vedi ze nelze dnes 7,8 milliardam dat zivotni uroven a spotrebu jako ma Evropa USA Canada Australie Japonsko a nabira i Cina.
      Rozumite ? Nelze!
      Takze dobre uz bylo lide se prestavaji mit cim dal lepe ! A bude hure!
      Proto jsou platna ona zminovana 2 reseni.
      V podstate ma pravdu „prastena“ Greta.
      Nelze do nekonecna stale vice vyrabet spotrebovavat a svinit Zemi !
      Koristnicky vztah k Prirode kterou produkuje soucasny TRH tedy kapitalismus musi jednou skoncit !

      PS
      za „predni i zadni ekonomy se omlouvam“
      staci se dovolavat jen normalne myslicich lidi, tak jak je zminuje prof. Stanek :-)

  • vittta

   Dluhové otroctví už ale něco skutečně přineslo, nám konkrétně.
   Nemravné bohatství.
   Kdybyste o to, co se dneska dá koupit v obchodě za ekvivalent hodinové práce vyprávěl za 1. republiky, co, za první republiky, v 80 letech, tak tomu nebude nikdo věřit, a kdybyste to vykládal v 18-19 století, nebo kdykoliv, tak si budou myslet, že mluvíte o ráji.
   Proč máte potřebu pořád strašit, že vakcína bude povinná, že se nepovede její první vlna, že nás chtějí vybít?
   Já když o něčem píšu, tak v rámci teorie, možných událostí příštích, vy už to máte jako náboženství.
   Ve skutečnosti je jen jediná věc, která dnešním lidem, konkrétně Čechům, vadí.
   Absolutní přežranost úplně vším.
   I poslední vagabund má co kouřit a čím se denně ožrat.
   Chudí si kupují levné buřty, bohatí ústřice, tak to chodí, ale plná panděra mají všichni.
   Žrádlem, chlastem, bez auta ani krok, dokonce i na kolo se jezdí autem.
   Zdravotnictví zadára- jasně, někdy doktor něco zkurví, někdy se sbírají víčka na nemocné dítě, ale jinak zadáčo, rehabky, operace..
   A vy píšete o dluhovém otroctví.
   Zkuste mi pujčit 100 000 000, budu si žít jako paša, a jakkoliv nebudu ten dluh schopen nikdy splatit, jinými slovy, budu dluhový otrok, profitovat z toho budu já, nikoli vy, i kdybyste mi napařil úrok 10%.
   Já nevím, jak to v budoucnu dopadne, ani kde se pořád berou ty peníze, co VŠICHNI dluží, dokonce nevím, ani komu dluží.
   Nikdy mi to nikdo pořádně nevysvětlil.
   Ale co vím, že NIKDO nemůže své dluhy splatit.
   Chrlím nálepky jak?
   Na Tlustého, která plácá píté přes deváté v úrovni plácajícího debila- nebo debilů, s tím redakrorem.
   Mám vám to rozebrat?
   To mohu, a tenhle článek z FB od nějaké ženské, mám ho rezebrat, proč píšu, že je to plácanec?
   Já to umím, a klidně to udělám, tím se to liší od nálepky, aby bylo jasno.
   Protože nálepka je to, když někdo někoho nějak označí, a víc se s ním o tom nebaví.
   A jestli chcete bourat kapitalismus- kam až jste ochoten zajít?
   Tam, kam Tribun?
   Nebo, co byste vlastně kurva ještě chtěl, co vám v dnešní době, plné luxusu a nadbytku ještě chybí?
   Já vím, Astře, luxus je vlastně odporný, přináší degeneraci, ale ani já s tím nejsem spokojen, ale vím, že že jinde je hůř, daleko hůř.
   Takže jestli někomu chybí bída, klidně může jet, jen tak, bez peněz, někam do Bangladéše, Somálska, nebo tak nějak, myslím, že by to každého rychle přešlo, ten „syndrom plné ledničky a nádrže“.
   No, a jestli nás někdo bude chtít vybít, tak to i udělá, nebo jak byste tomu chtěl čelit, že nebudete nosit roušku, nebo se odmítnete očkovat?
   No prosim, máte tu možnost, nikdo vám ani tohle vlastně nebere.
   Resp. ne u nás, jak to je u vás vlastně nevím.

   • embecko

    Francouzska tragikomenide pomalu prechazi do absurdniho dramatu (treti fazi bude fraska):
    Predem zvyraznuji, ze jde o slova jednoho z policejnich predstavitelu:
    „„Jsme zde, abychom řekli stop, máme toho dost. Chceme, aby vláda přijala přísnější opatření, která nás ochrání,“ uvedl v rozhovoru pro agenturu AFP Bruno Angelo, zástupce jedné z policejních odborových organizací.“
    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3205354-uz-dost-chceme-ochranu-parizsti-policiste-se-po-dalsim-utoku-bouri
    Ted lze ocekavat vyjadreni vojenskych predstavitelu, vyzyvajici vladu k opatrenim, aby armada nemusela bojovat (soudci soudit, zdravotnici lecit a tak dale).
    Cituji tetu Wikinu: „Policie (z latinského slova politia = „veřejná správa“, které je odvozené od řeckého πόλις polis = město[1]) je represivní složka státu, určená k udržování pořádku uvnitř státu a jeho vnitřní bezpečnosti (na rozdíl od armády, která chrání před vnějším nepřítelem), k ochraně práv, majetku a bezpečnosti občanů a ke stíhání pachatelů trestné činnosti.“
    *
    Z toho mi plynou 2 otazky:
    1) jak dlouho jeste se lid vydrzi divat se na to, ze kral je nahy a mlcet pri tom a tvarit se, ze procesy jsou stale pod kontrolou..
    2) zda-li maji elity nejaky plan kudy z toho (a to jakykoliv, trebas i onen totalitarne- otrocky), anebo jestli jsou jeste bezmocnejsi a zmatenejsi, nezli obcane a procesy se odviji zcela nerizene, smerujice pomalu do volneho padu.

     • vittta

      No ale nač takové banality, nyní bojujeme za svobodu, pryč s Prymulou Orwelem velikým!
      Pryž s rouškami!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Alva

       Vittto, 15.10.2020 – 17.19 jsi napsal:
       „Nebojím se Prymuly, bojím se islámu a negrizace, podporované EU.
       Prymula je jen hromosvod pro nespokojence se vším.
       Nenechte se oblbnout, Kovid možná tak hrozný není, a čísla mají v rukou politici, ale islamizace a negrizace hrozná je“.
       Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?
       A cíle té války? Jaké cíle měla 1. a 2. světová? Věděl to někdo PŘED těmi válkami?
       Kladeš otázky, ale všechny odpovědi neguješ.

       • vittta

        Cíle 2. světové války byly jasné, té první také.
        Cíle novodobé války jsou tedy jaké?
        Slyším o zotročení, ovládnutí….
        To slýchám už dlouho, ale zatím nejsem ani zotročen, ani ovládnut, a kšefty se zbožím praskají ve švech, a když jsem měl úrazy, tak jsem měl zadára operace a rehabilitace i lázně atd…atd…atd…
        Tak kdy mi někdo konečně ukáže, kdy a jak už konečně bude ze mě ten otrok?
        Protože kromě toho, že nám do země přijdou negři a čmoudi, či snad sudeťáci, nebo mě u soudu budou trestat za 1488, nebo nějaké spálení duhové vlajky žádné možné zotročení nevidím.
        A Kovid v tom žádnou roli nehraje, resp. hraje, ale jako odvaděč pozornosti.
        Alvo, dej mi, a kdokoliv už konečně nějakou odpověď.
        Já nemohu negovat odpovědi, když žádné nedostávám, čtu jen kecy, o Prymulovi Orwelovi velikém a jeho PLÁNECH, které ještě nevyjevil, čtu o mezinárodním spiknutí, potvrzeném předními světovými ekonomy, a o otroctví a válce proti lidu, ale nic konkrétního, a navíc naprosto proti realitě.
        Jak se reálně projevuje to, co je mi předhazováno jako argument?
        Tvrdím, že jsem žádný argument nedostal, nějaké odkazy na někoho, jak kdo něco řekl….rozumíš, bez oponenta může každý kydat co chce, to není pro nikoho soudného relevantní, a už vůbec ne, když redaktor nedává ani neutrální otázky.
        Já si myslím, že co píšu, nikdo ve skutečnosti nečte, nezajímá to ani Astra, ani tebe, nikoho.
        Pak samozřejmě nemůžeš vnímat ty argumenty.
        Konkrétní otázka od tebe:
        „Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?“
        Ne, nechápu.
        Nevidím v tom jakoukoliv souvislost, vyjma toho, že se kovidem odklání pozornost od negrizace.

         • pacifista

          Je to útok na Rusko a jeho zdroje, který ještě nepřestal. Nyní se jenom bojuje jinými zbraněmi a covid má leccos zastřít jak říká vittta. Musí to být dost silný zastírací manévr aby tomu lidé uvěřili.
          U mojí snachy už byl v pečovatelském domě, vnučce na něj zemřela učitelka a vnukova dívka leží ve vysokých horečkách a pořád jen spí. Je z té hodně mladé generace. Pro mnoho lidí je to silný zastírací manévr, protože nejdražší je jim život a to se nedá oddiskutovat. Je to tak.

        • astraustralia

         Já si myslím, že co píšu, nikdo ve skutečnosti nečte, nezajímá to ani Astra, ani tebe, nikoho.

         Ctu a obcas se nestacim divit co vsechno z Vas pada :-)
         Pocinaje jen Vasim vnimanim sveta ze se lide maji stale lepe a konce zpravou ze vas ani Astr necte :-)
         K tomu jste rozdal nejvyssi pocet idiotu a blbcu.
         Mozna jste nektere ctenare az tak postrasil ze se Vas nakonec boji :-)
         Pak samozrejme nemohou byt schopni s Vami diskutovat na vasi urovni :-)

         • astraustralia

          Mimochodem v odkazu na 2 dilnou prednasku prof.Stanka jsou nejen odpovedi na nektere otazky ktere tu predklada vittta ale jsou tam i odpovedi na otazky soucasnosti ktere nepredklada.
          Videa maji dnes tu vyhodu ze prednasky ktere clovek drive nezvladl na poprve si je dnes mozno prehrat tolikrat az pochopi :-)
          Kdo si vzpominate na mlada leta a studia byvalo to drive mnohem obtiznejsi nez dnes, obvzlast kdyz prednasel sam profesor a zkousel z toho jeho „asaak“ :-(
          Tady a ted plati presne vitttovo ze dnes jsme na tom mnohem lepe:-)
          Nevim jak dnes v Ceske kotline ale tady maji studenti casto na vyber napovedu v podobe bud za a,b nebo c :-)
          Mozna proto tu nemame co jsme meli doma, ze tretina studentu vypadla hned v prvnim jaru:-(

          • Kamil Mudra

           Astře, nahoře jsem ti napsal:
           „Jenže, Astře, to dluhové otroctví a depopulace na dvě miliardy (ba možná i méně), jak to jde dohromady? Nebo se domníváš že feudál potřebuje aby mu nevolník dlužil?“ protože jsi uvedl dluhové otroctví coby cíl toho snažení které pozorujeme spoza kulis. No a já si myslím že dluhové otroctví je pouze přechodným nástrojem k uchopení moci pro nastolení nové podoby feudálního řádu, ve kterém již novodobí feudálové nepotřebují nepřímo ovládat davy dluhem ale zcela si vystačí s efektivními prostředky přímými, ve formě nastavených pravidel, jejichž dodržení si snadno vynutí za pomocí techniky o jaké se minulým feudálům ani nesnilo. Při patřičném snížení populace ve spojení s degenerací obecného vzdělání již nějakého dluhového otroctví netřeba. Platí že „befel je befel“ a nějaké dluhy nehrají roli. Snad jen občas coby „morální zdůvodnění“ případného konkrétního postihu, ke kterému by stejně došlo i kdyby žádného dluhu nebylo.

          • astraustralia

           Kamile o novych zpusobech ovladani souhlas, do hry vstupuji nove technologie drive nezname a nepouzitelne k sledovani a ovladani, ale nesouhlasim ze plati jen co pises:
           Platí že „befel je befel“ a nějaké dluhy nehrají roli.
           Pokud budou fungovat penize, ucty a banky kolobeh penez bude i nadale zasadnim prostredkem ktery bude pusobit, tedy i bude pouzivan k regulaci a tim i k ovladani ! Jen befel platil v koncentraku a plati jen ve vezeni.
           Tim nevylucuji ze i takovou podobu zalozenou jen na befelu by mohla pristi spolecnost mit.

   • Peter Matej

    Otroctvo(alebo sloboda)je stav mysli a ktosi napísal,že šťastný a spokojný otrok,je najväčší nepriateľ slobody.
    Napadá ma už len odkaz na La Fontaineovu bájku o vlkovi a psovi.

    • vittta

     Svoboda v tom slova smyslu není lidem biologicky daná.
     Lidé žijí ve smečce, v osamění hynou.
     Proto je tolik lidí spokojených, když se mají dobře, za přijatelnou cenu, a naopak je kvanta lidí bezradných, když si mohou vybrat, jak naloží se svým životem.

     • astraustralia

      vittta to jste napsal moc dobre, tim ze zijeme ve „smecce“ respektovat druhe je nutnost,
      ale ta „kvanta bezradnych“ jak nalozit se svym zivotem nejsou kvanta, protoze moznost svobodne volby je stale mensi ! Nektere moznosti svobodne volby sice jeste zustavaji, ale prevedeno do prikladu zivota treba v EU moznost svobodne volby po tolika prikazech a zakonech ktere EU chrli a parlament CR schvaluje je ukazkou jak dostava vase svobodna volba sveraci kazajku :-(
      Smecka mela a bude mit vzdy sveho vudce, proto staty maji sve vlady , jen to musi byt vudce ktery bere ohled na ty kterym vladne.
      Jak pribyva zakazu prikazu a narizeni, narusta i bezradnost. Cim citlivejsi vnimavejsi vzdelanejsi jedinec, tim vice se ho to dotyka. Blbcum vzdy FSECHNO vadilo a vadi mene.

      • vittta

       Tak jo, kohouty se utahují, což je samozřejmě problém, zastíněný nyní ovšem bojem o roušky a kovid.
       Ten boj se dá také zneužít k různým zákazům trvalého rázu, ale roušky a mytí rukou, či děti doma, to asi nebudou, spíše může jít o posílení pravomocí vlád vyhlašovat vyjímečný stav, resp. může tuto pravomoc dostat EU jako taková, nápadů, jak někomu šlápnout na krk, mají dost.
       U nás ve vlastech českých ovšem existuje takový zvyk, reagovat na nesmyslná nařízení tak, že se prostě nedodržují, různě obcházejí, či slouží jako téma k veselým fórkům.
       To i souvisí s bojem proti kovidu, rouškám a tak, protože boj, jaký se vede u odmítačů není typicky český, oni vysírají, agitují, prudí a rosesírají, místo aby pěkně po česku lajdácky měli roušku na půl huby, a o kovidu si mysleli svoje, aniž by to nějak vytrubovali do světa.
       I proto si myslím, že jde o organizovanou provokaci, ke které se vždycky nějaký blbec dobrovolně- v roli užitečného idiota- připojí, to jsou ti různí doktoři a umělci a sportovci.
       Cílem je, jak už jsem psal, znevěrohodnit nejenom vládu, ale i samotný český národ před sebou samým (všichni, co dodržují vládní nařízení jsou ovčané, a svědci kovidovi) a posílit psychologicky vedoucí roli Německa jako státu i národa ve středu Evropy.
       Kuriozní je, že svou podporou tomuto pletichářskému hnutí (protože ta nařízení se kvůli pár provokatérům prostě nezmění) poslouží k boji proti české státnosti a samostatnosti i objektivní vlastenci.

 11. Alva

  Vittto, na jaký jiný argument čekáš?
  Vláda se podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) nechystá v příštích dnech zpřísňovat opatření, chce naopak počkat a vyhodnotit vliv těch současných. Jediná povinnost, která by případně mohla přibýt, je nošení roušek venku.
  Přitom dnešní čísla jsou:
  Nakažených +11105 , Nemocných +10870 , V nemocnici +200 Podlehlo +25
  Pokud se nemýlím, jsou to za celou dobu nejvyšší čísla. A Prymula bude vyhodnocovat – CO? K jakému závěru asi dojde?
  Mimochodem, už jsi několikrát napsal, že ta „opatření“ nejsou nijak drakonická – a máš pravdu, opravdu nejsou. Ale – jsou účinná? Po 8 měsících by snad už mělo být jasno, že se tak nějak míjí s předpoládaným účinkem.

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-tyden-az-dva-dalsi-zprisnovani-nebude-nejvys-rousky-venku-40339570#dop_ab_variant=0&dop_req_id=X8tEoGKLW6w-202010171225&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • orinoko

   Jarní premianti řešení Covidu kvůli odmítání zhmotnělé tsunami z útrob Africikejnen byli potrestáni , a proto nyní musí trpět na chvostu celosvětového úKAZU zvaného pandemie muftíků.
   Jedna věc je komedie a druhá pak sdělovací tragédie.
   Prymula je jen výkonný úd, který stojí na forbíně, přičemž úplně vzadu za kulisami v přítmí někdo hraje pandemického ferbla bla bla bla… 😉

  • embecko

   „Po 8 měsících by snad už mělo být jasno, že se tak nějak míjí s předpoládaným účinkem.“
   Ona tu byla prva vlna na jare, kterou zvladla vlada orwellovskymi metodami. Pak se ale zacaly ozvyat hlasy, ze lidska prava jsou prednejsi, nezli zdravi a vlada vymekla.
   V Cine uz zadny skoro Covid neni, pisi to dokonce na mainstreamu:
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/cina-koronavirus-peking-ujgurove-covid-pandemie-ekonomika-analyza-tchaj-wan_2010170600_eku
   Ze cinsti experti lzou je jasne predem (stejne jako Kotleba, tvrdici, ze vydelil vybranou castku poctem rodin, ktere chtel obdarovat).
   Ovsem evropsti experti, kteri nelzou nikdy, ti tvrdi, ze cinska cisla nejsou uplne mimo.
   Ze by se stanovisko cinanu blizilo evropskemu se mi samozrejme nelibi, ale asi se neda nicdelat.
   *
   Experti take rikaji, ze od zavedeni opatreni trva nekolik tydnu, nezli se zacnou projevovat. A ze bychom tu meli od brezna orwellovstinu, to rici nejde, takze pocty nakazenych budou kolisat.
   A co vyhodnocuje Orwell Prymula? No, rekl bych, ze data z okresu, to jest hlavne kde kolik pripadu kde pribylo a kolik jich bylo a jak zaucinkovala ruzna opatreni. Nejdrive nas chce nutit do registrace v hospode a ted dokonce vyhodnocuje epidemiologicka data- tomu se rika islamizace v primem prenosu!

   • Peter Matej

    Náš Matovič sa vrátil z Bruselu a hneď zvolal tlačovku.Oznámil,že počas nasledujúcich dvoch víkendov chce s pomocou armády otestovať všetkých(!!!) občanov SR.Vyhlásil,že ak sa mu to nepodarí,tak abdikuje na svoju funkciu premiéra.Mňa znepokojuje práve tá druhá časť jeho vyhlásenia týkajúca sa jeho odstúpenia z funkcie,lebo poznám jeho „mocibažnosť“.Človek ako on,sa len tak ľahko moci nevzdáva,ak ku tomu nemá pádny dôvod.A tak je možné aj to,že v Bruseli sa dozvedel niečo o čom my ešte nevieme a čo naozaj môže(nedajbože) priniesť rapídne zhoršenie situácie s Covid-19.Vojaci vo veľkom budujú poľné nemocnice a do služby sú povolávaní všetci,ktorí majú niečo spoločné so zdravotníctvom.Neostáva mi,len dúfať,že pravdu budú mať tí druhí,tí ktorí tvrdia opak toho čo je oficiálne hlásané a dodržiavať všetky nariadenia vlády.Zakázané majú byť aj návštevy hrobov na dušičky.Už aby to skončilo !

    • vittta

     Tak u vás se vůbec nemáte čeho bát, Prymula řádí s nesmyslnými nařízeními tady, a strašáci Zeman a Babiš jsou také mimo území Slovenska,.

 12. astraustralia

  Pulnoc odbila a lampa jeste svitila.. doma jeste sobota, zde uz nedele, zadna prednost byt jednou o 8 jindy o 10hodin starsi:-(

  Dalsi odkaz tentokrat o penezich jako nastroje moci, blahobytu, jakoz i i pocitu jak dobreho tak nedobreho !
  Ale ne pro vittta a ty z vas kteri mate jasno jak je to s dluhy ktere mohou prejit az do podoby zvane „dluhove otroctvi“,
  ale pro ty z vas kteri mate pocit ze o dluzich a pujcenych penezich nevite dost, nabizim tento rozhovor.
  Drasticke pojmenovani „dluhove otroctvi“ se tam nastesti neuziva :-)

 13. Mrkos

  Mrtví. !! V průběhu července umíral -1- člověk za den, v září -7- a nyní to skáče přes -50-
  x
  Zeman se ze čtyř R soustředil jen na dvě. Noste roušky a seberte zbytky rozumu (debilové)
  Až vás bude nemocných moc a doktorů a sester málo, nebude se o vás mít, kdo postarat.
  x
  Prymula postaví lazarety, doktoři protřídí lazary v nemocnicích, a v lazaretu se na ně koukne
  a doláčí je doktor ze Švejka. V domácí karanténě stačí jedno deně ešus s jídlem
  a občas kontrolní test. Takže ještě nějaké rezervy jsou. Je to o slušnosti, scopnosti
  a vítězství v boji patří nejvytrvalejším,

 14. embecko

  „Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?“
  Take by mne zajimalo, jakou to ma spojitost. Jsem myslenkam o etapach ovladani sice naklonen, ale tady nejak nevidim souvislosti.
  Co se depopulace tyce, pak to jde vyresit naprosto elegantne: Nechat Evropu byt a ona se zmensi do 2 generaci sama. Afrika to same- prestat falesne udrzovat populaci tzv. humanitarnimi dodavkami a do dvou generaci prirozene a bez nasili populace klesne. Ostatne tohle navrhuje i velky humanista sir Richard Attenborough.
  Chteji-li tedy depopulovat, staci rust populace nepodporovat a ona se pak srovna sama.
  Co se islamizace tyce, pak ani zde neni treba nic delat. Navic Covid se v tomhle pripade jevi jako silne kontraproduktivni nastroj, zvysujici napeti i nasili ve spolecnosti. Proc by sel nekdo do rizika s tim, ze vybuzene nasili muze smest i jeho, kdyz vedle toho existuje zcela poklidna a jista metoda?
  Anebo jsou nejake jine cile? Ovladani je zajisteno nenapadnou evoluci techniky (kreditky, odposlouchavani, kamery). K Velke vymene evropske populace dochazi zcela samovolne a islam je na vzestupu stejne tak.
  Jake dalsi cile tedy by se mely jeste dosahovat?

  • Alva

   Jakou to má spojitost?
   orinoko 17.10.2020 – 15.03 „….úplně vzadu za kulisami v přítmí někdo hraje pandemického ferbla“.
   Ten „někdo“ se označuje slovy GP, globální prediktor, jednoduše globalisti, což je ovšem tzv. konspirace, protože název ještě nevešel do širokého povědomí. A není to nic nového, tzv. globalisti jsou tu už stovky ne-li tisíce let, označovaní různými názvy.
   Jak si jinak vysvětlit všechny ty války – že se někdo jen tak – řečeno česky „mírnyx tírnix“ – jednoho dne rozhodl, že si zacvičí celým světem? A ze dne na den bez důvodu, bez přípravy, bez financí, bez podpory občanů či poddaných?
   Nebyla ta nutná podpora k jakékoliv změně vidět za, resp. po Vítezném Listopadu 89? Studenti umělci, charta? Naštěstí nás tenkrát dobře připravili takže se všechno obešlo bez krve a mrtvých (mimo Rumunska).
   Islamizace a negrizace pravděpodobně nejede přesně podle plánu, navíc je to kvůli internetu těžší, tak přidali SARS-CoV-2 Nějak nás k té poslušnosti dokopat musí.

    • Alva

     Obojí je prostředek k prosazení NWO. Podobně jako už prováděná ideologická instruktáž na téma „národní státy se už „přežily“, je nutné se spojit do většího celku – tj. (aspoň tak tomu rozumím) více Evropy (EU), „semkněme se, my to zvládneme“ apod. = otevřeme hranice, ať nám ta islamizace pěkně šlape. Myslíš si, že na ten vrcholoví politici přišli sami? Nikdo je k tomu nějak nenutil až nedonutil?
     Nejsem žádná analytička, ale „globální elity“ taky naštěstí dělají chyby a do jejich plánů jim často někdo „hodí vidle“ a já vycházím z toho, co píšou jiní, skuteční analytikové, pokud mám prokázané, že jejich prognózy jim často vycházejí. Jak jsem už napsala, neumím to jinak vysvětlit.
     Snad jen uvedu jeden příklad: V počátku koronakrize (to snad ještě SZO ani „pandemii“ nevyhlásila), V. V. Pjakin ve svém pořadu uvedl, že koronavirus je „spektákl, divadlo, ve kterém bohužel budou mírat lidé“. A s pravděpodobností blížící se jistotě neměl na mysli ty budoucí virtuální „hromady mrtvol“ skladované v chladicích boxech na ulicích. To je vše.

     Ještě si dovolím sem dát odkaz na aktuální pohled na současná doporučená „opatření“ a pokud mohu, poprosím o jejich komentování pokud možno bez emocí.

     https://www.institutvk.cz/clanky/1635.html
     „Několik českých vědců různých oborů kolem rektora ČVUT Vojtěcha Petráčka a ředitelky SÚJB Dany Drábové vydalo v uplynulém týdnu výzvu veřejnosti k „osobnímu lockdownu“, tedy k individuální karanténě každého z nás. Výzva sice zapadá do aktuální atmosféry strachu, nezodpovědně vybičovávané médii a mnoha veřejně působícími osobami. Přesto nelze výzvu nechat bez kritické reakce. Výzva totiž do současné paniky přináší novou kvalitu a o to je nebezpečnější. ………..
     Nejnebezpečnější je ale závěr, ke kterým tato skupina dochází: výzva k „osobnímu lockdownu“. Tito vědci vyzývají k časově neurčenému přerušení veškerých životních aktivit, k úplné sebeizolaci každého člověka, k odříznutí se od světa. Své životy ale přece nikdo nežije kvůli tomu, aby na tomto světě strávil co nejvíce dní někde zabarikádovaný. Každého člověka zajímá kvalita života, a to v každém okamžiku, i v posledních dnech na tomto světě. Každého zajímá možnost být se svými blízkými, komunikovat, tvořit, pečovat o bližní a také těšit se z jejich blízkosti. Tato skupina vědců občany vyzývá k tomu, aby se tohoto všeho vzdali. A aby se toho vzdali i ti, kterým na světě mnoho jiné radosti než skromné kontakty s okolím a blízkými už nezbývá………
     Ano, v životě je vždy „něco za něco“. Vždy musíme něco obětovat, abychom získali něco cennějšího. Jsou si však tito alarmující vědci jisti, že doporučují obětování snadno oželitelné hodnoty ve prospěch hodnot nesporně cennějších?………
     Jen každý člověk sám o sobě je oprávněn posuzovat, co za co chce obětovat. Je to nejzákladnější princip svobodné vůle. Jistěže nikdo nesmí sobecky ohrožovat druhé, ale z toho neplyne nutnost obětovat to, co každý člověk považuje za nejcennější. Možnost zvolit si svůj osud.

     • vittta

      V tom článku se pracuje s axiomem, že se ve skutečnosti nic moc neděje.
      Třeba:
      „Výzva sice zapadá do aktuální atmosféry strachu, nezodpovědně vybičovávané médii a mnoha veřejně působícími osobami.“
      Jo?
      Nezodpovědně vybičované.
      Tedy jinými slovy, o level hůře než zbytečně.
      Pokud je to opravdu přehnané, a kovid je svým způsobem mýtus, pak mají samozřejmě pravdu,.
      Ale to tvrdí oni.
      Jiní tvrdí zase opak, třeba ti vědci.
      Zde mohu použít jen opěrku o logiku věci- můj oblíbený, leč ne vždy dobře chápaný styl.
      Když dám oběma stranám stejnou váhu, pak se mě, a mému okolí, více vyplatí, když vědce poslechnu.
      Oni to nechtějí na věky, a nějaký čas- je vesměs řeč o nějakých 10-20 dnech, se to dá vydržet.
      Tak ROZHODNĚ nenakazím sebe, ani kohokoliv kolem, resp. tu možnost minimalizuji, protože úplně se oddtrhnout nelze.
      Ten konec pak je vysloveně ošemetný, protože možnost zvolit si svůj soud musí korespondovat se zájemem celku, nebo mu alespoň nepřekážet.
      To bych si také -když nadsadím- mohl svobodně zvolit, že budu okrádat fyzicky slabé pocestné, neb není většího práva, než zvolit si svůj osud.

      • Peter Matej

       Vittta !
       Neviem ako je to u vás,ale u nás resp.v mojom okolí každý plní disciplinovane všetky protikoronavírusové nariadenia vlády a ešte nikomu nebola udelená pokuta.(1690 € !) za nenasadené rúško napriek tomu,že v spoločnosti vládne veľká nedôvera k oprávnenosti vládou prijatých opatrení.To,že ľudia šomrú a vedú pobúrené reči je snáď normálne a dalo sa to aj očakávať.Situácia sa začína vymykať z kontroly v Bratislave kde dnes protestoval pred Úradom vlády dav ľudí,ktorý polícia rozháňala slzným plynom a vodným delom.Mainstream píše,že sa jednalo o niekoľko stoviek pravicových extrémistov(lebo ľavicoví extrémisti na Slovensku rozhodnutím vlády neexistujú aj keby ich bolo viac ako v USA) a futbalových „ultras“.Je to blbosť,lebo ako vidno aj zo záberov,tak tých ľudí bolo násobne viac ako niekoľko stoviek a okrem fandov Slovana tam boli ľudia všetkých vekových kategórií.A protesty sa neviedli len proti koronavírusovým opatreniam,ale aj proti zotrvávaniu súčasného premiéra pri moci.V kotli to vrie a keď sa situácia zhorší,tak môže aj vybuchnúť.Len 290 rokov uplynulo od proticholerovej vzbury na východnom Slovensku.Vtedy panstvo v rámci boja proti šíreniu nákazy zakázalo bohoslužby v kostoloch,dezinfikovalo studne a potoky chlorovým výpnom a podávali ľuďom bizmutový prášok ako prevenciu.Niekoľko detí od toho zomrelo,ľud zobral do rúk vidly a kosy a začalo veľké zabíjanie panstva,vypaľovanie kaštielov,vraždenie šľachty,lekárov aj židov.Povstanie bolo potlačené a nasledovali popravy.Píšem o tom preto,že mentalita ľudí u nás, sa za tých 290 rokov až tak veľmi nezmenila,aby sa niečo podobné nemohlo zopakovať.Takže nestačí volať k zodpovednosti len ľud!V tejto dobe je nanajvýš potrebné,aby sa zodpovedne,citlivo k ľuďom a hlavne múdro správali úradníci,novinári a rozhádané medicínske kapacity.A tí,ktorí štát riadia,resp.stoja na jeho čele by mali zvažovať každý svoj výrok a každé slovo.Ľudí treba upokojovať a nie nasierať neuváženými výrokmi!

       • vittta

        Jó, s tím souhlasím, k osobní odpovědnosti patří i respekt k opařením, bez ohledu na to, jestli jim věřím,nebo ne.
        Tohle už přesáhlo svobodu jednotlivce, a ta opatření nejsou nijak extremní.
        U nás- co já vidím- se to také dodržuje, byť někdy ne úplně přesvědčivě, někomu kouká nos, ale když se míjíme, tak si rousku upravíme…oba, protože i mě čouhá tam, kde jsem v podstatě sám.
        No- a tady naši bojovníci mají sejšn zítra v Praze, tak nevím, u nás je to trošku jinak, a tak bych se ani nedivil, kdyby se nakonec vrhli protestující sami na sebe, místo poldů, mají být přítomni ultras, ale možná se objeví i u nás též neexistující levicoví pomatenci, v domění, že svrhnou premiera a prezidenta.
        V každém případě je to asi pěkná noční můra Hamáčka a celé vlády, protože policie bude muset něco udělat, když nebude dodržen zákon- a na to možná mediální krysy čekají, u nás, jak známo, patří média zrádcům a kolaborantům, tak mohou teoreticky ultras i zaplatit.
        Pak budou ukazovat, jak poldové zmlátili nějakou holku, či pokojného študáka s transparentem.

     • pacifista

      *Jen každý člověk sám o sobě je oprávněn posuzovat, co za co chce obětovat. *
      Ano, máš pravdu, já jsem se zrovna před hodinou rozhodl, že vzhledem ke komplikované situaci nepojedu zítra na rodinou sešlost kde bude i moje jednadevadesátiletá mamka, bratr, sestra a mládež. Všichni jsme od jinud, a to je riskantní. Viz zde:
      https://janica9.wordpress.com/2020/10/12/k-clanku-a-dost-andy-takhle-uz-se-s-nama-nikdy-nebav/comment-page-2/#comment-89554

     • Mrkos

      Jsou lidé, kteří si zaplatí cestu do Tibetu,
      Tam se zavřou na dlouhé týdny do kláštera,
      meditují, málo jedí a pak si pochvalují,
      jak je to osvěžilo.
      x
      Dnes to, ale není v módě.
      Dnes je v módě občanská neposlušnost
      a státe koukej mi nahradit, co způsobila moje blbost,
      V této společnosti se neučí kázni, sebeovládání,
      skromnosti, ani fyzické odolnosti, která je základem
      té psychické. A nato musíme dojet.
      Hanba havlistům, kteří jsou na počátku všeho zlého,
      které nás dosud potkalo a ještě potká.
      x
      Tato svobodná společnost, kde si mimo pracovní dobu,
      může každý dělat co chce, (aby zapoměl na těch
      8 hod. otroctví,) to nějak přežije díky pár rozumným.
      Ale za to právo, aby se každý rozhodl, jak se mu za-chce
      zaplatí společnost jako celek vysokou cenu. A podle ní
      si budeme moci myslet, že jsme najsvobodnější zemí
      na celém světě.

    • embecko

     „Obojí je prostředek k prosazení NWO.“
     To ale neni odpoved, s dovolenim.
     Pjakina si pamatuji jak rikal, ze Savcenkovou nikdy z ruskeho vezeni nepropusti, nebot by to znamenalo konec ruske statnosti a ze to gosudar nikdy nedovoli.
     Pak ji pustili a Pjakin tvrdil, ze gosudar provedl skvely kousek, kteremu zadny polituch nemuze rozumet, ze slo o grandiozni operaci.
     Pjakin taky rikal, ze od okamziku ruskeho zasahu v Syrii se Turecko bude jen zmensovat. A tedka je nejen v Libyi a Albanii, ale i v Azerbajdzanu a drzi Berlin/ potazmo Brusel/ pekne pod krkem.
     *
     Chyby Pjakina nepripominam proto, abych ho znevazoval, ale abych pripomenul, ze nikdo neni neomylny.
     Ze je koronavirus spektakl s mrtvolami nikdo nepopira- ze by si elity takovouhle prilezitost nechaly utect je skoro nemozne.
     Ale hranice se spise zaviraji, nezli otviraji a z hygienickych duvodu se omezuje i migrace sama (oficialnich soucasnych 60 tisic oproti 120 tisicum loni).
     Tak se opet ptam, jak muze zavirani hranic a omezovani imigrace podporovat imigraci.
     A nechci odpovedi, co kdo kdy o tom rekl, ale tvoje osobni mineni.
     Zde jsou fakta z posledni doby:
     1) polovicni migrace oproti lonskemu roku:
     https://data2.unhcr.org/en/situations/mediterranean
     (Minule roky jsou vpravo pod cervenym cislem umrti)
     2) Prehled omezeni cestovani v pripade CR lze najit na strankach MZ/cestujeme.
     *
     Tedy jeste jednou: Jak covid souvisi, dle tveho, se zaplavovanim Evropy uprchliky?
     Ty to tu tvrdis, tak se zajimam o tve mineni, ne Pjakinovo. Proc si tedy myslis, ze je to tak, jak rikas, kde je souvislost?

     • Alva

      Těch otázek je víc, tak si s dovolením vyberu jednu. Proč si myslím, že Covid souvisí s migrací?
      Protože všechno souvisí se vším a nic se neděje náhodně. To, že nevidíme dost do šířky – nebo hloubky – neznamená, že to neexistuje. Že by se hranice zavíraly, o tom tedy nevím (aspoň ty naše určitě ne). Pokud by se zavíraly, musely by se taky hlídat a na to nemáme ani povolení ani vojsko, které momentálně brání Prahu v Afghanistánu a na Mali. Zavírat hranice bez ostrahy je jako zavřít dveře a ponechat v nich klíč, možná i s nápisem – vejděte, není zamčeno.
      Pokud jsde konkrétně o ten Covid, to bych příliš provokovala vitttu a to nechci.

      (K té Savčenkové – ani Putin není všemohoucí a ani Pjakin nemá věšteckou kouli a nemůže předvídat kroky jiných subjektů do všech podrobností. To je to, že nevěští, ani neřídí, ale pouze analyzuje podle veřejně dostupných informací. Ty tajné mu samozřejmě nikdo nesděluje. Proto jsou tajné.. Co se týká Erdogana, v Libyii to projel a pokud drží Berlín pod krkem, je to vina Berlína, že se jím nechá vydírat.)

      • vittta

       Jééé, já se nebojím diskutovat, mě jiné názory nevadí.
       No ale promiň, všechno souvisí se vším…to je dost nejasné.
       Tady je nějaká situace, a té rozhodně někdo využívá, nebo využije.
       To ale neznamená, že tady ta situace není.
       Také to neznamená, že ta situace je jiná, než ryze náhodná.
       Nejpravděpodobnější bývají ta nejobyčejnější vysvětlení.
       Žádné NWO nebo tak něco, prostě série selhání, a špatných reakcí na důsledky selhání, což nese další důsledky.
       I Řím padl- a tehdy těžko někdo mohl globálně řídit, a chtít, nový svět.
       Z civilizace, byť nemocné, se realita proměnila v temnotu.
       Kdo na tom nakonec vydělal?
       Boháči určitě ne.

      • embecko

       „To, že nevidíme dost do šířky – nebo hloubky – neznamená, že to neexistuje.“
       Ale take to neznamena, ze to existuje. Takze veris v neco, co nevidi nikdo z nas a mozna to existuje/ mozna ne a nas tu presvedcujes, ze bychom v to meli verit take. Neni to nesolidni? Nejak mi to pripomina metody ruznych cirkvi a sekt.
       Takze odpovedi, jak podle tebe souvisi covid s imigraci se asi nedockam a to i kdyz tuhle tezi propagujes.
       Pokud souvisi vsechno se vsim, proc alternativa protestuje proti covidu a ne treba proti tomu, ze herecka Brigita Cmuntova prestala planovat?:
       https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/brigita-cmuntova-kazdy-clovek-se-kterym-mluvime-je-nasim-zrcadlem-40339084#seq_no=2&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=OqrvDTFTaXt-202010172223&source=article-detail
       Kdyz vsechno souvisi se vsim….ale asi nesouvisi, kdyz se protestuje jen proti covidu.

       • astraustralia

        Saxi jak muze covid souviset se vsim a take souvisi je snadne pozorovat v soucasne situaci. Co vse se zmenilo diky“opatrenim“
        Pises:
        Kdyz vsechno souvisi se vsim….ale asi nesouvisi, kdyz se protestuje jen proti covidu.

        Velmi proste vysvetleni, blizsi kosile nez kabat, alias kdyz jde cloveku o zdravi a massmedia vetsinu uz presvedcila ze jde i o zivot, soustredi se na to co ho ohrozuje primo a vse ostatni prestava byt dulezite.
        Nepredstirej ze tuto zivotni jednoduchost nechapes.
        Lidska spolecnost po celou dobu sve existence se chova stejne v tom ze slabinu jednech vyuziji a pouziji druzi chytrejsi.
        Jak proste Watsone:-)
        Pred casem se na jednom blogu vyskytoval pisatel z naroda Bohem vyvoleneho ktery s oblibou opakoval jak se tesi na dalsi krizi aby levne nakoupil a pak v casech nasledujicich draze prodaval.
        Ano vse souvisi se vsim a tak i dnes covid se promita do FSEHO :-(

        • embecko

         Je-li covid dezinformacni kampan, slouzici k odvraceni pozornosti, Astere, pak by bylo nejlepsi si ho nevsimat a covid ignorovat a nikoliv proti nemu protestovat.
         Sam pises: „soustredi se na to co ho ohrozuje primo a vse ostatni prestava byt dulezite“
         Resenim je tedy nesoustredit se na covid a tim vratit dulezitost podstatnym procesum.
         Proc sem tedy postujes proticovidova videa jedno za druhym, jses agentem NWO? (smajlik)
         *
         Nekolik dnu tu vedeme „boj o covid“ a za tech par dnu jsem se nedovedel ani jeden priklad, v cem jsou dusledky covidu inovatorske. Co nebylo mozne dosahnout stavajicimi metodami, ze museli nasadit epidemii?
         Dny plynou a odpoved neprichazi. Mozna se spatne ptam a otazka by mela byt obecnejsi, co ja vim?

         • vittta

          Pche…ptáš se dobře, a navíc, na rozdíl odemne i krátce, takže je to přehlednější.
          Odpovědi nepřicházejí, jen obecná prohlášení, z mého pohledu né vždycky mající byť ždibec logiky.
          Dneska třeba má být nějaká demonstrace v Praze proti kovidu, nebo čemu vlastně.
          Důležité je, že je demonstrace povolená, za předpokladu splnění zákonných opatření, tedy roušky, skupiny myslím po šesti, a mezi nimi riozestupy 2 m, a nejvíce 500 lidí, což se dá v pohodě obejít tak, že případní další lidé mohou tvrdit, že nejsou účastníky demonstrace.
          Důležité je to POVOLENÁ, nemají tedy pravdu ti, kdo tvrdili, že „nám“ zakáží demonstrovat, tedy omezí právo shromažďovací.
          Z hlediska mainstreamu se může jednat o provokaci, kdy umožní úmyslně radikálům demonstrovat, pár placených grázlů vyvolá nějaké násilí, a donutí policii zasáhnout.
          A už budou mít odmítači kovidu o čem psát, o brutalitě policie, a o StBákovi v roli premiera, podporovaného komunistou Zemanem.
          Už se těším na ty argumenty.

       • Alva

        „……nas tu presvedcujes, ze bychom v to meli verit take.“
        Omlouvám se, pokud to tak působilo. Nepřesvědčuji, ani jsem to neměla v úmyslu. Žádal jsi, abych neuváděla názory jiných, ale SVŮJ. Proboha – na takové otázky, které tu diskutujeme, nemohu mít svůj názor! Nejsem politička ani analytička a ani tak nehodlám vystupovat, jak bych tedy mohla mít svůj vlastní názor? To o čem píšu je názor, který jsem PŘEVZALA od jiných, protože se mi zdál logický, podložený dobře vysvětleným rozborem minulých situací a kauz, kdy jsem postupem času zjistila, že i jejich prognóza se převážně splnila – a nejedná se jen o Pjakona, čtu i jiné vč. analytiků českých.
        Svůj autentický názor mohu mít a mám výhradně ke Covidu.Ten vychází z mých „životních zkušeností“ – mohu-li to tak nadneseně napsat – a pravděpodobně z nějakého mého defektního postoje vůči nemocem, který mám, pokud mi paměť sahá, už od dětství. Tj. každou svou nemoc nějak považuji za svou chybu – je možné i napsat, že se za ní stydím. Protože občas jsem nemocná byla a to bohužel tak, že jsem danou nemoc nemohla zatajit a tzv. přechodit Případnou nákazu bych se určitě rozhodla „přechodit“ (tedy spíš proležet :-))) ) ale nikoho nepřemlouvám a ani to nikomu nedoporučuji.

        • vittta

         Tedy..čí prognoza se převážně splnila a v čem?
         Co já vím, tak ty prognózy spíše zavál čas.
         Já to vidím jako „syndrom tchýně“.
         Když udělám 10 děsivých prognóz, dá se předpokládat, že se jedna nakonec vyplní.
         pak mohu říci- JÁ TO ŘÍKAL!

        • embecko

         Vychazel jsem z tveho: „Opravdu nechápeš, že Covid, islamizace a negrizace jsou jen jednotlivé etapy (bitvy) v novodobé válce?“
         A pochopil jsem to jako presvedcovani :o)
         Dale to vidim jako vittta- prognoz je hodne a obcas se nektera samozrejme vyplni. V pripade analytiku jde tedy o to, jake procento jejich predpovedi jim nevyslo a od toho se zaklada duvera v ne.
         Pravda je, ze s kuzi na trh jdou jen ti alternativni a mainstream se drzi zkratka, maximalne varuje pred fake a podporuje vyjadreni ofocialnich instituci. Od mainstreamu se toho dovime tolik, co za komunistu (zivotni uroven lidu a produktivita prace stoupa a nebyt kapitalismu (zde covidu), vse by bezelo jako po dratku.
         Nejlepsimi prognozami jsou opatrna vyjadreni mainstreamu, kdy uz se v nejake kriticke situaci vyjadrit musi.
         Napriklad Macron po poslednim utoku prohlasil, ze slo o utok na zakladni hodnoty republiky, ale Francie si svobodu slova vzit nenecha.
         Z toho vyplyva, ze Francie bude vice postihovat verbalni extremne pravicove projevy, ale hlavy se tam rezat budou i nadale. To je prognoza skoro na 100%.

         • Alva

          Vrátím se trochu dozadu k začátku celé a dost rozsáhlé diskuze na tohle téma.
          Před chvilkou jsem na jiném webu četla článek, ze kterého ocituji odstavec, který by mohl být ukázkou, jak Covid může souviset s migrací, což jste nechtěli pochopit a já neuměla vysvětlit, což přiznávám a taky jsem to napsala.

          :“Nicméně budeme mít ještě zajímavější škody. Za chvíli budeme lifrovat první pacienty do Německa. Ono jich ani nemusí být moc, ale každý tento pacient bude politicky zaplacen. Představte si, až Babiš padne a místo něj nastoupí… třeba Okamura, jak jede za Merkelovou a vysvětluje jí, že migranty nechceme. A ona odpoví něco ve smyslu – ale Herr Okamura, když vám teklo do bot a umírali vaši lidé, tak jste si strašně přáli, abychom byli solidární že?
          Pokud dojde na naše pacienty v Německu, vezměte jed na to, že dojde na přijetí migrantů u nás. Tohle bude politické minimum, které bude muset Andrej slíbit a ze smlouvy s ďáblem vystoupit nelze. Ani dvacet Pekarových se Schwarzenbergem by nedokázalo to, co dokázala trocha nedisciplinovanosti a boje proti špatnému nepříteli.“

          Nepřidám žádný svůj názor nebo hodnocení, abych nějak neovlivnila vaše vnímání napsaného.. Jen dodám, že autor článku není žádný „antirouškař“ nebo zapřisáhlý „alternativec“, což by snad z textu mohlo být i patrné.

          • astraustralia

           Vyborne Alva :-)
           Preplnene nemocnice v CR a pomahajici Nemecko , pak solidarnost s Nemeckem jako samozrejmost vratit sluzbu za sluzbu
           to je velmi varovne a v politice snadno mozne. Spojitost reseni virusu a immigrantu je naprosto timto prikladem srozumitelna.

          • vittta

           To je ryzí příklad zneužití nastálé situace, v tom slova smyslu to ale nemá souvislost s migrací ani nejmenší.
           Onen člověk používá můj typ diskuze, tedy předjímá, jak by se to mohlo zneužít, co je teoreticky možné.
           Netvrdí ale, že Kovid byl nějak právě kvůli tomu vypuštěn, vymyšlen, či co.
           Netvrdí to v TOMTO odstavci, v kontextu jeho celého článku to tvrdit může, a tento odstavec je jeden z mnoha jakýchsi „důkazů“. takto to ale nevidíme, a odstavec je spekulativního rázu, a nic ani netvrdí, ani nevyvrací, je to politická spekulace, z mého pohledu správná.

          • embecko

           To ale spada spise pod polozku „vyuzita prilezitost“. Takovych prikladu bychom nasli hodne- namatkou zivnostnikum zavreli kramy, ale superhyper zustaly otevreny= jedinecna prilezitost, jak se zbavit malokonkurence.
           Ze by ale kvuli tomu rozjizdeli celosvetovou epidemii, to se mi verit nechce.
           Uprchliky sem dostanou tak jako tak, nejak to zaonaci v jakychsi humanitarnich programech, vysvetli to tak, ze nikdo tomu nebude rozumet a nakonec se to prijme…zpocatku tak nejak pul napul, nejasne, ale pak se to rozjede i v CR.
           Ja to vidm tak, ze proti uprchlikum je v CR realne jen pan prezident. Andrejovi je to jedno a Okamura je takovy jen potud, dokud mu to nese vic jak 5% hlasu. Zbytek je jasne prouprchlicky (tedy probruselsky).
           Trend je, dle meho, nezvratny a uz jde jen o cas, kdy to mlady volic demonstrativne hodi Piratskemu programu v mire vetsi, nezli male. Xenofobove vymrou a nastoupi mladez nova, mladez Gretina.
           Jim staci si jen pockat jednu-dve generace, coz je vlastne za chvilku a samo jim to spadne do klina.
           Problemem muze byt financni (hospodarska) krize, kdy je potreba nejake kroky urychlit, jine pribrzdit a tam prichazi neco jako covid opravdu na zavolanou. Ale vyuziji ho jen na nouzove zaplatovani, ne ze by to byl hlavni bod programu.
           A i kdyby to s covidem nevyslo, pak se nic nedeje, proces se jen trochu zpomali, ale Kalergizace bude pokracovat dale.
           Tohle je objektivni proces (alespon v kapitalovem systemu) a bez nasilneho resetu se mu nelze ubranit.

          • Alva

           Vittta, embéčko – chyba – autor „jede“ na vaší vlně.
           https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/kolateralni-skody
           Já to použila jako ilustraci toho, že všechno je provázáno se vším a nezáleží na tom, považujeme-li to za položku „využitá příležitost“, nebo dlouhodobě připravovaný plán.
           Taky nemám problém souhlasit s tím, co se mi zdá pravděpodobné (a nebezpečné) jen proto, že se s autorovým pohledem na nebezpečnost viru a chaotická neúčinná opatření diametrálně rozcházím.

          • embecko

           Ted tomu opet nerozumim…
           Vidlak pise: „Velcí bojovníci za samostatnou republiku a bojovníci proti globálním loutkovodičům dokázali svými výzvami k neposlušnosti zařídit, že se na příštích dvacet let zadlužíme právě u těch, proti kterým máme bojovat.“
           A rika dale, ze nebyt bojovniku proti epidemiologickym opatreni, nebyly by vedlejsi politicke koronavirove nasledky.
           Takze ty bojujes proti opatrenim -> vyvolas zneuziti situace politiky -> argumentujes tim, ze politici situaci zneuzili a zneuziji.
           Pokud tedy vse souvisi se vsim, pak kdybys nebyla proti opatrenim, neprisli by k nam uprchlici a opatreni by nebyla tak drasticka :o)
           Pokud videlas film Rozmarne leto, tak tam je takova scena, kdy Menzel balancuje na provaze a dole mu Bohus Zahorsky klepe s konstrukci a vola na nej: „Vzdyt spadnete!“ A kdyz ho setrese a Arnostek se rozplacne na zemi, tak mu rika: „Vidite, ja jsem vam to rikal!“

          • vittta

           Co se mě týká, nehodnotím ani autora, ani na jaké jede vlně, ale onen konkrétní výrok.
           Ten jsem vyhodnotil jako správnou, možná jsem mohl napsat možnou variantu nějaké další politické čachrárny.
           Je to ale politická spekulace, tedy jakýsi odhad, není to zatím (naštěstí) realita.
           A doplnil jsem, doufám že se to nikoho nedotklo, že ať tak, nebo onak, je to výrok vytržený z nějakého celku, tedy tento výrok, zasazený do toho celku MŮŽE mít i nějaké konkrétnější vyznění.
           To si myslím že je velice solidní počin, protože vyjmutí nějakého odstavce celku, může onen výrok postavit do úplně jiného světla- nemusí, ale může.

          • Alva

           Vidlák je blogger a žádný vlivný vládní činitel, nebo super odborník, aby jeho slovo bylo zákonem..
           Už toho nechme.
           Saxi – to děláš schválně? „….nebyt bojovniku proti epidemiologickym opatreni, nebyly by vedlejsi politicke koronavirove nasledky“? Žádné vedlejší následky, které by způsobil VIRUS tu nevidím. Vidím jen následky, které pomocí viru způsobili politici, pravděpodobně – možná – asi – nějak – něčím – k tomu dokopaní globalisty. Tím jsme ovšem zas u těch (tebou popíraných) globalistů.
           Tak jo – uznávám, že máš pravdu a skončíme to. Každý si necháme svůj názor, svět se stejně bude točit dál podle svého bez ohledu na nás. OK? :-)))

          • vittta

           Zatím není proti čemu bojovat.
           Roušky jsou sakra malý důvod, a povinné očkování nebylo ještě nijak ani naznačeno.
           Kdyby lidé neblbli- a blbne jich menšina, nikdo by nemohl mluvit o českém šlendryánu, a českém nezvládnutí situace.
           Prudiči by nedostali takový prostor, a my bychom na tom byli v nehorším případě stejně, ekonomicky, politicky, i zdravotně.
           Takhle ale mohou nastat velice nepříjemné důsledky, ba- už nastávají.

          • Alva

           Vittto,
           musím ještě jednou bohužel zareagovat, i když jsem slíbila a taky byla rozhodnuta tohle téma ukončit.
           Píšeš: „.Zatím není proti čemu bojovat. ……povinné očkování nebylo ještě nijak ani naznačeno“.
           Až bude – a to ne naznačeno (ptát se lidí nikdo nebude), ale už přímo nařízeno – nebude už POZDĚ??? Není lepší požáru předcházet, než ho potom hasit byť moderními prostředky? Není lepší prevence, než následné dražší, dlouhé léčení, často s nejistým výsledkem?…

   • vittta

    To když už, tak Kovid spíše negrizaci zastaví, než naopak.
    Pokud bude epidemie silná, pak lidé spíše budou schopni nenávidět pakáž za nedodržování nařízení, než za znásilňování a olupování svých žen.
    Pokud se ovšem nedají na pochod osmanská vojska.
    Ti ale Kovid asi nevymysleli, ale dost bych se divil, kdyby ho nechtěli- v případě příležitosti- využit.
    Nakonec- proč se vlastně nepíše o působení viru v ozbrojených silách?

    • Mrkos

     Yes. Vittta.
     x
     Využít příležitost je nesnazší způsob dosahování cílů.
     orekord se pokouším, když mám formu. Válku si začíná
     ten, kdo má převahu atd. Ale Turek by měl vlítnout na Sauda,
     tam si může nehrábnout a přividělat, ale blb chce šířit víru.
     x
     Netřeba hledat velké konspirace. Naší kapitalisté se mezi sebou perou,
     jak psi. Stačí jim, že se shodnou na právním řádu, který jim umožňuje
     odrbat ostatní. Těm světovým žralokům stačí, že jsou zde pravidla,
     kterými se řídí světový trh (svobodný, spravedlivý ,)
     Problémem je jejich chamtivost a nedočkavost.!! Nebo i takový Soros,
     který se ježtě nad hrobem bude bavit tím, že vyvolává problémy.
     Dokonce je jistě rád, když mu připisují i to v čem prsty neměl.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s