PF 2021

U dobrých lidí rozsvěcují zářící stromky
U dobrých lidí je za stolem světlo a teplo
Špatné lidi sežrali šedí vlci
A stopy těch vlků zavála novoroční vánice

  • Mrkos

   Poezie a přirozená lidskost, oběti naší cesty do Evropy.
   x
   Divmé potvory jsou ty naše oslavenkyně
   Svoboda a Demokracie,
   vyvolané k životu umělci a davy zvonícími klíči,
   když si za jednu z obětí vybraly právě poezii.

 1. Peter Matej

  Bývavalo…bohužiaľ!
  Dnes sú špatní ľudia špatní až tak,že ich nezožerú ani šedí vlci!Ešte aj im sa hnusia a radšej spolu s nimi požierajú tých dobrých.
  Tá písaná azbuka naozaj vyvoláva nostalgiu za časmi dávno minulými !

   • Hudec

    Blbé je, že je to skoro pravda.
    Ještě horší je, že nikdo lepší nebyl k mání.
    Pokud učit děti, pak o tomto rozporu. Ovšem jen ty už odrostlejší, myslím si.

    • vittta

     Pan prezident rozhodně není tlustý, ten je spíše vetchý.
     Tlusté prase je ale rozhodně náš milý krajan Posselt, ale o tom si nikdo nedovolí to napsat!

 2. vittta

  Dneska se vychovává takhle, a dobře si to přečtěte, je to krátké- a je tam hned několik velice odporných manipulací a výchovných modelů, ze kterých se zvedá žaludek.
  A jakkoliv je článek zřejmě „cinknutý“ v praxi to tak asi fakt chodí, no, jen si vzpomeňtě, jak ministryni financí načapali, že neumí anglicky- a jaký z toho byl skandál.
  Ale né proto, že neumí anglicky, ale protože ona sama se do toho zamotala, jako že by měla umět, a že neumět je nějaký vada.
  I ona podlehla manipulaci, možná i jakési „vlastní“.
  https://www.onlyu.cz/rodina-a-vztahy/natalie-27-pri-skole-jsem-si-vydelavala-netradicni-formou-ted-se-bojim-ze-to-praskne/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=492110&dop_req_id=pLoRBJgKyFE-202101012047&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  • embecko

   „Styděla jsem se, a dodnes se stydím. Teď pracuji jako účetní v jedné firmě. Vystudovala jsem se skvělými výsledky ekonomickou školu a doufám, že se časem pracovně posunu. Ale co jsem dělala jako brigádnice, to si budu pamatovat už navždycky. Bojím se, že se to někdy dozví někdo, na koho se třeba budu snažit zapůsobit, a že mi to pokazí pověst,“ dodává.“
   Vubec nejde rozumet, o co tady vubec jde.
   Casopis Onlyu pouze reprodukuje tajna prani ctenarek (nedelat fyzicke prace), anebo udava trend a radi neco podobneho nevykonavat?
   Zrejme z toho duvodu, ze by se pak dotycne smaly spolu-ctenarky casopisu? Anebo zr vykonavanim fyzicke prace se objektivne zhorsi karierni vyhledy.
   Zde jsou odbornici, podilejici se na tvorbe zamereni casopisu:
   https://www.onlyu.cz/odbornici/
   Je to psycholog a kouc-terapeut.
   Nicmene…tohle neni uplne sranda a trend prejimani toho nejhorsiho z evropskych hodnot je zrejme neodvratitelny.

  • kočka šklíba

   Já to také nepochopila, ale vzhledem k zaměření tohoto e-plátku je asi něco špatného na uklízení, záchodů obzvlášť. Ale ať přemýšlím jak přemýšlím pořád nevím proč.

   • vittta

    Špatné na tom je to, že jsou mladé- v tomto případě asi hlavně ženy- vedeny k tomu, že fyzická práce- jakákoliv, tam je jen příklad mytí hajzlů jako cosi vysloveně odpudivého- kdopak jí asi umyje hajzl, až bude mít rodinu?- je cosi pro nějaké lůzry nebo negry, (připomínán jeden text někoho zde, kdy dotyčný (á) napsal, jak negři v Nosrku uklízejí bordel po Norech, a že tím jsou děsně užiteční a vlastně to vyznělo tak, že od toho negři jsou- a text se tvářil antirasisticky) ale rozhodně ne pro vzdělanou (do budoucna) mladou ženu.
    A to tak hodně, že z toho má doživotní trauma.
    Kdyby kouřila kokoty za prachy, jak je dnes oblíbené, tak z toho trauma mít nebude.

    • embecko

     “ jak negři v Nosrku uklízejí bordel po Norech“
     No jiste- tady je pekne videt, jak pokrytecti jsou multikukturaliste. Ani ve snu je nenapadlo, ze by imigranti mohli delat neco jineho, nezli myt hajzly…ovsem pritom psali clanky o tom, jak prisedsi raketovi inzenyri obohati evropsky trh prace.
     A Onlyu to pise bez prikras a natvrdo: fyzicka zamestnani mlade evropanky vykonavat nebudou, proste to neni mozne.
     Tady mas rasismus v jeho kristalove ciste, slunickove podobe.

     • vittta

      Vzdělané Evropanky, nutno upřesnit.
      Nějaká OBYČEJNÁ Češka klidně mýt hajzl může- ne ale studentka náročné VŠ- tak náročné, že pak tvrdě maká v kanceláři.

      • Mrkos

       Co je větší rasismus, nepustit sem bubáky vůbec,
       nebo je sem pustit a nechat je počišťovat WC
       za což nám budou v příštích generacích „vděční“
       za ponížení předků,??
       Nerasistická varianta je pozvat bubáky
       a předat jim vládu a nechat se kulturně
       a geneticky obohatit.
       Holky budou moct ukojit svoji zvědavost,
       ale nám klukům těch barevnejch krasavic
       zas tak moc nedovezou a nebudou chtít půjčovat.

       • kočka šklíba

        No jistě že to druhé, to je jasné a takoví jsou také ti velcí „humanisté“, včetně MaB. Oni se občas totiž nekontrolují a ty jejich pravé myšlenky vylezou na povrch. MaB toho byla dost zářným příkladem. Nebylo to poprvé co se prořekla.

        • vittta

         Tak ona je asi dobře finančně zajistěná…třeba jí negr doma uklízí, a navíc- než se na ní dostane- nějaké obohacení v sousedství, ještě chvíli to potrvá.

    • kočka šklíba

     To o tom, že migranti uklízejí bordel po obyvatelstvu zde myslím psala ta „úžasná“ humanistka MaB. Tak myslím, že to dostatečně charakterizovalo její opravdové smýšlení, žádná humanistka, ale vychytralá ženská, něco jako navrch huj a vespod opravdu fuj. Což ale některým zde nedocházelo, bohužel ani Janice.
     A přesně, prý se některé vysokoškolačky živí prostitucí, to je podřadná činnost, hlavně odporná, za kterou by se měly stydět, ale asi nestydí. Ale myslím že v tom plátku si tyto články vymýšlí.

     • vittta

      Doma jí myje hajzl asi také negr- leda že by srala zlatá hovna, což bych se ani nedivil, tihle nadlidé mají všechno lepší.

    • dixi

     Tohle jsem myslela, že dělala, sex za peníze. Ze se stydí za úklid záchodů mi na mysl nepřišlo.Jak si mají připadat ostatní, třeba maminky malých dětí, neseženou práci tak mají úklidy třeba i tři. Nebo ty, které mají úklid jako druhé zaměstnání, protože kolikrát plat i obou dospělých v rodině na vše nestačí. Nebo důchodci,studenti, uklizeji i muži a k úklidu většinou patří i záchody. Ten plátek je zřejmě pro ty, co chtějí být takzvaně “ na úrovni „

   • vittta

    A další srdceryvný příběh.
    Tentokrát jinak krásný a dokonalý princ třídí odpad- což je pro dámu a její kamarádky nezkousnutelně odporné.
    Článek je neuvěřitelný především proto, že se ten chlap ještě s takovou krávou schází- leda by svůj vztah redukoval jen ryze na sex, a na ostatním by mu nezáleželo.
    Navíc je podivné, že muž, jenž zaujme tuto slepici jak vzhledem, tak ale zřejmě i vtipem a myšlenkami, pracuje zrovna u třídícího pásu- v době, kdy každý, kdo umí počítat do 200, je pro zaměstnavatele výhrou v loterii.
    V každém případě, propaganda.
    Ono je to tak nějak i logické- zkurvěte ženy, a zkurvíte celý národ.
    Příval mladých negrů měl zřejmě za cíl zkurvit bílé ženy, jenže nepovedlo se, a jakkoliv pár blbých slepic podlehlo vábení verbeže, po prakticky 100% neúspěšnosti těch vztahů je tento trik na pokraji ženského zájmu.
    Tím spíše, že tolik mužů bez žen prostě ženy bude potřebovat, a tak si je berou sami.
    Což opět vyvolává ještě větší odpor vůči těmto oranguntanům, kteří tak leda oprašují vyžilé sexuální agresorky, z čehož se ale barevná dítka naštěstí nerodí.
    https://www.onlyu.cz/rodina-a-vztahy/marie-34-zamestnani-meho-pritele-mi-prijde-odporne-stydim-se-za-nej/

  • Honza999

   Panebože to v tom článku… Dokud mezi námi budou takové krávy jako ta holka, pořád bude společnost stát za vyliž…
   Uklízečka záchodů vykovává prospěšnější práci než politici.

 3. Medenka

  Je zvláštní, že mluvíte o zemích kde jste patrně v životě nikdy nebyla a neumíte se jejich řečí ani zeptat kde najdete veřejné WC. Co vás k tomu opravňuje? To ti nevzdělaní „negri“ co tam jsou dokazi, jsou mnohem jazykové gramotnější než Češi. Nicméně asi by je nikdy nenapadlo smát se osamělé Češce, která asi těžko prožívá nastupující klimakterium a odloučení od své dcery.

  Neviděli by v tom nic přenosného pro ně samotné, ani pro Norsko, kde se žije asi 10x lépe než v Česku a to především zásluhou jich samotných. Co by měli z toho pranýřovat jednu anonymni. nebohou Češku, krom poťouchlého zlého úmyslu? Už jen proto, že každý si své (ne)stěstí obvykle zaslouží přesně takové jaké má.

  • vittta

   Sorráč, vole, ne každý umí norsky.
   Negři jsou jazykově vzdělanější leda ve vaší (bujné) fantazii, ale fakt je ten, že často umí číst a psát, a spočítat jednoduché příklady do 100.
   V Norsku se pak žije tak dobře, že si rodiče musí dát majzla, aby jim nesebraly děti, takže je lepší, se na ně ani nedívat, aby to někdo nevyhodnotil jako „blbý“ pohled.
   Jejich zásluha na tom, že si mohou koupit o chlup víc zboží pak spočívá v tom, že se usadili tam, kde před miliony let stál pravěký prales.
   Norsko je typický příklad nacistické země, kde vysoká životní úroveň je vykoupena okovy, které by žádný Čech nesnesl asi 10 vteřin.
   Tyto okovy jsou vyhrazeny pouze germánským národům.

   • Medenka

    Víte o nich přesně tolik kolik o teorii zakřivení časoprostoru z hlediska singularity. Slyšel jste jen něco o nich z vysíláni Radia Jerevan. Nevite o Norsku nic, stejně jako když byste vedl disputace o geotermální aktivitě zemské kůry v podhůří Apalacskych hor. Není to tím, že jste jen klempíř a ne geolog. Ale proto že jste hlupák, co nemá základní kvalifikaci jakékoli komunikace s kýmkoli kdo nemluví vaším jazykem, znáte okolí 300km2 od místa kde žijte a o světě za našimi hranicemi víte jen to co jste viděl v TV novinách.

    Ujít cestu z Alleppa do Osla byste zvládl asi tak na první předměstí a po 20km byste se ztratil. Vaše schopnost žít, přežít, a něco v životě dokázat je oproti nim snížena na úplně minimum. Jen díky tomu, že žijte v ČR a že díky danove výživě od těch, co přispívají svými daněmi na sociální stát, máte fungující dopravu, zdravotnictví a dostanete bez ohledu na to co jste odvedl na daních – s ostatními seniory téměř „rovný“důchod.

    Od kolébky do smrti se o vás stát (resp.ostatní daňoví poplatníci) starají jako rodiče o nezletilé dítě. Jo, to je pak jasné, že nic nevíte a neznáte. Po tomto celozivotnim.piplani vás sociálním státem, totiž ani nemusíte. Na rozdíl od života od nich, co než ohrožení přímo přimo na.životě, se rozhodli skoro před jistou smrtí emigrovat.

    • vittta

     Já hovořím česky, což je naprosto rovnoprávný jazyk v EU, čeština má stejnou hodnotu, jako němčina, angličtina, francouština…
     Nebo…nebo nemá?
     Moje neznalost jiných jazyků mě nijak nevylučuje s jakékoliv diskuze, jsou překladače- nebo překladatelé, a do budoucna to bude čím dál efektivněji fungovat, takže v poměrně blízké budoucnosti už ani nebude znát cizí jazyky třeba- jen si nasadíme sluchátko- bezdrátové- pustíme příslušnou aplikaci na chytrém telefonu, a budeme si moci povídat i s Číňanem
     To zrovna vy víte ale lépe jak já, né všechny technologie jsou dělány pro vás, některé jsou dělány i proti vám.
     Kolik umíte řečí, pane chytrej?
     Já si vzpomínám…..mám švagra, který hovoří německy, anglicky a rusky, a je na to velmi hrdý.
     Trošku pozér, ale jinak…hlavně s ním chodím do hospody, protože si s ním výborně pokecám.
     A vymetá Německo, pracovně a byl v Austrálii a všude možně- a všude se domluvil, až propadl dojmu, že se fakt domluví všude, no, jako to máte vy- a pak narazila kosa na kámen.
     Jel pracovně do Itálie, (on mi vždycky volá, jak to v té či oné zemi vypadá- je to celkem zarytý merkelista a EUropan) a tam z úžasem zjistil, že se anglicky nedomluví.
     A že se nedomluví ani německy.
     Nepříjemné překvápko.
     A pak ty kecy…no fuj, vy si snad myslíte, že někdo ujde- jen tak, protože je to gerój- cestu z Allepa do Osla?
     Ale no tak, tady nejste na BL, tam byste tímhle dojmul, no ale tady…
     Každý ví, že to „jen tak“ nedokáže NIKDO, a už teprve ne bez jakýchkoliv dokladů,a 20 000 dolary v kapse, jak je zvykem u většiny, ehm…Syřanů.
     A pak, jestli že jste vyžírka vy, nemusí být vyžírky ostatní, co jste kdy v životě vlastně udělal?
     Svýma rukama, svým mozkem?
     To, že mlátíte do počítače, a vytváříte dejme tomu programy na úplně zbytečné činnosti s vás posla lidskosti ještě nedělá.
     A váš tak často, a hrdě popisovaný životní styl?
     To vy jste ničitel planety, máte uhlíkovou stopu jako 10 000 běžných lidí, žerete BIO potraviny, na jejichž produkci je třeba obrovské zátěže, pak produkty, vozící se sem přes půlku světa, létáte letadlem sem a tam, a ve Frankfurnu pak děláte EKOpózu, že jedete ZBYTEČNÝ vyhlídkový okruh v elektrickém autě, protože pěšky se bojíte ve vaší bezpečné domovině vystrčit rypák, a navíc jste na to moc líný.
     Rovněž ekozátěž lyžování, se všemi těmi vleky, a cestami autem na místo a plundrování každého svahu je obrovská, a děsně bych se nasmál, kdybyste nakonec přišel i o tohle, a to pomocí mechanismů, které tady spouštíte- protože revoluce požírá vlastní děti, jak známo.
     Já dělám rukama, a až umřu, bude hodně věcí, které jsem DĚLAL já, až zdechnete vy, nikdo si vašeho velkého díla nikdy nevšimne.

     • embecko

      Intelektualove jsou sluzebnim meziclankem mezi elitami a lidem (dnes spise uz jen obcany).
      Vzpominas na Zelezneho, jeho Novu a slib, ze bude vysilat zviratka? To byla doba, kdy se intelektualove rozhodovali, pro koho budou delat. Za sociku byli povinni pracovat pro stranu a blaho lidu, ale po Listopadu se rozhodli pro velkokapital.
      A neni nadeje, ze by rikali, to co by opravdu chteli, na to jsou prilis zahackovani v banu sveho pana (elit).
      Takze vzdy ti budou kazat vodu a sami pit vino, bez vyjimky.
      Jejich hlavni metoda je rozdelit spolecnost, vyradit z ni Untermensche (co mluvi cesky) a te druhe casti dat pochvalu a nadeji na to, ze jim spadnou drobky z mocenskeho stolu.
      Drive podobnou ulohu hrali pansti koci…tahle predstava pomuze vzdy, kdyz vstoupis do hovoru s intelektualem…neni to nikdo jiny, nezli pansky koci. A to opet- bez vyjimky.

      • astraustralia

       Sax opet presne:
       Drive podobnou ulohu hrali pansti koci…tahle predstava pomuze vzdy, kdyz vstoupis do hovoru s intelektualem…neni to nikdo jiny, nezli pansky koci. A to opet- bez vyjimky.
       Na to fungovat jako“pansky koci“ staci jen malo, jen o nekolik drobecku vic z bohateho stolu bohatcu a vladcu aby pansky koci zminil Apalacske pohori a vysperkoval sve moudro predhozenim teorie zakřivení časoprostoru z hlediska singularity:-)
       Ani Dr.Rak ktery poznani z kvantove fysiky ve svych vystoupenich popularizuje a zamysli se nad spojenim vedy a dusevna
       nepouziva casoprostor tak okazale jak Fagan predvadi kam to jako jednotlivec s nezadatelnymi pravy az dosel.
       Opakovane vam tu budou Faganove opakovat mantru prav jednotlivce nadrazenou vsemu na tomto svete bez ohledu na realitu ze si nejen s jednotlivcem ale i s velmi pocetnymi uskupenimi mnoha jednotlivcu vytiraji vladci zadek.

       A odvadeni pozornosti od zasadnejsich veci nez jsou nahubky a opatreni na zvladnuti virusu nanorozmeru s cislem19
       jak na to zde opakovane upozornuje nejen vittta?
       Ona ta opatreni odvadi nejen pozornost od zasadnejsiho ale navic vytvari i nove situace a nove problemy ktere mohou snadno prerust v jeste vetsi a zasadnejsi, ktere pak schopnejsimi az vseho schopnymi mohou byt dovedeny do nedobrych koncu.
       Jeden z nich zminuje sociolozka v odkazu.
       3. ledna 2021
       Socioložka: Covid vytváří prostředí pro rozdmýchání mezigenerační války
       Ochránit staré a nemocné nebo se pokusit o promoření populace a upřednostnit ekonomiku? Kvůli epidemii koronaviru se otevřelo mimo jiné téma toho, jakou hodnotu má lidský život. Senioři nejsou homogenní skupina, větší reklamu pro téma stárnutí bychom nevymysleli, říká v rozhovoru pro iDNES.cz socioložka Lucie Vidovićová,
       Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sociolozka-lucie-vidovicova-ageismus-vekova-diskriminace-senior.A201223_144432_domaci_knn

       • embecko

        „Covid vytváří prostředí pro rozdmýchání mezigenerační války…Kvůli epidemii koronaviru se otevřelo mimo jiné téma toho, jakou hodnotu má lidský život“
        To je presne ta intelektualska sragora, Astere…Covid vytvoril prostredi….kvuli epidemii se otevrelo tema…
        Postup je jasny, nejdrive vyvinit vsechny lidi a hodit to na covida -> pote predat reseni do rukou odborniku -> ti pak nasledne ukazi na skupinu, ktera za to muze a vylouci ji ze spolecenskeho zivota.
        Samozrejme ne explicitne! …jen tak nenapadne ukazi a lide si to uz preberou…
        Ale pozor, zde je to vinno medium, ktere vytvari nadpis, perex a celou strukturu rozhovoru. Dotazovany v tom muze byt zcela nevinne (viz vcerejsi vitttou odkazany rozhovor s umyvackou zachodu…kdo vi, jak to puvodne vubec myslela…).
        Ale dam ti darecek k vanocum, kdyz jsi byl tak hodny kluk:

        • astraustralia

         Saxi opet souhlasim co jsi z odkazu odvodil a kam to smeruje.
         Za Duska dekuji, i kdyz jsem ho drive uvadel i tentokrat bez komentare.
         Dusek s komentarem prestava byt Dusek a to plati vlastne i pro Tebe a pro kazdeho z nas :-)
         Duskem ti odpovim je to posledni jen nekolik dnu stare:-)

         Silvestr Jaroslava Duška

       • Medenka

        vidíte, jen by mi zajiímalo, Astře, vy máte nějaký ideologický problém s tím, co se nazývá TEORIE VŠEHO?

        Ano, je to poněkud povýšenecké myslet si jako třeba Steohan Hawking, že je něco CO STOJÍ NADE VŠÍM….a který díky inkluzi mohl dospět k této myšlence, mysleje si, že VESMÍR A CO HO TVOŘÍ – že toto VŠE – je víc než člověk samotný a jeho, eh, potřeby, které jaksi nebýt toho VŠEHO by vůbec ani nebyly, protože částice nejdříve intereagovaly a až pak bylo to vše ostatní…

        I sociální potřeby seniorů, vykořisťování mladých průběžným důchodovým systémem a nakonec i to, že nikdo od doby Caliguly si nedvovolil měšťanovi zakázat prodávat své zboží zatímco druhému měšťanovi by zakázal zajít si do lázní (aquaparku), na masáž a do šenku s milenkami Dionýsovými užit si bakchálie.

        přirozenost, nadřazenost všem sociálním konstruktům, jako že život nelze omezit plotem nebo hlídači, určujícími kam smíme nebo nesmíme, neb svět a jeho každé místo jsou právem pro každého, kdo se je rozhodne dosáhnout (jako částic rozptýlených po prostoru se nikdo předtím neptal) – nikdo nikdy neměl síly toto druhým natrvalo zakázat – a měli bychom mít na paměti, že se o to pokusily jen dva režimy politické moderny ale oba zkrachovaly a jeiich nejkrvajější protagonisté byly ztrestáni na hrdle samotnými měšťany. ….

        Je myslím nabíledni, že ani teď to nebude jinačší, ale jak už to bývá, nejen diktátor a jeho klika, ale poddanstvo věrné a přitakávači stavů jeho ÚHONY DOJDOU (toto je někdy trochu nadnesené, stavové ve smyslu nové vyšší třídy, ovšem bez privilegií šlechty provedli revoluci JEN JEDNOU, zatímco od té doby to byl vždy plebs prostý, který byl nazyván dříve spíše jako „sprostý“) a to ne snad nutně pro jeho nevzdělané a nevychované manýry, ale daleko spíše pro jeho bezbožnost a nevýslovou krutost a barbarské konání, které se ani před pleněním svatých míst a znásilňováním ctihodných nevěst božích, nezastavilo….

        Tento text je starý dost na to, aby si člověk představil, že dějiny se neopakují ve svých konkrétních konflichtech ani okolnostech jejich vzniku, ale aktéři bývají PODOBNÉHO sociální původu, přízemních cílů i omezených mravů – a to nejen ti, kdož odpovídají přesně té charakteristice z dob husitských válek, ale vždy když se jménem lidu jedná….

        Jinak nebojte se že by NWO dokázalo učinit díky 5G a vakcíně z .lidí roboty, když jak vidno, oni „robotují“ vždy ochotně a sami a mnohdy ZADARMO na tom, o čem jsou přesvědčeni, že jim z toho něco kápne….ale to nemusí ohrozit pořád to, co byste si přál sám, stačí když tento mail, pošlete na 12 adres svých velmi dobrých známých s důrazným upozorněním, že nesmí porušit řetezec adresátů věrných naléhavosti tohoto sdělení a dále popřát sluchu podobným mailům….:-)

        Vše nejlepší do nového roku do Austrálie Vám i vaší vládě.

    • Jana

     Pane Medenko,
     já sice tedy nevím o Norsku skoro nic, ale zajímalo by mě něco jiného. Mohl byste místo o Norsku pohovořit o „teorii zakřivení časoprostoru z hlediska singularity.“ a o “ geotermální aktivitš zemské kůry v podhůří Apalacskych hor“ trochu podrobněji a zjednodušeně tak, aby aspoň částečně pochopil i laik jako já o co jde, nebo jsou to jen slova vyčtená z encyklopedie s úmyslem ohromit a diskutérům lidově řečeni „zavřít hubu“?

     • Medenka

      Jednoduše tohle fakt nejde. Einstein studoval dlouho a věci na než prisel byly výsledkem složitější matematiky než je rovnice o dvou neznámých. Ale pro lidi a jejich orientaci v problematice byl natočen scifi blockbuster jménem Interstellar. Přímo pojednává o proměně času a prostoru vlivem gravitace a jevu jemuž fyzikove říkají teorie strun. Predpoklada se, že existuje vyspělejší prostor než je 3D a to díky supergravitaci.

      • Kamil Mudra

       Pokud pomineme sporadické a nic nesdělující vizuální efekty pak se vámi nastíněným tématem v celém snímku zaobírá jeho hlavní hrdina v rozhovoru asi tak tři minuty a ještě velmi povrchním způsobem. Pokud toto považujete za jakkoli přínosné pro lidi a jejich orientaci v problematice, je zcela evidentní že o této problematice víte ještě méně než o té geotermální aktivitě zemské kůry v podhůří Apalačskych hor, které jste se v odpovědi Janě raději vyhnul úplně.
       To že Nolanovi při tvorbě filmu radil Kip Thorne rozhodně neznamená že jde o nějakou popularizaci vědy. :-)

       • astraustralia

        Fagan fagani a nebude jinak ani v r.2021.
        Nebude jinak pro celou spolecnost, jen se zarouskovanost posune do jinych rozmeru pres vakcinaci a dalsi opatreni.

        Spravne to napsal profesor Kašparů:

        Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se mezilidské vztahy rozpadají.
        Rozpadajici se mezilidske vztahy znamenaji rozpadajici se spolecnost !
        Podle prof. Jaroslava Maxmiliána Kašparů (70) přibývá nešťastných, bezradných a opuštěných lidí, kteří si nevědí se životem rady. „My jsme totiž ztratili kromě jiných věcí i kus toho, co měli naši předci, a to byl zdravý selský rozum. Jsme jako bludní Holanďané, kteří ztratili směr…“
        Často se mluví o rozpadu tradičních hodnot, jež držely náš svět po staletí pohromadě. Třeba o krizi rodiny…
        Krize rodiny je následkem krize jednotlivce. Jestliže člověk nevychází sám se sebou nebo je ve vnitřním konfliktu, nemůže tvořit dobré vztahy ani navenek. Už v Bibli je psáno, že čeho je srdce plné, tím ústa přetékají.
        Jestliže je tedy člověk v nepohodě, musí zákonitě nepohodu i šířit.

        Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jaroslav-maxmilian-kasparu-knez-psychiatr-manzelstvi-rozvod.A201216_162412_lidicky_lisv?zdroj=top

        • astraustralia

         A Pehe president Emericke university a propagator vseho made in USA tedy $ zisk pujcky lichva se patrne probira ze sveho Emerickeho snu a stvoril clanek plny dusevna coby budoucnosti lidstva ktery konci vetou :

         A že naší záchranou je snad jen jakýsi skok za jeho hranice, či přímo za hranice našeho já.

         Skok ? Kdyz zatim kazdeho kdo se jen na US $ spatne podival urychlene zlikvidovali ?

         Novy rok 2021 na jehoz pocatku se Fagan dovolava Pehe ktery dozral do poznani ze muze byt i neco vic nez US $ :-)
         Obohaceni o novy dusevni rozmer s nadeji do casu pristich?
         Jen ale s podminkou ze spravne si to zitra prozit nelze jinak nez byt spravne jebnut produktem firmy Pfizer !

         • embecko

          Nahore jsem psal, Astere: intelektual se toci jako korouhvicka podle toho, kdo mu plati. Omluva za zmenu kurzu byva velmi jednoducha: casy se zmenily, nelze zit postaru a pokud se nekde deji chyby, jde pouze o osobni selhani.
          Pehe zrejme vycitil, ze do vedeni se dostal „socialisticky“ WEF v Davosu a ze prichazi dobra prerozdelovani, ovsem z kapes strednich a drobnych podnikatelu. V Americe prichazi samozrejme to same, proto ma Donik, kapitalista stareho strihu, utrum.

          • Medenka

           celý život jste za to bojoval, učinit kapitalismus „lidštější“ rozvracením systému zevnitř a to přímo v Mekce kapitalismu, takže slavte dokud budte mít za co…(za své). Tedy jestli jsem to správně pochopil a nechtěl jste rovnou „chozrasčot“ a aby bylo všech všechno, včetně žen a dětí, ale náklady by platil vlastník (manžel, otec)..:-)

           WEF je bohužel vždy krok pozadu za Bilderbergem, je pak zbytečné chodit za kováříčkem, když mohu rovnou ke kováři:-)

          • astraustralia

           Jak jit vice a lepe do sebe a zabranit nam v tom kapousovsky nelze, rika dobre Anthony Hopkins.
           Dal jsem na svuj blog. Ridit se jeho radou usetri si homosapiens mnoho zbytecnych problemu.

          • embecko

           Bezmoc lidovych mas, Astere, je videt nejlepe na diskuzich: Jakmile se nacne nejake solidni tema, diskuteri zacnou resit podruznosti a nakonec se odkazi na Voskovce s Werichem, kteri „tohle rikali uz davno“.
           U lizu (v centru a na cele revolucniho kvasu) je vzdy ta trida, ktera vladne rozhodujicimi ekonomickymi nastroji, zbytek lidu je veden jak ovce na porazku- samozrejme pod libivymi hesly, ze jde o jeho dobro.

         • Medenka

          odvolávám se na to, že napsal 2 odstavce s přímým popisem děje Interstellaru (spoiler), který souvisí s časoprostorem, gravitací a vícedimenzionalním vesmírem, přesně tak aby to pochopili i „obyčejní“ lidé.

          Jinak o tom, že by to mohlo jít i věddečtěji se dá jistě dočíst více.

          https://www.idnes.cz/technet/vesmir/vedci-maji-plan-jak-najit-nove-dimenze-vesmiru.A070308_183831_tec_vesmir_kuz

          Jestli je u Peheho něco pozoruhodného, pak jeho spíše ideologicko-filosofiucké okénko k filmu, které se jistě nebude milovníkům národní jednoty a tradičních mravů líbit:-)

        • Kamil Mudra

         „Přečtěte si o tom něco.“
         Já jsem tomu filmu rozuměl právě proto že jsem měl už před jeho shlédnutím něco načteno a coby fanouška sci-fi mne samozřejmě taková témata zajímají. Jenže vy ten film prezentujete jako populárně naučný pro lidi těmito záležitostmi „nepolíbenými“ a to je to o čem s vámi polemizuji. To že se tvůrcům např. podařilo obstojně graficky předvést černou není žádným přínosem pro diváka, který stejně nedokáže posoudit do jaké míry se přiblížili „skutečnosti“. Pro něj to má stejný význam jako rozprsknuté hvězdičky používané ve starých filmech u lodí pohybujících skrze časoprostor. On si to naživo stejně neochutná.
         Ale např. způsob jakým Cooper „komunikuje“ skrze teserakt se svou dcerou už nemá s vědeckou teorií nic společného. To jeho postrkování knížek z opačné strany knihovny – to opravdu nelze přijmout jinak než tvůrčí licenci jakou si fanoušek scifi zvykne respektovat, u vědomí toho jak je těžké některé situace vyjádřit, a prostě nad tím jen blahosklonně mávne rukou. Divácky mne ten film pobavil, v tomto směru mu nic nemohu vyčítat. Ale tvrdit o něm že byl natočen “ pro lidi a jejich orientaci v problematice“ je stejné jako tvrdit že Pán prstenu, byl natočen pro lidi které zajímá etnické složení obyvatel Nového Zélandu. Jak byste se asi díval na člověka který by vám toto, nesporně divácky (i čtenářsky) vděčné dílo, doporučil pro obeznámení se s tamním prostředím, než se tam vydáte na dovolenou?

         • Kamil Mudra

          Vypadlo mi slovo. Mělo být „… předvést černou díru…“
          I když jsem si jist že jste si ho automaticky doplnil, přesto se omlouvám.

          • Medenka

           jasně, jenže pak už se musíte ponořit do „grafického ztvárnění“, které si ani váš rozbujelý abstrakt neumí představit. Takže Jana to nepochopí jen proto, že vy jí říkáte, že to takto nepochopí. Tak ať se nedívá a nijak se nesnaží. Od vás tuto radu jistě přijde raději, než tu moji nabízejíc ji zkusit ten film shlédnout, protože vy to s lidmi myslíte přeci jen ideologicky poctivěji než já:-)

           P.S. Jinak když ne Nolan kdo jiný už by měl dávat vědeckým tématům populárně-naučný přesah?!
           Nebo s nad ještě bří Wacchovští ztvárňující „populárně“ jinak docela složité problémy mající multidimenzionálnií přesah (nejde jen o vědu, ale spíše o doprovodné jevy, jak lépe využít ekonomické zdroje, mít čistou energii, mít politiku udržitelného klimatu a v neposlední řadě jde i o to, co si budeme poviídat, u těchto filmů i o ideologii. Právě proto jsem si vybral jinak docela dobré shrnutí děje Pehem, protože tam přidává, resp. upozorňuje i na ideologické aspekty filmu (a ty já miluju:-)

           „A nikoliv nezajímavý je i fakt, že stejně jako v několika dalších nedávných hollywoodských filmech už není spasitelem lidstva nějaký mužný hrdina, který rozstřílí vetřelce nebo obří asteroid ohrožující Zemi, ale dívka. V tomto případě dostatečně citlivá a inteligentní, aby dokázala vnímat a nakonec i rozšifrovat zprávy, které jí její milující otec posílá z jiné dimenze. Krize naší civilizace se zdá být spojena hlavně s muži, její možná záchrana se ženami.“

           Chápu, že hloupě oponovat ideologickému nepřiteli je povinnost, ale teď jste předvedl spin, který je lepší než vaše některé hlášky dříve pronesené pod tlakem emocí, ty byly víceméně bezcenné coby obohacení diskuse. Teď mi nejde ani tak o vaši interpretaci ztvárnění onoho filmu, ale dalejo spíše o pohnutky a nutkání. Těm já říkám, „běsíci“, stejně jako kdysi kolega říkal, že „ego je skrytá hlavní žláza vyměšující daleko mocnější látku než jsou hormony“…Ano, jsou to skryté emoce a to veskrze ty negativní, ty které dokáží daleko spíše ničit než (na rozdíl od hormonů) něco nového tvořit. Mějte se krásně a dívejte se na hollywoodské filmy i nadále.

          • vittta

           Hmmm…
           Jeden faul za druhým, doplněný o politickou vložku podřadné kvality.
           Já tedy ten film neviděl, k tomu se nechci vyjadřovat, ale kdyby se opravdu jednalo o záchranu civilizace, bylo by mi jedno, jestli jí zachrání mužný hrdina- nebo křehká dívka.
           Abyste to pochopil- důležitější pro mě je CO- a ne KDO.
           Co píšete je zvrácenost, protože je pro vás důležitější KDO, než CO.
           Nevím, jaký úkol plnila ona dívka, ale když nějaká 50 kg drobule v těch moderních trhácích mlátí 100 kg zkušené kriminálníky a bojovníky jednoho po druhém- působí to poněkud nereálně.
           A moc by mě zajímalo, jestli byste, kdyby vás někdo přepadl- uvítal více křehkou dívku, která by šla kolem, nebo 120 kg pořízka- v případě, že by oba měli snahu pomoci.

          • Kamil Mudra

           Působí to nereálně a tak to bývá vyfutrováno nějakým dívčiným speciálním výcvikem, případně mutací. Ale to je holt trend, stejně jako to že když už je náhodou hlavním borcem bílý heterosexuální muž, tak má alespoň moudrého černého šéfa, lesbickou ségru, barevnou partnerku a zázemí mu zajišťuje geniální ajťák na vozíku. Tyhle permanentní „úlitby bohům“ jsou typické třeba pro tvorbu Netflixu nebo Marvelu. Ale ti už jsou tak daleko že tu „povinnou sestavu“ dodržují i když je hlavní hrdinkou barevná lesba s kovovou protézou. :-)

         • Jana

          ad Medenka 4.1.2021 – 14.14
          „Jana to nepochopí jen proto, že vy jí říkáte, že to takto nepochopí“.
          Ona to nepochopí ať řekne kdo chce co chce, protože to ani chápat nechce a hlavně o to vůbec nešlo.
          Jen chtěla vyjádřit přesvědčení, že šlo jen a jen o prezentaci vašich vysoce intelektuálních zájmů, které hned tak někdo nemůže chápat a to bez ohledu na téma,o kterém jste konkrétně s vitttou diskutovali
          Myslím, že jsem se celkem strefila. Stačí encyklopedii zaměnit za film.

      • oh

       „Pokud to neumíš vysvětlit jednoduše, nerozumíš tomu dostatečně dobře.“
       Jistě vám nemusím prozradit, kdo je autorem citátu..,

 4. Medenka

  Přeji vám alespoň bustu ve střediskové obci Vittto,. Na me se vaše měřítka naštěstí nevztahují:-). Pěkný víkend.

  • vittta

   Ale měděnko, to přece nejsou žádná moje měřítka.
   Takhle hodnotíte vy sám sebe- já jen použil to, co tady dokola píšete pod různými nicky.
   Moje busta pak je vittta- já svůj nick měnit nemusím, víme?

   • J. Hruška

    Vitto, jesti Vaše firma pracuje stejně dobře, jako Vy diskutujete, rád si u Vás něco objednám. Nemontujete náhodou tepelná čerpadla?

 5. mistralius

  Nějak jsem pochopil, že zdejší židomil by rád udělal z České republiky jeden obrovský židovský bordel, naštěstí gen českých lidí k tomuto účelu není nakloněn, takže bude se muset tento záměr uskutečnit asi v Izraeli.

 6. pacifista

  Ja pozdravljaju vas s Novym godom!
  Pozdě, ale přece. Omlouvám se za to, že nemám klávesnici s azbukou.

 7. vittta

  Tohle je zajímavé téma a demonstruje v praxi to, co zde někteří razíme- tedy otázku priorit.
  Majerová v článku mele absolutní nesmysly, plácá páté přes deváté zcela mimo realitu- a zde si dokonce nemyslím, že manipuluje, ale prostě je úplně obyčejně blbá a v politice by v ideálním případě vůbec neměla co dělat- leč- kádry nejsou.
  Jde mi o tu pasáž, kde nadává na vládu a její „nesmyslná“ opatření, aniž by navrhla nějaká alternativní nařízení „smyslná“, a určitě by jí neuškodilo, kdyby se podívala za hranice na opatření sousedů- a to i vzdálenějších, která jsou nejenom zásadně tvrdší, ale navíc jsou ještě nekompromisně vymáhána.
  Ovšem, toto slaboduché blábolení je jen na podružné téma, hlavní téma je diktát EU a kolonizace (nejen) naší země.
  Tam je Majerová pevná, a tlumočí v podstatě názor Trikolory, jak dokazuje třeba Klaus jn. ve svých debatách.
  Takže i přes to, jak tupá Majerová zjevně je (dokonce tam píše o obětech učitelů, ale HLAVNĚ učitelek- to je obzvlášť pikantní ukázka její debility), je pro mě Trikolora volitelná.
  Zajedno pro svůj odpor k buzeraci EU, a za druhé proto, že dobře uchopená pravicová politika sebere v dalších volbách mnoho hlasů ODS, TOP09, STAN a dalším EUrolevičácko- liberálním subjektům.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Slzy-v-ocich-nad-maily-Majerova-Zahradnikova-uz-nemohla-mlcet-Deji-se-tragedie-649122

  • Kamil Mudra

   Buzerace ze strany EU narůstá a nepochybně poroste i nadále.
   „Z EU zahřmělo: Vyhodit z EU Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, když se nevzdají suverenity!
   Už jsme se zadlužili, tak se máme pakovat a nebo podřídit! Už 100 let stále stejná písnička z Německa! Teď se k jejímu zpěvu přidala i Jourová! Polsko klidně vzkázalo, že nebude váhat použít zbraně proti každému, kdo by chtěl ohrožovat státní suverenitu Polska! „

   MAP 766

    • vittta

     Ale ne.
     Německo to určitě zvládne.
     A EU také.
     Však také císařovna už bojuje:
     „Šéfka Komise Ursula von der Leyenová to odmítá. V dopise několika poslancům v polovině prosince napsala: „Zveřejnění jednání a smluv by ohrozilo dodání vakcín.““
     No jo- ale PROČ?
     Já třeba, když dělám pro město, musím- resp. musí město- tu smlouvu zveřejnit.
     Musím říci, že mi to v provedení prací nijak nepřekáží.
     Ale je to blbý příklad- tady totiž za farmakology a jejich možnosti při dodávce zboží (vakcín) hovoří ten, kdo objednal, né ten, kdo má dodat.
     Úplná záhada.

   • Peter Matej

    Kamil!
    Keby sa to aj stalo! Ako by to prospelo Bruselu?Akurát,že by sa tým posilnila spolupráca a vzťahy „vylúčených“ z EÚ s Ruskom.Pre jednu,možno dve generácie vo vylúčených štátoch to bude ťažké,no nesporným pozitívom by bolo,že nás vykopli z lode ktorá sa potápa,naberá vodu a skôr či neskôr pôjde ku dnu.
    Veď len uváž!Kým u nás neuveriteľným spôsobom upadá školstvo a vedú sa diskusie o tom,či má byť matematika povinným maturitným predmetom alebo nie,kým v USA označujú matematiku za „rasistickú“ a všade vidno nastupujúcu dekadenciu a úpadok všetkého,nie len vzdelanosti,tak v týchto dňoch vydal V.V.Putin pokyny,kladúce dôraz na skvalitnenie výuky matematiky a informatiky na všetkých stupňoch škôl v RF.
    https://politikus.ru/v-rossii/133563-putin-poruchil-ustanovit-prioritet-matematiki-i-informatiki-v-uchebnom-plane-v-shkolah.html
    Myslím,že ak chceme ako národy prežiť,tak sa nám to môže podariť len s Ruskom za chrbtom.V EÚ zahynieme!

    • Kamil Mudra

     „…pozitívom by bolo,že nás vykopli z lode ktorá sa potápa…“
     Problém by byl při požadavku urychleného splacení dluhu před odchodem a v žalobách zahraničních vlastníků o kompenzaci jejich ušlého zisku či majetku na našem území, protože tomu vyhazovu by jistě předcházely sankce které by jim přiškrtily kšefty. Po takové exekuci (protože ve státní pokladně nasušíno nemáme) by nám toho opravdu moc nezbylo. Ostrovy na prodej nemáme a tak by nám Němci jistě rádi „pomohli“ odkoupením Sudet a podobných „dobrodějů“ by se jistě našlo vícero.

     • vittta

      Zatím je musíme posílat co možná nejméně nápadně do prdele.
      Až se složí sami, mohou to naopak ti zahraniční vlastníci uvítat, že od nich utečeme.
      A mohou to i podporovat.

      • Peter Matej

       No !
       Keby nás vyhodili,tak by museli počítať s tým,že ten dlh by sa pre nich mohol stať nedobytným.Spomínam na Argentínu ktorá sa dostala do defaultu v r.1999.Veritelia vtedy prišli až o 75% požičaných finančných prostriedkov.No tak by sme ako štáty zbankrotovali!Neboli by sme ojedinelým prípadom,stalo sa to už aj iným! Museli by sme začať odznova ako po vojne.Otázkou len je,či už nie sme priveľmi rozmaznaní aby sme to zvládli.Každopádne by to viedlo k vytvoreniu zaujímavých spojeneckých zväzkov a k preformátovaniu Európy.Neboj sa Kamil!K tomu aby EÚ vykopla Poľsko.Maďarsko,Česko a Slovensko sa tí bruselskí buzeranti nikdy neodhodlajú.Musíme počkať,kým sa ten bláznivý projekt rozpadne samovoľne.A keď sa k tomu rozhodne,tak proti tomu aj tak nič neurobíme!

       • vittta

        No, oni kdyby nás vykopli, bylo by to jiné, než když je pošlem do řitě my.
        Jasně že nás nevykopnou, bez nás by jim totiž mohlo být ouzko.
        Je to 70 milionů lidí.
        Máme velkou sílu, jen udržet jednotu!
        Kupodivu se to zatím daří.

       • Kamil Mudra

        Argentina je osmou největší zemí světa, na počátku 20. století byla sedmou nejbohatší zemí světa a její obyvatelé jsou zoceleni vnitřními konflikty. S takovou zemí nás nesrovnávej. Tady by to probíhalo úplně jinak. Naši političtí zástupci by se předháněli v zalejzání do eurounijních prdelí, právníci by šli proti vlastní zemi za jakýkoli bakšiš a kdo by mohl ten by balil kufry.
        Poláky a Maďary bychom tou svojí devotností tak nasrali že by se k nám postavili zády, nikdo by se nás nezastal a ulicemi by táhly průvody chvilkařů žebronících za naše připojení k BRD.

    • Jana

     „…len s Ruskom za chrbtom“
     Ale kolika politikům záleží na národě, když z toho navíc nic nekápne.

     • Medenka

      dejte hlasovat, kolik lidí si „Rusko za chrbtom“ bude přát…Už jsme o tom vedli diskusi, jak by asi dopadlo referendum o připojení k Rusku a jak k Německu:-)

      Já jsem pořád oprimista už jen v tom, že jakákoli korekce směrem k poměrům k Rusku, by se neobešla bez jejich invaze s tanky, masivních represí a stavbou koncentráků. Jinak si totiž neumím představit jak pacifikovat asi 2,4 mil. voličů stran tzv. Demobloku + Pirátů, jenž vidí „Rusko za chrbtom“ podobně jako jako viděl Beneš a spol. Protektorát Böhmen und Mähren. Ostatně už samo o sobě eliminovat voliče z referenda o vstupu do EU, což je politicko-ideologický protipól Ruska, je dosti naivní. Je to jako chtít, kolik lidí by souhlasilo se zavedením otroctví? (Jo, určitě by se nějakcií našli:-).

      Nicméně podobný program „Ruska za chrbtom“ má jen strana ANS – o tom jsem psal – která získala 345 platných hlasů v r. 2017, což je voličská podpora 0,0048%.

      Takže s Rusko, blíže či dále od „chrbta“ se asi v nejbližší době nic nestane. To je jen konstatování predikce s takovou mírou pravděpodosbnosti, jako že zítra vyjde slunce. Jinak i bez toho si lze jistě představit, že existuje pár takových co ulehají večer do postele s vroucím přáním, že třeba už zítra, zítra se něco takového „stane“…..Já bych byl tím posledním, kdo by jim jejich přesvědčení bral. Takoví jsou daleko užitečnější když jsou doma modlící se před ikonou Putina s růžencem v ruce, než s krumpáčem v ruce v ulicích. I když upřímně, je otázka jestli tato věkově přísně ohraničená skupina příznivců tohoto stavu, by snad tento způsob považobala vůbec za svůj…

      • vittta

       Tady se o ničem takovém nediskutovalo.
       Možná jste to plácl- ale asi to tady zapadlo jako blbost, leda někde jinde, že by se taková diskuze vedla.
       Na stránkách našich milých krajanů, nebo Berna Posselta, to jste asi tam diskutoval.
       Tam to asi mělo úspěch.

       • embecko

        Teoreticky je to ale zajimava otazka.
        Pokud by Cesi dostali na vyber Nemecko anebo Rusko, pak by, dle meho, ze 99% hlasovali pro Nemecko.
        Ovsem za par tydnu by se ozvaly hlasy, ze nevedeli, ze se vstupem do BRD zde take budou platit nemecke zakony a ze uredni reci je nemcina. Nasledovala by nespokojenost s uprchliky, rozdelovanych do Cech, Moravy a Slezska podle nemeckeho zemskeho klice.
        Za 10 let pobytu v nemeckem hajemstvi by pro setrvani v nemeckem podruci hlasovala uz mene jak polovina a mozna 70% obcanu by bylo pro vstup do CCCP. Lec pozde bycha honiti.

        • embecko

         Samozrejme je tu otazka informovanosti o Nemecku skrze ceska (t.j. nemecka) media. Napriklad o stavajicim mega-prusvihu s ockovanim, kdy nemecky stat selhal na cele care a politici namisto zdravi obcanu resi koalice, jsem v ceskem tisku nezaznamenal ani zminku. Pritom tento skandal rezonuje nemeckym tiskem jiz nekolik dnu. Zrovna ted ctu mainstremovy clanek-vyzvu nemeckym politikum: „Zblaznili jste se? Vedete volebni boj o ockovaci davky?“
         To mas to same, jako s Neckermannem pred Listopadem, anebo jak zminujes „pravicactvi“ u pana Bavora.
         Rusko nestoji zanic, Nemecko je lepsi, ale jako v Nemecku bychom to tu mit nechteli. Jsme pro EU a chceme byt v EU, ale od EU si zakony diktovat nenechame. Jiz dlouhe roky sem pisu, ze ceska taktika chytre horakyne ma sve limity. A cim vice se generace omenuji/ mladnout, tim vice jde o nebezpecnou hru.
         Jsem zvedav, jak dopadne Kamilova prognoza (v pristich volbach vitezi koalice Pirati + ti druzi). Proti bych si tedy rozhodne nevsadil.

         • Medenka

          Pak dozajista musí příští volby vyhrát AfD a vládu sestaví s die Linke, co? Srandisto, jste jak ten AERONET. V USA už měly touto dobou být Clintonová, Obama a Biden v Sing-Singu a vládnout Trump poté co po krátké občanské válce byl New York dobyt kombajnisty z Texasu, kteří na Manhattonu rozvinuli rojnici spolu s artilerií „rudých krků“ z Alabamy – když osvobodili 5th Avenue na traktorech John Deere:-) Tohle nám tu říká „alternativa“ každý den od 6.listopadu.

          Taky si namlouváte že příští volby vyhraje v Německu nějaký příznivec vystoupené z EU?Sněte klidně dál…Já jen, proč to děláte, takhle lhát sám sobě, proč, co vám to má přinést?

          Každý rok idea těch temných let, kdy se lidé pídili, jaký má jeho soused původ a jaký je jeho vztajh k Bohu, jestli ženy chodí pravidelně ke zpovědi anebo jestli děti když něco provedly dostaly ihned dostatečně rákoskou, aby „nerostlly jako dříví v lese“, naprosto vzdaluje – KDO PROBOHA TOHLE DNESKA V NĚMECKU CHCE? Snad jen pár pantátů, co by mohly se svoji prostatou zatloukat hřebíky a ne vést Volksturm na barikády….:-)

          O Německu toho, zdá se moc nevíte, anebo žiijete v jiné dimensi než je současné 21.století, v nějakém preromantickém wertherovském skanzenu:-) Podívejte se na preference a jaké hodnoty vládnou v Německu, od CDU, přes SPD až po Die Linke budete mít 70% shodu s přijímáním migrantů, podpora EU a Euru na stejné úrovni a když k tomu připočtu Zelené, kteří asi vyhrají příští volby, máte tu sufražetky v podobě nových Gret, které víc než chlap vzrušuje bezuhlíkoví ekonomika, pomoc utlačovaným lesbám v Indonésii a když budou mít zájem o sex, tak snad jen v polyamorickém svazku dvou leseb a jednoho transvestity.

          Junge Frauen in die Politik! Vernetzungsprogramm der Grünen und der Grünen Jugend Niedersachsen

          co jim říkáte? Politika pro mladý holky je spolehlivější než antikoncepce. Naši fotři se báli holku pustit na školení…Pche. Tady z Z TOHOTO ŠKOLENÍ – si přinesou namísto prvních sexuálních zkušeností namísto toho dovednosti, jak agitovat za genderovou rovnost a kde nahlašovat sexuálnímu obtěžování:-)

          Etappe: Workshop: Argumentationstraining für Frauen (3./4. April 2020)
          Sicheres Auftreten und die eigene Position überzeugend rüberbringen: Gerade Frauen geraten insbesondere in gemischtgeschlechtlichen Zusammenhängen oft ins Hintertreffen. Mit Hilfe eines Methoden-Seminars wirst Du darin unterstützt, dein (non-)verbales Kommunikationsverhalten zu reflektieren und selbstbewusst Aufzutreten.

          P.S. vittta – O hypotetickém výsledku referenda o připojení ČR k Rusku a naproti tomu, kdyby bylo jen z těchto dvou možností, naproti tomu volbě o připojení k Německu (kolik lidí by asi tak hlasovalo pro jakou variantu), jsme se tu bavili s Janou a ohem před nedávnem, jen to teď nemohu za Boha najít.

          • Kamil Mudra

           Nevím proč by mělo být referendum o připojení k Rusku (či komukoli jinému). Pokud by však otázka zněla: „Chcete mít dobré obchodní a kulturní vztahy s Ruskem?“ pak věřím tomu že by většinová odpověď byla „Ano“.

          • Kamil Mudra

           „Jsem zvedav, jak dopadne Kamilova prognoza (v pristich volbach vitezi koalice Pirati + ti druzi).“/sax/
           No, povolební koalice s ANO by mne vůbec nepřekvapila. Tedy pokud by se nerozhodli trucovat a nebo nedali dohromady dostatek křesel s celým tzv. demoblokem pro koalici vládní. Myslím že se najde dost lidí ochotných dát jim hlas už jen proto že doposud ve vládě nebyli s mylným pocitem že „horší už to být nemůže – tak je vyzkouším“. Jenže může a když to tak dopadne tak i bude.

          • embecko

           “ „Chcete mít dobré obchodní a kulturní vztahy s Ruskem?“ pak věřím tomu že by většinová odpověď byla „Ano“.“
           No a ted si predstav, ze by otazka znela: „Prejete si slusneho prezidenta, za ktereho byste se nemuseli stydet?“
           100% Anooo!!! :o)

          • Jana

           Se mnou tedy rizhodně ne – aspoň si nevzpomínám, že by se tu na toto téma někdy diskutovalo.

          • Kamil Mudra

           Nojo. Jenže ta tvoje otázka je abstraktní. Zkus do ní dosadit jméno a hned se ta procenta změní. Ale Rusko je konkrétní.

          • Medenka

           Otázka je co je to to „jen s Ruskem za chrbtom“… Podle mého nějaké konfederace jako s Běloruskem. Takže dle takové jako být nějaká zapadoceska gubernie. Cesky Lukašenko by jezdil do Kremlu ptát se co smí podepsat. Nevím, ale „za chrptom“ jsme je už raz mali.. A je jen navázal na to, jak by podobně referendum asi tak dopadlo.

          • Kamil Mudra

           „Podle mého nějaké konfederace jako s Běloruskem.“
           Podle mého to už není „za chrbtom“ ale přímo po boku. Mít někoho „za zády“ (většinou se tím myslí někoho silného) pro mne znamená že s ním mám natolik dobré vztahy že mohu počítat s jeho podporou v nějakém sporu, či pomocí ocitnu-li se v nouzi. Ale není v tom obsažena žádná podřizenost či požadavek na shodné postoje bez výjimky k čemukoli.

          • embecko

           „Nojo. Jenže ta tvoje otázka je abstraktní. Zkus do ní dosadit jméno a hned se ta procenta změní.“
           Jenze tva otazka je abstraktni uplne stejne, zkus si za Rusko dosadit komunismus, gulagy a KGB a jses na tom jak se Zemanem.
           Ale abychom se drzeli tematu: Dle meho je naladeni ceske spolecnosti jasne prozapadni (proevropske, pronemecke atd.).
           Tim „jasnym naladenim“ mam na mysli, ze jde o prevazujici cast spolecnosti, odhaduji 3/4 a vice.
           Vittta psal u pana Bavora velmi hezky, ze spousta lidi se ma za pravicaky, ale kdyz se jich zeptas, co to znamena, tak nevedi.
           Tohle je obecna lidska vlastnost…nedavno o tom vysla zajimava knizka („Kratke a dlouhe mysleni“ se to myslim jmenuje), kde autor vysvetluje, ze nase zakladni rozhodnuti delaji „kratke spoje“, na emocni a nikoliv faktograficke bazi. Tohle se dale rozpracovava pomalu, s argumenty, ale uz samozrejme ve smeru rychleho prvotniho rozhodnuti.
           Zkus se vcitit do prumerneho Cecha a odpove si: Zil bys radsi v Amsterodamu, anebo Vladivostoku?
           Emoce rikaji, ze Amstrac, to jsou bary, kola, trava, holky, galerie, grachty, blondyny, plachetnice. Vladivostok evokuje led a zimu, vojenskou flotilu, Cinany a Japonce, zasnezene baraky s kouricimi kominy, BAM a mafii obchodujici s auty a drevem.
           Nejakymi no-go zonami, uprchliky v milionech, ci rozvratem statu nikoho nepresvedcis. Lide vidi Evropu-Neckermanna a zbytek videt nechteji, ci dokonce nemohou. To mas skoro desitky generaci, co koukaly pres plot na Viden, Pariz, Rim…tohodle se snad ani nelze zbavit.

          • Kamil Mudra

           „…zkus si za Rusko dosadit komunismus, gulagy a KGB“
           Tak to už bych si stejně mohl za Německo dosadit nacismus, koncentráky a SS. Ale s tím že je naladeni ceske spolecnosti jasne prozapadni souhlasím. Pořád je v nás holt zasuté to „odříkaného chleba největší krajíc“ způsobené tím že jsme si těch čtyřicet let nemohli západ bez problémů prohlížet. V současnosti zas dělají média všechno co mohou abychom si neprohlíželi východ a hlavně ne to Rusko. Jenže dnes už máme internet a tak i zápecník se může po světě rozhlédnout.
           A takovou fotku jakou jsi vyvěsil můžeš udělat i v okolí Amsterodamu :-)
           Kdybych se měl někam vystěhovat tak už by to do města nebylo ale jinak mi přijde Vladivostok jako docela příjemné místo pro život.

          • vittta

           Jasně že ne, Jano.
           Měděnka si to plete- o tom tématu disktoval na blogu „Heim im Reich“, a vystupoval pod nickem Konrad Henlein.
           S ním nadšeně diskutovali nicky K.H.Frank a Reinhart Heydrich.

          • Medenka

           máte krátkou paměť, Jano, nebo jen jako vittta – prostě nemluvíte pravdu. Má, na rozdíl od modelek, krátké nohy. Přitom to připojení k Německu, byl váš nápad –

           https://janica9.wordpress.com/2020/12/10/andrej-danko-prezident-zeman-je-kral/#comment-92566

           Já to komentoval toliko faktograficky, jako vždycky:-)

           „no, minimálně by tu vzrostly platy a důchody o 300%. Ale jestli chcete ještě něco „lepšího“ zkuste se podívat dále na Východ. Kdybychom se třeba připojili k Rusku jako před pár lety Krym. musely by české mzdy naopak klesnout o 60%, v případě sloučení s Maďarskem o 35% a Polskem o 20%.

           Otázkou je, kolik by případné referendum (varianta A – Německo. anebo B – Rusko.) podpořilo v referendu lidí. Já si ale myslím, že je úplně jedno, s kým jsme nebo nejsme v jednom státu (pakliže jsme členy EU), už jsem to tu psal. Politici tu vůbec nevládnou tak, že by mohli zásadní věci měnit. PROSTĚ NEMOHOU, protože jsme součástí EU a platí tu několik zásadních smluv (Lisabon, Schengen, Maastricht) jasně KODIFIKUJÍCÍ naše státo-právní uspořádání – a dále – jsme se zavázali svým podpisem k dodržování mezinárodních smluv, které znemožňují takříkajíc „změnu režimu“ ve smyslu nastolení nějaké formy kolektivistického národního souručenství – abych tak řekl, které by přestalo respektovat lidská a občanská práva – anebo – např. nedotknutelnost soukromého vlastnictví – PROSTĚ NEUMOŽŃUJÍ.“

          • Kamil Mudra

           Lidská a občanská práva vlastních občanů přestala být v EU nejviditelněji respektována v okamžiku kdy její vedení dopustilo aby členské země mohly být zaplavovány kuturně nekompatibilními novodobými nájezdníky a ještě je podporuje v prosazování pravidel která si přivezli sebou, aniž by si k tomu od svých občanů vyžádala souhlas.
           Ona nedotknutelnost soukromého vlastnictví se absurdně projevuje i tak že lid, který zdědil svou zemi po předcích, může jen bezmocně přihlížet tomu jak je jeho dědictví, doslova pod nohama, rozprodáváno cizincům kteří projeví zájem.

          • Medenka

           rozprodávána je těmi dědicy, Čechy co jak jsem kdysi hanlivě psal, pro zapadlou pětieurovku vytřou svou bílou košilí desetiletou špínu v koutku pod lavicí, jak se po břiše aby ji vytáhli zapadnou z rohu pod lavicí plazil….

           Kdo vlastní původní chalupy v Sudetech? V mnoha případech Němci, jak se k nim dostali? Koupili je. Kdo jim je prodal, čeští nájemci, co je získali od státu legalizovanou krádeží. Jaký je tedy recept? Zakázat Čechům prodávat vlastní majetek cizincům? Takové omezení je nejen protiústavní, ale hlavně jde proti individuálnímu zájmu majitele. Majitel – je svébytné individuum co sleduje své ryze soukromé zájmy. Drzost, s jakou by jim bezzemek měl diktovat, jak smí se svým majetkem nakládat (komu a kdy ho smí prodat), jsme tu už jednou prožili. Vyústila do totálního znárodnění i těch samotných domů domečků a malých políček – aby se náhodou nějaký holoprdelník neurazil. že někomu snad po tomto třídně-majetkovém puči ještě někdo zbyl, kdo by neměl zadnici stejně holou jako má on sám.

           V každém případě je zajímavé uvažovat, jak byste chtěl „nacionalizovat“ nájetek aby ten nepřišel do „cizích“ (= špatných rukou) to by totiž muselo být provedeno na stejném principu – jako byla ARIZACE MAJET,KU. Čechy Čechům = stejný princip – Židé nesmí vlastnit …Jen by z možnosti vlastnit majetek byli krom těch samotných Židů vyloučeni i všichni ostatní (Nečeši). No zkuste to navrhnout nějakému „svému“ poslanci. Třeba vám to ta ANS, co dostala v min. volbách 0.0074% hlasů zařadí do svého programu. SPD by si to, vzhledem k aktivitám pana Okamury nejspíš nedovolila. On sám zprostředkovává koupi českých aktiv zahraniční (japonské nebo korejské) klientele.

           Jeden z EU zákonů je volný pohyb majetku, kapitáli a osob. Vy navrhujete absolutně protizákonnou, principiálně zločinnou proti pravidlu – volnosti – věc, která nejenže by nerespektovala mezinárodní právo, tvořené pravidly EU, ale jak jsem řekl, ani základní lidské právo – právo vlastnické na svobodnou disponibilitu se svým majetkem. Je to nápad, jako chtít v době náboženské purismu, poviolit mhožeství a gruppensex. Buď je to projev absolutní nesoudnosti až osobní míry fanatismu, anebo jen rétorická provokace?

          • Jana

           ad: Medenka 6.1.2021 – 9.26
           Tak nevím – děláte to schválně, nebo nerozumíte? Opravdu, nebo úmyslně.
           Komentář, na který odkazujete znamenal jediné – odmítnutí každého „připojení“ a myslím, že jsem se jasně vyjádřila pro mnou nově přidanou variantu C, což nebylo o žádném připojování, ale o obnovení – lépe počátku obnovování- státnosti a suverenity ČR. Protože dnes fakticky nemáme ani jedno ani druhé.
           Zdá se, že s fakty zacházíte tak, že s původním příspěvkem mají nakonec pramálo společného.

          • Kamil Mudra

           „rozprodávána je těmi dědicy“ Souhlas – až na to „y“ :-)
           Ale já jsem tím myslel rozprodávání státem – potažmo obcemi. Nicméně – pokud by to bylo v mých silách, zakotvil bych v ústavě veškerou půdu na úzení státu coby neprodejnou zahraničnímu vlastníkovi, včetně té co je pokryta vodou či porostlá čímkoli. Možný by byl pouze její pronájem, byť třeba pod objekty určenými k rodinnému bydlení (případně k rekreaci) a přilehlou zahradou jen víceméně symbolický – jak se říká „za hubičku“. Což by platilo pro všechny domácí (myšleno občany ČR) bez(!) jakéhokoli etnického rozlišování. U zahraničních subjektů a ploch určených k podnikání bych při stanovení výše nájmu samozřejmě přihlížel k tomu aby z toho státní pokladna něco měla. Tak se totiž chová rozumný hospodář, který hledí do budoucnosti. I státní grunt je grunt. Jenže, jak správně podotýkáte, „jsme se zavázali svým podpisem k dodržování mezinárodních smluv které to PROSTĚ NEUMOŽŇUJÍ“ dokonce ani kdybychom, nějakým zázrakem, dokázali vygenerovat vládu která by k něčemu takovému měla vůli.

           „Vyústila do totálního znárodnění i těch samotných domů domečků a malých políček – aby se náhodou nějaký holoprdelník neurazil.“
           Pokud tím myslíte ČSSR, tak by mne opravdu zajímalo kdo vám takový nesmysl nakukal. Vyskytl jste se vůbec někdy na na venkově za socíku? Minimálně devadesát procent lidí tam bydlelo ve svých (neznárodněných) domcích a chalupách, plus se tam ještě vyskytovalo hafo chalup které patřily městskému obyvatelstvu co na nich trávilo víkendy a dovolené. A k mnohé z těch nemovitostí ještě patřily pozemky na jakých by šikovný samozásobitel uživil rodinu. No a do toho ještě přibývaly soukromé domky které stavěli „starý pro mladý“ jež jim stát nejen že neznárodnil ale ještě jim na tu stavbu poskytl výhodnou půjčku.

           „Jeden z EU zákonů je volný pohyb majetku, kapitálu a osob.“
           EU se chová jako náhončí kapitálu který nebere ohled na drtivou většinu svých obyvatel. Hraje si na superstát ale zatím není schopná zajistit bezpečí a klidný život nejen svých jednotlivých obyvatel ale ani svému členskému státu jak vidno na př. Řecka čelícího Turecku. Řízení z Bruselu se ukazuje v mnoha směrech neefektivní, často až škodlivé a působí spíše rozkladně. Svoje řídící tahy zdůvodňuje falešnou morálkou často zcela odtrženou od reality.

          • Medenka

           takže jsme se bavili o tom, co by bylo, kdybychom se měli stát x tou spolkovou zemí (a co by to třeba přineslo, kdybychom se měli stát částí jiného státu, mnozí Češi nenávidí Němce a milují Rusy, pro tento historicko-ideologický imperativ jsem za protipók této volby zmínil právě je) anebo nebavili?

           A můj tehdejší příspěvek byl stejnou spekulací, jako byla ta vaše, nikdo vám přece nepředhazoval, že jste to mylslea vážně…Tak proč to zapírat? Třeba někdy napíšete, že jste můj nick nikdy nikde nepotkala a nikdy se se mnou nebavila..Je pak otázka, jestli se má smysl ohrazovat a zkoušet pak na vás vůbec reagovat, když popřete vše, co snad se (vám) nehodí, Ale to je poučení pro mne. Nic víc, zapomeňte na to.

         • vittta

          Já nevím, mě to také připadá nereálné, jako Kamilovi.
          Je to samozřejmě příklad, ale to je výběr ze dvou zel.
          Fakticky by záleželo, co by kdo nabídl, a jak by se u toho tvářil- ale tobě jde asi spíše o to, jak by to dopadlo, kdyby se hlasovalo TEĎ.
          To má periodický charakter, Rusko má u nás podporu asi 35-40%, což je obrovské číslo, které by těžké někdo tipoval ještě před 25 lety.
          Německo má u nás podporu o hodně menší, ale zase se hodně vypráví, o tom, kolik berou, a tyhle kecy.
          Ale na rovinu ti řeknu, NEVÍM, jak by to dopadlo, ale skóre by dle mého bylo- možná překvapivě vyrovnané.
          Pro Rusko pro mazaného Čecha mluví hlavně to, že Moskva je koneckonců daleko, takže to tady někomu hodí na krk, a nebudou mít na nás čas- zatímco Němčouři jsou hned vedle, a jejich pojetí je hodně takové…únavně pořádkové.

          • embecko

           Jiste je to jen teorie a kazdy z nas muze vychazet jen ze dvou zkusenosti: Jak vypadaji nejake podobne pruzkumy (nespokojenost s EU a pod.) a jaky nazor na to ma nase okoli.
           U pruzkumu je problem v tom, ze media jsou proevropska a tak se jako cert krizi vyhybaji myslence, ze by se zeptala lidi treba na to, jestli povazuji Rusko za ne/pritele. Anebo jestli s ni chceme mit dobre vztahy (viz Kamil vyse).
           U znamych je zrada zas v tom, ze bud rikaji neco jineho, nezli si mysli, anebo ze kazdy z nas zije v jinem okoli (a tady se muzou nazory lisit treba uz jen tehdy, kdyz se zeptas nekoho z jine hospody/ ulice).
           Takze jiste, je to debata o hovnu, ale ja za sebe mohu rici, ze se stykam s lidmi, jez jsou natolik proevropsti, ze kdybys je postavil pred volbu Nemecko, anebo Rusko, tak z 99% sahnou po Nemecku.
           Ze by se pak divili a chteli do Ruska, to bych sem nepletl.
           Tretim zdrojem informaci jsou diskuze pod clanky a tam to vidim tak ze 3/4 „pro Nemecko“ a mozna 10% „pro Rusko“.
           Cesi v podstate nechteji nikoho ciziho (viz katastrofa Robejska), na druhou stranu dokazi prijmout (z poloviny) reknemez „nestandardniho“ slechtice z ciziny (Knizete).
           Existuje takovy vyrok „Ten je náš!“ (ve smyslu: i kdyz neni odtud, patri k nam) a tady je situace opravdu nevyzpytatelna.
           Podle meho je spise nase Merkelova, nezli Putin.

          • Kamil Mudra

           Dobrý příklad toho jak se rozchází teorie s praxí.
           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-silvestra-jsem-nepotkal-nikoho-hlavni-zbran-proti-covidu-nefunguje-136138#dop_ab_variant=0&dop_req_id=Brz4nGfSag8-202101061009&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
           Aniž bych hodnotil zda je to v tomto konkrétním případě správné či nesprávné, vyvolalo to ve mě opětovné zamyšlení nad tím, že taková občanská neposlušnost/nespolupráce, by mohla být účinnou strategií proti prosazování leckterých evidetně škodlivých trendů či pravidel prosazovaných „shora“, protože Češi umí být v nedodržování nechtěného velmi vynalézaví. Bohužel je tímto národním potenciálem většinou plýtváno na pitomosti a jindy bývá zcela opomíjen – v obou případech k naší škodě.

          • embecko

           „Češi umí být v nedodržování nechtěného velmi vynalézaví.“
           No a to jsi narazil presne na ten zakladni rozpor: Cesi nemaji radi, kdyz jim nekdo rika, co maji delat, ale presto jsou proevropsti, a to aniz by tusili, co to znamena.
           Do trasovani se nechteji prihlasit, nebot by tim ohrozili svoji karieru a vztahy, ale kdyz zatajis takovou skutecnost na Zapade a zjisti se to, odejdes s podminkou a zapisem v trestnim rejstriku. A to bez pardonu a behem hodiny.
           Ja tu nic nehodnotim, jen upozornuji na to, ze ceske volnomyslenkarstvi nejde s totalitnim Zapadem dohromady.
           A ze by to slo uhrat na chytrou horakyni, to si do budoucna take nemyslim.
           Zapad je ve velmi velke krizi a proto prijdou rozhodna opatreni (nikoliv v dusledku akcnosti bruselskych elit, ale vynucene, jiz zkratka nebude zbyti)….tedy se na stole objevi i ta dnes absurdni otazka: Radsi Nemecko, nebo Rusku?
           Davam tomu 3-5 let? Nejvice…

          • Jana

           A proč ne oboje – Rusko i Německo? Obecně Východ i Západ? Ovšem ve formě spolupráce.
           Jediný problém je, že Německo (a obecně Západ) tu spolpráci vidí a vidět vždycky bude ve formátu „pán a poddaný“ (samozřejmě slovně zabalený do pozlátka spolupráce:).

         • vittta

          Ještě k těm Pirátům…
          Oni se netváří politicky NIJAK, což okopírovali od Babiše.
          Když se zeptáš jejich voličů, proč je volí, řeknou, že to je mrda, a že jsou pro gandžu, a prostě že to je taková hustá síla…vím, já se ptal.
          Ovšem Piráti sami o sobě jsou pro prdel, že to ale myslí se sesazením Babiše vážně, tak se spojili se STAN, což byla ještě docela nedávno pseudopravičácká minipartaj typu TOP09.
          Takže budou oslovovat napříč spektrem, podle mě se politicky nevymezí, leda po volbách.
          Babiš volby vyhraje, na to bych si vsadil, ale otázka je, jak hodně.
          30% mu v tom smyslu nemusí stačit.
          Okamura jedná jako idiot, trojspolek kolaborantů o něm stát nebude, a dvoublok negromilů také ne, a on o ně také nebude stát.
          Takže kdyby byl chytrý, v této době by se také nevymezoval
          Něco by sem tam plácnul, že vláda dělá blbě- ale jinak spíše držet téma, negři, EU, Biden a tak- ke Kovidu se vyjadřovat spíše vlažně.
          Teď co se stane, či může stát.
          Já mám dojem, že se zde obchází zákon.
          Tam si dohodnou nějaké poslance, podle síly, a jakmile se dostanou do sněmovny, tak se hned rozpadnou, ale HNED, cíleně.
          No a budou tam zase TOP09, Stan, Piráti, ODS, KDU-vítězný Babiš, Okamura- a možná komunisté, ČSSD či Trikolora.
          Tak kdo se s kým vlastně může dohodnout?
          Jim vlastně to opoziční koryto může i vyhovovat, jde jim jen o tom, se TAM dostat.
          Vládu přenechají Babišovi, už jen proto, aby měli opoziční tíma- prostě jaký je Babiš vocas.
          Ovšem…co se stane, kdyby se do sněmovny nedostala ani Trikolora, ani KSČM, ani ČSSD…
          Také se tam ale nemusí dostat trojspolek, dvoublok uspěje, STAN vsadili dobře, a média jim přejí, resp. na STAN se dneska sází jako na nástupce TOP09.

          • Kamil Mudra

           Píráti teď maji starost že by mohli STANu posloužit jako výtah do sněmovny a sami na tom tratit skrze kroužkování.
           Přemýšlím nad tím kolik asi jejich potenciálních voličů ví o tom, že obě strany mají v programu co nejryhlejší přijetí eura.

          • vittta

           „Nikdo“.
           Voliče- hlavně Pirátů- to nezajímá.

          • embecko

           „Tak kdo se s kým vlastně může dohodnout?“
           Ten, kdo uzna Babise za neschopneho az nebezpecneho…a vem jed na to, ze jim to spousta lidi skousne, po takove letite masirce by ovsem nebylo divu.
           Tema v zadnem pripade nebude „pro-Evropa“, to by bylo prilis nebezpecne…zvitezi rozum, slusnost, budoucnost, vzdelani, cestovani, stabilita, korupce, boj proti extremismu (kdo by byl proti?).
           A tematem nebude ani anti-Babis a anti-Zeman, protoze ti jsou uz obsazeni ve vyse uvedem vyctu slusnych a pozitivnich hodnot.
           A lide budou tvrit, ze to museli hodit Stanu, protoze nebylo koho volit…stale dokola to same…
           Nicmene kopulace ultralevi Pirati + ultrapravi Stan je zajimava a jeste zajimavejsi je, ze to volicum ani jednoho uskupeni nevadi. Tam musi byt ve hre nejaka nadprogramova obezlicka a netusim jaka (a nejen ja, ale i promovani politologove tapou).
           Vem si treba, ze antikomuniste voli komunisty (Piraty)…treba vubec nevi proc, ale neco tam byt musi…mozna ze staci, ze se oblekaji tak, jak to nemeli komunisti radi? Anebo ze maji uces, ktery komunisti pranyrovali? Treba i to staci….ovsem pak je mozne uz uplne vsechno a psat stranicky a volebni program je ryzi ztrata casu.

          • Kamil Mudra

           Proboha! Zeman „nečekaně vyhlásil termín sněmovních voleb na 8. a 9. října 2021“. To jako že nikdo mimo Zemana neví že se parlament volí na čtyři roky a neumí počítat? Nějaký ten měsíc sem nebo tam – proč se tím zabývat když si občan nepamatuje více než čtrnáct dní dozadu? A co staré známé: „Volební kampaň začíná týden po volbách.“, pokud by to s tou pamětí bylo jinak?
           Samé žvásty. :-)

          • Janika

           Zrovna jsem o tom četla, neni to bezvýznamné. Jde o financování volebni kampaně – odteď se všechny výdaje všem započítávají a limit nesmí překročit. A Babis jako premiér je stále na očích a v médiích, takže má výhodu. Takový ďábelský plán Zeman vymyslel :-).

          • Kamil Mudra

           Aha. No vidíš. Já se tak soustředil na to „nečekaně“ že mi ta finanční stránka nějak „vysublimovala“ i když to tam píšou. Tak jo. Nebyl to žvást a jestli to Zeman udělal s tímhle záměrem tak je vidět že mu to ještě svižně myslí. :-)

          • Peter Matej

           Idú voľby v ČR,bude veselo!Aj na Covid zabudnete!
           Som zvedavý či a kto prvý osloví slávnu f.DOMINION z USA a komu táto f.poslúži.Niečo mi hovorí,že Babiš to nebude.Nedovoľte to!A nedovoľte ani žiadne korenšpodenčné hlasovanie.
           Vo Washigtone je podľa ruských webov tiež veselo.Trumpisti berú šturmom Biely dom a bojujú s políciou.

          • Peter Matej

           oprava:…berú šturmom Kapitol,nie Biely dom.Podľa posledných správ hho užaj dobyli.

          • embecko

           „Podľa posledných správ hho užaj dobyli.“
           Samozrejme tam tech par lidi pustili, jakepak dobyli :o)

          • vittta

           Fakt že jo, dokonce se tam střílelo.
           Pochopitelně je to nechutné a nezákonné.
           Jak vypadá odpor chutný a zákonný jsme viděli v činnosti hnutí BLM, která dojala evropské sluníčkáře až k slzám pravdy a lásky.

          • Peter Matej

           Embéčko!
           Vaša predstava o „vpuštění“ pár lidí ma zaujala,lebo to čo čítam a vidím na videách je, že trumpisti prelomili zábrany,pretrhli kordón policajtov a v súčasnosti sa bojuje (demonštranti vs.policajti)priamo v budove kongresu.Boli povolané policajné jednotky štátu Virgínia a 200 príslušníkov Národnej gardy.To podľa mňa nevyzerá pokojné „vpustenie pár lidí“.Jedna žena postrelená do hrudníka.
           Aby bolo jasné,ja si žiadne krvipreliatie neprajem.Trump ako sa zdá už cúva a keď ešte pred pár hodinami demonštrantov burcoval do boja,tak teraz ich už vyzýva k pokoju.

          • embecko

           „Vaša predstava o „vpuštění“ pár lidí ma zaujala“
           Samozrejme je tam pustili, aby je pak mohli ukazat v televizi, co sis myslel jineho?
           A ze na obranu Kongresu dokazi povolat za 2 hodiny 200 prislusniku domobrany a nejake policajty? Neblazni…
           Donik je vyrizenej od doby co propustil Flyna a predstava, ze ma nejaky tajny plan, ktery plni, je fantasmagorie.
           A lide to vidi a za Donika se uz nikdo nepostavi…a to proto, ze jednoduse selhal a nesplnil, co slibil (mohl-nemohl, to neni rozhodujici).
           Konecne rapublikani na Floride provedli demokratum (Al Goremu) to same- jednoduse mu nezapocitali hlasy s tim, ze je to zbytecne :o)
           Donika ted dodelavaji medialne a nebude to tak dlouho trvat a Donik zmizi ze sceny uplne. I kdyz hned zitra to nebude, to totiz slibil dodat finalni dukazy o podvodech :o)
           Donik prohral a ted stoji jak kul v plote, nikdo ho nechce…

          • Jana

           Už jsem tu asi před dvěma dny dávala odkaz na prognózy Ruska, USA, Číny, EU a Velké Británie
           ..https://kob-forum.eu/analyza/svet-v-roce-2021-prognozy-igora-panarina/
           Budoucnost USA v roce 2021, to je občanská válka. Zde není nejmenších pochyb. Pokud vyhraje Trump, bude to občanská válka nižší intenzity. Řekněme na druhém stupni z deseti. Guliani mimochodem řekl, že pokud zvítězí Trump, s Antifou a dalšími se vypořádají během pár dnů.
           Pokud zvítězí Biden, občanská válka bude na osmém stupni z deseti, což znamená rozpad USA, který by proběhl už v příštím roce. Trumpovi by se mělo podařit v případě vítězství udržet USA pohromadě. Pokud ne, vzniknou nové státní útvary, přičemž hlavní roli bude hrát Severoamerická konfederace založená Texasem.
           Takže na výsledek si musíme počkat do 6. a 20. ledna, ale v příštím roce se tak jako tak USA občanské válce nevyhnou. Otázkou je pouze její intenzita.

          • embecko

           KOB jsou pomatenci, zadna obcanska valka nebude. Obcas nejake strilecky urcite, ale Americane jsou narodem bojovniku a tak je tohle u nich normalka, na rozdil od Evropy.
           KOB tvrdil, ze Trump musi zvitezit, ze je to dane…a kdyz nezvitezil, tak se z toho vykroutili tim, ze sice nezvitezil, ale vyhral. Jako male deti…
           USA jsou ve svem druhu svebytne obcanske valky uz od sveho vzniku- vzdyt takovy je kapitalismus z postaty. Ale ve svem druhu obcanske valky, coz je pro USA stav miru, norma, pro Evropany nepochopitelne. Ale ze by se to tam rozvratilo, vznikly fronty a doslo k bojovym synchronizovanym akcim, to ne.
           Ale jiste, KOB rika „otazkou je intenzita“…tak ted maji radost, ze obcanska valka zacala v Kongresu…a pritom jen pred kamery pripustili par nestandardnich osobnosti, ktere, kdyby chteli, rozprasi behem 5 minut. KOB je vyjadrenym pranim ruske myslenky, ideova vychova k vlastenectvi. Nic proti KOBu nemam, to je jejich vec, ale vydavat jeji zavery za objetivni popis (analyzu a prognozu) je nesmysl.

          • Jana

           To byla prognóza uveřejněná k 31.12., takže napsaná musela být ještě dřív (překlad apod.) Prognózou je nazvaný ten článek a já si na něj vzpomněla jen pro takové jakoby „načasování“..

          • vittta

           A tady z našich luhů a hájů- Trump zničil svůj odkaz.
           A zostudil Ameriku.
           Ameriku podle zostudily zfalšované volby, a Trump těžko mohl mlčet.
           Tohle ovšem byla chyba, především tam byli mrtví, kteří se Trumpovi „přišijí“.
           V každém případě je vidět, že volby nevyhrávají občané, ale – a nyní POZOR, aktivisté, zaštítěni médii a silovými finančními skupinami.
           Ano, tak málo stačí na to, aby se volby daly zfalšovat v tak obrovské a vyspělé zemi.
           Svým způsobem se ale volby dávno stejně kupují, jako za Římského císařství.

           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-trump-znicil-svuj-odkaz-a-zostudil-ameriku-136436

         • Medenka

          Moje rodina přišla o rodinný dům, konkrétně vilu. Neřekl jsem, že každý rodinný dům byl vyvlastněn. Ale byly to vesměs hospodářské usedlosti sedláků nebo vilky které obývaly tehdejší elity, ne tedy třeba i za první republiky bohatý umělec komunistického svetonázoru (jak už to tenkrát mezi umělci chodilo a to i ve své naprosté většině – i na thdy demokratickém západě).

          Nechtějte mi vysvětlovat, že se má rodina měla za komunistů dobře, a že to vše co podstoupila (včetně nucené deportace z vlastního domu) bylo vaše pojetí spravedlnosti a pro nás vlastně dobrodiní, mající za cil „moralizující nápravu“ že úspěch a hmotné bohatství se od komunistů neodpouští. To bych pak mohl jít třeba jako Žid zkoušet se bavit na nacistickém webu o tom, jak vidí problém „ras“, očekávaje oponenturu, že když jste byl „vobyčejnej Arijec“ a nepletl se do politiky (častý argument komunistů, že kdo se nepletl do politiky v období totalitní vlády KSČ – nic špatného se mu nemohlo dít) nemohlo se vám za vlády nacismu v Německu nic politicky motivovaného stát.

          Samozřejmě, máte právo myslet si, že je špatné přiznat majetková práva vlastníků půdy jen proto, že když nejsou „naši“ – jsou AUTOMATICKY nepřátelé. A proto ho nepřiznat ani „našim“ protože ti by se nechali zlými západními zbohatlíky uplatit a zdradiili by „vlast“ a ještě za valuty by výhodně prodali . Všechny tyto paušalizace a vyvolávání nenávisti „cizáky“ počínaje a „zbohatlíky“ konče, v režimu, se kterým cítíte znanou afinitu, vedla k milionům mrtvých a ještě většímu množství perzekvovaných, je nejenže trestuhodné proti těm nejbazáljším celoplanetárním zákonům daným chartou OSN – ale hlavně, jestli opravdu znáte tu „naši“ společnou minulost, pak je to jen recidiva co už dnes nikdo neumožní. Lidé s těmito názory (omezit lidská práva, a nejen ta majetková) na záklladě etnika, náboženství, třídy anebo politického smýšlení – jistě stále nadále existují, ale jsou dnes V NAPROSTÉ menšině, je to prostě extrém. Je do značné míry formován věkem a stavem, kdy zhroucení totalítmího východního komunistického bloku tito lidé vnímají jako svoji osobní prohru a chtěli by svůj třídní boj znovu vybojovat ve svůj prospěch, aby se stali opět „vítěznou“ třídou s tou společenskou prestiží jakou měli dříve třeba dělníci, protože teď (nejspíš po právu) se cití být lidmi nižší kategorie. Být svobodným individuem a občanem jim, zdá se, sama o sobě k naplnění sebevědomého a spokojeného života, nestačí

          Takže díky za „poučení“, ale dnes už opravdu diskusi s vámi ukončím…

          • Kamil Mudra

           Neřekl jste že „každý“. Použil jste slovo „totální“ jehož význam je: úplný, bezvýjimečný, naprostý. Protože vím že tomu tak nebylo, oponoval jsem vám a podložil to snadno ověřitelnými argumenty. Kdybyste místo toho řekl: „Moje rodina přišla o rodinný dům, konkrétně vilu.“ nepřel bych se s vámi protože vím že k tomu docházelo a vaše rodina nebyla sporadickou výjimkou.
           A už vůbec nemám nejmenší potřebu vysvětlovat vám že se vaše rodina měla za komunistů dobře. Vaši rodinu neznám a tedy nemám možnost to posoudit. Přijít o dům je zlé a vaše roztrpčení zcela chápu protože bych to cítil stejně a moralizování toho druhu které mi podsouváte by se i u mne minulo účinkem.
           Naše diskuse ale nemá smysl pokud nadále hodláte plýtvat slovy na různé vaše představy o tom co si jak myslím a pak s tím polemizovat. Pokud se k ní ještě vrátíme uvítal bych více konkrétnosti a méně představivosti z vaší strany. Většinou je lepší se zeptat (a vyslechnout!) než se jen domýšlet co by asi ten druhý řekl kdyby to řekl a reagovat jako by to řekl.

          • Jana

           Máš pravdu, Kamile, ale mám čím dál větší pocit, že pan Medenka se chce pořád litovat, jak trpěl „za komunistů“.
           Možná by trpěl za každého režimu, pokud by se zrovna nenacházel na „špičce pyramisy“, ale to se týká všech těch notorických stěžovatelů v diskuzích.
           Myslím, že se tu jedno zmínil, že v r. 89 mu bylo 18. Potom ale ta nejhorší léta (první polovina padesátých let) si nemůže pamatovat a pak se řadí k čím dál se zvětšující skupině charakterizují se slovy – čím mladší diskutující, tím víc za komunistů trpěl (přímo téměř mučedník, ale určitě pamětníky jsou ti narozenív r. 1990 a mladší).

           Tím nechci říci, že jeho rodina nebyla znárodněním postižena, ale jestliže si to denně omílá ještě dnes, pak to jednak musel často slýchávat od rodičů (tedy rodina si tu křivdu stále pěstovala a připomínala) a za druhé – on sám měl k dispozici 30 let, aby si konečně větší část života už užil a zařídil podle svého.
           Takže část životu mu, připusťme kazili komunisti, další část si už kazí sám.

          • vittta

           Za komunistů také byla nedotknutelnost soukromého majetku- pokud ovšem nepatřil vykořisťovatelům.
           Dokonce byla i svoboda slova- pokud ovšem někdo neříkal něco nezákonného.
           To je aktualizace pro vás, vy máte děsně v oblibě takové hlášky o EU.
           Pořád dokola, za komoušů přišla o vilu familie Měděnky, po převratu o něj přišli zase sousedé v neexistujících NO-GO zónách.
           Co oči nevidí- srdce nebolí, a proto je Měděnkovi lhostejné utrpení lidí, co MUSÍ žít vedle nepřizpůsobivé a protěžované verbeže, nebo jít pod most, a jiné zase málo zajímá, jak vlastně přišla o bivak Měděnkova familie.
           Musíte mít ale také trošku fištrón, Měděnko, podívejte Karlik Schwarzenberků, ten na socialismu jen vydělal.
           Nebo si myslíte, že nebýt tady socialismus, že by mu někdo sežral jeho fintu a adoptivním fotříkem?
           Ďábel dal- ďábel vzal, plno dnešních miliardářů by bez komunistů tak leda razítkovalo někde v kanclu nákresy silnic, nebo točilo kličkou od soustruhu.

          • kočka šklíba

           Já sice On/reje nečtu ale když se mu tak věnujete neodpustím si poznámku která je nejpravděpodobnější a to, že normálně lže :D .

      • Jana

       Smutný výsledek třiceti let PRAVDY (a lásky), když jste se nedostal dál než k recitování starých primitivních agitek.

       • orinoko

        Velmi doporučuji ke shlédnutí. A establishmentu k zamyšlení, aby přestal vyhulovat světová prasata a choval se autonomně.
        Je to na každém z nás.

   • vittta

    Tady vidíš, jak důležitá je armáda.
    Poláci jí mají- a my jí nemáme.
    Chyba- která se ale dá ještě napravit.
    Na vyzbrojení SKUTEČNĚ českého vojska dobrovolně přispěju odpovídající peníz.

 8. vittta

  Náš cíl- pro štěstí dalších 20 miliard lidí, které planeta uživí.
  Gréta by měla jít příkladem.
  700 000 baků by jí měly na nákup nanokvartýru přispět ekologické organizace!

  • vittta

   Napsal to dobře.
   Jenže spolu mluví dva nerovní partneři.
   Blatný má hlavu na špalku- a Klaus si může vykládat, co chce, a když se splete, nic se nestane.
   Moc by mě zajímalo, jak ty ten hovor vypadal, kdyby to bylo opačně.
   Nějaký systém PES a jeho čísla taková- nebo maková, jsou celkem nedůležitý balsat.
   Podstata je ucpání- nebo neucpání špitálů.
   Jak bude přecpáno- bude po srandě- PES-nePES.
   A připomínám, co mi říkala ta moje od narození kámoška.
   Dělá ve zdravotnictví někde pomalu 40 let- a ještě se nestalo, že by nebylo kam dávat mrtvoly.
   A před svátky se to stalo.

  • J. Hruška

   K odsunu je myslím třeba říct, že byl doprovázen oblíbeným českým heslem „nejsme jako oni“. Tvrdosti s ním spojené byly nepříznivě komentovány a odsuzovány. To mohlo u prostších myslí po čase vzbudit dojem, že nic než nepřiměřené tvrdosti se při odsunu nedělo.
   Druhá věc: Ve svobodnějších dobách bylo místo pro názor, že odsun byl sice nutný, ale utrpěla jím i česká strana.
   Za třetí: Před třiceti lety byla krajanská sdružení vnímána jako bezvýznamná skupina staříků, uřvaná, ale vymírající.
   To, co dneska vidíme udělali z této směsi intelektuálkové, kteří ve snaze prezentovat se jako něco lepšího tak říkajíc „koušou do ruky, která je živí a hladí“.

   • embecko

    A zajimave je, ze z ceske strany neni ale vubec komentovan predchozi odsun Cechu ze Sudet, provazeny stejnymi excesy.
    Kolik to bylo, neco pres 100 tisic lidi? Pak Nemci zabili asi 400 tisic Cechu a my na to konto pomerne decentne tuto 5. kolonu vyhnali?
    Dle meho se ceka jen na to, az pametnici vymrou a pak landsmandsaft uderi…naferovku: vratte nam vsechno, co budeme chtit.

    • embecko

     Tezky clanek o jedne detske tragedii:
     „Mučení pokračovalo dlouhé týdny. „Vyslýchaný se musel položit přes kavalec. Dva gestapáci ho drželi za ruce, ústa ucpali kusem hadru, hlavu stlačili do slamníku. Třetí si sedl na nohy a další bili člověka až do bezvědomí,“ popisuje výslechové metody odbojář Josef Uher v knize Stanislava Motla. Patnáctiletého Oldu bili býkovci s ocelovými kuličkami a rukavicemi vyztuženými plechovými pláty. Jindy ho zase donutili, aby se díval, jak týrají rodiče. „Bylo to hrozné. …Olda tam vydržel necelé dva roky. Když byl vyčerpaný natolik, že už dál nemohl pracovat, posloužil zřejmě pro pokusy. Konce války se tak dočkal ochrnutý a slepý. Marně doufal, že se ještě shledá s maminkou a sestrou, domů do hájovny v Luhu se už nikdy nevrátil. Zemřel osamělý v göttingenské nemocnici 24. srpna 1945. Pochován byl o pět dní později v bezejmenném hrobě na zdejším hřbitově.“
     https://www.novinky.cz/historie/clanek/patnactileteho-oldu-gestapo-nezlomilo-zemrel-vsak-tri-mesice-po-valce-slepy-a-ochrnuty-40296493
     „Nad utýraným Oldřichem Dolečkem se sotva zavřel hrob, když Robert Ritter plánoval zářnou poválečnou kariéru na psychiatrii pro mladistvé ve Frankfurtu. Otmar von Verschuer byl v roce 1949 plně rehabilitován a působil na katedře genetiky v Münsteru. V roce 1952 byl dokonce zvolen předsedou Německé antropologické asociace. „Přejděme tu hrůzu mlčením. Všechno je za námi,“ nabádal při pohledu zpět na válečné roky.“

   • Medenka

    berete za „nepřčimeřenou tvrdost“ i umlácení k smrti, hromadné znásilnění, vraždy dětí (=dítě – dle zákonem stanového nezletilého věku, platného podobně jako dnes, zákonem platným pro r. 1945)

    Myslíte, že čin, který stát se (dospělému) zakjatci, by byl hodnocen jako mučení anebo rovnou zločin proti lidfskosti, který je nepromlčitelný a souzen pak v Haagu, jako v našem, „českém“ případě za nepřiměřenou tvrdost (nesppíš lehce pomíjitelný, trestě zcela nezávadný a jinak akceptovatelný?) – já jen, že pak chtít heslo „nebýt jako oni“, by se pak nejspíš přeci asi jen tak, nepodařilo naplnit….

    • vittta

     Hlavně by se kulturnímu národu jen těžko podařilo, být jako vy!
     Lepší byl v tom smyslu úúúúplně každý.

  • Kamil Mudra

   Je to vostuda. Ale když jsem se podíval do diskuse pod článkem…. ech, darmo mluvit.
   Jak to vypadá v Jizerkách, vittto? Máš ještě před domem kde zaparkovat?

   • embecko

    Vostuda ani ne, taci lide jsou vsude a neni jich zas tolik…ale jsou nejvice slyset, nebot maji sva prava, za ktera jsou ochotni se hlasite zasadit. (To by mohla byt jedna spojnice mezi komunisty a antikomunisty.)
    Tohle je ta skupina, co ze vsech nejvic touzi po evropskych hodnotach. Neboli po konzumu, i kdyz mu rikaji lidska prava.
    Druha zajimava vec je, ze cim vice alternativni skupina, tim vice je na konzumu zavisla. Skejtaci a snowboardaci maji uz i svoje vlastni (super drahe) znacky, prodejny, filmy, hudbu, zkratka cely zivotni styl. A vyzaduji mnohem vice konzumu, nezli mainstream (kteremu se vysmivaji, ze chodi do Lidla).
    Takze dohromady shruto: Priznivci EU jsou konzumentske typy a alternativa je superkonzumentska.
    Z toho lze do budoucna vyvodit, ze o ideje a svobodu rozhodne nepujde. Kdo nabidne vice, ten vyhrava a to cokoliv- od nemoci po nesvobodu.
    Nase vecna otazka s vitttou: nakolik je tahle skupina silna? To uvidime u voleb…osobne ale myslim, ze nejde o pocty, ale o nazorovy vliv a ten tu neni maly.

    • Kamil Mudra

     No, je to smutná ostuda těch co se tam chovají jak je popsáno. Myslím že to dobře vystihuje tahle věta:
     „Dalším velkým problémem je binec, jejž po sobě nechávají návštěvníci, kteří pravděpodobně nikdy nebyli ve volné přírodě a jsou zvyklí z fullservisu cizokrajných rezortů na téměř otrockou obsluhu.“
     Tihle „slušní lidé“ totiž uvažují způsobem: „Není tu koš? Ale má tu být! Tak to není můj problém.“ a odhodí odpadky tam kde zrovna stojí. To že by nebyl žádný problém nacpat je do nějaké igelitky a vyhodit ji cestou domů do nějakého kontejneru namísto toho aby zasírali přírodu jim ani nepřijde na mysl. Není to přece jejich příroda a je na NĚKOM (kdo je za to jistě placený) aby se o ten jejich bordel postaral. Oni jsou tam jen proto aby si užili a ne od toho aby „za někoho“ něco řešili.
     A tenhle způsob myšlení se jim promítá do všeho. Žijí přece v civilizaci kde má všechno na starost „někdo“. Ne já, ty nebo my. Někdo o koho není třeba se zajímat ale je povinen řešit jejich potřeby. A když je řádně neřeší je třeba dát mu to patřičně najevo i kdyby třeba tím že poseru chodník.
     Nakolik je tahle skupina silna těžko říct. Ale souhlasím s tebou že jsou to oni kdo ve velké míře určují trend. :-(

     • vittta

      Já si myslím, že je to i provokace.
      Aby se jako ukázalo, jak jsou opatření vlastně zbytečná, štengruje se tím do vlády.
      Ten bordel nakonec totiž bude muset uklidit ten provozovatel.
      Tady dole se nic neděje, ale na Bedřichově bylo plno- ale musím říci, že spíše „plno“.
      Rodiče s dětmi, a turisté.
      Ty všelijaké fotky byly svým způsobem „falečné“, i když tam bylo daleko víc lidí, než by dle opatření být mělo, pořád tam nebyla zdaleka tolik lidí, kolik by tam bylo, kdyby se nic nedělo.
      Jestli jsou někde ubytovaní v chalupách- to asi jo, všude stála auta- ale veřejná parkoviště na 10-20%.
      Teď trochu napadlo, můžu se tam zkusit podívat.
      Někdy mě ty mediální ukázky připadají až zoufalé.
      Pár kokotů nese rakev před Babišův bivak, a ukazuje se to jak nějaká dvouhlavá opice v kleci.
      A všichni ti prudiči dostávají obrovský prostor, na to, kolik jich reálně je.
      A pak se mluví o české nekázni, a odporu proti vládě, ale ani jedno vlastně není.
      V Německu a jinde kázeň mají- když stojí na každém rohu fízl, a dává jim mastné pokuty.
      Tady není nikde nikdo, a v podstatě to lidé tak nějak dodržují.
      Třeba já jdu k zákazníkovi.
      Mám vždycky roušku, je to slušnost.
      Ten zákazník jí ale nemá, vlastně poslední dobou nikdy.
      Vidí, že já jí mám, a řekne: Pardon, hned si doběhnu pro roušku.
      Teoreticky- být bez roušky já- také si jí nevezme.
      Styk dvou osob se rouškami neřeší, ale dodržuje se větší vzdálenost, ale jak je lidí více, zase si je vezmou- vyjma těch sáňkujících, tam jí neměl nikdo- ale myslím si, že mnozí i proto, aby nevypadali jako blbci v tom davu neukázněnců.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s