1. astraustralia

  Do vasich uvah a rozboru pridam co jste nezminili.
  Tak jako se ukazuje zajimave zjisteni ze ulohu chripku prevzal virus19
  Letos se nepotvrdil ani jediný případ chřipky. Podle uznávaného epidemiologa za tím stojí covid-19
  https://zivotvcesku.cz/letos-se-nepotvrdil-ani-jediny-pripad-chripky-podle-uznavaneho-epidemiologa-za-tim-stoji-covid-19/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sbrowser&fbclid=IwAR2-xRSpICR0xY6TGdfRwVz5IyJaoOdKZICq2SrYG1_LhvFdP14QAEzjW2U#dop_ab_variant=0&dop_req_id=mpUw8zrNjXK-202101121535&dop_source_zone_name=hpfeed.sbrowser.box
  K uvaham jak zasahne situace v USA do celosvetoveho deni nabizim jeste uvahu o tom
  co nastane az Priroda fungovat po staru prestane.
  Virusem19 naznaceno, pribrzdenim ekonomiky potvrzeno.
  Jedine s cim lze z vasich uvah souhlasit je nazor ze armada a garda ma dosti sil aby situci zvladla doma v USA,
  ale uz nema na to aby nastolila svuj poradek celosvetove.
  Prinutit k poslusnosti Evropu neni problem, obtiznejsi stale vice to je s Ruskem Cinou a velkymi staty jako Indie Brazilie.
  Cosi nevychazi, kdyz volny pohyb kapitalu dostal podobu cisel obihajicich svet rychlosti poslednich technologii. Penize v podobe cisel ktere reguluji chod spolecnosti je theoreticky dobry zpusob vladnuti ale narostli za posledni desetileti dalsi hraci kteri do toho zasahuji.
  Spravna regulace (jen ta jejich ) tohoto pohybu a vysledky prinutili reditele zemekoule premyslet jak to vylepsit aby jim to fungovalo bezchybne.
  Situace se zmenila nove technologie otviraji nove moznosti take 2milliardy drive a temer 8 dnes je jine cislo.
  Ze to po staru nestaci a ze se na to musi jinak, se vi jiz od dob co o NWO verejne promluvil Bush senior.
  Zatim to vypada ze o lidech jako rovnopravnych spoluhracich moc nepremysli.
  Problem je ze zakon fungovani kapitalismu ma sva pravidla a proto i jmeno ktere stoji napsane na ceduli v USA Cine Rusku ci jinde neni rozhodujici.
  Ukazuje se ze po staru to jde stale hure a nove by melo byt jinak nez vice cisel na uctech nejbohatsich.
  Nove by to melo byt predevsim nove a lepe pro lidstvo obecne.

 2. vittta

  To je prostě neuvěřitelné, co se u Tribuna děje, já nevěřím vlastním očím.
  Tak Hank píše:

    " A já tvrdím, že ať měl Mengele profesní znalosti jakékoli, jeho lidské „kvality“ je převážily natolik, že si vůbec nezaslouží, aby se jím jako „lékařem“ nebo „vědcem“ někdo vůbec zabýval. Ledaže by někdo chtěl za vědy považovat třeba rasové teorie, eugeniku a jiné pavědy podporované nacistickým režimem. Přímá svědectví přeživších dostatečně dokazují, že mu o vědu vůbec nešlo. Nechceš pochopit, že člověka nemůžeš rozpůlit a každou půlku posuzovat zvlášť. (Věřící to v tomhle ohledu mají jednodušší. Podle nich bude každý člověk vážen jako celek a někteří budeme shledáni lehkými. Mně jako agnostikovi možná chybí příslušný pojmový aparát. Asi bych ho našel v etice, ale v teorii morálky nejsem dostatečně vzdělaný, tak se mi moc nechce pouštět se na tenký led. Jinde jsem použil pojmu „integrita“. Nebo bych mohl použít zen-buddhistické zásady: Není důležitý úmysl, ale výsledek.) Mengele patří k těm, kdo lidmi přestali být, a proto nemá smysl brát vážně nebo dokonce hájit jakoukoli složku jejich osobnosti nebo činnosti.
  
    A jestli tu chceš vykládat něco o chlapech, měl by sis přiznat, že kdo se považuje za chlapa, umí si přiznat, že šlápl vedle. Tobě se to podařilo přímo učebnicovým způsobem a skoro všechno, cos k tomu napsal v následujícím slovním průjmu, je jenom snaha zakrýt to a hájit neobhajitelné."
  

  Tohle ukazuje zabedněnost a pýchu sluníček, ale v podstatě to samé v minulosti u církví, či jiných mocenských složek.
  Hank zde předvádí chování nátlakového aparátu, jen nemá moc trestat.
  Jeho a Tribunovy hovory jsou hovory jen jich samých k sobě, nehovoří s Kamilem, ale pouze sami se sebou.
  Tam tvrdí, že si Mengele nezaslouží, aby se jím někdo zabýval jako lékařem a vědcem- ale on prostě byl lékař, byť bych se asi zdráhal ho nazvat vědcem, to už Hank sám rozšiřuje vlastní úchylku.
  Svůj monolog pak rozšířil na rasové teorie a eugeniku, které nazývá pavědami, nic méně v seriozní diskuzi by těmito axiomy nemohl obstát- a tak se žádné seriozní diskuze zásadně nevedou- protože se nemá ani cenu se tím zabývat- tak je to jasné.
  Přímá svědectví přeživších pak těžko mohou dokazovat, že nešlo o vědu- mohou ukazovat sadismus Mengeleho, a celého toho systému, ale nemohou se zabývat lékařskou, či dokonce- dle hanka- vědeckou stránkou, jednoduše proto, že to těch výzkumů neviděli, stejně jako do nich nevidí hank.
  Pak se hank pochválí, jak je vzdělaný- v morálce, dle mého je ale jeho útok na Kamila v podstatě jeden velký argumentační a zcela nemorální faul.
  Pak se hank domnívá- on to ze svého pohledu ví- že Mengele přestal být člověkem, což ukazuje nacistické prvky v jeho smýšlení.
  Židé také nebyli lidmi, a je to také velice nebezpečné, protože přestat být člověkem pak může být kde kdo za kde co, což supervzdělanému hankovi na jeho VŠ asi zapoměli říci.
  Mengele člověk byl, z toho ho nelze nijak politicky vytáhnout, samotné jednání z nikoho nedělá něco jiného, než člověka, a být na jeho místě hank, nikdo neví, co přesně by dělal- třeba- TŘEBA- je to teoretická možnost, by plynoval a pálil „nelidi“ ještě usilovněji, jenže neměl tu možnost, a tak to nelze říci.
  Proto bych byl na odsudky tohoto rázu opatrný, protože ukazovat na druhé, aniž by člověk sám v podobné situaci obstál, je věc krajně ošemetná.
  A nakonec Kamilovi doporučuje, že by se měl chovat jako chlap, jako na výslechu StB, já tam byl, to úplně vidím ty familierní týpky- no tak, Víťo, zachovej se jako chlap, přiznej se- a když nám čas od času něco řekneš, nemáš se čeho bát.
  A tenhle člověk by chtěl někoho poučovat, skutečně smutné.

  • embecko

   Rekl bych, ze uz vime, co na nas Hank a spol. chystaji.
   Ovsem ideologicky jsou v neresitelne situaci: Sami popiraji obcansky princip (priznivci radne zvoleneho prezidenta jsou fasisti a tak je dobre, ze je vypnuli), ale zaroven je pro ne svevole kapitalu (delajici to same) neprijatelna.
   Cto delat?
   Samozrejme si uz mohou jenom pockat, co dostanou ideovym prikazem od korporaci a to proto, ze fasismus je preci jen vetsi nebezpeci, nezli obcas se i slusne chovajici velke firmy.
   Ale nezoufej, Hank trend neudava, to je jen vykonna jednotka. A aby te nezavrel do dobytcaku, tomu stejne nezabranis.

  • Medenka

   už byste s tou obhajobou Mengeleho odbornosti měl přestat vittto – lidé nemusí zvracet v kuse několik dní z vaší fascinace těmi kreaturami, které ztratili své lidství a proto nikdo na ně jako na lidi nepohlíží – jen vy a oh budete argumentovat, jak byl jejich výzkum UŽITEČNÝ. Každý druhý by toto jméno nikdy nevyslovil nejednalo-li by se o disertaci na téma zneužití lékařské vědy k válečným zločinům. Vážně chcete aby se někdo začal zabýval vaším vnitřním motivem psát tyto nesmysly na obhajobu největších zločinců jako Hitler či Mengele, které kdy lidstvo zplodilo ?

  • astraustralia

   vitta venujete prilis pozornosti necemu co si zasluhuje jen konstatovani ze se jedna o jiny nazor o jiny pohled na svet a tim pouceni konci.
   Pokud prijmete jiny, v tomto pripade nazor ze se nejedna o lekare protoze lekar neoperuje bez umrtveni a zacnete tak pomerovat i soucasny svet dopracujete se ke smutnemu poznani ze novym vynalezum a technice homosapiens zavedl nove napady do zivota, ale krutost mu zustala stara.:-(
   Zatim co drive byste nevedel co Tribun a jeho navstevnici rikaji o tom ci onom dnes diky Internetu to vite dokonce to i komentujete, ale pokud jde o nelidske jednani lze k Mengeleho metode prirovnat co se udalo pomerne nedavno v Iraku ci Afganistanu vse ve jmenu toho spravneho pohledu na prava lidu a demokracii. K hruzam Mengeleho „vedecke“ cinnosti lze prirovnat treba prave Afganistan a „okupaci mezi lety 1979-89 ze strany Sovetskeho svazu. I Vietnam, i Irak, i nakonec Syrii.
   S pomoci USA byl Rus z Afganistanu vyhnan a jeho misto i nalepku okupanta prevzal American. Jiz delsi cas jedna s mistnim Talibanem o podminkach odchodu.
   O Mengelem a hruzach nacistu a koncentracich se vyucuje ve skolach, mene prave o vyvozech demokracie do jinych casti sveta a to negativni co s tim souvisi. Jak jedno nasili produkuje nasili jine at jiz jako odplatu ci to nazvete bojem za osvobozeni od okupanta! Krutosti srovnatelne s tim co predvadeli naciste.
   Co lidem a lidstvu chybi obecne je prave ta ztrata lidskosti se kterou lide dneska k sobe pristupuji a jak jednaji.
   Mezilidske vztahy je to zasadni co je treba dostat na novou lidstejsi uroven nez nam predvani posledni doba.
   Aby to neprekrocilo hranice do stavu ze kterho neni navratu, aby se nenaplnila obava Einsteina ze pokud bude pristi valka nuklearni tak ta dalsi bude opet jen s klacky luky a sipy:-(
   I vetsi zdvorilost a vice pratelstvi a tolerance (take na Internetu) by mohlo byt projevem nove cesty.

   • vittta

    Kdyby šlo o jiný názor, ani bych nepípl.
    Zjevně jste nepochopil, proč to se dávám.
    Tam vůbec není spor o to, jestli Mengele je, či není lékař, ale o to, že Hank a Tribun mají fašistické metody (ne)argumentace.
    Kočce, a především Kamilovi vnucují něco, co se nestalo.
    Tedy obhajobu Mengeleho.
    Nestydí se ani lhát, ale argumenty nedají.
    Prostě to tak je, hotovo.
    Celý problém toho motivu je ten, že jsem si drze dovolil dívat se na Mengeleho s nadhledem.
    V překladu, NIKDO NEMŮŽE HODNOTIT JAKÉKOLIV ZÁVADNÉ HISTORICKÉ MOMENTY A OSOBNOSTI jinak, než na to naplivat.
    Pokud to neudělá, je- v tomto případě nácek, co, nácek- obhájce zvěrstev, kterých se Mengele dopustil, v jiných případech komunista střihu Pol Pot, či kdokoliv jiný, MOMENTÁLNĚ neprotěžovaný.
    EUronacistické podhoubí, které v obou nechutných porytcích vybujelo, jen nese své plodnice.
    Svoboda čehokoliv?
    Zamítnuto, o svobodě je povoleno jen hovořit- a to povoleným způsobem.
    Jenže v tomto případě to jde ještě dál, byla napadena Kočka- které bych se mohl smát, protože zrovna ona mě tady vynadala, když byla o Mengelem řeč (visí na stejném stromě), jenže se jí nesměju, protože nespravedlivé a vylhané nařčení je v diskuzi odporný zločin, a Kamil, který celá léta svými stovkami textů dává jasně najevo, co si o nacismu myslí.
    Jinými slovy, „vraždí“ vlastní lidi, které už k ničemu nepotřebují- potřebují radikály a náckoidní mládež- skrze kterou chtějí vládnout, a která jednou zařadí i je do té samé kolonky, kam nyní zařazují jiné- jen to ve své hlouposti nevědí.
    Tohle je předposlední forma tvrdé totality, doplněná o vyhrožování, o které se starají Saul a Měděnka, tedy jacísi pěšáci, jejich reálná inteligence je hluboko pod hranicí, kdy jsou sami schopni kohokoliv vést.
    Né že by útočníci byli o tolik chytřejší, ale ani Saul, ani Měděnka nemají sklony vést, jsou to duší otroci, hank a Tribun jsou duší vůdci, a touží po moci, za každou cenu.
    A čím déle jim bude moc odpírána, tím agresivnější budou.
    Vskutku, jestli že jsou schopni tohohle, jsou schopni i daleko horších věcí.
    Mengele také nestudoval medicínu proto, aby mohl někoho trýznit, konec konců, byl to původně filosof, ale šance dělá divy.
    Někdo ve takové zkoušce obstojí, jiný ne, to nelze nikdy dopředu předjímat, ale hank a Tribun propadli v podstatně snadnější zkoušce, kterou je obyčejný respekt k názorům druhých (které navíc znají) – a není to tak, že to nepochopili, Kočka se jen ptala, a Kamil jasně a srozumitelně svůj postoj vysvětlil- což by v jeho případě melo být vlastně zbytečné, vždyť ho znají, ale zlo, ukryté v oněch kreaturách bylo silnější jak oni.

 3. Medenka

  Proč máme nejhorší vládu na světě, co zabíjí důchodce a ti ji naopak volí(li), odhaluje Vlk na svém blogu KOSA NOSTRA – velmi výživné čtení, doplněno nezpochybnitelnými grafy – nad kterými není co dodat. Jsme babánovka a zločinná vláda ale tady nebude věčně, naopak….za chvíli se jí začnou vydávat účty. Prezident také odejde a pak buď Bůh Babišovi a jeho vládě milostiv….

  Víte jaký rozdíl je mezi Napoleonovou starou gardou od Waterloo a současným českým důchodcem? DOPLNĚNO!!!!

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/01/13/vite-jaky-rozdil-je-mezi-napoleonovou-starou-gardou-od-waterloo-a-soucasnym-ceskym-duchodcem/

  • astraustralia

   Srovnani nesrovnatelneho, nebot u Waterloo to nebyla armada muzu nad 65 ktera si sla pro jistou smrt.
   Podle grafu a udaju v nich az 30% nakazenych umira v kategorii nad 65 let.
   Ne proto ze nad 65 ale proto ze tato skupina senioru je skupinou nejvice nemocnou njvice jsou postizeni jinymi chorobami a kdyz se k nim prida virus19 uz to nezvladnou.
   Vlk svym srovnanim otevrel ten zasadni problem.
   Jak tuto nejzranitelnejsi skupinu ochranit.
   Aby umirali tak jako drive na choroby spojene se starim a nikoli na coronavirus.

   Dovolim si tu presentovat nazor ktery jiste nebude vzdaleny mysleni Vlka.
   Ze seniori kteri nezemrou a preziji budou i nadale volit stranu ANO pana Babise.
   protoze dosud zde nebyla a NENI zadna jina ktera by byla vuci seniorum tak vstricna.
   Astr si dovoli pochybovat ze ve volbach vitezna koalice Pirati/ODS okamzite po nastupu zvysi kapacity nemocnic a te v Chebu na miste prvnim a prekonaji ANo stranu ve zvysovani duchodu.
   Podobne to jiste vidi i vetsina duchodcu v CR.
   I Vlk je jiste spokojen jak to Babisovi nandal :-)

  • vittta

   To si přeču.
   A jestli se mi bude chtít, tak to rozcupuju na kousky, protože jsem se letmo díval, a Vlk tam operuje mnoha grafy, které jsou „nezpochybnitelné“. zatímco grafy, ukazující něco jiného, jsou asi zpochybnitelné.
   Graf a statistika je někdy až úchylná zábava těch, kdo nemají nic lepšího na práci.
   Co vytáhne každý podomný prodejce čehokoliv, na čem se vydělá, aniž by se muselo sáhnout na práci?
   Graf!

  • orinoko

   Nic proti Vlkovi, dal si s tím práci. Ale také si myslím, že to není úplně v relaci s jinými fakty, která ve článku nejsou. Ale to je vedlejší.
   V době, kdy měl na Kose ještě diskusi, jsme byli snad jediní dva, kdo Hradního škrholu viděl kriticky. Prakticky všichni ostatní hýkali blahem. Časem se Škrhola stačil aspoň trochu pozitivně profilovat , aby zakončil svojí krasojízdu jako hňup na krátkém provazu. Vrcholem jeho počínající demence je výrok ke Klausovi, aby se nechal opíchat.
   Klaus st. je velký problém , ale jedna věc se mu upřít rozhodně nedá: V době, kdy škrhola muhutně vypaloval zobák, tak Klaus hrál basket, lítal po horách a podobně. Říká se tomu odolný kořínek. K jaké odolnosti dojde dneska senior zavřený v kumbálu? Až vyjde na čerstvý luft, tak to s ním praští.
   A škrholův obrtlík se týká i občana Babáka.. – Jak to říkal Cromwell v britském Parlamentu? … Ve jménu všeho dobrého, co jste pro tuto zemi vykonali, odejděte. A zkorumpovaná verbež musela táhnout.

 4. vittta

  Od Tribuna si dovolím přetáhnout text diskutujícícho Kloppa, který rozhodně má i tady čtenářům co nabídkout.
  Klopp
  13.1.2021 (13:50)

  Stejně se těším, Tribune, až vám jednou konečně dojde, že celá ta „sociální spravedlnost“, míra zakřivenosti homosexuálů, veřejné záchodky pro dvaasedmdesát mluvnických rodů, svobodná úřední volba pohlaví nezávisle na fyzické realitě, dokořán otevřené hranice pro každého náhodného kolemjdoucího a podobné vymoženosti jsou jen banksterským výmyslem, aby bylo snazší udržet lidi dole a profitovat z toho. Konečným cílem je jednotná, vykořeněná, typizovaná globální pracovní síla bez ambicí a bez pojmu o realitě, která bude v kamrlíku 1+0 radostně louskat cvrčky se sojovým knedlíkem, zatímco zbohatlík ve vile za střeženou zdí uprostřed lesů si bude ládovat do chřtánu hovězí stejk.

  Vezměte si například tu otázku rovnosti. Už od šedesátých let se pořád mluvilo o rovnosti – anglicky equality, čímž se myslela rovnost příležitostí,v tom smyslu, že vozíčkář má mít stejnou možnost startovat v závodě, jako má špičkový maratonec. Rovnosti příležitostí bylo v západním světě s konečnou platností dosaženo již na přelomu osmdesátých a devadesátých let – ale světe div se, ono se o nutnosti nastolení rovnosti mluví dál a je požadována čím dál hlasitěji. Jenom se už v tom kontextu nepoužívá slovo equality, nýbrž slovo equity – tedy rovnost výsledků. Vozíčkář už nemá mít jen právo nastoupit do stejného závodu jako špičkový maratonec; vozíčkář teď musí být na startu naložen do dodávky a odvezen do cílové rovinky, aby bylo zaručeno, že „doběhne“ dřív než špičkový maratonec (a pokud pořadatel závodu odmítne vozíčkáře odvézt do cíle, je to pochopitelně diskriminace, ne-li rovnou paraplegofobie).

  Jenže jakou výpovědní hodnotu má takový závod? Vždyť to nijak nepomůže ani tomu samotnému vozíčkáři, protože vítězství v takovém závodě je objektivně bezcenné, i kdyby trofej za první místo byla třípatrová. Takže komu to pomůže? Tomu, kdo chce ambice obyvatelstva srazit na úroveň nejnižšího společného jmenovatele („V rámci odstranění nerovností zašlapat všechny hrboly a pak už se jen klouzat“, jak zpívala v dřevních dobách Znouzectnost), aby nikdo o nic neusiloval a nikdo se o nic nesnažil (protože usilovat o něco je teď prý „bělošské“ a muset se snažit je diskriminační!). To ale přece nejsou ideály levice tak, jak si je pamatujeme ze školy, ne? Copak lidé, kteří dostávají trofeje za účast a nechávají se do cílové rovinky odvézt, mají naději zúrodnit Saharu, osídlit Měsíc a Mars a vydat se ke hvězdám? „Vyřiďte prosím na Měsíci, vyřiďte mezi hvězdami, co chceme všichni dneska říci: že přijdem brzo za vámi!“ Ne, nepřijdem, protože naše nejlepší mozky namísto fotonových raket vynalézají jen další a další smyšlené menšiny, aby bylo pro koho vymýšlet nová netušená lidská práva (a s nimi nové netušené formy diskriminace). A banksteři se chechtají do hrsti: to by tak scházelo, aby se nám plebs rozutekl do vesmíru a udělal se tam sám pro sebe!“

   • vittta

    Udal jsem ho, že je dobrej, resp. že se mi líbí jeho názor i jeho zpracování.
    Srovnej si to v makovici, co slovo „udal“ vlastně znamená.

   • vittta

    No jó, to jim to je stejně jedno, Tribun mu tak max. jedním- dvěma řádky odpoví, že je to psychopat, a Hank mu naloží do pravicových pomatenců.
    Se mrknu, schválně.
    Tak ne, zatím jen Saul se ho ptá, čímž ukazuje, že pochopení toho textu je nad jeho možnosti.

 5. Peter Matej

  Už sa ku koronavírusu Sars-CoV-2 vyjadril kde-kto! Výsostne praví odborníci,“odborníci“aj odborníci-idioti.Boli rôznej národnosti…Česi,Slováci,Nemci,Angličania…tuším aj Francúz sa vyjadril,no a Američania.Tie vyjadrenia boli rôzne,zväčša protichodné a podľa toho,ako ich vnímal ľud pospolitý(rúškari vs.popierači) bili označovaní za odborníkov,“odborníkov“ a odborníkov- idiotov.V tom spektre názorov ktoré boli v médiách(aj na tomto webe)odprezentované chýbal názor ruského odborníka.O tom,či sa jedná o odborníka,“odborníka“alebo odborníka-idiota rozhodnite sami,po prečítaní môjho odkazu a zvážení jeho obsahu!
  https://zemavek.sk/epidemiolog-gundarov-virus-sars-cov-2-nie-je-novy-je-s-nami-uz-roky/

 6. Peter Matej

  Celé desaťročia nám na Slovensko posielali západoeurópske štáty,EÚ,Amerika a rôzne dobre platené MVO ako napr.AI demarše,“hodnotenia a upozornenia“,v ktorých sme boli (a stále ešte sme)obviňovaní z diskriminácie,rasizmu a zlého správania sa k Romom.Prišiel 1.máj 2004 a Slovensko vstúpilo do EÚ.Prví využili túto možnosť naši Romovia a rozbehli sa na „zlatý Západ“. Tešil som sa z toho,že Európa nám zadubeným rasistickým Slovákom predvedie,ako integrovať Romov medzi majoritu.Pozitívne výsledky však nevidno skoro žiadne a dnes nám „Západ“predvádza toto:
  https://www.hlavnespravy.sk/pokazili-sme-si-to-plagaty-s-napisom-no-more-slovaks-nechceme-slovakov-zaplavili-britsky-sheffield/2413504

  • vittta

   Odjakživa mě uráželo, když někdo v Německu nebo Anglii považoval smradlavé cigoše za Čechy.
   Zde by pomohl fundovaný rozbor Hanka, Čulíka, nebo Tribuna.
   Volali by „rasismus“ a Brexit, ale dost neochotně, jsou totiž zvyklí vidět za vším špatným Čechy, u vás podobní týpci samozřejmě Slováky!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s