Rusofobie.

Napsal Jan Hruška.

Pokud mohu soudit, na tom nejzapadlejším koutě Evropy – část dnešní Ukrajiny, Polska a Pobaltí – tradičně bují zvyk, který samozřejmě znají v mírnější podobě i jinde. (Nečekaně často ho najdeme ve velkoměstech.) Mstít se za skutečná, nebo domnělá příkoří na lidech, kteří za ně sice osobně nemohou, ale patří k „provinilému“ etniku a jsou bezbranní. Z velké části vychází z potřeby některých lidí mít zlovolného nepřítele, který může za vše špatné. Kdysi to byly bytosti částečně nadpřirozené, jako šotci, vodníci, vlkodlaci a podobně. S osvětou přecházela tato nenávist na lidi, sousedy či jiné národy. Typicky antisemitizmus. Protože židovský lichvář kohosi okradl, zmlátíme židovského podomního obchodníka. Kromě vědomí, že zlo bylo potrestáno měl tento postup další výhody. Nemuseli řešit, že ten okradený se zadlužil u lichváře, místo aby hleděl vyjít s vlastními prostředky. Mohli ujišťovat samy sebe, že „my takoví nejsme“. Čím hůř se k Židům chovali, tím se cítili spravedlivější.

Novou podobu to nabralo, když obnovené Polsko využilo občanskou válku v Rusku a zabralo velkou část dnešního Běloruska a Ukrajiny. Tehdy se polští „šlachtici“ mstili místnímu obyvatelstvu za to, že předchozí generace šlachticů neudržely a rozbily polský stát. Když pak území zabralo Německo, ukrajinské nacionalistické bandy se mstily místnímu polskému obyvatelstvu za činnost „šlachticů“. (Samozřejmě už tehdy všichni takhle postižení nenáviděli úspěšné Rusy.) Po skončení války bylo toto území dokonale rozhádané. Řešilo se to tak, že se o věci nemluvilo, v naději, že to čas spraví. No nespravil. Navíc se našli lidé, kterým se hodilo oživit dávné spory, protože chtějí lovit v kalných vodách. No a potřeba mít nepřítele zůstala. Jako nepřítel, který za všechno může a proti kterému se staví všichni posloužili Rusové. Je obvyklé hodit vinu za vlastní neschopnost na někoho jiného. Krom toho jim Rusové zabránili vyřizovat si mezi sebou účty. Navíc jsou všichni přesvědčeni, že nebýt Rusů, sahaly by jejich říše od moře k moři. Přitom si nedovedou udělat pořádek ani na svém nynějším území – samozřejmě za to mohou také Rusové. Prostě bez zlých Rusů by vůbec nemohli existovat. No a protože Rusové se na to okopávání kotníků jen pobaveně usmívají, jeví se jim bezbranní. Což je pro ně signál ke zvýšení agresivity – asi se jim jeví podobně jako se jejich předkům jevil židovský podomní obchodník. Jenže nejsou.

Možná si řeknete, že to je jejich problém, ať si ho řeší sami. Jenže – kromě toho, že jejich jednání přináší nebezpečí pro všechny – i u nás najdeme lidi, pro které Rusové nahrazují hejkaly a polednice. Tito lidé nás zatahují někam, kde bychom být nechtěli, a co je roztomilé – nechtěli by tam být ani oni sami.

 1. Peter Matej

  Tak zatiaľ sa ako „kamaráti“ČR ukázali len Slováci a pobaltské štáty,ktoré dnes zo solidarity s ČR vyhodili Ruských diplomatov tiež.
  Poliaci vykopli 3 ruských diplomatov ešte pred kauzou Vrbětice,takže to nesúvisí s ČR.Oni len servilne reagovali na Harris-Bidenove sankcie proti RF a pridali sa.Rusi im zato vyhnali 5 diplomatov !Tak čakám,či budú ešte ďalší „odvolávači“ solidárni s ČR !

 2. Jana

  Možná trochu předčasně k říjnovým volbám. Četla jsem to jinde už před pár dny už jinde, ale teď o tom informuje mainstream, tak snad to lidem trochu otevře oči, protože se bude jednat hlavně o jejich peněženy.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pirati-hledaji-cestu-k-zakladnimu-prijmu-pro-vsechny-skrz-vyssi-dane-40358101#seq_no=1&source=hp&dop_id=40358101&dop_ab_variant=0&dop_req_id=pMtxdXy7h7P-202104231524&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  V Pirátských listech tým člena místního předsednictva strany na Tachovsku Aleše Jakla uveřejnili svou představu:
  :
  „Podle návrhu týmu by základní příjem v současné situaci činil zhruba necelých pět tisíc korun. Pokud jde o možnosti financování, uvádí vedle zamezení odlivu prostředků do daňových rájů hlavně růst daní včetně těch firemních a z nemovitostí. ….
  „Jedná se o model přerozdělování prostředků, ve kterém každý občan, nezávisle na své ekonomické situaci či jiných podmínkách, získává rovný základní příjem zajišťující důstojný život,“ uvádí se.
  xxxxx
  Za 5000 Kč při zvýšení daní se zorvna důstojný život asi nepovede. Jako nejlepší vyřešení CELÉ pirátské existence by bylo:
  https://t2.aimg.sk/pokec/fotoalbumy/00/485521896_310d4f236c39a081e126d0338dc8fd1d.jpg?t=LzMwMHgzMDA%3D&h=y44UxdYIAB-uN_L5KbyBNw&e=2145916800

  • Janika

   Ma pravdu, cesky ministr kultury je šovinistické prase. Proto si asi tak notuje s „umělci“. Mívala jsem ho v oblibě, ale propadl se až na samé dno.

  • Janika

   V konečném důsledku na to doplati lidi, co přijdou o práci. Aspon kdyby to byli rusofobove píšící nenavistné komentáře. Ale to nikdo nezaridi, odnesou to i rozumni a nevinní…

  • Janika

   Četla jsem jen nadpisy, a i to mi stačilo. Vzdycky rikam, ze délka díla by mela byt přímo úměrná tomu, co má autor v hlave. Jinak vznikají takovehle s*ačky.

  • Kamil Mudra

   Je to jen dílek ve skládance.
   Koněv-agenti s ricinem-štěkání Řeporyjce- Vrbětická „kauza“…
   Tyhle gradující tahy splnily svůj účel – zničit jakoukoli možnost dobrých obchodních vztahů s Ruskem a srazit na kolena byť jen nejmenší snahy ČR o sebemenší soběstačnost a snížení závislosti na EU. Nevím jestli sis přečetl ten Putinův projev na který jsem dal odkaz. To je v podstatě Národní plán obnovy RF. Každá naše firma zaháčkovaná Rusku by z něj profitovala a to by přivedlo další. Spolupráce na Dukovanech by znamenala také zapojení ČR do jaderné energetiky a nejen naši energetickou nezávislost, dodání Sputniku po selhání EU by bylo vnímáno jako pomoc a snížilo rusofóbii…..

   Tohle všechno jsme tou „diplomatickou válkou“ posrali. Až bude fungovat Nord stream 2, budeme nakupovat „německý plyn“ s německou přirážkou, namísto toho abychom nakupovali ruský plyn s pouhou tranzitní přirážkou. Protože tu nebudou stát žádné nové bloky jaderných elektráren, budeme tím plynem muset krmit přestavěné uhelné (zelený úděl). Kdo ví čím se bude krmit Temelín který jede na ruské palivo. Ruské zemědělství najíždí na nadprodukci, ale my od nich nakupovat nebudeme protože Rus je na dlouhou dobu FUJ. České firmy se už budou do Ruska dostávat mnohem hůř… (dalo by se v tom výčtu pokračovat ale nechce se mi).
   Ale podařilo se, alespoň na domácí půdě, odvést pozornost od pokusu o atentát na Lukašenka, na stahování ruské armády do vnitrozemí, i od toho Putinova projevu na který jsem odkázal, od harašení okolo covidu u nás i v EU.

   Babiš posloužil a teď je třeba odvést pozornost od předchozího divadla (aby se v tom moc nešťouralo) a soustředit se na něj aby se ke kormidlu dostali noví borci, kteří udrží nastavený kurz. Mouřenín posloužil – je třeba zbavit se mouřenína.

   Kolik lidí se zamyslí nad tím jak Piráti uškodili ČR svým bonzováním v Bruselu? Protože Babiš žádné dotace vracet nemusí. On české zákony dodržel – vracet je bude ČR. Ala i kdyby je (čistě hypotheticky) vracet měl a část nebo i celý Agrofert kvůli tomu prodal, v čích rukou asi zkončí? No, zřejmě to nebude někdo, kdo by se zabýval nějakou českou potravinovou nezávislostí – takže polepšení se nekoná. Pozemky budou ležet ladem pro „budoucí využití“ a objekty se přestaví na sklady či jiné účely sloužící zahraničnímu investorovi. Řada našich lidí navázaných na jeho dosavadní podnikání přijde o práci protože stát pro ně nějaká pracovní místa připravena nemá a jak z našeho Národního programu obnovy vyplývá (zkus si poslechnout jeho rozbor ing. Kohoutem u Skály), ani je připravovat nehodlá. Ve skutečnosti totiž jde o Evropský program obnovy plně poplatný zadání EU a jejímu zájmu na podobě naší země. A její zájem je na hony vzdálenený kvalitě života lidí v ní žijících. Ty využitelné lidi si vyzobou nadnárodní korporace a zbytek ať si přežívá jak dokáže, v prostoru který už dávno není jejich a se kterým bude nakládáno ve shodě se zájmy těch kteří řídí evropské hrátky.
   Ale, koukám že jsem se zas nějak rozepsal a v hlavě mi opět vyvstala myšlenka o zbytečnosti takového nakládání se svým časem – takže končím.

   • vittta

    Celé to vypadá tak, že se západ bojí ruského ekonomického a nějak… humánního úspěchu, než ruských pušek.
    Ale na ty pušky se to svádí.
    Teď jsem se celkem pobavil, Rusové zase stáhli své vojáky od hranic Ukrajiny, ale Ukrajina volala západ na pomoc, že o víkedu mohou Rusové zaútočit.
    Rusové nezaútočí, jako nezaútočili ani jindy, Rusové se ekonomicky nepoložili, Rusové naopak budují.
    Nic z předpovědí géniú EUropské politiky se nesplnilo, a přesto stále nasloucháme právě jim.
    Projev se věnoval úplně všemu, byl určen občanům Ruska, né konkrétním politikům a šarlatánům.
    A rovněž bych rád upozornil, že Vladimír Vladimirovič neposlechl výzvu 30 světových doktorů, a podporuje očkování.
    Chaun a prof.Žaloudík Putina evidentně také nezajímají.
    Pokud někdo u nás nevěří Babišovi, či Prymulovi, nebo podobným lidem, a naopak věří v těchto věcech Hnízdilovi a Pirkovi a 30 významným doktorům- měl by si projev také přečíst.
    Třeba uvěří nakonec Putinovi.
    A my?
    Kdysi jsem dělal nějakou práci pro Rusa.
    Byl to člověk, který z Ruska utekl.
    Už je to dlouho.
    Už tehdy se mi „vysmál“.
    Jestli chceš vydělat prachy, jeď do Ruska.
    Každý, kdo umí cokoliv, je tam žádán a vyvažován zlatem.
    Jakýkoliv druh činnosti je poptáván.
    Každou chvíli si na to vzpomenu.
    Jaký to rozdíl, od projevů hroutící se EU, o negrech, genderogvé rovnosti a plácání o hovně.
    Budoucnost je v Rusku, oni mají školy, mají i lidi, a především, mají suroviny a zemi.

    • embecko

     „Budoucnost je v Rusku, oni mají školy, mají i lidi, a především, mají suroviny a zemi.“
     Kdyz jsem naposledy utikal z Ruska, tak jsem se zaprisahnul, ze se tam uz nikdy nevratim…ale nikdy nerikej nikdy, prave jsem z knihovny vyhrabal ucebnici rustiny a uz hledam ke koupi i CD na poslech.
     Zive si dovedu predstavit, ze se to tu rozlozi na sakumprdum a myslenka emigrace nebude tak vzdalena.

     Ty bys tam byl se svym oborem a sikovnosti a zkusenostmi behem roku na remeslnicke spicce…docela by mne zajimala ruska politika v tehle oblasti. Oni uz jakoby neberou a dostat se do Ruska je docela problem. Cemuz moc nerozumim, nebot poctem obyvatel jsou na necelem dvojnasobku Nemecka, ale k tomu maji 1/6 zemekoule. Zjevne prilis nestoji o kolonizaci a moznou tvorbu 5. kolony ve forme nespokojenych imigrantu.

     Cesko 10 mil. obyvatel/ 80 tisic km2
     Nemecko 83 mil/ 350 tisic km2

     Rusko 150 mil. obyvatel/ 17 milionu km2

     Pro Nemecko plati Churchillova (?) slova: Pro Evropu prilis velke, pro svet prilis male.
     Vem si, ze je jen 4x vetsi, nezli CR

  • vittta

   Perfektní článek od člověka, který disponuje kromě zkušeností a znalostí i mozkem.
   Velice silná karta, jakkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat.

   • Kamil Mudra

    Ano, když hovoří člověk, který disponuje kromě zkušeností a znalostí i mozkem, tak je vidět ten propastný rozdíl mezi zdravou racionální úvahou a tím mentálním hnojem, který nám sypou na hlavu politici a mainstremová média.
    Za přečtení rozhodně stojí i rozhovor který PL poskytl vojenský analytik Jaroslav Štefec, zabývající se nejen Vrbětickou kauzou a rolí BISky v ní, ale také tím jaké dopady může pro nás mít tahle fraška kterou politici rozjeli.
    Když jsem si po přečtení toho článku následně přečetl i rozhovor s prezidentským kandidátem, generálem Pavlem, podle jehož slov naše země jedná nyní správně, protože „Rusko provedlo státem řízený teroristický útok“ a tvrdí že: „Řada zpravodajských orgánů je i pod tím neoficiálním krytím. My tady máme v České republice tisíce firem, které vlastní ruští vlastníci. Mnoho z nich, co jsem se díval, je to 71 procent, nevykazuje žádný obrat. To jsou krásné krycí adresy a uspořádání pro zpravodajskou činnost“. dovedu si představit kam až ta antiruská hysterie může zajít.
    Obávám se že nás čekají mnohem horší časy než jen nějaké pirátské přizvukování Bruselu. S takovým vedením se snadno ocitneme v tak smrduté prdeli že se několik generací ani pořádně nenadechneme.

    • embecko

     Ale ruku na srdce, ze se tohle stane, byla jen otazka casu. Cesko (lid) melo po Listopadu 2 varianty: bud si vytvorit silne pronarodni zastoupeni v parlamentu, coz se po jednu generaci nestalo, anebo ze bude odnekud zvenci (USA, EU, Rusko) nasilim natlaceno do prislusneho bloku, coz se stalo minuly tyden.
     Tohle je pro Cesko velky dejinny zvrat a zafixovani pozice na nekolik dalsich generaci (aka Bila hora).
     A proc nevzniklo zadne narodni zastoupeni? Protoze o nej nebyl zajem= je treba se s mirit s tim, ze rozhodujici vetsina naroda dala prednost „jinym hodnotam“, reprezentovanymi jim volenymi stranami. Ted ses (jsme se) ocitl(i) v pozici politicke minority, s cimz se musis (musime) nejak vyrovnat…tipuji na razny odchod do veze ze slonoviny :o)

  • Janika

   Jsou to frajeři. Jestli je sem vůbec pustí, měli s tím u nas potíže vzdycky, natozpak teď. A tebe v tom Gazu bych si přála vidět, a jeste s hvězdami :-).

 3. Jana

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prezident-v-koute-zemanovi-se-zhroutil-pilir-jeho-politiky-mini-experti-151938#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=BDBJYKrpPeh-202104241907&dop_id=151938&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Zábavný článek. Kdybych chtěla vybrat nejzasvěcenější politology a jejich „analýzy“, musela bych ho okopítovat celý. .
  Tak jen jedna z těch perliček:
  „Rusové v této bitvě přišli o strašně důležitého hráče. Během rozhodování o vyhošťování diplomatů a redukci ruské ambasády se neprojevil, neměl příliš prostoru. Jeho mlčení naznačuje, že důkazy byly natolik silné, že Zemanovi nezbylo než mlčet“ .

  • embecko

   Ber to tak, ze tohle uz neni popis stavu, ale navod, jak se maji (budou) interpretovat stavajici udalosti v blizke budoucnosti.
   Media neinformuji, ani nebavi, to je klam, nybrz vzdelavaji. A vzdelani, to je budoucnost :o)

    • vittta

     Podle mého kvalitní rozbor.
     Já bych ještě přidal zrušení MS v hokeji.
     To se opravdu do ozbrojeného puče moc nehodí.

    • embecko

     To uz jsme tu probirali…otazka by mela smerovat spis na vitttu: Jak je mozne, ze komplet zapadni media mlci jak zarezana?
     Dle meho je to zasah-doporuceni NWO smerem k sefredaktorum; ze by media drzela lajnu jen tak samovolne, to se mi nezda.
     Tedy jde o organizovane a nikoliv spontanni mlceni.

     • vittta

      Tady je zajímavé jenom to, že organizované mlčení je i o Vrběticích.
      Sice se tak trošku jedná, ale jinak žádná radikální podpora, jen kecy.
      To tedy může znamenat, že organizované mlčení bylo plánováno, ale causa Vrbětice byla navíc, a nikdo přesně neví, co vlastně má dělat.
      Nyní, po projevu prezidenta, už se toho moc nestane, výzva k ráznému vyšetření celou věc posunulo do ztracena a ani dokonce není vyloučeno, že causa bude nyní naopak tak trošku balvan, který nikdo nechce.

      • embecko

       „Tady je zajímavé jenom to, že organizované mlčení je i o Vrběticích.“
       Jiz jsem psal, ze Vrbetice resi vsechno. Hlavnim zamerem bylo pripoutani CR k USA, tudiz utok byl veden proti EU. Nemci maji honicku, nebot proti nim ted stoji jak Polaci, Slovaci a ted uz i Cesi. Zapad proto dela mrtveho brouka a nechce aferu rozvirovat.
       Vrbetice byla temer genialni akce a to i diky svoji absurdite, ktera jasne ukazala, ze Washington si vzal Prahu pod sva kridla a nikdo s tim nic nenadala. Kdyby slo o verohodnou akci, pak vse padne jen na Rusaky, ale takhle je jasne, ze ceske elity jsou schopny i takhle stupidni, sebeposkozujici akce a jsou tedy maximalne skripnuty bez moznosti uniku. Absurdita zde byla metodou, jak podtrhnout silu utoku.
       EU proto musi delat, ze se nic nestalo v nadeji, ze zustane jen pri prevzeti CR (vytrzeni z EU) a vedlejsi nasledky, jako tlak na pozastaveni Nord 2, nejak vysumi do ztracena. Vsak prve vyhlaseni, ktere mela po Vrbeticich Merkelova bylo, ze Nemecko si za Nord 2 stoji…o nicem takovem fakticky mluvit nemusela, ale slo o jasnou odpoved na Vrbetice.

 4. vittta

  Strach z projevu pana prezidenta sílí.
  Zde zcela neuvěřitelný článek psychopatického autora, který by se neměl pohybovat mezi lidmi.
  https://www.forum24.cz/zemanova-posledni-sance-zachovat-se-spravne-musi-udelat-tri-veci/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=CEeBGgVhe39-202104250559&dop_id=11420053
  Že se vám zdá autor také jako šílenec, a kape z nej nenávist a lež?
  Že je tento Malát snad nějaký EUropský kripl?
  Kde pak, je to naopak bojovník proti totalitě, a bojuje proti NWO!!!

 5. Peter Matej

  Tak som si p.prezidenta vypočul a hneď ma napadla rozprávka pre deti,v ktorej prišla dievčina k pánovi a nebola ani nahá,ani oblečená,ani peši ani na koni či voze,ani ráno ani večer a pánovi doniesla dar aj nedar.

  • vittta

   Vyjádřil se naprosto profesionálně.
   Napadl- dle očekávání- nejslabší místo celé causy.
   Důkazy.
   Až se to vyšetří- pak….
   Takticky vůbec nezmínil vyhoštění diplomatů, za to zdůraznil, že trest pro Rusko- pokud se to PROKÁŽE, bude vyloučení z tendru na Dukovany.
   To znamená jen a přesně to, že pokud se to neprokáže, pak Rusko může tendr (vítězně) absolvovat.
   Policie a NSZ pak musí konat na základě důkazů, to už není tak snadné, jako něco vytroubit do médií.
   Na jeho projev lze reagovat jenom jedním způsobem ze strany nepřátel státu.
   Hysterií.
   A na tu je zvědavý jen málokdo, kromě toho, hysterické útoky na prezidenta trvají už 8 let, takže se nic nezmění.
   Z mé strany za jedna, musíme brát v potaz, že poslat do prdele své odpůrce prostě nemohl, konec konců, je to státník, ne nějaká psí novinářská mrdka.

   • Jana

    Přesně. „… trest pro Rusko- pokud se to PROKÁŽE, bude vyloučení z tendru na Dukovany.“
    Který prezident by si při veřejném vydoupení dovolil „pod čarou“ říci: Za to, že na našem území operují ruští agenti potrestáme SAMI SEBE výhledově nedostatkem el. energie? :-)))
    To tedy za předpokladu, že každý zná jediný možný výstup všech analýz, shrnutý do slov:“Buď Dukovany (Temelín) dostaví Rusové, nebo nikdo“ – což např. u Pirátů /a tím pravděpodobně i jrejich voličů/ se zrovna s jistotou předpokládat nedá,)

     • Jana

      Teď jsem chvíli sledovala Otázky Václava Moravce. Jako prvního (nebo jediného? nevím, na ten pořad se nedívám a víc než 10 minut jsem nedala) hosta tam má B. Sobotku – ten rozhovor hodně napoví.
      Zklamání, že Evropa „jako jeden muž“ nevyhodila všechny ruské diplomaty – že vláda nebyla schopna zkoordinovat spolupráci mezi našimi spojenci (EU + NATO), aby ČR podpořili nejen slovy – podivuje a pohoršuje se, že k vyhoštění nějakých ruských diplomatatů přistoupilo jen Slovensko a 3 pobaltské státy – a jak to, že Polsko a Maďarsko ne – a (najednou, když se to hodí), že by V4 měla držet pospolu apod.
      No, bude nepochybně ještě zajímavé sledovat reakce rusofobů, odhodlaných za dnes bankrotující a navíc i značně zčernalý Západ položit životy (hlavně cizí, samozřejmě).

   • Peter Matej

    Na jeho projev lze reagovat jenom jedním způsobem ze strany nepřátel státu.
    Hysterií.
    Už prepukla! p.Černochová vypenila úplne nedôstojne!
    Súhlasím,že nič iného sa očakávať od prezidenta nedalo!
    Národ aj po jeho prejave zostáva rozdelený.Pre rusofóbov nebol dosť protiruský a podľa normálne uvažujúcich sa p.prezident nevyjadril dostatočne k tomu,že obvinenie RF v kauze Vrbětice je vyložene spravodajskou hrou zameranou proti Rusku a na izoláciu Ruska.
    Len si treba uvedomiť,že on je prezidentom všetkých občanov ČR.Aj tých rusofóbnych,ktorí by si to mali uvedomiť a prestať kydať špinu na človeka,ktorého si zvolil ľud ČR v demokratickej priamej voľbe.Na rozdiel od našej Čaputane,Zemanovi celkom iste nepomáhali do prezidentského kresla Sorošove špinavé peniaze,ani rôzne mimovládky,či mainstreamové médiá.

    • Jana

     Taky se mi zdálo, že tentokrát se nedá obvinit z „rozdělování“ národa, ale naopak. Každá strana dostala svou porci informací, jak s ní naloží, je na nich. Jak to vypadá, fungovat to ale nebude.
     Pro některé lidi (a není jich zrovna málo) život bez nepřítele, ať skutečného, či domnělého, postrádá žádoucí pestrost.

  • J. Hruška

   Těžko jsme mohli čekat něco víc. Řekl, že věc se musí napřed vyšetřit a pak teprve jednat. Nekomentoval, že se to nestalo a jednali bez vyšetřování. V návrhu potrestat Rusko, jestliže se podezření skutečně potvrdí tím, že odmítneme účast jeho firmy na dostavbě Dukovan bychom měli slyšet důraz na to „jestliže se podezření potvrdí“. Jinak je to spíš vtip. Neúčastí Rosatomu potrestáme nejvíc samy sebe.

  • pacifista

   Přesně tak Peter. První co mě napadlo při sledování prezidentova osmiminutového projevu, byla pohádka o Chytré horákyni, až jsem se musel smát. Pro mne to byla dobrá zpráva. Myslí mu to moc dobře a ostatní mu nesahají ani po kotníky. Dobře věděl co si může z pozice prezidenta ČR dovolit. Opozici inteligentně utřel a ta neví kudy kam. Dle jejích slov, stále nerozumí co chtěl prezident říci. Ty debilní kecy Cyrila Svobody a nějakého novináře, kterého vůbec neznám, jsem po pár minutách vypnul. Ze záznamu jsem si ještě pustil Partii na Primě, kde měl prezident již předem domluvenou účast. Skvěle jsem se pobavil a všem, kdo mají tu možnost, vřele doporučuji si ji zhlédnout.

 6. vittta

  A ještě se 2x lehce přeřekl, takže i tohle se objeví, že je už mimo, a že neumí ani mluvit, že mluvil pomalu, že byl na drogách, nebo ožralej, uvidíš, za dvě hodiny toho bude plnej internet.

  • Kamil Mudra

   Co řekl je údajně (neměl jsem čas to pečlivě zkontrolovat) doslovně zapsáno zde:Přepis: Projev prezidenta Zemana ke kauze Vrbětice i s přiloženým videozáznamem jeho projevu.
   Cokoli jiného je výkladem toho co řekl. Sledoval jsem pokračování Partie ve kterém předseda Senátu Miloš Vystrčil, bezprostředně po vyslechnutí prezidentova projevu, flagrantně předvedl svým „výkladem“ jak lze úplně otočit význam řečeného až tak bezostyšně, že ho musel předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček vyloženě ukázňovat do patřičných mezí.
   Takže nějaké video-výstřižky projevu a jeho převyprávěnky nehodlám vůbec brát v potaz.
   Myslím že by bylo vhodné umístit Zemanův projev v textové podobě i s videem jako výchozí článek i zde na Ostrově, pokud o něm hodláme vést debatu, protože v médiích bude následovat taková hromada všelijakých pokroucenin a výtržků z kontextu až nám z toho bude hučet v kebuli.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s