Rozehnání pokojné demonstrace v Praze

Napsal Colonel Cassad, převzato odtud: https://colonelcassad.livejournal.com/6256893.html

Brutální rozehnání pokojných demonstrantů v Praze, kteří požadovali zrušení totalitních omezujících opatření souvisejících s koronavirem.

Prezident Běloruska Alexander Lukašenko vyzval české úřady, aby zastavily nepřiměřené použití síly proti pokojným demonstrantům, odstranily policii z ulic a vyjednávaly s vůdci protestů o vyřešení otázky mírového předání moci.
Pokud se Česká republika dokáže vydat cestou návratu k demokracii, je Bělorusko připraveno poskytnout jí materiální pomoc v podobě 50 traktorů a 10 nákladních vozidel s bramborami.

 1. vittta

  Ještě jeden postřeh, už jsem přečetl asi 20 různých komentářů a článku, a všichni tam hovoří o tom, že Prymula porušil nějaká nařízení a tyhle kecy, ale nikdo zatím neuvedl jaká nařízení vlastně porušil, až na jednoho, který to uvedl špatně. (že jako měl mít roušku, ale ten den roušku mít nemusel)
  Je to stádo debilů. jen se přiživují na nějaké události, a touží se nějak nesmazatelně zapsat do českých dějin dneška a dalších 3 dní co přijdou.
  Ale Prymula mě nasral, co tam leze, blbec, to je důstojník?
  To chce dělat vysokou politiku, když každému naletí?

  • pacifista

   Mohl je udat personál co jim dělal kafíčko. To přece není majitel. A pak si nechali den na rozmyšlenou co s tím. Trochu konspirace. :)

 2. Peter Matej

  Dnes sa u nás plošne testujú občania dvoch najviac postihnutých okresov Covidom-19.Dolný Kubín a Bardejov.Doteraz otestovali 41 tisíc ľudí a z nich bolo pozitívne otestovaných 1506,čo je 3,7 % .Pre porovnanie,za včerajší deň,keď sa testovalo námatkovo, na území celého Slovenska, bolo vykonaných 13 369 testov a z nich bolo pozitívnych 2581,čo je 19,3%.To bol dôvod,pre drastické opatrenia prijaté krízovým štábom ako napr.zákaz vychádzania z domu na vzdialenosť väčšiu ako 100 m.Takže chyba bude buď v testoch,alebo sa umelo nadsadzoval počet pozitívne testovaných.Pravdepodobne sa ukáže,že PCR testy ktorými sa u nás testovalo do dnes,sú chybovejšie ako sa predpokladalo.Dnes sa už testuje antigénovými testami,kde je výsledok známy už do 15 minút.U PCR testov je to až 8 hodín.Uvidíme,ako to dopadne.

   • orinoko

    Máš vlastní hlavu. Střez se preparátů, které ti bude chtít vnutit kapík. Jen tak mimochodem – Prymoulovina: Obzvlášť sledovanou skupinou se staly děti. Ty nejmenší. Pokud se mezi nimi objeví výskyt v obřím měřítku, budou muset na povinnou vakcinaci. Pokud budou rodiče proTESTovat , děti jim budou na vakcinaci odebrány podle zvláštního výnosu. Anebo ještě jinak: Proč myslíte, že Prymoula tvrdí, že školy v přírodě by mohly být funkční? V listopadu?
    Jednou se tvrdí, že za všechno můžou naše děti, protože se navalily do škol. Podruhé naši i cizí fuTURISTÉ, a potřetí , že vláda , která fšechno pojebala?
    Já mám kluka v zahraničí, daleko, ale není mi jedno, co prožívají mladé holky u nás, samoživitelky s dítětem, když se dovídají, co se stát může, a ony na to nebudou mít vliv.
    Co kdybyste konečně zvedly ty svoje palice a koukali kolem sebe , a nemysleli jenom, jak přežít poslední kus vlastního posraného života?
    Války, které by nás mohly postihnout , jsme vlastně nezažili. Paradoxně díky Sovětskému svazu. Dneska víme spoustu věcí, o nichž jsme kdysi neměli ani tušení.
    A jsme posraní o vlastních několik let života v Prymoulově kleci, kdy nás chtěl postavit do latě na 100 metrů od baráku, což je jen pomalé chcípnutí ve víře, že Prymoula to myslel dobře.

    • orinoko

     Už končím… De Gaulle měl kdysi prohlásit, že jedna hádka s vlastní manželkou ho stojí víc energie , než 10 tiskových konferencí.
     Není vám něco divné? Ale není.
     Největší český informační fakáč Seznam na jedné a téže tragické straně covidu přináší alarmující čísla, a zároveň vám sděluje , že jedna celebrita se fotila a KOUKALY JÍ PŘITOM VŠECHNY KOZY. A ani jedna neměla covida. Ani ty její , ani ty implantáty.
     Co se to s vámi děje?
     Kdysi jiskrné mozky, a dneska Prymoulovy zmoklé slepice.

    • Alva

     Ori, my se raději uklidníme tím, že to jsou URČITĚ konspirace. :-((( A jaký je rozdíl mezi konspirací a skutečností? Říká se, že 10 let, ale čas se nám tak nějak pořád zrychluje a zeměkoule naopak zmenšuje, takže na těch 10 let bych nespoléhala.

     • vittta

      Někdy stačí 5 let.
      Konspirace k negersko-islámské invazi mladých pologramotných mužů, a jejich narušením, ba ovládnutím území, kde se uzazují se potvrzují, a potvrdily.
      V ten moment na ně ale mnozí zapoměli.
      Lidé se nudí, Alvo, a hledají jiné, zábavnější konspirace.
      Řekni mi upřímně, ale fakt mě to zajímá…třeba jsi o tom ani nepřemýšlela, jsi ráda, že bude Prymula odvolán, a myslíš, že nyní už bude lépe?

      • Alva

       Ráda, nerada – lépe nejspíš nebude, aspoň v dohlednu to nečekám, ale snad se nebudou dít takové zmatky a veletoče v nařízeních, které ráno platí, odpoledne ne, co platí/neplatí nevědí často ani ti (jak média informují), kteří je mají zavádět a dodržovat. A vymluvit se na to, že NEVÍME, že je to něco, s čím nejsou zkušenosti už nejde. Už si to vyzkoušeli na jaře, takže ani Prymula nemůže být tak nevědomý, překvapený a bezradný. A je-li, pak na to místo nepatří.
       Jinak Prymula či někdo jiný, myslím, že to vyjde nastejno. Mně osobně může být jedno, koho na ten poist nainstalují.Jsem v naprosto jiné situaci než většina těch, která omezení postihnou a v případě, že jsou v rodině malé děti, myslím, že dost drasticky. Málokdo mimo takto „postižených“ si asi dovede představit, co to je, být celý den zavřený doma s unuděnými dětmi, které nikam nemohou, nikde žádný kamarád a vlastně ani domů si ho nemohou pozvat. Za 14 dní to musí být na psychiatra.

       • vittta

        Alvo, Prymula si právě rady věděl, vysvětloval Embéčko, jde o ta až vojenská řešení, kterými se předchází panice nebo tlačenicím.
        A VÍME jak na to, jenže politické, ale i Ekonomické tlaky to neumožňují.
        Bez vakcíny to asi nepůjde, tak to vypadá, ale zase jí plno lidé nechce, zahlucujíc u toho internet různými konspiracemi.
        Lék v tom slova smyslu na to nebude.
        Hlavní nebezpečí viru není ve smrtnosti, však odmítači se číslům mrtvých smějí, jako kdyby každý nemocný už měl konečně zhebnout a neotravovat.
        Hlavní nebezpečí je extremní nakažlivost, a na to pomáhá jen sociální distanc, Bohužel.
        Důsledky této nakažlivosti jsou paralýza firem, kde vedle sebe dělá více lidí- bez ohledu na jakákoliv nařízení, zhroucení hospod, divadel a koncertů- ze stejného důvodu, opět bez ohledu na nařízení (proto oni nadávají, že se straší- je jim jedno, jestli se jim na koncertě nakazí 1000 lidí, hlavně že koncert bude- jenže příště už nebude ani bez strašení) a pak přehlcení zdravotního systému tak, že nárůst nemocných je velice rychlý.
        Pak zde máme potencionální následky, které ale moc nikoho nezajímají- tedy potencionání jakási kovidová invalidita i po vyléčení- o té se moc nemluví, tím se nestraší, není to akutní nebezepčí, a jestli někdo umře v 60, i když by mu svíčka mohla hořet do 80, vlastně nikoho nezajímá.

        • Alva

         A to co píše Orinoko, na kterého jsem reagovala předtím, ti vrásky nedělá? To, že nám přichází na pomoc lékaři z USA, kteří prý budou vypomáhat v nemocnici taky ne? Oni nejsou v těžce coronavirem postižených USA zapotřebí, ale nutně je potřebujeme u nás, kde se to stále ještě zvládá ano? Dává ti to nějaký smysl?

         • vittta

          Ne, protože to není nijak ověřené.
          Zatím je to spekulace, a těch je tisíce.
          Nic méně opět dotaz- i kdyby to tak bylo, co bych měl dělat?
          Podpořit „vlasteneckou“ demokratickou opozici?
          Pokud sem nějací lékaři z USA opravdu přijdou- s důrazem na to SEM, pak nejdivnější bude to, že jinam se neženou.
          Měli by tedy cíle jen tady.
          Ale zase na druhou stranu, pokud jen SEM, mohli by tady také pomáhat doopravdy, řekněme jako nějaká armádní mise, kde se bude zkoumat šíření potencionálních bojových prostředků v oblasti, kde nejsou velké aglomerace a gheta asociálů o statisících jedincích.
          Tedy v překladu, dalo by se to pochopit, ČR je určitý potencionální model, s nějakými specifiky, a vojenští lékaři USA to klidně mohou zkoumat, aniž by nám reálně jakkoliv uškodili, naopak, budou pomáhat, protože jim nic jiného nezbyde.
          A zase, kdyby to byli lékaři ruští, tak se TADY nikdo znepokojovat nebude, za to na bakalonovinách a ČT by měli préé.
          Nelamte si s tím hlavu, já to pak rozeberu, až to bude aktuální.

          • Alva

           Zatím je to spekulace, jako tisíce jiných, ano, souhlas. Ale až to nebude – a vyloučit to nemůžete ty ani Sax – nebude už POZDĚ???
           Za druhé – Neznáš tu větu (a je přímo původu amerického, jen nevím, kdo ji pronesl první) „Američané nemají přátele, mají jen své zájmy“.
           Za sebe to mohu přeložit asi tak: Nevěřím Řekům, i když přinášejí dary.
           A do třetice – nevím, čím si tě Prymula tak získal, že vidíš nad jeho hlavou snad svatozář, ale já nad ním ronit slzy nebudu – nebude Prymula, bude jiný a výsledek pravděpodobně přibližně stejný..Takiže se nakonec zeptám tvou otázkou: Co bych měla udělat?

          • vittta

           Prymula je mi lhostejný, nechápu, na jakém základě tvrdíš, že si mě získal.
           Já přemýšlím jinak.
           Je to pro mě figura na politické šachovnici.
           Reálně je pro nás pro všechny odvolání Prymuly spíše ztráta, protože ten nový lepší nebude, dá se předpokládat, že bude stejný, nebo horší.
           Americké doktory nový ministr zastavit nemůže, a rozhodně je nezastaví nový premier, či prezident.
           To by se dal očekávat spíše pravý opak.
           Tedy v současné situaci by případný pád vlády a prezidenta byl pro ČR ztrátou, a to zásadní.
           Já na osobní pocity, nebo nějaké články nehraju, je to pro mě zdroj informací, ne zdroj nějakého uctívaní, či naopak zavrhování kohokoliv.

        • embecko

         Dneska vysel v novinach jeden takovy priklad:
         Z domu na delsi prochazku jen pomoci rolatoru, ztrata chuti a cichu, smrtelna unava (usinala behem mluveni u stolu). K tomu tres, ze nedokaze dojit sama na WC, buseni srdce a nedostatecny spanek.
         https://www.nzz.ch/zuerich/corona-in-zuerich-patientin-erzaehlt-von-long-covid-nach-infektion-ld.1579752?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE
         43 roku, prve priznaky onemocneni v pulce dubna, od te doby invalidni.
         Dlouhodobych Covid pacientu je podle odhadu asi 1/3, terapie neni znama, lecba symptomaticka.

    • vittta

     Nyní je všemu konec, Prymula bude odvlán, a nic zlého nám všem už hrozit nebude.
     I když možná…že by to chtělo ještě odvolat Babiše, a pro jistotu (nebo hlavně?) ještě Zemana.
     Prymula v tom prostě nejel sám.
     To bude téma dalších dnů.
     No a jak víme, nejsou kádry, ovšem POZOR, kádry nemají Češi, kde na každého někdo něco ví, jak se traduje.
     Češi jsou prostě zloději, StBáci, komouši, a rusofilové.
     Co to zkusit z Němci?
     Němci přece mají poctivých, čestných a především schopných lidí dost.
     Přemýšlej, Orinoko, važ dobře, kam se nakonec přikloníš, a především, kam tě někdo může přiklánět.
     Nejlepší odolnost proti manipulaci mají ti, co si jí připustí.
     Prymula určitě není nějaký ultrapoctivec a dobrák non+ ultra.
     Ale ďáběl- ďábel to také není.

     • J. Hruška

      No Prymula. Řekl bych, že je to jasné. Nějaká zrůda pozvala Prymulu do zavřené restaurace na tajnou schůzku. Zároveň pozvala i fízly, aby ho znemožnili. No a Babiš usoudil, že nemůže potřebovat člověka, který tak hloupě naletěl.

      • vittta

       Tenhle model je nejpravděpodobnější.
       Ale opakuji, nasral mě, má být opatrnější.
       Ten prezidenta dělat nemůže, každému by naletěl.

      • Alva

       Kauza Prymula z jiného pohledu – zdá se mi, že správný.

       „Neměl se nechat takto přistihnout. Je jenom jeho chyba, pokud kývl na pozvání, které tak ostentativně porušovalo jeho vlastní předpisy, doporučení a úpěnlivé výzvy. Neměl tam být, a pokud tam byl, nechť za to nese odpovědnost.
       Samotné porušení pravidel, jehož se dopustil, je jen obyčejné lidské selhání. Každý z nás ta pravidla někdy poruší; jsem přesvědčená, že život si svou cestu najde, i přes nástrahy. Jistěže se rádi setkáváme v restauracích, jistěže chceme jít po práci na pizzu, jistěže chceme volně dýchat – to je přece normální. Všichni chceme žít, i pan ministr.
       Pan Prymula dal veřejnosti zcela mimoděk najevo, co si o opatřeních, která tak dramaticky vyhlašuje, SKUTEČNĚ myslí. A co si o nich myslí? Asi že není nutné je tak úplně dodržovat. Že jemu se nic nestane, že on se přece nenakazí, že bude všechno v pořádku. Jak typické, jak lidské, jak omluvitelné. Chápu ho. …..
       Mně na tom nejvíce vadí úplně jiné věci, než že byl přistižen v restauraci po zavíračce.
       Vadí mi, že ta restaurace teď bude cílem správního řízení a dostane pokutu. Který provozovatel by odmítl uvařit pro ministra a místopředsedu vládního hnutí, kdyby o to projevili zájem?
       Vadí mi, jak je do toho zcela nevinně zatažena Vyšehradská kapitula. Je ostudné, že probošt musí vysvětlovat, co je to nájem nebytových prostor…….
       Ale závěr je z toho jediný. Platí to, co víme už dávno. Chránit se musíme sami. Žádný ministr nás před virem zázračně neochrání.
       Je to totiž jenom člověk.
       https://pravyprostor.cz/jenom-clovek/

         • vittta

          Jistě, ale to jsem já už psal v pátek, co jsem přijel z práce.
          Nic méně jaká nařízení porušil je také důležité.
          Né snad proto, že je porušil, nebo neporušil, ale proto, že se tvrdí, že JE porušil, ale nikdo není vlastně schopen je jmenovat.
          Tedy v reálném výsledku, ti, co tvrdí, že nějaká nejmenovaná nařízení porušil, a neumí říci jaká, ve skutečnosti jen papouškují mainstream a EUrohujery.

          • vittta

           Článek Schneidra je dobrý.
           Ale jak jsem už někde napsal, premier a prezident mohou odvoláním Prymuly hrát právě hru proti nepřátelům, jako že jsou důslední- protože se jim vyčítalo, že důslední nejsou.
           On to je důsledek toho pruzení, té kampaně.
           Prymula Orwel veliký.
           No, aby se lid nakonec nedivil….
           A my jsme také lid, jenže já se divit nebudu.
           To je tak, když politické motivy jsou silnější, jak občanské.
           Občané sami proti sobě, tak jsme se přeci dočkali, co ty tady dlouhodobě tvrdíš.

        • vittta

         Ano, to jsem si myslel.
         Ve skutečnosti totiž 99% lidí- mě nevyjímaje- vůbec netuší, jaká ta nařízení přesně jsou.
         Takže je snadné říci- Prymula porušil nařízení- ale horší je odpovědět na dotaz jaká, protože jakkoliv „každý“ ví, že Prymula porušil nařízení, nikdo ta nařízení nezná.
         Proto jsem třeba psal o té hospodě, jako potencionálním problému.
         Já třeba netuším, jestli se může do hospody a kdo.
         Vím, že hospody musí být zavřené, ale chápu to tak, že pro veřejnost.
         Ale- může se uvnitř sejít oněch myslím 6 lidí soukromě, jako někde u někoho v bytě- třeba když je přítomen majitel či nájemce?
         A rouška není povinná v zástavbě, pokud jsem dál než 2 m od jiné osoby.
         Prymula jí tedy mít nemusel, byť jak on přiznává, na malou chvíli se ocitl blízko řidiče, co mu otevíral dveře- to jí mít měl.
         Nechá si otevírat od řidiče dveře, blbec, chtělo by se říci.
         No a uvnitř auta roušku zase mít musel, ale to nikdo neviděl, jestli jí má, nebo nemá.
         Takže znovu- ví tedy někdo, jaká opatření Prymula vlastně porušil?

          • Kamil Mudra

           Tak si ještě připiš mně. Takovéhle populistické a zbrklé vykopání vládního úřednika kvůli prkotině se mi vůbec nelíbí protože to snižuje autoritu vlády (která už tak je víc než „na půl žerdi). A nic se tím stejně nezmění. Virus se bude chovat pořád stejně, dosavadní nařízení nikdo rušit nebude a již uzavřené smlouvy jakbysmet.
           Spíše by mne, tak jako Alvu, zajímalo o čem se jednalo. Ale o takových jednáních, kterých probíhá řada, se zpravidla nic nedovíme tak jako tak.

          • vittta

           Tak je mi to tak nějak politicky jedno, jak píše Kamil, vir to prostě zajímat nebude, a tak by bývalo pro ČR výhodnější, nechat tam někoho, kdo má nějaké zkušenosti.
           Na druhou stranu, „demokratická opozice“ ztratila svou hračku, a já si myslím, že jsou nyní pěkně vykulení.
           To se také může stát, že se tady situace zhorší, a pěkně jim to lidé dají sežrat- že to byli oni, kdo vyzývali k odchodu našeho spasitele.
           A nevděčný lid, zblblý mainstreamem a zcela dezorientovaný bude řvát:
           „Vraťte nám Prymulu“.
           Počkej, to ještě může mít dohru, a fakt to zatím nevypadá, že se epidemie nějak zastaví, kolem mě, co znám jako osobně situaci, to už má kde kdo, ono média jsou média, ale když pak o tom VÍŠ, a špitály zahlcené, legrace děsně rychle skončí.

          • embecko

           Tak to jsme uz 3…
           Samozrejme, ze opozice nebude vykulena, za vse spatne, co de ode dneska stane do pristich voleb, bude moci Babis se Zemanem.
           Priznam, ze me Babis svoji politickou neschopnosti prekvapil- dle meho se vsechno zlomilo na Jourove, kterou vubec nemel pripustit a to k nicemu. Od te doby laviruje a pomalu pada ke dnu.

          • pacifista

           Pořád tvrdím, že AB je korouhvička a teď neví kam se otočit. Janika správně napsala, že se předposral.

        • Kamil Mudra

         Podle mne vizuálně (pro kameru) porušil hygienická nařízení pouze vůči svému řidiči, protože nepředpokládám že s ním žije ve společné domácnosti.
         Jestli měli účastníci uvnitř restaurace roušky nebo ne (jasně že nejspíš ne) to se nedá nijak dokázat když z toho setkání není žádný videozáznam. Hospoda pro veřejnost otevřena nebyla, tedy je to to samé jako by se ti lidé sešli někde v zasedačce – pochybuji že to virus nějak rozlišuje. Prymula by mohl argumentovat tím, že se takto sešli na poslední chvíli aby projednali něco důležitého právě proto aby neporušili nařízení platná od následujícího dne.

         To nic nemění na tom že je neopatrný blbec, protože si mohl plácnout tu roušku hubu než vylezl ven a pak klidně tvrdit že byli po celou dobu orouškovaní i uvnitř.To v jakém je nepřetržitém hledáčku by mu mělo bý jasné.

         • vittta

          No je to sporné, s těmi porušenými opatřeními.
          Co z něj dělají za lumpa.
          Nechci se opakovat, ale nasral mě, jak se nechal napálit.
          Nebo pozor, ono to tam také může běžné, tyhle sejšny v zavřených hospodách jen pro někoho.
          Tak běžné, že mu to ani nepřišlo divné.

        • Alva

         Proč hned manipulativní?
         Není to žádná vědecká medicínská nebo právní studie, ale pohled běžného nepreferovaného člověka na celou záležitost. Osobní hodnocení té situace bez povinnosti předkládat důkazy.
         Je vydaný PŘÍKAZ restaurační zařízení zavřít ve 22.00 a platí pro všechny! Jde přece HLAVNĚ a jedině o zdraví všech a ne o projev laskavosti majitele restaurace vůči významnému hostu. Nebo snad ne?

         • vittta

          Pro tohle:
          „Pan Prymula dal veřejnosti zcela mimoděk najevo, co si o opatřeních, která tak dramaticky vyhlašuje, SKUTEČNĚ myslí.“ A co si o nich myslí? Asi že není nutné je tak úplně dodržovat.“
          Skutečně je psáno velkým písmem, v druhé větě je ale použito slovo „asi“.
          Nikdo, dokonce ani běžný člověk nemůže vědět, co si druhý myslí, navíc, když vlastně ta opatření neporušil.

          „Mně na tom nejvíce vadí úplně jiné věci, než že byl přistižen v restauraci po zavíračce.“
          Ne, nebyl přistižen po žádné zavíračce.
          Nikdo dodnes neví, jak fungovala ta restaurace, nikdo o tom ani nemluví.

          „Vadí mi, že ta restaurace teď bude cílem správního řízení a dostane pokutu. Který provozovatel by odmítl uvařit pro ministra a místopředsedu vládního hnutí, kdyby o to projevili zájem“
          Restaurace bude možná cílem správního řízení, ale pokutu dostane, až se cosi prokáže.
          Budou politické tlaky pro i proti, nejde o pokutu, ale o případný politický dopad.
          Dá se předpokládat, že tam chodili vlastně všichni, takže se asi nic neprokáže.

          „Vadí mi, jak je do toho zcela nevinně zatažena Vyšehradská kapitula. Je ostudné, že probošt musí vysvětlovat, co je to nájem nebytových prostor.“
          Ne, není do toho zasažena, a probošt nic nikomu vysvětlovat nemusel.
          Prostě chtěl, minimálně.

          „Vadí mi, že ministr nepřijde před lidi a nepřizná jako chlap, že tohle pokazil. Že se hloupě vymlouvá. Porušil nařízení, je to tak; je nedůstojné svalovat vinu na někoho jiného nebo hledat kličky v předpisech.“
          Pojem „přiznat se jako chlap“ používali příslušníci VB.
          Asi i jiní, ale to nevím.
          Samotná výzva k přiznání pak předpokládá vinu, ale ta není nijak prokázána.
          Udělal samozřejmě chybu, ale zřejmě to nebyla chyba v tom smyslu, že by porušil VIDITELNĚ nějaká nařízení.

          „Ale závěr je z toho jediný. Platí to, co víme už dávno. Chránit se musíme sami. Žádný ministr nás před virem zázračně neochrání.“
          Blbost.
          Když nebudou informace (strašení), a nařízení, nikdo se chránit nedokáže.
          Pokud se nechce chránit sám tak, že nevystrčí rypák a nebude chodit nikam, kde jsou lidé.
          Což je zvláštní přání v době, kdy se vlastně nic neděje.

 3. vittta

  Podle mě zmatený politický rozbor.
  Dávám to sem jen proto, abychom se případně mohli za týden, dva kouknout, jak fungují politické odhady těm, co to dělají za peníze.
  Osobně bych ministerskou funkci nabídl- veden ryzí zlomyslností- Hnízdilovi, Pirkovi či Šmuclerovi.
  A kdyby odmítli, zahájil bych proti nim mediální štvanici, ano, tak bych to udělal, být diktátorem.
  Čistě pro zábavu, co bych dělal s kovidem by záleželo na tom, jak se vyvíjí mezinárodní situce, a jaké bych měl informace o viru- předpokládám, že lepší jak my nyní, nic méně i kdybych VĚDĚL, že vir neexistuje, přísná opatření bych stejně nařídil.
  Co by mi zbývalo, jinak bych se ocitl pod silným, mezinárodním tlakem, a oslabil ve výsledku stát.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Prymula-byl-symbol-ted-uz-Babis-jen-minimalizuje-skody-Krizove-rizeni-ale-dnes-moc-nepredvedl-krouti-hlavou-politolog-641580

 4. astraustralia

  Jeste 9. 10. 2020, 16:08 Novinky
  tisk predvadel smysl pro humor.
  Zda Prymula bude ci nebude ministrem ovlivni pocty s Covidem jak ?
  Uz jste na tom tak zasadne nesvorne ze zalezi i na tom kdo vam rekne :
  Drzme spolu tim ze se drzime od sebe ?
  Ale nekdy staci malo, i tak maly rozdil jako kdyz nekdo bud poprosi nebo naridi muze mit velky vliv !
  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/vsichni-v-domecku-cesi-si-delaji-legraci-z-bliziciho-se-lockdownu-40338797

   • astraustralia

    Palecky jak se ukazuje jsou skutecnym obohacenim :-)
    Rady Dr Bukovskeho na vyplachovani ustni dutiny a kloktani byly oceneny z nejakeho duvodu jako fujky.
    Tak to si rika o zopakovani a nemelo by zustat jen u jednoho palecku.
    Mezi ruznymi zpravami mate i takove ktere jsou COOL a zadaji si tak take nejaky palecek:-)

    PS
    vittta prosim od Vas ne palecek, od Vas bych prosil slovni zhodnoceni :-)

    • vittta

     To už mohu hodnotit, aniž bych to viděl.
     Proč například mě nějak podsouváte, že je pro mě milejší paleček jak rozbor?
     Furt tady něco rozebírám, a nejen že to většinu lidí nezajímá, ale ještě mám nakonec na svědomí palečky, nebo co.
     Zhodnoťte někdy také něco vy, co furt já?

     • astraustralia

      Vittta ja Vam palecky nepodsouvam, Janika vysvetlila kde se vzaly a me se to jevi tak,
      ze to byla vyzva pro ty nejvetsi „sraby“ kteri neumi nebo „nechcou“ napsat a do teto kategorie Vy rozhodne nepatrite.
      Tesil jsem se ze si to prohlednete a pokud budete mit z toho jak negativni tak positivni dojem bez vahani napisete.
      Od tech co se tu poschovavali za palecky lze tezko ocekavat ze necim pobavi nebo obohati.
      Zhodnoťte někdy také něco vy, co furt já?
      Tak jako Vy vittta na to nemam a na rozdil od tech co Vas castuji jinde jako kdysi Nero znamenim k zatraceni,
      ja Vas ctu bez potreby znamkovat :-)
      Kdyz rikate zhodnotte, hodnotim to tak ze nejzajimavejsi a nejvice obohacujici bude po case jiste pro pani blogu zjisteni kolik toho kdo rozdal :-)
      Cool zpravy na videu bych mohl zhodnotit podobne jaky jisty nejmenovany tajemnik OSN ktereho se slavna hvezda taktez s cool dekoltem zeptala na jeho nazor a on byl natolik vyveden z miry ze se zmohl jen na odpoved:
      madame to nemohu, ja jsem odbornik jen na nejmene rozvinute oblasti

      • vittta

       No já se pak na to podíval, děsná slátanina.
       Ale copak se mi to zdá?
       Ty palečky už tady byly, nebo že by to bylo u nejmenovaného blogera?

       • Kamil Mudra

        Už tu byly a Janika se tehdy ptala na náš názor. Napsal jsem že je mi to jedno protože je stejně nevnímám. Názor jsem nezměnil. Kdyby je nezmínil někdo v dikskusi tak bych si ani nevšiml že se vrátily.

 5. vittta

  Prymula řádí v celé Evropě!
  DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  V podstatě to jen ukazuje tupost pokračovatelů milionu chvilek, protože to, se připisuje Prymulovi a Babišovi je jinde ještě horší.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/evropska-omezeni-prehledne-nekde-nesmi-deti-ven-samy-jinde-uplny-lockdown-125948#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=0&dop_req_id=e5Qs4wAYjlm-202010241253&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • vittta

   Hele, on nemluví úplně blbě.
   Já bych to nazval takhle:
   Je to Klaus.
   On má tyhle pohledy, a dokáže je proargumentovat.
   Já tedy nemám tenhle styl uvažování, ale chápu ho, a respektuji.

   • embecko

    „Napsal – li jsem nahoře, že pátek 23. října se zapíše jako den hanby pro ANO, zapíše se zároveň jako den, kdy Andrej Babiš definitivně odstartoval svou volební porážku ve volbách do Poslanecké Sněmovny. Ukazuje se, že nejslabším článkem vlády Andreje Babiše, je dnes už Andrej Babiš sám.
    A pomoci mu není.“
    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/prymula-babise-zastinoval-musel-odejit
    Komentuje bratr Jiri Vyvadil…ten je jako Klaus, jeho clanky se ctou vyborne, politicka praxe pak trochu selhava…

    • vittta

     Dobré hodnocení.
     Bratr Vyvadil chválí den před večerem, aniž by věděl, co přijde.
     Kromě toho, Prymula byl odvolán (resp. ještě nebyl) , ale to nemusí znamenat, že nebude opatření dál koordinovat.
     Babiš stojí a padá na dojmu, jak se s pandemií vypořádá.
     Pokud ustoupí, nebo to bude jinde horší, bude vítěz.
     Konec konců, Babiš má jednu zásadní výhodu, nemá žádného politického soupeře.

 6. orinoko

  😎👀🎁https://cz24.news/je-to-zazrak-covid-19-je-vlastne-uzasny-lek-ktery-vylecil-nebezpecnou-chripku-na-cele-planete/

   • Peter Matej

    Napísal som,že som to našiel v diskusii a či to v Lewisovom románe je napísané práve takto(jedná sa o volne prenesený prepis)nie je pre mňa dôležité.Strach totiž funguje práve takto!A že ľudia ten strach majú aspoň u nás o tom sa pochybovať nedá!Neprešiel ešte ani rok a spretŕhali sa sociálne väzby dokonca aj na úrovni rodín.V utorok sme boli v Košiciach na pohrebe brata mojej ženy.Zopár ľudí,z najbližšej rodiny všetci disciplinovane s natiahnutými náhubkami,žiadne utešovanie najbližších pozostalých,žiadny kar.Zahrabali ho ako nejaký „úhyn“.Keď chcete,tak si na taký spôsob života zvykajte!Je nemám záujem a na taký život sa každému,či už je to Matovič alebo Prymula môžem akurát tak zvysoka…viete čo!

    • J. Hruška

     Víte, je rozdíl mezi citátem – třeba i volným – a tvrzením, které je něčím inspirováno. Jestli se lidé chtějí domluvit, musejí respektovat pravidla. Jenže právě to liberální představa „svobody slova“ odmítá. Považuje za lidské právo mluvit, co člověku slina přinese na jazyk – a bez následků. Výsledkem je, že celá diskuse má stejný význam, jako šum vánku ve větvích. Je to dost důležité a můžu o tom pojednat podrobněji, jestli je zájem.

    • vittta

     Strach nás chrání před problémy, v tomto případě je důležité, zda je oprávněný, nebo ne.
     A to si myslím, že je, byť dejme tomu ta nemoc nemusí být tak nebezpečná, jak se traduje, nic méně na druhou stranu, může být i horší, jak vypadá.
     Takže strach před nákazou oprávněný je.
     Je samozřejmě smutné, když někde zemře, a není učiněno všem dobrým zvykům zadost, ale alespoň měl rakev a hrob, a mluvil farář, to kdyby se nějak začalo víc umírat, a ani to se nedá vyloučit, tak budou lidi házet do jámy, nebo do pece po dvou naráz.
     Já mám v hlavě i tuhle variantu, jako možnou, nemám strach v tom slova smyslu, ale velký, opravdu velký respekt před mocí přírody.
     Rozumíš, Peter, evoluce je kurva.
     Nejsnadnější zdroj energie je člověk, těch je tady děsně moc, a když se nějaký živý organismus soustředí na člověka jako zdroj energie, rozhodně neprodělá.
     A ten vir je až nemile mazanej, dokáže se tvářit, jako že nic, oblbne každých půl roku obranný systém…

     • vittta

      To nejhorší jsou ti, co strach nemají, páč na všechno serou, a je jim všechno na háku.
      Těm se žije dobře, ale skrze ně jsou pak ta ohniska, oni jsou v klidu, do doby než to chytí, ale co ti ostatní, co se díky jejich tuposti nakazí?

 7. Peter Matej

  Strach cítiť všade!Ľudia sa vyhýbajú jeden druhému,nepodávajú si ruky boja sa objať blízkeho človeka.Kdesi som sa dočítal,že vraj celá Covid-kríza skončí až v r.2025.Po nej už nebude nikto,kto by sa chcel,alebo vedel postaviť všetkému tomu svinstvu s miešaním rás,kultúr,homosexualizmu,genderizmu atď.Strach ľudí tak poznačí,že budú radi,že vôbec žijú.
  Čo sa „Prymulagate“týka,tak sa stotožňujem s názormi p.prof.Kellera uvedenými dnes v PL.

  • Kamil Mudra

   Ano. Tohle Keller vystihl dobře:
   „Pan Prymula si to asi zatím ještě neuvědomuje, ale svým chováním nadělal problémy obrovskému počtu lidí. Nabil argumentačně protibabišovské opozici, přivedl do trapné situace pana prezidenta, který by mu měl udělit nejvyšší státní vyznamenání v situaci, kdy se skutečně „vyznamenal“. Podtrhl policisty, kterým teď bude s odvoláním na něho odmlouvat každý, kdo se zdráhá dodržovat přijatá opatření. Naštval majitele barů a restaurací, kteří v nouzovém stavu žádné prominenty nehostí. Navíc zavinil, že si z nás teď utahují v zahraničí. Něco takového se tady už dlouho nikomu nepovedlo. …. Z hlediska politické autority svítí nad celou naší zemí červený semafor.“

   • embecko

    „Podtrhl policisty, kterým teď bude s odvoláním na něho odmlouvat každý, kdo se zdráhá dodržovat přijatá opatření.“
    Zas ta svejkovina: protoze nekdo nedorzel zakon, i kdyby to byl minista, pak to znamena, ze ho nemusim dodrzovat ani ja? Proc? Mirka ukradne rohlik, tak z toho udelam argument, ze muzu krast taky? Tim lze nejak podtrhnout policisty?
    *
    Stale ovsem neni jasna odpoved na vitttovu otazku, co Prymula porusil…coz je podezrele (nemyslim tady na foru, ale v mainstreamu).
    Nemel na ulici rousku…dobre…ale ze byl v zavrene restauraci se svym stranickym kolegou? To spachal nejaky prestupek i perzonal, co tam treba uklizi?
    *
    Pak pokracovani absurdit: Za nenoseni rousky Prymulovi nejvice nadavaji ti, kteri jsou proti jejich noseni. A za navstevu zavrene hospody ti, co jsou proti jejich zavreni…to jsou ale paradoxy!
    Treba vittta prehodnoti svuj vlastenecky zapal: Nalady lidu jsou preletave, jak oblaka na jarni obloze. Vlastenectvi neni vnitrni presvedceni, ale nahodna okolnost. Jeden den lid vzyva bohatyra, druhy den tomu samemu spila na popravcim vrchu.

    • vittta

     Lid je manipulován, ale odoláváme, nebo podléháme?
     Kolik lidí vlastně patří k odmítačům opatření?
     V porovnání s jinými národy.
     Mainstream hovoří o stachu, o panice, o rebelii,…
     Já kolem sebe nic takového absolutně nevidím.
     Epidemie se šíří, ale lidé jsou v klidu, dodržují, co se po nich chce, svým způsobem laxně, žvaní spolu na rozích ulic,nic zásadního jsem nepozoroval.
     A já to pozoruji, přátelé, a snažím se vidět všechno, nejn, co se mi hodí.

    • Kamil Mudra

     „„Podtrhl policisty, kterým teď bude s odvoláním na něho odmlouvat každý, kdo se zdráhá dodržovat přijatá opatření.““
     V tom má Keller pravdu. Odpůrce roušek přivítá každou výmluvu, i takovou která jemu samotnému přijde hloupá. To se týká většiny odpůrců čehokoli: „Když můžu, tak proč bych mu to nevpálil – i když vím že je to v podstatě pitomost.“
     „Za nenoseni rousky Prymulovi nejvice nadavaji ti, kteri jsou proti jejich noseni.“
     Samozřejmě. Protože sám po nich chtěl aby ji nosili, takže: „Kážeš vodu a piješ víno“. Co bys asi jiného čekal od těch kterým je kázáno?
     „Vlastenectvi neni vnitrni presvedceni, ale nahodna okolnost.“
     Řekl bych že jinak u jednotlivce a jinak u davu. Z některého „vlasteneckého“ vystupování davu se může někdy i skalnímu vlastenci zvedat žaludek.

     • embecko

      Anebo tohle: „„Ministr, který nařizuje přísná opatření, má být buď doma, anebo v práci. Jinde nemá co dělat…“
      To Keller taky vymyslel peknou blbost… :o)
      *
      „Když můžu, tak proč bych mu to nevpálil – i když vím že je to v podstatě pitomost.“
      Vpalit policajtovi do oci pitomost… :o)

     • Kamil Mudra

      No tak dobře. Tak Keller trochu nadsadil tak jako mnozí co jsou zvyklí přednášet. Ale jistě to myslel tak že se nemá poflakovat takovým způsobem aby ho bylo lehké nachytat na švestkách. Nemusíš ho hned chytat za slovíčko.
      „Vpalit policajtovi do oci pitomost… :o)“
      Vzpomínám jak mne na vandru kontroloval jeden PSVB v Krušných horách a ptal se mne co tam dělám. Měl jsem tehdy v občance razítko ČTK, tak jsem mu řekl že o těch horách píšu reportáž. A na co prý k psaní reportáže potřebuji kytaru. Řekl jsem mu že si ji dávám na kolena jako stoleček když píšu. Pitomost? No jasně že jo.
      V Ústí n/L před nádražím se mě policajt ptal proč jdu ve vandráckém do města. Řekl jsem mu že jsem se chtěl jít podívat do ZOO na opice ale když jsem ho potkal tak už asi nepůjdu. Naježil se jak prý to myslím. No a já na to že už mne zdržuje tak dlouho že mi ta návštěva ZOO nebude stát za vstupné. Pitomost? No jasně že jo.
      Kamarádky se v mé přítomnosti ptal policajt jak to že nemá razítko o zaměstnání v občance. Řekla mu že je v domácnosti. A o koho se prý stará když není vdaná. Odpověděla že o sebe. Pitomost? No jasně že jo.

      • Kamil Mudra

       Vypadla mi poslední věta:
       Bože! Kolik takových rozhovorů s policajty jsem zažil! Zkus se zeptat vittty. Určitě ti také bude mít co vyprávět. :-)

       • vittta

        No jé, tak člověk byl mladej, že jo…
        Já viděl v TV nějakou mladou ženskou s dítětem, na Nově to bylo, a ta měla roušku pod bradou…nebo jestli jí vůbec neměla…
        A redaktor se jí ptal, proč nemá roušku, a ona, že když jí nenosí pan ministr, nemusí ani ona.
        Celé to působilo poněkud hraně, nic méně mě u toho napadlo přesně toto:
        Ženskou bych předvolal na magistrát- protože hraně- nehraně, roušku neměla.
        A dostala by stejnou pokutu, jako Prymula.
        Ono by to totiž chtělo, dát mu pokutu, kterou by pokorně zaplatil, protože ať to je jak chce, v jeden moment tu roušku měl mít- a neměl, to u toho nastupování do auta asi tu 1. vteřinu.
        A když by pak někdo blbě kecal, tak prostě pan ministr nařízení porušil, a také za to padl trest.

      • embecko

       To ale nebyli zadni policajti, nybrz na strane lidu slouzici prislusnici verejne bezpecnosti, ktere buzerovat obcanu vlastne ani moc nebavilo. Dukaz je uz v tech jejich otazkach: Proc jdete v zelenem do mesta?
       Tehdy meli jeste polisi tendenci pomahat a slouzit, takze tebou vedene vesele rozhovory rozhodne za „vpaleni pitomosti“ povazovat nemuzu.
       Kdybych ja udelal desetinu toho, co za komunistu, tak uz davno sedim. Nakonec se to vzdycky uhralo s tim, ze policajt byl normalni a „slouzil lidu“ a nikoliv zakonu jako dnes.

       • embecko

        Jinak Keller nema rad ani Babise, ani Prymulu, to je preci nad slunce jasne. A pise tendencni blbosti, jen aby je ocernil, to je snad jasne taky. Netusim, proc ho omlouvat?
        Alespon nakrasne vidime rozpad spolecnosti v praxi: I stari bardove, kteri vypadali, ze budou stat na nasi strane barikady vecne, obcas udelaji drobny ukrok stranou, cimz se vylouci z rad spolubojovniku, na ktere je spoleh.

        • vittta

         Tak on trošku jde s dobou, už to zdaleka není tak velký levičák, jak býval, i když ve svém nitru se těžko změnil.
         Celkem si asi neví rady, no co myslíš, že já mám Babiše rád?
         Nebo Prymulu?
         Ale umím se rozhodnout dle reality, kdo se NÁM hodí v dané situaci.
         A tak je prostě podporuji, bez ohledu na jejich různé „vady“, kdo je dokonalý, že jo.
         Umění se ROZHODNOUT, to je zásadní věc, pro blaho celku, to je když už teda- levicové- né prázdné tlachání o nějakých lidských právech, navíc jen pro někoho.
         To pravičák rozhoduje jen za sebe, tak to je, až zase někdo bude na mě nadávat, že nemám rád levičáky.
         A tak je podporuju, dokud něco neproserou, a nebudou z mého pohledu více škodit, než prospívat.
         Kellerovi tohle asi moc nejde, nebo je v tom spíše pomalejší.

         • vittta

          Podporuji vládu, ne levičáky, protože tihle levičáci dneska, to je politická evoluce, jak z hororu.

 8. Peter Matej

  Ministr, který nařizuje přísná opatření, má být buď doma, anebo v práci. Jinde nemá co dělat…“
  Tú vetu ste vytrhol z kontextu!Celý odstavec je napísaný takto:
  „Jak ministr zdravotnictví,tak předseda poslaneckého klubu ANO mají k dispozici perfektně vybavené úřední místnosti,kde jim někdo jistě rád i po pracovní době udělá kafe a podá tonic.Ministr který nařizuje přísná opatření má být buď doma anebo v práci.Jinde nemá co dělat,ani kdyby nemohl usnout kvůli nutkavé potřebě probírat misi vojenských zdravotníků z USA.“
  Ja na tom nevidím nič blbého,keď niekto vysloví presvedčenie,že ak minister nariadi zavretie všetkých krčiem,reštaurácií,barov a kaviarní v meste,tak nemá čo o polnoci vysedávať v jednej z nich.O tom,že to bola reštaurácia(či salónik v reštaurácii) a nie nejaký iný objekt,potvrdil nejaký člen rádu,ktorému tá reštaurácia patrí!Nič ma do toho nie je a toto píšem len pre upresnenie toho,čo ste napísal.

  • embecko

   Nemas pravdu ani ty, Peter, ani Keller: Na uradu vlady a v parlamentu jsou zakazany navstevy. Poslanec nesmi do uradu vlady a ministr zas do snemovny. Tedy samozrejme teoreticky, ale presne o tom tu je rec. Kdyby Prymula navstivil Faltynka v jeho kancelari, dala by se z toho udelat stejna fama jako s tou hodpodou.
   Keller radi neco protizakonneho.

  • orinoko

   Jen krátce: V Rusku někdo tvrdí , že covidoVINA nás může oblažovat i 20 let. To všechno jsou pitomosti. Do tří let se v této situaci zhroutí veškeré civilizační atributy, a to na základě absence základních lidských potřeb. Kdybychom se neustále přizpůsobovali zelenému zupáctví, tak za chvíli karantény a různé lockdowny vyřadí potravinářský průmysl a nebude co žrát. Ale hlavně, že budeme mít na držce roušku a zasrané spoďáry. Netušil jsem, že po vítězství pravdy a lásky se můžou lidi zase zesrat strachy z ekvivalentu STB.
   Covid funguje. A jeho možnosti jsou stále ještě nevyčerpané. V Rusku si začínají všímat, jak tam covidovinu podporuje prozápadní ksindl. A budou to řešit.

   Vytočil sám sebe. Dokonce v kolotoči štěstí. Ale objevily se komplikace. – Zbytek dotočila pohřební služba.

    • orinoko

     Přestat se zobáním lží. Nehrát jejich hru, nýbrž zcela novou, a to vlastní.
     Tato doba má jednu velkou výhodu – odděluje kanonenfutr od té části, bez jejíhož přežití nemůže fungovat vůbec nic. Dokonce ani slepičárna ne.
     Roušku mít podle požadavku klidně na hubě, ale tím to také končí. Není nutné komplikovat situaci druhým.
     Pochybovat o každé zjevené pravdě idiotů, kteří jsou přímo zainteresováni na šíření paniky. Pokud se mlátí mezi sebou, tak jim nedělat obecenstvo ani rozhodčí.
     Aby bylo jasno, covid teď řádit v Česku musí, protože Česko trpí smrtelnými hříchy vůči eurokolchozu. Jarní premiant musí být sražen.
     Covid není česká specialita, to jsme se jen přizpůsobili světovému rozbroji o to, kdo má přežít ve slamech jednoho procenta. NATO, aby přežili jich je moc a nikomu z nich se nechce existenčně chcípnout. Tak se napíná kdejaký sval, aby se zjistilo, kdo s kým může počítat. A my to pytlíkujeme, aby dobře bylo. Jako Přemysl Otakar – jednou s těmi, podruhé s jejich protivníky. Podle toho to vypadá.
     Čím více budeme posraní, tím delší dobu pobudeme v tomto sajrajtu. Hodně napoví akce, která se bude konat 28. 10. Nemusíme predikovat, kdo co chce, ale měli bychom dobře sledovat – CO SE DĚJE! Čím delší dobu to potrvá, tím větší budou dopady na běžný život, který jsme znali. Všude bude zavřeno už nikoli z důvodu covidu, ale za příčinou všeobecného krachu. Jen kus žvance u okýnka a ohýnku bude k dispozici. Územně se rozdělí státní celek podle schopnosti přežívat. Nějaké zasrané hygienické platební karty ztratí svůj pel, protože se s nimi manipuluje stejně jako s hotovými penězi. Nehledě NATO, že celý systém selže, protože je součástí boje covid.
     Měli bychom přestat vykládat co co ti ny místních politiků, protože ti jsou stejně jen sajrajtem a pěšci ve hře o přeformátování civilizace. V Bělorusku mají covida na háku kompletně všichni a kolabují tam nemocnice? V Rusku Putin dohlédne na západní ksindl, který tam covid paniku neustále dmýchá, přestože Rusko už má vakcinu. Té jediné jsem ochoten věřit já osobně, ale to je věc osobního náhledu.
     Kdo chce, může tlačit na ty, které volil, aby se chovali jako zodpovědný element a nikoli jako výkonný úd několika pomatených debilů.
     A hlavně – nesedět doma na prdeli … Jak zpívalo Flamengo – kdo se v podpalubí bojí o plachtu prasklou, jakživ se nedoplaví za snem a láskou …

     • vittta

      Co bys dělal ty na místě premiera?
      To je důležité, né co bychom měli dělat nějací nespecifikovaní „my“.
      emonstrace proti vládě 28.10. je ta nějvětší píčovina, co lze udělat, protože je to přímý útok na vládu, a my jinou a lepší nemáme.
      Vláda použije násilí, a to se bude vysílat všude na světě, různě přefiltrovaně- jako z toho Běloruska.
      A- máme proevropskou vládu?
      Nemáme, takže se to ve vyznění bude prezentovat jako selhání té vlády.
      A ty tohle chceš podporovat?
      Ty, vlastenec?
      Mysli trochu, co nejvíc pomůže EUrokolchozu?
      Česká kázeň- nebo český, notně zveličený šlendryán, kde hlavní bude to, že Češi už nevěří své vládě?
      A dokonce už se říká, že Němci nám pomohou, a že by nebylo od věci, stát se spolkovým státem.
      Tohle fakt podporuješ?

      • orinoko

       vůbec nemusí jít o DÉMONstraci proti Babišovi. Houfy se hodně pomíchaly, dřívější spojenci jsou na nože a někdejší odpírači rovněž. Babiš měl dost času od jara, aby si udělal obrázek. Jenže je na určitém vodítku Zemana – viz průplav. Prymoula do celého problému jen šlápl svojí zupáckou botou a začal vytvářet další neexistující problémy. – Přihlásil se jako Spalovač mrdvol a nekompetentní persona.
       Němci si můžou tak akorát vylízat, jim se pomalu rozpadá Velké Německo, to bývalé východní názorově souzní s námi, a navíc Germán ať si nejdříve vyřeší svoje Turky.
       Český švajneraj mnohdy pomohl tomuto národu přežít existenci na vlásku. Co chceš dodržovat? Lež? Anebo pomoci pravdě? Tady neběží jen o Babiše, tady běží o nás všechny. A Babiš by si to měl uvědomit. Nikdo na něm nežádá, aby letěl na barikádu odporu, nýbrž to, aby se obklopil koncepčními a nezkorumpovanými lidmi. To ostatní se dostaví poté.

       • vittta

        Lidi nejsou, kamaráde, a jen málokdo je ochoten nechat se zničit novináři.
        Můj cíl je udržet vládu.
        Já nevím, jak to s kovidem je, a jaké přesně jsou tlaky a kde.
        Proto musím podporovat vládu- nebo jí odmítnout.
        A já se rozhodl jí podpořit, protože jakákoliv jiná se v současné době jeví řádově horší.
        Sleduj tady, co tihle vlastně docílí?
        Jestli má Kovid, ať už existující, nebo neexistující, nějaký politický cíl, pak je to právě tohle.
        Rozdělení národů, a jejich poštvání proti sobě.
        To posílí EU, a oslabí národní soudružnost, nez ohledu na to, že většina protivládních aktivistů, je zároveň proti svinské EU.
        https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/odpurci-rousek-a-vladnich-opatreni-se-v-rade-evropskych-mest-stretli-s-policii-40340332

       • pacifista

        Každá demonstrace je nebezpečná, protože vybičují-li se emoce, může být zneužita. Pravdu má vittta, který toto nebezpečí vidí. Proč chodit někam dělat užitečného idiota. Lidé nikdy z takových akcí nic neměli, vždy byli zneužiti. Proč si myslíte, že tentokrát by to mělo být jinak? Cožpak nevidíte, že je čas majdanů ve světě? U nás už také probíhá delší dobu, jenže Češi mají raději nohy v teple, tak nechvátají. Radím zalézt a nepodporovat žádné demonstrace. Myslím si, že je ve hvězdách co se bude dít 28.10. Jednu takovou pěknou demonstraci jsme tu měli v 89. a jak to dopadlo? Ze státu, který dokázal vyrobit od sirky po bagr a investiční celky vše, se stala montovna. Čeho chtějí soudruzi dosáhnout nyní?

       • pacifista

        Každá demonstrace je nebezpečná, protože vybičují-li se emoce, může být zneužita. Pravdu má vittta, který toto nebezpečí vidí. Proč chodit někam dělat užitečného idiota. Lidé nikdy z takových akcí nic neměli, vždy byli zneužiti. Proč si myslíte, že tentokrát by to mělo být jinak? Cožpak nevidíte, že je čas majdanů ve světě? U nás už také probíhá delší dobu, jenže Češi mají raději nohy v teple, tak nechvátají. Radím zalézt a nepodporovat ŽÁDNÉ demonstrace. Myslím si, že je ve hvězdách co se bude dít 28.10. Jednu takovou pěknou demonstraci jsme tu měli v 89. a jak to dopadlo? Ze státu, který dokázal vyrobit od sirky po bagr a investiční celky vše, se stala montovna. Čeho chtějí soudruzi dosáhnout nyní?

 9. astraustralia

  Zminuje to uz Sax 24.10.2020 – 16.43
  Vice o tom Taras

  Jako ze Švejka

  Na Nové republice dnes vyšel článek Lubomíra Mana (ZDE), ve kterém autor dovozuje, že k porušení nařízení vlády o uzavření restaurací nedošlo a odvolává se na to že schůzka se konala v soukromých prostorách. Myslím, že toto zasluhuje rozvést šířeji.

  Zákony a nařízení by měly být vykládány podle svého smyslu, podle úmyslu zákonodárce, nikoliv tupě a v nesmyslných souvislostech, jak se často u soudů stává. Účelem uzavření restaurací je zamezit shromažďování většího počtu lidí v uzavřeném prostoru a limit byl dřívějšími parametry určen na 6 osob. Restaurace Rio’s byla skutečně uzavřena pro veřejnost a o tomto faktu informovala vývěskou na vstupních dveřích. Řekneme-li to bez vytáček, tak celá aféra probíhala asi (velmi přibližně) takto:

  20:30 večer, Prymulovi (dále jenom P) zvoní telefon.

  P: Prymula.

  Faltýnek (dále jen F): Faltýnek, ahoj. Můžeme mluvit?

  P: Povídej.

  F: Je tady u mě ředitel nemocnice v Ostravě a poprosil mě, jestli bych mu nemoh pomoct při sjednání schůzky s tebou, s něčím potřebuje helfnout. Je to náš člověk.

  P: Jistě, ale už je pozdě, já jsem žral naposled v poledne a jsem utahanej jak čokl. Mohlo by to počkat?

  F: No, on se musí ještě teď v noci vrátit, ale mohli bysme to udělat tak, že zavolám na Vyšehrad do Ria, je to úplně stranou a hospodskej je kámoš, pro nás to soukromě otevře, dělá vynikající stejky a nad nima to proberem, nebude to dlouhý.

  P: Tak fajn, za hodinu jsem tam.

  No a za hodinu byli tam a zároveň i v prdeli, protože někdo z okruhu zaměstnanců ministerstva to prásknul za pár tisíc Blesku. (Nebo se snad Koudelka a his boys mstí na údajném Zemanově člověku za to, že mu zase nedali generálskou frčku?)

  Jenže obvinění z porušení vlastního Prymulova nařízení by u soudu neprošlo. Schůzka proběhla v okruhu tří spiklenců plus hospodský a maximálně ještě kuchař, ale ten nemusel být přítomen v lokále a tedy není co řešit. Neboť: kdyby si hospodský objednal v době uzavírky opravu kotle a rozvodů ústředního vytápění a přišli to zmáknout dva instalatéři s pomocníkem, nastala by situace zcela totožná s tou, která vznikla ve středu večer. A nikdo by ani necek.

  Takový steak, voní až se sliny sbíhají a nikdo by to do něj neřek, že v Česku málem shodí vládu.
  Za privatizace ukradené biliony tuto schopnost nemají.

 10. Peter Matej

  V piatok 23.10.2020,zomrelo na Slovensku 25 ľudí s Covidom-19.Píšem „s Covidom“preto,že zďaleka nie všetci zomreli na Covid.Z tých 25 ľudí bolo 21 starších ako 70 rokov a 15 starších ako 75 rokov.Najstarší zosnulý mal 92 rokov.
  Chlapi sa na Slovensku dožívajú priemerne 69,4 roka a ženy 73,2 roka.A ešte pridám jeden poznatok…aj v skupine 65 – 69 ročných ľudí nakazených Covidom-19,prebehne choroba u 50-60% bezpríznakovo.
  Takže prijaté opatrenia majú chrániť pred smrťou najmä seniorov,lebo u mladších ročníkov ..povedzme 65 a menej, je väčšia pravdepodobnosť,že zomrú na niektorú z civilizačných chorôb ako napr.rakovina hrubého čreva,infarkt myokardu alebo náhla cievna mozgová príhoda(po slovensky-šľaktrafenie,česky klepne ich pepka) ako na Covid-19.
  Seniori vo veku 69+rokov nevedia,či im zostávajú ešte dni,mesiace alebo roky(v lepšom prípade) života a jeho zbytok určite nechcú stráviť zavretí v bytoch,v samote a odtrhnutí od života,lebo práve to ich zabije spoľahlivejšie ako Covid-19.Problémom je,že týchto ľudí sa nikto ani len neopýta na to,či vôbec chcú žiť takýto život.
  S týmto vírusom sa budeme musieť naučiť žiť podobne,ako sme sa naučili žiť s inými virózami a dúfať,že s rastúcim počtom jeho mutácií bude slabnúť,čo však nie je pravidlom.Prikláňam sa k názoru,že sklon Sars-CoV-2 k vytváraniu mutácií môže spôsobiť komplikácie vo vývoji vakcín a tie vakcíny ktoré sú v ponuke už dnes môžu ľuďom spôsobiť viac škody ako osohu.Ja sa rozprávam s kolegami ktorí ešte pôsobia na mojej Alma mater v Košiciach.Ich názor na účinnosť vládou prijímaných proti covidových opatrení je skôr skeptický.Hystéria okolo koronavírusu potrvá do vtedy,do kedy si to budú priať tí,ktorí ju rozpútali.

  • orinoko

   Tak to prostě funguje.
   Covid má jedno hodně slabé místo – matiku, potažmo statistiku. Jinak je to zatím celkem spolehlivá zbraň hromadného blbnutí. Jsem zvědav, jestli se objeví nějací flagelanti. Ale v dnešní době těžko. Kdekdo rád čuměl na horrory, a když mu teď jeden natočený vrazil na hubu roušku, tak se čeká spasitel, dokonce silná ruka. Možná dojde i na svatořečení Ády jednokulečného.Za něj by nějaký covid opravdu neměl šanci. Prostě by ho zakázal. Takovou měl moc.

   • vittta

    Jak se ucpou špitály, bude po strandě, ať si říká kdo chce, co chce, vč. statistik.
    Dokud budou špitály fungovat, každý na to bude srát, jen to nejnutnější, a víc nic moc.
    Včera někdo…myslím, že zrovna ty, odkázal ty špitály, volná místa.
    Se zájmem jsem se díval, u nás 9 míst volných, 4 pro kovid, 5 pro jiné.
    To může vypadat dobře, ale mě se to zdálo dost málo.

    • orinoko

     Žádné špitály se neucpou, leda tam přestěhují domovy důchodců. Ukazuje se, že v emerice opravdu do jam házeli prázdné rakve, a mrazáky na ulici měly účel choroby. V emerice si může covid dělat co chce, protože tamní charakter a nastavení zdravotnictví něco takového umožňuje a dokonce po tom volá. Vakcína prý bude stát 10 klacků. Už je máš v záloze?
     Akce Prymoula právě teď slouží mj. i ke frontálnímu útoku na alternativní weby. Kdo není v podělaném houfu, je antikrist. Valenčík na NR už dává dohromady tribunál podle Kladiva na čarodějnice.
     Vnímáš vůbec, co se tu píše, nebo jsi zapnul kafomlejnek?

     • astraustralia

      vittta pise:
      Jak se ucpou špitály, bude po strandě, ať si říká kdo chce, co chce, vč. statistik.

      Strach z „ucpanych spitalu“ hlasi uz nejen novinari ale i sanitkari, mnoho lidi se chce pry dostat do nemocnic a casto bezduvodne:-(
      Dusledek to negativniho dopadu STRASENI !

      • vittta

       Od toho je ve špitále doktor, aby vyhodnotil, kdo je, a kdo není vhodný na hospitalizaci.
       Pacienti nerozhodují.
       Strach z ucpaných špitálů pak není rozhodně strachem planým, doufám tedy, že to nestane, ale nechci lhát sám sobě, takže si myslím, že to prostě do 14 dnů nastane, minimálně problémy.
       Jsem pak zvědav, jestli se popírači chytnou za nos, a omluví se, že to zlehčovali, nebo jestli plynule přejdou k tomu, že budou nadávat vládě, že se to dalo čekat, a že se na to nepřipravila.
       A garantuju vám, že ti samí popírači pak začnou držkovat, kdyby byla nějaká vakcína, jak to, že vláda neobjednala dostatek dávek, poněvač oni se chtějí očkovat, ale nemohou, že Babiš se Zemanem jsou debilové.

     • vittta

      Všímám si, co se píše, a porovnávám to s tím, co slyším, a co vidím na vlastní smysly.
      Opakuji, že co se píše, je pro mě zdroj informací, nic víc.
      Nejsem žádný fanatik, abych plašil, že bude apokalypsa- a to z JAKÝCHKOLIV důvodů.
      Protože nejenom „svědci kovidovi“ straší apokalypsou, ti dokonce straší jen nepatrně, v porovnání s odpůrci viru, kteří od rána do večera straší apokalypsou v důsledku nošení roušek, vstupů cizích, ozbrojených vojáků, zabavování majetku a všech těhle v podstatě nepodložených zpráv.
      A jak se tak budeme všichni ve spolek bát US army, a kovidových strašáků, třeba někdo rozhodne, že nám sem pošle negry a čmoudy, a to je představa daleko reálnější, protože se o to už 5 let marně snaží.
      Jenže na to dneska už nemáme čas, musíme bojovat proti Prymulovi Orwelovi velikému, a jeho svědkům kovidovým a rouškám.

      • astraustralia

       Opet Vas chvalim mate naprosto pravdu:

       A jak se tak budeme všichni ve spolek bát US army, a kovidových strašáků, třeba někdo rozhodne, že nám sem pošle negry a čmoudy, a to je představa daleko reálnější, protože se o to už 5 let marně snaží.
       Jenže na to dneska už nemáme čas, musíme bojovat proti Prymulovi Orwelovi velikému, a jeho svědkům kovidovým a rouškám.

       Pak ovsem ublizujete nekterym i odbornikum (Hnizdila jste „rozmetal“) a slibil ze i dalsi pokud dodam,
       (nedodal jsem abyste jim neublizil jako Dr.Hnizdilovi) ale vetsina tech dalsich nepopira covid, jen rikaji nestrasit ani cisly ani preplnenymi nemocnicemi a navrhuji recept kterym Vy jste se pochlubil kdyz v prirode pobyl a i nekolik hub ulovil:-)

       Neni treba vozit drivi do lesa, vetsina rozumnych lidi souhlasi ze v soucasne situaci „drzime spolu tim, ze se drzime od sebe“ !

       • vittta

        Hnízdil je blbec, toho nelze „rozmetat“, protože s nikým nediskutuje.
        Ten jen obyčejně prudí, víc nic.

 11. vittta

  Výborný článek odborníka Omara Šerého.
  Takto vidím situaci jakoby podvědomě já, stojí to na osobní selekci různých veřejných keců, a toho mála, co o problamatice virů a nemocí znám.
  Za povšimnutí stojí i to, že odmítl hodnotit politiku, i když byl do toho tlačen.
  Kéž by se mýlil, a já s ním, obávám se ale, že se neplete.
  Blíží se kurva těžké časy, kamarádi, těžké, budeme ještě čumět, co je průser.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-cesku-je-milion-nakazenych-vydechneme-si-az-v-unoru-rika-vedec-sery-125811#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=Pb70YkZ60tU-202010250825&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 12. vittta

  Ale jinak tedy malá ukázka, jak se žije v pandemii, plné strachu.
  Včera jsem si pěkně dal u pumpy kafíčko, a vysál auťák, který už vypadal, že je to nějaké BVP.
  Pak s labutí na houby, do lesa (hovno) a na louku- náhodně, čumím z auta.
  Tam nádherné hnojníky, trsy Křehutek vodomilných, ale desítky trsů, a pak Líhy, jak klubčité, tak nahloučené, ty jsou jedné a dobré.
  Nasbíral jsem ale jen hnojníky, a potěšil se krásným pohledem.
  Pak na nějakou střechu, jako se mrknout, probral jsem při té příležitosti s majitelkou politickou situaci.
  Doma pak pěkně řízečky z hnojníků, a navíc je dělala moje labuť, což má výhodu v tom, že mezi zubama pak neskřípe píšek.
  Ona to ovšem dělá 3 hodiny, já to mám za půl.
  No, a dneska zase do lesa, jinam, na jiné druhy, spíše podívat, jde mi o Čirůvky havelky, zelánky, topolové a fialové.
  Následuje odvoz bubnu na ruční brzdu Volhy 21 kámošovi na vyvážení, je to tam 15 kiláků. takže se tam možná ještě někde otočím v lese.
  Ale nejdřív si zajedu pěkně na kafíčko.
  Jo?
  Takže já si nemám na co stěžovat, rousku si nasadím jen na té pumpě, asi tak 3 minuty, a víc ani hovno.
  To chuděry prodavačky to mají na rypáku pořád, já jsem v klidu, a mám být proč v klidu, to musím sebekriticky uznat.

 13. astraustralia

  Ale jinak tedy malá ukázka, jak se žije v pandemii, plné strachu.
  Na to jsem odpovedel ze by bylo dobre kdyby si tak zila vetsina
  a pridal odkaz na nazor ze ne jen par neozbrojenych lidi zdravotniho personalu
  ale tajna okupace.
  Posudte sami zda jsou takove obavy opravnene:

  Josef Zapletal
  ZAČÍNÁ OKUPACE.
  Americké a německé armády začínají najíždět do naší země.
  Babiš to schválil.
  Do týdne zde mají být americké gardy v plném nasazení.
  Mají nás hlidat
  Návrh úpravy Ústavy o zabavování majetku ve výjimečném stavu prošel prvním čtením ve sněmovně.
  Jak bude schválen co myslíte, že se stane?
  Proč ta armáda tady ??
  Budou dohlížet ,aby celá populace v Čechách byla otestovaná a očipovaná .Ty testy mohou být infikované. Roušky a pandemie slouží jenom k tomu .Nebo si mysíte že neexistující virus létá v hospodě, kde je 10 lidí ,ale v Kauflandu ,kde je 500 lidí nelétá???
  Aby nám mohli zabavit majetek, znemožnit volný pohyb a znemožnit svobodně podnikat.
  Je třeba vyvěsit vlajky.
  Všude.
  Je třeba bojovat a zvrátit tento nastavený směr.
  Není čas.
  VYVĚSTE VLAJKY !

  • astraustralia

   Tak tomu nějak nerozumím, když sem komunisti pozvali vojska Varšavské smlouvy tak to byla okupace
   a nyní sem zve cizí vojsko parlament tak to je co? – „dohled nad demokracií“??

  • vittta

   Odkud to máte, tyhle kecy?
   Jako jó, vyloučit se nedá nic, ale o tomhle tady nikdo nic netuší, novináře Blesku nevyjímaje.

   • vittta

    Jinak tedy změna ústavy vyžaduje ústavní většinu, jestli to prošlo provním čtením, lze na to odkázat.
    Podle mě jsou to absolutní žvásty.
    Jinak k tomu Kauflandu, to jsou také správné plácance.
    Jó, Kovid létá i v Kauflandu, ale tam každý nakoupí a vypadne- na rozdíl od hospody, kde se žvaní celé hodiny a huláká.
    No a Astře, zkuste zavřít tyhle superhypermarkety, a uvidíte, jak lidé zjihnou láskou k nim.
    Pak totiž konečně dojde k tomu, co popírači kovidu pořád celkem neúspěšně prorokují.
    Nebude co žrát, a to do tří dnů.
    Některé „provozy“ prostě zavřít nelze.
    Tady mají zavřít „nenáviděné“ OBI, nebo tyhle kšefty, a lidé tam stojí fronty jako kráva.

 14. orinoko

  Popíračí covidu – nový medyjální termín. Covid nepopírá nikdo , to jen covid popírá sám sebe. Na náměstích se už dávno měly pálit haldy Prymoulových mrdvol. Exemplárně. Jako to dělal Koniáš. Jinak je vše obsaženo v teorii formátování současného světa na sračku za účelem poslušného stáda ovcí. A to vůbec není nějaká pohádka.

  Na orbitu Země má Aslan z Marsu už asi 200 kusů UFO. A další přilétají. To nám tv gejzír a fašistický seznam zapírají. A proč? Aby nás nevyděsili.

  Popíračí covidu – to se opravdu povedlo. Konečně se už objevili vykladači a s nimi i kádrováci. Někdy dokonce v jedné a téže osobě. Popírači 911, popírači přistání na Moonu.

  Sázeli se o stošet. Jestli na Marsu přistane dříve člověk anebo Covid 19.

  • vittta

   Tak já nevím, tak co je to vlastně zač?
   Někteří skutečně popírají, že Kovid existuje, jiní popírají, že je nebezpečný, další nepopírají nic, ale všechny kroky vlády jsou na hovno- jsou zároveň málo, i hodně razantní.
   Nemocnice jsou plné- a zároveň prázdné, zdravotnící se nudí- a zároveň padají vyčerpáním, a za to může vláda a Prymula Orwel veliký, a to i přes to, že zcela PROKAZATELNĚ je to v celé Evropě stejné, leckde i horší, co se nařízení týká, a já si myslím- a VEŘEJNĚ to tady píšu, že za 2 týdny na tom budou ty západní země stejně blbě jako my.
   Mohou to nějak utlumit, ty informace, nebo naopak přehnat, ale tak nějak každý si nakonec stejně obrázek udělá.
   A žádného Prymulu ani Babiše tam nemají, to podtrhuji.
   Co bys dělal ty, být na místě premiera?
   No schválně, já to tady už asi 3 x SCHVÁLNĚ napsal, abych prostě jen neblil do kýble, být DIKTÁTOREM, zavedl bych ta opatření také, zřejmě i přísnější (měl bych lepší informace) a to i v případě, že bych VĚDĚL, že kovid neexistuje.
   Prostě bych musel, protože jinde to zavádí, a pokud chci, aby sem jezdili turisté z těch zemí, musí dostat „nažrat“, tedy musí vidět, že se tady s tím virem, co třeba ani neexistuje, bojuje, aby měli k naší zemi důvěru.
   No tak- jsi na řadě, co bys dělal ty a proč?

   • astraustralia

    vittta Vase opatreni jsou jak jinak nez takova jaka k Vasemu vypraveni patri,
    spravne vitttorazantni, zadne mazleni se s ovcanem
    a v podstate srovnatelne s tim Vas uhlavni pritel Taras pise :-)
    Jen s tim rozdilem ze on to ma jinak skoro basnicky osetrene.
    Take zadne mazleni s temi kdo rozkecali setkani Prymula Faltynek +Dr. z Ostravy!
    V mé osvícené tyranii by v tuto chvíli – natažen na skřipci – úpěl v pochmurném sklepení Pražského hradu šéfredaktor Blesku, kat by právě zapaloval pochodeň, se kterou by se ho chystal ošetřovat na boku, a úředník mé loutkové vlády by na pergamen husím brkem zapisoval odpovědi na otázku: „Kdo ti to, šmejde, prásknul, že Faltýnek pozval Prymulu na večeři do Ria?“ Za mé diktatury by se spousta věcí vyřešila bleskově a většina problémů by – na pozadí úpění šmejdů v Daliborce – vůbec nevznikla.
    Uz jsem Vas nekolikrat pochvali, ucinim tak opet:-)
    Mate naprostou pravdu v tom ze co chce jeden ovcan nechce druhy. Pro jedny malo razantni opatreni, pro jine prilis, pro oboji duvod protestovat.
    Kde jsou ty casy kdy jste byli jen na 2 pulky bud pro knizete co mel k lidu blize a nebo proti.
    Take jste se ptal kam na to chodim.
    Brouzdam po netu( to radeji zasadne nesurfuji) na nachazim poklady a perly:-)
    Obcas do me Sax rejpne ze to mate davne prectene, ale jak videt ne fsechno kdyz znalek jako vittta mnohe nevi :-)
    Pridam, dalsi abyste mohl jeste razantneji uderit.
    Mate v CR na Internetu nektere pisatele kteri opravdu umi prekvapit. Pro jedny az neskutecnou blbosti pro jine vnimanou
    naopak coby az genialnim prozrenim.
    Ja si navic zverejnenim nekterych perel zlepsim kredit s palecky a upevnim si vedeni:-)
    Co treba tato:

    • astraustralia

     Dalsi pro Vas vittta:
     Hřib by měl za tahle srocování lidí v Praze na Náplavce, bleší trhy v nouzovém stavu okamžitě odstoupit, a mělo by být zahájeno jeho trestní stíhání. Kvůli jeho nečinnosti či činění schválností to pak odsírá celé Česko.
     Hřib úmyslně sabotuje nařízení vlády.

     • vittta

      Jistě, pro nás ale je zajímavé, co budou dělat média ve srovnání s tím,co dělala s Prymulou.
      A Taras není můj úhlavní nepřítel, to je ukázka smutného konce bojovníka s mainstreamem, kdy se sám stal mainstreamem, aby zabránil šíření antimainstreamu.

     • astraustralia

      Co vse umi jeden pisatel a jak siroky ma zaber :-)

      Zkur**ní pražáci, v čele s opozicí, hoada sobecká, kvůli vám to teď odsírá celá republika, srái dementní.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      Někteří by měli nosit místo roušky roubík, blbečkové.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Kdyby ODS a top09 se svými pochlebovači vrátily 5,663 bilionů korun, co ukradli za 25 let vládnutí, mohly by být důchody větší o 5 000 kč klidně každý měsíc.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      laHvoidská láska a pravda je převléknutá nenávist a lež, v čem nás neustále utvrzuje laHvoidská opozice, pražská kavárna, demožumpa a zblbnutá ulice.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Jen pro upřesnění, těm co po 30 letech vadí bývalí StBáci. Z židovského jádra Charty 77, prakticky celá první polistopadová vláda i prezident, byli StBáčkové prakticky všichni, udávali a spolupracovali vědomě s StB proto aby se zachránili před kriminálem, byli to příživníci, kteří žili z peněz které ze západu na podporu nespavedlivě stíhaných, a ke kterým se tato pomoc od nich nikdy nedostala, protože je na večírcích a orgiích prohýřili. A velkou aktivitu věnovali vyčištění archívů od svých záznamů, zcela ovládli archívy STB – Ústav paměti národa. To vše si polistopadoví pionýři můžete snadno ověřit.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Fňukalo, Kradousku, Fakerský, Křupko, Staňguro, Rohlíkařko, Trautrunberku, Feriope, Rakouslize, Fekárková, Barthuliči, topbuzíku a udavači Pospíčile, tchajblbče Vyzmrdčile, kdy vrátíte těch ukradených 5,663 bilionu korun za těch 25 let vládnutí?
      Je to 113 260 krát víc než čapí hnízdo a pan Babiš tu údajně neoprávněnou dotaci vrátil.
      Ptám se ODS top09 čssd a přidružených, kdy to vrátíte vy zloději zlodějští?
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Běloruský prezident Lukašenko by měl zvážit sankce na Česko kvůli brutálnímu demokratickému rozehnání pokojné protivládní demonstrace.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Antirouškovci a podobní pitomci, ten stav který nastal je také kvůli vám pitom*i, když se tedy nebojíte jděte pomoc do zdravotnictví bez ochranných prostředků, aha takoví hrdinové zase nejste, spíš jen tlachat hubou to umíte, tak zalezte do kanálů a přestaňte remcat…
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Ve Šmuclerově nemocnici je už 59 obviněných, většinou lékaři a sestry.
      A čt mlčí, svinská tv štve jen proti vládě, o objektivním a vyváženém zpravodajství si můžeme jen snít.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Nejsem antirouškař, mám z té nemoci respekt už jen kvůli rodičům a prarodičům. Ale něco mi v tom nehraje. Sledujte úvahu, včera bylo provedeno 34000, máme cca 100 testovacích míst, v případě že v noci je testováno o poznání míň, tak vychází cca 20 testů/hod, 3 min na jeden a to se mi nezdá že by na těch místech bylo tak narváno.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Tak a seru na de Billy
      v českém fotbale.
      Dokud nás ti mutanti nevymlátí tak nebude pokoj…
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Podpora podnikatelům ?
      Ano, ale jen těm co řádně daní v Česku, a nevykazují 25 let ztrátu. Proč podporovat podnikatele trvale vykazující ztrátu?
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Piráti mají recept na covid, zhulit se, sice to nepomůže, ale bude vám krásně a všechno jedno.
      To je tajný opatření opozice jak na covid.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Fňukala rozdává a podporuje podnikatele, no ODS top09 a lidovci mají z čeho, mají za 25 let nakradeno, tak ať teď podporují ze svého, z nakradeného a ne ze státního.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Angličani, zatím jediní pochopili, že nechat si poroučet a nařizovat od národa který prohrál v jednom století dvě světové války, nikam nevede, a včas z EU vystoupili, následujme je.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Tak nějak nechápu muslimáče proč se mstí v Evropě, jejich rodné země rozjebali především amíci.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Jen sobecští idioti odmítají roušku.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      PS
      pravdu mate pokud rikate ze stacilo dat odkaz, ale..
      pri tom hledani mozna sami narazite na neco jeste zajimavejsiho :-)

      • Alva

       Nevím, jak se dává odkaz na konkrétní komentář jednotlivce, tak budu muset taky kopírovat pisatele z jiného webu. Zároveň se omlouvám za délku. Zkrátit to nešlo.s

       „…..jedná o tichý státní převrat v ČR placený ze zahraničí a v ČR řízený tzv. opozicí, která už dlouho nebyla u koryta díky vševinnému Babišovi. Voliči prostě v posledních volbách usoudili, že by tam neměla být. A Babiš je mizera, Agrofert má on, ne oni, černoušky a chudáky muslimy nebere a nebere a stále v tom všemocné EU vzdoruje a vzdoruje. A pan president ho v tom ještě podporuje. Je třeba je oba zbavit moci a bez voleb, páč to by se zase nemuselo povést. Ale dost humoru, ani moc není na místě. Jedná se o budoucnost nás všech. Pokud to Babiš se Zemanem neustojí do vítězství Trumpa ve volbách, je tady velká šance, že skončíme jako Ukrajina – rozvrácená země a všichni proti všem. Takže indicie:
       – najednou má malá země uprostřed Evropy obrovská čísla nákazy a to taková, že kdosi(?Metnar, že by sám?) usoudil, že potřebujeme “internacionální pomoc” na 90 dní
       – vláda souhlasí s přizváním (kdopak asi napsal zvací dopis tentokrát?) “odborníků” ze zahraničí z NATO a z eu armády(netušil jsem, že nějaká existuje)
       – zatím jich přijede hlavně z USA(!!!) 300 tzv. vojenských lékařů na 90 dní, kolik z nich asi neprošlo školením u CIA v oboru barevné revoluce?
       – a zatím na českém dvorečku opozice převzala řízení území kolem hlavního města – celý Středočeský kraj jest opozicí posichrován pro působení těchto NATO “specialistů neboť tady budou “působit” především
       – volavka Prymula(ať už podraz na Babiše udělal vědomě či ne) odchází, nikoliv tak jeho striktní nařízení udržet obyvatelstvo mimo tu velkou mimo o jeho bytí či nebytí
       – souběžně s tím vším padají masky a odkrývá se celý plán na tiché převzetí moci- mořský loupežník, Serešova smažka Bartoš opakovaně provolává, že je připraven stát se premiérem
       – v ČT pouze zástupci opozice, sdělovací bakalomety a ostatní masírují populaci nenávistí k Babišovi
       – kdo nechápe je slepý nebo handikepovaný – všichni proti Babišovi, Babiš proti všem – jde o převzetí moci nelegalní nevolenou vlastizrádnou falangou – STAN, Topka, Piráti a spol. – to konstatuji při vší úctě ke všem slušným voličům těchto stran, které by ve volbách celorepublikových pro ANO neměly šanci a oni to vědí
       – takže běží čas – začátkem listopadu totiž může být po všem až USA převezme Trump a začnou čistky nejen v USA, demokrati alias Deep State skončí a jejich přisluhovači u nás také a bez žoldu od Sereše
       – mají na to týden, aby svrhli legálně zvolenou českou vládu za pomoci “specialistů” ze zahraničí a covidové kouřové clony. Proto nám západní PR tak hezky tu “kritickou” covidovou situaci v ČR vytvořil – vytvořil podmínky pro vstup předvoje cizích vojsk na naše území
       – momentálně je Babiš relativně vyřízen. Ale má za sebou starého lišáka Zemana a pokud ho bude poslouchat ustojí to
       – je to uměla vytvořená situace, podobně jako ta vražda s Kuciakem na Slovensku když sundávali Roberta Fica, který vzdoroval EU stejně jako Babiš v otázkách migrace i jiných
       – nemusíme mít Zemana a Babiše rádi, ale oba nám momentálně zaručují jakous takous stabilitu
       – s covidem to tady vůbec není dramatické jak nám říkají, je to jen medidální tlak zvenčí, aby se oddělilo obyvatelstvo od vlády
       – takže si přejme ať to ustojí Trump v USA a Babiš se Zemanem tady

       • vittta

        No vidíš.
        Jde na to trošku jinak, ale myslí si, co já a jiní zde.
        Podporovat vládu je třeba, né držkovat proti Prymulovi.
        S těmi vojáky, nebyl by nějaký dobrý odkaz?
        Někde se to ti lidé, co to píší, domáknout museli.

         • vittta

          Alternativa je celkem logicky pod kontrolou mainstreamu, pokud by nějak měla být opravdu nebezpečná.
          Představa, že alternativa nám dává automaticky správné informace je naivní, protože infiltrovat alternativu je směšně snadné.
          Nic méně ta schůze se tím bodem, zdá se, opravdu zabývat bude, ale oč jde přesně nikdo neřekl.
          Našel jsem to, co v průběhu záchvatů vlastenectví a antičeštví ukazovala poněkud roztřeseně ta pacientka.
          https://www.psp.cz/sqw/ischuze.sqw?o=8&s=63&pozvanka=1

    • orinoko

     Dobrý odkaz. I kdyby z toho byla jen třetina pravda, tak je to naprostý průser.
     Včera mě napadalo cosi o zvacích dopisech. Asi jsem se moc nemýlil.

  • orinoko

   Na terminální opatření by měl být poslán především Prymoula. A ty jsi normální PrymuLOVEC. No nejsi jediný. Na OM se do této funkce položil jeden, kterému najednou celkové globální kolokvium dělené na ovce a jedno procento zmutovalo na obranu jednoho českého Prymouly. A máš v houfu sociolůžko Šiklovou. Začínáš působit jako stroj, který mele dokola kraviny, jimž už teď zvoní hrana. Kdoví, možná rezervní směna. Záloha za zprofanované a už definitivně vyřízené účastníky webového provozu.

   • vittta

    Já mám takovou výhodu, že mě nezajímá, s kým jsem v houfu.
    Pokud Šiklová Prymulu chválila- a já to četl, pak zhodnotím, co píše, né kdo to píše.
    Psala celkem logicky.
    A nejsem Prymulovec, ale nehodlám do něj kopat jen proto, že to tak chce mainstream.
    Mám svojí hlavu.
    Prymula rozhodně není svatoušek, ale jeho provinění, za které je kárán, je směšné, a jeho propojení s farmakology kouzelně běžné, jen se o tom u jiných nepíše.

    • Alva

     Ono nejde vůbec o nějaké Prymulovo „provinění“ a to ani kdyby to provinění bylo.
     Jde o to, jak vůči občanům vystupuje – oni to samozřejmě vycítí. ON je vyvolený, on řídí, rozkazuje, přikazuje- ale ať se stane cokoliv – vždycky je na vině občan, nikdy Prymula veliký neomylný. .Tak vystupuje už od „předministerské“ doby až do dnešní, kdy se měl starat hlavně o SPOLUPRÁCI, záleží-li mu na úspěchu věci.
     Vojevůdce bez vojska ….. to je dost směšná figurka.

     • vittta

      Ale já tě nechápu, Prymula už nehraje, takže nový ministr zbytečná opatření zruší, přestane strašit lidi a bude pokorný.
      Leda- leda by za tím stál ještě Babiš, tak třeba až odstoupí i on, a raději i prezident.
      Teď ještě co na to virus, jestli to bude akceptovat.
      Oni statistici nám místa ve špitále nezajistí,že jo.
      Hele Alvo, přeci dneska, kdy se situace mění každou hodinu, nikdo nemůže operovat, kolik je volných míst ve špitále.
      Včerejší články jsou totiž už zoufale staré.
      Uvidíme, ne?
      Osobně bych přivítal, kdybys měla pravdu ty.

      • Alva

       Myslíš? Prymula bude dál pandemii řešit jako vládní expert. A vyjádřil se:
       „Pokud nedojde k poklesu v úterý, je namístě zpřísnění opatření,” tvrdí ministr. „Pokud tam bude náznak poklesu, tak to nemusí nastat,” dodal“
       Zní mi to jako ultimátum – dávám vám čas do úterka, jinak – těšte se, jak s vámi zatočím.
       A teď bude záležet na tom, kdo je silnější. Jestli Babiš nebo nový ministr udělá ten tebou avizovaný krok, nebo jestli má Prymula pořád takovou pozici, že ta čísla do ůterka neklesnou (protože snad už jen málokdo absolutně věří vyfabrikovaným číslům).
       Ale chci tím hlavně říci: Co pro ten pokles čísel mohu udělat já sama, co ty, co ostatní? Rozhodne-li se, že čísla mají klesnout či stoupnout, udělají to bez ohledu na nás nebo na virus.
       .

        • vittta

         No, jasně.
         USA hodně napoví.
         Podle mě né tak úplně o Kovidu, ale dalším vývoji ve světě , zásadním vývoji, celkem určitě.

       • vittta

        To je zajímavá sociální studie, milion chvilek na Čechy nezabral, ale Prymula, kterého ještě před půl rokem nikdo neznal, se stal ďáblem za 14 dní.
        Jinak, jak se jmenují Prymulové ve Francii, Německu, a vlastně všech zemích Evropy?
        Tam jsou často tvrdší opatření, a čísla také stoupají.
        Já si myslím, že nebezpečí nehrozí jen nám, ale všem Evropanům, a bylo by dobré znát každého jednoho Prymulu, pokud to ovšem všude neřídí ten náš.
        Jinak Alvo, já jsem chodil s holkou, co se dala k sektě, já ty proměny znám, já jsem to už viděl.
        Lidé, kteří tomu propadnou, jsou mrtví- a místo nich se v jejich těle objeví někdo jiný- a není možnost, jak ten proces zvrátit, a jakýkoliv důkaz, že se mýlili, je ve víře jen utvrdí.
        Nic méně my máme výhodu, že si to můžeme vyzkoušet, a – už mi to Orinoko vyčítá, že jsem jak kolovrátek- ale zopakuji to.
        Čísla jsou čísla, ale místa ve špitále jsou místa ve špitále.
        A to se prostě rozkřikne, když tam bude šlus.

        • embecko

         Obcas si vsimnu, ze tu jsou palecky nahoru a dolu…ted jsem treba koukal, ze mas minus i za svuj mykologicky vstup o pavucinci. Zrovna tam, kde kde nemuzes nemit pravdu…zvlastni, ze jo…hlavne nepis, kolik je prave hodin, anebo ti nasypou same minusy!

          • Saul

           Ale kdepak, václavko.
           Já jen koukám a nestačím se divit.

           A pozdravuj Janiku, hezký to tu má :-)
           Taky bych si dal panáka výčepní lihoviny, i nad těma poblitýma ubrusama tady bych oko primhouřil, ale na můj vkus je v tomhle pajzlu moc pomalá obsluha a smrdí tu tráva ;-)

        • embecko

         To je zas situace, podobna te z roku 2015. Uplne nesmyslny odpor se soustredi na nejakou podruznost, cimz se prosvihne to podstatne a v dusledku budou opatreni mnohem horsi, nezli by byly bez odporu.
         Zkratim to…Alva, Aster a spol. nas zenou do totality a pritom si myli, ze proti ni bojuji.
         Prymula, Prymula…kdyz nebude Prymula, bude jiny Orwell Epidemiolog. Anebo se na to vyserou, povoli rousky a rozjedou mejdany a svet pak zas bude v poradku?
         Je to jak s tou sektou, jak rikas…cim vice realii mluvi proti uceni, tim silnejsi je vira.
         Anebo Covid vubec neexistuje?
         A kdyz existuje, neni nebezpecny?
         A pokud je nebezpecny, pak nejakym mirnym zpusobem?
         Anebo pravdou je opak toho, co rika Prymula? A proc zrovna Prymula? Protoze ten nas nuti nosit rousky! Mama mia!

         • vittta

          S tím ale nelze bojovat.
          To, jestli jsi to nezažil, tak teorie se od praxe ještě kus liší.
          Astr tak trošku k tomuhle vždycky tíhnul, ale Alva je přátelská ženská, tam zkouším ještě argumenty, ale asi už se to míjí účinkem, protože já těch argumentů také nemám nekonečně, tady je politická situace zjevná, jenže epidemiologická nejasná pomalu všem.
          Politici se navíc těch čísel fakt chytli, a čachrují s nimi.
          Né že by je nějak navyšovali, to si myslím, že ani nemusí, to už je spíše snižují, protože úplný debakl se těm EUrohujerům zase nehodí, někdy by si na ně mohl i vzpomenout, ale pracují s nimi- ve smyslu že je různě vytahují, a dávají do všemožných souvislostí, co se hodí…..tady např. na tom s úmrtími vůbec nejsme tak blbě, jak by se zdálo, ale to nikdo neřekne, Babiš to tedy jednou říkal, ale to nikdo neopakuje, to bychom pak byli lepší jak Švédi, že jo…
          Tyhle finty prostě…..

         • astraustralia

          Sax: Alva, Aster a spol. nas zenou do totality a pritom si mysli, ze proti ni bojuji.
          vittta: tak teorie se od praxe ještě kus liší. Astr tak trošku k tomuhle vždycky tíhnul,

          Oba jste svorne nepochopili ze Astr mel a ma pocit ze to je prilis na jednu stranu a ze by mohlo pomoci ukazat na jiny nazor.
          Nic vic nic min.
          Sax rika ze nesouhlas se zakazy a prikazy ci nektera varovani zene spolecnost do totality.
          Poslusnost nezene?
          Ta dovoli prechod do totality poklidnou cestou vzdy se zduvodnenim ze jde o nebezpeci.
          A kdyz jde o zdravi pak jen ti co maji v hlave neco jineho nez mozek nechapou ze to je jedina mozna cesta,
          jinymi slovy rika Sax?

          vittta vidi u Astra nerozlisovani theorie od praxe. Zkusenost s rozdilem mezi theorii a praxi z doby realneho socialismu ma Astr bohatsi nez vittta.
          Take proto se dnes nachazi jinde nez on. Bude to tedy v necem jinem.
          Vzdy je to v jinem pohledu na vec a ten se s pribyvajicim casem meni.
          Veda uci ze v mozkovne je to vzdy o srovnani(bez srovnani neni u homosapiense poznani)
          Jen tim ze to mame kazdy jinak nastavene dochazime casto k tak odlisnym nazorum.
          Bohuzel nektere jsou az tak moc odlisne ze to homosapiens jinak nez nasilim a valkou neumi:-(
          Na zaver o dnesku kriticky ale nenasilne:

          • embecko

           Nerudova, pretendentka korporatnich zajmu a obhajkyne Bezosovych globalnich vizi…
           Skoro nikdy nevim, proc nam sem ty svoje odkazy davas Astere…a ani, kam na ne vlastne chodis…nekam ke korporatu?

          • astraustralia

           Skoro nikdy nevim, proc nam sem ty svoje odkazy davas Astere…a ani, kam na ne vlastne chodis…nekam ke korporatu?
           Ja zase „skoro nikdy“ nevim proc plives na odkazy ktere uvadim.
           (byla jedna vyjimka tos mi dal najevo ze nosim drivi do lesa)

           „a ani, kam na ne vlastne chodis“
           tentokrat tam kam Ty Saxi rikas ze je zbytecne davat odkazy nebot to mas (mate) v malicku!
           V tomto pripade na tento odkaz jsem si dosel na Cesky rozhlas +( Barbora Tacheci.)
           podle Saxe „nekam ke korporatu“?
           Jen jsem netusil co Sax vi, ze rozhovor s pi. Nerudovou je obhajobou korporatnich zajmu a propagaci Bezosovych globalnich vizi.
           Nazor na to co tam rika by nebyl ? Mimo to ze to je propagace Bezose ? V cem konkretne ?
           Obohat poucenim.

          • embecko

           Jak se rekne politicky korektne pipina?
           Nerudova: „Nemame cil a vizi k cemu smerujeme…je to cekani na vakcinu? Obcanum chybi informace, k cemu smerujeme.“
           Tacheci: „Ministr Prymula ovsem jasne rekl, ze cekame na vakcinu.“
           Nerudova: „Ministr mluvil o cislu R, ale virus tu s nami bude a ja jako rektorka cil nevidim.“
           *
           Podle meho to sem, Astere, postujes automaticky, aniz by ses na to predem podival. To mas z nejakych stranek, kam rad chodis, neverim, ze by ses dival na rozhovory na CRo. Jiste, nic proti tomu, ale nediv se, ze se pak takove zaplave doslova nicemnosti branim.
           *
           „Sax vi, ze rozhovor s pi. Nerudovou je obhajobou korporatnich zajmu“
           To jsem nerekl, ale prislo mi az smutne, ze alternativec jako ty odkazuje na rozhovor s obhajkyni korporatnich zajmu. To same Tribun, jez sice neni alternativec, ale naopak mainstreamovy levicak…presto se oba dovolavate Nerudove.
           Zvlastni doba, ve ktere zijeme…

          • embecko

           Abys byl s Nerudovou v obraze, ona podporuje stakeholder kapitalismus, zde je k veci muj starsi koment:

           Stakeholder kapitalismus je jedna z variaci globalne-koroporatniho kapitalismu, momentalne prosazovana davoskym WEF.
           „Now, others are finally coming to the “stakeholder” table. The US Business Roundtable, America’s most influential business lobby group, announced this year that it would formally embrace stakeholder capitalism.“
           A tady jsou clenove organizace, horujici spolu s Nerudovou:
           https://www.businessroundtable.org/about-us/members
           (Uprostred ve ctvrte rade shora je Bezos, kdyby nekdo nechtel dlouho hledat.)
           Kdo neveri, za co bojuje ceska levice, necht zlehka zagoogluje, treba clanek „What Kind of Capitalism Do We Want?“ na Time:
           „The result is that stakeholder capitalism is quickly gaining ground. The change in direction is long overdue. I first described the concept back in 1971 when creating the World Economic Forum to help business and political leaders implement it. Two years later, attendees at the Forum’s Annual Meeting signed the “Davos Manifesto,” which describes a firm’s principal responsibilities toward its stakeholders.“
           A muze to porovnat s Nerudovou:
           „Bavíme se o změně společenského zřízení — že bychom od kapitalismu měli přejít ke stakeholder kapitalismu, ve kterém společnosti nesledují jen maximalizaci zisku, ale taky další společenské cíle. Protože společnost na to vytváří tlak.“
           Ze globalne-korporatni praktiky prosazuje nova levice ovsem neni zadne velke prekvapeni. A ze vymenu jednoho kapitalismu za druhy (pokud tedy vubec neco takoveho mozne) povazuje za „zmenu spolecenskeho zrizeni“ (viz Nerudova), tak to uz neprekvapi take.

      • Kamil Mudra

       Sice nevím jaký ale koukám že jsi za ten dlouhý komentář dostal tři palce nahoru a žádný dolů. Takže máš určitě pravdu. :-)

     • Janika

      Mně se zda jeho vystupování perfektní. Zato ten Blatný mi přijde jako takový slizounek do dobrých časů. Prymula byl kapitán do bouře a nepohody.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s