Jakou vakcínu?

Napsal Dakkar (komentář z internetu)

Astra Zeneca testuje kombinovanou vakcinu… její vakcina je postavena na bázi opičího adenoviru, na který si bohužel tělo může utvořit protilátky před druhou dávkou… a pak je účinnost jen 60 procentní (uvádí se i 70). Sputník V. je postavený na dvou adenovirech lidského typu… v každé dávce je jeden. Takže si tělo nezvykne a neutvoří protilátky po prvním vpichu. Kombinace by měla vypadat takto… astra pak sputnik… výsledek 91 procentní účinnost. Myslím, že to je cesta.
Nepodceňoval bych Čínskou vakcinu a pozor! I Kubánskou… bude se testovat v Íránu (co jsem slyšel). Hlavní je oočkovat v krátkém čase, co nejvíce lidí. Ano, ti nenaočkovaní pak budou mít plná ústa toho, že jsou v pohodě a nemuseli se očkovat… jenže takoví mudrci si neuvědomují, že je vlastně chráníme my očkovaní… je to pochopitelné… pokud ne, rád vysvětlím:)
Co se týče těch vakcín Pfaiser a Moderna… na bázi mRNA… pak ty jsou perspektivní i do budoucna… proč?
Protože je velmi rychlé a jednoduché reagovat s nimi na mutace viru. To m u RNA značí messenger… jde o poslíčka, který předá zprávu na ribozomech, co mají produkovat. je to jen recept. Jak mile se tělo naučí vyrábět protilátku, už si to na dlouho pamatuje.
Problém je v tom skladování a toho bych se asi bál nejvíce… myslím ty teploty.
V Srbku očkují a lidé si mohou vybrat mezi Čínou, Sputnikem nebo Pfaiserem. To si myslím ,že by bylo nejsprávnější. Bohužel předpojatost vůči Rusku a Číně v tom brání.
Já sám, kdybych si mohl vybrat, zvolím klasiku… Sputnik v. (nebo tu kombinaci s Astrou)

 1. kočka šklíba

  Tak já myslím, že tady zmíněný Konvalinka by si, pokud toto řekl, zasloužil to označení idiot. Toto : „„Pro Sputnik nemáme data. Rozumím panu Prymulovi, že je riziko, že neproočkujeme dost rychle, ale na druhou stranu je zde riziko mít neprověřenou vakcínu s vedlejšími účinky,“ uvedl Konvalinka.“ Ale doufám, že idiot to není jen ti blbové z mainstreamu zkreslili jeho vyjádření.

  • oh

   Jistý si jsem jedním. stát, jehož vláda NEBUDE nebo NECHCE vynucovat svá nařízení či dokonce zákony, nemusí vůbec existovat.

   • embecko

    Tak na domacich je vynucovano pomerne produktivne…ono jde i o to, jake zakony se vynucuji. Nakonec by opravdu bylo lepsi, kdyby nektere staty neexistovaly vubec…prach jsi a v prach se obratis.

    • oh

     Souhlasím, vždycky jde o to, jaká nařízení a zákony se vynucují.
     „Svět musí být zabezpečen pro demokracii. Jeho mír musí být založen na osvědčených základech politické svobody.“ a současně také: „Pokud vznikne neloajalita, bude s ní naloženo pevnou rukou a tvrdou represí.“ pronesl v jednom a tom samém projevu jistý americký prezident, obecně považovaný za humanistického idealistu. (A ne, nebyl to Barack Slibotechna Obama.) Nutno dodat, že to myslel (téměř smrtelně) vážně a dokázal to i skutky.

 2. Peter Matej

  Takto si tu na Slovensku žijeme!
  https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/29/blaha-slovensko-chce-odpoved-kto-mucil-a-zranil-generala/
  Sudkyňa Jankovská sa pokúsila o samovraždu nadmerným požitím liekov.V kolúznej väzbe je už 10 mesiacov!V ČR je maximálne dovolená dĺžka kolúznej väzby stanovená na 3,slovom tri,mesiace.U nás môžu zadržať človeka a držať ho v kolúznej väzbe aj dva roky!Kolúzna väzba je porovnateľná so samotkou,ktorá sa odsúdeným väzňom dáva za trest.

  • Jana

   Funguje slovenský právny systém ako Guantanámo? pýta sa Blaha.
   Nedá se to vyloučit. Když se východní Evropa rozhodla pro cestu na západ, nejde to jinak. Muslimové nejste, výjimky se neudělují.

  • oh

   Zase si tu situaci v ČR neidealizujte. Zákon sice omezuje trvání vazby podle §67b (koluzní) na tři měsíce, ale i tak může soud rozhodnout o jejím prodloužení nad tento limit, „Bylo-li zjištěno, že obviněný již působil na svědky nebo spoluobviněné nebo jinak mařil objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání.“
   A kdyby snad zjištěno nebylo, bývá dobrým zvykem státních zástupců ještě před uplynutím lhůty změnit důvod vazby na §67a (útěk) nebo §67c (pokračování v trestné činnosti), případně rovnou obojí.
   Pamatuji si minimálně na jeden případ, kdy obviněný strávil ve vazbě 4 roky, aniž by následně byl za žalovaný skutek odsouzen. A na státního zástupce následně nikdo neudělal ani přísně zamračené „Ty! ty! ty!“

 3. astraustralia

  Fsechno spatne je k necemu dobre :-)

  O cem premysli a co vymysli Cech kdyz mu zakazou od vecera do rana vychazet:-)

  USA už nejsou světovým vůdcem.*
  Čína vyhrála III. světovou válku bez vypálení jen jediné rakety a žádná armáda nás nedokázala ubránit.*
  Evropané nejsou až tak vzdělaní, jak by se zdálo.*
  Dokážeme přežít dovolenou i bez vycestování do Asie, Evropy, nebo USA.*
  Bohatí lidé mají slabší imunitu jak chudí.
  Žádný farář, rabín, imám ani astrolog nedokáže zachránit lidský život.*
  Zdravotníci mají vyšší hodnotu než fotbalisté.*
  Olej /ropa/ nemá hodnotu ve společnosti, ve které není odbyt.*
  Zaciname tusit jak se cítí zvířata v ZOO.*
  Planeta se rychle zregeneruje bez lidí.*
  Většina lidí dokáže pracovat z domu.*
  Děti dokáží přežít bez fast foodu*
  Žít hygienicky není až tak náročné.*
  Muži umí opravit spoustu věcí v domácnosti a ženy nejsou jediné, které umí něco uvařit.*
  Herci jsou k životu úplně zbyteční!*

  • Jana

   1.2.2021 – 14.20 se k tomu ptám:
   Za jak dlouho k tomu dostane příkaz německá kolonie zvaná Česká republika?
   Jste si pořád jisti vittto, embéčko ….. že kráčíme za svou vládou tím správným smětem?

   • vittta

    Za mě- zatím jsou detenční zařízení v Německu.
    U nás je nevidím, a v tom smyslu fakt odvážně napíšu, že podle mě tady nebudou.
    Za Babiše, upozorňuji, za Bartoše nebo Fialy si tím jistý nejsem.
    Takže ano, zatím jdu správným směrem.
    Ale opět- po tisící doplňuji, že v případě změněných vnějších podmínek vládu bez ,mrknutí oka podporovat přestanu.
    Podporuji toho, kdo je nejvhodnější pro naší zemi.
    Sebe řadím až za vlast, protože bez vlastní země nejsem nic.

 4. vittta

  Prof. Beran a jeho názory, ze kterých ani jeden absolutně nechápu, a celkově vůbec nechápu, co chce vlastně říci.
  Tak třeba dnes už klasika:
  „Opakovaně říká, že vláda se mylně zabývá celou populací a považuje ji za ohroženou, když ohroženou skupinou jsou podle statistických dat lidé starší 65 let. Protiepidemická opatření podle něj měla cílit od začátku na tuto skupinu obyvatel, což se nedělo ani v jednom z lockdownů. “
  Hmmm…ale když já jsem prostě blbej, a nevím, jak se tedy o tu ohroženou skupinu starat.
  Pro blbce více polopaticky, pane profesore.
  Kromě toho se dovídám, že:
  “ Současná izolace starších osob je podle profesora velmi špatné řešení. „Jedinou ochranu, kterou jsme viděli, je, že je zavřeme v jejich bytech a budeme jim stavět tašky s nákupem a oni nebudou moci vůbec vyjít. Přitom zásadní přenos je vždy od rodiny či přátel, se kterými jsou v kontaktu déle než hodinu,“ upozornil Beran.

  Tito lidé podle něj naopak mohou klidně vyjít ven, zajít na nákup či do parku. „Byl bych pro to, aby lidé měli celou řadu kontaktů, ale aby tyto kontakty byly krátké, aby probíhaly s ochranou těch 3R a rozumu,“ doplnil profesor.“
  No opět blbec já nechápe.
  Takže skupiny 65+ se mají normálně setkávat, chodit ven. jen by to nemělo být déle než hodinu.
  Když já ale nevím, kdo je izoluje, a co tedy by měla v tomto dělat vláda.
  IQ-tykve mám, jak vidno.
  Jenže to není všechno, tady už zase je psáno, že:
  „Závěrem uvedl, že nesouhlasí s uzavřením restaurací a obchodů. „To je jedna z věcí, která mě velmi mrzí. Chápu každého živnostníka. Vždy, když se zpracovávají na ministerstvu různá opatření, si říkám, že to dělají lidé, kteří nikdy nemuseli ráno vstát a jít se něčím živit,“ uvedl Beran, co považuje za velkou chybu. „Malé obchůdky a živnostníci mohli fungovat pořád, stačí dodržovat základní opatření,“ myslí si epidemiolog Beran, který by stejně tak v žádném případě nezavíral ani školy.“
  To je všechno hezký, ale mají tedy do těch hospod chodit i ti 65+, a setkávat se s vnoučaty, co v pohodě chodí do školy?
  A to vůbec nemluvím o tom, že pan profesor hovoří o 3xR, ale to tedy navrhuje roušky, o kterých se prokázalo, že škodí.
  No, nevím, víte co mě napadlo?
  Že se asi nedivím, že se s ním vláda nebaví.
  Na nějakém jednání vlády je totiž třeba mluvit JASNĚ.
  Na dotaz „jak tedy chránit občany 65+“ nemůže být odpověň „nijak“, jen aby dodržovali 3x R a zkrátili kontakty na minimum.
  Následoval by dotaz, jestli tito občané mohou do otevřené hospody- a odpověď by byla- jistě, za předpokladu 3xR a zkrácení sociálních kontaktů.
  Další dotaz by se ptal, proč se tedy hovoří o chránění této věkové skupiny, když se nezdá, že by se nějak chránila?
  Odpověď by asi zněla, že se tato skupiny přece chrání 3xR a informováním o zkrácení sociálních kontaktů, na čež by se někdo zeptal, jestli to platí i pro občany 65- a odpověď by zněla JISTĚ, PLATÍ TO PRO KAŽDÉHO.
  Hmmmm, tak já bych asi odešel, u takového hovoru, řekl bych „dík, kluci, to mě stačilo“…ale naštěstí mě tam nikdo nezve.

 5. embecko

  Kukam kolem sebe, jaky je zivotni modus rodin v mem okoli…a vidim z vetsiny jen trendy snahu o dosahovani pozlatka, statusovych symbolu, neboli prebirani modnich zivotnich trendu a to pouze z duvodu jejich spolecenskeho statusu. Zivotni dopady takovych rozhodnuti lidi nezajimaji. Dle meho moc nepremysleji nad tim, co bude, ale hlavim jejich zajmem je nezustat pozadu s okolim.
  Tak pozoruji mirne nakynute maminy na „downhillovem“ kole za 100 klacku, na hlave nakrivo nasazeny blembak, jak se spocene, s vytrestenym pohledem spousteji po nove udelanem downhillovem trailu uprostred lesa.
  „Delaji to vsichni, tak to musime zvladnout taky!…Neni mozne, abychom se na te nove draze neukazali!…A musime byt rychlejsi, nezli sousedi!“
  Opravdu si myslim, ze takhle to ve vetsine chodi a ze s vakcinami -a predvesim Covid Pasy- to dopadne stejne. Covid, ockovani a jejich nasledky nikdo nebude brat moc vazne, cilem vsech akci bude moznost ukazat v utulne kavarnicce znamemu appku s pasem na svem mobilu. Fakt ze jo, ale neodsuzuji to.

  • astraustralia

   Pozadu nebo s predstihem ?
   Je tu trend senioru chlubit starym tlacitkovym pristrojem citelnym i s vyssi vadou zraku.
   Prokazatelne i mene promoruji, maji nizsi el.mag zareni :-)
   U senioru se kazdy den pocita jinak nez u vas junioru !

   • embecko

    Ale kdeze, Astere, to je cira znouzecnost. Seniorum samozrejme z objektivnich (!) duvodu dela problem smartfouny obsluhovat, takze se chlubi „starou skolou“. Kdyby mohli, uz ma kazdy smartfouny 2, primo z Lidla!

 6. vittta

  To je hodně nadějná záležitost.
  Babiš ztrácí, a koblihy budou mít utrum i se Zemanem.
  Blýská se na lepší časy s Piráty v čele, doufejme, že se už po těchto volbách dočkáme co nejvíce rasově a genderově variabilní sněmovně, a že opatření proti Kovidu- zřejmě nejméně stejná, ale spíše tvrdší- budou novou, pokrokovou vládou lidu lépe vysvětlovány.
  Více EU, méně StBáka a více svobody do každé rodiny a pro každého seniora!
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prvni-model-s-koalicemi-dominance-ano-je-pryc-blok-piratu-a-stan-je-tesne-za-nim-40349671

  • embecko

   Ano, to vypada dobre. Navic je ve hre jeste zmena volebniho zakona, ktera je pro koalice diskriminacni, takze by se jim melo snizit procento potrebne pro vstup do snemovny.
   Doufam, ze po volbach konecne budeme moci rousky sundat.
   Ja uz mam ale hotovo od minulych voleb, takze pokud vyhraje demoblok, nebudu prekvapen.

  • vittta

   Vítězství Pirátů dává větší naděje i ženám.
   Zde vyznamenaný Genderman roku.
   Přitom já jsem se už naučil, že není většího projevu úcty k ženám, než jí zabouchnout dveře před nosem, a nedívat se na ní, a už vůbec ne na kozy a zadek.
   Ta pirátská svině jí uvolní místo, čímž jí ponížil a urazil.
   Takže tápu- a asi se zase budu muset učit něco jiného- aby se také stal Gendermanem

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spravny-feminista-Pirat-ocenen-jako-Genderman-Vzdal-se-mista-ve-prospech-zeny-652547

   • embecko

    To je trochu o tom, co je v tech dvou diskusnich prispevcich: Mladym je to jedno.
    Snad nemusim opakovat, ze mladymi nemyslim kazdeho mladeho, ale cast- urcujici vetsinu. (Presto pro jistotu opakuji.)
    Mladi si mysli, ze politici nedelaji politiku a ze o nich/nas nerozhoduji. Ze na svych postech tak nejak jsou, je s nimi prca, bavi nas, ale mozna trosku se i o nas staraji, ale neni uplne jasne jak. Volby jsou happening a my se pak bavime tim, co nam behem nasledujich 4 roku predvedou, co zas vymysli. Pokud nahodou rousky, tak se nam to nelbi, protoze Covid je take zabava. Muzeme sit rousky a ukazovat se s nimi, to ano, ale jen dobrovolne a kdyz nas tahle zabava omrzi, tak uz je nosit nechceme. Stejne tak multikulti je naprosto skvela vec, ale cernocha bych v baraku mit nechtel. Jedine nejakeho integrovaneho, co by si vazil toho, ze mu ukazujeme, jak vypada pokrokovy svet. Ale nesmel by delat do moji holky, ale zato by s nami mel chlastat, proste by to byl dobrej kluk.
    A ano, prepustit svoje misto zene pro ni musi byt znacna urazka. Asi jako na kazde jine prepustene pozici, kdy se vam timhle krokem dava najevo velka ponizujici blahosklonnost- nemas na to, ale tu mas, jak jsem velkorysy!

  • embecko

   Jeste prve dva komentare pod clankem:
   Karel Vysloužil
   Před 2 hodinami
   Piráti+Stan=tragédie ČR! Jejich voliči proberte se zavčas. Víte vůbec jak se piráti chovají v Bruselu! Nyní sestavila tato koalice obecný alibistický program, ale jejich skutky jsou strašné. To je ještě klika,že nejsou ve vládě. Znovu opakuji: federalizace, ekologický fanatismus,zvrácená genderová ideologie,protěžování politických neziskovek, podpora pokřivené dotační politiky Bruselu, migrace (jsou v zelené frakci EP,která hlasovala sankce pro ČR kvůli kvótám) atd.! I na domácí půdě se ukazují v plném světle,naposledy když byla proti schválení zemědělského zákona, který mimo jiné řešil dvojí kvalitu potravin!
   Lazan Lubos
   Před 2 hodinami
   ….absolutně s Vámi souhlasím. Bohužel, mladé generaci je toto vše úplně jedno….

 7. astraustralia

  Nejvetsi kapacita na Cocid 19 pan Fauci uz ma jasno:
  Prodelali jste Covid a myslite si ze tim jste zachraneni a ochraneni?
  Omyl, jen spravna vakcinace to bude a na te se pracuje.
  Pan dochtor bezpecne vi ze cim vice a vice bude vakcinace tim sice bude i vice negativnich pripadu,
  ale to je vyborne na to aby ta dalsi vylepsena byla mnohem dokonalejsi.
  Ze si z lidi dela pokusne kraliky?
  Ale jak jinak by Fauci-ove vakcinu namichali nejlepe nez na zaklade zkusenosti…..
  Kupredu zpatky ni krok !
  A pozor jeste nejste zachraneni ani vy kteri si myslite ze uz jste jednou „koronace“ zvladli, Dr Fauci dobre vi co lidi ceka !

  https://www.msn.com/en-au/travel/news/fauci-warns-previous-covid-19-infection-may-not-protect-you/ar-BB1dj6Z0?ocid=msedgdhp

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s