Rozehnání pokojné demonstrace v Praze

Napsal Colonel Cassad, převzato odtud: https://colonelcassad.livejournal.com/6256893.html

Brutální rozehnání pokojných demonstrantů v Praze, kteří požadovali zrušení totalitních omezujících opatření souvisejících s koronavirem.

Prezident Běloruska Alexander Lukašenko vyzval české úřady, aby zastavily nepřiměřené použití síly proti pokojným demonstrantům, odstranily policii z ulic a vyjednávaly s vůdci protestů o vyřešení otázky mírového předání moci.
Pokud se Česká republika dokáže vydat cestou návratu k demokracii, je Bělorusko připraveno poskytnout jí materiální pomoc v podobě 50 traktorů a 10 nákladních vozidel s bramborami.

 1. astraustralia

  vittta
  Já ale nevím, jesti jsem zdravý, byl jsem v kontaktu s těmi, co byli v přímém kontaktu s nakaženými.
  Víte, co by mě zajímalo?
  Co byste dělal vy, Astře, tady je to nařízené, to za prvé.

  Kdyz narizene tak samozrejme s rouskou, jen bych si demokraticky dovolil rousku s napisem „funguje jako drateny plot na mouchy“ K tomu bych se orouskovanym vyhybal na 2 m, neorouskovanym na 4m, policii na 10 !
  Z domu bych vychazel minimalne, predevsim jen do prirody, na nakupy bych si pouzil sluzbu, doma bych mel stale otevrenu TV a pri kazde zprave bych se klepal jako ratlik. Na ministerstvo bych nepsal zpochybnujici dopis o chybnych cislech, ale pozadal o zarazeni mezi prvni kteri dostanou ockovani.
  Pro pripad umrti na cokoli mam pripraven dopis ze to musi byt na Covid19!
  V zadnem pripade bych neodletel na teply jih. Bohuzel mi to nebylo umozneno abych si to v rodne zemi odzkousel :-(
  Jako kdysi za realneho socialismu byla treba „vyjezdni dolozka“, i dnes extra povoleni k opusteni zeme opet potrebuji:-(

  Pro vase uspokojeni projev nacelnika pesimistu:
  s otazkou Astra (bude nekolik stovek mrtvych denne jak Dr.Flegr tvrdi?)
  Flegr: Za mrtvé může Babiš, v ulicích uvidíme mrazáky na mrtvoly, moje předpověď se plní a bude hůř

  • vittta

   Flegra nelze úplně ignorovat, ale vzhledem k tomu, že nemáme obrovské aglomerace plné asociálů a negrů, si myslím, že tak zle nebude.
   Politicky pak Flegr může teoreticky oslovovovat apokalyptiky, aby bylo pokryté celé sociální spektrum obyvatelstva, a na Babiše by měli nadávat jak popírači roušek, (nařízení jsou zbytečná, či až moc tvrdá) tak vyděšenci. (opatření jsou malá, a měla být zavedena dříve), tak i apokalyptici. (za všechny mrtvé může Babiš)

  • Mrkos

   Nejen Minář,
   ale už i Bartoš otevřeně řeklco této zemi hrozí.
   Doufám, že nevoliči konečně zvednou zadek.
   Takže hola hoši na palubu …… jdou po nás Piráti.
   Bartoš je týpek, který by mohl být přijat a zasvěcen.
   Poslední dobou je ho plná televize a ta mu fandí.
   Není pak divu, že v sobě nachází scopnosti vládnout.
   Ovcím se vládne snadno.

 2. astraustralia

  Negativniho tu bylo uz dost
  proto nabizim neco vice positivniho a s jinym pohledem:-)

  Petr Ludwig je český konzultant, podnikatel, publicista a spisovatel.
  Zaměřuje se na téma prokrastinace (chorobné odkládání úkolů)

 3. Peter Matej

  Na Slovensku je 80 % religiozita,jedna z najvyšších v Európe.Od septembra 2014 má Slovensko do svojej Ústavy zakomponovaný článok ktorý hovorí,že „manželstvo je jedinečným zväzkom medzi mužom a ženou“.V praxi to znamená,že uzatváranie iných manželstiev ako manželstvá medzi mužom a ženou sú neprípustné!Právnu ochranu požívajú u nás len manželstvá medzi mužom a ženou.
  A práve pred chvíľkou som sa z vysielania TA 3 dozvedel,že „Ferenc pop“ vo Vatikáne vyhlásil uzatváranie manželstiev medzi homosexuálmi za legálne a RKC povolené !Ten chlap je rozkolník a likvidátor cirkvi.
  Svet sa naozaj na riť obracia !

 4. kočka šklíba

  Je to OT ale vittto pro Vás. Jděte k panu Bavorovi a podívejte se jak Váš kámoš a ten „velký vlastenec“, podle mě klerofašoun, vyhrožuje soudem panu Jírovcovi. Já osobně si myslím, že je úplně mimo, ale nejsem právnička. Ovšem, nemůže vyhrožovat panu Jírovcovi fyzickým napadením (jako jinému dikustérovi), tak nasadil jiný postup. Je to neskutečný tvor. Odporný.

   • kočka šklíba

    Bijte je….., musíte přečíst včetně autorova textu. Je to trochu kontroverzní ale myslím, že má v mnohém pravdu, zejména když následně vysvětlil svoje pohnutky. Ale bez ohledu na to jestli s panem Jírovcem souhlasíte nebo ne, je chování toho tvora absolutně nepřijatelné.

    • Janika

     Děkuji, už jsem to našla. S panem Jirovcem v tomto souhlasim (jinak to tam moc nesleduji). A jelikož je odvážné v dnešní době takto pravdivě hovořit, je ta reakce známkou lidské ubohosti a podlosti.

     • dixi

      Přečetla jsem celé i s příspěvky pod článkem.Celkem souhlasím s panem Jírovcem, podle a vulgárně se nemá napadat žádné náboženství. Nejenom, že to uráží věřící, vyvolává odpor, ale je to zivna půda pro fanatiky. Vyhrožovat soudem kvůli tomu článku ? Taky fanatismus.

      • vittta

       To je otázka svobody slova.
       Buď ano- nebo ne.
       Můžeme si vybrat.
       Pokud si ve Francii vybrali nesvobodu- myslím bílé Francouze, kteří nesmějí pod pohrůžkou smrti islám jakkoliv, byť náznakem zesměšnit (náznakem, učitel ho nezesměšňoval, přednášel o svobodě slova), ale sami se nemějí ozvat, když jim muslimové pálí kostely a cokoliv, co je uráží, a bijí jejich ženy, protože to také uráží jejich náboženství, pak já si vybírám svobodu.
       Pan Jírovec je hlupák a manipulátor.
       Nelze nikomu nařídit, jak přesně vypadá urážka nábožensví, odkud- pokud.
       Výsledkem může být jediné- fundamentální společnost, kde zakázané bude vše, ale od té strane, která vyhraje.

       • Kamil Mudra

        Skutečný věřící by měl být povznesen nad omyly jinověrce (či nevěrce) a jeho reakcí by měla být pouze nabídka pomoci při jejich rozpoznání. Prostě: „Ber nebo nech být“.Ovšem pro každého (věřícího i bezvěrce) by mělo platit že urážení víry toho druhého je nepřípustné a urážet se kvůli něčemu co záměrnou urážkou není, rovněž.
        Ale ať tak či onak, do žádné diskuse nepatří vyhrožování nějakým právním postihem za to co ten druhý říká. Můžeš mu to oplatit stejnou měrou ale dovolávat se paragrafů je stejně zbabělé jako vyhrožovat „bráchou kterej je boxer“.

       • kočka šklíba

        Neřekla bych že je pan Jírovec hlupák, prostě má jiný pohled na věc. Také s ním v mnoha případech nesouhlasím ale říci o něm že je hlupák je dost mimo. Hlupákem se tam stal Váš kámoš, i když to je, co se týká jeho postojů, spíše fanatický klerofašoun.

        • vittta

         No, hlupák to není, zkusím to znovu.
         Pokrytec, bez politického odhadu, a tihle lidé způsobují reálně více zla, než všichni klerofašisté dohromady.
         My tady vedeme nějaký boj, už od negerské invaze.
         Někteří s ní souhlasí, jasně, někteří dodnes nemají jasný názor (někdo potřebuje praktickou ukázku v sousedství) ale většina z nás s tím nesouhlasí.
         Vinníci?
         Jírovcové.
         Zmínil jsem konkrétně, co se mi na článku nelíbilo, odpudivá, a prolhaná manipualce ohledně srovnávání brutální vraždy s nástupem svalovců na hru, která se tady svého času nelíbilo NIKOMU a byla odporná (Saula a Třešeň nepočítám), o konkrétní rozbor této záležitosti není zájem, řeší se klerofašista.
         O mém kámošovi ale tady řeč snad nevedeme, já ani nevím, co bych k tomu měl dodat, vyjádřil jsem nesouhlas, a víc dělat nemohu, a ani nechci.

  • vittta

   No, vidím, ale co s tím mám dělat?
   Já jsem ZÁSADNĚ proti tahání virtuálna do reality.
   Já si myslím, že Rytíř tak trošku ujel, ale já s ním rozhodně nesouhlasím.
   Ovšem Jírovcovo dílo stálo za to, provokuje, manipuluje, a lže, a ve svém důsledku to budou právě Jírovcové, kteří utopí svět v krvi, i když mají plnou hubu míru.
   Kam to dopracovali tam, kde Jirovce poslouchali?
   Na ulici podřezávají jejich kněze, ženy, i děti- a oni to pořád nepochopili.
   Co by mi mělo být teď do katolíků, kteří to samé dělali před staletími?
   Kdo to nedělal?
   Muslimové to ale takhle dělali VŽDYCKY, a islám je nejrychleji se rozšiřující náboženství- vojenskou mocí- v dějinách lidstva.
   Jírovec odklání realitu, teď jsou nebezpeční muslimové a negři, a já žiju teď.
   Kdyby byli nebezpeční budhisté, katolíci, šintoisté, či co já vím kdo, budu bojovat proti nim, a o islám ani nezavadím, nic mi do něj není, respektuji plně jejich zvyky a právo na své státy, nemám s nimi žádný problém- pokud si to dělají doma.
   Jenže dneska je prostě nebezpečí jinde, možná se mnou nesouhlasíte, nevím, ale já to tak vidím, a tak podporuji prezidenta, premiera, Rusko, a jsem proti EU a současné levici.
   A opakuji, s rytířem v tomto nesouhlasím, a vůbec netuším, oč by se chtěl vlastně soudit, kromě toho, Jírovec se shazuje sám, ale já respektuji toto jeho právo.
   A když už jsme u toho, řeč byla o té divědelní hře, kterou Jírovec manipulativně nastavil v podstatě proti zavražděnému učiteli, já respektuji i to, že někdo uvede takovou hru- ale ať si to hraje za svoje, né za dotace, a byl bych vděčný, kdyby si ta herečka vytahovala z kundy vlajku svojí země, na vytahování naší vlajky prostě nemá právo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. astraustralia

  A stale intensivneji zijeme virusem :-(

  V pořadu ČT 24 Nemocná země česká vědkyně prohlásila, že pozitivních Čechů je v populaci přibližně jeden milion,
  ale zatím nebyli testy odhaleni. Zejména proto, že bezpříznakových „koronáčů“ je v populaci 70%…
  Žiju v Praze a nevidím na veřejnosti prakticky nikoho, kdo by roušku nenosil, nebo se choval neodpovědně (kýchal kolem sebe apod).

  Přiznejte, vy vládní šašci, že nevíte, co máte dělat…a přestaňte pořád peskovat nás…

  Já žiju taky v Praze a ještě o víkendu jsem viděl, že se lidi chovali jako hovada.
  Hrozny lidí s pivem před hospodama a večerkama. Hloučky rozjařené mládeže bez roušek po ulicích.
  Idiotská demonstrace na Staromáku. Vážený pane, vláda ten virus nešíří. Virus mezi sebou šíří lidé svou vlastní nezodpovědností,
  protože uvěřili několika idiotům, kteří do médií hlásají, že to je jen „chřipčička“.

  Třeba ještě nedávno Šmucler a Pirk.

  PCR TEST OD PROF.DROSTENA Z NEMECKA JE CHYBNY 1.8% to znamená testujete 100 000 a máte
  1800 chybných pozitivních výsledků.
  Pozitivně otestován znamena ze
  našla se stopa Covid -19 nejste nemocný a nemůžete nikoho nakazit. PCR Test od Prof.Drosten z Německa byl vytvořen na zaklade Fragmentů Corona Viru jako Computer model viru.je povolen jen
  pro laboratorní účely ne pro určování jestli je někdo nemocen
  nebo může někoho nakazit.
  Takže čím víc testujete tím víc máte chybně poziitivnich. Izolat Corona Viru Covid-19 dosud neexistuje.
  Jen fragmenty jsou k dispozici i.
  Vezměte si 20 součástek od Porsche a vytvoříte na zaklade toho Model Porsche na computeru.
  V Německu připravuje Dr.Fuellmich hromadnou žalobu o náhradu škody způsobenou zavřením Ekonomiky na zaklade chybného PCR testů od Prof Drostena z Německa pro Evropské podnikatele.
  http://www.fuellmich.com
  http://www.corona-schadenersatzklage.de
  http://www.clubderklarenworte.de
  http://www.samuleckert.bet

  http://www.gbdeclaration.org

  A pak bude 3 vlna pak 4 pak 5 pak 6 a pak uprchlíci a pak občanská válka!

  Nebude..90% bude nakoniec proti nwo či už chcene či nechcene..zľaknú sa koľko nás je a aj toho že prídu o život

  copak umírají děti a mladí?, což by byl důvod pro nějaká opatření?! ne umírají staří a těžce nemocní, morbidně obézní a to ještě jen někteří, což bylo, je a bude, je to celé podvod! To že je někdo senior neznamená že tento rok umře na virózu,
  pravděpodobněji umře na nošení náhubku a opatření vlády, jako stres, sociální izolace, inflace, záměrné omezení zdravotní péče.
  Na jaře se nic nedělo, přesto odkládali operace, některé nemocnice dokonce zavřeli pro veřejnost.
  Dnes zřídili z nemocnic tzv.Covidária, což i tenhle chlap říká že „uvidíme ty drastické scény“,

  kdo tam bude je záměrně odsouzen k smrti touto vládou a čísly se bude dál strašit populace a zneužívat k dalšímu přitvrzování diktatury.

  Na příští týden plánuje prymbula více mrtvých na kokotvit,, než bude celkový počet úmrtí v celé ČR. Staneme se prvními na světě kdo do dokázal👍👍👍

  aby jim ti mrtví nedošli, ta jejich teorie růstu se opravdu nedá aplikovat na život,

  zejména když tím pseudosmrtelným covidem kryjí své ekonomické a mocenské zájmy.

  Problém je, že i kdyby jsme se v ČR 100% zbavili covidu-19, tak ho sem opět importuje turistika !!!
  Což se nám stalo o prázdninách. Pomoci může jen 100% antivir kontrola turistů v kombinaci s karanténou.

  Což platí nejen pro ČR, ale i pro celou Evropu !!!

  Nejen lekar Prymula neni optimista, ale i ekonom je pesimista:
  Buď se všichni omezí, nebo to bude jen horší, za 14 dní budou v nemocnicích drastické scény

  • Kamil Mudra

   Pan Jurajda hovoří velice rozumě a podle mne je to přesně ten typ člověka jakých bychom potřebovali mít co nejvíce jak ve vládě tak i celkově ve státní správě. Proti nikomu zbytečně nesočí, pragmaticky zvažuje okolnosti minulé i současné a na jejich podkladu hledá řešení. Přesný opak těch kteří křičí „TAKLE NE!“ ale když se jich zeptáš tak neumí odpovědět na otázku JAK ANO. Ba ani nejsou ochotni připustit že je to otázka v současnosti velice těžká a jejich fráze (často vzájemě nekompatibilní) rozumnou odpovědí nejsou.

   Hele, já třeba velmi dobře chápu jak tě musí nasírat to že ta covidová situace tě odřízla od možnosti navštívit svou domovinu a příbuzné či přátele v ní. Ale uvědom si že kdyby tu nedošlo ke změně režimu, tak bys na tom byl stejně po celá předchozí léta a jistě jsi s tou možností počítal i v době kdy jsi se pro emigraci rozhodl, jako s něčím co tě čeká, s vysokou pravděpodobností trvale. Kdežto teď jde o situaci s vysokou pravděpodobností jen přechodnou. Ano, nevíme na jak dlouhou dobu, ale tahle dočasnost je mnohem pravděpodobnější než ta „dočasnost“ která se zde vyskytovala, když jsi republiku opouštěl.
   Ale, co se covidu týče, tak dnes už víme, že z nezanedbatelné části nás ta bezstarostná letní prostupnost hranic, připravila o výsledek našeho jarního snažení ve kterém jsme všichni (až na sporadické výjimky) táhli za jeden provaz. Což se mi jeví jako mnohem přijatelnější argument pro zavřené hranice než nekompatibilita rozdílných režimů.

   Myslím že takto je třeba přistupovat i k těm vládním opatřením, která viditelně probíhají metodou pokus – omyl. No tak to prostě vyzkoušíme, posoudíme výsledek a podle toho pak zkusíme něco jiného. V tomto případě lze každé vládní rozhodnutí s okamžitým dopadem změnit (co bylo včera zakázáno nebo zavřeno lze zítra znovu povolit nebo otevřít). Není to jako pustit si bezhlavě do země imigranty které pak nemůžeš dostat ven. Covid nemá žádná lidská práva na kterých by se mohl točit. A pokud dnes někdo čaruje s covidovými statistikami, dříve nebo později to vypluje na povrch. A teprve pak se to stane oprávněným důvodem k protestu. Nikoli v době zmatků kdy nevíš čemu máš věřit.

   Ano, vláda by měla jasně načrtnout svou strategii jak proti nepříteli postupovat a nestydět se přiznat do nějaké míry tápe, protože se doposud s takovým nepřítelem nesetkala. Pak by lidé jistě k té metodě pokus – omyl přistupovali jinak – a také by jinak nahlíželi na proticovidová opatření a k těžkostem z nich vyplývajícím.

   No a na závěr bych se chtěl zeptat: Jak jsi dosáhl toho že ti Wordpres přijal komentář se šesti odkazy najednou?

    • astraustralia

     Kamile 6odkazu najednou je asi odmena za korektnost, navic jsem pochvalil Tarase za Jezkovu pisnicku co zpivaji V+W:-)
     poslechni si:
     (snadno k vygooglovani)
     Jinak k opatreni soucasnych vlad nejspolehliveji fungujici ne drateny plot na mouchy ale co nejvetsi vzdalenost nakazenych od zdravych.
     Podle tohoto recentu byli v minulosti ti co dostali lepru neboli malomocni odstehovani do patrcne bezpecne vzdalenosti.
     Ostrovy byly tim necastejsim mistem. Ve Stredozemnim mori i v Pacifiku.
     Take se to resilo v nejrannejsim stadiu amputacemi !
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Spinalonga
     Pro genia pres vakciny Prymulu a sponzora vakcinace Billa Gatese by stacilo misto vakciny nalezt zpusob vcasneho testovani.
     Tak jako Ti namiri na celo a okamzite pristroj ukaze jakou mas teplotu, podobne by to melo rozeznat fujtajbloveho Koronace :-)
     V Recku by mohli obnovit ostrov Spinalonga, v CR by misto Chanova pro cikanske ethnikum postavili hlidane parkoviste pro docasne nemocne. Vrata ven otevrene jen pro Prymulou nebo jeho dcerou vakcinou osetrene !

     (Spinalonga je malý ostrov poblíž Kréty v Egejském moři. V minulosti ostrov sloužil jako leprosárium, které bylo zrušeno jako poslední oficiální v Evropě.)

 6. vittta

  Tohle je dobré.
  Článek hovoří o tom, že pan prezident zrušil ceremoniál 28. října, který- nutno dodat- pro něj vždycky hodně znamenal.
  Informoval o tom hradní kancléř Mynář, což je jeho práce.
  Při té příležitosti uvedl na pravou míru představy, že to měla být nějaká opulentní žranice, jak psalo hodně „demokratů“ a přátel pravdy a lásky, ale že mělo jít spíše o symbolické setkání, jen pana prezidenta, nezbytných pracovníků a vyznamenaných, kteří by jen převzali svá ocenění.
  Takticky se omluvil za výroky primátora Hřiba, kterého v podstatě veřejně usvědčil ze lži, nenávisti a šíření nepodložených konspirací.
  No- a prosil bych ty, co mají zájem to číst, o výběr reakcí notorických pravdaláskařů.
  Ty samozřejmě vůbec nezajímá, že celou dobu planě kecali o mejdanu na hradě, a nepodloženě nadávali na pana prezidenta, a ani je nezajímá, že pan prezident- a zde myslím že opravdu s těžkým srdcem- tuto akci zrušil, natož aby to snad nějak ocenili, to…to mě fakt ani nenapadlo.
  Zajímal je Mynář, co si dovolil říci o Satanovi.
  No a- takhle to je se vším.
  Tyhle kurvy havlistické jsou už tak přesvědčeni o své pravdě a morálních kvalitách- neboť to je jediná příčina jejich chování-, že prostě musí někoho „umravňovat“, ať se děje, co se děje.
  Někteří to dělají za prachy, viděl jsem Pehe, a jiní možná zadarmo, to ale na jejich ďábelské pýše nic nemění!
  Pro Hanka přidávám, že samozřejmě vím, že PL mohly do článku zadat výběr záporných reakcí notorických havlistických lhářů, a že není vyloučeno, že některý notorický havlista pana prezidenta operativně ocenil a že jich klidně mohlo být víc, jak prudičů, nic méně si to moc nemyslím- to jen co se manipulovatelnosti týká.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Gott-byl-hladove-prase-Hribe-uderil-Hrad-28-rijen-se-rusi-A-je-zle-641338

  • embecko

   Diky za tip…jsem prekvapen…v dobrem…
   Ze strany Hradu jde o reakci na nejvyssi urovni- vyvazena, elegantni, s prehledem. A kultivovany vyter s tim ubozakem Hribem ze strany, kterou volilo 11% nasich dezorientovanych spoluobcanu.
   Njelepsi je vymluva-odpoved, ze pan primator nema pravo byt kritizovan, nebot pomaha v nemocnici! Chudaci!

   • Kamil Mudra

    I když je pro mne Hřib něco jako osina v prdeli, přesto věřím tomu že tím prasetem nemyslel vyznamenané ale chtěl jen připomenout tu jarní zabijačku. Ale dobře mu tak! Má se vyjadřovat tak aby následně nemusel ochutnávat vlastní medicínu.

 7. Peter Matej

  Česi a Moravania,ukľudnite sa !Nikdy nie je tak zle,aby nemohlo byť horšie!
  Slovenská vláda dnes vydala zákaz vychádzania z domu!Von smieme len za účelom nákupu potravín a liekov aj to len v okruhu 100 (slovom sto)metrov od bydliska! Ak v okruhu 100 m nemáme predajňu potravín alebo lekáreň,máme smolu!

  • embecko

   Tusim, ze v Izralei to bylo 500 metru, ale po demonstracich to prodlouzili na 1000. Mozna Zmatovic pouzil vyjednavaci hokynarskou taktiku: nasadi natku nizoucko a necha se pak jako ulecat na vzdalenost, puvodne nepruchodnou.

   • embecko

    Jeste se musim pochvalit (jako Ivanen v Mrazikovi- „zkratka chlapik, jak ma byt!):
    Prymula tvrdi to, co jsem tu psal uz na jare:
    https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/unikl-z-cinske-laboratore-ale-nebyl-vyroben-tvrdi-prymula-o-koronaviru-40340135?utm_source=www.seznam.cz&JuXtmY_mGedJiuFmO=denni-tisk
    „Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl dnes poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zdůraznil ale, že virus určitě nebyl vyroben uměle. Z laboratoře se podle ministra zřejmě dostal na pokusném zvířeti. Zdroj informace neuvedl.“

    • Kamil Mudra

     Covid a matematika… aneb koho poslouchat a koho neposlouchat v časech pandemie.
     „Často slýcháme, že když nějakému fenoménu nerozumíme, máme jít za odborníkem. Když se chci dozvědět něco o kytkách, půjdu za botanikem, když se chci zeptat na něco o zákonech, půjdu za právníkem, když chci zjistit něco o houskách, půjdu za pekařem atd. Ale co když chci vědět něco o probíhající virové pandemii? Za kým mám potom jít?….Covid není jen nemoc. Je to taky epidemie. A u epidemií je zkrátka potřeba vidět nejen konkrétní nemocné, ale sledovat také onen mytický „big picture“, který nejlépe uchopuje právě matematika. Jinak se vám může snadno stát, že budete své omezené osobní zkušenosti s touto nemocí extrapolovat na celý svět…..Epidemie se dá ukočírovat i bez drastických opatření. Nemusí to být sinusoida, ale velmi mírně stoupající přímka. Bez velkých zákazů, bez velkých dopadů na ekonomiku, bez velkých ztrát na životech. To bychom ale nesměli být úplní pitomci. O to větší je škoda, že úplní pitomci jsme.“

     Domnívám se že přečtením, pochopením a šířením totoho článku lze individuálně přispět ke snížení míry pitomosti v populaci se vyskytující a proto ho zde nabízím. Je sice dlouhý ale čtivě napsaný, což znamená že dokáže nejen poučit ale také pobavit. A nebojte se – žádnými vzorci vás zasypávat nebude.
     https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/covid-a-matematika-aneb-koho-poslouchat-a-koho-neposlouchat-v-casech-pandemie/

     • embecko

      To je ale spise beletrie, nezli poucny clanek. Je to priserne roztahane; nez jsem se prolouskal 3. odstavcem, zapomel jsem, co bylo v tom prvem. Pak jsem nepochopil, co je mineno humoristicky a co vazne…treba o Smuclerovi, co strasi Covidem od rana do vecera autor pise, ze je „vrchní státní uklidňovač zbytečně vyděšené populace“. Clanek jsem ve tretine opustil a uz nevim, co v nem bylo. Tohle doporucit, tak si o mne budou myslet, ze jsem se zblaznil a vydal se na slunickarskou cestu.

      • Kamil Mudra

       „Tohle doporucit, tak si o mne budou myslet, ze jsem se zblaznil a vydal se na slunickarskou cestu.“
       To bude asi tím že jsi ho nedočetl. :-)
       Ale je fakt že jsem se také asi třikrát vracel v textu kousek zpět abych lépe porozuměl tomu co zrovna čtu. Ošem mě to čtení bavilo od začátku až do konce a po celou dobu jsem neměl ani ten nejmenší problém s rozlišováním toho co je mineno humoristicky a co vážně.

       • Alva

        Teď budu úmyslně jedovaté – nejvíc mě pobavilo : „…kvalita zdravotnického systému. A v tomto ohledu je na tom Česká republika docela dobře, rozhodně výrazně lépe, než zaostalé státy jako jsou Nigérie či USA“.
        Sice jeho vysvětlení není žádnou novinkou (tedy co se USA týká, o Nigérii jsem v tomhle smyslu nic nečetla), ale i tak. :-)))

      • dixi

       Skvěle napsáno, i matematický naprostý diletant pochopí o co jde , s jemným inteligentním humorem. Rozesílání dál.

     • Alva

      Dá se slovům „Inkubační doba spalniček je 10-13 dní, pak člověk začíná být infekční“ .rozumět tak, že pozitivně testovaným na SARS-CoV-2 (pravděpodobná inkubační doba dle médií je asi 5 dní) není nutno okamžitě přikazovat karanténu?

      • oh

       Dá se to také chápat tak, že by se člověk na na infekčnost nemoci neměl ptát matematika „chřipečkáře“ a když už se na to matematika zeptá, měl by si tvrzení nevztahující se k matematice ověřovat. Na medicíně se o spalničkách učí toto:
       „Virus spalniček se přenáší kapénkovou infekcí. Vstupní branou jsou sliznice nosohltanu a spojivek, poté se virus dostává do lymfatického systému. Od nakažení k propuknutí nemoci dochází průměrně za 13 dní, člověk je však infekční už 2-4 dny před výskytem vyrážky a ještě 4 dny po jejím ústupu.
       SARS-CoV-2 v tom funguje podobně – člověk může být infekční už před projevením příznaků. Ovšem zatímco na spalničky vzniká jejich proděláním (nebo tím fujtajbl očkováním) dlouhodobá imunita, pro SARS-CoV-2 to neplatí.

     • pacifista

      Moc fajn článek, četl jsem se zaujetím a nyní jsem v obraze. Alespoň nyní vím na čem jsme a nemusím se dohadovat jestli pro a nebo proti. Do oka mi padlo toto vyjádření a proto ho sem dám:

      Již zmiňovaný evoluční biolog Flegr by vám jistě obšírně vysvětlil, že strach je velmi užitečná adaptace, která nám pomáhá nepodceňovat hrozby okolního světa. But not all fears are created equal.

  • Janika

   Astre, videla jsem to u Bavora a zalíbilo se mi to :-). Myslím, že se tak dozvíme, jací lide to tady čtou. Kdyby se to zvrhlo do osobního vyřizování si účtu, tak to dam zase pryč, zadny strach :-).

   • astraustralia

    (Připomněl × připoměl. Tento výraz je tradičně zařazován jako pravopisný chyták.)

    Toho „Bavora“ najdu kde ? (abych se obohatil alespon bezdratove kdyz prijet nesmim )

   • vittta

    Vždyť to tady bývalo, kdysi…
    Tak je to asi dobré, ale u Pana Bavora je blog napaden elfy, kteří kolem 25 hlasů dávají minus, když je text dobrý, a naopak plusují sluníčkotrapárnu, takže pro zjištění skutečného smýšlení čtenářstva je třeba určitá konkrétní zkušenost.

    • vittta

     Tady malá ukázka k věci hned 2x, je to moje reakce na Jírvcův článek, kterého jsem mimochdem bral- i když jsem často nesouhlasil, a tento článek mě ho naprosto zhnusil.
     „No vida, a já psal na Ostrově, že ještě žádný sluníčkář nepoužil osvědčené argumenty, a jedním z příkladů byl právě tenhle.
     Tedy – kdyby učitel neukazoval karikatury, nemusel být zabit- může si za to sám.
     Pan Jírovec to ještě vylepšil poukazem na darebáky, co narušili urážející představení, při čemž ještě pro jistotu podsunul, že KDYBY byly v prdeli ryby…tedy pardon, kdyby měli lidé víc pistolek, dopadlo by to hůř, a aby ten příklad byl jó dobrý, tak zcela vynechal, že ta svinská hra zdaleka neurazila jen katolíky, (kteří se v českých zemích netěší kdovíjaké důvěře- na což pan Jírovec sázel) ale i jiné věřící křesťany, neboť Ježíš Kristus je synem Božím u všech křesťanů, Husity nevyjímaje.
     Hra ovšem šla ještě dál- někdo to tady uvedl, neb urazila i ateisty, a všechny Čechy, protože co má nějaká coura co vytahovat ze své kundy naší vlajku?
     Ať si vytahuje bosenskou, nebo jak bylo řečeno, zelenou, prorokovu.
     To ovšem pan Jírovec také kulantně vynechal.
     Osobně se mi zdá, že pan Jírovec čím dál více upadá do spárů ďábla, a je jedno, jestli toho náboženského, nebo ateistického- politicko sebevražedně korektního.
     Pravda rozhodně je, že kdyby si tam tu pakáž netahali, mohl učitel ještě žít, jakkoliv se každému nemusí líbit karikatury kohokoliv- a že ten časák karikoval kde koho, to je fakt.
     Závěr- tento konkrétní článek je manipulační, a sluníčkářský hnus!

     To se mi líbí

     9

     24

     Rate This

     Tedy prakticky, lze se domnívat- není to samozřejmě tutovka, že s tímto názorem souhlasí 9 lidí, a kolem 9 nesouhlasí.
     5x mínus jsem dostal od těch, co mínusují můj nick, aniž by to četli, a zbytek je plonkové mínusování elfy, nebo kým.
     S ohledem na klesající oblibu Jírovce je to výsledek poměrně slabý, dá se říci, že většině čtenářů to je buď jedno, co jsem napsal, nebo mě nečtou, protože jsem fašista a nacista a tyhle věci, a to prostě slušní lidé nečtou.
     Zde už mám 4x mínus za hodnocení Jírovce, a nikdo nesouhlasí.
     To v podstatě znamená, že ti, co mi dali mínus, mi ho dali za to, že jsem nacista, fašista a rasista, ale reakce je nezajímala.
     V reakci není nic, co by se mohlo někoho vysloveně dotknout, s rytířem jsem vyjádřil nesouhlas, a hra Naše násilí, vaše násilí vzbudila tady emoce vesměs velice záporné.
     Označil jsem Jírovce za blbce, to je fakt, ale napsal jsem též proč, mínusy se tedy týkají i obliby Jírovce a jeho pohledu na tuto konkrétní causu, nic méně si myslím, že jde o jméno, Jírovcův článek a jeho pratické dopady nikoho moc nezaujal.
     Mínusy mi daly spíše ženy, protože Jírovec- na rozdíl odemne- píše slušně,a pro ženu je slušnost 70% tvoření názoru na obsah, osobu, a tak.

     • dixi

      Nesouhlasím s tebou vitto, myslím, že jsi ten článek tak docela nepochopil, nemyslím si o tobě, že jsi nacista a taky si nemyslím, že by p.Jirovec inklinoval k pracdolaskarum.Podle mne to rozebral docela dobře. Rozdmychavani náboženských neshod je cesta do pekel. K válce, což se těm, které tady svorně odsuzujeme, náramně hodí. To , že jsem žena s tím nemá nic společného, slušnost je samozřejmě potřebná, zvlášť v dnešní době. Opak mi už dávno nevadí a myslim, nejsem sama.

      • vittta

       Pochopil jsem článek velice dobře, a proto jsem řekl, že Jírovec je blbec.
       Učitel nerozdmýchával žádnou náboženskou neshodu, vedl řeč o svobodě projevu, co přesně říkal nevíme, a dovedu si představit, že použil karikaturu jako ukázku svobody projevu, použil logicky extremní situaci.
       Vrah ho ani neznal, na hodině nebyl, do té školy nechodil.
       Jistě víš Dixi, že náboženské neshody jsou právě důvodem, proč jsou bity bílé ženy, a vražděni i náhodní mimojdoucí.
       Už jenom pouhá přítomnost nevěřícího správného muslima uráží.
       Neustálé ústupky a omlouvání činů muslimů přivedlo Evropu, tam kde je, a šlo právě o ústupky tohoto rázu, že tedy si na muslimy nemají lidé „začínat“, a nic se jim nestane, ženám byl doporušen náramek s pokrokovým nápisem, odstup na délku paže, ale i nošení jiného oblečení, protože, nač provokovat cítění muslimů, ne?
       Je ale dobré vědět, že vyděrač se nikdy nenasytí, a muslimům to samozřejmě bylo a BUDE málo, A TO BEZ OHLEDU NA TO, KAM AŽ USTOUPÍME.
       Pokud si myslíš, že ve Francii, a kdekoliv jinde, je muslim oprávněn mít stejná náboženská práva, jako kdokoliv jiný, pak tvůj názor chápu, ale říká se tomu podvolení.
       Hra naše násilí, vaše násilí byla urážka křesťanů a Čechů obecně, ze strany muslimů, motivy byly dva, tedy náboženský, a národní, o čemž Jírovec taktně pomlčel.
       A zase, pokud se ti hra líbila, a souhlasíš s tím, aby za naše peníze byly takové urážející hry hrány, či aby za naše peníze byli živeni imámové a muslimové, jako se to děje leckde na západě, pak také chápu takový postoj.
       Já s tím nesouhlasím, a vím, že když takoví Jírovcové hovoří o míru a toleranci, VŽDYCKY je řeč o ústupcích, vraždách a válce.
       Co jsem prorokoval- a nejen já- v r. 2015 se přesně vyplnilo, nikdo se neintegroval, a integrovat nechce, žádní inženýři to nebyli, většina před válkou neutíkala, vzniklo dvoupráví, běloši jsou ve svých zemích otroky, a to často doslova a za přihlížení úřadů (Británie), atd..atd..
       Pokud si i po tom někdo myslí, že není důvod proti islámu bojovat, a nejlepší ze všeho je náboženský smír (Jírovec ve skutečnosti mluví o podvolení se JEJICH podmínkám), pak nemám, co bych dodal, na to má každý právo.
       Ale já se podvolit nehodlám, a svoje děti a svojí ženu vydat nehodlám!

       • dixi

        Ale já ti ve většine neodporuji witto, jen tím, jak to podáváš je , jako bych s útlakem islamistů souhlasila. To je tvůj problém.Nikdo normální je tady nechce a píšeme o tom. Ovšem není možné nazývat blbcem toho, kdo vyzývá ke zdravému ro nzumu.Proti ním je potřeba postavit právo.To že se tak neděje, není vina jeho.To, že dávají obskurní hry, taky ne.Bavit se o tom, .považuji pod úroveň zdravého rozumu. Líbila se mi například Maďarska poslankyně, která veřejně zničila superkorektni pohádky. Naděje je ve V4, západní Evropa je v zadeli.To už je znát, soukromá nenávist nic nezmůže, tlumit vášně bude treba. Co by ti, kteří nám zatím vládnou chtěli nejvíce je právě tato nenávist a její dusledky..

        • vittta

         No jo, Dixi, když mně se právě zdá, že to jeho vyzývání ke zdravému rozumu, je ve skutečnosti výzva k podvolení.
         Zdravý rozum je v tom jeho článku konkrétně kde, pokud se k tomu ještě chceš vrátit?

 8. Janika

  Poslouchám Prymulu. Údajně nic neporusil, byl v soukromých prostorech, roušku venku nemel, protože tam byl sám a zpřísnění opatření platilo až od rána. V autě si roušku nasadil. Rezignovat nehodlá.
  Vypadá to, ze se Babis, jako obvykle, předposr@l. A kauzu vyrobila Česká televize.

  • orinoko

   Popravdě řečeno, vůbec nesleduji, co se děje, mastím videoklipy v editorech, co to jen dá. Jdu se najíst, a najednou z TV kraksny letí, že Preambule Covidu už není MINIstrem. To je jen dobře. Ten zelený zupák si začal dělat, co chtěl. Vím o dvou nemocnicích tady v okolí, že nebýt mééééé …mééééé … dyjáááálnííí lepra v éteru, tak v těch nemocnicích ani nevědí, že mají mít nějakého co-VIDA na skladě. Bývalý spoluhráč chodí pravidelně na rehabilitaci v jedné, já vykonal potřebu ve druhé, a prolezl ji až k poliklinice.
   Musím konstatovat, že za takovéto nehorázné lži by se bolševik styděl. Poznal jsem pár lidí, kteří k cestě do blázince nemají daleko, přestože vědí, že se na nás hrnou lži. Ale kdo ví, možná právě proto.
   Já jsem kdesi na zapřenou cosi kutil a na odchodu mi jedna dotyčná pošeptala do ucha, ať se klidně zastavím i příští týden. A na odchodu mě málem štípla do zadku. Je rozvedená , v nejlepších letech, atraktivní … což byla ovšem okolnost, která uvedla ve zmatek mě osobně. Takže teď už mám problém i já. 😎

   • orinoko

    Tady je něco, na co jsem narazil, když jsem hledal odkazy pro svojí vlastní potřebu. On nemá sice výročí teď, ale ten klip je skvělý. Myslím, že on by byl s covidem dost rychle hotov. Životem letěl jako tryskáč, byl jsem na něm dvakrát ve Vídní. Na svoje vlastní tempo vydržel jak petržel…

  • vittta

   Uvidíme.
   Podle mého prezident Prymulu neodvolá, pokud se ukáže, že je to na něj sehrané.
   Předpokládám- jako první se dívám sem, přišel jsem z práce, kde to někdo říkal, ale jinak zatím nevím ani Ň- tedy předpokládám, že to byla nějaká provokace, nic méně jestli se Prymula nechal fakt takhle blbě nachytat, je to blb, protože lze očekávat, že každý jeho lrok sleduje 20 spravedlivých demokratů a každé slovo posuzuje 50 elfů.

   • vittta

    Hmmm…
    Tak se zdá, že Prymula se stal obětí provokace.
    Nic méně musím říci, že si má Prymula dávat na tyhle věci bacha, a pokud už se chce s někým sejít, měl by to za tohoto stavu, který je mu dáván za vinu, dělat nějak chytřeji.
    Nyní je na řadě politika, tedy politické využití Prymulova – především intelektuálního- selhání.
    Tedy odvoláním Prymuly se ukáže, že to nebyl Prymula, kdo si všechno vymýšlel, navíc z nějakého osobního zájmu.
    Dá se očekávat, že v dalších dnech dojde ke zpřísnění opatření, daleko za hranu, kterou si lidé představovali u Prymuly.
    Důvody budou ty samé, a doporučení též, vakcinaci pochopitelně nevyjímaje.
    Ti, co nadávali na Prymulu budou nyní nadávat zase JEN na Babiše a Zemana, škoda, Prymula byl dobrý hromosvod.
    Ideální by byl člověk, na kteréhio nelze nic najít, což by byl pro EUrohujery problém, protože se dá očekávat, že nový ministr bude prolustrován tak důkladně, jak to nedkázala ani StB.
    Prezident a premier MUSÍ takového člověka bezpodmínečně najít, což nebude snadné.

     • orinoko

      Hlavně takového, který nebude šestkrát točit vážně míněné bláboly určené předpodělaným, a ještě mu u toho bude asistovat banda, jejíž někteří fanatici u toho s@rou smíchem bez roušky.
      Řeč je o tom, co uniklo z tv kraksny.
      Obludé se prostě musejí bát, jinak by byli nezvladatelní. Strach prochází veškeré systémy.
      Vzpomínám si na podělané při takzvané prasečí a ptačí chřipce. Dneska se už se ke svojí pitomosti nikdo nehlásí.

     • vittta

      Ale jo, třeba zrovna prezident.
      Proč myslíš, že pořád omílají, že chlastá, že je starej, dementní a sprostej?
      Poněvač nic lepšího nemají.

      • orinoko

       Ten má alespoň vlastní názor, byť někdy debilní – viz kanál na Odře.
       Být tam ten kanonenfutr Drahoš, tak už jsme na tom, jak na Slovači. Povinná vakcína , hodně mastná, za kterou nikdo nebude ručit. Prymoula nám ji také plánoval a k tomu ještě spalování mrtvol. Židovské pece pro Čížky.
       A aktiv tomu nadšeně tleská.
       Nic vlastně nefungovalo, až covid rozložil celkem jednolitý odpor proti sametovým prasatům Kam se člověk podívá, všude rozesráno, a nikomu to není divné.

  • dixi

   Jasně, že je to vyrobena z velicena kauza, zřejmě měli echo. Na druhou stranu, proč nepockali do druhého dne? Co se mi nelíbí jsou už predobednane vakcíny a taky lékaři z USA. To mají málo problémů doma? Taky říká každý něco jiného, dá li se věřit ČT. Nestihli se domluvit ?

   • vittta

    Podle mě ho tam přímo vylákali, je v podstatě nemožné, aby se kdokoliv zainteresovaný úplně náhodou pohyboval v tom místě a v ten čas, kdy tam byl Prymula.

 9. Marie

  Přečtěte si co o tom píše p. Shneider na prvních zprávách. Každý šéf si má nejprve zastat se svého člověka, ověřit a potom jednat. Okamžitá reakce svědčí o manipulaci. Babiš se podle mě shodil je to blb.
  Vždyť ten Prymula nic neporušil, proč chtěli jednat mimo sněmovnu je otázka, ale to nikdo neví. Nechápu proč to Prymulovi všichni tak přejí, je člověk na svém místě, jestli bude odvolán jsem opravdu zvědavá kdo ho nahradí. Mě také není sympatický, ale proto tam určitě není.

  • vittta

   Dá se předpokládat, že opravdu nic neporušil, ale co tam tedy dělal?
   Nyní musí nastoupit politika, šachy.
   Mnoho lidí obdivuje, když někdo v politice hraje šachy, veměs ovšem v tom, že odhaduje tahy dopředu.
   Šachy ale jsou i o obětování figur, ať už s ohledem na jejich cenu, tak s ohledem je jejich konkrétní postavení.
   Babiš v současné situaci nemůže Prymulu držet, dá se předpokládat, že by tím ztratil volby.
   Držet ho nemůže ani prezident, který ho zřejmě dosadil, jako možnou figuru na prezidenta, ale Prymula prostě selhal, protože ministři se s politiky a kdovíkým prostě v noci v ZAVŘENÉ hospodě nesetkávají.(hospoda byla takřka jistě zavřená, ve smyslu minimálně „na oko“ a tím Prymula opravdu neporušil žádná nařízení, v každém případě se to bude tvrdit, i kdyby to tak nebylo, a nejde to nijak prokázat- zde ale neumím situaci odhadnout, nemám potřebné informace, co se vlastně ví, a neví).
   Zatím tedy neznám podrobnosti.
   Nyní tedy chtě- nechtě bude Prymula odvolán.
   Koukám na ČT-1, tam se zdá, že „demokratičtí“ politici tak úplně nepochopili situaci, a tvrdě vyzývají Prymulu k odstoupení, v domnění, že neodstoupí, a odvolán nebude.
   Žádná figura se „demokratům“ nyní nehodí tak, jako neodvolaný Prymula, a nic jim neuškodí tak, jako Prymula odvolaný, s důrazem na to ODVOLANÝ.
   Prymula totiž rezignovat nehodlá- což je samozřejmě blbost, protože může být právě odvolán.
   Tedy může to už být součást hry- Prymula se bude cukat- a bude odvolán, a odvolání bez okolků přijme prezident.
   A „demokraté“ ztratí „dámu“- zajeno hromosvod Prymulu, a také zlého Babiše a Zemana.
   Toto je politický rozbor, nemá nic společného s nějakým mým lidským názorem, ale kdo se pohybuje vysoko, může padnout hluboko, prostě v politice nejsou přátelé.

  • orinoko

   Začínáte tu připomínat covidovo gheto. Chleba a game. Snad si nemyslíte, že Prymoula je nějaký dobroděj? Proč se ho zbavili v Hradci Králové? Je součástí transformace obludé na plusy a mínusy. Znám případy, kterým už z toho fakt jebe. – Osobně. Ale vypadá to, že jde o obecný jev. Komunismus, fašismus? Stará vesta. Dneska je v kurzu Covidismus. Až vám soudruh Prymula v rámci boje sáhne na důchody, tak co budete žvanit? Neuvěřitelný vjeci jsou k vidění i slyšení. Každý ví v podstatě h@vno, ale o to větší je gladiátor na palec hore a dole.
   Vůbec si neumím představit, že VÁM by soudruh Prymoula vypnul elektriku. S odůvodněním, že elektrika šíří covid.
   To by bylo malomocných.

   • Marie

    Máte pravdu, víme hovno zrovna jako vy. Mohli bychom se ještě uchýlit k debilním sexuálním kecům, ale v tom jste mistr vy.

    • orinoko

     Sexuální kecy ještě nikoho nepoložily na máry Chocholouška. Co jste dělala v mládí? Chystala se na přijímaní svatého Prymouly? Víte vůbec , jak NATO reaguje mládež? Já se ještě pořád mezi mladými pohybuju, tak o tom něco vím. A také začínám chápat, proč se zvětšuje příkop mezi nimi a námi. Normálně bych to napsal na tvrdo, ale Prymoula za to nestojí. Někde jsem četl, že systém covid nás může provázet až 10 let. O covidu nerozhoduje Prymoula, ten jen hraje svojí trapnou roli. Jako zelený mozek má jasno. V Česku klidně rozpoutá světovou válku. Docela zdatně už s tím začal.
     Dlouhé vedení je delší, když je jeden podělaný až za ušima.

      • orinoko

       Já nečtu, co nemusím nebo nepotřebuji. Já jdu rovnou k věci. Byl jsem osobně v nemocnici, která údajně byla před zhroucením a mluvil jsem tam s doktory. Těžká promořenost, že …. ale nějaký stan, kosmické obleky a záchranky jak při hromadné nehodě veškeré žádné. Na jaře se tam nedalo normálně vejít. To byl Mars.
       Kamarádka z jiné nemocnice mi přestala odpovídat na SMS. Dojel jsem se tam podívat. Dovnitř to nešlo, ale jinak totálně mrtvo. V jiném traktu seděli nějací pacienti na balkonech a vyhřívali se na slunci. Na mě koukali jako na exota, co tak čumím.
       Bývalý spoluhráč chodí na rehabilitaci v jiné nemocnici. Ta také byla údajně na odpis. Nikde se tam nic neděje.
       Ale jednoho se bojte docela určitě. Covid nezabírá , tak nějaká prasata patrně zvažují horkou verzi řešení svých vlastně neřešitelných problémů. Bomb se jistě nebojíte. Ale právě to byste měli.
       Putin velmi zvážněl, a ve hře je rychlá vojenská smlouva s Čínou. Mimochodem – Prymoula samozřejmě covid vidí jako čínskou stopu. Proč myslíte, že ve funkci byl? Aby hlídal vaše dobro?

       • pacifista

        Rozumím. Dáváte přednost vlastní zkušenosti. Kdo by nedával i já dávám. Jenže já mám jinou zkušenost a z vlastní rodiny. Už jsem to tu psal. Jde o domov důchodců, kde pracuje moje snacha, o rodinu vnukovy dívky a vnučce zemřela učitelka. Tedy blízko nás a netřeba to podceňovat. Právě proto odkazuji na Kamilův odkázaný text. Dá se z toho hodně pochopit, protože to není žádné blablabla, ale jde tam hlavně o výpočty a logiku.

 10. Marie

  Zdravím Janiko, díky za upozornění. Pan Hanning je taky jeden z rozumných. Schválně jsem si pustila zprávy a s údivem jsem zjistila, že jsou i další. Přeju nám, aby se vše dobře dopadlo.

 11. orinoko

  Ja wohl, herr general … Tak Prymoula je velmi veleben významnou částí sluníčkářů. Rozkládá vládu, a to je dobře. Nějaký Covid je jenom periferie. Začal přebírat řízení vlády, a tady se tomu tleská. Zmoklé slepice hadr.
  Kristepane, sem nekoukej. Poslední večeře byla daleko zaJÍMAVĚJŠÍ.

  • Janika

   Orinoko, nejde mi ani tak o Prymulu. Je ale hnusné a strašné, jak z naprosté pitominy vyrobila televize megakauzu, dela se mi fakt zle ze záplavy stupidnich demagogickych žvástu, to je proste obludny puč. Neskutečné, jakou mají tihle šmejdi moc, a jak je lid blbý a žere jim to.

 12. vittta

  Ještě jeden postřeh, už jsem přečetl asi 20 různých komentářů a článku, a všichni tam hovoří o tom, že Prymula porušil nějaká nařízení a tyhle kecy, ale nikdo zatím neuvedl jaká nařízení vlastně porušil, až na jednoho, který to uvedl špatně. (že jako měl mít roušku, ale ten den roušku mít nemusel)
  Je to stádo debilů. jen se přiživují na nějaké události, a touží se nějak nesmazatelně zapsat do českých dějin dneška a dalších 3 dní co přijdou.
  Ale Prymula mě nasral, co tam leze, blbec, to je důstojník?
  To chce dělat vysokou politiku, když každému naletí?

  • pacifista

   Mohl je udat personál co jim dělal kafíčko. To přece není majitel. A pak si nechali den na rozmyšlenou co s tím. Trochu konspirace. :)

 13. Peter Matej

  Dnes sa u nás plošne testujú občania dvoch najviac postihnutých okresov Covidom-19.Dolný Kubín a Bardejov.Doteraz otestovali 41 tisíc ľudí a z nich bolo pozitívne otestovaných 1506,čo je 3,7 % .Pre porovnanie,za včerajší deň,keď sa testovalo námatkovo, na území celého Slovenska, bolo vykonaných 13 369 testov a z nich bolo pozitívnych 2581,čo je 19,3%.To bol dôvod,pre drastické opatrenia prijaté krízovým štábom ako napr.zákaz vychádzania z domu na vzdialenosť väčšiu ako 100 m.Takže chyba bude buď v testoch,alebo sa umelo nadsadzoval počet pozitívne testovaných.Pravdepodobne sa ukáže,že PCR testy ktorými sa u nás testovalo do dnes,sú chybovejšie ako sa predpokladalo.Dnes sa už testuje antigénovými testami,kde je výsledok známy už do 15 minút.U PCR testov je to až 8 hodín.Uvidíme,ako to dopadne.

   • orinoko

    Máš vlastní hlavu. Střez se preparátů, které ti bude chtít vnutit kapík. Jen tak mimochodem – Prymoulovina: Obzvlášť sledovanou skupinou se staly děti. Ty nejmenší. Pokud se mezi nimi objeví výskyt v obřím měřítku, budou muset na povinnou vakcinaci. Pokud budou rodiče proTESTovat , děti jim budou na vakcinaci odebrány podle zvláštního výnosu. Anebo ještě jinak: Proč myslíte, že Prymoula tvrdí, že školy v přírodě by mohly být funkční? V listopadu?
    Jednou se tvrdí, že za všechno můžou naše děti, protože se navalily do škol. Podruhé naši i cizí fuTURISTÉ, a potřetí , že vláda , která fšechno pojebala?
    Já mám kluka v zahraničí, daleko, ale není mi jedno, co prožívají mladé holky u nás, samoživitelky s dítětem, když se dovídají, co se stát může, a ony na to nebudou mít vliv.
    Co kdybyste konečně zvedly ty svoje palice a koukali kolem sebe , a nemysleli jenom, jak přežít poslední kus vlastního posraného života?
    Války, které by nás mohly postihnout , jsme vlastně nezažili. Paradoxně díky Sovětskému svazu. Dneska víme spoustu věcí, o nichž jsme kdysi neměli ani tušení.
    A jsme posraní o vlastních několik let života v Prymoulově kleci, kdy nás chtěl postavit do latě na 100 metrů od baráku, což je jen pomalé chcípnutí ve víře, že Prymoula to myslel dobře.

    • orinoko

     Už končím… De Gaulle měl kdysi prohlásit, že jedna hádka s vlastní manželkou ho stojí víc energie , než 10 tiskových konferencí.
     Není vám něco divné? Ale není.
     Největší český informační fakáč Seznam na jedné a téže tragické straně covidu přináší alarmující čísla, a zároveň vám sděluje , že jedna celebrita se fotila a KOUKALY JÍ PŘITOM VŠECHNY KOZY. A ani jedna neměla covida. Ani ty její , ani ty implantáty.
     Co se to s vámi děje?
     Kdysi jiskrné mozky, a dneska Prymoulovy zmoklé slepice.

    • Alva

     Ori, my se raději uklidníme tím, že to jsou URČITĚ konspirace. :-((( A jaký je rozdíl mezi konspirací a skutečností? Říká se, že 10 let, ale čas se nám tak nějak pořád zrychluje a zeměkoule naopak zmenšuje, takže na těch 10 let bych nespoléhala.

     • vittta

      Někdy stačí 5 let.
      Konspirace k negersko-islámské invazi mladých pologramotných mužů, a jejich narušením, ba ovládnutím území, kde se uzazují se potvrzují, a potvrdily.
      V ten moment na ně ale mnozí zapoměli.
      Lidé se nudí, Alvo, a hledají jiné, zábavnější konspirace.
      Řekni mi upřímně, ale fakt mě to zajímá…třeba jsi o tom ani nepřemýšlela, jsi ráda, že bude Prymula odvolán, a myslíš, že nyní už bude lépe?

      • Alva

       Ráda, nerada – lépe nejspíš nebude, aspoň v dohlednu to nečekám, ale snad se nebudou dít takové zmatky a veletoče v nařízeních, které ráno platí, odpoledne ne, co platí/neplatí nevědí často ani ti (jak média informují), kteří je mají zavádět a dodržovat. A vymluvit se na to, že NEVÍME, že je to něco, s čím nejsou zkušenosti už nejde. Už si to vyzkoušeli na jaře, takže ani Prymula nemůže být tak nevědomý, překvapený a bezradný. A je-li, pak na to místo nepatří.
       Jinak Prymula či někdo jiný, myslím, že to vyjde nastejno. Mně osobně může být jedno, koho na ten poist nainstalují.Jsem v naprosto jiné situaci než většina těch, která omezení postihnou a v případě, že jsou v rodině malé děti, myslím, že dost drasticky. Málokdo mimo takto „postižených“ si asi dovede představit, co to je, být celý den zavřený doma s unuděnými dětmi, které nikam nemohou, nikde žádný kamarád a vlastně ani domů si ho nemohou pozvat. Za 14 dní to musí být na psychiatra.

       • vittta

        Alvo, Prymula si právě rady věděl, vysvětloval Embéčko, jde o ta až vojenská řešení, kterými se předchází panice nebo tlačenicím.
        A VÍME jak na to, jenže politické, ale i Ekonomické tlaky to neumožňují.
        Bez vakcíny to asi nepůjde, tak to vypadá, ale zase jí plno lidé nechce, zahlucujíc u toho internet různými konspiracemi.
        Lék v tom slova smyslu na to nebude.
        Hlavní nebezpečí viru není ve smrtnosti, však odmítači se číslům mrtvých smějí, jako kdyby každý nemocný už měl konečně zhebnout a neotravovat.
        Hlavní nebezpečí je extremní nakažlivost, a na to pomáhá jen sociální distanc, Bohužel.
        Důsledky této nakažlivosti jsou paralýza firem, kde vedle sebe dělá více lidí- bez ohledu na jakákoliv nařízení, zhroucení hospod, divadel a koncertů- ze stejného důvodu, opět bez ohledu na nařízení (proto oni nadávají, že se straší- je jim jedno, jestli se jim na koncertě nakazí 1000 lidí, hlavně že koncert bude- jenže příště už nebude ani bez strašení) a pak přehlcení zdravotního systému tak, že nárůst nemocných je velice rychlý.
        Pak zde máme potencionální následky, které ale moc nikoho nezajímají- tedy potencionání jakási kovidová invalidita i po vyléčení- o té se moc nemluví, tím se nestraší, není to akutní nebezepčí, a jestli někdo umře v 60, i když by mu svíčka mohla hořet do 80, vlastně nikoho nezajímá.

        • Alva

         A to co píše Orinoko, na kterého jsem reagovala předtím, ti vrásky nedělá? To, že nám přichází na pomoc lékaři z USA, kteří prý budou vypomáhat v nemocnici taky ne? Oni nejsou v těžce coronavirem postižených USA zapotřebí, ale nutně je potřebujeme u nás, kde se to stále ještě zvládá ano? Dává ti to nějaký smysl?

         • vittta

          Ne, protože to není nijak ověřené.
          Zatím je to spekulace, a těch je tisíce.
          Nic méně opět dotaz- i kdyby to tak bylo, co bych měl dělat?
          Podpořit „vlasteneckou“ demokratickou opozici?
          Pokud sem nějací lékaři z USA opravdu přijdou- s důrazem na to SEM, pak nejdivnější bude to, že jinam se neženou.
          Měli by tedy cíle jen tady.
          Ale zase na druhou stranu, pokud jen SEM, mohli by tady také pomáhat doopravdy, řekněme jako nějaká armádní mise, kde se bude zkoumat šíření potencionálních bojových prostředků v oblasti, kde nejsou velké aglomerace a gheta asociálů o statisících jedincích.
          Tedy v překladu, dalo by se to pochopit, ČR je určitý potencionální model, s nějakými specifiky, a vojenští lékaři USA to klidně mohou zkoumat, aniž by nám reálně jakkoliv uškodili, naopak, budou pomáhat, protože jim nic jiného nezbyde.
          A zase, kdyby to byli lékaři ruští, tak se TADY nikdo znepokojovat nebude, za to na bakalonovinách a ČT by měli préé.
          Nelamte si s tím hlavu, já to pak rozeberu, až to bude aktuální.

          • Alva

           Zatím je to spekulace, jako tisíce jiných, ano, souhlas. Ale až to nebude – a vyloučit to nemůžete ty ani Sax – nebude už POZDĚ???
           Za druhé – Neznáš tu větu (a je přímo původu amerického, jen nevím, kdo ji pronesl první) „Američané nemají přátele, mají jen své zájmy“.
           Za sebe to mohu přeložit asi tak: Nevěřím Řekům, i když přinášejí dary.
           A do třetice – nevím, čím si tě Prymula tak získal, že vidíš nad jeho hlavou snad svatozář, ale já nad ním ronit slzy nebudu – nebude Prymula, bude jiný a výsledek pravděpodobně přibližně stejný..Takiže se nakonec zeptám tvou otázkou: Co bych měla udělat?

          • vittta

           Prymula je mi lhostejný, nechápu, na jakém základě tvrdíš, že si mě získal.
           Já přemýšlím jinak.
           Je to pro mě figura na politické šachovnici.
           Reálně je pro nás pro všechny odvolání Prymuly spíše ztráta, protože ten nový lepší nebude, dá se předpokládat, že bude stejný, nebo horší.
           Americké doktory nový ministr zastavit nemůže, a rozhodně je nezastaví nový premier, či prezident.
           To by se dal očekávat spíše pravý opak.
           Tedy v současné situaci by případný pád vlády a prezidenta byl pro ČR ztrátou, a to zásadní.
           Já na osobní pocity, nebo nějaké články nehraju, je to pro mě zdroj informací, ne zdroj nějakého uctívaní, či naopak zavrhování kohokoliv.

        • embecko

         Dneska vysel v novinach jeden takovy priklad:
         Z domu na delsi prochazku jen pomoci rolatoru, ztrata chuti a cichu, smrtelna unava (usinala behem mluveni u stolu). K tomu tres, ze nedokaze dojit sama na WC, buseni srdce a nedostatecny spanek.
         https://www.nzz.ch/zuerich/corona-in-zuerich-patientin-erzaehlt-von-long-covid-nach-infektion-ld.1579752?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE
         43 roku, prve priznaky onemocneni v pulce dubna, od te doby invalidni.
         Dlouhodobych Covid pacientu je podle odhadu asi 1/3, terapie neni znama, lecba symptomaticka.

    • vittta

     Nyní je všemu konec, Prymula bude odvlán, a nic zlého nám všem už hrozit nebude.
     I když možná…že by to chtělo ještě odvolat Babiše, a pro jistotu (nebo hlavně?) ještě Zemana.
     Prymula v tom prostě nejel sám.
     To bude téma dalších dnů.
     No a jak víme, nejsou kádry, ovšem POZOR, kádry nemají Češi, kde na každého někdo něco ví, jak se traduje.
     Češi jsou prostě zloději, StBáci, komouši, a rusofilové.
     Co to zkusit z Němci?
     Němci přece mají poctivých, čestných a především schopných lidí dost.
     Přemýšlej, Orinoko, važ dobře, kam se nakonec přikloníš, a především, kam tě někdo může přiklánět.
     Nejlepší odolnost proti manipulaci mají ti, co si jí připustí.
     Prymula určitě není nějaký ultrapoctivec a dobrák non+ ultra.
     Ale ďáběl- ďábel to také není.

     • J. Hruška

      No Prymula. Řekl bych, že je to jasné. Nějaká zrůda pozvala Prymulu do zavřené restaurace na tajnou schůzku. Zároveň pozvala i fízly, aby ho znemožnili. No a Babiš usoudil, že nemůže potřebovat člověka, který tak hloupě naletěl.

      • vittta

       Tenhle model je nejpravděpodobnější.
       Ale opakuji, nasral mě, má být opatrnější.
       Ten prezidenta dělat nemůže, každému by naletěl.

      • Alva

       Kauza Prymula z jiného pohledu – zdá se mi, že správný.

       „Neměl se nechat takto přistihnout. Je jenom jeho chyba, pokud kývl na pozvání, které tak ostentativně porušovalo jeho vlastní předpisy, doporučení a úpěnlivé výzvy. Neměl tam být, a pokud tam byl, nechť za to nese odpovědnost.
       Samotné porušení pravidel, jehož se dopustil, je jen obyčejné lidské selhání. Každý z nás ta pravidla někdy poruší; jsem přesvědčená, že život si svou cestu najde, i přes nástrahy. Jistěže se rádi setkáváme v restauracích, jistěže chceme jít po práci na pizzu, jistěže chceme volně dýchat – to je přece normální. Všichni chceme žít, i pan ministr.
       Pan Prymula dal veřejnosti zcela mimoděk najevo, co si o opatřeních, která tak dramaticky vyhlašuje, SKUTEČNĚ myslí. A co si o nich myslí? Asi že není nutné je tak úplně dodržovat. Že jemu se nic nestane, že on se přece nenakazí, že bude všechno v pořádku. Jak typické, jak lidské, jak omluvitelné. Chápu ho. …..
       Mně na tom nejvíce vadí úplně jiné věci, než že byl přistižen v restauraci po zavíračce.
       Vadí mi, že ta restaurace teď bude cílem správního řízení a dostane pokutu. Který provozovatel by odmítl uvařit pro ministra a místopředsedu vládního hnutí, kdyby o to projevili zájem?
       Vadí mi, jak je do toho zcela nevinně zatažena Vyšehradská kapitula. Je ostudné, že probošt musí vysvětlovat, co je to nájem nebytových prostor…….
       Ale závěr je z toho jediný. Platí to, co víme už dávno. Chránit se musíme sami. Žádný ministr nás před virem zázračně neochrání.
       Je to totiž jenom člověk.
       https://pravyprostor.cz/jenom-clovek/

         • vittta

          Jistě, ale to jsem já už psal v pátek, co jsem přijel z práce.
          Nic méně jaká nařízení porušil je také důležité.
          Né snad proto, že je porušil, nebo neporušil, ale proto, že se tvrdí, že JE porušil, ale nikdo není vlastně schopen je jmenovat.
          Tedy v reálném výsledku, ti, co tvrdí, že nějaká nejmenovaná nařízení porušil, a neumí říci jaká, ve skutečnosti jen papouškují mainstream a EUrohujery.

          • vittta

           Článek Schneidra je dobrý.
           Ale jak jsem už někde napsal, premier a prezident mohou odvoláním Prymuly hrát právě hru proti nepřátelům, jako že jsou důslední- protože se jim vyčítalo, že důslední nejsou.
           On to je důsledek toho pruzení, té kampaně.
           Prymula Orwel veliký.
           No, aby se lid nakonec nedivil….
           A my jsme také lid, jenže já se divit nebudu.
           To je tak, když politické motivy jsou silnější, jak občanské.
           Občané sami proti sobě, tak jsme se přeci dočkali, co ty tady dlouhodobě tvrdíš.

        • vittta

         Ano, to jsem si myslel.
         Ve skutečnosti totiž 99% lidí- mě nevyjímaje- vůbec netuší, jaká ta nařízení přesně jsou.
         Takže je snadné říci- Prymula porušil nařízení- ale horší je odpovědět na dotaz jaká, protože jakkoliv „každý“ ví, že Prymula porušil nařízení, nikdo ta nařízení nezná.
         Proto jsem třeba psal o té hospodě, jako potencionálním problému.
         Já třeba netuším, jestli se může do hospody a kdo.
         Vím, že hospody musí být zavřené, ale chápu to tak, že pro veřejnost.
         Ale- může se uvnitř sejít oněch myslím 6 lidí soukromě, jako někde u někoho v bytě- třeba když je přítomen majitel či nájemce?
         A rouška není povinná v zástavbě, pokud jsem dál než 2 m od jiné osoby.
         Prymula jí tedy mít nemusel, byť jak on přiznává, na malou chvíli se ocitl blízko řidiče, co mu otevíral dveře- to jí mít měl.
         Nechá si otevírat od řidiče dveře, blbec, chtělo by se říci.
         No a uvnitř auta roušku zase mít musel, ale to nikdo neviděl, jestli jí má, nebo nemá.
         Takže znovu- ví tedy někdo, jaká opatření Prymula vlastně porušil?

          • Kamil Mudra

           Tak si ještě připiš mně. Takovéhle populistické a zbrklé vykopání vládního úřednika kvůli prkotině se mi vůbec nelíbí protože to snižuje autoritu vlády (která už tak je víc než „na půl žerdi). A nic se tím stejně nezmění. Virus se bude chovat pořád stejně, dosavadní nařízení nikdo rušit nebude a již uzavřené smlouvy jakbysmet.
           Spíše by mne, tak jako Alvu, zajímalo o čem se jednalo. Ale o takových jednáních, kterých probíhá řada, se zpravidla nic nedovíme tak jako tak.

          • vittta

           Tak je mi to tak nějak politicky jedno, jak píše Kamil, vir to prostě zajímat nebude, a tak by bývalo pro ČR výhodnější, nechat tam někoho, kdo má nějaké zkušenosti.
           Na druhou stranu, „demokratická opozice“ ztratila svou hračku, a já si myslím, že jsou nyní pěkně vykulení.
           To se také může stát, že se tady situace zhorší, a pěkně jim to lidé dají sežrat- že to byli oni, kdo vyzývali k odchodu našeho spasitele.
           A nevděčný lid, zblblý mainstreamem a zcela dezorientovaný bude řvát:
           „Vraťte nám Prymulu“.
           Počkej, to ještě může mít dohru, a fakt to zatím nevypadá, že se epidemie nějak zastaví, kolem mě, co znám jako osobně situaci, to už má kde kdo, ono média jsou média, ale když pak o tom VÍŠ, a špitály zahlcené, legrace děsně rychle skončí.

          • embecko

           Tak to jsme uz 3…
           Samozrejme, ze opozice nebude vykulena, za vse spatne, co de ode dneska stane do pristich voleb, bude moci Babis se Zemanem.
           Priznam, ze me Babis svoji politickou neschopnosti prekvapil- dle meho se vsechno zlomilo na Jourove, kterou vubec nemel pripustit a to k nicemu. Od te doby laviruje a pomalu pada ke dnu.

          • pacifista

           Pořád tvrdím, že AB je korouhvička a teď neví kam se otočit. Janika správně napsala, že se předposral.

        • Kamil Mudra

         Podle mne vizuálně (pro kameru) porušil hygienická nařízení pouze vůči svému řidiči, protože nepředpokládám že s ním žije ve společné domácnosti.
         Jestli měli účastníci uvnitř restaurace roušky nebo ne (jasně že nejspíš ne) to se nedá nijak dokázat když z toho setkání není žádný videozáznam. Hospoda pro veřejnost otevřena nebyla, tedy je to to samé jako by se ti lidé sešli někde v zasedačce – pochybuji že to virus nějak rozlišuje. Prymula by mohl argumentovat tím, že se takto sešli na poslední chvíli aby projednali něco důležitého právě proto aby neporušili nařízení platná od následujícího dne.

         To nic nemění na tom že je neopatrný blbec, protože si mohl plácnout tu roušku hubu než vylezl ven a pak klidně tvrdit že byli po celou dobu orouškovaní i uvnitř.To v jakém je nepřetržitém hledáčku by mu mělo bý jasné.

         • vittta

          No je to sporné, s těmi porušenými opatřeními.
          Co z něj dělají za lumpa.
          Nechci se opakovat, ale nasral mě, jak se nechal napálit.
          Nebo pozor, ono to tam také může běžné, tyhle sejšny v zavřených hospodách jen pro někoho.
          Tak běžné, že mu to ani nepřišlo divné.

        • Alva

         Proč hned manipulativní?
         Není to žádná vědecká medicínská nebo právní studie, ale pohled běžného nepreferovaného člověka na celou záležitost. Osobní hodnocení té situace bez povinnosti předkládat důkazy.
         Je vydaný PŘÍKAZ restaurační zařízení zavřít ve 22.00 a platí pro všechny! Jde přece HLAVNĚ a jedině o zdraví všech a ne o projev laskavosti majitele restaurace vůči významnému hostu. Nebo snad ne?

         • vittta

          Pro tohle:
          „Pan Prymula dal veřejnosti zcela mimoděk najevo, co si o opatřeních, která tak dramaticky vyhlašuje, SKUTEČNĚ myslí.“ A co si o nich myslí? Asi že není nutné je tak úplně dodržovat.“
          Skutečně je psáno velkým písmem, v druhé větě je ale použito slovo „asi“.
          Nikdo, dokonce ani běžný člověk nemůže vědět, co si druhý myslí, navíc, když vlastně ta opatření neporušil.

          „Mně na tom nejvíce vadí úplně jiné věci, než že byl přistižen v restauraci po zavíračce.“
          Ne, nebyl přistižen po žádné zavíračce.
          Nikdo dodnes neví, jak fungovala ta restaurace, nikdo o tom ani nemluví.

          „Vadí mi, že ta restaurace teď bude cílem správního řízení a dostane pokutu. Který provozovatel by odmítl uvařit pro ministra a místopředsedu vládního hnutí, kdyby o to projevili zájem“
          Restaurace bude možná cílem správního řízení, ale pokutu dostane, až se cosi prokáže.
          Budou politické tlaky pro i proti, nejde o pokutu, ale o případný politický dopad.
          Dá se předpokládat, že tam chodili vlastně všichni, takže se asi nic neprokáže.

          „Vadí mi, jak je do toho zcela nevinně zatažena Vyšehradská kapitula. Je ostudné, že probošt musí vysvětlovat, co je to nájem nebytových prostor.“
          Ne, není do toho zasažena, a probošt nic nikomu vysvětlovat nemusel.
          Prostě chtěl, minimálně.

          „Vadí mi, že ministr nepřijde před lidi a nepřizná jako chlap, že tohle pokazil. Že se hloupě vymlouvá. Porušil nařízení, je to tak; je nedůstojné svalovat vinu na někoho jiného nebo hledat kličky v předpisech.“
          Pojem „přiznat se jako chlap“ používali příslušníci VB.
          Asi i jiní, ale to nevím.
          Samotná výzva k přiznání pak předpokládá vinu, ale ta není nijak prokázána.
          Udělal samozřejmě chybu, ale zřejmě to nebyla chyba v tom smyslu, že by porušil VIDITELNĚ nějaká nařízení.

          „Ale závěr je z toho jediný. Platí to, co víme už dávno. Chránit se musíme sami. Žádný ministr nás před virem zázračně neochrání.“
          Blbost.
          Když nebudou informace (strašení), a nařízení, nikdo se chránit nedokáže.
          Pokud se nechce chránit sám tak, že nevystrčí rypák a nebude chodit nikam, kde jsou lidé.
          Což je zvláštní přání v době, kdy se vlastně nic neděje.

 14. vittta

  Podle mě zmatený politický rozbor.
  Dávám to sem jen proto, abychom se případně mohli za týden, dva kouknout, jak fungují politické odhady těm, co to dělají za peníze.
  Osobně bych ministerskou funkci nabídl- veden ryzí zlomyslností- Hnízdilovi, Pirkovi či Šmuclerovi.
  A kdyby odmítli, zahájil bych proti nim mediální štvanici, ano, tak bych to udělal, být diktátorem.
  Čistě pro zábavu, co bych dělal s kovidem by záleželo na tom, jak se vyvíjí mezinárodní situce, a jaké bych měl informace o viru- předpokládám, že lepší jak my nyní, nic méně i kdybych VĚDĚL, že vir neexistuje, přísná opatření bych stejně nařídil.
  Co by mi zbývalo, jinak bych se ocitl pod silným, mezinárodním tlakem, a oslabil ve výsledku stát.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Prymula-byl-symbol-ted-uz-Babis-jen-minimalizuje-skody-Krizove-rizeni-ale-dnes-moc-nepredvedl-krouti-hlavou-politolog-641580

 15. astraustralia

  Jeste 9. 10. 2020, 16:08 Novinky
  tisk predvadel smysl pro humor.
  Zda Prymula bude ci nebude ministrem ovlivni pocty s Covidem jak ?
  Uz jste na tom tak zasadne nesvorne ze zalezi i na tom kdo vam rekne :
  Drzme spolu tim ze se drzime od sebe ?
  Ale nekdy staci malo, i tak maly rozdil jako kdyz nekdo bud poprosi nebo naridi muze mit velky vliv !
  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/vsichni-v-domecku-cesi-si-delaji-legraci-z-bliziciho-se-lockdownu-40338797

   • astraustralia

    Palecky jak se ukazuje jsou skutecnym obohacenim :-)
    Rady Dr Bukovskeho na vyplachovani ustni dutiny a kloktani byly oceneny z nejakeho duvodu jako fujky.
    Tak to si rika o zopakovani a nemelo by zustat jen u jednoho palecku.
    Mezi ruznymi zpravami mate i takove ktere jsou COOL a zadaji si tak take nejaky palecek:-)

    PS
    vittta prosim od Vas ne palecek, od Vas bych prosil slovni zhodnoceni :-)

    • vittta

     To už mohu hodnotit, aniž bych to viděl.
     Proč například mě nějak podsouváte, že je pro mě milejší paleček jak rozbor?
     Furt tady něco rozebírám, a nejen že to většinu lidí nezajímá, ale ještě mám nakonec na svědomí palečky, nebo co.
     Zhodnoťte někdy také něco vy, co furt já?

     • astraustralia

      Vittta ja Vam palecky nepodsouvam, Janika vysvetlila kde se vzaly a me se to jevi tak,
      ze to byla vyzva pro ty nejvetsi „sraby“ kteri neumi nebo „nechcou“ napsat a do teto kategorie Vy rozhodne nepatrite.
      Tesil jsem se ze si to prohlednete a pokud budete mit z toho jak negativni tak positivni dojem bez vahani napisete.
      Od tech co se tu poschovavali za palecky lze tezko ocekavat ze necim pobavi nebo obohati.
      Zhodnoťte někdy také něco vy, co furt já?
      Tak jako Vy vittta na to nemam a na rozdil od tech co Vas castuji jinde jako kdysi Nero znamenim k zatraceni,
      ja Vas ctu bez potreby znamkovat :-)
      Kdyz rikate zhodnotte, hodnotim to tak ze nejzajimavejsi a nejvice obohacujici bude po case jiste pro pani blogu zjisteni kolik toho kdo rozdal :-)
      Cool zpravy na videu bych mohl zhodnotit podobne jaky jisty nejmenovany tajemnik OSN ktereho se slavna hvezda taktez s cool dekoltem zeptala na jeho nazor a on byl natolik vyveden z miry ze se zmohl jen na odpoved:
      madame to nemohu, ja jsem odbornik jen na nejmene rozvinute oblasti

      • vittta

       No já se pak na to podíval, děsná slátanina.
       Ale copak se mi to zdá?
       Ty palečky už tady byly, nebo že by to bylo u nejmenovaného blogera?

       • Kamil Mudra

        Už tu byly a Janika se tehdy ptala na náš názor. Napsal jsem že je mi to jedno protože je stejně nevnímám. Názor jsem nezměnil. Kdyby je nezmínil někdo v dikskusi tak bych si ani nevšiml že se vrátily.

 16. vittta

  Prymula řádí v celé Evropě!
  DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  V podstatě to jen ukazuje tupost pokračovatelů milionu chvilek, protože to, se připisuje Prymulovi a Babišovi je jinde ještě horší.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/evropska-omezeni-prehledne-nekde-nesmi-deti-ven-samy-jinde-uplny-lockdown-125948#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=0&dop_req_id=e5Qs4wAYjlm-202010241253&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • vittta

   Hele, on nemluví úplně blbě.
   Já bych to nazval takhle:
   Je to Klaus.
   On má tyhle pohledy, a dokáže je proargumentovat.
   Já tedy nemám tenhle styl uvažování, ale chápu ho, a respektuji.

   • embecko

    „Napsal – li jsem nahoře, že pátek 23. října se zapíše jako den hanby pro ANO, zapíše se zároveň jako den, kdy Andrej Babiš definitivně odstartoval svou volební porážku ve volbách do Poslanecké Sněmovny. Ukazuje se, že nejslabším článkem vlády Andreje Babiše, je dnes už Andrej Babiš sám.
    A pomoci mu není.“
    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/prymula-babise-zastinoval-musel-odejit
    Komentuje bratr Jiri Vyvadil…ten je jako Klaus, jeho clanky se ctou vyborne, politicka praxe pak trochu selhava…

    • vittta

     Dobré hodnocení.
     Bratr Vyvadil chválí den před večerem, aniž by věděl, co přijde.
     Kromě toho, Prymula byl odvolán (resp. ještě nebyl) , ale to nemusí znamenat, že nebude opatření dál koordinovat.
     Babiš stojí a padá na dojmu, jak se s pandemií vypořádá.
     Pokud ustoupí, nebo to bude jinde horší, bude vítěz.
     Konec konců, Babiš má jednu zásadní výhodu, nemá žádného politického soupeře.

 17. orinoko

  😎👀🎁https://cz24.news/je-to-zazrak-covid-19-je-vlastne-uzasny-lek-ktery-vylecil-nebezpecnou-chripku-na-cele-planete/

   • Peter Matej

    Napísal som,že som to našiel v diskusii a či to v Lewisovom románe je napísané práve takto(jedná sa o volne prenesený prepis)nie je pre mňa dôležité.Strach totiž funguje práve takto!A že ľudia ten strach majú aspoň u nás o tom sa pochybovať nedá!Neprešiel ešte ani rok a spretŕhali sa sociálne väzby dokonca aj na úrovni rodín.V utorok sme boli v Košiciach na pohrebe brata mojej ženy.Zopár ľudí,z najbližšej rodiny všetci disciplinovane s natiahnutými náhubkami,žiadne utešovanie najbližších pozostalých,žiadny kar.Zahrabali ho ako nejaký „úhyn“.Keď chcete,tak si na taký spôsob života zvykajte!Je nemám záujem a na taký život sa každému,či už je to Matovič alebo Prymula môžem akurát tak zvysoka…viete čo!

    • J. Hruška

     Víte, je rozdíl mezi citátem – třeba i volným – a tvrzením, které je něčím inspirováno. Jestli se lidé chtějí domluvit, musejí respektovat pravidla. Jenže právě to liberální představa „svobody slova“ odmítá. Považuje za lidské právo mluvit, co člověku slina přinese na jazyk – a bez následků. Výsledkem je, že celá diskuse má stejný význam, jako šum vánku ve větvích. Je to dost důležité a můžu o tom pojednat podrobněji, jestli je zájem.

    • vittta

     Strach nás chrání před problémy, v tomto případě je důležité, zda je oprávněný, nebo ne.
     A to si myslím, že je, byť dejme tomu ta nemoc nemusí být tak nebezpečná, jak se traduje, nic méně na druhou stranu, může být i horší, jak vypadá.
     Takže strach před nákazou oprávněný je.
     Je samozřejmě smutné, když někde zemře, a není učiněno všem dobrým zvykům zadost, ale alespoň měl rakev a hrob, a mluvil farář, to kdyby se nějak začalo víc umírat, a ani to se nedá vyloučit, tak budou lidi házet do jámy, nebo do pece po dvou naráz.
     Já mám v hlavě i tuhle variantu, jako možnou, nemám strach v tom slova smyslu, ale velký, opravdu velký respekt před mocí přírody.
     Rozumíš, Peter, evoluce je kurva.
     Nejsnadnější zdroj energie je člověk, těch je tady děsně moc, a když se nějaký živý organismus soustředí na člověka jako zdroj energie, rozhodně neprodělá.
     A ten vir je až nemile mazanej, dokáže se tvářit, jako že nic, oblbne každých půl roku obranný systém…

     • vittta

      To nejhorší jsou ti, co strach nemají, páč na všechno serou, a je jim všechno na háku.
      Těm se žije dobře, ale skrze ně jsou pak ta ohniska, oni jsou v klidu, do doby než to chytí, ale co ti ostatní, co se díky jejich tuposti nakazí?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s