Rychetský…

Komentář napsal oh:

Rychetský by si především měl položit a zodpovědět základní otázku, zda je politik nebo soudce (a předseda) ústavního soudu.
Pokud se cítí být ústavním soudcem, nechť laskavě přestane lézt do médií a vyjadřovat se ke všemu možnému i nemožnému – protože kdyby kterákoli z těch věcí, ke kterým někde tak moudře žvanil, přišla jako stížnost k ústavnímu soudu, musel by sám sebe vyloučit jako podjatého a určitě si už ani nepamatuje, co všechno kde napovídal.
Jestli se však cítí být politikem, nechť laskavě vypadne z ústavního soudu a potom si může do sytosti žvanit, kde bude chtít a o čem bude chtít.

A vittta starého pána rozebral ještě dukladneji:

https://janica9.wordpress.com/2020/11/28/moralka-a-etika-eu/comment-page-1/#comment-92021

  • vittta

   No, celkem hysterka, ono to s tím vymýváním mozků platí obecně, nejen na ten názor, co má ona, či na ten, co ona kritizuje.
   Za zmínku stojí její srdceryvné vyprávění o „ochraně dětí“ jako o všeobecně používaném blábolu- tak v tom s ní rozhodně souhlasím, což jsem zde už psal.
   Pak hovoří o Gatesovi, co sterilizoval ženy v Africe, a v Indii nechal nakazit obrnou 500 000 dětí- no- a máme tady ty děti.
   Gatesovi se ale asi moc nedaří, protože sterilizované ženy v Africe rodí tak divoce, že se tam populace každých 10 let (nebo kolik přesně) zdvojnásobí.
   Rovněž 500 000 dětí v Indii je bezvýznamným číslem, co se snižování populace týká, jde o necelých 0,01%, což se světovou populací ani nehne.
   Co se digitalizace života týká, jsem jejím extremním nepřítelem, obávám se ale- a také jsem to už 1000x psal- též Sax se tím často zabývá- že se lidé nechají elektronizovat dobrovolně, takže k tomu žádné očkování nebo geneticky modifikované žrádlo, nebo co všechno, rozhodně nepotřebuje.
   Pokud se mu povedlo snížit porodnost, pak u bílých, inteligentních žen- tam měl úspěch, bohatě tuto porodnost ale nahrazují ženy barevné, kde se mu rozhodně tolik nevede.
   S tou korupcí má pravdu, kapsu si na tom maže a namaže kde kdo, ale to na negrech a vlasně čemkoliv jiném, také- jenže o tom se moc nemluví, však už ta instituce EP je sama o sobě vyžírkovská.
   Co se týká té prevence a naší nějaké souhry s prostředím, tam bych byl opatrný, celý ten zelený úděl je přece zrovna tohle.
   A nakonec…politicky bych musel tuto pološílenou fanatičku spíše podporovat, byť se skřípěním zubů, stejně jako to dělám u Babiše, protože pořád je to žena jakési opozice proti buzeraci, i když rozhodně nemohu souhlasit s mnoha jejími názory.

   • vittta

    Nóó, nesouhlasíte…
    Tak dneska jsem poslouchal radio Beat, a tam ve zprávách říkali, že EP, či EK odsouhlasila, nebo teprve odsouhlasí (jako by se stalo) nějaké právo, sledovat preventivně veškerou elektronickou komunikaci .
    To jsem zpozorněl, no a proč to je, se asi mnozí ptají.
    Co myslíte?
    No samozřejmě to je kvůli ochraně dětí, aby nebyly sexuálně zneužívány.
    Tak jsem schálně jen tak chvíli hledal, a nikde ani zmínka.
    No ale my se nemáme čeho bát, protože proti takovému flagrantnímu porušování osobní svobody se rozhodně bude masově demonstrovat, když tady máme tolik statečných odpůrců (zatím dobrovolné) vakcinace a nošení roušek.
    Mimochodem, na tom samém rádiu, jen v jiných zprávých také říkali, že nový- a srozumitelný krizový plán PES zpracovala TOP09.
    Přímo tam mluvil jejich pilíř inteligence- Feri, a bylo tam několik takových …no, změn, třeba že tam bude i stupeň nula, a že by v červenci už neměl být nouzový stav.
    Takže řešení, plné inteligentní inovace je KONEČNĚ na světě, takže ti, co si nějak nebyli jisti, koho volit, už mají nyní volbu snadnější.
    Pro jistotu zopakuji stranu, která to navrhla- TOP09, kroužkovat můžete Domiho Feriho.

    • Medenka

     nosit náramek není čipizace, když jej pak sundáte. Takový dostala i moje babička coby účastnice prvního Všesokolského sletu – a slovo chip – tenkrát nic neznamelalo….Podle toho co píšete, pak dneska čipují už i čerstvě narozené děti, prý, manipulátoři jedni porodničtí, aby se jim nepopletli:-)

     • Kamil Mudra

      Všesokolský slet skončil a babička nejspíš náramek sundala (pokud se s ním nechtěla ještě pár dní chlubit) protože ho už nepotřebovala. Oproti tomu jsou dnes mnozí lidé tak důkladně očipovaní mobilem že se od něj nevzdálí ani ve spánku. Ani ho nemusí mít implantovaný – i tak se stal jejich součástí. Prostě ho potřebují a dobrovolně se ho nevzdají. Pokrok nezastavíš.

     • vittta

      Tam takhle je takový čárkový kód, to nevíte?
      A ten je už aktivovaný, a jakmile ho má někdo na těle více jak 30 minut, tak se nahraje do tkáně, a už tam zůstane, takže díky tomu kódu nás pak mohou všude sledovat.
      Genetický materiál mít už budou- to se odebírá proto, aby měla policie od každého občana genetický materiál.
      Se divím, že to nevíte.

 1. vittta

  Konečně nová vize- CESTA ZE TMY.
  Autoři jsou zpěváci Landa a Ledecký, nápad podpořili samozřejmě vědci i doktoři, z nichž jeden je známý, makali na tom celé tři měsíce.
  Systém se jmenuje vlastenecky- SCB. Security Covid Barrier.
  Spočívá v tom, že každý zájemce o koncert se nechá DOBROVOLNĚ otestovat klasickým testem SCB, který je, jak už víme, úplně zbytečný, nepřesný, neúčinný, a jehož pomocí se do těla vpravují čipy.
  Přesně to bude probíhat takto:
  „V praxi pak zakoupení vstupenky znamená i registraci na test, jenž proběhne ještě týž den, s oznámením výsledků do dvou hodin. Testovaný dostane náramek s unikátním kódem“
  Tak vida, už žádná Babišovsko-Zemanovská buzerace, ale jen běžné okódování a otestování.
  No a když bude test pozitivní, tak „nebude se moci jednak zúčastnit akce, ale bude nahlášen i hygienické stanici.“
  Správně.
  Tedy žádná Babišovsko-Zemanovská šmíra, ale oznámit se to musí.
  Projekt podpořil i Flegr, no vidíte, není tak zlý.
  No, tak konečně vím, jak vypadá pravá svoboda, a jak by vypadala řešení těch chytrých, a svobodomyslných.
  Konečně světlo na konci tunelu!
  A takový můj osobní dotaz- co když bude někdo očkovaný, ten musí také na test?
  Nebo ho z toho vyjmete?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prelstime-covid-Janek-Ledecky-a-Daniel-Landa-maji-plan-Tri-mesice-ho-chystali-646714

  • orinoko

   Flígr je stejný idiot jako ten švajcšváb, co si na kameru na klíně hýčká odpornou verzi kočky /ehmm musí se to vidět, nemířím do vnútra/ a naší mládeži postuluje jako vizi život ve chlívku zaručeného příjmu, který nezaručí ani vlastní rakev.
   Blbouni a podělaní naslouchají úchylům, ten zbytek se připravuje na likvidaci zbytků havlova hovna.

  • Mrkos

   Očkovaný bude mít tetování a ještě bude sebou povině nosit
   očkovací průkaz zpárovaný s občankou.

   • Mrkos

    Očkovaný bude mít tetování a ještě bude sebou povině nosit
    očkovací průkaz zpárovaný s občankou.
    Janek a Landa mají péči,
    aby lidé nabyli na poli kultury ochuzeni o jejich nesporný přínos a aby měli možnost ji přispět do kasy. Jsou to chudobní minesengři.

 2. orinoko

  Ale možná věří na Pána Boha. To nevím. Ale pokud bych se měl rozhodnout já osobně, tak raději toho Pána Boha. Byl to horor , ale tohle je mediální flaksa. A raději bych mezi to nekladl nějaké paralely.
  Bible měla svým způsobem lidem vštípit základní životní principy. Nějakou osu, cosi jako nadstavbu nad denní starost.
  Korona nám sděluje – jebem ci boha. Je zvláštní, že se nemluví o sluneční koroně. A ta se dá prokázat.
  Musíme k jádru: Vnimáš, že záchudní ksichtoidi dojeli? Zasraný vítězný systém po 30ti letech kolabuje stejně jako socík.
  Pokud ano, tak se shodneme na roli korony.

 3. vittta

  Problém s negry na fotbale.
  Rumunština bude měnit svůj jazyk.
  Podrážděná reakce obou týmů je dětinská, docílí se pravého opaku.
  No- klekli na kolena na podporu BLM před utkáním?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zapas-ligy-mistru-odmitli-hraci-dohrat-kvuli-rasismu-rozhodciho-mylili-se-133014#dop_ab_variant=0&dop_req_id=I3k7R5NrQMl-202012091929&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • vittta

   Pro zájemce o dlouhé a nudné texty je tento vysloveně vhodný, týká se právě toho konkrétního zápasu.
   Autor se v něm mrská, jaký je rasista- však v tom také vyrůstal, jak píše, a je těžké se toho zbavit.
   V tom kontextu jde o to, že už jenom ukázka na barvu pleti je rasismus, skrytý- ale o to zákeřnější.
   Přemýšlel jsem, v čem byl ten chudák vlastně vychováván- když to má tak hluboko v sobě.
   Za komunistů se rasismus nepěstoval, a po převratu také ne.
   No, napadlo mě to.
   Za komunistů, a tak 10 let po převratu, ještě šlo ozačit černocha za černocha, aniž by to komukoliv přišlo divné.
   Vidíte je, rasisty.
   Pak tam píše o nějakém filmu, 12 let v řetězech, jak je skvělý, a jak jsme měli možnost uzřít pravdu v mnoha jiných filmech, kde černý muž pod bičem bílého otrokáře žil.
   Napadla mě mimoděk Angelika.
   Rychle jsem tu myšlenku ale zapudil, ta přece byla bílá, a na trhu s otroky prodávali bělochy i čmoudi a negři.
   Také mě napadl známý film „Malý, velký muž“.
   Náčelník Seschlá, stanová kůže kdesi uzřel negra, a když vedl jakousi řeč, s malým, velkým mužem, si na to vzpoměl řka:
   Jóó, černý bílý muž.
   Takhle to je, negr je vlastně černý bílý muž, no.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-ku-klux-klan-skryty-v-nas-porad-deli-lidi-na-cerne-a-bile-132990#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=BpNt9uDpVT5-202012091951&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    • vittta

     Nemám slov.
     Úplně nejdebilnější mi přišlo to, co bych považoval za nejnápaditější.
     Různí psi v útulku mají přízvuk podle země, ze které pocházejí.
     Zatracené stereotypy, jaký já jsem rasista!
     To hodně negrům pomůže, tohle, lidé si jich budou daleko víc vážit.
     Když bude mít ruský pes neutrální hlas, neutrálního pohlaví, a neutrální barvu, a bude tam napsaáno- ruský pes- samec, nebo tak něco…vlastně raději ne, třeba by ten pes chtěl být nepohlavní, nebo transpes…
     Ale tohle bych snad ani neřešil, musíme bojovat prosti rouškám, ne?
     Tam je svoboda- né v nějakých pančovaných, či zakazovaných…ehm, pardon- stahovaných filmech.

 4. vittta

  Podívejme, Švédsko.
  Opatření zavedou- nezavedou.
  Jedna věc mě tam fakt zaujala:
  „Povinnost nošení roušky v zemi neplatí. Hlavní epidemiolog Anders Tegnell považuje jejich účinnost v boji proti nákaze za nedostatečně průkaznou. Důležitější je podle něj dodržování rozestupů.“
  S tím bez výhrad souhasím.
  Jenom mi není jasné, jak ty bezpečné rozestupy prakticky dodržet.
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/koronavirus-radi-ve-svedsku-zeme-vede-zebricek-nejpostizenejsich-statu-evropy-40344712#seq_no=7&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=neqDG1Kq7E1-202012091951&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 5. vittta

  A tady revolta v ČR.
  Zajímavý je ten transparent- „Chraňte rizikové- nás nechte pracovat“.
  To znamená, že rizikový je někdo jiný- nějací staří dědci a staré báby…
  Tak to jsem zvědavý, jak to všechno dopadne.
  Malá zkušenost- u nás bylo dle mých informací první den otevření hospod strašlivě narváno, jednomu kopali hosté do dveří, když je tam nechtěl pustit, neb měl plný počet povolených míst.
  Jenže druhý, třetí a další dny už to bylo v prdeli, a to byl pátek- sobota…
  První den se vožrali jak krávy- a pak už hovno.
  U těch hospodských je asi hlavní riziko spíše to, že lidé se naučí pít doma, nebo v nějaké garáži, nebo v nějakém prostoru.
  Pro chudší lid je rozdíl dát za 10 běžných piv 330 vočí v hospodě, nebo 140 vočí doma z lahváčů.
  To už plno lidí začalo dělat kvůli kouření, chlastá se v garážích a dílnách, hospody trpěly.
  Tohle mnohé dorazí- což je asi škoda, ale co já vím, tak plno hospod jen přežívalo, byly před krachem.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jsem-uz-na-pokraji-sil-rekl-majitel-otevrene-restaurace-40344763#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=DSBE4G1wgki-202012092011&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 6. orinoko

  Přišla chvíle , kdy jeden z nás kráčel na Golgotu. Zmlácen, zkrvaven, spíše však vláčel na rameni svůj kříž. A dav mohutně balalajkoval. I stalo se, že jeden z nás poklesl pod tíhou nevyhnutelného , ale přispěchal Šimon, aby pomohl dál vláčet tíhu břemene. – Od tehdejších idiotů okamžitě dostal milion mínusových lajků.
  A Ježíš také! Co má co podklesávat pod lajky balalajkářů.
  Každý si neseme svůj kříž.
  Ani nezkouším domýšlet, jaký sajrajt si na vlastní Golgotu táhnou pošuci.
  Systém je v prdeli. Proto máme koronu. Pochopili rádcové? Ale pochopili. Jenže jsou pověřeni výkladem systému. Dobře si vzpomínám , jak Janika napsala , že Babiš je zbabělá svině. Je to ještě horší.
  Někde v kanále si strhává strupy.
  Chudák … hnízdo covida pod křídly čápa. Ať už nezmiňuje Bělorusko. Nebo dostane opravdu natvrdo pár po držce.

 7. orinoko

  Až na covid chcípne občan Babák, tak uvěřím, že covid existuje. Kromě toho – na totéž by mohla vychcípat socanská squadra, které na vrata tluče exekutor. Až k tomu dojde, můžeme řešit koronu. Do té doby je covid slabingr , kterého prý roznášejí naše děti. Tak to už je na postoj u zdi v Kobylisích.
  Jdeme na krev.

  • vittta

   Hlavně nenatáhni brkla ty, byla by tě škoda.
   Je navíc pěkná trapárna, chcípat na hadicích na něco, v co naprosto nevěříš.

 8. Peter Matej

  Dnes nám vyhlásili „odborníci“z pandemickej komisie vlády SR „lockdown“,ktorý začne 21.12.2020 a bude trvať minimálne 3 týždne.Otvorené zostanú len potraviny,lekárne,pošta a novinové stánky.
  A keďže sa aj v tejto diskusii hádame kto je a kto nie je „odborníkom“na Covid-19,bude zaujímavé,kto všetko je u nás považovaný za odborníka -virológa,epidemiológa,imunológa či infektológa,lekára či vedca…prosto človeka,ktorý dokáže na základe svojej odbornosti rozhodnúť o tom,akým opatreniam sa musia všetci Slováci podrobiť.
  Takže : Tá pandemická komisia má 33 členov a z nich je 5 lekárov a 1 veterinár. Tí ostatní sú tiež „odborníci“a hviezdou medzi nimi je ministerka investícií a regionálneho rozvoja p.Remišová z Kiskovho hnutia za ľudí,takto vyštudovaná bábkoherečka.
  Nepoznám zloženie pandemickej komisie pri vláde ČR no obávam sa,že to môže byť podpbné ako u nás.
  https://zemavek.sk/identita-odbornikov-pandemickej-komisie-vlady-sr-odhalena/

  • vittta

   Svým způsobem, by se vám na Slovensku vládu shodit hodilo.
   U nás to v tomto období nemůže být lepší- co se vlády týká.
   Není to ideální, ale co je tady k mání…ne, lepší variantu nevím.
   Podle toho, co píšeš o Slovensku to tam bude spíše opačně- nemůže to už být o moc horší.
   To je- abys rozuměl mému postoji- jeden z důvodů, proč se zdržuji jakékoliv kritiky či antikovidové agitace.
   Nechci poškozovat prezidenta a vládu- byť jsem příznivcem opatření a nijak nepodceňuji nebezpečí Kovidu.
   Ono samozřejmě, „nechci poškodit“, já jsem malý pán- ale svůj postoj chci dávat najevo jasně, pokud ho jasný mám a vím proč ho jasný mám.
   Na Slovensku bych Kovid a opatření viděl stejně, ale možná bych nějaký ten kritický text na poškození vlády do placu hodil.
   Předpokládám, že když bych takto politicky působil já- působí takto politicky i tady jiní.
   Tedy pomocí kritiky Kovidu a opatření chtějí shodit vládu, která se přes všechna protivenství zdá být dobrá, možná snad i nejlepší po převratu.
   Kovid je u toho nezajímá, mnozí na něj ani názor nemají, jen s ním pracují.
   Jinak- ať říkám, co říkám, ve skutečnosti si nemyslím, že by na rozhodování o opatřeních byli třeba nutně jen ryzí odborníci.
   Naopak, je to kontraproduktivní.
   Poradní sbor by měl mít značnou odbornou pestrost, a i od odborníků bych očekával různé názory- pokud bych já měl rozhodovat.
   Se samými specialisty na jednu věc jsou jen potíže.

    • vittta

     Já svým způsobem nemohu tohle moc soudit.
     I když si moc nemyslím, že by to na Slovensku mělo být nějak horší jak tady, co se lidí píše.3
     Kdybys přijel sem, viděl bys, jak vypadá pravá, česká pohoda.
     Ráno bych tě vzal na kafe na benzínku- tam bysme šli bez roušek.
     Nikdo neřekne slovo, a jsou tam lidé, co také roušky nemají.
     Já jí mám, ale když se mi pro ní nechtělo vracet, tak jsem šel také bez ní.
     Samozřejmě to chce kultivovaně dodržovat odstup, na někoho se nacpat, to už bys ho nasral.
     Venku bude pokuřovat skupina kecalů, roušky nedbale na krku.
     Ve městě pak bude mít roušku tak polovina lidí- není to povinné, ale kdo jí nemá, ten dodržuje odstup, nebo se mu ostatní vyhnou.
     Hodně jí nenosí staří lidé.
     Blbě se jim v tom dýchá, jasně.
     V obchodech to mají všichni, nikdo na to moc nedohlíží- ale mají.
     Jen si musíš vzít vozejk s číslem, ale už jsem šel také bez něj se svým košíčkem.
     Nikdo ti nic neříká, lidé se k sobě moc netlačí, když omylem ano, uhneš, nebo uhnou- a hodíš omluvný pohed.
     Jakmile se nakupující ocitne před obchodem, vesměs roušku okamžitě sundá.
     Policajta nikde nevidíš, nikdo nic nevymáhá, nikdo nikoho nebuzeruje, lidé to dodržují, jak se jim zdá vhodné.

 9. vittta

  Němčouři dodržují striktně vládní nařízení.
  Pro mě to moc není, já budu raději tady.
  Nařízení se tady sice zase tak hystericky nedodržují, za to je tady větší legrace a též názorová pestrost.
  Číst argumenty odpůrců vakcíny je to nejveselejší, co jsem poslední rok zažil.
  To se vsadím, že se Němčouři nechají očkovat všichni, svobodného ducha projeví jen černé dásně, kteří vědí, o všem rozhoduje Alláh, nikoli nějaká vakcína.
  A to je výhoda, alespoň uvidíme, co to s nimi dělá.
  Doufám, že začnou co nejdříve.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zdravotnictvi/Zajeli-jsme-do-Bavorska-Trhy-Kaufland-obri-nakupak-Jeste-ted-se-vzpamatovavame-z-toho-jak-se-Nemci-chovali-646694

  • embecko

   Velmi kvalitni reportaz, na aktualni tema, suse faktograficky podana…inu, prestizni PL!
   „Poslední zastávka byl známý hypermarket Kaufland. Právě tam jsme čekali davy. Nestalo se. Lidí bylo minimum, sortiment nepřeberný a ceny výrazně nižší než u nás.“
   Kdyby byly ceny stejne, a to i vzhledem k rozdilne kupni sile, pak si clovek rekne, ze retezce ceny stlacily na minimum. Ale proc jsou v CR vyssi?
   *
   Nemecka poslusnost je opravdu az strasidelna. Nedavno jsem mluvil s nemeckymi alternativci a i ti mi rekli, ze Merkelova to dela dobre a ze pokud se nekde deji nepravosti, je to tim, ze lide se malo snazi a zanedbavaji sve povinnosti ke kolektivu. Inu, neni alternativa jako alternativa!
   *
   Jinak jsem opravdu zvedav, jak vlady z tehle situace vybrednou. Pokud se covid chova jako chripka, pak testy a rousky pomohou jen v tom pripade, ze se zavede permanentni lockdown. Anebo sezonni lockdown 2x rocne po 2 mesicich.
   Nevymyslim tu nahodou konspiracni teorii?

   • Mrkos

    Pokud jsou v německém Kauflandu ceny nižěí než u nás
    pak je to v rozporu s poučkou ekonomie, že cena je závislá
    na kupní síle. Holt v kolonii to neplatí, tam má přednost
    politka a síla otrokáře. Vlezli jsme za krysařovou píšťalkou
    do chomoutu a neměli bychom se dit.
    Hůůďo je to normálka.
    Dřív jsme pomáhali Slovákům, dnes si na nás přilepšují
    Němci a další….. Nyní budeme pomáhat jihu EU,
    kterému dosud bohatí zakládající členové této
    bohulibé organizace nepomohli a od kterých se učíme
    lásce a demokracii, ba i solidaritě a soucitu se slabšími.

  • Medenka

   Do Kaufland jezdí vesměs chudší a jak sociologové říkají prekarizovaní lidé…Je to taková „partiovka“…To by mohli ti, co mají lepší živobytí že si mohou dovolit nejdražší švýcarské resorty vědět. Kaufland je mezi ostatními německými hypermarkety jen II. až III. jakost.

   A tento řetězec tomu odpovídá i svoji nabídkou. Bohužel, ty kvalitní, tak tam nikdo z Českja (Parlamentní listy je nejspíš vzhledem k sociálnímu složení svého čtenářstva ani neznají) nezajede, protože by se asi divil, že kvalita něco stojí, ne český jogurt za 30 eurocentů. Takže kdo si chce s pocitem vlastní důstojnosti pochutnat (NIKOLI UŠETŘIT!!!) doporučuji aby navštivil hypermarketu typu

   EDEKA, ALDI, ReWE . – pro fajnšmekty BIO COMPANY GmbH, případně Biomanufaktur Havelland . Setkáte se opravdu s kvalitou, která se bežně v Česku vyskytuje jen ve specializovaných grosserkách, kde mají většinou dovozové zboží, francouzské a italské sýry, španělské šunky, marinované chobotnice, řeckou fetu, hummus nebo řecké pomazánky (doporučuji Taramas, Chtipiti). A ceny tomu odpovídají, moje oblíbené 6 měsíců zralé Pecorino s černými lanýži stojí 177kč/10dkg. Ale pak zažijete něco, co se snad dá přirovnat jen k sexu:-) Není důležité se „najíst“, ale jídlo si užit. Tím by se lidé měli řídit, co nemají deficit sebeúcty a nemyslí si, že jídlo je jen kannonenfutr pro naše tělo.

 10. vittta

  Odporný článek, odporného člověka, který od začátku do konce lže a plácá nesmysly, ke kterým je vydatně podporován redaktorem.
  Ten hnus se nedal skoro ani dočíst- a v diskuzi mu po právu tvrdě naložili.
  No, kdo to zkusí číst…je to takový…zdánlivě jde o slušného člověka, ale ty kecy nakonec jsou takové záludné, hloupé, sebestředné, prostě hnus.
  Třeba:
  „O tom přesně mluvím! My jsme pro něho blbečci, pražská kavárna, kolik je slušných lidí. kteří v Praze vůbec nebydlí a tu pravdu vidí? “
  To myslí jako prezidenta.
  Je to jedna věta- ale vypovídající.
  Slušný člověk = odpůrce Zemana. (a samozřejmě Babiše)
  Slušný čloběk ale může být též příznivce Zemana, který ještě neprozřel do pravdy.
  Jakmile se tak stane, okamžitě si svou chybu uvědomí, a bude věřit někomu jinému, volit Zemana už nepůjde.
  Jak jsem psal o rozhovoru Xavera a Klause, to jsem si vysloveně užil, zářila z toho pohoda, nepotřebuji slyšet stejné názory, jako mám já, abych se cítil příjemně.
  Tohle je pravý opak- nepříjemný pocit. i když ten chlap hovoří o čestnosti a pravdě od začátku do konce.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Virtuos-nalozil-Zemane-nas-chces-potopit-a-sam-cerpas-stamiliony-Pro-nej-jsme-blbecci-A-Babis-645645
  Ještě dodám, jak vidím já- někdo mě tak třeba vidět nemusí- ten rozdíl mezi mnou a jím- proč mě vlastně tak sere.
  Tady je Astr, Jana, Peter a Orinoko, kteří mají třeba na Kovid úplně jiný názor jak já.
  Jenže i když mě někdy připadají ty názory až směšné- nemám jim je za zlé.
  Prostě je mají, tak to chodí.
  Ale ten v tom článku těmi jinonázorovci pohrdá.
  To je třeba i důvod, proč nemám rád Měděnku, i když někdy s ním mám podobné názory.

  • embecko

   Svetove uznavany virtoz s nazory jak ze IV. cenove (to se tak rikava, IV. cenova miva nazory mnohem zdravejsi).
   Tohle je jeden z objevu na netu: profesni elity mohou byt svetonazorove zcela dezorientovany, s nazory na urovni polodebilniho obecniho pohunka.
   Docetl jsem to do okamziku, kdy virtuoz tvrdi, ze za vsechno muze bolsevismus a ze kdyby Americane za valky nepomahali CCCP s dodavkou zbrani…
   Neboli virtuoz radsi koncentraky a vyvrazdovani Cechu a zidu, nezli soucasne pozustatky bolsevismu…to je skoro neuveritelne. Zde v originalni citace:
   „U nás… prostě pozůstalý bolševismus, který byl podle mě největší zlo. A stalo se to po druhé světové válce. Už ta Jaltská dohoda z roku 1945 mezi USA, Anglií a Sověty… Kdyby Američané nepomohli v druhé světové válce Rusům se zbraněmi…“
   Slusny clovek, ze ktereho se kybl zveda

   • Jana

    To je těžké. Je to jejich jediný argument a bohužel třicetiletou možnost doplnit si nebo zkorigovat informace nevyužili.

    • embecko

     Tenhle clovek k elite naroda urcite patri, proto si z nej beru pouceni do minulosti: Vetsina elit na stredni urovni byly/jsou sluzebniky ekonomickych elit a je tedy treba dbat na co nejvyssi pozornost pri vyjadrenich nejakeho takoveho sluhy. Druhe pouceni je ryze realne: Neni treba zavrhovat nazory a mineni lopat/ socek, nebot jejich pohled na problematiku muze byt mnohem objevnejsi, zavaznejsi a vice odhalujici a vypovidajici. Jasnym znakem prusvihu je, kdyz nekdo zacne o slusnem cloveku, to je treba nejvyssi opatrnosti.
     Dale z toho vyplyva, proc se takovehle typy „chytaji“ na verejnosti. To „chytaji“ je v uvozovkach, nebot nejde o zadne chytnuti, ale zamerne umisteni /vystaveni nekym mocnym.

   • dixi

    Virtuóz, nešlo dočíst , zabalila jsem znechucena přibližně v půlce.Takové názory má naše takzvaná elita.

  • Peter Matej

   Vittta!
   Buď prosím ťa taký dobrý a napíš,čo z toho,čo som tu napísal ja,Jana alebo Aster ti pripadá byť smiešne!Každý svoj názor,ktorý som tu odprezentoval som sa snažil podoprieť názormi ľudí,ktorých si vážim.A pokiaľ si si všimol,tak som sa snežil diskutovať viac o potenciálnom nebezpečenstve nových protikoronavírusových vakcín ako o samotnom priebehu nákazy,aj keď ani tomu som sa nevyhol.Nedokážem totiž odignorovať a znevážiť názory nesporne múdrych ľudí len preto,že nevyhovujú môjmu politickému názoru či presvedčeniu.Som totiž človek-tvor mysliaci,ktorý má na mnoho problémov aj vlastný názor.Chcem sa oň podeliť,no nikomu ho nevnucujem!Jana a Aster sú na tom asi podobne ako ja a na ich vyjadreniach tiež nevidím nič,čo by malo byť k smiechu.Spomenul si ešte Orinoka.Poznám ho z diskusií na inom diskusnom fóre.Jeho spôsob vyjadrovania je nekonvenčný,no ak človek pochopí,čo chce povedať,tak jeho príspevky stojí za to čítať.

   • vittta

    To jsou ty, u kterých jsem byl ironický.
    Největší sračky tady prezentoval Astr, což jsem mu hnedle napsal, on mě samozřejmě také hnedle nelibě zařadil.
    To jde právě o to, že podporuješ nějaký názor lidmi, co si jich vážíš.
    Teď jestli ti lidé za to fakt stojí.
    Tady byly odkazy jednoznačně vylhané, nebo to nebylo vůbec dokladovatelné, napadá mě ta vakcína, co se musí skladovat při -70 stupních.
    Ty jsi veterinář- to je dejme tomu trošku podobné, měl jsi v ordinaci chlaďák takového výkonu?
    Nebo bral jsi někdy látky, které měly přepravní, či skladovací teplotu -70, a po rozmražení se musely použít třeba do 24 hodin?
    Mě tohle nepřipadá vůbec zvláštní, s ohledem na to, že ta vakcína je živá.
    V tom pak cítím manipulaci, protože někdo dává jako argument něco, co většina lidí neví.
    Operuje se nano techlogiemi, hliníkem, odběry ze šimpanzů- a pak sem přijde Brtník, asi doktor, a napíše, že prověřené vakcíny na nemoci XY, co nám je komouši napálili bez kecání, byly z prasat, nebo z čeho.
    A že hliník tam je kvůli nějaké buněčné propustnosti, nebo co vlastně- prostě to bylo vysvětleno.
    Já měl akutní zánět slinivky, přírodně jsem se léčil na kapačkách na JIPce, a pak jsem bral nějaký čas takové prášky, co měly enzymy z praseší slinivky.
    Ani to se mnou nehlo, jen mě překvapilo, že jako vedlejší účinky byl popsán i akutní zánět slinivky.
    Akutní zánět slinivky je nakonec popsán i u toho Janumetu, co žeru na cukrovku.
    Než jsem šel na CT, tak jsem měl sežrat asi 6 prášků prednizon, nějak 3-2-1, za si 12 hodin.
    Raději ty vedlejší účinky nečti, protože budeš lékárny obcházet jen proto, že ho tam mají uskladněný. (to je nadsázka)
    Aby toho nebylo málo, před výkonem mi bodli nějakou kontrastní látku, radioaktivní jód.
    Ještě za dva dny mi bylo tak blbě, jako kdybych byl po té nejbrutálnější opici lacinou kořalkou.
    Jenže odmítni to- když chceš vědět, jestli máš, nebo nemáš raka.
    Můžeš se samozřejmě léčit alternativně- no ale u raka je každý den dobrý, jak přejdeš takový „Rubikon“, jdeš srát do hlíny, před tím tě z toho ještě mohou- pomocí chemie a záření a operace za pomocí chemické anestezie- ještě vykřesat.
    Ale jo, měj si ty názory, já ti je neberu, já tady protiargumentuji z jiného důvodu.
    Abyste přes boj s vakcínou a rouškami nepřehlédli daleko zásadnější problémy, a my se jednou ráno neprobudili s dronem nad ksichtem, s legálním sledováním, kdy jdeš na hajzl, že to je jako zákonodárci v EU odhlasovaná novinka pro tvoje dobro.

    • Peter Matej

     To,že vakcína f.Pfizer sa musí skladovať a prevážať zmrazená na -70stupňov C,je fakt a žiadny výmysel!Robí sa to tak,že na miesto určenia sa liekovky s vakcínou dopravia v špeciálnom mraziacom kontajneri,uložia sa do obyčajnej chladničky a do 5 dní musí byť vakcína aplikovaná!Nie je to nič mimoriadne!Dnes sa už neobchoduje so živými zvieratami ale s ich spermiami alebo s embryami(hovädzí dobytok).Tie sa uskladňujú a transportujú v kontajneroch naplnených tekutým dusíkom.

  • vittta

   Tak co tenhle vocas- to byl vždycky chujgrač, tak co, prozřel?
   Drbe Klause ml. že jeho způsob politiky nemá s ideály co dělat, že ho neměli vůbec přijímat.
   Konkrétně to neřekl, co vlastně je na Klausovi ml. tak závadného, no ale já si myslím, že Klaus je pravicový a svobodomyslný, zatímco ODS ta je evropská a totalitní, takže tam fakt neměl asi být.
   Chválí Kalouska, jak rozumí státnímu rozpočtu, dokonce tomu nikdo nerozumí jako on.
   Co argumenty?
   Fiskální odpovědnost, racionální nakládání s financemi…ještě bude něco?
   Néé, nic, Kalousek je prostě jen nejlepší.
   Teď plácá o migraci, jak oni jako první chtěli nepouštět migranty…škoda, že to neřekli dříve, ale teď média za to mohou, TOP09 doslala nálepky vítačů- ti mají nejvíc prostoru, TOP09, co já vím, ale asi zapoměli…
   Jo aha, Schwarzenberk chránil český národ, a jeho výroky byly desinterpreztovány..
   To si dělá snad jenom prdel, ten Laudát.
   Zatím předběžně IDIOT na desátou,- a máme tady Babiše.
   A-ha, tak jediná TOPka má vizi, jinak nikdo.
   Babiš konkrétně vizi nemá.
   A Pekarová a Feri?
   Přišly ty příběhy?
   Ne, nepřišli, hlavně Feri zklamal- zde souhasím, ale já to věděl už dopředu, a TOPka ho přijala jako pózu- tak ať se nediví, že dělá jen pózu.
   Tak EU- je to správný postoj?
   A-ha, lidé podlehli desinformacím, Klause ml. Okamury a dílem i Babiše…
   Nikdo Čechům nevysvětlil, že bez EU jsme v prdeli. (já to slyším dost často)
   Babiš zavinil, že lidé běhají po úřadech.
   Sliboval vyrovnaný rozpočet- v r. 2014- a nesplnil.
   To je geniální hláška.
   No ne, tak on přeje lidem, aby přišli lidé, co nebudou hájit svoje zájmy, jako současná oligarchická vláda…
   No, Laudát, no, tlachal, mimoň, TOPák.
   Babiš tam přišel až 2014, před tím tam byli snad samí hodní kluci, ne?
   Tos posral, Měděnko, tenhle odkaz.

 11. Jana

  IVAN DAVID
  Lekci z ústavního práva včera poskytl zdarma všem novinářům Výbor por inauguraci prezidenta federálního Kongresu USA. Při hlasování byl odmítnut návrh usnesení v němž měl být kandidát „Demokratické“ strany Joe Biden označen za zvoleného prezidenta. Bidena takto běžně tituluje řada televizí i tiskovin i když je to v rozporu s Ústavou USA.
  Přečtení rozhodnutí inauguračního výboru bych vřele doporučoval nejen novinářům, ale i předsedovi vlády ČR Andreji Babišovi (ANO), který již před časem Bidenovi gratuloval ke zvolení, a zejména většině kolegů europoslanců z probruselských frakci, kteří krátce po volbách schválili rezoluci nadšeně vítající „zvolení“ Bidena.

  https://pravyprostor.cz/vybor-kongresu-usa-pro-inauguraci-prezidenta-odmitl-oznacovani-joe-bidena-jako-zvoleneho-prezidenta/

  • astraustralia

   Uvedla jste dobry priklad.
   Zijeme v dobe deformaci a uz nam to ani neprijde, povazujeme to za normalni.
   Nekolikrat tu bylo zpochybneno mysleni jinych lidi,
   IDIOT Hnizdil vevodi ale i „guru“ Dusek byl zminen a dalsi.
   Zde Dusek pred nekolika dny v rozhlase.
   Kdo nema cas na cele staci od 10 do 20 minuty jako ukazka jak mysli a vnima svet jinak.
   Nic vam nevnucuje jen rika co on citi a jak on to vidi a to staci na to aby se jedni z toho vopupinkovali a jine to ujisti ze poslouchaji blba z jine planety. Ti co maji nejvetsi jistotu v nem vidi nebezpecneho manipulatora.
   To jsou ti co vedi s jistotou ze i demokracie ma sve hranice a clovek je citliva nadoba, tohle by na verejnost nemelo byt vubec vypusteno !!!
   Takze jako vzdy, pro jedny s pochopenim pro jine s usmevem, pro nektere se zatnutymi zuby :-)

   • vittta

    Ten má takové divné příklady.
    Jak to vědí- že se nakazili v tom klubu, myslím Techtle Mechtle?
    Tak jelikož z 50 nově nakažených jich 49 bylo v tom klubu, tak se to odhadnout dá- ale jasně, důkaz to není.
    Že by jim to vypálili…no- a kolik lidí to psalo, jak velký reprezentativní vzorek?
    A pak hovoří o ubytovnách, že my, co rychleji mluvíme, než myslíme- že ti z těch ubytoven to sem přitáhli.
    Důkaz?
    Tak, na těch ubytovnách jsou to samí slušní lidé, to vědí ti, co u nich ty ubytovny jsou, u Duška asi nejsou, no ale taková Tubera, otevřená, ta tady za éry zavřených hranic nebyla a mají jí nějací Ukrajinci, nebo cizozemci.
    Ani to není důkaz, klidně jí mohli dostat tady, ale je to minimálně podivné, že jo.
    Pak má zajímavý názor, že si lidé myslí, že se něco vyřeší myšlením- přitom se na téhle planetě myšlením ještě nikdy nic nevyřešilo…poněkud neortodoxní.
    Pak lidé věří mobilu…ale nechali se nachytat, teď myslí- to či ono- přitom dle Duška viry neexistují, no ale ten se to dozvěděl asi z novin, né z mobilu.
    Pěkně si sere do huby, začínám ho mít plné zuby.
    Pak celkem plácá, že lidi vlastně nejvíc ohrožují ty informace, když je nebudeš znát- tak se asi nenakazíš.
    To je zvláštní.
    Kampaň…neexistuje to.
    Pak mluví o nějakých statistickách, kdy v dubnu umřelo méně lidí jak jiné roky…ptá se co s tím.
    Skoro se mi zdá, že tu informaci bere vážně, no ale podle toho, co už pomalu 20 minuž žvaní, by to vážně brát neměl.
    Seru na něj!!!

   • oh

    Co s tím? Co se třeba podívat se na celou statistiku a ne jen na duben?
    Ten nárůst od cca 37 týdne na křivce za rok 2020 nejspíš způsobují všichni ti, co umřeli leknutím, že ano?
    https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr
    Viry přeci neexistují, je na to ROZSUDEK JAKÉHOSI NĚMECKÉHO SOUDU. No, když on je rozsudek i na to, že svět byl stvořen právě tak, jak se píše v bibli. :-(

     • vittta

      Já mu to neberu, ale stejně si myslím, že když někdo dostane nachlazení či chřipku, je za tím rozhodně vir, než odvádění chronologického času, od běhu těla.
      To už v základu vysvětluje blbě- jo kdyby napsal, že pokud sledování chronologického času nás odvede od běhu těla, které pak je nějak oslabeno, a snadněji podléhá nákaze nějakého organismu mikrokosmu, věřilo by se tomu daleko lépe.
      Konkrétně:
      „Pokud vás sledování chronologického času odvádí příliš daleko od tělesného časového běhu či proprioreceptivního času, vše vzpoura možná bude mít formu, které se říká „nachlazení“ nebo „chřipka“.“
      Napadá mě takový situace, v knize „Rádce velkých rádžů“, kdy hlavní postava se stala takovým potulným mnichem, který se přestal zajímat o hmotný svět.
      A nastala jakási mocenská situace, a on s úžasem zjistil, že ho „TO“ zajímá, přesto že by ho to zajímat nemělo, byl přesvědčený, že už je v té své cestě „hotový“, ale zdaleka nebyl.
      Člověk by asi neměl zbytečně brzo druhé moc učit- aby neučil druhé blbosti, no ale zde vyvstává samozřejmě otázka, kdy by měl tedy začít.
      V těchto diskuzích, o Bohu, či o nirváně všech stupňů, se nemůžeme dostat k cíli.
      Můžeme o tom diskutovat- ale konce se stejně nedobereme.
      A jak si někdo myslí, že už „tomu“ rozumí, je to jen důkaz toho, že je nejspíš dost mimo.

      • vittta

       No a také jsem si všiml, že tahle témata jsou většinou monology, než diskuze.
       Myslím těch všelijakých guru.
       Kde není oponent, tam se dogma lépe předává.

  • embecko

   „Plotkin potvrdil, že je ateista, ktorý podľa Cirkvi skončí v pekle. Ukázal, že vierou pohŕda a odmieta výhradu svedomia – právo odmietnuť očkovanie z náboženských dôvodov.“
   Tyhle zpravy z druheho brehu jsou dost podobne tem z prveho brehu (mainstreamu).
   Je to zvlastni, Peter, ze duvodu, proc se nenechat ockovat je pomerne dost a jsou zrejme, ale nikoho vlastne nezajimaji.
   To mas jako s nastupem NWO, kde se bojuje proti rouskam- tomu nejmene podstatnemu.
   Uplne mi to vnuka myslenku, ze u spolecenskych hnutich vubec nejde o predmetny vzdor. Lide se bouri, ale pritom jim je uplne jedno, proc…no, ma to verchuska lehkou praci s davem :o)
   Proto ani neverim na nejakou politickou napravu selhavajiciho systemu. Rozhodne (uz rozhoduje) ten silnejsi a zaridi si to podle sebe.
   „„… Svet je teraz sofistikovanejší a pripravenejší na prijatie svetovej vlády. Nadnárodná suverenita intelektuálnej elity a svetových bankárov je určite lepšia ako národné sebaurčenie, ktoré sa praktizovalo v minulých storočiach . “

 12. Jana

  Díky za odkaz, Peter. Otřesné. Jinak ukázka, že kospirace (dezinformace) se mnohem častěji objevují na druhé straně „spektra“.

  • vittta

   Já si pamatuju na jeden film, Hackman tam hrál, a ten dělal pokusy na bezdomovcích.
   A samozřejmě nějaký akční novinář po tom šel.
   A ten Hackman na něj sehrál takovou habaďůru, že měl jako nehodu- nepamatuji si přesně- ale výsledek byl, že se mohl chodit.
   Byl prostě na vozejku.
   A pak se ukázalo, že i ti zaměstnanci toho institutu byli na vozejku.
   Ten Hackman se pak ptal, toho novináře, co by udělal, aby zase chodil.
   „Všechno, úplně všechno“.
   U svých dětí pak jde většina lidí klidně ještě dál.
   Pamatuj na to- je to složitější, než to vypadá.
   Já dlouhodobě tvrdím:
   Jakékoliv kecy jsou pro zdravé.

   • Jana

    Bylo to myšleno takto:
    Jak se náš vzor a učitel pravdy, lásky a demokracie chová v Africe či k “méněcenným” = postiženým, tak nejspíš stejně bude přistupovat i k nám – východním podlidem. Jako k pokusným morčatům, materiálu k “vědeckému zkoumání”.

    • vittta

     To by ovšem to očkování muselo začít tady.
     Ale ono začne tam.
     Ono se dá lecos překroutit, aby se pak neříkalo, že Němčouři sebe očkují- a na nás serou.
     Já si také myslím, že jsme pro ně méněcenný povl, ony všechny ty zprávy jsou tak dělané.
     V Německu je pořádek- tady bordel.
     V Německu mají smysluplná nařízení- tady jsou nesmyslná.
     V Německu je lacino, tady je draho.
     Atd…
     Teď je otázka, jestli to je nápad Němců, nebo nápad českých kolaborantů.
     Ten Laudát, ten sudeťácký pohůnek- tady dostal dobré hodnocení, resp. já jsem u negativního hodnocení jeho kriplovských blábolů byl hodnocen silně negativně.
     Jinak se k němu ani nikdo nevyjadřoval.
     Přitom to je výstavní reprezentant páté kolony, a teď si vem, že ho odkázal Astr, to bych rád věděl, proč, ale budí to dojem, že ho odkázal jako pozitivní příklad.
     Takhle to máš s tou kolonizací, kolik samotných Čechů bylo naučeno říci- zkurvená česká povaha, zkurvený český národ.
     Doslova naučeno- protože od rána do večera čteš, jak jsou Němci super, a my šit- a to čteš už od r. 1936.

     • Jana

      Ano. Proto se ale tak nemusím cítit. Ani si namlouvat, jak jsme proti ostatním méněcenní. MY jako národ, ne já jako konkrétní osoba.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s