Konspirační teorie o covidu

Probrat je tady navrhuje Kamil Mudra:

V ohově anketě (https://diit.cz/clanek/kdo-vyrabi-covid-19-cipy-pro-billa-gatese) mi chybí možnost, že jsou že jsou čipy vyráběny v podzemní superlaboratoří Oblasti 51 (Area 51) za využití know-how šedivých emzáků, takže se ankety nezúčastním.
Navrhuji aby Janika vyhlásila virtuální mítining na téma „Konspirační teorie o covidu“ abychom bez sebemenšího omezení provětrali faldy své fantasie, aniž bychom si vzájemě vyčítali kdo z nás do kterého tábora zastánců čehokoli patří. Počet teorií na osobu by neměl být nijak omezen, každý může přidávat nové – jak ho zrovna napadnou – a současně potírat svou tvrdou argumentací teorie ostatní. A abych šel příkladem, hodím hned jednu do placu:

Současný covid je jen globálním testem poslušnosti a vystrašenosti obyvatel. Po zahájení vakcinace bude pečlivě sledována profesní a rasová skladba množiny která se nechá naočkovat. Jakmile bude tato skladba množstevně a profesně shledána jako vyhovující, bude vypuštěn skutečný covid – smrťák (proti němuž bude vakcína 100% účinná), který pokosí tu nevakcinovanou část. Aby se tato část populace protiplánově nenavyšovala, bude mediálně rozšířeno že proti nové mutaci coronaviru je dosavadní vakcína neúčinná a „zoufale se hledá nová“. Tím bude dosaženo žádoucí populační redukce a planeta konečně volně vydechne obývána přiměřeným množstvím lidského druhu, v nově nastoleném NWO, ve kterém malá skupina mezinárodních elit, při využití špičkové techniky, již nedopustí opětné přemnožení a její drancování ani poškozování během mezinárodních konfliktů.

  • vittta

   Tohle mě napadlo jako jedna z variant- ale zavrhl jsem to, jednoduše proto, že se na to banálně přijít.
   V tomto případě dokonce jen přečtením příbalového letáku, ale i kdyby byly letáky stejné, tak se to dá zjistit laboratorně.
   Reálně by pak tento podvod nepřinel žádné politické výhody, které jsou v podstatě výše, jak výhody finanční, né snad proto, že je politika důležitější jak prachy, ale že prachy tečou právě skrze politiku.
   Tento skandál by v už ne zrovna nadšením vyjícím Slovensku vůči EU ještě notně snížil hodnotu EU jako spojence Slovenska a jakéhosi garanta práva, jak se samotná EU snaží prezentovat.

 1. astraustralia

  Dalsi jiny pohled ktery neni zahledeny jen do vakcinace a ktery veri i na schopnost lidskeho organismu se branit ktera se tvorila po celou dobu vyvoje homosapiense.

  • oh

   Jakási Iveta Vé „zdravé talířnici“ Slimákové napsala tuto reakci:
   Margit, byla jste se někdy osobně podívat na nějaké Covid jednotce v nemocnici? Viděla jste někdy ty pacienty? Co takhle přiložit ruku k dílu jako dobrovolník třeba? Napadlo vás to někdy? My zdravotníci jsme totiž už vážně unavení…fyzicky i psychicky…“
   Nemyslím si, že něco tak odporně přízemního by Margit udělala. Od Margit je také nesmírně mlaskavé, že místo odkazu na celé Šinkorovo prohlášení, ze kterého by byl vidět i kontext, raději šoupla jen obrázek té části, která se jí líbila. (Jo, a rozhovor se Šinkorou Denník N(enávist) zastrčil za paywall, takže ten běžně dostupný také není.)
   Každopádně, velmi se mi líbí prohlášení: „Koronaviry moc nemutují“
   Je jenom škoda, že covid-19 asi nemá účet na Ksichtoknize a tudíž si nepřečetl, jak se má „správně“ chovat: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mutace-koronaviru-z-anglie-se-objevila-uz-i-ve-francii/1975352.
   Mimochodem, už to, že covid-19 přeskočil z netopýrů na lidi, byl nezbytně také důsledek mutace. Takže to už jsou nejméně dvě – o kterých víme. Tenhle virus je strašně nezodpovědný, vůbec se nechová tak, jak by podle teoretického předpokladu měl. Asi si na něj půjdu stěžovat na lampárnu na Hlavním nádraží

 2. astraustralia

  Každopádně, velmi se mi líbí prohlášení: „Koronaviry moc nemutují“
  Koronaviry vrazdi a az od 21 stoleti se k nim lidstvo, presneji pharmaceuticky prumysl, chova jak se patri
  se vam bude libit velmi ?

  Take ne na lamparnu ale do Motolske nemocnice.
  Tam konecne maji reseni na virus 19:-)
  Ne vakcinou ale vaginou jak pravil pan profesor Pafko v Motole!
  Jen ti nejvice ohrozeni seniori na to budou muset jit navic s Viagrou:-)

 3. embecko

  Ke Kocicine odkazu ohledne registru odmitacu ve Spanelsku:
  Ano, to je problem a uz to zacina! Pamatuj jeste na San Marino /fascismo italiano/, kde si odmitac bude muset platit lecbu. Vzhledem k sirokospektre diagnostice kovidismu si tedy dotycny bude muset plati asi uz uplne vsechno. Je-li utopeni s pozitivnim testem zaneseno do kolonky „covid“, bude i lecba zlomene ruky u cloveka s pozitivnim testem brana jako pripad pro samoplatce/ odmitace.
  U Spanelu jsem jeste nedavno (10 let?) veril, ze tuhle epochu ma narod za sebou…a je to naopak, je integralni casti jeho narodni osobitosti. V souladu s konspiracnimi teoriemi si take myslim, ze povahy a sklony narodu jsou urceny jejich geografickym umistenim na osach sever-jih a vychod-zapad.
  A ano, poznamkou o tom, ze vakcina je nevyzkousena, by ve zdrave spolecnosti mela debata skoncit. Ale v takove my nezijeme= ocekavaji nas doby seznamu, spojene s restrikcemi.
  Pro vitttu bych mel kontra-otazku: jaky smysl melo pro Rude Khmery vytvaret seznamy lidi s brylemi, kdyz to byli prave ti, co drzeli ekonomicky stat na nohou?
  Dle meho odmitne ockovani tak 1%-2%, vic ne. A z tohodle procenta bude 90% tech, co necestuji, tedy zde bych o turisticky prumysl obavy nemel. A vubec, zde jde o hodne, takze ekonomika (ztraty a krachy) zde hraje az posledni roli. Tady jde o vynuceni poslusnosti kolabujicimu systemu. Jaky duvod meli naciste likvidovat zidy? Jezuiti albigenske, husiti adamity, Rim husity a podobne? V podstate vubec zadny.

   • vittta

    Ale kdo za to může?
    Stát se to u nás, tak je na vině Babiš, a také pověstný český šlendrián a mnoho dalších, Untermench důvodů.
    Ale v dokonalém Německu, se skvělou organizací…..to musel zavinit někdo jiný.

    • oh

     Nemá smysl se ptát: „Kdo za to může?“
     Univerzální zaručeně pravdivá odpověď se sama přímo nabízí: nějakému německému chudákovi ruští hekři zmanipulovali injekční stříkačku. Na přímý Putinův rozkaz. ;-)

  • vittta

   To mi nepřipadá jako dobrý příklad.
   Já rozumím tomu, že si Španělsko udělá seznam odmítačů, a nějak je ztrestá.
   To bylo odjakživa, a je to i dnes, zrovna sluníčka si už nějakou dobu dělají seznamy, ale i různé vlastenecké skupiny zase mají seznamy kolaborantů a zrádců.
   Ale proč by je dávali do zahraničí?
   K čemu by třeba české vládě, nebo policii, nebo komu vlastně, byl seznam nespolupracujících Španělů?
   To se přece dá vyřešit nějakám dokladem o očkování, když už by chtěl někdo někoho diskriminovat, prostě bez očkování nelez sem, sem a sem.
   V hospodě si také nesmíš zapálit- a důvodem je…hádej- veřejné zdraví.
   Kouření sice zakázáno není (očkování není povinné) ale kouřit se může jen někde- chce-li někdo, tak někde se kouřit nesmí.(neočkovaný někam nesmí)
   A já to tady už psal, že klidně na to může být tlak od podnikatelů, firem, komediantů, hospodských, no- kouření v hospodě zakázala vláda, ale kouření v areálu závodu zakázal ten majitel, i když jde o legální činnost.
   Takže pokud se toho někdo děsí…to tady dááávno funguje.
   A ve všem, tady dávno bojují sluníčka o to, aby pronajímatel kvartýru ho MUSEL pronajmout degešfamilii.
   To nám připadá samozřejmé, že to je omezování svobody majitele kvartýru, proč by měl pronajímat kvartýr nějaké pakáži?
   Tak nyní musíme přijmout, že třeba nepronajme neočkovaným.
   Nebo je tady jiná možnost, pohleď, jak se v Německu bijí za práva neočkovaných, a bijí se za ně ti, co se před tím byli za práva negrů a čmoudů.
   A tady je zakopaný pes.
   Já bych chtěl vědět, jak by se zachovala Kočka, kdyby pronajímala kvartýr, dejme tomu za rok, a epidemie by jela dál v těchto počtech.
   A teď ona se očkovat nenechá- a pronajmout kvartýr někomu neočkovanému může být tedy pro ní rizikové.
   Uvidíme, odkud půjde tlak- ale od státu to podle mě nebude.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nemci-chteji-chranit-prava-neockovanych-135421#dop_ab_variant=0&dop_req_id=NfTVJxEoNJf-202012291109&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   • embecko

    Cechum budou spanelske seznamy k tomu, ze dotycne nevpusti do CR. To bude dar Spanelum a za to dostanou Cesi nejake vyhody, treba poukazky za zrusene zajezdy, jak to udelali ted Portugalci. Treba, anebo cokoliv jineho (snizeni kvot na vino a pod.).
    Ockovani je dle meho alibi, aby se mohlo rozjet hospodarstvi. Normalne by to nechali otevrene, jako Svedi, ale priklad Ciny a verejne mineni to nedovolily, tak udelali lockdown, a to proti svoji vuli.
    Ted musi povolit a jedinym duvodem bude proockovanost (vsimni si, ze snizeni nemocnosti argument neni).
    Kdyby neslo o virus, ktery utekl z geneticke laborky, pak opravdu pujde o chripku…a zatim se cim dal vice zda, ze je to opravdu „chripka“, takze v podstate nesmyslne ockovani je pomerne zavazne alibi na to, lockdown odpiskat.
    Veskere zmatky spustili tim, ze nebyli schopni diagnostikovat umrti na koronace (nechteli?), takze vubec nikdo nevi, jak to vlastne je. Jeden specialista rika „je to dobry“, druhy, se stejnou erudici „je to spatny“. Mozna si rekli tak dobre, kdo umrel a ma koronace, ten na nej i umrel, ale pak jim to prerostlo pres hlavu a nevedi, kudy z toho. Tak samozrejme naprosto ocividne lzou o tom, ze vakcina neco vyresi…nevyresi, alespon ne v tomhle zpusobu plosneho pouziti (pujdeme za pul roku znovu na vcelicku a pak do konce zivota?).
    Srhrnuto, Zapad se ukazal jako bezmocny, neschopny zvladnout ani beznou epidemii, ne prilis smrtici. Co ted delaji, to jsou jen cisarovy nove saty, aby nebylo videt, ze jsou nazi.
    Cimz nerikam, ze ockovani nema smysl…urcite ano, ale ne takhle, podle vzoru „kdyz se kaci koronac, letaji trisky“.

    • vittta

     No jo, no….ale šel bys do toho, být Babiš?
     Nechat to jako Švédsko, kde se to pak také celé posralo?
     Co když se to tady posere ještě víc- a ucpou se špitály?
     No…ono Švédsko sem, Švédsko tam, ale ono by to chtělo nějakou informaci, že ano.
     Především jak jsou na tom Švédové s cestovním ruchem.
     Takže- chlastací zájezdy se tam URČITĚ nedělají.
     K moři tam nikdo nejezdí.
     Za památkama…to nevím.
     Někde do divoké přírody- ale tahle turistika není pro šíření kovidu v podstatě moc nebezpečná.
     Švédsko je ohromná země s malým zalidněním.
     To my tady jedem v úplně jiném levelu, a skopčáci a Italové a tihle.
     Tam je hlava na hlavě.

     • embecko

      Podle meho je nejlepsi zprava ta, ze Babis navrhuje naredit ze 4 davek 5…na to samozrejme sam neprisel, to mu musel nakukat nekdo, kdo tomu rozumi a tipuji na kohosi ze stabu Prymuly Orwella Velikeho…to totiz znamena, ze chytri Cesi presli do modusu „duveruj, ale proveruj“ a to jak vuci EU, tak i Pfizeru. Takze zde bych rekl, ze je to na dobre ceste…
      Vidim tu dva problemy:
      Jednak tlak Bruselu, aby se to delalo podle nej, pricemz Brusel sam nevi jak- a z toho mohlo vzniknout hodne ceskych zmatku.
      Druhym bodem je hospodarska realita, ktera nedovoluje delat veci tak, jak by se mely…to jest jako prvni zavrit hranice a pak pokracovat podle doporuceni Prymuly Orwella Velikeho, to jest zavest totalni lockdown na mesic, mezi tim hodne testovat a vytipovavat ohniska a ta uzavirat…a transparentne odskodit postizene provozy…a po mesici vyhodnotit a podle potreby uvolnit…tedy opatreni zcela bez pardonu.
      Me chybi vlastne jen jedna vec, kterou ale nesou na hrbu media:
      Aby vlada rekla: „Ted udelame takova a takova opatreni a slibujeme si od nich takove a takove vysledky. A kdyz tahle opatreni neudelame, ceka nas tohle a tohle. Proto jsme se rozhodli jit timhle smerem, prubezne vas budeme informovat, jak jsme dopadli a jak opatreni na to konto chystame. Pokud se nase strategie ukaze jako malo ucinna, tak ji zmenime a dame vam vedet.“
      Neboli rozhovor, jako kdyz jdes k obuvnikovi s tezko opravitelnymi, starymi botami.
      No, ja sam se ockovani nebranim, ale taky se do nej nehrnu a zkusim vydrzet co nejdele…ackoliv plane nadeje si nedelam a pocitam s tim, ze mne k tomu nakonec stejne donuti.

 4. astraustralia

  Saxi toto je bez videa jen PL, take budes srat ?
  Dle meho odmitne ockovani tak 1%-2%, vic ne.
  Anketa v clanku rika ANO27% NE62% jeste nevim11%

  Ke sve predpovedi si pripocti jeste autora clanku v odkazu a moji malickost :-)

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Na-covid-existuji-i-jine-lecebne-postupy-o-kterych-se-ale-nemluvi-Predni-odpurce-ockovani-odhalil-recept-A-nejen-to-647923?utm_campaign&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz&fbclid=IwAR08bFQSvZnTsLe1GQl-uQFPPqSPrikiGxiWO2hN9_rSd4y2IdgFtUUrdRI

  • vittta

   Tohle už jsme tady probírali, Astře.
   Chtl bych se zeptat- už to savo pijete?
   Je to i prevence.
   Pochybuji o tom.
   A sledujte, tam se třeba píše:
   “ Takže počítáte s těžkými vedlejšími účinky?

   Ano, budou. Stejně jako u jiných vakcín. V tomto případě mohou být ještě závažnější a neočekávatelnější. “
   Soustřeďte se na to spojení „JAKO U JINÝCH VAKCÍN“.
   Tak kdybyste jel do nějaké tropické země, nezapomeňte odmítnout očkování- ovšem nedivte se, kdyby vás tam bez něj nepustili.
   A mě to pořád nejde do hlavy, tady bych ale prosil odpověď.
   To štengrování proti očkování- to je nějaká osvěta, kterou chcete chránit ty, co se očkovat chtějí nechat, nebo co za tím vězí?
   Přece vyžadujeme svobodu našeho konání- tak jí dopřejte i těm, co se chtějí nechat očkovat.

  • embecko

   „Anketa v clanku rika ANO27% NE62% jeste nevim11%“
   Na ankety lide samozrejme odpovidaji tendencne, to jest tak, jak slyseli v TV…ale az pak prijde bida na kozaky a uderi jak stat, tak okoli a navic se zjisti, ze vakcina nejake velke skody nenadelala, tak se 98% podvoli a to vcetne tebe, zadne iluze.
   A nejen, ze se tech 98% podvoli, oni to budou aktivne vyzadovat, stat fronty a hadat se v nich. Od rana od 3 se stolickou a termoskou s cajem.

 5. kočka šklíba

  Velmi zajímavé a převzaté z diskuse na blogu vidláka, kopíruji. Ten materiál jsem nečetla ale předpokládám že ten diskutující nelže když nabádá aby si to kdo chce přečetl, takže jeho výběr :
  „Už jste četli?
  Na stránkách ministerstva zdravotnictví:
  https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/
  si můžete rozkliknout dokument „Strategie očkování proti nemoci COVID-19“.

  Je to materiál, který na 35 stranách popisuje vše od vývoje vakcíny, přes její distribuci, skladování, aplikaci. Jaké vakcíny a v jakém množství máme objednané a další a další do takových podrobností, že by se pro něj mohl použít název manuál. Nebo po našem: příčurka.

  Než si materál prostudujete celý, chci vypíchnout pro mne dva paradoxy:

  1.
  Materiál jde do takových podrobností, že téměř určuje jakou barvu musí mít spodní prádlu členů týmů aplikujících vakcíny. Oproti tomu odstavec „Základní kontraindikace“ tvoří jediná věta, ze které vyplývá: „kontraindikace budou dále spacifikovány“.

  2.
  V kapitole IV. Evidence dat a průkaz očkovaného se na straně 25 dočteme jaký musí být minimální soubor údajů, které bude obsahovat EU očkovací průkaz.
  Také se dočteme, že data budou mimo jiné napojena na služby eGovermentu a také na: cituji „rozmezí EU / mezinárodní rozhraní k prokazování očkování občana při cestování do jiných zemí“.
  Neříkali nám, že nic takového nehrozí, nebo se mi to už v hlavě motá?

  Protože je manuál podrobný, tak většina kapitol končí časovým plánem. V tomto případě „timeline“, snad aby rozuměli i naši bratři v zahraničí. Nebo v důsledku „harmonizace s EU“?

  Závěrem mi zbývá jen popřát, aby timeline byl dodržen nebo ještě lépe předehnán. Pak získá nebe nad námi barvu erbovní modře a na ní budou plát hvězdy. Zlaté, které budou tančit v kruhu.“
  Takže to co mně připadá velmi důležité je v bodě 1. A i ten další bod je podpásovka.

  • vittta

   Musíme si ale nalít čistého vína.
   Oba stojíme na straně diskriminační.
   Nechceme tady negry a čmoudy, odmítáme inkluzi, odmítáme kňourání cigošů, a nakonec, oba i odmítáme očkování, byť já ne definitivně, v tom smyslu.
   Pak musíme přijmout, že nás někdo třeba neubytuje v hotelu.
   Já jsem přímo alergický na zákazy, ale od státu, to si všimněte, že v podstatě oba respektujeme, když si někdo „oplotí zahradu“, ale už bychom asi nerespektovali, kdyby stát nařídil, že se zahrady oplocovat nesmí.
   Tedy nám jde oběma o STÁTNÍ buzeraci- nic méně dle mého to nakonec nebude stát, kdo bude buzerovat- a když sám diskriminuji v některých segmentech , ba to považuji za přirozené, a odmítám hysterické sluníčkaření, že se nesmím blbě podívat třeba na buzeranta- pak musím přijmout, že někdo také může diskriminovat mě.
   Má to samozřejmě svoje hranice, to je jasné.

   • kočka šklíba

    Nevím co má Vaše odpověď společného s tím materiálem z MZ (ano já vím, že vše souvisí se vším :D). Nicméně co říkáte tedy na 1) Kontraindikace budou dále specifikovány
    2) Na tzv. očkovací průkaz napojený na rozmezí EU ?

    • vittta

     Nic, je to přesně to, co jsem očekával.
     Kontraindikce se doplní dle objektivních výsledků, a očkovací průkaz sám o sobě ještě nic neznamená.
     Důležitý bude ten výstup- tedy kam to povede.
     Jsem zastáncem názoru, že se nakonec nic moc zásadního nestane- ale- beru v potaz, že se to může stát, a operativně okamžitě změním uvažování.
     V současné době nemohu nikomu nic ani doporučovat, ani vyvracet, protože o tom vím hovno.

     • kočka šklíba

      No ale Vy si to můžete dovolit vědět o tom ho….., ale jak farma firmy tak především státní orgány by si to dovolit neměly. Ale farma firmy jsou z toho venku, dokonce jim budeme platit za další klinické zkoušky a stát….? Prostě uvidí jaké kontraindikace se ukáží že? Za rok, za dva, za pět let. A co se týká účinku tak také vědí hov.., ale čo to tárám, nic nevědí.

      • vittta

       My si tady můžeme dovolit lecos, Kočko, a všichni tlachalové pro i proti.
       Ale vláda MUSÍ rozhodnout.
       A tam je jen jedna možnost- nakoupit vakcíny a očkovat.
       Je absolutně nemyslitelné, že by vláda ty vakcíny odmítla.
       Jak píše Sax, on má každý fůru keců- ale běda, kdyby vakcína nebyla.
       A věřte tomu, že se na ní budou stát fronty. ( za velké radosti sudeťácké opozice, protože hned budou říkat, jak se lidé v těch frontách nakazí, a že to vláda ZASE posrala)
       No a kdyby se to posralo, nedej Bože, tak kdo za to může?
       No vláda, samozřejmě.
       Dělat vládu v těhle časech je pěkně ošidná záležitost, navíc s takovou debilní opozicí.
       Tak nastala nějaká situace, je tady vir, který zabíjí- né že ne, a vláda musí nějak reagovat.
       Problémy budou VŽDYCKY, s organizací, se selháním jednotlivců a jejich debilitě- no jen debil může opáskovat roušky v marketu- nebo to prostě udělali schválně, aby hodili na vládu, že má blbá opatření…prostě potíže budou, a jak vidíte, i v božsky dokonalém Německu není vše tak, jak má být.
       No, klidně můžeme ponechat stranou, kde se ten vir vzal, a jaký je jeho cíl, jestli je umělý, nebo náhodný- to nehraje roli.
       Prostě tady je- a musí se hledat řešení.
       Zkuste nabízet lidem k pití savo, jak propaguje ten démon co ho teď odkázal Astr, a já to odkázal asi pře..pár dny.
       Co vám lidé řeknou.
       Nalili by to vládě do ksichtu- neředěné!!!

  • oh

   „Vakcíny proti onemocnění COVID-19 se registrují na základě centralizované registrace pro všechny země EU tzv. centralizovanou procedurou.
   V souvislosti s vývojem a registrací vakcín proti COVID-19 zavedla Evropská agentura pro léčivé přípravky (dále jen „EMA“) rychlé přezkumné postupy s cílem urychlit proces posouzení a vydání žádostí a současně zajistit důkladná vědecká stanoviska a stejně vysoké normy kvality, bezpečnosti a účinnosti jako v případě jiných léčivých přípravků. Byla vytvořena zvláštní skupina – pracovní skupina EMA pro pandemii COVID-19, která poskytuje vědecké poradenství v souvislosti s klinickým hodnocením a registrací léčivých přípravků a provádí průběžný přezkum nových důkazů a výsledků klinických hodnocení s cílem urychlit posouzení slibné očkovací látky.
   Obvykle musí být všechny údaje o účinnosti, bezpečnosti a kvalitě léčivého přípravku a všechny požadované dokumenty předloženy na počátku klinického hodnocení v rámci formální žádosti o registraci. V případě průběžného přezkumu se údaje posuzují postupně, jakmile jsou k dispozici z probíhajících studií, před podáním formální žádosti. Tím se podstatně zkrátí běžná doba klinického hodnocení,“

   Toto se praví v onom dokumentu – v kapitole nazvané „Registrace a regulace“ na straně 5. Pokud pominu obvyklé byrokratické ptydepe o „stejně vysokých normách kvality“, za nejzávažnější z toho považuji skutečnost, že se Bruseli podařilo si přidělit další kompetenci, kterou podle platných smluv nemá – posuzování a registrace léků je v kompetenci států – proto Maďaři mohou zkoušet a dokonce – ta hrůza! – používat ruskou vakcínu, která je podle Brusele fuj!
   Prázdný seznam kontraindikací – i když jak ukazuje dříve Peterem Matejem odkazované informace o příbalovém letáku, zase tak úplně prázdný není :-( – je přímým důsledkem tohoto zkráceného postupu. Celé se to podle mě redukuje na otázku, zda máme s covidem dost velký problém, aby to ospravedlnilo nestandardní postupy, nebo ne.
   Co se očkovacích průkazů týká, není to nic nového. „Za komunismu“ jsme je měli a třeba přeočkování proti tetanu se zaznamenávalo do OP. Pro vstup do některých zemí je už teď konkrétní očkování vyžadováno a bez něj a platného potvrzení o něm vás tam nepustí a nepovolí vám nejen pobyt, ale ani tranzit. Proto vynalezli mezinárodní očkovací průkaz.
   Sice nechápu potřebu Brusele znovu vymýšlet již vymyšlené, ale novinka to není.

   • embecko

    „Celé se to podle mě redukuje na otázku, zda máme s covidem dost velký problém, aby to ospravedlnilo nestandardní postupy, nebo ne.“
    Presne tak!
    A tohle se rozpada na 2 podotazky:
    – Je covid opravdu tak nebezpecny? a
    – Ceka nas bez ockovani lavina bankrotu?

     • oh

      Na první podotázku bych odpověděl „spíše ano“, protože jeho smrtnost se i podle čísel podle worldometru mnohem víc blíží spodní hranici odhadů smrtnosti chřipky „španělské“, než horní hranici smrtnosti té sezónní.
      Na tu druhou odpovím, jak odpovídal ‚strýc František‘ četným zájemcům o výsledek jeho zásadních chemických pokusů: „Ví bůh!“ :-)
      Jj, vskutku mimořádná švanda by nastala, kdyby se ten „moc nemutující koronavirus“ změnil až tak, že by proti němu nefungovala vakcína, ani imunita po prodělané předchozí verzi. Nebo kdyby za ním dorazil do Evropy na návštěvu nějaký hodně vzdálený bratranec.. to bych se asi smíchy neudržel.

   • kočka šklíba

    Ano očkovací průkazy jsou do ted ale nikdy se na jejich základě (tedy možná nyní s výjimkou přístupu do MŠ) neodpíralo třeba vycestování, běžné samozřejmě, například na dovolenou. A zmiňovat speciální očkování do některých zemí, spíše oblastí, je demagogické a Vy to víte oh.
    A já si osobně nemyslím, že nynější pandemie ospravedlňuje tzv. nestandartní postupy ve vakcinaci. Vůbec nechápu proč státy přistoupí na to dělat ze svých občanů pokusné králíky pro farma firmy, vždyt ty by měly platit spíše těm očkovaným. A jak jsme si už přečetli, nevím o tom, že by ČR hlásila, že je někdo očkovaný například proti TBC a dalším nemocem, EU. Vy ano?

     • kočka šklíba

      Ano na žlutou zimnici, ale když nejste očkován tak se to nikomu nehlásí ne? Bez očkování Vás nepustí. jenže nyní se budou hlásit neočkovaní (alespoň Španělsko tak uvažuje) bez ohledu na to, zda někam a kam obyvatelé chtějí jet. Není to rozdíl?

      • vittta

       Je- pokud to tak ale bude.
       Osobně něčemu věřím, až když se to stane.
       A co se koroňáku týká, tak tam to platí „na druhou“.
       Protože těch keců je tolik….“zbláznil bych se, kdybych si to- měl jen pamatovat“, jak uvedeno v Křestu sv. Vladimíra.

     • kočka šklíba

      Takže povinné očkování proti žluté zimnici je jen při vstupu do některých afrických států, asi 10. Ostatní očkování jsou bud doporučená nebo „dle uvážení“. A je to tedy opravdu hodně demagogické tohle zde zmiňovat. Ovšem tady jde o něco jiného, Španělsko chce hlásit VŠECHNY NEOČKOVANÉ, Vy nevidíte ten rozdíl?

      • embecko

       Vidim ten rozdil, ale demagogicke mi to neprijde, nebot casy se meni. Pred sto lety bylo jiste nemyslitelne, ze by se deti pred nastupem do skoly musely prokazovat ockovacim prukazem. Tak ted zavedou covidovy pas a bude to :o)
       Me se zda, ze stale placeme na uplne spatnem hrobe. Jiste, namitky mas treba zavazne, ale co s tim, co tady u Janiky?
       Krome Medenky tu do ockovani neni nikdo zhavy, v zasade jsme jinak vsichni pro narodni stat a proti tyranii. Me to tady pripada skoro jako na OM, kde uz se spolu nebavi, jen si odkazuji linky na nejake clanky, aby sis je jako precetla, ze pak budes chytrejsi a ze tam mas odpoved.
       Dobre, ted bude Spanelsko hlasit neockovane…ja to vim, ty to vis, Babis to vi…co na tomhle problemu jeste resit?
       Ze se mi to nelibi, ze je to nebezpecne, ze to vede k obcanum druhe kategorie, ze je to poukazka na policejni stat a sikanu?
       To tu preci vedi vsichni, co na tom chces jeste rozebirat?
       Ze nechapes, proc staty delaji ze svych obcanu pokusne kraliky? Protoze to dostaly befelem od Big Pharma.
       Ovsem riziko pro stat i firmy je tu docela velike a nemyslim si, ze by si mohly dovolit nejaky vetsi prusvih. Kolik mrtvych z vakciny dokazi jeste ututlat a pri kolika bouchnou lidem saze? Treba 5 tisic (na pomery CR)?
       Vem si to, Svedsko je na hrane obcanske valky, ve Francii probiha, u nas dostal Minar pod naprosto smesnou zaminkou „slusnosti“ statisice lidi do ulic…kotel Evropa je pekne natlakovany a moc neschazi, aby to bouchlo.
       Ze by ted sly staty, EU a Farma do nejakeho velikeho rizika a zacaly ockovat lidi nejakym polo-smrtakem? To se mi uplne nezda.

       • kočka šklíba

        No proč to píši, asi diskutuji, což Vy také. Kdybychom na to koukali tak jak vy naznačujete „……ale co s tim, co tady u Janiky?“ , tak bychom tady nemohli psát vlastně téměř o ničem. Tak proto to tady píši.

        • Jana

         Přesně, kočko. Ale máte proti sobě neprůstřelné argumenty – žlutou zimnici, mor, ebolu….. Dokonce i vzteklinu a rakovinu,
         Možná se přidá ještě rýma – až se na ni najde vakcína, stane se z ní zabiják ze všech zabijáků nejhorší.A dokonce bývá i virová – možná nějaký bráška či ségra Covidových. :-)))

         • embecko

          „Přesně, kočko. Ale máte proti sobě neprůstřelné argumenty – žlutou zimnici, mor, ebolu“
          Odpoved i pro Kocku:
          Kocka se ptala, kdo z CR hlasi do EU, ze je nekdo ockovany.
          Vse plyne, vse se vyviji…na priklade zlute zimnice je videt, ze precedens existuje a pokud Zimbawe vyzaduje na hranicich potvrzeni o nejakem ockovani, lze predpokladat, ze podobne opatreni lze bez problemu provest i uvnitr EU.
          Proto jsem se ptal, proc se timhle zpusobem bavime.
          Bud si muzeme delat vypocet hruz, ktere se nam staly, a k tomu si domyslet, co nam jeste mohu provest. Ale bud to zcela bez podkladu, jen tak z ciste vody. Pak samozrejme skoncime u toho, ze covid neexistuje a ze nam tycinkou nabouravaji mozek a vkladaji nam do nej mikrocip. Nerikam, ze je to blbost, ale neni to pravdepodobne.
          Proto bychom se mohli bavit spise o pravdepodobnych vecech, vyplyvajicich z urciteho zjisteneho trendu.
          A odpichnout se muzeme treba tim, jestli se jeste vede valka, anebo jestli uz nekdo vyhral.
          Ja si osobne myslim, ze korporace nad narodnim statem/ lidem vyhraly a od toho odvijim sve dalsi napady.
          Situace neni klidna (je vybusna), tak na to musi opatrne a spise administrativne.
          Takze, dle meho, covid pas bude a nasledovat budou opatreni v obdobe cinskeho socialniho kreditu.
          Trebas nevidim konkretni dukazy, ze velkokapital vyhral, ale vidim dukazy o tom, ze stat a lid prohral a to tak, ze je uplne na kolenou a neni sance, ze by alespon pozvedl hlavu…jinak receno, jde na jatka.
          Souhrnne o tom pise zde pan Vitek:
          http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/globokap-my
          „Pro GloboKap 2020 byl rokem, kdy vládnoucí kapitalistické elity strhly roušku iluze halící demokracii a připomněly každému, kdo je pán a kdo je kmán, a názorně předvedly, co se stane každému, kdo se proti nim postaví.
          Lidská společnost se změnila k nepoznání. Ústavní práva byly zrušena. Protesty zakázány. Nesouhlas zcenzurován. Byrokrati vydávají edikty omezující základní aspekty našeho života…kam můžeme jít, na jak dlouho, kolik přátel můžeme vidět, jak dlouho smíme s nimi pobýt, zda můžeme trávit čas s příbuznými, s kým se můžeme intimně stýkat…seznam nemá konce.
          Nic není náhodné, nic to nemá společného se žádným virem, nebo jinou zdravotní hrozbou. Než mě někdo označí za popírače, vězte, že na Covid-19 věřím, mám jej zažitý, neboť píši tyto řádky v ženevské nemocnici Trois Chénes, kde mi léčí poškozené plíce…“
          Me osobne to nejak moc nerozciluje, vitez je jasny a jeho plany vice-mene take. Jen mi prijde k nicemu si tu vypocitavat, co vsechno nam uz provedl, aniz bychom u toho zvazili predevsim to, co nam jeste provede. Kdyz clovek vi (anebo si alepson mysli), do ceho jde, pak je to vzdycky snazsi.

    • oh

     Nikdo vám vycestování podle mě nemůže (a ani nebude) odpírat. Jen vás cílová nebo tranzitní země bez očkování (nebo možná negativního testu) nevpustí. Má totiž právo si stanovit, za jakých podmínek na její území smíte. TRVALÁ omezení se vesměs řeší právě takto. A vy to víte, kočko.
     Ani já nevím o tom, že by ČR někam JMENOVITĚ hlásila, kdo je proti čemu očkován. Kde je nějaké očkování třeba, to řeší právě mezinárodní očkovací průkazy. Existují ovšem třeba statistická data k proočkovanosti populace, takže si dovolím předpokládat, že jakési anonymizované souhrny někdo tvoří.

     • kočka šklíba

      Ano to možná máte pravdu, na letištích se to dá i ohlídat, ale když budete cestovat autem, po Evropě? A co migranti, také budou potřebovat to co možná Evropané? Tomu snad nevěříte.
      “ Má totiž právo si stanovit, za jakých podmínek na její území smíte.“ …….nevšimla jsem si že by toho EU využívala v případě migrantů, ted nemluvím o očkování. Takže Evropané budou občané druhé kategorie oproti migrantům?

      • oh

       Migranti nepotřebují nic, to přeci také víte. ;-)
       Ohlídat se to dá na letištích a ve vlacích. Když budeme cestovat autem po Evropě, potřebná praxe je už dávno vyzkoušená a ověřená, včetně (ne)reakce z Brusele.
       (11.12.2020, tedy celkem nedávno: „Německá policie v Sasku pokutuje české občany, kteří si místo delší cesty po českém území zkracují trasu přes Německo.“ Spolková policie se k tomu vyjádřila, že tranzit je nadále možný, ale přidala také informaci, že tyto kontroly provozují zemské orgány. Nápadná shoda s dřívějšími postupy bavorské zemské policie je samozřejmě čistě náhodná.. :-D )
       A vsadím se s vámi, že to ŽÁDNÁ lidskoprávní neziskovka ani nezaznamená, natožpak aby proti tomu protestovala.

       • Kamil Mudra

        Přemýšlím nad tím jaký je rozdíl mezi neočkovanými dospěláky a neočkovanou omladinou do šestnácti let. Přesněji – mezi pozitivním mlaďochem a pozitivním dospělákem. To jako mi chce někdo namluvit že ten mladej žádný covid neroznáší? Pokud se stane procentuální proočkovanost postačujícím důvodem ke zrušení všech opatření, standardně se otevřou školy a strejda covid se spokojeně zabydlí v ZDŠkách, odkud bude, dobře živený, nadále podnikat svá tažení široko daleko aniž by ho zajímaly nějaké očkovací průkazy.

        • embecko

         To je podobne neresitelne, jako ekonomika.
         Ano, spravne by bylo skoly zavrit…normalne by se na rok nic nestalo, ale za kapiku to nejde, tam se musi plnit plan…ech, co to taram…dlouhodoba manazerska rozhodnuti. Nehlede na to, kam by vsechny ty deti dali? Pionyraky preci nechceme a nejaka soudruzka na moje dite dohlizet urcite nebude!
         Tady vidis, jak krehka a spletita je nase civilizace- neni ani mozne, aby deti na par mesicu vynechaly dochazku a to i kdyz jde o zivoty.

         • Kamil Mudra

          Ano, socík by ten jeden rok odložené školní docházky dokázal vstřebat bez nějakých vážnějších problémů a budoucích negativních dopadů na žactvo i rodiče.
          Ale tenhle současný pofidérní způsob vakcinace, při kterém se plánovitě vynechá nemalá aktivní část populace, ke které má být přistupováno tak jako by očkována byla, potvrzuje to co říká Staněk nahoře ve videu. Namísto toho abychom řešili příčinu (náš oslabený imunitní systém) flikujeme problém nejistými záplatami (vakcínami) které budeme s vysokou pravděpodobností muset lepit jednu na druhou i v budoucích časech neznámo jak dlouho.
          Ale co čekat od společnosti která záměrně ničí trvanlivost svých výrobků kurvítky, jen proto aby mohla svou kapacitu napřít do výroby nových? Prostě „Homo debilikus“.

        • oh

         U mlaďochů bývá mnohem vzácnější těžký průběh – v jejich případě tedy lze klidně počkat na lépe vyzkoušenou a známou vakcínu.
         „To jako mi chce někdo namluvit že ten mladej žádný covid neroznáší?“.
         Nikolivěk, o nic tak hloupého se (aspoň doufám) nikdo nesnaží.
         Na roznášení jsou vždycky třeba nejméně dva. Jeden, co roznáší a nejméně jeden, co ještě nemá imunitu.
         Čím víc dospěláků bude imunních (ať už po očkování, nebo prodělání choroby), tím hůř budou vypadat šance covida potkat někoho jiného, koho by mohl nakazit, než dalšího mlaďocha. Pokud tenhle fígl zvládne stlačit reprodukční číslo pod 1 a taky ho tam udržet, můžeme pandemii definitivně odpískat, protože dříve nebo později covidu dojdou nakazitelní jedinci a malé počty případů se dají v pohodě trasovat a izolovat lokálně, aniž by se kvůli tomu muselo zavírat všechno. A covid buďto skončí jako „dětská“, nebo jako nepříjemná „sezónní“ nemoc, podle toho, jak dlouhodobá bude imunita po očkování nebo prodělání choroby.

         Přidám jednu veselou historku o odměně za vynález předchůdce šachu:
         https://vtm.zive.cz/clanky/pohadka-o-vzniku-sachu-kolik-bylo-vlastne-te-ryze-na-poslednim-policku/sc-870-a-206414/default.aspx
         Je to pěkná názorná simulace epidemie s konstantním reprodukčním číslem R0=2
         (ve skutečnosti reprodukční číslo konstantní není)

         • Kamil Mudra

          Tohle jsem kdysi začal počítat ještě v učňáku, prože jsem četl ten příběh bez výpočtu – jen že prý rádcové králi poradili aby se s guruem dohodl jinak protože mu na zaplacení nestačí všechny sýpky co vlastní. No – popsal jsem půl sešitu a vzdal to. :-)

          • vittta

           Né všechny sýpky, ale i kdyby vysušil všechna moře a sklízel 2x do roka…
           Až takhle to nějak bylo.

      • embecko

       „ale když budete cestovat autem, po Evropě?“
       Vzdyt mas trasovani. Anonymni prepaid cisla uz skoro nikde neexistuji (v CR stale ano), takze projet posadku vozidla, projizdejici hranici, neni problem.
       Casem budou smartfouni tak jako tak povinni a kdo je nebude mit, ten si projde papirovaci pakarnou. Ted se o tom prave jedna- rozdelit lidi na 2 (a vice) kategorii ano, anebo ne?
       Velka zmena je v tom, ze jsme zapomenuli (my, Evropane) svoji minulost, takze si ji strihneme znova, coz se prave deje.
       Dukazem je odstup Ruska od svych snah se sblizovat s EU, anebo tamtez chranit sve historicke zajmy (socha Koneva).
       Rusaci maji cich a vedi moc dobre, ze jsme jiz ztraceni, tak nas pustili k vode. Co nekteri chteli a druzi dopustili, to budeme mit.
       A prosim zadne vytky, kdo za to muze, kdo proti tomu co ne/udelal…to zde neni rozhodujici, jiz se stalo a timhle smerem se suneme, at ma vinu kdo chce, jakou chce.

       • embecko

        „Sasko bude od příchozích nově vyžadovat test na koronavirus“
        https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/sasko-bude-od-prichozich-nove-vyzadovat-test-na-koronavirus/1976445?utm_source=www.seznam.cz&FuItmS_mYedCiuSmP=denni-tisk
        Potvrzeni o testu, anebo potvrzeni o ockovani…jaky rozdil pro metodiku hranicni kontroly z toho vyplyva?
        Rozdil neni vubec zadny, pohranicnik bude vyzadovat potvrzeni bud v pisemne, anebo elektronicke forme a 99% lidi si ho vyridi elektronicky, protoze to je jednodussi.
        Do 5 let jsou smartfouny s covidovou appkou (trasovani a doklady) dobrovolne povinne.

        • vittta

         No- a když to je krze Smartfouna, tak to nikomu nepřijde jako buzerace.
         Já poslouchal radio Beat, a tam mají takové politické průkecy, prostě je to rockové rádio a redakece si myslí, že rockové musí znamenat antikomunistické, a komunistká je vláda a prezident- ostatně, to si myslí leckdo.
         A nějaký kokot- to mě uniklo, kdo to tam pindal, si pouštěl rypák na špacír, jak jsou tady opatření na hovno- on používal výrazy jako zmatené a nelogické.
         To je tedy spíše pro Kočku a Janu, ty se jistě pobaví.
         No a ten chujgrač byl někde v Turecku, a tam mají opatření- představ si- daleko jasnější a smysluplnější.
         Je to tam tak, že přes týden může tak nějak každý dělat co chce- jen musí nosit roušku, a když jde někam, kde je hodně lidí, musí se nějak přihlásit nějakým svým EQ kódem, co prostě snadno nahrajete do mobilu.
         Prý se dá vydržet, takže žádný problém- ale asi tam mají nějaké stráže, čtečky- a také musí mít zájemce ten mobil- což třeba já nemám- ale já jsem starý kretén, já bych tam prostě nesměl- nebo si musel šmírmašinku opatřit.
         A pak- velice logicky, od pátku do neděle je zákaz vycházení pro všechny, vyjma důležitých služeb nebo tak něco.
         No- tak asi jsem debil, ale mě to logické přijde jenom v tom, že vlk se nažral (opatřejí jsou) a koza zůstala celá. (jsou úplně na hovno)

         • Kamil Mudra

          No, co se divíš? Zřejmě v Turecku přišli na to že kovid pracuje jen o víkendu.:-)
          Špiclovací apka všechny spasí. Taky ukázka záplatování o kterém píši výše. A můžeš vymýšlet pořád nové několikrát do roka.

          • vittta

           Jenže ten chlap tomu fakt věřil.
           A tady vidíš, co to stádní chování.
           Tady to je na hovno- ale jen proto, že to prosadil Babiš (StBák), vládnoucí ruku v ruce se Zemanem (komunista) a s podporou komunistů.
           Kdyby TA SAMÁ nařízení zavedl Kalousek, bude mít ten samý pičus orgasmus, jak je to dokonalé.
           A pak něco vymýšlej…
           Opatření mají své mouchy, ale ať se jde každý podívat jinam, a uvidí, to to je buzerace.
           Pak tady machrují, jak přesrali systém, když jsou narvané sjezdovky, že vláda je debilní, zakázali nám vleky, a my na to serem, Babiš je kokot!
           A přitom kdyby tam poslal někdo fízly, tak dostanou všichni pokuty, protože je tam pohromadě víc lidí, jak je povoleno.

         • embecko

          „v Turecku, a tam mají opatření- představ si- daleko jasnější a smysluplnejsi… a když jde někam, kde je hodně lidí, musí se nějak přihlásit nějakým svým EQ kódem, co prostě snadno nahrajete do mobilu.“
          :o) No a jsme doma, ze ano…a to je rocker, vzdorovita perzona!
          Ja jeste nevim jedno: jesti tu jde o odpor ka Babisovi (tedy i k nasi minulosti), anebo jestli smartfoun neni vniman jako nastroj NWO, ale „neco jineho“, spise jako uzitecna hracka, u ktere ti nevadi, kdyz te sleduje (ale kdyz te daji na seznam neockovanych, to uz problem je).
          Tady jsem nasel velmi kvalitni prispevek hlasu lidu, na tema minulosti:
          *
          RE: Hmm, Pisatel si přeje zůstat v anonymitě
          Reakce na 385137: Jakkoliv máte i vy pravdu je tu ovšem jeden problém – který jste přehlédnul nebo nezmínil.
          Mnoho z těchto úspěšných českých firem to nemá zadarmo a jsou dnes aktivními spolupracujími politické policie – státní bezpečnosti.
          AVG(AVast), Seznam, Student Agency, za všechny z těch které jste jmenoval. Čili svůj úspěch musí vykupovat tím samým o čem se mluví jako odporném v předchozím režimu, kdy podobnou činnost vykonávaly různá PZO, Plavba Labsko Oderská, firmy provozující montáže v zahraničí a Import a Export.
          Takže za jejich úspěchem rozhodně nestojí jen jejich aktivita a činnost, jakkoliv byla na počátku důležitá. A musíte se ptát i po zdrojích rizikového kapitálu, které stály u jejich rozjdezdu a z jakých kapes na počátku šel.
          *
          Rocker rozlisuje mezi blahem Erdogana a neslusnosti Babise. A vidi i zasadni rozdil mezi spehovanim skrze skvele fungujici appku a mezi seznamem neockovanych v programu celnikova pocitace.
          Bezpochyby zde duvod takoveho rozlisovani musi byt ideologicky, pricemz ideologie zde nemusi znamenat jen souhrn nejakych poucek, ale ciste pocitovou rovinu, kdesi bud naucenou, anebo i mozna geneticky zdedenou.

          • vittta

           No jo- a třeba jeden z důvodů, proč tady kolektivně nechceme negry je možnost zavlečení parazitů a zde vymýcených chorob.
           A je to po čertech dobrý argument.
           Ale když po tobě na hranicích třeba Francie budou chtít očkovací pas- je to až nelidská buzerace.
           Tady se chválí socilalismus, i já se snažím vidět to dobré, ale je třeba vidět i to špatné.
           O tom se ale zrovna tady moc nemluví.
           Komouši nepustili nikoho nikam- leda by absolvoval leckdy ponižující procedury.
           Ale- čo bolo, to bolo, teď nás děsí očkovací pas!

         • kočka šklíba

          Proč myslíte? :“ To je tedy spíše pro Kočku a Janu, ty se jistě pobaví.“ Ale nepište sáhodlouhé svoje dojmy ale konkrétně proč by mě to mělo pobavit. Já totiž ať přemýšlím jak přemýšlím nevidím sebemenší důvod k takovému Vašemu názoru.

          • vittta

           Proč byste se tím nemohla pobavit?
           Smysluplná opatření někdo vidí v tom, že se na víkend ani neusere.
           A to tam ještě neřekl, jak je to s koncerty, divadlem a tak- ve všední dny.
           Pokud jim stačí si „pípnout“ svůj QR kód, nebo jestli to je prostě zakázané.

          • Peter Matej

           Re:Jana!
           Máte pravdu!No neviem to okomentovať bez toho,aby ma niekto neobvinil z konšpirácie.Neviem totiž pochopiť,prečo sa liečenie liekmi,ktoré sa v liečení Covid -19 osvedčili hoci aj čiastočne.apriórne a bez zdôvodnenia odmieta a zakazuje!Napriek tomu varujem pred neuváženým použitím týchto liekov laikmi!Vždy je potrebné,aby takýto liek predpísal,alebo doporučil humánny lekár.ktorý vie zvážiť aj možné riziká jeho použitia!Celá tá pandémia mi začína smrdieť zo dňa na deň viac.

          • vittta

           Ten příběh nemá konec- sehnal- nebo nesehnal?
           V jednom místě tam je takový skok- kdy se ptal toho strýce, jestli lék chce, ale on mu na to neodpověděl, nic méně ho informoval, že už ho shání 8 měsíců- aniž by se ovšem namáhal, informovar rodinu o jeho potencionálním přínosu, o které evidentně musel vědět, a též musel s rodinou dobře vycházet, když si na něj hrdina příběhu vzpoměl.

          • Jana

           Díky za doplnění. Je samozřejmé, že mimo známých léků, které konkrétní pacienti užívají dlouhodobě při chronických nemocích, je na rozhodnutí lékařů, co je vhodné a co ne. Podezřelé na tom je, že nejen není k dostání ani na lékařský předpis, ale není k dispozici vůbec. Zato jak jsem asi před dvěma dny četla, nám přebývají respirátory.

           Já se „konspirace“ dopustím – kdo by se taky nechal očkovat, když ho žádné potíže nesužují a „nemocný“, tj. nakažený, je jen podle nespolehlivých testů. Navíc ten Isoprinosin nemusí být jediný, který na Covid zabere, ovšem to se nemůže vědět, dokud se to nezkusí. A zkoušet to nebudeme, dokud to nevíme.
           (Něco jako – na lyže nestoupnu, dokud se nenaučím lyžovat. :-)) )

          • Jana

           ad vittta:
           Navíc nevysvětlil, kdo je „pančelka“ Stará Jahoda. Babička, matka, manželka, sestra …..?

          • vittta

           Zkusím se jen tak mezi řečí zeptat v lékárně.
           To mi hodně napoví.
           Článek je jen článek, a skutečně není obsahově moc důvěryhodný.
           Jinak řečeno, k velice tučnému masu je nepovedená omáčka.

          • Peter Matej

           Hlavnou zložkou jedu na potkany je kumarín!Spôsobuje,že potkan po tom ako sa napije vody,vykrváca do telesných dutín.V humánnej medicíne je kumarín predpisovaný na riedenie krvi pri trombóze.Pôsobí ako antikoagulans pod obchodným názvom Warfarin Orion.

          • Jana

           Než to zjistíš v lékárně musím dodat, že mi ten článek hlavně připadal vtipně napsaný a nebyla to žádná odborná studie. Poslala jsem ho hlavně Kočce, aby se po vážných diskuzích trochu pobavila.

          • kočka šklíba

           Ano původní článek je na tomto blogu, přece znáte vidlákovy kydy ne? Pokud ne, tak tam vychází každý den nový text, a je vždy bohatá diskuse. Ale v poslední době skoro jen o covidu a já si potřebuji také někdy odpočinout, tak tam nechodím číst každý den.
           https://www.vidlakovykydy.cz/

          • kočka šklíba

           Ano Targus má opravdu dobrou schopnost napsat poutavě a vtipně, já ho znám ještě z blogů na aktuálně. Poté chodil snad k vlkovi a pak zakotvil u vidláka.

          • vittta

           No, části byly dobré, ale právě tomu chybí dějová postoupnost.
           Škoda…
           No dneska zrovna jsem byl v lékárně, na rypáku svou rudou roušku se srpem a kladivem.
           A právě ta lékárnice jí byla ohromena, né asi zrovna pozitivně, no ale že tam chodím, tak se usmála a prohlásila, že je to jak v r. 1968.
           No a já že jí tu samou roušku splaším za 250, rovněž s úsměvem- při čemž zajímavé je, že ty úsměvy jsou i přes roušku vidět.
           A to je ta příležitost k tomu dotazu, protože obsluha vyvine daleko větší úsilí, takže si budu muset vyčíhnout, až někde v lékárně bude nějaká, co jí znám.
           Ale zeptám se, protože mě to samotného zajímá.
           To se totiž může hodit- nedej Bože třeba i tobě.
           Jsem schopen si sehnat jakýkoliv lék- dostupný v nemocnici, jenže tohle v nemocnici nemají…
           Takže bych byl v prdeli.

        • Medenka

         Už ji mám dneska, je to ale ne pro „ně“ komfort, ale pro především pro mne, trasování když někdo bude chtít zjistí i bez appky, jako u „maladcu“ agent FSB, když jezdili po celým Rusku na stejných letištích ob jeden let za Navalnym 3 roky a hoši z Bellingcatu zjistili jména, letenky a dokonce pak jednomu zavolalil „što takóje…Navalnyj vsje ješče živ – a doktor-agent mu to vyžvanil…Nikdo je určitě nevakcinoval (jo jestli si je FSB čipuje, to nevím, ale mají mobil, to úplně stačí:-)

         Jinak vakcína je v pohodě stejně jako když dostanete injekci B12 proti bolestem zad nebo fyzickému vyčerpání (horolezci by vám řekli, jak jsou třeba při několikadenním výstupu v nadmořské výšce nad 4000m unavení a jak dobře jim tohle pigáro udělá) a dneska k ní dostane ještě „cestovní potvrzení o bezinfekčnosti“…Skvěly…

         Víte co budou chtít na letišti v Ženevě? Předevčírem když jsem tam vystupoval jsem tam četl tento info board

         Geneva – The International Air Transport Association (IATA) announced that it is in the final development phase of the IATA Travel Pass, a digital health pass that will support the safe reopening of borders.

         Governments are beginning to use testing as a means of limiting the risks of COVID-19 importation when re-opening their borders to travelers without quarantine measures. IATA Travel Pass will manage and verify the secure flow of necessary testing or vaccine information among governments, airlines, laboratories and travelers.

         IATA is calling for systematic COVID-19 testing of all international travelers and the information flow infrastructure needed to enable this must support.

         Takže buď chatka na Mácháči, nebo vakcinace a „čipizace“..:-). Jinak hezký silvestr a hodně zdraví- a vypněte si mobily a dejte si alobal na hlavu, ať nikdo neví kde jste a co si (nejen o vakcinaci) myslíte..:-)

         • Kamil Mudra

          Hmm….chatka na Mácháči. To ovšem jen do té doby než přejdou na podobný systém i kempy. Později i divadla, stadiony, koupaliště….
          Ale, samozřemě, očkování bude stále dobrovolné. :-)

          • vittta

           Já jim na to seru, a lidé pak budou jezdit zase na tramp, no.
           Vždycky tam bude nějaká reakce.
           A nějaké skopčácko a Švýcarsko mě nezajímá, co bych tam mohl vidět hezčího, jak u nás?

          • Kamil Mudra

           Na staré trampování už klidně zapomeň. Dnes už jsou lesy cvičákem pro outdoor, rejdištěm cyklistů, když někdo riskne ohníček tak se pořád rozhlíží po dronech a místo kytar vyhrávají plamínkům romantické aifouny. Plno studánek vyschlo, spoustu krásných míst zničil kůrovec a po těch stezkách které ještě stojí za courání se potulují pokutující ochranáři.
           Těch pár nadšenců kteří jsou ještě stále, i za těchto podmínek, ochotni vyjet ven už český tramping nezachrání. Tohle naše specifikum hyne na úbytě.

          • embecko

           „Na staré trampování už klidně zapomeň.“
           Pozoruji uz vsude, jak se priroda promenuje v civilizaci a nevim, cim to je. Ale je to zretelne rok od roku- tam, kde byla loni jeste klidna mista, uz chodi lide.
           V nepravdepodobnou dobu (v pondeli rano) jsou plna parkoviste u haju a lesiku; utikas od lidi a na konci uteku te ocekava parek cyklistu, pojidajicich tatranku.
           Jelikoz obyvatel nepribylo, jsou mozna vysvetleni tri:
           – bud pribylo lidi, kteri maji zajem o pobyt v prirode
           – anebo pribylo lidi, kterym je priroda sumafuk, ale nechteji byt doma
           – anebo pribylo lidi, kteri by drive do prirody chteli, ale nemohli a ted s jim z ruznych duvodu otevrela ocekavana moznost
           Ma zkusenost rika, ze prv ani tretia moznost neni pravdepodobna- prirodnim typem bud jses, anebo nejses a ze by „prirodnich“ lidi percentualne pribyvalo, to se mi nezda.
           Nejpravdepodobnejsi mi prijde varianta II., a sice, ze pribylo nudicich se lidi-stvancu, kteri vyrazi ven a je jim jedno kam, protoze doma to nemohou vydrzet.
           Podezrele totiz je, ze prirodou jde a rozhlizi se (coz je to nejprirozenejsi a nejprinosnejsi) hrozne malo lidi. Zbytek si s sebou veze techniku (kola, sluchatka s hudbou, merice vykonu) a v podstate dela to same, co doma, jen „nekde jinde“.
           Pokud by tito lide relaxovali ve velke hale s ventilaci, bylo by jim to uplne jedno (ba naopak) by byli radi).
           Jak muze nekdo vyjet do prirody a tam si pustit muziku, to je pro mne zahada (pustit, ne sam hrat). A ve sluchatkach je to dvojnasobny perverz.

          • vittta

           Jsem se rouhal- a už to mám.
           Podivoval jsem se idiotům, válícím se u televize a jezdících na stabilních kolech- a teď je mám všechny v lese.

          • Medenka

           V přírodě byli lidé vždy, jen v socialismu tyto aktivity z pochopitelných důvodů nemohli provozovat. Rafty, geocaching (byl i před GPS), diving, paragliding, skydiving, všechny aktivity na kole, vysokohorská turistika, skialpinismus, jachting, ballooning a můžeme si přimyslet několik dní trvající manévry spřátelených „komand“ s airsoftovymi puškami a s tím související byznys dnes počítaný v mld. kc. v doprovodných službách, trenérech, průvodcich, instruktorem a především prodejen a půjčoven špičkového outdooroveho vybavení.

           Rakoncaj když chtěl poprve na náročnější výstup a pak poprvé do Himalaju, musel si sám ušít horolezecke oblečení, šetřil na to x let, a když se to pak KSČ hodilo, něco mu přihodila. Dnes musíte mít jen základní vycvik a fyzičku a vše ostatní vybavení, včetně couchu, trenéru a odborných instruktorů si najmete. Když se vezme, kolik lidí dnes pěstuje volnočasové aktivity zahrnující aktivity v přírodě resp..kdekoli mimo aglomerace (vážně asi všezahrnujíci je slovo „outdoor“) mereno objemem utracených peněz, pak srovnat to s dřívějším režimem jen s počtem trempů aby to odpovídalo dnesku, musel by trempovat celý národ včetně důchodců a členů UV KSČ:-)

           Přičemž dneska outdoor aktivity stále pocetneji pěstují duchodci, kteří mají více peněz a lepší zdraví než za komunistu. Tím bych dnes měřil skutečny růst životní úrovně dneška, a ne počtem ledniček a televizoru jako se to měřilo driv:-)

          • embecko

           „Jsem se rouhal- a už to mám.“
           Zjisteni, ze osveta lidovych mas je skodliva osobnimu rozvoji, je pravou vyzvou pro humanistu!

          • vittta

           Já na to už myslel.
           To je zamotaná záležitost.
           Lidé jsou v lese, a serou mě.
           Když budou sedět u televize, nebudou mě srát v lese, jenže budou degenerovat, a pak mě z toho lesa vyhodí jiné národy, co nás tady obsadí, protpže budeme debilní jako celek.

          • Kamil Mudra

           „Rakoncaj když chtěl poprve na náročnější výstup a pak poprvé do Himalaju, musel si sám ušít horolezecke oblečení, „
           Aspoň si svého vybavení vážil a co si přines to si také odnes. Takhle to vypadá když se na oudoorové aktivity naváže byznys a snobárna:
           I na střeše světa zanechává člověk svou stopu. Stany, odhozené horolezecké vybavení, prázdné kyslíkové lahve a dokonce exkrementy: horolezec zdolávající Mount Everest, který si myslí, že vstoupí na neposkvrněný sníh, jen žasne…
           https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mount-everest-se-potyka-s-tunami-odpadu
           Zlatí čeští trampové a vodáci co jezdili do přírody za toho konzumně nevstřícného socíku.

          • Medenka

           V tom máte jistě pravdu, trampové byli a snad doposud ještě jsou, ekologicky více naladění a chování se v přírodě disciplinovaně, ale za komunistů obecně tato vlastnost nebyla příliš vlastní jak lidem tak institucím, stav životniho prostředí v porovnání s dneškem tomu vcelku odpovídal. Ponechame-li stranou instituce pod kontrolou KSČ a budeme-li jen brát v potaz návyky lidí (v mnohem ovlivněných spíše nedostatkem ekologicky čistějších řešení) nebyly k ekologii vstřícnější, ba právě naopak. Obecně pranýřovane nešvary jako zakladani černých skládek nebo mytí aut u rybnika, mluví za sve.

          • vittta

           Ovšem Měděnko, jste si jistý, že jste si před vaší reakcí Kamila přečetl?
           ten bordel na Mount Everestu totiž asi východní, nebo konkrétně bývalí českoslovenští občané asi nedělají, že ne.
           To dělají vyspělí zápqadní turisté, nadlidé, pro které je čistita živitního prostředí, hlídaná obrovskými pokutami, samozřejmostí.
           Jak ovšem pokuty nejsou….
           My měli svůj malý, český bordel, bez pokut.
           Vy byste, jak se zdá- bez pokut shnili ve špíně.

          • Kamil Mudra

           „Ponechame-li stranou instituce pod kontrolou KSČ a budeme-li jen brát v potaz návyky lidí….“
           Jenže tohle ponechávat stranou nemůžete, protože byste tím opomenul významnou část celkového obrazu České společnosti v době kdy byl pod kontrolou KSČ celý stát. Nemůžete vynechávat hnutí Brontosaurus, které ani zdaleka nebylo pouze doménou trampů (byť se v něm mnozí angažovali), turistických spolků a kroužků či ekologické aktivity místních pionýrských a svazáckých organizací, snažících se např. svozem černých skládek, či veřejným pranýřováním automyčů v přírodě napravovat ony negativní návyky jež zmiňujete.
           Tehdy, stejně jako dnes, bylo u lidí ekologické cítění odstupňováno, nezávisle na tom zda jezdili na vandry, rybařili, věnovali se turistice a nebo se pohybovali v různých profesích od „lopaty“ až po různě vysoké řídící funkce. Jenže tehdejší ekologičtí aktivisté ochotně přiložili ruku k dílu, namísto mávání transparenty na ulici aby to za ně udělal někdo jiný. A angažovali se (mnohdy navzdory riziku ohrožení svého kariérního postupu) i oficiálním oslovováním státních institucí ve snaze o nápravu negativních přístupů k životnímu prostředí které sami pozorovali. I tohle všechno patřilo k životu který se v ČSSR odehrával. O tom by vám (kdyby ještě žil) pěkně povyprávěl třeba Ivan Dejmal se kterým jsem měl tu čest po nějakou dobu spolupracovat.

          • Medenka

           dělají je naprosto všichni, a to především proto, že na „střeše světa“ jaksi nejsou běžně instalovány odpadkové koše a nejezdí tam pravidelně popeláři. To, že Češi měli holý zadek a vysokohorskou turistiku nepěstovali v míře, jak to bylo běžné u západních horolezeckých výprav, nic nemění na faktu, že dnes se toho účastní stejně jako každý další.

           Ono když jste nad základním táborem, opravdu se nestaráte o to, jestli jste odhodil kyslíkovou láhev, nebo si ji schiováte do batohu a odnesete ji dolů a tam až uvidíte po cestě kontejner, ji vyhodíte. Doporučím věnovat se sovětským terenním vozům a neplést do Nepálu projevy árijské nadřazenost ani vaši přihlouplou ideologii o Slovanech, coby hodné rase, zatímco ty ostatní jak na Východ tak na Západ, jsou ty zlé. Ať jsou to „negři anebo čmoudi“, nebo anglosastští turisté, kteří svoji povýšenost obvykle dávají najevo jen tím, že hodí na stůl pár desítek EUR a snad ani nečekají jak hluboce servilně se pro ně je ochoten Slovan sklonit, ba dokonce , když kulatá pětieurovka spadne pod stůl anebo se dokonce zakutálí pod lavici, skloní se na kolena a po břiše se doplazí do nejvzdálenějšího rohu pod lavicí se stoletou špínou a svoji bílou pinglovskou košilí ten prostor po břiše dokonale vytře. Neberte to jako urážku, ale toto chvování nikdo nikomu nevnucuje s pistolí u hlavy, to dělají Češi sami, dobrobrovolně a snad i rádi – aspoň tehdy, když západní peníz za to stojí.

           Ekologii do toho nepleťte, v Německu by nemohla firma Merkelový vypustit do Rýna toxický jedy a zabít desítky tun ryb, aniž by šla na dlouho do basy. Tomu můžete naprosto věřit, už jen proto, že mít firmy jako Babiš a pobírat na ně dotace (představte si, že by to bylo opačně, Češi by platili Němcům jejich projekty na zabezpečení „psychicky narušených“ dětí kancléřů a ministrů v podobě projektů na nositele anonymních akcií – jako v případě Ptačího hnízda) – na rozdíl od Čechů, se stávají v Německu kancléři nikoli postkomunističtí oligarchové-milirdáři, ale vědci, právníci nebo politologové a historici (profese posledních 3 kancléřů co vládli v Německu po dobu téměr 50 let!!!!).

           Všechno jsou to profese, kde člověk je zaměstnanec a pobírá plat za svoji intelektuální činnost, nikoli za byznys. A to je – stručně shrnuto, ten rozdíl mezi námi a Západem. Bohužel tento západní trend, u nás splňoval jen pan Vladimír Špidla.

          • vittta

           Jste si mě s někým spletl, ne?
           Já na vaše arijské nadkecy nejsem zvědavý, ani je nežeru.
           Logikou věci jste jen daleko větší pakáž jak my, Češi.
           Protože co my děláme, děláme bez rizika postihu.
           Kterýkoliv Čech může úplně beztrestně vyhodit bordel kdekoliv, a v podstatě každému Čechovi je ZNEMOŽNĚNO, nebo minimálně hodně znepříjemněno, bordel vyhodit legálně.
           U vás se nic nevyhazuje, ale jen díky obrovským pokutám.
           Za to vaši nadlidé svůj svinský bordel vyhazují na našem území, a nemluvím k kšeftech grázlů, kdy jsou na tom dohodnuty obě strany, mluvím o vašich obyčejných nadlidech, kteří nejsou líní jen za hranice s pytlem svého osobního bordelu, a hodit nám to do lesa.

 6. astraustralia

  Nevim kolik pripadu mate dnes u vas, ale zde je to za posledni tyden nasledovne:
  59 pripadu z toho 51 znamy zdroj 8 neznamy zdroj testovano 124333obyvatel.
  poslednich 24 hodin 18 positivnich ve state NSW ktery ma 8,092millionu obyvatel
  z toho Sydney 5,312,163 obyvatel.

  Zitra Silvestr 31 prosinec vjezd do centra mesta Sydney jen na povoleni.
  Ohnostroj bez divaku jen v TV :-(
  Kriminal v novem vydani a vysledek testovani bude pouzit k dalsi buzeraci, korektne receno k dalsi peci o zdravi ovcanu !
  Kupredu zpatky ni krok !

  Vse nejlepsi do Noveho roku 2021 :-)

  • vittta

   A tady je to takhle:
   https://www.seznam.cz/
   Nahoře v pravo.
   Mám dojem, že děláte chybu v tom, že berete jako nosný údaj to, co tam hmatatelně máte.
   To je ale poměrně zásadní omyl, který by mohl každého přijít draho.
   Zásadní údaj je ve skutečnosti to, kolik by těch nakažených a obětí bylo, kdyby opatření nebyla.
   Jenže problém je v tom, že tenhle údaj nejde zjistit.
   A tak moje rada zní:
   Buďte rád, že tam toho je tak málo, těch pár měsíců to ještě musíte vydržet, a pak ….uvidíme.
   V každém případě nechtějte vědět, jak těžko se na Kovid umírá, znám to z popisů, ale úplně mi to stačí.
   Není lepší umřít v 95 někde v lese na houbách, nebo ve spánku?
   Šťastný nový rok- ale u nás až zítra.

 7. vittta

  Článek plný blbostí a fantasmagorií, proložený pravdivým obrazem průběhu popravy.
  Moderní manipulace v praxi.
  A za těch 14 let se toho v Iráku fakt hodně změnilo, věsměs ovšem (zřejmě) k horšímu.
  https://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/103773/poprava-saddama-husajna-posledni-okamziky-tyrana-byly-naplneny-proklinanim-urazkami-a-tancem.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=492110&dop_req_id=AaBlmaeNb3D-202012301141&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  • Janika

   Jen jsem nakoukla, na to nemam žaludek. Šmejdi se rochní v hnusné vraždě. Koukat na to z vesmíru, tak si řeknu, že lidstvo si ten covid zaslouží.

 8. Peter Matej

  Toto sú tí starostlivo vyberaní, big farmou“neuplatiteľní“slovenskí odborníci,ktorí o nás rozhodujú! Skutoční odborníci apelujúci na sebazáchovný pud ľudí a opatrnosť pri vakcinácii sú….fašisti,hlupáci,idioti a …neodborníci! Na zvracanie !
  https://www.hlavnespravy.sk/slovensky-vedec-a-vyrobca-pcr-testov-pavol-cekan-sokuje-takto-ich-budeme-davat-dole-z-bezneho-zivota-budu-chodit-zaruskovani-nahubky-budu-mat-nebudu-moct-cestovat-a-ja-sa-budem-z-toho-tesit-vs/2393086

  • Janika

   Mudr Bukovsky v jednom videu probral jmenovitý seznam te Slovenské odborne komise. Ze 30 členů jen tři lekari, ostatní politické funkce. Takže hlasovani musi být „kvalita“.

  • vittta

   Pěknej kokot, ten Čekan.
   To si Čaputová vybrala toho pravého….
   Né snad proto, že si to myslí, to, tak nějak…no- ale že to prezentuje veřejně, a ještě se u toho vymívá, svědčí o duševním idiotismu.
   Vědec to je možná dobrý, ale jako člověk stojí za hovno!

   • Peter Matej

    Najviac ma serie,že sa okotil v Prešove!Nie,že by sa v Prešove nevyskytovali vyložene zlí ľudia,ale myslel som si,že ich je podstatne menej ako v Blave!
    Máš pravdu vittta! Je to duševný mrzák a ko…..hút!

 9. Peter Matej

  Práve skonal bývalý prezident policajného zboru SR,generál M.Lučanský..12.2020 ho museli s ťažkým zranením oka a lebky previezť do špecializovanej nemocnice v Ružomberku.Mali ho zmlátiť bachari na objednávku.Bolo z toho veľké „haló“,kým tlupa psychiatrov a psychológov nevylúčila cudzie zavinenie a pokus o samovraždu.Vraj generál M.L. bol príliš silnou osobnosťou na to,aby čo i len pomyslel na samovraždu!Napriek tomu,M.Lučanský údajne spáchal vo večerných hodinách z 29.na 30.decembra samovraždu v cele,ktorá je pod nepretržitou kontrolou kamier a dozorcov.Keď to dozorcovia zistili,privolali lekársku pomoc,ktorá sa dostavila za 20 minút.Lučanský bol už v kóme a pred chvíľou zomrel.Paralela so samovraždou pedofila Epsteina je zrejmá!V oboch prípadoch išlo o to,zabrániť obvineným vypovedať!To,čo sa u nás deje,je neuveriteľné a ukazuje to na budúcnosť,v ktorej budeme velebiť minulý socialistický režim ako obdobie slobody a všestranného rozvoja Československa a národov v ňom žijúcich!Čaká nás totalita o akej sa nám nesnívalo ani v najstrašnejších snoch!
  https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/30/co-vedel-lucansky-na-lipsica-ze-musel-umriet-padaju-verejne-otazky-a-dokonca-aj-tvrdenia/

 10. kočka šklíba

  Tady jsem viděla, na novinkách sice :D, příspěvek nějakého diskutujícího a chtěla bych poprosit zde znalé německého jazyka (asi nejspíš embéčko), zda by se podíval na ty stránky zda je to pravda a jak důvěryhodný je to zdroj. Ani mně se to moc nezdá ale tak ten diskutující si stojí za svým, protože na pochybnosti napsal aby si to oponent přečetl. Vážený pane, přejděte na epochtimes .de a článek si přečtěte a dozvíte se více.
  Před 14 hodinami

  Toto jsem se dočetl na Německé epochtimes v článku:

  Chyba v protokolu: „Závažná“ koronová infekce je pravděpodobnější při očkování.

  Ve vztahu k celkovému počtu potvrzených případů COVID-19 to znamená: Neočkovaní lidé onemocní častěji, ale pouze na méně než 2,5 procenta „vážně“. Ve skupině očkovaných je podíl „závažných“ případů 12,5 procenta, což je více než pětkrát více.

  Doufám že mě nesmažete.

  • vera

   Kočko, tyhle zprávy budou pravdivé, ale nikdo vám je neověří a nepotvrdí, neboť :
   „Firmy Pfizer a BioNTech, jejichž vakcína proti krorovaviru SARS-CoV-2 jako první získala podmínečnou registraci pro používání v EU, bude i nadále předkládat úřadům výsledky hlavního klinického hodnocení, které potrvá ještě dva roky. Zatím není znám vliv vakcíny na komunitní šíření či to, jak dlouho potrvá navozená ochrana u jednotlivců.“…
   Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/spolecnosti-pfizer-a-biontech-budou-dal-prohlubovat-znalosti-o-vakcine-a-predkladat-ho-uradum.A201223_163439_ln_domov_lihem
   Rozumíte? Je úplně jedno co se vám po očkování děje, jste prostě ve stadiu výzkumu, na úrovni laboratorní krysy. Je šílené, že už to nikdo ani nezakrývá, že je to považováno za samozřejmé.
   Mně docela stačila zpráva, že někde předávkovali osm lidí.
   Jak můžou vakcínou předávkovat?
   Bud injekci obsluhuje totální debil, nebo je to záměrné – zkoušení většího množství dávky. Vzhledem k výše uvedené zprávě je druhá možnost pravděpodobnější. Takže se může stát, že vám doktor řekne – dneska je lichý týden, můžu nechat o jedenáct deka víc?
   Tak se snažím celého kovida nevnímat tak fatálně, jak je předkládán, a nenechávám se vyděsit smrtí. Lidé i před ním umírali.
   Radši jsem upekla štrúdl, sbalili jsme zbytky vánočního punče, a jedeme za rodinou.
   Návrat plánován po půlnoci
   Neboť jak pravil ministr Bl., po silvestrovské půlnoci i kovid spí :-)

   • kočka šklíba

    Ano já to vím, tedy aspoň to pořád píši, lidé slouží jako pokusní králíci a ještě za to platí (stát, tedy my všichni). Místo aby si to farma firmy alespoň zaplatily.
    A to co děláte je nejlepší. Přeji Vám, Vaší rodině a všem zde na blogu co nejspokojenější rok 2021, tedy hlavně zdraví a to ostatní už nějak určitě vyřešíme :) .

   • vittta

    Opačně je to Věrko tak, že „co tak najednou“?
    Jako pokusní králíci jsme už minimálně 30 let (a za komunistů to nebylo o moc lepší se všemi těmi exhalacemi), fruktoza a cholesterol a všemožné léky na cokoliv- a nikdo nic, nebo jen náznakem- a najednou prostě lid obecný se probudil, a hodil do toho zlým buržoustům vidle.
    Skoro by se mi zdálo, že to někdo chce, když bych si zakonspiroval.
    Účinná vakcína funguje jen jednou- a je z ní jeden zisk- zatímco antivakciňák chroupe vitamíny za tisíce, a když je nemocný, tak se z něj dá vyrazit 10x tolik, co 10x-klidně i 100x tolik za léčbu.
    Mají to mazaně vymyšlené, buršousti, co?
    Pekný nový rok!

 11. vera

  Mně už chvílemi připomíná to upínání se na vakcínu něco jako očekávání příchodu Mesiáše. Máme k tomu i tu betlémskou hvězdu (jakže se ta konjunkce Saturna a Jupitera objevila v pravou chvíli). Možná to měl být Pfitzer kdo sestoupí z nebes, akorát mu do toho přiletěl Sputnik, tak to divadlo není tak průkazné)
  Asi se ten svět opravdu změní, a my s ním, a bude to asi větší změna než si umíme představit.
  No vlastně jako vždycky)
  Tož, do toho nového roku hodně štěstí, pohody a radosti,
  a občas odvahu říct všem kdo chtějí naše dobro – nedám vám ani kousek))

 12. Peter Matej

  Žehra je rázovitá spišská obec s ranogotickým kostolíkom z r.1275,ktorý je ako kultúrna pamiatka zapísaný v Zozname svetového,kultúrneho dedičstva UNESCO.
  V obci žije cca 400 obyvateľov ktorí sú zbavení svojich práv,lebo k obci bola administratívnym zásahom štátu pričlenená 1,5 km vzdialená cigánska osada Dreveník s vyše 2000 obyvateľmi.Tým pádom sú všetci poslanci aj starosta obce Romovia.Je známe,že Cigáni majú mimoriadne vyvinutý inštinkt,ktorý ich varuje pred hrozbou akéhokoľvek druhu.Tak je to aj s očkovaním proti Covid-19.Nevedia prečo,ale intuícia im káže vakcínu odmietnuť.
  http://www.prehladsprav.sk/hrdinovia-zo-zehry-riskuju-ze-uz-viac-hrdinami-nebudu-o-ockovanie-totizto-neprejavili-zaujem/6175

  • Janika

   Nevím, jak je to s jejich instinktem, ale oni moc zdravím neoplývaji a nedožívaji se vysokého věku. Takže pro mě moc velkou autoritou co se týká zdraví nejsou.

 13. Kamil Mudra

  Protože je internet jeden velký dvorek, přeji všem ostrovanům aby se, pro své svobodně vyjádřené názory nedostali takto do řečí :-)

  • vittta

   Nevím sice, co se tam děje s tou jehlou, nebo s čím, ale rozhodně je podivné, z jakého úhlu to natáčí kamera- aby nebylo nic vidět.
   Tam ten záběr, jak se ta jehla, nebo co, narovnává, tam je navíc, jak jsem už uvedl, klidně si mohla nechat píchnout vitamin C.
   Takže buď jsem tak děsně chytrej a jeden z mála lidí na světě, které to napadlo (a to si nemyslím) , nebo už žiju prostě v jiné dimenzi.

   • Peter Matej

    vittta!
    Ide zjavne o jednorázovú plastovú injekčnú striekačku.Takáto striekačka musí byť hneď po použití odložená do nádoby z neprepichnuteľného materiálu a ďalej sa s ňou nakladá ako s infekčným odpadom.Ešte nikdy som nevidel,aby lekár alebo sestra po použití takejto striekačky utierala ihlu o operadlo kresla pre pacienta.Nevidel som ani striekačku s takto „ohybnou“ihlou.
    C-vitamín sa neaplikuje injekčne do svalu,lebo to strašne bolí!Je to predsa len kyselina.Kyselina L-ascorbová.

    • vittta

     Béčko je ale zase červené.
     Tak jsem přešel na Céčko, ale mohla si nechat bodnout demineralizovanou vodu.
     Bez těch opiček.
     Ten záběr kamery už byl vysloveně trapný, i bez rovnání jehly, nebo co to tam vlastně tropili.
     Ale jestli se chceš fakt pobavit, a vydržíš asi 20 minut poslouchat naprosté píčoviny, pusť si projev Vystrčila, Taiwance, a předsedy českého senátu.
     A každý, kdo „něco“ vydrží ať si to poslechne.
     Ten člověk je na politicko- intelektální úrovni opice v ZOO.

 14. Peter Matej

  O tom lieku sme už diskutovali a zdá sa,že sa ľady v tomto smere pohli.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/573408-skvela-sprava-pre-chorych-covid-19-ma-noveho-silneho-nepriatela/
  Ako takmer laikovi mi nie je jasné,prečo sa WHO doteraz pri riešení problému so Sars-CoV-2 prioritne zameriavala výlučne na vakcíny a nebrala do úvahy ostatné možnosti.
  Napríklad je preukázané,že 98% obetí Covid-19 tvoria ľudia vo veku 70+rokov.Je to preto,že práve táto skupina ľudí má oslabený imunitný systém.Tak by som očakával,že sa práve im začne podávať liek na posilnenie imunity.Napríklad imunoglobulíny,interferóny alebo niečo,ča sa na tento účel používa bežne.Je pravdepodobné,že to mohlo zachrániť mnohých z tých starých ľudí,ktorí na Covid-19 zomreli.
  Neviem si tiež vysvetliť zamietavý prístup WHO k použitiu antivirotík alebo niektorých antiparazitík u ktorých bol preukázateľne dokázaný ich antivirálny efekt.Napr.v článku uvádzaný Ivermektín.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s