Ostrovní předvolební přemýšlení.

Tak nám začíná předvolební kampaň a to si asi zaslouží novou stránku. Očekávám že se média budou hemžit volebními spoty, chvástáním a sliby, což leckoho z nás popíchne k tomu aby to okomentoval. Pod předchozím článkem už je komentářů více než dost na jiná témata a tak jsem si dovolil posbírat pár komentů ve kterých už jsme k volbám něco zaplkali a umístit je sem coby „startovní čáru“. Pokud se zde někdo nenajde, znamená to že se buď ještě nevyjádřil a nebo jsem to přehlédnul. Ale nic se neděje – zde je k dispozici dostatek volného prostoru k úvahám, kritice, chvále či fantasiím a nejsou kladeny žádné meze. Zdrbněmež tedy politickou scénu jak si zaslouží.

astraustralia
Vyjadrovat se k tomu co se deje v CR z Australie je podobne jako kdyz se clovek zijici v CR bude vyjadrovat k situaci zde. Presto to mohu zkusit opsanim komentare ke zprave z PL v odkazu:-) (jako zpestreni odkazu)
Musi se uznat, ze premier Babis se svou protibruselskou retorikou a s durazem na narodni suverenitu, predstavuje pro CR mnohem mensi zlo, nez opozice Spolu s Piraty a Stan, ktera by nasi zem nenevratne prodala cizim zajmum a zaplavila by cesky stat muslimskymi migranty.
Nazor Astra? Ano diky takovym Babisovym proslovum a postojum patrne opet ve volbach zvitezi.
Ale pozor, jak nerozumim mentalite volice v CR o tom svedci muj chybny odhad z predeslych voleb. Tehdy jsem diky velmi rozumneho programu a argumentum“realistu“ (Robejsek) povazoval za jiste ze se dostanou do parlamentu.
Ani proceno nedostali (0,7%). Proc to volice neoslovilo? Nadpolovicni vetsina volicu ma IQtykve? Nebo proc.
Prosim ctenare aby tyto radky k volbam brali jako priznani se k tomu ze s odstupem nekolika desitek let mimo republiku jsem dost mimo a ani nekolik letnich navstev republiky na tom nic nezmenilo.

oh
No jo, pastýř – spasitel! Lidi nás nevolí, ale nemá cenu přemýšlet co děláme špatně, chce to vyměnit voliče!
Nevíte náhodou, proč mi to prohlášení připadá poněkud pražskokavárenské?
Béééé!
„ Když vyhraje Babiš, všichni to přijmou..“
Patočkův Deník Referendum se sice pokouší z Pirátů uplácat novou „progresivní“ levici, pirát z Karibiku Bartoš ovšem předem inzeruje, že bukanýři se hodlají držet vzoru, který zahájil sešup preferencí ČSSD – neomylně koalovat doprava a předem hlasitě vykřikovat, že jiná alternativa nepřipadá v úvahu, čímž se vydírací potenciál „jediných možných koaličních partnerů“ rozšiřuje prakticky až k nekonečnu.
DR:„Psali jste, že vstup Pirátů do vlády je mimo jiné podmíněn tím, že v ní nebudou zasedat lidé nekompetentní nebo s korupční historií. A odmítli jste rovněž spolupráci s těmi stranami, které ohrožují liberální demokracii, tedy KSČM, SPD a částečně i politické hnutí.

ANO. Bude se to pro letošní volby výrazně měnit?“
PB: „Myslím si, že odmítnutí spolupráce s politickým hnutím ANO bude velmi razantní. Už jen z toho důvodu, že celý stát je prolezlý lidmi, které si na různé pozice natahal premiér. Zkrátka taková tasemnice. Nejde tedy jen o osobu Andreje Babiše, ale o ovládnutí České inspekce životního prostředí nebo o fakt, že i Evropská komise upozorňuje, že ministři Karel Havlíček s Klárou Dostálovou kryjí Babišův střet zájmů a jimi řízená ministerstva protežují jeho firmy. Před posledními volbami jsme se politického hnutí ANO obávali a spolupráci s ním zcela nevylučovali. Naší podmínkou tehdy bylo, že Babiš nebude členem vlády a politické hnutí ANO nebude mít ve vládě většinu. Dnes je ovšem zcela zřejmé, že se nijak nežinýruje a rozhodlo se stát zprivatizovat. A obávám se, že další metou bude oblast zdravotnictví. Vedle politického hnutí ANO dále nehodláme společně vládnout s žádnými extremistickými stranami, které svými projevy a politikou překračují mantinely liberální demokracie.“

Takže si zavěštím: Po slavném vítězství AntiBabiše dostaneme Kalouskovu vládu (možná bez Kalouska?), zato s milým krajanem Jurečkou, politrukem Fialou, děsivou trojkou M+P+A, flexibilními STANkaři a námořními lupiči z Bruselostánu. A začnou se ordinovat obvyklé oblíbené „úspory“ a „reformy“: povinný soukromý penzijní pilíř aneb vytunelování průběžného důchodového systému, znovuzavedení Julínkovného a omezení proplácení nemocenské, zpoplatkování vzdělání, škrty a úspory v „přebujelé“ státní správě, na sociálce, a ve školství, zflexibilňování pracovní síly, zjednodušování daní pro bohaté a korporace, a pro póvl sjednocení DPH (samozřejmě na co nejvyšší úrovni), povinná minimálně 2%HDP na „obranu“, spojené s usilovným lezením do NATO řiti a US řiti a zahraničních misí. Zásluhou pirátů pak to vše ještě bude řízlnuté brusleským GreenDealem, maniakální digitalizací úplně všeho a zarovnáním do řad bruselského hlavního proudu liberální demokracie „Pouze pro liberály!“. Jo, a možná nebudete muset nosit roušky.

Tedy, jestli se necháte dobrovolně naočkovat podle instrukcí z Brusele a tamní byrokratura se nebude tvářit moc nevlídně.. Zkoušel jsem zahlédnout i alternativu, že se ANO SPOLU sčuchnou a pirátský stánek vyšachují, ale to už bylo na mou křišťálovou kouli moc a explodovala. :-))

Kamil Mudra
No jistě – klasicky – volba nejmenšího zla. Tak to tu máme řadu let, Babišem to nezačalo.

Jana
Teď moc nechápu, jak to myslíš. Tak jen pro informaci – ANO jsem nevolila a volit nebudu. A i když jsou – aspoň zatím – volby tajné, otevřeně můžu napsat, že volit budu SPD. A je mi jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne.

Kamil Mudra
Mě se to, Jano, líbí, protože jsem naposledy takto volil.
Letos mám dilema protože chci aby vyhrálo ANO ale současně zachránit KSČM před opuštěním parlamentu, pro případ že by se po volbách dostalo do vedení Skálovo křídlo. SPD u mne asi letos ostrouhá protože mimoparlamentní propad jí nehrozí a na výhru nemá.

embecko
To je dobra uvaha i pres to riziko, ze Skala neprorazi a naopak se upevni Filip-Dolejsovska liberalni klika.
Tahle volba bez rizika nebude a komunisti jsou jedina konzolidovana sila, navic zavazana tradici, schopna v blizsim budoucnu neco zmenit. SPD nepropadne, ani nezvitezi, jak pises, takze tam by to byl v tomhle smeru vyhozeny hlas.
Zbyva pak bud volit primo ANO, coby mensi zlo, anebo rovnou pravici (ANS pani Vitove).
Proste ne demoblok :o)

pacifista
Co když budeme uvažovat o tom, že Babiš dostane tolik hlasů že bude moci dát dohromady nejen menšinovou vládu. Potom bude potřebovat partnery, kteří ho podpoří ve sněmovně a společně budou mít většinu. Tím partnerem může být ten staronový, ale jen když bude mít ve sněmovně dost křesel. Bylo by škoda kdyby mu k tomu scházelo něco málo hlasů od voličů nebo by k tomu mohl dopomoci výpadek elektrického proudu. Je proto potřeba „zajistit“ voliče. Taková partnerská páka na Babiše-korouhvičku vůbec není na škodu.

embecko
Budme radi (a doufejme), ze Pirati a demoblok nasrali Andreje takovym zpusobem, ze radsi sahne po SPD.
A hle…nejak mi tu chybi jedina zminka o CSSD, jsem zvedav, jestli tihle hadi dokazi preskocit tech 5%….vsechny diskuze vsude: CSSD jako by neexistovala…a pritom to muze dopadnout jako pred 4 lety.

vittta
To právě je to, co nevím.
Zatím to vypadá na ANO+ODS, při čemž se ale skrze ODS dostane do parlamentu TOP09.
Tady by bylo vhodné, kdyby se ta banda rozbila ještě před volbami, protože to pomalu vypadá, že ODS ani neexistuje, TOP09 jim to prostě vykradlo. To je o tom, co se ukáže jako možné, jenže kupodivu- měsíc před volbami není jasného naprosto nic. Důležitý je Okamura, Babiš hypoteticky může utvořit menšinovou vládu, s podporou SPD a KSČM, ale SPD nemůže chtít za to až moc velký profit.
A ČSSD… To je mrtvá strana, nic nenabízí, žije vlastně pořád ještě ze Zemana. Hamáček jí asi nespasí, strana pracujících z ní nebude, a na intelektuální levičáckou sebranku z pražské kavárny není dělník zvědavý. Přitom…na levici i pravici je místa dost, ale pravici vystrnadili městští liberálové, tvrdíc o sobě, že jsou pravice, a levici, při té příležitosti, to samí městští liberálové zničili, tvrdíc, že jsou levice. Trikolora pravici doslova popravila, Piráti levici zdiskreditovali, že to ani více nejde, a jiní se do toho neženou, nebo o nich nikdo neví. Já nevím, ta Aliance národních sil, co psal Embéčko, jaké má vlastně kádry? Všechno je o kádrech. Robejšek byl také sám.
To je jak ve fotbale, pohybuje se tady nějakých třeba 30 trenérů, a když je nějaký manšaft v prdeli, tak vyfakuje trenéra, a ten jde trénovat vedle, kde před tím vyfakovali toho svého, který se třeba přesídlí za hranice, ale zase se šupky hupky za 2-3 roky vrátí, když ho vyfakují za špatné výsledky, a tady po něm jako po úspěšném harcovníkovi zase sáhnou…

Už jste si vyzkoušeli volební kalkulačku?


KM.

  • embecko

   Iscenko mi prijde z prekladanych ruskych politologu jako nejbystrejsi a vzdy uderi hrebicek presne na hlavicku.
   Tedy diky za odkaz…

  • Kamil Mudra

   Nojo, Astře… Dvakrát opíchaný maník, nepokrytě propagující očkování, pronese v žertovném pořadu že nechce nosit roušku a pro tebe je už novonázorový rebel, proniknuvší na nepřátelskou půdu, díky žertéři Šípovi. :-)
   Proč by ho tam ČT nepustila? Neřekl nic nad čím by bylo třeba se zamýšlet.

   • astraustralia

    Je treba se zamyslet se nad tim kam az diktatura sametu a kapitalismu obecne zasla!
    A branit se aby nemohla zajit jeste dal !
    I Tobe Kamile po lopate, ze mini rebel lepsi nez zadny rebel ? :-)
    Jasne tam rika ze vakcina ano, nahubek ne.
    Ano je to tragicke ze tak malo nekterym lidem staci. I TV aby to pustila :-(
    Tak i Ty to ber jen tak ze ne cely narod jsou jen poslusne ovce.
    Nejsou to jen seniori, zde i v Evrope a jine to jsou lide ruzneho veku kteri protestuji!
    I mezi nami co pamatujeme realny socialismus jsou lide kteri rozeznaji propagandu a vymyvani mozku
    a jini kterym tato schopnost chybi a jsou nepoucitelni.
    Mnoho senioru ze strachu ci jinych „zasadnich“ pohnutek se nechavaji opichat :-)
    Je mozno jit i jinou cestou nez Australie, NZ, nebo Israel a nektere staty Evropy vcetne CR:

    Svedsko/Dansko

   • kočka šklíba

    Naprosto přesné. Tohle Astře tedy moc zajímavé není. Ale najdu si jak si popovídal s Genzerem, mohla by to být legrace (samozřejmě ne o covidu).

   • kočka šklíba

    Tak nakonec děkuji Astrovi, ten Jiří Prskavec a Richard Genzer byli opravdu velmi zajímaví. A těším se na příští víkend. Na vodní slalom se ráda koukám, samozřejmě olympiádu jsem nepropásla a minulý týden byl závěr Světového poháru kde jsme získali dvě zlata a jedno stříbro. Dokonce máme Přindiše a Fišerovou vítězi Světového poháru za rok 2021. A příští týden je MS v Bratislavě, o tom Prskavec mluvil. A Genzer, no byla to legrace docela ;) . Jeden čas jsem se dívala občas na Partičku ale ted už jsem to několik let neviděla, takže občas ho takhle slyšet není vůbec špatné.

 1. Mrkos

  Po této celosvětové očkovací ofenzivě zde zůstane jeden poznatek
  a to : Kolik lidí je ochotno se jít dobrovolně sprchovat – „cyklonem-B“
  Takový průzkum bojem. V každém případě pokud se lidstvo spolehne
  na pět firem co vyrábí vakcíny, tak je ohroženo. Rozum mé Čína
  ale i maloá Kuba protože vědí co mohou od západu očekávat.
  x
  O komplikacích žádné průkazné statistiky. Naopak pokřik o těch umírajících
  neočkovaných a to ve stylu jako MUDr ze Sokolovské nemocnice
  u Jílkové. Všichni co leží u nás s kovidem jsou neočkovaní.
  VŠICHNI = 2? . Lidé nemají o matema… o počtech ani páru.
  Ani ta čeština není nic moc nerozlišuji číslovky. Ideální k oblbování.
  Omílané kritické a logické myšlení nikde.
  Dovedou počítat jen prachy, ale už ne úročení půjček.
  Idiocie jde tak daleko, že Slováci chtějí očkovat pětileté děti,
  proti mutujícímu viru a vakcínou s imunitou na půl roku.
  x
  (Pjakin zhubnul a omládl, asi ho přejel kovid.?)

  • astraustralia

   Vyborne Mrkos :-)
   I kdyz pro nekoho opakovane nudne zde opet zminim jmeno Rudolf Steiner(filosof,socialni reformator, architect, esoterik)
   Ten presne odhadl co bude nasledovat s pokracujicim technickym pokrokem.
   Volne prelozeno rekl ze az dojde na masove zavedeni radia, 80% lidi prestane samostatne myslet!
   To netusil ze prijdou mobily a udelaji z nekterych lidi totalni debily:-(
   Ledacos dostal homosapiens do vinku a patrne proto aby nemel cestu prilis snadnou tak to hlavni svobodu rozhodovani a schopnost samostatne premyslet, dostal kazdy jinou.
   Technika a veda prinasi nove poznatky a tak zvany pokrok, ale ten jak vidno nestiha dohnat lidskou blbost, pohodlnost, lenost a u stale vetsiho poctu lidi naprostou neschopnost nejen pri obstaravani potravy ale ani v pouzivani horni poloviny hlavy.
   Samotny pokrok tak je jednou vetou receno, „nevhodne pouzivan a stale vice zneuzivan“ !
   Dokud homosapiens se v potu tvare honil sam a co nedohnal neuhnal neodpracoval neulovil, to nemel, proto nemel ani dnesni „civilisacni“ choroby z nicnedelani prezirani a ruznych pokrokovych vyhod pobirani.
   Covid a na nej navazujici „opatreni“ nabidl a stale vyzyva k zamysleni jak a kudy dal.
   Ale pouceni a jak napsal Mrkos “ kritické a logické myšlení nikde“ !
   Stale nic, jen vladne opakovana reseni k navratu do starych poradku.
   Jak dlouho jeste a kam az ?

   • Kamil Mudra

    Hmm… Jenže Rudolf Steiner také říkal že v příštím životě bude kráčet zpustošenou Evropou. :-(
    Jestli něco říkal také o Austrálii, to nevím.

     • astraustralia

      O podobe jake zitrky to mohou byt se mluvi v rozhovoru s Benjaminem Kurasem:
      Vypadá to jako paradox, že často titíž lidé, kteří bojují za práva LGBT menšin, propagují i otevírání hranic masové ilegální migraci z převážně muslimských zemí. Toto zmiňované obohacení kultury do Evropy přináší i tradice založené na podřadném postavení žen, fyzické likvidaci lidí s odlišnou sexuální orientací a útisku lidí s odlišnou vírou. Podle spisovatele Benjamina Kurase spojuje tyto zcela nesourodé proudy společný cíl – touha zničit kapitalismus a demokracii. A současné západní společnosti jako by ztratily schopnost se bránit, zatímco islám v západní Evropě neustále už desítky let sílí, společně s výraznou proměnou demografické skladby obyvatel států, jejichž stabilitu již ohrožují narůstající vnitřní problémy. Nad těmi se navíc nejen zavírají oči, ale kritické hlasy jsou stále častěji a přísněji umlčovány. „Přešli jsme do postkřesťanské doby, a z křesťanství zbylo možná jen nastavování druhé tváře a ,miluj svého nepřítele´, místo: na prvním místě se snaž udržet naživu, a pak můžeš někomu pomáhat,“ uvedl v předchozí části rozhovoru Benjamin Kuras

      https://www.kupredudominulosti.cz/kuras-benjamin-3d-demokracie-byl-dvousetlety-pokus-postaveny-na-idealech-ten-konci-totalita-miri-k-vitezstvi/?fbclid

      • Vít Ptáček

       Ben Kuras se ale vzdal křesťanství a konvertoval k židovství. Takže jeho nenávist k islámu je pochopitelná. Méně už jeho ohánění se křesťanským smírem. Navíc je to americký poskok.

   • vittta

    Jak to víte, že lidé kdysi neměli civilizační nemoci?
    To já viděl různé dokumenty, kdy se prokázalo, že lidé tyto civilizační choroby měli.
    Logika věci pak říká, že pokud se někdo dožije 30 let, moc těch nemocí dostat nemůže.
    No a neschopnost či schopnost se uživit je součást evoluce.
    Evoluce odstraní to, co není důležité.
    Pokud nebude k přežití- které slouží jen k tomu, aby se mohl druh rozmnožit, pokud tedy k tomu nebude potřeba myslet, přestane ten druh myslet.
    To se netýká jen lidí, i domácí zvířata nemusí přemýšlet- a tak nepřemýšlejí.
    Jenom jdou k misce.
    Co se týká toho filosofa, neznám ho, ale řekl podle mého blbost, která vypadá oduševněle.
    Rádio je jen komunikace, na kterou není třeba umět číst.
    Jinak informace sdělují knihy, nebo farář.
    Se samostatným myšlením to bylo v nejlepším případě v předrádiové době stejné jako dneska.
    Každý přemýšlel o svém malém světě, někdo více, jiný méně, dle schopností.

 2. J. Hruška

  Petr Hampl:
  Hra na odpor bez rizika (17j. 9. 2021)

  Daniel Landa vydal „desatero odporu“, které rázně odmítá všechno, co by mohlo jakkoliv zpomalit či zmírnit doznívající epidemii. Jde až tak daleko, že vyzývá k násilnému odporu vůči státní moci, která by snad chtěla jakákoliv opatření prosazovat.
  Jeho prohlášení zapadá do celkové atmosféry. Čím mírnější jsou opatření a čím méně se veřejnost o doznívající epidemii zajímá, tím víc se radikalizují protiočkovací skupiny. Radikalizují si i názorově. Hitem posledního týdne je například „objev“, že neexistují choroboplodné zárodky. Je tedy z principu nemožné, aby jeden člověk nakazil jiného. Veškeré zdravotní problémy jsou prý způsobeny špatnou náladou nebo vyvolány moderní medicínou.
  Zajímavé je, že Landovo radikální prohlášení šíří velká média. Dostává se mu větší podpory než projevům prezidenta České republiky. Což jeho příznivcům nebrání povykovat, že jsou terčem diskriminace a cenzury.
  V každém případě jde o snadné disidentství. Kdo je proti volné migraci a islamizaci českých zemí, ten může počítat s blokováním, vyhozením z práce, případně dokonce odsouzením (jako Walter Kraft). Pokud ale propagujete chování vedoucí k eskalaci epidemie, nehrozí vám vůbec nic. Dokonce ani občanskoprávní žaloby. Korporace Pfizer a další blahosklonně tolerují, jak jsou o nich šířeny nejrůznější lži – jako by jim to dokonce vyhovovalo. Takže jestli se chcete cítiti disidentem a neriskovat žádné nepohodlí, je tu jednoduchá cesta. Můžete horovat proti očkování, rouškám, karanténám. Můžete dokonce i nestydatě lhát. Disent bez represe. Není to krásné?

  • embecko

   Spolecnost se rozklada na (radikalni) elementy (skuoiny). Ani Hampl toho nezustal, logicky, usetren a i jeho retorika je mnohelm ostrejsi, nezli pred treba 3-5 lety…zde zustat normlani neni mozno (tedy coby verejne vystupujici clovek).
   Ted jsem na iDesu docetl diskuzi o dostavbe Temelina a takovy kopec antirusismu a zaroven velmi nebezpecne beznadeje aby clovek pohledal…zde plati Siklove pravidlo „Radeji se mylit s Washingtonem, nezli mit pravdu s Moskvou“.
   Novinka je ta, ze jde z vetsiny o sebedestrukcni proudy…jak by za emocemi stala jeste nejaka urcujici emoce v pozadi, kterou bych charakterizoval jako „Uz aby byl konec!“.
   Podle meho sledujeme dekadenci a regresi v primem prenosu a ackoliv clovek ma stale tendenci se na udalosti divat „staryma ocima“, nektere deje jsou jiz nezaraditelne do nejake bezne spolecneske prihradky. Dle meho sledujeme snahu o likvidaci spolecnosti za kazdou cenu…a ani tem rusofobum neverim, ze by tak nenavideli Moskvu (navic vetsina z nich komunisty ani nezazila)…z jejich strany jde o intuitivni primknuti se k ideovemu proudu, jez slibuje rozklad a zanik, jinak to nevidim! :o)

     • orinoko

      Nikoli!! Dvakrát očočKOVANÝ covid lúzr, který blábolí, co mu slina na pysk přinese v tu kterou chvíli. Jak spolu můžou koexistovat čočkovaný a nečočkovaný v dojemné shodě o covidáriích a plicních ventilátorech? Záhada hodná coblihozního rozboru.
      Španělský covid pass má 8 … osm … položek na čočku za dohledu QR kódu. Nějaké prase loni na jaře pravilo, že covid agenda tu s námi bude 20 let. To bude hrušek!!!
      Co si s tím počnou covid existence, když něco takového je narativ NWO? Nic! Já jsem starý rocker…
      Starý sentimentální rocker byl především Ježíš N. Právě ON byl TEN, který vstoupil do chrámu a křičel – ven, vy obludní kupčíci…

  • astraustralia

   To je vyborny odkaz orinoko a dokonce tam Dr.Zelenko v 5min.odpovida a vysvetluje otazku leceni.

   Je to srozumitelna odpoved i na rozbor pana Hrusky ktery rozebira odpor lidi na vladni opatreni, predvedeno v rozboru Hampla na Landovi.
   Strucne receno„politici pouzili a zneuzili tak zvanou pandemii k zavedeni diktatury! Pod zaminkou ochrany zdravi svych obcanu“
   Rekakce tech kteri s tim nesouhlasi a kritizuji je jaka? A predevsim jak spolecensky nebezpecna?
   Nekteri vysli na ulici ostatni se vyjadruji na Internetu ci pisi petice.
   To je jak velke ohrozeni pro prikazujici vlady a pharma prumysl?
   Podle toho co nam tu prepsal pan Hruska se jedna o novy a pritom bezpecny zpusob jak jit proti vlade bez nasledku a bez postihu.
   Prave tu do protestujicich na ulici busi obuskama a vodnimi dely a tem co se nenechaji opichat zakazuji vstup do pracovniho procesu ! Zakaz cestovat a dalsi omezovani! Novy druh „demokratickeho“ postihu neposlusnych !
   Takze panove Hruskove Saxove a dalsi co jste objevili nove cesty k nepostizitelnemu disidenstvi, nerikate pravdu!
   Co to obhajci vladnich opatreni obhajujete? Novy druh demokracie ve jmenu zdravi lidu ?
   Pro koho tu lzete ?
   Rozhodne ne pro zachranovane pred Covidem!

   PS
   Lide tu protestuji protoze nesouhlasi s tim co tu vlada dela!
   It is necessary to resist as long as politicians confuse their citizens with their property
   (Je treba se postavit na odpor dokud si politici budou plést své občany se svým majetkem)
   Tento postoj a pristup je spolecny pro vsechny lidi vsech zemi kteri nesouhlasi s tim jak vlady zachazi se svymi obcany!
   Budou mlaceni zavirani ale pro obhajce „opatreni“ to jsou snadni disidenti bez postihu.
   Az tak daleko se lide dnes nazorove rozchazi :-(
   A natahovanim vsech tech „opatreni“ to budou vlady nadale zivit :-(

   • embecko

    Mame tu 4 v lidskych dejinach nezname aspekty, Astere:
    Velikost populace, jeji hustota, nevidana migrace (i turisticka atd.) a schopnost (mikro)organismu mutovat.
    Z toho vyplyva, ze nejaka vazna epidemie s nejvetsi pravdepodobnosti prijit muze (az musi). Vcelku logicky o tom mluvi Gates uz cele roku.
    To, ceho jsme svedky, neni nic jineho, nezli dusledek neschopnosti kolabujiciho statu, prevzateho korporacemi, soustredicimi se na zisk (diky akcionarum).
    Normalne (praxe CO) by industrialni stat vytvoril „mrtve“ zdravotnicke NZ (enzety-nedotknutelne zasoby), ktere by pravidelne, po vyprseni expirace, obnovoval (budovy pro improvizovane spitaly, luzka s dychacimi pristroji, obvazy, leciva, improvizovane saly atd…proste vojna ve velkem).
    Ovsem stat musi setrit, takze jde po prevenci, kterou hodi na krk lidem…to je dobre treba pri cisteni zubu, ale pri epidemii uz zacinaji problemy (zarouskovane deti, neockovani coby obcane druhe kategorie a podobne).
    Takze chyba je ve statu, tedy politicich, tedy lidech, kteri je voli…zhruba receno.

     • Jana

      Souhlas? Chyba je ve státu, tedy politicích, tedy lidech, kteří je volí…..? Za všechno mohou lidi – voliči?
      Ne lidi, kteří kandidovakli = slibovali vést dobře společnost (stát) a své sliby dokazovali vzděláním, znalostmi z politické práce a dokonce údajně (tj. slovně) charakterem?
      Pak to dopadá např. takhle – a to je to, „aspoň stát něco dělá“. Kdyby nedělal, lépe by někdy udělal!
      Tady je jeden z výsledků.
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ockovanou-ucitelku-neposlali-do-karanteny-nakazili-se-od-ni-kolegove-174904#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=2IqqtRB6LwT-202109180924&dop_id=174904&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
      „U jedné z pedagožek se objevila nákaza v domácnosti, ale do karantény ji krajská hygienická stanice neposlala, protože už měla od května plné očkování.
      „Hygiena jí řekla, že je naočkovaná, takže do karantény nemůže a musí do práce. Za dva dny ale onemocněla. A my teď máme tři nakažené učitele a 60 dětí na 14 dní v karanténě, ačkoliv mají všechny negativní test,“ popisuje ředitelka Škvařilová.
      Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ale mluví jasně – po kontaktu s nakaženým nejde do karantény člověk s hotovým očkovacím schématem. Ještě pro upřesnění, všichni nakažení učitelé měli dávno po dvou dávkách vakcíny proti covidu-19.“
      xxxxxx
      Jediné štěstí je, že „plandémie“ není skutečná, ale pouze nařízená, Kdyby byla skutečná a „obranu“ by řídil Ken se svou zkorumpovanou grupou psychopatů, těch stále připomínaných 30 tisíc covido-mrtvých by byl fantastický úspěch!!!
      Ale když stačí, že vláda NĚCO dělá, ale už nezáleží na tom CO ……. :-(((

      • astraustralia

       Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ale mluví jasně – po kontaktu s nakaženým nejde do karantény člověk s hotovým očkovacím schématem. Ještě pro upřesnění, všichni nakažení učitelé měli dávno po dvou dávkách vakcíny proti covidu-19.“

       Jano ruzne staty maji ruzne vlady a ty tvori rozdilna opatreni. V CR viz to vyse uvedene kdy ockovany do karanteny nemusi a jako nakazeny muze svobodne roznaset nakazu, kdezto neockovany do karanteny nemusi:-(
       Je pak divu ze Landove protestuji jejich rady rostou a taktez pocet petici a nesouhlasu?
       Nejen pro vladu CR ale pro kazdou plati ze cim vice nesmyslnych opatreni tim vice nesouhlasu mezi lidem !
       Takze plati :
       a to je to, „aspoň stát něco dělá“. Kdyby nedělal, lépe by někdy udělal!
       Bohuzel plati i to, ze jake politiky si volici zvolili, takove maji!

       • Jana

        Vybírat můžeme jen z těch, kteří kandidují.
        A že „opatření“ jsou taková nebo maková a v různých státech jen nepatrně, kosmeticky odlišná vím, ale nefungují žádná a jiná nezkusíme! Protože „co kdyby….“!
        A tak chodíme pořád stejnou cestou ve stejném kruhu, ale krok mimo neuděláme v žáídném případě – k tomu politici nedostali povolení a tak odvážný není žádný z nich.

        • astraustralia

         Jano to ze nektere informace nemas nemusis byt jeste neverici Tomas:-)
         Jsou staty ktere zkousi i jinou cestu nez jen vakcinovou.
         Prikladem muze byt i Indie o tom jsem tu jiz psal, ze kdyz si spocitali kolik by je stalo vakcinovani 1,3 milliardy lidi a s vysledkem podle vzoru Israele, 1-2-3-4 ci kolik vlastne davek a injekci, tak se rozhodli jit cestou hledani leku ne vakcin. Ukazalo se ze i poplivany Invermectin funguje, jen o tom massmedia neinformuji jako o pripadech ve stylu kdybych vedel jak to bude hrozne urcite bych se dal VCAS ockovat!
         Tady se blizime slibovane hranici ze pri 70% dojde k „uvolneni a rozvolneni“ a stale nic na obzoru. Jen ze dnes v nedeli opet 1000 positivnich nakazenych a 12 mrtvych, o jaka hruza.
         3 mesice trvaji 5km opatreni do minuleho tydne zakaz vychazeni z obydli od 9 vecer do 5rano, buzerace kterou si nedovolili ani proklinani komousi a vysledek jen stale vetsi nespokojenost dnes uz i tech doted poslusnych ovci!
         Kam az demokraticke vlady ?
         Opet si dovolim skutecna cisla o zivote a smrti:
         Pokud populace ma prumerny vek 80 let jak vypada toto cislo prevedeno do umrtnosti a poctu narozeni v obdobi rolu mesicu tydnu a dnu?
         26milliomu pri veku 80 let znamena 330tisic lidi rocne se tu rodi a umira!
         To jest 27tisic mesicne a tedy 917 lidi denne. Ne 12 jako dnes !
         Pre 900 lidi denne se v Australii rodi a umira pri ca 80 letem zivote obcana.
         Nebyt ockovani a vladnich zakazu kolik by bylo mrtvych na Covid ?
         Kolik by nas zemrelo na Covid kdyby vlada nezachranovala ?
         Pro CR si ta cisla umrtnosti a narozeni o polovinu snizte a porovnejte s cisly kolik vam denne umira lidi na Covid a kolik vlastne skutecne pri prirozene vekove obmene.
         Co si mysli vlady o svych obcanech jak moc povazuje sve obcany za hlupaky a poslusne ovce ?
         Podle toho jak se vlady chovaji, tak vice nez je pro ovcany zdravo :-(

         • Jana

          Jojo – to jsou ty „primitivní“ státy – my vzdělaných a osvícených věříme výhradně vědě. A ta nám jednoznačně velí – žádné léčení, očkování! :-(((

          Ale přečtěte si tohle – něco tak zákeřného, že pro to snad neexistuje žádný výraz – což budeme možná odmítat úplně všichi, protože pro NÁS je to opravdu nepředstavitelné.
          Byla bych ráda, kdybyste se k tomu nějak vyjádřil dřív, než se tím začnou bavit a žertovat o tom ti věcí a světa znalejší, kteří vyznávají heslo „něco takového by si přece nikdo nedovolil“. A proč ne, když může?
          https://www.naturalnews.com/2021-09-05-red-cross-warning-covid-vaccinated-ineligible-donating-plasma.html

          • astraustralia

           Jano za predpokladu ze vlady opravdu veri a proto usiluji o proockovanost na 70az80% stale tu zustava tech 20% neockovanych kteri moho darovat nezmenenou starou formu krevni plasmy.
           Noseni drivi do lesa abych sem opakovane daval odkaz lekazu z Nemecka kteri ukazuji rozdil jak vypada krevni obraz neockovaneho a ockovaneho. Opetovne na to experti plivnou.
           Jen pripojim poznamku o vakcinaci jine nez te Pfizer-Astra-Moderna m(mesenger)RNA a telo si samo zacne delat neco podle instrukce do tela pichnute. Proc asi touto cestou nesli Rusove, Cinane, Kubanci a nektere dalsi laboratore a sli starou cestou umrtveneho virusu cili system jak se ockovalo na chripku. Bohuzel i na tu chripku se provalilo ze uz nektere protichripkove vakciny byly zkusebne testovane na RNA systemu ne po staru aniz byl o tom zakaznik/ovcan spravne informovan.Pry dukaz ze varianta mRNA je odzkousena(jen ze blby lid nebyl spravne a vcas informovan)
           Zde jeste jednou o tom co mRNA vakcina dela s
           s krvi a krevnim obrazem

           Tito lekari museli mit hodne odvahy kdyz se takto presentovali a riskuji postih.
           Ale muzete ocekavat reakci nadsencu mRNA varianty ockovani kteri mohou tvrdit ze stejne tak jako byli najmuti herci v Klokanii na propagaci a straseni i toto mohou byt ne lekari ale herci na popirani v tomto pripade proti mRNA systemu.
           PS
           Zpet k odkazu Jano.
           Logicka odpoved ze takto deformovanou krev ( krevni plasmu ) nikdo nebude chtit, se da snadno vyvratit protitvrzenim ze ten kdo dostava krev nikdy nevi co mu davaji. Tisice pripadu a to prokazanych pripadu kdy byla dana krev od AIDS darcu a mnoho lidi tim nakazeno je pravdiva a prokazana.

          • vittta

           To by si měl KAŽDÝ pustit, než to zakážou.
           Je obecně známo, že jakékoliv jiné informace, než prokovidové, jsou přísně cenzurované, a jejich šiřitelům hrozí přísné postihy.

          • Jana

           ad Astr
           K očkování na tzv. sezónní chřipku – může to částečně i vysvětlit mnohé zprávy, kterým nemám důvod nevěřit, přestože jsou ne z druhé ale několika druhých rukou.Totiž hodně lidí, kteří se dali – a mnozí každoročně – očkovat, pak říká, že jednak nakonec chřipku dostávali pravidelně a/nebo s horším průběhem, za druhé ji dostali v životě poprvé právě až po tom „ochrannémm“ očkování. Osobně nevím, protože jestli „pravá chřipka“ probíhá tak, jak ji kdysi v nějakém pořadu popsala lékařka (ve zkratce – chřipkou se u nás označuje jakákoliv lehká viróza. Při onemocnění skutečně chřipkovými viry si člověk není schopný dojít ani k klékaři, ale lékař musí přijít za ním), pak jsem ji nikdy v životě neměla.
           .
           Vědět, že to takhle opravdu je, samozřejmě nemohu, ale „není dýmu bez ohne“.

          • vittta

           Nechci se blbě vtírat, ale jaký by tak asi mohl být důvod opakovaného očkování proti Chřipce, když očkovaná chřipku sami i tak dostali, ba dostali jí poprvé?

          • astraustralia

           Jano bylo predvedeno:-) U observera to udajne trvalo 10vterin, coz neudivuje vyplyva to z jeho nicku, je v rychlosti pozorovani profesional.
           Pokud jde o dukazy je odkaz na toto vyjadreni rudeho krize jen potvrzenim ze to maji zmaknute nejen u vsech vladnich opatreni ale i u tech mensich a mene vlivnych pricmrdovacu.
           Observer a jeho vedomosti o schopnosti 2 mozkovych bunek jsou obohacujici.
           Stejne tak jako dnes existuji 2 kategorie lidi je samozrejme ze existuji i 2 druhy darovane krve. Jedna stara a puvodni skupina bez vylepseni od Pfizera a ostatnich, ta druha obohacena o cosi co tu jeste nikdy nebylo a co z lidi dela nove tvory 21 stoleti:-)
           Pro mene chapave(pocet mozkovych bunek nedefinovan) navrhuji posoudit kvalitu a uspesnost predvadenou na obyvatelstvu Israele, tam jede jiz naplno 3ti injekce a pripravuji 4tou! Kolik jeste a jak dal ?
           Stejne tak se pise o preockovani v CR. Pro jistotu ze to je treti pichnuti a kolik bude dalsich zadne ujistovani:-)
           Přeočkovat se mohou od pondělí tisíce lidí rika zprava:
           https://www.novinky.cz/domaci/clanek/preockovat-se-mohou-od-pondeli-tisice-lidi-40372490?fbclid
           A o uspesnosti je to bez pochyb!

           Takze neni o cem pochybovat, staci jen pozorovat :-)

          • Jana

           ad observer:
           Nevím, kde jste hledal vy, ale odkaz, který jsem dala já je funkční. Úvodní část praví např. toto (překlad Googl):

           Nemocnice rády používají určitou plazmu, která se skládá z protilátek od lidí, kteří se zotavili z čínské chřipky, aby pomohla novým obětem čínské chřipky zotavit se, ale vakcíny proti Covid tyto protilátky vymazaly, takže jejich plazma byla k ničemu. To znamená, že pouze lidé, kteří NEPŘIJALI srážení krve, injekce proteinových špiček, mohou darovat rekonvalescentní plazmu, aby zachránili nové oběti čínské chřipky.
           Teorie stáda se nyní zcela obrátila, kde očkovaní ubližují svému vlastnímu druhu tím, že se stávají škodlivými dárci, pokud by jejich očkované „kohorty“ potřebovaly transplantaci krve nebo orgánu.
           Jinými slovy, vakcíny proti Covid-19, jak připustil samotný Červený kříž, setřou všechny přirozené protilátky, které tělo jakékoli osoby vytvořilo pro boj s Covid-19 nebo jeho variantami, takže tito lidé nemohou pomoci ostatním v boji a/nebo umírání na čínská chřipka.
           Pokud by tedy Amerika dosáhla cíle 100 % očkování, kterého chce tyranská vláda dosáhnout tak špatně, pak by nezbyl nikdo, kdo by mohl komukoli darovat plazmu, krev nebo orgány, včetně svých vlastních potomků nebo rodinných příslušníků se stejným krevní skupina. ……… Atd – celé to sem kopírovat nebudu.

           Je-li to pro vás „pusté žvanění“, je to vaše věc a mně do toho nic není.. Vybíráte-li si informace tak selektivně, jak jste teď předvedl, pak není divu, že jste informovaán přesně tak, jak být máte a myslíte tak, jak myslet máte Nevšimla jsem si, že bych někomu nutila ten odkaz číst, natož přemýšlet nad ním vlastní hlavou.
           (Tedy s výjimkou Astra, ale tomu nedělá potíže chápat ani myslet).

         • vittta

          Dneska jsem byl na houbách, a úplně náhodou byl v obci XY trh, taková ta burza.
          Nasbíral jsem fůru hnojníků, a šel na ten trh.
          Na trhu bylo asi 1000 vyděšených, strachy se třesoucích občanů, z nichž roušku neměl ani jeden.
          Stánkařů tam bylo…no 200.
          U jedno stánku byla i petice Volného bloku proti vládním opatřením, když jsem tam byl já, nikdo u ní nestál (vyděšen možnými následky) ale zdálky tam pár podpisů bylo.
          Pivo teklo proudem, klobásy, bramboráky, a muzika, byť ne živá.
          Uvaděč hlásil co chvíli nejzajímavější prodeje, nebo požadavky, co by kdo koupil.
          Zkrátka teror, proti kterému je třeba bojovat, především v Praze a velkých městech, na vesnicích a menších městech to totiž nikoho nezajímá.

          • Kamil Mudra

           Tenhle víkend jsem tu měl na návštěvě dceru, tak jsem jí vyzpovídal jak se teď žije v Anglii. Dá se to shrnout do jedné věty:
           „Jako by kovid vůbec neexistoval.“
           Takže to co na trhu u nás neoficiálně – to v Anglii oficiálně. No a vzhledem k tomu že nežije nikde na samotě (Chelmsford je hlavním městem hrabství Essex) lze myslím její popis vztánout na Anglii jako takovou. Pokud to anglánům projde bez nějakých vážných následků tak i místním kritikům vládních opatření zaduje dost silný vítr do plachet.

          • vittta

           Osobně bych preferoval tuto metodu.
           Vyzkoušet na někom jiném.
           Co je zajímavé, v Anglii se to daří, v Izraeli ne.
           Není vyloučeno ani to, že některá etnika mají na vir určitou rezistenci, vypadáme na to i my.
           Může i záležet na stravě, tedy na náhodném jídelníčku, kdy Židé nejedí něco, co je v Anglii, či u nás obvyklé, nebo též může jít o nějaké jiné nemoci, které u nás či Anglii jsou běžné, ale v Izraeli ne, a tyto nemoci Kovid nějak brzdí.
           Nebýt to zrovna Izrael, myslel bych si asi lecos, ale tam mi nepřipadá, že by obětovali svůj národ.
           U nás vládní opatření existují, ale jaké, už nejspíš nikdo ani neví.
           Problém je asi hlavně u testování dětí, jak jsi říkal, kroužky a tyhle věci, on ne každý to má za rohem na 5 minut.

        • vittta

         To je zajímavé, přečetl jsem si Kočku, která se se mnou nebaví, poněvač jsem všeználek, a všechno vím, i když vím hovno.
         Nyní Jano vidím, že na rozdíl ode mne víš, že žádná opatření nefungují.
         Dokonce píšeš:
         „A tak chodíme pořád stejnou cestou ve stejném kruhu, ale krok mimo neuděláme v žáídném případě – k tomu politici nedostali povolení a tak odvážný není žádný z nich.“
         Jenže co tedy dělat?
         Já vím, ty už jsi říkala, nejsi ministerský předseda, a nikdy nebudeš, ať se stará on.
         Ty jenom víš, že to dělá blbě, a že řešení je, jen nevíš jaké, musí se prostě starat politici, kterým to ale „NĚKDO“ zakázal.
         Poněkud nesourodé argumenty, no ale každý za sebe.
         Kočka mimochodem usoudila, že jsem na tomto blogu fakticky skončil jako unávaná persona, a vyjma Embéčka, Kamila, pana Hrušky a Dixi se už se mnou nikdo nebaví.
         Na podepření svého argumentu vytáhla Saula, že je očkován, a tudíž si s ním budu rozumět- ale moc nevím proč, protože pokud je finta v očkování, pak Saul očkován je, zatímco já očkován nejsem.
         Toto argumentační zoufalství lze spatřovat i v celočeském, a zřejmě i minimálně celoevropském měřítku, jmenovitě ve státech, kde buď dočasně, nebo doufejme už skutečně, to nejhorší přešlo, právě díky těm opatřením.
         Zoufalí bojovníci za svobodu ztratili téma, jako levice, když dělníci přestali být vlivem dostatku revoluční silou, a po jejich zádech už nevedl výtah k moci.
         Tak se našla jiná témata, dělníky nahradili buzeranti, negři a cigoši, a boj s vládními opatřeními zase nahradil boj proti očkování, a to v případě, že očkovaných je notně nadpoloviční většina.

         • J. Hruška

          To je tak: Nejpoužívanější finta dneska je, že se vážné otázky zasunou pod nebetyčné hromady blbostí.

   • embecko

    Epidemie je ten nejmensi problem, vetsim jsou uprchlici, odchazejici dividendy, korupce (pravne padly stat), ekologicke absurdity, domaci nekoncepcni socialni politika, postoj k automobilismu, obrana statu atd. atd.
    Takze me uz to tve pokrtectvi pomalu leze na nervy…delas hovno, sedis na zadku a jebes lidi, kteri s tim moc delat nemohou. Myslim ze nikdo tady ockovani nepodporuje, politiku vlady neadoruje a jeji opatreni nevita.
    Spise jde o to, nepodrazit jeste funkcni zbytky statu…i kdyz se ten nezmuze na vic, nezli zarosuskovani a opichani, tak funguje alepson tohle. Klidne se muze stat, ze prijde nejaka kruta epidemie a stat kulovy, protoze zadny stat nebude.
    Podle meho places nad spatnym hrobem, rozesiras a strasis tam, kde to neni tak zhave, jsou jine oblasti, kde by ses mohl obcansky zapojit, ne ze tu budes na netu jebat lidi v podstate smyslejici a vidici problematiku epidemie podobne jako ty.
    To mas totiz uplne na hovno, nadavat nejakemu embecku, ktery tu mesice mluvi o zneuziti pandemie politiky a plosne ockovani nepodporuje (at se necha kazdy ockovat po porade a dle sveho uvazeni).
    :o)

    • astraustralia

     Takze me uz to tve pokrtectvi pomalu leze na nervy…
     na to mas pravo svobodneho nazoru :-)
     Spise jde o to, nepodrazit jeste funkcni zbytky statu…i kdyz se ten nezmuze na vic, nezli zarosuskovani a opichani, tak funguje alepson tohle. Klidne se muze stat, ze prijde nejaka kruta epidemie a stat kulovy, protoze zadny stat nebude.
     Astr psanim na Internetu stat nezrusi a ze muze prijit nejaka kruta epidemie neni vylouceno. Laboratori je jak hub po desti a da se s uspechem pochybovat ze dnes existuje nekdo kdo je ma vsechny pod kontrolou.At neumyslne nebo umyslne muze byt neco vypusteno. Kdo neco takoveho chysta je jiste poucen Covidem19. Nemusi to byt zrovna Gates ktery se nechal slyset o nadmernem poctu lidi.
     To mas totiz uplne na hovno, nadavat nejakemu embecku, ktery tu mesice mluvi o zneuziti pandemie politiky a plosne ockovani nepodporuje (at se necha kazdy ockovat po porade a dle sveho uvazeni).
     :o)

     Bez nadavani, jen vyhrada jak si potvrdil nesouhlas s peticemi a la Landa a snadnosti byt dnes protivladni a pry bez postihu.
     Nebudou to petice a Landove ktere pripadne zrusi funkci statu. Zatim jsou staty dobrymi sluzkami nadnarodnich organisaci a kapitalu. Nevidim do toho tak hluboko abych byl schopen predpovedet co by muselo nastat aby staty prestaly existotovat, zda by na to stacil jiny vylepseny virus s jeste vyssi nakazlivosti a vrazednou schopnosti eboly. O takove ceste pochybuji, to by vedlo naopak jen k vetsi semknutosti a organizovanosti prezivsich, stejne tak v pripade nejake obrovske prirodni katastrofy.
     Staty prestanou existovat az prestanou byt funkcni.
     Rim mel millionovou armadu a cela Evropa jen 5 millionu a presto to slo do kopru.
     Srovnat to mohu jen s pripadem ze do 500millione Evropy prijde milliarda ci vice immigrantu a puvodni obyvatele nestihnou se o ne dobre postarat :-(
     Hezky weekend:-)

     • vittta

      Nejlepší otrok nadnárodních korporací je právě Landa, který bojuje minulé války v okamžiku, kdy mu nic nehrozí- ani právně, ani politicky- tedy konkrétně ostuda, že je debil.
      Proč nevystoupil proti opatřením, když byly plné špitály umírajících, a chroptících, a kde kdo znal kde koho, kdo se sotva sunul po těžkém, ale i středním průběhu, a komu někdo ze známých či příbuzných umřel?
      Proč právě v tento klíčový moment Landa tvrdě nevystoupil, a nepožadoval zrušení zbytečných opatření a zbytečného očkování?
      Co tak asi myslíte, kde byla jeho odvaha?

 3. embecko

  Soudruzi z obranneho paktu si odvolavaji velvyslance:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nevidana-roztrzka-mezi-spojenci-pariz-odvolala-velvyslance-v-usa-a-australii-174929?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
  „Nevídaná roztržka mezi spojenci. Paříž odvolala velvyslance v USA a Austrálii“
  Anglosasove jdou na Cinu zespoda…a Francouzi jsou za trubky….viz clanek „Spojené státy, Velká Británie a Austrálie vytvořily nový bezpečnostní pakt“.

  • Jana

   Nevím co Astr, mně to silně připomíná podobnou „alarmující“ zprávu, když údajně v USA umírající PROSILI o vakcínu a dostalo se jim – jistě s patřičnou mírou herecké ragiky odpovědi“ „Už je pozdě“. Dotyčnou a jménem uvedenou osobu, která to popisovala coby svou osobní zkušenost se nepodařilo najít.

   Ale v souvislosti s těmi nechutnými kampaněmi, které „prodávají“ něco úplně jiného, než návod na zdraví, dám jiný odkaz, komentující všem známou situaci v Izraeli.
   https://outsidermedia.cz/p-c-roberts-covid-exploduje-v-nejproockovanejsi-zemi-sveta-v-izraeli/
   Krátký článek, ve kterém není jediné slovo zbytečné a pro nás nejdůležitější vážně položená otázka na konci:
   „Jak dlouho může ještě trvat stav, v němž ministři zdravotnictví, presstituky a celý zdravotnický establishment bude i nadále ignorovat skutečnosti, a místo nich nám i nadále bude tvrdit, že „očkování je jedinou odpovědí“?

   • astraustralia

    Spravny odkaz Jano z outsidermedia , ale jen pro premyslive :-)
    Covid exploduje v nejproočkovanější zemi světa – v Izraeli
    Jen ty co neumi spravne premyslet by mohla napadnout otazka jak by bylo bez maximalni proockovanosti a vladnich opatreni :-(

    • vittta

     Odkaz to pro přemýšlivé určitě nebude.
     Kdyby vám to opravdu s Janou myslelo, muselo by vás napadnout, proč zrovna v Izraeli je tolik nakažených.
     Ovšem v kontextu.
     Nechtělo se mi moc hledat, a tak odkazuji první, co mě vyběhlo, je to z dubna, a předpokládám, že od té doby se to minimálně nezměnilo- ti, co měli jednu dávku mohli druhou odmítnout- ale zase přibyli ti, co tam ještě nejsou uvedení.
     Tedy pokud by mě mělo napadnout, že epidemie v Izraeli je způsobena očkováním, pak se musím ptát, proč v jiných očkovaných zemích se nic takového neděje.
     Izrael patří mezi nejproočkovanější, ale v tom smyslu nejsou rozdíly nijak velké, u nás je to nějak bai voko 60%, tam 85%, a ostatní srovnatelné země to mají mezi.
     Takže rozdíl vlastně zase tak velký není, a čtenáři jsou spíše oběťmi manipulace, než že by byly vystaveni náporu nezpochybnitelných faktů!!!
     https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/mapa-jak-zeme-v-evropske-unii-ockuji-proti-koronaviru/r~7300534454b311eba7deac1f6b220ee8/

     • Jana

      Promiň, že nevhodně vstupuji do tvé „myslivny“, ale od dubna do září je hodně daleko a taky se hodně změnilo.
      „Údaje izraelského ministerstva zdravotnictví ukázaly, že „během jediného dne bylo diagnostikováno 10 000 nových případů nakažení covidem“. A že nákaza i nadále roste.“
      To jen abys měl k porovnání údaje „z místa činu“.

      • vittta

       Hmmm…
       A proč to neroste jinde, kde mají také vysokou proočkovanost?
       Rozumíš, vy s těmi argumenty zacházíte dost neohrabaně.
       V Izraeli nákaza roste, ale jinde ne- zatím.
       A rovnou můžeš vymyslet, co bys jim navrhovala, co by bylo správné.

      • astraustralia

       Jano a opet se ti dostalo odpovedi na „urovni“:-)
       Nejproockovanejsi zeme sveta uz jede treti injekci a pripravuje se na ctvrtou.
       Kdyby ty prvni 2 to zvladli proc dalsi ?
       Proc prave Israel? S odpovedi na to opatrne aby to nebyl antisemitismus !
       Bohuzel nemame spolehliva cisla ze sousednich „semitskych“ statu.
       Srovnani s Arabii kralu Saudu s a dalsimi emiraty by mohli pomoci a mnohe napovedet :-)
       Dukaz ze vakcinace funguje v jednotlivych statech rozdilne je po 2 letech evidentni jen spravne zduvodneni neni uvadeno.
       Ze je rozdil mezi 85% a o 20 mene o tom nam zde v TV rikaji denne:-)
       Az budete mit pres 70% druhou injekci pry rozvolnime !
       To bude slavy az bude zrusen zakaz pohybu pres 5km!
       Co kdyz nam tu rozvolni po vzoru Israele az po 3 injekci a 80%?
       Nebo az po ctvrte?
       Kamile diky za odkaz:-)
       Graf mluvi jasne!
       Vrchol v lednu pak druha injekce a pokles jako dukaz ucinnosti a najednou v zari dalsi vrchol.
       Protoze ta druha injekce prestava fungovat! A tak proto se dava treti a pokud ta bude mit ucinnost opet jen pul roku tak proto se pripravuji na ctvrtou.
       Kolik jeste dalsich ?
       Israel v ockovani sveta vzor ?
       Pfizer jasa, zadny tam proti vakcinaci vzdor:-)

       • vittta

        A jak bych měl sakra odpovědět?
        A co na tom nebylo na úrovni?
        Napsal jsem úplně objektivně, co mě zajímá.
        Vás to nezajímá, protože jste blázen ze sekty, vás zajímá jenom graf nakažených a počet očkovaných.
        To ale zatím je spíše divné, než že by to dokoliv dokazovalo.
        Ale třeba máte lepší info, takže mi můžete…tedy pardon, Janě můžete napsat, kolik z těch hospitalizovaných a zemřelých je očkovaných.
        Já chápu, že v sektě si nic nedokazujete, jen to, že všechno víte, a že máte jedinou pravdu, a že vám každý ubližuje, ale vězte, že pokud je zásadní většina vážně nemocných a zemřelých v Izraeli očkovaných, pak můžeme takovou vlnu očekávat i jinde, a na to je dobré se připravit.
        PS- nechte se očkovat- doporučuje prof. Beran!

       • Kamil Mudra

        Israel posledních pět týdnů:
        týden/datum/nakažených/mrtvých
        36. /06.09.2021 / 58 674 / 179
        35. /30.08.2021 / 61 760 / 215
        34. /23.08.2021 / 59 075 / 138
        33. /16.08.2021 / 54 522 / 184
        32. /09.08.2021 / 35 834 / 109

        Pro srovnání u vás – kde na opatření prdíte:
        https://www.kurzy.cz/koronavirus/kraj/liberecky/
        Můžeš si najít i Jablonecko či jinou obec v ČR

        • vittta

         Tohle jsem viděl.
         Ale co mě zajímá tam není.
         Tedy kolik nemocných je plně očkovaných, a kolik mrtvých je plně očkovaných.
         Jiné informace v tomto okamžiku nepotřebuji, protože u Izraele mě zajímá právě tohle.
         Celkově, abych si ověřil, jak účinná- neúčinná je vakcína, potřebuji vědět, kolik OČKOVANÝCH je nemocných, a jak těžce, a kolik jich umírá.
         Pokud bude většina nemocných, případně mrtvých neočkovaných, a očkovaní onemocní jen mírnější formou, ukáže se, samozřejmě teoreticky, s možností chybných informací, že očkování funguje.
         Pokud očkování nefunguje, tedy nemocní a mrtví budou očkovaní, bude mě zajímat, proč se to děje zrovna v Izraeli, případně zda lze to samé očekávat i tady, jen o něco později.

 4. astraustralia

  Jak se vysledky zde horsi, politici predvadi kuzi hrosi:-(
  Premierka Queenslandu zvedla nutnost proockovanosti na 90%.
  Na jihu brutalni zakrok policie v Melbourne, celkove zde navrat do stare svobodne spolecnosti v nedohledu.
  Politici uchopili moc zpusobem ktereho se nechteji vzdat:-(
  Covid jako nastroj, jako projev mentalniho zotroceni lidi a pritom
  pres vsechna omezeni a ztratu svobody aby si lide mysleli ze to s nimi vrchnost mysli dobre:-(
  Aby nemohlo byt zde poplivano je odkaz na rozhovor se Sonou Pekovou o covidovem silenstvi na mem blogu.

  • Jana

   Astře,
   „stará“ společnost už neexistuje. Svobodná, dá se říci, nebyla nikdy žádná, ale pro označení způsobu, jakým je „svobodná“ dnes se zatím nenalezlo vhodné slovo.

   Můžeme si za to sami – když valná většina z nás prohlašuje a já věřím, že si to opravdu myslí, resp. tomu věří, že se nám „vlastně nic neděje, tak na co si stěžovat“. Jmenovat jistě nemusím.

   • vittta

    Můžeš za to především ty, když už.
    Rypákovat na netu určitě není odboj.
    A jít na demonstraci?
    V současné situaci není prostě proč.
    Pokud někdo vyřvává na demonstraci o rouškách a očkování v situaci, kdy to po drtivé většině občanů nikdo nechce, vypadá u toho jako idiot.
    A ještě větší idiot z něj je, když vyřvává o kovidových opatřeních, zatímco buzeranti, negři, cigoši a zelený úděl jim nestojí za vyjádření.

    • orinoko

     Na netu rypákuješ především ty. Kromě toho, že se tu denně vyděláš tolikrát, že neznám jediného podnikaTELE, který by něco takového stíhal. Ty jsi covid. Ty jsi rakovina společnosti. Ty jsi ten náhubek, který v rámci technického pokroku budeš nosit jako pás cudnosti. Už brzy. Ale ještě o tom nemáš ani zdání.
     Ty máš respekt k nemoci, a čočka nikde. Takový nonsens a paradox zároveň nedá dohromady ani šváb za Davosu.

     • vittta

      Hmmm,hmmmm.
      Tak takhle vypadá reakce na úrovni, co zde žádá Kočka, Jana, nebo Astr.
      Tak to se jim nedivím, že mnou pohrdají, protože můj styl se tomu tvému ani nepřibližuje.
      To je dobré vědět, co chtějí tito lidé, jakou žádají úroveň argumentace, a také jak vypadá skutečný bojovník s totalitou.
      Díky za ukázku, fakt dík, hodně mně to pomohlo.

      • Jana

       Tak víc vadí obsah, než formální úroveň. A možná ponekud drzost, s jakou se prohlašuješ být „politickým analytikem“ a přitom každý může viděl, jak si pleteš pojmy a jakým diletanským způsobem provádíš něco, co nazýváš analýzou, zatímco je to pouhá snůška emocí.

  • vittta

   Kovidové šílenství?
   U nás nic takového neznám.
   Astře, přijeďte sem, přímo za mnou, a já vám ukážu, jak vypadá kovidové šílenství po česku.
   Z Austrálie si asi budeme myslet, že jste přijel do ráje, rozhodně si absolutně nevšimnete, že tady nějaký Kovid hrozí, a člověka, který by z něj byl vyděšen, budete muset vyvolávat rozhlasem.
   A pochybuji, že se ozve.
   V současné realitě, zdůrazňuji, protože pokud se naplní špitály, nálada ve společnosti se změní, ale to je logické, nyní se nikdo přímo ohrožen necítí, pokud se čísla zvýší- ale nejde ani tak o čísla, jako o ty počty ve špitálech- a to se prostě rozkecá, jaká je pravda, pak se zvýší strach z nemoci.
   Já mohu mluvit za sebe, mám z nemoci respekt, nepodceňuji jí, jsem si JISTÝ, že existuje, že zabíjí, a že dokáže paralyzovat společnost i bez opatření.
   A myslím si, že respekt z této né úplně vyzkoumané nemoci nemá jen IDIOT!

  • astraustralia

   Ano je to tak, diktatura vysokeho stupne!
   Nejen povoleni k vycestovani ale i urcovani jine doby navratu nez rika zakoupena letenka.
   Pocty tech kteri se navraci jsou regulovany uradem nikdo nevi kterym a udajne predevsim podle toho kolik volnych mist maji hotely ktere zajistuji 14 denni karantenu pro navratilce. Proto i pocty cestujicich v letadle jsou rozdilne nekdy 20 nekdy az 50 lidi v letadle pro 300lidi.
   Ano je to vladni zvule ze pry nutna regulace a opatreni obalene do slov o ochrane zdravi obyvatel.

  • vittta

   To je opravdu zábavný článek, moc za něj děkuji.
   Udělám takový krátký rozbor, a předem se omlouvám, že moje úroveň nedosáhne hodnot Orinoka.
   Už v úvodu jsem byl zaskočen tímto nářkem, který se dá přeložit jako ukázání na neschopnost vlády zajistit očkování, a ukazuje- byť lehce- co by se asi dělo (nejen) tady, kdyby vakcíny nebyly k dispozici.
   „Některé rodiny bydlí jen několik kilometrů od sebe a neviděly se celé měsíce. K lockdownu milionů lidí kolikrát stačí i jeden jediný pozitivní případ covidu. Očkování jde kupředu šnečím tempem, my přece nemáme kam spěchat, když tu skoro žádný covid nemáme. Když se letos v červnu objevila varianta delty v Sydney, najednou se s očkováním spěchat začalo, ale zase nebylo čím očkovat. “
   No, holt asi v Austrálii vítězí zdravý rozum, a očkování není na pořadu dne.
   To byste Kočko měla spíše ocenit, než to nazývat fašismem, fašismus je tady- kde k očkování nutí.
   Tato paní ale očkovaná je (a tudíž brzo umře) a takto vidí českou zemi, plnou vyděšených lidiček, svíraných okovy totality:
   „O 24 hodin později jsme přistáli v Praze. To byl teda rozdíl! Všude lidi, obchody otevřené, prostě živo. Bez jakýchkoliv otázek, jestli jsem očkovaná, odkud letím, jestli mám nějaké příznaky covidu, jsem prošla pasovou kontrolou a objala svého tátu. Ta radost, že tu konečně po dlouhé době zase jsem, ta svoboda oproti australské šikaně. Lidé můžou cestovat, můžou chodit na koncerty, můžou se vzájemně navštěvovat, můžou téměř normálně žít! “
   Hmmm, zajímavé, skoro bych si myslel, že když odmítači nenachází dostatek pláče u nás, musí si ho hledat jinde, a pak se stane, že Kočka, bojující za svobodu odkáže článek, který vlastně její tvrzení popírá.
   No a tady určité nejasnosti.
   Tady ta paní píše:“A že našel jediné volné místo na 31.10. a měla bych po tom okamžitě sáhnout, jinak mi nezaručuje, že se dostanu zpátky do Vánoc. Byl teprve srpen!!! “
   Zde předpokládám, že se jedná o srpen 2021, z textu to v podstatě vyznívá.
   Jenže tady si všímám- opět píše zoufalá paní:
   „Uběhlo několik týdnů. Jednou večer, kdy jsem zase dělala všechno možné, jen abych nepropadla úplnému zoufalství, ke kterému přispívala i smutná situace s mojí mámou………..“
   A-ha, takže byl teprve srpen, a pak uběhlo několik týdnů…od srpna do dnes uběhlo 7 týdnů, takže pokud byl začátek srpna, a uběhlo několik týdnů…no, drama musí mít fazonu, dojmout a zaujmout, to je heslo dne!!!!!!
   Upozorňuji, že nijak nezpochybňuji vyprávění té paní, která přirovnává v určitém bodě situaci k té, co tady byla za komunismu (jistě nevolí KSČM), ale takové to přehrávání, to je tam patrné.
   Austrálie nastoupila tuhle cestu, kdy nechce vůbec virus na kontinent pustit, a jakkoliv jsou opatření otřesná, dá se to pochopit, a pokud se jim to povede, mohou přijít časy, kdy Austrálie přežije, zatímco by budeme v prdeli, na což může australská vláda mít i studii z informací, které my nemáme.
   Pokud dojde k tomu neblahému scénáři, že skutečná pandemie teprve začne- což by se klidně stát mohlo- pak ta samá plačící paní bude blahořečit prozíravost australské vlády, která- byť za cenu drobného nepohodlí- zachránila své obyvatelstvo před bídnou smrtí.

   • orinoko

    Vřele doporučuji / a to skoro všem/ najít si odkaz na výraz či pojem – Stanfordský experiment. Tehdejší pokus byl jen lokálním cvičením NATO, co provede správný psychologický dril s lidmi uvrženými do světa psychopatů, deprivantů, vyklouzů, smraďochů a sado-maso mozkových šejdířů s mocí v době ajtyyyýý emotikonů.

    • Jana

     Tys rozumněl tomu blábolu o nějaké paní, kterým srovnávaá dvě období ve dvou různých zemích v časovém odstupu padesáti let?
     A jaké z toho mělo vyplyout poučení?
     Mně z toho vyplynulo jediné – že se tak strašně bojí viru-zabijáka, že aby to mentálně jakž takž ve zdraví přežil, namlouvá si neexistující báchorky a ze strašení naopak obviňuje jiné.

     • orinoko

      Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. – pravil hajzl Rittig na adresu policie České republiky v přesvědčení, že je nesestřelitelný. Citoval, a dělal chytrého. Dneska je rád, že je rád. On to je jen slouha a už mu to došlo. I ti vysoko jsou dlouho přesvědčeni, že ONI věci řídí a rozhodují, což je všeobecný omyl švábů celého světa, toho místního nevyjímaje. Neřídí nic a dokonce už i soudruh babák je jen formálním vládcem svého impéria. Ale ještě pořád o tom neví ani on ani jeho místní babrák. Případ českého Kellnera a žabožroutského Microna jsou svatou ikonou této skutečnosti. Včetně dementního Bideta, kterého už v USA vypínají v přímém přenosu.
      Dnešní doba jsou pohyblivé písky, kdy i ti, kteří o tom vůbec nemají tušení, stojí na nějakém palpostu, a dělají něco, co jedněm vyhovuje, ale druhým vadí. To se stává. Problém spočívá v tom, že ti samí malí už pozítří dle vlastního uvážení udělají něco, co bude mít opačné znaménko pro hybatele událostí. A to se děje v celé struktuře společnosti. Chtějí z nás mít roboty, ale ještě nás nezbavili emocí. Ale mnohé se povedlo. Bezmozků jsou dneska už milióny po celém světě. Tady se jeden obzvláště snaží vytřít proti proudu jako losos, aby poté brzy našel svůj věčný klid. Dokud lidi mají emoce – i ten strach – tak ONI /vittošvábové/ mají obrovský problém, se kterým nepočítali: Vystrašení se začnou chovat iracionálně. Nikoli jen v předepsaném módu. A vystrašený najednou může najít svojí vlastní sebeúctu, cenu, o níž vůbec neměl tušení.
      Emerika je právě teď postižena takovým lapsem drogově závislých, že to překračuje i meze plánované genocidy vlastního národa. Každodenní reporty z Filadelfie jsou šílenou ukázkou, kam vede EUgenika věrozvěstů záchrany lidské civlizace.
      Nehledej logiku ve výhřezech seřezaných na karbanátek.
      Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Řekl prase Rittig. Ani netušil, že míří do vlastních řad.

     • vittta

      Chceš se mě na něco zeptat?
      Pak se ptej mě a ne Orinoka.
      Mělo z toho vyplynout, že tady si nikdo na minulý režim vysloveně nestěžuje, a snažíme se ho uchopit v celém rozsahu, v jeho pozitivech, a negativech.
      Situace v Austrálii prostě s minulým režimem nejde srovnávat, a to v žádné jeho fázi, takže žvást o komunistech tam byl prostě jednoznačně navíc.

      • Jana

       Koho, kdy a na co se zeptám, budu rozhodovat sama. MNĚ tedy v žádném případě metodologicky ani politicky řídit nebudeš.

       • observer

        Možná by kromě vlastivědy pátého ročníku neškodilo koupit i učebnici češtiny, když už jste se rozhodla hulákat zájmeno s hrubkou. A ve vlastivědě si můžete říkat v kapitolách o lokální krajině, bohaté na hory, řeky a rybníky určitě se tam dozvíte novinky (pro Vás) o koloběhu vody na Zemi.

        • Jana

         S tou hrubkou máte pravdum omlouvám se, ale zkuste mi prosím, vysvětlit ty novinky v koloběhu vody. Tedy pokud existují. Děkuji.

         • observer

          Psal jsem novinka “pro Vás”.
          Takže se možná dočtete kam se poděje voda z roztátých ledovců a že moře mají dno.

          • Jana

           Dno? To jako fakt? Tak to mě nenapadlo!
           Myslím, že spíš než vlastivědu bych si měla zopakovat čtení. Vždycky jsem se totiž učila, četla, slyšela, že „koloběh vody v přírodě“ je toto:

           Inu – člověk se pořád učí. Ještě že je kolem plno chytrých lidí a má se koho zeptat. Děkuji za informaci.

          • observer

           No vidíte, Jano, nakonec jste to v té učebnici našla. Jsem Vám říkal, že to tam je. Dokonce obrázek nepřímo ukazuje nebezpečí zdvihání úrovně oceánů, přesně dle popisu embéčka.
           Teď mi Jano vysvětlete, jak můžete dodávat důkaz o existenci určitého jevu a zároveň tuto existenci velmi slabomyslnē nadutým stylem popírat.

          • vittta

           Podle mého to Jano nechápeš, i když Observer má dojem, že snad ano.
           Na obrázku je popsán jakýsi ideální stav, kdy se vlivem střídání ročních období (na obrázku ukázáno nepřímo- jako zásoby sněhu a ledu- a následné tání) hladina oceánů prakticky nemění, resp. mění jen málo, protože množství vody v koloběhu je stálé.
           Ve skutečnosti je ale zásobník sněhu, resp. ledu v ledovcích momentálně stálý, a netaje.
           Takže je tam vázáno obrovské množství vody, která není jaksi…do koloběhu zapojena.
           Existuje- ale nekoluje.
           V momentě větších teplotních výkyvů a tání této akumulované vody se ale do koloběhu zapojí, a to jak přímo- tedy uvolní se, a vlivem gravitace se dostane do nejnižších bodů na planetě- což jsou oceány, kterým se zvedne hladina, tak nepřímo, kdy zvětšením plochy k odparu vody toto navýšené množství prostě někde spadne.
           A spadne ho o tolik víc, o kolik víc se ho odpaří.
           Nejsem odborník, proto nevím, kde přesně ta voda spadne, v každém případě ale odpařování vody snižuje teplotu, což může měnit mořské proudy, nebo proudy větru, které unášejí mraky.
           Asi by se mohlo stát, že by se zásadním zvýšením odparu teplota- za předpokladu stejného dopadu slunečních paprsků, naopak snižovala, což by mohlo vést k vytváření ledovců jinde.
           Hovoříme zde ale geologickém(?) čase, takže tato změna může trvat tisíce let.
           Nic méně zvedání hladin oceánů může být zatraceně rychlé.
           Je to úvaha fyzikální, ne politická, takže nijak nesouvisí v proklamovaným vlivem člověka na tento proces.
           Ale jelikož se doby ledové za existence planety neustále střídají, s časy teplými, považuji vliv člověka za minimální, protože se to dělo i bez lidí.

          • vittta

           Akorát, co nevím, jestli je větší odpar z vodní plochy, nebo z půdy (popsáno jako evapotranspirace), takže pokud pokud je větší odpar z půdy, mohlo by se naopak stát, že ochlazování by naopak bylo větší hladonou menší- a nenechme se mýlit, ta vodní plocha oceánů se může zvednout o desítky % povrchu, i když to tak nemusí vypadat- viz. Embéčkův odkaz na zaplavení ČR.
           No, já to asi nevyřeším, a jak jsem si průběžně všiml, názory odborníků také nejsou v úplném souladu, trošku to připomíná Kovid.

          • Jana

           Obávám se, že vám vůbec nerozumím. Pokud si dobře vzpomínám, všichni jste řvali smíchy, když jsem napsala, že voda, která z pevninských ledovců steče do oceánů, se z nich následně vypaří do ovzduší, přesune se nad pevninu a tam buď prší nebo sněží, ale všechna v těch oceánech a mořích nezůstane, aby zvedla jejich hladinu.
           Protoře moře a oceány nejsou jen obrovské vany plné vody, jak to vyznělo ze všech komentářů s výjimkou komentáře OHa a jak jste to teď upřesnil tím dnem. A to ničím neokecáte.

          • Jana

           ad vittta – i observer
           Nechala bych to na přírodě. Zatím si se vším poradila, jinak bychom tu už dávno nežili. Bez pravidelného přísunu vody!
           To jen my, lidém si myslíme, že jsme nad přírodu a přitom jsme její součástí a až jí s tou naší „ochranou“ dojde trpělivost, dovede už s lidstvem zatočit. Taky mi to trošku připomíná Covid, s tím souhlasím. A právě proto si nafrněné lidstvo s některými viry prostě neporadí.

          • observer

           Nic okecávat netřeba. Snad i neználek jako Vy pochopí, že tisícileté ledovce netají každý rok, Vy vypařená Rusalko. Dokonce ani každých sto let.
           A jakékoli vodni těleso na zemi není nic jiného než vana plná vody. Liší se velikostí a druhem přítoku a odtoku. Moře a oceány jsou vany bez odtoku.

          • Jana

           PS: „Existuje- ale nekoluje“.
           Koluje – to jsi zas nepochopil ty. Co odtaje, vrací se ve formě sněhu či deště a kedivec zovu „naroste“ nebo pokud roztaje celý, vytvoří se na jiném místě. V přírodě neexistuje nic nehybného, statického, konečného – bez pohybu, bez účelu.
           Jediné co otevřeně přiznávám, že nejsem pedagog a neumím to dobře vysvětlit, což ale ani vy ne. Ani jste se ani nesnažili pochopit, co jsem rak neuměle napsala a už vůbec ne to srozumitelněji vysvětlit. To totiž nejde.

          • vittta

           Odtaje, jasně.
           Ale jak píše Observer, ne každý rok.
           Ledovce jsou staré desítky tisíc let, a voda koluje bez té zmrzlé.
           Ta je z koloběhu vyjmuta.
           Kdyby tady na planetě bylo stabilně -50 a vše bylo zmrzlé, žádný koloběh vody se konat nebude.

          • Kamil Mudra

           Koluje, protože vlivem tlaku se spodní vrstvy rozpouští a nasněžením se tvoří nové. A „točí se to“ docela rychle. V r. 1942 musela v Arktidě nouzově přistát bojová letka a letadla tam byla zanechána. V r. 1988 bylo první z nich nalezeno 75m pod povrchem ledu (jehož nadmořská výška se nijak významě nezměnila), ovšem ne proto že by se letadla tak hluboko propadla ale proto že se od té doby nad nimi vytvořila tak silná vrstva nového ledu. To znamená že v průměru každý rok přibylo 1,6m ledu a podobné množství také ubylo. Ovšem jen za předpokladu že by to přibývání a ubývání bylo konstantní. Bohužel tomu tak není, protože podle měření probíhajících od roku 1988 až do dneška přibývá ledu už jen 1m ročně avšak ubývá stále stejně. Jsou sice výkyvy ale častěji do mínusu než do plusu.Tak například jen během r. 2019 přišel Grónský ledový příkrov o 530 miliard tun ledu. Jen v červenci roztálo 223 miliard tun ledu. Očekává se že do r. 2100 stoupne hladina moří o 1m, což postihne asi 300 miliónů lidí z přímořských oblastí.
           Ono nějakých osmdesát let je pro jednotlivce dlouhá doba. Co to je nějakých 1,25 cm ročně? Toho si člověk skoro nevšimne. Ale když jde o lidský druh jako takový můžeme říci že ho brzy čeká těžký problém který bude muset řešit – zvláště s přihlédnutím k tomu jak přibýváme. Když jsem se narodil byla globální populace ve svém počtu tak asi na necelé třetině současného stavu. :-(

          • Jana

           ad observer
           Tají v závislosti na střdání počasí a opět přirůstají, vodníku. :-))) Něco si o tom přečtěte. Ve vlastivědě.
           Asi byste se divil, té netečné stacionární „vaně“ – oceánu. Je to složitý systém, který ještě zdaleka není prozkoumaný, ale když to víte a tvrdíte tak určitě, asi ani oceánografové vás nepřesvědčí.

           „Oceánografie,,,, je vědní obor, který se snaží porozumět fungování tohoto vodního obalu Země – přesto zůstává se svým obrovským objemem většina světových oceánů neprozkoumaná a tvoří tak doposud neobjevený svět na naší vlastní planetě“.

           Blíž pravdě ale asi bude, že vaše ego by utrpělo šrám, kdybyste poté co jste napsal ten úvodní nesmysl, v něm už nepokračovat.

          • Kamil Mudra

           To co píšeš ale nic nemění na faktu že jinak než skrze atmosféru se z oceánů voda nedostane. Tedy v podstatě – vana bez odtoku. A to ani ten nejzajímavější, doposud neprozkoumaný, obsah nezmění. Ledaže by oceánografové objevili nějaký špunt.

          • vittta

           Myslíš jako i v krajích věčného ledu?
           Celkem by mě to zajímalo, protože ledovec vzniká stovky, možná tisíce let, a než je ze sněhu tlakem led, také to není hned, však z ledovců zkoumají složení atmosféry před ..co já vím- 100 000 lety, dělají vrty, jak jsi jistě také viděl.
           Viděl jsem i nějaký dokument, že se ledovec sune dolů, a drtí vše, co mu je v cestě- ale to jde pár cm za rok.

        • Jana

         :-)))))) Slušnost?
         Ne že bych nějakou tu lekci nepotřebovala, ale na takovou výuku ty nemáš aprobaci.

       • vittta

        Vtip je hlavně v tom, že předjímáš, že Vojtěch (vláda) vyhlašuje opatření, protože se jí zrovna chce.
        Myslím, že opatření se vyhlásí jen v případě, že se to tady celé posere.
        U toho ale ty budeš nadávat hned 2x.
        Že se to posralo, protože vláda proti tomu nic neudělala, a že vláda zavedla zbytečná opatření.
        Doufejme oba, že se to neposere.
        Náš zájem by měl být v tomto teoreticky společný, bez ohledu na to, co si o věci myslíme.
        Nástup nemoci nezabrání moje sebelepší politická analýza, ani tvoje sebevysmátější pruzení.
        Jen zdravý rozum to může „vylepšit“.
        Tedy za mě, necpat se tam, kde je hodně lidí na hromadě, mýt si ruce, a nosit roušku tam, kde těch lidí je hodně, a nemohu se tomu vyhnout tam jít- jde hlavně o vnitřní prostory.

        • vittta

         Očkování pak je každého věc, pokud žiješ na vesnici, a nikam moc nechodíš, než do přírody, nejsi dle mého cílová skupina na očkování.
         Senior v Praze, který jezdí každý den veřejnou dopravou, a rád navštěvuje třeba divadla, tam myslím je očkování na místě.

        • Jana

         To co píšeš, se ale navzájem vyvrací.
         „Myslíš, že opatření se vyhlásí jen v případě, že se to tady celé posere“. Pokud by se „to tady celé posralo“, pak opatření nefungovala a nemá tedy cenu stejná nebo podobná zavádět znovu.
         Nebo ta opatření fungují (promiň, ale pořád jim nevěřím) a pak se to prostě „posrat“ nemůže!
         Současně obě hypotézy prostě platit nemohou.

         • vittta

          Nevidím důvod.
          Posrat se to může v mnoha stupních.
          V podstatě jsem POKAŽDÉ hovořil o tom, že stupeň posrání byl díky opatřením zásadně menší.
          O což šlo, za kritický bod jsem uváděl naplnění nemocnic a zdravotních kapacit obecně.
          Takže je rozdíl, jestli má akutní kovid v časové jednotce 20 000 lidí, nebo 100 000, ba třeba 1 000 000 lidí.
          Od počtu nakažených se pak odvíjí i smrtnost.
          Protože mnozí – za normálních okolností vyléčitelní nemocní, bez pomoci zemřou.

          • Jana

           Má to sice drobnou, ale zato podstatnou chybičku. To tvrdí Vojtěch a spol , ale vědět to nemohou, když nic jiného nezkusili. A protože už prakticky zkusili všechno a bezvýsledně (místo aby „nákaza“ buď pomalu ale jistě ustupovala, naopak roste). Další fakt nad kterým by ses měl zamyslet je ten, že zatímco vláda a její grupa odborníků a zkorumpovaných lékařů tvrdí, že očkování má vytvořit protilátky, ty vytvořené samotným proděláním Covidu se neuznávají! Ještě pořád za tím vším vidíš jen nemoc? Ani stíneček pochybností v tobě nezahlodá?
           A k poslední větě – mnozí nemocní by se vyléčili, kdyby je LÉČILI. To se nedělo, přesto že léky byly, ale dokonce je pod sněšnou záminkou zakázal. Už to i oficiálně přiznali (po třetí ten odkaz dávat nebudu).

           A navíc – některé vlády už vydaly prohlášení (je to sice jen „kouřová clona“, aby z té komedie vyšli pokud možno bez ztráty kytičky, ale budiž), že koronavirus zmutoval do chřipky, bude tu s námi už napořád a musíme se s ním naučit žít.
           Jen Ken Vojtěch se nechce vzdát své pistolky a přestat si hrát na všemocného šerifa.
           Pořád nyslíš, že mu jde jen a jen o lidi, o zdraví a o fungování republiky?

          • Kamil Mudra

           „Jen Ken Vojtěch se nechce vzdát své pistolky a přestat si hrát na všemocného šerifa.“
           Ale kdež. Vojtěch je agent vakcinářské loby. Ten by nejraději naočkoval i domácí mazlíčky a kdyby to šlo tak i zvěř v lesích.
           A pokud možno – několikrát do roka.

          • vittta

           Mně na tom baví to, že nemám stíneček pochybností.
           No, kdybych je neměl, asi bych byl očkován, ne?
           Nic jiného nezkusili, a co vlastně zkusili, víš to?
           Pořád mi tady píšeš (píše vaše gruppe), že zkusili tvrdý lockdown, jenže to je právě to, co nezkusili vůbec.
           Zkusili určitá základní omezení, žádný lockdown tady nebyl, i když byl vyhlášený….a to ještě ve formě mírné.
           Tvoje jistota, že lékaři, kteří razí tuto cestu jsou zkorumpovaní- tedy cestu opatření a očkování, abychom byli v obraze- tedy že jsou zkorumpovaní a také hloupí- ta je až neuvěřitelná.
           Prof. Beran, co jinak doporučuje očkování a opatření (měl by to tedy být také zkorumpovaný lékař) vám nabulíkuje, že funguje Ivermektin…nebo Isoprinosin, a vy mu věříte, ale kde tedy máte potřebné zkoušky a povolení, která si tak zásadně a tvrdě žádáte u vakcín?
           Kdo povolil tyto léky na léčbu Kovidu?
           Oficiálně to přijali….co to je kurva za pavlačový žvást?
           Kdo to přijal, jak oficiálně, a kde byly klinické zkoušky na účinnost těch léků?
           Zase jen kecáš, nějaký Mudr- ale spíše Dr XY napsal něco na FB, a vy to máte za důkazy, připomínáte mi malé děti.
           Kopete kolem sebe jako blázni, kopete do vlastních lidí s vám podobným viděním světa, protože vám doktor XY, ale kolikrát jen skrze nějakého novináře, vesměs to jsou cizáčtí jedinci- nabulíkoval, že to KAŽDÝ ví, a že to ODBORNÍCI už přiznávají, a že to bylo všechno na hovno.
           Kovidovou vlnu všichni očekávají, a já také, ale jde o to, jak bude silná.
           Prohlášení nějakých US doktorů, s fundamentálně náboženským pozadím, mě jen málo zajímají, stejně jako kvákance našich radikálů obou směrů.
           Prostě uvidím sám, co se bude dít, jaké bude složení nemocných a zemřelých, kolik jich bude…atd..
           A já si to dokážu zjistit v praxi.
           To je důležité.
           Dr. Johnoson z univerzity z Kansasu, co zjistil, že očkování a roušky nefungují, me zajímá jen jako kuriozita.

          • Jana

           No – pravda je jen ta, že všechny MUDry neznám a to většinou ani jménem.
           Ty ovšem znáš jen jednoho (a jenom jménem) – MUDr. Berana – a to je jediný soustavně vytahovaný fakt, taková vlajková loď tvých „argumentů“.

           Vysvětli mi ale jednu z mnoha otázek, které bych měla – když WHO doporučí očkouvat tou nebo onou vakcínou – očkuje se!. Když WHO na základě údajů, které se k ní dostávají z celého světa, doporučí aspoň pozastavit očkování, vlády (nebo aspoň ta naše) to ignorují a naopak přitvrdí v kampani!
           Tak podle čeho si TY vybíráš důvěryhodnost toho kterého lékaře, instituce?

           A mimochodem – nezdá se ti to krajně sobecké – očkujte se, chraňte se pomocí nesmyslných příkazů, doporučeními, kampaněmi, uvidíme, kolik z vás onemocní, kolik zemře, JÁ si počkám jak dopadnete, pak teprve uvidím? :-((((

          • vittta

           Prof. Beran je váš kůň- a to je to, co je na něm pro mně přitažlivé.
           Kromě toho si mohu být jistý, že každý ví, o koho jde.
           Sama píšeš, že jiné neznáš, takže jsem to uchopil správně. (už jsem to tady psal 1000x)
           Důvěryhodnost u mě nemá ŽÁDNÁ taková instituce, důvěryhodnost jedince pak vyhodnocuji dle použitých argumentů, bez ohledu na to, kam míří- proto je pro mně třeba Beran jako osoba nedůvěryhodný, potencionálně důvěryhodné pak jsou jeho studie a nápady, co považuji za smysluplné, v jeho případě třeba očkování rizikových skupin, a pokusnou léčbu Isoprinosinem jako dobrou variantu (co se tím dá vlastně ztratit?), ale to říkají i jiní, není to jen od něj.
           A ano, je to sobecké, co dělám.
           I to jsem mnohokrát psal.
           Ovšem v tom smyslu já nikoho nenutím, ani to nikomu nedoporučuji, takže svůj teoretický profit aktivně nepodporuji.
           Ti lidé to dělají zcela dobrovolně a navíc si i myslím, že to není v tom smyslu chyba.
           Moje výhoda, kterou získám je jen čas- a to jak zkušební (vakcíny se zkouší v gigantické míře), tak hypoteticky může kovid i zmizet, a očkování se stane zbytečným, nebo se i může ukázat, že to funguje zásadně méně, než se předpokládalo, a pak to pro mně ztratí smysl, samozřejmě- ale to se ještě zdaleka neprokázalo, i když o tom odmítači pořád hovoří.

          • Jana

           Ti kidé to dělají dobrovolně? Vtipílku!

           A JÁ snad někoho k něčemu přemlouvám? Píšu jen své názory a svůj pohled na celou kovidovou zákežitot. „….hypoteticky může kovid i zmizet, a očkování se stane zbytečným, nebo se i může ukázat, že to funguje zásadně méně, než se předpokládalo…..“ – tak to už se stalo!!! A zmizet nemůže zrovna tak, jako přes několikaleté očkování nezmizela „sezónní“ chřipka. Jsi slepý, nebo vidět nechceš?

           Podle mě jsi už docela velký kluk, abys rozeznal plastový samopal – hračku od od skutečné jaderné bomby!

   • Janika

    Libi se mi tam tenhle rozumny komentar:

    „Je to docela hezké povídání ale pouze z výjimkou těch co to už zažili.Nějak se mi v tom srdcervoucím příběhu vytratila ta těžce nemocná maminka(přeji ji hodně zdraví) a ten tatínek co se taky v příběhu kamsi ztrácí.Za to ta vláda a ten zlý Qatar a úspěšný agent (asi paní neumí zakoupit letenku) co má sám jediný (za peníze)pochopení.Co mají říkat ti co měli rodiče v nemocnicích a ani se s nimi nemohli rozloučit?Co mají říkat staří lidé kteří byli uvězněni v karanténách v různých sociálních zařízeních?Nebo proč se otec nedokáže měsíc či více samostatně postarat o vlastní děti?Proč v době Skypu či jiných internetových výmyslů se tohoto ta paní zříká či o tom nepíše?Prožili jsme si na vlastní kůži více než půlroční anabázi s cestou domů,zrušené lety a všechny peripetie okolo přesunu z poza moře.Situace byla špatná ale musím konstatovat že to lidé v našm okolí snášeli lépe naž autorka této obžaloby své vlastní vlády.“

    Pani z članku mi pripada poněkud hystericka.

    A žádám Orinoka, kterému jsem po čase zrušila schvalovani komentářů, aby laskave vynechal invektivy na kohokoliv z diskutujících zde. Rozumíš? Proste vyjadruj se k tematu podle libosti, ale nikomu nenadavej, ani v radobychytrych naznacich se zkomolenymi nicky.

    • orinoko

     Njn, svůj ke svému. Vůbec nemáš tušení, co se ti tu děje. Velmi rád si dám velkou pauzu. Klidně mi dej banána. Nezměniš nic na tom, že atom je atom a nikoli rom. Vše, co jsem chtěl vyjevit, jsem řekl už dávno. Ale muselo to dojít až ke Švábovi z Davosu, abychom si nalili tvého čistého vína. S Tyburnem jedete skvělý kolchoz. Biják Covid 2022. Přeji skvělou píchačku na osmé včelce.

     • vittta

      Tak píše ti to Janika myslím velice slušně.
      Neřekl bych, že si zaslouží tyhle průpovídky a šuplíkování.
      Jako bez legrace.
      Argumenty nemáš- a tak saháš po hnoji, který kolem sebe házíš nejenom na ty, co snad mají odlišný názor, ale i na ty, kterým ten odlišný názor přišiješ.
      A pak piš o psychopatech, ty….to fakt sedí.

    • vittta

     To když budu jó přísný, tak její matka do jejího odjezdu ani nezemřela.
     Nechci zlehčovat ničí vážnou nemoc, ale pokud umírá někdo, koho mám rád, poslední chvíle si s ním užívám, a jsem za ně vděčný, pokud alespoň vnímá okolí.
     Ta ženská jenom hází tisícema, kolik jí stojí tohle a tamto, nic méně o té buzeraci musela vědět, a musela i předpokládat, že návrat může být prostě problém.
     V každém případě si u nás, v zemi mírnosti a ojebávek, musela od asi nezpochybnitelných buzerací odpočinout.

    • dixi

     Janiko, předběhla jsi mě. Situace v Austrálii je jistě nepříjemná, ale po tom, co bohužel postihlo spousty zemí logická. Že si na tom leckdo prohřeje svou politickou polívčičku také. Jak se u nás rozjela nákaza po otevření hranic loni v létě je dost varující.

 5. astraustralia

  O tom ze je v zahranici stale jeste vice nez 20tisic Australanu kteri maji problem s navratem domu a ze mnohe jsou podobne tomu v odkazovanem clanku neni pochyb. Pokud urady reaguji tak je to vzdy vymluva ze nejsou kapacity na karantenu!!!

  Ze je mozno to videt i jinak predvedl expertnim rozborem komentator vittta!

  Proti lidem kteri nemaji na obliceji vladou narizenou rousku
  zasah policie v Melbourne

 6. vittta

  A něco od nejmenovaného blogera, který (jako obyčejně) nic nepochopil.
  Nedávno mi Kočka vyčetla, že jsem přeháněl své texty o EET.
  Jak vidno, psal jsem jich ještě málo.
  Jinak by nejmenovaný bloger nemohl napsat toto:
  „Co se zbabělce Babiše týká, tak je skutečně spíše pravicový než levicový a celá ta nenávistná válka proti němu je způsobena jediným: sáhnul zlodějské pravici do portmonek a nutil je platit daně. Jak esenciální je zuřivost soukromokapitalistů, když jsou požádáni ke kase, o tom svědčí například i na těchto stránkách vášeň, která vypukla u jinak spíše levicového vittty. Moh se z DDT podělat.“
  Ale kde pak, hloupý nejmenovaný blogere, podělat s EET jsi se mohl ty.
  Já vysoce ocenil politický potenciál tohoto kroku- a vysmál se objektivním ekonomickým možnostem této maškarády.
  Kromě toho, dobře jsem věděl, že mně se EET vůbec týkat nebude, neměl jsem tedy proč se osobně rozčilovat.
  Přemoudřelý levičáček ale dále trvá na tvrdé ekonomické páce na pravicové živnostníky, kteří- pokud nebudou přijímat hotovostní platby, vůbec pod EET nespadnou.
  EET pro mně ale představovala jinou hrozbu, kterou přelevicovaný mozeček nejmenovaného blogera přijmout nemohl, protože takto nebyl „aktualizován“.
  Je to dobrá cesta pro elektronizaci života.
  Jistě, kdo dodržuje zákony, nemá se čeho bát- ale víme my, jaké budou za 5-10 let zákony?
  A Saul že parazituji dál?
  A nedám na Andrejka dopustit?
  A že ho dokonce budu možná i volit?
  To už zase nepobere jeho mozek.
  Nikdo jiný totiž kolaborantské strany porazit nedokáže.
  A my nyní potřebujeme právě to.
  Porazit kolaborantské strany.
  Né že by Babiš občas EU nevykouřil, ale jde o přechodné období, které musíme překonat, až to dojde i lidem na západě.
  Jako jim došla pára s negrováním.
  Tak jim dojde pára i s EKOterorismem.
  A za 3-4 roky…kdo ví, co bude.

 7. Jana

  V některých parametrech jsme už vyspělý svět minimálně dohnali, ne-li přímo předehnali.
  Takový fenomén Jourová – to se nevidí každý den!

  „Ráda bych viděla takovou vládu, která by posílila autoritu Česka v EU. Je to náš národní zájem a unikátní příležitost. Doufám, že po volbách bude vláda rychle nominována, právě i kvůli nadcházejícímu předsednictví.”
  https://pravyprostor.cz/padnete-na-kolena-brusel-promluvil/
  Snad bychom ani ty volby nemuseli mít – je tu pořád nebezpečí, že se Jourové naší volbou nezavděčíme a bude se na nás zlobit. Riskneme to? :-)

 8. vittta

  Já neříkám nic, názor ať si každý udělá sám.
  Tentokrát snad zaujmu i ty nejnáročnější tímto vyhledávaným přístupem, kdy prostě nic, ale vůbec nic neříkám, a nechám hovořit jiné.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/praha-uz-pripravuje-treti-davku-ockovani-nejvic-nemocnych-je-ted-mezi-detmi-175070#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=PMKuGCBRy2O-202109211038&dop_id=175070&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 9. vittta

  10 bodú brouka Pytlíka- aneb co jsou fakta, a co nám tají.
  Odkázal Peter z webu badatel- na OM.
  1-„…môžem vám povedať, že celý tento systém je momentálne nastavený na to, aby ľudí zabíjal.“
  Hmmm, a když zabíjí, tak ale farmakologové nevydělají, protože mrtvý toho od nich moc nepotřebuje- jde tedy o spiknutí proti farmakologům.
  2-„Len 4 roky a to dieťa takmer zomrelo iba kvôli tým hlúpym nariadeniam, ktoré nie sú založené na žiadnych vedeckých dôkazoch. A dôvodom, prečo neexistujú žiadne vedecké dôkazy, je fakt, že dlhodobé nosenie rúšok môže deťom ublížiť.“
  Takže roušky nejsou založené na žádných vědeckých důkazech, což se dokazuje tím, že dlouhodobé nošení roušek MŮŽE dětem ublížit- a to je FAKT, o vědeckých důkazech už ale není nic psáno, ostatně, pojem DLOUHODOBÉ je také celkem široký, a i já si myslím, že když má někdo den co den nepřetržitě roušku třeba jen 8 hodin, tak mu to uškodí- otázka ale je, kde to takto …né je, ale vůbec může být.
  3-„Správy o vážnych zdravotných problémoch detí z nosenia rúšok počúvame po celej krajine.“
  Hmmm, ano, to je FAKT, ale takový spíše…fakt- nefakt.
  4-„Už to celé zašlo priďaleko. Ľudia zbytočne umierajú. A umierajú nie na covid, ale na následky hlúpych nariadení vydávaných nekompetentnými ľuďmi, ktorí by nemali zastávať svoje pozície. Oni zabíjajú naše deti, zabíjajú dospelých aj seba navzájom.“
  Ano, také FAKT.
  Prostě fakt, no.
  5-„Mnoho mladých ľudí je na smrť vystrašených. Minule som hovoril so 16-ročným chlapcom, ktorý je na smrť vystrašený, že zomrie na covid. “
  Hmmm….
  6-„Lekári, prosím vás, začnite hovoriť svojim pacientom pravdu! Dôvod, prečo nenosíme rúška ani počas chrípkovej sezóny je ten, že rúška vírusy nezastavujú. “
  Ano, to je FAKT i dle mého, ale ještě jsem neslyšel, že by kdokoliv tvrdil něco jiného.
  Na to navazuje bod 7.
  7″-A prečo ich nosíme v chirurgickom sále? No preto, aby sme nepľuli pacientom do otvorených rán.“
  Aha…Jenže je rozhodně FAKT, že samotné plití do otevřených ran není toxické, jde o to, že to plití (kapénky) jsou právě přenašečem virů a bakterií, což tento doktor zjevně neví.
  8-„Aký to má vlastne zmysel? Zastavme to! Nás je viac ako ich.“
  Tohle je sice FAKT, ale také je FAKT, že očkovaných je více- což tento první fakt poněkud znevěrohudňuje.
  9-„Úbohé 4-ročné dieťa včera takmer zomrelo. Jeho mama a babka s ním bežali na pohotovosť, pediater im povedal, ………“
  Bylo by nefér to sem nedat, v článku se to opakuje asi „100x“.
  10-„Ľúbim vás, ďakujem za vašu pozornosť, majte požehnaný deň. Do videnia!“
  Já tě také lúbim, idiote.
  https://www.badatel.net/doktor-zuri-kolko-deti-bude-musiet-zomriet-kvoli-noseniu-rusok/

  • observer

   Tak tohle je ta slavna Hana Proletářka, co rozdrtí v čele asijskych čechů pražskou kavárnu a nastanou bohaté časy pod rusínským stbákem?
   Proč ale afektuje ten hlasový projev? V mokrým svetru váží míň než čivava a mluví jako Darth Vader :-). Posledni takova spasitelka teď čeká od soudu tak 5-10 let za podvod

   Tahle česká bojovnice, co vypadá jako čínská laciná kopie Elizabethy Holmes se teď živí čím? Postáváním u autobusu s BizárShow Pitomia?
   S touhle na NZ hned tak nepojedete, astere, to jste mêl radêji v Melbourne dělat bordel jako francouzskej negr na Pařižským předměstí.

   • astraustralia

    Haagsky súd prijal žalobu proti izraelskej vláde za zločiny proti ľudskosti pre očkovanie!
    Izraelská vláda je žalovaná pre „vakcinačné pasy“ na Medzinárodnom trestnom súde v Haagu za porušenie Norimberského kódexu zo zločinu proti ľudskosti, spočívajúcom v organizovaní nelegálnych medicínskych pokusov na izraelských občanoch,
    žaluje svoju vládu organizácia „Ľudia pravdy„

    V podaní sa uvádza, že izraelské ministerstvo zdravotníctva otvorene priznáva, že až 41 % osôb z kritickej infraštruktúry
    po očkovaní trpelo nežiaducimi účinkami a ohrozením života. Zároveň upozorňuje, že experiment sa nesmie uskutočniť,
    ak existuje odôvodnenie, že by sa mohla v jeho dôsledku vyskytnúť smrť alebo reálne poškodenie.
    Albert Bourla, prezident Pfizeru, dokonca v rozhovore pre média označil Izrael ako „laboratórium sveta“.

    Premiér Netanjahu uviedol viackrát, že izraelskí občania sa zúčastňujú tohto inovatívneho medicínskeho experimentu
    v záujme všetkých ľudí sveta, ktorí sa až tak nenáhlia s očkovaním, no očakávajú výsledky tohto izraelského experimentu –
    uvádza sa v súdnom podaní.

    Izraelskí nezaočkovaní občania sa v tejto žalobe odvolávajú aj na Rezolúciu Valného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu
    z konca januára, ktorá apeluje na vlády v bode 7.3.1., aby zaistili, že občania sú informovaní o tom,
    že očkovanie NIE JE povinné a aby nikto nebol politicky, sociálne alebo ináč pod nátlakom sa očkovať,
    ak si to nepraje. Ak je to etický princíp pre občanov Európy, tak nepochybne by to malo platiť aj pre občanov Izraela –
    uzatvárajú svoju žalobu. Rezolúcia zo Štrasburgu sa odvoláva na záväzný dohovor o ľudských právach a medicíne
    (Oviedo dohovor) a dodatočné protokoly o biomedicínskom výskume, ktoré podobne zdôrazňujú dobrovoľnosť bez nátlaku a podmieňovania.
    https://www.cbreurope.sk/index.php/Haagsky_sud_prijal_zalobu_proti_izraelskej_vlade_za_zlociny_proti_ludskosti_pre_ockovanie?

    • Kamil Mudra

     „Haagsky súd prijal žalobu proti izraelskej vláde za zločiny proti ľudskosti pre očkovanie!“
     To ale (zatím) nic neznamená, Astře. Takže to nestojí ani za to tučné písmo a vykřičník. Odhadoval bych že se tam podobných žalob povaluje neúrekom.

     • Jana

      Tak to je bohužel pravda.
      A podle toho jak rychle pracují soudy nejen u nás, i kdyby k Norimberku II nějakým zázrakem došlo, těm obětem už to bude na dvě věci a stejně by si to odskákala nějaká druhá nebo třetí liga. Mistři světa nikdy! :-(((

   • astraustralia

    Elisabeth Holmes a jeji vynalez!
    Co tohle ma spolecneho s pani Lipovskou a proc to „observer“ zde komentuje svym vybranym slovnikem?
    Tahle česká bojovnice, co vypadá jako čínská laciná kopie Elizabethy Holmes se teď živí čím? Postáváním u autobusu s BizárShow Pitomia? Plus utokem na Astra!
    Nadavani, osobni, utoky, zesmesnovani to je jedine co tu observer predvadi.
    Orinoka tu rovnate do late ze nevhodne komentare.
    Pro vypady stylem observer to neplati?

    Vakcinace skrz messenger pro RNA je nezpochybnitelna a business s ni take, i kdyz se prokazatelne jedna o pokus na lidech a dokonce i predchozi premier Israele Netanjahu ktery to rozjel to priznal!
    Kdyz ale podobny business si tentokrat jen kolem snadnejsiho rozboru krve chce (nebo chtela) udelat sikovna podnikatela
    vrhla se na ni lekarska komora a udelala z ni pripad na mnoho let kriminalu.
    Stejnou odvahu ale komora nema na Pfizera a dalsi i kdyz se jedna o prokazatelne podvodniky kteri za ty prokazane podvody a uplaceni zaplatili mnoho penez na pokutach!
    Kdo to byl a kdo to je kdo z techto podvodniku a podnikatelu se zdravim udelal zachrance lidstva ?

   • Kamil Mudra

    Já tedy, mimo toho altu, žádnou podobnost nevidím a obě dámy, myslím, mají do Skywalkera přece jen dost daleko. Rozhodně žádná z nich tak nefuní. Navíc, jak jsem vyrozuměl z videa, tak u Elizabeth Holmes jde o hlas nacvičený avšak Hanu Lipovskou jsem jiným hlasem nikdy mluvit neslyšel. Také mne nenapadá co by měla pohledávat „u autobusu s BizárShow Pitomia“ když kandiduje za Volný blok. Takže i pro mne je ten komentář poněkud nesrozumitelný a asi bych ho potřeboval nějak dovysvětlit, abych se v něm zorientoval, protože mi zřejmě něco podstatného uniká. Proč právě toto srovnání?

    • astraustralia

     Internet se stal nejen zdrojem informaci ale mimo jine i skladistem psychicky narusenych co si na Internet chodi ulevit :-(
     Observer je stejne krevni skupiny jako byl pisecny cerv alias sandwalker co prudil na Terase. Jen nadavky a osobni napadani. Nic jineho u teto kategorie neni k mani :-(

     • vittta

      Hele Astře, Observer byl odjakživa protivný, spravedlivě na všechny, a svou nevoli většinou nějak zdůvodňuje, i když s tím ne vždy souhlasím, když budu psát za sebe.
      Ale tolik toho zase nenapsal, abyste ho musel vytahovat, a dávat na roveň zcela nechutnému, a zjevně duševně nemocnému Orinokovi, který plije kolem sebe jak pacient uzavřeného oddělení, a nikomu u toho nic nevysvětluje.
      Orinoko jen nadává, a lže, v tom smyslu, že si vymýšlí své nepřátele, a na ty pak útočí.
      A že tady razí podobné názory těm vašim, to je jediný důvod, proč se ho dojemně zastáváte.
      Nejde vám o spravedlnost, ani o osobu Orinoka, ale jen a jen o jeho názor na Kovid, a opatření, který ani vlastně není úplně jasný, dá se jen předpokládat.
      Jinými slovy, spojíte se s každým, hlavně když razí to vaše.
      Padouch nebo hrdina, vy jste jedna rodina.
      To je hlavně o vás, Astře , Orinoko je blázen, ale vy ne, a tohle zastání je celkem mimo.

       • vittta

        Teda že zrovna ty mě někdy budeš chválit- toho bych se nenadál.
        Ale respekt k této- dneska už tady- odvaze!

   • oh

    Jedno lze mít za zcela jisté: kdybyste měl jen náznak nějakého argumentu, nezkoušel byste to s osobními útoky a infantilními zkomoleninami jmen, pozorovateli. Možná by vám pomohlo, kdybyste vzal hadr a vyčistil si svou pozorovací optiku, třeba si pak přestanete plést „SPD“ a „Volný blok“.
    I když přiznávám, že pozorovatelům z alternativních vesmírů či z planetárního systému Epsilon Eridani by se to vskutku mohlo jevit poněkud nerozeznatelně. Zkrátka, potřebujete dalekohled s mnohem vyšším rozlišením. :D

    • vittta

     Nevím, co má pozorovatel, a mnoho dalších proti SPD.
     Osobně nic nemám ani proti Volnému bloku, když zaujmou voliče, ať jsou v parlamentu, to je demokracie.
     Jediná věc mi vadí, a to je ta, že Volný blok zřejmě nemá šanci do parlamentu proniknout, ale ty třeba 3% seberou vesměs SPD, a to je z pohledu národní politiky škoda, jakkoliv mám i proti Okamurovi různé výhrady.
     Ale Ježíš Kristus zatím nekandiduje, a i kdyby, tak by se také nelíbil všem.

    • observer

     S Epsilon Eridani to oh trochu přehání, ale pravdou je, že z mé vzdálenosti, jak geografické, tak ideologické, nerozeznám jemné nuance mezi nepříliš rozličnou šmírou okresního přeboru jímž jsou české volby.
     A investice do detailního pohledu na ten okresní přebor mi zatím nepřijde rozumná.
     Sorryjako…

    • observer

     ad oh:
     Dopouštíte se obvyklé chyby záměny literární formy. Argumentů mám sdostatek, s nikým však neargumentuji, jen dokumentuji své pozorování, často jako non sequitur. Tedy se necítím povinen je předkládat.
     Přezdívku Pitomio pokládám za úzus ve vaší lokalitě, z hlediska frekvence výskytu v komenářích na adresu tohoto politického šméčkaře.

  • vittta

   Tak jsem si je poslechl, a můj závěr zní:
   Je to politicky bigotní katolička, a její upřímná víra jí brání být dobrou političkou.
   Politika je už z principu nepoctivá, a nelze do „toho“ skákat po hlavě.
   Kupříkladu její názor na vystoupení z EU bez referenda moc nekoresponduje s reálnou silou, a také nelze tak úplně vědět, kolik občanů to reálně chce.
   Že by s programem vystoupení z EU získali více jak 60%, aby nedošlo k nepokojům, nelze rozhodně předpokládat.
   Její politické využití pro vlastenecké síly bylo právě v radě ČT.
   Tam svou neúplatností dělala značné potíže, a defraudanti a pleticháři z ní měli hrůzu.
   Této pozice se ale více méně dobrovolně vzdala, a to vědomě.
   Osobní čest pro ní byla přednější, ale ona si neuvědomuje, že nekope za sebe, ale za ČR.
   Iluzorně pravicové pojetí vyrovnaného rozpočtu také není politicky, ale myslím ani ekonomicky možné, protože by zasáhlo ty nejzranitelnější vrstvy obyvatel, moc korporcí je příliš velká na to, aby to platili oni.
   Překvapení pro mně bylo to, že se dokáží dohodnout a vést zřejmě plodný vnitrostranický dialog, nic méně se dá předpokládat, že právě ona by byla prvním, koho by se zbavili.
   Je to žena, která není schopna dělat ústupky, bez čehož se politik neobejde.

   • Kamil Mudra

    „Tam svou neúplatností dělala značné potíže, a defraudanti a pleticháři z ní měli hrůzu.“
    Tak by mohla fungovat i v parlamentu a navíc zaštítěná poslaneckou imunitou. Problém je že s Volným blokem se tam nejspíš nedostane. Což je škoda. Pár takových „Johanek z Arku“ by tam nebylo na škodu – když už „Johani“ nějak došli. Třeba by i někoho strhla svým příkladem.

    • vittta

     To je právě to, co posrala.
     Její osobnost tímto zanikne, a nebude národu nijak k užitku, nebo jestli věří, že se volný blok dostane do parlamentu…i v tom hovoru jí mnozí psali, že ona ano- ale Volny NE, což předjímá věci příští.
     To není politička, nepochopila, že aby mohla dělat to, co považuje za správné, musí nejprve podsoupit nějakou…dejme tomu zkoušku.
     A tím je se na to místo dostat.

     • Kamil Mudra

      „To není politička, nepochopila, že aby mohla dělat to, co považuje za správné, musí nejprve podsoupit nějakou…dejme tomu zkoušku.“
      A kolik skutečných politiků bys v té dvoustovce parlamentářů našel? Hana by tam určtě nefungovala jako bezduchá hlasovací mašina. A navíc je rétoricky schopná.

      • vittta

       Pokud by se tam dostala, Kamile.
       A to je ten problém, protože nedostane.
       A radě TV už byla a co udělala?
       Nasrala se nevhodně do politiky, ale mně jde o to, že nevhodně, tedy tak, že radu za parlament nevymění.
       Měla jít za SPD, ale ti jsou zase na ní moc levicoví, jak sama říkala, a málo radikální.
       To máš pak těžké.
       Takže moje řeč není o tom, že Hana je nevhodná, ale je prostě politicky nešikovná a svoje vize prostě takto nemůže uskutečnit.
       Pes po ní neštěkne.
       A to je prostě škoda.
       I když ona to dělá morálně správně, je čestná, a kandiduje tam, kde je jí to politicky nejbližší, no ale takto to Bohužel nefunguje, i když nevylučuji, že Volný blok do sněmovny projde, moc pravděpodobné to není.
       A Hana prostě už na potřebném místě seděla, a NIKDO by jí tam odsud nedostal.
       Takže měla měnit, když už- né se z důležitého místa nechat odklidit- a jiné zřejmě nezískat.

    • oh

     Dovolím si vykrást jistého velmi přizpůsobivého francouzského politika: „Bylo to víc než zločin, byla to chyba!“

     • Kamil Mudra

      Je to škoda. SPD by ta čtveřice (Volný, Bojko, Bobošíková, Lipovská) asi zvedla body a parlamentní křesla by měli jistá. Možná se Tomio obává silnějších osobností než je on sám a tak jim jiná cesta než tenhle pokus přes recyklaci doposud neúspěšné Suverenity nezbyl.

     • Jana

      Ten výrok znám, OHu, jen jsem zapomněla jméno jeho původního autora (Talleyrand?) – mohl byste ho připomenout?

        • Kamil Mudra

         Ano, Joeph Fouché je pravděpodobnější protože:
         John Bartlett, sbírka známých citátů, vydaná v r. 1901
         „1) It is more than a crime, it is political fault. (Paměti Fouchého 1763-1820).
         Je to více než zločin, je to politická chyba.
         2) It is worse than a crime, – it is a blunder. (přičítáno Tallleyrandovi).
         Je to horší než zločin, je to omyl.“

         Citací: „Bylo to víc než zločin, byla to chyba!“ údajně doprovodil svůj komentář návštěvy lidovců v Rakousku Miloš Zeman (tehdy premiér)

         • Jana

          Ano, \utorství může být sporné. Letmo jsem prošla Wiki a Talleyrand tam nějakým způsobem figuroval taky. „(Fouché) ..Napoleonovi svými informaci pomohl k zadržení a popravě vévody z Enghienu, potenciálnímu následníkovi trůnu, ovšem později o této události prohlásil: „Bylo to horší než zločin, byla to chyba.“ (což byla mimochodem i věta, kterou poukazoval na přítomnost Talleyranda)“. Zřejmě v souvislosti s tím, že Fouché byl jakobín a Talleyrand royalista.

          Zmínku o tom výroku jsem kdysi slyšela právě v souvislosti se smrtí vévody z Enghienu a jaké politické následky jeho smrt měla.

  • vittta

   To je ale šit.
   Tomu může věřit jen idiot.
   Už ten úvod vypadá spíše jako z Der Stürmer.
   No ale dobře, neumím vyvrátit (ne) pravost Protokolů sionských mudrců, podle kterých svět už nějakou dobu má jet.
   Zajímavý je tento moment- také v úvodu:
   „Vzpomínáte si ze 14. části tuto jednu důležitou větu týkající se tzv. pandemie španělské chřipky? Zemřeli pouze očkovaní. Tento naprosto šokující výsledek tohoto očkovacího testu financovaného a provedeného Rockefellerovou nadací ………..“
   No, tak někdo asi kecá, tipnul bych ale spíše otevírače mysli, protože očkování obrovského množství lidí bylo v té době technicky těžko proveditelné, a to jak prakticky, tak co se výroby a dodávek případné vakcíny týká, navíc by se asi muselo očkovat zadarmo, protože peníze na to měl málokdo.
   https://www.mojezdravi.cz/nemoci/spanelska-chripka-4520.html
   Dále:
   „Věděli jste, že miminka (od narození do 15 měsíců) v USA dostávají 26 injekcí, pět naráz, proti 14 různým nemocem? „Injekce podané dětem do jednoho roku” “
   Ne, to jsem nevěděl, a dost bych se tomu v USA divil, díky jejich předpotopnímu zdravotnímu systému.
   Ale nevím, třeba to tak je.
   Dále (navazuje):
   „Odhaduje se, že tento rok bude diagnostikováno více dětí s autismem než s AIDS, rakovinou a cukrovkou dohromady. Ovlivňuje 1 z 54 dětí.“
   Odhaduje…
   Osobně si myslím, že autismus může s očkováním souviset, považuji to za vysoce pravděpodobné, nic méně v tom nemohu vidět úmysl- protože je údajně postiženo jen jedno z 54 dětí, proč ne ty ostatní?
   Ale dobře, autismus mohou mít jejich děti, pak ovšem by to chtělo vědět, kdy se s tím očkovacím programem v USA začalo, a jak jsou na tom děti očkovaných.
   Následuje dlouhý a dojemná popis konkrétní situace, tento popis je z hlediska výpovědní hodnoty článku úplně zbytečný, stačilo by ho zmínit jako PŘÍKLAD, né jako nosný důkaz.
   “ Věděli jste, že 58 % úmrtí kojenců se odehrálo během tří dní od očkování a 75 % během týdne? “
   Nevěděl jsem to.
   S ohledem na to, že zemřelých kojenců je dle článku ZHRUBA 3400, je to malé číslo, pokud bych to vyjádřil v %.víc kojenců zemře na to, že je sežere žralok.
   Kromě toho to není nijak dokladováno, osobně to nezpochybňuji, je to možné, možná i pravděpodobné.
   Pak tam je plno dohadů, které považuji za hloupé, především jde o + a – nějaké metody, možná mamograf skutečně nějaké ženy může zabít- ale také jich hodně zachrání.
   Na koneci je toto:
   „Hluboká touha tajného spolku se zbavit drtivé většiny nás byla detailně propracována v každé oblasti společnosti, v každém aspektu našeho života. Jestli zemřeme rychle skrze války a onemocnění, nebo pomalu tím, že nás otráví… na tom nesejde“
   Ano, to je možné, ale opět- lze to udělat lépe a rychleji.
   Otázka ale je, na kom tedy budou (nejen) farmakologové vydělávat, když drtivá většina populace vymře.
   Pokud je cílem zisk, tak ten je tím větší, čím více je nemocných, a těch je tím více, čím více je starých, to je klasická přímá úměra.
   Cílem zisku pak je moc.
   Při přemnožení planety se o obrovskou moc může dělit celkem dost lidí, čím méně je lidí, tím méně je moci, a tím menší počet může tuto moc uplatnit.
   Král králů pak může být jen jeden- a každý z multipracháčů to ví.
   Ale který to bude?
   A co bude s těmi, kdo to nebudou?

   • Kamil Mudra

    Nu, co se týče případných „kolaterárních ztrát“, tak si myslím že se v přístupu k nim, vrcholový menežment farmaceutického průmyslu nijak neliší od toho zbrojařského. Lidí je jako sraček, stále jich přibývá a ti co dělají velký byznys jsou zvyklí přemýšlet o nich takřka stejným způsobem – tedy jako o kusovkách. Jestli je otráví nebo spálí napalmem… asi v tom nevidí významný rozdíl – „Byznys je byznys – neber si to osobně.“ O tomhle standardním kapoušském jevu není třeba nějak konspirovat – už se zapsal do historie homo sapiens dostatečně viditelně.

    • vittta

     Počítat ovšem umějí dobře.
     Čím víc lidí, tím větší zisk.
     Že někdo umře je samozřejmě nezajímá, ani to ale není důležité.
     Proto jich umírá tak málo.
     Z logiky věci ale Bohužel vyplývá, že smrt důchodového člověka se hodí více tomu státu, než kapouškým gigantům.

     • Jana

      „Čím víc lidí, tím větší zisk.“ Ale zdroje ubývají. A možná i životní prostor. A „wo to go“.

       • Jana

        :-)))))))
        Vašemu bystrozraku se nedá oponovat.
        Prohlašuji tedy místopřísežně, že už věřím tomu, že veškerá tekoucí voda končí v moři a dál tam zůstává „na věčné časy a nikdy jinak“.
        Jen prosím ještě o kvalifikované vysvětlení, kde se potom bere voda v řekách, jezerech a rybníkách, kde se bere déšť a sníh, když voda za celou dobu existence moří a pevnin už musí být dávno v těch oceánech a mořích VŠECHNA.
        Doufám, že ocenéte, že se neptám, kde se vzala na těch pevninách ve svém prvopočátku, než tam nohla začít stékat.
        A kdyby to bylo jen trochu možné, tak abych to pochopila i já, nevzdělaná blbka bez představivosti. Děkuji.

        Konečně pak budeme spokojeni oba. Tedy snad. To už teď bude záležet jen na vás :-)))

        • observer

         Mēla jste šanci mlčet a nevypadat jako zapřičená blbka popírající základní termodynamicke zákony.
         K vaší škodě jste promluvila a odstranila jakoukoli pochybnost.
         Nejste schopná/ochotná porozumět pojmům a procesům, které opravdu chápou žáci pátého ročníku ZŠ. Zaplaťte si doučování, má trpělivost s nedouky má své meze. Vám cokoliv vysvětlovat je zbytečná snaha.

          • observer

           Tak dobrá, jano.
           Stoupají hladiny světových oceánů a moří tak, že nízko položené pobřežní oblasti jsou ohroženy zaplavením?
           ANO/NE prosím bez jakéhokoli doprovodného komentáře.

          • Jana

           Jsou otázky, na které jednoznačně odpovědět ano – ne nejde. Toto je jedna z nich.

          • observer

           Vaše odpověď je nad chápání asi většiny lidí schopných úvahy. Buď stoupá nebo ne. Nevím co je na tom nejistého.
           Mohla byste mi tedy prozradit, co víte lépe, než všichni oceánografové světa, kteří se shodli na nepochybném ANO?
           O tom co je oceánografie jste mne nedávno poučovala, tak snad víte čím se zabývají.

          • Jana

           Vím, čém se zabývají, ale nejsem oceánograf a neumím to popsat k vaší spokojeosti.
           A zkuste popsat vy, co neumíte! Pořád jsem od vás nečetla, kde se bere nad pevninou déšť a sníh – například!
           Nebo jste ještě nikdy sníh a déěť nevidě§?, Něco takového nezáte?
           A nechoďte na mě s termodynamikou. Pokud si vzpomínám, o tom jsem psala já a vám to přišlo nadmíru směšné.
           Najednou se to hodí, že?

          • observer

           Proč nejste schopná/ochotná odpovědět na jednoduchý dotaz?
           Stoupají hladiny světových moří (dále jen global sea level – gsl) nebo ne? Dle vás nelze odpovědět.
           Tahle otázka je binární, abych upřesnil, v daném intervalu. Já se tedy zeptám přesněji:
           Stoupla za posledních 150 let hladina gsl – ano či ne. Při své inteligenci jistě chápete, že “nejde jasně odpovědět” neni přijatelná logická odpověď. Jiná možnost než ano/ne v logickém systému, v kterém existujeme, není možná.

          • Jana

           Tak naposled – už mě to vaše pořád stejné popichování nebaví!
           Neměřila jsem to a ani vy ne! Co se o tom píše dnes, nemusí za rok platit. A abych nezapomněla – pochybuji, že víte, jak a kde se to zvýšení hladin měřilo.

           A dvě odpovědi na tu předchozí otázku.
           1. Nestoupají.
           2. Zaplavená území – někdy a za určitých okolností – např. holandské poldry.
           A konečné résumé – zatím se nikdy nestalo, že by komplet všechny ledovce roztály, že by voda stoupla natolik, aby zaplavila podstatné části kontinentů.

           Takže nadále doufám, že si naopak doplníte vlastní mezery ve vzdělání a že nezačnete klást daší pitomé otázky, nebo aspoň změníte téma.
           Ovšem po tom, co jste tu poslední dva dny předváděl, nemohu slíbit, že se ještě někdy nějaké diskuze s vámi zúčastním.

          • observer

           Toho jsem se bál. NOAA, pravděpodobně nejuznávanější oceánograficko-atmosféricka organizace, očividně lže a Jana ví něco, co světovým vědcům a expertům uniklo. Mohl bych aspoň dostat nápovědu, co to je? Kterým směrem pátrat, abych se dozvěděl že gsl nestoupá? Vy to víte tak prozraďte…
           https://oceanservice.noaa.gov/facts/sealevel.html

          • vittta

           Tedy abych řekl pravdu, fakt, že jsi to ani ty, ani Observer neměřili není úplně významný v té debatě.
           A to, že o tom někdo píše také moc neznamená, jde o to, jestli se to stalo.
           To napsat může kde kdo kde co, třeba i do učebnic, že země je placatá, ale to na její kulatosti málo změní.
           Já bych se chtěl zeptat,. vidím, že jsi fundovaná k odpovědi- jak to víš, že ještě nikdy všechny ledovce neroztály, a po té debatě co tady vedeš- kdyby roztály, teoreticky, co by jako mělo stát?
           Protože…nestouply by náhodou hladiny oceánů, a nezaplavilo by se tudíž nějaké území?
           Protože zrovna o tom je řeč, že ty vysvětluješ (nejen) Observerovi, co to je déšť a sníh, to je určitě zajímavé, ale o tom se tady řeč prostě nevede, to je téma, o kterém hovoříš jako jediná a to velice tvrdošíjně, přesto že se s tebou o tom nikdo nepře a nepřel.
           Jde čistě o množství vody v koloběhu, polopaticky, jestli je stálé, nebo kolísá.
           Vody je pořád stejně, ano, ale v tom koloběhu jí stejně není.
           Sorry jako.

        • vittta

         Sorry jako, ale to přeháníš, Jano.
         A největší prdel je ten tvůj smích u toho, to bych rád věděl, čemu se směješ.
         Ale už mi začíná být jasné, proč reaguješ i v jiných tématech na podněty, které si sama vymyslíš, a vymyslíš si i nějaký odpor proti nim, který vůbec neexistuje.

     • Kamil Mudra

      „Proto jich umírá tak málo.“
      To máš jedno. Uvědom si že jak zbraně tak i vakcíny (testy, roušky) nakupují vlády. Občan to jen financuje ať už chce nebo nechce. A v obou případech jsou mrtví potřebným komparsem v boji proti neviditenému nepříteli, kterého jedni nazvou „mezinárodní terorismus“ a druzí „covidová pandemie“.

      • vittta

       Oba nepřátelé ale reálně existují.
       Zbraně a léky jsou zásadní věcí každé civilizace.
       Proto jsou také tak výnosné.

       • Kamil Mudra

        „Oba nepřátelé ale reálně existují.“
        No právě. Ovšem to jak se jim postavit ovlivňují zbrojní a farmaceutické loby které potřebují aby nepřítel zůstal zachován coby strašák prospěšný jejich byznysu. Znáš to – schopný pojišťovák ukecá blbce k pojištění domu proti povodni i kdyby stál na vrcholu Sněžky. Prší přece v celé ČR.

        • Jana

         Navíc oproti existujícím konkrétním zbraním je kovidstrašák uměle mediálně vytvořený. Kdyby si „autoři“ vybrali třeba některý z virů běžné chřipky, svět by se dnes třásl strachem před do té doby „obyčejnou“ chřipkou.

        • vittta

         Švára tomu říká nudný kapitalismus.
         Má pravdu.
         Tady už ta nuda ale ohrožuje naší civilizaci, protože zbraně mají bránit naše výdobytky, a ne být předmětem nechutných kšeftů, a léky nás mají léčit, a zkvalitňovat náš život, a né být předmětem kšeftů o nic méně nechutných.
         To je prostě problém evoluce, civilizace, která TRPÍ dostatkem leniví, a ztrácí postupně schopnost se bránit.
         Jak nepřátelům, tak nemocem a nakonec- i hladu a zimě.

         • Jana

          No vidíš, na něčem se i shodneme, Medicína se dnes bere jako podnikání a v podnikání je hlavním cíkem zisk.
          Lidi jsou jen prostředkem k jeho dosažení.

          • vittta

           Jistě, ale zkus si to bez medicíny.
           Pak bychom viděli, jak to je.
           Když budeš mít nějaké bolení, tak tě bude hovno zajímat, jestli na té léčbě někdo a kolik vydělá.
           To se dá udělat ideálně. ale pouze teoreticky.
           Prakticky je prostě motorem čehokoliv zisk, to je motor evoluce, získat za co nejmenší námahu co největší energetický zisk.
           A peníze- to je energie.
           Jsou jistě lidé, pro které zisk zase tolik nezmamená, ale nikdo nemůže dělat něco- alespoň ne moc dlouho, co více energie spotřebuje, než získá.
           Umřel by hlady.
           Možná namítneš, že negři a cigoši dělají hovno a peněz mají dost, ale to je možné jenom proto, že je obrovská nadvýroba energie ve všech podobách, kdyby nebyla, prostě by chcípli.

  • oh

   „1. Věděli jste, že většina nemocí už zmizela díky lepší hygieně, když začaly různé vakcinační programy?“
   No, vím že tuhle kravinu VŠICHNI antivaxeři doslova milují. Je to základ katechismu antivaxera.
   Zřejmě jsme v hygieně ale poněkud polevili, protože spalničky se nám začaly vracet. O my se máme!
   Ale tvrdí to WHO, to profláklé dezinformační centrum BigPharma, takže je to tutově lež a žádné spalničky neexistují.

   „Věděli jste, že mamogramy obsahují tolik záření, že celé prso ženy je nejen bolestivě rozmačkáno, ale také vede k vyšší šanci, že žena dostane rakovinu?“.
   Tak to jsem opravdu nevěděl. Já blbec si až dosud myslel, že mamogram je snímek vyšetření z mamografu, nikoli radioaktivní hrozba. No, ale když ten snímek žena nechá u lékaře v kartotéce, tak ji přeci nemůže nijak ohrozit, zato chudák lékař pak bude v noci světélkovat.
   Jo, a taky jsem někde slyšel výmluvu, že dávka záření, kterou žena při mamografickém vyšetření dostane, odpovídá cca 15denní expozici z přirozeného pozadí. A co vy? Stůl, u kterého sedíte, je radioaktivní. Vaše židle a oblečení z přírodních vláken jsou radioaktivní. Vzduch, který dýcháte a voda, kterou pijete jsou radioaktivní. I vy sám jste radioaktivní. Už jste slyšel pojem „přirozená radioaktivita“?

   „..modré světlo v LED žárovkách vyzařuje ultrafialové světlo, které poškozuje sítnici vašeho oka.“
   Ale prdlajz. Modré světlo je prostě modré. A ultrafialové záření je zase jen ultrafialové. Pozná (a rozlišuje) se to podle vlnové délky. (Fyzika, 1. ročník střední školy)
   No, možná tím negramotný autor chtěl říct, že LED zdroje mohou být i zdrojem UV záření, al ejak to poznal, když si plete pojem a průjem? A víte, že větším zdrojem modré (a i UV) složky světla jsou moderní LCD televize, než LED žárovky?

   Když něco vypadá jako kachna, chodí to jako kachna a kváká to jako kachna, tak to nejspíš bude kachna.
   Nebo.. maskovaný otvírák mysli! Zachraň se, kdo můžeš!!

   • astraustralia

    Dovolim si odpovedet aniz by bylo nutne vyvracet ci obhajovat vas rozbor:-)
    Nebyt vakcinace lidstvo by uz neexistovalo!
    Ze dalsi pokracovani lidstva bez jeste vyssi urovne ockovani je nemozne o tom po akci Covid je jiz neni pochyb!

  • astraustralia

   Debata na urovni se pozvedla na vyssi uroven. Seznam lekaru s vyhradami s vakcinaci a opatrenim oznacenych za IDIOTy je prilis dlouhy a dehonestujici uz i pro samotneho Tvurce, presel proto na oznaceni „blazen“.
   Opet dalsi hodnoceni jak jinak nez jen osoby a opet na urovni :-)

   • vittta

    Být vámi, Astře, dám si bacha na karmu.
    Vy tady na mě naskakujete, a sám razíte nesrovnatelně radikálnější postoje, a sdílíte s určitým nadšením podstatně větší plivance na ODBORNÉ příznivce opatření a vakcinace, než jsou všichni moji idioti a blázni dohromady.
    Většina těhle děsných vesmírných lidiček, co druhé poučují o slušnosti a karmách si kupodivu myslí, že to platí na ty ostatní, protože oni jsou z toho vyjmuti, chovajíc se příkladně, v souladu s vesmírnou láskou.
    To samé příznivci pravdy a lásky a demokracie, kteří šíří lež. nenávist a demokracii napadají, jak se jen dá.
    Nehrajte to na mně, já vám to nežeru, vesmírné zákony vám to také nesežerou, a jestli vás těší, že vám to žere Jana nebo Kočka, a fakt, že vás nejsem hoden k diskuzi, pak vám ke štěstí stačí zatraceně málo.

  • vittta

   Asi moc pravdy najednou.
   Nevím, jak to přesně myslíte, ale pokud se vám to nějak blokuje tady na blogu, pak přece víte, že něco padá do spamu, aniž by to kdokoliv chtěl.
   Takže se to tady asi ještě objeví.
   To už hraničí s duševní chorobou, taková upozornění, že jako existuje tajemná cenzura jediné pravdy i tady, stejně jako všude jinde, kde se útočí na příznivce kovidopatření jako na samotné ďábly.
   Jak jsem si všiml, není to s tou cenzurou tak zlé, pořád máte hodně co odkazovat, a to i na sorošovském FB.
   Kdyby vám to opravdu chtěl někdo zatrhnout, tak moc složité by to rozhodně nebylo.

   • Kamil Mudra

    „Takže se to tady asi ještě objeví.“
    Ale jen díky tomu že to povolím manuálně. Zatím vím o třech pádech do spamu které se dějí automaticky:
    1) web Otevři svou mysl
    2) web Nová republika
    3) dlouhé komentáře – ale to téměř vždy jen u Saxe
    Nějaké automatické řešení na to nemám. Astrovy čtyři pokusy jsem ve spamu našel brzy díky tomu že na ně v diskusi upozornil, za což ho chválím, stejně jako za to že se od sebe komentáře u odkazů natolik málo lišily aby postačilo povolit jen první z nich. Tímto prosím ostatní aby to v takových případech dělali stejně jako on.

    • vittta

     Já s tím souhlasím, jde mi ale o formu.
     Něco se neobjeví, tak na to upozorním, ale ne tak, že jako naznačím, že snad by to někdo tady dělal schválně.
     Tak to na mě působilo.
     Zřejmě spíše v kontextu astrových neustálých nářků, to je třeba dodat.

  • vittta

   Tohle je nechutné zneužití Mistra Jana Husa.
   Zrovna to samé totiž lze použít i opačně- tedy kdyby byla vláda, která by opatření a očkování dejme tomu zakazovala, tak by se na stejném principu také nemusela poslouchat.
   Tohle je v tom smyslu ošemetná záležitost.
   Pokud ODSáci prohlasují třeba náhrady církvím, což je krok, který je zásadní, ale neměla to ve volebním programu (nehledě na to, jak to tehdy zákeřně udělali), pak jde o podraz na voliče.
   Ale u epidemií- této, nebo kterékoliv jiné, která může přijít, to nikdo ve volebním programu mít dopředu nemůže.
   Musí se reagovat na okamžitý stav.
   A možnost byla jen jedna- opatření- a očkování, tedy fáze pokusu, co to udělá, při čemž opatření fungují (jsou osvědčená) a vakcinace je dejme tomu ne úplně vyzkoušená, ale jiná není.
   Zde odkaz na mainstream, kde zmatení pacienti chtějí léčit něčím, o čem nic nevědí, ale očkovat se nenechají, i když o tom také nic nevědí.
   V odkazu je i uvedeno, že drahé léky, které byly děsných problémem, a pomalu způsobovaly finanční kolaps celého zdravotnictví, jsou najednou použitelné, ba bude jich možná ještě málo.
   Nemocnice by nyní měly VEŘEJNĚ nákup těchto léků odmítnout, vč. zveřejnění jmen těch, kdo o tom rozhodli.
   Aby je mohl vděčný národ chválit, samozřejmě.
   Tady to odpírači odkazovali, jako důkaz proradosti vlády, a najednou ti samí kňučí, že ten lék chtějí?
   Komické, ale předvídatelné.
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lekari-zasnou-lide-odmitaji-vakcinu-ale-kdyz-se-nakazi-zadaji-lecbu-protilatkami-40372773#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=9kqFkRfejvz-202109220843&dop_id=40372773&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   • Kamil Mudra

    „Tohle je nechutné zneužití Mistra Jana Husa.“
    Inu – lidová tvorba. Ne každému je shůry dáno jako Mistru Janu Husovi. Buďme shovívaví. :-)
    Jinak, co se léku týče – vlády už měly dost času na to aby u nadějných levných léků nechaly udělat nějakou studii jejich využitelnosti, popřípadě jejich úpravu tak aby byly dostupné veřejnosti v nějaké bezpečné formě. To že se tak doposud nestalo také o čemsi vypovídá. Je zvláštní že nad tímto lékaři nežasnou. To že prostí lidé neodmítají nějaký lék (byť o něm třeba i mají nějakou pochybnost), ve chvíli kdy je jim ouvej, mne zas tak nepřekvapuje.

    • vittta

     Mě to také nepřekvapuje, už proto, že sytý hladovému nevěří.
     Co se týká levných léků, tam je situace ošemetná, protože jsem i četl, že ty léky -Íčka- jsou úplně na hovno.
     Osobně bych jim fandil, a házel okázale vidle do toho, jestli to je, nebo není schválené, ale jestli to fakt funguje- to nevím.
     Mohou to ale vědět jiní- a vědí to?
     Jeden říká to- a druhý tamto, ale vědecky to není prokázané ani tak, ani onak.

  • Kamil Mudra

   No jak Astře? Z obrázků se to nepozná ty lenochu. Když už sem cpeš videa bez titulků tak k tomu koukej napsat víc než jednu větu.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s