Jakou vakcínu?

Napsal Dakkar (komentář z internetu)

Astra Zeneca testuje kombinovanou vakcinu… její vakcina je postavena na bázi opičího adenoviru, na který si bohužel tělo může utvořit protilátky před druhou dávkou… a pak je účinnost jen 60 procentní (uvádí se i 70). Sputník V. je postavený na dvou adenovirech lidského typu… v každé dávce je jeden. Takže si tělo nezvykne a neutvoří protilátky po prvním vpichu. Kombinace by měla vypadat takto… astra pak sputnik… výsledek 91 procentní účinnost. Myslím, že to je cesta.
Nepodceňoval bych Čínskou vakcinu a pozor! I Kubánskou… bude se testovat v Íránu (co jsem slyšel). Hlavní je oočkovat v krátkém čase, co nejvíce lidí. Ano, ti nenaočkovaní pak budou mít plná ústa toho, že jsou v pohodě a nemuseli se očkovat… jenže takoví mudrci si neuvědomují, že je vlastně chráníme my očkovaní… je to pochopitelné… pokud ne, rád vysvětlím:)
Co se týče těch vakcín Pfaiser a Moderna… na bázi mRNA… pak ty jsou perspektivní i do budoucna… proč?
Protože je velmi rychlé a jednoduché reagovat s nimi na mutace viru. To m u RNA značí messenger… jde o poslíčka, který předá zprávu na ribozomech, co mají produkovat. je to jen recept. Jak mile se tělo naučí vyrábět protilátku, už si to na dlouho pamatuje.
Problém je v tom skladování a toho bych se asi bál nejvíce… myslím ty teploty.
V Srbku očkují a lidé si mohou vybrat mezi Čínou, Sputnikem nebo Pfaiserem. To si myslím ,že by bylo nejsprávnější. Bohužel předpojatost vůči Rusku a Číně v tom brání.
Já sám, kdybych si mohl vybrat, zvolím klasiku… Sputnik v. (nebo tu kombinaci s Astrou)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s