Očkování

Příznivec a odpůrce očkování se ocitli u mostu na břehu řeky hemžící se piraňami a krokodýly.
Odpůrce říká:
„Co je to za most… Pravděpodobně je nebezpečný!“
„Určitě je na 99,7% bezpečný!“
„Tak to ne! – Raději budu plavat…“

Zdroj: https://sl-lopatnikov.livejournal.com/2484927.html

A k tomu pro srovnáni komentář  Bjedruny pod předchozím článkem:

Vidím na obzoru moc a moc lidského neštěstí a bolesti. Snažím se odbývat přátele vtipem, když přijdou a chlubí se, ano chlubí se, jsem očkovaný. Moc mě to bolí a u srdce píchne … A nemají ani tušení, že netuší. A ani nechtějí vědět, jen chtějí potvrdit si svůj většinový názor. Pravda? S pravdou jdi do hajzlu. Ona ta depopulace je vlastně potřeba. Pravda už téměř nikoho nezajímá. Pravda je prostá, jednoduchá a zranitelná. Každý raději bude věřit názoru než prosté a jednoduché pravdě. Nedávný spor mezi přáteli mě utvrdil, že lidé nechtějí a ani nejsou schopni přijmout prostý fakt, že černá kočka přeběhnuvší přes cestu nepřináší neštěstí, ale prostě a jednoduše někam běží. Smrt nezpůsobuje nemoc, ale život. Prostý fakt, který všichni odmítají. Smrt těla je zástava srdce a následné přerušení přívodu kyslíku do mozku. Tečka. Ne, ty jsi blázen smrt přece způsobil covid. Je to prosté vysvětlení. Člověk, který celý život žije ve lži, lež se učí ve škole, je mu předkládána stále, v reklamách – re – klama = opakovaný klam, žádná spolupráce, ale soutěž, dál, výš, silněji, pak těžko umí přijmout prostou a jednoduchou pravdu. Když se někoho zeptám, co člověk potřebuje k životu?, tak málokomu dojde, že potřebuje vzduch k dýchání, úrodnou a zdravou zemi k vypěstování potravy a lásku. Jak prosté a jak neskonale složité. Raději si nechám píchnout bordel do těla, abych mohl/a cestovat a chodit po nákupech a další. Po covidpasech přijdou chřipkopasy, žloutenkopasy, tuberopasy, tetanopasy, a další a další očkování až se další konspirace stanou realitou a většina lidí se přemění na bioroboty bez vědomí, svědomí a bez lásky. Smutná budoucnost. Já pořád doufám, že nic nevydrží napořád a čím větší tlak, tím víc to může prasknout. Ale uznávám, že současná moc je obrovská, největší asi v historii lidstva. Navíc, tady už není národ proti národu, tady už jsou vlastní politici proti vlastním lidem a taky vlastní lidi proti vlastním lidem….

Tak si vyberte, který pohled je vám bližší…

  • Kamil Mudra

   Tak si to hezky užij, Janiko, ať se nám vrátíš svěží. :-)
   Hele, kdybych tě chtěl zaskočit, jako loni – stačí mi nástroje které mám k dispozici? Jen tak zběžně jsem nakoukl, vidím změnu a všiml jsem si že tam např. není volba pro kategorie. Změnilo se i něco jiného co by mohlo vložení příspěku zkomplikovat?

 1. J. Hruška

  Myslím, že přišel čas připomenout heslo satanistů „Život je utrpení a zbavovat lidi utrpení je humánní“. Takhle to říkají, když to říkají otevřeně.

 2. vittta

  A ha, tak u nás o funkčnosti zdravotních pomůcek rozhoduje nezávislý soud.
  To je skvělé, že nyní už víme, že roušky na virus nepomáhají, resp. neexistuje pro to žádný důkaz.
  No a ten článek je taková kopie…takové spíše síto názorů Berana.
  Třeba tady:
  „Odpověď je již naznačena výše. Jednoznačně chceme maximálně ochránit rizikovou skupinu (vitamíny C a D, zinek, ivermektin) a nezavírat ty, u nichž je riziko těžkého průběhu onemocnění, či dokonce smrti zcela minimální.“
  No, tak hlavně jim to nenutit, a vitamíny a ivermektin nekupovat od nadnárodních společností a přes třetí osobu, když už tam jedou kšefty s testy a tak.
  Pak tady ještě bombasticky ukončil:
  „Existenci nemoci nepopíráme. Naopak respektujeme to, že se jedná o poměrně vážnou virózu, která může mít u rizikových skupin i fatální následky. Nicméně chceme danou situaci řešit racionálně, nikoliv hystericky. Chceme dělat rozhodnutí založená na vědeckých vizích, nikoliv na apokalyptických předpovědích pana Flégra a jemu podobných. Chceme chránit rizikovou skupinu, ale zároveň nechat žít ty, pro které covid představuje minimální hrozbu.“
  Vědecké vize…co tím myslí?
  A asi…vědecké, ne „vědecké“, což se pozná podle výstupu.
  Takový Flegr, toho tento výtečník oživil, já myslel, že už je mimo soutěž.
  Tak nevím, aby ty vědecké vize nebyla právě ta soudní rozhodnutí.
  A proč ne, že?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Soud-potvrdil-ze-neexistuje-dukaz-ze-rousky-omezuji-sireni-viru-uderil-advokat-Rajchl-A-vytahl-i-neco-na-Vojtecha-667817

  • vittta

   Tady je něco podobného.
   Migranti tu nejsou, řvala na poslance ANO redaktorka Černá.
   Ve své podstatě…má pravdu.
   Migranti, jak je nechceme, tady fakt nejsou.
   Co si z toho ale vzít mi moc v hlavě nešrotuje, protože to přece právě chceme, aby tu nebyli.
   Pokud už tady budou, bude pozdě.
   Připomíná mi to mého fotra, který ořeže třeba silně plodící rybíz, nebo cesmínu, nebo cokoliv.
   Jsem samozřejmě nasranej, a ptám se, co to má jako za smysl.
   To doroste, říká.
   No, doroste, ale to je právě to, co chci, aby to bylo, jinými slovy, aby to bylo dorostlé, né aby to dorůstalo, ale prostě to bylo dorostlé.
   V článku je zajímavé to, že sekta antibabišovců, kterou zde typicky zastupuje Orinoko, už je natolik zfanatizovaná, že bude mít raději negry, než Babiše.
   Otázka je, co z toho budou mít, ale tím se nezabývají.
   Čistě zlomyslně bych si přál, aby vyhrála Trikolora.
   A v případné další první vlně viru na podzim by pak racionálně vydávali vitamíny C a D a též Ivermektin rizikové skupině, čímž by tu další první vlnu umělého viru totálně odvařili.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranti-tu-nejsou-kricela-redaktorka-CT-na-poslance-Neutekl-Vse-popsal-667752

  • Kamil Mudra

   No, za devadesátky ho nepochválím, Škoda že v sobotu neslaví tak maximálně čtyřicátiny, :-(

   • astraustralia

    Kamile dovol abych ho pouzil na srovnani se soucasnym presidentem Zemanem.
    Pokud jde o telesnou schranku dost velky rozdil. Zeman ac o 3 roky mladsi ma telesno v mnohem horsim stavu.
    Podobne jako u jmena Vaklav Havla kde to bylo ponekud prejasano a prepito a proto odejito.
    Dulezitejsi je v jakem stavu je obsah horni poloviny hlavy. Tam kde vladne president predevsim.
    Kde funguje jen jako kladec vencu prochazi presidentska vymena temer bez povsimnuti. Slovni souboje Frantiku s vladci Evropy na toto thema jsou obvzlast zajimave. Hlavne kdyz Nemci kontruji prohlasenim ze ten posledni Frantik stoji za FSECHNO mozne jen ne za chlubeni:-)
    Ale zpet k VK. Bylo by zajimave kdyby se uchazel a byl i zvolen.
    Opakovana nocni mura nejen pro EU ale i pro mnohe domaci kohoutky na hnojisti ?

  • vittta

   Jasně, z pozice BÝVALÉHO prezidenta si může žvanit co chce.
   Chtěl bych ho vidět na fleku ministerského předsedy.
   Když o té nemoci vlastně pořád není dost informací.
   Pak umře 100 000 lidí a lid ho zlynčuje.
   To bacha,Astře, to hned všechno vypadá jinak, ministerský předseda za rozhodnutí v této verzi- tedy infekční nemoc- ručí až vlastní hlavou.
   Doslova.

 3. embecko

  Spolecnost se rozklada, protoze nema spolecne tema a tim padem podobne konci i verejne diskuze…posledni vymodlene tema je, ze neni zadne spolecne tema.
  U pana Bavora se stalo to same…jelikoz lidi chteji neco rici, ale neni komu, tak namisto diskusniho prispeku pisi hned cely clanek…takze pan Bavor tam z toho ma korektni souboj clanku bez diskuze.
  No a konflikt svedku s odpiraci vidim jako neresitelny.

  • vittta

   V tom smyslu ten konflikt ve skutečnosti není tak horký.
   Já jsem se nenechal očkovat, moje labuť jo, a ani mě nenapadlo, to s ní nějak řešit, když sama nechtěla, a nějak jí to nebralo.
   Švára se divil, že nejsem očkovaný, jestli jsem popírač, a když jsem řekl, že ne, tak to víc neřešil (můj oblíbený komplic do hospody, i když je to sudeťák a merkelista, vždy dobře pokecáme).
   Obecně se s problémy nesetkávám, někdo se mě zeptá, a já že nejsem, tak to víc neřeší, ale často se diví.
   Konflikt tady…no, ale všimni si, že zen konflikt nejde od nás, takových diskuzních nestorů.
   Nevšiml jsem si, že by měl nějaké kecy Kamil, nebo Mrkos, ty jsi byl donucen, ale kličkuješ z toho, a já jsem starej kanál- ale také kličkuji, do vysloveného kofliktu se mi nechce.
   Přitom nejsme žádné jádro tvrdé názorové skupiny, vidíme věci každý trošku jinak, ale nemáme v sobě tu agresi.
   Peter se urazil, a odešel, Astr nějak…není v pohodě, Jana se snaží být jízlivá…..
   Jako proč?
   Odmítají?
   No a co?
   Ale jim to tak asi nepřijde, ta skupina ale je taková jako…nadneseně- redakce Fora 24, za každou cenu kopat kolem sebe, bez ohledu na to podnět.
   A když podnět není, tak se vymyslí, pokroutí.
   Ale není to ukázka reality, alespoň co vidím kolem sebe.
   Není to prostě téma dne, a já mám dojem, že popírači by právě chtěli, aby to bylo téma dne, protože pokud je to téma okrajové, nejsou ničím zajímaví.
   Přitom to přináší problémy, Kamil nemůže střídat kempy, hypoteticky bych neměl jít do hospody, no ale ještě jsem nebyl, jedu na welnes, a nevím, co se po mě bude chtít…
   Ale nevidím konflikty, v krámě každý roušku má, a na pumpě, když jdu pro kafe, jí má tak polovina, ale nikdo si nikoho nevšímá, a třeba někoho potkám, nějakého kámoše, co se moc nevidíme, on roušku nemá, já jo, a vůbec se ani nenamáhá se na to zeptat.
   Hodíš řeč, jak je, vole, co děti, co zdraví, ale že by se mě někdo ptal, každému to je u prdele, a to jsem známý raubíř, jako za mlada.
   Jednou ve spojovacím materiálu akorát prodavač řekl týpkovi, tak 60 let věku, ať si laskave ten hadr nasadí, že mu za těch 10 minut huba neupadne, a že to každý má, a nedělá vlny, jen on, a týpek něco řekl, že je to na hovno, a podíval se na mě, zřejmě čekal souznění, a já udělal takové…nóóóó, na hovno…jak se to veme…..tak se urazil, a odešel, ale jinak nic.
   Mimo soutěž!!!

   • embecko

    „Hodíš řeč, jak je, vole, co děti, co zdraví, ale že by se mě někdo ptal, každému to je u prdele, a to jsem známý raubíř, jako za mlada.“
    To jsou ale dve rozdilne veci, ty mluvis o mistni a osobni komunikaci, ja o verejne politicke diskuzi.
    Na miste a nazivo to samozrejme jde (ono to musi jit, jinak by to byl uz uplny konec), ovsem na politicke verejne urovni uz problem je…vlastne neni tema, chybi predmet hovoru. Kazdy vidi probihajici deje jinak, nelze se sjednotit nad nejakou spolecnou linkou. Jeden rekne A a druhy, namisto aby rekl A->B, tak rekne X. A tim padem je vymalovano, protoze druhemu tezko vysvetlis, ze to vidi uplne blbe, protoze on sam na tomhle postoji pracoval a odlouho si ho overoval. Samozrejme se pak vedou mimobezne hovory, kdy se nenachazite a kazdy mluvi o necem jinem.
    Tohle ale neni prispevek do diskuze, protoze k tomu tezko neco dodat…takze to ber jako muj vykrik do tmy bez naroku na ozvenu…abychom se nedostal tam, o cem pisi :o)

    • vittta

     Jo v politice, tak tam uštvali sami sebe.
     Něco jako to klekání BLM.
     Nikdo nyní neví, kdy přestat klečet.
     U toho Kovidu.
     To je zdá se o tom, že určité strany získaly na tom tématu své příznivce.
     Ty, které se nechystají vládnout, ale hřát v opozici, si mohou dovolit více, jak potencionální vládci.
     Budou PROTI i kdyby čert na koze jezdil.
     Proč?
     Proto!!!
     Ti, co by vládnout mohli jdou na věc chytřeji.
     Chtějí se skrze Kovida zbavit Babiše, ale zároveň musí počítat s tím, že budou dělat v případě další první vlny minimálně, zdůrazňuji, MINIMÁLNĚ to samé, co Babiš.
     Tedy lockdowny, buzerace, očkování.
     Ti hovoří takticky o rizikových skupinách, a přednostní péči o ně- a to je záběr velice široký.
     Všiml sis jistě poněkud zmatených argumentů, kdy hlavním vyzněním je, že je Babiš kokot, ale důvody jsou různé, a často protichůdné.
     Málo rozvolňování- hodně a zbyteně rozvolňování.
     Hloupí občané pak v podstatě doslova bečí jako ovce tento model:
     Kovid = Babiš.
     Jsem byl dneska ve dvou hospodách,
     V jedné jsem si dal dvě piva, a ve druhé jídlo.
     Pochopitelně nikoho ani nenapadlo, cokoliv po mě chtít, ale na můj všetečný dotaz, jestli už budeme mít pokoj, mi byly odpovědí posměšky, že to je teďka někde v Ghaně, nebo kde, a že Babiš cosi…
     Obě hospody dobře prosperují, a obě byly především soustředěny na české hosty, řekněme na výletníky, takový typ hostů.
     Tedy ne pivaře, ale jídlaře, co si dají dvě, tři pivka, jídlo, nebo..co já vím, pohár pro děti a kafe.

    • Kamil Mudra

     „Tohle ale neni prispevek do diskuze, protoze k tomu tezko neco dodat“
     Ale jo. Je co dodat. Verbálně by to mohlo být téma na celý „filosoficko-psychologický“ večer a takhle přes klávesnici by se o tom dala napsat kniha. Protože mezi potkáváním se s pivkem na zahrádce před hospodou a nebo potkáváním se tady na Ostrově, není jiný rozdíl než že zde je ochuzeno o vizuální a akustický kontakt. Což je škoda protože intonací a kukučem toho lze vyjádřit tolik, že můžeš z té zahrádky odcházet s pocitem že sis dobře pokecal i když bys z audiozáznamu dodatečně zjistil že jsi vlastně devadesát procent toho času promlčel – a netýká se to jenom tebe. Tak je lepší ten záznam neposlouchat, abys si ten pocit zachoval, protože kvůli tomu sis přece na tu zahrádku sednul a strávil tam s chlapama tři hodiny. Schválně píšu „s chlapama“ protože ženský to mají trochu jinak.
     Blbé je že my se tu tomu záznamu (a tedy zpětnému hodnocení) nemůžeme vyhnout, protože tvoření záznamů je naším komunikačním projevem. Mimo tu výhodu že co je „psáno je i dáno“ a nelze nikomu „skákat do řeči“ to má řadu nevýhod a kompenzování toho ochuzení oproti verbálnímu rozhovoru, je tak náročné že se do toho člověku kolikrát ani nechce.

     Takže „zahrádková“ hláška typu: „Hele ho vola!“ kterou stačí doprovodit jen pohledem směrem na ulici, zde vyžaduje zpravidla dlouhý popis viděného, který ani při velké snaze stejně nebude sdílením a z toho důvodu se tu stává hovorově prázdnou. Ani člověku, který se rád poslouchá (zde čte) se moc nechce do pracného popisu, když už předem odhadne reakci spočívající v pouhém „No jo.“ nebo možná ani to.
     „Pohled na ulici“ lze v psané diskusi částečně nahradit odkazem, který není tak pracný jako popis vlastními slovy, ale i ten vyžaduje od spoludiskutérů aby mu věnovali svou pozornost (oproti verbálnímu rozhovoru nevynutitelnou) a často bývá již okomentován, Někdy natolik že k tomu, v něm již obsaženému, komentáři, není co dodat a tím se stane hovorově nevyužitelným.

     Z toho vyplývá, že odkazovat na již profláklé téma, je v podstatě totéž jako zavádět prázdné hovory o počasí. Tak jako lze těžko očekávat že se kvůli výroku „To je dnes vedro co?“ všichni okolo stolu podívají na sluncem rozpálenou oblohu a začnou ji zasvěceně komentovat, lze už dnes těžko očekávat že vyvolá diskusi odkaz na článek o covidu, protože jde o téma již tolikrát přetřesené až se stalo nudným. Ne nadarmo se stal výrok: „No… vedli jsme takové ty plky o počasí.“ popisem nudného rozhovoru. O počasí se dá zmínit způsobem: „Cestou jsme zmokli, takže jsme se vrátili s promočenýma botama…“ ale vnášet ho jako samostatné téma už je prostě otravné, stejně jako dožadovat se nějakého „udělání si názoru“ o něm. Každý z nás už nějaký názor má, už ho mnohokráte vyjádřil a požadavek na opětovné vyjádření v něm vyvolává pocit že mu žadatel vůbec nenaslouchá (jinak by se přece neptal), tedy je zbytečné reagovat.

     To co píši se netýká jen covidu nebo počasí ale i jiných témat. Tahle dvě uvádím jako příklad, protože jsou si podobná a „covidománie“ se tu projevila svým negativním dopadem do té míry že někteří místní diskutéři debatu buď opustili nebo se natolik rozhádali, že už ani nejsou schopni spolu sdílet témata jiná, aniž by si to vzájemné nepochopení alespoň neustále nepředhazovali. Mrzí mne to – ale to je asi tak vše co s tím mohu dělat.

     • embecko

      „Protože mezi potkáváním se s pivkem na zahrádce před hospodou a nebo potkáváním se tady na Ostrově, není jiný rozdíl než že zde je ochuzeno o vizuální a akustický kontakt.“
      Tak to napisu jinak: Verejna diskuze je ta, kde se spolu bavi lide, kteri by spolu do hospody na pivo nesli za zadnych okolnosti. Vysada verejne diskuze je ta, ze se tam da kecat s nekym, s kym by ses normalne nikdy dobrovolne nebavil.

     • vittta

      Otravné to svým způsobem je, ale jakkoliv se na poli Kovida nic zajímavéhop neděje, ve smyslu, obecné znalosti jsou pořád stejné, trošku se leští vakcíny a ubírají opatření, tedy na poli Kovidu se neděje nic, ale probíhá tichá radikalizace odmítačů.
      Dle mého- a konkrétně odmítačů, Koviďáci jsou rádi, že nákaza nějak mizí, a doufají, že se nám to na podzim vyhne, a že se život pomalu vrací do nějakých kolejí, ale odmítačům je vše málo, rozvolnění pomalé, kovid pasy a testy, zemřelí na očkování atd…atd…
      To téma živí odmítači.
      Úplně o počasí to asi není, ale v tom smyslu zbytečné to asi je, ale zbytečných je 70% hovorů.
      Kromě toho, začíná okurková sezona, a nic jiného se- naštěstí- neděje, takže co s tím?
      Ty negativní důsledky jsou smutné, osobně jsem se snažil, do nikoho moc nerejpat, ale bylo to zbytečné, asi předvídatelně, oni se radikalizovali, a pokud já chci k tématu promluvit, nic jiného než svůj názor psát nemohu, takže si mohu vybrat-buď mlčet, nebo psát svůj názor , a mlčet se mi nechce.
      To už je jak se Zemanem, nebo Putinem, ti už mohou udělat a říci dokoliv, a jejich odpůrci je už navěky budou mít za grázly a nehrubšího formátu, vlastně je téma, co řekli a udělali ani nezajímá, zajímají je ty osoby, zabraný Krym, zavřený Navalnyj, opilý Zeman u korunovačních klenot, a jeho proruské postoje (které ani nemá).
      Tím chci říci, že je to sice smutné, ten určitý rozkol, ale asi je to i normální, a vlastně se tomu zabránit ani nedá.
      Tito lidé, prostě chtějí mít stejnou komunitní skupinu, kdo se odchýlí, je vyobcován, dříve byl i zavrařděn fyzicky, dnes bývá zavražděn mediálně, při čemž zajímavé na tom je, že tito lidé to dobře vidí i jiných, ale zásadně to nevidí u sebe.
      Chtěli by opravdu veřejnoprávní, vyváženou ČT, ale sotva by jí dostali pod kontrolu, vyvážená a veřejnoprávní by byla jen chvíli, a pak by se převrátila zase jejich směrem, což jsme i viděli za politického převratu 89, takže opět, normálka, je to nepříjemně lidské.

 4. vittta

  Kdyby se někdo nudil, tady se dali do práce statistici.
  Dospěli k různým číslům, Norové například zvládli epidemii tak, že mají méně úmrtí jak bez epidemie, což je jistě pozoruhodné, nic méně pokud je to pravda, pak opatření musela omezit ve značné míře jiné choroby.
  Češi neobstáli…
  No, asi jak se to vezme, metodika těch výzkumů by mě zajímala.
  Tady bude příčina přirozená nedisciplinovanost, kterou dobře pracující zdravotniství ještě zachránilo.
  Otázka je, co bude dál, protože ve výsledku se nám to nakonec může i vyplatit.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/worst-in-covid-pandemie-mela-v-cesku-nejhorsi-prubeh-z-eu-167568#seq_no=2&source=hp&dop_id=167568&dop_ab_variant=0&dop_req_id=Rdzzc1ner0p-202106190611&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 5. astraustralia

  Toto je bez odkazu, jen jak prislo tak odesilam.
  Bez vlastniho rozboru, ten si opet udela kazdy sam.
  I kdyby se na Ostrove vyskytl ctenar s IQtykve jak je tu obcas zmineno, po precteni pochopi ze to
  musel psat nekdo velmi nespokojeny s massmedialni scenou.
  Jak dalece ma pisatel pravdu nejlepe posudite vy kteri v tom zijete a naplno prozivate.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Ke zničení Evropy stačí jeden bohatý všivák ? !
  Že pořád nevíte, kdo vlastní – Seznam.cz, Novinky.cz a Stream.cz.?
  To je v ČR ticho …., ale když Babiš koupí média, tak se ozve řev, jak v ZOO!
  Tak vězte : SEZNAM.CZ, NOVINKY.CZ A STREAM.CZ BYLY ODKOUPENY AMERICKOU FIRMOU TIGER HOLDING FOUR, KTERÁ PATŘÍ SOROSOVI a to ZA 1,7 MLD. KORUN.

  OFICIÁLNÍMI VLASTNÍKY CZECH MEDIA INVEST, KAM PATŘÍ I BLESK , JSOU DVĚ SPOLEČNOSTI, HOLANDSKÁ GRUENBERG INVESTMENT B.V. A BRITSKÁ INTERSCOPE LIMITED, KTERÉ VLASTNÍ ………. TAKÉ SOROS!!!
  Lze ověřit v Obchodním rejsříku !

  TAK UŽ VÁM SVÍTÁ A UŽ CHÁPETE KDO NÁS “ KRMÍ “ INFORMACEMI ?!

  TAK PROTO JE V ČR TAK SILNÁ PROPAGANDA PROTI BABIŠOVI A ZEMANOVI !

  Kdo z vás najde v těchto uvedených mediích jednu, jedinou pozitivní zprávu o Babišovi či Zemanovi, nebo Okamurovi, tak je pašák !
  A opačně …kdo zde najde negativní zprávu o Pirátech, TOP 09, ODS, Starostech, KDU ? .. tak je ještě větší pašák!

  Ať žije svoboda slova !

  • vittta

   Já nepotřebuji k udělání názoru pozitivní a negativní zprávy v nějakých médiích.
   Plno lidí zjevně také ne.
   A že nějaká média někomu patří?
   To by mě mělo nějak snad šokovat?
   Za komunistů vlastnil média stát, a také se tam nenašly špatné informace o SSSR a dobré o USA.
   Muselo se hledat.
   Dle mého bezvýznamný blábol, ukazující jen to, co každý, kdo se zajímá, ví, a kdo se nezajímá, tak vědět nechce.
   Dokonce je to manipulativní, taková zpráva pro ovečky.
   Ono není moc zajímavé, komu patří Novinky, Seznam a Sream, který mimochodem vůbec neznám.
   Zajímavější by bylo, kdo vlastní ty alternativy, ty všechny „svobodné hlasy“.
   Tam to 1,7 miliardy nestojí, a faktický dosah není o moc menší.
   Jen blbec by nekoupil…

  • embecko

   Astere, muzu te poprosit, mohl bys mi tu nejak v kratkosti napsat, jak ma vypadat takovy vlastni nazor na tvoji zpravu, ze Soros ma nektera ceska media?
   Vubec netusim, jakm smerem bych mel tuhle informaci zpracovat, co s ni mam delat, an co mam na-zirat (na-zor).
   Zajimalo by me, jak si takovy proces u citatele vubec predstavujes…diky!

   • Peter Matej

    Takže „Embéčko“ !
    Toto je Soroš !
    https://www.hlavnespravy.sk/george-soros-poodkryl-svoju-dusu-som-blazon-ktory-chce-mat-vplyv/824635
    Asterova zpráva je určená ľuďom,ktorí nie celkom dobre chápu nebezpečenstvo ktoré od takýchto „neľudí“ hrozí svetu !Nie všetci z nich totiž vedia,že aj médiá ktorým slepo veria sú nástrojom v rukách podobných ľudí ako Soroš, veria im,pričom si neuvedomujú svoje ponižujúce postavenie do ktorého sa dostávajú svojou vierou práve v tie médiá,vlastníkom ktorých sú rôzni „sorošovci“.
    Potom je u nás skupina ľudí ktorí o zámeroch Soroša a spol.vedia,schvaľujú ich a tí podobne ako ty,potom zhadzujú autorov akejkoľvek zmienky o o tom,že Soroš a jemu podobní sú hrozbou pre ľudí,ktorí sa toho,čo Soroš robí obávajú!Tí potom obhajujú akékoľvek svinstvo pochádzajúce od vlád štátov,ktoré už Soroš celkom zjavne ovláda!Napríklad aj svinstvá spojené s koronavírusom a tzv.vakcináciou! Tvoje a vitttove príspevky vyzerajú presne tak,ako by vás za ne platil práve tento Soroš !
    Ty embéčko si „veľký“kritik ! Keď nemôžeš „zasmradiť“ inak,tak dáš „odkaz“ na článok v inom jazyku,napr.v španielčine ktorý sa diskutovanej témy vôbec netýka :Boh súď čo tým sleduješ!
    Kritizuješ Astera za to,že sem umiestňuje odkazy !Ty sám sem tých odkazov neumiestňuješ o nič menej ! Nie Aster ! Ty by si mal vysvetľovať svoje správanie sa na tomto webe!

    • Jana

     To je těžké, Peter!
     Embéčko i vittta (pravděpodobně i jiní, al ti se až tak kategoricky nevyjadřují) pravděpodobně z obavy, aby „nenaletěli“ konspiracím, vůbec nevidí, že všechno souvisí se vším a tak i migrace s koronavirovou plandémií.
     Co by asi řekli/napsali k tzv. Kalergiho plánu? Hahaha – konspirace, nečti mainstream ani alternativu, všechno najdeš v našich komentářích?

     „Richard Nicolaus hrabě von Coudenhove-Kalergi je vládnoucími elitami považován za otce zakladatele EU, je pokládán za otce Maastrichtu a multikulturalismu. Ve své knize „Praktický idealismus“ prohlašoval, že obyvatelé budoucích „Spojených států evropských“ již nebudoupůvodními národy Evropského kontinentu, ale bude to druh zvířeckých podlidí vzniklých smíšením ras. Tvrdil, že je nezbytné „křížít“ evropské rasy s asiaty a černochy, aby vzniklo mnoha etnické stádo bez specifických vlastností, snadno ovladatelné elitami u moci. Na jeho
     počest byla ustanovena Evropská cena Coudenhova-Kalergiho, kterou jsou odměňováni evropeisté každé dva roky, kteří se zvláště vyznamenali v naplňování jeho zločinného plánu. Jako první vyznamenanou osobností touto cenou v roce 2010 nebyl nikdo jiný než Angela Merkelová, a to ještě žádná migrační vlna ani nezačala.
     Teze Kalergiho plánu vytvořily a dodnes tvoří základ oficiální politiky vlád, které prosazují genocidu evropských národů pomocí masové imigrace. To dokazuje i jedna ze zpráv OSN z ledna 2000, která má název “Migrace k náhradě původního obyvatelstva – řešení pro stárnoucí a upadající populace“. Podle této zprávy bude Evropa potřebovat v roce 2025 asi 159 miliónů imigrantů.
     Proto je dobré jeho knihu znát. Některé jeho části jsem pro vás přeložil“

     Click to access Coudenhove-Kalergi-Prakticky-idealismus-cesky.pdf


     xxxx
     Ovšem není tam ani slovo o koronavirové plandémii a co není výslovně napsáno, to se nevidí, tedy neexistuje. To je ta hlavní chyba zdejších analytiků, že vidí problémy kaleidoskopicky, jednotlivě, dalo by se to popsat rčením, že „pro stromy nevidí les“.

      • Jana

       Kniha vyšla v mlém nákladu a pouze v originále.
       Ovšem důležité části někdo přeložil (viz odkaz), takže ano, četla jsem a to nejen dnes, ale shrnutí hlavních „myšlenek“ toho blázna už min. před pěti léty..
       Otázka zní ale jinak – děje se tak, nebo je to hoax jako např. NWO? Že bys ten plán mohl obratem zrušit, podobně jako jsi „vyzmizíkoval“ NWO.

     • orinoko

      Je stůl. Na jedné straně sedí vittaflígr a naproti je jiný názor. Napravo od vittaflígra sedí embéééécorona bombardér a za ním se hroutí fronta covididitoů na Kurském oblouku. Jiný názor má napravo od sebe lidský mozek a za ním se řadí neúprosná čísla a čistá matematika.
      Vittaflígr vypustil ze řetězu svého H2O covida a atmosféra houstone. Embééééééé… ee … corona bombardér hlásí – to vypadá na mutaci. A fronta covididiotů na Kurském oblouku se dále hroutí.
      Jiný názor naproti a matematika si nasadily plynovou masku. Vittaflígr smrdí všem, ale jen ochotnické divadlo covididiotů je schopno tvrdit, že na problém pomáhá úplně nový šanel 19 až 60.
      A ve chvíli, kdy vittaflígr vypustí konečnou záhnědu, tak corona družstvo na Kurském oblouku spustí exaltovaný jásot. – To je vakcína!! Hossana. A na Kurském oblouku začne křepčit kolem totemu NWO.
      A neúprosná matematika dál počítá množství lidských debilů, kteří nakonec upřednostní umělou vagínu před vittaflígrovými oplodňovacími kulkami.

      • orinoko

       Nemám účet na vittaflígrově ksichtoknize. To by tak ještě scháZERO.
       Je tam jen obrázek, že ženy mají dva úkoly-poslání.
       To se mi hodně nezdá. Já například velmi oceňuji ženský humor. Moje bejvalka vždycky když po čase uviděla moje nehty na nohou, tak mě vyzývala, abych si otesal ty svoje pařáty.
       Jiný příklad. Byla doba, kdy jsem i já měl tanga. Vždycky když mě viděla zezadu, tak říkala – nechtěla bych být tou šňůrkou.
       Jiná bývalka: Šli jsme na oslavu Prvního máje do klubu. Povídá – budou tam mít něco sladkého? Pravím – jasně, ránu pěstí. … A hergot, to tam bude velká fronta.
       A tato samá bývalka: Věčně jsme na návštěvách způsobily nějakou škodu. Urvali závěs ve sprše, strhli nějaký sprchový držák, a když jsme zbořili postel u hostitelů, což byla obrovská rána v paneláku, tak mi šeptala do ucha – my nikam nesmíme. Nebo nás zavřou jako sexuální teroristy.
       Tím chci říci jedno zásadní: U ženských si se dvěma může vystačit jen suchar.
       Dodnes žasnu, jak je ženská ochotná pózovat úplně nahá před foťákem, jen aby se nenudila. Klukovi jsem vždycky vštěpoval – na ženské musíš mluvit. Ony nejsou kostel. Zato oltář ano.

    • vittta

     Peter, upřímně, ty opravdu věříš tomu, že nějaký Soroš, kterému je asi 94 let, nebo kolik, vládne ohromnému, finančnímu. a politickému imperiu?
     Ale pravdu, Peter, budď upřímný.

     • Peter Matej

      Len slepý,hlúpy,neinformovaný človek a ten,kto tomu veriť nechce neveria,že ľudia ako Soroš sú stelesnením zla ! Vlády Maďarska,Ruska,Rakúska aj samotného Izraela tomu veria a preto robia všetko aby vo svojich štátoch vplyv tohoto smrada a jemu podobných smradov eliminovali na najvyššiu možnú mieru ! Sú starí,nad hrobom a možno preto pociťujú tú obrovskú nenávisť k živým ľuďom!
      Bez ich peňazí by neboli žiadne „majdany“,farebné revolúcie,migračná kríza,buzerantizmus,genderizmus,,Covid 19 ani státisíce mŕtvych nevinných detí (ich smrť stála za to ! Pochvaľovala i ježibaba Albrightová,tvor až priveľmi podobný Sorošovi ! )
      Moja odpoveď na tvoju otázku teda znie : Áno verím,že Soroš je sviňa a vrah !

       • Jana

        ???? „Moja odpoveď na tvoju otázku teda znie : Áno verím,že Soroš je sviňa a vrah !“
        To se vám nezdá být odpovědí, nebo jste tu větu přehlédl?

        • kočka šklíba

         Zřejmě je observerovi poněkud horko a nějak nepostřehl odpověď. A nebo vyžaduje odpovědi celou větou a přesně jak se „pan učitel“ ptá ;) . Takže já bych observerovi doplnila odpově´d aby byl spokojen : ano věřím, je to sviňa a vrah a vládne “ ohromnému, finančnímu. a politickému imperiu“. Spokojen observere?

         • observer

          No vidíte, Vám to došlo. A Vy jste jeho mluvčí? Nebo se Vittta ptal Vás? To jsem přehlédl, sorry. Vy si myslíte, že všichni sem píšící jsou u vás v horké zaprděné kotline? Sancta simplicita :-)

          • orinoko

           NATO, že jsi obSERver, působíš dost pomateně. Ale žádný div, když koukáš jak Joke Bidet, a zakopáváš o virtuální problémy covitta svatého. Ještě bys mohl doložit, že máš českou vejšku na emerické debilárně. Tam už to vzdávají i utečenci ze Severní Koreje. Za takovou mírou totality prý do emeriky tedy rozhodně nemířili.
           ObSERver… tady se to vůbec hemží bidetismy. Vitta – duchovno, válečný štváč – pacifistule, embéé – vittální Rolls Royce, třešeň – fašistická agitátorka, a pak kotníky v močůvce … jedno lepší než desáté.

          • vittta

           Seřiď si čas, Třešeň už se nějaký čásek nechodí.

      • vittta

       Observer má pravdu, na to jsem se neptal.
       Co je mi do „lidí, jako je Soroš“?
       To může být ten i ten, a mně jde konkrétně o Soroše a jeho reálnou moc.
       Že je to svině a vrah, to je pravděpodobné, já ho rozhodně rád nemám, ale jde mi o to, jestli je to ON, kdo to celé řídí.
       To totiž má určité pozadí.
       Soroš může zaplatit nějaké prachy na Ukrajinskou opozici, a tím rozesírat ukrajinskou společnost, ale nechce se mi věřit, že by Soroš sám měl tu moc, aby Maidan spustil, nikoho se netázajíc.
       To máte přátelé divné představy, prakticky bezvýznamný žebrák, ano, doslova žebrák, protože maitel 10 miliard dolarů není žádný pracháč v nadnárodním měřítku, tedy tento nýmand vládne světu.
       To se musím smát.
       Všechny ty jeho neziskovky, HWR a TI a další desítky vyžírek a špín, jen těžko by se našlo cokoliv, co se mi hnusí víc.
       Ale že tomu vládne Soroš, že Soroš sám o sobě může ve své podstatě určovat zahraniční politiku světa, tomu tedy věřit odmítám, a naopak považuji…nebudu psát hlupák, Peter, jako jsi psal ty, (aby bylo jasno, kdo si začíná) tedy takové lidi, co tomu věří, považuji za politicky naivní, a jejich snažení vidět za čímkoliv Soroše považuji za minimálně ošidné, ne-li rovnou kontraproduktivní.

       • Peter Matej

        mně jde konkrétně o Soroše a jeho reálnou moc.
        Pýtaš sa,či naozaj verím,že Soroš je jediným a hlavným strojcom všetkého zla vo svete.Touto otázkou implicitne vyjadruješ názor,že svetovú politiku riadi nejaká väčšia skupina ľudí,ktorá stojí za,alebo nad Sorošom.Preto som písal o „ľuďoch ako Soroš“ !Každopádne som presvedčený,že Soroš je viditeľnou a verejne známou tvárou toho „zoskupenia“ !Pozná ho celý svet,svojimi aktivitami spojenými s tým,čo sa vo svete deje sa netají,v rade štátov je na listine nežiadúcich osôb a jeho vyjadrenia o podpore „farebných revolúcií“ vo svete,podpora migrácie,multikulturalizmu, tzv.“ľudských práv“,denacionalizácie a účasť na inštalovaní jeho ideám verných ľudí do vedúcich funkcií sú známe.Sumy ktoré na tento účel vydáva,sú ohromné!Sám označil zvolenie Čaputovej za prezidentku SR za svoj úspech .Je to sviňa a vrah!A aj keď v tom určite nie je sám,tak tí ostatní stojaci za nim alebo nad ním až tak nevytŕčajú z radu a verejnosť ich nepozná až tak ako Soroša. Takže áno,Soroš je nesporne sviňa a vrah,ale máš pravdu v tom,že takéto prívlastky si zaslúži nesporne viac (ne)ľudí!
        Vitta !
        Pred nedávnom si rozdelil diskutérov na tomto fóre na dve skupiny!
        Tú v ktorej som aj ja a tú tvoju vitttovsko-embéčkovskú!Tak ti gratulujem k prírastku o nového člena tej tvojej názorovej skupiny diskutéra s nickom „Observer“. Už z jeho zatiaľ nemnohých vstupov do diskusie je zrejmé,že bude veľkou oporou tebe aj celej tvojej „názorovej skupine“!Gratulujem !
        Slovné spojenie „Názorová skupina“ je mi síce odporné,ale čo narobím,keď si ho už raz vymyslel a uviedol do života!Tak celej tvojej názorovej skupine prajem úspechy vedúce k porážke a totálnemu vyhladeniu tej druhej názorovej skupiny (Kočka,Jana,Aster a ja).S novým členom určite zvíťazíte a my odídeme s plačom a nárekom do zabudnutia.Neviem,či to prežijeme bez újmy na našom duševnom zdraví!
        Babišovi,Zemanovi,vláde a parlamentu ČR,Sorošovi a vakcinátorom tri krát Nazdar…..Zdar,Zdar,Zdar !

        • vittta

         Hele Peter, psát si můžeš co chceš, naštěstí nezáleží na tom, jak to vyhodnotíš ty, ale jak se zachovám reálně já.
         A znáš mě také už nějaký čásek, a určitě vidíš, že na to, jak dokážu být jízlivý a útočný, zachovávám určité …dekorum.
         Jinými slovy, na SVOJE lidi útočím jen nerad, a když, tak „výchovně“, což tedy zní blbě, ale tak nějak…nevím, co jiného použít.
         A ty jsi můj člověk, to samé Kočka, Jana, ale i Astr, který momentálně spěje k nějakému rozhodnutí, a nelze mu tolerovat rozdělování tohoto blogu- což už delší dobu činí, zcela zbytečnými útoky na mě.
         Takže doufám, že mu to docvakne, a já budu moci dělat, že se nic nestalo.
         No a Observer…
         Tak napsal svůj názor, nevidím v tom problém.
         Neviděl jsem v tom problém ani tehdy, když napsal svůj názor, který útočil na mě.
         Nějak jsem ho vysolil, on nějak reagoval, nebo pak ani ne, nevidím důvod ho nějak dehonestovat, píše málo, blog nerozvrací, takto to vidí, chce to napsat, a tak to napsal.
         Veskrze spíše pozitivní záležitost, a to i když nadával na mě, i takoví lidé jsou na dobrém blogu třeba.
         To když tedy budu jóó chtít na tebe navalit nějaký podobný kousek, tak bych napsal, že do vaší názorové skupiny patří Orinoko.
         Ale nepíšu to, poněvač je to blázen, a ten nemůže patřit do žádné názorové skupiny.

        • pacifista

         Máš pravdu Soroš je již dnes jen značkou, takový vývěsní štít, protože….čas letí jako bláznivý…. Na skupinu za tímto vývěsním štítem není vidět a disponuje obrovskými prostředky, to všichni nějak víme a počítáme s tím.

    • vittta

     Hele Peter, odkazy umísťuje tak nějak kde kdo, ale jde o to jaké.
     Jana si svého času oblíbila Seznam, a to tak, že jsem byl nucen na to upozornit.
     Takže vám obecně nijak moc nevadí, kdo je vlastníkem média, pokud tam napíše to, co chcete slyšet.
     A jelikož Jana, a myslím i Astr, odkazovali Seznam, jako důkaz pro vaše odmítací tvrzení, dá se předpokládat, že tam obsahově cosi podobného vašemu názoru muselo i být.
     Ano, muselo, ale dle všeho by být nemělo, protože prostě Soroš.
     Já konkrétně nemám zapotřebí vyznávat nějakého Soroše, ať už jako etalon dobra, nebo etalon zla.
     Vidím nějaké děje.
     Nyní vidím, že u tebe a spol. se všechna témata, která jsme měli společná, prostě vytratila, a nahradilo ho téma jedno jediné.
     Očkování.
     To mě samozřejmě zaujalo, a je mi jasné, že pokud já budu pán světa, či nějaká špice pyramidy, bude to cíl, který budu mít.
     Rozdělit mé odpůrce, a místo podstatného jim podsunout nepodstatné.
     Očkování je ideální téma, nikdo s tím nic neudělá, už proto, že plno lidí se očkovat nechat CHCE, a dá se o tom děsně dlouho kecat, aniž by z toho vznikl jakýkoliv pro mě (v roli uchateče o vládu nad světem) byť nepříjemný problém, natož nebezpečný.
     Kromě toho, nějaký ten Soroš je třeba, je to starý pán, a můžeme na něj svést prakticky cokoliv, a to jak za života, tak po jeho smrti.
     To Soroš, já nic, já muzikant.
     Takže z mého pohledu jste Sorošovi poskoci vy.
     Na to je třeba najít řešení, je jasné, že v současné situaci už pro mě nejste partneři do diskuze.
     Nemáte na to, už jste za hranou, kdy jste ochotni přemýšlet.
     Je ale škoda o vás přijít, posloužit společné věci můžete i jinak.
     Volit ve volbách nějakou přijatelnou stranu.
     Takže je třeba ve vhodný čas kontrolovat volební chutě, a přesvědčit co nejvíc lidí, koho volit, a koho případně nevolit.
     Víc už dělat nelze.

    • embecko

     No dobre, Peter, ale to neresi moji otazku, jaky nazor si na to maji ctenari udelat. Ja jsem nohem lepe informovany, nezli ty a vetsina lidi tady take. Tohle jsou leta stare informace, ktere probehly internetem uz davno. Ty je treba odkryvas az ted, takze mas urcite zpozdeni, ale obecne je tohle stara vesta. Jestli koupil Soros navic Lukasevice, anebo ne, je nadmiru nepodstatne, protoze bude kupovat jeste dalsi portaly.
     Vittta ti polozil otazku, jez jsi zodpovedel spatne:
     „věříš tomu, že nějaký Soroš, kterému je asi 94 let, nebo kolik, vládne ohromnému, finančnímu. a politickému imperiu?
     V roce 1992 spekuloval Soros na libru (na kratko) s vkladem 10 miliard, ktere ovsem nemel…a tak si pujcil…a u koho? U anglicke vlady. Vlada mu pujcila penize na spekulaci proti vladni mene…a ty pak napises takovou pitomost, ze veris, ze financnimu imperiu vladne Soros sam, to tedy pardon.
     _
     Odbocim k Jane: o PU (Panevropske unii) jsem se tu bavili jiz pred mnoha a mnoha lety, v souvislosti s aktivitami Otty Habsburgskeho a a tehdy mladeho organizatora panevropskych srazu Posselta.

     Takze to same, co Peter: nedostatecna informovanost.

     Vzdyt je to stale ta sama pisnicka: Strasite se nepretrzite otrepanymi informacemi, nedokazete z nich nic vyvodit, omilate veci stale dokola, bez uzitku, bez cile, nesmyslne, jako duchodci, kdyz si preposilaji retezove emaily. Ale ti to alespon maji jako zabavu a jsou nad veci, zatimco vy se tu trapite a odhalujete davno vykopane dinosauri kosti a jeste se rozcilujete, kdyz to ma nekdo v pazi. Jste neschopni systemoveho uvazovani, zakladni analyzy a i vyhmatnuti trendu. Nic, nula…odkaz na popletene stranky a udelej si sam nazor!
     Tak jsem si ho udelal…a vsadim se, ze se budete certit, protoze to nebude podle vaseho gusta.
     https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-cesku-panuji-tropy-teploty-sahaji-k-35-stupnum-40363755
     „V Česku panují tropy, teploty sahají k 35 stupňům 18. 6. 2021, 18:39 Novinky, ČTK“
     Tomuhle rikam aktualita! V Cesku predevcirem panovaly tropy!
     Ale necht si kazdy ctenar udela svuj nazor sam…

     • Peter Matej

      No keď si o toľký kus pred nami ostatnými v informovanosti,tak istotne ti je známe aj to,že občas je nutné nám menej informovaným pripomenúť súvislosti,ktoré sú takmer vždy staršieho dáta !Preto ten starší článok o Sorošovi,lebo dúfam,že teraz mi vysvetlíš,čo podstatné sa v živote a názoroch tej fosílie zmenilo !Lebo on a jeho peniaze budú fungovať aj potom,keď zhorí v kremačnej peci! Bude prežívať v rôznych MO ktoré aj naďalej budú živené Sorošom založenými fondami a nadáciami! Som presvedčený,že po jeho smrti bude v budove EP na dôstojnom mieste umiestnená jeho busta a ku Kalergiho cene ktorú EP udeľuje každé 2 roky(laureáti sú napr.A.Merkelová,rumunský prezident Klaus Werner Iohannis – Nemec,liberál a tiež bezdetný,no a vrcholom je udelenie tejto ceny tzv,“Nebeskej sotni“ vystrieľanej počas Majdanu v Kijeve) pribudne aj tzv.Sorošova cena ! Tak do toho embéčko !Čo také sa zmenilo v Sorošovych názoroch a aktivitách,že si dnes zasluhuje tvoju obhajobu ?
      ps.
      Nikdy som si nepripúšťal myšlienku,že som v hocičom informovanejší ako ľudia o ktorých netuším do akej miery sú informovaní oni !

      • embecko

       Ja nejsem napred, ale ty jses pozadu.
       V zasade plati, ze velky supersystem se ridi jinak, nezli utvar na statni/narodni urovni. Zatimco na narod plati apely, v multikulti, kde chybi jednotny prijemce apelu, funguji jenom zakazy (zhruba shrnuto).
       https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/primark-modni-prumysl-fakt-fashion-obleceni-ekologie-klimaticka-krize-lenka_2106190705_vis#utm_content=freshnews&utm_term=primark%20milionu%20tun%20odevu&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz
       „Fronta na Primark? Je mi to líto, na skládkách končí každý rok 92 milionů tun oblečení, říká designérka.“
       Muzeme si vybrat, bud si lid bude vladnout sam, anebo to nekdo vezme do rukou.
       Kdo bude tim „nekdo“ je samozrejme otazka…ale ponechani vyvoje na vuli lidu nevidim jako nejlepsi napad (viz odkaz vyse).

       • Peter Matej

        Ako vieš ?
        Samotný výrok,že cit.“Ja nejsem napred ale ty jseš pozadu“koniec cit. je dôkazom toho,že tvoj pôvodný výrok “ Ja jsem mnohem lépe informovaný nežli ty a většina lidí tady také “ je buď nepravdivý,alebo nevieš čo vlastne píšeš ! Tak si alebo nie si „napred“ predo mnou a väčšinou ľudí na tomto webe !?
        To že ja som pozadu, pripúšťam,no nezdá sa mi to až tak zlé v porovnaní s tým,ako tu prezentuješ svoju nadpriemernú informovanosť !

        • embecko

         Nejsem nadprumerne informovany, jen jako ovce neskacu na prvy spek, ktery mi nekdo predlozi, ale vyhledam si na netu nejake vseobecne dostupne informace. Ono toho neni potreba tolik, staci jen takova uroven, aby davaly smysl v souvislostech. Postup je docela jednoduchy: Objevi se nejaky odkaz, ktery od prveho pohledu nesedi…tak se klicova slova daji do vyhledavace a obvykle zjistis, ze slo o z kontextu vytrzene informace, kterym byl dan jiny smysl, nezli puvodne mely.
         Pokud tu nekdo strasi padem Evropy, zotrocenim obyvatel a koncem evropske civilizace (tedy vysoce zavaznym tematem), pak by mel byt takovy nositel osvety schopen a predevsim ochoten takovehle vcelku az primitivni ukony provest.
         Co sem placnete za odkaz, to z 90% zavani nejakou kulisarnou…kterou vy ovsem nevidite, protoze pevne verite, ze alternativa by vam preci nelhala.
         PU a Kalergi je ale dost komplikovana zalezitost, proces, menici se s okolnostmi a generacemi a take podle kadru v cele PU pusobicich.

         • embecko

          Jinak ja se nijak nevytahuji, v podstate vim kulove…spise se podivuji nad tim, ze se placnete nejaky 100 let znamy „objev“ a kdyz na nej druhy diskuter hodi bobek, tak se urazite, anebo rovnou nastvete. netusim proc, vzdyt jste to vy, co sem hazite balast.
          Ale konec reci…zareagoval jsem jen na tvuj nepochopitelne utocny komentar k memu prispevku (nepisi k osobe), tim je to vyrizene.

        • vittta

         Tohle je taková klasika.
         Ty ses obyčejně urazil, že Embéčko prohlásil, že má lepší informace.
         To je tvůj styl, řekněme, že jde o schopnost analýzy.
         Ta je v tomto případě malá, jak psal Embéčko.
         Já, považovaný (nejen) zde za machýrka a všeználka, sleduji texty ostatních jinak.
         Jde tedy o Embéčko, já vím jen velice zhruba, kdo to je, a neptám se, nic méně vím, že má určitou zkušenost s životem v zahraničí, a také asi má známé v jiné sociální skupině, což značí právě přístup k informacím, klidně i mimoděk.
         Tak vidím, že Embéčko zastává v lecčem extremní pozici, daleko extremnější, jakou zastávám já.
         Tak se podivím, ale protože mám tu informaci- velice chabou, ale je to informace, tak sleduji, co tedy se bude dít.
         A vesměs skutečně došlo na slova Embéčka, více, či méně, až na případy, které naopak znát může méně, což je situace mezi dělnictvem.
         Proč to tak je?
         No, ten západ se pomalu přelévá k nám, východ je zkrátka vystaven tlaku, a ty jejich manýry se tady pomalu uchycují.
         Zásadní věc pro ČR jsou dekrety prezidenta republiky, Dr. Eduarda Beneše, ale ty zatím pořád platí.
         Z toho se dá usoudit, že východ se brání lépe, než západ čekal, zde třeba já Embéčku oponuji, že jsme ještě neprohráli, no, ale jeho názor, že to je tak nějak v prdeli, na lehkou váhu neberu.
         Z toho pro mě, řepáka, plynou mnohá poučení, prostě nemohu znát Embéčkův svět, a tak má pro mě pokec s ním velikou cenu, navíc si oba můžeme- a umíme- analyzovat situace, dle aktuálního dění, které úplně odhadnout nelze, alespoň ne časově.
         Kamil třeba zná, jak to chodilo v disentu, a opět, já to nevím.
         Takže pokud budu chtít něco vědět, pak to bude on, koho se zeptám, a i jsem se zajímal.
         Co mi může poskytnou Jana nevím, ale ty zase víš, jak to běhá na Slovensku.
         Nebudu se ptát Kamila, jak je to na Slovensku, rozumíš.
         Ale co děláš ty, resp.co děláte vy vespolek?
         Embéčko je všeználek, já jsem všeználek, Kamil to svého času u místní oběti mé zvůle, Saula, kterého vytáhla na světlo Bóží jiná oběť mé zvůle, Astr, dotáhl až na mého otroka, nebo poskoka, nebo co vlastně.
         Podle mě bys měl svůj mozek využít lépe, slepé papouškování vyčichlých témat nesvědčí primárně tobě, ale ani jiným.
         A že by bez Soroše nebyl Kovid…to je sice možné, ale moc bych tomu nevěřil.
         Přecejenom, spekulant Soroš, kde bych i pochyboval o tom, že vůbec na deklarované částky může dosáhnout, to není žádná světová elita.
         Až umře, možná budou jeho jménem předávány ceny, ale ve skutečnosti si na něj skutečné elity nevzpomenou, ani když se půjdou vysrat, jak moudře u podobných situací pravila moje prababička!

         • embecko

          „ale jeho názor, že to je tak nějak v prdeli“
          Tohle je tema jak poleno, s mnoha podotazkami:
          Pro koho kde je to v prdeli, pro koho vsechno, kdo si to preje, komu je to jedno a kdo to rekl.
          Rekl jsem to ja a je to ma predstava o jistem konci, jak si ho predstavuji ja. Respektive o nemoznosti dalsiho vyvoje dle mych predstav. Coz ovsem neznamena, ze v prdeli to musi byt i pro druheho a ze se v novem usporadani nemusi dotycni citit dobre.
          Zakladni otazka je: Dospeli jsme k neodvratne zmene, anebo lze zachranit „stare bohy“?

          Osobne odpovidam, ze sochy starych bohu jsou vyneseny z posvatnych haju a spaleny a ze jsme k neodvratne zmene dospeli.

          Meziuvaha: Ceske kralovstvi existuje pres tisic let a to i pres to, ze k tomu neni zadny mocensky (vojensky) duvod. Mala kotlinka, sevrena nemeckou risi, polskym imperiem a habsburgskou monarchii by nemala, podle obvyklych paralel, mit narok na preziti. A presto se tak stalo!
          Novodoba historie: Multikulti se ceske kotlince opet vyhnulo, ackoliv coby fakticka 17. spolkova zeme bez autenticke moznosti vlastniho rizeni, by opet nemela mit zadny narok. A zde jiz nejde o nahodu.

          Udrzeni „ceskeho kralovstvi“ v jeho geografickych i kulturnich zakladech ze zrejmy zamer. Kdo za to muze, nedokazi zodpovedet, mozna je to souhra zajmu, mozna kona nejaka vyssi moc z ciste zaliby.

          Takze pokud pisi, ze je to v prdeli, pak proto, ze situace se z meho subjektivniho pohledu nevyviji podle mych predstav. Zaroven ale musim uznat, ze objektivni historicky trend neni pro CR zas tak spatny. „Cirkus bude“, ale ne znicujici. A z pohledu vetsiny obyvatel (mejme na mysli i dynamiku generacni vymeny) se nezmeni mozna vubec nic.

          • vittta

           S tím souhlasím, ale myslím si, že zadarmo to nedostaneme.
           Musíme sami něco dělat.
           Z hlediska zachování vlasti je, to je třeba říci, úplně jedno, jestli je Jana nebo Kočka naivní, či i Peter, jako zástupce slovenských federalistů.
           Důležitý je jejich vnitřní postoj, jakási kolektivní energie.
           Ta nějakým způsobem vyjadřuje odpor, ale dle mého je zbytečné, aby svou energii ztráceli bojem proti očkování.
           Zvláštní případ je Astr, který svými nesmyslnými odkazy tuto energetickou ztrátu podporuje.
           Nebo je naopak posiluje v odporu?
           Tohle není můj šálek kávy, energetickým tokům nerozumím, ale tuším, že nějaký nás chránit musí.
           Tedy jak píšeš, tohle prostě není náhoda, ale na tomhle světě nic není zadarmo, a co zadarmo je, z toho nemůže de facto vzniknout nic pozitivního.

          • Jana

           „Udrzeni „ceskeho kralovstvi“ v jeho geografickych i kulturnich zakladech ze zrejmy zamer. Kdo za to muze, nedokazi zodpovedet…..“
           Napověděla bych ti, ale tolik se v tom zas nevyznám, „analyzovat“ nedovedu, což by tolik nevadilo, to byste skvěle zvládl ty s vitttou, ale popravdě – nehodlém číst ty „zasvěcené“ vitttovy třesky plesky a občas ani tvoje.
           Takjen – co říkáš tedy „klíčovému slovu“ : PRAHA?

          • vittta

           Podle čeho to vybíráš, jestli to budeš, nebo nebudeš číst- tedy u Embéčka, mě nečteš.
           Podle první věty, nebo dvou?

          • Kamil Mudra

           „Takjen – co říkáš tedy „klíčovému slovu“ : PRAHA?“
           Praha je významné židovské okultní centrum.
           „Udrzeni „ceskeho kralovstvi“ v jeho geografickych i kulturnich zakladech ze zrejmy zamer. Kdo za to muze, nedokazi zodpovedet, mozna je to souhra zajmu, mozna kona nejaka vyssi moc z ciste zaliby.“
           Připomínám že na mapkách rozdávaných prvním migrantským vlnám byla ČR označena jako nevyhovující. U nás se ty mapy netiskly, ani se odtud nedistribuovaly. Tedy někdo, mimo naši zemi, evidentně měl zájem na tom aby nás migrace vynechala.

          • vittta

           Říká se lecos, ale máš nějaké lepší povědomí?
           O energetickém centru, nejen Židů, lze slyšet lecos, ale něco, co by šlo alespoň trošku dokladovat?

          • Jana

           Tak se podívej na tohle:
           http://leva-net.webnode.cz/products/okultnim-strediskem-svetoveho-sionismu-je-praha/
           Praha
           Mnozí si myslí, že středem světového sionismu je Dněpropetrovsk. To je nutné vysvětlit: okultním střediskem světového sionismu je již po staletí Praha. Právě proto je v Česku po dlouhý čas a jenom díky tomu dostatečný klid. Okupace hitlerovskou říší a osvobození Čechů od hitlerovské říše probíhaly ve velmi mírných podmínkách.

      • Jana

       To je jednoduché Peter.
       Už několikrát jsem si všimla, že pokud se „vítr obrací“, oba unisono začnou tvrdit, že ONI to už před léty prodiskutovali a nikdo tomu nevěnoval pozornost. (Takže v tom případě to ani nikdeo nemůže potvrdit., že?)
       To je neprůstřelný argument, kterému ten, kdo tu tenkrát ani nebyl, opravdu může oponovat.

       • embecko

        Ono je to trochu slozitejsi, nezli vypadaji ony vypisky z Praktickeho idealismu. Zde totiz zalezi z valne miry na souvislostech a ty ve vypiscich, logicky, najit nejdou.
        PU byla protinacisticka organizace, za valky rozprasena a vetsina vedoucich clenu emigrovala z Evropy (treba te prekvapi, ze jednim z vyznacnych clenu tebou nenavidene PU byl i velky humanista Albert Einstein, ci Thomas Mann, anebo Georges Pompidou a dalsi).
        Po valce PU skomirala az do likvidace Brettonwoodskeho systemu, cehoz vyuzil a pote PU ozivil jeji novy predseda Otto von Habsburg. Jeji aktivity se posleze rozsirily i za byvalou Zeleznou oponu.
        PU je nastrojem jedno z evropskych mocenskych center- zkracene by se dalo rici „elitarsky-slechtickeho“, vazaneho predevsim na pudu (proto je ve hre i Landmansaft).
        Klidne muzes oponovat tedka, kdyz jsi tu debatu tehdy prehledla, jsem zvedav, s cim vylezes.

        • Jana

         Budeš se divit, ale kdo byl členem jsem věděla. A co to dokazuje? Evropsaká unie byla před 30-ti léty jiná než teď! Když se podíváš na rgionální politiku – která naše politická strana – všechny se skvělým programem (na papíru) a jaké jsou dnes?
         Rusko nemůžeš srovnávat se Sovětským svazem, naši rrepubliku a hlavně demokracii s dnešním stavem, USA dnes s dobou, kdyvznikla Deklarace nezávislosti apod.
         A mimochodem – Panevropa není totéž, co Praktický idealismus. Např. tam není do detailu popsan postup – to ti, které jsi jmenoval a kteří tam vstupovali (nebo „byli vstoupeni?“) nemuseli a pravděpodobně ani nevěděli, co se z toho spolku „kočičí pracky“ vyklube. Jak to, že ti to zůstalo utajeno? Jak to, že přes dnešní informovanost většina lidí neví o co jde, vždycky šlo a dokonce někteří ani nevěří, že existují konkrétní živí lidé, pracující na tom plánu „nových lidí“. Nevěří na NWO, nevěří za „globalisty“. A přesto to všechno existuje.

       • astraustralia

        Jano odkaz na blog Zvedavec mnohe vysvetluje.
        Nejen o Ukrajine ktere dnes vladne zidovsky kapital ale i o planech hnuti Chabad.
        Cele to dohromady dava dalsi obrazky do skladanky.
        To ze Peter pouzil silna slova na adresu Sorose neznamena ze milliardar je sam v boji za jeste vice penez a vetsi vliv.
        I jini by si zaslouzili odsouzeni.

        Co dela a jaky ma vliv George Soros alias György Schwartz *August 12, 1930 ( letos 91) si lze bez napovedy odvodit kdyz si prectete https://en.wikipedia.org/wiki/George_Soros.
        Kazdy z bohatcu nejak rozmnozuje sve bohatstvi a kazdy podle svych sil a schopnosti. Bill Gates jinak nez Soros, jinak
        Warren Buffett jinak Bezos/Amazon. Nekdy spolupracuji jindy bojuji. Dela to kazdy z bohatcu.

        Nektera jmena jsou mene znama protoze se v Evrope a Ceske kotline angazuji mene nez prave Soros.
        Zakladanim „neziskovek“ na sebe jen vic upozornil. Jini zustavaji medialne nepovsimnuti.
        To jen zidovska cast lepe kooperuje.
        Pokud jde o sumu penez a vliv ktery uplatnuje tak i Sorose prekonava na pr. zidovska mafie ktera vladne Ukrajine.

   • astraustralia

    Saxi to je skvela otazka:-) Jak dlouho Ti trvalo nez si ji vymyslel?
    Opet pouziji oblibeny terminus technicus o IQtykve a napisi ze odpoved na to Tvoji otazku
    „jak ma vypadat takovy vlastni nazor na Astrovu zpravu“ i ctenar s IQtykve z otazky dostane jedinou spravnou odpoved ze ten nazor musi byt vlastni coz do cestiny srozumitelne prelozeno musi to byt nazor toho kdo ho pise.
    Pokud to neni jeho nazor dava se odkaz od koho ta myslenka je. Kdyz vim ze nekdo to rekl lepe nez ja dovedu, napisi pravdive ze to byl jiz davnou prede mnou treba Jan Amos Komensky:-)
    Az tak proste to je Watsone by rekl Sherlock Holmes. Pokud by ses o „vlastnim“ nazoru chtel dozvedet vice zeptej se sam sebe:-)
    Vse cos mi kdy napsal jsem nikdy nepochyboval ze pises vlastni nazor. Byl to jiste Tvuj vlastni nazor kdyz jsi tvrdil ze postuji veci ktere sam nectu, take i to ze vyzaduji souhlas s tim co sem davam.
    Nesouhlasne az nepratelske postoje maji ruzne podoby. Tvuj je jiny a literarne uhlazenejsi nez zdejsiho Mistra silnych slov
    ale kam to smeruje je obsahove stejne.
    Neni to tak davno kdyz si mi radostne oznamil ze me odkazy preskakujes. Tvoje svobodna volba stejne jako se vsim co delas a nedelas:-)
    Ostrych slov jiz bylo dosti a tak pro uklidneni ja pro priste nebudu na podobne otazky jako je dotaz jak ma vypadat „vlastni nazor na Astrovu zpravu“ odpovidat.
    Stejne tak zustanou bez odpovedi silna slova od vittta a pro kazdeho kdo bude nepratelsky osobni.
    Kazdemu nam to pise jinak a proto i to co Ti pise Peter on pise po svem a jinak nez Astr. Jiny blogger napise opet „vlastni nazor“ a bude to opet uplne jinak.
    Vsichni jsme dilo Stvoritele, kazdy original a proto tak rozdilni :-)

    • embecko

     Tak ja si ten nazor udelam sam, Astere, to zas bude ostuda:
     Jde o odkaz pro idioty s 30-ti letym zpozdenim. To az ted doslo pisateli, ze Soros skupuje media, aby jimi ovlivnoval verejne mineni?

     • Jana

      Jak dokážeš, že vy informačně pokročilí jste tohle všechno věděli už před 30-ti léty?
      Aby ses neblamoval příliš, připomínám, že internet byl tehdy ještě „v plenkách“.
      A opravdu Soros nakoupil naše média už v r. 1990 – 1991 ????

      • Kamil Mudra

       „ONI to už před léty prodiskutovali a nikdo tomu nevěnoval pozornost. (Takže v tom případě to ani nikdeo nemůže potvrdit., že?“
       A proč by to nikdo nemohl potvrdit, Jano? Zapomínáš na to že dokud nějaký web nezmizí tak lze zpětně dohledat cokoli. Tady na Ostrově jsem už někdy před třemi lety vyvěsil tenhle článek: https://janica9.wordpress.com/2019/07/18/mame-byt-panevropany/ Mohl bych ti sem dát řadu odkazů z dob před ním i po něm, na vlákna ve kterých jsme nejen Soroše ale i jiná témata související s NWO probírali. V některých pozdějších by se dokonce našly i tvé komenttáře pod nickem Alva. Tak proč se ted tváříš jako by tomu tak nebylo?
       Jinak, sám za sebe, ti mohu říct že jsem se tím tématem zabýval už před čtyřiceti, když se mi v rámci množení zamizdatů dostaly do ruky „Protokoly sionských mudrců.“ a od té doby pro mne tohle téma (NWO) neusnulo. Takže, mysli na to co píšeš, dříve než to napíšeš.

       • vittta

        Probírali jsme to dost často, i u nejmenovaného blogera.
        Lze jen říci, že ohledně neomezené vklády Soroše nad světem je situace stále stejně nejasná, a aby nezačal Soroš nudit, tak ho nyní nahrazuje Gates, takže jsem svým způsobem zmrtvýchvstáním Soroše na tomto blogu i překvapen.
        Ta věc je ale jistá, že někdo peníze opozičníkům, a postupem doby spíše vysíračům a vyžírkám, fakt posílal a posílá.
        Ale…to ta dědička, co jsi odkázal, dělá také.
        10 miliard je komická částka, ale v rukou úzké skupiny, či dokonce jednotlivce, toho dokáže napáchat dost.
        Ty ruce jsou ale dle mého řízeny, kdyby chtěl někdo stejně velkoryse podporovat české nacionalisty, asi by mu v Bruselu nikdo slávu neprovolával.
        Peter uvádí, že Soroš je ten, koho vidíme, v tomto smyslu, nevím, jak to napsal přesně, ale není to pravda.
        Soroše nevidíme, toho nám jen pořád ukazují, abychom ho viděli.
        Vidíme všechny ty neziskovky a tyhle sqadry, a proti nim je třeba nějakým způsobem bojovat, né proti nějakému Sorošovi, který je kdovíkde, a je na tom kdovíjak…

         • vittta

          Vím.
          Na tohle se ukázání na konkrétního vinníka efektně hodí.
          Takže pokud někdo hraje figurou Soroš, dá se s ní hrát i pozitivně.
          Orbán se nemusí namáhat hledat skutečné loutkovodiče, pokud existují, ale stačí mu zatrhnout všechno, kde je jméno Soroš.
          Udělal ve skutečnosti celkem nebezpečnou návodnou věc, něco jako kdyby někdo odsoudil za předsudečnou nenávist někoho, kdo by měl kecy na Okamuru.
          Dle těch EUrozákonů to totiž jde.
          Každá mince má dvě strany.

          • Kamil Mudra

           Kdy mělo dojít k tomu „pak se omluvil“?
           V rozhovoru z 13. dubna 2021 Michael Ignatieff, prezident a rektor Středoevropské univerzity, hovoří o ztraceném boji proti Viktoru Orbanovi:
           „Prakticky všechny naše kurzy – bakalářské, magisterské a doktorské programy – probíhají ve Vídni. Pouze asi deset procent je stále v Budapešti, protože v Rakousku na ně ještě nemáme akreditaci.“
           Redukce působení university na nějakých dočasných (než se přesunou do Vídně) deset procent lze označit za „fungování“ s hodně přiřimhouřenýma očima.
           https://www.ceu.edu/article/2021-04-13/it-was-great-battle-michael-ignatieff-president-and-rector-central-european

          • embecko

           Dobre, dobre, nekde jsem to cetl a pamatuji si to proto, ze mne to prekvapilo.
           Snad v tom clanku stalo cosi o „diplomatickem vyrovnani“ a Orbanove zpetnem kroku a jeho snaze o vysvetleni situace.
           Zpravy z Madarska jsou dost nevyrovnane- hodne se zvelicuje zly Orban, kdo vi, jak je to tam doopravdy.
           Viz clanky na ceskem tisku „OSF odchazi z Madarska“, „OSF konci v Budapesti“, „Orban vyhnal OSF“ a podobne. Nevyhnal, neodchazi, nekonci, funguji tam dale…ale samozrejme akceptuji to, co ji odkazal…i kdyz i to muze byt prehnane a pouzite jako natlakovy moment.
           Jinak, celkovy dojem vysvetlujici zajimavost: Sorosova nadace pusobi v Madarsku od roku 1984 (snad to byl predchudce OSF).
           Casto si vzpominam, jak jsem se ve 2 hodiny rano dival v Ceskoslovenske televizi na primy prenos z americkeho pristani na mesici. Od te doby neverim uz nicemu, krome toho, ze soudruzi ze socialistickeho tabora si svym zpusobem placli se svymi kapitalistickymi kolegy. A pocitam, ze dnes to nebude jinak.

          • embecko

           Oprava: psal jsem o univerzite SEU, myslel pri tom na fond OSF a tuhle zkratku jsem take chybne napsal -> ma tam byt SEU a nikoliv OSF.

          • kočka šklíba

           Hm takže jste ale vlastně tak nějak kecal že? Spoléhajíc na to že tady nikdo nebude hledat jak je to se Středoevropskou univerzitou nyní. Napsal jste to jako fakt :
           „Ale vzdyt se pak omluvil a CEU tam funguje:
           https://www.ceu.edu/contact
           A tu truc-pobocku ve Vidni otevrel tak jako tak…CEU je Viszegradem vitana.“
           Takže minimálně v Madarsku vítaná není.

          • embecko

           Tak ja bych si nikdy nedovolil Kamilovi rici, ze keca, protoze on si to nejak pamatuje a nasel k tomu i zdroj. Ja mu namitnul, ze to tak neni, ze se veci zmenily, coz jsem dolozil sidlem CEU v Budapesti. Orban tedy Sorose z Madarska nevytlacil. Takhle chodi normalni diskuze, jejiz ucastnici se drzi predmetu hovoru, ktery jsou zde Sorosovy aktivity na uzemi Madarska.
           Vy se tocite na podruznosti, ze „Prakticky všechny naše kurzy – bakalářské, magisterské a doktorské programy – probíhají ve Vídni“.
           https://courses.ceu.edu/programs?unit=All&country_tid=All&level=7&_ga=2.23073274.1318256414.1624261695-449763223.1624261695
           Tady treba ctu ze ze 40 magisterskych studii probiha 10 v Madarsku, coz je ctvrtina, pricemz akreditovana mista jsou 3 (USA, AU, HU). Pokud 1,3x mene magisterskych studii znamena pro pana Ignatieffa „naprostou mensinu“, tak ja bych to tak tedy nevidel, nebot studijni mista jsou rozdelena temer rovnomerne mezi ustavy jednotlivych zemi.
           Pan Ignatieff, vzhledem k situaci, jiste nebude mluvit neutralne, ale bude, coby zastupce univerzity, pledovat i politicky natlak, takze jeho slova je take treba si prebrat. Ale ani jemu bych nepodsunoval, ze keca, „kecani“ je totiz jina kategorie, tohle je politika a diplomacie.

        • Kamil Mudra

         Množil jsem je a distribuoval mezi lidi. Ale byly to „čisté protokoly“ bez komentářů, jen s krátkým historickým úvodem na začátku. Tenhle samizdat byl „dost o držku“, podobně jako např. „Proces“ od Evžena Löbla.

         • vittta

          Co mělo být cílem?
          Tyhle protokoly jsou o hubu i bez komentářů.
          Navíc za socialismu…tehdy se o tomhle v podstatě nemluvilo, takže protokoly musely ukázat to, k čemu byly stvořeny.

          • Kamil Mudra

           „Co mělo být cílem?“
           Jak to myslíš? Publikovali jsme je v samizdatu protože jinak nebyly k mání, tak jako jsme množili i jinou literaturu na jiná zajímavá témata třeba z historie, duchovních nauk, filosofie, politiky atd. Prostě osvěta.

       • Jana

        ad Kamil
        No promiň, ale kolik lidí mělo v r, 1991-2 doma počítač?
        Nebo jakým způsoben jsrte to kde probírali? Já tady v té době nebyla ani jako Alva ani jako Jana a Soros, NWO, globalizace byloy ještě daleko za horami.
        Ostatně znalec vittta, diskuzní parťák embéčka, o tom neví nic dodnes

        • Kamil Mudra

         Vyskytuješ se na Ostrově dost dlouho (nejde o tvůj první komentář)

         Dopadne Evropa jako starověký Řím?


         abys věděla že jsme se tomu tématu už vícekráte věnovali. Jsi tu déle než příklad (můj článek) který jsem uvedl. Řeč byla o tom zda jsme se tomu téma (Soroš, NWO …) již dříve zde na Ostrověvěnovali a ty to dobře víš, jinak bys větu kterou jsem citoval neuvedla slovy: Už několikrát jsem si všimla, že pokud se „vítr obrací“, oba unisono začnou tvrdit….. Tak nevím proč tu operuješ r. 1991-2 ve kterých jsme skutečně, z technických důvodů, spolu takto diskutovat nemohli. Nehodlám vyhledávat tvé komentáře kterými jsi se těch diskusí účastnila ale pamatuji si že tomu tak bylo, už jen proto že jsme (ty a já) jeli na stejné, nebo velmi podobné vlně.
         Když sax píše že „Tohle jsou leta stare informace, ktere probehly internetem uz davno.“ je logické že tím nemá na mysli léta před-internetová a stejně tak i já když tvrdím že jsme se tomu téma na Ostrově již vícekráte věnovali. Ty ve svém komentáři tvrdíš že ty diskuse nelze dokázat a já jsem ti předvedl že je tomu naopak. Toť vše.

         • Kamil Mudra

          Hmm…. Wordpres už zase nějak neumí skočit rovnou na komentář. Musí se kliknout na „pokračovat ve čtení“ a pak ke komentáři dorolovat. Ten tvůj je asi patnáctý od článku, v čase: 15.9.2018 – 13.20

         • Jana

          ad Kamil
          Tak to jsme si nerozuměli (záměrně?), protože fakt, že někdo se k Sorosovi nebo podobným „starým“ informacím vrací teď, neznamená, že se je dověděl až dnes! To se jen Sax musel pochlubit, jak on je už deítky let informovaný, zatímco my ostatní nestačíme zírat, jak jsme zaostalí!

          • Jana

           PS: Ten odkaz na tvůj komentář mi nejde otevřít, ale nemám důvod ti nevěřit. Šlo jen o ten embéčkův údaj „už před 30-ti lety ….“.
           Pokud to vyhodnotíš jako moiji „jízlivost“, budeš mít z části pravdu, ale měl bys na druhou stranu uznat, že nemenší jízlivostí byla i jeho reakce na Astra a Petera. A nakonec i na mně. O Panevropě i Praktickém idealismu mám informace už hezkých pár let.

          • embecko

           Slo o prevratnou Asterovu informaci, ze Soros skupuje media. Tak jsem se zeptal, co si jako Aster predstavuje, jak tuhle prevratnou novinku asi muze ctenar zracovat…a hned jste se na me slisli jako supi…
           A neni to 30 let, ale 30 let, 2 mesice a 4 dny.

          • vittta

           „My ostatní“ je prosím kdo?
           Ono je vás víc než ty?

       • embecko

        Kalergiho spisek je zajimavy uz v uvodu, na strane 4:
        „Asketicky idealismus jihu (Evropy) se zjevil jako nabozenstvi. Heroicky idealismus severu zase jako technika. Aristokracie a socialismus jsou: Prakticky idealismus.“

     • Peter Matej

      A ako sa tu už stalo u niektorých diskutérov zvykom,tak pri absencii zmysluplných argumentov skončia zase len pri „idiotoch“.
      Slovom „Idiot“ sa označuje človek trpiaci ťažkou mentálnou retardáciou ktorého IQ dosahuje na Gausovej krivke hodnoty pod 35.Lepšie ako „idiot“ je na tom „imbecil“ (IQ 35 až 49) a debil s IQ 50 až 69.
      Slovo „idiot“ má však aj iný význam !Môže ísť o hrubú a dehonestujúcu nadávku oponentovi. Tak neviem,ktorá z týchto možností viac „šľachtí“ užívateľov výrazu „idiot“.

      • Peter Matej

       oprava :
       Aby ma niekto z lepšie informovaných nesprdol,tak správne má byť :
       Gaussova krivka ! Ospravedlňujem sa !

      • vittta

       Tak to jsem posral, protože pod 35…to bych jim křivdil.
       Od této chvíle už používám jenom debila!!!

       • Kamil Mudra

        A co takhle vynechat ta označení úplně? Už je to na tebe přilepené jako na MaB že „ve Francii je všechno v pořádku“. A ty to pořád živíš. K čemu je to dobré?

        • vittta

         Já už dávno nejsem ten, kdo to živí.
         To dělá Astr, a už i jiní.
         A budou to dělat i kdybych se o idiotech a debilech nezmínil už nikdy.
         Něco jako Zeman u korunovačních klenotů.
         Seru na ně, pokud potřebují tuhle záminku- nemají nic lepšího.
         Kromě toho mě to zvrhle baví, parta slušných krizituje jednoho sprostého, za tvrdá a nevybíravá slova, která oni používají zásadně jen ve slušnější verzi, což z nich dělá lepší lidi.
         Copak tebe to nebaví?
         Vidět, jak Peter píše o svini a fosilii u svého neoblíbeného Soroše, a mě vyčítá idiota, u mých neoblíbených protagonistů politického boje?
         Pche, kdybych o Sorošovi psal, že je idiot 1000x za den, nikdo si toho ani nevšimne.
         Ale to je normálka.

         • Peter Matej

          Pche, kdybych o Sorošovi psal, že je idiot 1000x za den, nikdo si toho ani nevšimne.
          Ale to je normálka.
          Ale všimol vittta,všimol!
          Lebo tak ako všetci tí lekári,profesori a renomovaní medicínski odborníci ktorých si nazval idiotmi musí mať aj Soroš nadpriemerné IQ.Sviňou a vrahom môže byť aj človek s IQ 150.Neviem aké IQ má Soroš,ale viem s určitosťou povedať,že z klinického hľadiska sa nejedná o idiota,imbecila ba ani o debila!

          • vittta

           Tak…
           Klinické hledisko, to si nejsem jistý, jestli se používá, dokonce v tom smyslu i v odborných kruzích.
           Možná u nějakého odborného popisu, ale v běžné řeči…
           Já nevím, Peter, z medinského hlediska ke kokot pohlavní úd, a kráva je hospodářské zvíře.
           A svině je samice prasete, ale také Soroš.
           Udivuje mě tvoje slušnost, a lpění za doslovném významu úrčitých výrazů.
           To bych snad ani nevěřil, že takoví lidé existují, věříš?
           Takže si nejsem jistý, jestli jsi dnes ve formě, protože Soroš dejme tomu není idiot, imbecil, ani debil, byť to nelze s ohledem na věk říci na 100%, ale rozhodně to nemůže v žádném případě být svině.
           Bez ohledu na IQ.

     • astraustralia

      Takze uz i Sax-embecko zhodnotil nespokonost nastvaneho obcana konstatovanim ze se jedna o zpravu pro idioty, protoze On je nejlepe informovany a o Sorosovi vi uz 30 let!
      Jde o odkaz pro idioty s 30-ti letym zpozdenim. To az ted doslo pisateli, ze Soros skupuje media, aby jimi ovlivnoval verejne mineni?
      Jeste nejakou dalsi obohacujici informaci o tom co se dnes deje a ktera dojde nejakemu opozdenemu ovcanovi za 30 let?

      • oh

       No fajn, tak jsem si tedy ten rozbor udělal. Co se týče Seznamžumpy, je ta informace z mailu poněkud zastaralá a tudíž KRAVINA!
       V roce 2016 Lukačovič ODKOUPIL 30% podíl Seznamu.cz od od Tiger Holding Four a Miura International. Jediným majitelem Seznam.cz je v současnosti kyperská společnost Helifreak Limited, kterou její jediný majitel a puncovaný dobroser Ivo Lukačovič používá k „daňové optimalizaci“. Jak se píše v mailu, je to skutečně k dohledání v obchodním rejstříku, akorát do něj člověk musí skutečně vlézt a otevřít si nějaké položky ze sbírky listin.
       Co se týče Czech Media Invest. a.s., je to rovněž KRAVINA! K ověření opět stačí použít obchodní rejstřík.nebo vyhledávač na kurzy.cz:

       Možná bych opravdu měl nějakou „dalsi obohacujici informaci“ starou cca 30 let: není svatá pravda všechno, co někomu přijde do mailu, nebo se objeví na Ksichtoknize.

       • embecko

        Ty mas tedy vydrz, hohu (= hochu + ohu)!
        Ale mozna uz odpoledne se tu objevi dalsi zasadni odkaz, ze Soros koupil Seznam, jinak to nevidim.

 6. vittta

  Tak vida, milion chvilek demonstroval.
  Dle krátkého článku si na demonstraci proti Babišovi, Zemanovi, a Benešové, dorazila i hrstka drzounů od Svobodných, o které ale kovaní demokraté nestáli, protože proti uvedeným darebům si to prostě vydemonstrují sami.
  Což se jim v počtu 2000 duší moc nepovedlo.
  Naskýtá se otázka, co koho může vést k tomu, organizovat trapné, a málo navštěvované demonstrace.
  Prachy?
  Nebo politické nadšení?
  Že se věci ubírají správným směrem je vidět i z toho, ža parta idi….pardon, debilů, už má ZASE vlajky EU, a nezneucťují u svých trachtací svaté české barvy!
  Posměšky v diskuzi, zcela jednoznačně nepodporující tyto výtečníky, pak celou maškarádu jen vhodně dokreslují.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-praze-demonstruje-spolek-milion-chvilek-40363837#seq_no=2&source=hp&dop_id=40363837&dop_ab_variant=0&dop_req_id=CEyMrOs4wCm-202106201840&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • oh

   Benjamin Roll, mluvka „Miliónu chvilek pro demagogii“ už přesvědčil prvního nerozhodnutého voliče. Jsem pevně rozhodnut: k volbám půjdu i tentokrát a budu zcela jistě hlasovat pro kteroukoli kandidátku, vůči níž se miliónoví chvilkaři vymezují. Jen přesnější výběr si zatím odložím na později. :-)

 7. vittta

  Nějaké drogy prý, obchod s běženci, krádeže, prostituce, arabské rodinné klany.
  To má být info?
  Vždyť je to obohacuje, navíc, ani nikoho nezastřelili.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/strelba-v-berline-z-jedouciho-auta-pachatele-vypalili-27-strel-40363864#seq_no=7&source=hp&dop_id=40363864&dop_ab_variant=0&dop_req_id=M160lVrwQpT-202106211226&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 8. Jana

  Jedna dobrá zpráva, snad bude pokračovat ve stejném trendu.
  https://www.mix24.cz/pirati-vydesili-volice-a-padaji-babis-naopak-znovu-stoupa-ukazal-pruzkum/
  Koalice Pirátů a Starostů a nezávislých zastavila svůj kontinuální růst z předchozích měsíců. Stále by sice s 25,5 % vyhrála volby, ale už ne s takovým náskokem. Navíc oproti minulému měsíci došlo k propadu této koalice o 1,5 % voličských preferencí, ukázal průzkum společnosti Data Collect. Naopak Hnutí ANO zastavilo svůj propad a oproti květnu dokázalo posílit o 1,1 % na 20,5 %. Třetí se umístila koalice Spolu, která se však rovněž propadla o 1,2 %.

  Na rozdíl od minulých voleb však především Piráti letošní kampaň příliš nezvládají. Namísto toho, aby potenciálním voličům prezentovali pozitivní témata, začali se nahlas bavit o velmi experimentálních řešeních. Tím je například významné zvýšení daně z nemovitosti, na něž potom někteří členové Pirátů navázali diskuzi o tom, v jak velkých bytech by měli lidé žít.

  • vittta

   Tady půjde spíše o povolební koalice.
   Vládní.
   Piráti asi nevyhrají, ale jaký je jejich koaliční potenciál?
   Hypoteticky nulový.
   Přece se nespojí s ODSáky.
   Není mi to moc jasné, a ještě se uvidí, co se z toho vyklube, protože trojspolek má koaliční potenciál také nulový.
   Já vůbec nechápu ten záměr.
   Resp. je jasné, že trojspolek i homodvojka mají prioritně za cíl zachránit hlasy STAN, KDU a TOP09.
   No jo, jenže ty byly plánovány proti Babišovi, ale mohou se tyto dva spolky reálně spojit, a na jak dlouho?
   Babiš logicky couvá, a svými výstupy proti Rusku si otevírá dveře k pozdějším případným koalicím, ale také mu to může zůstat.
   Zkrátka, situace je za současné situace nepřehledná, a nejasná, a myslím, že i zkušení a především informovaní harcovníci tápou.

   • oh

    „Přece se nespojí s ODSáky“.
    I ty optimisto. V zájmu záchrany státu před Babišem Strašlivým pirátští stánkaři už odéesáky nějak zkousnou a o funkce se s nimi podělí. Nebo už si zapomněl na VeVerky jistého Víta Bárty, které v rámci volební kampaně vyhlásily rozhodný boj proti politickým dinosaurům, aby se po volbách stali nadšenými strážci dinosauří rezervace? .
    Jestli obě debilblokové koaly složí dohromady většinu, nepochybuji o tom, že se na nějaké formě spolupráce dohodnou – pro obecné dobro :D Samozřejmě, zůstane otázka, jak dlouho jim ta dohoda vydrží.

    • kočka šklíba

     Ano máte pravdu, jenže je tu další možnost a to sbližování ANO a ODS. Někde jsem to v tomto týdnu četla, už bohužel nevím kde.

     • oh

      Já už to také četl a na více místech – napadne to skoro každého komentátora či analytika a PirátoSTAN tu teorii musí milovat..Takže i tahle možnost tu samozřejmě je. Ovšem ODS by se v jejím zájmu musela spokojit s tím, že žaloby proti Babišovi tiše vyšumí do ztracena a oni přijdou o levnou munici. Protože ANO bez Babiše je prakticky oxymoron. :-))

 9. astraustralia

  Ani na obcana busiciho do auta a potacejiciho se po ulici ani o volebnich preferenci si z te dalky nedovolim comment ale opet jen podobne jako s 30 letym zpozdenim mail o Sorosovi i tento mail ktery jsem z republiky dostal obiha po republice i mimo a dorazil az do Klokanie:-)

  x x x x x x x x x x x x x x x

  Předmět: UŽ JE NÁS SKORO 6 MILIONŮ, KTEŘÍ NEBUDOU VOLIT PIRÁTY

  UŽ JE NÁS SKORO 6 MILIONŮ, KTEŘÍ NEBUDOU VOLIT PIRÁTY po přečtení přepošli
  dál, už je nás 5 870 951

  Ti, kdo poctivě pracují, živí líná, sprostá a primitivní individua, která
  nikdy pracovat nebudou a žene se sem horda ještě horších, kteří nás nebudou
  jen vyžírat, ale půjdou nám přímo po krku! Budeme se bát ozvat se, aby nám
  ještě nebylo vyčteno nějakou přiblblou ochránkyní práv, že je živíme špatně?

  Ať si je vezme na měsíc domů a pak něco říkat do médií. Zrovna tak jako
  Husejn z OSN, který nás kritizuje a při tom jeho bohatá Saudská Arábie si
  nevzala jediného imigranta, bratra ve víře se stejným jazykem i zvyky!

  Proč za nabízených 800 miliard Eur, která chtějí věnovat na výstavbu mešit v
  Evropě, pro ně nepostaví domy a podniky, aby měli práci? Chtějí nás prostě
  zlikvidovat, naše svobody, kulturu, zvyky a zabrat naše ženy, děti i
  výsledky tisíce let práce našich předků!NEDOVOLME TO!

  Kdybych vylovil zlatou rybku, přál bych si, aby se ženy politiků z nákupu
  vracely uličkou „černé většiny“ po pokálených schodech a měly od nich
  počmárané a poničené dveře. Aby za rozbitým oknem poslouchali hluk,
  nadávky, vulgarity a řvaní, lidové umění utiskované menšiny a napjatě
  hlídali, kdy se za rohem objeví jejich ratolest, plížící se se strachem ze
  školy. Aby si vyzkoušely žít bez blahobytu, ochranky a střežených rodinných
  haciend a třásly se strachy, kdy si je vyhlídne nějaký nadržený imigrant
  plný testosteronu a znásilní ji, či jak zvrhlý pedofil bez zaváhání použije
  ke svému chtíči její malou dcerku a zařadí je tak obě do kolonky
  „neobjasněné zločiny“!

  Toto už se totiž běžně děje v Německu, Francii, Anglii, Švédsku, prostě
  všude tam, kde je vítali s otevřenou náručí a oni už jsou rozlezlí a
  přesvědčují nás, že jsou pány území, která zabrali!

  V Anglii říkají znásilněným holčičkám „EASY MEAT“- snadné maso! Soudci se
  jich bojí a odsoudí raději místní obyvatele. Opravdu Vám to nedochází, páni
  poslanci a senátoři, nebo máte pocit, že Praha je daleko a vás se to
  stejně netýká, neboť to vaše ochranka nedovolí? Kolik z vás by je chtělo mít
  za sousedy? Nebo si tímto způsobem zvete k udržení své moci další miliony
  nových voličů a hodláte z nich udělat ozbrojené Lidové milice jako
  Merkelová?

  Tam již údajně chodí po městech a upozorňují na nevhodné oblečení, zakazují
  Rakušákům jódlovat, chodit se psy, kde se pohybují muslimové, neboť je to
  nečisté. Všechno je uráží a salámovou metodou odkrajují stále více našich
  práv a zvyků ve jménu diskriminace a práva Šária.

  Někteří starostové měst již vyvlastňují nadměrné byty, aby měli ubytování
  pro imigranty, vlastní vojáky vystěhovali z kasáren do stanů, blíží se zima
  a vůbec jim to není blbé. Kdy začnou totéž dělat i naši přisluhovači EU s
  námi?

  Dr. Hnízdil kdysi napsal, že vláda tím, že stresuje svůj národ
  nekompetentním rozhodováním, podporováním korupce a zlodějen a vytvářením
  nejisté budoucnosti, je přímo odpovědná za kvalitu zdraví národa! Musím s
  ním souhlasit jen napůl, vláda je totiž nyní přímo odpovědná nejen za naše
  zdraví, ale přijímáním kvót a příkazů z Unie již dnes ohrožuje i naše
  životy!

  Ale na to jsme jí ve volbách mandát nedali. Pokud si pamatuji, žádná z
  volených stran neměla ve svém programu z nás islamizací naší země nadělat
  otroky! ISLÁM není slučitelný s jakoukoli demokracií, je to TROJSKÝ KŮŇ V
  EVROPĚ! Čím víc nás bude nesouhlasit, tím více se budou nuceni i politici
  zamýšlet nad svou i naší existencí. Zlo využije vždy náš soucit jako slabinu
  ve svůj prospěch. My jsme je sem nezvali, ani je tady nechceme.

  NECHCEME BÝT DISKRIMINOVANÍ VE VLASTNÍ ZEMI A ZE SVÉ PRÁCE ŽIVIT DARMOŽROUTY
  ODKUDKOLI! CHCEME BEZPEČNOU BUDOUCNOST A SVOBODU PRO NAŠE DĚTI! A POKUD NAŠI
  POLITICI NECHTĚJÍ BOJOVAT ZA NAŠE PRÁVA A BRÁT OHLEDY NA NAŠE POŽADAVKY,
  MUSÍ BÝT ODVOLÁNI, JSOU NÁM NA NIC!

  • vittta

   A ha, tak doktor Hnízdil je ten hodnej, co má hodně rozumu, tak to on bojuje proti islamizaci.
   To jsem nevěděl ani….

   • Peter Matej

    re : vittta !
    V článku je podstatné a dôležité niečo celkom iné ako názor MUDr.Hnízdila ! Namiesto ventilovania svojich animozít k ľuďom ktorí sa v dobrej vôli prihovárajú ľuďom v snahe pomôcť im,by bolo poctivejšie vyjadriť sa k nebezpečenstvám ktoré nám hrozia z migračnej politiky EU. Ak má niekto výhrady k tomu,že na tú tému už bolo toho napísané dosť a že v článku sa nepíše nič,čo by už nebolo verejnosti známe,tak tomu odpoviem,že nemá pravdu,lebo vždy je lepšie denno-denne „do nemoty“ poukazovať na hrozbu,ako jej už priamo čeliť ! Najmä vtedy,ak máte pred voľbami a je možné,že v nich zvíťazí pol.strana ktorá migračnú politiku EÚ programovo podporuje !
    Článok dobrý,podnetný a Astrovi zaň patrí moja vďaka !

    • Kamil Mudra

     Souhlas. Na oheň je třeba přikládat má-li se rozhořet nebo alespoň udržet. Polemika o kvalitě polínek není na místě v situaci kdy se hodí každá tříska.

    • vittta

     Mně jde čistě jen o to, proč tam ten Hnízdil je vlastně zmíněný.
     Tohle:
     „Dr. Hnízdil kdysi napsal, že vláda tím, že stresuje svůj národ
     nekompetentním rozhodováním, podporováním korupce a zlodějen a vytvářením
     nejisté budoucnosti, je přímo odpovědná za kvalitu zdraví národa!“
     Zde je otázka, co vlastně- a kdy napsal, o které vládě (každého napadne tahle), a co má společného zdraví národa s negerskou invazí.
     Když tedy pominu, že tahle vláda, jakkoliv by se toho na ní našlo dost, rozhodně negerskou invazi otevřeně nepodporuje.
     To víš Peter, Kamil má sice pravdu, že oheň musí hořet, ale jde o to, aby hořel tenhle oheň.
     Aby pak náhodou nehořel ještě oheň vedle, s vyzněním, že TAHLE vláda musí zmizet, aby se zabránilo migraci, což v současné situaci jeví se jako lživé.
     Další, potencionální vlády, by s největší pravděpodobností totiž ty negry protlačovaly o dost více.
     Takže za mě, v textu jde o dvě více méně si odporující věci.
     Tedy zastavit příval negrů- ale pomocí shození této vlády.
     Hnízdil není a nikdy nebyl odpůrce negerské invaze, ale za to je velkým odpůrcem prezidenta a současného předsedy vlády.

 10. vittta

  Tak manžel Uhlové, Tožička, to všechno ví, jak to bylo.
  Článek je prošpikován unikátními hláškami.
  Zde:
  „„Dokud nebude zbrklá pitva potvrzena nezávislým mezinárodním konciliem, je prohlášení policie naprosto nedůvěryhodné,“ “
  Ano, když zemře cigoš nebo negr, bude jeho pitvu provádět mezinárodní koncilium, aby byli lidskoprávní aktivisté spokojeni.
  Nález pak bude samozřejmě takový, jaký bude, ale byla by chyba, kdyby byl jiný, než je ten správný.
  Dále:
  „„Ano, viděl a mám i fotku toho auta, do kterého bouchal, aniž by ho nějak poškodil. Je otázka, jestli by to bylo na přestupek. “
  No bodejť, je otázka, jestli by to byl přestupek.
  Pokud ne, pak je ovšem otázka, proč policisté vůbec zasahovali.
  Někdo je zavolal, a oni měli říci:
  A rozbil něco?
  Ne?
  Tak se ozvěte, až něco rozbije, takhle my nemůžeme pokaždé zasahovat, když někdo mlátí JEN do auta.
  Otázka samozřejmě také je, jestli to byla smažka, byl to prostě člověk!!!!
  „„Používat slova jako smažka o někom, o kom to zatím řekla jen policie, je dost neurvalé. “
  Jak vidíte, ryčet jako prase, a mlátit do auta, ještě neznamená, že dotyčný je smažka, klidně to může být jen projev jeho kultury, či osobnosti.
  A nakonec něco o Babišovi a Zemanovi, byť značnou oklikou.
  „„Policii nevěřím, právě proto, že je nástrojem veřejné moci – té vládnoucí…““
  Nó, kdo by věřil policii, která je prodlouženou rukou vládnoucí moci, řízené rovnou z Kremlu.
  A za tohle jsem dal 50 haléřů!!! (Jára Cimrman, ležící- spící, Hodina pravdy)
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Jaka-smazka-Do-auta-bouchal-ale-neposkodil-ho-Pratele-Romu-v-akci-A-rasisticke-Cesko-668247

 11. embecko

  Velmi dobre posledni dva Vidlakovy clanky…v aktualne druhem zhora se zaobira moznym podzimnim kataklysmatem v pripade, ze se ukaze, ze vakciny nefunguji proti anglicke mutaci. Vyjimam:

  „Mimochodem, není to jen Babiš, co na tohle vsadil. Na tohle vsadila i celá světová vědecká obec. Pokud očkování selže, pokud se ukáže, že všechny ty vynaložené peníze a očkovací centra byly zbytečné, pokud to bude znamenat opětovné zavření světa, pokud to znovu bude dramaticky kosit, tak důvěryhodnost vědy dostane takovou ránu, že se z toho podle mě za našich životů nevzpamatuje.“

  Prvy clanek resi oklikou narodni otazku, zdroje narodovectvi a jejich pozici behem dejinnych zvratu. Cituji:
  „Víte, já sice souhlasím s tím, že šlo o hroznou národní tragédii. Ano já vím, že to znamenalo habsburskou knutu, že to znamenalo obrovské majetkové přesuny, že se do pozice vrchnosti dostali lidé, kteří k naší zemi neměli žádný vztah, že celý soud na českými pány měl do práva daleko… ale mezi námi… hlavně to byla tragédie pro dobové lepšolidi. Pro dobové lopaty a robotníky se zase tak moc nezměnilo a hlavně – od začátku je u povstání nikdo nechtěl, nikdo nechtěl poslouchat žádné hlasy lidových vrstev, od začátku do konce šlo o vzpouru elit, které bojovaly za svoje privilegia osobní výhody a maskovaly to svatým bojem za české království.“
  Konecne neco podobneho jsem psal uz vcera: Je to v prdeli, ale jak pro koho, vetsina obyvatel si nejakeho nasunovani NWO, islamizace a podobneho ani nevsimne.

  • Peter Matej

   pokud to znovu bude dramaticky kosit, tak důvěryhodnost vědy dostane takovou ránu, že se z toho podle mě za našich životů nevzpamatuje.“
   Do r.1984 je datované prvé vydanie románu Arthura Hailleyho „Strong Medicine“ u nás „Účinný liek,alebo len Liek.

   Dnes prežívame takú dobu,ktorá priam volá po tom,aby si laická verejnosť tento román prečítala prípadne znova pripomenula.Píše sa v ňom totiž o tom,ako fungujú (fungovali)farmaceutické firmy,ako prebiehal proces schvaľovania liekov a tiež o tom,že aj talentovaný a schopný vedec nemusí byť charakterovo na takej úrovni,aby odolal….peniazom a túžbe po uznaní!
   Preto si myslím,že dôveryhodnosť vedy nemôže utŕžiť „ranu,z ktorej sa už za našich životov nespamätá“ ! Vždy bude viac „ozajstných“,pre vedu zapálených vedcov ako tých,ktorí vedu zneužívajú vo svoj prospech.Bohužiaľ,veda sa nedá robiť bez peňazí a peniaze na vedu poskytujú majitelia peňazí.Treba povedať,že takmer vždy v záujme svojho zisku.
   To,že vakcíny fungovať proti vírusu Sars-CoV-2 nebudú,tvrdili na začiatku pandémie viacerí vedci !Ich hlas bol umlčaný,boli ľudsky dehonestovaní a profesne likvidovaní!
   Po podmienečnom uvoľnení geneticky modifikovaných očkovacích látok (v žiadnom prípade sa nejedná o vakcíny) sa naplno prejavila nekompetentnosť,či skorumpovanosť tých vedcov,lekárov a odborníkov,ktorí dodnes hlásajú,že jediným spôsobom ako sa s pandémiou vyrovnať,je “ VAKCINÁCIA“ !!! Pridali sa politici a mediálny priestor zaplavili heslá ako Vakcína je sloboda! Vakcína nás oslobodí!….nič,len vakcína.Všetky snahy o prevenciu a liečenie Covid-19 boli a sú tvrdo odmietané politikmi aj skorumpovanými „vedcami“.Naša Čaputová sa predvádzala s heslom „Vakcína je Sloboda“ vo všetkých médiách.Ako sa vysporiada so svojím svedomím keď sa zistí,že vakcíny nielenže neliečia,nechránia pred reinfekciou ale že dokonca škodia,spôsobujú nezvratné zmeny v genofonde zaočkovaných ľudí a ako sa zdá,tak aj zabíjajú rovnakou mierou ako ten koronavírus!Rozdiel je v tom,že kým vírus zabíjal starcov,tak tieto pseudovakcíny zabíjajú hlavne mladých ľudí!Zatiaľ sa jedná o vznik trombóz,myokarditíd a perikarditíd.Očakáva sa nástup autoimunitných ochorení a iných závažných následkov mRNA očkovacích látok.
   V súvislosti so zákazom liečiť nakazených inak ako symptomaticky,doporučujem sledovať vývoj v Indii!
   Počet mŕtvych na Covid-19 v Indii je k dnešnému dňu 400 tisíc ľudí !To je asi 290 mŕtvych na 1 milión obyvateľov. Pre porovnanie v ČR zomrelo na Covid-19, 3000 ľudí na 1 milión obyvateľov.
   Treba ešte vziať do úvahy rozdiely v úrovni hygieny a možnostiach štátu zabezpečiť v Indii zrovnateľné karanténne opatrenia ako v štátoch Európy aby si človek naplno uvedomil,že niečo nie je v poriadku,ak sú rozdiely v dopade pandémie na Indiu a Európu tak výrazné!
   https://www.hlavnespravy.sk/taketo-covid-balicky-s-ivermektinom-a-vitaminom-d3-distribuuju-v-zaostalom-svete-bez-lockdownov/2445320
   India žaluje vysokú predstaviteľku WHO,za utajovanie pozitívnych terapeutických účinkov Ivermektínu pri liečbe Covid-19.

   • vittta

    V tom se od sebe nelišíte.
    Pro jedny je svoboda očkování, pro druhé je svoboda neočkování.
    Obě skupiny pak na extremní pozici mají prvky sekty, a to tak, že absolutně.
    Na extremní pozici jsi třeba ty, ale ne já.
    To znamená, že jsi to ty, kdo útočí.
    Já jsem v pozici nevěřícího Tomáše, který se nestaví na žádnou stranu, ale nesnáším sekty, a tak se vymezuji proti odmítačům, jednoduše proto, že propagátoři tady v tom smyslu nejsou. (ve formě sekty)
    Snažím se hodnotit přínos, který zatím u vakcinace je značný, nic méně dle odkazu Embéčka do budoucna blízkého- může přínos zmizet.
    Může, nemusí.
    Nemohu hodnotit negativa, neboť žádná nevidím, vyjma určitého tlaku na občany, zatím spíše formou úliteb- ale i to se může změnit, a já to vím.
    Může, nemusí.
    Takže čekám, co se z toho vyvine, a doufám, že se nic neposere.
    To by pro mě byla výhra.
    Obávám se ale, že pro tebe by to už výhra nebyla, pokud vakcína neselže, bude to spíše negativum, a budete tvrdit, že selže jindy, za rok, dva, deset let- což opět- uznávám- se nedá vyloučit.
    Ale ani potvrdit.

    • Peter Matej

     Hodnotíš ľudí,ktorých nepoznáš! Bol by som šťastný,keby sa nikomu zo zaočkovaných v budúcnosti nič zlého neprihodilo a naozaj by sa preukázalo,že „Vakcína je sloboda “ ! Lenže nemusím byť sektár,aby som mohol vysloviť nedôveru k niečomu,čo má potenciál vážne ohroziť životy alebo zdravie ľudí tým,že to nebolo riadne vyskúšané ! Výrobci sa zodpovednosti za možné zdravotné následky zbavili! Aj vlády štátov sa tejto zodpovednosti zbavili vyhlásením,že prínos vakcín zatiaľ prevyšuje ich riziká! A keď nedajbože po očkovaní zomrieš alebo vážne ochorieš,tak ti vláda povie,že súvislosť s vakcínou nemožno preukázať! ……Len ľudia ktorí odmietajú byť pokusnými králikmi sú označovaní za „nezodpovedných“.
     Keď chceš hodnotiť prínos niečoho,musíš poznať aj možné riziká.Riziká vyplývajúce z týchto pseudovakcín ale nepozná nikto,lebo sú ešte stále v klinickom skúšaní!
     Kúpiš si auto,sedíš si v ňom a pochvaľuješ si,že zatiaľ plne vyhovuje tvojim požiadavkám! Je rýchle, pohodlné,dobre sedí na ceste a ani veľa „nežerie“ !To,že nikto riadne nepreveril účinnosť jeho bŕzd,ťa začne zaujímať až v okamihu,keď budeš musieť zabrzdiť a ty sa v lepšom prípade ocitneš v nemocnici.Potom ti ten,kto ti to auto predal povie,že u bŕzd ešte stále prebieha testovanie a ich skúšky ešte nie sú ukončené,ale že prínos tých áut prevyšuje riziká !
     Takže sekta hovoríš ?

     • Jana

      Problém vidím v tom, že vittta často píše – správně! – že nikdo nic nevíme (a já dodávám, že ani odborníci), ale přesto jednostranně podávaným informacím věří. A jak si je laik může ověřit, když ani odborníci nevědí?
      Nehledě k jiným, a to konkrétním otázkám – např. kde se berou ta přesná data „nakažených“, jak souvisí jejich počtet s počtem testovaných v jednotlivých dnech apod.
      Otázek celá řada, „odborné vysvětlení nikde – jen věřit!
      Jsou-li ovšem odmítači vakcinace a opatření sektou, stejnou sektou jsou i podporovatelé opatření i příznivci vakcinace. Víra jako víra!

      • Peter Matej

       Milá Jana !
       Príslušníka sekty a priori charakterizuje slepá viera a oddanosť duchovnému vodcovi sekty a ním hlásaným ideám,zväčša bludárskym.
       Ja sa v živote riadim vlastným rozumom,nepotrebujem žiadneho duchovného ani politického vodcu k tomu,aby riadil môj život.Dôverujem sume svojich životných skúseností,vzdelaniu,schopnosti vytvárať si vlastný úsudok a hlavne sa spolieham na …obyčajný,primitívny pud sebazáchovy ktorý je vlastný každému živému tvorovi ! Kto stratí tento pud,zvyčajne zahynie.
       No a práve tento pud sebazáchovy ma varuje aj pred tými rádoby vakcínami. A keďže mám rád ľudí a deti,tak považujem za svoju psiu povinnosť vytrubovať svoje pochybnosti,či skôr varovania do celého sveta! Za obzvlášť veľké svinstvo považujem to,že ešte aj dnes,keď sa ukazuje,že gm vakcíny zďaleka nenapĺňajú očakávania a môžu škodiť,tak sa nájdu hyeny,ktoré propagujú to svinstvo aj deťom a dorastu !

       • pacifista

        Máš pravdu, jenže skutečnost je mnohdy jiná i při vytrubování a varování všech blízkých. Musím uznat, že nakonec jim musím dát i zapravdu. Sestra pracuje ve školství, tak šla na očkování automaticky, ale stará se o naši mamku, které je již přes 90 let. Ta se samozřejmě očkovat nechtěla nechat, protože pro ni je to přece zbytečné. Jako vždy je se vším hotova. Sestra jí tedy řekla: „Budeš se někde dusit na přístroji?“ A tak se tedy očkovat dáš. A tak se dala. Zrovna tak moje drahá polovička, syn, snacha bratr a švagrová. Dlužno říct, že nikomu nic nebylo jen prý bylo trochu cítit místo vpichu. Ostatní očkovaní nejsou, vyčkávají co bude. Mohu já říci, to nedělej? Je to jejich rozhodnutí. Oni sami rozhodují o svém životě a já jim dávám zapravdu. V některém případě se neztotožňuji, v jiném to považuji za správné ale to je tak všechno co mohu dělat.

       • vittta

        Peter, já vím, co se s člověkem stane, když přistoupí do sekty.
        Já to viděl.
        A kdybys to nevěděl, on se stane- hádej- „svobodným“.
        Tak tomu věří.

      • vittta

       Jano, až zase něčemu budu věřit, dej mi vědět.
       Můj problém vůči vám je přesně opačný.
       Že ničemu nevěřím.
       Je zcela zbytečné vám to po tisící vysvětlovat, stejně to nebudete ani „slyšet“, ani „poslouchat“.
       Pokud by sis dala tu práci, a hledala za celou historii tohohle blogu, budeš mít velký problém najít cokoliv, čemu bych věřil.
       Ti věřící jste vy, a jako věřící máte přirozené výhrady k nevěřícímu.
       Tady rypákujete nad mými idioty, a že Orinoko se chová jak hovado, vás nechává ledově klidnými.
       Jistě, však Orinoko je také ve vaší sektě.
       Konkrétně ty mi podsouváš nehynoucí lásku k Babišovi, a svorně mě posíláte na očkování.
       Hele, já jsem radikál, a moje postoje se za celou dobu nezměnily.
       Myslím si o všech těch tématech to samé, co před rokem, doplněno o praktické zkušenosti a nové znalosti, které- co se třeba Kovidu týká, dávají za pravdu spíše očkovačům, a Koviďákům, než naopak.
       A já to prostě musím uznat, chci být férový, i sám k sobě, byť samozřejmě, situace se může změnit.
       Vy jste na to konto přitvrdili, dobře, to je vaše věc.
       Abyste jednoho krásného dne ještě o vakcínu neprosili.
       Doufejme, že ta situace nenastane, nic méně já jsem připraven, především psychicky, nechat se v případě potřeby očkovat.
       Jak pro prospěch můj, tak pro prospěch celku.
       Ta chvíle zatím nenasatala.
       Vakcína se zdá být dobře vyzkoušena, slabší kusy odpadly, (vakcíny), podobné zkoušky nemají v dějinách lidstva obdoby.
       V tom smyslu, jak píše Peter, že vakcína vyzkoušena není, jistě, i tento pohled lze uplatnit, ale je třeba si uvědomit, že z obrovského množství léčiv není v tom smyslu vyzkoušena ani polovina.
       Pokusní králíci jsme všichni a od narození.
       V tom se rozhodně nic nezměnilo.
       A pamatuj, dle tebe je rozhodnuto, klidně si můžeš dát kafe a cigárko, vakcíny, smrt na epidemii, negři sudeťáci- pokud budou vládci planety chtít….

       • Jana

        NIKDY jsem tě k ičkování neposílala, ani nepřemlouvala, aby ses očkovat nedal. Takový komentář nenajdeš.
        A že tvůj problém je přesně opačný? Že ničemu nevěříš? Ale věříš! .Těm oficiálním vysvětlivkám, marketinkově a celé té koronavirové agendě,skvěle připravené.. Však to taky nedělali žádní amatéři.
        To ti ale neberu, je to opravdu jen a jeb tvoje věc, samozřejmě.

        A moje osobní věc je zas jen to, jak mi vadí právě tvoje „zabetonovanost“ v tomhle jediném případě, protože jindy s tvými závěry problém nemám. A to se zřejmě u nás obou nezmění, tak to nechme být, jak to je.
        Jen bych si přála, abys soustavně nepřekrucoval moje slova.

        • vittta

         Jinak tedy očkovat mě posílal hlavně Orinoko, ty jsi specialistka na vnucování Babiše jako mojí nějakou modlu.
         Ty se nemůžeš nijak posunout, v téhle pozici, že ty „jim“ to nežereš, a já (a mě podobní) ano, byť vůbec netušíš, co vlastně jim žereme, tedy v téhle pozici už zůstaneš, ať se děje, co se děje.

  • astraustralia

   Saxi reakce na:
   není to jen Babiš, co na tohle vsadil. Na tohle vsadila i celá světová vědecká obec. Pokud očkování selže, pokud se ukáže, že všechny ty vynaložené peníze a očkovací centra byly zbytečné, pokud to bude znamenat opětovné zavření světa, pokud to znovu bude dramaticky kosit, tak důvěryhodnost vědy dostane takovou ránu, že se z toho podle mě za našich životů nevzpamatuje.“
   Zda selze nebo neselze bude zalezet zase jen jak to kdo posoudi.
   Tusim ze to bude podobne jako s uspesnosti ockovani proti chripce.
   Byli lide kteri se nechavali ockovat a dodnes tvrdi ze po ockovani na ne chripka nesedla, na rozdil od Covidu ale vlady na chripkove vlny nedelali opatreni srovnatelna s covidovymi. Tady jsme meli laboratore ktere zasobovaly vakcinou Evropu jen s pulrocnim zpozdenim misto celorocniho. Dnes jsou bez prace.
   Takze stejne jako s chripkou to bude s vakcinou lepe nez bez vakciny jen ten dnesni tlak na ockovani uz nebude tak silny pokud dojde na to ze vakcina nevakcina ze to znovu bude „dramaticky kosit“. Bohuzel chance ze to vakcinace nezvladne je velka, nebot stale vice skutecnych odborniku co s virusy leta pracuji svorne konstatuji ze tu nikdy nebyl predtim zadny virus ktery by se tak rychle menil. Tim ziskavaji navrch ti vedci kteri od pocatku rikali ze jit to pripada divne a umele. To samo nic nevyresi s vyjimkou jistoty ze pokud veda tak musi zasahnot jeste vice umele a hlavne rychleji!

   Nejen Bila hora uz i jaro 68 se od nekterych mladych mozku kteri to neprozili dockalo hodnoceni ze to bylo jen utkani dvou skupin komousu a lid byl mimo hru stejne jako pred 400lety ! Nebyl, kdyby byl nedoslo by to toho naseho tehdejsiho nadseni tak daleko. Bohuzel nemohu srovnat „jaro 68“ s „Listopadem 89“ nebyl jsem u toho a cinkala klici uz jina generace nez ta z 68.
   Jen ta vira v konecne lepsi zitrky by byla asi srovnatelna. V prvnim pripade komousi v druhem kapousi do nadeji vlozili sve silnejsi nadeje a lid jako vzdy ma po piskvorkach :-(

  • Kamil Mudra

   No, nevšimne.
   A až všimne tak si to nějak okecá.
   A až to okecat nepůjde tak už na tom stejně nebude záležet.
   Běžný proces.

   • Kamil Mudra

    To bylo na saxovo: „…. vetsina obyvatel si nejakeho nasunovani NWO, islamizace a podobneho ani nevsimne.“

 12. astraustralia

  Vyborne a spravne srovnani Peter:-)
  Pocet umrti
  Počet mŕtvych na Covid-19 v Indii je k dnešnému dňu 400 tisíc ľudí !
  To je asi 290 mŕtvych na 1 milión obyvateľov. Pre porovnanie v ČR zomrelo na Covid-19, 3000 ľudí na 1 milión obyvateľov.

  Mate ze Slovenska nejake srovani jak je u vas zasazeno Cikanske ethnikum ve srovani s vetsinovym obyvatelstvem?
  I u vas se ukazuje podobne jako v Indii ze maji lepsi imunitu?

  • Peter Matej

   Také zrovnania u nás neexistujú ! Bolo by to podobne ako zrovnávanie kriminality, v rozpore s ľudsko-právnou agendou EÚ .

  • Kamil Mudra

   „I u vas se ukazuje podobne jako v Indii ze maji lepsi imunitu?“
   Nevím jak v Indii, ale u nás mají na drogy a chemické žrádlo.
   Takže i kdyby tomu tak bylo – imunitně je to srovná do standardu.

   • astraustralia

    Kamile pokracovat timto smerem uz nehodlam i kdyz tu zustava jeste moznost genoveho zvyhodneni
    to navic k te Indicke imunite kterou jsi odepsal chemii:-)
    Dovol mi jit k zasadnimu co se neresi, ale resi se covid jakoby snad mel strasit tim ze zemre prilis mnoho lidi?
    Covid svet cca 180mil pripadu
    39mil zemrelo
    164mil se uzdravilo
    takze se nejedna o celosvetovou katastrofu diky „opatrenim“ Chvala pokrocilemu zdravotnictvi:-)
    Ale neresi se opravdu velky celosvetovy problem. ze jsme se za poslednich 100 let rozmnozily 4 krat z
    z 1920 1,9 Milliardy
    na 2020 7,8 Milliardy
    Kazdy den umira (covid necovid) 150tisic lidi ale
    rodi se 360 tisic !!!
    Vidis nekde nejakou celosvetovou vladni kooperaci jako u Covidu ?
    Byla by treba nez bude pozde!

    • Jana

     Dovolím si sem dát zkrácený popis „očkovací“ agredy podle (Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 14.06.2021)
     Za ruské reálie dosaďte světové nebo. našich.

     „Takže očkování.
     Politika SSSR byla zaměřena na ochranu lidí a počet obyvatel v něm také neustále rostl! Zatímco současný stát, který zastupuje Kiseljov, se projevil v devadesátých letech,kdy se obyvatelstvo Ruska stalo polygonem pro odzkoušení různých zdravotnických preparátů pro západní farmakologii.
     Nyní se střetáváme s neplodností žen i mužů, rodí se děti s patologickými vadami. Víme, jak to souvisí s tou dobou, kdy bylo Rusko zkušebním polygonem pro léky západní farmakologie, pro jejich vakcíny?
     Jak to spolu souvisí?
     Zápaďáci to vědí dobře. A nám to někdo oznámil?
     Lidé si z toho učinili jednoznačné závěry.
     Lidé si uvědomují spojitost očkování s genocidou. A tuto otázku je třeba ještě řešit, do jaké míry je ta vakcína potřebná a do jaké ne.
     Ale zcela určitě lidé neuvěří takové pakáži, která vykřikuje: „Musíme naočkovat všechny!“
     Oni vidí, oni si pamatují, že ta genocida, kterou tu prováděli ti zmetci v devadesátkách, nás stála víc životů než za Hitlera.
     Takže ta otázka očkování je otázkou velice delikátní.
     Jen se podívejte, nahoře u nás sedí samí podpindosníci a vlasovci.
     Národ se nehodlá vzdát jen tak. Lidé nechtějí, aby je přes očkování všechny otrávili, vyvraždili, a potom to uvolněné území vydali.
     Náš národ není hloupý, a pamatuje si, jak pokrývky nakažené neštovicemi kosily celá indiánská plemena. Lidé si pamatují ty vakcíny a západní léky v devadesátkách a k čemu to všechno vedlo.
     Takže stát si napřed musí zasloužit důvěru lidí.
     A takoví jako Popova dělají všechno pro to, aby dali najevo, že se jedná o fašistický stát, že žádná strašná epidemie, pandemie, která řádí, nemá nic společného s tím očkováním. Přímo dává najevo, že veškerá její činnost je zaměřena na genocidu ruského národa.
     A vy po tom všem chcete, aby se lidé rozběhli nechat se očkovat? Máte lidi za debily?
     Myslí, že lidé nechápou, že jde o podvod? I s tou normální dobrou vakcínou?
     Bojují s ní proti závažné nemoci, která ale není rozšířena v takových měřítkách, aby musela být přijímána taková mimořádná opatření.
     Ale lidi na tom chtějí zlomit, aby potom už mohli provádět jejich genocidu pod rouškou očkování.
     Lidé si to uvědomují.Ta lekce z devadesátek byla dostatečná.
     Byla to krušná, strašná lekce, ale lidé to chápou.“

     • vittta

      Lidé si to asi uvědomují málo.
      Jinak by nebylo třeba tak divoce proti očkování bojovat.
      Kromě toho, kdyby se náhodou na podzim, či nejdéle na jaře ukázalo, že úspěch vakcinace pokračuje- ve smyslu zásadního snížení domadů epidemie, a i nadále pokračující trend zcela minimálních vedlejších účinků, asi by to silně posílili důvěru ve farmakologii a západní typ zdravotnictví, proti čemuž se- co si budeme povídat- už celé dekády bojuje.

    • vittta

     Jak to že neřeší?
     Zrovna ten Kovid, nebo ty vakcíny mají dle mnohých být řešení zbytečně velkého počtu obyvatel.
     Ale to se nelíbí, aniž by to bylo jisté.
     Měli byste si Astře ujasnit, co vlastně chcete, jestli snížit počet obyvatel, nebo zdravý životní styl a prodloužení průměrného věku.
     To je prostě problém.
     Dobrovolně od toho lidstvo neustoupí, vždyť největší mainstreamová panika je, když se počet obyvatel někde sníží.
     Nebude na důchody a tyhle kecy.

     • Jana

      A nezdá se ti, že právě ty „kecy“ silně podporují minimálně domněnku, ne-li přímo jistotu, že za tím vším je něco jiného, než je k věření předkládáno? Není ti ani trochu podezřelé, to lákání a barnumské reklamy k vakcinaci?
      Nepřipomíná to „slevové akce“, nebo nedávné fronty v Praze na „levnou módu“? Kdy aby lidi ušetčili 1000 Kč, nakoupí za 5000 zbytečnosti, které nepotřebují? .

      • Jana

       A už je to tady, vittto.
       „Čeká nás mizerná zima.” Británie se připravuje na návrat respiračních chorob“
       https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/ceka-nas-mizerna-zima-britanie-se-pripravuje-na-navrat-respiracnich-chorob-40364004#seq_no=1&source=hp&dop_id=40364004&dop_ab_variant=0&dop_req_id=bni4mHugKhN-202106221440&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
       Zdravotníci by se měli připravit na návrat ostatní respiračních onemocnění už tuto zimu. Endemické viry budou cílit zejména na novorozené děti a jejich matky. Ve vysílání rádia Times to v neděli řekl britský lékař Calum Semple, který radí vládě v rámci Vědeckého poradního týmu pro mimořádné situace (SAGE). Anglický úřad pro veřejné zdraví (PHE) nevyloučil ani další lockdown.
       xxxx
       Jak to britští zdravotnící VĚDÍ???
       A že zrovna extra na novorozené děti a jejich matky? Došel lidský rezervoár, tak připravují s předstihem matky a jejich novorozené děti???
       xxxx
       A je tam toho víc.
       „Ale pak už si myslím, že příští rok uvidíme normální život,” uvedl Semple.
       Upozornil, že po pandemii budou vůči onemocněním více náchylná nemluvňata a jejich matky. Kvůli koronavirovým opatřením totiž nepřišly do styku se standardními respiračními chorobami“.
       xxxx
       Tak to jsme si těmi „opatřeními“ a lockdowny opravdu pomohli. A že příští rok uvidíme „normální“ život? Jaký? Co to znamená normální? Že už budeme zvyklí natolik, že nám to přijde normální? Že už Covid-19 svou misi konečně úspěšně završil? Plánovaný počet naočkovaných je dostatečný?
       .
       Pořád ti ještě nic nedochází?

       • embecko

        „Jak to britští zdravotnící VĚDÍ???“
        Vzdyt se to pise v tom clanku: „„Ochrana, kterou těhotná žena normálně předává svému nenarozenému dítěti, teď nenastala,” vysvětlil Semple, který za normální situace pracuje v Liverpoolu jako pediatr.“

        • Jana

         No právě!
         Přitom jiní odborníci zjistil (už před časem jsem tu dávala odkaz na podobný článek)i:
         https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/potvrzeno-nachlazeni-odrazi-covid-19-40364094#seq_no=1&source=hp&dop_id=40364094&dop_ab_variant=0&dop_req_id=7UMOdZJifyy-202106221838&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
         To, o čem se hovoří už několik měsíců, potvrzují nyní tvrdá data: vědci z americké Yaleovy univerzity shledali, že šíření viru SARS-CoV-2 by mohl zastavit běžný respirační rhinovirus, původce běžného nachlazení.
         Ten totiž spouští geny stimulované interferonem, které přirozeně aktivují imunitní systém. K těmto zjištěním dospěli experti během laboratorních pokusů a publikovali je v časopise Journal of Experimental Medicine.
         xxx
         Potvrzují to TVRDÁ DATA! Ne nějaká pofidérní čísla!

         • vittta

          ((((((((((((((((((((((((((
          Tak a vážně:
          Opravdu tomu věříš, nebo si ze mě děláš prdel?
          Takových „faktů“ je 13 do tuctu.
          Třeba to tak je, nevím, ale rozhodně to pro mě nemá jakoukoliv jinou cenu, než prostá informace do jakési mozaiky.
          Navíc, nejsou Novinky Soroše?

          • Jana

           Ty netvoříš mozaiku, ty se díváš do kaleidoskopu a ani jsi jím nikdy nepohnul. Vidíš pořád stejnou sestavu barevných sklíček, jako když jsi ho vzal do ruky (= na vědomí) poprvé.
           A o tom, jak sebou necháváš dobrovolně manipulovat, svědčí tvá poslesní věta. Ještě nikdy jsi neslyšel /nečetl. že má-li lež vypadat důvěryhodně, musí být do ní přidáno 10% pravdy?

          • vittta

           Jsi schopná napsat, v čem konkrétně se nechávám manipulovat?
           Kdyby to šlo, vsadil bych se, že to nedokážeš.

          • Jana

           Ne. Nehodlám psát román na pokračování. V podstatě ve všem, co se koronaviru týká. Ale jak jsem napsala výše, je to tvoje osobní věc a nijak tě nechci přesvědčovat.

          • vittta

           Ano, nedokážeš.
           A to je to podlehnutí sektářské sebemanipulaci.
           Ty to sice nevíš, ale určitě to tak bude.
           A vsadil bych se znovu- že nebudeš schopná napsat, co si myslíšm o Koronaviru- jde mi pouze o to, co jsem tady prezentoval, a že moje názory prezentuji důsledně.
           Nenapíšeš nic.
           Netušíš.

          • embecko

           „nebudeš schopná napsat, co si myslíšm o Koronaviru“
           Nebudou schopni vubec nic, krome straseni clanky ze soros-medii a preposilani retezovych emailu. Budou se desit navzajem a obvinovat ty, co se vystrasit nenechaji, ze jsou ovce. A nakonec to skonci nesouvislymi prispevky-vykriky, kde budou soutezit v tom, kdo objevi vice katastroifckych zprav.
           Motto: Musime se branit, ale vladcove zemekoule si stejne delaji co chteji a na nas neberou ohled.
           To je skulinka, co: At delas, co delas, vse je v rukach NWO. A tvoji obcanskou povinnosti je se dovedet, ze to tak je.
           Njesou to nahodou NWO-agenti?

         • embecko

          „TAK UŽ VÁM SVÍTÁ A UŽ CHÁPETE KDO NÁS “ KRMÍ “ INFORMACEMI ?!“
          Potvrzeno!
          Puvodne ovsem: Muze rhinovirus pomoci v boji proci kovidu?
          Nebud jako ovce, neskakej na spek Sorosovi.

          • embecko

           Copak nevidis, ze uz ten nadpis je blbost? Potvrzeno? Co potvrzeno? Ze antivirova odpoved MUZE chranit pred kovidem?
           A jaka tvrda data? Ceho data?
           https://rupress.org/jem/article/218/8/e20210583/212380/Dynamic-innate-immune-response-determines
           Urcite inteligentni nadejny vyzkum, ale vyvodit z toho, ze „Potvrzeno. Nachlazení odrazí covid-19“ je preci uplny nesmysl.
           Nahore se muzete zblaznit nad objevem, ze Soros skupuje media, varujete pred tim a pak skocite na prvni blbost, co vam Soros predlozi. To je jak v blazinci, anebo v modlitebne jakesi sekty.

          • Jana

           A která data a informace jsou správná, nesorosovská? Ta cinknutá oficiální? A jak se pozná, jestli nejsou náhodou taky dodaná Sorosem?

          • embecko

           V tom tebou odkazanem clanku na Novinkach nejsou vubec zadna data, presto jsi to tak uzavrela.
           Prace vyjde v ustavnim tisku -> pak ji prevypravi (a zkrati a odkaze na ni) odborny casopis -> clanek prevezme popularne vedecky casopis a provede dalsi interpretaci, mozna vsune nejaky zaver, ktery v puvodni praci neni (ale zatim dobry) -> a nakonec z popularne vedeckeho casopisu si clanek upravi nejaky redaktor mainstreamu/ bulvaru a udela z nej neco, co tam vubec neni. Neboli zamerne zmutuje clanek tak, aby po nem skocily ovce, ktere se chteji bavit.
           Vy jste nahore varovali pred Novinkami, coby sorosovskym manipulativnim mediem, na ktere skacou jenom ovce, ale nakonec jste to vy, kdo se necha velmi lehce zmanipulovat.
           Dle meho jste docela dobrym prikladem, jak to vlastne chodi…ona je to takova manipulace na druhou- nejvice jsou manipulovani ti, kteri tvrdi, ze zmanipulovani nejsou -> dale a uspesne siri sve bludy.
           Ta data v puvodni praci jsou interpetovana ve shrnuti jako „These results show that the activity of ISG-mediated defenses at the time of SARS-CoV-2 exposure impacts infection progression and that the heterologous antiviral response induced by a different virus can protect against SARS-CoV-2″….neboli z prekladace -> „Tyto výsledky ukazují, že aktivita obranných mechanismů zprostředkovaných ISG v době expozice SARS-CoV-2 ovlivňuje průběh infekce a že heterologní protivirová odpověď vyvolaná jiným virem může chránit před SARS-CoV-2.
           Zaverem prace tedy je, ze ze odpoved na nektere viry MUZE chranit pred kovidem.
           Sorosovska interpretace „Potvrzeno. Nachlazení odrazí covid-19“ je nejen mimo, ona je mimo uz na prvy pohled…ale nedelejme si iluze, on redaktor neni uplne blby, to jen cili na ovce, protoze vi, ze tomuhle neodolaji, nezapnou mozek, protoze nechteji, tohle je jejich parketa, jejich kus speku, po kterem vystartuji bez zabran.

       • pacifista

        Vždy mě fascinuje nějaká ta předpověď vědců, kteří již vědí přesně co bude za půl nebo tři čtvrtě roku. Je zajímavé, že si toho nikdo nevšimne, vždyť již to samo je varováním.

      • vittta

       V takovém případě je to, co děláme proti – úplně zbytečné.
       Došlo ti to?
       To totiž vlastně tvrdíš.
       Stane se to, co rozhodnou šéfové planety.
       Všechno je zbytečné.
       Jenže tohle já akceptovat nehodlám.
       Kromě toho, pokud se to, co šéfové planety stane, pak se to i stalo.
       A pokud se to stalo, pak nechápu, co šéfové planety řeší.
       Vše musí přece jít podle jejich plánu.

 13. embecko

  „Byl ze slušné rodiny, říkají lidé o muži, který zemřel v Teplicích“
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/byl-ze-slusne-rodiny-rikaji-lide-o-muzi-ktery-zemrel-v-teplicich-40364068#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=Em6fEzU6PFh-202106221804&dop_id=40364068
  Ted by byla na miste 3 zakladni opatreni: a) v Teplicich zrusit policii b) policajty ze zakroku obzalovat z vrazdy a dat jim 20 let natvrdo c) opet zavest 3x denne povinne klekani. To tu bylo vzdycky a lidi to prijali, jen se trochu zmeni predmet motlitby. Namisto zvonu by bylo klekani oznamovano samozrejme sirenou.
  Tim by se vyresilo ouplne fsechno.

  • vittta

   Už jenom to, že se o bezvýznamné události na Seznamu zmiňují, je komické.
   Cigoše mi líto není, nebudu lhát.
   Seru na ně.
   Na pálení svíček mají právo, na demonstraci též, do toho mi je hovno.
   Doufejme, že se toho chytí Milion chvilek.
   Aby byla nějaká legrace.
   Myslím, že 75% Cikánů má toho vysmažence v prdeli přesně tak, jako já.
   20% neví, co se děje u nich doma, natož jinde a 5% nadšenců bude po jejich zádech měnit zákony této země.
   NASRAT!!!

   • vittta

    To jsem napsal ironicky, ale souhlasím.
    Je třeba u těchto věcí opatrnost, z mého pohledu především proto, že- jak jsem se tak díval- vakcína zřejmě působí jinak na staré, a jinak na mladší, takže úplně jinak by mohla působit na děti a mladistvé.
    Ale jak líše Embéčko, tohle považuji za naprostou samozřejmost, a pokud nějaký rodič naočkuje své dítě, a nyní zdůrazňuji- za současné situace, není u něj něco v pořádku.
    Jiná situace může nastat na podzim, při nějaké tvrdé další vlně.

  • embecko

   Ze si dat u deti a mladistvych pozor, to preci citi kazdy, kdo nic nevi. Cim vice rozumu, tim vetsi bordel v hlave.
   Presto, rovnovazny stav „byt v pozoru“ nejde vydrzet do nekonecna…nakonec se to na jednu, anebo druhou stranu prevalit musi. Pak si ale neni co vycitat…v Karibiku se tomu rika „manana“ a jde o techniku komunikace s bohy. Neboli: nakonec se vse rozhodne samo, nejhorsi jsou ukvapena rozhodnuti.
   To zna kazdy ze sveho zivota…nejsou-li bohove nakloneni, trva reseni nejakeho problemu dlouho, lame se to pres koleno, dre to atd. Jindy staci u podobneho problemu pockat a on se nakonec vyresi tak nejak sam.
   Stale vidim vetsi nebezpeci ve viru samotnem, nezli ve vakcine. Virus zije, meni se, provadi ruzne kusy…to naopak vakcina se s casem stabilizuje, protoze je pod dohledem a je vylepsovana.

    • Kamil Mudra

     No vždyť to je ten závěr „Nějak to dopadne.“ o kterém jsem Bjedruně psal že je zatím jediný možný coby postoj ke kovidu a dění kolem něj. Karibičané říkají z hamaky svoje „maňána“ a my máme své hezké české: „nějak bylo – nějak bude“. Ve chvíli kdy člověk nemá dostatek informací pro nějaký solidní výstup – nemá ani žádný praktický význam dohadovat se o tom „jak by to mohlo být kdyby“. Jistě, „štěstí přeje připraveným“ ale často právě nečinnost a vyčkávání je ta jediná správná připravenost která se nabízí a uchrání člověka před kopanci které by jinak zbrkle nadělal.

     • vittta

      Jistě, ale je třeba být připraven to očkování podstoupit, a né se dostat do situace anorektičky.
      To ono se lehce kecá, že na to seru, když se kolem nic neděje.
      A tady se i při 30 000 mrtvých nic nedělo, prostě to nebylo vidět, umírající byli uklizeni v kovidáriích, a mrtvoly v přecpaných patologiích a nestíhajících krematoriích nikomu neukazovali.
      Může se ale klidně stát, že se to celé posere, a budu ještě rád, že na mě vakcína zbyde, a může to být dokonce jediná možnost, jak si zachránit krk, bez ohledu na potenciální rizika.

      • embecko

       Presne tak…vyckavaci taktika, opatrne pozorovani a pritom ochota se priklonit k nejakemu raznemu reseni je sektarum naproto cizi myslenkovy pochod. Ti vyzaduji jasny a radikalni postoj hned od zacatku; lavirovat a vyckavat jako lovec neumi, je to pro ne tryzen.
       Ze by se i zde projevilo davne deleni na lovce a sberace? Sberac vidi, hned sebere, aby mu to nikdo nevyfouk, zatimco lovec si je vedom sve ojedinele taktiky a tak je schopen vyckavat.

       • vittta

        Něco na tom bude.
        Tohle prostě nechce uspěchat, tuhle situaci.
        A i čistě pragmaticky, jde o obyčejnou opatrnost, ale v obou případech.
        Když někdo dělá doktora, učitele, ošetřovatele, nebo hákuje v podniku, kde je ve styku s hodně lidmi, váží svá rizika jinak, než třeba veterinář , pošťák,(to není narážka, jen příklad), který s tolika lidmi do styku nepřijde, resp. má možnost, držet si od nich odstup.
        Jakmile se ale situace změní (ve smyslu tvrdého nástupu epidemie- třeba v létě, kdy už by to naznačovalo průser samo o sobě), je třeba okamžitě jednat, a být na to připraven.

 14. astraustralia

  Je to tu velice plodne:-)
  vittta chce vysvetlit Berana. Nic mu nerika ani nadpis?
  Delta mutace je zatím krátká na ty, kteří onemocnění prodělali, a je jedno, zda onemocnění bylo prokázáno pozitivním PCR testem na začátku nemoci, nebo zda šlo o průkaz jen na základě pozitivity protilátek po prodělaném onemocnění. Tak komentuje profesor Jiří Beran hlasy těch, kteří varují před delta variantou koronaviru, dříve označovanou jako indická mutace. Uznávaný epidemiolog a vakcinolog se také pozastavuje nad tím, že každodenně umírají osoby starší šedesáti let a my vesele očkujeme mladé a chystáme se i na kojence.
  Na jednu stranu toto chce vysvetlit ale o jinych vecech se vyjadruje s jistotou az prekvapujici jak ma jasno.

  Podobne Sax tu udelal s lidi blbce snadno manipulovatelne medialni scenou (vlastnenou kymkoli) aby nakonec vyplodil vetu:
  Stale vidim vetsi nebezpeci ve viru samotnem, nezli ve vakcine. Virus zije, meni se, provadi ruzne kusy…to naopak vakcina se s casem stabilizuje, protoze je pod dohledem a je vylepsovana.

  Dovolim si to mirne rozebrat.
  Virus zije, meni se, provadi ruzne kusy… naprosty souhlas dokonce i vedecky potvrzen,
  jen ta druha cast
  to naopak vakcina se s casem stabilizuje, protoze je pod dohledem a je vylepsovana.
  muze mit jine nez Saxovo vysvetleni.
  Predevsim plati ze cim rychleji se virus meni tim vetsi zpozdeni maji vakciny a tim jsou mene ucinne!
  Proto „casova stabilizace“ je zcela mimo!!! Ze je“ pod dohledem a je vylepsovana“ se ukazuje jiz dnes ze prvni vakciny vyrobene na prvni virus19 jsou dnes k nicemu.
  Cele to komplikuji ruzni vedci z laboratori kteri tu rychlost jak se meni virus prisuzuji jeho neprirodnimu puvodu a navic zduraznuji negativni dopad tech pripadu kdy vakcina nepomuze pacienta ochranit ale pusobi jako stimulator pro dalsi jinou zmenu ktera by nenastala nebyt vakciny.
  Cim to ze Delta neboli Indicka po Anglicke, Jihoafricke, Brazilske ? Po Indicke jaka? Proklate rychle zmeny tak se virus dosud nikdy nechoval.
  Ti vedci kteri to rikaji jsou docela prizemni, nerikaji ze to je z laboratori Illuminatu ale virus si jede po svem, jen maji spor o to jak velky ci jen nepatrny vliv na virus ma vakcina Saxem presne oznacena jako „pod dohledem a vylepsovana“. Nakolik pri sve ochrane naopak urychluje mutaci!
  Dovolim si uzavrit matkou Prirodou.
  Kdyby nebylo celosvetovych „opatreni“ stalo by se co?
  Opakovani „spanelske“ chripky s 50 milliony zemrelych jako v 1918-19 ?
  Ano tvrdy zakon prirody ze oslabeni jedinci odchazi.
  U neoslabeneho cloveka si zatim jeho organismus umi s kazdou nemoci poradit.
  Jak? To bohuzel ani dnesni tak pokrocila veda zatim nevi. Nebo presneji neco vi jen to co nevi je to zasadni,
  jak to ze jeden clovek tim projde temer bez priznaku a jineho to zabije? Odpovi moudre vedecky- nemel imunitu!
  Z toho Astruv nazor: clovek ktery je zdravy a ma dobrou imunitu nepotrebuje vakcinu.
  Je proti zdravemu rozumu pomahat zdravemu cloveku.
  Pokud to dojde tak daleko ze to vlady daji prikazem pak si to rika o otazku, k cemu?
  Pomoci k jeste vetsimu zdravi? Nebo naopak k mensimu?
  U vlady si nemusime byt jisti ale u pharma prumyslu to je s jistotou ze jim jde predevsim o zdravi vseho lidu :-)

  • Kamil Mudra

   „Kdyby nebylo celosvetovych „opatreni“ stalo by se co?“
   Tuhle spekulaci bohužel nemáme jak ověřit, protože nemáme k dispozici jinou planetu, na které by rovněž stejný virus zaútočil, na totožnou společnost, která se však rozhodla na něj nijak nereagovat. Není tedy s čím porovnávat a z čeho odvozovat závěry.
   Ty ale žiješ v zemi která je vnímána jako ta která vyzrála na covid. Tak co myslíš? Mají Australané nějak navýšenou imunitu a nebo je tomu tak díky zavedeným opatřením?
   Jaký je tvůj názor?

   Píšeš: „U neoslabeneho cloveka si zatim jeho organismus umi s kazdou nemoci poradit.“
   Opravdu s každou? Měli bychom tedy poslat doktory (a všechny vědce kteří se nemocemi zabývají) do jiných profesí a nemocnice zavřít, s tím že se to časem „vytříbí“, ve společnosti nám zůstanou jen ti „silní jedinci“ a tahle oblast lidského bádání a konání se stane zbytečnou? A stala by se?
   Abys tomu rozuměl – já s tebou sdílím ten názor že: “ clovek ktery je zdravy a ma dobrou imunitu nepotrebuje vakcinu“.
   Jen se mi jaksi nechce odepisovat lidi kteří na tom takto dobře nejsou. Zvláště když víme že ti odolní jedinci svou odolnost s ostatními nesdílí ale pouze jsou schopni bez rizika roznášet to, čím sami nejsou ohroženi.

   A tak se ptám: Jak se má ten slabší bránit proti silnějšímu? Ptám se tě na to vážně – to není řečnická otázka.
   Protože o téhle své slabosti člověk neví, dokud se sám s virem neutká v souboji. Je to jako vstoupit náhodně do putyky plné tvrdých bezohledných a agresivních týpků a spolehnout se na nějakého „strážného anděla“ který tě před nimi ochrání, aniž bys s ním na tom byl předem nějak domluvený. Konkrétní putyce se můžeš vyhnout – ale jak se vyhnout takové která začíná za prahem tvého domu (bytu) a rozprostírá se všude kam pohlédneš? A ještě ke všemu – ty týpky nerozpoznáš a zaútočí na tebe i když sami ani nechtějí.
   Co s tím? Máš nějaké jiné řešení mimo: „Holt slabší kusy odpadnou.“ ?

   • astraustralia

    Na Kamilovu otazku
    Tak co myslíš? Mají Australané nějak navýšenou imunitu a nebo je tomu tak díky zavedeným opatřením?
    odpoved zni: JEN díky zavedeným opatřením!!!
    Ta jsou velmi prisna. 3 mesice jsme tu v Sydney byli bez pripadu ve meste jen ti co priletali ze zahranici vzdy nekolik pripadu privezli ale protoze vsichni priletnuti musi do karanteny bez vyjimky (i Premier co byl na G7 je v karantene)
    tak to tu nemel kdo sirit.
    Minuly tyden zacal pruser tim ze txikar co vezl posadku letadla do karanteniho hotelu to chytil a roznesl po meste a vcera to pokrmila jedna party kde to chytlo 10 lidi. Od ted je mesto uzavreno nikdo nesmi odletet, odjet, povinne nahubky !
    5,2 millionu lidi v jednom velkem kriminalu :-) cha cha cha
    Pridam osobni nazor vypozorovany tim ze jsem jezdil casto mimo mesto.
    Na venkove je obyvatelstvo zdravejsi nejen proto ze se boji nas z mesta to sice take, ale ja mam vysvetleni sve ze maji lepsi imunitu protoze jednak ziji vic v prirode a na slunce a tedy zdraveji zadny el.smof ani Internet smog, zadny stres mnohem nizsi mnozstvi kontaktu s jinymi lidmi a domnivam se ze se i lepe stravuji. Mekace kolem dalnic navstevuji jen cestujici. Suma sumarum i ja premyslim o presidleni z tohoto velkeho „opatreni“:-)
    OK ze alespon v necem :-) já s tebou sdílím ten názor že: “ clovek ktery je zdravy a ma dobrou imunitu nepotrebuje vakcinu“.
    Jen se mi jaksi nechce odepisovat lidi kteří na tom takto dobře nejsou. Zvláště když víme že ti odolní jedinci svou odolnost s ostatními nesdílí ale pouze jsou schopni bez rizika roznášet to, čím sami nejsou ohroženi.
    A tak se ptám: Jak se má ten slabší bránit proti silnějšímu? Ptám se tě na to vážně – to není řečnická otázka.

    Tim jsme u zaveru ze opatreni jsou nutna nebot si vzdy najde nekdo kdo to i nechtene roznese viz ten taxikar tady,
    k tomu je i nazor se kterym souhlasim

    v 7minute je odpoved o tom co by mela vlada delat a ma muj souhlas
    Robejsek k vladnim opatrenim
    Na Tvoji posledni otazku
    Co s tím? Máš nějaké jiné řešení mimo: „Holt slabší kusy odpadnou.“ ?
    mozna „nelidska“ odpoved ale tezko ji vyvratis.
    „Slabsi kusy“ odpadavaji podle zakona zivota! Lide rodi a umiraji. Aby se neumiralo predcasne jsou zavedena „opatreni“
    Otazka pro Tebe: Dozvi se ne jen Astr a Kamil ale vetsi lidi obecne kolik lidskych zivotu „opatreni“ zachranila a jak byla ucinna? Kolika tem nejstarsim a dalsimi nemocemi ohrozenich opatreni ci vakcina prodlouzila zivot a o kolik?
    Rok 1918-19 byl ve znameni ze „Holt slabší kusy odpadnou.“
    Hybatele sveta se rozhodly ze valcina a opatreni vse zachrani. Nezachrani.
    Vysledek je uvaden jaky velky uspech moderniho zdravotnictvi:
    Covid svet cca 180mil pripadu
    39mil zemrelo
    164mil se uzdravilo
    takze se nejedna o celosvetovou katastrofu diky „opatrenim“ Chvala pokrocilemu zdravotnictvi:-)
    Ale neresi se opravdu velky celosvetovy problem. ze jsme se za poslednich 100 let rozmnozily 4 krat z
    z 1920 1,9 Milliardy
    na 2020 7,8 Milliardy
    Kazdy den umira (covid necovid) 150tisic lidi ale
    rodi se 360 tisic !!!

    Vidis nekde nejakou celosvetovou vladni kooperaci jako u Covidu ?

    • embecko

     já s tebou sdílím ten názor že: “ clovek ktery je zdravy a ma dobrou imunitu nepotrebuje vakcinu“.
     https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32474885/
     „Infekce COVID-19 má průběh heterogenního onemocnění; může být asymptomatická nebo způsobuje pouze mírné příznaky ve většině případů, zatímco u některých pacientů se mohou objevit imunologické komplikace, jako je syndrom aktivace makrofágů známý také jako sekundární hemophagocytární lymfohistiocytóza, což vede k syndromu cytokinové bouře a syndromu akutní respirační tísně.“
     Ono to casem muze dopadnout presne naopak a ockovani budou potrebovat treba jen ti s nejlepsi imunitou.
     Astere, ja uz jsem z tebe uplne mimo :o)
     Stale dokola opakujes, ze dobra imunita je zakladem ochrany pred viry a na vyvraceni tohoto tveho bludu je kazda vedecka prace marna.
     Co s tim, ty kluku? :o)
     Asi nic, zda se…slabe kusy vyhynou, silna imunita je nejlepsi ochrana pred virem! Ach jo…

    • Kamil Mudra

     „Otazka pro Tebe: Dozvi se ne jen Astr a Kamil ale vetsina lidi obecne kolik lidskych zivotu „opatreni“ zachranila a jak byla ucinna?“
     Nedozví. Chybí nám holt ta druhá planeta pro porovnání.

  • vittta

   Vyjadřuji souhlas s Kamilem, a přidávám svůj dotaz.
   Takže…snad jsem pochopil správně, ale píšete:
   „Predevsim plati ze cim rychleji se virus meni tim vetsi zpozdeni maji vakciny a tim jsou mene ucinne!“
   No jo, copak o to, ale proč je tedy prof. Beran doporučuje?
   A proč je prof. Beran vytrvale doporučuje starším 65 let?
   Copak on jim to někdo bere?
   Ti, co očkovat chtěli, ti nad 65 let, jsou už vesměs očkováni.
   Tedy lpění prof. Berana na očkování těch, co očkováni nejsou, si můžeme přeložit jediným způsobem.
   Donutíme je.
   Proč by měli staří chcípáci omezovat mladé a zdravé, s dobrou imunitou?
   To zase píšete vy.
   „clovek ktery je zdravy a ma dobrou imunitu nepotrebuje vakcinu.
   Je proti zdravemu rozumu pomahat zdravemu cloveku.“
   Kromě toho zákon přírody je neúprosný, slabší kusy odpadají, ale hlavně ať u toho neomezují mladé a zdravé.
   Také z pera prof. Berana- ten konec.
   No- a já to právě nechápu.
   Tedy konkrétně:
   Co přesně chce prof. Beran?
   Co přesně chcete vy?
   Poněvač já se v tom prostě nevyznám.
   Mimochodem,už jste očkovaný?
   Prof. Beran to vytrvale doporučuje.

   • Kamil Mudra

    „Co přesně chce prof. Beran?“
    On opravdu vakcínám věří, je přesvědčen jak o tom že jsou účinné tak i o tom že nejsou škodlivé, tohle má ze svého odborného hlediska podložené a tak očkování propaguje.
    Jde o to jak by mělo probíhat:
    a) Vychází z toho že nejvíce zemřelých a hospitalizovaných se vyskytuje ve věkové kategorii 60 až 80 a to markantně.
    b) Proto by ti lidé měli být očkováni co nejdříve a v co největším počtu – v jejich vlastním zájmu.
    c) Dle údajů které má k dispozici je proočkovanost těchto lidí ještě příliš nízká oproti kýženému procentu.
    d) Mnozí ale nechtějí (jako třeba já) a tak je třeba osvětou je přimět aby svůj postoj změnili.
    e) Za 1) kvůli jejich zdraví a aby neumírali. Za 2) proto aby svým maroděním zbytečně nepřetěžovali zdravotní systém.
    f) Proto vidí jako chybné že se vláda svou propagandou a donucováním (zvýhodňováním očkovaných, přehnané testování…) zeměřuje na mladší ročníky z nichž velká většina není covidem ani zdaleka tak ohrožena jako ti starší a očkování mladých staré před covidem neochrání.
    g) Plošně na všechny lidi apeluje aby dodržovali 3R + rozum tj. „ruce-rozestupy-roušky“ a to „rozum“ znamená aby se lidé chovali jako např. ty nebo já.

    Toho f) a g) se chytli mnozí odpírači a proto ho někdy uvádí jako svou autoritu, přičemž jeho kladný přístup k očkování jaksi přehlížejí a ten rozum si vykládají ve smyslu „ať si každý dělá co chce“.
    Dle mého mínění vystupuje Beran velmi rozumě, jen s ním nesdílím jeho důvěru k vakcínám. Ale on je názorově ukotvený profesionál, kdežto já, coby laik, jsem přece jen ovlivněný negativními informacemi které na mne z mainsreamu i alternativy neustále vyskakují. Takže v duchu onoho „nikdo není neomylný“ je mi zatěžko dát mu s těmi vakcínami zcela za pravdu. Pokud by však bylo jisté že ty vakcíny jsou v pořádku a účinné stál bych plně na jeho straně. Obecně mi jeho závěry přijdou logické i jeho postoj k užívání léků jako např. isoprinosin a ivermectin. Stejně tak i jeho názor na to jak by mělo probíhat sledování toho jak se covid chová, abychom ho lépe poznali.

    • vittta

     To je i můj názor, ale schválně se ptám odmítačů, protože jejich názor to není.
     Kromě toho, osvěta, někdo jí říká manipulace, v tom smyslu probíhá, a opět, k velké nevoli odpíračů.
     Takže dovedu odhadnout, co prof. Beran má na mysli, ale už mi není jasné, jak ho mohou adorovat odmítači.
     Resp. jasné mi to je, ale považuji to právě za to sektářství.
     Prof. Beran pak ty věci říká jen napůl.
     Soustřeďme se na rizikové skupiny- jenže jak, pokud někdo nechce očkovat, pak by ho neměl nikdo nutit, a samotná osvěta naopak způsobí, že to ti, co se očkovat nechtějí, ještě posílí v jejich přesvědčení.
     Což je právě ta politická hloupost, protože prof. Beran, pokud chce dosáhnout svých cílů, sám by měl tu osvětu dělat.
     Jenže on jí nedělá, vyjadřuje se tak neohrabaně, že se stal ikonou právě těch, které on sám odmítá.
     Jeho proslovy jsou kontraproduktivní k jeho cílům.
     Takže pokud už se chce vyjadřovat, měl by to dělat o dost chytřeji.
     Jestli vakcíny jsou, nebo nejsou v pořádku, nehraje v tomto případě roli, on prosazuje nějaký cíl, odborný cíl, a musí propagovat to, že vakcíny v pořádku jsou, pokud má ten dojem, který u něj jistě je podložený nějakými zkušenostmi.
     On ale začne kecat o ohrožených skupinách, a ostatní že mají mít vlastně pokoj, a to odmítači rádi slyší, tak rádi, že už neslyší o tom očkování.

     • embecko

      Vidis, Kamilovi ted pises dlouhe odpovedi, cos nikdy nedelal a to jenom proto, aby sisi ho nerozhadal a potvrdil vase pratelstvi.
      No ale…tohle je politicka diskuze, takze si mohu dovolit takove veci rikat…kdybychom spolu byli vcera na pive, budu mlcet jako ryba :o)
      A samozrejme…nic ve zlem…kdyz se kaci diskusni les, letaji emocionalni trisky! :o)

      • vittta

       Néé, to je proto, že Kamil…KONEČNĚ do té diskuze vstoupil nějak plněji.
       On se držel spíše stranou, jak sis jistě všiml.
       Tíhu argumentů jsme tady nejvíce drželi my, a proti byl především Astr, který dokázal přednést takové…no, nesmysly, že se mi protáčely panenky, a Jana, když se částečně odurazila, nakonec i Peter, který se též lehce odurazil.

        • vittta

         Částečně a lehce.
         Kdyby nebyli sektáři, odurazili by se úplně.
         Možná jsem se i ukvapil, nevidím na tomhle vláknu- tom napravo, ani jeden text.
         Ale to ZATÍM nic neznamená.

      • Kamil Mudra

       Klidně bys to mohl říkat rovnou u toho píva a nic by se nestalo. :-)
       Ostatně, vittta mi delším textem neodpovídá poprvé – stejně jako těmi krátkými.
       „Prof. Beran pak ty věci říká jen napůl.“
       Mě je naopak sympatický těmi neošizenými odpověďmi a trpělivostí s jakou je podává. Dokonce jsem nedávno napsal že by snad do toho očkování dokázal ukecat i mě. Takže, jak vidíš, stejného člověka lze vnímat rozdílně.

       • Peter Matej

        Padla tu otázka,“co přesně chce prof,Beran“ ?
        Podľa môjho názoru,to čo chce prof.Beran,možno zhrnúť do týchto postulátov :
        1 – na Covid-19 zomiera 91% seniorov.Dôvodom je ich znížená imunita,polymorbidita a preto sú nevyhnutné profylaktické opatrenia práve v tejto ohrozenej skupine.Lekár má ľudí liečiť !
        2 – Mladí ľudia na Covid-19 nezomierajú v štatisticky významnom množstve a preto je pre nich aj spoločnosť výhodnejšie,ako Covid-19 prekonajú! Takto nadobudnutá imunita je lepšia a trvácnejšia ako tá,ktorú človek získa po tzv.“vakcíne“.
        3 – ak už existuje vakcína ktorá dokáže ochrániť pred nákazou(táto domnienka dostáva v poslednej dobe vážne trhliny) ,tak ju treba aplikovať ohrozeným seniorom.Možné zdravotné povakcinačné následky ktoré by sa mohli prejaviť na budúcich generáciách sa eliminujú vekom očkovaných,lebo je predpoklad,že ľudia vo veku 65+ rokov sa už nebudú reprodukovať.
        Takto vnímam snahy prof.Berana ja !

        • vittta

         Já hrubě nesouhlasím s postojem prof. Berana v tomto směru, především politickém.
         Nelze nikoho do očkování nutit, ani ohrožené skupiny.
         Ti, co se chtěli očkovat, jsou už očkováni, pokud pak prof. Beran chce očkovat dál, bude to asi chtít nějakou tu pobídku, a pak hrozbu.
         S tím opravdu nemohu souhlasit, Peter.

         • Peter Matej

          prof.Beran od samého začiatku presadzuje profylaxiu ohrozenej skupiny seniorov! S tým vstúpil do diškurzu o Covide ! Lekár má liečiť a predchádzať ťažkým stavom a úmrtiam !
          A keď už očkovať,tak ohrozených seniorov a nie tých ktorí žiadnu antikovid-vakcínu ani „vakcínu“ nepotrebujú t.j. mladých ľudí ! A už vôbec nie deti !!! Liečiť a predchádzať ochoreniu – to je krédo ľudí ako prof.Beran !

     • dixi

      To jsou zase úvahy jednotlivých lékařů a vědců, mám taky dost pochybností, týkají se ovšem spíše toho, rozvolňování v zájmu turismu.Veřím lékařům i epidemiologum, bez jejich práce jsme na tom mnohem hůř.Začínám si myslet, že jestli někdo opravdu škodí, tak dnes je to ten, kdo rozšiřuje dezinformace a brání tím potlačení nákazy, jež mezitím úspěšně mutuje.

        • kočka šklíba

         Asi tak to máte Vy a i dá se říci já, ale já se ptala dixi. Ta píše že věří, ne že nevěří. A pak by mě zajímalo komu.

         • dixi

          Věřím, že mají i vlastní informační kanály, přátelé, příbuzné.Pochybuji, že by se všichni podíleli na poškozování pacientů. Mají rodiny, přátele, kolegy.I kdyby na ně byl činěn nátlak, za ten rok a půl by se to provalilo. Novináři by rádi solokapra, být první se závaznými informacemi. To, co zatim zaznívá proti vakcinaci, jsou dost nevěrohodné zprávy, nebo útržky. Napsala jsem, že mám taky pochybností, ovšem důvěra převažuje. Vakcíny se zatím lidstvu v minulosti mnohonásobně vyplatily. vyplatily.Je pravda, že tyto vyvíjeli v časové tísni, ovšem medicína, výzkum už není v plenkách. Laboratoře mají vynikající vybaveni. Pracují na tom vědci celého světa, mýlím se, když předpokládá m, že své poznatky si sdělují v odborných publikacích? Ne všichni sedí na ochraně patentů.Jde o zisky, samozřejmě, jenže něco se jim tady vymklo a všichni se snaží zachránit, co se dá. Ne všude uvažují jen přes peněženku. Takže proto radši důvěřuji.

          • kočka šklíba

           Takže konkrétní osoby neznáte, důvěřujete obecně proto, že si myslíte že tvrzení lékařů, kteří o této konkrétní ( vlastně pokusné) vakcíně vědí stejně málo jako my – nelékaři, je prostě pravdivé. Hm, tak to ano, tak věřte. myslela jsem, že lidé více přemýšlejí o svém zdraví a jen tak nevěří. Viditelně ne, přečtěte si co dal Peter dnes pod blog, tedy pokud nejste tak chytrá jako vittta, ten to číst ani nepotřebuje. Ale nakonec ani Vy (bohužel) ne, protože už jste vakcinaci podstoupila, ale možná, snad, alespoň kvůli dětem ve Vaší rodině. Speciálně bych Vám poradila, kvůli dětem, ten link v textu, to je opravdu přínosné a je dobré to vědět.
           https://www.40plus.sk/peter-weis-o-pravach-a-povinnostiach-a-podaniach-do-haagu/

          • vittta

           A vy to POTŘEBUJETE číst?
           Proč?
           Abyste se dozvěděla, co dávno „víte“?
           Já na nějaké právnické kličky seru, potřebuji, aby se život vrrátil do původních kolejí, pokud možno.
           Né nějaké vysírače, kteří mimochodem jsou chamtivnější jak všichni velkoburžousti dohromady.

          • kočka šklíba

           Nevím jak Vy, ale já se rozhoduji až po alespoň letmém přečtení doporučeného odkazu. Nemám totiž křišťálovou kouli ani nejsem tak moc chytrá jako Vy, který pozná jen z adresy jak to vlastně nepotřebuje. No nemáme všichni takové schopnosti, k to mu se přiznávám :D .

          • vittta

           A co tedy vás zaujalo, podle čeho- a k čemu vlastně, jste se rozhodla?

  • embecko

   Astere, popada mne s tebou marnost…propagujes Berana, ale jeho radami se neridis, mluvis o tom, ze zdravy prezije a pritom jsme tu uz dokladovali, ze na spanelskou chripku umirali vetsinou ti nejzdravejsi.
   https://plus.rozhlas.cz/zpusobuje-nova-chripka-cytokinovou-bouri-6641273
   „Stejnou schopnost pravděpodobně měl i virus španělské chřipky, která si v roce 1918 vybírala oběti především mezi mladými a zdravými lidmi.“
   Na cytokinovou bouri umiraji predevsim lide s „genem zdravi“, zodpovednym za silnou imunitu.
   Jana zas varuje pred sorosovskymi medii, ze kterych sama cerpa…

   • astraustralia

    Astere,popada mne s tebou marnost…propagujes Berana, ale jeho radami se neridis, mluvis o tom, ze zdravy prezije a pritom jsme tu uz dokladovali, ze na spanelskou chripku umirali vetsinou ti nejzdravejsi. ale jeho radami se neridis, mluvis o tom, ze zdravy prezije a pritom jsme tu uz dokladovali, ze na spanelskou chripku umirali vetsinou ti nejzdravejsi.

    Saxi, popada mne s tebou marnost…nepropaguji Berana jen jsem odpoved na reakci vittta ze Beranovi nerozumi.
    Zapis si nekam a vzdy nez zacnes psat neco o Astrovi si precti ze na rozdil od Berana
    Astr soucasnym vakcinam pro zdrave lidi vubec neveri, pro ohrozene seniory to nekterym pomuze nebot seniori maji prokazatelne nizsi imunitu, jinym jejich probihajici zdravni problemy urychli, tedy take pomuze:-(
    Neprustrelny argument:
    Na cytokinovou bouri umiraji predevsim lide s „genem zdravi“, zodpovednym za silnou imunitu.
    Dodnes se na to umira a stale si s tim lekarska veda nevi rady.
    Rad si prectu kolik takto postizenych Astra-Zeneca nebo Pfizer zachranili.

    • embecko

     Ono totiz, Astere, ac se to nezda, tyhle mistni hovory se mohou tocit okolo zivota a smrti, nebot, at clovek chce, anebo nechce, z precteneho si nejaky obrazek udelat musi a uplne ho nezapomene.
     Tady jsme snesli uz par dukazu, ze mlady zdravy clovek muze byt behem virozy ohrozen vice, nezli oslabeny senior, coz ovsem jista nazorova skupina odmita akceptovat, nebot ji to narusuje jeji sektarskou viru v ji smysleny beh sveta (a jeste maji tu drzost z toho obvinovat druhe).
     Vsadil bych se o hodne, ze kdyby nahodou a nedej boze, nekdo mlady a zdravy v jejich rodine onemocnel kovidem a slo to spatnym smerem, jsou schopni mu jeste podavat leky na posileni imunity.
     Jelikoz se pomalu a jiste snizuje vek u lidi s tezkym prubehem, nastal cas mlade a zdrave rodinne prislusniky trochu bedliveji pozorovat a ev. nevahat se zavolanim sanitky.
     Ja se kvuli tobe certim proto, ze tvuj pristup, pokud na nej nekdo da, muze byt velmi nebezpecny a to az smrtelne.
     Me asteroviny vubec nevadi, ba naopak mi jsou sympaticke, ale prisla doba, kdy vesmirny zakon musi jit trochu stranou, protoze nas ohrozuji veci a deje ciste prizemni.

     • astraustralia

      SAXI STATISTIKY MLUVI JASNE!
      a na tech cislech je zalozena obhajoba proc jsou vakciny nezpochybnitelne!
      Protoze jestli je pomer 1 slovy jedno umrti na srazeninu krve na 10tisic ockovani ci nejake podobne cislo pak risiko je skutecne male. Presto tu u nas Astru Zenecu po nevim presne kolika pripadech embolie zastavili DOCASNE !
      Proc tento argument odmitas ci odmitate vy FSICHNI obhajci bezpodminecneho ockovani uznat i pro pripady tech mladych s prehnanou reakci.
      Kolik je tech mladych co umreli na „Na cytokinovou bouri“ ?
      Dal jsem si praci a hledal to jiz loni u Svedu protoze tam mladi na rozdil od CR chodili stale do skoly a NIC.
      Asi nejsou na tom se zdravim tak super ze az na „citokinovou bouri“?
      Najdi mi co jsem misnul rad se poucim a pozmenim pohled na tak moc mlade a zdrave az jsou z toho nemocni :-)

      Take jsi napsal:
      Ono to casem muze dopadnout presne naopak a ockovani budou potrebovat treba jen ti s nejlepsi imunitou.
      Astere, ja uz jsem z tebe uplne mimo :o)

      Ja jsem zase mimo z Tebe. Tak proc to dnes cpou do lidi jak mohou kdyz to
      „casem muze dopadnout presne naopak a ockovani budou potrebovat treba jen ti s nejlepsi imunitou“?
      Kdyz pro lidi se slabou imunitou se dnes dava vakcina co zachranuje zivot, tak pro ty Tebou uvadenych superzdravych to bude antivakcina ?
      Az kam chces tuto vymeny zavest ?
      Dal uz nechci, Vladne Opatrene jsi zvitezil, nech porazeneho v miru odejit…….

      • embecko

       „Kolik je tech mladych co umreli na „Na cytokinovou bouri“ ?
       https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/fullarticle/2767939
       Podle Jama, coz je mozna i prestiznejsi odborny casopis jak Parlamentni listy, bylo respiracni selhani u 40%- 50% pricinou umrti na kovid.
       Dale pak:
       „Cytokinová bouře nemá žádnou definici. Obecně řečeno, označuje hyperaktivní imunitní odpověď charakterizovanou uvolňováním interferonů, interleukinů, faktorů nekrózy nádoru, chemokinů a několika dalších mediátorů….Medián hodnot v randomizovaných klinických studiích prováděných sítí ARDS Národního srdečního, plicního a krevního institutu je přibližně 10 až 40krát vyšší, i když se uvažuje pouze u pacientů se závažným ONEMOCNĚNÍM COVID- 19…Medián hladin IL- 6 u pacientů s hyperzánětlivým (=nekovidovym) fenotypem ARDS je však 10 až 200krát vyšší než u pacientů se závažným COVID-19 …Ponecháme-li nepodloženou teorii cytokinové bouře stranou, zajímavější otázkou je, proč jsou klinické výsledky v COVID-19 tak nepříznivé navzdory relativně nízkým hladinám cirkulující IL-6? Jedna hypotéza je, že závažná virová pneumonie z COVID- 19 má primárně závažné poranění plic….Nicméně teorie cytokinové bouře je založena na těchto údajích a argumenty pro její přítomnost v COVID-19 se zdají být slabé. Vhodnějším závěrem by bylo, že ve srovnání s jinými příčinami ARDS je COVID-19 charakterizován nižšími hladinami cirkulujících cytokinových odpovědí. Snad nejpodstatnějším závěrem je však to, že současné údaje nepostačují ke zjištění přesné role a rozsahu dysregulovaných cytokinových odpovědí v COVID-19…Z těchto důvodů může být termín cytokinová bouře v COVID-19 ARDS zavádějící.“

       Samozrejme bereme v potaz…ale, jako skoro pokazde, pokud nejde o fyziku :o) se zde casto setkavame se sluvky „mozna“ a „zda se“…rozdil mezi nami dvema je ten, ze zatimco ty si sluvko „zda se“ prekladas jako „neni“, ja z nej vyvozuji „mohlo by byt“ a nabadam k predbezne opatrnosti.

       „Tak proc to dnes cpou do lidi jak mohou kdyz to „casem muze dopadnout presne naopak a ockovani budou potrebovat treba jen ti s nejlepsi imunitou“?“
       To je cele o pravdepodobnosti…ty chces vedet, jak je to na 100%, protoze chces jistotou, ale tu tady nenajdes. A nenajdes ji nikde v zivote, vse se toci okolo „mozna“.
       Ja to takhle vydrzim, s pouhou pravdepodobnosti jsem se naucil zit…treba vecer si narizuji budik, nebot mi prijde pravdepodobne, ze v noci neumru.

       • astraustralia

        Opet Sax a „cytokinova boure“
        Podle Jama, coz je mozna i prestiznejsi odborny casopis jak Parlamentni listy, bylo respiracni selhani u 40%- 50% pricinou umrti na kovid.
        Dale pak:
        „Cytokinová bouře nemá žádnou definici.

        Ale hlavne zadne“vedecke“ vysvetleni podle jakeho vzorce si „boure“ vybira, u koho se projevi a ze to je bez rozdilu veku.
        Ze selhalo dychani v dusledku cytokinove boure psal nejen tento zdroj ale zadny udaj kolik to postihlo nejmladsich mladych ve strednim veku a senioru.
        U vsech vekovych kategorii si s tim lekari nevedi rady. Tlakem pumpuji do plic kyslik a jen cekaji co s tim telo udela zda to vezme ci nevezme. Pak reknou ze to byla prehnana reakce tela. Smrt protoze nedostatecna reakce jindy proto ze boure.

        Co mi zase podsouvas ze chci jistotu a 100%, tu mam stejnou jako Ty :-) Jistotu je ze odejmeme vsichni !
        Nadsenci ockovani (ty ses vyjadril 50:50) jsou predevsim ti kteri si neveri a ze jen vakcino chemie jim tu prodlouzi zivot. Na kolik %? Odpoved neznama stejne jako u poctu postizenych „cytokinovou bouri“.
        Co neni dobry pruvodni jev ze ockovat/neockovat postavilo mezi lidi uz velkou zed nepratelstvi.
        Tragedie je ze to rozvratilo uz i nektere rodiny.

        • vittta

         Vám se to mluví.
         Vaše vláda je tvrdá, a Kovida tam tím pádem nemáte.
         Nemusíte se očkovat.
         Ale u nás bylo 30 000 mrtvých, není divu, že mnozí mají strach.
         Upřímně řečeno, nechápu, proč by měl kdokoliv umřít, dokud mu všechno funguje- jen proto,že už na to má věk.

        • dixi

         Nejde přece jen o cytokinovou bouři, nebo strach ze smrti. Jsou tady taky obavy že zhoršení zdravotního stavu, z nakažení blízkých a nejen jich.

         • kočka šklíba

          Ale pokud vím a zatím to ani nikdo nepopřel, nakazit můžete ostatní i očkovaná. To nechápu jak tohle můžete napsat.

         • dixi

          O pochybnostech vůči vakcína jsme tady psali už před rokem, v době kdy ti, co dnes odmítají, zpochybňovali vůbec nákazu. Mluví se o zotročování, přitom jsme neustále zotročováni jiným způsobem. Obavy o stratu zaměstnání, nedostatek bytů, Zdůrazňování nehorázneho bohatstvi několika jednotlivců, proti všemožné mu zdražování, vnucování marginálních menšin, násilím, na války, reklam, adorovani podvodu, vulgaritou pokleslou zábavou a nejnověji nedůvěrou k lékařům.

          • kočka šklíba

           Nechápu vaší odpověď, tady pokud vím, snad kromě orinoka, nikdo nákazu nezpochybňoval. Možná úplně nevěřil ve vše co se píše, což je pochopitelné. Ale výhrady vůči očkování jsou přece úplně něco jiného. A že můžete covid roznášet i Vy, to vám ted znovu a podrobně napsal Kamil Mudra. Takže Vy se domníváte, nebo možná i utěšujete tím, že my, co nevěříme, zatím, vakcínám, nevěříme ani covidu jako takovému. No také názor. A plést do toho to ostatní co jste napsala nechápu už vůbec.

          • vittta

           Vy jí nezpochybňujete, ale vidíte jí jako chřipečku.
           Jenže to tak nyní už nenapíšete, zní to blbě.
           Asi takhle, sledujte:
           „Nemoc existuje, je vážná- ale opatření a očkování je pro zdravé lidi zbytečné, soustřeďme se na rizikové skupiny, a ostatní nechme žít“.
           „Posilujme imunitu, vitamíny C a D, Isoprinosine, a Ivermektin, a nic se vlastně nemůže stát“.
           A máte klid na duši, což já nemám, poněvač na rozdíl od vás si to zajedno nemyslím, že by to bylo tak snadné, a za druhé to především nevím.

          • kočka šklíba

           Nikdy jsem nic takového nenapsala, uvedte kde ano? Když něco takového tvrdíte, musíte být schopen to také doložit. A nebo mlčet. Takže čekám.

          • vittta

           No jistě, nikdo nic takového nepsal.
           Což jsem převídal.
           Vy jste prostě nikdy nic nepsali, a vy konkrétně určitě ne.
           Vy jen jebete druhé, za to co píší, případně odkazujete.( konkrétně vy ale i pochválíte, pokud se vám něco líbí)
           Mimochodem, to je hrubý nástin, né citace.
           A co z toho není pravda?
           Že nemoc nezpochybňujete, ale nepovažujete za nutné se proti ní očkovat? (chřipečka je synonymum pro cosi sice nepříjemného, ale vesměs né úplně zásadně nebezpečného, dá se na to umřít, ale to na třísku v noze také- konkrétně slovo CHŘIPEČKA tady nepoužil nikdo.
           Pak že bychom se měli soustředit na rizikové skupiny, a ostatní nechat být.
           Že máme posilovat imunitu, pomocí vitamínů C a D.
           Nebo že je třeba léčit uvedenými Íčky, a vlastně to s jejich pomocí vesměs dobře dopadne, prostě to stačí.
           S čím z toho nesouhlasíte?

   • dixi

    Kočko, já nezpochybňují vaší nevíru a vy zase nepodsouvejte mě, pro jednu větu, že bezhlavě věřím. Mám obstrukční poruchu třetího stupně, díky lékům v rovnováze,rozhodne nákazu neberu na lehkou váhu a když padla možnost Sputniku V, objednala jsem se u nás a dali mi spizer. Opravdu mi připadá, že se neustále pokoušíte debatu vyhrocovat a útočíte na ty, kdo nesdílí vaší nevíru. Chytáte za věty, vypichujete slova a smysl napsaného ani vnímat nechcete, nebo to prostě nečtete. Psala jsem toho tady poměrně dost, úvahy,, jak k některým názorům dospějí, často mi ujasnovali myšlenky i ostatní, nepíšu pod každy příspěvek souhlas, nebo nesouhlas.Odkazy z novinek a jiných podobných považuji za plevel, a ani bych to teď nezmiňovala, kdyby jste tady neútočili takzvanými důkazy právě z těchto zdrojů.a že jsme vlastně pitomci, nechápající .Myslím Kamil tady vypíchl, jak tyto dukazy v novinářských kuchyních vznikají.Vidim to stejně.

    • dixi

     Takže vy nechápete, no to je škoda, o očkování dětem jsem psala hned, když začali mluvit o tom, očkovat od dvanácti let, že s tím nesouhlasím, vakcíny jsou nevyzkoušené, neví se následky na mladý organismus, napsala jsem svůj názor, že sebe i ostatní chráním dál, byť očkovaná, nošením respirátorů, považuji za samozřejmé.Taky se mi v nich špatně dýchá, otravuje mě to, no a koho ne ?

    • kočka šklíba

     Můžete uvést kde chytám za věty? Kde vyhrocuji a čím debatu? Kdy vypichuji slova a nechci chápat smysl napsaného? Já se Vás jen zeptala komu z lékařů věříte, opravdu by mě to zajímalo a Vy bohužel nejste schopna napsat jediné jméno nebo alespoň třeba napsat : svému praktickému lékaři. Pak se nedivte, že jsem si udělala názor, že pouze a jen věříte. A navíc viditelně máte dost zkreslené názory co se týká možnosti očkovaných nakazit neočkované. Takže spíše mně připadá, že vyhrocujete debatu Vy. tím co jste ted napsala.
     O novinkách jsem tu jako o zdroji nic nenapsala, maximálně v tom smyslu, že „už i v mainstreamu“ nechápu proč to zmiňujete v odpovědi mně. Zdáte se mně poněkud rozčilená, a nevím proč.

     • vittta

      Já jsem Dixi pochopil na první pokus.
      Podle mého nemusí konkrétně nikoho jmenovat, má nějaké pochyby, ale v zásadě vidí více pozitiv, než negativ, na jakémsi oficiálním postoji ke kovidu.
      Také jí ale nic lepšího nenapadá.
      To je takový postoj, jak mám já, veskrze.

 15. astraustralia

  Jeste by se to dalo vylepsit vladnim opatrenim ktere by dovolovalo vstup do nakupnich center jen s podminkou ze
  kdo si chce koupit potraviny musi se nechat pred obchodem „predockovat“ :-)
  100% proockovani vyreseno !

  • vittta

   S tím nesouhlasím, motivace ano, ale nucení zásadně ne.
   Bránění v nákupu potravin je vydírání.
   Ještě že to nemáte pod palcem vy, koukám, že bychom se nestačili divit.
   Neměl byste prof. Berana s tím jeho očkováním tak žrát, nezapomínejte, že očkování má i rizika, a to i kolektivní.

 16. astraustralia

  Jeste ze Ostov ma sveho vittta ktery s necim nesouhlasi:-)
  S tím nesouhlasím, motivace ano, ale nucení zásadně ne.
  Bránění v nákupu potravin je vydírání.

  Co nasilne ockovani bezmocnych starcu a starenek v „Domovech duchodcu“ ?
  poslanec Volny bude zadat vysetreni nasilneho ockovani v „domove duchodcu“ NA KAMENCI v Ostrave.
  Pokud to takto delaji ve vice „domovech“ neni divu ze je v CR 30tisic zemrelych.
  Pred vakcinaci 90 po vakcinaci jen 5 rika ve zprave poslanec Volny!
  To bylo v ramci opatreni ministerstva ci ministra ktereho ?

  • vittta

   Proč by o to měl žádat poslanec Volný?
   Máme tady snad nějaké zákony, a justiční systém, ne?
   Třeba se ukázalo, že romské ženy byby sterilizovány nezákonně, a právem dostanou vysoké odškodné.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s