Ostrovní předvolební přemýšlení.

Tak nám začíná předvolební kampaň a to si asi zaslouží novou stránku. Očekávám že se média budou hemžit volebními spoty, chvástáním a sliby, což leckoho z nás popíchne k tomu aby to okomentoval. Pod předchozím článkem už je komentářů více než dost na jiná témata a tak jsem si dovolil posbírat pár komentů ve kterých už jsme k volbám něco zaplkali a umístit je sem coby „startovní čáru“. Pokud se zde někdo nenajde, znamená to že se buď ještě nevyjádřil a nebo jsem to přehlédnul. Ale nic se neděje – zde je k dispozici dostatek volného prostoru k úvahám, kritice, chvále či fantasiím a nejsou kladeny žádné meze. Zdrbněmež tedy politickou scénu jak si zaslouží.

astraustralia
Vyjadrovat se k tomu co se deje v CR z Australie je podobne jako kdyz se clovek zijici v CR bude vyjadrovat k situaci zde. Presto to mohu zkusit opsanim komentare ke zprave z PL v odkazu:-) (jako zpestreni odkazu)
Musi se uznat, ze premier Babis se svou protibruselskou retorikou a s durazem na narodni suverenitu, predstavuje pro CR mnohem mensi zlo, nez opozice Spolu s Piraty a Stan, ktera by nasi zem nenevratne prodala cizim zajmum a zaplavila by cesky stat muslimskymi migranty.
Nazor Astra? Ano diky takovym Babisovym proslovum a postojum patrne opet ve volbach zvitezi.
Ale pozor, jak nerozumim mentalite volice v CR o tom svedci muj chybny odhad z predeslych voleb. Tehdy jsem diky velmi rozumneho programu a argumentum“realistu“ (Robejsek) povazoval za jiste ze se dostanou do parlamentu.
Ani proceno nedostali (0,7%). Proc to volice neoslovilo? Nadpolovicni vetsina volicu ma IQtykve? Nebo proc.
Prosim ctenare aby tyto radky k volbam brali jako priznani se k tomu ze s odstupem nekolika desitek let mimo republiku jsem dost mimo a ani nekolik letnich navstev republiky na tom nic nezmenilo.

oh
No jo, pastýř – spasitel! Lidi nás nevolí, ale nemá cenu přemýšlet co děláme špatně, chce to vyměnit voliče!
Nevíte náhodou, proč mi to prohlášení připadá poněkud pražskokavárenské?
Béééé!
„ Když vyhraje Babiš, všichni to přijmou..“
Patočkův Deník Referendum se sice pokouší z Pirátů uplácat novou „progresivní“ levici, pirát z Karibiku Bartoš ovšem předem inzeruje, že bukanýři se hodlají držet vzoru, který zahájil sešup preferencí ČSSD – neomylně koalovat doprava a předem hlasitě vykřikovat, že jiná alternativa nepřipadá v úvahu, čímž se vydírací potenciál „jediných možných koaličních partnerů“ rozšiřuje prakticky až k nekonečnu.
DR:„Psali jste, že vstup Pirátů do vlády je mimo jiné podmíněn tím, že v ní nebudou zasedat lidé nekompetentní nebo s korupční historií. A odmítli jste rovněž spolupráci s těmi stranami, které ohrožují liberální demokracii, tedy KSČM, SPD a částečně i politické hnutí.

ANO. Bude se to pro letošní volby výrazně měnit?“
PB: „Myslím si, že odmítnutí spolupráce s politickým hnutím ANO bude velmi razantní. Už jen z toho důvodu, že celý stát je prolezlý lidmi, které si na různé pozice natahal premiér. Zkrátka taková tasemnice. Nejde tedy jen o osobu Andreje Babiše, ale o ovládnutí České inspekce životního prostředí nebo o fakt, že i Evropská komise upozorňuje, že ministři Karel Havlíček s Klárou Dostálovou kryjí Babišův střet zájmů a jimi řízená ministerstva protežují jeho firmy. Před posledními volbami jsme se politického hnutí ANO obávali a spolupráci s ním zcela nevylučovali. Naší podmínkou tehdy bylo, že Babiš nebude členem vlády a politické hnutí ANO nebude mít ve vládě většinu. Dnes je ovšem zcela zřejmé, že se nijak nežinýruje a rozhodlo se stát zprivatizovat. A obávám se, že další metou bude oblast zdravotnictví. Vedle politického hnutí ANO dále nehodláme společně vládnout s žádnými extremistickými stranami, které svými projevy a politikou překračují mantinely liberální demokracie.“

Takže si zavěštím: Po slavném vítězství AntiBabiše dostaneme Kalouskovu vládu (možná bez Kalouska?), zato s milým krajanem Jurečkou, politrukem Fialou, děsivou trojkou M+P+A, flexibilními STANkaři a námořními lupiči z Bruselostánu. A začnou se ordinovat obvyklé oblíbené „úspory“ a „reformy“: povinný soukromý penzijní pilíř aneb vytunelování průběžného důchodového systému, znovuzavedení Julínkovného a omezení proplácení nemocenské, zpoplatkování vzdělání, škrty a úspory v „přebujelé“ státní správě, na sociálce, a ve školství, zflexibilňování pracovní síly, zjednodušování daní pro bohaté a korporace, a pro póvl sjednocení DPH (samozřejmě na co nejvyšší úrovni), povinná minimálně 2%HDP na „obranu“, spojené s usilovným lezením do NATO řiti a US řiti a zahraničních misí. Zásluhou pirátů pak to vše ještě bude řízlnuté brusleským GreenDealem, maniakální digitalizací úplně všeho a zarovnáním do řad bruselského hlavního proudu liberální demokracie „Pouze pro liberály!“. Jo, a možná nebudete muset nosit roušky.

Tedy, jestli se necháte dobrovolně naočkovat podle instrukcí z Brusele a tamní byrokratura se nebude tvářit moc nevlídně.. Zkoušel jsem zahlédnout i alternativu, že se ANO SPOLU sčuchnou a pirátský stánek vyšachují, ale to už bylo na mou křišťálovou kouli moc a explodovala. :-))

Kamil Mudra
No jistě – klasicky – volba nejmenšího zla. Tak to tu máme řadu let, Babišem to nezačalo.

Jana
Teď moc nechápu, jak to myslíš. Tak jen pro informaci – ANO jsem nevolila a volit nebudu. A i když jsou – aspoň zatím – volby tajné, otevřeně můžu napsat, že volit budu SPD. A je mi jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne.

Kamil Mudra
Mě se to, Jano, líbí, protože jsem naposledy takto volil.
Letos mám dilema protože chci aby vyhrálo ANO ale současně zachránit KSČM před opuštěním parlamentu, pro případ že by se po volbách dostalo do vedení Skálovo křídlo. SPD u mne asi letos ostrouhá protože mimoparlamentní propad jí nehrozí a na výhru nemá.

embecko
To je dobra uvaha i pres to riziko, ze Skala neprorazi a naopak se upevni Filip-Dolejsovska liberalni klika.
Tahle volba bez rizika nebude a komunisti jsou jedina konzolidovana sila, navic zavazana tradici, schopna v blizsim budoucnu neco zmenit. SPD nepropadne, ani nezvitezi, jak pises, takze tam by to byl v tomhle smeru vyhozeny hlas.
Zbyva pak bud volit primo ANO, coby mensi zlo, anebo rovnou pravici (ANS pani Vitove).
Proste ne demoblok :o)

pacifista
Co když budeme uvažovat o tom, že Babiš dostane tolik hlasů že bude moci dát dohromady nejen menšinovou vládu. Potom bude potřebovat partnery, kteří ho podpoří ve sněmovně a společně budou mít většinu. Tím partnerem může být ten staronový, ale jen když bude mít ve sněmovně dost křesel. Bylo by škoda kdyby mu k tomu scházelo něco málo hlasů od voličů nebo by k tomu mohl dopomoci výpadek elektrického proudu. Je proto potřeba „zajistit“ voliče. Taková partnerská páka na Babiše-korouhvičku vůbec není na škodu.

embecko
Budme radi (a doufejme), ze Pirati a demoblok nasrali Andreje takovym zpusobem, ze radsi sahne po SPD.
A hle…nejak mi tu chybi jedina zminka o CSSD, jsem zvedav, jestli tihle hadi dokazi preskocit tech 5%….vsechny diskuze vsude: CSSD jako by neexistovala…a pritom to muze dopadnout jako pred 4 lety.

vittta
To právě je to, co nevím.
Zatím to vypadá na ANO+ODS, při čemž se ale skrze ODS dostane do parlamentu TOP09.
Tady by bylo vhodné, kdyby se ta banda rozbila ještě před volbami, protože to pomalu vypadá, že ODS ani neexistuje, TOP09 jim to prostě vykradlo. To je o tom, co se ukáže jako možné, jenže kupodivu- měsíc před volbami není jasného naprosto nic. Důležitý je Okamura, Babiš hypoteticky může utvořit menšinovou vládu, s podporou SPD a KSČM, ale SPD nemůže chtít za to až moc velký profit.
A ČSSD… To je mrtvá strana, nic nenabízí, žije vlastně pořád ještě ze Zemana. Hamáček jí asi nespasí, strana pracujících z ní nebude, a na intelektuální levičáckou sebranku z pražské kavárny není dělník zvědavý. Přitom…na levici i pravici je místa dost, ale pravici vystrnadili městští liberálové, tvrdíc o sobě, že jsou pravice, a levici, při té příležitosti, to samí městští liberálové zničili, tvrdíc, že jsou levice. Trikolora pravici doslova popravila, Piráti levici zdiskreditovali, že to ani více nejde, a jiní se do toho neženou, nebo o nich nikdo neví. Já nevím, ta Aliance národních sil, co psal Embéčko, jaké má vlastně kádry? Všechno je o kádrech. Robejšek byl také sám.
To je jak ve fotbale, pohybuje se tady nějakých třeba 30 trenérů, a když je nějaký manšaft v prdeli, tak vyfakuje trenéra, a ten jde trénovat vedle, kde před tím vyfakovali toho svého, který se třeba přesídlí za hranice, ale zase se šupky hupky za 2-3 roky vrátí, když ho vyfakují za špatné výsledky, a tady po něm jako po úspěšném harcovníkovi zase sáhnou…

Už jste si vyzkoušeli volební kalkulačku?


KM.

 1. kočka šklíba

  Ano ted na Váš popud, a vyšla mně ta strana co budu volit :). Samozřejmě ne na 100 % ale docela výrazně, takže pro mě v pořádku.

 2. mistralius

  Já se asi na to blogování vys*ru (vyseru}. To je samý „unsopported browser“, „unsoported browser“. Nakonec jediné co mi zafungovalo je Firofox pod Windows 7.

 3. mistralius

  Nějaký čas jsem nesledoval politiku a nijak mi to nechybělo. Přesto mám několik postřehů:

  (1) Kdo říká, že Babiš je hajzl má pravdu (tak jak to v politice chodí), nicméně apoň se ho jeho podřízení bojí, takže zodpovědnost má Babiš a nikoliv nějaká anonymní chamraď pod ním.

  (2) Třeba takový Fiala jakožto šéf humusoidní ODS je také hajzl, ale je to hajzl na druhou, protože se zříká odpovědnosti a rozhoduje nějaký kapitalistický hnis pod ním.

  (3) Bartoš od Pirátů je schopný politik (neboli vychcan), který narozdíl od „ad hoc“ seskupení „věci veřejné“, „bursíkovi zelení“ atd. pochopil, že největším úspěchem by bylo udržet Piráty v parlamentu, či ve vládě (v tuto chvíli hypotetické), aby zachoval tuto stranu.

 4. vittta

  Pozoruhodné.
  Tak sešel se kněz, doktor a Cikrt a vykecávají si panty o podzimní vlně kovidu.
  Nejlepší je tradičně Beran,
  Tak dle prof. Berana podzimní vlna přijde, a napadne očkované a lidi nad 60 let.
  Tak proč to doporučuje?
  Pak prof. Beran připustil, že se několikrát spletl, smrtnost byla vyšší, než čekal.
  Smůla.
  No a pak Beran poblahopřál Johnosonovi, že všechno rozvolnil, no ale tady tu vlnu také očekává.
  Tak nevím, co si myslet, v každém případě, mezi žvanícími, co zřejmě (jen jsem četl, neslyšel jsem ten rozhovor) přetřásají už 1000 x přetřesené věci, opět sedí prof Beran a opět vykládá, co už 1000x vykládal.
  Tak…kdo z těch tří bude mít pravdu?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Beran-Cikrt-a-Orko-Vacha-u-jednoho-stolu-To-byla-mela-Vite-na-koho-covid-zautoci-v-dalsi-vlne-676340
  Názor z lidu, zřejmě automat:
  „To, že si 2,4 miliardy lidí po celém světě nechali provést neprokázaný, smrtící, experimentální vyhlazovací zákrok, zardoz, 10.09.2021 7:51:43
  který byl záměrně sestaven tak, aby obsahoval biologické zbraně – spike proteiny, nebo v případě „vakcín“ mRNA pokynuly buňkám vlastního těla k výrobě těchto proteinových bio-zbraní, je opravdu pozoruhodné. Tak, globalistům prosazující vylidňování a genocidu vyhlazovací injekcí „vakcínou“ se podařilo vstříknout biologické zbraně asi třetině světové lidské populace. Zbraň, o které je dobře známo, že způsobuje zranění a smrt. —- I kdyby vakcinace právě teď skončila, miliarda lidí po celém světě by mohla v příštích třech letech zemřít – vakcíny si vybírají svou daň. —- Je důležité pochopit, že i kdyby by byly smrtící „vakcíny“ proti covidu právě teď zastaveny, s 2,4 miliardami lidí, kteří již byli „vakcinováni“ je na pořadu dne možnost, že zhruba miliarda nebo více lidí mohou zemřít na ADE, poškození díky spike proteinu, „onemocnění šílených krav“ kvůli útokům SP na neurologický systém člověka, nebo jiné další ničivé účinky „vakcínami“ způsobené. „

  • J. Hruška

   Víte, co je na tom nejlepší? Kdyby ti zloduši opravdu usilovali o depopulaci, stačí, aby nechali padnout dolar volným pádem. Dneska se velká část lidí nedostane k potravinám jinak, než obchodem přes půl zeměkoule a když zkolabuje obchod, umřou hladem. A teď co je nejhorší: Z těch pár lidí, kteří jsou ochotní se vzepřít nastupujícímu rozkladu velká část podlehla těmhle bláznivým představám a ve skutečnosti podporuje to, proti čemu se domnívá bojovat. A pak mi říkejte, že ďábel neexistuje.

    • Kamil Mudra

     „K depopulaci rozhodně není třeba očkování.“
     Jistěže ne.
     Poslechni si toho Staňka. Jestli to amíci fakt rozjedou tak ji budeme brzy sledova z první řady a modlt se abychom se neocitli přímo na jevišti. Podle toho jaké signály vysílá Zelensky se alespoň ukrajinská část scénáře připravuje a v Severním ledovém oceánu se také hrotí situace.

     • vittta

      Zelenského (ukrajinské) sebevědomí je přecijenom poněkud…schizofrenní.
      Válka s Ruskem je možná, jako jakákoliv jiná válka, ale Ukrajina by jí rozhodně nemohla vést.
      A NATO samozřejmě také ne.
      NATO nemá vojáky, ani techniku, dokonce ani průmyslové zázemí na vedení velké války.
      Přemodernizovanou techniku by nebylo možné nahrazovat.
      NATO by mělo problém i s Turky.
      Prostě na to nemají.
      Samotným členům NATO po Afgánistánu spadly brejle, jen Zelensky si je zrovna nasadil.

      • J. Hruška

       No, Zelenský. Pan Chesterton kdesi napsal „s hromádkou masek se nemůžeš bít v souboji“. Zrovna tak od ní nemůžeš čekat jednoznačně lidské stanovisko. Vždyť jsme to tu měli léta u nás. Ovšemže pro toho, kdo vyžírá cizí národ je hromádka masek dobrá volba.

 5. kočka šklíba

  Astře další dotaz, vím že Vám to přidělává práci. Nejde mně o vše, ani to celé nemusíte číst, ale o to, zda opravdu tam jsou zřizovány jakési tábory pro lidi (at neočkované nebo třeba „pozitivní“) a zda opravdu použila ta šéfka přes zdravotnictví to slovní spojení Nový světový řád?
  https://aeronet.cz/news/total-control-sefka-verejneho-zdravotnictvi-statu-novy-jizni-wales-v-australii-prohlasila-ze-lide-jsou-sledovani-a-dohledavani-v-ramci-noveho-svetoveho-radu-premierka-statu-vystoupila-hned-vedle/
  Ten odkaz mám z jiného blogu, vím, že na aeronet se nelze moc spoléhat ale toto je moc zajímavé.

  • embecko

   Tady je to v anglictine
   *
   Austrálie sází na vzdálenou karanténu.
   Pandemie posílila zvláštní proudy národní identity zemí. V Austrálii je to kolektivistické nutkání, někdy na úkor osobní svobody.
   Takový je život v bývalém hornickém táboře poblíž severního cípu země, v místě zvaném Howard Springs-dočasný domov pro stovky domácích i zahraničních cestovatelů, kteří jsou nuceni čekat dostatečně dlouho, aby dokázali, že jsou bez Covid.
   Úředníci tvrdí, že tyto tábory, které jsou většinou pro cestovatele, ale mohou být také použity k izolaci nakažlivých, jsou nutné, protože hotelová karanténa opakovaně nechala Covida proniknout do komunity.
   (automaticky preklad)
   *
   Pandemie posilila identitu…ze stavi karantenni tabory daleko od mest a navic v tech nejteplejsich oblastech neni samozrejme nahoda a nejde jen o mozne rozsireni infekce v hotelu (meste)…samozrejme ma byt pobyt tam co nejvice neprijemny.
   Neda se ale rici, ze by slo o shromazdovaci tabory pro neockovane, anebo jine zivly…tedy zatim…

  • astraustralia

   Protoze plati ze kazdy kdo prileti do Australie musi jit do karanteny(14dni) aby neprivezl nakazu a to se dosud delo ve vybranych hotelich ktere maji nejakou kapacitu a navic doslo v nekterych pripadech i tam k prenosu nakazy, bylo rozhodnuto o vystavbe karantenich taboru ktere by mely zvladnou i znacne vyssi pocet tech kteri pricestuji do zeme a musi do karanteny.
   Stale se mluvi o vice nez 30tisicich lidi kteri jsou v zahranici a cekaji na spojeni a navrat. To nijak neprekracuje pocty zahranicnich turistu kteri priletali a prijizdeli do zeme v minulych letech.
   Vystavba techto zarizeni naznacuje „jakoby“ vlady jednotlivych statu ocekavaly nejakou dalsi velkou vlnu nejake dalsi „nakazy“ kterou nechteji nadale resit v hotelich jako dosud.
   Ano vypada to jako navrat do casu pred 200lety k systemu „guards & convicts“ (strazci a odsouzeni), k systemu obcanu nekolika rozdilnych kategorii prav a svobod :-(
   Nekteri politici by radi touto cestou :-(

  • observer

   Astere, Osama zmenil svet a ne k lepsimu. Verozvest je mrtev, ale myslenka zije dal. Neco jako Lenin.

  • astraustralia

   S omluvou ze 9/11 znamena po Emericku mesic/den a jeste s dodatkem k tomu co se snazi pripomenout observer poznamkou
   „Verozvest je mrtev, ale myslenka zije dal. Neco jako Lenin.“
   Jsou ruzne dalsi myslenky ktere ziji dal. Ne vsechny jsou dobre. I kdyz i v posuzovani ktere jsou dobre zalezi na tom jak pro koho.
   Myslenka mit se dobre a to bez prace dnes stale vice prosazovana je jedna z nejhorsich a je stara jako lidstvo samo.
   V dnesni dobre ji pouzivani a prikrmuji predesim ti kteri nepracuji a jejch jedinou „praci“ je rozesirani spolecnosti.

   • observer

    Děti utíkaly dále, a za chvíli přiběhl dědek silně si odfukoval.
    „Osobo,“ ptal se plečky, „neviděla jste tudy jít dvě děti?“
    „Pleju len,“ odpověděla žena, jako by mu nerozuměla.
    „Osobo, já se vás ptám, jestli jste tudy viděla jít děti.“
    „Až vypleju a uzraje, budem trhat.“

    • astraustralia

     To nevim kdes to slysel, jestli si stara skola, tak ​“marxak“ v minulosti byl povinny predmet,
     dnes se to prednasi pod jinym pojmenovanim, take jako „tvorba hodnot“:-)
     Hlavne stale plati ze nic nemuze byt zadarmo !
     Jeste nebylo zruseno
     i kdyz v hlavach nedavno narozenych tuseno.
     Ty nejnovejsi hodnoty maji ruznou podobu, nekdy odpovidajici 76 stupnum pohlavni odlisnosti,
     jindy ze cerna znamena vic nez bila! Prikladu se nabizi cim dal vic a stale nepochopeno, sic :-(
     Nove neni jen to co se da vyprodukovat na vyrobni lince nebo i pri vladnim zasedani.
     I jinde jine hodnoty se tvori a jsou k mani!
     Nove prinasi vzdy nova doba
     a muze to prinaset i v unisextu zahalena roba.
     Vse nove si zada i spravne oceneni a radne zaplaceni.
     Jen tohle nechcou pochopit predevsim staromyslenkari zatraceni :-(

     • observer

      No dobře, skocil jsem asterovi na 9/11 špek, tak to zkusím dál. Mám ale problém s chápáním textu. Nemohl byste astere tu zmatečnost v cimrmanovském absolutním rÿmu preložit do nečeho srozumitelného v prostych vetách? Jsem jednoduchÿ tak bych byl moc vdēčnej. Dêkuji.

      • astraustralia

       Observere hezke od Vas ze si se mnou chcete povidat
       a ve vetach prostych o cem pisi se dozvidat:-)
       Zadny spek, mezi lidem vladne vztek
       lide si stale vice nerozumi Vase reakce je priklad ze
       ze ne kazda odpoved druheho uspokojit umi.
       Reagoval jsem na Saxe (a i kdyz jsem se zarekl ze dal s nim nebudu)
       ale byl to On kdo me otazkou oslovil a ja povazoval za slusne mu odpovedet
       a o tom jak to vidim dat mu vedet.

       Zatim Vy observere jste na me psani vzdy regoval zpusobem tak jednoznacnym ze reagovat na Vas jakkoli at ve vetach prostych nebo ve Vasem stylu sprostych je ztrata casu.
       Pokud jste v mem psani neodhalil informaci o tom
       co bude nasledovat potom, az spolecnost ovladnou ti
       co produkuji korektnosti dobroty, jez tezko brat pro spolecnost jako prinosne hodnoty,
       pak tezko neco vysvetlovat, do vety proste obsah schovat.
       Ve snaze prelozit do vety proste, povazuji za spolecensky sproste
       produkovat jen reci o mnohapohlavni kreci jako o LGBT
       a chtit za to pobirat radny plat!
       Kde se v nich bere ta drzost tohle si prat?
       Povede to jen k tomu ze stat, nebude mit kde na to brat!
       Zadna nejkorektnejsi rec brambory nezasadi, strechu neopravi!

        • observer

         A to je všechno kvuli 9 zárí, 2001 v USA, astere?
         Tím jste zacal a proto jsem se mylnē domníval, že se o tom chcete bavit.
         Pleju len!

        • Jana

         Astře,
         našla jsem v diskuzi na jiném webu – ví se o tom něco mezi lidmi?

         LAustrálie: Používají Ivermectin pro naočkované hospitalizované v nemocnicích, aby to vypadalo, že vakcíny fungují.
         Nenaočkovaným pacientům s C-19 dávají pouze ventilátor a nechávají je trpět.
         Celý lékařský systém je zkorumpovaný do morku kostí.
         Jsou pomocnou rukou, která umožňuje popravu těchto zločinů proti lidskosti.
         Řídí se příkazy jako zombie a je jim jedno, jestli jde o dobré nebo zlé příkazy.
         V těchto lidech, kteří dodržují tyto příkazy, nezůstal žádný morální kompas. Jsou spoluviníky vraždy.
         https://vk.com/club205676058?w=wall-205676058_1810%2Fall

         • astraustralia

          Jano, Australie se celosvetove „proslavila“ svymi zakazy prikazy, zakazem nad 5km, tlacenim co nejvetsiho poctu lidi co nejrychleji do toho co se nazyva ockovani. Jak cas bezi je to povazovano za utok na zdravi cloveka stale vetsim mnoztvim lidi.
          Vy odkaz o Australii ja pro Vase jiny nesouhlasny nazor na ockovani v CR.
          ockovani v CR

          • vittta

           Zatím největší sračka, co jsem viděl.
           Doporučuji každému, trvá to asi 3 minuty, a je to určeno lidem s nižším IQ a minimálním politickým povědomím.
           Je tam několik klasických blábolů, že jako budou stát pak před soudem- jsou tam jmenováni konkrétní lidé, které manipulátoři vybrali jako propagátory očkování, Flegr a Hořejší a další.
           Ti budou souzeni.
           No a ten fígl spošívá v tom, že nejmenovali třeba prof. Berana, který je také propagátorem očkování.
           Ten komisí spravedlivých vybrán nebyl.
           No prdel….

          • Kamil Mudra

           „Zatím největší sračka, co jsem viděl.“
           Takových během předvolební kampaně ještě uvidíš.
           Tohle ti má jen sdělit: „Volte Hnutí otevřeme Česko – my vás pomstíme!“
           Žádný fígl v tom (uvnitř) ani nehledej – je to fígl úplně celé.

          • astraustralia

           Jak jsem zminil Jano, to co bylo nazvano „pandemie“ casem vykristalizovalo do podoby priznivcu a odpurcu. Strana vladniho prosazovani ma svoji sjednocenou uroven vladnich opatreni ktere se od sebe lisi jen malo a sjednocuje je vakcinacni program.
           Odpurci jsou akcne nesjednoceni a spolene maji jen jedno, odpor k vakcinacnimu terroru.
           Odpor je projevovan zivelne, jak co komu slina nesouhlasu na jazyk prinese.
           Prikladu o tom jak je kazdy presvedcen o spravnosti sveho nazoru je stale vice a je jich na tisice.
           Zde na Ostrove je to odbornik na strechy ktery ma jasno a souctem IDIOTu nebude patrne nikdy prekonan.
           Pro stav vyvazenosti davam odkaz na odbornici (profesne zahradnice) ktera take otevrene rika svuj jasny nazor na Covid a vakcinaci. A podivuje se ze jako zahradnice to vidi a odbornici to nevidi, tak jednoznacne se odbornik na Ostrove nevyjadril .
           Pani ma jednoznacne jasno ze to vlastne neni ockovani ale
           genova terapie

           PS.
           Nazor a srovnani si jiste kazdy udela sam, o deformaci aury bez komentare, ale presto si dovolim jednu zasadni dovysvetlujici poznamku k zaverecne vete, ktera muze byt chapana ruzne.
           Pani zahradnice ma svuj jasny nazor (podobne jako zdejsi tvurce IDIOTu) a v zaverecne vete rika ze:
           je to GMO injekce a ta v podstate umi odpojit lidskou dusi od tela
           Bohuzel i pri tak silnem a rezolutnim nazoru se pani dopusti zasadni chyby.
           Jednak je treba doufat ze k tomuto konci produkty pharma firem jako vakciny zvane nepovedou a pokud to konci smrti tak zatim jen v ojedinelych pripadech a za druhe a to predevsim ze si neuvedomuje co to vlastne vubec v te vete rekla.
           Zde ma Astr nejen k Jane ale k veskeremu ctenarstvu vyjimecnou prosbu.
           Zapamatovat si ze odchod duse z tela znamena smrt Je to sice ne vedecka, ale presna definice ukonceni zivota v telesne schrance!
           Odchodem duse z tela zivot tak jak ho na teto Zemi prozivame konci! Zustava jen neziva hmotna, telesna schranka.
           Jiz neziva protoze bez duse ktera odesla.
           Jsou sice znama ruzna lidova rceni jako je „chodi jak telo bez duse“ a podobne a patrne tak nejak to mohla i pani zahradnice myslet, ale ve skutecnosti zive telo znamena vzdy a jen takove ve ktem je duse pritomna :-)

          • Kamil Mudra

           „Zapamatovat si ze odchod duse z tela znamena smrt Je to sice ne vedecka, ale presna definice ukonceni zivota v telesne schrance!“
           A co mimotělesné zážitky/ zkušenosti? Ty má podle tvé definice kdo?

          • Jana

           Astře – zkráceně, co k tématu říká V. V. Pjakin:

           „Jen se podívejte na tu situaci okolo koronaviru.
           Zcela vyloučili z informační oblasti odborníky virology, epidemiology. Zbyli tam jenom „propaganďáci“! Jinak se nazvat nedajA co dělají?
           Propagují nenávist a strach! Přes strach propagují… „Bojte se nemoci a hlavně nenáviďte ty, kteří si dovolí přemýšlet!
           Neboť jejich vzdělanostní úroveň je vyšší a mají tu drzost, že myslí! Tak ty musíte nenávidět!“ Vaše nenávist nesmí směřovat na ty, kteří vás nutí chodit s náhubkem.“ Když už bylo tisíckrát prokázáno……!

           Oni přece všichni lžou!
           Ti, kteří prosazují masové očkování a tak dále. Oni přece neustále lžou! Neustále lžou!
           A pokud nemáte paměť akváriové rybičky, desetivteřinovou, ale dokážete si něco pamatovat alespoň měsíc dva, tak přece musíte vidět, jak taková Popova neustále jen lže, lže a lže!
           Pokaždé sami sebe vyvracejí. I ti ostatní, kteří se chovají stejně. Dělají to tak v celém světě! Protože počítají s tím, že dav je sešlost lidí, kteří žijí podle tradic a přebírají názory autorit. Ty tradice vytvořili, autority taky a historická paměť davu je od přítomnosti +/- dva týdny. A proto také v rámci těch dvou týdnů manévrují.

           Někdo, kdo nebyl o tuto paměť připraven, vidí, jak všichni ti, co nás nutí nosit náhubky a vyřvávají o masovém očkování, vrší jen lež za lží, a že nejsou připouštěni odborníci, aby vedli otevřený dialog, virologové, epidemiologové.
           Ty nikdo nepustí do televize, nenechají je vystupovat v médiích.
           Manipulátoři to vidí a přes televizi rozsévají nenávist. Připravují stát k občanské válce, ale už na základě zdravotnictví.
           Ty s maskami proti těm bez nich. ale už na základě zdravotnictví“.
           https://pjakin.blogspot.com/2021/09/otazka-odpoved-vv-pjakina-06092021.html

           Je tam i přepis videa v češtině, takže příslušnou pasáž si můžete jen přečíst.

          • Kamil Mudra

           Ale jo – pootevřené overtonovo okno v tom je = hlasy seniorů jsou méně hodnotné protože tito nejsou v obraze.

          • Jana

           Sorry jako, ale Overtonovo okno NENÍ běžná diskuze, ani vysvětlování.
           „Overtonovo okno je způsob společensko-mediální manipulace, na konci které je ve společnosti prosazeno to, co dříve nebylo myslitelné. Podle Overtona existuje pro každý společenský problém tzv. okno možností. V rámci něj lze o něm diskutovat tak dlouho, až je společnosti nemyslitelné téma akceptováno, případně i legislativně ukotveno.“
           https://naseveru.org/2020/09/02/overtonovo-okno-6-kroku/

          • Kamil Mudra

           Nemusíš mne odkazovat na něco co dávno vím.
           Jak ale myslíš že to chodí v praxi?
           Někdo něco napíše/řekne další se toho chytne a více to rozvede, jiný mu oponuje, přidají se další na obě strany, vznikne společenská diskuse a ta se pak odvíjí dál….
           Ale k pootevření okna došlo už u toho prvního.
           Každý nový námět vnesený do jakékoli diskuse je uchopitelný k pootevření overtonova okna, ať už jde o diskusi u hospodského stolu nebo někde na světovém akademickém fóru. Liší se jen rychlostí šíření v závislosti na zájmu o téma.

          • Jana

           Kdyby sis přečetl tam uváděný vzorový příklad (a neí jediný, četla jsem jich víc), nemohl bys něco takového vůbec napsat. Tady přece nejde o to, jestli něco pochopí – nepochopí „prodiskutuje“ a rozšíří mezi známými kdokoliv z občanů, ale o manipulaci se strany mocných – a tím myslím vlády, politiky apod., žádné NWO, i když i v téhle, vámi tady zesměšňované agendě se to „okno“ používá zcela nezakrytě a jak je vidět, osvědčuje se až nepříjemně rychle!

          • Kamil Mudra

           Tak, za prvé si ujasni rozdíl mezi „uchopením“ a „pochopením“. A za druhé si uvědom že overtonovo okno je univerzální psychologicko-sociální nástroj využitelný v celém společenském spektru, od malé skupiny (rodina, klub, tým) až po globální rozsah. Ale vždy funguje na stejném principu, který je v tom tvém odkazu sice dobře popsán ale jak vidím tak tobě úplně k ničemu, pokud se domníváš že je využíván pouze ze strany mocných. A vždy je o nastolení doposud tabuizovaného nebo přehlíženého tématu. Ať už je tím tématem umístění dědečka do domova důchodců nebo „preventivní“ napadení Ruska.
           Víš o tom že arabské jaro odstartoval zelinář, který se na trhu upálil na protest proti pokutě kterou dostal?

          • Jana

           Rozumím. Měla bych si dodatečně prostudovat učrbnici vlastivědy pro 5. ročmík ZŠ.

          • Kamil Mudra

           Ironizuj si jak chceš ale téma už je uchopeno na veřejně více viditelné pozici. Teď je míč na straně antibabišovců. Okno bylo pootevřeno.

          • vittta

           Podle mého velice hezké a oprávněné zdůvodnění.
           Kuriozní na tom je, že taková Jana je právě ten důchodce, jehož kde jaká lidská špína uráží, že jsou debilní a ničemu nerozumí, a když se jí konečně někdo zastane, ještě na něj nafluše.

          • Jana

           Ad Kamil
           Znovu – Overtonovo okno = od NEMYSLITELNÉHO až téměř k legislativnímu!
           Co je nemyslitelného na tom, že důchodci jsou blbí a zbyteční – netvrdí se to už v různých variací léta?
           Co je nemyslitelného na tvém předchozím příkladu – „odložení“ dědečka do domova důchodců. nebo dokonce preventicního napadení Ruska? Vždyť to už se děje denně a v případě toho „dědečka“ – lépe než DD je nechat ho samotného doma? Ne každý má na soukromou ošetřovatelku a do práce chodit musí!

           A ten případ, že arabské jaro odstartoval zelinář – tím mě buď provokuješ, nebo čekáš, že tak ubohý argument nedokážu vyvrátit, protože – přiznávám – o upáleném zelináři jsem nic nečetla.
           Kamile – „jara“ a nejen arabská, začínají a organizují jiní, než upálení zelináři či studenti. Vysvětlovat a zrovna TOBĚ snad není třeba.

           Proč to děláš? To ti mám věřit, že takové pitomosti píšeš jen proto, abys nenechal vitttu „ve štychu“?
           TY? Zrovna ty, kterého příspěvky jinak téměř nemají konkurenci?

          • Kamil Mudra

           „Co je nemyslitelného na tvém předchozím příkladu – „odložení“ dědečka do domova důchodců.“
           Pro některé rodiny je to morálně i citově nemyslitelné. Znám takovou rodinu kde se na to téma nesmí ani promluvit, všichni chodí do práce (nebo školy) a u ležící babičky která se sama ani nenají ani smysluplně nekomunikuje, se nepřetržitě střídají – už více než deset let.
           „A ten případ, že arabské jaro odstartoval zelinář – tím mě buď provokuješ, nebo čekáš, že tak ubohý argument nedokážu vyvrátit, protože – přiznávám – o upáleném zelináři jsem nic nečetla.“
           Tak si to přečti. Článků na tohle téma je na internetu plno.
           „Proč to děláš? To ti mám věřit, že takové pitomosti píšeš jen proto, abys nenechal vitttu „ve štychu“?“
           No, dělám to pro tvé dobro abych ti vyplnil mezery ve vzdělání. Ale evidentně to je házení hrachu na zeď, jak jsem se mohl poučit např. už u těch ledovců.
           Takže proč to dělám? Nejspíš proto že jsem až hloupě trpělivý. :-)

 6. embecko

  Az bude zas Andrej plakat, ze mu jde CT po krku:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vite-proc-nebyl-Petr-Dvorak-z-CT-odvolan-Hana-Lipovska-pro-PL-odhaluje-zakulisi-676563
  „Víte, proč nebyl Petr Dvořák odvolán, i když všichni zúčastnění věděli, že tváří v tvář jeho skandálům jej Rada podle zákona odvolat musí? Protože hnutí ANO to nejprve „svým“ kandidátům nedovolilo a poté zákulisními hrami pomáhalo blokovat dovolbu Rady. Ostatně sám Petr Dvořák se, podle mých informací, nechal slyšet, že „Babiš ho neodvolá“.“

  • Kamil Mudra

   Teda vy si v té klokanii vegetíte. Sluníte se na pláži, surfujete, tančíte v barech….
   Nechápu nač si pořád stěžuješ a co na tom chce vaše vláda ještě vylepšovat.
   Ani proč by tu pohodu měla policie vymáhat.
   Nebo že by bylo něco negativního zmíněno v komentáři?

   • astraustralia

    Kamile policie na videu je tam ukazovana jak kontroluje zda jsou dodrzovana „opatreni a prikazy“.
    Tech 5km a ne dal od bydliste tu pro nas plati stale. Takze kdyz nahodou na te plazi policie vyhmatne cloveka z druheho konce mesta tak mu muze dat a 5tisic pokutu, totez nema li nahubek, totez je li v hospode vic lide nez 4m na osobu atd atd..
    Ti co ziji na venkove tech se to tyka mene.
    Uz tu ty zakazy trvaji 3 mesice a lidi z toho jsou na nervy, konce nevidno jen kecy politiku ze az bude 70 nyni 80% proockovanost bude lepe ! Jak kdy doopravdy?

 7. vittta

  Tihle dva se hledali.
  J.X. Doležal po čulíkovsku o blábolech, a proti němu Mareček, s vyhulencem.
  Kluci si to vyříkali, a nám, ostatním u toho dali pokoj.
  Forum 24 stejně nikdo nebere vážně.
  Tak co, odvážlivci, co jste si text přečetli, kdo vás přesvědčil?
  Doležal- že očkování je super, nebo Mareček, že je to na hovno?
  https://www.forum24.cz/antivax-lekari-zacinaji-couvat-vyvoj-ve-svete-jejich-nazory-nejak-nepotvrzuje/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=bDuFEZhE0PE-202109121537&dop_id=13411988

 8. vittta

  Tady je typická ukázka práce mainstreamu.
  Hovoří se tady o anexi Krymu, a na ní se měl jaksi záhadně podílet zadržený Rus.
  Ve skutečnosti ale k žádné anexi v tom smyslu nedošlo, a anexe není skutečný problém.
  Na Krymu proběhlo referendum, na jehož základě se Krym oddělil od Ukrajiny.
  Následně byl Krym, přesně dle mezinárodního práva, a na svou žádost, přičleněn k Ruské federaci.
  Pochybné je referendum, kdy nějak právně být mohlo, ale musel by to odsouhlasit ukrajinský parlament- což ale neudělal.
  V té době ale byl tento parlament jen pardodií, do parlametu chodili ozbrojení násilníci, a ti byli každého legálně zvoleného poslance, který snad chtěl něco říci, co nebylo vhodné.
  Zrovna tak svržení Janukoviče nebylo legální.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cesko-na-zadost-ukrajiny-zadrzelo-rusa-ktery-se-podilel-na-anexi-krymu-40371842#dop_ab_variant=617231&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=81fheaH4uog-202109121952&dop_id=40371842&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Kamil Mudra

   „Pochybné je referendum, kdy nějak právně být mohlo, ale musel by to odsouhlasit ukrajinský parlament- což ale neudělal.“
   Krym byl autonomní republika s vlastní vládou. Takže z hlediska mezinárodního práva bylo všechno košer. Přesto některá média i politici stále hovoří o „okupaci Krymu“ Je to zjevný hoax ale to našim elfům evidentně nevadí.
   Jaromír Kohlíček to zde jasně vysvětluje navzdory až trapně úporné snaze moderátora. I na tomto rozhovoru je přímo vidět jak to má česká levice těžké i když poctivě argumentuje. Ten moderátor je vyloženě na přesdržku a přece si může dovolit takto vystupovat protože má podporu systému.

   • embecko

    navzdory až trapně úporné snaze moderátora“
    To se muze ale rychle obratit- neni-li snaha zamirena smerem, kde se muze uplatnit, lehce se proti ni, jakoby odnikud, muze vynorit odpor (v tomto pripade spolecensky).
    Nam vymyvaji hlavy par let (intenzivneji), taci Nemci to musi vydrzet uz tri ctvrti stoleti.
    Rusum by ale tohle ublizit nemelo, tohle je presne podle porekadla „co me nezabije, to me posili“ (viz sankce).

     • embecko

      Ano, Nemci to maji pod kontrolou, vsak take hned po 3 dnech od vyhlaseni nezavislosti Kosova ho uznali jako stat a Gnescher byl prva oficialni navsteva.
      Dvoji metr nezna hranic, ani delky.
      Jen jsem zvedav, jak tenhle dvojsmysl vydrzi dlouho…za sociku slo o poslednich tak 10 let…ovsem tehdy bez konzumu.

 9. vittta

  Ikona odmítačů očkování Šinkora se vysmívá vakcínám a používá všelijaké argumenty, které se zdají být smysluplné minimálně částečně.
  Až najednou:
  „„Vakcíny jsou prostě OK pro ohrožené – tedy seniory, lidi obézní a několik diagnóz včetně diabetu, jinak jsou v naprosté většině případů k ničemu. Šíření nemoci nebrání a v několika případech přinášejí zdravotní komplikace.“
  No jo, ale když jsou vakcíny úplně na hovno pro mladé a zdravé, jak mohou být prospěšné starým a nemocným?
  To je záhada, protože ještě před tím píše:
  „„To už musí být, aby někdo testoval očkovaného – musí být nemocný, což znamená buď jinou nemoc, nebo selhání vakcíny. Spíš je zarážející, že do špitálů se dostává jen 75 % neočkovaných. Co tam dělá tolik očkovaných? Nesliboval jim někdo ochranu před středním a těžkým průběhem? “
  Tady zapoměl uvést věk a diagnozy hospitalizovaných, těch očkovaných.
  Bez toho je tato- a i následná informace úplně k ničemu, a celý ten hovor je určen jen lidem, o kterých si Šinkora myslí, že jsou slaboduší, nebo je slaboduchý sám.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ockovani-dem-nti-pozor-Vedec-a-selhani-vakciny-Vse-jinak-676639

 10. embecko

  Zajimava anketka k levici:
  http://casopisargument.cz/?p=37855
  x
  Jan Keller, sociolog
  Prošel jsem si test, který by měl ukazovat, nakolik jsou mé preference ve shodě s programy jednotlivých politických stran. Zjistil jsem, že největší shodu mám s KSČM a zároveň s Okamurou. Hodně vzdálené jsou moje preference současně od ČSSD i od ODS. Zdaleka nejmenší míru shody mám s údajně levicovými Piráty. Podle toho soudím, že pravolevá škála prostě v současnosti nefunguje.
  x
  Ilona Švihlíková, ekonomka
  KSČM už dávno propásla možnost stát se normální radikální levicí. Jenže místo, aby v jejím čele už dávno stála Kateřina Konečná, tak vidíme, že straníci nejsou schopni odvolat vedení, i když jde od jedné porážky ke druhé. Katastrofální vysvědčení pro vnitrostranickou demokracii.
  x
  Petr Hampl, sociolog
  Komunistická strana směřuje k zániku tím, že žije pouhou setrvačností, sociální demokracie tím, že se příliš zaměřuje na nadprůměrně bohaté a nadprůměrně vzdělané lidi žijící ve velkých městech. V obou případech by radikální změna znamenala odchod nebo aspoň ohrožení celé vrstvy současných funkcionářů. Sociální demokracie je na tom hůře, neboť disidenti mají kam odcházet – do SPD.

 11. vittta

  Mainstrem a jeho praktiky- nová série zde nesmírně oblíbených idiotů-
  Babiš ml. vypovídal.
  Babiš starší z něj chtěl udělat bílého koně.
  Vlastně udělal.
  Teď k tomu je omáčka, jak to udělal, a co tím sledoval.
  Problém je v tom, JAK z něj toho bílého koně udělal.
  Držel mu pistoli u hlavy a říkal- podepiš nebo střelím?
  Nebo mu dokonce něco nabídl- ať už formou přímé nabídky nějaké prebendy, nebo formou neodebrání stávající prebendy?
  Já nepochybuji o tom, že ten převod byl účelový, a Babiš prostě těch 50 míčů šlohnul.
  Úplně stejně, jako ukradne evropskou dotaci každý, kdo jí dostane, protože dotace není určena občanům už z principu, je určena pouze vyvoleným.
  Celá záležitost se má tak, že pokud se prokáže, že Babiš svému synovi vyhrožoval, nebo ho nějak vydíral, musel by být- kromě dotačního podvodu, souzen i za tyto závažné trestné činy.
  Pokud se ale ukáže, že převod na syna (a další členy rodiny) byl účelový, musí být souzeni i oni, Babiše ml. nevyjímaje.
  Pokud je ovšem Babiš ml. duševně zdráv.
  Pokud duševně zdráv není, pak ale jeho výpověď má cenu ryze politickou.
  Z právního hlediska je bezcenná.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/babis-mladsi-prisel-vypovidat-ke-kauze-capi-hnizdo-40371883#dop_ab_variant=617231&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=UQB3zPTeeB2-202109131512&dop_id=40371883&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 12. vittta

  Mainstream a jeho praktiky:
  Tento článek se zabývá čím dál těžším zajištěním pečovatelské služby v Británii.
  Je to drahé a v podstatě likvidační pro každého, kdo nestihne převést, či prodat svůj majetek.
  Opět, je k tomu omáčka, co a jak a kolik…
  Podstata je ale jinde, tady:
  „Kromě problémů s financováním se pečovatelský sektor potýká i s nedostatkem pracovní síly. Tu zapříčinily nejen nízké platy, ale i odchod Británie z Evropské unie (tedy odliv pečovatelů a pracovníků obecně)“
  Ano, Británie vystoupila z EU, a nyní má problémy s pracovní silou.
  Negrů a cigošů má ale dost.
  Kromě toho, kde se nepotýkají s nedostatkem personálu?
  V zemích EU je ošetřujícího personálu dostatek?
  Není, a to dokonce ani v tom případě, že by ošetřovatelé z Británie po brexitu odešli do svých zemí.
  Navíc je tam ukryta informace, že čím více starých, tím více problémů.
  Můj doplněk- alespoň se britská levice nebude nudit.
  Jo pardón, levici staří a nemohoucí nezajímají, v Británii mají jiné starosti.
  Bourání soch a natáčení filmů a seriálů s negerskými herci v rolích bílých historických osobností.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pecovatel-jednou-vecer-neprisel-britanie-se-potyka-s-krizi-socialni-pece-174508#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Rl4lHWjQRA0-202109131512&dop_id=174508&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 13. Kamil Mudra

  „Než vypukla válka. Aneb kdo přísahal Říši. Máme z ostudy kabát?“
  V posledních letech vidíme snahu tak trochu omluvit předválečné a válečné Německo. Je tu i tendence část viny hodit na Čechy. Proč se dějí takové jevy, o tom je rozhovor Vladimira Franty s Josefem Skálou a Petrem Hamplem ZDE

  • embecko

   Neproslo bez povsimnuti:
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zaproda-nas-okamura-za-post-predsedy-snemovny-vlade-spolu-pirstanu
   „Po včerejšku se nebudu až do voleb účastnit soutěže počítání, kdo má kolik mandátů. Pokud by totiž Okamura splnil svou výhružku, ani 35% Babišovi nebude stačit k tomu, aby byl premiérem. A ta pro většinu národa odpudivá pravicově – progresivistická vláda si už může rozdělovat křesla. A stane-li se Okamura za odměnu předsedou Poslanecké sněmovny, co více by si mohl přát. Na jakékoliv ministerské křeslo nemá, i když i tato vláda má některé povedené tupce typu ministra Metnara.
   Chci skončit i tím, že jsem takový vývoj neočekával a slibuji, že pro nejbližší období žádné prognózy pro českou politiku avizovat nebudu.“

   • vittta

    Já bych se tomu nedivil.
    Okamurovi to nikdy politicky úplně nemyslelo.
    Ale uvidíme, „brod“ je ještě daleko, nač sundávat kalhoty?
    Pokud ovšem cosi podobného prohlásí ještě před volbamim o můj hlas přijde.

   • kočka šklíba

    To je zajímavá teorie. No pokud by se to splnilo, tak voliči SPD se opravdu dočkají změny jak chtějí, ovšem její projevy a důsledky budou asi poněkud jiné než si představovali. No uvidíme, já třeba Okamurovi pořád nějak nemohu uvěřit.

 14. astraustralia

  Kamile ptas se:
  A co mimotělesné zážitky/ zkušenosti? Ty má podle tvé definice kdo?
  Ptas se na stav ktery nastava v situacich kdy vztah duse/telo se dostava do vyssi dimenze.
  Jak a co tento stav odstartuje o tom vime kulo.
  Odehrava se to ve stale funkcnim spojeni duse/telo jen na jine urovni kterou neovladame, neridime.
  Jen nekteri vyjimecni jedinci na vyssi urovni z toho neco umi. Dostali oznaceni samani nebo guru. Obycejnemu cloveku se tyto stavy na ktere se ptas stavaji vyjimecne. Je li toho prilis, tak misto aby se to pouzivalo a vyuzivalo, soucasna veda na to ma psychiatrii a leci to chemikaliemi.
  Protoze dnesni veda si s tim vedecky nevi rady a jeste dlouho nebude vedet, proto ti to „rozumem“ nevysvetli.
  Maximalne jsou schopni rozdavat bludne balvany.
  I tak je to pokrok, drive se za jine nazory upalovalo. Korektnost nastavuje novy smer, tak mozna ze opet bude?

  • Kamil Mudra

   „Odehrava se to ve stale funkcnim spojeni duse/telo jen na jine urovni kterou neovladame, neridime.“
   A nebo také bez spojení ale tělo zůstává „na příjmu“. A smrt těla nastává až tehdy když duše „zapomene číslo“, nebo to číslo prostě „zahodí“ a jde dál svou cestou.

   • astraustralia

    Kamile mas to dobre, ale ponekud drsne jsi telo degradoval na neco co je jen podradna schranka.
    To je take jeden z duvodu proc materialiste nevyzpytatelnou a neovladatelnou dusi odmitaji uznat.
    Ano telo je materialne podradne protoze smrtelne a tedy konecne na rozdil od duse !

    Odbocim k dnesku a hybatelum dnesniho sveta, duse neduse.
    Dobre to rozebira v poslednim rozhovoru
    doc.Robejsek
    PS
    Dobre to sice rika, ale mam obavu ze bezny lid tohle neoslovi, ten musi byt vzdy nekam nekym dokopan :-(
    Pouceni to opet jen pro ovladajici a jejich vlady jak lepe na lid jak s nim manipulovat:-(

 15. vittta

  Bojovník Landa opět zasahuje.
  Co mně nejvíce zaujalo?
  „„Nebojme se mluvit otevřeně a veřejně. Nebojme se nálepek jako je „dezinformátor“, které byly vždy nástrojem totality,“ pokračoval Landa v ráží. Nikdo podle něj nemá právo na jedinou pravdu.“
  Nikdo nemá právo na jedinou pravdu- až na Landu, jak se zdá.
  A kdo Landu podpořil?
  No, oblíbený propagátor očkování, prof. Beran, dle Landy skutečný lékař.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sila-razi-cestu-Landa-hlasi-Po-volbach-se-teste-Budeme-se-branit-676920

   • Kamil Mudra

    Nojo. Beran podepsal výzvu lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci covid-19 která mj. obsahuje také větu:
    „Víme, že stejný názor na současné dění v České republice má nejen obrovská skupina lidí, spojených pod standartou Žlutého špendlíku, nebo pod hlavičkou Zdravého fóra, ale ozývá se čím dál více vedoucích pracovníků různých úřadů, podniků, ředitelů škol, učitelů, vědců, zdravotníků.“

    Tak to já jsem asi také před časem občansky podpořil i Landu a jeho webové stránky s heslem „Síla razí cestu“ (plus plno jiných „dezinformačních“ webů), svým podpisem pod peticí proti omezování svobody projevu na internetu. A možná že tu samou petici dokonce podepsal i Landa. Měl bych se nad svým podepisováním víc zamyslet. Člověk nikdy neví s kým se na nějakém podpisovém archu potká. On přece např. nějakou výzvu za záchranu sudetských lesů může podepsat i takový Herman. :-)

    • vittta

     Já proti Landovi nic nemám, ale ty jeho akce….
     Už jenom co jsi odcitoval je snůška manipulačních sraček.
     Takže oni VĚDÍ, že stejný názor má OBROVSKÁ skupina lidí pod žlutým špendlíkem, ale ČÍM DÁL VÍCE vedoucích pracovníků….
     To je takové….jako, za koho tedy vlastně hovoří?
     Za obrovskou skupinu lidí pod špendlíkem a ZF, a za čím dál více vedoucích atd,,?
     No a jaká opatření vlastně jsou v Británii?
     Říká se, že žádná, ale třeba na fotbal pustí každého, nebo jak to tam vlastně je?
     Nikdo nikde nechce vidět ten očkovací pas, nebo co to vlastně je?
     je tam i toto:
     „„Jako lékaři, odborníci jiných specializací a občané cítíme povinnost vyjádřit se ke koronavirové krizi, která těžce dopadla na naši zemi. Jsme si plně vědomi vážnosti situace i zdravotních rizik, která s sebou přináší. Mnohem větší ohrožení celkového zdraví obyvatel však vidíme v následcích drastických vládních opatření než v samotné nemoci covid-19. Po roce a půl je zřejmé, že země s liberálním přístupem (Švédsko) nedopadly hůře než země s restriktivním přístupem (ČR). V poslední době je odstrašujícím příkladem Austrálie, kde neuvěřitelné restrikce mohou vyústit ve společenskou a/nebo zdravotní krizi, pokud nedojde ke změně přístupu australské vlády,“ píší lékaři ve své výzvě. Podepsali ji kromě Hnízdila také například epidemiolog a vakcionolog Jiří Beran, lékař Martin Čížek, imunoložka Zuzana Krátká či viroložka Hana Zelená.“
     Nebo tohle:
     „„Jsme svědky porušování Hippokratovy přísahy – je vyvíjen tlak na nedodržování lékařského tajemství, restriktivní opatření jsou zneužívána proti zákonům lidskosti, lékařská etika dostává vážné trhliny a jsou porušována doporučení WHO i dalších autorit včetně verdiktů soudu,“ píší také lékaři. “
     Nevím, no…v současné situaci, kdy se tady reálně vlastně nic neděje, a ta opatření mají formu spíše zahraničně politickou, jako že se tady něco děje, aby to třeba ve výsledku vrátilo turisty, zvolit cestu petic, jako kdyby tady byl nějaký teror?
     To je mimo mísu, to je klasická Landovina, nedomyšlená a hrrrnadšená.

     • Kamil Mudra

      To není „Landovina“ nýbrž pokračování petice lékařů předané parlamentu v dubnu 2021, přijaté Petičním výborem parlamentu a poté parlamentem ignorované. O té petici se v zaiteresovaných kruzích vědělo, petenti jsou s těmi lidmi v kontaktu a proto VĚDÍ za koho mluví. Na Žlutý špendlík se ale nijak neodvolávají (sama petice byla sepsána před špendlíkem), ten je v tomto textu jen okrajově zmíněn jako jeden příkladů nasrané části obyvatel. To odvolávání v tom vidí jen PL.
      No a jinak, pro tebe se třeba nic neděje, ale např. pro tyto rodiče ano (patřím k nim) a takových nedořešených věcí je víc. To že zrovna tebe míjejí přece ještě neznamená že jiní lidé nemají problém. Já osobně souhlasím se všemi deseti body uvedenými v textu (viz. odkaz).

      • vittta

       Tady jsou ty body.
       1) Rezignovalo se na základy klinické medicíny. Místo anamnézy, klinického vyšetření a laboratorního nálezu je diagnostikována „nemoc“ na základě jediného výtěru z nosohltanu špatně nastaveným PCR testem. Tato „nemoc“ je zjišťována i u zcela zdravých lidí, kteří jsou neustále nesmyslně a draze plošně testováni, a to včetně dětí.
       Co to přesně znamená???

       2) Všichni zdraví lidé jsou na základě presumpce viny považováni za infekční, dokud nedokážou tzv. bezinfekčnost – a to pomocí postupů, které žádnou bezinfekčnost prokázat nemohou. Potvrzení o bezinfekčnosti tak dostanou například očkovaní aniž by byla jejich bezinfekčnost prokázána.
       No, na infekčním oddělení mají z druhé strany kouli- jak tam jednou vlezeš- bez povolení doktora ven nevylezeš.
       Infekční svět je prostě jiný.

       3) Lživě se tvrdí, že imunita po očkování je lepší a delší než imunita po prodělání nemoci. Toto tvrzení popírá publikovaná data i samotné základy imunologie.
       Nemohu posoudit, četl jsem různé pohledy.

       4) Jsme svědky porušování Hippokratovy přísahy – je vyvíjen tlak na nedodržování lékařského tajemství, restriktivní opatření jsou zneužívána proti zákonům lidskosti, lékařská etika dostává vážné trhliny a jsou porušována doporučení WHO i dalších autorit včetně verdiktů soudu.
       Tomuto bodu vlastně nerozumím, neumím ho posoudit, takže s ním nemohu souhlasit.

       5) Od počátku jsou návrhy na levnou léčbu odmítány bez bližšího zkoumání a čekání na všespásnou vakcínu se po dlouhé měsíce stalo modlou. Politici si zčásti přisvojili kompetence k diagnostice, léčbě a prevenci.
       Toto nevím, je to bez argumentace, nemohu tedy souhlasit.

       6) Po půl roce je zřejmé, že dobrovolnost vakcíny byla jen další lží. Je vyvíjen nátlak na očkování, i když je již zřejmé, že vakcína není účinná v zabránění přenosu nákazy.
       Nemohu souhlasit, dobrovolnost vakcíny je sice někdy ošemetná, ale jak je to s vakcínou a zabránění přenosu nevím.

       7) Vakcíny jsou experimentální, nemají dosud ukončené třetí fáze klinických studií, za možné budoucí nežádoucí účinky farmaceutické firmy neručí. Očkování na nádražích a v obchodních centrech, bez sepsání anamnézy, bez pečlivého vyšetření a poučení očkovaného odporuje zásadám lékařské profesionality a etiky.
       Nesouhasím, v dané situaci se nemohlo léta čekat na veškeré studie, bylo to neprůchodné jak medicínsky (dá se předpokládat, že neposkytnutí neodskoušených vakcín by zabilo miliony lidí), tak politicky (občané by vykcíny vyžadovali a nutili by politiky do jejich přijetí)

       8) Celá epidemie je prezentována jednostranně, není připouštěna svobodná diskuse, objevuje se cenzura, experti s oponentními názory jsou umlčováni, dehonestováni a označováni za dezinformátory, odmítače či popírače, čímž se slovník oficiální propagandy nápadně přiblížil slovníku totalitní strany z období před rokem 1989.
       Zásadně nesouhlasím, je to lež, epidemie je veřejně zpochybňována a svobodná diskuze normálně probíhá.

       9) Lidé jsou již rok a půl strašeni neuvěřitelnou mediální masáží, na níž se bohužel podílejí i lékaři a porušují tím jednu z hlavních zásad medicíny – především neškodit. Primum non nocere.
       Nesouhlasím, lidé jsou mediálně masírováni od počátku vzniku tisku, a v současné situaci jsou strašeni spíše antikovďáky, než koviďáky, tento bod je lživý.

       10) Vláda není schopna odpovědět na základní otázku – kdy opatření skončí. Je zřejmé, že ani nulový počet pozitivních testů nepovede k ukončení restrikcí, protože „co kdyby“. Tento postup je natolik arogantní a hloupý, že vzbuzuje podezření, že jde o záměrný plán na okleštění lidských práv a svobod.
       Nesouhlasím, je to lež.
       Vláda má opatření ukončit po naočkování nějaké části populace, a postupně opatření uvoňuje.
       Kdy opatření skončí sice říci může, ale nemusí to být pravda, záleží to na vývoji situace.
       Jestli je zřejmé, že ani nulový počet pozitivních testů nepovede k ukončení restrikcí, pak já tedy nevím, ze čeho to je zřejmé.
       Z toho vyplývá, že já naopak nesouhlasím s žádným bodem.
       Především ale proto, že jsou to politické kecy, a ne seriozní body, považuji je za manipulační a směšné.
       Opatření mně nemíjejí, i já mám 15 letou dceru, a firmičku.
       Myslím, že by se ta opatření dala vymyslet lépe, ale odmítám se podílet na vysíracích peticích, které mají jen ryze politické cíle, a ve své podstatě se o občany nezajímají, i když se jimi zašťiťují.

       • Kamil Mudra

        „Z toho vyplývá, že já naopak nesouhlasím s žádným bodem.“
        Nojo, ale u většiny bodů (1 až 6) nesouhlasíš protože nevíš. U nich bys tedy neměl vyjadřovat nesouhlas nýbrž neutrální stanovisko. Prostě nevím – tedy nehodnotím – a tečka.
        7) Zde nesouhlasíš pouze na podkladu svého laického předpokladu. Asi bys nedokázal doložitelně argumentovat proti námitce že většina lidí dostala tu vakcínu zbytečně. S takovou argumentací mají problém i odborníci z oboru i jejich oponenti, protože zkušenost z neproočkovaných zemí i proočkovaných není jednoznačné vypovídající.
        8) Zde nesouhlasíš protože nesleduješ pouze mainstream. Ale pokud si odmyslíš alternativu tak je ta jednostrannost mainstreamu zjevná a výjimky spíše potvrzují pravidlo. Na jeden zpochybňující článek ti připadne několik kovidem strašících a vakcinaci propagujících.
        9) Zde platí totéž co u 8)
        10) Ten bod je opravdu sporný. Ale jako lež to vnímáš jen proto že jsi opačného názoru. To že „Vláda není schopna odpovědět na základní otázku – kdy opatření skončí.“ je evidentní avšak pochopitelné – vláda nemá křišťálovou kouli.
        Věta: „Je zřejmé, že ani nulový počet pozitivních testů nepovede k ukončení restrikcí, protože „co kdyby“. „ je jen spekulací protože ani její autor nemá křišťálovou kouli. Nicméně – postup vlád jak u nás tak i jinde autora k takovému podezření opravňuje, zvláště když si člověk uvědomí sílu loby na všech covidových záležitostech participující a další okolnosti. Neoznačil bych tedy tento bod za lživý nýbrž za možný – protože vyloučit ho dopředu nelze.

        „Opatření mně nemíjejí, i já mám 15 letou dceru, a firmičku.“
        No a jak ta opatření řešíš – v obou případech?
        „…ale odmítám se podílet na vysíracích peticích…“
        Ale to přece po tobě nikdo ani nechce. Tím že jakoukoli petici zhodnotíš ze svého pohledu se na ní přece nijak nepodílíš. Dokud ji nepodepíšeš nebo naopak nenapíšeš nějakou „protipetici“ nemáš na ni žádný vliv.

        • vittta

         No především tyhle petice odsuzuji, protože nemají jasné vyznění, a jak něco není politicky jasné, považuji to za politicky škodlivé- to je moje povaha.
         Takže z mého pohledu je tato petice svým způsobem jen předvolební útok na vládu.
         O zdraví občanů těm doktorům nejde, jsou to politické pletichy.
         Taková trošku „Kubiceho zpráva“.
         Konkrétně vyberu třeba tu 7.
         „7) Vakcíny jsou experimentální, nemají dosud ukončené třetí fáze klinických studií, za možné budoucí nežádoucí účinky farmaceutické firmy neručí. Očkování na nádražích a v obchodních centrech, bez sepsání anamnézy, bez pečlivého vyšetření a poučení očkovaného odporuje zásadám lékařské profesionality a etiky.“
         Ty píšeš, že nemohu argumentovat, že většina lidí dostala vakcínu zbytečně, a především, že s tím mají problém i odborníci.
         No to nepochybně, problém s tím odborníci mají, vyjma těch, co podepsali tu petici- protože jinak by jí přece nemohli podepsat.
         A to je jádro mého problému s celou peticí.
         Data nejsou úplně vypovídající, někdy se očkování moc nepovedlo- třeba Izrael, jinde to nejspíše funguje dobře, Británie, ale zprávy, které k tomu chodí asi nebudou úplně přesné.
         Ale části doktorů to jasné je, a to tak, že hovoří o porušování Hippokratovy přísahy a podepisují rtuto petici.
         No a to viš, ještě tam vidím Hnízdila, Berana…
         Klasická jména chronických prudičů, také mně neudivuje podpis Svěráka a Kocába a Petzynského na nějaké protiruské petici.

        • Kamil Mudra

         „Takže z mého pohledu je tato petice svým způsobem jen předvolební útok na vládu.“
         Každá petice je buď za něco nebo proti něčemu. Od vlády tedy vždy něco požaduje nejčastěji proto že jiné snahy o nápravu vnímaného problému selhávají.
         V demokratickém systému je vláda zaměstnancem občanů a nikoli nějakou vrchností nadělenou od někud „shůry“ nebo uzurpátorem který odkusi přišel a dostal se k moci násilím na podrobeném obyvatelstvu. Tedy je požadavek občanů – z pozice zaměstnavatele vlády – zcela na místě ať už jde o požadavek veřejnosti odborné, nebo laické.

         Jde tedy jen o sílu argumentů kterými je podepřen. Tak třeba u toho bodu 7) – který jsi zvolil:
         „Vakcíny jsou experimentální, nemají dosud ukončené třetí fáze klinických studií, za možné budoucí nežádoucí účinky farmaceutické firmy neručí“
         Co na tom chceš rozporovat? Klinické studie nejsou dány jen počtem pokusných objektů ale také délkou jejich sledování. Jestliže je u vakcín stanoveno nějaké časové minimum v délce několika let pak ti postačí nahlédnout do kalendáře abys viděl že se nalézáme v experimentální fázi. To že za možné budoucí nežádoucí účinky farmaceutické firmy neručí je oficiání stanovisko, takže by bylo hloupé to popírat.
         „Očkování na nádražích a v obchodních centrech, bez sepsání anamnézy, bez pečlivého vyšetření a poučení očkovaného odporuje zásadám lékařské profesionality a etiky.“
         Jistěže je tomu tak. Nějaký lékařský zákrok „narychlo“ bez pečlivého vyšetření je pro lékaře omluvitelný jen v situacích bezprostředního ohrožení pacienta (např. při dopravní nehodě) ale ne u člověka který takto ohrožen není. Pokud je lékař tlačen do takového nedbalého postupu je to samozřejmě v rozporu s jeho profesionalitou a etikou. To je jako bys kuchaři zakázal ochutnávat jídla která uvaří – jen s mnohem riskantnějším dopadem – protože snědením špatně uvařeného jídla si můžeš způsobit přechodnou nevolnost ale nevhodnou aplikací nějaké látky do těla celoživotní problém.
         Tedy argument uvedený v bodě 7) je platný v plném rozsahu.

         „No a to viš, ještě tam vidím Hnízdila, Berana…Klasická jména chronických prudičů“
         No, Hnízdil občas prudivě vystupuje a mám nějaké výhrady k některé jeho argumentaci. Ale Beran rozhodně žádný prudič není. Jeho jsem ale s tebou probral už tolikrát že jsem pochopil že to nemá smysl. To je v tvém případě stejně marné jako vysvětlovat Janě tání ledovců.
         Ať tak či onak, psaní a podepisování petic má v demokratickém systému své oprávněné místo a nějaké jejich plošné vnímání coby „útok na vládu“ naopak místo nemá. Kdybych to takhle viděl nemohl bych podepsat ani petici za navrácení Koněva na jeho původní místo, protože ten podpis byl z mé strany také svým způsobem „předvolebním útokem na vládu“, která ovšem z mého pohledu nejednala tak jak by měla a petice tak byla její kritikou.

         • vittta

          Ano, Beran je u mě idiot, ale vím, o co mu jde.
          O zviditelnění, a poslední dobou mám za to, že není duševně úplně v pořádku, podobně jako Hnízdil.
          No a petice, jistě že mají opodstatnění, z mého pohledu si může petice podepisovat kdo chce a za co chce.
          Ale je správné tuto petici předvádět jako názor většiny?
          Neboť původně bylo téma Landa a jeho opětovný boj.
          Odpůrců očkování je v ČR zásadní menšina.
          A opět bod 7.
          Samozřejmě že je pravda, že vakcína neprošla požadovanými zkouškami, tedy klinickými studiemi.
          A zde si nejsem jistý, jestli dobře chápeš můj postoj.
          Jístě že vakcína fakt nesplňuje ta kriteria, ale mně jde o to, KDO nastavil ta kriteria, kdy a proč?
          Věříš těmto lidem?
          Věříš WHO, věříš laboratřím, které ty studie dělají, a víš, jak konkrétně se to vlastně dělá?
          Já dlouhodobě píšu, že jim nevěřím.
          Je mi jedno, kdo to dělá a kdo dozoruje, bez ohledu na to, KDO to vlastně dělá jim nevěřím, protože nevěřím NIKOMU z těchto institucí.
          Ty samé inštance přece zakázaly prodávat různé doplňky, resp. prodávat se mohou, ale nesmí tam být psáno, nač se dají použít.
          Kupuješ koloidní stříbro, víš, o čem mluvím.
          Isoprinosin a Ivermektin nebyl také na Kovid schválen, proč ty blbé ovce tady nepranýřují každého, kdo to doporučuje?
          No- a kdo to je?
          Prof. Beran, ten podával neprověřený lék a ještě se tím vytahoval.
          A je to prof. Beran, který DOPORUČUJE očkování lidem 60+- ale to nic nemění na tom, že podepsal petici, kde se tato činnost odsuzuje,kde se dokonce porušuje Hippokratova přísaha- tu ale porušují jiní.
          Mimochodem, víš jak probíhá očkování v supermarketu?
          Já ne, takže nemohu říci, jestli to má nějaké parametry, nebo nemá.
          No, petice je petice, ale Beran je prostě idiot, a také křivák, protože protestuje proti něčemu, co sám nejenom doporučuje, ale i dělá- tedy očkování.
          Nenech se ale mýlit ledovcem u Jany, jejíž schopnosti- především EGA, jí neumožňují pochopit základy fyziky.
          Já seru z vysoka na Berana, že ho často jmenuji je jen proto, že je zde na blogu chronicky známý, a známé jsou i jeho postoje.
          O jeho osobu mi nejde, jde mi o to, že reprezentuje určitou sklupinu hlupáků, kteří něco jiného hlásají, a něco jiného dělají, a navíc jsou ještě odkazováni právě těmi, kdo jeho doporučení nejenom že neplní, ale přímo odmítají.
          Beran jako takový je nezajímavý, mě zajímá jen a jen ta reprezentativní skupina, kterou on reprezentuje.

          • Kamil Mudra

           „Ale je správné tuto petici předvádět jako názor většiny?“
           A kdo ji takto předvádí? Petenti určitě ne a nebylo tomu tak ani v petici jíž je tato pokračováním.

          • vittta

           Petenti samozřejmě nic, ale Landa se zmínil- a nikdo neprotestoval.
           Tím se z toho stala petice politická.
           Problém je ale pro mě také ten, že není jasné, co tedy dělat, a jak to dělat.
           Rozumíš, Landa, politik- teoretik, bojuje za svobodu, ale co bychom měli dělat- vyjma odmítnutí kovidových opatření a demonstrací- jasné není.
           Jasná není ani odpovědnost za případné následky, Landa se chová jako farmakologické giganty.
           A petici podepisují lékaři, nevím kolik, je to petice lékařů, a předpokládám, že podepistují souhlas s těmi body.
           No dobře- ale co dělat, a opět- kdo ponese odpovědnost za případné ekonomické škody, či životy lidí?
           Abychom toto podpořili, musíme si přeci být jistí, že ta opatření byla zbytečná, a očkování je také zbytečné.
           Jsi si tím jistý ty?
           Já si tím jistý nejsem, naopak si myslím, že opatření smysl měla, a očkování také smysl má.
           Mám všemožné výhrady, dalo se to vymyslet lépe, ale obecně s tím souhlasím, tedy s tím, dělat „něco“, než nedělat nic.
           Viděl jsi jistě někdy nějaký válečný film, všiml sis někdy, že se hodně řezali údy, i když se noha- ruka, ksicht, daly v té době zachránit?
           Ano, daly, ale nesmělo by jich tam čekat 1000 na tři doktory.
           To je důvod, proč překousnu potíže a chápu spěch a zmatek.
           Nikdo netušil, co se děje, a muselo se jednat.
           To, co se dneska předvádí, dělají tchyně.
           Tchýni se obecně nelíbí NIC.
           A jelikož se jí nelíbí NIC, po letech se něco z toho prostě splní.
           „Já jsem to říkala“.
           A kromě toho, antikoviďáci strašlivě lžou, a já nemám lži rád.
           To je další důvod, proč stojím proti nim, i když sám očkován nejsem, opatření mě leckdy vadí, a různě je obcházím, když situaci vyhodnotím jako bezpečnou.
           Prostě se ze mě antikoviďáci snaží udělat zásadně většího kokota než koviďáci.
           Proto stojím, jako svobodný člověk- proti nim!

          • embecko

           Ono je toho uz moc a je to chaoticke a jakoby nepodlozene (myslim vsechna opatreni, ockovani, zkratka vsechno).
           Zajimave treba je, ze Cinani maji mesicne 50-100 novych pripadu, coz je 10x mene, nezli 1000x mensi Cesko.
           To uz cloveka nejake konspiracni myslenky napadat musi.
           Otazka je, jestli to uz je na vzpouru, anebo stale predbeznou opatrnost.
           Ovsem i profesor vi hovno a o tom nejzakladnejsim nema ani sajnu…jeden z te zde odkazovane trojice (jmeno vzdy zapomenu) psal, ze vsechno vi, jenom nevidel tajne spisy, kde se pise, co je to vlastne za virus (co a proc a jak).
           Takze nakonec jde jen o to, jak spravne pises, odhadnout, kdo z tebe dela vetsiho idiota.
           Podle meho se za ty dva roky, co je nakaza tady, nic noveho nevi a nikam se to neposunulo…ovsem posunula se mira trpelivosti obcanu…ta se muze bud zlomit, anebo prejit ve zvyk, vzpomen jen, jak se zilo pred 150 lety na anglickych prumyslovych predmestich, oproti tomu jsou rpusky uplna prochazka ruzovym sadem…a tehdy take nikdo moc neremcal.

          • embecko

           Jsme v situace, ktera se historicky uz davno resila valkou, zatimco dnes se to, zerejme diky hustote obyvatel a existenci atamovek, stale jakoby natahuje a nic se nedeje…uz mne napalo, ze tahle civilizace je natolik silna, ze takhle pytlkovat to muze jeste par stoleti.
           Mozna je to bezna situace, ovsem z obcanskeho hlediska vyjimecna tim, ze chybi vira a smysl. Kdyby verici stredoveky clovek prozival takove martyrium a takova muka, jako dnesni rouskari, tak si bude myslet, ze se dostal do raje.

          • Kamil Mudra

           „Petenti samozřejmě nic, ale Landa se zmínil- a nikdo neprotestoval. Tím se z toho stala petice politická.“
           Takto se stane politickým cokoli co někdo politicky aktivní zmíní, ať už pozitivně nebo negativně. Ale za to zpolitizování nese odpovědnost ten politik a ne to co bylo zmíněno. To je třeba mít na paměti. On ani samotný virus nemá žádné politické cíle a přece pouhou svou existencí hýbe v současné době politikou na celé planetě. Stal se politickým ale asi ho nebudeš podezřívat z toho že by to chtěl.

           „Abychom toto podpořili, musíme si přeci být jistí, že ta opatření byla zbytečná, a očkování je také zbytečné. Jsi si tím jistý ty? Já si tím jistý nejsem, naopak si myslím, že opatření smysl měla, a očkování také smysl má.“
           Já to vidím stejně. To ale neznamená že se nad těmi opatřeními nebudu zamýšlet a hodnotit jejich míru, nebo způsob jakým je po mě požadováno jejich dodržování. No a když se požadování stále více posunuje k vynucování, tak tím samozřejmě narůstá i moje ostražitost a nevole. Protože tlak budí protitlak.

           Žijeme ve společnosti kde každá skupina i většina jednotlivců upřednostňuje svůj zájem. Tedy je jasné že ho upřednostňují i ti kteří jakkoli profitují z covidu. Lze tedy reálně předpokládat že ta profitující část společnosti si bude hledět svůj profit udržet co nejdéle a vytěžit z něj co nejvíce. Asi těžko můžeme očekávat od výrobců vakcín že se budou snažit dodat na trh vakcínu která by vymýtila covid na první píchnutí, když se jim rýsuje reálná šance na pravidelné očkování a tedy trvalý odbyt jejich produktů. To samé výrobci roušek a testů. K tomu ovšem potřebují strašáka a vystrašence. A věř tomu že pro to udělají maximum možného v médiích i na politické scéně, bez ohledu na to zda to lidem prospívá či nikoli.
           Copak se chovají jinak např. výrobci kosmetiky, nebo třeba zbrojní průmysl? Na té kosmetice to třeba není v politice tak vidět ale vliv zbrojařů na politiky rozhodně přehlédnutelný není. A farmaceutickému průmyslu se teď nabídnul globální nepřítel o jakém se zbrojařům ani nesnilo! Ti si ho jen tak lehce vzít nedají. A ochotně zaplatí každému kdo jim pomůže ho udržet co nejdéle – politikům, médiím, doktorům… prostě komukoli.

           „Prostě se ze mě antikoviďáci snaží udělat zásadně většího kokota než koviďáci.“
           Tomu nevěř. Kokota se z tebe snaží dělat každý kdo tě chce přetáhnout na svou stranu a pokud máš pocit že někdo méně, tak jen proto že je šikovnější než ten druhý. Svobodu (myšlení) si můžeš zachovat jen tak že budeš stát proti oběma a pečlivě prověřovat co si vezmeš jak z jedné tak i druhé strany. Samozřejmě je to podstatně náročnější než se uchýlit do jednoho z obou táborů.

          • vittta

           Možná nás to i posiluje, ti slabí se prostě vymezují, ale tajně.
           Kočka si tady zarypákuje, co jsem za kokota, a Jana nadšeně souhlasí, a zalituje, že neodolá, a vždycky něco napíše.
           Ani Kamil se jí už nelíbí…takovýc chytrý kluk- a takhle píše.
           Silní si toho nevšímají, protože si toho u nás až tak všímat nemusejí.
           Jó, jsou někdy určité potíže, no ale…dá se to vydržet, a celkově vzato se toho podstatě víc nakecá, než děje.
           Bydlet někde v Džárestánu a číst to tady, tak jsem na vážkách, ale já jezdím všude možně.
           Vesměs nedodržuje NIKDO NIC.
           Pivo teče, a muzika vyhrává, roušku nemá nikdo už ani viset na ruce.
           Ano- zde toto razí Kamil, něčemu se nevyhneš, kroužky, škola…
           Ale jinak…
           Zdejší vyděšenci kvičí hrůzou, přitom, když se to tak vezme…očkovaní nejsou, tak čeho se bojí?
           Totality?
           V situaci, kdy se začíná jezdit 30, na každém rohu je kamera, a když někdo hledá zubní laborantku, tak mu hrozí pokuta milion?
           Musím se tomu smát, ale jedna věc je jistá.
           Vždycky se to „něco“ týká jen někoho.
           Proč se bát 30 ve městě, když bydlím na vesnici?
           Proč se bát kamer?
           A když někdo dělá ve fabrice na pásu, co je mu do genderových specialit?
           A nakonec, co je mě do kovidových opatření, když se nebojím, a přemýšlím u toho, takže mám k dispozici neuvěřitelně silnou zbraň- čistý mozek.
           Jenže oni…tohle nechápou, oni mají své světy.
           Plné depresí a pochyb, a přitom, jak píšeš, žijí vlastně pořád ještě v ráji.

          • vittta

           Já ale jsem mimo oba tábory.
           Je to proto, že v realitě se nikam stavět nemusím.
           Tady jsem také mimo- ale jak sis všiml, jiní si všímají mě.
           V tom případě ale musím nějak reagovat.
           Nebo si mám nechat líbit, jak se se mnou Astr nebaví, protože ho a jeho FB nejsem hoden?
           Jak se se mnou baví Jana jen omylem, že jí to nedá?
           Jak mě tady Kočka jebe jen proto, že by tady místo diskuze měla ráda politické přednášky Berana, nebo těhle?
           Jak Peter okázale odešel, protože se s takovým volem nejenom že nebude bavit, ale nemůže se na to ani dívat?
           V takovém případě už mi jen zbývá bojovat za tenhle blog- a tak dělám, že se toho moc neděje, a že nic nevidím, a bavím se s každým dál, jako kdyby tady byla komunita, co bývala, tedy MY.
           Ale tak už to dávno není, snaží se to rozvrátit, a když to držíš ty, musím ti pomáhat.
           Po svém.

          • Jana

           Taky jsem si všimla, že jde hlavně o to, aby „tady byla komunita, co bývala, tedy MY“.
           Sice to asi trvalo dlouho, ale nakonec všechno dobře dopadlo, konečně zase můžete diskutovat bez cizích rušivých vlivů. Nač si tedy potom stěžuješ?.

          • vittta

           Stěžuji si na to, že diskutovat nechcete.
           Ty, Kočka a Astr, a Peter dokonce odešel.
           Tohle je blog, ne sekta, a pokud tady lidé, co ještě nedávno diskutovali jen vysírají, a lžou, není to v pořádku.
           Teď jsem četl Astra, který nadšeně hlásí Kamilovi, že někde u Šípa hovořil kdosi, kdo není ovce.
           Proč není ovce?
           No, protože se nenechal očkovat.
           Ovce se dneska pozná tak, že se nenechá očkovat, vlastně je to snadné, že jo.
           I když né tak docela, já také nejsem očkovaný- a přeci jsem ovce, co se paktuji s nepřítelem- to jsi psala ty.
           Takže Astr to mimoděk prozradil celé.
           Ovce není ten, kdo se nenechá očkovat, a má správné názory.
           To je velice špatné, Jano, velice…

          • kočka šklíba

           Kdo by taky chtěl diskutovat s někým, kdo ostatním nadává? Vždyt to jste vy komu se chce z nás zvracet, komu tady píšete, že vás nasírá, kdo lže (samozřejmě podle vás). A když se pokoušeli, tak všechno co tady napsali, nebo dali link na nějaké zdroje, tak je pro vás debilní, idiotské ( v nejlepším případě není pravda, ale to používáte jen výjimečně) a prostě pravdu máte jen vy, „odborník přes všechno“.
           Přitom všichni tady (zřejmě kromě vás) víme, že nevíte vůbec nic (jako každý z nás), jen ale vy tady plácáte páté přes deváté a v podstatě jen urážíte. Tak si tu diskutujte sám se sebou. No ještě s Kamilem, protože na něho si nedovolíte a s embéčkem, Hruškou a dixie se můžete utvrzovat ve správnosti očkování vakcínami , které nemají všechny požadované (dosud tedy požadované, nyní je to zřejmě jinak) náležitosti, jsou ve stadiu experimentu dokonce i podle EMA. U kterých již neplatí, že stačí dvě dávky, již 3, nebo i 4, a ty „hoaxy“ a vtipy na 57. dávku se pomalu stávají skutečností.
           Tak hodně zábavy. Zase můžete hýřit idioty, nic vám nebrání a nikdo kromě Kamila už se s vámi prostě „diskutovat“ nechce. Je to stejné jako to bylo s EET, kdy jste tak dlouho otravoval, že i panu Bavorovi došla trpělivost.

          • kočka šklíba

           Ale zapomněla jsem, Saul se nechal očkovat, tak s ním byste si asi také rozuměl :D .

  • vittta

   Nadpis je údernější jak článek.
   Předpokládám, že jste článek nečetl, takže jde tam o to, že hlavní lékařský statistik cosi řekl, že se budou testovat očkovaní, což ale Babiš odmítl, psáno že rázně.
   Ve skutečnosti by se tak mělo dít v případě nějakého nástupu epidemie, což hypoteticky může nastat i v drtivé formě.
   Pak se logicky situace změní, ale za běžného stavu se nic takového nechystá, a následné reakce „odborníků“ jsou tím pádem vlastně mimo.

   • Kamil Mudra

    Z medicínsky-hygienického pohledu to testování „padni komu padni“ nijak mimo není. Jde přece o šíření viru a ten roznáší očkovaní i neočkovaní. A jak víš že se “ logicky situace změní“, když to logické po celou dobu bylo a nic se v tomto doposud nezměnilo? „Logické“ na tom je pouze to že netestování očkovaných se stalo největším lákadlem k tomu nechat se očkovat, ale z epidemiologického hlediska na tom nic logického není.

    • vittta

     Ano, pokud udeří epidemie, testování má opodstatnění.
     Tady máme názor stejný.
     Testování očkovaných má opodstatnění i nyní, když na to přijde, ale kvůli motivaci se nedělá, i zde souhlasím.
     Ale článek prakticky reaguje na něco, co se ještě nestalo, v současné situaci se nikdo testování očkovaných zavést nechystá.

     • Jana

      ?????
      Jak může epidemie „udeřit“, když nás tu mlátí po hlavách na jaře, v létě, na podzim i v zimě.? :-)))
      Nebo – že by to bylo všechno přece jen jinak? Za rok a půl koronavirových lží nikde ani střpoek pochybností?

      • kočka šklíba

       Jano Vy si dovolujete odporovat takovému na slovo vzatému „odborníkovi“ ? Ani se nesnažte. Vždyt si přečtěte jak fundovaně „strhal“ těch výše zmíněných 10 bodů :D. Já už se jen bavím. Co taky jiného můžete s takovými „argumenty“ jaké zde uvedl.

       • Jana

        Ještě pro kočku a pro Astra:
        https://outsidermedia.cz/kretenismus-nejen-ruske-mediciny-1-dil/
        Nejprve nám bylo řečeno, že „po očkování budou protilátky“. Když se ale lidé nechali testovat a získali přesto pozitivní výsledky, všichni se rychle převlékli a testy protilátek se najednou „pokazily“ a vůbec „to je nesmyslné plýtvání penězi“ a „nic to neukazuje“. Poté nám bylo řečeno, že (protože po očkování jsou v těle přítomny neviditelné protilátky) nebudeme nemocní. Když začaly nemoci těch očkovaných, všichni se znovu přezuli a už „očkování není zárukou proti nemoci“. „Ale zato onemocníš jen lehce a nezemřeš,“ říkali. Nyní, když již jsou těžce nemocní pacienti po očkování a dokonce i jsou i úmrtí, všichni se opírají o statistiku, chyby jednotlivců, individualitu imunity atd.
        Předvídám jich další argument: „Ach, to je všechno dohromady!“¨¨……..

        „SARS jsou nejrozšířenější skupinou nemocí na světě, která kombinuje chřipku, respirační syncyciální, rhinovirus, koronavirus, adenovirus a další infekce, které způsobují katarální záněty dýchacích cest. „SARS je způsobeno více než 200 druhy virů“, hlásí (ruská verze) Wikipedie. Upozorňuji na skutečnost, že od 4 do 9 % těch, kteří KAŽDOROČNĚ nastydnou (20 % – podle jiných zdrojů), nastydne za pomoci virů z rodiny koronavirů (zbytek padá na ostatní druhy virů). Ano, ta samotná rodina, ze které je celý svět vyděšený!

        Do roku 2020 – do roku, kdy velmi mnozí lékaři světu otevřeně odhalili svou idiocii (jak jinak to „označit“?) – bylo známo, že ŠEST (6) typů koronavirů způsobuje chřipku. Pro „alternativně“ nadané budu opakovat – šest typů koronavirů ročně způsobilo chřipku u 4-20 % pacientů, a to i dávno před touto pandemií.

        Pozastavím se, abych obrátil vaši pozornost – až vám lékaři řeknou, že u vás PCR test detekoval koronavirus, pak bude přirozené zeptat se lékařů – a kdo z této rodiny (který z těch šesti?)? Nebude vám TO však zodpovězeno z toho důvodu, kterým se budeme dále zabývat, ale hlavně proto, že dnes jsou lékaři natolik „kvalifikovaní“, že běžný lékař otázce ani nerozumí. Atd.

        Je toho tam samozřejmě víc, např, vysvětlení, proč je nemožné izolovat a kultivovat samotný virus apod.

         • Jana

          Jistě NĚCO našli, ale CO je velká otázka. To za prvé.
          Za druhé – jak vědí, že je to TEN vrus, který hledají, když aspoň zatím není s čím srovnávat?
          Za třetí – a proč už ho nemají ostatní vědeecká pracoviště? Aby se náhodou neukázalo, že jde o podvod?

          Kamile ….. v případu koronavirus se začíáš dostávat na argumentační úroveň vittty.
          Oba víte, že nikdo nic neví, ale zato stoprocentně víte, že všechno je tak, jak světové zkorumpované a zbabělé vlády tvrdí.

          • kočka šklíba

           Jano na úroveň vittty se hned tak někdo nedostane. Naopak, já bych řekla že Kamil argumentuje dost vyváženě, nakonec ani my nevíme, nikdo neví (kromě vittty, Hořejšího, Fauciho a takových podobných). Já si od Kamila ráda přečtu co on ke koronaviru napíše a většinou s ním souhlasím nebo alespoň jsou jeho argumenty k zamyšlení.

          • Jana

           Taky jsem jeho příspěvky a to všechny ráda četla a z každého jsem si hodně odnesla, ale – jak to momentálně vidím, jsem napsala (14.9.2021 – 12.45) na konci vlákna, začínajícího časem příspěvku vittta 16.9.2021 – 11.02
           A zatím nemám nejmenší důvod na tom cokoliv měnit. Bohužel.

          • Kamil Mudra

           „Jistě NĚCO našli, ale CO je velká otázka. To za prvé.“
           V textu je podrobně popsáno nejen CO ale i JAK.
           „Za druhé – jak vědí, že je to TEN vrus, který hledají, když aspoň zatím není s čím srovnávat?“
           Cituji:
           „V souhrnu jsme izolovali SARS-CoV-2 pomocí buněk Vero od prvního laboratorně potvrzeného pacienta infikovaného SARS-CoV-2 v Koreji. Fylogenetické analýzy sekvencí celého genomu ukázaly, že klastruje s jiným SARS-CoV-2 hlášeným z Wuhan v Číně.“
           Klastrování = jeden ze způsobů srovnávání.
           „Za třetí – a proč už ho nemají ostatní vědecká pracoviště?“
           A jak víš že nemají? Když takový podrobný postup vyjde na vědecké informační platformě znamená to že jsou jeho výsledky i vzorky dostupné každé laboratoři která o ně projeví zájem. Pokud by bylo zapotřebí částečného utajení v nějakém národním či firemním zájmu, nepsali by v závěru:
           „Autoři nemají žádný potenciální střet zájmů, který by mohli zveřejnit.“
           ale místo toho by uvedli proč (z jakého zájmu) není možné zveřejnit studii v úplném znění.

           „Kamile ….. v případu koronavirus se začíáš dostávat na argumentační úroveň vittty.“
           A tobě by zas prospělo kdybys se méně věnovala mojí či vitttově argumentační úrovni a na místo toho soustředila více pozornosti na text kterému chceš oponovat.

          • vittta

           Jak si lze všimnout, Kamil ne úplně přijal názor Jany.
           Jana ho operativně přirovnala ke mně.
           Já osobně slovo „nevím“ používám velice často, a přeci jsem u vás ten, kdo ví, což je sice udivující, ale u fanatiků a sektářů to tak chodí.
           Naopak Jana ví, a právě proto, že VÍ, nelíbím se jí já, ani Kamil.
           Rád bych vám Kočko připoměl, že člen sekty je otrok, který považuje za otroka ty, kteří členem sekty nejsou.
           Za určitou pozornost určitě stojí, že jsem byl pranýřován za slovi „idiot“, a bylo mi Peterem dokonce vysvětleno, co to znamená, ale nyní Jana odkazuje článek, kde je použito slovo „kretenismus“.
           Peter to tady asi nečte, jinak by musel zakročit, a poučit Janu, co to kretenismus znamená.
           Nyní Kočko dotaz- a upozorňuji, že na vaše dotazy odpovídám, byť je to vesměs marné.
           Vysvětlete mi, v čem tedy vlastně spočívá má- v kontextu evidentně dost chabá- úroveň.

        • vittta

         To nepíšeš pravdu, protože u očkování nikdy nikdo netvrdil, že bude fungovat na 100%.
         Takže si pro své úvahy- asi to je citace- autor vybral lež, aby byl zajímavý.
         Já zopakuji už 1000x řečené, očkování bylo nutné nejenom z pohledu medicínského, byť nevíme, kolik milionů životů zachránilo, ale též z důvodů psychologických.
         V takové situaci nelze nedělat nic, a dle všemožných průzkumů- o kterých si lze samozřejmě myslet lecos, že skupina příznivců očkování zásadně silnější jak skupina proti,při čemž v takových článcích se pracuje s opakem, jako že „to“ nikdo nechce, ale zlý stát nás nutí.
         Tady je odkaz z Fora 24m kde ml.Klaus hovoří mimo jiné o tom, že existuje jakási souvislost mezi počtem neočkovaných, a svobodným myšlením- tedy že svobodně přemýšlí ten, kdo se očkovat nenechal.
         Přesně je to tam takto:
         „Je vidět, že ještě obrovská masa lidí se nějak rozhoduje sama a uvažuje vlastní hlavou.“
         Článek napsal Jandourek, což je idiot, takže na Klause naplival, ale to nejzásadnější ho u toho nenapadlo.
         Otázka je:
         PROČ BY MĚL UVAŽOVAT VLASTNÍ HLAVOU JEN TEN, KDO SE NAOČKOVAT NENECHAL?
         To je samozřejmě směšné, jakkoliv já očkovaný nejsem, absolutně nezpochyňuji vlastní hlavu jakéhokoliv očkovaného.
         Jasně, někdo se očkoval kvůli dovolené a z nějaké pobídky či hrozby, ale obrovská masa lidí- dle mého nejméně polovina- se naočkovala prostě proto, aby si chránili své zdraví a životy.
         A ani od toho moc nečekali, třeba ten doktor, co jsem se ho na to ptal, očekával ochranu kolem půl roku.
         https://www.forum24.cz/klaus-ml-se-raduje-ze-se-polovina-lidi-nenechala-ockovat-velebi-lidove-masy/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=612700&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=HPXQB8JZalI-202109160601&dop_id=13474871

       • Jana

        A tady něco z mainstreamu – pro vyváženost:
        https://www.seznamzpravy.cz/clanek/testovani-ockovanych-je-potreba-se-zamerit-na-neco-jineho-radi-odbornici-174681#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=3CfRMF9BiiU-202109152203&dop_id=174681&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

        Šinkora byl ještě o něco jízlivější. „Co to má společného? Dušku, přestaňte kouřit trávu. Ten virus tady bude všude a pořád, testujte si, jak chcete…“ A dodal: „Jdu spát, vláda nařizuje nesmysly, tzv. odborníci plácají nesmysly…“

       • vittta

        Kočko, napsal jsem k těm bodům své názory.
        Ještě jsem se nedíval na reakce, pokud jsou, tak doufám, že tam bude i nějaká vaše, kde mému názoru oponujete.
        Jinak bych si musel myslet, že tady jen trapně vysíráte a štvete diskutující proti mně.
        Né že by to Jana potřebovala, ale pocit, že v „tom“ není sama…
        Ta se div neomlouvá, že samozřejmě chce se se mnou nebavit (což by měla být jakási norma slušného chování), ale někdy jí to prostě nedá.

     • Kamil Mudra

      „… v současné situaci se nikdo testování očkovaných zavést nechystá.“
      Nechystá – ale myslím že hlavním důvodem jsou blížící se volby. Očkovaných je hodně, brali by to jako podraz a nikdo nechce o jejich hlasy přijít.

      • Mrkos

       Letošní úmrti neočkovanýdch jde na účet těch co zabránili očkoání Sputnikem.
       Nikdo neudělé sociologický průzkum na tuto otázku.
       Vedení EU jsou vědomí vrazi. A v budoucnu by s nimi mělo být podle toho naloženo.

      • astraustralia

       Kamile to je velmi zajimave co pises:-)
       Jak to odhadujes po volbach?
       V pripade jine vlady maji ci nemaji obyvatele (volici) obavy ze by mohlo dojit ke zhorseni pokud jde o „opatreni“
       a tedy i takovy pohled by mohl ovlivnit komu daji volici hlas?
       Kolik je v CR lidi kteri by radeji videli cestu rozvolneni stylem Dansko- Svedsko a naopak kolik az tak vystrasenych ze by radeji povinne ockovani jaro-leto-podzim-zima nebo alespon stylem Israel zatim jen 4x ? (3x uz tam bezi ctvrte se chysta)

       • Kamil Mudra

        Buď budou volby nové protože se nepodaří vytvořit koalici, nebo se strany zpronevěří předvolebním slibům, nějakého kočkopsa neschopného rozhodování splácají dohromady a bude to hoší než doposud. :-)

        • astraustralia

         Kamile opakovane volby a hlavne uz bez Babise? Kdo ho nahradi a zprivatizuje Capi hnizdo ?
         Nove volby a mezi nimi opet „urednickou“ vladu nestraniku bude jmenovana podle jakeho vzoru?
         Nestranik Tosovsky (97-98)uz vam zlato prevedl do spravnych bank, druhy nestranik Fischer(2009-10) pozaviral neonacistickou mladez a udelal poradek, kdo bude treti „urednik“ a cim se proslavi ?

       • vittta

        U nás to nikdo nehlásá, všechny strany jen nadávají Babišovi, že to dělá blbě, ale sami opatření neodmítají.
        Tady jde jen o to, shodit Babiše a to z úplně jiných důvodů, než je Kovid, ten ostatně je u nás málo zajímavé, až nezajímavé téma, zatím- protože kdyby udeřil, zajímavé to zase bude.
        Takže mám podobný názor jako Kamil, že se může stát, že se nepovede nic sestavit.
        Podle mého je klíčem nyní Okamura, a na něm záleží, co se stane.

      • vittta

       Může to tak být, samozřejmě.
       Volby dělají divy, ale i tak si myslím, že když nějaká brutální vlna nepřijde, každý se na to vysere.
       Zajímavé ale určitě bude sledovat, kdo bude nemocen.
       Zatím, co takhle čtu, jsou nemocní spíše ti neočkovaní, a každý vážně nemocný očkovaný je okamžitě vyzdvižen jako důkaz selhání očkování, a to i přes přísnou a nekompromisní cenzuru.
       Osobně doufám, že u nás nebudu muset tohle sledovat, a že se z toho nějak ve zdraví vymotáme.
       Ale že bych si tím byl jistý, to nejsem.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s