Co mají společného Vrbětice a Srbsko?

Oboji Miloš Zeman ve své funkci udělat musel. A oboji udělal proti své vůli, protože okolnosti ho k tomu donutily.

Za Srbsko se uz omluvil https://echo24.cz/a/SebFd/zeman-se-omluvil-za-bombardovani-jugoslavie-z-roku-1999-a-poprosil-srby-za-odpusteni?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk. Omluvil se za bombardování Jugoslávie z roku 1999 a poprosil Srby za odpuštění. Možná se jednou omluví i za to, ze dopustil kauzu Vrbětice, protože to bylo nad jeho síly postavit se té velké mezinarodni hře, jak napsal sax. I když prezident Václav Klaus říká, že Vrbětice, to jsou „naši proti našim“, předvolební boj.

  • astraustralia

   Vysvetlujici odkaz od Saxe na casopis Argument:-)

   Existuje zde na prvním místě zájem západních nadnárodních korporací (zisky a trhy), poté strategie Bílého domu (planetární nadvláda) a fakt, že se ČR „vrátila“ do zájmové sféry Německa, a to téměř se vším všudy. Tato trojí vnější pouta svírající Českou republiku a český národ, doplňuje pouto (spoutání) vnitřní, které je nesmírně tuhé a houževnaté, a které reprezentují některé parlamentní politické strany spolu s médii veřejné služby, některými dalšími médii, jistými dobře placenými „neziskovkami“ a spoustou dobrovolných soukromých osob z kulturní nebo akademické půdy. Cílem tohoto pouta škrtícího zemi a národ zevnitř až k samotnému udušení je další prohloubení české závislosti politické i hospodářské, tedy to, co tyto kruhy samy hrdě přiznávají, tedy v principu „pokračování v cestě nastoupené Václavem Havlem a lidmi z jeho okruhu“.

   Na této cestě se pochopitelně dobře přiživili i četní dobrodruhové a kondotiéři, z nichž rychlostí hrachových lusků vybujela část nové české buržoazie, pro niž pojem vlastenectví neobstál v soutěži s vidinou rychlých zisků.

   K Ferimu rika CNN:
   https://cnn.iprima.cz/chteli-jsme-volit-spolu-kvuli-ferimu-priznavaji-mladi-ted-nevedi-komu-daji-hlas-26158

   • vittta

    CNN předčila všechno, co jsem kdy četl.
    Cigoš zaujal hned několik mladých lidí, kteří bez něho nemohou žít.
    Někteří ale koalici Spolu stejně dají hlas (ještě je tam dobrá Pekarová) a jiní váhají, mezi Spolu a Piráty.
    Nějaký týpak má ale i jasno, koho volit nebude- SPD.
    Jakási Kamila uvedla:
    „O politiku jsem se zajímala asi hlavně kvůli němu, protože ji dělal dostupnou a hlavně přehlednou, srozumitelnou a jasnou. Byla to taková jasná volba ve volbách. On tu byl jako jediný pro mladý,“ řekla CNN Prima NEWS 23letá Kamila B. “
    Něco v tom duchu uvedli i jiní mladí.
    Buď si to CNN vymyslela, nebo máme minimálně 5 (nebo tam citují 6?) úplně debilních mladých.
    „Co budeme dělat, náš GURU je v kriminále, zhroutil se nám svět“!!!!!!!!!
    Rudé právo by žaslo, co tady jednou bude předvádět CNN.
    Jinak Feri nepřiblížil mladým vůbec nic, protože vůbec nic nevěděl.
    Stejně jako kdokoliv jiný z celého trojspolku.
    Jenom měl černou držku a fetoval, a to je i u nás vstupenka do vysoké politiky, kde tímto dokáže BÍLÉ mladé zaujmout.
    Laciný, povrchní a tupý týpek celebritou, jaká vizitka moderní doby.
    Podle mě je Feri kurevník a dopouštěl se trestných činů znásilnění, ale mám za to, že oběťi jenom říkali „ne, ne“ne“, ale fakt třeba tak úplně nechtěly, ale zase se úplně nebránily.
    V podstatě po tom černým ptáku toužily, a když přišlo na věc, některé nevěděli, co dělat.
    Česká žena, která se poddá cigošovi je podřadná a odpadlá.
    Hnus.

    • orinoko

     Pravil šéf jurského Ku Klux Klanu. Kmenu gypsy doporučuji návštěvu bělidla a pak teprve vyrazit do ulic. Tvoje tvář má známý hlas! No bodejť, vždyť jsem obyčejný český cikán, který se začal zajímat o do hněda opálenou jurskou bělošku. Přesně tu, co má jemnou pokožku.

    • embecko

     Jen aby ses nemylil…prave jsem docetl rozhovor s Nelou Slovakovou, influencerkou z Instagramu, co ma pul milionu sledujicich a momentalne se vali u bazenu v Karibiku. Ta dostala loni napad uvest na trh svoji znacku plavek a ted ma obrat 600 tisic mesicne a jedinym reklamnim mediem co pouziva, je jeji instagramovy ucet.
     A Feri ma pry milion sledovatelu…takze CNN muze rika pravdu a nic nez pravdu…ona se nam doba trochu posunula, vychova mladeze se odehrava na mobilech, kde mladi ziskavaji svetonazor a Komensky rotuje v hrobu.

     • vittta

      No dyť.
      A čím zaujal?
      Černou hubou.
      To je zajímavé v tak rasistické zemi, dle mnohých. (Čulík)
      Feri totiž vyjma černé huby a jointa nic nenabízel.
      To mě zaujalo, a nyní ještě mu dle CNN děkují, jak hezky a srozumitelně mladým vysvětluje problémy dnešní doby.
      To mě asi minulo, nikdy jsem ho nic vysvětlovat neslyšel, ale zase- nechodím na jeho účet.
      Čím méně toho politik nabízí, tím větší má úspěch.
      To je kouzlo demokracie, které jsem pochopil až asi před 10 lety ve zralém věku.
      Dejme tomu Němcová se bojí Ruska a komunistů.
      To celé opakuje už 31 let, a má to tu výhodu, že jí nikdo nemůže chytat za slovíčka, protože prostě nic neříká, jen tohle.
      Takový Okamura říká kde co, a na jeho hubě visí celý tým šťouralů, takže když řekne…příklad- „myslím si, že rasismus je velice špatný“, pak tito slovní kouzelníci budou týden psát, že Okamura je rasista, protože to řekl, a blbě se u toho díval na Feriho.
      Kouzlo sestřeleného cigoše spočívá ale v něčem jiném.
      Pokud to tedy nebylo úmyslné, a těsně před volbami nezávislý soud potvrdí, že obtěžován a znásilněn byl naopak Feri a to mnohokrát- a to ani není ironie, protože toho vyčmoudla rozhodně hodně ženkých přímo pronásledovalo, takže si začal myslet, že je český král.
      No, tedy idiot Feri se tak ponořil do své role GURU mladých a pokrokových, že politicky situaci nezvládl, a svou stranu by sestřelil z jakékoliv volitelnosti.
      Tak byl namachrovaný.

      • astraustralia

       vittta zhodnotil Feriho takto:
       Pokud to tedy nebylo úmyslné, a těsně před volbami nezávislý soud potvrdí, že obtěžován a znásilněn byl naopak Feri a to mnohokrát- a to ani není ironie, protože toho vyčmoudla rozhodně hodně ženkých přímo pronásledovalo, takže si začal myslet, že je český král.
       No, tedy idiot Feri se tak ponořil do své role GURU mladých a pokrokových, že politicky situaci nezvládl, a svou stranu by sestřelil z jakékoliv volitelnosti.
       Tak byl namachrovaný.

       Jak byl namachrovany nejlepe mohou posoudit ti co s nim byli ve styku.
       Ale jinak dobre popsany stav kdyz nekomu stoupne slava do hlavy.
       Tento pripad kdy z Teplickeho gymlu do posice nejmladsiho radniho mesta Teplic a pak rovnou az do parlamentu to je narez k neuneseni a pokud se to stane nekomu kdo vypada i trochu jinak nez obycejny obcan neni divu ze tolok popularity, ze to nezvladne on samotny ale ani jeho obdivovatelky.
       Pisi jen svuj nazor a tedy IMHO a vubec to nema byt obhajoba Feriho jen konstatovani o v uvozovkach“maleho“ lidskeho selhani. Jaky je to se vedelo ci „suskalo“ mezi lidmi kteri s nim zili jiz delsi dobu a i mezi novinare se to dostalo a stale nic az to prehnal jen tim ze prehledl kde je hranice.
       Co zde vittta opomel zduraznit bylo prave to proc cela vec dosla az do soucasneho stavu.
       Byl to Feri ktery dotahl tu stranu do parlamentu bez jeho vice nez 20tisic hlasu by se tam TOPka nakonec ani nedostala, smutne to priznal i Kalousek.
       komentare z novin:
       „TOP 09 opravdu ztratila polovinu mandátů a málem se nedostala do Sněmovny. A kdyby nebylo Dominika Feriho, tak by tam asi nebyla,“ komentovaly volební výsledek 5,31 procent hlasů Kalouskovy strany ktera se tam dostale predevsim pomoci
       Dominika Feriho, který se do Sněmovny dostal vykroužkováním z 36. místa kandidátky!
       Takze tragedie ci ironie zivota na pripadu Feri je v cem?
       Ze existuje nekolik tisic fanynek Feriho ktere by si s nim sex rady daly, ale on mel smulu chybne volby.
       No reknete neni to nespravedlive?
       Kolikrat ? Tisickrat mu to vyslo bylo to krasne pro obe strany a najednou jen protoze 2 slovy zatim jen dve nesouhlasily musi nadejna kariera skoncit ? Neni to nespravedlive ?
       Idol pro mnoho tisic mladych a najednou takova ztrata. Jen z duvodu nespravne volby:-(
       Takova nespravedlnost !

       • embecko

        Cetl jsem, ze podomni obchodnici jiz nejdou po duchodcich, ale po nejmladsi generaci (*1995-2000), ktere pry lze prodat uplne vsechno. Prodej politickeho zbozi pak bude jeste mensi problem, to bude ultraLidl- superakce!

 1. vittta

  Tak nyní to sem dám já, protože tady mluví ODBORNÍK, nikoli „odborník“.
  Tomu je vše jasné, a učí to i studenty.
  Vědec Furst poněkud narušil tezi, kterou zde razí odmítači, tedy že odbornost je důležitá.
  Dle Fursta je důležitý správný názor, odbornost je podružná.
  Zde:
  „Ale naslouchat bychom měli těm, kteří mají relevantní data a umějí s nimi správně pracovat. Je jedno, co mají vystudováno a kde pracují. Naopak příliš vážně není třeba brát různé akademické celebrity, které pronášejí kategorické soudy, ke kterým nemají žádná data. A ještě méně vážně je třeba brát akademické podnikatele, kteří propagují plošné testování, a přitom vlastní firmy, které testy prodávají.“
  Možná by se zdálo, že v tom posledním má pravdu, tedy neměl by se vyjadřovat tem,co z toho profituje, ale to pak by neměl mluvit třeba výrobce antibiotik o bakteriálních infekcích, či výrobce anestetik o bolesti,když nadsadím.
  No, článek se nese v duchu, že pravdu má on, zatímco ostatní jí nemají, což samo o sobě nemusí být šatné, ale je třeba to podložit náležitými argumenty.
  Těch je tam ale jako šafránu, a nijak se nedají ověřit.
  Tady třeba píše:
  „Za třetí takzvaná kauzální inference. Zachránily lockdowny tisíce životů, nebo naopak způsobily nezměrné ekonomické škody a společenský kolaps, aniž měly na šíření viru podstatný vliv? “
  Ano, ale jak to zjistit?
  Já o tom už mnohokrát psal, tohle by šlo zjistit jen pokud by se mohl vrátit čas, a provést obě varianty- což nejde.
  ODBORNÍK píše o dvou skupinách, kdy jedna dostává placebo, ale jak to udělat ve velkém?
  V Čechách lockdown udělat, a na Moravě ne?
  Či naopak?
  Tady se hodně mluvilo o Švédsku, ale to ve své podstatě mělo jakýsi denní režim daleko přísnější, jakkoliv nařízení byla slabší.
  Kromě toho to nejde moc srovnat, s ohledem na určité zásadní odlišnosti.
  Musí se tady vycházet ze známých FAKT.
  A ta fakta jsou jasná, šíření kapénkami a areosolem- tomu zabraňuje rouška a sociální distanc.
  Dá se to samozřejmě vypilovat do dokonalosti, a nařídit jen to, co má smysl, ale to je v naší kultuře zbytečné, protože Češi to budou stejně dodržovat tak, jak se to zdá vhodné jim.
  Takže pak je politicky vhodné nařídit kde co (aby v zahraničí viděli, jak jsme důslední) a vymáhat jen málo, do čehož trapně házeli vidle různí kašpaři, co se ukazovali, jak to nedodržují.
  Článek asi stojí za přečtení, především proto, že mi není známo, jak přesné informace Furst má, ale vypadá to, že ví úplně, ale úplně všechno.
  A především, jak ošemetné je věřit odborníkům, protože prostě….jeden řekne tl, a druhý ono, a občan si stejně vesměs tupě vybere to, co se líbí jemu, takže od ODBORNÍKA i „odborníka“ nečerpá znalosti, ale jen potvrzení jeho názoru, který už má.
  To je také jeden z důvodů, proč nikoho neodkazuji, a když, tak spíše ironicky.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Zbytecne-nic-nezkoumali-Zavreni-vseho-Vedec-Furst-odhalil-fakta-Lidi-duvody-penize-665342

  • embecko

   Me ten rozhovor zas tak nerozcilil:
   „Kdyby byl u epidemie od začátku někdo, kdo datům rozumí, nemohlo by se stát, že stále nevíme, jakou senzitivitu a specificitu mají PCR a antigenní testy, které nás stojí miliardy měsíčně. Je velmi jednoduché to zjistit – stačí pravidelně dělat okružní testy – přesto to stále nevíme.“
   Dneska je to bohuzel tak, ze kdyz vyjadris nejaky nazor, ihned zapadnes do prislusne krabicky odpirac-svedek Coviduv.

   K tomu patri i to, ze stat data sebrat nedokaze, protoze stat je v rozkladu. Tak vlada vsadila na to, co tvrdi tenhle diskusni prispevek:

   „Když nejsou data a zkušenosti,, D, 28.05.2021 9:16:21

   vychází se z historické empirie s nakažlivými nemocemi. Takže izolovat nakažené a chránit se před nimi, aby nenakazili zdravé osoby. A to se dělalo, a zdá se, že úspěšně.“

   Prijde mi, ze vedec Fürst nema kontakt s realitou, ale ze by plkal nesmysly, to ne. Ono se staci podivat, jakym zpusobem se k problemu postavila nadrizena instituce, Evropska komise a hned ti musi byt jasne, ze chtit po soucasnem statu organizovanou obranu a ochranu je ciste sci-fi. Na to stat nema zdroje, vuli a v podstate ani cas. Ulohou statu je prezivat a zivit uredniky, obcan je pro nej jen otravnym hmyzem, kterym se jednou za cas musi zaobirat.
   Epidemie SARS pred 6 lety byla velkym varovanim a nic, ale vubec nic se od te doby neudelalo, priprava na mozny problem nulova. Jediny, kdo trochu burcoval, bylo NWO, ale kdo by se chtel nechat zabit Gatesovymi strikackami, ze ano?
   Takze jedeme samospadem a „vychazime z historicke empirie“, na vic tenhle zkostnately :o) system nema a pripomina mi C&K monarchii v predvecer Velke valky.

   • vittta

    Neplká o nic větší nesmysly jak jeho oponenti, to vidíme stejně.
    Já ho sem dal čistě proto, že dělá chytrého, ale dělá to samé, co ostatní.
    Kloní se na nějakou stranu, aniž by sám zkusil nějaká data sehnat.
    Já jsem obyčejná prcguma, ale data jsem sháněl, a zde o nic referoval, samozřejmě neúspěšně, ale snahu jsem se svými omezenými možnostmi měl.
    No a samozřejmě, je to odborník, přesně jak ti, co tvrdí něco jiného.
    O co je lepší, a především, proč by měl být lepší jak oni?
    To nebyl odborný článek, ale spíše politický, možná i nechtěně.

    • embecko

     No presne, je to jeden z rohovoru k nicemu, jako kdyz narika Viktorka na splavu, 30 odborniku varuje pred ockovanim, anebo Macron burcuje narod do ofenzivy proti radikalnim islamistum.
     Neboli jde o naprosto presny obraz stavajici politicke a obcanske situace, ve ktere pak vitezi Nela Slovakova s plavkami, Dominik Feri s vykricniky, anebo reporyjec Novorny s nahou prdeli.
     Pod jednim clankem o lecbe alkoholismu, kde se pise „spolecnost mirne uzivani alkoholu toleruje“ se hned prvy komentar ohrazuje: „Jaka spolecnost? Co mi ma kdo tolerovat moje soukrome rozhodnuti?“
     Ergo kladivno: spolecnost a stat nemaji zadnou spolecnou ideu, vychova k obcanstvi se odehrava nekde na instagramu a profesory delaji -nactileti influenceri, vysvetlujici ti, jak jsi zil pred 40 lety, dale polokurvicky a medialni simulakra, skryvajici se za barvou pleti a barvou pozadi za vykricnikem.
     Stat neni schopen detekovat nebezpeci, protoze zjisteni by to mohlo vzbudit uzkost v minoritach a tedy ani nedokaze udelat opatreni, nebot ani nevi, co se deje.
     A obcanske vychovy se stat vzdal a outsourcoval ji na pornoherce a podobne mravni bahno.
     V takovehle situaci je hlas rozumu oslysen, nebot nabada k necemu, co vyzaduje sebezapreni a trochu prace…coz se v takovehle spolecenske konstelaci nemuze nikdy chytnout.
     Petr Hampl 3.000 followeru, Dominik Feri 1.100.000 followeru….k tomu asi moc dodat nejde.

 2. vittta

  Causa obyčejného cigoše rezonuje na českých školách všech stupňů.
  Žáci chtějí o tématu hovořit, a podle toho, co je psáno, by Fero mohl být prezident (zeměkoule).
  Černá huba a čapí hnízdo na hlavě, což bylo to jediné, co kromě svého ptáka nabízel, dělá strašně moc.
  Největší přízeň, jak se zdá, měl Fero na gymnáziích, kde mladí lidé nejlépe chápou moderní dobu, založenou na otročení kriminálním menšinám.
  Osobně si myslím, že trojspolek chce fera vytěžit až do do dna, protože co je komu po tom, že nějaký cigoš někoho znásilňoval.
  To je snad normálka.
  Ovšem tato těžba může také znamenat něco jiného.
  Plno mladých cigošovi věří, apokud soud ve vhodném okamžiku cvrgiho osvobodí, a z holek udělá smažky, nebo naopak agresorky, a ty si veřejně (a ne zadarmo) posypou hlavu polelem, bude to 5-6% pro neolevičáckou a sudeťáckou úderku navíc.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zklamane-deti-kauza-feri-rezonuje-ve-skolach-40361611#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=1D6ALbqZADf-202105290940&dop_id=40361611&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • embecko

   „Zklamane deti“
   Jak si myslis, ze by obstalo tvrzeni „Vsechny deti maji rady Feriho?“
   Ja bych rekl, ze to uplne mimo neni= lze z toho usoudit volebni trend za dalsi 4 roky (az pujdeou dnesni patnactileti k volbam).

   • vittta

    Feri se v kriminále, který mu reálně hrozí napraví.
    Dá se předpokládat, že po absolvování několikaletého trestu a následné psychiatrické léčby jeho deviací, jeho obliba u mladých ještě stoupne.
    To bez ironie.
    Doba toho vyčmoudla ještě fakt nemusela skončit.

    • Kamil Mudra

     Inu, ve Ferim se perou Evropské a Etiopské geny – nemá to chlapec jednoduché. :-)
     Třeba mu to přičtou jako polehčující okolnost a do basy ani nepůjde.
     A až nastoupí Piráti a přijmou kvóty tak se třeba časem dočká i jiné podpory než od svých dosavadních fanynek.

 3. vittta

  A Jiří X Doležal má první causu.
  Pro koho pracuje Xaver Veselý?
  Trapák Doležal se – zdá se- už plně „forizoval“.
  Viděl jsem video, četl i odkázaný článek plný neargumentovaných plivanců na Foru 24, ale nejlepší byla ta část krátkého videa, kdy se Doležal ptá nějakého zaměstnance, pro koho pracuje, a ten že je zaměstnanec XTV- ale neví, komu to (akcie) patří.
  Troska Doležal se snaží zjistit, čí jsou ty akcie, což zaměstnanec neví- ale ptá se, pro koho pracuje Jirka Doležalů.
  Ten se slušně představí, a že pro týdenník Forum.
  Xaver vagabunda rovnou pošle do prdele.
  No, ať Jirka jde před jakoukoliv nadnárodní firmu,, co, nadnárodní, před jakoukoliv a zkusí se zeptat zaměstnaců, pro koho pracují.
  Když odpoví, že pro …třeba Škodu, tak se může zeptat, „čí jsou ty akcie, čí jsou ty akcie“?
  Podle mě klasický čulíkovec, bezcharakterní a bezpáteřní blb, plný ovšem nezdravé sebedůvěry.
  Nevím, jak je to s povinností zaměstnaců, znát jména majitelů akcií,(protože těch může být u některých firem fakt hodně) a jejich povinností je na požádní sdělit zástupci veřejnosti, v tomto případě zaměstnaci týdenníku Forum, který reprezentuje to nejodpornější, co u nás lze vidět, ale určitě ne veřejnost.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Xaver-prepaden-Vlitl-na-nej-Jiri-X-Dolezal-a-zacal-vyslech-Co-Rusko-Kdo-to-plati-665612

 4. astraustralia

  Mimo Covid ktery zije svym zivotem nejen v CR ale celosvetove, ​pusobi na zivot obcana v CR rada dalsich starosti.
  Pro million nejmladsich zklamani z Feriho, hlavniho smutku junioru , dospelejsi obcane by chteli demokracii bez Xavera Veseleho hlavne jen s lidmi spravne „sametove“ byznysove fungujicimi a ti nejchudsi se budou stale dale obavat exekutoru kteri jsou temi skutecnymi vladci a postrachem lidu !

  • embecko

   Z Diskuze:
   *
   Filip Mareček
   Druhá půlka příběhu: proti návrhu teritoriality nebyli jen věřitelé, ale především Svaz obcí a krajů. Právě obce a kraje dlouhodobě bojují s dlužníky a jsou pro smích. A to s ohledem na veřejné rozpočty moc k smíchu není.
   Místní příslušnost, jak byla navrhována, by nezajišťovala spravedlivější a efektivnější vymáhání dluhu, ale pouze bezstarostnou jistotu práce bez námahy pro všechny exekutory v kraji. Pro exekutory velmi výhodné. Pro věřitele nejistota a pro dlužníky v praxi vlastně žádná změna. Nebyla by totiž zaručena dobrá komunikace s exekutorem, profesionalita, efektivita atd.
   A také se hodí připomenout, že nedávno přišla novela insolvencí. Ty jsou pro dlužníky přístupné, výhodné a řeší právě ty situace, kdy má člověk více dluhů třeba i u více exekutorů.
   Zásah byl proveden do procesu exekucí a to je velká a velkorysá změna. (Ač je to prezentováno jako nicotné.)
   Celé tohle téma je zase změť emocí a hra na city.
   Dikce: všichni dlužníci jsou chudáci a věřitelé jsou buržoázní šmejdi. A všichni exekutoři do jednoho jsou zmrdi, což se ale změní mávnutím kouzelného proutku, protože přijde místní příslušnost.
   Skutečná změna musí nastat v oblasti předcházení hraničních situací a finanční gramotnosti.
   Místo příčiny se řeší důsledky a to ještě velmi povrchně.
   *

   • Kamil Mudra

    Krátké videopředstavuje zemi, v níž neexistuje nezaměstnanost a kde nenajdete bezdomovce ani chudé. Přibližně před čtyřiceti lety byl tento region považován za jeden z nejzaostalejších a nejchudších na světě. Tato země je dnes jedním z nejbezpečnějších míst na zeměkouli. Nejsou zde prakticky žádné případy krádeží. Je zde bezplatné vzdělání a bezplatná lékařská péče, státní systém zdravotnictví je jedním z nejlepších na světě. Po dosažení plnoletosti je každému občanu poskytnut stavební pozemek pro stavbu domu…
    Tak si říkám, jak se za necelých čtyřicet let, na naší zemi podepsaly naše vlády, které ji určtě převzaly v lepším stavu než do kterého ji přivedly a dnes jsme v situaci kdy máme u voleb problém s výběrem nejmenšího zla. :-(

     • vittta

      Jenže osvícených diktátorů také není přebytek.
      Až sultán zemře….
      Třeba přijde druhý, ale 3x za sebou se to v dějinách moc nestává.

      • Kamil Mudra

       Od 11. ledna 2020 ho na trůnu vystřídal bratranec (sultán byl bezdětný), tak snad se bude držet dosavadní linie. Také už to není žádný mladík (66), tak snad nezačne na stará kolena s nějakými „demokratickými“ skopičinami..

       • Jana

        To sám ani nemusí. Mají tam ropu. Stači, aby se jistá země rozhodla páchat dobro „jménem civilizace“!.

  • vittta

   To je bulvárek.
   Ble, ble, ble…a nic.
   Tam na boku jsem zaznamenal nějaký názor zhrzené slečny, která nemůže přenést přes srdce, že ostatní se nechali očkovat, přestože to zřejmě byli také bojovníci proti.
   To vše kvůli normnálnímu životu- dovolené a tak.
   Slečna ale neví, jestli si fakt zdevastovali zdraví, je ale vidět, že tomu věří.
   Nejhorší na tom je, že její přátelé si cestují, a jsou zdraví jak řípy, a nemocní až vyřízení budou až nejdříve za dva roky (ale klidně i za 15 let), zatímco ona sice bude zdravá i za 20 let, ale bez dovolených.
   „Tahle doba je fakt „krásná“ 😉.. Všichni všechno vidíme hned.. jindy by člověk musel přemýšlet a dneska máme vše na talíři, přímo před nosem a krásně se ukazuje kdo jaký je, jak si sebe váží a jak se vnímá… 🙏✨
   Spousty mých přátel se krásně odkrylo a ukázala jejich vnitřní pravda, a že jsou schopni kvůli dovolené u moře si zdevastovat zdraví experimentální šmakuládou, kde výrobce nenese žádnou zodpovědnost a po které nikdo neví co bude za rok, za dva… 😳“
   Chudák Embéčko, tomu už se to také krátí.
   Do 10 let bude neplodný a další choroby budou následovat.
   Ještě ta slečna, u čeho nese výrobce vlastně odpovědnost?
   Za jak dlouho bude člověk v prdeli, když bude pít přeslazené nápoje?
   Za jak dlouho, když bude žrát nezdravé uzeniny?
   Pít pivo?
   Nebo naopak jíst nějakém klíčky?
   Nejlepší jsou cíga, tam je to napsané, opatřené i fotkami, ale lidi to stejně moc nezajímá….

 5. astraustralia

  vittta se rozhodl reagovat, taktez Astr ale jen na zaver vitttova hodnoceni.

  Chudák Embéčko, tomu už se to také krátí.
  Do 10 let bude neplodný a další choroby budou následovat.
  komentar tak vitttovsky originalni ze komentovat nelze
  Ještě ta slečna, u čeho nese výrobce vlastně odpovědnost?
  slecne zrejme vadi ze v pribalovanem letaku u vakciny se vyrobce vyslovne zrika odpovednosti
  Za jak dlouho bude člověk v prdeli, když bude pít přeslazené nápoje?
  jak ktery, nekdo bez nasledku, jiny s poruchou zazivani, znal jsem muze stredniho veku kteremu odesla slinivka
  Za jak dlouho, když bude žrát nezdravé uzeniny?
  Ceskla kotlina je znama nejvyssim vyskytem rakoviny tlusteho streva, lekari tvrdi ze je to dusledek konzumace velkeho mnozstvi uzenin predevsim
  Pít pivo?
  kolik piva a jak casto ma pro kazdeho jine nastaveni
  Nebo naopak jíst nějakém klíčky?
  pro jednoho prinos pro jineho bez soucasnou medicinou meritelneho efektu
  Nejlepší jsou cíga, tam je to napsané, opatřené i fotkami, ale lidi to stejně moc nezajímá….
  bojovnici za nekoureni si pochvaluji ze diky novemu baleni s varovanim poklesl pocet kouricich a onemocneni ktere to provazi

  Jen zadny komentar na mnozstvi tech „vygumovanych“.
  Podle odhadu ci pruzkumu uvedenemu zdejsim tiskem 45% obyvatel na korona vakcinu neveri.
  Presto je znat mirne zlepseni jeste pred nekolika tydny to bylo o nekolik procet vice ale diky vysokemu poctu nakazenych
  Indo-Australanu pribyva vericich :-)
  Pokud vlada zavede covid passporty a neocovani budou obcany 2kategorie procento odmitacu jiste poklesne.

 6. Mrkos

  Hláška na obranu vysokoškolských novicek “
  x
  Nebuď Feri ! – Buď fér !
  x
  (Prostě musíš mě ukecat ! )

  • Mrkos

   V našem kulturním okruhu se ženy svádějí a toto umění se tu kultivuje od Starého Řecka,
   přes Ovidia a Casanovu atd. Dnes to díky anonymně provozovaným lovům s přímými návrhy
   přes internet tragicky upadlo. Bývala to někdy náročná, ale vždy krásná hra. Většinou s neúspěchy.
   Dnes jsou všichni splachovací. Je to jako když hrají hru na počítači a mají nepočítaně životů.
   Neúspěchy v tom případě nebolí. Pak se to přenese do reálného života.
   Prostě ztrácíme své pracně po staletí budované pojetí kultury.
   x
   ( A řekl bych jak se zvrhnou některé neviné věci. Např zbožštění kytary, když se smísí
   s chlastem nebo joitem)
   x
   Tak hezky to začalo s Beatles a dospělo to k metalu atd, giga koncertům,a hromadnému hulení.
   A bylo by víc příkladů, kdy se dobrá věc časem zvrhne. Včetně dobrých ideologií.
   Světlé zítřky ? Na to dnes nikdo nevěří, Užij a zneužij dne !

  • astraustralia

   To jste udelal radost predevsim tem kteri maji Ostrov v neoblibe a srovnani politicky uspesneho Feriho s opici jim pro budoucno nahrala a jiste se najdou nekteri kteri budou psat o „rasistickem“ blogu :-(
   Feri skandal se stal proto tak popularnim, protoze to bylo pro novinare velke sousto.
   Bezi rada ruznych jinych zalezitosti kterymi novinari ziskavaji pozornost a nebo dokonce utoci na politiky.
   Posledni pripad utoku na expresidenta Klause nema ani zdaleka tu sledovanost a popularitu a z hlediska zavaznosti je to velmi necista novinarska prace. Posudte sami jak na co se novinari zamerili a timto narcenim prinutili Vaclava Klause aby se vyjadril k pripadu pred 32 lety se kterym jak ve videu rika, nemel nic spolecneho.
   Bud senzaci a nebo nekoho pospinit az tak daleko zasli dnesni novinari, ta cast co si rika „investigativni“ novinarina :-(

   • Mrkos

    V našem kulturním okruhu se ženy svádějí a toto umění se tu kultivuje od Starého Řecka,
    přes Ovidia a Casanovu atd. Dnes to díky anonymně provozovaným lovům s přímými návrhy
    přes internet tragicky upadlo. Bývala to někdy náročná, ale vždy krásná hra. Většinou s neúspěchy.
    Dnes jsou všichni splachovací. Je to jako když hrají hru na počítači a mají nepočítaně životů.
    Neúspěchy v tom případě nebolí. Pak se to přenese do reálného života.
    Prostě ztrácíme své pracně po staletí budované pojetí kultury.
    x
    ( A řekl bych jak se zvrhnou některé neviné věci. Např zbožštění kytary, když se smísí
    s chlastem nebo joitem)
    x
    Tak hezky to začalo s Beatles a dospělo to k metalu atd, giga koncertům,a hromadnému hulení.
    A bylo by víc příkladů, kdy se dobrá věc časem zvrhne. Včetně dobrých ideologií.
    Světlé zítřky ? Na to dnes nikdo nevěří, Užij a zneužij dne !

    • mistralius

     Tady Mrkosi je Tvůj problém, že co udělá levičák je špatné, kdežto když to udělá pravičák je dobré.

     Ale hezky plodíš dlouhá souvětí.

   • Mrkos

    Slonková a Klausovi, Kroupovi všichni, Seznam,
    Je třeba ty jejich kydy zpracovat do letáků a užít ve volební kampani.
    x
    Půjčka Rusku. ? Šlo púředevším o to aby Rusové ještš alespoň rok
    odebírali naši průmyslovou produkci a my namuseli na ráz zavřít několik fabrik.
    To by se lidé mohli probrat ze snů.
    ( Např. Ukrajina přestala odebírat běloruské náklaďáky a podnik zavřel.)
    Rusové také mohli dělat obstrukce s odchodem vojsk,
    Dokonce jsme jim slibovali, že pro odsunuté vojáky jim v Rusku postavíme domy.
    Leccos se v rychlém převratu pak zvrhlo. Ale se zapůjčením peněz
    neměl Klaus opravdu nic společného a jak se píše v diskuzi
    byl v té době ještě pátým kolem u vozu. On by si ho tam jinak Havel jen tak nepustil,
    kdyby věděl jak se prosadí. A to vracení je jiná kapitola. Místo rublu jsme pak chtěli dolary ?
    Mezi novináři je velká skupina nebezpečného póvlu a je chybou těch ostatních,
    že je nedokáží odvrhnout. Měl by být vybudován Památník novinářské hanby,
    jako výstraha budoucím a pro orientaci budouácích historiků ve věrohodnosti pramenů
    Stejně jako tady šíří nenávist k Rusům marginální skupinka několika desítek osob
    a jsme za to odpovědni všichni – celý národ. Doposud se to odehrávalo jen mezi vládami
    mimo pozornost lidí v Rusku a kladný vztah k nám byl normou. Těch pár nenávistných hovad
    dokázalo tento vztah narušit, Patřili by do gulagu. Hodnotu tohoto vztahu těško vyčíslit,
    ale pocítíme to v proudu času v bilionech ztrát.

  • Mrkos

   Bohužel děvčata jsou zvědavá, touží po exotice, courání po světě je jejich oblíbená zábava.
   A když se exot vyskytuje doma, stojí na něj frontu. Islám si je této jejich touhy vědom.
   x
   Feri je vůl. Kdyby měl rozum bavil by se tím, že by se nechal dobývat. Měl zajištěn výběr
   na celá desetiletí. na netu ho sledují i desetileté holčičky. Ty uvědomělé mohl nechat
   sloužit straně a souložit s těmi veselými a oddanými jemu.
   x
   Feri je však ukázkou, jak vychovávají dnešní společenskovědní obory na VŠ.
   Do oficiálního studijního programu se to nehodí, ale propagandistický nástroj SSM byl zavržen
   a nahrazen něčím svobodnějším a zábavnějším. Dnes by asi nepřekvapilo jaké besedy
   se vedou třeba na náboženských fakultách našich univerzit. Rozhodně to není o celibátu.

    • Mrkos

     Chlapec to má srovnaný. Ale mluví o hledání konečného vztahu a zabezpečení jeho trvalosti.
     Opravdu kvalitní nabídce druhému (??) pohlaví. Ale Feri si chtěl jen hrát, ale hry v naší kultuře
     mají pravidla a ty je dobré dodržovat
     V mládí jde o to získat děvče, které sexuálně přitahuje a hledání nejrychlejší cesty. Sex je víc než
     příjemná hra a zatoužit po ní, byť chvilkově, mohou oba po vzrušení toužící ůčastníci setkání.
     Jsme rádi, když nás někdo pohladí a naopak.Svádění vede k vyprovokování sexuální touhy
     a případnému oboustraně chtěnému styku. Když se to nepovede je pak dotyčná/ý zklamán/a.
     Blbě se usíná, z lítosti pak odmítající okopává pelest atd. A když dojde ke schodě je to příjemné,
     ale může přijít i kocovina. Proč jsem se nechala ukecat,? Co mě obloudilo, co jsem na něm viděla?.
     Hledá se důvod. Byla jsem moc opilá, když on byl v tu chvíli hvězda, oblbnul mě těma kecama,
     přebrala jsem jí kamarádce, abych si dokázala,že jsem lepší, naletěla jsem na ty jeho kérky.
     x
     Byl jsem v Teplicích v lázních a tak jsem se snažil město poznat. Prostituce tam kvetla už za bolševika.
     Jak mi nabízel údržbář z našeho traktu od mladých dívek určitého etnika za babku.
     Byly kouty, kterým bylo lépe se vyhnout. Pacouši se přece jen kamarádí spíš mezi sebou.
     Pokud v tom městě žil Feri a těm koutům se nevyhýbal, tak není divu, že načichl.
     A proč by platil, když jako VIP si mohl dovolit aroganci. Těch snadných zářezů bylo v sériích
     a pak se najde nějaká co si troufne říct ne. Tak na to se podíváme a přitlačíme,
     x
     Vzpomeňme nešťastného osudu sbormistra Kulínského.
     Když mu navoněné holčičky strkaly maminky pod nos.
     Dělal jsem trenéra a vyžaduje to někdy mnoho sil k sebeovládání.
     A z některých mých svěřenek vyrostly opravdu krásné a na fér play přivyklé ženy.
     Člověk vzpomíná, ale prostě to nešlo i když se některé snažily,.
     V této společnosti je výchova k sebeovládání !! zcela pominuta.
     (Stejně jako výuka násobilka a třeba dialektiky.) Bbožštění slova svoboda
     vede k omluvě mnoha neřestí – viz galerie soch od Brauna na zámku
     Myslím, že ten reálný socialismus tlačil tou hnusnou propagandou
     spíš ty cnosti.

       • astraustralia

        Saxi diky za vyborny odkaz na Atapanu.
        Tvuj pohled na Chauna v tomto pripade je mylny.
        Jak Dusek tak i Chaun Atapanu vysoce uznavaji meli s nim jiz radu rozhovoru(Dusek vic) a i Chaunuv vztah k Matce Prirode je blizky tomu co Atapana rika.
        Nedelam tu Chaunovi advokata ale musim rici ze se vekem zmenil predevsim vztahem k dusevnu i k Prirode.

        Po tom co mistni guru znectil prohlaseni lekaru zpusobem velmi nevybiravym sem nedavam Chaunuv dalsi rozhovor s zenami ktere jsou proti ockovani svych deti super vakcinami a odmitaji delat z nich pokusne kraliky.
        Sve odmitnuti i zduvodnuji a je to k precteni na mem blogu.
        http://astrlive.blogspot.com/

        • dixi

         Osobně se taky domnívám, že deti zatím raději neočkovat, dokud nebude jistota že nebudou vážné zdravotní následky. Mladý organismus může reagovat jinak.nez dospělí, prece jen je to krátká doba, mnoho se ještě neví.

         • Janika

          Tohle je těžká vec, deti si o tom rozhodnout nemůžou… Sama nevím, jak bych se rozhodla. Zatim zadne deti, pokud vim, na covid neumíraji, tak snad by bylo lepsi nechat tu imunitu na přírodě. I kdyz i to se může změnit, a kdyby byla ta nemoc pro ne nebezpecna, tak potom ockovat.

        • vittta

         To se mi ulevilo.
         Tam máte nějaký článek, o hrdé ženě.
         Zajímavé je toto:
         „Všímejte si inkvizitorů kolem vás… často se obrňují tituly zepředu i zezadu. “
         To ale máte špatně.
         Správný názor, né tituly, ten rozhoduje.
         Tak třeba moderní inkvizitoři, co je sem čas času cpete jako posly svobody, různí doktoři a GURU vesmírných energiní.
         Mezi námi je určitý rozdíl.
         Zatímco já jsem vyjádřil svůj nesprávný názor, a stal jsem se ve vašich sluníčkových očích místním GURU, vy sám neříkáte nic, jen dáváte k uvážení, a vytvoření vlastního názoru, toho správného.
         Já nikomu nevnucu žádnou děsnou celebritu, nemám plnou hubu ekvivalentů Berana a Chauna a 30 amerických doktorů.
         Dokonce ani nikomu moc nenadávám, a přesto bývám osočen, že nedávám, nedávno jsem vynadal třeba chudáku Orinokovi, a to tím, že jsem ho vůbec nezmínil, pak jsem místní GURU, Brouk Pytlík, nácek, a další a další věci, a proč?
         Protože mám tu drzost, mít svůj názor?
         Mám vás plný zuby, a nejen vás, sluníčkový Astře!

          • vittta

           Makám na Volze, do toho hokej, práce, zahrada…
           Na článek mi to momentálně moc nemyslí, třeba ale se mi nějak rozsvítí.

         • astraustralia

          Dokonce ani nikomu moc nenadávám, a přesto bývám osočen, že nedávám, nedávno jsem vynadal třeba chudáku Orinokovi, a to tím, že jsem ho vůbec nezmínil, pak jsem místní GURU, Brouk Pytlík, nácek, a další a další věci, a proč?
          Protože mám tu drzost, mít svůj názor?
          Mám vás plný zuby, a nejen vás, sluníčkový Astře!

          vittta na otazku „proc“ mohu jen odpovedet za to oznaceni „mistni guru“ a to je z meho pohledu nehanlive oznaceni, to ze jste si ho prelozil do vasi cestiny jako urazku svedci jen o nepochopeni.
          Po lopate vam to prelozim tak ze tak jako je guru Dusek na sve Kampe, Chaun u Gosarniku tak vittta na Ostrove:-)
          Takze uznani alfasamce:-)
          Pokud ani to vam nesedi, tak kdyz si to prelozite a date tomu mezinarodni neceske oznaceni guru jako“dominantni“ tak to vubec nelze srovnat s nekym kdo vas nekdy nekde nazval nackem. Tady na Ostrove jsem takovy utok na Vas necetl a pokud jste nekoho nekde jinde nadzvedl az tak ze misto rozboru Vasi rasantni argumentace Vas „onackoval“ pak s tim ma Astr spolecneho nic.
          Pro Astra jste mistni guru ja on pro vas slunickar:-) Pritom moje slunickareni je asi jako Vy jste nackovstvi :-)
          Posledni odkaz od Chauna jsem dal na svuj blog abych dve dochtorky a nekolik matek nenabidl Vasemu nazoru z prvni rany:-) K vasemu zaveru.
          Koho jeste mate „plný zuby“ ?

          • vittta

           Třeba vás, ale i Jany, Kočky, Petera, ten sem tedy asi Bohužel přestal chodit.
           Nejde o vaše názory, ale to sluníčkaření.
           Jo, přesně to je ten název.
           Sluníčkář svému oponentovi zásadne neargumentuje, ale za to ho označuje a trvale vytváří nějaký obraz.
           O mě třeba že jsem všeználek, brouk Pytlík, a GURU.
           Jediné, co mě brání v brutální odvetě je můj rozum, protože to ani jeden jmenovaný nedělá s tím úmyslem mě poškodit, děláte to mimoděk, ale ta setba prostě vyklíčí, a nevyklíčí pro dobro vlasti, ale proti němu.
           To není, že bych se urazil, do toho mám daleko, ale o té blbosti, kdy plijete na kohokoliv, kdo má nějaké schopnosti, ale pak držkujete, že nás v politice reprezentují ubožáci a sráči.
           No bodejť ne, když kohokoliv schopného sami vyfakujete.
           Nechcete?
           Dobrý, budete mít, co chcete, ale pak si nestěžujte.
           Vina lidu nespočívá v tom, že málo o politice přemýšlí, vesměs nepřemýšlí vůbec, ale že si vyberou ty největší hovna, protože ta hovna se jim líbí svou ubohostí a slabostí a lhaním, kterému- A NYNÍ POZOR- chtějí nějaké skupiny uvěřit.
           Kdyby ta největší sračka negromilní a sudeťácká hlásala nebezpečí očkování, budete jí do nebes vzývat, bez ohledu na to, že vás tím jen manipuluje.
           A GURU….ale ne, Astře, GURU není žádný alfasamec, možná je to překlad, ale význam v češtině je jiný.
           Je to manipulátor, kripl a lhář.
           To je GURU, člověk, co ZNEUŽÍVÁ své nějaké schopnosti.
           To je extremně urážlivé pro každého, kdo taková svině není.

          • Kamil Mudra

           „A GURU….ale ne, Astře, GURU není žádný alfasamec, možná je to překlad, ale význam v češtině je jiný. Je to manipulátor, kripl a lhář.“
           Tedy – slovy klasika: Mě snad jebne!!!
           A to tu křičím zcela bez nadsázky, protože už „čuju na sto honů“ že se schyluje k dehonestaci dalšího pojmu, který měl po staletí, ba spíše po tisíciletí, vždy a nezpochybnitelně POUZE KLADNÝ VÝZNAM. Přitom postačí jen krátce juknout alespoň na tetku Wiki aby se člověk dozvěděl že:
           „Sanskrtské podstatné jméno guru, znamená v češtině a ve všech řečech ze sanskrtu odvozených, jako hindština, maráthština, bengálština, gudžarátština a nepálština, „učitel“. V hinduistické tradici je toto slovo synonymem pro vědění nebo poznání džňána. Jako adjektivum se často užívá ve významu „závažný“ nebo „důležitý“, a to vždy ve vztahu k vědění, závažná duchovní moudrost, závažné duchovní poznání, závažné kvality dobra ve spisech a v osvícenství, nebo závažná podstata poznání.“

           To že se někteří alfasamci nebo manipulativní lháři za gurua vydávají a tak toto označení zneužívají, na tom faktu nic nemění. V neposlední řadě mají na profanaci toho slova vliv také senzacechtivá média která jsou schopna za za gurua označit kde koho o kom se nějaká množina lidí (nebo i jen konkrétní pisálek či reportér) domnívá že o něčem ví více než je běžný standard a nebo prostě jen z nějakých reklamních důvodů. A tak se to v nich hemží všelijakými „guruy“ přes vaření, zdravou výživu, outdoor, módu – prostě přes všechno nač si člověk vzpomene. Kdejaká firma má své „guruy“ přes poradenství jak užívat její výrobky – typicky O2-guru – kteří mají sice k nějaké závažné duchovní moudrosti asi tak daleko jako jezevec k létání ale aspoň umí vysvětlit jak používat nový model mobilu.
           Ale člověk nemusí být nějak duchovně vzdělán na to aby věděl že „guru = učitel“ a tak s tím pojmem zaobcházel správně, aniž by před průměrně inteligentními lidmi vypadal jako nemehlo. Prostě tak jako existují učitelé a „učitelé“ stejně se vyskytují guruové a „guruové“ a záleží jen na zdravém úsudku (nebo míře vlastní znalosti konkrétního oboru) jestli onoho gurua zasadíme do úvozovek nebo ponecháme bez nich.

           Ještě je důležité si uvědomit že guruem či „guruem“ se člověk často a snadno stane aniž by se sám za něj považoval nebo prohlašoval – prostě jen tím že se ocitne v pozici „jednookého mezi slepými“. A mnohdy mu nepomůže ani to že toto své označení opakovaně odmítá (typicky Dušek a mnoho dalších) protože jeho obdivovatelé (toužící po nějakém vedení) ho prostě považují za „přehnaně skromného“ a nenechají si to vymluvit. Ale i tento psychologický jev bývá falešnými guruy zneužíván k posílení jejich autority a jejich okázalá „skromnost“ je pak všímavému člověku snadno prozradí.

           Takže apeluji na každého, kdo hodlá kdykoli toto slovo použít, aby měl na paměti jeho skutečný význam a podle toho s ním také zacházel, aby ho nepotkal stejný osud jako pojmy „pravda“, „láska“, „vlastenec“, „přítel“ …. protože žijeme v době kdy jsou pojmy překrucovány a bude-li to takto pokračovat dál – nakonec se už ani nebudeme schopni domluvit bez neustále doplňovaných mnohoslovných vysvětlivek.

           PS.
           Tohle je vážné téma (nejen pokud jde o pojem „guru“), které je obecně bohužel málo diskutováno, přestože jde o jeden ze zásadních aspektů lidské komunikace. Takže jestli, Janiko, potřebuješ vytvořit nějaký nový prostor pro komentáře, můžeš ho klidně vyvěsit jako článek.

          • Kamil Mudra

           Omlouvám se za ztučnělý text pokračující až do konce komentáře. Tučné mělo být jen guru = učitel a pak dále už zbytek textu bez zvýraznění.

          • embecko

           Ja bych rekl, ze termin guru chape kazdy docela dobre. Je uzce spjat s nabozenstvim a v dobe sve slavy predstavoval nedelitelny vztah ucitele a zaka, pricemz zakuv zivot patril guruovi.
           Tedy v dnesni dobe nepredstavitelna zalezitost. Jemnejsi je zapadni termin je mistr, ze ktereho uz vyplyva jista zakova samostatnost, je spise veden, nezli vyucovan.
           Guru se na Zapade vyrojili s hmutim New Age (hippies) a z hlediska Zapadu jde o dekadenci, vyverajici z bezvychodne socialni a politicke situace.
           Jiste, nekdo muze sveho ucitele nazvat guruem, ale pochybuji, ze by mezi nimi byl onen fatalni vztah, zalozeny na nabozenske vire a vedouci az za hrob. Dnes je termin guru pouzivan spise volne, nejcasteji pro vudce sekty…a tady ani Jara, a ni Igor od toho nejsou daleko.
           Sekta od slova „nasledovat“ znamena odstepeni od vetsinoveho proudu, frakci…nasledovat lze uceni samo (Adamite), anebo ucitele, neobvykle uceni vykladajiciho. Znamy je pripad guru Jary (jiny, nezli ten nas), ktery „odhackovaval“ damy z jejich spatne minulosti :o)
           https://cestagurujary.cz/

          • embecko

           Etymologie uz mluvi jasne: „guru“ od korene „gwer“ = tezky (nemecky schwer).
           Zadne uceni, zadna legrace, fatalni vztah…proto prapuvodne slovo guru oznacovalo (bylo synonymem) pro kneze, nikdo jiny tehdy totiz neucil. Odpadlik musi zemrit…tohle jsou tezke (gwer) veci a jakekoliv pouziti v dnes obvyklem slova vyznamu je tezke nepochopeni funkce gurua. Zapad ostatne nechape skoro nic, na co narazi a co prijme, to zprzni.

          • Kamil Mudra

           Sanskrt se oddělil od Avestánštiny (dnes už dávno mrtvé) nejpozdějí před rokem 1800 př. n. l. Je tedy nesrovnatelně starší než Němčina a slovo „guru“ ve smyslu „učitel“ ze Sanskrtu pochází. Tedy mi přijde od věci hledat kořen nějakého výrazu v jazyce který ho převzal. Ale každý jazyk který ho později převzal ho vždy vykládal ve významu „učitel“, často s posílením ve smyslu „celoživotní učitel/poradce nesoucí odpovědnost za žákův vývoj“ na rozdíl od řadových učitelů působících na školách. Ovšem být odpovědný za něčí vývoj neznamená vlastnit ho. Nemluvě o tom že s náboženstvím doby a duchovním prostředím ze kterého ten výraz pochází bylo jakékoli vlastnění života druhého člověka neslučitelné. Nenech se mást nějakými dodatečnými západními výklady toho slova, když české guru=učitel je plně postačující a vystihující jeho původní význam.
           Sanskrtský termín „guru“ je složeninou dvou slabik: „gu“ značící temnotu a „ru“ označující toho kdo ji rozptyluje a je v tomto rozptylování uznávanou autoritou. Tedy za „guru“ byl považován ten, kdo rozptyluje temnotu nevědomosti a to nejen v záležitostech duchovních ale i ve světských jako je např. tanec, hudba, sport, historie, matematika, pěstitelství a jiné znalosti či dovednosti.
           „Zapad ostatne nechape skoro nic, na co narazi a co prijme, to zprzni.“
           Nu, do značné míry souhlasím, ale najdou se i výjimky pozitivní deviace kvůli kterým stojí za to držet se podstaty a k tomu prznění nepřispívat.

          • v

           Vysvětluješ do dobře, Kamile, ale nebereš v potaz to hlavní, že jde o autoritu- v podstatě náboženskou- a podřízeného, byť hypoteticky dobrovolně.
           To píše podrobněji Embéčko.
           Jinými slovy, není to rovnocený vztah.
           Navíc- v tom kontextu, jak to Astr píše, to nelze vysvětlit jinak, než jako hrubou urážku, a skutečně nechápu, proč se k ní Astr nechce hlásit.
           Když napíšu někomu, že je zmrd, tak mu to budu opakovat tak dlouho, dokud si to budu myslet.
           Někdo má jiné postupy, napíše někomu, že je hodně chybující člověk, a když se chybující nebožák ohradí, tak se mu dostane odpovědi, že chybující je vlastně každý, a že to žádná urážka nebyla.
           Tohle ale urážka evidentně byla, protože to Astr začal používat až v našem zásadním rozporu ohledně Kovidu a ať si píše co chce, prostě to byla ta nejhorší urážka, které je schopen.
           Takže zkráceně, že mě uráží je mi u prdele, že se k tomu nehlásí, považuji za ubohé.
           To samotné slovo…
           Jasně, ty jako určitý znalec východních nauk to budeš určitě vidět jinak, jak pragmatický Embéčko, nebo realistický já.
           Tady stojí proti sobě dva extrémy, tvůj, kdy tě celkem oprávněně mrzí zneužívání jinak pozitivních slov, a Embéčkův, kdy on bez okolků napíše, že slovo má přesně takový význam, v jakém se používá.
           Já se motám někde mezi, ale blíže mám k Embéčku, protože prakticky to je tak, jak to říká on, i když nejsem až tak radikální.
           Když řeknu ženské, že je kráva, rozhodně se urazí, když jí řeknu gazela, potěší jí to.
           Přitom kráva je společenské a nádherné zvíře…řekněme charakterní, zásadní pro život lidstva.
           Nebožáci jsou dnes přímo obžalováváni, ba souzeni za xenofobii…jó, jasně, je to komické, ale je to tak.
           Xenofobie prostě neznamená strach z neznámého, a můžeš si to hledat na Wikipedii, a ve slovnících cizích slov jak chceš, xenofobie znamená rasismus, nenávist, a násilí, při čemž zde můžeme dále rozberat i ten rasismus.
           Nebo jinak, když někdo řekne, že jel z místa X do místa Y na kole, představí si 100% lidí jízdní kolo.
           Když někomu za jízdy upadne kolo, každý si představí kolo od auta, slovo má význam až v kontextu.
           Já tady nikoho neučím, a nad nikoho se nepovyšuji, byť to tak asi někteří vidí, ale je to způsobeno ne tím, že bych to takto vedl, ale proto, že mám lepší schopnost argumentovat.
           Navíc tohle je virtuální hospoda, né duchovní seminář.
           A další věc je…jaký Guru a čeho je takový Chaun?
           Vesmírné lásky?
           Ono také to musí mít nějaký cíl, vědění staletí ba tisíciletí, předávané pomocí Guru žákům, se dá těžko srovnat s lacinými vesmírnými žvásty, tak moderními v dnešní době, kdy lidé hodně chtějí (vesmírnou lásku) za co nejmenší oběť. (učení a odříkání).

          • embecko

           Jiste, Kamile, je pra-vyznam slova (terminu) a jsou pozdejsi vyznamy, ktere nabylo.
           Pak zalezi na dohode, jak se bude pouzivat, pricemz muze puvodni vyznam uplne ztratit (ale samozrejme si ho i zachovat).
           Guru na Zapade ma pejorativni vyznam, je to clovek, kteremu se propada vuli, anebo virou a jeho zak se na nem stava zavislym (coz neodpovida osviceneckym teoriim, kterymi se Zapad doted castecne ridi).
           To je obecny vyznam, abych rekl…u zastancu duchovnich nauk je guru to, co rikas, ucitel s vysokou autoritou.
           Pak je tu ovsem puvodni vyznam, kdy guru je nabozensky ucitel-vudce, jemuz nelze oponovat (jako kdyby ses za stredoveku chtel hadat s knezem, se stejnymi nasledky).

           Ja tam tedy tu vyznamovou smycku mezi puvodnim akcentem na fatalitu a totalni zavislost a soucasny laicky vyznam (negativni podton) vidim. Ono ne nahodou si lide mysli, ze byt guru je neco az nebezpecneho (hlavne pro jejich deti).

           Ja se slovu nesnazim davat ruzne vyznamy, jen rikam, jak bylo a je chapano.

           Pises: „Ovšem být odpovědný za něčí vývoj neznamená vlastnit ho.“ No ale v podstate to znamena ho vlastnit. Pokud jses jako ucitel za nekoho osudove zodpovedny, nezbyva ti, nezli toho druheho predeat k obrazu svemu tak, aby veci pochopil presne podle tebe. Co by to bylo za ucitele, kdyby te nechal byt a ty sis pak nekde nabil budku? Dal by od toho ruce pryc? To by pak preci nebyla odpovednost. Anebo to prijmout? Pak by to ovsem uz nebyl ucitel, ale matoha.

           Co se etymologie tyce, pak vsechny stranky, co jsem nasel, se shoduji na staroindickem koreni „gwer“ (guru, gwuru atd.).
           Moderni odvozena slova pak jsou napriklad brigada, gravidita (temer doslovne obtezkanost), pak samozrejme gravitace, staroanglicke „quern“, ale i germanske Krieg, anebo jiz zminene schwer…vzdyt je to hrdelni „gwr“ ve vsech tehle slovech slyset.
           Nerikam, ze sanskrtsky vyznam gu-ru tam neni, sanskrt neovladam.
           Jelikoz v dnesni dobe najit perzonu, jez by splnovala puvodni vyznam slova, je temer nemozne, osobne se pridrzuji lehce hanliveho vyznamu slova, protoze tak mi prijde pochopitelne. Ono pochopeni takoveho slova vyzaduje predevsim jeho institucionalizaci (tedy nejaky vseobecne zavedeny institut guruu), coz zde neni.

           Vem si to naprikladu…dostanes se treba do Mexika, kde ti mistni brujo (saman, kouzelnik) da nejaky duchovni vyklad…asi mu take nebudes rikat „pane farari“ i kdyz by delal to same, co on.

           Pokud si ovsem nejaka sekta mysli, ze ma sveho guru, tak at si to mysli, s tim nic nikdo nenadela. Ze se ovsem ztraci onen fatalisticky vztah zavislosti, ozyvajici se z pradavna, to je take pravda.
           Vyznamove vzato, cim blaznivejsi sekta a cim oddanejsi nasledovnici, tim vice nabyva slovo guru na svem puvodnim vyznamu.
           Ze se nejaky gymnazista da do reci s byvalym hipikem a podlehne mu a zacne mu rikat guru, to uz je devalvace slova.

          • Kamil Mudra

           Já to, vittto, vezmu odzadu
           „A další věc je…jaký Guru a čeho je takový Chaun?“
           To je docela dobrý příklad „guruizace“ kterou jsem zmínil. Pro mne třeba žádným guruem není. Já v něm vidím člověka který má potřebu vylévat si druhým lidem srdíčko a sdružovat okolo sebe lidi s podobným světonázorem. Tedy nejde o žádný vyjímečný jev, který by se vespolečnosti vyskytoval nějak sporadicky – stejné potřeby má mnoho z nás – jen se tématicky liší. Kdyby žil Chaun někde v nějaké zapadlé vísce a oslovoval jen po večerech sousedy okolo stolu v hospodě, pár lidí by s ním souznělo, další by ho měli za blázna ale ve víru jiných sdílených starostí by to víceméně vyšumělo do ztracena.
           Avšak přes internet má možnost oslovit spoustu lidí, kteří s ním nesdílejí nic jiného než to o čem vypráví, pro některé (ba mnohé) jde o něco překvapivě úžasného a ti ho začnou považovat za svého gurua, upnou se na něj, doporučují ho ostatním a jeho výroky, či postoje začnou používat coby argumenty, kterými podkládají svůj přístup či přesvědčení. U toho stolu v hospodě by mu soused řekl: „No dobře Igore, ale to co říkáš mi složenky nezaplatí a hnůj za mne nevykydá – takže vraťme se na zem. Pomůžeš mi v sobotu s tím plotem?“ a milý Igor by byl vtažen zpět do reality všedních dnů. Tohle se mu ale na setkáních kam přijdou lidi jen kvůli němu samozřejmě nestane a tak to i v něm posiluje pocit vlastní výjimečnosti až tomu možná i sám uvěří.

           „Já tady nikoho neučím, a nad nikoho se nepovyšuji, byť to tak asi někteří vidí, ale je to způsobeno ne tím, že bych to takto vedl, ale proto, že mám lepší schopnost argumentovat.“
           No a proč myslíš že máš lepší schopnost argumentovat? Protože jsi ochoten opotřebovávat klávesnici ve větší míře než někdo jiný? Ty máš dobře vyvinutou schopnost naslouchat a ochotu reagovat – to ti rozhodně nemůže nikdo upřít. To ale není totéž co argumentace. Ta předpokládá uvádění nezpochybnitelných faktů, nikoli často opakované sdělování názoru. Schválně si zkus projít své komentáře a porovnej si co se v nich vyskytuje ve větší míře. A neber to, prosím, z mé strany jako nějaké popichování. Jsem totiž přesvědčen že na tom my ostatní nejsme o nic lépe.

           Xenofobie, rasismus a spousta dalších slov znamenají to co znamenají a pokud je někdo používá v jiném významu než pro který byla vytvořena pak jde o jeho chybu, je třeba ho na to upozornit a pokud ve svém chybování hodlá pokračovat, nezbývá nic jiného než si v duchu udělat „poznámku na okraj“ ve smyslu „Ferda to myslí takto“ aby se člověk pro příště vyznal v tom o čem Ferda píše. To ale ještě neznamená že musím přijmout Ferdův slovník a když už ano – tak pouze v komunikaci s dotyčným Ferdou. Ovšem v takovýchto hromadných diskusích, jako je třeba zdejší, je to poněkud problematičtější protože naše komentáře čtou i lidé kterým není Ferdův slovník vlastní a pak se diví co to čtou. Tedy si myslím že důsledná osvěta vůči Ferdovi je přednější a pro budoucí hovory rozhodně přínosnější.

           „Navíc- v tom kontextu, jak to Astr píše, to nelze vysvětlit jinak, než jako hrubou urážku, a skutečně nechápu, proč se k ní Astr nechce hlásit.“
           To jestli tě Astr chtěl nebo nechtěl urazit ví jenom on. Ty mu do hlavy nevidíš a můžeš se tedy jen domýšlet. A pokud tě nechtěl urazit ale jen si trochu rejpnout, pak není důvod aby se hlásil k nějakému urážení. Když ti někdo napíše že vystupuješ jako nějaký všeználek, brouk Pytlík, ředitel zeměkoule… není to sice žádná pochvala ale jde jen o popis toho jak se mu tvé vystupování jeví. Nebo může jít o ironii a tak podobně. U otrlého diskutéra jakým jsi ty se dá i předpokládat že jsi vůči ironii odolný a nijak se tě to nedotkne. Vždyť ty sám nemáš problém s tím abys nazval idiotem někoho, koho jiný považuje za autoritu. A věř mi že leckoho se to může dotknout víc než kdybys tak nazval jeho samého.

           „Jinými slovy, není to rovnocenný vztah.“
           No jistě že není. Vztah učitel-žák nikdy ani nemůže být rovnocenný. Ono se jaksi automaticky předpokládá že ten učitel toho zná víc než ten žák. Takže při výuce má ten učitel prostě vždycky navch. Ale může se stát, třeba někde na výletu, že se ukáže ten žák mnohem znalejším třeba v chytání ještěrek. V tu chvíli si ti dva vymění role – ale opět nebude při té činnosti jejich vztah rovnocenný, protože bude mít navrch ten žák v roli učitele – nad učitelem v roli žáka.

          • Kamil Mudra

           „Guru na Zapade ma pejorativni vyznam“
           Ale to přece není pravda. Kdybys řekl že Guru na Západě má také pejorativni vyznam, tak ti oponovat nebudu ale takto jednoznačně to nemohu přijmout. Za prvé ho nemá pro nikoho kdo nějakého svého guru uznává a takových lidí je dnes hafo protože se to označení už dlouho nevztahuje pouze k duchovnu. Za druhé není pejorativním označením ani pro členy těch všech možných sekt (oficiálních i neoficiálních) které zmiňuješ. Za třetí není pejorativním označením pro lidi kteří se jakkoli duchovnem zabývají, aniž by se cítili být členy jakékoli sekty, protože prostě znají ten jeho správný význam. No a za čtvrté je plno lidí kteří k tomu pojmu zaujímají postoj neutrální. Takže když to všechno nasčítáš, tak je to tak velká část světové populace (nebo třeba i jen té západní) že ten pejorativní náhled prostě nemůžeš považovat za standardní. Ostatně, kdyby tomu tak bylo, nesetkával bys se v médiích s obojím přístupem a tak mamutí firma jako O2 by neměla své O2-guru na každé prodejně. A to není jediná. Ještě máš guru manažery atp.

           „No ale v podstate to znamena ho vlastnit.“
           Ale ne. Od učitelky s dětmi na výletě rodiče automaticky očekávají odpovědnost za každý jejich krok ale kdyby jim řekla že jejich děti vlastní tak ji za to sežerou. Většina rodičů se cítí být odpovědnými za své děti i v dospělém věku ale o nějakém vlastnictví nemůže být řeč ani právně ani prakticky. Pokud guru není vůdcem nějaké sekty, měl by cítit odpovědnost vůči všem vyznavačům toho co hlásá a být jim v rámci možného dosažitelný, ale současně se na něj může kterýkoli žák kdykoli vykašlat a jít si vlastní cestou – obzvláště v těch případech kdy se potkávají jen skrze obrazovku počítače či televizoru nebo na nějakých veřejných shromážděních, kterých se lidé účastní anonymě.

           „Co se etymologie tyce, pak vsechny stranky, co jsem nasel, se shoduji na staroindickem koreni „gwer“ (guru, gwuru atd.).“
           Nojo, já nemohu za to nač na internetu narazíš, ale i ta Wikina uvádí že ve všech řečech je to slovo překládáno jako „učitel“ a že v sanskrtu znamená: „„Guru je ten, kdo rozptýlí tmu nevědomosti světlem poznání“ tak nevím proč tak lpíš na tom gravitačním výkladu.

          • vittta

           Tak to první máme stejné, Chaun v roli falešného proroka, který se navíc sere do politiky.
           Lepší schopnost argumentovat…no, samozřejmě že to může být větší opotřebování klávesnice, ale zase si myslím, že když já opotřebuji klávesnici, a jako protiargument je mi puštěn Chaun, nebo 30 amerických doktorů, či mnoho prvních vln paní Pekové, či ochrana rizkových skupin (ostatní ať si dělají co chtějí) ústy profesora Berana, pak si myslím, že lepší argumentace je ta moje, už proto, že oponenti nemají žádnou, jen dokola odkazované a jimi předhazované pseudocelebrity.
           Ferdův slovník jsem na Astra použil, od něj je Guru urážka tak, jak to používá.
           Jinak se můžeme takto bavit my, ale když tady Saul psal, že jsem nácek, tak se tomu smálo daleko méně lidí, než tomu uvěřilo, aniž by cokoliv mého četli.
           Jinými slovy, mělo to úspěch, prostě tohle má VŽDYCKY úspěch, nemusí být vidět- více lidí čte, než píše, ale nedá se to prohrát.
           Astr mimochodem i Saula zmínil…a hádej-jako mou oběť, resp. oběť mé sprostoty.
           Myslím minulý týden, není to tak dávno, jo…ten Astr, co tady odkazuje vesmírnou lásku.
           Co o mě píší jiní mi v tom smyslu nevadí, můj styl toto prostě vyvolává, daleko víc mě vadí, když mnozí uráží ty, co se chovají daleko slušněji.
           To ale neznamená, že mě to bude věčně bavit.
           Oni mě nechtějí, Kamile.
           O to jde.
           Peter odešel, Jana už se se mnou nebaví, Astr mě provokuje, Janika mi vyčítá útoky, které jsem neprovedl, to svědčí o tom, jak mě vidí, prostě útočím VŽDYCKY já.
           No a…já mám ztrácet čas něčím takovým?
           Jaký to má vlastně smysl, hustit do lidí, kteří jsou mými nepřáteli, že já je jako nepřátele nevidím, abych je vedl k jednotě, o kterou nestojí?
           Jaký to mělo smysl na OM, kde jsem dělal to samé?
           To už má větší smysl FB, co tady odkazuje Astr, tam je nějaké heslo…mě se to neotevře celé, a vedle je nějaká diskuze, ble, ble, ble… asi mají smysl nějaké laiky, nevím.
           Žvaní, a asi jim hlavně dělá dobře, že žvaní.
           Nemohou se znát.
           Čisté blogy, ve smyslu zbavené Gurů, také moc neběží.
           Jsou pro potěchu majitele, že je čtený, nebo třech plácalech, co vlastně má za smysl neustálé opakování Hanka, jak je vzdělaný, a jak špatný je zdravý, selský rozum, jsem nikdy nepochopil.
           Je to jen komunikace, kde nikdo nevyniká, není žádný Guru, žádný žák, žádná osobnost, a žádný čtenář.
           Je jen určitý počet entit, kteří píší nezávisle na tom, co píší ti druzí, je to hromada monologů.
           Co píšeš o tom žákovi, co předčí učitele…
           No, to se jistě může stát, ale bude to učitel, ne Guru, protože ve vztahu Guru- žák, se nesmlouvá a témata jsou daná.
           Ve vztahu učitel- žák, to záleží na kvalitě učitele, ale i žáka.
           Pokud se žák učiteli okázale vysměje, že ví neco víc jak on, naruší se systém, kde autorita musí být na straně učitele.
           A žák to udělat může, protože je nezkušený.
           Co jsem popsal je reálný stav.
           Zbývá se zeptat, PROČ to tak je.
           Proč lidé milují FB se svými heslovitými hláškami, a 5 slovnými reakcemi?
           Proč někdo chodí na diskuze, kde panuje cenzura?
           Proč někdo chodí na diskuze, kde se musí hlásit a přihlašovat svým jménem?
           Proč někdo chodí na diskuze, kde se řeší úplné hovno, a ze 100 textů je zajímavý jeden- a ten ještě nikdo nečte?
           A to hlavní- ono to souvisí- proč někdo volí TOP09, ODS, nebo Piráty?
           Protože to tak lidé prostě chtějí.

          • embecko

           „nevím proč tak lpíš na tom gravitačním výkladu.“
           Protoze jediny odlisny vyklad je jen na ceske wikine, vsude jinde, kde jsem pobyval, je to „Sanskrit guru -> Latin gravis ‚heavy…All three derive from the Proto-Indo-European root *gʷerə-
           Jinak vyklad „„gu“ značící temnotu a „ru“ označující toho kdo ji rozptyluje“ je oznacen jako folklor.
           Ted se mohu zeptat ja, proc ty lpis na jedinem odlisnem vykladu? :o)

          • embecko

           Vittta: „Oni mě nechtějí, Kamile.“
           Omyl, oni se nechteji bavit (diskutovat) a ty je rusis, protoze to delas. Nejde o tebe, jako ve Vrbeticich nejde o Rusaky, ale o Zemana.
           Tvoje argumenty lze jen uznat, coz je potupa, anebo je pomerne narocne oponovat, coz je pracne.
           Presne tohle bezi v hlave prumerneho volice: Pokud se objevi „problem“ ve forme strany, anebo politika, ktery rika neco k veci, tak je odsunut stranou jako nevolitelny. A, bohuzel, tohle politici vedi a proto se chovaji nezodpovedne…ke zvoleni tuhle vlastnost totiz nepotrebuji a je jim na obtiz, nebot zavazuje.

          • Kamil Mudra

           „Ted se mohu zeptat ja, proc ty lpis na jedinem odlisnem vykladu? :o)“
           Nejspíš to bude tím že věřím mnohem více indickému folklóru o kterém jsem přečetl řadu knížek (a zdaleka ne beletrických) až se mi tak nějak zažral pod kůži. I z překladů pasáží mnohých upanišád, které se výkladem pojmu guru přímo zabývají řešíce jeho úlohu ve společnosti, dost jednoznačně vyplývá to co jsem tu psal. Takže se holt už tím internetem nenechám ovlivnit. Znáš to: „Starého psa……….“ :-)

          • vittta

           No jo,ruším, však to vím.
           Ale je rušení někoho, kdo o to nestojí pozitivní, nebo negativní záležitost?
           Horší je- obecně, že lidé mají jen ďábla, resp. ďábly, Bůh chybí.
           To je Gates, Soros, pro jiné Putin, Zeman…
           Ďáblové- ale kde je Bůh?
           Stav společnosti je takto nevyvážený, a z toho prostě bude průser.

          • Kamil Mudra

           „Jaký to má vlastně smysl, hustit do lidí, kteří jsou mými nepřáteli, že já je jako nepřátele nevidím, abych je vedl k jednotě, o kterou nestojí?“
           Vittto, nepropadej malomyslnosti. I jedinec může dokázat mnoho, byť to zpočátku není znát – ba jeví se jako zcela marným.
           Tenhle člověk to také nevzdal a nakonec se úspěch dostavil.
           Každý den, celých 36 let, se vydával do hor.

          • embecko

           „Ale je rušení někoho, kdo o to nestojí pozitivní, nebo negativní záležitost?“
           Ja bych to postavil takhle: Lze nekoho, kdo nechce diskutovat k diskuzi svest (ci dokonce donutit)?

           Na nove stranky pana Bavora jsem zezacatku chodil rad, ted jeden clanek strida druhy a autori se snad prehaneji v tom, aby nam sdelili, co uz davno vime. Z diskuze jsou zavody, coz zrejme dotycnym vyhovuje, ovsem diskuze je pak samozrejme nulova. Opet cela politika skonci na „vykricich“.

           Kamil: novodobe moderni oznaceni guru se pouziva tam, kde je predmet zajmu zcela cisty a nevinny, „guru“ se pak pouziva k zesileni dojmu. Mym kucharskym guru je… mym sportovnim trenerskym guru je…mym hudebnim guru je….
           Jinak neco nacteno mam take, ovsem preklady starych knih se dotykaji archaickych udalosti, takze tam je treba opet prekladat do „novocestiny“. Ceska mysticka skola ma dobre zaklady, ovsem, diky kontaktum, vztahum a tradici orientalistiky, prim v prekladech hraji Anglicane a hned po nich Nemci. Rekl bych, ze vetsina znamych puvodnich textu jsou druhotne preklady, nekdy i na trikrat (sanskrt-> anglictina-> nemcina-> cestina). Nekde byva treba napsano „Prelozil XY“, ale ani to neni z originalu, i kdyz se to tak tvari, ale opet z vyse dvou uvedenych jazyku.

          • Kamil Mudra

           Co já vím, tak zrovna ty Upanišády překládal Dušan Zbavitel do češtiny přímo z originálů.

          • vittta

           Dokázat nemohu nic, ale mohu pokecat ve virtuální hospodě.
           S tebou, s Embéčkem, Mrkos tady dělá takový hezký obraz na zdi, co se ně něj člověk rád dívá, s tím co píše, se dá souhlasit, ale nedá se na to vesměs reagovat- ale pod takovým obrazem se příjemněji sedí.
           Ale aby bylo příjemně všem, to je třeba.
           Některým příjemně zjevně není, pak je lze- když už je vzor ta hospoda, brát jako hosty, ale v hospodě se také každý a s každým nebaví- tak se s nimi nebavit- je ovšem otázka, jestli by se pak opravdu cítili příjemně.
           To je problém, který se tvořil, a kterému jsem se postavil, né ovšem moc úspěšně.
           Udělat mnohonázorový blog.
           Jenže není o to zájem, snadnější je chodit někam, kde potvrzují myšlenky jednotlivce, než kde je má každý jiné.
           Vysloveně se to tady sice nerozhádalo, no ale takové napětí rostlo,(Bohužel asi proto, že jsem v rozhodujících chvílích ustoupil) a nakonec…k mojí nelibosti, jsem to vůbec nebyl já, kdo by do někoho ryl, a nerylo se jen do mě, takže být hromosvodem kvůli ostrosti také vlastně nejde.
           Minule jsi to slíznul ty, nyní Embéčko.
           Není to krach, ale úspěch také ne.

          • embecko

           „Jenže není o to zájem, snadnější je chodit někam, kde potvrzují myšlenky jednotlivce, než kde je má každý jiné.“
           Opet budu oponovat: nejde o potvrzovani myslenek, ale o to, nemyslet vubec. V klidu byt, pivo pit…
           Pokud totiz mame na vec stejny nahled, neznamena to, ze si budeme potvrzovat svoje myslenky, nebot kazdy dej je natolik slozity, ze se u nej da vymyslet tolik veci, ktere ani stovky lidi neobsahnou…natoz par diskuteru.
           Jedno spolecne potvrzujici tema se da rozvijet do nekonecna…je-li zajem :o)

          • vittta

           Tak v těch diskuzích, co vedeme spolu a s Kamilem, které dejme tomu doplňuje Mrkos a občas i jiní, nejde o stejné názory.
           Ty ani v tom smyslu nemáme, to tak jenom vypadá.
           Kamil je velice umírněný, radikální pozici máš spíše ty než já.
           Máme ale podobný náhled, tedy je nám třeba jasné, že „něco“ se u toho kovidu udělat musí, a věnovali jsme dost řádků tomu, co a v jaké síle.
           Oponenti to zpochybňovali, ale svoje návrhy nedali, o to jde.
           Nebo nedali…já si myslím, že třeba názor prof. Berana o chránění rizikových skupin není v tom smyslu protinázor.
           Nikdo z nás to nikdy nezpochybnil, je to ale v tom smyslu nic neříkající žvást, který si kde kdo může vyložit lecjak.

          • embecko

           Paradoxne tu mohu obhajovat i krale NWO, Gatese, co nas chce vsechny opichat a vyvrazdit.
           Epidemie SARS byla nekdy pred 5 lety a tehdy Gates varoval, ze je treba se pripravit na dalsi epidemii, ze pravdepodobnost jejiho vzniku je vysoka.
           A co se nestalo? Vsechny vlady, vcetne EU na to hodily absolutni bobek, nula…ani masky do zasoby nedokazaly za 5 let nakoupit, tedy nezajistily ani uplne minimum (!).
           Staty selhavaji, logicky pak prebira rizeni Gates a dalsi…a zrejme diky za ne, protoze bez nich si myslim, ze bychom byli uplne v hajzlu, jak barka na rozbourenem mori.
           Nastesti vypada kovid opravdu na chripecku, pri predstave, ze by slo o chlapika se silou treba eboly, mne omyvaji.
           U politiku je jasne, ze jim nejde o blaho lidu, ale o to, byt znovu zvoleni, resp. aby jim neklesly preference…z tohoto uhlu pohledu jde ovsem o idealni demokracii…politici delaji jen to, co lide chteji!
           Ovsem, jak konstatoval jeden muj mistni znamy: „Zajimave je to, ze ti sami, kteri pred pul rokem kriceli, ze vlada nedela nic, ted zase krici, ze vlada dela moc.“
           Ted do toho navic hazi vidle soudy…no, to by se jeden posmal.
           Tohle je neunosna situace, ktera musi skoncit totalitou (anebo paradnim a uplnym kolapsem). Nekdo to musi vzit do ruky a zacit sefovat, protoze jinak umreme :o)
           Jak vidno, lid je kam vitr, tam plast a spolehat na nej v tomto smyslu nejde. Dav slozeny z jedincu v poctu mozna jiz od stovek (natoz v milionech) nedokaze prijmout racionalni rozhodnuti a to prosadit, to uz je snad jasne.
           A samozrejme…je rozdil mezi bicem nad hlavou a raznym vedenim…ale to druhe dokaze prosadit jen narodni stat. Naopak globalni aktivity budou vzdy ty s bicem, nebot ten, kdo rozhoduje globalne, „dolu“ nevidi a nezna specifika, to je vysadou jen narodnich politiku.

          • Jana

           ad vittta 1.6.2021 – 22.29 „….Jana už se se mnou nebaví….“
           Vždyť jste si to se Saxem přáli. „Bavit“ se mám přes maily a neotravovat nějakými hláškami. A pozor – neurazila jsem se, pokud by ses tím chtěl ohradit, jen se bez „povídání“ klidně obejdu.
           Ale ráda si öbčas přečtu příspěvky Astra, Bjedruny, kočky, Kamila, Janiky ….. O tom naštěstí můžu rozhodovat sama.
           Přeju všem hezké (konečně letní) dny – zbytek dnešního i ty následující.

          • embecko

           „Vždyť jste si to se Saxem přáli. „Bavit“ se mám přes maily a neotravovat nějakými hláškami.“
           Nene, ty ses rozcilovala, ze nekdo zasahuje do tveho rozhovoru s Asterem…tak jsem opacil, ze jses na verejne diskuzi a pokud chces neco probirat soukrome, je lepsi se uchylit na email.
           Nektere veci si fakt pamatuji… :o)

       • Janika

        „Země je živý organismus a jednou za čas si řekne dost, zvedne ukazováček – nebo mohu říct, že to je Boží prst – a otřese se.“
        Přírodni katastrofy a změny na Zemi a ve vesmíru jsou běžné, dely by se i bez lidi. To, ze je lidstvo premnozene, je jen jedna z nich.

     • Kamil Mudra

      Jó, Mrkosi, současná omladina musí být rychlá. Odpoledne svádíš přitažlivou děvuchu, vymámíš rande a večer se dovíš, že se z ní, během těch dvou hodin co jste se neviděli, stal mládenec (nebo TO, nebo lesba….).
      Nic není jisté a co chvíli stálo – již stojí opodál. :-)

   • dixi

    Alzbetko si očividně neuvědomuje, jak nebezpečné to je, a kdo jsou ti, kteří mu to umožňují.

    • Kamil Mudra

     Nic nebezpečného by na tom nebylo kdyby okolo toho všelijací aktivisté a mnozí politici nedělali takový cirkus. Vzpomínám si na kamarádku z vandrů která měla přezdívku Kuře. No a jednou večer u ohně nějak spontánně vzniklo že jsme ji podle té přezdívky i oslovovovali a i hovořili o ní ve středním rodu. Celý večer jsme se tím, včetně jí samé, dobře bavili – Kuře nám skvěle nahrávalo a spokojeně si protahovalo „křidýlka“. Jenže my jsme si na to během toho večera nějak zvykli a druhý den jsme v tom automaticky pokračovali. To už nás ale Kuře okřikla s tím jestli má stáhnou džíny a přesvědčit nás že je holka. Mužská část proti takovému dokazování nic neměla, ba někteří ji v tom velice podporovali, ale velmi rychle jsme se vrátili do normálu, protože bylo vidět že ji to opravdu štve.
     Tím chci říct, že mi nedělá nejmenší problém vyjít komukoli vstříc a posloužit mu slovním servisem jak si bude přát. Ale když slyším někoho jak mi to „vědecky“ zdůvodňuje coby obecnou nutnost, tak se mi otvírá kudla v kapse.

 7. astraustralia

  vittta naprosty nesouhlas s tim jak Vy jste si prelozil do vasi reci oznaceni guru.

  Je to manipulátor, kripl a lhář.
  To je GURU, člověk, co ZNEUŽÍVÁ své nějaké schopnosti.
  To je extremně urážlivé pro každého, kdo taková svině není.

  Dovolim si to brat jako vasi reakci ze v zadnem pripade nechcete byt oznacovan jako Dusek ci Chaun ci kdokoli jiny co se necim odlisuje a necim vynika.
  Alfa samec je guru protoze obecne guru znamena vudci osobnost.
  Toto je blizke i tomu co pise
  Encyklopedie kde se rika ze :
  Guru, v dévanágarí गुरु, je sanskrtské slovo, které v češtině znamená, duchovní učitel a je běžně používané ve védské filosofii, především pak v náboženských a filosofických směrech .
  Tzv. guruismus, se kterým přichází teolog a religionista Johannes Aagaard, se věnuje studiu silné a nezpochybnitelné autority, se kterou se setkáváme u duchovních vůdců,….

  Ze jsem uvedl priklad Duska ci Chauna na jejich pisecku a ze by se vittta pri jeho vztahu k nim necitil mezi temito „guru“ dobre, lze pochopit :-)

  Pokud ne guru jako alfa samec, tak guru jako silna ci vudci osobnost se bezne pouziva a ze Vy nerad v jedne rovine s Duskem Chaunem ci jinym znamym jmenem vubec neznamena ze „guru“ je
  manipulátor, kripl a lhář.
  To je GURU, člověk, co ZNEUŽÍVÁ své nějaké schopnosti.

  Znovu opakuji ze guru je pro mne oznaceni silne ci vudci osobnosti. Ta nikdy nezneuziva sve schopnosti k necemu nekalemu ale naopak k obohaceni svym prinosem v tom v cem je mimoradny! A to i Vy jste :)
  Je beze sporu ze se vittta na Ostrove vyprofiloval do podoby vudciho diskutera a proto guru, rozhodne ne jako nadavkou. Silna slova ktera vittta pouzil „manipulátor, kripl a lhář“ opetne potvrzuji jeho „vudcovstvi“, kdyz jde o silu argumentu:-)
  Pritom stacilo malo, misto tak silnych slov pod kterymi se strecha prolamuje, stacilo napsat neni guru jako guru neni osobnost jako osobnost. Srovnavat me s Duskem ci Chaunem povazuji za urazku!
  Naopak ze odmitl Alfa-samce svedci o vitttove skomnosti :-)

  • astraustralia

   Tohle ale urážka evidentně byla, protože to Astr začal používat až v našem zásadním rozporu ohledně Kovidu a ať si píše co chce, prostě to byla ta nejhorší urážka, které je schopen.
   Takže zkráceně, že mě uráží je mi u prdele, že se k tomu nehlásí, považuji za ubohé.
   To samotné slovo…

   Guru nebyla urazka ale guru jako vudci osobnost a diskuter Ostrova.
   Opet souzneni s Kamilem a jeho vysvetlenim. Guru bylo a pro Astra zustava kladne hodnoceni zduraznujici presne tak jak vysvetluje Kamil i Wikipedie.
   vittta ovsem vi ze se ho Astr snazil urazit protoze pokud je i Dusek guru jeho kamy a Chaun guru jeho Gosarny a oba to jsou pro vittta IDIOTi musi byr guru urazka.
   Guru je vudci osobnost. je samozrejme rozdil zda na urovni jak to uvadi Wiki nebo na urovni Ostrova ci Duskove ci Chaunove.
   I pres protesty a odlisny nazor vittta na guru pro Astra to zustane tak jak bezne v cestine pouzivane jak uvadi
   Kamil: novodobe moderni oznaceni guru se pouziva tam, kde je predmet zajmu zcela cisty a nevinny, „guru“ se pak pouziva k zesileni dojmu. Mym kucharskym guru je… mym sportovnim trenerskym guru je…mym hudebnim guru je….
   Jako urazka to mysleno a napsano nebylo proto nemohu priznat, ale ze pouzito k zesileni dojmu (viz Kamil) souhlas jen jsem
   nemohl tusit ze pro vittta byt guru je urazkou pokud je jim Dusek nebo Chaun kdyz to jsou idioti.
   Je vittta vudci osobnosti v diskusnich vymenach Ostrova?
   Odpoved zda je ci neni je i odpovedi zda je ci neni guru tak jak to Astr pouzil.
   Opakuji s urazkou spolecneho nic!
   Uz z principu ne protoze cilena urazka se vzdy podle Vesmirneho zakona karmy vzdy vraci zpet na toho kdo ji pouzije.

   • Kamil Mudra

    O tom novodobém moderním označení…. cituješ saxe. Sice s tím souhlasím ba i něco takového jsem také naznačil – ale autor citovaného nejsem.

   • vittta

    To už vidíte tu vaší motivaci.
    O Duškovi jsem že je idiot neřekl, a Chaun je mi se svými vesmírnými výplody zcela u prdele.
    Jenže Chaun se tváří jak svatý, ale duchovno v tom, co jsem viděl, hrálo až podružnou roli.
    Hlavní bylo politické vysírání.
    A Astře, nadávka se vrací zpět…no třeba jo, ale v tom případě KAŽDÁ.
    Pochybuji, že by se vesmírná karma dala oblbnout tím, že místo idiota někdo použije „já nic neříkám, vytvořte si názor sami“ ale běda, když je vytvořen názor jiný.
    To jako když někdo lže Bohu, to už od dětství mi bylo divné, proč zločinci se schovávají za Boha šalebnými slůvky, no…“přece Bůh by na to musel přijít“.
    Já toho Chauna osobně neznám, ale už jsem takové lidi viděl, a jsou to ONI, kdo nemají zájem o ty, co s nimi nesouhlasí, odvrhnou je.
    Mně nevadí- ale já vadím jim.
    Takže v tom smyslu mám už dopředu silnou nechuť k těmto svatouškům, nic méně dokud mlátí vesmírnými energiemi, je to jejich volba, a pokud mají následovníky, také- i když bych samozřejmě nechtěl, aby takovým lidem propadla třeba moje dcera.
    Ale jak se snaží dělat politiku, a kvákají u toho o pravdě a lásce, a tváří se jak „svatej Utřinos“, to bych je bez lehrace nakopal do prdele!

 8. astraustralia

  Odkaz s varovanim.
  Protoze tento rozhovor natocil Igor Chaun a je to jen mala cast rozhovoru ktery jsem dal na svuj blog,
  pro kazdeho kdo se neciti dobre pri rozhovorech ktere Chaun nataci, doporucuji nesledovat.
  Naopak pro ctenare kteri sbiraji informace o Kovidu mohou byt nazory a zkusenosti lekarky z Brna prinosne.

  ZKUŠENOST PRAKTICKÉ LÉKAŘKY

  • Kamil Mudra

   Názory na covid už jsem přestal sbírat protože mi už s nimi „přetéká šuplík“ Navíc vše co ta doktorka říká si každý může odvodit z přednášky Prof. Ing. Jaroslava Petra, DrSc (odborníka na etiku biotechnologií a genových manipulací), kterou jsem zde odkázal už loni na jaře.
   Astře, tohle neustálé vršení covidových informací a názorů je fakt k ničemu. Internet je toho plný už více než rok, každý si už udělal nějaký pevný názor a tady na Ostrově to jen rozhádalo lidi natolik že někteří odpádlovali. Což mne na celé té covidové situaci asi mrzí nejvíc.

     • astraustralia

      Genialni postreh :-)
      A protoze existuje existuji na nej i ruzne nazory.
      Ze nekdy az tak rozdilne ze se o tomto virusu dokazi neshodnout az pohadat lide nejen na Internetu ale take v rodinach a dokonce i ministri :-(
      Co pak chudak ovcan.

  • vittta

   Pro zajímavost jsem si to poslechl.
   Připadalo mi to směšné.
   Ta doktorka vytrvale říkala „podle mého, podle mých zkušeností“, což je dobře.
   Jen jednou prohlásila, že ztrácí důvěru v systém, že oficiální lékařství řídí politici, což je evidentní blbost už proto, že ona se tím neřídí, a nemusí řídit, a mnoho doktorů proti oficiálnu vystupuje.
   Oficiální doktrína je vždy a u všeho, u cukrovky třeba dieta, která je v určitých směrech překonaná, a lékař sám může doporučit vlastní verzi, aniž by mu do toho kdokoliv kecal.
   Zrovna tak na zlomeniny patří sádra, či jiné znehybnění, prostě jsou oficiální doporučení, kterými se nemusí řídit ani lékař, ani pacient.
   Zajímavá část byla, když doktorka tvrdila, že pacienti s obtížemi byli v kontaktu s očkovaným, což ale v podstatě je vesměs každý.
   Takže postřeh zajímavý, ale stojí na vodě.
   Zdravotnictví jako forma průmyslu funguje už dávno, takže paní by musela ztratit důvěru v systém dávno, a navíc, ani to v množství lidí jinak nejde.
   Jistě by bylo skvělé, kdyby měl každý pacient individuální přístup, jenže to by muselo být doktorů 100x tolik a náklady by se zvedly 1000x, to se nedá zaplatit.
   Ti bohatší si to platí, ti chudší prostě na to nemají, ale pořád jsme na tom lépe, než v 95% zemí světa, takže pokud se to někomu nelíbí, má asi smůlu- a zároveň kliku, že bydlí tady, kde má možnosti obrovské, ať už rypákuje, jak chce.
   Vesmírný průvodce mě celou dobu sral, protože dával návodné otázky, se zjevným úmyslem vytvrdit vyznění.
   Působilo to na mě takto:
   Vesmírný posel byl vůdce hovoru s určitým politickým cílem, a paní doktorka byla jeho manipulovaná oběť.
   Ďábel bojoval s andělem.

   • astraustralia

    Vesmírný posel byl vůdce hovoru s určitým politickým cílem, a paní doktorka byla jeho manipulovaná oběť.
    Ďábel bojoval s andělem.

    Receno Vasi mluvou: „tak blbej nemuzete bejt“ jednou Vesmírný posel jindy idiot, takze ode zdi kde zdi,
    pritom dobre vite ze oboje je mimo.
    Takto tu obohacujete s jakym umyslem ?
    Duska Chauna a kazdy jiny odkaz tu je pro svoji jinakost tedy k zamysleni jestli by na tom mohlo neco byt.
    Kazdy si vybere. Navod netreba.
    U posledniho odkazu na Chauna ktery dal slovo lekarce z Brna mu slo o to zpochybnit nejen vladni opatreni ale Pandemii celosvetove. I jiny ctenar nez vittta kdyz si to poslechne pochopi ze tim Chaun dava slovo dalsim lidem ktery maji k vladnim opatrenim sve vyhrady a tim i k Pandemii! Pro jistotu to cele dal na vimeo aby mu to YouTube opet nesmazla a ja to dal na blog.

    • vittta

     No, tak až dá slovo nějakému příznivci očkování a opatření, dejte to sem.
     Takhle to úplně vypadá, že zve samé odpůrce.
     Vesmírný posel je ironická urážka.
     A s jakým úmyslem obohacuji?
     S žádným, napsal jsem na to svůj názor.
     Pro vaší orientaci, nejsem žádný hysterický příznivce nějaké buzerace, ani vakcinace nemluvňat, sám očkován nejsem.
     Jsem si plně vědom všem možných rizik, spojených jak s opatřeními, tak s očkováním.
     Každý svůj názor jsem politicky zdůvodnil, moje přízeň opatřením nespočívala v tom, aby byli lidé co nejvíce trápeni, ale v tom, že obecně se na to celkem sralo, a nikdo to moc nevymáhal.
     Takže představa, že se to uvolní úplně, ve mě vyvolávala nehezké pocity pořádného průseru.
     Ta opatření udržovala alespoň nějakou kázeň, a samozřejmě i mezinárodně politický efekt- a očkování?
     No, asi 1000x jsem uvedl, tak ještě jednou, psychologický efekt, a pak jiná možnost ani nebyla.
     Ve svojí podstatě nemluvíte pravdu, že je plno vyslovených odmítačů očkování.
     Tech bylo skutečně málo, a měli podobu „30 amerických doktorů“.
     Ostatní měli spíše výhrady k tomu či onomu, ve své podstatě velice podobné těm, co mám já sám.

     • Bjedruna

      Příznivce očkování a podobné odborníky sem dávat nemusí… je jich plná naše vaše ČT… když se tam nedej bože někdo vyjádří jinak, okamžitě jej přešaltrují na jinou kolej a do vysílání už jej zase dlouhou dobu nepozvou. Proto tomu Chaun věnuje takovou pozornost. Osobně jej ráda nemám, ale po dobu celé covid hysterie dělá dobrou práci a že ji dělá dobře, svědčí fakt, že mu smazali jeho Yotube kanál i s archívem a až po intervenci v médiích od jiných vlivných elit mu milostivě vše vrátili s varováním. Kdyby to byly bláboly mimo mísu, nechali by ho tak, nebyl by nebezpečný. jenže on se trefoval do černého … Teď už se ochytřil a tak to dal na vimeo. Tenhle rozhovor s paní z hygiény je taky výživný… a věřím jí každé slovo, protože nemá důvod lhát, na rozdíl od jiných, kterým šlápli na kuří oko … https://www.tvnatura.cz/archiv/video/3978-pandemie-nebo-lez

      • astraustralia

       Bjedura dik za odkaz, sam bych ho asi nenasel.
       Dalsi z nazoru ktery to vidi jinak nez spravne vladne.
       Jen moje vzdalenost a to ze to neprozivam v CR mi nedovoluje take rici ze plne souhlasim.
       Jak doba bezi je tech lidi stale vice i kdyz vittta pise ze:
       Ve svojí podstatě nemluvíte pravdu, že je plno vyslovených odmítačů očkování.
       Tech bylo skutečně málo, a měli podobu „30 amerických doktorů“.

       Na rozdil od vittta se Astr domniva ze kdyz temer polovina obcanu se odmita ockovat jde jasne o odmitace ale ma pravdu ze ne vyslovene „vyslovenych“.
       Pro mne staci ze se vyslovili svym odmitnutim ne pisemne na Ostrove:-)

       • vittta

        Upřímně řečeno, měl jsem na mysli odborníky, né lid obecně.
        Já očkovaný nejsem, a poslední dobou- bez prdele- se mi kde kdo směje.
        Ty eště nejseš vočkovanej, jo?
        Nejseš blbej?
        A to znám spíše tvrdší týpky, abych řekl pravdu.
        Ale Šmucler nějak vyměknul, nechal se vočkovat, a nějak mu natekla huba, jak jsem viděl.

      • kočka šklíba

       Velmi zajímavé. I když zde už mnohokrát opakované. No ale nikdy to neuškodí si to vyslechnout zase od dalšího člověka, který není úplný laik. Takže rovněž děkuji za zajímavé video.

       • astraustralia

        Jsou tu nekteri lide kteri opakovane projevili znechuceni nad tim jake tu Astr dava odkazy.
        V nekterych pripadech mozna opravnene.
        Vysvetleni proste. Ruzne pohledy ruzna meritka ruzne umysly.
        Pritom mnohe informace jsem i pro mne jako prehnane neuvadel.
        Zde jeden mail ktery jsem dostal opakovane a protoze jsem ho poprve nezverejnil a domnivam se ze nuti k zamysleni
        pretiskuji:

        Majitel hory Říp – znovu
        Ahoj všem,

        tohle už kolovalo někdy v lednu, ale nyní mi to přišlo znovu a tentokrát s
        vysvětlujícím komentářem o okolnostech. S autorem nelze jinak než souhlasit.
        Na Katastru jsem se přesvědčil, zda je to pravda – je (jen ta rotunda jim
        nepatří, ta patří Římskokatolické farnosti Roudnice).
        V prostoru sociálních sítí jsem zachytil informaci, že hora Říp, tedy jeden
        ze zásadních českých národních symbolů, už není majetkem nás Čechů, nýbrž
        Američanů. Dohledal jsem si tedy vlastnictví hory Říp v katastru nemovitostí
        a nevěřil jsem vlastním očím! Majitelem hory Říp, stejně jako rotundy na ní
        stojící, je Lobkowicz Margaret Brooks, 280 Dedham Street, 02030 Dover,
        Massachusetts, USA!
        Jestli je hora Říp symbolem založení českého „státu“, tak je i zároveň
        symbolem naší absolutní poroby a ztráty veškeré národní svébytnosti.

        Jaký jiný důkaz je ještě třeba, aby nám došlo, že jsme pouhými koloniálními
        dělníky ve vlastní zemi?
        Myslíte, že by v USA bylo možné, aby kupříkladu pro Američany významná hora
        Mount Rushmore (vytesané hlavy prezidentů), patřila nějakému cizinci?! Nebo
        třeba britský Stonehenge?!
        JÁ osobně jsem již dlouhá léta zastáncem zákona, který by NEUMOŽŇOVAL
        cizincům vlastnit byť jediný centimetr čtvereční české země. Měl by být
        možný pouze pronájem! To, že u nás cizinci mohou vlastnit českou půdu je o
        to nebezpečnější, vzhledem k tomu, že jsme součástí EU, která se snaží
        likvidovat národní státy v jejich hranicích, kdy nové hranice nebudou
        definované svou historičností, nýbrž tím, kdo danou část země vlastní.
        EU se totiž snaží dosáhnout stavu, kdy zákony EU buď zcela nahradí a nebo
        budou alespoň nadřazeny zákonům národních států. Pokud tedy budou platit
        identické zákony pro nás jako pro Němce, bude velikost státu definována už
        jen tím, kdo bude vlastnit kolik půdy. To co se Němcům nepovedlo trvale
        získat v roce 1938 skrze diktát, získají dnes skrze své peníze a naší
        servilitu, respektive servilitu našich politiků.
        Máte-li na to stejný názor jako JÁ, sdílejte to prosím dál, poněvadž je
        třeba určité myšlenky šířit, má-li se nám v budoucnu podařit nastartovat
        změny k lepšímu.
        Historie:
        Hora Říp se dostala do majetku Lobkowitczů díky divokým restitucím
        devadesátých let, kdy nebylo problém vyvést do soukromých rukou jakýkoliv
        státní majetek.
        V letech 2009-2011 tu proběhlo několik pokusů o odkoupení hory Říp zpět do
        rukou státu. Stát, případně Kraj nabízel jednu korunu, ovšem rodina
        Lobkowitzů požadovala 23 milionů korun.
        Toto má však dvě strany Na jedné straně to můžeme mít za zlé Lobkowitzcům,
        ovšem na straně druhé, co je pro stát 23 milionů? Připomínám, že kupříkladu
        za odkup vepřína v Letech, o který nikdo nestál, neváhal stát vyplatit půl
        miliardy korun. Zde se jedná o národní a kulturní památku skutečné a
        nedozírné hodnoty, takže kde je problém ptám se?!
        V tuto chvíli je vlastníkem naší Hory žena, která je 100% rodilou
        Američankou a s naší zemí nemá společného nic jen zděděnou část jména.

        • Kamil Mudra

         „JÁ osobně jsem již dlouhá léta zastáncem zákona, který by NEUMOŽŇOVAL cizincům vlastnit byť jediný centimetr čtvereční české země. Měl by být možný pouze pronájem! „
         S tím stoprocentně souhlasím. Ba šel bych ještě dál – aby vůbec nebylo možné vlastnictví půdy jak pro cizince tak i pro domácí. Veškeré užívání půdy by mělo být možné pouze formou pronájmu a prodávat by ji nesměl ani stát.

 9. embecko

  Zvlastni situace:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vsechny-plosne-vladni-zakazy-byly-nezakonne-i-zavreni-skol-40362068?utm_source=www.seznam.cz&VuLtmX_mWedSiuXmL=denni-tisk
  Zda se, dle justice, ze vlada temer vsechna opatreni provedla nezakonne.
  Ted, co je dulezitejsi: Vlada prava, anebo zdravi? Formalismus je ovsem na postupu, muzete znicit zivoty, ale vse se vyresi tim, ze pak budete potrestani nejen soudne, ale i moralne.
  To pripomina trzni komsomolce, radici obcanum nespokojenym s mistnimi sluzbami, aby prodali svuj barak a odstehovali se do priznivejsi lokality.
  Sice vsichni pochcipame, ale pravni stat je nade vse…no, nekup to!

  • astraustralia

   Nakonec to budou soudy ktere budou muset rozhodnout zda utoky proti Klausovi jsou jen politicka hra nebo opravdu ministerstvo financi neco taji.
   Pokud jde soudni zkoumani a rozhodnuti vlady a vladnich opatreni ktere se tykaji omezovani lidskych prav pod zaminku tentokrat to nejvyssiho coz jest lidske zdravi a nekdo se domniva ze soudy by nemely vladni rozhodnuti hodnotit, pak to znamena neomezenou a nekontrolovanou moc vlade.
   Nekdy ta vladni rozhodnuti jdou potichu a vlada sama uzna ze prestrelila.
   Ale co kdyz neuzna? Abyste pak prstickem nehrabali a po soudu nevolali.
   V tomto pripade uznala :-)
   https://ceskavec.com/2021/06/izrael-s-velkou-slavou-zavedl-ockovaci-korona-pas-a-vcera-ho-potichu-zase-zrusil?fbclid

   • Bjedruna

    myslím, že tam je důvod jasný … i je tam napsán… očkování odmítá jednak ortodoxní židovská komunita a také arabská menšina, obě nemají k vakcínám důvěru, byť každá z jiného důvodu. … 🙂

  • vittta

   To já mu v mnoha ohledech i fandím.
   Ale je mi divné, že se vytahuje 32 let stará záležitost jako aktuální téma.
   Klause je zřejmě nutné předběžně odstavit z možné kandidatury na prezidenta, nebo se děje, jak píšu, státní převrat palácového typu, kdy se ZÁSADNĚ mění směřování země směrem k připojení k Německu, a je třeba se zbavit jakýchkoliv možných osob s vlasteneckým pozadím, schopných jakékoliv reakce, což Klaus třejmě pořád ještě je, a též jakýchkoliv teoretických spojenců, zde vidíme Rusko, ale upozorňuji, že v takovém případě by bylo nutné zbavit se i vlivu USA, protože USA nemají zájem na rozbití ČR, a o posílení Německa už teprve ne.
   Causa Vrbětice jen těžko byla náhoda a současný vývoj svědčí o tom, že šlo jen a jen o 14 denní medializaci, která se nedotáhne do konce, zůstane to otevřené- ve smyslu nějakého soudu.
   Prostě to tak bylo, soud proběhl mediálně.
   Druhá varianta je nástup mediokracie, kdy média si píší, co chtějí, vlastně bez nějakého zásadního politického pozadí, resp. jde jim jen o prosazení politiků, kteří těmto médiím přihrají nějaké prachy, a samotná média z těch zpráv jen obyčejně těží.

  • oh

   Že bych Klausovi fandil obecně, to nehrozí. Na to mě svou dokonale vymakanou prevítizací a neochotou korigovat ideologické postoje, když nastaly první problémy, příliš naštval. Ale fandit mu proti redakcím baktuálně hospodářským a veřejněnesvéprávným aktivistům, chabě zamaskovaným za novináře, to budu. Mimochodem, tohle je vážně kouzelné:
   „Šéfredaktoři Hospodářských novin a Aktuálně.cz v dnes zveřejněné odpovědi důrazně odmítli obvinění z vedení lživé kampaně. Redaktoři i editoři článku podle nich bez zlého úmyslu použili některá zjednodušující spojení, která ale neměla vliv na podstatu sdělení, že kolem vzniku i vyrovnání takzvaného ruského dluhu panuje řada nejasností. ‚Formulace, v nichž jsme se dopustili příliš velké mediální zkratky, jsme opravili,‘ “ a tím je to podle dotyčných šéfů bakaložumpy v pořádku.
   To prohlášení si dovolím přeložit do obecné češtiny takto: „Na začátku jsme vám trošičku zalhali a trošičku fabulovali, ale teď, když už se naše lež ujala, tak ty staré články holt opravíme.“
   A podle mě by redaktor veřejněprávního média měl při rozhovoru vědět, jak se věci mají, nebo by mu to mělo veřejnoprávní sdělovadlo předem zjistit, místo aby radostně skákal na „mediální zkratky“ bakalomédií. Jinak neomylně vzbuzuje chuť používat jinou mediální zkratku: „veřejnoprávní média jsou k ničemu, měla by se zrušit“

   • Kamil Mudra

    „Mediální zkratka“ je úplně suprový pojem. Znamená to: okleštit informaci o vše co se nám nehodí. Já bych prostě ten výraz zkrátil do ještě kratšího: „lež“.
    Ovšem, Klause v jeho odcházení bych podpořil také. Mnozí mediátoři takový štulec potřebují jako prase drbání a je opracdu škoda že se jim ho dostává tak málokdy.

 10. astraustralia

  Sax napsal vcera:
  Paradoxne tu mohu obhajovat i krale NWO, Gatese, co nas chce vsechny opichat a vyvrazdit.
  Epidemie SARS byla nekdy pred 5 lety a tehdy Gates varoval, ze je treba se pripravit na dalsi epidemii, ze pravdepodobnost jejiho vzniku je vysoka.
  A co se nestalo? Vsechny vlady, vcetne EU na to hodily absolutni bobek, nula…ani masky do zasoby nedokazaly za 5 let nakoupit, tedy nezajistily ani uplne minimum (!).
  Staty selhavaji, logicky pak prebira rizeni Gates a dalsi…a zrejme diky za ne, protoze bez nich si myslim, ze bychom byli uplne v hajzlu, jak barka na rozbourenem mori.

  tak az sem Gatese „paradoxne“ obhajuje
  aby nasledne Gatse jako jednoho z vudcich hybatelu se „svetovym poradkem“ nakonec odmitl ? !

  A samozrejme…je rozdil mezi bicem nad hlavou a raznym vedenim…ale to druhe dokaze prosadit jen narodni stat. Naopak globalni aktivity budou vzdy ty s bicem, nebot ten, kdo rozhoduje globalne, „dolu“ nevidi a nezna specifika, to je vysadou jen narodnich politiku.
  Tak tohle by podle Jourove muselo byt na zatykac od EU :-)
  Takova troufalost fandit narodnim statum misto nadnarodni EU !
  A aby to bylo jeste vice zpochybnujici a neprehledne tak pozor na nepravdive informace jako tato nize o nahodach !
  To i v pripade ze to nahodne do sebe zapada ! Obvzlast kdyz jde o Gatese Pfizera a dalsi ve zprave jmenovane a jejich Novy Svetovy Poradek!

  Dá se tomu věřit, tolik nahod !?!?!?!

  Masky začínají padat! „Čínská biologická laboratoř ve Wu-chanu je součástí společnosti Glaxosmithkline, která (náhodně) patří společnosti Pfizer!“ ten, kdo vyrábí vakcínu proti viru, která byla (náhodně) spuštěna v biologické laboratoři Wuhan a (náhodně) financována Dr. Faucim, který (náhodně) inzeruje vakcínu!

  „GlaxoSmithKline je (náhodně) řízen finančním oddělením Black Rock, které (náhodně) spravuje finance Open Foundation …….
  (Sorosova nadace), která (náhodně) provozuje francouzskou AXA!

  „Shodou okolností Soros vlastní německou společnost Winterthur, která (náhodně) postavila čínskou laboratoř ve Wuhanu a byla koupena německou aliancí, která (náhodně) má Vanguard jako akcionáře, který je (náhodně) akcionářem Black Rock, ) ovládá centrální banky a spravuje přibližně třetinu globálního investičního kapitálu.

  Black Rock je také (náhodně) hlavním akcionářem společnosti MICROSOFT, kterou vlastní Bill Gates, který je (náhodně) akcionářem společnosti Pfizer (kdo – pamatujete? Prodává zázračnou vakcínu) a (stalo se) je nyní prvním sponzorem WHO!

  Nyní chápete, jak mrtvý netopýr prodaný na mokrém trhu v Číně infikoval CELOU PLANETU! ?

  • Kamil Mudra

   Nojo. Jednou, až se populace lidského druhu sníží tak na 10%, tak všechny ostatní druhy postaví netopejrovi pomník.

  • vittta

   A co bych si z toho měl vzít za poučení?
   Mainstreamová masáž spočívá v tom, že únik z laboratoře byla konspirační teorie, a nyní se to stává tématem seriozních médií.
   Ve skutečnosti únik z laboratoře nikdy konspirace nebyla, byla to varianta, a to o netopýrech psal spíše bulvár.
   Ať tak, nebo onak, je to úplně jedno, vůbec na tom nezáleží, a řeči o obrovských ziscích mi přijdou postavené totálně na hlavu, a bez urážky si myslím, že jim může věřit jen trouba.
   Protože nějaký Gates, či Pfizer nejsou vládci světa, jsou i jiná průmyslová odvětví s pohádkovými boháči- a tam se skutečně nevydělalo, a rozhodně by si to tito lidé jen tak nenechali líbit.
   Politicky může jít o to, že laboratoř je v Číně, či snad to může prosazovat zelená lobby, ale ekonomický cíl, bez politického pozadí je dle mého nesmysl.
   Pokud epidemie skončí tak, že vyšumí do ztracena, bude to jen mediální bublina.
   Někdo vydělal, někdo prodělal (vč. těch nejbohatších) ale byl to jen důsledek, nikoli příčina, tedy šlo o nehodu, či náhodu, které se někdo chytil, nikoli o účelovost.
   A že se v laboratořích zkoumají bakterie a viry extremní nebezpečnosti není žádné tajemství.

   • vittta

    Jo a takový postřeh- kam zmizel Soros?
    Ještě nedávno byl Soroš ten největší ďábel, už asi nudil, a tak ho nahradil Gates.
    Před Sorošem to byli Goldmann Sachs…
    Aby měl lid pořád nějakou zábavu, musí se to měnit.

    • astraustralia

     Kdyz to tu vittta tak hezky rozebral, je od neho hezke ze na to na co se zeptal si hned sam neodpovedel.
     Umi li tak do hloubky rozebrat deni kolem viruse, musi to byt pro nej hracka.
     Takze zacal studovat psychologii a ma to tu na zkousku ?

     Pohled z vysky (ze strechy Crown Sydney 271m 75patra) nam to tu rika ze Soros zmizel jen z tech mistech kde ho i vittta mel moznost pozorovat.
     a tak ho nahradil Gates.(jak tu prave vittta informuje a jak to vidi on)
     Nenahradil. V odkazu vyse s nim jede po stejne koleji, usiluji o totez, tim ze o tom si jeden cte a druhy necte, novinari dnes pisi a zitra jiz ne o skutecnych aktivitach jmenovanych nic nerika.
     Totez plati o Goldman Sachs.
     Ze nekomu v Ceske kotline nektere informace unikaji ci jim je nikdo necpe pod nos, ci jako Astr z neznamych duvodu neodkazuje jeste neznamena ze si neziji svym zivotem:-)
     Ctete THE WALL STREET JOURNAL a dozvite se ze dnes Goldman Sachs o 1 dollar posilil :-) (na 383.44 USD)

     https://www.wsj.com/articles/goldman-sachs-backs-single-family-rental-fund-for-small-investors-11622548802?mod
     a jak muzete cist ma zajem i o male investory :-)

      • vittta

       Prej že ty myši tam dovezli kolonisté na lodích.
       Nebo králíky a tyhle kecy…
       HOVNO, všechno to uteklo z WU Chanu, a financovali to Soroš s Gejtsem.
       Jak píše Bjedruna, dneska už lidé myslí, nedá se jim jen tak něco nakecat.
       NWO jede už dávno a lidé jsou čím dál chytřejší, a vidí to.
       Nejlepší na tom je, že každý vidí to svoje.
       Někdo Gejtse, jak vypouští vir a pakuje si kapsy na vakcínách, ke zlosti olejářů a v podstatě všech průmyslníků, kterým to nejenom že nic nepřineslo, ale ještě prodělali majlant.
       Jiný Rusy, kteří mohou tak nějak za cokoliv.
       Další skupina se vyžívá v hledání pravdy o 2. světové válce- a třeba Novotný jí našel.
       Další nenosí roušku, a nechce posílat dítě do školy s rouškou, třebaže je v tom smyslu nikdo ani nenutí, a o to větší potřebu má tato skupina naříkat nad terorem a zlem.
       Méně akční skupiny zase mají prdel ze zdravotních potíží pana prezidenta.
       No a abych se nevynechal, jsou i tací, co odmítají protěžování cigošů, buzerantů a negrů, při čemž ale existuje i jiná skupina, která naopak vidí velký přínos, ba výzvu, v těchto skupinách, které by rádi obohacovali, ale rasisté a různí xxxfobové jim to nedovolí!

     • vittta

      Ale nééé, Astře.
      Já ho neměl možnost pozorovat NIKDY.
      To ostatně neměl nikdo, ani vy ne.
      Byli jsme schopni ho pozorovat jen v případě, že o něm někdo něco napsal.
      A jelikož o něm psal pořád někdo, tak jsme ho prostě pozorovali.
      Jelikož je Soroš vlastníkem všeho a součástí NWO, pak asi chtěl, aby ho někdo pozoroval, a pokud ho nyní nikdo nepozoruje, tak to asi pro změnu nechce.
      Leda byste věřil, že jsou média nezávislá.
      To samé platí o komkoliv jiném z vůdců NWO.
      Chtějí být pozorováni- pak jsou, nechtějí, pak nejsou.
      Pokud to tak není, nejsou všemocní vůdcové NWO.

      • astraustralia

       Uz dale takto ne vittta:-)

       Nejen vyznam slova guru nyni take slova „pozorovat“
       Já ho neměl možnost pozorovat NIKDY.
       S omluvou zdejsimu ctenarstvu sdeluji ze jsem pozoroval jak vam tu na Ostrove vittta literarne roste.
       Nyni se dozvidam ze jsem nepozoroval, ale ze
       A jelikož o něm psal pořád někdo, tak jsme ho prostě pozorovali.

       Dva pripady odlisneho chapani staci. Napred uplne jiny „guru“, nyni i jiny vyznam slova „pozorovat“.

       Jeste ze ma Ostrov pod svym jmenem
       Štěstí je, když si lidé rozumějí.

       Nemusi to byt urazka ci nadavka ktera nakonec cloveka presvedci o nutnosti s necim ci nekym skoncit :-)

       • vittta

        Astře, ten můj text platí v jakémkoliv významu toho slova.
        Jistě že nemyslím, že bych ho mohl pozorovat, jako srnce z posedu.
        Ale pozorovat, zkrátka o něm něco vědět, co posral, koho uplatil, co spáchal, koho okradl.
        Soroš rozhodně není můj oblíbenec, ovšem leckdy jsem se nemohl zbavit dojmu, že je jen nastrčená figura, aby měli lidé na koho nadávat.
        No a- právě…buď Soroš přestal páchat kurevstva, nebo o něm prostě nikdo nic nepíše, že jako lid musí mít změnu.
        Tak teď je to Gates, no.
        Jenže…“Petr, nebo Pavel“, my to stejně nevíme, stavíme se proti těmto lidem, více či méně, ale v mém případě spíše platí, že se nestavím proti těmto lidem konkrétně, ale proti metodám a pletichám, které reprezentují.
        Jak to máte vy?

    • Bjedruna

     On ten chaos v podstatě nikdo neřídí … je to proces bezstruktůrního řízení, ale funguje spolehlivě… bohužel. Ověřeno ne jednou v historii, v dějinách rozvoje společnosti se strukturní způsob řízení vždy rodil z bezstrukturního a nikdy ne naopak. Samozřejmě odchylky jsou vždy, ale s těmi se počítalo taky vždy. Akorád teď se jim to začíná trochu vymykat, protože lidé jsou už moc vzdělaní a myslí … církev už není tak mocná, tak musí na poslušnost lidstva vymyslet jiné náboženství … třeba ekologii ? A tak si hodně lidí začíná uvědomovat, o co tu asi jde… jenže je to tak neuvěřitelné, že si to obyčejný člověk nechce připustit. Všechno, na čem doposud stavěl své vědomosti a svůj život se hroutí a to každý neunese . Vytvořený egregor je mocnější, než si dokážeme představit… A navíc, lidé mají převážně sklon vidět kaleidoskopicky … tzn. vnímání a chápání světa představuje v jejich mysli kaleidoskop jednotlivých faktů, střípků, navzájem spolu nijak nebo jen omezeně souvisejících. Vztahy příčina – důsledek jsou chybějící, omezené nebo neadekvátní. Když se takový člověk dozví nový fakt, který nezapadá do jeho předchozího světonázoru, může ho buď vytěsnit, nebo se jeho světonázor nepředvídatelně otřese a přeskládá do jiné podoby, podobně jako sklíčka při otočení kaleidoskopu. Někdy se nazývá i konspirací „existence náhody“ :)

     • vittta

      Já to vidím celkem podobně, a mám pak někdy tendence silně zlehčovat určité až moc velké nadšení určitých lidí.
      Takže kdyby se vám to náhodou stalo, nic si z toho nedělejte, v podstatě to nemyslím zle.

      • Kamil Mudra

       “ …mám pak někdy tendence silně zlehčovat určité až moc velké nadšení určitých lidí.“
       Čímž ovšem, zcela zdarma a aniž bys o tom věděl, pracuješ pro NWO.

   • Kamil Mudra

    Dost se divím že se v tom výčtu nevyskytuje také pravidelná aktualizace operačního software na veškeré technice :-)
    Ale Gates je také jakýmsi symbolem depopulačních snah a já se vůbec nedivím konspiracím které s tím pracují. Protože kdybych takové akci šéfoval a chtěl bych na to jít nějakou „klidnou“ cestou, udělal bych to přesně tak jak se momentálně ve světě jeví:
    Proočkoval bych v maximální míře světovou populaci vakcínou která by až „přes koleno“ snížila plodnost lidského druhu a bylo by vymalováno. Že tohle už není nic složitého ví každý kdo pokroky genového inženýrství sleduje. Přitom by se to dalo zařídit i tak že „spouštěčem programu“ by se v budoucnu mohl stát nějaký úplně neškodný (k tomu vytvořený nebo i přírodní) virus u kterého by nikdo souvislost nehledal protože by se navenek žádnými zdravotními komplikacemi neprojevil Navíc by se dal nasazovat lokálně dle záměru, s omezenou životností, aby jeho šíření bylo pod kontrolou.
    Prostě slovy klasika: Biologická časovaná bomba.

    • vittta

     Jenže je problém s tou „světovou“.
     Negři a čmoudi se totiž moc neočkují.
     Přitom se nejvíc množí.
     To by Gates pěkně posral.

     • Kamil Mudra

      Těch parazitujících by velká většina vymřela spontánně až by je neměl kdo opečovávat. A ty zbývající už by nebyl problém napasovat do životního stylu kterým by nedevastovali planetu.

    • oh

     Ten textík je dost starý a pokud si pamatuji, tehdy jsem důležité systémové aktualizace a ovladače získával vesměs z přílohových cédéček PC Worldu, Billovi to bylo šumafuk a viry (aspoň ty počítačové) se množily pučením – pučil sis disketu a bylo to. :-)

     Teoreticky by to šlo, ale kdyby tomu opravdu šéfoval Bill, obávám se, že ten virus v kombinaci s vakcínou by plodnost lidského druhu zvětšoval – exponenciálně.

     To já bych jednoduše rozbil senzor odečítající počet lidí v centrálně ovládané továrně ‚na fšecko‘ a spolehl se na to, že nikdo z mlaďochů, odchovaných civěním na obrazovku a vybavených inkludovaným politicky korektním vzděláním nedokáže ani zjistit, že je něco špatně, natož aby to zvládl spravit.
     „Neptej se – pusť to z hlavy!“

     • Kamil Mudra

      Tak tak. Pučením a dálkovým přenosem diskety v kapse.
      Jo, „Zpěv drozda“ je skvělá knížka. Ale její děj startuje v situaci kdy už je lidský druh na pokraji úplného vymření a natalita téměř na stopce. Kdybys ten senzor rozbil v současnosti, tak se ještě lidstvo stihne vymlátit a vzít život na planetě sebou do hrobu. Takže depopulace lidstva by musela být provázena postupnou likvidací mnoha provozů které by se jinak staly časovanými bombami s fatálním dopadem. A to se jaksi bez přiměřeného množství lidí nedá zvládnout.

      • embecko

       Obavam se, ze z hospodarskych duvodu se svetovou populaci hraje Ponziho schema (letadlo). Kdyby nebylo globalniho socialniho inzenyrstvi, populace by se vratila/y do normalu. Na teorii zlate miliardy urcite neco je.

      • oh

       Pochopitelně, nejdřív bych musel zajistit pokles obecné vzdělanosti a všechny ‚nebezpečné‘ provozy centralizovat, plně zautomatizovat a odsunout z dosahu lidí někam hodně daleko – zdůvodní se to v pohodě efektivitou, ekonomickou výhodností a ekologií. Dokud bude ‚v zásuvce proudu dost‘, z kohoutků poteče voda, v automatu na rohu bude k dostání jídlo a na netu dost zábavy, hodně lidí se nebude obtěžovat vědět, proč tam ty věci jsou a odkud se berou.

    • dixi

     Například, proti premnozenym kočkám ve městě, rozmisťovali stravu, s přípravkem, po kterém rychleji stárly a umíraly dřív. Už v bývalém režimu. Co dovedou dnes, o tom se nám ani nesni. K teoriím o tom, proč unikla bakterie , podle mne nejvěrohodnější je vypuštění zabijácké zbraně, které se jim vymklo z rukou. Lék už měli, jen podcenili rychlost šíření.

 11. vittta

  Elitní sluníčkonovinář Jan Urban o panu prezidentovi.
  Za povšimnutí stojí, že jakkoliv se Urban hodně snažil, jeho text v podstatě jen útočí na zdravotní stav pana prezidenta, kdy je nenápadně podsouváno, že podobně, jako tělo (což každý vidí) je na tom i hlava.
  Urban pak popisuje skandály pana prezidenta- nazvané novinářsky přesně „výmysly a lži „.
  Jeho poradce Nejedlý volal soudcům. (nikdo neví proč, a jestli vůbec)
  Jeho poradce Nejedlý vybírá velvyslanece, prezident je mimo. (moc nechápu, kde vlastně pan prezident lže a vymýšlí si)
  Pan president odsoudil causu Kúdela. (lhal a vymýšlel si)
  Pan prezident naopak neodsoudil zadržení letadla v Minsku. (lhal a vymýšlel si)
  Následuje triumfální závěr:
  „Výmysly a lži Miloše Zemana a jeho okolí, vypouštěné do éteru po odhalení účasti ruské vojenské rozvědky na útoku ve Vrběticích, při nichž zahynuli dva čeští občané, už byly jenom pokračováním dnes už setrvalého výkonu zombie politiky Hradu, stejně jako držáky na kotouče žiletkového drátu na plotech kolem Jeleního příkopu nebo urážky novinářů či odmítání poskytovat informace vybraným médiím.“
  Tak copak nám pan prezident vlastně do éteru vypustil za lži a výmyly o Vrběticích?
  Není psáno, každý to ale ví.
  A urážky novinářů…jsou velice slabé na ty dobytky.
  A informovat může pan prezident koho chce, něco mi říká, že Urban to asi nebude.
  No a úplně nakonec závěr:
  „Tento stav je urážkou ústavnosti a všech hodnot demokratického českého státu. Je povinností poslanců a senátorů Parlamentu České republiky zasáhnout na jejich obranu a zombie prezidenta i s jeho šamany co nejrychleji odvolat. Jejich nečinnost znamená už v této chvíli jenom přímou spoluvinu za hrubé narušování ústavního pořádku.“
  Hmmm…no tak ať Urban podá trestní oznámení, když si je tak jistý spoluvinou.
  A na konci mohou zájemci přispět 50-1000 kč na účet hlídacího psa demokracie.
  Jedna položka tam ale chybí- možnost, nakopat Urbana do prdele.
  Hlásím se!
  https://hlidacipes.org/jan-urban-zeman-zombie-prezident/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=563410&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=Hb656T3zzoV-202106020742&dop_id=12018716

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s