Zdravotní okénko

Mistr Mu Yuchun – rozhovor a cvičení – rakovina.

Mistr Mu vypráví o čínském lékaři, který léčil lidem rakovinu, a jednoho dne ji objevili u něho. Při tom se Mu jemně pousmál, uchechtl, a to uchechtnuti bylo významnější, nez tisíc slov :-).

Dávali mu 5 let života, pokud se nechá operovat, 3 roky, pokud ne. Chtěl si nejprve na operaci sehnat peníze. Byl uz velmi slabý, pracovat nemohl. Jednoho dne šel kolem parku, a tam lidé cvičili zvláštní cvičení, Mu mu říká „pružina“, mně připadá spíš jako opičák. Začal s nimi cvičit. Po nějaké době se mu nádor zmenšil, potom zmizel docela.

Mistr Mu nepředkládá toto cvičení jako záruku, že každého vyléčí. Jen vypráví příběh.

 1. vittta

  A prof. Beran znovu, jako kolovrátek.
  Tak on píše:
  „Všechna současná omezení dopadají na všechny uvedené skupiny a nejvíce jsou postiženi ti, kterým imunitní systém nereaguje na plný „plyn“. Patří sem určitě senioři, jejichž imunitní systém a jeho výkon je postižen stárnutím – imunosenscence, nemocné osoby, jejichž imunitní systém je poškozen buď onemocněním – cukrovka, obezita, nebo je poškozen navrženou léčbou lékařem-specialistou, tzv. iatrogenní poškození. Právě tyto skupiny osob se musejí spoléhat na přirozenou imunitu a musejí ji posilovat zvýšeným podílem přirozeného pohybu, sportem a obecně fyzickou zátěží, která ale musí být přiměřená jak základnímu onemocnění, tak i léčbě. V současnosti nemůžeme sportovat jako dříve na sportovištích, a tak nemůžeme posilovat imunitní systém. Lidé si tento nedostatek sami uvědomují, a tak jsou vidět celé nové skupiny osob, které přicházejí do volné přírody, kde se snaží uvedený deficit posilování imunitního systému nějak kompenzovat. Není to ale celá populace, a tak není možné z populačního hlediska uvažovat o tom, že je stav imunitního systému v populaci stejný, nebo dokonce lepší.“
  Hmmm…takže jsou zavřená sportoviště, sice byly vleky narvané, ale zavřené, takže průser.
  Na zavřených vlecích byla aktivita především dětí ohromná, kromě toho, že sjeli dolů, také museli nahoru.
  Vláda také zařídila letos tak blbé počasí, že se venku ani moc sportovat nedalo,(vyjma zimních sportů) na těch sportovištích.
  Zima je úmyslně nekonečná.
  A tady zase píše:
  „Působení fyzické aktivity, vyvážené a hlavně přiměřené stravy s vitamíny a prvky a pobyt na čerstvém vzduchu jsou nejdůležitějšími faktory pro posilování přirozené imunity a jejich působení je komplexní. Proto je velmi těžké říci, který z uvedených faktorů je nejdůležitější. Prostě opustit zavedenou digitální závislost, méně jíst a více se hýbat s vyšším podílem přirozeného pohybu, kterým je chůze. Přivstat si ráno a místo jízdy autem do práce do vzdálenosti šesti kilometrů je možné jít pěšky. “
  Jo, méně jíst, a více se hýbat nám Babiš zakázal, navíc ani nesmíme chodit do práce pěšky jako jsme chodili dříve.
  A tady opět:
  „Jen pro zajímavost bych chtěl někdy vědět, jaký je dnešní poměr osob očkovaných proti covidu-19 starších a mladších 65 let.“
  To by mě také zajímalo, ale s ohledem na to, co prof. Beran pořád dokola omílá jsem si myslel, že to bezpečně ví, a že je to velice špatné.
  Nebo tohle:
  „Určitě, mezigenerační přenos viru do seniorské populace je příčnou téměř neklesajícího počtu úmrtí seniorů na covid-19. Ukázalo se, že z počátku lockdownu dokonce stoupal podíl infikovaných osob starších 65 let. Bylo to tím, že rodiče po uzavření jeslí, školek a škol dávali děti k prarodičům. Každý chápe respektování 4R v Lidlu a na náměstí, ale pořád se nedaří vysvětlit v populaci, že nejdůležitější je dodržovat tato opatření při styku se seniorskou populací. Nejde o to seniory, kteří nejsou očkováni, separovat, izolovat, ale mít intenzivní každodenní, ale krátký kontakt za dodržení pravidel 4R.“
  Tady je otázka, od koho se ti senioři vlastně nakazili, protože děti přece nemoc nepřenáší, proto mohou do škol.
  Úplná záhada.
  Na konci tam ještě píše o rouškách, a děkuje za dodržování opatření, a celkově mele ve výsledku nesmysly, kterým rozumí jen on, a ostatní si je vyloží, jak je jim servírováno, takže prof. Beran se stal ikonou odboje proti opatřením a očkování, i když vlastně podporuje jak opatření, tak roušky, tak očkování.
  Prof. Beran se stal- užitečným idiotem, a nejenom že mu to nedošlo, ale vtahuje sám sebe do této nečisté hry čím dál více.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Beran-Zasadni-Sleduji-6-000-tech-kdo-meli-covid-Chytli-ho-znovu-A-ty-mutace-659469

  • Peter Matej

   Keby som ochorel na Covid-19 ja,tak by som pri svojej posteli videl radšej prof.Berana ako MUDr.Koubeka,ktorý sa viac ako medicíne venoval odborárskej činnosti a funkcionárčeniu v ČLK.To mu nebránilo nazvať prof.Berana „hvězdou dizinformačních medií“ !

   • vittta

    To nejde takhle říci.
    Prof. Beran je určitě odborník ve svém oboru, a zrovna takoví odborníci jsou i lékaři ze zcela opačnými názory.
    Mě leze na nervy, se nechává zneužít, že je vlastně politicky blbej.
    To mě připadá jako s těmi negry nebo cigoši.
    Vyjmout je z vyloučeného prostředí, dát jim šanci na vzdělání, a potírat společenské předsudky, a budou z nich doktoři.
    Také to zní hezky…

    • Peter Matej

     Prof. Beran je určitě odborník ve svém oboru, a zrovna takoví odborníci jsou i lékaři ze zcela opačnými názory.
     Rozdiel medzi prof.Beranom a odborníkmi a lekármi so scela opačnými názormi spočíva v tom,že prof.Beran sám na vlastnú päsť liečil a vyliečil seniorov v nejakom starobinci Isoprinosínom.Výsledkom práce tých „odborníkov“ s opačnými názormi ,je hromada mŕtvol v počte blížiacom sa 30 tisícom.Beran si svojou metódou vyslúžil osočovanie a vyšetrovanie orgánmi SÚKL a tí druhí odborníci s opačnými názormi uznanie vlády,SÚKL a farmaceutických firiem.
     Som presvedčený,že ak by hociktorému z tých odborníkov s opačnými názormi alebo ich blízkym začala horieť kúdeľ pri riti a ochoreli by na Covid-19,tak by sa veľmi rýchlo vykašlali na svoje „opačné“názory a radi by prijali pomoc od prof.Berana s jeho metódou liečenia.

     • vittta

      Ovšem v Indii už to nezabírá.
      Kromě toho to je jen tvoje teorie, odborníci s opačnými názory mohli ve výsledku zachránit daleko více lidí tím lockdownem, a těmi rouškami, a všim tímhle.
      To se nikdy nedozvíme, já vím, že jsem to psal jen asi 1000x, ale už dlouho ne, tak to zopakuji.
      Abychom zjistili pravdu, musel by se vrátit čas, a zkoušet to pokaždé jinak.
      Ale to prostě nejde.
      Kromě toho, něco se udělat muselo, a mezinárodně politický aspekt také nelze pominout.

      • Peter Matej

       odborníci s opačnými názory mohli ve výsledku zachránit daleko více lidí tím lockdownem, a těmi rouškami, a všim tímhle.
       To mohli tí odborníci-lekári zaistiť veľmi ľahko!
       Hneď ako prof.Beran oboznámil verejnosť s pozitívnymi výsledkami svojej metódy liečenia Covid-19,tak mu vláda a „odborníci se zcela odlišnými názormi“ mali povoliť vytvorenie neveľkého tímu mladých lekárov a zdravotníkov vyčleniť mu povedzme 10 starobincov o ktoré by sa tá skupina vedená prof.Beranom starala podľa jeho metódy.Po mesiaci by už boli k dispozícii výsledky porovnateľné s výsledkami v starobincoch,kde sa seniorom venovala dovtedy platná starostlivosť,t.j.žiadna!Ak by tie výsledky v Beranovi pridelených starobincoch boli výrazne lepšie,ako v ostatných,tak na tú Beranovu metódu mali nabehnúť všetci doktori.Ľahšie,pohodlnejšie a pre niektorých „odborníkov“so zcela odlišným názorom ako má prof.Beran aj finančne výhodnejšie bolo prácu a doporučenia prof,Berana zmietnuť zo stola, obviniť ho z porušovania predpisov vydaných SÚKL a zaradiť ho medzi dezinformátorov.Lepšie je ordinovať z útulnej ambulancie telefonicky a predpisovať paralen na horúčku,pitie väčšieho množstva tekutín a dodržiavanie prísnej karantény!Lekár má liečiť a má využiť v prospech pacienta všetky možné prostriedky.
       Tiež som to tu písal aspoň tisíc krát !

       • kočka šklíba

        Petře Matěji já Vás obdivuji, že dokážete vitttovi, odborníkovi na slovo vzatém :D , ještě odpovídat na jeho skutečně „odborné“ a zejména „hodnotící“ komentáře některých lékařů. Tedy těch, co jemu, „opravdu velkému odborníkovi“, naprosto nevyhovují. Nyní je profesor Beran tele, doktor Pollert je hloupý, dokonce nositel Nobelovi ceny, ten americký lékař, si také od něj vysloužil dehonestující názvy.
        Nyní mě až rozesmálo, jak někdy před delší dobou sem dal odkaz na plácání nějakého lékaře, které bylo jen politické ale jemu naprosto vyhovovalo. A od profesora Berana by chtěl rovněž takové plky. A to je velký omyl, lékaři by se měli vyjadřovat ke své odbornosti (ať jakkoliv podotýkám), na politiku jsou tu jiní. A když tak na všechno je tu vittta :D . Docela mě udivuje, že se už nestydí takhle plácat a necítit se jako Brouk Pytlík.

        • vittta

         Prof.Beran propaguje očkování, které vy ale popíráte.
         Jak je to možné?
         Necitíte se u toho také divně?
         Kolik znáte vlastně doktorů, kteří razí VAŠE názory?
         A kolik znátě těch, které razí opačné.
         Jsem si prakticky jistý, že nebudete znát víc jak jednoho z obou stran.
         Ale nebudete je jmenovat, abych náhodou neodkázal, CO VLASTNĚ říkají, protože vesměs říkají něco trošku jiného, než je jim připisováno, že říkají.
         Vy děláte děsně chytrou, jak já dělám chytrého, to se mi zdá kuriozní.
         Vy si to můžete dovolit, protože vy nejdete s kůží na trh.
         Tak maximálně obdivujete Petera, že se se mnou ještě dokáže bavit, nebo si všimnete, že se chovám jako všeználek, a Brouk Pytlík.
         No, protože píšu své názory, tak je to logické, někomu se líbí, jiným ne.
         Vám nic nehrozí…vy totiž své názory nepíšete, jen jejich zlomky, a to ještě jen vyjímečně, za to na mě názor napsat umíte, jak se zdá, což není samo o sobě špatné, ale když děláte jenom to, vypadá to blbě.
         Pro vás ještě jednou.
         Nejde jen o odborný aspekt, ale i o politický.
         Ten odborný:
         Prof. Beran používal Invermektin, a léčil s ním lidi.
         Měl úspěchy, tedy to tvrdí.
         Otázka je:
         Proč se tento lék nepodává masově?
         Podává ho, jak se zdá, jen málo lékařů.
         Tedy máme tři možnosti:
         Lékaři jsou prostě blbí, všichni ti specislisté a docenti a profesoři, jsou jich fakt tisíce, jsou blbí, a nepoužívají lék, i když ho mají před očima.
         Možnost dvě:
         Invermetin má i svá negativa.
         Třetí možnost je, že ten lék nepodávají schválně, protože jsou nějak zaplacení, ale to jim na odbornosti jako takové neubírá.
         V každém případě, KOČKO i PETER, někdo z těch vzdělaných specialistů dělá něco blbě, a těch, co to dělají blbě, nebo spíše „blbě“ je daleko víc.
         Prostě ať budete dělat co chcete, nemůže se vymotat z toho, že určitá…nemalá část špičkových odborníků selhává nejen po politické, ale i odborné stránce.
         Nyní trošku pohledu politického:
         Není jen prof. Beran na světě.
         Že vám ho cpe mainstream jako nějakého Krista spasitele je spíše podezřelé, protože jen u nás je podobně vzdělaných doktorů minimálně stovky, čas od času je odkázán i někdo jiný- ale prof. Beran poslední dobou jasně vede.
         Mezi námi třemi je jeden zásadní rozdíl.
         Vy někomu bezmezně věříte, a jiné jste ze svých životů vyzmizíkovali, prostě se o nich nepíše- tak nejsou.
         Já nevěřím nikomu- ale zároveň vím, že podobných lékařů jsou stovky, někde jsou, ale vesměs mlčí, nebo je minimálně necitují, a to nikdo, ani mainstream, ani alternativa.
         Nebo je spíše někdy citují, ale tak chytře, že si je nikdo nepamatuje.
         Prof. Beran se stal celebritou, citovaným a uznávaným bojovníkem…proti vládě.
         On by se zřejmě proti tomuto označení ohradil- ale to dávno nikoho nezajímá.
         Vlak už jede, a prof. Beran se stal užitečným idiotem, v politické hře, na kterou nestačí.

         • pacifista

          Invermektin schválilo MZ pouze pro podávání v nemocnicích. Nemohou jej podávat praktičtí lékaři a nikdo z nich nestojí o to aby byl popotahován soudy. Tam je zakopaný pes. Babiš tento lék prosadí až změní ministra.

       • Mrkos

        Ten experiment měli Beranovi přímo nařídit a dát mu všechny prostředky.
        Ale jak jsem psal vícekrát. tady se neexperimentovalo, tady se nezískávaly
        cílevědomě žádné zkušenosti, tady se muselo bojovat s hnusnou opozicí,
        která se pokrytecky zaštiťovala bojem za svobodu každého jednotlivce.

        • kočka šklíba

         No ale je to tele podle vittty ne? A teleti byste něco umožňoval? Experiment? Ne raději ho budete dehonestovat. A chválit ty co to dělají (ano Vy jste chválil vitttu před chvílí).

         • vittta

          A opět Kočka.
          Nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu,nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu,nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu.
          Nejsem odpůrce metod prof. Berana, nejsem odpůrce metod prof. Berana,nejsem odpůrce metod prof. Berana,nejsem odpůrce metod prof. Berana,nejsem odpůrce metod prof. Berana.
          Prof. Beran je tele jen co se týká politického pozadí.
          Dělá ze sebe vola.
          Důsledky mohou být tragické, pro nás pro všechny.
          Protože né jen prof. Beran je takto zneužíván.

          • Kamil Mudra

           Beran úspěšně léčil sebe a pacienty isoprinosinem. S ivermectinem se začalo na Slovensku. Teď v médiích neustále figurují drahé léky jako regeneron a bamlanivimab, jako by těch dvou ani nebylo. Ale Beran doporučuje v rané fázi i obyčejný acylpirin. Jen je třeba to podchytit včas.
           On ze sebe vola nedělá.Sám se do těch médií necpe. Ale když už ho „uženou“ tak jim prostě řekne co si myslí. To že by se mělo jít nejenom cestou vakcín ale také používat léky a sledovat jejich účinnost se snaží prosadit už od minulého jara.

          • vittta

           No jo, sakra, pardon, Isoprinosin, samozřejmě.
           No a na toho vola mám prostě jiný názor, jasně že se do médií necpe, ale nechá se tam cpát, celekm ochotně, píše otevřené dopisy…
           To všechno má nějaké pozadí, proč je tam nyní prof. Beram pořád, a nejsou tam mnozí jiní.

         • Mrkos

          Vůbec nejsem v rorporu. Netrpím nějakým „předsudečným“ odsuzováním někoho.
          Na Beranově zprávé o jeho úspěšné léčbě v DD mi chyběla statistická data.
          Bylo by to věrohodnější. Samozřejmě bych měl rád ten ivermektin v lékárničce.
          Babiš měl vzít svoje prachy, nakoupit ivermektin a otevřít si internetový obchod
          a dávat to za nákupku a byl za hvězdu.
          Totéž mohl udělat kterýkoli miliardář. Ale …
          Dnes to vypadá tak, že to co bylo volně prodejné, ja dnes na předpis.
          Tedy v situaci, kdy to už šasto nemá význam.
          x
          Také se ukazuje, že ta evropská agentura pro schvalování léků
          je banda lobbystů 30 farmaceutických firem.

          • vittta

           Zase jsem ale četl, že to jiní nedoporučovali.
           Měli nějaké takové důvody… jak je to dneska móda, že ble, ble, ble, to prof. Beran se opíral alespoň o ten výzkum.
           Ale v Indii prý roste počet nakažených, a tam se údajně ty léky používaly, tak nevím…
           Já osobně se těch léků nebojím, ale ani těch drahých, v tomhle je můj názor jasný.
           Použít, co teoreticky funguje, a nyní se měla hodnotit data.
           Třeba je někdo hodnotí, to nevím.
           Ono, že to fungovalo prof. Beranovi ještě neznamená, že to funguje obecně, on totiž lék na viry, ve smyslu LÉK, by byl srovnatelný s vynálezem penicilinu, to zase tak snadné není.
           Ovšem to jsou odborné záležitosti, a ty odděluji od záležitostí politických.

       • vittta

        Zrovna jsem to dopasl Kočce.
        Zkrátka buď selhal prof. Beran, nebo selhali další stovky stejných odborníků jako je on.
        Prostě chtě nechtě- někteří vysoce kvalifikovaní odborníci selhali.
        A nech už toho, ty vytrvale píšeš o koze, když já píšu o voze, a neustále ten „vůz“ zdůrazňuji.
        Já nejsem odpůrce Ivermektinu, asi je 1000 napsané málo, tak znovu:
        Nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu, nejsem odpůrce Ivermektinu…
        Pak dále:
        Nesjem nekritický příznivce očkování, nejsem nekritický příznivce očkování, nejsem nekritický příznivce očkování, nejsem nekritický příznivce očkování…
        Dále:
        Nedodržuji dle mého zbytečná nařízení, nedodržuji dle mého zbytečná nařízení, nedodržuji dle mého zbytečná nařízení- ALE POLITICKY JE PODPORUJI, protože jinak by to nedodržoval nikdo nikde.
        Mám pokračovat, mám to napsat 1000x znovu, nebo co chceš, co mi tady podsouváš, proč mí píšeš o nějakých doktorech, co používají nějaké léky, a snažíš se vzbudit dojem, že já jsem ten, kdo to odmítá?
        Manipuluješ čtenáře, jasné?
        Manipuluješ čtenáře aby to vypadalo, že já jsem odpůrce Ivermektinu a jiných takových léků.
        A přesně jkako prof. Beran, vůbec o tom nemáš tušení.

        • embecko

         „Prostě chtě nechtě- někteří vysoce kvalifikovaní odborníci selhali.“
         No, selhali…ona predevsim selhala media, ktera v honbe za ctenarem a na politickou objednavku nebyla schopna a ochotna referovat o vladnim (a tedy celospolecenskem) stylu jednani v jeho konkretnosti.
         Media z toho duvodu, ze jsou jedinou osobou, ktera ma pravo primo oslovit vladni uredniky a neco z nich vymacknout a pak je zkritizovat. Ze zurnalistu se stali prebiraci agenturnich zprav a pisatele denunciacnich clanku na zakazku. Jak jsem nekde cetl, povolani novinar jiz neexistuje, spravne by se melo psat zamestnanenc korporatniho media.
         Kazdy vetsi platek by uz mel mit specialni „redakci kovid“, kde by sedeli 2-3 lidi schopni se v problemu vyznat a interpretovat vladni kroky a delat zasvecene analyzy….zatim ale se dovis bud statistiky, anebo ze „jinde je to jinak“ (samozrejme lepe).
         Nize odkazuji Straku, jez se z odmitace stal svedkem kovidovym. Zaprve jde o novou nemoc a zde neni NIKDO odbornik a za druhe neni jasne, kolik odborniku selhalo, protoze z tech par, co se se zatim v mediich toci stale dokola (vcetne politickeho idiota Berana) dela dojem, ze mluvi za 2/3 naroda.
         Media nemaji jenom informovat, ale i analyzovat, interpretovat a porovnavat…na coz uz musi byt inteligentni a vzdelany redaktor…ovsem plat takoveho zrejme za nejaky kovid nestoji.
         https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-covid-martin-straka-primar-sokolov-nemocnice-ockovani-andrej-babis_2104060500_sto
         Byl jsem ‚popírač‘. Pak ale přišla britská mutace a změnila můj pohled, říká sokolovský primář Straka

         • embecko

          Jeste proc je Beran politicky idiot: Protoze vi, ze existuji i oponentni nazory se stejnou mirou platnosti a presto poskytuje ve velkem poctu rozhovory mediim, stranicicm opozici.
          Kdyby mel alespon trochu politickeho fistrona, tak mu musi dojit, ze je zneuzivan a ze mediim, se kterymi hovori, nejde o to, co navrhuje, ale ze navrhuje opatreni, nesouhlasna s vladni politikou.
          Mel by se medialne stahnout, ale jesitnost mu zrejme nedovoli…me neni sympaticky od okamziku, kdy dal rozhovor Guru Igorovi….Beran bude takovej „hodnej doktor“, coz je ten posledni, ktereho je v pripade epidemie na verejnosti treba.

          • Peter Matej

           Ja len zopakujem,čo už včera napísala kočka šklíba!
           Nasrať na takého lekára,ktorý svoj odborný názor podriadi politike !
           Čo je to za lekára,ktorý podriadi svoj odborný názor prevládajúcim politickým názorom?
           L.Pasteur by sa vo svojej dobe nikdy nestal vynálezcom aktívnej imunizácie proti besnote,keby sa prispôsoboval všeobecne platným dogmám platným vo vtedajšej medicíne a politike.
           „Viete,pán XY !Vedel by som vám zachrániť život,ale nedovoľuje mi to súčasná politika!“Radšej zomrite,ako by som sa ja mal stať „politickým idiotom“ !

          • oh

           Zrovna Pasteur a vzteklina je moc dobrý příklad.
           Pasteur ke svému objevu veřejně tvrdil jen to, co měl vyzkoušeno a ověřeno pokusy. Nikdy nikde nevykládal to, co by od něj chtěl kdosi slyšet jen proto, že mohl Když si něčím nebyl jistý, buď mlčel, nebo přímo řekl něco jako: „to zatím nevím, ale budu se tím zabývat.“ Od věhlasných lékařských celebrit své doby si užil dosytosti obviňování, že jeho metoda jen šíří vzteklinu a zabíjí pacienty. Některé „lékařské“ celebrikety a s nimi spřátelené plátky s tím nepřestaly ani poté, co byl nezpochybnitelně prokázán opak.
           (Ani nechci vědět, jak by dopadl s vynalézáním očkování proti vzteklině dneska – Pasteur nebyl lékař a určitě u svého prvního pacienta neměl všechna náležitá povolení, štemply a souhlasy od debilních, líných a „nepostradatelných“ byrokratů z EMA / SÚKLu. Navíc potvrzení účinnosti Pasteurovy metody ze zahraničí dorazilo i ze zaostalého a barbarsky prolhaného Ruska, což je politicky nepřijatelné.)
           Takže, ano! „Nasrať na takého lekára,ktorý svoj odborný názor podriadi politike!“ Politice z jakékoli strany, připomínám. A přesně proto nepovažuji za důvěryhodného např. zakládajícího člena a doživotního předsedu Komory dálkových diagnostiků Hnízdila, ať už si mele o čem chce.
           Jednej a dokaž, co tvrdíš! Nebo sklapni a nepleť se svou dojmologií pod nohy těm, kdo něco dělají.

          • embecko

           „Čo je to za lekára,ktorý podriadi svoj odborný názor prevládajúcim politickým názorom?“
           Takhle se dnes chova skoro cela planeta, zijeme v dobe globalni hysterie a soucasneho vysokeho tlaku na stredni tridu. Takze neni divu, ze nejaky odbornik couvne, ci mu dokonce dojde, ze pokud zustane tvrdohlavy, mohou jeho deti take skoncit u pasu v montovne. „Problem kovid“ se tomuto spolecenskemu tlaku nijak nevymyka. Za koho by dnes mel clovek davat ruku do ohne? Za vlast, ktera s nim vyjebe pri prve prilezitosti? Za narod, ktery se k nemu behem jednoho dne dokaze otocit tady? Za moralku, ktera dela sice dobre na dusi, ale poskozuje zbytek rodiny a moralni jednani je spolecensky dokonce vysmivano?
           Ted nemluvim o Beranovi, ale obecne.

         • Jana

          Média neselhala, naopak. Odvedla precizní práci.
          Kdyby měl Coivid pouze a jenom medicínské pozadí, nikdy bychom nebyli víc než 1,5 roku doslova zaplavoiváni nemocnými a mrtvými 24 hodin denně. Aktuálně by veřejnost více než Covid zajímala situace na ruských hranicích. Taky tam hrozí nezanedbatelné množství mrtvých, to by bylo pro tisk nové lákavé sousto. Ale Covid-19 bere vše.

          • vittta

           1,5 roku?
           To už je jak 350 000 lidí na demonstraci Milionu chvilek.
           Média ve skutečnosti nijak extra ty počty nevypichují, navíc, 27 000 mrtvých je celkem dost i na válečný stav.
           Za to média vytrvale zpochybňují činnost vlády, která je ale vesměs stejná, jak jinde.
           A co ty, Jano, už ses nechala na doporučení prof. Berana očkovat, a nosí tvoji blízcí v tvé přítomnosti roušky a mají jen krátké návštěvy?
           To je pro mě důležité, zda dodržuješ doporučení autority.

          • Jana

           Doporučení není příkaz.
           A pokud tvrdíš, že „média ve skutečnosti nijak extra ty počty nevypichují“, pak jsi slepý, hluchý a nedůvěryhodný.,

         • vittta

          Já to myslím trošku jinak.
          Pokud hypoteticky vezmu názor odborníka, který odmítá roušky a očkování- a proti němu postavím jiného odborníka, který doporučuje roušky a očkování- pak logicky by měl být jeden idiot, co selhal.
          Pokud tedy má pravdu prof. Beran, pak jí nemá ten, kdo tvrdí opak.
          Ve skutečnosti to ale média interpretují špatně, a citovaní odborníci vesměs vůbec neříkají to, co se píše, že říkají, vyjma tedy těch 30 světových doktorů, co odkázal Astr.
          Tady tento primář sice změnil názor, ale stále se politicky kdesi motá, kde by neměl.
          Tady třeba píše:
          „Myslíte si, že by to tedy jiná vláda zvládla lépe?
          Stačí se podívat právě do Německa. Od začátku to měli rozhodovat kompetentní odborníci. V Kochově institutu vyhodnocují kromě zdravotních i další rizika. Když vidíte třeba doporučení, která dělá Anglie, kde má jasně nalajnované, kolik mají vakcín a kdy se třeba otevřou hospody. Mají tam nějakou vidinu, že se situace zlepší. Zatímco my jsme už rok v takovém hybridním lockdownu, který už všechny štve.“
          No, tak se podíváme do Německa, jak to tam dopadne.
          Merkelová straší totálním lockdownem, a celkově to tam zase o tolik lepší není, v podstatě je to asi stejné, když vezmu v úvahu daleko větší policejní i občanskou angažovanost, a tudíž vetší vymáhání těch opatření.
          A rok tady lockdown nebyl, což redaktor poznamenal, ale odborník to kupodivu považoval za chybu.
          Babiš to nezvládl, ale zase si pochvaluje dobrou práci ministerstva, takže je to nějaké zamotané.

          • embecko

           „Pokud hypoteticky vezmu názor odborníka, který odmítá roušky a očkování- a proti němu postavím jiného odborníka, který doporučuje roušky a očkování- pak logicky by měl být jeden idiot, co selhal.“
           Ja ale pisi, ze jde o novou nemoc, zde nema kdo selhat…jen cas ukaze, kdo mel pravdu.
           V zasade ale se vsichni shoduji, i kdyz vyjimky jsou vyznamne, ale zas jich neni tolik (napr. jakysi americky erudovany doktor, co varuje pred ockovanim totalne). To je ale uplna normalka v kazdem oboru, jen se o tom nevi…dnes je problem v tom, ze media vytahnou nejaka extremni mineni (coz nevadi) a udelaji z nich jasnou nazorovou pozici bez diskuze a klacek na vladu (coz uz vadi).
           Tohle je bezna situace, jez se v historii odehrava pravidelne…jednou sadlo a vajicka NE!, podruhe, za par let, sadlo i s vajicky ANO! Nakonec z toho ale neco vyleze…my mame tu smulu, ze zijeme „na hrane deju“, jez jsou medializovany a tim padem dostavaji absolutni „nater“.

          • vittta

           Také píšu hypoteticky.
           Já už nevím, jak jim to napsat.
           Oni tady pořád vytahují odbornost prof. Berana, jako kdyby já jí zpochybňoval.
           Jiní stejní odborníci mají zase jiné pohledy.
           No a víš jak to nakonec dopadne, jasně.
           Nikdo nic neříkal, a všichni to říkali.

          • vittta

           Alespoň to tak bude u těch, co budou svou genialitu ventilovat mediálně.

          • embecko

           Co se jeste Berana tyce, pak nemam pochyby, ze v konzolidovanem suverennim state ala CSSR by jeho metoda fungovala naprosto bezvadne.
           Ovsem dnes je stat rozezran lobbisty a justicni mafii, takze takhle to fungovat jednoduse nemuze. V tom je Beran stara skola, z dnesniho pohledu (opet) politicky velmi, velmi najivni.
           Beran predpoklada, ze statu jde o blaho lidu a tak by byl ochoten jeho opatreni zavest…ale tak to neni, stat uz podobna opatreni dokonce ani zavet nedokaze a to i kdyby chtel.

          • embecko

           „Já už nevím, jak jim to napsat.“
           Ja uz tomu take moc nerozumim, protoze bud kritizuji media, ktera pisi temer to same, co oni, anebo davaji za priklad opatreni, ktera ovsem nehodlaji dodrzovat ani nahodou…kdo se v tom ma vyznat?

  • vittta

   To bych rád věděl, jakou EMA kdy měla důvěryhodnost.
   Nakonec, důvěryhodnost nemá už ani OSN, žádná nadnárodní inštance.
   Je to banda kriplů, navíc neschopných.
   Ta samá debilní banda je většina národních vlád, no a pak přijde Zeman, Babiš, nebo Orbán, či Kurtz, z větších Putin a Trump,a nedají jim nadnárodní poskoci pokoj.
   A to zdaleka často nejsou nějací superontelektální přeborníci, ale i to málo na spolek průměrných, kteří velí podprůměrným, působí jako rudý hadr na býka.

   • Peter Matej

    To bych rád věděl, jakou EMA kdy měla důvěryhodnost
    Až takú,že sa ľudia stádovito podrobujú očkovaniu geneticky modifikovanými,neodskúšanými vakcínami o ktorých nikto nevie,či nebudú mať o dva,tri, päť alebo desať rokov zhubný vplyv na genofond nových generácií!Jediný argument ktorý je pre naše vlády a Big farmou skorumpovaných odborníkov „s opačným názorom“ako má politický idiot a infantilný negativista prof.Beran je,že „vakcíny povolila EMA“ a „Ivermektín nedoporučila EMA“.
    Mimochodom vittta !
    Píšeš,že prof.Beran schvaľuje očkovanie proti Covid-19,čo je vraj v rozpore s mojim názorom.Tak p.prof.Beran doporučuje očkovať proti Covid-19 predovšetkým ľudí vo veku 65+ a mladým reprodukcie schopným nie!A to je presne to,čo tu vypisujem od kedy sa s očkovaním u nás začalo.Lebo ak by náhodou tie vakcíny zasiahli do genofondu ľudstva,tak ľudia vo veku 65+ už s najväčšou pravdepodobnosťou tieto zmeny prenášať na potomstvo nebudú!Vyťahá to z nich zem alebo kremačná pec.

    • vittta

     Dobře, tak to uděláme jinak, Peter.
     Jsi vyznavač názorů prof. Berana, tak se tě ptám:
     Necháš se očkovat, nebo už ses nechal?
     Pokud ano, je vše v pořádku, pokud ne, pak bych se musel zeptat proč, když i prof. Beran, autorita autorit, to doporučuje?
     Také doporučuje, aby se mladí chránili ve styku se seniory rouškami, a co nejkratšími návštěvami.
     Tedy vymáháš- v souladu s tímto doporučením- od svých dětí a vnoučat, aby měli při styku s tebou roušky, nebo dělali jen krátké návštěvy?
     Teorii jsme zvládli, mě to připadá…jakoby samozřejmé, co prof. Beran píše, a také mi připadá, že to vláda dělá (očkuje přednostně seniory), ale nemůže už nařídit, aby nehlídali děti, nebo aby měla užší rodina roušku i doma, či aby návštěvy u svých babiček a dědečků byly krátké.
     Takže mi všechny ty otevřené dopisy přijdou absolutně zbytečné, a především zneužitelné.
     Tak jak jsi na tom při praktickém řízení se doporučeními prof. Berana?
     Beru, že vláda má celkově chabou propagaci v těchto věcech, ale my se tady o tom bavíme, tekže teorii známe oba dobře.

     • Peter Matej

      Nenechám ani Bohovi!Prečo by som to robil ?Keby si lepšie čítal to čo píšem,trak by si vedel,že svoj výrok o vakcinácii podmieňujem vetou „Keď už to musí byť,tak vakcinovať ľudí nad 65 rokov a nie mladých,ktorí si chcú založiť rodinu a mať spolu deti ! „prof.Beran má na mysli hlavne ústavy soc.starostlivosti,v ktorých sú starí ľudia nakumulovaní vo väčšom množstve.Keby som bol nútený žiť v starobinci,tak by som sa zaočkovať nechal!
      Pre tvoju informáciu,aj v Portugalsku majú politických idiotov,ktorí ľudí radšej liečia ako vakcinujú :
      https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/06/v-portugalsku-namiesto-vakcin-pouzivaju-ivermektin-nakazeni-aj-umrtia-im-vyrazne-ubudaju/

      • vittta

       Když ty nevíš, co je politický idiot, to je pak problém.
       Za to ale víš, jak to prof. Beran myslí.
       No, a co roušky a krátké návštěvy nejbližších?

     • Jana

      Vittto,
      slíbila jsem sama sobě, že tě nebudu provokovat. Tak tohle neber jako provokaci, ale můj osobní názor a pouhý návrhí, čím bys měl a mohl rozšířit svůj repertoár a trochu změkčit svůj skálopevný a neměnný pohled na I-lékaře.
      MUDr. Beran INFORMUJE laickou veřejnost, ale nenařizuje, co lidi mají / nemají dělat. Na rozdíl od jiných.
      Takže všechny ty otevřené dopisy, které ti připadají zbytečné, z mého pohledu zbytečné nejsou. Každý se nezajímá, nebo nemá čas a neprodiskutovává denně Covid, nemusí tedy vědět doportobna, co ten který lékař říká, píše, dělá a proč, aby si pak pro sebe mohli vybratto, co považují za nejlepší.
      A ještě k MUDR. Beranovi – stejně jako Peter a kočka si myslím, že skutečný odborník, nejspíš nebude mít chuť ani čas, sledovat politické čachry a kupecky počítat, co mu politicky prospěje, nebo ublíží. To za předpokladu, že je skutečně ,lékař a ne více či méně nadějný politik.

      • vittta

       Tak to jsme už čtyři, i já si myslím, že prof. Beran je odborník na svém místě.
       Také se k tomu hlásím.
       To ale nic nemění na tom, že je to politický idiot.
       Dále se pak trošku mýlíš, když máš dojem, že prof. Beran jen doporučuje.
       Prof. Beran píše otevřený dopis vládě, dovolím si tvrdit, že né proto, aby jí něco doporučil, co má vlada dělat sama se svými rodinami, ale co by měla vláda dělat s národem, jinými slovy, co doporučit, či nařídit, resp. naopak nenařídit.
       Z nějakého důvodu, který ne úplně chápu, vládě doporučuje i to, co vláda dělá, tedy očkování 65+ a 4 R (roušky, ruce, rozestupy a rozum), při čemž ten „rozum“ je ošemetný pojem, protože si pod tím každý představí něco jiného.
       A mě neprovokuješ, já jsem tady od toho.
       Klidně se do mě obuj, projev svůj názor.
       Můj úkol spočívá v tom, že MUSÍM mít na vše odpověď (jinak bych nemohl objektivně vůbec diskutovat, ale psal jen štěky jako třeba Kočka) a též se nenasrat, a udržovat jednotu v jiných věcech.
       Mě nevadí, když se do mě někdo obouvá, to plně akceptuji, a také si na to nestěžuji, ani třeba u Orikoka.
       Já také nemám u huby ubrousek, ale takový Orinoko, nebo Saul, nebo tihle jedinci, by si měli dát bacha, jak se budou chovat k těm slušným, kteří mají mírumilovný projev, a přes to jsou nechutně, až křivácky napadáni.
       Jinak pro jistotu- ten úkol jsem si stanovil já sám, nikdo mě neúkoluje.

 2. Mrkos

  Asi by bylo dobré udělat Minářovi sochu.
  Alespoň do muzea voskových figurín.
  Nebo nějakou nafukovací na pouť u Matěje.
  Za Stalinem stála fronta na maso.
  Za Mináře dát frontičku podvodníků.
  Byl by to i hezký dárkový předmět
  reprezentující současnou situaci v ČR.
  Blbcům co se berou vážně je třeba se
  otevřeně smát.

  • Mrkos

   Konečně někdo, kdo má šanci být slyšen nezval věci pravými jmény.
   Je to v nás – jsme přeborníci v blbosti.
   x
   Doufám, že nás ta pýcha přejde. A začalo to v 68, kdy jsme si mysleli,
   že budeme pupkem světa. A určitě bysme byli – to nám nikdo nesmí brát.
   V 89 jsme konečně doklopýtali k cíli. Ale ty slušovické nitky nám to kazí.

  • vittta

   No vidíte, a je to venku. A prof. Beran nás tady straší nějakou péčí o rizikové skupiny, které umírají v 94% na něco jiného jak na Kovid.
   Tak jsem nás rozsoudil, je to jen banda blbců, tihle docenti, a žerou to NWO.
   Nepoznají ani, na co kdo umřel, a co má kdo za nemoc- nebo všichni kolektivně slouží NWO!

  • Mrkos

   Tak to je vtip. Možná to platí v Austrálii, kde našli metodu, jak vira zkrotit.
   Při návratu ze zkaženého světa karanténa na luxusním hotelu.
   Austrálie obklopená mořem a my ze všech stran netopýry, kteří nám to posílají.

   • astraustralia

    Mrkosi s podstatnou vyhradou ze ty hotely co slouzi karantene jsou ty co v predeslych letech slouzily zahranicnim turistum a nektere z nich cim vice hvezdicek tim mene otviratelna okna. Pozor na to!
    proto tu mame radu pripadu kdy vracenici se Australane zadaji jit radeji do kriminalu nez do hvezdickoveho hotelu bez otviratelnych oken!
    Takze nejen ze zaplatime $3tisice za karantenu ale jsme na to hure nez kdyby byl v kriminale,
    navic kdyz mate smulu tak celou dobu 10 dnu dychate jen hotelovou klimatisaci o ktere toho vite mene nez o tom cloveku ktereho potkate na ulici ci v obchode!
    Ukazalo se totiz ze nektery s tech hotelu byl siritelem covidu. Klimatisace byla infikovana ale zdejsi Ostrovne Janikovsti experti vedi ze se to vzduchem nesiri jen „kapenkove“ a tomu bezpecne brani vase multirespiratory.
    Priblble ironie konci kdyz mi clovek z CR napise kolik dostava spital na obycejne nemocneho a kolik na Covidoveho pacienta, jako visvetleni proc maji ve spitale radeji Covidaky!
    S tim na Ostrove Janiky neudelate nic stejne jako neudelate nic s tim kdyz se nekolik tisic mladez sejde na nabrezi Vltavy
    a marne se lamate hlavu proc je tato budoucnost republiky Evropy a sveta tak neschopna ci neochotna videt ze mohou Covida chytit a nakazit sve prarodice i rodice.
    Ale Mrkosi nejen Australie zde na odkazu pohledte na ukazku z Canady- Vancouver kde knez vyhnal policii z kostela kdyz chteli zakazat msi bez soudniho prikazu.
    Rok prikazu zakazu a vysledek temer nula to vydrzet je hracka pro silaky jako vittta a podobne melody boys,
    ale pro bezneho obcana cim dal mene !
    Proto i na seslost na Naplavce? Nebo proti cemu vlastne vasi mladi protestuji?
    Od antivitttu jsem se docetl ze se sli na „Slunicko“ nadychat cerstveho vzduchu bez nahubku!
    Kdo by to jeste nedavno rekl ze budou mista kde bude zivot bez nahubku zakazan !

    knez branil bohosluzbu

    • vittta

     Vyjma postižených živnostníků je to tady hračka pro každého.
     Tady totiž žádná opatření dodržována nejsou, i když se o tom hodně mluví.
     Roušku mají lidé tak max, v obchodě, protože bez ní by tam nikoho nepustili.
     To je ryze politická záležitost, vláda něco zavede, a opozice provokuje lid, aby co nejvíc plakal.
     Až na to, že odpovědnost má vláda, ne opozice.

    • Mrkos

     Dík za obsáhlý výklad. Ty klimatizace se již déle považují za problematické
     a opravdu jsou. Tak v Bělorusku měli na jejich nejsvětější svátek vojenskou přehlídku
     a také bez roušek. V hospodě křičí V jednotě je síla (tady to volali před 30 lety
     celá náměstí), ale směřuje to spíš k anarchii, protože jednotní jsou jen v hospodě.
     x
     I kdyby v nemocnicích nafukovali čísla koviďáků, jsou tu ještě čísla mrtvých.
     Je samozřejmé, že pokud není přeplněno, dopřejí i lehčím pacientům péči
     na lůžku s intenzivní péčí.
     x
     Čísla v úterý a ve středu ukáží. Ale jsou stále dost vysoká, aby se to mohlo
     zase rozběhnout a lidé jsou svobodní = neukáznění a u nás proti všemu protestující.

  • Kamil Mudra

   Tyhle plakátky z různých FB jsou „informace za všechny prachy“.
   Za prvé si tam každý napíše co ho zrovna napadne při přečtení nějakého článku který lahodí jeho názoru,
   za druhé se často ani neobtěžuje s nějakým ověřením zdroje, natož aby ten zdroj uvedl.
   Jsou to jen takové výkřiky do tmy.
   S covidem je to podobně jako s virem HIV který podkopává imunitu organismu. I jím napadení lidé umírají na záněty plic a jiné choroby protože jejich oslabený organismus jim nedokáže čelit.
   Takže když někdo zemře „s covidem“ můžeš si vybrat jestli v diagnóze upřednostníš ten covid a nebo tu chorobu které covid připravil cestu.

   • astraustralia

    S covidem je to podobně jako s virem HIV který podkopává imunitu organismu. I jím napadení lidé umírají na záněty plic a jiné choroby protože jejich oslabený organismus jim nedokáže čelit.
    Takže když někdo zemře „s covidem“ můžeš si vybrat jestli v diagnóze upřednostníš ten covid a nebo tu chorobu které covid připravil cestu.

    Bingo Kamile:-)
    Hlavne ze to vedi ti co pisi umrtni listy a novinari lacnici po co nejvice strasnych zpravach a cislech a podle toho si
    spravne vybiraji !

    • Kamil Mudra

     Takto si ale vytvářejí statistiky obě strany. Jak ti co covidem straší tak i ti co ho popírají.

     • astraustralia

      Jen jedna strana vydava umrtni listy!
      Zpochybnovaci cisel a jineho rozliseni kdo na covid a kdo s covidem nez jak uvadi spitaly a dochtori
      maji na plaseni lidi jen velmi maly vliv!
      Zcela proste kupecke pocty rikaji ze kdyz se 10millionovy narod doziva v prumery 75 let tak za rok se musi narodit133tisic lidi a stejny pocet zemrit kazdy rok!
      Mam vazne pochybnosti ze dnesni spravne cislo je 133 tisic + 25 tisic na Covod navic. Kolik jen na Covod navic?
      To by se rada lidi rada pravdive dozvedela.
      Pak by se i lepe srovnavala uspesnost a effectivnost opatreni zakazu a prikazu.

      • vittta

       Řada lidí by se ráda dozvěděla leda tak hovno.
       Ta řada se chce dozvědět, že je to tak, jak oni myslí.
       Pokud se dozví něco jiného, je to vymyšlený hoax.

   • Peter Matej

    Kamil!
    S tým vírusom HIV je to trochu inak,lebo on napáda a ničí bunky samotného imunitného systému.Napáda biele krvinky zvané T-lymfocyty Tie sú veľmi dôležitou súčasťou našej obrany proti cudzím antigénom.Preto do dnešného dňa neexistuje proti AIDS vakcína a lieči antivirotikami.
    Sars-Cov-2 napáda slizničné bunky.A napr.spomínaný Isoprinosín istí v organizme nárast množstva práve T-lymfocytov schopných likvidovať tento vírus.
    Je to iné !

    • Peter Matej

     Kedysi,ešte za tzv.“totality“ som čítal článok,v ktorom bol popísaný nový a vraj humánny prostriedok proti demonštráciám a demonštrantom.Išlo o tzv. „ultrazvukové delo“pri ktorom bola frekvencia zvukových vĺn nastavená tak,že to spôsobovalo zvýšenú peristaltiku čriev.Keď potom také delo namierili na demonštrujúcich,tak to spôsobilo,že sa celá demonštrácia posrala a ako je známe,posraný človek stratí na demonštrovanie resp.búrenie sa proti nariadeniam vlády akúkoľvek chuť.
     Asi sa jedná o falošnú správu(v tých časoch bolo slovo hoax ešte neznáme),no dajú sa tým vysvetliť problémy s imunitou.Keď populácii zničíte lockdownom,neustálym strašením a ničením duševnej pohody imunitu,tak skôr podľahne aj Covidu-19.

     • vittta

      Tak já nevím, proč pořád strašíte.
      Vakcíny mohou mít i po 15 letech fatální negativní dopady, v rouškách se lidé dusí, a jsou v nich červi, a také čipy, lidé jsou úplně v prdeli psychicky, senioři trpí malými sociálními kontakty (které doporučuje prof. Beran), a další a další strašení.
      Vláda jen dává čísla, a doktoři a sestry hovoří o plných špitálech, naštěstí třeba Astr uklidňuje lidi tím, že čísla jsou smyšlená, a že se vlastně nic neděje, (Astr to neříká, jen dává k vlastnímu uvážení), takže se ale lidé sice uklidní, že se toho zase tolik neděje, ale vyděsí se nekonečným locdownem, a nástupem totality.

      • astraustralia

       naštěstí třeba Astr uklidňuje lidi tím, že čísla jsou smyšlená, a že se vlastně nic neděje, (Astr to neříká, jen dává k vlastnímu uvážení), takže se ale lidé sice uklidní, že se toho zase tolik neděje, ale vyděsí se nekonečným locdownem, a nástupem totality.
       Stejne ci podobne jako vitttta tisickrat opakuje ze to ci ono take Astr tisickrat opakuje ze dava odkazy ktere mainstream tedy massmedia nemaji na prvnich strankach.
       Ani uklidnit ani vyprovokovat, nic nez vice informaci a tedy moznost hlubsiho zamysleni:-)
       Az tak proste to je:-)

       • vittta

        No vždyť to píšu.
        Dáváte to k uvážení.
        Teprve když to někdo uváží špatně, tak se do něj navezete, že dotyčný prudič nepřipouští jiný, než správný názor!

        • astraustralia

         vittta marne budete hledat moje „navezeni se“ treba do vas za to ze mate jiny nazor.
         Ze nespravny jsem nikomu nenepsal.
         Ale Vas komentar opet ukazuje jak Vy to vidite.
         Po svem a nenazvu to dobre nebo spatne mate to po svem jako kazdy zde a tedy originalne vitttovsky. Zasadne nekomentuji jako Vy, dobre ci chybne:-)
         Vy tam to hodnoceni musite mit a pres to jak se rika v CR „nejede vlak“.
         Nabizim mnohem zajimavejsi rozhovor a opet netreba rikat dobre ci spatne, dovolte konecne at si to kazdy okomentuje ci neokomentuje podle sveho:-)
         I toto povidani:-)
         Pan Topolánek se stal komikem a Markéta Pekarová redaktorkou Rudé vatry.

         • Mrkos

          XAVER to je vídeňská káva se sachr dortem
          oproti žluči u Moravce. Moravev by měl být potrestán
          za poškozování zdraví národa. Vždy kouknu koho tam má,
          pak si dám tak dvě lžíce a jdu tu břečku vylejt do WC.
          x
          Ženy ten parlament prostě vždy zničí.

         • vittta

          COŽE????????
          To je vtip, ne?
          No a komentuji, to je fakt.
          Někomu by ale asi více vyhovoval souboj odkazů.
          Kdo odkáže lepší rozhovor.
          Vítězem jsme zatím s přehledem vy, těch 30 doktorů nemělo chybu.
          Především v tom, že bylo jasné, co hlásají.
          U většiny jiných odkazů to jasné není, a marně se snažím pochopit, proč je odkazují zrovna jedinci, kteří nejsou názorově konzistentní, a to na dokázání svých názorů, často vůbec nepochopím, co vlastně odkazovaný říká, jaké si vzít poučení.
          To jsou slovní Eintopfy, to musí dělat sněd nějaký stroj, prostě umělá inteligence.

        • Jana

         „Podle šéfa vakcinační strategie evropské lékové agentury (EMA) Marca Cavaleriho existuje spojitost mezi vakcínou od AstraZeneky a případy trombózy.“
         https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zastupce-ema-mezi-astrazenekou-a-trombozami-je-souvislost-40356096#seq_no=1&source=hp&dop_id=40356096&dop_ab_variant=0&dop_req_id=sEdyKbcLLS8-202104061109&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
         Tvůj přístup k faktu – EMA je profláklá organizace, nedá se jí věřit (souhlas), proto asi nebudeš věřit ani téhle informaci. Počkáš si, jak to zhodnotí ti správní odborníci, až to napasují na své matematické modely. Pak teprve budeš správně informovaný. Zatímco ti, co pořád jen straší, si pravděpodobně pomyslí či řeknou: Když už to sdělila profláklá EMA, zřejmě na tom něco bude a to tak velké NĚCO, co už se utajit nedá.
         To je tak zhruba rozdíl mezi „názorovými skupinami. bude.

         • Jana

          Pardon – oprava poslední věty: „To tak bude zhruba rozdíl mezi „názorovými skupinami“.

     • pacifista

      Když jsem si to představil, nemohl jsem zastavit hlasitý smích. Děkuji za velmi důkladné procvičení bránice, takového se mi nedostalo již roky.

  • vittta

   Koukal jsem na část diskuze, a mají mu za zlé, že si kopl do Okamury, do kterého jsem si tady kopl také, protože se zachoval jako idiot.
   Problém je ale v článku popsaný.
   Na Boha se nesahá, a kdo na něj sahá, je ďábel.
   To je nakonec tady (nejen) můj problém, ne a ne se přihlásit k nějakému Bohu, kterého je třeba bez výhrad podporovat.
   A i tady vidíme, že vlastenci, co by v žádném případě nenechali padnout vlast, v pohodě nechají padnout toho jediného troubu, který je schopen se chovat alespoň neutrálně, tedy Babiše, a taková Jana mi ještě říká, že mi jde o Babiše- přitom si mohu hubu umluvit, že Babiš je jen zoufale jediná možnost, jak si udržet ty největší lidské špíny alespoň trošku od těla.
   Zatím- ono může před volbami být vše jinak, zatím to tak ale nevypadá.
   Tedy prakticky mi Jana vnucuje mého Boha, který ale vůbec mým Bohem není.
   V celkovém obrazu…už jsem to psal, pak nyní EUropitomci nosí české vlajky a zpívají českou hymnu, což je velice politicky chytré, tyto lidi zneužít, protože pak nikdo neví, kdo je kdo.
   Dokud měli ti blbečci vlajky EUropské, každý to viděl, ale nyní…

   • J. Hruška

    Máte samozřejmě pravdu, že je lepší i takový Babiš než anarchie. Lidé, kteří to nechápou si nedovedou uvědomit, jak složitě musí být organizovaná společnost, abychom měli dnešní pohodlí – a jaká dřina by byla přežít, kdyby se to rozpadlo.
    No a co se týká těch Bohů – jsou v podstatě dva typy lidí. Jedni hledají Boha, tedy základ života, pevný bod, o který by se mohli opřít. Druzí hledají duchovno, tedy jakési náboženství light. Něco mezi prachovým polštářem a dávkou heroinu. Pánbíčka – služebníčka.
    Ještě bych dodal, že člověk je tvor náboženský. Když mu vezmete dobré náboženství, chytne se špatného.

    • embecko

     „Lidé, kteří to nechápou si nedovedou uvědomit, jak složitě musí být organizovaná společnost, abychom měli dnešní pohodlí“
     Coz souvisi i s dalsi poznamkou: Tihle lide ani nechapou jak malo potom staci, aby se tohle jemne predivo narusilo a nastala kaskadova destrukcni reakce.

   • Jana

    Ale???? A ty mi zas jiného Boha nevnucuješ? Abych byla ale přesnější – ty mi vnucuješ hlavně božího zástupce na zemi – papeže s jeho suitou kardinálů A teď co s tím, když já, ateistka, uznávám, že i některý papež může být filosof a ne dogmatik? Ale ani tak ho nepokládám za vyslance Boha, ve kterého nevěřím.
    A co ty? Uznáš aspoň někdy, že se mýlí vláda + její odborný tým a že i některý doktor-idiot má pravdu, nota bene, když už se ta neschopnost vlády i vládních odborníků v podstatě potvrdila?

    • J. Hruška

     Prosím Vás, mohla byste to napsat nějak lidsky? Aby to mělo hlavu a patu a nějak to souviselo s diskutovaným?
     Snad jen k poslednímu odstavci (mužovi bych napsal „komu tykáš, smrade?“): V dobách, kdy lidé ještě mysleli byla považovaná za základní ctnost uměřenost. Schopnost přisoudit věcem takový význam, jaký skutečně mají. Vláda se samozřejmě může mýlit, stejně jako některý doktor – idiot. A co má být?

     • Jana

      Vittta porozumí.
      Jinak mě můžete místo „smrade“ oslovolat třeba „ježibabo“ nebo „babo Jago“. Budete skutečnosti nekonečně blíž. :-)))

      • J. Hruška

       Nemáte smysl pro význam slov. Smrad je nevychovanec, nejspíš nedospělý. Ježibaba je zakyslá stařena, která dělá každému to nejhorší. Baba Jaga je ruská varianta. Za určitých okolností se chová i sportovně.

       • Jana

        Smysl možná nemám, ale jejich význam znám (včetně původu baby Jagy). Dobrá, škrtněte Jagu, Ježibaba mi postačí. :-))

     • embecko

      „mužovi bych napsal „komu tykáš, smrade?““
      Zde panuje jiz roky tykacka, pokud se citite povznesen, dejte vedet obvyklou formou.

    • vittta

     Uznávám to pořád, ale tebe to nejenom že nezajímá, ale ještě mi vnucuješ opak.
     Za půl roku jsi nepochopila, co píšu, a proč to píšu.
     A proč?
     Jsi snad tak blbá?
     Nééé, to ne, ale je v tom ten Bůh, či jeho náhrada, o kterém nepochybuješ.(v tvém případě je Bohem prostě jen antikovid, ale nikdo konrétní)
     Já dobře vím, v čem dělá vláda chybu, či chyby, ale také vím, prakticky samozřejmě nelze říci „vím“, ale je to pravděpodobnost, hraničící s jistotou, že potencionální jiné vlády by nejenom dělali to samé, ale zřejmě ještě hůře.
     A bez těch opatření by nezůstal ani Okamura, ono se mu to v opozici hezky kecá, ale kdyby byl ministerský předseda, tak by se musel chovat úúúúplně jinak.
     No a jelikož to „vím“, tak už tam budu mít raději z té nabídky Babiše, kterého alespoň znám, a vím, že jeho postoj je neutrální, až nacionální, v mezích toho, co mu v EU ještě projde.
     Jestli to dělá kvůli přesvědčení, nebo proto, že chce získat přízeň lidu u voleb, je v této situaci nedůležité.

     • Jana

      Ale houby, vittto. Bůh je jen slovo, pod kterým si každý představí něco, co nezná a co v momentálním stavu lidského poznání je (aspoň zatím) nepoznatelné. A Covid to rozhodně není, jakkoliv ho zatím ještě do detailu neznáme.Vláda/vlády jsou pak tím papežem / samozvaným zástupcem božím .s kardinály, tzv. odborníky, které nutno poslouchart pod sankcemi pekelného zatracení.
      Daniela Kovářová: „Zákazy, které nefungují a které lidi nedodržují moudrý stát zruší ….. zato hloupý vymáhá“.
      To je to, co vadí (a nejen mně). Přiznat chybu nebo omyl není žádná hanba, ale tvrdošíjně trvat na tom, co se neosvědčilo a odmítat zkusit něco jiného je neschopnost, strach, nebo tak nebetyčná povýšenost, že se jim to dřív či později vrátí a nebude to hezké pro ně ani pro nás. Myslím tím pro začátek Piráty. A to nebude blbostí voličů, ale sebestředné a zkorumpované vlády, která žije jen dneškem a zítřek nevidí. Po nás potopa.

      • vittta

       Bůh je jen slovo, a chleba je také jen slovo, Jano.
       Chleba ale je i jídlo, a Bůh je na tom podobně, protože, znáš to- „nejen chlebem živ je člověk“!
       V tom mém případě je Bůh synonymum, nemyslím Boha, ale spíše boha, umělou modlu.
       Zapálenost ale může být stejně přehnaná.
       No a Kovářová…
       Ta se nechala trošku unést, protože jak jsem si všiml, tak kolem 60% občanů s opatřeními více méně souhlasí.
       To mám vypozorováno z různých anket na PL a Seznamu a Novinkách, řádově hlasují desítky tisíc lidí. (ale nevím to, jen VÍM, že zdaleka ne všichni jsou proti, jak se snaží různé „Kovářové“ nabulíkovat sami sobě i jiným.
       Takže vláda fakt nemá proč je rušit, navíc se zdá, že fungují. (osobně bych ovšem uměl vymyslet trošku lepší verzi, si troufám tvrdit)
       Že paní Kovářová něco oduševnělého tvrdí ještě neznamená, že to tak je.
       Ale přiznat chybu není žádná hanba, tak kdyby paní Kovářová nějak zjistila, kolik % občanů by opatření zrušilo, a kolik ne, a bylo to trošku jinak, než tvrdí, může se samozřejmě omluvit.

       • Jana

        Ať dělám co dělám – a někdy se opravdu snažím – ten úspěch opatření pořád nevidím.
        Navíc – někdy kolem 1.4 Blatný sliboval od 12, dunba „rozvolnění“ (ve smyslu – bude se moci vstoupit na pár metrů do jiného okresu) a ejhle, co se nestalo? Najednou začala ta čísla „nakažených“ zázračně klesat, dokonce jsem dnes viděla zmínku, že kolabující nemocnice už nekolabují, dokonce jim pár lůžek na JIPkách přebývá.
        Nebudeš mi doufám, tvrdit, že po roce „neposlušnosti“ najednou lidi otočili a všichni jsou zodpovědní a uvědoměle dodržují dříve zapovězené?

        • Kamil Mudra

         „Ať dělám co dělám – a někdy se opravdu snažím – ten úspěch opatření pořád nevidím.“
         V roce 2019 bylo jednotkami požární ochrany řešeno na 18 361 požárů
         Za rok 2020 bylo podle statistiky evidováno 94 794 dopravních nehod
         V roce 2019 došlo celkem k 44 552 pracovním úrazům
         Dokážeš z těch cifer nějak zjistit úspěch protipožárních opatření, dopravních pravidel nebo bezpečnostních opatření?
         Dovedla bys podle nich rozhodnout o jejich, zrušení, ponechání či naopak zpřísnění?
         Nebo třeba říci co dělá vláda špatně když se (navzdory opatřením) ty nehody, požáry a úrazy vyskytují každý rok?

         • Jana

          Dovedla, proč ne? Pokud ty požáry uhasili a nic navíc neshořelo, nebo doknce něco zachránili, v pořádku.
          Pokud zjistili viníka těch nehod – např. frajery- piráty silnic a dostali, co zasloužili, je to v pořádku.
          Pokud by ovšem protipožáírní opatření a dopravní pravidla vykazovala takovou účinnost, že při požáru shoří všechno do okruhu x kilometrů a silniční piráti řádí dál, pak jsou zbytečná, měla by se nařídit jiná. Ale neptej se mě, jaká. Jen vím, že rozhodně ne taková, která zpřísní protipožární opatření a naproti tomu se sníží počet hasičů a místo nových stříkaček se nakoupí vodní děla.

          • Kamil Mudra

           Hele, ale teď kličkuješ :-) Já jsem se přece neptal na zdolávání následků (hašení a trestání popřípadě léčení úrazů) nýbrž na účinnost prevence v podobě protiopatření. Tím myslím zda si dokážeš představit situaci bez jejich zavedení, porovnat ji s realitou a tak posoudit jejich úspěšnost.

         • Jana

          Tak promiň, to jsem opravdu špatně pochopila.
          Ale v tom případě ty kličkuješ taky. Není možné srovnávat opatření proti neviditelnému všudypřítomnému viru s konkrétní viditelnou záležitéstí. Pokud by se to dalo, přirovnala bych to k tomu. že dřív se nosily nádoby s vodou k ohni ručně, často z velké dílky – a taky se často ten oheň uhasil – a nepotřeboval se k tomu rychtář, aby celou operaci kvalifikovaně řídil. Lidi věděli co a jak.
          Ale ano, máš pravdu, ta hasičská protiopatření účinná jsou. Ovšem to se netýká opatření všech.
          Např. protiopatření ve formě protipožárních hlídek, vyvěšujících v ulicích letáčky s výzvami, aby při gtilování nebo opékání buřtů na zahradách byl vždycky po ruce dostatek vody, asi moc nepomůže, že? A rozdávat kuřákům pokuty, pokud zahlédnou plamínek zapalovače a vedle voda žádná, taky asi nic moc.

          • Kamil Mudra

           Nekličkuji. Položil jsem ti ty otázky protože na ně sám odpovědět neumím. A neumím to proto že mi chybí nějaké srovnání.
           Hele, řeknu ti to takhle: Všechna zmíněná pravidla jsem už vícekráte, některá často, v jednotlivostech porušil a nic zlého se nestalo. Prostě jsem v těch případech instrukci nahradil zkušeností, dal si pozor a udělal to po svém. Díky takové praxi bych mohl snadno nabýt dojmu, že jsou vlastně zbytečná a společnost by se bez nich mohla obejít. Pokud by mi někdo oponoval, mohl bych svůj postoj obhajovat těmi ciframi tvrdit že ta pravidla stejně ničemu nezabrání.
           Ale neudělám to, protože když se nad nimi zamyslím tak mi dojde, že zbytečná nejsou i když dopředu vím že je opětovně poruším v situacích o kterých jsem přesvědčený, že už je mám natolik „zmáklé“ abych je dodržet nemusel. Ovšem, s dodržováním/nedodržováním těch zmíněných pravidel mám letité zkušenosti a tak mám pro svůj individuální přístup k nim mnoho podkladů ze kterých mohu vycházet.
           Ale, jak správně píšeš, covid není vidět. Byla okolo něj nastavena nějaká pravidla lidmi kteří s ním žádnou letitou zkušenost nemají a já s tím jejich dodržováním/nedodržováním také žádnou nemám. Pokud nedokážu posoudit úspěšnost těch pravidel se kterými už řadu desetiletí žiji, jak ji mám posoudit u těch která jsou pro mne zcela nová a ještě jsou podporována/zavrhována i v odborných kruzích protichůdnými argumenty? Takže nemohu nic jiného než nově nabývat zkušenost s nimi a z osobně získaných i zprostředkovaných informací se učit jak k nim přistupovat. Ale na závěry o míře jejich účinnosti je ještě brzy a možná (dost pravděpodobně) se k nim nikdy nedopracuji, stejně jako u těch ve kterých se pohybuji po celý život.

        • vittta

         No počkej, tohle není moc pro mě.
         To musíš jinak.
         Tedy:
         Tvrdíš, že čísla ve skutečnosti neklesají, nebo tvrdíš, že čísla nikdy nebyla taková?
         Já osobně mám pokles v nemocnici potvrzený, jak to mají jinde- nevím.
         Co se týká opatření…teď nevím, mám to psát 50x, abys to viděla, nebo to stačí jednou, byť asi po sté?
         Tedy opatření obecně jsou málo dodržována, dá se asi říci, že 100%, co, spíše i 90% těch opatření dodržuje max.5% lidí.
         Nic méně!!!!!
         Zásadní opatření fungují, sice se obcházejí, ale nelze to obejít úplně.
         To jsou koncerty, kina, divadla, sportovní utkání, hospody a domnívám se, že i ty školy mejí vliv.
         Totiž…ono ve třídách si učitel pořádek udělá, horší je to v 7,45 před školou, kde je obrovské množství dětí i dospělých.
         A ve velkých obchodech lidé roušky nosí, protože by je jinak vyhodili, a i když ostraha často vysloveně chrápe- kde jsou časy, kdy se kontrolovaly vozejky a počty lidí na m2- tak v obchodě jsem ještě nikdy nikoho bez roušky neviděl.
         Takže dle mého, jsou opatření účinná minimálně ze 70%, a to by mělo ke snížení přenosu stačit.
         Takže snížení počtu nemocných je i logickým důsledkem opatření.
         Teplem a sluníčkem, a tím jsem si jistý, to asi nebude.

         • Jana

          ad vittta
          Netvrdím nic. píšu jen, že 1.4 Blatný sliboval od 12, dunba rozvolnění a najednou začala „čísla „nakažených“ zázračně klesat, dokonce, že kolabující nemocnice už nekolabují..
          Nevím, co je na tom nepochopitelného mimo to, že pravděpodobně za těmi nárůsty nebo snížení počtů pozitivních a nemocných (a to po celou dobu existence falešné pandemie) je politické rozhodnutí a žádný virus.

          • Jana

           PS: Virus, který bezpochyby existuje i zabíjí, ale matematické modely jsou nu nejspíš cizí, takže stoprocentně se jimi neřídí.

          • vittta

           Aha, takže není možné, že ta čísla prostě klesají, tedy nemocných ubývá.
           A proč on to Blatný vlastně chce otevřít, přece může zotročovat lidi už na věky, stačí ta čísla zase zvednout, vyvolat paniku…

          • Jana

           Nadále už odmítám být kolovrátek, pokud se tím bavíš, tak si zas na chvíli najdi jiného parťáka.

        • Kamil Mudra

         “ …..je v tom ten Bůh, či jeho náhrada, o kterém nepochybuješ.“ /vittta/
         „Ale houby, vittto. Bůh je jen slovo, pod kterým si každý představí něco….“ /Jana/

         Myslím že zatahovat do toho Boha (i coby alegorii) nemá smysl. Jde o příliš abstraktní pojem a máme k dispozici mnohem výstižnější označení – „modla“.
         Lidé si dokáží vytvořit modlu takřka z čehokoli. Z politika, celebrity, vegetariánství, neviditelné ruky trhu, peněz, genderové vyváženosti, pohlavní neurčitosti……. dalo by se pokračovat dlouhým seznamem. Ale vždy to má společný rys: nekritické vidění modly a opouštění zdravého rozumu. Ve výše odkázaném článku píše Petr Hampl:
         „Kdybychom si teď dokázali společně sednout a říci si: potřebujeme propojit naše světy, i kdyby jenom na čas. Jenže toho není schopna ani jedna strana. Ano, mnozí vzdělaní příslušníci městských elit by chtěli zastavit epidemii. Jenže i v té chvíli jsou jejich priority jinde. Důležitější je podpořit válku proti Rusku, zlikvidovat zbytky národní samostatnosti a zničit nepřátele v třídním boji.“
         I v tomto je to modlářství dobře vyjádřeno. Každá názorová skupina upřednostňuje svou modlu před společným zájmem, bez ohledu na to že si ten společný zájem uvědomuje a odmítá vést dialog se skupinou která má jinou modlu než ona. Schopní manipulátoři se naučili dovedně používat modly ve strategii „rozděl a panuj“, „davy“, zcela evidentně, toto ještě nejsou schopny rozpoznat a kráčejíce za svými modlami slouží jako poslušné figury na šachovnicích jejich her.
         V ještě výše odkázaném článku Martina Konvičky, je hned na začátku zmíněna skutečnost, že se sčítaný člověk může přihlásit pouze jako muž nebo žena. Troufám si odhadnout, že pokud by někomu šlo o sabotování sčítání, snadno této okolonosti využije k jeho zrušení. Úplně by postačilo tu záležitost mediálně rozvířit. Chytly by se toho nejprve aktivisté menšin, pak jejich příznivci, rebelové proti čemukoli „vládnímu“, zviditelňující se politici opozice, hned v závěsu právníci a minimálně pro tento rok by bylo vystaráno. V tak křehkém systému nyní žijeme že pouhý jeden formulář by dokázal odstavit jinak běžnou státní akci.
         Z tohoto pohledu musím uznat za platný vitttův názor, že se někteří ne-političtí odborníci přes covid chovají „debilně“ když podkopávají vládní autoritu její plošnou kritikou. Protože i malý kamínek dokáže strhnout lavinu občanské neposlušnosti a odmítavosti k jakýmkoli vládním rozhodnutím a ve volbách dohnat národ „z louže pod okap“ – v našem případě konkrétně z nevlídné a páchnoucí náruče ANO do smrtícího objetí Pirátů. No a čím více kamínků – tím větší možnost laviny. Tedy se to týká i těch drobných zrnek písku která na stráň v hojném počtu bezmyšlenkovitě vrhají současní zastánci lidských svobod aniž by si uvědomovali co nám VŠEM pod strání hrozí.

         • Jana

          Jako modlu jsem to tedy v žádném případě nemyslela. Myslela jsem to přesně tak, jak jsem napsala. Jeden vidí Boha jako dobrotivého stařečka shlíže z obláčku na lidi a buď trestá nebo odměňuje.
          Jiný vidí Boha v přírodních zákonech, krteré určitě neznáme všechny, nebo v přírodě, která je těch tajemsrtví plná a dovolí nám některé odhalit, jiné možná nikdy.,
          Mně se to nechce zdlouhavě rozebírat, motáme se pořád ve stejném kruhu. Tak třeba ten příklad se sčítáním.
          KDO dovolil neziskovkám a různým pofidérním aktivistům, propagovat v naší republice ty genderové a jiné příšernosti? Já? Ty? Vittta? Peter? Kočka? Má kdokoliv z občanů takovou možnost? TADY měla vláda důrazně zakročit – a neudělala to! A kdyby jen to! Stačí říci slovo proti multikulti nebo rasismu a můžeš očekávat nejhoší. Že se to neděje (zatím a u nás) ve velkém, není žádná omluva.
          A až / kdyby k tomu došlo, zas bude samozřejmým viníkem obyčejný pracující, vláda ne, vláda přece udělala co mohla! A to já tedy nevidím. Stejně jako ta nefunkční opatření, která údajně fungují. Důkaz? Musejí fungovat, protože jiný model jsme nevyzkoušeli a nevyzkoušíme. A když národ ještě ani zpoloviny nevymřel, musí to být přece díky těm opatřením.

          • Kamil Mudra

           „Jeden vidí Boha jako dobrotivého stařečka shlížet z obláčku na lidi a buď trestá nebo odměňuje. Jiný vidí Boha v přírodních zákonech, krteré určitě neznáme všechny….“
           No a právě proto není Bůh vhodnou alegorií do témat kterými se zde zabýváme a mnohem výstižnější je pojem „modla“.
           „KDO dovolil…..“
           MY dovolujeme. A tím MY myslím všechny občany na klíčových pozicích nejen v naší zemi. Soudce, právníky, ředitele škol a různých institucí, úředníky státní správy…. atd. Tím jak rozhodujeme, jaké místní zastupitele si volíme, jaké „projekty“ schvalujeme, komu dovolujeme působit ve školách, jaké verdikty vynášíme u soudů, za co demonstrujeme…. ale i ve volbách do parlamentů a senátů nebo prezidentských kterých se účastníme i z té pozice nejnižší možné. Všichni kteří se snaží být papežštější než Papež při přijímání a vydávání všelijakých směrnic, všichni kdo se snaží být IN následováním pochybných trendů i ti svatě přesvědčení co se domnívají že budují lepší svět likvidováním „starých pořádků“, nebo za takové „budování“ vydávají prosazování vlastních sobeckých zájmů. Ti všichni dovolují a ti všichni jsme jedno velké MY, názorově roztříštění vzhlížejíce ke svým modlám.

          • Jana

           No …… a proč to vláda nedělá a nedělala, jsem se ptala. Proč si místo toho hraje s virem a proti lidem?
           A může snad kolonie jako my, vyhodit pár neziskovek jak třeba Putin našeho Člověka v tísni? Jako Orbán Sorosovu univerzitu, či co to bylo za podnik?

          • Jana

           PS: „všichni jsme jedno velké MY, názorově roztříštění vzhlížejíce ke svým modlám“.
           A kdo k nim nevzhlíží, toho je nutné usměrnit. Nezáleží moc na tom, k jaké modle vzhlížíme, ale hlavně nesabotovat společné rozhodnutí. Tady je ale evidentní, že nás .spolurozhodovat nejen nenechali, ale ani neposlouchali. Přikázali pochodovat a mlčet.

          • vittta

           Ty ale Jano podporuješ směr, který je protivládní, dokonce se ptáš, proč „to“ vláda nedělala.
           A co by měla tedy vláda dělat- a proč- a proč myslíš, že by tím naplňovala svůj účel?
           Samozřejmě se shodneme, že vláda by měla přestat podporovat neziskovky a všelijakou takovou svoloč.
           Ty bydlíš na vesnici, stalo se ti někdy, že tvůj soused tě nečím sere, má psa, co štěká jak debil, nebo mu z jeho obřího buku padá vagon listí na tvojí zahradu, má rozpadající se plot…
           Jak dlouho trvá, než mu to řekneš?
           Nějakou dobu to vydržíš, protože se ti prostě nevyplatí se s ním pohádat pro nějaké štěkání jeho smradlavého čokla.
           Kromě toho, podobných 1000 malých problémů má pomalu každý, a kdyby si měl pokaždé hned stěžovat, bude za vola on, i když má pravdu.
           V té politice to je podobné.
           Ona nějaká svinská neziskovka není jen nějaký debílek v jejím čele, ale je to celý propletenec pletichářů a zlodějů a křiváků, které navíc…můžeš potřebovat.
           Takže teoreticky lze udělal lecos, ale prakticky už to bývá horší.
           A tak tedy konkrétně:
           Co by měla vláda dělat v současné situaci a proč, abys byla spokojená.
           To se ptám proto, že mnozí sice „vědí“, co vláda dělá blbě (všechno) ale vůbec netuší, co by měla dělat.

          • Jana

           „1000 malých problémů….“. taky jsem to mohla čekat, no nic – vláda je skvělá, protože příští bude mnohem horší. Tak ať jen křiví mladou generaci po libosti. Máme tu jiný a mnohem větší problém.a ochránit mládež je složité, dá moc práce a dokonce i přemýšlení a navíc i odvahu.

          • vittta

           Máš jeden hlas, vol si koho chceš.
           Já Babiše nevolil, ale možná budu.

          • Kamil Mudra

           Já jsem na tom stejně. Menší zlo vůbec nemusí být skvělé, ale je prostě menší než to větší. Tak co má člověk volit když nic lepšího není v nabídce a nevolit je totéž jako hodit hlas tomu horšímu?

          • Kamil Mudra

           Ještě bych dodal, že je, bohužel, mnoho lidí kteří takto neuvažují a v jejich momentální nasranosti je pro ně jejich vzdorovolba a „vytrestání vlády“, důležitější než dlouhodobé následky té volby. Tahle rozšířená nezralost mne štve, ale fakt nevím co s tím dělat.

  • oh

   Někteří z nás si ještě moc dobře pamatují, jak to vypadalo, když vládě šéfoval komunistický synek druhé kategorie Topolánek, Míra Chemik mu dělal ministra financí, velké a malé Kindervejce a po nich hodný pan Heger reformovali „přebujelé“ socialistické zdravotnictví, Drábek zaplavoval pošty nezaměstnanými a Kchárl Fürst zu Schwarzenberg jezdil rozdávat koláčky do Kyjeva.
   Skoro bych si myslel, že Topolánek se již „historicky znemožnil“ dostatečně.

   P.S. Vůbec bych se nezlobil, kdyby Topolánka někdo opravdu důkladně zbuzeroval. Podle mě by potřeboval zvýšit denní dávku buzerace nejméně na 150 buzeronů. :-))

   (1 buzeron /1bz/ = množství buzerace, potřebné ke sprduntí 1 vojáka na opičí dráze o délce 1 metru za 1 sekundu)

 3. J. Hruška

  Dal jsem sem odkaz na článek „O rozpojeném světě“ v Nové republice. Nějak to zmizelo či co. Každopádně stojí za přečtení.

  • vittta

   Jak jsem již uvedl, EMA je pro mě zcela nedůvěryhodná instituce, takže jejich žvásty mě tak nějak nemohou moc zaujmout.
   Čemu se divím, že jiné klidně zaujmou, ba je citují jako autoritu- pokud se jim to hodí, i když jinak na EMA nenechají nit suchou.

   • Peter Matej

    Teda „žvásty“čo?EMA je pre teba nedôveryhodná organizácia !
    A pri tom ti nevadí ty „odborník“na vakcíny a Boh virológie ktorý si osobuje právo označovať profesorov,akademikov a nobelistov za idiotov,že jediné,o čo sa opiera plošné očkovanie protikovidovými vakcínami je rozhodnutie práve pre teba nedôveryhodnej organizácie EMA.Ak je to tak,potom je od teba krajne nezodpovedné,že si dovolil svojmu otcovi aby sa nechal zaočkovať vakcínou,ktorej bezpečnosť deklaruje tak nedôveryhodná organizácia ako EMA! Jedine rozhodnutie EMA umožňuje,že sa dnes očkuje nevyskúšanými a teda pochybnými vakcínami! Bez rozhodnutia EMA nedostane povolenie k používaniu u nás ani ruský SputnikV,ani žiadne antivirotikum,žiadny liek,ktorý môže zachraňovať ľudské životy.A ty sa „divíš“idiotom ako som ja,že citujú EMA ako autoritu,aj keď inak nenechám na EMA niť suchú! Drístaš sprostosti vittta !

    • kočka šklíba

     Nemůžete na takového „odborníka“ s tak logickým vyjádřením :D . Ale on to zase nějak vysvětlí, to nemám strach.

     • vittta

      Jistě, Kočko.
      Vysvětlím, protože to umím vysvětlit.
      Vy si tím ale nemusíte lámat hlavu, protože vy nemusíte nikomu nic vysvětlovat.
      Vy jen- viruálně- žijete z těch, co to umí, takže je můžete nazvat tu Brouky Pytlíky, a machýrky, a tam zase kvalitními diskutéry.
      U vašich textů ale rozhodně nehrozí, že by se kdokoliv musel zaobírat nějakou argumentací.
      Mě to nevadí, ale myslím si, že byste si těch, co pro vás píší- ať už něco, co se vám líbí, tak i něco, co se vám nelíbí, měla spíše vážit.
      Protože kdybychom nepsali, tak prostě nemáte co číst.

      • kočka šklíba

       Víte Vy si můžete a také myslíte co chcete. Vaše názory Vám neberu, ale dehonestovat lidi jako je prof. Beran, L.Pollert a nebo nositel Nobelovy ceny (to jsou jen ti na které si vzpomínám) jen proto že vám do Vašich „argumentů“ nezapadají je jiná věc. Ti všichni mají také své názory ale na rozdíl od Vás – Brouka Pytlíka – podložené svou odborností a proto je jejich urážení Vámi směšné.
       A ano, já nejsem takový „odborník“ jako Vy a tak se do argumentů co se týká medicíny nepouštím. Ve svém názoru vycházím pouze a jen z dostupných informací o nedostatečně klinicky vyzkoušených vakcínách (přesto, že vůbec nejsem odpůrce očkování) a o zproštění se všech případných následků pochybení farma firmami. A také miliardové zisky farma firem bez jakékoliv odpovědnosti. To posoudit, myslím si, dokážu. Nehledě už na minimálně jeden případ z roku 2009, kdy nevyzkoušené vakcíny mají pro očkované závažné následky a na korumpování i lékařů (bohužel) farma firmami. To ve mně nevzbuzuje vůbec žádnou důvěru a proto jsem, zatím, v tomto případě, odpůrce vakcinace . To trvá stále a nevidím důvod k nekonečnému se rozepisování na stejné téma. Nejsem grafoman.

       • vittta

        Ti jmenovaní zapadají do mých argumentů naprosto přesně.
        Ale nezapadají do vašich- jste totiž, jak sama píšete, odpůrce vakcinace, a doslova a do písmene dehonestujete názory prof. Berana v této věci.
        A i u vás- nechala jste se, nebo se necháte očkovat, když to prof. Beran doporučuje?
        Pokud vám je více jak 65, nebo dejme tomu vaši rodiče jsou jistě v tom věku- doporučíte jim očkování, a vyžadujete- v souladu s doporučeními prof. Berana roušky a krátké návštěvy od svých dětí, případně jí sama máte, když jdete za rodiči?
        O to jde, vsadím se, že nic z toho neděláte a nikomu nedoporučujete.
        Takže se laskavě neodvolávejte na prof. Berana, jehož doporučení zcela ignorujete.
        A až zase budete nadávat na USA, což děláte často, a i do mě jste se navezla, že nenadávám dostatečně, pak připomínám držitele Nobelovy ceny na mír, Obamu, což jen dokazuje mírumilovnost USA, že ano?

       • vittta

        A ještě jedna věc.
        Všimněte si, co se tady děje.
        Peter si vymyslel LEŽ.
        Možná jste tu LEŽ vymyslela i vy, nebo Jana, už ani nevím.
        Ta LEŽ spočívá v tom, že nějak dehonestuji prof. Berana a další vědátory.
        Jana LŽE o tom, že vychvaluji tuhle vládu, a že se zastávám nekriticky Babiše, že ho hájím, atd…
        Tyto lži už vy sami zde používáte proti mně.
        Když se vás zeptám- všech třech+ Astr k tomu,dokážete mi odkázat jakoukoliv pasáž, kde dehonestuji prof. Berana a kde nekriticky chválím vládu, nebo Babiše?
        Nedokážete, prostě fungujete jako NWO, ale bez NWO k tomu nepotřebujete.
        Obviňujete mě, ale i Embéčka z něčeho, co není pravda, a tou lží už žijete.
        To je jeden z důvodů, proč nevěřím v existenci NWO, lidé jsou totiž vesměs velice podobní vám.
        Nepotřebují NWO na to, aby je řídil, stačí si sami.
        Špínu na Zemana či Putina nebo Babiše nekydá žádná NWO, ale jen zmanipulovaní lidé, kteří nemají ponětí, co vlastně kdo z nich řekl či udělal.
        Prostě jen kydají.
        A nejsou to žádné zasrané děvky, lidský odpad, ani vy nejste špatní, ale nedokážete překročit vlastní stín, a je to přirozené.
        Proto se to také dělá- protože to funguje.
        Pak se dozvíte, že Zeman chlastá a je sprostý, a když se zeptáte KOHOKOLIV proč, tak vám řekne, jak byl ožralý u korunovačních klenotů a řekl kunda, Putin že CHCE napadanout Ukrajinu, a tráví lidi novičokem, a Babiš že krade a lže, a farmakologové že ve jménu zisku jsou schopní čehokoliv (jako kdyby jiná odvětví byla snad lepší- a přeci právě tento průmysl je výspou a garantem tenké slupky cilivilizace, bez nich byste si ani neusrali).
        Rozumíte Kočko, Peter, Jano a Astře.
        Já vám to nemám za zlé, a jste moji kamarádi, ale když tak rádi máváte kolem sebe, mohli byste se někdy zamyslet i nad tím, co reálně děláte vy.

      • kočka šklíba

       Omyl musíte lépe číst :….aby sa nechal zaočkovať vakcínou,ktorej bezpečnosť deklaruje tak nedôveryhodná organizácia ako EMA!…To dost podstatně mění Váš příspěvek. Váš příspěvek je ukázka jak se dělá demagogie.

       • embecko

        A co je tady na tom logickeho, kdyz se vittta ridi uplne jinym minenim, nezli EMA, ktera ho de fakto vubec nezajima?
        To vidim spise na demagogii od Petera….vymyslel si, ze se vittta rozhoduje podle EMA a pak mu to otlouka o hlavu, neboli pristoupil ke klasicke internetove diskusni finte.

        • Peter Matej

         Embéčko!To,že sa vittta neriadi rozhodnutím EMA ktorá ho naviac vôbec nezaujíma mi vysvetlil on sám a som si istý,že k tomu aby tento svoj názor v prípade ak to bude chcieť urobiť nepotrebuje tvoje účelovo skreslené a z kontextu vytrhnuté vety!On je dostatočne zbehlý na to,aby sa vedel obhájiť aj sám!Nepotrebuje k tomu tvoje úmyselne skreslené interpretácie toho,čo som napísal!Kočka to nazvala demagógiou,ale podľa mňa je to horšie!Je to tvoj žlčovitý výlev a zlý úmysel z tvojej strany.
         vittta mi to vysvetlil dostatočne!Napísal,že pri obhajobe vakcinácie vychádza z predpokladu,že výrobcovia vakcín nebudú riskovať „průser“a z toho odvodil svoju dôveru k vakcínam!Ja som mu na to odpísal,že keby taký „průser“výrobcovia nepripúšťali,tak by sa proti nemu nepotrebovali poistiť tým,že sa vopred zbavili právnej zodpovednosti za následky takého průseru!Nič viac,nič menej v tom nebolo!
         Ale ako sa hovorí „čistému všetko čisté a špinavému všetko špinavé“ !

         • vittta

          NE!
          Když se mě Embéčko zastane, tak to beru velice kladně, protože to je zpětná vazba na moje texty.
          Dále nezapomínej, že já svému otci prostě nevelím, nevelím ani svojí labuti.
          Nechali se očkovat DOBROVOLNĚ, a já nejsem žádný jejich dozor.
          Velím dceři, tam bych zvažoval pro a proti, ale proti rakovině děložního čípku jsem jí očkovat nechal, i když o ní naprosto nic nevím.
          Jsem sice všeználek, Brouk Pytlík, kapacita na vakcíny a medicínu obecně, ale o tomhle nic nevím.
          A EMA je mi u prdele, a jejich metody zrovna tak.
          Embéčko nic nezkresil, skutečně mě EMA a jiné nadnárodní instituce absolutně nezajímají.
          Ale POZOR, úplně zbytečné také nejsou, kdyby nebyly, tak by si mohli farmakologové (asi) dovolit víc, takhle musí podplácet a čachrovat, takže přeci jenom nějakou funkci mají.
          Že ve svém, ZDŮRAZŇUJI, ve svém rozhodování, tedy ne v rozhodování otce, potřebuji nějakou logiku, je věc jiná.
          Vidím, že lidé nehynou jak mouchy, a tak dejme tomu mohu jednou nechat očkovat i sebe.
          Každý týden přibývají miliony očkovaných na světě, je to bez nadsázky největší taková akce v dějinách lidstva.
          Lepší zkoušky provést nelze.

    • vittta

     Já mému otci nevelím, Peter.
     Má svojí hlavu, zrovna včera jsem se s ním o tom bavil, že bude za 15 let neplodný.
     Tak řekl „s tím počítám“.
     A jsi nějaký nervozní, ne?
     Máš dojem, že nemám právo KOHOKOLIV označit za idiota?
     Proč?
     Protože jsem jen lopata?
     Tak to teda ne, já si budu označovat za idiota koho chci, a tobě se to zase nemusí líbit, ale dál už to nezajde, protože já jsem svobodomyslný člověk, Peter.
     Jenže na rozdíl od jiných, já si toho idiota také podložím argumenty.
     Tvůj protiargument je chabý až zákeřný, a to bez ironie.
     První je napadení ad hominem, tedy že já jsem nějaký odborník přes vakcíny a Boh virologie, to je unfér sprostá lež.
     Druhý je falešný argument osobností, tedy ti, co já nazývám idioty jsou držiteli nobelovky a profesoři a docenti…
     A ty profesůry, a ty nobelovky, to nedostali za politiku, že ne.
     A obdivujete také Obamu za jeho mírové úsilí?
     Má za to Nobelovu cenu, takže až budete zase mít protiamerické kecy, tak že bych vám ho připomenul?
     Vy útočíte na zemi, kde měl prezident Nobelovu cenu za mír?
     To je vrchol, kdo v Rusku měl nobelovku za mír?
     Hele, Peter, klidně si používej EMA jako nějakou modlu, kdy se ti to bude hodit.
     Je to jen tvoje věc, ale mě do toho netahej.
     Já na EMA seru.
     Že se můj fotr- ale i moje labuť- nechala očkovat není proto, že to povolila nějaká zasraná EMA, ale proto, že už rok vidím, že se nic neděje, a že věřím tomu, že vyslovený průser si farmakologické koncerny dovolit nemohou.
     Takže jeetě jednou, mě EMA nezajímá, a to ani v případě, že se mi zrovna náhodou její rozhodnutí hodí.

     • Peter Matej

      Dorazil si ma !
      Tým argumentom,že pre tvoje kladné stanovisko k vakcínam ti stačí predpoklad,že farmaceutické koncerny si vyslovený průser dovoliť nemôžu! No a čo ak práve ten vyslovený průser si tie farmaceutickjé firmy poistili tým,že sa už vopred zbavili právnej zodpovednosti ťa akosi nezaujíma a vehementne propaguješ vakcíny v diskusii.Ten zbytok tvojej tzv.odpovedi nestojí za pozornosť a tak len heslovito!
      Čo sem chodím,nikto ani slovom či narážkou nespomenul tvoje vzdelanie a mňa osobne ani nezaujíma.Slovo „lopata“používaš len ty sám.
      Obamovu „nobelovku“tu tiež nikto nespomenul!Poukázal som na objaviteľa pôvodcu AIDS a nositeľa Nobelovej ceny za medicínu,ktorého výzvu k zastaveniu vakcinácie GM vakcínami si práve ty sprdol!
      Tvoj argument,že za idiota označíš každého,koho chceš ty,rešpektujem!
      EMA nie je pre mňa žiadnou „modlou“,naopak neustále upozorňujem,že jej rozhodnutie o podmienečnom uvoľnení vakcín do celoplošného užívania hraničí so zločinom.

      • vittta

       Jak, nikdo?
       Já jsem jí vzpomenul.
       A víš proč?
       Abych jí bez ironie dehonestoval.
       Ale prof. Beran očkování doporučuje, takže to o těch průserech a jak píše níže Jana dokonce mrtvých piště jemu, co jsem já?
       To prof. Beran píše otevřené dopisy vládě, tak ať jí pošle nějakou výzvu o zastavení očkování GM vakcínami.
       Nevím, proč to cpete obecně mně, tam máte odborníky, profesory a docenty, politicky aktivní, na ně se obraťte!!!
       Mimochodem Jano, kdyby se mrtví z celého světa, zemřelí na očkování, přičetli jen k našim obětem Koronaviru, nikdo si toho ani nevšimne.
       Každý den jen u nás umírá na koronáče 10x tolik lidí.
       A opět, moje rada zní?
       Nechceš se očkovat?
       Nenech se očkovat.
       Pak ale nepropaguj prof. Berana.

     • Peter Matej

      A jsi nějaký nervozní, ne?
      Prečítaj po sebe čo si odpísal na na to,keď som poukázal na to,že EMA potvrdila súvislosť medzi očkovaním vakcínou AstraZenaca
      „Čemu se divím, že jiné klidně zaujmou, ba je citují jako autoritu- pokud se jim to hodí, i když jinak na EMA nenechají nit suchou.a úmrtiami spôsobené krvnými zrazeninami,ktoré zabili už kopu ľudí!“

      • Jana

       Tak vittta už rok vidí, že se nic neděje – předpokládám, že tím myslí žádné viditelné nežádoucí účinky vakcín – ti mrtví se tak nějak nepočítají, to jsou oběti vědy ne mamonu. Ovšem kdyby zemřeli přímo nebo pravděpodobně na Covid, to by byla jiná. Jak jsem už napsala při jiné příležitosti: Není mrtvý jako mrtvý.

   • embecko

    No a jaky sis udelal nazor na zbrojare, Astere?
    „jak je to možné……, tscherna kotschka, 06.04.2021 14:40:56
    ….že za čtyřicet let …..těch zas raných komunistů……vydrželi na místě ministra zdravotnictví…….tři ministři………..a za pouhých třicet let……těch zas raných kapitalistů……na místě ministra zdravotnictví….nevydrží už ani třicátý ministr……Blatný je od roku 1990 již třicátým ministrem zdravotnictví……“

  • vittta

   Mě se ten článek moc nelíbil.
   Byl takový ODSácky pravicový, zároveň starolevičácky proti USAácký, a nádavkem ještě antikovidový, čemuž všemu ale chyběly argumenty.
   Moc dohadů, a málo argumentů.
   Ani ty úvahy moc nedávali logiku, že..omezení pohybu zavidí, že nikdo neuvidí, jak je to jinde- copak on to někdo v turistických zónách, někdy oplocených a chráněných ozbrojenými vojáky viděl?
   Lidé si kupovali iluzi toho státu, kam jeli na dovolenou, to jim naopak ještě sebralo zbytek pobědomí o té zemi.
   Skutečných cestovatelů- poznávačů, je jako šafránu, a vždycky bylo.

   • Kamil Mudra

    Já, naopak, ten článek hodnotím kladně. Je v něm dost postřehů které mi potvrzují i mé vlastní náhledy a s leckterými závěry bych se také shodnul. Myslím si že ledacos řečené uniká pozornosti veřejnosti, namísto toho aby bylo diskutováno. Také bych neodsouhlasil vše ale většinu ano. Je dobře že PL dávají prostor i takovým vyjádřením a je škoda že jsou v tomto tak ojedinělé.

    • vittta

     Ta témata jsou dobrá, ale ten zbrojař je trošku víc fanatik, než by se mi líbilo, i když samozřejmě, jak píše Embéčko, blbej nebude.

   • embecko

    Ty jdes vzdycky po konkretnich vecech…zde opet neni dulezite co se rika, ale kdo to rika. A prekvapive je, ze nazor zbrojare souzni temer na 100% s alternativou (tak to asi pochopil i Kamil, rekl bych).
    Jiste, zbrojar muze byt blbec, ale vzhledem k jeho povolani a schopnosti se pohybovat s takovymhle zbozim na takovemhle terenu v nejrizikovejsich oblastech sveta bych rekl, ze blbec nebude.

    • Kamil Mudra

     Tak tohle Uršule přeji. :-) Takové lekce by měla dostat častěji aby si uvědomila postavení ženy v muslimské zemi kdykoli zas bude mít nějaké proimigrační kecy.

     • vittta

      Její místo je u nohou svého pána.
      Podle se k ní v Turecku zachovali ještě velice slušně.
      Leynové chybí respekt k jiné kultuře, který tak vyžaduje od bělochů a jiných podřadných etnik.

    • vittta

     Já se k tomu v návalu agresivních textů nemohu vůbec dostat, tohle vyžaduje celkem sofistikovanou reakci.
     Místo toho dokola řeším, jak jsem se nevymáchaně obul do lékařského umění prof. Berana a dalších kapacit, i když lékařské umění konkrétně prof. Berana nestojí jeho vyznavačům ani za to, aby se jím vůbec zabývali, natož aby ho dodržovali- což jen potvrzuje, že prof. Beran je politický idiot.
     Jako modla posloužil dobře, ale na jeho rady serou i jeho vyznavači.

  • Mrkos

   Údajně se zde hlásí tři možní výrobci vakcín,
   tak by měli dostat zelenou a prachy.
   Je nutné obnovit naše bývalé schopnosti,
   dokud je ještě na co navázat.
   x
   Na Blatném lze ocenit, že ve smyslu Hipokratovy
   přísahy šel sloužit estébákovi. Odkroutil si svůj díl
   a přišla plánovaná výměna a s ní i patrně nějaká
   změna přístupu.

  • Janika

   Jsem zvědavá, jestli něco podobného udělá. Teď bude v médiích hitem, budou ho zvát k rozhovorům a tlačit ho k nadávání na Babise. Ne, ze by na tom záleželo, jen se odhalí, co je tenhle neslaný nemastný človíček zač, jaky ma charakter, jestli situaci lidsky zvládl. Neodvážím se tipovat.

 4. Jana

  Vittto,
  mám pro tebe jednoho idiota do tvé sbírky. bohužel si ho budeš muset identifikovat sám, nějak se mi nechce jeho jméno hledat. Ale jsem skoro přesvědčena, že bude tvé sbírky ozdobou. Možná očekávaný budoucí vítěz nad . ruskou „říší zla“.

  Trumpovi stoupenci jsou vlastenci, kteří zformovali páteř amerických ozbrojených sil, a právě tento druh lidí se v americké armádě stává obětí Pentagonem nařízených a v současnosti probíhajících čistek.
  A tak zatímco idiot jmenovaný ministrem obrany takto eliminuje brannou schopnost americké armády, nelegitimní prezident v Bílém domě zahrnuje prezidenty Ruska a Číny nadávkami a hrozbami, a onen už zmíněný idiot z ministerstva obrany vydává Ukrajině americkou záruku proti Rusku. Zaštítěn tsanssexuální a v zájmu rozmanitosti rtěnkami a końskými ohony zkrášlenou a napomádovanou americkou armádou.
  Americké vojenství je už jen historií a Ukrajina by si to, dříve než se nechá zničit, měla uvědomit. Protože americká záruka se rovná nule, která ovšem může vést k pádu světa do stejné šlamastyky, k jakému přispěla i záruka britské vlády Polsku v roce 1939.
  https://ceskoaktualne.cz/2021/04/zpravy-k-zamysleni/p-c-roberts-jak-dlouho-jeste-budou-spojene-staty-existovat/

   • Jana

    Děkuji za doplnění. Vidím, že základní, nejdůležitější a rozhodující kvalifikace je splněna na první pohled

  • vittta

   Asi místní sluníčkář.
   Rozhodně ho nehodlám brát vážně, byť se divím, na co se vlastně na Ukrajině hraje.
   Přece nejsou Ukrajinci takoví idioti, aby se pustili do Ruska, nééé, to se mi fakt nechce věřit.

 5. Jana

  Vojenský expert Alexandr Žilin hovoří.
  https://outsidermedia.cz/jak-ukrajinske-vojaky-zamerne-meni-ve-zvirata/
  Přicházejí informace o manévrech, které Ukrajina společně s NATO provádí pod názvem „Defender Europe 2021“, kde nacvičují válku s Ruskem na hranici s Krymem.
  Těmito manévry NATO stimuluje Ukrajinu k bojovým činnostem na Donbasu – zdůrazňuji – na Donbasu. Je to jakési představení, asi jako: „Podívejte se, my jsme s vámi, tak se do toho pusťte! Máte za sebou celý atlantický blok atd.“ Ale, ať si Ukrajinci trochu pogůglují a najdou odpověď na otázku, kdy za posledních 20 let Anglosasové bojovali vlastníma rukama – aspoň někde…? Když jsem sloužil v ozbrojených silách, často jsem se zabýval činností našich partnerů – Anglosasů. Oni vstoupí do země, zformují tzv. opozici, nebo teroristickou enklávu v této zemi, vyzbrojí je – a pak sedí na velvyslanectví, kouří bambus a sledují, jak se tamti vzájemně pobíjejí. Copak se to nepodobá tomu, co se dnes děje na Ukrajině? Jako vejce vejci! Jsem přesvědčen, že se NATO nikdy přímo nepostaví za Ukrajinu. Proč by to dělalo? Aby na sebe přivolalo jaderný úder jaderné velmoci? Ovšem pošťuchovat, navádět a vrhat do boje Ukrajince – to jim líto není vůbec. Napumpovali je rusofobií, nenávistí tak, že se mnozí už nezamýšlejí nad tím, proč, jak, a koho ve jménu čeho střílet. Vychází z toho, že je válka sama sobě cílem. To je šílenství! …….
  …… strategické plánování neprovádí Kyjev – ten jen vypouští jakési banality a hlouposti. Strategické plánování dělají v Londýně – dokonce ani ne v USA – a USA to následně realizují na Ukrajině. Proto Kyjevu ani nemusí sdělovat, co plánují, ale postaví ho před hotovou věc. ………

 6. vittta

  Zase Babiš to chce všechno posrat!
  Tentokrát překotným uvolňováním, jinými slovy, Babiš je populista.
  Takže bacha na vládu, chce cynicky a nezodpovědně uvolňovat, odborníci si musí dát na Babiše majzla!!!!
  Vydržte, odborníci, volby se blíží, až bude Babiš v prdeli, budete moci konečně popustit uzdu fantazii, a udělat to jako všude jinde, tedy správně a chytře!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ustat-to-a-nerozvolnovat-experti-radi-novemu-ministrovi-zdravotnictvi-149809#seq_no=1&source=hp&dop_id=149809&dop_ab_variant=0&dop_req_id=z4Piw6QRzpq-202104080534&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • embecko

   Ovsem tohle je presne ta situace, kdy bych Babisovi pral pad az na dno:
   Clanek z 1. brezna:
   “ Ústav pro kontrolu léčiv se zabývá ruskou vakcínou Sputnik V
   1. března 2021 16:12, aktualizováno 17:27
   Státní ústav pro kontrolu léčiv se zabývá ruskou vakcínou Sputnik, o kterou Rusko požádal prezident Miloš Zeman. SÚKL potvrdil, že se vakcínou zabývá na základě žádosti Úřadu vlády.“
   A dnes:
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/irena-storova-petr-arenberger-sputnik-v-milos-zeman-koronavirus-ockovani_2104081033_gak
   „Storová: O posouzení Sputniku V zatím nikdo nežádal. Ministrovi jsem vysvětlila proces schválení“
   Tak si skoro presvedcene rikam, at uz jde Andrej do prdele…tohle mi uz prijde za hranici, narod, nenarod.

   • vittta

    Já jedu pořád na stejné vlně.
    Tedy národ především, a nějaká vakcína mě v tom nemá šanci zlomit.
    Beru také v úvahu, že ta Storová nemusí říkat pravdu, nebo také může někdo prezidentovi, ale i premierovi, dávat zavádějící informace.
    Tedy dejme tomu takto:
    Ministr Blatný informuje prezidenta, že už podnikl kroky, ale Storová to blokuje, ve skutečnosti ale ministr neudělal nic.
    To celé se může teoreticky posunout o stupeň níže, tedy nějaký náměstek ministra ministrovi toto předhodil, a ten to poslal prezidentovi, aniž by se namáhal to prověřit.
    Jsou pak v takovém případě dvě možnosti, na ministerstvu panuje neuvěřitelný chaos, vše vzniklo prostým bordelem- nebo, více pravděpodobně, na ministerstvu jsou lidé, klidně i sám ministr, kteří proces úmyslně blokují ve prospěch politických cílů někoho jiného.
    Prezident tedy ve skutečnosti nemá šanci se to dozvědět- informace k němu jsou filtrované, nebo se to nemá možnost dozvědět premier, i k němu jde vše filtrovaně.
    Prezident v tom bude nevinně, ale u premiera to může být i tak, že on sám to nějakým způsobem bloguje, a navenek se vymlouvá, že dělá, co může- aby se zavděčil všem stranám, tedy odpůrcům Ruska- že to blokuje, a příznivcům Sputniku, že se na „tom“ pracuje.
    Jediný zřejmý fakt je ten, že se nikdo nenamáhal (novináři) zeptat té Storové, jak to vlastně je, nebo sama Storová neměla zájem se vyjádřit.
    Při výměně ministra už něco říci musela, nebo se jedná o pokračování politického boje, s cílem svrhnout premiera.
    V každém případě je Storová postavou klíčovou, a tedy se měla- a měla na to dost času- sama angažovat, a vyjevit, jak se věci mají.
    To neudělala, buď proto, že jí někdo vydíral, aby to neudělala, nebo jí někdo blokoval, prostě vyjádření blokoval, nebo ona sama neměla zájem to uvést na pravou míru.

    • embecko

     „Já jedu pořád na stejné vlně. Tedy národ především, a nějaká vakcína mě v tom nemá šanci zlomit.“
     To chapu, ale tady jde o hodne, o lidske zivoty. A jak se k tomu Andrej stavi, to se mi vubec nelibi.
     A v jeho pozici vzhledem k uprchlikum stale vaham a nevim, co to ma znamenat a jak to vyhodnotit. Jeho poslanci v europarlamentu hlasuji vzdy pro uprchlicke navrhy (kvoty atd.), o Jourove ani nemluve…coz samozrejme nemusi nic znamenat. Ale spise premyslim nad tim, proc nejsou uprchlici ve statech V4. Na namitku, ze sem nechteji, protoze jsme chudi a xenofobni, neverim ani nahodou, to je pruhledna obezlicka.
     Takze nakonec se spise priklanim k tomu, ze duvod, proc nemame multikulti, neni na strane Andreje; zde bych uz spise veril NWO, ze chce zlikvidovat velke zapadni staty a stredni Evropu si ponechava jako naraznikovou pojistku.
     Treba mi neni jasne, proc na posty, o kterych sam rozhoduje, dosazuje Petricka, Blatneho, Jourovou, Plagu a spol., kdyz prave tohle jsou lide, kteri likviduji politickou povest jeho hnuti (ANO).
     Pokud ANO ve volbach prohraje, tak to nebude kvuli Andrejovi samotnemu, ale kvuli jeho tymu, ktery si sam sestavil a s nimz je vice jak rok kriticka nespokojenost.
     Jsou tedy 2 moznosti: Bud je Andrej kadrove uplne neschopnej, anebo mu nekdo rika, koho si ma vybrat…ve finale v tom rozdil nevidim vubec zadny, protoze „az bude potreba“, tak Andrej stejne udela, co mu bude poruceno.
     Lehkym plusem zatim je, ze k multikulti nepristupuje dobrovolne…ale to by, na druhou stranu, stejne nemohl, protoze to by se odvaril uz uplne a 7% ve volbach by to jistilo.

     • vittta

      Tyhle otázky si také kladu, ale neznám na ně odpověď.
      Jako nosnou záležitost pak vidím kvílení těch největších kriplů této země, že Babiš fuj.
      Kdyby byl Babiš jejich- jako ty jeho poskoci jejich jsou, o tom žádná- tak nebudou tak naříkat.
      To on to také mohl udělat tak, že chtěl mít všechny strany zajištěné, když vstupoval do politiky.
      To je ta Jourová.
      No, a teď se jí prostě nejde zbavit.
      Co se týká Blatného a Plagy, je těžko říci, kdo je tam vlastně vecpal , moc mi to jasné není, Petříček je úlitba ČSSD.
      Dá se ale předpokládat, že celé hnutí ANO bylo už od počátku infiltrováno rozvraceči, stejně jako Věci veřejné a Úsvit.
      Jenže ouha, na Babiše si nepřišli, role Okamury je leckdy poněkud sporná, vlastně si na něj ani nikdo moc nestěžuje.
      Na Babiše si sice nepřišli, ale strana je pod velkým vnitřním tlakem, není to strana ideologická, tedy nestaví na ideologii, kde je přesvědčení straníků relativně silné.
      Je to strana karieristická, plná šašků a přeběhlíků.
      Jakmile Babiš padne, strana ANO zmizí v propadlišti dějin.
      A Babiš se těch vyžírek prostě nemůže zbavit jako nepohodlných zaměstnanců, tak si s nimi- celkem logicky- neví rady.
      Dokud bude silný, budou se k němu lísat, jakmile partajníci vycítí slabost, zradí ho.
      Takže Babiš potřebuje vyhrát- a nyní neloajální a pletichařící kriplíci opět začnou pochlebovat.

      • embecko

       „Jakmile Babiš padne, strana ANO zmizí v propadlišti dějin.“
       Nemusi byt…ANO je jedina strana, co u nas dela „Realpolitik“ (nemecky povalecny termin), coz znamena politiku ad hoc, dle potreby a moznosti a to bez ohledu na ideologii.
       Ze na ceskou politickou scenu dohlizi jeste vyssi pan, je myslim jasne…a tedy problem bude v tom, zda-li se panovi libi aktivisticka ideova politika ostatnich stran a naopak, zda-li tedy nahodou ANO nebude splnovat vsechny mozne pozadavky moderni evropske strany a bude tak mit otevrenou budoucnost.
       Ono je totiz jasne, ze multikulti a green deal jsou nebezpecne nesmysly a navic se v prislusnych stranach zacinaji mnozit extremiste (multikulti-eco) jak houby po desti. A je take jasne, ze tohle se musi pribrzdit, jinak se to polozi ekonomicky.
       Ja bych to tedy videl naopak- postupne zaniknou strany zalozene na nejake vizi a zbydou jen „bude lip“, tedy i ANO.
       My dva se neshodnem na tom, kdo je tvurcem narodni politiky- ty logicky uvazujes, ze je to narod a „jeho“ politici, ja si konspirativne myslim, ze tyhle dve skupiny jsou jiz odstaveny a ze faktickou moc maji nadnarodni firmy skrze sve lobbisty.
       A tyhle nejaka idea nezajima, takze klidne nekde narodni politiku uvolni, kdyz jim to prispiva (V4), jinde zas, z konkurencnich duvodu, narodovectvi potiraji (Nemecko, Francie).
       Abych tedy shrnul Babise: on neni ze stare skoly, hajici nejake ideje a tedy neni ani narodovec…coz ovsem nevylucuje, ze jeho realpolitik nemuze byt narodovecka, kdyz to bude nejak prinosne.
       Z hlediska volice sice proto pusobi nevyzpytatelne, ale to se da dohnat medialni manipulaci.
       Pirati jsou z tohoto pohledu odepsana strana, protoze jsou prilis radikalni i kdyz treba nechteji. Jejich volici po nich rozhodnost vyzaduji a oni se tak musi chovat, nic jineho jim nezbyva. Jak dlouho jim to vydrzi je otazka…teoreticky, vyhrali-li by volby, tak bych ji nedal ani jedno velebni obdobi a, dle meho, by skoncili behem predcasnych voleb nekdy v roce 2023-4.

       • vittta

        ANO možná zůstane, ale bude to úplně jiné ANO.
        Něco jako ODS, kdy z konzervativní pravicové strany zbylo torzo EUrokolaboranstkých neolevičáků, s občasnými hláškami ze starých časů.
        ANO je Babiš.
        Nic jiného to není.
        Jaký bude Babiš, takové bude ANO, kdyby Babiš padl, ANO se nemá o co opřít- jako se měla o co opřít ODS, která se opřela o pravicový konzervatismus, i když ho ve skutečnosti dávno nepraktikuje.
        Nadnárodní firmy pak mají moc omezenou, kdyby jí měly faktickou, pak už by ČR neexistovala, alespoň ne v těchto hranicích, a pěkně bychom solili „válečné“ reparace sudeťákům.
        Tedy proti korporátnímu tlaku stojí tlak mas.
        Masy ale samy o sobě nic nezmohou, musí mít vůdce.
        Tím byl Klaus st, kterého se nikdy nepovedlo úplně odstavit, (všimni si, jak masy odmítly Havla, z něho se ještě za jeho života, ba přímo funkčního života stala uměle udržovaná parodie), Zeman, a nyní je to pro mnoho lidí Babiš, který byl ovšem do této role doslova nacpán, aniž by sám o ní stál.
        Nyní se tak musí i chovat, chtě, nechtě, protože lid ho jako „obyčejného“ politika nepřijme.
        Když si položíme otázku, co by se stalo, kdyby vyhrál Kcharlik prezidenta, nebo potom Drahoš, dá se v pohodě předpokládat, že by tady ti negři byli.
        Jenom protihra prezidenta tomu zabránila, a prezident donutil hrát tyhle tóny i Babiše, který na něm je, a byl, a zdá se že i bude, politicky závislý.
        Takže dle mého- žádné, že korporace nechtějí, ale korporace nemohou, rozložení společenských sil tomu není nakloněno, a co horšího, kdyby tady byli, tak by se k nim Češi rozhodně nechovali s pokorou.
        Policie by přehlídla nějakou tu nakládačku, studenti by se- vyjma konkrétních fakult- negerské teorii vysmáli, a zle nedobře by se vedlo otevřeným propagátorům.
        Což je příklad, který nemůže být připuštěn, protože příklady táhnou, a tak by to oslabobovalo sluníčkové hnutí v Německu a dalších zemích.
        Piráti nemusí na průser vydržet dlouho, na schválení obrovských církevních „restitucí“ stačil jeden jediný kriminálník, dopravený k hlasování, a prohlasování Havla za prezidenta jeden jediný poslanec, na 2 hodiny zatčený.

 7. J. Hruška

  Je zajímavé, jak rychle jste opustili Petra Hampla. Přitom upozornil na jev, který mi připadá krajně důležitý: Pro protikovidové aktivisty je jejich téma tak důležité, že ignorují a rozbíjejí vše ostatní. Přitom to „ostatní“ je – nebo mělo by být – naopak mnohem důležitější. Už jsem se tu před časem snažil vysvětlit, že kapitalizmus sice přináší rychlý technický rozvoj, ale zároveň se v něm hromadí peníze, které nakonec, protože je není kam investovat udusí ekonomiku. Jsme v pozdní fázi tohoto procesu. Podpora nesmyslné spotřeby, nesmyslné, například „zelené“ inovace, rozeštvávání států a z něj plynoucí zbrojení, výdaje na výkrm imigrantů a z nich další zadlužování států, no a koneckonců i výdaje kolem Covidu, to všechno je vyvoláváno a využíváno proto, aby bylo kam investovat. Přitom věc nemá „systémové“ řešení. Peníze se vrátí do bank i s úroky a bude třeba investovat ještě víc. V minulosti se to řešilo tak, že peníze padly, lidé byli ožebračení, banky vyčištěny a mohlo začít další kolečko. Tomuhle přirozenému jevu se dolar zoufale brání, přitom ale čím později to přijde, tím to bude horší.
  Samozřejmě s tím nemůžeme přímo nic děat. Něco ale přece jen můžeme, třeba: Posilovat solidaritu. Usilovat o vlastní zemědělství pro dobu, až zkolabuje mezinárodní obchod. A našlo by se toho víc. Místo toho brečíme nad rouškami, podrážíme autoritu policie, rozdělujeme se hádkami, podrážíme vládu, která je i bez toho dost špatná a tak dál. To není jen „na horní palubě Titaniku se tančí, zatímco do lodi vniká voda“. To je „na horní palubě Titaniku se hádají, jak se správně uvazuje kravata“.

  • embecko

   Otazka je, jestli se manipulace a princip dvojiho metru nedostaly uz tak daleko, ze neni jine vychodisko, nezli valka, anebo vojenske obsazeni (bez strelby). A to na obou urovnich, jak narodni (obcanska valka), tak mezinarodni (obvykly ozbrojeny konflikt). Me to prijde uz neresitelna situce…a NGO lze zastavit jen odstrizenim od penez, coz predpoklada silny, rozhodny stat, coz je jedine Rusko. Jak ctu mainstream, tak v nem uz jsou vsechny zpravy, tykajici se mezinarodni politiky, multikulti a zeleneho udelu obraceny na hlavu. V Cesku mozna tak na 80%, ale na zapade je to 100% tutovka.
   Dle meho se z tehle situace totalniho rozstepeni spolecnosti uz nelze dostat bez nasili, trva to totiz dlouho a prada dostala opacne znamenko, coz se lidem uz natolik zazralo pod kuzi, ze je o normalite uz nelze presvedcit a ani se normalne chovat.

   • J. Hruška

    Váku jako standardní řešení krize kapitaizmu jsem vynechal. Ostatně možnosti, co proti tomu dělat a co děat, až to přijde jsou zhruba stejné.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s