Svoboda dříve a dnes

Soběstačný a svobodný je ten občan, který si může dovolit vlastní armádu vlastní nosič médií (například vlastní satelit s televizním kanálem). (středověké pořekadlo)

 1. vittta

  Pod dlouhé době jsem koukl k nejmenovanému blogerovi.
  Jeho pohled na demonstrace proti kovidu je…dá se říci tradiční.
  Všude se to hemžilo OSVČ.
  Svým způsobem si tak úplně nemyslím, že by zrovna OSVČ byli v tom smyslu nejvíc postižená skupina.
  Nemají důvod demontrovat jako nějaký celek, i když samozřejmě- na rozdíl od nejmenovaného blogera- nevím, kdo na demostraci byl.
  Postižené jsou jen celkem nevelké skupiny, jmenovitě hospodští- ti „lepší“ především,prodejci spotřebního zboží (bez rozdílu velikosti), umělci, a sportovcní kluby.
  Drobné zakázané živnosti typu kadeřnic mohou bez větších potíží podnikat dál, a ještě jim stát platí náhrady, samozřejmě pokud mají dostatečnou inteligenci a odvahu.
  U těch hospod je to v určitém smyslu ošemetné, jsou více postiženi hospodští- nebo hosté, kteří nemají kam jít na pivko a jídlo?
  Tady nejvíce protestuje proti opatřením Orinoko (nevím, co dělá) Peter (asi v důchodu), Jana (asi v důchodu) a Astr (asi v důchodu).
  Takže bych mohl- veden touto praktickou zkušeností napadnout důchodce jako ty nejvíce protestující- a kdo je důchodce?
  Nejmenovaný bloger!!!!!!!
  No a samozřejmě i za další věci mohou OSVČ, nemohouc Babišovi odpustit EET, která jim šlápla na paty, což opet svědčí jen o tom, že nejmenovaný bloger nic nepochopil.
  No a i on potřeboval skužeb živnostníka, a hned dvou, no ale jeden byl děsně drahý- zde nejmenovaný bloger přesně ví, o kolik předražil (jen nevím, jestli zmiňované ceny byly vč.- nebo bez DPH- protože je samozřejmé, že by nejmenovaný bloger chtěl fakturu), takže se dá předpokládat, že brzy tam bude článek, jak levného našel jiného- a to je tutovka, když tento předražil- musí jiní dělat levněji.
  Druhý se na něj obyčejně vysral, no tak pak je třeba využít služeb někoho jiného, samozřejmě, protože u nás si OSVČ sedí na pytlích s penězi, jak nejmenovaný bloger psal, takže jen debil by neotevřel jinou provozovnu kus vedle, když je hodně zakázek, a prachy se také jen sypou, to pak může dělat v podstatě každý.
  https://taras2.wordpress.com/2021/01/12/vasik-na-hrad/

  • embecko

   O nejmenovaneho blogera si delam posledni dobou trochu starosti, nebot z tech clanku jsem temer nevyrozumel, co chce sdelit (pevne doufam, ze to nevi ani on a jen tak psal, co mu slina na polstar prinesla).
   Jedine, co jsem pochopil bylo, ze za to muze OSVC a ze je dobre, ze zavrel diskuze. Jinak je to cteni pekne a vesele, to bez debaty, ovsem nejmenovany bloger se vzdycky stavel jako politicka osobnost a ted mi z nej vychazi redaktor humorne rubriky- prilohy reklamniho listu zdarma „Ceske drahy tu jsou s vami“.

   • embecko

    Ono cist Terasu, to je jako pozorovat slavny Kalhounuv experiment s mysaky, kteri ve svem utulku dostali vse, co se jim zadalo. Nejmenovany bloger- Kalhoun a mysak v jedne osobe, ti si to zaridili take tak…a vysledek je take podobny, nejmenovany bloger by vsem podnikatelskym samcum sebral zivnostnaky a pak by se vyradil na Peloziove.

    • Janika

     Mně se libi, jak píše, nevadí mi, ze občas něco vidim jinak. Dost věcí mi mluvi s duše. Má pořád elan, humor, a hlavně ze nechytil kovid a je v pořádku :-).

   • vittta

    On jakoby zamrznul v r. 1968.
    To byl jakoby jeho zmařený sen- o tom snil celou normalizaci- co by, kdyby, pak přišel převrat 89, a ono to bylo všechno jinak.
    Tak jakoby takový člověk- já si toho všiml i u jiných- hledá vinníky, našel je samozřejmě v pravičácích a OSVČ, od „kadeřnice po Goldmman Sachs“.
    A toho už se nezbavil, ale teď to na něj fakt nějak dolehlo, já tam dlouho nebyl, ale…ten člověk by potřeboval mezi lidi, prostě pokecat na pořádném a především hojně navštěvovaném blogu!
    Takhle dopadne jak ti myšáci, to je duševní degenerace v přímém přenosu.

    • Peter Matej

     Trochu empatie vittta.Má už svoj vek a preto aj právo vidieť svet tak,ako ho vidí a písal to o čom sa mu písať chce.Občas zájdem na jeho terasu aby som sa trochu rozptýlil.Je múdry,vyrovnaný so životom a ja mu len prajem aby ešte dlho písal a aby ho neopúšťal humor.Mňa veru už opúšťa.

     • vittta

      Já mu nebráním psát.
      Já jen hodnotím ten názor.
      V tomto případě ho srovnávám s jeho názory minulými.
      Nikam se neposunul, politicky je krátkozraký- a tady v té mé uvaze je uveden jako příklad určité myšlenové skupiny.
      Podle mého je to právě tato skupina, která způsobila, a často ještě půdobí obrovské problémy jak v komunikaci mezi lidmi, tak mezi národy.
      Oni se zmýlili- ale nedokázali se z toho poučit.
      Nelze otročit velkokapitálu- a zároveň ho bourat.
      Lze jen od velkokapitálu přijímat dary- a přitom ho pomlouvat, ale bez jeho existence by tito lidé byli ničím.
      To je poměrně složitá otázka, nevím, jestli jsi v obraze, o čem konkrétně vedu řeč.
      Nejmenovaný bloger je příznivce západního sociálního státu, který se čím dál víc propadá do závislosti na milodarech banksterů, a odklání se od klasického sociálna- tedy podpoře slabých a zranitelných, kteří NEMOHOU pracovat, či pracují za málo peněz, k podpoře vychcaných a agresivních, kteří nehodlají být komunitě jakkoliv užiteční, nebo jí dokonce škodí, o nějaké práci ani nemluvím.
      Tady šlo o takový spor o EET, kdy nejmenovaný bloger lpěl na EET jako na ekonomickém nástroji, který vyřeší nespravedlnost světa, veden ale jen nenávistí a závistí, žádný racionální základ ta úvaha neměla.
      To byly nekonečné debaty, ale tam…prostě stála zcela nezvratná fakta proti ideologickému nadšení, nehodnému pro dospělého muže.
      FAKTA, žádné nějaké „spíše“ a „pravděpodobně“, prostě fakta se vším všudy.

         • vittta

          To on si jednou stěžoval, že je tady jmenován, tak dostal tohle pojmenování.
          Pak zase tvrdil, že si dělal prdel, že to tak nemyslel, no ale už mu to zůsalo.
          On píše tak nějak hezky, ale když se člověk opravdu zaměří na politikou myšlenku, tak ta se motá jen kolem dvou axiomů.
          Může za to pravice, a živnostníci jsou kurvy- jednou napsal dnes už legendární hlášku, že nebezpeční jsou všichni podnikatelé, od kadeřnice po Goldmman Sachs, tohle je citace, ne nějaký útok.
          Tam chodil dokonce nějaký týpek, tady vystupoval pod 2tttt, tam nějak jinak, už nevím, ten psal takové texty, a tak jako mimoděk vždycky psal o „podnikatelské sektě“.
          Copak o to, já bych pochopil, kdyby to psal komunista- zkrátka společné vlastnictví výrovních prostředků- i když bych se divil, že se takový komunista nepoučil, protože likvidace živností stála ve svém důsledku za pádem socialismu v r. 1989.
          Jenže nejmenovaný bloger byl ještě antikomunista, tak to už byla na mě moc, musím říci.
          A kde ti dva dělali či dělají?
          Jak silný je tady nesoukromý sektor?
          Když tedy od kadeřnice- po Goldmman Sachs?
          No to víš, tohle bylo něco pro mě, to já si ty argumenty najdu, když to takhle postavil úplně na hlavu- ono to nemuselo být na první pohled vidět, o co šlo, on nejmenovaný bloger pracoval jako mainstream- tedy já (a ostatní OSVČ) jsou zloději, a tak se bojí EET, no ale Babiš přece je také velkokapitalista, že jo a nadnárodní firmy EET zvládnou v pohodě, ale to už tihle levičáci mlčeli, že pokud to někoho poškodí, tak naše MALÉ podnikatelíčky, bez ohledu na to, jestli platí, či neplatí daně, protože EET se dá obejít stejně snadno, jako povinnosty vystavit fakturu, ale jsou k tomu náklady, buzerující kontroly…
          To mě to v tom smyslu jen pomohlo, ta EET, protože ty slabé to položilo, né že by je to v tom smyslu zlikvidovalo finančně, ale to byli námezdní dělníci, ti se na to prostě vysrali, a začali dělat úplně na černo, a tím přestali být pro mě konkurencí, protože nemohli dát zákazníkovi fakturu, a tak společenství vlastníků a fabriky a město a tak- bylo pro ně ze hry.
          Kromě toho já do režimu EET nespadnu vůbec, protože nepřijímám hotovostní platby, to on vůbec nepochopil.
          To byla ještě větší prdel, jak tady kovid, jenžě on to bral děsně vážně, tady se o kovidu doufám hádáme ryze přátelsky.

          • pepan

           Kurńa witto, tolik času věnovaného tarasovi, není to už poněkud vaše paranoia?

         • Kamil Mudra

          Já respektuji poslední Tarasovo vyjádření (že si dělal prdel) protože to odpovídá jeho stylu jak pracuje s nadsázkou a tak sousloví „nejmenovaný bloger“ nepoužívám. A musím přiznat že mi pokecy s ním schází ať už zde a nebo u něj na Terase. Netvrdím že se s ním na sto procent shodnu ale v mnoha pohledech se s ním vezu na stejné vlně. Tedy tak akorát aby rozhovor s ním byl pro mne zajímavý i zábavný.
          Jo, a ještě bych chtěl vyslovit uznání kočce, za to že se nebojí se svým hebkým kožíškem vydat i do „jámy lvové“. Chtěl jsem to udělat už dříve ale zapoměl jsem. Ohovi ho vyslovovat nebudu, protože ten se, vybaven svým argumentačním ótéčkem, může bez obav vydat i do pekla. :-)

 2. embecko

  Co myslite, jak je na tom nase civilizace skutecne?:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zena-dostala-vakcinu-mimo-poradnik-40347890#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=76z7qZSIy3w-202101150917&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Zijeme v informacni spolecnosti, bezici jak po dratku, ale pritom nezvladneme ani bezne ockovani.
  „„Naštěstí nejsme jako některé jiné země v úplně kritické situaci, kdy vyočkovali úplně všechno a nemají teď často ani na druhou dávku (očkování vakcínou Pfizer probíhá ve dvou dávkách – pozn. red.), v takové situaci nejsme, ale je to z mého pohledu špatná spolupráce a selhání této společnosti, to se nemá stát,” dodal….Pfizer dočasně omezí dodávky vakcíny do Evropy.“
  Me to prijde jako nahore huj a dole fuj…staci lehce zatrast a jsme na zemi…

   • astraustralia

    Vyborne Saxi,
    toto jsou prevazne seniori kteri cekaji na vakcinaci. I tu frontu a mackanici v ni risknou kdyz jde o jejich zachranu jak jin rikaji Prymulove a Flegrove.
    Popisme si to srozumitelne ze kdyby nebylo kovidu tato kategorie na fotce by v prumeru zila jeste kolik let ? 20?
    Protoze jim hrozi virus19 hrozi jim ze pristich 20 let to nebude, ale….
    kdyz se daji oPfizerovat budou zachraneni.
    Ne ze „ve zdravem tele zdravy duch“ ale slavna Emericka company je zachrani, no neber to:-)
    Zit v CR po roce spravneho prymulo masaze jsem i ja na te fotce:-)
    Mozna vedle Tebe ?

    Zde opisuji:
    Internetem obíhá tato fotka, jak lidé (v tomto případě tedy výjimečně ne úřednici, ale starší lidé) čekají na očkování.
    Jestli se na ně dostane (vakcíny v Evropě je málo) těžko říci, ale hlavně že jsme museli zavřít živobytí kadeřnicím a podobně, aby se tam neshluklo 5 lidí. Že lidé nemohou lyžovat na čerstvém vzduchu.Naprostý diletantismus vládních zakazujících opatření je neuvěřitelný.
    Milion lidí může jet denně v metru, ale rodina nemůže jet spolu na lanovce.
    Čtvrtina zemřelých jsou lidé z ústavů a domovů důchodců – ty společnost (za 500mld Kč) nijak moc nechránila – ale my zakazujeme jít do školy třeťákům.
    Už dost!

    Pokud nebude vadit ze se jedna o nazor Klause ml.
    pak budiz to nasmerovano i pro vittta volajicim po jinem nazoru ktereho se mu na Ostrove nedostava, nebot je jen na nevyvratitelna fakta ale chudak cte jen hoaxy a nepodstatne kecy zatim co on touzici po presvedcivych faktech stale zizni a nepochopeni ho tryzni :-)

     • astraustralia

      Nebezpecna informace o tom ze se nejedna o vakcinu ale o patogen byla smazana!
      This video has been removed for violating YouTube’s Terms of Service.
      (toto video bylo odstraněno kvůli porušení smluvních podmínek YouTube)
      Smazali zcenzurovali, nastesti existuje preklad.
      Ale snazi se majitele jedineho spravneho nazoru :-(

      • Jana

       Třinácti Izraelcům po očkování ochrnul obličej. (dnes na Novinky.cz)
       „Příznaky ochrnutí lícního nervu zaznamenali izraelští lékaři u třinácti lidí, kteří tento týden dostali první dávku protikoronavirové vakcíny. Podle listu The Jerusalem Post je počet takových případů zřejmě vyšší, někteří postižení to ale neoznámili lékaři. Ostatní by to nemělo odradit.
       Ochrnutí lícního nervu je jedním z popsaných negativních projevů doprovázejících očkování, vyskytuje se poměrně vzácně a mívá přechodný charakter“.
       xxxxxx
       Mívá – jak to vědí? A ti, u kterých bude ochrnutí trvalé? Třináct v jednom týdnu – koho to zajímá, svou úlohu pokusného morčete splnili.

       • vittta

        Použij vlastní medicínu, a budeš hned vyléčená.
        Očkovalo se tam asi 8 000 000 lidí- nevím, a 13 jich má ochrnutí- předpokládejme trvalé- což je…0,0001625%
        To nestojí za zmínku.
        To už je nebepečnější šlápnout do hovna.

        • Jana

         Během týdne 8 000 000 lidí??? To se mi nějak nezdá.
         A viděl bys to stejně, kdybys ty nebo někdo z tvých blízkých a přátel byl mezi těmi 13?

          • dixi

           Já vím jen jedno, lidé z našeho okolí už covid měli. A včera mi dcera volala, že její táta , můj bývalý, je pozitivní, dobře mu teda není a vůbec neměl ponětí, kde k nákaze přišel, jelikož sám se nechává testovat kvůli návštěvám své mámy, 93 leté, přišlo se nato. Neskýtá se z nikým mimo rodinu.Trasování docela rychlé a dostal to od syna 40 letého, bez příznaků.

         • oh

          Jak vědí, že mívá? Ta vakcína se testovala, i když zrychleně. Rychle se dostavující a častější vedlejší účinky nejspíš mají zmapované dobře, problém ale IMHO budou všelijaké kombinace s různými nemocemi nebo jinými léky a možné vedlejší účinky projevující se po delší době. Proto taky obvykle testování léků trvá řádově roky.
          Podle 4 dny staré zprávy v Izraeli naočkovali jen 2 milióny lidí. Tedy 13 lidí s tímto konkrétním nežádoucím účinkem je z počtu očkovaných stále jen 0,00065%.
          Horší zpráva podle mě je to, že v Izraeli mají zjištěno cca 180 případů s těžkým průběhem nemoci u lidí, kteří již první dávku vakcíny dostali.

          • dixi

           Včera jsem na Yandexu četa že v Nizozemsku zemřelo po vakcíny 23 lidí. Od té doby to jinde nezmínili, není to tedy ověřeno. Vakcíny prověřené nejsou, to se ví. My máme doma druhou babičku, 94 letou. Jsem docela ráda, že vakcíny ještě nejsou. Ta fotka nahoře, ta může být i z dřívějška, nejsou tak hloupí,staří lidé jsou dost , zvláště dnes opatrní.

          • kočka šklíba

           Já nevím oh z čeho vycházíte s tímto Vaším tvrzením: „… Ta vakcína se testovala, i když zrychleně. Rychle se dostavující a častější vedlejší účinky nejspíš mají zmapované dobře,…..“. Odkud to víte, že je mají zmapované dobře? Ano Vy tam píšete „nejspíš“, ale i tak, odkud?

          • oh

           Kočko, berte to tak, že jsem se dopustil názoru. Vím obecně, jak se testují léky. Začíná se na zvířatech a když to vypadá nadějně, přechází se na lidi.
           https://www.sukl.cz/klinicke-hodnoceni-leku
           1. a 2. fázi přeskočit nemohli – kdyby dodávali neúčinné placebo nebo naopak příliš účinný zabiják, nezachránilo by je podle mě ani deset smluv o tom, že za nic neručí – všichni ti ouřadové a politici, co jim to odkejvali, by okamžitě začali chránit vlastní krky a hlasitě řvát o podvodu.. a vykládat, že úmyslný podvod ty smlouvy nekryjí.
           (Všimla jste si takové malé aférky s uzemněním Boeingů 737 MAX? To je totéž v bleděmodrém, jen z jiného oboru. Stačily dvě havárie s hromadami mrtvol a prokázanou příčinou.. a dříve nadmíru chápavý a tolerantní regulátor radikálně změnil názor i přístup.)

           Už v prvních dvou fázích testování se dozvíte, jestli to na lidi funguje, a jaké jsou nejčastější a rychle se dostavující vedlejší účinky, i to, jak rychle obvykle odezní. Co už se většinou nedozvíte, jsou interakce s jinými léky, vzácnější vedlejší účinky, kontraindikace, dlouhodobé působení.. to se objevuje až při studiích ve třetí a čtvrté fázi, které chtějí především čas a hodně „testovacích subjektů“.
           A 3. nebo dokonce 4. fázi podle mě prostě nemohli stihnout. Nebo, nejspíš ta 3. fáze probíhá právě teď, při hromadném očkování.

          • vega

           Lidem zřejmě nedochází, že mezi dávkami vakcíny se musí chránit stejně jako před vakcinací a raději ještě nějakou dobu po druhé dávce. Imunitní systém potřebuje nějakou dobu, aby vytvořil protilátky. Považuji za trestuhodné, že se dočtete spoustu planých žvástů a katastrofických zpráv, ale o tomhle nikdo nepíše. A pokud lidé dostanou první dávku a pak dojde vakcína, bude to průšvih, který povede k rychlejšímu vytvoření dalších mutací viru.

          • embecko

           Ze si Izraelci ted rvou vlasy, ze nemaji namisto Bibiho za premiera Babise…ten by je svoji neschopnosti ockovat uchranil pred nastupem NWO!

          • Jana

           Teď jsem nepochopila. Ironie? V pořádku, ale – jde-li o to, že každý člověk je jen nepatrnou částečkou nějakého procenta, naprosto nezajímavou a nedůležitou, jeho následné problémy nestojí za zmínku, proč potom taková péče o světové zdraví?

         • vittta

          To by mě mrzelo, ale také by mě mrzelo, kdyby někdo z těch blízkých byl mezi těmi 13 000 mrtvých.
          A co je víc pravděpodobné?
          Skutečný problém je, co píšu OH- nakazili se i očkovaní, takže zde si musíme počkat na data, ale pokud vakcína ne úplně funguje, pak je to velice nepříjemný problém.
          V každém případě si můj blízký vybere tu vakcinaci sám- zatímco kovidem ho POKAŽDÉ nakazí někdo jiný.
          Jinými slovy, kovid není jeho dobrovolné rozhodnutí.
          Samozřejmě pokud by jezdil narvaným metrem, nebo chodil někam, kde se koncentruje hodně lidí, aniž by nutně musel, pak si za ten kovid také může sám.

          • Jana

           Ty sis nepřečetl ten odkaz, který asi před 2 dny vložil Peter, že?
           „….na americkej lietadlovej lodi, ktorá bez prestávky pol roka križovala oceán, nikde sa v prístave nezastavila, tam zrazu ochorelo 700 námorníkov. Odkiaľ a ako ?
           A u nás v Rusku vznikali ohniská nákazy značne vzdialených od seba, ktoré medzi sebou nekomunikovali. Ako sa tam v rovnaký čas dostala infekcia?
           Darmo budete ľudí od seba oddeľovať. Aj zemiaky, ak od seba oddelíte na rôzne miesta, všetky vyklíčia v rovnaký čas. Čo iné za tým môže byť, ako prejavenie sa danej biologickej zákonitosti, ktorá spôsobí aktiváciu vírusových ochorení.
           Čiže žiadny nulový pacient od ktorého to začína, žiadna izolácia nás od toho nezachráni“

           Ale fakt to chce přečíst celé, nebo aspoň podstatné části. Jedlotlivé věty mohou dát smysl buď nepřesný, nebo zkreslený, či bagatelizující.
           Je to na každém, kdo chce informace opravdu hledat, opravdu hodnotit podle skutečností už rok známých a kdo se chce prostě přizpůsobit – proč? – nevím. To je na každém z nás. Ale ten odkaz je jeden z nejlepších, které jsem kdy četla. Nestraší, neagituje – vysvětluje.

          • kočka šklíba

           Ano to byl zajímavý článek Jano, a snad ty informace byly pravdivé. Pokud byly pak je to určitě důvod k zamyšlení, jenže co je dnes pravda a co lež, případně polopravda, se dá těžko poznat. Takže já vycházím jen z toho :
           nedostatečně klinicky vyzkoušená vakcína, může mít jak jen nepříjemné vedlejší účinky tak i vážné a to i v řádu jak měsíců tak i let. To je bezesporu, to prostě nyní nikdo neví. Dále imunitu, to nakonec i přiznávají její propagátoři, nezaručuje, „jen“, a to ještě snad, lehčí průběh nemoci. A nakonec, zproštění se odpovědnosti za následky farma firmami, proč, když je to na druhou stranu tak propagováno. Je to mnoho otazníků, žádné odpovědi. A ve světle jak dopadla tato vakcína je to alarmující: http://dfens-cz.com/racionalni-nekonspiracni-duvody-proc-odmitnout-vakcinu-na-ncov-19/

          • vittta

           Já jsem si to četl.
           Jenže to je pro mě jen informace třetího řádu.
           Tedy ukládám- ale bez větší důležitosti.
           Proč?
           No protože jestli někdo byl, nebo nebyl s někým, či spíše s něčím ve styku nelze přesně říci.
           Neznám organizaci na té lodi, a je to loď vojenská, to není žádná reality šou, tam klidně letadlo přistát mohlo.
           Navíc mám uloženou i informamci, že kovid tady byl dříve, než 2020- rovněž třetího řádu- tedy málo důležitou.
           Nic méně si jí pamatuji, a klidně mohl námořník mít dlouhou dobu latence, či něco podobného.
           Tady by byla lepší informace, jestli Kovid mají i tam, kde fakt nikdo nebyl, na nějakém ostrově, nebo v nějaké zemi, kde lišky dávají dobrou noc, ale to se nikdo nedozví, protože tam prostě nikdo nebyl.
           Ty mi to podáváš, jako že neposlouchám argumenty, ale tohle není PRO MĚ argument, jen zajímavost.

          • Jana

           Kočko, souhlasím. Rozhodně je na místě víc opatrnosti a nedat na propagační kampaně.

          • Jana

           Vittto, mohl bys aspoň jen pro zajímavost naznačit, jaké informace bys zařadil na první místo? Nechci abys měnil názor, jen se ve tvých prioritách nedokážu orientovat.

          • Jana

           Ještě doplnění pro kočku.
           Zapomněla jsem napsat, že odkaz, který uvádíš jsem si přečetla už tehdy napoprvé. A nedá se říci, že by ty následky byly tak vzácné a navíc tak neškodné, že nestojí za pozornost.

          • vittta

           To jsou ty, co vidím sám, nebo slyším od spolehlivých prostředníků.
           Čas od času je sem dávám s určitým komentářem.
           Na druhém místě jsou informace, které nepopírají samy sebe, nebo nejsou dokončené.
           Konkrétně mě napadla ta informace, že je třeba více chránit rizikové skupiny, a preferovat u nich očkování.
           To je klasická sebepopírající informace, navíc ještě nedokončená.
           Sebepopírající proto, že vláda právě tohle dělá, s tím očkováním, a nekončená proto, že nikdo neřekl, jak konkrétně tyto skupiny chránit- aby bylo jasno, chránit je tak, aby nebyly omezována jejich práva.
           Dobrá informace byla od ruského vědce, který sám sebe v první vlně nakazil, a pak zkoumal, jak dlouho bude imunní- a byly to tři měsíce, v druhé vlně to dostal zase.
           To samo o sobě může- a nemusí být pravda, ale tato informace se dá dále sledovat, a pak teprve se stanou důvodnými- a ejhle, skutečně se zdá, že promořování v tom smyslu nefunguje, což bylo u nás a ve Švédsku.
           To zase byla zásadní informace od Astra, kde v nějakém videu nějaký komentátor hodnotil všemožné grafy, a ukazoval, jaká je kovid vlastně blbost- jenže to končilo myslím 7 září a závěr byl, že druhá vlna nebude a také se tam říkalo, že kdyby se v léte opatření zrušila, tak by byl virus úplně v prdeli, protože by se právě lidé promořili v době, kdy jsou nejodolnější.
           To zní velice logicky, ale onen vypraveč pracoval s tím, že nikde to rozvolněné nebylo.
           U nás ale ano-ale výsledek nebyl žádný, naopak, jsme na to nejhůř.
           Takže informace potvrzená- nebo vyvrácená.
           Třetí v pořadí je zajímavost, to s tou lodí nedokazuje vůbec nic, no ale mohou se objevit další podobné informace, a teprve pak bude tato informace soužit jako argument pro- nebo proti.
           Jinými slovy, neexistuje informace, která by mě o čemkoliv přesvědčila, a já jím měl za relevantní.
           Teprve vyvrácení- či potvrzení řečeného má pro mě cenu.
           Možná sis všimla, že někdy píšu , že pro hlubší vyjádření nemám dostatek inforamcí, nejen v kovidovém tématu.
           Proto nestojím na žádné straně, i když zrovna ty mě řadíš do skupiny koviďáků- ale to je pro mě zase informace o psychologickém profilu věřících lidí, ty jsi u mě ve škatuli „věřící“, tedy zcela nekriticky přijímající hodící se inforamace.
           To nic proti tobě, ale takto to vidím.
           Nestojím na žádné straně, ale zdravý rozum mi velí, raději situaci nepodceňovat, zajedno je to „evolučně““ výhodnější, a za druhé zatím ty informace, ukazující se jako absolutní ensmysl, byly výhradně z antikovidové líhně.

          • Kamil Mudra

           Také jsem si ten článek přečetl celý. Ty časové shody jsou zajímavé ale co se týče předpokládané absence nulového pacienta tak souhlasím s vitttou v tom že ji nelze zaručit. Ne u virózy která se nemusí projevit příznaky. A přitom se nákaza v prostředí bez opatření (nepočítá se s ní) může rozšířit skokově.

          • Jana

           Skokově? Na vzdálenost větší než 2 m? Pak ta opatření tedy aspoň v Evropě fungovat nemohou.

          • Kamil Mudra

           Dodržování vzdálenosti patří k opatřením. Předpokládám že v místech kde se s nákazou nepočítá (izolovaná loď, nákaze hodně vzdálené osídlení) nejsou zavedena a nebo alespoň nejsou dodržována ani ta opatření.

          • Jana

           A co z toho plyne?
           Tam, kde se kvůli hodně řídkému osídlení virus neměl šanci uchytit, natož šířit, se níkaza stejně objevila. Takže ona ta „ochrana“ – lockdowny distanc a zákazy sáňkování, pití piva či čaje na veřejném prostranství asi nebude to pravé ořechové. S největší pravděpodobností to má úplně jiný smysl, ale konspirace se nepřipouštějí.
           Vlády euroatlantských zemí tak rozhodly a přes to vlak nejede a hned tak nepojede.

          • Kamil Mudra

           „Takže ona ta „ochrana“ – lockdowny distanc a zákazy sáňkování, pití piva či čaje na veřejném prostranství asi nebude to pravé ořechové.“ No jasně že nebude stoprocentní. Zvlášť když ji polovina lidí nebude dodržovat. Ale tím jsem se ve svém komentáři nezabýval.

           „Tam, kde se kvůli hodně řídkému osídlení virus neměl šanci uchytit, natož šířit, se níkaza stejně objevila“
           Pro to, o čem jsem psal, pod pojmem „řídké osídlení“ nespatřuji takovou tu horskou vesničku kde jdeš od jedné chalupy ke druhé ninimálně pět minut (proto píši: „nákaze hodně vzdálené osídlení“) ale vzdálenost mezi hustě osídlenými městy a městečky. U nás se s tím člověk nesetká ale třeba v takovém Rusku ano. Máš město, pad padesát i více kilometrů nic (ani vesnici či malou osadu) a pak další město.
           Takže si představme takové město (nebo městys) jehož vedení poctivě sleduje zprávy a objeví se ta o coronaviru. Vyděsí se, zavede opatření, dá hlídky na všechny styčné body s vnějškem a čeká co bude. Uplyne, čtrnáct dní, měsíc, dva měsíce – bez jediné nákazy. Ale protože zprávy ze světa i vzdálenějšího okolí nejsou zrovna optimistické, zruší jen ta opatření týkající se vnitřního chování místních obyvatel a ostatní ponechá v platnosti. Takže nikdo nejede ven, každý zástupce jakékoli firmy která něco přiveze je podroben přísné karanténní kontrole, hlídky na silnicích odkloní nebo otočí každého cizího ale jinak si místní obyvatelé žijí jako by žádného koronáče nebylo.
           Jenže pak se v některé z místních restaurací zastaví na jídlo nějaký turista co do města přišel polní nebo lesní cestou, či přes louku necestou – to se prostě uhlídat nedá. On je sice bez příznaků (jinak by byl doma), ale na covid pozitivní je. Dá si žvanec, posedí popije, nakazí všechny okolo sebe, pak se sbalí a jak přišel tak odejde. Personál i hosté se při tom i potom chovají jako by tam nikdy nebyl a ani jim nijak neutkví v paměti protože nejde o žádného výrazného týpka. Sejde z očí – sejde z mysli. Ale ve městě se po nějaké době začne šířit kovid a nikomu nejde na rozum kde se tam vzal. Vždyť byli od okolí tak dobře izolovaní vzdáleností a všechny vstupy i výstupy kvalitně ošetřené! A na „pacienta nula“ si nikdo ani nevzpomene.

           Proto se mi ta předpokládané absence nulového pacienta, jeví jako varchlatý argument. Vážně ho může brát vědec od svého pracovního stolu, naivně předpokládající neprostupnost modelu chránícího se města, který jsem popsal. Ale ne člověk žijící normální život, který si uvědomuje jak často se teorie nekryje s praxí.

          • Jana

           Sám musíš vidět, že je to nesmysl – ta teorie náhodného turisty. V Rusku obzvlášť – to by musel být aspoň celý pluk „náhodných turistů“. Ale píšu jen své názory, nikoho nechci přesvědčovat.
           Jen je mi trochu divné, že většina z vás tady – s takovými znalostmi a schopnostmi, s takovým rozhledem – a vidí ten virus pořád JEN jako medicínskou – zdravotní otázku. A to hlavní, ten politický záměr, daleko důležitější odmíají vzít na vědomí.
           Netvrdím, že virus neexistuje, netvrdím, že nezpůsobuje různé i závažné komplikace, ale to dělají i jiná onemocnění. O nich se neinformovalo nikdy, navíc denně, tak detailně a už celý rok. A nikomu z vás to není divné, berete to jako samozřejmost. Tak jak jsme to taky brát měli. Nehrají si s námi nějací neumětelové, ale profíci. A jde jim asi o hodně. Dělat s tím nemůžeme pranic, ale taky tomu nemusíme věřit a dobrovolně tu hru hrát s nimi.

          • Kamil Mudra

           „A to hlavní, ten politický záměr, daleko důležitější odmíají vzít na vědomí.“
           Já o něm ani v nejmenším nepochybuji. Ale víš ty o něm něco víc než jak jsou zbytečná opatření a pochybná čísla informující o covidu nebo vakcínách? Něco co by se dalo konkrétněji diskutovat? Pokud ano, tak to sem dej a já rád změním téma, protože mne už ty věčné dohadovačky o neočkovat-očkovat, nosit roušky-nenosit, kolik mtvých tam či onde, kdo je čeho větší autorita atp samotnému lezou krkem. To už i ta moje „mise“ u Tribuna a potýkání se s podsouvanou obhajobou Mengeleho, byla záživnější než tyhle dokolečkadebaty co se tu kolik týdnů točí, jako by neexistovalo jiné téma než covid. A je to stejné i u Bavora nebo jinde, kam se člověk podívá.
           „Nehrají si s námi nějací neumětelové, ale profíci.“ Ti už si s námi hráli řadu let i před covidem. Jenže teď je „v módě“ jenom covid a když s ním něco přímo nesouvisí tak to nikoho nezajímá.

          • Kamil Mudra

           No, vždyť píšu že si s námi hráli už před covidem. Na tu agendu jsem dával odkaz už někdy před rokem nebo ještě dřív ale bylo to na jiném webu a pochopitelně bez toho dokumentu o covidu. To víš že využijí co se dá. Stačí jen to jak šermují s lidskými právy aby si to člověk uvědomil.

    • vittta

     To už vidíte co píšte.
     Prymula a Flegr.
     Aktualizujte to trošku.
     Jinak jsem nepochopil, co mi chcete říci, leda by jste byl zastáncem absolutního blockdownu.
     Jsou totiž dvě možnosti, jak narovnat vady na kráse tohoto čajíčkovského blockdownu, kdy se leckde tlačí lidé- protože nedodržují nařízení, máme tady chodit ven jen v nejnutnějších případech- a kolik lidí v těch narvaných tramvajích je venku z nejnutnějších případů?
     Tedy první možnost je úplné uvolnění, zavřít oči- a když se to celé posere, svést to na Babiše.
     Druhá možnost je udělat zákaz vycházení i přes den, do 15 km…však to znáte od sousedů.
     Na Babiše to svádět můžete, ale o moc horší to mít nebude.
     Aby na vaše dobré rady nakonec nedal, z toho mám určité obavy.
     Protože pro ODS (a spol) a Piráty (a spol) je politicky výhodnější, když uvolní- a něco se posere, protože oni budou říkat- a to HODNĚ HLASITĚ,že to nikdy uzavřít nechtěli, že jenom chtěli, aby to bylo smysluplné.
     A vidíte, jaký je o vakcínu zájem?
     Jen ta kurva Babiš jí objednal málo.

     • astraustralia

      Kdo by to rekl ze se cesky nedomluvime:-(
      Opakovana veta ze plne metro nevadi ale jak je psano rodina spolecne na lanovce sedet nesmi a dalsi take cesky popsane pripady vitttovi nic nerikaji?
      Astrovi zase nic nerika vitttovo souveti:
      Jinak jsem nepochopil, co mi chcete říci, leda by jste byl zastáncem absolutního blockdownu.
      Jsou totiž dvě možnosti, jak narovnat vady na kráse tohoto čajíčkovského blockdownu, kdy se leckde tlačí lidé- protože nedodržují nařízení, máme tady chodit ven jen v nejnutnějších případech- a kolik lidí v těch narvaných tramvajích je venku z nejnutnějších případů?

      Vitta s omluvou ze s Astrem se nemuzete bavit „argumenty“ ktere maji oznaceni „svadeni na Babise“ a podobne :-)
      Kdyz do toho jeste pridate ODS a Piraty = je Astr lidove receno totalne v pr*deli :-(

      Pokusim se zeptat jinak take cesky a snad pro Vas srozumitelneji,
      jak byste odpovedel panu Klausovi ml. na jeho facebook ktery jsem uvedl vyse ?
      To co napsal pan Klaus ml. jsem pochopil a bylo naprosto srozumitelne.
      Omluvte moji politickou nedostatecnost ze na rozdil od Vas nejsem schopen to slozite ve vasi politice ze ktere se virus 19 stal, spravne rozeznat.
      Impeachment jako na Trumpa by na Babise nesel pouzit?
      Nebo alespon na presidenta Zemana? Jestli On do toho v pozadi nejak nestoura ?
      Mozna by po jejich likvidaci bylo nekterym lidem lepe? Dokonce i zdravotne ?
      :-) :-) :-)

      • vittta

       Já si myslím, že pokud vám přijdou některé kroky nelogické, pak se dá přitvrdit- nebo uvolnit úplně.
       Klaus ml. je politik, a tak se dají „ty kecy“ pochopit jako politický boj, pokud mu to někdo žere, je to špatným myšlením.
       Prakticky je to takto, řekněme odhadem, čísla neberte doslova:
       Cílem opatření je sociální distanc (zavřené obchody, hospody atd.) a zabránění šíření kapének a areosolu (roušky).
       Také to má motiv politický, který má ukázat, že i my s kovidem bojujeme.
       Plné metro je důsledkem nedodržování opatření, jak jsem uvedl, dobrá polovina lidí tam nemá co dělat.
       Řešení je policajt na výstupu- a kontrola důvodů opuštění domova, a následné citelné pokuty-třeba 5000.
       Pak nebude metro plné- Klaus zde hraje na celkem falešnou strunu, protože jako argument uvádí něco, co má příčiny v nedodržování opatření.
       I tak je ale pomocí opatření sociální distanc snížen tak na polovinu, možná i méně, né všude mají metro, a lidé tím, že nejsou otevřená celá nákupní centra, hospody, kina a divadla, a různé malé služby (pověstné kadeřnice) chodí ven podstatně méně.
       Opatření tedy i tak smysl mají.
       Co mi vadí:
       Tak každý ví, že Babiš není žádný můj faborit.
       Ale z nouze je nejlepším řešením, to za prvé.
       Za druhé nemám rád křivárny, je úplně jedno, že o mě třeba nejmenovaný bloger, Saul nebo Měděnka říkají, že jsem křivák- prostě křivárna je pro mě OUT- a to tak, že totálně.
       Jako mi vadí, když Kamila a Kočka jsou neprávem, a zcela skandálně nařčeni z podpory Mengeleho, tak mi vadí, když se na Babiše svádí něco, za co nemůže.
       Je tomu právě naopak, Babiš a vláda NEJSEOU příznivci opatření, kdyby byli, byla by opatření tvrdě vymáhána.
       Živnosti normálně fungují, né všechny, ale fungují, to není doměnka, vím to.
       A ještě dostávají prachy.
       Takže u vás ironicky- chcete zpřísnit opatření, LOGICKY, protože plné metro by být nemělo, upozorňujete na rozpor- lanovkáři mají zákaz (který se blbě obchází) ale v metru je narváno, protože lidé opatření nedodržují- je vám to jasné?
       Nic jiného nemůžete chtít, než snížit počet lidí v metru, ne?
       Aby to bylo spravedlivé vůči lanovkářům.
       Vy samozřejmě chcete opak, i mladý Klaus, ale je to falešná nota, poukázat na metro, a chtít narvat i lanovky.
       Takhle si u nás lidé už VYBOJOVALI zákaz prodeje spotřebního zboží v Hitlermarketech.
       Byl to jejich velký úspěch, protože nadnárodní společnosti přestali vydělávat.
       Ale…kupodivu- moc se z něj neradují.
       Budete vy se radovat, až u výstupu z metra (vy- jako vaše názorová skupina) budou stát fízli, a kontrolovat, proč je ten, či onen člověk venku, jestli je venku jen kvůli tomu nejnutnějšímu?
       Třeba si to také vybojujete- a dívejte, mě se to netýká, já metrem nikam nejezdím, ani tady žádné není, a dělám pro město, takže si můžu jezdit kam chci, pokaždé se mohu vymluvit na práci- což ani nebudu lhát.
       Takže bojujte, bojujte- ale pak se nedivte možným následkům.

    • kočka šklíba

     A není to blbost? Vždyt včera se teprve začal tvořit pořadník, pořadníky, a to po internetu, případně telefonicky. Tohle se mně nezdá. Jinak se očkovali jen zdravotníci, a vybrané skupiny lidí, a na to to nevypadá.

     • vittta

      Také se mi to nezdá, no ale nedá se to zpochybnit.
      Co by tam dělalo tolik lidí?
      V každém případě je unfér hra, protože je to jeden případ, který se snaží vyvolat dojem plošné tlačenice.
      Mimochodem, já bych do narvané tramvaje nevlezl, kdybych nemusel, tak nevím, jak to tam funguje.

      • astraustralia

       Vyborne vittta, konecne jsem si od Vas precetl vetu ktere rozumim:-)
       V každém případě je unfér hra, protože je to jeden případ, který se snaží vyvolat dojem plošné tlačenice.
       Jen musim dodat ze v pripade komentare pana Klause ml. jsem pochopil jeho nesouhlas s tim ze vladnim expertum nevadi
       tlaceni ve verejne doprave ale vadi jine mnohem mensi a mene nebezpecne tlacenice(Babis pry pravil ze on to neridi ale opatreni vymysli „zdravotni experti“ ).

    • embecko

     Tahle odpoved to slizla nejvic:
     „Vera Provaznikova
     Ano , v tomto případě selhali ti kdo to tam organizovali. Ale to není důvodem k tomu, aby se ted naráz otevřely všechny hospody a kadeřnictví. Kdyby se ted naráz všechno otevřelo, tak by mohlo taky dojít k tomu, že na tom majitelé podniků ještě víc prodělají. Protože se tam lidé budou bát chodit, ale oni už zároven nebudou mít nárok na podporu od státu, protože už přece mají otevřeno.“
     Za vsechny jeden klasik:
     „Aha takže dobrotivy stát vlastně chrání podnikatele před sebou samým…dejte si koblihu.“

     • vittta

      Hmm..
      Jasný, dobrotivý stát platí obrovské náhrady, asi to né úplně funguje dokonale, ale platí.
      Tak jen doufejme, že tito lidé budou názorově pevní , a pomoc státu odmítnou, ano, už jsme to viděli u medializovaných, a zodpovědných důchodců, kteří přímo prosili, aby vláda nedávala těch 5 papírů- takže proč ne by nemohl stejně reagovat třeba hospodský?
      Já jenom dodám, že sám jsem o nic nežádal, ale mnozí žádali, a dostali, a žádná pracovní omezení neměli.

 3. Peter Matej

  Na HS je dnes uverejnený článok,v ktorom sa český sociolog Petr Hampl vyjadruje dianí v USA.Viac ako Hampl ma zaujal komentár užívatelky Karolíny Jedličkovej,na ktorý Hampl reagoval.Ten komentár karolíny Jedličkovej si dovolím voľne odcitovať.
  „Americký sen je už dlhšiu dobu len snom.Tá krajina chudobnie pred očami a je celkom jasné,že dnešní mladí sa budú mať materiálne horšie ako ich rodičia.“Revolučnou ideológiou“mladej,progresívnej,“zväčša bielej“Ameriky sa stalo zničenie sveta ich rodičov.Konzervatívna Amerika sa teraz nachádza v kríze,lebo nevie,ako s tým bojovať.Skúsili to zvládnuť legálne, cez voľby,inštiktívne,tým,že sa ozbrojili,cez exodus na vidiek,kresťanský tradicionalizmus atď.Situácia sa ale naďalej zhoršuje.Vidiek sa horšie organizuje a je závislý na mestách.Konzervatívni Američania dopustili oslabenie svojej kultúry,metropolitnej volebnej politiky a školských rád…..a stráca vlastné deti“…myslí si k.Jedličková.
  Môj názor je,že tú mládež „nakazili“svojou nechutnou ideológiu Novoľavičiari z revolučných rokov 1968 a bývalí dnes už nechutní obstarožní hipíci dodnes žijúci z nostalgie za Woodstockom,ktorí zakončili svoj dlhý pochod inštitúciami v amerických univerzitách ako profesori a učitelia,cez tzv.“Demokratov“sa infiltrovali aj do politiky a americkú mládež len zneužili na dosiahnutie svojich chorých,nerealizovateľných a utopických snov,ktorých výsledkom môže byť len chaos,krviprelievanie,chudoba,drogová a iné závislosti,dekadencia a úpadok všetkého.

  • embecko

   Ale hipika musi nekdo nejdrive vytipovat, pak si ho pozvat a nakonec mu dat profesorsky dekret. Ne ze hipik prijde a pasuje se na profesora sam.
   Jinak tohle zacalo hned po valce, kdyz promovaly prve povalecne rocniky. Za vsechny jen Timothy Leary. Tihle ucili na skolach od 50. roku.
   Takze tohle souvisi s valkou, ale ne s konfliktem, nybrz s emigraci. Ti, kteri rozvratili Evropu, utekli pred valkou do Ameriky a tam pokracovali ve svem dile. Guru hippies nebyli zadni hipizaci, ale pragmatici. A byli to evropsti dosazeni profesori-imigranti, kteri si tyhle typy vybirali za asistenty a pak z nich delali docenty. To, co se deje v Americe, je nasledek evropske intelektualni infekce, samozrejme velmi se hodici velkokapitalu (shoda s dnesnimi udalosti tedy neni „ciste nahodna“, dejiny se opakuji).

   • dixi

    Pokud vím, prosakují i informace, že nejen do jižní Ameriky a Jihoafrické republiky se uchýlili inkognito nacisté, ti měli také levicové myšlenky? Vždyť levici tak zdiskreditovali, že je to dnes nadávka. Slovo demokracie taky. Komu ku prospěchu ?

 4. Peter Matej

  Nikdy nepochopíme prítomnosť,keď si nebudeme sústavne pripomínať minulosť.Ako majú žiť mladí ľudia,keď im nikto nedokáže predostrieť víziu lepšej budúcnosti ?V každej škole by mali premietať žiakom a študentom pravdivé dokumentárne filmy a seriály ako napr.10.dielny seriál s Burtom Lancasterom „Neznáma válka“,filmy o vietnamskej vojne,filmy o zločinoch kapitalizmu.Napr.tento,na ktorý sa už pozabudlo :

  • Kamil Mudra

   Mělo by se… ale nebude se. Myslím, Peter, že zničení Libye je jedním z velmi silných argumentů podporujících myšlenku že světu vládnou síly kterým nezáleží na prosperitě kteréhokoli státu či kontinentu nýbrž jen na onom pověstném „Rozděl a panuj.“ Zatím stále prožíváme fázi rozdělování. Ale obávám se že fáze panování je stále blíže „za rohem“. A v mnohém už i funguje, byť zatím jen v kuloárech. Škoda že se Kadáfí tak „předběhl“. Kdyby měl smlouvu s RF, v době kdy se již stala vojensky silnou tak jako Asad, měl by mnohem větší šanci své započaté dílo dokončit.

   • embecko

    „Kdyby měl smlouvu s RF“
    Tohle je zajimave tema…vsimni si, ze vetsina statu, jimz Rusko pomohlo, nemela pred krizi zajem o nejake dobre vztahy s Ruskem.
    Kaddafi jako Lukasenko pokukoval na Zapad, Assad, kdyby mu nezacalo byt opravdu ouvej, tak si Rusy take drzi od tela, ted naposledy Pasinjan…cloveka napadne, ze jak jsou vykutaleni, tak jsou hloupi…a ze jich je…
    Ovsem Rusove dali ted v Karabachu najevo, ze meni politiku a ze si na hlavu uz delat nenechaji…coz. bohuzel, neni uplne dobra zprava pro nas.

    • Kamil Mudra

     „coz. bohuzel, neni uplne dobra zprava pro nas.“
     No… těžko říct. Pokud budeme mít ve viditelných funkcích takové koláře, hřiby a petříčky tak nám v Kremlu zrovna pšenka nepokvete. A jestli ve volbách zabodují Piráti tak budeme v hovnech ještě víc, to bych měl obavu i o V4. Ale jinak – nejsme pro Rusy zas až tak důležití aby pro nás měl každý odstín jejich politiky nějaký zásadní význam. Navíc – u nich jde spíše o kontinuální vývoj než o změnu.
     Tedy pokud jsem tvá sva správně pochopil ty jsi tím „nás“ nemyslel západ jako takový.

 5. Mrkos

  Trump chtěl do Ameriky vrátit práci a vytvořit si svou produktivní
  dělnickou tříduzajišťující tvorbu hodnot na úkor sféry služeb.
  Vrátit zemi rozumné sociální složení a organizaci ekonomiky
  zaručující soběstačnost při případné izolaci. Samozřejmě počítal dál
  s výnosy z vyváženého kapitálu, ze společností, které tvoří zisk a
  daní doma !!!!! Kapitál má svou vlast,.
  Ta obnova by stála prachy, ale zaručovala by klidnější
  přežití v případě pádu dolaru. Ty prachy by se musely ušetřit na
  zmenšení vojenské přítomnosti ve světě. Např vypadnout
  z Černého moře a pod. To se ovšem nelíbí jestřábům.
  x
  Milí demokraté s voličskou základnou zvyklou na žití z toho co se
  nakrade ve světě (a mnohdy i na luxus a nákladnou imfrastrukturu měst)
  si nedovedou představit uskromění. Slibují socializující společnost
  ale založenou na finančních zdrojích plynoucích z pokračující loupeže.
  Tu je nutné zajistit podněcováním rozbrojů ve světě, ovládáním moří,
  udržováním nerovnosti ve světovém obchodě, ovládáním kšeftu se
  surovinami, oblbováním světa propagandou, hoolywůdskými škváry,
  šiřením strachu atd. Nemohou potřebovat, aby jim tu špínu někdo
  připomínal a tak je třeba účinná cenzura a bič na ty co provozují
  neamerickou činnost. Žádná cesta k socialismu se v těch hlavách
  luxusně placených katedrových marxistů nemůže urodit, ale
  obyčejný fašismus je tam dávno. Americký lid (který lze nazvat
  lidem jen obtížně, (stejně jako u nás) nevyhlíží pokrok, ale jen
  setrvání v kolotoči naodiv vydávané spotřeby, a svůj pocit
  nadřazenosti nad zbytkem světa. Ani ty odbory tam nefungují.
  (miínimální mzda 15 USD na hodinu = 330 kč – cca 60 000/m)
  Tuto iluzi je mu třeba jako hračku rozbít.
  Nejlépe by bylo, kdyby si ji rozbili sami. Síly jsou vyrovnané,
  stejná váhová kategorie, tak šup do ringu. Možná by se v tom frmolu
  mohlo urodit něco přijatelnějšího než jsou ty dvě vypečené
  volební strany ovládané výhradně bohatou elitou.

  • vittta

   Válka je jen ozdravný proces, za pár dekád je to tam znova.
   Myslím tedy válku vnitřní, ale za tu se dá v pohodě označit jak 1., tak 2. světová válka.
   Imteriální výboje do třetích zemí v tom smyslu ozdravné nejsou.

   • vittta

    Komunisté to tady ostatně také zkurvili- nic méně se jejich přehmaty vesměs týkaly významných oponentů, či jich samých, nebo konkrétních, prodídích skupin- muzikantů. umělců, kde jako o přehmatu hovořím o extrémní a často úplně zbytečné buzerqci- dělný lid si toho vesměs vůbec nevšiml, nebo všiml jen na nedostatku konzumu- a to ještě ve srovnáním se západem, proti první republice byl socialismus pokrok.

  • Nula

   Trump se vymkl z kontroly mocenským strukturám, a jako takový se stal nebezpečným a nepředvídatelným. Je to lhář a narcis, přičemž ale jeho konkrétní politiku nelze označit pro USA za špatnou. Vidím tady určitou paralelu s naším Zemanem, ten je také hodně, hodně svůj, ale konkrétní politiku má pro Česko docela přijatelnou. Alespoň pro mne tedy. Odpuzuje mne, ale zároveň přitahuje. A stejné pocity mám z Babiše.
   Ale nebojte, oni si to tam za mořem rychle srovnají do latě, a jak to dopadne u nás? Kdo ví. Jako kolonie nemáme moc na výběr.

   • vittta

    Svým způsobem si nevedeme tak zle.
    Kličkujeme, jak to jde.
    Proč?
    Protože vláda a prezident kličkovat chtějí, kdyby nechtěli, nebo dokonce kolonizační politiku podporovali, bylo by nám daleko hůř.

    • Nula

     No přesně vystiženo, kličkovat umíme, to je naše národní specialita, a tak přečkáme vždy nejhorší bouře než zase vyjde slunce.

     • vittta

      Ovšem je to dáno nutností.
      V tomhle sice krásném- ale poněkud nebezpečném prostoru moc jiných reálných možností není.

     • Kamil Mudra

      Otázka je jestli se toho slunce dočkáme. Pokud před jeho východem zazáří ta „tisíkrát jasnější“ tak dokličkujeme navždy.
      A nebo také můžeme být „naředěni“ kličkujícími úplně jiným stylem než je nám vlastní, do té míry že ten náš úplně vymizí.
      Je toho na nás v současnosti až tak nějak příliš. Víc než kdy bylo.

 6. astraustralia

  Jinymi slovy kocko z obrazku je sice patrne ze prevazuji duchodci take ze to je tlacenice proti predpisum a opatrenim
  ale na Vas to pusobi dojmem ze
  ale to je prostě nesmysl, tedy to, že je to tlačenice na očkování, téměř na 100 % není.
  takze pan Klaus ml, nepise pravdu, je tedy antivladni manipulator ci rovnou lhar?
  Souhlas ze obrazek muze byt sporny v tom ze to muze byt tlacenice senioru ale nejen senioru na ledacos.
  Nevypada na frontu na neco prudce zlevneneho na coz jsou ducodci uvadeni jako prebornici.
  Chodba nevypada na slevy v nejakem obchodnim centru, odkud jeste by mohla byt ?
  Co kdyz se dodatecne zjisti ze pan Klaus ml. informacne nepodvadi a je to opravdu na ockovani ?
  Zatim co v komentari pana Klause ml. mu jde predevsim o tu tlacenici a odbornikum kteri urcuji pravidla nektere tlacenice vadi a jine striktne zakazuji vcetne stridajicich se zakaznic u kadernice, me naopak tato fotografie vypovida vice o obavach a az tak velke vystrasenosti lidi a senioru predevsim ze jen vakcina je ochrani a zachrani. O tom pan Klaus ml. politicky korektne mlci!

  Navic zachrana necim co neni vakcina ale patogenem ktery prinuti bunky „onemocnet“ i u lidi kterym nic neni, tedy preventivne onemocnet. S jakymi nasledky? Za to vyrobci nenesou odpovednost, oni prodavaji co ma lidi ochranit a ne co s nimi bude potom :-)
  Odkaz ktery dal vyse Peter srozumitelne vysvetluje vo co go :-(
  Mimochodem na YouTube to smazali ale preklad zustal zachovan. Nezbyva nez ho oznacit za hoax!

  Judy Mikovitsová: Ano. Je to syntetický patogen. Doslova používají patogenní část viru a ten vpichují do těla.
  Rocco: Když říkáš patogen, to si představuji, že mě to udělá nemocným.
  Judy Mikovitsová: Přesně tak.

  Presne tak jak si preji experti :-(
  Ale pozor neverte tomu to jen Peter a Astr a dalsi zpochybnovaci opet siri neduveru k ockovani kdyz preci ockovani uz zachranilo milliony zivotu.
  Ktere ockovani? Proti tetanu, vztekline, TBC, obrne, spalnickam, tyto bez pochybnosti drive ano!
  Za poslednich par mesicu geniove vyprodukovali dalsi zachranu a nasli se pochybovaci nejen na Internetu ale predevsim mezi odborniky, tedy predevsim lekari jsou ti kteri varuji ze tento posledni produkt do rady vyse jmenovane rozhodne nepatri a take proc ne!

  • kočka šklíba

   Pokud je to tlačenice na očkování, tak mají všichni na obrázku IQ tykve, protože přece se na to očkování muselo zaregistrovat přes net nebo telefon. Takže mně není jasné kde se to tlačili. Navíc ano převažují důchodci, ale nezdá se mě současně že všem je 80+, což by mělo podle pravidel být. A pokud někdo patří do ohrožených jiných skupin, asi dostal pozvání, rovněž přes net, mobil, od toho kterého pracoviště viz diskusní příspěvek zde https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2021/01/14/covid-19/comment-page-1/#comment-153784. Podle mého je to hoax, tedy fronta na něco byla ale na očkování rozhodně ne.

   • vittta

    Ono jde u té fotky i o to, že není konkrétně napsáno, kde a kdy se to fotilo a jaký byl teoretický účel toho srocení.
    To pak má samozřejmě v podstatě nulovou výpovědní hodnotu.
    Je to na 100% fake, na 100- né na 99%.
    Protože se k tomu nikdo nemůže vyjádřit, třeba by nyní vystoupil nějaký doktor a řekl by:
    Ano, to je u nás, na očkování (vypadá to spíše jako nějaká škola) tato situace tam nastala, okamžitě jsme jí řešili, a za 10 minut už to tam bylo prázdné, čekající byly umístěni po 8 do tříd, nebo tak něco.
    Takhle to prostě je jen fotka, a ti lidé mají roušky, takže je buď z jara, nebo pozdimu či zimy, a na co se vlastně čeká…třeba jsou to volby, nebo…nikdo neví.

  • vittta

   Očkování je dobrovolné.
   Nikdo zatím netvrdil, že je absolutně bezpečné a účinné.
   Opakuji po tisící.
   Nechcete se nechat očkovat- nenechávejte, já se také zatím nenechám.
   Chcete se nechat- nechte.
   Ta fronta- ta odporuje nařízením, tolik lidí být pohromadě NESMÍ, chyba tedy není u vlády, ale u konkrétního organizátora, ale také u samotných lidí tam, protože stát v té frontě nikdo nikoho nenutí.
   Howg.

   • Kamil Mudra

    Ta fronta byla na Bulovce, ve středu 13. ledna 2021
    „Od zítřka (tedy od čtvrtka, pozn. red.) už posilujeme jak logistiku, tak počet zdravotníků, kteří budou očkovat, tohle už se opakovat nebude,“ říká mluvčí. Nemocnice sice netuší, kolik lidí ve čtvrtek dorazí, ale koupila objednávkový systém, který lidem přiřadí konkrétní čas, pro čekající pak vyhradila i jedno patro navíc. Injekce také bude dávat více zdravotníků. Nahuštěná fronta by se tedy na Bulovce opakovat neměla. Každý, kdo ve středu přišel, nicméně nakonec očkování dostal – Bulovka tedy rozdala zhruba pět set dávek.

    • astraustralia

     Puvod fotografie objasnen a tak muze dojit na spravnost toho co napsala kocka:
     Pokud je to tlačenice na očkování, tak mají všichni na obrázku IQ tykve, …
     predevsim maji strach a to vetsi nez maly !
     Diky komu az takovy ze se pujdou mackat k jedine ceste zachrany?
     Diky massmediim nebo „alternativnim“ zdrojum informaci ?
     Kdo je strasil az dostrasil ci naopak spravne a korektne denne informuje ?
     Mimochodem i inteligenci a navazne vazbe na IQ i kdyz to neni totez se vyjadril
     Stephen William Hawking ze „inteligence je schopnost reagovat na zmenu“
     Z tohoto pohledu ti na fotce predevsim seniori jsou na tom s inteligenci a IQ jak ?

  • oh

   Gratuluji! Judy Minkovitsová objevila nejstarší princip očkování. Bohužel z toho nebude Nobelovka, protože to dávno před ní již objevili jiní, např. jakýsi Edward Jenner v 18. a Louis Pasteur v 19, století.
   Nejstarší používané vakcíny jsou tzv. „živé oslabené vakcíny“, což obnáší vpíchnutí upraveného a oslabeného původce nemoci. Kupodivu to fungovalo a lidi na očkování masově nevymírali. .

 7. embecko

  Tohle je take zajimave, asi jako danske ekologicke topeni drevem z Amazovie:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Odbornice-na-zemedelstvi-nalozila-piratovi-s-titulem-Bc-z-polytechnicke-skoly-Ale-jak-650482
  … Ale ten zákaz platí jenom pro české chovatele – tedy vejce, které se k nám dovážejí z jiných států EU, jsou a budou z obohacených klecí, dokonce i z klecí, které se oficiálně od roku 2012 nesmí používat… Vejce z třetích zemí, kde se téměř všechny produkují v původních, tedy neobohacených klecích, budou nadále ve výrobcích. Ani o tom spotřebitel neví, že si kupuje buchtu, kde je vejce, nebo vaječná směs, co pochází od slepic, které je snesly v kleci na Ukrajině, nebo v Albánii, Americe, či Brazílii, Číně nebo v Koreji.
  Opět jenom naši chovatelé, malí i velcí, nebudou moci produkovat vejce z obohacených klecí. To podle mě to opravdu není vlastenectví.

  • Kamil Mudra

   Spotřebitel vždycky tahá za kratší konec provazu. Je normální že nedostane to co chce, ale to co má být prodáno a to se týká i ceny.
   Zdražování v Česku nemá obdoby Jak je vidět tak vláda svou finanční pomocí ohroženým provozům dosáhne dned jeich dvojího „hojení“. Po prvé se podnikatel zahojí z její „náplasti“ a jen se trochu otřepe a roztáhne křídla hned se zahojí znovu na zvýšených cenách. To ovšem už setrvale, protože zákazník si na nové ceny „zvykne“. To by tak hrálo aby někomu zbyly nějaké (často jen teoretické) úspory!

  • Kamil Mudra

   Vzhledem k mému komentáři výše si za mne mohou ten manifest nabouchat do prdele. Chtěli kapík – mají ho mít.
   Zajímalo by mne kolik signatářů svou kompenzaci odmítlo a nebo ji po podpisu vrátí.

  • embecko

   Tohle je hra s ohnem…Merkelova fedruje mega-lockdown, rovnajici se plnemu zakazu vychazeni a rozumi si pritom s iniciativou Zero-Covid, podporovanou i mainstreamem a zadajici total-lockdown (vytipovani a ponechani pouze pro zivot nezbytnych sluzeb, k tomu soubezne znarodneni vkladu a zisku a jejich pouziti na financovani zastaveneho hospodarstvi).
   Jsem zvedav, kdy Andrejovi bouchnou saze a postavi se k veci tak, jak si preji jeho darci dotaci z Berlina…a ze to nemusi dlouho trvat.

   • embecko

    Pro vitttu
    Mam dalsi prime zpravy po emailu (cast cituji): „…ten mi ockovani doporucoval, XY taky, po te, co mu zemřeli 3 pacienti, 2 starsi okolo 55 a jeden 45 a pry ani jeden ne s covidem, ale prokazatelně na covid, bez doplňkových diagnostikovaných nemoci…“
    Uz je toho docela dost. Temer vsichi znami jsou na tom obdobne jako ja…ockovat se primarne dat nechteji, ale jak pribyva jim znamych pripadu, zacinaji vahat. Zatim se drzi, ale rekl bych ze ne dlouho.

 8. Peter Matej

  Keďže ochota k vakcinácii najmä mRNA vakcínami bola alarmujúco nízka vo Francúzsku,Nemecku aj v iných štátoch(na Slovensku 29%),tak jednali EK s WHO a pripravili plán účinného spropagovania protikovidovej vakcinácie.Vsadili na najnižšie ľudské pudy.Strach zo smrti a obyčajnú ľudskú závisť.Celý mainstream začne písať o nedostatku vakcín – aby sa zvýšil dopyt.Celý mainstream začne písať o „papalášizme“keď si významní ľudia – športovci,umelci aj niektorí politici akoby prednostne zabezpečia vakcínu, aby sa naplno prejavilo to povestné a pre nás charakteristické…oni si zadovážia a na nás serú…..aj my chceme!No a potom sú tu aj ľudia,ktorí sem-tam utrúsia…zomrel mi 45 ročný kamarát na Covid,susedova žena leží v ťažkom stave v špitáli na Covid,alebo…dostal som email od známeho ktorý mi doporučil vakcínu potom,čo mu zomreli 3 pacienti na Covid-19.Dvaja starší okolo 55 rokov(!) a jeden len 45 rokov.Aká to náhoda,keď 98% obetí Covidu má po sedemdesiatke! Že embéčko?

  • embecko

   Odkdy veris Babisovym NWO statistikam, Peter?
   Neznam metodiku stanoveni umrti na Covida, ale pitva to neni, takze rozhodne doktor podle citu, anbo penez pro nemocnici. Ja to mam z prve ruky, preposilam dale vitttovi, jak pisi. Pro mne je ta zprava jasna, vubec mne nenapadlo, ze bych ji mohl neverit, ze znameho pramene; vittta si to prebere, anebo prida ke svym zpravam, ktere, dle meho, budou pribyvat.

    • Peter Matej

     A aby som nezabudol!Včera som sa pozeral na Jílkovej „Mate slovo“a tam bolo jasne potvrdené a nikým naspochybnené,že zomierajú ľudia nad 60 rokov!

      • embecko

       Nemecky Kochuv institut mluvi jinak:
       https://de.statista.com/statistik/daten/studie/1104173/umfrage/todesfaelle-aufgrund-des-coronavirus-in-deutschland-nach-geschlecht/
       Mezi 50 a 60 lety zemrelo priblizne 1100 pacientu. Do 69 let, ktere uvadis jako hranici, zemrelo neco pres 3100 lidi.
       Reknemez bajvoko, ze Nemecko je 10 vetsi, nezli Cesko…to pak, odhadem, vychazi na 100 umrti mezi 50-60 lety a 300 umrti mezi 60-70 lety.
       A dale velmi hruby vypocet: je-li v CR asi 200 nemocnic, pak to vychazi na 5 umrti 50-ti letych a 30 umrti 60-ti letych na jednu nemocnici. A tady je uz docela pravdepodobne, ze ve spadove oblasti bude dost lidi znat nekoho z pacientu, co na covid umrel.

       • embecko

        Ajajaj, malo casu…prepocital jsem to na nemecke pocty…chyba a omlouvam se…
        Nicmene, ze statistiky v Nemecku a v Cesku si budou odpovidat, za tim bych si stal- tedy neco pres 100 mrtvych padesatniku a 300 sedesatniku. O takovych se ze slusnosti sice rika, ze jsou to „mladi lide“, ale kdo si ta leta prozil, ten vi, ze to uz davno neni pravda :o)

   • Jana

    NWO – kam na nás s takovou průhlednou konspirací.
    Mám takový dojem, že francouzští šlechtici taky nevěřili v revoluci, dokud nestanuli pod gilotinou.

    • embecko

     Stejne tak neverili ti, co dostali po bezne infekci obrnu licniho nervu, ze jde o nejakou vaznou komplikaci. Neprijemnou ano, to nerikam.
     Hele, ja bych sem to svoje nepsal, to jen pro vyvazeni diskuze, kdyz uz sem davate ty vase hlasky :o)

   • vittta

    Přesně to jsem udělal.
    Je to v sekci „zpráva od důvěryhodné osoby“.
    Kromě toho se to shoduje s mým pozorováním, dle kamarádky ze zdravotnictví v jejím okolí 2 mrtví, muž přes 80 a muž ročník 75.
    No a ve špitálu….nebylo kam dávat mrtvoly, jak jsem psal.
    Samozřejmě, pro ostatní- to není ta zpráva, která je klíčová- klíčová je ta druhá- že se jí to za nějakých 38 let praxe ve zdravotnictví nikdy nestalo.

     • vittta

      Ne, on jen dává protiváhu.
      Z mého pohledu zatím nikdo neprokázal, jaká skupina přesně umírá.
      Hodně se toho jen nakecalo, nic méně je třeba brát v úvahu, že tady sami mluvíte o nedůvěryhodnosti příčin úmrtí, že na kovid- a s kovidem, atd…
      Takže to i může být tak, že ti starší zemřou spíše na kovid, a ti mladší na komplikace, způsobené kovidem, takže se to tabulek nevejdou.
      Zatím mám málo informací, z mého okolí zaplať Pánbu zatím nikdo nezemřel.

  • vittta

   Papír snese všechno.
   Tady byl zájem asi 36% v anketě PL, která se dá předpokládat jako nižší.
   I kdyby byl zájem třetinový, i tak není vakcín dostatek.
   Tady se Peter dostáváš k bodu, který ti Embéčko nedávno nastínil.
   Nemáš s kým sdílet alternativní pohled, jdeš sem- a jsi zklamaný, že tady nemají stejný pohled jako ty, a hledáš proto důvody.
   Úplně stejně jsem dopadl já u Orinoka, že jako jsem snad placený agent faganem, nebo co, trošku ironie- ale jen trošku.
   Jde o v podstatě úžas- JAK TO, ŽE NEMAJÍ STEJNÝ NÁZOR JAKO JÁ?
   Vždyť očkovat se mohou nechat jen debilové, a věřit kovidu také. ale tihle přede debilové nejsou.
   Já jsem to zažil tady na ohni, kdy jedna opravdu hodně zazobaná slečna užasla, že volím Zemana.
   No a přihlásilo se několik dalších, že ho také volili.
   Ta byla překvapením úplně mimo hru….
   Jenom jsem jí řekl- a kdo sis tedy vlastně myslela, že ho volí?
   Přitom to ví- ale nepřemýšlí o tom.
   Prostě asociálové, důchodci, primitovové- ale tam nikdo takový nebyl, a Zemana volili pomalu všichni.

   • Peter Matej

    Ale čerta starého!Môj pohľad na celý Covid korenšponduje s pohľadom ľudí,ktorí s ním prichádzajú profesne do styku ako aj s kolegami,ktorí nerobili celý profesný život v teréne ako ja ale sa venovali výskumu a pôsobili ako vysokoškolskí učitelia.Ani oni vakcínam neveria!Z presne tých istých dôvodov,ktoré som tu už x krát uviedol.Nech si takí ľudia akým sa ukázal byť aj embéčko,ktorí horujú za vakcináciu tým svinstvom,uvedomia,že je potrebné pred nimi chrániť aspoň mladých ľudí v reprodukčnom veku!Lebo nikto nevie,ako tie mRNA vakcíny môžu poznačiť budúce generácie!Vieš čo tu nedávno embéčko „nastíni“v súvislosti s alternatívou?“Nastínil“ z prsta vycucaný zástupný problém „alternatívy“o ktorom nikde nebola zmienka.A úplne z cesty tvrdil,že alternatívne médiá majú takmer nulovú čítanosť!Vychádzal pri tom z celkom jednoduchého a ľahko pochopiteľného článku,ktorý sa venoval niečomu úplne inému ako nejakej alternatíve.Dokázal tým,že sa ničím nelíši od tých povestných lovcov dezinformácií typu Kartouz.Aj embéčko dokáže pozmeniť pravdu na dezinformáciu tým,že ju doplní o výmysel!No a teraz zase dokázal,že je propagátorom vakcinácie a zaradil sa k mainstreamovým propagandistom vakcín od sprofanovanej f.Pfizer.Viac krát som upozornil aj na to,že celá té „korona kríza“môže súvisieť s aktivitami na preformátovanie sveta a s osobou B.Gatesa ktorého výroky sú obecne známe.A vittta!Ponechaj prosím na mne aby som sám uvážil,či na „alternatíve“mám,alebo nemám s kým diskutovať!To nie je tvoja vec.Možno,že keby si napísal,že nemám s kým diskutovať na tomto webe,tak by si bol k pravde o trochu bližšie!Lebo až na dve,tri výimky je to skoro pravda!

    • embecko

     Zda se, Peter, ze nejsi na takovehle prostredi, jako tady u Janiky, zvykly. Tady to neni uplne ideove, takze nedrzime ani stranickou linii. Jiz jsem tu psal myslim asi 3x, ze jsem v zasade proti ockovani a ze sam ho budu odkladat, jak to pujde. Ale mam dojem, ze uz dlouho cekat nebudu…a pritom mi odpor proti ockovani je sympaticky, protoze vim, ze proti ockovani uplne neni. Je spise protisystemovy, aktualne bohuzel nevhodne protibabisovsky. Odpurci ockovani mi nevadi, do jejich rozhodnuti mi nic neni a ze se nenechaji ockovat je jejich vec. Tak to chapu zatim tedka, i kdyz vim, ze problem je slozitejsi.
     *
     Co se tyce stale neopusteneho tematu alternativy v tebou odkazanem clanku…pak podivej, pokud je mainstreamu rec o fakenews, pak musy byt vzdy rec o alternative (samozrejme ne vylucne, v mainstreamu pracuji inteligentni lide).
     Ja na rozdil od tebe a Astera ctu, co odkazuji a kdyz uz se pustim do reci, tak alespon projedu, na co odkazuje oponent.
     Podle meho ty odkazy na odborne prace v proklicich jsou velmi narocne na vyhodnoceni a pokud nejsi v obraze, tezko poznas o cem vubec pisi. Ale samozrejme v referencich odkazy na alternativni fake jsou a ne, ze ne:

     Click to access Alt_Narratives_ICWSM17-CameraReady.pdf


     Proste musi tam byt, neni jinak mozne u takoveho tematu.
     Ten clanek- informace o odbornych clancich, je smozrejme lehce pochopitelny, protoze je tendencni. Autor zdroje asi necetl, jen prelozil clanek Warrenove, ta zas prevypravela stat pani Maheswari z NYT. Takze konzervativec jako ty mi tu predklada clanek z liberalnich NYT…podobne veci se dneska deji velmi casto.
     *
     To, ze alternativu navstevuje malo lidi, to jsem si samozrejme vymyslel, vzdyt jsem to jsem psal. Vychazim z poctu pristupu na alternativni stranky a z rozhovoru se znamymi. Mylim se urcite, ale ne moc.
     *
     Nahore jsi psal, ze umiraji lide jen nad 69, dal jsem odkaz na Kochuv institut, ktery tvrdi, ze to tak neni, ze v tisicich pripadech na 100 milionu lidi umiraji i mladsi rocniky. A prosim, soustred se na predmet reci: rec byla o tom, ze mam primy zdroj o tom, ze byli 3 mrtvi primo na kovid (nepotvrzeni pitvou) a take jsem to tak prodal.
     Jestli jsou 4 tisice mrtvych malo, nebylo to v Cesku, Kochuv institut neni seriozni, to zde nehraje zadnou roli. Dulezite je, ze jem to slysel na vlastni oci a videl na vlastni usi a davam to vitttovi dale. A koncentrace tolika umrti neni na specializovanem pracovisti vyjimecna (tim vyvracim predem dalsi namitku).

     • embecko

      Jen jeste dodam, ze jelikoz tohle neni vyprofilovany blog, tak tu neresime, jestli je vakcina dobra, anebo spatna a jestli proti ni bojovat, anebo ne, ale zajimame se o vnitrni tema hovoru, to jest o posouzeni osobnich rizik.
      Chapu, ze te takovy pristup muze zklamat, protoze zde nenachazis bratry ve zbrani, ale tak to je.

      • astraustralia

       Saxi jestli je vakcina dobra nebo spatna si tu nedovolime napsat protoze jednak s ni nejsou zkusenosti a dalsi zavazny problem je v tom ze vyrobcu je nekolik a podle odborniku jsou mezi nimi znacne problemy. Zatim si korektne nedovolili prilis porovnavat ty Zapadni ale Zapadni proti Ruske a Cinske uz pretiskla i ceska media ale prave pro nedostatek jednoznacnych dat se toho prilis ani spatneho ani dobreho neda napsat.

       Saxi dale pises:
       Podle meho ty odkazy na odborne prace v proklicich jsou velmi narocne na vyhodnoceni a pokud nejsi v obraze, tezko poznas o cem vubec pisi. Ale samozrejme v referencich odkazy na alternativni fake jsou a ne, ze ne:
       Ja na rozdil od tebe a Astera ctu, co odkazuji a kdyz uz se pustim do reci, tak alespon projedu, na co odkazuje oponent.

       Taktez ctu nez dam odkaz a pokud je to jen v anglictine ci prilis narocne neodkazuji.

       Dobrat se hlubsiho vysledku na to neni cesta v podobe studovani Tveho odkazu Studie Alternativniho Ecosystemu , to je jen dobry priklad jak hrabat se detailneji v cemsi co je jen malym zlomkem cele udalosti ci systemu a k objasneni to nevede na jakem principu principu to doopravdy funguje a hlavne proc tak a ne jinak.
       Je to podobne jako z nalezeneho exkrementu se pokouset zjistit nejen proc prave touto cestou objekt sel ale i s jakym umyslem. Pritom je nebo melo by byt zkoumajicim jasne ze mohou maximalne zjistit jak zkoumanemu funguje metabolismus a zda nema rakovinu tlusteho streva.
       Bohuzel jsem ztratil odkaz na zpravu jednoho z lidi ze Zapadu co se prochazeli po Himalajich, ktery uvedl pro neho neuveritelne zjisteni ze v hovoru s nejakym mnichem byl prekvapen jeho znalosti problemu sveta s virusem19 a jeho komentem ze Matka Priroda jiz delsi dobu nelibe hledi na to co “ VY DELATE“ nasimi slovy receno technicky a trzni Zapad dela a jak se chova a ze Matka zacina reagovat. Ze bude jeste mnohem hure. Ze nepratelsky pristup k Prirode vyplyva ze spateho pristupu k zivotu.
       Kdyz jsem si to precetl rekl jsem si, ze strucneji a vystizneji to snad nejde. Nazor“primitiva“ ktery cely zivot nedela nic jineho nez ze premysli o vecech nam nesrozumitelnych a mimo to jeste se lopoti na nejakem minipolicku aby udrzel svou telesnou schranku pri zivote.

       • embecko

        „technicky a trzni Zapad dela a jak se chova a ze Matka zacina reagovat“
        Pokud vim, pak kovid je pravdepodobne technickym produktem cinske konfuciansko-budhisticke spolecnosti, zijic v harmonii s okolim a prirodou. Na to jsou hrdi a tuto tradici rozviji a nenechaji si ji vzit. Proc myslis, ze je v tom namocen Zapad, ktery se stal pouhym prijemcem „daru orientalni moudrosti“?

     • Kamil Mudra

      To si snad děláš prču, saxi. Fakt si myslíš že se bude někdo, pro koho není angličtina druhým mateřským jazykem, prokousávat tím deseti stránkovým textem? Vždyť tady lidi většinou nečtou ani odkazy s deseti českými větami nebo si nepustí česky hovořící či otitulkovaný dokument. :-)

    • vittta

     Přemýšlím, v čem je problém, Peter.
     Zdá se, že bereš všechno doslovně, což je na politickém- a ano- Embéčko to napsal dobře- nevyprofilovaném blogu, potencionální průser.
     Tak konkrétně třeba píšeš, že tě mám nechat, ať si diskutuješ s kým chceš, nebo nějak spíše nehodnotil, jestli máš, nebo nemáš s kým diskutovat.
     No a teď mně samozřejmě nevědomě křivdíš, protože já navazuji na Embéčkův názor, že nemáš s kým alternativní názory probrat, tak píšeš sem.
     Jenže u všech rohatých- on to vůbec nemyslel tak,že nemáš s kým pokecat, ale že zkrátka alternativa nějak extra obecně netáhne.
     To v reálu budeš vyprávět všem možným lidem, a polovina tě pošle do prdele, že to nechce poslouchat, o nějakých negrech, sakra kde jsou negři- a kde Slovensko, že jo, a Trump že vyhrál volby…vesměs tě pošlou do háje, protože se o to nezajímají.
     Né všichni, ale nakonec to většina udělá.
     U toho Kovidu zatím ne, protože to téma rezonuje prostorem, ale ani tam nebude panovat stejný názor.
     Tak co uděláš- a předem upozoňuji, že já jsem to udělal také- uchýlíš se tam, kde o tom přemýšlejí.
     Konkrétně sem, nebo k Panu Bavorovi, možná i jinam, ale těch možností zase tolik není.
     A pamatuješ, jak jsem dopad na OM, v klídku jsem tam naburácel v domění, že budu psát své názory.
     Dokud byly stejné, jako ty jejich, byl jsem vítaná posila, jakmile jsem se ale odchýlil- všechno společné bylo zapomenuto, a stal jsem se nebezpečným rozvracečem.
     Přitom jsem nepsal nic jiného, než své názory, kterým nikdo nedokázal oponovat, a tak se je nakonec ani nesnažili pochopit.
     OM byl extremistický prostor, každého nehodného vyštípali, a- já tam nakoukl před..2 měsíci?- nakonec to dopadlo tak, jak jsem předpokládal, vyházeli se navzájem.
     Tady holt jsou názory různé, a celkem se ani nezajímáme o nějakou škodlivost vakcíny, ale o její všechny varianty použití.
     Tady potencionální rizika, potencionální přínosy, politický aspekt očkování, ale i politický aspekt boje proti očkování- a já jsem vyhodnotil tu situaci tak, že vakcinace má více plusů jak mínusů, navíc stejně není šance jí zastavit (a proč jí zastavovat, že jo) a že vakcinace společnost jednoznačně uklidňuje- to tvoje názorová skupina pořád mluví o depresích- ale deprese vzniká z beznaděje, vakcína dává naději, jednoznačně.
     Atd..
     Konkrétně píšeš o mladých, že budou mít reprodukční potíže, no- ale minimálně rok se na žádného mladého ani nedostane, vakcín je málo, dostanou jí- když budou chtít, mladí doktoři, policajti, hasiči- ale jinak NIKDO, což Soroš prostě vymyslel blbě, kdyby se to takto hodnotilo, protože ti, na které jsou zhoubné vlastnosti vakcíny zaměřeny, jí dostanou nejenom až úplně na konec, ale logicky o ní v této skupině bude nejmenší zájem- protože mladí se cítí bezpečně.

     • Peter Matej

      Tak že za
      a) Na Slovensku diskutujem na viacerých weboch kde pokojne môžem umiestniť svoj názor,ktorý ostatní diskutéri buď argumentačne vyvrátia,alebo ho potvrdia a prípadne rozvinú .
      b) Sem chodím preto,aby som svoje názory konfrontoval s českou diskusnou komunitou,prípadne jej odovzdal svoje poznatky zo Slovenska.Netrpím v žiadnom prípade nedostatkom priestoru pre diskusiu doma.
      c) Pletieš si alternatívne médiá s rôznymi konšpiračnými plátkami.Na definíciu alternatívneho média a alternatívy som tu nechal odkaz,tak si ho prečítaj!

      • vittta

       Ani ne, protože jsem si s nelibostí všiml, že konspirační plátky nejenom že jsou základem alternativy, ale poslední dobou jí celkem výrazně úplně vytlačují.
       V podstatě se profiluje doba, když bude existovat pouze mainstream- a konspirační plátky, alternativa úplně zanikne- a zaniká.
       A s ní zaniknou i alternativci, nahradí je obyčejní konspirátoři, což je geniální tah mainstreamu, protože konspirátůrům samozřejmě věří jen minimální část společnosti.
       Přechod bude plynulý, skutečné alternativce ale nezlikviduje mainsream, ale konspirátoři, a to tak, že je budou označovat jako placené agenty a prodloužené ruce mainstreamu.

     • Jana

      ad vittta: „…. deprese vzniká z beznaděje, vakcína dává naději, jednoznačně.“
      Ergo – napřed vyvoláme deprese (falešná pandemie, nebezpečná nemoc, hory mrtvol…..), pak na zlaté míse nabídneme naději-vakcínu. To by bylo, aby něco takového nezabralo!
      A měli pravdu. Léty vyzkoušený a do dokonalosti přivedený postup spolehlivě zabral.

 9. orinoko

  Tak se po téměř roce tvrdšího či měkčího tzv. lockdownu a fámyzdatu Covid 19 konečně blížíme k jádru, na nějž se bude postupně přepřahat. Prakticky celosvětově dochází k prokazatelnému zdebilnění populace spolu s nárůstem tzv. civilizačních chorob, které začnou naprosto fakticky kosit celosvětově zdravotnictví způsobem, který korona může jen závidět.
  Především roční nárůst tlustoprdů s jejich logickými průvodními zdravotními problémy je olala – dechberoucí. Není třeba vyjmenovávat.
  Ale jsou tu další zdravotní problémy, jejichž roční upozadění už bublá ve zkumavce vakcíny – totiž kapavka, chlamydie, syfilis, HIV.
  Jako už rok neexistuje chřipka , tak celý rok neexistují venerologické a jiné podobné pandemické problémy, které úspěšně kosily některé dřívější civlizace. Respektive – nezmizely, jen byly vytěsněny placebem hrůzy – Covid 19.
  Stačil NATO rok lockdownu.
  Ještě jeden takový rok a po Covidu 19 pes neštěkne. Ohrožovat nás bude mentální i faktický syfilis 2021. Ale to už nebude čajíček.

 10. Peter Matej

  Vypracujte diplomovú prácu na tému:“Technika usadania na záchodovú misu pri vykonávaní defekácie“ v rozsahu 60 až 80 normalizovaných strán,a získate oprávnenie písať si pred meno titul Mgr.Takú vymoženosť naša mládež za Husáka teda nemala!
  https://scontent.fbts5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/132366111_428586208497744_7033874609187931450_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=SauY30t98woAX_ZjvIp&_nc_ht=scontent.fbts5-1.fna&oh=7cfcc484bff722eeeca6f343addf2c70&oe=6025A046

  • Jana

   Peter, ale ten nyní již Mgr. si zaslouží nejen titul, ale i hluboký obdiv. S takovými (oběma) tématy v požadovaném rozsahu by si těžko poradil i zkušený spisovatel. :-))

 11. Peter Matej

  No a aby toho o Covid-19 nebolo na tomto webe málo,tak ešte toto:
  https://www.resetheus.org/2021/01/06/svetova-zdravotnicka-organizace-konecne-priznava-ze-testy-pcr-generuji-falesne-pozitivni-vysledky/?fbclid=IwAR1FTpsXRmrNmpDqEVwEjfKrI1xLmZIZbXwYjOMDDR9M7FWWh0On_1Cw6eE
  Takže PCR testy vykazujú falošnú pozitivitu a Ag testy ktorými sa celoplošne testujú Slováci,zase falošnú negativitu.Lebo reagujú len na vysokú nálož vírusu.V praxi to znamená,že s certifikátom o negatívnom teste odídu aj nakazení ľudia,ktorí budú potom veselo šíriť nákazu ďalej.Výrobca testov uvádza,že senzitivita jeho testov je 50 až 70 %.To znamená,že tieto testy zachytia z tisíc nakazených len 500 až 700 ľudí a 300 až 500 nakazených dostane certifikát o negatívnom teste a oni sa v dobrej viere že sú zdraví budú voľne pohybovať po republike a navštevovať svojich starkých a známych.

    • kočka šklíba

     V mozaice se rýsuje to, že nikdo nic neví, jen se domnívá, to především. A že lidé na celém světě slouží farma firmám jako pokusní králíci. To už je jistota. A zadarmo, to je také jistota a bez dokonce i finančních nároků v případě nějakých problémů. Takže farma firmy nyní vydělávají jak o život, s miliony pokusných králíků, to je z říše snů pro ně.
     Nakonec dnes jsem někde zahlédla že snad Prymula řekl, že vakcína nemusí být účinná proti dalším mutacím. Ono se ani neví jak moc je účinná nyní, ale již se připouští, že nebude účinná třeba na jiné mutace.
     Prostě zkušenost s vakcínou dělanou za takhle krátkou dobu už je Pandemrix že? A s jejími následky také.
     Takže jak píši, další kamének do mozaiky

     • vittta

      Do té vaší ale ne, vy jí už máte dobře 2 měsíce složenou.
      Zkuste si tam dát, do té mozaiky, také to, co jsem uvedl:
      Už samotná existence vakcíny posiluje morálku obyvatel a snižuje deprese.
      Pak otázku: Byla bych spokojenější, kdyby vakcína nebyla žádná?
      A pak dálší otázku: Komu nejvíce prospěje úplné uvolnění lockdownu?
      A hned si odpovíte- nadnárodním korporacím, které opět budou prodávat ve velkém ty jejich kšunty, a vydělávat na tom miliardy!
      A máte mozaiku zase rozbitou-

      • kočka šklíba

       O lockdownu jsem nic nepsala, takže nechápu proč to sem zatahujete. A deprese, na to Vám odpověděla Jana, vyvolávají ji neustálé zprávy o covidu, pak není divu, že někdo propadá depresím a reaguje tak že vidí spásu ve vakcíně. Já v žádné depresi nejsem, tak možná proto jsem schopná si uvědomit co na tom nehraje. Takže mozaika je naopak stále lepší a lepší, abych použila Vaše přirovnání.
       Ano farma firmy pohádkově vydělávají, to máte pravdu. Ale o to tak nejde, že vydělávají, ale ještě k tomu mají za pokusné králíky miliony lidí a nemají žádnou odpovědnost za to co tak výhodně prodávají. A o to tedy sakra jde.

      • orinoko

       Nadnárodní korporace vydělají na uvolnění? Vážně? Nastěhují se snad do uvolněných prostor po zkrachovalých živnostnících a malém podnikání? Obsadí copy centra, prodejny oděvů, knihkupectví, infocentra, kšefty s hračkami, kina, kluby důchodců a pointy domorodců?
       Kdo chce, ať se nechá opíchat, a nevandruje permanentně do opačného přístupu.
       Prý budou po ulicích chodit covidové hlídky. A budou stát před hospodami. Sametoví ordneři vulgo Pomocníci LD. Doufám, že budou mít viditelné značení.

       • vittta

        Ale no tak, koroporace na lockdownu přece prodělávají, a to pohádkově.
        Vydělají jenom farmakologové, a to ještě jen v případě, že se jim ty vakcíny povednou.
        Nebo ty jejich vitamíny a všechno, co prodávají.
        Ostatní vesměs prodělají.
        To si zase přiznej, kdo a proč na tom prodělává.
        Korporce prodělaly miliardy a miliardy, kšunty nikdo nekupuje, nemá kde, a na internetu to má své meze.
        Olejáři, ale i potravináři, pivovarníci, cestovní ruch, a všichni na něj napojení, dovozci čehokoliv, prodavači domácích potřeb, hadrů…
        To si zase přiznej.

        • orinoko

         Takhle se věci mají. Prohlášení vládního kreténa:
         “ Podle něho si supermarkety budou moci otevřít sortiment s papírenským zbožím. Další výjimky – jak dále řekl Havlíček – dělat vláda nebude. “ Není co dodat. Jde o pastelky. Namísto ředění nastupuje další cílená lidová kumulace. Tomu říkám antiopatření podle idiota.
         Korporace, se kterými šermuješ, si můžou vytřít akorát tak vlastní kakaovky. Zatímco já nakupuji v Jednotě, tak ty zachraňuješ Kaufland.
         Mě nezajímají zbytné věci, zajímá mě ulice v Česku. A ta tratí nejvíc. Kdo to nevidí, tak je slepý mládenec, přičemž slepá patrona je vedle něj navoněný bytrozrak.
         Korporace mám u vejfuku. Jak můžou tratit, když dostávají náhrady jako údajně ti malí? Nějak se ti vytrácí celek. Ale žádný div. Tak se to dělá, když se manipuluje.

         • vittta

          Já nakupuju v samce zvané ESO v asi 8 km vzáleném městysi- uzeniny, chleba samozřejmě od okolních soukromníků.
          Nakupuji i u řezníka, a do Kauflandu moc nechodím- resp. jsem nechodil.
          Nyní vidím, že tam není nával, a tak tam koupím zeleninu a ovoce, případně maso (kryž už tam jsem- u řezníka se musí stát venku, a to se mi moc nechce), a jedu do toho městyse- ale to ty víš, protože jsem to tady už mnohokrát psal.

   • Peter Matej

    re kočka šklíba.
    ďakujem! Dopručujem vám k prečítaniu vyjadrenie lekárnikov Slovenska k problematike očkovania proti ochoreniu Covid-19.
    Je to na tretí článok v stĺpiku pravej strane môjho odkazu.

    • kočka šklíba

     Přečetla, ale protože nemám potřebné znalosti této problematiky tak nejsem schopná posoudit a i pochopit takovýto text. Škoda.

    • Jana

     Zajímavá je taky otázka podpisu „prohlášení o informovaném souhlasu“.
     I kdyby byl ten souhlas podepsán, je opravdu tak přesný, aby mu porozumněl i laik? Bude mít možnost a čas zeptat se na nejasnosti a bude někdo ochotný mu je poskytnout? Troufne si zdržovat zdravotníky při takové megaakci?
     Takže nakonec by vyšlo nastejno – podepsaný či nepodepsaný souhlas. I s těmi případnými negativními následky.

     • vittta

      Není.
      Laik nerozumí žádnému informovanému souhlasu, no ale sere na to, potřebuje třeba CT, tak to podškrábne, a jde na věc, i když do něj bodnou radioaktivní Jód, nebo na rentgenu do něj pustí gama paprsky.
      Takové gama záření asi nikdo nebude zpochyňovat, že je rakovinotvorné, a smrtící- a přece se rentgenu nikdo nebojí.
      A že je bezpečný?
      Tak to se podívej na ty olověné dveře a ty olověné zástěry, co mají.
      Proč asi?
      Navíc- to hlavně pro Petera- gama záření mění prokazatelně genetický základ buněk.
      Doufám, že to mladí,co chtějí mít děti vědí.

  • vittta

   No vidíš.
   A tohle mě nemusí vůbec zajímat, protože vím, že ta nemoc existuje, a zhruba jak se šíří- a koresponduje to více méně a s tím, co bylo zjištěno falešnými testy.
   A ani se nemusím zajímat, jak hodně jsou falešné.
   V každém případě se dá předpokládat, že při takové situaci nebude 100% účinný test k dispozici okamžitě po objevení choroby, a postižené státy jsou nakonec rády, že mají vůbec něco.
   Celkově se pak dá říci, že – opět- Soroš trapně selhal, protože mohl vydělat pohádkové peníze na rouškách a testech, jen kdyby si je připravil předem, než virus vypustil.
   Takhle si je lidé ušili sami (u nás) nebo v mainstreamu tvrdili, že jsou na hovno, (Německo a spol.) dokud je neměli, aby se nakonec ukázalo, že jsou super- když už je měli.
   V každém případě je politicky zcela nemožné, aby někdo zpochybnil přesnost testu, i kdyby o něm věděl- a opět, je to právě kvůli možné panice a depresím z beznaděje. což jen dokazuje mou tezi, že daleko více straší alternativa, než vkláda – zde se zdráhám napsat vládní mainstream, protože, jak známo, mainstram je protivládní, a více s odpůrci kovidu spolupracuje, než že by proti nim vystupoval.

   • kočka šklíba

    Ano existuje, ale vůbec neodpovídáte na to co sem Peter dal. Jak víte že: „…….. a koresponduje to více méně a s tím, co bylo zjištěno falešnými testy….“ ? Já to třeba nevím. V rodině přítele mé dcery 4 testovaní, mladí měli nějaké příznaky, si 3 dny, jako normální nachlazení, šli i jejich rodiče, otec po 4 bypassech pozitivní, ani prý nezakašlal a matka negativní. Vždyt to je skutečně zvláštní, zvláště když je údajně covid tak nakažlivý.
    V rodině švagrové, také, mladí měli asi 1-2 dny lehké nachlazení, švagrová kašel, nachlazená, bez teplot, švagr měl horečku asi 2 dny. Prostě podle příznaků normální nachlazení jako je jich v zimě (bývalo) mnoho. Všichni ovšem pozitivní. Jak víte, že byli skutečně pozitivní? Nevíte, Vy se jenom domníváte. A podle této zprávy klidně mohli mít jen běžné nachlazení, jako v minulých letech několikrát.
    Prostě je zde mnoho neznámých a Vy, už jsem si všimla, všechny tyto zprávy které by mohly zpochybnit nějakým způsobem jak samotné rozšíření covidu tak i vakcinaci (i když sám jí zatím nechcete) zlehčujete, odsunujete jako nedůležité nebo jako předčasné.

    • vittta

     Jistě.
     Nepovažuji to za důležité.
     Nikdo mě do vakcinace nenutí, a nějaké řešení se najít musí.
     Jaké je vaše řešení nevím, ale Landa a spol. navrhují absolutné rozvolnění, a zvýšenou péči o rizikové skupiny.
     Pokud to považujete za řešení, pak to můžete podporovat.
     Nikdo vám v ničem nebrání, a protaginisty těchto řešení nikdo nekriominalizuje, ba dokonce kandidují ve volbách, nyní se hodně angažuje TOP09.
     Takže za mě- vše v pořádku, normální souboj argumentů.

   • Peter Matej

    Je ťažké diskutovať s človekom,ktorý ako protiargumenty používa slová a výrazy ako :to ma nemusí zaujímať,autor je idiot,ten názor nemôže byť správny,lebo by išiel proti Babišovi a Zemanovi,tomuto neverím,lebo to nie je pre mňa dôkaz,atď.
    mimochodom vittta!Depresia je vážna duševná porucha a podstatne sa líši od nasratosti,ktorá priznnávam,je nie len u mňa ale v celej spoločnosti zo dňa na deň intenzívnejšia!

    • vittta

     To není protiargument.
     Mě prostě vůbec nezajímá, do jaké míry testy falšují výsledek, kromě toho je tam řeč jen o jedněch testech, a vůbec to nemusí být oravda- je to jen zpráva, která může být kdykoliv vyvrácena podobou zprávou- jen s oapčným vyzněním- není to žádné Boží poselství.
     Předpkládám, že ano, takže dokonce nosíte jen dříví do lesa, není to pro mě žádný šok, nebo tak něco.
     Že budou texty fixlovat jsem předpokládal už od samého začátku- ale na začátku jsem neměl informace, které mám nyní.
     Tedy počet nakažených v mém okolí, vážnost průběhu, rachlost šíření nákazy.
     No a zase mi něco podsouváš, takže OKAKUJI po tisící.
     Zemana jsem volil, a je u mě oblíben, s některými jeho kroky nesouhlasím, někdy i zásadně.
     Babiše jsem nevolil a nehní u mě oblíben, ale za 90% toho, co je mu podsouváno vůbec nemůže, a navíc, my ho potřebujeme zachovat ve funkci, protože jsou důležitější věci jak nějaké posrané testy, a tam Babiš funguje velice přijatelně.
     Nasraný být můžeš, ale v českých podmínkách se jí těžko zbavíš tím, že na místo ANO vyhraje volby TOP09 s ODSáky a pánbíčkáři, nebo Piráti.

      • orinoko

       Chybí-li argumenty, nastoupí vytváření vlastního příběhu. Děj se musí přesadit do náhradních kulis. Pravil nadstrážMISTR Bulis.

       • vittta

        Až tam bude sedět Bartoš, tak budeš říkat:
        Já to nechtěl, já jenom chtěl, aby zmizel zasraný StBák s jeho klakou.

        • orinoko

         Co tak asi může zplodit tvoje úvaha napěchovaná Kaufem?
         Odjinud:
         “ Kosma Olin, používáme tu Sinovac a Sinopharm. Vakcíny je dost, dostane každý kdo má zájem. A ano, nejsou tu žádná omezení. Pro EU ale nemají životy občanů takovou cenu jako v Číně. Budou politikařit a kšeftovat i kdyby se mrtvoly válely po ulicích. Srbsko před dvěma dny dostalo milión dávek Sinopharm. Kolik má ČR?! “
         Nemohl by nám to vysvětlit agent Bureš nebo úchyl Flígr?

         • vittta

          Nechci ti bořit sebevědomí, ale klidně se vsadím, že ten, kdo podporuje z nás dvou více nadnárodní korporace, jsi ty.
          Co se nákupů čehokoliv týká.
          No a co to vidím, plynule jsi přešel na boj o vakcinaci?
          Pro takového bojovníka s vakcinací by měl být jejich nedostatek požehnáním- nic méně ti rozumím- účel světí prostředky.
          To budou bojovníci s vakcínami tvým přístupem dost zklamaní.

          • orinoko

           Ty si celkem obstojně vystačíš sám se svojí obsesí. Ty seš schopen z hovna vytvořit kvítek samohonky a negra klidně přetírat na rudo. A problém žádný.
           Já jen citoval , bojuješ ty. Docela začínáš připomínat problém současných školáků. Něco přečtou /sic/ , ale nechápou, co to znamená. Sami pak zkouší dosadit smysl a hned vzápětí s ním ještě preventivně okamžitě zabojují.

           Já mám JEJICH vakcíny u juheláka. Kdo chce, ať se nechá opíchat. Mně osobně je to jedno. Jestli mu bude dobře nebo zle, je mi také jedno. Prozatím se odhaduje účinnost na půl roku. To znamená, že někoho ONI opíchají a ten dotyčný si hned může jít stoupnout na konec fronty na to samé. Doba čekání na opíchání přesně půl roku. Všichni si pak ve frontě můžete stěžovat na nepíchavce. Swingers vakcína – pokusná vagína.

          • vittta

           No vidíš.
           Je ti to jedno, a přitom ale útočíš zrovna tímhle směrem.
           Pak napíšeš, že si všichni můžeme ve frontě stěžovat- no- a kdo bude z nás tady stát v té frontě?
           Hlavně nezapomeň také říci to pověstné B- vakcína může fungovat půl roku, ale ti promoření na tom lépe nebudou.
           Nic méně vakcína dává naději, a uklidňuje lid.
           Pokud to nebude horší- tak se minimálně získá čas.
           Tebe nikdo nenutí- i když by podle strašilovakciňáků dávno měl (což neznamená, že k tomu nucení nedojde), mě také nikdo nenutí- nemohu si tedy zatím na nic stěžovat.
           Že to BUDE- až to bude, tak se k tomu postavím- ale zase, já se k tomu postavím, ale to je tak všechno, bude pak samozejmě záležet i na kontextech- ale ty dneska nikdo nezná, protože nikdo neví, co se bude vlastně dít- s tím kovidem.
           Tady je zásadní informace ta, jestli kovid existuje.
           Pokud máš názor že ne- pak samozřejmě máš i řešení- rozvolnit vše- ale pak nechápu, nač chránit ty starší, rozumíš, pokud někdo na Kovida nevěří, pak ochranou starších jen politikaří.
           A jestli je to kovid, nebo jen nějaká forma Chřipky je úplně šumák, protože na jménu nezáleží- ale na účincích.
           To španělské byla také JEN chřipečka, ale ty miliony mrtvých byly- virus chřipky tedy zabíjet umí, a to celkem razantně.
           Nakonec, já měl Chřipku 2x, a nikdy nepochopím, proč je Chřipka synonymum pro nějakou banální nemoc- to je ubíjející onemocnění , na které není lék.
           Chřipka- né nějaké nachlazení, co vyležíš lipovým čajem za 3 dny.

       • Jana

        Ale co to má společného se „shozením“ vlády? S nahrazením Babiše? Preferuješ přesná data, napiš konkrétně, kdo TADY žádá Babišovu demisi? Nikoho takového jsem tu nenašla.

        To ale ještě neznamená, že je Babiš nekritizovatelný. Pokud mu někdo škodí, pak to jsou jeho „odborní poradci“ – konkrétně Prymula se už loni v létě předvedl! Prý – ONI („vládní odborníci“) jen doporučují, ale vláda rozhoduje a nemusela je poslechnout! Tak proč tam jsou? Já nedokážu odhadnout, nakolik si může Babiš dupnout a odmítnout kandidáta na post MZ, nebo jeho poradce anebo nakolik si vybrat svého. A taky to není mojě věc. Babiš by to měl být v první řadě a především by měl on zasáhnout a dokoipat ty slavné doborníky, aby za své rady taky byli zodpovědní. To neudělal a nikdo jiný to za něho udělat nemůže, což je dost pádný důvod ke kritice.
        Ale kritika není volání po demisi! Nepřeháněj to.

        • vittta

         Tak já od demonstrantů a Landy to volánní slyšel, ale jinak jasně, klidně kritizuj, koho chceš.
         Pak se ale nediv, když za něco celkem snesitelného, přijde něco celkem nesnesitelného.
         To už tady všechno bylo.
         Demisi jsem slyšel- toho náhradního premiera ale nikdo nejmenoval, to je výsada toho nejtupějšího davu- demisi!
         A pak po nás potopa.

         • Jana

          Vittto – psala jsem TADY!! To unamená na tomto webu, pokud to bylo pro tebe nesrozumitelné. . Nepleť do toho Landu , Milion chvilek, nebo „demoblok“. Děkuji.

          • vittta

           Tak tady to nechtěl nikdo, i když tedy Orinoko hovoří o Babišovi jako StBákovi, nebo jak přesně, takže bych se dejme tomu domníval, že on by demisi chtěl.
           Ale já při převratu 1989 také nechtěl bourat socialismus, já jenom chtěl, aby šli komunisti konečně do prdele.
           No a pamatuji si, co se nakonec stalo, z čehož jsem se poučil, takže moje tehdejší loutkovodiče vůbec nezajímalo, co chci, ale potřebovali a zneužili mě na to, co chtějí oni.
           A mně to stačí jednou- podruhé už tak blbej nebudu.
           Někdo třeba potřebuje poučit víckrát, to já samozřejmě respektuji.

          • dixi

           Já bych řekla, že je to všechno propojené a tím, že nikdo nic zásadního zatím neví, vzniká všudypřítomná nervozita a nedorozumění. Já si představuji, že nebýt medicína a zdravotnictví na dnešní úrovni, mohlo by vše nabýt hrozivějších a děsivějších rozměrů. Počty zemřelých nejsou zanedbatelné. Jede v tom celý svět.Ze by se všichni podíleli na podvodu? Jistě, budou společnosti, které zbohatnou, bylo tomu někdy jinak? Opravdu je to válka, jiná než dřívější, ale je. Komu prospívá, že se názory vyostřují? Co se děje a vyjednává v zákulisí, nejen u nás? Když se dva perou, třetí se směje.

          • Janika

           „nebýt medicína a zdravotnictví na dnešní úrovni“
           Ale vzdyt oni to vylecit nedokazi, cela slavná úroveň… A na přístrojích umírá 9 z 10…

      • vittta

       Ale ano, nebo si snad myslíš, že šíření těhle informací má jiný cíl?
       Mělo to prioritní cíl shodit Trumpa, Johnsona, a tady pak Babiše.
       Někdy mi připadá, že se ten kovid vypustil jen proto- rozhodně byl pro ten účel zneužit.
       Máš fakt dojem, že když ti někdo ukazuje grafy nakažených, a že nejsou nakažení, nebo ti ukáží nějakou chromou paní, či prohlásí vakcínu za patogen (kdo asi tak ví, co to znamená?) že ten člověk má zájem o zdraví Čechů či Slováků, o naší budoucnost, nebo že má někdo snad zájem o tvoje zdraví?
       Jen vysírají, argumenty jsou mizerné, neprůkazné- ale co je ukázkové, jak jde čas, tak logicky dochází k tomu, že se mnoho těch informací ukazuje jako blábol- prostě se stalo to, co se stát nemělo.
       Kde je dneska Peková, kde jsou dneska ti, co prohlašovali, že druhá vlna nebude?
       A jestli se povede očkování- kde budou ti, co tady dnes vykřikují, jak to bude mít fatální následky?
       Pokud se nepovede, a budou nějaké průsery, pak na jejich slova dojde, ale pokud se povede, kam zmizí tihle strašilové?
       STRAŠILOVÉ, protože oni doslova a do písmene straší, nic méně ukazují u toho na vládu, že straší ona.
       Kde jsou dneska ti, co prohlašovali, že negři a čmoudi jsou vzdělaní a budou jim tam makat, kde jsou ti, co vyřvávali o ZHN v Iráku?
       Nevíš?
       Ale já to vím, ti, co lhali o ZHN lžou dál, a plno lidí jim věří- jen o těch ZHN se moc nezmiňují.
       Ti, co viděli v negrech doktory a inženýry lžou také dál, nyní už ale nemají argumenty, aby ukázali JAKOUKOLI prospěšnost té svoloče, no tak přesedlali na nálepky, prostě odpůrci migrace jsou rasisté a fašisté atd.. a to proč?
       Inu- protože letadlo.
       S ubývajícími zbytky i blbých argumentů stoupá jejich agresivita.
       A co se děje tady?
       Všimla sis někdy, že bych tady byl já nějak agresivní na tebe, na Petera, na Kočku, na Orinoka?
       Ne, nevšimla, protože jsem nebyl ale opačně to už tak neplatí.
       Je mi podsouváno, že nevidím nějaké jasné argumenty, že si vybírám, co se mi hodí (a co se mi tedy hodí?), že jsem placený agent, že někoho z něčeho obviňuju, a jsem posílán na očkování atd…
       A víš ty co?
       Na blogu typu Tribuna či nejmenovaného blogera bych už měl banána.
       Prostě hrubý nesoulad z většinovým, a jedině správným názorem, na OM proti mě obrazně psali petice, aby mě ten Stan vyhodil.
       Také alternativa.
       To zase je jiný soudek, alternativci si musí umět přiznat, že jejich prosazování názorů se děje ještě daleko odpornějšími a arogantnějšími metodami, jak celý posraný mainstream.
       Kňučí, jak Trumpa zabanánovali na Twiteru a kde všude- a sami banánují politické, či i jen lehce názorové oponenty také- a za méně.
       Tak co mi kdo bude povídat o alternativě jako o nějakém etalonu spravedlivosti.
       Jsou stejní, a horší jak mainstream.

        • vittta

         No vidíš…a kde konkrétně?
         To už nenapíšeš, protože to tam prostě není.
         Jediná insinuance v tom tvém jednom řádku.

          • vittta

           Tam se dívám málo, ale zde vycházím z mého působení tam.
           Kopal jsem v podstatě za jakousi starolevici (ještě mě levičáci nestačili absolutně znechutit) , no- a pak se mi něco nelíbilo, a především jsem se navezl do nějakého tehdejšího webového potentáta.
           A bylo po prdeli.
           Dotáhl jsem to tehdy na pravicového Trockistu, dodnes přesně nevím, co si po tím představit, nějaký obrat z VUMLu, nebo co.
           Tak mě vykopli.
           Ale pak, za nějaký čas, jsem se tam nějak díval- a nikde nikdo, články byly solidní, ale diskuze nikde, ti frajírci kdesi ve viruálním nebi…
           Nějak se mi pak doneslo, že snad ten Stan se dal na sluníčkodráhu, a celé to tam vybílil- to nevím, neviděl jsem to, ale jak píšu, nikde nikdo, tak se tam asi poštěkali, a z alternativního blogu byl blog mrtvý.
           Jak to tam běhá nyní- nevím.

       • dixi

        Máš pravdu Janiko, umírá 9 z 10, no právě.Kolik jich umírá doma? Nemyslím u nás, v Evropě. Je lepší hygiena, dostupné dezinfekce. Kolik by jich bylo mezi podvyzivenymi, nelécenymi cukrovkáři napriklad a jinými nemocemi ,mozna by tento vir kosil jako v 18 roce.Jak je to v Indii například ? Verim tomu, že i lepší zdravotnictví má svůj velký podíl, proockovana populace. Že je v ČR situace tak špatná , myslím je to i pendlery, na to okolní státy tlačily fest.Jsme docela pruchodakem. Že se s námi hraje špinavá hra jejíž pravidla neznáme, tom nepochybuji. Snažím se v dnešním marastu najít trochu lepšího, nevidět jen mínusy.

        • Janika

         Ano, hygiena je důležitá. Ze se dožíváme vyššího věku, nez ve středověku, za to nemůže ani tak lékařská věda, ale spis vyšší úroveň hygieny. Ta zachraňuje to, ze se hůř stravujeme a máme málo pohybu.

         • vittta

          Tak stravujeme se jednoznačně lépe, jakkoliv to tak nemusí vypadat.
          Takže spíše strava a hygiena. a myslím že hodně dělá pitná voda, ve středověku nebyla voda.

          • Kamil Mudra

           Těžko říct. Kdo pil z pramene ( těch bylo jak naseto) pil lepší vodu než dnes z vodovodního řádu. Jídlo nebylo prošpikované chemií jako dnes, měli přirozenější životní rytmus, stabilnější lokální imunitu (necestovalo se tolik) zažívali méně stresu….
           Města byla sice z hygienou na štíru (také ale jak kde a jak kdo) ale v poměru k venkovu v nich žilo mnohem méně lidí a na venkově neměli lidé o nic horší hygienu než zvěř u které se nezměnila dodnes, aniž by se to na ní nějak negativně projevilo.

          • vittta

           Já byl v tom skanzenu, v Radhošti.
           Tam byly ty chalupy.
           A vždycky tam bylo napsáno, kolik tam žilo-za 1. republiky(!) lidí.
           To mě ty iluze rychle opustily!
           Města byla pověstná svou neskutečnou špínou, kanalizace žádná, a všechny provozy pěkně do řeky.
           To pak jsem měl hodně času přemýšlet, jak to vlastně bylo.
           Ale…žádná romantika.
           A to ještě žili společně se zvířaty, jídlo samý patogen, a jedy- námel třeba, kořenová zelenina se dávala zvířatům, to se nejedlo.
           Proto se pilo už od dětství pivo- že to ani jinak nešlo, to bylo převařené.
           To se vařil ten ječmen 2-3x, jak jsem postřehl.

         • embecko

          „Ze se dožíváme vyššího věku, nez ve středověku, za to nemůže ani tak lékařská věda“
          No to je otazka, jinak by se totiz nevedelo, ze existuji nejake bakterie. Pokud nepocitam kapenkove infekce, pak problemem je na 99% vzdy voda, jak zminuje vittta- predevsim mesta. Vodotece u vesnic take nic moc (pokud neslo o horskou vesnici) a kontaminovane studny to same, ty zas byly obvykle uprostred vesnice a to proto, ze domy se stavely okolo vody. S par baraky neni problem, ale jakmile se sidlo rozroste si nekdo si udela hnuj nad zridlem, pak to zacne.
          Ted jsem nekde cetl, ze nedostatek vitaminu D je dan nasim castym sprchovanim, t.j. smyvanim tukove vrstvy z povrchu kuze, ve ktere je D rozpusteno…clovek v podstate na moc velkou hygienu staven neni a najit dneska nejaky rozumny kompromis skoro neni mozne.

 12. embecko

  Hlavne pro vitttu:
  Tohle je docela tezka diskuze, protoze lze pomerne urcite hlavni tema a od nej se odvijejici podtemata.
  Dle meho hlavim tematem neni ani covid, ani ockovani, ale probihajici a jiz castecne probehla mocenska zmena na nadnarodni urovni (soukrome weby, vypinajici prezidenta, abych to zkratil).
  Dalsi podtema je, jestli je pandemie vymyslena. Podle meho ji vymyslet nemohli, to by byla fatalni chyba, na kterou by se brzy prislo a o to vetsi politicka ztrata by to pro NWO byla. Nejprihodnejsi slovo je „vyuzili“ (vyuzili rychle se sirici infekce) a samozrejme jeji parametry si velmi rychle prizpusobili.
  Ovsem otazka ted je, co s tim? Prirozene jednani spolecenstvi je takove, ze vetsina se pridava k nejsilnejsi mocenske skupine, coz se deje i nyni. Ale byla by chyba predpokladat, ze tato skupina nemusi lidu skladat ucty…samo zrejme musi a to velmi vyrazne. A jednim za takovych uctu je i vakcina, ktera je platbou za to, ze nas odiraji a delaji na nas pokusy pro budouci vyrobky…ovsem ani zde to nelze nejak prehnat a nemohou si dovolit pustit mezi lidi preparat, po kterem budou lide hynout jako mouchy. Zamerem BigPharma je tedy vyrobit vakcinu co nejkvalitnejsi…coz lid intuitivne citi a podporuje.
  Nahore pises, ze alterantiva se postupne zmeni na konspiracni weby…s tim plne souhlasim. Je to proto, ze alternativa prohrala a krome straseni neni schopna nic nabidnout…na rozdil od mainstreamu, ktery ma vakcinu a hygienicka opatreni. Z tohoto pohledu vakcina je, jak take pises, „jedinou nadeji obcanu“…a rekl bych, ze neprehanis.
  Proto alternative nezbyva nic jineho, nezli se radikalizovat…to je bezny postup nejake odumirajici skupiny ve spolecnosti. Radikalizace pak znamena, razantni interpretaci, coz je jen maly krucek od konspirace.
  Alternativa nenabizi nez temnou budoucnost v NWO a maximalne odpor za i cenu mozne ztraty existence (prace a kariery) ci dokonce zivota.
  Zatimco mainstream ma systematicka opatreni a vcelku slusne fungujici vakcinu. K tomu urcity plan (do roka oockujeme).
  Takze naprosto logicky bych predpokladal a zda se i, ze je tak tomu i v realu, ze lide se prikloni k mainstreamu a velkym firmam a alterantivu oslysi…ta se pak casem promeni na konspiracni fantasty, kteri sice mohou mit obcas pravdu, ale jejich az hystericka metoda ji neumozni prijmout sirsi verejnosti.

  • orinoko

   Má snad alternativa vyhlásit útok na Zimní palác? Každý naléza, co chce.
   V takové Itálii nakonec nalezli, že mají debilní vládu a hromadně otevřeli to nejnebezpečnější – totiž hospody. Ve Vídni se sešlo kolem 10ti tisíc lidí. Bez roušek. Vždy je několik málo těch, co opravdu táhnou. V jakékoli společnosti je to prakticky stejné – 20 a 80%.
   Pod Heydrichem alternativa také skončila. Tak se šlo naostro. A to také bylo špatně. Držet hubu a krok. Palec hore.

   • vittta

    To je pozitivní.
    Nyní mainstremu stačí- když bude chtít- aby začaroval s čísly a dokázal, že čísla se po této demonstraci odporu zvýšila přesně tam, kde odpor probíhá.
    Spoluobčané pak už protestanty umlátí sami.
    Pokud se tak nestane- u nás se tak nestalo- pak lze říci, že šéfové NWO jsou pěkní blbci, když nezvednou tuto nabízenou rukavici, tím spíše, že je JASNÉ, že se proti tomu část lidí bude vymezovat, prostě to je jen chování davu za určitých, přesně definovatelných podmínek.

  • kočka šklíba

   Jak víte že je to: „…vcelku slusne fungujici vakcina…“ ? Nemusí být taková, jak píšete „nemohou si dovolit pustit mezi lidi preparat, po kterem budou lide hynout jako mouchy“, samozřejmě, ale jednak může být vlastně neúčinná, což i svým způsobem přiznávají i propagátoři vakcinace, či částečně a nebo s vedlejšími účinky, které se projeví až za nějakou, i dost dlouhou, dobu. Takže z čeho vycházíte že je to vcelku slušně fungující vakcína?

   • vittta

    Já z toho, že v Izraeli měli z 2 000 000 naočkovaných 13 problémů.
    Já nevím, kolik je naočkováno lidí ve světě, ale jsou to miliony- a zatím je i konspirátory hlašen jediný případ fatálního selhání, což je ta paní, co sotva chodí.
    A to ještě hodně diskutabilní.
    Takže to TÉTO CHVÍLE má vakcína doslova fenomenální úspěch, co se bezpečnosti týká.

    • Jana

     Vittto – 13 problémů – ale prakticky okamžitých.
     Kočka píše o možných problémech, které se projeví za různě dlouhý čas.

     • vittta

      A já zase píšu o možných problémech s koronavirem, které se mohou projevit za různě dlouhý čas.
      A máme to 1:1.
      Protože jak u vakcíny, tak u Kovidu se to může stát.
      V obou případech dokonce proto, že si to NWO přeje.
      U vakcíny že jí tak NWO vyrobila, aby poškozovala geny a tak, a u Kovidu že ho NWO vyrobila se stejným účelem.
      Já jdu na věc mazaně.
      Ani jedno nebezpeční nepodceňuji.
      Tedy- NENECHÁM SE OČKOVAT- zatím, a pokud možno dodržuji nařízení, která považuji za smysluplná, tedy roušky, a sociální distanc.

   • embecko

    Vychazim z viry stadni ovce a ze zkusenosti, ktera mi rika, ze nic uplne sileneho do sveta zatim nevypustili.
    Nahore je zapadly ohuv komentar, ktery sem cely prekopiruji, nebot to vidim uplne stejne:
    *
    Kočko, berte to tak, že jsem se dopustil názoru. Vím obecně, jak se testují léky. Začíná se na zvířatech a když to vypadá nadějně, přechází se na lidi.
    https://www.sukl.cz/klinicke-hodnoceni-leku
    1. a 2. fázi přeskočit nemohli – kdyby dodávali neúčinné placebo nebo naopak příliš účinný zabiják, nezachránilo by je podle mě ani deset smluv o tom, že za nic neručí – všichni ti ouřadové a politici, co jim to odkejvali, by okamžitě začali chránit vlastní krky a hlasitě řvát o podvodu.. a vykládat, že úmyslný podvod ty smlouvy nekryjí.
    (Všimla jste si takové malé aférky s uzemněním Boeingů 737 MAX? To je totéž v bleděmodrém, jen z jiného oboru. Stačily dvě havárie s hromadami mrtvol a prokázanou příčinou.. a dříve nadmíru chápavý a tolerantní regulátor radikálně změnil názor i přístup.)

    Už v prvních dvou fázích testování se dozvíte, jestli to na lidi funguje, a jaké jsou nejčastější a rychle se dostavující vedlejší účinky, i to, jak rychle obvykle odezní. Co už se většinou nedozvíte, jsou interakce s jinými léky, vzácnější vedlejší účinky, kontraindikace, dlouhodobé působení.. to se objevuje až při studiích ve třetí a čtvrté fázi, které chtějí především čas a hodně „testovacích subjektů“.
    A 3. nebo dokonce 4. fázi podle mě prostě nemohli stihnout. Nebo, nejspíš ta 3. fáze probíhá právě teď, při hromadném očkování.
    *
    Vittta dole odkazuje na Izrael, to je take docela padny argument.
    O pozdnich nasledcich nic nevime, stejne jako se nevedelo pred jinymi ockovanimi (ostatne ockovani nestovic se lide take mohutne branili a odmitacu byla velka skupina).
    Osobne jsem si ockovani vyhodnotil jako spise prijatelne riziko…laborky jedou na plny vykon a s kazdym dnem se vyhodnocuji fakta a i zrejme i prizpusobuje technologie.
    Takze ano, riziko moznych pozdnich nasledku ru je a ne zcela male, ale pro mne je riziko onemocneni mnohem konkretnejsi a ze bych nemel obavy, to rici nemohu.
    Kdo se nechce nechat ockovat, toho uplne chapu a nehodlam mu to nijak rozmlouvat.

    • embecko

     A naprosto presne, jak pise vitta:
     *
     A já zase píšu o možných problémech s koronavirem, které se mohou projevit za různě dlouhý čas.
     A máme to 1:1.
     *
     Neboli: odkud ty vis, ze pozdni nasledky covidu nebudou zdrcujici? Vzhledem k docela pravdepodobnemu puvodu covidu odnekud z cinske geneticke laborky mi prijde, ze bychom tuhle moznost meli rozhodne zaradit do do tech ruznych pravdepodobnosti, kterymi se tu zaobirame.

  • vittta

   Tam cosi v tom smyslu píšu myslím Janě, hodí se to jako reakce sem.
   Alternativa tahá logicky za čím dál kratší konec provazu, zde nemá argumenty, které by stály za pozornost.
   Což samozeřejmě mainstram jedině těší, mainstream ztratil pozici v islámsko- negerské invazi, cogošizaci, rozbíjení rodiny a pohlaví, tak jí nyní zase získal zpět u Kovidu.
   Alternativa utrpěla největší porážku ve své historii.
   Doslova se zesměšnila.
   Nyní alternativa potřebuje jen jedno- aby umřelo a ochrnulo hodně lidí- to by jí ještě mohlo napravit reputaci.
   „my jste to říkali“- by mohli vyřvávat.
   Jenže…já zrovna tenhle vývoj nepreferuji.

   • Jana

    Co znamená „mainstream ztratil pozici v islámsko- negerské invazi“? Ve stínu Covidu se pokračuje dál. A dokonce se snad i přitvrdilo.
    Ovšem je pravda, že o tom mainstream nepíše ani procento toho co o Covidu. Zato na anletrnativě takové informace jsou. Takže myslíš jim nevěřit?

    • vittta

     Já si myslím, že si každý může věřit, čemu chce.
     Na alternativně info o migraci nejsou, na mainstreamu také ne.
     Mainstream si líže rány z porážky, a snaží se, aby se na doktory a inženýry zapomělo, a alternativa ztratila o migraci zájem, prože nyní je tady kovid, jinými slovy, alternativa se chová v tomto vysloveně mainstreamově.

     • Jana

      Když nehledáš, pak nejsou.
      https://voxpopuliblog.cz/pad-soucasne-italske-vlady-je-nadeji-pro-celou-evropu/
      Datum 14.1.2021
      „Po pádu italské vlády se nyní rýsuje šance na koalici, která by mohla zastavit nekončící příval muslimských vetřelců, k němuž zejména v posledních měsících dochází. Současná vláda invazi podporuje, přičemž právě jedna z odcházejících Renziho ministryň byla tím, kdo přišel s legalizací nelegálních vetřelců, žijících na území Itálie“
      Našla bych jich víc, ale víc odkazů mi tady neprojde, tak aspoň jeden z posledních.

      • Kamil Mudra

       No ale tím jen potvrzuješ to co tu píše vittta (a já s ním souhlasím) neustále dokola. Když se po téhle zprávě rozhlédneš třeba na Seznamu (mainstream), neuvidíš ji protože mimo bulváru o celebritách je zahlcený zprávami souvisejícími s covidem. Jako by se jinak nic důležitého nedělo. A podobně jako redaktoři Seznamu se zde na blogu chováte vy – „antokovidovci“ (označení hodně zjednodušeno). Ale zbytečně přehnaně, protože de facto nosíte dříví do lesa. Na většině vámi prezentovaného pozadí všeho co souvisí s covidem jsme se zde shodli i před covidem. Vy s tím jen znovu přicházíte pod vlajkou covidu a vystupujete tak jako by té předchozí shody vůbec nebylo.

       • Jana

        To jako fakt? Nerozumím.
        Vittta píše, že „na alternativně info o migraci nejsou, na mainstreamu také ne“. já odpovím odkazen z alternativy tři dny starým, že invaze pokračuje dál a stejně tak zprávy o ní a tím sem tahám Covid???
        Přitom všechno začalo vitttovou paranoiou, jak se Babišovi soustavně ubližuje – viz Landa, o kterém jsem slovo nenapsala.

        • vittta

         Ale ubližuje- křivdí se mu.
         Tady ta zpráva je kapka v moři, ale přesně jak píše Kamil, v mainstreamu nic, jako by se nechumelilo, za to kovid jede na plné pecky- ale krávoviny, že někde byl nával, že jinde nebyla vakcína, že ten, či onen důchodce se nemohl objednat…
         To je vrtění psem.
         A proto také sleduji i alternativu, i když vesměs tak, že si čtu odkazy jiných, nebo jen roluji na Seznamu směrem dolů, a náhodně něco uvidím.
         Důležité je- opakuji- sledovat kde co- a spojením si udělat nějaký obrázek.
         To už ale spoléhám dílem na to, že to důležité vždycky někdo odkáže, kdo má v hledání větší trpělivost- a pak si třeba přečtu mimo ten odkaz i další zprávy, na příslušném webu uvedené.

         • Kamil Mudra

          „To jako fakt? Nerozumím.“
          Tak si porovnej počet svých covidových a ne-covidových vstupů (tím myslím prvotní komentáře od kterých se odvíjí následná debata). Samozřejmě se to netýká jenom tebe.

          • vittta

           Momentálně se jede na téhle vlně, to vidím také, ale snažím se do toho někdy nacpat i zanedbávaná témata.
           Aktuálno hraje…Bohužel- prim, je to samozřejmě chyba.

          • Jana

           Tento vstup se týkal výhradně imigrace.
           Na vitttova slova:“Na alternativě info o migraci nejsou, na mainstreamu také ne“, jsem mu poslala odkaz na nejčerstvějšá zprávu o stavu migrace do Evropy, konkrétně do Itálie.
           Pořád tam bohužel nevidím žádný „covidový vstup“.

          • Kamil Mudra

           Však já ti přece ten konkrétní vstup nijak neupírám. Klidně si ho přičti k těm ostatním ne-kovidovým. :-)
           A kde má být to „tam“? Já mám na mysli celou zdejší diskusi. A nejenom pod tímto článkem.

   • Peter Matej

    Ach Bože!Vittta,choď na Parlamentní listy,Hlavné správy a napíš im,že utrpeli „zdrvujúcu porážku“ s mainstreamom.Oni ti potom ukážu čísla o čítanosti.Tá alternatíva si totiž dáva sakramentský pozor na to,aby ju nikto nemohol obviniť z dezinformácií a preto každý svoj článok vyzdrojuje!Moje odkazy sú zväčša z odborných a uznávaných medicínskych časopisov a tiež nemám pocit,že s mainstreamom katastrofálne prehrávajú.Ibaže by boli všetci tí doktori…idioti!

    • vittta

     Proč bych to dělal?
     PL a HS nejsou žádná alternativa.
     To jsem si myslel, že jme se v tom shodli, když na mě, či na Embéčka už nebyly odmítavé reakce.
     PL a HS jsou projekt, Embéčko to nazval až politickým bulvárem, a něco na tom bude (třeba že v titulkách se bombasticky vyřvává něco, co je v článku na půl řádku), ale jde spíše o vyvážený prostor pro všechny názorové strany.
     Tam si přečteš- tedy v PL rozhodně- jak mainstreamové žvanění, tak tvrdé antimainstreamové odsudky.
     Jde tam hlavně o kšeft, více méně púokud možno férový, což ale jak mainstremu, tak alternativě chybí.
     Nebo si třeba myslíš, že…co já vím, prodavačům bylinek, a různých BIO octů a tomuhle všemu, nejde o prachy?
     Každý posraný krutě alternativní koutek tam má nakonec reklamu na vložky nebo prací prášek.

     • Peter Matej

      Na Slovensku sú HS a Zem&Vek mainstreamom najprenasledovanejšie médiá.Sú zaradené spolu s Parlamentnými Listami do zoznamu tzv.konšpiračných médií,sú v opozícii proti mainstreamu a prinášajú aj články o nebezpečenstve miračnej politiky vlády a EU.Tak prosím vymenuj nejaké médium,ktoré za alternatívne považuješ ty!

      • vittta

       Co já vím, třeba BL, nebo Vlkova Kosa, Sputnik, Nová republika a tak.
       To u nás jsou PL také napadány, ale PL jsou nebezpečné né nějakým alternativním pojetím, ale prostě proto, že tam dostane prostor každý.
       Alternativa v tom smyslu je silně egoistická, tam je prostor jen pro stejnonázorovce, ostatní jsou vyhození, takže nebezpečná vlastně není.
       A upřímně řečeno, já nepotřebuji znát alternativní názor, já potřebuji znát pravdu.
       A k tomu potřebuji obojí- jak alternativu, tak mainstream, tak politickou novinařinu typu HS či PL- to vše konfrontováno s tím, co vidím a s logickými linkami, které mi musí sedět.
       Když mi nesedí, čekám na další informace,

        • Nula

         Promiňte mi vittto, že jsem vám tyknul, aniž bychom se více poznali, ale já mám tady výhodu, že vás skutečně znám, víc než vy mne. A za druhé mi promiňte, že vás vytrhuji z plodné diskuse.

         • vittta

          Klidně si můžeme tykat, pro mně je to daleko přijatelnější.
          A pravdu.., pro sebe.
          Zajímám se, a tak bych rád přišel věcem na kloub.
          No, vím i to, že je to spíše teoretická rovina, protože pravdu v tom slova smyslu se- zrovna u Kovidu- dozvím jen těžko.
          Ale sleduji i chování davu, a jednotlivců.
          Zde nemám žádné vzdělání, a tak musím- s určitou časovou ztrátou- spoléhat jen na svá pozorování.

          • Kamil Mudra

           Také jsem vám někde nahoře tyknul a protože je mi tykání bližší než vykání, připojuji se k vitttově nabídce.

          • Nula

           Tu otázku jsem měl položit spíše Kamilovi. Ten by mi spíš rozuměl. Jsem tu na pomezí absolutní vážnosti ve své filosofické rovině a vybuchujícího humoru se svým blazeovaným nadhledem. Minule jsem od něho dostal pěkně za uši, byl jsem rád za tvou poznámku o nekonečnosti sporu o pojmu svoboda. Bylo už stejně hodně pozdě a rád jsem utekl na kutě. Snad jen krátce… k té svobodě bych se stejně někdy rád vrátil. Lidské myšlení je pro mne fascinující věc.
           Trochu jsem se bál, že mi neodpovíš, a že to chceš vysedět, ač bych to od tebe nečekal, pak jsem si říkal, buď píše nějaké memorandum nebo šel jen na večeři. Ale zaskočil naštěstí Kamil, aby navázal na téma covidu.
           Toto je váš prostor, já nechci škodit a nejsem nebezpečný, ani nechci předvádět, jak jsem chytrý, jen mi to nedá, abych se nepokusil občas změnit úhel pohledu jiným směrem nebo spíše odjinud. Domnívám se, že, ačkoliv si dáváte pozor, stejně je tady nebezpečí vytvoření bubliny, a to by byla škoda ostrova.
           Ale to jsem se rozkecal nezvykle moc. Můžete mi říkat Tomáši.

          • Kamil Mudra

           V našem vnitřním světě je pravda to čemu věříme. V tom vnějším je pravdou to, co má momentálně argumentačně navrch nebo se prosadí křikem. Pro naše rozhodování však potřebujeme proměnlivě (nepravidelně střídavě) obě. Žádná třetí pro nás není k mání.
           Toho Tomáše beru s potěšením. Z oslovení „Nulo“ mám přece jen takový divný pocit.

          • vittta

           Podle mého Tomáši, tohle není náš blog.
           Je to blog pro každého, kdo má co říci.
           A to ty rozhodně máš.
           Tady nejsou v tom smyslu potentáti, jen někdo píše více, jiný méně.
           Ke svobodě se rozhodně někdy dostaneme, ale to slovo je samo o sobě nedokonalé, nevyjadřuje vlastně nic určitého, lidský jazyk za lidským myšlení zaostává, tady by se vešlo klidně více výrazů.
           Člověk jako individualita není schopen ani rozvoje, ani přežití, bez celku- tedy bez skupiny dalších lidí.
           Dokonce se lidská společnost nemůže rozvíjet ani v případě, že budou mít všichni IQ 130.
           Jsou potřeba i hloupí, zajedno ideálně aby svou prací živili elitní mozky- které skupinu svým myšlením rozvíjejí, a za druhé i proto, že kolikrát úplné vemeno s IQ tykve má tak dobrý nápad, že by to toho chytrého ani nenapadlo, takže spolupráce je základ lidské evoluce.
           Svoboda je svobodou skupiny, celku, jednotlivec sám o sobě nehraje hlavní roli.

          • dixi

           Na tykání jsme se tady už dohodli dávno. Ti novější to asi neví a tak to vypadá nezdvořile.

       • Nula

        Bojujete ztracený boj s embéčkem. Je obdivuhodné, jak si zachováváte chladnou hlavu, máte korektní argumenty a hlavně trpělivost po několik dní. Máte trochu smůlu v tom, že se k vám může málokdo přiblížit, protože jste tak dobří diskutéři. A je těžké s vámi držet krok. Takže o spoustu kvalitních názorů určitě přicházíte.

        • vittta

         Copak já- já jsem trpelivý, ale Embéčko rozhodně není člověk, který by …no, jak to napsat- nějak preferoval ztrácení času zbytečnou argumentací.
         U něj je to překvapivé.
         Ten se musí hodně přemáhat.

         • embecko

          A to ja se zas nepremaham, ani nevykazuji vysokou miru trpelivosti. Je to totiz tajimave temam a s Peterem se cicitm na jedne lodi, jak jsem jiz psal. Jen se lisime ve vyberu a interpretaci udalosti a zprav o nich.

        • Kamil Mudra

         Tady na webu se stejně jako jinde, projevuje nízké povědomí o tom že náš mainstream je eurohujerský avšak současně antibabišovský/antizemanovský (= protivládní) čímž nahrává jak opozici tak i alternativě zdánlivě sjednocené pod praporem odporu vládnímu kutění skrze antikovidová nařízení a vakcíny. Tahle křivárna mainstreamu vychází díky tomu že s tímhle postojem momentálně dokáže nabídnout argumenty každému kdo si chce ty své vyzobat a covid se mainstramu velice hodí neboť jde o košili bližší než kabát. Jinak jde ale o situaci: „když se dva perou – třetí se směje“ a tím třetím je mainstream sloužící EU pro niž je naše současná vláda nepohodlná v důležitějších záležitostech než je pro ni (potažmo nadnárodní korporace) nějaký covid.

         Maistream si teď hojí rány které utržil v době Ukrajinského majdanu, kdy ještě byl provládní, ale informoval takovým způsobem že alternativě postačilo ke ztrátě jeho důvěryhodnosti pouze odkazovat na zahraniční (i mainstrémová) média aby mu zasazovala citelné rány. Maintreamoví profíci se od té doby (na rozdíl od občanů) poučili a nahánějí ztracené body na žebříčku důvěry, protože je jim jasné že jde o velkou příležitost jaká nepřichází často. To je ale pro obecné povědomí dost nebezpečné protože to v části populace navozuje pocit že alternativa „peče s mainstreamem“. Vždyť oba anti/pro kovidové tábory v současnosti čerpají své argumenty z obou „informačních košů“ které by se však měly viditelně lišit. A ještě je to umocněno tím že se takto táborově rozdělila i odborná veřejnost. A tenhle zmatený přístup bohužel bude mít svou setrvačnost i po tom co se kovidové téma přežene. Proto znovu apeluji na zklidněnění vášní pod prapory současnými abychom si k sobě po tomto boji dokázali snadněji opět najít cestu v důležitějších bitvách, jež nás čekají pod praporem společným – kterým je především národní zájem.

         • vittta

          Přesně tak.
          Nenechat se obloudit nepodstatným tlacháním, ale stát si za svým ve věcech důležitých.
          Ono to kovidování jednou skončí, a na řadu přijdou zase negři, a více EUropy.
          A tady musíme táhnout za jeden provaz.
          EU se potácí v problémech, Macron zlobí, a EU selhává v boji s koronavirem, takže se jim takovéhle rozpory nesmírně hodí.
          Jóó, dneska už se v mainstreamu nedočteme, že my jsme v prdeli, ale Němci jedou v perfektní organizaci vstříc světlým zítřkům- o Německu se cudně mlčí, že je tam bordel jak v prdeli, a nic se jim nedaří.

 13. vittta

  To je dobrá zpráva.
  Ale i o tom jsem tady psal, být v české vládě Matovič, klidně bych ho pomocí kovidových manipulací pomáhal shodit.
  U nás ale shodit Babiše naopak nepotřebujeme.
  Samozřejmě, u nás je to naivní, rozhodnou volby, ale asi víš, že předvolební kampaň už začala, a může se utratit 90 milionů, takže se to dá obejít tím, že se do omrzení píše o selhání vlády u kovidu, a jak by Piráti(a spol) či TOP09 (a spol) byli poněkud nespecifikovaným způsobem lepší.

  • Peter Matej

   Dobrá správa je,že v Taliansku padla vláda slniečkára a vítača Renziho.Je dosť možné,že novú vládu vytvorí Salvini s Berlusconim.
   Zlá správa je,že Biden sa rozhodol zbúrať Trumpov plot a do USA už zase mieri 10 tisícový dav migrantov z Hondurasu.cca 10 miliónom ilegálnych migrantov v USA sľúbil Biden udeliť občianstvo USA.

   • vittta

    Ještě tam není vyhráno- nic méně uvidíme, jestli se módní falšování voleb přesune nestoudně okatou formou i do Itálie, potažmo v podstatě do Evropy.
    A USA, to se dalo čekat, ale nyní je to právě Biden, kdo by měl co nejdéle zůstat alespoň naživu, jenže to je nemocný chlap, zneužitý obludným způsobem.
    Tak nevím, jestli je ještě možnost, že by se sám nějak vzepřel.

   • Kamil Mudra

    Už se ani nestíháme vzájemě číst jak tu na sebe chrlíme své teze a reakce. O Itálii psala výše už Jana, o Hondurasu zase já už včera… a takových příkladů bych našel víc. Nu – ale aspoň to tu žije. :-)

   • Medenka

    to jsou bohapusrté lži, žádná vláda nepadla a je málo pravděpodobné, že by odchood dvou miniustrů strany, která byla jen přílepkem „velké koalice“ nedokázala nikým „konstruktivním“ nahradit. V době covoidové se takových najde habaděj…

    Dobré zp=rávy opravdun nemáte, svět konzervativních hodnot je minulostí, černých plukovníků ani vlád národní spásy nemá místo v 21.století. Kde padla vláda je Nozozemsko, ale tam se konají volby zanedlouho, kzteré ovšem podle současných preferencí znovuzvolí tuto vládu

    „Premiérova Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) v průzkumech dál jasně vede. Získat by mohla téměř 30 procent hlasů, zhruba o polovinu více než na druhém místě protiimigrační Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse.

    Většina Nizozemců je totiž spokojena s tím, jak se vláda postavila ke koronavirové krizi i s vystupováním samotného premiéra.“

    Jinak jediné zásadní volby v zemích EU v r. 2021 jsou v Německu a tam je CDU díky úspěchu A.Merkel při zvládání Covidu na za posledních 10 let nejlepších číslech, kolem 36% podpory. Udělala včera velmi chytrý tah, kdy instalováním do premiérského křesla jejího názorového souvěrce Armina Laschetta bude ov.ládat německou politickou skrze jeho kanckléřský post i nadále, nicméně oficiálně už nebude u vesla a bude tedy mít podstatně více rozvázané ruce.

    Takže kromě Bidena a rozsáhlé zatýkání amerických supremacistů trumpovské extremistické scény stejně jako jeho samého které pak bude dále gradovat obžalobami za krácení daně, nabádání ke spáchání puče anebo „jen“ trestného činu podvodu u voleb odposlechem k výzvě aby tajemník Republikánské strany zfalšoval volby v Georgii – POSLOUCHEJTE DOBŘE, Peter, vládnou ve všech západních zemích Evropské UNII – LIBERÁLNÍ PROINTEGRAČNÍ politické strany – mimo Polska, Maďarska a Slovinska. Pro vás to musí být hotová kakastrofa.

    Možná k nim přibude v r. 2021 i ČR poté co Babiš ne snad že by musel hned prohrát volby – jak jsem řekl, volby nejsou důležité – EU odsoudí ČR k vrácení 430 mil. na dotacích a firmy majetkově ovládanéí Babišem, pardon jeho ženou Monikou, přestanou ročně inkasovat jakékoli dotace. Ročně v jeho výsledovce činí asi celkem 4,3mld. To bude jeho premiérský konec takjakotak, nebude-li chtít poslat v následujícícíh letech Agrofert do konkurtu. V Německu, kde podniká, dluží Deutche Bank velké peníze….

    • Nula

     S tím Laschettem bych byl opatrný, je sice prointegrační, ale podívejte se na to ostatní, jak pláčou nad jeho zvolením na BL:
     Pravděpodobně se Laschet stane letos německým kancléřem, upozorňuje Bohumil Kartous. Zřejmě končí rozumné vedení Evropské unie Angelou Merkelovou. Před třemi týdny poskytl rozhovor ruské propagandistické televizi Russia Today, zpochybňuje, že Rusové v Salisbury otrávili Skripalovy. Varuje před „démonizací“ Vladimíra Putina za jeho anexi Krymu, kritizuje Washington za podporu demokratické opozice, která se pokusila svrhnout syrského vraha a diktátora Bašara Asada, a jako šéf německého spolkového státu s největšími vazbami na Čínu podporuje prohlubování spolupráce s Pekingem. Odmítá nepřijetí čínské státní firmy Huawei. Ignoruje hrubé porušování lidských práv v Číně, prosazuje intenzivní ekonomickou spolupráci s drsnou čínskou diktaturou.

     • Medenka

      no od amerického časopisu Foreign Policy bych snad ani nic jiného nečekal. Fakt je, že některá prohlášení lze učinit kdykoli, když jste No-name a to on jako předseda CDU Severního Porýní až doteď je a ještě chvíli bude. On až se stane kancléřem, bude už vědět, co a kdy říkat a co ne.:-)

      • vittta

       Ale Kartouz se bojí- a to je dobrá zpráva.
       Jinak jsem dneska poslouchal rádio, a opravdu zatím italská vláda nepadla.
       To je ta alternativa.
       Nic méně na mainstreamu není ani o pokusu o nedůvětu italské vládě ani slovo.

        • vittta

         Jo, ještě že jste to zmínil, vidíte, díky.
         Jako jsme tady vedli spory, co vlastně je alternativa, tak je třeba říci, i co je mainstream.
         Jsou v tom podobné rozdíly, mainstream je obecně chápán jako oficální médium, které má velký populační dosah.
         ČT sice má velký populační dosah, ale ČT 24 už v tom smyslu ne.
         Ono je to z tohoto pohledu celkem zamotané, protože za krutý mainstream je třeba vydáván Reflex, ale jeho dosah je velice malý.
         Tedy mainstream v tom smyslu asi bude souhrm různých médií, vzájemně se podporujících, a majících leckdy i stejného vlastníka, nebo mecenáše, takže ve výsledku tady Měděnka ukazuje ČT 24 s malým dosahem, ale už může říci, že to v mainstremu je.
         Mainstream ideálně oslovuje všechny vrstvy obyvatel, od intelektuálů po lopaťáky, a moc bych se divil, kdyby část alternativy nebyla v podstatě řízena mainstreamem, za účelem buď oslovení menšinových skupin, nebo za účelem dehonestace alternativy.
         Skutečně by mocenské mainstreamové skupiny musely být debilní, kdyby část alternativy nepokrývaly.
         A- oni debilní nejsou.
         Pokud má někdo zájem, může tuto definici doplnit- protože to je důležité, abychom věděli, o čem je řeč.
         Třeby vy, Měděnko, máte nějaké doplnění?

         • Nula

          Mainstream definuješ tedy podle širokého dosahu média a podle vlastníka, který ho ovládá. Co je tedy ČT? Má velký dosah, ale neovládá ji ani vláda, ani nějaký Belusconi, ale parta svazáků. Je to také mainstream nebo už je to alternativa? Stačí pouze jeden atribut k zařazení do škatulky nebo jich je třeba více? A jsou ty hranice jasné nebo se média prolínají a vyvíjejí? A co je bulvár? To jsou všechno otázky, které bychom měli chápat alespoň trochu podobně.
          Pro mne je mainstream definován hlavně dosahem na co nejvíc lidí, otázku vlastnictví nebo určení za koho kope, bych úplně vypustil. Musí stát průměrným, aby ten dosah měl. Je to tedy médium širokospektrální, a je jedno, zda manipuluje, cenzuruje, má nějakou etiku,etc., jen je mu zapovězeno, aby se nějak speciálně vyprofiloval.

          • Medenka

           na vše jsem vám odpověděl níže, ve své původní odpovědi vitttovi, samozřejmě že samotný počet jednotlivých diváků, provozovatel, ale právě i ta sociální skladba diváků. Mainstream nesledují podle všech sociologických průzkumů tolik kopáči a manipulační dělníci jako třeba lékaři, ekonomové nebo programátoři. Každého dosah na společenské vědomí (ano to je terminus technicus v sociologii, třeba přitom, kdo a z jaké sociálně-profesní skupiny chodí volit – jestli více kopáčů anebo ekonomů) je pak jiný, i když jako člověk člověku jsme si před Bohem a před volebními urnami rovni, v mediálním vlivu přenášet daný obsah vysíláí toho či onoho media do společenského povědomí podle vlivu jakými sociálními patry společnosti se „line“ – je také ukazatel mainstreamovosti. Amožná podstatnější než samotný „jalový“ počet „kusů“. ČT 24 z tohoto klání skrze vliv sledovanosti podle sociálního vlivu osob ve společnosti a i VČETNĚ samotného počtu diváků vychází na mainstream ne toho věhlasu jako mnou níže přirovnávaný New York Times, ale jako Frankfurter Allgemeine Zeitung nebo Süddeutsche Zeitung (v současnosti více SLEDOVANÝ než franfurtský liberálně konzervativní poplatný nejvíce liberálně konzervativnímu křídlu stran CDU a Svobodných)

           Myslím, že zprávě o změně dvou ministrů v italské vládě (lež je KONSTATOVÁNÍ, že padla vláda v Itálii a že se o tomto český mainstream „NEZMíNIL ANI SLOVEM“, tak TATO LEŽ Si NEZASLOUŽÍ ji více a dále rozebírat a já trvám na tom, že jsem ji svým odkazem na web stanice České televize – ČT24 – více než dostatečně vyvrátil.

           Užijte si pěkný večer.

          • Nula

           Dobré, s tím dosahem na společenské vědomí a různou sociální skladbou určitě souhlasím, ač jsou pro mne vaše rozvité věty složité, dávají mi smysl, provozovatel média sem ale, podle mne, nepatří. Tam byste našel pestré složení různých forem vlastnictví či ovládání.

          • vittta

           No právě, ovládá jí parta svazáků…ale co se za tím skrývá?
           Je jasné, že se defraudují veřejné peníze, to je jedna věc.
           Ale druhá věc je, že někdo dává ČT politická zadání, konkrétně koho propagovat- a koho naopak ne, jakou událost propagovat- a jakou ne…
           Ty jejich pořady vypadaly jako…jako třeba tady kritizované prohlášení docenta Pirka ke koronaviru.
           To jeho prohlášení nemělo oponenta.
           Takové chování známe i od různých blogerů, kteří zrušili diskuze, protože pak je manipulační potenciál jejich článků větší- nemají oponenta, který jim do toho hází vidle.
           A pokud ČT bude zvát do debat stejonázorové jedince, nebo vezme jedince z rozdílnou intelektuální kapacitou, nebo třeba i rétorickými schopnostmi, pak dokáže udělat z nějakého názoru, či osoby úplnou patlaninu.
           Tohle bych dokázal velice snadno- a tam jsou zkušenější, kromě to mají k dispozici analyzační tým, takže už dopředu dokáží odhadnout, kdo diskuzi vyhraje, nebo se tam prostě plácají po ramenou, nebo- jen parta pomatenců mlátí prázdnou slámu, takže to divák vypne.
           Ale účel to splní.
           To jsou technické finty, ale KDO zadává, a také klidně i za kolik- kam by měla propaganda mířit?
           To když Zeman, nebo Trump vyhrál volby, tak to vypadalo, že se hraje finále MS v hokeji, a že hrají naši s Ruskem , a že naši prohrávají- a to tam seděla taková parta.
           Kdo to tak chce?
           Tohle není soukromá iniciativa, to je cílené.
           Výsledný směr je v tom smyslu pro EUropský, a to viditelně, a já mám takový dojem, že proEUropský, znamená prosudeťácký, či protičeský.
           Ale jinak to píšeš dobře- kde je hranice?
           Já tam pro jistotu píšu, že i alternativu, resp. její část, nepochybně ovládají podobné síly, jako ČT, nakonec, viděli jsme, co se dělo v USA.
           V dojemné shodě sociální sítě Trumpa odpálili, a pro jistotu odpálili i virtuální konkurenci.
           A to už náhoda není, a znamená to, že neexistuje svobodná, politická soutěž, protože některé směry, či dokonce směr, jsou protěžovány.
           Není možné, aby v USA nebyla mediání podpora 75 000 000 Trumpových voličů- ale je to tak.
           Jasně, tady vyhrál Zeman a dle mého i Babiš těžil z protestních hlasů, ale příště se to už možná takto nepovede.
           Takže mainstream je něco oficiálního, ale u nás je to prostě zamotané, protože to OFICIÁLNÍ je zároveň PROTIVLÁDNÍ a PROTIPREZIDENTSKÉ.
           Jenže…tady už mi chybí informace, známý tahoun za nitky je Bakala, nakonec, byla to právě US army, kdo postavil na nohy fašisty dokonale zdecimovanou mafii, proč by zločinec nemohl sloužit EU, no a sudeťáci…ti by ho klidně udělali protektorem.
           Ale Bakala je jen jeden, kdo je další?
           A kdo tedy vodí Bakalu?
           No, a tady jsem v prdeli, protože tohle se nedovím.

          • vittta

           A tady další část mainstreamu.
           Na české lvy byl nominován film o utrpení Němců po ii. světové válce- tedy okázalé falšování dějin.
           V čem je ten film vlastně tak kvalitní?
           Je tam obsáhlý, a falešný politický průkec.
           Takže soutěž Český lev není médium v tom smyslu, ale je to prostě mainstream.
           Tady ještě si položíme otázku:
           Kdo z Eu má o nás nějaký zájem?
           Španělé?
           Italové?
           Francouzi?
           Kde pak- Němci.
           Mainstream je německá nota.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utrpeni-Nemcu-z-rukou-Cechu-Trhak-Ceskeho-lva-A-jeste-jeden-hit-650742

          • Nula

           Nevidím za tím něčí konkrétní moc, nějakého loutkovodiče, Svazáci jsou prostě svazáci, jak často zde uvádíme – produkt našich škol, stejně či daleko více je to v zahraničí, vývoj společnosti jde prostě tímto směrem, je to prosté. Samozřejmě, že se tady proplétají, to slovo zdůrazňuji, různé zájmy a vlivy, ale není to spiknutí.

          • vittta

           Nelze to jen prokázat.
           Já jinak nejsem příznivce nějaké jednotné NWO, ale tedy se jedná o problém Čechů a Němců, už 1000 let, a to jednotné být klidně může.
           Jinak tady je zase praktická ukázka hoaxu od vyvraceče hoaxů Zdechovského.
           Ten lže, jak když tiskne, o cigoších.
           V podstatě odklání téma česko-cigošských vztahů, jako kdyby nějaké drby byly příčinou českého odporu vůči této pakáži.
           Už jenom to, že normální Cikán je společností vnímán vesměs neutrálně, to Zdechovský hází cigoše do jedno pytle, Češi ne.
           No a vypíchnu zajímavosti:
           „Patrně nejznámějším se stal hoax z roku 2011, kdy po internetu kolovala ofocená poukázka na dávky za 35 000 Kč určená jedné romské ženě žijící v Chánově. Cílem této zprávy bylo právě vyvolat v lidech pocit, že Romové dostávají pravidelně takové částky za nic,“ upozorňuje lidovecký místopředseda.

           Novináři tehdy vypátrali, že poukázka nebyla zfalšovaná a opravdu existovala. Pravda ale byla podle Zdechovského úplně někde jinde, protože poukázka byla na mimořádně vyplacené tři zmeškané sociální dávky, které si žena nevyzvedla kvůli zdravotnímu postižení dcery.“
           Sleduj- tak TŘI MIMOŘÁDNĚ VYPLACENÉ dávky, je jako co?
           Po 11,600 dobrých českých korun.
           Mimořádně vyplacená dávka se vyplácí v mimořádně svízelné situaci, ale v té cigoška zjevně nebyla, když si dávky nevyzvedla.
           Navíc, stát se může lecos, ale že by si cigoš nevyzvedl sociální dávky- NE.
           A tady po havlovsku:
           „Vyskytují se v různých podobách a obměnách, ale zároveň je zřejmé, že mají několik věcí společných: nemají žádnou oporu v realitě, šíří klamné předsudky o Romech, přispívají k šíření protiromských nálad a pnutí mezi Romy a Neromy, ….
           Takže my jsme neromové, Tomáši.
           Potřeboval by pěstí spravit zuby, jak se zdá.
           No a proč to sem dávám.
           To je taková provokace PL, ti to tam sice zveřejní, ale povolí pod tím diskuzi- tedy OPONENTY.
           Ti rozmetou Zdechovského na prach, a jeho informace je vystavena oprávněnému posměchu.
           Kromě toho už jen to, že to vůbec zveřejní, ve výsledku Zdechovského poškodí- to je ale finta hlavně mainstreamu, i když mainstream míří vesměs jedním, konkrétním směrem, tady nakopli Zdechovského, který se mimochodem v Bruselu evidentně nakazil EUrovirem.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-problem-hoaxy-o-Romech-Zdechovsky-zverejnil-co-koluje-sitemi-650783

          • Nula

           vittto, říkáte finta mainstreamu, je to zcela tak, novináři používají spoustu fint, jak zvýšit čtenost a prestiž svého média. To je jejich práce, tato praxe – tedy uveřejňování kontroverzních článků – k tomu patří. Je to věc daného pisatele a šéfredaktora a možná, že i někoho za dveřmi, to asi nepopírám, to může být. Ale všechno toto není vlastností mainstreamu, ale znakem celé této profese, celé této doby, hledáte v tom něco, co tam není. Jinak,,, Nerom, to je fakt ujeté.

          • vittta

           Článek na Denníku Referendum jsem pozorně přečetl, a konstatuji, že ho napsal hlupák, „lhář“ a „internetový“ vzdělanec, který nemá ani elementární znalosti o tom, co píše, ale je tak namyšlený, že napsané vydává za nějakou kvalitu, sama o sobě je drzost, že to téma s tak ubohým povědomím vůbec napíše do…“celorepublikového“ média.
           Malá analýza:
           „QAnon se do českého povědomí dostal zejména v souvislosti s nedávnou ztečí výkvětu republikánských rowdies na americký Kongres, kdy do hmotného světa proniklo osazenstvo uzavřených internetových fór: “
           Ne, to je lež. QAnon se k nám dostal nějak jinak, především pomluvami podobných „buditelů“ seriozního myšlení, týkající se někoho jiného.
           Větší prostor dostal až právě u vniknutí do Kapitolu, ale v podstatě konspiračně- že jako tam vnikli právě příznivci QAnon- ve smyslu všichni, nebo minimálně většina. Nejsem příznivcem konspirací, ale pedofilní skandály mezi západními politiky (např. Belgie, Anglie) nejsou nijak vzácné, takže se moc této konspiraci ani nedivím…na to je taková hláška „to, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou“.
           Pak mele hubou dál:
           Do kapitolu vnikli kromě QAnonců ještě „aktivní neonacisté, pobláznění antisemité i politickými ideologiemi hlouběji nezatížení konspirační teoretici. “
           Jo?
           To asi říkali v televizi…no ale do dokonalosti to dotáhl až Vrobel- a asi nebyl sám.
           Vrobel se pak obrátil k osvědčenému diskuznímu faulu- Židům.
           Úplně mimo to ale nebylo, neboť Protokoly skutečně splňují parametry rychle se šířící konspirace, nic méně Protokoly nebyly žádným začátkem ani antisemitismu, ani žádným spinem nacismu, natož pak spouštěčem II. světové války.
           Bez předchozích století by se protokoly asi tak rychle nešířily, a otcem nacistického pojetí byl spíše Schönerer, než nějaké protokoly, ale spíše nacismus jen navázel na staletí trvající antisemitismus, což nemusí znít mnohým uším příjemně, protože se tak na nácky nedá všechno hodit- ve skutečnosti nacisté Židy vraždili, a mnozí jiní si u toho mnuli ruce a dělali, že nic nevidí.
           Pak tam zmiňuje Voltaira, aby to mělo grády, a nakonec definuje zlo, jako banální.
           Ten poslední odstavec…no dejme tomu, ale nemohu se zbavit dojmu, že by se měli nějak poučit ti druzí, neb Vrobel už poučen je.
           V každém případě, skrze popravčí smyčku možná cesta za světlem a spravedlností nevede, pak se ale naskýtá otázka, kudy tedy ta cesta vede, protože bez tohoto dokončení myšlenky je to jen fráze.
           Kriminály odsoudily už mnoho lidí k smrti- tím, že propuštěný zločinec, kterému by smyčka slušela, někoho nevinného zavraždil.
           Takže s tím opatrně.
           Smyčka má jen dvě nevýhody- které ale považuji za celkem zásadní.
           Není jisté, jestli je nasazena na správný krk- a pak- s jídlem roste chuť, takže jedna smyčka- sebespravedlivější, může spustit lavinu smyček dalších, které už tak spravedlivé nebudou.
           Já tyhle články nemám moc rád, ale…ten Vrobel je mladý, a teprve svou životní cestu hledá,
           Třeba až mu bude tolik, co mně, bude se držet za hlavu, jaké psal sračky.
           Co já jsem se navyváděl za mlada…i když zrovna články jsem tedy nepsal, no, ale lepší je držet zobák, a vzpomenout si na sebe.

          • vittta

           S těmi fintami novinářů, jasně, Tomáši, finty používá každý novinář, ale mně jde především o to, že veřejná média používají finty, vedoucí stejným směrem.
           Každý novinář směřuje své finty, aby podepřel své politické přesvědčení, ale proč zrovna veřejná média sdružují novináře se stejným přesvědčením, a když se tam objeví někdo jiný, mohou se zbláznit?
           To zkus nějak pochopit, v čem vnímám mainstrem, protože samozřejmě- jinak je z toho diskuze nekonečná.
           Veřejnoprávní média jsou nositeli mainstreamu, a k tomu jsou jakási média pomocná.
           Těžko se bude ČT přizpůsobovat Foru 24, musí to být naopak.
           Tady máme „máloevropského“ premiera, a „ještěméněevropského“ prezidenta, (myšleno jako moderní EU, ne její základy) a mainstream je- jaký div- protivládní, což vypadalo jako kuriozita, dokud nebyl zvolen Trump, protože tam to najednou bylo podobné.

          • vittta

           To už bysme byli tři.
           Já, ty a Tomáš.
           My dva jako svědci kovidovi, a Tomáš jako svědek denníku referendum.

          • Nula

           Myslel jsem si, že ti to hne žlučí, vittto, mě nezajímá QAnon ani trochu, to je nějaká tvá mýlka, ty se na třech čtvrtinách své analýzy zabýváš něčím, co já vůbec nehodnotím. Já nicméně dovedu ocenit – i na článku s kterým nesouhlasím – některé autorovy myšlenky, ale to jsem už přece řekl, že mě se líbí asi tři odstavce toho článku ve spodní části. Za mne – dobrá. A konkrétně jsou to tyto pasáže:

           < blockquote>Žijeme ve světě historicky bezprecedentní dělby práce. Ač v jednotlivých oborech dosahujeme ohromujících výsledků, nedokážeme poznání adekvátně propojovat, natož abychom ho uměli distribuovat — a je otázkou, zda je to vůbec možné. Je až banální, jak snadno se může stát z experta na výživu, který by oprávněně zvedal obočí nad tím, co do sebe většina lidí dobrovolně vpravuje za potravinové odpadky, podporovatel destruktivní konspirační ezo-sekty, pokud sám vůbec nerozumí tomu, jak fungují nepřístupné a nesrozumitelné politické, mediální nebo právní procesy.

           < blockquote>…postupné přijetí banality lidského chování, které je ovlivňováno emočním strádáním, strachem, bolestí a dětinskými tužbami každého z nás.

           < blockquote>Pokusy o samoléčbu duše jednoduchými odpověďmi na otázky složitého a šíleného světa končí šílenstvím nových generací jednotlivců. Zlo bylo, je a bude banální. Netřeba rozumět detailně složitému světu. Občas stačí málo: třeba pochopit, že jsme jen lidé a i ti nejmocnější mezi námi jsou v konečném důsledku bolestně bezmocní. A že cesta za světlem a spravedlností nikdy nevede skrz popravčí smyčku.

           embéčko, určitě nejsem zastáncem hotových pravd a snažím se jen, o světě přemýšlet jako o celku a pochybovat. Nic, co byste tady nedělali také, a že nemáme na vše úplně stejné vidění věcí, je jen dobře pro nás pro všechny. Divil by ses možná, kolik názorů tady velmi oceňuji, jen mi přijde hloupé, pouze přitakávat, píšu spíš, když cítím, že úplně nesouhlasím.

          • vittta

           Hne žlučí….
           Já čtu Tomáši i BL- a to je kolikrát daleko větší hukot.
           A pokud už mě znáš déle, pak sis určitě všiml, že mám v oblibě ty nejblbější články- když mám čas- analyzovat.
           Takže jsem vypíchl ty největší blbosti- ten odkaz byla příležitost, já do toho denníku také někdy kouknu, ale, pro mě je zajímavější hodnotit toho, kdo to odkáže a proč- to bys nevěřil, že někdo to odkazuje aby něco dokázal, nějaký blud.
           To tvůj případ s největší pravděpodobností nebyl, takže jsem- při té analýze- i zkoumal, proč něco takového odkazuješ, a tyhle věci jsem tam viděl také- ty co nyní píšeš.
           Jako jó, má v tomhle pravdu, ale takovou trošku šikmou, v tom kontextu to vypadá až komicky.
           Tady třeba:
           „Je až banální, jak snadno se může stát z experta na výživu, který by oprávněně zvedal obočí nad tím, co do sebe většina lidí dobrovolně vpravuje za potravinové odpadky, podporovatel destruktivní konspirační ezo-sekty, pokud sám vůbec nerozumí tomu, jak fungují nepřístupné a nesrozumitelné politické, mediální nebo právní procesy“.
           Takže podle Vrobela je nějaká dvaceti-x-letá kravka expertkou na výživu?
           A v čem zrovna jede?
           Bez cholesterolu, nebo vegetariánka, vegnaka, raw, nebo něco ještě lepšího?
           Už jenom že někoho, kdo celkem logicky (díky věku) jen přejal nějakou módní vlnu, která bude za 15 let dalším mladým leda pro smích, pasuje na odborníka(ci) na výživu je znakem jeho nedospělosti, a v neposlední řadě i jeho příklonu ke stravovacím konspiracím.
           Fakt si nedělám iluze o žrádle všemožných korporací, ale o alternativní stravě si myslím zhruba to samé.
           No a tohle…to tedy je mimo mé chápání- jak myslí tohle? (je to zkráceně z už kopírovaného)
           „…pokud sám vůbec nerozumí tomu, jak fungují nepřístupné a nesrozumitelné politické, mediální nebo právní procesy“.
           To je větička, tedy konec souvětí, to je nad mé možnosti chápání.

          • Nula

           Myslím, vittto, že se tady dopouštíš nějakého argumentačního faulu, když píšeš
           Takže podle Vrobela je nějaká dvaceti-x-letá kravka expertkou na výživu. Nechci se o to pokoušet také, a tak nenapíšu, že to není ke mně fér, ale jen, abychom si to vyjasnili. Ale myslím, že to víš sám a nevadí ti to.

          • vittta

           No, to bys Tomáši musel být Vrobel, a to nejsi.
           JInak přece tebe vůbec neřeším, to Vrobela, a jeho článek, ten jsi sem odkázal, a nechce se mi věřit, že by tenhle typ článků byla tvoje káva, ale i kdyby byla, z mé strany se nic neděje, prostě jsem ho krátce analyzoval, co si o něm (o tom článku a jeho autorovi) myslím já, a pokud máš zájem, můžeš zase napsat, v čem se dle tvého mýlím.
           Ale ani k němu to není argumentační faul, argumentační faul je systém odklánění diskuze a přeneseného, a nálepkujícího napadání oponenta a jeho textu.
           Tady já se mu velice konkrétně pošklebuji, ale přímo, resp. pošklebuji se jeho poněkud křečovité argumentaci a mám k tomu konkrétní poznámky, žádné Židy a lepšolidi, co jsou proto na výši, že dělají jógu a zajímají se o nějaký specifický směr výživy, což si myslím proto, že jóga tak trošku předjímá nějaký směr nemasového typu, ale né proto, že by to bylo zdravé, ale protože to souvisí s tím duchovním pozadí jógy.
           Já zatím viděl jen jedny experty na výživu- ale mohu se pochopitelně mýlit.
           Jsou jimi naši předkové s doporučeními:Jez do polosyta, pij do polopita, a pak “ všeho moc škodí“.
           Ale jinak ať si každý jí, co chce, a věří čemu chce, to já neřeším, a plně respektuji, jenže on tam naznačuje, že ta holka je nějak na výši, z nějakých celkem pochybných důvodů.
           Rozumíš, to třeba Hank u Tribuna je zase posedlý zdravým selkým rozumem, a hluboce pohrdá jeho nositeli, důležité, ba zásadní, je pro něj vzdělání oponenta, s nevzdělanci se nebaví, nebo s odporem.
           Na levicového intelektuála zvláštní.
           Já podle vnějších znaků člověka nehodnotím, jestli je vzdělaný, nebo dělá jógu, nebo žere klíčky, nebo naopak bůček, je sprostý- nebo slušný, to mě nezajímá, zajímá mě myšlenka, či jejich komplex.
           To…i zmiňovaný Hank, kterého fakt nemám rád, když napíše něco, co se mi bude zdát dobré, tak to sem klidně odkážu, on by to tak nikdy neudělal.
           Tak snad už to chápeš po obsáhlém vysvětlení.

       • embecko

        „Nic méně na mainstreamu není ani o pokusu o nedůvětu italské vládě ani slovo.“
        Oni podobne zatajili, ze padla i holandska vlada…sice to jako otisknou, ale za hodinu to vytesni jinymi zpravami, aby se to moc neroznesko :o)

      • Kamil Mudra

       „instalováním do premiérského křesla jejího názorového souvěrce Armina Laschetta bude ov.ládat německou politickou skrze jeho kanckléřský post i nadále, nicméně oficiálně už nebude u vesla a bude tedy mít podstatně více rozvázané ruce.“
       Zdá že si to pochvalujete. Ale:
       1) K čemu jí bude ovládání jiných svázaných rukou?
       2) Vašemu liberálnímu cítění se nepříčí možnost ovládání německé politiky nevolenou osobou?

       • Medenka

        Berte to tak, Kamile, že jako nezkušený volený premiér, bude mít za poradkyni (to je placená funkce na kterou má každý premiér a třeba i jen ministr nárok a je to funkce oficiální) velezkušenou (už) nevolenou poradkyni, bývalou dloukoholetou premiérku, paní Merkelovou, která mu bude radit, co by na jeho místě udělala sama, kdyby na ni ovšem byla. …
        A on své zkušenější a veleúspěšné (o tomto adjektivu nemůže být pochyb, ekonomická čísla jak se mají Němci dnes a jak se se neměli nikdy za posledních 25 let od dob Helmuta Kohla) prostě jen a normálně uposlechne…Nevidím v tom nic nelegálního a už vůbec nic antiliberálního s čím bych se nedokázal ideologicky popasovat…

        P.S. Vittta – když budete psát že to v mainstreamu nebylo protože Česká televize – ČT stanice ČT24 se sledovaností – 1,8 MIL.(!!!) diváků měsíčně se vám nezdá dost mainstreamová – budete už ne jen za blba a za lháře, že se tomuto mainstream vyhnul – cituji – ne snad že by tomu věnoval jen malou, tedy podle vás, neadekvátní pozornost – tedy této „mega“události celosvětového významu, ale že o tom NEINFORMOVAL – cituji „ANI SLOVO“ – jste se pak pasoval do role alcihláře a oberblba, neb ČT24 je něco jako New York Times se svoji přílohou Magazine – pro intelektuály a politické analytiky – kam píší lidé v US „bezvýznamní“ svými politickými vizemi, lidé – jako Samuel Huntington nebo Fareed Zakaria – se svoji „Budoucností svobody“. Chápu, že vy to nevíte, protože jste v tomto ohledu negramotný a místo toho čtete politický bulvár – ale to na vaši arcilži, že ČT24 není mainstream (z hlediska celkového mediálního vlivu v dosahovaném počtu diváků a celkové sledovanosti) kterou jsem vám před chvilkou právě vyvrátil, pranic nemění.

        P.S1. Politický bulvár Parlamentní listy) – kterému vy říkáte „prestižní“ (a které byly donedávna veřejně od jejího majoritního majitele pana Valenty shledány jako mající slabý vliv na společnost a nenesoucí patřičný ZISK DÍKY SLABÝM PŘÍJMŮM Z INZERCE tudíž byly veřejně na prodej), má čtenářů jen JEDEN MILION.

        Což neznamená, že by toto médium bylo manstream, že? Ovšem i kdyby snad mělo být, milion je pořád málo než téměř dvojnásobek. Sociologicky je pak možné zkoumat, co jsou lidé „!zač“ co čtou a sledují to druhé (PL a kterých je jen milion při zkoumání toho jestli PL nejsou náhodou taky mainstream) – co přináší naší společnosti ekonomicky, co profesně, jak přispívají do kasy státu svými daněni a kolik z něj případně čerpají a co je to ten mainstream sledovanosti sociálně – jestli je více mainstream jeden kardiochirurg Pirk co se dívá na ČT24 na relaci třeba CIVILIZACE jedna z nich byla věnována např. Stephenu Hawkingkovi a cestování v čase – a kolik se na toto dívá bezejmenných soustružníků z nějaké krajské kolbenky a kolik je tedy „více“ z hlediska sociální participace na všeobecnému přínosu společnosti jestli. Tuto debatu nehodlám dále rozvíjet, ale vaše faktické lži, o tom co je velké a vlivné a co malé a bezvýznamné (co je a co není mainstream) je velmi snadné sdokladovat a doložit konkrétními čísly.

        • vittta

         Mezi všemi těmi těžce intelektuálními urážkami jsem zaznamenal něco, co mi není jasné.
         Co přesně znamená, 1,8 mil. diváků za měsíc, a jaká je metodika tohoto zjištění?

        • orinoko

         S jednou věcí souhlasím bez výhrad: Parlamentní listy jsou dneska už dost profláklý bulvár. Mnohdy čtení o hnědém. Řvavý nebo vykalkulovaný titulek, po němž následuje už stokrát vyšlápnuté lejno. Někteří bývalí psavci pro PL dneska nad touto
         „tribunou“ informací spráskli našeho a britského covida. Dokonce devatenáctkrát.

   • dixi

    Mělo to patřit jinam, to se lží, ale jsem ráda, že se vášně uklidňují. Mám čas a čtu všechny příspěvky, začínalo mi z toho být smutno. Zmínila bych něco jiného.Dnes jsem poslouchala dr.Hnizdila a musím přiznat, že jsem své mínění o něm změnila.Byla jsem ukázkový případ ( negativně ovlivněna videem ) přiznala jsem si , že názor na něj jsem přijala pouze z videa, kde se poněkud hloupě směje. Na názor o někom je to málo a sypu si popel na hlavu.

     • dixi

      Nejdřív dělal legrácky doprovázené svým typickým smíchem, pak mluvil o závislostech. Lepší si to poslechnout na ČT 24 v 18,25

      • vittta

       V závislostech mu to asi půjde, je to nějaký celistvý Mudr.
       Ono hodně lidí by bylo fajn, kdyby se věnovalo svému oboru, a nekecalo do politiky.
       Politika mnohým nejde- ale né kvůli názoru, ten může být různý- ale kvůli jednostrannému zaměření svého EGA.
       Podle mě je to mnohdy tak, že tihle lidé nikdy v tom smyslu nemuseli nikoho poslouchat, svým způsobem naopak poroučejí.
       To může být dobré v léčení, ale v politice je to ďábelská vlastnost.
       To i ten podnikatelsky sebestředný Babiš dělá z toho EGA ústupky, to jeho „čau lidi“ vlastně má ukázat- a i svým způsobem ukazuje, že se baví rovný s rovnými, nepovyšuje se.
       Že se pochválí je jiná věc- ale dělá to dojem, že s lidem souzní, ať už si myslí cokoliv.
       Zeman zase útočí jen na ty, co se mu nelíbí, a vesměs se mu nelíbí právě ti, co se nelíbí lidu.
       A on to ví.
       Ale chvíli mu to trvalo, Babiš se to naučil rychleji.
       Čech obecně nemá rád velkou autoritu, jsou nám milejší ti, co se tváří, že jsou nějak z nás.
       Proto nemají úspěch vlastnecké strany, protože jim mainstream hodí na hlavu, že jsou autoritáři.

       • dixi

        Omlouvám se Vitto, byl to psychiatr Nešpor, tady na mne mluvili a já napsala jméno hnizdil, to jsem to pěkně zvorala

 14. embecko

  Novinka od SUKLu:
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nezadouci-ucinky-ockovani-evidovano-zatim-70-podezrelych-pripadu-40348073?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  „Státní ústav pro kontrolu léčiv eviduje do pátku zhruba 70 podezření na nežádoucí účinky očkování proti koronaviru. S odvoláním na ředitelku ústavu Irenu Storovou to v neděli uvedla Česká televize. Vakcína proti nemoci covid-19 se v Česku začala podávat před třemi týdny, zatím ji dostalo podle sobotního vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) víc než 105 000 lidí…Jako následky očkování lékaři nebo pacienti nejčastěji hlásili zarudnutí kůže kolem místa vpichu nebo příznaky, které se podobají lehčímu virovému onemocnění, uvedla Storová. První lidé byli v Česku očkováni proti koronaviru 27. prosince.“

  • vittta

   Jinými slovy, běžné komplikace, známé i u jiných vakcín na jiné nemoci- už od komunistů.
   Vezl jsem holku k mámě, a pustil si radiožumpál, a tam- po písničce- jak se k očkování staví známí sportovci.
   „To zase budou kecy“, řekl jsem si- a hned na úvod dva, co jednoznačně podpořili očkování.
   No ale pak najednou i odmítnutí potencionální- a odmítnutí zásadní.
   Nakonec že zpovídali 35 sportovců- a 14 jednoznačně ano, 13 jen když to bude podmíněno startem v nějaké souteži, a 8 zásadně proti.
   Takže kupodivu- fér hra.

 15. orinoko

  Už v týdnu se budou moci koupit podkozenky a bombarďáky. To je pozitivní, neb korporátky pláčou.
  – V roce 2018 koupil Babiš 51% podíl ve firmě Astratex, největším středoevropském internetovém prodejci podprsenek.

  Ale jsou i další důvody.
  – Vpředu žlutý, vzadu hnědý. … Vepředu sluníčko vzadu kakaová stezka. … Na přírodu je člověk slabej :(((. … Ale babiš by si měl vyměnit trenky posrané strachem z EU. … No konečně. Už mám zapařený podvlíkačky přilepený na … slabinách…

  Bodrý lid mám v oblibě. Jak na tom budou sexšopy? S dominou na webce to není ono.

   • orinoko

    Umělá inteligence. Ta už to víc posrat nemůže. Zajdu si koupit pořádné sametové boxerky. Teď to není jako fotbal za dob Franty Veselého. Ten si vzadu podkasal trenérky a vepředu mu zleva koukala bambule zatímco zprava naběhlé broky.

    • vittta

     To ale není moc aktuální.
     A už vůbec ne chytré, umělá inteligence slouží svému programátorovi, není to v tom smyslu autonomní inteligence.
     Naprogramuješ spravedlnost- a máte tady 100 000 negrů.
     To je samozřejmě spravedlivé- protože jinde jich mají miliony.
     Jen tam prostě nezadáš, že tam- ani tady, nemají vesměs co dělat.

 16. vittta

  Tady můj oblíbený docent Valenčík.
  Ten hodil do placu předpoklad, že je v zájmu Babiše, aby epidemie vydržela co nejvíc.
  Že pak jako se vydělá na vakcinaci.
  To se určitě bude mnohým líbit- ale co se líbit nebude, bude oklikou navrhovaný totální lockdawn.
  Očkování je tak jako tak rozplánováno na 2 roky, a vakcína není.
  Takže zájem na tom, udržet vysokou míru nákazy, nikdo v tom smyslu mít nemůže, navíc- podobný problém je i jinde- a prachy nesmrdí nikomu.
  Takže u nás se v podstatě jede, jak naznačeno (toleruje se nedodržování) – ale jinde se nejede, ale výsledky jsou celkem podobné.
  Dokonce tvrdě uzavřený Izrael nemá žádné efektní výsledky, ze kterých bychom mohli padnout na prdel.
  Kromě toho se dá předpokládat, že v léte epidemie zase odezní- aby se pak vrátila- nevrátila, na podzim.
  Takže ta úvaha nemá tak úplně reálný základ.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vedec-Stovky-tajnych-klubu-po-Cesku-pareni-a-drogy-Cizinci-A-stat-mlci-Skryty-zamer-650657

  • embecko

   Bud v klidu, zubar se v tom ztraci taky. On odpovida vzdy jenom to, co se chce slyset. Proto rozhovory s nim obcas ctu, abych byl v obraze a vedel jaky je spravny aktualni tridni pohled. Ale cist to je utrpeni.
   On mi pripomina Drahose, i vzhledem. Jak to dokazala zaridit evoluce je nekdy udivujici…tyhle typy nejen, ze rikaji pouze myslenky, se kterymi nejde nic delat, oni take vypadaji neuchopitelne. Celkove nevycnivaji, jsou nezapamatovatelni, bezovi…a lehce slizci :o) Muj obdiv maji v tom, ze tohle vydrzi. Mel jsem spoluzaka, fyzicky neco mezi Drahosem a zubarem, potkal jsem ho v lese, on na kole, ptal se na cestu…kdyz jsem mu ji ukazal, zapsal si na kraj mapy poznamku „Tip od embecka“, ale tak, abych videl, ze si to zapisuje a ze si me rady vazi. Kazdou vterinu ochoten vyhovet mocnejsimu a ukazat lokty slabsim a mezi tim si to s nikym nerozhazet…jo, s temihle byvaji rozhovory velmi poucne a to i kdyz se nic nedovis :o)

 17. Mrkos

  Svoboda slova a strach.
  Lidé chtějí mít klid. Ti co nic neřeší,
  tak dlouho ani nebudou vědět co se děje a budou mlčky,
  tedy budou souhlasit. Sítě si budou pamatovat mnohem víc
  o každém, než on sám o sobě. Nikdy se vám nepodaří
  vyplnit správně a úplně ani dotazník při uzavírání pojistky.
  Každý bude moci být označen za lháře. Není třeba sledovat vše
  on line jako vševědoucí a všemocný. Bude stačit, když se každý
  přesvědčí, že si vše o něm může všemocný úřad dohledat.
  Svobodně se bude plkat o počasí, nebo o virech,
  ale skončí to takovou sebecenzurou, že sproná témata
  budou na netu řešit jen placení provokatéři.
  x
  Kdyby snad někdo chtěl šifrovat, stane se podezřelým
  a kdo bude psát nesmysly a ztěžovat práci všemocnému,
  bude napomenut. Pochybuji, že to bude zkoušet znovu.
  Svoboda bude, ale kdo ji bude využívat.?
  Také už nám předvedli, že bude možné zaznamenat i to,
  kdo se s kým a na jak dlouho setkal. Předal mu covid,
  nebo ho snad nakazil nevhodnými kecy. Je to docela
  možné máme u něj záznam. Karanténa pomine,
  ale Velký Bratr bude nesmrtelný. a k tomu vševědoucí
  a včemocný – prostě království boží na zemi.
  Je také vševidoucí a rozezná demonstranty.
  už dnes podle obličeje. Přibudou i další tělesné znaky.
  x
  Chudáci děti už teď nemůžou chodit za školu.
  Budou hned po zločincích první, kdo dostanou
  na žádost bojácné čtyřicetileté prvorodičky čip.
  Kde jsou doby, kdy jsme zdrhli z družiny oknem,
  tašky hodili do křoví a užili si svobody.(v pracovní době)
  Výhodou bude, že když dědeček zabloudí v lese,
  robot ho vyhledá. Ale možná nás také zlobivé
  přijde přetáhnout potěhem.
  x
  Užívejme si dokud je čas !

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s