Zdravotní okénko

Mistr Mu Yuchun – rozhovor a cvičení – rakovina.

Mistr Mu vypráví o čínském lékaři, který léčil lidem rakovinu, a jednoho dne ji objevili u něho. Při tom se Mu jemně pousmál, uchechtl, a to uchechtnuti bylo významnější, nez tisíc slov :-).

Dávali mu 5 let života, pokud se nechá operovat, 3 roky, pokud ne. Chtěl si nejprve na operaci sehnat peníze. Byl uz velmi slabý, pracovat nemohl. Jednoho dne šel kolem parku, a tam lidé cvičili zvláštní cvičení, Mu mu říká „pružina“, mně připadá spíš jako opičák. Začal s nimi cvičit. Po nějaké době se mu nádor zmenšil, potom zmizel docela.

Mistr Mu nepředkládá toto cvičení jako záruku, že každého vyléčí. Jen vypráví příběh.

 1. Janika

  A samozřejmě, jako vždycky, povídejte si o tom, co zajima vas.

  Jen ještě popíšu svůj pokus s Artemisinem. Koupila jsem si ten prasek 1:100. Docetla jsem se, ze se mají brat 2 lžičky denně, dve hodiny před tím a hodinu po tom nejíst, alespoň 10 dni. Pokud je cílem odstraneni nadoru, ma se brát 5 dni předem železo. O žádném svem nadoru sice nevím, ale co kdyby, ze ano, kdyz uz to budu brát, tak ať to zabere co nejšířeji. A důležitá věc – doporučuje se zapíjet grapefruitovym dzusem, který prý neuveritelne zvyšuje účinnost mnoha léků.
  Takže beru to asi týden. Jediným výsledkem je zhoršený životní pocit, necítím se tak dobře, jako předtím, pripada mi to opravdu jako slabá chemoterapie, která je údajně něčím mezi chřipkou a kocovinou. Popravdě jsem cekala, ze se mi zlepší pleť, teď zjara mívám exem, tak ten opravdu zmizel, ale nejsem si jista, ze by nezmizel i tak.
  No, byl to jen pokus, kdybych chytla kovid, aspoň vím, ze tohle muzu potom zase zkusit.

  • vittta

   No, jím ten pelyněk, dvě tobolky po ránu.
   Mělo by to odpovídat tomu Artemisinu.
   Pocity mám pořád stejné, no ale takhle hlavně z jara se mi pokaždé udělají nad zadkem takové jako opary, otravná záležitost, ale jeden zmizí- a dělá se další, klidně v tom místě, třeba měsíc.
   Zmizely.
   Ale cejtím, jak tam svědí, a jakoby se klube, ale nedoklube.
   To je pozitivní, poněvač to mě tedy sralo.
   To tedy dělají viry, takže něco to dokáže, pokud tedy není příčina jiná, ale to nemohu poznat.

   • Janika

    No vidis, to jsem rada, ze nemam tyhle problémy sama. Tohle období je nejhorsi z celého roku, kolem velikonoc, ale pak se to vždycky zlepsi. A ty různé kožní problémy, to proste chce svůj čas, nějak se to vyvíjí a samo to skončí. Leda snad to něčím urychlit.

   • Janika

    Mozna v tech tobolkach je toho míň, nez ta moje lžička. A ještě si to znasobuju tim grapefruitem. A asi míň vážím (66), takže jsem mozna i predavkovana.
    Nezkoušel jsi chuť toho, co je v tech tobolkach? To moje je sladké. Nejdřív jsem myslela, ze je to podvod, ze mi prodali nějaké sladke kakao. Ale pak jsem našla, ze pelynek roční se jmenuje taky pelyněk sladký.

    • Jana

     Janiko, na kožní problémy zkus kapsaicin – chilli papričky. Já jsem se k tomu dostala náhodou, když jsem omylem do jídla dala místo sladké papriky pálivou (bezmála se to nedalo jíst) a než jsem se rozhodla, jestli to vyhodit hned, nebo až zítrra, pro jistotu jsem hledala, jestli kapsaicin nějak něčemu nevadí – a můj kožní problém (psoriasis) se sice nevyléčil, ale hodně zlepšil – tak jako snad nikdy přes veškerou léčbu. Dnes už vlastně používám jen výhradně pálovou papriku – dá se na to zvyknout, už mi to ani nepřijde.
     Ten kapsaicin vypadá jako všelék – v článku ty kožní projevy jseu zmíněny jen letmou ponámkou, ale zvlášť dám ještě jiný odkaz.

     https://www.uspesna-lecba.cz/kapsaicin/

  • Kamil Mudra

   No, když zdravotní okénko tak jedno nakouknutí (jen pro otrlé).
   Zlatí covidoví netopýři!
   Dobrá zpráva: naštěstí se to vzduchem nepřenáší – takže roušky nehrozí.
   Špatná zpráva: Artemisinin na to asi nezabírá.
   Zombie jelení choroba se rozšířila do 24 států USA. Toto onemocnění bylo poprvé pozorováno u Kanadských populací jelenů v 60. letech, ale nikdy nebylo považováno za hrozbu pro člověka kvůli nedostatku údajů. Nyní je však více než 79% z nich infikováno a rychle se šíří stejně jako ostatní. Děsivá a smrtelná nemoc infikuje mozky zvířat a pomalu je pohlcuje zevnitř, takže vypadají a chovají se jako zombie, dokud nakonec nezemřou bolestivou smrtí.
   V současné době není známa žádná léčba ani léčba této nemoci a úřady se obávají, že by se nemoc zombie jelena mohla rozšířit i na člověka, a vyzvaly lidi, aby se od jelena drželi dál a maso jelena nekonzumovali. CWD je smrtelná a zvířata jím postižená drasticky hubnou, zažívají třes těla, nadměrně sliní a skřípou zuby. Nemoc je progresivní a vždy končí smrtí.

 2. Peter Matej

  To,o čom sa píše v článku zrejme súvisí s „celostnou medicínou“,ako ju propaguje MUDr.Hnízdil a z ktorej vychádza aj orientálna medicína,známa najmä z Číny.Viem,že zástancom tohoto „odvetvia“medicíny bol v čase keď bol riaditeľom fakultnej nemocnice v Hradci Královom aj prof.Roman Prymula.Bol to on,kto presadil proti vôli českej lekárskej komory ambulanciu orientálnej medicíny v Hradci Královom.Neviem,či to tam ešte funguje a neviem ani,aké boli výsledky tejto ambulancie.
  Je veľa rakovinou chorých ľudí ktorí ak na to majú,tak vycestujú do Číny s nádejou na vyliečenie.Ja sa k tejto orientálnej medicíne nevyjadrujem ani skepticky,ani nepatrím medzi jej fanatických prívržencov.Lebo pri pohľade na štatistiky úmrtí na onkologické choroby v Číne a v Európe rozdiel nevidno.Ak je človek chorý rakovinou,siahne po všetkom,čo by mu mohlo pomôcť.Sú tomu už dva roky,čo na rakovinu pľúc zomrel môj priateľ,lekár-internista.Ako to už často býva,bol to športovec(behal maratóny)nefajčil,vyznával zdravý životný štýl a stalo sa! Bolo po Novom roku a pretože nejako dlho pokašlával,tak sa nechal vyšetriť na pľúcnom oddelení.Hneď ho poslali do Vyšných Hágov na špecializované pracovisko a vrátil sa s verdiktom – rakovina pľúc.Podrobil sa chemoterapii,ožarovaniu a on,ktorý nikdy neveril všelijakým ľudovým liečiteľom a šarlatánom, ich začal vyhľadávať.Zvláštne je,že mu to radili aj jeho kolegovia.Tak začal piť neprevarené kozie mlieko,konzumovať všelijaké riasy ako napr.Serpulinu,jedol iba pstruhy pripravené na pare a bez soli,pil šťavu z hlúbovín ako kapusta(zelí) alebo brokolice a …..v novembri sme ho pochovali.Chcem povedať,že vedel o tom,že mu niet pomoci a napriek tomu sa podrobil tortúre chemoterapie,ožarovania a upierania si toho,čo mu chutilo.Po zistení choroby žil ešte 10 a pol mesiaca.Z toho minimálne 8 mesiacov sa doslova trápil.Keby liečbu odmietol,tak by možno zomrel skôr,ale ten zbytok života by bol pre neho určite prijateľnejší.
  Je známe,že mnoho druhov onkologických ochorení spôsobujú tzv.“onkovírusy“.Je známe,že rakovinu krčka maternice spôsobujú papilomavírusy a že už existuje proti tomuto ochoreniu aj vakcína.Toto asi vyriešia genetici a bude to tá pozitívna stránka genetického inžinierstva.Na jeho negatívne stránky a možnosti zneužitia som tu už poukázal.
  Napokon…..ja tu už nebudem!A ešte aj tie ftaláty a skracujúca sa anogenitálna vzdialenosť !…Boh pomáhaj našim potomkom!

  • Bjedruna

   Ano, máte pravdu Peter, na stav nemoci má určitě veliký vliv psychika a spousta jiných věcí. Celostní medicína má svou logiku a když člověk onemocní, opravdu se chytá všeho. Vím o čem mluvím, před třemi roky mi onemocněl manžel rakovinou jícnu. A přesně tak jak jste napsal, nekouřil, nepil, sportoval… :( Ještě v srpnu si udělal radost a spolu s horským průvodcem a mladším synem vylezli na Gerlachovský štít ve velmi dobrém čase. A za čtrnást dní přestal polykat. Ze dne na den. To se mu zbortil jícen. Okamžitě podstoupil všechna vyšetření, verdikt však byl tristní … nádor 10cm a nelze operovat. Byli jsme dokonce za specialistou na tyto operace v Olomouci, ale tak velký nádor si nikdo netroufnul operovat. Chemoterapie byla šílená a jediná alternativa, vybojovali jsme si biologickou léčbu, bohužel všechno marné. Po 10 měsících stresu a zkoušení všeho možného, včetně dvou léčitelů, mi manžel doma zemřel. Ten závěr byl strašný, měl obrovské bolesti, které utlumil až morfín, umřel doslova hlady… Chemoterapie byla neskutečné svinstvo, zničila mu všechny cévy a žíly. Už si ani nepamatuju, jak a kde jsem narazila na články o betaglukanech a začala jsem se po nich pídit. Nakonec jsem psala i autorovi těch textů a a na jeho doporučení jsem objednávala betaglukan od APOTEXU a začala jej manželovi dávat v doporučeném množství pro rakovinu. . Má totiž úžasnou schopnost obnovovat kostní dřeň a tím i imunitu. A je fakt, že jeho lékařka si toho všimla, že měl po celou dobu chemoterapie i ozářek velmi dobré výsledky krve … na jeho stav.
   Já začala betaglukan jíst s ním, ale v menších dávkách, jako podporu imunity, abych domů nezanesla nějaké viry a bakterie a musím říct, že od té doby na něj nenechám dopustit.

   Z chemického pohledu jsou glukany přírodní polymery glukózy, které tvoří základní součást buněčné stěny např. hub, kvasinek, mořských řas a obilí. Kdybyste měli někdo zájem se ochytřit : … dávám odkaz https://www.betaglukan.cz/
   Teď během covidu ho mám nasazený stále a je pravda, že nevím už 3 roky co je rýma nebo nachlazení. Tak nevím, jestli je to „víra tvá tě uzdraví“, nebo má opravdu pozitivní vliv na noji imunitu :)

   Autorem textů v odkazu je je Prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D.přední světový odborník na glukany, Univerzita v Louisville, Kentucky, USA ( je to syn našeho velmi známého botanika Větvičky z receptáře :D … )

   • Jana

    Podle mne „víra tvá tě uzdraví“ je lidové označení psychiky ve vzrtahu k imunitě. A že psychika je velmi důležitá, uznávají dnes dokonce i někteří ti, lékaři, kteří léčí nomoc, ale ne člověka.
    Co se kouření a rakoviny týká, probrali jsme to tu už před časem. Zjistilo se, že nárůstem rakoviny (hlavně plic) není kouření, ale jaderné zkoušky v atmosféře. Že to někteří lékaři odmítají a trvají striktně na kouření jáim nelze dávat za vinu. Kolik generací už bylo učeno o té lži, aby se zakryla pravda a hlavně VINA. Je to podobná manipulace jako ta dnešní s pandemií a vakcinací. Mlžit, mlžit, mlžit a lhát a lhát, dokd to veškerá veřejnost nepřijme jako ověřenou pravdu.
    https://www.topcz.net/ach-ten-zdravy-nekuracky-svet/

   • vittta

    No, žádná zábava, ale tady vidíš, že sebelepší duševní i fyzická forma zmůže hovno.
    Tady v tom odkazu…je to takový trošku…taková klamavá reklama.
    Na příjem betaglukanů je dobrá hlíva ústřičná.
    Vlastně za babku.
    Ale POZOR, preventivní dávka je 50g čerstvé a 5 g sušené denně, léčivá od 100/10.
    Takže je to mnohonásobně více, než je v těch kapslích, stejně se to dělá z hlívy.
    ČSSR byla průkopníkem v použití hlívy k léčení (docenta Ginterová- Bratislava), ale po převratu nebyl zájem.
    Upozorňuji, že 10 g jsou dvě velké polévkové lžíce plné tak, že je tam hromada.
    Je třeba se nadechnout, narvat si to do…úst, a okamžitě pít a udělat si v puse takovou kaši.
    Chuť vlastně není nijaká, něco jako papír, ale bacha na nadechnutí, spory hlívy jsou agresivní na dýchací cesty.
    Krevní obraz se výrazně spraví- a to mám vyzkoušené na sobě- zhruba za měsíc.
    Na raka je dobrá i Lesklokorka lesklá (Reiši) , dělám takový výluh, lihový i vodní, já jsem to vylepšil ještě Březovníkem obecným. (ten lihový výluh je chuťově perfektní kořalka, jak se to ale smíchá s tím vodním, chuť se zkurví, nicméně je to nutné, protože v lihu i vodě se macerují jiné látky)
    Účinná je i penízovka sametonohá a Šupinovka nameko, nebo Houževnatec jedlý a další houby, každý druh ale působí na jiný nádor.
    Já jsem jedl smíchanou hlíbu s Houževnatcem (Ši- také).
    Tyto houby jsou velice účinné na zlepšení stavu po chemoterapii a prevenci, rakovinu v určitém stádiu Bohužel vyléčit nedokáží.

    • Bjedruna

     Nechci se s vámi hádat Vittto, ale to co je v čisté formě extrahováno, co je v té kapsli, to čistě pojídáním hlívy ústřičné, či prášku z ní, nikdy do sebe nemáte šanci dostat. Ve vší úctě, to co mám v tomto směru nastudováno já, vy určitě nemáte. Navíc, betaglukan se z hub získává v Číně nebo Japonsku, v našich končinách jsou nejsnadnější zdroj kvasnice nebo obilí.A není firma jako firma. Kdybyste si pustil to video, co je na úvodní stránce toho mého odkazu, tak v té přednášce pro lékaře,se o tom jasně zmiňuje a vysvětluje problémy při výrobě betaglukanu. Prof.Dr.Václav Větvička experimentálně dokázal, že preparáty mající pouze rozdrcenou houbu mají minimální (pokud vůbec nějakou) účinnost. V případě kvasnic to ostatně platí také, jinak by bylo čisté droždí již dávno lékem. Problém je totiž v tom, že náš žaludek nedokáže polysacharidy dokonale trávit, to plně dokážou jen býložravci, proto mu musíme pomoci izolací. Izolace a složité přečistění suroviny je přitom nejdražší položkou při výrobě betaglukanu. Za kvalitní se považuje betaglukan od 70% čistoty a výše. Ani to však není tak jednoduché, protože zároveň záleží na tom, co zůstává v těch tzv. nečistotách. Přesto by měly firmy čistotu dodávaného betaglukanu uvádět, a pokud tak nečiní, nemají se asi čím chlubit. Odborníci zastávají názor, že nečistoty zabraňují navázání betaglukanu na receptory imunitních buněk a tím jejich aktivaci. Platí zde tedy jednoduchá (nepřímá) úměra – čím více nečistot, tím menší účinnost.
     Seriozní firma uvádí klinické zkoušky nebo publikace popisující experimenty na zdroj svého betaglukanu. Naopak varující je text, který si navzájem výrobci opisují bez konzultace s odborníky. A také text, ve kterém je nesmyslný sáhodlouhý seznam účinků betaglukanu. Betaglukany jsou účinné, ale nejsou zázrakem na všechny nemoci světa.
     Ne vždy se glukan testuje „pouze“ u pacientů trpících rakovinou. Biothera nedávno publikovala výsledky klinických zkoušek svého nerozpustného kvasničného glukanu WGP, které ukázaly, že čtyřtýdenní konzumace glukanu jako potravního doplňku výrazně snížila alergické problémy u alergiků. Podobně se ukázalo, že glukany zvyšují výkon nebo alespoň snižují únavu a lidí s velkým fyzických stresem, ať už se jednalo o sportovce nebo třeba o hasiče.

     • vittta

      Tak také nejsem úplně mimo.
      V každém případě mi podobné studie připadaly jako reklama, která prodává výrobky (BIO) farmakologických firem.
      I přírodní medicína je megakšeft, to je třeba vidět.
      Co se týká neúčinnosti hub, to zase mám načtené, a na sobě prověřené, v každém případě vím, že…třeba muskarin nebo alfa amanitin, či orelanin působí velice efektivně i …“nezušlechtěný“.
      Pokud pak samotná houba nefunguje (což je s ohledem na její cenu- versus senu koncentrátu celkem pochopitelné), je mi záhadnou, jak se vlastně na ty účinky přišlo.
      Tím nijak nezpochybňuji vaše závěry, ani výzkumy kohokoliv, konkrétně zpochybňuji pouze neúčinnost hub jako takových.

     • Janika

      Kdyz se ji syrove drozdi, dostanou se z něj betaglukany tam, kam maji?
      A kdyz se z droždí něco upeče, jsou v tom upečeném betaglukany, nebo se zničí?

      • Bjedruna

       Tak tam kam mají se dostanou, ale aby to mělo nějaký účinek muselo by jich být strašně moc a pak právě to vstřebávání přes trávicí soustavu je nedokonalé, člověk to neumí účinně. Chemik nejsem, tudíž vliv tepelné úpravy v pokrmech nevím jak ovlivní samotný betaglukan.

       Betaglukan použití viz. Wikipedie :
       „Beta-glukany kvasinek a hub nacházejí uplatnění v podobě součástí doplňků stravy, z toho nejvíce se v západních zemích využívá pekařské droždí, kvasinky Saccharomyces cereviciae. Dle výsledků některých klinických studií by orálně podané beta-glukany kvasinkového původu mohly snižovat incidenci infekcí horních cest dýchacích u predisponovaných jedinců.[4] Nicméně vzhledem k nedostatkům dosud provedených studií nelze stanovit jasný závěr a je potřeba problematiku dále zkoumat. Dalším významným faktorem, který doposud nebyl dostatečně objasněn, je mechanismus dosažení systémové cirkulace orálně podaných beta-glukanů. I v tomto ohledu je potřeba provést další výzkum. Dle výsledků studií prováděných na zvířatech lze předpokládat, že dostupnost do systémové cirkulace je nízká.[4] Značnou komplikací výzkumu v této oblasti je zejména heterogenita přípravků. Příčinou různorodosti je jednak odlišný původ beta-glukanů (tedy různé zdroje), polymerní charakter, ale i podmínky zpracování.[3] S tím přímo souvisí čistota a biologická aktivita preparátu. U doplňku stravy je navíc čistota izolovaného beta-glukanu limitována cenou produktu.[1]
       Možný potenciál mají i v kosmetickém průmyslu nebo zemědělství jakožto součást krmiva zvířat podporující jejich imunitu.“

  • vittta

   Už na začátku mě zaujalo, že petice je stále stejně aktuální, týdny, měsíce…
   Jako kdyby byl v republice zakonzervovaný stav.
   Nic se neděje, jen (někteří) doktoři mávají peticí.
   A všiml jsem si:
   Pirk, Šmucler, Hnízdil.
   Asi budou zakládat novou politickou stranu.

    • astraustralia

     Vas Buh je Chaun ?
     vittta, v tomto pripade si dovolim osobni komentar:-)
     Jinou odpoved jsem od vas necekal.
     Ale ve vyjadrovani se zklidnujete a IDIOTy uz tak casto nerozdavate, chvala vam :-)

     • orinoko

      Také na negry došlo. Až tu budou pobývat v zájmu covid mafie, tak si bude muset srovnat ještě spoustu dalších věcí. Například covidarium lékařsky obsazené zhmotněnou tmou bude vyžadovat 50 flasek výpalného denně.

      • vittta

       Ty vole jsi padlý na hlavu?
       Koupil jsem holkám a doktorům v kovidáriu 13 flašek DOBRÉHO vína, protože se dřou jak hovada.
       Ta zhmotnělá tma má formu, takový černý pytel se zipem, tam se dávají mrtví, kdybys nevěděl- kovidoví.
       Že ty máš dojem že nejsou, ještě neznamená, že nejsou.
       Tu holku znám od narození, doslova, chodili jsme spolu už do školky, a mámy spolu kamarádili.
       Ta dělá pomalu celý profesní život na chirurgii, tam umírá hodně lidí, takže jí nějaká ta smrt rozhodně nevyděsí.
       Sice byla veselá jako vždycky, ale dobře jsem si všiml, že je přes tu veselost hozený takový stín.
       Že ta beznaděj je ubíjející, a že asi tak půlka personálu skončí v blázinci, že má pomalu dojem.
       Kouká na pacienta, saturace 85%, a za půl hodiny má 50%, dusí se.
       18 l kyslíku dostane (kolik to je?) no, po normální operaci dostává pacient 2 litry.
       Jó, jsou nemocní, né vždycky, a přibývají už i zdraví.
       A že prý mohou klidně ještě 10, i 20 let žít, no ale nežijí.
       Já nevím, Orinoko, machruj, vytahuj se, plácej o koblihách a kovidlobotomii, ale tohle je neúcta k zemřelým.
       Tady je řeč o rakovině, umíral mojí labutě otec.
       Donesl jsem ty papíry- koukla, 3 měsíce.
       A co zázraky, dějí se?
       No, hodně se o tom píše, ale já jsem ještě žádný neviděla, za svou praxi, v takových případech.
       Hlavně je zajímavé to, že říkala:
       Tohle a tohle se teď stane, takto to bude vypadat.
       A tohle a tohle se také stalo.
       Seš kokot, překračuješ hranice, tady můžeš vyjádřit názor, jako každý, já také nemám patent na rozum.
       Ale ty se posmíváš, vysíráš, a tohle není téma, kde by to bylo vhodné.

       • orinoko

        Ty žádné názory nemáš, jsi jen tluchuba a covid idiot, kterému je nejlépe ve svěrací kazajce Dr. Feelgood. Zásadně jen tlumocis vládní debilitu, která ovšem postrádá logiku stejně, jako ty mozek. Kolem covida se falšuje complet všechno, a ty nadšeně hykas jako sjety. Samozřejmě za 14 dní pojedeme podle stejného scénáře jako doteď, protože covididioti takový stav milují.

        • vittta

         Byli jste včera na demošce, zase…
         To se znáte už osobně, že?
         30 prozřelých, ty vole, já tě žeru.
         Nezapomeň namalovat na Staromák křížek za oběti vlády, a Rollem pak jít někam do hodpody na pivo, pokecat, jaký je Babiš kretén.
         Už jsem ti říkal, tvůj úkol je volit Okamuru a držet zobák.
         Jinak jsi jak slon v porcelánu, a všechno jen posereš.
         Přesně kvůli takovým pičusům mohou vyhrát Piráti volby.
         Jestli se něco kvůli kovidu falšuje, tak se to falšuje v celém světě, a vláda je jen směšné minimum, tak si spíš stěžuj na Gatese, nebo na koho.
         Celý svět je debilní, jen ty a 30 doktorů jste chytří…
         To vše zaštiťuji já a Babiš.
         Jak ti radím, tvůj úkol je- držet hubu, a volit Okamuru.
         Vlast od tebe víc nežádá.

          • vittta

           No, něco na té postkovidové demenci bude.
           To jsou ty druhotné následky, průběh sice lehký, ale tohle už je vážná komplikace.
           Začínám pomalu myslet na očkování, protože takhle dopadnout…..no týýýý vole, to bych nechtěl.

        • Kamil Mudra

         To je ten nejhloupější názor jaký můžeš vyslovit, orinoko. A sice že kdo nemá TVŮJ názor, ten nemá ŽÁDNÝ názor. V momentu kdy si tohle pomyslíš nastává nejvyší čas na zrevidování vlastního názoru pokud se nechceš stát obětí své zabedněnosti. Ovšem, pokud se v té své bedně cítíš dobře, pak nejsi tím pravým osvětářem svobody a jen si na něj hraješ, aniž bys postřehl že sis sám zabouchl víko. Svobodě těla musí předcházet svoboda ducha a obráceně to nefunguje. A jestli nerozumíš tomu co teď čteš, tak už je to s tebou opravdu nahnuté.

       • Jana

        „saturace 85%, a za půl hodiny má 50%, dusí se.“
        A abychom byli připraveni a trénováni na nejhorší, máme nařízené povinně respirátory! Abychom věděli, do čeho jdeme. Ale stejně se někteří nepoučí a budou tvrdit, že čím míň dýcháme, tím míň virů vdechneme – to je přece logické a jen idiot nechápe..

        • vittta

         Nechci se opakovat, ale roušky chrání především ty druhé, nositele až v druhém sledu.
         Fakticky to probíhá tak, že roušky se vysloveně vyžadují jen v obchodech a kde je hodně lidí.
         Kde lidé nejsou, tam je nikdo nevyžaduje, i když jsou nařízené.
         Už jsem o tom hovořil, nařízení by měla být dělána tak, aby byla co nejmenší možnost se z nich vymluvit, a aby mohla policie zasáhnout, když je někdo drzý až moc.
         Osobní vyhodnocení jednotlivce nějaké konkrétní situace je už chytrost, ale i zodpovědnost každého jednice.
         Vy tady předhazujete- i ta vědkyně, co jsi jí odkázala, jako kdyby tady každý trpěl nedostatkem kyslíku.
         Bydlíš na vesnici, dobře, třeba to tam nosíte, i když bych se tomu upřímně divil.
         Ale když se koukneš na zprávy- mainstreamové, tak jí má na hubě třetina lidí, takže tvrdit, že někdo trpí rouškovou záduchou, je svým způsobem nehoráznost!

         • Jana

          Toho néchápavce děláš schválně?
          Já psala o rouškách a hlavně respirátorech s ohledem na sarturaci kyslíku, ne vládních blbých nařízení!
          Není to tak dlouho, co tady Peter odkazoval na video, ve kterém se ukazovalo, jak klesá hladina kyslíku v krvi během pouhého klidného hovoru při nasazené roušce.

          • vittta

           Tak to má Pirk asi dobrej pajšl.
           Celý život kuchat v roušce…
           Měli by to chirurgům zakázat, ohrožuje to zdraví jejich pacientů.
           Už se nedivím, že každou chvíli někdo něco zkurví!

     • vittta

      Protože jsem to neviděl celé, tak jsem ZATÍM nehodnotil.
      Ale jak koukám na Brtníka, tak na ty idioty ještě dojde.

      • Kamil Mudra

       Tak jsem si to video, odkázané Astrem, odsledoval celé a mám toto mínění:
       1) Chaunem bych se vůbec nezabýval – ten je tam (názorově) jen jako bezvýznamná dekorace a téměř neaktivní.
       2) Byla tam vyslovena řada postojů které mi přišly rozumné a z mé dosavadní četby na to téma i přijatelně (do diskuse) podložené.
       3) Mnohým rozumným „A“ chybělo „B“. Jeden z vícero příkladů:
       Názor: „Roušky a respirátory ztrácí na účinnosti jakmile zvlhnou a tedy by neměly být nošeny na vlhkých místech.“
       Moje otázka na chybějící „B“: Nejvíce je zvlhčujeme vlastním dechem. KDE jsou tedy ta místa na kterých bychom je neměli používat?

       Pod videem jsou vypsány body petice:
       1) Uklidnit obyvatelstvo a přestat je děsit
       2) Upustit od plošných restriktivních opatření
       3) Povinné roušky a respirátory jen tam, kde je to opravdu nutné
       4) Upustit od povinného testování osob BEZ PŘÍZNAKŮ a ponechat rozhodnutí na ošetřujícím lékaři
       5) Nedopustit zavedení povinné vakcíny
       6) Věnovat se práci na obnově zdevastovaného hospodářství

       V krátkosti můj názor:
       1) Ano
       2) Částečně ano ale je třeba zvolit tu správnou míru na podkladech dosavadních poznatků nejvíce odpovídajících realitě
       3) Podobně jako u 2) protože tu nutnost nelze střílet jen tak od boku.
       4) Souhlas, ovšem za předpokladu že ti příznakoví se se nechají včas a kvalitně otestovat, namísto toho aby se chovali jako bezpříznakoví a svůj skutečný stav tajili jen proto aby nezpůsobili problém někomu s kým byli v kontaktu a nebo nepřišli o výdělek. Zde třeba chybí to „B“ – jak toho dosáhnout.
       5) Ano
       6) To platí pro všechny časy a nejenom ty covidové. Zatím ale nevidím žádné demonstrace např. za zadržení vody v krajině, potravinovou soběstačnost, rozumné sladění státního a privátního sektoru v podnikání, záchranu lesů….. atd. – důležitých témat k řešení je víc než dost

       • vittta

        Tak pokud je to takto, tak i já- ale reakce je na tebou popsané body:
        1) Tohle je manipulace a lež, protože nejprve je třeba vyhodnotit, KDO a ČÍM vlastně straší, a myslím si, že daleko více straší odmítači, tu rouškami, tady vakcínami, tímhle nekonečným lockdownem.
        2) Blábol- i když samozřejmě hypoteticky dílem souhlas.
        Ale takto, jak je to podáno je to jen blábol- myslím tedy, pokud nebudou rovnou ta závadná opatření dána konkrétně k diskuzi.
        3) Takto to vypadá logicky, ale ve výsledku – kdo vlastně určí, kde jsou, a kde nejsou nutné?
        Na prázdné ulici nutné nejsou, ale pak se zamotáme do výkladů pojmů- zde „prázdná ulice“.
        4) Tady si pánové ZÁSADNĚ odporují s pohledem Landy a dalších antikoviďáků.
        Testování bezpříznakových je ošemetný pojem, tedy dejme tomu, že sklutečně není třeba testovat někoho, kdo sedí doma a jde jen do práce.
        Ale pokud chce někdo třeba na koncert- což vymyslel Landa- pak ho k testování nutí- člověka bez příznaků.
        Dá se říci, že tedy nebudeme testovat ty, co nikam nechodí- a zase se stane výkladový problém- co je to „nikam“?
        5) Ano- ale zatím o tom nikdo nemluvil, takže doktoři nosí dříví do lesa, a je dobré si to pamatovat, kdyby bylo nějak hůř, aby ti samí netvrdili, že vakcinace povinně NE, ale když chceme jít na vycházku, tak ano- problém výkladu pojmů.
        6) Dík za radu, a- jak na to?
        Tohle co jsi vypasal jsou obecné kecy, zaměřené za ty největší blbce.
        Takhle můžu kecat déle než hodinu a deset minut- a to ani nejsem doktor.
        1) je třeba starat se o rizikové skupiny
        2) je třeba věnovat zvýšenou pozornost bezpečnosti dětí
        3) je třeba poslat děti do škol, za zvýšených bezpečnostních podmínek
        4) je třeba nenutit lidi k návštěvám lékařů
        5) je třeba dbát zvýšené hygieny
        6) je třeba, aby policie dodržovala zákony
        7) je třeba, aby lidé dýchali více čerstvého vzduchu, a více chodili pěšky
        8) je třeba, aby lidé jedli více vitamínů
        9) je třeba, aby lidé měli lepší náladu a pozitivní myšlení
        10) je třeba, aby ti, co mají nadváhu, více dbali na své zdraví,
        11) je třeba omezit kouření, především v blízkosti dětí a těhotných žen…
        A to jsem jel jen z hlavy, něco slyším od rána do večera v mainstreamu.
        Na to není třeba soubor doktorů, dohle slátat.
        Za hodinu přemýšlení budu mít těch bodů 100, stejně debilních, ale stejně v tom smyslu pravdivých.
        Proti mě jsou to žabaři!

         • vittta

          Největší prdel na tom je, že by to napadlo každého, kdo není úplně mimo s IQ.
          Jenže oni nechtějí.
          Vědět, že je to tak zajímavé, tak jsem šel dělat psychiatrii!
          A byl bych dobrej.
          Jenže…měl jsem blbé zázemí, a samotnému mě to tehdy bylo na háku.
          No, ale nevím jestli bych byl JÁ šťastnější, ale mohl jsem mnoha lidem pomoci.

          • Janika

           Nebo by te to zničilo. Ztratil bys svobodu vidět a pojmenovavat, to naučené by te limitovalo. Možná ano, možná ne, tezko říct.

          • vittta

           To by se stalo, ale to se stává u každého studia.
           Studium je svým způsobem hendikep- ale život je moc krátký na to, aby si to každý zjistil sám.
           No, jak píšeš, někomu dá rozlet, a někoho zabrzdí do průměru.
           Ale jsme stále v tom kruhu, není to ideální, ale lépe to udělat nelze.
           Ideální bylo, když si šaman kmene vybral svého nástupce, moc dobře věděl, kdo je vhodný.
           Jenže nás je prostě moc.

       • astraustralia

        Kamile dik za pisemne zamysleni.
        Srozumitelne:-)
        Jsou jine komentare ktere naopak vyvolavaji otazku co chtel pisatel rici kdyz napsal:
        „Tohle co jsi vypasal jsou obecné kecy, zaměřené za ty největší blbce.“

        • vittta

         Jak praví klasik:
         „Zapište si Hlaváčku pravidlo číslo dvě: Vnést mezi podezřelé zmatek“. (Rozpuštěný a vypuštěný)

        • Kamil Mudra

         Tak to, Astře, poděkuj i vitttovi, protože jsme se na 95% shodli – jen jsme to napsali každý jinými slovy. I u té 1). Vittta doplnil co by tomu mému „Ano“ mělo předcházet a s tím já také souhlasím.

  • Janika

   Astre, nezlobte se, ale jak vidím Hnízdila, jdu od toho. Tomu člověku neverim ani jako profesionálovi, ale predevsim ne lidsky.

   • orinoko

    No to samozřejmě nejde, když miluješ Flígra a jeho hlasově potencionální trefu do mrdvol.
    Už máš fotku na covid pass? A má ho Flígr?

 3. brtnikvbrlohu

  Panebože – pustil jsem si to video k tzv otevřenému dopisu – neskutečná manipulace, snůška blábolů která je neskutečně nebezpečná kde se míchají jednotlivá fakta vytržená ze souvislosti spolu s vyloženými pitomostmi. Oni jakoby bojují proti manipulaci a sami manipulují – bojují proti děsení lidí a sami neskutečně děsí.
  Pokud by se jim dopřálo sluchu tak vzhůru do katastrofy.

  • orinoko

   Umřel nám soudruh miliardář Kellner. Na Aljašce prý hledal adrenalin. A já myslel, že největší adrenalin na světe je český covid zvící covidaria. Neboj , cobliha blb slíbil dva roky uzávěry. Velikonoce už máme druhé ve tvoji prdeli, tak ještě vánoce. A potom si to celé sejdeme znovu, dokud nenatahnes brka na hajzlu v roce 2029.

    • orinoko

     Samozřejmě, Orwell a Farma prasat v plném proudu. Totéž covid cobliha. Debil Metnar měl coronu a vláda žádnou karanténu. Covid cobliha si léta do Žida, jak se mu namane, a zase nic. Mimochodem , u Žida uvolnili coblihovu uzávěru. Chlasta se na chodnikach, všichni, ač vagínu na rameni, tak musejí nosit ropuchu. Spousta lidí NATO dlabe a chodí si klidně bez ropuchy. Fizlove jezdí v autech a mají to celé na háku.
     Jen debilové si zalezli do Panama hajzlu, ale ti nikoho nezajímají. Pro kamery nuda. Bohužel ne pláž.

  • astraustralia

   s vyloženými pitomostmi?
   Akce-reakce, neboli srozumitelne, kdyby vlada nevylepsila jednou rousku druhou a pak dalsim respiratorem a dalsimi a dalsimi opatrenimi nebylo by ani 75tisic podpisu pod petici , nebylo by lekaru kteri nesouhlasi az tak se napisi petici.
   Pro nekoho to je ale neskutečná manipulace, snůška blábolů která je neskutečně nebezpečná kde se míchají jednotlivá fakta vytržená ze souvislosti spolu s vyloženými pitomostmi.

   Naopak ti co napsali „Otevreny dopis“ povazuji za skutecnou manipulaci (ne neskutecnou) to co predvadi vlada.
   Dokonce uz i reakce Saxe naznacuje ze tu chcete slyset jen jeden spravny nazor.
   Tezko, tezko ti verit, Astere, ze sem davas odkazy proto, aby si ctenar udelal vlastni nazor.
   Napis to srozumitelneji= zde uz kazdy nazor ma !!!!!!!!! a to co sem davas je 2 krat neskutecne !
   neskutečná manipulace, snůška blábolů která je neskutečně nebezpečná kde se míchají jednotlivá fakta vytržená ze souvislosti spolu s vyloženými pitomostmi.
   Tak si to vychutnejte a naplno to nastane az vam povladne vladla EU a Pirati v cele dnesni oposice budou temi spravnymi Protektory!

   • vittta

    Na VAŠEM příkladu je vidět, že jediný správný názor tady chcete slyšet vy.
    Jakmile někdo něco nepíše jiného, nejenom že se můžete posrat, ale ještě kňučíte, ale doslova TRAPNĚ kňučíte, že tady chceme slyšet nějaký jediný názor, který ani neumíte specifikovat.
    Pište si co chcete, a odkazujete si koho chcete.
    S dovolením, já- a vámi zmiňovaný Embéčko, ale i kdokoliv jiný, budeme dělat to samé, Orinoka nevyjímaje.

    • astraustralia

     Odkaz na „Otevreny dopis vlade“ a takova sila argumentace made in vittta az na uroven TRAPNĚ kňučíte:-)

     TRAPNĚ kňučíte, že tady chceme slyšet nějaký jediný názor, který ani neumíte specifikovat.
     Vas omyl, neprichazim slyset spravny nazor, prichazim jen davat jine informace.

     pridavam
     zakrok policie
     ne pro zakrok samotny, ale pro seslost tak rozdilnych nazoru pod videem.
     Kdo bude oznacen ze „TRAPNĚ kňučí“ a kdo ze ma spravny nazor si dovoluji nechat na kazdem ctenari :-)

     • orinoko

      Teď jsem přijel z krátkého výletu na kole. Na ulici ani jedna ropucha, já ji pochoPITELNĚ také neměl. Dvakrát jsem potkal policajty. Raději obrátili hlavy jinam, molodci. Maji snad zapotřebí nějaké covidálie? Museli by pozavírat celé ulice. Ale budou chodit po bytech. V rámci současného sčítání dojde i na počet vyznavačů WC.

     • vittta

      Jo pardon, vy vlastně nic neříkáte, jen předkládáte názor- a každý si ho vyhodnotí sám.
      Vy samozřejmě to vyhodnocení plně respektujete.

      • astraustralia

       Vy samozřejmě to vyhodnocení plně respektujete.
       Nerozumim. Tak daleko s tim co na Internetu ctu nejdu abych respektoval ci nerespektoval
       a take nevim jak respektovat komentar se zaverem:
       A to jsem jel jen z hlavy, něco slyším od rána do večera v mainstreamu.
       Na to není třeba soubor doktorů, dohle slátat.
       Za hodinu přemýšlení budu mít těch bodů 100, stejně debilních, ale stejně v tom smyslu pravdivých.
       Proti mě jsou to žabaři!

     • embecko

      „Vas omyl, neprichazim slyset spravny nazor, prichazim jen davat jine informace.“
      Zvlastni, ze u Tarasa tohle nepraktikujes, tam ti drzet basu s jedinym spravnym nazorem nedela zadny problem.
      Jinak: Ty neprichazis davat jine informace, ty jim tu delas medvedi sluzbu a to na globalni urovni :o)

      • astraustralia

       Komu „jim“ ?
       Pokud medvedi sluzba pak i ta je dobra, kdyz umoznuje prohlednout a lepe se zorientovat :-)

       Predstiras nebo si nepostrehl ze se na terase mluvi o jinych vecech a i trochu jinou reci a nesouhlasnych nazoru je tam bohate.

       • embecko

        Nesouhlasnych (s cim? :o) nazoru je tam nepomerne mene, nezli tady.
        Ja bych spise rekl, ze se bojis, ze te Taras zamazne, nejmenovany blogger je rezan z ostrejsiho materialu, nezli pani mistniho blogu.
        Jo a sluzba, vedouci k prohlednuti nemuze byt nikdy medvedi, proto se medvedi nazyva prave medvedi :o)

     • Jana

      Zákrok policie. Ale – vittta tvrdí, že policisté nekontrolují, většinou se dívají jinam, aby neviděli. A tady, jak jsem viděla, mu nasadili i pouta. Přitom nikoho neohrožoval, nebyly žádné výtržnosti „pod vlivem, nekradl starým dámám kabelky a dětem nanuky – a přitom pouta na rukou?
      Ale vláda jistě ví, co dělá a co dělá, dělá dobře. Píše vittta. A já mu věřím, má odpozorováno ze života, žádná videa.

      • vittta

       Musíš srovnávat počet přestupků- tedy nenošení roušky- a počet pout.
       Jelikož počet přestupků je na každý 1 000 000 jedna pouta, nebral bych to moc vážně.
       A mě konečně také zastavili.
       Jel jsem dát vyvážit do vedlejšího okresu kardanky na UAZ 452.
       Vzal jsem syna, aby se seznámil, neb kdo nemá známé- nemůže mít veterána.
       A ejhle, na zcela nečekaném místě policie.
       No, měli jsme roušky, pásy, všechno.
       Co jsme neměli, byly ty papíry.
       Resp.já ho měl, ale jen připravený, bez datumu a cíle cesty, kluk ho neměl vůbec- nic méně je to můj zaměstnanec a auto je psáno na firmu.
       Vylustrovali nám papíry, a při té příležitosti jsem se ptal, jaká je šichta.
       Trošku nás zjebali, že bychom měli ty papíry mít, a že kdyby na to přišlo, mohli nás pěkně vrátit, a nejen to.
       Technicky vzato, nebyla to v tom smyslu služební jízda, na druhou stranu jsme jen vyložili kardanky, hodili s rouškami pár slov z kultivované vzdálenosti, (v podniku je neměl nikdo), takže nehrozilo, že bychom někoho ohrozili.
       Polda řekl, že 99% jsou normální, a že nemá s lidmi problém, naopak, lidé jsou milí a slušní.
       Opravdu vyjímečně má někdo kecy, ani to nevypadalo, že by vůbec někoho takového potkal.
       Takže asi tak, Jano.
       Klíč k úspěchu byla samozřejmě slušnost, a dodržení těch roušek, a papíry v cajku.
       Kdybych ho poslal do prdele, třeba bych s pouty skončil také!

       • Jana

        Každá totalirta začíná prvním nenápadným krůčkem. Nemít roušku je těžký zločin? Navíc jen tehdy, když tě policista vidí? V tom případě nakazíš okolní lidi, ale pokud tam policista není, nebo tě nevidí, je všechno v ažúru? Takže ani tobě, tak jako vládě nejde o zdraví lidí kolem tebe, ale o buzeraci?

        • vittta

         To je věc spíše politiky, Jano.
         Rouška- zase se opakuji- je na prázdné silnici úplně na hovno.
         Ale zkus jí tam povolit- a nejenom že jí nebude nosit vůbec nikdo, ale ještě se ti budou posmívat, že máš všude vyjmky,
         Takže když nenosím roušku na prázdné ulici, nemám koho nakazit, bez ohledu na to, jestli mě polda vidí, nebo ne.
         A není to buzerace,
         Buzerace je, když je na hovno celek- tedy nošení roušek celkově.
         A to na hovno není.
         Kromě toho, to si nikdo nevymyslel jen tak, pro srandu králíkům, ale proto, že zde existuje nevypočítalená a nebezpečná infekční nemoc.
         A Španělská chřipka varuje, viry zabíjet umí.
         Masově- a i mladé a zdravé, u té chřipky HLAVNĚ mladé a zdravé.
         Proč by se to nemohl naučit tenhle vir?
         Ta opatření nejsou dokonalá, a je to- jak už to tak v přírodě chodí- něco za něco.
         Ale pozitiva silně převyšují negativa.
         A opakuji, jde o utržení špitálů v chodu, jak se to posere, budou lidi kapat jak mouchy i v téhle verzi.
         Uvědom si, že bez kyslíku do 10 hodin polovina těch, co ho nyní mají, zemře.
         A další polovina do 20 hodin.
         A další polovina do 30.
         Ale těch 12,5 % co to přežijí budou imunní,, leč- nikdo zatím neví, jak dlouho.
         Ono se to hezky kecá, 2,2% smrtnost.
         Bez špitálů by to bylo 15%, a kdo ví, co by bylo dál.

        • vittta

         A to nemluvím o tom, že se mě snažíš manipulovat.
         Za těžký zločin je kriminál.
         Za absenci roušky pokuta, a pouta jen u idiota, co si jí odmítá na minutu nasadit, a ještě poldu pošle do hajzlu.
         A za dvě hodiny je z fíkárny venku, a může bulet na sociálních sítích, jak mu ublížili, a psát o totalitě, o které ani netuší, jak vlastně vypadá,

         • Jana

          A to ti připadá správně??? Takové pokrytectví nejen schvalovat, ale i DOPORUČOVAT? Trpěl bys něco takového i svým dětem?

          • vittta

           Pokrytecké je na tom konkrétně co?
           Ty tady vystupuješ jako rebelka, a přitom jsi vyděšená jak králík.
           Já tady vystupuji jako obhájce nařízení, ale v pohodě ho poruším, když je zbytečné.
           Je na tom něco pokryteckého?
           Já také zaplatím pokutu, když mě chytí, a prostě nelze dělat tisíce vyjimek.
           Ale nikdo se ode mne nenakazí, což je účel toho, proč DOBROVOLNĚ účelná nařízení dodržuji.
           Moje děti, zde především nedospělá dcera, je učena, aby nosila roušku, že tím chrání ostatní.
           Je jí 14, nemohu jí učit, kde to má, a kde nemá smysl, nepochopí to.
           A jelikož to mnoho starších také nechápe, je třeba přísnějších nařízení, aby se dosáhlo o hodně slabšího výsledku jak někde ve Švajcu, kde je obrovský společenský tlak.
           Tady není společenský tlak žádný, nebo malý.

   • vittta

    Tak to ti klidně mohu říci na rovinu.
    Pro bohaté to neplatí, a nejen tohle.
    Ale myslím, že ani ne proto, že by porušoval zákon, ale proto, že má prachy na to, procestovat se na místo 50 oklikami.
    Což na to, že pro bohaté lecos neplatí, nic nemění.
    Ale on tam může být klidně rok, to nikdo neví, nemusel nic porušit.

 4. embecko

  Maly nekrolog od Kavarny:
  Tomáš Schejbal: „Kellner budoval lichvářské impérium a odkláněl zahraniční politiku naší země k nedomokratickym režimům v Rusku a v Číně, jestli vám toto nevadí, jste vlastizrádce a kamarád nácka Daniela Landy a doufám, že vás trefí šlak, rakovina nebo covid.“

    • vittta

     A dodnes nerozdýchal, že byl zvolen neslušný, a nejraději by celou demokracii zrušil.
     Demokracii ale miluje, jenže ta vyžaduje skutečné a hrdé voliče, né nějaké ovčany, co volí Zlomana a ruského švába!

   • orinoko

    Ty věříš lockdownu. Pokud možno co nejdelšímu. Proč bych neměl věřit? Protože to nebylo v TV kraksne? Covidarium ANO a následky NE? Buďto čteš málo, anebo jen vybrané spisy. Pořád jde o to samé – NWO v běhu. Polské Gliwice také byly spouštěčem.

    • Jana

     Já tomu věřím taky. Proč ne? Jestliže polovina věří vládě a jejich číslům, druhá může snad věřit očitým svědkům. Když navíc podobné zprávy přicházejí i ze všech ostatních zemí, kde se jejich obyvatelům dostalo toho štěstí, být účastníkemvědeckého testu pro záchranu (nebo likvidaci) lidstva.

     • vittta

      Vláda ta čísla absolutně nezvládá.
      Místo aby si vyčarovala čísla nižší- aby bylo vidět, jak uzávěra zabírá, trapně zveřejňují jen mírné zlepšení.
      To jsou blbci, co?

  • Mrkos

   Orinoko, ozbroj se a vyraž do ulic bojovat za svobodu, proti totalitní vládě.!!
   Uvidíš kolik lidí vyrazí do boje za tvým praporem. Vláda se poučí od ušáků
   a oplotí strakovku ostnatým drátem, ale pak nezbyde nic na hranice.
   x
   Jinak bych navrhl udělat sbírku Orinokovi na letenku někam, kde je svoboda
   a mohl by posílat zprávy ze svobodného světa a ne tady svůj intelekt zbytečně
   ubíjet v poučování a hodnocení Vittty.
   x
   Orinokovými ostrými výroky by se měla zabývat UEFA.
   Žlutá karta to neřeší. Červená se někde ztratila.

   • orinoko

    Ty jsi jen bezmozek s “ uměleckými“ ambicemi, které konvenuji podobné jetym bezmozkum. Povídej, co u zida? Dobrý? Ty jsi jen ubozak, který k věcné podstatě celého problemu má akorát svoje vlastní hnědé. S tebou se bavit o covidu to je radost. Píšeš z hajzl mísy?

 5. orinoko

  A tak to vypadá všude možně, jen česká covid prasata chrochtají blahem nad obřími covid dluhy.

  • Mrkos

   Vždy se najde dost idiotů, kteří se zůčastní kdejaké demonstrace.
   x
   Všechny jsou srandovní, protože žádná není proti režimu, žádná není za
   skutečnou nezávislost. Výměna vlády, prakticky nic neřeší.
   V demokracii platí zlaté pravidlo, že vláda se předává druhé straně
   vždy s větší dírou v rozpočtu. Takže vektor budoucnosti je jasný.
   x
   Lidem je to u prd….. zajímá je jen jaqk utratit peněženku do dna
   a v éře her a hraček mít možnost se ubavit k smrti.
   Ty demonstrace jsou rozlobené děti, které fotr nechce pustit ven,
   kde by mohli dělat klukoviny. A holky? Holky to chtěj taky
   a to nejde, když je má starej na dohled.

   • embecko

    Ano, odpor delaji asi z 10% realne obavy z totality, zbylych 90% je nesnesitelna tryzen z nemoznosti delat, co prave chci.
    Na to netreba rozsahlych sociologickych studii, staci se poptat u znamych.

    • orinoko

     Ty to znáš. Řešili jste to v rámci felcarskeho Covida. Příprava je nutná. Hlavně na zida to funguje bezvadně.

  • Kamil Mudra

   Krokvi dobře umístěný hřebík prospěje a nějaký špatný navíc neuškodí.
   Tobě a diskusi by prospělo, kdybys se naučil umístovat odkazy na videa tak aby nezpomalovaly načítání stránky.

   • orinoko

    Šlukni si covida, máš zjevně absťák. Chápu, že obsah leze na nervy. Ovšem , jak komu. Covid vyhulovačům samo sebou. A tobě extra.

    • Kamil Mudra

     Ve své argumentaci jsi prostě nepřekonatelný. :-)
     Doufám že už sis alespoň vygooglil co jsou krokve a přestaneš si je plést s rakvemi.

     • orinoko

      Nastuduj si státní statistiky a pak přijd s konkrétním průjmem do covidaria. Nějak nám z tvého horizontu zmizely mrazáky na figuríny a přeplněná krematoria. Pozdravuje tribun z Tyburnu.

      • Mrkos

       Smrtnost kovidu je oproti španělské chřipce tisíckrát menší,
       ale u nás stokrát vštší než je světový průměr. Takže bojujeme
       především s ostudou, jejíž příčinou je havlův virus,
       který úplně ovládá Orinoka, Nemoc je neléčitelná,
       způsobuje doživotní postižení (např. Zapa, Magor atd.)
       Dočasnou ulevu může přinést meditace s Dalajlámou.
       x
       Naštěstí je tento vir stále méně nakažlivý a vencovu nepovedenou
       bustu možná vyhodí ušáci na smetiště pokud si necháme postavit
       elektrárnu od Rusáka. Ale to nelze připustit, to raději válku za demokracii.
       Orinoko by se mohl nechat naverbovat do svaté sotně a osvobodit Dombas.
       Takovej kádr a sedí doma na prd… Tedy bojuje s podělanými tlučhuby
       jako stejný tlučhuba a pak si statečně vyjede na krátkou vyjížďku na kole.
       Verbíři bývají u stánku na Staromáku.
       Nebojsové se nechají očkovat Sputnikem.

   • embecko

    „kdybys se naučil umístovat odkazy na videa tak aby nezpomalovaly načítání stránky“
    Sidlo v pytli neutajis…svobodny clovek nema duvod naslouchat tvym totalitnim prikazum.

 6. orinoko

  Tak nám bylo radostné oznámeno, že komousi byli idioti, a zůstali jimi dodnes. Banda covid cretenu. Vekslák Metnar z armády dostal svých pět zelených švestek a komunisti jsou dneska hnědí, jak si s nimi cobliha vytrel už asi po stě svoji covid díru.
  Byla to blbá a odporná partaj, a takovou zůstala dodneška. Vlastně svůj ke svému – bolševik ke cobliha bolševikovi. Až se dílo podaří.

 7. Jana

  Idiotka – asi neví, že „opatření“ tu v podstatě nemáme a pokud sem tam nějaké, je to vlastně pro naši zábavu, hra na policajty a zločince.
  Ale co čekat od vědkyně, která zřejmě nerespektuje „vědecké“ závěry všech ministrů zdravotnictví a jejich poradců.
  Neboť komu dal Bůh úřad …..musí podle něho své pozorování a výsledky upravit všichni badatelé.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-je-tolik-nemocnych-rika-ceska-vedkyne-148516#dop_ab_variant=544811&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=QCTo5Q8zA4L-202103291445&dop_id=148516&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • orinoko

   Nečiníš dobře, řekl by feldkurát. Zato na Seznamu se to považuje ze revoluční počin. Že by následek jednoho úmrtí?
   Máme nejtvrdší lockdown na světě a lidi už mají covid kretény u prdele. Hovada dostala 4 týdny a nic se nelepší. Právě naopak, už se to zase začalo zhoršovat. Rusínský hulibrk nestačí odezírat svojí bolševické soudržce v Němcích z pysků… Dvěma policajtům jsem zcela přátelsky sdělil, že teď už budou jen hlídat okresy, a to až do svého důchodu. Koukali … a mám pocit, že jim to docvaklo.

  • vittta

   Ano, nic nového, tohle tady probíráme už rok.
   Ta vědkyně přišla tedy na to, že se neví, co přesně to bude dělat.
   Jak promořování, tak očkování.
   Sama vědkyně není odpůrce očkování.
   Takže to nevíme dále.
   Zaujalo mě, že vědkyně hovoří o zavření doma, to ale asi nemluví o ČR, měla by hovořit o ČR, si myslím.
   Tady doma v tom smyslu nikdo není, alespoň ne kvůli kovidu, nebo dokonce opatřením, resp. ne v nějaké měřitelné hodnotě.
   Zopakuji poněkolikáté, co je kovid, je v přírodě minimálně 5x tolik lidí, jak v době před ním.
   Jelikož do přírody chodím, není to doměnka, byť moje poznatky se vztahují na moje město a okolí.
   Jakživa jsem neviděl tolik dětí na každém kopci sáňkovat, a tolik lidí špacírovat po lese, až mě serou, mám rád klid.
   Pochybuji ale, že by to bylo jinde jinak, o čemž svědčí záběry třeba z Prahy, kde jsou parky a takové…procházkové štace úplně narvané.
   A jelikož moje labuť je z Prahy, tak vím, že na těch štacích v podstatě nikdo nebyl, to mě na Praze zaujalo nejvíc.
   Někdy jsem si myslel, že jsem někde na vesnici, vyjma osamělého běžce jsem neviděl doslova a do písmene ani nohu, pak sel někdo se psem, ale…no, žasnul jsem.
   Řeč je o Prokopském údolí a okolí.
   Mimo víkend tedy.
   Já mám dojem, že jak jsou zavřená ta fitka a ty bazény a tyhle věci, žene to lidi ven- což je prospěšné.
   Lidé u nás nejsou nijak reálně omezováni, zákazy se dodržují velice vlažně, dá se říci, že nařízení ve větší míře funguje jen na hospody a společenské akce, což dle mého sice brání rychlému šíření nemoci, ale nebrání sociálním kontakttům jako takovým, a už vůbec nebrání procházkám do přírody nebo jinému, byť domácímu pohybu.
   Že je třeba zdravě jíst a to zejména u tlusťochů jsem uvedl ve své bleskové přehlídce nic neříkajících nápadů.

   • Peter Matej

    Tá vedkyňa mimo iné hovorí o tom,že mladí ľudia – ženy vo fertilnom veku(do cca 45 rokov) ktorí si chcú založiť rodinu a mať deti, nemajú byť nútení k očkovaniu,lebo nikto nevie ako tá vakcína funguje a či sa nejaké dlhodobé efekty neprejavia za 10 alebo 15 rokov ! A okrem toho hovorí ešte mnoho iných zaujímavých vecí .Vyberáš si z článku len to,čo pasuje do tvojich teórií o povalení Babišovej vlády!
    A áno,hovoríme tu o tom už skoro rok! Poniektorí!
    Pre záchranu Babiša si ochotný znepriateliť sa s celým svetom a neuvedomuješ si zásadnú vec!
    Po voľbách sa u vás zmení vláda.A s tou zmenou to bude presne tak,ako keď si vymeníš osraté slipy za osraté trenky!Výmena prebehne,ale riť ťa bude štípať ďalej!

    • Peter Matej

     A ešte !
     Len hlupák sa bude pchať do vlády ktorá bude musieť čeliť pokovidovej hospodárskej kríze. Babiš pravdepodobne hlupákom nie je a preto si radšej sadne do lavíc opozície a pokúsi sa o úrad prezidenta ČR.

    • vittta

     To už vidíš, jak mi podsouváš Babiše.
     A nejen ty.
     Mě nejde o Babiše- a JASNĚ to celou dobu píšu, ale o ty ostatní.
     Tedy přesně- nikdo lepší tady není.
     Naopak, potencionálně úspěšní jsou daleko horší, a to nejen ve vztahu k EU, ale i proto, že opatření budou minimálně stejná.
     A píše, že lidé ve fertilním věku by se NEMĚLI NUTIT.
     No, já bych nezačal, ale když už jsi to nakousl, tak tady nikdo nikoho nenutí.
     Může být určitý tlak okolí, ale nikdo prostě nikoho nenutí, kromě toho je vakcín málo, nějak se nám ten kapitalismus a obrovské zisky zadrhli- nakonec, vědkyně sama říká, že by se měli očkovat jen ti, co neprošli nemocí, aby zbyly dávky na ty, co nemoc neměli, jinými slovy- PODPORUJE OČKOVÁNÍ.
     V každém případě vědkyně obyčejně kecá.
     Také ale nikde neříká, že se těm očkovaným fertilním něco stane, to si tak vykládáš ty, protože se ti to hodí.
     Píše, že nikdo neví…..
     Nikdo neví, já nevím, ona neví, ty víš?
     Takže to je forma alibistického doporučení.
     Ale já přemýšlím ještě dál.
     Očkování proti chřipce by mělo být podobné- tam to fertilním nevadí?
     Proč kurva nikdo nespustil povyk u očkování proti chřipce?
     Možná namítneš, že některé vakcíny jsou na jiné bázi, říká se to o Sputniku, tedy by pro fertilní neměl být problém.
     Pokud to tak je, pak se jen divím, že to vědkyně také neřekla.
     Tyto vakcíny ANO, a tyto raději ne.
     Kde pak, nic nepíše, jen obecně.
     Ona vlastně vůbec nic nepíše.
     Píše o zdravém vzduchu, zdravé stravě, pohybu, imunitě…
     Peter, nic ve zlém, ale co ta vědkyně vlasně píše, co je pro tebe buď nové, nebo jakkoliv potvrzuje tvůj postoj?
     Vždyť se ani nezmínila o blahodárných účincích Ivermektinu a Isoprinosinu.
     A já si vybírám, co se mi hodí?
     Vůbec ne, vybíráš si to ty.
     A na mě to hrneš.
     Kdybych si dal tu práci, tak z toho jejího obecného bulvárního blábolu nic nezbyde.
     To, co ona s velkou slávou vyzkoumala, tady razíme už rok.
     Ale ne ty a tvoje názorová skupina, ale já a moje názorová skupina.
     Fascinuje mě, že kvůli jedné, dvoum větám odkazujete, nebo souhlasíte nadšeně s nějakým textem, který je jinak v absolutním rozporu s tím, co hlásáte.
     A sorry jako, ale číst o zdravé stravě mě dávno nebaví a čerstvého vzduchu mám dost- pokud je čerstvý, což si mohu myslet, ale nemusí to tak být.
     Já mám cukrovku, víš?
     A o zdravé stravě poslouchám už nějaký ten pátek poněkud rozporuplné informace.
     Znáš to, rostlinné oleje, rostlinné máslo, né moc vajec, raději žádné, né moc masa…
     Hele, já měl akutní zánět slinivky, já vím, co je tvrdá dieta.
     Tam to smysl mělo, a moc se z toho vyžít nedá, když se hejbeš.
     Kdybych to nedodržel, umřel bych.
     Ale jinak je to krajně ošidné, ten neutrální výraz- „zdravá strava“.
     Já třeba nevypadám- ale načteno mám.
     A věř tomu, že se názory na tenhle aspekt života čertovsky mění, a pokaždé to je vědecky vyzkoumané a prověřené.
     To je jak u Kovidu, každý pes- jiná ves.
     Takže jsem cvičený- žrádlo „všeho moc škodí“ a Kovid “ prověřené metody raději dodržovat“ (roušky, sociální distanc, hygiena).
     Ale do extrému mě nikdo nenažene, dokud nebudu „píchat bubliny“ jako u zánětu slinivky.

     • Jana

      Ale jde ti o Babiše, nelži.
      A potom – dost se divím, že se ta vědkyně i ostatní vědci tak namáhají. Stačilo by se zeptat tebe a nemusejí trapně kecat. Že tys nikde neinzeroval svou poradnu – dodejte problém, pošlu vám řešení? :-)))

      • vittta

       Já bych si nikomu radit nedovolil.
       Na to nemám kvalifikaci.
       Pouze na požádání- a upozornil bych, že jde o mojí radu, né o ryzí fakta.
       Ale ono je někdy důležité umět poradit sám sobě.
       No a- když chceš, jde mi o Babiše.
       Kvůli němu mě dal nejmenovaný Bloger banána, pro změnu když jsem měl k některým jeho krokům výhrady.
       Ekonomické, ne politické.
       To víš, my, co nemáme svého GURU to máme těžké.

     • vittta

      Nebo…já to napsal blbě.
      Informace poslouchám furt stejné, ale „vědecké názory“ se pořád nějak víc a víc liší.
      To ještě mám dobrou doktorku, laškovně jí říkám, když se ptá na stravu:
      No jó, to já žádné dryáky nejím, pěkně máslo, sádlo, žádná umělina.
      Nakonec mně cukrovku pomalu vyléčil urolog, u kterého jsem se úplně náhodou ocitl, dík „přehnané“ starostlivosti obvodní, když mě tam celkem zbytečně poslala (a já neodmítl, protože jeden nikdy neví)
      To jsem šel zrovna z diabetické, a ten papír jsem si položil k němu na stůl.
      To si přečti, bude se ti to líbit, a uvidíš, jak přemýšlím- prakticky v celém životě.
      Měl jsem to mizerné, mizerné, průměr přes 12, to je za hranicí slušnosti.
      On se takhle mrknul do toho papíru (mužu?), a říká:
      To tedy vám do toho nechci kecat, ale takhle je to do 10 let, a pěkně do futrálu o něco kratší.
      No jo- opáčil jsem- ale máte nějaký nápad?
      Jak vás mohlo napadnout žrát ty prášky na cholesterol, a tuky v krvi?
      Nóóó…ukecali mě (fakt mě asi měsíc přemlouvali, jak doktorka, tak sestry v laboratoři, kam chodím na krev)
      Ty prášky mají mimochodem jeden velice záludný efekt, FUNGUJÍ, takže člověk může sežrat pomalu cokoliv, a krev bude mít pořád dobrou- vyjma cukru.
      Myslíte, že bych to neměl žrát?
      Jasná věc, ale vím, kdo vám to napsal, doktorka XY, to je jí podobné (to mi napsala jiná, né ten diabetolog)
      No…to jsem přesně potřeboval slyšet, jenže znáš to, já cukrovku mám- a on jí nemá, takže se mu to dobře kecá.
      Takže jsem si ty prášky rozpůlil, jenže když jsem si je rozpůlil, tak jsem také zvýšil kázeň- nejsem idiot, snížím prášky, musím prostě zvýšit kázeň.
      A pak na krev- dobrý.
      Tak jsem si nechal napsat ty nejslabší, a ještě je rozpůlil, a pak jsem tu půlku bral (beru) jen obden, u toho jednoho.
      I to stačí- ale musím říci, že když jsem se na ně vysral úplně, tak se to zhroršilo, takže jsem zase disciplinovaně ten drtek začal brát.
      Ono se dá lecos- ale musí se tomu přizpůsobit životní styl.
      Doktor mi říkal, tohle jsem viděl jen po mrtvici- jinak to tady mají všichni kouzelně stejné.
      Prášky dva za den, tři za den, dva za den silnější, tři za den silnější, pak ještě další prášky, inzulín, děravé hnáty, amputace, a smrt.
      Jen otázka času, Peter.
      Tak…snad to zvládnu, teď jsem trošku polevil…zhoršení, a už zase jedu disciplinovaně.
      A to ještě mám rezervy, ale…to pak je jak u té slinivky, ale věřím tomu, že kdybych fakt dodržoval ty dávky, tak sice zhubnu 30 kilo, protože to je fakt málo, ale cukrovka by byla …pryč- né vyléčená, ale v podstatě pryč.
      To bys nevěřil, co dokáží s nemocí udělat třeba jen posraná 3 kila dolů.
      No a stejně, ba hůře- 3 nahoru.

     • Peter Matej

      Vždyť se ani nezmínila o blahodárných účincích Ivermektinu a Isoprinosinu.
      Moje názory sa týkali a týkajú hlavne toho,že lekári prvého kontaktu sú preto lekármi,aby liečili svojich pacientov! A keď nemajú k dispozícii liek,tak nech siahnu po osvedčených a odskúšaných liekoch off label,ktoré vykazujú proticovidový efekt ako sú Ivermektín,Isoprinosín ale aj Bamlanivimab alebo Regn-Cov2,spomenul som tých liekov viac!Tak tá tvoja irónia je jemne povedané…nepatričná!Viac som písal o protikovidovích neodskúšaných, experimentálnych GM vakcínach a problémoch,ktoré v dôsledku experimentov na ľuďoch očkovaním takými vakcínami môžu nastať.A ešte som písal o vírusoch obecne a dával odkazy na články v „alternatíve“a „bulvári“,ktoré napísali renomovaní vedci a lekári,ktorých si takmer vždy nazval idiotmi.Skrátka nepísal som „len“o Ivermektíne a Isoprinosíne!A nepísal som ani o zdravej výžive!Tak nefabuluj a neprispôsobuj si účelovo vyjadrenia iných!Ani vyjadrenie tej vedkyne z Brna! Napísala to o čom sa výskumom presvedčila a v dobrej vôli informovala občanov ČR o tom,čomu musia už rok čeliť a čo je v rozpore,alebo čiastočne v rozpore, s oficiálne prijatými vládnymi opatreniami.A ešte som písal aj o tom,že síce nosím rúško či respirátor podľa požiadaviek vlády,ale ma serie,keď seniorov držia tieto opatrenia doma v samote,čo im ubližuje viac ako samotný Covid!Je hlúposť vakcinovať v priebehu epidémie,je hlúposť vakcínovať ľudí mladších ako 50 rokov lebo z cca 26 tisíc úmrtí v ČR až 90% bolo starších ako 65 rokov.Tých ktorí mali menej ako 50 rokov,zomrelo pár desiatok.Poskytol som ti k tomu dôkaz – grafy so Seznamu ak sa chceš na to rozpamätať! Tak netáraj,že všetko o čom som sem písal ohľadom Covid-19 sa týkalo len Ivermektínu a Isoprinosínu!Vídíš len to,čo vidieť chceš!Všetko ostatné je pre teba blbosť a každý,kto napíše niečo čo odporuje tvojmu názoru je blbec a idiot,aj keď má z titulu svojho povolania lekára nepomerne viac skúseností a väčšiu sumu vedomostí o medicíne ako máš ty!

      • vittta

       No, jak který lékař.
       A také ne každý lékař je také obratným politikem.
       Tahle vědkyně to dle mého myslí dobře, ale vyjadřuje se dost kostrbatě.
       Nezdá se, že by byla v kontaktu s realitou, a naopak se zdá, že podlehla mainstreamu a jeho strašení.
       Kromě tomu si myslím, že ani neví, k čemu posloužila.
       A kdo ví, jak to vlastně řekla, resp. co všechno řekla, a co se nějak z toho výkladu ztratilo.
       To víš, i já jsem příznivce doktora Mengeleho, stačí vyjmnout vhodnou větu…kterou jsem fakt řekl, a plno lidí tomu i uvěří.
       A co pořád máš s těmi důchodci?
       U vás nesmějí ven, nebo jsou nějak omezeni…u nás ne, tak třeba je to nějaký informační šum.
       No a ty propaguješ jakoukoliv dostupnou, a alespoň trošku funkční léčbu, já propaguji to samé.
       Jediný rozdíl je MOŽNÁ v tom, že ty v tom vidíš řešení, já jenom pomoc.
       No a s těmi pár desítkami…
       Pár tisíc, si chtěl napsat, ne?
       Odkázal jsi mi ten graf, tak jsou ti pod 50 let v tisících, byť by se asi spíše hodilo napsat stovkách, ale nad 1000.
       Už.

       • Peter Matej

        Z 25800 zosnulých je niečo viac ako 90% starších ako 65+ rokov.Pripočítaj k nim tých ktorí zomreli vo veku 50 – 65 rokov a výsledok tvoria tí ktorí zomreli vo veku 0 – 50 rokov.A keby to bolo aj povedzme aj 400 ľudí,tak to nijako nevybočuje z priemeru minulých rokov v tejto vekovej kategórii!
        Máš pravdu ako vždy!Tá ženská z Brna ktorá si hovorí „vedkyňa“je hlúpa krava odtrhnutá od reality…..prosto ďalší idiot!

        • vittta

         Cloumají s tebou emoce.
         Já neřekl, že je to blbá kráva, nebo cokoliv v tom smyslu.
         Je odtržená od reality ve smyslu dopadu těch opatření, to jí na odbornosti neubírá, ale to, co ona tvrdí odborně, prostě není žádná novinka, nic převratného (a opakuji, ten rozhovor může být ,,,v podstatě cenzurovaný, ono někdy stačí vynechat větu).
         Ten dopad zdaleka není takový, jak mainstream tvrdí.
         Myšleno na obecnou populaci, samozřejmě že na umělce, hospodské a různé kadeřnice apod. je ten dopad tvrdý, byť ne vysloveně u každého.
         A s těmi pod 50- to myslíš vážně?
         A na co tedy umřeli?
         Ti, co se tvrdí, že umřeli na kovid?
         Zdá se mi, že nějakým číslům nevěříš vůbec, a nějakým číslům zase až moc.
         Čísla jsou ale ze stejné líhně, to mě mate.
         Uvědom si, že mainstrem prostě pracuje, né že ne.
         Není účelem mainstreamu, psát pravdu, ale nemůže vysloveně lhát.
         Na to jsou fachmani, ti své práci rozumí, aby něco vypadalo tak, jak se chce, aby to vypadalo, bez ohledu na to, co vlastně někdo řekl či neřekl.

         • Peter Matej

          Tak daj odkaz,kde sa píše,koľko ľudí vo veku do 50 rokov u vás zomrelo na Covid-19 v priebehu celej pandémie!

          • vittta

           Já to odhaduji dle celkového počtu, nežeru čísla do detailu, ale ono jich může umřít ještě dost na nějaké důsledky, když použiju argument o očkování a důsledcích za 5-10, či 15 let.
           To se může stát.
           Onemocnět je samo o sobě riziko, i když to člověk přežije.
           Jedna známá, mladá holka, je se svým frajerem před rozchodem, a to s ním čeká dítě.
           Měl kovida, ne tvrdého, no, frajer pod 40, sportovec, abstinent, nekuřák, a úplně se změnil, psychika v prdeli, lituje se, tyhle věci.
           Rozumíš, to prostě může mít různé důsledky.

         • vittta

          A dáš si tu práci.
          Tak je to…málo, nebo hodně?
          A odpovídá to skutečnosti?
          A tedy, co říkáš na ten argument, rytířův, že roušky vyprovokují vir k větší agresivitě, což ale logicky udělá i vakcinace těch, co nyní umírají nejvíc?
          Já mám dojem, že jakoby obcházíš to zajímavé.
          Není mi jasné, jak se chceš posunout v informovanosti, či pochopení viru, když míjíš tyhle věci?
          To jen konzumuješ, přece musíš také mít vlastní závěry, a ty se MUSÍ trošku přizpůsobovat pokračujícím znalostem, či zkušenostem.
          Totiž, ta uvedená vědkyně z Brna, nebo neustálé omílání prof. Berana běžného člověka nikam neposouvá, což může být účel.
          O peticích doktorů a výpovědi 30 doktorů a tachto věcech nechci ani pást, to považuji za nicneříkající kecy.
          Umrtvuje to informovanost občanů, kteří se pak- logicky- přestanou o vir zajímat.
          A proč by měli, když jim opakování už s největší pravděpodobností překonaných manter o promoření cpou do hlavy dokola a dokola a od rána do večera?

          • Peter Matej

           A čo mi ty sem podsúvaš nejakého rytiera!Neviem o čom hovoríš!Kašlem na tvoje rúška u nás už nosíme respirátory FPP2.Lebo sú zdravé a pomáhajú bezbolestne umierať 80+ročným dedom astmatikom.Len si ho nasadia a už je po nich!A je priamo úžasné čítať,aký bohorovný,priam „otcovský“je tvoj postoj vedeckého giganta, špičkového virológa,otca všetkých vedcov, lekárov a infektológov ku profesným nulám ako sú všetci tí vedci a vedkyne tebou súborne nazývaní idioti!Takému prof.Beranovi čo sa medicínskych vedomostí a skúseností v oblasti virológie týka,ty nesiahaš a nikdy ani siahať nebudeš ani po členky!Tak maj prosím trochu úcty a rešpektu k ľuďom,ktorí už v živote niečo pre zdravie ľudí urobili! Profesor Beran svojou metódou s úspechom liečil seniorov v starobinci!Tvoja vláda pre záchranu 25800 ľudí ktorý „uhynuli“na Covid-19 ani chlpom na riti nepohla!Len im pritiahla tak uzdu a nasadila náhubky tak,že dnes nevedno ani to,koľko z toho množstva 25800 ľudí zomrelo na Covid a koľko na vládne protikovidové opatrenia !
           Keby si podobné nezmysly aké hlásaš tu hlásal aj na Slovensku,tak by ti celá tá naša „Euroatlanticky“oriantovaná plagiátorská vládna banda tlieskala a bozkávala riť!Hneď by si sa v našej TV stal „celebritou“!

          • vittta

           No Peter, já o prof. Beranovi nepsal, že je idiot, ale naivka a politický analfabet.
           Nakonec, přečti si Embéčka, ten to vyjádřil podobně, a lépe.
           A kromě toho mi tady podsouváš, že VŠICHNI virologové jiní specialisté v oboru píší to, co nějak tvrdíš ty a tvoje názorová skupina, a to je takový váš manipulační, resp. sebemanipulační postoj.
           Ve skutečnosti tomu tak není, je tomu spíše naopak.
           To jen mainstream vyhledává právě tyhle lidi, a jejich názory, a šikovně je pořád dokola podstrkuje, zatímco opačný tábor je zmiňován tak trošku nenápadně, byť netvrdím, že by jim nedávali prostor.
           Jenže kolik virologů a imunologů je v té výzvě našich doktorů, co má těch 70 000 podpisů?
           Pirk je kakrdiochirurg, Šmucler je zubař, Hnízdil je celostní doktor, a z těch Astrem odkázaných 30 doktorů také nebyl…neviděl jsem to do konce- vlastně nikdo v tomto oboru.
           Ještě zopakuji, že súborně jsem je idioty nenazval, nazval jsem tak Hnízdila a Pirka, a když se to Astrovi tak líbilo, tak ještě pár dalších, ale moc jich nebylo.
           Vytváříš tady nějaký mýtus, o tom, co jsem řekl, ale ve skutečnosti jsem to zajedno neřekl, a za druhé se ten idiotismus netýkal odborrných znalostí, (fekt nevím, jaký je Šmucler Zubař, či Hnizdil celostní doktor, a že by Pirk byl nemehlo v chirurgii jsem také netvrdil, Žaloudíka jsem v onkologii také nepolival) ale politických postojů, protože to jsou politické postoje, to zpochybňování.
           A ještě navíc, to v tom smyslu často nepochybňují ani oni, jako nějaký celek.
           Žaloudík je onkolog.
           Tohle je politický blog, a pokud se kloním proti těm, co dejme tomu propagují nějakou fotmu promoření, pak vycházím z postojů jiných specialistů, jejichž zpochybnění více odpovídá realitě, kterou kolem sebe vidím.
           Pokud někdo mluví o promoření, pak se opravdu musím zeptat, proč to někteří lidé dostanou 2x a i 3x, to je totiž fakt.
           A ještě navíc ani tebou oskazovaní ani o promoření vlastně nemluví, jen si přečti tu vědkyni z Brna, jak ošemetně se k tomu vyjadřuje.
           A já nevím, co už ti napsat, ale dobře, napiš mi, u jakých názorů bych si vysloužil na Slovesnku potlesk.
           Že by to bylo kvůli mému prosazování Invermektinu, či Isoprinosinu a vůbec všem dostupným lékům?
           To asi těžko.
           Nebo snad mi zatleskají kvůli mému celkem vlažnému postoji k očkování?
           Sám se do očkování nehrnu, jen ho jiným neozmlouvám, včera se nechala očkovat třeba moje Labuť.
           Ne, za to mi také nezatleskají.
           Nebo že by mě tleskali za to, že medicínsky zbytečná opatření nedodržuji, (roušky na prázdných ulicích třeba) byť je plně chápu, a sám bych je prosazoval, a jsem připraven nést nějaký trest, když mě někdo chytí?
           ne- ani tady by mi netleskali.
           Nebo by mi snad zatleskali, že věřím, že na kovid zemřelo kolem 26 000 lidí?
           I to je předmětem pochyb, jak vidím, tak ne tvých, jen čekám, když tě Orinoko nazve koblihou a kovidolobotomem, protože on tomu nevěří, a nevěří ani tomu, že by vůbec nějaký problém byl, a on je děsně, ale děsně spravedlivý v hodnocení.
           Moje vláda pro tyto oběti „chlpom nepohla“, no, tak co by měla konkrétně dělat?
           Máš odvahu jim poradit?
           Ale hlavně mi nepiš, že by se vláda měla věnovat rizikovým skupinám, protože to moje vláda dělá, s ohledem na možnosti, které jsou, což je vlastně jen jedna- přednostní očkování. (viz. doporučení prof. Berana)
           Svou životosprávu si musí ale hládat každý sám, vláda fakt nemůže nařídit jíst vitamíny a mít dobrou náladu.
           A nakonec, já tam většinou píšu takové obraty „podle mého názoru“, nebo že já to tak vidím, nikomu to necpu, a nikomu to neradí, neposílám vládě otevřené dopisy, a neradím NIKOMU, co by měl dělat.
           Jen hlásám svoje politické postoje, a svlůj příklon na určitou stranu odborné veřejnosti.
           Když moje pozorování a anylýzy dostupných informací nějaký odborný směr potvrzují.
           Přestaň se vztekat, já fakt nemohu za to, že k tomu tak nějak mám co říci, tedy jsem schopen nějak reagovat, aniž bych se dovolával nějakých celkem dle mého pochybných autorit, kteří někde něco plácnou.
           Hoď se do klidu- už proto, že máš mít dobrou náladu- a nesugeruj sám sobě, že jsem nějaký nepřítel…já ani nevím čeho, nebo dokonce snad tvůj nepřítel.
           To není pravda.

          • vittta

           Tam dole, v 0,12 hod, jsem odkázal zajímavou polemiku prof. Hořejšího, imunologa…konkrétně, když si tak potrpíš na odbornost,
           Prof. RNDr Václav Hořejší, CSc., který polemizuje s jiným, podobným specialistou.
           Tak si to přečti, když ti názory lopaty nesedí.

          • vittta

           A ještě ti napíšu, že kupříkladu u prof. Berana většinou to prof. u Pekové paní (neznám ten titul) a u vědkyně z Brna vědkyně, což se nenamáhám třeba u Hnízdila.
           Což u mě vyjadřuje určitý respekt k těmto lidem.
           Já jsem nebyl schopen si 3 měsíce zapamatovat ty názvy léků, Isoprinosin, (proto jsem psal Íčka, páč se mi to pořád nechtělo hledat) a ten blabla..si nepamatuji dodnes, (moje labuť naopak to ví na první přečtení), za to si ďábelsky dlouho a velice konkrétně pamatuji, co kdo kdy řekl- a věř tomu, že to čtu pozorně.
           Ta paní Peková mě jen nasrala tím, že odmítla uznat svou chybu, a mluví o pokaždé nově vypouštěných virech, když se nepotvrdilo, že druhá vlna nebude- což říkala.
           To vysmívaný evoluční biolog Flegr naopak veřejně udělal.
           A také je to odborník, i když jako lopata vůbec nevím, jaký je konkrétní rozdíl mezi evolučním biologem a virologem a imunologem, tak nějak to tuším, ale přesně to nevím.
           Takže mi tady nepodsouvej nějaké pohrdání odborníky, jen nemám rád kecy, které ZYBTEČNĚ rozvrací morálku, ale nikam dál, než do pekla, rozhodně nevedou.

   • Jana

    „Lidé u nás nejsou nijak reálně omezováni“, to je pravda. Akorát je občas s pouty na rukou odvezou na služebnu (viz odkaz výše). Protože tobě se to náhodou nestalo, znamená to, že nic takového neexistuje.

    • Kamil Mudra

     „Protože tobě se to náhodou nestalo, znamená to, že nic takového neexistuje.“
     A tobě se to stalo? Nebo osobně znáš někoho komu se to stalo? Nebo znáš někoho kdo zná někoho komu se to stalo aniž by se účastnil nějaké demošky nebo nějak cíleně provokoval? Jak se zdá, tak se to zatím nestalo ani bojovnému orinokovi u kterého by se to dalo očekávat kvůli té jeho permanentní naježenosti a odhodlání nic nedodržovat. Aspoň předpokládám že by se s tím hned za tepla pochlubil.
     Je nás tu nějakých deset miliónů, dejme tomu že dvě třetiny tvoří dospěláci na které se ta povinnost vztahuje, tak to srazím na šest miliónů. Dejme tomu že z nich polovinu tvoří (alespoň názorově) odpůrci opatření, to jsou tři milióny potenciálních „delikventů“. Média jsou nažhavená na každé „senzační zadržení“, každý u sebe nosí mobil se zabudovanou kamerou – a o kolika těch odvezených na služebnu s pouty na rukou jsi se doposud dozvěděla?
     No ale o několika víš i když nevíš na vlastní oko a ucho jaké okolnosti to provázely, jak ti lidé vystupovali….
     No a policistů a strážníků slouží denně kolik? Nechce se mi to hledat ale málo jich nebude. Ale jsou to jen obyčení lidé oblečení v uniformách, žádné povahové ideály, občas chybující, podráždění, se svými problémy. Pravděpodobnost že se potká namíchnutý civil s namíchnutým policajtem je v těchhle dobách vysoká. Dle mého mínění je na takovou situaci těch co skončí s pouty na služebně mizivě málo.

     • Jana

      Bohužel, mizivě málo je těch nepoddajných, těch, kteří ze sebe nenechají dělat pitomce pro větší ego vlády.
      To svým komentářem potvrzujeě a to je na tom nejsmutnější. Nic moc špatného se nám zatím neděje, až začne, budme to řešit – cituji častá vitttova slova.
      Až se začne dít, bude pozdě. Definitivně pozdě. Ty jsi jistě schpný si to , protože ty tady přemýšlíš asi nejvíc a jistě si tedy umíš i domyslet. Víc asi naznačovat nemusím, nechci nikoho urážet.

     • Kamil Mudra

      „Bohužel, mizivě málo je těch nepoddajných….“
      Tohle se špatně odhaduje. Ne každý kdo neburcuje na internetu a nehádá se s policajty na ulicích patří k nějakým „poddajným“. Myslím že je mezi těmi „krotkými“ mnohem více těch kteří dokáží střízlivě odhadnout situaci a uvědomují si že tahle situace s proticovidovými opatřeními je dlouhodobě neudržitelná a nějaké „až na věky“ nepřichází v úvahu, protože omezuje základní lidské přirozenosti. Je to příliš nasírací a postihuje to napříč všechny sociální vrstvy, tedy i ty vlivné a bohaté které si svůj status chtějí užívat a teď nemohou tak jak by chtěly. Pokud tedy má ta covidová situace někomu posloužit tak (relativně) krátkodobě. Třeba k odinstalaci nepohodných vlád s využitím té obecné nasranosti občanů, k uskutečnění kšeftů které nemají „být na očích“, k urychlenému protlačení nepopulárních zákonů atp. To platí celosvětově. Je tedy důležitější věnovat pozornost takovému kutění než nástroji (covidová opatření) který má tu naši pozornost odvést. Ale přesně tohle „horké hlavy“ nedokážou a ve svém „svatém boji“, při kterém nekoukají napravo ani nalevo, si jdou vzájemě po krku, bez ohledu na předchozí shody a schopnost vnímat ty opravdové hrozby.

      Třeba u nás se odpor proti covidovým opatřením plíživě mění na odpor proti Babišovi (potažmo ANO) a to co nedokázali chvilkaři na Letné se nakonec podaří zrealizovat covid-odpůrcům. Kvůli falešné hrozbě krátkodobé, pustí ke kormidlu Piráty, kteří jsou naopak skutečnou hrozbou dlouhodobou. To jenom na příklad (i když jde o věc pro nás dost zásadní). V naší zemi si rozumný odpůrce stávajících opatření dokáže své priority roztřídit a řekne si: „Inu volby jsou za rohem, nebudu prozatím přikládat pod kotel užitečným idiotům, zatím ta nejprotivnější opatření budu obcházet, očkovat se nenechám a svůj odpor projevím až bude ta větší hrozba zažehnána.“ Bohužel – zatím to vypadá tak že ti rozumní budou užitečnými idioty převálcováni – jak tomu často v historii bývalo. To je pohled z hlediska politického.

      Z hlediska „odborně-laického“ jde o posouzení situace ve které se nacházíme tady a teď. Problém je že se rozumná stanoviska nacházejí v obou nyní znesvářených táborech a je-li tomu tak i mezi odborníky, je pro laika dost těžké se v tom nějak „na jistotu“ zorientovat. Mohu rozumově odmítnout zastánce totálního lockdownu na straně jedné strašiče „čipováním“ na straně druhé, ale to co je mezi tím už je „na vodě“. Nelze nějak „naplno“ věřit ani statistikám ani odhadnout jak se na příštích generacích projeví působení vakcín. A na odborné scéně je vidět že ani ta v tom nemá docela jasno (s výjimkou těch kteří se již zapikolovali ve svém názoru) protože, co si budeme namlouvat, podkladů pro nějaké nezpochybnitelné stanovisko ještě profíci nemají dostatek. Signály od nich jsou rozporuplné a „obecně jasno“ má jen ten, kdo se již rozhodl „vstoupit“ do toho či onoho tábora a ignorovat názory z tábora protějšího. Ze strategického pohledu se v takové situaci laikovi vyplácí nejčastěji „být ve střehu a nepouštět se do nějakých akcí“ – neboli „vyčkat jak se to vyvrbí“. V dílčích věcech lze zaujmout nějaká prozatím rozhodná stanoviska pokud jde o situace které mohu ovlivnit jako např. očkovat se/neočkovat, použít nějaký lék (je-li dostupný)/nepoužít ho, dodržovat pravidla důsledně/nedodržovat tam kde nemusím. atd. To mohu aniž bych byl vnitřně stoprocentně přesvědčen o své „pravdě“ a mám možnost v budoucnu své stanovisko změnit na podkladu nových informací. Ty informace, politické i zdravotní, můžeme zatím jen shromažďovat, třídit si je a činit z nich závěry posichrované „pojistkami“ umožňujícími dodatečné úpravy.

      Z hlediska NWO – pokud byl covid naplánován a je používán nějak účelově pak vidím jeho využití
      1) v nastavení pravidel na mezinárodní scéně
      2 )k transferu majetku směrem k velkým hráčům kteří tak zhmotní své dosavadní „nuly a jedničky“ vyžívajíc zadlužení států.
      3) Beru v úvahu i možnou snahu o globální snížení populace.

      1) Na to abychom toto dokázali ovlivnit jsme příliš malí hráči. Ať bude u našeho vesla kterákoli vláda bude to jen o její míře ochoty plnit zadání. Tedy můžeme volit jen mezi eurohujery a euroskeptiky ale žádné dostatečně silné rebely v nabídce nemáme. Při tom nastavování sehrajeme víceméně jen kosmetickou roli.
      2) Zadlužením už bylo rozhodnuto a zvrátit to nelze. Cifra našeho dluhu už je taková že její výše přestává být důležitá. Budou nám půjčovat na jeho obsloužení, my si budeme hrát na to že něco splácíme ale až na nás banky a korporace skočí jako na Řecko, nic s tím nenaděláme. Budiž nám „útěchou“ že už nám tu víceméně patří hovno ale to neznamená že „by se ještě nenašlo“. Covid zřejmě „záhadně zmizí“ až budou hlavní transfery dokončeny.
      3) Pokud ano, pak se to nejspíš projeví neplodností v horizontu dalších desetiletí. Samozřejmě se to svede na kde co, vlády států se budou tvářit „starostlivě“, ještě se pootevřou více dveře plodným přičmoudlíkům. Ale v současnosti se preventivně k tomu nelze postavit jinak než odmítnutím vakcíny. Také je ale možné že už budeme žít ve světě do kterého se mnohým lidem ani nebude chtít nové potomky přivést.

      Takže i když si umím představit do jakých extrémů by bylo možné současná opatření dovést, myslím že k nim nedojde protože jde o nástroj pro jednorázové použití, na kterém se různé zájmové skupiny přiživí a vnitrostátní i nadnárodní kutění půjde jinými cestami než takovými které lezou na nervy i vlivným pracháčům, kteří nejsou ochotni obětovat NWO svůj životní standard. V „šuplíku“ NWO je dost jiných možností.

      • Peter Matej

       Ale v současnosti se preventivně k tomu nelze postavit jinak než odmítnutím vakcíny.
       Mne by zatiaľ stačilo,keby vakcínu odmietli aspoň tí mladší,reprodukcie schopní!Lenže tí všiváci z Pfizeru už vakcínujú aj celkom malé deti!
       Inak s tým čo si napísal,súhlasím.Myslím,že potrebujeme charizmatickú osobnosť v čele štátu,ktorá by si dokázala vybudovať aspoň 70% voličskú podporu a ktorá by dokázala strhnúť národ za obhajobu svojich národných záujmov.Občas sa stane,že v národe sa taká osobnosť narodí.Alebo sa pridať na stranu silného suseda,ktorý takú osobnosť už v čele má.Teraz najlepšie vidieť,že tzv „demokracia“nám bola nasadená len z dôvodu,udržať v spoločnosti takú mieru názorovej roztrieštenosti,aby sme sa ako národ nedokázali zjednotiť na ničom.Hlavne nie na tom,že sa treba postaviť likvidátorom našej identity a svojprávnosti.Zatiaľ je to tak,že vy máte Babiša,Bartoša a my zase Matoviča,teplého Pellegriniha a vyhoreného Fica.Pri všetkej úcte k Babišovi,nie je to typ národného vodcu.A nikoho podobného u vás ani u nás široko-ďaleko nevidno!

       • vittta

        Nemožné.
        Za národními zájmy vidí každý něco jiného, a agresivní názorové skupiny, kam patříš i ty, jakékoliv jiné názory tvrdě dehonestují, nebo mlčí, když je dehonestují jiní.

      • Kamil Mudra

       „potrebujeme charizmatickú osobnosť v čele štátu,ktorá by si dokázala vybudovať aspoň 70% voličskú podporu a ktorá by dokázala strhnúť národ za obhajobu svojich národných záujmov.“
       Souhlas, ale prozatím je to taková utopie že ani nemá smysl se tou možností zabývat. Já ve svých náhledech a tvorbě názoru vycházím z reality všedních dnů. A tak ani nevidím jako reálné odmítnutí vakcíny u těch reprodukce schopných protože jsou to především oni kdo v té vakcinaci vidí možnost ke znovunabytí nyní okleštěných svobod.

       • Peter Matej

        No tak poraď Kamil! Čo s tým robiť? Podľahnúť defétizmu a jednoducho sa na to vys**ť ?Naozaj neviem !A pretože neviem,tak sem aspoň vypisujem a zvádzam „ľúte“ boje s vitttom a občas s embéčkom.Pri tom si jasne uvedomujem,že iný význam ako to,že sa odreagujem a „vypustím paru“ to nemá.Je to len taký únik z reality.Nič viac.Myslím,že všetci to cítime podobne,lebo vnímame,že nie sme na dobrej ceste a treba z nej zísť.Veď v podstate nám čo sem chodíme,ide o to isté!Ako z toho von a ako sa máme zapojiť.
        A preboha!Nech mi nikto nenapíše,že to naše smerovanie môžu zmeniť voľby!

        • vittta

         A co jiného?
         U nás zlepšení kupříkladu slibují Piráti+Stan a trojspolek.
         Hned jak vyhrají, tak pandemii prostě zruší, stejně je vymyšlená.
         Peter, ty si nedáš říci.
         Epidemie je epidemie, a je to vážná věc, ale daleko větší problém je ohrožení samotné státnosti Čechů i Slováků.
         Je to útok na naší kulturu, a epidemie, ať si o tom myslíš, co chceš, to spíše zbrzdila, než urychlila.
         Je jen logické, že nasraní kolaboranti se snaží i z epidemie vytřískat politické body.
         Jakmile je vytřískají, spustí svou kolaborantskou agendu ve velkém.
         Proto tady v Českých zemích nesmíme dospustit vítězství kolaborantů a vlastizrádců.
         A to zatím jde jen jedním způsobem, podpořit Babiše.
         Třeba se to nějak vyvrbí, ale nezdá se, že by se rodil nový lídr, Okamura je blbec, který je politicky out, a ml. Klaus zklamal.
         Skála je inteligentní, ale je to komunista, což mu chtě nechtě ubírá reálnou možnost uspět.
         Máme prezidenta, který drží stát pohromadě, a premiera, který celkem umě kličkuje mezi vydíráním, svými zájmy, ale zdá se, že i zájmy národními.
         Čas Žižků není, je čas Benešů, ale my Beneše prostě nemáme.
         A prezident nevydrží věčně.
         Proto i my musíme získat z epidemie politické body.
         To zkusil Matovič- a prohrál, zkusil to i Babiš, a ustoupil- a stále hraje.
         Jde o ty kontakty s Ruskem ohledně Sputniku, samozřejmě.
         A nákup levných Íček.
         U vás je situace horší, nemáte prezidenta, ale opičku, my na tom asi budeme brzy podobně, ale zase, zatím je naše „dáma“ Babiš, sehnat premiera je snadnější jak prezidenta, ale tady zatím není nikdo vidět.

      • Jana

       S tvým komentářem nelze než souhlasit, se závěrem pak stoprocentně.
       Já těmi nepoddajnými myslela např. toho muže, který s policisrty DISKUTOVAL – neprovokoval, nepáchal nic protizákonného, jen se nechtěl nechat odvézt na první výzvu jako bulík na porážku.
       A ano, máš pravdu, demonstracemi se nezmění vůbec nic, ale někdy je třeba dát vládě vědět, že jsme lidmi a oni našimi ZAMĚSTNANCI, ne lenními pány.
       Takže když policista odvádí klidného diskutujícího, nevyřvávajícího sprosté nadávky, neobtěžuje, nenapadá kolemjdoucí, neničící auta ani obchody,, žádající jen svá Ústavou mu zaručená práva – je to na spoutání? A všichni mlčí. Nikomu to nevadí. Jim se to nestalo. Měl mlčet a poslouchat. .
       „Lidé se bojí, že všechno ztratí, proto mlčí.
       Nakonec opravdu všechno ztratí.
       Protože mlčí.“ (Neznámý autor)

       • vittta

        Tak on s policisty diskutoval?
        Tak pokud je na to nějaký zákon- že s policisty se diskutuje, pak je to v pořádku- chceš jednat podle zákona, resp. chceš, aby policie jednala podle zákona, že ano.
        Ale obvykle naopak zákon vyžaduje uposlechnout výzvy.
        Pokud se komukoliv zdá, že výzva nebyla v mezích zákona, je možné si na poldu stěžovat, nebo podat trestní oznámení.
        V armádě se také nediskutuje, a dobře vědí proč.
        S policajty je to podobné.
        Kromě toho- to píše Kamil- každý takový idiot jen nahrává kolaborantům, protože je snaha vyvolat dojem, že žijeme v policejním státě.
        U těch slabších se to i daří, ale to je pochopitelné.
        Čím více takových užitečných idiotů- nebo rovnou připravených provokatérů. bude- tím pro kolaboranty lépe.
        Nic neposlouží kolaborantům, které ty nazýváš NWO lépe, než dojem krutého útisku- opět, v podstatě píše Kamil.

         • vittta

          No Neff, no.
          On je svůj.
          Celkem to shrnul slušně, i když napsat o známém odpůrci SSSR Zemanovi že „Panu Zemanovi se asi líbil, mně ne.“ je poněkud mimo.
          Já ho moc nemusím, ale alespoň píše z hlavy.

          • embecko

           Ani ja ho nectu, jen nahodou, jako treba tedka…nicmene situace je natolik vazna, ze se rozhlizim po moznych spojencich, se kterymi bych si jinak sel po krku.

         • dixi

          Piráty protěžují všude,k volbám je nutné jít, teď bude záležet právě na tom znevazovanem lidu, který zatím ještě pořád má zdravé jádro. Piráty ne, zničili by nás. Babiše jsem nevolila, dokonce mi vadilo, že kandiduje multimilionář. Dnes vidím, že jen takový člověk v dnešním politickém světě má šanci. Má kontakty v cizině, je pracovitý a ikdyž se zdá, že ustupuje, nebo je slabý, zatím jedná v našem zájmu. Proto ten povyk vůči němu.Budu ho zřejmě volit.Pokud sam nebude chtít skončit. Tlak vůči němu bude ještě stoupat, nikoho jiného, koho volit místo něj, zatím nevidno.

        • embecko

         Ha, to mi uteklo…svycarska vlada funguje temer stejne zmatene jako ta ceska, jen to neni videt, protoze ma u obcanu 100% podporu a neslysel jsem za ten rok drzkovat ani jedineho (!) cloveka.

         • embecko

          Pro priklad: s kym jsme mluvil (koho jsem se ptal, cirka 30 lidi), tak nikdo ani netusi, co je to Ivermectin.
          Vlada a media to jednoduse zatajily a tema lecby kovidu mimo ockovani vubec neexistuje, nula, nic.
          Podobne Sputnik a dalsi…je jedine Pfizer a tim je to vyrizeno, konec debaty. Z logistickych duvodu se zvazuje navezeni jiz povolene Moderny do ordinaci, ale opet…ani hlasek, ani otazecka, jak ze to vypada…ze by si chtel nekdo vybrat? Proc, aby delal spolecenske zmatky? Proste jednoho dne prijde k doktorovi, ten mu „neco“ prdne do ramene a jde se domu.
          Kdyby byli Cesi takovehle ovce, tak Babis muze tocit palci mlynek a odjet na Capi hnizdo.
          Zdejsi vlada si nemuze dovolit zavahani a tak dela mnohem vetsi boty a zatajuje mnohem vic faktu, ale tvari se pri tom suverenne a nepripousti diskuzi- a lidem to nevadi.
          To je velke tema…Cesko by si zaslouzilo referendum,to ale, dle meho, neni urceno pro svobodomilovny narod, jako jsou Cesi. Presto ho podporuji s nadeji, ze Cesi by se tenhle nastroj po par chybnych volbach naucili bez problemu zvladat, nebot jsou inteligentni a dokazi se sami rozhodovat.

        • Jana

         Ale vittto, vittto! „V armádě se také nediskutuje….“? Jsme snad vojáci, abychom byli povinni plnit vojenské příkazy. A k tomu policejnímu státu už opravdu nemáme daleko – s takovými jako jsi ty a tvoje „názorová skupina“.
         Za svůj dlouhý život jsem byla několikrát svědkem, jak třeba někdo přecházel na červenou za plného provozu a policista v dohledu, když řidič MHD volal policii na někoho, obtěžujícího „pod vlivrem“ ostatní, ale NIKDY jsem neviděla, aby kvůli tomu byl někdo odveden na služebnu se SPOUTANÝMA rukama!. Čím byl nebezpečný, že museli použít DONUCOVACÍ prostředky? Nepoklekl před černou uniformou policistů? Nepolíbil jim boty?

         • vittta

          To já nevím, víš to ty?
          Čím si tedy zasloužil pouta?
          A další věc je, jestli bys chtěla, aby polda jebal někoho, kdo přechází na červenou- nebo je lepší, že tuhle blbost neřeší?
          V Polsku by to rozhodně řešil.
          Vojenské příkazy…
          Takže jelikož jsme civilové, tak se policajty můžeme vysrat.
          Já mám o policii své mínění, ale nějaké možnosti mít musí, a občan musí mít vůči nim nějaké povinnosti.
          A všimla sis toho rozdílu mezi ČR a Slovenskem?
          Ze Slovenska ani jeden takový případ.
          Tamní policie je prostě lidská, nebo jestli to je tím, že na hradě jim nesedí ruský švád, ale EUropská prezidentka, a premiera nedělá StBák…
          To bude asi ten důvod.
          I když zdá se mi, že na Slovensku mají takové sofistikovanější metody shodit nepohodlné vlády.

 8. orinoko

  Hezky jsi tu vyhrezl, liduMILE. Takže máš lidi jen za debily jako celek. Jak to říkal Putin? Podle sebe soudím tebe. NWO s tebou hýbe, jak tvoje covid větry. Někdo něco chce? Tak to bude idiot. Až bude chtít tvůj guru cobliha další roční lockdown, nezapomeň mu adresovat svoje myšlenky.

 9. Mrkos

  Tak nevím jestli označíme Kelnera zta Baťu 21. stol.?
  x
  Stejně tragický konec. Jen asi Baťa neletěl za adrenalínem,
  ale tehdy možná s adrenalínem.
  Možná nám v těch Kelnerových školách vyrostl nějaký Zátopek.
  a nebo borci co ve světě nadělají ne 390mld, ale 3biliony.
  Obouvají nás Číňani a kdejaká verbež. Teď budeme mici zkusit kecky
  vyrábět my,když svět nechce bavlnu z Ujgur stánu.
  Sběr bavlny je a byl opravdu opruz i v Uzbekistánu,ale kombajny
  nedají tu kvalitu co chce svět bojující za svobodu, demokr,
  proti rasismu a koncentrákům a totalitním režinům.
  Asi nejen žrádl tedy brambory podraží, ale i bavlna.
  Potrestaná Čína a Irán si kšeftují s naftou. Oběma to prospívá.
  Ušákům vlhne v koltech střelivo.

 10. vittta

  Nějací negři (13-14) znásilnili 21 letou Němku.
  Že nás tím otravují, my tady trpíme pod jhem očkování a roušek, a oni odvádí naši pozornost nějakým zcela běžným násilím.
  To je tak, když někdo odmítá předsudky.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/dva-nezletili-znasilnili-v-nemecku-mladou-zenu-40355441#dop_ab_variant=544830&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=aEClNzGzTiI-202103291804&dop_id=40355441&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 11. vittta

  Profesor Beran po tisící.
  Zaměřit se na rizikové skupiny, a děti poslat do škol.
  No jo, ale jak to udělat?
  Pošleme děti do škol- ale jak jsem už několikrát četl, tak právě děti jsou častým přenašečem, byť sami potíže nemají. (nevím, co je na tom pravdy)
  Pak by tedy bylo nutné, odstřihnout děti od rizikových skupin, celkem logicky.
  Čímž by se tyto skupiny chránily.
  Jak to ale udělat, když děti žijí v rodinách rizikových skupin?
  A kde je dobrá nálada odstřižených rizikových skupin?
  Pak tam píše, že rodiče by měli brát děti na procházky, atd…no ale kdo jim brání?
  Rodiče si mnohde s nevolí všimli, že mají děti.
  Pan profesor pak také specifikoval rizikové skupiny NYNÍ.
  Problém je v tom, že za půl roku mohou být rizikové skupiny trošku jiné.
  Hypoteticky- co udělá vir, když rizikové skupiny vymřou, nebo se stanou imunní?
  Vymře i vir?
  Pochybuji.
  Zde se dostáváme k argumentu rytíře, že roušky jen provokují vir k záludnějším mutacím.
  Něco na tom bude, ale to přece zvýšená péče o rizikové skupiny také.
  Skoro by se zdálo, že by to chtělo ty rizikové skupiny zachovat, aby si vir všímal jich, a na ostatní se vysral!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Zazracny-lek-na-covid-Mate-ho-v-sobe-A-nevi-se-to-658880

  • embecko

   „Ta společnost je uzavřená, nekomunikuje, nemá sociální kontakty a nesportuje. To bych řekl, že jsou takové hlavní důvody, proč ta populace, do budoucna, bude tímto trpět.“
   Pan profesor strasi…mi to prijde jako ta lod, co ted ucpala Suez a kvuli ktere malem kolabuje svetove hospodarstvi.
   Rok se bude muset populace trochu omezit a uz bude v budoucnu trpet a cela spolecnost pak pujde do kelu.
   Jinak…ne ze by nemel pravdu, tohle jsou ruzne skoly, ktere udalosti vykladaji rozdilne, ale v zasade se od sebe zas tak moc nelisi.
   Tady (ve Svajcu) chodi deti do skoly normalne, na verejnosti neni rouska povinna a vleky na lyze stale funguji…ale! a to je otazka charakteru, jinak (vsude jinde) jsou opatreni dodrzovana na 100% a treba deti s rodici se nenavstevuji a pokud, pak v rousce a na odstup a na par minut.
   Takze Beran to mysli treba dobre, ale kdyby bylo po jeho, pak vysledek bude stejny jako ted za Babise (tim vysledkem myslim absolutni miru omezeni)…protoze kdyz nekde povolis (napr. skoly), pak jinde musis pritahnout (napr. rodinne navstevy).
   Takze Beran…coby ne, ale on je politicky maximalne nesikovny a kdyz jsem ho videl s Chaunem, tak i najivni, ze vubec jde do takoveho rozhovoru s kavarenskou smudlou…proste takovy nepouzitelny profesor, ktery by vubec nemel vylezat na verejnost, co se nevyzna v lidech a metody verejne manipulace jsou mu uplne cizi.
   Vsak dneska vidis, kolik vysoce vzdelanych lidi v podstate premysli jak deti, az to hranici s hlouposti.

   Dalsim zajimavym pripadem je Blatny, v jadru jiste slusny clovek, co dostal post na ktery mentalne nema a tak se pomalu radikalizuje az z nej bude tyran. S Beranem by to dopadlo podobne…byt ministerskym predsedou, vsechno rozvolni, aby pak zjistil, ze lide nedodrzuji ani to minimum a ze mu za to nejsou vdecni, ale naopak ho maji za vetsiho diktatora, nezli Prymulu i kdyz musi delaj jen zlomek toho, co za Prymuly…coz by Berana strasne ranilo a neveda kudy kam by za mesic nasadil absolutni lockdown.

   Jeste jednou tedy:
   „Ta společnost je uzavřená, nekomunikuje, nemá sociální kontakty a nesportuje. To bych řekl, že jsou takové hlavní důvody, proč ta populace, do budoucna, bude tímto trpět.“
   To jsou najivni slova zmateneho humanisty, dosud nekonfrontovaneho s realitou, jez nesmi byt brana vazne. Stav tomu neodpovida, tohle je vazna situace, pan profesor dela prednasku jak k prvorodickam, dodava zdrave mysli, doporucuje posilovat imunitu a jist vitaminy, vse s otimistickym usmev…neboli provadi osvetu, ktera je v tehle situaci uplne k hovnu (z hlediska priorit)…nakonec v dobre vire strasi jak muze, rozklada spolecnost a co vystoupeni, to vyrazne zkurveni spolecenske moralky.
   Pana profesora zavrit do laboratore a obcas ho vypoustet do ordinace, ale ne dale, rozhodne ne mezi lidi :o)

   • vittta

    Bohužel přesně.
    Už nyní je z prof. Berana jakási ikona odboje proti opatřením, a přitom o tom vlastně ani nemluví.
    Není nic horšího, jak demoralizace obyvatelstva,
    To všechno má nějaké pozadí, ideální svět ani ideální opatření neexistují, resp. existují, ale jsou v našich podmínkách neproveditelná.
    Mít tady čínská opatření týden, tak se polovina lidí oběsí.
    No ale na dálku se dají nádherně obdivovat.

    • embecko

     On to mysli dobre, jeho napady si nedovolim zpochybnovat, ale z hlediska reseni situace je uplne mimo a stal se z nej uzitecny idiot. Mozna mu to jednou dojde, jako to myslim doslo kdysi Pafkovi a mozna ne, ale az se epidemie vyresi, voda se nad nim uzavre a lide k nemu budou chodit s takovou poloduverou…jako k excelentnimu lekari, ktery ale nezna sve misto a tak je treba byt obezretnym…zkratka vstoupil bez znamek sebereflexe do hry, na kterou nema a ktera ho nakonec pozere.

   • embecko

    Pamatujes jeste co odpovedel Bartos na primou otazku, ze kdyby se stal premierem, ktera opatreni by zrusil a ktera by zavedl?
    No samozrejme rekl, ze by to zalezelo na vyhodnoceni situace…
    Z toho plyne zaver, ze reseni tehle situace neni odborne, ale politicke, nebot na zakladnich opatrenich se vsichni shodnou (jen by nekde ubrali, jinde pridali) i kdyz to tedka taji a delaji, ze maji v rukavu jakysi zalozni plan, kterym osvobodi lidstvo od utlaku…kulovy…. Beran by treba ockoval jak o zivot (to se prorekl, tyran), to ale odpiraci prehlizeji, jak by to nerekl.
    Idioti Pirk, Zaloudik, Beran pri sve inteligenci vubec neodhadli jaka hra se tu hraje, sedli najivne na lep a slouzi ve sve humanite jen jako klacek opozice, ktera, kdyby vyhrala, bude samozrejme pokracovat v krocich Prymuly (ve kterych to jde i dneska, i kdyz je dela Blatny).

   • Jana

    embecko30.3.2021 – 0.28
    Napadlo tě někdy (od vittty se to očekávat nedá), že by stačilo málo – tak málo, aby to tu bylo aspoň jako v tom Švajcu nebo možná lepší?
    To kdyby vláda, konkrétně Babiš přikáral jasná, logická a nezesměšnitelná nařízení, která by nebyla jen ukázkou vládní nabubřelosti, se kterou si užívají absolutní moci. A jistě víš, nebo si umíš představit, jak „chutná moc“ To všechno vede k tomu, že je lidi už neberou vážně, načež vláda opět „přitvrdí“ = systém „my vám ukážeme, holoto“ – a mají po důvěře a mohou si za to sami.
    Někteří to prostě nepochopí ze zásady, ty a Kamil byste mohli. A jsem přesvědčená, že v podstatě to oba chápete, jenže – s názorovými oponenty souhlasit nemůžeme nikdy a v ničem, protože bychom museli o krůček ustoupit a vrhnout stíneček na Babiše.
    Nebo proč to nepochopení ostatních lidí kolem = „kolik vysoce vzdelanych lidi v podstate premysli jak deti, az to hranici s hlouposti“? Opravdu se všichni ostatní mýlí? Podle čeho se tak dá OBJEKTIVNĚ usoudit?

    • vittta

     Lidi neberou vážně koho- a kde jsi to zjistila?
     A v tom Švajcu to funguje jak?
     Já vím, že to Embéčko psal, ale jestli jsi to správně pochopila.

 12. vittta

  Tady je velice zajímavá polemika Václava Hořejšího s Vojtěchem Thonem, oba profesoři imunologie.
  Už jsem to sem chtěl dát dříve, a nyní Bohužel nevím, kde vlastně byly názory prof. Thona, myslím, že na PL.
  Takhle by to mělo vypadat, ideálně by se měl vyjádřit zase prof. Thon, nebo by měli oba vést veřejnou diskuzi.
  Pak to obohatí čtenáře či posluchače.
  Monology bez oponentury toho zase tolik neřeknou.
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/polemika-omyly-profesora-thona-vaclav-horejsi-40355225#seq_no=3&source=hp&dop_id=40355225&dop_ab_variant=544831&dop_req_id=dsqI5en1U3A-202103261246&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 13. Peter Matej

  V poslednej dobe sa často stretávame so skratkou EMA (Európska lieková agentúra).Je to organizácia,ktorá má zaisťovať vedecké hodnotenie,dohľad a kontrolu nad bezpečnosťou liekov na humánne a veterinárne použitie v EÚ.táto organizácia bola založená Európskym parlamentom v r.1995,mala sídliť v Bratislave,no panstvu ktoré je v agentúre zamestnané sa to nepáčilo,lebo vraj Slovensko má nízku úroveň tolerancie k LGBTI komunitám.Tak sa sídlom agentúry stal Amsterdam.Viac informácií o EMA poskytuje článok B.Fábryho :
  https://davdva.sk/spory-o-registraciu-vakcin-a-europska-unia/

 14. Peter Matej

  A keď sme už pri EMA a Ivermektíne :

  V podaní vitttu a embéčka nadobudla skratka NWO dosť pejoratívny nádych.Tak ja tvrdím úplne bez hanby,že snahy o zmenu svetového poriadku sú evidentné a vidí ich každý,kto nemá na očiach klapky ako mávali pivovarské kobyly.A tvrdím tiež,že tzv.pandémia Covid-19 a následná celoplošná vakcinácia populácie ľudstva neodskúšanými,experimentálnymi a geneticky modifikovanými vakcínami je zločin,ktorého sa dopúšťajú protagonisti NWO ako sú B.Gates,Klaus Schwab a podobní „neľudia“ za výdatnej pomoci ľudkov ako vittta a spol.ktorí tej bande zločincov hlasito drukujú a sprdávajú každého,kto nezdieľa ich podporné a súhlasné stanovisko ku genocíde európskych seniorov.

 15. vittta

  A jedu po Astrovsku.
  Já nic, já muzikat, já nic netvrdím, každý ať si názor udělá sám.
  Odkaz na stále oblíbenější Seznam.cz- oblíbenější mezi odmítači vakcín.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zebricek-nejuspesnejsich-dezinformatoru-vede-spd-i-csakova-148558#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=MAwgL7hOCm3-202103300653&dop_id=148558&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Peter Matej

   No vidíš!Máš to čierne na bielom,že od konšpirátorov ako David a Okamura sa máš držať čo najďalej,neveriť im a tvrdo dbať o morálku národa českého!Hoci aj tým,že zo všetkých síl budeš podporovať hocijakú chujovinu ktorú na Čechov a Moravákov uvalí Babišova vláda!Lebo „pořádek musí být vy kluci pitomí,jinak by ste lezli po stromech jako vopice“!

   • vittta

    Všimni si, že píšeš „BABIŠOVA VLÁDA“, jakoby Babišova vláda byla jediná vláda světa, kdo tohle navrhnul, a jakoby jiné potencionální české vlády udělali něco jiného.
    Už tě mají.
    To je právě to, že jsi tady nadával na Matoviče- já neznám jeho nějaké vlastnosti- ale byl to právě Matovič, kdo se postavil za tvou názorovou skupinu, a bude prvě kvli tomu odvolán, nebo tedy podá demisi.
    Nyní jsi asi spokojený, Matovič bude pryč no a…..na Slovensku zmizí nesmyslná a nedemokratická nařízení.
    Tak dej vědět, jak nová vláda pracuje.

    • Peter Matej

     Matovič…..
     vittta ! Nože mi pripomeň dve veci :
     definuj výraz „tvoje názorová skupina“
     Ako sa Matovič postavil za „moji názorovou skupinu“ !

     • vittta

      Názorová skupina odmítačů čehokoliv, co souvisí s kovidem, ale neumí to vysvětlit.
      Tím pádem máš vlastně pravdu, Matovič jen objednal Sputnik V, a ty očkování odmítáš, a nějak zařídil ivermetin a isoprinosin, který ale nestojí za řeč.
      Takže omluva.
      Co je důležité, že pádem Matoviče se na Slovensku zásadně změní zbytečná a neúčinná opatření na nezbytná a smysluplná.
      My už to tady známe, podobná situace u nás nastala pádem Prymuly Orwela velikého, který ničil lid nesmyslnými nařízeními.
      Hned bylo zlepšení.

      • embecko

       Taky jsem moc zvedav, az prijde zrestaurovana vlada, jak se Slovakum ulevi…ale pamatuj, co tu rikam casto: Opatreni zustanou stejna, ale lidu se od nich opravdu ulevi…jim totiz uplne staci videt jinej ksicht a hned jim odlehne…v tomhle smeru to neni zadna sranda, protoze takhle to opravdu funguje.

       • vittta

        Jasně, ale oni to prostě nevidí.
        Proto bývaly války, jako kdyby to snad byla součást evoluce.
        Ve společnosti roste napětí, a lidé už to chtějí mít za sebou za každou cenu- i za cenu války.
        To napětí nemá žádný reálný smysl, tady vidíš, že se Peter ptá na názorovou skupinu, prostě netuší, do které názorové skupiny patří- bez ironie.
        Ale ví, že patří do jiné názorové skupiny než já- aniž by ovšem tušil, do které patřím.
        To je zajímavá situace hlavně proto, že jinak proti mě nic nemá, je to tedy UMĚLÁ opozice proti mě, kterou si vytvořil na základě mainstreamu, a prakticky nečtením mých textů („je to zbytečné, stejně hájí nějaké NWO“)
        Jana už mě ani neoslovuje, a Astr mi vyčítá, že chci jediný správný názor, aniž by on sám jakýkoliv názor razil, alibisticky ale odkazuje vytrvale..tam to musím říci, totální idioty.
        Kočka mě nazvala chytrolínem, ale ani ona se necítí být v nějaké jiné názorové skupině, ale prostě mám na všechno nějakou odpověď, kterou ale zmínění vůbec nestačí, ale už ani nechtějí sledovat.
        To je zajímavé proto, že to rozkládá jednotu odporu proti…EU, oni tomu říkají NWO, a jim to nejenom nevadí, ale ještě se o to více vymezují.
        Na OM mě nakonec zabanánovali přesně za tohle- dovolil jsem si mít vlastní názor, a to dokonce vlastními slovy.
        Výsledek může být tristní, oni totiž hypoteticky nemusí volit NIKOHO, na volby rezignovat, jako na nástroj NWO-ale doufám, že k tomu nedojde- protože volby jsou jediným způsobem, jak něco změnit, né že ne.
        Né třeba nějak úplně zásadně, ale rozhodně dost na to, aby se vyplatilo myslet.
        Já sledoval vytrvale ten politický posun zde- byl pomalejší než jsem myslel, ale nakonec to nepřátelství přišlo.
        Zatím málo, nyní už se to ale bude čím dál rychleji zvyšovat.
        Teď vlastně mám situaci- ty jsi hned za mnou, rozdíl 14 dnů- když už čelím výmyslům.
        Přesně to jsem sledoval u Zemana, Putina, či Babiše, ale i Trumpa a zřejmě je to i u jiných, kde jsem to neviděl.
        Tito lidé čelí smyšleným vinám, podsunutým názorům, které už přicházejí úplně automaticky, ten axiom Neffa byl fakt efektní, Zeman byl svým odbojem proti SSSR znám, a dokonce snad plánoval jakýsi ozbrojený odpor.
        Celkem by mě zajímalo,, co dělal Neff.
        Tedy takto se dělá politika, tady, ale kdekoliv jinde.
        Nic méně- oba máme i tak dobré jméno, takže mě, (ty jsi jen v pořadníku) nemají rádi přechodně.
        To předpokládám, nemusí to tak být.
        Pokud se nemýlím, pak v zásadním momentu opět budou tahat můj (náš společný) provaz, což předjímá situaci ve velké politice.
        Jakkoliv na sebe Češi kvůli kovidu nadávají, v zásadním momentu mohou vytřízlivět, prostě zjistí to, co tady razíme, naše názorová skupina.
        Uvědomí si, že volit není koho, a že nakonec- pokud to bude vypadat podobně dnešku- to klidně hodí i Babišovi.
        Nebo Okamurovi, komunistům…
        To sám přesně nevím, jak budu volit, jak to vyhodnotím.

       • Peter Matej

        Mali by ste vedieť,že zmeny vo vláde SR spočívajú len v tom,že premiérom sa stane Matovičov poskok a doterajší minister financií Eduard Heger a Matovič ho nahradí vo funkcii ministra financií.Okrem tejto výmeny doplní vládu generál a šéf ružomberskej vojenskej nemocnice vo funkcii ministra zdravotníctva a pusi-kamarát ministra obrany s modrou knižkou J,Naďa a nový bude aj minister sociálnych vecí.
        Takže žiadna zmena.Ako si prišiel na to,že Slovákom sa uľaví?
        Eduard Heger je fanatický katolík,ktorý sa živil predajom luxusnej slovenskej vodky vyrábanej v Starej Ľubovni,predajom vodovodných batérií a vlastnil aj nejakú reštiku.Ale čo bolo bolo,terazky bude premiérom.

        • embecko

         Uvidis, ze vseobecna nespokojenost s vladou se vyrazne snizi. Alternativa s Chmelarom a Blahom sice pojede i nadale, ale ctenost jejich clanku se snizi a Caputove se zvysi rating.

         • Peter Matej

          Zlepší,ale dôvodom nebude výmena vlády.Všeobecná nespokojnosť sa zníži preto,lebo nastupuje jar,covid je na ústupe a po Veľkej noci možno očakávať.že dôjde k povoľovaniu lockdownu.Potom príde leto. „uhorková sezóna“.Ľudia sa rozbehnú doháňať to.čo im vzal lockdown.Obnovia sa sociálne väzby a bude menej pohrebov.Slniečko a obnovená možnosť socializácie budú tými faktormi,ktoré zlepšia náladu v spoločnosti.Zmena jedného smrada na čele vlády za druhého na to veru vplyv mať nebude.Znovu začne prituhovať tak koncom septembra,začiatkom októbra.No a Čaputová sa zatiaľ vo funkcii správa neutrálne,do politických procesov veľmi nezasahuje,je na pohľad príjemná a mladým chalanom aj v 50-kr ešte stále slúži ako masturbačný symbol.

          • vittta

           Vy to tam vůbec máte nějaké lepší, jsem koukal.
           Asi to bude tím, že vaše opatření měla smysl, a zaměřovala se jen na rizikové skupiny.

      • Peter Matej

       ale neumí to vysvětlit.
       Ale to ma mrzí vittta,že ti svoje názory nedokážem vysvetliť,aj keď si myslím,že som sa o to úprimne snažil zo všetkých síl! Zjavne sa mi nezadarilo !Takže chyba bude asi vo mne.
       Matovič ivermektín nezabezpečil a lekári ktorí sa nespreneverili svojmu povolaniu,si ho pokútnym spôsobom zabezpečujú sami.Podobne to robia aj niektorí starostovia obcí a miest.
       Matovičova vláda 26.10.2020 keď mal Covid u nás na svedomí oficiálne 165 obetí prijala dokument pod názvom „Terapeutický manažment pacientov s Covid-19“.Tento dokument,spolu s plošným testovaním populácie Slovenska na objednávku britskej vlády a nadácie B.Gatesa spoľahlivo zabezpečil,že dnes sa počet mŕtvych zvýšil na 9624 .V tom dokumente totiž Matovičova vláda v zastúpení MZ prikázala ambulantným lekárom Covid NELIEČIŤ (!!),resp. liečiť len symptomaticky,čo v praxi znamená,že ambulantný lekár cez telefón pacientovi poradil Paralen pri zvýšenej teplote a pite veľa tekutín.Pacienti tak zostali na príkaz vlády bez účinnej lekárskej pomoci!
       Mali na výber tieto možnosti:
       Vyliečiť sa doma sami,zomrieť doma,alebo „dozrieť“do stavu,keď sa začali už dusiť a až potom ich sanitka odviezla do špitálu!Tých,ktorých stihli sanitky odviezť do nemocnice živých,čakalo martýium na JIS-kách a pod ventilátormi.Lekári im pichali aj podľa WHO neúčinný Remdesivir,ktorý má však pred Ivermektínom tú výhodu,že jeho cena je asi tak 1000 krát vyššia ako cena Ivermektínu.
       A teraz by si sa mal vrátiť k tomu,ako si dospel k výroku,že Matovič sa postavil za „našu názorovú skupinu odmietačov všetkého“ ! Čo sme podľa teba odmietli ? Nenosili sme rúška?Nedodržiavali nezmyselný lockdown? Čo sme to vlastne odmietli okrem tvojich komentárov?

       • vittta

        Odmítáte cokoliv, a glorifikujete kohokoliv.
        Stačí jen jedno spouštěcí slovo:
        Kovid.
        Argumenty nepředkládáte žádné, ty všelijaké kecy „30 doktorů“ neberu vážně, je to směšné, jak zpívá jeden slovenský raper- „umelé ak ceciky Darinky Rolincovej“.
        Přes to jsi (jste) přesvědčený, že je to výspa specialistů prvního řádu, superodbortníků, kteří mají nějaké VĚTŠÍ právo hodnotit situaci, jak kdokoliv jiný- pokud vůbec byli skuteční.
        U tebe je to složitější, protože jsi Slovák, a já neznám situaci na slovensku.
        Doktoři si ho pokoutným způsobem shánějí sami… (Ivermektin)
        No, a povolil jim ho někdo používat na kovid?
        To totiž není jen tak, použít na kovid neschválený lék, pak někdo umře, soudy, průser…
        Abychom hovořili o tom samém.
        No, a Matovič sehnal Sputnik, což mělo obrovský především politický efekt.
        No, vděku se nedočkal…ani od sympatizantů Ruska, škoda.
        Jak víš, že je Remdesivir neúčinný?
        No, jak jsem uvedl, vláda se vám mění, tak se přesvědčíme, o kolik se to tam zlepší.
        Takový trénink na naše budoucí reálie.

         • Peter Matej

          Aby som nezabudol na môj obľúbený Ivermektín!
          Tak aby si raz a prevždy vedel!Jeho používanie povolil bývalý minister zdravotníctva Krejčí pod tlakom lekárov a verejnosti na pol roka.No a zbytok vlády na čele s Matovičom sa postaral o to,aby sa do lekární Ivermektín nedostal!Ten stav trvá dodnes!A to máme v Nitre výrobcu Ivermektínu GalPharm Nitra,ktorý vyrába ivermektín pre ovce (Galmektín) a nebol by žiadny problém nepatrne zmeniť výrobný proces,a vyrábať tento liek pre humánne účely!

         • vittta

          To může mít jediný důvod.
          WHO není pod kontrolou NWO.
          Rovněž farmakologové už nemají na činnost WHO takový vliv.

        • vittta

         Ano, nic nového, o tom se tady bavíme už rok.
         Vědci jsou za námi…poněkud pozadu, chtělo by se říci.
         Ale nyní už existují osvícení vědci, kteří bojují za neočkování, takže snad to všechno dobře dopadne, a vyléčíme se uvolněním a neočkováním, i když tedy…osobně si to moc představit nedokážu, ale kdo jsem já, nějaký vědec snad?
         Obyčejná lopata.

 16. Jana

  Covid a migrace jsou jasné „spojité nádoby“. Jenže když zdejší rada moudrých odmítá vzít na vědomí existenci globalistů (globalizaci) a NWO, pak samozřejmě vidí oba procesy jednotlivě a taky je „diskuzně“ jednotlivě řeší.
  A teď je čas vakcinace a „opatření“. O migraci vláda na rozdíl od „nakažených“ (ve skutečnosti jen jakž takž pozitivních) zatím neráčila informovat.

  • orinoko

   Ono jim to dojde, až budou zhmotnělé tmě čistit hajzly do běla pod vedením eurocoblihy. A ta doba není tak vzdálená. Jsem zvědav, jestli cobliha nekonečný bude teď lockdownově lupat tu svojí v Emirátech anebo si NATO domů pozve místní covid soustruhy, kteří to provedou formu bukkake.
   Ti se vyznají. Krokve jako rakve, covid 19 jako covid 60, dluhy jako dluhy. Nula sem nula tam, covidárium snese i vodíkovou bombu dluhů.

   • Jana

    Jiný příměr by byl vhodnější.
    Boje na východní frontě spolu s boji na frontě západní je pořád jedna a ta samá SVĚTOVÁ válka. A někdy je třeba provést krycí manévr, k odpoutání pozornosti.

    • embecko

     Mne ten primer naopak prijde dost dobry…
     Tahle debata ma mnoho vrstev, ale za zakladni motiv povazuji to, jake mame moznosti obrany proti NWO.
     To se odviji od 2 momentu: predne kdo je u moci a jake moznosti ma a pak od toho, jakou ma podporu v obyvatelstvu.
     Jaltske usporadani dle narodnich statu a od toho se odvijejiciho vlivu na narodnich teritoriich je pomalu u konce a nastupuje globalni usporadani pod taktovkou velkych firem.
     Jejich cilem je udelat jeden velky „narodni“ stat a podobnym kontrolnim dohledem nad obyvatelstvem, jaky mel stat narodni (bez obcansky ani prdu)…a to v ere dosud nevidane mobility obyvatelstva.
     Protiotazka: Co prumerny obcan podporuje? Vysokou mobilitu, vysoky konzum a nebyt otravovan „narodnimi pozadavky“, tedy se nezucastnit „obecniho chodu veci“ (staci zajit na libovolnou prislusnou diskuzi od Technetu po vyhodnocovani volebnich pruzkumu).
     Zde bych se nenechal zmast nejakou tohou po svobode…ta jiste existuje, ale trpi na ni zlomek obyvatelstva.
     Takze vetsina trpi na navrhy NWO a je s nimi vice-mene srozumena, nebot jim nabizi to, co si preji.
     Z toho vyplyva, ze pokud nejaky odpor, tak ne na politicke, ani poulicni rovine (demonstrace), ale pouze pasivnim zpusobem- tedy predevsim u voleb a tichou ostrakizaci- tlakem na odklad systemovych vymyslu, opet nejspise skrze volby (napr. zruseni hotovosti, imigrace,zavedeni referenda a podobne).
     Co se technicke roviny tyce (ocipovani), pak zde lidovy tlak na jejich zavadeni je vysoky (az prijdou cipy, bude se na ne stat fronta).
     Co se imigrace tyce, pak zde je postoj lidu vice-mene vlazny (duvody ted pominme).
     Co se lidskych svobod tyce, pak ty jsou lidu lhostejne (vzpomenme na zavedeni osobnich kontrol v letecke doprave, proti kterym byl odpor temer nulovy).
     Hrube shrnuto: Lide ve sve rozhodujici vetsine chteji NWO a maji zajem o jeho „produkty“ a to prevazne konzumniho charakteru. Ideova stranka je nezajima, proto i odpor k islamizaci je spise formalni (sem tam hubou).
     Proto predpokladam, ze vec je rozhodnuta a podle toho take jednam (planuji). Z toho take vyplyva, ze nejake stupidni odkazy na 30 odborniku, rozcilovani se nad rouskami, varovani pred pozdnimi nasledky vakcin atd. jdou uplne mimo me.

     • orinoko

      Prý jsi prodělal tuplovanou coronu maštěnou covidem. Psal to tvůj pária. Dá to ale pohulit ten nekonečný blábol. Sebeúcta nula, vlastní úsudek nula, jen námezdní volek a jeho šablona.
      Vsadíme se o tvůj lockdown? Kdy skončí? Bude moci Janika na chalupu nebo bude v panice? Jako mozkový panic bys mohl neotřele vstoupit se svým bystrozrakem vittou a širokým tím do třetice všeho dobrého.
      Na webu jsem zažil spousty idiotů, ale takovou míru buranství nepředvedl snad nikdo.

      • Kamil Mudra

       Jako mozkový panic tady prozatím vystupuješ především ty. Pod příspěvkem diskutéra plným věcných vyjádření napíšeš: „vlastní úsudek nula“ ačkoli se sám zmůžeš jen na „tuplovanou coronu maštěnou covidem“ a podobné bláboly. Tedy buď nečteš, nebo přečtené nechápeš, což jsou základní ukazatele buranství.

       • embecko

        Coz je jen potvrzeni me teorie…tvurci skupina Ori & Saul, co ma v naplni prace vymyslet, nevymyslela doposavad vubec nic, jen nemistne reaguje a k tomu si vede archiv cizich prispevku. Takhle to mas s celou kavarnou, tihle dva jsou vyjimkou jen v tom, ze to davaji najevo. Vetsinova populace je na tom lepe v tom, ze si uvedomuje sve limity a vladne jistou davkou sebekriticnosti, takze spise mlci, nebo se veze, anebo reaguje nejak banalne. V podstate ale rozhodujici vetsina odezira NWO od ust, co ji to zas nabidne za novinku, na kterou se moc tesi, treba uz jen proto, aby na ni mohli nadavat.

        • vittta

         No, tohle už je duševní choroba, zřejmě po prodělaném Kovidu.
         Saul je rodilý křivák, tam je to něco jiného, Orinoko je podprůměrné inteligence, a chtěl by se nějak zapojit, ale neví prostě jak.
         Tak si třeba myslí, že je vtipný, nebo tak něco…a je oblíbený.
         Ty jeho naprosto šílené výplody evidentně antikovidová skupina chápe, ale já je prostě nechápu, netuším co tím chce říci, nasrat asi také nikoho nechce, protože tímhle už ani nasrat nejde, tak jen ventiluje nějaké své iluze, nebo…co vlastně.
         Orinoko nemanipuluje, Orinoko je prostě jen tady, a chce být slyšet, jak někde na koncertě.

     • Jana

      Promiň, jen taková poznámka na okraj.
      NWO není žádná politická strana, která kandiduje do jakýchkoliv voleb a rozhodně neplní přání občanů jakéhokoliv státu. Tedy slova „vetsina trpi (místo touhou po svobodě?) na navrhy NWO a je s nimi vice-mene srozumena, nebot jim nabizi to, co si preji“ je totální nesmysl, dokazující, že vůbec nevíš oč jde,

      • embecko

       Jen namatkou treba konec hotovosti a s nim totalni dohled nad obchodnimi aktivitami + ruka na cervenem knofliku, hrozici kdykoliv vypnutim cloveka (moznosti nakupu a dalsich obchodnich transakci):
       „81% nárůst placení kartami ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku dokazuje, jaký význam přikládáme platebním kartám doma i v zahraničí.“
       Clanek z roku 2002:
       http://www.marketingovenoviny.cz/marketing_875/
       Neni zajem o hotovost, platit kartou, mobilem, hodinkami je mnohem jednodussi. Bankovky a mince pomalu ztrati smysl.
       Zde strka obcan hlavu do opratky NWO sam a dokonce s potesenim a jeste k tomu vola po urychleni a zjednoduseni procesu.
       *
       Druha namatkova vec je znameni selmy, zatim elektronicky Covid-pas, s informacemi samozrejme stazenymi z nejake centralni databaze (rozsireni na mimo-kovidoidni data je casem samozrejmosti)…to je ten cip, o kterem mluvil nedavno Prymula.
       Ted to jeste formalne prukazne neni, ale pokud ctes denni tisk, tak uz je jasne, ze o Covid-pas bude rvacka. Dle meho i vetsina ockovani neni vedena obavami z onemocneni, ale prave moznosti ziskat tenhle pas.

       Tohle ted nerozhodneme, ale za 2-3 mesice se o tom muzeme pobavit.

       „Přes všechny výhrady, které k tomu mám, to podporuji. Je to šance jak posílit možnost volného pohybu po Evropě, aby lidé mohli v létě jet na dovolenou. Ve chvíli, kdy hrozí, že další letní sezona bude zničená covidem a lidé si nebudou moci užít dovolenou v jižních částech Evropské unie, což také silně poškodí turistický průmysl, tak je třeba hledat nějaké řešení, které sice nebude dokonalé, ale třeba alespoň trochu pomůže, aby proběhla nějaká letní prázdninová sezóna.“
       Reklamu ma Covod-pas v mainstreamu, zajem je, lide chteji cestovat (nekteri musi), jde jen o jednu fotku v mobilu, takze zde neni zadny duvod se tomu branit, ale naopak jeho zavedenim se opet mnohe zjednodusi.

       • embecko

        A co je to NWO?
        Jednoducha rovnice….NWO= prubezna kontrola + vymahani narizeni.
        Prakticky: zruseni hotovosti + cipy v ruznych podobach + socialni kredit.
        S tim si uplne vystacime, netreba to delat slozitejsi.

       • Jana

        To nebyla nabídka, ze které by si lidi mohli vybrat, co by se jim líbilo. To bylo postupně vnuceno a uznávám, zpočátku to mohlo vypadat pro naši zpohodlnělou generaci lákavě a krátkozraké společnosti to vyhovovat. Znáš Agendu 2030?
        Velmi krátký výňatek z textu nového dokumentu k Agendě 2030, který hovoří za vše:
        “Tato krize odhalila slabiny našich systémů a nyní nám dává příležitost přehodnotit a obnovit silnější základny pro budoucnost. Proto nyní je více než kdy jindy čas jednat společně o udržitelných řešeních, která zahrnují všechny zúčastněné strany a odvětví. Během této krize jsme byli svědky toho, že v extrémních situacích bylo možné přijmout extrémní opatření a občané byli ochotni je zavést, aby provedli změnu. Je třeba se poučit z minulých měsíců a změn v chování, které lze učinit směrem ke společným cílům.
        A v dalším výňatku jsou dokonce vedeny úvahy o tom, že by mohlo být cílů dosaženo v nastávající situaci rychleji, než se původně plánovalo:
        “Krize poskytne příležitost pracovat na taktice a prostředcích ke konečným cílům. Stále konkrétněji bude zapotřebí místní a regionální zapojení, doufajíc v inkluzivní víceúrovňovou správu. Jednat na úrovni nejblíže občanům znamená jednat rychleji. Desetileté okno, které nám zbývá, je naší příležitostí jednat.”
        https://voxpopuliblog.cz/agenda-2030-tvurci-nyni-zhodnotili-sve-zrudne-plany-lidstvo-lze-lehce-ovladnout/
        xxxxxx
        Ať se to zlehčuje slovem konspirace do aleluja, faktem zůstává, že tyhle procesy běží a i kdyby se někdy někomu podařilo trend zastavit nebo zvrátit, takové procesy ještě nějaký čas běží setrvačností a mohou způsobit nevratné změny. Osobně budu raději za totálního debila, pokud se něco takového neuskuteční, než abych si se zadostiučiněním mohla myslet „já to říkala“.

        • Jana

         A že si neděšlají legraci, snad uznáš sám. Ta krásná slova, do kterých je zabalena jistě prokoukneš.
         https://www.minzp.sk/agenda-2030/
         Agenda 2030 pre udržateľný rozvoj (ďalej len „Agenda 2030“) Organizácie Spojených národov je doposiaľ najkomplexnejším súborom globálnych priorít pre dosiahnutie udržateľného rozvoja. Kľúčovými princípmi Agendy 2030 vytýčenými v dokumente schválenom Valným zhromaždením OSN v septembri 2015 „Transformujeme náš svet: Agenda 2030 pre udržateľný rozvoj“ sú transformácia, integrácia a univerzálnosť. Agenda 2030 nadväzuje na Miléniovú deklaráciu OSN z r. 2000. Miléniové rozvojové ciele (MDGs) boli vôbec prvou spoločnou víziou a prvým široko akceptovaným rámcom pre globálny rozvoj a tvorbu rozvojovej politiky.

        • vittta

         Mě by zajímalo, co jsi z toho pochopila, Jano.
         Jde o ten text 22,55
         Uměla bys to nějak specifikovat?
         Hodně by mě to pomohlo do mých úvah a profilů určitých typů občanů.

        • embecko

         To jsou vsechno podruznosti, rozpracovane alternativou, Jano.
         Dle meho chybne delis na „my“ a „oni“ a pritom se zamery Rotschilda od cilu Jany moc nelisi- v zasade oba chteji byt zdravi a zit ve spolecnosti rizene pravem. Rozdil je v tom, ze pri dosahovani spolecnych cilu se Rothschild napakuje a pri tom trochu Janu oskuba (pro Prymulu plati to same co pro Rothschilda, ale v mensim).
         Je to rok a vice, co jsme tu o tom s vitttou mluvili: Existuji objektivni cile, kterych chteji vsichni dosahnout a v ceste jim stoji objektivni prekazky. Ze na tehle ceste vzniknou politicke tlaky tuhle snahu zneuzit a vystavet umele prekazky, aby se na tom dalo vydelat, to bylo jasne od zacatku a nelze se tomu NIKDY vyhnout.
         Podle meho zrudne plany nemaji, ale zato maji metodu (viz vyse velmi jednoduche NWO), jak prednostne udrzet spolecnost funkcni a vubec pohromade.
         Sama vidis, jak se rozsirilo „diskutovani“ s policajty…ne treba konkretne, ale v mediich a v podvedomi uz je to jakoby normalka, odmlouvat policajtovi. A tyhle „psychicke nalady lidu“ je treba zkrotit, aby nezavladl chaos. Moralnim apelem a vychovou to uz nejde a tak se na to jde pres techniku- totalni informovanost o tvem stavu a aktivitach a k tomu prubezne vymahani narizeni, nic jineho za tim neni.
         To nepovazuji za sadismus, ale za logicke vyusteni stavu, kdy lide nemaji vedeni a rizeni a jsou doslova utrzeni ze retezu…pak na ne musi dolehnout nejaky bic.
         Nerikam to s radosti, ani s jinym emocnim zajmem, takhle to je a takhle se jedna v KAZDEM kolektivu, ktery ma fungovat- od skautu po fotbalisty (svaz zahradkaru a vojsko vyjimam coby krajni pripady).
         Kdyz vlada rekne: Vemte si rousky! a v ozvenu se ji ozve: Vylizte si prdel!…pak to neni legrace…ne kvuli nejake potupe vlady anebo podobne, ale kvuli rozkladu organizace. Nehledej v tom nejake dabelske plany, tohle je velmi jednoducha vec.

        • embecko

         No, odpoved jsem napsal, ale ceka na schvaleni…a jelikoz netusim, kde se stala chyba, musim si pockat na pani blogu, az to odbloguje…pokud vubec… :o)

         • embecko

          Tak jsem nasel tu vetu, kvuli ktere komentar neprosel a netusim tedy, kde se stala chyba, tady to je:
          To jsou vsechno podruznosti, rozpracovane alternativou, Jano.
          Dle meho chybne delis na „my“ a „oni“ a pritom se zamery Rotschilda od cilu Jany moc nelisi- v zasade oba chteji byt zdravi a zit ve spolecnosti rizene pravem. Rozdil je v tom, ze pri dosahovani spolecnych cilu se Rothschild napakuje a pri tom trochu Janu oskuba (pro Prymulu plati to same co pro Rothschilda, ale v mensim).
          Je to rok a vice, co jsme tu o tom s vitttou mluvili: Existuji objektivni cile, kterych chteji vsichni dosahnout a v ceste jim stoji objektivni prekazky. Ze na tehle ceste vzniknou politicke tlaky tuhle snahu zneuzit a vystavet umele prekazky, aby se na tom dalo vydelat, to bylo jasne od zacatku a nelze se tomu NIKDY vyhnout.
          Podle meho zrudne plany nemaji, ale zato maji metodu (viz vyse velmi jednoduche NWO), jak prednostne udrzet spolecnost funkcni a vubec pohromade.
          Sama vidis, jak se rozsirilo „diskutovani“ s policajty…ne treba konkretne, ale v mediich a v podvedomi uz je to jakoby normalka, odmlouvat policajtovi. A tyhle „psychicke nalady lidu“ je treba zkrotit, aby nezavladl chaos. Moralnim apelem a vychovou to uz nejde a tak se na to jde pres techniku- totalni informovanost o tvem stavu a aktivitach a k tomu prubezne vymahani narizeni, nic jineho za tim neni.
          To nepovazuji za sadismus, ale za logicke vyusteni stavu, kdy lide nemaji vedeni a rizeni a jsou doslova utrzeni ze retezu…pak na ne musi dolehnout nejaky bic.
          Takhle se totiz ridi a jedna v kazdem kolektivu, ktery ma fungovat a to bez vyjimky.
          Kdyz vlada rekne: Vemte si rousky! a v ozvenu se ji ozve: Vylizte si prdel!…pak to neni legrace…ne kvuli nejake potupe vlady anebo podobne, ale kvuli rozkladu organizace. Nehledej v tom nejake dabelske plany, tohle je velmi jednoducha vec.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s