Svoboda dříve a dnes

Soběstačný a svobodný je ten občan, který si může dovolit vlastní armádu vlastní nosič médií (například vlastní satelit s televizním kanálem). (středověké pořekadlo)

  • Jana

   Petere, ono to ale není tak jednoduché.
   Například „…. omezení zpravodajství z Ruska. Nedávno vysílala televize nějaký záběr jak vypadá Moskva a Petrohrad a byly to záběry staré asi tak 30 let. Není to jenom ledabylost, je to nezájem zpravodajů o těch věcech mluvit“- bych viděla poněkud jinak.
   Putin už dlouho nikoho neotrávil Novičokem a pokud je na zprávy o zdravotním stavu uvaleno informační embargo, co psát, aby to nebyla dezinformace?
   Těžký je život současného českého novináře. :-))

 1. orinoko

  “ …. Ukrutná blbost… Nechci se tady dohadovat – jen můj životní příběh a každý si musí udělat svůj názor. Je mi 57, mám za sebou 6 měsíců chemoterapie kvůli rakovině. Nemám dle doktorů ani nastydnout – nemám žádnou imunitu. Před 14 dny mi oznámili, že mám covid … žádné léky mi nedali. Neměl jsem horečky, jen běžný kašel. Karanténa je už pryč a já žiju a vlastně se vůbec nic na mém zdravotním stavu nezměnilo. TAK a teď mudrujte mudrci. “

  “ Nenarušujte svědkům covidovým jejich pořádky, osobo. “ 😉

 2. Marie

  Já se chci dát očkovat, ale mám problém s očkovací látkou. Ráda bych dostala očkovací látku Sputnik, tak jako většina zdravotníků, sice se to nikde nezveřejňuje, ale je to tak. Stačí minimální znalosti a víš, že ruská vakcína je vyrobená podle tradičních a ověřených postupů, tím pádem je důvěryhodná. Nějaké experimenty těch ostatních v době, kdy jde o životy (snad) není na místě. Jde jen o to vydělat co nejvíce.
  A vůbec celá ta situace je tak podivná a nelogická, že začínám věřit, v nějaké prapodivné spiknutí za jakýmsi účelem, ale nechápu jakým. Někdo námi manipuluje, ale kdo a proč? Pokud se budu držet při zemi asi to ani nepochopím. Člověk si může vybrat mezi důvodem fantastickým, nebo ještě fantastičtějším.

  • vittta

   Já viděl nějaké zpravodajství, nevím už co, a tam zase Rusové Sputnik nechtěli, a raději by něco západního.
   Tak to chodí.

 3. vittta

  A mám zprávy z reality.
  Byl jsem ve špitále, taková „jistící“ prohlídka, mám asi rok a půl nějaký nález na játrech, tak jestli se to nezvětšuje, tak po půl roce chodím na ultrazvuk, krev a k doktorovi, byl jsem tam potřetí.
  Ultrazvuk nějak v prosinci, objednaní- vyšetření asi 10 dnů- to je tam normálka, krev objednání- odber asi 4 dny, normálka, doktor objednání čtvrtek, hned na dnešek, to normální není- takže jsem se ptal,co tak brzo- ale někdo jim vypadl.
  Doktor člověk kolem 60,hodil jsem řeč, jak to mají- celkem normálka.
  Očkování- jasné, že jasnější to být nemohlo (je očkovaný), co od toho očekává- tak nějak rok ochrany před tvrdým průběhem, pak se uvidí, má názor, že to asi bude jako u chřipky, tedy každý rok- ale neví.
  Tak mu říkám, že to plno lidí zpochybňuje, významně ukázal směrem nahoru (tam jsou), a že zpochybňovači jsou blbci (ukázal nahoru), a že to samozřejmě dobře zná z praxe, hihi- haha, a pak když někdo onemocní (i v jeho oboru) , tak se děsně diví.
  Umírají hodně?
  Ano.
  Na chodbě jsem ještě potkal..nebo v nemocniční lékárně, přesněji řečeno, ta je tam na chodbě, potkal jsem známou sestru s hromadu léků- no, holka to má, těžký průběh, 20 letá, ale je zatím doma.
  Tvářila se znechuceně, že „prej mladí mají lehký průběh, jen kecy“.
  Takže nemocnice plně provozuschopná, ale na kovidovém oddělení peklo na zemi, a další mladý s těžkým průběhem do mojí mozajky.

 4. vittta

  Tohle je zajímavé, je to příspěvek z diskuze o nějaké zcela nevýznamné demonsrace proti kovidu, no, ať si klidně demonstrují, mě je po nich prd.
  Tak sledujte:
  Ludovit Ddurbak
  Před 5 hodinami

  Koukám že se tu sešli komunistický pohrobci a nejraději by každého linčovali kdo nesdílí jejich názor.

  Je demokracie každý má právo říct svůj názor i formou protestu.

  Dokud nevymřou Husákovi dětičky tak tu nebude klid,většina z nich cinkala s klíčema 17.Listopadu a teď by tu kázali jak se správně máme chovat!!

  My nejsme ovce a budeme i nadále takto projevovat svůj nesouhlas.

  A komu se to nelíbí ať se vrátí třeba do severní koleje,tam budou spokojeni.

  Napsal bych to víc „květnatě“,ale nechci dostat blok.“
  Mládenec má poněkud výstřední myšlení, ale zajímavé je, že už i husákovi děti- tedy už ti mladší, než jsem já, a více méně ti, co volali po převratu, že by ta normalizační generace měla vychcípat, by měly vychcípat také.
  To asi koukám budeme vychcípávat pěkně dlouho, a dá se asi předpokládat, že tohohle vola podobní volové za 20 pošlou vychcípat také.

   • vittta

    To já leckdy také, ale u mládence se zdá, že problém není v překlepech a nezkontrolování textu, ale úplně obyčejně v blbosti.

     • embecko

      To uz jsme tady blogu s nazorovymi oponenty vyresili davno. Chybou byly najivni predstavy, ze neblaheho dedictvi totalitarismu se lze zbavit v nekolika desetiletich. Ti nejvetsi najivove mluvili dokonce o rocich, na tehdejsi dobu realiste (z dnesniho pohledu najivove) mluvili o generaci.
      Ted uz je jasne, ze mravni obrody se tu nedocka nikdo z nas a je klidne mozne, ze uz neprijde nikdy.
      Nakonec bude muset vymrit i pan Ludovit Durbak a deti a vnukove pana Durbaka, mozna za 50-100 let budeme v situaci, kdyby by se neblahe dedictvi komunismu mohlo alespon zaviklat a tim by se mohla objevit i sance na jeho prestavbu…ovsem k definitivnimu narovnani dojde treba za 1000, anebo 2 tisice let. A to jsem optimista…ale zaroven vim, jak straslive dedictvi nam tech 40 let zanechalo.

  • embecko

   „Mládenec má poněkud výstřední myšlení“
   Ale vubec ne, vittto, zcela normalni. Prazska, krajska a okresni kavarna je ideovym predvojem lidu, to, dle meho, plati na 100% a je to bez debaty. Podivame-li se zpetne na Listopadove udalosti, existuje fake-diskurz, tvrdici, ze kavarna si revoluci vybojovala sama, a to i kdyz jiz existuji desitky primych svedectvi pro rizeny proces. Dnes se nachazi v podobne situaci: doba je lehce tehotna revoluci (ale jeste je to na potrat), tudiz se kavarna aktivuje, ovsem tentokrat ji chybi zazemi.
   Kavarna byla, je a bude zcela impotentni, priznejme si to a bez vudce instalovaneho nejakou ekonomicky silnou (viteznou) skupinou se nedokaze chopit vudcovstvi (vytvoreni podnikovych a ulicnich gard aka OF). Takze to, co mladenec pise, je dulezite sdeleni, vyjadrujici naprostou politickou rezignaci, resitelnou jen umrtim nekoho druheho (a to Husakovy deti ani nejsou oponenty kavarny, naopak, vetsina kavarniku se z nich rekrutuje!). Neboli: vitez revoluce, nadarodni kapital, levicaky (kavarnu) nijak zvlast nepotrebuje, jemu staci jen jeji ticha chaoticka rozvratna cinost…ale aby v ni vygeneroval nejakeho vudce, to opravdu nema zapotrebi a je to dokonce kontraproduktivni a kdyz uz nekdo musi stat v cele, pak Knize, Drahos, Biden, ktere spojuje absolutni neschopnost provest jakoukoliv samostatnou akci (tedy jde o vudcovstvi s minusovym znamenkem).
   Neziskovky jsou neco jineho, to neni kavarna, ale profesni organizace- dukaz je v politickem osamostatneni se Minare, ktery naprosto nepochopil o co jde…a pak se divil, kdyz ho zarizli vlastni lide.
   Dnesni sitace neni resena politicky, nybrz ekonomicky a politicti vudci jsou nezadouci…proto to marne volani kavarny po vychcipani oponentu, jinou sanci, jak se dostat nahoru totiz uz nemaji…jedine, ze umrou vsichni okolo nich :o)

   • vittta

    Celkem by mě zajímalo, jestli se toho vola chtěl někdo zbavit- a přestal ho řídit, nebo jestli je i jeho loutkovodič blbec, nebo jestli mlíčňáka jen zneužili k „průzkumu trhu“.

 5. astraustralia

  Vase hloubkove rozbory doplnim odkazem na neco jste tu dosud neprobrali nebo nepobrali,
  mimo jine predevsim kdo se chysta byt pristim premierem ci alespon ministrem:-)

  XTV

 6. vittta

  Jako vždy výborný prestižní myslitel PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
  Zásadní pro nás je tato myšlenka:
  „Proti nim masa obyčejných pracujících, kteří chudnou a jsou připravováni o poslední zbytky občanských svobod. Jsou ovšem zmatení, neorganizovaní, často manipulováni médii a v podstatě si ani neuvědomují společný zájem.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konec-hry-na-demokracii-Petr-Hampl-o-ustupujici-iluzi-v-USA-A-pozor-Evropa-650442

  • Mrkos

   A není boha, který by jim rosvítil v hlavě
   a vytvořili alespoň jednotné odbory,
   když už se bolševika štítí.Nejsou schopni
   uvědomit si své společné zájmy.
   Není žádnáorganizace, které by důvěřovali
   víc než manipulacím médií.
   Ale ono to chce ještě něco víc. nejen
   důvěřovet, ale také něco aktivně dělat
   a v tom plně podléhají kapitalistické filosofii
   individualismu a zadarmo ani kuře nehrabe.
   Prostě nejsou ochotni prosebe nic společně
   udělat. Spojit je může jen skutečná krize.
   A obávám se, že nevystoupí ani proti válce.

   • vittta

    To by měla dělat levice, místo aby se starala o negry, cigoše, devianty, 80 pohlaví a ultrafeministky.
    Nejmenovaný bloger , jako klasický levičák tomu nasadil korunu odsudkem OSVČ, že jsou to buržousti od kadeřnice po Goldmman Sachs.
    Přitom většina OSVČ jsou obyčejní námezdní dělníci, co si jen platí svou režii.

    • Mrkos

     Ti co zneužívají problémy menšin nepovažuji za levici.
     Menšiny (nikoli exibicionisté) by si měli uvědomit,
     že jejich skutečné problémy se mohou vyřešit za vlády
     levice, ale měly by se distancovat od exibicionystů a pod.
     Ovšem teplouši by měli být zdanění.
     Za bolševika, kdy se výplaty dělali tuškou bylo asi osum
     daňových pásema nebyl problém, ale dnes, kdy to řeší
     počítačové programy …
     x
     Pokud OSVČ pracuju sám takse pracně snaží najít
     mezeru ve výrobě, službách na trhu a zpravidla
     žije v trvalém ohrožení, a je tedy blízko námezdnímu dělníkovi.
     Dá-li se do něčeho výnosného (odbyt, zakázky) hrozímu,
     že se v oboru oběví větší dravec a zničí ho v konkurenci.
     Takže na trhu zbývají pro OSVČ zpravidla jen drobky.
     Ve velkém to platí o celém Česku, které je v pozici
     prodlouženého pracovního stolu a můžeme být rádi,
     že nám žraloci nějekou práci zadají. Hlavně nás
     nepustí s finálními výrobky na světový trh.
     x
     Myslím,že levice by se dokázala k menšině krachujících
     živnostníků chovat milosrdněji. Jestli společnost dosud
     potřebovala jeho služby, tedy živnost mu povolila
     ve středověku si to hlídaly cechy) neměla by ho
     nechat na holičkách. Např, prťáky zlikvidovala
     skutečnost, že vyráběné boty jsou neopravitelné.

  • Peter Matej

   Hejma :
   Senioři žádný lockdown nevyžadují!Mají své děti rádi a to poslední co by chtěli je,aby jim někto ničil život nějakým lockdownem a zakazováním!
   Súhlasím a podpisujem!

   • vittta

    Jenže psal jsem „mimoděk“, tam spíše poukazuji na to, že na ty důchodce se všechno svádí- a to dělají i ti, co by rádi dali právě jim nějakou tu péči navíc.
    A ta by mohla spočívat (mimo jiné) v tom, že lockdown budou mít jen oni.
    Takže Hejma je nasranej, že si ho (i jiné důchodce) pořád někdo bere do huby, jako nějaké rukojmí, což ale tedy dělají obě skupiny.

    • Medenka

     Výborný čánek Vlka z blogu Kosa Nostra

     Počet nakažených koronou starších 65 let činí marginálních 16,6%!!!! Tedy ani ne každý 6.nakažený.

     A nyní to porovnejme se stejnou tabulkou, ovšem s evidencí fatální – počtem zemřelých dle věku!
     Prostým součtem dostaneme naprosto zdrcující výsledek – totiž, lidé starší 65 let tvoří 91,9 % zemřelých na covid!!!! Více než DEVĚT Z DESETI!!!!! Přiznávám, že jsem tomu nechtěl věřit a ministerská čísla 5x přepočítával! Při pouhých 16,6% infikovaných!!!!

     Naprosto nechápu, že nikdo z opozičních na Babiše nevytáhne ta data, která jsem vám dnes odprezentoval!!!! Vždyť nemají údernější zbraň. Než tohle rozvířit! Bábu připravit o podporu těch, s kterými stojí a padá!

     Vlastně – chápu! Bohužel chápu! Oni si nic takového nemohou dovolit. Vždyť do teď z Babišem soutěžili a ještě pořád soutěží, kdo by z nich více rozvolnil!

     Za všechny připomenu Okamuru /ale mohl bych klidně Fialu, Pekarovou, atd./.
     Okamura komunikuje následující lež:

     Ať vláda ochrání ohrožené skupiny, rozuměj důchodce, a nás ostatní ať nechá volně žít!!!

     Krysařův blábol pro české blbce! Jinak to komentovat nemohu! Nevěřím, že Okamura neví, že takové domovy důchodců jedou od podzimu ve velmi restriktivním režimu! Že je tam v podstatě zakázaný vstup,jsou prováděné opakované testy jak obyvatel tak personálu,. Ten zásadně nosí ochranné pomůcky bez výjimky. A přesto to jsou covidové pasti a hotspoty šíření! Neumím si představit nějaký jiný vyšší stupeň ochrany. Tedy pokud japonská záhněda nemá na mysli reaktivaci takového Terezína po 76 letech. Jako koncentračního covid tábora. Kam nás svezou a zalígrují, kolem postaví stráže,třeba i nějakých šikmoordnerů. A potraviny a po. se budou shazovat z vrtulníků! Nebo něco na ten způsob….

     • vittta

      Vlk už propásl svou šanci, důstojně skončit.
      Politické rozbory na úrovni Kalouskova psa.
      To ani nemusím číst, úplně stačí, že jako nikdo na Babiše nevytáhl ta uvedená data.
      No, a co by mu tím asi tak chtěli dokázat?
      Vždyť se s těmi daty normálně pracuje, nic méně každý po svém.
      Babiš třeba tak, že se více stará o ohrožené skupiny (seniory) a nechce moc rovolňovat, Okamura zase tak, že by to chtělo se více starat o ohrožené skupiny, a rozvolnit, a EU šitky od Pirátů a ODS tak, že by to chtělo se více starat o o ohrožené skupiny a- víc nic.
      A zatímco všichni by se děsně rádi starali o ohrožené skupiny. Babiš se o ně stará.
      Ale v domovech důchodců fakt uvedená opatření nejsou.
      Dneska jsem v jednom byl- a nic, jako vždycky, normální život, jen mají nasazené roušky, někteří dost lajdácky.
      Blbec.

  • Mrkos

   Hejmaq – klídek, tabáček, pohlazení po duši, lze s ním většinou souhlasit,
   XTV má zásadní výhodu ptoti ČT, odpovídá totiž na dotazy občanů,
   zatím co v ČT se odpovídá na dotazy zhovadilých redaktorů,
   kteří se tváří, že se ptají na to co lidi zajímá, ale naopak brání
   hostům, aby sdělili posluchačům ucelenou myšlenku a zásadně
   vyžadují odpověď jakou si sami naplánovali. Celé ty redakce
   jsou bandy namyšlených …….., …….., ………

 7. vittta

  A Tribun a jeho údernice Třešeň:
  „tresen
  18.1.2021 (09:51)

  Mlžíte.
  Uvádíte příklady, které by nikdo z těch, kteří identifikují weby, šířící nepravdivé zprávy, za skutečné „konspirační teorie“ neoznačil.
  Tváříte se, jako by těm, co na internet přinášejí „názory“, které jsou dokazatelnými hoaxy plus zvěstmi o konspiračním pozadí dějů /jakož i těm, kteří odmítají analýzy, uvádějící porovnání těchto zvěstí s fakty/, šlo o společenský dialog.
  Není tomu tak. Dialog s těmi, kteří té změti polopravd a záměrných lží věří, je znesnadněn z mnoha jiných důvodů, než že je cosi okrajového a nepodstatního označeno za „konspiraci“. Hlavní roli hraje ztráta schopnosti uvažovat racionálně a neochota naslouchat jakýmkoli argumentům, které nabourávají svatou víru v alternativní pravdy.
  Vyzkoušeno v praxi na některých zasloužilých diskutérech u Janiky.“
  Tam Kamil statečně bojuje se lží a nenávistí, a Třešeň tady ladí formu poukazem na racionální uvažování.
  Racionálně uvažuje samozřejmě ona a ti, co mají stejné názory jak ona.
  Třešeň je pověstná tím, že je neochotná naslouchat jakýmkoliv argumentům, které se jí nehodí.
  No ale to, že argumentům (racionálním) nenaslouchají ostatní si kupodivu ověřila zrovna tady, ale POZOR, zrovna na těch, co sem píší hodně, jsou tedy „zasloužilí“.
  Třešeň sem dříve také chodila, ale jelikož nebyla ochotna naslouchat argumentům, které se jí nehodily, a Janika odmítla Třešní racionálně vyhodnocené texty jako závadné smazat- uraženě odešla.
  Tam tedy je třeba si přečíst celé vlákno, pro pochopení kontextů.

 8. Nula

  Doporučuji podívat se do dnešního NP, je tam celá řada kvalitních textů, zajímalo by mne, který by od nás v hlasování dostal nejlepší známku. Vím, je to trochu moc slov najednou.

 9. embecko

  Trochu drivi do lesa nikdy neskodi:
  http://www.novarepublika.cz/2021/01/usa-krize-jak-proc-oligarchove-bojuji-s.html
  „Proč je pro nás důležité důkladně pochopit, co se děje v USA? Proto, že levicově liberální (včetně pseudokomunistických) hnutí celého světa se orientují na finanční oligarchii. Část z nich upřímně (pro vrozenou blbost), a část za peníze huláká na každém kroku, že bojují za rozbití „buržoazního státu“, blýskají se Marxem a Leninem, které nečetli, a kdo četl, ten je nepochopil.
  Skutečně pracují na rozbití státu. Ruské svého, německé svého, francouzské svého a tak dál. Ať si myslí cokoliv, de facto to dělají v zájmu transnárodní oligarchie, globálního finančního kapitálu, který je připraven schlamstnout mrtvoly USA, Ruska, Číny, EU a jiných stejně, jak nyní požírá mrtvolu Ukrajiny.“

   • embecko

    Protistrana vzdy strasi tim, co uz se nemuze stat- v tomto pripade Donikovym prevratem.
    Donik mel nasadit armadu v okamziku, kdy BLM prevzalo nektere meststke ctvrti…ale proc to neudelal? Protoze uz tehdy mu bylo jasne, ze demokrate vyhrali a ze nema sanci.
    Podobne v Evrpe strasi Brusel a Berlin Cinou…coz je jen klamny manevr, slouzici k zastreni priblizovani se k Cine.
    Takze co nas ceka? Kompilat EU + Cina a to po americkem „demokratickem“ zpusobu: Evropa regionu + socialni kredity.

    • embecko

     Jak jsem jiz psal, v Nemecku se masivne rozjizdi iniciativa „Zero Covid“:
     https://taz.de/Initiative-Zero-Covid/!5739177/
     Ta vyzaduje totalni lockdown + jeho financovani zestatnenim zisku a vkladu (eufemisticky mluvi o solidarite). Mely by fungovat jen zivotne nezbytne sluzby, zbytek spolecnosti by se mel zastavit.
     Cilem je eradikace coronaviru.
     Ceskoslovenske zdravotnictvi podobne zapolilo s tetanem, kdy v 80. letech spadl pocet pripadu na nejakch 170/ rok. Proto bylo tehdy povinne ockovani po 10 letech pro vsechny. Ted se od toho ustoupilo a dospeli se ockuji jen pri nizke hladine protilatek.

  • Medenka

   to je jako ta o Fantomasovi – nikdo ho neviděl, ale všichni o něm mluví….Fantomasi sundej tu masku, a ukaž jaký obličej máš – NWO, Bidldergeián, Iluminát, Deep State anebo jsi Globální prediktor?!

   Každá doba má své – dříve to byl Kraken, za dob socialismu vrazi z Wall Steetu a dneska Kabala anebo Židozednáři – pro nás děti do to byl svého času Kostěj Nesmrtelnyj.

   Tohle řeší ti, co maji na prdeli vysezené kolo zpoza internetu, protože jsou izolování, opuštění, zoufalí, že světu jsou coby jednotliví lidé – lhostejní. Jejich upozaděnost, výsměch jejich problémů, nedostatečná ůcta od mladých, nenaplené ideály o tom, že už koncem 60.let budou pionýři létat do vesmíru a chudé děti ze západu co k nám do socialismu budou emigrovat po tamní vlně hladomorů, které budou provázet finální zhroucení kapitalismu, dnes budou v době budovatelského mládí pracovat pro svou novou socialistickou vlast – a ono ejhle – lidé jezdí pracovat do zemi Mercedesů a k nám zase ti, co nám poté vyšůrují byt před vánoci po silvestru pošlou smsku se svým obligátním – pazdravljáju Vas s Nóvym gódom – a jestli bude i tento rok nějaký ten ůklid či místo na stavbě….

   Holt dneska životní ztroskotanci hledají světové zlo jinde, Wall Street už netáhne…Je to jedna malá pizzeria v New Yorku, kam když se schováte na protějším nároží – budete se divit, kdo tam pod knutou zahalených postav plášti až k obličejům bude postupně vcházet….Hle, teď jde Hillary Clintonová, za ní přikvačí rychle do malých dveří Joe Biden, Nancy Pelosi, lišák Gates s Melindou a nakonec sám starej Soros – ne, nejdou na Capriciosu ani Quattro Stagione – ale na transfůzi krve od 7letých holčiček co tam tyto monstra vězní…..

   Jak by si posteskl Láďa Pešek v pohádce „Obušku, z pytle ven!“ – PROČ JSOU LIDÉ TAK ZLÍ?……..:-)))))))))))

   • Nula

    Krásná satira, u mne máte sto bodou. Baví vás to pořád nebo… jaký máte vlastně cíl a jakou motivaci, vyvracet plebsu jeho omyly? Jestli jsem příliš osobní, tak pardon…

    • Medenka

     Vyvracet komukoliv omyly jdou, na to jsou semináře, university třetího věku ad. Ale vyvracet viru v Bubaka s křivým nosem nejde. Té se jde jen satiricky vysmívat….

    • vittta

     To není satira, to je obyčejný posměch.
     Měděnka se směje „neúspěšným“, při čemž neúspěšný je každý, kdo nemá rád cigoše, negry, EU, 70 pohlaví a devianty.
     Je to též manipulace, protože to mají být právě tito neúspěšní, kdo volí Trumpa, Zemana či Babiše, nebo Salvinho, Orbána, a další případné osoby, na které se ukáže.
     V podstatě jde o tezi, kterou Měděnka pod mnoha nicky káže zhruba každý pátý text.
     Tato teze začala být populární na přelomu tisíciletí, když už byla vytvořena sociální skupina zbohatlíků, a též zbohatlíků- čekatelů, tedy nesmírně schopných mladých lidí na VŠ, kteří teprve zbohatnou.
     Matkou těcho myšlenek byla, pokud si dobře vzpomínám, byla tehdy pravicově se tvářící ODS, která dnes- frustrována vlastními neúspěchy, hraje už jen na ubohou, proevropskou strunu.
     Jenom bych upozornil, že na internetu může být každý tím, čím být chce, takže vysoké vzdělání a nějaké dokola proklamované bohatství Měděnky může být zatraceně depresivní iluze, věčně ožralého životního zkrachovalce.
     Proč by to jinak pořád používal?
     Vždyť podle sebe- soudím tebe je jedna ze základních životních pouček.

     • Medenka

      vidíte a to máte pravdu, i když internet je anonymní médium a nikdo nevidí do kamery toho kdo píše, sem tam jsou případy kdy někdo napíše pod vlivem těžkého opilství nějaký dosti tklivý blábol a ještě se tím že celou noc chlastal chlubí jako doktorátem z přírodních věd (…piju a piju…)…

      Ale je samozřejmě možné, že tim třeba jen kamufluje střízlivost, protože stejně tak jak je na venkovském chlévskou mrvou „promořeném:“ vzduchu urážkou být intelektuál z velkoměsta a naopak frčí mít „zdravý“ selský rozum (zdravím hanka:-), pak může být pro někoho fádní nesvěřit se s tím, že chlastal celou noc a pak jít napsat všem od plic co si o nich myslí ….Já to nepopírám a myslím, že lidé, kteří být tato „upřímní“ snad ani nejsou ve skutečnosti zlí, jsou jen jako zraněné zvíře nedůvěřivé a agresivní k ostatním.,.,,

      • vittta

       No, když chlastám, tak chlastám, nyní už celkem vyjímečně.
       Ale za své.
       Tak nezáviďte, a napijte se také, vám bych navrhl nějaké BIO pivo, nebo BIO slivovici.
       Nebo si tím alespoň opláchněte ksicht, kdo se má na vás koukat!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s