Tlakové normy podle věku

Krevní tlak se skládá ze dvou čísel, horní číslo je renální tlak a dolní číslo je srdeční tlak. Normy pro správný krevní tlak jsou:

 • U dítěte do jednoho roku –⁠ chlapci 96/66 (horní/dolní) a dívky 95/65 mm Hg.
 • U dětí do 10 let 103/69 u chlapců a 103/70 mm Hg u dívek.
 • U mladých lidí ve věku do 20 let u chlapců 123/76 a u dívek 116/72 mm Hg.
 • Pro osoby starší 30 let u mužů 126/79 a pro mladé ženy 120/75 mm Hg.
 • U osob starších 40 let u mužů 129/81 a pro ženy 127/80 mm Hg.
 • Pro padesátileté u mužů 135/83 a u žen 137/84 mm Hg.
 • Pro seniory v 60. letech u mužů 142/85 a u žen 144/85 mm Hg.
 • Pro seniory, kterým bylo 70 let, 145/82 u mužů a 159/85 mm Hg u žen.
 • U 80letých lidí pro muže 147/82 a pro ženy 157/83 mm Hg.
 • U starších osob starších 90 let pro muže 145/78 a pro ženy 150/79 mm Hg.

Zdroj https://jakzdrave.cz/poradna/tlakove-normy-krevniho-tlaku/

  • vittta

   Jó, je to idiot.
   Jeho takový…intelektuální pád sleduji už delší dobu, v podstatě se uchyluje k manipulaci a zřejmě i lžím, i když hovořil o Slovensku, kde nevím, jak to vypadalo.
   U nás byly sjezdovky dětmi narvané, i když nefungovaly, dětem to nevadí, no ale zhýčkaným konzumentům jako je Větvička asi připadá sjezdovka bez vleku jako nezajímavý kopec.
   Plije na komunistický systém, který byl v tom smyslu sice špatný, ale rozhodně neumožňoval zde často kritizované bezbřehé turistikaření.
   V Albánii jsou restaurace otevřené, no, v především islámské zemi to tam asi bude hukot a celkově vzato, země není a nebyla narvaná turisty, kteří by nemoc rozšiřovali, stejně jako Ukrajina, takže- blbé příklady.
   Dokázal jsem přečíst asi půlku, víc mě to nezaujalo, ale samozřejmě, doufejme, že má pravdu on, a né ti, co vidí variantu, že epidemie ještě neskončila.
   Což jsem třeba já.
   Doufat, že má pravdu on, můžeme svorně všichni, mě nevyjímaje.
   Jsou na to různé názory, volal mi jeden kámoš z diskuzí, osobně znám tři, Kamila, Zbynďu a Rytíře.
   No a ten zase vidí variantu zlou, ale má za to, že umírat budou hlavně očkovaní.
   Jinak Větvička…co z hromady blbostí vypíchnout, snad tento aktuální názor:
   „Vzhledem k tomu, že očkování nechrání očkované ani před nakažením tou chorobou, ani před možností přenášet tu chorobu, přesto umožňují jedné skupině osob výhody při cestování, pak jde jednoznačně o apartheid, zločinný nástroj, který, doufám, právníci brzy napadnou a bude zrušen, stejně jako byla zrušena mnohá nesmyslná vládní opatření v uplynulých měsících.“
   Ano, doufejme, že nezávislé soudy „TO“ zruší.
   Nezávislé soudy trestají za pár slov, a to navíc nezákonně, ale Větvičku zajímá opatření.
   Aby mohl trajdat po světě.
   No, každý musíme začít u sebe.
   Nelze mluvit o tom, že konzum je odporný a zničující na morálku a kvalitu života, a sami konzumovat plnými hrstmi.
   Osobní příklad, to je cesta.
   Něčeho se vzdát.
   Stejně nevinně, jako se děti vzdaly vleku, a než sjely kopec, tak si ho vyšláply.
   Dělali jsme to v dětství všichni, a nikomu nohy neupadly.

    • vittta

     Tradičně…
     Takže si to nejméně podstatné vybírám většinou.
     No a tobě přijde „nejméně podstatné“ odsouzení za pár slůvek, navíc v ryze politickém procesu?
     Tak, každý má jiný názor, ale co tedy jsem si měl vybrat?
     Ty sama jsi totiž nevybrala nic, jen odkázala.

     • Jana

      No – od politického analytika bych čekala kvalitnější rozbor. Když jsi přečetl ASPOŇ polovinu, musel jsi to číst. Např.:
      „Není možné, aby v srdci Evropy byl stát, který by ukázal, že lze fungovat bez diskriminačních opatření, a tím vyvolal dominový efekt.
      U států, které jsou „na okraji“, nebo patří k „rozvojovým“, to nevadí. Proto si mohou dovolit rebelovat státy jako Švédsko, Bělorusko , Albánie, Makedonie, Dominikánská republika nebo třeba Tanzanie. Nepřítel je potrestá jiným způsobem. Nabídky WHO Bělorusku z jara loňského roku, kdy za uzavření ekonomiky byly slibovány nemalé investice, už jsou zapomenuty. Lukašenko odmítl a stal se cílem určeným k likvidaci. Ani zdaleka nechci zlehčovat jeho kroky proti opozici, to je jiná strana mince, na toto téma tady nemáme prostor. Ale myslím, že kdyby neměl podporu silnějšího bratra, tak už dávno není ve funkci, nebo možná ani naživu. Mimochodem, tanzanský prezident Magufuli také příliš dlouho nepřežil své vysmívání WHO, kdy na jaře loňského roku nechal otestovat různá zvířata a ovoce, od koz a ovcí až po papáju a testy vykázaly covid pozitivitu.
      Nemohl se tedy divit, když letos v březnu v jednašedesáti čirou náhodou zemřel na infarkt. Až do jeho smrti tanzanské úřady nevyžadovaly od turistů žádná totalitní opatření. Viceprezidentka, která jej nahradila, pochopila velice dobře, co je od ní požadováno, a tak dnes turisté cestující do Tanzanie nebo na Zanzibar musejí podstoupit stejně nesmyslné testy a nosit náhubky jako jinde“
      xxx
      Nezdá se ti legrační, že právě já (+ Astr, kočka, Orinoko, Peter…) jsem podle tebe naletěla mainstreamu? Víc jsi mě pobavit nemohl. :))))))))

      • vittta

       Nevidím v tvém textu argument, který by to vyvracel.
       Vidím jen slepou důvěru v jednotlivce (Větvičku), který něco tvrdí, o čem se jen nemnozí mohou sami přesvědčit.
       Níže jsou určité názory, které potvrzují mojí verzi, tedy určitou nevěrohodnost Větvičky.
       Ale dobře, zkus mi nějak dokladovat třeba tohle:
       „Nemohl se tedy divit, když letos v březnu v jednašedesáti čirou náhodou zemřel na infarkt. Až do jeho smrti tanzanské úřady nevyžadovaly od turistů žádná totalitní opatření. Viceprezidentka, která jej nahradila, pochopila velice dobře, co je od ní požadováno, a tak dnes turisté cestující do Tanzanie nebo na Zanzibar musejí podstoupit stejně nesmyslné testy a nosit náhubky jako jinde““
       Nennápadná pasáž, což?
       A jsi schopna to nějak potvrdit?
       Nemyslím, že jim umřel prezident, klidně mohl mít infarkt, ale i nemusel, do tohohle nikdo moc nevidí.
       Ale co vyžadovaly tanzanské úřady od turistů, jestli je normálně pouštěli odkudkoliv, co je totalitní opatření, jaká byla tou dobou epidemická situace v Tanzánii- a to samé za vlády víceprezidentky, samozřejmě v souvislosti s epidemickou situací.
       Kdybych ti poslal fotky od nás z přehrady, nebo těch kopců s dětmi, nebo lesy plné turistů…co, tobě, někomu třeba v Portugalsku, a byl tam datum (čas nejpřísnějších opatření, kdy podle vás, strašilů děti trpěly doma a rodiče si podřezávali krk) a tvrdil u toho, že u nás se nic neděje, že žádná opatření nejsou- co by sis pomyslela?
       To já jenom kdo věří, a kdo myslí, a kdo umí číst mezi řádky.

       • vittta

        To je dotaz, Jano.
        Já ti také odpovídám.
        A ještě je ti to málo, že bys od politického analytika čekala víc.
        Odpověz také jednou ty nějak analyticky.
        Co si myslíš, a proč si to myslíš.

   • embecko

    „Hlavu jim probihaly temata typu albanska mafija, vraždy Čechu a jejich rozebirani na organy, drogy, špina, bordel, brudne moře, rozjebane cesty, chudoba, hlad, vši a ščuři…..Je to naopak, skoro jako všecko, co tvrdi medyjalni propagandysti. Silnice aji dalnice su ve špičkovem stavu. Na ulicach je čisto, pořadek a moderni baraky su nejenom u mořa, ale aji v hornatem vnitrozemi.“
    Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=770647
    Zde jsem se zarazil, protoze v Albanii jsem nedavno byl a sjel ji velky kus autem. Takze Lada keca :o)

    • pacifista

     Již dříve si vybral za koho nyní bude kopat. Od té doby ho nečtu. Není pro mě věrohodný. Nemám totiž rád převlékače kabátů a to již od 68. .

     • embecko

      Me se zda, ze Vetvicka „nema cit pro hru“ a ackoliv se stavi cestovatelem, vzbuzujeve mne dojem, ze moc nevi, co se v jim navstivenych zemich v podstate deje a „vo co tam gou“. Ze klise ma na nej vetsi vliv, nezli „podzemni procesy“ co se odehravaji v kazde zemi a z venku nejsou moc videt.
      Vemme na priklad Cesko: Zvonka sa jevi jako zmatene, hloupe, otrocke atd…a pritom svejkovani je vyjadrenim svobodne duse a jeji neochoty se nechat zotrocit.
      Me prisla Albanie jako zeme bez pritomneho prava, kde se kazdy protlouka skrze prislusnost k mistnimu klanu a proto nijak nedba na veci verejne. Prisla mi jako koncentrat „sialeneho Balkanu“, kde, chtel-li by clovek zit cestne, musel by zemrit v 16 letech. Tim cestne myslim ososbni cest, ne podrizeni se cti rodiny a dodrzovani jejich moralnich zasad. Cesi jsou oproti Albancum super individuality, neochotne uznavat jakoukoliv autoritu. To Albanec autoritu, ktere by mohl slouzit, vyhledava aktivne. Me se zda, ze Vetvicka nam tu vyklada tak trochu fantazie…Kamil sem na nej uz odkazoval, ja mu namital, ze Vetvovi z podstaty neverim. Ne treba, ze by to byl hajzlik, necestny clovek a podobne, to ne, ale nemam duveru v jeho videni sveta a obavam se, ze muze byt zavadejici.

      • pacifista

       Říká se, za vším hledej prachy především. Větvička se musí především živit a dělá proto i věci, které by předtím nedělal. Úplně normálně převléká kabát. Dělá to inteligentně, pomalu aby to nebylo tak do očí bijící, ale rozhodnutý již je. Nic jiného totiž dělat neumí a jeho žargon má dost příznivců. Na ten je utáhne. Oni totiž při něm přestanou myslet na to podstatné a učaruje jim právě ten jeho žargon.

       • embecko

        No ale Vetva jde momentalne proti proudu, kdo by ho tedy platil? A ze by prevlekal kabat a dal se k alternative? Tomu se snad nerika prevlekani kabatu, to se deje vzdy ve prospech moci, ne proti ni.

        • vittta

         To je otázka, co vlastně je „proti proudu“.
         Podle mého za ty kecy nějakou pětku dostane, ale též si myslím, že je to svým způsobem hlupák, co chce být zajímavý.
         A na to už mu pouhý žargon přestává stačit- a tak se soustředí na cílovou skupinu popíračů, se smyšlenými kecy, podepřené určitou znalostí konkrétních terénů.
         Každý tyhle týpky zná ze školy.
         Byli oblíbení, dost věděli, ale nesměli se setkat s někým, kdo také věděl.
         Pak se totiž ukázalo, že obyčejně žvaní.

         • Jana

          A ten někdo jsi byl nepochybně ty. Ty, který už rok a půl máš pořád stejné „argumenty“, jako by se za tu dobu nic jiného nestalo, nic jiného nevybádalo (mimo vakcín, které byly vybádány už nějaký ten rok před plandémií a bylo je třeba otetsovat ve velkém). Co napíšeš k tomuto:
          https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-cesku-zabiji-vedle-covidu-i-neco-jineho-stat-neni-schopen-rict-co-40363368
          „“V souvislosti s vysokým nadúmrtím se spekuluje třeba o zanedbání lékařské péče či dopadech tvrdých vládních opatření na psychiku lidí a sebevraždy. Zatím to však zůstává v rovině spekulací.”
          xxx
          Když na to už loni upozorňovali odborníci, tak “odborníci” to odmítali jako zbytečné strašení.
          A že spekulace? Houby, nemají připravenou výmluvu, protože pravdu napsat nesmí i kdyby chtěli. A navíc ani nechtějí. Uvidíme časem, s jakou báchorkou přijdou a taky kolik lidí jim ji spolkne i s navijákem!
          Tipla by si, že budeš mezi nimi ty první i s embéčkem.

          • embecko

           Ja na nic nenaletim, protoze pujde o politicky vymodlenou statistiku. Co se sebevrazd tyce, pak tak to vyresit nebude problem, zde se statisticky vedou, ale jestli se hlasi i pripady, kdy pacient zemrel jeste pred planovanou operaci, to bych pochyboval. A kdo umrel na kovid a kdo s kovidem, to se nezjisti vubec.
           Obecne jde ale o beznou situaci, kdy nejaky proces dostane prednost pred druhym, a to diky limitovanym kapacitam prislusneho zarizeni (a nejedna se jen o zdravotnictvi).
           Trend je ovsem jasny: snaha chranit ohrozene skupiny. Tak lze na situaci nahlednout i z druhe strany: Babis je vrah, protoze nedal prednost sebevrahum a nedokazal je ochranit. A ti, diky jeho opatreni, zemreli.
           Na druhou stranu tu mame vesmirny zakon, kdy slabe kusy musi odpadnout…kdo vybere spravny postup? Samozrejme Matka Priroda…Babis je soucasti prirody, sebevrazi jsou soucasti prirody a priroda chtela, aby vyhral Babis!

          • Kamil Mudra

           „V souvislosti s vysokým nadúmrtím se spekuluje třeba o zanedbání lékařské péče či dopadech tvrdých vládních opatření na psychiku lidí a sebevraždy. Zatím to však zůstává v rovině spekulací.“ se píše v článku.
           Myslím že statistiky z oblasti dopadů opatření na psychiku sebevrahů se z roviny spekulací nikdy nevymaní. I v tom nejsnadnějším případě kdy sebevrah napíše dopis na rozloučenou se v něm asi nikdo nedočte že spáchal seberaždu kvůli vládním opatřením. Bude tam, napřiklad, třeba něco jako: „Rozhodl jsem se odejít ze světa protože už se se mnou nechce stýkat můj nejlepší přítel! Cítím se sám. Život pro mne ztratil cenu.“
           Z toho dopisu se to nepozná, ale dejme tomu že my víme, že se ti přátelé rozhádali kvůli covidu. Sebevrah se stal „svědkem covidovým“ a jeho přítel naopak odpíračem. Přestali spolu chodit na ryby, hrát šachy, povídat si….. Teď ale kdo je větším viníkem jejich rozchodu? Vláda svými opatřeními, nebo rebelující odpírači kteří ovlivnili přítele? Kdo sebevraha „vyhnal do hrobu“?
           No a když sebevrah nezanechá ani ten dopis? Je mraky důvodů pro které si lidi ukončí život. Nad některými zůstává rozum stát, jiné se mohou jevit celkem pochopitelnými ale dokud nedokážeme mrtvole vlézt do hlavy a přečíst si to v ní, nebo nezvládneme spolehlivě spiritismus – můžeme jen spekulovat. Ono ani s tím spiritismem by to nebylo tak docela zřejmé. Mnohdy vám ani živý člověk nedokáže říct co v něm vyvolalo „schízu“. Natož pak duch, který už bere život s nadhledem.

          • vittta

           Co napíšu k tomuto…
           Nic, k tomuto nic, protože jde zatím také o nic.
           Statistiky, kromě upravené verze jak píše Embéčko, nakonec vůbec nemusí vyjít, a vrchol bude jen tento článek.
           Až budou někde zveřejněna data, pak se mohu vyjádřit.
           Tato zpráva na mě žádný dojem zatím nedělá.
           Může být nakonec…jen sepsána pro lidi, jako jsi ty, pro konzumenty, protože jakkoliv tam není nic, dojem to na tebe dělá velký.

        • Kamil Mudra

         Podstatné je že Větvu baví cestování, není přehnaně náročný a umí se dobře prodat aby na to měl. Covidové pasy a testy jsou pro něj větší komplikací než pro alkoholika Antabus. A protože není žádný jouda, dokáže si snadno spočítat že sympatickému rebelovi hodí lidé bakšiš do klobouku ochotněji než nějakému omílači mainstreamových názorů. Bude tedy psát tak aby mu to na to cestování něco vyneslo. Vůbec se mu nedivím a být na jeho místě, dělal bych to stejně i kdybych měl v sobě už čtyři vakcíny a bez respirátoru se cítil jako nahý v trní. Proto pro mne v tomto ohledu nemůže být nezaujatou autoritou.

         • embecko

          „umí se dobře prodat aby na to měl“
          Oni mu plati za blogovani? To snad ne…a ze by mel prijem z tech svych 8 knih, co napsal v prubehu 10 let (posledni prede 3 lety), to take neprichazi v uvahu (pro zajimavost: v Cesku se pry psanim knih uzivi asi pouhych 10 autoru, za nadprumerny honorar „prumerneho autora“ se povazuje 1.5 koruny/ prodany vytisk). Jako youtuber s 1500 abonenty je take mimo hru. Ze by ho zivily prednasky? To se mi take nezda…

          • embecko

           Co je on vlastne zac? Zaregistroval jsem ho tak pred 5, mozna i 10 lety a vubec nic o nem nevim, ani na netu jsem nenasel jeho zivotopis. O koho vubec jde? Cim se zivi? Me prijde jako typicky agent :o) To ovsem myslim z legrace, ale prijde mi tak…je ho vsude plno, hodne mluvi, pry je velmi znamy, ale nic se o nem neda najit. Tedy krome toho, ze jde o cestovatele, coz mi nestaci.
           Vetvicka je mi ale v zasade sympaticky a docela rad si jeho blogy ctu. A otazku co je on vlastne zac beru jako zahadologicke tema- ackoliv ho ctu u techz skoro 10 let, nic o nem nevim…

          • embecko

           V debatach na netu se s tim lze setkat casto: Lide vasnive debatuji, hadaji se a zaujimaji rozhodne pozice, ovsem sam predmet hovoru je nezajima a nemaji zadny zajem o to, se o nem neco dovedet, ani to nejzakladnejsi

          • Kamil Mudra

           „Co je on vlastne zac?“
           (nar. 1967) Spisovatel, fotograf, cestovatel a bloger jehož svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích. Známý převážně jako autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor knih – „Ostravaci sobě“, „Mamulovy děti“ a „Tajemstvi bohatych (Ostravaku)“. Za zmínku určitě stojí i jeho fotocestopisy z Pobaltí, Kazachstánu, Podkarpatské Rusi, Gruzie, Sýrie, Cejlonu, Náhorního Karabachu, Arménie a navazující výstavy fotografií „Maroko 2012“, „Gruzie 2013“ a „Karabach – Země, na kterou svět zapomněl“. Podle mne je iDNESem placený redaktor/reportér a coby schopný zaměstnanac – asi placený dobře. Ony platy v téhle branži jsou dost nadstandardní. (Soudím podle toho že když můj syn pracoval pro Seznam tak měl asi 70 000,- Kč měsíčně a to byl ve svém oboru samouk.)
           Trochu o sobě prozrazuje i v rozhovoru který si můžeš přečíst i poslechnout na Svobodném universu. Ale na nějaký jeho životopis ze kterého by se o něm člověk dozvěděl víc jsem také nenarazil, ačkoli si ho pamatuji už od doby kdy se o něm a jeho webu „Ostravak bloguje“ psalo jako o zajímavém objevu.

          • vittta

           Pokud ho plaí iDNES, pak logicky platí:
           Koho chleba jíš- toho píseň zpívej.
           Hele, já jsem si vzpoměl na poslední díl Básníků, celkem trapný počin.
           Tam byla taková zcéna, kdy ten filmař přišel ke kamarádovi Štěpánovi, a řekl:
           To mám žízeň, dal bych si pivo…no, že prý je v lednici.
           A tak otevřel lednici, a tam stálo pivo, myslím Starobrno.
           Byl na něj záběr, a filmař řekl něco jako:
           Jó, to je něco, chlazené Starobrno.
           Oni nemusí chtít moc, Větvička prostě musí podržet linii (jinde to neřeší, a nakažení nejsou…jak on ví, jaká byla opatření v Tanzánii za zesnulého prezidenta?), a dají mu pokoj, a vejplatu.
           Švédsko že rebelovalo…vůbec ne, tam byla větší pakárna jak tady, společenský tlak byl prostě jinde, ale opticky to vypadalo, jako že rebelují.
           To je jak kdyby v Saudské Arábii nechali otevřené výčepy piva.
           Kolik jich tam asi je…a kolik v Albánii?

          • embecko

           „Podle mne je iDNESem placený redaktor/reportér a coby schopný zaměstnanac – asi placený dobře.“
           Ale za co je placeny? To dostava treba 50 litru za to, ze 2x tydne napise kratkou reportaz o tom, jak chlastal pivo v Albanii?
           Kazdou se ctenosti 6-8 tisic?
           To snad ne…

          • Kamil Mudra

           „Ale za co je placeny? To dostava treba 50 litru za to, ze 2x tydne napise kratkou reportaz o tom, jak chlastal pivo v Albanii?“
           No, asi odhadovat plat redaktora porovnáváním s jinou profesí, byť i u zaměstnanců pod jednou střechou, není nejlepší metoda jak se dopracovat k rozumnému výstupu, protože firmy mají sklon odměňovat své zaměstnance spíše podle jejich užitku pro firmu než podle nějakých tabulek.
           To že Větvička je zaměstnancem iDNESu jsem si odvodil z toho že mívá pod články napsáno: „Hlasatel Mladé fronty včil“, a pokud by byl jen externě spolupracující, očekával bych něco jako „Nezávislý zpravodaj“ nebo nějakou vtipnou hlášku. Ale možná že je právě tohle ta vtipná hláška. Na „Platy.cz“ jsem se dočetl že: „Platové rozpětí zaměstnanců pracujících v zemi Česká republika a kategorii Žurnalistika, polygrafie, média je standardně v rozmezí od 22 706,00 Kč (nízké mzdy) do 45 158,00 Kč (vysoké platy, skutečné platy mohou být ještě vyšší)“
           Neumím odhadnout jak velkým přínosem je Větvička pro MFDNES, ale dejme tomu že jeho popularitu oceňují tak na 30 000,-Kč. Něco mu jistě vynáší i ostatní aktivity. Tak, pokud by se pohyboval v příjmu okolo 45 000,-Kč měsíčně, bydlel ve svém a neživil rodinu (nevím že by ji měl) dalo by se, při jeho nenáročnosti (cestuje převážně do levnějších destinací a nepotrpí si na luxus), to jeho cestování docela dobře zvládat. Zvlášt kdyby zaměstnavatel k té jeho turistice přistupoval jako ke služebkám a něco mu proplácel.
           Legrační je, že vlastníkem MAFRA (tedy i Mladé fronty dnes) je Agrofert a Větvička šije do vlády – tedy potažmo i do Babiše, takže vlastně nedodržuje ono známě „Koho chleba jíš – toho píseň zpívej“. V tom rozhovoru, na který jsem výše odkázal, říká že mu nikdo nedělá problémy, ale je fakt že ten rozhovor je staršího data a on svým dlouhodobým postojem určitě není levičák starého ani nového střihu.
           Ale pokud by měl být tím agentem, tak vzhledem k tomu že šije do EU, NATO a občas i do USA, znamenalo by to že pracuje pro Putina. To by tu „záhadu“ vysvětlilo.:-)

       • pacifista

        Jak ti odpovědět Jano? Ty sama víš co je nepodstatné a zvěstuješ to zde. gfrhttps://janica9.wordpress.com/2021/06/09/tlakove-normy-podle-veku/comment-page-2/#comment-103363. Zaráží mě tedy, že po mě chceš uvést ty podstatné. Pamatuji jak jsem ti a není to zase tak dlouho, obsáhle vysvětloval svůj
        myšlenkový postoj, o který jsi tolik stála, jenže odpovědi jsem se nedočkal. Ovšem dokazovat ti to hledat se mi to opravdu nechce. Jsi přece inteligentní žena, tak co by ti na tom nemělo být jasné? Spíš si myslím, že se ti přemýšlet nechce a máš ráda, když ti to někdo předloží na talíři. Potom teprve se rozhodneš, jestli argument přijmeš nebo ne. Diskutovat je pro tebe obtížné, to bys musela vydat víc energie a to nejsi ochotna. Místo argumentů si raději rýpneš, jde to lehčeji. Odpovím tedy jen v kostce.
        Již ve škole jsme se učili analytickému myšlení a tím i rozeznávat podstatné od nepodstatného. Museli jsme všichni maturovat z matematiky, ne jako dnes. Proto na mě nezkoušej, že to neumíš. Mám ale nápovědu. Podstatné určitě není pozlátko co je vidět navenek. Podstatných věcí pro život je dost. Vyjmenuj si je.

        • Jana

         Ne, tak to není.
         Je pravda, že tím „idiotem Větvičkou“ jsem si do vittty trochu rejpla, ale otázku na tebe jsem mínila vážně. Ta zkopírovaná část článku mi opravdu přišla dost podstatná..Brala jsem ji jako vlastně obranu Babiše, který opravdu v těch koronavirových manévrech nemůže dělat nic jiného, než ostatní důležité země – a poloha naší republičky důležitá je – ne Babiš sám, ten je ve světové politice vč. té koronavirové v podstatě takové páté kolo u vozu (snad by jen nemusel být tak přehnaně aktivní) Jenže kdyby tu globalistickou hru na falešnou pandémii nehrál, pravděpodobně by záhy dopremiéroval, možná ani nepřežil. Přečti si ten úryvek znovu.

         A jak jste ten článek rozebrali všichni tady? Kolik Větvičkovi hodí uveřejní jednoho článku, jaká je / byla situace v Albánii nebo Tanzánii. Sax dokonce prý nedávno projel Albánii a Větvička kecá – možné to je, ale možné taky je, že kecá i embéčko. Ještě nedávno přece bylo cestování prakticky nemožné – leda že by byl členem nějaké diplomatické mise. – samozřejmě ne české…
         Tak to všwchno se mi zrovna moc podstatné nezdálo, ale nejsem takový všeználek jako vittta nebo embéčko a mohla jsem něco ještě podstatnějšího přehlédnout, proto tem dotaz.

         Jinak jsem nepochopila, co bylo míněno tím „pozlátkem, co je vidět navenek“. Na :pozlízka jste diskuzi převedli vy, ne já. A ta poslední věta je mi už úplně nesrozumitelná..

          • pacifista

           Velice souzním s Kamilem zde: 16.6.2021 – 1.35 Jako pozlátko se mi jeví toto zde: https://janica9.wordpress.com/2021/06/09/tlakove-normy-podle-veku/comment-page-2/#comment-103366
           Silnice aji dalnice su ve špičkovem stavu. Na ulicach je čisto, pořadek a moderni baraky su nejenom u mořa, ale aji v hornatem vnitrozemi.
           Nuž, kdo projel západními státy ví, že je to klasika, která vypovídá jen o tom, že na to dotyční majitelé mají. Nic hlubšího v té informaci není a proto je to pro mě nepodstatné. Zde tento příspěvek od Saxe mi potvrzuje zkušenost, kterou jsem udělal v Mandatoriccio Mare v Jižní Kalábrii, takže vím, že jižní národy mají úplně jinou kulturu než o jaké mluví Větva a Sax nekecá. Od Větvičky je to vědomá manipulace, protože tak hloupý není a píše na objednávku. Tím myslím způsob v podobě autocenzury, kdy si dělá prostor pro možnou budoucnost. Doba je nejistá a nikdo neví kam se to pohne. Proto je dobré psát i „obojetně“. To vnímám tím postupným převlékáním kabátu.

          • vittta

           Já nad tím dumal, Sax píše o nějakých 6-8 tisíci návštěvách, to má recht.
           Na druhou stranu, Větvičku vlastně každý zná.
           Jak se s ním vlastně ti lidé seznámí?
           Jak to funguje, když ho někdo odkáže, to je v těch návštěvách, nebo jak to vlastně Sax myslí?
           Tady totiž něco nehraje, Větva je známý, ale nikdo ho pomalu nečte.

          • embecko

           Kazdy ma nejake vzdelani a profesni vycvik a pochazi z nejakych kruhu. A jelikoz je Vetvicka tolik protezovan alternativou, tak mne zajimalo odkud vitr fouka a jaka jsou jeho vychodiska…ale na netu nema ten clovek minulost.
           Ze slov „hlasatel MF vcil“ Kamil usoudil, ze je to redaktor, ja si vzdycky myslel, ze to znamena, ze je tam blogerem. A jiz jsem tu psal, ze z VIP blogu vyhodila redakce blogery s mnohem mensim ideovym prohreskem, nezli ma Vetva. Ze jsem mu nikdy neduveroval je dano tim, ze nevim o koho jde a je tim padem nemozne ho nekam zaradit. Treba je to agent-provokater, kanalizator alternativy, co na sebe nabaluje ctenare, kteri by se jinak srocovali pod nejakym pravym revolucinarem.

          • Jana

           ad pacifista
           Naprosto si nerozumíme. Vittta ně občas napadá, když napíšu nějaké slovo proti vládě (a to jen k jejím nesmyslným korona opatřením !!), že chci „shodit vládu“ ,(jako bych snad mohla) a když naopak souhlasím s Větvičkou, že Babiš je v – řekněme . nelehké pozici, kdy jinak ani jednat nemůže, i kfyby nakrásně chtěl, je to taky špatně.
           Tak už nevím, opravdu nevím, co je podle vás objektivita.
           Vittta mimo jiné napsal „Podstatné se ti to ale zdálo až když to napsal Větvička“. Jakpak to asi ví, všeználek? Protože jsem nepočkala, až mi to objasní on – zdejší uznávaný tvůrce těch nejsprávnějších analýz?
           A jestli takový přístup mají i ostatní k podobným „nepřátelským“ komentářům, není se co divit tomu neporozumění. Programovému neporozumění!

           Malá poznámka mimo téma, ale dost se k němu vztahující. Např. k tomu, proč jsem vnímána jako „chřipečkářka“, což taky vitttův výmysl.

           V úplných začátcích koronavirové plandémie (tj. v době prvních zpráv z Číny) politolog V. V. Pjakin se svém pořadu řekl: „Je to spektákl, ve kterém budou umírat lidi“. Vývoj mu dal záhy za pravdu. TO je politický komentátor- analytik. S víc než 90% úspěšností svých prognóz – tak jaký div, že vitttova vysvětlení a závěry jsou pro mě naprosto neakceptovatelné. A tam někde bude asi původ toho ideového neporozumění. Nejsem prostě fanda vittty v úloze renomované Sibyly.

          • vittta

           To píšeš o mě, nebo mně?
           Chceš shodit vládu, nebo ne?
           Já vím, že nemůžeš, ale chceš?
           Nejde mi samozřejmě o tuhle vládu, ale o tu potenciálně další.
           Asi jsem to opakoval málo.
           Mimochodem která opatření jsou nejvíce nesmyslná?
           Babiš je v nelehké pozici, ale Větvička ho tím neomlouvá, útočí skrze něj na někoho jiného, na „NĚ“.
           Sice u toho asi trošku lže, ale účel světí prostředky.
           A jakpak to vím, no, protože tě čtu.
           Nedá to moc práce, to zajedno, a když už reaguji, je dobré vědět na co.
           Já jsem ti to objasnil, takže v tvém případě rozhodně nejde o čekání, ale ty jsi to nečetla, byť jsi s tím nesouhlasila.
           Až Větvička.
           To je ta správná Sibyla, já ti na tom postu nesedím, a tak musíš čekat na Větvičku, aneb příchod mesiáše byl odložen, ale už je to OK.
           A Pjakin?
           Já proti němu nic nemám, ale z uvedené citace „„Je to spektákl, ve kterém budou umírat lidi““ rozhodně smysl pro analýzu moc neplyne.
           Tohle není analýza, dalo se to čekat na 99,99%, nic méně je nutno říci, že věta je vybraná špatně, protože svědčí né o tom, že měl pravdu, ale přesně naopak, že jí neměl.
           Existuje nespočet grafů, které dokazují, že lidí umíralo naopak méně, a navíc, ne na Kovid, ale s Kovidem.
           Je to tak, ne?
           Protože vy byste si nejprve měli ujasnit, co se vlastně děje.
           Používáte to jak smradlavé fusekle.
           Jednou na Kovida pomalu nikdo neumírá- a odkazujete to jak pominutí (sami to napsat totiž neumíte a v zápětí umírají lidé, na kterých vám ale hovno záleží, takže nejste ani ochotni si nasadit v největším návalu epidemie na rypák roušku, kde je největší nával)
           A na co také, i nezávislý soud rozhodl, že je k ničemu.
           Něco jako ty obrazy, na PL běží takový seriál, o obrazech a vysokých trestech, 20 znalců to uznalo za originál, ale nezávislý soud zohlednil toho jednoho, který to prohlásil za padělky, a moc ho ani nezajímalo, že obrazy vůbec neviděl…
           Nejsi fanda vittty, no v pohodě, ale když tady nebudu psát, já, Embéčko (také nejsi jeho fanda) a pak Kamil a Mrkos, koho budete číst?
           Budete si postovat Pjakina, a oponenti postnou zase někoho jiného.
           Takhle to je, aha, soubojem odkazů vpřed, za totální svobodu a demokracii!!!

          • Kamil Mudra

           „Ze jsem mu nikdy neduveroval je dano tim, ze nevim o koho jde a je tim padem nemozne ho nekam zaradit.“
           Možná by se o něm člověk hodně dozvěděl z jeho knížek. Zdá se že zrovna v téhle dává, jak se říká, rady ze života.
           https://city-dog.cz/clanek/detail/ladislav-vetvicka
           Přiznám se že jsem nečetl ani jednu.

          • Kamil Mudra

           „…zdejší uznávaný tvůrce těch nejsprávnějších analýz?“
           To ale o vitttovi píšeš ty a občas lehounce naznačí Janika – ale jinak kdo? Např. já nebo sax občas v něčem konkrétním pochvalně zamručíme ale, minimálně ve stejné míře, o kus dál polemizujeme. Dá se z toho odvozovat nějaké uznávání za „tvůrce těch nejsprávnějších analýz“? Já třeba pravidelně sleduji Pjakina a jako analytika ho dost uznávám – ale také pro mne není žádný Nostradamus. Něco mu vyjde – něco nevyjde, ale zajímavé je sledovat to jak s různými informacemi pracuje, jak je komentuje, jak vlastenecky vystupuje a jak své vlastenectví argumentuje. Vždycky si říkám jaká je škoda že u nás někoho takového nemáme, protože si myslím že má docela slušnou sledovanost. Nepochybně má i hodně odpůrců, ale s takovým gosudarem jakým je Putin se asi o sebe bát nemusí.

          • embecko

           Ja se o nem zas moc dovedet nechci, ale jak rikam, je to zahada, o tu tu jde. Tohle je myslim dobry dukaz diskusni techniky „predhazovani odkazu“. Vetvicka nerika nic jineho, nezli jakykoliv jiny odpirac, ale je citovan a odkazovan proto, ze je to Vetvicka…az se dostanes k tomu, ze nikdo nevi o koho jde, krome toho, ze nosi pletenou capku. Ale Ladik je nas a to staci.Tohle je alternativa stale dokola.

          • Kamil Mudra

           Já ti rozumím. To je ten diskusní styl ve kterém za sebe dikutér nechává „hovořit autoritu“ namísto toho aby podrobněji argumentoval sám za sebe. Vzpomínám si na to jak nás tím svého času vytáčela MaB. Nechala nás „poprat se“ s citátem někoho uznávaného (minimálně aspoň jí samotnou) a pokud z toho náhodou autorita nevyšla jako jasný vítěz, tak ona „vítězně uzavřela debatu“ s tím že „ona to přece neřekla“. To se pak, v méně odolných skupinách, zpravidla zvrhne v „pinkání autorit“ a debatu celkem spolehlivě zabije.

          • Kamil Mudra

           „Ja se o nem zas moc dovedet nechci…..“
           Nicméně, byl jsi to ty kdo předhodil Větvičku coby záhadu a tím jsi mne přiměl k tomu abych okolo něj „pátral“. Už jen z toho odkazu který jsem ti teď naposled předhodil, jsem se alespoň dozvěděl jeho pravé jméno, z jakého profesně-sociálního prostředí do toho blogování vstoupil a opravil jsem si svou doměnku že nemá rodinu o kterou by se musel starat. Už ho asi nebudu vnímat jen jako „skromného tuláka co šíří osvětu a nosí pletenou čapku“ (jak se asi mnohým svým fandům jeví) ale také jako jednoho z těch kteří jsou relativně „za vodou“ a tedy některé jeho rady, porady i postoje mohou spadat do oblasti těch „hraběcích“.

          • vittta

           Kvalitu tohohle blogu dělá právě ta polemika.
           Já toho sice napíšu nejvíc, ale sám nesvedu nic.
           Polemika, s Kamilem, Saxem, okoření to OH nebo Mrkos svými postřehy, a i Bjedruna, která ty názory píše, toho si prostě cením, i když to vidím vesměs jinak.
           Kdybychom se tady plácali po ramenou, dojati stejnými názory, nedalo by se tady vydržet.
           Dříve tady psal zajímavě Peter, ale i Jana, Astr, ti se ale Bohužel urazili, nebo já nevím.
           Svojí zlost si vybíjejí na mě, ale i na Saxe, jako kdybych já tady propagoval očkování, kterému mám mnoho výhrad, ale prostě ho nemohu odmítat, jako celek, protože to považuji za nesmyslné.
           Nebo propagoval Babiše…k tomu mám víc výhrad, jak k očkování, jenže kdo na něj?
           A objektivně, nedá se mu upřít, že obyčejným lidem nejvíc přidal přeneseně on, zdaleka to není v tom smyslu špatný premier.
           To je pro jednoduché lidi- Babiš, Putin, Zeman- ale i naopak, Merkelová, Macron…
           To všechno má nějaké pozadí, a nějaké možnosti.
           Je to prostě jiné, než jsme si vysnili, za minulého režimu.

         • vittta

          Podstatné se ti to ale zdálo až když to napsal Větvička.
          Dokud jsme to tady psali my, tak ti to podstatné nepřišlo, a ještě se mi pošklebuješ, že už mám půl roku stejné argumenty, v tvém podání „argumenty“.
          Jedním z nich dodnes je mezinorodně politický aspekt.
          Když budu mluvit za sebe, pak oproti Větvičkovi mám ZASE jeden všeználkovský problém.
          Nic o tom nevím.
          Větvička ví, a tak může hovořit o rebeliii Běloruska, Ukrajiny, Švédska a Makedonie, kterým někdo slíbil děsné prachy, když uzavřou ekonomiku, zatímco já jsem to zasadil do jiného kontextu.
          Jednoduše nevím, že by Bělorusko atd…rebelovalo, ale vím, že nemoc se šíří sociálním kontaktem, a země, které nemají rozvinutou turistiku si mohou dovolit zásadně víc jak země, které jí mají, protože to prostě přenášejí především turisté.
          Švédsko pak se sveze.
          Pokud státy mají hranice zavřené, nemusí okolní státy dělat nic, prostě se svezou, a tak do Běloruska, kam už tak nikdo nejezdil, nepojede vůbec nikdo.
          No a zde vidím manipulaci stran Větvičky.
          Protože buď je to debil, nebo tohle ví.
          Země si nejsou podobné a uzavřené státy mají rozhodně značné výhody v boji s epidemiemi.
          Celá posraná Španělská chřipka mohla takhle řádit jednom proto, že jí do celého světa vytrvale rozváželi vojáci.
          Lokálně, po té, co zabije ty, co mají zemřít, prostě zmizí.
          Zmizel by i koronavirus, kdyby se tvrdě vymáhaly uzávěry, jenže to v tom smyslu nejde.
          I kdyby se uzavřely hranice turistům, nebo i hranice okresů, pořád máme lidi, co jezdí do práce, a co zásobují obchody zásadním zbožím, a ti jezdí prostě zdaleka.
          Tenhle problém v Bělorusku nemají, a v podstatě ani nevíme (a Větvička to za podstatné nepovažoval), jaká vlastně byla běloruská (ukrajinská, makedodnská) opatření na hranicích.

 1. vittta

  Tady je článek o oblibě trojspolku.
  Určitě je k pobavení, tahle banda nemá žádnou podporu mas.
  Ale proto to neodkazuji.
  Je tam fotka předsedy ODSáků Fialy, jak nese tác se žrádlem v nějakém bufetu v České lípě.
  Zapomeňme nyní na text, a hypoteticky zařadime jiný popisek, a pošleme kámošovi do Tanzánie.
  Popisek bude znít:
  Předseda třetí nejsilnější strany si nese jídlo, nemá roušku, takže je jasně vidět, že kecy o povinném nošení roušky uvnitř jsou výmysl NWO!
  Upozorňuji, že fotka je prokazatelně pravá, prostě jen změníme popisek- a navíc, předsedovi Fialovi se nic nestane, nikdo ho nebude stíhat, pokud se z toho neudělá politická causa.
  Takže se děje to, o čem jsem napsal stovky řádek, ta nařízení tady sice jsou, ale tak nějak…nikdo se z nich neposere, takže plašení a hysterie z utrpení lidu rozhodně není na místě.
  A- kámoš v Tanzánii to roušíří po celém Dar Es Salaamu, pokud ovšem by to někoho zajímalo a celá tanzánie bude vědět, že ve středu Evropy žádné roušky nařízené nejsou.
  Takto mohu do zahraničí, kde nepředpokládám nějakou velkou českou stopu poslat cokoliv, žádná fotka nebude cinklá.
  Procházky Pražanů na náplavce bez roušek, popíjení piva v parku bez roušek, plné zahrádky, relax, pohoda…a ještě klidně napíšu, že to jsou nadšení turisté, ostatně, na těch fotkách to nepoznám, takže ani nebudu kecat.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Predseda-ODS-vyrazil-mezi-lid-V-restauraci-s-pivem-na-tacu-a-pul-kilem-masa-na-taliri-narazil-667525

 2. orinoko

  Ať žije delta mutace covitta a jeho corona lambda embééééé – podzim v lockdownu. Čeká na ně spalovač mrdvole – tribun.

 3. vittta

  Tohle je dobré.
  Určeno především pro skromné odmítače, co vědí, a ne všeználkům, co nevědí.
  Jde o část diskuze na Novinkách, kde druhý text mi přijde velice rozumný, za což byl po právu zhanoben, naopak polední reakce je zcela debilní, a tedy po zásluze oceněna.
  Lukáš Desenský
  Lukáš Desenský
  Před 1 hodinou

  Žádná vakcína, co nemá dokončený vyzkum není 100% výrobce nemá zodpovědnost za následky stát ani lékař. Příklad plně očkujicí důchodce a umře. Lidi co byly zdravý umřou po očkování?? Ano stát se to může, ale měl by někdo za to nést zodpovědnost. Kord když výrobce vakcíny vydělá teď miliardy. Lék na rakovinu, který má skvělé výsledky bude dostupný za 10 let a otázka proč????
  Zbyněk Ošmera
  Zbyněk Ošmera
  Před 1 hodinou
  Lukáš Desenský

  A kdo ponese zodpovědnost, za to že umře třeba 1000x víc lidí, když se očkovat nebude? Některé bitvy nejde vyhrát 100:0, stejně jako Covid nejde porazit bez nákladů a zřejmně i bez mrtvých.. Jde o to, aby náklady a mrtvých bylo co nejméně..
  Miloš Rybář
  Miloš Rybář
  Před 1 hodinou

  Tento komentář byl smazán uživatelem.
  radek smutný
  radek smutný
  Před 34 minutami
  Lukáš Desenský

  Požeňte k zodpovědnosti toho čínského hajzlíka. Jsme ve válce s ním celý svět dělá co může.

  A mimochodem u rakoviny se také používají experimentální léky a kdyby existovala vakcína, jistě by se v mnoha případech využila i ta.
  Vladimír Středa
  Vladimír Středa
  Před 5 minutami
  Zbyněk Ošmera

  Ty jsi taky tragéd,prosím tě, kolik lidí umřelo na covid?Lidi umírají jako dříve,ale třeba mají v sobě covid,no a co,ty jseš zblblej z médií atd. Pokus se používat selský rozum,ty mudrlante vyplašenej“

  Takže ten, kdo tvrdí, že nemoc nelze porazit 100:0 je zblblej z médií, poněvač lidé umírají tak, jako dříve, což dotyčný VÍ, i když v médiích a statistikách je vidět opak, a opak vyplývá i z mých pozorování.
  Měl by používat selský rozum, a ten by mu napověděl, že třeba ti zemřelí mají v sobě Kovid, prostě jen tak, náhodou, no ale umřeli by stejně.
  Za pozornost stojí zjevná nevyprovokovaná agrese pokorného odmítače, který sice na podnět reaguje, ale urážkou.
  No, a zatímco místní všeználci, vč. mě, toho mnoho nevědí, tak místní pokorní užívači této formy zdravého selkého rozumu vědí, že nejde o žádnou pandemii, nábrž o plandemii, a všechno je….prostě vymyšlenýýýý. (a žádný New York není, a žádný New York není….)
  Mimochdem, německá vakcína zklamala, nemá účinnost ani 50%.
  Je ale otázka, jestli to je lepší jak nic, nebo horší jak nic, protože samotných 47% zase tolik v celém kontextu neřekne.
  Čekali více, ale i tak to zabralo, nebo čekali více, a bylo to na hovno?
  Tedy pozitiva a negativa, a jejich analýza.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/nemecka-vakcina-zklamala-je-jen-malo-ucinna-40363535

  • Bjedruna

   Vidím na obzoru moc a moc lidského neštěstí a bolesti. Snažím se odbývat přátele vtipem, když přijdou a chlubí se, ano chlubí se, jsem očkovaný. Moc mě to bolí a u srdce píchne … A nemají ani tušení, že netuší. A ani nechtějí vědět, jen chtějí potvrdit si svůj většinový názor. Pravda? S pravdou jdi do hajzlu. Ona ta depopulace je vlastně potřeba. Pravda už téměř nikoho nezajímá. Pravda je prostá, jednoduchá a zranitelná. Každý raději bude věřit názoru než prosté a jednoduché pravdě. Nedávný spor mezi přáteli mě utvrdil, že lidé nechtějí a ani nejsou schopni přijmout prostý fakt, že černá kočka přeběhnuvší přes cestu nepřináší neštěstí, ale prostě a jednoduše někam běží. Smrt nezpůsobuje nemoc, ale život. Prostý fakt, který všichni odmítají. Smrt těla je zástava srdce a následné přerušení přívodu kyslíku do mozku. Tečka. Ne, ty jsi blázen smrt přece způsobil covid. Je to prosté vysvětlení. Člověk, který celý život žije ve lži, lež se učí ve škole, je mu předkládána stále, v reklamách – re – klama = opakovaný klam, žádná spolupráce, ale soutěž, dál, výš, silněji, pak těžko umí přijmout prostou a jednoduchou pravdu. Když se někoho zeptám, co člověk potřebuje k životu?, tak málokomu dojde, že potřebuje vzduch k dýchání, úrodnou a zdravou zemi k vypěstování potravy a lásku. Jak prosté a jak neskonale složité. Raději si nechám píchnout bordel do těla, abych mohl/a cestovat a chodit po nákupech a další. Po covidpasech přijdou chřipkopasy, žloutenkopasy, tuberopasy, tetanopasy, a další a další očkování až se další konspirace stanou realitou a většina lidí se přemění na bioroboty bez vědomí, svědomí a bez lásky. Smutná budoucnost. Já pořád doufám, že nic nevydrží napořád a čím větší tlak, tím víc to může prasknout. Ale uznávám, že současná moc je obrovská, největší asi v historii lidstva. Navíc, tady už není národ proti národu, tady už jsou vlastní politici proti vlastním lidem a taky vlastní lidi proti vlastním lidem….

    • Kamil Mudra

     Mě je očkovaných také líto. Někdo nadšeně, jiný se sebezapřením, si nechá do těla píchnout něco o čem prd ví, jen proto aby tak získal nějakou naději na „normální život“ a trochu klidu v covidové hysterii – a ono houbelec. Jednou, nebo i dvakrát týdně se dovídá z médií o stále nových negativních účincích té či oné vakckcíny, pochybnosti o tom zda bude účinná i na další očekávanou a ještě ani nepojmenovanou mutaci, spekulace o tom v jakých situacích mu covid bude k něčemu a v jakých ne ….
     Pak se nelze divit že hledá nějakou útěchu mezi lidmi kteří mu, jen na základě stejné víry, potvrdí že se rozhodl správně. A sotva si útěchu odnese, hned se v médiích vynoří nějaký odborník, nebo „odborník“, který mu ji pošpiní a zaseje do mysli nové pochyby. O nějaké hledání PRAVDY už dávno nejde. Jen o hledání nějakého závětří, kde by si člověk zmítaný vichry argumentů a „argumentů“ alespoň na chvíli odpočinul.
     Ale neočkovaní jsou na tom úplně stejně. Jen s tím rozdílem že místo vakcíny řeší jak je to doopravdy s covidem. Také potřebují víru nebo alespoň útěchu stejně smýšlejících. I jejich PRAVDA se ukrývá kdesi pod tlustým nánosem doměnek a hláškami autorit i „autorit“.
     Plujeme na vlně hádek napěněné argumentací a prošpikované názorovými víry, vystřelujeme světlice vyhlížejíc nějakou záchranu a nejsme ochotni si připustit že záchrana je v rukou tonoucích.
     Kdo nedokáže najít klid v sobě – ten se ho nedočká. A tak očkovaní i neočkovaní mají v nabídce jediný skutečně pravdivý závěr: „Nějak to dopadne.“

     • vittta

      Moje labuť to neřeší.
      Umí to někam odsunout, což já moc neumím.
      Ne ale ze zoufalství, ale ze upřímné snahy tomu přijít na kloub, a dobře ostatním poradit.
      To samozřejmě je ryze teoretická rovina, protože o moje rady v tom smyslu nejméně stojí ti, kterým jsou určeny- což jsou ti, co nejsou schopni sami do hloubky přemýšlet.
      Ale k něčemu to hádání přecijenom je, byť zase, tak max. pro mě samotného.
      Zajímavé mi třeba připadá, že odpírači pracují nějak automaticky s představou, že opatrníci co nejvíce baží po nějakých buzeracích, a že snad kohokoliv ta omezení děsně baví.
      Opatrník pak se automaticky nechá očkovat, zatímco popírač v žádném případě, čímž konkrétně já obec popíračů nevýslovně seru.
      Nejenom že jsem se očkovat nenechal, ale ještě mám propracovaný systém ojebávek, jak obejít nařízení- ale zároveň NIKOMU potencionálně neuškodit.
      A jelikož jsem na tohle velice dobrej, sebevětší buzerace mě nejenom že nevyvede z míry, ale okamžitě svižně vymyslím, jak to ojebat- ale nikomu potencionálně neuškodit.
      Třeba včera jsem šel do Kauflandu bez roušky.
      Né že bych si jí nemohl nasadit, ale jel jsem Volhou, kde jí zatím nemám.
      Takže si jen koupit housky pro holku a pro mě kus salámu u pultu mimo Kaufland.
      Zjebala mě, u pečiva, slušně jsem se omluvil, salámářka neříkala nic, a ostraha blbě koukala, tak jsem se také slušně omluvil.
      Stál jsem mimo dosah jiných, i když si nemyslím, že by zrovna nyní mohl virus řádit- no ale nemám roušku, slušnost je držet vzdálenost.
      Co se mě týká, stále pravdu hledám, ale informací je nyní málo, a tak se poptávám očkovaných, a těch, co Kovida měli, co, a jak.
      Očkováci nemají žádné vedlejší účinky, koviďáci jsou utahaní, nebo bez příznaků.
      Můj důvod neočkování je ryze pragmatický, čekám na podzim, co se z toho vyklube, a pak teprve uvidím.
      Strach z toho nemám, ale netrpím ani přehnanou důvěrou, zkrátka očkování tady je, a nezdá se, že by byla jiná cesta.

    • orinoko

     Joke Biii měl včera sterilní tiskovou. A proč? Emerika se obava corona ataku ze strany NWOagentu – coviita a embeeeedelta Force.

   • vittta

    No jo, ty to máš dobrý, Bjedruno.
    Znáš pravdu, víš.
    Já pravdu neznám, nevím, mám pochybnosti, hledám.
    Mě nikdo nedá pět plusů, nikdo mě nedá 100 bodů.
    Jsem nudný tím věčným hledáním, proč hledám, když pravda, PRAVDA je tak viditelná?
    Smrt nezpůsobuje nemoc, ale život, je to nádherné a oduševnělé.
    Už jsem viděl umírat lidi, a jejich smrt nezpůsobil filosoficky život, ale zcela nekompromisně nemoc.
    A ano, můžeme se se smrtí smiřovat, že je to přirozené, a že uvolníme místo mladším, jenže…to jde jen do doby, než sami umíráme, pak je vše jinak, a pravdu najednou znát přestáváme.
    „Nic nevím“, řekl jako poslední slova údajně jakýsi známý a významný člověk.
    Já také nic nevím.
    Pravda je Bjedruno jen pro věřící, kdo nevěří, hledá, a ví, že najít pravdu je složité, až nemožné.
    Smiřuj se, ale já si myslím, to co velký básník.

     • Bjedruna

      Netvrdím, že ta má pravda je ta jediná, pravda je totiž dost subjektivní. A můžu se samozřejmě mýlit, ne. že ne, ale i to je lidské… Od určitých událostí v mém životě, se na život jako takový tady na onom světě dívám kapku jinak. na jiných věcech mi záleží a jiných si cením. A smrt ? Už ji neberu tak tragicky… už se jí ani nebojím …samozřejmě co se mé osoby týče. Co my víme, čím život a existence jako taková končí? Víme prd … Ale jedno vím jistě, když mi mocenský systém začne cokoli vnucovat, měla bych začít utíkat, co mi nohy stačí, protože právě zažíváme útok „Šelmy“ …

      • vittta

       Tak to jsi musela mít za komunistů celkem problém.
       Otázka pak je, jestli samotný fakt, že něco vnucuje mocenský systém automaticky znamená, že je to něco špatného.
       To oni vnucují lecos, preventivní prohlídky po 50 třeba.
       A netvrdíš, že máš tu jedinou pravdu…tady píšeš:
       „Pravda je prostá, jednoduchá a zranitelná. Každý raději bude věřit názoru než prosté a jednoduché pravdě.“
       To nevypadá jako pokorný respekt k variabilitě pravdy.
       Jelikož mám zkušenosti ze sekty, pak vím, že na takové větě- významově, né doslova- stála celá ta ideologie.
       Tady na blogu jde ale o jinou věc.
       Pokud to tady čteš, nemohlo ti uniknout, že zatímco místní všeználci, konkrétně třeba já, nikomu jeho pravdu neberou, ty moje názory, které ani za pravdu vesměs neoznačuji, jsou to prostě názory, nějak argumentované, často dokonce s otevřeným koncem, opačně to tak smířlivé už není.
       Zatím máš možnost výběru, očkovat se nemusíš, a roušku také nosit nemusíš, a nemusela jsi.
       Poplatkem za vyjádření svobody ale je to, že tě nepustí do většiny obchodů (do některých ano) a že tě mohou vyhodit z hospody, nebo nepustit do nějaké země, třeba nevím, jak to je s Tanzánií, co psal Větvička.
       Nic méně né do každé země máme bezvízový styk, a i vízum je blokace svobody cestování, byť si na něj nikdo nestěžuje, a dokonce některé země, možná i Tanzánie, vyžaduje mnohé očkování na tropické choroby, čímž podmiňuje vízum- a také si nikdo nestěžuje.
       Samozřejmě se naskýtá otázka, proč zrovna očkování kde komu vadí- ve smyslu omezování svobody, zdravotní aspekty jsou věc každého, někdo tomu nevěří, ale věří krémům na opalování a rostlinným máslům, a práškům na bolest hlavy.
       To vše je záležitost ošemetná, a já tyto argumenty používám často, protože už dopředu znemožňují adekvátní reakci, protože každý člověk něco takového dělá, a má u toho dojem, že to dělá pro své zdraví.
       Ta „šelma“ třeba nedávno dokousala v Mineapolis, kde se zrušila část policie, tedy mocenské páky.
       Na praktickém příkladu jsme viděli, že teorie vysoce předčila praxi, a mnozí ti, co si na policii (i oprávněně) stěžovali, by nyní líbali fízlům nohy, kdyby začali zase pracovat.
       Z toho vyplývá, že lidská společnost bez šelmy dlouho fungovat nemůže, a šelma dává- i bere, jak je obvyklé na tomhle světě.
       Ti, co ti dávají 100 bodů a 5x + jsou už důchodci.
       Na ně tedy zřejmě není ohledně očkování není vyvíjen žádný tlak, minimálně ne od šelmy, a přeci agitují proti očkování a za svobodu a za tyhle věci, což mi přijde dost zvláštní, protože volbu mají.

       • Kamil Mudra

        „Ti, co ti dávají 100 bodů a 5x + jsou už důchodci.
        Na ně tedy zřejmě není ohledně očkování není vyvíjen žádný tlak, minimálně ne od šelmy, a přeci agitují proti očkování a za svobodu a za tyhle věci, což mi přijde dost zvláštní, protože volbu mají.“

        Hmmm…. Šelma mne už bez očkovacího průkazu nebo testování nepustí ani do českého kempu. To už se pak ta svobodná volba dost zužuje. Ono ani důchodce moc nebaví sedět celý rok doma na prdeli.

        • vittta

         No, to může být problém, ale nech se otestovat, ne?
         Mě by celkem zajímalo, co budou chtít po mě, jedu s holkou někam na welnes.
         Ale ty testy mám, a jako zaměstnavatel dejme tomu mohu otestovat sám sebe jako zaměstnance, ale uvidím.
         Moje labuď byla u nás otestovaná už 2x dříve, než jsem stihl u špitálu zaparkovat.
         A když budou chtít konkrétně očkování, tak se na ně prostě vyseru, a bude to.
         Svoboda něco stojí, tak to beru.

         • Kamil Mudra

          Nojo, ale z vody, kde spím každý den v jiným kempu, se pak můžu vrátit domů s opuchlým čumákem. Ne že bych si za svobodu čumák rozbít nenechal – ale tenhle způsob mi přijde poněkud ponižující.

          „Sakra, jak to mám dát, abych dal jen odkaz?“
          Na to máš návod pod tlačítkem „Formátování v komentářích“, umístěným pod zeleným nápisem „Štěstí je když si lidé rozumějí“, hned v záhlaví webu.
          Nemusíš ty tagy opisovat. Postačí je zkopírovat do komentářového okna a pak do nich vložit odkaz i text dle zadání. Mezi uvozovky vložíš zkopírovaný odkaz a mezi znaky >< název toho odkazu (např. ČTĚTE ZDE), který se pak zeleně a podtržený zobrazí v textu tvého komentáře.

          • vittta

           No jo, no…
           Já se ani raději nenamáhám nic zjišťovat, ale určité potíže mohou vzniknout.
           Horší je, že tady nevidím východisko.
           Ti očkovaní a vystrašení mají také svá práva, a je otázka, co by dělali, kdyby se to nevyžadovalo.
           Hodně z nich by třeba nikam nejelo.
           Já osobně, teď, v létě, bych to asi jebal, být předseda vlády, ale riskuješ, že když se to na podzim posere, omlátí ti to brutálně o rypák.
           Na druhou stranu to Babišovi omlátí o rypák stejně, ať udělá, co udělá.
           Takže asi dobrovolnost typu:
           U nás v kempu nepožadujeme Kovidpas a testy- versus U nás v kempu požadujeme kovid pas a testy, případně jen testy.
           Tohle je takové…
           Nemoc je nemoc, tady se těžko vysloveně protestuje, je to nakažlivé, a tak nějak….chápeš.
           Každý kokot se o něco soudí, rozhodnutí soudů jsou nesmyslná ,to všechno vnáší do společnosti zmatek v podstatě větší, jak celý Kovid.

   • orinoko

    To je hodně dobrý, ale kape z toho skepticismus. Mne se nikdo očkováním nechlubí, do potřeb si zásadně beru ropuchu a lapač prachu tzv. resPIRATor už ani náhodou. Debilni oblude nosí pořád totéž, ačkoli nastalo rozvolnění. Nevím, jak jinde, ale u nás už to mají u Prdelova i Vietnamci, jímž běží permanentní spojení s vlasti.
    A bez ropuch jsou vidět i policajti, kteří se chystají zavřít hamaforaz. Na občana Babáka dojde později.
    Je to nekonečné Tug of War.

  • vittta

   Bjedruno, zcela racionální dotaz:
   Chtěla bys, aby se majetek těch nejbohatších rozpočítal počtem obyvatel, a ty dostala svůj díl?
   To by bylo třeba 1 000 000 dolarů, nevím.
   Takto je to možná snadné, tak znovu a přesněji:
   Chtěla bys, aby ty rozpočítané peníze dostal KAŽDÝ člověk na planetě?
   Bylo by to spravedlivé, ne?
   Myslíš, že by milion dolarů každému udělal lidstvo šťastnějším?
   Staráte se o pracháče, a netušíte, že majetek je iluzí v situaci, kdy ho je tolik, že nejde utratit, nebo když ho má každý.
   Vyjádřeno penězi.
   Každý nemůže mít domek se zahrádkou a Ferrari, a svůj ostrov, a kus úrodné půdy, která by ho živila.
   Dá se o tom psát, někdo může závidět, ale jinak….

   • orinoko

    Svůj fatalismus si strč směle do prdele a zakousni ho delta botou v embeeeecorone.
    Na podzim dojde ke svržení tvého chuje coblihy a soudy budou obtěžkané další vlnou coviita svatého.

   • Bjedruna

    Ne, vůbec jsi nepochopil. Vůbec nic jsi nepochopil. Nikdy jsem nikomu nic nezáviděla. Nikdy. Vždycky jsem si jen pomyslela, že asi něco dělám blbě, když ty milióny nemám :D. Ale já si nestěžuji, mám se dobře a ani bych tak bohatá být nechtěla. Ti lidé nežijí normální život, nemohou jej ani normálně žít, to prostě fyzicky nejde. Jen mě tak při čtení té zprávy napadlo, že to asi až tak nebude pravda, že ta korona nesvědčí byznysu a ta myšlenka, že bohatí si přeci nedají vzít své bohatství, tím, že omezíme energetickou spotřebu lidstava, nebudeme vyrábět, cestovat a vrátíme se do středověku, ta asi nebude až tak pravdivá. O co vlastně jde se za pár let předpokládám dozvíme … tedy pokud přežijeme….

    • vittta

     Já se obávám, že jsi nepochopila ty mě.
     Já se jen hypoteticky ptám, a dílem dávám i odpovědi- moje odpovědi.
     Jsem dalek toho, abych kohokoliv konkrétně vinil ze závisti, a myslím, že ani při největší snaze tam nenajdeš byť jen náznak, že by to snad mířilo dokonce na tebe.
     Já jsem měl dojem, že jsi v rozpoložení, kdy jsi sem přišla pro filosofické popovídání, a tak jsem ti ho poskytl, sám jsem si zafilosofoval, a nahrál na rozvinutí myšlenky.
     Zde jsem se ale mýlil, protože reakce je, že jsem nic nepochopil, místo rozvíjení myšlenek o majetku a jeho smyslu.
     Co se týká Forbesu, to je nějaký časopis, co ukazuje konkrétní boháče, kolik mají miliard dolarů.
     Nejbohatší člověk má 177 000 000 000 dolarů, a dohromady mají ti nejbohatší 13,1 bilionu dolarů.
     Jsou to miliardáři, MILIARDÁŘI, Bjedruno, jejich majetky jsou komické, a jen těžko by mohli vést větší válku- kdyby se složili- déle jak 2 měsíce, tak směšné to jsou ve skutečnosti částky.
     Pokud hovoříme o bohatství, pak musíme hovořit v daleko větších částkách.
     Forbes je časopis pro pobavení plebsu, víc dle mého nic.
     Takže jestli někdo vyspekuloval nějaké akcie, nebo pobral škváru z reklam, nevypovídá to nic o ztrátách z průmyslové výroby a prodeje.
     Upozorňuji, že nevím, do jaké míry to je pravda, ale moje úvahy jdou přesně tímhle směrem.
     Dá se to vyjádřit asi takto:
     „Pokud se chceš něco dozvědět, vyhodnoť z informace tu část, která je nejvíc vidět, a tou se nezabývej.
     Pak z toho zbytku analyzuj to, co by mělo zůstat skryto, ale bez čeho nelze tuto informaci použít“.
     Zde automaticky, bez legrace AUTMATICKY vyřadím to, že zbohatli a přibyli miliardáři.
     Ovšem zaujme mě, čím se zabývají, a kolik vlastně reálně mají, a též že se nechávají ukazovat jako cvičené opice, přitom jejich postavení v mocenské pyramidě zdaleka nemůže být někde na špici.

   • Bjedruna

    Ne nepochopil jsi. O žádný díl mi nejde a ani bych ho nechtěla. Bez peněz je špatně a když je jich moc, taky není dobře, v tom s tebou naprosto souhlasím. A nikdy jsem nikomu nic nezáviděla. Nikdy. nevíme, co se za tím vším luxusem skrývá. Třeba zlatá klec ? … Navíc, štěstí je stav mysli, né majetku a peněz.

    • orinoko

     Holka, Tebe je tu škoda. Kdybys curala na patník každý den třikrát, bude to mít větší smysl než komunikace s vadnou jednotkou ksichta Babáka. Zkamenělina typu Brežněv. A demagogie typu vitta. – Od té se mohl učit i soudruh Goebbels.

     • Kamil Mudra

      Bjedruny je tu škoda především pro tebe. Protože ty tvoje reakce se liší od poštěkávání v diskusích na Seznamu jenom tím že se je snažíš zabalit do nějakého rádoby „originálního“ hávu.

      • orinoko

       Jdi do prdele, chudácký poskoku, vlastního názoru nemaje. O tobě napsal pravdu už die kurve na Kamýk. Máš jí vetknutou do mozku jako svědek covidův. Na coronu dojel soudruh tribun, na coronu jsi dojel ty, a na coronu dojel i Ostrov porozumění. Takový přehled normalizace se nenajde ani v manuálu ODS.
       Problém? Covid.
       Řešení? My máme pravdu a vy si s pochybnostmi jděte do lockdownu.
       Jestlipak máš při psaní na držce nádrž na virus? Bacha, virus přenáší vittanormalizace.
       Na starý kotníky dělat takového imbecila zvládne málokdo.

       • Kamil Mudra

        Hele ty sebestředný pitomče, kdybys do sebe nebyl tak zahleděný a opravdu si ostatních názorů všímal, věděl bys že se ten můj aspoň na devadesát procent shoduje s Bedruniným a po ekonomické stránce i s tvým. Jenže to bys musel věnovat pozornost také něčemu jinému než vymýšlení „originálních“ slovíček a hlášek.
        Očkovaný nejsem, roušku nosím jen tehdy když není vyhnutí, covid test jsem ještě ani jediný neabsolvoval… v čem se lišíme?
        Jen v tom že nejsem takový blbec, abych si na rozdíl od tebe, namlouval že roušky atd. zmizí s Babákem a ještě ten nesmysl šířil. Máš kotníky o něco mladší než já ale v imbecilitě mne snadno trumfneš.

        • vittta

         Ten je nemocnej, nemá cenu se s ním bavit, ten netuší, kolik bijou.
         Víš koho mi připomíná?
         Včera jsem koukal na zprávy, nebo na něco takového, a tam vystoupil nějaký švýcarský Čech, v Ženevě, na tom sumitu.
         Mektal o Putinovi, ale nechal si na celá prsa, ale v podstatě na přední část těla, vykérovat Navalného.
         To byl šoumen…

 4. astraustralia

  toto je napsano pod nickem vittta“
  Já pravdu neznám, nevím, mám pochybnosti, hledám.
  Mě nikdo nedá pět plusů, nikdo mě nedá 100 bodů.
  Jsem nudný tím věčným hledáním, proč hledám, když pravda, PRAVDA je tak viditelná?

  Otazka zni zda tu pisi 2 vitttove nebo je jen jeden ale pak to nesouhlasi s vetou:
  „Jsem nudný tím věčným hledáním“
  vittta hleda ale nenachazi a nudny neni „věčným hledáním“ ale nalepkovanim idiotu a negativnim hodnocenim kazdeho kdo
  vidi virus jinak nez on, Hledac Pravdy Champion.
  Date odkaz ktery je kriticky ci nesouhlasny s tim co rika nektery z ministru pro zdravi a nasleduje „hledani Pravdy“ podle vittta:-)
  Ze to je jiny nazor lidi kteri to vidi jinak nez ministr a je to pro jednoho ctenare jiny nez „vladni“ pohled na problem, pro vittta je to az tak neprijatelne ze to onalepkuje IDIOTsky.
  Mysli si a napsal o sobe ze je „nudný tím věčným hledáním“.
  Kdyz nic jineho tak ctenar vidi ze neni hledani jako hledani:-)
  Az tak proste to je :-)
  Pravda ocistena od IDIOTu je ta jedina spravna :-) !!!
  Zde odkaz ze videt problem je mozno
  i jinak

  • vittta

   Odkaz otevírat nebudu, ale dovoluji si upozornit na to, že nemáte v žádném případě pravdu.
   Idiota používám v 90% kvůli vám, protože jste mi to začal podsouvat, tak ať máte proč.
   Za idioty jsem mimoděk označil i jedince, kteří mají názor na virus velice podobný (jíný názor jak já v tom smyslu má opravdu jen naprosté minimum lidí).
   Vezměme takovou ikonu odmítačů očkování, prof. Berana, který je příznivcem očkování.
   Problém je ten, že by rád chránil jen rizikovou skupinu.
   Jeho idiotství se vůbec netýká viru, ale těch politických žvástů, protože zajedno jím označená riziková skupina 65+ byla přednostně očkována, (což chtěl) a dále nijak neupřesnil, jak více tyto lidi chránit, pokud tedy nebudu brát za bernou minci omezení kontaktů s těmito lidmi, to v tom smyslu asi nemůže myslet nikdo úplně vážně.
   Že vy moje názory nečtete je vaše kafe, a nic mi do toho není, ale pokud je nečtete, pak mám za to, že je číst nechcete, a pak je zbytečné, se k nim vyjadřovat, protože logicky se vyjádření týká úplně něčeho jiného, než podstaty názoru.
   Myslím to tak, že v mém textu, který letmo přelétnete očima najdete závadná slova, a na to pak reagujete, a pohříchu, když tam závadná slova nejsou, tak je tam vložíte sám, abyste se měl na čem otočit.
   A to si myslím, že je nedůstojné chování.

   • orinoko

    Polemizuješ s vlastní projekcí , Cecile. Zásadně nereaguješ na podstatu. Na všechno máš jen vzorec ve svojí vlastní prostatě. Tak prosté to je.
    Ty, Cecile, zásadně totiž polemizuješ jen sám sám se sebou. Ty jsi takový debil transformátor. Proud na trati převádíš na různá schémata podle tlaku ve střevech.
    Máš kliku: Ty jsi jen místní Joke Bidet, jemuž už nevadí nic. Dokonce ani vlastní bláboly.

    • vittta

     Nemáte pravdu, ze začátku jsem oidiotoval jen Pirka a Šmuclera.
     Vy jste na to konto začal psát, že je u mě idiot každý s jiným názorem, ale to už byl podraz, protože uvedení zajedno nebyli oidiotizováni za svůj názor, ale za jeho prezentaci, a potencionální možnost znežití, a za druhé jsem to pokaždé přesně popsal.
     Vy jste na mě vytáhl, že každý je idiot, a tak prostě se mi to zalíbilo, a tak abyste měl nějakého koníčka tady.
     Pirk akorát rozesral národ, a nejen on.
     I Beran.
     Né odbornými názory, ale obyčejným vysíráním.
     Tady jsem odkázal…ten opičák (idiot) z Trikolory mele o votaminu C a D a Ivermektinu pro rizikové skupiny, jako kdyby to Babiš zakazoval.
     Dokonce i ten Ivermektin někde sehnal, Babiš nebyl jeho odpůrce, já nemám prostě rád, když se na někoho kydá něco, co nemá na svědomí.
     Plno doktorů to ale odmítalo, to zase bych mohl mluvit o odbornících, ty měl nejraději Peter, odborníci.
     Půlka hodila na Isoprinosin a Ivermektin bobana, no, vy jste to vyřešil tím, že jste je nazval „odborníci“.
     Já také jsem byl– v mezích mých znalostí- pro podávání těch léků, hlavně aby neškodily, a kvůli i psychologickému efektu, ale copak já to mohu komukoliv doporučovat?
     Ani předseda vlády nemůže, když to doktor odmítne, nikdo s tím nehne.

     • astraustralia

      Vas nazor Vas styl. V komentarich i pri hledani Pravdy.
      Budu li se snazit najit Pravdu pak jedine tak ze musim respektovat jine hledace! Oni mohou mit tu svoji.
      Silna slova nejsou argumenty ktere by vyzyvaly k odpovedi.

      • Kamil Mudra

       „Silna slova nejsou argumenty ktere by vyzyvaly k odpovedi.“
       A proto postuješ heslovité výroky z FB, jako naposledy ten od Nely Lískové? Bývají tak krátké že bys je klidně mohl jen napsat vlastními slovy. To že visí na FB, v podobě jakéhosi plakátu či transparentu jim snad nějak přidává na významu?
       Tohle citování tady svého času praktikovala MaB. Na kritiku reagovala tím že „ona to sem dává jen proto aby ukázala že existuje i jiný názor“. Ona ale většinou citovala klasiky aby dala najevo jak je je sečtělá. Od tebe to zas vypadá jako bys nám chtěl ukázat že umíš číst a odkazovat FB :-)
       Nu, MaB téměř nepředvedla nic jiného a když s těmi citáty někdo někdo polemizoval tak se zpravidla vyvlíkla konstatováním že „ona to přece neříká“. Až jsme na tu větu začali být alergičtí – vzpomínáš?
       No dobře. MaB byla taková ta kvokající salonní panička papouškující „moudra“ aby „řeč nestála“. Ale tebe známe jako člověka který nemá s vyjádřením vlastních myšlenek žádný problém a ani s obhajobou svých postojů. Tak proč se poslední dobou stylizuješ do takové podoby? A zrovna ty, který jsi dokázal svá mínění prezentovat i ve verších. Přece na ty FB-hlášky nemůžeš očekávat nějakou kladnou odezvu v podobě zajímavé diskuse.

       • astraustralia

        Kamile,
        nazorove a tim i celkove se stepici spolecnost zacala ne Covidem je to proces ktery lze pozorovat diky Internetu detailneji. Covid to je jen z poslednich hrebicku do rakve. Kolik jeste k definitivnimu konci na to ani moje fantasie nenachazi odpoved.
        Mozna jsem doufal ze prave postovanim vseho mozneho co se stavi PROTI, od nazoru lekari kteri byli a stale jsou jineho nazoru pres ruzne odkazy az po jak to zde kdosi oznacil „sracky“ z FB, ze to vse nejen zdurazni hloubku rozesranosti (mineno nejen v Ceske kotline ale celosvetove ) ale ze to vydoluje z nektere zdejsi myslivny nazor jak dal jak z toho ven.

        Svuj nazor tu posledni dobou vyjadruji minimalne ne proto ze bych se obaval „IDIOTskych“ odpovedi, to rozhodne ne:-)
        Co pozoruji ze tu jsou stale usilovneji jen tela, jakoby bez duse, dostavam pocit ze jsem se dostal nekam kam nepatrim.
        Astr myslenim jinde telem na zemi na to ma lekarska veda svuj terminus technicus. A lidska spolecnost i ustavy pro dusevne jine :-)
        Bohuzel ani to neuspokojuje protoze to umi lecit jen chemii, zatim co jina veda rika ze svet je svetem vlneni a energii.
        Ze jit se postavit do fronty na Astru-Zenecu si zadada take energii v podobe odvahy a i kdyz s vysledkem neznamym, stale fronty cekatelu na vpich vse resici vakciny na TV kanalech zduraznovane a propagovane me naplnuji vic smutkem nez uspokojenim z uspesne zvladane akce a nove zdravotne zajistene budoucnosti lidstva.
        Mozna i proto reaguji jak reguji, zde az po negativni steky z FB, na svem bloku jinymi odkazy na ty kteri zduraznuji ze clovek je predevsim duse. Dnes v teto telesne schrance, jindy v jine.
        V tom je i obsazena odpoved na vsechny nezodpovedene otazky lidstva.
        Az tohle homopaiensove pochopi bude i v jejich pozemskem svete jinak.
        Kazky v neco verime, neni cloveka ktery by neveril, pokud je clovekem :-)

        • vittta

         Tělo bez duše, to jste vystihl dobře, přesně tak mi připadáte.
         Jako stín.
         Já jsem si nevšiml, že třeba odkazujete lékaře, co mají jiný názor.
         Ono jde o kvalitu odkazu hodně, teď je tedy už neotvírám, předjímám, že to bude jen ztráta času.
         Něco jiného je odkaz na lékaře, který nějakým způsobem vysvětluje svůj postoj, a něco jiného je odkaz na lékaře, který jen odmítne očkování, a vůbec kolikrát ani není jasné, kdo to je.
         Pak jsou odkazy na lháře, a šarlatány, nedávno jsem někde četl, že se ta látka dostane co celého těla, nebo co…to fakt je překvapivé, kvůli tomu se píchá do toho těla.
         Já i chápu, proč odkazujete takové ubožárny, je to jednoduše proto, že nic lepšího nenacházíte.
         Tak je vám dobrý i výkřik šílence na FB.
         To má možná demosntrovat hloubku rozesranosti, ale je to spíše přání, jež je otcem myšlenky, ta rozesranost je dle mých zkušeností daleko menší, než jaký se o ní vytváří mediální obraz- a i vy vytváříte mediální obraz.
         Falešný.
         Na demosntrace chodí 100 lidí a 300 novinářů, a důkazy o škodlivosti očkování nejsou, a tak kde jaký pupínek se bombasticky zveřejňuje.
         V podstatě je ZATÍM očkování spíše úspěch, než neúspěch, selektují se výrobci, a není ZATÍM moc vedlejších účinků, lidé jsou obecně klidnější, cesta je- očkování, chaos se odkládá.
         Nějaký problém ta epidemie vyvolat musela, jde o zdraví a životy, a tady se nedá moc nic dělat, musí se nařídit opatření.
         Opatření lidi serou, a tak se vymyslela hláška, nutno říci že politicky geniální, že je nutno věnovat péči rizikové skupině, a ostatní nechat být.(Beran a kolektiv pletichářů)
         To podchycuje v podstatě ty, co nemohou objektivně popírat neexistenci nemoci.
         To mohou jen debilové, a tak většina lidí existenci nemoci nepopírá, protože to nejde.
         A tak se prostě přenesou NUTNÁ opatření na někoho jiného, na rizikovou skupinu.
         Tím je věc vyřešena, ostatní nechte žít, jako by se nechumelilo, a starejte se o rizikovou skupinu.
         Jak ?
         Co je nám do toho.
         Kupodivu tento názor prosazují – alespoň zde, i členové rizikové skupiny, jestli pak Peter, Jana, Vy, Astře, jste využili zvýšené péče o rizikové skupiny, a nechali se očkovat?
         Ne?
         To se divím, přece se musí pečovat o rizikové skupiny, a OSTATNÍ nechat žít, né že vy si budete žít, a kazit to ostatním.
         Naštěstí zde je ta část rizikové skupiny disciplinovaná, a je hotova umřít, smířit se se smrtí- pro blaho ostatních.
         A to mi připadá velice povedené!!!

         • astraustralia

          Dalsi vittta-ovsky „rozbor“ je predevsim jen dalsim vysvetlenim proc se s nim lide drive ze debatujici dale nebavi.
          Take proto je i moje psani adresovano jmenovite Kamilovi na jeho komentar.

          Proto Kamile opravuji, „Silna slova nejsou argumenty ktere by vyzyvaly k odpovedi.“ na „nejen Silna slova“.
          Protoze marnost dohovorit se s nickem vittta je tu nejen proto ze by to byla jen ta silna slova jak jsem ve zkratce napsal posledne „Silna slova nejsou argumenty ktere by vyzyvaly k odpovedi.“ ale i jeho styl a zpusob jakym sve postoje presentuje. Pro nektere ctenare mozna predevsim proto.
          Co rozbor to osobni utok jednou mene jindy vice rasantne pojmenovany, misto jen nazoru na probirane.
          Ano priznavam Ti Tvoji predeslou vyhradu (i Saxovu) ze jsem tomu napomohl zduraznovanim jeho IDIOTstvi.
          Na puvodni vyhrady ze jen odkazy bez nazoru jsem jiz vysvetlil ze pokud k odkazu prilepim svuj nazor na pr. ze s prof.Beranem souhlasim s body A/B/C ale ne s X/Y/Z pro nektere ctenare to muze znamenat odklaneni od odkazovaneho zdroje a pro nektere superkomentatory je tim davana moznost vittovsky pitvat i osobu zdroj odkazujici.
          Zpusob od odkazu > k nazoru (at jiz odkaz nuti k nazoru negativnimu nebo jen k hlubsimu jinemu zamysleni) stale povazuji za pro nezaujateho ctenare za prinosny.
          Ze je to prilezitosti k osobnim vypadum a hodnoceni vseho mozneho jineho vypovida pak nejvic o pisateli !

          • vittta

           Začínáte mě svým pokryteckým, svatouškovským a sektářským dobrodiním srát, nemilý Astře!!!
           Co je vám u všech rohatých do toho, kdo se se mnou baví, a kdo ne?
           Máte děsnou radost, když se vám váš svět posral, tak se se mnou alespoň ti, co mají správné názory nebaví.
           Já jsem napsal obsáhlý rozbor, kde jsem důleřžité body vysvětlil, přímo vám.
           Vy to považujete za útok, a jako odpověď na tento až zločinný útok zaútočíte na mě, ale ne fér, z očí do očí, ale zákeřně, jako svině, pěkně skrze třetí osobu, abyste mohl říci:
           Já nic, já jsem se bavil s jinými.
           S Beranem souhlasíte s body A-B-C, ale nesouhlasíte s body X-Y-Z, ale to, s čím nesouhlasíte je vaše osobní tajemství.
           To asi souhlasíte i se mnou v bodech A-B-C a nesouhlasíte s X-Y-Z, jenže to je také tajemství.
           Nebo ne?
           Se mnou nesouhohlasíte v bodech ABCDEFGHCHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ???
           Nenechte se vysmát.
           Moje výpady pak vypovídají nejvíc o pisateli, to je NÁDHERNÁ berlička pro sektářské křiváčky vašeho formátu.
           Protože TO MOJE texty vypovídají o mě, ale vaše vypovídají také o mě, že jo.
           Kde pak, vesmírný Astře i vaše texty o vás vypovídají, stejně spolehlivě, jako ty moje o mě.
           A zatímco já, přes veškerou svou vulgaritu stojím rovně vám a každému do očí, vy čekáte, a nejen vy konkrétně, až se „otočím zády“.
           Na dotazy odpovídám, a svoje postoje vysvětluji.
           Vy toho nejste schopen.

          • embecko

           Vidis, jeden o voze, druhy o koze. Kazdy si sam o sobe mysli, ze pusobi v diskuzi nejakym zpusobem (dojmem), ale zvonka to vyzera uplne jinak, casto uplne naopak.
           Asterovi asi nevysvetlis, ze predhozeny odkaz bez doprovodneho slova je urazka diskutera-prijemce. Normalne se tomu rika „hodit kost praseti“…a ted se snaz, vsechno precti, udelej si zavery, mlc a opovaz se neco napsat!
           Ani nevis, jestli je odkaz k tematu, ci vubec o co se jedna…zkratka se snaz, dostals drobty z bohateho stolu!

          • vittta

           Kdyby to alespoň byly odkazy…
           Tam odkázal tohle, to jsem si přečetl:
           https://skrytapravda.cz/domaci/4073-desive-tri-mlade-mrtvoly-behem-tydne-na-karlove-univerzite-jsou-nahoda
           Tak na Karlově univerzitě zemřeli tři lidé, z toho ženská fakt mladá, ale chlapům také nebylo zdaleka 50.
           To je fakt, ověřil jsem.
           No a pak tam je psáno, že na vyšetřování je dáno embargo.
           No, není to nijak argumentováno, ale embargo obecně je dáváno v podstatě na každé vyšetřování, takže manipulace.
           Pak je tam, někde z Twiteru, nebo odkud, vložen odkaz formou stránky, kde jsou dvě parte, příjmení začernělá, a že obě ženy zemřely po druhé dávce vakcíny, popisek je takový drb, jedna paní povídala, že…
           To je bez vztahu k těm úmrtím na UK, prostě to tam je, aby se čtenář navedl na ten pocit, že i tři zaměstnanci UK zemřeli vlastně po očkování, i když není ve skutečnosti jasné, jestli smrt dvou žen, měla s očkováním souvislost, resp. ani není jasné, jestli vůbec zemřely, když na to přijde.
           Zkrátka, embargo- neembargo, věc je jasná.
           Astra komentář netřeba, každý ať si udělá názor sám.
           A já ho tedy dělám- sračka.
           Netvrdím, a ani nemohu tvrdit, na základě tam uvedených informací, že nezemřeli na očkování, resp.jeho následky, ale nemohu tvrdit ani opak.
           Mohu si jen udělat vlastní, VLASTNÍ názor, ale ten je dán:
           Očkování zabíjí!!!
           Jiný názor je pohrdání názorem postovatele, tedy Astra, a koblihokovidování, dle Orinoka.

          • embecko

           Ona staci uz ta prvni veta: „Jaká epidemie zasáhla Karlovu univerzitu?“
           To je jako z nejakeho retezoveho emailu, kterym se navzajem strasi duchodci namisto jizdy ve strasidelnem zamku na Matejske.

      • vittta

       Já se kloním k názoru Kamila.
       Za sebe konkrétně toto:
       Vy sám máte dojem, že mě respektujete?
       Protože já jsem pro vás také „jiný hledač“, jako vy pro mě.
       A idiot je silné slovo?
       Jak silné?
       Tady přece nejde o slovíčka, ale o názory.
       Já nemám u huby ubrousek, a může to samozřejmě někomu vadit, ale s názorem jako takovým to nemá nic společného.
       Vždyť jste chlap, tak jak silné slovo může idiot být?
       Kdyby se ozvala žena, pak ano, rozumím, že žena je v tomto specifická, ale že chlapovi bude vadit nějaký ten idiot…
       Samozřejmě vám nevadí, jasně, vadí vám můj názor, a tak to balíte do toho idiota, ale mě na tom tohle právě zaráží.
       Tak vy se tady prezentujete jako posel vesmírné lásky, dožadujete se respektu, ale sám moc příkladem nejdete.
       Tady nastupuje Kamil s čerstvě prezentovaným názorem, co se s váma Astře stalo, že jste schopen postnout dokonalou sračku, nebo dokonce canc z FB, sem, nám, co nás léta znáte?
       To prostě rozhodí každého, kde je kurva Astr??????????????????
       Místo Astra tady chodí nějaký nýmand, ovce, konzument dvouvětných sraček, a canců 30 amerických doktorů.
       Já to respekuji, ale také na to reaguji, a všimněte si, že ta reakce je od Saxe, mě a Kamila stejná- podivení, a rozčarování, a kdyby si dali práci jiní, pacifista, Mrkos, Oh, pan Hruška, bude jejich reakce také stejná.
       Tohle je intelektuální politický blog, a zároveň hospoda pro všechny, můžeme přetřásat sračky, nejenen hlubokými úvahami živ je člověk, ale tohle, co razíte vy, to je pro mě osobně zklamání.
       Vy tohle prostě nemáte zapotřebí, citovat nějaké…prostě kašpary!

 5. astraustralia

  Vittta „napsal obsáhlý rozbor“ ve kterem pridal na obratkach. Zatim nejostrejsi ze vseho cim tu na Astra utocil.
  Priste jak? Vybrana slova jako na Saula ?
  Ano Astrovi odkazy vypovidaji o Astrovi , vittta obsahle rozbory zase o nem. Tak to ma byt :-)

  Pridal se i Sax svym nazorem jak to podle neho vypada zvenku:
  ….ale zvonka to vyzera uplne jinak, casto uplne naopak.
  Asterovi asi nevysvetlis, ze predhozeny odkaz bez doprovodneho slova je urazka diskutera-prijemce. Normalne se tomu rika „hodit kost praseti“…a ted se snaz, vsechno precti, udelej si zavery, mlc a opovaz se neco napsat!
  Ani nevis, jestli je odkaz k tematu, ci vubec o co se jedna…zkratka se snaz, dostals drobty z bohateho stolu!

  Uprimne diky za Tvuj nazor na Astra:-) Nekomu staci naznacit jinemu ne, aneb chytremu napovez ….
  Ac moje IQ bylo pri testu blizke tomu ktere uvedl hank, vymena s tebou naopak ukazuje ze mam“dlouhe vedeni:-(
  To ze „ale zvonka to vyzera uplne jinak“ vim. Prave proto k odkazum nedavam komentar abych to jak to vypada z venku nerusil:-)
  S tim cos napsal dal si dovolim nesouhlasit ale soucasne pritom za ten komentar dekuji:-)
  Za to ze me odkazy beres jako
  „hodit kost praseti“…a ted se snaz, vsechno precti, udelej si zavery, mlc a opovaz se neco napsat!
  Jinymi slovy co odkaz od Astra to „praseti kost“ a urazka pro Tebe, s tim ses vyrovnal tim ze si ujistil ctenarstvo ze tu „praseci kost“ preskakujes.
  „mlc a opovaz se neco napsat!“ to jsi vzal Saxi kde?
  Nikdy jsem se takto nevyjadril!
  Opak je pravdou!
  Kdybys mi napsal ze jsem provokater a ze se naopak tesim z toho jak kdo zareaguje a ne ze mlc, byl bys mozna pravde blize:-)
  Ze cim vice IDIOTu a cim vic se takto nekdo odkopava tim je jasneji. Nejen pro Astra, pro cele ctenarstvo, pro cely svet:-)
  Amen / Salom :-)

  • vittta

   Vidíte?
   Ten můj poslední komentář byl nejostřejší, kterým jsem na vás zaútočil.
   Jinými slovy, útočím já, nějak dlouhodobě, oběť jste vy.
   Své útoky stupňuji.
   To vše doplněno KŘIVÁCKÝM poukázáním na Saula, ze kterého neznalý čtenář nemůže dojít k jinému názoru, než že jsem tady týral osobními útoky Saula, ale ještě tvrději jak vás, nešetře u toho silnými výrazy.
   No a vidíte, já to vidím přesně opačně, a dalo by se to i dokladovat, nic méně pro sebe to dokladovat nemusím, pro mé přátele tady také ne, a pro mé nepřátele už teprve ne, ti budou mnou znechucení tak leda ještě více.
   Se Saulem jste si celkem podobní.
   Dlouhodbě jste na mě oba útočili, podsouvali mi všemožné nesmysly, abyste se následně prohlásili za mé oběti, a nejenom vy, ale do mým oběti jste oba zařadili i jiné.
   Blahopřeji, vaše Saulizace probíhá v pořádku, a dle klasického klíče.

  • Jana

   Astře,
   nevzdávejte to a dávejte odkazy i nadále. Nikdo nemá povinnost otevřít si všechny, nebo dokonce se k nim nějak vyjádřit, ale taky není tolik času denně hledat informace na všech webech, Takže díky za každý zajímavý odkaz, který tady může KDOKOLIV najít. Nenajde-li nic dnes, najde třeba zítra. A pokud nikdy, pak mu nezvývá nic jiného, než mlátit práznou slámu podle starých, často už vyvrácených faktů.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s