Dvě vlajky

Dějí se důležité věci. Nově zvolená předsedkyně vyzdobuje Poslaneckou sněmovnu vlaječkami. Prosadila si v jednacím sále kromě velkého státního znaku také vlajky ČR a EU… Dvě vlajky vedle sebe to je symbol nesvobody a pokoření…

O tom a o mnohem dalším skvělý Ondřej Hejma.

„Mně to vzdycky připomene to, jak bejvalo za starejch pořádků, na všech významnějších budovách byla československá vlajka a vedle ní vlajka Sovětského svazu. Země, kde jsou dvě vlajky, je divná.“

„Každopádně Markét to moc slušelo, ty dvě vlajky za ní, a do toho, aby se neřeklo, že nic neříká, řekla, že bysme měli svrhnout toho Lukašenka. A teď si prostě uvědomte, co to znamená. Že ona si fakt myslí, že my můžeme svrhnout Lukašenka? A nebo je to jenom nějakej kec, nebo co to je?“

 1. Janika

  Ona sice Pekarova Lukasenka svrhnout nemůže, to je pravda, ale směřuje to k tomu, že pravděpodobně bude vlastizrada neco objektivního o Bělorusku vůbec psat.
  Videla jsem několik videí Lukasenka s migranty a zaujala mě především skutečnost, že tam nikdo nenosí roušku nebo respirátor. Ani nevím, jak to tam vypadá s covidem. Už před rokem se psalo, že ho Lukašenko prostě zakázal. Mohl by tím byt sympatický antivaxerum, a to je nebezpečné.

 2. Jiří Kalvach

  S Lukašenkem to není špatný nápad, určitě souhlasí drtivá většina lidiček v Česku. On je hovado, po všech hodnotitelných stránkách. Ten Lukašenko, jistě. Tak zrovna pro tento výrok ji netřeba honit po loukách (politických), jsou jiné, lepší, a budou nesporně další.

  • vittta

   Ale fuj, Jirko.
   Většina, navíc drtivá, by asi nejraději nakopala Pekarku do análu.
   Její spolustraníky nevyjímaje.

   • Jiří Kalvach

    Nevím jak velká většina, ale širokou podporu veřejnosti zcela jistě nemá, přes osobní zjev. Jistě se však může líbit. Jsem zvědav, jak se bude profilovat v nové pozici, mezi těmi protřelými politickými matadory i drzouny. Nedělám si velké iluze, pouze živím nepatrnou naději, že snad začnou poslanci realisticky pracovat na budoucích důchodech, na rozpočtu 2022, pozici ČR v EU, v sociální oblasti na řešení podpory desítek planých neziskovek, na změně (snížení nebo racionalizace) sociální podpory pro nepracující parazitující příslušníky velké národnostní menšiny především v severních Čechách, na umořování státního dluhu při současné nutnosti investic do dopravy a ochrany ŽP i na navrácení mnoha výrobních podniků a to i vzácných slavných značek jako mj. ETA z Číny či jiných z dalších zemí zpět do Česka. Orientace světa na kdysi levnou čínskou výrobu zkysla po 5inásobném zdražení dopravních nákladů z Asie a zdražení neproduktivních výdajů na platy dělníků, na jejich sociální zabezpečení i na povinnou ochranu ŽP v Číně. Opravdu začneme dovážet čínské osobní automobily na náš trh? To je skoro jako vlastizrada, jak jinak? Jak se toho všeho chopí nová vláda? A chopí? Jsem skeptik.

    • Kamil Mudra

     V tomto ohledu jsem také skeptik a má naděje je ještě menší než neparná. To už se dříve ocitnou naše vojenské jednotky u hranice s Ruskem než naše slavné značky zpět v Česku. :-(

     • Jiří Kalvach

      Přesto zkusím různé kroky pro změnu čínského monopolu na trhu spotřebního zboží, případně komponent pro elektroniku i auta. Mám skromný plán. I když těžko prorazím bariéru obchodních praktik a zpolitizování jednoho hegemonu.

    • vittta

     Odpovědi na některé body jsou mi známy už nyní.
     Jak se bude profilovat, no jako kráva, jak se profilovala doteď.
     Nějak…tenhle týden chtěla svrhnout Lukašenka, tak to byl celkem úlet, který ale naznačil její směřování, resp. ho spíše potvrdil.
     Poslanci na důchodech samozřejmě pracovat budou, zmrazí je pod heslem „dědeček a babička- ujídá nám chlebíčka“, čímž si získají nehynoucí slávu zejména u mladých, a to jak pravicové orientace (důchodcům nasrat z principu) tak neolevicové (co nedáme důchodcům, můžeme dát cigošům, buzerantům, nebo za to nakoupit pušky a poslat je někam, kde s nimi mírovou cestou svrhnou nějakého diktátora).
     Neziskovkám přidají, ostatně, mnozí jsou jimi placení.
     Podpora pro parazity bude racionalizována tak, že se zvýší, a trestně budou stíháni ti, co kazí integraci této verbeže, jmenovitě šířením hoaxů a jejich lenosti, vychcanosti a násilném chování.
     Čímž samozřejmě nepůjde umořovat státní dluh.
     S tím zkysnutím globalizace souhlas, o tom jsem se už zmiňoval, že nám to může pomoci, byť Jiří vedeš řeč o Číně, a já vyjádřil naději, že by se globalizace mohla posrat celá, a nikomu z dolních 9 999 999 by nechyběla.

     • Jiří Kalvach

      Witto, Witto, neměl bys to s pesimismem až na doraz tak přehánět. Ona ta přemíra negativních očekávání se také promítá do duše jejich autora. Nebo jsi i přesto v pohodě? Satirický nádech předvídaných událostí ale chápu. Podobné to má i Ivo Šmoldas ve svých milých glosách.

 3. Janika

  Jsme ochotní jít do války kvůli Ukrajině? Rozhodnout se musíme teď.
  Pokud je Rusko skutečně odhodlané udržet Ukrajinu ve své sféře vlivu, má k tomu teď nejspíš poslední příležitost. Rozsáhlé vojenské manévry u západní hranice napovídají, že si to Moskva uvědomuje. Západní politici si musejí rychle přiznat, jak vážně to s podporou Ukrajiny myslí, a teprve potom ji dávat konkrétní záruky.
  https://flashnews.com/cz/prispevek/1c01d039-jsme-ochotni-jit-do-valky-kvuli-ukrajine-rozhodnout-se-musime-ted

  • oh

   Demokracie je na ústupu, musíme prokázat její sílu natřásají si v Rize peří šefové „diplomacie“ NATO.
   „Aby se západní společnost udržela v bezpečí, musí v dnešním nepředvídatelném světě pokračovat v posilování a modernizaci své obrany a účinného odstrašení, vzkázal šéf NATO Jen Stoltenberg s odkazem na agresivní politiku Ruska a mocenský vzestup Číny.“
   To náš ministrant přes „diplomacii“ Kulhánek z téže sleziny vzkazuje, že „Rusko by mělo zanechat zbytečných provokací.“
   Mám (bohužel) silné podezření tihle NATOmani jsou odhodláni zopakovat až do toho úplně posledního všechny mocenskopolitické tanečky, které před první světovou provozovali tehdejší „vládci vesmíru“. A budou v tom pokračovat, dokud jim to nebouchne do ksichtů.

 4. embecko

  EU si zavarila uprchliky, Ukrajinu a Green Deal, coz uplne staci (byt je toho vice).
  Cesko si navic vzalo na hrb Tchajwan, o kterem naposledy Biden prohlasil, ze uznava politiku jednotne Ciny.
  Nejlepsi je obrazek Babise, doprosujiciho se po Vrbeticich vyhosteni alespon jedineho ruskeho diplomata…odpovedi mu byl vztyceny prostrednicek.
  Podle meho snad ani nema smysl se tim zaobirat a v klidu cekat bud na valku s Rusem, anebo krach EU, treti moznost tu nevidim.

  • nula

   Válku s Rusem si představit neumím, podle mne by byla válkou poslední, zatímco rozpad EU představitelný je. Nejsou to vým významem srovnatelné alternativy. S Ruskem by se dalo bojovat jedině a právě na třetím území, a tedy zástupně, tak, aby konflikt nemohl eskalovat v přímý střet mocností. Nemyslím však, že by Ukrajina mohla být takovým územím. O obraně Ukrajiny můžeme žvanit, ale ve skutečnosti o ni nikdo nestojí.

 5. vittta

  Král práskačů blábolí.
  Mě by zajímalo, proč tomuto kryplikovi dávají takový prostor.
  Při čtení článku se jen čeká, až se objeví Rusko.
  A- taky že jo.

  • kočka šklíba

   A někdo vám stojí s pistolí u hlavy a vyžaduje abyste jej poslouchal? Asi ne co? Tak nechápu proč jste to sem napsal, informační hodnota vašeho příspěvku (spíše plivnutí) nula.

     • embecko

      To mam vzdycky tady s temi postavami, ktere mne nezajimaji a na jejichz sledovani je mi lito casu.
      Hejma je takovy no- kecalek, excentricka osoba, u ktere nevim, proc bych se o ni mel zajimat.
      Tak musi prijit nekdo, kdo mi to vysvetli (zde Lee) a udela za me muj vlastni nazor…z ucty jsem dal 3x 5 minut z ruznych casti videa… k nicemu.
      Idiot am o sobe to asi neni, ale vzhedem ke stavu veci…
      Za hluboke totality jsem byl v kine Blanik (stale si pamatuji) na nejakem americkem filmu s Jane Fondovou (zde si uz nazev nepamatuji) a vim, jak moc me udivilo, ze v titulcich stalo: „Preklad a titulky Ondrej Hejma“. Od te doby jsem k nemu velmi rezervovany, resp. me nezajima a az ted, dily Lee, jsem si na nej udelal konecne nazor…inu, ovce jak ze zurnalu!

     • embecko

      To mam vzdycky tady s temi postavami, ktere mne nezajimaji a na jejichz sledovani je mi lito casu.
      Hejma je takovy no- kecalek, excentricka osoba, u ktere nevim, proc bych se o ni mel zajimat.
      Tak musi prijit nekdo, kdo mi to vysvetli (zde Lee) a udela za me muj vlastni nazor…z ucty jsem dal 3x 5 minut z ruznych casti videa… k nicemu.
      Idiot am o sobe to asi neni, ale vzhedem ke stavu veci…

      • embecko

       Za hluboke totality jsem byl v kine Blanik (stale si pamatuji) na nejakem americkem filmu s Jane Fondovou (zde si uz nazev nepamatuji) a vim, jak moc me udivilo, ze v titulcich stalo: „Preklad a titulky O. Hejma“. Od te doby jsem k nemu velmi rezervovany, resp. me nezajima a az ted, dily Lee, jsem si na nej udelal konecne nazor…inu, ovce jak ze zurnalu!

      • Kamil Mudra

       Nj. Vidím jak se snažíš ale nejsa pod svým článkem, jsem na schválení malý pán, takže budeš muset počkat na Janiku. Nevím čím to je – nic čím by to mohlo být jsem v těch tvých pokusech nenašel. :-(

        • vittta

         To bude hodně drsný koment.
         Plný vulgarit a invektiv…zkrátka moderní, slušný a pokrokový diskuzní příspěvek.

         • embecko

          No, jen jsem napsal, ze s Hejmou jsem se seznamil poprve za tuhe normalizace v kine na americkem filmu, kdy se na konec na platne objevily titulky „Preklad a titulky O. Hejma“. Tehdy jsem o nej ztratil zajem a prislo mi jako ztrata casu ho sledovat, nebot jeho vystupy uz neslo brat nijak vazne.
          Takze jsem doted ani nebyl schopen si na nej udelat vlastni nazor…to jsou tyhle typy, ktere jdou kolem tebe a ty je nevnimas, takze ti je uplny sumak, co rikaji.
          Proto jsem vdecen Leemu, ze se mne zastal a muj nazor na Hejmu prinosnym udelal za me…tedy udetril mi cas…inu ovce, co bys chtel.
          Jinak to video jsem z ucty k Janice prosurfoval tak 3x 5 minut, ale nepamatuji si, co ten clovek tak intenzivne vysvetloval.
          Excentrik Hejma, medialni zvanil…

         • embecko

          Tak ani prepovidany komentar neprosel…co tam asi muze vadit? Ale to je jedno…proste Lee udelal muj nazor za me, za coz mu jsem vdecen.
          To je ale podivne, tahle cenzura, co asi vyhodnocuje? Jsou to nejen slova, ale skladba slov, to uz jsem zjistil…

 6. vittta

  Tady Kryšpín, bubeník Pražského výběru, bojuje s v podstatě minulou vládou.
  Je zřetelně vidět, že je to idiot, protože kdyby mu to myslelo, operativně by vyjádřil naději, že to nová, vláda ukončí, a jelikož to neudělal, cílem je jen kopanec do vlády minulé.(nyní v demisi, prakticky bez moci)
  Osobně si nemyslím, že by Kryšpín měl pravdu, s očkovanými zřejmě nebylo vyjebáno v tom smyslu, ale skutečně se věřilo, že očkování epidemii zastaví.
  A to i přes to, že se od samého počátku otevřeně hovořilo o omezené časové ose účinku vakcíny.
  Když vyhodnotím, co Kryšpín píše z odborného hlediska, tak píše také blbosti.
  Co já vím- a dokládají to jak dostupná data, tak osobní zjišťování, tak očkovaných je ve špitálech ani čtvrtina.
  Vláda, resp. vlády zřejmě nepočítaly ani s tou čtvrtinou, protože ta čtvrtina z nich dělá blbce, a oslabuje jejich politické pozice, nic méně stalo se.
  Jenže pokud jsou 3/4 neočkovaní, a epidemická vlna je zhruba 2x silnější, pak se může předpokládat, že kdyby se neočkovalo vůbec, pak by epidemická vlna nebyla 2x, ale 8 x silnější.
  A to už by mohl být velký problém.
  Jenže, to je třeba se nad dostupná data povznést, a též se povznést nad vlastní politickou orientací, která s velkou pravděpodobností je hlavním motorem Kryšpínových úvah.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyj-bali-s-ockovanyma-Vsema-Kocabuv-muz-prave-zjistil-pravdu-685209

    • Kamil Mudra

     A čím je tak skvělé? Vždyť jsem tyhle argumenty už četl i slyšel tolikrát že to ani nespočítám. Dokonce i stejně srozumitelně podané. Tím nechci říct že je snad špatné. Prostě úplně běžné video na toto téma. Překvapivě skvělé by bylo kdyby ho odvysilali na ČT.

     • Jana

      Skvělé proto, že je pochopitelné i dítěti, jak jsem už napsala. A ten konec je nad všechny poučky = jednoduchá řešení pro „boj“ proti virům. Proti virům – ne jen koronaviru. Přes děti! Takže část těch starých mrtvých zabily vlády úmyslně a vědomě. Není možné, aby to tékaři nevěděli.

      • vittta

       Já to jako obyčejně nepochopil.
       Copak ti lidé umírají na kovid?
       Umírají přece s kovidem, ne?
       A že má kovid vysokou smrtnost, no ale tady se říká, že má minimální smrtnost.
       A že se má vyhlásit nouzový stav, ale ten se tady u nás vyhlásil, ale vy ho kritizujete.
       Také se mi líbí, jak to hezky říkáš- boj proti virům- přes děti.
       Zkus to někde říci, nakažte svoje děti, zachráníte babičku.
       Třeba budeš mít úspěch, ale nevím nevím…
       A co to plácáš na konci, není možné, že by to doktoři nevěděli, a tak vlády zabíjely úmyslně?
       To mi přelož, je to spiknutí doktorů, nebo vlády?
       Buď selhali doktoři jako celek- a tomu bych se divil, nic méně kdyby to tak bylo , byly by vlády přece bez viny.
       To doktoři by zabíjeli.
       A jakkoliv mluvil leckdy zajímavě, chyběla mu tam zásadní data.
       800 očkovaných a X mrtvých, a 1800 očkovaných, a XX mrtvých, zde ale je důležitý počet nakažených očkovaných a neočkovaných.
       Ono to je jako s tím kyslíkem, kyslík je sám o sobě velice agresivní plyn, a klidně je možné, že bez kyslíku by se nemocný potencionálně ozdravil lépe- pokud by ale přežil tu akutní fázi- jako že vesměs ne.
       A mezi námi, zkus dusícímu se nedat kysík…
       To samé je s promořením, zde skrze děti, ale ve skutečnosti je to samozřejmě blbost, protože možná skrze děti by vir byl oslabený, ale zdaleka ne všechny nákazy jsou skrze děti a nikdo nedovolí, nakazit nejprve děti, a následně z dětí nakazit dospělé.
       A co na to zdravotní systém?
       To jsme tady ale už řešili 1000x, jak píše Kamil, a tobě se na tom líbí jenom to, že neexistuje ani vakcína, ani pandemie, ba ani epidemie.

       • Kamil Mudra

        Ano, nad tím že by děti měly roznášet oslabený virus jsem se také pozastavil a zatím jen uvažuji nad tím jak by k tomu mohlo dojít. Ovšem že by neočkované děti mohly být základem generace které již covid neuškodí o tom nepochybuji.

      • Jana

       „Zkus to někde říci, nakažte svoje děti, zachráníte babičku.“
       Poslechni si to až do konce! Pokud ani pak nepochopíš, tak ti to nevysvětlí nikdo. Ani Kamil, jakkoliv má s tvou nechápavostí svatou trpělivost.
       A úzce to souvisí s tím, že ro doktoři vědět nuseli. Můžu ti jen napovědět – jde o nesmírně silnou přirozenou dětskou imunitu, zatímco u nás se hlásá něco jiného. Proč – co myslíš?

       • vittta

        Já jsem to poslouchal až do konce.
        A také jsem to pochopil.
        Celé, proto ty výhrady.
        Jedna věc je teoretický pohled, a druhá jeho převedení do praxe.
        A o tom jsem v tom smyslu psal, jenže ty jsi to nečetla, a jen machruješ.
        Křesťanští vizionáři také chtěli zavést království Boží na zemi.
        Moc se jim to nepovedlo.
        To samé komunisté.
        Rozumíš, myšlenky, ideologie, ba i ryze medicínská pravda (ale já nevím, jestli je promoření skrze děti zeslabující, to říkal on, a já tomu nerozumím, určitou logiku to má, a tak počítejme s tím, že měl pravdu) jsou jedna věc- a praktické provedení věc druhá.
        Ty se tomu směješ, ale já se snažím být politický analytik, a né prorok nebo guru.
        A politika je reálná záležitost.
        Sny a utopie jsou v jiném šuplíku.
        Když chceš v tomto slzavém údolí někoho hladit- je rozumné mít v druhé ruce pušku.
        Chápeš?
        Tady není nic zadarmo, ale zkus to říci v civilizaci, která raději bere, než dává.
        A v přírodě to je zrovna tak, za co nejmenší námahu- co nejvíce energie.
        No jo…a můžeš na tu civilizaci nadávat jak chceš, ale když to nepochopíš, přijdeš o ní.

        • vittta

         A tahat do toho děti???
         To ani nezkoušej.
         Hypoteticky mě napadá, že by tedy šlo separovat vir od dítěte, a ten rozšířit.
         Třeba na další dítě, a na další- a teprve pak masově.
         Šla bys do toho?
         Aby to pak nedopadlo jako s králíkama v Austrálii.

       • Jana

        Nepochopils ty. Jinak bys nemohl napsat takovou pitomost jako separovat virus (což se mimochodem ještě nikomu nepodařilo) a nakazit jím děti, protože TAKHLE to myšleno nebylo.
        Tady je důležité slovo „myslet“ a všechny jeho pády – což tobě činí jisté potíže.

        A tvá úvaha o civilizaci – když se přizpůsobíme té, která raději bere než dává, která jednou rukou hladí a ve druhé má pušku, žádná škoda, když o ni přijdeme. A máme ji tu hlavně proto, že my všichni kolem akceptujeme tu pušku a to braní bez dávání. Prostě hlavní současnou ctností a to bohužel obdivovanou a uznávanou je SOBECTVÍ.

        • vittta

         Na co si hraješ?
         Myslíš, že tvoje sekta dokáže vyzmizíkovat evoluci?
         Civilizace evoluci jen kopíruje, a umožňuje víc brát, než dávat, dříve na feudála nebo buržousta makali lidé, dneska i na posledního vagabunda makají stroje, proto jsou také plné polenice žrádla a hadrů a nádobí a kdovíčehovšeho.
         A nemluv mi o sobectví, to je u takových myslitelů jako jsi ty vždycky někdo jiný.
         A že jsem nepochopil?
         Co teď čekáš, že ti to budu vysvětlovat, a ty, aníž bys to četla jen napíšeš, že jsem grafoman a blbec?
         Jo, holka, to zrovna.
         Nepochopil, nepochopil, co naděláš, s tím já mám odjakžova potíže, jak správně píšeš.
         Důležité je, že jsi to pochopila ty.
         Tak se tím hlavně nezapomeň řídit, jo?
         Tím, co jsi pochopila.

        • Jana

         Neškodilo by, kdyby ses aspoň někdy nedomníval, že jsi středobodem veškerého dění. Pak by sis mohl i povšimnout, že pro náš svět, naši civilizaci už dlouhá léta platí jen „hamty, hamty, ať mám víc než tamty“.
         Že tě napadla jako první možnost tvoje vzácná osoba, taky o mnohém vypovídá.

         • vittta

          Hamty, hamty… to platí, ale co z toho máš ty?
          Chceš mi říci, že nic?
          Ale no tak, každý z nás z toho tyje.
          Takže si nehraj na skromnou.
          Třeba bydlíš ve vlastním domku-a mladí nemají kde bydlet.
          Hamty hamty se dá hodit na každého.
          No a neškodilo by…čemu by to neškodilo?
          Ty máš nějaký názor, v tomto případě že já jsem středobodem veškerého dění.
          Možná má podobný názor i někdo jiný.
          Ale to tady neřešíme, ten názor máš ty- ale nic víc, a nic méně.
          Takže neškodilo by- je tam navíc.
          Kromě toho to nečteš, takže ti to zase tolik neškodí, a sama jsi to psala, že to nečteš.
          A že cosi o něčem vypovídá…
          No a co, já nějaký jsem, a asi se už měnit nebudu, měl bych se stydět, že to TOBĚ o čemsi vypovídá?

         • Kamil Mudra

          Hleďme, mainstream si všiml a dokonce i s přímým odkazem a ne jen pouhým komentářem jak to v takových případech bývá zvykem.
          To tedy znamená že zvedl hozenou rukavici a bude zajímavé to sledovat. Očekávám směrování občanů ku názoru: „Nezodpovědná akce poblázněných homeopatů a druhořadých odborníků – podnícená kontroverzním milionářem Janečkem, toužícím po zviditelnění“.

          • vittta

           Za pozornost určitě stojí, že to nejsou odpůrci očkování.
           Naopak, rizikové skupiny 60+ by očkovali.

 7. vittta

  Jakou chce asi vejplatu?
  Rozumí psanému textu…to je hustý, to jako má IQ 140, a naznačuje jiným z IQ 140, že ví přesně, komu má vykouřit a do které prdele zalézt?
  Jinými slovy, jsem 100% loajální tomu, kdo mi dobře platí.
  A to ani nemyslím až tak ironicky, protože tyhle náznaky chytrých odkryjí zase jenom chytří.
  Nebo je to namyšlený blbec, také možnost.

       • nula

        Když někdo z politiků tato dvě slova používá často, stává se v mých očích podezřelým. Neboť svoboda je více pojmem filosofickým, bývá však mluvena v běžném jazyku a nikdo si neklade ,,,až na Vás mistraliusi… otázku, o čem to vlastně celé je. Takže většina jen papouškuje a napodobuje a chce vyvolat dojem, že jde o správnou věc …et cetera. Tím pádem mohou lidé při diskusi hovořit sice stejně, ale pro každého z nich to musí/může znamenat něco jiného. Lidský jazyk je pouze slabým nástrojem k porozumění druhým i sobě, spíše je labyrintem, ve kterém lze stále chodit a nenalézat východ.

        • vittta

         Když se chce.
         To je důležité.
         Lidský jazyk svým vyjadřujícím potenciálem zaostává za potencionálem myšlenkovým, ale když se chce, tak se o věci diskutuje, a společná řeč se najít dá.
         Ovšem když se chce- lze i stále chodit, a nenalézat východ, vést dva mology a tvářit se, že diskutujeme, atd…atd…

         • nula

          To je úsměvné. Vyvoláváš ve mně pocit …slyším v Tvých slovech …jinak… je to jakoby starší soudruh svazák poučoval svého mladého svěřence pionýra.
          I přesto musím trvat na svém, dva lidé si nikdy nemohou porozumět, protože první mluví a druhý poslouchá. To nefunguje dokonce ani v tom případě, že mluvíš sám k sobě. jazyk nikdy nedostihne, nemůže dostihnout realitu. Navíc realita prvého není realitou druhého, každý je tak trochu v jiném vesmíru.

          Ale to nic, myslím, že mistralius měl na mysli něco jiného než to, o čem mluvím já, ve mně ale jeho příběh na pokračování způsobil toto malé zamyšlení.

          • vittta

           Udělal jsem chybu, že jsem reagoval?
           Píšeš zamyšlení sám pro sebe, nebo jsi poslední článek zamyšlení jiných?

          • Kamil Mudra

           „dva lidé si nikdy nemohou porozumět, protože první mluví a druhý poslouchá.“
           A to je ještě stále lepší varinta než ktyž oba muví najednou a neposlouchá ani jeden. :-)

          • Kamil Mudra

           No to je zase text! Asi tu klávesnici na obrazovce přestanu používat.

 8. vittta

  Hlavně nezapomenout na cigoše, to je klíč k českým dějinám.
  Cikánský holocaust provedli Němci, ale nechápu, proč by se tam měly klanět premier nebo prezident.
  Povražděným sovětským válečným zajatcům se také nikdo neklaní.
  Selekce obětí války je jejich hrubou urážkou.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-komentar-prosba-na-prezidenta-zemana-nezapomente-na-romy-182337#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=pFImnXFzztw-202112012148&dop_id=182337&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • nula

   …už tady není žádné tlačítko pro odpověď. Takže posledním článkem musíš být nutně Ty…

    • nula

     To bylo k tomuto příspěvku, pardon, dělám tu v tom zase binec.

     „dva lidé si nikdy nemohou porozumět, protože první mluví a druhý poslouchá.“
     A to je ještě stále lepší varinta než ktyž oba muví najednou a neposlouchá ani jeden. :-)

    • Kamil Mudra

     No…. doma. Mě to připomíná takový návrat domů při kterém hned při přezouvání zařveš, protože ti pomstychtivé děti nacpaly do papučí kaktus, nemluví s tebou ani lopatka na uhlí a konzumujíce guláš dumáš nad jeho podivnou chutí, protože ti ho zrádná žena zahustila bordelem co vymetla z kanárkovy klece. :-(
     Chvála bohu nehovořím z vlastní zkušenosti, můj domov je přímo materializací pohody, ale jen pomyslím na politku už jede představivost takovým směrem, ba i horším. Stýská se mi po časech kdy pro mne politika byla čímsi nechutným kdesi za humny, v ušáku u krbu vysedávala filosofie a stůl prostíraly můzy. Kdeže ty krásné časy jsou.

   • vittta

    Nemluv mi o tlačítku, to jsi nějaký praktický filosof?
    Není tlačítko, není možnost?
    Kouzlem nechtěného jsi to prásknul úplně jinam, ale já stejně pochopil, k čemu se to vztahuje.
    Vždycky je možnost pokračovat, když se chce.
    Kdy se nechce, lze třeba vyvolat hádku, vysírat, nebo úplně mlčet s pocitem vítěze.

    • nula

     Nechci se hádat, chtěl jsem se omluvit, že to neumím zařadit a také jsem Tě nechtěl nasrat, jen malinko popíchnout, přiznám se hned. A teď zkusím jestli to funguje, tedy ta kurzíva…myslím

     • vittta

      Někdy o tom můžeme pokecat, ale filosofické teorie málokdy vedou k cíli.
      V tomto případě navíc máme i podobný názor, ale účel je praktické překonání teoretických překážek.
      No a samozřejmě, to se prostě chtít musí.
      A buď se to povede, nebo ne.

  • Kamil Mudra

   A už to tu máme také.. Asi by měl činoherní klub udělat nějaký nábor u sousedů aby se už nedostával do obtíží. A možná brzy začnou obchodní domy shánět prodavače tropického zboží s africkými kořeny. Kdypak asi Fiala zopakuje merkelovské pozvání?

  • vittta

   O Rakousko se asi ani nehrálo, ti jsou uhnízění na západě.
   Hraje se nyní o nás.
   Jako obvykle.
   Tady ten proces může být složitější.
   Kupodivu je nejslabším článkem Slovensko, ale když se bořila republika, tak od nás také nejprve odehnali Slováky a dali jim štát.
   Anšlusu Rakouska si jen málokdo všiml, jsou to nakonec Němci, ale vpád do zbytku ČSR už další dění jasně naznačil.

   • Jana

    „Anšlusu Rakouska si jen málokdo všiml…….“ .
    Pamětník těch dob?
    Kdepak, jen politický analytik par excellence. :-)))))))))

    • embecko

     No ale je to tak, anebo nekdo protestoval? Naopak, nikdo si ani nevsiml, Rakousko coby politicka sila neexistovalo, puvodne o nej dokonce nestal ani Hitler, takze anslus probehl za plneho ignorovani Evropou.

      • Jana

       Což ovšem nic nevypovídá, kolik politiků i obyč. lidí, které historie nezaznamenala, si toho nevšimlo.
       Že neprotestovali, je jiná věc.
       Kolik lidí, kolik států = vlivných politiků zaznamená např, tento projev. A pokud to zaznamená, opravdu to dá na jevo „široké veřejnosti“, nebo to prohlásí za dezinformaci a bude trestat i vězením – o čemž se už začíná i jednat.
       https://www.hlavnydennik.sk/2021/12/01/prevratne-vystupenie-v-europarlamente-nenecham-sa-degradovat-na-pokusneho-kralika-christine-andersonova-video

       • vittta

        Já nevím, ty chlastáš, nebo co?
        Nechceš udělat přednášku o zahraniční politice III. říše?
        Vidím že tomu rozumíš, a třeba koloběh vody měl značný ohlas, takže můžeš posílit svou pozici zde.
        Ten odkaz…
        Co z toho vyvozuješ ty?

        • vittta

         No né, mě by fakt zajímalo, co z toho vyvozuješ.
         To je politička AfD, to nemá žádný praktický dopad.
         Naopak, může to hypoteticky uškodit.
         Kdyby takto mluvili zelení nebo socialisté, mělo by to úplně jiný šmrnc, rozumíš…
         Nerozumíš, jasně.

         • Jana

          Ne, nerozumím. Ty taky ne. Jak to prosím může třeba hypoteticky uškodit?
          Ty souhlasíš, být nedobrovolně pokusným morčetem, rebele? Tak proč nejsi? A ještě se tím vytahuješ?

          A vittto – kdybys o „koloběhu vody“ věděl jen o trošičku víc, než název, který ale stejně znáš až od doby,, kdy jsem ho tady napsala, vysvětlil bys to a nepoužíval pouhý už dávno zapomenutý štěk.

          Tak je to s tvými odbornosti. Tedy v zájmu pravdy – až na houby a auta, tam, to přiznávám, jsi na výši (hlavně v houbách, v oboru aut jsem znala několik faxchmanů, u kterých by ses možná i ty mohl něco přiučit a oni od tebe), ale univerzálně to neplatí.

          Pořád ječíš, chceš názor, hodnocení, důkazy, argumenty – a když je dostaneš, všechno shodíš se stolu a meleš dál to samé.

          • vittta

           To je ukazovaná extremistická strana, jako tady Okamura.
           Takže je přímo očekáváno, že bude proti očkování, a čím radikálnější, tím lepší pro mainstream.
           Nevím jak přesně AfD, ale u nás Okamura není v tom smyslu extremista, mainstream ho z něj musel vyrobit, a to povědomí nějak udržovat.
           K tomu slouží právě tyhle výstupy, ale i demosntrace radikálních debilů.
           Tím se mainstreamový názor snáze politicky prosazuje (formát: podívejte, co je to za debily, co se staví proti tomu)
           Ty jsi hloupá husa, a tak sis z toho vydedukovala, že chci být nějakým pokusným morčetem, ale to jsem ani nenaznačil, to je tvůj unfér útok, a jsi i lidsky zlá, protože si myslíš, že mě tím nějak ublížíš, a to jak mně osobně, tak v očích ostatních.
           Koloběh vody …no, tak asi jsi to tady všem nandala, nakonec, strážkyně pravdy Kočka neříkala nic, hovořili jen mainstreamovci a očkovaní, takže …
           A moje odbornosti, já nevím, já tady o žádných svých odbornostech nemluvím, že se bavím s Embéčkem o houbách, no protože ho to zajímalo, tak k tomu mám co říci, byl to pokec, ne ukazování nějakých mých odborností, to samé auta.
           To asi má ukázat nějakou tvojí skromnost, nebo co, že ty o žádných svých odbornostech nemluvíš, nebo nevím, co si pod tím mám představit, ale cítím z toho takové jako pohrdání, že se tady vytahuju, ale ve skutečnosti jsem nula.
           No a co, i kdybych byl nula na druhou, tak co to mění?
           Já ti říkám jednu věc.
           Ty jsi třeba zrovna jedna z těch, proč bych s vámi do ničeho nešel.
           Prostě nejsi férový člověk, a s takovými lidmi já prostě nekamarádím.
           Jste banda agresivnách křiváků, to tady předvádíte, rozdělujete tenhle blog tím, že se selektujete od ostatních, prostě si žerte vitamíny, a hejbejte se na čerstvém vzduchu a vůbec si pindejte co chcete, ale beze mne, já mám svojí stranu, tam očkování roli nehraje (ale doopravdy, né jak u vás) , a vy se ve své sektě třeba poserte!

          • Jana

           „Já ti říkám jednu věc.
           Ty jsi třeba zrovna jedna z těch, proč bych s vámi do ničeho nešel.
           Prostě nejsi férový člověk, a s takovými lidmi já prostě nekamarádím“.

           Beru na vědomí. Chybět mi to nebude.
           Jsi hysterický a s tou tvou věčnou sektou už navíc otravný.

       • embecko

        Situace pred anslusem byla takovahle:
        Rakouska prvni republika, naslednik C&K, mela v zakladaci listine odstavec, v nemz samu sebe uznava za soucast Nemecka. Ovsem republika byla ve stavu obcanske valky a chybelo ji statotvorne smerovani. Okolni staty mely svych starosti dost a o takovehle „rozvarene“ sousto nestaly, ani Hitler, jak pisi vyse.
        Jedinym zajemcem skrze Tyroly byl Mussolini, ktery se ale naroku na Rakousko take vzdal a politicky se priklonil k Nemecku.
        V tom okamziku uz Hitlerovi z geopolitickych duvodu nezbyvalo, nezli provest anslus.
        Pro evropske staty slo o samozrejmou vec, nad kterou se nepozastavily.
        To „nevsimli“ samozrejme neznamena, ze neregistrovali, nybrz ze slo o udalost, ke ktere necitili potrebu se vyjadrit, ci na ni dokonce reagovat.
        Dale pises:
        „Kolik lidí, kolik států = vlivných politiků zaznamená např, tento projev (Andersonove).“
        Netusim, proc vzdycky odkazes nejaky clanek, ktery potvrzuje opak toho, co tvrdis.
        Dle tebe si anslusu Rakouska vsiml (skoro) kazdy a pak to jako prikladem dolozis vystoupeni poslankyne, ktereho si nevsiml nikdo.

        • Jana

         Protože nejsem politická analytička a ani ji ze sebe nedělám.
         A jak mám rozumět tomu,mže si nikdo nevšiml vystoupení EUROposlankyně? Víš to jistě, že nikdo?
         Všechno začíná prvním slovem, které může, ale nemusí strhnout lavinu.
         Já to dopředu nervím, pokud ty ano, klobouk dolů, ale zatím bych nehodnotila „den před večerem“.

         • Janika

          Rozhodně si toho nevšimla naše média :-). A kdo neni od rana do vecera v televizi, jakoby nebyl.

          Vsimli jste si, jak ignorují návštěvy u prezidenta? Dnes tam pořád dokola omílají jakousi žalobu na Štrougala (to nas tak v tehle dobe zajímá…) a dozvědět se, kdo byl a bude u Zemana, to človek nechytne.

          • vittta

           To je jenom dobře.
           Stejně by to sestříhali, a z poslankyně by udělali nacistku.
           Ať si jí raději nevšímají.
           A jezevec obstojně válí.
           Média sice nic neříkají, ale za to čas od času něco řekne budoucí ministr, a jsou to slova respektu k přehledu pana prezidenta, což je povzbudivé, že je stále v plné formě.
           Jednu chvíli už jsem přestával doufat, musím říci.

   • embecko

    A nejlepsi na tom je, ze tihle svazaci jsou vetsinou antikomuniste…a staci jen, aby si nekde precetli o tehdejsim budovatelskem nadseni a uplne je hruza jima…jak nekdo tak mohl podlehnout propagande, co za zrudy museli tehdejsi svazaci byt! :o)

   • vittta

    Bohužel to nemají zapotřebí.
    Takových kreténů je mraky, takže si je nepotřebují vymýšlet.
    Antivaxeři ovšem patří do stejného pytle tupců a otroků velkokapitálu.
    My potřebujeme demonstrace OČKOVANÝCH, a né sektářských kreténů, nedodržujících nic, a věřících na oxidy grafenu a čipy ve vakcínách, a přitom si je sami dobrovolně kupují za drahé peníze.

 9. vittta

  Zajímavý Kuras.
  Kovid zatím asi lecos brzdí, ale řešením může být, zdá se, jenom velká, občanská válka- tedy taková, kde by nešly použít jaderné a chemické zbraně.
  Ta stejně skončí porážkou lidu, jako vždycky, ať už vyhraje kdokoliv.
  Vstanou noví kokoti.
  Ale směr vývoje to změní.
  Osobně se divím, že se kovid- který považuji za spontánní záležitost, nevyužívá politicky.
  Ta chvíle ale může teprve přijít, vemte si, kdyby se ukázalo, že nákazu přenáší peníze.
  Zákaz hotovosti by pak mohl přijít prakticky okamžitě.
  Naší nadějí, jak to sleduji, může být kuriozně buzerace očkovaných, a očkovací povinnost.
  Protože to už se nebude líbil leckomu, a postavit se tomu může lid, né tlupa primitivů.
  Ovšem, kdo nás povede, no, hledáme, nenacházíme, ale jak jsem psal, až doba dělá velké muže.
  Napoleona v r, 1789 také nikdo neznal.
  Největší současný státník Putin stárne, hodně bude záležet na tom, kdo ho nahradí.
  Také USA mohou být nadějí, protože bílí v občanské válce zvítězí, a svrhnou neoliberály.
  Ať tak, či onak, situace se stává čím dál méně přehlednou.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Brat-penize-zlobivym-Ben-Kuras-cetl-o-nove-Evrope-noveho-Nemecka-685353

  • Jana

   Ale sakra vittto, tak už se konečně tím „velkým mužem“ a vůdcem veřejně prohlaš:
   Chodíš kolem jak okolo horké kaše a nakonec tě nějaký tupec, blbec, sektář a antivaxer předběhne.
   Dva roky ideové práce v tahu!

   • vittta

    Ty nemáš k tématu co říci?
    Můžeš do mě kopat, ale měla bys také někdy provést pokus o diskuzi.
    Tady nejsi na OM.

    • Jana

     Vždyť jsem právě řekla, resp. napsala. To je tím,že mě nečteš, ty jen reaguješ na jméno jak Pavlovův pes.

     • vittta

      Aha, tak pokud nic jiného nemáš, pak tvou výzvu nemohu přijmout.
      Neznám přesně velmocenské ale ani vnitrostátní mocenské prostředí, a tak bych nemohl dobře vést.
      Kromě toho nemám praktické politické zkušenosti.
      Já jsem takový typ, co za nějaké hrdinství dostane metál, a po válce ho s úsměvem zavřou, nebo rovnou popraví.
      Asi tak, brouku.

      • Jana

       Jen nebuď tak skromný.
       Když jsi jediný v republice zjistil, že anšlusu Rakouska si jen málokdo všiml a časem možná „vyanalyzuješ“, že 2. světová začala, proběhla, skončila a lidi si toho všimli až po válce, právem ti to vůdcovství náleží.
       Takového prozíravého vůdce je zapotřebí.
       Jen pozor na potvoru lidskou paměť. Někdy si nepamatuje, co bylo včera, jindy nezapomene téměř nic.
       Pokud se nepletu, celkem před nedávnem jsi tu psal něco jako „šel jsem za Babišem, půjdu i za Zahradikem“. Tak si osvěž paměť, za jakou pravdu se tu biješ jako kev.
       https://nastub.cz/w/kNyw2GMMnp2tifJ2d6Jkbt

       • vittta

        Ale za co se biju, do toho tobě nic není.
        Buď tomu nějak oponuj, nebo drž zobák.
        Nevím jak ostatní, ale já nejsem zvědavý na to, aby sis tady „nahlas“ cosi dedukovala.
        Připrav si to, a reaguj.
        Ty se mně tak hrozně snažíš podobat, ale působíš dost křečovitě.
        Chováš se jak radikální mainstream, připomínáš mi Forum 24.
        Víš úplné hovno, a chtěla bys být slavná.

        • Jana

         :-)))))))))
         “ já nejsem zvědavý na to, aby sis tady „nahlas“ cosi dedukovala“.
         Připrav si to, a reaguj.“ – Tomu mám rozumět jak?
         „Chováš se jak radikální mainstream, připomínáš mi Forum 24“ – Vážně? To jsem si tedy fakt nevšimla, že by byl mainstream „radikální“. Jak se to projevuje?
         „Víš úplné hovno, a chtěla bys být slavná.“ :-))))))) Nepřipisuj své „vlhké sny“ mně, prosím. Já za tvé ambixce opravdu nejsem zodpovědná.

         • vittta

          No jako na Foru 24, ne?
          A moje ambice…
          To je jako co, že chci být slavný na tomhle blogu, nebo že bych dělal rovnou prezidenta zeměkoule?
          Já ti nerozumím.
          Že chceš vysírat je jasné, ale proč a co se ti vlastně nezdá, to je mimo mé chápání.

         • vittta

          Ten první nechce dělit společnost, ale ten tě asi nezajímá, protože ty se stavíš za rozdělení společnosti, ten vypadá normnálně.
          Ta lékárnice už je radikálnější, také nechce dělit společnost, ale každý může selhat. (výstražně zvednutý prst)
          Ten třetí společnost rovnou rozděluje, a ten, kdo někomu píchne dávku, je jeho vrah, řekněte mu to ještě za života, ten patří do blázince, on si myslí, že tu pravdu, tu jeho, každý zná, a kdo jedná mimo ní, dělá to se zlým úmyslem- je typické, že tento agresivní šílenec se tváří jak anděl.
          Další je nějaký Havrda, trošku šílenec, ale dobrák, chce revoltovat proti vládě…generální stávka, a Dan Landa je jeho velitel, máklej, ale bude to v tom smyslu dobrej chlap.
          Dorostová doktorka…normální, ale ta řekla asi dvě věty.
          Pak nějaká ošetřovatelka, doporučuje umělé vitamíny a veselou mysl, a také nějaké prášky, ty všechny jmenuje, jsou to všechny prášky, co existují.
          Mluví o očkování…a hele, očista těla po očkování, hlavně se nebát.
          Hovoří patoložka….šťastní, spokojení, svobodní…
          Další je Žák, život bez svobody nemá cenu…hmmm, to je ale na diskuzi co to je svoboda, plno lidí přežilo koncentráky a mučení, a mělo to pro ně cenu, vypadá dost povrchně.
          Musil, vyčítá lidem, co se nechali donutit k očkování, co udělají příště- s tím souhlasím.
          Pomrová- nebát se, a dá se to léčit, podporuje imunitu…dejme tomu.
          Ale izolovala by ne nemocné, ale ty, co se bojí- a těch je jen pár, podle ní.
          Trošku schýza bych řekl, mezi nimi bych se necítil, sekty nesnáším, a tam je to vidět.
          Mimochodem, tohle není žádná diskuze, tam cosi vzkazovali, a všichni jakoby hráli tu samou písničku.
          Diskuze je názorový střet, ale toho tito lidé nejsou schopni, podobně jako ty, Jano, oni ho nahrazují vysíráním a duchovnem (nikdo jiný na to nemá, to tady razí Astr, ten se se mnou nebaví proto, protože má dojem, že jsem duchovně níže než on, tedy se nademne povyšuje a nejsem ho hoden, to dobře vidím), ty ho nahrazuješ agresí a rozdělováním lidí,protože ti chybí jakékoliv vědomosti a znalosti.
          Jsi takový oslík, co musí jen odkazovat ty jakoby chytřejší.

         • astraustralia

          Mate muj obdiv devcata ze v sobe nachazite stale dostatek sily diskutovat na urovni. Presneji na „intelektulani urovni“ mistniho odbornika:-)
          Doplnim vase komentare a odkazy malou vzpominkou a odkazem navic.
          Pred casem tu byl na „urovni“ zesmesnovan odkaz na 30 lekaru z USA, dnes po 2 lete zkusenosti s Covidem a „opatrenimi“ je to jiz tisicovka lekaru v CR kterym dochazi trpelivost a nehodlaji pokracovat podle dalsich prichazejicich vladnich zakazu a prikazu odchazejici vlady.

          Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů
          https://cnn.iprima.cz/povinne-ockovani-nechceme-burcuji-lekari-poslanci-jejich-petici-kritizuji-52431

          • Peter Matej

           Mate muj obdiv devcata ze v sobe nachazite stale dostatek sily diskutovat na urovni. Presneji na „intelektulani urovni“ mistniho odbornika:-)

           Pripájam sa k Astrovi! Treba mať na také „kydy“poriadne silný žalúdok !

          • kočka šklíba

           No já tady moc nediskutuji. Vitttu nečtu už vůbec, na tu „vysokou intelektuální úroveň“ a na jeho „analytické schopnosti“ a vůbec na všechny klady jeho příspěvků nemám, tak se ani nesnažím s tímto velikánem diskusí polemizovat. Embéčko nečtu když píše o covidu, takže jen něco. A Kamil se tu vyskytuje většinou právě v diskusích s vitttou, já s jeho příspěvky převážně souhlasím, takže nemá cenu nosit dříví do lesa.
           Takže si ráda přečtu Janu, Vás, Petera ale i Janiku, oh a další. A téměř vždy si přečtu nebo podívám na Vámi odkazované linky. Takže Váš obdiv patří především Janě.
           Jano já to věděla, no tak lidé, kteří nemají co říci se odvolají na „koloběh vody“, takže embéčko i vittta. A jsem si jistá, že vittta o tom nic moc neví ale jako hůl se mu to velmi hodilo ;).

          • Janika

           Tak já se také připojím se svým subjektivním hodnocením, kočko :-). Pro mě jsou na tomto blogu nejcennější komentare embecka a vittty. Mají to srovnané v hlavě, a nepapouškují, co bylo napsáno jinde. Jsem hrdá na to, že sem píší. Čtu ráda i ostatní. Bohužel Jana mi připadá zbytečně útočná, a často převádí věcnou diskuzi do osobni roviny, která nedává smysl, do výsměchu a pošklebovaní, který nikam nevede.

          • kočka šklíba

           Tak jistě to mě vůbec nepřekvapuje ;). Již jsem si všimla že urážky vittty necháváte bez povšimnutí (a že jich nebylo málo), zato víceméně slušné psaní, které ale neodpovídá Vašemu pohledu (a to na očkování, co si budeme povídat) už nyní vytknete. No je to Vás blog, takže dělejte co uznáte za vhodné. Nakonec zde budete mít jen vitttu, embéčko a Kamila, na kterého si ještě vittta nedovolil, ačkoliv názory Kamila jsou skoro to samé co moje a ostatních tzv. sektářů co se z nich chce vitttovi zvracet. Přeji Vám tu vysokou intelektuální úroveň, je to Vaše rozhodnutí.
           Ještě Vám sem třeba bude psát brtník, který je velmi přející a k nesouhlasnému stanovisku k očkování jinému diskutérovi (velmi slušnému) popřál smrt v rodině a samozřejmě těžký průběh. Ano takoví jsou už nyní ti, co propagují očkování. Přesně na to sedí citát co sem dal Peter Matěj a jeho doplnění. Jak už jsem někde psala, vůbec už se nedivím, že byli Němci schopni podlehnout nacismu, ve velké většině.

          • Jana

           ad Janka
           Ano, uznávám, že se ti to tak může jevit, ale- začala jsem s tou útočností a převáděním do osobní roviny já?
           Veřejně přiznávám, že nevidím u vittty to „srovnání v hlavě“ , ale naopak propagaci vládních nařízeních a tvrdohlavě lpění na tom, že ta nařízení fungují. Důkazu netřeba, vittta to řekl/napsal.
           A u embéčka jsem v rozpacích, nakolik co myslí vážně a nakolik si ze zdejších diskutujících (všech !) střílí a dá se říci, že zneužívá své medicínské vzdělání.

           A pokud bych mohla o něco požádat, napiš mi ty nebo kdokoliv jiný, jak se bez „výsměchu a pošklebování“ lze vyjádřit např. ke slovům z komentáře vittta 8.28. Brát je vážně se nedá.
           „Jste banda agresivnách křiváků, to tady předvádíte, rozdělujete tenhle blog tím, že se selektujete od ostatních, prostě si žerte vitamíny, a hejbejte se na čerstvém vzduchu a vůbec si pindejte co chcete, ale beze mne, já mám svojí stranu, tam očkování roli nehraje (ale doopravdy, né jak u vás) , a vy se ve své sektě třeba poserte!“

          • Janika

           Ale já nemám na očkování zadny vyhraněný nazor. Vittta to napsal od plic, ale to, co napsal, je nazor k veci, ne osobni útok, je to i můj postoj. Pohybuji se mezi lidmi, z nichž někteří jsou ockovani, jiní ne, ale nikdo se kvůli tomu nehada. Hádat bych se začala az s tím, kdo by me začal přesvědčovat o své jedine správné pravde, a to tady nedelá ani vittta, ani sax. Ani jeden už nich mě netlačí k tomu se ockovat, nebo naopak neockovat. Z druhé strany zde je naopak ten tlak citelny, nekompromisní prosazování „jediného správného nahoru“.

          • vittta

           Vždycky mě udivuje Kočky znalost mých názorů, když moje texty nečte.
           Rovněž vrcholně trapný komentář k Janice, co vy si vy bando dovolíte, to je neuvěřitelné.
           Tady:
           …“zato víceméně slušné psaní, které ale neodpovídá Vašemu pohledu “ (na očkování)
           Já jsem si nevšiml, že by tady Janika o očkování nějak psala, jen že je očkovaná, ale nikomu to nenutí a necpe.
           Vy jste Kočko ale vizionářka, takže aniž by kdokoliv cokoliov psal, víte, co si myslí.
           Ty komenty vůbec nejsou slušné, a není to ani žádná diskuze, co předvádí Jana, je to jen osobní rovina, to ještě Janika byla mírná, si myslím.
           Jana prostě nediskutuje, NEDISKUTUJE.
           A s tím koloběhem vody, tak Jana nám to nandala, ne?
           Měla pravdu, vy jste na to nereagovala, tak co tady pindáte, že jí to někdo připoměl?
           Prostě jsem jí připoměl, jak nám to nandala, je na tom něco špatného?
           Jasně že o koloběhu vody nic nevím, protože kdybych věděl…tak by se to určitě projevilo nějakým komentem, těch jsem pár napsal, ale vy je nečtete, nic méně opět, paní chytrá to dobře ví.
           A že je to Janiky věc, že má dělat, co uzná za vhodné.
           No, to dělá, a vy sem co já vím názory nepíšete, a bez vašeho selektivního moralizování se tenhle blog obejde, pokud usoudíte, že vám to nemá nic nabídnout.
           Což zatím má, protože když je názorový střet, můžete moralizovat a poučovat, pokud názorový střet nebude, ještě mi můžete vytknout vulgaritu, ale kdyby to tady běželo v názorové pohodě a bez vulgarit, nemáte CO NABÍDNOUT.
           Takže buďte ráda, že to tady jiskří, takže si vás někdo všimne, jinak byste zanikla v nicotě, protože názorově jste ještě nenabídla nikdy nic.

          • vittta

           Vaše nadání pro střelbu vlastních gólů je pověstné, Astře.
           Zajedno jste jako tradičně úplně mimo, protože oněch 30 US doktorů protestovalo PROTI OČKOVÁNÍ jako takovému.
           Petice našich lékařů je ale konkrétně o:
           „Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. “
           No tak to mi tady ukažte někoho, kdo to tady propagoval.
           Já být doktor, tak to ale nepodepíšu, protože když jsem viděl ty výrony nenávisti v tom co odkázala Jana- hlavně u toho duchovně na výši, co se dožadoval, aby každý kdo byl očkován řekl svému lékaři do očkí, že je jeho vrah, tak se mi zvedl žaludek, a i když sám také s uvedeným nesouhasím, moje jméno bych pod touto peticí nezneuctil!

          • Jana

           Ještě jednou pro Janiku.
           Tady ale nejde o názor na očkování jednotlivce. Nejde ani o žádné přesvědčování očkovat ano, očkovat ne – tady jde o názor, že kdyby očkování fungovalo (jak tvrdí vittta, i když žádný důkaz pro to neexistuje), nebylo by třeba žádných kampaní, natož příprava na očkování povinné. A slova, že „takhle to dělají všechny sttáty“ není žádný důvod – a ani by být neměl pro vládu, která soustavně lže, že jsme SVOBODN´V a DEMOKRATICKÝ stát. Už dlouho nejsme a dnes méně než za togho „socialismu“.

           A k vitttovi – nejde o drsná vyjádření ve smyslu slov, ale obsahu.
           Protože – nic proti tomu, napíše-li, že jsme agresivní banda – ale KŘIVÁKŮ?
           Rozdělujeme tenhle blog protože se „selektujeme“ od ostatních – jak? kterých ostatních? že máme odlišný názor – to se nesmí? Ani tady?

          • Jana

           ad vittta 14.51
           Tak ty bys tu petici lékařů nepodepsal, protože se ti zvedá žaludek ze slov jednoho lékaře, „aby každý kdo byl očkován řekl svému lékaři do očí, že je jeho vrah“. Zatímco když naše vláda vykřikovala unisono, že 30 tisíc mrtvých mají na svědomí ti, kteří nedodržují nesmyslná vládní nařízení, to bylo OK, to rti nevadilo, naopak, tím jsi „arguentoval“ na podporu vládních plků.
           Vzácný to případ objektivity a nestrannosti. Ale hlavně oportunismu. A jisté formy zbabělosti.

          • vittta

           Tak to musíš někam na OM, možná tam tím někdo argumentoval, ale já NE.
           Nebo se zrodilo v tvé nenávistí zakalené mysli, to spíš.
           A podle mého JSTE křiváci, a pokud si to myslím, tak to také napíšu.
           Na rozdíl od vás ale napíšu i PROČ.
           Protože zajedno tady porůznu lžete, co jsem tvrdil, a netvrdil- viz to výše třeba, ale i to, jak mi podsouváte nějaké názory, které vůbec nemám, ale také jsme bývali kamarádi, a jenom proto, že vám nekouřím prdel a nehýkám nadšením z debilních webů typu otevřisvoumysl, tak jste mě zavrhli jak prašivého psa.
           No, já vás na nic nepořebuji, vy potřebujete mě, protože byste byli beze mne jak sluníčkáři bez Zemana nebo Putina, či i Babiše, neměli byste na koho flusat své dobroserské chcanky.
           Tady… teď nevím kdo, jestli ty, že jsem si na Kamila nedovolil.
           To je vrchol všeho, Kamil je kámoš, na rozdíl od vás, a že má v něčem jiný názor na tom nic nemění.
           Ale vedli jsme o tom diskuzi, v lecčem jsme se neshodli, a co jako?
           Já si nehledám kámoše podle politických názorů, nebo dokonce názorů na kovid, ale podle povahy.
           Vy žádné kamarády nemáte, zradili jste mě, a zradíte se i sami mezi sebou, jediné, co vás drží pohromadě je konkrétní názor, a to ani ne na kovid, ale s určitou nadsázkou na mě, vy blbečci.
           Protože kdybych alespoň tady něco propagoval, jenže ty moje názory se zase tak zásadně neliší, to vy jste mi to přišili, co se líhne ve vašich chorých hlavách, resp. co vám do nich nalili ti, co otevírají vaší mysl.
           A jistě že souhlasím (souhlasil jsem, nyní je zase situace jiná) s vládnímí nařízeními, ale jen některými- ono šlo tenkrát pouze o nošení roušky venku kdekoliv, a též jsem vysvětlil proč to podporuji, a také jsem vyjádřil pochopení, proč se zavřely hospody a malé provozovny, né že bych s tím vysloveně souhlasil, ale chápu to.
           Takže jediné, v čem jsme měli rozpor byly ty roušky, jinak nemohu za to, že máte potemělé mozky, a nechápete, co vám píšu, což ale na druhou stranu chápu, protože když to nečtete, tak to ani chápat nemůžete, votroubci.

          • embecko

           Janika: dekuji za pochvalu pred nastoupneou jednotkou…
           Zasadni vyhoda internetu je, ze diskusni partner po tobe nemuze sahnout a dat ti jednu do nosu. Z toho take vyplyva, ze lide tu mluvi uvolneneji, nezli by si dovolili v realu…tam jsou vztahy mnohem uzsi, ruzne propletene a co si clovek muze dovolit napsat tady, to by si ve skutecnosti netroufnul.
           A nejde o hrubost, podotykam, ale o jemne predivo pricin (myslenky) a nasledku (znicene pratelstvi) z duvodu ruznych citovych banalit…jeden si nenecha sahnout na Babise (Ameriku, Rusko, spalovaci motory atd.) natolik, ze o nich nesmi padnout spatne slovo, jinak se nasere do nepricetna a je konec…ale pritom je to dobry/a kamos/ka se kterou/rym neni problem posedet v podniku verejneho pohostinstvi, ci si zajit na vylet, anebo pozvat na party.
           Takze vsichni tu pisi blbosti (vice-mene), ktere by si v realu asi nemohli dovolit (vyjma pana ucitele Observera, ten drzi lajnu, protoze je ucitel a tedy musi, i kdyz nechce).
           Takze tak je to treba brat- jde o uvolnenou diskuzi, jez zcela neodpovida realnemu obcanskemu postoji diskutera.
           Jenze! Prave to je na tom zajimave, nebot z vnitrnich, na venek nerealizovanych prani lze usoudit trend, kam se spolecnost bude ubirat. Takze i ta nejhloupejsi diskuze ma svuj vyznam, nebot se clovek dovi, co bubla vespod.

          • observer

           observer se píše s malým “o”. Není to jméno, ale druhový popis.
           Jsem zde (na téhle planetě) na dlouhodobém pozorování a studiu vašeho druhu. Já jsem odjinud a pravidelně posílám výroční zprávy do “home office”

          • Jana

           ad vittta
           Jak už jsem před časem psala – LŽEEŠ, jak se klávesnice dotkneš.
           Tvé lži by se daly snadno dohledat, ale komu by se chtělo hrabat se v diskuzních, když jediným efektem by byl tvůj – a tentokrát i hodně vážný – hysterický záchvat a další popření tvých vlastních slov. Tedy nová lež.

           Ale nechci být ta, která vám tady rozbíjí vaši diskuzi, vedenou v „mezích mírného pokroku“.
           Nejsem závislá na jediném webu, mám i jiné možnosti, kde si popovídat jako rovný s rovným a ne jako prvňáček s panem učitekem Bye.

          • vittta

           A to je důkaz.
           Píšeš to ty, že lžu, navíc, dá se to snadno dohledat.
           Já na to ale nejsem také zvědavý, to je o hovně, tyhle tvoje schýzy, leda by šmírkočka, ta sice moje texty nečte, ale zase si je ukládá, ty nejodpornější části, takže kdyby pomohla…

          • vittta

           Hned mě napadlo,že otevřisvoumysl musí vést mimozemšťané s úmyslem nám pomoci.
           A také řídí Švédsko, tam se nic neděje, a- nic neděje.

          • observer

           Otevrisvoumysl, RT, OM, Osud, Aeronet a podobné platformy jsou pro home office jen zdrojem veselého pobavení.
           Ale s časem se home office rozhodla, že jsou zároveň vhodným magnetem na prosťáčky předejmuté díky nízké inteligenci k snadnému ovládnutí a asi je zachová i s abonenty.
           Inteligentní zemští tvorové budou asi sortováni dle charakteru, ale detaily nejsou ještě rozhodnuty.

          • embecko

           Musis si prehodit na fyzickou mapu a pritahnout cerveny spendlik, pak uvidis hezke dva vdolky :o)

         • astraustralia

          Jano ten odkaz je srozumitelny, dostavam ale obcas zpravy z CR a o nekterych nevim…
          Treba tento proc prave od října 2021?

          Desatero občana ČR platné od října 2021)
          1. Netopit
          2. Nesvítit
          3. Nevařit
          4. Nejezdit
          5. Nestavět
          6. Nekouřit
          7. Nepít
          8. Nejíst maso
          9. Šetřit na důchod a na pohřeb
          10. Platit, držet hubu, neprotestovat a USMÍVAT SE !

          • Jana

           To nevím. Myslím, že ten konkrétní říjen s tím nebude mít mnoho společného. Maximálně to, že od října v podstatě začíná topná sezóna a my hrdě odmítáme ruský plyn. :-)))

           A díky za podporu, kluci!
           (Musím dovysvětlit: Miroslav Horníček kdysi řekl, že existují hoši, chlapci a kluci. On vždycky chtěll být klukem, ale maximálně se mu podařilo být chlapcem. Tedy KLUK, budoucí CHLAP je ideál! Proto nešlo použít „chhlapci“, nebo dokonce „hoši“.)

          • Peter Matej

           Na otázku,komu súčasná koronavírusuvá kríza vyhovuje,odcitujem z nasledujúceho odkazu “
           cit. “ Každopádne liberálnym elitám covidová pandémia vyhovuje náramne! Pod zámienkou pandémie totiž skúšajú,kam až sú ľudia vo svojej poslušnosti ochotní zájsť. A ukazuje sa,že ak sa jedná o takúto zdravotnícku oblasť,ľudia sú schopní znášať aj totálne obmedzenie svojej slobody.
           A nie len to ! Mnohí tzv.“zodpovední občania“ sú schopní do krvi sa hádať s menšou ale uvedomelejšou časťou obyvateľstva,ktorá si svoje práva a slobodu nechce nechať vziať! „koniec citátu.
           Len opravím autora v tom,že na Slovensku je ešte stále väčšina tých,ktorí očkovanie odmieta.
           https://www.slovanskenoviny.sk/koronavirus-urychlil-nastup-liberalnej-totality/
           Čo sa vitttu týka,tak si myslím,že má v sebe už aj tretiu dávku toho očkovacieho pačoku a chystá si už riť na štvrtú!
           Z jeho vstupov by mal radosť aj šéf českých elfov Kartous a Čulík by ho pri stretnutí uznanlivo poklepal po pleci!

          • kočka šklíba

           Ano řekla bych že je to reakce na zvýšení cen v energetice a možný nedostatek zemního plynu. Nevím, já to neviděla, ale u Jílkové prý, když byla diskuse o těchto záležitostech, nějaký odborník přes energetiku prohlásil, že blackout bezpochyby nastane, otázka je jen kdy. Uvidíme až Němci odstaví od ledna ty 3 jaderné elektrárny.

          • vittta

           Tý vole…
           Tak tobě Peter jde o to, jestli je někdo očkovaný?
           V tvých očích jsem totiž po té, co jsem si nechal píchnout třetí dávku hodně klesnul, bez ohledu na to, jestli jsem to udělal, nebo ne.
           No dobrý, no.
           Na rozdíl od tebe mě počet očkování kohokoliv vůbec nezajímá, a když to někdo napíše, neklesá u mě ani očkovaný, ani neočkovaný.
           Jinými slovy, frajírku, nerozděluji lidi.
           Ty o tom jen žvaníš, stejně jako ta pokrytecká banda bojovníků s hovnem.
           Vy jste nám zrovna k užitku, vy otroci, vy jo, jednotitelé.

          • Kamil Mudra

           To je, Astře, spíše takové desatero Green Dealu. Obávám se že většina občanů ČR by tě s ním poslala do prdele jak před říjnem 2021 tak i po něm. Leda bys to přejmenoval na „vnucený životní styl“. Ono i s tím šetřením na důchod a pohřeb je to problematické. Pokud ten pohřeb nestihneš včas, tak ti úspory sežere inflace.

          • vittta

           Pohřeb…
           Nebo dokonce kremace, to už vidím, že nás budou házet do Macochy, poněvač žeh je nekologický.
           Nebo…vlastně, uhlíková daň na žehy, to je nápad, a pěkně podle váhy soupravy, tedy rakev, výstelka, vohoz a tělo.
           A daň za slzu, protože kdo bulí, produkuje víc CO2.

          • vittta

           Také boj.
           A to je ono, právě.
           V článku se sice nepíše nic konkrétního, ale zdravotníci napadáni jsou, a očkovací centra.
           Takže i kdyby si tohle někdo jen vymyslel, má oporu v prokazatelném násilí a vandalismu jinde.
           Jenže…to by troubové od antivaxerů museli myslet.
           Ono stačí, že ten negr, ten Floyd, byl feťák, kriminálník a gauner- a stejně se z něj dělá druhý Ježíš Kristus.
           Hodný negr nebyl, tak vzali prostě jen negra.
           Hodně lidí bylo nasraných, ale jen málokoho to varovalo v politickém kontextu.
           Tady se jim agresivní psychopati nabízejí sami, ani si je nepotřebují vymýšlet.
           https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zdravotnikum-z-kladenske-nemocnice-nekdo-propichal-pneumatiky-u-aut-40380069#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=SGdCDLRVg05-202112031554&dop_id=40380069&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   • astraustralia

    Sax vam tu opomel dat zaverecnou informaci z clanku ve ktere byvaly ministr obrany Canady mluvi jiz v r.2007 o reseni ktere by potesilo Gretu a Zelene na miste prvnim=
    jak prestat svinit planetu spalovanim fosilnich paliv.
    Mimochodem tento byvaly minister neni prvni kdo se domniva ze nektere vlady taji informace a reseni.

    Back in 2007, the Ottawa Citizen reported that Hellyer is demanding that world governments disclose alien technology
    that could be used to solve the problem of climate change:
    “I would like to see what (alien) technology there might be that could eliminate the burning of fossil
    fuels within a generation…that could be a way to save our planet…We need to persuade governments to come
    clean on what they know. Some of us suspect they know quite a lot, and it might be enough to save our planet if applied quickly enough.”
    Which of the top officials is the next to dare to tell the truth, which is being hidden from us?

     • astraustralia

      Dekuji za odkaz.
      Srozumitelne vyjadrene vyhrady. Vhodne jak pro koho.
      Mimochodem pochvala pani blogu pro vittta a Saxe mluvi srozumitelne o tom co je zde povazovano za spravne :-)
      I posledni priklad „hloubky“ rozboru je ukazkovy :-)
      Je to bez pochyby rozbor na nejvyssi „intelektualni“ urovni hodnoceni prvnich 30 lekaru v USA ochotnych jit se svou kuzi na trh, ve srovnani s vyhradami dnes tisicovky lekaru i v CR, oznacit to za nesrovnatelne. A opet to ma spravne, nebot neni vyhrada jako vyhrada! Predevsim neni komentator jako komentator:-)
      Potvrzeni obdivu vsem tem kteri nachazi odvahu jit do debat s takovymi experty.

       • Jana

        Díky za odkaz Astře.
        Připomíná mi to známé: „Když si přišli pro komunisty, mlčel jsem, nebyl jsem komunista. Když si přišli pro odboráře, mlčel jsem, …….“
        Už k se k tomu nebezpečně blížíme. A mlčíme.

         • vittta

          Hnízdil fantasticky.
          Jenom zaměnit Kovid za vakcínu, a je to dokonalé.
          IDIOT to vždycky byl, a vždycky bude a neměl jsem ho rád, flusal na prezidenta stejně oduševněle, jako nyní na „ONI“.

      • Janika

       Astere, mam na Vas velkou prosbu. Ze staré známosti, nemohl byste mi stručně napsat, co je zde považováno za správné? Co tím presne myslíte?

         • astraustralia

          Kdyz se podivame na vakciny a tim na vakcinaci „obchodne“
          dostaneme jiny nez onen vychlovany a jedine spravny pristup a nazor.
          Smlouva s vyrobcem vakciny
          Tomu se říká opravdu lukrativní kšeft. Proč tak politici tlačí na očkování? Stojí za poslech.

          • vittta

           Podle jakého zákona může být obchodní smlouva nadřazena zákonům?
           To je ono, právě, tady nějaký šmoula cosi čte.
           Né že bych si dělal iluze, ale tohle je určeno buď blbcům, nebo je tragicky špatně připravené.
           Tam se čte smlouva jako ústavní zákon- tedy musí být řečeno, jak je to vymahatelné, na jakém základě, dle jakého zákona.
           U nás platí, že smlouva není nad zákonem.
           Třeba je to mezinárodně jinak, ale musí to být řečeno.
           Důležité by také bylo, aby byla smlouva ukázána, co čte, by se ukazovalo.
           Tady ke konci nakonec říká, že MUSÍ vše splnit z titulu americké mezinárodní moci.
           Což je minimálně pochybné.
           Všechny země to podepsaly.
           Navíc se týká jen faisru, jak je to s ostatními?
           Podobné kecy dávají více otázek jak odpovědí, a třeba je zrovna to účel.
           A v podstatě napáchají spíše škodu než užitek.

         • vittta

          Musím říci, že Babiš odpověděl skvěle.
          Celkem logicky si-ASI vybral poněkud neuspořádaný dotaz trošku trouby, a na něm se efektně zviditelnil.
          Tedy trouba se stal návnadou, se kterou si Babiš pohrál.
          A to ještě ten fachman vypadal dost nepříjemně, to také hraje roli, prostě Babiš sebral body zadarmo, a upozorňuji, že tento trouba rozhodně nebyl jeho příznivce.

     • vittta

      Hmmm, už kecá 4 minuty, a je to taková příprava.
      Nyní našla guru a pomalu…
      Študuje dokumentaci, a mluví- nevém proč- o fajzru.
      Teď zjistila, že je plno prominentních doktorům co maj otázky- ale nikdo jim neodpovídá, cenzurují je, nemají přístup (ona ho ale má)…
      To jí vyděsilo.
      Dost tomu rozumí, mluví jak zkušený vědecký harcovník.
      15 minut, a ni zajímavého, ale vedlejší účinky, tak snad nyní.
      Narostly.
      Doktoři neví…bojí se.
      To je ženská, ta má info, cenzura necenzura…a cizí slova, hodně fundovaná.
      Patologové publikovali…našli částice (ty nikdo necenzuroval).
      Naživo viděla co četla na internetu, ale tam to přece cenzurují.
      Červené krvinky nějak blbě vypadaly, ale to já nevím, jak mají vypadat, těžké kovy…může, nemusí.
      No já nevím, mluví jako vědkyně, není nějak agresivní, to nechci tvrdit, ale že by nějak měla potenciál přesvědčit, a hýřila důkazy, to zrovna ne, co vyprává, každý ví, i já znám vedlejší účinky u věrohodných lidí.
      Teď mluví o těch lockdownech i očkovaných, a neřešení epidemie pomocí vakcín, no, o tom tady píšeme už asi dva měsíce, nic nového.
      Teď se opřela do náhubků.
      Aha, tak včasná léčba koviod ukončí, nějaké země- škoda že neřekla jaké.
      Jo, Indie…nějaký stát.
      Hmm, nějaký doktor, ivermektin, zinek..dostali balíčky.
      Jsou i jiné země, ale neřekne.
      A zase cenzura, ty léky pomáhají (je jich asi víc, ale mělo by jít jen o jeden, Ivermektin)
      A teď kecá, že nemůže ublížit, tak to ne, může.
      No, nepřesvědčila mě o ničem, argumenty vlastně žádné…nevím, nenechá se očkovat.
      No tak v pohodě, ať se nenechá, ale neměla by do toho tahat ostatní, si myslím.

      • Janika

       Poslouchala jsem chvilku, ale to se nedá. Vždyť je to jen takove vyprávění, taková beletrie. Žádná srozumitelná pádná fakta.
       Kdyby tak mohl někdo, koho to oslovilo, napsat dve tri stručné vety, co ho na tom oslovílo? To by ostatně melo byt zvykem při uvádení jakéhokoli odkazu, videa.

       • vittta

        Tady ale to samé probíráme také, to je ta kuriozita.
        Dokonce ani hlavní …asi propagátoři očkování, nebo co vlastně jsme, já a Embéčko, tohle normálně probíráme, to samé Kamil.
        Jana to tady odkázala jako nějakou šokující novinku, ale ve skutečnosti se prostě nějaká zdravotnice, ani není řečeno, co vlastně dělá, rozhodla, že se nenechá očkovat, i když před tím chtěla.
        To snad je každého věc, nechce, nechce, já také nechci, a netroubím to na alternativě.
        Ale Peter mě tedy odhalil, že už 3x jsem…
        A i kdyby, co je komu do toho?

       • Jana

        Janiko, zkus tohle, třeba to bude jasnější.
        Protože to, co se píše na alternativě, nebo říkají zdravotníci ve videích bývají často jejich vlastní pozorování a taky ověřování práce jiných a při vší úctě k embéčku a částečně k vitttovi, oni nemají takové možnosti si SVÉ závěry, svá poizorování (v jednom ! kovidáriu a od jedné ! sestry) ověřit – ať už potvrdit či vyvrátit.
        Zkus se na to podívat vlastníma očima a porovnej s oficiálními informacemi. Uvidíš ten diametrální rozdíl.
        https://gloria.tv/post/z6oiTENW8bjm1p7vYMc3fe1tp

        • Janika

         Jano, ale to jsou jen samá tvrzení, nějaká neznámá žena prohlašuje, že něco je tak a tak, ale to je o víře v ta slova, důkazy to nejsou.

         • Jana

          Vždyť tam mj. říká, že byla přítomná u nějakých zkoumání krve apod. Musela bych si to pustit znovu a vzít slovo od slova, ale nenutím nikoho, aby tomu věřil, jen se poněkud podivuji nad tím, že se tu na slovo věří vládě’/vládám, které soustavně lžou a kždý to musí vidět i bez dokazování (tedy až na výjimky, jmenovat nebudu). Např. tady.
          https://nastub.cz/w/kNyw2GMMnp2tifJ2d6Jkbt
          Co je tam špatně, jinak, nepochopitrelné, lživě?.

          • Janika

           U nějakých zkoumání krve… no a dál? Kdo to zkoumal, kolik vzorků, kde to bylo, za jakých podmínek a opatreni, a nějaká analýza a odborné vyjadreni, které by muselo být podané, vysvetlené tak, aby tomu i laik rozumel?

          • Janika

           Jinak tahle videa, jedno za druhym, na to opravdu nemam čas, stačilo mi nakouknout – nic mi to neříká. Nerozumime si v tom základním, z čeho vycházet, co se da jednoduše uchopit a pojmenovat. O cem je video, na ktere dáváš odkaz? Dá se hlavní myšlenka formulovat? Pokud ne, tak tam žádná není.

          • embecko

           Jana je v tomhle duveriva a bere to jako fakt. Kdyz namitnes, ze to jsou jen slova, ktera rika jakysi neznamy clovek, tak ti nerozumi a neni ji jasne, co po ni chces. Stejne tak dotaz po formulovani smyslu videa- Jane je to jasne a nechape, jak se takhle muze nekdo ptat…snad jedine proto, ze takovehle dotazy poklada naschval.

          • Jana

           Znovu píšu, že nechci nikoho přesvědčovat a jednou větou shrnout jakékoliv video nedokážu.

           Ale napište mi ty nebo Janika či dixi, jestli k víře (nejen) naší vládě postačí, že známe jejich jména a foto, přp. kontakt na ně.
           Když znáte i jejich slova a ty se postupně dianetrálně liší od jejich slov předchozích?
           Už jsem to psala pod komentářem a odkazem v 18.25 a neodpověděl nikdo. A přece ta odpověď – a na rozdíl od těch mých odkazovaných videí, vám všem musí být úplně jasná.
           Přiznávám se, že mně vůbec ne. Kde tedy dělám chybu, když věřím zprávám jiným? Proč mi to nechcete vysvětlit vy – stručně a jasně?

          • vittta

           Podle mého ona si i myslí, že já a ty tady nějak ty odkazy vymlouváme těm čtenářům.
           Jinak by to bylo jasné, KAŽDÝ to chápe, ale já do toho kecám, někdy i ty, a tím pádem to snažení kazíme.
           To si všimni, že mi cpou, že tady JÁ nějak snad udávám diskuzní tón, resp. kontroluji správné a nesprávné názory.

          • Janika

           „Ale napište mi ty nebo Janika či dixi, jestli k víře (nejen) naší vládě postačí, že známe jejich jména a foto, přp. kontakt na ně.“

           To ti nenapíšu, Jano, protože vládě nevěřím :-).

          • embecko

           Vittta: ano, to je pokracovani me posledni vety a dusledek neporozumeni: nakonec Jane nezbyde, nez v nasich dotazech videt nejaky zly zamer a nase vyvody povazovat za prazde tlachani.
           V tom se shodne s pozorujicim dozorujicim panem ucitelem. Jen s tim rozdilem, ze nase dotazy nepovazuje pan ucitel za zly zamer, ale symptom vrozeneho inteligencniho nedostatku.

          • Jana

           ad Janika
           Jestliže nevěříš ani vládě ani alternativě, pak neuvěříš ani výsledkům výzkumů, kterých už je k dispozici plno a objevovaly se i tady v odkazech, bohužel odmítaných bez čtení jako idiotské.
           Bylo by taky krajně podezřelé, kdyby dnes, po 2 létech, tisíce vědců nic nového nevyzkoumaly a vědecká veřejnost o tom nevěděla.
           V tom případě bys přece nevěřila ani té „hlavní myšlence“, i kdybych ji byla schopna formulovat (což tedy nejsem).
           Naštěstí je tu Sax a vittta, takže neinformovaná nebudeš. Otázka jen je, jestli jejich „tandem“ zvládne obsáhnout celou rozsáhlou problematiku. O tom si dovolím pochybovat, ale jen potichoučku, abych nebyla osobní a útočná. Zvlášť vittta je na to hodně háklivý. :-)))

          • vittta

           Ty nechceš nikoho přesvědčovat, Jano.
           Ty ukazuješ, jak je modrá obloha a nechápeš, proč jí ti ostatní vidí červenou.
           Ti ostatní ale píší také, že je modrá, že je červená píšeš jen ty k jejich jménům.
           Kromě toho ve své zaslepenosti viníš vládu za ten kovid, protože v kovid nevěříš, myslíš si, že není.
           Ve skutečnosti to není vláda, ale kovid, kdo působí potíže.
           Navíc, to neplatí jen pro tebe, jste děsně hloupí.
           Tady třeba jsou ty vánoční trhy.
           Jasně, ten zákaz vypadá směšně, a hloupě.
           Ale ve skutečnosti to je proto, že to ostatní je otevřené.
           Na horách se lyžuje, v supermarketech je plno, často je to hned vedle.
           Kdyby zavřeli všechno, bylo by to určitě spravedlivější, a nevypadalo by to tak blbě.
           V Rakousku to vypadá daleko smysluplněji, ale lépe na tom nejsou, co se týká náplně volného času.
           Nevím, co bych dělal, mít moc rozhodovat, jestli bych ty trhy zavřel, nebo ne.
           Záleželo by, jaká bych dostal data.
           To je politická záležitost, kdyby epidemie kulminovala až v lednu, svedou na mě, že jsem to zavinil otevřením trhů, musel bych odhadnout, co se bude dít.
           Zdravotní hledisko tady určitě je pozitivní, mě je jasné, že na tom trhu dejme tomu tolik lidí třeba není, a je to venku, ale když nebude trh- plno lidí vůbec nevyleze, a v MHD a jinde (jít na trh je záležitost na celý den) tím pádem nebude.
           A to už venku není.
           Je otázka, jestli to za to stojí, to si nevymýšlí vláda, ale je to na doporučení odborníků, a ti jsou v tom oboru vzdělaní, a také nelze přehlížet jejich názory.
           Kde jsi vydedukovala, že kdokoliv vládě věří, když nenadává na veškerá opatření a očkování a tohle všechno, to nevím, je to dle mého důsledek vymývání mozku- a to bez ironie.

          • Kamil Mudra

           „Je otázka, jestli to za to stojí, to si nevymýšlí vláda, ale je to na doporučení odborníků, a ti jsou v tom oboru vzdělaní, a také nelze přehlížet jejich názory.“
           Tak mi vysvětli, podle jakého klíče, coby laik, rozlišuješ tu vzdělanost vládních odborníků (z nichž většinu ani neznáš) od těch nevládních, které máš možnost znát alespoň z videí na internetu.
           Není pravděpodobnější model, ve kterém se vláda obklopí takovými odborníky kteří jí říkají to co chce slyšet, protože toto jejich poradenství je také součástí jejich příjmů? Ostatně – ona se vláda takovými odborníky ani nemusí nějak obklopovat. Vzhledem k tomu že je odborná veřejnost rozpolcena tak vládě plně postačí když se odvolá na ty odborníky kteří říkají to co se jí hodí. To se to pak rozhoduje „na doporučení odborníků“. Jenže ve výsledku je to přesně naopak: Vláda (složená z laiků) nerozhoduje na doporučení odborníků, nýbrž o tom který odborník je důvěryhodný a který ne. A nemyslící ovčané, kteří nejsou schopni si tohle uvědomit, to prostě vládě sežerou i s naviákem. Což se ovšem děje běžně, nejen v oblasti covidu.

          • vittta

           To je svým způsobem výhoda, nevidět a neslyšet ty (vládní) odborníky.
           Ono je svým způsobem zajímavé, že daleko více jsou slyšet odborníci antikovidoví, takoví ti odborníci prokovidoví (to zní blbě, ale jako pro opatření a očkování) slyšet vůbec nejsou, to je o 4-5 jménech, notně ovšem diskreditovaných.
           No, a jelikož ty antikovidové odborníky slyším, tak se mi zdají trapní, nebo jsou to hysterici, pokrytci (třeba ti, co odkázala Jana, ti petenti, tedy ti, co mluvili) nebo úplní blázni, nebo pleticháři jako Beran…
           Hodně tomu škodí, že jde o monology, sedí tam odborník, a moderátor, nebo nějaký guru, co o tom vědí úplné hovno.
           No a ten odborník pak může vykládat co chce.
           Odborníci takoví nesektářští dle mého vůbec nemluví, byli by napadeni z obou stran, a jakkoliv tady antikoviďáci pláčí, jak je jim ubližováno, tito lidé, co dělají svou práci, a nehlásí se k extremu, jsou terčem vandalismu a násilí.
           Vláda ať si pak dělá, co chce, já nevím, jak to dělají.
           Ale analyzuji si to politicky (skutečně se jim to hodí?) ekonomicky (skutečně se to boháčům hodí?) a též zdravotně (má to či ono opatření smysl?) a odpovědi nejsou nijak snadné, jak by se mohlo zdát.
           A klíč ke vzdělanosti, jak to posuzuji, no podle sebe.
           Čím extremnější pozici daný odborník zastává, tím méně je pro mě důvěryhodný.
           Je mi jedno, z jaké strany, ale tady se mohu vysmát jen antivaxerům, protože zde agresi působí jen oni, a neustále tyto pomatence odkazují.
           Hysterické vaxery tady neodkazuje nikdo, dokonce jeden z mála jsem byl i já, kdo pomatence tohoto typu odkázal.
           Takže jimi okázale nemohu pohrdat, a navíc, proč bych to dělal, aby se mi ještě místní antivaxerské bojůvky pošklebovaly, že jsem debil?
           To já je klidně odkážu, v hovoru s tebou, Saxem, to tito místní inkvizoři nečtou, ale obecně se do toho neženu.
           Já ve skutečnosti nevěřím nikomu, a třeba ty zrovna jsi mi to vyčetl, když jsem dal najevo silnou nelibost k pleticháři Beranovi, co vy žvanil i z pekla, jen aby byl vidět.
           Já nevím, já jsem ještě nečetl odborníka, který by mě vysloveně oslovil, možná je to i tím, že tomu nerozumím, a oni mluví často tak, jako by cílová skupina s nimi dělala medicínu.
           Úmyslně, zdá se, aby jim nikdo nerozuměl.
           Co tady odkázala Jana, nějaká ženská, zdravotnice, někde 40 minut kecá, úplně o hovně.
           Já se nedívím, že to Janika nedala, a Dixi znechuceně vyhodnotila, to fakt nemá žádný přínos, a to už vidíš po 5-10 minutách, že to bude až do konce stejné.
           Nic, nula, nuda.

          • vittta

           Ten článek je dobrý v tom, že srozumitelně ukazují to nejzásadnější.
           Základní data.
           Tady kde kdo už zná složení buňky a zabývá se živostí a neživostí viru, ale základní data nezná.
           I v té modré čáře jsou ti, co sebou po očkování sekli, a jsou v prdeli, ale je jich zatraceně málo.

          • kočka šklíba

           Jano, představte si, že byste již byla naočkovaná. Té látky (at je jakákoliv) se zřejmě už nezbavíte. A ted poslouchejte nějaká taková videa, čtěte podobné texty (samozřejmě od mikrobiologů, vakcinologů a podobně např. od Pekové, Turánka nebo od Montagniera a dalších), co byste dělala být naočkovaná? Samozřejmě, skoro jistě jako většina těchto lidí byste se snažila takovéto informace potlačit, at pomocí dehonestace, vtipů nebo zlehčování. Nemluvě o těch „nejchytřejších“, kteří podobné odborníky klidně nazvou idioty, krávami nebo podobně :D. Takže logicky se od Janiky, Dixi a dalších nedozvíte nic, protože oni tyto informace potlačují, znevažují. Jim totiž už nic jiného nezbývá, já se jim nedivím. Oni teď musí už jen věřit, že tato látka nezpůsobí v těle žádné škody. A tedy musí i věřit Vojtěchovi, Hořejšímu, Kubkovi a dalším propagátorům tohoto očkování. Je to, jak to nazvala Dixi jen ztráta času, protože oni chtějí a věří, že očkování touto mRNA látkou, protože to vakcína není, je bezpečné. Když už viditelně nepomáhá jako ostatní vakcíny (což už se muselo velmi neochotně přiznat), tak snad aspoň neškodí.

          • Janika

           „Jestliže nevěříš ani vládě ani alternativě, pak neuvěříš ani výsledkům výzkumů“
           Výsledky výzkumů zvažuji a porovnávám. Například rozsahlé výzkumy institucí zveřejněných prestiznimi vědeckými časopisy (odkaz Osel uz je tu dvakrat) mají pro me větší váhu, nez neznámá cituplne kvílící žena.

          • vittta

           A hele, Kočka a autorský text.
           Takže Dixi a Janika jako udělaly chybu, a nyní se modlí, aby to dobře dopadlo.
           Mít k dispozici už dříve cenzurované odborníky, tak se očkovat určitě nenechají.
           Já některé odborníky idioty nazývám, Kočko, ale něco vám do vaší superteorie nesedí.
           Nejsem naočkovaný, takže ty sračky nemusím nijak vytěsňovat.
           Mohu být nad věcí, a když někoho nazvu idiotem, tak mě těžko může kdokoliv vinit, že tak činím proto, že jsem podvědomě oslaben na duchu už životní chybou- vakcinací.

          • Janika

           Peková mela dobrý nástup, mnoho lidí jí fandilo. Pak ale clovek zjišťoval, ze v tom, co hlasa, to nějak skřípe. Na Slovensku je skvělý doktor Bukovsky, bohužel se dal na politiku a zrušili mu YouTube. Tak ten Pekovou nejdřív uznaval, a potom se od ní odvratil.
           A moje zkušenost s vakcínou je takova, ze po druhé mi bylo fakt blbe. Vím, a vedela jsem, ze je to svinstvo. Ale zase je to stokrat lepší, než kovid. To je myslím docela racionální uvaha, kočko. A moje sestra se zase víc boji trombózy, nez kovidu, takže se očkovat nedala. Oba přístupy jsou možné, vzajemne se nepresvedčujeme.

          • Kamil Mudra

           „To je svým způsobem výhoda, nevidět a neslyšet ty (vládní) odborníky.“
           Tedy, přiznám se že to co čtu v tvém komentáři ve mě probudilo myšlenku, která se ti určitě nebude líbit a mohu se jen spoléhnout na to že když to to řeknu, budeš to brát jako upřímná slova kamaráda který vidí že jsi do něčeho nepatřičného šlápnul.

           Ty, velký kritik sekt, přistupuješ k celé problematice jako typický sektář:
           1) Věříš vládním poradcům aniž bys je musel slyšet.
           a) U sekty víra v bohy nebo duchy kteří radí Prorokovi
           2) Věříš vládě která ti jejich rady tlumočí skrze své rozhodování
           b) U sekty se takto věří Prorokovi který se řídí vůlí boží a tuto členům sekty prezentuje.
           3) Zatracuješ toho kdo zpochybňuje a kritizuje vládní rozhodnutí.
           c) Stejně jako sektář každého kdo hovoří či jedná v rozporu se slovy Prorokovými.

           „Mohu být nad věcí, a když někoho nazvu idiotem, tak mě těžko může kdokoliv vinit, že tak činím proto, že jsem podvědomě oslaben na duchu už životní chybou- vakcinací.“
           To ale evidentně nejsi. Odsuzuješ, rozdáváš nadávky názorovým oponentům, stavíš se k nim jako kdyby ti ukládali o život, zatracuješ je jednou pro vždy s takovou zarputilostí že se to už nejeví jen jako obrana ale spíše fanatický zápal. To rozhodně neznamená být nad věcí.
           Já to vidím jako varující, právě proto že v jiných záležitostech jsi schopen naslouchat, analyzovat, uvažovat o alternativách – tedy to není způsobeno tím že by ti nebylo dáno to co v apatyce nekoupíš. Ale konkrétně v té covidové záležitosti jsi zapikolován takovým způsobem že nevidíš, neslyšíš, nevnímáš…. tak neochvějně že by ti leckterý „svědek kovidův“ mohl závidět. Takže bacha abys se nenechal pohltit jednou sektou jen proto že bojuješ proti jiné.

          • vittta

           Nevidím nikde žádnou poznámku, že bych jakkoliv věřil vládě.
           Ale na tom svou úvahu stavíš a nejprve mi tedy musíš tuto variantu podsunout.
           Napsal jsem jasně několikrát, že nevěřím nikomu.
           Věřím osvědčeným metodám, tedy rozestupy a roušky, tedy musím věřit tomu, že za
           A- kovid existuje
           B- kovid se říří pomocí kapének.
           Vládní nařízení hodnotím podle této metodiky, ne podle nějakých odborníků.
           U některých odborníků jsem byl v posměchu konkrétní, zejména Peková a Beran.
           Nešlo mi o ně, jsou mi ve skutečnosti na háku, ale šlo mi o to, že antivaxeři je používají na propagaci svých myšlenek, ale ve skutečnosti ani jeden vakcíny neodsuzuje, Beran je celkem radikálně doporučuje.
           Takže je mi to k smíchu, no a Peková tvrdila, že druhá vlna nebude.
           Upozorňuji, že její teorie umělosti viru stála zrovna na tom, že nebude mutovat.
           Ale buď přijmeš, že Peková prostě kecala, nebo přijmeš to, že nové mutace neexistují, a „někdo“ stále vypouští nové a nové viry, stále samozřejmě umělé, jak Peková svůj trapas zahladila.
           A názorovým oponentům rozdávám nadávky- kterým?
           To by mě fakt zajímalo, protože já nevím ani o jednom názorovém oponentu, kterému bych rozdával nadávky.
           V kovidové záležitosti nejsem zapikován vůbec.
           Neřeším to.
           Nezajímá mě to, jen jsem rád informován, ale kecám o tom jen tady, a to jen proto, že nenávidím sekty, a tady sekta je, jinak by mě většina dění kolem toho zase tolik nezajímala, kromě toho tady získávám zkušenosti chování davu na základě konkrétních podnětů, což mě obohacuje, neb toto mě odjakživa zajímalo, to je třeba kupříkladu 30 US doktorů, nebo nerozdělování společnosti pomocí toho, že řeknu svému doktorovi, že je můj vrah…těmhle blbostem může věřit jen pomatenec.
           Politicky jsou závěžnější výzvy pro nás.
           Myslím, že jsem o tom tady napsal dost.

         • Kamil Mudra

          „Nevidím nikde žádnou poznámku, že bych jakkoliv věřil vládě.“
          Jistě že nikde nic takového nepíšeš. To ti podsouvat nehodlám. Ale vystupuješ (ohledně covidu) tak jako bys jí nekriticky věřil a o tom já píši. Přesto že se leckterá její rozhodnutí ukazují jako hloupá a viditelně vládne stylem „odvolávám co jsem odvolal“ neustále ji omlouváš teoretickými úvahami které ústí do závěrů typu: „nemohla jinak“. Opodstatněné odborné námitky házíš do koše coby „antivaxerské pitomosti“ aniž bys byl ochoten je probrat s potřebným nadhledem. Šmahem odsoudíš nebo zesměšníš jakoukoli formu protestu. Ty píšeš že „nevěříš nikomu“ ale tuto svou nedůvěru projevuješ pouze vůči těm kdo vládu za její rozhodování kritizují.
          „V kovidové záležitosti nejsem zapikován vůbec. Neřeším to.“
          V osobním životě to asi neřešíš ale tady ano a velmi intenzivně. Dokonce si namlouváš že „tady získáváš zkušenosti chování davu“. Na těch třech nebo čtyřech oponentech co tu máš?
          To je tedy velký dav. :-) A stačí aby si navzájem zanotovali v názorech (což není nic neobvyklého) a už z nich děláš sektu. Ale oni nejsou sekta člověče. Opírají se sice jeden o druhého tak že se názorově podpoří, ale to z nich sektu nedělá. To je jako by Jana označila za sektu nás pár kteří jsme jí vysvětlovali jak tají ledovce. Opusť už konečně tu svou utkvělou představu že tu bojuješ s jakousi sektou, odlož tu nastraženost a uvolni se.

          • Peter Matej

           „Šmahem odsoudíš nebo zesměšníš jakoukoli formu protestu. Ty píšeš že „nevěříš nikomu“ ale tuto svou nedůvěru projevuješ pouze vůči těm kdo vládu za její rozhodování kritizují.“
           No fuj ! Neveriť svojej demokraticky zvolenej vláde môže naozaj len idiot či už medicínsky alebo politický ! Kto mal výhrady k proticovidovým opatreniam pred voľbami bol idiot ktorý chcel povaliť Babišovu vládu a prezidenta.
           Ten,kto má výhrady k proticovidovým opatreniam dnes,je idiot ktorý chce povaliť Fialovu vládu a…..prezidenta! Smiešne !

           https://www.hlavnespravy.sk/liecit-covid-vakcinami-alebo-tradicne-stret-zaujmov-mediciny-a-biznisu/2778216

          • Janika

           „Ale vystupuješ (ohledně covidu) tak jako bys jí (vlade) nekriticky věřil“
           To jsem nikde nezaznamenala ani nahodou, proboha, Kamile, jak můžeš něco takového napsat?
           A ta tvoje srovnání 1) a) 2) b) atd., to uz je vyložené míchání jablek s hruškami. Vědci a odborníci nejsou proroci, to je o necem úplně jiném.

          • vittta

           Tak to budeš asi muset dát nějaký příklad, protože nevím, o čem mluvíš.
           Konkrétně:
           Opodstatněné odborné námitky.
           Která opatření vlády jsou hloupá- a já je hájím, nebo omlouvám.
           Jaký je proti tomu protest- když ho odsuzuji.
           A jistě že tady jsou jen čtyři, jenže to byli kamarádi.
           Na cizích se to blbě pozná, ale na těch, co mě brali to jde daleko lépe.
           Útočí na mě lidé, co mě brali, a nyní už mě neberou, ale přiznávají, že nevědí proč- neb mě nečtou.
           Já samozřejmě je mám za křiváky, ale až jako reakci, a do toho boje s nimi nejdu, co asi tak udělají ti, co je neznám, když kamarádi se odvrátí?
           Sektu z nich nedělám proto, že by si notovali v názorech, ani si totiž v názorech nenotují.
           Oni žádné nemají, jenom odkazují jiné, takže ta sekta nejdou ti čtyři, ale ti, co je odkazují, oni jim dělají jen otroky.
           A neuvolním se, budu se chovat tak, jak se oni chovají vůči mně.
           Jakýkoliv ústupkek totiž tahle svoloč považuje za slabost.
           To si všimni, že prakticky všechny jejich texty do mě nějakým způsobem kopou, i když mě vůbec nezmiňují.
           Astr píše posměšně o idiotech- to i Peter, a o intelektuální úrovni- pořád dokola.
           Podívej na Petera.
           Ale Peter nemá žádné výhrady, jen odkázal, sám nic nenapsal, jen naznačil, že dnes to bude Fialova vláda, kterou zlí koviďáci chtějí povalit.
           Rozumíš, jde o to, že celých prakticky 8 let se snaží shodit prezidenta a Babiše.
           Jedno jak, Babiše jsem úplně nemusel, ale byl to dobrý premier- v tom marastu (to je ten nadhled), a prezident je můj oblíbenec.
           No ale Peter to v komentu jakoby zesměšňuje, a přidá Fialu, který se vládnout chystá, a já jsem napjatý, co se bude dít, a i jsem to zde probíral s Embéčkem, protože se nabízí varianta rozdělení ODS.
           Takže já diskuzi vedu, a nejen o kovidu, a s nadhledem, ale zdá se, že už to ani ty nevidíš.
           Nyní bych totiž měl podle všech pouček idiortismu začít nadávat na novou vládu, ale to zatím moc nedělám, dokonce jsem upozornil na Válka, kterému se do povinného očkování nechce, takže by mě zajímalo proč.

          • vittta

           Schválně Kamile, co tě zaujalo na odkazu Petera.
           Co je tam nové, zajímavé, co to dokazuje.
           Očkování nekončí třetí dávkou- to není novinka, a proti tomu jsem se postavil, ale je to staré jak Bible.
           Pak tam zesměšnují zisk- prý 35 miliard…to je jako zisk?
           A že motivací je láska, no, to ale nikdo z nich netvrdil, já beru na cukrovku Janumet, to stojí někde 3500, kolik asi je zisk té firmy…Merck Sharp a něco…zajímá to někoho?
           35 miliard nejsou žádné prachy, to tak možná pro nás, ale pro ty nejboharší…pakatel.
           Pak se tam odvolávají na zdravotnické charitativní organizace- to budou ti hodní, co sem tahají ty negry, že jo, tak nyní už je máme zase rádi- nebo ne?
           Pak Zev Zelenko léčil a vyléčil Ivermektinem- převratná informace, NOVINKA, jak v reklamě na vložky, co se mě týká, podporuji léčbu Ivermektinem, a nijak jsem se tím netajil, ale tady je to kolovrátek.
           Jenže ten Zelenko říká:
           „„Viete, covid-19 je umelo vytvorená biologická zbraň, s tým všetci súhlasia. A má veľmi podlý účel. Tým účelom je vytvoriť globálny strach a paniku.“
           Tak nevím jak jinde, ale v českých zemích se jim to moc nepovedlo, strach a paniku tady šíří spíše antivaxeři u vakcíny, no ale také je to strach a panika, a také je počátkem kovid 19, to je fakt, a je třeba to zohlednit- aby někdo nedělal pro tu paniku víc, než si myslí, tihle bojovníci.
           Zatím píší jen o Pfitzeru, nevím proč, jsou i jiné vakcíny, mám tomu rozumět tak, že ostatní jsou morální?
           A máme tady amerického doktora Maloneho, je to i vědec, ten úplně vytřel posluchačům zrak převratnou novinkou, Peter musel asi nadskočit hrůzou, neb i pro něj to je novinka:
           “ „Táto vakcinácia je najväčší experiment vykonaný na ľudských bytostiach v histórii sveta.““
           Aha, tak to je překvápko, NOVINKA, vypere na 30 i bez předpírky.
           Experiment to je, opět můj pohled, zde mnohokrát publikovaný, tedy pokud připustím nebezpečí Kovidu, pak tento experiment probíhat musí, než by jakákoliv látka prošla schvalovacím procesem, bude polovina lidstva mrtvá.
           Třeba.
           Experiment navíc tu vakcínu opravdu dobře prověřuje, ukazují se silné, ale i slabé stránky…
           TO ALE UŽ PÍŠU JÁ, tam o tom slovo není, a tohle mám číst?
           Tyhle pořád stejné sračky?

        • dixi

         Poslechla jsem si ji, podle mne nic nevypovidajici, nevěrohodné řeči. Vždyť se konkrétně nezmínila k ničemu a k nikomu, jen pokutovala doleva dolů, jako by tam měla tahák. Pro mne, ztráta času.

         • Janika

          Taky to tak vidím. Ztráta času.
          Někteří lidé mají takovy dar, ze dokážou zaníceně mluvit a mluvit, nekdo jim to i žere, vetsinou ten, kdo to bere jako podporu sebe a svého postoje. Zeptám se, o cem to je, a nic, to nikdo vyjádřit nedokáže.

          • dixi

           :: OSEL.CZ :: třetí dávku, nebo ne? Tam mi přišel zajímavý článek i debata pod ním.

          • embecko

           Vyborny clanek pro vsechny neverici Tomase, dekujeme! Ovsem clovek je zivocich spolecensky, takze politickou stranku veci (povinnost smakulady) do toho zamontovat musime, at chceme, anebo ne.
           Dle meho stavajici polovina generace odejde z tehle pre porazena na hlavu, nebot ockovani se stane soucasti povinneho ockovaciho kalendare. A nic se nestane, smakulady se ukazi jako pripravky s vedlejsimi ucinky jako maji bezna leciva. Co fatalne utrpi, budou zivotni principy.
           Kdyz za meho mladi zemrel nekdo v 65 letech, povazovalo se to za slusny vek k odchodu a nikdo nad dotycnym a jeho rodinou nehorekoval. Zemrit v 75 znamenalo odejit v pozehnanem veku. Dnes v 75 umirate predcasne, malem v rozpuku, aniz byste si dokazal uzit plne zivota, malem jde o tragedii.
           Osobne na smakuladu seru a vnitrne ji neresim, ale plne podporuji ty, kteri ji odmitaji (i kdyz tusim, ze budou mit smulu).

          • Janika

           Tak to mě zase případné povinne očkováni fakt naštvalo. Hned jsem si začala sumírovat zdravotní problémy, proč ne. Nekdo se proste boji, třeba té trombózy. Nutit do toho, to opravdu ne.

          • vittta

           Politicky se to ale může hodit.
           Protože ať chceš, nebo ne, nějaký odpor potřebujeme, aby si ti politici nezvykali.
           Ale ne odpor fanatiků a idiotů, ale odpor normálních občanů.
           Ona to není prakticky žádná prdel, jak chceš někoho nutit?
           Proto oni začínají opatrně, nad 60 a vybrané profese.
           Už tady může ale přijít debakl, když z vybraných profesí odejdou lidé.
           Já bych se do tohohle dobrodrižství moc nesral, být vládou, a rozumím tomu Válkovi, že tomu nefandí, třeba není politicky blbej.
           Navíc to jde od němčourů, kteří na oblibě rozhodně nevzrostou.

          • vittta

           To určitě ano.
           U nás takový zákon existuje, a je to „šíření poplašné zprávy“, pak podobně „šíření nakažlivé choroby“.
           U kovidu se nepoužívá.
           Na Slovensku se ten zákon má jmenovat “Šíření nepravdivé informace” , a problém je právě v tom, že někdo musí určit, co nepravdivá informace je.
           Pokud nebude nikdo určen, pak je zákon v tom smyslu zbytečný.
           Pokud se zároveň určí orgán, který bude pravdu hodnotit (inkvizice), bude to problém.
           Ale politicky- ty mi to odkazuješ, ale nevšiml jsem si, že by odsouzení toho asistenta poslance- Kraft se myslím jmenoval, někoho rozrušilo, a přitom šlo o porušení všech možných zákonů- a to i jednacích a vyšetřovacích, tak o porušení ústavy.
           A?
           A nic.
           Takže zákon o kovidu jen následuje, a když nikdo neserou mimokovidové JASNÉ náznaky, tak ať se nediví, že to pokračuje.
           A hodit se to může, protože se mohou takto lidé probudit, jenže problém je v tom, že za to nikoho neodsoudí, jednoho, dva…ostatním dají pokoj.
           Kromě toho té zprávě tak úplně nevěřím, protože Slováci zákon na šíření poplašné zprávy nepochybně mají též, nepotřebují nový.

          • vittta

           Tady, abys věděl, jak uvažuji já.
           Tohle je v tom článku:
           „Paragraf trestající šíření údajně nepravdivých zpráv bude v rozporu s Lisabonskou smlouvou a její Chartou základních práv

           Charta základních práv Lisabonské smlouvy v článku 11 zaručuje [2] svobodu vyjadřování a informací. Náš právník doporučuje slovenské ministryni spravedlnosti, aby vzala do úvahy ostrý rozpor jejího navrhovaného paragrafu s Evropskou Chartou základních práv, protože Slovensko nesmí a nemůže jako členská země zavést paragraf, který trestá svobodu vyjadřování a informací. V demokratických zemích lze trestat pouze škody a újmy spáchané v důsledku např. pomluvy, poplašné zprávy nebo nějaké podobné nepravdivé informace.

           Ale nelze trestat publikování a uveřejnění informace jako takové z titulu označení takové informace jakousi autoritou za nepravdivou, ani za škody domnělé, které vedou ke zpochybnění programů, agendy či projektů vlády, se kterými nemusí občané souhlasit, protože neexistuje zákon, který by nařizoval občanům Slovenska souhlasit s agendami či programy (např. očkovacími programy) slovenské vlády. Co říká Charta základních práv v článku 11?

           Článek 11

           Svoboda projevu a informací

           Každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje svobodu zastávat názory a přijímat a rozšiřovat informace a myšlenky bez zasahování veřejné moci a bez ohledu na hranice.
           Je třeba respektovat svobodu a pluralitu sdělovacích prostředků.“
           Vidíš,Kamile?
           Je třeba asi více EUropy, aby Slovensko spasila před totalitou.
           Ono pozor na to, co vlastně která zpráva hlásá, tohle nemusí vůbec být o kovidu, ale o hodné Lisabonské smlouvě.
           Kovid se zatím ještě politicky zneužívá málo, ale však ono to začne, a bude to vypadat právě takhle.

          • Kamil Mudra

           Nicméně už je covidu zneužito k rozšíření toho jejich zákona, který je sám o sobě deklarován gumově. Což si bohužel dnes neuvědomí propagátoři plošného očkování a protože se dnes skoro o ničem jiném než o covidu nemluví, vztáhnou to jen na ten covid stran kterého se cítí názorově neohrožení. Až jim to někdo třeba za rok omlátí o držku stran migrantů, postoje vůči Putinovi nebo notičkám z Bruselu, tak budou čumět co že se to děje. „Jak to? Jak to? My jsme tehdy neprotestovali protože jsme nechtěli mít nic společného s těmi šílenými antivaxery.“ Jenže už bude pozdě. Zákon je zákon. U nás už se žvaní o tom že je potřeba nějak postihnout dezinformátory – dá se očekávat že Slovensko bude uvedeno jako příklad hodný následování.

      • vittta

       Asi jo, když to napsala Jana.
       Já jí sice nerozumím, ale to je způsobeno mám mainstreamem vymytým mozkem.
       Ona jistě ví, proč ho tak nazývá.

     • embecko

      vittta:
      Zatimco ty trajdas po lese a pozorujes houby, tihle se navzajem strašijó kovidem.
      Ale nutno uznat, ze na rozdil od tveho autistickeho hobby si nasli uslechtileho spolecenskeho konicka!

      • vittta

       Kdybys viděl, co jsem donesl hlív ústřičných, minulý týden tedy.
       A na mém kompostu jedou čirůvky fialové na plné pecky, ale teď jsem tam byl s odpadem, a byly takové lehce vymrzlé, ty hlívy ale také, jenže ty to snesou, ale Čirůvka f. by také mohla.
       Vypadají fakt dobře.
       No a uznávám, že jde o zálibu v dnešní době už poněkud fádní až nudnou.
       Odhalování tvaru červených krvinek je daleko oduševnělejší.

       • Janika

        Jednou jsem zkoušela pěstovat ve sklepě žampiony, poslali mi nějaký pytel se substrátem, ale nevyrostl mi ani jeden. Tak to jsi dobrý, ze se ti tak daří. Houby jsou bezva, ale musí se to umět.

        • vittta

         To byly divoké hlívy.
         Jedny jsem našel z auta, a druhý trs- ale ten měl 3 kila, když jsem čistil střechu jedné školy.
         Zrovna jsem měl žebřík, bez kterého bych se k nim nedostal.
         Ještě tam byly Penízovky sametonohé, ale málo.
         Celkem často rostou spolu.

          • vittta

           Na hlívy a penizovky sam. nebo pak z jara na smrže musíš mít kliku.
           Mohou být všude.
           To já furt čumím, rozhlížím se, nejvíc toho najdu z auta.
           Tam pak zastavím, a platí, že když jsou „někde“, bývají i v tom okolí.
           Na hlívy ovšem je třeba často žebřík.
           Když se jdu přímo projít, tak vesměs nic nenajdu, abych řekl pravdu, jsou to náhody.
           Se někdy stav…

          • embecko

           Jezis, uplne jsem si to predstavil…800 km do Cech, pak test, nasleduje 14 dni karantena…smrzi neporostou…800 km nazpatek a znova test a 14 dni karantena…kupuji smrze na trhu za rohem :o)
           To je ta horsi predstava, ta lepsi je, ze si necham zdat, ze to vyslo…

          • vittta

           Smrže tady pomalu nejsou.
           To vím, komu rostou na zahradě, a pokoutně je tam seberu, ale že bych je někde našel u lesa, v parku, nebo tak…to ani hovno.
           Nebo tam už další rok nejsou…rostly třeba v ZOO Liberec u šimpanzí klece pod takovým rododendronem.
           U májovek je to také ošemetné, někdy jsou, někdy ne, ale když neleje v ten čas- přelom dubna-května, tak jsou vesměs zkažené.
           Letos jsem našel nádherné ucháče obecné.
           Tam jich bylo…to jsem ještě neviděl.
           Jenže pro potěchu oka, jasně, dají se jíst, i vím, jak na to, na druhou stranu jsou smrtelně jedované, nemám zapotřebí na stará kolena založit do těla nevyloučitelné jedy.
           Ale ono to platí i v létě, kdykoliv.
           Někdy houby nejsou ani hovno, nebo je hodně slimáků, a je to ožrané, jsou červavé atd…
           Málokdy máš tu kliku, že fakt nasbíráš luxus extra super.

          • embecko

           V lete mne napadlo si udelat nejaky houbarsky blog. Snad jen kvuli fotkam, ne ze bych houbam rozumel. Ja se vzdycky nadchnu teoreticky a zacnu se zajimat, ale pak v lese jsem tak okouzlen, ze mne teorie opusti a jen se divam.
           Naucil jsem se do hloubky asi 15 hub, co zbiram a kdyz najdu neco zajimaveho, hned to hledam v atlase…ale pak hned zapomenu, jak se to jmenovalo. To je mozna i vekem, drive si clovek myslel, ze nektere jeho zajmy ho neopusti uz nikdy, ale pak se sejde den se dnem a o to, co naplnovalo cely tvuj zivot, prestanes mit zajem a prijde ti to jako marnost.
           Ja mel jako konicka foceni, coz mi vydrzelo nekdy do predlonska, kdy jsem zjistil, ze najednou necitim potrebu si vzit s sebou fotak. Vubec netusim, proc to odvanulo, jednoduse mi to vypadlo z hlavy a prestal jsem mit po mnoha destiletich zajem.

          • Janika

           To s tím focením je zvláštní, jak na tom někdy visíme. Jako by člověk ztratil schopnost na něco krásného se jen tak dívat a užívat si ten okamžik. Tím, že to chceme honem rychle vyfotit, vlastne ten prožitek měníme na neco jineho.

          • vittta

           Jsou takové blogy, ale nechodím tam, ani vlastně nevím proč.
           Ale kolikrát jsem viděl nádherná místa, třeba 4 druhy hub, tak narostlé, jen jsem to obešel, nesebral,…
           Ale to musí být taková atmosféra, počasí.
           Když tam někdo řve jak debil, tak krásu nevnímáš, zrovna tak když je moc teplo, nebo moc zima, to ti tam musí zpívat ptáci, tak to jako šumí, bzučí mouchy, ale ne moc, a je tak jako polojasno, nebo…ani nemusí, třeba i prší, a tobě chčije voda po ksichtě, a vůbec tě to nebere…
           To na fotku nedáš, je to jen pro tebe, protože to ty jsi u toho byl, v ten moment.
           Druhý to nepřečte.
           Ale když jsi to dělal, tak si i myslím, že když je někdo fakt dobrej, tak to i díky té fotce dokáže předat i s atmosférou, ne třeba autentickou, ale dokáže jí vyvolat.

          • Janika

           Zmoklýho v lese s těmi dlouhými vlasy by tě spíš měl vyfotit někdo jiný, to musí být zážitek :-).

 10. vittta

  Tohle vymýšlejí a iniciují levičáci, a právě levičáci tím budou smeteni.
  Nadnárodní kapitál se levice elegantně zbaví prostě tak, že bude tento extrautopistický koncept podporovat, resp. se nebude stavět proti.
  Duševně nemocní pseudopolitici to udělají sami, a lépe, než kdyby jim to někdo nařídil.
  Nutno dodat, že tyto manýry též tvrdě dopadnou na ženy na významných pozicích, až nastane čas, jako neschopné řízení čehokoliv.
  Islamisté se musí smíchy prohejbat.
  https://echo24.cz/a/Sgb9h/eu-zakazala-vanoce-i-marii-po-odhaleni-vzala-zpatecku-ale-zkusi-to-znovu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=x3MoHfCdP2n-202112021956&dop_id=14425576

 11. embecko

  „Babiš sice ještě přímo neřekl, že kandidovat bude, již nyní se však sbírají podpisy na podporu jeho prezidentské kandidatury. Kandidaturu zvažují také generál Petr Pavel, senátor Marek Hilšer, skladatel Michael Kocáb. Svou kandidaturu zvažuje i exministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyz-Kalousek-tak-i-Rakusan-Gazdik-vysvetlil-narodu-ze-by-byl-skvely-prezident-685599
  „Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat na prezidenta. „Byl by skvělý,“ řekl o současném předsedovi hnutí Gazdík v rozhovoru pro CNN Prima News.“
  Pro priznivce demobloku je tenhle napad urcite intelektualni vyzvou, zvlaste pro volice Piratu. Podporit Rakusana, nepodporit?
  Nejlepsi by bylo v druhem kole duo Babis – Rakusan, to bych nazval „piratovo dilema“.

  • vittta

   Ten je tak slizkej, že bychom se ještě modlili za jenerála Pavla.
   Ale ženské to mají rádi, tyhle odporné, křivácké gesichty.

   • embecko

    To vis, zenske, to jsou pragmaticky…na starsi rocniky zabere kukuc generala, jez vladne zjevem temer masarykovskym- rozhodne je to „hezkej chlap“, jehoz portret se ve tridach na znamkach neztrati.
    A pro mladsi rocniky je Rakusan urcite take prijatelny- ma takovy ulicnicky vyraz a je jasne, ze tenhle clovek se neztrati a pritom je to stale dite.
    To Kalousek by uz vyhral jen jako mensi zlo, Kocab nema snaci a zbytek, Hilser s Fischerem…ti muzou vyhrat jedine nastupem z pelotonu, jako outsideri, na nez jiz jisty vitez zapomenul a lehkomyslne zvolnil tempo, anebo udelal nejakou blbost.
    Co mne zarazi je, ze Milos si nevypestoval nastupce…nemusel primo, mel jako Klaus zalozit institut a okolo nj shromazdit lidi, z nich by se uz nekdo nasel. Ale Milos je zrejme totalni soliter, v podstate bez politickeho mysleni. Politiku bere jako zabavu, ale neni politickym clovekem s nejakou stabilni a dlouhodobou spolecenskou vizi, za kterou by sel (jako Klaus, at zustaneme doma).

    • vittta

     Nevíme to, co na to jezevec.
     Ten neukazuje karty.
     Babiš ale nemusí stačit, když se do druhého kole dostanou zrovna tihle dva, Rakušák a jenerál…
     No v prdeli, v prdeli!!!

 12. vittta

  A zde jasný a srozumitelný Šafr.
  Jeho skvělý článek o kovidu nepostrádá nic zásadního, Rusko, komunistikou minulost…
  Dobrý, fakt že jo.
  Co to je za kokota, to jeden úúúplně čumí!
  https://www.forum24.cz/nemci-s-ockovanim-pritvrdi-cesi-uz-se-proberte-jsme-mezi-nejhorsimi-na-svete/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=669410&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=Tb9GY1GKKCJ-202112041923&dop_id=14438518

   • astraustralia

    Jano dekuji, nemel jsem odvahu abych tento odkaz mluvici o situaci v Australii sam uvedl. Snadno bych mohl byt odmitnut ze mate svych starosti dost a az tak zle jako Australane na tom nejste.
    Horsi je to zde tim ze si rozhodujici slovo vzaly mistni vlady a tech je tu 6 navic NT nema vladu rozhoduje komisar.
    Zni neuveritelne ze v nekterych statech stacil jen jeden pripad aby byly vyhlaseny zakazy a prikazy.
    Rozumne mluvici odbornici jako prof Beran zde take prof Turanek jsou presentovani jako popiraci jen proto ze nejasaji nad valcinaci a opatrenimi jak vlada hlasa.
    Vrcholem celeho svinstva jsou pak ti vseznalkove kteri ac sami nejsou ockovani nadavaji a utoci proti tem kteri to vidi jinak nez vlada narizuje.
    https://www.nitranoviny.sk/prof-jaroslav-turanek-nemam-rad-vedecke-komsomolce-kteri-nemaji-vedecke-protiargumenty-ale-ideologicky-jsou-kovani/

    • astraustralia

     Napred to bylo prvnich odvaznych 30 doktoru v USA kteri se odvazili mit vyhrady.
     Dnes je to posunuto do jinych pohledu na zaklade 2 lete zkusenosti!
     UŽ 50.000 PODPISŮ má vzpoura doktorů.
     Ze to je o necem jinem? Je to o tom samem Covidu snad jen IDIOTi nepostrehli ze posledni Omicron je nejak jiny nez prvni udajne z laboratore Wuchanu ale na optreni stale s vladne stejny!. Detailneji vysvetli MUDr Pekova aby opet byla zavrzena a zIDIOTstena neb v pred rokem nerekla spravne zda to bude mutace ci nova varianta a to je podstatne.
     Takovou podstatnost prece rozezna kazdy primitiv vybaveny zdrave dravou schopnosti spravne uvazovat jen nekteri doktori
     ne a ne !

     UŽ 50.000 PODPISŮ má vzpoura doktorů!
     Nadpis rika:
     Hlásají zdravý rozum, správná řešení (odpovídající rýmám, virozám, chřipce) KONEC COVIDU na http://www.covidplus.eu

     • vittta

      Tam je psáno toto, aby to snad proboha někomu neuniklo:
      „Komentář, vývoj v čase, co se stalo dál: Pozorně sledujeme postup tisíců zdravotníků proti krokům nejhloupější vlády od revoluce. Připomínáme, že vládu v demisi řídí prolhaný člověk, agent stb, komunista a šmejd, který podvádí, manipuluje, lže a zavádí. Nenechte se ovlivnit vládou prolhaného Babiše. AKTUALIZOVÁNO 3.12.21 10:05 “
      To je asi to nejdůležitější.

     • Jana

      Dík za oba odkazy, musím si je přečíst a nejen letmo, teď chci odpovcědět, abych to stačila, pokud by ses tu nezdržel déle.
      Co se týká toho australského senátora, překvapila mě ta otevřenost, kterou bych přrovnala k „brutální kampani“ v opačném gardu.
      Český mainstream dělá mrtvého brouka, ale v diskuzích ti, kteří pravidelně sledují zahraniční weby, podávají zprávy, že svět toho začíná mít už oporavdu dost a protesty gradují..
      A když už i v Austrálii, kde se mi zdá situace nejhorší (ne covidově, ale arogancí moci) si politik dovolí tak ostrou kritiku, pak se mi ty zprávy zdají být potvrzené..Že by se snad lkonečně ledy pohnuly?

    • vittta

     Ale stejně, nitranoviny,kovidplus, otevřisvoumysl,hlavné správy…
     To je cenzura jako kráva, vy musíte trpět, hlavně to jde ze Slovenska, kde přijali ten zákon, co mohou dostat až 10 let.
     Kam se hrabe komunismus na tenhle teror.

  • kočka šklíba

   Geniální, jak nemám Mládka ráda, tak tohle neuvěřitelné svinstvo (v té době, dnes samozřejmě je to ta TEČKA na pokračování :D) odhadl docela přesně.

 13. astraustralia

  Take hlavne ze se pro vsechny sportovce vyzaduje plne ockovani!
  ze s temito vysledky na to ma pan zpivajici ministr Vojtech odpoved ze bez ockovani by jich bylo jisto-jiste mnohem vic.
  Sportovci by padali na Covid protoze neockovani !!!
  Informace u obrazku tedy je sice pravdiva ale v podstate nepravdiva.
  Az tak daleko uz opatreni rozdeluji spolecnost!

  Každý den se objeví zpráva, že sportovec spadne na hřišti a zemře. Dříve ve FIFA bylo 4-5 takových případů ročně. V první polovině roku 2021 z toho bylo 188 a 108 mrtvých. Většina hráčů byla očkovaná. Příčina smrti: srdeční selhání, infarkt, mrtvice, embolie plic, hluboká žilní trombóza, krevní sraženina.

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=2014655668694008

    • Jana

     Příběh Petra, který „po první dávce očkovací látky dočasně ochrnul a zdravotní komplikace ho provázejí i půl roku poté – dlouho měl ale problém zařídit, aby mu lékaři kontraindikaci přiklepli – až nakonec Roman Chlíbek, připustil, že by se v jeho případě skutečně mohlo jednat o kontraindikaci“ – je ti málo?

     Tělo je tvým majetkem, ne státu nebo ministra zdravotnictví a na tobě je taky postarat se o své zdraví.
     Tedy rozhodovat o něm sám a nečekat, až a jestli ti nějaký Chlíbek povolí/nepoivilí cpát si do těla co nechceš a čeho se už poravděpodobvně nezbavíš.
     Navíc:
     „Šéf Pfizeru Dr. Albert Bourla otevřeně přiznává, že vakcinace třetí dávkou nekončí. Očkování bude třeba podstoupit každý rok, přesně jak jsme se obávali na začátku. Lidé by se ho prý neměli bát podstoupit, opakovaným očkováním se ve světě přece šíří láska, ne strach“.

     • vittta

      Dobře, ale to ukazuješ extrém.
      Daleko více je těch, co mají podobné potíže po prodělání kovidu, ale těch si navešímáš.
      Ukazovat extrém je vždycky chybný základ k jakékoliv analýze.
      Dejme tomu tedy zemřelo 31 000 S KOVIDEM, a 50 S VAKCÍNOU.
      Co je lepší?
      Osobní příběhy jsou dojemné, ale všechny, neexistuje důvod mít potižené vakcinací za větší oběti, než postižené kovidem.
      Já jsem to už psal, nečteš to, jasně, ale rozdíl mezi očkováním a kovidem vnímám tak, že očkování prostě dostaneš, ale kovioda dostat nemusíš.
      To je ta hranice.
      Pokud bys měla i ty vybírat mezi 100% jistou nákazou a očkováním, viděla bys to jinak.
      A proč je řeč o Pfizeru, mám tomu rozumět tak, že Johnson, nebo Moderna takové komplikace a smouvy nemají?

      • Jana

       Ano, samozřejmě, že to opravdu nečtu „jasně“, tedy tak jako ty. Tak proč mi pořád kladeš otázky, o kterých víš, nebo aspoň musíš předpokládat, jak odpovím.
       Chceš se hádat, nic jiného. Tak to ne. Už se neptej. Na nic.

     • dixi

      Mám dvě přítelkyně, jedná má kardiostimulátor a Parkinsna, nedoporučili jí očkování.Druha je silně alergická, té taky očkování nedoporučili. Jedna žije v Hradci Králové, druhá v Praze. Naši babičku teď, přes velké vytížení vzali do nemocnice na pět dní a docela ji pomohli, už je zase doma. Za sebe soudím, že obviňovat neustále výzkum, že je pomalý, chce nám škodit, jen vydělávat,lékaře, že se špatně starají atd. Vyhledávat a zveřejněné rozšiřovat každé pochybení, které často ani pochybení není ( pouze neznalost, nebo i neochota pochopit) je kontraproduktivní. Nepíší o zlé vůli, ikdyž leckde tomu tak možná je.

      • vittta

       Dělají to v mezích možností dobře.
       Bez doktorů a farmakologů by tady půlka z nás dávno nebyla, to je třeba vidět.
       Že se čas od času něco nepovede, nebo je doktor debil- tomu nejde objektivně zabránit.

  • vittta

   Astře, co konkrétně je tomuto sportovci, skutečně se jedná o selhání z „neznámých“ příčin, jak píšete v článku?
   Je to naznačeno, že umírají v souvislosti s očkováním, nikde to samozřejmě nepíšete, to netvrdím.
   Já se nemohu zbavit dojmu, že z tohohle hráče chčije krev, jako že leží po nějakém faulu, nebo střetu.

  • astraustralia

   Jeden nazor na situaci a „opatreni“ z pohledu ne prikazovaneho ne vladniho, ne massmedialne aranzovaneho, ale z pohledu obcanu kterych se ta opatreni tykaji, co jim to prinasi a naopak v cem to omezuje obtezuje a kazi zivot.

   • vittta

    To je správná slepice.
    Ona předjímá, že VŠICHNI se nechali naočkovat nedobrovolně.
    Jsou tedy nesvobodní.
    Ale většina lidí se nechala očkovat dobrovolně co sleduji.
    Vyzývá očkované ble, ble…
    Starej se o sebe, neočkuj se, nebo očkuj, jak je ti libo.
    Ona míchá dvě věci dohromady a zneužívá k tomu ta pochybná vládní nařízení, že neočkovaní porůznu někam nemohou.
    A jasně, nenechám se manipulovat, od nikoho, ani od této slípky, a to i přes to, že si nemyslím, že by to myslela nějak špatně.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s