Ostrovní předvolební přemýšlení.

Tak nám začíná předvolební kampaň a to si asi zaslouží novou stránku. Očekávám že se média budou hemžit volebními spoty, chvástáním a sliby, což leckoho z nás popíchne k tomu aby to okomentoval. Pod předchozím článkem už je komentářů více než dost na jiná témata a tak jsem si dovolil posbírat pár komentů ve kterých už jsme k volbám něco zaplkali a umístit je sem coby „startovní čáru“. Pokud se zde někdo nenajde, znamená to že se buď ještě nevyjádřil a nebo jsem to přehlédnul. Ale nic se neděje – zde je k dispozici dostatek volného prostoru k úvahám, kritice, chvále či fantasiím a nejsou kladeny žádné meze. Zdrbněmež tedy politickou scénu jak si zaslouží.

astraustralia
Vyjadrovat se k tomu co se deje v CR z Australie je podobne jako kdyz se clovek zijici v CR bude vyjadrovat k situaci zde. Presto to mohu zkusit opsanim komentare ke zprave z PL v odkazu:-) (jako zpestreni odkazu)
Musi se uznat, ze premier Babis se svou protibruselskou retorikou a s durazem na narodni suverenitu, predstavuje pro CR mnohem mensi zlo, nez opozice Spolu s Piraty a Stan, ktera by nasi zem nenevratne prodala cizim zajmum a zaplavila by cesky stat muslimskymi migranty.
Nazor Astra? Ano diky takovym Babisovym proslovum a postojum patrne opet ve volbach zvitezi.
Ale pozor, jak nerozumim mentalite volice v CR o tom svedci muj chybny odhad z predeslych voleb. Tehdy jsem diky velmi rozumneho programu a argumentum“realistu“ (Robejsek) povazoval za jiste ze se dostanou do parlamentu.
Ani proceno nedostali (0,7%). Proc to volice neoslovilo? Nadpolovicni vetsina volicu ma IQtykve? Nebo proc.
Prosim ctenare aby tyto radky k volbam brali jako priznani se k tomu ze s odstupem nekolika desitek let mimo republiku jsem dost mimo a ani nekolik letnich navstev republiky na tom nic nezmenilo.

oh
No jo, pastýř – spasitel! Lidi nás nevolí, ale nemá cenu přemýšlet co děláme špatně, chce to vyměnit voliče!
Nevíte náhodou, proč mi to prohlášení připadá poněkud pražskokavárenské?
Béééé!
„ Když vyhraje Babiš, všichni to přijmou..“
Patočkův Deník Referendum se sice pokouší z Pirátů uplácat novou „progresivní“ levici, pirát z Karibiku Bartoš ovšem předem inzeruje, že bukanýři se hodlají držet vzoru, který zahájil sešup preferencí ČSSD – neomylně koalovat doprava a předem hlasitě vykřikovat, že jiná alternativa nepřipadá v úvahu, čímž se vydírací potenciál „jediných možných koaličních partnerů“ rozšiřuje prakticky až k nekonečnu.
DR:„Psali jste, že vstup Pirátů do vlády je mimo jiné podmíněn tím, že v ní nebudou zasedat lidé nekompetentní nebo s korupční historií. A odmítli jste rovněž spolupráci s těmi stranami, které ohrožují liberální demokracii, tedy KSČM, SPD a částečně i politické hnutí.

ANO. Bude se to pro letošní volby výrazně měnit?“
PB: „Myslím si, že odmítnutí spolupráce s politickým hnutím ANO bude velmi razantní. Už jen z toho důvodu, že celý stát je prolezlý lidmi, které si na různé pozice natahal premiér. Zkrátka taková tasemnice. Nejde tedy jen o osobu Andreje Babiše, ale o ovládnutí České inspekce životního prostředí nebo o fakt, že i Evropská komise upozorňuje, že ministři Karel Havlíček s Klárou Dostálovou kryjí Babišův střet zájmů a jimi řízená ministerstva protežují jeho firmy. Před posledními volbami jsme se politického hnutí ANO obávali a spolupráci s ním zcela nevylučovali. Naší podmínkou tehdy bylo, že Babiš nebude členem vlády a politické hnutí ANO nebude mít ve vládě většinu. Dnes je ovšem zcela zřejmé, že se nijak nežinýruje a rozhodlo se stát zprivatizovat. A obávám se, že další metou bude oblast zdravotnictví. Vedle politického hnutí ANO dále nehodláme společně vládnout s žádnými extremistickými stranami, které svými projevy a politikou překračují mantinely liberální demokracie.“

Takže si zavěštím: Po slavném vítězství AntiBabiše dostaneme Kalouskovu vládu (možná bez Kalouska?), zato s milým krajanem Jurečkou, politrukem Fialou, děsivou trojkou M+P+A, flexibilními STANkaři a námořními lupiči z Bruselostánu. A začnou se ordinovat obvyklé oblíbené „úspory“ a „reformy“: povinný soukromý penzijní pilíř aneb vytunelování průběžného důchodového systému, znovuzavedení Julínkovného a omezení proplácení nemocenské, zpoplatkování vzdělání, škrty a úspory v „přebujelé“ státní správě, na sociálce, a ve školství, zflexibilňování pracovní síly, zjednodušování daní pro bohaté a korporace, a pro póvl sjednocení DPH (samozřejmě na co nejvyšší úrovni), povinná minimálně 2%HDP na „obranu“, spojené s usilovným lezením do NATO řiti a US řiti a zahraničních misí. Zásluhou pirátů pak to vše ještě bude řízlnuté brusleským GreenDealem, maniakální digitalizací úplně všeho a zarovnáním do řad bruselského hlavního proudu liberální demokracie „Pouze pro liberály!“. Jo, a možná nebudete muset nosit roušky.

Tedy, jestli se necháte dobrovolně naočkovat podle instrukcí z Brusele a tamní byrokratura se nebude tvářit moc nevlídně.. Zkoušel jsem zahlédnout i alternativu, že se ANO SPOLU sčuchnou a pirátský stánek vyšachují, ale to už bylo na mou křišťálovou kouli moc a explodovala. :-))

Kamil Mudra
No jistě – klasicky – volba nejmenšího zla. Tak to tu máme řadu let, Babišem to nezačalo.

Jana
Teď moc nechápu, jak to myslíš. Tak jen pro informaci – ANO jsem nevolila a volit nebudu. A i když jsou – aspoň zatím – volby tajné, otevřeně můžu napsat, že volit budu SPD. A je mi jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne.

Kamil Mudra
Mě se to, Jano, líbí, protože jsem naposledy takto volil.
Letos mám dilema protože chci aby vyhrálo ANO ale současně zachránit KSČM před opuštěním parlamentu, pro případ že by se po volbách dostalo do vedení Skálovo křídlo. SPD u mne asi letos ostrouhá protože mimoparlamentní propad jí nehrozí a na výhru nemá.

embecko
To je dobra uvaha i pres to riziko, ze Skala neprorazi a naopak se upevni Filip-Dolejsovska liberalni klika.
Tahle volba bez rizika nebude a komunisti jsou jedina konzolidovana sila, navic zavazana tradici, schopna v blizsim budoucnu neco zmenit. SPD nepropadne, ani nezvitezi, jak pises, takze tam by to byl v tomhle smeru vyhozeny hlas.
Zbyva pak bud volit primo ANO, coby mensi zlo, anebo rovnou pravici (ANS pani Vitove).
Proste ne demoblok :o)

pacifista
Co když budeme uvažovat o tom, že Babiš dostane tolik hlasů že bude moci dát dohromady nejen menšinovou vládu. Potom bude potřebovat partnery, kteří ho podpoří ve sněmovně a společně budou mít většinu. Tím partnerem může být ten staronový, ale jen když bude mít ve sněmovně dost křesel. Bylo by škoda kdyby mu k tomu scházelo něco málo hlasů od voličů nebo by k tomu mohl dopomoci výpadek elektrického proudu. Je proto potřeba „zajistit“ voliče. Taková partnerská páka na Babiše-korouhvičku vůbec není na škodu.

embecko
Budme radi (a doufejme), ze Pirati a demoblok nasrali Andreje takovym zpusobem, ze radsi sahne po SPD.
A hle…nejak mi tu chybi jedina zminka o CSSD, jsem zvedav, jestli tihle hadi dokazi preskocit tech 5%….vsechny diskuze vsude: CSSD jako by neexistovala…a pritom to muze dopadnout jako pred 4 lety.

vittta
To právě je to, co nevím.
Zatím to vypadá na ANO+ODS, při čemž se ale skrze ODS dostane do parlamentu TOP09.
Tady by bylo vhodné, kdyby se ta banda rozbila ještě před volbami, protože to pomalu vypadá, že ODS ani neexistuje, TOP09 jim to prostě vykradlo. To je o tom, co se ukáže jako možné, jenže kupodivu- měsíc před volbami není jasného naprosto nic. Důležitý je Okamura, Babiš hypoteticky může utvořit menšinovou vládu, s podporou SPD a KSČM, ale SPD nemůže chtít za to až moc velký profit.
A ČSSD… To je mrtvá strana, nic nenabízí, žije vlastně pořád ještě ze Zemana. Hamáček jí asi nespasí, strana pracujících z ní nebude, a na intelektuální levičáckou sebranku z pražské kavárny není dělník zvědavý. Přitom…na levici i pravici je místa dost, ale pravici vystrnadili městští liberálové, tvrdíc o sobě, že jsou pravice, a levici, při té příležitosti, to samí městští liberálové zničili, tvrdíc, že jsou levice. Trikolora pravici doslova popravila, Piráti levici zdiskreditovali, že to ani více nejde, a jiní se do toho neženou, nebo o nich nikdo neví. Já nevím, ta Aliance národních sil, co psal Embéčko, jaké má vlastně kádry? Všechno je o kádrech. Robejšek byl také sám.
To je jak ve fotbale, pohybuje se tady nějakých třeba 30 trenérů, a když je nějaký manšaft v prdeli, tak vyfakuje trenéra, a ten jde trénovat vedle, kde před tím vyfakovali toho svého, který se třeba přesídlí za hranice, ale zase se šupky hupky za 2-3 roky vrátí, když ho vyfakují za špatné výsledky, a tady po něm jako po úspěšném harcovníkovi zase sáhnou…

Už jste si vyzkoušeli volební kalkulačku?


KM.

 1. astraustralia

  Dalsi z mailu ktery koluje po CR mezi duchodci !(zdroj opet neuvedu i kdyz to je vzdy prvni otazka diskutera na urovni )

  Toto si mezi sebou rozesílá 3 000 000 důchodců!!!
  Návod, jak se zbavit parazitů a rozkrádačů tohoto státu kteří nás jenom zastrašují!!!
  A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto verbež!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Již vzhůru psanci této země k volbám!  
  To co je dole napsané sice neobsáhne jedna strana, ale pokud budeme každý volit jednu ze 4 stran podle toho, která se nám
  nejvíc zamlouvá a to je :
  1 – ANO (ekonomika),
  2 – SPD Tomia Okamury (konec nepracujícím vyžírkám,migrantům a EU)
  3 – Trikolóra- (obnova školství , suverenita státu a podpora občanů)
  4 – a KSČM (aspoň nevyrypují s kravinami a pracují pro občany),
  5 – event. jestli vznikne Šlachtova  strana  Právo
  Opatrně s ČSSD, protože dobře víme kdo v ní je a že pracují především pro sebe ( Hamáček,Poche,Petříček ) a jsou ochotni jít i proti občanům- tak komplet odstavíme ODS, TOP 09, STAN a Piráty !!!!!!!!!!!
  A minimálně 2 z těchto stran pošleme do pekel a ty další 2strany nepřelezou přes 10 a budou se třepat a stiskat palce, aby
  nedopadli jakoTOP a STAN.
  A budou z toho tak vydření, že s nimi vyběhli důchodci, že jim každé oko poleze na jinou stranu a dostanou z toho takový
  průjem, že ho nezastaví ani vlak živočišného uhlí !!!!!!!!!
  TAK DO TOHO DŮCHODCI !!!!!!!!
  Chcete opravdu změnu k lepšímu?
  A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto verbež ;-) !!!!!!!!!!!
  Než vám volební právo SEBERE BARTOŠ -Piráti,  p. ADAMOVÁ – PEKAROVÁ  zTOP 09, jak už kolikrát avízovali  !!!!!!!!!!!!
  DO VOLEB DŮCHODCI !!!!!!!!

  PS
  Poznamka – aktivity nekterych penzistu jsou pozoruhodne:-)

  • vittta

   Názor si asi každý udělá sám, že?
   Mimochodem, ten diskutér na úrovni, to je vlastně kdo?
   Vy to asi ve své skromnosti nebudete, neb názory si každý dělá sám, Kočka toho moc nenamluví,snad Jana?
   Ale to je diskutérka.
   Že by to byl Orinoko?

   • kočka šklíba

    Já si myslím, že jste se netrefil :D . Třeba nám to Astr prozradí, já mám svůj tip.

    • vittta

     Ono jde o to, kdo mi tu nálepku přilepil.
     Já jsem se totiž sám za diskutéra na úrovni nikdy neprohlásil.
     Naopak, prohlásil jsem se hulvátem s leckdy kontraverzními názory- v cause Kovid- kdy toto mé označení vzniklo, jsem se přihlásil k těm, kdo pravdu neznají, nejsem tedy hlasatel žádného úderného názoru, spíše jsem umírněný podporovatel rozumných opatření, který ale nemá drzost, komukoliv radit…jak málo stačí, že jo.
     Astr v tomto případě manipuluje jak čtenáři, tak sám sebou, protože se snaží vzbudit dojem, že jsem samozvanec.
     To je klasický sluníčkářský postup, zde ho prováděl třeba Saul.
     Ten o mě vytrvale tvrdil, že jsem nacista.
     To má ten účel, že kdokoliv (v zásadě nejen) nový může tuto nálepku přijmout, a znesnadňuje mu to orientaci.
     Podobně to mají ve velkém třeba Okamura- to je fašista, ale nikdo neřekne proč, nebo třeba komunista Zeman a mnoho dalších, při čemž takový komunista Pavel je zase napravený.
     Saul se ke sluníčkům hlásí, Astr si ale hraje na neutrála, co nic, ale vůbec nic neříká.
     Vyvstává pak ovšem otázka, kdo je vlastně větší křivák.

     • vittta

      Nebyla to intelektuální úroveň?
      To fakt nevím, ale rozhodně je dobré, použít to spojení celé, pokud už.

  • dixi

   Ve volební kalkulačce mi na třetím místě vyšla sociální demokracie.Program mají pokaždé krásný, jenže potom se přiklání k pravici. I dnes, ve volebním klání zbytečně útočí na Babiše. Připadá mi to takové podrazacke. Taky jsem sledovala včerejší debatu, to samé, výkony moderátorky pod úrovní, totéž i jinde. Kdysi jsem soc.demokraty volila, dnes jim nedůvěřuji.

  • embecko

   To samozrejme neni ani na odsouzeni, ani k opovrzeni…nebot vse, co se deje, je lidske…
   Myslenka/ otazka, ktera se nabizi je ta, proc volici Prahy 10 (vcelku prumerneho obcanskeho obvodu, puvodem lehce periferniho az proletarskeho) vyhodnotili situaci tak, ze dnesni volby nejsou dulezite.
   Zajimava by byla vekova skladba volicu.

   • vittta

    Zdá se že hlavně mladší, pak také vzdělaní.
    Ti rozumní vědí, že volby nic změnit nemohou, a tak na to hodili bobek.
    Třeba příště bude účast rekordní, kdo ví?
    Mladí ani vzdělaní to ale obecně neodsrali, bydlí jinde, nebo na dobrých adresách.
    Odsrávají to dle mého hlavně ti, co nevolili.

    • embecko

     Pak jsou dve moznosti: Bud nevi, netusi, ci neveri, ze to odserou, anebo jim je to jedno.
     O prve moznosti by se dalo diskutovat: Opravdu to skonci pruserem, anebo se to bude flikovat dal (do dnes nezajimaveho casoveho horizontu „nekdy“)?
     Tady to uplne jasne neni, pozor na to, abychom neskoncili jako odmitaci „1000x bylo vedecky prokazano…“.
     Zde bych rozdelil situaci na globalne-hospodarskou a politicky-evropskou. Z hospodarskeho hlediska se to, dle meho, flikovat muze jeste dlouho, ovsem z politickeho pohledu je jasne, ze Brusel ma natazeno a zacina tlacit na pilu.
     V Bruselu (Berline) totiz nevedi, co maji delat a tak to delaji o to usilovneji: kdyz to nepujde silou, pujde to jeste vetsi silou…dle meho se jeste dockame velkych kotrmelcu…

     • vittta

      Mám vyzkoušené, že dokud nejsou cigoši sousedé, hodně lidí proti nim nic nemá.
      Počítám do toho i známého Cikána, co pochopil, co jsou jeho soukmenovaci zač, až když tam bydlel- a to byl raubíř, co seděl 20 let za násilí, vč. vraždy.
      Zážitky s degeši děsně zajímavě vyprávěl, a (jak říkal) kdyby pil, všechny by je zabil…on byl násilník jen ožralý totiž.
      To je ten, co před lety proslul tím, že dal našemu starostovi hlavičku, to bylo zrovna proto, aby dostal byt jinde než mezi degeši, což se moc nepsalo.
      Takže- co se může stát, dělám s jedním romem, a to je normální chlap- si řeknou.
      No, jak se to vezme, jak kdy- a jak kde.
      Průser už je, ale osobně bych tipoval, že Brusel vůbec netuší, co se tady vlastně děje.
      Takže si myslí to samé, co mnozí o cigoších.
      Češi nás (EU) mají rádi a kazí jim to jen bezvýznamní populisté.
      Také rasisté.
      To asi pochopil jak Babiš, tak Bohoušek, takže zaujali odpovídající politiku.
      Slíbit a odkývat Bruselu můžeme všechno, oni to nekontrolují, lecos se dá i podepsat (také to nejkontrolují), boj musí probíhat jen na cílené záležitosti. (odmítnutí Eura různými vytáčkami, odmítnutí odzbrojení občanů a tyhle věci).
      Lze možná spoléhat úplně obyčejně na to, že neschopní a líní EUroúředníci vlastně ani nic kontrolovat nechtějí.
      Všiml jsem si také, že když udavač Peksa mluvil, lavice byly prázdné, takže to ty vyžírky ani nezajímá.
      Problémy je obtěžují, a tak nic neřeší.
      Hele, ty tam žiješ, víš víc, ale není to nakonec tak, že záležitosti ani tak neřídí EU či EK, ale úplně obyčejně místní, nátlakoví neziskovkáři?

      • embecko

       Tady je to trochu jinak a to diky vychodiskum: Na Zapade panoval vzdy tvrdy feudalismus a tvrdy kapitalismus a nikdy si neoddychli za sociku, takze lide jsou dejinne zvykli na velmi trvde zachazeni.
       A ekonomicky vzestup od valky berou jako ekonomicko-socialni zazrak, ktery si je treba udrzet za kazdou cenu…a vzestup prinesla vlada a tudiz, co vlada cini, dobre cini.
       Takze ono staci aby neziskovkar/ politik jen naznacil a agngazovani svazaci (vetsina obcanu) se pridava aktivne a myslenky „toho, jez nam prinasi blaho“ pak rozviji a obcansky vymaha.
       Takze ano, ridi natlakovi neziskovkari, kteri ovsem zde nepotrebuji byt natlakovi- lide si to mezi sebou natlaci do hlavy sami, staci do nich jen trochu strcit a dat pritom najevo, ze je to spravny smer (staci ton hlasu, gesto, znas to…).

  • Kamil Mudra

   Jsem sám na sebe nasranej. Ve snaze získat další kroužek pro Skálu přihrál jsem hlas pětikoale (nejspíš Pirátům).
   A jak se mi to podařilo?
   Připomenul jsem dceři že probíhají volby. :-(

   • embecko

    Nic si z toho nedelej, jen jsi urychlil dej…dle meho musi piratsko-ekologicky proces probehnout az do konce, mozna jde zbrzdit a tim i zmekcit, ale vrchol je jeste daleko pred nami.
    Ono nejde o ideologii, ale kdo, ekonomicky silny, ji podporuje…a zde to jsou jasne globalni korporace a ty uz paky na usmerneni stranicke justice maji. Takze vsechno teprve prijde, vitezstvi nejakych Piratu v nejake Praze v roce 2021 nehraje roli.

    • embecko

     Google zakáže od listopadu reklamy, které popírají klimatickou změnu. Od prosince i YouTube
     https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/google-reklama-youtube-klimaticka-zmena-blokovani_2110081839_ban
     Kapitalismus se koleba, korporace musi zacit glajchsaltovat spolecenske mineni…a ze k tomu vyuziji (vyuzili) i kovida, je samozrejme.
     Podle meho jsme svedky dvou deju, jez se doplnuji, ale vypadaji (a take jsou) jsou oddelene:
     Ridici technicistni selhavani (cipy do aut, ceny materialu a plynu atd.) a ideova progrese (multikulti-eko).
     Ideova progrese je metoda, jak zakrty pohled na naheho krale a nedovolit se rypat v ekonomickych otazkach.
     Elektrina vypadava, neni hajzpapir a na auta jsou poradniky, ale to je jina situace, nezli byla za sociku…tehdy slo o systemove selhavani, zatimco dnes jsou viny objektivni okolnosti ( myslim, ze tady na tu vymluvu prisel uz soudruh Strougal, kdyz zavadel System opatreni).
     Ono to ale nebude zas tak dlouho trvat a soudruzi v Bruseli zacnou planovat jako soudruzi ze SUP (Statniho planovaciho uradu).

     • Kamil Mudra

      „Tady je třeba ještě říci, že EU se liší od ostatních celků světa v tom, že ostatní celky stále kladou na první příčku ekonomiku, a teď mám na mysli kapitalistické autokracie jako Rusko, Čína, Turecko, což jsou země, které odvozují svou autoritu, nebo jejich vládci odvozují svou autoritu dle ekonomického výkonu. Oni vědí, že se musí trochu zazelenat, ale zároveň vědí, že si nemohou zabít ekonomiku, protože tím by zabili i své kariéry. Ve Spojených státech funguje demokracie, a tam prezident ví, že když bude příliš tlačit na zelenou pilu, tak mu to také voliči u voleb sečtou. V Evropě to vědí politici na národní úrovni, ale nemohou s tím nic dělat. A to kvůli deficitu demokracie v EU, což je dlouhodobý problém, který přiznávají dokonce bruselští činovníci, protože se vlastně nikomu nezodpovídají, nikomu neskládají účty, takže jejich postavení není ohroženo tím, když střelí ekonomiku do nohy.
      Ale celý zbytek světa si toto dovolit nemůže, protože ti, kteří by se střelili do nohy, se opravdu do nohy střelí, a tuto bolest si ponesou s sebou, zapláčou – a skončí jejich kariéra. Zatímco představitelé EU v Bruselu, v té slonovinové věži, se mohou střelit do nohy, lépe řečeno, střelí do nohy obyvatelstvo evropských zemí, ale oni sami tím bezprostředně nemusí být ohroženi, protože proces jejich výběru má máloco do činění s klasickým demokratickým procesem. A zároveň to nejsou autokratičtí vládci, kteří by odvozovali svoji moc od ekonomického výkonu dané země, takže mnohem spíše odvozují svou moc a vliv od toho, jak dostávají různým zeleným líbivým snům, a tak dále, protože jsou pak populární v sociální bublině, v níž se pohybují, třeba u části médií. A to je to primární, co chtějí pro upevnění své kariéry činit. Takže toto je to, co odlišuje EU od zbytku světa, a právě proto jsou politici v EU, v Bruselu, ochotni jít vepředu pod tímto praporem.“

      Toto a mnoho jiného zajímavého říká Lukáš Kovanda v pořadu Kupředu do minulosti v rozhovoru s Martinou Kociánovou na téma: „Kvůli Zelenému údělu zdraží vše – nájmy, elektřina, jídlo, oděvy, elektronika, stavby…“

     • pacifista

      Já bych to vůbec nehrotil. Nedokážeme si vůbec představit co všecko se může stát. Například jsem byl před asi více jak 40 lety přesvědčený, že bohužel se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak.

 2. Jana

  „Po skandálu premiéra s Pandora Papers se dostávají ke slovu voliči. Bude je to ale zajímat?“ táže se Washington Post.
  Televizní stanice Al Džazíra upozorňuje na vliv prezidenta Miloše Zemana, který „plánuje využít své moci a ochránit Babiše“. Stanice také připomněla Zemanova dřívější vyjádření, ve kterých uváděl, že předvolební koalice jsou podvod.
  https://www.novinky.cz/volby/do-poslanecke-snemovny/clanek/babisovi-jde-o-vse-a-okamura-citi-krev-zahranicni-media-pisi-o-ceskych-volbach-40374311#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=8ygWm6qJcTw-202110081843&dop_
  id=40374311&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Do Al Džazíry a ostatních médií asi ještě nedolehla nejnovější verze starého hitu – jak se zbavit prezidenta.
  „Prezident Miloš Zeman je nemocný. Jeho okolí ale odmítá říct, jak je to vážné. Ústavní expert a právník Jan Kysela vysvětluje, jak by Zemanovy pravomoce mohly přejít na parlament a vládu – prezidentovi navzdory.
  Nic ale nenasvědčuje tomu, že by se prezident chystal tohoto úkolu vzdát.
  Ústavní expert Jan Kysela v rozhovoru pro Seznam Zprávy vysvětluje, jaké mají politici možnosti, pokud by nabyli dojmu, že prezident není schopen vykonávat svůj úřad“.

  Nabyli dojmu? To není dojem, ale už od první prezidentské volby jejich pevné přesvědčení a svatý boj za ohroženou demokracii.
  Pokud se ale nepletu, tak např. prezident Havel dokázal zastávat bez problému prezidentskou funkci i v narkóze a nikoho ani nenapadlo se nějakých dojmů dopustit.

  • Janika

   Z diskuze k tomu Kyselovi:
   „Kde získal pan Kysela titul Ústavního experta? Já jsem vystudoval práva a titul mám taky ale za žádného experta se nepovažuji. U nás to vypadá, že expertem na cokoli je každý kdo dokáže na pana prezidenta kydnout kýbl hnoje.“

 3. Jana

  Lex Anti-babiš?
  https://www.novinky.cz/volby/do-poslanecke-snemovny/clanek/hlasy-ve-volbach-se-poprve-prepoctou-podle-novych-pravidel-40374364#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=oOGVdhkLDB7-202110090747&dop_id=40374364&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Volby do Sněmovny se konají podle nových pravidel, která po zásahu Ústavního soudu změnil na jaře parlament. Výsledkem má být oslabení volební výhody pro vítěze, který v minulosti získával další poslanecká křesla na úkor menších subjektů, a naopak posílení slabších stran.
  Vstup do Sněmovny mají snazší koalice. Zákon snížil výši procent, která musejí obdržet, aby prošly. Zatímco v minulých volbách by musela trojkoalice Spolu získat 15 procent, nyní bude koalici ODS, TOP 09 a lidovců stačit 11 procent. Piráti se Starosty potřebují místo deseti osm procent.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s