Hlavně dobrovolně.

Stát mě donutil říkají lidé ve frontě.
„Očkovací místa hlásí výrazný nárůst zájemců o vakcínu a někde už padly i denní rekordy. Lidé nicméně uvádí, že to není dramatický vývoj epidemie, co je k vakcinaci přimělo. Jako důvod shodně zmiňují další utažení opatření. Výrazný zájem o očkování hlásí i další vyhledávané místo bez registrace – to které provozuje pražský IKEM v obchodním centru na Chodově. Stejně jako na hlavním nádraží i tady lidé uvádí jediný důvod, proč se k vakcinaci rozhodli – zpřísněná opatření.

A až tu frontu vystojí podepíší prohlášení o dobrovolnosti. Uvědomují si absurditu svého jednání?
Někteří z nich se už na základce přihlašovali do „dobrovolně-povinných“ předmětů a tak už jim to možná ani tak absurdní nepřijde.
Hmmm… Odmítám to – ale dobrovolně to udělám.
Svoboda kterou si národ vycinkal klíčemi na náměstích.
Třicetileté praní mozků nese své plody.
Lze ještě vůbec očekávat že se lidé s takto zlomenou vůlí dokáží někdy postavit za nějaký národní zájem?
Říká jim vůbec něco pojem: „Svobodná volba“?
Jak se asi cítí takto donucený taťka když mu děcka doma připomenou: „Hele a neříkal jsi že se tou šmakuládou nikdy opíchat nenecháš?“
Jak se vymluví aby nevypadal jako ten co si „nevidí do huby“?
A co, stejně dobrovolně, podepíše příště?

KM

 1. embecko

  Zeman si dává na čas. Nová vláda nebude ani za několik týdnů“
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-si-dava-na-cas-nova-vlada-bude-za-nekolik-tydnu-40379156
  Dnes Babis vyhlasil do vanoc nouzovy stav…tak az Zeman vladu vyresi, muze Fiala nouzovy stav odpiskat a rozvolnit opatreni :o)
  x
  Z diskuze:
  „Miroslav Šilhavý Před 2 hodinami
  No, myslím si, že prezident může mít čas na to, aby vyjasnil s kandidáty některé nejasnosti. Na druhou stranu, dělat z toho přijímací pohovor je možná už trochu víc, než odpovídá prezidentově roli. Nezdá se mi pravděpodobné, že by měl dopředu výhrady ke každému jednotlivci, které by si musel vyjasňovat.
  Spíš to tak trochu vypadá jako symbolický slib věrnosti, obdoba britského líbání ruky panovníkovi. Jenže v Británii chodí za panovníkem jen premiér, ne celý kabinet. Zrovna nyní je taková situace, že by bylo lepší jmenování vlády moc nezdržovat. Ne kvůli nim (oni si asi spíš přejí být od toho dál), ale kvůli ČR, aby opatření dělal ten, kdo ponese další roky odpovědnost.
  Přijde mi, že Miloš Zeman spoustu věcí dělá opačně, než by příslušelo situaci. Škoda.
  x

  • embecko

   Tak konecne…:
   Jak se zavádí povinného očkování
   Zavedení povinného očkování upravuje zákon o ochraně veřejného zdraví. Podle něj se povinné očkování týká všech lidí, kteří mají v Česku trvalý pobyt, ale i všech cizinců, kteří mají oprávnění na území ČR pobývat po dobu delší než 90 dnů. Tito mají povinnost podrobit se stanovenému druhu pravidelného očkování za daných podmínek.
   Očkování podle tohoto zákona směřuje „k zamezení vzniku a šíření závažných infekčních onemocnění s vysokým rizikem dalšího epidemického šíření v kolektivech a život ohrožujících infekčních onemocnění“. To vše s ohledem na doporučení Světové zdravotnické organizace a Evropského střediska pro kontrolu nemocí.
   Prováděcím předpisem, kterým se pak konkrétně stanoví povinnost očkování, je vyhláška ministerstva zdravotnictví o očkování proti infekčním nemocem.

   Z výše řečeného plyne, že vláda (Ministerstvo zdravotnictví) by nejprve musela zařadit onemocnění covid-19 do příslušné vyhlášky. A to v případě že budou naplněny tyto podmínky:
   1) Covid-19 bude považovat za závažné infekční onemocnění s vysokým rizikem dalšího epidemického šíření v kolektivech;
   2) Covid-19 bude život ohrožujícím infekčním onemocněním;
   3) Očkování proti covid-19 onemocnění zamezí vzniku a šíření tohoto onemocnění

   Před zavedením povinného očkování je třeba zodpovědět, zda-li vakcína na covid-19 byla dostatečně otestována a to na dostatečném množství lidí. Zavedením povinnosti očkování totiž stát za své rozhodnutí přejímá zodpovědnost.
   I podle samotných výrobců je vše ještě v běhu. Klinická studie, její 3. fáze, vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) začala až 27. července a data o nežádoucích účincích se stále sbírají. K ukončení studie vakcíny Comirnaty by mělo dojít 2. května 2023, vakcíny Moderna 27. října 2022 a vakcíny Vaxzevria (AstraZeneca) 14. února 2023.
   Ačkoli jsou tyto vakcíny předběžně schváleny (v Evropě v souladu s čl. 14 odst. 7 nařízení č. 726/2004 a na základě nařízení č. 507/2006), nejedná se stále o registraci definitivní.

 2. vittta

  A prof. Beran srozumitelně.
  „Je to vakcína, která byla vyvinuta vůči originálnímu viru, a my tu teď máme čtvrtou nebo pátou mutaci. A na tu mutaci ona je velmi krátká,“ “
  Hmmm, to zní rozumně, tomu bych rozuměl.
  “ V tomto konceptu hrají vakcíny roli ochrany rizikových skupin, které je chrání před úmrtím.
  Relevantní statistikou v tomto uvažování je třeba to, že šedesátiletý očkovaný má desetkát menší pravděpodobnost, že skončí na JIP, než neočkovaný.“
  Hmmm…zde už tápu, tak vakcína je na tyhle mutace krátká, ale šedesátiletý má 10x menší šanci dostat se na JIP.
  Tuhle záhadu Beran ještě podpořil tímhle:
  „„Tady je určitá skupina lidí, která si libuje v tom, že může ovládat tu druhou skupinu. O tom to je.“
  Jsem zmatený…
  No a pak:
  „„Takže já si myslím, že kdyby tu existovala kvalitní přednemocniční péče a lidé byli pod dozorem, tak ty vakcíny nepotřebujeme,“ “
  To říká pořád, ale jak to myslí?
  A co bude dělat, když nebudou pacienti spolupracovat, jako že i zde nespolupracují ti 60+.
  A to spojení- lidé budou po dozorem“, tady je asi 2-2 500 000 Beranem jmenovaných v rizikových skupinách.
  60+ a nemocní, jak konkrétně je chce dozorovat, kde na to vezme kádry, prostory atd.. a co přesně bude dělat s nespolupracujícími (když se mu nelíbí, že jedna skupina ovoádá druhou skupinu)….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tady-chce-nekdo-ovladat-druhe-Profesor-Beran-a-narizovani-ockovani-684662

   • Kamil Mudra

    „Pořad, ve kterém vystoupil, je specifický tím, že moderátor v něm v podstatě pouze četl otázky veřejnosti. Profesor Beran tedy odpovídal spoluobčanům na jejich konkrétní dotazy a poznámky.“
    A není to jedno odkud mluví do éteru? Co to mění na jeho odpovědích?

    • embecko

     Nejde mi dohromady, ze tenhle „nesrovnatelny odbornik na epidemiologii v CR“ (c) Beran, dava rozhovory pofidernim autorum, jako je tenhle sebestredny poradce, ci guru Igor. Ono jde v prve rade o serioznost zdroje, tedy nejen o to, kdo co rika, ale i kde to rika…Jestli to ale takhle nevidis, pak je to take v poradku.

     • Kamil Mudra

      Já to prostě vidím tak že že když se chci kohokoli na cokoli zeptat tak je jedno kde se s ním setkám. Hlavní kritérium pro mne bude aby nás přitom nikdo nevyrušoval a abychom se tam oba cítili v pohodě. Já se doma cítím v pohodě a pokud se Beran, tam kde je, cítí také tak – je vše splněno.
      V pořadu o kterém se bavíme žádný guru Igor nevystupuje a moderáto pouze čte dotazy posluchačů, které se i komplet objevují na obrazovce, tedy je zřejmé že je nijak nepřekrucuje. Beranovi neskáče do řeči ani se ho nesnaží nijak „navigovat“ nebo jeho odpovědi komentovat. To je férový přístup jakému nelze nic vytknout.

      • embecko

       No jo, ale to me cpes presne do te pozice, ve ktere jsi sam a ktera se ti nelibi. (Cpes= jsi ucasten na trendu.)
       Kdyby mel Beran jen svoji praxi a delal si reklamu u Igora, pak je vse naprosto v poradku…ovsem on je politicky cinny a u Igora nabira hlasy verejnosti.
       Coz je pro me velke nebezpeci, nebot se muze stat, ze Beranova taktika se muze prosadit a budou za ni stat milionove davy antivaxeru a jiz nebude vyhnuti a Beran se prosadi. Coz je presne to, co mne ohrozuje a ceho se hledim vystrihat (stejne jako ty ockovani).

       • Kamil Mudra

        „Coz je presne to, co mne ohrozuje a ceho se hledim vystrihat (stejne jako ty ockovani).“
        Mohl bys to svoje ohrožení nějak specifikovat?

        • embecko

         Muzu…Berana se politici a jejich odborni poradci obavaji a strani se ho, takze pokud by s lidovou podporou nabral politicky na sile, pak garantem opatreni, ktera prosazuje, by se mohl stat jedine on sam.
         Ty jses asi jediny clovek, ktery vi, co ten clovek rika, navic Beran ma nulove politicke charisma. Takze u epidemiologicke moci by byl clovek, kteremu malokdo rozumi a ktery nema autoritu, tudiz by behem par tydnu slo vsechno do kopru a zdravotnictvi by se propadlo do chaosu.
         Jako ty se obavas vakciny, tak ja se obavam Berana…duvody k tomu mame na podobne urovni, rekl bych.
         Ja tedy jen za sebe: Radsi nevyzkouseneho Fajcra, nezli nevyzkousebeho Berana.

          • Kamil Mudra

           To jsi mou otázku špatně pochopil. Osobně jsem přesvědčen že by o žádnou mocenskou pozici nestál a spokojil by se s rolí poradce jemuž je nasloucháno.On je spíše kantorský než vůdčí typ. Já se ale neptal na Beranovo charisma, ale na to čím bys se cítil ohrožen pokud by byla zavedena opatření podle Berana.

          • vittta

           Já se Beranem také cítím ohrožen.
           Může sloužit jako garant někoho jiného, a jeho názorová všestranost z něj dělá ideální modlu.
           Říká všechno, a nic, je pro i proti očkování, je pro i proti rouškám..atd…
           Kromě toho jsou jeho vize prakticky neproveditelné, a vsadím se, že kdybys byl ministerský předseda, neřídil by ses těmi hraběcími radami ani ty.
           Jako politický idiot může po pozici garanta čehokoliv skočit, protože jsem si dobře všiml, že mluví, a je mu jedno kde a ke kolika lidem.
           Hlavně že se zviditelňuje politicky.
           Jasně, žvaní na obskurních webech, s minimálním dosahem, ale je citován jako Bůh i jinde.
           Já chápu, že oslovuje Janu, nebo Petera, nebo Astra, ale to nejsou lidé s nějakými výraznými schopnostmi chápat souvislosti, ostatně, 90% jimi odkazovaných textů vůbec nečtou.
           Že oslovil i tebe je pro mě varováním, jeho taktika je nebezpečná a účinná.
           Přečti si tohle, a já to předjímal.
           Z antivaxerů se stávají popírači změn klimatu.
           Sice se změny klimatu působené člověkem popírají veřejně asi 20 let před kovidem, ale nyní se na slaboduché antivaxery svede i tohle.
           A skutečně to bude mít politický dopad.
           https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/konspiratori-prechazeji-od-popirani-pandemie-k-popirani-klimaticke-zmeny-40378954#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ypnC1alpVH2-202111270808&dop_id=40378954&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

          • Peter Matej

           Já chápu, že oslovuje Janu, nebo Petera, nebo Astra, ale to nejsou lidé s nějakými výraznými schopnostmi chápat souvislosti, ostatně, 90% jimi odkazovaných textů vůbec nečtou.
           Hlavne.že ty a embéčko so svojimi výraznými schopnosťami obsierať iných,chápete všetko ! Ste soľou vašej zeme a na vás a vašich názoroch stojí celé smerovanie ČR ! Aj keby jeden z vás dosiahol aspoň 1 percento vzdelanostnej a osobnostnej úrovne prof.Berana čo zjavne nehrozí,tak ani potom vás dvoch nič neoprávňuje k tomu aby ste ho obsierali,kritizovali a urážali spôsobom,akým to robíte! Ten človek zachraňoval ľudské životy v dobe,keď ostatní lekári ordinovali cez telefón! Nasaď si vittta rúško ! Ochrániš pred Covidom ktorý zatiaľ pravdepodobne nemáš ľudí vo svojom okolí presne tak,ako ich ochránia tvoje zasraté slipy pred tvojim prdom!

          • Kamil Mudra

           „Přečti si tohle, a já to předjímal.“
           Tos‘ nijak předjímat nemusel. Články a všelijaké studie, z nichž čišelo nadšení z toho jak si „planeta odpočine“ díky omezení pohybu lidské populace, začaly na celém světě vycházet hned s prvními uzávěrami hranic, když covid začal působit. Až to tehdy budilo dojem že byl covid vytvořen jen proto. Také se to ale dalo brát jako těšínské jablíčko pro zklamané turisty. Ale už tehdy to bylo chytlavě pootevřené overtonovo okno pro různé „uhlíkáře“ atp. Tenhle článek jen jaksi „opomíjí“ že jsou uhlíkáři zastoupeni jak mezi antivaxery tak i vaxery. Což mne vzhledem k současné propagandě vůbec nepřekvapuje. Čekám jen kdy budou za antivaxery označeni hmyzožrouti, komunisti, pacifisti….
           Už jen to jak je slovo „antivaxer“ používáno pro odmítače konkrétní vakcíny je zavádějící. Původně se tak nazývali univerzální odpůrci veškerého očkování. Dnes už musí odmítač jediné vakcíny v diskusích vysvětlovat že k těm univerzálním nepatří.

          • vittta

           Antivaxer je především člověk v extremní až fundamentální pozici, který hovoří nesmysly tak velké, že nikdo vyjma jeho sektu je nepřijme.
           A to je právě to, protože jak já to vidím, tak článek nic takového neopomíjí žádnou náhodou, ale zcela úmyslně.
           Ten článek je naopak přímo o tom.
           Vzpomeň si jen na jednu věc- jak se mi Orinoko začal pošklebovat, že vidím všude negra, když se stal antivaxerem.
           Prostě všechno ostatní ztratilo relevanci, jen ropucha a kovidtečka.
           Podle mého se zde vytvořil politický prostor, nasměrovat radikály do sekty, a tím se jich zbavit v jiných tématech.
           V sektě mohou pindat co chtějí, čím větší kravijny, tím lépe.
           Pomáhají udržet epidemii, a ještě jsou odstraněni z veřejného prostoru, no co chceš víc?

          • vittta

           Hmmm, Peter.
           Tak ta vzdělanost…u mě platí určitě, u Embéčka bych si tak jistý nebyl, ono když má někdo názory podobné mým, nemusí to automaticky znamenat, že je nevzdělaný.
           Ale to samé lze tvrdit třeba i u Flegra a mnoha jiných, u nichž- jak víme- bys tu vzdělanost vyřešil odebráním diplomů, takže by byli stejně nevzdělaní, jako já.
           No a rouška, hele Peter, tou já nechráním sebe, ale druhé.
           Ty mi to píšeš, jako kdyby to byla ostuda, že si jí uvnitř nasadím, možná to tak vnímáš…
           No, já si jí nasazuje dobrovolně, ale ty jí máš na hubě také- poněvač ti to někdo nařídil, posero.
           Já ti rozumím, když dostane kuře chřipku, tak vymlátíte celý chov a ještě dalších 5 v okolí, ale u lidí to fakt takto nejde.

          • Kamil Mudra

           „Antivaxer je především člověk v extremní až fundamentální pozici, který hovoří nesmysly tak velké, že nikdo vyjma jeho sektu je nepřijme.“
           A ti mimo extremní až fundamentální pozici jsou kdo? Odmítáš vakcínu – kam se řadíš?
           „A to je právě to, protože jak já to vidím, tak článek nic takového neopomíjí žádnou náhodou, ale zcela úmyslně.“
           No jistě. Nevšiml sis‘ úvozovek?

          • Peter Matej

           re : Kamil !
           Viem,že odsudzuješ,ak niekto do diskusie zadá odkaz bez komentára.No sú články,ku ktorým sa komentár nehodí,lebo ten kto ten odkaz do diskusie vkladá sa s ním jednoznačne stotožňuje a jediným jeho komentárom môže byť slovo…súhlasím s autorom.
           Takže v prípade nasledovného článku…..súhlasím s názormi autora a nemám,čo by som k nim dodal!
           https://zemavek.sk/mudri-verzus-hlupi/

          • Jana

           ad vittta
           „Já chápu, že oslovuje Janu, nebo Petera, nebo Astra, ale to nejsou lidé……“
           Jediný, který to pochopil. Ano, my jsme „krokodýlové“. :-)))))))))))

           ad Peter
           To berem, ne? Mezi „krokodýli“ je nám docela fajn. :-))))

          • Kamil Mudra

           „Zabudla na známe porekadlo, že kto seje vietor, žne búrku?“
           Nezabudla. Prostě se už bouřek neobává. Je jí jasné že půjde jen o přeháňky se kterými si snadno poradí.

          • vittta

           Já neodmítám vakcínu, Kamile, a nikdy jsem jí neodmítal, a nikdy jsem se o ní nevyjadřoval ani v nadšení, ani s pohrdáním.
           Prostě nejsem očkovaný.
           Že mě tady sektáři přiřadili k nějaké provakcinační lobby, a ty zase že odmítám vakcínu, za to já nemohu.
           Já to neřeším v tom smyslu, ani nemohu, když nejvíc si v rozumím s očkovaným- ale mimo toto téma i s neočkovaným, a nejvíce na mě útočí neočkovaní.
           Ve skutečnosti tady jasně píšu, že situaci sleduji, a vyhodnocuji.
           Tak jsem to vyhodnotil, vakcíny jednozněčně fungují.
           To jsem přece psal, co už mám napsat?
           Jsou tady ale problémy.
           Vakcíny fungují, ale epidemii neřeší, což se netýká vyslověně mě, ale společnosti, ve které ale žiju.
           Problémem se také zdá být potencionálně časté opakování vakcinace, tedy třetí, ale případně čtvrtá, pátá…
           To ale bude politický problém, protože mnoho očkovaných to odmítne,
           Můj problém není ten, že se NĚKAM řadím, ale že se neřadím nikam.
           To sektáře neskutečně sere, protože ten hlavní argument nemají, tedy nejsem očkován.
           Orinokovi to ale nevadí, ten mě posílá na třetí tečku, no.
           Moje neočkování beru jako osobní riziko, a přijímám osobní omezení, s tím, že ho v konkrétních situacích nebudu dodržovat- to jsou ty, kde nemohu nikoho ohrozit.
           Ve vlastním zájmu pak se budu i nadále vyhýbat větším srocením lidí, jmenovitě v uzavřených prostorech.
           Ten článek o ochcávání si přečtu, ale mezi Seznamem a otevřisvoumysl je rozdíl mnoha levelů.
           Zatímco Seznam je klasický mainstream, držící se linie spíše zatajování a manipulací, než lhaní, otevřisvoumysl se soustředí ryze na lhaní.

          • vittta

           Ten článek, co odkázal Peter je ryzí manipulace.
           Takový jakoby mainstream.
           My jste ti hodní, oni jsou ti zlí, my na nikoho neútočíme, to útočíte vy.
           Asi jako tady slušní přiznivci demokracie a svobody, co ze u nich pan prezident pochcanou mrtvolou, atd…
           Je jedno co říkají, stále budou u mainstreamu ti slušní.
           Z článku, plného ničemu je typická tato věta:
           “ Čo na tom, že už dávno je dokázané, že očkovaní jedinci môžu byť infekční rovnako, ako tí neočkovaní. “
           Jo tááák, takočkovaní MOHOU být infekční stejně jako neočkovaní.
           Tak pokud je něco MOŽNÉ, tak se to nedokazuje.
           Možné je cokoliv.

          • Kamil Mudra

           „Já neodmítám vakcínu, Kamile, a nikdy jsem jí neodmítal, a nikdy jsem se o ní nevyjadřoval ani v nadšení, ani s pohrdáním.
           Prostě nejsem očkovaný.“

           No ale proč tedy nejsi? Je snadno dostupná, patříš do rizikové skupiny (cukrovka), usnadnilo by ti to život, labuť bys tím potěšil (velnez atp.). Co ti v tom tedy brání? Zřejmě nedůvěra v ní. A ta přece musí mít nějaký důvod. Nějaké: „Nechci to co mi vnucují!“ není samo o sobě postačující. Obnovenou lékárničku v autě, STCH, povinné ručení… ti také vnucují a pochybuji že bys to kvůli tomu odmítal. A pokud ano – věděl bys proč.

           „Můj problém není ten, že se NĚKAM řadím, ale že se neřadím nikam.“
           Možná to tak cítíš a evidentně to o sobě říkáš, ale vystupuješ s tím vyloženě v rozporu. Neřadit se nikam znamená naslouchat oběma stranám a porovnávat nezaujatě jejich argumenty. Ale když rovnou nazveš jednu stranu sektou, se kterou nemáš nic společného, kdežto pro druhou nemáš jediné kritické slůvko a naopak se jí zastáváš – pak se k ní jednoznačně hlásíš. A je jedno jestli takto „stojíš mezi“ rybáři a zahrádkáři, nebo mezi coviďáky a anticoviďáky.

           „To ale bude politický problém, protože mnoho očkovaných to odmítne“
           To je především medicínský problém, protože pokud je špatně vyhodnocen, jedná se o nevratné poškození imunitního systému několika generací, který se může projevit v okamžik kdy stávající politické garnitury už nebudou u vesla a nikdo je nebude volat k odpovědnosti. Imunitní systém se učí bojem. Pokud mu budeme opakovaně dodávat instrukce, nekoná se žádné: „Těžko na cvičišti – lehko na bojišti.“ Když budeme neuváženě očkovat i dětskou a mladou populaci, která je pro takový boj dobře vybavena, nebude žádné: „Když když dáš někomu rybu – nakrmíš ho jeden den, ale když ho naučíš ryby chytat – nakrmíš ho na celý život.“ S velkou pravděpodobností si imutní systém zvykne na instrukce dodávané pravidelně zvenčí – namísto toho aby se sám učil. Naše naděje je především v tom že se populace promoří a vytvoří si odolnost i na sliznicích (což jak už víme vakcína nedodá). K tomu ovšem musí dostat populace příležitost a zatím to nevypadá že by ji vlády byly ochotny vytvořit. Místo toho je tu požadavek očkovat hlava nehlava, včetně těch kteří již promořeni jsou. A to je skutečně vážný problém, kterému je třeba čelit, protože rozhodování vlády je stále více iracionální. No řekni: jaký vidíš, z hlediska šíření viru, rozdíl mezi vánočními trhy a farmářskými? Obojí se odehrává pod širým nebem, v obou případech jde o stánkový prodej a přece vláda jedno zakáže a druhé povolí. A Vojtěchovo zdůvodněnění: „Jinde to tak dělají také.“ Tak to pardon – k čemu je nám taková vláda? To se už rovnou můžeme nechat řídit zvenčí a ne takto oklikou.

           „Ten článek o ochcávání si přečtu, ale mezi Seznamem a otevřisvoumysl je rozdíl mnoha levelů.
           Zatímco Seznam je klasický mainstream, držící se linie spíše zatajování a manipulací, než lhaní, otevřisvoumysl se soustředí ryze na lhaní.“

           Mezi zatajováním a manipulací, a lhaním je jen jediný rozdíl – první dvě probíhají rafinovaněji. Takže rozdíl v levelch je v profesionalitě – přičemž Seznam má navrch. Tváří se jako nestranné médium ale skutečnost je zjevně jiná. Otevřisvoumysl oproti tomu nijak neskrývá své jednostranné zaměření. Dá se říci že je v tomto směru charakternější než Seznam. Protože když půjdu na jeho stránky vím co tam mohu očekávat, vím že výběr informací bude tendenční a podle toho k nim budu přistupovat. K Seznamu takto mnoho lidí nepřistupuje, spoléhají se na jeho falešnou objektivitu a „žerou vše i s naviákem“. V diskusích pak okolo sebe hází implantovanými „argumenty“ a vůbec si to neuvědomují, protože třídění informací v téhle „houštině“ je mnohem složitější.

           „Jo tááák, tak očkovaní MOHOU být infekční stejně jako neočkovaní.Tak pokud je něco MOŽNÉ, tak se to nedokazuje.“
           Ale vittto. Tady je MOHOU použito ve smyslu: Nic jim v tom nebrání. Nikoli ve smyslu že je to MOŽNÉ. Rozlišuj při analýze i jemné konotace. Tato je dokonce velice zjevná.

          • embecko

           Kamil: Beranova opatreni bez Berana nebudou. To je ciste jeho specialita, se kterou nikdo jiny nechce mit nic spolecneho a to diky nemozne prakticke proveditelnosti (za stavajici celosvetove pandemie). Mozna nekdy jindy a nekdy jinde, ale ted ne.

          • Kamil Mudra

           „Beranova opatreni bez Berana nebudou.“
           Pak ovšem nemáš důvod cítit se jím ohrožen.

          • embecko

           Mam, protoze Beranova opatreni s Beranem se uskutecnit mohou. Ted bude velka demonstrace, vsechno se muze lehce zvrtnout, doba rozhodne neni stabilni.

          • Kamil Mudra

           V tom případě se ptám znovu:
           1) Jaká by měla být podoba těch Beranových opatření?
           2) Proč se jimi cítíš ohrožen?
           A už, prosím, nenech místo sebe odpovídat vitttu a přeskoč spekulace o tom jak by se Beran k té moci dostal.

          • embecko

           Tak ja take znovu, kdyz mame ten advent: Mam strach z Berana a ne z jeho opatreni.

          • vittta

           Proč nejsem očkovaný…
           Ještě jsem neanalyzoval všechno.
           Vakcíně věřím, ale nelíbí se mi pravidelné opakování.
           Jak jsem si ale všiml, i chřipková vakcína takto funguje, byť je pokaždé trošku jiná.
           Zatím se zdá, že se koronaviru nikdy nezbavíme, ale také z něj nebude nikdy lehká nemoc, zde jsem si vzal chřipku jako vzor.
           Takže s tím budu muset počítat, ale celkově vzato, nejsem očkovaný ani klíšťovou encefalitidu, a to jich mám každý rok mraky- asi to také není moc chytré.
           Nehlásím se nikam, jde mi o argumenty a agresivitu.
           Vláda je vláda, ta něco nařídit musí, takže zavřít vánoční trhy a nechat farmářské pro mě není argument.
           Argumenty by byla čísla, kolik zůstane farmářských, a kolik se zrušilo vánočních, v každém případě jde o to, aby se nesrocoval lid.
           Pokud by to mělo být spravedlivé, a nyní POZOR, pak by museli zavřít i farmářské trhy, ba i v marketu všechno ostatní, vyjma žrádla, jen si nejsem jistý, jestli bys z toho měl lepší pocit.
           Lid prostě obyčejně pičuje- „podívejte, venku trhy být nemohou, ale supermarket je plný“.
           Lid má pravdu, ale moc nahlas bych to neříkal, aby lidu nakonec nezatrhli všechno- ale v tomto vývoji se lid dočká a spravedlnosti bude učiněno zadost.
           O vládu tedy nejde, jde o lidi, co něco dělají, ale dělat to nemusí.
           Zde antivaxeři, kteří na mě útočí, ale né proto, že bych stál někde jinde, také nejsem očkován, ale prostě proto, že mám tu drzost, říci o Beranovi, že je idiot (když to řeknu o Flegrovi, nestane se nic, takže nejde o toho idiota, ale o napadení modly) že souhlasím s nějakými nařízeními- vždy napíšu proč (nikdo to nečte), atd..atd..
           Ti lidé jsou idioti, sektáři, a já mám k sektám nesmírný, ale nesmírný odpor, protože některé věci v tobě zůstanou navždy.
           Očkovaná je zde Janika, Dixi, a Embéčko, a asi i jiní, ti na mě ale neútočí, i když by podle sektářů měli, jsem přece neočkovaný, ne? A neočkovaní jsou oběti agrese očkovaných- ano, tak to nebožáci píší všude možně.
           Důvod je tedy úplně mimo kovidové pozice, jde mi čistě o reakce konkrétních lidí.
           Kdyby na mě útočili očkovaní, stejně svižně pošlu do prdele je.
           A ano, v otevřisvoumysl vím, co čekat, a tak to čtu čistě pro zábavu, jsou tam jen lži, stejně jako vím, co čekat na Foru 24 a BL, a opět, čtu pro zábavu a poučení, jak lidé, kteří se považují za X a nadávají na Y, protože Y používají takové komunikační metody, činí tak dobrotiví X právě těmi metodami, ovšem násobené deseti.
           V mainstreamu hledám, může- a také je- tam i pravda (a my nejsme jediní, kdo jí umí hledat, lid není zase tak blbej, aby sežral vše, co se v mainstremu píše) v otevřisvoumysl a těchto webech pravda být NEMŮŽE(a zde ani pravdu nikdo nehledá, jen se utvrzuje, že už pravdu zná) je to ryzí lež a manipulace, a samozřejmě, když se říká VŠECHNO, všechny varianty, tak čas od času nějaká vyjde…ta se VYŘVE do světa, ale ty, co se ukázaly směšné, o těch se mlčí, stejně jako nikdo nepřipomíná neexistující druhou vlnu Pekové, a pro ten účel jsem sem odkázal Šmuclera, který se nestydí veřejně prezentovat názory, které se ukáží jako kravina, a o kterých on ani nic vědět nemůže…ale on se pokoutně dozvěděl, že vlna bude kulminovat 22.11., blbeček- a bacha, tento vědátor je očkovaný, a co já vím, odkázal jsem i Veselého z BL, propagátora očkovací totality, a celkově jsem se navezl do celkem slušné řádky propagátorů očkování, takže nepíšeš pravdu, když tvrdíš, že se tomu vyhýbám.
           On to samozřejmě nikdo nečte, v šuplíku jsem, na co číst moje názory.
           Tak na řadu přichází zábava, např. dle návrhů Berana se možná budou povinně očkovat lidé 60+.
           Ještě by ho u toho měli jmenovat, že se jím inspirovali, aby byla ta povinnost dokonalá.
           A STK a lékárnička…
           A zase, čas od času tak píšu o mé značné nespokojenosti s tímto typem buzerace.
           Odmítám nošení pásů, odmítám STK, osmítám dodržovat rychlost (ve skutečnosti jedu většinou jak s hnojem, ale na nějaké značky a omezení v obci seru), lékárničky jsou propadlé, nebo tam ani nejsou- ale to doplňuji, protože to blbost není, na rozdíl od expirace atd…atd.
           Jezdím bez STK klidně rok, je to riziko, jasně, ale kdo by se chtěl nechat buzerovat, ne?
           A pásy také nenosím, a také nejsou špatné, na dálku je tedy mám, a to si musíš dávat majzla, kolik máš bodů, teď mě chybí 4, takže nemusím mít pásy, které jsou jen za tři, že jo.
           Body mi berou jenom za pásy, jinak mi nikdy nikdo žádný bod nevzal.

          • vittta

           A navíc, ty mi to píšeš, jako kdybych byl propagátorem očkování, konkrétně dětí.
           Já tady očkování NIKDY nepropagoval, tak nač to vysvětlení?
           Já psal o politickém problému, který by se ale měl antivaxerům spíše hodit, když s očkovanými dílem vyjebali.
           No, ve výsledku nebude, protože odmítání vyvolá reakci větší represe.
           A o těch opatření také…
           Já někdy tohle konkrétní opatření hájil?
           Já jsem hájil plošná opatření, alespoň by mě nikdo nemohl ukazovat, jak jsem blbej, zakázáno by bylo všechno.
           Já si pamatuju, jak blbečkové antivaxeři zuřili, že v Hitlermarketech se mohou prodávat věci, co jiným zatrhli, no a tak si bojovníci přímo vymohli zákaz prodeje čehokoliv jiného, než bylo uvedeno zákonem o vyjímečném stavu.
           Pěkně tam dali zábrany, a spravedlnosti bylo učiněno zadost- a já si kvůli kreténům nemohl koupit ani propisku.
           Tady samozřejmě by to šlo vymyslet lépe, osobně bych udělal dle středověkého vzoru…určitě víš, že byl vyhlašován v době trhu Frýd.
           To za blbost jsi mohl propadnout hrdlem.
           Vyhlásil bych přísné zony, kde by policajt nesměl řešit přestupky pokutou, ale minimum by bylo 2 a ž třeba 10 tisíc na fleku.
           Sport, hospody, ale třeba tenhle trh.
           Bez roušky ani hovno, zákaz konzumace- tak zákaz konzumace.
           Město fízly má.
           To je spravedlivé, epidemie tady prostě je.
           Jenže hádej- byl by mi někdo vděčný?
           Vůbec ne,byl bych za hovado, a kde kdo by provokoval, soudil se…
           No a tak bych se asi na ně podruhé také vysral.
           Veškerá vina je na straně antivaxerů.
           nejenom že odmítají VŠECHNO, ale ještě vyhrožují soudy a provokují.
           To pak je těžké, Kamile.

          • Kamil Mudra

           „Mam strach z Berana a ne z jeho opatreni.“/sax/
           Neměl bys to s tím strachem tak přehánět. Předpokládám že s Beranem v osobním kontaktu nejsi. Když z jeho opatření strach nemáš – tak z čeho?
           Mimochodem:
           „Ted bude velka demonstrace, vsechno se muze lehce zvrtnout, doba rozhodne neni stabilni.“
           „Velká demonstrace“ byla ani ne třetinová oproti předchozí (Staromák) a co se tehdy změnilo? Co všechno očekáváš že se zvrtne po této?
           Strach má velké oči.

          • embecko

           Vystrasili me Aster s Janou, jsem na nervy…totalita prichazi a blizi se milovymi kroky.
           Ted jsem docetl clanek o te demonstraci a je to velmi, velmi zajimava vec, neco pro vitttu:
           Zatimco pod clanky, popisujicicmi opatreni je 90% diskuteru na iDesu proti opatrenim, pod clankem o demonstraci 90% prispevku tech samych diskuteru nesouhlasi s demonstraci proti opatrenim.
           Tohle lze vyhodnotit jen politicky (emocionalne): lidem se nelibi opatreni, ale v koutku duse mysli na sve zdravi a stavi se proti tem, kteri by chteli opatreni zrusit.
           Zni to absurdne, ale takova uz je lidska povaha.

          • Peter Matej

           K proticovidovým demonštráciám by nedochádzalo,keby sa všetci praktickí lekári správali k ľuďom nakazeným vírusom SC-2 tak,ako to robí na Slovensku p.MUDr.Janeková a viaceri iní,medzi nimi aj prof.Beran! Trúfam si odhadnúť,že pri takom prístupe k pacientom by úmrtnosť na Covid-19 bola v ČR a SR minimálne o polovicu nižšia! To by však naše vlády museli aktivity týchto „skutočných“ lekárov podporiť a nie ich dehonestovať a krágľovať! Národ dokáže intuitívne vycítiť kto mu chce dobre a kto stavia cudzie záujmy nad záujmy národa.
           https://www.infovojna.sk/article/video-mudr-etela-janekova-o-ucinnych-metodach-liecenia-proti-covidu-19-a-potrebe-posilnit-ambulantnu-starostlivost-o-ludi-aby-sa-zabranilo-hospitalizaciam

          • vittta

           Ona by jim snad ani demonsstrace nevadila, ale tehle šaškárna..
           A jo, já to chápu, a nedivím se, banda šašků nikoho neosloví.

          • kočka šklíba

           Takže jste se nezmohl ani na smysluplnou odpověď Kamilovi a sice : „Předpokládám že s Beranem v osobním kontaktu nejsi. Když z jeho opatření strach nemáš – tak z čeho?“. Nepřipadáte si už směšně? Měl byste, protože když něco napíši tak to také musím umět vysvětlit. Což se vám tedy nepodařilo.
           Doufám Janiko, že jsem nijak nedotkla ani Vás ani embéčka. čekala jsem, že napíše jak se bojí Berana (Vás to nezajímá proč se ho bojí ?) a ono nic ;).

          • Kamil Mudra

           „Vystrasili me Aster s Janou, jsem na nervy…totalita prichazi a blizi se milovymi kroky.“
           A s tím má Beran společného co? Připomínám že odmítá povinné očkování a byl to on kdo ke třem hlásaným „R“ přidal to čtvrté – rozum = dodržování nařízení dle účelu a nikoli dle litery. To mi nepřijde jako nějaké totalitní přístupy.
           Nicméně – to že totalita přicházi a bliží se mílovými kroky je zřejmé – jde jen o to jakou bude mít podobu. Sám jsi to již několikrát zmínil už dříve, coby velmi pravděpodobnou variantu vývoje, tak jak tě mohli vystrašit Aster s Janou?
           No a co se týče odpůrců té demošky musíš do nich započítat i odpůrce jakýchkoli demošek. A těch není málo. Patří k nim i ti střízlivě uvažující zastávající přesvědčení že na ulici se nic nevyřeší. No a jak můžeme sledovat u nás i ve světě – vypadá to že nejsou daleko od skutečnosti. Řekl bych že už to samo o sobě je indikátorem nastupující totality i bez strašení Jany a Astera.
           No a jak je to tedy s tebou a Beranem? Nechceš raději přiznat že nevíš proč bys z něj měl mít strach a že to tvé konstatování bylo jen takové plácnutí do vody, od kterého se snažíš odvést pozornost protože ho nedokážeš odůvodnit?

          • vittta

           Ááááá, Kočka kontroluje správnost odpovědí.
           Tak to je správné, důvěřuj- ale prověřuj.
           A na všechny stejný metr….vy byste Kočko měla mít ve znaku tu ženskou, co má ty oči zavázané s tou váhou…

          • vittta

           Mně na Beranovi sere ta křivost.
           Ten chlap se umí zavděčit všem, nikoho nenasrat, a pěkně proplouvat.
           Hlavně být vidět a slyšet.
           Očkování 60+ ano, ale jak kdo chce, ale vakcína je na hovno, ale 10x menší pravděpodobnost na JIP.
           Mě by zajímalo, co by ten chlap udělal, kdyby byl ministerský předseda.
           Co by vymyslel.
           A především, co by nařídil.
           Odvolávám, co jsem odvolal, a nařizuji, co jsem nařídil…asi.

          • vittta

           Sleduj tohle, jo?
           Tady mluví Maříkoví z SPD.
           Má nějaký názor, spíše jsou to obecné kecy, vláda tohle, tamto…
           Ale tohohle si všimni:
           „Můžeme to vidět i v rámci spolupráce s odborníky, kteří mají jiný názor a upozorňují na to, že přístup vlády v demisi Andreje Babiše nebude mít výsledky. Z profesora Berana, který je uznávaným epidemiologem ve světě, udělala vláda dezinformátora, a to jen z toho důvodu, že se názorově liší. “
           No jo, takže si dozvídáme, že Beran je uznávaným epidemiologem, dokonce ve světě, a názorově se liší, proto z nej vláda udělala desinformátora.
           To vypadá celkem nevinně, ale ve skutečnosti ta ženská nejprve Berana adoruje, a pak mluví, že má jiný názor, ale nikdo se nedoví, jaký.
           Já, který bohatou škálu názorů Berana znám, ale vím, že Beran má názor stejný, tedy očkovat lidi 60+ třeba.
           Povinně, nepovinně, to už je politika, to je na vládě, jak to zařídí, ale názor Berana je tuto skupinu 60+ (a jiné rizikové) očkovat.
           Že on i říká, že ne povinně, to je jeho alibismus, nebo blbost, ale vstup je očkování 60+ a jiných rizikových skupin- což ale vláda plně akceptuje.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Poslankyne-z-SPD-sleduje-data-a-vola-Vlada-lidem-lhala-Ockovani-neudela-za-covidem-tecku-684953

          • Kamil Mudra

           Peter, MUDr.Janeková je živým důkazem toho že to jde když se chce. Zatím co stávající realita potvrzuje rčení: „Když se nechce je to horší než když se nemůže.“

          • Kamil Mudra

           „Já, který bohatou škálu názorů Berana znám, ale vím, že Beran má názor stejný, tedy očkovat lidi 60+ třeba.
           Povinně, nepovinně, to už je politika, to je na vládě, jak to zařídí, ale názor Berana je tuto skupinu 60+ (a jiné rizikové) očkovat. Že on i říká, že ne povinně, to je jeho alibismus, nebo blbost, ale vstup je očkování 60+ a jiných rizikových skupin- což ale vláda plně akceptuje.“

           Já (ačkoli sám kuřák) mám ten názor že kouření je škodlivé. Slyšel jsi někdy ode mne že bych ho chtěl plošně zakázat? Myslíš si že nic takového neříkám protože jsem alibista nebo blbec? Přemýšlel jsi vůbec někdy o tom že k tomu aby kdokoli násilně nebo direktivně neprosazoval nějaký svůj názor, může mít i jinou motivaci než je alibismus nebo blbost?

          • embecko

           „No a jak je to tedy s tebou a Beranem? Nechceš raději přiznat že nevíš proč bys z něj měl mít strach a že to tvé konstatování bylo jen takové plácnutí do vody, od kterého se snažíš odvést pozornost protože ho nedokážeš odůvodnit?“
           Zblaznil ses? Vzdyt tu pisi stale dokola, ze Beran je politicky analfabet, spolecensky nebezpecny clovek s vysokou mirou snahy se prosadit. Od ceho mam odvadet pozornost?
           Ty se snazis oddeleit Berana od Beranovych opatreni a pak me me stale dokola zdimes odpoved. Ale to nejde, Beran je nesrozumitelny, nebezpecny sam o sobe a profesni politici se ho strani a tedy jeho opatreni bez nej nemaji sanci na uplatneni. On je neco jako horky brambor politiky a je cim dal tim zhavejsi :o)

          • vittta

           No tak mezi námi, kouření není nakažlivé, to se moc nedá srovnávat.
           Mimochodem, já bych byl pro zákaz cigaret, protože to jsou zrovna cigarety, co kouření ničí.
           Zdůrazňuji cigaret, ne tabáku a papírků.
           Ono je rozdíl hulit jednu za druhou z krabičky, a kultivovaně si ubalit žvárko.
           To je samozřejmě teorie, to nikdy nikdo nepřipustí.
           K té ženské, té slovenské doktorce.
           Ta mi přišla sympatická.
           Když jí porovnám s užvaněným Beranem, je to rozdíl třídy, protože ona ty pacienty fakt léčí, místo aby o tom kecala.
           Ale moc nechápu, co zajímavého na ní viděl Peter, ona totiž celkem důrazně doporučuje očkování, jak jinak, rizikovým skupinám.

          • Kamil Mudra

           Ale ty jsi napsal:
           „Coz je pro me velke nebezpeci, nebot se muze stat, ze Beranova taktika se muze prosadit a budou za ni stat milionove davy antivaxeru a jiz nebude vyhnuti a Beran se prosadi. Coz je presne to, co mne ohrozuje a ceho se hledim vystrihat (stejne jako ty ockovani).“
           A já z tebe za celou dobu nemohu vydolovat odpověď jak by tě mělo ohrozit to jeho prosazení. Co na takové situaci považuješ za tebe ohrožující? Politických analfabetů snažících se o zviditelnění máme už teď ve vládě i parlamentu jak nasráno a většina z nich ani nemá profesní předpoklady pro to o čem rozhodují. Pokud by tam tedy přibyl jeden skutečný profesionál, který by se nějak podílel na řešení epidemie – tedy na řešení ve svém oboru – jak konkrétně tebe by to ohrozilo? Přece o tom musíš mít nějakou představu když to píšeš.
           Tak se o ní poděl.

          • embecko

           Ano, take pisu, ze doba je silena a nakonec muze uspet i Beran. Kdyby byl uplne bez sance, tak se ho asi bat nebudu, to da rozum. Beran je dle meho nebezpecny politicky element, z nehoz mam obavy, to ti musi jako vysvetleni stacit.

          • Kamil Mudra

           Prosím tě, vittto, o kouření jako takové přece nejde. Mohl jsem uvést jakýkoli jiný příklad. Jde přece hlavně o tohle co píši: „Přemýšlel jsi vůbec někdy o tom že k tomu aby kdokoli násilně nebo direktivně neprosazoval nějaký svůj názor, může mít i jinou motivaci než je alibismus nebo blbost?“ což jsi jak se zdá neuznal za hodno odpovědi.
           No a ta slovenská doktorka dělá přesně to co prosazuje Beran a o čem ty celou dobu tvrdíš že to nejde. A mimochodem, Beran není žádný teoretik za psacím stolem. I on má svou lékařskou praxi a tedy i své pacienty které léčí.

          • Peter Matej

           Pre Kamila !
           Dajbože viac takých lekárov !
           Ale ľady sa pohli a lekári sa prebúdzajú!Svedčí o tom aj nasledujúci odkaz :
           https://www.pokec24.cz/nezarazene/deklarace-lekaru-k-natlaku-na-ockovani/
           Čo sa týka Beranovho súhlasu s očkovaním seniorov,tak si treba uvedomiť,že sa jedná o ľudí,ktorí sa z fyziologických dôvodov už nereprodukujú a obsah génových pseudovakcín z nich vyťahá zem alebo komín krematória.Neprenesú ho na potomstvo.Preto ak čokoľvek,nie len antikovid-vakcína môže seniora zachrániť pred úmrtím alebo úmrtie o nejaký ten rôčik odsunúť,nevidím dôvod neposkytnúť im túto možnosť pod podmienkou,že mu to doporučí jeho lekár,ktorý zohľadní jeho zdravotný stav. Mám na mysli hypertenziu,poruchy zrážanlivosti krvi,autoimunitné choroby alebo ischemickú chorobu srdca.V súvislosti s „vakcináciou“ sa totiž príliš často objavujú komplikácie so zrážanlivosťou krvi,zvýšil sa počet úmrtí na infarkt myokardu a na náhle cievne mozgové príhody (mŕtvica,porážka….šľaktrafenie). Pamätám sa,že keď sa svojho času zmienil vittta o tom,že jeho otec podstúpil vakcináciu,tak som mu k tomu zagratuloval.Vždy sa však musí jednať o výsostne dobrovoľné rozhodnutie seniora a akýkoľvek nátlak zo strany štátu je z môjho pohľadu neprípustný!
           P.S.
           Nezaznamenal som v žiadnom z vystúpení prof.Berana ani tú najmenšiu snahu o vstup do politiky. On je predovšetkým lekár – vedec a myslím,že ambície stať sa politikom sú mu cudzie.Ľudia ako on,nemajú o politike a politikoch vysokú mienku. Na druhej strane,ak by sa stal napr.ministrom zdravotníctva,tak by to bol podľa mojej mienky jednoznačný prínos nie len pre riešenie súčasnej pandémie,ale aj pre celé zdravotníctvo ČR.

          • Kamil Mudra

           „Beran je dle meho nebezpecny politicky element, z nehoz mam obavy, to ti musi jako vysvetleni stacit.“
           No, už vidím že musí. Tak jsi to měl napsat rovnou abych se zbytečně nenamáhal s dotazy.

          • vittta

           Co odkazuje Peter:
           „Na základě zveřejněných dat je zcela zřejmé, že očkování nemá efekt na vytvoření kolektivní imunity. Musí jasně zaznít, před čím očkování může chránit a kde selhává. Komu očkování jednoznačně doporučit a u koho je nejen zbytečné, ale potenciálně rizikové.“
           Jo, to by mělo zaznít, ale nezaznívá.
           V článku je pak naznačeno, že prodělání nemoci je v tom smyslu účinější, ale podle zveřejněných dat je to za 18- a bez dvou za 20.
           Stejné hovno- v časové ose.
           A slušnost, jasně.
           Nebavit se s oponenty je asi slušnost.
           Slušnost, tak vyzývaná sluníčkáři.

          • embecko

           Tak jsi to měl napsat rovnou abych se zbytečně nenamáhal s dotazy.“
           Pisi to tak od zacatku, nechapu, na co se ptas porad dokola: Beran je politicky idiot, jehoz mozne uvedeni do nejake vykonne funkce by zapricinilo rozvrat ceskeho zdravotnictvi (vztazeno na aktualni situaci).
           Tohle jsem napsal na pocatku diskuze prede 2 (slovy: dvema) dny:
           Takze u epidemiologicke moci by byl clovek, kteremu malokdo rozumi a ktery nema autoritu, tudiz by behem par tydnu slo vsechno do kopru a zdravotnictvi by se propadlo do chaosu.“
           A ty mi po tech 2 dnech napises, ze jsem to mel napsat driv, ze by ses jinak neptal…je to mozny? :o)

          • vittta

           Z Berana se dělá ikona, ale on není typ, který by dokázal vést.
           V tom je jádro problému.
           Nakonec se to na něj hodí.
           Obětní beránek už existuje, stačí ho jen sebrat.

          • Kamil Mudra

           „Takze u epidemiologicke moci by byl clovek, kteremu malokdo rozumi a ktery nema autoritu, tudiz by behem par tydnu slo vsechno do kopru a zdravotnictvi by se propadlo do chaosu.“
           Vždyť je to argumentačně nepodložená spekulace vytvořená jen na tom že:
           Ty mu nerozumíš, pro tebe není autoritou a vůbec neuvádíš co, z jím uváděných myšlenek, by to zdravotnicví do chaosu přivedlo. Takhle plácnout můžeš cokoli ale má to nulovou vypovídající hodnotu pokud to dále nepodložíš nějakou argumentací o níž by bylo možné vést diskusi. Promiň, ale pouhé sdělení, že takto to ty vidíš, bez uvedení proč, pro mne není postačujícím. Ani po dvou dnech.

    • vittta

     Odpovídá občanům…veřejnosti.
     A co když jsou to placení herci?
     Néé, dělám si kozy, ale tenhle argument je u antivaxerů celkem oblíbený. tedy v podobném vyznění.
     A copak o to, ať mluví, kde chce- ale co chce říci?
     Mohl bys mi to vysvětlit ty, poněvač to třeba nechápu.
     Tak vakcína snižuje šanci pro 60+ dostat se na JIP 10x.
     Ale na tyhle mutace je vakcína krátká, funguje na původní vir.
     Co vlastně Beran říká?

     • Kamil Mudra

      „Co vlastně Beran říká?“
      On snad nemluví česky?
      Řekni mi proč já mám dohánět to že ty místo abys si ho poslechnul, tak si přečteš pár vět vytržených z kontextu a pak ti zcela pochopitelně unikají souvislosti. Beran všechno vysvětluje natolik srozumitelně že by to pochopilo i děcko ze základky.
      Obecně ta vakcína má nějaký tlumící účinky dopadu covidu a pro lidi věkem nebo nějakými jinými neduhy oslabeným imunitním systémem i svůj užitek. Ale ta „posilující“ dávka nemá už žádný význam pokud je očkováno stejným preparátem který byl vytvořen pro původní mutaci která se tu už nevyskytuje. Je to jako bys se nechal očkovat proti chřipce nějakou loňskou nebo dokonce předloňskou vakcínou bez ohledu na to že letošní chřipkový virus významě změnil svou podobu. Prostě ho ta stará vakcína už „nevidí“.
      Poslechni si to video které je součástí toho článku. Lidi se Berana ptají na to samé jako ty mě. Ale on to dokáže vysvětlit líp. Když ho budeš poslouchat pozorně, namísto číhání kdy řekne něco v čem bys mu mohl oponovat a nazvat ho idiotem bude ti všechno jasné.

       • vittta

        Fakt zajímavé, samá nová fakta.
        Úplně nejzajímavější je, že ti lidé umírají přímo na tu vakcínu, zatímco na kovid se umírá jen s kovidem, tedy převážně na něco jiného.
        To je hrůůza.
        Tvůj názor u toho chybí, tak nevím, čeho se mám chyti, ale pak jsem to viděl.
        „Tato očkovací aktivita je překvapivá a dokonce děsivá pro ty lidi, kteří ještě neztratili schopnost analyzovat a porovnávat,….“
        No jóó, tak to není nic pro mě , to já takhle co si přečtu v mainstreamu, ale analyzovat a porovnávat, to už dávno neumím, takže je mi i tento kvalitní článek k ničemu.

        • Peter Matej

         vittta !
         Zaujímavé je nanajvýš to,že na článok adresovaný „sektárom a odporným antivaxerom – idiotom“ si ako prvý a zatiaľ jediný zareagoval práve ty ! Že by „trafená hus zagágaĺa ? „

         • vittta

          Kdo jiný by také na to měl reagovat?
          Názor na to nepíšeš, jen to odkážeš…
          A jako co tím tedy chceš říci?

  • Kamil Mudra

   „Relevantní statistikou v tomto uvažování je třeba to, že šedesátiletý očkovaný má desetkát menší pravděpodobnost, že skončí na JIP, než neočkovaný.“
   Tak si to zkus představit takto: I když střechu na staré chalupě zazáplatuješ nějakou nic moc krytinou tak máš 10x menší pravděpododobnost že do ní bude zatékat.
   „„Tady je určitá skupina lidí, která si libuje v tom, že může ovládat tu druhou skupinu. O tom to je.“
   Papalášům se líbí že mohou uplatňovat svou moc.
   „„Takže já si myslím, že kdyby tu existovala kvalitní přednemocniční péče a lidé byli pod dozorem, tak ty vakcíny nepotřebujeme,“ “
   To říká pořád, ale jak to myslí?“

   Že kdybys byl léčen včas nemusel bys skončit v nemocnici. Co je ti na tom nepochopitelného? To přece neplatí jen pro covid.
   „„A to spojení- lidé budou po dozorem“, tady je asi 2-2 500 000 Beranem jmenovaných v rizikových skupinách.
   60+ a nemocní, jak konkrétně je chce dozorovat, kde na to vezme kádry, prostory atd.. a co přesně bude dělat s nespolupracujícími (když se mu nelíbí, že jedna skupina ovládá druhou skupinu)….“

   Jo – říká to pořád, já ti to vysvětluji pořád, ale ty jsi jak to malé děcko opakující dokola to svoje: „A plóóc? A plóóc? …..“
   Co bude dělat s nespolupracujícími? Já nevím. Co se dnes obecně dělá s nespolupracujícími pacienty? Zkus se zeptat kámošek ze zdravotnického prostředí. Přece nějaké máš.

   • vittta

    Aha, zrovna se tě ptám.
    No tak když chce někdo opravit střechu, a z nějakého důvodu nechce novou, tak to nedělá proto, aby jí měl hezčí, ale aby mu do ní neteklo.
    A ty záplaty fungují, prakticky 100%, pokud mu do střechy přestane téci.
    Blbě to vypadá, časově je to omezené, ale funkce na danou problematiku (teče mu TEĎ) je 100%, když to má jóó v prdeli, tak třeba 90%.
    Papaláši uplatňují svou moc pořád, už jenom posrané dopravní předpisy tě silně omezují, a to i jako chodce- jen to nikdo nevymáhá, tak to plno lidí neví.
    Kdyby byl léčen…
    No a čím?
    My máme lék na kovida?
    O žádném nevím.
    Že se říká, že pomáhá Ivermektin a Isoprinosin…to se říká, ale pomáhá to?
    Beran to zkoušel, dobře.
    A když se tě Kamile zeptám, který lék by sis ty vzal, a za jakých příznaků- Ivermektin, nebo Isoprinosin?
    Napadlo tě to někdy?
    Máš prostě známého doktora, a ten ti říká- ber Ivermektin.
    Ale obvoďák ti doporučí Isoprinosin.
    Máš před sebou obě krabičky- který lék si vezmeš?
    Já vím, chceš mi napsat, že si to vyhledáš, přečtěš příbalové letáky…
    Ale ty o tom hovoříš TEĎ, který by sis vzal?
    A co se dělá s nespolupracujícími?
    Nic, léčí se, jako každý jiný.
    Jenže v nemocnici, chápeš, ale Beran tvrdí, že by do nemocnice vůbec nemuseli, ovšem jen ti spolupracující.
    Takže ti nespolupracující by se do nemocnic dostali, tak jako tak, jenže co kdyby pak někoho napadlo, že by se o něj nestarali tak, jak o jiné- mohl spolupracovat, tak ať jde do řitě.
    A nejsem ovce, Kamile, co všemu uvěří.
    Frajer není ten, co odmítne jednu část extrému, frajert se ptá proč u opou.
    Kdo se neptá proč, je prostě věřící.
    A je jedno, čemu věří.
    Já totiž vím jednu věc, a tu VÍM.
    Nikdy nebudou spolupracovat všichni, a v takovém případě jsou opatření jako děleno 100.
    Jeden neukázněný dokáže zavinit nákazu 100 ukázněných- a pak dále a dále.
    Zde opět platí- nikdy nebudou všichni ukáznění, proto nikdy nebude fungovat žádné opatření ani na 50%.
    Za okupace byl za malichernosti trest smrti, nebo koncentrák- a stejně odboj fungoval, minimálně lidé poslouchali rádio a chovali na černo prasata.
    Prof. Beran je idiot, a já mu nevěřím ani slovo, připadá mi, že utekl z blázince.
    A opět se zeptám- kolik lidí Beran vytrasoval za těch 1,5 roku?
    Nikdo mu přece nebrání, kolik kurva lidí zachránil přednemocniční péčí?

    • embecko

     Slunce v dusi…!
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tusime-ze-asi-nejste-ockovan-Igora-Chauna-poradne-vytocila-moderatorka-A-lide-zacali-nastvane-volat-Brutalni-reakce-684724
     Kde jinde, nezli na prestiznich PL…
     „To považujete za velký problém 32 let po revoluci?“ pozastavovala se moderátorka nad tím, že Chaun má pocit, že kvůli tomu jsou omezována jeho práva a svobody.“
     Uz vidim ucebnice dejepisu za 200 let… „Ideovym zdrojem totality 21. stoleti stali Vaclav Havel a tzv. studentsti vudci, jako napriklad Igor Chaun. Politicky se tak oba zarazuji po bok utopickych socialistu Owena a Saint- Simona.“

     • vittta

      Chaun je obětí vlastních bludů.
      Tady se 32 let krade, celé dědictví socialismu rozkradeno, dluhy jako kráva, šmérování na každém roku, kriminálník má víc práv jak pracující, ale Chaun mluví k koviodu.
      Tady píše:
      „Covid je dnes víc víra, než nemoc,“ pokračoval a upozornil, že vše, co bylo před rokem označováno za neuvěřitelné konspirační teorie, se naplňuje. Nerozumí tomu, proč není dopřáváno sluchu odborníkům, třeba molekulární genetičce Soně Pekové a dalším, kteří upozorňují na pochybení celého postupu…“
      A já bych se zeptal, „no, pokračuj Igore, kdo ještě, a co přesně tvrdí?“
      Proč Igor jmenuje zrovna Pekovou, která tvrdila, že žádná druhá vlna nebude?
      To vše je první vlna- a nyní Igorku řekni, kdo další to tvrdí, a co ještě tvrdí Peková, a nakonec se ukáže, že nikdo nic neřekl, a nic nezpochybňuje, očkování nakonec z docentů nezpochybňuje vůbec nikdo, ani prof. Beran ne- i když je ale zbytečné.
      A kdo je blbej?
      Igorek snad?
      Vůbec ne, to já jsem blbec.
      A asi i ty.
      Ale Igor to zná:
      „„Znám mnoho případů z mého okruhu. Třeba jedna matka, když zjistila, že její šestnáctiletá dcera je pozitivní, okamžitě ji poslala do nemocnice, jen aby se od ní nenakazila.“
      Jo?
      A kdopak rozhoduje o příjmu do nemocnice?
      Matka, dcera, nebo doktor?
      Igorek je idiot, já bych klidně věřil, že se tohle někdy před měsícem, kdy svět byl ještě v pořádku stalo, dcera si hodila vegáč, asi nebyla ani na JIP, ani na ARU (protože tam opět už rozhoduje někdo jiný a obě tato pracoviště potřebují pro jiné pacienty), zřejmě pro ní vyčlenili speciální pokoj, samozřejmě, ze známosti- nakažený nemůže být s nenakaženými, to je jasné, no ale dneska už to možné není.
      A mezi námi, jestli byla dcera pozitivní, a jinak jí nic nebylo, musela by být na hlavu, kdyby mezi nakažené- co jim něco je- jen tak, dobrovolně šla.
      To jsou prostě slaboduché kecy, primitiv si myslí, že je sledován.
      No jo, no, to ale ještě neznamená, že po tobě nejsou, jak se říká.
      Nesympatický, sektářský idiot, co asi věří, že převrat vznikl na jeho koleji…

      • pacifista

       MUDr. Peková řekla, že jde o umělý vir, který nemá schopnost mutovat, proto vždy půjde o nový vir. To, že jde o nový vir, dokazuje situace kdy nefunguje očkování. Řekla také (svými slovy interpretuji): „Najděte tu jeskyni a vypořádejte se s těmi co šíří tuto ohavnost.“ Nyní je za to kriminalizována a tak hrozí, že se oni vypořádají s ní. Televize nezve do svých pořadů odborníky v tomto oboru. Ani toho MUDr. sv. Anny z Brna nepozvala a ostatní odborníci, co k tomu mají co říct mlčí, protože dělají kariéru (stejné jak za komunistů) a nechtějí být utýráni v médiích. Fašismus jak vyšitý.

    • Kamil Mudra

     „Prof. Beran je idiot, a já mu nevěřím ani slovo, připadá mi, že utekl z blázince.“
     Když je pro tebe idiot, tak se o něj nestarej. A hlavně se na něj neptej lidí s opačným názorem jako jsem třeba já. Protože já už si sám začínám připadat jako idiot jenom proto že se o něm s tebou bavím. To je jako bavit se sTribunem o imigrantech.

     • vittta

      Já bych to potřeboval vysvětlit.
      CO BERAN CHCE.
      Protože já ho nechápu.
      Jó, dovedu pochopit, že dejme tomu ta třetí dávka nebude fungovat, že je na jinou mutaci- tu původní, ale vir jak víme od Pekové nemutuje, že ano.
      Ale třeba se Peková mýlí, nebo prostě ONI vypouští viry nové a nové, jenže pokud nefunguje třetí dávka, pak samozřejmě nemohou fungovat ani ty první dvě.
      To je logické- ale proč je ten chlap sakra pořád doporučuje a ještě tvrdí, že očkovaní 60+ mají 10x menší pravděpodobnost, že se neocitnou na JIP- ale oni mají Kamile TY SAMÉ DVĚ DÁVKY jako je ta třetí, a pokud nefunguje ta třetí, prostě nemohou fungovat ani ty první dvě.
      Na to mi odpovědět neumíš, a Beran na to odpovídat nehodlá.
      A navíc mi není jasné, co chce Beran dělat, že věnuje zvýšenou přednemocniční péči, ale CO CHCE KONKRÉTNĚ DĚLAT?
      Neodpovíš, jsi nasraný, dobře.
      Je tady ještě možnost, že jsem prostě blbej, když TO nechápu, ale pak, pokud to chápeš ty, bys mě měl pomoci, ne?
      Já ho čtu, poslouchám- vše velice pozorně, ale nechápu z toho nic, resp. chápu to všechno, ale není tam nic, co by ty myšlenky spojovalo, takže jednotlivá věta smysl dává- 10x menší riziko JIP pro 60+ je srozumitelné, srozumitelné je i to, že třetí dávka nefunguje, páč je proti jiné mutaci- ale dohromady už mi to smysl nedává.

      • Kamil Mudra

       „…TY SAMÉ DVĚ DÁVKY jako je ta třetí, a pokud nefunguje ta třetí, prostě nemohou fungovat ani ty první dvě.“
       Takže příměr:
       Pořídíš si zámek na dveře a zamkneš.
       Časem se ho zloději naučí odemykat. Přesto tě ty zamčené dveře chrání před vykradením lépe než kdybys měl odemčeno, protože i ten zloděj který se to naučí musí překonat nějakou překážku aby se za ty dveře dostal, namísto toho aby jen tak stiskl kliku a vešel. Pokud si však chceš být před zloději více jistý musíš ten zámek nějak inovovat. Kdybys jen vyměnil zámek za zámek stejného typu, budeš na tom stejně jako s tím starým. Ale i ten starý tě ochrání lépe než žádný.
       Takže pokud by tě inovovaná vakcína chránila třeba 20x lépe bylo by to samozřejmě lepší. Ale i ta co tě chrání jen10x je lepší než žádná.
       „A navíc mi není jasné, co chce Beran dělat, že věnuje zvýšenou přednemocniční péči, ale CO CHCE KONKRÉTNĚ DĚLAT?“
       Prostě používat proti covidu také již osvědčené a včas nasazené léky a ne jenom vakcínu a dejchadla na JIPce. Kortikoidy, obě íčka…. prostě vše co je známé proti respiračním onemocněním, léky které ti obvoďák předepíše, protože už má o tobě přehled a ví který je konkrétně pro tebe vhodnější. Aby se vykryl ten prostor péče mezi karanténou a pobytem ve špitále. No a před karanténou by tě měla chránit rozumná opatrnost kterou tomu onemocnění alespoň částečně předejdeš. Vždyť na tom není nic složitého. Já fakt nevím jak to srozumitelněji vyjádřit.
       „Neodpovíš, jsi nasraný, dobře.“
       No jistě že jsem nasraný když tu už bůhví jak dlouho označuješ za idiota prokazatelně moudrého člověka vysvětlujícího trpělivě svá stanoviska natolik srozumitelně že ho chápu a rozumím mu. Protože tím se to jeho, tebou proklamované „idiotství“, vztahuje i na mě podle logiky: „Beran je idiot ->Kamil se s ním ztotožňuje-> i Kamil je idiot. Proč tedy ale chceš od idiota Kamila aby ti něco vysvětloval?
       No ale, jak vidíš, zatím ti stále odpovídám.

       • vittta

        Hmmm…
        A co takhle:
        Máš zámek a zamčené dveře.
        Zloděj se ho sice odemykat nenaučí, ale otevře si jiné dvěře 3 m od těch dveří, které zamčené nejsou.
        Jsou hůře vidět, a tak ani moc nikoho nenapadlo, brát za kliku.
        To si najdu přirovnání, jaké chci.
        No, ale mě jde o to…takto:
        Myslím, nebo spíše zdá se, že účinek vakcíny X se v časové ose snižuje.
        To nakonec v podstatě tvrdil i mainstream z počátku, že účinek vakcíny bude časově omezený.
        Nyní pozor.
        Proč se účinek snižuje?
        Pokud je jiná mutace, pak by vakcína přestala v tom smyslu fungovat úplně, mutovaný vir je jiný vir, to by ale vakcína nefungovala vůbec, jenže ona funguje, ale méně.
        Nebo to nějak to tělo zapomene?
        Pak by mu to třetí dávka připoměla, to je úvaha tetanová, na něj se také přeočkování, sice je to nemoc bakteriální, ale jde o podstatu.
        Tetanus je pořád ten samý, kdyby ne, museli by se přeočkovat všichni, ale přeočkovávají se jen jednotlivci, po určitých letech, snad nyní 15.
        To ale musí znamenat, že tělo prostě nějak na to upozornění zapomene, přeočkování mu to připomene.
        Že vakcína nebyla tutová bylo vidět i na tom, že tetanovku dostal každý při úrazu, kdy bylo riziko infekce zvýšené.
        Při tomto principu by třetí dávka cenu měla.
        Finta ale může být i v tom principu, mRNA.
        To nějak tu buňku upozorní…je to celkem jiný systém, ale i tady je možné, že tělo na to prostě zapomene, a potřebuje připomínku.
        Další věc je, že se vyrábí a distribuje obrovské množství vakcín.
        Zdá se mi divné, že by VŠECHNY firmy vyráběly tvrdošíjně neúčinné vakcíny.
        Rozumíš, ty mi dáváš příklad, že dveře zamkneš, a ty pak jsou prostě zamčené, ale zloděj je umí otevřít.
        Důraz je na to ZAMČENÉ.
        Jenže pokud jsi ty dveře nezamkl, už je nyní nezamkneš.
        Vakcína je prostě už neúčinná, zná úplně jiného zloděje, je tedy zbytečné jí aplikovat v jakékoliv fázi.
        První, druhá, třetí, čtvrtá…dávka je už zbytečná, ale to zjevně není pravda.
        A ty léky..
        Obvoďák ti je předepíše jak?
        To jako k němu půjdeš pozitivně testovaný?
        Protože pocítíš příznaky, necháš se testovat, to prostě musíš, a pak jsi pozitivní, a jako chceš jít k doktoru, nebo se necháš vyšetřit telefonem, který mimochodem bude stále obsazený, protože v kulminačním období bude volat 100 lidí každý den, což zabere celou pracovní dobu.
        Kdyby to bylo snadné…znáš to.

        • Kamil Mudra

         „To si najdu přirovnání, jaké chci.“
         Ke všemu najdeš nějaké přirovnání. To věděl už Ježíš a proto ta podobenství také často používal. Tys‘ se mne ale ptal jak to myslí Beran, proto jsem zvolil takové které to vystihuje.
         Samozřejmě se můžeme bavit o tvé teorii. Pak ale ji musíš nastínit a teprve pak jí přiřadit příměr. Já třeba nerozumím těm „dvěřím 3 m od těch dveří“. To znamená z biologického hlediska co?

         • vittta

          To znamená, že virus se naučí vstoupit jinudy, přeneseně jinak.
          Tady nejsem virolog, ale zdá se, že pak tedy už ty původní dveře k ničemu nepotřebuje.
          Není tedy třeba je zamykat- což je příměr k použití první a druhé dávky.
          Ty jsou zbytečné.
          Tomu bych rozuměl, ale Beran právě tyhle dávky (jiné nejsou) doporučuje lidem 60+, a zdá se, že bude vyslyšen, a možná i citován, protože očkovací povinnost bude platit na ty 60+.
          Krčím rameny…..já ho neglorifikoval, já ne.
          A že očkovaní na tom brzo budou stejně jako neočkovaní?
          Zdá se, ale smát se nikomu nebudu, plno lidí se totiž nechalo očkovat pro druhé, aby se vakcíny co nejrychleji vyzkoušely.
          Také levicový extremismus, svým způsobem, ale vznešený.

          • Kamil Mudra

           „Tady nejsem virolog, ale zdá se, že pak tedy už ty původní dveře k ničemu nepotřebuje.“
           V tom případě jsou tvé boční dveře zcela mimo realitu. Virus do našeho těla vstupuje pouze přes sliznice – tedy do nás pro něj žádné jiné dveře nevedou. Minimálně do té doby než se naučí vstupovat například skrz kůži – což zatím neumí, je to o něm známo a nikdo ten fakt nerozporuje.

          • embecko

           Ockovani a ochrana 60+ ….. Jak na to? Tahle skupina je jiz maximalne informovana, uprednostnena a motivovana a v ramci osvety uz vice udelat nelze. Uz zbyva jen teror. Takovy obraz: Kamila v retezech privadi pred Hlavniho Vakcinatora 60+ profesora Berana a ten mu pred objektivy kamer exemplarne vstrikne prvni povinnou vcelicku 60+. Divaci rici nadsenim, na Kamila hazi sit a odtahuji ho po zemi do zakulisi. Konec obrazu.

         • oh

          Když už se tu častujete přirovnáními, také jedno hodím do placu: Je víceméně jedno, jestli zloděj vstoupí dveřmi, oknem nebo se jako duch protáhne stěnou. Ta pravá sranda nastane v okamžiku, kdy se naučí vypínat alarm.

          • Kamil Mudra

           Proto je nejlepší takový alarm který dá zloději po čuni hned při prvním pokusu o vypnutí.

          • vittta

           To je Bohužel ale zrovna vakcína.
           Ta ovšem se potýká s jednou zásadní nevýhodou, po čuni dává jen určitý časový úsek.
           Promoření pak má stejnou nevýhodu, s tím rozdílem, že nejprve alarm obejde.
           Pak je tady imunita, nejistá a neodhadnutelná záležitost.
           Léky na vir zatím lidstvo nemá.

          • Kamil Mudra

           To myslíš vážně a nebo si ze mě děláš prdel?
           Sakra, vittto, vždyť už i mainstream dlouho píše zcela otevřeně že vakcína slizniční imunitu nevytváří.
           Tedy se u očkovaného žádné na čuňu při vypínání alarmu nekoná. Vlastně virus nemusí ten alarm ani vypínat. Ten si na té sliznici spokojeně vegetí jak v pohodlném taxíku. A to proto že vakcína aplikovaná do svalu ten alarm (sliznici) obchází. Tím se vakcína liší od promoření, při kterém virus proniká do organismu přirozeně přes sliznici a díky takto získané zkušenosti, při prodělání covidu, imunitní systém začne vytvářet protilátky i na té sliznici. A teprve potom se sliznice stane tím alarmem který dokáže dát covidu po čuni už při pokusu o proniknutí.

          • vittta

           Slizniční imunita, od kdy věříš mainstreamovým kecům?
           Já vím, že očkovaných je ve špitále asi čtvrtina, i když jich je v populaci víc.
           To vím.
           Slizniční imunita je pro mě španělská vesnice, důležité jsou počty.
           Ostatně, mnoho nakažených se nakazilo znovu, v extremních případech dokonce i promoření- a očkovaní.
           Takže tady něco nehraje.
           A za co tedy probíhá nyní boj?
           Za otevření společnosti a ukončení očkování- protože je na hovno,nebo oč nyní jde?
           A jsme zase na začátku, proč se očkování doporučuje- a já vskutku vyjma pověstných 30 amerických doktorů neslyšel žádného, kdo by očkování odmítal- vč. těch, co jsou glorifikováni jako bojovníci proti obecné vakcinaci.
           Nebo za jeho dobrovolnost, která je ale z tohoto pohledu komická, protože je zbytečná?
           Co tedy navrhují odborníci?
           Vždyť i ta slovenská doktorka očkování doporučuje- ta, co jí odkázal Peter.
           Přednemocniční péče, jasně, to je vše hezké, ale očkování se pořád ještě doporučuje.
           Chceš nasadit masově Ivermektin, nebo co bys vlastně chtěl?
           To, co vidíš, je panika.
           Ve skutečnosti neví totiž nikdo, co dělat.
           Lokálně může obětavý doktor zachránit nemocné, ale co dělat v rámci naší evropské civilizace?
           Vždyť o tu jde, o nic méně.
           Když obstojíme my, cizáci to k nám zanesou už zmutované, nebo naši lídé, co se vrátí z ciziny.
           Hranice v globalizovaném světě nejdou tak snadno zavřít, Evropa by se zhroutila.
           Já jsem byl vždy proti globalizaci pracovních sil i průmyslu, no ale ono to tady je, tak co dělat?
           Dohled různých Beranů dosahuje maximálně na úroveň kraje, a i v jiných zemích máš takové Berany.
           Ale co dělat v rámci Evropy, a- Evropa ještě není svět.

          • oh

           „Sakra, vittto, vždyť už i mainstream dlouho píše zcela otevřeně že vakcína slizniční imunitu nevytváří.
           Tedy se u očkovaného žádné na čuňu při vypínání alarmu nekoná. Vlastně virus nemusí ten alarm ani vypínat. Ten si na té sliznici spokojeně vegetí jak v pohodlném taxíku. A to proto že vakcína aplikovaná do svalu ten alarm (sliznici) obchází.“

           Otázka je, Kamile, zda už i mainstream náhodou nepíše blbosti – pokud tam píší jen o covidové mRNA vakcíně, tak prostě nevím. Neshodnou se na tom ani odborníci (třeba Hořejší versus Šinkora v Prostoru X) a to já nejsem.
           Ale když ještě bylo povinné očkování proti TBC, byla to taky injekce do svalu a evidentně kompletní imunitu vytvářela – protože TBC se podařilo vymýtit natolik, že zdravotničtí spořínci mohli to očkování ze seznamu povinných vyškrtnout. (A ta mrška se začala zase vracet, protože jsme si ji dovezli ze zemí, kde se neočkovalo vůbec, nebo jen nedůsledně.)

          • vittta

           A politicky vzato- nebrání nakonec právě kovid rozpínavosti Německa, které dávno vládne nad EU?
           Nezničí to nenáviděnou globalizaci všeho?
           Protože jen národní státy s vlastní průmyslovou základnou mohou nakonec kovidu odolat.
           Pak se totiž- hranice zavřít dají.
           Problém, jak já ho vidím, je právě v nutnosti nechat průchozí hranici.
           Lze zakázat turismus, ale není možné zakázat přesuny dílů a tím i lidí.
           Obrovský celek díky kovidu padne, menší jednotky mohou nakonec odolat.
           Tuhle variantu, jakkoliv nese oběti, musíme brát v potaz.

         • vittta

          Mě jde hlavně o to, že ty něco odkážeš- a názor ať si udělá každý sám.
          Při čemž ale s kůží na trh nejdeš, abys napsal vlastní názor- takže kdykoliv můžeš říci, že jsi nic takového neříkal- jen jsi odkázal.
          Jaká jsi názorová skupina prostě nenapíšeš.
          Asi by se to dalo dělit do skupin takto- a každý by měl napsat, PROČ tento názor zastává.
          1) kovid neexistuje, je to plandemie, mediální nemoc
          2) kovid existuje, ale jde o banální nemoc
          3) kovid existuje, je to závažná nemoc- ale očkování nefunguje a nefungovalo
          4) kovid existuje, je to závažná nemoc, ale očkování UŽ nefunguje (příklad chřipky, kde se vakcíny modifikují)
          O tom jsme vedli řeč s Kamilem.
          5) kovid existuje, je závažný, ale očkování neřeší samotný epidemický problém, protože vakcína je časově omezená
          a) je tedy zbytečná
          b) je důležitá kvůli průchodnosti systému, ale problém neřeší
          6) očkování funguje, ale je to každého věc, jestli se nechá očkovat
          7) očkování funguje, a mělo by být povinné omezeně- resp. celkově
          8) očkování nefunguje, a je třeba léčit alternativně
          9) očkování funguje, ale je třeba léčit i alternativně
          Já zastávám názor 5b+ 6+ 9.
          Je třeba si uvědomit, že na průchodnosti systému je závislá i smrtnost.
          Dokud bude zdravotní systém funkční, smrtnost bude realativně malá.
          Pokud se zdravotní systém zahltí, bude smrtnost vyšší, klidně řádově.
          Dle mého je z politického hlediska zásadní, zachovat systém funkční, zabrání se tím panice.
          Jistota, že v nejhorším se o mě někdo postará je klíčem k samotné funkčnosti státu.
          Jamile to přestane platit, dojde k chaosu, který může mít zcela nepředvídatelné následky, a počty obětí mohou být vyšší, jak na samotný kovid.

          • embecko

           Podle meho si z tech bodu muzes zatim vybrat uplne kazdy. Otazka tedy je-zda-li sve mineni zastavat nejak nekompromisne. Ockovani -zda se- zatim funguje, ale do par mesicu muze byt taky uplne k hovnu. Stejne to mas i s ostatnimi body. Bohuzel umirnena pozice se behem hysterie nenosti…chripeckari se navzajem vystrasili natolik, ze zustat normalni neni skoro mozne.

          • embecko

           Významné je, že Maďarsko je jedním z nemnoha států, které masově používají vakciny různé produkce. Bylo tady možné porovnat efektivitu vakcín Pfizer-BioNTech, AstraZeneca Moderna, ale i Sputnik V a Sinopharm.

           Ve zkoumaném souboru bylo 1,5 milionu příjemců vakcíny Pfizer-BioNTech, 900 tisíc Sinopharm, 820 tisíc Sputniku V, 300 tisíc AstraZeneca, 200 tisíc lidí dostalo vakcínu Moderna.

           Při porovnání účinnosti došli maďarští vědci k těmto výsledků účinnosti: Moderna 88,7 procen, Sputnik V 85,7 procenta, Pfizer-BioNTech 83,3 procenta, AstraZeneca 71,5 procenta a vakcína Sinopharm 68,7%.

           Zajímavé údaje přinesly i další části výzkumu. Covidem onemocnělo naočkovaných 1,73−9,3 na 100 tisíc obyvatel, ale v případě neočkovaných to bylo 49,49−62,33 nemocných na 100 tisíc Maďarů. Zatímco ve sledovaném období byla smrtnost u očkovaných 0,04−0,60 na 100 tisíc obyvatel, v případě neočkovaných dosáhla 1,56−1,89na 100 tisíc.
           http://vasevec.parlamentnilisty.cz/v-ucinnosti-vakcin-vede-moderna-sputnik-v

          • vittta

           Maďarští vědci se mýlí, kdyby se podívali na graf od Petera, poznali by skutečnou pravdu.
           No a malá odbočka od kovidu, v Kanadě přichází hvězdná hodina vrahů.
           Mučená a znásilňovaná mladá Jezídka byla vyfakována z kanadské univerzity.
           Její xenofobní kecy by mohly vyvolat islamofobii.
           Provokatérce, která to všechno zpunktovala byl poslán seznam povolené literatury.
           https://echo24.cz/a/SabMZ/v-kanade-zrusili-vystoupeni-nobelistky-unesene-is-pry-by-to-posilovalo-islamofobii?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=RiBPB7ZtSCz-202111282356&dop_id=14387038

          • Kamil Mudra

           „Podle meho si z tech bodu muze zatim vybrat uplne kazdy.“
           Ano a nejen to. Ještě by se daly rozšířit na vyšší počet o body vzniklé jejich kombinací, seřazením těch individuálně zvolených podle osobní priority a v neposlední řadě také jejich ovlivněním efektem kognitivní disonance, kdy je člověk vnějšími okolnostmi donucen jednat v rozporu se svým postojem a nějak se s tím srovnat v zájmu svého psychického zdraví. Také nežijeme v nějakém ustáleném informačním vákuu takže postoj který zaujmeme dnes, se může lišit od toho který jsme měli včera i od toho který budeme mít zítra.
           Z toho je zřejmé že jakékoli dělení společnosti na dva tábory je nejen nesmyslné ale dokonce i škodlivé, protože vedoucí k iracionálnímu chování, nejen v komunikaci mezi jednotlivci ale i v samotném řešení všemi sdíleného problému.
           Ve skutečnosti neexistují jen dva názorové proudy nýbrž celá řada proudů vzájemě se ovlivňujících nejen ve svém směřování ale také svou proměnlivostí v čase. Všichni jsme jimi unášeni, zatím neexistuje žádný břeh na který by se dalo vylézt, musíme se udržet na hladině a neztrácet sílu potřebnou ku plavání tím že se budeme snažit vzájemě potopit a nebo i třeba jen zbůhdarma na sebe cákat.

           Jak správně píše vittta, naší společnou prioritou je aktuální zachování funkčnosti našeho zdravotního systému. Protože on je tím záchranným člunem pro plavce ztrácející síly. Je třeba ho podpořit vším co mu pomůže, bez ohledu na to kdo plave prsa nebo kraula. Praktičtí lékaři v tom bezesporu mohou sehrát velmi silnou roli protože např. i covidový zápal plic zůstává zápalem plic, ten je léčitelný i doposud dlouhodobě známými a používanými léky, které třeba přímo neodstraní virus jako takový ale pomohou tělu v boji s ním, potlačením devastujících příznaků a získají tak potřebný čas pro zahájení ofenzívy imunitního systému. Takto včas zaléčení pacienti doma, nezabírají místo v nemocnicích a u mnoha z nich dostane tak imunitní systém šanci k tomu aby se pacient bez té nemocnice obešel zcela. Tím se jejich počet zredukuje jen na ty u nichž to imunitní systém ani s touto výpomocí nezvládá a do toho špitálu musí.
           Odlehčit zdravotnímu systému také může každý z nás tím že se nebude chovat rizikově (3R+R). Bohužel se to prozíravé chování podařilo vládě vymazat z kebulí většině očkovaných (tj, většině populace), kterou postavila svou propagandou do role jakýchsi „nadlidí“ kterých se roznášení infekce netýká a oni se pak podle toho chovají vidíce jedinou příčinu všech nelibých opatření pouze v neočkovaných a sebe tak vyjímajíce z jakékoli odpovědnosti. Z toho se prostě nevyhrabeme dokud vláda svou očkovací politiku nezmění a bude vidět řešení problému pouze ve vršení jedné dávky na druhou. Až vypadnou z téhle hry neočkovaní bude se jen pokračovat v dělení na ty kdo mají v sobě menší či větší počet dávek aniž by se někdo zabýval tím že existuje mnoho těch kteří už od počátku vakcínu vůbec nepotřebovali kvůli svému kvalitnímu imunitnímu systému. Bez neočkovaných už nebude s kým srovnávat a tahle alternativa prostě zmizí ze statistických tabulek. Virus tu s námi bude stále, testy budou stále odhalovat pozitivitu dokud virus sám nezmizí a s ní i plnění opatření a rozdělování lidí na aktuálně pozitivní a ne-pozitivní, bez ohledu na jejich skutečný zdravotní stav.
           No a všichni kdo jakýmkoli způsobem těží z téhle situace se budou starat o to aby trvala co nejdéle.
           „Rozděl a panuj (ovládej)“ bude i nadále jimi zhusta využívaným nástrojem, dobře sloužícím dokud ho na všech úrovních budeme svým iracionálním hašteřením podporovat.

          • vittta

           No jasně, no.
           Názor se dá- a také má, měnit s měnící se situací.
           To ale je třeba s nadhledem sledovat.
           Že vláda nejdnala fér tady psal nejdříve Embéčko, i když už to bylo jasné.
           Je ovšem otázka, co by se stalo, kdyby vláda fér jednala.
           Zkus někomu říci, že mu to bude fungovat 6-12 měsíců, a pak další buchna.
           Do toho se každému nechce. (já)
           Za jeden ze zásadních aspektů je dle mého sebedisciplína.
           Já jsem neukázněný člověk, rebel, jenže tady je třeba nějaké rebelství hodit za hlavu, a chovat se racionálně k situaci.
           Frajerské nenošení roušky a okázalé nedodržování základních ochranných…ani nechci psát nařízení, protože i bez nařízení by mělo každému dojít, že je třeba trošku změnit chování- tedy tato okázalá činnost není žádné rebelství, ale bezohlednost a tupost.
           Ta přednemocniční péče je určitě dobrý nápad, ale jak jsem už psal, je otázka, jestli je to technicky možné v masovém měřítku.
           Z racionální diskuze lze v pohodě vyloučit sektáře, to na obou extremních pozicích.
           S těmi nehneš, jakékoliv argumenty…to si můžeš fakt koupit ten hrách.

          • vittta

           A ještě jak píše Embéčko.
           S přibývající hysterií je nakonec na to nejhůř ten, který je mimo extremní pozice.
           Jedna parta ho ofrankuje jako poseru, otroka a poslušného psíka, a druhá sqadra pro změnu nasadí neodpovědného elementa, rozvraceče systému až vinníka pokračujícího problému.
           To je potom těžké…

          • Kamil Mudra

           „S přibývající hysterií je nakonec na tom nejhůř ten, který je mimo extremní pozice….To je potom těžké.“
           To mi povídej – zažil jsem to doslova „na tělo“ na vojně když jsem se postavil mazákům.
           Extrémní postoje byly tyto:
           1) Udělat bez reptání vše co mazák poručí.
           2) Nedělat nic co nedostanu oficiálně přímým rozkazem od mazáka s frčkami.
           Zatím co 1) byla běžnou praxí pro všechny zobáky tak 2) praktikoval pouze jeden z nás, kluk co měl za sebou pár let v pasťáku, udělaný rváč bez zábran, posílený „papírama na hlavu“ které mu povrzovaly že za své jednání není odpovědný je li reakcí na vyvolaný stres. Z toho měly vítr i mazácké frčky a tak byl v klidu.

           No a mezitím, jaksi uprostřed, jsem stál jenom já se svým praktikovaným přesvědčením že mazácká vojna ANO – ovšem jen co se týče dělby práce avšak zásadní NE pokud jde o to sloužit mazákům jako kašpárek pro zábavu.
           Zastánce 1) na straně mazáků jsem svým postojem nasral okamžitě a dávali mi to vyžrat přes své kolegy s frčkami až do svého odchodu. Ryze teoretické zastánce 2) jsem začal srát až po tom co na mě mazáci vyzkoušeli vše co se dalo až sáhli i k tomu že po delší dobu intenzivně buzerovali celý můj ročník s patřičně zdůrazňovaným připomínáním že to mají za mou neposlušnost. Takže moji spoluzobáci začali zprvu s dobráckým domlouváním až se nakonec někteří rozhodli že mi domluví ručně. Jenže měli smůlu, protože se mi po boku postavil výše zmíněný 2) praktikující rváč, „domluveno“ dostali oni a pak už se o to nikdo nepokusil.

           Mě teda dost vrtala hlavou výdrž těch mazáků kteří se mě snažili zlomit až do posledních dnů. Říkal jsem si nejdříve že by je to mohlo přestat bavit když mají mimo mne k dispozici plno jiných povolnějších. Co sejde na jednom zobákovi? Později, když ta snaha neustávala, jsem se mířil s tím že jim třeba jde o princip a nenarušování jejich statusu. Ale pravdu jsem zjistil až v den před jejich odchodem. Mazáci (a později nejen oni) na mne uzavírali sázky, které postupem času narůstaly do dost vysokých částek. A ti co vsadili na mé pokoření prostě nehodlali prohrát. No, měli smůlu a já se to dozvěděl až od těch kteří mi večer před svým odchodem do civilu přišli poděkovat za výhru. Našli se dokoce dva kteří se se mnou o část své výhry podělili. Ale tím hlavním výhercem bylo moje sebevědomí a důkaz že i jednotlivec se může postavit většině. A tohle jsem si odnesl i do civilu. Bylo to, to nejlepší co mi vojna dala.

          • vittta

           Já se dal snadnější cestou.
           Od té doby, co jsem chěl mazáky ožralej jak prase podřezat, už mi dali pokoj.
           Ani se jim nedivím, mít vykošťovák vražený pod krkem, když ho drží neodhadnutelný ožralý násilník asi nebylo nic příjemného, navíc jsem před tím ještě vyvolal rvačku.
           Ale ze slušnosti a zvyku jsem i nadále plnil bod 1- bod 2 se už nikdy neopakoval.
           Nutno říci, že já sám jsem za bod 1 nikdy nešel, když jsem byl mazák.

          • Kamil Mudra

           No, ten kluk co se mi později postavil po boku, to udělal taky tak. Hned první večer co si ho mazáci pozvali na pokoj a začali se dožadovat nějakých šaškáren pro svou zábavu, popadl kovový noční stolek a prohodil ho zavřeným oknem. Pak chňapnul druhý a zařval že rozbije hlavu prvnímu kterej se k němu přiblíží. Když pak pokročil kupředu, mazáci se hnali z pokoje že je ani futra nestačila pobrat. Protože přitom došlo k poškození armádního majetku, DR to zapsal a druhý den šel na hlášení k veliteli útvaru. Vrátil se nepotrestán kvůli těm papírům na hlavu a mazáci dostali pucung od velitele roty. Od té doby už byl naprosto v pohodě: :-)
           Tys byl na vojně v kuchyni? A jak se dá jít až za bod 1)? Ten totiž obsahuje i poslušnost k šaškárnám a pro sloužení.
           Já jsem se coby mazák řídil stejnými zásadami které jsem hlásal coby zobák. To znamená že jsem žádného mlaďase neponižoval požadováním kašpáren (takovými těmi „kukačkami“, „motorovými myšmi“…atd.) a posluhováním, ale když to šlo, nechal jsem mladý makat a sám jsem se flákal.

          • vittta

           Néé, já byl v nabíječce baterek, kde se též celý incident odehrál.
           Šli mě tam zmlátit, protože se někde domákli, že se tam chlastá, po krátkém úvodu, kdy vyhnali všechny ven až na mě jsem vyvolal rvačku, protože né všichni odešli, a my byli 4 na 4, což se mi zdálo jako solidní základ pro rázný útok.
           No a ten nůž- úplně to vidím, ležel takhle na skříni, ten jsem chňapnul až pak a pěkně jsem tomu největšímu buzerantovi jezdil tou tupou stranu po hrdle a vyprávěl mu, jak mu uříznu hlavu a vykuchám střeva a celé to rozvěsím po tom prostoru, a další nehezké věci, které si ale nepamatuju.
           To byla i klika, kdyby mě v tom kamarádi, které jsem na ožrávačku pozval (já měl narozeniny, takže jsem už pořádně namazanej byl, a ještě jsem táhnul několik lahví chlastu přes smeťák) nechali, tak jsem dostal po rypáku, a byl byl v řiti a ještě by se to zhoršilo.
           Ale nic se nemá přehánět, a tak vzniklo takové příměří, mazákům jsme nosili jídlo a pití, ale mazácká vojna v tom horším skončila úplně.
           To ještě jsem způsobil pořádný virvál na Silvestra (já byl mocný muž, byl jsem schopen sehnat všechno, což ty mazáky neskutečně sralo) a když jsem přišel na rotu ožralý, tak každý dělal, že mě nevidí.
           Ale já vesměs bivakoval v té nabíječce, tam jsem měl pěkně rádio, pěknou postel, takovou „ubytovňáckou“, civilní skříň, psací stůl, telefon…
           Jo, kamaráde…
           Měl jsem kliku, ale musel jsem jí vzít za pačesy, mocným mužem se na vojně zadarmo nikdo nestane.

 3. embecko

  Muze mi nekdo vysvetlit tohle?
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/interpol-plukovnice-sarka-havrankova-spojene-arabske-emiraty_2111250906_pj
  Novým šéfem Interpolu bude Násir Raísí ze Spojených arabských emirátů.
  Násir Raísí přitom čelí kritice kvůli případům mučení a porušování lidských práv, kterých se podle médií dopustila policie ve Spojených arabských emirátech pod jeho vedením. V několika zemích jsou na něj kvůli tomu podána trestní oznámení.“

 4. vittta

  Jurečka jako spasitel neočkovaných a odpůrce restrikcí.
  Skvělé.
  V jeho proslovu je pro každého něco, takový beranismus.
  A nakonec pohrozil Zemanovi, že jsetli nejmenuje vládu, může se aktivovat článek 66.
  Že na vetování ministra nemá prezident právo.
  Řešení je takové navazující, na to předchozí, když Zeman dle Jurečky porušuje ústavu, zbaví se pravomocí ze zdravotních důvodů.
  Ono se to krásně čte, ale Jurečka hovoří o rázném vymáhání opatření.
  To kdyby se antivaxeři mohli připravit na rázné protesty.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ostry-Jurecka-Na-toto-nema-Zeman-pravo-Nechceme-lidi-k-ockovani-vozit-policejni-eskortou-684900

 5. vittta

  Prof. Syková tvrdě a upřímně.
  Pokud by virus takto pokračoval, není vyloučeno, že by skutečně mohl ohrozit lidstvo, zejména ve vyspělých zemích.
  Tedy především bělochy, kteří těží a těžili né z větší fyzické síly či většího počtu- ale z technologické převahy a průmyslové základny.
  I tento pohled je třeba zohlednit- to doplňuji já, paní profesorka- pro Petera … prof. MUDr. Eva Syková, DrSc. FCMA, to takto nevzala, ale trošku to tak vyznělo.
  Né že bych souhlasil se vším, ale rozhodně to má hlavu- patu.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Svobodu-pro-neockovane-ale-at-jsou-v-izolaci-Co-to-je-vubec-za-lidi-Profesorka-Sykova-se-neudrzela-684836

  • Kamil Mudra

   „Říkám to jako člověk, jehož strana uplynulé měsíce zoufale apelovala na kabinet, aby zavedl měkčí, ale efektivní opatření, která by zabránila dnešní situaci“
   Tím mne chlapec pobavil. Nerad bych mu křivdil, ale vzpomínáš si na nějaké měkčí ale efektivní pirátské návrhy opatření?

   • vittta

    Ne.
    Ale kritizovat vládu jim celkem šlo.
    Ten Baroš mi přijde dost blbej.
    Jednu chvíli vypadal chytře, asi chyba obrazu.

    • vittta

     Tohle jsem četl, a je to nehorázná drzost, která navíc poškozuje morálku obyvatelstva, takže kromě drzosti je to i politická tupost.
     Opět si mohu vypujčit slova uznávaného mezinárodního odborníka, prof. Berana.
     Pokud se sejde úzká, spolupracující skupina, není třeba opatření (4R) brát tak vážně.
     Takže rakouská vláda dílem jedná dle názoru prof, Berana- ten toto použil pří vítězství kolalice SPOLU? kdy radující se politici rovněž nedodržovali žádná platná nařízení.

     • Kamil Mudra

      „Rakušany nejvíce dráždí pohled na tančící a smějící se politiky, zatímco oni nemohou svobodně žít. Uživatelé internetu píší přímo o „pokrytectví a nepoctivosti“ úřadů. Dominik Nepp ze Svobodné strany Rakouska říká, že testy provedené před akcí jsou irelevantní, když „Vídeňáci musí zůstat zavření doma“. Podle politika se nemůže stát, že spolková vláda nařídí celostátní blokádu a normální občané se jí musí podřídit, zatímco vládci si mohou dělat, co chtějí.“
      Tak ono není nic pohoršlivého na tom že otestovaní a oočkovaní politici takto společně křepčí. Pohoršující je to že totéž a za stejných podmínek nedovolí řadovým občanům. Beran by jim to dovolil.

      • vittta

       No, ten rozdíl tam je, ale i tak se Beran zachoval idiotsky.
       To je právě to, v čem je ten chlap mimozní.
       Měl je zjebat, protože prostě opatření má dodržovat každý, a politici tuplem, i kdyby si to nakrásně nemyslel.

     • Peter Matej

      re :Aster
      Máme ! Ale čo s tým narobíme,keď si to národ očarený Čaputovej riťou zvolil! Teraz už nestretnem nikoho,kto by sa k tejto voľbe priznal. Možno je to aj tým,že Čaputová stráca svoje „čaro“,pribrala na hmotnosti,narástol jej zadok a prestáva byť masturbačným idolom mladých aj postarších Slovákov. Nebojujem s tým,už to nie je môj boj. Sprievodným znakom mládeže je,že si chce všetko vyskúšať na vlastnej koži.Až keď sa viac krát v živote spáli zistí,že mali radšej počúvať rady starších.
      Neodsudzujem ich.Aj my sme boli takí.

      • vittta

       Tak ona měla i tu drzost, že navštívila našeho prezidenta ve špitále, nebo mu jen přála, ani nevím.
       Ale naši kolaboranti se mohli posrat.
       Čaputová měla svou hlavu, a to vnímali naši hejhulové jako zásadní, politický přešlap.

       • vittta

        Zaujalo mě toto:
        „No a je tu ešte jeden veľký problém a to je zastrašovanie obvodných lekárov strašidelnými vedľajšími účinkami Ivermectinu, ktoré v reálnom svete u nás neexistujú. Resp. sú podstatne menej závažné, ako napríklad riziká a vedľajšie účinky acylpyrínu alebo ibuprofenu, ktoré sú voľne predajné. Ani nehovoriac o antibiotikách a množstve ďalších liečiv, ktoré lekári predpisujú ako na bežiacom páse. Mnohí lekári aj pacienti užívajú návykový jed vysoko toxický pre pečeň (strašné cirhózy), nervový systém (demencie) a iné orgány.“
        No, co tím tak asi myslí, jako acylpyrin, nebo ibuprofen, či snad poněkud široký pojem antibiotika- tím návykovým jedem?
        To by asi chtělo být konkrétnější.
        Asi se bojí to přesně pojmenovat, tak klasicky straší.
        Bodejť ne, zde se píše že:
        Juraj Mesík je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine, patril k najlepším v ročníku. Roky pracoval ako starší špecialista Svetovej banky na štyroch kontinentoch. “
        Ale, ale, to se podívejme.
        Tak takový člověk se tady odazuje.
        A já zde odkážu názor Jana Pačese, molekulárního genetika.
        Názor ať si každý udělá sám.
        https://zivotvcesku.cz/pravda-jak-covid-a-vakcina-meni-dna-lidi-molekularni-genetik-jan-paces-rekl-co-za-10-hodin-udela-mrna-v-tele-ockovanych/

        • vittta

         Páč to nikdo neví, takže mainstream i alternativa usoudili, že si vystačí s Ivermektinem.
         Opustili i Isoprinosin.
         Jeden zázrak asi stačí, na výplň mezi reklamami.

 6. vittta

  Kolem 3000 (údajně) pošuků se sešlo na Letné.
  Copak o to, demonstrovat si může kdo chce za co chce, ale vidím tam poněkud znepokojivé jevy.
  Zajedno mi není jasné, proč zrovna Vojtěch, Kubek nebo Flegr jsou zrádci národa.
  Prezentují své názory, a dokonce ani Vojtěch není diktátor, oprávněný nařizovat.
  Zrádci národa by byli, kdyby třeba chtěli rušit dekrety Dr. Eduarda Beneše, ale že mají nějaký názor na kovid ještě neznamená, že jsou zrádci národa, navíc tam byl vidět Mussolini, Mengele…to je opravdu trapné, a velice to poškozuje vlasteneckou scénu, což byl zřejmě i účel této ubohé kolaborantské provokace.
  Další věc je, že nikdo neměl roušku, a nebyly dodržovány rozestupy.
  To prakticky znamená, že účastníkům nejde o sporné momenty, jako je třeba uzavření těch trhů, či především povinné očkování.
  Jde jim o JAKÁKOLIV opatření, na existenci kovidu, jako nebezpečné choroby nevěří, a moc nechápu, proč to hrdinové neřeknou natvrdo.
  Kde pak, s těmito lidmi nikdy nic nemít.
  Jsou to nejméně hlupáci, v horším případě sloužící cizím zájmům.
  Navíc ukázkou toho, jak jich je málo, (a dalo se to čekat, bídná účast) jen dodají na sebevědomí silám na extremu antikovidových opatření.
  Kde pak, velice hloupé…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Stop-covid-fasismu-Na-prazske-Letne-se-sesly-tisice-odpurcu-protiepidemickych-opatreni-684935

  • Kamil Mudra

   „Prezentují své názory, a dokonce ani Vojtěch není diktátor, oprávněný nařizovat.“
   No a kdo tu něco nařizuje? Diktátora nemáme – nařízení máme – odkud se vlastně berou?
   „Mussolini, Mengele,…to je opravdu trapné, a velice to poškozuje vlasteneckou scénu, což byl zřejmě i účel této ubohé kolaborantské provokace.“
   To by tam museli být adorováni a nikoli za záporáky (jak tomu bylo). Ta, tebou zmíněná, kolaborace spočívá v čem a s kým?

   • vittta

    Mnou zmíněná kolaborace spočívá v zásadním zesměšnění vlastenecké scény.
    1) počet demonstrantů (předvídatelný)
    2) zrádci národa- Mussolini a Mengele těžko má jakoukoliv souvislost s jakýmkoliv kovidovým opatřením, a v tom smyslu nezradili ani vlastní národy
    3) zpochybnění jakýchkoliv opatření, což je nesmyslné, ale to patří v podstatě k bodu 1

    • Kamil Mudra

     „1) počet demonstrantů (předvídatelný)“
     V tom případě je zesměšněním vlastenecké scény jakákoli demonstrace za národní zájmy. Nebo snad víš o nějaké s vysokým počtem? A co z toho vyvodit aby k zesměšnění nedošlo? Nedemonstrovat a držet hubu a krok? Hrát si na vlastence jen u klávesnice?
     „2) zrádci národa- Mussolini a Mengele těžko má jakoukoliv souvislost s jakýmkoliv kovidovým opatřením“
     Ta demoška byla pod heslem: „Stop covid-fašismu.“
     Mussolini = symbol fašismu
     Mengele = symbol pokusů na lidech
     Nikoli tedy symboly pro zrádcovství národa, nýbrž symboly praktik jichž se současní zrádci národa z pohledu demonstrantů dopouštějí.
     Obecně: Skutečná analýza jevů nespočívá v jejich úpravě tak aby ti zapadly do teorie.

     • vittta

      No jo, Mengeleho a Mussoliniho ať si tam klidně dají, ale do jiného rámečku než „zrádce národa“.
      Ty cedule byly stejné, jen s jiným ksichtem.
      Demonstraci za národní zájem jsem moc neviděl, a všechny celkově byly podivné.
      I na té demonstraci proti negrům mluvil nějakým telemostem jakýsi Švýcar, hřímal německy jak Hitler.
      EUrohujerům se tohle hodí, ty největší lůzry provokuje na demonstrace, kde se vesměs znemožní.
      A pak se Embéčko diví, že vlastenecké strany mají malou podporu, no bodejť ne, když jsou mimozní.
      Vždyť i já tentokrát nezvolil Okamuru, ale raději Babiše.
      Vlastenců je v ČR dost, ale nemáme…zastoupení.
      Teďka ten pičus Obert to snad vede, pak tam kecá Volny, Majerová…
      No do prdele, co to je za politiky?
      Vždyť to jsou šašci, to mi neříkej…do prdele vždyť objektivní kovidová témata jsou.
      Snižování účinnosti vakcín, nefér kampaň,potencionální potíže s povinným očkováním..
      Problém je- a už se to říká hodně nahlas- nedodržování nařízení, jenže OKÁZALÉ.
      A je to problém, nakonec bude fakt fízl za každým rohem jak v Reichu, ale moc jim to stejně nepomohlo.
      Tyhle bezrouškové bezrozestupové maškarády jsou úplně na hovno, to je všemu jen na škodu.
      Politicky myslet to chce, politicky!!!
      Kovidu se, zdá se, nezbavíme, chce to přemýšlet, jak to ustát s co nejmenšími ztrátami.
      Jak na svobodě, ekonomice, tak na zdraví.

      • Kamil Mudra

       „No jo, Mengeleho a Mussoliniho ať si tam klidně dají, ale do jiného rámečku než „zrádce národa“. Ty cedule byly stejné, jen s jiným ksichtem.“
       Ano, je vidět že transparenty nebyly dílem profesionálů. Mussolini měl být „oštemplován“ velkým „NE“ a Mengele přeškrtnutou stříkačkou, oba bez toho rámečku, aby to bylo sdělnější. Co naděláš když demonstrují amatéři. Jenže na tohle americká ambasáda profíky nedodá.

       • vittta

        Jo, tak to je.
        Bez velení nemůže přijít úspěch.
        Ale oni velení nechtějí, prý ho nepotřebují.
        Americká ambasáda- a jakýkoliv nepřítel, má dvě možnosti.
        Sami organizovat profesionální protesty, a provokovat, nebo i jen umožnit, amatérské dýchánky.
        Co se stalo dnes si jistě vyhodnotíš sám.
        A už sis i vyhodnotil.
        Nemáme vedení, Zahradníková a Volný, nebo Olbert… ti to jen poserou.
        Řešení ale neznám, ale tato situace se připravovala už nejméně dekádu, dalo se to čekat.

     • Kamil Mudra

      „Vždyť to jsou šašci, to mi neříkej…do prdele vždyť objektivní kovidová témata jsou. Snižování účinnosti vakcín, nefér kampaň, potencionální potíže s povinným očkováním.“
      Však o tom ta demoška byla – nikoli apriorně o vlastenectví, které tam uměle docpáváš a pak to vnímáš jako jeho zesměšňování.
      „Demonstraci za národní zájem jsem moc neviděl, a všechny celkově byly podivné.“
      Hmm… Já nepochybuji o tom že máš dost odvahy a zápalu na to abys šel hranici bránit před migranty. Jenže kvůli lidem, kteří vnímají (a takový názor šíří) vlastenecké demonstrace jako „podivné“ bude na té hranici stát jeden člověk na kilometr a to ještě kdo ví jestli.
      Ale jak říkáš: „Politicky myslet to chce, politicky!!!“ :-)

      • vittta

       No jistě že nebyla o vlastenectví.
       Jen měli přeškrtnuté vlajky EU, a ksichty nepohodlných s nápisem „zrádce národa“.
       No tak sorry jako, ale tohle byla vlastenecká demonstrace, i když to nikdo třeba neřekl.
       A když ty vlastenecké demonstrace podivné jsou, jak je mám asi tak vnímat?
       Nakonec Kamile, nač se přít, koukni na volební výsledky za posledních 20 let, kdy se vlast už celkem viditelně ocitala v nebezpečí.
       Kolik dostávaly vlastenecké strany.
       To je měřítko úspěchu konkrétní politiky, né dojmy.

 7. vittta

  Tak prý Švýcaři v referendu odhlasovali zachování kovidpasů 62% pro.
  Hmmm…..a co na to Švýcarská demokracie?

 8. vittta

  A Zahradil výborně o skutečném nebezpečí.
  Tak je asi výhodné, nechat hulákat pár tisíc blbců s přeškrtnutými EUvlajkami, a obrazy zrádců národa, kteří okázale porušují jakákoliv nařízení.
  A důrazně varuji i před tím slavným referendem ze strany Okamury.
  Protože bychom ho nyní prohráli.
  A tím bychom se nenávratně přimkli k Německu.
  Odpor proti opatřením je špatně organizovaný, a ještě hůře argumentačně zajištěný.
  Je to předčasné, a naivní.
  Naší věc to jen a jen poškodí!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-ne-Pekarova-Lipavsky-a-spol-Zahradil-ostre-nove-vlade-684970

  • embecko

   „Konference o budoucnosti Evropy je v plném proudu. Osm stovek Evropanů už začalo diskutovat o tom, jakou budoucnost si pro evropskou sedmadvacítku představují. Právě probíhající konference by podle budoucí německé vlády měla být odrazovým můstkem k reformě, jejímž výsledkem bude evropský federální stát.“
   https://zpravy.magazinplus.cz/domaci/3155-konec-evropske-unie-jak-ji-zname-dnes-nemecka-vlada-chce-zmenu.html?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
   Ted se vede jednostranna zakopova valka, ve ktere EU zjistuje, co lid jeste skousne.
   Ted jsem v TV slysel takovy nazor: „Jelikoz lid proti opatrenim nijak vyrazne neprotestuje, jde o jasne znameni, ze vlada ma mandat na zostreni opatreni.“
   Takze oni to nakonec navleknou jakkoliv, treba i smelinarsky, jen aby jim to vyslo.
   Zatim je jasne, ze lid si nenecha sahnout na vanocni trhy a zmensujici cast se nechce nechat ockovat (dle meho se to smrsklo na nejakych 10%-20% odmitacu). Mozna jeste bude problemy s lyzari :o), ale to je asi tak vsechno.
   O tom jsme tu ale jiz mluvili: s casem bude sila a vliv antivaxeru upadat, az se proti nim obrati zbyla cast spolecnosti…k tomu, dle meho, doslo dnes, na coz usuzuji podle vyse zminene diskuze na iDesu.
   Clanek se jmenuje „Očkovat se? Přes vaše mrtvoly. Na Letné tisíce lidí protestovaly proti opatřením“.
   Vetsina diskusnich prispevku nejde proti demonstraci, ale proti osobam demonstrantu samotnych.
   Tady jeden prispevek za vsechny, opakujici se v mnoha podobach:
   *Robert Kretschmer 26613

   Pohled na přehlídku české idiocie není vůbec hezký. Zdravotníkům se při pohledu na tuto skupinu musí dělat špatně a poněkud se jim musí otevírat kudla v kapse – nedivím se.*

   Takze…
   Tady se pece mnohem vetsi dortik, nezli se zda (federalni budoucnost Evropy), ale ve vykladni skrini je vystaven kovid…a antivaxeri slintaji, jak Pavlovuv pes…

   • embecko

    Sidlo v pytli neutajis, Andrej provedl svuj jiz obvykly ukrok:
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-cau-lidi-ockovani-zeman-vanocni-trhy.A211128_181456_domaci_kop?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
    „Babiš: Bez očkování by covid dostal Zemana na JIP, trhy žádal zavřít Vojtěch“
    x
    K tomu stary bonmot: „Tak dlouho volaly Lidovky po volnem trhu, az je koupil Babis“.
    A jeden ze soucasnosti: „Babis se zrekl Vondracka tak rozhodne, ze uz ho nema ani v predsednictvi snemovny“.
    x
    Me uz se zda, jakoby Babis potapel cele ANO a vydaval se na individualni drahu.
    A nedivil bych se, kdyby hned po volbe Fialovy vlady „prijal politickou zodpovednost“ za nepovedene volby a nabidl funkci predsedy ANO k dispozici :o)

    • vittta

     Sleduji, ale zatím nevím.
     V každém případě, rozpad ANO by byla politická katastrofa.
     Upozorňoval jsem na potencionální ústavní většinu.
     Může to přijít.
     ANO je pilířem české státnosti, protože pravověrní ODSáci nebudou chtít republiku zradit.
     Ale bez ANO to položí i oni.

   • vittta

    Jistě že lid neprotestuje.
    Nemá vedení.
    Dostatečně důvěryhodné.
    Zařadit se po bok povykujících šašků, demonstrujících svou blbost porušováním základních opatření se příčí i mě.
    Za co vlastně bojují?
    Bojují proti očkování dětí-nebo proti nošení roušek a rozestupům, jako záklanímu kameni úspěšného boje s kovidem?
    No- asi proti těm rouškám a rozestupům, když to tak demonstrativně předvádějí.
    EU a Němci se tomu musí smát.
    A přece- bylo období, kdy se nás báli.
    Cítil jsem strach z jejich strany.
    Né pro to, že někdo zcela pomatený vyřvával na náměstí, ale když jsme šili roušky a dodržovali opatření zcela bez jakéhokoliv nátlaku.
    Byli jsme jednotní.
    A z toho jde vždycky strach.
    Z tlupy rozhádaných troubů, kteří ani nevědí, co vlastně chtějí, strach jít ani nemůže!

    • vittta

     Tichle fšichni fagani a Saulové se musí smíchy prohýbat.
     Z blogu diskuzního, plného nápadů a přátelství, se stal rozhádaný spolek, kde neočkovaní útočí na neočkované i očkované, jen proto, že jim přiřkli sami názory, které ani nemáme, a nikde je nehlásáme.
     Copak tady někdy někdo prosazoval očkování?
     Nikdy nikdo- a kdo z těch všech odkázaných doktorů, kde tedy v odkazu Petera není jediný epidemiolog a virolog, vlastně odmítá očkování?
     Vlastně nikdo.
     Tak za co se vlastně bojuje???

  • Kamil Mudra

   „A Zahradil výborně o skutečném nebezpečí.“
   Hmm… S tímhle postojem se také ze Zahradila stává kandidát na politický horký brambor jehož se mnozí profesni politici budou stranit. Tak teď nevím. Měl bych se jím cítit ohrožen a nebo mu fandit? Možná sax poradí.

   • vittta

    No, může se to stát.
    Ale velké muže dělá až kritická situace.
    Zahradil není sám, ale bude ochoten setrvat na tomto postoji, zřejmě pod velkým tlakem?
    A co ti, co myslí stejně jako on?
    Zradí- nebo se šprajcnou?
    My nemůžeme hledat někoho čistého, takový totiž není.
    Ani nemůžeme koukat na stranickou příslušnost.
    Potřebujeme zkušené pleticháře, politiky, kteří se v rozhodné chvíli nebudou bát.
    Zahradil udělal odvážné prohlášení, to se mu musí nechat.

    • embecko

     Podle meho je prohlaseni odvazne predevsim smerem k vnitrni ceske politicke scene, nebot neziskovky vladnou nasi krajinou.
     Ale Zahradil je uz za vodou, takze si muze dovolit rici i vice, nezli bezny cesky politik, ktery by pak byl na nervy, ze ho nepozvala Moravcova do TV.
     Stredove ANO je ted lehce mimo hru, nebot argumentace na obou stranach se priostruje. Proto jsem i zvedav na „evropana“ Fialu, jak se vyporada s narodnostnimi tendencemi v ODS.
     Me to pripada, jako by se stale cekalo na nejakou stranu s narodnim programem a schopnym reditelem…Trikolora naprosto selhala, ted je rada na ODS…bud zanikne, anebo se „znarodni“. Od ODS by se ale nejaka smysluplna akce cekat dala.

     • vittta

      Jiná varianta se zatím ani nerýsuje.
      Kurva to je situace…
      Nejhorší je, že komunisté jsou ze hry.
      Připadám si jako na začátku září 1938.

   • embecko

    Zahradil je na politicke spicce uz dlouhou, predlouhou dobu a tedy vic, co rika. Za nim stoji cely narodovecky blok nejen uvnitr ODS, ale i ostatnich stran…odeesaku (volicu i clenu) znam osobne asi 10 a do posledniho to jsou podnikajici osoby s klienty vetsinove v Cesku.
    Tihle maji velky zajem na existenci narodniho statu, jinak budou pozrani.
    Navic Zahradil mluvi, na rozdil od Berana, zretelne. Ale ne ze bych Zahradilovi duveroval nejak moc a ze by se dokazal stat statotvornym elementem/politikem, to asi ne, ale dlouhodobe provadi prospesnou praci pro CR, tady ma u me plus.

    • vittta

     Šel jsem za Babišem, půjdu i za Zahradilem.
     Za oběma stojí kapitál a vlastenecké síly.
     Zahradil může být navíc spolehlivější.
     Dokáže, resp. dokázal by oslovit vlastenecky smýšlející pravici, a těch je dost.
     Ještě někoho na levici.
     Snad Švihlíková by dokázala oslovit, ale politicky bude ani naivní.
     Kdo z levičáků je schopen mobilizovat vlasteneckou levici?

      • embecko

       To neni optimisticke…
       Panove s pretocenym tachometrem, nedatovane clanky, obecne vyzvy…v Manifestu obecne reci o „osudove historicke chvili“.
       Na me to tedy pusobi dost platonicky az beznadejne.

       • Kamil Mudra

        Teprve se to líhne. Uvidíme časem.
        Hlavně aby se nenechali infikovat skeptiky tvého ražení. :-)

        • embecko

         Tam uz je vylihnuto a dokonce i po puberte.
         Vittta mluvi o osobnosti, schopnou mobilizovat vlasteneckou levici. A takto „kudy z krize“ oznacit nejde. To nejsou lidri, ani statotvorne osobnosti, ale spise „krameriove“ novodobe ceske expedice. Aktivne objizdi republiku a organizuji setkani a besedy…takze za mne je to osvetova skupina, inspirujici a apelujici k zakladani podobnych krouzku/organizaci po cele zemi.
         Sami se pritom vzdavaji vudcovstvi a poskytuji pouze rady („Snažte se být v kontaktu s jinými místními skupinami. Ale počítejte s tím, že centrála vám dá něčí kontakt, ale nic dalšího organizovat nebude“).
         Navic Hampl je pravicak jak poleno…takze k oznaceni narodni levice maji take daleko.
         Ale aby to nebylo brano jako kritika…reaguji na tvoji poznamku, ze kudyzkrize je narodni levicova platforma, schopna generovat lidry. Podle meho urcite ne. Vagnost (nestrukturovanost) politicke prace je videt hned v uvodu-manifestu.
         Mluvi v nem o krizi a neschopnosti stavajicich elit ji resit…ovsem bez naznaku stanoveni a vymezeni krize (tedy jejiho popisu).
         Mottem aktivity je tedy podchyceni nespokojenych obcanu z celeho politickeho spektra s apelem na jejich moralni zodpovednost („Je zapotřebí spojit individuální úsilí ve společné práci pro záchranu národní budoucnosti.„)
         To generaci politickych vudcu samozrejme nevylucuje, ale neni to naplni aktivity.

         • Kamil Mudra

          „reaguji na tvoji poznamku, ze kudyzkrize je narodni levicova platforma“
          Já ji ale nevnímám jako platformu levicovou, nýbrž jako platformu vlasteneckou.

          • vittta

           To echtovním levičákům nebude stačit.
           Andrej sice měl program v mnoha ohledech levicový, ale nemůžeme od něj chtít, aby mobilizoval levici.
           Komunisté se levicovosti vzdali, vyměnili jí za zápecnictví.
           Zdravý parlament se musí skládat jak z levice, tak z pravice, s důrazem na společné vlastenecké zájmy.
           To ovšem je ideální stav, kterého snad ani dosáhnout nelze.
           Už dávno je zde poptávka po obou směrech, na jedné straně může působit rozpůlená ODS, na druhé straně není nikdo.
           To nás jako celek oslabuje.

          • embecko

           Vittta: „Kdo z levičáků je schopen mobilizovat vlasteneckou levici?“
           Kamil: „Tak třeba tady:“
           Ale no dobre, o to vubec nejde, jen aby sis nemyslel, ze ti neco podsunuji :o)

          • Kamil Mudra

           Tak, levičáci mezi nimi jsou a skalní levičák Skála je vlastně zakládajícím otcem tohoto sdružení i když o tom skromě mlčí. Co se z něj časem vyklube se uvidí. Pro roli vůdce by sice předpoklady měl, ale souhlasím s tím že už patří k těm s „přetočeným tachometrem“. Ani ne tak zrovna teď, ale než doba nazraje chvíli to potrvá a ani on si biologické hodinky nezastaví.
           Jestli časem vygenerují levicového nebo pravicového lídra schopného lidi oslovit se uvidí. Ale pokud k tomu dojde určitě bude za levicového označován už jen proto aby se „zakecalo“ to vlastenectví.

  • Kamil Mudra

   Blbé je že se to týká jak očkovaných tak i neočkovaných akorát že někteří očkovaní to svádí na vakcínu a neočkovaní to nemají na co svádět. A zatím jsem se ještě nikde nedočetl proč se těžší průběh u někoho takhle projeví a u jiného ne. Kdo ví s čím vším to souvisí. Ale s tím si nelam hlavu. My dva už to tu nějak doklepem a příště už se třeba narodíme do těla vybaveného imunitou.
   Mor sem – mor tam, už jich bylo a lidstvo to pokaždé přežilo. Nás se planeta jen tak snadno nezbaví. :-)

   • embecko

    Nasi praprapra- predkove byly takove male mysky, par centimetru, coz byl jeden z duvodu proc prezili dinosaury. Pohromy v historii dokazaly zlikvidovat klidne 90% druhu aktualne zijicich, dle meho zbavit se cloveka neni pri jeho slozitosti a velikosti (a tedy narocich na zdroje) zas tak velky problem, tohle Matka Priroda dokaze zaridit lehce. Tech milion (anebo kolik) uspesnych let druhu homo je historicky a casove vzato prd-prd.

 9. embecko

  Nechtel si nechat pichnout jedovatou smakuladu, dal radsi prednost Savu:
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rakousko-johann-biacsics-odmitac-ockovani-lecil-covid-belidlem-zemrel.A211129_130658_zahranicni_kha?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
  „Rakouský antivaxer se z covidu léčil bělidlem, doma po dvou dnech zemřel“
  A pritom bylo vedecky dokazano, ze to, co zabiji, je strach. Jen slabi ve vire se leci na chripecku.
  Kdo posloucha guru Jaru, ten to vi uz davno…“Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek“
  Zlata slova!

  • Kamil Mudra

   Nojo, tak jestli si píchal tohle:
   https://www.zbozi.cz/vyrobek/dr-keddo-dezinfekcni-nadrz-na-oxid-chloricity-250-ml/
   tak to asi nemohlo jinak dopadnout.
   Ovšem, to bys ani nebyl ty, kdybys do toho hned nezamíchal guru Járu a Duška. Ani jeden by sice tomu nebožákovi takovou blbost neporadil ale proč na ně neukázat prstem jen proto abys jejich případné příznivce nasral že? Ale máš smůlu. Astr to tu už asi ani nečte, mě je guru Jára celkem volný a kvůli tvému pošklebování sympatie k Duškovi určitě neztratím. :-)
   Tak si tam přidej ještě Duku s jeho výrokem že: „Nejhorší smrt je z vyděšení“. :-)

   • embecko

    Podle meho je ta zprava nafoukla, kdyz napises, ze si pichl chlordioxid se soli, tak to take muze byt chlordioxid redeny fyziologickym roztokem, proti tomu se uz namita hure :o)
    Uz tohle je podezrele: „Na horečku si dal oxid chloričitý….Odešel domů, kde si naordinoval další chemikálie. Infuzí si vpíchl směs oxidu chloričitého a kuchyňské soli.“
    Samozrejme to je tendencni clanek, snazici se predstavit exemplarni priklad…v jeho hruze…ale exemplarni je na nem jen obecnost, ze jsou lide, kteri odmitaji obvyklou lecbu a utikaji se k alternativni. Ten clovek se zas tak moc nelisi od jinych, beznych alternativcu. (Opet: tohle neni kritika.).
    Co se guru Jary tyce, pak to pry bylo mottem sobotni demonstrace, cituji od Hampla: „Pokud těm lidem a jejich vůdcům a koryfejům dobře rozumím, je hlavním motivem “protirouškových” (antivaxových, proti-lockdownových, nebo jakých vlastně?) demonstrací odmítnutí “strachu před virem”. A obrana normálního před-virového života, a to vzdor pandemii, vzdor hygienickým opatřením, vzdor karanténám a vzdor – vakcinaci.“
    Tedy to, co jsme slychavali i zde v diskuzi: Hlavne se nenechat vystrasit, zdrave telo zmuze vsechno, neni-li niceno rouskami.
    Gurove Jara s Igorem, Hnizdilem a dalsimi jsou jedny z hlavnich postav rozumneho pristupu k plandemii, nebat se a neonemocnet….ten rakousky antivaxer je z jejich rodu, muzou si podat ruce, samozrejme, ze me guru Jara napadl hned, jak jsem precetl nadpis.

    • vittta

     Tak když už- zdá se mi divné, že by ho tak snadno pustili, s kovidem.
     Ale asi se to stát mohlo, v jeho případě šlo o podnikatelskou nutnost, velel celé partě sektářů, a kdo ví, kolik mu to sypalo.

     • oh

      Na tom není nic divného. Léčit někoho proti jeho vůli dnes nelze..
      Já se jednou taky takhle vzpouzel – měl jsem naprosto absurdní hodnoty krevního tlaku, ale nechtělo se mi zrovna na vánoce zapadnout do nemocnice – a doktor na mě vytáhl „revers“, že mě tedy nechá jít domů, když mu to podepíšu. No a když jsem dočetl, co všechno mám vzít na vědomí, že může odmítnutí péče způsobit, jel jsem do té nemocnice, vánoce, nevánoce. (Bylo tam úplně všechno, počínaje prostým úmrtím, přes infarkt, mrtvicí až k poškození mozku a nejrůznějším ochrnutím. .Myslím, že na tom seznamu chyběl snad jen dýmějový mor a lepra.. ;-) )

    • Kamil Mudra

     „…ten rakousky antivaxer je z jejich rodu“
     To asi těžko. Pokud ano řešil by ten svůj covid nějakou meditací nebo motlitbou… popřípadě tak ještě nějakými bylinkami.. ale určitě ne nějakou chemií. Tohle mne na těch diskusích tady sere nejvíc. Nahoře se shodneme že existuje plno názorových proudů a o kus níže ty zas hodíš všechny do jednoho pytle. Marná slova, marné diskuse… marně strávený čas. :-(

     • embecko

      Vzdyt jsou v jednom pytli- chorobu nechteji lecit zabehlymi, oficialne uznanymi postupy. Neboli stavi se k veci aternativne. Jestli to je pomoci chemie v bylinkach, anebo prumyslove vyrobene…vidis v tom rozdil? V rostlinach je mirnych koncentracich, ale na ty muzes prumyslove vyrobky naredit (proto nahore zminuji sul= fyziologicky roztok).
      Pokud si vzpominam, injekce desinfekce doporucoval Donik (jestli to byl chlordioxid nevim), ale jinak to ma preci logiku- pokud neco funguje prednostne na bakterie a ty si to striknes do tela, pak to bakterie zabije (vira zde ted neresim). Jde jen o to vychytat koncentraci, zda-li bude na bakterie ucinna, ale na tebe jeste ne :o) Vsak si vsimni, ze odsouzeni takovych pokusu neni ze strany oficialnich organu uplne radikalni, nerikaji, ze se zabijes, ale ze je to nebezpecne a ze to muze zabit, takze nejaky prostor tam urcite bude, zabit se muzes cimkoliv, zalezi na mnozstvi.
      V rozvojovych zemich se injekce (infuze) chlordioxidu na klinikach, tedy pod lekarskym dohledem, praktikuji. Hloupe to neni, ale samozrejme duvod je financni, kde nemas na drahe preparaty, tam se musi sahnout po hrubsich metodach (slouceninach).
      V clanku jsou zminovani i nekteri scientologove, kteri to pravdepodobne praktikuji, o zadnem umrti jsem v tehle souvislosti ale necetl (nerikam, ze nebyla, ale tipuji, ze spise ne).
      x
      Ja to neodsuzuji, tohle je vec kazdeho a ba naopak rikam, ze kdyz se lide uchyluji k takovymhle krajnim zalezitostem, je to hanba systemu a nikoliv jejich.
      Ale nazorove proudy jsou v zasade dva, vsak se to lze docist v kazdych novinach: Oficialni a alternativni.
      Z hlediska prve skupiny je uplne jedno, jestli doma louhujes rulik, anebo si strikas chlor, anebo jestli se modlis, anebo se prolevas hektolitry caje.
      Spolecnym jmenovatelem je neduvera, anebo zklamani z oficialni mediciny. Kdo z nas muze v tomhle soudit druheho, ze je jeho neduvera neopravnena, ci zklamani malo bolestne? Asi nikdo…proto rikam, neodsuzuji.
      Ovsem z meho pohledu je jednodussi si dat 1 kapku ucinne chemie v tinkture, nezli podobneho cile dosahovat pitim litru caje denne.
      A ty meditace…no, to uz mi prijde rozumejsi si dat injekci chlordioxidu, pokud jses tedy opravdu nemocny.
      x
      Ja chapu, ze jsi nasranej, ale to je tim, ze nemas cit pro spolecenske deje, jak jsem ti jiz psal…opet to neni zadna vycitka, kazdy jsme nejaky, ale ja nemam duvodu si to u tebe pamatovat a chodit okolo tebe v tomhle smeru po spickach.

      • embecko

       Jinak samozrejme pointa meho prispevku vyse je v tom, ze odmita smakulady a resi to chlorem.
       A antikomunisti voli pro/bruselske socialisty v nadeji, ze se jiz nikdy nevrati komunismus a oni ziskaji dotace, vyzdimane z kapes chudaku.
       To je ta absurdita, to jsou ty paradoxy.
       Tak podobne, kdyz procitas rozhorlene komentare ne-ovci (rebelu) na netu, tak v usich ti zvoni zvonky svazackeho stesti, nebot je jasne, ze na barikady burcuji lide, kteri si to sami pro sebe nakonec zaridi uplne jinak, nezli rikaji (abych se vyjadril kulantne). Svobodomyslnik je duchem totalitar, odpurce se tesi na to, az podlehne a bude mit po starostech.
       No a v pripade kovidu muzes vysledovat ty same typy- v podstate je to radost, zit v takovehle dobe a moci pozorovat, co se deje.

       • Kamil Mudra

        „Vzdyt jsou v jednom pytli – chorobu nechteji lecit zabehlymi, oficialne uznanymi postupy.“
        Jasně. Jeden člověk nejí vepřové proto že mu to zakázal Bůh, druhý proto že je mu prasete líto ale oba jsou pro tebe v jednom pytli pro ty co nejí vepřové. Stejně tak jsou spolu v jednom pytli ten co neumí auto řídit i ten co nejezdí autem kvůli uhlíkové stopě – prostě stejní lidé protože oba nepoužívají automobil. No a potažmo jsou ve stejném pytli dobrovolně i nedobrovolně očkovaní přesto že jeden vakcíně věří a druhý ne. Prostě lidi napytlujeme a nějakými „drobnými nuancemi“ se nebudeme zabývat. Nějaký společný pytel se vždy najde. Nosatý k nosatým, ušatý k ušatým, modrooký k modrookým….. proč se vůbec zabývat tím co se jim odehrává v hlavě?
        Ostatně – můžeme hodit do jednoho pytle i toho rakouského antivaxera a výrobce mRNA vakcín. Co že mají společného? No přece mRNA vakcína je aternativou k vektorové vakcíně a antivaxerovo bělidlo je aternativou k mRNA vakcíně. Tudíž oba patří do pytle pro alternativce. Jaképak rozdíly.

        „Ja chapu, ze jsi nasranej, ale to je tim, ze nemas cit pro spolecenske deje, jak jsem ti jiz psal“
        Jo, pamatuji si že už jsi mi to psal a myslím že jsem to tehdy přešel mlčením. Ale když už tu ten diskusně prázdný pojem opakuješ okomentuji ho:
        Existuje, dnes již zastaralý, psychologický pojem „společenský cit“ který Adler (součastník Freuda) charakterizoval jako pocit sounáležitosti (dnes: sociální cítění) a pak, pochopitelně, existují i společeské děje, jimiž je ovšem vše co se ve společnosti děje a tak prohlašovat cokoli o nějakém citu pro ně, je asi tak stejné jako hovořit o „citu pro národy“, „citu pro lidstvo“ … prostě nic neříkající salónní žblept, pokud ho nějak nekonkretizuješ. Tím tu samozřejmě můžeš rádoby itelektuálně mávat dle libosti protože stejně jako ty nemůžeš prokázat že ho nemám, nemohu já prokázat že ho mám. V podstatě je to skoro to samé jako kdybych o tobě já prohlásil že máš malýho pinďoura. A to „skoro“ píši jen proto, že dokázat mi opak (je-li tomu jinak) by bylo jednodušší.

        Ale ani já ti nic nevyčítám, protože souhlasím s tebou že každý jsme nějaký a chápu že se tím svým pytlováním snažíš nějak kompenzovat to že žijeme ve světě absurdit a paradoxů. Já zas naopak ten pytel raději vysypu a podívám se v čem se ten jeho obsah mezi sebou liší. A protože ani já nemám důvod našlapovat okolo tebe po špičkách nečiní mi problém sdělit ti že mě něco sere.
        Slovy klasika – tak to chodí.

        • embecko

         Ale opravdu, Kamile, pokud nekdo neji maso, tak ho povazuji za vegetariana, at jsou jeho duvody jakekoliv.
         A pokud je nekdo nemocny a odmita lecebny postup, doporucovany skolni medicinou, pak ho povazuji za alternativce.
         Ja na takovem skatulkovani nic divneho nevidim a za diskriminacni ho nepovazuji. Svet je slozity a nejake skatulkovani je treba.

         • embecko

          Jinak co se toho rakouskeho alternativce tyce, pak na rakouskych novinach pisi, ze zemrel na kovid a ne, ze se otravil, coz tak trochu manipulativne vyplyva z vyse odkazaneho ceskeho clanku.
          Zaver tedy je, ze chlordioxid nezabral.
          Coz ale treba nemusi platit vseobecne, treba si ho pichnul pozde, anebo ho nezvladnul odpovidajicicm zpusobem naredit ci aplikovat.
          Pro mne, jak pisi vyse, je takova samolecba spise projevem zoufalstvi ze (zdravotniho) systemu, na ktery se dotycny z nejakych duvodu nemuze, anebo nechce spolehnout. Ze byl ten clovek uplne normalni blazen nelze samozrejme vyloucit (mluvit o zoufalstvi ze systemu by pak samozrejme nebylo na miste).
          Tohle jsou takove ty zpravy z mainstreamu, ktere obecne rikaji vsechno, ale konkretne z nich zadne zavery delat nelze. A tedy k nejakemu pausalnimu odsuzovani alternativy je nelze pouzit.

         • Kamil Mudra

          „Ale opravdu, Kamile, pokud nekdo neji maso, tak ho povazuji za vegetariana, at jsou jeho duvody jakekoliv.“
          To je v pořádku. Ale když jeden člověk nejí pouze vepřové maso a druhý nejí třeba pouze ryby, budeš je také oba považovat za vegetariány i když ty ostatní druhy masa jedí? Nechal bys pro ně sestavit týdenní vegetariánský jídelniček kdyby oba měli být hosty tvého penzionu? Já třeba nejím psy, kočky, opice….ale celotýdenním vegetariánským jídelníčkem bys mne moc nepotěšil. Rozhodně se kvůli tomu necítím být vegetariánem ani nestojím o to být za něj považován – tedy být s ním v jednom gastronomickém pytli.

          No a jak je to tedy s člověkem který nemá žádný problém se standardní léčbou u všech chorob kterými prošel s výjimkou jediné, kterou nechce lečit zaběhlým, oficialně uznaným postupem? To samé s vakcínami. Je skutečně člověk dobrovolně standardně proočkovaný a třeba i s nějakou tou vakcínou navíc (kvůli nějakému exotickému pobytu) antivaxerem jen proto že odmítá jednu konkrétní vakcínu? Vždyť to označení „antivaxer“ bylo vytvořeno pro odpírače jakéhokoli očkování. Patří s nimi do jednoho pytle?

          To tvoje opakované až demonstrativní házení do jednoho pytle Igora společně s Duškem určitě není to potřebné škatulkování o kterém hovoříš. Spíše mi to připomíná nějaké normalizační šablonování. Vždyť jsou to tak rozdílní lidé. Zatím co Igor mne nudí už po pěti minutách tak Duška vydržím poslouchat i hodiny a leckdy si ho po nějaké době i poslechnu znovu. Nojo ale oba jsou alternativci že? Nejdou s proudem. Jenže když se tak proberu lidmi které jsem za svůj život poznal, tak si uvědomuji že každý z nich vůči něčemu standardnímu praktikoval či alespoň teoreticky vyznával nějakou alternativu. Jsou to tedy samí alternativci? No a co ty? Ty jsi úplně ve všem komerční? No, nepřipadáš mi tak.

          Konec konců – celý náš život je alternativou k nějakému jinému, který bychom si dokázali představit, a nebo k takovému jaký se nám někdo jiný pokouší vnutit. V téhle škatuli jsme všichni. Ale protože o jiné škatuli ani nevíme – nemá smysl se jí zabývat.

        • embecko

         Jeste tady k tomu: „Já zas naopak ten pytel raději vysypu a podívám se v čem se ten jeho obsah mezi sebou liší.“
         Tim pekne demonstrujes roztristenost politicke alternativy.
         Jedni chteji v NATO zustat, ale odejit z EU, dalsi to maji naopak; tretim by vyhovovalo referendum, ale soucasne opatrnost k Rusku, dalsim naopak atd.
         V otazce zdravi je to to same: setrvavani na osobnich partikularnich zajmech / videni sveta.
         Ty se budes branit zarazeni mezi alternativce, protoze proti vakcinam nic nemas, jen jses proti jejich povinnemu zavedeni.
         Ale o tom, zda-li jses alternativec, nerozhodujes ty, nybrz mainstream a to tak, ze vyhlasi nejaka opatreni a kdyz je neprijmes, jses v supliku alternativa uplne automaticky. Ze ty sam se k alternative nehlasis, neni rozhodujici.
         Podle meho bys mel tohle velke skatulkovani prijmout, cimz bys svuj postoj posilil (svazkem s ostatnimi alternativci, se kterymi ale nemusis v dilcich vecech souhlasit).
         Samozrejme, ze soucasti alternativy jsou i skupiny, pouzivajici i krajni opatreni, ale nest, pichnout si chlordioxid, anebo se dat na meditaci, oboji ve vire, ze to proti kovidu pomuze, je, dle meho, stale v mezich normality a neni to uplne silene.

         • Kamil Mudra

          „Podle meho bys mel tohle velke skatulkovani prijmout, cimz bys svuj postoj posilil (svazkem s ostatnimi alternativci, se kterymi ale nemusis v dilcich vecech souhlasit).“
          Já ale tu velkou škatuli nepotřebuji. Zavřít se do ní znamená nevidět z ní ven. Stejně bych se uvniř zabýval „podškatulemi“. Tak to ji mám raději vysypanou na podlaze a její stěny mi ve výhledu nebrání. K posilování a nesouhlasům dochází i tak – bez nějakého věčného rozbalování a zabalování.

          • Janika

           Jenomže kdyz se to nepřebere a nerozstřídí, nikdo se v tom chaosu nevyzná a lidi se mezi sebou nedomluví. Budete po sobe hazet kýble slov a nikdo se v tom nevyzná.

          • Kamil Mudra

           To máš pravdu ale třídit musíš společně s těmi se kterými se chceš domluvit. Je to právě o té spolupráci. Ale když ti někdo jen přistrčí velkou bednu se slovy: „Nahaž to tam – mě to tak stačí:“ tak se k tomu porozumění nedopracujete i kdybys mu to do té škatule úhledně srovnala.

         • vittta

          Ono je to ale i naopak.
          Alternativci tě prohlásí za mainstreamáka a odmítnou tě.
          Takže můžeš posilovat leda hovno.
          To jsou právě ty extremní pozice, kterým je lepší se vyhnout- pokud není situace zcela jednoznačná, jako třeba u těch negrů a čmoudů.

 10. embecko

  „Dezinformace, lži, hoaxy a alternativní fakta o covid-19“
  https://koronavirus.mzcr.cz/dezinformace-o-covid-19/
  *
  Očkování jako nový totalitní nástroj

  Dezinformace
  Očkování proti covid-19 bude povinné pro všechny občany ČR pod hrozbou tvrdých trestů. Těm, kteří se očkovat nenechají, budou odebírány základní lidská práva a svobody. Neočkovaní budou občany „druhé kategorie“.

  Vysvětlení
  Očkování proti covid-19 je dobrovolné a hrazené z veřejného zdravotního pojištění. I při cestách do exotických oblastí se lidé nechávají očkovat na některé nemoci, které by jim v lepším případě mohly pouze znepříjemnit pobyt v dané destinaci, v tom horším by si z takové cesty přivezli následky na celý život. Hlavní výhodou jakéhokoliv očkování je tak prevence nemoci samotné, v některých případech můžeme mluvit i o záchraně života.
  *
  To jsem zvedav, kdy to smazou…aby nakonec nemuselo ministerstvo nahlasit samo sebe u Cempera…

  • vittta

   Nažvanili toho také dost.
   To se to kecá, když nikdo neví, co bude.
   Tečku za kovidem udělala opozice žranicí už na Karlově mostě.
   Blbečci.

 11. mistralius

  Premiérem se stane blbec Fiala ovládaný oligarchy. Jenže já jsem ten realista, který tvrdí, že na život běžného občana to vliv mít nebude.

 12. Janika

  “ A pokud je nekdo nemocny a odmita lecebny postup, doporucovany skolni medicinou, pak ho povazuji za alternativce.“
  Proc se říká naší medicíně „školní“? Už jsem na to párkrát narazila, „školská“ dokonce.

   • Janika

    Já to vnímám hodně pejorativně, to označení „školská“. Jako nabiflované, nařízené poučky, o kterých se nepřemýšlí. Je dokonce nebezpecne přemýšlet a mit vlastni nazor, to se mi zdálo, že přímo vyzařuje z takoveho Berana (jen příklad), který bruslí mezi tím, co si skutecne myslí, a co si myslet má, aby nenarazil.

  • vittta

   Tak je to alternativec.
   Tam má to slovo trošku jiný význam, autor sice chtěl tímto označit nějakého vola, ale ve skutečnosti v tom smyslu je jen řeč o někom, kdo bere v úvahu i jiné metody, vesměs ale poškozující jen jeho.
   Čas od času ale i pomáhající, tyhle babské rady leckdy i fungují.

  • embecko

   To jesem zvedav…nejvetsi obavu mam z toho, ze se budou snazit zvysenou aktivitou vykompenzovat svoji „vinu“, kterou jim tlucou skoro pres 70 let (2 generace) do hlavy.
   Oni maji komplex a chteji dokazat, ze nejsou taci, jak se o nich rika…takze, bohuzel predpokladam, ze na to pujdou s velkou silou a vervou. A Fialova vlada se tomu asi moc branit nebude.

   • vittta

    Ta volba byla německá, a nic nám není platné, že zvolení jsou fanatici a totalitáři.
    S těma bude vždycky problém, na normální zemi jsou moc silní, a na velmoc moc slabí.
    Což v nich probouzí různé komplexy…u nich je jedno, jestli viny, dýky v zádech, nebo čeho všeho.
    Pokaždé z toho kouká průser.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s