1. Jana

  Nelze nesouhlasit!
  Škoda, že jsme nezůstali Československo s tandemem Zeman – Fico.
  Bude mě zajímat názor Petera.

  • Peter Matej

   re:Jana !
   K vyhláseniu vášho p.prezidenta som sa už vyjadril a vnímam ho so sympatiami.Som však toho názoru,že pre upevnenie rozpdávajúcej sa V4 bude dôležitejší postoj premiéra Babiša,ministra Petříčka a celej vládnej koalície.Rozhodujúcimi osobnosťami vo V4 sú premiéri Orbán s Babišom a poľský prezident Duda s úzadia riadený Kaczynským.O slovenskej účasti v tom spolku je dnes ťažké hovoriť,keď našim premiérom je psychicky narušený človek trpiaci napoleonským komplexom a prezidentkou „Sorošovo dievča“ Čaputová.Ona sa síce ako hlava štátu snaží reprezentovať Slovensko dôstojne no sú chvíle,keď musí zaujať stanoviská,ktoré od nej požaduje jej tútor a „stvoriteľ“G.Soroš.Upevnenie spolupráce vo V4 medzi Sorošove priority určite nepatrí ! Sympatickým spôsobom sa do spolupráce V4 začalo zapájať Slovinsko a môj názor je,že ak naša vláda v dohľadnej dobe nepadne,tak vo V4 by mohlo byť Slovensko nahradené práve Slovinskom.
   ČSSR bývala počas svojej existencie vo svete známym a uznávaným štátom s 15 miliónovou populáciou,vyspelým poľnohospodárstvom,priemyslom aj vedecko výskumnou základňou.Máte pravdu,že ten rozpad je na škodu obom štátom.Prosperujúce Československo však nebolo v záujme „víťazov“studenej vojny a tak sa tešme aspoň z toho,že aj po rozpade sme si zostali blízky.Mohlo to totiž skončiť aj horšie.
   Fico je už za zenitom,urobil počas svojho vládnutia aj mnoho chýb napr.v kádrovej politike,keď si stranu „zasvinil“novoľavičiarmi(čítaj slniečkármi) a nechal si ich prerásť cez hlavu.Dnes je z neho sklamaný vyhoretý politik.Neviem ani len odhadnúť aká bude politická garnitúra,ktorá sa chystá vymeniť tú dnešnú,starú.Napokon,všetko zlé je aj na niečo dobré a keď sa tá výmena má stať,tak nech sa stane čo najrýchlejšie.Myslím,že takej výmene sa nevyhne ani ČR.Len trochu neskôr ako u nás.Výhodou pre nás je aj to,že súčasné vládnuca garnitúra sa za krátky čas čo vládne, v očiach občanov SR skompromitovala do tej miery,že podobné strany ako sú v ČR Piráti,alebo nová strana toho vášho ryšavého „chvílkara“,sa u nás nechytia.Neviem Jana čo o slovenskej politike napísať viac.Nevyznám sa v nej a myslím,že sa v nej nevyznajú ani naši dnešní politici.

   • Jana

    Děkuji za obsáhlý rozbor.
    Samozřejmě – mezi Československem a dnešním Českem – pouhým regionem – už ne republikou, zvaným Česko (což byl zřejmě důvod té propagace na změnu názvu údajně proto, že se ve sportu špatně fandí zemi s dvouslovným názvem), je víc než 25 let a příliš mnoho „kdyby“.

 2. Kamil Mudra

  Obávám se že apel Andreje Danka nebude vyslyšen a až my o svého krále přijdeme bude už Bruselu vzdorovat jen V2 :-(

  • vittta

   Také mě to napadlo.
   Kdo tam bude po Zemanovi?
   A jak píše Peter, důležitý je i Babiš, tan se zatím buď drží, nebo to umí tak dobře hrát.
   V každém případě je nyní hloupé, snažit se ho sesadit, jak se snaží různí pleticháři kvůli Koronaviru.

   • Kamil Mudra

    „Kdo tam bude po Zemanovi?“
    Já bych bral Skálu, Robejška nebo Hampla… nejlépe nějakou kombinaci všech tří. Ale kde takovou esenci vzít a nekrást? A nebo i kde ukrást?
    Jak jsi dnes dopadl na kontrole?

  • embecko

   Polaci s Madary uz nevzdoruji, vcera dosli kompromisu, a sice, ze dolozka o bez/pravnim state zustane zachovana, ale o jejim ne/naplneni nebude rozhodovat Komise, nybrz evropsky soud.
   Nemeci pisi, ze vyhrala Merkelova, Madari pisi, ze vyhral Orban…dle meho vyhral Brusel a prohrala V4.
   Ja uz tohle asi prestanu pomalu sledovat, od doby vzornych voleb v USA uz neverim skoro nicemu- treba o vcerejsim summitu EU, coz byla po Covidu temer udalost roku, jsem na ceskem tisku nenasel ani zminku. Vsude jinde to stale visi na headlinech, na verejno pravnim CRo mlci, hlavni zpravou, psanou velkymi pismeny je, ze Holandsko vyhostilo ruske diplomaty.
   Tak nevim, kde to zijem, resp. jake umysly s nami maji, tohle neni uplne v poradku.

   • Medenka

    proč nenechat Evropský soud aby rozhodoval právní spory mezi státy? Nevidím na tom nic proti ničemu…

    • vittta

     Protože žádný evropský soud není.
     Je ale institut, který se tak jmenuje, to ale není soud, ale mocenská páka.

     • Medenka

      jasně, nakonec zákony, právo taky není, to je totiž ta největší převodová páka všeho na co jen pomyslíte….Vysdávají ho zločinci, co nikdo nevolil…*-)

      *-) viz průpovídka: „Nevím, kdo mohl tuhle partaj (XY doplň si dle svého idepolitického narativu) volil, já nikoho v našem kraji takového neznám:-„)

      V každém případě řídíme se jejími rozsudky stejně jako těmi od našeho Ústavního soudu a tak i to zůstane.

      • vittta

       Zákony a právo odjakživa bylo, je a bude poněkud rozdíl.
       A odjakživa to platilo jen pro někoho.
       Kde byly všelijaké soudy, když se napadl Irák, nebo třeba Libye, či Sýrie?
       Co tam kurva dělají Turci?
       To se dle mezinárodního práva může?
       Jak kdo, že jo.

       • Medenka

        Evropský soud pro lidská práva, i když jsem vás nikdy neměl za bůhvíjak bystrého, opravdu neřeší Írák, Turecko a možná se budu divit, ale ani Papuu-Novou Guineu. Mezinárodní soudy jsou pak problém, protože jejich jurisdikci pak nemusí ostatní státy respektovat. I když řadu zločinců Mezinárodní soud v Haagu potrestal a i této instituci která je pod kuratelou OSN, donutil státy, kde se daní zločinci schovávali, aby nebránily jejich vydání, či přímo aby jejich orgány na jejich dopadení spolupracovaly. Víme, že určité orgány OSN některé země nerespektují vůbec. anebo tvrdí, že OSN musí vydávat taková rozhodnutí, která musí být v souladu s jejich ústavou. Je legrační. že rozhodnutí o vině ať už v obchodní arbitráži nebo u trestního soudu – když je dotyčný stát nebo jeho instituce či jen občan uznán vinným – je patrně jejich vina v daných zemích automaticky brána jako protiústavní:-). A není to jen záležitost zemí s totalitní minulostí, ale i výsep demokracie, za jakou se považují třeba USA.

        Naproti tomu ten Evropský soud pro lidská práva pak respektují všechny země, pod jehož jurisdikci spadají (inu ani mu nic jiného nezbývá chce-li být v EU – a nevěřil byste i jak už i ty poslední dosud nečlenské země, západním hodnotám rozhodně ne příliš uvyklé, jako je Srbsko nebo Moldávie – se i přes to, že se Západem nemusí mít úplně shodné ideově-hodnotové ukotvení – vehementně derou do EU) a tudíž i jeho rozsudky jsou přijímány a respektovány.

        Samozřejmě našly se i takové vládní garnitury, které neusposlechly verditků tohoto soudu v oblasti arbitráží na odškodné pro ty, na nichž členské státy spáchaly zločin (třeba za regulované nájemné v případě Polska, poté co toto proběhlo, pak ČR co byla ve stejné pozici jako Polsko, okamžitě svoji deregulaci zrušila a v rámci vnitřního české soudnictví, sama bez nutnosrti závazného verdiktu učiněného na půdě Evropského soudu, postižené majitele domů odškodnila) že když nechtěly zaplatit vyměřené odškodné, evropské soudy danému státu obstavily či přimo exekuovaly jejich majetek co měly v zahraničí. A toto byla konečná – nikdo nezašel dál, než že když nastala tato pro DANÝ STÁT POTUPNÁ A OSTUDNÁ SITUACE, spíše se daná vládní garnitura na zákaldě zloby voličů, že připustila že toto došlo až tak daleko, poroučela od po volbách válu.

        • vittta

         Hele, podle toho co píšete to opravdu vypadá, že tomu snad věříte.
         Já rozumím, když někdo dělá politickou propagandu, ta snese lecos, ale věřit vlasním bludům je- idiocie.
         Nééé, to není možné, vy si jako fakt myslíte, že ESLP je v tom smyslu soud, soudící dle nějakých smysluplných zákonů?
         Ne, tomu nevěřím.
         A jistě že ESLP nesoudí vpád do Iráku apod, no ale je to také nadnárodní soud, ten v Haagu, ne?
         Nebo tomu mám rozumět tak, že soudu v Haagu nevěříte, zatímco ESLP je vám svatý?
         I když píšete, že některé zločince soud v Haagu i odsoudil, ale i tady platí- jak které, s mnohými se světové celebrity před tím líbaly, a dělali tito zločinci plně resketované vládní funkce…oficiální návštěvy, atd…
         Mimochodem, takový notorický příklad- kdy už konečně budou soudit potentáty států, které vtrhly do Iráku, z dnes už prokazatelně smyšlených důvodů?

    • Medenka

     no, minimálně by tu vzrostly platy a důchody o 300%. Ale jestli chcete ještě něco „lepšího“ zkuste se podívat dále na Východ. Kdybychom se třeba připojili k Rusku jako před pár lety Krym. musely by české mzdy naopak klesnout o 60%, v případě sloučení s Maďarskem o 35% a Polskem o 20%.

     Otázkou je, kolik by případné referendum (varianta A – Německo. anebo B – Rusko.) podpořilo v referendu lidí. Já si ale myslím, že je úplně jedno, s kým jsme nebo nejsme v jednom státu (pakliže jsme členy EU), už jsem to tu psal. Politici tu vůbec nevládnou tak, že by mohli zásadní věci měnit. PROSTĚ NEMOHOU, protože jsme součástí EU a platí tu několik zásadních smluv (Lisabon, Schengen, Maastricht) jasně KODIFIKUJÍCÍ naše státo-právní uspořádání – a dále – jsme se zavázali svým podpisem k dodržování mezinárodních smluv, které znemožňují takříkajíc „změnu režimu“ ve smyslu nastolení nějaké formy kolektivistického národního souručenství – abych tak řekl, které by přestalo respektovat lidská a občanská práva – anebo – např. nedotknutelnost soukromého vlastnictví.

     • Jana

      Proč jen varianta A nebo varianta B? Co takhle varianta C – Česká republika. Dnes sice absolutně bezmocná, ale přiznejme si, že hodně jsme toho zkazili i my sami. Ani ten zbyteček suverenity, tj. o svých nevnitřnějších záležitostech rozhodovat sami, jsme neuhájili, naopak. Stačí, aby nás nějaká západní organizace zkritizovala (za cokoliv) a my okamžitě poslechneme. Vzpomínáte si například na anglickou spisovatelku Rowlingovou? Přijela na návštěvu do ČR, zkritizovala klecová lůžka v našich psychiatrických zařízeních a naši lékaři honem honem poslechli SPISOVATELKU – ne nějakého anglického zkušeného lékaře (ani tak by se jeho doporučením řídit nemuseli) a honem honem ta lůžka zrušili. Nemyslím, že by v Anglii jednak měli všechno OK a pochybuji, že spisovatelka je nějakou odbornicí v daném odvětví.
      Opravdu je nutné se ve VŠEM podvolit a nikdy se nezmoci ani na sebemenší protest? To už máme opravdu v hlavách jen peníze, peníze, peníze a podřízenost komukoliv?

      • Medenka

       Jano, psal jsem ze přeci C je současný stav, co existuje, ale nějak se to nepropsalo sem a zmizlo. Takze podsunovat mi něco jiného je nesmysl. Samozřejmě jen fejk posunovači Google (in) formaci snad tuto nastolenou fikci mohou brát vážně. O připojení k Německu natožpak k Rusku samozřejmě nikdo neuvažuje. Jak dalece jsme samostatní když jsme jediným konaným referendem dobrovolně vstoupili do celku co naší samostatnost omezuje, je pak otázka. Jak jsem předeslal v postu co někde zamrznul, vše je nastaveno tak, že je jedno kdo tu vládne anebo koho jsme administrativní součást. Když jsme v EU je to totiž naprosto jedno:-).

       • Jana

        To ano, dnes už to v podstatě jedno je, ale přesto bychom se mohli aspoň snažit o nějaká zlepšení – viz třeba ta zmíněná Rowlingová – protože je to celebrita, světově proslulá autorka Harryho Potra, která je tím nad odborníky, Nebo Amnesty international sepíše traktát, jak se tu diskriminují Romové a okamžitě začneme napravovat neexistující „vinu“, jen aby nás příště pochválil., Okamžité předání ruského údajného hackera Nikulina do USA. I podle právníků nelegálně (ani nepočkali, až proběhnou nějaké nutné oficiální právní procedury – snad požádal u nás o azyl, ale ten se nestačil ani začít projednávat a příp. zamítnout. Museli jsme vyjít vstříc raději dřív než později. Co kdyby se na nás zas někdo zamračil?
        Není potom divu, že se k nám všichni chovají jako k hadru na podlahu, když se tak sami prezentujeme.

      • vittta

       No jo, a to na stejném principu.
       Ptáka by ti zvětšil „někdo“, stejně jako by „někdo“ zvýšil ty důchody o 300%.
       Zdroje tu jsou…tiskárny.
       To je také asi důvod, proč se furt tvrdí, že v Německu je VŠECHNO levnější.
       Oni to tak sice neříkají, ale vyznívá to tak.
       Ve skutečnosti se vždycky ta lacicnost zamotá do Lidlu nebo Kauflandu, kde je levěnšjí jen něco, jako by právě to“něco“ bylo zásadní životní potřeba.
       Třeba je tam levnější majolka, některá, samozřejmě.
       Naše postavení vůči Němcům- a taková předzvěst, jak by to s námi v holportu s nimi dopadlo je ale jiná věc.
       Jakkoliv ty věci nejsou obecně levnější (kdyby byly, Němci by sem přece nejezdili na pro nás nedostupné žranice a lázně- jezdili si po Německu) , jsou rozhodně kvalitnější.

       • Jana

        A to je jen ta vysněná materiální stránka věci.
        Pak je tu ještě jiná a možná důležitějšíé. Jak jsem tak poslední desítky let četla a slyšela, ani vlastní „ost“ spoluobčany neberou sobě rovné, natož pak nás. To nikdy.

     • vittta

      Dublin jste zapoměl.
      Jó pardon, ten se nedodržuje, no tak to musíme počkat na novelu, až pak jí zmíníte-

    • pacifista

     Já osobně si myslím?, že je k tomu vede především neúspěch vakcíny Astra… v testování a jejich zaostávání za ostatními západními výrobci a tam jde o peníze především. Rusové zase získali důležité proniknutí směrem na Západ. Nikdo již nemůže tvrdit, že s nimi nikdo nechce spolupracovat, protože jsou nedůvěryhodní. Např. naše kavárna nebo ČT, to si dokážu dobře představit.

     • Kamil Mudra

      Vakcína Sputnik V je jednou z nejúčinnějších a nejbezpečnějších vakcín na světě díky jedinečné technologii kombinace dvou různých vektorů založených na lidském adenoviru. Umožňuje silnější a dlouhodobější imunitní odpověď ve srovnání s vakcínami používajícími stejný vektor pro dvě injekce.
      Dnes se konají klinické testy Sputniku V v Rusku za účasti 40 tisíc dobrovolníků. Klinické testy probíhají rovněž v Bělorusku, SAE, Indii a Brazílii. První prozatímní analýza údajů ze třetí fáze klinických studií v Ruské federaci prokázala účinnost vakcíny Sputnik V na úrovni 92 %.
      Vakcína v podobě prášku nepotřebuje zvláštní podmínky uchování při dopravě. Může být uchována v lyofilizované formě (suchý, trochu zmrazený prášek), což může být předností při jejím rozdělení a dopravě do těžce přístupných oblastí. Pomůže to překonat problémy, na které narážejí jiné vakcíny, které potřebují uchování a dopravu v chladu.

      Ovšem u nás ji asi neuvidíme:
      „Hlava České vakcionologické společnosti Roman Chlíbek naznačil, že první dodávky vakcíny od firmy Pfizer bychom mohli čekat až na začátku příštího roku, konkrétně by se mohlo jednat o únor či březen. Upozornil také, že nejdříve vakcína musí být zaregistrována, což může celý proces zdržet.“
      https://sptnkne.ws/EC69

      • pacifista

       Proti té Sputnik V bych vůbec nic nenamítal, ačkoliv mě osobně by se netýkala. Vede mne k tomu prostá úvaha. Rusko není z těch kdo by se snažili nyní, ale třeba i v budoucnu ohrozit své obyvatele na zdraví. Tolik jich zase není a jsou si toho vědomi. Pokud používají vakcínu doma, věřím jí nejvíc již jen z toho důvodu.

 3. Mrkos

  Spojení států V4 ohrožují hegemonistické snahy Polska.
  Tvůrci projektu samostatného Československa si byli
  vědomi toho, že Poláka a Maďary je dobré držet od sebe
  a tím krotit jejich snahy po expanzi. Samotné Slovensko
  je slabé (navíc katolické), aby je drželo na uzdě.
  Spojené Československo s 15 mil, obyv. a silnou
  ekonomikou by bylo lepší zárukou rovnoprávného
  postavení v takovém spolku. Kdo ví, jak na vlně
  nacionalismu rozjeté Maďarsko, který mu dodává energii
  ukrotí své územní nároky ke všem okolo.
  Dalším problémem je nenávistný postoj Polska k Rusku.
  Jaký postoj k Rusku by asi mělo zaujímat „Trojmoří“ ?
  Podobně to vyostřují proti Rusku Havlovi pohrobci u nás.
  To oslabuje celý projekt a dělá z postsocialistických
  zemí jen zlobivá děcka a ne koordinovanou sílu
  hodnou respektu. EU chytře nepospíchá s rozvojem
  Rumunska a Bulharska a nechává je na chvostu,
  v rámci RVHP by jistě prosperovaly lépe.
  A tak zbývá usilovat jen o nadstandartní vztahy
  s Rakouskem. A tak V4 spojuje jen vykořisťovatelský
  vztah EU k nim. EU to zakrývá dotacemi, které však
  využívá k manipulaci s výdaji státních rozpočtů.

  • Peter Matej

   Poľsko je hrozbou tak pre ČR,ako aj pre Slovensko.Nikdy sa totiž nevzdalo pretenzií na Těšínsko,Oravu či na Spiš.Maďarom by sme sa ubrániť mohli vďaka geografickej výhode(hory).Poliakom nie,lebo Poľsko má dnes jednu z najbojaschopnejších armád v Európe a na zbrojenie vynakladá viac prostriedkov ako od neho žiada NATO.Len naivní ľudia si môžu myslieť,že Poľsko sa chystá na vojnu s Ruskom,lebo na rozpútanie konfliktu s Ruskom si netrúfa nikto!Je overenou pravdou,že ten kto zbrojí,tak skôr či neskôr nakumulované zbrane bude chcieť aj použiť! O tom ako sa v prípade konfliktu Poľsko vs.ČR alebo SR zachová NATO si netreba robiť žiadne ilúzie,lebo tak ako v r.1938 tak ani dnes nepôjde žiadny Anglosas ani Román zomierať pre nejaké Česko alebo Slovensko!Naši politici by mali prestať vyvolávať duchov a strašiť ruskou hrozbou.Radšej by mali vyvinúť snahu dohodnúť s RF takú zmluvu,ktorá by zabezpečila garancie neporušiteľnosti našich hraníc.To môže len dobrá zmluva s Ruskou federáciou.Nikto iný nám tie garancie dať nemôže.

   • Janika

    Spíš se chystají na Bělorusko. I když by samozřejmě nepohrdli čímkoli jinym. To jsou opravdu „spojenci“, od kterých se dá čekat kudla do zad.

 4. Mrkos

  Kdesi jsem zaslechl, že Anglie schválila v obraně pobřeží před imigranty
  užití vodních děl, umělého vlnobití i odchyt do sítí. Odchycení přivandrovalci
  budou odvezeni na sv, Helenu do táborů, kde pobudou tak dloho,
  dokud si nevzpomenou odkud přišli, aby pak mohli být vráceni domů.

  • Mrkos

   Anglická demokracie je pro nás vzorem
   a od 89 se snažíme z ní leccos aplikovat.
   x
   Což požádat bratra, any nám dovolili otevřít si
   na sv,Heleně také malý „pionýrský“ táborek pro
   u nás do sítě odchycené nelegální migranty ?
   Mohl by se tam o ně starat Člobrda v tísni.
   I následné navracení migrantů do zemí původu
   by při spolupráci mohlo vycházet laciněji.

 5. orinoko

  V této prdelní zemi se schyluje na mohutné znárodňování. Pardon … privatizaci. Omlouvám se . Trapně jsem se spletl při pohledu na ožralého Covida , ležícího v chrámu konzumu mezi masem a vejci. Vlastně nevím. Možná to byl Tango Ropotámo ve sluníčkovém podání své oslavy padoucnice. Heil Novotný.
  Bude se privatizovat. Tzv. korporátky už narazily na mez svého růstu. Nově se rozrostou o hospody a striptýzové tyče. U nich se bude svíjet stará coVIDA a všichni budou volat – hossana , mein fuhrer. Heil.
  Soudruh Blatný nově obdržel svého Covida. Bude ho hlídat. Aby mu někdo náhodou nenaložil na rypák 19 káček. Heil.
  Málo se tu snažíte.
  Já myslel, že to Janice pod českou vlajkou do konce roku namelete na 200 celých , a vy zatím jenom melete. Heil.
  Za socíku fronty na banány , za sametu fronty u bankomatů a fronty na vstup. Heil.
  Už znáte číslo svého osobního čipu? Nein?

 6. orinoko

  Už jsem jinde jako sudička nasadil vlákno.
  “ Jsem teď zase kdesi. Dvakrát jak po vymření. A to byly lidojemy zvané hospody.
  Zakotvil jsem ve třetí. Přicházejí ženské a hned je větší sranda. Všichni se zdravíme po covidovsku.
  Ptám se ženských, jak dneska fungují tzv. priváty:
  Okamžitě kapírovaly. – Hele , jedině s rukavicí a pesarem. A na hubě rouška. Žádné mluvení, a pokud budeš chtít Dominu, tak se budeš muset hlásit jako covid.
  Jj, sweinhund.
  Dávám PSOVI … no ať nežeru … květen. To budou nové volby. A nenechme se mýlit. V Česku každý režim na palici kálel mocenským složkám tak okázale / a teď běží to samé / , že ony nebudou žádným piliřem Covida psovitého.
  Přituhuje. Lidi hledají, kde urvat kus klacku.

  • vittta

   Volby jsou pro nás nadějí.
   Skvělý plán připravila TOP09, a přednesla ho barevnými ústy Feriho.
   Pozadu nezůstal ani Landa s Ledeckým.
   Ti nás z toho marasmu dostanou, budeme se mít skvěle, jako v Německu…počkat, tam je teď celkem tvrdo, tak ve Francii…néééé, kurva, tam prý se nesmí ani vedle do vesnice, tak v Itálii…ne, tam také chcípl pes, vlastně Kovid.
   No, neva, prostě budeme volit světlou budoucnost, bez Babiše a Zemana.

   • orinoko

    Prosím Tě, a já myslím, že si pořád docela rozumíme.
    Žádnou tětivu nelze napínat donekonečna. Buďto praskne ona , anebo luk. Možná sis přes to všechno všiml, že Babiše i Zemana celkem šetřím. Z JEJICH hlav covid nepochází, ale musejí hrát svojí roli. Jen Lukáš endo protéza může být těžký originál. Trochu odbočím: Když Bušistovi mladšímu Perle a jeho sio kohorta představovala svůj plán 911, tak Bušista na představu , že bude hořet půlka New Yorku reagoval: No no … počkat , počkat … udělat kůlničku na dříví z půlky NY, to vám nedovolím. A to řekl blbec. Je to autentické, je to ověřeno, je to fakt. A Perle a jeho Wolfowitz družina si prostě netroufli jít dál.
    Ledecký mě zklamal. On vůbec není žádný hlupák, a už vůbec se nenechá zapřahat do politických quasi problémů. Jeho prostě sere do očí bijící pitomost. Ale bohužel jen zplodil podobnou. Každý děláme kraviny. Nikterak to ale nesnižuje jeho velmi inteligentní tvorbu.
    Popravdě: Vládnout tu teď lejna, jejichž guru je eurokolchoz a slovenský pomatenec Matovič, tak tu máme takový totalitní guláš, že stávající poměry jsou jen tímtéž tři hodiny po západu Slunce.
    V květnu žádné volby nebudou. Ale jestli chce Babiš přežít ve zdraví, tak na Mengeleho a Eichmana musí pustit vlastní psy.
    – Kůlničku na dříví tady z toho dělat nebudete.

    • vittta

     Být tu Matovič, tak volám po svržení vlády- z důvodů nezvládnutí Kovidu, samozřejmě.
     Ledecký mě nezklamal, já ho ani kvůli tomu neuvádím.
     Uvádím ho kvůli tomu, že si myslel, jak je chytrej, jak vymyslí něco lepšího, a vymyslel to samé.
     Né že by byl tak blbej- ale že nic jiného vymyslet nejde.
     Musí hrát najednou také svou roli.
     A zahráli jí s Landou dokonale, s partou vědců a doktorů, (jeden vědec známý) a tvrdé, 3 měsíční makačce na té sračce.
     To jim vymyslím za 2 hodiny lépe.
     To samé ta trapárna TOP09. divím se, že může být někdo tak blbej, a ten plán vůbec zveřejnit.
     Protože každému dojde, že nikdo nic lepšího jak vláda nevymyslí- i s ohledem na mezinárodní situaci- což tady píšu od začátku.
     Voličům TOP09 to samozřejmě nedojde, no ale těch jsou 3,5% + 2% všech Čechů, co se za 250 let přestěhovali do USA.
     Ta ironie nemířila na tebe, ale k tomu textu se to vysloveně hodilo.

     • Orinoko

      Holka , taky mě to napadlo. Jsem trouba. U každého hledám špatnou motivaci až na konci.
      Já jsem s Ledeckym ve své době dělal rozhovor. On je neuvěřitelně zivy, prirozeny. Nedalo se napsat , jak konkrétně reagoval na různé otazky. On to bral … jako pokec. A myslim, že je takový dodnes. Vnímá problem. Ale potřebuje ho nějak vstrebat. KAZDY… Jemu nejde primárně o zivobyti, ale o to , že z nás někdo dělá programově idioty a on se docela lidský brani.
      Landa je jiné testo. Ale stávající situaci vnímají stejně nebo podobne. Normálně by se asi nepotkali, ale doba neni normalni.
      Netroufám si odhadnout. Třeba zkoušeli teren. Co oblude, co rezim.

 7. vittta

  Podívejme, tak Hnízdil si vyléčil koronavirus tak, že si narval robertka do prdele.
  Tak to je báječné!!!
  Vlastně ne, to tam není, je tam toto:
  „Antibiotika nezabrala, pomohly až kortikoidy.“
  Copak ten idiot neví, že antibiotika na viry nezbrala ještě nikdy?
  A že kortokoidy jsou nebezpečné, chemické preparáty?
  Článek z nedávné historie, aneb co se od dob blábolení tohoto politováníhodného individua změnilo.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prymulovy-lzi-Jan-Hnizdil-Takto-jsem-si-vylecil-covid-Pet-veci-je-jinak-640842

  • Jana

   Ne tak úplně. K virovým onemocněním se někdy přidá i bakteriální nákaza a tam pak jsou antibiotika na místě.

   • vittta

    Někdy ano, ale já píšu, že viry se antibiotiky léčit nedají.
    A jak jsem nakoupil- tak jsem prodal.
    On píše jasně- „antibiotika nezabrala“ a řeč byla o Koronaviru.

    • Peter Matej

     Máš pravdu,virózy sa atb.neliečia.Jednoducho preto,že makromolekula atb sa do bunky nedostane.No viróza spôsobuje deštrukciu buniek,čím sa vytvorí vhodná živná pôda pre baktérie a tam sú už atb.potrebné.
     Kortikoidy sa najčastejšie používajú pri zápaloch nebakteriálneho pôvodu.Často sú jediným prostriedkom na elimináciu takého zápalu.Napriek ich vedľajším škodlivým účinkom sú zatiaľ ťažko nahraditeľné a ich použitie,dávku a dobu užívania musí zvážiť lekár.

 8. vittta

  Prymula ze zákrytu zaútočil na lidská práva a svobody nejen v ČR a EU, ale ve Švýcarech.
  Tyto země podlehly ruské… eh, pardon, to já ze zvyku- tedy podlehly Babišově propagandě!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-usa-za-ctvrtek-zemrelo-pres-3000-lidi-bily-dum-zatim-chysta-vanocni-oslavy-133333#dop_ab_variant=0&dop_req_id=yDBm4h2hqgT-202012111534&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   • vittta

    Proč by nemohla mít Coca Cola Koronavirus?
    Já vždycky když něco píšu, ty politické úvahy, tak vycházím striktně z toho, co bych udělal já v té situaci.
    Už jsem to psal 1 000 000x, tak třeba na Slovensku bych si s chutí přisadil, a snažil se vyfakovat vládu pomocí intrik s Koronavirem.
    U nás naopak těmto intrikám bráním, protože pochopitelně nejsem sám, koho to napadalo.
    No- ale být ministrem zdravotniství, tak bych zavedl opatření podobná těm dnešním, ale dříve a přísnější.
    Co bys udělal ty, Peter, být ministr zdravotnictví- a hypoteticky, mít tu moc udělat v rámci státu cokoliv?
    Já si totiž myslím- třeba se mýlím- že taková opatření by t té pozici zavedl každý, a to zcela bez ohledu na to, co by si sám o koronaviru myslel.
    Dáváš- a nejen ty, všemožné důkazy, že koronavirus není, nebo že není v tom smyslu nebezpečný- ale jsi si tím tak jistý, že bys ta opatření, ale ŽÁDNÁ, nebo minimální- vůbec nezavedl?

    • Peter Matej

     Nikdy som nespochybnil existenciu vírusu SARS-CoV-2!Viem ale,že aj lekári o ňom vedia zúfalo málo a že existujú aj medzi nimi diametrálne odlišné názory na pôvod toho vírusu,na to či je reakcia vlád adekvátna jeho nebezpečenstvu pre ľudstvo a či za celou tou hystériou nestoja ľudia so záujmami a cieľmi ako ich verejne prezentoval napr.B.Gates.A myslím,že je úplne legitímne,ak sa o tom diskutuje aj tu!Ty považuješ každého kto nezdieľa tvoje názory napr.na Babiša či prezidenta,za nepriateľa národa českého,snažiaceho sa o zvrhnutie súčasnej vlády u vás.Nie je to pravda!Ja len predkladám argumenty ľudí,ktorí sú v problematike určite vzdelanejší a fundovanejší ako my dvaja,len ja na rozdiel od teba ich kompetentnosť k vyjadreniu sa o epidémii Covid-19 uznávam!Ty nie!
     Ja len nechápem,prečo ťa tak rozčuľujú tie názory na Covid-19 a vakcináciu,ktoré sú iné ako tie tvoje.
     vittta!Predpokladám,že máš tak okolo 50 rokov a niečo.Tak čoho sa bojíš?Všetky štatistiky dokazujú,že báť by som sa mal ja,lebo som v tej vekovej skupine,kde ten vírus kosí až 80% nakazených!Veď nechaj aj ostatných aby mohli napísať čo si o tom všetkom myslia bez toho,aby sa museli obávať tvojej reakcie!Prosím!

     • vittta

      Jaký je můj názor na Babiše?
      Na tohle si odpověz, a bude ti vše hned jasnější.
      Tady je mi celou dobu té diskuze cosi podsouváno.
      Že mám rád Babiše, že mám strach, že podporuji vakcinaci.
      A asi bych mohl pokračovat.
      Schválně mi najdi jakýkoliv můj text, kdy cokoliv z toho tvrdím.
      Tvrdím vesměs pravý opak.
      Babiše nemám rád- ale nikdo lepší není- a dokud nikdo lepší nebude, musím ho chtě nechtě podpořit- jinak bych byl politický diletant.
      Strach z Kovidu nemám, mám k němu jen respekt, ale není to respekt ke Kovidu, ale k přírodě a evoluci.
      Španělská chřipka ukázala, že vir zabít miliony umí- a od r. 1918 se naše možnosti léčení- LÉČENÍ, virových nemocí moc nezměnily.
      Vakcinaci nemohu podporovat, protože zatím, ZATÍM mě nikdo nepřesvědčil, že to má smysl.
      Mně ani nejde o tu vakcínu, že by byla nebezpečná, mě se spíše nezdá její pratická stránka, protože informace spíše naznačují, že ta imunita bude velice krátká, a konec konců, na chřipku je také max. sezonní.
      Moje pochybnosti ohledně antikovidových argumentů mají jiný důvod.
      Snažím se být nad věcí.
      To znamená, že pro mě jsou důležitější argumenty a jejich podávání, než strana, na které jakoby mám stát.
      A argumenty odpůrců kovidu jsou směšné.
      Mně se tedy zdají směšné- a jelikož to tak vidím, no tak to píšu.
      To je upřímnost, byť je mi jasné, že tím budu plno lidí srát.
      Všechno, co je psáno výše jsem tady už v řádek možná až stovek mnohokrát psal, píšu to samé pořád dokola jak debil- ale úplně zbytečně.
      O mém „názoru“ tady, ale ono nejen tady- rozhodují jiní.

      • vittta

       Nemůžeš čekat, že si na tom potentáti nenamastí kapsy.
       Navíc tam může být i mezinárodní …spíše nadnárodní nátlak.
       Koukni na ty Dukovany, a výběrové řízení.
       Prezidenta už rok vláčí bulvárem.
       Přitom ten Sputnik určitě špatný nebude, já si myslím, že Rusové si nemohou dovolit poškodit své občany.
       Potřebují je, a potřebují dobrou pověst.
       USA a EU svoje občany, jak se zdá- zase tak nepotřebují.

     • embecko

      „že aj lekári o ňom vedia zúfalo málo a že existujú aj medzi nimi diametrálne odlišné názory na pôvod toho vírusu“
      No a presne o tom je rec, Peter, anebo lze oduvodnit postoj odporu proti rouskam tim, ze o viru se moc nevi? To nedava moc smysl, ze ne…
      https://www.cnews.fr/france/2020-04-17/le-coronavirus-est-un-virus-sorti-dun-laboratoire-chinois-avec-de-ladn-de-vih
      Nositel Nobelovy cely, ktery jako prvy popsal virus HIV nasel v Covidu sekvence HIV viru a je presvedcen, ze jde o unik laboratorniho hybrida.
      Rychla reakce Ciny a koordinovana reakce svetovych vlad tomu odpovida.
      Reknemez, ze panikaru a banalizatoru nebezpeci viru bude 50: 50, jak se zachovat? Udelat opatreni napul nejde, takze radsi byt opatrny, anebo vsadit na osud?

   • vittta

    „Schedlitzův pokus si získal sympatizanty i z řad dalších poslanců. Podle expertů ale pozitivní výsledek Coca-Coly nic nedokazuje. Tajemník totiž postupoval nesprávně. Test před použitím zapomněl vložit do pufrovacího roztoku. Hodnota pH v coca-cole způsobila, že cola reagovala s protilátkou v antigenním testu a zabarvila ho.

    „Doporučujeme, aby si ctihodný člen FPÖ nejprve trochu nastudoval chemii, než zveřejní tak trapná prohlášení,“ uvedla společnost Dialab, která antigenní test vyrobila.“
    https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/rakousky-politik-otestoval-coca-colu-na-koronavirus-vysledek-byl-pozitivni-40345056#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=FrLDIN4tCVY-202012121742&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   • Jana

    Ta drzá koronabreberka si už taky vleze, kam ji napadne! Hlavně se nepokoušet testovat desinfekcce, tam bude určitě taky. :-)))

 9. mistralius

  Odjakživa byly různé restaurace a kavárny spjaty s nelegální činností, tj. prodejem drog a prostitucí, z které nemá stát žádné příjmy. Jejich majitelé. tito dědíční slintalové typu Václava Havla jsou často zatížení patologickými sociopatickými vlastnostmi, známe je, příspěvky jež dostávají od státu musí být pravidelně kontrolovány.

  • Kamil Mudra

   Velmi zajímavý rozhovor s Josefem Skálou na témata která zajímají každého (nebo by snad měla) a informacemi které se i v alternativě objevují velmi zřídka (pokud vůbec). A přesto – odkázal jsem na něj pod předchozím článkem kde zůstal nepovšimnut dokonce i palečkáři. O místních diskutujících nemluvě. Dle mého mínění jde o člověka jakého by, hlavně v současné době, tahle země potřebovala ve vedení a čím více takových – tím pro nás lépe. Navíc o člověka který se snaží dát takové lidi dohromady (mluví o tom ke konci v odpovědích na otázky). Zdá se však že o něj není zájem jak obecně, tak v jeho domovské straně a jak vidím tak i mezi místními diskutéry. Dobře nám tak. Dostaneme v příštích volbách jen to co si zasloužíme a „vlaštovky co jaro nedělají“ postupem času vychcípají ve svých hnízdech na podvýživu.
   My zatím můžeme do nekonečna omílat strejdu covida nezávisle na tom jaké téma Janika vyvěsí.

   • Orinoko

    Kamile, skepsi prosíme Te , rezervuj pro me. Možná se budete divit , ale jak říkal můj tata: tady je bejdla na rozdavani.
    Hadame se mezi sebou , ale v hrsti nás nemaji. Jsou z nás dost nervozni.
    A kdo? Přece debilove. Vůbec není těžké je mezi námi identifikovat.

   • Jana

    Nečekaně zajímavý. Na kousek (asi 20-30 min) jsem se podívala u minulého článku, ale pak mi do toho něco přišlo a tak jsem se k dalšímu dostala až teď.Spousta jeho slov by stála za prodiskutování, ale ten konec byl tak 50 na 50 – ze dvou dalších vývojů, které předpokládá si každý podle svého zaměřění vlastně může vybrat, kam ho „srdce táhne“.
    K tomu se tě zeptám, jak to hodnotíš ty. Sice bylo povzbudivé, kdyř řekl, že vidí čím dál víc lidí, kteří by mohli vytvořit blok vlasteneckých demokratických sil, ale ten já nějak kolem nevidím. Spíš mi momentální situace připomíná jednu bajku:

    Kde shodná vůle chybí při práci,
    nohama vzhůru vše se obrací
    a škody víc než užitku z ní vzniká.
    Tak rozhodli se labuť, rak a štika.
    že vůz vytáhnou na stráňku.
    Každý z nich se hned chytil postraňku
    a táhli, až jim oči z důlků lezly.
    Ne že by náklad tak těžký vezli,
    každý však táhl zcela jiným směrem
    Labuť se chtěla nad oblaka vznést,
    štika se hnala za jezerem,
    rak nazpátek zas poškubával ojí.
    Čí je to vina, nevím, na mou čest – ale ten vůz tam dodnes v poli stojí.

    Stručně řečeno – naši politici si každý hrají na svém písečku a je jim jedno, že kvůli uměleckým pískovým bábovičkám, se jim dům rozpadá před očima.

   • Kamil Mudra

    Jano, oni ti lidé nejsou vidět jako skupina ale působí každý za sebe na internetu a nebo alespoň přednáší na školách atp. A mnozí jsou vidět, když je vidět/slyšet chceš, alespoň na internetu. Jen namátkou: Peter Staněk, Petr Hampl, Oskar Krejčí, Benjamin Kuras, Martin Koller, Jan Keller, Petr Robejšek….to jsou asi ti nejznámější ale je i dost dalších o kterých se dovíš až když sleduješ některé alternativní publikační kanály jako jsou třeba: „Petr Bureš TV“ kam si je zve Skála, nebo „Svobodné Universum“, kde je ve svém pořadu „Kupředu do minulosti“ zpovídá Martina Kociánová, případně z jejich přednášek, které visí na YouTube. Lidi které si poslechneš a zjistíš že to mají v hlavě dobře srovnané a že kdyby jim bylo na oficiálních místech místech nasloucháno, ledacos by se i v té současné mizérii dalo posunout k lepšímu. My nejsme národ pitomců a dokážeme vygenerovat i moudré hlavy, které jsou ochotny svou moudrost dát do služeb své vlasti a lidem – jen kdyby k tomu dostaly příležitost. Jako pitomci se chováme jen davově když se někomu podaří sehnat nějaké stádečko na demošku a přimět k výkřikům za pomoci sloganů při kterých se pak nadšeně hýká ale nemyslí. Hýkači zpravidla ani nemají čas se nad svým hýkáním zamyslet, protože na sebe vzájemně hýkají i na sociálních sítích kde platí: „Kdo nehýká s námi – hýká proti nám!“. Na ulici pod transparenty už se dávno nic nevybojuje. To už je účinnější když se člověk, sám za sebe a každý den, chová v souladu se svým přesvědčením a je tak příkladem ostatním. Internetová anonymní nika je ti k ničemu. Potřebuješ mít okolo sebe reálné lidi kteří, jsou s tebou ochotni táhnout za jeden provaz a nebo alespoň „přihodit polínko pod tvůj kotlík“ když je nikdo nevidí. Na demošce si s tebou anonymě zařve i plno lidí, kteří by tě za jiných okolností utopili na lžíci vody.

    Ta bajka je hloupá tím že hovoří o vůli, protože tihle tři tvorové žádnou společnou vůli najít nemohou. Labuť klidně sežere nějakou malou štiku, štika bez skrupulí sežere raka a když je dost velká rafne do ploutvonohy i tu labuť. Je spíš ukázkou toho že pokoušet se slučovat ke společnému dílu úplně odlišené zájmy, nemá žádný smysl a už pouhá doměnka o možné společné vůli je sebeklam. Lidé se ale na některých styčných bodech shodnout mohou, byť se jinak názorově liší. Chce to jen ujasnit si ty priority a k nim pak tu vůli napřít.

    • Jana

     Díky za podrobné shrnutí.
     Mimo „Petr Bureš TV“, o ketrém jsem se dověděla až díky tvému odkazu většinu alternativy znám, takže v tom ano, máš pravdu. Problém je jen v tom „kdyby k tomu dostaly příležitost“. Tu nedostanou ve smyslu – tu jim
     dobrovolně nikdo nedá, tu si budou muset nějak „vydupat“.
     Jinak ta bajka, která ti připadá hloupá, je podle mně právě o tom. O chybějící politické vůli, bez které se vládnoucí subjekty nikdy nemohou dohodnout, protože současná doba obecně už desítky let nadřazuje. individualitu nad spoluprací, což je sice správné a žádoucí, ale (zas jen podle mě) v tomto případě uplatňování individuality na špatném místě, tedy i se špatným výsledkem.

    • astraustralia

     Nadherny den, 30na teplomeru, hranice mezi staty uz maji svou puvodni pruchozi podobu a na Tvuj prispevek me vyhnali jen
     komari kteri se patrne lihnou v tom cemu tu rikaji a billabong. Seznam moudrych lidi kteres uvedl vyse, souhlas.
     Skalu jsem pochvalil jiz pred casem nekolikrat a vyslouzil si od bojovniku proti komunismu ty ty ty. Nadeji jsem ztratil az kdyz jsem zjistil jakjsem zcela mimo s Robejskem. Ze se dostane do parlamentu jsem povazoval za samozrejme a jiste ale volic CR mi ukazal kdo je a jaky je. Ze mu 25 let trvalo nez dosel k zaveru ze je lepsi oligarcha nez ti kteri oligarchum prodaji na co si ukazi bylo maximum ceho byl a je schopen. Co clovek to kazdy svuj originalni nazor ze ktereho neslevi ani n, to je idealni stav pro ty kteri vladnou.
     Proto i zde virus19 jeho nebezpecnost a prikazovani z tech nejlidstejsich duvodu to jest zdravotnich jak projev nejvetsi pece o cloveka je thematem ktery dava nekterym diskuterum pocit schopnosti spravne rozlisit mezi IDIOTem a naopak strasakem ktereho je treba brat vazne.
     Ze Hamacek (jiste ne bez souhlasu Babise) buduje centra pro pristehovalce, ze se nikdy nedozvite co Merkel doporucene naridila Babisovi a ze pokud on az nebude premierem a bude psat sve Pameti tak takove detaily tam urcite neda.
     Vitezstvi Polska a Madarska s tichou podporou Rakouska ale bez ucasti CR a Slovenska je jen dalsi ukazkou jaci bojovnici za prava obcana CR politici zvoleni moudrym volicem jsou. Take jaci politici to budou a za co budou bojovat Pirati kteri slovy sveho predsedy tvrdi ze v pristich volbach maji pres 20% a ze to budou oni kdo bude zasadne urcovat jak a kudy dal:-)
     Ze uz Babis neBabis to urcuje osa Barlin -Pariz a podle jejich not zpiva i parlament EU a nebyt odporu Polska a Madarska uz jste prisli v ramci „pravniho statu“ i o pravu nesouhlasne hlasovat :-(
     Neodvratna dalsi krize kapitalismu byla virusem schovana a prevedena na peci o zdravi a spravne preockovani a pojede se dal.
     Hnizdilove budou IDIOTi az takoveho razu ze o tom budou lide doma vypravet svym detem, naopak dobrodejeve Gatesove a Sorosove budou oznacovani za ty kteri dali sve tezce vydelane milliardy na blaho obyvatel.
     Sam Samet za to nemuze, ten jen otevrel dvere smejdum aby predvedli ceho jsou schopni.
     Rozdil mezi moznosti prodat vodu cizincum nebo prodat cizinci Karlstejn je jen v tom ze existence „pravniho“ statu si vykladadaji i pravnici ruzne. Predvedla i EU na prani Berlina ale nastesti diky Polakum a Madarum to Berlinu a Parizi nevyslo.
     O tom jak vidi pravo pravnici v CR pise i Taras ve svem poslednim prispevku Ceska Pravni Kafilerie.
     Hezkou nedeli ale nizsi pocet „positivnich“ vam ze zdravotnich duvodu nepreji.
     Znamenalo by to ze i ja souhlasim s tim ze positivni = nemocny.
     Nemocny a mocny vidim jinak :-)
     Mocny muze byt jen vas ministr zdravotnictvi pokud mu vlada udeli moc a schvali parlament jako zakon ze muze vydavat jakeholi prikazy a ty samozrejme budou v zajmu zdravi.

     • Jana

      K poslední větě pár nejnovějších příkazů:

      Takto fungují vládní zmatky v praxi
      Pro kávu se Sbírkou zákonů:
      Podle nařízení si ji koupit s sebou nesmíte, podle ministrů ano – ale vypít doma.
      Z něčeho tak běžného, jako je odnést si z restaurace kávu v kelímku, dokázala vláda minulý týden udělat komplikovanou operaci s nejistým výsledkem.
      Kvůli šíření koronaviru chtěla zabránit tomu, aby lidé na vánočních trzích popíjeli alkohol. Jenže ze zmateně napsaných nařízení nakonec vyplynulo, že si člověk nesmí objednat kávu s sebou.
      A aby zmatků nebylo málo – v pátek večer řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), že káva v kelímku se prodávat smí. Jen ji lidé nesmí – kvůli shlukování – pít rovnou u okénka.
      https://1url.cz/Sz5GV
      Nakupujte u odborníků! Už si z nich dělají i média – jejich největší spojenci – legraci.

      • vittta

       Tyhle záležitosti mají určitý politický potenciál- tedy hodně se o tom hovoří, co nehodný (v tomto případě vláda) udělal blbě, a čím se nehodný (vláda) znemožnil, ale ve skutečnosti nikoho ani nenapadalo to dodržovat, nebo trestat.
       Tedy ve výsledku se neděje nic.

       • Kamil Mudra

        Já tedy fakt nevím co by mne přimělo k tomu abych pil doma zvenku přinesenou kávu kterou si mohu rovnou doma uvařit. :-)

        • vittta

         On to někdo dělá?
         Musel by být na hlavu.
         Tak u nás byl jakýsi vánoční „trh“, asi 4 stánky, ani nevím, co tam vlastně měli, kolem bylo prázdno.
         Jen u jednoho se prodávaly nápoje, to jsem na asi 40 m zaznamenal, tam se pár lidí motalo.
         Nevím, kde je ti lidé pili, ale domů si je asi nenosili.
         Jak byl ten článěk v PL, jaký je v Německu ordung, tak tam byla taková zmínka, že si dali někde svařáka, a že jim hned ten stánkař řekl, že pít to musí až někde mimo centrum.
         Takže podobně blbé nápady nemají jen tady.
         I když logicky- kdybych to tak já navrhnul, tak bych předpokládal, že to samozřejmě nikdo dodržovat nebude- ale také se nebudou tvořit hloučky, popíjející víno nebo kafe, každý to do sebe „vohne“ někde za chůze, nebo se opře o kandelábr.
         Dá na v tom najít smysl.

     • vittta

      Píšete:
      „…..projev nejvetsi pece o cloveka je thematem ktery dava nekterym diskuterum pocit schopnosti spravne rozlisit mezi IDIOTem a naopak strasakem ktereho je treba brat vazne.“
      Jo, někteří diskutéři jsou divní lidé.
      Ale schválně, co si myslíte o Hnízdilovi?
      Já si o něm myslím, že je to IDIOT, a to přesně tak dlouho, když jsem ho poprvé přečetl.
      VŠECHNY jeho texty, které jsem přečetl, byly idiotské, namyšlené, slaboduché, účelové, bez jakékoliv argumentace.

      • astraustralia

       Ale schválně, co si myslíte o Hnízdilovi?

       Na rozdil od Vas vittta si nemyslim ze je IDIOT. Duvodu je vice, ale
       jeden duvod ktery Vy byste mohl pochopit je ten ze jeho vyjadrovni nenaplnuje definici idiota.
       Ze jste si toto oznaceni prelozil do sve vlastni reci je Vase vec, ale uvadenim tohoto oznaceni vlastne rikate ze toto slovo pro Vas znamena neco jineho nez ve skutecnosti opravdu znamena.
       Skutecny vyznam slova snadno na Internetu vyhledate :-)
       Matouci je skutecnost ze IDIOTstvi rozdavate predevsim tem ktere nechapete, kterym nerozumite.
       To ze jste jeho vyjadrovani nepochopil jevi se vam jako „namyšlené, slaboduché, účelové“ pro Vas tedy idiotske,
       ale s tim jak jeho prednasky vnimaji jini to nesouhlasi.

       • vittta

        Já mám dojem, že ho chápu až moc dobře.
        A že ho nechápete naopak vy.
        To samé s tím idiotem.
        Idiot je diagnoza stavu- ale zkuste mi nějak nastínit, kolik % lidí to slovo takto používá.
        Myslím, že to bude nula, dokonce ani lékaři to už nepoužívají, protože to je prý nekorektní- právě proto, že se to používá jako nadávka.
        No ale- já v tom nevidím žádný problém.
        Máte prostě jiný názor, Hnízdil vás oslovil…a nikdo vám dokonce ani za to nenadává, i když ještě před Kovidem byl Hnízdil na těchto stránkách synonymem naprostého idiota, a jeho texty vyvolávaly znechucení a odpor.
        Když k vám budu trošku nekorektní, tak tehdy ještě nebyl Kovid, no ale byli komunisté, Zeman, migrace, Češi…..tam všude se Hnízdil vyjadřoval.
        Mě se prostě nelíbí.
        Nebudu měnit oblíbence jak fusekle jen proto, že se zrovna v nějakém tématu s nimi shodnu, až Hnízdil napíše něco chytrého, tak ho VEŘEJNĚ ocením, ale nebudu ho s největší pravděpodobností mít rád ani nadále, a mezi své guru ho jen tak nezařadím.
        Howg.

       • pacifista

        Zde bude jádro pudla . Idiot se u nás vžil za dekády let jako nadávka a proto se všeobecně uvádí korektnější názvy tohoto onemocnění, to je pravda. Já beru tuto nadávku v překladu jako označení někoho kdo není schopný myslet určitým směrem, Nikoliv všemi směry. Většinou se tak například po straně nadává někomu, kdo udělal špatné rozhodnutí a tím zapříčinil problémy. Věřím, že je to jen slovní nedorozumění mezi vámi. Oba máte nakonec pravdu!

   • Mrkos

    Zajímavé poznatky také o charakterech různých pohlavárů
    z dob perestrojky a sametu, Časově náročné, ale výživné.
    x
    Dokládá to fakt, že jakýkoli sebelépe zamýšlený režím
    s prvky demokracie, bez tvrdého očistného systému,
    je nakonec ovládnut kariéristy, exibicionisty, protekcí,
    podpláceníkm, zloději a hajzly, kteří jsou pro vlastní prospěch
    odhodláni zničit cokoli.
    x
    Zkušenost říká, že demokracii připouštějící bordel pod
    rouškou svobody a podporovanou těmi co si v bordelu libují,
    porazí fašísta a fašistu dokáže jen za veklých obětí porazit
    jen komunista.¨Ale komunisté již nejsou a pokud se vyskytují,
    tak jen jako nevýznamné sekty. Ostatně, kdo by chtěl nastavovat krk
    pro druhé a sklízet za to pohrdání.
    Demokrat se bude muset ještě mnoho učit,
    než bude schopen odolávat fašistovi. Kdo by dnes četl Marxe,
    když mu ho dnes zjednodušeně vykostěného předloží neomarxisté.
    Ostatně co jináho dnes zajímá drtivou většinu lidí než něco na způsob
    zda si letos v zimě budou moci užít týden v Alpách. Třeba na dluh.

    • Mrkos

     Blahobyt přináší neovladatelnou poživačnost a touhu po zábavě.
     Kázeň a sebeovládání není v módě. Každá sebemenší bolest,
     či omezení přináší nesnesitelné utrpení, a tak vždy jen co se podaří
     epidemii jen trochu zkrotit, tak lidé odhodí strach (který jediný
     je dokáže ukáznit – viz jaro – žádná ohleduplnost, o které se mluvilo)
     a začnou provozovat všechny dosud neznemožněné zábavy
     a hlavně si chtějí užít před vánoční nákupní orgie a vláda dělá vše,
     aby si je nepopudila a tak se snaží jim tyto radovánky,
     kterých se ještě za třicet let nenabažili, u mož nit,
     x
     Těžko předvídatelný vývoj epidemie, řízený láskyplnou
     vesmírnou inteligencí, to vládě a lidem kazí.
     Má to být samozřejmě výchovné, ale svobodní lidé
     se ne a ne poučit. Svoboda nemyslet je to nejcennější.
     Bude lockdaun , bude ??

     • pacifista

      Já bych AB nepodsouval nepopudit si lid, spíše bych to viděl na to aby utratili co nejvíce peněz, aby bylo na daně.

    • Mrkos

     Výše něco k videu s Dr.Skálou, posledním bojovníkem
     za přežití komunistů na politické scéně.
     Nějak mi ta poznámka utekla kamsi daleko od videa.

    • embecko

     „…jakýkoli sebelépe zamýšlený režím s prvky demokracie, bez tvrdého očistného systému, je nakonec ovládnut kariéristy, exibicionisty, protekcí, podpláceníkm, zloději a hajzly, kteří jsou pro vlastní prospěch odhodláni zničit cokoli.“
     Ano, o to jde, Mrkosi…a tohle take byla podstata stalinskych represi, ktere jsou ovsem vykladany jako zvule psychopata.
     Demokracie= pozvolny rozklad, ktery musi byt cas od casu korigovan nasilim. Cim delsi obdobi rozkladu, tim hure je obdobi nasili (rekonstrukce demokracie) snaseno. Po generacich je jiz vyznam dopadu rekonstrukce prevertovan a tato snaha o zachranu demokracie je chapana jako jeji ohrozeni (totalitni praktiky do demokracie nepatri). A spolecnost se propada do sestupne spiraly rozkladu.
     Docela dobre to bylo videt za normalizace, kdy po 71. roce soudruzi zavedli tichy konsensualni rezim, ktery vyhovoval vetsine obyvatel. Ovsem, jak presne pisete, do cela statu se zacali drat bezskrupulozni hajzlici, proti kterym realne mirumilovny rezim nenasel obrany. Nakonec byla lidova demokracie rozebrana na soucastky prave karieristy bez svedomi, kteri v normalizacnim rezimu (stejne jako v liberarli demokracii) nasli tu pravou zivnou pudu pro sve pusobeni.
     Jeden priklad za vsechny: nase ZO SSM dostalo k pouzivani osobni auto, ovsem po dohode prislusnych funkcionaru jeho existenci clenum zatajili, auto pronajimali znamym za penize a o ty se delili.
     „Nahore“ se to samozrejme vedelo, ale nikdo nenasel paky a osobni vuli s tim neco delat. Postupne informace prosakla i „dolu“ a zaver pak byl jednoznacny: Stat a jeho instituce zacaly prcovat proti obcanovi a nelze se na ne dale spolehat.
     A tohle udelani se pro sebe nakonec vedlo k vypovezeni spolecenskeho konsensu strane a vlade a ke statisicovym protivladnim demonstracim.
     Psychologicka logika je tu prosta: Stat chce pouze neco ode mne, ale sam za to nic nenabizi a to je „necestne“.
     Dnes uz je situace podobna: stat po vas chce kde co (hlavne samozrejme penize), ale bezpecnost, pravo a peci o zdravi za to nenabizi…v podstate neni jediny duvod, proc stat, ono organizovane nasili, vubec podporovat.
     Ono to ted jeste jede samospadem a diky vzpominkam lidi na socik, kdy to jeste fungovalo, pametnici jeste drzi jakes takes povedomi o blahodarnem statu…oni ti tupi antikomuniste ani netusi, ze az se jim podari pohanet komunismus uplne, bude to zaroven i posledni hrebicek do rakvicky liberalni demokracie a i slavneho „pravniho statu“.

     • Mrkos

      Auta v naší instituci jezdila podle spotřební normy benzínu pro Prahu.
      Dva vybraní řidiči mohli jezdit dálkové služební cesty,
      na kterých se benzín ušetřil. O ušetřené bloky se s šéfy dělili.
      Šéf odboru byl soudcem z lidu a šéf dopravy váženým
      předsedou SČSP. Oba samozřejmě členy strany.
      Oba řidiči navíc vedli soutěž o úsporu benzímu.
      Ostatní řidiči vědouc, že nemohou soutěž vyhrát
      si přikrádali taky. Někdy normu i překračovali.
      Prostě morálka v řiti.
      Když se to projednávalo, porovnal jsem své záznamy
      o spotřebě a ač jsem za léta jen třikrát seřizoval ventily
      a měnil svíčku, jezdil jsem na stejném voze o litr úsporněuji.
      Když jim to jeden šikula, matematicky vyčíslil,
      tak ho stranicky potrestali. Řidiči totiž tvořili podstatnou
      část organizace a ostatní si nechtěli pálit prsty.
      (Ovšem řidiči jsou kapitola sama o sobě,
      což jsme měli možnost poznat už na vojně.
      Nelze podle nich paušálně soudit ostatní. Prostě příležitost …)
      No a pak přišla pjerestrojka, převrat a šíbři dostali zelenou.

      • embecko

       Neboli: okolo 90. roku (po jedne generaci), chtel-li by rezim prezit a i nadale slouzit lidu, by opet musely nastoupit represe a cistky. Ale na to rezim, sluzbe lidu zavazany, uz nemel, nebot to jiz byli oportuniste, co se lidem stali.
       Jestli si vzpominas, tak pri zacatku privatizace, cirka do roku 1993 se lide k sobe take chovali slusne a nekradli…ale pak se zhaslo, a to predevsim na soudech a kdo podnikal poctive, ten zkrachoval (druhotna platebni neschopnost). Tehdy se to vsechno zlomilo a sestup trva dodnes.
       Ovsem dnes jiz spolecnost neni rizena pomoci odkazu na moralku, ale technicistne (chladne zakony jsou vse, mravni aspekt je komunisticky prezitek) a tedy chybi autorita, ktera by k cistkam mohla pristoupit.
       Dle meho byl bod obratu jiz prekrocen a liberalni demokracie speje neodvratne ke svemu konci, rozezrana oportunnimi demokratickymi kadry. Viz treba Chvilkari, to je preci klasika: demokracie jiste ano, ale jen ta po nasem! Viteze voleb uznavame, ale jen tehdy, kdyz je to nas kadr!
       Tady mas ve velkem (a o to prehledneji) jeden z tichych oportunnich proudu, jez vyrazne prispiva k nefunkcnosti systemu.
       Ted tyto proudy jiz prevazily a proto prijde „perestrojka a zelena sibrum“. Otazka samozrejme je, jak se bude perestrojkovat…ono zalezi na tom, jak dopanou americke volby a jaky velky zajem bude mit washingtonska administrativa na ceske kotlince. Treba ji bude chtit, treba ne a prenecha ji Berlinu…podle toho se pak sibri zachovaji.

 10. Janika

  Teď čtu, že na Slovensku nekontrolovane stoupá počet nakazenych. Tak k čemu vlastne bylo to povinne testovani? Shromáždilo se přitom velké množství lidí na jednom miste (několika mistech), museli cestovat. Docela by mě zajímalo kolik, lidi se nakazilo prave kvůli testování. Já bych se tam bála jít, pritom ale kdo nešel, mohl přijít o práci, dokonce i o bydlení, byl vyloučeny ze společnosti.

  • Jana

   To i u nás. Jen mám takový dojem, že naopak kontrolovaně.
   „Zhoršují se všechny ukazatele PES, fialových je už sedm krajů“.
   Když se podíváme na mapku rozložení nákazy – dopustím se konspirace – zarazilo mě, že nejhorší situace je v krajích podél severní hranice státu. Že by to snad mohlo mít něco společného s neposlušností Polska a Maďarska vůči EU?
   https://1url.cz/zz5G4

  • Peter Matej

   Naša pandemická komisia si „vyrobí“nakazených koľko potrebuje.Pomer pozitívne nakazených ku celkovo testovaným sa od začiatku decembra podstatne nemení a osciluje medzi 19 – 20%.Ani porovnanie so susednými štátmi pre nás nevyzerá nijako hrozivo.Vláda má hrôzu z Vianočných sviatkov!Konkrétne s preplnenými obchodmi(nákup darčekov)a hlavne s vlakovou a autobusovou dopravou.Pred Vianocami sa totiž Bratislava vyprázdňuje od ľudí,lebo všetci „Bratislaváci“chcú byť na sviatky doma,t.j.mimo Bratislavu.Vlaky z Bratislavy smerujúce na východ,bývajú každoročne beznádejne vypredané už týždeň pred Štedrým večerom.Tak tohoto roku sa cestovať ani nakupovať nebude!Rozhodla pandemická komisia (čítaj Matovič).

   • Peter Matej

    Oprava! Nemá byť „pomer pozitívne nakazených“,ale „pomer pozitívne testovaných“
    Nie každý pozitívne testovaný je aj nakazený!

  • astraustralia

   Janiko jeste jednou :-)
   Pokud prijmete nazor ze positivni na virus19 jeste neznamena nemocny, tak pohled na to kolik lidi je opravdu nemocnych a jak je celkove „nemocny“ veskery lid tedy vetsina obcanu CR muze byt jiny nez je massmedialne uvadeno :-)
   Cim vyssi cisla „positivnich“ tim vice se spolecnost promoruje a pak je treba aby byla pravdive uvadena cisla vazne nemocnych a pocty zemrelych.
   Flegrovstina a straseni mrazicimi boxy na mrtvoly se ukazalo jako chybne a vedec Flegr se omluvil.
   Ze dalsi pokracovani by bylo mozno si predstavit i bez ockovani tu neuvadim kdyz ockovani je naopak uvadeno jako jedina zachrana.
   Lekari kteri pred casem uvedli ze od dob kdy bylo zavedeno ockovani proti chripce se umrtnosti nesnizila ale zvysila nebyli sice jeste oznaceni za IDIOTy ale jejich informace byla zpochybnena.
   Aby nemel pravdu nakonec Mr.vittta, dohady o ockovani a vlada zatim stavi centra pro „nove prichozi“ receno korektne
   podle prani mutti a jeji verne slouzici EU :-(

 11. vittta

  Proti vakcinaci toho už bylo napsáno dost, a tak něco pro.
  Srozumitelně napsaný článek odborníka, který svým slovům dodává punc i tím, že se okamžitě nechá očkovat.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nesmysly-o-vakcine-muzou-stat-zivoty-varuje-biochemik-konvalinka-40344781#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=cFGKQw9ahkI-202012121543&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • kočka šklíba

   Ale vždyt je to jen snůška neověřitelných keců vittto. Tohle Vám připadá nějak přesvědčivé :“Nedůvěra k vakcíně podle biochemika Jana Konvalinky, prorektora UK pro vědu a výzkum, roste kvůli tlaku záměrně vypouštěných dezinformací a lží. Ty považuje za práci profesionálů.“ ? A pokračuje v tomto smyslu dál. Nejlepší mozky? Možná ano, ale pořád je to pokus na lidech v ohromném měřítku a pro farma firmy veliký kšeft. Jestli tohle Vy považujete za dobrý článek tak si musím poopravit svoje mínění o Vás já.
   Pak pokračují ti tzv. „novináři“ s nějakým tvrzením nějaké Jany Švecové, lékařky psychosomatické medicíny a psychoterapeutkou, to je opravdu odbornice :D . Ve mně to tedy žádnou důvěru nevzbuzuje.

   • vittta

    Neověřitelné kecy jsou všechno, Kočko.
    Buď doslova- nebo všechno, co budeme chtít.
    Mě se ten článek líbí.
    Psal ho odborník, po kterých se tak volá, a psal, jak vakcína funguje- místo aby psal, jak se skladuje a z čeho se vyrábí.

    • kočka šklíba

     Můžete mně napsat kde v tom článku říká Konvalinka jak vakcína funguje? Já to tam nevidím, vidím tam jen nějaká tvrzení té „odbornice“ a ta ve mně vůbec žádnou důvěru nevzbuzuje, ani její specializace ostatně.
     Pokud se týká fungování, tak si myslím že vysvětleno je to pro laika dobře zde : https://blog.hlavnespravy.sk/24734/ruska-ruleta-s-americkou-vakcinou/
     Už to sem dával myslím Peter Matej. A ne nějaké politické kecy Konvalinky a nějaké vůbec ne odborně vzdělané ženské.

     • vittta

      Tady, ne?
      „„Ve vakcíně je jen bodlinka viru“

      Většina odborníků se shoduje, že k úspěšnému zastavení šíření viru a návratu do běžného života bez lockdownů pomůže 60- až 70procentní proočkovanost populace. Je však otázkou, zda na to lidé kývnou. A tak se v reakci na šíření hrůzostrašných varování objevují na sociálních sítích i zastánci vakcinace, kteří vyvracejí nepravdy a vysvětlují složitou lékařskou terminologii lidskou řečí.
      „Očkováním covidem neonemocníte, protože samotný virus v něm není. Koronavirus má svou genetickou informaci kódovanou pomocí RNA. Sám se množit nemůže, potřebuje na to buňku, třeba tu naši. Výrobci vakcíny nevzali RNA celého viru, nýbrž jen její část – tu jakousi bodlinku na povrchu,“ vysvětluje Jana Švecová, lékařka psychosomatické medicíny a psychoterapeutka, jejíž vyjádření získalo na sociálních sítích ohromný ohlas.
      „Tenhle kousek RNA se z vakcíny dostane do některých našich buněk a v cytoplazmě se vyrobí bodlinky, které si buňka vystaví na svém povrchu. Jenže to už se objeví buňky našeho imunitního systému, cizích bodlinek si všimnou a postarají se o nápravu. Začnou produkovat protilátky proti bodlinkám. Takže pokud se potom infikujeme, zaútočí už vytvořené protilátky a covid má smůlu,“ uvedla lékařka.“

      Tohle jsem vůbec nevěděl, například.

      • kočka šklíba

       Ale to říká ta ženská, ne Konvalinka, a ta vůbec nemá odbornost na to aby něco vysvětlovala. Takže Konvalinka jen vede politické kecy.

       • vittta

        Dole vysvětluji- ale uvědomte si, že ten Konvalinka je biochemik, prorektor UK pro vědu a výzkum.
        Přesně je to takto: doc. RNDr. Jan Konvalinka, CSc.
        Tak co už byste chtěla víc- když vám jde o odbornost?
        Ten nevede žádné politické kecy.
        Vždyť vám to nikdo nenutí- nechcete se očkovat- tak se nedávejte, ne?
        To jako kdyby nám někdo říkal, jací jsou negři obohacení- ale víc nic.
        Tak pokrčím rameny, řeknu, ať mně vylížou prdel, a hotovo.
        Problém je v něčem jiném- že nám je nutí, nutí nám k tomu manuál, v podobě politické korektnosti, atd..
        Jinak by nás to naprosto nemuselo zajímat.
        Stejně jako ZATÍM u té vakcinace.
        Tady jsem ho ještě našel, no kdo už může být odbornější?
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Konvalinka

        • kočka šklíba

         Ano ale to Vy jste přišel s tím že článek na Seznamu je „Srozumitelně napsaný článek odborníka, který svým slovům dodává punc i tím, že se okamžitě nechá očkovat.“ Ale tam je od toho Konvalinky jen plácání o dezinformacích. Takže je mně líto, ale KONKRÉTNĚ v tom článku není nic co on říká a mělo by souvislost s jeho odborností. Jen politické kecy.
         A ano, nikdo mě nenutí, jen diskutuji, to vy přece také.

         • dixi

          Zajímavý článek od Konvalinky, svět se zbláznil. Je jasné že ani věhlasné kapacity nemohou mluvit otevřeně.Musi být opatrní.

        • Jana

         V žádném případě se nevyjadřuji k viru, opakuji, ne k VIRU!!! ale k tebou uvedenou a tentokrát uznávanou odborností: lékaře a vědce. doc. RNDr. Jan Konvalinka, CSc., prorektor UK.

         Pamatuji jiného odborníka, proti jehož ODBORNOSTI nemohu nic mít já a pravděpodobně ani jiní.
         JUDr. Milan Kindl, děkan Právnické fakulty v Plzni.
         Mimo odbornost je tu ještě charakter a zájmy. Takže – není všechno zlato, co se třpytí.

         • vittta

          Jak pro koho.
          Pokud se někomu Kindl hodí do jeho názorového vidění- třeba kdyby OTEVŘENĚ A VEŘEJNĚ vystoupil proti kovidu, mohl by se začít z čista jasna leckomu líbit, ne?

          • Jana

           To jistě. Někomu se nepochybně líbil i tenkrát. Jinak by mu neplatili. :-)))
           Mám téměř jistotu, že ani jeho vešejné vysoupení dnes proti Covidu by to nezměnilo.

          • vittta

           Když může být oblíbený Hnízdil, tak to pak už i Frau Merkel

     • vittta

      No a tady od vás:
      Ako fungujú tieto vakcíny
      Ruská obsahuje ako nosič ľudský adenovírus, z ktorého DNA sú odstránené chorobné gény a je do nej vnesená DNA sekvencia, ktorá kóduje tvorbu tzv. S – proteinu koronavírusu. Takto upravené adenovírusy sú očkovaním vpravené do tela a prenikajú do buniek. V bunkách sa z nich uvoľňuje príslušná mRNA, ktorá slúži ako matrica na výrobu koronavírusového antigénu = proteinu S v ribozómoch ľudskej bunky, ktoré sa nachádzajú v cytoplazme a sú to také továrničky na výrobu bielkovín.

      Americká obsahuje priamo mRNA, kódujúcu tvorbu S-proteinu, chránenú v špeciálnej lipidovej (tukovej) nanočastici, ktorá slúži ako nosič. Táto mRNA po preniknutí do bunky sa dostáva priamo do ribozómov ľudskej bunky, kde slúži ako matrica na výrobu S proteinu koronavírusu.

      Rozdiel medzi ruskou a americkou vakcínou je, že ruská používa ako nosič, na vnesenie mRNA (messenger RNA) do bunky, upravený ľudský adenovírus a americká špičkovú high tech nanotechnologickú umelú lipidovú časticu. Inak ich fungovanie je veľmi podobné.

      Keď sa objaví S – protein v našom tele, tak okamžite ho zaregistruje náš imunitný systém a zareaguje tvorbou protilátok a senzibilizáciou T – lymfocytov. 10 – 14 dní po spustení tohto procesu už je náš imunitný systém dostatočne pripravený nás účinne chrániť a do budúcnosti už je okamžite schopný zareagovať a vyprodukovať protilátky a spustiť aj bunkovú imunitu v prípade, že sa stretneme s daným koronavírusom.“
      Můžete mi v krátkosti vysvětlit, co je tam vlastně napsáno?
      A to nejsem v tom smyslu totální laik, přeci nějaké-byť minimální- povědomí mám, a to málo mi stačí na to, abych toho věděl víc, jak 90% běžné populace, takže pro koho je ten článek vlastně určený?
      Pro odbornou veřejnost snad?
      Ti to vysvětlit nepotřebují.
      Je to pro lidi, ala jakkoliv si dovedu bai voko představit, co tím myslí, vsadím se, že drtivá většina občanů si pod tím nepředstaví naprosto nic- než že ta ruská je lepší jak ta americká.
      Já věřím víc té ruské, ale ne proto, že Rusko a letadlo, ale úplně obyčejně proto, že tam se to už používá (a tedy testuje ve velkém) a též předpokládám, že politicky si Rusko nemůže selhání vakcíny dovolit, protože by to byl Putinův konec.
      Takže si dají většího majzla.

      • vittta

       A ještě přidám, ty „vaše“ řeči o odbornících.
       Jasně že to nepsal ten Konvalinka, ale je to v jeho článku- de facto spojené s jeho jménem.
       Takže si myslím, že s tím vysvětlením souhlasí.
       Nic méně se tady dopřává sluchu kardiochirurgovi, psychiatrovi, nějakému šarlatánovi…Hnízdil je myslím také takový nějaký psychiatr, nebo jen psycholog?- či zubaři- a nikoho to nesere.
       Tak sakra buď tu informaci hledám- a zohledňuji různé podinformace, specializaci, logiku, politický aspekt, ekonomický aspekt atd… nebo jsem už děsně chytrej, vím to, a tím pádem se zajímám jen o ty, co hlásají to, co já.
       Tím budu mít sice plno kamarádů. či spíše „kamarádů“ ze stejné názorové skupiny, ale budu vědět nejspíš tak nějak hovno.

      • kočka šklíba

       Takže si myslíte že „bodlinky“ jsou pro většinu lidí pochopitelnější :D ? Nemohu Vám to stručně vysvětlit, protože si myslím že stručně to vysvětlil už ten autor. Pro mě je docela podstatná informace i o tom, že ruská vakcína je založena na výzkumu který je dlouhodobý a lety už ověřený, zatímco americká je úplná novinka, která může (a třeba nemusí, ale to nikdo ted neví) mít dokonce i závažné vedlejší účinky . A zřeknutí se odpovědnosti farma firem také něco vypovídá.
       Nicméně očkovat se nedám ani tak ani tak, zatím. Rozhodně ne těmi látkami co zakoupilo EU a náš stát.
       Jinak jen k té Vaši důvěře v mainstream, ne tak to není, ti tzv.“novináři“ si klidně do článku dají co chtějí. A ano tady se dopřává sluchu zubaři nebo Hnízdilovi a ta ženská je to samé jako Hnízdil, jen z opačného názorového spektra a oba by do toho neměli kecat.

       • kočka šklíba

        A proč nedůvěřuji americké vakcíně? Právě proto že neproběhlo testování tak jak obvykle probíhá. Tzn. dlouhodobé ověřování jejího účinku.

        • vittta

         Máme na to čas?
         A jak dlouho se dlouhodobě testovalo v Rusku?
         To jsou právě ty kecy.
         Jenom kydy.
         Kuriozní je, že když já napíšu, že moc americké vakcíně nedůvěřuji, a důvěřuji více té ruské, vy se mi vysmějete, že věřím mainstreamu, a že vy naopak moc nedůvěřujete vakcíně americké, a víc e věříte té ruské- v podstatě z podobných důvodů jako já.

         • kočka šklíba

          Nyní nevěřím ani jedné, to jste špatně pochopil, jen vycházím z toho co jsem sem dávala a to že základ té ruské je už ověřován dlouhou dobu, jenže konkrétní účinná látka musí být testována také.
          Ano jsou to kydy a to především od zastánců očkování zakoupenými vakcínami EU.

          • vittta

           To tak nějak jsou dvě věci.
           Hovoří se o potřebě 70% vakcinace- to je jedna věc- a pak jsou lobisté na konkrétní vakcínu.

       • kočka šklíba

        Ukázka co jsou ti blbci, nazývaní novináři, speciálně na Seznamu, schopni napsat. :D
        https://www.televizeseznam.cz/video/stream-fun/bylo-ji-90-let-vypadala-na-50-poznate-zenu-jejiz-osud-i-nedavna-smrt-rozplakaly-cele-cesko-64117602?dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&dop_req_id=kW2SJQh7izL-202012131016&utm_campaign=_var&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
        Neznám nikoho koho by její smrt rozplakala, jasně asi se někdo najde, minimálně její rodina, možná pár lepšolidí. Jak vypadala není podstatné, to je věc názoru, ale rozhodně její smrt nerozplakala celé Česko, nakonec komentáře to potvrzují. To je ten Váš mainstream. Zřejmě najednou důvěryhodný :D .

        • astraustralia

         Pro blbeho ovcana nepochopitelna veda ale prorektor se snizil k tomu vyjadrit se predevsim o tom jak ruzni zpochybnovaci atd…
         a pritom kdyby ti hlupacci vedeli ze to je jen pouha „bodlinka“ vzata z povrchu virusu19 a staci k tomu aby moudry lidsky organismus rozeznal nebezpeci reagoval a vypudil Coronavirusa !!! Tak proste to je naivni a desinformovany obcane :-)
         Bez te Gatesovske vakciny a v ni a spravne vedecke bodlinky si ten lidsky organismus sam neporadi a vsichni MUDri Hnizdilove a dalsi podobne negativni misto aby ocenili podporili oni zpochubnuji a pan prorektor na to spravne upozornil !

         Srovnatelny priklad jez Klokanie ze statu Queensland kde byla testovana vakcina z tamni laboratore.
         Misto jedne bodlinky srovnatelne pouze jedna molekula a opet genialni lidsky organismus on tu jednu molekulu rozeznal a protoze to byla nahodne molekula HIV tak ovaxinovani po testovani byli oznaceni za HIV positivni!
         Jak nekorektni vysvetloval na radiu pan professoro vzdyt slo jen o jednu molekulu.

         Nejste nemocni nemate HIV to jen potvora lidsky organismusmus spatne pochopil a chybne reagoval na nase ockovaci testy. O urychlovacich ruznych nanocastic z nich alluminium je z nejoblibenejsich se korektne nezminoval aby zbytecne nestrasil. Nemame tu tak dobreho prorektora.
         Zasahli vsak politici a pravili ze nemohou dovolit zpochybnovat ockovani a proto rusi program vlastni ockovaci latky a objednaji tu zarucene dobrou Gatesovu z USA :-) Tam zadna molekula z HIV neni a nebude a bude naprosto spolehliva. Firma Pfizer ma nejlepsi jmeno a zkusenosti. Funguje ji Viagra jiz mnoho let? Bezchybne!
         Az tak bezchybne ze je je jen na prisny lekarsky predpis nebot je to chemie ktera ma na svem uctu nejvice umrti.
         Prave proto ze tak dobre funguje! :-)
         Kez by stejne dobre i na Coronavirus19 :-)
         Kupredu zpatky ni krok.

         • vittta

          O co vám Astře jde?
          Abyste se nenechal očkovat vy, nebo aby se nenechal očkovat nikdo?
          Jak vám uškodí, když váš soused se nechá očkovat?
          Lidem s rouškou se vyhýbáte- ale jak konkrétně vás poškodí, když, roušku nosí někdo jiný?
          Nepoškozuje vás náhodou i to, když někdo jiný jezdí autem?
          Že si dělám prdel?
          Ale vůbec ne, přece ten slavný zasraný zelený úděl je postavený právě na tom, že když já budu jezdit autem- tak to všechny kolem děsně poškozuje.
          Aniž by si to uvědomovali, že jo.
          To nejsem já, kdo to někomu žere, to VY!

          • astraustralia

           Vazeny vittta, kdyz pristoupim na Vase otazky tak tedy na otazku:
           Jak vám uškodí, když váš soused se nechá očkovat?
           Pokud se necha ockovat a zemre uskodi mi to z mnoha duvodu z nich jeden velmi zavazny je ten ze si nebudu moci s nim jiz vice povidat.
           Povidani s Vami je sice take povidani ale tim vyplnuji cas traveny na PC.
           Se sousedem je to na jine urovni a o jinych vecech nez s Vami :-)

           Lidem s rouškou se vyhýbáte- ale jak konkrétně vás poškodí, když, roušku nosí někdo jiný?
           Lidem s rouskou se vyhybam protoze beru jejich zakryty oblicej jako jejich ochranu jinymi slovy obavu abych je nenakazil.
           Nevim sice cim ale oni jsou patrne lepe odborniky informovani a proto se snazim je minimalne ohrozovat.
           V pripade druhem kdy se jedna o obcana ktery nosi rousku protoze sam je siritel smrtelneho virusu ale jinak to nejde a on ci ona musi na verejnost at z jakehokoli duvodu pak opet se vyhybam abych nebyl nakazen. Bezpecna vzdalenost ne nezpochybnitelna ochrana.
           Nepoškozuje vás náhodou i to, když někdo jiný jezdí autem?
           Poskozuje. Cim vice lidi jezdi autem a cim mene lidi potkavam citim se velmi osacen. Citim se z toho duvodu kracen na svych prirozenych lidskych pravech jineho obcana potkat, usmat se na neho, prohodit nekolik prijemnych slov, absorbovat positivni energii kterou kazdy dobry obcan vyzaruje a kazdy dobry obcan rad prijima :-)

           To nejsem já, kdo to někomu žere, to VY!

           Posledni pripad a tedy prohresku tohoto druhu jsem se dopustil vuci jednomu clenu rodinu ale to se nejednalo o zrani ci sezrani ale jen o ochtnani kteremu predchazelo slusne zeptani.
           Nekomu jinemu nepamatuji a pamatuji to velmi dobre ze ne nebot hruza z moznosti nakazeni kontaminovanou pochoutkou navic pri dodrzovani napred doporucovanych 2m nyni jiz jen 1,5m je prakticky nemozne. Navic za uloupeni potravy lze skoncit i pred soudem !
           Cela rada trestancu kteri byli pred vice nez 200lety dopraveni do Australie ne dopustila prave toho ze nekomu neco „sezrali“.
           Jako o maximalne nevhodnem a zavrzeni hodnem chovani se o tom stale vyucuje na skolach.

           Odpovedel jsem jak nejlepe jsem byl schopen a protoze za 10minut pulnoc tesim se na pokracovani prinosne vymeny nazoru opet co nejdrive tedy jiz zitra v pondeli 15prosince r.2020:-)

          • vittta

           To ale zase něco podsouváte.
           Že ta vakcína je smrtelná, to jste v tom smyslu i mezi popírači celkem vyjimkou.
           To bych také mohl napsat, že vás soused poškodí, když se očkovat nenechá- a umře na…tedy s koronavirem.
           No a s tím pamlskem- jak vysokou jste dostal pokutu, resp. jak vypadala následná sankce za porušení vládních nařízení?

          • vittta

           Heleďte, rozhlížíte se, když přecházíte silnici, i když si myslíte, že nic nejede?

        • vittta

         No, „Hlavné zprávy“ jsou mainstream, ne?
         A nějaký bulvár mě vůbec nezajímá, ani jsem si to nepouštěl, tam byla asi Moučková…no, ale proč bych jí měl nějak nenávidět?
         Ikonu z ní udělali jiní, byla spíše zneužita.
         Co se týká těch bodlinek, já bych rád věděl, co vlastně chtete.
         Kecáte (né vy konkrétně) už celé měsíce, jak to chcete vysvětlit, a když to někdo vysvětlí, aby tomu rozuměl i krumpáč, tak se vám to nelíbí, že to je mainstream.
         Když se někoho zeptám, co by dělal on- nikdo mi neodpoví.
         Tak u vás- co byste dělala na místě ministryně zdravotniství, nebo premierky?
         No schválně.
         Ono se nějak s tím virem totiž bojovat musí.
         Jsou v podstatě jen dvě možnosti.
         Buď vir není, nebo se silně přehání jeho nebezpečnost- a pak v pohodě můžeme veškerá nařízení odvolat, a můžeme srát i na celou vakcínu- a stát ušetří a vydělá na daních, nebo
         připouštíme existenci viru a jeho nebezpečnost, a pak se něco dělat musí.
         Otázka je co.
         Švédové šli cestou promořování, byl to skvělý příklad vyjádření svobodomyslnosti tamního občanstva, nenosí (někde) roušky, mohou na pivo, děti chodí do školy, a mají tam hodně NO-GO zón a 10x za den se tam střílí v ulicích, což dávno nikoho nezajímá.
         No ale moc se jim to nepovedlo, nic méně můžeme použít třešní argument, že jedna paní povídala, že ve Švédsku žádní nemocní a mrtví nejsou.
         Bělorusko má v podstatě zavřené hranice, to se zdá být dobrý nápad, můžeme to zkusit, že jo…ale to by se asi všem těm trpícím moc nelíbilo- bez ironie.
         Tak nějaký váš návrh?

         • kočka šklíba

          Tak za prvé nevím jestli jsou Hlavné zprávy mainstream ale řekla bych že nejsou.
          Za druhé pokud je Seznam bulvár tak nechápu proč jste se dával to o tom Konvalinkovi a „bodlinkách“ protože to je jeden a ten samý zdroj s tou Moučkovou.
          Za třetí o nenávisti k Moučkové zde nepadlo ani jedno slovo, takže jste úplně mimo.
          Za čtvrté, já chci ověřenou vakcínu a to za ani ne rok rozhodně nejde s těmi dosavadními klinickými zkouškami, chci aby byla účinná, což nikdo ani neví. To je to co bych chtěla já.
          Za páté nejsem ani premiérka ani ministryně zdravotnictví a ani nebudu, ale tito vysoce postavení reprezentanti států by měli především chránit občany svých států a to tak jak říkám : neověřené vakcíny prostě nekupovat. A případně alespoň chtít od farma firem nějaké záruky. Ani jedno nedělají, alespoň ne naši.

          • vittta

           Nebyl ten můj odkaz spíše z Novinek, ani nevím.
           No ale Petr nebo Pavel, někdy odkazuji i BL.
           Tady jde o to, že ne já- ale VY jste mi vpálila odkaz na Moučkovou, který byl mimo, takže já jsem si s tím „mimo“ nezačal.
           O nenávisti řeč nebyla, ale nebyla ani o Moučkové.
           A vy chcete dobrou vakcínu… a jak se to pozná?
           Z vašeho vyjádření je jasné, že ta ruská také dobrá není, nesplňuje vaše parametry.
           Ale zatím nemáte problém, nikdo vás do vakcinace nenutí, takže si můžete ty dva, či tři roky, nebo kolik by to mělo dle vás být- v pohodě počkat.
           Stát pak vakcíny nekupuje pro vás, ale pro občany, kteří je chtějí, a chtějí se nechat očkovat.
           Myslím, že nezbydou.
           A ta dobrá vakcína, vy ve skutečnosti nikdy nebudete vědět, jestli je, či není dobrá, ani po zkouškách trvajících celé dekády.
           Vždycky někdo může říci, že někdo z toho měl osypky, nebo klidně i umřel- což se asi i stane, v tom množství očkovaných.
           To je vaše volba, vy se oškovat nenecháte za ŽÁDNÝCH okolností, dokud nebude dobrá vakcína-ale ta nebude nikdy, a já se nenechám očkovat zatím- uvidím, kolik bude nakažených, a jak se bude situace vyvíjet.

          • kočka šklíba

           Vittto já nepoužila slovní spojení „dobrá vakcína“ to Vy, Nepodsouvejte prosím něco co není pravda.
           Odkaz na Moučkovou jsem Vám dala protože je to ze stejného zdroje jako Váš odkaz na Konvalinku, tak se musíte rozhodnout zde je to bulvár nebo není a současně si zrovna na Moučkové můžete ověřit jak tzv.“novináři“ lžou. A především. zase jste napsal něco co jsem nenapsala a to o nenávisti k Moučkové, takže znovu: byl to jen příklad pravdomluvnosti článků, případně videí, na Seznamu. Takže o Moučkové se už nemusíme bavit.
           O tom, zda má vakcína požadované účinky ale nevíte ani Vy ani třeba ten Konvalinka a zda má vedlejší účinky také, nevíte nic a on také ne. Ale je zatím vysoká pravděpodobnost že bude bud neúčinná nebo bude mít vedlejší účinky nebo dokonce obojí a to stále z jednoho důvodu, protože nebyla dostatečně klinicky vyzkoušená. A o to tady jde především.
           A ano, nedám, ale diskutovat o tom můžu ne? stejně jako Vy.

          • vittta

           No, takže si zaslovíčkaříme, no, když chcete.
           Tedy pardon, nepoužila jste spojení „dobrá vakcína“, ale „prověřená vakcína“, čímž jsem vám podsunul…podsunul…že asi ta ta vakcína má dobře chutnat, což není pravda, uznávám, šlo o její…prověřenost (mimochodem, jak dlouho se dneska prověřuje vakcína na virové onemocnění?).
           A vy jste mi dala odkaz z TV seznam, a já vám z Novinek.cz, takže mi nepodsouvejte stejný zdroj.
           A ano, zda má vakcína požadované účinky nevím skutečně ani já, nutno ale říci, že jsem to ani netvrdil, naopak jsem účinky nejedou zpochybnil, především co se délky imunity týká.
           Nezbývá mí, než zopakovat, že vás k vakcinaci nijak nepřemlouvám, o jejím přínosu nemluvím, a o těch, co se očkovat nenechají, nemluvím jako o idiotech či ovčanech, vymasírovaných mainsreamem, či antimainstreamem, nebo čím vlastně.
           Tímto způsobem tituluji vzdělance, kteří v podstatě přemlouvají občany, aby nedodržovali nařízení, či aby se případně nenechali očkovat, zneužívajíc k tomu svých titulů (nebo zubů).
           Opakuji, klidně se očkovat nenechejte, vůbec to není moje věc, věřte si čemu chcete, ale u všech svatých- nevykládejte mi tady pořád dokola, čemu mám věřit já.
           Zatím v těch konspiracích vedu- vakcinace je dobrovolná, a nikdo ZATÍM není nijak popotahován, či zvýhodňován.
           Ani nemůže, páč se ještě nevakcinuje.
           Ale na rovinu říkám, že první, kdo bude vakcinaci využívat k jakési diskriminaci, budou ti, co dneska děsně hlasitě nařízení vlády kritizují.
           To je můj odhad dalšího vývoje.
           Budou to komedianti, a hospodští- a ti budou tlačit na to, aby jim otevřeli hospody, divadla a koncerty pro očkované.
           To bude prdel, panečku.

          • Jana

           Kočko,
           něco pro zasmání k těm příkazům, které nás chrání před nákazou a které je nutno dodržovat přesně (i když nevíme, jaká zrovna teď platí). :-)))
           Dnes jsem byla něco nakoupit v Globusu. Na zastávce autobusu přeplněný odpadkový koš a hora odpadků kolem. Napočítala jsem 9 (slovy devět) prázdných plechovek od piva, které se do koše už nevešly, takže kolik jich bylo v koši, těžko říci.
           Téměř s jistotou se dá vyloučit, že by si lidé to pivo přinesli z domova a vypili na zastávce MHD. Ale hlavně, že nejen to pivo, ale i kávu či čaj nesmí vypít u výdejního okénka!
           Najde se něaký odborník, který by vysvětlil, jak to SARS-CoV-2 rozliší? :-)))))

          • vittta

           No vidíš- takže, jak bys prodej u okének vyřešila ty?
           Jen upozorňuji, že kdyby byl bez výhrad povolen, daly by se očekávat určitá srocení lidí, a plechovek, či kelímků by bylo v koši ne 8, ale 100.
           Takže zase kovidová skupina by říkala, že vládní opatření jsou nesmyslná.
           Uvědom si, že jinak se to vymýšlí doma u internetu, nebo u koše u Globusu- a jinak, když máš rozhodnout.
           Za mě to opatření zase tak blbé není, když to vezmu kolem a kolem.
           Já bych to tak nařídil také.
           Né že bych si myslel, že snad někdo bude ten nápoj nosit domů, ale proto, že dobře vím, že na dodržování se každý normální Čech vysere, ale přeci jenom se tam nebude tlačit dav- kolem toho okénka.

          • Jana

           To bylo pro kočku jako zábavná vsuvka do nového týdne. Jak jsem slíbila, ke koronaviru už se vyjadřovat nebudu.

     • dix

      Jo, to je teda odbornice , mám docela zajímavou zprávu .Astra ženská bude spolupracovat s vývojáři Sputniku 1.

   • vittta

    Teď zas bude sice spokojena Kočka, ale budou kecat ti, co mají něco proti Rusku.
    Samozřejmě se nebude hovořit o Rusku, ale o vakcíně a její potencionální závadnosti
    Lidem se nezavděčíš…

 12. Kamil Mudra

  Jen jestli se opravdu nechá. Po přečtení tohohle lejstra by možná zdrhnul z čekárny i mnohý člověk odhodlaný – o těch rozpolcených už ani nemluvě. :-)

   • Kamil Mudra

    Nojo.
    Obecně platí, že každý zákrok v oblasti péče o zdraví lze provést pouze za předpokladu, že k němu dotčená osoba poskytla svobodný a informovaný souhlas. Informovaným souhlasem nutno rozumět souhlas, který pacient vyjádřil poté, co byl informován o účelu a povaze zákroku, jakož i o jeho důsledcích a rizicích.
    https://www.pravniprostor.cz/clanky/obcanske-pravo/informovany-souhlas-pacienta-jako-podminka-poskytnuti-lekarske-pece

    • kočka šklíba

     No ale já si nepamatuju že bych dávala něco takového když očkovali dcery a to jim 18 nebylo. A hlavně, vždyt se ještě neočkuje, má se začít na přelomu ledna a února.

     • Kamil Mudra

      Já nevím… Možná to mají jen v tom domově PRO SENIORY – POHODA a.s. Český Těšín. Ale většinou se tyhle věci tisknou podle nějakého schváleného mustru. Já třeba musím v Motole podepisovat ten informovaný souhlas při každé prohlíce na kterou chodím jednou za tři měsíce a podepisoval jsem ho i když dávali synkovi nohu do sádry.
      Ale našel jsem i tuhle informaci:
      https://www.ockovacicentrum.cz/cz/souhlas-s-ockovanim-nezletilych-osob-jiz-neni-potreba

      • Peter Matej

       Tiež mi do očí udrelo,že je to napísané na tlačive nejakého starobinca či čo.Každopádne môžeme očakávať,že tí ktorí sa nechajú zaočkovať proti Covid-19,budú musieť podpisovať niečo podobné,alebo aj horšie.Z očkovacej kampane totiž nemožno vynechať zdravotné poisťovne a najmä tie súkromné zamestnávajú špičkových právnikov,ktorí urobia všetko preto,aby ochránili majetok svojho zamestnávateľa.Keď bude to očkovanie aktuálne,tak poučenie o rizikách bude určite na papieri s hlavičkou MZ alebo niektorej zo zdravotných poisťovní!

      • oh

       Ono to také vypadá, jako vytištěné podle nějakého staženého mustru a ten domov pro seniory není hlavička, ale jen (nakřivo bouchnuté) razítko.
       P.S: Není již potřeba souhlas OBOU rodičů, stačí jeden. To je IMHO dobře a ten kus hovězího dobytka, který si nutnost souhlasu obou rodičů vymyslel, měli rovnou odvést na jatka.

    • Jana

     Je v tom jeden háček. Lékař může všechno dopodrobna vysvětlit, ale pacient-laik nemá žádnou možnost si to ověřit. Zvlášť pokud se jedná o urgentní případ. Ale i b případě očkování se mu informace dostane těstně před výkonem.

 13. kočka šklíba

  Tohle je docela zajímavé pokud mainstream nelže a tady asi ne : https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lekari-a-sestry-uz-nemohou-resi-to-vypovedi-svedsku-chybi-personal-na-jip-133545#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=bRnAsNa5J4k-202012122112&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  A s tím souvisí i téma migrace viz jeden z příspěvků do diskuse :
  „Mh Mikq
  Před 2 hodinami

  To je mi samozřejmě líto,ale pokud vím,kdyz byla migrační vlna tak přijímali doktory a inzenyri??A jsou nám davani za příklad v počtu přijatých imigrantů na počet obyvatel……“
  To bylo tady nebo u p. Bavora kdy někdo psal jak Švédsko je úspěšné v boji s Covidem?

  • Jana

   Bez legrace – viděla jsem několik videí a doprovodných fotek, kdy i při TESTOVÁNÍ byli zdravotníci oblečeni jako kosmonauti, takže to opravdu budí dojem, jako by se tam konaly vojenské manévry v prostředí zamořeném yperitem. Musí to být strašně únavné, takže žádný div, když za směnu toho mají až po krk.
   Trvá to už téměř rok a konce nevidět.

   • vittta

    Po krk toho asi mají všude, kdo by neměl, ale výpovědi dávají jen ve Švédsku.
    Mají malé platy, totiž.

  • vittta

   Podle mého to pravda není.
   Je to manipulační text.
   Zde čistě pro Astra zdůrazním, že Radima Fialu naopak čtu rád- no ale to neznamená, že s ním budu ve všem souhasit.
   Takže krátce:
   1)Co to znamená „jsme“?
   Já nikoho nelikvidoval, Fiala asi také ne, a ČR sama také ne- tady žádné „jsme“ nemá co dělat, je to světový problém.
   2)Kdo je v tom smyslu zlikvidovaný nelze říci, to se uvidí, až se ekonomika zase rozjede, pokud se ovšem rozjede.Mnoho profesí na tom je blbě, ale kolik jich je zlikvidovaných se neví.
   3) Turistika…no, platí bod 1- jsme jí asi nezlikvidovali, nic méně bych rád připoměl, že ještě nedávno turistika připomínala molocha, na kterého si čím dál víc lidí stěžovalo- myslím, že oprávněně- obrovská ekologická zátěž, odkulturnění či odlidštění center, no a najednou teda co? Co tedy vlastně chceme, aby pár Pohlreichů a těchto přesně zacílených podnikatelů profitovalo, nebo chceme mít naše krásná města také chvíli pro sebe?
   4)Malé obchody nezkrachovaly, na fotce jsou potraviny, zdá se- a ty jednou dál, ale mnohé velké obchody nejednou, nadnárodní- hadráři, botaři, elektro, hračky, šperky…proč je nikdo nepolituje?
   5) Letecká doprava mě srala, no, ale ti utrpěli, o tom žádná.
   6) O taxikářích nic nevím, souvisí to s turistikou.
   7) Kultura je postižena asi nejvíc, zde by ale stálo za to nějak vymyslet, jak to tedy udělat, Ledecký a Landa to moc nezvládli.
   8) Drobné živnosti….manipulace, moje živnost jede na plné pecky,- takže jak které, samozřejmě mnohé to poškodilo, snad se z toho oklepou, některá nařízení mi v této souvislosti připadají zbytečná, kadeřnice, maséři atd…by asi ve formátu 1 na 1 fungovat v pohodě mohly.

  • Medenka

   na horníky! Ti co za nás nastavují krk každý den km pod zemí jsou nezaměstnaní, protože si tam dole nemůžou pořádně vyvětrat!To je útok intošů z home-office na nás, dělnickou třídu! Až jim ty home-office vyvlastníme budou se divit!

  • pacifista

   Tato nebo jí podobná fotografie vyšla v jednom časopisu před mnoha lety. Smál jsem se až jsem se za břicho popadal, Tam měl Vašík navíc ještě zavřené oči. Ne u všech zaměstnanců to vyvolalo smích a to jsem byl tehdy pro. Ten časopis mám uložený v šuplíku spolu s takovými jako 1. místo č. hokejistů na olymp. v Naganu, 4 násobné vítězství V. Čáslavské též na olymp., revoluce 89, zajímavé články z předlistopadového Tisku a jiné zlomové body. Zakládám to jako svědectví pro budoucnost.

    • dixi

     Ten snímek si taky pamatuji. Taky mne dostala jeho bysta, sochař e si nepamatuji, jen to slavnostní předávání v usa,zřejmě se neúmyslně trefil, pamatujete? Ono moderní pojetí se ne vždy hodí.

     • Jana

      Já viděla jen návrhy, kterou nakonec vybrali, nevím, ale každá byla příšerná. První ex-dáma by mohla klidně podat žalobu na „ochranu osobnost“ svého manžela.

      • orinoko

       Australská premiérka si nechala píchnout vakcínu s úsměvem za přítomnosti kamery. Když se ale záběry zpomalily, tak se ukázalo, že jehla měla celou dobu ochranný návlek z plastu. Při samotném zákroku vše bylo skryto krátkým rukávem , ale při oddálení jehly vše prasklo. Takhle se to dělá. Pro debily. A Londýnský starosta totéž.

       • Medenka

        jistě pro mnohé jasná věc, kterou nikdo ani jinak nečekal, že, orinoko? Problém s podobnými „příběhy“ od fejk agentur „Temné strany“ dezinformační scény je už to, že na první pohled zcela zřejmě pokulhávají i daná základní fakta. Austrálie nemá premiérku, v současné době je od r. 2018 premiérem Austrálie předseda Liberální strany – Scott Morisson. O jeho případné konverzi na ženské pohlaví zatím není nic znáno.

       • vittta

        To by musela být idiotka.
        Přece nikdo nevidí, co je ve stříkačce, tak jí tam bodnou vitamín- a nikdo nic nepozná.
        Takže pokud to je někde na záběrech opravdu vidět, skoro bych si myslel, že je to vyrobený fake.
        Kdyby to byla jen australská premierka, tak snad by se mohlo věřit, že je idiotka, ale jak už v tom jedou dva- je to fakt podezřelé, protože mít takový idiotský nápad v tandemu je skoro nemožné- nebo by politici obecně měli být zavření do blázice.
        No, to se ale nedá úplně vyloučit, to je fakt.

        • kočka šklíba

         Ano to máte pravdu, mohla si nechat píchnout nějaký vitamín, tohle by ukazovalo na idiotku a to snad není.

         • vittta

          No nééé, to by fakt musela být na hlavu, s tím se dá vyjebat úplně efektne, bez rizika odhalení.
          To bylo první, co mě napadlo, ještě než to Orinoko napsal, že když někdo demonstrativně podstoupí vakcinaci, tak si klidně může ze svých voličů udělat prdel, takže jsem to tak jako bral spíše jako pózu.

          • Medenka

           v klidu…:-)

           žádná australská premiérka neexistuje:-) Takže spíš by mi zajimalo, kdo toto šíří a proč (za kolik?)

       • kočka šklíba

        Máte zdroj? Jinak bych se tomu ale nedivila, to ne. Jen že takhle je to JPP. No možná nám ho dá aster.

 14. astraustralia

  13.12.2020 – 14.20
  vittta
  To ale zase něco podsouváte.
  Že ta vakcína je smrtelná, to jste v tom smyslu i mezi popírači celkem vyjimkou.
  To bych také mohl napsat, že vás soused poškodí, když se očkovat nenechá- a umře na…tedy s koronavirem.
  No a s tím pamlskem- jak vysokou jste dostal pokutu, resp. jak vypadala následná sankce za porušení vládních nařízení?

  Nic Vam nepodsouvam, staci ze o me vite ze jsem bojovnik proti Covidu jinak nez spravne vladne a spravne obdobne na rozdil od Vas :-)
  Že ta vakcína je smrtelná? Jeste neni, ale s ohledem na to ze to vse jsou rychlokvasky tak by mohly byt !
  NEJSEM mezi popírači celkem vyjimkou, jen patrim do kategorie co pouziva horni polovinu hlavy i jinak nez si odbornici na vakcinaci predstavuji spravneho ovcana.
  Kolik lidi zachrani a kolik poskodi a kolika lidem urychli odchod z tohoto sveta se ukaze az s odstupem casu.

  Zasadni rozdil mezi vittta a Astrem jste presne vyjadril vetou:

  Heleďte, rozhlížíte se, když přecházíte silnici, i když si myslíte, že nic nejede?

  O tom zda neco jede nebo nejede netreba „myslet“, staci se podivat :-)

   • astraustralia

    Nemocni lide kteri by meli byt nejvice chraneni se vakcina nedoporucuje !

    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-britanii-nedoporucuji-vakcinu-od-pfizeru-tezkym-alergikum-hrozi-jim-anafylakticky-sok-40344733?fbclid=IwAR3nBCiEqD0xu06WJ1RMIKcWeA0XH8SO3oQxQRQtzkoI3IMPsYFF71ML4t8#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ma7kGKoHrld-202012091444&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    • oh

     Víte, co je tohle za horor?
     „Nežádoucí účinky:
     Poruchy zažívacího ústrojí
     Časté: bolesti břicha, pálení žáhy, žaludeční nevolnost, zvracení.
     Vzácné: zjevné nebo skryté krvácení ze zažívacího ústrojí (zvracení krve nebo zvracení s příměsí krve, dehtovitě černá stolice obsahující natrávenou krev), které může vést k chudokrevnosti (anemii) z nedostatku železa, žaludeční a dvanáctníkové vředy a jejich proděravění (perforace).
     Poruchy jater a žlučových cest
     Velmi vzácně: zvýšení hodnot jaterních testů (transamináz)
     Poruchy nervového systému
     Závratě a ušní šelest obvykle svědčí o předávkování.
     Poruchy krve a lymfatického systému
     Vzhledem k vlivu na krevní srážlivost může být kyselina acetylsalicylová spojována se zvýšeným rizikem krvácení.
     Celkové poruchy a reakce v místě aplikace
     Méně časté: kopřivka, alergické kožní reakce.
     Vzácné: anafylaktická reakce, astma, Quinckeho edém.*)
     U dětí a dospívajících do 16 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) existuje v souvislosti s užíváním vyšší riziko rozvoje Reyova syndromu. Reyův syndrom je život ohrožující stav, který bez včasné diagnózy a léčby končí smrtí.“

     Seznam nežádoucích účinků úplně obyčejného acylpyrinu!

     *) akutní, nezánětlivý otok kůže a podkoží či sliznice a podslizničí, který může vést k udušení, vyskytuje-li se v oblasti hrtanu.

      • oh

       To ovšem v příbalovém letáku napsáno není, Mr. Fake News. :D :D
       Což byste věděl, kdybyste se obtěžoval podívat do uvedeného odkazu Asi byste měl napsat stížnost na SUKL!!! :D : D :D

   • vittta

    Já tady čtu, že měli falešnou pozitivitu.
    Ale Astře, já vůbec nechápu, co mí tím vším vlastně chcete říci.
    To samé Jana, Kočka, Peter.
    Co tím u všech rohatých chcete říci, když tohle všechno odkazujete.
    Chcete mě přesvědčit, abych se nenechal očkovat?
    To já se- alespoň v počátku, nenechám i bez vás.
    Nebo mě chcete přesvědčit, že vakcína je všemožně škodlivá?
    Ale to já naprosto nezpochybňuji, určitě bude nějakým způsobem škodlivá, jak přesně- to ale nevím, falešná pozitivina na HIV sama o sobě nic neznamená.
    Nebo co chcete vlastně?
    Nezlobte se, ale mě připadá, že mi nějakým způsobem jen chcete říci, že jsem blbec, ovčan, naivka apod.
    Ale proč?
    Copak já vás přesvědčuji, abyste se nechal(i) očkovat?
    Nebo abyste nosili roušky, myli si ruce?
    Já ta opatření tak nějak, no, dodržuji, v podstatě s nimi souhlasím, i chápu různé přešlapy a chyby- ono je toho na ně moc, a na každého- ale nikoho nenutím, aby je dodržoval také, nikomu nenadávám, když je nedodržuje, nebo že bych někoho udal, no to už vůbec ne, já se nad nimi- v rámci diskuze zamýšlím, i nad tou vakcinací, co by, kdyby, ale jinak nikomu nic necpu.
    Tak co proti mně vlastně máte?
    Jo, že mám za zlé, určitým veřejně známým osobnostem, že rozvracejí svým kecáním morálku obyvatelstva, což je to poslední, co teď potřebujeme, to je fakt- ale oni svým kecáním JEN rozvrátí tu morálku, ničemu nepomohou, dělají tu kurva jen politicky, žádný kovid je ve skutečnosti nezajímá.
    Já ty důvody, proč si myslím, co si myslím, jasně definuji, trpělivě, bez nějakých emocí, někdy trošku ironizuji, ale né přehnaně.
    Tak kurva co mi chcete vlastně sdělit.

    • vittta

     Já to nebezpečí vidím úplně stejně, jako vy.
     Já jenom nevím, co jiného tedy vlastně dělat.
     A to mi nikdo nechce říci.

     • oh

      No to je přeci jasné – prostě si v lockdownu počkáme na dokončení řádných testů. Asi tak pět až deset let.
      Klídek, pohoda, tabáček.. vždyť o nic nejde.
      (Řeči o „přirozeném vyhynutí slabších kusů“ provozují otrlejší chřipečkáři už teď.)

      • kočka šklíba

       Vy oh víte jak dlouho uchrání jakákoliv současná vakcína proti covidu (nebo na covid) před nakažením?

       • vittta

        Já to nevím, a jsem v tomto celkem skeptický.
        Nic méně zase to samé- co dělat jiného?
        Pokud připustím, že Kovid se nějak podobá chřipce, pak ta vakcína bude chránit jednu sezonu, když to dobře půjde.
        Před konkrétním kmenem, u chřipky se kmen odhaduje, a vesměs bývají dva, tři, takže ten tip je na údajně kolem 80% chřipky, když to dobře vytipují.
        Prý ale chrání víc jak promoření, to prý chrání kolem 3 měsíců, takže je úplně na hovno, a Švédové šlápli vedle, což se tedy dle mého dalo v pohodě očekávat- zase, pokud vezmu podobnost chřipce, jako virového onemocnění.

       • oh

        Ne, nevím. Jenomže lepší to nebude, najisto bychom tohle věděli až po řádném otestování, což bohužel nějakou chvíli (řádově jednotky roků) trvá. Podle mě mnohem déle, než by trvalo „šmucleriánům“ zblbnout dost lidí, že to celé je jenom Babišova pomsta všem podnikavcům a než si vymůžou a vysoudí zrušení všech opatření. A pak budeme skutečně v průseru, protože dvě věci mám za jisté:
        1) covid existuje a
        2) není to jen chřipečka s dobrým PR.
        Takže, co teď? Držet lockdown, dokud nebudeme znát odpovědi, nechat vychcípat ty „slabší kusy“, nebo dál uvolňovat a zase uzavírat? Jak dlouho? Nebo co jiného místo toho?

        P.S. Všimla jste si, že i když tu covid s námi už nějakou dobu je, zatím si nejsme ani jistí, jak dlouho trvá imunita po prodělání nákazy? Prozatím studie udávají půl roku..

        • kočka šklíba

         Ano všimla, ale proto nechápu ani Vaše tvrzení, že s vakcinací (nedostatečně klinicky vyzkoušenou vakcínou podotýkám, protože jinak proti vakcinaci obecně nejsem) bychom na tom byli lépe. Když nikdo neví jak dlouho potrvá imunita po očkování? Takže můžeme čekat i s tím, že bude očkováno těch 60-70% obyvatel (což bych se divila) stejně v lockdownu. Vždyt nikdo nic vlastně neví.
         Takže sice lepší to nebude ale mohlo by to být i horší, podle mého, s vakcínou, protože vedlejší účinky také nikdo vlastně nezná. A nezlobte se na mě, ale uvádět tu možné vedlejší účinky aspirinu a dalších léků je docela demagogické. Samozřejmě že je mají, ale alespoň na ně jsme upozorněni. Například zrovna u u toho acylpyrinu, ten jsem dětem asi do 12 let věku vůbec nedávala právě pro možné velké a nebezpečné komplikace.

         • vittta

          No jo- ale co jste dětem teda dávala?
          A jak víte, že u vakcinace nebude každý upozorněn na možné vedlejší účinky?
          Vždyť se musí podepsat takový papír- že si je pacoš vědom rizik.
          Dceru jsem nechal očkovat na raka děložního čípku- a také jsem musel podepsat papír.
          Zajímaly mě ale spíše praktické zkušenosti její doktorky, a pro jistotu ještě jedné známé dětské lékařky.
          A když mě ujistily, že se s tím ve své praxi ještě nesetkali, resp. že některým dívkám bylovyjímečně třeba jen dva, tři dny blbě, tak jsem do toho šel.
          A to po tom očkování jsme tam museli…myslím 40 minut sedět, nesměli jsme odejít.
          A také to je riziko, né že ne, no ale já nevím, jaký bude její pohlavní život, a skutečně jsem už jenom z představy, že by mohla raka dostat měl pocit velice, velice nepříjemný.
          Hele, jeden můj fakt dobrý kámoš měl, MĚL syna, co na raka umřel.
          17 letý kluk, a tomu teda věřte, že to byla doslova hrůza, že na to ani vzpomínat nechci.

          • vittta

           Já si to myslel, ale ten – na rozdíl od Acylpyrinu- nemá nic pozitivního, a nejsou vyjímečné případy smrtelných otrav.
           Acylpyrin je poněkud záhadná substance, která zachraňuje životy, ředí krev, bojuje proti rakovině, inkfartům a trombozám a to tak šalamounsky, že je na něm pořád co hledat- a najít.
           Na Paralenu také- ale co jsem takhle četl, tak vesměs to špatné.
           Hele, na čem jsme vyrůstali?
           Na acylpyrinu.
           To je lék socialismu.
           A všichni jsme byli OK!
           Paralen je britská specialita, tam je to samý blbec, raději přejděte na prověřenou značku.

          • kočka šklíba

           Vy jste vittto lékař? Myslím, že ne, takže, když jsem byla dětským lékařem upozorněna na acylpyrin jako méně vhodný pro děti, tak jsem uposlechla. Paralen i Acylpyrin mají své vedlejší účinky, ale pro děti je vhodnější , pokud ho snášejí, Paralen. Samozřejmě i dávkování. A mimo jiné jsem byla další dětskou lékařkou informována, že má Paralen i protivirové účinky.

          • vittta

           Tak…každá doba má své odborníky.
           Já vycházím z toho, čím jsme se léčili my, a kolik z nás z toho má následky.
           Ono je asi nejlepší nedávat nic, horečka je do značné míry ozdravný proces.
           Kromě toho, Paralen vyrábějí nadnárodní farmakologické společnosti, není divu, že je zprofanovanými lékaři doporučován, jeho výroba je totiž velice levná- a jsou z něho miliardové zisky.
           Cesta je- snad jste četla Mudr. Šivu, v častějším pobytu na slunci, a jezení kořínků.

          • kočka šklíba

           Vittto přečtěte si co sem dal oh v 14.12.2020 – 9.13, jde o ten Reyův syndrom, jistě, není to nijak časté, ale proč riskovat, když je lék který srazí horečku rovněž a samozřejmě jím děti necpete horem dolem.

          • vittta

           No ale když děcku nedáte nic, tak neriskujete také nic- neb příroda si s nemocí poradí.
           To je o rozhodnutí rodiče, co dítěti dá.
           To zase já to beru tak, že Paralen je dneska doslova a do písmene úplně ve všem, to se schválně podívejte, né jako úplně ve všem, ale v těch všemožných preperátech tajuplných názvů je prakticky pokaždé.
           Vám to není divné?
           Copak o to, ale takto se ta látka dostává jaksi do oběhu, do vody, do půdy…to není ironie, tak to je.
           To je neuvěřitelná mašinerie, ta příroda.

         • oh

          Dobré možnosti, jako třeba včasné odhalení a lokalizace epidemie (povedlo se s prvním SARS, který Evropu prakticky nepostihl) nebo vyzkoušená vakcína, bohužel nejsou na skladě. Termín jejich dodávky je neznámý.
          Nejspíš imunita po očkování potrvá přinejmenším stejně, jako po prodělání choroby. To, jestli vakcína vyvolává imunitní odpověď, se zkouší nejdřív a obvykle to lze ověřit nejrychleji. Trvání imunity, vedlejší účinky a možné kontraindikace ale už vyžadují to, čeho zrovna moc nemáme: čas.
          Vedlejší účinky acylpyrinu nejsou demagogie, ale připomenutí faktu, že neexistují léky bez vedlejších účinků.
          Mimochodem, podávat lidem nevyzkoušený lék je prý těžce neetické. Ale už jen proto, abyste ho vyzkoušela, musíte ho lidem podat. Bez toho to nejde.

          • kočka šklíba

           Víte slova jako „nejspíš“ mě opravdu nepřesvědčují o účincích vakcíny. A nemohou to vědět ani ti, co vakcínu vyrábějí a to z toho důvodu, že to je necelý rok co se na vakcíně začalo pracovat. Takže i kdyby, jak Vy píšete :“To, jestli vakcína vyvolává imunitní odpověď, se zkouší nejdřív a obvykle to lze ověřit nejrychleji.“ a já to nerozporuji, tak ověřit délku imunity prostě ani nemohli.
           Nejsem naivní, vím že léky bez vedlejších účinků neexistují ale, a to je rozdíl oproti této vakcíně, přece jen se klinicky zkoušely delší dobu, zatímco tato vakcína ne. A o to podle mého jde, nehledě na to, že prachy prachy…….

     • dixi

      Já s tebou Vitto souhlasím.Nevime nic a hledame informace každý podle schopností a možnosti, trucpodniky, které skutečně mohou stát někoho život, nebo zdraví bych dnes nepodporovala.Tak rychle objednavvanym
      a zakupovanym vakcínam bych také nevěřila ovšemže se bude chtít leckdo i napakovat. Epidemií ale věřím, díky tomu, že medicína je už na mnohem vyšší úrovni než před 100 lety, je obětí min, je jich ale po světě dost.,probíhá intenzivní seriózní bádání po celém světě. Z pleziru to nedělají.

 15. vittta

  Tady třeba mluví Klaus st.
  A ten píše, že vláda vyvolává paniku, a že farmakologové na tom vydělají, a že Kovid sice nepodceňuje, no ale že ta nemoc není tak hrozná, on píše že je to středně nebezpečné onemocnění.
  Co to je za divné řeči?
  Já byl v nemocnici, a fakt tam ti doktoři a ten personál takhle chodili.
  Ukázání stavby polní nemocnice- což mimochodem rozhodně neukazují pořád, mnoho lidí spíše uklidní, prostě ukazují, že stát se připravuje, kdyby se to nějak posralo.
  V překladu- máme kapacity, kdyby bylo nejhůř.
  A Klaus je pravičák jako kráva, co má proti tomu, když někdo vydělává?
  Trh si žádá vakcínu- a farmakologové jí vyvíjejí.
  Že on konkrétně jí nechce…ani to vlastně nepíše- ale že on jí možná nechce, to sice může říci, ale jiní jí zase chtějí, i já jí chci, i když se zatím očkovat nenechám, to je snad věc trhu.
  Jestli za ní stát utratí miliardu, dvě- vždyť to je pakatel, stát utrácí za daleko větší krávoviny, že mu zrovna vadí ta vakcína, je mi záhadou.
  Podle mého ani média nijak extra nestraší, to daleko více straší popírači, to pořád čtu, jak je vakcína nebezpečná a nevyzkoušená, jak NWO tohle všechno řídí…jako kdyby snad to mělo nějaký praktický vliv, kdo to vlastně řídi, či vymyslel.
  Ten vir je venku, ať už se to stalo jakkoliv, a teď se ho potřebujeme zbavit.
  Všichni vespolek.
  Průmyslníky počínaje, a posledním zametačem konče.
  Že myšlenka PES je špatná, míchají se jablka s hruškami, jasně, ta čísla jsou zavádějící, mohou být přehnaná- ale stejně tak dobře mohou být podhodnocená.
  Pro mě nemají větší význam- ale v mém okolí to měl kde kdo, to vidím, ti lidé mi to vyprávějí, a nikdo si to nechce zopáknout.
  Ale jednu věc neřekl- co by dělal on.
  Píše:
  „„Já viním vládu, že předala rozhodování, které je na výsost politické svou podstatou, že ho vydala do rukou takzvaných expertů“. Tím se podle něj vláda soustavně zbavuje odpovědnosti a nemělo by jí to být promíjeno.“
  Jo???
  A kterou vládu viní?
  Naší, německou, francouzkou, brazilskou, nebo jakou vlastně?
  A co konkrétně myslí tím, že by jí to nemělo být promíjeno?
  Ať něco vymyslí, a pak může říkat, že to někdo jiný dělá blbě.

  https://echo24.cz/a/S7CmZ/klaus-covid-19-je-stredne-zavazna-nemoc-trpime-kovidismem?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=461370&dop_req_id=FcTEE8VuNZf-202012132039&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  • dixi

   Zajímalo by mne, komu mysli, že by vláda měla předat rozhodování v době epidemie ? Samozřejmě odborníkům na nakažlivé nemoci si myslím já. Hazou jí klacky pod nohy, kam se jeden podívá.Myslim, že rozumný názor má předseda lékařské komory, Prostě všechno zastavit.Ony by banky a majitelé domů, energetické společnosti atd, taky přežily, kdyby se zavedlo moratorium na nájmy, a.zabezpecovalo se pro lidi jen to nejnutnější.. Já zapomněla, vždyť máme kapitalismus.

   • vittta

    Odborníkům samozřejmě.
    Ale prověřeným, nejlépe se sklony o politickému vidění.
    To je třeba již několikrát zmíněný Hnízdil.

 16. astraustralia

  V jednom z predchozich komentaru jsem byl vitttem oznacen div ne za mistra sveta ve zverejnovani negativnich odkazu:-)
  Vyborny postreh ma vittta a protoze co chci (jemu) temito odkazy rici jak zni jeho posledni otazka
  tak odpoved zni, ze rozhodne ne o cemkoli presvedcovat.
  Kazda informace jina nez massmedialni a vladni ci provladni je dobra jen k tomu aby vyvazovala a uvadela i jiny pohled a jiny nazor.
  Abych dostal sve povesti uvedu dalsi informaci kterou vam massmedia neuvadi a pokud nekde v koutku tak rozhodne ne takto jak uvedeno zde:

  MYSLÍM, ŽE BY U NÁS VE SNĚMOVNĚ A SENÁTU BYLY PRÁZDNÉ LAVICE….

  Po celém Rusku jsou v panice. Putin udělal krok nemající ve světě obdoby…
  U nás už by zbyla jen třetina parlamentu a možná ani to tady to mělo platit dávno!!!!

  TADY MÁTE VYSVĚTLENÍ PROČ RUSOVÉ PUTINA doslova MILUJÍ ….

  Tady máte vysvětlení proč Česká „kavárna, pravdoláskaři“ a neofašisté nenávidí ZEMANA, který usiluje podobné zavést u nás!

  Úředníci po celém Rusku jsou v panice. Putin udělal krok nemající ve světě obdoby…

  Úředníci po celém Rusku jsou ve stavu paniky, píše Samer Ibrahim na FB. Prezident Vladimír Putin podepsal nový protikorupční zákon a jednu novelu. Tak o tomto si můžeme v Česku bohužel zatím nechat jen zdát. Máš, úředníčku nebo členové tvé rodiny bankovní účet v zahraničí? V tom případě nemáš co dělat ve státní a veřejné správě a štandopede se pakuj!
  Umíte si představit to zděšení mezi českými úřednickými vyžírky, ať už na ministerstvech či v regionech ?

  Dříve se to v Rusku týkalo „jen“ poslanců Státní dumy (analogie Poslanecké sněmovny), dnes se to týká VŠECH úředníků Ruské federace od nejvyšší do nejnižší úřednické funkce. Je vcelku i zjevné, proč to prošlo. Vzhledem k tomu, že se ta omezení týkala poslanců, zlomyslnost zde zjevně udělala své, takže podle hesla: „když ne my, tak ani vy“, pro tuto novelu zvedli poslanci Státní dumy svou ruku. To je ale jen jedna stránka mince.

  Další novela podepsaná prezidentem není o nic méně zajímavá.
  Stačí totiž, aby se některý poslanec či Senátor nebo dokonce jen municipální úředník zpozdil s prohlášením o svých příjmech a
  JE BLESKOVĚ ZBAVEN MANDÁTU či úřadu.
  Jinými slovy, je opět vykopán z útulného křesílka.
  Uznejte, že jde o hodně závažnou novelu, ze které přímo čiší „Putinova totalita“.

  Krom toho se musí nyní i municipální úředníci i poslanci zbavit VŠECH zahraničních účtů, a to včetně členů jejich rodin.

  Dříve tak museli činit pouze federální činovníci a úředníci, teď už to schytali všichni. Protože pro municipální úředníky je to novinka, dostali 3měsíční odklad na to, aby účty zlikvidovali – oni i jejich rodinky. Dodejme, že předkládat jsou úředníci povinni nejen stavy svých příjmů, ale také investic, neboli výdajů. A případný nesoulad je pak patrný na první pohled.
  V Česku si budeme muset nějaký čas počkat.

  Český prezident Miloš Zeman může zatím bohužel jen závistivě sledovat, jak jeho ruský kolega vydává a podepisuje jeden antikorupční zákon za druhým.
  Dodejme, že se už i Státní duma RF zřejmě bojí prezidentu Putinovi cokoli odmítnout, protože rating, který má ruský prezident u svého národa, může poslancům v případě nepodpoření prezidentových návrhů, vynést jedině totální propadák ve volbách v příštím roce.
  Když se to ale v Rusku uchytí…, třeba se probudí i Česká kotlina, aby svého prezidenta podpořila!
  Probudí se ?

  • kočka šklíba

   Jestli je to pravda, tak je to opravdu převratné, ale ve světle toho jak se chovají k Rusům na Západě i velmi logické. Jen tak dál, tohle bychom také potřebovali ale toho s e nedočkáme.

  • vittta

   No ale bacha, Putin má úplně jiné pravomoci, tam je prezidentský systém.
   tady Zeman tohle udělat nemůže.

  • dixi

   To by mě zajímalo, kdo tady dává mínusy pod nynějším článkem od astraustralie o Putinovi. Dnes procítám debatu znova a zdá se mi, ( jako na OM ) že už sem taky chodí někdo zákeřně a inkognito škodit.

   • vittta

    To jsou kartouzovi elfové, takové moderní „pionýrské hlídky“.
    Je to podobný princip, jak u Pana Bavora, takže je třeba se v tom umět orientovat.
    Liberální nácek není nikdo z nás, a pochybuji, že by to tady nějaký četl, snad vyjma Tribuna či Hanka.
    A přeci má fagan plno plusů za ryze liberální hlody- ale Tribun ho zase neměl moc rád, takže si myslím, že tady má i on nějakou svou partu hospodských, resp. kavárenských povalečů, poněvač že by to byl takový boháč, na jakého si hraje, o tom se dá v pohodě pochybovat.

  • Medenka

   já myslím, že by vám pan prezident Zeman jistě řekl, že čip činské výroby od firmy Huawei implantovaný vám do mozku čínskou stěrkovou „tyčinkou“ je čip přátelský a tudíž maximálně bezpečný:-)

   I když je možné, že by ho pak spíše zavřeli do blázince než zbavili mandátu, protože na odhlasování tohoto prohlášení za akt velezrady by se dozajisto nenašlo dost poslanců, protože je nemalo takých, co po odchodu pana prezidenta, jaksi „plynule“ odejdou s ním a ví že bez něj by se tento proces „poslanecké sublimace“ od moci a prebend jen urchylil…

  • Kamil Mudra

   V ohově anketě mi chybí možnost že jsou že jsou čipy vyráběny v podzemní superlaboratoří Oblasti 51 (Area 51) za využití know-how šedivých emzáků, takže se ankety nezúčastním.
   Navrhuji aby Janika vyhlásila virtuální mítining na téma „Konspirační teorie o covidu“ abychom bez sebemenšího omezení provětrali faldy své fantasie, aniž bychom si vzájemě vyčítali kdo z nás do kterého tábora zastánců čehokoli patří. Počet teorií na osobu by neměl být nijak omezen, každý může přidávat nové – jak ho zrovna napadnou – a současně potírat svou tvrdou argumentací teorie ostatní. A abych šel příkladem, hodím hned jednu do placu:

   Současný covid je jen globálním testem poslušnosti a vystrašenosti obyvatel. Po zahájení vakcinace bude pečlivě sledována profesní a rasová skladba množiny která se nechá naočkovat. Jakmile bude tato skladba množstevně a profesně shledána jako vyhovující, bude vypuštěn skutečný covid – smrťák (proti němuž bude vakcína 100% účinná), který pokosí tu nevakcinovanou část. Aby se tato část populace protiplánově nenavyšovala, bude mediálně rozšířeno že proti nové mutaci coronaviru je dosavadní vakcína neúčinná a „zoufale se hledá nová“. Tím bude dosaženo žádoucí populační redukce a planeta konečně volně vydechne obývána přiměřeným množstvím lidského druhu, v nově nastoleném NWO, ve kterém malá skupina mezinárodních elit, při využití špičkové techniky, již nedopustí opětné přemnožení a její drancování ani poškozování během mezinárodních konfliktů.

   • Medenka

    a já myslel, že hoaxy jen opisujete a přeposíláte z řětězových emailů uvozených od anonymního odesilatele obvykle větou….“od mého velmi dobrého zmáného co žije a pracuje v Německu(USA, Francii), KAMILE ….a vy ty hoaxy přitom sám vymýšlíte!!! A jejich scénáře píšete svoji zhoubně rozbujelou morbidní fantasiií!!

    Děj odpovídá „třídním“ průmětům s životem a názorem národního pojetí marxismu (jak sám Carl ještě před svým třídním internacionalismem založeným čistě na sociální horizontále bez ohledu na národnost a etnikum) sám razil, protože se předtím přikláněl k nátoru, že národy si NEJSOU jako lidé rovny, ale jedni stojí výše a druzí níže (nejen explicitně takto mluvil o Češích ale pak třeba o Bretoňcích, Bascích či Skotech se vyjádřil jako o „rasovém odpadu“ a zašel tedy ve své době ještě dál než německá „romantizující“ ordnersky- pre-rasová scholastika. následně až HODNĚ POZDĚJI dokonaná Norimberskými zákony – vy máte tu variabilitu pojatou spíše na ose

    nadnárodní/židovské spiknutí, anglosaské individualistické elity. Tady je linka prodchnuta TŘÍDNĚ RASOVÝM podtextem (proč mi toto ideové spojení ale vůbec nepřekvaůpuje:-) aby se nastolila generealizace, že vždy jde těm nejnadanějším dINDIVIDUÍM o redukci lidí na planetě na základě třídního a rasového pohledu. Vzhledem k tomu že většina Afričanů tmavé pleti, Indů, Arabů, případně etnických indiánských Jihoameričanů (tedy lidí vizuálně působící oproti evropské neopálené bělošské severské populaci – VŽDY O HODNĚ VÍCE TMAVĚ – vittta by je nazval „čmoudy“, tedy o něco „bělejšími negry“) na dobrovolné ani nucené (jejich vládami placené) očkování nemá a nemá tedy ani co ztratit, majetku nemaje –
    tak je je patrné, že Vaším cilem i těchto konspirací obecně, je navodit davovou sugesci – že se jedná o cílenou RASOVOU válku ANGLOSASŮ, že je to válka proti bilým postkomunistickým, ne-internacionálním, slovanským národovcům – BÍLÉ RASY A PROLETÁŘSKÉ (snad jsem na nic podstatného z jejich etnicko-sociálně -psychologické podmíněnosti nezapomněl) TŘÍDY! Opravdu navýsost (!!) marxisticky dialektické…..

    Bravo!! Toto ideologické sci-fi by nesesumarizovali ani ideologičtí mistři kolektivivistického pera pojetí moderního nacinálního proletarismu, samotným zakladatele sociálního korporavismu pod kuratelou národního státu – Musollinim počínaje – ale spíše však mnohem dříve různými moralizujícími Spenglery až po údajné „rasové vědce“ jako byl např. Madison Grant – který jen EVROPANY rozčlenil na 4(!!!!) nestejně hodnotné rasy!!!

    Představte si, Kamile. že podle něj nejvyšší Nordická rasa nebyli Němci (anebo jen vzácně), ale především Norové a Švédové, dále jako „také za hodnotnou“ rasu označil anglosaské národy jalo Zaalpskou rasu – a pak následovala ta méněcenná – Jižanská (mediteránské národy, především Italové, Španělé a Portugalci) a následně Slovanská – v tomto si s Marxem (aniž by byli generačně přibuzní) náramně notovali.

    No a když vezmeme ryze marxistickou teorii a třídní zhoubě elit a o individualismu obdařeném nadáním a pílí – dostává se nám věru smrtcícho mixu….Podstatně smrtícího než je nějaký veskrze naturalisticky primitivní Covid. Naše „hodnotově – politicko – ideologická historická mortalita“ v mixu těchto ideologií přinesla, Kamile, smrtnost okolo 30% a více procent, ne těch UBOZE Covidových 0,1-0,4%. Mějte to na paměti.

    • vittta

     Tmavé pleti, tmavé pleti…
     To má být co?
     Nevšiml jsem si, že by měl někdo nějakou tmavou pleť.
     Všichni jsou lidé, co já vím.

   • vittta

    Tak to má vysokou laťku, tahle konspirace, to…snad ani žádnou lepší nevymyslím.
    Dílem i proto, že doktor Šiva či jiní výtečníci k mému překvapení překonali veškerou mou fantazii.

 17. astraustralia

  Dr. Stanek a jeho pohled na virus19 :
  Cteni a poslech nevhodny pro materialisticky zalozene ctenare Ostrova pi.Janiky!

  Koronavirus je přitahován vibrací naší duše.

 18. vittta

  Idiot.
  Tak Landa v žádném případě nesouhlasí s nařízeními vlády, ale jejich famozní výmysl, spočívající v testování každého před koncertem (a naprášení pozitivních na hygienu), má zabránit nouzovému stavu.
  Jinými slovy, Landa bojuje proti vládním nařízením, se kterými zásadně nesouhlasí, pomocí jednoho z vládních nařízení, resp, nařídil by to testování on, vláda to jen doporučila.
  On se chce dostat z nouzového stavu, a vláda se zase chce dostat z epidemie- a obě party vymyslely to samé.
  Geniální!
  Nechybí ani vědec, který NĚCO skvělého vymyslel, ale nikdo ho neposlouchal.
  Jen aby nám ten skromný vědec nevymyslel nouzový stav a vakcinaci- aby tím bojoval proti vládnm nařízením, Landa ale ten výmysl zatím tají.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Landa-Kdo-se-nechce-testovat-at-se-k-rva-netestuje-Chce-neco-jineho-647281

 19. Jana

  Nejlepší ochranou proti (nejen) koronaviru je IMUNITA, která by měla být první před všemi následnými opatřeními. Ale tu si ničíme dobrovolně sami.

  „Dr. Shiva: Říkají, že je tu bubák s názvem virus. A že je třeba vakcína, abychom ho zastavili. Bubák na jedné straně, spasitel na straně druhé. Spasitel je Bill Gates, Bill Clinton Initiative, velké farmaceutické firmy. Je to absurdní, pokud skutečně rozumíš imunitě. Imunitní systém se vyvíjel miliardy let. Vyrůstali jsme v prostředí s bakteriemi. Máme si hrát venku v hlíně. Takto se imunita aktivuje. Lidi, co mají ohroženou imunitu, což znamená, že jejich imunita není aktivní na všech válcích. Představ si, že ze třech válců ti funguje jen ten třetí. Ten musí dělat veškerou práci. V imunologii se tomu třetímu válci říká cytokiny. Jsou tak aktivní, že reagují přehnaně. Začnou napadat nejen virus, ale také tvoje vlastní tkáně.
  Tvoje vlastní tělo napadne samo sebe kvůli slabé a dysfunkční imunitě. Co způsobuje slabou imunitu? Když celý den jíš jen cukry, když tvoje strava nemá žádný vitamin D a živiny. Proto jsem napsal dopis prezidentovi USA. Tohle je věc imunitního zdraví. Nedostáváme dostatek vitaminu D, vitaminu A a vitaminu C… to není vše, ale můžeme se zaměřit na tyto tři věci.

  V africké zemi Čad a Džibutsko je jen 1 potvrzený případ Covid-19 a žádná úmrtí. Proč? Protože tam lidé žijí způsobem, ze kterého bychom se asi měli inspirovat. Jsou venku na slunci.
  Živí se kořínky, které si sami vyhrabou. My je považujeme za třetí svět. Řešení je prosté – pokud můžeš, vyjdi aspoň ven na slunce. Pokud nemůžeš, musíš začít brát vitamin D. Nejsme dostatečně na slunci, nejíme dostatek ovoce a zeleniny, 25 let ničíme naše pole, pesticidy, kterými stříkáme plodiny, ničí náš střevní mikrobiom. Jíme spoustu cukru… to je recept na smrt. Tím se ale nezabýváme. Místo toho zveličujeme tento virus. Jaký to má výsledek? Lidé se skrývají doma a jsou připraveni přijmout fašismus. Neřeší se hlavní problém, což je imunitní zdraví.“

  Více zde: https://www.uspesna-lecba.cz/nemoci-a-jejich-leceni/spiknuti-covid-19-spickovy-doktor-odhaluje-skutecnou-agendu-za-epidemii-koronaviru/

  • embecko

   „V africké zemi Čad a Džibutsko je jen 1 potvrzený případ Covid-19 a žádná úmrtí. Proč? Protože tam lidé žijí způsobem, ze kterého bychom se asi měli inspirovat. Jsou venku na slunci.“
   Obcas si nejsem jisty, jestli si tu z nas nedelas legraci…
   Cad je 3. zeme v poradi s nejvetsim vyskytem infekcnich nemoci a riziko nakazy je v nem klasifikovano jako „velmi vysoke“
   https://www.indexmundi.com/chad/major_infectious_diseases.html
   Proc tam nemaji tolik Covidu je otazka, ale vsadil bych si na nepritomnost testu a lidi, kteri by tam z rizikovych oblasti (treba EU) chteli vubec jet.
   Jinak ma Shiva v zasade pravdu…v zasade tedy…i kdyz uz od dob Pasteura se tahne spor, zda-li jsou iniciatorem infekcni choroby mikroorganismy samy, anebo zda-li ma rozhodujici vliv prostredi (slaby/ „deravy“ organismus).

    • vittta

     Podle mě je iniciátor mikroorganismus, ty opravdu jsou všude kolem.
     Napadá potencionální hostitele, ale choroba vznikne až v případě, že se obranný systém těla neubrání, buď to neumí- u Tetanu či Vztekliny se to naučit nemohl, protože smrtnost je 100%, nebo mikrorganismy mutují, a tím neustále obranné funkce oblbují.
     Co se týká pasterizace, tak ta ničí choroboplodné zárodky, velice efektivně, ale ne každý mikrob je škodlivý, a pasterizace ničí všechny bez rozdílu.
     Je pak otázka, jestli je lepší riskovat nemoc- nebo se sice zbavit i hodných mikrobů, ale nemoc minimalizovat.
     Čím větší skupina lidí žije pohromadě, tím je odpověď snadnější, protože u jedné rodiny nějakého chalupníka umře třeba jen 5 dětí z deseti + babička, ale v průmyslové výrobě potravin nelze „čistotu“ potravin zajedno riskovat, a za druhé v podstatě ani není možná.
     Je to dle mého šílený článek, tam je třeba psáno:
     „Choroba tak prestala byť vecou jednotlivca, stal sa z nej predmet politiky. Odvtedy tečú verejné peniaze do medicínskeho výskumu. O život prišli milióny pokusných zvierat. Obetované financie a pokusné zvieratá boli zdôvodňované Pasteurovou teóriou. Účel svätí prostriedky.“
     No, takže medicínský výzkum je zde brán jako cosi zavrženíhodného, a obětovaných zvířat se kde komu líto.
     Z pohledu lidské evoluce to tak asi je, přežít by měli jen ti nejsilnější (prosazovali nacisté), a kdyby se takto postupovalo, rozhodně by nás nebylo 7,5 miliardy, nebo kolik, z toho nemalé % těch, co by ještě před 50 lety nemělo šanci se vůbec narodit, natož počít vlastního potomka- kterému ale logicky předají nemocné geny, takže ten je pak bez moderního lékařství totálně v řiti.
     Jinak se na to ale dívá každý jednotlivec- a my jsme jednotlivci.
     A pokud pak se chce nějaký jednotlivec pro přírodu obětovat, pak moc nechápu, co má tolik lidí proti NWO či Sorošovi či Gatesovi, protože právě jim se jakési cílené snížení lidské populace přičítá.

    • Jana

     To je naprosto logické. Ve sterilním prostředí nepřežije nic. Virus, bakterie, plíseň. Ale naprosto sterilní prostředí zas ničí imunitu a je třeba najít mezi oběma extrémy rovnováhu.
     Například propukne-li někde epidemie žkoutenky, je třeba mimo opatrnosti ve styku s nemocným zvýšit hygienu – ve smyslu častějšího mytí rukou a nejlépe mýdlem, ovšem není třeba přehnaná desinfekce, když ve vašem okolí nikdo tu žloutenku nemá.
     Jak správně tady poznamenal vitttaa – když přecházíte ulici, taky se rozhlédnete, jestli se neblíží auto. Ovšem pokud přecházíte ulici v době nebo místě, kde je provoz minimální, široko daleko žádné auto v dohledu a nemáte nějaké závažné omezení – chůze, zraku, pozornosti (léky), pak i když je v provozu semafor, je pitomost otrocky čekat až naskočí zelená jen proto, že je to podle předpisu a předpisy se mají dodržovat.
     Zrovna tak když třeba v obchodě koupíte ovoce či zeleninu, je v pořádku, pokud ji doma před jídlem opláchnete, ale je směšné, když si na vlastní zahradě utrhnete jakblko, rajče či hrst třešní se stromu, který není chemicky ošetřen, třást se strachem sníst je bez umytí.
     A poslední věc, která se týká současné situace – právě proto, že v našem světě, kde už léta mají všichni neomezený přístup k informacím (rozhlas, tisk, dnes internet) by snad neměl být problém aspoň se zamyslet nad tím, že v něm všechny ty „civilizované“ státy jako podle kopíráku, nařizují naprosto stejná doporučení, rady a příkazy s naprosto stejným výsledkem – stejné dopady na ekonomiku, stejně stoupající naštvanost lidí. Takhle se nechová žádné sebenebezpečné agens, takové pitomosti si dovede vymyslet jen člověk. Člověk, který má moc a prostředky – což je v podstatě totéž.

  • vittta

   Tak to jsem bez ironie vyprskl smíchy.
   To už vidíš tu manipulaci, spasitel je Bill Gates a spol.
   Ne, spasitel je vakcína- nebo lék.
   Obé jsou schopny vyrobit je farmakologické firmy- pokud ho vymyslí- i když vymyslet ho může leckdo, ale nebude schopen ho vyrobit v potřebném množství.
   Já se tě nechci ptát, jestli jíš nějaké léky, na tlak, na cukrovku, na srdce, na kosti, na angínu, na kašel, na cokoliv- ale veškeré tyto léky vyrábějí tyto farmakologické giganty.
   Doporučovaný vitamin D vyrábějí také ty firmy, takže bacha na něj.
   Nakonec, je obecně známo, že brát umělé vitamíny je ošidná záležitost, protože tělo se pak nenaučí s nimi šetřit.
   Tam zmiňovanou filosofii svým způsobem také vyznávám, ale je zde třeba podotknout, že tělo v našich zeměpisných šířkách žilo s tím, že slunce v zimě nesvítí.
   Takže nedostatek vitamínu D muselo nějak řešit, a celkově i jiné vitamíny.
   To je na dlouhou diskuzi, ale dle mého to může každý zkusit.
   Prostě jít na slunce, nebo jít hrabat kořínky.
   Kdo by jedl umělé potraviny, že jo.
   Pamatuji si, jak jsem asi do 15 let věku miloval minulost, a litoval, že jsem se nenarodil do ní.
   Viděl jsem čisté potoky, a studánky nedotčené civilizací, nekonečné lesy.
   No…a přitom největší problém minulosti byla pitná voda.
   Tam k tomu hrabání v hlíně…právě hlíně přežívá jeden velice zajímavý bacil, Tetanus.
   Takže kdo by se chtěl hrabat v hlíně, doporučuji očkování, Tetanus má vysokou smrtnost, asi 50 %, těch druhých 50% je vesměs různě nemocných do smrti, nic méně pokud léčba neprobíhá pomocí farmakologických preparátů, je smrtnost 100%.
   Také mě zaujalo, že lidé si užívají přírodní žití jen v Čadu a Džibuti.
   Zajímavé.
   No, a stejně jako odpůrci všeho, co se Kovidu týká, chtějí svobodně umřít- to není ironie, oni to tak říkají (předpokládám, že jen do té doby, než umírají), tak nikdo nikomu nebrání, jíst kořínky, vlastnoručně vyhrabané, dokonce nemám nic proti tomu, když kdokoliv půjde na slunce.
   Ale pojídač kořínků hraje sám za sebe, zatímco svobodný umírač na Kovid může nakazit někoho jiného, kdo tu hru hrát nechce, a nehodlá umřít.
   A přjmout fašismus? (zde asi myšlena totalita obecně
   Copak tu totalitu někdo odmítá?
   Za západě už jí mají, a tady jí ti mladší chtějí také, na to žádný kovid není třeba.
   Celý proces se navíc silně urchlí tím, že se ti starší a staří co nejrychleji vybijí- nebo, jak říkají příznivci pravdy a lásky, prostě vychcípou.
   A co útočí na staré a starší?
   Kovid,
   Takže z chutí do toho- půl je hotovo, hlavně je přesvědčit, aby nenosili roušky a nenechali se očkovat.

   • dixi

    Starší lidé mívají oslabenou imunitu, často ne vlastní vinou.delsi. Rekonvalescence po operaci, vlivy špatného životního prostředí, dědičnost, je toho více a lékaři to vědí.Je mi 66 stará se necítím ale momentálně na tom nejsem moc dobře a jiní mnohem hůř. Rozhodně nemohu říct, že by se mi lékaři nevěnovali v následných kontrolách, přestože máme dnes tak složitou situaci.A to nejsme v Praze.Presto jedno vyšetření mělo být právě v té Praze, vyhověli okamžitě.Poklona všem.

    • vittta

     Kdo by také na tom byl v tomhle počsí dobře, u nás je furt mlha, ryzí aerosol.
     Já se také starý necítím…většinou.
     Ale někdy…
     A to mi je teprve 54.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s