O ne-ovcovitosti.

Jana dala odkaz na fotbalistu Juraje Kucku, který nepokleknul na podporu BLM a to se zde stalo impulzem k následné debatě o ne-ovcovitosti.
Juraj Kucka se zachoval správně a čím více takových tím lépe. Jde především o to gesto, za které mu uznale zatleskám. Gesto mu umožnil stadion s diváky. Byl se svým postojem na tom správném místě aby ho mohl projevit a díky tomu že si média všímají i toho co o tom napíše na svém Instagramu, mohl se ke svému činu také veřejně vyjádřit – takže ten jeho čin má nějaký význam. Nepochybně se vyskytuje mnoho lidí kteří to ocení a ve stejné situaci by se zachovali stejně – ovšem nedostanou nikdy příležitost k tomu aby udělali totéž – prostě jen proto že po nich to pokleknutí nikdo nevyžaduje.
Kdyby je snad někdo s cedulí na podporu BLM zastavil na ulici a to pokleknutí po nich chtěl, tak ho prostě pošlou do háje a půjdou dál, aniž by si při tom na hrdého fotbalistu vzpoměli. Jenže o jejich gestu se už nikdo nedozví, žádná média o tom nenapíšou a pro nikoho se tak nestanou nějakým vzorem ne-ovcovitosti. A stejně tak půjde dál i ten s tou cedulí a bude oslovovat další lidi, aniž by ho jejich odmítnutí nějak rozhodilo, protože on s tou negativní reakcí počítá a pomyslnou čárku za úspěch si udělá jen za toho kdo mu vyhoví. Ulice holt není stadion s diváky.

Stejně tak je tomu i s odmítáním roušky která se pro mnohé stala jakýmsi symbolem ovcovitosti. V době kdy byla povinná i na ulici ji stejně hafo lidí nenosilo. Aby někdo bez ní upoutal pozornost, muselo jít o někoho kdo byl v hledáčku médií. Kdyby poslanec Volný chodil bez roušky jen po ulici prošlo by to nejspíš bez povšimnutí. Aby na sebe upozornil a tak demonstroval svou ne-ovcovitost, musel ji odložit (nepoužívat) v parlamentu. Parlament se tak stal Volného „stadionem“. Teprve tam se stalo její nenošení jeho gestem, provázeným tím co k tomu říkal. To že už před ním říkali totéž jiní pouliční neuživatelé roušek nikoho nezajímalo a situace na těch ulicích se nijak nezměnila ani po jeho parlamentním gestu. Ulice holt není mediálně sledovaný parlament.

Přece je tu však už rozdíl mezi ne-ovcovitostí fotbalisty Kucky a ne-ovcovitostí poslance Volného. Oba jsou sice viditelní avšak fotbalista svým gestem nijak neovlivnil následný průběh utkání – kdežto poslanec Volný svými gesty u řečnického pulltíku do průběhu činnosti parlamentu zasahoval citelně, tím že ostatním svým kolegům zkomplikoval práci. Práci za kterou je všichni královsky platíme a jejíž výsledky od nich požadujeme. De facto tím také poskytl alibi parlamentním flákačům, kteří dostali možnost výmluvy ve smyslu: „No, my jsme to či ono nestihli projednat protože Volný….“.
Ale budiž… za ty prachy co poslanci berou, jsme oprávněni od nich očekávat že si tohle nějak vyřeší, byť by si i měli „prodloužit směnu“.

Někdo by mohl říci že stadion a parlament jsou místa vzdálená každodennímu životu občana, tedy je mnohem důležitější projevovat ne-ovcovitost venku na ulici (čímž mám na mysli veškerý prostor mimo naše domovy). Ale lidé potřebují viditelné vzory, zvláště v časech které jsou charakteristické posedlostí celebritami všeho druhu a sklonem k jejich napodobování či adoraci. Jenže tak jako každému nesluší stejný vohoz ve kterém se blýskne celebrita, stejně tak nesluší každému stejné vystupování. Už proto že svým okolím není stejně jako ta celebrita vnímán. Navíc žijeme v organizované společnosti kde má většina dějů své návaznosti v podobě neustále probíhajících interakcí a lidi které potkáváme jsou často začleněni v zaběhlých algoritmech na jejichž narušování nemají zájem. My nejsme celebrity a ti lidé nejsou naším publikem. Když se necítíme být ovcí a vzhlížíme k ne-ovcovitým celebritám tak to ještě neznamená že prostor který sdílíme s ostatními je naším stadionem, parlamentem či jevištěm, sloužícím především k demonstraci našeho osobního postoje. Je tedy třeba nepřetržitě zvažovat kdy je naše ne-ovcovitost na místě a kdy není.

Svobodně uvažující člověk svádějící svůj boj s ovcovitostí by se měl řídit minimálně třemi pravidly:
1) Vzdoruji pouze tehdy, kdy následky svého vzdoru nesu jen já sám.
2) Můj vzdor má osvětový význam jen když je natolik viditelý abych jím oslovil své okolí.
3) Promyšlený postup bývá učinnější než než hurá akce vedené horkou hlavou.

Tahle tři pravidla platí univerzálně pro jakoukoli ne-ovcovitost, pokud má tato být využita k dosažení nějakého výsledku.
Janin postoj že: „Hrdina je ten, který tu roušku sebou ani nenosí.“ je dětinský a není o ničem jiném než o „sraní si do vlastního hnízda“. Její „hrdina“ totiž není ničím jiným než potenciálním prosebníkem o toleranci. On sice sebevědomě kráčí po chodníku ale se svým „hrdinstvím“ zpravidla skončí u nejbližšího obchodu kde ho bez roušky odmítnou obsloužit nebo u autobusu do kterého mu řidič nedovolí nastoupit. Pokud se rozhodne pro vymáhání jednoho či druhého, byť jen verbálně, nasere tím plno spěchajících lidi ve frontě za ním a potenciální názorové souputníky jen odradí. Kdyby měl roušku u sebe v kapse může v obou případech jít na kompromis – tedy demonstrovat svůj postoj vstupem bez roušky a následně, je-li k tomu vyzván, si ji s patřičným komentářem nasadit, aniž by ostatním negativně (hádkou a zdržováním) zasáhl do života. Avšak bez roušky v kapse se o tuto možnost připraví a nejčastěji pak demonstruje jen svou porážku, protože jak prodavač, tak i řidič autobusu se nerozhoduje za sebe, nýbrž jedná podle zadaných instrukcí, které jejich nadřízení nezmění ani kvůli nim, ani kvůli tomu „hrdinovi“. Pokud snad někdo touží být „mučedníkem za dobrou věc“ nesmí do svého mučednictví zatahovat ostatní, protože tak se z něj, z pohledu okolí, místo mučedníka stává jen sobecký blbec.

Naopak – ne-ovce s rouškou v kapse, nabízí všem zúčastněným možnost „tiché dohody“. Prodavač nebo řidič, jsoucí „na stejné vlně“ má možnost nepřítomnost roušky „přehlédnout“ a tím se zúčastnit pasivního odporu, spočívajícího v nedodržení odmítaného nařízení. Mezi ním a neorouškovaným dojde ke krátkodobému „spiknutí“, kterým oba testují průchodnost postoje u okolí, avšak neriskují že by se testování zvrhlo v nežádoucí konflikt. Oba mají možnost nepovedený test zavčas ukončit tím že si neorouškovaný roušku nasadí, avšak již nabídnuté a přijaté souznění přetrvá i v případě že někdo z okolí na situaci zareaguje negativně. Takto se vytváří ostrůvky pozitivní deviace, které se postupem času mohou spojit v převládající území. Pokud chci lidi přimět k ne-ovcovitosti, nesmím jim tuto svým jednáním vnucovat ale pouze je získávat svým příkladem. Ať už jde o roušku či cokoli jiného.

KM.

 1. vittta

  Tak je to tady, z Vystrčila se stal dramatik.
  Nyní je v senátu panika, je to finta starého jezevce- nebo není?
  Nyní uvidíme, čeho je kdo schopen.
  Tady ani já sám si nejsem jistý, co se vlastně děje, nic méně si myslíšm, že pan prezident umírá.
  Škoda, jezevec je formát, přes všechny své liské slabosti.
  FORMÁT!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vystrcil-dramaticky-oslovil-novinare-Prezident-neni-schopen-vykonavat-funkci-lekari-to-rekli-jasne-680684

  • Janika

   Byl to hnus. Vystrcil štěstím bez sebe vřískal. Podlá radost z nej primo kapala, to samé z komentátorů. Stahovač králíků prožíval své životní štěstí v žumpě, ve svém živlu.
   Normálně se mi z nich udělalo zle.

   • vittta

    Stahovač králíků zjevně nepochopil, že na to místo nenastoupí.
    Možná si myslel, že bude prezidentovat on.
    Ale stejně, jestli se na to pan prezident kouká…že prý v klinické smrti lze vidět co se kolem děje, musí se v poslední hodince královsky bavit.
    Teď jde i o to, co udělají média, kdyby pan prezident umřel.
    Vhodnou selekcí názorů lze docílit dojmu (na zahraniční přátele z říše), že byl pan prezident nenáviděný všemi dobrými Čechy.
    To bude žumpa, to tohle je jen slabá přededehra.
    Kéž by se nějak ještě postavil na nohy, ale nevím nevím….zápasil do poslední chvíle, dal do toho mnoho sil, už nemá z čeho brát.

    • Janika

     Stahovač je šťastný, že ta koza chcípla i sousedovi. To je takovy ubožáček. Ale neměli by ten jeho rozjásany ksicht tak vystavovat.

 2. dixi

  Už se zprávou z nemocnice vítězně vystoupili.Podle ní

  , je neschopen dočasně, velice se snaží zdiskreditovat hradní kancelář a hlavně stávajícího předsedu sněmovny, bez něj vystrcil nemůže všechno okrozhodovat.Havel byl nemocen víckrát a déle, to tehdy nevadilo.Je to hnus. Spousta pokryteckých řečí. Vyjádření nemocnice je taky poslední dobou spíše politicko vstřícné. Teď poslouchám Vondráčka a věřím, že popisuje pravdivě skutečnost a souvislosti.

  • Janika

   Uz je jasné, proč se Zeman tak bránil jít do nemocnice. Doktoři byli vzdycky kurvy (říkával náš známý lékař).
   Stačí tak málo, a udelají z člověka nesvepravneho debila. Oblbnou práškem, injekcí.

   • vittta

    Také varianta.
    Možná ho hradní …máme nový název- mafie, hlídá, zrovna před doktory.
    Jenže to je nemožné uhlídat, pokud ho chtějí otrávit, tak to i udělají.

   • orinoko

    Vážně? A já myslel, že tě docela přesvědčivě covidově zpracovali. Co najednou ten rozdíl? Jsou to přesně titíž felčaři, kteří to s námi fšemi myslí dobře. Tobě klidně fláknou dalších šest včeliček. Jsi na tom stejně jako Zeman. On 2, ty 2. Nějaký problém?

   • Mrkos

    Nejeden kontroverzní politik se bál lékařů. Dorazit nemocného není tak složité.
    Jen aby to neplatilo také o některém z příštích očkování, až si na ně lidé zvyknou
    a přijmou je po dobrých zkušenostech s důvěrou., Je dobře, že se pár lidí nenechá očkovat.
    Rizika je dobré rozložit, jako u finančích prostředků. Pestrá strava a Zeman si dá Becherovku
    jako posilující doplněk stravy. Mluvčího prosba o modlidbu zabrala. Všíchni včetně supů
    na stráži přejí brzké uzdravení. Lhát by se neodvážili, aby nešli do očistce.

 3. Eddie

  Tak to vidite, vazeni kolegove, jestlipak si vzpominate na umrti baronky Thatcherove a popevek „Bitch is dead“ , urcite ano, neni to tak dlouho? Vesmes jste vyjadrovali pochopeni ba poteseni.
  Takze ted se situace skoro opakuje a Vy se hnevate ? Proc se hnevate ?

  • orinoko

   Vážně? Situace se opakuje? A v čem fšem je stejná? Doporučuji britský seriál – Ano, pane ministře. Tam děvku rozebrali dost konkrétně. Za její kalouskopický přístup k problémům. Vše vyřešíme zrušením potíží. NATO měla copy right. Děvka pomáhala celosvětově zavádět sajrajt, který dneska brzdí soudruzi až v Davosu. Kde se na tom samém podepsal Zeman? Máš snad pocit, že Mars a Venuše jsou na tom stejně? Poněkud ANO. Ale obě entity z úplně jiných důvodů. Přičemž na ten Mars nás hodlají pokrokoví soudruzi přestěhovat. Má tam být snesitelněji.

   • Eddie

    Tak politicky dosah obou dotycnych opravdu nelze srovnavat, ja spis myslel clovek jako clovek. Ale to asi nefunguje. My chceme valku, tak ji asi budeme mit. Dik Ori za odpoved kazdopadne.
    Ale na Mars bych jel, to jo ;-)

      • vittta

       Kdyby měl být každý, kdo spáchal válečné zločiny nějak zvlášť v pekle protěžován, za chvíli by tam nebylo místo.
       Povell udělal jen běžné hříchy, které dělá hodně lidí.
       Měl jenom větší moc, a tedy to bylo více vidět a mělo to větší následky.
       Spravedlivé by bylo, kdyby byl každý souzen za to zlé co udělal v kontextu toho, co udělat reálně mohl.
       Jsou asi větší svině jak ten negr, a přitom jenom bijí svoje ženy a děti a okrádají svoje nemocné rodiče.
       Na víc prostě nemají.

      • Mrkos

       Konečně i u nás si nyní užijeme slet supů z ústavních institucí.
       Třaba poslaneckosenátorská Stařena Němcová se snaží a
       najde se i Sedm bratrů supů toužících po prezidentské funkci.
       Skvělý výběr. Jen přítel arcibiskup určitě dlí na prosebných mdlidbách.
       Vlast má na kahánku. Takový právem pokrytý puč.

 4. vittta

  Smysluplná opatření nové vlády ohledně Kovidu.
  Já vypíchnu to poslední:
  „01:00 – Je zřejmé, že situace se zhoršuje a zhoršovat se bude. Bude více nakažených i hospotalizovaných a i těch na JIP. Situace je vážná.“
  Hmmm…
  „01:55 – Lockdown je nemožné opakovat. Zejménba takto trvdý a dlouhý, jako jsme zažili. Je ale nutné zvýšit počet proočkovaných, ani jeden ze slibů vlády o míře proočkovanosti nevyšel.“
  Lockdown ne, jasně, ale proočkovanost ano, to je skvělé.
  A ono na lockdown dojde také, jen nebude tak tvrdý a dlouhý!
  „03:20 – Vláda teď nic nedělá, protože nemá žádného odborníka, který by byl schopen jí dát jakékoliv odborné doporučení nebo stanovisko. Kašlou na to a chtějí nám jako budoucí vládě předat zdravotnictví v co nejhorším stavu.“
  Svině vláda!
  Ta za to může!
  „04:30 – Návrhy Andreje Babiše, abych vstoupil už do jeho vlády jsou absurdní. Ve vládě s estébákem bych nikdy neseděl. A budí to dojem pasti, aby to na nás hodili co nejdříve.“
  No ale pan příští ministr odborník je, takže by si věděl rady, kromě toho- jsou skvěle připraveni, hovořili o tom celou epidemii.
  Jenže pan ministr nebude sedět ve vládě s StBákem, to je zásadní věc. (je to ročník 1960 a jeho studia se odehrála za nejtužší normalizace- a přece nezakolísal)
  A do pasi se chytit nenechá, pěkně si nastoupí až za 3 týdny.
  „05:30 – Už to, že se Babiš snaží vtáhnout do odborné debaty o řešení covidu, je lež. Chce nás vtáhnout do debaty s politiky ANO. O čem se mám bavit s právníkem Vojtěchem, s agrobaroenm Babišem?“
  Babiš zase lže.
  „07:00 – Už první dávka částečně chrání. Proto je nutné okamžitě zvýšit proočkovanost. Objel bych všechny kraje a regiony a prosil praktické lékaře, aby své pacienty proočkovali. Klíčem je doočkovat zbytek populace, aby nikdo zbytečně neumřel. A třetí dávka k tomu pro seniory, aby pokud možno nehrozilo zahlcení JIP.“
  Můžeš začít, lidumile.
  A mám dojem, že se odpůrci očkování dočkají.
  Spolu s EU vstříc povinnému očkování.
  Jenže…já na ně seru.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strmy-rust-nakazy-a-pak-lockdown-jak-tomu-chce-pristi-ministr-zabranit-178237#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Pmz3Aht33Py-202110191212&dop_id=178237&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • vittta

   Největší prdel mám z toho, jak Orinoko bude vzpomínat na občana Babáka.
   Se slzou v oku.
   Mazej na očkování, hrdino!
   Včil sa ukáže!

 5. oh

  „Ken“ Vojtěch se asi kapičku bláznul. chtěl by navrhnout vládě, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. (Podle toho, co tu a tam zaslechnu v té „své“ hospodě, budou kontrolovat nanejvýš erární kontrolory, které do restaurace nevpustí, ani kdyby byli očkovaní, negativně otestovaní a navlečení do skafandru.) Manekýn by chtěl rovněž obnovit povinné nošení respirátorů uvnitř v zaměstnání, zkrátit doby platnosti negativních testů na covid-19 a současně zrušit jejich proplácení.
  „Platnost PCR testu navrhuje ministerstvo zkrátit od listopadu ze současných sedmi dní na tři a antigenní test by nově neměl platit 72 hodin, ale jen 24 hodin. Od prosince by se pak tyto preventivní testy neměly hradit z veřejného zdravotního pojištění, ale lidé by si je měli platit sami.“
  Osobně soudím, že chce li Babiš s ANO ještě někdy jít do jakýchkoli voleb, měl by se „manekýna Kena“ zbavit, pokud možno, ještě rychleji a trvaleji než Vondráčka. Úroveň jeho schopnosti nasírat lidi by Vojtěcha mohla řadit až do kategorie superhrdinů/superpadouchů se superschopnostmi. :-))

  • Kamil Mudra

   Nejspíš je Vojtěch nejen agentem farmaloby ale i pátou kolonou pětikoaly. Babiš má u mne mínus za to že si toho ještě nešimnul.

   • oh

    Já nevím.. furt mi připadá, že Vojtěch je prostě moc neschopný i na zorganizování chlastacího večírku v pivovaru.. Ale kdo ví, třeba je to vážně jen maska a V. je vlastně všehoschopný.

 6. vittta

  Podívejme, tak paní Čaputová už ví, jak vypadá politické dno.
  No, Zuzko, tak plácni něco ošklivého o EU nebo cigoších, a pak teprve uvidíš, jak vypadá dno.
  Nakonec, stačí mrknout k nám, dobrým sousedům.
  Mimochodem, Zuzi, nezapoměla jsi na něco?
  Popřát našemu panu prezidentovi brzké uzdravení?
  Třeba i jen tohle by stačilo, abys mrkla níže, než kde nyní vidíš….dno.
  Jo, mít tak náš pan prezident starosti slovenské paní prezidentky, ten by měl vegáč!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/politicke-dno-komentovala-caputova-status-poslance-o-premiere-jeji-dcery-v-roli-modelky-40375431#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=OyAuIe7skoN-202110191827&dop_id=40375431&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 7. PeeBee

  sacharovova cena za svobodu myšlení za rok 2021: nasereme putina nebo radši napliveme na indiány v bolívii?

 8. orinoko

  Jaké jsou následky čočkování? Kdo chce, už to dávno ví. Jde o těžkou formu důchodové reformy. Jde o průmyslovou výrobu idiotů a pitomců, kteří pod rouškovou uvědomělosti a jednotného šiku budou i básně rozebírat pomocí rastru covida svatého.
  Postižené kousky, řadící se pod nápisem Covid mach frei, už mají čočku takříkajíc mozkovou. Soudruh temnota v USA nejdříve zemřel na covida svatého. Pod tlakem nevyhnutelnosti se vjec nachýlila k pravdě. Umřel v souvislosti s ampulí, která znamenala šíření zbraní hromadného ničení. Posléze vykladači corony pukavců připustili, že zhmotnělá tma byla dvakrát čočkována. Po čočce proti covittu svatému nemůže nikdo natáhnout brkana. A tak nám zhmotnělá tma sešla nakonec na úbytě prostě proto, že se v životě chovala sprostě. Ale vlastně proč to řešit? Šlo jen o póvll.
  Jaké z toho plyne poručení?
  Dokud nemáš osmou čočku za sebou
  nemáš vůbec tucha,
  kdy s tebou kompletně vyjebou….

  • vittta

   To není moc vyčerpávající odpověď.
   Kdo chce- milej zlatej, ten maximálně mohl převzít názor toho, či onoho, a to ještě u vás, sektářů, jen vybrané pasáže.
   Co ale je už zjevné, co je vidět?
   PS-bulvár mě nezajímá.

 9. vittta

  Trpící občané kovidovým terorem v diskuzi:
  (ještě že nevyhrál Babiš, nová vláda bude mít jen smysluplná nařízení, a tyto hlouposti zruší)
  Jan Vaculík
  Před 1 hodinou

  Moje pravidlo pro nošení roušek je, že nikdy nikde žádnou nenosím, můžete si to zpřísňovat jak chcete můžete nařídit 10 roušek naráz, v životě už jsi ten nesmysl na sebe nevezmu ☺️😂
  Jan Jarolím
  Jan Jarolím
  Před 1 hodinou
  Jan Vaculík

  Nám to nařizuje už dva roky zaměstnavatel, ale dva roky na to kašlem jen jak je to možné a i máme asi štěstí že se nám šarže vyhýbají, a ani žádný drama není, mrazáky nejsou a fabrika jede s nebo bez kovidu.
  Tereza Polivčuková Poslušná
  Tereza Polivčuková Poslušná
  Před 1 hodinou

  Respirátor nenosím už 3 měsíce nikde a nikam. A měnit to určitě nehodlám. Hospody? Půjdu tam, kde mě nebude hospodský buzerovat, nebo nepůjdu nikam. Až dojde na to, že si budeme muset platit testy v práci? No tak do ní prostě nepůjdu a dám si volno. Tohle už je tak nechutné, že by jeden blil od rána do večera. Predikce je 30 úmrtí denně? A že denně umře 300 lidí, to už se jako nevidí? Proč nikde nevidím, kolik očkovaných leží v nemocnici? Kolik na tom ještě chtějí vydělat? Za chvíli fakt lidi nebudou mít ani na naftu, elektřinu, jídlo apod. Ale už to asi nejde zastavit, jen se můžeme dívat na ten pád na dno….
  Romana Jůdlová
  Romana Jůdlová
  Před 57 minutami
  Tereza Polivčuková Poslušná

  Terezko, nebojte, jsou sice vyplašení, ale už jim dochází, že lidé myslí, sice jejich polovina, ale myslí více a více, tohle jejich záhuba, protože takhle ta ekonomika, zadlužená ekonomika, neporoste ani omylem. Je mnoho přísloví, ale jedno, jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá.

  https://www.novinky.cz/koronavirus/diskuze/vlada-zprisnila-pravidla-pro-noseni-rousek-40375559

 10. vittta

  Jandourek o důvodu růstu cen plynu a uhlí ve světě.
  Jen pro chytré.
  Já jsem se v tom moc nezorientoval, snad jen ta pasáž, že byla nečekaně dlouhá zima mi byla jasná.
  A dlouhá zima je prostě problém, ne žádný…zelený úděl, ale dlouhá zima.
  https://www.forum24.cz/proc-v-celem-svete-prudce-vzrostla-cena-plynu-a-uhli/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=pASJwzyOFpD-202110191945&dop_id=13950069

  • vittta

   Toho si nemusíte všímat.
   V listopadu už bude vláda nová, a ti jsou za takřka dva roky na epidemii perfektně připraveni.
   Takže nová nařízení budou- na rozdíl od těch stávajících- smysluplná.
   Lid totalitu svrhl, nemáme se čeho bát.

 11. vittta

  Už zase straší lidi.
  Dnes už ale víme, že koronavirus je mýtus, shodli se na tom přední světoví odborníci.
  No a nyní to bude zajímavé.
  Kolik očkovaných, a kolik neočkovaných bude mít těžký průběh.
  Pokud vláda uzná, že nejvíce problémů působí očkovaní, bude mluvit pravdu, ale můžeme od vlády očekávat pravdu?
  NEMŮŽEME!
  A tak se asi dozvíme, že problémy působí hlavně neočkovaní, což opět vyloučili přední světoví odborníci.
  My pravdu známe, vláda ať si pindá co chce.
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/on-line-epidemie-v-nemecku-se-horsi-osmym-dnem-v-rade-40375583#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=a90y2nin6SD-202110210654&dop_id=40375583&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 12. astraustralia

  Dovoluji si reagovat na odkaz od Saxe s nazvem „Vidlákovy kydy“
  Vidlak tam ma podle meho nazoru srozumitelne a pravdive povidani.
  Chybi jen zdurazneni vyhody systemu Israel kde stejne jako prvni a druhy vpich tak i treti a nasledne dalsi nejsou nechany na libovuli obcanu ale vyreseny prikazem.
  Pak ovsem Fajzr nema problem jako ve statech kde to je na dobrovolnosti vymahane jen podniky a organisacemi nikoli statem jako ve statech kde stale jeste mluvi o svobode a demokracii!
  Zde Vidlak kyda srozumitelne:
  Zároveň se ukazuje, že vakcína chrání před těžkým průběhem asi tak stejně jako před hospitalizací. Pokud jste očkovaní, chytnete covida a je vám tak špatně, že to dotáhnete do nemocnice, tak to můžete stejně hladce dotáhnout i na JIPku. Pokud se koronavirus i přes očkování v těle rozvine, bude záležet na podpůrných lécích a samotný Fajzr už na to nebude mít vliv.

  Pokud bych měl Masterova zjištění shrnout, tak mohu krátce říci, že pár měsíců po očkování je to tak, jako by člověk na žádném očkování skoro ani nebyl a nejvíc to platí pro ty, kteří jsou koronavirem opravdu ohrožení, tedy pro seniory. Fajzrovské studie skvělé a nebetyčné účinnosti platí jen měsíc až dva. Pak to začne nechutně rychle klesat a nejvíc to klesá u těch, co jsou ohrožení.

  Pokud mohu předpovídat, co se teď stane…

  Dovedu si představit, že někteří senioři si třetí dávku dají a už to probíhá. Ale většina z těch šesti milionů očkovaných prostě nebude mít náladu do sebe nechat píchnout další dávku vakcíny, když se o dlouhodobých vedlejších účincích vlastně nic neví. Navíc když bude každému jasné, že za pět měsíců bude potřebovat čtvrtou, pátou, desátou dávku. A pochybuju, že bude někdo potěšen perspektivou pravidelného přeočkování po několika měsících, dokonce zřejmě v kratším intervalu než půl roku. Vakcínou, která není deset/dvacet let testovaná.

  Jakákoliv jiná opatření, kromě drastických omezení pohybu, nemají na epidemii prakticky žádný vliv. I když se teď zavedly opět roušky na pracovišti, považuju za zcela jisté, že situaci nezlepší. Stejně tak nezlepší situaci ani placené ani neplacené testování. A situace se nezlepší ani očkováním, protože kromě těch 40% neočkovaných by bylo zapotřebí v podstatě okamžitě přeočkovat opět celou populaci. Fakt chci vidět, jak se zase otevírají očkovací centra a lidi se tam nedočkavě hrnou, aby se znovu nechali opíchat.

  • embecko

   Z diskuze:
   x
   Napsal uživatel petr w. (neověřeno) dne Čt, 21. 10. 2021, 07:33
   In reply to Vidláku by babaluba (neověřeno)
   .
   Babaluba: Vy i váš bratr jste chytří lidé, tak vám jistě není potřeba připomínat, že to srovnání očkovaných a neočkovaných hospitalizovaných musíte udělat pro každou věkovou kategorii samostatně, jinak smícháme hrušky s jablky?

   Správná úvaha. Izraelské týdenní statistiky to dělají, neboť je rozdíl mezi řekněme 200 pacienty ze 60% očkovaných a 200 pacienty ze 40% neočkovamých, a to jak v dané věkové kohortě, tak také závažnosti průběhu. Do toho vstupuje ještě otázka typu vakcín: vektorové vakcíny typu AstraZeneca poskytují silnější ochranu, za cenu vyššího rizika tromboz atd. Pfizer a spol. jsou „uživatelský“ přivětivější, ale také u nich dochází k rychlejšímu poklesu „ochrany“…

   Nicméně, tyto informace nejsou asi ani po vyžádání dostupné a ze všeho nejvíce: společenský problém kovidu se liší od individualního prožívání. Tento střet, toto dilema je všude patrné…např. mám nosit roušku, když ostatní je nenosí, ačkoli je to vyžadováno?
   Cena za kovid je vysoká. Pravděpodobně, několik dalších let, bude nutná vakcinace à 6 měsíců, pokud nedojde k nějakému zlomovému objevu (ten se mimo spraye nebo tabletky) asi nechystá…
   x

   • vittta

    Mluvilo se už od počátku o ochraně asi 6 měsíců.
    Takže to není nijak nové.
    Úvaha o vyšším riziku- versus delší ochraně je zajímavá.
    Osobně jsem- bez zájmu sektářů- hovořil i o psychologické účinnosti vakcinace.
    Tedy NĚCO se vymyslelo, a lid tak nepropadl panice, což je důležité.
    Bylo by logické, kdyby se určité nedostatky zatloukaly, protože panika je nejhorší nepřítel, horší, jak samotný kovid.
    Jak s těmito informacemi budou pracovat sektáři mi není jasné, oni se v tom plácali už v čase epidemického útlumu.
    Kovid neexistuje- je běžný- existuje, ale Isoprinosin a Ivermektin ho léčí, až po NWO a vraždění neviňátek vakcínou.
    V těžkých časech jsou ale i 3 měsíce hodně, to je nutné si připustit, a těžké časy klidně mohou přijít!

   • vittta

    No a ještě- pokud Kovid bude řádit (existuje) a vakcíny fungují skutečně omezeně- což se nedá vyloučit, musí přijít ve zvýšené míře ke slovu další opatření, tedy především roušky a sociální distanc.
    Jiná cesta není.

    • embecko

     Dle meho se dostavame z individualni ochrany do stadia potreby ochrany druhove (lidske).
     Takze opatreni budou plosna, zamerena na co nejmensi obsazeni JIPek, pricemz „jemne“ deleni na zemrel ockovany-neockovany, anebo mlady-stary, ci nemocny-zdravy a podobne uz prestane hrat roli.
     Zde se jiz pomalu startuji druhove instinkty a ty konaji plosne povojensky, s ohledem pouze na vysledek a jedinec ztraci na vyznamu (tak to zacina byt pomalu chapano, dle meho, i spolecnosti).

  • vittta

   Přečtu si to celé, ale…
   Jaký nápad má Vidlák?
   Z jakých dat vychází?
   A už z toho napsaného plyne jasně:
   Prof. Beran kecal.
   Také by mě zajímalo, vážně, jak je na tom jakákoliv antikovidová vakcína ve srovnání s jakukoliv chřipkovou.
   Tam je údajně jiný problém, sezonní očkování na chřipku neklesá, ale kmen chřipky je pokaždé jiný.
   Pokud pak je známo- a to by být mělo- že kmen je stejný, jen účinnost vakcíny klesá, pak ale vakcíny, a mRNA vakcíny mají stejný problém, který se dal předvídat.
   Kdysi v počátcích Kovidu, jsem odkázal na ruského vědce, který zkoumal jiný zajímavý prvek.
   Jak dlouho vydrží protilátky po již prodělaném Kovidu.
   Prodělání Kovidu je totiž nejnovější mantrou, že očkovanání tfuj, ale prodělání de luxe.
   Onen vědec ale zjistil, že chráněn byl po prodělání něco kolem tří měsíců.
   Nakazil se celkem 3x.
   Takže pokud jebat- pak všechny.
   Samozřejmě nemohu nijak doložit, že onen vědec pokus skutečně udělal, a ani nelze s úplnou jistotou říci, jaké byly přesně výsledky, ba ani není jisté, zda vědec existuje, ale za zamyšlení to stojí, tedy…mně, vám asi ne.

   • embecko

    Jak se pise vyse, nejdulezitejsi data nejsou dostupna..
    Vekove kohorty a jejich vztah k morbidite, testovani u ockovanych, zaneseni zavaznosti prubehu nemoci atd.
    Tohle je tezke dat dohromady a chce to hodne casu…jak rika nas mistni pan ucitel: koincidence neni konsekvence.
    Zkusim si tipnout:
    Dle meho to dopadne tak, ze ockovani bude povinne a to do doby, nezli dojde k promoreni populace, s preockovanim kazdych pul roku. Nejvetsi tlak je ted ekonomicky, nebot jit do dalsiho lockdownu je hospodarsky sebevrazedne, takze se budou delat spise lekova, nezli fyzicka opatreni…a za tak 2- 3 roky prejde kovid do stadia chapani bezne chripky, ovsem testovaci a castecne ockovaci povinnost zustane, ale nebude plosna.

  • vittta

   To se musíš zeptat odborníků- nobelistů.
   On totiž leckdo napadal vakcíny, ale opravdu nemnozí doporučovali tyto léky.
   Článek je otřesnou ukázkou ničeho, informačního šumu.
   Už jenom ten úvod, no řekni sám:
   „Na celom svete stála životy takmer 5 miliónov ľudí a na Slovensku ich zomrelo na túto zákernú chorobu takmer 13-tisíc. Koľko z nich by však žilo, keby sa liečili liekmi, ktoré sú skutočne účinné?“
   Dnes už přece víme, že Kovid je podvod sám o sobě.

   • vittta

    Ono Peter, abych řekl pravdu, něco odmítat je podstatně méně nebezpečné, než něco doporučovat.
    To každý ví, jak študovaní odborníci, tak novináři.

 13. PeeBee

  rozhovor (z roku 1996!) se skutečně ne-ovcovitým Kary Mullisem – vynálezcem PCR. již tehdy zmínky o Faucim a spol., jen v souvislosti s HIV. nicméně je to v podstatě stále stejný problém. pokud tu link někdo vkládal dříve, omlouvám se, komentářová část je extrémně dlouhá a nepřehledná.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s