Kroupova mainstreamová manipulace

Napsal vittta

Klasická mainstreamová manipulace.
Článek vypráví o plánu na cestu Hamáčka do Moskvy, kde měl- na to upozorňuji- jednat o zprostředkování sumitu Biden- Putin v Praze, což samo o sobě není nic zavrženíhodného.
Článek operativně přidal jednátí o Sputniku V, ve vyznění záporném, ale to vlastně je jakýsi axiom.
Název článku naznačuje, že zjištění je NOVÉ, ale samozřejmě, nemůže být nové, je to jen část eintopfu, servírovaného konzumentům po troškách.
Hamáček měl vědět o Vrběticích od toho a toho data, což naznačuje, že se Vrbětice staly tak, jak je prezentováno, stal se z toho axiom, a to je ještě podtrženo tím, že prezident dokonce ještě pracuje i s jakousi ruskou verzí, že to mohlo být jinak.
Hamáček a všichni, o Vrběticích buď věděli, ale né, jak se to stalo, ale spíše to, že se s tím někdo chystá vyjít na světlo.
Nebo o tom nikdo nevěděl.
Hamáček v obou případech mohl plánovat cestu do Moskvy, za běžným účelem (v článku je už samotná cesta do Moskvy prezentována nenápadně jako zrada EUropských hodnot), ale u obou případů platí, že nemohl mít zdání, že se to má veřejně vytasit.
Tak blbej Hamajda nebyl.
Další součást manipulace je rozplizlý, a dlouhý článek, který 95% čtenářů prostě nedočte. (ani já ho nedočetl)
Neustále se opakující bláboly, které vlastně ani moc nedávají smysl prostě nikoho nezaujmou, už proto, že to už 14 dní poslouchá od rána do večera.
Zajímavé je, že na Slovensku už by byla dávno jiná vláda, ale tady to nikoho moc nevzrušuje.
Volební potenciál je zatím minimální, protože když se to nebude živit, tak za 14 dní nebude 90% lidí o nějaké cestě Hamáčka nic ani jen tušit.
Takže jde o odvolání Hamáčka, které má zřejmě spustit odvolání premiera a tím oslabení prezidenta.
Pokud by to mělo toto pozadí, pak bojují tajné služby proti legální vládě, ale mají velice slabé karty, tedy v podstatě trojspolek s preferencemi 16%, a média.
Hamáček si jich nevšímá, a dal to k soudu (důležitá je forma, soud nebude řešit bulvár, který je nám předkládán) a Babiš pindá v Portugalsku o podpoře EU, takže není důvod ho při jeho aktivismu odvolávat, prostě se na něj nedá zaútočit.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nove-zjisteni-na-priprave-hamackovy-cesty-do-moskvy-se-podilel-i-hrad-153718#seq_no=1&source=hp&dop_id=153718&dop_ab_variant=0&dop_req_id=kleXiIJPZq4-202105090755&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 1. Janika

  Tohle je už Kroupovo čiré zoufalstvi. Znemožnil se, a teď dělá trapárny. Nic nového nepřináší, tohle uz nikoho nezajima, pořád omílá to samé a rozežvaňuje to doblba.

   • embecko

    Podle meho uz je zmanipulovano a plakat budou jen lide jako ty, kteri to mysli vazne.
    Tohle je nova kvalita a nove zjisteni (ve smyslu zaziti, ne ze by o tom clovek drive necetl): Lid ma zajem jen o chleb a hry :o)

   • embecko

    Babis mel v rukach osud CT kdyz pred par lety schvalovala vyrocni zpravu CT jim ovladana snemovna…prilezitosti k ovladnuti nevyuzil, zkusil jit na dohodu a prohral. A s nim i my :-(

  • embecko

   Tady vyhraje ten, kdo utece, v tomto pripade ten, ktery se o Vrbetice a jejich pokracovani nezajima (v tom smyslu, ze je nepromysli).
   Ted ctu na DenikuN, ale i na PL, ze Jindrak (ten z Hradu) povrdil, ze Hamacek mel opravdu odjet do Moskvy kvuli schuzce Biden-Putin. Takze sracka, vsechno smichano dohromady…nejde se v tom vyznat.

  • Kamil Mudra

   Server Seznam zprávy nadále rozbijí kamufláž vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Podle redaktorů byla jeho cesta do Moskvy myšlena natolik vážně, že mu s ní pomáhala i prezidentská kancelář. Informaci údajně získali od šéfa jejího zahraničního odboru Rudolfa Jindráka.
   Hrad se v Hamáčkově avizované, avšak nakonec neuskutečněné, cestě do Moskvy angažoval kvůli iniciativě vicepremiéra nabídnout Prahu jako místo setkání prezidentů Ruska a USA. V tomto případě musí totiž pozvání vycházet od hlavy státu.
   „Je to pravda,“ cituje Seznam Zprávy Rudolfa Jindráka. „Co se týče pozvání pana prezidenta Bidena, bylo to v nějakém stadiu diskuzí s panem prezidentem i s panem premiérem, že to musí být akce, kde zvacím subjektem je prezident, protože to je prezidentská úroveň,“ dodal.
   https://cz.sputniknews.com/20210509/seznam-zpravy-hrad-se-angazoval-v-hamackove-ceste-do-moskvy-jste-zoufalci-vzkazuje-jindrak-14423114.html
   Možná že právě tato iniciativa byla hlavním důvodem pro spuštění vrbětické kauzy. Protože jestli to pozvání bylo v době plánovaní Hamáčkovy cesty už napsáno, pak to znamená že se o tom již nějakou dobu před tím na Hradě jednalo. A rusofóbům na všech úrovních se ani trochu nelíbila představa že by se ČR mohla objevit byť jen na seznamu zemí možných pro setkání. A tak mohl Hamáček svou cestu do Moskvy před nimi „maskovat“ jednáním o Sputniku. Nebýt té kauzy, Zeman by jistě pozvání oběma státníkům napsal a tomu bylo třeba zabránit. Hamáček nejspíš začal tu cestu domlouvat ještě dříve než byli poslanci BISkou o Vrběticích informováni. Takové akce se neplánují ze dne na den a určitě by se ta cesta neplánovala až v době kdy se už v PS o Vrběticích vědělo.

 2. vittta

  Také můžeme popřemýšlet nad tím, jak je vlastně možné, že nadnárodní šmelináři s budoucností- v našem případě Aspen institut, svého koně nehájí.
  Tak buď BIS vede -sledujte tu BOMBU- úder na nadnárodní organizaci, a ta nemá jak úder vrátit, (tedy ve skutečnosti nemá žádnou reálnou moc, podobně jako třeba Kartouzovi Elfové nebo Eduin, a přeci je kde kdo cituje a poslouchá- dokud je jednou ředitel školy v Náchode nevyrazil svinským krokem- a ono se nic nestalo), a nebo-
  nebo naopak Hamáčka ze nějaké selhání nadnárodní inštance skrze útoky v jimi nějakým způsovem ovládanými českými médii trestá.
  Možností je fůra když na to přijde.
  Nebo je to jen hra s falešnou vlajkou, a Hamjada ve skutečnosti oběť vůbec není, ale je to jen návnada, která Babiše v určitý moment podrazí.
  Babiš není politik, to je jeho slabá stránka, jak tady psal Embéčko, když mohl- měl udeřit na ČT, „vyvraždit Slavníkovce“m´, neudělal to, a sám je nyní před vyvražděním.
  Já nevím, jaké má možnosti, kouří prdel Bruselu, to je asi dobrý postup (na úkor zahraničních vztahů ČR- které se ale mohou hypoteticky po vítězných volbách zachránit), a je pasivní.
  Pasivita se kupodivu už několikrát osvědčila, prostě dělá, jako že se nic neděje, a ono se ve výsledku fakt nic neděje.
  Dílem pro to, co jsem uvedl- tedy že proti němu stojí jen oněch 16%+nějakých 5% Starostů, Piráti nemají noty, protože Němcům se tohle blbnutí nehodí- a tak nebudou dělat nic.

  • strejda

   Moudré:
   Pasivita se kupodivu už několikrát osvědčila, prostě dělá, jako že se nic neděje, a ono se ve výsledku fakt nic neděje.
   Mně pasivita osobně v životě mnohokrát pomohla – a hodně. Ovšem vydržet a poslouchat „dobré“ rady byl záhul. Pomáhala mně vzpomínka na Michaila Illarionoviče Kutuzova. Když ho chtěli hnát do boje s Grande Armeé tak je vyslechl a usnul. Génis strategie.

   • vittta

    Na to musí být i povaha, ale Babiš zjevně není typ, co musí být za každou cenu vidět v nějaké akci.
    Podle mě je musí tou okázalou ignorací děsně srát.
    Jako by se nechumelilo, ten když mluví v TV, tak se zdá, že se neděje vůbec, ale vůbec nic zajímavého.
    Kutuzov se prý věčně ještě k tomu válel s kurvama.
    Celkem veřejně, a bez nějakých skrupulí.
    Byl prostě v klidu, a také udělal přesně to, co musel a co bylo v ten moment jediné možné.
    V podstatě neudělal vlastně nic, i do toho Borodina ho museli vecpat, aby to prostě nevypadalo blbě.

    • strejda

     Kutuzov dělal přesně to co mohl. Ty slečny a paní co se s nimi válel mu závidím. Vím ale, že nejsem kníže, co nadělám.
     Máte pravdu, na čekání musí být povaha.

   • dixi

    Pomluvili ji i na vikipedii. Je to ostuda, co se dnes děje. Bylo jí špatně, zvracela, plakala, tak z toho udělali špatný charakter. Překroutit úplně všechno, to opravdu umí.

    • Kamil Mudra

     Však i Remek se „těší“ takové pozornosti. Je to absurdní až mimo jakékoli chápání. Místo toho abychom byli hrdí na to že Z CELÉHO SVĚTA naše malá země jako TŘETÍ měla svého zástupce ve vesmíru, coby ocenění naší spolupráce na kosmickém programu – naše média českého kosmonauta ostouzí.

     • Kamil Mudra

      Tedy, přesněji, abych médiím nekřivdil, ostouzí ho některá hovada v diskusích pod články v médiích. A na tetičce Wiky má počmáranou sochu.

   • Jana

    Nááhodou – je to hrdna naší doby. K problémům se staví čelem a dodržuje přísně stanovenou linii boje
    Nejhorší na tom všem je, že je středoškoský učitel.

    Odmítám argumenty o přepisování historie. Nikdo nezmění, že České Budějovice udělily Valentině Těreškovové čestné občanství v roce 1979. Můžeme ale do historie zapsat, že tomu tak bylo „pouze“ do roku 2021. Příklad z jiné doby: Co kdybychom v devadesátých letech nezbořili sochu Lenina na Senovážném náměstí? Hlasoval by tady někdo dnes proti jeho odstranění? Zdržel by se někdo tohoto hlasování?
    Postavme se k tomu čelem!
    Mgr. Šimon Heller
    středoškolský učitel, zastupitel Českých Budějovic za KDU-ČSL

    • Kamil Mudra

     Nejpíš čerpá své historické a politické vzdělání z článků na forum24 kde se jejich autoři předhánějí v tom kdo víc plivne na Rusko. Jandourek, Hovorková… jeden za 18 a druhá bez dvou za 20 … osvětově formují zdravé myšlení čtenářů a vše uvádí na „správnou“ míru.
     Zlomyslně doporučuji k analýze především vitttovi (mě už se z toho zvedá žaludek a nemám sílu to komentovat).

     • vittta

      I já mám své limity.
      Forum 24 čtu opravdu jen vyjímečně, a vesměs tak půlku textu.
      To se fakt nedá.
      Já nevím, co psal Der Stürmer, ale horší to prostě nemohlo být!!!

 3. vittta

  Tak Dědeček nám zhavlovatěl.
  Pravda a láska mu zatemnila mozek.
  Unikátní je tento názor toho primitiva:
  „Podle Dědečka je svoboda slova k ničemu a vysvětlil proč: „Pravdu můžete říkat na každém rohu, kdykoliv si zamávat transparentem. Můžete dokonce přesně a veřejně označit viníky různých nepravostí. Jenže oni řeknou, že to není pravda, že jde o vykonstruované obvinění – a nic dalšího se neděje. Můžete dokonce sepsat do novin analytický článek a problémy rozebrat. Ale pokud ho vůbec čtenář dočte, brzo mu vypadne z paměti, přetlučen dalším analytickým článkem, který je stejně kritický a hluboký.““
  Jo, to je hlubokomyslná analýza, ale jde o to, že MŮŽETE, zatímco bez svobody slova bychom NEMOHLI.
  Bez svobody slova by Dědeček nemohl zpívat ty svoje sračky, jenže finta je samozřejmě jinde.
  Dědeček by ty sračky nemohl zpívat, pokud by byl prezident třeba Drahoš, a pokud by se jednalo o negry či islamisty, tak na každém roku by to také jen tak nešlo, natož aby si někdo přinesl transparent.
  Jenže Dědeček je na správné vlně, na Zemana může plivat, jak libo, může se obout do Ruska, do komunistů, Okamurovců, do premiera…co mu chybí?
  Až se opře do někoho nevhodného, oblouzen teorií o svobodě slova, jistě se mu dostane odměny v podobě soudu a sankcí.
  Pak bude moci přemítat, jak je to s tou svobodou slova.
  Nakonec, za komunistů mohl do USA či obecně imperialistů kopat také svobodně dle lobosti.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Mrsina-Prani-smrti-Zemanovi-Od-umelce-co-mel-byt-ministrem-663454

  • embecko

   Tahle fronta revizionistu a plivacu se bude jenom rozsirovat…jak pises, je to otazka manipulace, ktera uz zachvatila komplet medialni prostor a lide se k ni spontanne pridavaji.
   Pokud nekdo rekne, ze Benes byl jako Bandera, tezko proti tomu namitnou neco normalniho, protoze diskusni vychodisko je uz ujete.
   Daval jsem tu takovy nevinny priklad: Dokaž, ze trikolka neni auto.
   Napises elaborat, vysvetlujici rozdily auta a trikolky…ja tuhle tvoji obhajobu auta vytrhnu ze souvislosti (puvodni otazky), vystavim to extra nekde na netu a udelam z tebe debila, co se zabyva rozdily trikolky a auta.
   Tady to mas to same…dokazovat, ze Zeman neni debil znamena udelat debila ze sebe…pak je jednodussi se pridat k proudu a zacit Zemana pomlouvat.
   Neboli zde se naplnuje (druhy) zakon dialektiky: Prechod kvantity v kvalitu. Tak siroce se mluvi o tom, ze Zeman je debil, az se z nej debil opravdu stane (tedy v ocich verejnosti).

   • vittta

    K tomu slouží…mě to fakt vůbec nenapadlo, dokud jsem nezažil praktickou ukázku- tedy k tomu slouží Zemanova samotná existence.
    Zeman šel, a zakopl.
    Už se ani nemusí psát, že je to ochlasta, mnoho lidí si samo doplní.
    Zeman měl projev k událostem k Vrběticícm.
    Ti chytřejší si přečtou, co o jeho projevu napsali jeho nepřátelé, což bylo že byl proruský, a že urazil slípku redaktorku, (to čekali, a jsou tedy spokojení) a ti hloupější si nepřečtou ani to, ale obě skupiny i tak přesně vědí, co Zeman řekl.
    Zeman řekne „něco“, a je to špatně, nebo neřekne „nic“ a je to také špatně, a to klidně od těch samých lidí.
    To samé premier.
    Líže prdel Bruselu, seč může, útočí na Rusko, že je to až nechutné, ale lid nepolitický i tak ví, že je Babiš ruský šváb.
    Tak jsme pár dekád frázovali, že 100x opakovaná lež se stává pravdou, až vidíme na vlastní oči, jak k tomu dochází.
    Nepřekvapivě praxe mnohokrát překonává teorii.
    Jediné, čemu se divím, že je ještě tolik lidí, co tomu prostě nevěří.
    Těch je, jak se zdá, kolem 60%, a to mě naplňuje určitým úžasem.
    Když přičtu těch 20%, kterým je to jedno, není výsledek až tak špatný- když vidím tu nekonečnou agresivní masáž.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s