Svoboda dříve a dnes

Soběstačný a svobodný je ten občan, který si může dovolit vlastní armádu vlastní nosič médií (například vlastní satelit s televizním kanálem). (středověké pořekadlo)

 1. Nula

  Doporučuji podívat se do dnešního NP, je tam celá řada kvalitních textů, zajímalo by mne, který by od nás v hlasování dostal nejlepší známku. Vím, je to trochu moc slov najednou.

 2. embecko

  Trochu drivi do lesa nikdy neskodi:
  http://www.novarepublika.cz/2021/01/usa-krize-jak-proc-oligarchove-bojuji-s.html
  „Proč je pro nás důležité důkladně pochopit, co se děje v USA? Proto, že levicově liberální (včetně pseudokomunistických) hnutí celého světa se orientují na finanční oligarchii. Část z nich upřímně (pro vrozenou blbost), a část za peníze huláká na každém kroku, že bojují za rozbití „buržoazního státu“, blýskají se Marxem a Leninem, které nečetli, a kdo četl, ten je nepochopil.
  Skutečně pracují na rozbití státu. Ruské svého, německé svého, francouzské svého a tak dál. Ať si myslí cokoliv, de facto to dělají v zájmu transnárodní oligarchie, globálního finančního kapitálu, který je připraven schlamstnout mrtvoly USA, Ruska, Číny, EU a jiných stejně, jak nyní požírá mrtvolu Ukrajiny.“

   • embecko

    Protistrana vzdy strasi tim, co uz se nemuze stat- v tomto pripade Donikovym prevratem.
    Donik mel nasadit armadu v okamziku, kdy BLM prevzalo nektere meststke ctvrti…ale proc to neudelal? Protoze uz tehdy mu bylo jasne, ze demokrate vyhrali a ze nema sanci.
    Podobne v Evrpe strasi Brusel a Berlin Cinou…coz je jen klamny manevr, slouzici k zastreni priblizovani se k Cine.
    Takze co nas ceka? Kompilat EU + Cina a to po americkem „demokratickem“ zpusobu: Evropa regionu + socialni kredity.

    • embecko

     Jak jsem jiz psal, v Nemecku se masivne rozjizdi iniciativa „Zero Covid“:
     https://taz.de/Initiative-Zero-Covid/!5739177/
     Ta vyzaduje totalni lockdown + jeho financovani zestatnenim zisku a vkladu (eufemisticky mluvi o solidarite). Mely by fungovat jen zivotne nezbytne sluzby, zbytek spolecnosti by se mel zastavit.
     Cilem je eradikace coronaviru.
     Ceskoslovenske zdravotnictvi podobne zapolilo s tetanem, kdy v 80. letech spadl pocet pripadu na nejakch 170/ rok. Proto bylo tehdy povinne ockovani po 10 letech pro vsechny. Ted se od toho ustoupilo a dospeli se ockuji jen pri nizke hladine protilatek.

  • Medenka

   to je jako ta o Fantomasovi – nikdo ho neviděl, ale všichni o něm mluví….Fantomasi sundej tu masku, a ukaž jaký obličej máš – NWO, Bidldergeián, Iluminát, Deep State anebo jsi Globální prediktor?!

   Každá doba má své – dříve to byl Kraken, za dob socialismu vrazi z Wall Steetu a dneska Kabala anebo Židozednáři – pro nás děti do to byl svého času Kostěj Nesmrtelnyj.

   Tohle řeší ti, co maji na prdeli vysezené kolo zpoza internetu, protože jsou izolování, opuštění, zoufalí, že světu jsou coby jednotliví lidé – lhostejní. Jejich upozaděnost, výsměch jejich problémů, nedostatečná ůcta od mladých, nenaplené ideály o tom, že už koncem 60.let budou pionýři létat do vesmíru a chudé děti ze západu co k nám do socialismu budou emigrovat po tamní vlně hladomorů, které budou provázet finální zhroucení kapitalismu, dnes budou v době budovatelského mládí pracovat pro svou novou socialistickou vlast – a ono ejhle – lidé jezdí pracovat do zemi Mercedesů a k nám zase ti, co nám poté vyšůrují byt před vánoci po silvestru pošlou smsku se svým obligátním – pazdravljáju Vas s Nóvym gódom – a jestli bude i tento rok nějaký ten ůklid či místo na stavbě….

   Holt dneska životní ztroskotanci hledají světové zlo jinde, Wall Street už netáhne…Je to jedna malá pizzeria v New Yorku, kam když se schováte na protějším nároží – budete se divit, kdo tam pod knutou zahalených postav plášti až k obličejům bude postupně vcházet….Hle, teď jde Hillary Clintonová, za ní přikvačí rychle do malých dveří Joe Biden, Nancy Pelosi, lišák Gates s Melindou a nakonec sám starej Soros – ne, nejdou na Capriciosu ani Quattro Stagione – ale na transfůzi krve od 7letých holčiček co tam tyto monstra vězní…..

   Jak by si posteskl Láďa Pešek v pohádce „Obušku, z pytle ven!“ – PROČ JSOU LIDÉ TAK ZLÍ?……..:-)))))))))))

   • Nula

    Krásná satira, u mne máte sto bodou. Baví vás to pořád nebo… jaký máte vlastně cíl a jakou motivaci, vyvracet plebsu jeho omyly? Jestli jsem příliš osobní, tak pardon…

    • Medenka

     Vyvracet komukoliv omyly jdou, na to jsou semináře, university třetího věku ad. Ale vyvracet viru v Bubaka s křivým nosem nejde. Té se jde jen satiricky vysmívat….

    • vittta

     To není satira, to je obyčejný posměch.
     Měděnka se směje „neúspěšným“, při čemž neúspěšný je každý, kdo nemá rád cigoše, negry, EU, 70 pohlaví a devianty.
     Je to též manipulace, protože to mají být právě tito neúspěšní, kdo volí Trumpa, Zemana či Babiše, nebo Salvinho, Orbána, a další případné osoby, na které se ukáže.
     V podstatě jde o tezi, kterou Měděnka pod mnoha nicky káže zhruba každý pátý text.
     Tato teze začala být populární na přelomu tisíciletí, když už byla vytvořena sociální skupina zbohatlíků, a též zbohatlíků- čekatelů, tedy nesmírně schopných mladých lidí na VŠ, kteří teprve zbohatnou.
     Matkou těcho myšlenek byla, pokud si dobře vzpomínám, byla tehdy pravicově se tvářící ODS, která dnes- frustrována vlastními neúspěchy, hraje už jen na ubohou, proevropskou strunu.
     Jenom bych upozornil, že na internetu může být každý tím, čím být chce, takže vysoké vzdělání a nějaké dokola proklamované bohatství Měděnky může být zatraceně depresivní iluze, věčně ožralého životního zkrachovalce.
     Proč by to jinak pořád používal?
     Vždyť podle sebe- soudím tebe je jedna ze základních životních pouček.

     • Medenka

      vidíte a to máte pravdu, i když internet je anonymní médium a nikdo nevidí do kamery toho kdo píše, sem tam jsou případy kdy někdo napíše pod vlivem těžkého opilství nějaký dosti tklivý blábol a ještě se tím že celou noc chlastal chlubí jako doktorátem z přírodních věd (…piju a piju…)…

      Ale je samozřejmě možné, že tim třeba jen kamufluje střízlivost, protože stejně tak jak je na venkovském chlévskou mrvou „promořeném:“ vzduchu urážkou být intelektuál z velkoměsta a naopak frčí mít „zdravý“ selský rozum (zdravím hanka:-), pak může být pro někoho fádní nesvěřit se s tím, že chlastal celou noc a pak jít napsat všem od plic co si o nich myslí ….Já to nepopírám a myslím, že lidé, kteří být tato „upřímní“ snad ani nejsou ve skutečnosti zlí, jsou jen jako zraněné zvíře nedůvěřivé a agresivní k ostatním.,.,,

      • vittta

       No, když chlastám, tak chlastám, nyní už celkem vyjímečně.
       Ale za své.
       Tak nezáviďte, a napijte se také, vám bych navrhl nějaké BIO pivo, nebo BIO slivovici.
       Nebo si tím alespoň opláchněte ksicht, kdo se má na vás koukat!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s