Sebevražda společnosti.

Napsal Jan Hruška.

Zjištění, že západ páchá hromadnou sebevraždu není vůbec originální. Rád bych tuto myšlenku zdůraznil a uvedl do souvislostí. Napřed něco všeobecností, tak říkajíc od lesa. Už staří Hebrejové říkali, že Bůh je živý. Křesťané to zdůraznili a upřesnili, že Boha si máme představovat jako organizmus – trojici. Jako je všechno živé na zemi tvořeno organizmy, tedy celky, jejichž části si nekonkurují, ale spolupracují, i Boha máme vidět taky tak. No a lidské společenství má být v jistém smyslu taky organizmem. Prostě různé varianty jednoho vzorce. Napsal jsem to kvůli kontrastu, protože jedinou alternativou k tomu je smrt.

No a bohužel kult této alternativy občas vidíme. Nejznámější příklad je nacizmus. Nacisti přeměnili staré heslo „je správné a sladké umřít za vlast“ v kult smrti jako takové. Udělali z toho náboženství, kde existovaly různé stupně zasvěcení, takže prosťáčci zvenku nemuseli o podstatě vůbec vědět. Ovšem třeba SS byli něco jako mnišské řády. Je možná škoda, že se o těch věcech málo mluví, ale ono je to nechutné a neuvěřitelné. Ovšem důsledky tohoto náboženství byly nepřehlédnutelné. Třeba přijetí „konečného řešení židovské otázky“. Nebo vraždění všude, kam došly německé armády. Nebo nesmyslné oběti životů vlastních obyvatel v závěrečné fázi války. Nebo sebevraždy nacistických náčelníků, jimž obvykle předcházelo vyvraždění vlastní rodiny. I to bylo od nich vnímáno víc jako oběť vlastním temným božstvům, než bilanční sebevražda.

Řeknete si „blázni byli, kordy měli“. Ono to ale nemusí mít podobu promyšleného náboženství. Stačí ideologie, nebo – ono je těžké říkat tomu životní filozofie, když to vede ke smrti. V dalším bych rád uvedl několik příkladů, ale před tím ještě odbočím. Většina těch sebevražedných ideoogií a filozofií se nabízí jako „svobody“. Zkusím tedy napřed stručně říct, co je svoboda.

První, co musíme vědět je, že svoboda bez odpovědnosti není svobodou. Mluvívá se o trojúhelníku svoboda, riziko, odpovědnost. Ve svobodě se rozhoduji, podstupuji riziko, že jsem rozhodl špatně a jsem ochoten za to nést odpovědnost. Je to takhle velice stručné, o svobodě byly napsány celé knihovny. I tak to ale stačí, abychom poznali podvod. Někdo vyžaduje pro sebe svobodu bez odpovědnosti, jiný vyhlašuje práva, za která ponese odpovědnost někdo jiný, skoro všichni popírají riziko – „vždycky se proti novotám stavěli zpátečníci, ale nikdy neměli pravdu“, že? Prostě SVOBODA JE NEJČASTĚJI PANČOVANÉ ZBOŽÍ.

No a teď už k jednotlivým příkladům. Začneme třeba rozbíjením rodiny. Rodina je instituce, která umožňuje nejen narození dětí, ale hlavně jejich přípravu na život. Proto musí být dlouhodobě stabilní. Je to jediná cesta k tomu, aby lidé měli vůbec nějakou budoucnost. Svoboda rozbít manželství plodí lidi bez budoucnosti, kteří sežerou, na co dosáhnou a zajdou. Ostatně tak nějak je nám většinou představována ideální společnost – po nás ne potopa, ale smrt.

Další: Přepisování minuosti. Dělají to jednak „elity“, které tím chtějí dokázat, že jsme v minulosti byli ještě horší než oni, ale hlavně polovzdělaní intelektuálové, kteří nenávidí společnost, jež je živí a tímto způsobem to demonstrují. Ovšem „kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost“. Kdo přesvědčí lidi, že jejich předkové nestáli za nic, přesvědčí je, že nestojí za zachování.

Legalizace drog: Nejrychlejší způsob, jak dostat lidi mimo realitu.

Ti, kteří představují svobodu jako svévoli, obvykle prosazují anarchii. Ono je to velice lákavé: „Všichni lidi mají přece rozum a dobrou vůli, na co nějaký stát“? Ve skutečnosti to ale nefunguje. Dopadne to tak, že když každý každého okrade o všechno pomocí tržních mechanizmů, nenastane ráj na zemi. Ostatně heslo „když všichni všechněm všechno dáme“ se taky moc neosvědčilo. Po krátké době nastane rozklad a úpadek. No a zánik společnosti vede k zániku jejích členů.

Příkladů by se našlo jistě víc, často známnějších. Na závěr připomenu už jen jeden, z míst, kde by to člověk nečekal. Od nepaměti ochránci přírody ochraňovali živočichy, kteří jsou od jiných požíráni před šelmami a dravci. To se zcela obrátilo. Dnes jsou šelmy a dravci všestranně chráněni a upřednostňováni. V lidské společnosti to tak bylo často, ale aspoň u zvířat byly vždycky chráněny oběti.

No a úplně na závěr: Vzdělanci odmítají každého, kdo by mohl stmelit společnost, protože se obávají, „aby se neobjevil nový Hitler“. Jenže jednak žádný z minulých vládců nenastolil kult smrti jako Hitler, takže v autoritě to není, druhak, jak jsme viděli, cíl, ke kterému vedl Hitler se k nám dostává postranními cestičkami i bez autoritativní vlády.

 1. vittta

  Informace o Izraeli.
  Tady máme tu výhodu, že víme, že se v teportáži lže.
  U hnutí BLM bylo nemyslitelné tvrdit, že záleží na všech, nebo dokonce i bílých životech.
  Bylo to bráno jako provokace.
  Počty obětí Palestinců v článku popsaných pak jsou údaje lidskoprávních palestických organizací, takže mají přesně tu cenu, jakou za ně dávají mecenáši těchto organizací.
  V každém případě po krátkém odstupu už se nemluví o tom, že hnutí BLM je hnutí rasistické, kde záleží JENOM na černých životech, a v tomto krátkém článku se zapisuje do historie jako hnutí za lidská práva utiskovaných negrů.
  https://blisty.cz/art/103822-o-obscenni-disproporcnosti-palestinskeho-konfliktu-uz-bylo-zavrazdeno-55-palestinskych-deti.html

 2. Jana

  Krátká lekce práva nikomu neuškodí.
  https://dfens-cz.com/rozvolnovani-neexistuje/
  Základní práva v České republice jsou dána ústavou, Listinou základních práv a svobod (LZPS) a mezinárodními smlouvami. Podle LZPS jsou základní práva a svobody nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné a jejich meze mohou být za podmínek stanovených listinou upraveny pouze zákonem.
  Tzn. základní práva nelze vypnout. Nelze legálně udělat to, co nás učí Seznam Zprávy, CNN Prima a další, že nyní je tu hrozná pandemie smrtícího viru a tak se základní práva prostě na chvilku vypnou, protože je to třeba. Zavřete oči, já odcházím, vaše ústava. ……..
  Rozvolňování neexistuje. Maximálně by se to dalo nazvat jako zrušení opatření nebo návrat k normálu. Není to tak, že by nám vláda a ten prolhaný ministr svobodu laskavě vraceli, je to jejich povinnost.
  Je to triviální a měl by si to snadno uvědomit každý, kdo se jen minimálně zajímá o to, co se kolem něj odehrává.
  Z nepochopitelných důvodů lidé dementní hru na „rozvolňování“ akceptují. ……..
  Až se tedy začnou zase v pondělí ohánět „rozvolňováním“, vězme, že nic takového neexistuje. Vracejí nám jen část toho, co nám (často nezákonně) vzali.
  xxxxx
  Pouze krátké ukázky. Pro posouzení je třeba přečíst celé.

  • Kamil Mudra

   Litera je litera a praxe je praxe.
   Vem třeba Francii. Tam se o nouzový stav dva roky dohadovali až to nakonec vláda a justice vyřešily tak že ho z velké většiny uzákonily na furt.

   • Jana

    A s takovým defétismem souhlasíš? S takovou apatií a co víc, ještě tomu aktivně napomáhat? Tedy aspoň někteří a bohužel – mnozí někteří.

    • vittta

     Pokud je to dle zákona- mělo by to být v pořádku, ne?
     A co jde?
     O dodržování zákona a ústavy.
     Takže si musíš vybrat.
     Podřídit se bezpodmínečně rozhodnutí soudů, třeba že trenky místo prezidentské standarty je jen přestupek, nebo se lidem, co se účelově ohání rozhodnutími soudů, jen když se jim hodí, vysmát, jako hlupákům a pokrytcům.
     Já se jim směju!!!

     • Jana

      V tom případě se směješ a nevíš čemu.
      Ale začínám ti rozumět Kdyby nějakou nepředstavitelnou náhodou skončila plandémie i s Covidem a vládou, zhroutil by se ti svět.

      • vittta

       Tomu se říká projekce.
       O čem bys mluvila ty, nechápu.
       Pokud máš dojem, že mi epidemie vyhovuje, pak nerozumím řeči tvého kmene.
       Já z ní mám jen problémy, zřejmě větší, jak ty.
       Holka mi nechodila do školy, ale ani na balet, a vypadla z takového životního rytmu, což ve 14/15 letech není zrovna ideální.
       V podstatě nebyly žádné veteránské akce, které mám rád, a celkově byl společenský život o hodně chudší.
       Lesy byly plné lidí, což mi nesedí, nejraději jsem tam sám.
       Nic méně- místo abych rypákoval na vládu, kterou ty asi nějak nenávidíš, nebo co, i když si nemyslím, že zrovna tobě tahle vláda nějak uškodila- vláda šla po krku podnikatelům, ne důchodcům a dělníkům, ti si polepšili, sledoval jsem pozorně, co se vlastně děje.
       Zjistil jsem, že epidemie existuje, a lidé skutečně umírají, což ty jsi za celou dobu nezjistila, ale až nyní vyprávíš o 30 000 mrtvých, kteří ale celou planedemii nebyli, nebo minimálně nebyli jistí.
       Jestli to někdo nazve pandemií, planedemií, či epidemií, je mi na háku, na slovíčka nehraju, ale vyhodnotil jsem situaci jako nebezpečenou a vážnou, na základě pečlivé analýzy dostupných dat- především jsem věnoval pozornost těm osobně sebraným.
       Vláda s tím nemá nic společného, dostupné vlády by dělaly to samé, stejně blbě, a možná ještě hůře, tu Okamurovu a Klausovu nevyjímaje, i když v opozici či mimo politiku žvaní, jak by se na to vysrali.
       A kradli by také.
       Stejně blbě se chovali i jinde, v mnoha případech tak tvrdě, že si to tady žádný namistrovaný pičus nedokáže vůbec představit.
       Takže vláda je vlastně svým způsobem úplně mimo hru, něco se povedlo, něco ne, ale epidemie si vybrala svou daň na životech, ale myslím, že hlavně na zdraví těch, co „to“ měli, což se na nich (tak z poloviny?) skutečně prokazatelně projevuje.
       Za dobu trvání epidemie utrpěli popírači řadu drtivých porážek, které nevidí.
       Paní Peková kecala.
       Prof. Beran je příznivce očkování.
       Asi tak 0,000000000000000001 % světových odborníků se proti očkování údajně postavilo.
       Lidé očkování neodmítají.
       Očkování probíhá (zatím) úspěšně, ze zdravotního hlediska není nic pozoruhodného vidět, a psychologický efekt je nesporný.
       Epidemie v ČR ustupuje, což rozhodně není světový standart, takže pokud se něco neposere, bude mít vláda nakonec ještě úspěch.
       Já sám jsem se očkovat nenechal.
       A ty mi tady vyprávíš, že se mi hroutí svět.
       No, příjemná ta epidemie není, ale já si umím poradit, a i když mě opatření obtěžují, až serou, umím si s tím poradit lépe, než 80% jiných lidí, aniž bych někoho ohrožoval.

    • Kamil Mudra

     „A s takovým defétismem souhlasíš?“
     To není žádný defétismus ani apatie ale stručné konstatování reality.
     Hele Jani, sleduj tok mých myšlenek:
     Přijdeme spolu k mostu přes hlubokou propast a před nim je tabule s nápisem: „Zákaz vstupu, hrozí zřícení mostu!“
     Tak, můžeme si sednout na blízkou lavičku a začít řešit nakolik je ten nápis ve shodě či neshodě s Ústavou. I kdybychom tam takto seděli týden a nakonec dospěli k nějakému závěru – změní to nějak naši situaci oproti okamžiku kdy jsme přišli?
     A teď pozor – nástin zcela utopické možnosti:
     My se po dlouhé diskusi shodneme na tom že je ten nápis v rozporu s Ústavou, zavoláme na místní správu a oni řeknou: „No dobře, když na tom trváte tak my to tedy napravíme.“ Do půl hodiny přijede dodávka a na ten sloup umístí novou ceduli s nápisem:
     „Vstup jen na vlastní nebezpečí – hrozí zřícení mostu.“
     Jak se změní naše situace? Stane se tím ten most bezpečnějším? Zpevní ho ta cedule?

     Co se mne týče, tak já bych si po přečtení té cedule položil spíše tyto otázky:
     Je tu poblíž jiný most?
     Dá se setoupit do té rokle a pak vystoupit po protější stěně?
     Dá se poblíž sehnat nějaké lano kterým bych se pojistil když zkusím ten most přejít?
     Mám to risknout, vsadit na štěstí a zkusit ten most přeběhnout?
     Takové a ještě další otázky mne napadnou do té diskuse na lavičce.
     Ale pokud mne vůbec napadne zabývat se právností toho nápisu na ceduli – tak to určitě bude až to úplně poslední a pravděpodobně až ve chvíli kdy půjdu buď po cestě na druhé straně a nebo se budu vracet stejnou cestou kterou jsme přišli.
     Tak takhle vypadá ten můj „souhlas s defétismem“.

     • Jana

      Můj pohled na uvedenou situaci je spíš takový (tedy shodneme-li se, že jsme aspoň jakž takž „svobodní“):
      U mostu přes propast je cedule se zmíněným nápisem Všechno probíhá podle tvého popisu až k okamžiku, kdy do půl hodiny přijede auto, ne s novou cedulí, ale s dodatečným upozorněním na sankce vysoké pokudy nebo věžení pro toho, kdo se pokusí přejít a pro jistotu přiveze jednoho či dva policisty.

      Hledat cestičku není dovoleno, než se prokáže, že na druhý břeh opravdu vede. Ale prokazovat se nebude a ani nezačne,,protože vrchnost rozhodla, že žádná jiná cesta než přes most neexistuje, takže budeme čekat na břehu, dokud někdo z povolaných neusoudí, že ten most zas tak nebezpečný není (lidi začínají reptat), nebo nějaký rebel neposlechne, cestičku se pokusí najít a taky najde. Lidi pak samozřejmě půjdou za ním, i kdyby se měli šktábnout o nějakou větev, nebo zakopnout o kámen.
      Hlavně nesedět na břehu a nečekat, až někdo dovolí, jít jinudy.

      • Jana

       PS: Co jsem zapomněla
       .Cedule s upozorněním „Vstup jen na vlastní nebezpečí – hrozí zřícení mostu.“ je totiž k ničemu, vláda a její odborníci přece zakázali i vlastní svobodné rozhodnutí riskovat.

       • vittta

        No tak to je zase špatně, tam by mělo být- vstup na vlastní nebezpečí, maximálně 10 osob.
        A ty půjdeš po mostě, jako jedna z těch 10 povolených a bezpečných, a když budeš uprostřed, tak se na most nahrnou další desítky a stovky lidí z obou stran, až se most bude houpat.
        A ty budeš tleskat a děkovat jim, že jsou všichni super, a že neposlouchají kraviny, a že včera tam bylo také 200 lidí, a spadli jen čtyři, a to ještě jen proto, že nedávali pozor, a jen 50 si zlámalo hnáty, a také ne kvůli stavu mostu, ale prostě byli neopatrní.
        A z těch 10 bude jich 5 držkovat, že tak nějak…ještě 20-30 by to sneslo, ale 500 už je fakt moc, a vy jim nakopete prdel, že to je banda debilů, co nemilují svobodu.
        Až to opět třeba spadne, a vy budete všichni mrtví- a mrtvý- jak známo- prd ví, takže spokojeni budou nakonec všichni.

        • Jana

         Nerozumím.
         Co mají všechny ty tvoje komentáře společného s tématem, o kterém se vyjadřuje Kamil a následně já?

         • vittta

          Které moje komentáře a které téma řešíte s Kamilem?
          Protože tenhle poslední s tím nemá společného nic, to jen ukazuji, že na zákazy čehokoliv dávno západní společnost žádný Kovid neexistuje, a ty před tím upravují příklad z tím mostem, protože se mi zdálo, že ten Kamilův ti jako ukázka nestačil, a začala ses točit na slovíčkách, no tak jsem se přidal, a ještě před tím psal Kamil o liteře zákona, což byla reakce na tebe, a já se čímsi podobným také prezentoval, tedy zpochybněním zákona jako takového, ve smyslu, že když se jeden zákon nehodí, udělá se jiný, takže podle zákona může být z čista jasna to, co před tím podle zákona nebylo, právě aby byli uspokojeni lidé jako ty.
          Tedy třeba mlácení lidí pendreky za křivý pohled je v nepořádku pouze potud, pokud nebude podle zákona.
          Zatím to je nezákonné, ale když se takový zákon po vítězství skutečně demokratické vlády schválí, už to bude v pořádku, a to především proto, že nebudeme mít hloupou a nedemokratickou vládu, porušující zákony a LZPS- které se dá nakonec také změnit, kdyby jó měl někdo potíže s jejím zněním.
          Tak která pasáž ti není jasná?

          • Jana

           Všechny tvoje 1000+1 komentáře mi jsou jasné.
           Řešili jsme téma defétismus, ne konkrétní opatření, ne existenci/neexistenci viru, ne Babišovu vládu, ne vládní pseudoodborníky.

      • vittta

       Tak to musíš vycházet z praxe.
       Přijdou dva poldové, pokuta bude 5000, poldové za půl hodiny odejdou, a lidé budou normálně přes ten most chodit, a nejen to, ještě se budou fotit a dávat na FB či Twiter.
       Policie se tam každý den ukáže, ale bude dělat, že nic nevidí, jenom toho, kdo je pošle, či rovnou je tak z legrace rovnou nakope do prdele, zatknou.
       Samozřejmě nepůjdou všichni, někdo bude na břehu nadávat, jaká je tady pakárna, a nadávat budou i ti, co most přechází, a co slézají údolí a chodí mostem vedle, i když vrchnost nařídí, že jiná cesta není.
       No, bude se nadávat, kvičet, že nám berou svobodu.
       A nyní jsou dvě možnosti, most vydrží, a nespadne, i když drolící se kameny poraní a zabijí pár lidí, co jsou dole, a pár lidí si v poškozeném mostě zpřeráží hnáty, nebo spadnou dolů, když ještě vylepší už tak nebezpečnou cestu, a půjdou hodně při rozpadajícím se kraji.
       Ti ostatní to ani nezaznamenají, protože konec konců, každý musí umřít.
       Nebo- a nyní pozor- most spadne a zabijí se všichni na něm, pod ním a vedle něho.
       Tu se spustí povyk převeliký, že to vrchnost zavinila, že měla na most dát zábrany a ostanáče, a policajty na každou stranu, a že je to vina vrchnosti, že všechno posrala, a že to KAŽDÝ říkal celou dobu, že to prostě spadne.

  • vittta

   Podle mého velice špatný a manipulační článek.
   D fens zde upadl do mainstreamového stylu, kdy není třeba nic dokazovat, stačí jen přijímat axiomy.
   Líbilo se mi toto- to je vhodné pro ty, co mají zvyk ohánět se vzdělaností těch, co razí jejich názory:
   „…….kdy snad máme vnímat jako laskavost, že nás vláda ovládaná jakousi skupinou arogantních „vědců“ pustí z menší klece do větší.“
   Vida, takže arogantní „vědci“ to jsou, to si musím pamatovat, abych byl slušný chlapec a nepsal hned o idiotech.
   Tady zase pro příznivce práva:
   „Lze vést diskusi o jejich mezích, a pokud dojde k nějakému omezení, může se tak stát pouze na základě zákona. Zde má establishment kliku, že nejsme striktně ústavní republikou, protože existují země, kde nějaký sněmovní sezónní výprodej ústavních práv prostě není možný.“
   No…a které to jsou?
   To mělo být uvedeno, protože se dá předpokládat, že jsou to země, kde žádná omezení nebyla.
   Já takovou neznám, ale třeba někde existuje.
   Nejlepší je tohle-byť trošku nedotažené do konce:
   „Z uvedeného plyne, že vláda je oprávněna zavádět jen taková opatření, která jsou nutná k dosažení nějakého legitimního cíle. Pokud tohoto cíle je dosaženo anebo se ukáže, že už opatření nejsou účinná, je vláda povinna je okamžitě zrušit, protože jejich udržování je nezákonné.“
   A ha, teď ještě určit, kdo to rozhodne, jestli je cíle dosaženo, nebo jestli je to neúčinné.
   Já si myslím, že už je rozhodnuto.
   Pekarová, Rakušan, Jurečka, Fiala, Bartoš.
   Komis těch, co vědí.
   A ještě D fens.

 3. astraustralia

  vittta
  Já tady odkazuji pořád stejného psychouše, a ještě u toho dělám, jako že nic, ať si každý udělá názor- a když si ho někdo udělá jiný než já, tam mu vnucuju, že má nesprávný názor?

  Na ukonceni s nickem vittta musim zduraznit ze ctenar nenajde jedinou vetu kde zde nekomu vnucuji „že má nesprávný názor“.

  vittta a jeho komentare o slusnosti ci neslusnosti:
  Astra ale- zřejmě vlivem života v Klokanii- dělá něco, co je v zemích českých považováno ze krajní neslušnost.
  Komentar o slusnosti od sprostaka ktery na adresu jineho diskutera (saul) predvedl serii sprostot jako nikdo nikdy na tomto blogu a ktery jeste nedavno nazory lekaru ktere povazoval ze sveho pohledu za nespravne nazval IDIOTy tu bude kazat o slusnosti?
  Takoveho kazatele odmitam!

  • kočka šklíba

   Nehádejte se a ten příklad Saula, tam bych s Vámi nesouhlasila. Moc dobře si pamatuji začátky jejich hádek a tam byl první kdo urážel Saul a ne vittta. Také jsem to napsala a od té doby urážel Saul i mě. No křivák, nic jiného.

   • astraustralia

    Dik za upresneni kocko, ale regoval tim ze odpovidal stejne sproste. Ve stejnem stylu jsou idioti ti kdo maji jiny pohled a nazor!
    Urazky a reci o slusnosti od vittta odmitam.
    Pokud Pani blogu napise ze nesouhlasi s odkazy ktere jsou bud negativni nebo jinak zavadne budu respektovat.
    Ne od neho !

    • kočka šklíba

     No samozřejmě, jinak k Vám nemám žádné výhrady :), ani k Vašim odkazům. Jen jsem nechtěla aby Saul tady byl vykreslován jako ten ublížený protože to neodpovídá skutečnosti.

    • vittta

     Já vám nějak zakazuji dávat odkazy?
     A je mi to proti srsti, ale že mám- a nejen já-nesprávný názor, když označím vaše GURU za gaunery a křiváky, to říkáte v podstatě pořád.
     Nehodlám to hledat, a věru by to nedalo žádnou práci.
     Vy nic, vy muzikant, každý ať si udělá vlastní názor, ten, co máte vy.
     A běda tomu, kdo ne.
     Co se týká Saula, to propagujete co, dal jste se ke sluníčkům?
     Také chcete negry a cigoše usměrňovat dobrým slovem, a nastavovat jim druhou tvář?
     No, výsledky v praxi moc povzbudivé nejsou.
     Tak to sorry jako, já takový nejsem, na hrubý pytel, hrubá záplata, a to vás upozorňuji, že co se křiváren a vulgárních urážek týkalo, byl jsem asi tak 10x mírnější jak pan hodný.
     Nebyli jsme nikdy oba stejní.
     O slušnosti směrem ke své osobě nepíšu nikdy, jednoduše proto, že slušný nejsem.
     A to je to, co vás dráždí, že si na nic nehraju.
     A jestli mě naserete, tak rozeberu každé to vaše video s těmi dobrosery, a věřte, že tupost, proradnost, pletichářství a zištnost, tam rozkryju 100x, a nebudete schopen žádného protiargumentu.

  • vittta

   Jak, nedávno?
   Považuji je za idioty pořád.
   Některé, jiné považuji za vymyšlené, či zralé na blázinec.
   To už s vámi hraju jak se Saulem.
   Jako jsem SCHVÁLNĚ a jen vůli vám začal označovat za idioty i ty, které bych tak za normálních okolností ani neoznačil, tak jsem s tím SCHVÁLNĚ přestal.
   Důvod je snadný, zajímalo mě, jak dlouho se o idiotech vydržíte bavit mým směrem ve svých textech.
   Tipoval jsem to „navěky“.
   Protože máte dojem, že mě tím nějak shodíte v očích ostatních.
   No, třeba jo, třeba ne, ale myslím, že jsem svým hulvátstvím dostatečně znám, takže mi to moc neublížilo.
   Nakonec, píšu své texty kvůli obsahu, ne kvůli formě, aby slušní a vesmírní lidičkové neomdlévali u občasných vulgárních hlášek.
   Kladu důraz na myšlenku, a pokud někdo napadá formu, pak ho myšlenka nezajímá- jenže to je právě ta chyba.

  • vittta

   Děkuji panu prezidentovi!
   Vrbětice byly nad jeho síly, dle mého mu aktutně hrozilo sezazení, a možná soud.
   Dost možná se i na to hrálo.
   Protože další volby a to, co se případně stane při vyslovení nedůvěry vládě má ve značné míře v rukou právě prezident, v současném rozložení sil.
   Kolaboranti se potřebují zbavit prezidenta, to je dáma v téhle partii.

 4. kočka šklíba

  Upřímně nechápu proč znamená omluva Srbsku (s čímž souhlasím, zvlášť když byl on, nebo jeho vláda kdo schválil přelety NATO), s tím, že Vrbětice byly na d Zemanovy síly a že to byla vysoká mezinárodní hra.

  • J. Hruška

   Souhlas, Zeman se zase jednou pochlapil. Co se týká Vrbětic, myslím si, že udělal co mohl. No a že není bůh a občas se ukáže, že je vedle, to je jev přirozený.

 5. vittta

  Tohle je slovo do pranice.
  V článku se nějaká mladá žába ptá, proč hrad a radnice Prahy 6 podporují Izrael, a jak to báječně klape i s opozicí.
  Autorka se tomu diví.
  Sama je dílem Židovka, ale i tak vidí, že situace není jednoznačná.
  Článek je krátký, prostě se jen diví.
  Co je zajímavé, tak vyvěšování jiných vlajek se nediví, duhová, ale i Tibetská, kde to také zdaleka není tak jednoznačné.
  Zkrátka, Izrael táhne.
  Autorka sice vidí, že to rozděluje společnost, no ale mně se to moc nezdá, protože Izrael podporuje každý, vyjma vysíračů, sluníčkářů, a hysterických levičáků typu BL, kde se lze dočíst, jak Židé vraždí děti a kolik jich ten den bylo, a vidí též na podporou Izraele pravici…no, oni jí vidí za vším, takže zde nic divného.
  Sám ale úplně přesně nevím, proč tomu tak je, protože hájit Izrael je jako hájit Evropu před přívalem verbeže.
  Co se děje v Izraeli se bude dít do 5 let v Evropě.
  Odtržení částí Francie je už faktem, a klidně se tam odsud mohou pálit rakety…třeba na Paříž.
  Takže sympatie k Izraeli jsou na místě i podvědomě.
  Izrael navíc dělá přesně to, co musí, kdyby to nedělali, zabili by je všechny, a svět by se díval jinam.
  Brzy na tom budeme stejně, ba možná už jsme, ale Izraelci to- na rozdíl od nás- vědí.
  Nic méně ta dojemná shoda je i tak zajímavá…co na to říká třeba taková Šojdrová a její sirotci?

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-tri-otazky-ktere-si-melo-cesko-klast-nez-vyvesilo-izraelske-vlajky-155064

  • kočka šklíba

   Tak jsem jedno z toho podle vittty : … protože Izrael podporuje každý, vyjma vysíračů, sluníčkářů, a hysterických levičáků typu BL, …“ protože já Izrael rozhodně nepodporuji v tomto co dělá. A docela to považuji za pochvalu v tomto případě. Nikdy jsem se Zemanem nesouhlasila v jeho bezpodmínečné podpoře Izraele a nesouhlasím.

   • vittta

    A jak byste si představovala vyřešit tu situaci tam?
    Protože takhle vzniká a následně graduje problém.
    U nás máme cigoše, a samozřejmě řešením je, zasednout k jednacímu stolu, integrovat ty cigoše, dát jim vzdělání, bydlení, atd…
    Nefunguje- no tak oni za to nemohou, tak musí být chyba u nás.
    Takže kriminalizovat vtipy na ně, inkluze ve školství, a ještě více výhod.
    Nefunguje… a dále a dále ustupovat.
    A opět to nebude fungovat.
    Tady jde o to, co ti Arabové vlastně chtějí.
    A oni se tím netají, zničit Izrael a Židy povraždit.
    Tak dát jim tohle, tak se to tam asi trošku uklidní, ale já bych jim to raději nedávat.
    Já dlouhodobě razím, že dobrý je jen mrtvý Žid.
    To se dá plakat nad oběťmi holocaustu donekonečna, pokládat věnce a tak.
    Horší je Žid živý, co s nimi?
    Proto také násilí na Židech nikdo nikde moc neodsuzuje, je to normální, neviditelné, banální.
    Podřezaná Židovka v Německu málokoho vzrušuje, ještě méně, jak podřezaná běloška.
    Ale nedej Bože, kdyby se to stalo barevnému, to by byl frmol.

    • kočka šklíba

     Víte Vy smatláte vše dohromady, takže ted nemám čas se tomu věnovat. Ale stručně : cikáni přišli na území obývané námi, naším národem, zatímco Palestinci nikam nepřišli, naopak Izrael byl zřízen na území Palestiny a není to zase tak dávno. Má to i další hlediska jako nedodržování rezolucí OSN Izraelem, nebo bílý fosfor používaný Izraelci v této válce, ale nemám ted bohužel čas Vám to tady psát. V tomto případě já nesmíchávám dohromady imigraci, se kterou nesouhlasím a problém Palestiny.

     • Jana

      Přesně tak, kočko. Je taky třeba rozlišovat Židy – běžné občany od Židů – vládnoucích a rozhodujících politiků. Nikdy není nic jednobarevné. Chtělo by něco si o tom přečíst a taky promyslet, nedat na povrchní první dojem. Tady se mi zdá, že vittta často „nejdřív střílí a teprve potom se ptá“, ale pak už není ochotný názor změnit/upravit.

      • Kamil Mudra

       To rozlišování se týká každé země a jejích obyvatel – včetně té naší, u které je celkem zjevné, že i „vládnoucím Čechům“ je vládnuto zvenčí.
       Jinak, co se Židů týče – z archeologických nálezů i genetického výzkumu je zřejmé že oni jsou doma. Spory lze vést jen o velikosti plotu, který si okolo svého domova hlídají, protože v té části světa nikdy nebyli doma jako jediní. Ale za stávající situace asi nemohou dělat nic jiného než dělají, protože ani sousedi nejsou zrovna pohodáři.

       • Jana

        To je pravda, ale nějak jsem si u izraelské polirtiky nevšimla žádné snahy o „přátelství a spolupráci“. Slogan sice profláklý, ale pro jakékoliv soužití nutný.
        „Těžko budeme v této komplikované situaci hledat jednoduché řešení. Názory můžeme mít ty nejrůznější. Návrat Židů na území, které obývali před více než dvěma tisíci roky se dá těžko přirovnat k návratu uprchlíků do své domoviny. Ale žádnou jinou domovinu, žádnou jinou vlastní zemi Židé nemají. Naše sympatie by ale měli mít především také původní, arabští obyvatelé, kteří byli nuceni uvolnit místo nově příchozím. Nyní se z nich stali uprchlíci a mnozí dodnes na území Palestiny žijí jako v uprchlických táborech.
        Každopádně jistotu máme jedinou. Zbraně, rakety, Mosad ani nátlak Spojených států či jiných mocností situaci nevyřeší. Možná by tedy bylo konečně záhodno zkusit se dohodnout a začít se navzájem respektovat.“.
        https://www.sdap.cz/izrael-versus-palestina-aneb-da-se-zjistit-odkud-prameni-jejich-nepratelstvi/

       • kočka šklíba

        Tohle je ale dost špatný argument, to bychom došli až do prvobytně pospolné společnosti pokud bychom chtěli takto upravovat státní útvary. Docela mě překvapuje, že tím operujete právě Vy. Prostě to území bylo pod správou Britů a tak tam zřídili stát Izrael, ale jak jsem psala, to není jediný důvod, proč si myslím, že v tomto případě jsou Izraelci (samozřejmě jako stát) původci celého konfliktu.

      • vittta

       To střílím už velice dlouho, moje podpora Izraele je dlouhodobě známá.
       A přečetl jsem toho dost, a dost také přemýšlel.
       Jenže…to víš, já na mainstream moc nedám, takže než něčemu uvěřím, chvíli to trvá.
       Zatím nemám zapotřebí měnit svůj názor, ale věř, že jsem to byl zrovna já, kdo vystupoval velice ostře proti Babišovi, a nyní ho pořád ještě „podporuji“, protože mi realita jinou možnost nedává.
       Takže změnit názor…to se u mě děje fakt těžko, ale změnit postoj mi zase takové potíže nedělá.

     • vittta

      A budete mít čas odpovědět na můj dotaz?
      Jinak také víme, že Assad používal kazetové bomby, a také nervově paralytický chlor.
      Rusové bombardovali školy a nemocnice v Sýrii dnem i nocí.
      Pak také víme, že v Iráku byly zbraně hromadného ničení, že Kaddáfí maskaroval Libyjce, a v Kuvajtu Iráčané vytahovali novorozeňata z inkubátorů.
      Srbové masakrovali civilisty, atd..atd..atd…
      Víme toho prostě hodně, ale abych řekl pravdu, jsem k mnoha těm vědomostem spíše skeptický.
      Peter se někde ptá, kdo z toho má prospěch (válka v Izraeli) a já se třeba mohu zeptat, co by tak asi měl Izrael z toho, že by používal bílý fosfor, navíc když se všude pohybují „bílé přilby“ a všechno si natáčejí.

 6. vittta

  Tady je okopírovaný článek z fašistického plátku Guardian, jakési žvásty o klimatu.
  K tomu je přidána fotka z našich luhů a hájů, hlásající, že Klima je víc než národ.
  To se samozřejmě BL hodí, a tak pomíjejí skutečnost, že to je chuligánství, čmárat po zdi.
  Jo,když někdo jede po lesní cestě, nebo moc rychle, tak je to hovado.
  https://blisty.cz/art/103833-ochrana-klimatu-mezinarodni-energeticka-agentura-apeluje-na-zadne-dalsi-fosilni-projekty.html

 7. vittta

  Veselý článek, který má přiživovat causu Vrbětice.
  Čirý akt zoufalství.
  Jeho posláním je štengrovat, štengrovat a štengrovat.
  Ale už není do koho.
  Nějaký idiot Kalenský to vidí takto:
  „„Expertní komunita už roky varuje, že se k nám Rusko chová jako k nepřátelské zemi a že tomu naše jednání neodpovídá. Teď to má vláda černé na bílém nejen od lidí, kteří se sledováním Ruska živí (a které dlouhodobě ignoruje), ale i od samotného Kremlu. Pochopí česká vláda konečně, že je současný Putinův režim nebezpečím pro naši zemi? A že je tak nebezpečím i každý, kdo Kremlu v ČR slouží, v čele s Milošem Zemanem? To je pro mě asi důležitější, než jestli Rusové budou teatrálně vylévat sudy s Pilsner Urquellem do Volhy,“ uzavřel.“
  Hmmm, fakt expert.
  Zajímavá je ta zmínka o lidech, kteří se sledováním Ruska živí.
  Protože samotné sledování Ruska není tvůrčí činnost, že jo, takže se nedá prodat jako hrnek, co vyrobí hrnčíř.
  Někdo někoho platí, aby sledoval Rusko.
  Kdo a proč?
  https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/cechy-v-rusku-cekaji-komplikace-mini-odbornici-40360486#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=SG433fD5mu3-202105190825&dop_id=40360486&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s