Sebevražda společnosti.

Napsal Jan Hruška.

Zjištění, že západ páchá hromadnou sebevraždu není vůbec originální. Rád bych tuto myšlenku zdůraznil a uvedl do souvislostí. Napřed něco všeobecností, tak říkajíc od lesa. Už staří Hebrejové říkali, že Bůh je živý. Křesťané to zdůraznili a upřesnili, že Boha si máme představovat jako organizmus – trojici. Jako je všechno živé na zemi tvořeno organizmy, tedy celky, jejichž části si nekonkurují, ale spolupracují, i Boha máme vidět taky tak. No a lidské společenství má být v jistém smyslu taky organizmem. Prostě různé varianty jednoho vzorce. Napsal jsem to kvůli kontrastu, protože jedinou alternativou k tomu je smrt.

No a bohužel kult této alternativy občas vidíme. Nejznámější příklad je nacizmus. Nacisti přeměnili staré heslo „je správné a sladké umřít za vlast“ v kult smrti jako takové. Udělali z toho náboženství, kde existovaly různé stupně zasvěcení, takže prosťáčci zvenku nemuseli o podstatě vůbec vědět. Ovšem třeba SS byli něco jako mnišské řády. Je možná škoda, že se o těch věcech málo mluví, ale ono je to nechutné a neuvěřitelné. Ovšem důsledky tohoto náboženství byly nepřehlédnutelné. Třeba přijetí „konečného řešení židovské otázky“. Nebo vraždění všude, kam došly německé armády. Nebo nesmyslné oběti životů vlastních obyvatel v závěrečné fázi války. Nebo sebevraždy nacistických náčelníků, jimž obvykle předcházelo vyvraždění vlastní rodiny. I to bylo od nich vnímáno víc jako oběť vlastním temným božstvům, než bilanční sebevražda.

Řeknete si „blázni byli, kordy měli“. Ono to ale nemusí mít podobu promyšleného náboženství. Stačí ideologie, nebo – ono je těžké říkat tomu životní filozofie, když to vede ke smrti. V dalším bych rád uvedl několik příkladů, ale před tím ještě odbočím. Většina těch sebevražedných ideoogií a filozofií se nabízí jako „svobody“. Zkusím tedy napřed stručně říct, co je svoboda.

První, co musíme vědět je, že svoboda bez odpovědnosti není svobodou. Mluvívá se o trojúhelníku svoboda, riziko, odpovědnost. Ve svobodě se rozhoduji, podstupuji riziko, že jsem rozhodl špatně a jsem ochoten za to nést odpovědnost. Je to takhle velice stručné, o svobodě byly napsány celé knihovny. I tak to ale stačí, abychom poznali podvod. Někdo vyžaduje pro sebe svobodu bez odpovědnosti, jiný vyhlašuje práva, za která ponese odpovědnost někdo jiný, skoro všichni popírají riziko – „vždycky se proti novotám stavěli zpátečníci, ale nikdy neměli pravdu“, že? Prostě SVOBODA JE NEJČASTĚJI PANČOVANÉ ZBOŽÍ.

No a teď už k jednotlivým příkladům. Začneme třeba rozbíjením rodiny. Rodina je instituce, která umožňuje nejen narození dětí, ale hlavně jejich přípravu na život. Proto musí být dlouhodobě stabilní. Je to jediná cesta k tomu, aby lidé měli vůbec nějakou budoucnost. Svoboda rozbít manželství plodí lidi bez budoucnosti, kteří sežerou, na co dosáhnou a zajdou. Ostatně tak nějak je nám většinou představována ideální společnost – po nás ne potopa, ale smrt.

Další: Přepisování minuosti. Dělají to jednak „elity“, které tím chtějí dokázat, že jsme v minulosti byli ještě horší než oni, ale hlavně polovzdělaní intelektuálové, kteří nenávidí společnost, jež je živí a tímto způsobem to demonstrují. Ovšem „kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost“. Kdo přesvědčí lidi, že jejich předkové nestáli za nic, přesvědčí je, že nestojí za zachování.

Legalizace drog: Nejrychlejší způsob, jak dostat lidi mimo realitu.

Ti, kteří představují svobodu jako svévoli, obvykle prosazují anarchii. Ono je to velice lákavé: „Všichni lidi mají přece rozum a dobrou vůli, na co nějaký stát“? Ve skutečnosti to ale nefunguje. Dopadne to tak, že když každý každého okrade o všechno pomocí tržních mechanizmů, nenastane ráj na zemi. Ostatně heslo „když všichni všechněm všechno dáme“ se taky moc neosvědčilo. Po krátké době nastane rozklad a úpadek. No a zánik společnosti vede k zániku jejích členů.

Příkladů by se našlo jistě víc, často známnějších. Na závěr připomenu už jen jeden, z míst, kde by to člověk nečekal. Od nepaměti ochránci přírody ochraňovali živočichy, kteří jsou od jiných požíráni před šelmami a dravci. To se zcela obrátilo. Dnes jsou šelmy a dravci všestranně chráněni a upřednostňováni. V lidské společnosti to tak bylo často, ale aspoň u zvířat byly vždycky chráněny oběti.

No a úplně na závěr: Vzdělanci odmítají každého, kdo by mohl stmelit společnost, protože se obávají, „aby se neobjevil nový Hitler“. Jenže jednak žádný z minulých vládců nenastolil kult smrti jako Hitler, takže v autoritě to není, druhak, jak jsme viděli, cíl, ke kterému vedl Hitler se k nám dostává postranními cestičkami i bez autoritativní vlády.

      • mistralius

       Myslel ironicky, že jedna skupina obyvatel do Německa patří (židi) a jiná skupina obyvatel do Německa nepatří (arabové). Přesně tak, pohybujeme se na tenkém ledě. Nicméně v Tě Janico věřím, v Tebe doufám, znám Tvůj blog již dlouho a jsme zcela v mezích zákona,

       • vittta

        Nech si svůj led, Židé v Německu žili celá staletí.
        Nevím, co mějí na svědomí, ale žili tam, a obohatili německou kulturu.
        Islamisté v Německu žijí pár let.
        No, tam zase víme, co mají na svědomí, ale že by nějak obohatili německou kulturu…to sorry jako.

  • embecko

   Neboj, uz se pise o tom, ze za utoky stoji extremni pravice a ze to je AfD, ktera tohle umoznila (konkretne to pro media rekl Manfred Weber, vedouci frakce krestanskych demokratu v eulamentu).
   Ja bych to videl tak, ze je-li tu nekde obet, pak to jsou utocni na synagogy.

   • vittta

    V Německu je to jen vyjádření demokratického názoru, má to už oporu v rozsudku, precedens.
    Fajerflaška teda…to možná tohle bylo i mírnější.

    • embecko

     Rozhodne by ale meli potrestat ty policajty, co jim jedno z tech demokratickych shromazdeni rozpustili. Kdo vi, jestli nemaji vytetovane haknkrajce….

     • vittta

      Nééé, to je OK.
      To bylo kvůli nedodržování Koronaopatření.
      Vyjádřit svobodný názor arabským spoluobčanům nikdo nezakazoval.

 1. embecko

  Aha!
  „Prezident Miloš Zeman by za svého nástupce v nejvyšší ústavní funkci volil nynějšího premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by kandidoval. Podle něj by si funkci zasloužil, jelikož odvedl „neskutečně mnoho práce”. Uvedl to v neděli v rozhovoru na Frekvenci 1. “
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-by-volil-za-prezidenta-babise-40360393?utm_source=www.seznam.cz&NuAtmS_mAedEiuJmV=denni-tisk
  Ze uz by pomalu zacinala kampan? Rozhodne ale Milos vydal jasne doporuceni…a kdo volil Milose, mel by tedy zvazit do budoucna i Andreje.

  • vittta

   Prej na ty nové mutace pomáhá, nenosit roušku, a hodně chodit tam, kde je hodně lidí.
   Protože se to nějak šíří elektromagneticky, a kde je hodně lidí pohromadě se signál ruší, a rouška tomu pomáhá, že prej dech je takový jako elektrolyt vesmírné lásky, a úplně nejlepší je hodně kejchat, poněvač elektrolyt pak je plný odpadních látek z organismu, a vesmírná energie je může lépe zlikvidovat.
   Nevíte o tom něco?

   • J. Hruška

    Až bych se to bál napsat. Dneska někteří lidé uvěří úplně všemu. G K Chesterton napsal, tuším v povídce Rudý měsíc Meru, že nevěřící lidé jsou na samém pokraji víry – víry v cokoli.

    • embecko

     Zacinam sazet na vitttou zde propagovane vychodisko: Lide jsou zmanipulovani a prekonzumovani.
     Dokud nebude lid v cajku, asi s tim moc udelat nepujde.
     Pred tydnem jsem byl autem v Basileji a dopravni znaceni je tam tedy zahadne: Napriklad prikazany smer jizdy doprava a pod nim zakaz vjezdu (jednosmerka). Bavim se o tom s domacimi a ti mi oponovali, ze si budu muset zvyknout na demokracii, ze oni zadnou totalitu nechteji.
     Tak daleko dosla racionalni spolecnost, schopna napriklad automatizace prumyslu…na svetonazorovem zaklade jsou lide neprilis vzdaleni vire primitivnich kmenu, vyznavajicich animalismus. Individualismus nas nabada, ze svetonazor muze mit kazdy jaky chce a ze se to na chodu spolecnosti, ovladane zakony a trhem, neprojevi…opak je pravdou, cim zmatenejsi jedinec, tim ovladatelnejsi spolecnosti a tim lepe lze sit zakony na miru tem, kteri jsou u moci a k tomu inteligentni a orientovani.

    • vittta

     Udělat si stránku, pane Hruško, nějaké fotky se sluncem, orientální motivy- mandalu nebo tak něco, a pak bych mluvil, a pořád se usmíval.
     Ty čtyři řádky bych uměl rozkecat do 20-30 minut.
     No- a pak by mě třeba někde na diskuzi odkazovali, že jsem to řekl, a byl by to důkaz téhle teorie.
     Jo, tak to dneska chodí, odkaz je víc jak slovo Bóží.

   • astraustralia

    Ledove muze (Pankrac/Servac/Bonifac) jste uspesne jarne prekonali a „Koronac“ opet utokem klavesnici vittta vzali :-)

    Zde JEN muj nazor tedy pro nekoho vice jinej a mozna az IDIOTskej nez objekivni, ale presto pisi a staremu Saxovi davam prilezitost si opet skocit, vittovi pak IDIOTit:-)
    To pisi jako reakci na vittta pokus o ironii/ zert/ pripadne az satiru o viru jak napsal o komentar vyse, jak to z neho na mne dyse.
    Mam z toho pocit ze lepe mu jde IDIOTstvi nez ironie ktera ryje, ale jak rikam jen muj pocit, jiny ctenar bude nadsen mozna az tak ze to da vytisknout jako vitttovi spisy knizne:-)
    O tom jak a v cem se jako lide lisime na co nejak jinak slysime ale i vidime vzpominam na nedavnou vitttovu kritiku Igora Chauna a protoze se opet Igor Chaun ozval a nejen ze nezatrpknul ale poucen zivotem a YouTubem positivni hledal a odradit se nedal, zde dalsi odkaz od Chauna ne jako provokace ale optimismu plna akce:-)
    O štěstí a pohodě se Sandrou

    • vittta

     Tak dobrá je ta reklama na ten náramek, kdyby někdo chtěl video sledovat, doporučiji shlédnout.
     V 80 vám bude biologicky 18.
     Nyní hovoří nějaká oduševnělá dáma, a pohoršuje se nad zlem na klávesnici, někdo jí poslal…asi že blbě vypadá, a tak rypákuje, nic méně radí, buďte pozitivní, ale nezdá se, že by byla pozitivní.
     A-ha, asi šlo o nějaké její motivační video, které se někomu nelíbilo.
     Buďte šťastní…no, tady s ní souhlasím, co žrát je, bydlet je kde….
     Dáma kecá už plno minut o tom, že komu se její videa nelíbí, ať tam nechodí, a celkově asi 5 minut držkovala.
     Sandra vypadá, že je sjetá, rozhodně má dobrou náladu.
     Přepla na dětskou energii, a život bude fungovat, jak má.
     Profesně nic nechce, a vše k ní přichází, dřív chtěla, a nepřicházelo nic.
     Nemám si nechat od nikoho nic namluvit…vidíte, Astře, vy tedy nééé, vy necháváte každého, aby si udělal svůj názor, ale tady Kolikrát Kočka a Jana a Peter mi něco namlouvají…jenže kdybych to třeba nečetl, tak jak mohu diskutovat?
     Tak…když je Sandra smutná, kouká na nějaká videa nějakého týpka, děsně pozitivního, Eduard Tomáš. (kupodivu nemluví Chaun, ale ta Sandra ze svého mobilu, nebo co.
     Máme projevovat lásku a tak…(projevuji tímto lásku Janě, Kočce a Janice, i když mě někdy serou, jmenovitě první dvě- mužům lásku vyjevovat nebudu)
     Jo, Sandra Pogodová se jmenuje ta bytost, už to jméno- „Pogodová“, ta je v pohodě, a jó, je.
     Zatím jsem nepochopil poslání toho videa.
     No, asi radí nejistým, třeba jim to může pomoci, neříkám, ale proč je to tady a pro koho?
     No a jestli měla nějaké duchovní zážitky, dokládající existenci Boha, žádá Boha o znamení.
     Radí čekat, a nic nedělat, asi na to znamení.
     Znamení přišlo.
     Vydala nějaké knihy…
     Lidi jí poslali i prachy, a to to nechává plynout.
     Napadá mě, že v kontextu s Kovidem asi nemáme dělat nic, buď ho dostatneš, nebo ne, buď někoho nakazíš, nebo ne.
     Bude to končit, a máme Vyrazit do Santiága.
     Hmmm…no, tedy vím, že si každý má udělat názor sám, ale Astře, kam to tedy vlastně směřovalo?
     Protože nejlepší byly ty náramky v reklamě, ty směřovaly do pomalu věčného mládí, ale ta ženská nevím kam směřovala.
     Pamatuji si, jak můj švagr šel ke kartářce, je to už 19 let.
     A ta mu řekla, že ho čeká štěstí, a že na něj musí čekat.
     No- ségra prorocky pravila, že to řekla tomu pravému, on byl línej jak sviňa.
     A tak dlouho čekal na štěstí, až umřel hlady při nějakém meditačním pokusu, protože jak se nudil, tak začal brnkat na tuhle strunu, a měl se hladověním dostat k Nirváně, nebo co.
     Pak už ani nepil…a ségra mi říkala, to už byla rozvedená, přijeď, on umře, ale já si myslel, že tak blbej nemůže nikdo být, a že ségra plaší, jenže on fakt umřel, 36 mu bylo, nebo možná teprve 34, nevím přesně.
     Takže bacha, co komu radíme, on někdo děsně rád uslyší, že je třeba nedělat nic, a být pozitivní.

     • J. Hruška

      No, v době, když zanikala Byzanc, spousta lidí sa věnovala omfaoskopii. Dívali se na svůj pupek a čekali, až se nad ním objeví svatozář. To se to muslimům dobývalo.

      • embecko

       Muslimum, bojujicicm proti krestanske Evrope predevsim (snad az rozhodujicicm) zpusobem pomohli Benatcane dodavkou del a podporou lodstva (logistickou i materialni).
       Kdyz to vezmete, tak s Turky u Vidne to bylo dost podobne- Viden volala o pomoc, Zapad ji ukazal prostrednicek, nebot „Vychodni rise“ (Öster-Reich) daleko a kdo vi, jestli by po jejim obsazeni Turky z toho nekapl nejaky dobry kseft. Vidle do toho hodili Zapadu Polaci (Sobiesky).
       Tohle se dejinne opakuje stale dokola: se Zapadem se uzavre mirova smlouva a Zapad pak vyckava, na ci stranu se prikloni vitezstvi…a pak zasahne a bud se prohlasi zachrancem, anebo byvaleho spojence ocerni jako antikrista (a vymluvi se na to, ze se nedalo nic delat). Jsem zvedav, jak se ted odvdeci nam…

     • astraustralia

      Odpoved pro vittta na jeho „rozbor“

      Hmmm…no, tedy vím, že si každý má udělat názor sám, ale Astře, kam to tedy vlastně směřovalo?
      Protože nejlepší byly ty náramky v reklamě, ty směřovaly do pomalu věčného mládí, ale ta ženská nevím kam směřovala.

      Smerovalo to k tomu aby si kazdy udelal svuj nazor, jako vzdy nikomu nerikam jak to spravne brat a pochopit, nejsem jako vase CT jak spravne myslet :-)
      Vy jste svuj „rozbor“ napsal, tentokrat bez IDIOTstvi, s vysledkem ze nic vam to nereklo jen dovedlo k otazce:
      ale Astře, kam to tedy vlastně směřovalo?
      Tam kam melo, k posluchacum schopnym naslouchat :-)
      PS.
      Zadna reklama, zadne naramky v odkazu nejsou a pokud tam nejake reklamy mate je to zalezitost nastaveni vaseho PC!

      • dixi

       No, hned na začátku je prosba ve formě kódu o 100, nebo 250 Kč. To je dost vypovídající.Poslouchala jsem kousek a spíš to ve mně vzbudilo nechuť, asi tak.

      • vittta

       Tak to se mýlíte, Astře, že mi to nic neřeklo.
       Řeklo, ale ze slušnosti jsem to nenapsal.
       Tohle nemůže nikoho oslovit, je to reklamní bulvár, prostě reklama na nějakou sektářskou bandu, vedenou tou nádherou a podporovanou tím baziliškem.
       Já fakt neříkám nic, když má někdo zájem ty knihy číst, co napsala ta Guru, nebo sledovat ta videa, co se- v tomto případě- změnila z vyššího vesmírného poselství na ubohou reklamu, ať je sleduje, a koupí si knihy, a čte je, klidně může i přispět libovolnou částkou na živobytí těch dvou vyžírek.
       Dokonce i věřím tomu, že to někomu může pomoci nést svůj životní kříž.
       Ale číst to moje dcera, tak jí rozdupu počítač a rovnou se rozejdu se svou milovanou labutí, protože sekty jsem si užil dost a dost, a těch svinských pokryteckých žvástů jakbysmet.
       Jedna věc se komunistům upřít nedá- tvrdě šlápli na krk jakémukoliv hlasateli tohoto modlářství, čímž mimoděk naplnili i zájmy církve svaté.
       Nikomu tady tyhle bandy žvástalů nechyběly, a musím s plnou upřímností říci, že se bez nich dýchalo daleko lépe, bez ohledu na to, že na každém rohu byly transparenty s nápisem „Závěry XVII sjezdu KSČ splníme“.
       To se vydržet dalo, a za mých časů už to nebylo nebezpečné.
       Tohle nebezpečné je, a je to svinstvo a modlářství, smrtelný hřích, tak si myslím.
       Nechápu sám sebe, proč bych nezavřel stránky toho modláře, a neposlal ho do kriminálu, ale byl jsem učen v duchu demokracie 1. československé republiky, a mám s jakoukoliv cenzurou určité…nemalé potíže.
       Takže nyní už nemůže být o mých názorech pochyb, doufám,.

       • Kamil Mudra

        „Ale číst to moje dcera, tak jí rozdupu počítač a rovnou se rozejdu se svou milovanou labutí, protože sekty jsem si užil dost a dost, a těch svinských pokryteckých žvástů jakbysmet.“
        Možná bys udělal chybu – možná ne. Ale posuzovat tyhle záležitosti podle jedné zkušenosti učitě chyba je. Já mám kamarádku, asi o dvacet let mladší. Seznámili jsme se po listopadu – taková volnomyšlenkářka co měla ráda jak „dízy“ tak i courání přírodou, četla kde co – prostě úplně normální holka se kterou se dalo o čemkoli kecat, bez nějakých pitomých mindráků, protože byla chytrá a hezká. A najednou zmizela, přestal jsem ji potkávat a od lidí co ji znali blíž jsem se dozvěděl jen to že „někam odjela“. No a asi deset let na to mne služební cesta zavedla na Krišnův dvůr a tam jsem ji potkal.
        Říkala že je ráda že mi může poděkovat, za to že jsem jí daroval Bhagavatgítu, která ji k těm lidem přivedla, protože je to to nejlepší co ji v životě potkalo. Ale víš co na tom bylo nejlepší? Vůbec se nezměnila. Byla štastně vdaná, žila mezi milými lidmi, neměla žádný fanatický kukuč a dalo se s ní pohodově kecat o všem možném, stejně jako když jsem ji viděl naposledy. Jediné co se na ni změnilo bylo to že měla oblečené sárí a na čele namalovanou červenou tečku.
        Ale takhle sektářsky nepostižené lidi jsem potkal i třeba u Jehovistů a na druhou stranu Katolíci se kterými jsem sedával v Malostranské kavárně mi přišli mnohdy mnohem fanatičtější i když za sektu nikdy považováni nebyli.
        No a když vemu blízkou současnost – můj předloni zemřelý kamarád a do značné míry i bývalý průvodce esoterismem a okultismem tu zanechal svou ženu, kterou to tak vzalo, že jsem měl obavy že ho bude brzy následovat. Ale jedna její přítelkyně ji přihlásila na nějaké internetové sedánky se současně působícím guruem Ledvinkou, o němž jsem původně neměl zrovna valné mínění protože se mi zdálo že si jen na něco hraje. Ale musel jsem to své mínění opravit, protože ji dokázal docela excelentně vrátit do života a znovu z ní udělat tu vyrovnanou a s optimismem na život nahlížející ženskou jakou byla dřív. A ta její přítelkyně se o něm dozvěděla díky sledování videí z besed které pořádá Chaun pod hlavičkou Goscha.
        Takže u všech těchto duchovních záležitostí je lepší se řídit pravidlem dvakrát (ale raději víckrát) měř a i to jedno říznutí pak ještě odlož na neurčito, protože i když to tebe samotného neosloví, ještě to neznamená že to nepomůže někomu jinému v jeho krušné životní situaci. Raději neposuzovat a když už posuzuješ tak zbrkle neodsuzovat. Nikdo z nás nemá patent na rozum a ještě se dost často stává že se mnohé nedá tím rozumem uchopit. Mít křídla ještě neznamená umění létat. Vždyt se podívej kolik toho nalétá taková slepice.

        • astraustralia

         Dik Kamile Mudro:-)
         I prof.Rak opakovane zminuje situce ze nektere castice maji tu zajimavou vlastnost ze zmena na jedne znamena i zmenu na druhe bez ohledu zda jsou vedle sebe v Cernu nebo kazda jinde ve Vesmiru.
         Az si s timhle bude veda vedet rady, tak psychologie uz dopredu ze zkusenosti pri pozorovani homosapiense vi ze zatim co jednem to velmi pomuze jinym lidem to vubec nic nerekne.
         Dalsi potvrzeni ze kazdy je original ve Vesmirne laboratori jmenem Zeme :-)

         • Kamil Mudra

          To neříká Rak nic nového, protože o tom z jakého důvodu mají částice tuhle vlastnost se dohadovali už Einstein s Bohrem. Rak to opakovaně zmiňuje nejspíš proto že jde o jednu ze záhad kvantové fyziky, kterou lze sdělit i kvantovým laikům a přesto jsou schopni pochopit že to je opravdu zvláštní, aby je tak připravil na to co jim řekne o Schrödingerově kočce která je dobrým příkladem toho jak můžeme vnímat pravděpodobnost a od toho pak rozvíjí svá vyprávění o měnění/tvoření reality pouhým pozorováním. Tím se ovšem dostává k prastarému pojetí: „co člověk – to svět“ a že každý žije v tom svém, se kterým už psychologie a vůbec „mozkověda“ pracuje také už dost dlouho, byť je to pro mnohé „mozkovny“ takřka nepředstavitelné.
          Pro mne zas, podle toho co jsem se už o mozku dozvěděl, je nepředstavitelné že by to mohlo být jinak a pokaždé jsem zaskočen tím, že tomu někdo oponuje přesto že mezi lidmi žije.
          Ale určitě mi neděkuj, protože já si právě z tohoto důvodu myslím že často prokazuješ, obecně duchovnu, dost medvědí službu, když v tom svém anticovidovém zápalu, tady odkazuješ na lidi, z nichž leckteří by si zasloužili pozornost z těch důvodů duchovně filosofických, ale ty je sem předhodíš jen proto že (mnohdy pouze okrajově) sdělí něco anticovidového, čímž si je někteří diskutéři s opačným covidovým názorem automaticky a nezaslouženě zařadí mezi nedůvěryhodné osoby. Tím dosáhneš tak akorát toho že jim nebude nasloucháno i potom až se ta covidová hysterie přežene, ačkoli říkají mnohé jiné co opravdu stojí za zamyšlení a takto od nich lidi odeženeš. Jsi tu asi jediný s kým se cítím být do značné míry duchovně na dost podobné vlně a tak když vidím jak tu leckdy řádíš s obratností slona v porcelánu, přijde mi to docela líto. No… ale to ti přece nepíši poprvé tak doufám že to nebudeš brát jako nějaký osobní útok ale jen jako přípomínku od ptáčete ze sdíleného hnízda.

        • vittta

         Problém je v tom, že jsi s ní nechodil ty- a nevysrala se na tebe.
         To ta moje se také vdala, má normálně děti, a asi je šťastná, jenže nevzala si mě.
         Kvůli té sektě, byť její cesta do sekty byla (asi) moje ne úplně zralé chování.
         Můžeš říci, že to je moje sobectví, ale ve skutečnosti jsem tam získal jednu zkušenost, kterou jsem už popisoval.
         Zajedno takhle se tam rozpadlo těch vztahů víc- a tam to nebylo proto, že nehodný chlastal jako já, a za druhé to obludné pokrytectví dráždilo můj silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a pravdu.
         Co už víc mohu udělat, než respektovat něčí víru, a to i ve vztahu.
         Jenže…to už bylo málo.
         Takže v pohodě tihle lidé jsou, budou se k tobě chovat slušně, budou milí, ale nebudou to lidé pro tebe.
         Tak to ale chodí, Astra ale- zřejmě vlivem života v Klokanii- dělá něco, co je v zemích českých považováno ze krajní neslušnost.
         Začal svého Guru vnucovat.
         Odkazuje ho v situacích, kdy se to tématicky vůbec nehodí, a je nasraný, že ho Embéčko nečte, ten to tedy napsal, třeba to nečtou, resp. neposlouchají i jiní.
         Nakonec to spadlo do této trapné reklamy na nějakou vysmátou ženskou a její knihy, v tom posledním videu už duchovno chybělo.
         Já se vyjadřoval ne úplně nadšeně, spíše ironicky, no ale nedal prostě pokoj, a tak nyní ví, co si o tom myslím i já.
         Hele, znáš mě, kdyby Chaun někde přisedl, budu se s ním normálně bavit, a nebudu mu mít jeho víru nijak za zlé, ale rozhodně bych se všetečnými dotazy snažil zjistit, jak na tom s tou vesmírnou láskou vlastně je, a jak si to představuje.
         A myslím si, že by to byl nakonec on, kdo by odmítl sedět se mnou, a to by se stalo v případě, kdybych ho těmi dotazy dostal do argumentační nouze.
         Ta tvá kamarádaka pak- je šťastná, ale teď jestli jsou šťastní i její rodiče, jestli vidí vnoučata, jestli vidí svojí dceru.
         Né každý rodič o to stojí, ale já o svoje děti stojím.
         Člen sekdy totiž je šťastný v tom smyslu vždycky, a ne vždycky jsou šťastní i jeho blízcí.
         V případě tvé kamarádky ještě sekta neřekla poslední slovo, to je třeba vidět, a já to vidím.
         Ty jsi osobnost, já jsem osobnost, dokážeme oba asi i žít v těch sektách, aniž bychom jim propadli bez kompromisů.
         Nás by to asi nesemlelo, ale tohle každý nedokáže.

         • astraustralia

          Tak to ale chodí, Astra ale- zřejmě vlivem života v Klokanii- dělá něco, co je v zemích českých považováno ze krajní neslušnost.
          Začal svého Guru vnucovat.

          Krajni slusnaku vittta:-)
          Nic vam nevnucuji, stejne jako ja neberu vase odkazy jako vnucovani !
          Pokud ale jsou me odkazy vnucovanim, pak musi byt i vase !

          • vittta

           Já tady odkazuji pořád stejného psychouše, a ještě u toho dělám, jako že nic, ať si každý udělá názor- a když si ho někdo udělá jiný než já, tam mu vnucuju, že má nesprávný názor?
           Já tady každou svou myšlenku bohatě rozvedu, a jasně, nemusí s ní každý souhlasit, a také nesouhlasí.
           Ale ještě se nestalo, abych na nějaký přímý dotaz neopověděl, nebo razil myšlenku, že to s tím či oním nemá cenu.
           Proč se nechováte podle vesmírné lásky, Astře?
           Provokujete, a vynucujete si nějaké konkrétní reakce, a pak děláte, že nic.
           Jinými slovy- děláte přesně to, co tihle dobrodinci.
           O jakékoliv lásce jen mluvíte, ale jste ochoten druhého akceptovat jako nějak hodnotného člověka, jen když má ten samý názor, co vy.
           Když se zeptám- kam směřoval odkaz na tu vychechtanou krůtu?
           Kterého tématu se to týkalo?
           Kromě toho, že tam byl Chaun, po obnovené premieře jeho stránek.
           Koho měla zaumout a čím ta Sandra?
           Prototože já se už ptal- a vy jste odpověděl toto:
           „Smerovalo to k tomu aby si kazdy udelal svuj nazor, jako vzdy nikomu nerikam jak to spravne brat a pochopit, nejsem jako vase CT jak spravne myslet :-)“
           To je sektářský žvást a kromě toho je to LEŽ.
           Protože ani ČT nám neříká, jak správně myslet.
           ČT prostě jen sděluje nějaké informace, a každý ať si je přebere, jak chce, a tohle zamlčí, tamto zdůrazní, ale nikomu nic konkrétně neříká.
           Jinými slovy, chová se úplně stejně, jako vy.

         • embecko

          „Problém je v tom, že jsi s ní nechodil ty- a nevysrala se na tebe.“
          Odchod do sekty= zavrzeni rodu (odrozeni se) a prechod do jineho spolecenstvi, jez se muze kdykoliv stat nepratelskym. V pripade konfliktu pak budete stat nesmiritelne proti sobe. A tahle „potencialni smrt“ stale visi ve vzduchu.
          Zde vzpomen na Dykova slova: „Opustis-li mne, zahynes.“
          To lze u druheho/ ciziho treba tolerovat, ale zas ne tak uplne, ovsem v pripade vlastniho ditete jde o tragedii, borici celou rodinnou a rodovou strukturu, popirajici minulost („vsechno jste delali spatne“) a likvidujiciho budoucnost („odmitam prevzit a dale predat vase dedictvi“). Z osobniho hlediska, v pripade odchodu ditete do sekty, jses likvidovan na nejhlubsi zivotni urovni a tve dite obrazne umira.
          Ze dcera treba bydli v baraku na konci mesta (lehce dosazitelnem pro navstevu), da se s nim i nadale mluvit (neni blazen), pujci ti dite (nezanevrela na tebe) neznamena nic, nebot vse je urceno odvrzenim spolecnych predku…z citoveho ukonu (hra s vnukem) se pak stane mechanicky nezadouci kontakt, udrzovany jen vnejsni formou.
          Odchod ditete do sekty neznamena z hlediska rodiny jen jeho rodovou smrt, ale i moznou budouci fyzickou vrazdu.
          Takze zde zadne zerty a omluvy.

          • embecko

           Kam to sekty mohou dotahnout je videt treba na prikladu zidovske sekty esejcu, ze ktere pochazel Jezis. Anebo krestanske sekty Luteranu, ci Kataru- ve vsech pripadech temer rozvratili spolecnost.
           Mravni uvahy, jestli to bylo dobre, anebo spatne, bych sem nepletl. V kazdem pripade bylo na konci hodne krve. Coz Jezis vedel („Budou rozděleni otec proti synu a syn proti otci, matka proti dceři a dcera proti matce, tchyně proti snaše a snacha proti tchyni.“).

          • Kamil Mudra

           Ále, saxi, nedělal bych zas z těch sekt takovou vědu. Lidi se (i v rodinách) dokážou takto dlouhodobě rozkmotřit z mnoha jiných důvodů které jsou „v nabídce“ podstatně intezivnější než nějaké sekty. Tím rozdělujícím prvkem je určitě mnohem častěji politika, gender, postoje k LGBT, k multikulti…. myslím že skutečné sekty budou v četnosti případů až někde „na ocasu“, pokud ovšem do toho sektářského pojetí nezahrnuješ i takové příklady z nichž některé jsem uvedl. Ostatně – ono stačí pozorovat jen to co dělá teď s lidmi covid. Kdo ví kolik staroušů si vnouče pochovalo naposledy před tím než se okolo něj začalo šílet.

          • embecko

           Je rozdil mezi sektou a hnutim, Kamile. Hnuti (hippies) je variace, sekta (krisnovci) jsou odrodilci.
           Sektu charakterizuje vedeni, organizace a regule, hnuti je setkavani se a sdileni postoju podobne smyslejicich lidi, ovsem odlisne od stavajici vetsinove spolecnosti. Hnuti je predstupem sekty. Ty problematiku banalizujes proto, nebot sam jses clenem hnuti New Age, a to, jako kazde hnuti, nema k sektam daleko.
           Multikulti je take hnuti…a jako kazde takove se rozplizava do neuchopitelna a dava tak pruchod banalnimu, nenapadnemu zlu.
           Jiste vzpominas na svedsky pripad, kdy rodice znasilnene a zabite divky dali jako „odcineni“ penize na uprchlicky program…tohle je docela typicky pripad toho, kam muze hnuti vest. Nakonec se jeho clenove mohou chovat sebedestrukce jen proto, aby naplnili svoji vizi.
           Igorovina a Jarovina splnuje jednu ze sektarskych charakteristik, je u nich vedeni. Mnohem jasnejsi je to u Jarovcu, kde jsou uz mozna i nejake regule. Tedy jsou tam jiste, psal jsem tu kdysi prihodu meho znameho, souseda Guru Jary, ktereho potkal kdesi na seanci u Porici nas Sazavou a Guru Jaru oslovil…ten mu odpovedel, ze pro otazky na nej je vyhrazena hodina po prednasce, tak at se podle toho zaridi.
           Ze je sekta neco nebezpecneho je take videt z retoriky odpiracu, kteri lidi, verici na pandemii, nazyvaji Svedky Kovidovymi…tohle samotne oznaceni uz je utok na spolecenske zrizeni a de fakto vstup do studene obcanske vlaky (ktera se lehce muze zmenit na horkou).
           Takze sekty ne-ne a s hnutimi vice, nezli opatrne.

       • astraustralia

        napsal vittta:
        Dokonce i věřím tomu, že to někomu může pomoci nést svůj životní kříž.
        [tato veta cini z Vase prispevku komentar ne uplne negativni a beznadejny :-) ]

        • vittta

         S touhle Boží, nebo vesmírnou láskou, je kříž, Astře.
         To je jako mobil, nebo chlast.
         Dobrý sluha, a děsivý pán.
         Teď mně nedávno volala nějaká ženská, že jako dobro, začala takto mektat.
         Nevlídně jsem jí odvětil, že nikomu nic nedávám, protože jsem vytušil, že chce prachy.
         Tu se její hlas změnil, a práskla mi telefonem, že abych ještě chráněnou dílnu nepotřeboval.
         Mně- kdo dal 10 klacků na nové auto pro ústav mentálně postižených a přispěl na školu někde v Africe(ale musel jsem si být „jistý“, že to fakt půjde na ty projekty).
         A vůbec se nesnažila mi vysvětlit, na co to chce.
         Vsadím se, že láska je jinak v jejím slovníku nejčastěji užívané slovo.

         • Kamil Mudra

          Tak to tě oslovila nějaká husa. Mě když volali tak pokaždé nabízeli nějaké šperky. Tak jsem jim asi po třetím telefonu řekl že po sluchu fakt šperky vybírat neumím, jestli nemají nějakou webovou stránku kde bych je viděl. Tak mi ji ten člověk nadiktoval a od té doby do telefonu říkám že si vybírám z té stránky a nějaké slovní popisy nepotřebuji. Ale je fakt že si přes ty stránky občas něco objednám, když potřebuji koupit dárek, takže ani nejde o výmluvu.
          Tu chráněnou dílnu ještě toleruji ale jinak jsem s takovými telefonáty rychle hotový.
          „Neztrácejte se mnou čas – po telefonu zásadně neřeším.“ řeknu hned na začátku a zavěsím.
          To vyzvánění od lidí, kterým jsem nedal své číslo, mě totiž sere už z principu.

          • vittta

           K tomu jsem jí nepustil, nasrala mě už svými asi 3 větami.
           Třeba by mě také nakonec něco nabídla.
           A přesně, co má kdo škemrat o cokoliv z čísla, které k tomuto účelu nikde nevystavuji?
           A ty chráněné dílny jsou dílem podvod, co já vím.
           Kupují šmuky z Číny, a prodávají je jako jejich výrobky.
           Klidně jim dám- ale musím je vidět při práci.
           Výrobek lidské ruky je krásný už tím, že je to výrobek lidské ruky.
           A když je to ruka postiženého, nic to ne té kráse nemění.

          • Kamil Mudra

           „Kupují šmuky z Číny, a prodávají je jako jejich výrobky.“
           No… tohle já posoudit neumím. Ale něco v té dílně ti postižení dělat musí. Přece se tam pracně nepřesouvají jen proto aby tam nečinně seděli na prdeli.

 2. vittta

  Informace o Izraeli.
  Tady máme tu výhodu, že víme, že se v teportáži lže.
  U hnutí BLM bylo nemyslitelné tvrdit, že záleží na všech, nebo dokonce i bílých životech.
  Bylo to bráno jako provokace.
  Počty obětí Palestinců v článku popsaných pak jsou údaje lidskoprávních palestických organizací, takže mají přesně tu cenu, jakou za ně dávají mecenáši těchto organizací.
  V každém případě po krátkém odstupu už se nemluví o tom, že hnutí BLM je hnutí rasistické, kde záleží JENOM na černých životech, a v tomto krátkém článku se zapisuje do historie jako hnutí za lidská práva utiskovaných negrů.
  https://blisty.cz/art/103822-o-obscenni-disproporcnosti-palestinskeho-konfliktu-uz-bylo-zavrazdeno-55-palestinskych-deti.html

 3. Jana

  Krátká lekce práva nikomu neuškodí.
  https://dfens-cz.com/rozvolnovani-neexistuje/
  Základní práva v České republice jsou dána ústavou, Listinou základních práv a svobod (LZPS) a mezinárodními smlouvami. Podle LZPS jsou základní práva a svobody nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné a jejich meze mohou být za podmínek stanovených listinou upraveny pouze zákonem.
  Tzn. základní práva nelze vypnout. Nelze legálně udělat to, co nás učí Seznam Zprávy, CNN Prima a další, že nyní je tu hrozná pandemie smrtícího viru a tak se základní práva prostě na chvilku vypnou, protože je to třeba. Zavřete oči, já odcházím, vaše ústava. ……..
  Rozvolňování neexistuje. Maximálně by se to dalo nazvat jako zrušení opatření nebo návrat k normálu. Není to tak, že by nám vláda a ten prolhaný ministr svobodu laskavě vraceli, je to jejich povinnost.
  Je to triviální a měl by si to snadno uvědomit každý, kdo se jen minimálně zajímá o to, co se kolem něj odehrává.
  Z nepochopitelných důvodů lidé dementní hru na „rozvolňování“ akceptují. ……..
  Až se tedy začnou zase v pondělí ohánět „rozvolňováním“, vězme, že nic takového neexistuje. Vracejí nám jen část toho, co nám (často nezákonně) vzali.
  xxxxx
  Pouze krátké ukázky. Pro posouzení je třeba přečíst celé.

  • Kamil Mudra

   Litera je litera a praxe je praxe.
   Vem třeba Francii. Tam se o nouzový stav dva roky dohadovali až to nakonec vláda a justice vyřešily tak že ho z velké většiny uzákonily na furt.

   • Jana

    A s takovým defétismem souhlasíš? S takovou apatií a co víc, ještě tomu aktivně napomáhat? Tedy aspoň někteří a bohužel – mnozí někteří.

    • vittta

     Pokud je to dle zákona- mělo by to být v pořádku, ne?
     A co jde?
     O dodržování zákona a ústavy.
     Takže si musíš vybrat.
     Podřídit se bezpodmínečně rozhodnutí soudů, třeba že trenky místo prezidentské standarty je jen přestupek, nebo se lidem, co se účelově ohání rozhodnutími soudů, jen když se jim hodí, vysmát, jako hlupákům a pokrytcům.
     Já se jim směju!!!

     • Jana

      V tom případě se směješ a nevíš čemu.
      Ale začínám ti rozumět Kdyby nějakou nepředstavitelnou náhodou skončila plandémie i s Covidem a vládou, zhroutil by se ti svět.

      • vittta

       Tomu se říká projekce.
       O čem bys mluvila ty, nechápu.
       Pokud máš dojem, že mi epidemie vyhovuje, pak nerozumím řeči tvého kmene.
       Já z ní mám jen problémy, zřejmě větší, jak ty.
       Holka mi nechodila do školy, ale ani na balet, a vypadla z takového životního rytmu, což ve 14/15 letech není zrovna ideální.
       V podstatě nebyly žádné veteránské akce, které mám rád, a celkově byl společenský život o hodně chudší.
       Lesy byly plné lidí, což mi nesedí, nejraději jsem tam sám.
       Nic méně- místo abych rypákoval na vládu, kterou ty asi nějak nenávidíš, nebo co, i když si nemyslím, že zrovna tobě tahle vláda nějak uškodila- vláda šla po krku podnikatelům, ne důchodcům a dělníkům, ti si polepšili, sledoval jsem pozorně, co se vlastně děje.
       Zjistil jsem, že epidemie existuje, a lidé skutečně umírají, což ty jsi za celou dobu nezjistila, ale až nyní vyprávíš o 30 000 mrtvých, kteří ale celou planedemii nebyli, nebo minimálně nebyli jistí.
       Jestli to někdo nazve pandemií, planedemií, či epidemií, je mi na háku, na slovíčka nehraju, ale vyhodnotil jsem situaci jako nebezpečenou a vážnou, na základě pečlivé analýzy dostupných dat- především jsem věnoval pozornost těm osobně sebraným.
       Vláda s tím nemá nic společného, dostupné vlády by dělaly to samé, stejně blbě, a možná ještě hůře, tu Okamurovu a Klausovu nevyjímaje, i když v opozici či mimo politiku žvaní, jak by se na to vysrali.
       A kradli by také.
       Stejně blbě se chovali i jinde, v mnoha případech tak tvrdě, že si to tady žádný namistrovaný pičus nedokáže vůbec představit.
       Takže vláda je vlastně svým způsobem úplně mimo hru, něco se povedlo, něco ne, ale epidemie si vybrala svou daň na životech, ale myslím, že hlavně na zdraví těch, co „to“ měli, což se na nich (tak z poloviny?) skutečně prokazatelně projevuje.
       Za dobu trvání epidemie utrpěli popírači řadu drtivých porážek, které nevidí.
       Paní Peková kecala.
       Prof. Beran je příznivce očkování.
       Asi tak 0,000000000000000001 % světových odborníků se proti očkování údajně postavilo.
       Lidé očkování neodmítají.
       Očkování probíhá (zatím) úspěšně, ze zdravotního hlediska není nic pozoruhodného vidět, a psychologický efekt je nesporný.
       Epidemie v ČR ustupuje, což rozhodně není světový standart, takže pokud se něco neposere, bude mít vláda nakonec ještě úspěch.
       Já sám jsem se očkovat nenechal.
       A ty mi tady vyprávíš, že se mi hroutí svět.
       No, příjemná ta epidemie není, ale já si umím poradit, a i když mě opatření obtěžují, až serou, umím si s tím poradit lépe, než 80% jiných lidí, aniž bych někoho ohrožoval.

    • Kamil Mudra

     „A s takovým defétismem souhlasíš?“
     To není žádný defétismus ani apatie ale stručné konstatování reality.
     Hele Jani, sleduj tok mých myšlenek:
     Přijdeme spolu k mostu přes hlubokou propast a před nim je tabule s nápisem: „Zákaz vstupu, hrozí zřícení mostu!“
     Tak, můžeme si sednout na blízkou lavičku a začít řešit nakolik je ten nápis ve shodě či neshodě s Ústavou. I kdybychom tam takto seděli týden a nakonec dospěli k nějakému závěru – změní to nějak naši situaci oproti okamžiku kdy jsme přišli?
     A teď pozor – nástin zcela utopické možnosti:
     My se po dlouhé diskusi shodneme na tom že je ten nápis v rozporu s Ústavou, zavoláme na místní správu a oni řeknou: „No dobře, když na tom trváte tak my to tedy napravíme.“ Do půl hodiny přijede dodávka a na ten sloup umístí novou ceduli s nápisem:
     „Vstup jen na vlastní nebezpečí – hrozí zřícení mostu.“
     Jak se změní naše situace? Stane se tím ten most bezpečnějším? Zpevní ho ta cedule?

     Co se mne týče, tak já bych si po přečtení té cedule položil spíše tyto otázky:
     Je tu poblíž jiný most?
     Dá se setoupit do té rokle a pak vystoupit po protější stěně?
     Dá se poblíž sehnat nějaké lano kterým bych se pojistil když zkusím ten most přejít?
     Mám to risknout, vsadit na štěstí a zkusit ten most přeběhnout?
     Takové a ještě další otázky mne napadnou do té diskuse na lavičce.
     Ale pokud mne vůbec napadne zabývat se právností toho nápisu na ceduli – tak to určitě bude až to úplně poslední a pravděpodobně až ve chvíli kdy půjdu buď po cestě na druhé straně a nebo se budu vracet stejnou cestou kterou jsme přišli.
     Tak takhle vypadá ten můj „souhlas s defétismem“.

     • Jana

      Můj pohled na uvedenou situaci je spíš takový (tedy shodneme-li se, že jsme aspoň jakž takž „svobodní“):
      U mostu přes propast je cedule se zmíněným nápisem Všechno probíhá podle tvého popisu až k okamžiku, kdy do půl hodiny přijede auto, ne s novou cedulí, ale s dodatečným upozorněním na sankce vysoké pokudy nebo věžení pro toho, kdo se pokusí přejít a pro jistotu přiveze jednoho či dva policisty.

      Hledat cestičku není dovoleno, než se prokáže, že na druhý břeh opravdu vede. Ale prokazovat se nebude a ani nezačne,,protože vrchnost rozhodla, že žádná jiná cesta než přes most neexistuje, takže budeme čekat na břehu, dokud někdo z povolaných neusoudí, že ten most zas tak nebezpečný není (lidi začínají reptat), nebo nějaký rebel neposlechne, cestičku se pokusí najít a taky najde. Lidi pak samozřejmě půjdou za ním, i kdyby se měli šktábnout o nějakou větev, nebo zakopnout o kámen.
      Hlavně nesedět na břehu a nečekat, až někdo dovolí, jít jinudy.

      • Jana

       PS: Co jsem zapomněla
       .Cedule s upozorněním „Vstup jen na vlastní nebezpečí – hrozí zřícení mostu.“ je totiž k ničemu, vláda a její odborníci přece zakázali i vlastní svobodné rozhodnutí riskovat.

       • vittta

        No tak to je zase špatně, tam by mělo být- vstup na vlastní nebezpečí, maximálně 10 osob.
        A ty půjdeš po mostě, jako jedna z těch 10 povolených a bezpečných, a když budeš uprostřed, tak se na most nahrnou další desítky a stovky lidí z obou stran, až se most bude houpat.
        A ty budeš tleskat a děkovat jim, že jsou všichni super, a že neposlouchají kraviny, a že včera tam bylo také 200 lidí, a spadli jen čtyři, a to ještě jen proto, že nedávali pozor, a jen 50 si zlámalo hnáty, a také ne kvůli stavu mostu, ale prostě byli neopatrní.
        A z těch 10 bude jich 5 držkovat, že tak nějak…ještě 20-30 by to sneslo, ale 500 už je fakt moc, a vy jim nakopete prdel, že to je banda debilů, co nemilují svobodu.
        Až to opět třeba spadne, a vy budete všichni mrtví- a mrtvý- jak známo- prd ví, takže spokojeni budou nakonec všichni.

        • Jana

         Nerozumím.
         Co mají všechny ty tvoje komentáře společného s tématem, o kterém se vyjadřuje Kamil a následně já?

         • vittta

          Které moje komentáře a které téma řešíte s Kamilem?
          Protože tenhle poslední s tím nemá společného nic, to jen ukazuji, že na zákazy čehokoliv dávno západní společnost žádný Kovid neexistuje, a ty před tím upravují příklad z tím mostem, protože se mi zdálo, že ten Kamilův ti jako ukázka nestačil, a začala ses točit na slovíčkách, no tak jsem se přidal, a ještě před tím psal Kamil o liteře zákona, což byla reakce na tebe, a já se čímsi podobným také prezentoval, tedy zpochybněním zákona jako takového, ve smyslu, že když se jeden zákon nehodí, udělá se jiný, takže podle zákona může být z čista jasna to, co před tím podle zákona nebylo, právě aby byli uspokojeni lidé jako ty.
          Tedy třeba mlácení lidí pendreky za křivý pohled je v nepořádku pouze potud, pokud nebude podle zákona.
          Zatím to je nezákonné, ale když se takový zákon po vítězství skutečně demokratické vlády schválí, už to bude v pořádku, a to především proto, že nebudeme mít hloupou a nedemokratickou vládu, porušující zákony a LZPS- které se dá nakonec také změnit, kdyby jó měl někdo potíže s jejím zněním.
          Tak která pasáž ti není jasná?

          • Jana

           Všechny tvoje 1000+1 komentáře mi jsou jasné.
           Řešili jsme téma defétismus, ne konkrétní opatření, ne existenci/neexistenci viru, ne Babišovu vládu, ne vládní pseudoodborníky.

      • vittta

       Tak to musíš vycházet z praxe.
       Přijdou dva poldové, pokuta bude 5000, poldové za půl hodiny odejdou, a lidé budou normálně přes ten most chodit, a nejen to, ještě se budou fotit a dávat na FB či Twiter.
       Policie se tam každý den ukáže, ale bude dělat, že nic nevidí, jenom toho, kdo je pošle, či rovnou je tak z legrace rovnou nakope do prdele, zatknou.
       Samozřejmě nepůjdou všichni, někdo bude na břehu nadávat, jaká je tady pakárna, a nadávat budou i ti, co most přechází, a co slézají údolí a chodí mostem vedle, i když vrchnost nařídí, že jiná cesta není.
       No, bude se nadávat, kvičet, že nám berou svobodu.
       A nyní jsou dvě možnosti, most vydrží, a nespadne, i když drolící se kameny poraní a zabijí pár lidí, co jsou dole, a pár lidí si v poškozeném mostě zpřeráží hnáty, nebo spadnou dolů, když ještě vylepší už tak nebezpečnou cestu, a půjdou hodně při rozpadajícím se kraji.
       Ti ostatní to ani nezaznamenají, protože konec konců, každý musí umřít.
       Nebo- a nyní pozor- most spadne a zabijí se všichni na něm, pod ním a vedle něho.
       Tu se spustí povyk převeliký, že to vrchnost zavinila, že měla na most dát zábrany a ostanáče, a policajty na každou stranu, a že je to vina vrchnosti, že všechno posrala, a že to KAŽDÝ říkal celou dobu, že to prostě spadne.

  • vittta

   Podle mého velice špatný a manipulační článek.
   D fens zde upadl do mainstreamového stylu, kdy není třeba nic dokazovat, stačí jen přijímat axiomy.
   Líbilo se mi toto- to je vhodné pro ty, co mají zvyk ohánět se vzdělaností těch, co razí jejich názory:
   „…….kdy snad máme vnímat jako laskavost, že nás vláda ovládaná jakousi skupinou arogantních „vědců“ pustí z menší klece do větší.“
   Vida, takže arogantní „vědci“ to jsou, to si musím pamatovat, abych byl slušný chlapec a nepsal hned o idiotech.
   Tady zase pro příznivce práva:
   „Lze vést diskusi o jejich mezích, a pokud dojde k nějakému omezení, může se tak stát pouze na základě zákona. Zde má establishment kliku, že nejsme striktně ústavní republikou, protože existují země, kde nějaký sněmovní sezónní výprodej ústavních práv prostě není možný.“
   No…a které to jsou?
   To mělo být uvedeno, protože se dá předpokládat, že jsou to země, kde žádná omezení nebyla.
   Já takovou neznám, ale třeba někde existuje.
   Nejlepší je tohle-byť trošku nedotažené do konce:
   „Z uvedeného plyne, že vláda je oprávněna zavádět jen taková opatření, která jsou nutná k dosažení nějakého legitimního cíle. Pokud tohoto cíle je dosaženo anebo se ukáže, že už opatření nejsou účinná, je vláda povinna je okamžitě zrušit, protože jejich udržování je nezákonné.“
   A ha, teď ještě určit, kdo to rozhodne, jestli je cíle dosaženo, nebo jestli je to neúčinné.
   Já si myslím, že už je rozhodnuto.
   Pekarová, Rakušan, Jurečka, Fiala, Bartoš.
   Komis těch, co vědí.
   A ještě D fens.

 4. astraustralia

  vittta
  Já tady odkazuji pořád stejného psychouše, a ještě u toho dělám, jako že nic, ať si každý udělá názor- a když si ho někdo udělá jiný než já, tam mu vnucuju, že má nesprávný názor?

  Na ukonceni s nickem vittta musim zduraznit ze ctenar nenajde jedinou vetu kde zde nekomu vnucuji „že má nesprávný názor“.

  vittta a jeho komentare o slusnosti ci neslusnosti:
  Astra ale- zřejmě vlivem života v Klokanii- dělá něco, co je v zemích českých považováno ze krajní neslušnost.
  Komentar o slusnosti od sprostaka ktery na adresu jineho diskutera (saul) predvedl serii sprostot jako nikdo nikdy na tomto blogu a ktery jeste nedavno nazory lekaru ktere povazoval ze sveho pohledu za nespravne nazval IDIOTy tu bude kazat o slusnosti?
  Takoveho kazatele odmitam!

  • kočka šklíba

   Nehádejte se a ten příklad Saula, tam bych s Vámi nesouhlasila. Moc dobře si pamatuji začátky jejich hádek a tam byl první kdo urážel Saul a ne vittta. Také jsem to napsala a od té doby urážel Saul i mě. No křivák, nic jiného.

   • astraustralia

    Dik za upresneni kocko, ale regoval tim ze odpovidal stejne sproste. Ve stejnem stylu jsou idioti ti kdo maji jiny pohled a nazor!
    Urazky a reci o slusnosti od vittta odmitam.
    Pokud Pani blogu napise ze nesouhlasi s odkazy ktere jsou bud negativni nebo jinak zavadne budu respektovat.
    Ne od neho !

    • kočka šklíba

     No samozřejmě, jinak k Vám nemám žádné výhrady :), ani k Vašim odkazům. Jen jsem nechtěla aby Saul tady byl vykreslován jako ten ublížený protože to neodpovídá skutečnosti.

    • vittta

     Já vám nějak zakazuji dávat odkazy?
     A je mi to proti srsti, ale že mám- a nejen já-nesprávný názor, když označím vaše GURU za gaunery a křiváky, to říkáte v podstatě pořád.
     Nehodlám to hledat, a věru by to nedalo žádnou práci.
     Vy nic, vy muzikant, každý ať si udělá vlastní názor, ten, co máte vy.
     A běda tomu, kdo ne.
     Co se týká Saula, to propagujete co, dal jste se ke sluníčkům?
     Také chcete negry a cigoše usměrňovat dobrým slovem, a nastavovat jim druhou tvář?
     No, výsledky v praxi moc povzbudivé nejsou.
     Tak to sorry jako, já takový nejsem, na hrubý pytel, hrubá záplata, a to vás upozorňuji, že co se křiváren a vulgárních urážek týkalo, byl jsem asi tak 10x mírnější jak pan hodný.
     Nebyli jsme nikdy oba stejní.
     O slušnosti směrem ke své osobě nepíšu nikdy, jednoduše proto, že slušný nejsem.
     A to je to, co vás dráždí, že si na nic nehraju.
     A jestli mě naserete, tak rozeberu každé to vaše video s těmi dobrosery, a věřte, že tupost, proradnost, pletichářství a zištnost, tam rozkryju 100x, a nebudete schopen žádného protiargumentu.

  • vittta

   Jak, nedávno?
   Považuji je za idioty pořád.
   Některé, jiné považuji za vymyšlené, či zralé na blázinec.
   To už s vámi hraju jak se Saulem.
   Jako jsem SCHVÁLNĚ a jen vůli vám začal označovat za idioty i ty, které bych tak za normálních okolností ani neoznačil, tak jsem s tím SCHVÁLNĚ přestal.
   Důvod je snadný, zajímalo mě, jak dlouho se o idiotech vydržíte bavit mým směrem ve svých textech.
   Tipoval jsem to „navěky“.
   Protože máte dojem, že mě tím nějak shodíte v očích ostatních.
   No, třeba jo, třeba ne, ale myslím, že jsem svým hulvátstvím dostatečně znám, takže mi to moc neublížilo.
   Nakonec, píšu své texty kvůli obsahu, ne kvůli formě, aby slušní a vesmírní lidičkové neomdlévali u občasných vulgárních hlášek.
   Kladu důraz na myšlenku, a pokud někdo napadá formu, pak ho myšlenka nezajímá- jenže to je právě ta chyba.

  • vittta

   Děkuji panu prezidentovi!
   Vrbětice byly nad jeho síly, dle mého mu aktutně hrozilo sezazení, a možná soud.
   Dost možná se i na to hrálo.
   Protože další volby a to, co se případně stane při vyslovení nedůvěry vládě má ve značné míře v rukou právě prezident, v současném rozložení sil.
   Kolaboranti se potřebují zbavit prezidenta, to je dáma v téhle partii.

 5. kočka šklíba

  Upřímně nechápu proč znamená omluva Srbsku (s čímž souhlasím, zvlášť když byl on, nebo jeho vláda kdo schválil přelety NATO), s tím, že Vrbětice byly na d Zemanovy síly a že to byla vysoká mezinárodní hra.

  • J. Hruška

   Souhlas, Zeman se zase jednou pochlapil. Co se týká Vrbětic, myslím si, že udělal co mohl. No a že není bůh a občas se ukáže, že je vedle, to je jev přirozený.

 6. vittta

  Tohle je slovo do pranice.
  V článku se nějaká mladá žába ptá, proč hrad a radnice Prahy 6 podporují Izrael, a jak to báječně klape i s opozicí.
  Autorka se tomu diví.
  Sama je dílem Židovka, ale i tak vidí, že situace není jednoznačná.
  Článek je krátký, prostě se jen diví.
  Co je zajímavé, tak vyvěšování jiných vlajek se nediví, duhová, ale i Tibetská, kde to také zdaleka není tak jednoznačné.
  Zkrátka, Izrael táhne.
  Autorka sice vidí, že to rozděluje společnost, no ale mně se to moc nezdá, protože Izrael podporuje každý, vyjma vysíračů, sluníčkářů, a hysterických levičáků typu BL, kde se lze dočíst, jak Židé vraždí děti a kolik jich ten den bylo, a vidí též na podporou Izraele pravici…no, oni jí vidí za vším, takže zde nic divného.
  Sám ale úplně přesně nevím, proč tomu tak je, protože hájit Izrael je jako hájit Evropu před přívalem verbeže.
  Co se děje v Izraeli se bude dít do 5 let v Evropě.
  Odtržení částí Francie je už faktem, a klidně se tam odsud mohou pálit rakety…třeba na Paříž.
  Takže sympatie k Izraeli jsou na místě i podvědomě.
  Izrael navíc dělá přesně to, co musí, kdyby to nedělali, zabili by je všechny, a svět by se díval jinam.
  Brzy na tom budeme stejně, ba možná už jsme, ale Izraelci to- na rozdíl od nás- vědí.
  Nic méně ta dojemná shoda je i tak zajímavá…co na to říká třeba taková Šojdrová a její sirotci?

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-tri-otazky-ktere-si-melo-cesko-klast-nez-vyvesilo-izraelske-vlajky-155064

  • kočka šklíba

   Tak jsem jedno z toho podle vittty : … protože Izrael podporuje každý, vyjma vysíračů, sluníčkářů, a hysterických levičáků typu BL, …“ protože já Izrael rozhodně nepodporuji v tomto co dělá. A docela to považuji za pochvalu v tomto případě. Nikdy jsem se Zemanem nesouhlasila v jeho bezpodmínečné podpoře Izraele a nesouhlasím.

   • vittta

    A jak byste si představovala vyřešit tu situaci tam?
    Protože takhle vzniká a následně graduje problém.
    U nás máme cigoše, a samozřejmě řešením je, zasednout k jednacímu stolu, integrovat ty cigoše, dát jim vzdělání, bydlení, atd…
    Nefunguje- no tak oni za to nemohou, tak musí být chyba u nás.
    Takže kriminalizovat vtipy na ně, inkluze ve školství, a ještě více výhod.
    Nefunguje… a dále a dále ustupovat.
    A opět to nebude fungovat.
    Tady jde o to, co ti Arabové vlastně chtějí.
    A oni se tím netají, zničit Izrael a Židy povraždit.
    Tak dát jim tohle, tak se to tam asi trošku uklidní, ale já bych jim to raději nedávat.
    Já dlouhodobě razím, že dobrý je jen mrtvý Žid.
    To se dá plakat nad oběťmi holocaustu donekonečna, pokládat věnce a tak.
    Horší je Žid živý, co s nimi?
    Proto také násilí na Židech nikdo nikde moc neodsuzuje, je to normální, neviditelné, banální.
    Podřezaná Židovka v Německu málokoho vzrušuje, ještě méně, jak podřezaná běloška.
    Ale nedej Bože, kdyby se to stalo barevnému, to by byl frmol.

    • kočka šklíba

     Víte Vy smatláte vše dohromady, takže ted nemám čas se tomu věnovat. Ale stručně : cikáni přišli na území obývané námi, naším národem, zatímco Palestinci nikam nepřišli, naopak Izrael byl zřízen na území Palestiny a není to zase tak dávno. Má to i další hlediska jako nedodržování rezolucí OSN Izraelem, nebo bílý fosfor používaný Izraelci v této válce, ale nemám ted bohužel čas Vám to tady psát. V tomto případě já nesmíchávám dohromady imigraci, se kterou nesouhlasím a problém Palestiny.

     • Jana

      Přesně tak, kočko. Je taky třeba rozlišovat Židy – běžné občany od Židů – vládnoucích a rozhodujících politiků. Nikdy není nic jednobarevné. Chtělo by něco si o tom přečíst a taky promyslet, nedat na povrchní první dojem. Tady se mi zdá, že vittta často „nejdřív střílí a teprve potom se ptá“, ale pak už není ochotný názor změnit/upravit.

      • Kamil Mudra

       To rozlišování se týká každé země a jejích obyvatel – včetně té naší, u které je celkem zjevné, že i „vládnoucím Čechům“ je vládnuto zvenčí.
       Jinak, co se Židů týče – z archeologických nálezů i genetického výzkumu je zřejmé že oni jsou doma. Spory lze vést jen o velikosti plotu, který si okolo svého domova hlídají, protože v té části světa nikdy nebyli doma jako jediní. Ale za stávající situace asi nemohou dělat nic jiného než dělají, protože ani sousedi nejsou zrovna pohodáři.

       • Jana

        To je pravda, ale nějak jsem si u izraelské polirtiky nevšimla žádné snahy o „přátelství a spolupráci“. Slogan sice profláklý, ale pro jakékoliv soužití nutný.
        „Těžko budeme v této komplikované situaci hledat jednoduché řešení. Názory můžeme mít ty nejrůznější. Návrat Židů na území, které obývali před více než dvěma tisíci roky se dá těžko přirovnat k návratu uprchlíků do své domoviny. Ale žádnou jinou domovinu, žádnou jinou vlastní zemi Židé nemají. Naše sympatie by ale měli mít především také původní, arabští obyvatelé, kteří byli nuceni uvolnit místo nově příchozím. Nyní se z nich stali uprchlíci a mnozí dodnes na území Palestiny žijí jako v uprchlických táborech.
        Každopádně jistotu máme jedinou. Zbraně, rakety, Mosad ani nátlak Spojených států či jiných mocností situaci nevyřeší. Možná by tedy bylo konečně záhodno zkusit se dohodnout a začít se navzájem respektovat.“.
        https://www.sdap.cz/izrael-versus-palestina-aneb-da-se-zjistit-odkud-prameni-jejich-nepratelstvi/

       • kočka šklíba

        Tohle je ale dost špatný argument, to bychom došli až do prvobytně pospolné společnosti pokud bychom chtěli takto upravovat státní útvary. Docela mě překvapuje, že tím operujete právě Vy. Prostě to území bylo pod správou Britů a tak tam zřídili stát Izrael, ale jak jsem psala, to není jediný důvod, proč si myslím, že v tomto případě jsou Izraelci (samozřejmě jako stát) původci celého konfliktu.

      • vittta

       To střílím už velice dlouho, moje podpora Izraele je dlouhodobě známá.
       A přečetl jsem toho dost, a dost také přemýšlel.
       Jenže…to víš, já na mainstream moc nedám, takže než něčemu uvěřím, chvíli to trvá.
       Zatím nemám zapotřebí měnit svůj názor, ale věř, že jsem to byl zrovna já, kdo vystupoval velice ostře proti Babišovi, a nyní ho pořád ještě „podporuji“, protože mi realita jinou možnost nedává.
       Takže změnit názor…to se u mě děje fakt těžko, ale změnit postoj mi zase takové potíže nedělá.

     • vittta

      A budete mít čas odpovědět na můj dotaz?
      Jinak také víme, že Assad používal kazetové bomby, a také nervově paralytický chlor.
      Rusové bombardovali školy a nemocnice v Sýrii dnem i nocí.
      Pak také víme, že v Iráku byly zbraně hromadného ničení, že Kaddáfí maskaroval Libyjce, a v Kuvajtu Iráčané vytahovali novorozeňata z inkubátorů.
      Srbové masakrovali civilisty, atd..atd..atd…
      Víme toho prostě hodně, ale abych řekl pravdu, jsem k mnoha těm vědomostem spíše skeptický.
      Peter se někde ptá, kdo z toho má prospěch (válka v Izraeli) a já se třeba mohu zeptat, co by tak asi měl Izrael z toho, že by používal bílý fosfor, navíc když se všude pohybují „bílé přilby“ a všechno si natáčejí.

 7. vittta

  Tady je okopírovaný článek z fašistického plátku Guardian, jakési žvásty o klimatu.
  K tomu je přidána fotka z našich luhů a hájů, hlásající, že Klima je víc než národ.
  To se samozřejmě BL hodí, a tak pomíjejí skutečnost, že to je chuligánství, čmárat po zdi.
  Jo,když někdo jede po lesní cestě, nebo moc rychle, tak je to hovado.
  https://blisty.cz/art/103833-ochrana-klimatu-mezinarodni-energeticka-agentura-apeluje-na-zadne-dalsi-fosilni-projekty.html

 8. vittta

  Veselý článek, který má přiživovat causu Vrbětice.
  Čirý akt zoufalství.
  Jeho posláním je štengrovat, štengrovat a štengrovat.
  Ale už není do koho.
  Nějaký idiot Kalenský to vidí takto:
  „„Expertní komunita už roky varuje, že se k nám Rusko chová jako k nepřátelské zemi a že tomu naše jednání neodpovídá. Teď to má vláda černé na bílém nejen od lidí, kteří se sledováním Ruska živí (a které dlouhodobě ignoruje), ale i od samotného Kremlu. Pochopí česká vláda konečně, že je současný Putinův režim nebezpečím pro naši zemi? A že je tak nebezpečím i každý, kdo Kremlu v ČR slouží, v čele s Milošem Zemanem? To je pro mě asi důležitější, než jestli Rusové budou teatrálně vylévat sudy s Pilsner Urquellem do Volhy,“ uzavřel.“
  Hmmm, fakt expert.
  Zajímavá je ta zmínka o lidech, kteří se sledováním Ruska živí.
  Protože samotné sledování Ruska není tvůrčí činnost, že jo, takže se nedá prodat jako hrnek, co vyrobí hrnčíř.
  Někdo někoho platí, aby sledoval Rusko.
  Kdo a proč?
  https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/cechy-v-rusku-cekaji-komplikace-mini-odbornici-40360486#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=SG433fD5mu3-202105190825&dop_id=40360486&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s