Dobře utajená spolupráce.

Přiznám se že během sledování tohoto videa se mi vlastenecká kudla otvírala v kapse takovou silou že mi málem potrhala gatě. Uvědomoval jsem si stále více jak je současnými médii, písmem i obrazem v podobě všelikých mluvících hlav, setrvale zadupáván do nebytí tenhle nesporně významný český podíl na rozvoji jaderné energetiky, ať se to týká historie nebo i současnosti. Uvědomil jsem si také, jak mizivé procento české populace o tom má byť alespoň slabé tušení a jak mnozí hloupě mávnou rukou nad vyřazením Rosatomu z výběrového řízení, jehož bylo dosaženo vyvoláním Vrbětické kausy. I pro mne bylo překvapením jakou měrou se na činnosti tohoto jaderného gigantu světového formátu, doposud podílejí české firmy, díky historicky opodstatněné spolupráci a kvalitě nejen svých produktů, ale také vysokou kvalifikovaností lidí pracujících ve vývoji, protože jsem měl doposud jen jakési povědomí o existenci ÚJV Řež a tam vyvíjeném modulárním jaderném reaktoru.

Když přede mnou Natallia Sudliankova rozprostřela historickou i současnou roli Československa / Česka v tomto naprosto zásadním odvětví, nejen pro současnost ale i budoucnost, a uvědomil jsem si snahy těch kteří se pokouší nás z ní vyrvat doslova za každou cenu, bublalo to ve mě jak přetopeném kotli.

Nemohu dělat nic jiného než šířit toto video a tak apeluji na každého aby ho shlédnul a upozornil na něj i v okruhu svých známých, bez ohledu na věk či politické přesvědčení, aby se dostalo do povědomí co nejvíce lidem. Současný mainstream to neučiní a ten předlistopadový se tomu tématu také věnoval jen sporadicky. Není tedy nic divného na tom že pro širokou veřejnost jde o dobře utajenou spolupráci, na kterou však můžeme být oprávněně hrdí.
Technická: první asi čtyři minuty nefungoval zvuk, tak se tím nenechte zmást. Všechny zbývající minuty i tak stojí za poslech.

KM.

 1. J. Hruška

  Dovoluji si upozornit na článek https://www.novarepublika.cz/2021/08/petr-hampl-jaka-opozicni-media-potrebujeme Jako vždy precizní. Probírá problém ze všech stran, tak snad jenom citát: Lůzu z nás dělají fantazijně-konspirační vyprávění. Zíráme na zločinné velmože jako králík na kobru, jsme neschopni rozumné akce a vybíjíme se na vytloukání židovských krámků, zapalování automobilů lidí stejně chudých jako my nebo útocích na očkovací centra. V méně špatném případě na šíření fantazijních historek a nadávání těm, kdo je zpochybňují. Lůza nikdy nezmění svůj úděl.

 2. Jana

  Tak iluze…..
  „V proočkované rodině zemřela babička na covid. Buďte opatrní i vy s vakcínou, apelují pozůstalí“.
  Výjimečný, ale přesto možný případ nákazy koronavirem mezi očkovanými se odehrál v rodině z Berounska. Přestože většina členů domácnosti měla za sebou plnou vakcinaci, onemocnění covid-19 se jim přesto nevyhnulo. Zatímco většina z nich měla lehký průběh, babička předminulý týden skončila v umělém spánku na jednotce intenzivní péče a v pondělí ráno nemoci podlehla. Podle rodiny i oslovených odborníků je přínos vakcíny nesporný, přesto apelují na očkované, aby dál dodržovali pravidla. “
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-proockovane-rodine-zemrela-babicka-na-covid-budte-opatrni-i-vy-s-vakcinou-apeluji-pozustali-40370495
  Jak je to možné? Odporuje to všem vědeckým poznatkům.
  “ ….nevěřme falešným prorokům, kteří parazitují, doslova parazitují na nošení roušek a očkování, straší lid a jejich argumenty mají hodnotu hovna u cesty“. :-))))))))).

  • vittta

   Zatím nikdo netvrdil, že očkování brání 100% v přenosu.
   Oficiální verze je, že očkovaní mají mírnější průběh.
   Odmítači si nějakou 100% účinnost nejprve vymysleli, jako takový axiom, neříkají to ani oni, ani kdokoliv jiný, ale bere se to jako „fakt“, na kterém stojí mnohé „intelektuální“ úvahy.
   Že mají očkovaní různé výhody je jen logický postup, jak motivovat lidi k vakcinaci.
   V článku je konkrétně uvedeno navíc toto:
   „Přestože většina členů domácnosti měla za sebou plnou vakcinaci, onemocnění covid-19 se jim přesto nevyhnulo. Zatímco většina z nich měla lehký průběh, babička předminulý týden skončila v umělém spánku na jednotce intenzivní péče a v pondělí ráno nemoci podlehla. “
   Takže nechápu, čemu se směješ.
   Ono totiž není vlastně nic řečeno, jeden byl naočkovaný jednou, ale v tom úvodníku je psáno „většina“, a ne „až na jednoho“.
   Že rodina neposlouchá doporučení, za to nikdo nemůže, a jasně tady vidíš, že běžné a klasické prvky základní opatrnosti, tedy rozestupy a roušky kde je hodně lidí, nejsou jen tak, pro srandu králíkům.
   Navíc- to byl asi zatím jediný případ, jinak by o tom žvanili pořád.
   Takže za sebe mohu říci:
   1 blíží se volby a vítězství Babiše
   2 (po vašem) kdo ví, jak na tom babička byla zdravotně, a jestli umřela na kovid, nebo jen s kovidem.
   Já nevím, co tím chceš dokázat, fakt to nevím, lidé prostě umírají, a jak jsi viděla na nějakém celkem debilním grafu, i vakcína na Tetanus měla 240 obětí.
   To stavíš na vodě, chytáš se stébla, to není prostě důstojná argumentace, navíc jsem si ani nevšiml, že by i tady, na malém blogu KDOKOLIV tvrdil, že očkování chrání na 100%, je tomu právě naopak.

   • Jana

    Jaké výhody mají očkovaní? (Nikdy nikdo euvádí, protože neexistují.)
    Jaká „doporučení“ měla očkovaná, tedy chráněná rodina dodržovat?
    A hlavně – směju se té tvé větě, kterou jsem zkopírovala. Výstižnější popis sama sebe jsi nemohl napsat a já si tvá slova „nevěřte falešným prorokům…….doplním – aniž jejich argumentům“ a dobře si je zapamatuji. :-)))

    A ještě – pan prof. Budil zas takový „expert“ nebude, je-li schopen vážně napsat větu, týkající se ekonomiky
    „….když nejrůznější apokalyptické vize o zhrouceném a zbídačeném státě zadluženém na mnoho generací či o nástupu „covidové totality“ vypovídají více o roznícené mysli svých autorů než o reálném stavu“.
    Covidové „roznícení mysli“ má emocionální základ – žádný lékařský, to už tu bylo mnohokrát vysvětleno a pokud p. prof. nevidí ten zbídačelý stát, zadlužený na mnoho generací (a to ještě zdaleka dluhům není konec), pak nejspíš žije v mnohem vyšších patrech (příjmových), než drtivá většina občanů a malých podnikatelů..

    • vittta

     Já kolem sebe vidím největší konjukturu, co jsem kdy viděl.
     Cestovní ruch v konjuktuře asi nebude, to uznávám.
     Kovidové roznícení mysli existuje hlavně v hlavách odpíračů, to vy pořád strašíte, naštěstí jen sami sebe.
     Mě vede k opatrnosti těch 30 000 mrtvých a ucpané špitály.
     Dokonce i ta babka, co zemřela očkovaná- za nevyjasněných okolností- zemřela na Kovid, a tu jsi odkázala ty.
     Je to oběť Kovidu, na to nezapomínej.
     Většina rodiny byla očkovaná, a průběh měli mírný, což- když už něco- dokazuje účinnost vakcíny, která se odhadovala od 70 do 90%, a tuto hranici dle všeho překonala.
     K tomuto poznání lékařský výklad zase tak nepotřebuji, stačí se dívat kolem sebe a umět číst mezi řádky.
     Pokud snad máš za falešného proroka mně, pak je to právě to, co bys mít neměla, protože já tady na rozdíl od tebe nic nehlásám.
     Radím k opatrnosti.
     A pokud už něco hlásám, pak potřebu jednoty.
     A ta se tady rozbila, a opět- nejsem to já, kdo jí rozbíjí.

     • Jana

      Vittto, už těch tvých keců mám po krk.
      ČÍM strašíme??? 30000 mrtvých a chladicími boxy, plné nemocnice a nestíhající krematorieto dělá s oblibou tvoje squdra. Ovšem když se máš vyjádřit ke konkrétním vládním přehmatům, které sama vláda musí přiznat, najednou je tichio. najednou nevíš, jak do toho!
      A tak po třetí a naposled se ptám na tvůj názor na fakta dodaná přímo z vlády v článku
      https://www.novinky.cz/domaci/clanek/drahe-leky-na-covid-lezi-ve-skladech-40368601
      Na to nemáš odpověď, co? Obviňovat jiné z manipulací, to ti ale jde skvěle! Radit taky. Svůj strach schovat za respekt, opatrnost, ohleduplnost k ostatnám! Kterým? A proč? Jiní si ohleduplnost nezaslouží, než ti z příkazu vlády správně vyděšeni? Kvůli nim ostatní mají zakázáno volně dýchat? Děti ve školách i zpívat a cvičit? Svačit a obědvat stranou ve vyhrazenému koutě?

      Ale ne, ty tu jednotu samozřejmě nerozbíjíš, naopak- Chce to jen maličkost – všichni přijměte můj pohled na věc, mé příkazy, mé ideové vedení a bude všechno zas O?. Tak to těžko..

      • vittta

       Poslal bych tě do prdele, a jen slušné vychování mi v tom brání.
       Já mám odpověď vždycky na všechno, ale to je právě to, co se vám vy vyděšenci nelíbí.
       Co mi odkazuješ?
       Mainstream?
       A co mám odpovědět, že budu volit ODS nebo Piráty, protože oni budou konečně poctiví ?
       Vůbec nemáš tušení, co se vlastně stalo, a proč.
       To se také nakoupila Tamifla, na ptačí chřipku.
       Vyhodilo se to.
       Mohla jsi to také odkázat.
       Nemám ponětí, proč mi tuhle sračku odkazuješ, je to bulvár, sračka, prostě ty léky se nakoupily, ale nikdo netušil, co se bude dít.
       Tak se s nimi šetřilo, nebo se zkrátka nastavila nějaká pravidla, která určovala, komu ten lék dát.
       Já to nevím, ty to nevíš, a neví to ani autor článku.
       Někdo si asi namastil kapsu, jako vždycky u všeho.
       Bulvár pro blbečky, ONI KRADOU, ONI TO DĚLAJÍ BLBĚ!!!
       A že jsem tak smělý, ty léky přece nefungují, jsou na hovno, jejich účinnost nebyla prokázána- to jste tady srali pořád, tyhle žvásty!!!
       A já- dodnes nevím, jestli ty drahé léky fungovaly.
       Nikdo to neví, já VŽDYCKY tvrdil, že lék na viry neexistuje.
       Tak nyní paní chytrá odověz ty.
       Ty léky- co zbyly- fungovaly?
       Kolik lidí vyléčily ty, co se použily?
       Nebo co vlastně mi chceš dokázat?
       Já nemám tušení, co po mně tady chcete.
       Mám jako uznat, že se koupily léky drahé, s nejistým účinkem- což jste tady kvákali celou dobu, nebo že se koupily léky drahé a účinné, jen se nikomu nedaly?
       Ty nevystrčíš bez roušky nos, protože se bojíš likvidačních pokut- to jsi psala.
       Škoda, mohli o tobě psát v novinách- byla bys první, kdo by likvidační pokutu dostal.
       Posloucháš ty, otrokyně, ne já.
       Já to dělám dobrovolně!
       A budu to dělat tak dlouho, dokud si budu myslet, že to má smysl, a především KDE to má smysl.
       Protože jsem prostě „slušnej člověk“, i když mluvím sprostě a byly časy, kdy jsem chlastal jak prase!!!

       • vittta

        A důležité je asi i to, jestli je měly dávat těm s Kovidem, nebo nemocným Kovidem.
        Nebo jak to dle potřeby dělíte.
        Jednou jich umřelo méně, většina byla s Kovidem, pak zase jich umřelo zbytečně hodně, a Babiš zabil 30 000 lidí…
        Už si kurva vyberte, jakému blábolu budete věřit, ale to vy právě nedokážete!
        No tak věříte všemu, a nic vás nesere, že si to kolikrát odporuje.
        Blbcům lze nakukat cokoliv, že je černá bílá, a bílá zase černá.
        Hlavní je jenom jedna věc- aby zrovna to chtěli slyšet.

        • Jana

         A proč mi tohle všechno píšeš? Na to jsem se neptala, koho budeš volit mě nezajímá a tvoje lži a fantazie o mě nepřekvapují. Když ti to dělá radost, posluž si.

         • vittta

          Takže takhle:
          „A tak po třetí a naposled se ptám na tvůj názor na fakta dodaná přímo z vlády v článku“
          1) nejsou to fakta
          2) nemám na to bez prokazatelných informací žádný názor
          3) z toho, co je psáno, vyplývá, že léky na Koronavirus existují, a jediný problém je, že jsou drahé- ale já na to nevěřím
          4) cílem článku je zřejmě poškodit vládu (20%) a vyplnit prostor mezi reklamami (80%), článek je určen nějaké konkrétní cílové skupině, která to třeba považuje i za fakta, ale redakci je to jedno

          • Jana

           Že jsem se ptala, viď. :-))))))))
           Řeknu ti to. Nechtěla jsem ti to dát moc lacino.
           Sice jsi odpověď trochu odflákl, ale dobrý! Budeš nít dost co dělat, až skončí tykle koronavirové manévry, aby ses dostal z té bažiny lži, kterou jsi tak aktivně a dobrovolně pomáhal vládě udržovat..
           Ale ty to zvládneš okecat, já ti věřím. :-)))

         • Kamil Mudra

          Jaké lži a fantasie, Jano? Z toho článku se prostě nedovíš kolik lidí ty léky:
          a) zachránily
          b) mohly zachránit navíc
          c) ještě zachrání do r. 2023
          tedy:
          1) lhát není co
          2) jakákoli fantasie může být platná
          Jak bys si tedy představovala nějaké vysvětlení aby nebylo „vysvětlením“?
          „Jiní si ohleduplnost nezaslouží, než ti z příkazu vlády správně vyděšeni? „
          No a kdo jiný má nějakou ohleduplnost zapotřebí? Ti kdo mají všechno na háku a nic je neděsí?

          • Jana

           Nepotřebuji vědět, kolilk lidí by ty léky zachránily. Podstatné – aspoň pro mě je to, že léky byly (nakolik ty drahé byly účinnější než ty levné v téhle chvíli neřešne), ale nemocní je nedostali.
           Proč? Protože byli „kdekdo“!!!
           Teď v nich zbytečně leží stovky milionů – brněnské nemocnici prý 300 mil. a na stole je návrh:
           „Léky mají trvanlivost až do roku 2023. Vedení brněnské nemocnice proto navrhuje, aby je stát odkoupil a nabídl jako humanitární pomoc zemím, které s koronavirem aktuálně bojují.“
           A my jsme aktuálně nebojovali? Máme peněz na rozhazování? Kdo nese odpovědnost? Já, ty, vittta ….? Nebo vláda, kterou vittta pořád tak vehementně hájí?
           https://tn.nova.cz/clanek/drahe-leky-na-covid-lezi-ve-skladech-nemocnice-se-boji-obrich-ztrat.html

           „A kdo jiný má nějakou ohleduplnost zapotřebí? Ti kdo mají všechno na háku a nic je neděsí?“
           A to mám nosit hadr přes obličej ve 30 st. horka aby se náhodou někdo neděsil? Začala jsem je děsit já nebo vláda? Kde je „vládní“ ohleduplnost? Mám tu povinnost jen já?
           A jak bych si představovala nějaké vysvětlení? Nevím jaké myslíš a nevím od koho. Od vittty a často i embéčka žádné.

          • vittta

           Hele Jano, zase odkazuješ něco, co popírá tvoje vidění té situace.
           Argumentuješ sama proti sobě, ale vůbec to nebereš na vědomí.
           V tom článku máš vysvětlení na to, nač se ptáš, a popírá se tam to, co tady tvrdíš.
           Tady, sleduj POZORNĚ:
           „…(nakolik ty drahé byly účinnější než ty levné v téhle chvíli neřešne), ale nemocní je nedostali.
           Proč? Protože byli „kdekdo“!!!“
           V článku je to ale vysvětleno takto:
           „Léky na bázi monoklonálních protilátek dokážou cíleně napadat koronavirus, ale mají dvě zásadní nevýhody. Podávají se pouze v raném stádiu nemoci a navíc kapačkou do žíly. Kvůli tomu je využilo jen minimum pacientů. “
           Jo?
           Takže na to, aby byly účinné je třeba, aby tam byl pacient včas, a aby ležel na kapačkách ještě dříve, než on sám usoudí, že je mu tak blbě, že by ty kapačky potřeboval.
           Což se ale moc nestává, a to především proto, že nemocnice byly narvané umírajícími a chroptícími, kterým už léky byly na hovno, a ty, kterým by pomohly, se do špitálu brát prostě nemohli, nebylo pro ně místo.
           Léky jsou tedy nevhodné do epidemických situací velkého rozsahu.
           Nemocnice je chtějí prodat, protože to vědí- to tam ale napsáno není.
           Nebo snad nemocnice vědí něco, co nevíme?
           Tedy že epidemie skončila?
           To pochybuji, ale léky jim zbývají právě proto, že je pacienti nechtějí- cití se ještě dobře, když by jim pomohli, a když už by je chtěli (cítí se mizerně), tak už jim nepomohou.
           Nic méně samotná zpráva je jen bulvár, který si musíš přeložit.
           Na koho padne podezření, že špatně hospodařil?
           No na vládu, samozřejmě.
           Ve skutečnosti nějaké stovky milionů jsou svým způsobem pakatel, jediná miliarda má milionů tisíc.
           Navíc ty léky se dají použít ještě letos (2021- podzim, kdy se čeká nárůst) příští rok (jaro, lze očkávat dost případů- a podzim 2022, opět není vyloučen nějaký počet případů) a následně minimálně jaro 2023. (taktéž se nedá vyloučit nějaký ten nemocný)
           A kolik pak nám těch dávek zbylo?
           Tisíce, no tak to je tedy fakt problém, zbylo…to bylo v jiném článku, asi 5000 dávek, což je směšné, to se vymlaská za měsíc, pokud ovšem špitál vezme nemocného s příznaky, což se mu asi nechce, protože tím pádem by musel udělat nějaká infekční opatření.
           A co na to nemocnice?
           POZOR:
           „A vzhledem k tomu, že epidemie slábne, v nejbližší době se na ně pravděpodobně ani nedostane. “
           V nejbližší době?
           To je vtip?
           Popsal jsem, kdy se těch pár tisíc dávek použít- celý podzim 2021, jaro 2022, podzim 2022 a jaro 2023.
           To tedy v článku není, četl jsem to jinde, že expirace končí v r. 2023.
           Takže špitál jen politicky mystifikuje ovce, co jim se žerou.
           Hodně vysvětluje konec článku, opět POZOR!!!
           „“Pokud se to do konce roku nevyřeší, tak ty nemocnice to musejí zaplatit, bude je to stát půl miliardy a to může být pro velké fakultní nemocnice fatální,“ varuje předseda poslaneckého klubu TOP 09 a lékař v brněnské fakultní nemocnici Vlastimil Válek.“
           AHA, tak doktor z TOP09.
           A mluví jako za koho, za odbornou veřejnost (je to doktor), nebo za svou politickou partaj?
           Co myslíš?

          • vittta

           A to ještě pokud jich zbylo 5000- protože v nějakém článku, a také myslím zde někým děsně odpovědným odkázaným, se píše asi o 4500 dávek- tak tedy 5000×50 000 je jen 250 000 000, ale ztráta špitálů má být- půl miliardy, tak to asi mají fakt velkou režii.
           Jen dodávám, že to video jsem si nepustil, jen vycházím z textu, který jsem srovnal s jiným podobným textem, kde byly údaje přesnější, byť si je nepamatuji přesně.

    • J. Hruška

     Po tom, co tu už napsali jiní se mi ani nechce psát, ale myslím si, že to co napíšu má význam.
     Re: A ještě – pan prof. Budil zas takový „expert“ nebude, je-li schopen vážně napsat větu, týkající se ekonomiky
     „….když nejrůznější apokalyptické vize o zhrouceném a zbídačeném státě zadluženém na mnoho generací…“
     Vize o zbídačeném a zadluženém státě ve skutečnosti znamená „bylo nám ublíženo a nelze to napravit“. Naproti tomu stejná věc, popsaná slovy „jsme poražený stát a sumy, které od nás tečou do pokladen nadnárodních společností vysoce převyšují sumy, které dostáváme jako dotace“ naznačuje řešení – obnovu státní suverenity.
     Váš výkřik tedy ve skutečnosti znamená „neberte nám náš pocit ublíženosti a bezmocnosti“.

     • vittta

      Ještě převedeno- bojovat je zbytečné, podřiďme se, ať nám dají alespoň drobky na lavičky Václava Havla!

   • embecko

    „Užíval vitamin C, zinek a ivermektin. Marně. Když se jeho stav zhoršoval, nechal se nakonec hospitalizovat, lékaři mu však nebyli schopni pomoci. Zanechal po sobě tři děti.“
    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/koronavirus-si-nevybira-nemilosrdne-kosi-i-ty-nejhlasitejsi-popirace-40370518?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
    Jedina moznost je ta, ze se pan Wallace nechal kdysi tajne ockovat. Zaludnost svedku kovidovych nezna mezi…

    • Jana

     Vypadá to, že viru je jedno, na koho „sedne“.
     Jenže po třiceti létech internetu a možnosti si jakékoliv zprávy ověřovat (a samozřejmě tzv. filtrovat porovnávací metodou), myslím, že si oběti z různých stran vybírají novináři nebo jejich „řídící pracovníci“ podle potřeb „trhu“..

     • vittta

      Nepochybně.
      Co jsi to odkázala…tu zemřelou babku?
      Ono jde jen o to, čemu jsi ochotná věřit, a především jaké si z toho uděláš závěry.
      Závěr, že když zemřela naočkovaná babka v okolí vesměs naočkovaných, tak že vakcína nefunguje, je chybný.
      V každém případě to ale popírá tezi, že se o těchto případech v mainstreamu mlčí.
      Jak jsi sama dokázala, tak nemlčí.
      Za pozornost určitě stojí, co užíval.
      Vitamin C, zinek a Ivermektin.
      Může to dejme tomu napadat účinnost Ivermektinu, ale u nás to nemá moc smysl, tady se úplně volně a snadno koupit nedá, a není užíván masově.

      • Jana

       Čteš buď nepozorně, nebo nerozumíš (resp. záměrně se tak tváříš).
       „….myslím, že si oběti z různých stran vybírají novináři nebo jejich „řídící pracovníci“ podle potřeb „trhu“!
       Dnes se situace začíná už aspoň trošku obracet a takj se zavelelo ke kosmetické změně.
       Např. dnes článek na Novinkách:
       „Koronavirus si nevybírá. Nemilosrdně kosí i ty nejhlasitější popírače“, který se týká už jednou uváděného pana Wallace z Texasu. Je to už druhý článek o stejné oběti, takže jednak: to yvtváří dojem, že těch mrtvých odpíračů bude mnohem víc, a druhak – všimni si i toho písmene „i“ = virus nedělá rozdíly = nepozná očkované, tedy nejsou před ním nijak chráněni!
       A pokud jde o to, čemu jsem ochotná věřit, a jaké si z toho udělám závěry. – platí to pro oba. Jen jsme každý na jiné straně. Ale jak to tak pozoruji, zatím se potvrzují ty moje, zatímco ty máš v rukávu pouze vládní šplechty, kterým dnes může věřit jen covidový fanatik tvého typu.

       A kde je seznam těch výhod pro očkované? Vybíráš si účelově a otázky, na které nemůže odpovědět přehlédneš jako lán žita (tedy spíš řepky) . A přece jsou důležité, ne? Kvůli nim se lidé davali očkovat! Nebo snad Babišovi pro radost?

       • embecko

        Pro vitttu:
        To je hystericka taktika, az te omilanim nesmyslu zradikalizuje, bude stastna a to ji staci; o predmetny rozbor tu vubec nejde.

        • vittta

         Tak samozřejmě, cvičně jsem jí skoro poslal do prdele, a sleduj, jak se do mě mravokárci obují.
         Jí je úplně na háku, co odkazuje, když já budu tvrdit AAA, tak mi ona odkáže něco, co dokazuje AAA a bude mi u toho tvrdit, že na to nemám co říci.
         Na sektu není lék, kdyby mohli, posílali by nás do plynu, a to bez ironie.

         • vittta

          Nejsmutnější na tom je, že jsem ohnivě vyzval k usmíření a jednotě, bez ohledu na konkrétní názory, a Jana reaagovala jen na krávoviny ohledně Kovidu.
          Jana je Češka, já jsem Čech a žijeme ve společné zemi v – dle mého- dějinné situaci, kdy si buď uchováme svou státnost, nebo se zhroutíme do cizáckého moře.
          Jde o jednotu národní, ne názorovou, vždycky budou mít lidé odlišné názory, tak to prostě je.
          Bez jednoty jsme ztracení, to je jistota, to je ten FAKT, který se tady tak vyzývá.
          Hodně českých lidí ale plije na svoje lídry, když jim tito neříkají to, co chtějí slyšet.
          Pak ovšem mají to, co je k mání- bandu debilů a kriplů.
          Okamura také není lídr, co si budeme povídat, lídr je Robejšek, Skála, Zeman…a, musím to uznat, i Babiš.
          U Babiše je ale problém, že sám trpí nedostatkem kádrů, což ho tlačí do pozice samospasitele, kde je velká pravděpodobnost, že chybuje.
          Ale jaký tlak ten chlap vydrží, to musím ocenit, to samé pan prezident.

       • astraustralia

        Jano stale zadne pouceni z toho jaky je jedine mozny vysledek hovoru o Covidu s pravymi bojovniky vladniho tabora proti Covidu? Zadali debatu a maji pocit ze vladne zvitezili :-)
        Jano k uplnemu vitezstvi uz chybi jen doplnit co rika velvyslanec Stropnicky o 3 davce :-)
        https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/martin-stropnicky-izrael-covid-19.A210825_190445_domaci_frum
        Devce jsme jina generace, v souboji s vladnimi zachranci lidstva sice nemame chanci ale jiny nazor nez jejich neumi zlikvidovat jinak nez tak jak predvadi. Ti nejlepsi co argumentuji na „urovni“
        Tak samozřejmě, cvičně jsem jí skoro poslal do prdele, a sleduj, jak se do mě mravokárci obují……………….
        Na sektu není lék, kdyby mohli, posílali by nás do plynu, a to bez ironie.

        Bude tu nekdo tak odvazny ze se na tuto „uroven“ ozve?
        Jano ja tohle vzdal protoze na teto urovni neumim a ucit se to uz nestihnu.

        • Jana

         Já vím. Budu se snažit následovat váš příklad. :-)))
         A víte co je na tom vlastně legrační? Všechno co vittta příp. embéčko hází na hlavu nám (+ Peterovi a kočce) dělají sami! Včetně toho „plynu“!
         Připomíná to biblické „Vidíš třísku v oku bratra svého a trámu v oku svém nedbáš“. :-)))

         • astraustralia

          Jano tezko hledat spolecnou rec. Smirme se s tim, zmenit to uz nestihnem :-) Generacni rozpory tu byly vzdy.
          Rozporu plny Covid v podstate je to vse akce ktera byla rozjeta na zachranu nejvice ohrozenych to jest nas senioru a to co se z toho stalo opet dopada na nasi generaci i kdyz te mlade se to jevi opacne.
          Neni vse jen laska pochopeni a pro zachranu babicky dedecka udelam vsechno. Ze opatreni vlad jsou spravna a mela by byt jeste prisnejsi.
          To ze lide kteri Covidem prosli maji prirozenou ochranu danou millionem let homosapiense a ve statech jako Israel, Brittanie a dalsi vidi ze ucinnost vakcin klesa a bude nutno dalsi straseni v TV na pokracovani lidi zmaha nejen fysicky ale predevsim psychycky. Nekteri si chodi ulevovat i na Internet a to cim agresivneji tim se patrne citi lepe.
          V nasem veku je pohled na zivot ponekud jiny a ve srovnani s temi nejmladsimi az zasadne jiny.
          U tech kteri to berou je jen pres dobre fungujici mobilni telefon , laptop a svetle zitrky kterych se jim dnes nedostava ci dostava v mnohem mensi mire je to zasadni zivotni zmena kterou odmitaji. Ale z naprosto jinych duvodu nez seniori.
          Ne vsichni mladi rikaji budu chodit s nahubkem jak dlouho bude treba.
          Jak dlouho je jak? Tak dlouho nez babicka umre nam i sousedum ci az to za nas vyresi vlady do jejichz rukou a a na jejch administraci jim predali liderozhodnuti za sebe ?
          Jak cas bezi opakuji se stale casteji pripady kdy ti mladi nadavaji starym,
          „pro vasi zachranu se zastavil zivot pro vsechny lidi, nemame praci, jak dlouho vas jeste musime zachranovat“?
          Ne kazdy umi brat zivot jak to chce a hlasi vlada a nebo uplne jinak,
          tak jako lide predevsim pres dusi a na thema LASKA :
          Hovory ze Zeme
          S pranim dusevni pohody :-)

          • vittta

           Tak já rozhodně budu chodit s náhubkem jak dlouho budu chtít, a kde budu chtít.
           A budete se divit, nemám z toho nejmenší mindrák.
           Nařízení vlády s tím absolutně nesouvisí, ale chápu, že u někoho, kdo je zvyklý poslouchat i sebeblbější nařízení, může tento postoj být nepochopitelný.

          • Jana

           Máte pravdu, udělat s tím nic nemůžeme. Jen doufám, že se nám „australský scénář“ vyhne.
           Už i tady totiž začíná očkovací perpetuum mobile:
           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/s-ockovanim-na-covid-se-pocita-i-napresrok-vlada-vyclenila-osm-miliard-173488
           „Proti nemoci covid-19 se budou Češi očkovat také v roce 2022. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí po zasedání vlády uvedl, že se počítá s pokračováním očkování třetí dávkou, které začne letos “
           Začíná mi to tu připadat jako „Na Hradě plném bláznů“ (podle názvu jedné knížky). Vakcína nefunguje, musíme očkovat tak dlouho, dokud fungovat nezačne. Až do doby, kdy místo krve bude v žilách 100% vakcíny. :-)))));

          • vittta

           Souhlasím.
           Kdo se chce očkovat potřetí, měl by mít tu možnost.
           Myslím, že z těch, co se už nechali očkovat 2x bude jen málokdo mít mindrák ze třetího očkování.
           Hlavně aby pak nepřišlo čtvrté, a aby to bylo na dobrovolné bázi.
           Mimochodem, všiml jsem si už minule, máš nové axiomy.
           Roušky nefungují.
           Vakcína nefunguje.
           To někde psali?

          • vittta

           Vlastně…teď mě napadlo…
           Když vyhrají Piráti (a spol) nebo ODS (a spol), tak to nebude platit.
           Tupá poslušnost bude nahrazena novým, svěžím myšlením a návratem demokracie.

 3. J. Hruška

  Další skvělý článek: https://www.novarepublika.cz/2021/08/petr-hampl-jaka-opozicni-media-potrebujeme Řada skvělých postřehů. Tématicky souzní s Vittovým odkazem. Na ukázku: Staré pozorování Hannah Arendtové, které nedávno připomněl profesor Budil, zní následovně. Mýty jsou určeny pro elity, ideologie pro lid, konspirační vyprávění pro lůzu. Nebo: Lůzu z nás dělají fantazijně-konspirační vyprávění. Zíráme na zločinné velmože jako králík na kobru, jsme neschopni rozumné akce a vybíjíme se na vytloukání židovských krámků, zapalování automobilů lidí stejně chudých jako my nebo útocích na očkovací centra. V méně špatném případě na šíření fantazijních historek a nadávání těm, kdo je zpochybňují. Lůza nikdy nezmění svůj úděl.

   • Kamil Mudra

    Našel jsem to ve spamu a pustil do diskuse. Pokud mám některý komentář smazat – uveďte který.

   • embecko

    Na to se vyprdni, 10x je malo.
    Clanek neni tak zajimavy ve svem obsahu, jako v tom, ze vubec musi tuhle tematiku otevrit:
    „USA: Tajný scénář převratu – Falešná přísaha Joe Bidena (předtočeno). Jenže prozrazeno: Výpadek proudu (Blackout) a přerušení TV přenosu. Trump zůstává prezidentem. Hromadné zatýkání. Dramatické scénáře před zítřejším dnem D.“
    Jak kdysi tvrdili nekteri studenti KOB: „Trump prohral proto, aby tim odhalil sve nepratele“.
    Jak jiz bylo mnohokrat vysvetleno a nescetnekrat vedecky dokazano, vsichni ockovani do 2 roku stejne umrou, takze co.
    Velky sociolog musi zacinat od piky a vysvetlovat lidem, ze nemaji verit blbostem na prvni naslapnuti. To jsme dopadli…

    • vittta

     Výborný článek s jedinou nevýhodou.
     Ti, kterým je určen, ho nepochopí.
     Můžeme se o tom tady bavit tak my, vyděšenci z Kovidu.
     Ale co už má chudák napsat jiného?
     Jak to nabušit do těch dutých, sektářských palic?
     O obsahu článku se tady bavíme už rok, dva.
     Bulvarizace alternativy, ničící její protimainstreamovou sílu.
     Píší ubohé sračky, takže je nakonec mainstream osvěžujícím kulturním zážitkem.
     Kdo by to řekl- nabízí se otázka.
     No, každý, kdo nemá v hlavě nasráno.
     Oni jsou i jinde ti chytří.
     A vědí to také.
     Prostě si alternativu koupí, nebo jí sami vytvoří.
     Levné, a účinné, mainstream je svým způsobem drahý, alternativa je za pár šupů.
     Můžeme společně…pche…otevírat svou mysl.

   • vittta

    Ten by sem měl přímo chodit.
    To by byla posila.
    S tím Kovidem nás dostali pěkně, ale my to nějak vydržíme.
    Pamatujete si, jak nějak před Kovidem…se začaly na protinárodní demonstrace nosit české vlajky?
    Prostě kolaboranti a antičeši pěli hymnu, mávali národníma vlajkama…
    Né že by to před tím leckdo nedělal, ale u těch milionakcích a tom dění kolem to začalo být pravidlo.
    Ubylo vlajek EU a NATO, přibylo národních symbolů.
    I ta protiruská hysterie má nacionální náboj.
    Dobře to vidím.
    Nebýt Kovid, tak to jde jen tímto směrem.
    A jakkoliv nás s Kovidem dostali, bez Kovidu mohlo být i hůř.
    To sice nevíme, ale dle mého..to je spíše takové tušení, nemám nějakou argumentační oporu… nám Kovid ve skutečnosti pomohl.
    EU a Liberálové se nadechují těžce, a jejich takový..drajf, zdaleka není takový, jako před Kovidem.

    • Kamil Mudra

     „… nám Kovid ve skutečnosti pomohl.“
     Pomohl nám – komu s čím?
     „Já kolem sebe vidím největší konjukturu, co jsem kdy viděl.“
     Mimo E-shopů, dodavatelů zdravotních pomůcek, výživových doplňků a farmaprůmyslu u koho dalšího?

    • Kamil Mudra

     Vittto, poslechl jsem si tři rozhovory na Universu s docentem Jaroslavem Turánkem, doktorem molekulárně biologických a lékařských věd, kterého jsi zařadil mezi politické idioty a dozvěděl jsem se že:
     1) Je skalním odpůrcem multikulti a přijímání připrchlíků
     2) Je přesvědčen že opozice zneužila covidu k útokům na vládu.
     3) Chápe že vládní nařízení musela být nastavena tak aby byla alespoň částečně dodržována i těmi kteří by je coby doporučení ignorovali.
     4) mRNA vakcínám nedůvěřuje čistě z profesních důvodů protože byl účasten jejich vývoje a tak ví že doposud nebyly vychytány dost zásadní „mouchy“ – doporučuje s vakcinací z tohoto důvodu vyčkat jak nejdéle to bude u každého individuálně možné.
     Tedy mám silný dojem že „vyháníš našeho koně ze stáje“ a pokud by on měl být tím politickým idiotem pak jsme těmi idioty i ty a já. :-)

     • astraustralia

      Kamile, jednak si zapomnel odkaz na prvni dil
      Dr Turanek 1dil
      ale to hlavni ignorujes, ze tu jsou osoby kterym to nic nerekne. ( ti nejtvrdsi ani kdyby to zkouseli vicekrat)
      Rozbirat proc je platne jako zabe galose:-)
      a) ze maji IQtykve
      b) je to na jine urovni nez vladni opatreni a vladni odbornici prednasi
      PS.
      I ten kdo si to pusti x krat a prijme vysvetleni vedce a tedy bod 4 mu staci aby byl proti vakcinam bez potreby jeste nektereho predchoziho bodu.
      Virusy jsou na Zemi co zive organismy existuji jako projev prirozeneho vyberu.
      Kdosi se tu rozhodl ze do toho zasahne a Dr. Turanek vysvetluje jak to u lidskeho spolecenstvi funguje.
      Kamile dik zes to pripomenul i kdyz jak tento blog predvedl jiz mnohokrat ze pro nekoho marne.

     • embecko

      Kamile, ty ale preci potvrzujes vitttovo ohodnoceni.
      Jak muze byt profesor Turanek konem z nasi staje, kdyz je jednim z favoritu soupere?
      Takhle to dopadne vzdycky, kdyz se do politiky pusti slusny clovek, ktery na to nema- nadela vice skody, nezli uzitku.

     • vittta

      Já ho vyháním…
      Copak já ho pořád dokola odkazuji?
      Nemyslím konkrétně jeho, ale všechny tyhle profesory?
      Oni tady někoho odkáží, něco si pustím či pčečtu, něco ale ne, nebo jen kus, a jediné, čemu se většinou divím je to, proč je vlastně odkazují.
      Ten člověk nejede jejich vlnu.
      Ikona odboje, prof. Beran také nejede jejich vlnu.
      Proto čas od času použuju těch „30 amerických doktorů“, ti se střídali a jen říkali, ať se nenecháme očkovat.
      Já vůbec nevím, proč se k tomu ti profesoři pořád vyjadřují.
      Je nastavená nějaká linie, a vláda bude nějakým způsobem tlačit na plošné očkování, především ta další.
      Má to nějaká rizika, jedno z rizik je asi celkem kuriozní, SABOTÁŽ, už se to v Německu stalo, hodně lidí dostalo vodu, tohle bylo zajímavé po dlouhé době, protože pokud někdo dostane vodu, je v šuplíku očkovaných, když se na to nepřijde.
      A přišlo se na to jednou, kolik asi bylo takových spasitelů?
      Takový člověk je pak nebezpečný, protože se chová, jako by byl očkován.
      Dává si menší pozor, a když se pak něco stane, někdo umře, tak se na to nabalují zprávy- v očkované rodině zemřela babička!
      Je to trošku nadsázka, ale byli opravdu očkovaní?
      Nezachránil je někdo púřed smrtí za dva roky, a nedal jim jen vodu?
      Tedy- o očkování je rozhodnuto, a my se tak maximálně můžeme snažit o to, aby to nebylo vymáháno násilím, jinými slovy, aby se z toho nestal trénink na vymáhání čehokoliv jiného násilím.
      I naše labuťě jsou očkované, očkovaný je kde-kdo, a stále se očkují další, i když se trvdí, že zájem ubývá- ale pořád se očkují další a další, a pokud se budou očkovat více méně dobrovolně, nebude nikdo nikoho nutit.
      Prostě se nedopřeje sluchu těmto lidem, a jsou zde tací- kteří by to vymáhali násilím.
      Já jsem na mainstreamu četl, co lidi nejvíc motivuje.
      Něco mělo i logiku.
      Hlavně dostupnost, a zajištění nemocenské 100% při příznacích.
      Takže děsit lidi různými hláškami, jak umřou do dvou let, je úplně zbytečné.
      A přesvědčovat je, aby se nenechali očkovat je trapárna, může to mít nějaké plošné následky, to neříkám, ale zatím to nikdo v tom smyslu neví.

     • embecko

      Dukaz, ze profesor Turanek a profesor Budil nejsou uz jen odbornici, ale politicky cinne osobnosti, vidis tady v malem u Astera (a plati to i ve velkem- viz nize).
      Aster nezminuje, ani nevita, ze vittta rika skoro to same, co Budil s Turankem, ale ze o nich rekl, ze to jsou politicti idioti.
      Aster nikdy nerekne: „Nesouhlasim, ze jsou politicti idioti, ale v ostatnim si, vittto, rozumime.“
      Asterovi vadi, ze vittta zpochybnil jejich status politickeho vudce, o fakta mu vubec nejde, i kdyz se jimi ohani.
      Proc to pisu? Protoze tohle odkryva problem, o kterem se zminuje pan Hruska nahore:
      Alternativa zoufale hleda vudce, ale zadne nenachazi, protoze se zadne schopne kadry nehlasi do sluzby.
      A proc opravdovy kadr nechce byt lidrem alternativy? Protoze pravy kadr je inteligentni a vidi, ze by to byla nejen ztrata casu, ale casem i ztrata osobniho kreditu (i z nejschopnejsiho vudce by clenove alternativy udelali po case naprosteho idiota).
      Z nouze tedy alternativa sahne bud po 30 americkych lekarich, anebo po slusnych, ale politicky zcela dezorientovanych osobnostech, ktere pak podkurovanim zmanipuluje a de fakto jim vnuti roli opozicniho mluvciho, o kterou tito, a to jsem presvedcen, vubec nestoji.
      V lepsim pripade dopadnou jako Pekova, sanzici se dostat do parlamentu za Svycarskou demokracii…to vse je nakonec jen k smichu a v neprospech zmanipulovanych (aka politickych idiotu, kterym nedochazi, jaka hra se s nimi hraje).

      • vittta

       Jo, přesně.
       Já nejsem žádný lídr, a také se straním hovořit za ně, i když mi mohou být názorově blízcí.
       Idiota ze mě tady také udělali.
       Lídr se na sektáře vysere, lídr u sektářů buď dělá, co mu řeknou- ale pak to není lídr, ale modla, nebo dělá fakt lídra, vede je- a pak je zničen!

      • astraustralia

       Uz po druhe porusuji sve rozhodnuti se se Saxem nebavit ale je to hoch-myslivna v nekterych vetach oberhoch az tak vysoko ktery vi co mi vadi co si myslim o co usiluji, vi FSECHNO a opet me udolal :-)
       Asterovi vadi, ze vittta zpochybnil jejich status politickeho vudce, o fakta mu vubec nejde, i kdyz se jimi ohani.
       Aster nikdy nerekne: „Nesouhlasim, ze jsou politicti idioti, ale v ostatnim si, vittto, rozumime.“

       vittta zpochybnil jejich status politickeho vudce? Jakeho jejich a jakeho politickeho vudce ?
       Co to meles o politickych vudcich a jindy o politickych idiotech? I ten Dr.Beran oznamkovany jako politicky idiot se vyjadril kriticky k vladnim opatrenim a protoze jen trochu jinak nez zde mistni souhlasnici s vladnimi opatrenimi ma byt politicky idiot? Totez plati i pro Dr. Turanka jen proto ze rekl svuj nazor a ma vyhrady.
       Mysliteli prehraj si ten posledni odkaz jeste jednou abys pochopil ze on jen odpovidal na otazky a me pripadalo ze mu u nekterych trochu trvalo nez na ne slozil odpoved a take jak se velice snazil aby byl co nejkorektnejsi ale jak vidno marne. Kazdy dochtor ktery se vyjadri k politice, vlastne vetsinou to je vzdy jen k vladnim opatrenim tu dostal znamku politickeho idiota, jakoby „politicke“ nazory byly povoleny jen demokraticky zvolenym politikum a pak hlasu lidu na Internetu?
       U me podiveni ze jsem si od tebe neprecetl jinak nasmerovany kriticky clanek o tom ze to musi byt spatne s temi vsemi recmi vladnich kazatelu, ze to donutilo i profesionalku pres virusy Pekovou aby sla do politiky. Bud hodne zklamana nebo az dosrana musi ci musela byt kdyz se nekdo kdo je v necem profesional da na politiku. Ostatne na to proc je v senatu uz jednou vysvetlil prof.Zaloudek.
       Priznani ze se naivne domnival ze by mohl mezi temi politickymi chytraky neco zmenit je opravdu k zapamatovani a pro budoucno poucna !!!
       Jeste k te druhe vete: na tom na cem jsme se kdysi davno shodli stale plati a neni treba to opakovat, a „nesouhlasim ze jsou politicti vsichni ti kteri tu takto byli oznaceni“ tim tu mohu poslouzit.
       Co tu tvoje veta: Aster nikdy nerekne: „Nesouhlasim, ze jsou politicti idioti, ale v ostatnim si, vittto, rozumime.
       kdyz ji tu takto napisu a zduraznim zmeni ? „Nesouhlasim, ze jsou politicti idioti, ale v ostatnim si, vittto, rozumime.“
       Uz si ctenar neprecte ze to s temi co jsou proti vakcine doslo uz tak daleko ze by vyznavace vakcinace nejradeji poslali do plynu ?
       Saxi za tuhle cenu bych mohl jit az tak daleko ze to budu psat jako motto pred kazdym odkazem a dokonce sem zacnu psat takto vylepsene i vlastni komentare :-)

       S cim prijdes priste co o me vis a co za tim zatim jen tusis ?
       To vitttova silna slova jsou jen silna slova se kterymi se zapsal a kazdy vi ze k nemu patri,
       zato tvoje ohybacky a vymysly ktere sem tam prolozis vetami ktere jsem jen rozborem a zni srozumitelne,
       jsou od tebe svinarnou vyssi kategorie.
       Tentokrat si to stihnul ve dvou vetach ktere staly za pripomenuti.

       • embecko

        „Co to meles o politickych vudcich a jindy o politickych idiotech?
        Vudcovsky status vyse jmenovanym panum priznavas tim, Astere, ze u jejich jmena nikdy nevynechas statusovy titul profesor. To je vychodni zvyk (oster-reich) z doby C&K monarchie, kdy pedagogicke tituly vystridaly zakazane slechticke titulovani. Kdo je na verjnosti titulovan, automaticky je mu tak priznana role vudci osobnosti. Zde sis vybral sam a dukaz sam o sobe samem a tvem pohedu na (lidove) vudce jsi take prinesl ty.
        A jak jsem jiz drive rekl, spise nezli idiot, jsem vyse uvedene osobnosti nazval zneuzitymi politickymi najivy…to je sice vice vystihujici, ale delkou neprakticke, proto take idioti…dale proto, ze se jim, diky jejich najivite, podarilo rozpoutat neplodnou debatu, zbytecne stepici politicke sily.
        „Jakoby „politicke“ nazory byly povoleny jen demokraticky zvolenym politikum a pak hlasu lidu na Internetu?“
        Samozrejme jsou povoleny vsem…ale podivej se na mainstream, jak se hlas lidu vyjadruje k Budilovym tezim.
        Ono tedy neni dulezite, jaky ten hlas lidu je, ale to, s jakou vervou a mnozstvim se k Budilovi vyjadruje…coz je rozhodujici indicie k tomu, jestli je Budil (a dalsi) jiz politickym cinitelem.
        A ano, jiz se jimi stali a z politickeho hlediska delaji nesmysly.
        A brat jejich rozhovory, jak doporucuje Kamil, jako ciste profesni vyjadreni, neni mozne, proste pachaji veci, ktere rozviruji verejne mineni= politikum. Podobne jako u architektu a dalsich profesi- kdyby Kaplicky navrhnul blob na saharske pousti, krome kolegu- odborniku, ani pes nestekne…ale ze by mel stat v centru hlavniho mesta, pak se z odborneho pocinu stava politikum. Zaloudik, Budil, Turanek dtto…sice nestoji uprostred Prahy, ale zdvihli na verejnosti tema, ktere stoji v centru zajmu obcanske spolecnosti. Vykroutit se z toho namitkou, ze jde jen o odborny nazor, neni mozne.

        • embecko

         Jinak jeste…rec se mluvi a voda tece= kazdy z nas obcas slapne vedle a ulohou oponenta je ho opravit a upozornit na to, ze ujel.
         Chytry clovek se zamysli a oponenturu proveri, ne-chytry clovek se zabejci a vede si dale svoji.
         Tot vse :o)

        • astraustralia

         Vysvetleni pro sirsi obec ctenarskou na thema tituly pred jmenem Astr uvadi ve snaze odlisit odbornika v oboru od kdejakeho kecalisty na Internetu.
         Vudcovsky status vyse jmenovanym panum priznavas tim, Astere, ze u jejich jmena nikdy nevynechas statusovy titul profesor.vyse jmenovanym panum priznavas tim, Astere, ze u jejich jmena nikdy nevynechas statusovy titul profesor. Chyba Saxi, profesoru v odkazech je mene, nejcastejsi je bud Dr nebo i MUDr :-)
         Kdyz uz zde Sax v pratelske vymene neopomel zduraznit uvadeni titulu u jmen odborniku vyjadrujicich se k virusu a zde odkazovanych jako „automaticky je mu tak priznana role vudci osobnosti“ pak to Astr uvadel nikoli jako projev „vudci osobnosti“ ale jen a jen nic jen a pouze jako odkaz na projev a nazor odbornika na probirany virus.
         Kdyby si dovolil Sax zapojit mozkovnu o milisecundu dele mozna by ho mohla i napadnout myslenka ci podezreni zda to ten Astr nedela Saxovi a vitttovi naschval aby tak opakovane pripominal koho to odkazuje jmenovite jako odbornika na virus na rozdil od jmen jinych. Bez myslenky na Vudcovsky status :-)
         Pojem „vudci osobnost“ dokonce Saxem vylepseno na „Vudcovsky status“ je neco jineho a pro cloveka znaleho jazyka ceskeho vudci ba dokonce Vudcovsky k odkazovanym jmenum nelze priradit.

         Zadny z odkazovanych zadny „Vudcovsky“ nazor neprednasi, jen rikaji jak to kazdy z nich z jejich pohledu vidi.
         Kritika vladnich opatreni a jiny nez nazor vladnich odborniku zde prosentovane Saxem jako cosi „Vudcovskeho“ si Astr dovoluje nepovazovat za cosi az vudcovskeho.

         K zaverecne vete:
         Zaloudik, Budil, Turanek dtto…sice nestoji uprostred Prahy, (jako ma stat Kaplickeho knihovna Saxem zminovano) ale zdvihli na verejnosti tema, ktere stoji v centru zajmu obcanske spolecnosti. Vykroutit se z toho namitkou, ze jde jen o odborny nazor, neni mozne.
         Kdo jiny by mel ty odborne nazory prednaset? Jen vladou provereni a povereni jini odbornici ?
         Detail zda odkaz je lepe bez titulu beru jako dobrou radu. Bude li odkazovany povazovany vice za dlazdice nez dochtora z oboru, pak jeho rozbor by mohl byt jiny nez na jmeno s titulem ?
         Bohuzel v odkazech samotnych jsou tituly uvadeny cele vcetne tech za jmenem :-)

         PS.
         Saxovo vysvetlen k titulovani:
         To je vychodni zvyk (oster-reich) z doby C&K monarchie.
         Saxi musim ti sdelit me prekvapeni kdyz jsem prijel do Oesterreichu a pak do BRD, jak se tam dbalo na titulove oslovovani.
         Jak peclive dbali na Diplom-Ingenieur a kdyz jsem se ptal jak to maji rozlisene a kteri jsou ti nediplomovani, oni uz tehdy jeli na jiny vzdelavaci vzorec na VS, neco co dnes mate podobne jako je jen „bakalar“ pro zkracene studium ?
         Saxi je to jen muj dojem ale v Rakousku a i v Nemecku to oslovovani s titulovanim (tehdy pred 40 lety) ve srovnani s nasi republikou bylo do usi bijici !
         Podle Saxe „vychodni zvyk“ a Astr se tu „vychodnarsky“ nachytal:-)
         Podobne vitezne ty vychazis z kazde nasi debaty:-)
         Je ti lip?
         Kdybys mi neco neprilepil spatne bys usnul ?

         • vittta

          Zaloudik, Budil, Turanek dtto…to ale nejsou političtí odborníci, ne?
          A Prof. Beran, zde nejznámější.
          Kdyby totiž byli, pak by se nemohli stát ikonami odmítačů očkování, když oni sami očkování doporučují, zde tedy především prof. Beran.
          Kvůli neumělým kecům prof. Berana se mnoho z té skupiny 60+ očkovat nenechalo, což on ale asi tak úplně v úmyslu neměl, a ani Jana, ani vy, ani Peter, do této skupiny patřících, jste se očkovat nenechali.
          A vo to kráčí, Astře, právě vo to!

         • embecko

          Kdyby si dovolil Sax zapojit mozkovnu o milisecundu dele mozna by ho mohla i napadnout myslenka ci podezreni zda to ten Astr nedela Saxovi a vitttovi naschval
          Na to je i ta milisekunda prilis dlouha ztrata casu…lehce lze dohledat, ze titulujes i kdyz se obracis na Kamila, ci Janu.
          Samozrejme i tem to muzes delat naschval, Astere…ty totiz muzes delat vsechno naschval :o)

        • Kamil Mudra

         „A brat jejich rozhovory, jak doporucuje Kamil, jako ciste profesni vyjadreni, neni mozne, proste pachaji veci, ktere rozviruji verejne mineni= politikum.“
         Brát jejich rozhovory, jako čiste profesni vyjádřeni je jediný způsob jak k tomu přistupovat se zdravým rozumem. Co by podle tebe měli ti lidé dělat, pokud to co se okolo nich děje přímo souvisí s jejich profesí a oni k tomu mají, na rozdíl od jiných kecálistů kteří se řídí pouze vlastní ideou, co říci.? Mají vyklidit veřejné pole jen pro ty kecálisty? Chtěl bys biology, genetiky, virology… zavřít do laboratoří, historiky do knihoven, kvantové fyziky do výzkumáků….. prostě všechny profesionály, takto odříznout od veřejnosti a nechat na ni působit jen ideologické žvanily? A podle jakého klíče pak budeš rozlišovat to jejich žvanění když se takto odřízneš od alespoň základních poznatků o tématu který ti předhazují? Oprávněně tu každou chvíli kritizuješ úpadek všeobecné vzdělanosti ve společnosti, ale možnost dovzdělávání bys jí chtěl vzít aby náhodou někdo z těch co se pokouší o publikaci vědy neřekl něco politicky nevhodného čím by mohl rozvířit veřejné mínění?
         Jasně že se dá politicky zneužít jakýkoli výrok kteréhokoli experta na cokoli, mnohdy i tím že ho vytrhneš z původního konceptu a zasadíš do jiného. Jenže čím méně o problematice občan ví – tím je to pro manipulátora snadnější. Každý z nás je dnes a denně vystaven možnosti že bude využit coby užitečný idiot působící ve své sociální bublině. Jediná obrana proti tomu je alespoň základní znalost problematiky a se znalostmi se nerodíš. K většině z nich se dostáváš porovnáváním znalostí těch kteří do problému vidí víc než ty. K tomu je ale potřebuješ vidět, slyšet, číst a rozumět tomu co říkají. Když uklidíš ze scény profíky z různých oborů aby náhodou neříkali lidem něco co se ti politicky nelíbí, tak jejich místo naplno zaberou vemlouvaví politici a komedianti, kteří sice o problematice vědí hovno ale umí se dostat lidem „pod kůži“ přes emoce. To bys chtěl?

         • vittta

          Otázka ale je, proč lidé „z naší stáje“ oslovují lidi ze stáje protichůdné, a to až natolik, že si je berou za svědky svých- zcela nerozumných- konspirací.
          To by se rozhodně stávat nemělo.
          Opět notoricky známý prof. Beran, ten neoslovuje skupinu nad 60 let, aby se nechala očkovat, jak sám hlásá, ale jejich závěr je, aby se očkovat nenechali.
          Prof. Beran pak něco dělá špatně.
          Profesně se s ním dá v mnohém souhlasit, jenže co je to platné, když ho za ideového vůdce považují odmítači- a to jmenovitě ti, co zastávají tu nejextremnější pozici?
          Pokud je to profesorův záměr, tedy odradit cílovou skupinu 60+ od očkování, pak je to naopak politický genius, ale já se obávám, že tento záměr nemá.
          Pak lze bez nadsázky říci, že kdyby držel zobák, tak by se ve skupině, kterou on by rád naočkoval prakticky na 100% (s vyjimkami, kde to zdravotní stav neumožňuje), bylo očkovaných více.
          Hovoří tedy minimálně zbytečně, pokud už ne přímo kontraproduktivně.

         • embecko

          Coby kdyby…ale tak to neni. Beran a dalsi, politicti nesikove, stepi narod, to jedine dokazali. A jejich doporuceni neberou vazne predevsim ti, kterym jsou urcena (viz vittta dole)…tak co ja s tim, co ja bych mohl chtit?

          • Kamil Mudra

           Takhle ale „štěpí národ“ všichni kdo vyslovují veřejně svá mínění. Proč by tedy měli být považováni za politické nešiky zrovna Beran a další? Z Beranova „štěpení“ se aspoň dozvím něco zajímavého. Ale co si mám odnést ze štěpení třeba Hrušínského a podobných celebrit?
           Proč Beran štěpí a Hampl neštěpí? A pokud oba štěpí tak proč jeden špatně a druhý dobře? Nebo by oba měli raději držet hubu a neštěpit? Vždyť pro oba platí že: “ jejich doporuceni neberou vazne predevsim ti, kterym jsou urcena“.
           To je to nač se tě ptám.

          • embecko

           Proč by tedy měli být považováni za politické nešiky zrovna Beran a další?
           No preci proto, ze to jsou odbornici…na Hrusinskeho chcije pes.
           Vzdyt je to stale dokola…
           Dale:
           „To je to nač se tě ptám.“
           Netusim, na co se me ptas…proc to neberou vazne? No protoze to neberou vazne. Cela situace okolo kovidu slouzi temhle lidem jen jako emocni povyrazeni a predmet debaty (problem) je nezajima. Chteji se jen zucastnit velkeho vzedmuti citu a jestli budou ockovani (Popiraci), anebo jestli nakonec bude kovid prijat jako chripka (Svedci), to je jim ale naprosty sumak.
           Az pak prijde na nejaky profit (zisk), ktery po rozvaze „donuti“ Popirace se nechat naockovat, tak si to necha pichnout a bude mu to uplne jedno.
           Takhle to preci chodi normalne…jsou hubou (internetove) horlivi zastanci nejake teze, ale kdyz prijde na lamani chleba, tak tihle jsou ovykle ti prvni, kteri srazi paty a jdou do toho…ti nejlepsi z nich se ti pak jeste vysmeji, jakyze jsi to blbec, co lpi na zasadach.

          • Kamil Mudra

           „Netusim, na co se me ptas“
           Ptám se:
           Proč Beran štěpí a Hampl neštěpí? A pokud oba štěpí tak proč jeden špatně a druhý dobře? Nebo by oba měli raději držet hubu a neštěpit?

          • vittta

           Hampl neštěpí.
           Ani Hrušínský neštěpí.
           Hrušínský oslovuje jen kolaboranty, a Hampl je sociolog, dávající dohromady souvislosti, vlastně bez vyslovené politické orientace.
           Je jen vlastenec.
           Beran štěpí, protože dělí lid.
           Dělí i vlastence.
           Prostě v jeho pozici by se měl vyjadřovat tak, aby se to nedalo zneužít, a pokud se to už zneužije, má se z toho poučit, a podruhé už to neříkat.
           On se ale stal ikonou, viděl koho- a přece v tom pokračuje.

         • Kamil Mudra

          „Otázka ale je, proč lidé „z naší stáje“ oslovují lidi ze stáje protichůdné“
          Nejde o to koho oslovují ale KDO se cítí být osloven a JAK.
          Tak například:
          Turan v jednom z těch rozhovorů říká že roušky zabraňují šíření kapének z 80% a že jde o léty prověřenou praxi.
          Ale Jana, která považuje Turana za jednoho ze svých koní, stále píše že jsou roušky k ničemu.
          Proč ignoruje výslovné tvrzení své autority? Protože tatáž autorita projevuje nedůvěru vůči mRNA vakcínám. A ta nedůvěra je pro Janu významější než postoj k rouškám – takže roušky „promine“ nebo „škrtne“ aby Turan mohl zůstat vyhovující autoritou.
          opačný příklad:
          Ty uslyšíš od Turana něco politicky nevhodného – „škrtneš“ celého Turana a tak ignoruješ i tu profesní část jeho projevu.
          Stejně jako u něj Jana ignoruje ty roušky. Turan se tak pro tebe stane nevyhovující autoritou.

          Jde vlastně jen o to rozlišení mezi ideology zaštíťující se svou profesí a naopak profíky kterým je ideologie účelově „přifařena“ těmi kdo jim naslouchají. Většina lidí má nějaký politický názor. Ale tvůj, můj, Jany, saxe…. neovlivňuje veřejnost protože nevystupujeme v médiích. Níkdo za námi neběhá s kamerou a mikrofonem. Ale když vystoupí profík tak tu otázku prostě dostane a pokud nějak souvisí s jeho profesí tak na ni odpoví. No a podle toho zda se vysloví ke vládě kriticky nebo pochvalně, si ho veřejnost zařadí. Stane se „argumentem“ pro jeden dvou znesvářených táborů. No ale co s tím on může dělat, když se takové politické otázce nemá možnost vyhnout, chce být poctivý a odpoví na ni ve shodě se svým svědomím a profesionálním postojem? Zvláště když mnozí naslouchači čekají jen na tohle jeho vyjádření a vše ostatní už je pro ně „zbytečnou omáčkou“. On může jen doufat, že všichni takoví nejsou a že jeho profesionální sdělení bude alespoň pro některé přínosem.

          • vittta

           Mě Turan především nezajímá vůbec.
           Vím i bez něj, že roušky fungují.
           Pokud někdo chce, pak tomu věřím.
           Pro mě jako pro laika nemá dávno cenu cokoliv od Beranů a Turanů.
           Složitějším odborným věcem nerozumím, takže nemohu říci ani tak, ani onak, a ty věci, určené veřejnosti jsou notoricky známé.
           Roušky fungují, sociální distanc funguje.
           mRNA vakcína je právě to, čemu nerozumím.
           Nemohu to posoudit, jestli to je, či není nebezpečné.
           A tak jsem jen ostražitý, a sleduji vývoj kolem sebe, protože na to se mohu spolehnout daleko více, než na nějaké kecy nějakého doktora.
           Ty nejsou tak zajímavé především proto, že jiný- stejný doktor- tvrdí klidně opak.
           A jak jsme o tom mluvili, očkují Izraelci, Rusové…
           Pokud chtějí umřít…
           Nebo je to celé blbost, v každém případě já to nemohu a nechci měnit, prostě tomu nerozumím, styděl bych se kohokoliv přesvědčovat o tom- i onom, tedy očkuj se, či neočkuj.
           Nejsem kompetentní.

          • astraustralia

           Kamile ptas se a dostavas odpovedi. Jedna z nich je o stepeni a treba prave ta se mi vubec nelibi i kdyz nemam dukaz ani neexistuje verejne pristupna zprava o tom nakolik massmedialni scena plus dnes i Internet ovlivnuje mysleni lidi.
           Kamile ani Tebe ani me verim ze ani mnoho dalsich to neovlivni natolik aby zmenili svuj nazor, ale kolik lidi to ovlivni kdo to muze alespon s nejakou pribliznou pravdepodobnosti urcit?
           Dovoluji si zduraznit jeden nazor ten ktery se mi vubec nelibi a ktery se bohuzel jevi jako pravdivy:-(
           Vyjadril ho strucne jiz pred cca100lety filosof Rudolf Steiner(February 1861 – 30 March 1925) ktery jiz tehdy na sirici se vynalez radila prohlasenim ze: az se tento vynalez rozsiri mezi vetsinu lidu 80% lidi ztrati schopnost vlastniho nazoru To netusil co z lidmi udela se zeni pred TV :-(
           Bohuzel nejen pohled na Covid ale i volebni vysledky potvrzuji velky vliv, patrne rozhodujici vliv na myslenkove pochody v hlavach lidi.
           Abys mohl s lidmi kazicimi stepeni na zaklade vlivu a nazoru IDIOTskych dochtoru, musis mit alespon pribliznou predstavu o tom na kolik % lidi pusobi massmedialni scena a kolik % obhospodaruje Internet. 90/10? nebo to muze byt az 50/50?
           I kdyz pujdes tak daleko s fandenim Internetu a prijmes nazor ze dnes jiz kazda rodina ci domacnost ma bud klasicky PC dnes spise laptop, jak posoudit cemu da obycejny ovcan prednost ? Tomu co na nej tece z TV a nebo to co rika Beran a spol? TV si dava velky pozor a lidi jako Hampl ci Robejsek ale ani Beran tam k lidu nepromlouvaji.
           Proto najit odpoved na to kolik lidi oslovi informace jdouci po Internetu da i pribliznou predstavu o vlivu na 80%
           „blbyho lidu“ ktery neni uz schopen samostatneho mysleni. Tlaceni vakcinace na miste prvnim a v CR nasledne nebo mozna uz na miste prvnim i volebni predpovedi (spravne novocesky“predikce“) patrne potvrdi zasadni vliv sdelovadel na dnesniho ovcana. Prizemniho, materialniho a konzumniho :-(
           PS
           Tem kteri se tu pokousi o hluboke rozbory o stepeni, by melo byt pripomenuto co mistri propagandy vedi nejlepe a co na lidi pusobi nejvice.
           Ze na strane dusevna je laska, spoluprace, ne konkurence a boj s nejostrejsimi lokty a ze opak lasky neni nenavist jak se chybne lide domnivaji, ale STRACH! A s tim pracuji!
           Proto se strasi virusem, jde preci o zivot, proto se strasi novym nastupem komunistu, Babisovych ANOistu tim ci onim, STRACH funguje i podvedome a pudove a mistri manipulace si toho jsou dobre vedomi!
           Strach a sliby az bude 80% proockovanost dojde k uvolneni nuti lidi se dat ockovat. S platnosti zde i v Geat Brittain, Israeli vsude stejny scenar.
           Podobne vyvolavany STRACH na politicke scene a take s podobnym vysledkem.
           A stale se to opakuje, proto nutno rici, lide probudte se, tudy cesta nevede!

          • vittta

           Aha, už to chápu, takže správné je nenechat se očkovat, ale tupé ovce podlehly vábení internetu a očkovat se nechaly.
           Pozoruhodný názor, který si zcela vyjímečně nemá udělat každý sám, ale rovnou ho sem dáváte vy.

 4. astraustralia

  Je li toho hmotneho az tam moc a je to pritom tak male ze v nano rozmeru jako straslivy virus s cislem 19,
  je nekdy dobre se od toho odpoutat a odpocinout si pohledem jinam a jinak:-)
  Pro ty kteri se pri vysloveni jmena Dusek dusi, vynechte Duska a soustredte se v odkazu na pana Calabka:-)
  Na rozdil od prednasky in natura, tady si to muze kazdy zastavit, vratit zpatky a prehrat znova tam kde je dusevno presentovano neobvykle ci slozite:-)
  dusevni vecer s panem Calabkem

 5. vittta

  Mimo superdůležité totality očkování zde pokračují děje, které jsou ve stínu rouškovo-očkovacího poblouznění.
  Jde o vzdělání.
  V článku se píše o tom, jak se propadáme ve vzdělání, a jak je třeba digitalizovat myšlení nových lidí.
  V základních prvcích samozřejmě nechybí kritické myšlení.
  Článek je psán novočeštinou (30% je anglicky a význam je třeba si domýšlet), což je zřejmě základní kámen nového školství.
  Článek vypadá děsně chytře a změny se zdají být nutné, nic méně při hlubším zamyšlení se nemohu zbavit dojmu, že se na mě cosi hraje.
  Je tam mimoděk popsáno, že cosi dělá blbě vláda (jemnovitě investuje do kotlíkových dotací) , což je podpořeno délkou kopasu 10 let.
  Poksil jsem sám sobě položit několik otázek:
  1) Bude novou digitální výuku potřebovat dělník v továrně?
  Nebude.
  2) Bude nové školství používat dělník na stavbě, popelář, či jiné pomocné profese?
  Nebude.
  3) Bude toto nové školství potřebovat řemeslník, kadeřnice, masér apod?
  Nebude.
  4) Bude toto nové myšlení potřebovat řemeslný doktor? (chirurg, ortoped,zubař…)
  Více- méně ne zásadně.
  Podotázka zní- budeme tyto lidi v budoucnu potřebovat- jistě, budeme.
  5) Bude toto nové myšlení potřebovat ekonom, inženýr, apod?
  Ano, bude, ale těchto lidí není zásadní podíl ve společnosti.
  Takže mi vyšlo, že změny jsou sice třeba- s ohledem na nové technologie, ale nejsou to změny tak zásadní, aby byly prioritou, stejně tak potřebujeme šikovné řemeslníky a obyčejné popeláře a stachanovce u strojů, a tento segment nikoho v článku nezajímal.
  6) Budou nově vzdělaní studenti očkováni?
  Ano, jistě, je to zásadní, nejzásadnější.
  Viděl jsem i pár reakcí, zaujala mě tato, protože ten článek vyvolal přesně ten výstup, který jsem při jeho čtení tipoval jako jeho hlavní náplň.
  „Je dobře vidět, kam to populistické vlády vedou.

  Když lidé vidí, jak vše v této zemi válcuje tupá servilita k vůdci a největší osobní předností je schopnost nepřemýšlet o tom, co vůdce dělá, tak se ani není co divit…“
  Hmmmmm…..
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesi-se-prestavaji-vzdelavat-padaji-na-dno-evropy-a-stat-to-zmenit-neumi-173462#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=UTVve19qqtK-202108311406&dop_id=173462&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • embecko

   „Češi se přestávají vzdělávat, padají na dno Evropy a stát to změnit neumí“…sdeleni je jasne= kdo jediny to umi, to je privat.
   Za cas se zjisti, ze stat ani policii nezvlada, ani soudy, ani branne povinnosti…pamatujes, nekdy pred rokem, ci dele, zde padl odkaz na projekt uvnitr nektereho z jiznich statu USA, ze by se tam mohla vytvorit mestska oblast „soukromy stat“, postavena na zelene louce s tim, ze korporace by zde prevzaly vetsinu roli statu.
   Ted je to na lidech, jestli si stat nechaji ukrast. Na pouceni z krizi, ktere by mely ukazat nezastupitelnou roli statu, jiz delsi dobu neverim. Ale pamatujes jeste od Tribuna: stat je socialni konstrukt, tedy neni problem ho bez ztraty desitky dekonstruovat. A kdo s tim zacne? Samozrejme ti, kteri jsou na roli statu nejvice zavisli…to jsou ty dejinne paradoxy!

   • vittta

    Tak oni pak řeknou, že to tak nemysleli, že jenom chtěli, aby byla spravedlnost.
    A že s nimi (opět) někdo vyjebal.
    Ve skutečnosti vyjebávají sami se sebou.
    Na sobě to ale nenechají, svedou to na komunismus, kapitalismus, kolonialismus, rasismus, a moderně řečeno- na absenci kritického myšlení.

  • embecko

   A dobrej Vidlak, budes-li mit naladu…:
   https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/je-najednou-strachu
   „Já vlastně hrozně zírám, jak teď najednou všem záleží na dětech…A najednou přijde covid a všichni tu zahořeli opičí láskou. Najednou někoho zajímá, že děti v covidové době neměly tělocvik. Třicet let to nikoho nezajímalo a pokrokové matky chodily vymáhat do školy úlevy, pokrokové časopisy radily holkám, aby nesportovaly, když nejsou dobře nalíčené a oblečené, dlouhá léta se děti cpou sladkostmi, sedí před obrazovkami, paří hry, ven skoro nechodí, ale najednou v době covidové to začalo vadit. Tvrdím, že drtivá většina spolužáků mé dcery vůbec nepoznala rozdíl mezi distančkou a normální výukou.“
   Atd…

   • vittta

    Jó, pojal to efektně, i když na extremní pozici.
    S mnoha věcmi se toho moc dělat nedalo, a mnoho věcí jsme vlastně ani nevěděli.
    Fakt je ale ten, že věrozvěsti nepřišli, jako přišli u vakcíny.
    I když nevím, fakt neznám situaci na FB, třeba byly skupiny rodičů, podporující učitele, či bojující proti prodeji drog v centrech měst před bdělými zraky policie- ale dost bych se tomu divil.
    Vlastně mě ani moc nepřekvapilo, kolik lidí mu má proočkování dcery nějak za zlé.
    Ano- věřili mu, byl to kůň jejich stáje- ale provinil se smrtelným hříchem.
    Nechal naočkovat vlastní dítě.
    Jeden tam něco pindal, že je Vidlák kokot (nenapsal to zrovna tak) a reakce je taková:
    „Jedna možnost je neodpovídat na obsah toho co napsal a udělat to jako politici a kavárna, dát nálepku „hysterický blázen“ a tím se tvářit, jak si mu to fakt ukázal, že skoro nemůže vstát ze židle…

    Výsledek je pravý opak, než jsi zamýšlel. Člověk klade otázku, co v článku se tě natolik dotklo, že jsi sám hystericky vykřikl nálepku bez obsahu “
    Ano, ukázat mu to, nebavit se s ním, protože od této chvíle už je Vidlák jen zrádce, a hlupák.
    Celkem se dá poznat, zač Vidlák bojuje, má podobné hodnoty jako my.
    Ale už se nedá poznat, za co bojují ti, co se jim Vidlákův zlovolný počin tak nelíbil.
    Ostatně, za co bojují zdejší odpůrci vakcinace se mi také nepodařilo zjistit.
    Resp. se mi podařilo zjistit jen to, že bojují, ale sami neví za co.
    Pokud tedy nepřipustím, že bojují jen proti mně, a Embéčku, vytrvale u toho tahajíc Kamila na jejich stranu.

    • Kamil Mudra

     Nojo, ale do které stáje patří rodič který u sebe tu vakcínu riskne ale dítě odmítne riziku vystavit?

     • vittta

      Nemusí přece patřit do žádné stáje.
      Prostě usoudil svým rozumem, že dítě očkovat nepotřebuje, nebo má dojem, že riziko nevyvažuje efekt, zatímco u něj je tomu naopak.
      Já také nepatřím do žádné stáje, nejsem očkovaný, ale nezavrhuji to.
      Moje stáj je česká země.
      To ostatní je jen zajímavé.

      • Kamil Mudra

       Tvůj názor znám. Mne by spíše zajímalo jak to vidí vyhranění na obou stranách. Dle mého mínění to takový rodič schytá od obou.

       • vittta

        Spíš od odmítačů, očkování dětí žádnou zvláštní oblibu zatím nemá, takže i mnoho vakciňáků svoje děti zatím očkovat nehodlá.

    • embecko

     Jó, pojal to efektně, i když na extremní pozici.“
     To je, o cem tu mluvime- radikalizace. Na ostrou namitku musi take odpovedet ostre, i kdyz treba ani nechce, takze extrem je tu vynucena pozice….jinak by byl za backoru, kterou nikdo neposloucha, mekotu. A udrzet se nekde uprostred je problem, znam to od sebe- pro Svedky Kovidovy jsem temer extremni Popirac, pro Popirace zas temer extremni Svedek Koviduv. A jedine reseni je odchod od stolu.
     Zrovna dneska, po vcera prodelane pri (nerikam hadce) jsem citil potrebu jit na smir…tak jsem se jakoby omluvil a vynesl na svetlo spornost situace- a dostal jsem verbalniho facana jako poleno: “ Dnesni situace je extremni a tak vyzaduje i extremni opatreni! Ockovat vsechny, vcetne deti a to treba i nasilim!!“
     A bylo to…ovsem stale zachovavam predbeznou opatrnost a ockovani deti se mi nelibi. Ale ono to uz jede jako pozar…cim mene to nekdo ma promysleno a tim padem hlta mainstream/ alternativu, tim rozhodnejsi (tupou) pozici zastava.
     Nakonec to bude jako vzdycky: Vyhraji ti mlcici treti vzadu, co jen pozoruji a uci se od chyb okoli.

     • Kamil Mudra

      Nebo také nevyhrají, protože je chybující okolí veme do průseru sebou ať chtějí nebo ne. Mám silný dojem že vždycky je to spíše takto. Osudem mlčících třetích bývá to že se svezou s těmi co se perou i když dělají vše proto aby se prát nemuseli.
      „a dostal jsem verbalniho facana jako poleno: “ Dnesni situace je extremni a tak vyzaduje i extremni opatreni! Ockovat vsechny, vcetne deti a to treba i nasilim!!““
      Kontaminovaných celkem 1,63 milionů dávek – dávku dostalo více než půl milionu lidí. Pak věř výrobcům.

      • Mrkos

       Rohlík 2.20, větrník ……., rakvička ……?
       vánočkal, bábovka ….. sušenky, suchary …
       x
       V potu tváře chléb svůj dobývati budeš.
       Nemakačenka a migranta živiti budeš !
       Pamatuj host do domu …….x
       x
       Už oprašuju formu na bábovku.

    • Mrkos

     Odpírači vakcinace třeba žijí v podmínkách, kde jim kovid moc nehrozí.
     Nebo jako Klaus mají zajištěno, že v případě nouze se jim dostate
     exkluzivní péče a nebo čekají, že po volbách dostanou Sputnik.

     • Kamil Mudra

      Těžko říct. Třeba já žiji v hustě zabydlené části Prahy, žádná klausovská privilegia nemám, jsem v kategorii 65+ a přece se do očkování nehrnu. Přitom nesetrvávám v žádné karanténě – venku se pohybuji jako každý jiný a roušku si vemu jen při vstupu do obchodu, MHD… prostě tam kam je to vyžadováno – občas i zapomenu.

   • J. Hruška

    Jo, dobrý. Vidlák to prostě umí říct. Ty poseroutkovské komentáře pod tím jsou krásným kontrastem a vlastně stvrzují, že má pravdu.

    • Mrkos

     Ministrem školství by se měl stát ten,
     kdo vyslyší “ Jere… Vidlákův pláč.“
     x
     Ministr školství a výchovy. Výchova není jen věcí rodiny.
     Ne každá rodina dokáže vychovat dítě k elementární slušnosti
     a pak je tu ještě prostor pro předmět „To se nedělá !“
     jako předstupeň pro snížení hranice trestní odpovědnosti.
     Když se dnes už neučí básničky tak tuhle by musel umět každý
     bez chyby. Neznalost zákona neomlouvá, a znalost tohoto
     předmětu teprve ne. No a pak ještě náročností odstupňované státní
     zkoušky z počtů a matiky. Známkoval by stát a z matikáře by byl
     vyhledávaný pomocník a ne postrach.

 6. astraustralia

  Kdo se tu na Ostrove domniva ze takove hovory mohou u posluchace ci divaka rozhodnout o tom ze zasadne prehodi vyhybku a zmeni nazor?
  Snad jedine clovek ktery byl po 2 roky s Covidem a byl tak mimo Covid ze lezel ve spitalu v koma
  a million nazoru od vladnich po protivladni az po ty oznacovane jako odborne vubec neregistroval, neschopen vnimat.
  Pohled do CR o vsem moznem pres
  Xavera

  PS
  Ze se svet posunul a tam kde drive vybehl bubenik na naves a sdelil lidu prani ci nejcasteji prikaz / zakaz vrchnosti, to
  pred 100lety vystridalo radio aby pak ustoupilo TV a dalsim vymozenostem, rozmerove az do kapsy,
  cimz sdeleni vrchnosti poddanym se stalo rychle pusobici k velke radosti vsech :-)
  Stale tu je ta predpoved (tehdy jeste ne predikce) Rudolfa Steinera ze az 80% ovcanu prestane pouzivat horni polovinu hlavy k premysleni, uvita predzvykanou potravu a staci jen polykat.
  Radostne pro vrchnost vsech podob, smutne pro ty kteri se rozhodli si mysleni ponechat.

  • vittta

   Velice zajímavý text o první ucelené studii o nežádoucích účincích vakcín, a nežádoucích účincích přirozeného promoření.
   Studie přiložena v anglickém jazyce. (nečetl jsem)
   Odpovídá to mému vidění v této problematice.
   Tedy nežádoucí účinky jsou, ale následky po prodělání Kovidu (i mírnější formy) také, a větší.
   Diskutující vesměs na analýzu nedávají, považují jí za podraz, reklamu na očkování a tyhle kecy.
   Ve skutečnosti je samozřejmě žádná fakta či srovnání, byť musíme připustit, že mohou být nepřesná, nezajímají.
   Ani nemohou, protože FAKTA tihle lidé znají, a jakákoliv, JAKÁKOLIV podobná studie jim pouze ruší jejich kruhy.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/velka-studie-vedlejsich-ucinku-vakciny-ma-vysledky-zkoumala-miliony-lidi-173583#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=JKKsMB7ewcA-202109010843&dop_id=173583&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   • embecko

    Na diskuzi je hezky videt manipulativni mysleni. Napriklad zde:
    Monika Koutková Před 3 hodinami
    Studie z Makabejské nemocnice v Izraeli dochází k závěru, že neočkovaní lidé jsou 13x odolnější proti Deltě než očkovaní.

    Pak z ni vymamili odkaz a na nem stoji, ze izraelska studie prokazuje, ze prirozena imunita po prodelane nemoci chrani 13x vice, nezli vakcina.
    Takze nikoliv „neockovani lide“ jsou odolnejsi, ale „ti, kteri prodelali nakazu“. Coz je velky rozdil….
    x
    Co se tech vedlejsich nasledku tyce, tak si predstav, ze by to bylo obracene, ze by po vakcinach lezely desetitise lidi na dychacich pristrojich. Jen pro srovnani, co je asi horsi.

    • Kamil Mudra

     Článek kterým ta Monika argumentuje je zde. V podstatě z něj vyplývá že čím je člověk mladší, tím větší má šanci, že po prodělání covidu, získá trvalejší přirozenou ochranu, avšak čím je starší tím je větší pravděpodobnost že může toto získávání zaplatit životem, nebo alespoň trvalými negativními následky.

     • vittta

      To není překvapivé.
      Problém je, že když tedy ty mladé vystavíme nákaze kovidem, (aby měli tu ochranu) jak je oddělíme od těch starších?
      Když očkování je, jak se uvádí, jen špinavým kšeftem farmakologických gigantů.
      Když budu trošku konspirovat, pak tato konstrukce může v důsledku vést až k rozdělení mladých a starých, což je- kromě rozdělení mužů a žen, to nejhorší, co může společnost podkat.

 7. embecko

  Kamil: “Proč Beran štěpí a Hampl neštěpí? A pokud oba štěpí tak proč jeden špatně a druhý dobře? Nebo by oba měli raději držet hubu a neštěpit?“
  Stepit muzes tam, kde je nejaky spolecny zajem. Kovid je zvlastni udalost, aktivujici instinkt preziti. Instinkt byva definovan jako pamet rasy. A vzpominky na to, ze prisel tichy zabijak a dokazal zlikvidovat treba 1/2 rodu tu jsou. Kovid tedy vzbuzuje obavy ze smrti a moznosti vymreni rodu…a tedy jde o zavaznou udalost.
  Tim odpovidam na otazku proc nestepit…protoze stepit neni v zajmu nikoho, cil je tady spolecny- prezit.
  Osobne jsem treba presvedcen, ze Odpiraci to mysli take tak, tedy dobre. Chteji sice prezit jinak, nezli Svedci, ale zajem je u obou stejny.

  • embecko

   Hampl se zaobira teorii elit, coz zajima malokoho a stejne tak Hrusinsky se svoji obsesi Zemanem a Babisem- ti tu byli, ale zas nebudou a prijde nekdo jiny, takze ani u Hrusinskeho neni tema zhave.
   Ovsem profesori jsou odbornici na „toho, jez nas muze zabit“, coz je uplne jiny level. Takze schopnost a moznost stepit narod profesori maji. Mechanismus stepeni popsal vittta vyse: profesori si nevsimli, ci nechteli videt, ze zejich profesni rozvaznost je politicky zneuzita proti nejake skupine obcanu.
   x
   Nakonec i pod odborne umerenym Turankem bylo lze najit diskusni prispevek, ze Svedci nas chteji zabit (vakcinami).
   Ale netreba chodit do cizich diskuzi, i zde jsou profesori pouzivani jako kladivo na Svedky.

   • Kamil Mudra

    Tak já se to pokusím zrekapitulovat a ty mi pak řekni jestli jsem správně pochopil jak to myslíš.
    Za stávající (covidové) situace na sebe dokáží upoutat virologové (a další příbuzné profese) pozornost veřejnosti mnohem větší než odborníci z jiných profesí (kvantoví fyzici, sociologové, energetici, ekologové….). Protože své profesní náhledy čerpají z oblasti standardně neviditelné pro laického občana, je tento odkázán jen na to co říkají, aniž by si mohl předmět jejich hovoru nějak „osahat“, tedy mu nezbývá nic jiného než jim věřit nebo nevěřit. Jelikož se tito odborníci sami mezi sebou neshodnou a přinášejí veřejnosti rozdílná „svědectví“ i postoje, laická veřejnost se štěpí podle toho komu věří, přičemž ve svých sporech nemá jinou argumentační možnost než zaštítit se autoritou toho či onoho „proroka své víry“. Tedy je za současné situace, ve které se téma jejich sporu každého osobně dotýká, odpovědnost těchto profesionálů za to co říkají mnohem vyšší, než je tomu u profesí jiných. Jejich diskuse by tedy neměla být veřejná, měla by se odehrávat jen na akademické půdě nebo u stolu s vládními poradci a na veřejnost by měli vypouštět jen ty výstupy ve kterých nalezli shodu, nejen mezi sebou ale i s vládou.
    Pochopil jsem to správně?

    • vittta

     Podle mého by naopak veřejná diskuze být měla, protože u veřejné diskuze bude jen těžko někdo nazývat prof. Berana odmítačem.
     Dle mého jde o jinou věc.
     Pokud se nějaký odborník vyjádří JASNĚ, pak je správné, že se vyjádřil.
     Horší to je, když se někdo vyjádří neohrabaně, a přímo nahraje manipulátorům (pokud sám není manipulátor), kteří jeho slova překroutí a vytrhnou z kontextu.
     Použiju opět prof. Berana, který je zde notoricky známý.
     Ten tvrdí, že nad 60 let by se měli naočkovat v podstatě všichni.
     Ti mladší ale také nevylučuje, jen prostě upřednostňuje NEJDŘÍVE ty starší.
     Očkování dětí zatím, co jsem četl, nepropagoval.
     Potud je to jasné.
     Jenže on to řekl velice kostrbatě.
     O skupině 65+ (nyní 60+) řekl, že by se měla chránit, a očkovat přednostně.
     To za situace, kdy se tato skupina přednostně očkovala, byť s vyjimkami, tedy mohli se přihlásit (logicky) učitelé, lékaři, policisté, hasiči atd… při čemž i v těchto skupinách jsou zároveň lidé 60+.
     Pojem „chránit“ ale více nerozšířil, a dodnes nevím, co tím vlastně myslel,a vyjma toho, že by se tato skupina odkopla jak prašivý pes, a všechno se jí zakázalo, mě nic moc nenapadlo.
     To vše umocnil hláškou, že toto se má dít proto, aby ti ostatní (překládám mladí a mladší) mohli normálně žít.
     To se dá také vysvětlit různě, ale dá se předpokládat, že to většina lidí pochopí tak, že se JICH to netýká, že se to týká jen těch starých, a kvůli nim se ONI musí omezovat.
     To už je ale zcela mimo odborný rámec, jde o ryzí politikum, i když Beran to zrovna takto myslet vůbec nemusel.

     • Kamil Mudra

      „Pojem „chránit“ ale více nerozšířil, a dodnes nevím, co tím vlastně myslel,a vyjma toho, že by se tato skupina odkopla jak prašivý pes, a všechno se jí zakázalo, mě nic moc nenapadlo.“

      Vyjádření prof. Berana k ochraně starší populace:
      „Nutná je i propagace jak v laické, tak odborné veřejnosti tří základních komplikací koronavirové infekce, jejichž řešením a běžně dostupnými léky dokážeme výrazně snížit smrtnost na covid-19. Jde především o prvotní potlačení imunitního systému, tzv. imunosuprese, které vyvolává množení viru. U mladých lidí je imunitní systém schopen se vyrovnat s imunosupresí v řádu hodin, u osoby nad 70 let to může trvat týden, a to je pak pozdě. Druhou komplikací, která vzniká z množení viru v cévách, je žilní tromboembolická nemoc, a i té je možné od počátku onemocnění předcházet léky. Poslední komplikací, která se objevuje na konci prvního týdne nemoci, je druhotný bakteriální zápal plic, jenž je vcelku dobře léčitelný antibiotiky. Každý lékař a každý nemocný musí znát příznaky těchto tří základních komplikací a musí vědět, jak zasáhnout léčebně.
      Nejdůležitější je očkovat stále statisíce osob starších 60 let, které nejsou proti covidu-19 očkovány (ke dni 19.08.2021). Od ledna do června letošního roku umíraly ve více než 90 procentech osoby starší 60 let s průměrným věkem přes 70 let,
      Když já jsem dokázal s jedním telefonním centrem v Praze při studii na chřipku před 18 lety obvolat dvakrát týdně 6,5 tisíce lidí, proč by stát nemohl deseti tisícům lidí zavolat třikrát během deseti dnů? Pokud by měli zájem, rád jim ukážu, jak zpracovat telefonní rozhovor, jak instruovat operátory, na co se ptát. My se ptali těch lidí dokola na příznaky, a když nějaké měli, dohodli jsme příjezd zdravotní sestry, aby jim doma udělala stěr. Věděli jsme, že když je člověku špatně, nepůjde na stěr hned.“

      Jestli ti něco není jasné, zeptej se konkrétně co a já ti to dovysvětlím, abych tu od tebe už po stopadesáté nemusel stále číst dokola že to nesdělil, nebo sdělil nesrozumitelně, že chce někoho „odkopávat“ atp. A nebo si alespoň pamatuj tuto větu: Princip Beranovy ochrany je založený na zvýšeném zájmu o zdravotní stav seniorů – očkovaných i neočkovaných – nikoli na jakémkoli jejich omezení či izolaci.

      • vittta

       Není mi jasné, proč je Beran ikona odmítačů.
       Z odborného hlediska je mi jasné všechno, byť léčba běžně dostupnými léky se dle mých informací ne úplně osvědčila, ovšem byly (zřejmě) podávány už vážně nemocným.
       Však také nezpochybňuji jeho odborné hledisko, a jasně jsem i napsal, že bych mu jako lékaři věřil a nechal se od něj léčit.
       Už ale jenom zde na blogu vidím, že je mi vyčítáno, že jsem prof. Berana označil za idiota, a přitom je- na rozdíl ode mne, odborník.
       Ve skutečnosti jsem nic takového neřekl, prohlásil jsem ho buď přímo politickým idiotem, nebo označení idiot mělo přímý vztah k neodborné části jeho projevu.
       Pokud taková situace nastane na tomto blogu, kde se všichni známe, a máme veskrze politickou shodu na ostatních jevech, co se asi tak děje mezi laickou veřejností v rámci ČR.
       Otázka pak je, čím je to způsobeno.
       A já tvrdím, že prof. Beran se vyjádřil neohrabaně až hloupě a nechal se politicky zneužít, a to OPAKOVANĚ právě těmi silami ve společnosti, které nemají o očkování zájem, ba bojují proti němu, byť většině nejde o žádné očkování, ale o pošpinění vlády.
       Zde tedy ten politický idiot.
       Prakticky konkrétní ukázka:
       „Když já jsem dokázal s jedním telefonním centrem v Praze při studii na chřipku před 18 lety obvolat dvakrát týdně 6,5 tisíce lidí, proč by stát nemohl deseti tisícům lidí zavolat třikrát během deseti dnů? Pokud by měli zájem, rád jim ukážu, jak zpracovat telefonní rozhovor, jak instruovat operátory, na co se ptát. “
       Zde vidíme, že prof. Beran si šlape na jazyk.
       Nechápu totiž, jak může komukoliv volat stát.
       Volat může účinně jedině lékař, protože nějakému dobrovolníkovi by pacient nevěřil.
       Nevšiml jsem si, že by stát jakémukoliv lékaři zakazoval volat svým pacientům.
       Nic méně, pokud by stát nařídil lékařům skutečně lidem nad 60 volat, byly by třeba kádry, které by to prováděli, a též znalost telefonních čísel.
       Moc si ale nedovedu představit odpírače, co by asi na toto- zdravotně jistě správné- nařízení řekli.
       Stát má v tomto případě jediný možný překlad, zeptej se 1000 lidí, 999 ti to přeloží jako „vláda“.
       Takže z odborného hlediska se nedá tomuto nápadu vytknout nic, prakticky to je ale proveditelné celkem těžko, a politicky to je čirý idiotismus.
       Za zmínku také stojí to číslo, tedy 6, 5 TISÍCE telefonátů 2x týdně.
       Pokud by jeden telefonát vč. vyzvánění a vytáčení čísel trval jen jedinou minutu, trvalo by to 108 hodin, tedy 216 hodin za týden.
       S ohledem na to, že týden má 168 hodin, musel by profesor Beran zapojit celý tým, který by ale nemohl dělat svou práci, tedy léčit pacienty, protože by prostě telefonovali.
       Pokud by pak prof. Beran volal sám, stihnout by to jednoduše nemohl.
       Zde bych upozornil, že jakkoliv některé hovory mohou být kratší, jiné naopak delší, jemnovitě ty, kde nějaké příznaky jsou, protože je třeba zjistit, jaké, dále musíme uvážit i časovou ztrátu u těch, co hovor nevezmou.
       To je další věc, která mi není jasná.

       • Kamil Mudra

        „Nechápu totiž, jak může komukoliv volat stát.“
        Tak jo. Vysvětlím na modelovém příkladu:
        Když v citovaném rozhovoru říká Beran „stát“ myslí tím stát coby zřizovatele takové pečovací služby – tedy státní zaměstnanec/brigádník. Nazvěme to třeba: „Pečovatelská služba pro seniory.“ (dále PSPS). Tato služba by disponovala telefonními čísly seniorů ve svém rajónu a číslem na dohodnutou pohotovostní zdravotní službu. Technicky by fungovala stejně jako ti telefonní dealeři co po telefonu nabízí zboží nějakých firem jen s tím rozdílem, že místo nabízení zboží by pravidelně volali každé tři dny seniorům ze svého seznamu a dotazovali se jich jak se cítí. Nešlo by o nějaký zdravotnicky vyškolený personál. Dostali by jen instrukce jak jednat se starými lidmi (dost lidí to má vrozené/dáno výchovou) a seznam několika otázek vztahujících se k příznakům covidu.

        Příklad rozhovoru (už nikoli prvního):
        „Dobrý den pane/paní ….. tady Ferda z PSPS, tak co zdravíčko, slouží? Jakpak se cítíte?“
        Pozitivní odpověď: „Cítím se skvěle ….blablabla“
        „No to je skvělé! Jen tak dál. Tak já se zase za tři dny ozvu ale kdyby něco – víte že nám můžete kdykoli zavolat na to číslo které od nás máte. Nashledanou.“
        Negativní odpověď: „Ouvej ouvej, něco na mne leze….blablabla.“
        „No neříkejte a copak vás trápí?“
        Následuje krátký seznam otázek vypracovaný prof. Beranem a jeho vyhodnocení volajícím pečovatelem na podkladu ANO/NE, z něhož volající zjistí že jde s velkou pravděpodobností o nákazu covidem.
        „Tak se držte pane/paní …… My k vám někoho pošleme aby se na vás podíval. Nashledanou a nemějte obavy – myslíme na vás.“
        Dotazující zavěsí a zavolá na předem dohodnuté telefonní číslo, spojí se s dispečerem zdravotního týmu a sdělí mu adresu a tel. číslo dotyčného seniora aby bylo možné mu oznámit čas příjezdu. Tihle dotazovači ani nemusí sedět v nějaké centrále, může jich být hafo a mohou pracovat z domova vybaveni služebním mobilem.

        Hlavním smyslem fungování PSPS je aby se postižení senioři dostali včas do péče lékaře a nedoplatili na opožděnou léčbu.
        Samozřejmě že stejným způsobem jako PSPS může fungovat i člen seniorovy rodiny nebo pečovatel v důchoďáku. Proto Beran mluví o té propagaci jak v laické, tak odborné veřejnosti.
        No a dále apeluje na mladší rodinné příslušníky aby brali v potaz že jsou v kontaktu s osobou která je k nákaze více vnímavá než oni a tomu by měli také přizpůsobit rodinná hygienická pravidla a svou pozornost vůči seniorovu zdraví.
        Tak toto je ta ochrana seniorů podle prof. Berana.

        • vittta

         Ale jo, já tomu rozumím, šlo by to zařídit, ale mám takové výhrady, kolik by bylo potřeba lidí, také kolik by to stálo, ti lidé by brali plat, a pak jsem nymítl, že by ti volající nemohli dělat nic jiného.
         Ten politický aspekt pak je, že by protivládní vysírači začali tvrdit, že se senioři obtěžují, co, obtěžují, sledují, šmírují, pár lidí by proti tomu protestovalo, podívej roušky, ty mají chránit ty druhé- a lidé proti nim protestují, i když roušky ostatních chrání je- ale oni chtějí volně dýchat, pak by to něco stálo, třeba 100 000 000, což je samozřejmě banální částka, kretá by se navíc myslím i vrátila, no ale poslanec Volný by hřímal na náměstí, jak vláda utrácí veřejné peníze a zdlužuje nás všechny.
         Já nemám jiný názor než ty, jen ti předjímám, co by se zřejmě stalo.
         Tatím můžeme vycházet z toho, co se už stalo.
         Nikdo nic takového nezavedl, ale prof. Beran se stal ikonou odmítačů, a dá se předpokládat, že i kvůli němu se plno lidí očkovat nedalo.
         Takže ty jeho výstupy neměly ten efekt, a podle mého ani mít nemohly.
         Kdyby sám profesor volal či zajistil volání nějaké skupině pacientů a pak řekl:
         Podívejte, já volám, a už se mi podařilo zachytit 624 pacientů, a zachránit jim zdraví a životy, však tvrdí, že u chřipky volal, a stát mu to také nepovoloval, ani nenařizoval, 6500 lidí obvolal 2x týdně.
         Ale on radí, což je sice správné, a nikdo ho neposluchá.
         Dělá to špatně, a kontraproduktivně.
         Já rozumím tomu, co říká, ale efekt to nemá, resp. má, ale opačný, a tak vidím prof. Barana jako zneužitého troubu, co tvrdohlavě vymáhá nemožné.
         Jinými slovy, nezná svůj význam, své páky, a tak dává rozhovory i pochybným lidem, jan aby byl slyšet, ale stejně ho nikdo neslyší, a promiň, ani nemůže.
         Politický idiot.
         O těch jeho nápadech se nepřu, ale připadá mi to jako zelený úděl.
         Také dobrý nápad, omezíme emise, a tím ozdravíme životní prostředí.
         Teoreticky super, prakticky směšná šaškárna.
         Né že by to bylo apriori píčovina, ale protože by to musel dělat celý svět, a také by se muselo zvážit, co vlastně těch emisí vytváří víc, jestli např. výroba stále nových aut a likvidace starých, nebo co nejdelší životnost starých, i za cenu, že opticky více kouří.

       • Jana

        Pááááni – teď se musím omluvit a to několikrát za sebou!
        „Z odborného hlediska je mi jasné všechno“!
        I když – definice jedné diagnozy: „Narcismus se vyznačuje přehnanou sebechválou a sebeobdivem k sobě samému. Z psychologického hlediska se jedná o poruchu osobnosti, kdy daný jedinec vyžaduje obdivné chování i od ostatních, a pokud tomu tak není, je často velice arogantní. Mnohdy nelze narcismus odhalit hned, začne se projevovat až časem“. Odpovídá to přesně i s tím časovým údajem..

        • vittta

         Já nevím, nediskutuju náhodou s Kamilem?
         Ty vstoupíš, ale ne tématicky, ale s prohlášením, jak se projevuje narcismus, což mám být já.
         On mi rozumí, co píšu, já zase rozumím jemu, a společně, jak možná nevidíš, ladíme to téma tak, abychom se pochopili.
         Piš si jinak samozřejmě co chceš, jen mě to překvapilo.

    • embecko

     Jejich diskuse by tedy neměla být veřejná
     Samozrejme by mela byt verejne, v prime-time na CT. Zaloudik, Beran a ten treti, jehoz jmeno vzdycky zapomenu, ale zacina na T.
     Ale meli by vest rozhovor s oponenty, pod vedenim fundovaneho, politicky nezaujateho redaktora.
     Beran to odpalil guru Igorem…v pripade profesnich vyjadreni zalezi v podstate jen na tom, kde se odborny nazor objevi. A kdyz se objevi u Igora, ma odbornik problem od sameho zacatku a tezko se z takove slamastyky vybabra.

     • embecko

      Zavery odborniku jsou zpocatku vzdycky pravdepodobnostni („ukazuje se, ze…“), coz ale lid (a sami nekteri konzervativni odbornici) nedokaze skousnout (viz zde Jana a jeji vsevidouci doktori).
      Kdyby bylo po prani lidu, tak jeste lecime sepsi poustenim zilou, nebot bylo mnohokrat vedecky dokazano, ze myti rukou je nejen zbytecne a nefunguje, ale dokonce ohrozuje imunitu. Takze profesor Semmelweiss by nezachranil zivoty milionum rodicek, ale mel by smulu, protoze myslel a myslet znamena hovno vedet (hlas vojensky, hlas lidu). A lid by se mu vysmal a oznacil za nebezpecneho vsevidouciho lekare- sarlatana, vraha mladych zen.
      http://novysmer.cz/index.php/2020/08/08/jak-si-ignac-semmelweiss-znicil-karieru/
      „Ale lékařská komunita nemohla přijmout Semmelweissovu myšlenku. Vypadalo to hloupě: lékaři přece nemohou svým pacientům ublížit. Vědecký časopis odmítl zveřejnit článek Ignáce o jeho práci. Bylo mu řečeno, že myšlenka na dezinfekci chlóru již dávno zemřela, a že by čtenáři neměli být uváděni v omyl. Igníc ztratil respekt kolegů. To vše vedlo k tomu, že se u něj vyvinula duševní porucha.
      V roce 1865 byl umístěn do psychiatrické léčebny, kde ho dozorci zabili.
      Uznání se dočkal až po smrti. Je po něm pojmenovaná budapešťská lékařská univerzita.“

     • Kamil Mudra

      „Ale meli by vest rozhovor s oponenty, pod vedenim fundovaneho, politicky nezaujateho redaktora.“
      To by bylo optimální. Ale protože ČT na takové pořady kašle, vytváří tak prostor pro všelijaké reportéry z privátu i alternativy, kteří si za těmi profíky dojdou ale žádného oponenta sebou nevezmou. Pak rozhovor vyvěsí na svých stránkách a doplní svým laickým komentářem dle svého zaměření, čímž už předem nasměrují diváka jak by měl být vyjadřující se odborník vnímán. A samozřejmě i odborníkovi jsou položeny otázky často poplatné ideovému zaměření reportéra.

      Výše popsané ale stále vnímám jako menší zlo, protože tu fuguje propojení jména, tváře a přímo vyřčené mínění odborníka. V horší verzi, v takové kdy by odborníci přímo nehovořili k veřejnosti a tedy by lidem nebyli známi, by se jejich jmény a tituly oháněli pouze laické mediálně známé hlavy, které by si už výroky profíků upravovaly dle vlastní potřeby a jim naslouchající občan by neměl žádné porovnání pro posouzení toho zda kecají a v jaké míře. Ke štěpení společnosti by docházelo tak jako tak – jen by si zastánci jednotlivých směrů mlátili o hlavy, coby autority, všelijaké Hrušínské, Šmuclery, Volné… o které by v mediální sféře nebyla nouze, avšak na rozdíl od vědeckých profíků už by se zaměřovali především na prosazování své ideologie aniž by riskovali že je veřejně vystoupivší profík usvědčí z překrucování svých myšlenek.

     • Kamil Mudra

      „Beran to odpalil guru Igorem…v pripade profesnich vyjadreni zalezi v podstate jen na tom, kde se odborny nazor objevi. A kdyz se objevi u Igora, ma odbornik problem od sameho zacatku a tezko se z takove slamastyky vybabra.“
      Tak douho tu operuješ s tím rozhovorem Berana a Igora Chauna, aniž bys dal odkaz, až jsi mne donutil k tomu abych si ho vyhledal a poslechl. A co jsem zjistil?
      1) Nebylo to „u Igora“ ale Igor ho evidentně odchytil na nějaké jiné akci.
      2) Navzdory Igorovým vyloženě návodným otázkám si Beran dokázal zachovat precizní profesionální odstup a hovořit srozumitelně k věci, aniž by se nechal vtáhnout do nějakých „duchařin“ okolo Matky země atp. Igora tím evidentně nepotěšil ale v mých očích se rozhodně ani v nemenším nezkompromitoval – tedy řečeno po tvém – nezadal si.
      Rozhovor je ZDE. Na trubku byl umístěn 23.3.2021

 8. astraustralia

  Opet u Xavera!
  Politik a soucasne kritik vladnich opatreni uvadi konkretni cisla a argumenty kterymi zduvodnuje svuj nesouhas.
  Jak moc „stepi“ ? A stepi i v tom pripade kdyby rikal 100% pravdu?
  Pokusi tu nekdo rozebrat bod po bodu a dokazat jak velky je to „stepitel“ a dokonce i lhar?
  Pfizer podplatil 200 lekaru v CR ?
  Premier ma podil na firmach ktere provadi testy a je ticho, jen obcas Capi hnizdo, priklad odklaneni a zatemneni.
  Otazka leku, overene radou lekaru.
  Srovnani svobod pred Sametem a dnes.
  Podle pana Volneho Volný blok získá 21% ve volbách?
  Pruzkum uvadi jen 2%.
  politik Lubomír Volný

  • vittta

   Já to rozebírat nebudu, jak já to vidím, každý si musí svůj názor udělat sám, a kdybych napsal nějaký rozbor, ovlivnil bych udělání svobodného názoru.
   Svým způsobem to samé dělá i poslanec Volný, který místo aby nechal občany, aby si udělali svůj názor sami, ponouká je k přijetí jeho názoru.
   Konec konců, podobné to je třeba i u Chauna a jiných, kteří ve svém dosahu formují názory občanů, kteří by si je alě měli udělat sami.

  • Jana

   Astře,
   štěpí – neštěpí. Tady nejde o žádné odborné diskuze (dokonce i embéčko provokuje „názory“ laikovi k smíchu) a přitom obě „názorové skupiny“ vycházejí z výroků růzmých odborníků.
   Přitom stčí jen trocgu, trošičku skepticismu, aby bylo jasné, jak se kovidoví ustrašenci dají lehce zmanipulovat, ačkoliv by to nikdy nepřiznali. ALE – opravdu nikoho neuráží – od lékqařů po laiky např. tenhle nápad?
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-premluveneho-seniora-k-ockovani-bonus-380-kc-ponizujici-mini-lekari-173601
   „Jak to má vypadat v praxi? Praktický lékař ve svém registru pacientů vyhledá ty, kteří patří do definovaných rizikových skupin a doposud nebyli očkováni. Spadají sem kromě seniorů ještě například pacienti po transplantacích nebo pacienti onkologičtí či imobilní. Následně je osloví a pokusí se je poučit o výhodách očkování.

   Pokud dotyčné přesvědčí a očkuje, pojišťovna lékaři z veřejného zdravotního pojištění vyplatí 380 korun. Už nyní lékaři dostávají úhradu ve výši 268 korun za podanou vakcínu. Částku 380 korun dostane nově lékař ještě k tomu navíc“
   xxxxx
   A prodají-li svou profesní pověst za pár inflačních stovek Kč, kdo jim bude pak věřit, jako dosud?

   • Jana

    omluva za překlepy – v poslední době nějak stávkuje klávesnice – buď vynechá, nebo naopak přidá písmeno.

    • Kamil Mudra

     „Přitom stačí jen trochu, trošičku skepticismu, aby bylo jasné, jak se kovidoví ustrašenci dají lehce zmanipulovat, „
     I bez sebemenšího skepticismu je zřejmé že vakcínoví ustrašenci jsou na tom úplně stejně. :-)

   • vittta

    Ano, teď o tom vedeme řeč s Kamilem.
    Tento nápad měl prof. Beran, volat, volat, volat.
    Podle mého dobrý nápad, časově ale může být poněkud náročný.
    Něco by měl dostat i senior, alespoň tři čenta na pivko, nebo u žen zákusek s kávičkou.

    • Jana

     Ach jo, vittto – co s tebou? „Tento nápad měl prof. Beran, volat, volat, volat“ – jenže byl použit v jiném smyslu, než ty se ve své vševědoucnosti domníváš. Nešlo o peníze, ale o zjištění příznaků nákazy a tím zajištění včasného LÉČENÍ ! O tom „vedl řeč“ Kamil, ale jak je vidět, ty ne!

     • vittta

      Jak, nešlo o peníze?
      U roušek jde přece také o peníze, ne o ochranu před nákazou.
      U vakcín jde také jen o peníze, famakologové vydělají,ale vakcína je k ničemu.
      I v nemocnicích šlo o peníze, copak už nevíš, že na kovidových odděleních leželi zdraví lidé, jen pozitivní, aby mohli nemocnice na tom vydělat?
      To ale netvrdím já, nýbrž vy.
      A VSADÍM se, že kdyby vyčleněná parta zaučených volala seniorům, budete první, kdo bude počítat, kolik to stálo, a kdo na tom vydělal, jinými slovy, šlo by zase jen a jen o peníze.
      Když si pozorně přečteš, co jsem napsal, tak zjistíš, že připouštím, či mám za pravděpodobné (všimni si, že ve své vševědoucnosti to jako obvykle nevím, zatím co ty, ve své pokoře to opět víš), že tato činnost by se ve výsledku vyplatila, jenže ty moje texty nečteš.
      Osobně si myslím, že se vyplatila v tom smyslu i investice do roušek, jakkoliv u toho byly různé finty, a vyplatilo se též investovat do vakcín.
      Tato opatření jsou finančně plusová, stejné by to bylo i s tím voláním, ale politicky by se to otočilo přesně tam, kde to prof. Beran mít nechce.

  • embecko

   Pokusi tu nekdo rozebrat bod po bodu a dokazat jak velky je to „stepitel“ a dokonce i lhar?“
   Podle obcanskeho principu ma politicky nazor kazdeho obcana stejnou vahu. Ovsem pan Volny je navic politik, tudiz jeho praci je stepit, na tom stoji pluralitni politicky system.
   Nazor na aktivity poslance Volneho si udela jiste kazdy sam.

   • astraustralia

    Opet velmi obohacujici debata o stepeni :-)
    Podle Saxe co politik tam stepeni patri k jejich zamestnani, neni jim co vytknout.
    Kdyz si ale dovoli rici svuj nazor obcan navic znameho jmena ci profesional v nejakem oboru, dostane nalepku „stepitel“.
    Co kdyby nekdo na jeho nazor dal ! Naopak politik ktery se snazi dostat ovcana na svou stranu ten nestepi ten sjednocuje kolem sveho nazoru :-)

    • embecko

     Politik, Astere, je mandatar, hlas lidu, ktery zastupuje zajmy svych volicu. Tedy urcite skupiny obcanu, ktera neni spokojena s tim, jake predstavy o rizeni spolecnosti maji ostatni volici, kteri do jejich skupiny nepatri.
     Z toho toho vyplyva, ze hlas politika je z pohledu jeho volice objektivni (politik nehaji sve zajmy, ale zajmy svych volicu).
     Naopak odbornik vyjadruje svuj subjektivni nazor a nikoho (politicky) nezastupuje.
     A udela-li odbornik ze sveho subjektivniho nazoru politikum, stava se z nej politicky idiot.
     Pokud jsou politicke strany vyjadrenim rizeneho a tedy kontrolovaneho a tedy zadouciho politickeho stepeni na obcanske nazorove spektrum, pak subjektivni, verejne nazory odbornika-politickeho idiota vedou pouze k nezadoucimu, chaotickemu, nerizenemu stepeni spolecnosti, jez je vysoce nebezpecna, nebot spolecnost destabilizuje a rozklada.
     Divim se, jak hluboke neznalosti o spolecenskych procesech mas, Astere, to je opravdu az udivujici.
     Uloha politiku a politickych stran je ti zcela neznama, nedokazes rozlisit mezi politickym a odbornym nazorem a nevis, ze verejny projev nezavisi pouze na obsahu sdelovaneho, ale (mozna predevsim) na souvislostech, v jakych byl vysloven a kym byl vysloven.
     Ja okolo tebe chodim po spickach, ale ty nejdes na kompromis, nybrz vracis formou tiche agrese (anebo jak to tu rekl observer) a pomalu uz ztracim duvod se vuci tobe nejak moc ovladat.

 9. vittta

  Ááááá, tak odboj je tady.(volně navazuje na článek Vidláka)
  Elitní doktor Hnizdil poslal zdravici:
  „Chtějí nás ovládnout, zotročit, zmanipulovat, udusit v respirátorech, utestovat nesmyslnými testy, uočkovat nevyzkoušenou vakcínou. Bezohlední, draví, bezcitní psychopati.“
  Jediný statečný, jak se zdá.
  No a Hnízdil podruhé a je to spuštění revoluce:
  „Tyto „psychopaty“ podle Hnízdila může zastavit jen každý z nás a všichni dohromady. Jedinou šancí, jak si zachránit zdraví, je, jak napsal, jejich šílené zákazy odmítnout a žít zdravě. “
  A co na to já?
  Jdi do prdele, Hnízdile, do prdele!!!
  Ale pokud se někdo angažovat chce, je to jeho věc, a založení alternativních škol- o čemž je tam řeč- je určitě skvělé řešení.
  Minimálně uvidíme, co to dělá, a nelehkého úkolu se jistě někdo ujme, třeba- nevím- by mohl EDUin, který úspěšně zavedl inkluzi.
  Já na tyhle experimenty, které tuším nebudou pro svobodomyslné rodiče tak úplně zadarmo z vysoka seru.
  Ještě to žití zdravě je ne úplně vyřešené, svého místa na slunci by mohli dosáhnout vegani, nebo různé, dnes moderní směry, kteří by se mohli ujmout učení, co to znamená- zdravě žít.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Deti-vam-preprogramuji-zdegeneruji-Covid-a-skoly-Sesli-se-rodice-Vlade-z-toho-bude-mdlo-675441

  • oh

   „To chce klid,“ jak zajisté nikdy neřekl Švejk. Nebo také „Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem!“, jak (zbytečně) doporučoval komoří Lang pekaři Matěji Kotrbovi, toho času předstírajícímu že je omládlý císař Rudolf II.
   „Mezi nezadatelná lidská práva patří také, že každý má právo chovat se jako idiot.“
   ( Radkin Honzák – Lický práva a hnusák Macron )

   Zakládající člen a doživotní předseda „Klubu Dálkových Diagnostiků“ sejří kde koho, dokonce delší dobu už i i svého spoluzakládajícího kolegu Radkina Honzáka: „Pan doktor Hnízdil se řadí k těm, kteří v duchu zametání Babišových hororů jsou schopni prohlašovat, že zemřelí si za to mohli sami, protože byli tlustí. Porovnat 30 000 zemřelých na covid s několika komplikacemi po očkování, navíc řádně nevyšetřeným úmrtím, vyžaduje skutečně statistickou odvahu kaskadéra, zejména když pro nedostatek argumentů se zveřejní dva larmoyantní dopisy, Francouzský sociolog Glucksmann podobné výroky nazval „vrcholem záměrného analfabetismu“.
   ‚Muriga ga tóreba dóri hikkokorum,‘ tak jsem se dočetl, že zní japonské přísloví, které do češtiny přeloženo říká: ‚Když nesmysl kráčí ulicí, rozum se drží stranou.‘ Bohužel! Už příliš dlouho na jeden život.
   A což teprve, když ulicí kráčí zhovadilost… Což dokládá kolega, který mi napsal, že jeden důkaz, který teorii zpochybní nebo vyvrací je důkazem o její nesprávnosti. Nevím, zda si nechtěl uvědomit, nebo zda je tak tupý, že neexistuje žádná teorie o tom, že by očkování fungovalo u každého stejně ve 100 %. Kvalita léčebné metody se hodnotí podle její účinnosti. Kdyby bylo po jeho, musíme vyházet všechny léky.“
   (Radkin Honzák – Božena Jirků, Gustáv Babiš a Andrej Hnízdil, blogy na baktualně_cz)

   • Kamil Mudra

    Mno… Radkina Honzáka znám osobně a vedl jsem s ním celkem slušnou sumu rozhovorů na různá témata. Ze zkušenosti vím že jeho náhledy na všelicos se různě proměňují, poplatně množství vína aktuálně zkonzumovaného před jejich vyslovením. Tedy jsem si zvykl brát ho s rezervou.
    Hnízdila osobně neznám, ale často na mne působí dojmem jako by šlo o podobný případ.

    • oh

     Mno, já ho znám jen z již zrušené putyky „U Stejskala“ na baktualních blozích. Pamatuji si, že patřil k autorům, kteří se nebáli chodit diskutovat pod své články. Ale také si pamatuji, jak si právě s Hnízdilem notovali nad diagnózami duševního stavu Miloše Zemana, proto mi jejich současná dlouhodobá roztržka „až do hrdel a statků“ připadá zajímavá.

     • vittta

      Dokonce jsem četl článek, kde se Honzákovi nelíbí moderní vidění pohlaví.
      Teď jestli tak prozřel nedostatkem, nebo přebytkem vína.

 10. Jana

  Spravedlnost konečně zvítězila. Někdy to trvá dlouho, ale při správných předpokladech dojde k nápravě aspoň po smrti. Není nad nezaujakou justici.
  Mám jen dotaz – k čemu je mrtvým milost?

  V americké Virginii v úterý posmrtně omilostnili sedm černochů, kteří byli v roce 1951 odsouzeni k trestu smrti za znásilnění bělošky. Podle guvernéra státu Ralpha Northama to neznamená, že byli muži z případu známého jako „Martinsvillská sedmička“ nevinní, poukázal ale na to, že byli odsouzeni nespravedlivě a pouze na základě své rasy.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/cernosi-dostali-trest-smrti-za-znasilneni-belosky-soud-je-po-70-letech-omilostnil-40370750#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=Mb8Kxfi3B8C-202109011448&dop_id=40370750&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Kamil Mudra

   „„Minulost změnit nemůžeme, ale doufám, že naše současné činy přinesou alespoň částečné usmíření zúčastněným,“ dodal guvernér Ralph Northam.“
   Třeba to přinese aspoň pozůstalým i nějaké hmotné odškodnění? No a ti mrtví by třeba mohli přestat strašit, když již bylo dosaženo spravedlnosti.

  • vittta

   Mrtvým k ničemu, ale za to živí to mohou politicky použít.
   Tohle je celkem takový překladatelský oříšek, že ano.
   „„Tato omilostnění nemají řešit vinu sedmi mužů, ale slouží jako uznání toho, že byli odsouzeni bez adekvátního procesu a trest smrti dostali pouze na základě své rasy,“ “
   Takže v USA se k trestu smrti odsuzovalo bez adekvátního procesu, to jako myslí jak?
   Sešel se KKK a negra odsoudil a popravu pak prováděl…jaksi, stát?
   Kromě toho, nemohlo to být v žádném případě podle rasy, protože rasa je, jak víme- jen sociální konstrukt, ve skutečnosti rasy neexistují.
   Kromě toho vůbec není jisté, že to byli černoši- klidně to mohli být černošky, ze stejného důvodu, pohlaví je jen sociální konstrukt.
   Co dělají lidskoprávní organizace?

  • oh

   „..k čemu je mrtvým milost?“
   Podle poradny Rádia Jerevan na dvě věci: na nic a na.. ještě něco.
   Nicméně precedent pro podobné jednání je úctyhodně starý a řádně zaprášený: Roku 1456 n.l. anglický soudce revidoval případ Johanky z Arku a zrušil rozsudek smrti. Bohužel pro obžalovanou byl rozsudek vykonán již v roce 1431.
   Pokud se v Americe budou precedentu držet i nadále, někdy kolem roku 2500 by „Martinsvillská sedmička“ mohla být prohlášena za světce.

   • Jana

    Právě to mi na tom „výroku“ přišlo zajímavé. Vystudovaní právníci v té nej- nej- nej- zemi by měli vědět, že udělení milosti znnamená PROMINUTÍ trestu a vždy ho uděluje panovník nebo prezident, žádní podplacení nebo jinak motivovaní soudci.
    K podobnému výsledku studií se časem dobereme taky. Zato to bude jistě rasově správné a genderově vyvážené.
    K poslední větě – pokud se do té doby nepodaří BLM zlikvidovat v dostatečném množství světce „bílé“ a zůstane jim pouze sv. Floyd, pak je to velmi pravděpodobné. Ale – bude 1 + 7 světců stačit? :-)

    • oh

     O počty světců bych se nestrachoval. Jen v dějinách USA lze černých světců najít více než dost. Přitom řada z nich by si svatost i zasluhovala, protože to nebyli drogově závislí násilničtí recidivisté, ale obávám se, že právě ti by kanonizačnímu kodexu BLM nevyhovovali .

  • pacifista

   Za současné atmosféry, která tam zřejmě panuje, mi připadá, že vlk se nažral a koza zůstala celá.

   • vittta

    Ne, ale třeba se k tomu najde příležitost.
    Jeden kámoš se s Landou nějak bavil, či ho né úplně dobře zná,
    Postavím největší chrám světa, pravil prý Landa.
    A jaký?
    To je jedno, třeba ten váš…(kámoš je věřící)
    Musím dodat, že to nebyl posměch, ale jen poučení o Landově nehraném nadšení pro věc, které je přechodné, a též často nesmyslné, resp. nad jeho síly.

  • oh

   Prokop Diviš „Svůj vynález vztyčil v Příměticích v roce 1754. O pět let později se však mezi místními vesničany rozšířilo podezření, že sucho, které tenkrát panovalo v celé střední Evropě, má na svědomí právě bleskosvod, který jim nad vesnicí rozhání mraky. Vtrhli proto do zahrady přímětické fary, bleskosvod strhli a zničili.“

    • oh

     To ano. Někde jsem ale slyšel takovou pomluvu, že k té žádosti dopomohl jakýsi bleskem způsobený ohýnek.. ;-)

     • Kamil Mudra

      Mnojo. Každému holt nestačí v dětství kontrolovaně přitisknutá ruka na kamínka. Někdo si potřebuje spálit čumák.

  • vittta

   Kdybych neviděl ten obrázek a nečetl text pod ním, nutně bych si myslel, že je tam vyfocený Babiš.
   O něm se totiž vede diskuze, jaký je to kretén a tak…

   • vittta

    Jo aha, za tohle mu nadávají.
    Babiš se chová celkem xenofobně a má vlasteneckou rétoriku.
    Tak to musí mezi slušnými lidmi, vážícími si svobody vzbudit rozhořčení.
    Babiš totiž svými vlastenecké projevy jen zakrývá kovidovou totalitu.
    No, na skutečné OBČANY si ale nepřijde, věřit mu mohou jen šovinistické ovce!
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-rozjel-peklo-Nedame-Cesko-Bruselu-Zbabelci-proti-mne-Chteji-koryta-Ani-jeden-migrant-675551

    • Kamil Mudra

     No nevím. Neměl by to s těmi sliby tak přehánět. Milovníků sci-fi a fantasy literatury není v téhle zemi tolik aby mu vyhráli volby. :-)

     • vittta

      Byl by jediný, kdo by nesliboval.
      Na tom to stojí.
      Nutno ale říci, že na rozdíl od jiných se mu dokonce povedlo i něco splnit.
      Za předvolební sliby bych ho nepranýřoval a samozřejmě, jejich splnění záleží na mnoha okolnostech.
      Jedna z nich je, jestli je plnit chce, alespoň částečně.
      To samozřejmě nelze nijak zjistit, ale u předchozích vlád se nemohu zbavit dojmu, že neměly vůbec zájem cokoliv plnit, myslím tím ODS i ČSSD.

  • vittta

   Ať demonstrují.
   U nás se také demonstrovalo proti Babišovi a Zemanovi a přišlo 100-150 000 lidí, a dnes dokonce se tvrdí, že jich bylo 300 000.
   Měli ti lidé pravdu, resp. byly demonstrace, organizované milionem chvilek oprávněné, a vláda a prezident měli odstoupit?
   Lidé s opatřeními logicky nesouhlasí, především proto, že se nyní nic neděje.
   Je otázka, PROČ se nic neděje, jestli to je tím, že se nedělo nikdy nic, a kovid byl jen zástěrka pro nástup totality, nebo jestli se nic neděje proto, že byla učiněna důležitá opatření, byť mnohdy ne úplně precizně zpracovaná.
   Důležitá je jiná věc.
   KOLIK PŘIŠLO V BRATISLAVĚ DEMONSTRANTŮ PROTI NEGRŮM?
   Kolik proti zelenému údělu?
   Kolik proti devastaci slovenského právního řádu nařízeními z Bruselu, která Slováci jen kopírují?( to samé se děje u nás, samozřejmě)
   Kolik jich tam bylo?
   5000, 10 000?
   Tady jich je víc, je to vaše velké vítězství, je to holt otázka priorit.
   Očkování holt ohrožuje Slováky více, jak nástup diktatury menšin, cigošů, buzerantů, negrů a islámu, atd..atd…
   Ta demonstrace a vysoká účast na ní je ve skutečnosti naše porážka.
   Protože proti zásadnějším věcem neprotestuje skoro nikdo, a u voleb si Slováci zvolí probruselké kretény, hlavně když jim slíbí uvolnění očkování, které stejně nedodrží.
   U nás to jakž takž zachraňuje jen a jen oligarcha Babiš, který dílem náhody stal se jediným, koho je možné pro umírněné Čechy volit, protože jinak bychom dopadli stejně jako Slováci, a to ještě nevíme, jak přesně se Babiš vůči Bruselu zachová, bude li opět zvolen a bude li opět premierem.

  • pacifista

   Pamatuji se, jak mi ještě za socíku byl k smíchu jeden buzík, obsluhující za barem. Tak nějak divně mluvil a pořád se nadnášel. Seděl tam i můj spolupracovník, který byl z té části města a chodil tam často. Vysvětlil mě neznalému, že je to zde všeobecně známá bukvice. Pro mě to bylo v té době něco tak exotického, něco s čím jsem se ještě nesetkal. Dříve výjimka a dnes norma. Tak kam to spějeme?

   • vittta

    No je jich nějak víc, to je fakt.
    Tehdy se tím nikdo moc nechlubil, ale stejně…jich je prostě víc.

 11. vittta

  Chápu, že jsou důležitější věci, a je třeba hlavně hovořit o ziscích farmakologů a kovidové totalitě, ale zde je také cosi zajímavého, byť zdaleka ne tak důležitého.
  Hroutící se systém ve Švédsku, díky negrům a čmoudům.
  Článek je dobré si přečíst, a omlouvám se předem těm, co vědí, protože Švédsko je samozřejmě ukázka demokratické vyspělé společnosti, kde protikovidová opatření byla malá, takže svoboda Švédů je daleko větší, jak jinde.
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Gangy-migrantu-150-tun-drog-Znasilneni-deti-K-tomu-Zeleni-Svedsko-Katerina-Janouchova-zle-a-presne-675451

  • kočka šklíba

   S tím byste se měl obrátit myslím na třešinku, která tady přece psala že tam byla a nic takového neviděla :D. Ale současně nechápu, proč do toho taháte proticovidová opatření. O covidu je tam jeden malý odstavec a s opatřeními proti němu nemá vůbec nic společného. Začínáte být, nebo spíš jste, už stejně otravný jako jste byl s EET svého času. To jste také zamotal téměř do všech svých vstupů do diskusí.

   • vittta

    Tak pro vás jsem asi otravný už dávno, ale že jste Češka tak vám vysvětlím, proč jsem to zcela ÚMYSLNĚ udělal.
    Vy jste to tam nenašla, ale mělo to vytvořit ten kontext.
    Já nedávno, zcela bez zájmu, opět vyzýval k národní jednotě bez ohledu na dílčí názory.
    Tady má vyniknout určitou částí vlastenecké obce neustále omílaný kovid a nějaká totalita kolem něj a opatření, zatímco svět kolem se prostě nezměnil, a témata, která nás spojovala v reálu nezanikla.
    Já mám o kovidu jasno, a jakkoliv jsem braný za toho, kdo neustále kovid do diskuze tahá, o kovidu se tady diskutovalo i beze mě, a nejsem to zdaleka já, kdo kovid tahá úplně do všeho.
    V Bratislavě se demonstruje, no ovšem, proti Kovidu.
    Kovid, Kovid, Kovid, očkování, totalita, roušky, rozestupy, to je téma dneška a to rezonuje ve vlasteneckých kruzích- viz. třeba Landa,ale kdokoliv, Volný, Bobošíková, Lipovská, Okamura…
    To ostatní je pryč, hlavně ne očkování, zachraňte ty, co ještě zbyli, ostatní do dvou let zemřou.
    Švédsko se mi k tomu srovnání hodilo, protože se tady často citovalo, ne ovšem kvůli negerské okupaci, ale kvůli báječné svobodě otevřených hospod a svobodného dýchání.

   • vittta

    Jinak dodám, že Třešnička sem nechodí, a já se obracím na české lidi, na všechny bez rozdílu, pravičáky, levičáky, koviďáky i odmítače,vás nevyjímaje!

    • Kamil Mudra

     No, je fakt že covid je tak silný poutač, že kvůli němu plno lidí přestává vnímat silniční značení i to kam ta silnice vede. :-(

     • vittta

      To je až neuvěřitelná záležitost.
      Podle mého se bojuje i proti tomu, co vůbec není.
      Tady třeba Štěpánek má Trikoloru ze běžnou pravicovou stranu.
      Jejich předvolební rétorika se ale točí jen kolem kovidu, jinak jsem si nevšiml ničeho pravicového, až na kecy o podpoře drobného podnikání, to je takový folklor, stejně jako zvýšení důchodů a platu učitelů, hasičů a fízlů.
      To se mimochodem Babišovi opravdu zvýšit povedlo, i když dejme tomu nemusí být jasné, kde na to vlastně vzal, současná sekyra s tím nesouvisí, dělal to už před kovidem.
      A co Štěpánek a kovid?
      No, také folklor:
      „My neříkáme, že covid neexistuje, že pro rizikové skupiny není potenciálně nebezpečný nebo že nemáme dělat vůbec žádná opatření. Máme, ale pouze taková, která dávají smysl. “
      Smysl dávají tahle: „Ohrožené musíme chránit, nemocné léčit, ale zdravé je třeba nechat normálně žít.“
      No jo, copak o to, ale ti nemocní byli také zdraví, než se nakazili, co s tím?
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/SPOLUpachatele-prodaji-nas-Hrozba-je-tahle-povedena-particka-Nekteri-lide-jsou-fakt-na-palici-krouti-hlavou-Stepanek-675357

 12. astraustralia

  Po 80% proockovanosti Covid vyresen a mate vic casu na detaily ktere vas temer 2 roky nezajimaly.
  Jak to s vami myslel a mysli Covid jiz vite,
  ted predevsim jak na vas mysli EU!
  V očích bruselských úředníků má čtyřčlenná česká rodina třicetkrát menší hodnotu než jeden muslimský nomád,
  pastevec koz nebo zedník. To je úvodní téma, které si uprostřed léta vybral pro svůj pravidelný přehled mediálních zajímavostí
  Petr Žantovský. Opomenout nemohl ani vystoupení česko-švédské spisovatelky Kateřiny Janouchové,
  která v České televizi přinesla autentické svědectví o tom, jak moc migrace změnila švédskou společnost
  a jak se kvůli hloupým a neprozíravým krokům tamních vlád mění politické spektrum.

  „Podle návrhu Evropské unie se odmítačský stát může vykoupit z přikázaných kvót na usídlení migrantů zaplacením
  250 tisíc eur za každého odmítnutého migranta. V korunách jde o 6,755 milionu korun.
  Podle vysokých unijních představitelů nejde o pokutu, ale o náklady na jednoho migranta. Jinými slovy,
  Unie si jednoho muslimského migranta cení na 6,755 milionu korun. Unie nám za 12 let členství velkoryse poskytla
  v dotacích celkem čistých 561 miliard korun. Buďme také velkorysí a ponechme stranou, že bohaté evropské státy
  za stejnou dobu získaly od nás více než čtyřnásobek této částky na ziscích svých firem.
  Nuže, na jednoho Čecha připadá 56,1 tisíc korun. To je částka, na kterou si Unie cení jednoho Čecha.

  Porovnejme obě částky a zjistíme, že Unie si jednoho Čecha cení 120krát méně než jednoho muslimského migranta.
  Nuže, český občane, narozený z českých rodičů, vychovaný v Čechách, pracující v Čechách a dbalý českých zákonů,
  postav se před zrcadlo. To, co vidíš, má v očích Junckera, Merkelové, Tuska, evropských komisařů a vůbec
  celé Evropské komise 120krát nižší hodnotu než negramotný afgánský nomád, beduínský pastevec koz či pologramotný syrský zedník.
  I když postavíš před zrcadlo svou čtyřčlennou rodinu, stále máš ty se svými nejdražšími v očích bruselských úředníků 30krát nižší hodnotu, než jeden muslimský nomád, pastevec koz, nebo zedník. Na kolik si ceníš Evropskou unii ty?“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-se-na-CT-casto-nevidi-Studiem-znela-kruta-pravda-o-imigrantech-moderator-Borek-jen-vydesene-koukal-a-lapal-po-dechu-498875

  I o tom bude rozhodovat ta strana ci koalice ktera vyhraje za mesic volby!!!
  To mejte predevsim na pameti!
  Ktera strana bude pro otevreni dveri immigrantum a ktera odmitne cestu Swedska, Nemecka, Francie.
  Zkusenosti z techto statu je dost abyste videli na co si dat pozor, ceho se vyvarovat.

 13. astraustralia

  Nejen vyhrady k vakcinam, jsou i vazne vyhrady k testovacim sadam tycinek ktere vam strkaji do nosu a do krku.
  Jen 1 az 5 pripadu na 100tisic ockovanych ?
  Kolik je to cislo na pocty testu ktere jsou udajne zdravotne nezavadne?
  Odkaz rika neco jineho a je li pravdivy jedna se o pruser vetsi nez maly !

  Reseni mate ve svych rukach. Spejle s vatickou si vyrabet sami doma ! :-)
  PS
  Take se neuvadi a pokud nekdy tak se bagatelizuje pocet tech kteri trpi poskozenim z odrene sliznice z opakovanych testu nekolikrat tydne jen aby obcan dostal zpravu ze je negativni.
  Ve skutecnosti byl negativni jen v okamziku stourani ale po x hodinach a pristi den to nemusi byt jiz pravda!
  Takze stourat v nose jak casto denne aby sledovani kdo je positivni bylo maximalne funkcni ?
  3 x denne?
  Ktera strana ma ve svem programu ochranu vasi nosni prepazky a blany ktera chrani spodni cast mozku?
  Mechanicke poskozeni v pomeru take jen 5 na 100tisic, tedy nestoji to za zminku?
  Pristi clanek na Ostrove by mohl byt o tom co je v zivotne dnesniho cloveka zasadni
  a naopak co neni a k cemu dnesni Goebbelsove odklani pozornost !

  • vittta

   To je sračka, to nemůžete myslet vážně.
   Byl jste kurva někdy na testech?
   Já 2x, než jsem jel do lázní, a mohu vás ujistit, že tu tyčinku v nose vůbec necítíte.
   Já vím, když to začínalo, strkal se do nosu takový drátek, viděl jsem to, ale to- alespoň kde já jsem byl, dávno neplatí.
   Takže bojujete jako obvykle minulé války.
   Možná se vám ale povede vyděsit vystrašené lidičky, co ještě nikdy na testu nebyli, a ti budou před tímto hrozivým zákrokem chránit své děti vlastním tělem, a především nezávislými soudy.

   • Kamil Mudra

    Ethylenoxid (EO) se běžně používá jako jedna z metod sterilizace zdravotnických prostředků (ZP), mezi které řadíme také samostatně balené odběrové tampony/tyčinky. Proces sterilizace EO probíhá zjednodušeně tak, že hotový a zabalený ZP (odběrová tyčinka, tampon) je umístěn do speciální komory, kam je vháněn EO. Plyn proniká přes obal ZP (obal umožňuje průnik EO k výrobku) a proběhne sterilizace. Následně je v komoře vytvořen podtlak, jehož následkem je odsátí veškerého EO z komory a také ze zabalených prostředků. Ty se poté nechají ještě odvětrat, tak aby neobsahovaly zbytky plynu. Po každém takto proběhlém cyklu sterilizace dále musí být provedeno kontrolní stanovení zbytků ethylenoxidu, přičemž nalezené hodnoty musí být v souladu se stanovenými bezpečnostními limity.
    https://www.niszp.cz/cs/proc-se-ke-sterilizaci-odberovych-tamponutycinek-ktere-jsou-mimo-jine-pouzivany-taktez-k-odberu-pri

    „Případné napuštění odběrových tamponů/tyčinek jakoukoliv desinfekční látkou či sterilizačním činidlem by bylo kontraproduktivní, protože by docházelo k usmrcení všech mikroorganizmů v odebraných vzorcích a nebylo by tedy možné žádné onemocnění diagnostikovat.“
    To bylo první co mne napadlo když jsem to video sledoval.

   • Kamil Mudra

    „Možná se vám ale povede vyděsit vystrašené lidičky, co ještě nikdy na testu nebyli, a ti budou před tímto hrozivým zákrokem chránit své děti vlastním tělem, a především nezávislými soudy.“
    Hlavně je třeba chránit i vlastním tělem testujícího aby mu nikdo náhodou nevrazil do lokte.
    To je ale jen můj teoretický náhled – můj nos je ještě panic. :-)

    • vittta

     Tam nikdo není, to se nestane.
     Holce vrazili ve špitálu do nosu ten drát, až vykvikla.
     No- tak jsem šel na ten test, co jsem ho potřeboval do Marijánek, klejíc u toho strašlivě, a očkávajíc dloubání do mozku.
     Ta vzala tyčinku jak se s ní čistí uči, lehce, ale fakt lehce mi projela obě nosní dírky, až jsem se divil, co vlastně může setřít, a za 5 minut mi přišla SMS o negativitě.
     Takto to bylo 2x stejně.
     Takže popisuji svou zkušenost, šel jsem tam se značnou nechutí, a pak jsem jen kroutil hlavou, na řadu jsem šel okamžitě, auto jsem postavil až u vchodu, že jsem nemusel hnout prdelí…
     No, všude to tak být samozřejmě nemusí, ale strašit tím lidi není správné.

     • vittta

      Jinak já ty testy mám, kvůli testování zaměstnanců, a také jsem si ho sám dělal.
      Ale celkem jsem si v tom nose rejdil, měl jsem dojem, že něco bych na té tyčce měl mít.
      Jak vidno, není to třeba.
      Ale ten drát teda byl hnusnej, to jo, ale to bylo někdy v červnu.
      Ono…možná jak kde.
      Tak jdu k dibetologovi na krev, ta sestra vezme takové píchátko, a bodne mě do prstu, ale decentně- a takovou skleněnou tyčkou mi nabere kapku, ta jí vcucne.
      Když jsem ale ležel ve špitále, tak mě 3x za den bodli takovým bodlem že jsem za 2 dny necejtil prsty, a když jsem tu sestru viděl, nejraději bych jí preventivně nakopal do prdele.
      Prý jsou ty bodla lecinější, ale nevím, to bylo někdy před 5 lety, a potřebovali se jich třeba zbavit.

  • vittta

   Ke Švédsku a kritické situaci tam jste mi napsala, že tahám do všeho Kovid, a že jsem tím otravný.
   A se Švédskem ať se obrátím na Třešnicku.
   To v podstatě mohlo znamenat, že vás situace ve Švédsku nezajímá, a daleko více vás zajímá moje otravnost.
   No a nyní vidím, že vás daleko více zajímá situace v Klokanii, překvapivě ne kvůli narůstající totalitě menšin, ale světe div se- kvůli Kovidu.
   Zešíleli jste, normálně jste zešíleli!

   • Kamil Mudra

    Nojo. To ale může být i tím že v Austrálii máme svého ostrovního zpravodaje Astra, který je schopen objektivně poreferovat. Kdežto na Třešničku by nemělo smysl se obracet ani kdyby v tom Švédsku žila. Od ní bychom se tak akorát dozvěděli že kdyby to tam kočíroval Havel se sudeťáckými poradci, žilo by se jim líp. Případně že jsou na tom pořád ještě lépe než my, protože nemají Babiše.

    • Jana

     A nebo tím, že vittta může Covid připomenout kdykoliv chce, „odpůrci vakcinace“ jen někdy a to pouze jako přímá reakce na jeho příspěvk – ideálně, kdyby s ním, jako nejvyšším arbitrem bez výhrady souhlasili.
     Nakonec jak sám napsal: „Z ODBORNÉHO hlediska je mu jasné všechno“ – a jistě líp než odborníkům S i BEZ uvozovek. :-)))

     • vittta

      Ale no tak, já nikomu nevyčítám řeč o kovidu.
      Kočka to vyčetla mně.
      A vidím, že používáš už poněkolikáté můj obrat z diskuze s Kamilem.
      No, asi se ti líbí, já bych ale spíše ocenil nějaký …diskuzní vstup do té diskuze.
      Ačkoliv…ty sem kvůli přemýšlení nechodíš, tak co bys dělala v diskuzi.
      Ty tak někomu pochlebovat, nebo na někoho nadávat, ale jinak hovno.

      • Jana

       :-)))
       To je tím, že nejsem „nádrž moudrosti“ (think tank). A ten obrat z diskuze – perfektní, už druhý a moc se mi líbily oba. :-))

       • vittta

        To nejsi, ale léčit si tento nedostatek takto, no…nevím.
        Ty nikdy nejsi.
        Já nejsem ministerský předseda, já nemusím přemýšlet, co bych dělala kdyby…

     • embecko

      „odpůrci vakcinace“ jen někdy a to pouze jako přímá reakce“
      To mas spatne, tam musi byt „jen kdyz vittta milostive dovoli“.

   • kočka šklíba

    Vittto Vy nevidíte, že reagujete hodně nelogicky? V Klokanii Astr žije a ten článek se týká opatření proti covidu v Klokanii. Takže se ptám správně.
    Zatímco Vy jste k článku, který vůbec nepojednává o covidu a jeden krátký odstavec je věnován pouze a jen možnosti infekčnosti migrantů ve Švédsku připojil samozřejmě rádoby vtipný komentář o covidu a opatření vůči němu ve Švédsku. Je to stejné jako Vaše, svého času, neustálé ..hm… řeči o EET. A třešinka opravdu psala o tom, že ve Švédsku nic takového neviděla, takže si myslím, že ona je tou správnou osobou která by měla na tento rozhovor reagovat. Já samozřejmě vím, že sem nechodí, ale podle mého čte. Takže až bude článek o covidu zase klidně pište svoje páté přes devaté ke covidu a k Beranovi (je to v poslední době Váš oblíbenec :D), ale nemusel byste s tím otravovat u každého textu, který se covidem nezabývá.

    • vittta

     Až budete také něco psát, co by si čtenáři mohli přečíst, a reagovat na to- ať už pozitivně, nebo negativně, můžeme si o tom pokecat, co to obnáší.
     Zatím já píšu, a vy čtete, aby bylo jasno.
     A proč jsem to tak napsal jsem vám vysvětlil, čeho jste si měla všimnout.
     Nevšimla, dobře, víc pro vás udělat nemohu.
     Astr v klokanii bydlí, ano, ale pohříchu toho o životě tam zase tolik nepíše.
     Daleko více se věnuje obecné kritice kovidu a těch, jejichž názory považuje za nesprávné.
     Ano, kovidu, protože Astr o ničem jiném nepíše, kovid, já, případně Embéčko.
     Teď tedy se kriticky vyjádřil o migraci, ale úvod byl o kovidu, což tam vašim viděním nepatřilo, zapoměla jste ho ale vyjebat jako mě.

  • astraustralia

   Kocko je patek dopoledne a k vlastnimu prekvapeni prisla prace ktere je diky Covidu mnohem mene. Musi byt jeste dnes odeslano a proto se odpoved odklada. Bud pozdeji dnes , nebo na zitra. Sorry nejako :-)
   Tim jsem opet musel zminit Covid a jak nize ctete reaguje na to na „urovni“ diskuter oprt jak jinak nez na jeho osobni urovni.
   Pokud se s nim chcete bavit na jeho „urovni“ Vase vec, ja toho nejsem schopen.
   K Vasi otazce: Astře je to alespoň z půlky pravda? si budete a take kazdy ctenar udelat zaver sam.
   Nekde cela pravda, nekde jen z pulky, k nekterym zpravam se vyjadrit nemohu protoze diky vladnimu zakazu nesmime opustit prostor do vzdalenosti presahujici 5km a co se dele v jinych ctvrtich nebo dokonce mimo mesto ve vnitrozeni jsme tu odkazani jen na kombinaci zprav v TV, radio stanic a lidi na Twitteru a Facebooku. YouTube je mimo ten se chova k vladnim opatrenim „korektne“. Kriticke a negativni zaznamy urychlene maze :-(

   Vyjadrovat se k tomu co se deje v CR z Australie je podobne jako kdyz se clovek zijici v CR bude vyjadrovat k situaci zde.
   Presto to mohu zkusit opsanim komentare ke zprave z PL v odkazu:-) (jako zpestreni odkazu)
   Musi se uznat, ze premier Babis se svou protibruselskou retorikou a s durazem na narodni suverenitu, predstavuje pro CR mnohem mensi zlo, nez opozice Spolu s Piraty a Stan, ktera by nasi zem nenevratne prodala cizim zajmum a zaplavila by cesky stat muslimskymi migranty.
   Nazor Astra? Ano diky takovym Babisovym proslovum a postojum patrne opet ve volbach zvitezi.
   Ale pozor, jak nerozumim mentalite volice v CR o tom svedci muj chybny odhad z predeslych voleb. Tehdy jsem diky velmi
   rozumneho programu a argumentum“realistu“ (Robejsek) povazoval za jiste ze se dostanou do parlamentu.
   Ani proceno nedostali (0,7%). Proc to volice neoslovilo? Nadpolovicni vetsina volicu ma IQtykve? Nebo proc.
   Prosim ctenare aby tyto radky k volbam brali jako priznani se k tomu ze s odstupem nekolika desitek let mimo republiku jsem dost mimo a ani nekolik letnich navstev republiky na tom nic nezmenilo.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-rozjel-peklo-Nedame-Cesko-Bruselu-Zbabelci-proti-mne-Chteji-koryta-Ani-jeden-migrant-675551?fbclid

   • vittta

    „Tim jsem opet musel zminit Covid a jak nize ctete reaguje na to na „urovni“ diskuter oprt jak jinak nez na jeho osobni urovni.
    Pokud se s nim chcete bavit na jeho „urovni“ Vase vec, ja toho nejsem schopen.“
    Tedy…Kovid jste tady zmínil musel, protože na Kovid směřoval Kočky dotaz.
    Následně chválíte Kočku, jak na úrovni reaguje na mě, který jsem reagoval – v tom kontextu jako vždyky, zcela bez úrovně.
    Potom Kočku lehce popíchnete, že by se se mnou neměla bavit vůbec, a dost zmateně do toho zamotáte, že by se snad Kočka měla se mnou bavit na mé, velice chabé až záporné úrovni, čehož vy prostě nejste schopen a tak trošku se divíte, že toho Kočka schopna je…
    To by vám asi nějak poškodilo karmu, kdybyste napsal, že jsem hovado, kurva, svině, lhář a debílek, a tak to píšete takto, že jo, vy kujóne.
    Tak alespoň vím, jak to dělají věřící ve vesmírné dobro, aby jejich karma zůstala čistá, tako ten povětsný padlý sníh.
    No, ale já to budu psát raději po svém, jak mi zobák narostl, snad mě to PánBůh nějak odpustí.

    • kočka šklíba

     Vittto nedá mně to, kde mě Astr chválí? Mohl byste citovat jeho chválu? Protože já to pečlivě přečetla 2x, ale nenašla jsem to v jeho příspěvku. Ne že bych nebyla polichocena chválou od Astra ale nemohu to najít ;) .To samé kde mě Vašimi slovy :“ Potom Kočku lehce popíchnete, že by se se mnou neměla bavit vůbec….“? Také to nemohu najít. Buďte tak hodný a citujte.

     • vittta

      Ano…
      Musím tomu dát úvod, abych vás uvedl do problému, jo?
      Tak u té chvály je to ošemetné, u toho popíchnutí jasné.
      Astr je dlouhodobě naštvaný, že se se mnou kdokoliv baví, a otevřeně tady manipuloval, že kvůli mě lidé odcházejí a že se se mnou vlastně nikdo nebaví, že to tady kazím, a proto jeho snaha směřovala k tomu, poštvat na mě Kamila (to byl jediný kámoš, Embéčko tehdy nechodil)…to vše vidím, i když nic neříkám.
      V tomto duchu Astr píše i nadále, snaží se na mě poštvat ostatní.
      Vy jste se ho zeptala na situaci v klokanii, já na to reagoval připomínkou Švédska, úmyslně, abych vám připoměl téma, které máme společné, Astra jsem nezmiňoval.
      Astr vám odpovídá, ale začíná útokem na mě, jak psal Observer příznačně- pasivní agresivitou:
      „Tim jsem opet musel zminit Covid a jak nize ctete reaguje na to na „urovni“ diskuter oprt jak jinak nez na jeho osobni urovni.
      Pokud se s nim chcete bavit na jeho „urovni“ Vase vec, ja toho nejsem schopen.“
      Ta první věta může, ale nemusí být chvála na vás, není to úplně jasné, ale vy jako snad diskutujete se mnou na vyšší úrovni, než disktuji já, ta věta mi nedává úplně smysl.
      Ta výtka je jasná, to je ta druhá věta, tam Astra vlastně mrzí, že se se mnou bavíte, a to na mé úrovni, v uvozovkách, tedy úroveň je zde záporná.
      Jelikož jde o agresi pasivní, Astr nejmenuje, a vám vysloveně také nic nevyčítá, je to, jak on píše, vaše věc, jestli se se mnou bavíte, ale on- on to nedokáže.
      To je propracovaný systém křiváctví, takže ne každý si ho všimne, ale Astr na mě vytváří dlouhodobý tlak, na který já nereaguji vůbec, nebo málo, a to proto, že mám zájem na klidu v tomto blogu, a také je to starší člověk, co má právo na své vrtochy, no tak…
      Takže v podstatě to ani nebylo v tom smyslu určeno vám, vy tyhle věci nechápete, jmenovitě když se vám to nehodí, ale jemu, kdy jsem mu naznačoval, aby se na to prostě vykašlal.
      Je odpověď dosti vyčerpávající?
      Že jsem kokot a všeználek, co se ze všeho vykrucuje vím i bez vás, takže mi to nemusíte psát, berte ale v úvahu, že jsem nemusel napsat nic, a byl bych ny tom, rozhodně ve vašich očích, o malý chloupek lépe.

      • kočka šklíba

       Takže nic, žádná chvála, žádné popichování. Jen Vaše domněnky. Já si to myslela, číst přece umím a i když si to vy nemyslíte, tak většinou přečtené chápu.

       • vittta

        Proč si nejprve nepeřečtete, co jsem napsal, a reagujete na to, co si myslíte, že jsem napsal?
        To je potom těžké.
        Pomohu vám, první případ- tedy chválu, jsem nepotvrdil, druhý případ, tedy popichování, jsem potvrdil a vysvětlil, a trvám na tom, že vás Astr štve proti mně, a zároveň vás zneužívá ke štvaní proti mně obecně.
        Text je krátký, snad to nyní dočtete do konce.
        Lépe to vysvětlit nejde, než jak jsem to vysvětlil, takže chyba je nyní 100% ve vás, protože se jen utápíte ve svých představách.

   • kočka šklíba

    Děkuji Astře, opravdu by mě to zajímalo, protože pokud je to alespoň z půlky pravda tak ten nadpis ani tak nelže. Takže Vám bud velmi vděčná za Vaše zhodnocení toho článku, samozřejmě až budete mít na to čas.

    • vittta

     Mě to také zajímalo, ale k mému rozmrzení Astr nenapsal nic podrobnějšího, takže mu nemám za co děkovat.
     Zajímala by mě konkrétně morálka obyvatelstva, stupeň používané síly, výše pokut, reakce okolí co se týká třeba udávání, tlak na očkování, situace ve školství a co se dětí týká, situace ve zdravotnictví…atd.
     Já se vždycky snažím ty informace, moje, z mého okolí, sestavit takto, a tak bych to čekal i u ostatních, ale vzhledem k tomu, že jsem byl v podstatě u každé mé osobní informace vysmíván, to Astr dělá rozhodně lépe, poněvač mu za to děkujete.

    • astraustralia

     Odpoved pro „kocku“ na odkaz ze Zvedavce o Australii kde „opatreni“ pripominaji vsechno mozne jen ne demokracii.
     Pro poradek nutno zacit zdrojem ktery je uveden Zvedavec ale ve skutecnosti Zvedavec neudelal nic jineho nez
     ze prelozil do cestiny original, takze vse co je tam napsane je pravdive nejen z poloviny:-)
     clanek je z 23 srpna ale Zvedavec ho otiskl 1 zari.
     O pravdivosti se autorka v origane snazi odkazy z Twitteru, takze o tom jak zasahovala policie ci co rekl ministr o ockovani deti, dukazy jsou nepopiratelne.
     https://off-guardian.org/2021/08/23/australia-is-going-full-fascist-but-resistance-is-growing/
     A protoze odkaz je povolen pouze jeden tak pokracovani v dalsim prispevku.

     • astraustralia

      Pro kocku i ostatni:
      Pokracovani o tom jak vlady Australie resi Covid.
      Nejedna se o chybu v textu ale o to ze kazda vlada si resi Covid po svem a Federalni vlada(Canberra) jim do toho nema co mluvit!
      Podle statu= New South Wales/ Victoria/ Queensland/ Tasmania/ Western Australia/ South Australia + Canberra jako sidlo Federalu a NT bez mistni volene vlady.
      Kazdy stat si Covid a opatreni ridi podle sveho a dotoho patri i kontola hranice se sousednim statem. Proto predesleho kdyz v Sydney(NSW) v pristavu pristala vyletni lod Ruby a z ni vystoupilo prvnich x nakazenych ostatni staty okamzite uzavrely sve hranice. Podobne se pozdeji zachoval NSW kdyz se Covid zacal sirit ve Victorii. Tento vysvetlujici uvod je dulezity pro pochopeni Zvedavcem prelozeneho clanku ktery je napadnutelny vyhradou ze to co je tam psano neplati pro celou Australii. Videozabery policejniho nasili na demonstrantech jak v Sydney tak v Melbourne jsou nezpochybnitele ale vlada tu trva na svem ze velka shromazdeni lidi znamenaji snadny masovy prenos nakazy a demonstranti musi byt potrestani! Totez plati o zakazu vzdalit se vice nez 5km od bydliste. V TV opakovane informuji o tom kolik tisic vysokych pokut policie rozdala neukaznenym a neposlusnym ridicum a presto lide v tom pokracuji a nesouhlasi. Kolik je prestupku a kolik za to pokud tezko odhadnout ale lze si udelat pribliznou predstavu ze jen urcite proceto a proto ani zakaz 5km plni jen castecne ukol brzdit sireni. Sydney ma 5,2 milliony a statni policie ma neco kolem 20tisic policistu. Na chystanou demonstraci vladu umi stahnout az polovinu policie do mesta ale pokryt cele mesto ktere ma rozmer pres 100km uz nemuze!Ano vysoke pokuty vetsinu lidi odradi ale z hlediska sireni i to malo neposlusnych pri vysoke nakazlivosti je schopno zpusobit neustale sireni. Dnesni stav cca 1500 lidi nakazenych kazdy z poslednich dnu byl odstartovan pred 2 mesici jednim taxikarem ktery vezl nakazenou posadku letadla do isolovaneho karanteniho hotelu. Predal to doma, pak v hospode a uz to retezove pokracovalo az do dnesniho stavu.
      Hranice sireni se dala uhlidat kdyz slo o nekolik sledovatelnych jednotlivcu dnes barikady a policejnikontrola na hranici NSW-Victoria kde Victori ma jen tretinu nakazenych ci mene je temer k nicemu. Opacne vcera v TV se premierka QLD Annastacia Palaszczuk chlubila tim ze „dnes mame NULU“ hosi dobre nam tu hranici hlidejte! Jsi obcan QLD a vracis se domu? Sup s tebou do 14denni karanteny! Obcanum jinych statu vstup zakazan.
      Takto by se dalo pokracovat az by to bylo prilis dlouhe a nic nerikajici nebot opet opakuji clanek je pravdivy ale nema celoAstralskou platnost.
      Pokud jde o informovanost tezko mohu uspokojit vittta kdyz on pozaduje toto:
      Mě to také zajímalo, ale k mému rozmrzení Astr nenapsal nic podrobnějšího, takže mu nemám za co děkovat.Zajímala by mě konkrétně morálka obyvatelstva, stupeň používané síly, výše pokut, reakce okolí co se týká třeba udávání, tlak na očkování, situace ve školství a co se dětí týká, situace ve zdravotnictví…atd.Já se vždycky snažím ty informace, moje, z mého okolí, sestavit takto, a tak bych to čekal i u ostatních, ale vzhledem k tomu, že jsem byl v podstatě u každé mé osobní informace vysmíván,….
      Kdyz to zkusim bod po bodu a podle jeho pohledu pak lide s takovym pozadavkem nemohou byt uspokojeni a ani ne pravdive informovani! Australie je velka jako Evropa a co plati v Sydney dnes sice plati velmi podobne v Melbourne ktere ma jen o 1/2 millionu lidi mene ale uz vubec to neplati jinde a obvzlast ne uprostred zeme ci daleko na severu! Prikladne v Broom na severovychode vedeli o Covidu jen z TV a to do cervna platilo po 2 roky po celem vnitrozemi kde nemeli zadny pripad. To az ted se to rozsirilo az do vnitrozemi.
      Takze tezko mohu bod po bodu alla vittta:
      moralka obyvatelstva jina tady jina ve vnitrozemi, ale obecne lide jsou poslusne ovce a vlada musi byt s poslusnosti spokojena. Svejkovani i zde. Povinne nahubky ale jdete se projit k mori (pokud jste v 5km) nebo do parku a zatim co drive melo rousku nasazenou vice nez polovina dnes vidite to to je 100% ale polovina lidi to ma pod nosem. Naopak Cinanka za volantem znamena perfektne nasazeny nahubek i kdyz je v aute sama. CO ja vim jak je to v nejakem malem meste ci nekde na vsi? Nevim! Vim ze me 5 Ledna minuleho roku vyhnali z maleho mesta 700km od Sydney kdyz jim v TV rekli ze v Sydney se (tehdy vcera) objevil jeden pripad! 1pripad v 5,2 millionovem meste, pozdeji jsem zjistil ze to bylo cca 50 km od meho bydliste! Ano dodnes nemeli na venkove radi lidi z velkych mest, jak se to zmenilo do dnesni podoby nevim, ale pravdepodobne to bude horsi asi budou kricet nebyt Sydney a Melbourne mohli jsme tu byt bez nakazy!
      Strucne o ostatnim jinak to bude na nekolik stranek.
      stupeň používané síly, výše pokut, reakce okolí co se týká třeba udávání, tlak na očkování, situace ve školství a co se dětí týká, situace ve zdravotnictví…
      stupeň používané síly= vysoky! Taktez vyse pokut, ale jak vyse uvedeno lidi hodne, policajtu relativne malo.
      Stupen udavani vysoky, zalezi jak kde a jake jsou sousedske vztahy. Podle radostneho komentare policejniho mluvciho dostali 10tisic telefonich udani. Demonstrantu ten den bylo jen 4-5tisic.
      Tlak na ockovani velky az tak ze nejvice se to tyka pracujicich kteri si stezuji ze nesmi prijit do prace bez ockovani. Vlada se z toho snazi vykroutit prohlasenim ze to je politika firem, firmy rikaji vlada nas do toho tlaci ze pokud to bude eskalovat je to nase vina nedostatecnych opatreni!
      Skoly a skolstvi- posledni rocnik ktery jde na maturitu musi byt ockovan, jinak nebude pripusten ! Od 12 do 16 zavadeno ockovani! Zprava v clanku je proto pravdiva.
      Zdravotnictvi se da srovnat s tim co u vas s Covidem ve spitalech. Stale jeste nepreplnene nemocnice a zadne chladirenske marnice na ulicich podle vzoru Flegr. Ted mi tu TV rika ze 1533 nove nakazenych a 4 mrtvi(70-80) a zdurazneno ze byli neockovani i kdyz proockovanost senioru je tu nejvyssi! Kolik umira na ostatni choroby NULA zprav. Premierka +ministr zdravotnictvi + policie tu mluvi rano i vecer a k tem cislum chvali cca 150tisic nove ockovanych denne!
      Teste se do konce listopadu to uz je skoro zitra bude 80% proockovanost a bude li treba dostanete treti a dalsi davku :-)

      Zaverem odkaz na pruzkum mezi lidem z nehoz je zjevne jak kratka cesta vede k zakazum ke krimanu a treba az ke koncentraku.
      Sociální experiment – Kolik lidí je ochotno podepsat petici za zatčení odpůrců očkování. Vetsina jak vidite je pro zatceni a do kriminalu! Jen mensina ho poslala do zandele!
      Massmediale uvarena a zpracovana verejnost v zemi nejvetsi demokracie co ji vyvazi do sveta :-(
      Amerika byla kdysi vystavni sin demokracie a svobody, uz to neni davno pravda, zapad se hrouti do totality…
      jak snadno se souhlasi

      • kočka šklíba

       Děkuji Astře za obsáhlou odpověď. Ještě by mě zajímalo co je pravdy na tom hromadném očkování dětí na stadionu, dokonce bez rodičů. A dále zda je pravda, že na dveře se přilepují (u obyvatel v karanténě) vládní nařízení. A ještě zda opravdu se již zřídila nějaká tzv. „“národní centra odolnosti“, de fakto se nebojím říci koncentrační tábory. Jistě asi jak v kterém státě, ale zda se tohle vůbec v nějakém státě děje, protože to je přece fašismus. Nebo se někteří zde domnívají že ne? O takových maličkostech jako neočkovaným „doporučit“ nevycházet ven nebo o vysokých pokutách a dalších skutcích ani nemluvím.
       No jistě někteří by možná ještě přitvrdili, neposloucháš tak si užij, že? Případně ti přejeme těžký průběh choroby a minimálně jedno úmrtí v rodině. I takoví mezi námi jsou já vím.

       • astraustralia

        kocka
        Ještě by mě zajímalo co je pravdy na tom hromadném očkování dětí na stadionu, dokonce bez rodičů.
        Proc vas prave toto zajima ci prekvapuje ?
        24tisic deti neni zadne velke cislo, je nas tu 25millionu a zatim neumirame dost rychle :-)
        1541 positivnich za poslednich 24 hodin a jen 4 mrtvoly, neockovani seniori!
        Dnes v sobotu vecer zhorsilo se pocasi, proto lze ocekavat zitra i vyssi pocet mrtvych.
        K Vasi otazce,
        pan ministr tu jasne rika co chce, ze pristi tyden bude ockovano 24tisic deti a rika to 17 srpna, jak to probehlo v TV nerekl.
        Bohuzel vam nemohu dat odkaz na jeho vyjadreni jak uspesna ta akce byla. Ale v proslovu sliboval ze vse je pripraveno dostatek zdravotniho personalu, i policie, rodice nemusi mit obavy:-)
        pan ministr informuje

      • kočka šklíba

       Jinak to video sem už myslím někdo dával, nevím zda Vy nebo Peter, ano a je to vypovídající o hrůze, kterou jsou mnozí schopni přijmout. Zase, takoví jsou i zde mezi námi, bohužel.

   • Jana

    Astře, tu českou mentalitu možná může vysvětlit část jednoho diskuzního příspěvku z jiného webu:

    „(Lidé) …..jsou nespokojeni, nadávají, ale osobne se angažovat nikdo nebude. Ani proti rouškám, ani proti testům, ani proti očkování. Prostě sklopí uši a čekají, že “někdo” TO vyřeší. A tady je ten základní problém. Většina pořád čeká, až to NĚKDO vyřeší. A ten někdo nepřichází… A nepřijde ani po volbách. Když vyhrae Babiš, všichni to přijmou a budou frflat další 4 roky…
    Jak to svého času zaznělo v jednom článku – prostě se PROŠVEJKUJEME do budoucnosti.
    A i když se snažím /vysvětlovat/ už hezkou řádku let, nejde to. Nefunguje to. Stádo ovcí si jde svou cestou. Občas lehce narazí, občas jich pár sežerou vlci, ale stádo jde a jde… A LIDÉ s tím nic nenadělají.
    Takže jediná možnost, jak stádo ovcí přesměrovat je – stát se pastýřem, pořídit si ostrého psa. zapomenout na “demokracii” a silou to stádo otočit do směru a na cestu, která PRO NĚ bude výhodnější. Bolševici o tom věděli své.
    Že to odporuje humanitě, demokraciií a já nevím čemu? V tom případě adieu, lidstvo.“

    • kočka šklíba

     Ale Jano na tom, že se prošvejkujeme do budoucnosti není nic špatného, tedy alespoň pro mě. A švejkování nám jako národu opravdu jde :), tedy šlo, nyní nevím, mladá generace asi už tohle neumí.

     • Jana

      To jistě. Ale jde-li nám o všehno? A Covid, migrace, islamizace, rozkradený stát, jeho rozdělení a všechno ostatní s tím souvisí, není možné ty jevy vnímat a řešit jednotlivě. Způsoby obrany se musí lišit podle závažnosti problémů a možností jejich řešení. A tenhle problém je životně důležitý.

      Abych byla konkrétnější. V knize Jih proti Severu Margaret Mitchellové jedna postava říká:
      „My lidé z Jihu jsme jako pohanka. Pohanka má stébla pružná, když přijde vichr a lijáky, pohanka se skloní, voda po ní steče a když nečas přejde, zase se zvedne a roste dál. Pšenice má stébla tvrdá, přijde-li nečas, pšenice se zlomí a zahyne:“

      To švejkování můžeme přirovnat k pohance. Pro přežití národa je nezbytně nutné, ale i tu pšenici jako vzor nepodajnosti každý národ potřebuje.
      A další, co z toho můžeme vyvodit – „jižní lidé“ byli navenek pohankou = jako by se sklonili pod nevyhnutelnou a nenáviděnou nadvládou Severu, ale uvnitř zůstali (převážně) tou pšenicí. V současné době se mi zdá, že většina lidí ten status pohaky vidí jako ten nejsprávnější postoj dnes i do budoucna. Ale bez těch vzorů-pšenice, se z nás stane beztvará šedivá otrocká masa.
      (Pozn.: JÁ rozhodně nemám na to, být „pšenicí“.To ani omylem. Ale aspoň tu pšenici obdivuji a nechtěla bych, aby ji z paměti národa.kdokoliv vymazal a to pod jakoukoliv ideologií. A právě to se tu posledních 30 let děje za spolupráce těch před vládami skloněných hlav v dobré víře, že poslouchat je největší ctnost.)

    • Kamil Mudra

     „A nepřijde ani po volbách. Když vyhraje Babiš, všichni to přijmou a budou frflat další 4 roky…“
     A tebe napadá nějaká lepší reálná možnost?
     Jinak, souhlas s kočkou.

     • Jana

      Ne – protože jiné současný polistopadový stav zadupal do neviditelna. Takže než kterákoliv strana „demobloku“ je Babiš skutečně lepší, což ale neznamená, že nejlepší možný

      • Kamil Mudra

       No jistě – klasicky – volba nejmenšího zla. Tak to tu máme řadu let, Babišem to nezačalo.

       • Peter Matej

        cit.“Začnu Petrem Kolářem, když už je v titulku. A dám ho i proto, že netuším proč, ale tenhle militantní a zcela primitivně a jednoduše naprogramovaný exot disponuje jakousi magickou přitažlivostí pro ty co buď už jsou v nějakém nejvyšším politickém postu v zemi, či o něm uvažují.

        Je v současnosti zahraničně politickým expertem a poradcem Andreje Babiše (zdravím voliče ze Sekty Koblihy Nejsvětější!!!) a také kandidáta na prezidenta, exgenerála Petra Pavla. Zajímavé detaily o tom jeho radění oběma soudruhům, bývalým, lze najít zde. A když píší zajímavé, tak míním opravdu zajímavé. Kolář už poradil profesoru Drahošovi. Jak, víme všichni. „koniec cit.

        https://www.novarepublika.cz/2021/09/neobvykly-vykladovy-slovnik-petra-kolare-a-jeste-neobvyklejsi-americky-vyklad-mezinarodniho-prava

       • Jana

        Teď jsem moc nechápu, jak to myslíš. Tak jen pro informaci – ANO jsem nevolila a volit nebudu. A i když jsou – aspoň zatím – volby tajné, otevřeně můžu napsat, že volit budu SPD. A je mi jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne.

        • vittta

         To je ta česká ovčí nátura.
         Místo abys volila skutečnou změnu, volíš nahnědlé extremisty!

         • Kamil Mudra

          A tys‘ posledně „nahnědlé extremisty“ nevolil? Já myslel že jsme se na nich shodli.

          • vittta

           No dyť jo, tohle je ukázka nesmyslnosti toho Jany textu, někde nahoře, nebo dole, nevím- o těch ovcích.
           Všichni jsou ovce, co volí jinak než „my“, neovce.
           Tak jsem to pojal takto, aby to fakt bilo do očí.

          • Jana

           Jako obvykle jsi nepochopil – nedokážeš, nebo nechceš? O volby nešlo, šlo o mentalitu dobře „zpracovaného“ davu.
           Proti Babišovi „frflají“, ale nic proti tomu neudělají. omluví to známým bonmotem: „Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali“ – a jsou z obliga. Nikdo nepřišel aby TO vyřešil a oni přece nic nezmůžou.
           Zvednout se z kanape se nikomu nechce – a volby přece nic nezmění.
           Kdyby je opravdu zakázali (a možná se dočkáme), zas by „frflali“, že volit nemohou.

           V 18.28 – „Místo abys volila skutečnou změnu, volíš nahnědlé extremisty!“ A kdo je podle teba ta změna?

          • vittta

           Tak to teda pěkně kecáš, brouku!!!
           Proti Babišovi toho dělá kde kdo opravdu hodně, a lidé to celkem mohutně podpořili.
           Akce Milionu chvilek sice neměly proklamovaných 300 000, ale 100, ať nežeru,150 tisíc tam bylo a to 2x.
           Stateční bojovníci dokonce v podstatě unesli jeho nemocného syna, a skrze něj Babiše ve své podstatě vydírají.
           Ještě NIKDY v polistopadové historii se toho proti „někomu“ nedělalo tolik.
           Bojovníci se stádem tupců mají ovšem jeden zásadní problém.
           Demokracii.
           Nemocnou, ale stále funkční.
           Tvoje unikátní myšlenka ohledně stáda není převratná, stádo je běžná sociální skupina, která se VŽDYCKY chová trošku jinak než jedinec, je to evoluční páka pro přežití, lidské stádo třeba má menší strach, či přestává vnímat důsledky svých činů, což se může při přežití hodit.
           Lidské stádo se jmenuje dav, abychom si to ujasnili, používají se ale oba výrazy, co si pamatuji pokaždé v záporném významu.
           Zajímavé je, že dav, tupé stádo, či ovce, jsou vždycky ti druzí, co nezvednou prdel, volí blbě, a co já vím jaké jsou důvody.
           Co ale udělali ti, co takto kohokoliv označují?
           Ty přiznáváš svou slabost v těchto věcech, to beru, a máš už svůj věk na nějaké blbnutí to prostě není, vůbec ne někde v davu, ale také je důležitá příprava.
           Jak jsi připravená na případný konflikt, na obranu vlasti?
           Žena jako ty bude mít těžko doma střelnou zbraň, ostatně, ne každý jí použije, ale i jiná příprava se může hodit.
           Každý se může zapojit, minimálně tím, že nebude útočit na ostatní vlastence kvůli nějakému bezvýznamnému politickému názoru, který má cenu tak leda v hospodě u piva, kdy se lidé hádají, kdo z politiků je větší kokot!

        • Kamil Mudra

         Mě se to, Jano, líbí, protože jsem naposledy takto volil.
         Letos mám dilema protože chci aby vyhrálo ANO ale současně zachránit KSČM před opuštěním parlamentu, pro případ že by se po volbách dostalo do vedení Skálovo křídlo. SPD u mne asi letos ostrouhá protože mimoparlamentní propad jí nehrozí a na výhru nemá.

         • embecko

          To je dobra uvaha i pres to riziko, ze Skala neprorazi a naopak se upevni Filip-Dolejsovska liberalni klika.
          Tahle volba bez rizika nebude a komunisti jsou jedina konzolidovana sila, navic zavazana tradici, schopna v blizsim budoucnu neco zmenit.
          SPD nepropadne, ani nezvitezi, jak pise, takze tam by to byl v tomhle smeru vyhozeny hlas.
          Zbyva pak bud volit primo ANO, coby mensi zlo, anebo rovnou pravici (Svobodne).
          Proste ne demoblok :o)

          • vittta

           Svobodní jsou out, osobně buď zvolím rovnou Babiše, nebo budu také zachraňovat komouše.
           Tentokrát si nejsem jistý ani tak krátce před volbami, uvidím, co se kde vyvrbí.

         • Jana

          Jo – Skála jako šéf komunistů by ovšem bylo jiné kafe. Pak bych měla velké dilema a bohuřel jen jeden hlas. Nedělitelný.

      • vittta

       Nemáš politické myšlení.
       Babiš není jediný možný k volbě, ale je jediný schopný porazit Piráty a TOP09.
       Okamura je důležitá karta ve sněmovně, ale jeho politické nadání má značné trhliny- v lepším případě.
       V tom horším se mu prostě v opozici líbí, a nemá zájem o státotvornou práci.
       Okamura není připraven zvítězit.
       Pokud Okamura odmítne případnou povolební spolupráci s Babišem, o můj hlas přijde.
       Že ho může odmítnout Babiš je věc jiná, Babiš je pod obrovským tlakem, a jak vidíš, útok se vede dokonce „hrdelními“ prostředky skrze jeho nemocného syna, to tady ještě nebylo, no- ale Okamura žádnému tlaku nečelí.
       Jinak s tvojí volbou souhlas, tohle je jen politické zamyšlení, které bys mohla zkusit pochopit, protože text je krátký.

       • pacifista

        Co když budeme uvažovat o tom, že Babiš dostane tolik hlasů že bude moci dát dohromady nejen menšinovou vládu. Potom bude potřebovat partnery, kteří ho podpoří ve sněmovně a společně budou mít většinu. Tím partnerem může být ten staronový, ale jen když bude mít ve sněmovně dost křesel. Bylo by škoda kdyby mu k tomu scházelo něco málo hlasů od voličů nebo by k tomu mohl dopomoci výpadek elektrického proudu. Je proto potřeba „zajistit“ voliče. Taková partnerská páka na Babiše-korouhvičku vůbec není na škodu.

        • embecko

         Budme radi (a doufejme), ze Pirati a demoblok nasrali Andreje takovym zpusobem, ze radsi sahne po SPD.
         A hle…nejak mi tu chybi jedina zminka o CSSD, jsem zvedav, jestli tihle hadi dokazi preskocit tech 5%….vsechny diskuze vsude: CSSD jako by neexistovala…a pritom to muze dopadnout jako pred 4 lety.

        • vittta

         To právě je to, co nevím.
         Zatím to vypadá na ANO+ODS, při čemž se ale skrze ODS dostane do parlamentu TOP09.
         Tady by bylo vhodné, kdyby se ta banda rozbila ještě před volbami, protože to pomalu vypadá, že ODS ani neexistuje, TOP09 jim to prostě vykradlo.
         To je o tom, co se ukáže jako možné, jenže kupodivu- měsíc před volbami není jasného naprosto nic.
         Důležitý je Okamura, Babiš hypoteticky může utvořit menšinovou vládu, s podporou SPD a KSČM, ale SPD nemůže chtít za to až moc velký profit.
         A ČSSD…
         To je mrtvá strana, nic nenabízí, žije vlastně pořád ještě ze Zemana.
         Hamáček jí asi nespasí, strana pracujících z ní nebude, a na intelektuální levičáckou sebranku z pražské kavárny není dělník zvědavý.
         Přitom…na levici i pravici je místa dost, ale pravici vystrnadili městští liberálové, tvrdíc o sobě, že jsou pravice, a levici, při té příležitosti, to samí městští liberálové zničili, tvrdíc, že jsou levice.
         Trikolora pravici doslova popravila, Piráti levici zdiskreditovali, že to ani více nejde, a jiní se do toho neženou, nebo o nich nikdo neví.
         Já nevím, ta Aliance národních sil, co psal Embéčko, jaké má vlastně kádry?
         Všechno je o kádrech.
         Robejšek byl také sám.
         To je jak ve fotbale, pohybuje se tady nějakých třeba 30 trenérů, a když je nějaký manšaft v prdeli, tak vafakuje trenéra, a ten jde trénovat vedle, kde před tím vyfakovali toho svého, který se třeba přesídlí za hranice, ale zase se šupky hupky za 2-3 roky vrátí, když ho vyfakují za špatné výsledky, a tady po něm jako po úspěšném harcovníkovi zase sáhnou…

         • embecko

          Kadry se ukazi…
          Podstatna je ta uvaha, ze u nekterych je jistota, ze to nedokazi, zatimco druzi by mohli.
          Tak dle meho by ANS mohla a i kdyz treba s 0,1% pravdepodobnosti…stale je to vice, nezli 0%.
          A pak je tu i druhy aspekt: etablovane strany by mely pochopit, ze take muzou jit lehce od valu, ne, ze maji pasalik na vecne casy a nikdy jinak.
          Ovsem to ma v rukou volic…a pokud hodil Robejskovi nejakych 0,2%, anebo kolik, tak se jiste do ANS nepohrne.
          V tomhle smeru je volic obeti medialni manipulace, verici na to, ze volbou malych stran by jeho hlas propadnul…tak 4 roky nadava na jednu stranu, pak ji zvoli znova a opet dalsi 4 roky nadava…tohle sledovat, to je prace pro martyra.

    • oh

     No jo, pastýř – spasitel! Lidi nás nevolí, ale nemá cenu přemýšlet co děláme špatně, chce to vyměnit voliče!
     Nevíte náhodou, proč mi to prohlášení připadá poněkud pražskokavárenské?
     Béééé!

     „ Když vyhraje Babiš, všichni to přijmou..“
     Patočkův Deník Referendum se sice pokouší z Pirátů uplácat novou „progresivní“ levici, pirát z Karibiku Bartoš ovšem předem inzeruje, že bukanýři se hodlají držet vzoru, který zahájil sešup preferencí ČSSD – neomylně koalovat doprava a předem hlasitě vykřikovat, že jiná alternativa nepřipadá v úvahu, čímž se vydírací potenciál „jediných možných koaličních partnerů“ rozšiřuje prakticky až k nekonečnu.
     DR:„Psali jste, že vstup Pirátů do vlády je mimo jiné podmíněn tím, že v ní nebudou zasedat lidé nekompetentní nebo s korupční historií. A odmítli jste rovněž spolupráci s těmi stranami, které ohrožují liberální demokracii, tedy KSČM, SPD a částečně i politické hnutí ANO. Bude se to pro letošní volby výrazně měnit?“
     PB: „Myslím si, že odmítnutí spolupráce s politickým hnutím ANO bude velmi razantní. Už jen z toho důvodu, že celý stát je prolezlý lidmi, které si na různé pozice natahal premiér. Zkrátka taková tasemnice.
     Nejde tedy jen o osobu Andreje Babiše, ale o ovládnutí České inspekce životního prostředí nebo o fakt, že i Evropská komise upozorňuje, že ministři Karel Havlíček s Klárou Dostálovou kryjí Babišův střet zájmů a jimi řízená ministerstva protežují jeho firmy.
     Před posledními volbami jsme se politického hnutí ANO obávali a spolupráci s ním zcela nevylučovali. Naší podmínkou tehdy bylo, že Babiš nebude členem vlády a politické hnutí ANO nebude mít ve vládě většinu. Dnes je ovšem zcela zřejmé, že se nijak nežinýruje a rozhodlo se stát zprivatizovat. A obávám se, že další metou bude oblast zdravotnictví.
     Vedle politického hnutí ANO dále nehodláme společně vládnout s žádnými extremistickými stranami, které svými projevy a politikou překračují mantinely liberální demokracie.“

     Takže si zavěštím: Po slavném vítězství AntiBabiše dostaneme Kalouskovu vládu (možná bez Kalouska?), zato s milým krajanem Jurečkou, politrukem Fialou, děsivou trojkou M+P+A, flexibilními STANkaři a námořními lupiči z Bruselostánu. A začnou se ordinovat obvyklé oblíbené „úspory“ a „reformy“: povinný soukromý penzijní pilíř aneb vytunelování průběžného důchodového systému, znovuzavedení Julínkovného a omezení proplácení nemocenské, zpoplatkování vzdělání, škrty a úspory v „přebujelé“ státní správě, na sociálce, a ve školství, zflexibilňování pracovní síly, zjednodušování daní pro bohaté a korporace, a pro póvl sjednocení DPH (samozřejmě na co nejvyšší úrovni), povinná minimálně 2%HDP na „obranu“, spojené s usilovným lezením do NATO řiti a US řiti a zahraničních misí. Zásluhou pirátů pak to vše ještě bude řízlnuté brusleským GreenDealem, maniakální digitalizací úplně všeho a zarovnáním do řad bruselského hlavního proudu liberální demokracie „Pouze pro liberály!“. Jo, a možná nebudete muset nosit roušky. Tedy, jestli se necháte dobrovolně naočkovat podle instrukcí z Brusele a tamní byrokratura se nebude tvářit moc nevlídně..
     Zkoušel jsem zahlédnout i alternativu, že se ANO SPOLU sčuchnou a pirátský stánek vyšachují, ale to už bylo na mou křišťálovou kouli moc a explodovala. :-))

    • vittta

     Tady Jano pracuješ s axiomem, že lidé očkování, roušky a testování masově nechtějí.
     Ve skutečnosti je odmítačů jen zcela minimální část národa, a troufám si tvrdit, že být referendum, tak se prohlasuje dokonce očkování povinné.
     Národ (10%) by ovšem byl nespokojen, a označil by hlasující (třeba 55%) za zrádce, a celý zbytek (90%) za tupé ovce.
     Ale myslím, že tvůj obdiv k tvrdé pšenici je v tomto případě trošku přitažený za vlasy.
     Boj proti opatřením je veskrze legální, a těm, co nařízení porušují nic nehrozí.
     Takže si může každý prudit jak chce, jenom by u toho neměl být ožralý a nadávat fízlům do pohlavních orgánů, to by mohl takový hrdina dopadnout jako ti tři, co skončili v poutech.
     Uvěřili jste vlastním lžím, to je váš problém.
     Vlastně jen půlka, protože naletět někomu může každý, a když se takový člověk poučí, je odolnější.
     Problém je sektářství, vy už neumíte přijímat informace.
     Přijímáte jen to, co vám podstrčí sekta.
     Zbytek není ani třeba číst.

     • Kamil Mudra

      „Boj proti opatřením je veskrze legální, a těm, co nařízení porušují nic nehrozí. Takže si může každý prudit jak chce, jenom by u toho neměl být ožralý a nadávat fízlům do pohlavních orgánů, to by mohl takový hrdina dopadnout jako ti tři, co skončili v poutech.“
      Řekl bych farizejsky legální. Můžeš být úplně příkladně slušný abstinent ale dítě ti bez testů do sportovního kroužku nepustí, v hospodě, neočkovaný, bez neg. testu a roušky vyfasuješ pokutu, do kina a dalších záležitostí se nedostaneš…. A nepomůže ti ani švejkování ani „pšeniční nezlomnost“. Jediné co můžeš zkusit je prosík se smutnýma očima – což někdy třeba vyjde ale také nemusí.

      • vittta

       Finta s prošlým testem se mi osvědčila.
       Kdo by na mém mobilu s poškrávaným displejem hledal přesné datum, že jo.
       Zrovna do kina bych klíďo šel, návštěvnost našich kin neumožňuje viru se jakkoliv rozšiřovat.
       Horší je, že není na co jít.
       A pokuta v hospodě…
       Stát se to může, ale toho bych se nebál.
       Mimochodem, nechce se ti na trial straz?
       Synek už dolaďuje sovětský stroj, a přihlásil se i do soutěže, stejně jako jeho kámoš, k smrti odsouzený, očkovaný 18 letý týpek.

  • oh

   Na ten nůž se mi mi poškozený nabodl dočista sám úplnou náhodou.. Dočista náhodou, čtrnáct krát po sobě, přísahám, pane soudce! :D

 14. vittta

  Tohle je důkaz, že sekta se neštítí nikoho.
  Už asi 2, možná 3 dny sleduji causu mladého Babiše, který se úplně náhodou objevil v Ústí nad Labem, aby mohl vynadat svému otci, a náhodou byl u toho natočen.
  Úplnou náhodou má dobré kamarády, což je rejža Klusák, známý svým bezbřehým kokotismem, a Pája Novotný, které zná mladý Babiš zřejmě z blázince.
  Další kámoš je dle všeho Šafr, zdá se, že se musí znát asi z dětství, nebo co, taková dobrá parta to je.
  Mladý Babiš je duševně zcela zdráv, problém je v tom, že mu to nechce potvrdit žádný psychiatr v ČR.
  Zdá se, že ani Džakéremila Stehlíková nenašla dost odvahy, a tak museli kamarádi zdravého Babiše dovést ke známému psychologovi Kaufnerovi, který byl nějak zrovna v Ústí, jinak ale dělá ve Švédsku, jak jsem se dočetl.
  To je kámoš, ale fakt kámoš Pekarové.
  Ten vydal nějaký posudek, že je mladý Babiš zcela zdráv, ale jelikož takový posudek vydat ze své profese nemůže, tak ho zatím nikdo neviděl.
  To je opravdu hnus, zneužívat nemocného člověka.
  Až mě napadalo, kdo je vlastně víc nemocný, jestli chudák mladý Babiš, nebo ta bezcharakterní banda, co se ho tak dojemně ujala.
  Nakonec se omlouvám Astrovi a Kočce za mou úroveň, ve které jsem upoutávku na následující odkaz napsal.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nez-se-setkali-Babisove-Jak-Klusak-s-Novotnym-shaneli-pro-mladeho-papir-na-hlavu-675642

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s