Projev prezidenta Zemana ke kauze Vrbětice

Dobrý den, vážení a milí spoluobčané,

před týdnem jsem byl informován předsedou vlády a 1. místopředsedou vlády o podezření, že výbuch v muničním skladu Vrbětice byl způsoben dvěma ruskými agenty. Pokládám za svoji samozřejmou povinnost se k tomuto podezření vyjádřit, a právě proto jsem se nejdříve seznamoval se všemi relevantními informacemi. Setkal jsem se mimo jiné s policejním prezidentem, nechal jsem si zpracovat celou řadu analýz a dnes před vás předstupuji jako člověk, který se domnívá, že má dostatek informací, aby se k celé záležitosti mohl vyjádřit s chladným rozumem a bez jakékoli hysterie.

Začněme tedy začátkem. V roce 2014 došlo ve Vrběticích v muničním skladu ke dvěma výbuchům, které byly časově odděleny zhruba jedním měsícem. Tyto výbuchy byly vyšetřovány a závěr tehdejšího vyšetřování zněl, že byly způsobeny neodbornou manipulací při vyskladňování muničního materiálu. Tato munice měla být dodána do Bulharska. Bulharský obchodník se zbraněmi to popřel, ale usvědčují ho jednak kupní smlouva a dokonce i již vyplacená záloha za tento odběr. Proto takzvanou bulharskou stopu můžeme považovat za prokázanou.

Pak uplynulo zhruba šest let a nic se nedělo s výjimkou soudu, kde byli obžalováni někteří pracovníci firmy Imex Group, ale při tomto soudním přelíčení byli všichni obžalovaní osvobozeni.

Bezpečnostní a informační služba po šest let ve svých výročních zprávách, včetně jejich neveřejných částí, nikdy nezmiňovala kauzu Vrbětice. Teprve v posledních asi třech týdnech bylo vzneseno obvinění vůči dvěma ruským agentům, kteří působili na našem území se dvěma krycími pasy, tádžickým a moldavským, a tito agenti byli obviněni, že způsobili výbuch ve Vrběticích. Mohu konstatovat, že ve zprávě BIS se uvádí, a tuto větu jsem si podtrhl, že neexistují důkazy ani svědectví, že by tito dva agenti byli ve vrbětickém areálu. Koneckonců, když se zkoumal druhý areál těsně před jeho výbuchem, nebyl v něm nalezen žádný výbušný systém. Z toho ovšem nevyplývá, že podezření z jejich účasti není vážné. Jednak se musíme ptát, co tady vůbec dělali? Zadruhé to, že BIS neprokázala jejich účast, neznamená, že do vrbětického areálu nevnikli. Policejní vyšetřování pracuje s hypotézou, že je tam mohl provézt jeden z majitelů firmy Imex. Toto podezření je zapotřebí buď vyvrátit, nebo potvrdit. V každém případě, pokud by se prokázalo, že tam byli, není o čem diskutovat. Pokud by se alespoň prokázalo, že byly jakési e-maily, jimiž se dožadovali, aby do tohoto areálu mohli vstoupit, je to rovněž důvod k závažnému podezření. Co by tam proboha měli dělat! A protože každý e-mail má svoji adresu, předpokládám, že další vyšetřování ukáže, s kým si tito dva agenti dopisovali a jak dopadla jejich údajná žádost o účast ve vrbětickém areálu.

Vážení spoluobčané, žádná suverénní země si nemůže dovolit, aby na jejich území dva agenti cizího státu způsobili teroristický atentát, při němž zahynuli dva čeští občané a byla způsobena miliardová škoda. Na druhé straně pracujeme se dvěma určujícími verzemi. Tou první, to jest původní, že došlo k výbuchu v důsledku neodborné manipulace s výbušným materiálem a tou druhou, že se jednalo o akci cizí rozvědky. Beru obě dvě tyto verze vážně a přeji si, aby byly důkladně prošetřeny. Policie České republiky, ale i Nejvyšší státní zastupitelství, které tento případ dozoruje, mají moji plnou důvěru. Přeji si, jako vrchní velitel ozbrojených sil, kam Policie České republiky nepochybně patří, aby na vyšetřování byla nasazena maximální kapacita a aby, až vyšetřování skončí, občané České republiky měli plnou informovanost a nic se neutajovalo.

Doufám, že se dovíme pravdu. Dovíme se, zda toto podezření je oprávněné a v takovém případě, ač podporuji korektní vztahy se všemi významnými zeměmi, je zapotřebí, aby Ruská federace za tento případný teroristický čin zaplatila například neúčastí Rosatomu v tendru na Dukovany. Pokud naopak toto podezření bude vyvráceno, pak z toho vyplývá, že šlo o zpravodajskou hru, která může mít vážné důsledky pro náš vnitřní politický život.

Počkejme tedy bez hysterie a spekulací na výsledky vyšetření a potom teprve rozhodněme.

Děkuji vám za vaši pozornost.

 1. vittta

  Už dlouho tady nebyla Třešeň.
  Tak přeneseně, po EUropsku:
  „tresen | 3.5.2021 v 10:43

  Tím chci taky říct, že Bandera nebyl nacista o nic víc než Beneš.“
  Tak vida, Třešínka se nám ukecla, a hned je z toho skandálek, který se dotyčné „to“ hnedla snažilo po EUropsku zahladit tímto:
  „tresen | 3.5.2021 v 14:18

  Nebyl horší než Bandera. Kdo to říká? Já to nejsem.
  „Banderovci“ napáchali otřesná zvěrstva. Bandera to neinicioval ani tomu nemohl zabránit, přestože jeho nenávist k Rusům i Polákům před jeho zatčením je nepopiratelná.
  S Benešem má společné jen to, že i jeho nenávist k nepřátelům národa, tedy v jeho případě k Němcům, byla veliká. Tu jeho nacionální nenávist Češi chápou jako něco přirozeného, zrovna tak jako Ukrajinci chápou nacionální nenávist Banderovu a nevyčítají mu ji.“
  Bandera za nic nemůže.
  Hitler také ne, dodávám já.
  To „oni“ všechno udělali, oni, nacionalisté!

  • embecko

   „Tím chci taky říct, že Bandera nebyl nacista o nic víc než Beneš.“
   To sedi…ja ted cetl v clanku o nacistickych architektonickych upravach Prahy, ze kdyby zustalo u jejich planu, nepokazili by mesto tak, jako komunisti…naopak, meli velke zkusenosti s urbanistikou a je skoda, ze se jejich planu komunisti nepodrzeli.
   Ja uz jsem pripraven na to, ze je vse obracene, ovsem stale je mi zahadou, proc nejvetsimi antikomunisty a priznivci revize dejin jsou lide, kteri tu dobu vubec nezazili.
   Ale dozvedel jsem se alespn spravny termin: Ti, kteri nesouhlasi s revizi dejin jsou slabe osobnosti, jez neunesou vyklad dle novych odhalenych faktu.
   Treba, ze Bandera byl horsi nezli Benes…na to je preci sposta dukazu, no ni? Treba to, ze Benes zcela iracionalne nenavidel Nemce, kteri naopak byli obetmi ruske zvule, kdy je ostrelovali i na Vanocich, ktere chtel Wehrmacht prozit ve vzpominkach na blizke. Nakonec vyvrcholila jeho nenavist v tom, ze pristoupil na spojenecke rozhodnuti o odsunu Sudetaku, kteri se vzdy k republice chovali korektne a loajalne.
   Nevim, jak tohle dopadne, ale zda se mi, ze tendence srat na dejiny se uz rozjela tak, ze snad ani nejde zabrzdit.

   • embecko

    Jinak vznik a udrzovani naroda je velmi uderne, ale slozite tema. Jsou tu dve moznosti:
    1) bud vzniknul narod spontanne, anebo
    2) byl konstruovan
    S tim souvisi i zpusob jeho udrzovani:
    1) bud dokaze generovat narodni elity, ktere stat svymi rozhodnutimi udrzuji, anebo
    2) jsou elity dosazovany zvenku a zamerem „majitele elit“ je narod udrzet pri zivote (bud ze zistnych, anebo ideovych duvodu…to druhe delal CCCP, za jehoz existence nejen, ze zadny narod nezmizel, ale dokonce vznikaly nove)
    *
    Z tohoto uhlu pohledu je zajimave narodni obrozeni, v jehoz kolebce stali z vetsiny Nemci. Otazka, zda-li byli tak osviceni, ze znovuzrozeni naroda podporovali, anebo zda-li slo z nemecke strany o taktiku, jak oslabit Rakousko.

    • vittta

     Spíše mluvili německy, než že by to byli Němci.
     A ještě spíše německy psali, protože spisovná čeština v tom smyslu ještě nebyla.
     Navíc, český národ tady už dávno byl, a začal se profilovat nejspíše celkem nezvykle už od počátku 15 století.

     • embecko

      No jak kdo…uplne na pocatku (spise ideove) stal Prusak Johann Gottfried Herder, Nemec jak poleno, pak je tu treba jiz cesky filolog- obranar ceskeho jazyka Hanke, celym jmenem Johann Nepomuk Aloys Hanke von Hankenstein.
      Podle meho jsou zdoje a pocatky obrozeni nemecke, pak se toho zmocnili bilingvalni Cesi, dnes bychom rekli pata kolona :o)
      To ale samozrejme neznamena, ze bez techhle lidi by k obrozeni, pouze za ucasti Cechu, nedoslo.
      Proc mam spatny pocit, kdyz si tu takhle pisu, ze ti kazim narodoveckou praci? :o)

      • vittta

       To je náhodou zajímavá otázka.
       Obrození je obrození- ale aby to bylo obrození, musí být co obrozovat.
       A pokud se toho účastnili Němci, což dílem účastnili, pak je muselo něco neskutečně oslovit.
       Obrozenectví nebylo „dobře placené“, takže to byl nevděčný koníček, né nějaká selanka.
       Jen bych zdůraznil, že obrozenci vytvářeli moderní národ s moderním jazykem v tom smyslu, nikoli národ.
       Ten, k údivu mnohých, třeba zrovna Karla Marxe, né a ne zaniknout.

       • embecko

        S tim souvisi ma dalsi poznamka:
        Od doby vzniku CCCP, nastupu Benese, ci prosazovani se Stalina s Hitlerem uplynulo dobrych sto let.
        Napadlo te nekdy v 70. letech minuleho stoleti se zajimat o dejinnou revizi prusko-rakouske valky, rakousko-uherskeho vyrovnani, anebo Berlinskeho kongresu? A to tak, ze byste na to konto vedli vasnive debaty s kluky na fotbale a tahle otazka by vas rozdelovala az do krve?
        Slysel jsi doma, ze by se rodice preli o to, jestli jsou Prusaci/ Madari/ Turci svine, ktere nas jen chteji dostat pod svuj vliv a ze rozhodne musime odmitnout turecky med na pouti a kdo ho pojida, to je istanbulsky svab?
        Zvlastni, ze jo…tyhle udalosti byly behem tuhe totality vzdaleny, jako by se udaly nekdy za Havranpirka s Kopcemem od lovcu mamutu…zatimco slunickari jsou dnes tak zasekli v davno mrtvych udalostech, ze namisto rudeho kecupu radsi pojidaji bilou majonezu a rano se budi ze sna, zbroceni potem, ze si pro ne prijde KGB?

        • Kamil Mudra

         To záleží, saxi, v jaké sociální bublině se zrovna pohyhuješ. Já znám od ohňů dost vypjatých hovorů kde se střetávali „Jižani“ a „Seveřani“ když se probíraly Americké dějiny, z kaváren až nenávistné střety katolíků s ateisty či jinověrci, v undergroudu jsem znal lidi kteří sebou nosili zabalený kartáček na zuby s odůvodněním „nikdy nevíš kdy tě StB sebere“…. a tak podobně. Tehdy ale neexistovala média, která by takové spory masově rozdmychávala, lidem je neustále předhazovala, připomínala od rána do večera a tak do nich zatahovala i toho, koho by normálně nenapadlo se takovými věcmi zabývat.
         Většina národa řešila sport, TV seriály, případně muziku, chalupaření… nebo třeba kde a s kým si dobře zašukat. Politické a historické spory se odehrávaly separátně jak v prostoru i čase, nebyl žádný problém nechat je ležet na místě kde žily, vyjít si i s dílčím názorovým odpůrcem do přírody, na dízu, koncert či jakoukoli společenskou akci, s tím že „tohle pro tu konkrétní příležitost necháš zamčené v šuplíku“ a nenecháš si tím narušit společný zážitek. V dnešní „mediální přežranosti“ už je to problém a navíc má sebou každý v kapse permanentní napojení na servis mediální stravy v podobě chytrého mobilu, aby náhodou na chvíli nepřestal žrát.

         • astraustralia

          Kamile NE vsichni milujeme permanentni napojeni a mobil v kapse!
          S vekem a informacemi roste pocet tech kteri vedi a respektuji ze mnohe dnes bez spojeni (mobilu)to nejde ci jde stale hure,
          ale protoze varovne informace se mnozi tak na elektrosmog veri stale vice uzivatelu a pri zavadeni 5G se obavaji az 5tinasobne a tito FSICHNI (v souctu jsou ale v mensine) ten zasranej mobil (kdyz to bez nej nejde) vypinaji ci odkladaji do bezpecne vzdalenosti !

   • embecko

    Jeste dodam citat z mnou jiz vyse odkazaneho clanku:
    „Do budoucna má Evropa dvě možnosti vývoje. Buď se obnoví silný „černý“ nacionalistický projekt v duchu hitlerismu (Čtvrtá říše)…. Nebo bude potřeba obnovit projekt Sverchmoderny, jakým byl komunistický projekt nebo projekt budoucnosti, který měl zajistit odhalení lidské osobnosti a tvůrčí seberealizaci člověka.“
    Presne tak bych to videl ja…Evropa, pokud se nema rozpadnout na regiony a statecky, bude muset byt v budoucnu svazana nejakym totalitnim systemem, ktery ji udrzi pohromade.
    Losnu, anebo Maznaka? Ja to vidim spise na Maznaka.

  • kočka šklíba

   Jo třešeň se zase prokecla. je to stejný případ jako byla MaB, zdánlivě humanistická ale ve skutečnosti odporný lidský tvor. V tomto případě nemohu třešeň jinak nazvat. Kráva, jak se zmínil na blogu Taras ne, kráva je užitečné zvíře, zatímco tyhle zrůdy jsou nebezpečné. Takoví jsou ve skutečnosti Havlovi pohrobci.
   Zajímalo by mě, jak je na tom nyní MaB co se týká Francie a výzvy těch generálů. Sice průzkumům moc nevěřím, ale zdá se že většina obyvatel Francie má už přistěhovalců plné zuby. Jenže je jim to už skoro na nic.

 2. vittta

  A když Třešeň, tak i Hank.
  Ten odkazuje něco jiného, než co k tomu píše jako úvodník.
  „hank
  25.4.2021 (22:19)

  Projev hradního nájemníka komentovat nehodlám, ale třeba někoho zaujme toto:
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-projev-tv-prima-ustava-policie-vrbetice_2104251923_vis
  O dopadu těchto lží na jeho fanklub si iluze nedělám…

  Ostatně soudím, že úřad presidenta republiky měl být v tomto státě už dávno zrušen.“
  Jediný, kdo lže je hank.
  V článku není o lži ani slovo.

  • Kamil Mudra

   Že se tomu divíš. Honba na Zemana je tak brutální že už nemá šanci říci cokoli aby v tom někdo nenašel nějakou „lež“.
   Kdyby např. řekl: „Ti dva muži se sešli za východu sluce, což dokazuje videozáznam z místa setkání. “
   tak ho někdo brzy „usvědčí ze lži“ argumentem: „Slunce, jak každému známo, nikam nechodí, stojí na místě a Země se otáčí.“
   To, že prezident necítil potřebu sdělovat lidu obecně známou skutečnost, se „ponechá stranou“ a s odůvodněním že „hlava státu se má vyjadřovat jednoznačně a srozumitelně“ mu Saulové přiřknou „rozdvojený ještěrčí jazyk“ a hankové ho rovnou prohlásí za lháře. Umírněnější zemanobijci budou alespoň tvrdit že něco „lidu zatajil“.

   • astraustralia

    Mas to sice spravne ale dulezity je „dopad“ na zivot jak nam bezi den ze dne.
    Nekteri lide v republice se nemohou dockat az Zemanovi skonci jeho volebni obdobi.
    Bude tam konecne nekdo kdo bude jen pokladat vence?
    I v CR to pak pojede podle scenare jak predvadi massmedia za Atlantikem.
    Nebyl den aby se nenavazeli do Trumpa, o Bidenovi jen s laskou:-)
    Prave vcera nam tu TV kanalove svorne ukazovali jeho proslov v kongresu a za nim jeho vicepresidentka a vedle ni superdemokratka Pelosi jak nadsene tleskali:-)
    Ani k tomu nemuseli slovne zduraznovat ze konecne tam maji spravne vedeni, z obrazovky to salalo a na lid mavalo:-)

    Mit na Hrade presidentem generala Pavla a jeste kdyby mohl byt vice-presidentem general Koudelka, konecne budete mit v republice to spravne obsazeni a konecne klid?
    Klid na co ?
    Stale jeste nejste dost poslysny protektorat?
    Malo stovek milliard odteka z republiky?
    Co chce novodobe panstvo jeste?

    • Jana

     Novodobé péanstvo samo přesně neví, tak zkouší kde co. Ale neomylně si vždycky vybere špatně. :-(

 3. vittta

  Akce „výbuch“, druhý díl.
  Jelikož první díl většina občanů nepochopila, přichází díl druhý- Kterak Hamáček politickým handlem Rusy vydírati chtěl.
  Stejně blbé, jak díl první.
  Tak Hamáček, spolu s významnými a vládě často zásadně nenakloněnými individui se sešel, a celý plán jim předestřel.
  Věděl, že to na něj prostě nikdo neřekne, dotyčné osoby mlčí jak hrob.
  Nebo…nebo ne?
  Protože se vyneslo, ze živého spisu, že:
  „Zdroje z řad účastníků schůzky mluví o tom, že když vicepremiér svůj moskevský plán přednesl, přítomní se zděsili. Naléhavě se snažili Jana Hamáčka přesvědčit, ať připravovanou cestu odvolá. Podle zdrojů Seznam Zpráv jej o zrušení cesty žádali šéf vojenské kontrarozvědky Jan Beroun, policejní prezident Jan Švejdar i šéf civilní rozvědky Marek Šimandl. S tím, že v tomto případě žádný obchod není možný, a už vůbec ne, aby ho dělal ministr.“
  Účastníci schůzky, vědomi si své občanské povinnosti pana ministra od akce „handl“ okamžitě, ale okamžitě odrazovali.
  To je šou, teda.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svedectvi-hamacek-chtel-v-moskve-vymenit-vrbetice-za-milion-sputniku-152959#seq_no=1&source=hp&dop_id=152959&dop_ab_variant=0&dop_req_id=PaDGNDwfpos-202105040701&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 4. vittta

  Další důležité, ba zásadní je zobrazení cigošů v učebnicích.
  Co je mi u všech rohatých po nějakých cigoších, a co tam jako o nich napsat?
  Že kradli, kočovali, a pak vytvořili gheta špíny a hmyzu všude tam, kde se ukázali?
  Hnus.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/skolni-ucebnice-se-zmeni-stereotypizuji-romy-152775#seq_no=3&source=hp&dop_id=152775&dop_ab_variant=0&dop_req_id=PaDGNDwfpos-202105040701&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Jana

   Tohle je klasika nepochopení o co jde – nebo naopak? Moc dobře pochopená realita?
   „Jde třeba i o pozitivní generalizující předsudky. Stále tak v učebnicích nacházíme, že Romové mají biologický předpoklad k tomu být dobrými tanečníky a hudebníky. To je samozřejmě stereotyp, protože kupříkladu já zpívat tedy neumím,“ vysvětluje na jednom jednoduchém příkladu zjednodušující pohled na Romy v českých učebnicích Tomáš Ščuka“
   Žádný Čech nevezme doslova a nikdo na sebe nevztáhne rčení o „zlatých českých ručičkách“, pokd je sám má obě levé a ví to Pan Ščuka to hrdě prezentuje jako extra cikánský/romský objektivismus . „Vidíte, my si to dovedeme přiznat“..

 5. J. Hruška

  Vložím sem citát ze stránek Petra Hampla: „Obávám se, že vstupujeme do týdne hnusu. Uvidíme, jak ubožáci hodní nejhlubšího opovržení posmívají padlým hrdinům. Vnuci zachráněných budou plivat na hroby zachránců. Budou se předhánět v co nejnechutnějším výrazivu. Budou hlasitě vyznávat, že je mrzí, že byli zachráněni, protože vrahové byli mnohem lepšími lidmi než zachránci. A navzájem se budou ujišťovat, že tohle je ta pravá morálka. Naplní tím média a školy.

  Normálním lidem zůstane jenom pocit nevolnosti. A stud za některé lidi, kteří žijí ve stejné zemi a mluví stejným jazykem jako my.

  Nezbývá než to vydržet. Ale pamatujme si to.“

  • vittta

   Nezbývá, než je porazit.
   A porazíme je tím, že jim žádným způsobem nevyjádříme důvěru.
   Oni prostě potřebují, aby jim lidé věřili, bez zmanipulovaných občanů se jim „to“ prostě nepovede.
   Občané samozřejmě zmanipulovaní jsou, ale málo na to, aby se dali mocensky plně, a především ne moc nápadně ovládnout.

   • embecko

    To je dalsi tema…jak chces nekoho porazit, kdyz ti chybi front (soustredena skupina armad), na rozdil od vysoce organizovaneho protivnika?
    Ted jsem cetl v diskuzi, ze se pisatel ptal sve zname stredniho veku, ktera se stydi za Zemana, koho by si predstavovala na jeho miste…odpovedi bylo, ze nejlepe nejakou slusnou reprezentativni zenu.
    Vcera jsem o tom psal a osobne si myslim, ze nase osvobozeni jiz neni tematem a pro generaci 50- jde o pradavnou historii, na jejimz vykladu nesejde. Antirusismus nikdo samozrejme nemysli vazne, je to takove show. A revize dejin to same, tam jde zas o legracni drazdeni generace, ktere hrozila likvidace (jako ten pribeh z Rychlych sipu, kde parta zlych vyrostku pravidelne vysypavala staremu nemohoucimu panovi popelnici pred domem).
    Beznadej je videt na neschopnosti elit…rozhodnou se pro radikalni zmenu politickeho kurzu, ale nedokazi vymyslet ani banalni prevratovou udalost (Vrbetice). A to na tom pracovaly jiste desitky a mozna i stovky jejich nejlepsich mozku…a vysledkem je plocha historka obecniho formatu (c) Simek & Grosman.
    Tenhle rozvrat lid vnima velmi dobre a jelikoz jde o dukaz marasmu na nejvyssich mistech, tykajici se nasi budoucnosti a existence, reaguje na to lid apatii (udalosti jsou jiz pres miru a dostaly se do absurdniho intervalu, kdy do nich nelze nijak zasahnout a usmernit je).

    • vittta

     Aktivní partyzánský boj.
     My navíc máme v rukou obrovskou zbraň.
     Oni sice disponují značnou silou, ale neumí jí použít, nebo jí použít ani nemohou, protože lidé jim to prostě nežerou.
     Částečný úspěch zaznamenali s Kovidem, kdy využili tradiční české nedůvěřivosti, a napadli opatření, které ale zaváděl v podstatě každý.
     Také celkem pochopitelně napadali očkování, protože z pohledu pučistů bylo nutné, udržet epidemii v akutním stádiu co nejdéle.
     To se ale nepovedlo, naopak, vláda situaci zvládla.
     Při probíhajícím puči jsem získal potřebnou informaci, která vysvětlila zdánlivě nepochopitelné – tedy v podstatě absenci tvrdých zásahů proti porušovačům nařízení.
     Vypadalo to jako slabost, ale byla to zřejmě taktika.
     Pučistům zcela selhalo „spontánní“ násilné odmítání opatření, lidé sice opatření nedodržovali, ale nebylo jich tolik, a nebo to tak razantní, jak by bylo třeba.
     Policie tedy v podstatě nemusela zasahovat.
     Sporadické – ale dokola omílané zákroky na provokatéry- by se daly spočítat na prstech jedné ruky.
     Pár ředitelů škol odmítlo nechat děti testovat, a provokatérští rodiče, co jim děsně záleží na svobodě jejich dětí (dýchat a chodit do školy) také neuspěli.
     Pár hospod vytrubovalo do světa, že budou mít otevřeno, ale jinak se rozeštvat lid moc nepovedlo.
     I tady na blogu se našlo pár pomahačů pučistů, kteří se nechali nachytat na rádoby alternativní a svobodomyslné hlášky rozvracečů.
     Pokud budu mluvit o sobě, pak jsem tuto hru prohlédl, byť bez informací ne úplně, ale preventivně jsem nasadil odpor a ráznou argumentaci, na kterou pokud možno nešlo reagovat.
     Ty jsi udělal to samé.
     Tito lidé- vlastenci- nemají potřebné politické vidění, ale myslím si, že za současného, čím dál více hysterického puče, jim to samo o sobě dojde- bez ohledu na to, co si myslí o očkování a Kovidu.
     Odpor proti Kovidu se vším všudy (náhubky, pokusy nevyzkoušenou látkou, likvidace živnostníků atd..atd..) byl cestou k uchvácení moci, pučisté se snažili vzbudit dojem, že oni by to dělali jinak, ale nikdo neřekl jak.
     Unikátní je role politického idiota prof. Berana, který se svým geniálním názorem, že je třeba chránit rizikové skupiny ( což je nicneříkající žvást) mimoděk vložil do ruky pučistů celkem silnou kartu.
     Za pozornost také stojí, že původní figura- tedy Flegr (v roli extremistického strašila) se vytratila, a za maskota byl vybrán právě prof. Beran.
     Tady je o tom celkem nenápadný článek, který ale říká mnohé:
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Devadesat-dni-a-nepredstavitelny-majlant-Vidim-do-nich-jak-do-rozevreneho-konecniku-pravil-politicky-boss-Poslal-vzkaz-Fialovi-662830

     • vittta

      A to ještě si vem tu politickou mazanost…mohla to být i náhoda, ale myslím, že nebyla.
      Tak Hamáček měl jet do Ruska jednat o vakcínách.
      Zřejmě to bylo plánováno tak, že se causa Vrbětice spustí, až bude Hamáček tam- protože to by ho přivedlo do úzkých.
      Jenže se to vykecalo, a tak Babiš s Hamajdou sehráli to divadlo v TV.
      Tím se z toho vyvlékli.
      Jejich prohlášení byla trapně útočná, ale možná to ani jinak nešlo.
      Nadávky opozice na proruské kolaboranty Babiše a Hamáčka se sice dle plánu spustily, jenže vyznívají poněkud trapně, s ohledem na jejich ostré projevy.
      Proto také původní útok šel na prezidenta, kdy zmatení pučisté byli evidentně zaskočeni.
      Nyní, když už to trošku odeznělo, je veden útok opět na Babiše- i skrze Hamáčka, protože lidé nepolitičtí- a těch je nejméně 60%, si už nepamatují, co vlastně ti dva řekli (ostatně, mnozí to vlastně ani neslyšeli), a pučisté se snaží vzbudit dojem, že vlastně vlezli Rusku do prdele.
      Jde nyní o to, jak se zachová SPD a Komunisté, jejichž úloha je zatím nejasná.
      Buď bylo vypovězení podpory vládě jen provokace, nebo i v KSČM probíhá mocenský puč, protože vše záleží právě na komunistech.
      V SPD mocenský puč provést nelze, je to strana jednoho muže.
      Okamura ale nyní musí přemýšlet, co vlastně udělá.
      Mělo by mu dojít, že shodit za současné situace vládu nemá smysl, především pro něj.
      Pokud mu tedy jde o stát, a ne o 3% navíc v pohodlné sesli opozičního žvanila.

    • Kamil Mudra

     “ bez zmanipulovaných občanů se jim „to“ prostě nepovede.“
     Tenhle optimismus ti upřímě závidím. To tě v tom přesvědčení nezviklala ani Vrbětická kauza? Kolik zmanipulovaných občanů bylo třeba na nastavení nového kurzu vůči Rusku? Než se stačili ti zmanipulovaní i nezmanipulovaní rozkoukat – už bylo hotovo. A neovlivnila to ani ta nezmanipulovaná menšina poslanců v parlamentu – včetně prezidenta. No a kolik nezmanipulovaných občanů vidíš v ulicích s transparenty proti tak nesmyslnému počínání vlády?
     A když se tak rozhlédneš po státech zasažených imigrací – fakt si myslíš že by jejich vlády získaly nějakou významnou podporu občanů kdyby rozhodnutí o přijímání připrchlíků nechali na svých občanech formou referenda? Tomu já tedy nevěřím ani náhodou, protože je v lidské přirozenosti určitá ostražitost vůči cizím vlivům a i neochota k živení parazitujících skupin. Ale řešení je jednoduché: nezmanipulované většině se prostě nedá prostor k vyjádření a o tu zmanipulovanou a proklamovanou menšinu prostě oficiálně opřu své rozhodování.
     Takto to máš u všeho. U protěžování LGBT, u genderu, u prosazování „zeleného údělu“ ….
     A to mluvím jen o tom co je vidět. Jakou máš kontrolu nad tím co se peče v Bruselu, o rozhodování vlád v nakládání se státní pokladnou, o tom jaké se uzavírají mezinárodní smlouvy? Občas kousek něčeho prosákne do alternativy, pár diskutérů co tomu věnuje pozornost se o tom pohádá na internetu a tím to hasne.
     Manipulace občanů už je jen divadélko kterým se někdo živí ale pro řízení není potřeba. Je to jen iluze servírovaná lidem pro udržení pocitu že kdyby chtěli tak mohou to řízení nějak ovlivnit. Předhodíš lidu kost o kterou se mohou porvat a pak prohlásíš za vítěze tu sociální bublinu kterou si vybereš a zbytek se podřídí, byť i za zcela bezvýznamného vrčení těch nejnasranějších.

     • vittta

      Já si myslím, že by to referendum prošlo.
      Hovořím o Německu, kde to pro ně bylo nové, a vítali nadšeně verbež medvídky a jídlem, které jim obohacovači házeli na hlavu.
      Ve Francii už by to neprošlo, ale tam to nebylo nové-
      Také si všimni, že na Slovensku padá každá sebeméně nepohodlná vláda takřka přes noc, s minimálním tlakem.
      Proč to nelze udělat tady, když tlak na vládu a prezidenta je 100 násobný Slovenska, ale nic se neděje?
      Já rozumím tvým argumentům, a nelze je úplně vyvrátit, a ani se o to nesnažím, protože nemám potřebné informace.
      Ale jaký je tedy rozdíl mezi Čechy a Slováky?
      Mezi občany myslím.
      Moc velký nebude- ale politické změny na Slovensku se dějí už pomalu tak, jako když nějaký fabrikant propustí uklízečku, že mu ukradla krabici s mejdlem a zánovní kartáč.
      A nakonec, když máš chuť bojovat, musíš mít optimismus.
      Bez toho se na to vysereš.
      Mám stejné obavy jako ty a Embéčko, že situace je horší, jak vypadá.
      Ale nemám jinou možnost k udržení (vlastní) morálky, než to lehce odsunout a naopak vyzdvihnout to, co se jeví pozitivně.

     • pacifista

      Něco na tom pravdy bude. Ani milion protestujících v ulicích Paříže nedonutil tamní parlament aby nepřijal označení rodič 1 a 2 .

 6. astraustralia

  O Covidove historii az hysterii jinak nez vladne.
  Vyjadrovat se zde svobodne mohou vsichni ctenari, ale protoze jsou tu nekteri kteri se dokonce vychloubaji tim ze oni odkazy od Astra preskakuji a zasadne nectou, pak jejich pripadne hlubokomyslne rozbory k odkazu budou patrit mezi nejzajimavejsi a nejvice obohacujici:-)

  • vittta

   Řeší problém, který není aktuální.
   Pokud neznají něco víc, než je obecně známo, dělají ze sebe blbce všichni tři.
   Maskot odmítačů očkování, propagátor očkování prof. Beran tomu nasadil korunu.

   • astraustralia

    Mirne vladni rozvolneni a uz to neni aktualni?
    Aktualni je podle vittta co?
    Vyzrazeny Hamackuv „obchod“ s Moskvou, ze dodaji vakcinu a CR na ne neprozdradi vybuchle municni sklady?
    Prelozeno do srozumitelne cestiny pro ctenare s IQ tykve ze milliardy ktere odtekaji za vakciny spravnym vakcino-spolecnostem nejsou aktualni a nestoji za povsimnuti?
    vittta psal ze je klempir, nyni uz i agent pharma industry „chytre“ odklanejici pohled jinam?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s