Projev prezidenta Zemana ke kauze Vrbětice

Dobrý den, vážení a milí spoluobčané,

před týdnem jsem byl informován předsedou vlády a 1. místopředsedou vlády o podezření, že výbuch v muničním skladu Vrbětice byl způsoben dvěma ruskými agenty. Pokládám za svoji samozřejmou povinnost se k tomuto podezření vyjádřit, a právě proto jsem se nejdříve seznamoval se všemi relevantními informacemi. Setkal jsem se mimo jiné s policejním prezidentem, nechal jsem si zpracovat celou řadu analýz a dnes před vás předstupuji jako člověk, který se domnívá, že má dostatek informací, aby se k celé záležitosti mohl vyjádřit s chladným rozumem a bez jakékoli hysterie.

Začněme tedy začátkem. V roce 2014 došlo ve Vrběticích v muničním skladu ke dvěma výbuchům, které byly časově odděleny zhruba jedním měsícem. Tyto výbuchy byly vyšetřovány a závěr tehdejšího vyšetřování zněl, že byly způsobeny neodbornou manipulací při vyskladňování muničního materiálu. Tato munice měla být dodána do Bulharska. Bulharský obchodník se zbraněmi to popřel, ale usvědčují ho jednak kupní smlouva a dokonce i již vyplacená záloha za tento odběr. Proto takzvanou bulharskou stopu můžeme považovat za prokázanou.

Pak uplynulo zhruba šest let a nic se nedělo s výjimkou soudu, kde byli obžalováni někteří pracovníci firmy Imex Group, ale při tomto soudním přelíčení byli všichni obžalovaní osvobozeni.

Bezpečnostní a informační služba po šest let ve svých výročních zprávách, včetně jejich neveřejných částí, nikdy nezmiňovala kauzu Vrbětice. Teprve v posledních asi třech týdnech bylo vzneseno obvinění vůči dvěma ruským agentům, kteří působili na našem území se dvěma krycími pasy, tádžickým a moldavským, a tito agenti byli obviněni, že způsobili výbuch ve Vrběticích. Mohu konstatovat, že ve zprávě BIS se uvádí, a tuto větu jsem si podtrhl, že neexistují důkazy ani svědectví, že by tito dva agenti byli ve vrbětickém areálu. Koneckonců, když se zkoumal druhý areál těsně před jeho výbuchem, nebyl v něm nalezen žádný výbušný systém. Z toho ovšem nevyplývá, že podezření z jejich účasti není vážné. Jednak se musíme ptát, co tady vůbec dělali? Zadruhé to, že BIS neprokázala jejich účast, neznamená, že do vrbětického areálu nevnikli. Policejní vyšetřování pracuje s hypotézou, že je tam mohl provézt jeden z majitelů firmy Imex. Toto podezření je zapotřebí buď vyvrátit, nebo potvrdit. V každém případě, pokud by se prokázalo, že tam byli, není o čem diskutovat. Pokud by se alespoň prokázalo, že byly jakési e-maily, jimiž se dožadovali, aby do tohoto areálu mohli vstoupit, je to rovněž důvod k závažnému podezření. Co by tam proboha měli dělat! A protože každý e-mail má svoji adresu, předpokládám, že další vyšetřování ukáže, s kým si tito dva agenti dopisovali a jak dopadla jejich údajná žádost o účast ve vrbětickém areálu.

Vážení spoluobčané, žádná suverénní země si nemůže dovolit, aby na jejich území dva agenti cizího státu způsobili teroristický atentát, při němž zahynuli dva čeští občané a byla způsobena miliardová škoda. Na druhé straně pracujeme se dvěma určujícími verzemi. Tou první, to jest původní, že došlo k výbuchu v důsledku neodborné manipulace s výbušným materiálem a tou druhou, že se jednalo o akci cizí rozvědky. Beru obě dvě tyto verze vážně a přeji si, aby byly důkladně prošetřeny. Policie České republiky, ale i Nejvyšší státní zastupitelství, které tento případ dozoruje, mají moji plnou důvěru. Přeji si, jako vrchní velitel ozbrojených sil, kam Policie České republiky nepochybně patří, aby na vyšetřování byla nasazena maximální kapacita a aby, až vyšetřování skončí, občané České republiky měli plnou informovanost a nic se neutajovalo.

Doufám, že se dovíme pravdu. Dovíme se, zda toto podezření je oprávněné a v takovém případě, ač podporuji korektní vztahy se všemi významnými zeměmi, je zapotřebí, aby Ruská federace za tento případný teroristický čin zaplatila například neúčastí Rosatomu v tendru na Dukovany. Pokud naopak toto podezření bude vyvráceno, pak z toho vyplývá, že šlo o zpravodajskou hru, která může mít vážné důsledky pro náš vnitřní politický život.

Počkejme tedy bez hysterie a spekulací na výsledky vyšetření a potom teprve rozhodněme.

Děkuji vám za vaši pozornost.

  • Kamil Mudra

   Ach jo, Astře…. Takovým odkazem jen děláš medvědí službu jiným svým odkazům které by stály za pozornost.
   A pak se divíš když tě někdo nebere vážně a nebo tě v diskusi přeskakuje.
   Kdybys to uved jako fór tak neřeknu.
   Ale ty to sem napereš ještě ztučnělým písmem s předsázkou: „DŮLEŽITÉ!“
   Pokud to myslíš ironicky tak se omlouvám, ale nějak jsem v tvém komentáři žádné stopy ironie neobjevil. A fakt jsem se snažil abych ji našel.

   • astraustralia

    Pridavam informaci od ruznych stouralu a zpochybnovacu jako uvodni veta neni dost srozumitelne?

    Jako ukazka kam az nekteri lide na Internetu zachazi a k cemu pres Coronavirus dochazi je vam to patrne prilis, ale kdyz Mr.vittta Chaunuv nazor jinych doktoru povazoval za vrchol vrcholu, dovolil jsem si pridat nazor s odkazem na mnohem jine doktory kteri vidi souvislosti tam kam ani vase fantasie nesaha.

    Ze i ty Kamile to me prekvapuje, u ostatnich k zemi prilepenych to beru:-)
    Takze nasledujici vety jen pro Tebe:-) Ze to neni obhajoba nazoru co FSECHNO muze sirit nektery chybne proockovany homsapiens snad pro Tebe nemusim:-)
    Je beznym jevem ze jsou lide (bez ohledu na ockovani) kteri siri na dalku dobrou naladu a optimismus a jini jen nasratost. Prizemni materialni veda jeste neprozkoumala jake druh vlneni ci zareni tito lide vyzaruji ac je to nepopiratelny fakt.
    I kdyz se tu u nekterych ctenaru „prizemnaku“ vystavuji zvysenemu nebezpeci byt oznacen za „superanticontramulteunikatniho magora“ pridam dalsi nezpochybnitelny fakt a je to jen jeden z mnoha o tom jak neco souvisi s necim a to tak prekvapive az je to pro obycejneho cloveka nebezpecne neuveritelne:-)
    Existuji „vedecke“ dukazy o vlivu zmen na SLUNCI v ruznych frekvencich zareni vcetne tvorby skvrn ktere maji opet zduraznuji „vedecky “ prokazanou souvislost s poctem dopravnich nehod lidi na planete Zemi, taktez s poctem kolisajicich vyskytu srdecnich prihod a infarktu, plati i pro stroke(mozkovou mrtvici) a pozor psychologove a psychiatri priznavaji ze i na dusevno cloveka.
    Opakovat ze kazdy homosapiens je original a ze na kazdeho to pusobi jinak snad pro Tebe nemusim.
    Ostatne reakce na nektera themata zde otevrena a na nektere odkazy vcetne toho posledniho je dukazem jak to kazdemu v hlave funguje jinak.
    A tak je to spravne, tak je to v souladu s Prirodou a Vesmirem v souladu se Stvoritelem:-)

    • Kamil Mudra

     „Pridavam informaci od ruznych stouralu a zpochybnovacu jako uvodni veta neni dost srozumitelne?“
     Bylo by kdyby to, co teď cituješ, nemělo to pokračování (zbytek věty).

    • vittta

     Když budu upřímný, tak mám zkaženou náladu pokaždé, když ty nadpozemsky dobrácké ksichty jen vidím, natož pak když je slyším.
     Připomínají mi falešného kněze Halíka.
     A opět- jde o mou osobní zkušenost.
     Tihle kriplíci šíří na dálku dobrou náladu jen na své soukmenovce, na ostatní to prostě nefunguje.
     Z Chauna se mi zvedá kufr, ale jelikož jsem kurva nenávistná, tak nemám nic proti tomu, aby si své nadpozemské duchovno šířil, kde je mu libo.
     Opačně by to tak- troufám si tvrdit- nefungovalo.
     Tihle dobráci dříve nebo později udělají své dobro povinné.

    • pacifista

     Přiznávám, že pro někoho mohu být dost přízemní,
     ale včera jsme s manželkou dost nasmáli.

   • Peter Matej

    re Kamil!
    Ak by sa menzes stával bolestivým a prinášal by komplikácie po vakcíne,tak by som s tým nemal problém.To je možné a pravdepodobne sa to aj stáva.No aby sa tie symptómy objavili u neočkovaných žien ktoré prídu do styku s vakcinovaným človekom je podľa mňa novinársky výmysel.Lenže čo robiť,ak sa taká správa objaví aj v médiách,ktoré nemožno označiť za šíriteľov konšpiračných teórií?
    https://www.hlavnespravy.sk/vo-svete-zaznamenali-tisice-hlaseni-zien-o-problemoch-s-menstruaciou-i-o-reprodukcnej-dysfunkcii-kratko-po-ockovani-vakcinami-proti-covid-19-moze-to-suvisiet-s-vakcinou/2519618
    Myslím,že takéto články poskytujú medvediu službu vedcom,ktorí upozorňujú na možné hrozby vyplývajúce z používania neodskúšaných,GM vakcín.

    • vittta

     Tady hlavně manipulace spočívá v tom, že se podsouvají čísla.
     Takhle to dělá mainstream.
     Tam je přesně vyčísleno, kolik tisíc žen má takové a makové problémy, po jakých vakcínách.
     Pro lepší vstřebání této manipulace je ještě i uvedeno, že to není jisté, že je to po očkování.
     Určitě se ptáš, proč píšu o manipulaci.
     No protože ten nejdůležitější údaj tam chybí, i když je známý, jde tedy o cílenou manipulaci.
     Tedy z jakého počtu očkovaných žen ty potíže jsou.
     Ono to vypadá hrozivě, tisíce žen, ale pokud je to ze 100 000 000, je to velice malé %.
     Kromě toho by objektivní článek měl dodat i info, zdali nemají ženy podobné potíže i po jiných očkování, tetanus, chřipka apod.
     Mojí labuti bylo 3 dny blbě jako kráva, po té druhé dávce, jenže jí bylo blbě po každém očkování už na škole, jak jsem se dopídil.
     Takže pro mě je ta informace pochybná, protože je účelová z principu, a znevěrohodňuje to u mě celé to médium.
     Upozorňuji, že když píšu „pro mě“, není to proto, že se považuji za mistra mistrů či génia géniů, ale prostě to tak je, a tak to píšu- mohu buď mlčet, nebo napsat to, jak to vidím.
     Nemám ve zvyku mlčet, a raději na sebe nechám nadávat, jaký jsem brouk Pytlík.

 1. Peter Matej

  V Poľsku prebiehajú Majstrovstvá sveta v „dáme“.To je tá hra,ktorá sa hrá na šachovnici a ktorú väčšina z nás pozná zo školských čias.
  Počas zápasu ktorý snímala aj poľská TV,medzi ruskou 6 násobnou majsterkou sveta Tamarou Tansykkužinovou a Poľkou Natáliou Sadovskou prišiel ku hraciemu stolíku organizačný pracovník šampionátu a zo stolíka odstránil ruskú štátnu vlajku.Podľa vyjadrenia bývalého predsedu Európskej federácie dámy Jaceka Pavlického,odobrali ruskú štátnu vlajku na naliehavú žiadosť predstaviteľov WADA (svetová antidopingová agentúra).Nikdy som síce nepočul ani nečítal o dopingu hráčov dámy a dokonca ani hráčov šachu,ale organizátori mohli tú ruskú vlajku odobrať aj pred zápasom.Mohli si pokojne odpustiť tento zjavný pokus o ovplyvnenie zápasu v prospech domácej hráčky.To,čo mi vracia vieru v ľudí,bola reakcia Poľky.Tá totiž ako prejav nesúhlasu a solidarity so súperkou,odstránila z hracieho stolíka aj poľskú štátnu vlajku.
  Z uvedeného vyplýva,že odvekú nenávisť medzi slovanskými národmi zďaleka nezdieľajú všetci Poliaci,Ukrajinci,Chorváti a lebo Srbi,Česi a Slováci.Tú nenávisť nám „očkujú“cudzinci,slaboduchí jedinci spomedzi Slovanov a politici,ktorí sú v konečnom dôsledku tiež „slaboduchí“ !
  https://politikus.ru/events/135668-na-chempionate-mira-po-shashkam-v-polshe-pryamo-vo-vremya-partii-ubrali-so-stola-flag-rossii.html

 2. Mrkos

  Rusofóbie slovanských národů,
  budí slovanofóbii u Rusů.
  Dokazujeme praktickými kroky, že jsme podřadní.
  KDU s část socanů, kamarádů sudeťáků
  bude moci sloužit na místodržitelství.
  Světoobčané si mohou hledat živobytí jinde.
  x
  Myslím, že by si s námi mohli Rusové zakšeftovat a projevit Slovano fóbii.
  Vyměnit nás za něco, za nějaké výhody s Turky a Němci. Třeba si rozdělit Polsko.
  Ukazuje se, že slovanským národům nenapraví hlanu nic jiného než století ponížení.
  pohodit Bulhary Turkům ať si je podrobí, poturčí a Bulharům doporučit
  ať si rozbourají památník na Šipce. Už nebude na co vzpomínat.
  Prostě i vy Češi na nás zapomeňte . !!!
  Němci vemte si je a dejte jim pořádně zabrat, seberte jim třeba všechno,
  máte naše svolení., My si odvezeme růžový tank a své mrtvé.
  Do Moskvy budou moci přijet jejich zástupci, budou-li mít jaké, jen prosit na kolenou.
  Ale jediným jejich historickým úkolem je ředit anglosaský genom,.
  Zmizeli jste z našich map i učebnic dějepisu.
  Tu hrdost od teď si zkoušejte na někom jiném.
  x
  Tady je třeba nějak citelně potrestat tu většinu mlčících troubů,
  kteří mají do českého Honzy daleko.
  x
  Kreténi pokračují v dělání vln.
  x
  Tvrzení, že je jen jedna verze, znamená, že všechny ostatní,
  které se nabízejí byly vyvráceny. Pokud ne pak jde o zcela neprfesionální postup.
  Argumenty vyvracející další možné verze by měly být zveřejněny.
  Nemělo by na nich být nic tajného.

  • Mrkos

   U Jílkové to byla paráda.
   Je to jen silné nervy a pro masochisty.
   Už tradičně stojí na jedné straně hajzlové
   a Jílková jim pomáhá.

 3. embecko

  Dotaz (hlavne) na Kamila: co myslis, ty na to mas radary, prichazi „nova vlna se starym obsahem“?
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dezinformace-vrbetice-rusko-gru-cesko-aeronet-sputnik_2104300500_sto
  Poprve vidim v mainstreamu prime odkazy na AE, Exampro, Pravy prostor a navic prekvapive v souvislosti s Davidem, ceskym europoslancem (!!!).

  Podle meho je uz nejvyssi cas, aby s tim neco udelali :o)

  Co se Asterova odkazu tyce- zde je nakrasne videt, jake se „to“ (cokoliv) siri. Ti, kteri preposilaji dale, hodnoti predevsim emocni sounalezitost s dale preposilanym textem; na smyslu, faktech ci souvislostech zalezi jen malo. Ale chapu to, kdyz chybi (sirsi) sounalezitost v realnem zivote, tak se tvori alepson takhle virtualne.

  • astraustralia

   Ti, kteri preposilaji dale, hodnoti predevsim emocni sounalezitost s dale preposilanym textem…
   ……….. Ale chapu to, kdyz chybi (sirsi) sounalezitost v realnem zivote, tak se tvori alepson takhle virtualne.

   Tim si predvedl ze chapes kulo:-)
   Emoce vyvolane jakkoli a kymkoli at to je vladne cileny brainwashing take oznacovany jako
   „mind control, menticide, coercive persuasion, thought control, thought reform, take re-education“
   nebo jakkoli nevhodne osobne prehnane emoce maji zasadni vliv na dalsi pokracovani v chovani cloveka.
   Prednasi se to v prvnim semestru psychologie a emoce v ni jednim ze zasadnich predmetu.

   Takze na emoce pozor a predevsim na ty provladne propracovane! Ze casto vyvolane nejblbejsim argumentem, o to hur ! Internet je take ucebnici :-(

   • astraustralia

    Jak ne fakta ale emoce rozhoduji predvadi v posledni dobe sama vakcinace!
    Zde podobne jako v USA cca 40% lidi bud odmita primo nebo odklada ockovani na pozdeji!
    Proc? I zde nam tu cely vecer vsechny kanaly TV ukazuji Bidena jak vyzyva obcany aby se dali ochranit injekci !

    Emoce zvana STRACH je silnejsi nez fakta. I kdyby byla pravda ze priblizne 1 clovek na 10tisic umira jedno zda na prvni ci az druhou injekce tak je to pravdepodobnost sakra hodne mala, ale presto dnes az polovina lidi vaha!
    Titez lide kdyz maji poniceny nejaky organ a jdou na operaci bez vahani podepisi informaci ze operace se nepovede na 100 nebo 200pripadu!
    Rozum v souboji s nerozumem casto prohrava a ti co potrebuji obcana dostat na svoji stranu maji velmi propracovane methody jak na nej :-(
    To ze co clovek to jiny nazor a ze vystraseny snadneji podlehne je tim poslednim hrebickem.

    • embecko

     „Emoce zvana STRACH je silnejsi nez fakta.“
     Kdo tu strasi, to jses ty, Astere.
     Nechat se ockovat na chripku, ci klistovou encefalitidu je spise vysledkem racionalni uvahy, nezli strachu.
     Sam se ockovat nenecham, ale chapu ty, kteri se k tomu rozhodli. Vzdalene vim o 3 lidech co to chytli od klistete, u par znamych skoncila chripka ne moc dobre.
     Z kovidovych pacientu jich uz znam asi 15 a vsichni do jednoho rikali, ze to tedy neni zadna slava a ze by to nikomu neprali.
     Takze kovid, „blba nemoc s blbou prognozou“ v mych zkusenostech se znamymi prevazuje nad klistovou encefalitidou asi 5x.
     Nechat se v takove situaci ockovat (jako v pripade mnohem mene cetne encefalitidy) povazujes za dusledek politickeho straseni? To si fakt snad delas legraci.

     • astraustralia

      Kdo tu strasi, to jses ty, Astere.

      ?
      Jako bys napsal ze marxismus v novem kabate siri ti nejspravnejsi kapousi pardon podnikatele:-)
      Kdyz uvedu odkaz na Chaunovu reportaz kde lekari nesouhlasi s opatrenimi ktere povazuji za spatna prehnana a za straseni tak tim strasim ?
      Davat odkazy na informace ktere zpochybnuji vladni opatreni je straseni?
      Nikoli Saxi to muze byt nazvano pouze jen jako zpochybnovani vladniho prehnaneho straseni a pokud na Astrove straseni trvas tak jedine tak ze dava odkazy na zdroje ktere nesouhlasi a strasi tim ze oznacuje vladni opatreni za straseni pritom Sax to nepovazuje za straseni ale za nutna opatreni jinak hrozi horsi ztraty na zivotech nez byly v1918-19!
      Takze suma sumarum predvadis jak se da mluvit stejnym jazykem ale uplne jinou reci :-(
      TY nevidis ze vystraseni obcane vladam velmi vyhovuji? Jak jsou po dlouhodovem straseni poddajni?
      Jsou i vyjimky vittta na miste prvnim Ty hned za nim se nikdy nikym vystrasit nenechate, ale nejsou vsichni lide tak zdatni.
      Mozna mate pocit ze vetsinu naroda ba celeho lidstva vladni opatreni vubec nestrasi ale naopak duchovne posiluji:-)
      Stuj dal pevne na te spravne strane boje za zachranu lidstva:-)
      Lasky cas dnes na 1Maje je nejvhodnejsi cas:-)

      • embecko

       „Kdo přiletí z Indie, půjde do vězení. Austrálie udělala drastické rozhodnutí“
       https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kdo-prileti-z-indie-pujde-do-vezeni-australie-udelala-drasticke-rozhodnuti-152818?utm_source=www.seznam.cz&GButXm_KmeGdiIumV=denni-tisk
       Astere, zda se mi, ze se stale tocime okolo tematu, jestli kovid existuje, anebo ne, respektive jestli je to vazne onemocneni, anebo chripecka.
       V pripade lidu (mohu soudit je podle okruhu mych znamych) myslim za ten rok vykrystalizovalo, ze covid existuje a je zavazny. To se ukazalo na prikladech (prubehu nemoci) znamych znamych, tedy lidi, ktere znas bud primo, anebo zprostredkovane se zarukou.
       Nemohu rici, ze by kdokoliv z meho okoli byl vystraseny…ano, obavy tu jsou, ale strach nevidim. Jiste byla faze nekdy na podzim, kdy se zdalo, ze se situace vymyka z rukou, ale ockovani tyhle nalady zchladilo. Dnes kovid uz ani neni spolecenskym diskuznim tematem, nebot presel z kategorie „ohrozeni“ do supiku „vyzva“, coz v zivote znamena, ze si na kovida davaji lide pozor a snazi se chovat tak, aby jim neublizil.
       Situaci bych prirovnal k silnicnimu provozu…samozrejme dite nejdrive vystrasis s tim, ze ho muze prejet auto, ale s casem dite zpracuje informace v tom smeru, ze ze strachu se stane obezretnost a dite se s tim nauci zachazet.
       Je to samozrejme stres tak jako tak, ale uz nepusobi, diky zvyku, tak destrukcne jako prva vlna informaci, co vse se muze stat.
       To tve straseni chapu jako neustaly apel na lidi v tom smeru, ze maji strach, aniz by o tom vedeli, ze jsou vystraseni k smrti, aniz by jim bylo jasne, ze jde o banalitu…tedy ty nestrasis kovidem, ale strachem samotnym.
       Neboli delas presne to, pred cim varujes, vzbuzujes negativni emoce:
       “ jakkoli nevhodne osobne prehnane emoce maji zasadni vliv na dalsi pokracovani v chovani cloveka“ (c) Aster.
       Ty jses jiste vyjimecne citlivy clovek, ale asi se budes muset smirit s tim, ze vetsina je v tomhle smeru tupa :o) a ze ti jen tak nebude rozumet.

       • astraustralia

        To tve straseni chapu jako neustaly apel na lidi v tom smeru, ze maji strach, aniz by o tom vedeli, ze jsou vystraseni k smrti, aniz by jim bylo jasne, ze jde o banalitu…tedy ty nestrasis kovidem, ale strachem samotnym.

        Dovolim si opravu, nestrasim pokousim se varovat (podobne jako zavrzeni nevladni dochtori)ze prehnany strach umi byt nebezpecny, ze umi i zabijet.
        Odkazy davam bez komentare ve vire ze vetsina neni tupa( jak Ty pises) a ze si to ctenar prebere:-)
        Ty sis to prebral jako straseni, vittta jako ze jsem prisel desit. Vetsina ostatnich ctenaru to muze videt i jinak a proto ani nema potrebu zminovat ze strasim jinymi nez souhlasne vladnimi komentari.
        Nahubky pocinaje a vakcinaci konce to vse vnimam prizniveji u statu kde to ma formu doporuceni nikoli prikazu a trestu.
        Howk
        PS
        Pokud jde o muj nazor vidim nepodareny pokus o nastehovani se „Zapadu“ do Beloruska jako vetsi prinos pro vase budouci zdravi nez posledni „vladni“ vysvetleni vybuchu ve Vrbeticich.
        Zufrieden?

        • embecko

         Varovani pred strachem, ktery neni, dle meho straseni je…dle meho, tedy.
         No ale dobre, spise je mi zahadou, ze ty, zastance vseho pozitivniho, kolem sebe siris uz jen zmar a zkazu :o) …neboli jses ucinnym zdrojem negativni energie :o)
         Asi te zacnu oslovovat muj mily Black Astere…ale klid, black hole zatim nejses :o)

         • astraustralia

          Vetu:“budte positivni, nepodlehejte vladnimu straseni“ si mohu dovolit nebo to je take straseni?
          2nasobne kdyz na 1Maje lasky casu ?

          Za pripomenuti ze vlada rekla STOP letum z Indie dekuji, budiz Tvuj prehled o opatrenich v CR stejne podrobny:-)
          Taras pise ze vam dnes prsi, do 1majoveho pruvodu nemusite a bez straseni si s Covidem lepe poradite.

    • vittta

     Já vůbec nechápu, proč to píšete.
     Napiště to, co zmiňuje Embéčko, tedy kolik % se nenechává očkovat proti klíšťové encefalitidě či chřipce či případně jiným nemocem.
     Pak můžeme porovnávat zájem- nezájem o konkrétní očkování.
     To je ale každého věc, nechcete se nechat?
     Tak se neočkujte.
     Furt tady budete někoho děsit, kolik lidí to odmítá…dejte srovnání, kolik lidí odmítá jiná očkování, a uvidíme, jak to ve skutečnosti je.

     • embecko

      Uz mam za sebou prvni vcelicku…vcelku bez problemu, vpich uplne v azuru, vubec jsem o nem nevedel. Druhy a treti den jsem mel mozna velmi lehkou zimnici, ale jen odpoledne, tak 2 hodinky.
      Mozna to byla zimnice, mozna jsem v prechodu; mozna to bylo po injekci, mozna po chlastu…mozna mozna, bylo to tak nenapadne, ale clovek se z toho vecneho straseni Asterem tak sam nakazi, ze mozna hleda neco, co vubec nebylo…byl to asi takovy stav, jako kdyz te v lete v podvecer napadne si prehodit lehky svetrik.
      Druha davka pry obcas dela problemy (viz mozna mozna mozna tvoje labut), ale s kym jsem mluvil, tomu nic nebylo.
      Jo a mam Modernu, bez sance na vyber…jinak bych sel samozrejme do Sputniku, coz ovsem nepripada do uvahy. Moderna byla moji druhou volbou, takze nejsem rozhozen :o)

      • dixi

       Taky mě klíšťata netrápí, chráníme pouze čtyřnohé přátelé. Zrovna boreliózu jsem chytla a klíště žádné neměla, není třeba se plašit kvůli všemu. Corona virus je podle mne nebezpečnější. Očkování chrání, pokud ne úplně, tak alespoň před těžkým průběhem nemoci. Sputnik zatim nebude, to bylo jasné po exibici Hamacka a Babiše. Když náš obvodní volal, že vakcíny už má, byla jsem už na řadě v očkovacím centru, objednávka rychle a bez problémů, Pfizer, reakce malá, trochu mě bolela hlava, trochu teplota. O očkování už se vypráví hodně negativního, zase strašení. Většina vědců i lékařů jsou přesvědčeni o potřebě proockovanosti obyvatelstva, podle toho, co máme možnost zjistit, jim věřím.

     • astraustralia

      Furt tady budete někoho děsit, kolik lidí to odmítá…

      Zminil jsem skutecnost ze urcite procento lidi ockovani odmita, podle Vas vittta je to ze Furt tady budete někoho děsit
      Opakuji ze odkazy na informace kde lide nesouhlasi ci maji vyhrady neuvadim abych ( podle vittta) desil a (podle Saxe) strasil, ale proto ze existuji i jine nazory a pohledy nez „vladni“.
      Za straseni jini lide (nez vittta a Sax) povazuji ty prikazy zakazy ktere rikaji ze jejich nedorzovani povede ke zhorseni situace a vysoke umrtnosti! Tedy cilene vzbuzovani obav a straseni! To bylo na nekterych odkazech kritizovano!
      Ze odkazy a informace ktere zde uvadim jste si zde nekteri prevedli na straseni a z Astra udelali nepritele svych nazoru a vladnich opatreni svedci o cemsi nezdravem pri vymene nazoru na tomto Ostrove.

      • vittta

       Nevidím na tom nic nezdravého.
       Prostě máte nějaký názor, a někdo jiný má zase jiný názor.
       Máte rád Chauna, já ho zase nesnáším jako kripla a duševního mrzáka.
       Vnucujete nám tady na pozadí katastrofální causy Vrbětice, která může ovlivnit doslova navždy budoucnost ČR nějaká data, kolik lidí se nenechá očkovat, což tady už padlo 1 000 000x, a není na tom cokoliv zajímavého, snad jen to, že těch odmítačů vakcinace je daleko méně, než lidé vaší názorové skupiny čekali.
       Budete se holt muset smířit s kovidovými pasy, což je zásadní informace v cause Kovid, ale o tom se nezmiňujete.
       A já tuším proč.
       Získání pasu je celkem snadné, a s pasem se vrátíte do normálního života, kromě toho, mainstream o pasech nepíše jako o problému Babiše, a tak se o toto celkem zásadním omezení osobní svobody vůbec nemluví, a to ani v zprofanované, a mainstremizované části alternativy.
       Ale to vše je normální, máte nějaký názor, Peter má nějaký názor, Jana, OH, Embéčko, Kamil, já, Mrkos, Pacifista, Kočka….prostě máme nějaké názory, a tak je prezentujeme, a že ty názory jsou u každého jiné nepovažuji za žádnou chybu, výměna těch názorů , ale za normální jev.

  • oh

   „Podle meho je uz nejvyssi cas, aby s tim neco udelali “
   Zase pozdě. Už se stalo.
   „Evropským parlamentem prošlo nové nařízení o prevenci šíření teroristického obsahu online . Provozovatelům online služeb, kteří umožňují nahrávání uživatelského obsahu, přinese novou povinnost: budou muset smazat obsah, který úřady označí za teroristický, do jedné hodiny od jeho nahlášení a obdržení úředního příkazu k jeho smazání.
   Teroristický obsah nařízení definuje jako materiály přímo či nepřímo oslavující teroristické činy, vybízející někoho ke spáchání nebo k podílu na teroristického útoku či k účasti v teroristické skupině, nebo obsah s návody na výrobu zbraní či výbušnin za účelem spáchání teroristického činu.“

   Errorparlament i ErrorKomis nad námi neustále bdí!

    • oh

     Prostě máme stále zaručenu svobodu projevu. O svobodě po projevu listina základních lidských práv a svobod ničeho nepraví. :-))

     • Kamil Mudra

      „….. prichazi „nova vlna se starym obsahem“?“
      Dle mého mínění se první vlna objevila s vytvářením seznamů „nekorektních webů“. Už si nepamatuji rok, ale vybavuji si že jsme to probírali u Tribuna když ještě působil na „bloguje.cz“, takže už před dost dlouhou dobou. „Vlnobití“ zesílilo když začal mainstream společně s politiky oficiálně uznávat, že je zapotřebí takové organizace jako Kartouzovi elfové. To co probíhá teď už nejsou jednotlivé vlny ale postupující příliv směřující k trvalému zaplavení.

      • dixi

       Pro některé z nás tento seznam nekorektních vebu byl rozšířením věrohodnější ho informačního prostoru.

  • vittta

   Jaké z toho plyne poučení?
   Já jsem tam zaznamenal, že vláda to dělá blbě, a to dokazuje tahle jediná podnikatelka, která…nežádá o dotace, protože by nemohla 3 měsíce zavřít.
   Takže kvůli tomu rok nežádá o náhrady, nebo…já tomu nerozumím.
   A že se na ministerstvu plýtvá?
   No jo, no…
   To je plýtvá na všech ministerstvech už 31 let, takže tohle nic nedokazuje.
   Kromě toho nějakých 100 mega…měl říci 0,1 miliardy, hned by to vypadalo lépe.
   Tenhle odkaz ve skutečnosti nedokazuje VŮBEC NIC.
   Neznáme konkrétní situaci zlatnice- tedy kolik platí nájem, kolik energie, kolik byl její obrat, a kolik dostala případně na náhradách, a pokud ne, tak proč.
   Neznáme ani stav jídelny před rekonstrukcí, ani vzhled či stav nějaké verandy (i když moc nepochybuji, že to je levota, ale- nevím to)
   Paní říkala, že vedle má květinářka otevřeno, no, tady vidíte Astře, co dělají ústupky.
   Kdyby měla zavřeno i květinářka, neměla by se zlatnice o co opřít.
   Samozřejmě že květy vadnou a květiny žijí, v tom je ten rozdíl, navíc květiny lidé potřebují, tu udělat radost ženské, tam položit kytku na hrob, zlato nikdo nepotřebuje, a když- tak je toho na internetu fůra.
   Tím neříkám, že s tou dámou nesoucítím, a dokonce si i myslím, že by se to neposralo, kdyby takové krámky otevřely.
   Jenže ono by pro paní zlatnici mohlo být i hůř.
   Protože třeba (opět to neznáme, zlatnice je široký pojem) jsou její zákazníci především cizinci, a ti tady prostě nejsou.
   Takže reportáž vlastně o ničem, moc neznámých, a fakta žádná.

   • Kamil Mudra

    Reportáž s fakty vypadá takto:
    Žádné žvásty o utajovaných důkazech, které nelze zveřejnit, ale tvrdý důkaz o tom, že americká vláda připravovala krvavý státní převrat v Bělorusku a Babišova vláda jen sehrála s Vrběticemi nechutné křoví na odvedení pozornosti mezinárodních médií! Takhle se svrhávají režimy, pod vedením CIA, za peníze z Washingtonu.
    Uniklé video je dokonalou ukázkou práce kontrašpionáže. Jakmile se jí povede úspěšný zásah, pochlubí se svým výsledkem občanům. Není důvod nic utajovat, není důvod vést žvásty, že důkazy jsou utajovaným materiálem a nelze je publikovat, protože to jsou jenom kecy a výmluvy, protože žádné důkazy neexistují, anebo to jsou důkazy tak mizerné, že nestojí za řeč.
    https://aeronet.cz/news/video-ruska-fsb-ukazala-koudelkovym-cuckarum-z-bis-nejvyssi-ligu-kontraspionaze-fsb-odtajnila-vybusny-videozaznam-dvojice-agentu-americke-cia-jak-v-restauraci-v-moskve-planovali-fyzickou-likvidaci/

    • vittta

     Hele, o vraždě prezidenta se mluví už i u nás.
     Veřejně, v pohodě, je to nanejvýš přestupek.
     Pokud připustíme, že v Bělorusku byla část politiků a občanů ochotna prolít krev svých bližních a poslat zemi do chaosu- a je to prakticky jisté, pak musíme počítat s tím, že i u nás je řada politiků a občanů, kteří jsou ochotni k tomu samému.
     Vraždě musí předcházet štvanice, aby byl v zahraničí vzbuzen dojem, že štvaná osoba nemá nejenom žádnou podporu, ale je národem nenáviděna.
     V Bělorusku štvanice na Lukašenka proběhla.
     U nás momentálně pan prezident, premier se vyvlékl na poslední chvíli, ale abychom se nedivili, až osvobozenecké síly budou svrhávat prezidenta, a premiera vezmou také- a to jednoduše tak, že je zavraždí, s obrovskou a spontánní podporou demokraticky smýšlejícího lidu?
     Vem si už jen ty názvy- demokratická opozice, či extremistické strany.
     To se tak dlouho opakuje, až tomu uvěří i vedení té strany (členskou základnu u nás strany nemají, je to jen pár lidí, zanedbatelný počet), že oni jsou demokraté,a ostatní jsou extremisté.
     A PŘEDEVŠÍM, uvěří tomu v zahraničí.

  • Jana

   „Je třeba doufat, že tato v Evropě vznikající antifašistická fronta najde sílu čelit i arabsko-muslimské invazi a profašistickému směřování evropských vládnoucích skupin k úpadku“.
   No nevím – sílu (nebo spíš oidhodlání nebo dobrou vůli) by třeba našla, ale najde i prostředky?
   Když už teď mají v západních zemích možná víc než 10% muslimských „nových“ občanů, což se považuje za hranici, od které není návratu?

 4. vittta

  Tohle si každý pusťte.
  Ve videu, co trvá snesitelných 10 minut uvidíte, jak se dělá propaganda.
  Hovoří tam návodná redaktorka, jakási ideologická mluvčí, spíše než novinářka, a jako celebrity, které se vyjadřují, jsou předvedeni bezvýznamní v podstatě vesměs samozvanci.
  To jako kdybych já se představil jako něco, třeba histiorik, a objevoval jsem se na té pozici na hlavních stránkách nejčtěnějších médií.
  Hovoří Vrábel, Janda, Kartouz, nějaká všeznalalá analytička, jakýsi bývalý konzul v Moskvě, nyní analytik…ANALYTIK.
  Záběry s částí proslovu Rolla (kde označuje prezienta jako velezrádce- né že ho obviňuje, ale už ho tak označuje).
  Ve videu jde ale v podstatě o to, že se na nás naši (ha.ha) „spojenci“ vysrali, a EUrofašisté hledají vinníky tohoto vysrání.
  Vinník se našel, pan prezident (kvůli proslovu, kde chtěl drze znát pravdu) a také premier, protože se mi nelíbil audit, který skutečně zasahuje do vnitřní politiky naší země.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prezident-zeman-se-stal-hvezdou-brutalni-kampane-babis-mu-zdatne-sekunduje-152667#seq_no=3&source=hp&dop_id=152667&dop_ab_variant=0&dop_req_id=DZWV3LTXnLV-202105010515&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • embecko

   Vzdyt uz predem vim, co tam bude…jedine, co by mohlo byt zajimave, by byla mira manipulace, ale i zde si dovedu predstavit, ze pujdou za vsechny myslitelne hranice a to jak ve faktech, tak v jejich interpretaci. Ze se nebudou stydet, ze nebudou mit obavy, ze jejich pruhledne lzi nekdo prohledne a pak se jim vysmeje a -dokonce- ze prichazi se zamerem uz primarne vypoustet absurdni vymysly.
   Vsak o tom pise Velky Sociolog: Vydat uveritelnou lez neni zamerem, protoze k uveritelne lzi se muze prihlasit a podporit ji v podstate kazdy clovek. Dnes jde o testovani kadru a roztrzeni spolecnosti a zde je treba predlozit neco neuveritelne absurdniho, cemu se kazdy vysmeje…ovsem pravy kadr ukaze svuj charakter a ke lzi se prida a podpori ji i za cenu (jiz ticheno) vysmechu okoli…a to proto, aby dal verejne najevo svoji prislusnost k prezentujici se ideove platforme.
   Tak dosly veci daleko…a proto neocekavam v tom videu nejake posuzovani faktu, anebo prostou blbost, ale pouze inteligentne propracovane nehorazne absurdity. Video nesmeruje na vahajici masy, ale na nazorove vudce a je instruktazni, nikoliv „popularne naucne“.
   Ale nevidel jsem ho , to je pravda…treba se mylim…

 5. astraustralia

  Jak hodnotis tento odkaz Saxi?

  Kdyby se vláda řídila radami profesorů Jiřího Berana a Vojtěcha Thona, mohla zachránit stovky až tisíce životů z nejohroženějších skupin, myslí si ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze docent Miroslav Ševčík. Namísto toho se ale loni profesor Beran ocitl na webu Ministerstva zdravotnictví v sekci o dezinformacích. „Za největší dezinformátory v celé řadě oblastí covidem počínaje a činností Evropské unie konče by musely být označeny veřejnoprávní Česká televize, Jandovy Evropské hodnoty, Seznam.cz a další weby, které informují jednostranně a manipulují dlouhodobě se čtenářem a divákem,“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Koudelkovi-neverim-ani-jmeno-CT-Jandovy-Evropske-hodnoty-a-dalsi-dezinformatori-Docentu-Sevcikovi-dosla-trpelivost-662255?fbclid

  • vittta

   Já to považuji za takový mišmaš.
   Je to jak Vrbětice.
   Štěpánek vychází z něčeho, co nikdo nezná.
   Tedy co vlastně navrhoval prof. Beran.
   Péče o rizikové skupiny, jasně, ale CO TO VLASTNĚ ZNAMENÁ?
   Tady pak Štěpánek píše:
   „Mezi největší okřikovače patří prezident České lékařské komory Milan Kubek, který chtěl dokonce „zakazovat názory lékařů“, na celé situaci parazitují pseudovědci a alarmisté bez datových podkladů typu Hořejšího, Levínského, Ludwiga, Flégra a dalších. “
   To je kdo, tihle lidé, to jsou nějací zedníci, nebo jaké jsou jejich profese, že se o nich hovoří jako o pseudovědcích a alarmistech?
   Pomalu 30 000 mrtvých se mi zdá celkem dost, za rok.
   Na to, aby se tomu někdo smál.

   • Jana

    vittto, kolik mrtvých mívala dřív tzv. sezónní chřipka? Víš to?
    A kolik skurtečně pmrtvých má na svém kontě jen a pouze koronavirus? Protože dřív, když někdo zemřel třeba na serdční nemoci, selhání ledvi, těžký zápoal plc jakéhokoliv původu (virus, bakterie, plíseň) apod., což urychlila ta běžná chřipka, dostal se do kolonky příslušného hlavního onemocnění, ne chřiky.
    Přitom jistě i bez chronických nemocí na těžký průběh „běžné“ hřipky nějaká úmrtí byla. Kolik tedy – abys mohl posoudit.
    Potom teprve suď, kdo má správná data a kdo jen ta, která jsou momentálně žádoucí. |Jinak vaříš z vody , tj. vybíráš názory jen podle sympatií/antipatií.

    • oh

     A vy, Jano, to víte?
     Už je únavné to stále opakovat, ale snad mě Svěrákovic rodinka nezažaluje za porušení autorských práv:
     „Statistika nuda je, má však cenné údaje.“ zpívá se v jisté moderní tv pohádce.
     https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr
     Podle vás je tedy ten nárůst oproti průměru za posledních pět let v konci loňského roku způsoben tím, že lidí začali víc umírat strachy, padat ze žebříků a masově se zabíjet při autonehodách, zatímco jakýsi zloduch jejich úmrtí připisoval neexistujícímu covidu, nebo máte jiné vysvětlení?

     P.S. Ti lidé jsou opravdu mrtví, tahle čísla se berou podle vydaných úmrtních listů a k úmrtnímu listu nezbytně musí existovat příslušná mrtvola.

     • Jana

      Ne, nevím. Já statistiky nevyhledávám. Ani nezpochybňuji ty mrvé a jejich úmrtní listy. Ale – kdo a jak ověří, na co skutečně zemřeli? Zvlášť, když se dozvídáme (a nikdo, ani z vlády, ani z nemocnic to nepopřel), že se za „kovidového“ pacienta – ať vyléčeného, nebo mrtvého plartí násobně víc?
      Takže – ne, já to nevím a nemám možnost si to nějak ověřit. A vy jste si ty oficiální zprávy nějak osobně ověřil?
      Tedy kromě toho, že každá mrtvola musí mít úmrtní list. Tady není co řešit, ale taky to není důkaz, že koronavirus..

      • embecko

       „Ale – kdo a jak ověří, na co skutečně zemřeli?“
       Pokud jde o zvyseni poctu zemrelych, pak mas jedno, na co zemreli, jde jen o pocet…naopak to vylucuje prave onu diskuzi na tema, jestli zemrel s, anebo na kovid. Dalsi vysvetleni mohou byt dve: bud existuje nejaka neznama pricina, zdvihajici pocet umrti, anebo ti lide „navic“ zemreli jako dusledek protikovidovych opatreni.

       • vittta

        Nezapomínej na variantu, kdy se deset let dozadu úmrtnost rapidně snížila (vlivem kvalitních západních potravin), a nyní je opět jen a jen na normálním stavu.

        • embecko

         Spise proto, ze lidem zatrhli nakupovat na farmarskych trzich…
         Co se treti moznosti tyce (dusledek protikovidovych opatreni), pak ten lze, dle meho, vyvratit udalostmi (zvysenymi umrtimi) v regionech, kde zadna zdravotni pece pred tim ani nebyla (predmesti, slumy a vesnice zemi tretich svetu)…tam totiz umiraji, oproti normalu, jako mouchy:

         „Pro normální inteligentní lidi je čím dál těžší hlásit se k hnutí, kde podstatná část lidí žije ve svém fantazijním světě. S jejichž myšlením je výsledek ČR jako montovny senzační úspěch. V podstatě se začíná stírat rozdíl mezi kulturou Západu a touhle skupinou lidí. Obě skupiny odmítají normální vědecké závěry a nahrazují je jakousi fantazijní ideologií. Každá v jiných oblastech, ale i tak je to alarmující.“ (Michal Urban).

         …a komentar k tomu: „Jako (Velky) sociolog s hrůzou pozoruji, že to, čemu jsme se ještě předloni smáli u neomarxistických fanatiků, začíná převládat v některých alternativních skupinách. Racionalita je prý tajnou zbraní globalistů, matematika zbytečná, statistika nástrojem tajného židovského spiknutí… a pak se ti lidé – aby ukázali, že nejsou ovce, nechají ovládat borcem, který prodává lampy, co vás za 49 500 ochrání před signálem 5G sítí.“

         • vittta

          To je velice výstižné.
          Dneska už kolaboranti nenosí EUropské a NATOvlajky, ale vlajky české.
          Udělali i z vlastenců tupé stádo.

      • oh

       Neověřil. Ale protože nejsem lékař ani (soudní) patolog, obávám se, že by mě k osobním datům pacientů stejně nepustili – a až tam bych IMHO pro ověření musel, jakákoli anonymizovaná sumarizace by už mohla být zatížená odlišností vykazování mezi „na“ a „s“. Jenomže, jak napsal embéčko, něco zvedlo úmrtnost proti dlouhodobým průměrům a časově se to shoduje s onou podzimní a zimní epidemií. S počty mrtvých naopak nijak významně nehnula protikovidová opatření a lockdown na jaře, čímž lze vliv těchto opatření na úmrtnost považovat na za prakticky vyloučený. Takže nám po republice buďto pobíhal covid, nebo parta Jacků Rozparovačů, která vyměnila kudly za nezjistitelný jed, nebo.. ? .

    • vittta

     Poraď mi.
     Dej mi správná data.
     A k čemu mám- a k čemu nemám sympatie?
     Cítíš tu nesmyslnost?
     Máš dojem, že se mi to všechno snad hodí?
     Že mám nějakou radost?
     Nebo co si myslíš?

     • Jana

      Přesně to, co píšeš.
      Já nemám žádná data, natož správná. Ty rovněž ne. Oba máme jen své přesvědčení.
      Ty vycházíš z vlastního pozorování v současné situaci, ovlivěné ať chceš nebo ne, informacemi, které bylo nutné populaci masově implantovat do mozku, já taky z vlastního pozorování po celý svůj (ne zrovna krátký) život, kdy mi nikdo nevnucoval, co si musím a nesmím myslet.. Toť vše.

      • vittta

       Ne.
       Já mám svá data.
       A mnohokrát jsem je psal.
       Co jsem se sám ptal, a co mi bylo řečeno přímo z Kovidária.
       A ta moje zjištění kopírují ta tvrzení, která hovoří o vážných důsledcích.
       Já jsem ten poslední, který by komukoliv cokoliv věřil.
       O to víc ale zjišťuji, ověřuji.
       Takže pokud jsem se přiklonil na tuhle názorovou stranu, není to proto, že to „jedna paní povídala“.

       • Jana

        Neberu ti je, ale taky nechápu, proč se mě na to pořád ptáš, když jsem se svými názory nikdy netajila a musíě je tedy znát.
        Mimochodem – to, co ti bylo řečeno přímo z „Kovidária“, ti řekla taky jedna paní – nebo ne? :-)))
        Nebo sis to osobně ověřil? Jak?: Byl jsi u pitvy, nebo jsi dokonce sám pitval? Dělal jsi nějaké laboratorní zkoušky, abys našel a izoloval virus? Porovnal jsi tyhle své poznatky s údaji v úmrtních listech?

        • vittta

         To mi říkala kamarádka, kterou znám od mého narození, neb je o pár měsíců starší.
         Takže BEZPEČNĚ vím, že jde o osobu 100% důvěryhodnou, a navíc…jak jsem tam chodil s ní žvástat, znám tam kde koho.
         Vím co chceš říci, tedy 100% důvěryhodnost nelze prokázat, a i já musím věřit.
         Do detailu dotaženo ano, ale já věřím důvěryhodné osobě, a ty osobám, které neznáš, a píšícím v médiích, která také neznáš, a pokud ano, pak jsou spíše pochybná.
         V překladu chci říci, že když si něco přečtu o Zemanovi na Foru 24, mohu se vsadit, že bude něco vynecháno, a něco doplněno, nebo někde přerušeno…
         Rozumíš, bude to prostě pančováno.
         Dobře je to vidět na chudáku prof. Beranovi, na kterého se tvoje názorová skupina odvolává, a přitom s ním vlastně nemáte žádnou shodu.
         Spíše naopak.

       • Jana

        Jasně – jsem slepá, hluchá, blbá, nic jsem neprožila a všechno znám z doslechu lidí, které ani neznám (jak jsi na přišel na to, že jsem se za celý život s nikým nesetkala a nemluvila, je mi sice záhadou, ale řešit to nebudu) a médií. Tak jo – máš pravdu, spokojen?
        A něco z toho pochybného média ti přidám k prokonzultování s tvou kamarádkou- specialistkou z „Kovidária“:

        „Tým Centra buněčného a tkáňového inženýrství v nemocnici U svaté Anny v Brně, vedený výzkumnicí Irenou Koutnou, zjistil, že ochrana po prodělání covidu je o něco silnější než po vakcinaci. I přesto má být vstupenkou k „normálnímu životu” jen očkování či negativní test. O tom, že by se prokazovala hladina protilátek či buněčná imunita, zatím stát neuvažuje, ačkoliv je to možná nejpřesnější ukazatel infekčnosti člověka.
        „Vidíme, že lidé, kteří nemoc prodělali, mají na úrovni buněčné imunity určitě lepší odezvu než očkovaní. Neříkáme, že očkovaní ji mají špatnou, ale když si to rozdělíte na nějaké hodnoty, tak se pohybují spíš ve spodní třetině těch, co nemoc prodělali,“ řekla Právu Koutná, jejíž tým průběžně sleduje vývoj buněčné imunity u očkovaných i těch, co covid mají za sebou.“
        https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/imunita-po-prodelanem-covidu-je-o-neco-silnejsi-nez-po-vakcine-40358922#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=iM9lZhDojEh-202105011859&dop_id=40358922&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz.
        xxxx
        Všimni si – “ stát o tom neuvažuje, ačkoliv je to možná nejpřesnější ukazatel infekčnosti člověka“.
        Jenže co potom s těmi „opatřeními“, když nám to tak hezky funguje a lidi už poslušně reagují na povely, že?

        • vittta

         No a co ti z toho vyplývá?
         Já se dočetl, že test stojí 15 kil, a že by se musel nějak pravidelně obnovovat, protože protilátky klesají, vydrží rok.
         No a po roce po prodělání choroby, by už dotyčný nebyl nikam pouštěn.
         Logicky by protilátky klesly na nulu.
         No ale protilátky je široký pojem- protilátky proti čemu?
         To, co je psáno, nepředpokládá odlišné mutace, či dokonce stále nové první vlny, zmiňované paní Pekovou.
         Konkrétně- o jakých protilátkách je tedy vlastně řeč?

        • Jana

         Jak to mám vědět? Odborník na „kovidovou“ medicínu jsi tady ty. Mně stačí, že prodělání Covidu je lepší než očkování, navíc mám imunitu, řekla bych přímo výbornou – nepamatuji se, že bych někdy dostala nějakou chřipku (angíno ano, chřipku nikdy) a osobně mi to stačí,
         Kdo si svoiu možná i nedostatečnou inmunitu nechá ještě ničit těmi „opatřeními“, jeho věc – mně se netýká a „opatření“ (pro mně jen respirátor v MHD a obchodě) dodržuji jen proto, že nestojím o žádnou veřejnou pozornost ať se stany represivních složek, nebo „uvědomělých“ a zodpovědných“ občanů.

         • vittta

          To už vidíš, jak trapně reješ.
          Když ti vrátím stejně, urazíš se.
          Nejsem žádný odborník na Kovid, ale jsem odborník na analýzu informací.
          O Kovidu toho moc nevím v tom smyslu, a odborné analýzy různých lékařů jsou pro mě španělskou vesnicí.
          Ale vím jiné věci.
          Jak se tento virus šíří, jak funguje virus Chřipky, jak funguje očkování na Chřipku, ale i protilátky po prodělání chřipky.
          Musím vycházet z toho, co vím, né z toho, o čem nic nevím.
          V tom mě každý oblbne, a jakkoli k tomu takto skromě přistupuji, stejně mě posměšně máš za odborníka na Kovid.
          Nejen ty.
          A víš proč?
          Jenom a jenom proto, že máš na výstup jiný názor.
          Ve vstupu máš stejně, ale zřejmě ještě menší znalosti jak já.
          Přesto se pasuješ do role znalkyně, nebudeš si ničit imunitu opatřeními (v uvozovkách) a podobné chytristické průpovídky.
          Imunitu máš, ale také jsi smrtelná.
          Kdyby to bylo tak snadné, tak každý zemře stářím.
          Ve skutečnosti zemře stářím jen málokdo, a nezapomeň na takovou klasickou poučku.
          Kdo je věčně u doktora a naříká, jen tak neumře.
          Kdo po doktorech nechodí, ten tam jde jen jednou.
          A fakt to tak funguje.

          • Jana

           1) Nevím, jaks přišel na to, že jsem se urazila.
           2) Co sw analýz týká, jednak jak jsem už psala, že analýzy provádět neumím, tím taky nevím, jak můžeš analyzovat informace, pokud používáš jen svá osobní pozorování.
           3) Jak se virus šíří, se jen domníváš, že víš (kapénkovou infekcí) – a ty kapénky asi skáčou po zemi a šplhají ti po botách a oblečení až na sliznice, že?
           4) Vůbec se nepasuji do role znalkyně čehokoliv, ale rozhodně nepovažuji všechny lékaře, kteří mají na Covid a vládní (des)informace jiný názer za idioty. Dokonce za idioty nepovažuji ani ty vládní, ty považuji přímo za zločince, kteří za mamon dokážou s krokodýlí slzou v oku úmyslně ničit ostatním život.
           5) Znala jsem několik lidí, kteří stářím zemřeli, takže si nemyslím, že je to až taková rarita. Jiná otázka je, jak ten život ve stáří prožijí – v době covidové tedy nic moc.
           6) Já se doktorům vyhýbám jak jen to jde, ale bohužel se mi už nepodaří, abych se k nim dostala jen jednou, což bych opravdu jen uvítala.
           7) Psala jsem někdy někde, že kvůli dobré imunitě jsem nesmrtelná? :-)))¨
           8) Zdá se, že ses spíš urazil ty.
           Tady se musím omluvit, slíbila jsem si, že k tvým pozorováním a informačním analýzám na Covid a vládní opatření se už nebudu vyjadřovat, ale bohužel, někdy mi to prostě nedá.

          • vittta

           1) nikde nepíšu, že ses urazila
           2) osobní pozorování je informace, a je třeba to spojit s tím, co se píše, co sám znám, a co zasadit do kontextu mezinárodně politického (hodí se Kovid pro rozjeté projekty islamizace či totalizace vyspelého světa?) (spíše ne)
           3) nedomnívám, vir se opravdu šíří kapénkovou infekcí, debilty jako že šplhá po botách do svých úvah neřadím
           4) žádného lékaře s jakýmkoliv lékařským názorem jsem ještě za idiota neoznačil- ale musí to být názor, ne politická proklamace- to už mě jen obviňuješ z něčeho, co zde rozjel Astr a žije si svým životem, byť to přiživuji
           5) i já jsem znal pár lidí, co umřeli na stáří- je jich asi 1% z těch, co umřeli na něco jiného, vlastně jsem znal jen dva
           6) vyhýbej se doktorům, jak je ti libo, ale neuč to druhé- nemusí to být dobré řešení, dokonce ani pro tebe, ale dokud hraješ sama za sebe, je to jen tvoje věc
           7) nepsala, a ani jsem to nikde netvrdil
           8) zdá se to komu?
           Asi tak, jo?
           Nečteš co píšu, a proto reaguješ jen na vlastní překlad či snad i předpoklad toho, co píšu.

          • Jana

           ????? :-)))))
           1.5.2021 – 22.49
           vittta
           To už vidíš, jak trapně reješ.
           Když ti vrátím stejně, urazíš se

           Téměč všechno, co píšeš bych ti mohla vyvrátit, tvými vlasními konkrétnémi komentářo, jenže bych musela hledat hodně dlouho a to dělat nebudu, nestojí to (oběma) za to.

          • vittta

           Tak to první se ti moc vyvrátit nepovedlo.
           Nebo ty sis někde všimla, že bych ti vracel stejně?
           Dělám, že ty tvoje rejpance nevaidím.
           Znáš mě natolik dobře, že moc dobře víš, co v tomto dokážu, takže dvojsmyslnost v tom snad ani vidět nemůžeš.
           Vyvrátit pak mně nemůžeš nic.
           Pokud bys mohla, udělala bys to.
           Celé to svědčí jenom o tom, že moje texty nečteš, za to čteš hodnocení těch testů.
           Přesně jako když si dělám analýzu názorů na prezidenta Zemana.
           Nikdo z těch, co mu nadávají, ho neslyšel, a to ani projev, ani u té kravky .
           Ale za to si všichni četli hodnocení toho projevu a toho rozhovoru.
           Vycházejí z těch hodnocení, né z toho, co řekl pan prezident.

        • vittta

         Já si myslím o tom všem zhruba tohle, co docent Valenčík.
         Jasně, docent Valenčík je matematik, a studoval v SSSR, to může někoho odradit, ale mě zajímá jen a jen logika jeho názoru.
         I toho, co se v tomto článku týká Vrbětic.
         Je to náhoda, nemyslím si to proto, že to píše Valenčík, ale třeba zrovna on dodal nějaké střípky do takové té „mozaiky“, co o ní kde kdo hovoří.
         https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Smucler-by-mel-uz-zalezt-Covid-Opozice-to-jeste-zkusi-zpolitizovat-tusi-docent-Valencik-662566

      • pacifista

       Nemyslím si, že by mi byl nějaký názor implantován do mozku. Svoje názory jsem si utvářel tak jak život šel a dle skutečných událostí. Dnes již vím, že si dovedu poskládat jednotlivé střípky v celek, protože mi to pak vychází. Některé složitosti z neznámých oblastí také nevidím, tam se dohaduji. Ale nyní, po sebevraždě v přímém přenosu, ukázala vláda kam směřuje. Zatahuje nás přímo do války, protože od té doby co Donald pochválil Andrejovi boty, ten dobře šlape, bohužel nyní tou válečnou cestou. A je tu právě ta kovidová clona, která to umožňuje. Místo o důležitých tématech pro náš život, se všichni vybavují o té zástupné věci. Neuvědomují si ten průser do kterého se řítíme a který jestli nastane, tak přijdeme o vše. Že ušáci to tak chtějí, na to vezmi jed.

  • embecko

   Nemyslim si o nem nic, Sevcika nectu, muze si rikat, co chce…ze z toho nakonec vyleze Klaus je jasne, ale to si pak radsi zajdu rovnou na profesurkovy stranky.
   Klaus je vubec tema…Kchodl u pana Bavora rikal, ze v 90- letech zachranil co se dalo a ze bez nej by to bylo horsi (rozkradeno totalne, pad do nejhorsi kolonie)…a Kchodlovi bych v tomhle veril, protoze to psal tak, ze to do sebe zapadalo a melo to smysl (a pro mne to bylo nove, doted jsem Klause hodnotil veskrze negativne).
   Okolo Listopadu je vubec hodne tajemstvi, ale zacina se mi zdat, ze i ty nejdivocejsi konspiracni teorie jsou slabym odvarem proti tehdejsi realite (bylo to naplanovano detailne predem a to uplne vsechno a cilem bylo udelat z CR pouhy privesek bez vlastni vule, natvrdo).
   Ted uz mam ke Klausovi ciste pragmaticky vztah: Nebudu ho adorovat, ani uplne zatracovat. Osobne mi je velmi neprijemny a jeho polistopadove angazma tak, jak se jevilo cloveku z ulice, je pro mne stale neakceptovatelne.
   Co ale musim uznat je, ze je to posledni ostruvek inteligentniho odporu proti EU a multikulti. Klausova stavajici uloha se, dle meho, smrskla na jedine: moznou kandidaturu na prezidenta…kterou bych se skripanim zubu podporil.
   U Sevcika si tedy myslim to same…byly by spatny pan, ale nemusi byt spatny spojenec. Takze si pockam, az (jestli) nabyde nejakou moc v te mire, ze dokaze ovlivnit chod CR (jako VK). Ze bych ted cetl nejake jeho clanky, to je nesmysl a ztrata casu, takovych jsou na netu desitky a jejich obsah je predem znamy: Zla EU, Babisova tyranie, pokusy na lidech a podobne 100x omlete nesmysly.

   • Jana

    „Kchodlovi“ bych nevěřila ani slovo, v otázce rozkrádání národního majetku byl spolu s V. H. taky dobře sehraná dvojka.
    Takže pokud říká, že Klaus „v 90- letech zachranil co se dalo a ze bez nej by to bylo horsi (rozkradeno totalne, pad do nejhorsi kolonie“, pak se na tom on sám velmi aktivně podílel a není se co divit, že dnes za sebou zametá stopy.

    V jedné diskuzi jsem na adresu V. K. našla např. toto“
    „Clovek, ktory osobne vydal prikaz na co najrychlejsie rozkradnutie celeho narodneho majetku Ceskoslovenska, aby navrat k socializmu uz nebol nikdy mozny a nielen to… Clovek, ktory nesie priamu zodpovednost nielen za rozkradnutie celeho narodneho majetku a za zbavenie CR ekonomickej a politickej zvrchovanosti, ale aj za nastartovanie megazlocinnosti, vratane vrazd, okamzite v roku 1990… Ako minister financii, v suvislosti s kauzou LTO, osobne zaviedol novy uctovnicky pojem “legalny danovy unik”… Tato kauza trvala pocas celeho jeho ministrovania a premierovania… Vykopli Klausa, skoncila aj kauza LTO… A co tento nim zavedeny novy uctovnicky pojem konkretne znamenal…? Znamenal to, ze jeho chlapci boli nedotknutelni, mohli beztrestne kradnut, vrazdit, cokolvek… Len raz sa colnici vzopreli a na hranici zadrzali vagony s naftou, oznacene, ze prevazaju LTO… Z Prahy prisiel prikaz, ze ich maju okamzite pustit, ze v nich su LTO… Colnici, ktori sa tomuto nezmyslu podriadili, ostali nadalej colnikmi a ti, ktori tuto volovinu odmietli, boli odideni… Jednalo sa o stamiliardove okradanie vsetkych obcanov a prebiehalo presne tak, ako dnes prebieha ich plandemicke okradanie
    Zaverecna poznamka… Kauza LTO bola pripravena davno pred strnganim na namestiach v roku 1989, davno pred vymenovanim Klausa za ministra financii a on o tomto velmi dobre vedel, preto ta megazlodejina mohla by uspesne odstartovana hned na zaciatku roku 1990“.

    • embecko

     LTO zacalo prekvapive ve vsech postkomunistickych statech a to ve stejnem case. Pokud si vzpominam, tak nejhorsi to bylo v Madarsku. Moznost, ze toho Klaus hodne zachranil (cim neni receno, ze zaroven hodne nepokurvil), je dle meho stale otevrena a odpoved je treba hledat spise v naznacich a uniklych poznamkach z ruznych rozhovoru…tedy spise intuitivne, nezli na zaklade nam znamych faktu a udalosti (tech je pouhy zlomek z tech, co se skutecne udaly).

 6. astraustralia

  Nez uderis, priznam ze me tam zaujala veta doc.Sevcika:

  Nutno však dodat, že zvláště Česká televize se ve svých reportážích zabývala mnohdy jednotlivostmi, nezkoumala pravdivost svých tvrzení a přispívala u mnoha občanů k jejich vyděšení a ke zhoršení psychologické situace.

  :-)
  Usmev navic pro Tebe kdyz je 1 Maje a tak krasne si tu povidame,
  navic jsa poucen a obohacen objevem „straseni“:-)

  • astraustralia

   Rozhovor byl veden 30 dubna a jiste nejen Astra daleko od Ceske kotliny zajima, ale predevsim ty ctenare doma kteri to zde ctou a kterych se to predevsim tyka, co si nejvetsi experti tohoto blogu o vyjadreni pana Premiera mysli. Obohat’te :-)

  • embecko

   Uz zvazuje, ze by mel odvolat Benesovou, nebot ta nesdili jeho mineni (beru, ze je to vsechno bisky), ze vysetrovaci verze ve Vrbeticich je jen jedna.
   Inkluzivni matematika, anebo cisty manipulacni uder?

   • kočka šklíba

    Asi to bude ta inkluzivní, nakonec některé státy v EU nemají zřejmě k USA co se týká vzdělání tak daleko :D . Bohužel ani my viditelně už ne.

   • kočka šklíba

    Až ted jsem zjistila že je to zřejmě docela dobrý profil :D , který si dělá legraci z EU.

 7. Mrkos

  Měl by se najít nějaký nezávislý ekonom, který by sečetl,
  kolik nás ta hloupě vyostřená aféra bude stát, Na stavbu
  jaderných bloků, bychom měli patrně rezignovat.
  Jen samotná neúčast Rusů v tendru, kde by nastavovali laťku u ceny,
  nás může stát zvýšení nabídkové ceny o stamiliardy.
  Hezky jsme se střelili do nohy. Druhou nám podrazí západní bratři.
  x
  Velikost Českého domu v Moskvě a jeho prázdnota vede k zamyšlení.
  Jak blbě jsme přemýšleli ještě i v nedávné minulosti a jak „chytře“ konáme dnes.

 8. vittta

  Nepovedená causa má pokračovní.
  Důkazů je dost, ale prezident je nebral v potaz.
  Důkazy jsou ale tajné.
  Zde je podle všeho dokázané, že agenti Pat a Mat ve skladu Vrbětice byli.
  V článku zmizel fakt, že celá událost se odehrála před více jak 6 lety a byla uzavřena a nemohl za ní NIKDO.
  Takže záběry agentů GRU se NĚJAK objevily až nyní.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/agenti-podle-bis-pronikli-primo-do-vrbetic-zeman-tvrdil-ze-to-neni-jiste-152733

  • J. Hruška

   Taky bychom měli uvážit, jak moc je věrohodný důkaz, získaný po sedmi letech – tedy kdybychom nějaké důkazy viděli. Zatím to vypadá jako před čtyřiceti lety: „Soudruhu, odsuzuješ Chartu 77“? „Ale já jí nečetl“. „Odpověz na otázku“!

   • vittta

    Připomíná to ten systém.
    Ale naši spojenci se nějak do akcí proti Rusku neženou….
    Může za to prezident, jak jsem se dočetl…
    BIS selhala, jako obvykle.
    Čučkaři.

  • Jana

   Mně by spíš zajímalo, JAK donutila ta skupinka vypatlaných hlav pojišťovnu poslechnout. Opravdu do jejich obchodních aktivit může vstoupit kdokoliv? Není to spíš ukázka, že nevládne Alžbětko, ale ten, kdo jí tu aktivitu dovolil, či dokonce si ji k tomu najal? A samozřejmě zaplatil.

   • vittta

    Tak jistě, ale to se asi úplně přesně nedovíme.
    No ale ani se nedá vyloučit, že je skutečně donutili, ono- dneska vyhrůžka dehonestace na síti může dělat hodně.
    V každém případě to nic nemění na tom, že Alžbětko a spol. by potřebovali pořádně rozbít papulu.
    Né od fízlů- na to jsou cvičeni, ale od občanů, co je zdržují třeba na cestě do práce, nebo z práce.

    • Jana

     To samozřejmě, ale co gender? Nezapomínej, že dnes už patříme mezi civilizované zápaďany, žádnou východní podřadnou verbež.
     V rámci správného tržního kapitalismu jsme si tu pochybnou čest zaplatili, doufejme, že Vrbětice byly splátkou poslední a nechystá se na nás dokročit exekutor s platebním výměrem za gender- či homo-diskriminaci.

 9. vittta

  Buzerantští aktivisté chtějí stále víc a víc.
  Ne nadarmo jsem byl ZÁSADNĚ proti registrovanému partnerství.
  Sice to pomalu nikdo nevyužívá, ale je jim to málo.
  Zde je vidět. že buzerantům o žádné svazky nejde, chtějí mít jen pravou, demokratickou, menšinovou moc ukřivděné a týrané skupiny.
  Sebral bych jim i to registrované partnerství, a zakázal vychovávat děti.
  Efekt by to mělo ten, že by sice děti buzny dál vychovávali, protože reálně se to moc zakázat nedá, ale dali by si pořádného majzla, aby o tom, že jsou termokošťata vědělo co nejméně lidí.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nora-Fridrichova-v-akci-Posmech-odpurcum-snatku-gayu-a-leseb-A-nebyla-v-tom-sama-pomohli-kolegove-662619

  • J. Hruška

   Je nutno připomenout, že skuteční úchylové jsou nejradši, když si jich nikdo nevšímá. Tenhle jekot vyluzují ti, kteří ve skutečnosti usilují – ať už vědomě nebo nevědomě – o sebevraždu společnosti. Mimochodem, rád bych o tom časem napsal něco souvislého. Ostatně podobně je to s výchovou dětí podobnými „páry“. Dát děti buzerantům na hraní, to je skutečná zvrhost.

   • vittta

    O tom to celé samozřejmě je, Pane Hruško.
    O póze zneuznaných neziskovek, a skutečných zasraných úchyláckých buzerantech.
    Nějací buzíci nebo lesby, co se mají rádi, se do tohohle kvičení neangažují, jak píšete, nikdo si jich nevšímá, a mají pokoj.
    Je to v podstatě umělá konstrukce, protože české země nejsou známy nějakým záporným postojem k buzíkům, naopak, společnost je tady extremně tolerantní- pokud- a to je důležité, to lidem nikdo necpe.
    Dopad v zahraničně politické dimenzi ale má už jen to samotné projednávání, mainstremové pošklebky směrem k odmítačům, z nichž 90% vůbec nejsou nějací homofobové, jen je prostě sere, že nás tím obtěžují.
    No a kdesi na západě ve zhroucených společnostech ještě vypadáme hůře, než oni, přitom v porovnání s úchyláckým Německem, degenerovanou negrobritánií, a francouzkým chalífátem je to tady ještě oáza normálnosti.
    A co je nejhorší, funguje to tady v podstatě i bez cenzury a tvrdých trestů za šíření nenávisti.
    První ránu pěstí tady zatím pořád ještě dostává práskač- a né teplouš nebo negr.

    • astraustralia

     Mohu konstatovat ze vitttuv komentar platil i pro vetsinovy nazor obyvatel Klokanie, jen v poslednich letech se „aktiviste“ zacali predhanet v pozadavcich a nebyli k zastaveni, az virus je privedl na jine myslenky:-)
     A kdyz jsme u virusu jedna zajimava informace o nem navic.

     Zprava ze ktere vyplyva ze ti co jiz Covid prodelali by nemeli s ockovanim spechat.

     Je to zvláštní a docela nečekané: častěji měli po očkování proti covidu potíže lidé, kteří již nemoc prodělali. Přichází s tím nová studie, kterou vědci publikovali na odborném serveru pro medicínské výzkumy medRxiv.
     Přestože výzkum ještě nebyl recenzován a jeho závěry jsou zatím spíše předběžné, stojí za povšimnutí. Jako po každém očkování se i po tom na koronavirus mohou objevit různé zdravotní potíže a vedlejší účinky. Podle autorů této studie však byly problémy výrazně častější u lidí, kteří byli již předtím virem infikováni.

     Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ockovani-koronavirus-vedlejsi-ucinky-nemoc-vyzkum.A210429_173249_zahranicni_albe?zdroj

     • vittta

      Moc nechápu, proč se očkují ti, co nemoc měli.
      To nemá žádný smysl.
      Naštěstí to u nás neplatí, max. tak se mohli očkovat ti, co Kovida měli v lehké fázi, že o něm ani vlastně nevěděli.
      V očkovacím dotazníku je i dotaz, kde se na prodělání nemoci ptají.

      • vittta

       Zřejmě nějaký fór.
       Takový idiot snad ani nikdo nemůže být.
       Ten doktor píše:
       “ „Prisahal som, že budem konať dobro a neškodiť. A nemôžem zaručiť, že očkovaním nikoho nepoškodím.““
       A- on nějak může zaručit, že když někoho nenaočkuje, tak ho případně nepoškodí?
       No, může, jistě, však za něj očkuje asistent.
       Jsem ale rád, že v Nizozemí mají skvělé a prověřené léky a léčebné postupy, když lékař může ZARUČIT, že jakýmikoliv jinými postupy na léčbu či prevenci jakýchkoliv chorob nebude pacient poškozen.
       No trapárna…

        • Kamil Mudra

         No, vittta si občas nějaké slovo tak oblíbí že se ho nemůže zbavit.
         Zvláště když zjistí že se s ním dá popíchnout a nějaká potrefená husa se vždy ozve. :-)
         U doktora lze postoj pochopit – přísaha mu velí nepoužít lék (vakcínu) o jehož škodlivosti je přesvědčen.
         Ale teď popíchnu já Astra, který tu nedávno tučně zmílnil jednu z idotských teorií. Hle kam to vede když takové, po internetu kolující teorii, uvěří vedení školy – tedy lidé s mocí rozhodovat o jiných lidech.

         • vittta

          Vysírači mají pré.
          A ti, co vysírají nakonec řeknou:
          No ale my to takhle nemysleli, my jenom že to očkování není vyzkoušené, tak jsme chtěli dobro, né někoho vyhazovat z práce.
          Jako s těmi negry- jen jim pomoci, chudákům.
          Důsledky známe.

         • astraustralia

          Ale teď popíchnu já Astra, který tu nedávno tučně zmílnil jednu z idotských teorií.

          Kamile nepopichnes, na vyrobu IDIOTu a IDIOTstvi je tu Mr.IDIOT a jeho 70% asistent :-)

          Ze vedeni jinych skol naopak zakazuje neockovanym ucitelum vstup do skoly jsi Kamile pro spravnou vyvazenost opomenul zminit:-)

       • Janika

        Žádny lék se nedá stoprocentně zarucit. Škála účinků je nepřeberná. Neočkovat sám a nechat to na asistentovi je alibismus, to nemá s etikou co dělat.

        • Peter Matej

         Hippokratovu prísahu a z nej vyplývajúcu hlavnú zásadu lekárskej etiky „primum non nocere“ skladá každý absolvent lekárskej fakulty individuálne.Neexistuje príčetný lekár,ktorý s čistým svedomím môže dnes vyhlásiť o GM vakcínach,ktoré ešte stále podliehajú klinickým skúškam a za ktorých možné neskoršie následky odmietli prevziať výrobcovia tých vakcín právnu zodpovednosť,že sú bezpečné,a že nikomu neuškodia!Je to jednoducho preto,že to ešte vedieť nikto nemôže!A ten lekár necháva vakcínovať svojho asistenta preto,lebo zakázať mu to nemôže!Je to otázka svedomia každého lekára!Jednoducho,je to výhrada vo svedomí,ktorú si môže uplatniť každý lekár!Napr.aj gynekológ si podľa našich (slovenských) zákonov môže uplatniť výhradu vo svedomí a odmietnuť vykonať potrat! Takže,žiadny alibizmus!

          • embecko

           To bude nejaky slunickarsky infantil…pokud by mel opravdu zabrany, coz by clovek dokazal pochopit, pak by nemel ockovat vubec. Ale hodit to na asistenta, to je takove, no…chucpe :o)

         • Peter Matej

          Ale hodit to na asistenta, to je takove, no…chucpe :o)
          Tak napíš!Čo by mal ten doktor podľa teba urobiť aby ti to nepripadalo ako chucpe?Mal to svojmu asistentovi zakázať? Schovať mu vakcíny? Vyhodiť ho z pracoviska?Brániť mu vo vakcinácii proti príkazu nadriadených?Veď keď ten doktor odmietol podávať svojim pacientom proticovidovú vakcínu,tak si bol vedomý,že tým porušuje niečí príkaz!A to porušenie náležite zdôvodnil aj žiadateľom o vakcínu ! Nemal absolútne žiadne právo na to,aby zakázal splniť príkaz nadriadených aj svojmu asistentovi!Zase vkladáš do článku niečo,čo si si len účelovo vyfabuloval v hlave!

          • Peter Matej

           A mimochodom embéčko!Neviem,ako to bolo u vás počas tvojej praxe,ale u nás a všade vo svete nebýva zvykom prideľovať asistentov „infantilným“lekárom.Asistenta prideľuje zvyčajne primár alebo iný nadriadený skúsenému doktorovi a nikdy nie naopak.A keď to tak sledujem u nás aj vo svete,tak slniečkári sú skôr na strane vakcinátorov !

          • embecko

           „Brániť mu vo vakcinácii proti príkazu nadriadených?“
           Peter, precti si nejdrive, co odkazujes…Ramdas je praktik, „obvodni doktor“ se soukromou praxi. Asistent= po slovensku zdravotni bratr aka sestricka.
           Za ockovani je zodpovedna praxe, injekci da asistent, ale do ockovaciho prukazu prijde razitko se jmenem Ramdas.
           Takze nula z nuly posla.
           Pokud je tak zavisly na prisaze, pak by nemel predavat informace o pacientove stavu tretim osobam, tedy ani na pojistovnu, protoze i to prisaha zakazuje.
           https://www.gezondheidscentrumkempenaar.nl/pages/TeamPagina.asp?articleid=219690&token=137508@gcMgcPdKdhRegNa
           Cele to centrum je nejake podezele, malo informaci, perzonal, vcetne lekaru, bez fotografii…u Ramdase ani neuvadi krestni jmeno, ani zivotopis, nic, zadne informace k jeho profesni draze. Kdo vi, co je tenhle vzor morality vubec zac, osobne bych se mu coby pacient vyhnul obloukem a to dost velkym.

          • vittta

           Hrdina potřebuje pomník, ne transparentní stránky!
           A věříš, že se mi to celé „nějak“ nezdálo už jakoby z principu?
           A taky že jo, tajný doktor plný etiky, ale bez minulosti.

          • Peter Matej

           Z tvojho odkazu vyplýva jedine to,že sa jedná o praktického lekára!Ja som dostával asistentov,absolventov VŠV,ktorí potrebovali nadobudnúť prax.
           V holadštine je zdravotník „paramedicus“ a zdravotná sestra(brat) veerrplegster.

          • embecko

           „zdravotná sestra(brat) veerrplegster“
           To maji jinak: je tam koren slova „pleg“ (v nemcine pfleg“) a Pflege= pece. Tak se nazyva perzonal pouze v luzkovych zarizenich, kde pacienti vyzaduji nejen lekarske zakroky, ale i dlouhodobou peci.
           V ambulantnim provozu, kam prichazite a odchazite po svych, peci nepotrebujete, tam se pomocny perzonal nazyva asistenti (lekare). Do ambulantniho zarizeni se dochazi kvuli zakroku lekare, jemuz pomaha asistent, ktery, v uzsim vyznamu, s pacientem nema co delat (nepecuje o nej).

           Paramedicus je Pflege, preskolena na prvni pomoc a jak z terminu vyplyva, pracuje namisto lekare v oblasti (predevsim) prve pomoci, kde jina, vice specializovana sila (lekar) neni jeste treba- cesky a slovesky je to sanitar.

           Nohore v tom odkazu jsem si nevsiml, ze ma vnitrni rozdelovnik…klikne se nahore na „Praktijkinformatije“, dale pak na „Medewerkes“ a ukazi se lekari (Huisarzt) a jejich pomocnici (Doktersassistente), na Slovensku a v Cesku zdravotni sestry, ci bratri.

           „Z tvojho odkazu vyplýva jedine to,že sa jedná o praktického lekára!“
           To predevsim vyplyva z tveho odkazu na Hlavne spravy, kde je to explicitne uvedeno ;-)
           Osobne mi to prijde, ze doktor Ramdas ma klientelu, ktera se moc do ockovani nehrne, takze ten ji dal takto alibi a ted muze kdokoliv z pacientu rici, ze snahu ockovat se mel, ale doktor neche a od nejake asistenta si vakcinu pichnout nechat nechce.
           Cele to zarizeni j podezrele, ocividne pracujici jen s mistnimi klienty a pres znamosti a transparentnosti se boji jako cert krize.

          • embecko

           Neboli, tohle je zas ta obvykla situace, kvuli ktere uz treba vubec neotviram Asterovy odkazy.
           Diskuter-odmitac si precte nadpis, mozna perex a ten ho ideove nakopne tak, ze k clanku prilepi svoji predstavu o tom, co v nem asi muze byt…coz obvykle a temer pravidelne vubec nesedi a je to uplne jinak. Jiz mnohokrat jsme tu s vitttou konstatovali, ze v popiraci odkazanych clancich jsou bud naprosto zmatecne a neduveryhodne informace, anebo ze clanek je dokonce zcela protirecici diskuterove „navnade“, co by v clanku melo byt.
           To po roce takovehle kontraproduktivni snahy dodava dost streliva svedkum Kovidovym, jako jsem ja a to proto, ze si zacinam myslet, ze popiraci nemaji dostatek zdroju k argumentaci, nebot jednoduse zadne nejsou.
           Ze je muj postoj zalozen na tupe vire, ze to dobre dopadne a ze farmafirmy „by nam to neudelaly“ je mi jasne, ale s casem, po stovkach milionu proockovanych lidi, se mi pomalu zda ma vira opravnena.
           Na odpirace nijak neutocim a jsou mi v jadru i sympaticti, coz ale neznamena, ze s nimi pojedu na jedne vlne s jejich dukazy a zjistenimi, ktere se mi proste nezdaji.
           Ja jsem svoje ockovani vybalancoval ciste z obchodni uvahy „ma dati- dal“ (muze dostati- muze ztratiti) a verim tomu tak na 70% (tam jsem postoupil od lonskych 51%). Proto ockovani nikomu nenutim, kdo je chytry udela si sve rozhodnuti na zaklade sve individualni situace sam, kdo je blbej, ten, jako vzdy, bude obeti tech chytrejsich, takze u nej je to jedno.

          • Peter Matej

           re:embéčko !
           ….tohle je zas ta obvykla situace, kvuli ktere uz treba vubec neotviram Asterovy odkazy.
           Diskuter-odmitac si precte nadpis, mozna perex a ten ho ideove nakopne tak, ze k clanku prilepi svoji predstavu o tom, co v nem asi muze byt…coz obvykle a temer pravidelne vubec nesedi a je to uplne jinak.
           To je z tvojej strany len úbohá,nepodložená predikcia.
           Tak zhrniem,čo v tom článku je vlastne napísané!Ešte pred tým však uvediem,čo hovorí u nás platný Etický kódex
           zdravotníckeho pracovníka,ktorý tvorí prílohu zákona 578/2004 Z.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti.
           Uvádza sa v ňom :
           „Od zdravotníckeho pracovníka nemožno vyžadovať taký výkon alebo spoluúčasť na ňom,ktorý odporuje jeho svedomiu,okrem prípadov bezprostredného ohrozenia života.Ak zdravotnícky pracovník uplatní výhradu svedomia,je povinný o tejto skutočnosti informovať svojho zamestnávateľa (zriaďovateľa) a o uplatnení výhrady svedomia je povinný informovať aj svojho pacienta“.
           Presne to urobil aj MUDr.Ramdas.Informoval pacientov o možných rizikách použitej vakcíny podľa príbalového letáka!Oznámil im písomne aj ústne,že si uplatňuje výhradu svedomia,lebo nemá istotu v tom,či im aplikáciou vakcíny neuškodí.Dr.Ramdas urobil presne to,k čomu ho zaväzovala lekárska prísaha.No a keď pacient aj tak podpísal informovaný súhlas s vakcináciou,tak ju vykonal jeho asistent,u ktoré ho je dôležité to,či mal oprávnenie k takému výkonu alebo nie! To,či asistent je lekár,zdravotný brat,sestra,sesternica….atď je v tomto prípade nepodstatné!.Asistent si zrejme výhradu svedomia neuplatnil a úkon previedol.Dr.Ramdas mu to ani nezakázal ani neprikázal.Ponechal na svedomí asistenta aby sa rozhodol.
           Ale ty tu splietaš nezmysly alibistickom a „chucpe“konaní Dr.Ramdasa.
           To ako sa zachoval MUDr.Rambas,je v súlade s Hippokratovou prísahou,Norimberským etickým kódexom o experimentoch na ľuďoch a také správanie by malo byť samozrejmosťou u všetkých zdravotníckych pracovníkov.
           Všimol som si,že si našiel obľubu v označovaní ľudí ktorí prezentujú tebe nepohodlné názory,slovom „infantilný“(detinský,naivný,hlúpy,prostoduchý).Takmer vždy tento prívlastok používaš neadekvátne a to sa ničím nelíši od toho,ako narába vittta so slovom idiot.

          • vittta

           Hele Peter, tohle co píšeš, to jsi se kde dočetl?
           Nebo je to jen tvůj předpoklad, že to takto bylo?
           A nepohodlný názor je manipulace.
           Ve skutečnosti to je názor, či v tomto případě jednání, se kterým minimálně já a Embéčko nesouhlasíme.
           Není na něm nic nepohodlného, jak se snažíš čtenářům, i sobě sugerovat.
           Zrovna jako nesouhlasím s výkladem „Vrbětického atentátu“, tak nesouhlasím s popisovanou praxí toho doktora, a u toho doktora zpochybňuji navíc i jeho potencionální existenci, či vůbec schopnost vykonávat praxi.
           Článek o něm je natolik krátký, že z něj nejde vyčíst cokoliv seriozního, a pokud je to tak, jak je popsáno, tedy že vakcínu píchne doktorův asistent, děje se tak s doktorovým vědomím, lékař to musí povolit a lékař na to poskytuje svou ordinaci.
           Takže se jedná jen o komickou, spíše politickou agitku, kde lékař- pokud existuje- odmítá nepohodlné názory, v tomto případě ZATÍM celkem zdařilou vakcinaci obyvatelstva, bez větších zdravotních potíží, které měly být násobně větší, dle těchto šarlatánů.

          • Peter Matej

           Hele Peter, tohle co píšeš, to jsi se kde dočetl?
           Nebo je to jen tvůj předpoklad, že to takto bylo?
           hele vittta!
           Dočítal som sa to v článku o Dr.Ramdasovi,v zákone 578/2004 Z.z.SR,v znení „norimberského kódexu o experimentoch na ľuďoch,v znení a výklade Hippokratovej prísahy a čerpal som aj z nemalej sumy svojich životných skúseností! A môj možno mylný predpoklad spočíva jedine v mojej viere,že to všetko je úplne jasné každému priemerne inteligentnému človeku.
           Vieš vittta!
           Bojovať s rozumom proti niekomu,kto je zjavne neozbrojený,sa jednoducho nepatrí a tak sa už do diskusie o Covid-19 s tebou zapájať nebudem.Nehľadaj v mojom rozhodnutí nič iné ako to,že ma to už unavuje.Inak si mi celkom sympatický človek a necítim k tebe žiadnu „zlobu,závist zášť“.

          • embecko

           „Od zdravotníckeho pracovníka nemožno vyžadovať taký výkon alebo spoluúčasť na ňom
           Vzdyt to sam pises, Peter….dr. Ramdas vakcinu objednal, naridil svemu zamestnanci, aby ji pichnul a pak dal razitko se svym jmenem do ockovaciho prukazu.
           A jako spoluucast to snad ani kvalifikovat nejde, vzdyt dr Ramdas je hybnym elementem celeho procesu…ze se pak alibisticky vzdava zodpovednosti, to mi prave prijde jako obrovske chucpe, jak pisi vyse.
           Jedine, ze by mu do ordinace privezli vakciny bez jeho vedomi, asistent se bez konzultace sam rozhodl je pichnout a nakonec sam i dal razitko do prukazu…to by mel ale dr. Ramdas zareagovat trochu jinak, nezli vysvetlujicim dopisem k pacientum, tykajicim se pouze sve osoby a moralnich pohnutek.
           Cely ten clanek je dezinterpretacni a k nicemu a naopak vyrabi z jednoho lidskeho selhani zcela falesny mravni priklad.

          • Peter Matej

           Vzdyt to sam pises, Peter….dr. Ramdas vakcinu objednal, naridil svemu zamestnanci, aby ji pichnul a pak dal razitko se svym jmenem do ockovaciho prukazu
           To je len tvoja fabulácia!
           Ak asistent-asistentka má oprávnenie aplikovať vakcínu žiadateľom o očkovanie proti vírusu Sars-Cov-2,tak doktor mu nemusel dávať žiadny príkaz!Asisten-asistentka si len robil svoju prácu.Doktor oboznámil žiadateľa s možnými následkami podľa príbalového letáka a ústne aj písomne-listom mu zdelil,že on sám mu tú injekciu nepichne,lebo vzhľadom na to,že nie je presvedčený o tom,že aplikáciou vakcíny nedôjde k neskoršiemu poškodeniu jeho zdravia,by to bolo v rozpore s jeho prísahou neuškodiť a s jeho svedomím.Ak sa žiadateľ napriek tomu rozhodol pre vakcínu,tak mu ju aplikoval asistent.To,že doktor musel asistentovi niečo prikázať z pozície nadriadeného je len tvoj výmysel,ktorý nie je ničím podložený!

          • embecko

           „To,že doktor musel asistentovi niečo prikázať z pozície nadriadeného je len tvoj výmysel,ktorý nie je ničím podložený!“
           Ne, asistent proste prijde, vytahne z lednice vakciny a pusti se do toho. A kdo mu prijde pod ruku, toho opicha a dela to tak dlouho, dokud mu nedojdou vakciny. Pak zacne pichat antibiotika a nakonec morfium, protoze on na aplikaci leciva prece zadny prikaz od nadrizeneho nepotrebuje!
           Co to tu pises za nesmysly, clovece?

          • Peter Matej

           nezmysly tu vypisujež Ty!
           Keď si v prekladači preložíš odkaz na De Telegraaf z článku o ktorom tu diskutuješ,tak zistíš aj nasledovné:
           Hovorkyňa LHV (Národná asociácia všeobecných lekárov v Holandsku)sa vyjadrila takto:
           „Pretože očkovanie proti Covid-19 nie je súčasťou bežných povinností praktického lekára, ten sa môže kedykoľvek rozhodnúť,že očkovať odmietne rovnako tak,ako môže kedykoľvek odmietnuť aj eutanáziu“!Mimochodom,eutanázia ja v Holandsku zákonom povolená!Neviem,ako je vakcinačná kampaň v Holandsku organizovaná,no ak medzi vakcinačné centrá boli zahrnuté aj ordinácie praktických lekárov,tak je možné,že im boli pridelení aj asistenti,ktorí teda nemusia a priori byť zdravotnými bratmi,či sestrami zamestnanými na stálo u praktických lekárov.Dr.Ramdas k tomu svojim pacientom písomnou formou vysvetľuje dôvody ktoré ho k odmietnutiu očkovania vedú a zároveň ich upozorňuje,že v prípade ak sa pre vakcínu rozhodnú,tak im ju celkom dobrovoľne,bez nátlaku a zo svojej slobodnej vôle „vstrelí“jeho asistent.Proti rozhodnutiu Dr.Ramdasa nemá námietky ani „Inšpekcia starostlivosti o zdravie a starostlivosti o mládež“v Holandsku!
           Takže takto je to s vypisovaním nezmyslov ….človeče !

          • embecko

           Samozrejme mu to nemuze nikdo zakazat.
           Praxe je registrovana na doktora a ten za to, co se v ni deje, ma pravni zodpovednost a v tom cisle, samozrejme, i za sve zamestnance.
           Takze tvoje „ak sa pre vakcínu rozhodnú,tak im ju celkom dobrovoľne,bez nátlaku a zo svojej slobodnej vôle „vstrelí“jeho asistent.“ je uplny nesmysl.
           Jak si to predstavujes, ze nekdo prijde na vyndani materskeho znamenka, doktor to odmitne (patri na specializovane kozni), a tak mu to vedle v mistnosti vysmikne asistent a doktor je z obliga („ja jsem s tim nesouhlasil!“)?
           Ted jsem uplne zmaten…ty si opravdu myslis, ze pravo indikace lecebneho postupu ma asistent?!? Doktor rekne „se mnou nepocitejte“, tak mu to svevolne, bez prikazu udela pomocnik? No to snad ne :o)
           Tohle je predevsim o pravni zodpovednosti…co si kluci (doktor a asisent) septaji v ordinaci bude soudu vcelku lhostejne. Pravni zopovednost pada na provozovatele (tak je to preci v uplne kazde podnikatelske cinnosti), za cinnost ve sve provozovne je zodpovedny majitel (anebo zodpovedna, majitelem prikazana osoba) a ne zamestnanec….jezis, o jakych banalitach se tu vubec bavime?

          • embecko

           „ak sa pre vakcínu rozhodnú,tak im ju celkom dobrovoľne,bez nátlaku a zo svojej slobodnej vôle „vstrelí“jeho asistent“
           Coz je z pravniho hlediska jiz prikaz, aby nebylo mylky. Smlouva nemusi byt (vzdy) pisemna, prikaz nemusi byt vzdy explicitni.
           „Brzdy vam seridi tady muj zamestnanec pan Novak“, je jasny prikaz panu Novakovi, aby to provedl.
           Napln prace zamestnace ve smlouve take neni stanovena formou prikazu, napriklad „Odnaset bedny do skladu“.
           Pak se na to skladnik vyprdne a bude se hajit tim, ze nedostal prikaz?
           Ja bych spise rekl, ze nemas (a ani nemuzes) mit argumenty k obhajobe svych fantazii, takze vymyslis cim dal tim vetsi nesmysly, az je mi za tebe trapno.

          • Peter Matej

           ak sa pre vakcínu rozhodnú,tak im ju celkom dobrovoľne,bez nátlaku a zo svojej slobodnej vôle „vstrelí“jeho asistent“
           Tá veta nie je môj nezmysel,je to citát z listu Dr.Ramdasa adresovaného záujemcom o očkovanie!Daj si tú námahu a prelož si ten článok z DeTelegraafu!Aby si nemusel vymýšľať a pripisovať cudzie výroky mne!
           Obhajoba mojich fantázií?Spamätaj sa človeče!

          • vittta

           Ještě že asistent statečného doktora Ramdase nemá potřebné svědomí.
           Protože- co by pak asi říkali pacienti, kdyby je odmítl- veden ušlechtilými pohnutkami- píchnout i doktorův asistent.
           A celkově, se nesmírně divím, že třeba Kočka, Jana i ty bezmezně věříte nadnárodním BIGPharma schvalovacím organizacím, které léky schvalují.
           Ty ostatní, které se používají.
           A u kterých nikdo žádné výčitky a záchvaty morálky nemá.
           Proč?
           No protože jsou odzkoušené.
           A proč jsou odzkoušené?
           No protože je odzkoušely nadnárodní laboratoře.
           Každý rok je na trh vrženo desítky, možná stovky nových léků, které musely schválit úplně stejné týmy, které schválily i vakcíny na Kovid.
           Ty ale morálním doktům vadí, jiné léky kupodivu- ne!

          • embecko

           „tak im ju celkom dobrovoľne,bez nátlaku a zo svojej slobodnej vôle „vstrelí“jeho asistent““

           Ano, neboli dal prikazem asistentovi, ze to ma udelat za nej, zatimco on si moralne umyje ruce; ale fakticke zodpovednosti, a to i pravni, se zbavit samozrejme nemuze= chucpe jak poleno.

           „Ještě že asistent statečného doktora Ramdase nemá potřebné svědomí.“
           Taky jsem si rikal, jak vyhodne je mit amoralni bezskrupulozni asistenty, kteri z tebe sejmou vsechny hrichy sveta, lepe, nezli pan farar! Cim vetsi hajzl asistent, tim cistsi svedomi bys mel jako doktor ty!
           A ani bys mu nemusel nic naznacovat…prisel by znamy morfinista, s asistentem by sis ani nemusel prohodit pohled a uz by ji asistent natahoval a nez bys stacil rict svec, uz by mu jednu vstrelil…a tys pritom zustal cisty jako lilie!
           A nedivil bych se, kdyby to tam v te praxi i tak chodilo…

        • kočka šklíba

         Neřekla bych Janiko. Zřejmě jeho někteří pacienti vakcínu chtějí. A ten lékař jim zřejmě řekne, že on vakcínu zatím nedoporučuje a pokud ji chtějí, a předpokládám že se seznámí s jeho výhradami, tak jeho asistent jim vakcínu píchne. Na tom není nic alibistického.
         A ano, všechny léky mají vedlejší účinky, to je pravda, jenže ty léky mají tyto vedlejší účinky uvedené v přiloženém letáku a lékař by je měl dobře znát a případně na ty nejzávažnější pacienta upozornit. Jenže tyto vakcíny ještě nejsou dostatečně klinicky vyzkoušené, tak vedlejší účinky nejsou logicky známy. Nakonec jsme toho svědky téměř každý týden, kdy nám i mainstream přinese některé takové poznatky, a to je v případě těchto sdělovacích prostředků co říci. Protože jinak je mainstreamem vakcinace proti covidu podávána jako samospasitelná.

         • Peter Matej

          Prosto,kto je proti očkovaniu,je nezodpovedný šarlatán a idiot!
          cit.
          „dokonca to zachádza tak ďaleko, že opačné, iritujúce názory sa zatracujú aj s ich nositeľmi a známych je už dosť prípadov ich potrestania v podobe straty zamestnania či funkcie, zablokovania na sociálnej sieti alebo spoločenskou ostrakizáciou.
          Ak sa napríklad verejne spýtaš na riziká očkovania, si šarlatán. Ak spochybňuješ nevyhnutnosť núdzového stavu, si nezodpovedný populista“. koniec cit.
          http://www.srspol.sk/clanek-pochybujem-teda-som-slobodny-22090.html

          • vittta

           Jen se tomu směju.
           Až se necháš očkovat, tak dostaneš dotazník, ten MUSÍŠ vyplnit, a budeš upozorněn na rizika toho očkování.
           Podepíšeš, a pak teprve budeš očkován.
           Takže to, co přitroublý doktor odmítá dělat, ale dělá to za něj asistent, a je to prezentováno jako cosi statečného a unikátního, dělá ve skutečnosti každý.
           Moje labuť šla těsně před očkováníém nejprve na jeden pohovor, tam jí doktor vysvětloval rizika, i pozitiva, pak na druhý- a nakonec to samé ještě řekne ten, co očkoval- co byste kurva už chtěli více?
           Ale ne každý je takový pokrytec, aby to za něj dělal někdo jiný.
           Byl jsi někdy na CT?
           Budou do tebe rvát radioaktivní látku, že ještě za 48 hodin jsem měl pocit, že jsem po té nejtěžší možné opici.
           Možná na to i umřu, né hned, ale…..
           Chtěl jsem ale vědět výsledek, a tak jsem tam musel.
           Co obyčejný rentgen?
           Necháš se rentgenovat 5x po sobě, když budeš mít ten pech, a 5x po sobě se ti něco stane?
           Září to, a nebezpečně, o čemž svědčí olověné dveře a olověné zástěry.
           Tak by třeba nějaký doktor nemusel rentgenovat.
           Nikdo by si ho nevšiml, a asi by ho vykopli, ale u vakcíny se neděje nic, a mudr. je hrdina.
           Takže shrnutí.
           Já se nehodlám nechat očkovat.
           Zatím.
           Proč?
           Protože mám pochybnosti, ale tobě je to na háku, i když jsem to 1000x psal, a teď mě posíláš debilní články o nějakém kreténovi, co má děsnou etiku.
           Nikdo mě nenutí, nikdo mě odnikud nevylučuje.
           Jsem si ale vědom i jiné věci.
           Rizika toho, že se očkovat nenechám.
           Ten gerój, kdyby neměl asistenta, co by asi tak dělal, kdyby někoho neočkoval, dostal to, a umřel.
           Připadá mi to jako nějaká inkvizice.
           Tam také hranici podpaloval někdo jiný.
           Ve skutečnosti to ale tak jednoduché není, jak odkazuješ ve svých článcích.
           To, že takový doktor existuje, může mít poměrně velký dosah, a leckdo se třeba očkovat nenechá.
           Na rozdíl ode mne ale netuší o rizicích takového kroku, věří tomu doktorovi.
           A pak se nakazí- a zemře.
           Kdo je pak vinen?
           Kde je přísaha?
           Do rakve totiž asistenta nikdo nedá.
           Tam bude ten zemřelý.
           Ten doktor je podle mého obyčejná svině, sráč, ubožák.
           Má dělat svou práci.
           Očkování má taková a maková rizika, a taková a maková pozitiva.
           Chceš- nechceš.
           Ale přemlouvat někoho, aby bral v potaz jen ta rizika, je křivé a špinavé jak cigošská osada.

          • Peter Matej

           Ano vittta!Smiech uzdravuje dušu,
           U nás ráno pršalo,potom bolo striedavo oblačno až zamračene a teraz svieti slnko!

          • Jana

           ad vittta 17.31
           Manipuluješ – tak, jak vyčítáš jiným . Byla jsem na CT 3x, ŽÁDNÉ takové pocity jsem neměla, naopak! Příjemnější vyšetření neznám. :-)))

          • Jana

           A ještě jednou vittta, znovu 17.31
           „Ten gerój, kdyby neměl asistenta, co by asi tak dělal, kdyby někoho neočkoval, dostal to, a umřel.“

           To by nějak mělo vadit? A právě tobě, který úmrtí na vakcinaci odmávne slovy o „strašení“ a že by si nikdo z těch pharmazločinců něco takového nedovolil – dělat pokusy na lidech bez jejich souhlasu? POZOR – souhlas s pokusy, ne s „poučením“ před vakcinací!
           Podruhé píšu – není mrtvý jako mrtvý. Mrtví na/s koronavirem – přímo katastrofa, po které se zastaví svět, nebo aspoň ekonomika, mrtvý po vakcinaci – přijatelné a zanedbatelné riziko.
           Jestli TOHLE není pokrytecké, tak už snad nic..

          • kočka šklíba

           Vittto vymýšlíte si. Protože nikdo nezná rizika, tzn. vedlejší účinky dlouhodobé a krátkodobější, konkrétně tohoto očkování, tak na ně nemůže být upozorněn.

          • vittta

           V tom případě si vymýšlý můj fotr a moje labuť.
           Jak jsem nakoupil, tak prodávám, protože já tam nebyl.
           Je mi ale divné, proč by si vymýšleli, napadá vás něco?
           Ani jeden totiž po mě nechtěl, abych se nechal očkovat.

          • vittta

           Jano, Kočka píše o očkování, že si vymýšlím.
           Kočka se evidentně očkovat dala, já ne, takže ví víc, jak já, jen to ve své skromnosti nenapsala.
           Dobře.
           Ale na CT jsem byl.
           A nyní pozor!!!
           Podepsal jsem informovaný souhlas, a byl jsem kokrétně na CT jater.
           Byla mi vpravena radioaktivní látka, jód, a byl jsem těmi, co na CT chodí jak do kina (oba rajkoviňáci), že mě to bude jakoby hřát, a může- ale nemusí mi být blbě.
           Na to jsem byl upozorněn i doktorem.
           Můj fotr i moje labuť mají pak za sebou dvě dávky vakcíny, otci nebylo nic, labuti bylo asi 3 dny celkem blbě.
           Takže na CT jsme byli oba.
           Nyní mi napiš, v čem, co se týká CT manipuluji.
           Konkrétně by mě zajímalo, co ti zkoumali, a jak to probíhalo.

          • vittta

           Není mrtvý, jako mrtvý, Jano, v tom se tedy opravdu nemýšlíš.
           Pomalu 30 000 českých občanů nezajímá nikoho z odmítačů.
           Jedno podezřelé úmrtí po očkování ve vás vzbudí šílenství.
           To ale známe i z jiných fanatických akcí.
           Mrtvý negr- kriminálník, vzrušil svět, mrtví v nepokojích potom nezajímají nikoho, a to ani ti černí.
           Mainstream se chová pořád stejně.
           Poslední dobou- celkem logicky- přebral část alternativy.
           Kdyby to neudělal, musel bych si myslet, že je tio banda naprostých debilů.

          • Jana

           ad vittta – 19.44
           Sorry, ale teď ti nerozumím. Co má společného očkování s CT vyšetřením?

           Nemyslím, že by někoho zajímalo, co mi zkoumali, ale abys nemyslel, že jsem do tebe jen „rejpala“, tak jednou CT (hlavy – mozku?) – běžný zánět spojivek, který plynule přešel i do zánětu sírnice – 10 nějakých infuzí nějakých infuzí, 2 měsíce neschopenka
           Po druhé CT dolních kobnčetin – předoperační vyšetření – operace by-passu, třetí po 17-li létech totéž totální uzávěr toho by-passu – dg. gangréna, kritický stav.
           Jak jsem psala, CT skvělé, nic ti není, nic tě nebolí, někde potichu vrčí nějaký mozorek, ticho, klídek, pohoda.

           Ostatním se omlouvám, původně jsem neměla v úmyslu vitttovi odpovídat na takové intimní dotazy, ale třeba by mě příště zase obvinil z výmyslů, manipulac,í strašení,. či bagatelizací. Protože kdo neposuzuje věci jako on na základě svého pozorování a zkušeností, jednoduše lže.

          • vittta

           No, to já nevím, to bys asi věděla ty, proto jsem se na to ptal.
           O svém CT jsem psal proto, že případné riziko vyšetření je menší jak výsledek vyšetření.
           Já to navíc vůbec nepsal tobě, když už, to ty jsi mě napadla, že manipuluji.
           My jsme pořád na začátku.
           Poslouchám pořád stejné žvanění o neodzkoušeném očkování a hrdinech, co očkování odmítají, i když farmakologové tvrdě jsou po každém takovém.
           A ono se očkuje a očkuje, a vlastně se nic neděje.
           Procento problémů nijak nepřevyšuje běžný průměr.
           Žijete v tak tvrdé kovidové totalitě, že si můžete chodit jak chcete, a psát co chcete a očkování jde odmítnout, i když někde to dejme tomu může být i společenský tlak, zrovna u těch učitelů.
           No a jak tak kecáte o kovidové totalitě, tak vám v Bruselu pěkně schvalují cenzuru, buzíci mají víc a víc práv, a v zemi přebírají moc proEUropské kádry.
           To vás ale nezajímá, vás zajímá očkování, a když se zeptám, kdo mi vyloží, co zase prof. Beran napsal, tak to nikdo neudělá, jednoduše proto, že to nikdo neví.

          • Jana

           Bóže vittto – to je přece jedním z důležitých úkolů plandémie!!! Ne-li úplně tím hlavním! Bez ohledu na to, jestli NWO došlo v tvých očích pozornosti nebo ne, jestli uznáváš existenci globálních elit nebo ne – ti aktéři všichni o tobě a tvých přáních a závěrech vůbec nevědí. A na tvé povolení pokračovat už teprve nečekají. :-)))

           Ale jinak dobré ráno, občas se tu objeví nějaký „nekovidový“ odkaz , ale pod rouškou Covidu nějak není zájem o širší diskuzi.
           To je jen poznámka k tomu, že nás zajímá jen očkování a nic jiného.

          • vittta

           Před 31 lety moje láska chodila do sekty.
           Takže Jano, já dobře vím, jak to funguje.
           Mám značný náskok.

          • Jana

           Promiň, teď nerozumím oč jde.
           xxxx.
           Ale ještě – aby nedošlo někdy v budoucnu k nedorozumění ohledně těch CT vyšetření – to, cos psal o informaci, kterou jsi dostal, tj. že pocítíš nějaké teplo a možná by ti mohlo být špatně, to není CT, ale pravděpodobně angiografie. Tu mi dělali taky a tvůj popis tomu odpovídá.
           Tím bychom mohli myslím skončit „večerní hodinku otázek a odpovědí na očkování a jiné mwdicínské ůkony“
           Souhlasíš?

          • vittta

           V papírech bylo CT a na dveřích bylo CT.
           To teplo mi popisovali ti, co byli (vícekrát, tj. více jako 5x) na CT.
           Ale kdo ví, třeba to angiografie.
           Ono je to jedno, prostě ten přístoroj se jmenuje CT.
           To teplo skutečně bylo, zhruba ve chvíli když mi tu injekci šlehli, a asi 1-2 minuty po tom.
           Pěkně se mi u toho jiskřilo před očima.
           Jenže když mi bylo zle, nějakých 50 hodin opravdu dost, už to s teplem nemělo co dělat.
           Bylo to celkem děsný, no zkus se strašlivě ožrat, a v tom stavu, co jsi asi tak 5-6 hodin ráno, být 50 hodin….

         • kočka šklíba

          Takže Váš otec a Vaše labuť znají dlouhodobé i krátkodobější vedlejší účinky vakcinace proti covidu? Tak to jsou asi jediní na světě. Neznají je ani výrobci ani EMU ani žádné jiné instituce. To by mohli zpeněžit :D . Ale vážně, neznají je, podepisovali souhlas s obecnými informacemi, které mohou nastat po jakémkoliv očkování, ale ne s konkrétními vedlejšími účinky.

          • vittta

           Takže poučení je jaké?
           Udělali chybu s očkováním?
           Nebo co bych z toho měl vydedukovat?

          • Jana

           Že se zúčastnili rozsáhlého pokusu s testváním neznámé látky, se kterým nebyli seznámeni a TAKOVÝ souhlas nikdy nepodepsali.
           Kočce se omlouvám, že jsem odpověděla na dotaz, položený jí. :-)

          • kočka šklíba

           No hlavně byste si neměl vymýšlet neexistující věci, poznatky svých blízkých.

          • vittta

           Tak ty poznatky existují, ty si nevymýšlím.
           Jak jsem už jednou uvedl, že bude můj fotr za 15 let neplodný- s tím počítá.

    • Jana

     Ti homo, kteří se objevují „na výsluníů pozornost“i jsou psychicky nemocní – tzv. hystrioni.
     (histriónská porucha osobnosti – porucha osobnosti s teatrálností, mělkou, labilní emotivitou, sugestibilitou, koketérií, snahou dostávat se do centra pozornosti a do situací vyvolávajících vzrušení, zvýšenou pozorností týkající se vlastního fyzického vzhledu a přitažlivosti. Může být egocentričnost, snaha manipulovat druhými apod. Její výskyt v populaci je poměrně vysoký, častější je u žen. Prokazován je familiární výskyt, značná váha se však přisuzuje psychickým faktorům. Má určitý vztah k hysterii. V terapii se uplatňuje psychoterapii, popř. psychofarmaka http://lekarske.slovniky.cz/pojem/histrionska-porucha-osobnosti)
     Nevím samozřejmě, jak se to léčí, ale v zájmu společnosti by se jim nepřikládat takový význam, jaký si už do dnes „vydupali“. A situace se jen zhoršuje, a to obecně.

     Jak píše pan Hruška výše (11.37) „Dát děti buzerantům na hraní, to je skutečná zvrhost.“
     K tomu se dá dodat jen to, že zvrhlosti se začínají stávat běžným zvykem. Overtonovo okno.

     • Jana

      *omluva za překlepy – „výsluní pozornosti!“ .. – histrióni-..“v zájmu společnosti by se jim neměl přikládat takový význam….“

     • Kamil Mudra

      „Nevím samozřejmě, jak se to léčí, ale v zájmu společnosti by se jim neměl přikládat takový význam, jaký si už do dnes „vydupali“.“
      Nu, od poctivé facky aby se dotyčný vzpamatoval, se už upustilo. Nutno přiznat že v mnohých přípach, nelze než dodat: „Bohužel!“

     • dixi

      Ano, bohužel, žába se vaří pomalu, ale i u nás, kdy většina obyvatelstva je tolerantní a je jí jedno, kdo s kým má pletky, se to už začíná zajidat. Nevím, jestli jste taky zaznamenali, asi před rokem, možná dřív párkrát vysílali takový, nevím jak to nazvat,jakoby kratičký příběh, reklama to snad nebyla.V ní mladíček, něžný a hezký vypráví o sobě i to, jak má rád děti a poslední věta je : “ jsem pedofil „. Zaráželo mě to, jakoby to mělo být naprosto normální. Potom přestali. Nevím jestli to byla první vlaštovka, nebo výzkum, co ostatní na takovou zprávu ?

  • Jana

   To by bylo moc jednoduché. Procesy jednou spuštěné už dál pokračují setrvačností.
   Jestliže se dají spustit jedním impulsem, zastavit (jediným impulsem /rouškami//) se rozhodně nedají.
   Navíc už ta vládní oblíbená hra na „opatření“ zašla příliš daleko, než aby stačily takové laciné kosmetické úpravy.

  • vittta

   Ano, trapná provokace, ale dokazuje, že totalita je v této zemi ještě daleko.
   Lze zcela beztrestně nemít roušku tam, kde je to povinné.

   • Jana

    Jak málo ti stačí ke štěstí – rafinovaně obejít „desatreo vládních přikázání“. Tak ani nepostřehneš, kdy už ta totalita konečně dozarila.

     • Jana

      To je pracda, podívala jsem se až teď. Ty lidi jsou opravdu jak „utržení ze řetězu“. Každý si o sobě myslí, že je člověk a že lidská práva se týkají i jeho a vůbec neberou na vědomí, že dýchat je privilegium, které si musí každý předem zasloužit!

      • astraustralia

       to Jana:
       že dýchat je privilegium, které si musí každý předem zasloužit!

       Tady je zakopany cely pes, proc silaci jako vittta nevidi zadne ZASADNI omezovani.
       Uvidi par nespokojencu kteri si dovoli nemit nahubek a maji jasno ze tu zadna diktatura nenastupuje kdyz nejsou zmasakrovani a neskonci v koncentraku!
       V Berline Francii i Britanii to bylo mnoho lidi a sli na ne s vodnimi dely a mnoho zatcenych coz vam vase TV cele neukazuje.

       Pritom je to tak jednoduche k pochopeni.
       Nastala situace kdy si vlady prisvojili pravo urcovat kdy kde a jak nejen jak by mel, ale jak musi obcan dychat!
       Protoze jen vladni odbornici vi jak je to spravne a kdy to je chybne.
       Nedychas obcane spravne vladne = ohrozujes zdravi ostatnich a od toho jsme tu vlada abychom te vyskolili a pripadne prinutili!
       Protestujes? Ses blbec pokud dychas nevedome chybne a na nevhodnem miste , nebo ses nepritel statu a spolecnosti pokud tak cinis vedome a pak te demokraticky srovname.
       vitttove vedi ze to neni zadna totalita ci diktatura ze to je nutnost jinak hrozi vyhynuti lidstva, nebo minimalne mnohamillionove ztraty na zivotech.
       Totalita byly Hitlerovy koncentraky ci Stalinovy gulagy, ted jsou to opatreni jen jak spravne dychat co delat a nedelat a to vse ve jmenu lidu a jeho zdravi o kterem ty obcane vis kulo a proto drz hubu a poslouchej !!!

       • vittta

        Na mě tyhle vylhané manipulace neplatí, Astře.
        Ve skutečnosti samozřejmě nejde o dýchání jako takové, ale o přenos infekční choroby, která prokazatelně existuje.
        Kdyby ty roušky, které v kruté totalitě polovina lidí nenosí nebyly, musely byste si je vymyslet.
        A až se nosit přestanou, budete to především vy, kdo bude nad tím plakat, protože vám seberou vaší hračku.
        Že nenošení roušek není problém ukazuje to, že se loni celé léto nenosily, čehož jste si ale za ty asi 3 měsíce vůbec nevšimli.

        • astraustralia

         Vazeny vittta, konecne z Vas vypadlo neco optimistickeho, bez vladniho opatreni:-)
         I toto leto vam vsem doma i Vam osobne preji bez nahubku a bez policejni asistence!
         A jiz nikdy jinak :-)
         Vice nez to co nazyvate hrackou mi vadi nutnost zadat o vyjezdni dolozku:-(

         • Jana

          Astře,
          to bude záležet na tom, kdo v tu dobu bude „u lizu“. A podle toho, jak rychle se u nás střídají ministři zdravotnictví a jak každý „odejitý“ přesto zůstává v týmu poradců (a bohužel pořád radí), nejde předvídat vůbec nic

 10. vittta

  Tady mainstream plaší, ale ve skutečniosti lid otevírá oči!!!
  Infekční choroby totiž likvidují jen slabší kusy, a je to přírodní proces.
  Přirozená imunita je daleko, daleko důležitější, to už se dnes ví.
  Nikdo nebude živit BigPharma lotry se svými léky a vakcínami!
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kvuli-odmitani-vakcinace-hrozi-navrat-jiz-vymycenych-chorob-40358958#seq_no=2&source=hp&dop_id=40358958&dop_ab_variant=0&dop_req_id=ncrVkyKW3fu-202105030636&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Jana

   Vím, jak to myslíš, vittto, přesto odpovím naprosto vážně.
   Návrat vmýcených dětských chorob by moc nevadil (nemyslím tím ty opravdu velmi vážné – obrna, pravé neštovice apod.), ale kdyby ti propagátoři jakýchkoliv očkování a to hlavně současného covidového svá varování mysleli vážně – a nikoliv převážně propagačně – museli by především apelovat na odmítnutí navážení půlky Afriky včetně JEJICH chorob do „nepromořené“ Evropy.
   Další důkaz, že o očkování ve smyslu ochrany zdraví nikomu nejde. Dnes to platí víc než kdy jindy.

   • vittta

    Kočka sice říká trefa, ale já to nechápu.
    Naštěstí očkování nikdo nikomu dospělému nenutí, ještě ty dětské aby byly dobrovolné, a to všechny, aby byla svoboda dokonána.

     • vittta

      Otevíráš Pandořinu skříňku, nebo…revoluce nakonec požere vlastní děti.
      Vyber si.
      Nakonec, nejlepší cesta jak oslabit ZÁSADNÍM způsobem JAKÝKOLIV vyspělý národ je dehonestace jeho všeobecné základní vakcinace.
      To se dělá pomocí aktivistů, kteří zdaleka nespadli z nebe až s Kovidem.
      Ti už své zhoubné dílo dělali dříve.
      Já vím, ani ty, ani Kočka, ani Peter byste plnou dobrovolnost jakékoliv vakcíny, dolněnou o dehonestační kampaň, rozhodně nechtěli.
      Jenže se vás nikdo nebude ptát.
      Vy to jen podporujete v této kovidové fázi.
      Pak budete říkat- my jsme to takhle nemysleli.
      A tady- a to jsem si jistý- mám, Bohužel, pravdu já.

      • embecko

       „To se dělá pomocí aktivistů, kteří zdaleka nespadli z nebe až s Kovidem.“
       Je zajimave, jak vyznamove tekute jsou dnesni hodnoty…at zastavas ve svuj prospech v podstate cokoliv, nakonec se to muze prevalit uplne na druhou stranu a behem mesice ti tvuj postoj zacne skodit.
       Vyjma narodovectvi, to ti sice muzou mlatit o hlavu, ale ty se k nemu nemusis ani hlasit, proste ho jen zastavas a uz to pusobi jak svina…tohle ti nikdy neublizi. Muzes se samozrejme zklamat, byt nekym vyuzit a podrazen, ale vlastni vira v narodovectvi (v tom cistem slova smyslu, ne v nejakou nad-rasu) ti nikdy uskodit nemuze.
       Proto nemaji narodovce tak radi- sami se namji o co oprit a kazdy den je pro ne bojem o to, aby se jim jejich postoj nevratil.
       V tomhle smyslu puvodne pusobilo (a vznikalo) krestanstvi- nikomu nic nenutitli, jen se tise schazeli…a oportunisti z toho byli na nervy.

      • kočka šklíba

       Vůbec jsem nepochopila co tím myslíte. Jak jsme to nemysleli? Nevím jak Jana nebo Peter ale já to tak stále myslím a nevím proč bych měla něco měnit na tom, že vakcíny jsou nedostatečně klinicky vyzkoušené a že se farma firmy zřekli jakékoliv odpovědnosti za případné vedlejší účinky. Nakonec Dánsko již nepoužívá druhou vakcínu a to od firmy Johnson a Johnson, jistě jste to četl. A přitom byla povolená Vámi tak vychvalovanou (v tomto případě) institucí EMA. Takže znovu : nechápu co jsme, tedy v tomto případ já, „tak nemysleli“?

       • vittta

        EMA snad vychvalujete vy, ne já.
        A to vytrvale a celou dobu, zatímco já jí nechválil ani jednou.
        EMA a další nadnárodní laboratoře jsou pro vás svatým grálem- pokud se to ale netýká vakcín proti Kovidu, což je poněkud zvláštní.

        • kočka šklíba

         Já a kdy? Já o EMĚ se přiznám neměla ani potuchy. Až ted s vakcínou proti covidu. A to jí tedy rozhodně nechválím. To jste si mě s někým spletl.

         • vittta

          Ale nespletl.
          Vy jí sice nechválíte jmenovitě, ale jinak vyžadujete přísné schválení právě od takových institucí.
          Já mám chronickou nedůvěru k jakékoliv takové inštanci, ale používám logický postup, že když není nutné umřít, tak proč umírat.
          K tomu někdy slouží i preparáty, které jsou dejme tomu pochybné, resp. nikdo nemá tušení, co vlastně po delším užívání dělají.
          To nakonec ale nikdo netuší ani u vitamínů nebo umělých sladidel, či dochucovadel a konzervantů, takže si tím hlavu zbytečně moc nelámu.
          To víte, prej je jeden buřt opečený na ohni roven 40 cigaretám.
          A pak bojujte s očkováním proti kovidu, že jo.
          Kde pak, člověk má právo na léčbu, které věří, a neměla by mu být nucena ta, co jí nevěří- pokud by takové odmítnutí (či naopak souhlas) ohrožovalo jen a jen jeho.

          • Jana

           A kde prosím, byla v komentáři, ke kterému se vyjadřuješ zmínka o EMA???
           A konkrotně bez těch keců, kterých máš tři vany – ty bys vyměnil třeba spalničky (proti kterým se už taky očkuje, ale celé věky evropské lidstvo nevybubily (neplést s Indiány) za několik milionů afrických vetřelců s JEJICH chorobami, v Evrope se nevyskytujících?
           Ty už jsi tím Covidem tak prosáklý, že ho vidíš za každým rohem. Ovšem – pokud na nějakou jinou hrozbu upozorníš ty, to je jiná! To jsme zase my ostatní ignoranti, zajímající se jen o vakcinaci.

          • kočka šklíba

           Nechci se hádat o slovíčka ale dokažte to. Protože toho si tedy nejsem vědoma. Od jakých institucí, od institucí EU? Kdy jsem to napsala? Když něco takového píšete musíte mít i někde mojí citaci, když ne, tak alespoň uveďte kde jsem toto vyžadovala. Jinak mlčte.

          • Jana

           PS: A toho se taky týkala má odpověď na tvá slova: „Kočka sice říká trefa, ale já to nechápu“, že mě to ani nepřekvapuje. Tys tam zahlédl slovo „očkování“ a bez úvahy ti bylo všechno jasné – a nic si nenecháš kočkou vysvětlit – které na rozdíl od tebe bylo jasné, oč jde. Na první pohled (přečtení) – tobě doteď ne.

   • Jana

    Skoro bych řekla, že spíš přinesla nostalgii – po starých dobrých časech. :-)
    Dnes to vypadá pustě a bez života – nikde žádný náhubek, nikde žádný policista, ty bary určitě zavřeny a ty zajímavé věci „pod 7 kg“ bychom museli nakoupit minimálně přes e-shop. :-))

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s