Morálka a etika EU

„В evropském regionu každých 17 sekund zemře na COVID-19 jeden člověk,“ řekl ředitel Evropského  regionálního úřadu VOZ Hans Kluge.

Evropská komise prohlásila, že proti každé zemi EU, která zakoupí vakcínu COVID-19 bez souhlasu EU, budou přijata opatření. Tak oficiální představitel EK Eric Маmer okomentoval prohlášení premiéra Maďarska Viktora Orbána, který informoval o přání koupit Sputnik-В.

„Jakákoliv vakcína, zakoupená zeměmi EU, musí plně odpovídat standardům kvality EU a musí podstoupit proceduru homologace na trhu EU. Pokud kterákoli ze zemí EU zakoupí zahraniční vakcínu, která neprošla homologaci, evropská komise bude nucena přijmout opatření,“ řekl představitel EK.

Zdroj a další info https://mikle1.livejournal.com/11669944.html

  • Peter Matej

   Starajú až priveľmi!Ide im hlavne o naše životy!A ako veľmi sa starajú,potvrdzuje aj náš minister zdravotníctva MUDr.Marek Krajčí,strááášne veriaci človek,letničiar a baptista.
   https://www.hlavnespravy.sk/marek-krajci-farmaceuticka-firma-si-netrufa-v-situacii-takeho-rychleho-vyvinu-vakciny-zobrat-riziko-na-seba-odskodnovat-bude-stat/2366286
   Takže aj pre f.Pfizer je riziko možných povakcinačných,zdravotných následkov neúnosné!A p.minister nás upokojuje,že ak sa nám niečo zlé po tej vakcíne stane,tak nás štát odškodní!
   Dám si v reštike obed,zaplatím a keď z neho dostanem sračku lebo ten obed ma nakazil salmonelou,tak sa sám odškodním,lebo štát nás bude odškodňovať z našich daní!Čo si to dovoľujú hajzli!To si naozaj myslia že sme všetci už tak hlúpi ?

   • kočka šklíba

    Ano a mě nepřestává ale udivovat, že i lidé jako je brtník v brlohu a někteří další inteligentní lidé, zejména z blogu pana Bavora. tohle nevidí. A když něco podobného napíšete (ne že bych rozuměla z čeho je vakcína složená), jako například že farma firmy odmítají odpovědnost nebo že nebyly tyto vakcíny dostatečně testovány, a že jde jen a pouze o peníze, tak podle brtníka jste …nevím, hloupí? Já sice chápu že on má asi jiné povědomí o vakcinaci jako takové, protože je to nespíš lékař, ale podle mého o těchto vakcínách ví asi tolik jako my. A ve mně to důvěru nevzbuzuje.

    • vittta

     Já si mylím, že někdy možná nerozumíte vy jim.
     Né co se týká potencionální nebezpečnosti vakcíny, ale jejich úhlu pohledu.
     To se mi někdy také stává, zrovna u vás- ale i jinde.
     Já teď tedy nevím, co přesně píší- ale jelikož to dejme tomu jsou doktoři, není snadné je oblbnout nějakými „tukovými nanočásticemi“, což TŘEBA může vypadat blbě, ale ve skutečnosti je to nějakým způsobem normálka.
     Je samozřejmě minimálně podivné, proč Slovensko objednává vakcínu, za kterou její výrobce odmítá vzít odpovědnost- pokud to tak ovšem je- ale to není o vakcinaci jako takové, je to prostě trošku jiný šuplík problémů.
     Já uvažuji tak, že tomu hovno rozumím.
     Ale vím- já už to fakt psal mockrát- že očkování v podstatě vymýtilo mnoho chorob, a doslova a do písmene změnilo osudy lidstva…můžeme se přít, zda negativně nebo pozitivně, z pohledu přemnožení- ale z našeho pohledu jedinců je to bez jakýchkoliv pochyb pozitivní v 99,5 % případů, jsou i vážné komplikace, a vždy byly.
     Takže nyní sleduji tu situaci, a vidím, že Kovid existuje, a že je s ním určitý- nemalý problém.
     Lék na to asi nebude, to už by byl na chřipku, což není, ale vakcinace může být nějakým, byť třeba dočasným řešením.
     Čistě sobecky pak vidím, že to nebude povinné.
     Pro běžné vopice, co jsem já to prostě povinné nebude, a ani nemusí, vždycky se najde určitá část občanů, co se nechá dobrovolně očkovat.
     No, a já uvidím, co to dělá.
     Též uvidím, co dělá ta epidemie, tedy jestli je riziko následků očkování pro mě větší, jak riziko onemocnění.
     Takže ZATÍM není důvod se ničeho bát.
     Že tím chtějí do lidí napíchat čipy, nebo je nějak plošně debilizovat, toho se nebojím vůbec- to totiž mohou udělat i bez očkování, komicky snadno dalšími 100 způsoby, o kterých se nikdy nikdo nedozví.

 1. Janika

  Dnes v Právu je rozhovor s Jiřinou Bohdalovou. Zažila covid u své dcery, kde měl údajně lehký průběh, ale i tak to bylo dost zlé a dlouho se z toho Simona dostávala. Ivan Knazko, se kterým Bohdalova hraje, měl průběh nemoci těžký, stěží se z toho dostal a dostává dosud. Sama Jiřina se covidu hodně boji, což se ji nedivím. Bojím se taky, i jen nepříjemné nemoci, špatného pocitu, nepohodlí, trápení, co cloveku vezme pohodu hezkých dni.

  • orinoko

   Bohdalku jsem nigdy nežral. A žrát nebudu. Poté , co se tedy vyžvanila v Právu z údajných problémů, tak musím já něco vyžvanit na Janice.
   Za bolševika bydlela Bohdalka nikoli na Bohdalci, ale tamtéž v Pé na Vinohradech. Kamarád měl blízko ní prodejnu masa, řeznictví. A ona k němu chodila nakupovat. Někdy i s čoklem. A čoklovi nakupovala maso, jakoby šlo o čelověka. … Prdínek má rád tohle a tamto tedy rozhodně ne. A bývala často dost zpruzená. Ale národ českých kreténů jí miloval. – Naše Jiřinka.
   Co by obludé nesehráli za frašku, když to hodí 50 litrů.
   Naše drahá Kamila Mouč už před 15ti lety skuhrala veřejně, jak jí je ve stáří blbě. Jak bolí to či ono v sedmdesáti járech.
   Mně osobně už v padesáti například bolel sám věk.
   Znám mladé, kteří už v osmnácti koketují se šedesátkou, jak jsou pitomí.
   Covid ať si vylíže prdel, a jeho propagátoři s ním. Heil Novotný.
   Káham už dohlídne na každého, kdo nebude vykazovat posranost minimálně na šesté prijořiti.
   Vnímáte se? Asi moc ne. Už třičtvrtě roku žijete virtuální realitu. A rochníte se v ní jako ve vysněném ráji. Vaše vědomí už žije svým vlastním životem, který vytvořila lež. Dopady na civilizaci vás nezajímají. Kde budete na úplném konci nakupovat a za kolik vás také nezajímá. Až budete chtít s těžkou sračkou k doktorovi, tak vás odkáže na distanční vyšetření. A chcípat budete na zánět slepého střeva, protože covid znemožní cokoli jiného. A o to jde. Chcípat budete na všechno možné ve jménu covida královského.
   Nu vót. Je to váš osobní výběr. Proti gustu žádný dišputát. Modlete se k Matovičovi.

   • Janika

    Orinoko, jenže většinu těch ostatních nemocí, na které budu chcipat, mám víceméně možnost ovlivnit, nebo jsou geneticky součástí mého těla. Kdezto covid mě přepadne zničehonic zvenku a nic s tím neudělám.

   • vittta

    Tohle je hustý jako svině.
    Ještě jsem nečetl větší sračku, to snad někdo musel blbě přeložit, nebo jsou v zámoří skuteční dementi.
    V článku vystupuje již dobře známý patolog Dr. Roger Hotkinson.
    Ten píše třeba tuhle zajímavost:
    „Novo-Anglický žurnál mediciny (New England Journal of Medicine) zveřejnil studii, která zjišťovala, jestli karanténa je schopna zastavit rozšiřování viru. Tato studie potvrdila, že ani ta nejpřísnější karanténa neovlivní v žádném směru procento úmrtnosti na danou nemoc“
    No…a já se ptám, jak může karanténa ovlivnit % úmrtosti?
    Karanténa od toho ani není, ta má zabránit jen šíření.
    Pak to pokračuje…no to si dělají snad jen kozy…
    Proběhl nějaký pokus, kde se vše dodržovalo, a nakaženo bylo 2% vojáků z 1848- což je tedy asi 37 vojáků- ale mezi personálem, co neměl ty podmínky tak přísné, byla nákaza menší, ale čísla nejsou k dispozici.
    Svým způsobem, nejsem vědec, ale asi bych postupoval jinak, tedy byly by dvě skupiny po 1848 vojácích, a obě by měli jiná opatření, nejlepší by byly tři, či i pět skupin.
    Teprve pak bych srovnával, a mělo by to pro mě význam- tohle je ale zřejmě smyšlené celé, není totiž problém poskytnout data personálu, protože jsou pro výsledky zásadní- no ale nikdo se nenamáhal.
    Za to se prokázalo, že:
    „Takže se dá říct, že extrémní dodržování karantény, nošení roušek, mytí rukou, desinfekce a společenské distancování spolu s častějším testováním a izolací produkovalo větší množství infikovaných. Což je pravý opak toho, co je nám nalháváno.“
    No vidíte, takže ti, co mají Kovidové šílenství prokouknuté, mohou tuto metodiku použít, a dodržovat v rámci osobního zdraví co nejmenší možnou hygienu a co nejmenší možný sociální distanc.
    Ta rada je ale univerzální, klidně se tím mohou řídit i panikáři, a snížit tak riziko svého nakažení.
    Článek je dost dlouhý, ale stojí to za to.
    Myslím, že panikáři a svědci kovidovi už konečně prozřou, s shodí vládu a Prymulu Orwela velikého, čímž se okamžitě změní podmínky šíření nejen v ČR, ale i v EU, a vlastně celém světě, protože naše vláda a Prymula Orwel veliký jsou světovými hráči v této hře.

    • Mrkos

     Ty palce dolů a jejich pošet svědčí o tom,
     že se na Vitttovi vyžívají nějací organizovaní idioti.

     • vittta

      Já mívám hned na začátku 4.
      Tak jsem to pojal humorně, poněvač mi bylo jasné, že to nepochopí, a budou si myslet, že zuřím těsně před infarktem.
      Co mě překvapilo, tak ty palce tam byly fakt čtyři, ale pak to kleslo na tři.

 2. Medenka

  Homologovane zboží je standardní opatření. Něco jako clo na zboží, které pochází ze zemí, se kterymi nesdílime společný ekonomicky a politicky prostor. Takže je logické že takto přistupujeme k Číně nebo USA. Proč by mělo být Rusko výjimkou?

  • Mrkos

   Máme svůj ústav pro ověřování léčiv.
   A EK se hrabe už do všeho.
   Raději bych tu viděl 2000 tanků než toto poručníkování.
   Ať se skopčáci oočkují čím chtějí a kdo mi zaručí,
   že u vakcíny nepůjde o rozdílnou kvalitu zboží,
   jak je běžným zvykem.
   Přednost má vakcína vyrobená v naší labloratoři.
   Poskytnutí technologie je otázkou kvality vyhlašovaného
   přátelství, kterému stéle nejsem ochoten věřit.

  • vittta

   Protože Rusko- na rozdíl od EU, vakcínu už má.
   Jinak jak píše Mrkos souhlas.
   Ať se očkují, čím chtějí, pro mě za mě třeba hovnem.
   Ale u nás máme kapacity na ověření, a když Rus prodá lacino, a dodá patřičné papíry, nevidím důvod, proč nekoupit.
   Může jít o životy našich lidí.
   Osobně mám tedy k ruské vakcíně nějak „přátelštější“ vztah, abych řekl pravdu.

  • oh

   „V Maďarsku bude možné používat jen tu vakcínu, kterou maďarské úřady označí za bezpečnou, účinnou a dostane povolení k použití,“ zdůraznil šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó.
   Maďarsko by mělo v prosinci dovážet malé množství ruské vakcíny, která se v zemi bude testovat. Větší množství vakcíny by Rusko mohlo dodat v polovině ledna příštího roku. Kromě dovozu vakcíny by se mohlo začít jednat o výrobě Sputniku V na území Maďarska.“

   Evropská unie NEMÁ kompetenci schvalovat léky, tu mají jednotlivé členské státy a jejich dozorové orgány. EU by tu kompetenci chtěla, protože by tím bruselské byrokratuře spadlo do klína víc moci, ale nemá ji. Tudíž Brusel ani nemá co zakazovat, schvalovat nebo dokonce přijímat nějaká opatření, když příslušný maďarský orgán pustí do testování (a tím do homologačního procesu) vakcínu od fujtajblových Rusů. Nemá na to právo, dokonce ani kdyby se z té informace měla celá Evropská komis osypat.

 3. vittta

  Babiš kontra Bartoš.
  Bartoš začíná ztrácet kontrolu.
  Na konci říkal:
  „A nakonec došlo i na Babišem zmíněné migranty. „No a tu kravinu s migrantama už nebaští dost lidí ani Tomiovi. … To bude veselý volební rok. Babiš is the New Okamura,“ konstatoval Bartoš.“
  Kravina s migrantama…to je dobrý, takže neexistují, nebo existují- ale obohacují.
  Něco jako kovid- existuje- ale zároveň neexistuje, či existuje v banální formě…
  U toho kovidu je to ale zajímavější, jen málokdo si myslí, že neexistuje, nebo že není nebezpečný, ale plno lidí protestuje proti vládě, protože si prostě nenechají jen tak něco nabulíkovat!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-nalozil-Piratum-jako-jeste-nikdy-Drogy-podpora-migrantu-tridni-nenavist-Odpoved-od-Bartose-taky-stala-za-to-645531

  • embecko

   To uz nekolikaty clanek, ve kterem se provadi pruzkum bojem, jestli by byl Bartos skousnutelny premier.
   A neco na tom bude, protoze z cele te potencialne vladnouci party je Bartos jediny, ktery je jeste pri smyslech a necisi z nej zmar a beznadej, ale jenom zmatenost, nekoncepcnost a lazo-plazo (shrnuto: nekompetentnost).
   U Bartose mas jeste dojem, ze mu to jeste jakz takz premysli, zatimco zbytek je uplne mimo.
   Ted jsem cet skvely bonmot na ODS: „Smyslem prace jejiho predsedy Fialy je vysvetlit obcanum, co rekl Pavel Novotny na svem facebooku.“
   To sedi…uz zase pripominaji normalizacni dezorientovane komunisty, co ale vubec nevedi, co maji delat. Tak na jednu stranu volaji po klidu na praci a na druhe strane trestaji ty, co jim do toho remcaji. Sami ale nevymysli vubec nic.

   • vittta

    Proto jsem to odkázal, že zde Bartoš střelil vedle.
    Poukaz na Okamuru a neexistující negronebezpečí je z kategorie bezradnosti.
    Pokud- pokud tím nevyjadřoval mezi řečí loajalitu svým loutkovodičům, nebo potencionálním loutkovodičům.
    Tam prostě vyjma Babiše fakt nikdo není, být tam pytle cementu, udělají stejný politický výkon.
    A Okamura premiera dělat nemůže, i kdyby vyhrál, musely by se zfalšovat volby, no ale to nehrozí, protože inteligentní lidé, co mají kritické myšlení, by Okamuru nevolili- toho přece volí jen blbci.
    Jestli padne Babiš, tak bude vláda normálně předána do EU, tak to bude.
    Se všemi důsledky.
    Jmenovaný protektor na tom už nikdy nic nezmění.

    • embecko

     „Jestli padne Babiš, tak bude vláda normálně předána do EU, tak to bude.“
     To si myslim take. Ale on jednou padnout musi (minimalne musi zemrit vekem ve svych 103 letech). A zatim nejen, ze neni videt zadny jeho nastupce, ale stavajici politicka (celoevropska!) kultura kazdemu schopnejsimu cloveku takovy karierni postup zarazi- na vrchol se dostanou pouze „Bartosove“.
     Pisi celoevropska politicka kultura, ale myslim pouze Zapadni Evropu, v Madarsku a Polsku jeste mechanismy, schopne narodniho politika nahoru vytahnout existuji.
     Tohle je nejvetsi prokleti Listopadu: Chceme zpet do Evropy!
     Samozrejme tim byla myslena Evropa pouze Zapadni a tenhle etos nejen pretrvava, ale i sili. A tim, ze lid vyzaduje Zapad (a nevadi, ze jde jen o mytus), se mechanismy vertikalniho karierniho postupu schopnych politiku (neboli statniku) vylucuji ze hry a nahoru se dostane jen seda ovladatelna mys, tak je to nastaveno.
     Vsimni si, ze ktery z nasich politiku mel svetovy format, ten dospival za krute komunisticke totality, ve ktere si jeste mohl vytvorit svebytny inteligentni svetonazor. Od Listopadu je svetonazorova vychova mladeze nivelizovana medii, takze individualita nemuze projit:

      • Mrkos

       Děkuji za palce dolu. Je to sice jen reklama, ale taková slepice
       se nechá plně koupit za dobrý plat a karieru neopustí před čtyřicítkou.
       Že by mohla rodit jí aní nenapadne. A´t se ta stará panna nevrací.
       Raději si něco dovezeme z východu, tedy ne burku ze středního.
       A Jourová pokud se vrátí by se měla setkat s pohrdáním.
       Také se jí ty prachy zalíbily. A´t by tam seděl kdokoli jiný z jiné země
       asi by po nás nešlapal víc než ta čůza.

       • Kamil Mudra

        Jasně! Mrkneme na EPSO a pojedem tam makat všichni pro EK za superplaty.
        Prý: „Konečně něco co má smysl.“
        A já blbec jsem ten smysl hledal v rodině, přátelích, muzice, literatuře… ve všem možném – jen ta EK mne nikdy nenapadla. Jsem to ale vůl.

       • vittta

        To už tady je snad potřetí,to videiko, tak je to blbé, že potencál trapnosti se odkazováním nijak nevyčerpává.

     • Kamil Mudra

      „Tohle je nejvetsi prokleti Listopadu: Chceme zpet do Evropy“
      Jo. Od té doby je to tak že co nám nestihnou posrat naše vlády to nám dosere Evropa a platí to i obráceně. Tenhle obousměrný mlýnek nás dřív nebo později tak semele že už se v té šlichtě ani prase nevyzná. Naši vnukové už těžko rozliší jestli mají nějakou vlast a nebo prostě jen žijí v jednom z regionů EU. Ale možná to tak pro ně bude lepší. Budou mít o starost míň. :-(

  • Mrkos

   Pokud se zde dělají již i odběry krevní plazmy s protilátkou,
   tak by nevěřící Tomáš mohl uvěřit. Ještš by to chtělo zveřejnit
   nějaké potvrzené kladné výsledky při jejím užití. Taky to asi
   nebude zázrak, ale totady bylo křiku při Ramdesiviru

 4. vittta

  Tohle je celkem unikátní článek.
  Autor, zřejmě nějaký činovník BL, to ale trošku vyplynulo spíše z diskuze.
  Jde o prohlášení ministra Blatného o zvýšeném počtu úmrtí, které se ale nedá svést na kovid.
  Takže ministr tipuje…ano, ve skutečnosti to píše takto: „Je velmi pravděpodobné, že toto je následek situace, kdy díky extrémnímu zatížení našeho zdravotního systému může začít docházet k tomu, že lidé umírají nadměrně i na něco, co není způsobeno koronavirem.“, že zdravotnictví selhalo, ale článek se týká toho, že má na to mít důkazy.
  On ale jako důkaz uvedl počet úmrtí, a tato citace naznačuje, že situaci hodlá nějak vyšetřit.
  Takže článek o hovně, požadování důkazů předčasně, a k něčemu, co vlastně ministr ještě ani neřekl, jen to je pravděpodobné, a může k tomu docházet.
  No, pokud bych byl ministr já, a měl k dispozici data s takovým počtem úmrtí, převyšující průměr, asi bych se také něco domníval.
  Nakonec, ono se o tom i píše, že není čas na jiné pacienty.
  Nakonec to ale sklouzne…do nicoty, a novináři se neptají- zřejmě čistě proto, že jim Blatný nijak nevadí.
  https://blisty.cz/art/101956-podivuhodne-tvrzeni-ministra-blatneho.html

  • Mrkos

   Celkem 8000 mrtvých a z toho 5OOO za posledních 30 dnů.
   cca 160 za den. Kdyby to snad pokračovalo 5 x 12,
   to by nás ubylo, ale nemalujme čerty. V každém případě
   byl poslední měsíc hutný a správně se předpokládá.
   že následné tři zimní měsíce mohou v kombinaci
   s chřipkou přinést podobná čísla.
   Vysoká smrtnost zajišťuje, že je stále dost volných ventilátorů.

   • vittta

    Ona to zase taková prdel není.
    Ať je kdo příznivce, nebo odpůrce opatření, ti mrtví tam Bohužel fakt jsou.

 5. vittta

  Tady se odborníkům rozvolňování moc nelíbí, mně tedy také ne, hlavně to nějak zase neposrat.
  Když tedy přijmu konspiraci, že na Kovidu se nechutně vydělává- což si osobně i myslím, pak nelze vyloučit, že tlak na rozvolňování má vir opět posílit, a tím prodloužit zlaté časy obchodníků se smrtí.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Horejsi-nechape-tlak-na-rozvolnovani-Proc-to-prehanime-s-tou-svobodou-645608

 6. Kamil Mudra

  Vynikající Oskar Krejčí v rozhovoru (spíše monologu) v Bureš TV.
  Téma: Amerika za Bidena, Rusko, Čína, naše (a Bruselské) postoje k nim.

 7. Janika

  “ Těsně před koronavirovou krizí jsem si byl jistý, že musí v dohledné době dojít k celosvětové finanční krizi, protože prakticky žádný stát, především pak samotné USA už nebyly schopné nikdy svůj dluh splatit. Před krizí býval roční dluh ČR v řádu desítek miliard korun a ekonomové i politici lomili nad tím rukama. Nyní, v samotné krizi, se náš dluh pohybuje o řád výše, a kromě několika výjimek jsou všichni v pohodě. Jelikož jsou to pořád ti samí lidé, pak už asi ví, co my nevíme čili co se nám usilovně tají. Ptejme se proto, co se tak asi po celé té koronashow stane s našimi penězi?!!“

  Tohle mě vyděsilo… V článku N,NNNN, viz odkaz vpravo.

  • vittta

   S našimi?
   Kolik jich máme- my, běžní lidé?
   Co se stane s JEJICH penězi, to je to zajímavé.
   Protože to jsou pořád ty stejné peníze.
   My, ale i „oni“ používají stejné papírky.

   • Medenka

    to vám řeknu naprosto přesně, naprorto nic. Jako vždy, když někdo předpovídal „krach finančního systému“ kapitalismu – nic nenastaloi, ale v zásadě se přeskupili bohatí podle sektorů. Obvykle dinousauři/olejáři (energetici) včetně ekonomik celých států závislých na ropě – Saudů a Ruska – zchudli, pár bankéřů zkrachovalo, jiní jejich dluhy odkoupili a dál s nimi pracují – a kdo nejvíce zbohatl?

    Technologické a IT firmy – Elon Musk (má několik průmyslových koncernů mimo známý vesmírný projekt SpaceX, tak jsou vesměs zameřené na technologie z obnovitelných zdrojů), Jeff Bezos (Amazon), Microsoft, videokonferenční systémy CISCO, Logitech ad.

    Tyto firmy a jejich zaměstnanci si už teď mohou gratulovat, že díky opatřením vlád získají tento rok na bonusech 2x-3x větší plat, než v jiné roky, např. prostě takový obchodník v Alza – si řekne,:

    „Měl jsem 35tis,. hrubého a teď mám jen proto, že je Covid- a jsou opatření vlády, kdy jsou povinně zavřeni běžné kamenné obchody – tak mám 80tis.měsiíčně hrubého, takové štěstí mě potkalo, nikdy bych běžným postupem si na takové peníze nesáhl!“….On vidí štěstí a zdroj svých příjmů jen na základě toho, že ti, co by jinak měli svůj byznys na trhu společně sdílený s ním, jsou na podpoře doma a bez koruny…díky tomu on má trojnásobek mzdy na která v této zemi, NEDOSÁHNE 90% OBČANŮ!

    Tak neříkejte, že díky vládě a globální situaci – se nemohou mít lidé i dobře, díky novým příležitostem a výzvám které JEDNI ZÍSKAJÍ ZATÍMCO DRUZÍ ZTRATÍ….

    • vittta

     Já něco říkám?
     To mi tedy asi uniklo.
     Já naopak říkám, že plno živnostníků na tom ještě vydělalo, když nejsou blbí.
     Hospody jsou otevřené, jen se tam chodí zadem, nebo prostě ti podnikavější udělali okénka, něco tam pečou, nebo vymýšlejí, a udělali kotel.
     Kadeřnice a pedikérky a podobní dělají doma, za zavřenými dveřmi jen prověřené zákazníky, a ještě berou podpory, a nikdo po nich nechce EET.
     Jako chce to určitou mazanost, a samozřejmě i disciplínu, trošku zpřísnit své chování, a ani to není extra nebezpečné.
     Těch 300 mladých někde v Praze na mejdle je ale těžká přeháňka, dal bych jim okamžitě do pasu NEŽÁDOUCÍ OSOBA.
     Ještě k tomu podnikání, ono se tady v mnoha oborech podniká celkem snadno, konkurence vlastně moc neexistuje, o každého, kdo umí byť jen držet kladivo je doslova rvačka.
     Nějaký Pohlreich najme dobré kuchaře- není to snadné, ale jsou, a dají se vychovat, pronajme lukrativní prostory, a účtuje nehorázné ceny cizákům.
     Né že by to bylo snadné, ale svým způsobem je to také bezkonkurenční prostředí.
     Teď mu přísun solventních cizáků vyschl- a on je v prdeli.
     To je sázka na jednoho koně- a ta je vždycky riziková v podnikání.
     Tady je podnikatelský ráj, v současné době, v USA, v kapitalismu naostro bychom se posrali všichni!

   • oh

    „Dolar je naše měna, ale váš problém.“
    (Tak objasnil ministr financí Nixonovy administrativy John Connally skupině svých „šťastných“ západoevropských kolegů budoucí uspořádání vesmíru.)

  • J. Hruška

   Připomenu pár věcí, které vyplývají jedna z druhé. Je to všeobecně známo, ale lidé si to většinou jaksi neuvědomují. Hromadná výroba je velice efektivní. Výrobky z ní vyšlé jsou mnohokrát levnější než řemeslné. Továrna na hromadnou výrobu, postavená na úvěr stojí během pár měsíců, kdežto řemeslník, který by chtěl rozšiřovat podnik z toho, co vydělá by se na ní zmohl tak za sto let. Úvěr na úrok, nebo jiný podíl na zisku vede k tomu, že peněžnictví nestojí o to, abyste úvěr splatil, ale abyste platil, nejraději pořád. Mimochodem: Drobný rentiér, tedy člověk, který má peníze uložené a žije z úroků je pro tento systém nežádoucí. Peníze, které přijdou do systému jsou investovány – půjčeny zase někomu jinému. Tím se zvětšuje objem peněz. Díky kvantitativnímu uvolňování a odstranění etických zábran to může růst do netušených rozměrů. Právě proto, aby byl kdokoli, jednotlivec, ale i stát nucen žádat další úvěry je podporována spotřeba, nesmyslné inovace a všelijaká práva. Končívá to tak, že úroky (říkává se tomu obsluha dluhu) narostou do takové výše, že je zadlužení nejsou schopni splácet. To, co v začátku umožnilo rychlý vývoj hospodářství, ho nakonec zničí. Připomíná to Čapkovu Válku s mloky. Všichni vědí, že to skončí katastrofou, ale v danou chvíli je to tak výhodné, že proti tomu nikdo nic nedělá.
   Řekl bych, že je v tom i odpověď, kde hledat Vaše peníze.

   • J

    Jo – já vůl jsem chtěl napsat, že peníze v moderní společnosti nejsou nic stálého. V našich zemích poprvé „padly peníze“ za Marie Terezie. Pak jsem se zabral do odůvodňování proč to tak je a na pointu nedošlo.

 8. vittta

  Rychecký kouzlem nechtěného odhalil svou křivou duši.
  V první řadě vůbec nechápu, proč se Rychecký z čista jasna vyjadřuje k minulosti premiera, který už premieruje 3 roky, a také cítí potřebu se vyjadřovat k osobě pana prezidenta.
  Oba byli- na rozdíl od něj- do svých funkcí zvoleni.
  Babiš se o své StBáctví pořád soudí, takže by Rychecký měl vědět, že bez rozsudku by měl držet svůj kolaborantský typák.(né že bych si myslel, že si Babiš s komunisty a StBáky nezadal, ale ústavní soudce by měl tu věc vidět především právně)
  Nyní to zajímavé:
  „Šéf Ústavního soudu kritizoval i prezidenta Miloše Zemana. Oba muži byli kdysi přáteli. Rychetskému vadí především Zemanovy prezentované xenofobní názory. V první přímé volbě si to vysvětloval tím, že Zeman usiloval o zvolení. Když v tom ale pokračuje stále, je mu to prý „nesmírně líto.”
  Vidíte?
  Svině soudí podle sebe vždycky i jiné, a Pavlik plně chápal „xenofobní“ výroky pana prezidenta, protože se domníval, že chce jejich pomocí být zvolen.
  Nyní je překvapen, že si to pan prezident opravdu myslí.
  To musí být kurva povahově, fuj tajfl!
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/necekal-jsem-ze-v-cele-vlady-muze-byt-nekdo-takovy-oprel-se-rychetsky-do-babise-40343682

  • oh

   Rychetský by si především měl položit a zodpovědět základní otázku, zda je politik nebo soudce (a předseda) ústavního soudu.
   Pokud se cítí být ústavním soudcem, nechť laskavě přestane lézt do médií a vyjadřovat se ke všemu možnému i nemožnému – protože kdyby kterákoli z těch věcí, ke kterým někde tak moudře žvanil, přišla jako stížnost k ústavnímu soudu, musel by sám sebe vyloučit jako podjatého a určitě si už ani nepamatuje, co všechno kde napovídal.
   Jestli se však cítí být politikem, nechť laskavě vypadne z ústavního soudu a potom si může do sytosti žvanit, kde bude chtít a o čem bude chtít.

 9. brtnikvbrlohu

  Rady je to jako na fotbale – všichni tomu rozumí :) tedy trochu osvěty:
  Takže:
  1) Vakcinace čili lidově očkování – pokud jde o průser typu covidu tak i kdyby měla jen částečný efekt význam má – hodí se jakékoliv opatření které sníží pravděpodobnost nákazy a tedy celkovou nemocnost – i o jednotky procenta – pomůže to dosáhnou stavu kdy začnou fungovat další opatření jako třeba trasování a zavádění důslkedné karanteny v zjištěných ohniscích nákazy. Pokud je efekt alespoň 70% tak je to vynikající výsledek – sníží to výrazně pravděpodobnost onemocnění i u neočkovaných.
  2) Podáváná sera od lidí kteří nemnoc prodělali – jde o obdobu slavné tetanovky – kdy se koňovi či ovci naočkovala nemoc – tetanus -. a z krve získalo serum a s protilátkama – mělo to své nevýhody (dost velké). Tady se totéž dělá z lidské krve – u těžkých stavů to má velký význam – jakákoliv léčba dávající naději má význam a i malý titr porotilátek v seru může pomoct a zachránit žovot – spolu s další léčbou. Jde o odzkoušenou věc co funguje.
  3) Každá vakcina má nějaké procento (nebo spíš zlomek promile) případů kdy dojde ke komplikacím – po několika měsících tvrdit že některá je na tom líp je blbost – prakticky vždy je nutné dlouhodobé testování – používání. Aby se mohla pustit ven tak se musí jednat o ty zlomky promile. To platí o jakékoliv léčbě – prostě musí převažovat výhody – úspěšnost nad původní starou metodou či neléčením – nikdy ale není úspěšnost 100%.
  4) Při maléru v podobě covidu je zapotřebí komplex opatření – která se navzájem doplňují – efektní jspou jen jako celek.
  5) Testování tedy myslím plošné testování má význam i když zachytí jen část ohnisek která by jinak ušla pozornosti – je to v podstatě stará metoda – screening – která byla už víckrát úspěšně použitá (akce PN) a která spolu s dalšími optařeními brání šíření choroby. Jestli antigenní testy mají zřejmě jen – dejme tomu – 50% záchyt a je nutný návazný PCR test tak výrazně pomůže v odhalování skrytých ohnisek nákazy.

  Douška – že věrchuška se v tom plácá na věci nic nemění – tady platí nekecat a makat demokracie nedemokracie.

  • vittta

   Bodejť, moje řeč.
   No ale…těch mínusů je nějak málo, já mám za podobné názory- né tedy odborně uchopené- daleko větší nelibost.

  • vittta

   Já bych rád věděl, co má ten rozhovor ukázat.
   Opravdu, čistě z hlediska takové, jak to říci- politické psychologie.
   V tomhle rozhovoru Flegr nijak svůj omyl nepančuje, spíše vysvětluje, jak k němu došlo.
   Takže v podstatě se spletl- a je to dobře.
   To je taková viditelná část, vědomá.
   Co se ale má zapsat do podvědomí?
   Především není moc zvykem, aby se někdo takto rožnil, kdo se splete, navíc Flegr musel to pozvání přijmout, mohl klidně rozhovor odmítnout.
   Takže kdyby na to přišlo, jenom v souvislosti s Koronavirem by se takto dalo rožnit desítky lidí, ale většina by byla spíše z tábora popíračů, protože ti se pletli také, s těmi chřipečkami a neexistující epidemií.
   A rožní je někdo?
   No, dneska jsem- asi před 2 hodinama, něco měřil u kámoše, je mu nějak 72, „čtyřicátejosmej“ jak moje máma.
   A ten říkal, že se podruhé narodil, a popisoval mi, jak dostal Kovid, a co se s ním dělo.
   Nikdy v životě prý nezažil něco tak děsného, myslel si, že je s ním amen, 3 dny akutní fáze, a blbě se mu dejchá a chodí pořád.
   K tomu ještě dostal oboustranný zápal plic, prý měl na snímku fleky jak dlaně, takže měl fakt na mále.
   Ve špitále nebylo místo, takže chcípal vesměs doma.
   A to říkal, že to nějak vysloveně nepodceňoval, jeho vnuci dělají záchranáře, byli požádáni, aby vypomohli,no peklo na zemi, že tam byli i pacoši s tracheostomií, jak na tom byli blbě.
   No- ale, jak říkal- něco jiného je to slyšet- a něco jiného je to prožít.

  • Peter Matej

   Nadhim Zahawí,Sadiq Khan…..kto nahradí Borisa ? Hrdý Albión sa zmenil na šariát Britishstan! Podvolenie v priamom prenose!

   • Kamil Mudra

    No, mám tam už několik let dceru, právě covidem prochází, taky to ve mě žádné nadšení nevyvolává.

  • oh

   Pokud si matně vzpomínám, abych mohl odjet na prázdninový tábor, museli naši vždy podepsat o bezinfekčnosti a předložit můj „kočkovací“ průkaz. (Prezidentovali tehdy Svoboda a později Husák.)

   Pro „kapitána“ Maťoviče bych měl jedno přání: „Tak šťastnou plavbu k Puertu Montt!“

   • Kamil Mudra

    „museli naši vždy podepsat potvrzení o bezinfekčnosti a předložit můj „kočkovací“ průkaz.“
    To platí podnes. A ještě se přikládá kopie karty od zdravotní pojišťovny, případně léky s rozpisem jejich užívání.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s