Palác Putina je jako chalupa Stalina

Nebudu probirat podrobnosti architektury „Putinova paláce“, není to zajímavé.
Jen připomenu: Stalin neměl žádnou chalupu.
Sovětská moc nedovolovala příliš kořistit ani Stalinovi, ani ministrům.
Ale psychologie lůzy je stále stejná od dob Starověkého Egypta.
Má průměrné IQ 100. A mediánové, tuším, kolem 80…

Věčný slogan lůzy: VŠECHNO CHCI!

Zdroj: https://sl-lopatnikov.livejournal.com/2388047.html

 1. Janika

  Zvěst o paláci Putina rozšířil Navalny, viz zdroj obrazku.
  Nevím, jak to mají v Rusku, ale majitel nemovitosti se dá, alespoň u nás, snadno zjistit. Nikde se neobjevil žádný takový důkaz, že ten palac vlastní Putin, zatímco jeho lid „hladoví“ .
  Na jedné demonstraci na podporu Navalneho mě dojal jakýsi zarostlý mužík, který na kameru ochotně lamentoval, jak se všechno zdražuje. Ze jde Navalnemu o zvýšení blahobytu těchto lidí, to si může myslet snad jen člověk s IQ ještě nižším, než zmiňuje pan Lopatnikov. Je to smutné, kdyz lide takhle naleti nepřátelům sve země. A pritom takovych hlupaku stačí jen pár, i to poslouží svému účelu.

  • orinoko

   Kdosi si dal velkou práci, snad Čížek, a za pomoci Googlu zjistil, kde to konečně je, že to patří ruské vládě, asi jako té české normalizační Štiřin u Prahy, kde relaxovaly Rudé brigády v rámci třídního boje.
   Akce Navalenej byla připravena dávno před tím než jaksi proběhla v reálu, přičemž sama o sobě tvoří důkaz, že prasata nahoře spustila boj proti sobě, neb kapusta neroste. Ricin, novičok, covid – vítá český vitta.

   • radko jonas

    Stirin?Je dnes plny amiku. Dokonce i ja, cecho amik tam uz dvakrat spal. Osamocenost i blisko Prahy a golf hriste to dela pro amiky pritazlive misto. A ze tak mely uz davno vice mene americke stravovani, vyhovovalo moji americance. Centralni lokace kde je zrovna tak daleko do Krkonos jako na Sumavu. Dalnice na Moravu a Slovensko, Budapest a Viden za rohem.

    • Janika

     Zdravím, Radko. Zajímavé, co se člověk dozví. Ve wikipedii píší, že Štiřín je předmětem sporu mezi ČR a skauty. To znamená, že nám to seberou a majitel bude bůhví kdo v cizině.

  • vittta

   Podle mého to je spíše pro západní publikum.
   A že se najde pár blbců…
   Tady také někteří důchodci odmítali těch 5000, co jim Babiš věnoval na oživení ekonomiky.
   A obchodníci a poskytovatelé služeb držkovali, ale vůbec jim nedošlo, že to ti důchodci utratí zrovna u nich.
   A rypákovali i někteří jiní občané, aniž by jim došlo, že plno důchodců to, co koupí, dá zrovna jim- pokud už jim rovnou nedají ty prachy.
   Lidi jsou blbci, sleduj, jak dopadne plno těch trpících, až se to uvolní- a zákazníci budou jen první týden.
   Je zvláštní vlastností, že mnoho tupců plije na ruku, která jim dává nažrat, a líbají tu, která je tříská bičem- protože ten bič fakt hezky vypadá.

 2. vittta

  Hele, Orinoko, tohle se ti určitě bude líbit.
  Je to reakce na článek o vykutáleném demokratovi bez minulosti v KSČ a StB Taberym, a jeho plivancích na pana prezidenta.
  „Zeman dráždí hada bosou nohou a to se často vymstí…, Bureš1, 25. 1. 2021 16:26:10
  Náš Moskevský maňásek mohl rovnou říct, že sestavením vlády pověří člověka, jehož jméno začíná na B a končí na š. Tvůrci ústavy holt netušili, že napadat demokracii bude zrovna sám prezident, ale budiž. Ať si Babiše pověří. Pokud opoziční koalice získají většinu v Parlamentu, pak eštébák nikdy nezíská důvěru a neprosadí nic co nebude dnešní opozice chtít. Obě komory pod vladou protizemanovských sil pak zcela jistě zahájí úkony, na jejichž končí může být sesazení Zemana z jeho stolce. A stačí k tomu málo – jít k volbám. Čaulidí lůza dá estébáckému udavači zhruba 1,5 milionu hlasů a tedy 7 milionů je volných. Něco dostane Okamura což je cca 0,5 milionu, někdo prostě k volbám nepůjde a pokud nynější partneři Babiše propadnou, je proti Babišovi volných cca 4 miliony hlasů. A to by mělo eštébákovi zlomit vaz. Jen musí jít Češi k volbám a nechovat se jako hlupáci.“
  Jistě, Češi půjdou k volbám, a budou volit Fialu nebo Bartoše.
  Kdyby to vyšlo, tak výsledek bude přesně ten, že se zbaví Babiše.
  To je určitě skvělé- ale, co bude dál?
  No, to také vím.
  Ti samí úderníci pak budou nadávat pro změnu na vítěze voleb a na počet stran ve sněmovně, když účelovou koalicí v podstatě do nebevolajícím způsobem obcházejí volební zákon.
  Řešení je pak také jasné, Češi- pojďte volit, a vyhoďte svými požehnanými lasy hrůzovládu Bartošových svazáků, či Fialových zodpovědných pravičáků.

 3. Peter Matej

  Putin si tieto problémy vyrába sám!Je dostatočne inteligentným a skúseným politikom na to aby vedel,že politika appeasementu,ak trvá príliš dlho, je kontraproduktívna.Každý ústupok si protivník vysvetlí ako slabosť až zbabelosť!Putin má v rukách všetky prostriedky k tomu. aby si doma nastolili poriadok.Ovláda armádu,bezpečnostné zložky aj tajné služby.Navyše má k dispozícii aj dobre vycvičenú a spoľahlivú Národnú gardu.Konflikt na Ukrajine trvá už 6 rokov,viac ako trvala Veľká vlastenecká vojna.Záleží len na Putinovi,aby ju ukončil !Je pre RF existenčná nutnosť mať kryté svoje západné hranice nejakou nárazníkovou zónou.Smerom navonok by mal dať celému svetu najavo,že definitívne skončili časy,keď si každý,kto má na západ od hraníc RF do riti dieru,mohol dovoliť poučovať,mentorovať,vyhrážať sa a špiniť Rusko,ako sa mu zachce!V tomto kontexte vyzerajú smiešne činy a vyjadrenia takých nýmandov ako Korčok,Petříček,Novotný,Kolář či Hřib.( títo a im podobní „poštekávači“ silno pripomínajú šakala Tabákího z Knihy džunglí)Chceš s nami obchodovať?Prosím,ale výlučne na báze dodávateľ-odberateľ!Ja ponúkam, ty kupuješ.Nechceš obchodovať,nemusíš!Chceš obchodovať?Prosím!Ale bez ponižujúcich podmienok a snáh zasahovať do našich vnútorných záležitostí!A Putin by mal prehodnotiť aj členstvo RF v rôznych „európskych“spolkoch ako OBSE alebo ESĽP a predovšetkým vo WTO!lebo Rusko z tohoto členstva má po sankciách len samé nevýhody a žiadny osoh.Jeho lesy na Ďalekom východe sú drancované cudzinou len preto,že členstvo vo WTO Rusku bráni uvaliť na vývoz svojich surovín vývozné clo!Dôstojnejšie a sebavedomejšie by malo Rusko vystupovať aj na diplomatickom poli,najmä vo vzťahu k USA,V.Británii a Poľsku.Svoju ľudsko – právnu agendu nech si každý uplatňuje doma a nech nestrká svoj rypák do záležitostí Ruska!Čína to už urobila a Rusko by to malo urýchlene urobiť tiež!
  Prosto,ak chce Putin udržať RF pokope,musí sa na nejakú dobu zmeniť na Stalina! Potom by si aj takí smradi ako Navaľnyj uvedomili,že špiniť do vlastného hniezda sa nemá!

  • vittta

   Nemůžeme vědět, jaký je na Putina vytvářen tlak vnitřní, i když celkem dobře vidíme tlak vnější.

  • Kamil Mudra

   Peter. Putin je stratég jakému v současnosti není na světové scéně rovno. Na domácím dvorku nevyužívá silové složky k urychlení jím zahájeného procesu, protože dobře ví že domácí opozice udělá z uprdnutí příslušníka Národní gardy okamžitě plynový útok který prožene všemi médii doma i na západě. Takto je nucena si vyrábět umělé kausy ze kterých ta umělost čiší na sto honů a spíše Putinovy nahání body, alespoň u všech trochu soudných lidí. Na Ukrajinu nepotáhne, protože tím by se právě připravil o ten nárazník který mu doporučuješ. Ukrajina je pes který štěká ale nekouše. Štěká ale podle západních not a pro toho kdo jeho štěkotu rozumí je (byť nedobrovolným) psem hlídacím, který vyštěká to co si necvrlikají holubi na střeše. Proč by si tedy měl Putin takové psisko brát do domu, kde mu nebude k užitku, tak jako je mu na tom zanedbaném dvorku? Z institucí které zmiňuješ nevystoupí protože je snadnější na ně působit zevnitř než zvenčí.
   Důstojnost a sebevědomí Ruska od Jelcinových časů pokročily o tolik kupředu že by mu kterákoli západní země mohla závidět. Tím nemyslím jeho stávající pozici (i když ani ta není zanedbatelná) ale především samotný skok který od té doby učinilo.
   Putin vidí jak si západ řeže pod sebou větev tak proč by ho z této pro něj (pro Putina – potažmo pro Rusko) výhodné činnosti zbytečně vyrušoval? On ví že kdo si počká ten se dočká a jde především o to aby na takovou chvíli byl dobře připraven.

   • Peter Matej

    Prial by som si,aby si mal pravdu!Varovne však vyznieva,pokles jeho podpory a nárast jeho oponentov.Tak dúfajme,že to ustojí.Ten západ už totiž nemá na výber.Potrebuje ruské suroviny a preto urobí všetko pre zlikvidovanie Ruskej federácie.Nasledovať budú snahy o navodenie separatistických nálad a nepochybujem o možnosti konfliktu Islam – pravoslávie.V RF podľa odhadov žije cca 20 miliónov moslimov.Pripočítaj k tomu bývalé stredoázijské republiky,Azerbajdžan a dostaneš sa na číslo cca 60 miliónov.A za nimi stojí 80 miliónové Turecko.Čína nie je žiadny kamarát do dažďa…..na koho sa môže Putin spoľahnúť okrem občanov Ruska?
    Chcem tým povedať,aj taká voš ako Navaľnyj,môže Putinovi ubrať na popularite!Preto by sa mal vykašľať na mienku a kritiku západu a urobiť si poriadok najprv doma.Bez masívnej občianskej podpory nedokáže vzdorovať.Eufória zo zabratia Krymu už vyprchala.Vtedy mal 80% podporu národa.Dnes ani neviem,či ho podporuje viac ako 50%.Každý tvrdší Putinov výrok proti Amerike či NATO pôsobí na Rusov ako hojivý balzam.Už majú dosť ponižovania a zasahovania do svojich vnútorných záležitostí!Je čas udrieť po stole.Opatrnícka a príliš prešpekulovaná politika sa môže kruto vypomstiť!

    • vittta

     Vesměs to tak bývá, že lidé jsou postupně unavení.
     Ale pravda je i to, že by nějakým ostrým výrokem zaujmout mohl.
     Ale…chceme to?

     • Peter Matej

      Ale…chceme to?
      Neviem vittta! O vzťahu Čechov k Rusku veľké ilúzie nemám!No na Slovensku je to takto :

       • Peter Matej

        Na ľavej strane:Myslíte si,že USA predstavujú pre vašu krajinu nebezpečenstvo?
        modrý graf označuje percentuálne vyjadrenie súhlasu.Áno,myslím si,že USA predstavujú pre moju krajinu nebezpečenstvo!
        červený graf,tá istá otázka,to isté percentuálne zastúpenie kladných odpovedí!
        Takže len 20 % Čechov vidí v USA nebezpečenstvo pre ČR a až 52% Čechov vidí nebezpečenstvo v Rusku.
        Výskum robil Globsec v marci minulého roku.

        • vittta

         Mezitím jsem si to složitě hodil do překladače.
         No ale…já jsem k takovým průzkumům celkem skeptický.
         K jakýmkoliv.
         Tady třeba zrovna nechápu, proč mezi Čechy a Slováky je výrazný rozdíl.
         K tomu není důvod- ale zde vedu myšlenku tím směrem, že západní obyvatelstvo, kterému je graf zřejmě především určený neví, že České země a Slovensko bývaly federací s velice podobnými zkušenostmi, Slováci navíc jsou k Rusku blíže, a také proti Rusku (SSSR) aktivně bojovali za světové války, takže by se asi měli bát spíše víc.
         Kde pak, ten rozdíl nesedí.
         Pokud ale vezmu graf vážně, tak to zdaleka nevidím tak černě.
         Troufám si tvrdit, že ještě před 20 lety by Rusko jako nebezpečné vidělo 80% Čechů a i Slováků.
         Takže spíše změna k lepšímu.

         • Peter Matej

          Troufám si tvrdit, že ještě před 20 lety by Rusko jako nebezpečné vidělo 80% Čechů a i Slováků.
          Takže spíše změna k lepšímu.
          Ani zďaleka!
          Keď Kocáb ako sám tvrdí,vyhnal sovietskych vojakov z Československa,tak Slováci sa s nimi lúčili ako s priateľmi.Potvrdil to pred dvomi rokmi priamy účastník „okupácie“ v diskusii na Politikus.ru,do ktorej sa prihlásila p.Irena z OM,ktorá prekladá Pjakina.A čo sa tej vojny Slovákov týka,tak obidve divízie (Rýchla aj Zabezpečovacia)museli byť stiahnuté z frontu pre nespoľahlivosť.Celá 2.paradesantná brigáda (3 tisíc mužov)bola zložená zo slovenských vojakov-prebehlíkov.Veliteľom bol Čech Vladimír Přikryl.Táto brigáda sa zúčastnila najťažších bojov na Ukrajine,Dukle aj v SNP.Mnoho slovenských vojakov bojovalo v partizánskych oddieloch u Saburova,v oddeských katakombách a iných zoskupeniach.V slovenskej zemi leží 70 tisíc sovietskych vojakov a na ich hroboch sú vždy položené živé kvety a nikto u nás nebúra pamätníky ich veliteľov.A mám pocit,že Čech generál Svoboda je u nás,najmä na východe uctievaný viac ako v ČR.Nikto by si ho nedovolil dehonestovať tak,ako to urobil Čech Jakub Železný.Máme k tej vojne iný vzťah a iné skúsenosti ako Česi a k Rusom máme určite bližšie ako k Poliakom alebo Maďarom.

          • vittta

           To vám závidím, tady ti vysírači udělali pořádný kus „práce“.

          • Kamil Mudra

           Možná že nějací naši vysírači nasměrovali Globsec na ten „správný“ vzorek.

   • JanDrda

    Lenin byl mistr revoluce, Putin je mistr evoluce (asi jsem to někde četl, není z mé hlavy, ale pravdivé to je).

   • Peter Matej

    re:Kamil Mudra:
    Ján Čarnogurský je veľký rusofil,má kontakty v Kremli a teda je aj primerane tomu informovaný.On sa na tému „Putinov palác“vyjadril takto :“Postavili ho Putinovi blízki oligarchovia ako dar pre Putina.Putin tento dar odmietol“.Koniec.Zaujímal som sa a naozaj.Palác postavili dnešní oligarchovia,ktorých spája s Putinom spoločná minulosť v Petersburgu,členovia spoločenstva „Ozero“založeného Putinom ešte za panovania Jeľcina.Jedným z nich bol aj Kirill Šamalov,bývalý Putinov zať,ktorý je oficiálnym vlastníkom toho inkriminovaného paláca.Informácie,ktoré zverejnil Navaľnyj mu aj s videom poskytli ľudia z TV kanála Dožď.Tento TV kanál sa označuje za „nezávislý“,no je verejne známe,že je založený a financovaný Londýnom cez BBC.Londýn používa „Dožď“ako „mäkkú silu“v snahách o odstránenie Putina od moci.Úzko napojená na „Dožď“je rozhlasová stanica „Echo Moskvy“.Táto stanica je div sa svete financovaná štátnou firmou Gazprom.51% akcií tohoto plynáranského gigantu vlastní ruský štát,na čele ktorého stojí Putin.Pri tom,“Dožď“,“Echo Mosvy“ a „Novaja Gazeta“sú médiá zjavne a otvorene proamerické,liberálne a vystupujúce proti Putinovi a ruskej štátnosti.
    A teraz ak sa mám vrátiť k svojmu príspevku a tvojej reakcii naň,tak aby to malo zmysel doporučujem,aby si si na „Politikus.ru“pozrel video na ktorom diskutujú moderátor V.Soloviev,s členom Štátnej Dumy RF Semenom Bagdasarovom.Doporučujem aj diskusiu pod videom.Nasratosť je preveľká!

    • Kamil Mudra

     Já nemám, Peter, takový přehled o ruských médiích jako ty, a moje znalost ruštiny není dostatečná pro sledování ruskojazyčného videa, takže tvé doporučení bohužel nevyužiji.
     S tím zeťovým vlastnictvím to má Putin blbé. Spoustu lidí napadne: „To známe! Nechal si to na něj napsat aby to nevypadalo blbě, ale je to v rodině.“ A těm které to nenapadne to někdo do kebule zaseje. :-(

     • Mrkos

      Vlastnit takový kravsky velký komplex, který se sám neživí,
      znamená ohromné starosti a náklady. Kdo rozumný by to chtěl vlastnit.?
      Putin má nepochybně jiné starosti. Rodina již zabezpečil
      a mít moc nad takovou hračkou jako je velmoc, to víc než nahradí
      starost o vlastnictví. Diogenes: Nejšťastnější je ten , kdo má nejméně potřeb.
      Nemusí jich mít nejmíň, protože kde kdo mu je rád uspokojí.
      Tuhle zprávu o vlastnictví komplexu jsem zaznamenal
      již asi před rokem v nějakém e-mailu. Kdo by to bral vážně.?
      Nyní to bylo využito v souvislosti s návratem Navalného.
      Prostě psychologická válka a nezbývá než se těšit na to, že si ušáci
      doma užijí pěkný bordel a já se jich budu moct míň bát.
      Dohnijí jim nějaké letadlové lodě a dolar trochu klesne.
      Chytré mozky si uvědomí, že budoucnost je jinde
      a nenechají se zverbovat do říše bordelu a zla.

   • Peter Matej

    Čítam tie ruské weby a narazil som na rozhovor,v ktorom odpovedal na otázky moderátora akýsi významný a vplyvný politológ….na meno si už nespomínam.Tak ten politológ na otázku „čo sa stane,ak Putina naraz nebude …čo ak umrie,alebo jednoducho bude odídený z politiky,veď stať sa môže kadečo a nešťastie nechodí po horách,ale po ľuďoch“, odpovedal toto!Nestane sa vôbec nič!Bude nahradený iným „vodcom“ktorý v priebehu niekoľkých mesiacov bude mať ešte väčšiu popularitu a podporu ako mal Putin!
    Otázkou je,čo bude musieť ten „náhradník“urobiť,aby v tak krátkej dobe získal ešte väčšiu popularitu a podporu ako mal Putin.A takú podporu národa môže získať len tým,že buď sa razantne vyhraní proti západu spôsobom aký som uviedol v prvom vstupe,alebo obmedzí vplyv oligarchátu a pretvorí Rusko na suverénnu,nezávislú veľmoc,ktorá nikomu nedovolí zasahovať do jeho vnútorných záležitostí a ktoré bude mať vo svete rešpekt a úctu!

    • Kamil Mudra

     Nu, alespoň nějak symbolicky něco takového bude muset udělat. Dost by mu pomohlo pokud by měl Putinovo doporučení. Já si osobně myslím že si Putin někoho takového připravuje – protože jeho strategickému myšlení by to odpovídalo. Třeba někoho jako Lavrov. Ale je fakt že pomyslnou laťku kvality státníka zvedl dost vysoko a jeho odchod jednou bude pro Rusko citelnou ztrátou. Převzít po něm štafetový kolík a pokračovat jeho směrem nebude snadná záležitost.

   • embecko

    Jednak je to v dolarech a za druhe neni jasne, kolik z toho delaji cinske vyrobky americkych firem.
    Na ruske tabulky pozor, je v nich mnoho „prani ocem myslenky“.

   • oh

    Na to je jednoduchá odpověď, ovšem s nejasným časovým horizontem: dokud bude dolar světovou rezervní měnou.
    Do té doby totiž mohou amíci tisknout tolik dolarů, kolik se jim bude chtít, protože vždycky najdou někoho, kdy si ty zelené papírky od nich „koupí.“

 4. orinoko

  Jsem fascinovan. Jak na lidi hodně nadavam, tak dneska TADY nemaji chybu. Připomínají mi Videnaky , se kterými jsem si hodně rozumel. Svět je divny. Umožňuje nekonecnym svinim donekonečna lidi rozdelovat uplne podradnymi problemy.

 5. vittta

  Tohle bude nějaký šoumen.
  Tak on píše…no, to musím odcitovat:
  „Farář Rejchrt má pocit, že se vytratilo přemýšlení. Lidé místo přemýšlení raději šermují svými názory. Lidé si dnes rádi půjčují jeden až dva výroky nějakého svého guru a s těmi pak pracují. Už mají pocit, že získali všechnu moudrost a víc už vědět nepotřebují, neboť přece mají zdravý rozum.“
  Kde to vyhrabal?
  Určitě takoví lidé existují, ale co se zdravého rozumu týká, tak ten obrat má rozhodně úplně jiný význam.
  V podstatě jde jen o to, přemýšlet v souvislostech, BEZ OHLEDU NA VZDĚLÁNÍ.
  To znamená, že i supervzdělanec může mít zdravý rozum, není to nějaká výsada lopat, jako jsem já, a podobní, jak třeba razí trapně Hank.
  Vzdělání zdravý rozum nahradit nedokáže- ale ani mu není na překážku.
  No a pak kváká o ostatních, jak jsou špatní, a sám vzbuzuje dojem, jak je dobrý, trošku se rouhá, neb vidí třísku v oku bratra svého- ale ne a ne vidět tu samou třísku v oku svém, když to upravím.
  No, celkem nepřekvapivě pak hovoří o tupém stádu, a také jak se těší, až tahle vláda skončí.
  No, podle mě v pohodě, má jeden hlas, ať volí, koho je mu libo, a že u toho budou ti, co volili jinak stádo (tupé) nemusí nikoho vzrušovat, to ať vysvětlí pak Bohu, jak to vlastně myslel, a jestli mu třeba nechybí pokora, i když si na pokorného asi hraje.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Farar-o-Cesku-Tupe-stado-Vudci-ho-zenou-do-zahuby-651574

  • Jana

   Prý „,,, lidem se chce stále méně přemýšlet a přehlížejí skutečnou hodnotu vzdělání“
   Jenže ty hodnoty, které by doporučil nepřehlédnout jsem tam nenašla. Asi taky neví. :-)

   • vittta

    Tohle mě vždycky dostane.
    Nějaký myslitel kváká, děsně oduševněle, ale neřekne nic.
    Plytkost a balast.
    To když si přečteš..co já vím, Robejška, nebo Hampla, to je úplně jiný level, to tě sere, že to končí, a nemusíš ani se vším souhlasit.
    Tohle když čteš, tak jediné, co tě zajímá, je to mít to už za sebou, předpokládáš, že tam žádná myšlenka nebude, ale co kdyby…nééé, nic tam nebylo.

   • Kamil Mudra

    Je to jen takové rádoby moudré tlachání. Má sice pravdu v tom že mnozí „lidé místo přemýšlení raději šermují svými názory. Lidé si dnes rádi půjčují jeden až dva výroky nějakého svého guru a s těmi pak pracují. Už mají pocit, že získali všechnu moudrost a víc už vědět nepotřebují,“ ale co se týče zdravého rozumu je vedle jak ta jedle, mluví z něj povýšenost a měl by si o tom alespoň přečíst wikinu aby neplácal blbost.
    Zdravý rozum vychází z ověřených zkušeností a jeho uživatelé se mohou v dialogu shodnout pouze v případě že mají zkušenosti dostatečně podobné. Pokud nikoli je jejich shoda možná jen v případě vzájemné důvěry nebo sdílené důvěry ke společné autoritě. Odmítači nebo kritici zdravého rozumu si však neuvědomují že i oni, pokud v hovoru nejde přímo o jejich odbornost – tedy vědění, se v dialozích rovněž opírají o jimi uznávané autority (nikdo neví všechno) a s nimi argumentačně operují stylem: „Tento moudý člověk napsal toto a proto to musí být pravda!“ Tedy se ve většině případů chovají úplně stejně jako lidé které ten farář popisuje.
    Ostatně – i on má jistě svou autoritu a často operuje slovem Božím – tedy nemá ostatním co vyčítat. :-)

    • oh

     Připomněl jste mi jeden vtip.
     Křesťan a žid diskutují o náboženských otázkách. „Jednomu nerozumím, povídá křesťan, jste vzdělaný muž, a přesto věříte, že židé přešli přes Rudé moře?“
     „Možná máte pravdu,“ povídá žid. „Ale jak můžete vy věřit, že Ježíš vstal z mrtvých?“
     „To je něco jiného, to se přece skutečně stalo!“

   • JanDrda

    „Lidem se doporučuje méně přemýšlet.“ To asi není úplně pravda. Pro řadu lidí je nepřemýšlení o věcech/ jevech v souvislostech pohodlnější. Vzdělanost má dvě stránky, vědomost a znalost. Vědomost je znalost osvojená v souvislostech. Když se někdo naučí Cz/De a De/Cz slovníky nazpaměť, tak německy stejně umět nebude. Naše školství od základního po vysoké je bohužel právě jen o znalostech, často nepodstatných blbin. Když někdo napíše, že je nevzdělaný lopaťák, protože má jen nižší stupně vzdělání, tak to zpravidla nemusí být pravda. Záleží na sečtělosti a zkušenosti. Obojí vede ruku v ruce ke vzdělanosti.

    • Kamil Mudra

     No jistě. Zdravý a akademický rozum se musí vzájemě doplňovat a ne spolu soupeřit. Bohužel se na obou stranách vyskytují jedinci se sklonem snižovat či přímo zatracovat jedno či druhé. Např. fyzika či chemika zdravý rozum nijak neomezuje, spíše mu napomáhá v komunikaci s jinými obory, třeba i v oblasti humanitních věd a takový kontakt pro něj může být i inspirativní. Pokud se však zapouzdří do odmítání zdravého rozumu snadno sklouzne do fachidiotismu. Tedy, oni se fachidioti vyskytují i ve vědách humanitních – to jen poznámka na okraj, aby to nevyznělo tak že považuji humanitní vědce za odolnější než přírodní.

  • J. Hruška

   Co se týká myšlení: kromě schopnosti myslet v souvislostech, tedy dát si dvě a dvě dohromady je tu ještě jedna věc. V dobách, kdy lidé ještě mysleli byla považována za základní ctnost uměřenost – tedy schopnost posoudit, jak velký má co význam.
   No a faráři: Víte, oni to bývají hodní lidé, takže často naletí na pěkně vypadající představu a drží se jí tak, jak by se měli držet evangelia. Ve Švejkovi vložil Hašek nějakému faráři do úst při nějaké promluvě k vojákům za první světové války „žehnám vašim bajonetům, aby hluboko vnikly v břicha vašich nepřátel“. Léta jsem předpokládal, že si to Hašek vymyslel, protože neměl rád faráře. Pak jsem pár farářů potkal a zjistil jsem, že ono je to docela možné. Pan farář se stal takovým vlastencem, až ztratil soudnost. Biblická rada pro takové situace zní „dělejte, o čem kážou, ale podle jejich skutků nečiňte“.
   No a ČCE je vůbec spolek…. Mimochodem: Obrázek u posuzovaného článku zobrazue růženec, kteroužto motlitební pomůcku ČCE nepoužívá.

 6. vittta

  Tohle je také myslitelka.
  Zahrála si Boženu Němcovou, a už si myslí, že je Božena Němcová.
  Po úžasných postřezích, že existují také lidé s nějakými názory ukončila svou šou celkem nejasným přáním- jakou by si přála ČR- tam uveden svět:
  „Zdravější a uvědomělejší, uvedla herečka a vyslovila přání, aby se tohoto státu ujali jiní lidé. „Kteří by začali přemýšlet s určitým odstupem, nadhledem a globálnějším pohledem na svět. Vždycky si představuju a říkám: Děti, umíte si představit, jak by to bylo krásné, kdybyste žily v zemi, na kterou byste byly fakt pyšné? Kdybyste viděly úžasnou paní premiérku a říkaly byste: To je skvělý, co ona zase udělala. A my jsme z Čech, my jsme Češi, kteří žijí v téhle skvělé zemi.“ Přála si, aby její děti byly spokojené a pochopily, že se o svou zemi mohou samy starat. „Aby byly dobrý lidi. Ale to vlastně záleží na nich a ne na světě,“ zakončila své zamyšlení.“
  No jo, to já bych také chtěl, a ani bych netrval na premierce, je mi to jedno.
  Ale člověk musí vycházet z reality.
  V každém případě, pyšný na svou zemi jsem i tak, a je to skvělá země.
  Né všechno je super, ale pozitiva pořád ještě převažují nad negativy asi tak 7:1.
  U Geislerky se ale zdá, že skvělá paní premierka by byla ta, která by razila to, co si myslí ona.
  Zeman a už vůbec ne Babiš nebývali moji oblíbenci, Zeman mě naopak na premireském křesle děsně sral, ale ono to chce koukat pozorně, co vlastně dělají, a též si uvědomit, že jsou to jen lidé.
  Není to tak dlouho, co jsem ocenil i Bohouška Sobotků- úplného politického tragéda, který dokázal vědomě a účelově tak oblbovat potentáty EU, že tady nakonec ještě žádné obohacení nemáme.
  To úplně vidím, co si myslel:
  „Sakra hlavně je nenasrat a moc na nás neupozornit, jak ale zařídit, aby nám sem obohacení nenacpali?-Já jim to odkývu, a vyseru se na ně“.
  Dodatečný dík, Bohoušku, celkově žádná sláva- ale tohle se ti povedlo.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ana-Geislerova-Vsichni-dnes-maji-nazor-Spatne-A-ja-si-muzu-prskat-jak-chci-651540

  • vittta

   Ale fakt je ten, že Bohoušek se bál i Zemana, měl hrůzu z prezidenta, i EU.
   Zvolil taktickou variantu, „kdo nic nedělá- nic nezkazí“.

  • Jana

   Tyhle umělecké rady a nápady, mi vždycky tak nejak připomenou náš kultovní seriál Nemocnice na kraji města a primáře Sovu v podání L, Chudíka. Četla jsem totiž, že se na Chdíka obraceli lidé (možná slovem i písmem) a snažili se s ním konzultovat své zdravotní potíže..:-))
   Nic víc o tom dál nevím, ale Chudíkovi jistě stačilo (na rozdíl od Geislerové a jiných) jeho herecké umění a do medicíny se nijak nemontoval, nota bene do chirurgie.

   • mistralius

    je to na téma „to nevymysliš“. České „neziskovky“ dostávají dotace na zaměstnání psychiatrických pacientů, a okradený zisk těchto pracovníků jde na boj proti Rusku

    Kdyby mě to dotyční neřekli, v životě bych tomu nevěřil. Takto ukradené peníze šly na konto jistého advokáta, který měl obhajovat jistého utlačovaného občana, jak jinak z Ruska.

 7. vittta

  Tohle je zajímavé.
  Koukl jsem k Tribunovi, kde se ze Saula stal grafoman.
  Tématicky se vyjadřuje k tomu, že v Rakousku se vzdají zisku pro veřejné dobro- a dal tento odkaz: (jde o respirátory)
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rakusane-musi-nove-nosit-respiratory-jejich-cena-spadla-ze-7-eur-na-nulu-139234#dop_ab_variant=498501&dop_req_id=M9WU1RnCQIz-202101251152&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  No jo, jenže on dává odkazy, ale nečte je.
  V první řadě je patrné, že lékárny si pěkně mastí kapsy, ale…co by ne.
  Výrodní cena je 60 centů- a prodávaly je za 7 Eur- vč. DPH 20%.
  Nyní jejich cena klesla, protože jsou to prostě dobráci.
  Je samozřejmě rozdíl, když někdo prodá 100 respirátorů za týden, (jsou nepovinné) nebo 100 respirátorů za minutu (jsou povinné).
  Zisk pak je výrazně vyšší, i při (VÝRAZNĚ) nižší ceně.
  Pak se stalo tohle:
  „Po oznámení povinnosti nošení respirátorů pak vláda rozhodla o jejich prodeji za cenu výrobních nákladů. “
  Sice nevím, jak může vláda o tomhle rozhodnout (protože byl by třeba nemusel respirátory prodávat nikdo), nic méně už nejde o dobrý skutek, ale o nařízení.
  Billa a Penny pak budou respirátory dávat zdarma, což asi konečně je ten altruismus.(do vyprodání zásob)
  Ve skutečnosti je to klasický krok, kdy market nabídne pár druhů zboží za dumpingové ceny, ale tímto krokem přiláká zákazníky, kteří pak koupí celý nákup- při rouškách je to ještě markantnější, „nakup u nás a máš rypák zakrytý zadarmo“.
  Takže Saul- a Der Standart, mají až příliš naivní představy,ovšem Der Standart šel poněkud dál, a zmínil potřebu vládních kompenzací (a-ha, vida) navíc jsou objednávány desítky milionů respirátorů- z Rakouských řetězců se tak asi mají stát sociální ústavy, řetězce se mohou strhat, aby mohly něco dávat zadarmo.
  To určitě….(26 smějících se smajlíků)

   • vittta

    Jó, ale marná snaha.
    On to stejně nečte, podle mě není duševně v pořádku.
    V podstatě tam jede to, co tady, ale cítí se tam doma, tak je akčnější.
    On se baví sám se sebou, vysní si nějakou tvou myšlenku, nebo dokonce výrok- a s tím pak pracuje.
    Jak jsem to četl, tak jsem se definitivně přesvědčil, že tomu fakt věří.

  • vittta

   To právě je jedna z těch serioznějších zpráv tam, protože zřejmě dokonce ani moc nekecají.

 8. embecko

  Rusko ma centralni katastr nemovitosti od roku 1998, doba predtim je zanesena v lokalnich archivech. Takze zjistit majitele by melo byt to nejmensi. Pro zajimavost- Recko nema katastr nemovitosti dodnes, i kdyz se pry uz usilovne buduje (od roku 1995 :o)
  Na 5 milionove Recko pri pripada pres 1 milion cernych staveb.
  Tahle afera se zamkem se preci objevila uz u Medvedeva, kdyz byl prezidentem. Jestli je to opravdu Putinovo. pak na to, co pro Rusko udelal, je to chaloupka strycka Sama. Putinovi by meli dat cely Krym a i to by bylo malo…cely kransodarsky kraj i se vsemi medvedy, co tam ziji.

 9. embecko

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/blatneho-superkrizova-varianta-omezeny-pohyb-kolem-domu-a-zastaveni-vyroby-40348923?utm_source=www.seznam.cz&SNutNm_YmeXdiUumJ=denni-tisk
  A jako bych tu nezminoval nemeckou aktivitu ZeroCovid s vladni podporou…a uz je to i na ceskem stole.
  Zajimave je, ze se tahle extremni myslenka vubec dostane do mainstreamu a dokonce do vlady…opet vyzva pro analytiky…jak je mozne, ze po stavajici, pomalu zvladnute vlne se obejvuji takovehle vazne brane, silene navrhy?

  • vittta

   Lidé chtějí, aby to mělo smysl, hodně se také mluví o doknalém Německu.
   No tak to bude mít smysl, no.
   Osobně si myslím, že to je spíše útok na vládu, ten plán se podle všeho jen připravuje, a v současné době není aktuální.
   Tak je psáno, a fakt je ten, že takový plán- když už- měl být zpracovaný dávno.
   Ale to vyznění je takové, že se to zítra vyhlásí.
   Ta vítězná reakce, co má asi 1250 hlasů, z toho většinu kladných, je klasická.
   Nějaká ženská v něm naříká,neříkám, že jí nechápu, ale ve skutečnosti vůbec netuší, co je to pravá buzerace.
   Vládě nevěří, dobře, a co tedy by očekávala od vlády, které by věřila?

   • embecko

    Nemci to ale maji zcela vazne v zaloze. Ja vim, maji vice silenych veci v zaloze, ale pamatujeme doby, kdy do tehle zaloh sahli a ucilnili je skutkem.
    Ja to beru zatim jako popis a vyhodnoceni stavajici situace- jestli sisi vsimnul, tak Izraleci se uplne odrizli od sveta, zavreli hranice:
    https://echo24.cz/a/SB9MS/izrael-vyhlasil-tritydenni-celostatni-karantenu-boji-se-tezkych-pripadu-covid-19
    Bohuzel tahle agenda ZeroCovid plne zapada do slunickarske strategie likvidace statu a nasledneho polosocialismu (anebo jak to nazvat). K tomu se slunicka uspokoji ekologicky a konecne nebudou muset letat kazdy rok k mori.
    Takze ja si nemyslim, ze by ZeroCovid byl bud nejakym placnutim do vody, anebo ze by nebyl aktualni, jak rikas…dle meho pujde o mozny druhy stupen lockdownu, ktery bude pusobit nejen hygienicky, ale uz i politicky a je jiz polozen na stul.
    Aktualni v tom smyslu, ze by se zacal provadet uz zitra, to asi neni, ale jeho aktualita je v tom, je je to jediny vazne brany plan pro budoucnost. Navic je univerzalni a lze ho pouzit termer v kazde rizikove situaci- de fakto jde o zpusob provedeni stanneho prava, bez strelby do lidi. Vyroba se zastavi, spolecnost znehybni a lide se zacnou buzerovat tak, aby si niceho nevsimli a soustredili se jen na svoji buzeraci.

    • brtnikvbrlohu

     Jo – má to háček – je to totiž jediný funkční způsob – při tom co vidíme v současné době kolem sebe – jak nozí infekci vesele roznášejí kde se dá – jak při opravdovém maléru s epidemií malér řešit – něco podbného bylo třeba na jaře ve Španělsku, kde to roznesly demonstrující slepice (inteligentní část něžného pohlaví promine).

     • embecko

      Brtnice, smyslem opatreni byly 2 cile: abychom neumirali a aby se nepretizily nemocnice.
      Nedavno jsem tu uvedl reportaz z jedne z 200 ceskych nemocnic: z 300 luzek je 25 kovidovych, na dychacicm pristroji byl jeden pacient.
      Dale: WHO zmenila metodiku vypoctu poctu zemrelych a v souladu s tim udelal sve prohlaseni i Blatny, ktery rekl, ze umrti po urazech se nebudou pocitat do kovidove statistiky (byl-li mrtvy soucasne pozitivni).
      Z toho mi vyplyva, ze stavajici opatreni jsou dostacujici.
      Dle meho je stavajici politicka strategie takovato: snazi se udrzet paniku za kazdou cenu, coz lze provest jen pritvrzenim opatreni. Minimalne nedodavaji politici verejnosti platna (snad lze rici objektivni) data, proto, na zaklade tehle neimformovanosti, vznikaji ve spolecnosti ruzna pnuti a formuje se odpor k opatrenim.
      Necista hra se hraje a pridava na obratkach, to je alespon muj nazor.
      K chaosu prispivaji i ruzna nedomyslena prohlaseni, napriklad, ze ockovani a covid-pas vse vyresi…ted se ukazuje, ze takove reseni bude jen tridenni (testy a s nimi i covid-pas budou pravdepodobne platit pouhych 72 hodin, pak se budou muset opakovat, resp. bude se muset obnovit pas).
      Jak rikala Pekova, a zde ma, dle meho, pravdu: korona je chripce podobny, casto mutujici virus, jez nejde eradikovat a vlny, ktere zpusobuje, nakonec povedou k nasi promorenosti a zastaveni infekce.
      *
      Pomalu se blizi okamzik, kdy bude treba rozhodnout, jak dale, ale moc moznosti tu neni:
      Bud zavest nekonecna tvrda opatreni a zmenit spolecnost (to neni konspirace, ale zaver ze Schwabova Velkeho Resetu), anebo pristoupit na vpusteni kovidu do spolecnosti (to jest naucit se s nim zit).
      Problem je ve chripkovem charakteru viru, ktery mutuje a bude se vracet „nekonecne dlouho“ :o), aniz by bylo mozne ho eradikovat.
      Ted se musi zvazit, zda-li se o pripadnou eradikaci pokusit (vyse zminena aktivita Zero Covid) a to za jakou cenu. Jiz kvuli tomu uvazuji o zruseni hotovosti, coz je ryzi vymluva a dukaz, ze politici jdou po tehle prilezitosti jako slepice po flusu.
      Anebo zda-li je vice soustredit na ockovaci strategii: covida ponechat a ockovanim „pouze“ snizit vyrazne umrtnost.
      Ve hre jsou 3 hraci: BigPharma, obcane a mezi nimi rozkroceni politici. Kdo vyhraje?

       • vittta

        Kritika to byla řádná- a všeho.
        Škoda jen, že neporadil, kdo by to dělal lépe.
        Někdy mi připadá, že být u vesla Kalousek, a udělat úplně stejná opatření, měl by úspěch.
        Proč?
        No protože by u toho bojoval proti komunismu (a připomínal by dokola zhoubných 40 let komunismu) a Rusku.
        Hned by ta opatření měla lepší zvuk.

        • Kamil Mudra

         Hezky shrnuto v tomto odstavci:
         „Věřte svým instinktům. Jestli něco vypadá jako hovadina a projevuje se jako hovadina, tak to s největší pravděpodobností bude hovadina. Zvláště v případě, kdy ji jako naprosto geniální nápad prezentuje puncovaný a reálnou praxí mnohokrát prověřený trotl.“
         Blbé je že nás vlády (všude na světě) většinou dotlačí k tomu abychom s nimi v těch hovadinách jeli i když nám instinkt velí přesný opak. A navíc se už u mnoha lidí podařilo ten instinkt silně potlačit. :-(

        • dixi

         Putin o tom mluvil sám, v jednom z rozhovorů, který jsem měla možnost přečíst, že není potřeba revoluce, ale evoluce.Verim, že není sám a neni jen on, to by jej už dávno odstavili.Co je pravdivé? Spousty rozhovoru různých poslanců, vyjádření špiček stran, statistik a grafů, televizních a rozhlasových programů. Podle ovoce jejich, poznáte je. No a kalousek zřejmě dobře věděl, proč, možná prozatím, odešel.

      • astraustralia

       3 hraci ? Kde mas odborniky kteri rozhoduji ?
       Rekl i premier Babis! Ti jsou pry nejzasadnejsi a rozhodujici hraci!!!
       Neveris mu ?
       Byls to Ty kdo sem vratil virusa a tak si dovolim sem dat odkaz ktery se mi libil tim ze nezacal Kovidem i kdyz se stejne na zaver k nemu dostali:-(
       rozhovor o moznem i nemoznem

        • astraustralia

         Jaka predpojatost, Ty sis opet zacal s virusem misto s palacem Putina:-)
         Ja naopak ocenuji peci o zdravi a cim starsich tim vice:-)
         Je to na pokracovani:-)
         Zadny palac Putina, Palac pecovatele Prymuly :-)
         Smrtelnější varianta. Mutace koronaviru může způsobit nutnost nového očkování, říká Roman Prymula
         https://zivotvcesku.cz/smrtelnejsi-varianta-mutace-koronaviru-muze-zpusobit-nutnost-noveho-ockovani-rika-roman-prymula/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR0xlxXl6-yOIRrNcF-KwrUiecc47Z_he2H7qcoVAfeHpwZQtgks4FGY5eg#dop_ab_variant=473550&dop_req_id=MJBQ1sIw0zY-202101260433&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

         Pokud se ti stale nelibi co pisi pro dnesek prosim o omluvu, mozna to je tim, ze jsem jeste stale nedostatecne schlazen,
         dnes jsme tu meli 40 :-)
         Posli objednavku o cem dame spolu rec, aby Te neohrozovala Astrova predpojatost :-)
         Zes rovnou nenapsal Obsese z lat. ob-sessio, posedlost, fuj tajxl :-)

         • embecko

          Tak dobre…tvoje utkvela myslenka…a neni to legrace, ber to vazne.
          Muj komentar vyse neni o kovidu, ale o nas…na kovid seru.
          Vyjadreni odborniku a komentatoru jsou jsou na nic, netreba je cisti. Nas zajimaji jen vyjadreni BigPharmy a jejich prepracovani politiky= rozhodujici jsou pouze politicke vystupu a reakce okoli (obcanu) na ne. Zbytek je bzucenim mouchy v usich orla.
          Podivej na velke revolucionare minulosti, co menili cele epochy- vzdelanostne byli proti nam nuly. Houby vedeli, ale dokazali se divat kolem sebe a predevsim premyslet a vyvozovat trendy.
          Dneska nemusis mit ani vychozenou zakladni skolu a v situaci, jses-li alespon trochu bystry, ne ze se vyznas jako univerzitni profesor, ty se v te situaci vyznas mnohem lepe! Tady je vzdelani na skodu a komentovani na hovno.
          Mozna mas uz ale nejakeho maleho Babise s Prymulou nekde na zavitu a ti ti ho tak zaskrtili, ze nejsi uz schopny sam premyslet a chrlis sem namisto „sebe“ komentare nekoho druheho?
          Tak se zamysli, presti si brtnikuv odkaz na Valencika, ten jeden ze 3, co se daji cist (dale Robejsek a Hampl), protoze ma politicky presahujici analyzy (tedy z komentaru tehle 3 vystupuje i ona BigPharma.
          Zertovne plky nejake pipiny- co s imi?

          • astraustralia

           Tak se zamysli, presti si brtnikuv odkaz na Valencika, ten jeden ze 3, co se daji cist (dale Robejsek a Hampl), protoze ma politicky presahujici analyzy (tedy z komentaru tehle 3 vystupuje i ona BigPharma.
           Zertovne plky nejake pipiny- co s imi?

           Jsi pravne mirne ovinen ?
           Nejak Ti preskakuji cismenka,
           „brtnikuv odkaz na Valencika“ tu nevidim abych se konecne dostal k podstatnemu jak naznacujes.
           Pokud neberes ze Babis s Prymulou jsou Ti kteri v CR prikazuji a chtel bys az ke korenum, vyjadreni BigPharmy
           sami o sobe neexistuji ale jsou zase jen v prekladu Babisu a Prymulu.
           Navic podle nadpisu jsem se chtel neco vice dozvedet o Putinovu supersidle a byls to ty kdo to vratil k virusu :-)A prilis pozde abych dale pokracoval

   • Jana

    V tom článku byl ještě hezký závěr:

    „Další děj v Poslanecké sněmovně si už dovolím popsat s využitím slovníku komentátorů České televize naposled uplatněným při komentování zásahu ruských policistů proti účastníkům nedovolených manifestací organizovaných po celé zemi například podle mluvčí ruské vlády i s přispěním angažované americké ambasády v Moskvě takto: „Poté ochranná služba Sněmovny brutálním způsobem zasáhla proti v této situaci oslabenému a svojí postavou nepatrnému téměř bezmocnému zvolenému zástupci lidu protestujímu demokratickým způsobem proti vládním opatřením,“ napsal student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a ostatní studenti za debila.

    • vittta

     Dali si pár panáčků, trošku se pošťouchali…
     Kluci jedni ušatí…
     Ještě že u toho nebyl Babiš se Zemanem, mluvilo by se o tom celou dekádu, takhle už dneska nikoho nezajímá.

 10. vittta

  Tohle je velice podnětný článek.
  Vypráví a názorech velice nesympatického zbohatlíka, příznivce hnutí, které reprezentuje Minář.
  Označil situaci u nás jako chaos, a v zásadě nemohu říci, že by kecal.
  Prohlásil třeba tohle:
  „Tady prostě chybí nějakej systém, žádný opatření, dodržování, žádný vymáhání, prostě jen chaos, bordel, anarchie,“ “
  Vidíte?
  Vymáhání.
  Jinde to funguje- ale s vymáháním, i v Německu se vymáhá.
  Nebo tady:
  „„Kadeřníci v Kolumbii normálně fungujou, maj štít, respirátor a nějakej oblek na sobě. Restaurace taky fungujou, přijde číšník, nastříká dezinfekci, změří teplotu a dá mi podepsat papír s mým telefonním číslem a údajem o teplotě. “
  Jo?
  Co by to asi udělalo s lidmi tady?
  Tady si na největšího rebela hraje Orinoko, v klídku sedí v otevřené hospodě, a číšník pozdravuje kretény, nebo jak mě(nás) nazval.
  Jistě, rebel sedí v hospodě, protože se nic neděje, hospodský má na salámu, policajti ani nepřijednou- to se to rebeluje.
  A nadává…nejen Orinoko samozřejmě.
  Babiš je kokot, Babiš je StBák- a nyní POZOR, Babiš nám bere svobodu.
  To už vidím Orinoka, jak sedí spořádaně v hospodě, pingl mu změří teplotu, on si vyplní dotazník, svoje nacionále, číslo telefonu, tělesná teplota- a při dodržení odstupů si může dát…pivo, jídlo, nevím jak přesně to v té Kolumbii je, třeba si pivo a jídlo může dát, ale už nemůže celý večer chlastat, to může být ošemetné.
  Jedna věc je ale jistá- hospodský žádné náhrady nedostane.
  No…to nevím teda, jak by se k tomuhle lidé stavěli, ale za sebe- za těchto okolností by mě v hospodě rozhodně nikdo neviděl.
  Jestli je něco buzerace, tak to, co tam je popsané, ale jedna věc se tomu upřít nedá, má to asi větší smysl, jak ta naše verze.
  Jenže která umožňuje více reálné svobody?
  Ta česká, nebo ta kolumbijská?
  To už je horší…
  Nutno říci, že česká cesta i přes svou nedokonalost zásadní věci pokryje, sportovní fandění, koncerty, kiny, divadla, větší srocení má vyřešené- až na hromadnou dopravu ve velkých městech.
  Kdo by si nakonec co vlastně vybral?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-to-je-pru-er-za-pru-erem-On-to-proste-neumi-Miliardar-z-Krusnohori-zapnul-kameru-a-zacala-pulhodinova-rezba-651607

  • embecko

   Podnetny clanek je to v tom, ze odhaluje, ze kapitani prumyslu jsou politicky zcela dezorientovani a ac ekonomicky uspesni, zastavji politicko-obcanske nazory IV. cenove.
   To je sice velke varovani, ale neda se s tim nic delat, protoze tihle lide jsou u kormidla a udavaji politicky trend.
   „A co na to Babiš? Tomu jde v prvním případě o to, aby se očkoval, a vsadím se, že má očkovanou celou rodinu.“
   Jakoby nenavidi Babise, ale z rozhovoru vyplyva, ze zrejme jen proto, ze nedusledne prosazuje opatreni, proti kterym sam Hausenblas vystupuje.
   Cely jeho projev je ostudny, ale pekne doplnuje obraz „demokraticke opozice, bojujici proti totalite“.
   Az se odpiracum podari Babise sundat, bude tohle nase budoucnost…pak necha ockovat nejen celou svoji rodinu, ale vsechny rodiny v CR.

   • embecko

    Neboli: opozice vycita Babisovi totalitni manyry, ale kdyby se sama dostala k moci, zacaly by s „vymahanim“.
    Opet ty paradoxy…jak u blbejch na dvorecku…

    • dixi

     Ti muslimové jsou také občané Ruska, ještě mají všichni v paměti Čečensko, jaká hrůza to byla.
     Coapak, takhle napsáno to vypadá, že snad Geislerová měla,sice naivní ale názor.Nekdo to sestilizoval.Ja měla to potěšení ji vidět na 24. Pokud si o ní leckdo myslel, že je hloupá, tak teď to potvrdila. Jako herečka se mi líbila. Dávají nám vůbec v TV věci, tuhle nějaká ředitelka pro spolupráci ČR v kultuře vykládala o Saúdské Arábii, jak starou osvícenou kulturu mají a k tomu dali obrázek hinduistického boha s několika rukama a potom obraz zřejmě že středověku mnichy, měšťany nebo bylo to moc rychlé a “ poučné „. Všimli jste si rozmáhani udavačství? Začíná to být očividné, kam se hrabou domovnice, ty měly zúžený prostor a žádnou veřejnou chválu.

    • Kamil Mudra

     Češi přišli na to že když má stát málo policajtů tak se plošně nic nevymůže. A zřejmě to nenaženou ani práskačská média.
     My, kteří jsme na to přišli už za socíku, jsme se cítili svobodnější už tehdy. :-)

  • embecko

   Ja se spise divim, ze se s nim Rusove nejak nevyrovnaji, ze mu treba nesebrali pas, kdyz byl v Nemecku.
   Jen aby se nezacali zas propadat do sveho masochistickeho „nasi partneri nam nerozumi“…tady jde jen o zevni obraz Ruska a jak je to doopravdy, to nikoho na Zapade nezajima. Takhle maji z Ruska jen legraci a druzi toho vyuzivaji- viz Erdogan, zacinajici dodavat na Ukrajinu zbrane, zacinajici se „starat“ o krymske Tatary a jiz obsadivsi Karabach.
   Pamatuji pred lety, jak zastanci KOB si mnuli ruce s tim, ze „Turecko se rozpada, staci si jen pockat“. Ted mas to same s Navalnym: „nema zadnou politickou podporu, casem automaticky zmizi ze sceny“ . A opet kulovy, jako s Tureckem…tahle ruska bezzuba politka vede k jedinemu: Ze se od Ruska odvraci jeden stat za druhym, nebot neni ale vubec jasne, co a proc Rusko provadi a zda-li by ev. spojenectvi s Ruskem nebylo nastupen na potapejici se lod. Jen doufam, ze to takhle nevezmou i proradni Cinani, ochotni komukoliv vrazit dyku do zad (to pri vedomi si sve ojedinele vyjimecnosti a prevladajicim agresivnim cinskem nacionalismu). Tkaze takovahle lazo-plazo hra s Navalnym by se Rusku mohla velmi nevyplatit.

   • embecko

    Vem si jen ten zakladni, do oci bijici rozpor:
    Rusove na Zapadnim prikladu odhaluji slabost zapadni demokracie, ale doma se snazi chovat a fungovat striktne podle not dekadentniho Zapadu.
    To znamena, ze zapadnictvi prosaklo coby etos do tech nejvyssich kruhu. Ted jeste zacnou mluvit francouzky silvu ple, mesije Korotkin a i kdyby je to melo stat ruskou statnost, budou trvat na blazeovanem dodrzovani „zapadnich pravnich standardu“…a Zapad se bude smichem valet po zemi a pak k nim na navstevu posle dalsiho Napolijona.
    Rusove urcite jiz patri k vycuranym asijatum, ale nekdy mi pripadaji jako male deti.

    • dixi

     Nemyslím, musí jistě řešit důležitější. V jedné debatě na podobné stýskání kdosi napsal “ Vědí proč nezasahovali brutálně, celý svět by se na ně oboril. Takhle vr átí děti rodičům a na vebu ty demonstrující mladé na Tik-taku zesměšní „

    • oh

     Evropská komis a demokracie v kostce
     „Minulý týden poslanci Evropského parlamentu vyzvali turecký režim k okamžitému propuštění Selahattina Demirtaşe, vůdce prokurdské Lidově demokratické strany (HDP). Politickým vězněm je už dlouhých 1500 dní.
     Pokud ho soud v Ankaře shledá vinným,“
     (A o tom, myslím si, nelze u „justice“ sultána Erdogana pochybovat.) „hrozí mu 38 doživotních trestů vězení plus dalších téměř 20 tisíc let ve vězení. (..)
     Na to, že je Demirtaş nevinný, nepoukazují jen jeho právníci. Stejný názor má i Evropský soud pro lidská práva, který už v prosinci žádal Turecko o jeho propuštění. Bezvýsledně. Minulý týden pak ke stejnému závěru došli poslanci Evropského parlamentu, kteří Demirtaşe označili za ‚politického rukojmí‘.“
     Kupodivu se errorparlament vyhnul jindy tak oblíbenému a mnohem výstižnějšímu pojmu ‚politický vězeň.‘
     „Usnesení Evropského parlamentu ale není závazné a neočekává se, že by Evropská komise nebo členské státy chtěly kvůli němu proti Turecku zasáhnout.“
     No ano, Evropská Komis i ministři zahraničí zemí EU – jako náš milovaný Pochetříček – mají příliš práce s děláním kraválu kolem novičoku ve spodním prádle a třicetidenního uvěznění jakéhosi opozičního zastánce svobody a demokracie v Rusku Navalného a musí se domáhat po Rusku něčeho, co je v demokraciích v podstatě nepřípustné – vrchnostenského zásahu do jednání soudních orgánů.. Přičemž dotyční nemohou nevědět, že to Putin neudělá. I kdyby snad chtěl a mohl, protože tím by jednoznačně pro celý svět inzeroval, že v ruské soudy nejsou nezávislé, ale jednají podle nařízení vrchnosti a Navalného pronásledují z politických důvodů. Tedy by potvrdil to, co propaganda západních demokratů roky vykřikuje a hrozně ráda by to potvrzené měla.
     (Co je Navalný za ptáčka výstižně shrnul Eduard Chmelár v odkazu od Petera Mateje o něco výše. Třeskutý blb, dosahující úrovně Žirinovského, jen s mnohem lepším západním PR.)
     Jo, to Erdogan je pro Evropskou Komis „náš bastard“ a u těch bývají všechny sviňárny bohorovně přehlédnuty nebo pominuty jako to, čeho si není třeba příliš všímat.
     Navalného podporují proto, že by z něj měl být další „náš bastard“, akorát si myslí, že by na něj měli k dispozici nějaké skryté páky, ty, které jim na Putina zjevně chybí. Jenomže, až by přišlo na to, kdo by těmi pákami hýbal, došlo by nejspíš na „Fuck the EU!“, anžto autorka té větičky je v usácké politické špičce zpátky.
     Putin asi nedokázal ještě napravit všechen ten bordel, co podědil po Západem tak milovaném „bytostném demokratu“ Jelcinovi. A možná dává i přednost tomu vědět, kdo je exponentem „západních partnerů“ a mít ho pod dohledem, než aby mu tam v skrytu pobíhal někdo nový a neznámý..
     Nebo, představ si tu hrůzu, že v Rusku skutečně věří na demokracii a její pravidla, tu samou demokracii, které mají západní politici plné huby, ale do mozků a rukou se jim jaksi už nerozšířila.
     Existuje prý staré ruské přísloví, které praví cosi jako „Rusové dlouho zapřahají, ale pak už to jde bleskem.“ Nějaký další „Napolijon“ by IMHO způsobil, že by se Rusové s tím „zapřaháním“ přestali tak párat a bruselská byrokratura by měla asi tak deset minut na to, aby jim došlo, jak katastrofální chybu udělali. Obávám se, že by to ale nestihli.

     • Jana

      Tak tady ses asi trefil přímo na hlavičku – „A možná dává i přednost tomu vědět, kdo je exponentem „západních partnerů“ a mít ho pod dohledem……“.
      Určitě! Taky musel počkat na vhodnou dobu a konstelaci, než nahradi prozápadního Medvěděva Mišustinem. A mezitím ho musel mít „pod dohledem“, aby nenapáchal větší škody než bylo nezbytně nutno.

     • embecko

      Ale Navalny neni informace pro Rusy a potencialni revolucionar, ale medialni ikona urcena pouze Zapadu a jeho obcanum.
      Snad na Zapade nikoho z elit ani ve snu nenapadne, ze by nejaky Navalny mohl sundat Putina.
      „A možná dává i přednost tomu vědět, kdo je exponentem „západních partnerů“ a mít ho pod dohledem, než aby mu tam v skrytu pobíhal někdo nový a neznámý.“
      To je stale ta sama, sebeuklidnujici ruska pisnicka…naposledy jsme ji slyseli u Trumpa….“jak genialne to dela, necha se soudit a jede do protiutoku, cimz bazinu nejen odkryje, ale navic ji dostane pod kontrolu!…no, jak to dopadlo, vime vsichni…
      Savcenkovou nevydame, to by byl konec ruske statnosti, budeme jim mit radsi doma pod kontrolou…a sup, uz byla na Ukrajine.
      Erdogana nechame a vycukame ho na drobnych ekonomickych sankcich (rajcata a turismus) a budeme ho tim mit pod kontrolou…Turecko se bude uz jen samovolne rozpadat…a sups! Maji ho v Lybii, na Ukrajine, v Karabachu…
      Tohle ne…samozrejme, ze me rady jsou hrabecimi, kdo vi, co Rusove muzou a co ne…ovsem jejich jednani s Navalnym vypovida docela vazne, ze toho zas tolik udelat nemuzou. Chodi okolo Zapadu jak okolo nastartovane kobry, co jen ceka na prudky pohyb, aby mohla vystrelit.
      Zasadni udalost byla, kdyz Cinani uznali Bidena prezidentem tydny pred Rusy- tim jim dali jasne najevo, ze je maji v pazi a ze s nimi nemuzou Rusove pocitat…ted jsou v tom Rusove uplne sami…
      Ted jim americka ambasada organizuje statni prevrat…ovsem pri zlomkovem podezreni na jakousi spionaz museli Rusove do 3 dnu vyklidit cely konzulat takovym supem, ze malem zapali cely barak, kdyz likvidovali papiry.
      Tehdy Rusove sklapli podpadky a odtahli, dneska se zmohli snad ani ne na oficialni notu, ale jen zdvizeny prsticek od Peskova…k smichu…tedy pro Zapad…

      • dixi

       Pomalu se leccos mění, hlavně že není válka. V Německu vyhrál s podporou Merkelove, v nejsilnější politické straně politik, který prohlásil, že Evropa si nemůže dovolit oddělit se od Ruska, nejen kvůli plynu.Mohlo by se stát, že by zůstala ve světě osamocená. Napsala jsem to svými slovy, význam je podle mne jasný. Taky už začínají jednat o vakcíny Sputnikv. Strká tady do mne kocour Adam, končím,pak si pustím Chmelara.

      • oh

       „Cinani uznali Bidena prezidentem tydny pred Rusy- tim jim dali jasne najevo, ze je maji v pazi a ze s nimi nemuzou Rusove pocitat…ted jsou v tom Rusove uplne sami
       To je zvláštní, že prakticky jediné, co podle nového usáckého ministra zahraničí Blinkena dělali Pomepeo s Trumpem dobře, byla politika vůči Číně. Číňani prostě hodili sondu, jestli Biden náhodou nebude jiný než Trump, teď to vyhodnotí a zařídí se tak, aby to vyhovovalo JEJICH zájmům, které nutně NEMUSÍ být stejné jako zájmy Ruska. Ale protože noví amíci na ministerstvu dělových člunů zahraničí plynule převzali od Pompea pokřik o čínské genocidě Ujgurů, přímých vztazích s Taiwanem a slibování společné obrany v Jihočínském moři Japoncům, nemyslím si, že by se na čínském ÚV našli jedinci ochotní věřit americkým slibům. Nanejvýš budou tu důvěru usilovně předstírat, když se jim to bude zdát výhodné.
       Rusové by měli dělat – a podle mě i dělají – přesně to samé, podle toho, jak oni vidí své zájmy.
       „museli Rusove do 3 dnu vyklidit cely konzulat takovym supem, ze malem zapali cely barak, kdyz likvidovali papiry.
       Nepleteš si náhodou ruský konzulát a čínský konzulát v Houstonu?
       USA mají v Rusku už jen ambasádu v Moskvě, všechno ostatní buď stihli zrušit sami nebo to zrušili Rusové. (A třípísmenkové usácké agentury přitom řvaly jak zavalení horníci, že přicházejí o zdroje, kontakty a informace.)
       Podle tebe by tedy měl Putin zrušit i ambasádu v Moskvě, aby ukázal že je chlap? Jenomže tady funguje princip reciprocity a kdyby Putin vyhodil usáky z Moskvy, oni by s radostný řevem vykopli ruskou ambasádu z Washingtonu a s nesmírnou rozkoší by Rusům pak komplikovali úplně každou účast ruských zástupců v orgánech OSN, které bohužel nadále většinově sídlí v Usákově (a kromě akreditace u OSN je tudíž nezbytné i vízum hostitelské země, které by mělo být udělováno automaticky. Ovšem, když se to hodí, tak uděleno (včas) není.)

  • vittta

   V podstatě shrnutí toho, co se nejen tady přetřásá.
   Nutno dodat, že shrnutí jasné, a srozumitelné.
   Autor má dar nacpat podstatné do pár řádků.
   Tím myslím Schneidra,Štefl v podstatě na pár číslech velice důvěryhodně předvedl nebezpečí předčasného rozvolnění.

 11. vittta

  A mám tady dobrou zprávu pro českou společnost.
  Romové jsou v Británii úspěšní- a hodlají tam zůstat.
  Na konci zřejmě silně podnapilý Palata přemítá nad nesmrtelností chrousta.
  „Desítky tisíc vzdělaných, pracujících a úspěšných českých Romů budou podle něj chybět jak zdejší české romské komunitě, tak celé republice. „V zemi, odkud odcházejí z rasových důvodů její občané jinam, je něco špatně. Zamysleme se nad tím. Kvůli nám samotným,“ burcuje na závěr Palata.“
  Ale zamyslel jsem se.
  A napadlo mě, že by nebylo určitě špatné, aby se tak dobře a úspěšně mělo dalších, nejméně 70 000 u nás nešťastných Romů.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Romove-kteri-utekli-do-Britanie-jsou-uspesni-Nase-ostuda-Uder-z-Rozhlasu-rasistickym-Cechum-651716

  • Kamil Mudra

   Máš tam jméno i příjmení Šefla. A on má tu smůlu že se jmenuje stejně jako zde zabanovaný „ty víš kdo“.
   Už se mi stalo to samé s Neffem. :-)
   Až si toho Janika všimne jistě to napraví (doufejme že jen první komentář a ne i tři zbývající duplikáty)

    • Kamil Mudra

     Tak ho pusť z hlavy :-) Nestojí ani za těch 15 sekund života, které nám oběma sežral. A to nepočítám tvůj čas strávený odesláním a můj strávený komentářem.

     • astraustralia

      Zkusim bez Sefla, jestli projde:-)

      Saxi diky za odkaz ktery jsem nejak preskocil hledaje obohaceni dozvedet se neco vice o Putinovi.

      Komentář čekal na schvaleni proto jsem mu pokusne zmenil jak posledni slovo, nyni i prijmeni zda tentokrat projde,
      pokud ani tentokrat ne, pak to neni telesno ale dusevno, ktere uz cenzure vadi :-(

      Cena za tři týdny otevřených škol

      Příznaky ještě pár dní nemáte, ale koronavirus roznášíte. Doma nakazíte své děti. Ani ty o tom neví, dětí jsou většinou bezpříznakové. A tak je pošlete do školy. .. A nakazí se další děti. Ty přijdou domů a nakazí maminku, ta nakazí kamarádku, a ta další, nemoc se šíří, až nakonec někdo nakazí dědečka. Ten je obézní a má vysoký krevní tlak, je mu 75 let. Zemře. Nikdo už se nedozví, že někde v tom řetězci byla i nákaza ve škole.

      Že to je smyšlený příběh a že se to nemůže stát? Smyšlený je, ale něco podobného se děje dnes a denně. Matematika nám dokonce umožňuje odhadnout, kolik takových případů bylo. Tři týdny částečně otevřených škol na začátku prosince stály život už 1500 set lidí (1000 až 2300). Ano patnáct set životů, kdybychom začátkem prosince školy neotevřeli. Je to vidět dobře na grafu.

      Tak srozumitelne a citelne ze i ovcani ktere oznacujete jako s IQ tykve, ze i ti to chapou a verim ze i po roce maximasaze zafixovane v mozkovnach vetsiny obyvatel CR .
      Co zustava nezodpovezene je otazka jak to ze jsou staty v Evrope ktere skoly nezavrely kdyz rozdil mezi zavrene nezavrene je vrazedny.
      Co nevim a co bych se rad dozvedel od Tebe a od Internetove Valencikove Hamplove Robejskove kategorie (na vittta se netroufam) proc se lide schazi treba i po garazich kdyz do hospod nemohou a tim virus siri a do hrobu miri.

      Ja to beru jako dukaz o nenahraditelnosti Internetem nahrazovanem osobnim kontaktu.
      Sila a touha po nem je v lidech tak silna, ze vladni opatreni jsou ignorovana obchazena znevazovana virus nevirus.
      Asi ta popirana aura ktera kazde telesno obklopuje a vlneni vyzaruje je az tak k zivotu potrebna a homosapiens bez nej strada ze i pres vladni varovani styky vyhledava :-)
      To lidska touha stykat se je tak silna
      ze Babis Prymula Pharma, ba ani respirator zdarma
      nic nezmohou proti touze cloveka po pocitu blaha z osobniho contaktu
      ke cemuz jen tak dochazi, kdyz slovo i pohled do oka pritele provazi!
      Ze oko je okno do duse cloveka a ze bez toho tezko zit, to kazdy vi
      bez nej clovek hladovi!

      To jsem Te ale zatahl do sveta dusevna,
      u Tebe mam pocit ze si to mohu dovolit
      u jinych bych slapl do h….

      • astraustralia

       Proslo :-) Janika nepotrebuje schvalovat.
       Kamile jsi expert pres cenzuru, mel jsi pravdu :-)
       Jeste mi prozrad co to je za silu v tom prijmeni ze to je schopne zablokovat cely odkaz.

       • vittta

        V tom jménu- ne příjmení.
        A k tomu textu…klasické ovčanské chování spočívá v tom, že kopírujete nevědomky mainstreamové modely.
        Tady:
        „o lidska touha stykat se je tak silna
        ze Babis Prymula Pharma, ba ani respirator zdarma…..“
        Vidíte, jo?
        Přitom Babiš a Prymula jsou jen kapkou v moři daleko větších buzerací jinde.
        Dokonce to jde tak daleko, že pendleři, kterým NĚMCI nakázali mít test, nadávají na Babiš a Prymulu.
        Tahle mainstreamová finta má podvědomě vzbudit dojem, že stačí vyměnit Babiše (a Prymulu), a život se vrátí do starých kolejí.
        A ty školy jste odkázal nějak mimo váš názor, tam naopak se hovoří o značném nebezpečí.
        Podle mě jsou nejnebezpečnější koncerty (moderní hudby) hospody, školy a sportovní utkání.
        Především proto, že ty lidi nejde uhlídat, i když třeba mají zpočátku silně disciplinovaný přístup.
        Znáte to, s 5 pivama nikdo za volant nesedne, ale s 10 už v pohodě.
        V té garáži to fungovalo už před kovidem, to je zavedený podnik, ale tam sedíme každý v určitém rozestupu, a mluví se tak trošku do strany , no je tam určitá opatrnost, hlavně se tam dozvím různé novinky, kdo to měl, a jak, co tenhle, tamten, kámoš s rakem, co vypadal, že je s ním ámen, kupříkladu začal s chorobou vítězit, pomalu, ale vypadá to dobře, a ten měl…pitvu, vůbec nemá tubku v krku, prej tam dávají střevo…
        Takže to je dobrá zpráva, a také mám- odjinud špatnou, bavil jsem se s jiným kámošem, mým vrstevníkem, a ten má na kovid mrtvé už dva jeho kámoše, 51 a 53 let, i když jeden byl tlustý, a druhý měl silnou cukrovku.
        Ale má podobné zprávy, vyléčení trpí určitými ne úplně přesně definovanými potížemi, prostě jim je blbě.

      • embecko

       Premyslime podobne, Astere…pred par dny jsem mel vizi cloveka jeskynniho, ktery, chtel-li se dozit pristiho tydne, musel vylezt z nory a vydat se na akci za hranici kalkulovatelneho rizika (neboli sel na smrt, navrat nejisty).
       Bez teto nezodpovedne nerozumnosti myslim neslo tehdy prezit a takovy pristup k zivotu nam zustal zaryt pod kuzi.
       Nemci pouzivaji hezke slovo „risikofreudig“, neboli „ma radost z riskovani“.
       Pak je tu presne opacny lidsky aspekt: „ma radost z podlehnuti autorite“…podridit se organizaci byla druha podminka existence.
       A tohle se v cloveku misi…vira v autoritu spojena s ochotou jit do nemistneho risku se pak jevi jako tupost, hloupost, omezenost atd.
       Na druhou stranu o tom, kam muze dojit clovek pouze s rozumem, mluvi znama Erbenova pohadka O Rozumu a Stesti.
       Co se kategorie lidskych svobod tyce, pak tu povazuji za precenovanou a velmi casto zneuzitou k manipulaci. Lide o svobody zas tolik nestoji, dulezitejsi je vzdy zdravi a bezpecnost.
       Vzato generacne: mladi preferuji svobody, zrali dospeli bezpecnost a starsi generace zdravi. Celospolecensky tedy vyhravaji nesvobody v pomeru 2:1 :o)

       • astraustralia

        Vzato generacne: mladi preferuji svobody, zrali dospeli bezpecnost a starsi generace zdravi. Celospolecensky tedy vyhravaji nesvobody v pomeru 2:1 :o)

        Opravdu umis obohatit:-(
        Jeste to vylepsi srozumitelnym vysvetlenim v cem a proc se bezpecnost pro stredni a zdravi pro starsi neslucuji se svobodou.

        • embecko

         To nevim proc by se bezpecnost a zdravi nemely slucovat se svobodou?
         Ale kdyz sotva chodis, tak ti asi bude jedno, ze zavreli hranice. V pripade zivnosti (provozovny) je vcelku pravidlem, ze podnikatel dava prednost sledovani poulicni kamerou (oku velkeho bratra) a evidenci v databazi pred svobodou mit kram bez dozoru.

         • Mrkos

          Je to krásná svoboda –
          sledovat všechno a všechny.
          Svoboda vědět o každém všechno a zaznamenat si to.
          Svoboda vlézt komukoli do soukromí, nejlépe i pod peřinu,
          Svoboda cokoli vykeca o komkoli kdykoli a komukoli.
          Stále si říkám, kde jsou ty odposlechy, co natočila stb,?
          Zdá se, že ty různé hystorky a průsery na sebe musí
          ti chartisté vykecat sami. Že to bolševik nevyužíval
          ke kompromitaci ? Dnes kdekoho zneuctí kdejaký paparazi.
          x
          Lidé chtějí svobodu a položí za ni i život. Ovšem je možné
          si vybojovat také svobodu, která zatraceně spoutává.
          x
          Jsou slova, která vypadají krásně na transparentech,
          ale mnohdy mají i svou odvrácenou stranu.
          x
          Např. demokracie zákonitě plodí prázdnou kasu.
          Přece nebudu šetřit na to, abych předal opozici vládu
          s plnou kasou, když mě zato šetření voliči zatratí.

          • embecko

           Obavam se, ze onen boj za svobodu je vetsinou posledni metodou, jak si zajistit bezpecnost a zdravi.
           Jen co se narodite, zacina vam takova tyranie, o ktere se vam v brise ani nezdalo. A presto- jak krasne jsou vzpominky na detstvi, obdobi rodicovske diktatury…a v roli hlavniho estebaka…matka…

  • embecko

   No vidis, a tady mas opet onu ruskou klasiku, o ktere jsem mluvil vcera: doted se Rusove nevyjadrili, komu barak patri.
   A pritom by to bylo tak jednoduche. Ale nevim, jestli jsou tak neschopni, anebo jestli to delaji naschval a je to jejich taktika: nechat soupere naprosto zmast svym mlcenim a nechat ho zamotat do jeho vlastnich konspiraci.
   Ovsem…ze je tenhle barak Putinuv vi ted uz kazdy na Zapade a pokud Putin rika, ze neni jeho, je to dukazem, ze je jeho.

   • embecko

    Podle Kollera, jez ma dobre info, je to puvodni carsky palac, jez byl rekonstruovan.
    Stavba je vedena jako kulturni pamatka a v soucastnosti slouzi jako nemocnice pro veterany.
    Konecne i cesti prezidenti maji „svuj“ zamecek…Caputovicova take.

    • dixi

     Podle mne z toho čouhá, jako sláma z bot , opět pokus ovlivnit tu podle nich obyčejnou závistivvou čeládku.,Podobně by mohli v cizině tvrdit, že český prezident Zeman si koupil Karlštejn..kdo v cizině by tomu nevěřil? Možná i pár čechu..

 12. Peter Matej

  Výstavbu komplexu podľa FBK financovali spoločnosti, ktoré sú spájané s priateľmi Vladimira Putina – vrátane štátnych spoločností Rosneft a Transneft -, a to prostredníctvom fiktívnych splátok lízingu a ďalších korupčných schém. Spomínajú sa mená Igora Sečina a Gennadija Timčenka.
  Projekt nemovitosti zverejnil v r.201 podnikateľ Kolesnikov.Dohľad nad stavbou mal Nikolaj Šamalov,otec bývalého Putinovho zaťa Kirilla.Šamalov bol podľa všetkého vedený aj ako investor,lebo nehnuteľnosť odpredal inému oligarchovi-Ponomarenkovi za zanedbateľnú sumu 350 tisíc dolárov práve on-starý Šamalov. Navaľného Fond boja proti korupcii,však zistil,že predaj bol fiktívny a na „Putinov palác“ďalej „dohliada“jedna zo Šamalovových spoločností.Inde som sa dočítal,že tú spoločnosť vedie práve mladý Šamalov…Kirill.Podľa mňa nie je dôležité,či je vlastníkom starý Šamalov,jeho syn Kirill, alebo Ponomarenko.Dôležité je,že neexistuje žiadny dôkaz o tom,že vlastníkom je Putin.
  Takže Kamil!Ak je to dôležité pre teba,tak priznávam,že v tomto ohľade som možno kecal ja!

 13. Peter Matej

  Koniec koncov,ani táto fáma o „Putinovom paláci“nebude mať dlhého trvania.Spomínam na niečo podobné,keď v r.2016,obletela celý svet „zaručene pravdivá správa“o tom,že oligarcha Roman Abramovič obdaroval Putina luxusnou jachtou v cene 35 miliónov dolárov.Za týždeň sa už v médiách neobjavilo o tejto „senzácii ani slovko.Podobne to dopadne aj s „Putinovým palácom“.Ale účinok na ľudí to určite má a tentokrát by sa to Navaľnému a jeho fan klubu nemalo prepiecť tak,ako zvyčajne.Už nestačí pohroziť prstom,urobiť no-no-no a posadiť ho na pár dní do parádnej basy hotelového typu.
  Ale je možné aj to,že Putin trpí Navaľného úmyselne.Lebo keď organizuje rôzne protesty a demonštrácie Navaľnyj so svojim dorastom,nezostáva priestor pre demonštrácie omnoho vážnejšieho typu.

 14. Mrkos

  Konečná, poslední za KSČM v Bruseli,
  se byla podívat do smluv s vyrobci vakcín.
  Začerněno víc než ve smlouvách ČT,
  Prokticky nic nelze zjistit.
  Výrobci vvakcín začínají kličkovat a možná
  i vydírat. Konečná navrhla cosi revolučního,
  prostě ty firmy znárodnit.!!!!! To nenapadlo ani piráty.
  Kde jsou ty kecy, jak se lidstvo spojí v boji proti viru
  a věda a firmy dají všechny poznatky do placu.
  Na Merkel prasklo, že bokem vyjednává s Rusy,
  proč asi? Aby byli Němci první ve frontě na Sputnik?
  A my to zcela zaslouženě odskáčeme. Jedněmi pohrdáme
  a k druhým se chováme jak nejposlednější slouha,
  co má za povinnost vynášet nočník.
  Němci by pak mohli vekodušně přenechat vakcíny od EU
  ostatním. Už se probudil i revolucionář Saša Vondra.
  aby ušel bičování našich europoslanců, až se budou vracet domů.
  Naše komisařka Jourová by měla rovnou emigrovat a nevracet se.

 15. embecko

  Tu som nasiel taky citat od pana Jakova Kedmiho, priamo k veci:
  „Sú tu dva elementy, pričom prvý si Rusko stráži, no druhý nie. Jedna vec je budovanie a posilňovanie obrany a druhá – taká reakcia na provokácie, aby ich to neskôr už ani nenapadlo. Za každú podlosť, ktorý urobili, musia zaplatiť. Účet za podlosť by však mal byť vyšší, ako očakávali.“

  • Kamil Mudra

   Každá západem sledovaná osoba je indikátorem śvobody projevu v Rusku. A podle toho je s nimi také nakládáno. Pokud Navalnyj něco schytá, tak určitě takovým způsobem aby bylo transparentní že to se svobodou projevu nemá nic společného.

 16. embecko

  „Nemecky Sputnik“ zahranicni verejnopravni stanice DW ma dnes jako otvirak clanek „Videl jsem Putinuv zamek zevnitr“, reprodukujici reportaz aktivisty Sevcenka z roku 2011.
  Dale jako hlavni seznam zprav jsou nabizeny reportaze:
  „Julia Navalna, ticha hrdinka po Navalneho boku“, nasleduje „V letadle s Navalnym“ (evokujici vzorovou reportaz „Nas zavod navstivil soudruh Stalin“) a konecne do tretice „Navalny kontra Putin: rozhodujici souboj“.
  Takze zahranicni posluchaci DW si dnes uziji, maji na stole opravdu nepreberny vyber temat.
  Stale si nejsem jist, zda-li ruska strana zvlada tuto kauzu s uspesnym zpusobem. Ale zrejme ji, jak zde bylo naznaceno, nic jineho nezbyva,

 17. Mrkos

  Nemocnice v Letňanech končí.
  Vojáci se pocviřili, což je v pořádku.
  Vybavení je na nejvyšší úrovni, téměř zbytečný luxus. Mohli si zkusit
  také obyčejný nouzový lazaret. Mnohým by na doléčení stačil,
  a ani toho personálu by tam tolik být nemuselo. Neschopnost doplnit
  nemocnici personálem je k vážnému zamyšlení. To by se asi
  bolševikovi nestalo ?? Možná by vojáci mohli vedle své hlavné
  odbornost zvládnout ještě nějakou další. Pochybuji, že bigoš každý den
  osm hodin láduje kanon. V boji se zdravotnické dovednosti hodí.
  Patrně nedělají rajony a ani nechodí na směnu do kuchyně, ani na PŠM.
  Za kovidová lůžka platí pojišťovna víc a tak někde je přeplněno a
  jinde leží na kovidu již přeléčení a nemocnice si trochu přivydělává.
  Už se těším na příští vládu zda se poučí
  xx
  Avšak jaké poučení.?
  ????
  Člověk v tísni, který se rozmnožil na úkor Červeného kříže se ukázal zbytečným.
  Je třeba bez keců otočit tok peněz od „plísně“ k obnově sítě ošetřoven a skupin
  Červeného kříže a podpoře této myčlenky. Vrátit jí společenské uznání.
  Člověka v tísni vyhnat z MZV. a ČT a zblblí lidé by své dms
  měly posílat na jiné číslo.
  x
  A závěr,?
  Na počátku všeho zlého stál Havel a jeho přehloupé nápady.
  Např. zruášit CO, protože mu to připadalo směšné.
  Věčná hanba těm, kdo se nechali oklamat a dosud neprozřeli.
  Žádné polovičaté názory! Chyby v politice se neodpouští.

 18. Jana

  Od soboty nesmí do České republiky přijíždět cizinci, pokud nejde o naprosto nezbytné důvody. Rozhodla o tom ve čtvrtek česká vláda na svém zasedání, kde přijala Usnesení o přijetí krizového opatření.
  Bude se to týkat i muslimů? O těch se nějak zapomněli zmínit.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ceska-republika-uzavrela-hranice-cizincum-40349450#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ltCrtNCJjso-202101292136&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • vittta

   Doufám…
   Tam jsou psány „nezbytné úřední záležitosti“, aby to nebyla žádost o azyl.
   Jinak výborný jak karantenní, tak politický tah.
   Babiš zaútočil, to MY tady není nechceme cizice, nejenom oni nás- a nechceme je tady proto, že situaci nezvládají.

   • embecko

    Ano, to jsou lehce vystrcene drapky, dle meho reakce na polske udalosti (jejich vyuziti)…o tech evropsky mainstream mlci, jako by se nic nedelo, tahle polska obcanska neposlusnost (v plnem vyznamu slova) je totiz evropska casovana bomba jak svina. To je prvni velka vzpoura proti Bruseli (proti EU Katalanci, ani Rekove nebojovali, ti sli za sebe, zatimco Polaci jdou jasne proti).

 19. Jana

  Nová zpráva, už méně příznivá.
  „Nové prúdy migrantov, lebo v EÚ sa chcú vraj dať očkovať“ Kdo jim to asi poradil? Na to sami nemohli přijít?
  Viac tu: https://www.roman-bednar.com/news/nove-prudy-migrantov-lebo-v-eu-sa-chcu-vraj-dat-ockovat/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=https%3A%2F%2Fwww.roman-bednar.com%2Fnews%2Fnove-prudy-migrantov-lebo-v-eu-sa-chcu-vraj-dat-ockovat%2F
  Merkel chce kvôli korone Nemcom zakázať vycestovanie, ale migranti smú vcestovať. Nezodpovednejšie a „úpadkovejšie“ ešte nebol riadený nijaký vysoko vyspelý štát ako za vlády kancelárky Merkel Nemecko. Práve dve veľké krízy – utečenecká a Covidová – ukázali, akí neschopní politici ich manažovali……

  • vittta

   To se nám může hodit.
   Ještě „štěstí“, že máme sami vakcíny málo, takže se německý občan neskutečně nasere, jestli budou očkovat přednostně negry.
   Zatím, až bude vakcín přebytek, může naopak být tlak farmakologů a na ně napojených pijavic, negry očkovat- pěkně na EUropské peníze.

 20. embecko

  Jen si tady na starsim clanku nacvicim/ najdu, kde se stala chba v textu, vezmu to po polovinach:
  Komentář čeká na schválení.

  To jsou vsechno podruznosti, rozpracovane alternativou, Jano.
  Dle meho chybne delis na „my“ a „oni“ a pritom se zamery Rotschilda od cilu Jany moc nelisi- v zasade oba chteji byt zdravi a zit ve spolecnosti rizene pravem. Rozdil je v tom, ze pri dosahovani spolecnych cilu se Rothschild napakuje a pri tom trochu Janu oskuba (pro Prymulu plati to same co pro Rothschilda, ale v mensim).
  Je to rok a vice, co jsme tu o tom s vitttou mluvili: Existuji objektivni cile, kterych chteji vsichni dosahnout a v ceste jim stoji objektivni prekazky. Ze na tehle ceste vzniknou politicke tlaky tuhle snahu zneuzit a vystavet umele prekazky, aby se na tom dalo vydelat, to bylo jasne od zacatku a nelze se tomu NIKDY vyhnout.
  Podle meho zrudne plany nemaji, ale zato maji metodu (viz vyse velmi jednoduche NWO), jak prednostne udrzet spolecnost funkcni a vubec pohromade.

  • embecko

   Sama vidis, jak se rozsirilo „diskutovani“ s policajty…ne treba konkretne, ale v mediich a v podvedomi uz je to jakoby normalka, odmlouvat policajtovi. A tyhle „psychicke nalady lidu“ je treba zkrotit, aby nezavladl chaos. Moralnim apelem a vychovou to uz nejde a tak se na to jde pres techniku- totalni informovanost o tvem stavu a aktivitach a k tomu prubezne vymahani narizeni, nic jineho za tim neni.

   • embecko

    To nepovazuji za sadismus, ale za logicke vyusteni stavu, kdy lide nemaji vedeni a rizeni a jsou doslova utrzeni ze retezu…pak na ne musi dolehnout nejaky bic.
    Nerikam to s radosti, ani s jinym emocnim zajmem, takhle to je a takhle se jedna v KAZDEM kolektivu, ktery ma fungovat- od skautu po fotbalisty (svaz zahradkaru a vojsko vyjimam coby krajni pripady).

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s