Osobní „svoboda“ a rozum jsou nekompatibilní

Napsal sl-lopatnikov, převzato odtud https://sl-lopatnikov.livejournal.com/2356427.html

Konfuciův antivir…

Uprostřed pandemie se Číně a jejím nejbližším sousedum (Japonsku, Koreji, Vietnamu a Tchaj-wanu) obdivuhodným způsobem podařilo vyhnout kolapsu ve zdravotnictví. A v první a ve druhé vlně odtamtud přicházely zprávy méně znepokojující, než z Evropy nebo USA. Čína, nyní známá jako rodiště koronaviru, sotva překročila hranici do 90 tisíc nakažených, přestože se dávno zbavila přísných karanténních opatření. To vše naznačuje, že pokrok asijských zemí v boji s pandemií nelze vysvětlit pouhým štěstím.

Kulturní specifičnosti pomohly Vychodni Asii lépe si poradit s virem, který stále děsí celý svět. A svou roli v tom hrála tradice přísné úcty nejen ke starším, ale i nadřízeným vseho druhu.

Tradiční typ myšlení a postoj k pokynům „shora“ se v této oblasti vytvořil díky konfucianismu. Přitom základní triáda – spolehlivost, zodpovědnost, poslušnost k zákonům – nevymizela ani po demokratické transformaci některých zemí, zejména Japonska, Jizni Koreje a Tchaj-wanu. V důsledku toho jejich obyvatelstvo striktně plní požadavky úřadů, a zprávy o rozsáhlých protestech proti karanténním opatřením odtamtud předvídatelne nepřicházejí.

Ve stejnou dobu v autoritářské Číně, Singapuru nebo Vietnamu občané prostě nemají na výběr v otázkách boje s koronavirem. Opatření, které je nutné dodržovat, aby zastavila šíření viru, jsou povinná pro všechny. Za nedodržování pravidel následuje přísný postih.

To jsem říkal od prvního dne.

Správně poradil jeden přítel: koviddisidenty a svobodymilovne antikarantenni demonstranty posilat pracovat jako ošetřovatele bez masek do červené zóny. Bez masek. Já bych to ustanovil od toho dne, kdy první pakáž utekla z karantény. Pamatujete si na ně? – A když se debilové rozepisovali o obyčejné chřipce,  já jsem předpověděl katastrofu v USA.

 1. vittta

  Zodpovědní a po všech stránkách nadřazení cizinci se účastní mejdanu v hospodě o stovkách lidí v Praze.
  10 lidí zatčeno, ostatní zkontrolováni.
  To je divný konec akce.
  Tím to asi bude končit- ale co mě udivuje, tady poldové zasáhli, ale když autobus cigošů organizovaně vykrádal kaufland, tak se k zásahu moc neměli.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Policie-v-Praze-rozehnala-nepovoleny-mejdan-Vyrazene-dvere-desitka-hostu-skoncila-v-poutech-645470

  • astraustralia

   Vysledek z celoplosneho testovani rika ze na 1million testu bylo positivnich 7200 tedy = 0.72%

   Co ma nasledovat? Vakcinace. Bude dobrovolna ale bez vakciny vam nebude nic umozneno! Co bude ve vakcine ? Ze nanoalluminium a dalsi urychlovace jako jsou extrakty z potratu. Vladady budou tvrdit ze vakciny jsou bezpecne :-)
   Nebude vakcinovani, budete obcane druheho radu !
   Tam to pandemicke silenstvi stale dale smeruje :-(

   https://gloria.tv/post/3ShgRgEyBDtN4HWq3MSHbbG2C

   • kočka šklíba

    Co se týká vakcinace tak s Vámi souhlasím. Nevím sice co v nich bude ale nevěřím jim, především výrobcům, jde o hodně peněz. Jen doufám, že u nás to nepůjde do (v případě odmítnutí vakcinace) extrému, protože já jí odmítám a je jedno od jakého výrobce.

    • vittta

     Existuje vakcína na chřipku, i na klíšťovou encefalitidu, a obé se dá snadno dostat, a obé ohrožje na životě, encefalitida celkem zásadně.
     Já chodím rád do lesa, a to tak nějak rozhodně nemám doporučený oděv, takže klíšťat mám dost.
     Já se očkovat nenechal- no ale POZOR, jsem rád, že když budu chtít, mohu se očkovat nechat.
     Přijde nějaká změna situace, hodně nakažených klíšťat, nějaký rok s brutální chřipkou…..a hnedle člověk může názor změnit.
     Ty vakcíny se nevytvořily sami, musel je někdo vymyslet- ale existují.
     Takže ocením, když bude existovat i na koronu, a nijak nevidím důvod, proč by existovat neměla.
     Jinak Kočko, za komunistů se s námi nikdo vůbec nebavil, byli jsme vakcinováni povinně, a nejen to, odpůrce očkování někde v Africe, když ukazovali nějaký cestopis, nebo tak něco, jsme považovali za tmáře a pitomce.
     Já v tom nevidím žádný rozdíl- až na ten, že očkování je dobrovolné.
     Že bez očkování nebudeme moci třeba vycestovat…nebo do hospody, to se může stát, ale pokud připustíme, že nemoc Kovid skutečně existuje, pak moc možností, jak se dostat do normálního stavu není.
     Za komunistů se prostě očkovali VŠICHNI, a tím se o mnoha kruých nemocech dozvídáme pouze z knížek- a nyní od obohacujících cizinců, kteří ale nejsou nijak nebezpeční, nebezpečné je očkování a roušky.

     • kočka šklíba

      Tady nemáte pravdu : „Jinak Kočko, za komunistů se s námi nikdo vůbec nebavil, byli jsme vakcinováni povinně, a nejen to, ……..“. Za prvé to byli vakcíny opravdu prověřené, byly podávány jednotlivě, na závažné choroby. A nešlo o peníze, to především, měli jsme vlastní Ústav sér a očkovacích látek (mimochodem možná že kvůli tomu jsem přežila už mnou umíněnou sepsi, protože tenkrát se tam dělali i očkovací léky tzv. míru, pro mě konkrétně dávky antiobiotik. To vím bezpečně, kamarádka tam pracovala asi 15 let.
      A ze druhé, dcera mé kamarádky měla nějaké zdravotní komplikace po očkování, od té doby docházela na každé očkování do nemocnice v Motole, kde bylo specializované pracoviště právě pro takovéto případy. A věřím že minimálně další taková pracoviště byla i na Moravě a na Slovensku. Takže se bavil, jen ale s těmi kdo měli nějaké potíže a já si nepamatuji že by někdo, kromě zmíněné holčičky, v mém okolí měl. Chodili jsme tenkrát s celou třídou, nebo k nám jezdil lékař a očkovali nás hromadně. Prostě tenkrát nešlo peníze až na prvním místě, zatímco ted jde jen o ně o nic jiného.

      • vittta

       Nerozumím.
       Vyjádřil jsem se nějak nejasně, tedy nějak, co umožňuje jiný výklad, než ŽE SE S NÁMI ZA KOMUNISTŮ OHLEDNĚ OČKOVÁNÍ NIKDO NEBAVIL- byli jsme vykcinování povinně?
       Protože vy mi odpovídáte, jako kdybych tvrdil, že se nikdo nebavil s těmi, co měli potíže, nebo že i za komunostů šlo o prachy.
       V každém případě , píšete něco, co nevíte, tedy že vakcíny byly prověřené.
       To nemůžete vědět, leda byste napsala, jaké vakcíny se používaly, a jak byly prověřené.
       Myslím, že některé prověřené byly, jiné ne, v tom smyslu, když se s nimi začínalo.
       Úplně stejně, jako ty dnešní.
       Po 5 letech také budou prověřené.

       • kočka šklíba

        Ano ty teprve budou, to je pravda, ale nejsou a v tom je přece jádro pudla. A také je důležité, že tehdy nešlo peníze, to nějak zapomínáte. Takže znovu, tyto vakcíny neprošly správnými a dlouhodobými klinickými zkouškami, výrobci se pojistili a za nežádoucí účinky, které ani oni neznají, neberou žádnou zodpovědnost. A pokud bude vakcinace povinná nebo „jen“ budou jistá zvýhodnění vakcinovaných oproti nevakcinovaným, je nepřípustný nátlak. Nejsem proti očkování, naopak, ale jen za určitých podmínek a první je, že projdou tím o čem píše Peter Matej.
        A to vaše nebavil není prostě pravdivé, bavil, ale muselo to mít důvod a ne jako dnes, že mnoho rodičů odmítá očkování dětí prostě jen tak. Bezdůvodně. Nebo ze směšných důvodů. Podle mého i třeba ten autismus nikdo neprokázal ale mnoho rodičů se na to odvolává. Ale to bychom už odbočovali.

        • vittta

         Ale vždyť nic z toho nevíte, ani nemáte poučení odjinud, jako my s těmi negry, kteří se jinde prostě neosvědčili.
         Jsou to zatím jen dohady, a jak k dohadům je třeba k nim přistupuvat.
         Být ostražitý- ale nebrat to úplně vážně.

   • Jana

    https://www.arfa.cz/koronavirus-je-nejvetsi-podvod-jaky-kdy-byl-spachan-na-nic-netusici-verejnosti-rika-spickovy-patolog-jehoz-firma-obchoduje-s-testy-pcr-testy-nevypovidaji-o-nicem-jen-budi-hysterii-m/#.X8IZSLhXtpg
    „Světově uznávaný patolog Dr. Roger Hodkinson řekl vládním úředníkům v kanadské Albertě během konferenčního hovoru, že současná krize s koronaviry je „největším podvodem, jaký kdy byl spáchán na nic netušící veřejnosti“.
    xxxxd
    Možná taky idiot – ale kdo jím dnes není. :-)

    • vittta

     Teď tedy ukázka, jak nepodlehnot manipulaci, resp. jak to dělám já- byť to dělám v podstatě podvědomě.
     Pozorně přečtu text, co je tam vlastně psáno.
     Osoba světově uznávaného patologa a virologa…
     Našel jsem ho, v souvislosti s patologií, ale texty byly anglické, v každém případě ten člověk existuje, a je známý, což neznamená, že to, co je psáno řekl, či že to řekl tak, jak je psáno, ale není důvod tomu nevěřit, takže se přikláním k tomu, že to řekl.
     První věc je, že hovoří o NEJVĚTŠÍM PODVODU, to je dost odvážné tvrzení, samo o sobě manipulační, já si třeba myslím, že podvod s doktory a inženýry, prchajícímí před válkou je daleko větší jak co rozsahu škod, tak co rozsahu lží.
     Kromě toho je to i potvrzené, lékaři a inženýři se prostě nekonali, a v zemích, odkud přivandrovalci přicházeli a přicházejí žádná válka nebyla a není- vyjma Sýrie, kde ale válka také nebyla „v Sýrii“, ale jen v určitých lokalitách.
     Pak píší, že:
     “Kromě ochrany starších zranitelnějších osob nelze udělat nic pro zastavení šíření viru. “
     To zní celkem zajímavě, jenže kus níž je psáno:
     „“Sociální distancování, tedy odstupy lidé od sebe, jsou zcela zbytečné. COVID se šíří aerosoly, které cestují až přibližně 30 metrů,“ uvedl Dr. Hodkinson a vyzval k okamžitému otevření společnosti, aby se zabránilo ekonomickým škodám.“
     Možná to tak na první pohled nevypadá, ale tady si uznávaný patolog trošku sere do úst, protože chce chránit starší a zranitelné- ale zároveň píše, že de facto žádná ochrana před virem není.
     Takže copak chce patolog konkrétně asi tak se staršími a zranitelnými dělat, když se virus šíří areosoly na 30m?
     Aerosol jsou drobné kapénky(částečky) v plynu- tedy vzduchu, a už pouhou základní úvahou je jasné, že tedy roušky na tyto areosoly účinné jsou.
     Zde se domnívám, že člověk v tom smyslu areosol nevydechuje- jistě ne na 30 m, ale spíše ho kýchá, kašle, či vyřve někde na fotbale- navíc, ten samý argument- tedy areosol, který dokáže nakazit i na 30 m je běžný argument, používaný právě příznivci roušek, osobně dávám přednost 95% ku 5% tomu, že právě na areosoly a jejich šíření roušky účinné jsou.
     Patolog ještě prohlásil, že neexistuje žádný důkaz účinnosti roušek- no ale zase jsem četl jiné, kteří naopak ty důkazy mají- takže nemám důvod věřit jednomu patologovi, který neúčinmnost roušek prokázal tím, že to řekl.
     Pak je pobouřen…ble,ble, ble.
     Nakonec se z toho vyklubal celkem blábol, kterých je plný internet, většinou ze strany popíračů, protože na straně opatrných stojí přeci jenom zjevně existující nemoc, a určitý zvýšený počet mrtvých.
     Hysterie pak je vyvolávána oboustranně, při čemž se domnívám, že daleko a to PODSTATNĚ větší hysterii kolem kovidu vyvolávají jeho popírači, kteří děsí veřejnost povinným očkováním s čipy a nano částicemi, a různými děsivými scénáři totality, jako kdyby totalita a tvrdý neofeudalismus neklepal na dveře i bez kovidu, a nano částic nebylo plné obvzduší, a čipy si dávno nenechávali lidé dávat dobrovolně a s nadšením. (to jsou ty mobilní aplikace, kde jsem postřehl, že už není třeba nic než ten mobil- jsou tam slevové a zákaznické karty, ale i platební, takže stačí přiložit mobil- to už je prostě čip, jen ho je ještě možné nechat doma- ale ti lidé bez něj neumí ani zaplatit v hospodě, ba ani jet MHD nebo kamkoliv do cukrárny)
     Hlavní argument- u mě- je ale jiný.
     Jakkoliv se hovoří o megakšeftu farmakologie, čímž se vzbuzuje komicky mylný dojem, že nadnárodní společnosti na kovidu pohádkově zbohatnou jako celek, ve skutečnosti se spíše zdá, že nadnárodní společnosti utrpely obrovské ztráty.
     Olejáři, výrobci spotřebního zboží, prostě všichni ostatní.
     A copak o to, klidně mohli ve skutečnosti vydělat, že jako lidé kupují více na internetu, ale jestli přijde nějaká hluboká krize, pak prodělají TUTOVĚ, a nikdo nepotřebuje krizi a platební neschopnost občanů méně, jak velkokapitál.
     Takže- za mě, bezvýznamný článek, byť ukazující nějaký názor významného patologa, ale chybí mu to hlavní, jako všem těmto článkům- argumenty.
     A text bez argumentů je obyčejná propaganda pro blbce.
     Inteligenta je třeba vosrat dobře připravenými (podvrženými) argumenty, což samozřejmě lze, ale s ohledem na to, že inteligentů je celkem málo, se to prostě nevyplatí.

     • vittta

      To jsou takové…poloinfoargumenty.
      Nedávno jsem třeba slyšel, že Lidl tady dosáhl gigantického zisku 5 miliard- článek kopal do minystryně financí, že tam má nějaké zájmy- myslím, že byl použit obrat „těžko uvěřitelný zisk 5 miliard“.
      Zde si můžeme všimnout, že nějaké zájmy tam mají zásadně vládní politici, Prymula dceru, Schilerová nějakého zetě, nebo co, Babiš dotace „z peněz nás všech“, a tyhle kecy.
      Jasně, je to lumpána, ale moc se mi nezdá, že jsou všichni křišťálově čistí jako svého času Standa, co zázračně zbohatl, když koupil za babku asi 30 míčů výhodně nějaké akcie.
      No tak se podívejme, Lidl jak nám bohatne.
      5 miliard je vysoká částka, no ale tak jsem se podíval, jak tomu bylo dříve- a Lidl vydělal v r.17 4,1 miliardy, v r. 18 5.1 miliardy, no, jde o to, že se toho moc nezměnilo, nějaká inflace, dražší zboží, a samozřejmě, Lidl má otevřeno v nouzáku, něco to asi hodí.
      Kolik ale LIDLů je?
      No, 171 prodejen, kolik jich bylo v r. 2017-18-19 se asi zjistit dá, ale pro moje účely to není nutné.
      Pak už jednoduchá matematika 5 000 000 000 : 171 :12 = 2 436 647 korun.
      Takže zisk toho kšeftu je 2,5 míče měsíčně, to je samozřejmě dost, ale je kapitalismus, a Lidl má asi dobrou strategii, navíc údajně dobře platí, a jsou to spíše menší kšefty, co nezaberou 50 Ha úrodné půdy.
      V každém případě- vytroubit do světa, že konkrétní Lidl vydělá měsíčně 2,5 míče, by těžko vyvolalo nějakou pozornost.
      Tohle je ukázka propagandy pomocí obyčejného použití reálných čísel.

     • Peter Matej

      Nepovažujem sa za blbca!Len za priemerne inteligentného človeka,ktorý sa spolieha na vlastný úsudok,intuíciu a radu tých,ktorých suma znalostí a skúseností prevyšuje tú moju.Výsledkom mojich úvah je,že sa nenechám zaočkovať vakcínou ,ktorá nebola podrobená klinickým skúškam po dobu aspoň 5 rokov,kým nedostanem od vládnych predstaviteľov nátlakovej skupiny „vakcinovačov“jasné,spoľahlivé a dôveryhodné záruky toho,že tá vakcína je bezpečná,že nikdy nespôsobí genetické zmeny v populácii,rakovinu alebo inú nebezpečnú chorobu.
      Takú záruku vám nedá nikto !Ani náš Matovič so slávnym epidemiológom prof.Krčmérym,ani profesori Prymula s Flégrom.
      Tam kde panuje klamstvo a úmyselné zavádzanie verejnosti do omylu,kde dochádza k sporom aj v samotnej odbornej,vedeckej pospolitosti,sa otvára priestor pre dohady a konšpirácie.A či sa to niekomu páči alebo nie,tak ja osobne sa prikláňam skôr k tej strane,ktorá tvrdí,že SARS-CoV-2 je produktom laboratória a má byť zneužitý na presadenie záujmov niekoľkých tisícoviek najbohatších ľudí sveta.

      • vittta

       Já se také nenechám očkovat, nic méně nevylučuji možnost, že při nějaké konkrétní reálné situaci se očkovat nechám.
       Tedy nejsem odpůrce očkování jako takového.
       No a samozřejmě, tebou požadované záruky nedá nikdo, jenže takové záruky nikdo nedá na jakýkoliv lék, alylpyrinem počínaje, a nějakým chemoterapeutickým , či bioterapeutickým zázrakem konče.
       Dokonce nikdo ani nezaručí, že ta- či ona bylina nebude mít celkem zásadní vedlejší účinky.
       Takže takový zásadní postoj mi přijde podivný, protože by vyžadoval odmítnutí jakékoliv léčby, v podstatě čímkoliv.
       A že je něco vyzkoušené…to také přece nevíme, jestli někdo umřel na acylpyrin, a kolik (milionů) jich bylo- copak to někdo při pitvě zkoumá?
       Tohle mi přijde nerozumné od člověka jako ty, který rozhodně není v inteligenci na nějaké rovině průměru, to tam máš tedy v té hlavě kapku větší potenciál, než je průměr.
       Když budu mít jediný měsíc možnost kontrolovat média, věř mi, že se po tom týdnu acylpyrinu, nebo..co já vím- paralenu, už nikdo ani nedotkne, tak to tam dokážu nacpat do povědomí lidí, že na to zemřeli miliardy lidí- a to vše pod kontrolou Sorose.
       A nebudu to dělat tak, že acylpyrin budu hanět- to bude jen půka manipulace, o tu druhou se už lidé postarají sami, nechal bych diskutovat odborníky s manupulátory, pustil zaručené zprávy do alternativních médií…měsíc, možná dva, Peter, tomu věřím.
       Soros…je mimochodem dle mého jen značka, hromosvod, copak starý dědek by dokázal ukočírovat nadnárodní imperium zla?

       • Jana

        „…, tak to tam dokážu nacpat do povědomí lidí, že na to zemřeli miliardy lidí….“ Je to tak. Média jsou mnohem důležitější, než si myslíme.
        Ale divné na tom všem je, že v případě Covidu-19 to tak nějak odmítáš vidět. Přitom odmítat a kritizovat, hysterii, kterou rozpoutala média (jistě ne sama od sebe), neznamená odmítat existenci jakéhokoliv viru nebo bakterie – v tomto případě SARS-CoV-2.

        • vittta

         Já to odmítám vidět?
         Jak se to na mě pozná?
         To by mě fakt zajímalo.
         Smutné na tom je, že jsem svůj postoj asi 1000x na 1000 řádcích vyjasnil.
         A NIKDO z něj nemůže nijak vydedukovat, že jsem v táboře panikářů a nějakých svědků kovidových.
         Mám čistě velice pragmatické důvody opatrnost podporovat.
         To je jak tady píše Kamil často o tom, že ožrala nemá za volentem co dělat.
         Já jsem najezdil doslova tisíce km namazanej jako kára, když jsem chlastal, a nezpůsobil jsem žádnou nehodu.
         A to někdy…fakt nejsem hrdej- ale jel jsem třeba jen 20, a když něco jelo naproti, tak jsem zastavil, protože bych do něj rozhodně narazil.
         Ale- jel jsem jenom v noci, kdy není provoz, a takovou rychlostí, která se mi zdála přiměřená stavu.
         To ale neznamená, že bych jízdu v opilosti podporoval jen proto, že zrovna já se v tom nějakým Božím zásahem umím pohybovat.
         Jsou lidé, ke kterým bych si nesedl, i kdyby měli 3 piva, se mnou se nikdo nebál.
         Prostě i pro mě je bezpečnější, alkohol za volantem zakázat, i když tedy nejsem příznivcem nulové tolerance, ale prostě zákaz ožralosti je nutný- než to povolit jen proto, že to dobře v polovině případů dopadne na nevinného, člověk, který má do jednoho promile prostě žádnou nehodu vlivem alkoholu nezpůsobí.
         Tady nikdo dodnes o kovidu nic neví.
         Chřipečka sem, chřipečka tam, ale ono se může za 5 let lecos ukázat.
         A už jsem psal, že ta opatření lze tolerovat tak ještě do jara- pak musí přijít s jiným řešením.
         Jenže řekni mi upřímě, ty bys chtěla, aby to „jiné řešení“ bylo prosté uvolnění stavu do předkovidových časů?
         Fakt by ses i ty chovala stejně?
         Chodila stejně—do divadla, do bazénu, nebo co já vím, co tě baví?
         To je to- jestli by lidé při zrušení opatření opravdu přepnuli do volného módu.
         To je totiž původ té myšlenky, že po kovidu už nikdy nebudou časy jako dříve.
         Protože lidé se začnou chovat jinak- né všichni, ale to číslo nebude zanetbatelné.

         • Jana

          Ano, odmítáš.
          Přitom ohlehně migrace máš názory nezpochybnitelné – jen u Covidu nechceš vidět tu provázanost s ničím, co nesedí do tvé teorie strašlivě nebezpečného onemocnění. Přitom nikdo nepopírá, že tu takové onemocnění je, ať už je virus přírodní či umělý. Protože na tom ani tak nezáleží. Záleží na té pandemické panice, která existuje, ať ji vidíš, ať ji popíráš nebo ne. Že ještě nikdo hromadě neskáče pod vlak, či z oken, o tom nic nevypovídá.
          Už jsem tu před časem dávala odkaz na jedno video, dám ho znovu. Je krátké, moc času ho shlédnout ti nezabere. Týká se masové migrace do Evropy – nenapadlo tě nikdy, že by to všechno mohlo spolu souviset?
          Obzvláštní pozornosti doporučuji hlavně čas mezi 1:37 až 3:20

          A co se týká Dr. Hodkinsona, že „je pobouřen…ble,ble, ble.“ zvýšenou péčí o rizikové skupiny, tj. staré a nemocné lidi? Staří lidé jsou náchylnější chytit jakoukoliv nemoc, virovou či bakteriální, takže jsou pochopitelně ohroženi víc. Totiž ten starý organismus už má své za sebou . je nějaký div, že skončí častěji třeba i na zlomenou nohu než mladěí? A souvisí to nejen s řídnurím kostí, ale i s horší rovnováhou, nejstou chůzí apod. Proč tedy by měl být virus výjimkou. Jenže pomáhat jim neznamená zavírat je do čtyř stěn bez možností jakéhokoliv lidského kontaktu, Zkus se vžít i do pocitů takového 90-letého člověka – už špatně vidícího, slyšícího, pomaleji myslícího a vnímajícího, který týdny a měsíce vidí jen občas nějakou zrůdu ve skafandru, která mu přinese léky, jídlo,čaj. Stačí to? Opravdu? To poivažuješ za „zvýšenou péči“?

          • vittta

           Já především vůbec nevím, jak se o staré a nemocné starají.
           Že někdo něco řekne, ještě neznamená, že je to plošně.
           Nevěřím ničemu, nechápu, proč bych měl věřit tomu, že nějak plošně nikoho nikam nepouští, tím spíše, že udržuju domov pro seniory, a byl jsem tam něco dělat, a nikdo si mě vůbec nevšímal, natož aby se mě na něco ptal.
           Patolog pak psal, že je důležitá péče o staré a nemocné, při čemž kus dole hnedle psal, že proti viru není obrana, a také psal- budiž mu to ke cti- že jako řešení vidí okamžité rozvolnění.
           V tom případě by mě zajímalo, jak se tedy chce o ty staré a nemocné starat.
           To totiž nenapsal.
           O Kovidu se píší samé blbosti, a nejvíc blbostí jsem četl od popíračů.
           Celá ta ďábelská provázanost je mi k smíchu, nemá to hlavu- patu.
           Považuji KAŽDÉHO, kdo nějakou DEKLAROVANOU provázanost vidí za oběť EUropropagandy, resp. propagandy těch, co chtějí shodit vládu a prezidenta ve prospěch posílení vlivu EU u nás.
           Sám bych dovedl dát lepší argumenty, ale nemám to zapotřebí.
           Netvrdím ovšem, že se na kovidu nevydělává, to určitě ano, a bylo by divné, kdyby ne.
           Je to ale věc až následků, tedy nejprve byl kovid, pak průser, a teprve pak finty.
           Moje teorie „strašlivě nebezepečného onemocnění“ neexistuje, a kdyby ses snažila sebevíc, nedokážeš jí nikde dokladovat žádným mým textem, takže mi to jen podsouváš.
           Moje teorie se týká onemocnění nevyzpytatelného, o kterém dodnes nikdo nic pořádně neví, s nepřevídatelnými důsledky především po letech.
           Pokud totiž byl virus umělý- a to se vyloučit nedá, pak mám všechny důvody se domnívat, že jeho pravé účinky se projeví až v době, kdy se bude dávno psát o něčem jiném, a nikdo to už nedá do souvislosti.
           Tato verze by pak i vysvětlovala, proč světové elity tak vyvádí- protože oni to- na rozdíl od nás- mohou klidně i vědět, a nechtějí to sami schytat, resp. mohla se vyskytnout i nějaká chyba.
           Já nemám- opakuji asi po tisící- žádný vyhraněný názor.
           Dal jsem do placu asi pět možných teorií, a kdyby bylo na mě, opatření bych udělal ještě přísnější.
           Důvody jsou pragmatické, je to jediná možnost, jak se toho rychle zbavit.
           Něco je nespravedlivé, ale nejsem debil- jakákoliv úlitba lidu by se mi okamžitě vrátila ve formě nadávek a nenávisti.
           To už vidíš i tady- kam jsi mě zaškatulkovala ty, nebo Astr, a nepochybně mnozí další.
           A proč?
           Protože málo konspiruji, a nevěřím kde jakému plácalovi.

          • Peter Matej

           Podľa všetkého je to video s László Bogárom už staršieho dáta,no s pribúdajúcim časom je stále aktuálnejšie.Súhlasím s Bogárovým názorom!
           Dnes som narazil na citát,ktorého autor je mi neznámy,no zdá sa mi,že je vhodné zverejniť jeho znenie práve pod týmto videom!
           „Tie najukrutnejšie udalosti v histórii ľudstva ako vojny,genocídy,otroctvo….nevznikli vďaka neposlušnosti ľudí,ale práve vďaka ich poslušnosti! „

          • Jana

           A proč?
           Jednak jsem tě nezaškatulkovala, jen v případě Covidu pořád trváš umíněně na tom, že všechno je o nebezpečnosti COVIDU!!!, přitom i tzv. běžná = sezónní chřipka je vážná nemoc a jistě nezřídka fatální. Jen o tom nejsme nijak detailně informováni. Na rozdíl od Covidu. To ti divné nepřipadá? Ale dobře, možná ho vnímáš nebezpečněji, než chřipky jiné.
           Ale ta mediální masáž by tě měla aspoň upozornit, že o zdraví v první řadě (pokud vůbec) nejde. Proč bylo pro zdraví nutné zničit světovou ekonomiku? Dělo se to v takových rozměrech při epidemiích dřívějších? Španělské chřipce, ptačím moru apod?
           A za druhé – pokud kdokoliv řekne něco jiného než tebou uznaní „odborníci“, je idiot a plácal. Možná jsou – ale takoví jsoui ti tebou uznaní. Kdo to rozhodne? MÉDIA! A tobě připadají objektivní?

           Zásadní otázka – opravdu věříš nějaké evropské vládě, že dělá všechno v NAŠEM zájmu?
           Pak tedy i to dovážení migrantů. Nebo proč migranty ne, Covid ano?
           A nově ražené heslo „Spolešně to zvládneme“ – nepřipomíná ti něco?

          • vittta

           S Bogárem nesouhasím, jeho názory, resp. názory skupiny, vyznávající nějakou nadnárodní mocenskou skupinu, mi přijdou spíše náboženského, než realistického rázu.
           Je to příliš neadresné.
           To jsou skupiny, co za všim viděli Židy, USA, teň nějaké mocenské elity…
           Ne, to není můj názor, vnímám to jako možnou teorii- vyjádřeno v % tak 5% pravděpodobnosti.
           Mnohokrát jsem tady psal, proč to tak vidím, takže nemá cenu to psát stále dokola, tím spíš, že to většina lidí stejně nečte, a to ani dokonce ti, co na to reagují.
           Jsem příznivcem evoluční teorie, tedy příčina je buď náhodná, nebo způsobená evoluční brzdou vývoje- tedy nadbytkem (lidé degenerují, a ničeho si neváží, a nic jim není dost) a řešení je hloupé, hloupější, nejhloupější.
           Následky špatných (UPOZORŇUJI ŽE ŠPATNÝCH- NÉ CÍLENÝCH) rozhodnutí se opět řeší špatně, a další následky opět špatně.
           V tom ale spatřuji naději, protože výměnou vlády nadnárodního celku- tedy EU, se dá situce poměrně rychle zvrátit, protože pořád jsme ještě zatraceně silní.
           Teď je problém odstavení Trumpa, ale nemyslím si, že by Trump byl sám voják v poli, jediný a poslední bílý muž, za nim stála také mocná, a stále existující mocenská skupina.
           Pokud je proces řízený, pak jsme ztraceni, nic méně zde pak nechápu, kdo z toho může profitovat, vyjma islámu, nebo Číny, protože vnitřní elity na tom mohou jedině tratit, jejich moc se v případě úspěchu negrizace společnosti okamžitě zásadně zmenší.
           Větší moc, než mají dnes, už mít ani nemohou, je mír, a lidé poslouchají jak otroci, a nechají se vodit na provázku jak panáčci, nadšeně se dají čipovat a ještě nadšenějši budou sloužit svým pánům už teď- není třeba žádných dalších opatření- navíc nejistých.

          • vittta

           Jmenuj mi alespoň tři nějaké „mnou uznané odborníky“, a pak tři ty, co jsem je JÁ nazval idioty.
           To byla Astrova manipulace, kdy mě tady asi 100x obviňoval, že mám každého za idiota, i když jsem jako idiota označil jen jednoho, a to Hnízdila.
           Pak také Höschla, ale to jen proto,že mi to Astr cpal.
           Zatím se nenašel nikdo, kdo by mi cokoliv vyvrátil, a pohříchu se o to vlastně ani nikdo nesnažil.
           Takže mě jedna parta má za kovidstrašila, druhá za nácka, další za komunistu, jiná za fašistu a další a další tituly.
           No pak ale se musíte smířit s tím, že budete mít za vládce ubožáky a ne osobnosti.
           Né že bych já chtěl dělat vládce, nebo politika, ale vám sedí jen ten, kdo vypráví, co chcete slyšet, a jak to někdo poruší, tak se na něj sesypete z leva-prava a už mu dáváte co proto.
           Opakuji po tisící, nezajímají mě autoři, ale texty.
           JASNĚ jsem to psal, a mnohokrát.
           To, že někoho text pochválím vícekrát za sebou nijak neznamená, že jiný text nestrhnu k zemi- a naopak.
           Nemám problém souhlasit i s Hnízdilem, pokud se mi bude zdát, že píše rozumně.

          • Jana

           Jen se ještě zeptám na jedno – v souvislosti s tím Bogárem:
           Ty taky věříš jako kvanta jiných diskutujících na všemožných webech, které jsem kdy četla, že ti migranti v jeden jediný čas, z území od Afghanistánu k Nigérii se zčista jasna rozhodli, že půjdou za lepším do EU? ¨
           Věříš tomu, že ten exodus zorganizovali a uskutečnili sami ti negramotní, neschopní a líní černoši?
           A – podivné, jen co se dostali na přeh nějakého moře, tam na ně čekají připravené čluny s pašeráky, chudí migranti zaplatí nehoráznou sumu (kde na to vzali?), dostanou mobily, dostanou pokyny, v Evropě na určených místech už čekají dobrosrdečná sluníčka se zásobami šatvstva, jídla, dobíjecími stanicemi apod.?
           A věříš i tomu, kdyby jim státy EU nevyplácely dávky, že by se vrátili domů?
           To taky vidíš jako konspiraci? A pokud ne, podle čeho rozeznáš co konspirace je a co ne?

          • embecko

           „v případě Covidu pořád trváš umíněně na tom, že všechno je o nebezpečnosti COVIDU!!!“
           Je to mozny, tohleto? Pul roku tu s vitttou tvrdime, ze covid je nova neznama nemoc o ktere neni jasne co vyvede i kdyz se muze 100x tvarit jako chripka. A jak se lze docist v novinach, nevi to ani ti nejvetsi odbornici na svete.
           Zaregistrovala jsi poznamky, ze AIDS zacina take jako chripka a uderi az po 10 letech?
           Anebo ty vis, jestli je corona prirozeny mutant, anebo dusledek technicke manipulace a jestli jde o utekly bojovy druhy, anebo naopak je to produkt snahy o vakcinu?
           Tohle vi jen par lidi a ti to dale nereknou.
           Osobne (zrejme i s vitttou) nevidim jedineho duvodu, proc se nebat nezname choroby. Me to tedy prijde ale uplne normalni.
           Je tu asi 100 milionu mrtvych na AIDS, 50 milionu na spanelskou chripku a ja se nemam bat zcela noveho viru neznameho puvodu? Zpusobujici v prvych mesicich sve existene nemoc podobnou chripce (jako AIDS), na kterou umiraji lide a je nakazliva? Copak jsem blazen, abych se nebal? :o)

          • vittta

           No já padám.
           Kolikrát to mám s těmi negry psát?
           Jasně že to je organizované, ale jde o to, KDO to organizuje.
           Jak by nějaká neuchopitelná elita mohla naplánovat a provést takovou akci?
           Musíš přece vědět, jak to bylo.
           Na hranicích EU někde v Srbsku se utvořila fronta pár tisíc migrantů.
           Nebylo jich málo, ale ani milion.
           Ty tam mohl někdo nastrčit, nakonec, na západě a severu si islamisté a mafiáni- ano, tito lidé organizují už dlouhá léta organizovaný zločin, drogy, prostituce, zbraně- takže peněz mají dost.
           To samé dělají u nás Vietnamci, a ví o nich někdo?
           Neví- to jen mimochodem, a mají peněz jak sraček.
           No a tihle lidé potřebují otroky, a tak prostě zorganizují celkem nevýznamný, ale stabilní tlak na hranice EU- nikdo nevěděl, co se tam dělo dříve, ale masová migrace není fenomén posledních 5 let.
           A stalo se cosi nečekaného, Merkelová- v rozporu se zákonem, poručila ty lidi pustit do Německa.
           Pamatuješ, oni jen procházeli, šli do Německa, a Merkelová je veřejně zvala.
           Chyba byla v tom, že nevěděla, kolik jich může být.
           Jakmile organizovaný zločin zjistil,že věc jde tak snadno- tak začal organizovat dopravu negrů a čmoudů z celého světa.
           Ono kdyby to bylo jen někde z Eritrei, tak by to snad konkrétní skupina nějakých vládců světa organiozovat mohla, ale oni byli z různých míst, od sebe tisíce km vzdálených.
           Nikde nefunguje tržní prostředí tak dokonale, jak v organizovaném zločinu.
           Jak je poptávka- je i nabídka.
           Možná se ptáš, kdo negry a čoudy kupoval- no, levicoví neziskovkáři, kteří za ně inkasovali státní prachy, a také…dohodit nějaké smradlavé ubytovně státem placené negry je bohovský kšeft.
           No a samozřejmě, nejenom že si obchodníci s drogami a bílým masem dovezli otroky a kurvy, ale pochybuji o tom, že by nikým nekontrolovaní migranti nepřenášeli obrovské množství drog.
           Též destabilizovali společnost, a posílili své mocenské pozice, a bezradní a frustrovaní občané západu rovněž propadli snadno dostupným drogám a kurvám.
           Ale začalo to v podstatě jak na Bílé hoře…také jen cvičný útok.
           Tlak musí být soustavný a čas od času se to prostě musí zkusit.

          • vittta

           No jo, no.
           Když oni popírači tu nemoc znají, říkali to odborníci.
           Tady vidíš, že je svým způsobem marné vést diskuzi, většina lidí chce mít jasno- né diskutovat.

          • Jana

           A kvůli AIDS se taky dělo s ekonomikou to co dnes? Taky jsme byli denně informováni, kdo, kolik a jakým způsobem zemřel? OPRAVDU za tím nevidíš především ekonomické zájmy???
           Ale nikde jsem nepsala, abyste se nebáli Mně jen vadí, že vy (oba), s takovým rozhledem (to myslím zcela vážně) sednete tak ochotně na tak průhledný trik. Co potom ti, kteří denně konzumují zaručené zprávy v TV.

          • Jana

           Vittta 20.29
           Jsk vidím, ty už máš.jasno dlouho, takže ani tobě o diskuzi nejde. Popíračům to říkali jedni odborníci, tobě druzí. To je celý rozdíl. A co tedy ta ekonomika s tím má společného? Nebo se s ní vlastně nic neděje? Taky je to konspirace?

          • vittta

           Jano neblbni, kdyby to bylo tak průhledné, tak by tomu nikdo nevěřil.
           Ono to právě průhledné není, a naše názorová skupina- to nejsme jen my dva tady- v tom právě vidí různá úskalí.
           Nikdo neví, co se děje v Asii, i když se tvrdí, že to mají pod kontrolou, nikdo netuší, co je v Rusku, co v USA a lidé budou i z místa informovat špatně- to už vidíš, jak tady třeba ty píšeš o panice a strachu, zatímco já o pohodě.
           A oba bydlíme v ČR- i když to může být daleko od sebe.
           Nic méně nelze úplně předpokládat, že se situace liší vysloveně zásadně.
           Já to pozorně sleduji, a čas od času dávám raport o zjištěném stavu- zcela bez emocí.
           Včera jsem byl třeba v Kauflandu, a nikdo mi už nedával číslovaný košík, a ani tam nebyla žádná ochranka- já mám takový proutěný, pokaždé, ale jak bylo těch 15m2, tak jsem ho musel vložit do takového košíku na dvou kolech, nebo jsem mohl i do vozejku, ale to jsem nechtěl.
           V pátek nic, lidí méně jak před kovidem, byl jsem druhý na řadě u kasy, a druhý u pultu s masem, tam jsem před kovidem ani nezastavoval, pokud jsem něco vysloveně nechtěl, a u kasy byl nával jak hovado- nyní je klid.
           Dneska chtěla moje labuť nějakou čokoládu v Lidlu, tak jsem jel…takhle kus vedle je automat pumpa Benzina, tam beru naftu.
           Tak že jí to koupím- ale zdálo se mi, že je tam nějak moc aut, tak jsem je jebal, a vzal benzín a jel pryč- ale uvnitř jsem nebyl.
           To bylo asi v 10 dopoledne, ale pak jsem jel asi v 16 hodin pro dceru, a tak jsem se tam stavil znovu, páč jedu kolem.
           Uvnitř klid, lidí podobně jako jindy, u kasy druhý na řadě- ale tam se nikdy nečekalo- alespoň ne u nás.
           Jo?
           To jsou ABSOLUTNĚ PROVĚŘENÉ ORIGINÁL INFORMACE, bez jakéhokoliv tlačení na jednu, či druhou stranu.
           ještě dodám, že v Lidlu NIKDO roušky nekontroloval ani u vstupu, v Kaufu se jde do kšeftu kolem informací, takže tam pokaždé někdo je, a někdy tam stál jeden takový týpek, co to jako kontroloval- když byly ty vozejky s čísly, tak dva.
           To píšu pro čtenáře, které to zajímá, a třeba si nějak mapují situaci, ale tebe to asi nezajímá, protože píšeš o panice.
           A já chodím mezi lidi, dělám údržbu pro město, a obcházím domy, co mi lidé volají- kvůli selekci kšeftů na další rok- hele, roušku, když se těmi lidmi bavím, mám já vždycky- ze slušnosti, ale ti co hlásí závady, nebo něco chtějí, jí prostě nemají, staří, mladí, má jí třeba v ruce, že si jí jako nasadí, kdybych něco říkal, ale když nic neříkám, tak jí NEMAJÍ.
           Tenhle týden jí neměl NIKDO.
           Když to začínalo, tak jí měli, ale ne všichni, čím déle to trvá, tak jí lidé nenosí, tak ať mi kurva nikdo nemluví o panice a stresu, co JÁ vidím, tak jsou to bohapusté sračky, lidé to naopak celkem podceňují- ale jinak nařízení dodržují…překvapivě je asi půlka lidí, co nosí roušku pořád, i když jdou sami pěšky, a nutno dokonce říci, že více ti mladí, i vidím jedince v autě, a má roušku, ale to tak třetina.
           Hele, panika se prostě nekoná.
           Přijeď sem, uvidíš, budeš se smát, až se budeš za břicho popadat, a to ještě vím, kam jít chlastat, když se mi bude chtít.
           Ale já toho nejsem příznivce, ať to lidé spíše dodržují, nemusí se u toho posrat- ale dodržovat by to měli.

          • Jana

           Vittta 20.27
           Vlákno už začíná být nepřehledné, ale ještě tedy jednou.
           „Na hranicích EU někde v Srbsku se utvořila fronta pár tisíc migrantů…….Islamisté a mafiáni….“

           Děláš si legraci? To nemůžeš myslet vážně. Tak několik mafiánů shromáždí na srbské hranici tisíce tzv. uprchlíků a evropské vlády si s tím neporadí? A Merkelová netušila, že jich za pět let bude tolik? Zřejmě netuší ještě dnes, kdy je lodě zachraňují a ILEGÁLNĚ převážejí do Evropy – a Merkelová pořád nic netuší?
           A co Erdogan? Vydírá EU aby pomohl mafiánům? A Merkelová nic netušíc mu platí a platí?
           Já ti nevěřím! To sis muse vymyslet teď, pro tuhle chvíli, jen abys něco napsal.

          • vittta

           Jano, já jsem tě přece požádal, abys mi dala tři moje nějaké oblíbené odborníky, podle kterých se nějak snad řídím, nebo co.
           Pokusíš se?
           Pokud ano, pak okamžitě zjistíš, že žádné svoje Guru prostě nemám (sám jsem Guru-dle Astra), já dokonce i Klause jakoby pochopil, jeho veskrze pravicový postoj.
           Já fakt nepotřebuji speciální odborníky, z nichž 95% žádní odborníci nejsou, abych si udělal názor, resp. aby mi už můj názor potvrdili.
           Potřebuji tyhle lidi ale číst všechny, jak kdo argumentuje, a jak kdo motá s realitou.
           Popírači jsou v tomhle o dost trapnější a prolhanější- je tam prostě patrný ten podpis milionu chvilek, a chronických petentů každé EUropetice.

          • embecko

           „A kvůli AIDS se taky dělo s ekonomikou to co dnes? Taky jsme byli denně informováni, kdo, kolik a jakým způsobem zemřel? OPRAVDU za tím nevidíš především ekonomické zájmy???“
           Jano, samozrejme za tim ekonomicko- politicke zajmy vidim (v ramci svych zrecich moznosti).
           Na tech nekolika zasadnich informacich se uz mesice nic nezmenilo: nevi se o co jde, jak se to chova (imunita ano-ne?) a co to udela. To mi uplne staci k zakladnimu rozhodnuti, ke kteremu nepotrebuji zadne odborniky: bojim se toho, co by to mohlo jeste vyvest natolik, ze stavajici omezeni mi neprijdou jako prehnana. Samozrejme do detailu nevidim, ale podstata, to jest rousky, zakazy shromazdovani a zavreni nekterych provozoven mi prijde k veci.
           A jiste, ze toho politici vyuziji, to tu pisi jiz po nekolikrate. Tohle je uz ciste otazka svetonazoru, protoze skrze fakta reseni najit nejde: Bud zabranis politikum ve zneuziti covidu, odvolas opatreni a muzes umrit…anebo budes podporovat vladni kroky a udelaji z tebe otroka ve sve demokraticke totalite.
           Blbe je opet to, ze obe situace nemohou nastat soucasne, takze si musis vybrat jednu z moznosti, aniz bys vedela jake dusledky by mela ta, kterou jsi nevybrala.
           Tedy jeste jednou: Me je jasne, ze s covidem prichazi totalita, ale zaroven povazuji covid za natolik rizikovy, ze nebranim nastupujicim totalitnim praktikam.
           Oba vime hovno a muze to byt naopak: treba politici delaji minimum toho, co by meli, protoze se boji reakce verejnosti a pritom vedi, ze covid je nejake supersvinstvo.
           Tohle je tezka doba, ve ktere by mel dat kazdy na sve zkusenosti a vzit, alespon castecne, osud do svych rukou.
           Pokud vim, tak my dva s vitttou tu nejakymi odkazy na to, jak je covid nebezpecny, nehyrime. Spise piseme to, co si sami myslime a jak jsme k tomu sami dosli.
           S aidsem se delo relativne to same, co dnes, s ohledem na to, ze se nesiri vzduchem. Pokud si pamatuji, pak take byla jista panika, koncerty, hromadne a osvetove akce, podpora programu, papez s projevy, v rizikovych skupinach plosne testovani (kdyby byla vakcina, uz se ockuje), specialni zdravotnice predpisy, zmena hygienickych narizeni a sposty dalsich veci. Jo a rousky na pindoury (prezervativy), do te doby (cirka rok 1990) uzivane spise sporadicky. Uz jsme to zapomenuli, ale AIDS obratil cely zivotni styl naruby. A jak jsem jiz psal, AIDS se nesiri vzduchem, takze zavirat hospody nebylo treba.

          • Jana

           Já ti ale žádný jmenný seznam dát nemůžu. Nezapisovala jsem si, jak které hodnotíš.
           Vycházím z toho, že kdokoliv z odborníků – myslím tím zkušené lékaře ve svém oboru, kteří mají výhrady k oficiálním vyjádření vládních medicínských „poradců“, jsou pro tebe nedůvěryhodní. Šmucler – pravda, stomatolog, ale jistě má větší povšechný přehled i o ostatních oborech. Pirk, totéž, dr. Peková, mikrobioložka – ti všichni houby ví. A neříkej mi, že sis dělal průzkum v některých nemocnicích, že poznáš, kdo tzv. kecá a kdo aspoň něco ví.
           Neříkej, že ta čísla, která nám dávají o nakažených a zemřelých na první pohled rozlišíš, která jsou ta správná vč. závěrů z nich.
           Takže musíš mít někoho, komu věříš. Tedy všichni musíme věřit, protože vědět nemůžeme, když nevědí ani ti odborníci ať pro- nebo proti- covidoví.. Ale všichni mají pořád na zřeteli tu medicínskou stránku věci, ale kde je ta ekonomická? Tohle se tu objevilo prvně a právě s tím koronavirem. Jenže ty to všechno vidíš jako náhodný jev – někdo něco zvoral a tohle jsou následky něčí chyby. Jenže ta ekonomika mi do toho pořád nepasuje a taková podezřelá starost o národní zdraví – a to celosvětové – mi je krajně podezřelá. Celá léta se bohatý Západ nestaral, jak žijí a umírají chudí, kteří nemají na placení zdravotního pojištění, natož na drahé soukromé lékaře? Tomuhle nerozumím a to asi nikdo nevysvětlí jinak, než tou pověstnou konspirací.Ani ty ne. Protože – nic o tom nevím, momentální příklad – jistě klidně někde nechali se mezi lidmi pohybovat třeba bezdomovce s otevřenou tuberkulózou a nikomu to žíly netrhalo. A ta není méně nebezpečná než Covid. Tobě to fakt není divné?

          • vittta

           U toho AIDS asi hraje roli i to, že se to nejvíc šíří mezi buzeranty, takže se o tom přestalo mluvit, jako o atentátech, co je páchají duševně nemocní „Francouzi“.
           A Jano, evropské vlády si s tím nemohou poradit, když je vedou sráči.
           Jistě sis všimla, že Maďaři, Slováci, my a Poláci si s tím zatím poradili celkem dobře, obratným lavirováním, děláním mrtvých brouků, okolkováním, a nejistým přislibováním- byť Maďarsko muselo být o chlup akčnější, protože bylo nejvíc na ráně.
           Co si myslí Merkelová je těžko říci, ale v podstatě říkáš, že je to inteligentní žena s přehledem, která ví, co dělá.
           Já si myslím opak, Merkelová je žena, která jakýkoliv přehled ztratila, nebo dávno situaci neovládá.
           Víš jak to říkal Stalin- kolik má Merkelová divizí?
           Ona nedisponuje žádnou reálnou mocí, nemá vojsko, nemá policii, a také nemá reálně kde a jak zasáhnout.
           Lodě jistě přivážejí negry do Evropy, ale Merkelová je v tomto mimo hru- rozhodují soudy, a ty jsou …nezávislé.
           Nic méně je třeba říci, že na věc máme podobný názor, tedy že tady ta pakáž nemá co dělat.
           Co mě ale překvapilo, že kladeš větší důraz na konspiraci ohledně nějakého spiknutí tajemné světovlády, než na zamoření Evropy jako takové.
           To mi rozhodně nepřijde rozumné.
           Ono je to totiž celkem jedno, jak se sem dostávají.
           Já jsem ochoten bojovat proti nim.
           Ty asi budeš bojovat proti NWO elitám.
           Už teď ti mohu říci, že já mám šanci malou, ale ty absolutně žádnou, už proto, že já negry a islamisty vidím- ale ty budeš bojovat proti chimérám.

          • vittta

           Nemusím věřit nikomu.
           Ale různí lidé mají pro mě jinou relevanci.
           Když o věci pindá Pirk, Šmucler, Hnizdil, nebo Höschl, mají pro mě daleko menší relevanci jak nějaký praktik, co dělá mezi nakaženými.
           Kuriozní je, že žádné odborníky, kteří před Kovidem varují ani neznám- vyjma Flegra, což je extremista…asi bych si vzpoměl, ale teď mi žádný nepřichází na mysl.
           Jistě, mohou lhát, a žádný nákaza není, no ale já znám lidi, co to měli, nebo lidi, co znají ty, co to měli.
           Takže si to prostě nevymýšlejí.
           Tedy se jistě shodneme, že nemoc existuje.
           Tak v čem je problém?
           V její nebezpečnosti?
           Vždyť asi ty jí nepovažuješ za bezpečnou, ani ty si nemyslíš, že se na ní neumírá.
           Ani ty to nechceš dostat.
           To je jen fanatický odpor proti „něčemu“, co neumíš ani pojmenovat, tak tomu říkáš NWO elity- jinak máš o té nemoci velice podobné povědomí, jako já, dokonce i podobné obavy.
           A troufám si tvrdit, že ani ty nepodporuješ okamžité zrušení opatření, a kdyby k němu došlo, nešla bys hned v úterý do divadla, kde by bylo přecpáno, nebo nějakm, kde bys očekávala velký shluk lidí.
           To jsem přesvědčený.
           Takže o co vlastně jde, umíš to vysvětlit?

          • Jana

           Embéčko 22.38
           Znovu opakuji, že obavám z nákazy (a to jakékoliv) rozumím a považuji to přirozené. Taky bych z toho nebyla odvázaná, ale já se bojím zas jiných nemocí. Takže mám výhrady pouze proti tomu, jak ochotně bereme za své ty politické čachry, které mají zastřít pravé příčiny. Že nám je neřeknou, je samozřejmé. To ale nic nemění na tom, že dobrovolně uvěříme každému strašáku. Např. tomu, že budeme mít na ulicích tisíce mrtvol. No, už tu měly být a nejsou. Tak se řekne – omyl a je vymalováno. No co, lidi už jsou tak zpracovaní, že jsou nakonec spokojení, když se apokalypsa nekoná.
           Jinak se mě jakékoliv jiné opatření než roušky v podstatě netýkají. Do školy, zaměstnání, hospod nechodím, žádné fronty taky nikde moc nevidím (jen občas pár lidí čeká na vozík), takže je všechno v pohodě. Vadí mi to, jak z nás dělají ořezávátka, která si všechno nechají líbit a ještě tomu upřímně věří. Je rozdíl chránit sebe i druhé před nákazou (roušky) nebo dělat někomu cvičené opice – nařídíme nějaký nesmysl, uvidíme, co to udělá. Lid se nebouří – můžeme „přitvrdit“.

          • vittta

           Tak to jsi těžce vedle.
           Proti jaru se žádné zpřísnění nařízení rozhodně neděje.
           Současný stav je jen komický čajíček proti tomu, co se dělo z jara.
           Nešlo si koupit ani kafe.
           Já to dodržuji navíc rád.
           Mám prostě „vychování“, což značí ohledy k ostatním, a základní slušnost.
           A věř tomu, že nejsem ten typ, co trpně přijímá nějaká nařízení.
           Nebo poslouchá slepě zákony.
           Tohle ale dělám dobrovolně, byť né úplně na 100%.

          • embecko

           „To ale nic nemění na tom, že dobrovolně uvěříme každému strašáku.“
           Jano, takze se shodneme na tom, ze protivirova opatreni jsou neadekvatni a zakryvajici nastupujici technologickou totalitu.
           To ano, tak to je. Ovsem podle mne jsou tu dulezitejsi veci k reseni, treba kolabujici rizeni EU (spise jiz zkolabovane), diky sve nekonecnosti schopne jiz jen trestat (viz muj prispevek v clanku vyse), plosne odposlechy, evropska turecka a obecne imigracni politika, totalni deficit bruselskych demokratickych mechanismu, tridni justice a nekolik dalsich.
           Koronavirus je v mych ocich uz je tresnickou na dortu a dusledek mnohem zavaznejsich systemovych problemu.
           Branit se covidove totalite nema smysl a je to v mych ocich ztrata casu, nebot nedojde-li „narovnani“ v ridicich strukturach (narodnich i evropskych), pak treba covidovou totalitu odezenem, ale chyba v ne/rizeni se projevi nekde jinde. Je to jako kdyz se protrhava prehrada- zacpes jednu diru, vedle se ti udela dalsi. problem neni pod, ale nad hrazi (respektive v hrazi same). Spatnou konstukci nevyresi flikovani jejich nedostatku, nebot za chvili se problemu nahromadi tolik, ze veskery produktivni cas venujes opravam. To zna kazdy kutil- oprava stareho pristroje ma limitu v case, vynalozenem na jeho opravu.

          • Jana

           ad: vittta
           Nemůžu teď v tom nepřehledníém vláknu dohledat, kde jsi žádal nějaký názor zkušeného lékaře-praktika – nebo
           tak něco. Teď jsem našla něco zajímavého.
           Kecy ze špitálu – se to jmenuje.

          • vittta

           Tenhle doktor je zajímavý tím, že úplně zpochybňuje tu nemoc.
           Nechat to bejt- a ono to ustoupí samo.
           No, alespoň to řekne.
           Třeba by to i fungovalo- no ale co když ne?
           Co když by se zhroutil systém?
           On připouští celkem malé výkyvy, které tady už byly u chřipky, říká i data, no ale NEKONTROLOVANÉ epidemie se nebojí, co, nebojí- je si jistý, že přijít NEMŮŽE.
           Na tuhle jistotu ale nemá informace, a jakkoliv je to praktik- rozhovor je z 1.11., nemůže vědět, co přijde za týden, za měsíc.
           Nemůže to vědět ani vláda, a tak -dle mého správně- dělá určitá opatření, ale ne kvůli tomu, že by se jim chtělo, ale na základě nějakých dat, vnitřních i zahraničních, ale také dle tlaku, který vyvolává mezinárodní situace, i vnitřní politická situace.
           Prymula najal nějakou firmu, co bojuje s desinformacema.
           Za ten měsíc s tím nikdo nic moc neudělal, jakkoliv se straší totalitou, informace jsou volně dostupné jakékoliv a pořád.
           Asi je někdo jen platil, nebo co vlastně dělali.
           Chvíli se v tom trošku motá, stovky lidí budou umírat na koronu, ale stovky lidí umírají už nyní, to spolu nesouvisí.
           Pak straší chlastem, nevím, data spotřeby chlastu by mě celkem zajímala.
           Závěr:
           Za ministra bych ho nechtěl, ani za politika, na to nemá, ale né že by byl tak blbej, ale je to takový dobrák.
           Sympaťák, lidový člověk, říkal, co si myslí,
           Jediné, s čím zásadně nesouhlasím je jeho názor, že se více méně nemůže nic stát- on to podává tak, že se nemůže stát nic horšího, než se už stalo v posledních letech, což ale v tomto případě zřejmě může- proto ta opatření.

       • Peter Matej

        Všetky lieky a vakcíny doteraz vyrobené sa podrobili klinickým skúškam po dobu najmenej 5 rokov,niektoré sa skúšali(zisťovali sa ich vedľajšie účinky)aj 10 rokov.Po klinických skúškach,rozhodol ŠÚKL o ich uvoľnení do predaja. a zistené vedľajšie účinky lieku či vakcíny sú vyznačené na príbalovom letáku.
        Ja som za to,aby sa používali vakcíny,ktoré prešli prísnym schvaľovacím procesom.Mechanizmus ich účinku je pomerne jednoduchý“.Pôvodca choroby sa zabije alebo oslabí tak aby neuškodil a potom sa dopraví do organizmu,v ktorom vyvolá imunitnú odpoveď vo forme tvorby protilátok.Potom,keď udrie skutočný patogén,tak už nemá šancu uškodiť,lebo ho zlikvidujú vakcináciou vytvorené protilátky.Takýto postup vítam a považujem ho za osožný a potrebný!
        Vakcíny proti Covid-19 sú celkom iné!
        To,čo má vyvolať imunitnú odpoveď vo forme tvorby protilátok pri „proticovidovej“ vakcíne,je produktom genetického inžinierstva,Do bunky má tento produkt dopraviť vírus,napádajúci šimpanzov.Tento postup s „opičím“vírusom nebol použitý ešte nikdy pri výrobe vakcín!No a napokon vakcíny,ktoré nám budú vnucované neboli klinicky skúšané po dobu ktorú predpisuje zákon a preto sú možné vedľajšie účinky na zdravie neznáme!To sú dôvody pre ktoré nemožno porovnávať lieky a vakcíny ktoré sa v súčasnosti používajú s novými,neodskúšanými vakcínami proti Covid-19!

        • vittta

         Když to bude fungovat- proč ne.
         Ale když to tak čtu…..já jsem se už mnohokrát divil, když byl nějaký lék na rakovinu, a teď nějaký doktor v TV tvrdil, že ho nelze použít, protože není vyzkoušený.
         Umírajícímu to je ale veskrze jedno, má umřít s progresivní prognozou za 3 měsíce bez léku, nebo za 3 měsíce s lékem?
         S tím neodzkoušeným lékem ale má jednu věc, kterou bez něj nemá.
         Naději.
         Na rozdíl od bezléčeného stavu mnohokrát reálnější.

         • Peter Matej

          Podanie neodskúšaného lieku smrteľne chorému pacientovi s rakovinou,alebo na niekoľkým smrteľne chorým pacientom na rakovinu je zase niečo úplne iné,ako neodskúšanou vakcínou zaočkovať miliardy väčšinou zdravých ľudí!Aby bola vakcinácia účinná,musí dosiahnuť preočkovanosť populácie hodnotu 80+%. Na Zemi žije v súčasnosti viac ako 7,5 miliardy ľudí! Aktuálne je vo svete evidovaných čosi cez 1 milión obetí koronavírusu o ktorých sa nevie presne,či zomreli na Covid,alebo s Covidom!
          Vittta!Prirovnanie neodskúšaného lieku proti rakovine podaného zomierajúcemu pacientovi s neodskúšanou vakcínou ktorou má byť zaočkovaná väčšina populácie Zeme je podľa mňa ..no…povedzme nekorektné!

          • vittta

           Ne, to nebylo přirovnání.
           To já jenom píšu, že mi to nikdy nešlo do hlavy, ale nyní už to chápu, proč to tak je.
           No a ta vakcína…zatím mě jí nikdo nenutí.
           A na Slovensku mají být určité podmínky, no ale zatím jsem nečetl, že je k tomu už připravena konkrétní vakcína.
           Takže pokud nemáš konkrétní vakcínu, moc nechápu, proč jí považuješ za nevyzkoušenou.
           Dodám, že mi mohl nějaký odkaz uniknout, takže jsem mohl něco přehlédnout.
           Tady se předběžně hodně nadává na něco, co zatím vůbec není- což je novinka, nutno říci zdařilá.
           Takže když milion chvilek neuspěl svulgárním ruským švábem Zemanem, a trestně stíhaným StBákem, tak se jede v kritice něčeho, co zatím vůbec neexistuje- ale existovat by mohlo.
           Fakt dobrá finta- a ta funguje.

          • Peter Matej

           Konkrétne vakcíny sú pre nás už objednané a čaká sa už len na rozbeh ich výroby.Odhad začatia celoplošných vakcinácií počíta s termínmi koniec decembra-začiatok r.2021,aby sa zábránilo prípadnej 3 jarnej vlne Covidu-19.EÚ pre nás zakontrahovala 400miliónov vakcín od britskej f.AstraZeneca .K dispozícii bude aj nemecká vakcína od CureVac,BioNtech-Pfizer a iné!
           Ja len dúfam,že k tej vakcinácii nakoniec nedôjde!To však nič nezmení na nástupe inej,“ekonomickej“ pandémie,ktorá sa volá “ Veľká Hospodárska Kríza 2021 – ?“.Tá bude mať na svedomí celkom isto viac ľudských obetí ako Covid-19.

          • Kamil Mudra

           Mě, Peter, na celé té záležitosti okolo vakcín vadí nejvíc ta připitomělá strategie odsunující úplně bokem Ruskou vakcínu, která je založena na tom kladném principu, který výše popisuješ, byla vyvinuta jako první a tedy je už nejdéle prověřovaná. A to nepíšu proto že fandím Putinovi (i když fandím) ale proto že se zase politika a byznys serou do oblasti kde by neměly mít co pohledávat v zájmu celého lidského rodu.

     • vittta

      Nebo mě napadla jiná populární finta.
      To zase se tvrdí, že masožravci (lidští) děsně zatěžují planetu, protože živočišná výroba velice zatěžuje půdu, resp. na nějaké Kj získané energie je třeba tolik m2, a na ty samé Kj rostlinné je třeba tolik m2, a ty rostliny potřebují celkem zásadně méně místa.
      Rozmíš, na 1 kg vepřového je třeba 50 m2 půdy, a na 1,5 kila pšenice jen 1m2, energetická hodnota je stejná.
      Ta čísla jsou příklad, ale existuje plno tabulek, kde se to ukazuje, a srovnává- a jsou to tabulky, pracující s fakty,né žádnými smyšlenkami.
      Teď je k tomu taková omáčka- že to vlastně ohrožuje lidstvo, také ta zvířata trpí u porážky, a nespočet keců…a také to není úplně mimo, zvíře asi není nadšené z vlastní porážky, a další a další argumenty, které některé jen logicky vypadají, protože taková slepice je daleko šťastnější ve vlastní kleci jak někde ve výběru, protože jak jich je více jak 5, už se rvou a šikanují, a pořádek v tom musí dělat kohout, což ale málokdo ví.
      No…takže i celkem chytrý člověk, když se na ta čísla mrkne, nabude dojmu, že ve veganství je budoucnost lidstva.
      Teď ještě čím budeme hnojit, že ano- ale to se decentně vynechává, takže se hnojí nějakými chemikáliemi, půda sice rodí, ale nezadržuje vodu, a další a další finty, které nezmám, páč nejsem zemědělec.
      Co na první pohled vypadá jasně, je na druhý komicky nefunkční, ba zhoubné.
      Jako když si nějaký snílek myslí, že na koni jezdí zadarmo, protože do něj nemusí lít benzín, a že kůň je ekologický, protože se mu nekouří z vejfuku.
      Ve skutečnosti vyprodukuje kůň více zplodin, jak auto, a jeho provoz je dražší, a životní prostředí více zatěžující, kdybych to chtěl brát do důsledku.
      Darmo psát.

      • Kamil Mudra

       „Ve skutečnosti vyprodukuje kůň více zplodin, jak auto, a jeho provoz je dražší, a životní prostředí více zatěžující, kdybych to chtěl brát do důsledku.“
       Tak to mi vysvětli tak abych tomu rozuměl. Existuje po staletí známá zkušenost že na určitou plochu potřebuješ poměrově nějaké množství skotu, právě kvůli tomu co produkuje (hnůj), abys hospodařil na zdravé půdě. Kůň sice není tak výkonný jako traktor, ale oproti němu tak nezdravě neudusává půdu, což je zásadní plus pro její nasákavost tj. udržení vody v krajině. No a pokud máš na mysli jeho prdění. tak prdí kde co, včetně nás, a i pro ty prdy má příroda své mechanismy na zpracování. Takže jediné s čím mohu souhlasit že ježdění na koni není zadarmo, protože za současných podmínek ho provází vysoké náklady za ustájení a péči. Protože jde o hobby. Ale v končinách kde je kůň běžnou pracovní jednotkou vyjde svého majitele a uživatele relativně levně a má na jeho údržbu levnější náklady než na údržbu sebe samého.

       • vittta

        Tomu moc nevěřím, že vyjde levně, či levnějši, ale nemohu to nijak dokladovat.
        Ono to ani nejde, traktor se rozbije- dá se opravit, za tolik a tolik, i kůň může onemocnět, veterináš není zadára, a jak kůň pojde, už ho nic nespasí.
        Také má kratší výkonové období, to všechno se počítá.
        Já to ale myslel spíše ve smyslu „koně“.
        To kdyby byl jeden kůň a jedno auto, tak dejme tomu ten kůň poškodí to životní prostředí méně, teď může být deset, sto koní, i tisíc- vůči stejnému poču aut, a do určitého počtu ten kůň bude ekologičtější, ale pak to půjde srtmě opačně.
        Koně v tom smyslu nemohou být řešením pokroku, že jako mít koně, tak máme zdravo.
        A ani nikdy nebyli…se někdy podívej, jaké byly zácpy na konci 19 století, to jsou fotky, a v Římě nebo jiných velkoměstech starověku také nebylo k hnutí.

    • oh

     Idiotů je na světě zřetelný nadbytek. Policajti jich v nejmenovaném pražském klubu našli bez jednoho 120. Tedy pardon, oni to vlastně nebyli idioti, ale hrdinové, co mají svá práva:
     „Říkala jsem jim, že máme svá práva, celá situace byla dost děsivá. Nakonec jsem z klubu vyšla jako poslední, asi kvůli tomu, že jsem si na ně otevírala pusu,“ uvedla mladá Francouzka, která je v Česku na studijním pobytu Erasmus. Doplnila, že večírky se v klubu konaly poslední dva týdny. Účastníci akce neměli roušky. „Byl to nelegální večírek, tak proč bychom měli mít roušku? Já jsem covid už prodělala, takže se nebojím,“ dodala.
     Kde kurva dotyčná „Erasmusanka“ přišla k nápadu, že tu „chřipečku“ nemůže klidně dostat znova – takové případy už byly a jak dlouho trvá imunita po prodělání této konkrétní choroby není zatím jasné. Existují náznaky, že u bezpříznakových a lehkých průběhů imunita nijak zvlášť trvanlivá není.
     https://vtm.zive.cz/clanky/imunita-vuci-covid-19-muze-vyprchat-jen-2-az-3-mesice-po-infekci-naznacuje-cinska-studie/sc-870-a-204523/default.aspx
     Ovšem vyzkoumali to Číňani a ti, jak všichni vědí, umí jen kopírovat a lhát.

     • orinoko

      Ovšem , idiotů je nadbytek. Nejhorší jsou ale ti, co mají za svatou zdviženou pazouru K.H. Hamáčka. Covida nikdo neviděl a nikdy neuvidí. Jen strach je dechberoucí – wow!
      Zítra začne atomová válka. Co bude horší? Covid nebo atom? Posraní si můžou vybrat.
      Žasnu nad tím, jak se roušky ropuchy povalují všude možně. Vlastně to vypadá už jak psí lejna, maximálně se to hodí do koše. Jak vypadá jejich likvidace? Nikdo se neptá. Také proč? Skok covida na chrbtici je medyjálně in. Slovenský Matovič na vakcínu půjde až jako poslední. Prý jako kapitán. Ale věc je jasná – jde o nemoc šílených krav. A volů.

      • oh

       „Covida nikdo neviděl a nikdy neuvidí.
       No a co? Elektromagnetické vlny ani radioaktivní záření jsem také nikdy neviděl Nikdy jsem neviděl žádný atom, o protonech, neutronech, elektronech a další elementární havěti ani nemluvě, přesto lze mít za prokázané, že tohle všechno existuje.

       P.S. Začínám dávat přednost atomové válce. Jednak to asi bude rychlejší a druhak, nebudu muset nikoho přesvědčovat, že to opravdu vybouchla jaderná hlavice a ne jen nafouknutý igeliťák.

  • vittta

   To už jsem povýšil na Guru, a vy odkazujte útok satana, jo?
   Hustý.
   S fanatismem se nedá nic dělat, Astře, ale pokuste se někdy o nějaké vlastní argumenty.
   Tenhle odkaz jsem ještě neviděl, ale ti Chaunové a Duškové a tihle náboženští snílci mi moc seriozní nepřipadají, co se běžného života týká.
   Nic proti nim, ale já do těhle vod nevstupuji, a považuji to nejvíce za vymývání mozků umělým duchovnem.
   To bere blbé konce, ze sektáře je sekta, a ze sekty nadnárodní náboženská organizace, a jakkoliv si mslím, že i potrava ducha je třeba, těmhle organizacím věřím ještě méně, jak u mě celkem málo oblíbeným katolíkům.

   • astraustralia

    Vse marno vittta:-)
    Prave jste potvrdil ze Chaunove a Duskove jsou na Vas malo, ze Flegrovani je Vasemu vnimani sveta blizsi,
    k cemu Vam pak Astrovi vlastni argumenty, pro Vas jen ztrata casu:-)
    Minimalni vira v nabozenske organisace svedci o Vasem prehledu, ted jeste rozsirit o ty spravne jine stejne nebo jeste vice neduveryhodne a budete myslitelem hodnym nasledovani. :-)

    • vittta

     Psal jsem o Flegrovi, nebo o vámi často odkazovaném Chaunovi a Duškovi?
     A jsou pro mě málo, to se přiznám.
     Nebo spíše, jsou někde jinde.
     A jelikož jsem se v životě už s někým, kdo byl „někde jinde“ setkal, a vedl s nim(i) dlouhé hovory, nejsem žádný jejich příznivce.
     Chápu, že někdo se tímto hluboce zabývá, ale nepodporuji to.
     Už jen to, že pro vás jsem tím nějak ztratil na ceně svědčí o tom, že můj postoj je správný.
     U mě nikdo jinými názory na ceně neklesá.

    • Kamil Mudra

     Tedy, Astře, ty víš že se na poli duchovna dost často shodujeme. Ale to video „Slováci probuďte se!“ které jsi tady: https://janica9.wordpress.com/2020/11/23/osobni-svoboda-a-rozum-jsou-nekompatibilni/comment-page-1/#comment-91861 odkázal je svým provedením manipulací tak těžkého kalibru že by ho i Goebels považoval za notně přemrštěné. A to i přesto že obsahuje některá dost významná zrnka pravdy, kerá však lze vyzobat i z důvěryhodnějších pramenů. Takže, i kdybych byl skalním odpůrcem antikovidových opatření, měl bych těžký problém použít ho coby argumet vůči oponentovi s jen trochu fungujícím zdravým rozumem.

     • astraustralia

      Kamile pouzito jako informace o tom ze na Slovensku zavadi ci uz zavedla vlada opatreni daleko prekracujici opatreni v CR.
      Povinne testovani aby se nakonec ukazalo ze jen mene nez 1% bylo shledano positivni je overeny a nezpochybnitelny vysledek. Podobne se udajne chova i vlada Recka ktera rozdava pokuty jako na bezicim pasu.
      Pritom dopady opatreni ci naopak neopatreni nejsou az tak zavratne rozdilne odpovidajici az 300krat vetsi nakazlivosti virusu 19 proti virusu chripky.
      V aute jsem pred par dny poslouchal epidemiologa a ten porovnaval“smrtelnost“ Australie (3 na 100tisic obyvatel) proti Spanelsku Italii Belgii Anglii kde jim to umiralo na ci s Coronavirusem nejvice a cislo se pohybuje 6 az8 umrti na 100tisic.
      Otazka na kterou neexistuje odpoved zni kolik by bylo zemrelych kdyby se neudelala oaptreni zadna?
      Jako v r.1918-19 vice nez 50 millionu?
      Experti jako Flegr vedi o ulicich plnych chlazenych marnic a tomu je treba zabranit za kazdou cenu, a jen IDIOTi budou volat po takovem nesmyslu jako svoboda ci demokracie!!!
      Zde nemame uz 21 dni zadny pripad positivne testovaneho. Stale plati prisna kontrola nove prichozich s vyhodou snadnejsi kontroly tim ze mohou jen priletet ci priplout a bez vyjimky musi do karanteny. Karanteni hotely hlidane policii to jisti.
      Nesvoboda jen v tom ze pokud chci do hospody baru jineho servisu musim udat jmeno adresu nebo mobil na to nas uz natrenovali a lide se s tim uz smirili.
      TRASOVANI cili sledovani pohybu kazdeho obcana a premena na ovcana ktere tu uspesne funguje je pro Tebe je to jen lidumilna pece vlady o blaho a zdravi obcana nebo to je i neco jineho ?

      S cim se budeme nuceni smirit priste ? S opatrenimi a la Matovic a nasrati lide kteri se bouri a volaji Slovaci probudte se je manipulace tezkeho kalibru?
      Jakeho kalibru jsou prikazy a zakazy ?
      Jak dal podle Tebe?

      • Kamil Mudra

       Jak dál? Astře, já nevím. Ale určitě ne za pomoci takových videí jako to které jsem krititzoval. Protože to je ta nejlepší voda na mlýn každému kdo potřebuje tvrdit že odpůrci vládních nařízení jsou buď pitomci které něco takového dokáže oslovit, nebo manipulátoři brnkající na nejnižší pudy neznající míru. Už jen ty historické záběry „vylepšené“ covidovými titulky! Víš co mi to hned připomělo? Takové ty plakáty z Hitlerovského Německa s vyobrazením toho nejodpornějšího ruského mužika (nebo případně žida) a pod tím řečnická otázka: „To je tvůj bratr?!“

       Žijeme, bohužel v době, kdy se oponent neudolává propracovanými argumenty ale místo toho se uřve prázdnými slogany a tím že se nepustí ke slovu. Tenhle styl vyhovuje takovým lidem kteří by se nikdy neměli dostat ke kormidlu, ale protože je praktikován a jim vyhovuje, tak je k tomu kormidlu vynese. A jakmile už tam jsou, tak na ně ani stejný styl „argumentace“ vycházející z ulice (a ta ničeho jiného schopna není) nemá vliv. Ani v tom jejich patře nejsou porazitelní nikým jiným než kreaturou stejného typu – jen agresivnější – takže situaci panující u kormidla jakékoli jejich soupeření nijak nevylepší, spíše naopak.

       Že si ulice žádné řešení nevynutí, to už nám třeba Francie předvádí řadu let, tedy nemá ani smysl se něčeno takového účastnit, pokud ti nejde jen o to „upustit páru“. A kdyby i byla větší svoboda slova na internetu tak to ničemu nepomůže protože ta slova jsou jen bzučení mouchy pro uši které by jim měly naslouchat a brát je v úvahu při svém rozhodování.
       Takže – jak dál? Asi pořád stejně – rozsévat zdravá semínka mezi lidi a doufat že jednou vzklíčí tam kde je jich třeba. A pro ten případ dbát o to aby ta semínka měla potřebnou kvalitu. Nebo aspoň tu nejlepší jakou jim dokážeme dát.

      • pacifista

       *Smrtelnost“ Australie (3 na 100tisic obyvatel) proti Spanelsku Italii Belgii Anglii kde jim to umiralo na ci s Coronavirusem nejvice a cislo se pohybuje 6 az8 umrti na 100tisic.

       Zde nemame uz 21 dni zadny pripad positivne testovaneho. Stale plati prisna kontrola nove prichozich s vyhodou snadnejsi kontroly tim ze mohou jen priletet ci priplout a bez vyjimky musi do karanteny. Karanteni hotely hlidane policii to jisti.

       TRASOVANI cili sledovani pohybu kazdeho obcana a premena na ovcana ktere tu uspesne funguje je pro Tebe je to jen lidumilna pece vlady o blaho a zdravi obcana nebo to je i neco jineho?*

       Austrálie je specifický stát v tom smyslu, že je sám na velkém ostrově. Může lépe kontrolovat svoje hranice, nemá sousedy se kterými by narušoval svými nařízeními některé příhraniční vztahy. Není to Evropa, kde je států mnoho, každý z nich má jiný názor a musí se s nimi nějak vydržet. Krom toho jsou v Austrálii obrovské vzdálenosti a není nouze o velké soukromé pozemky, které občany izolují od sebe. Ve velkých městech je to asi o něco horší ale i tam bude víc místa. Je to pravý opak jako u nás, kde je nejhustší osídlení na km čtvereční. Prý i v 68 říkali vojáci: Sámyj górod, sámyj górod.

       • pacifista

        Pro trasování již takové pochopení nemám. Může stačit takové, že nemocný a někdy jeho příbuzný, dá seznam osob, které během posledních 3. dnů navštívil.

 2. Peter Matej

  Od začiatku XX.storočia do dnes,boli vyhlásené tieto pandémie :
  Španielska chrípka v r.1918-1919.Počet obetí 50 miliónov.
  Ázijská chrípka v r.1957-58.Počet obetí 1,1 milióna.
  Hongkonská chrípka v r.1968-69.Počet obetí 3 milióny.
  Prvá pandémia koronavírusu SARS-CoV.Podľa WHO sa predpokladá,že môže pochádzať z netopiera.Epidémia SARS postihla 26 krajín,ochorelo 8 tisíc ľudí a zomrelo 800.
  Prasacia chrípka v r.2009-2010.Počet obetí 152 až 500 tisíc,(odhad)
  MERS -CoV v r.2014-2015,počet obetí 858 ľudí.Pôvodca koronavírus,predpokladá sa,že od netopierov
  Ebola v r.2014-2016,počet obetí 11 308 ľudí
  Covid-19 v r.2020- trvá.počet obetí zatiaľ cez 1 milión!
  https://noizz.aktuality.sk/zaujimavosti/epidemie-a-pandemie-posledneho-storocia/dbervzj

  • vittta

   Vidíš, a tohle mě právě sere.
   Všude u všech těch epidemií se nosily roušky, u AIDS je nahradily kondomy.
   To ještě asi lidé nevěděli, že jsou neúčinné, jak jednoznačně prokázal Dr. Roger Hodkinson v článku, odkázaném Janou, a další odborníci, na jejichž jména si nevzpomínám.
   Jenže to se mi nehodí do krámu, protože rousku nosím- tedy jen uvnitř- a tak je mám chudáky za idioty.

   • Peter Matej

    Vieš Vittta!Neviem ako je to u vás,ale u nás človeka bez rúška nestretneš.Všetci disciplinovane plnia nariadenia.Jasné,že sa nájde sem tam výnimka,veď aj sám Matovič sa zúčastnil svadby a pristihli ho bez rúška,ale nariadenia sa plnia!To že to ľudí serie,že proti tomu protestujú a sem-tam sa aj vzbúria,je prirodzené!Ja som naopak rád,že tento náš národ je ešte vôbec schopný nejakej vzbury.Lebo ak už toho schopný nebude,tak prestane ako národ existovať.

    • vittta

     U nás je to půl n půl.
     Venku.
     Uvnitř jí nosí 95% lidí, v obchodech musí, na benzínkách nebo tak se to sice musí také, ale nikdo to nekontroluje, a záleží na obsluze.
     Klídek, pohoda, tabáček- se tomu říká.
     A že proti tomu lidé prostestují považuji za tupost.
     Né kvůli tomu protestu, to je v pořádku.
     Ale kolik lidí protestuje proti cigošům, negrům…nebo třeba u nás jsem někde četl, že bez chytrého telefonu už nebude možné mít bankovní účet.
     A už se mi stalo, že mi nevzali balík- bez nějaké aplikace.
     No- kolik lidí protestuje proti šmírovací elektronizaci společnosti?
     Proti zničujícímu inkluzivnímu školství, proti buzerantizaci společnosti, proti 50 pohlavím, a těmhle věcem?
     Kolik?
     Hlavně že se najdou odvážlivci, co protestují proti rouškám.

      • Kamil Mudra

       To je ale spíše důvod k protestu pro rouškaře než antirouškaře. Předpokládám že antirouškař by si v té situaci také roušku nevzal.

       • Peter Matej

        Nejde o vzťah rúškári vs.antirúškari! Dobre vieš,že ide o princíp,“vodu kážu,víno pijú“!Napokon,v tých demonštráciách u nás boli obe „sorty“-rúškari aj antirúškari!
        embéčko napísal,že má plné právo báť sa novej,neznámej choroby.Ja mu ten strach dožičím,ale zároveň chcem aj ja mať právo na svoj názor! A ten je takýto: Svojim vekom som príslušný už do najohrozenejšej skupiny 69+ a prehlasujem,že z tých pár dní,mesiacov,možno rokov-bohvie, ktoré mi ešte zostávajú,nemám chuť prežiť ani jeden deň v strachu.Chcem žiť normálny život penzistu!Kto sa chce báť,nech sa nechá zaočkovať proti Covid-19. Možno,že naozaj neochorie!A možno,že tá vakcína spôsobí,že zomrie na niečo iné ako na Covid-19.A keď sa naozaj chce poistiť pred tým koronavírusom,nech nevychádza z domu,odmieta návštevy príbuzných a priateľov a presťahuje sa do dobrovoľného vyhnanstva niekam,kde veľa ľudí nestretne.Ja zbytok svojho života takto prežiť nechcem.Strach z neznámeho!Veď sa treba pozrieť,kto ten strach do spoločnosti vnáša a aké dôvody ho k tomu vedú!Od strachu posratý človek sa jednoducho na žiadny protest nezmôže! Nie len proti krízovým epidemiologickým opatreniam,ale nezmôže sa na protest už proti ničomu!Lebo raz posraný,celý život posraný!Pripomeniem,že byť zdravo opatrný je niečo iné ako byť vystrašený!Čo sa smrti týka,som viac-menej fatalista a súhlasím s tvrdením,že čo sa má stať,to sa stane!

        • embecko

         „embéčko napísal,že má plné právo báť sa novej,neznámej choroby.Ja mu ten strach dožičím,ale zároveň chcem aj ja mať právo na svoj názor!“
         Vem to realisticky, Peter. Co pro to udelas? Nic! A kdybs i udelal, bylo by ti to k nicemu.
         Neboli rozdel a panuj…tak si parta otroku na blogu u Janiky navzajem vycita sve postoje.
         A proc se tak deje? Protoze se svym neodvratnym zotrocenim nedokazeme nic udelat.

         • Peter Matej

          A kdybs i udelal, bylo by ti to k nicemu.
          To je fakt!Ale vždy,keď vidím,že sa ľudia prestávajú chovať ako ovce a vyjdú demonštrovať na námestia,tak ma poteší,že v tom nie som sám!Nikomu nerastú stromy do neba!Ani dnešným globálnym manipulátorom.Ide už len o to,ako má ten-ktorý národ
          nastavený stupeň voľnosti pre tolerovanie ich zhovädilostí!
          Zlomové bude zrejme obdobie,keď sa začne vakcinovať proti Covid-19.V Ústave väčšiny štátov je zakotvené právo odmietnuť liečenie,medikamenty aj vakcináciu,ak to občan z akýchkoľvek dôvodov nechce.(povinnosť podpísať informovaný súhlas s liečbou).Tak možno očakávať,že za a) Dôjde k zmenám v Ústave-na Slovensku už je vypracovaný návrh takejto zmeny :
          https://www.hlavnespravy.sk/pravomoc-parlamentu-menit-nie-je-silou-nicit/2362728
          alebo za b) prídu k slovu sľuby a tresty.Napr.zákaz zamestnať ľudí,ktorí odmietli vakcináciu.Alebo zákaz vychádzania z domu,prosto,totálny lockdown a totálne obmedzenie akýchkoľvek práv pre ľudí,ktorý si len uplatnia svoje ústavné práva.Vznikne výbušná situácia,lebo ani zamestnávatelia nebudú nadšení z toho,že im kopa ľudí nenastúpi do práce.Osobne si myslím,že výskum a výrobu vakcín zaplatíme všetci aj napriek tomu,že tie vakcíny nebudú použité v očakávanom množstve a s očakávaným účinkom.Tak ako v r.2009-2010 skončia vakcíny v spaľovniach.Pandémia Covid-19 odznie tak ako všetky predchádzajúce a začnú nás trápiť celkom iné problémy.Napríklad,ako prežiť hospodársku krízu.

        • Kamil Mudra

         „Dobre vieš,že ide o princíp,“vodu kážu,víno pijú!“
         Jistě že vím. Také ale vím, že pokud nebude vůle na vlivnějších místech než je ulice, tak se můžete klidně udemonstrovat a nic se tím nezmění. Podívej se u nás: Proti Babišovi se demonstrovalo o sto šest a je tam pořád. Primulovi stačilo aby vylezl před putyku bez roušky a šel od válu dříve než někdo stačil nějakou demošku zorganizovat. Co tedy demošky řeší?
         Ale tobě Peter, přece nikdo nemůže nařídit abys se bál. Ty přece nemusíš žít ve strachu. Připadají ti vittta nebo sax nějak vystrašení? A nebo třeba já? Jak píši o kousek výše: z ulice nic nevyřešíš a dál než na ulici se v tom svém odporu asi nedostaneš, protože kdyby ano tak bys to neřešil tady.
         Tak si klidně žij svůj normální život penzisty a na ty vystrašené se shovívavě usmívej i když to přes roušku nebude vidět. Nos ji na obličeji jen tam kde se tomu nemůžeš vyhnout a v ostatních případech v kapse – tak jako každý kdo bere „dobu covidovou“ s nadhledem. Máš přece ve svém věku dost rozumu abys dokázal posoudit kdy je jí zapotřebí.
         Na skutečné lámání chleba dojde až ve chvíli kdy bude nařízeno povinné očkování. Pak můžeš svým odmítnutím podepřít jeho odpůrce a bude-li vás dostatek – nepodaří se ho prosadit. A když bude i navzdory tomu prosazeno, zastřelíš se kvůli tomu? Nebo postřílíš ty co tě budou chtít naočkovat násilím? Myslím že něco takového neuděláš ani ty, ani ti všichni co proti tomu už teď brojí na internetu (nebo na ulici). Každý nakonec sklapne a pokud to očkování přežije ve zdraví, tak si na to za pár měsíců, po zrušení současných nařízení už ani nevzpomene, protože se bude trápit jinými problémy.
         No a pokud to očkování povinné nebude? Dopadne to úplně stejně. Snad už žiješ dost dlouho abys si uvědomil že takhle to chodí.

         • Jana

          Máš sice pravdu, Kamile, ale má ji i Peter.
          Samozřejmě, že svrhávat vládu pouličními demonstracemi je nesmysl, ale když se lidé neozvou, politici si to „přečtou“ jako tichý souhlas. Tichý a spokojený. Ani nestálo za to, zvednout se z kanape a jít volit – vžfyť jiná vláda by nevládla líp.
          Je to asi 2-3 roky když ve volbách byla poněkud meněí účast voličů než je běžné a politici (myslím z ODS a TOP, možná i STAN) se takhle spokojeně vyjadřovali. Dělají to dobře, mohou bez obav pokračovat dál, národ je spokojený. .
          Četla jsem kdysi jedno přísloví – prý arménské:
          „Popudíš-li vládce, obrať se k lidu. Popudíš-li lid – UTÍKEJ“. Mělo by se něco podobného dát na vědomí i našim všemocným politikům. Ne že by to mělo někdy faktický úspěch, ale trochu strachu jim rozhodně neuškodí. Naopak.

          • vittta

           No a…jak si to konkrétně představuješ?
           Lid že by jako svrhnul vládu, a….,co dál?
           Je nějaká lepší?
           O to tady kráčí, může být leda horší.

          • Jana

           Snad jsem jasně napsala, že „Samozřejmě, že svrhávat vládu pouličními demonstracemi je nesmysl“ – nebo snad ne?
           A myslela jsem tím, že nesmysl je svrhávat vládu DEMONSTRACEMI. Ale dát jí na vědomí, že se nám něco nelíbí, je přece úplně jiná záležitost. Je to způsob komunikace mezi vládou a „lidem“. Jak jinak chceš s vládou komunikovat?
           Nebo s vládou se nekomunikuje NIKDY? Jen se mlčí a poslušně plní co vlády přikážou?

          • Kamil Mudra

           „„Popudíš-li vládce, obrať se k lidu. Popudíš-li lid – UTÍKEJ“.“
           To mohlo platit v době kdy ještě vlády rozhodovaly o lidu srozumitelných záležitostech a metoda „Rozděl a panuj.“ nebyla tak propracovaná. Dnes nemáš na jaký LID se obrátit, protože do lidu bylo navráženo tolik všelijakých názorových klínů že o nějaké soudržnosti nemůže být řeč. Ferda s tebou nepůjde demonstrovat za potravinovou soběstačnost, protože ty s ním nesdílíš názor na stejnopohlavní manželství, kadeřnice Mařenka s tebou nepůjde proti EET, protože máš jiný názor na uprchlíky než ona, Lojza ti nepodepíše petici proti zmršené školní inkluzi protože jsi volila Zemana…atd. atd.
           Takže počítat můžeš jen s tupými mozky, fungujícími na naučené slogany jejichž obsah neumí v dialogu ani obhájit a jsou s tebou ochotni kráčet i pod nic neříkajícím transparentem: „PROČ? – PROTO!“ Časy kdy se pod jedním praporem dokázali sejít, navzdory dílčím neshodám umělci, inteligence i dělný lid, protože se shodli na něčem pro ně opravdu zásadním, už patří jen do říše pohádek.
           Tohle vlády už dobře vědí, protože se na rozdíl od lidu dokázaly poučit a ty rozhodující nastrčené figury, které nemají dostatek vlastního rozumu, mají k dispozici chytré profíky, které se podařilo v průběhu času z řad lidu vyzobat a za patřičný bakšiš obrátit proti němu. Ti už dobře vědí jak zacházet s emocemi, právničinou, jak využít techniku, média, „průzkumy“ veřejného mínění… i jak odstavit od kontaktu s lidem „nepohodlné“ osobnosti, které by byly schopny či ochotny postavit se do čela jakékoli alespoň trochu účinné revolty proti opravdovým nešvarům.
           A pak to vypadá tak jak nastiňuje vittta zde: https://janica9.wordpress.com/2020/11/23/osobni-svoboda-a-rozum-jsou-nekompatibilni/comment-page-1/#comment-92025

          • Medenka

           „nemáš na jaký LID se obrátit, protože do lidu bylo navráženo tolik všelijakých názorových klínů že o nějaké soudržnosti nemůže být řeč. Ferda s tebou nepůjde demonstrovat za potravinovou soběstačnost, protože ty s ním nesdílíš názor na stejnopohlavní manželství, kadeřnice Mařenka s tebou nepůjde proti EET, protože máš jiný názor na uprchlíky než ona, Lojza ti nepodepíše petici proti zmršené školní inkluzi protože jsi volila Zemana…atd. atd.“

           Ano, ale tak to fuinguje odjakživa. Na Západě. Tam má velký vliv hodnotový postoj subjektu, mám-li mu vyjádřit JAKOUKOLI podporu.

           Příklady:

           1) je pro mne výhodné koupit si „kapitalistické“ tričko od korportace mající atraktivní modní design, výbornou kvalitu (nesrovnatelnou s konkurencí), ale vykořisťuje děti na pracovišti připomínající komunistický pracovní lágr a ne moderní fabriku se všemi vymoženostmi které běžně existují na Západě (ony továrny „za městem“ mají v rámci komplexu několik resturací, kadeřnictví, fitness, služby estetické medicíny, masááže atd. Mají pro zaměstnance slevové karty atd.)

           2) Nepodpořím výstavbu obchvatu který zvýší ekologický standard v místě mého bydliště, bude-li jej vykonávat firma používající neekologické technologie, nelze vytkloukat klín klínem – resp. vzít za své účel světií prostředky (vypouštět při této činnosti nadměrné exhalace nebo protizákonně nakládat s odpady)

           3) Budu bojkotovat snahu politické strany snažící se mi přidat peníze tím, že mi sníží daně (tak jako to udělalo neoliberální duo ANO-ODS – snížením daně z příjmu na rusko-zakavzkazký „standard“ daňové „solidarity“ na úrovni bakšišného 15%) byť by mi to dnes přineslo úspory na úrovni roční minimální mzdy, přesto je budu brát za společensky škodlivé a proti podpoře takových stran aktivně občansky vystupovat

           4) Aktivně vystupovat proti vládě či politickým hnutím podporujucích zahraniční režim, co aktivně podporují režimy, které vězní či vedlou násilnou represi proti lidem pro jejich právo chtít se cítít jiným pohlavím než j do kterého se narodili, a za pomocí moderní medicíny si jej nechat změnit, stejně jako ženy za to, že tvrdí, že mají právo rozhodovat o svém tělu – tedy v případě našich sousedů jako je např. Polsko- budu považovat za stejné tmáře jako pány ze Saudské Arábie, v případě že budou krominalizovat ženy za právo na interupci plodu do třetího trimestru gravidity a budu bojovat proti jakémukoli prospěchu z našeho vzájemného obchodu s takovými režimy, a zisk byť tady zdaněného pro jakéhokoli českého podnikatele, budu brát za znesvěcení té úrovně svobody jakou zcela NEKOMPROMISNĚ považujeme my tady v ČESKU jako nepřekročitelnou SAMI PRO SEBE – a za morální hazard sami se sebou za pár milionů dolarů. Nic nestojí víc než nepřekročitelnost standardů co vybojovali naši předci na barikádách klasických buržosnách revolucí anebo na demonstracích za lidská práva na barikách v Paříží, Londýně nebo New Yorku v na přelomu 60. a 70.let.

           Když byste udělal podobnou anketu pro různé sociální skupiny od Hofu přes Innsbruck přes Utrecht, až po Bruggy nebo Caen – dostal byste v nemalém procentu stejnou odpověď. Můj odhad bude že bude nejen nadpoloviční, ale že bude na úrovni 60% a možná i viíce.Tak co se divíte, že v Česku to začíná fungovat podobně?

      • vittta

       No jak píše Kamil- svým způsobem je Matovič hrdina odboje.
       Mno…..ale vážně, ten chuj je drzej jak vopice, to je skutečný vrchol arogance, já jenom jsem zvědavý, jak dopadne u dalších voleb.

       • embecko

        Podle Chmelara ma velke sance na to, byt znovu zvolen.
        Ja uz jsem lidu par jeho poslednich sanci dal a uplne posledni byla ta s Realisty a Robejskem (ev. SPD). Opravdu nemohu cekat vecne, az lid dostane rozum, nekdy k jeho zatraceni dojit muselo, coz se take stalo.

        • Peter Matej

         embéčko!
         Nemá žiadne šance byť znovu zvolený!Nie preto,že by sa nenašlo dosť hlupákov ktorí by mu dali hlas,ale preto,že on sám už premiérom byť nechce.Toto je pre politika a politické strany zlá doba a do ešte horšej doby smerujeme.Ak dnes platí,že je výhodnejšie sedieť v opozícii ako vládnuť,tak zajtra to bude platiť dvojnásobne.Signifikantné je,že hneď po vyhlásení výsledkov volieb novinári odfotili na parkovisku prísne stráženého a oploteného veľvyslanectva USA auto patriace pol.strane OĽANO,predsedom ktorej je Matovič.
         Kamil!
         Tak si klidně žij svůj normální život penzisty a na ty vystrašené se shovívavě usmívej i když to přes roušku nebude vidět.
         To nemyslíš vážne!
         Keby som mohol kľudne žiť svoj normálny život penzistu,tak by som sem nevypisoval!

         • oh

          „Odříkaného chleba největší krajíc“, praví jisté přísloví. Vzpomínám si na někoho, kdo také „nechtěl“ funkci, ale tzv. pro dobro věci se přemohl. Hned čtyřikrát.
          „Ty bys v případě potřeby tu funkci přijal, nebo ne?“ zeptal se (podle magnetofonového záznamu) Jiří Dientsbier. „Protože zatím Olga a jiní říkají, že ne a že to nepřichází v úvahu.“
          „Já samozřejmě prezidentem být nechci,“ odpověděl Václav Havel. „Ale pakliže se situace vyhrotí tak, že v zájmu vlasti bude, abych jím na krátkou chvíli byl, jsem schopen jím být.“

          Ta krátká chvíle pak vydala na téměř celá čtyři volební období. A jednou dokonce kvůli jeho zvolení zavřeli poslance Parlamentu ČR do kriminálu, aby nenarušoval hladký průběh volby.)

         • Kamil Mudra

          „Keby som mohol kľudne žiť svoj normálny život penzistu,tak by som sem nevypisoval!“
          Tak teď jsi mi nasadil brouka do hlavy, Peter, a já dumám co ti v tom normálním životě brání.
          Moje představa optimálního života, vážnou chorobou nepostiženého penzisty s důchodem který pokryje základní potřeby:
          1) vesnice:
          Kutění na chalupě (domku) zahrádka, knížky, internet, televize, procházky do přírody, občasná setkávání s přáteli, občas přijedou mladý.
          2)město:
          Byt (= minimální kutění a odpadá zahrádka) o to více tedy: knížky, internet, televize, méně častěji procházky do přírody – kompenzováno parky, občasná setkávání s přáteli, občas přijedou mladý.

          Jak významě ti do toho zasahuje covid? Pokud máš nadstardandní důchod pak tě asi omezil v zahraničním cestování nebo v nějakém jiném hobby (toho může být poměrně dost) do kterého by se ti ta coronavirová opatření mohla promítnout. Ale takto je omezeno mnoho lidí už jen svou nízkou penzí, takže to nepovažuji za speciálně covidovou záležitost. Pokud v důchodu ještě pracuješ tak ti také mohl covid vytvořit problémy – ale v tom případě tě nepočítám mezi ty penzisty žijící „svoj normálny život penzistu“.
          Takže mi, prosím (pokud to nepovažuješ za nevhodné vyzvídání) napiš čím konkrétně ti covid (=opatření) tak významě negativně zasáhl do života že ti znemožnuje ho klidně žít.

          • Peter Matej

           Čo mi chýba?
           Spoločenský život mi chýba! A čo mi vadí?
           Návštevy detí a vnúčat obmedzené na minimum z obáv,aby nenakazili svojich rodičov.Popretŕhané kontakty s kamarátmi a pravidelné posedenia v útulnej krčme alebo kaviarničke.Pusté ulice a to,že mi bolo zabránené radovať sa z Veľkonočných sviatkov s ich tradíciami,že som nesmel na dušičky ísť zapáliť sviečku na hroby svojich blízkych a obava z pustých neradostných Vianoc!To mi vadí!Vadí mi zmena,ktorú vniesol tento Covid do myslenia ľudí a vadí mi odovzdanosť ľudí k týmto zmenám!

          • Kamil Mudra

           Jo, rozumím. Vidím to tak že z devadesáti procent má tvůj problém kořeny v tom že se velká většina tobě blízkých lidí, na rozdíl od tebe, nechala příliš „zpracovat“ a chovají se podle toho. U mne to tak není. Děcka nechávají plně na mě jakou formu ochrany či její intenzitu si zvolím a mé zbylé okolí se ke všemu staví spíše vlažně, než aby si nechalo komplikovat život. Co se týče hospod a kaváren ty mi nijak nechybí, protože jsem vždy upřednostňoval setkávání spíše v soukromí nebo někde venku, než v uzavřených prostorách a prázdné ulice si v Praze vyloženě užívám – oproti dřívějšku je to příjemná změna. Navíc mám dvě ze svých šesti dětí zatím doma a k tomu ještě svou báječnou ženu, takže nějakým pocitem osamocení vůbec netrpím. Vlastně mne na tom všem, v osobní rovině, sejří jen ta rouška, protože často musím volit mezi ní a brýlemi. Chápu že tvůj život to asi zasáhlo víc a tak to vnímáš temněji než já a nebo třeba vittta.

          • Peter Matej

           Vieš Kamil,treba zvážiť možnosti a východiská zo súčasnej „Covidovej“krízy.Jednou z možností je,nechať sa zaočkovať tým svinstvom ktoré pre nás EÚ nachystala.Prestanem sa báť Covidu a začnem sa báť možných následkov vakcinácie.Nie na seba!Na mojich potomkov,na deti obecne,na národ,na ľudstvo! Tú vakcínu už zo seba totiž nikto nedostane!Je zvláštne,že bojujeme proti geneticky modifikovaným potravinám a vakcínu vyrobenú genetickou manipuláciou máme považovať za záchranu.Druhou možnosťou je,že sa zmením z veselého extroverta na zastrašeného introverta a už do konca života sa budem skrývať zalezený doma, vyhýbať sa kontaktom s ľuďmi v strachu,že sa nakazím a zomriem.Vidíš ešte nejakú inú možnosť?Zverejnil som tu prehľad všetkých pandémií,ktoré prebehli od začiatku XX.storočia dodnes.Ani jedna (okrem AIDS)netrvala dlhšie ako 2 roky a s väčšími či menšími obeťami na ľudských životoch odznela.Nevidím dôvod,prečo by tomu nemalo byť aj s pandémiou Covid-19.Ak sa tak nestane,tak má ľudstvo smolu.Aj tak máme na svoju ochranu len to,čo sa praktizovalo pri morových nákazách v stredoveku.Karanténu,rúško a hygienu.A pochybnú vakcínu.No a sú tu ešte názory o plánovanej depopulácii Zeme.Hanbíme sa o nich diskutovať,aby nás niekto posmešne neoznačil za konšpiračných teoretikov.Ja si ale myslím,že vyhláseniam B.Gatesa a skúsenostiam s vakcínami ktorých výrobu financoval a boli použité v Afrike,by sa mala aj v súvislosti s Covid-krízou venovať podstatne väčšia pozornosť.

          • vittta

           Nejlepší je se na to vysrat.
           Vakcína- jak se zdá- bude fungovat tak půl roku.
           To nebude řešení.
           My to v rukou nemáme.

          • embecko

           „Nejlepší je se na to vysrat.“
           Ony si vlady vzaly moc velke sousto. Od Listopadu doted to jelo samospadem, ale to konci. Tudiz vlady (nejen ceska) si navykly nedelat nic s tim, ze to nejak vyhnije (nejlepsi priklad Merkelova).
           Ovsem s covidem uz neco zasadniho rici musely a tak mluvily o solidarite (= podstate zivota spolecnosti) a o celosvetove epidemii (= podstate spolecenske smrti).
           Tim samy sebe postavily do situace, kdy uz musi neco udelat a kdy jen okecavat nestaci. A to je prave ten problem, nebot jejich plany jim zhati mutace viru a po 3 mesicich „tvrde prace“ budou zase na zacatku.
           Krasne to bylo videt ted na jare: Mobilizujme do cervna masy a tim to bude vyrizeno! A hle, neni to vyrizeno! Proto ta frustrace davu, ktery ocekaval finalni reseni a tedy se k opatrenim rad pridal (lide sili rousky atd.). Ale ted mame za sebou puvodne planovany konec a zjistujeme, ze mozna ani nejsme poradne na zacatku :o)
           Pro jedince z toho vyplyva to, co pises: vysrat se na to. Ono verchusce zatim nedoslo, ze se v tom veze s lidem, ale nebude to dlouho trvat, nezli ji to dojde…tak leden, hloupejsi pochopi v unoru.
           I proto jsou vlady na protikovidove demonstrace tak alergicke- nejen proto, ze by jim nejak branily v nasunovani NWO, ale proto, ze jim pripominaji, ze i elity samy jsou v perdeli. A ted nevi, co maji delat, nebot kazdym pritazenim otezi lidu si otez pritahuji i sami sobe.

        • Peter Matej

         Kamil!
         A úplne najviac mi vadí absencia akejkoľvek perspektívy,že sa to zmení k lepšiemu a život v atmosfére obáv z budúcnosti a strachu,ktorý usilovne šíria v spoločnosti smradi ktorí nám vládnu za výdatnej pomoci rôznych Flégrov,Matovičovcov či iných rádobyodborníkov na koronavírus.

         • vittta

          Prosimtě…
          Flégr…no tak si ho přečtu, a mohu si pomyslet co chci, je to reprezentant nějaké názorové skupiny, nemůžeš čekat, že žádní Flégrové nebudou, a navíc, proč si ho nepřečíst, ne?
          Pak se to dá srovnat s realitou, a když mu to nevyjde, tak se zaradovat.
          Matovič ovšem je jiná liga, to je politik.
          A co je horší, nezdá se, že by na Slovensku byl někdo hodný volby.
          U nás také bída, ale ten Babiš se podporovat dá, horší by bylo, kdyby vypadl ze hry, pak tady máme slovenské reálie plné bezbřehých blbců.
          Máme i Okamuru, ten má takovou výhodu, oproti Slovensku, kde Bohužel existoval Slovenský štát, takže radikální část politiků má neblahé tendence se k němu hlásit.
          Okamura se nemá k čemu hlásit, resp. on by se k nějakému protektorátu ani nehlásil, ale každý, kdo by se snad k protektorátu hlásil, získá komický počet hlasů, a tak se alespoň nějaká vlastenecká fronta nemá jak úplně rozbít.

          • Jana

           No vittto, to se snadno řekne – tak si to přečtu (nebo – tak to nečtu) a mohu si pomyslet co chci. Samozřejmě, to lze.
           Ale že by to přidalo nějak na náladě, na optimismu, jak ostatně píše Peter – to tedy rozhodně ne. S plným vědomím toho, že s tím stejně nemohu nic udělat, tak co na tom zákleží – NE. Člověk (ještě zatím) není biorobot. A své myšlení a emoce neumí vypnout/zapnout. Pokud to někdo umí, žít doslova pouze přítomnou hodinou – šťastný to člověk, ale nemyslím, že se takových moc najde, pokud vůbec někdo.

          • vittta

           No tak to prostě nečti.
           Nebo chceš, aby hovořili jen ti, co se ti líbí, nebo odmítají kovid?
           To by ti nějak pomohlo?
           A nám všem?

          • Kamil Mudra

           Já si také myslím že zdravá dávka skepse a fatalismu není na škodu.
           Když mě něco sere tak si položím otázku: „Můžeš s tím něco dělat?“
           Když ano – tak to řeším.
           Když ne – tak to pustím z hlavy. Což ovšem neznamená že si na to téma s někým společně nezanadávám a nebo se nechytnu příležitosti k řešení kdyby se naskytla. Ale nenechám si tím kazit náladu.

          • Jana

           Nemyslela jsem vyloženě zkaženou náladu po přečtení nějakého článku, ale celkově žádný důvod k nějakému optimismu.

          • vittta

           Důvod k optimismu se bude fakt těžko hledat.
           Zatím vidím řešení v tom, že v nějaké rozumné míře dodržuji ta opatření.
           Vyjít do ulic, nebo ignorovat nařízení- u nás v podstatě beztrestně- mi jako dobré řešení nepřipadá.
           Já vím, jsem na tom jak Kamil, hospody dávno nevymetám, práce mi nestojí, a bez většiny služeb se obejdu.
           Chápu ale i Petera, který prostě žije jinak.
           A chápu i ty, co jim nařízení berou práci či podnikání.
           Ale když jim ty podniky otevřou, je o to větší důvod, trošku změnit své chování, a být ohleduplný- bez ohledu na to, co kdo o té věci říká.

          • Kamil Mudra

           Ani já jsem neměl na mysli zkaženou náladu po přečtení nějakého článku, ale myslel jsem to obecně.
           Hele, za socíku jsme byli vedeni k optimismu v rámci budování světlých zítřků. Ted jsme zase vedeni k pesimismu v rámci: „Koukej se o sebe postarat bude hůř.“ A jako tehdy, tak i dnes se říká že „optimista je špatně informovaný pesimista“. A to mi vlévá optimismus do žil. :-)

   • Kamil Mudra

    „roušku nosím- tedy jen uvnitř“
    „Uvnitř“? To jako ve své mysli, srdci, nebo, nedejbože, snad kalhot? :-)

 3. embecko

  Nejak se mlci o 50 tisicove demontraci v Parizi (a v jinych mestech) proti vlade.
  Vezme si Lukasenko opet priklad od Macrona a zmasakruje sve spoluobcany?
  Situace byla v 18 hodin pry vyjimecne kriticka. Mozna proto verejnopravky neinformuji- aby nas nestrasily a tim nas chranily.
  Diky vam, nasi ochranci!

  • Kamil Mudra

   Taky bych ho bral. Ale kde vzít a nekrást? A nebo třeba i ukrást? Vypadá to že už je rozebráno a nová „úroda“ v nedohlednu. :-(

  • Peter Matej

   Anna Jurievna Popova je hlavnou štátnou hygieničkou RF a úradujúca štátna poradkyňa RF.Epidemioložka,hygienička,MD a profesorka.Šéfka „Rospotrebnadzoru“(federálna služba pre dohľad nad ochranou spotrebiteľa a dobrých životných podmienok)

  • Jana

   Tak to se vitttovi líbit nebude. :-)

   Koronavirus není nic jiného než jakýsi sezónní SARS. Náznak uznání v tomto zazněl od Anny Popové.
   Bez ohledu na to, jak dlouho se struna zkroutí, konec bude stále. Zdravý rozum se postupně vrací těm, kteří odjeli na začátku roku 2020.

   listopadu se uskutečnilo zasedání Rady pro koordinaci ombudsmanů pro lidská práva, kde mimo jiné vystoupila hlavní sanitární lékařka Ruska Anna Popova. Ve svém projevu skutečně poznala COVID-19 jako běžné sezónní virové onemocnění, které se nijak neliší od jiných podobných virů.
   Zde je citát z jeho projevu:

   „Vidíme, že sezónnost je stále výraznější. Během chladného období na severní polokouli byl v Evropě, v chladném období na jižní polokouli byl na jižní polokouli.“
   Toto je sezónní charakteristika respiračních virů. To naznačuje, že s největší pravděpodobností přijde každý rok, bude aktivní v chladném období. “
   Vysvětluji někomu, kdo stále ničemu nerozuměl.
   To znamená, že od samého začátku nebyl COVID-19 něčím neobvyklým, mimořádným, dosud neviditelným a ještě smrtivějším, protože se nám to celou dobu snažil představit Rospotrebnadzor a každý týden vymýšlel nová omezující opatření pro obyvatelstvo.
   Ano, skutečně – lékaři nyní mají mnoho nejasností jak v léčbě nemoci, tak v otázce prevence.
   Ano, skutečně – v některých případech je průběh koronaviru obtížný.
   Ano, skutečně – v některých případech je to fatální. Ale promiňte, 80% úmrtí na koronu jsou lidé starší 70 let, kteří mají spoustu doprovodných chronických onemocnění a řekněme si to, v ruské střední délce života již mají jednu nohu v lepším světě.
   Dr. Myasnikov měl proto pravdu, když řekl, že koronavirus si „stejně vybere svou daň“ a dříve či později každý onemocní touto infekcí, to je jediný způsob, jak si vytvořit stádovou imunitu. A smutně, „kdo má zemřít, ten zemře.“
   V globálním smyslu znamená uznání Rospotrebnadzoru následující: všechna opatření, která byla v tomto období zavedena v zemi v souvislosti s deklarovanou pandemií, která, jak se nyní ukazuje, nebyla ani zdaleka blízká, způsobila, mírně řečeno, zmatek a rozhořčení.
   Kdo bude nyní odpovědný za celou tu hloupost ve velkém měřítku?
   Kdo bude odpovědný za úmrtnost populace nikoli na virus, ale kvůli omezujícím opatřením, která podle nejkonzervativnějších odhadů, například podle profesora-epidemiologa Igora Gundarova (odkaz), činila téměř 500 tisíc lidí? Jsou to lidé, kteří zemřeli na rakovinu, kardiovaskulární a jiná chronická onemocnění, kteří nečekali na pomoc nebo neplánovali operaci kvůli přetížení systému zdravotní péče.
   Kdo bude odpovědný za to, že během období obecné koronabesie v zemi se čtyřnásobně zvýšil počet pacientů s psychiatrickou diagnózou a zvýšil se počet sebevražd?
   A konečně, kdo bude odpovědný za systém ukládaných pokut, dálkového studia a bankrotu podniků? Koho se zeptat v této skvělé zemi?

    • Jana

     O tom v nejmenším nepochybuji.
     Ale hlavně jsem si chtěla vyzkoušet překladač, protože natolik rusky už neumím a delší text jsem nikdy nezkoušela, max. slovo nebo krátkou větu . Myslím totiž, že se snadno textl překládaného materiálu může zkomolit někdy až k nesrozumitelnosti..Tady sice k úplné nesrozumitelnosti nedošlo, ale přece jen by to sneslo text „učesat“.

     • Kamil Mudra

      Překladač funguje dost dobře a stále se lepší. Věřím časem nebude třeba ani česat. :-)

    • Peter Matej

     Len ťažko by sa v Rusku hľadala autorita,ktorá je z hľadiska funkčného postavenia a kompetencií zrovnateľná s tou dámou.

   • vittta

    Má to znamenat, že „jste“ vyhráli, a nastane konec toho všeho?
    To je přece směšné.
    Že někdo něco řekl je závazné pro vir, a světové vlády?
    Nakonec to nebylo tak složité, jen je škoda, že s tímto převratným vyjádřením nepřišla nějaká autorita už dříve.
    Mohli jsme si žít, bez omezení- a bez nemoci.
    A…říci si, že kdo má umřít- tak umře.
    Já se obávám, že tak snadné to nebude, mě kecy nezajímají.
    Pokud ale bude skutečně klid a pohoda, nezvratně to bude znamenat, že žádné světové elity nejsou- když je zničí prohlášení nějaké komise.
    Co se týká promoření- ta kapitola je odborně uzavřená- nefunguje, resp.funguje pouze krátkodobě.

    • vittta

     Kromě toho- co se mně líbit nebude?
     Máš snad dojem, že jsem byl z těch opatření nějak nadšený?
     Že jsem jásal štěstím, když jsem si z jara nemohl dát nikde ani kafe, pak že se zavřely školy- holka mi chodí do 9. třídy- nebo že snad na epidemii vydělávám?
     Mně by se nejvíc líbilo, kdyby se nic takového nestalo.
     Nevím, jak se to stalo, jestli se vir vyrobil, nebo někde vymutoval- ale vím, že se to stalo.
     A bude to tady s námi dál.
     Pokud tedy mají staří a nemocní umřít- tak umřou, dobře, ale já se z toho radovat nebudu.

     • Jana

      1) Co se ti líbit nebude – psáno je to, zdá se mi dost všeobecně a celkem nic převratného, nového.
      2) Má to znamenat, že „jsme vyhráli“ už teprve ne. Tahle situace nebude mít vítěze.

      • Kamil Mudra

       Naopak. Vždy z toho někdo vyjde jako vítěz.
       Jen to holt nemusíme být my (za „my“ si libovolně dosaď).

       • vittta

        Já si dokonce myslím, že zatím, jakkoliv to tak nevypadá, z toho profitujeme „my“, ti dole.
        Protože EU byrokracie už úplně ztratila soudnost, a ten vir jí trošku zabrzdil.
        A kde se zabrzdí, tam pak už to v té devastující jízdě nemusí pokračovat tím samým směrem.

       • Peter Matej

        Len sa bojím,že už vyhrávajú tí tretí!Tí o ktorých tu ani nediskutujeme.
        Jana má pravdu.Spor o povahe covid-19 a o zmysle prijímaných protipandemických opatrení nemôže mať víťaza.

        • vittta

         To všechno uvidíme.
         Podle mého se to vrátí do normálu, žádné „následky“ v podobě omezení nějaké svobody to mít nebude.
         Horší jsou jiné věci, to už se třeba mluví o tom, že bez chytrého telefonu se nepřihlásíš to internetového bankovnictví, nebo ti napaří ekodaně za 5 let starý auťák, a ještě ti v něm zakáží jezdit po městě, nebo vůbec budou zákazy do měst jezdit, či se za to bude platit, nebo zruší hotovost či třeba zakáží chodit po lese mimo vyznačené stezky, a další a další věci, které vlastně nikdo ani neregistruje jako nebezpečí.
         Jsou ty kamery, co rozeznají ksichty, takže budou vědět, kde se ten a ten motal toho a toho data 10 let dozadu, co 10 let- od narození.
         To nikdo nepičuje, to nikdo do ulic vyrazit nechce, rozumíš.
         Kouzlo je v tom, že když někdo nechodí do lesa, nebude mu vadit, že se bude chodit jen po vyznačených stezkách, a kdo moc nejezdí autem, tomu nebude vadit uzávěra měst, a kdo nepodniká, nemusí se v tom smyslu hlásit do internetového bankovnictví každou chvíli, a kdo třeba jen bere vejplatu, toho nemusí srát zrušení hotovosti, atd…..
         A néé že s tím někdo vyjebe, jak si kde kdo myslí, tedy třeba na ně seru, a v lese budu chodit, jak budu chtít- budou tam stát drony, co to prostě uvidí, jde o možnosti vymahatelnosti těch nařízení- dneska na každého seru, ale to nepůjde věčně.
         A nejen v lese, klidně i přes louky, nebo tak něco.
         Hele mě serou čoklové, každý pako má doma 3 čokly.
         A moje labuť, že by to omezila, zakázala, někde v paneláku.
         Všude serou, chčijou mi na fasádu…..
         No ale řekl jsem:
         Jen je nech, ono pak dojde i na tebe, jednoho krásného dne, nemáš sice čokla, ale zase třeba ráda chodíš po lese, něco zakazovat je ošemetné.
         A nééé že se něco zakáže v mimořádném stavu- ty zákazy pominou, nebo je to pravděpodobné, ale ty POKROKOVÉ zákazy už jsou nevratné.
         Už si nezahulíš v hospodě nikdy- a u nás je zákon, že hospodský nesmí nalít opilému.
         On to tak nějak nikdo nevymáhá, ale klidně se může stát, že půjdeš z krčmy domů, v žíle 1,5 promile, to je celkem běžná hladina z hospody, a někdo ti dá prostě na silnici jako chodci dejchnout, a ten hospodský bude mít průser, že ti nalil, protože nějaký chuj určí, že opilost začíná na 1,4 promile.
         Proto já mám takovou trošku až alergii, když někdo protestuje proti posraným rouškám, ale ve skutečnosti tady máš 1000 dalších potencionálních omezení, která zřejmě fakt nastanou, a to každý drží hubu!

         • vittta

          No vidíš, to bych se rád zeptal:
          Kdo z přítomných tady „umírá strachy“?
          Z politického hlediska umím dát argument, který zcela vymaže tam uvedené body. které v tom smyslu rozhodně mají něco do sebe.
          Co když se o Bělorusku a případném kovidovém dění tam mlčí proto, že právě příklad nezamořeného Běloruska se prostě může politicky hodit?
          Dříve to bylo Švédsko, které ovšem nyní jaksi poněkud ztrácí glanc, takže už se raději moc nepoužívá.
          Nyní se k útokům na nepohodlné vlády může použít Bělorusko.
          To je varianta, z kategorie možných, né žádná mantra pravdy, raději dodávám.

   • oh

    Tak sezónní SARS? To mě jako má uklidnit?
    No, zdravý rozum by především měl mít snahu se informovat, co že to je SARS a jak to zvíře vypadá, protože zblízka jsme ho tady v Evropě nezažili – šíření se podařilo omezit. Mimo jiné i proto, že SARS zabíjel o „trochu“ lépe (smrtnost 10%), než jeho mladší bratranec covid-19 (smrtnost podle WHO 3%) a proto byl poněkud nápadnější.

    P.S. Smrtnost běžné chřipky je 0,1%, takže mému zdravému rozumu z toho vychází závěr, že „chřipečkáři“ jsou v tom nejlepším případě jen poněkud neinformovaní.

    P.P.S. V Bělorusku „začaly úřady prakticky ihned po propuknutí choroby covid-19 v zemi systematicky izolovat nakažené pacienty a shánět se relativně brzy začalo i potřebné zdravotnické vybavení. Prezident (ten strašlivý totalitní diktátor Lukašenko) dokonce hrozil, že vymění vládu, pokud bude v zemi deficit roušek a respirátorů. (napsal I-Děs 28. července 2020)
    Přičemž právě to a trasování, které u malého počtu případů funguje celkem dobře, jsou jakousi divnou shodou okolností ty nejlepší metody, jak udržet (jakoukoli) epidemii pod kontrolou. Naproti tomu, strkání hlavy do písku nijak nepomáhá.

    • Medenka

     jj, báťuška je vzorný bojovník s Covidem. Proto se včichni snažíme řídit jeho radami..Kupujeme traktory a pálíme samohonku:-).

     • oh

      Že reagujete na něco jiného, než jsem napsal, to je u vás jakási prapodivná tradice. Nu, když chcete, klidně si kupte traktor, to ničemu neuškodí, ale asi byste měl omezit omezit tu samohonku… evidentně vám nesvědčí. :D

   • vittta

    Ale kde pak- právě naopak.
    Jakékoliv zpochybnění Kovidu je v ČR nadšeně vítáno, a prezentováno.
    Co je dobré proti Babišovi, to je dobré obecně- zní heslo této činnosti.
    Všimněte si, že kdokoliv útočí na Kovid, nějakým způsobem vždycky směřuje ten útok i na vládu a prezidenta.
    Nikdy, ale opravdu NIKDY se nezmíní, o daleko brutálnějších opatřeních v zasrané EU.
    Ta minž je toho zářným příkladem.

     • vittta

      Tyhle třeba byly také štíhlé- mladé určitě.
      Poslední dobou ovšem mladá, rozhodne neznamená štíhlá.
      Kde jaká ropucha, co by vůbec za komunistů nevylejzala mezi lidi dneska dělá aktivistku za ženskou krásu typ „prasečí rypák XXXXXL“.
      Na pravé liště se tomu děsně smějí, hmmm…
      Takže mladí mají posraný život, a kdo jim ho posral?
      Kovid?
      Kde pak, Babiš,Zeman a ostatní starci a starké nad hrobem 50+.

      • Mrkos

       Ale kdo s tím přišel první.
       Vénu přestávají oslavovat,
       ale oni by mu měli vyčítat,
       že připravil odevzdání veškeré
       vlády do cizích rukou.
       x
       Zločín začal v 60 tých : progresivní, ukřivdění, Dubček
       a pokračoval : Obroda, Havel , Charta
       a pak teprve …….Klaus, vexláci, prestituti, restituti,
       podvodníci, zloději…………..aneb příležitost dělá zloděje.
       x
       Je tu však pátá kolona, která po celou dobu od války
       usiluje o to, jak nás přpravit o suverenitu, klame a hledá
       blbečky co to provedou a podepíší smlovy s doložkou
       uvedenou pod čarou drobným písmem. Z EU se stal
       jeden velký podvod.
       x
       Prezident má malé pravomoci, ale se Zemanem byla
       trochu sranda a i dnes si hraje s Koudelkou bago .,
       Dokáže ho Kodelka i s Nejedlým zařadit
       do seznamu agentů Ruska a Číny.??
       Babiš je na očích, ale nebezpečnější jsou nenápadní
       co mají své lobbisty, o kterých není slyšet.
       Těch keců o střetu zájmů a ovlivňování ve sboru
       dalších 25 premiérů. Je to mág a ti ostatní premiéři
       slaboši a blbci co se nechají ovlivnit tak, aby Babiš
       jediný vytěžil nějaké bonusy z dotací EU.?

      • vittta

       Takhle to vypadá hrozně, ale co když ta bílá třeba prohlásila, že záleží na všech životech?
       To si těch pár po hubě nejenom zasloužila, ale měla ta rasistka a xenofobka jít ještě sedět!

  • Peter Matej

   Takže australskí vojaci žiadnych civilistov nezabili……či?Lebo ide o 39 zavraždených civilistov a nie o ten upravený obrázok.Tak ako to je?

   • astraustralia

    „39 zavraždených civilistov“ se vysetruje, (udajne se to stalo v rozmezi 2009 az 2013 ?) a Australska vlada se Afganistanu omluvila.
    Fotografie dana na Internet tajemnikem ministerstva Ciny s tim nema nic spolecneho, je photoshopem upravena fotka ktera s vysetrovanym pripadem ma spolecne jen to ze byla umyslne vlozena aby ukazala jak vojaci Australie vrazdi v Afganistanu. Mate stesti ze tam Cinan nedal photo vojaka ktery mel na rameni logo nejake zeme EU.
    Zatim nepratelstvi EU a jejich statu neni na urovni nepratelstvi s Australii.
    Nepratelstvi s Cinou vzniklo tim ze Australska vlada nediplomaticky v OSN zadala vysetreni Covidu ve Wuhanu.
    Neco takoveho si 25millionovy stat proti velmoci s 1,4milliardy nesmi dovolit a musi za to nest nasledky !
    Doba a svet se meni , casy kdy Cina poslala USA 423 a pak jeste dalsi „Vazne Varovani“ jsou jiz davno pryc.
    Dnes maji souzi jine paky a chovaji se jinak :-(

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s