1. embecko

  „Ve třídě nesmí být více než tři romské děti. Tenhle kritický počet je důležitý. Potvrzují to i závěry už výše zmíněné Analýzy segregace v základních školách. Nejenže děti netvoří v takovém počtu uzavřené komunity a lépe se integrují, zároveň ale nemají rodiče z majoritní společnosti tendenci přesouvat děti do jiných škol.“
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tri-romske-deti-ve-tride-jsou-bod-zlomu-reportaz-odkryla-bolest-skolstvi-132431?utm_source=www.seznam.cz&FuQtmX_mKedViuLmB=denni-tisk
  To je zvlastni, tihle bojovnici proti segregaci a rasismu nakonec vzdycky vyplodi segregacni rasisticky clanek.
  Tak kdyz nemame segregaci, pak jakypak nejvyssi pocet romskych deti? Zaradit podle bydliste, jako ty nesegregovane a je to, at jich je ve tride treba 10, 20, 30.
  A kohopak chteji integrovat do spolecnosti, ve ktere Romove uz pres 500 let ziji, copak prisli vcera? Meli malo casu na nauceni se jazyka, anebo kulturnich zvyklosti? To by je autor analyzy chtel nejak nasilim predelavat a vyrabet z nich majoritni (nota bene rasisticke a xenofobni) cleny spolecnosti? Kdyz se chteji chovat po svem, tak at se chovaji, to je preci podstata multikulti.
  Nakonec tihle slunickari jeste zavedou prevychovne gulagy, protoze se jim nelibi, ze se nekdo chova podle svych vlastnich zvyklosti. Nasilna integrace proti vuli deti i rodicu= nacismus, to preci zname uz z Let.

  • Jana

   To je těžké a bude ještě hůř. Když fakulty „žvanivých věd“ každoročně chrlí množství jinak nepoužitelných vzdělanců a každý z nich bude vymýšlet své vlastní „vědecké“ analýzy a doporučení, budeme nakonec ještě rádi, naučí-li se děti s běžným IQ aspoň psát, číst a počítat do deseti.

   • embecko

    „každoročně chrlí množství jinak nepoužitelných vzdělanců“
    Nikoliv nepouzitelnych, protoze tihle praci najdou vzdycky.
    Tohle je reseni kritickeho socio-ekonomickeho problemu vysoke nezamestnanosti a stat na dotovani skrze NGO kyva jen proto, ze bez nich by se po ulicich poflakovaly armady nezamestnanych, hrozicich vzpourou.
    Neboli: Situace je podobna te za sociku a zmeny nelze dosici, nezli reformou/ zmenou systemu.
    Do cehoz se samozrejme nikomu nechce a tak se to resi falesnou zamestnanosti (treba i v ramce zbytneni statni administrativy). Zdroje (penize) jsou, takze neni nic snadnejsiho, nezli s nimi zaplatit nefunkcni, neuzitecne pracovni pozice.
    A jelikoz ti chudaci pak maji takovou praci, jako vymyslet cele mesice, ze delnik pracuje a nema za to dost penez (viz Uhlova), pak se nelze divit, ze vymysli, odtrzeni od reality, naproste nesmysly. A do toho konkurencni boj a bitka o jeste vetsi penize= cim vetsi a predevsim neuzitecnejsi (!) nesmysl vymysli, tim pravdepodobneji dostanou dalsi grant.
    Skoly, chrlici takove typy jsou jen prevodni pakou ekonomicke loby. Kdyz jim komunisti prikazali, at chrli akademiky Lysenky, tak chrili vedce, co i kozla rozdojili. Koho chleba jis, toho pisen zpivej!

    • vittta

     Něco tomu chybí.
     Fakanovský popis frustrované nízké sociální skupiny, co stále ještě hovoří jen rodným jazykem, a pracuje tak, že vykonává pomocí hlavy a rukou různou činnost.
     A nad ní stojící vyšší, vzdělaná sociální skupina. právě tvořená těmi absolventy, kteří už pracují pouze hlavou- a srdcem.
     A o hodně více si vydělají, protože trapný rodný jazyk používají už minimálně. a ani vlastně nemusí řešit drahé nájmy v Bruselu, jak každý ví z oblíbeného videa, protože si prostě vydělá…

  • embecko

   Konecne ve Svedsku uz pochopili, ze sekularni pravni stat se svym pravem bileho muze je stigmatizujici a rasisticky. Muslimske zeny trapi, ze ackoliv je svedsky stat rozvedl, dle muslimskeho prava jsou stale manzelkami, jelikoz je muz doposavad nezavrhnul. Ale i naopak, stat nechce nerozvest a dela obstrukce, ale dle muslimskeho prava je manzelstvi jiz rozdeleno. Proto progresivni svedsky soud pristoupil k moznosti, ze vyjadreni muslimskeho manzela bude mit pravni validitu i u svedskou stolici. Staci rici: Zavrhuji te! a uz mate stempl. Jaky rozdil oproti ceske xenofobni konzervativnosti!
   Kdyz se chce, tak to jde!

 2. Peter Matej

  V súvislosti s nesporným úspechom Číny ma napadá otázka!Čo sa stalo,že Američania a Rusi,po poslednej expedícii Apola 17 na Mesiac v r. 1972,celkom stratili záujem o jeho dobýjanie.Už od vtedy ubehlo skoro 50 rokov,boli poslané sondy na Mars,kozmický výskum sa nezastavil….len o ďalšej misii na Mesiac ako keby bolo zakázané hovoriť,nieto ešte vysielať ďalšie misie.Argument,že niet na to peňazí neobstojí!Tak možno,že vysvetlenie toho 50 ročného „mlčania“o Mesiaci,poskytnú práve Číňania.

  • Jana

   Proč Američané nemohli na Měsíc úspěšně poslat člověka?
   Důvodů je spousta, napřed však vyjasněme několik věcí. Američané měli motor a raketu, schopnou dosáhnout oběžné dráhy a Měsíce (Saturn I/IB, Delta), a měli technické možnosti posílat na Měsíc sondy a umisťovat tam aparáty. Na to kapacity raket Delta nebo Saturn IB bohatě stačily a to není předmětem sporu. V inkriminované době vzlétalo několik raket s vojenským nákladem měsíčně a cíle těchto misí jsou dodnes utajené, takže prostor „tam nahoře“ cokoliv zařídit a naaranžovat byl. Poslat na Měsíc člověka je však kompletně jiná úroveň techniky a nutných schopností a to Američané neměli ani vzdáleně, a nikdo ani vzdáleně nemá tyto možnosti a technologie ani dnes.
   V prvé řadě Američané neměli motor s potřebným tahem. Pro misi na Měsíc s lidskou posádkou je nutné dostat na vysokou oběžnou dráhu náklad přes 100 tun, dodnes nebyla sestrojena raketa těchto možností, pokud nebereme v úvahu sovětskou N1, která by to zvládla, kdyby nebyla administrativně zaříznuta před svým dokončením.
   Motor F1, který údajně poháněl raketu Saturn 5, je výjimečný snad v každém ohledu. Do té míry vybočující z pravidel a tehdy i dnes dosahovaných parametrů, že do té doby ani od té doby nic obdobného nevzniklo. Ve světle faktu, že téměř vše z „měsíčních misí“ NASA ztratila nebo bylo ukradeno, že „měsíční kamení“ byly USA schopné Sovětskému svazu poskytnout až poté, co Sovětský svaz daroval svůj měsíční prach USA, a ve světle faktu, že „plod konstruktorského génia“ v podobě motoru F1 nezanechal, stejně jako vlastně celý program Apollo, v technickém pokroku jakoukoliv stopu, můžeme mluvit o tom, že to byla opět jen imitace funkčního motoru a imitace funkční rakety.
   Funkční technická řešení a objevy totiž mají tendenci zanechat v technice nesmazatelnou stopu…..
   ….jako kdyby například Škoda auto prohlásila, že vyvinula revoluční motor s výkonem 100kw a spotřebou 1 litr na sto kilometrů, který byl úspěšně nasazen v jednom případě a pracoval bezchybně, a následně se vrátila k vývoji motorů s spotřebou 5-7 litrů, a veškerou dokumentaci k převratnému motoru ztratila a zapomněla v čem ta převratnost spočívala, takže to nejde zopakovat.
   Podobným způsobem „vyčnívá“ oproti veškerým tehdejším i dnešním raketovým motorům svými parametry „motor-zázrak“ F1, který údajně umožnil cesty na Měsíc, a následně všichni zapomněli jak se vyrábí a technická dokumentace „se ztratila“.

   Více zde: https://www.avatar07.cz/news/apollo-mytu-zbavene/

   • oh

    “ pokud nebereme v úvahu sovětskou N1, která by to zvládla, kdyby nebyla administrativně zaříznuta před svým dokončením.“
    Toto tvrzení je poněkud nepřesné. N1 dokončena byla a absolvovala 4 starty. Ani jeden nebyl zásluhou 1. stupně úspěšný. Nejdelší let trval cca 90 sekund a tak jako všechny ostatní, skončil hezkým výbuchem. Největším problémem rakety N-1 byl velký počet motorů (30xNK-15), tvořících pohonnou jednotku 1. stupně. Tehdejší elektronika to nebyla schopná uřídit. Motory NK-15 navíc nemohly být spuštěny opakovaně, čímž odpadala možnost testovacích zážehů – celá sestava musela fungovat na první dobrou, nebo…
    Zastaven byl další vývoj a modernizace na N-1F: problém s zvládnutím řízení 30 motorů 1. stupně by přetrval, ale aspoň nové NK-33 už opakovaně spuštěny být mohly.. jenže po „neuskutečněných“ :-) amerických přistáních na Měsíci ztratil ÚV zájem a nový šéf vesmírného programu Gluško chtěl místo N1 ještě výkonnější modulární raketu Eněrgija.

    Tvrzení „motor-zázrak“ F1, který údajně umožnil cesty na Měsíc, a následně všichni zapomněli jak se vyrábí a technická dokumentace „se ztratila“. pak je „obecně oblíbený omyl“. Po světě se potloukají nejméně dva kompletní první stupně Saturnu V ze zrušených misí Apollo, a v každém je 5 kompletních F1, které nikdy nikam neletěly a několik samostatných jednotek F1. První stupeň ze SA-514 (Apollo 19) je v Johnsonově vesmírném středisku v Houstonu (fakticky prý patří Smithsonovu institutu) a první stupeň ze SA-515 (Apollo 20) je v INFINITY Science Center v Mississippi. Jediná F1 mimo USA se vyskytuje v muzeu Powerhouse v Sydney – jde o jednu z testovacích jednotek.
    Jo, a zázrakem Saturnů V nebyl jen motor F1, ale také kyslíko-vodíkové motory J2, používané ve druhém a třetím stupni.
    N1 v „lunární“ konfïguraci měla vynést 90 tun na nízkou oběžnou dráhu Země, modernizovaná N1F prý až 100t, Saturn 5 v „lunární“ konfiguraci 120t. .

  • Kamil Mudra

   Z politického pohledu je každé „dobývání Měsíce“ jenom reklama. To platí univerzálně a Čína není výjimkou.

 3. Kamil Mudra

  Velmi zajímavý rozhovor s Josefem Skálou na témata která zajímají každého (nebo by snad měla) a informacemi které se i v alternativě objevují velmi zřídka (pokud vůbec)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s